PDA

View Full Version : فيلتر هواي اسپرت چيست ؟

arash p mbz bmw
3 July 2005, 08:42 PM
بدون هيچ درنگ به سراغ فيلتر هوای اسپرت ميرويم خود اينها برای اين کار به همراه لوله های رابط طراحی شده اند به طور مثال اين نمونه برای پژو ۲۰۶ است که هوای مورد نياز خود را از قسمت بالای جلو پنجره تآمين ميکند و هوای خنک را پس از فيلتر کردن به طرف هوزينگ دريچه گاز ميفرستد البته جنس خود فيلتر خيلی شرطه به عنوان مثال فيلتر های کربنی بازده بالايی دارند و نوعی از فيلتر ها توليد شده که قابليت شستشو با ماده مخصوصس را دارا بوده ولی فيلتر های استوانه ای شکل از نوار های کاغذی که به صورت زيگزاگ و شبه مخروط هستند دارای بازده خوبی بود و مانع کمتری در راه سيال عبوری ايجاد ميکند به طور مثال در يک فيلتر هوای اسپرت سطح تصفيه کننده کاغذ اطلسی ازلحاظ سطح مقع دو سوم بيشتر از نوع فابريک بوده و قابليت فيلتر کردن هوای ورودی را تا حد ذرات معلق بيست ميکرون را دارا است.

دريچه گاز و مجرا های جانبی: وقتی که سيال عبوری را در يک لوله ای که تقريبآ با افق موازی است مطالعه ميکنيد به فرمول هايی مانند بقای جرم و برنولی بر ميخوريم که هر کدام جای بحث و تآمل بسيار داردولی اگر به يک نتيجه گيری قناعت کنيم ميشود گفت که (( سرعت سيال در اين منتقه و لولهای بعد از آن يا کند شوند است يا تند شونده پس فشار سيال به دو عامل بستگی دارد ۱-اختلاف ارتفاع و اختلاف سرعت بين دونقطه (قبل و بعد از دريچه گاز)و از انجا که لوله را افقی فرض کرديم پس اختلاف ارتفاع حذف ميشود و سرعت ميماند که بازم با استفاده از قانون برنولی ميشود گفت که سرعت و سطح مقطع با هم نسبت معکوس دارند و اگر ما سطح مقطع دريچه گاز رو بزرگتر کنيم در فشار هوای ورودی ( بيشتر در حالت فول گاز)تاثير مستقيم دارد)) - اگه بطور ساده بيان کنيم هوا بايد مسيری ديفيوزر مانند را طی کند تا به سوپاپ برسد يعنی ما فيلتر هوا را بينهايت ارزش گذاری کنيم بايد شيب يکسانی اين ديفيوزر را با مجرای ورودی سوپاپ متصل کند و حالا بسته به مکان قرارگيری دريچه گاز ميتوان قطر مناسب را برای آن بدست آورد

منبع:دوست خویم حسین که دانشجوی رشته ی مکانیکه
car64mashin

p_fox_p
5 February 2006, 12:09 PM
در مورد فیلتر اسپرت. برای پراید هم هست؟

گاو
5 February 2006, 10:14 PM
به علت نحوه قرار گیری موتور پراید ، فقط یک مدل خاص از فیلتر بهش میخوره.

p_fox_p
6 February 2006, 12:34 AM
میشه بیشتر توضیح بدی؟
چه شکلی و چه قیمتی داره و کجا پیدا میشه؟

گاو
6 February 2006, 12:57 PM
فیلتر اسپرت پراید :
خ مهناز - خ خرمشهر - خ گلشن غربی - پلاک 32
تلفن : 09121172807

bardiashamee
7 February 2006, 12:58 AM
برای 405 چی؟؟؟؟

ali-sh
22 May 2006, 12:34 PM
اگه میشه اسم و مشخصات فیلتر هوای اسپرت پرایدو بگین تا ماهم استفاده کنیم ما که نمیتونیم بیایم تهرون

m_eslam
2 October 2007, 01:01 PM
منهم قبلا" از فيلتر هاي اسپرت كاغذي استفاده كردم ، اما چون ميدونستم فيلترينگش قوي نيست زود بازش كردم. فيلتر هاي خوب اسپرت مثلا براي 206 چه مارك هايي هستن و چندن؟ از كجاي مهناز بگيرم؟

Pontiac
2 October 2007, 05:42 PM
سلام
دوست عزیز همونطور که بارها در جای جای سایت عنوان شده یکی از فیلتر های خوب بازار مارک K&N میباشد.که این فیلتر همراه با کیت شستشو بوده و به گفته کارخانه سازنده قابلیت استفاده تا 100,000مایل را دارا میباشند(البته بستگی به محیط رانندگی و نحوه کارکرد خودرو نیز دارد) http://http://www.knfilters.com/
این فیلتر ها قیمتی حدود 90هزار تومان دارند(قیمت چندان دقیق نیست)
مورد بعدی که برخی از استفاده کنندگان از ان نام میبرند فیلتر سیموتا است که از قیمت پایینی برخوردار است اما ظاهرا نسبت به بقیه موارد موجود جنس خوبی دارد(قیمت بین 12 تا 15 هزار تومان بسته به نوع خودرو و انصاف فروشنده)
مورد دیگر فیلتر کینگ دراگون است که مدتی است به بازار وارد شده و گفته می شود ساخت ایتالیاست به شخصه اطلاعات چندانی راجع به این مارک ندارم اما به نظر میرسد ارزش امتحان را داشته باشد.http://www.kingdragon.it
مدل های متفرقه دیگری در بازار موجود است که به شخصه مدلی به اسم تیپ Rرا امتحان نمودم و ظاهرا کیفیت مناسبی ندارد و توصیه نمیشود..
بعضی از فیلتر ها بصورت اونیورسال بوده و قابلیت استفاده برای خودرو های مختلف دارا میباشند.در مورد فیلترهای گران قیمت این ادعا از سوی کارخانه سازنده وجود دارد که بسته به نوع خودرو نصب فیلتر موجب بهبود درصدی در قدرت موتور می گردد
در هر صورت به عقیده بنده بهترین انتخاب K&N است.که البته تا حدودی کمیاب است و هنگام خرید دقت نمایید که اصل باشد.

m_eslam
6 October 2007, 10:39 AM
ممنونم از اطلاعاتتون. ولي من هنوز هم از كيفيت فيلترينگ اين فيلتر ها مطمئن نيستم. بايد برم و ببينم. تو فكر يه راه حل هم جهت بهينه سازي سيستم عملكرد اونها هستم. به نتيجه برسم ، ميگم.

ehsan62
11 October 2007, 04:47 PM
با عرض سلام خدمت دوستان
میخواستم ببینم محل فیلتر هوایی که بنده رو ماشین(206 تیپ 5) بستم مشکلی نداره؟

http://rapidshare.com/files/61794392/DSC00466.JPG.html

اینم لینکش
http://rapidshare.com/files/61794392/DSC00466.JPG.html

amir_CLK500
19 October 2007, 04:04 AM
فیلتر تو صدای موتور هم تغیری ایجاد میکنه؟؟

Pontiac
19 October 2007, 03:07 PM
سلام
بله فيلتر تو صداي موتور هنگام گاز دادن يا تخته گاز هاي ناگهاني تغيير ايجاد ميكنه و بسته به نوع و جنس و ساختمانش شدت تغيير متفاوته.
هرچقدر هم مسير فيلتر تا منيفولد كوتاه تر و صاف تر باشه اين صدا بيشتره

پیمان ق
20 October 2007, 09:03 AM
فیلتر هوای اسپرت برای روآ تو بازار موجوده ؟ در کارکرد موتور چقدر تاثیر داره ؟ صدای موتور رو کم میکنه یا نه ؟

پاینده باشید.:icon_excl

Pontiac
20 October 2007, 02:18 PM
سلام
1)بله موجوده.اغلب فيلتر هاي ارزون قيمت يونيورسال هستند به عبارتي ميشه رو اكثر ماشين ها سوارشون كرد.پس روي ماشين شما هم ميشه سوار كرد. فقط بايد با توجه به جايي كه ميخواهيد قرار دهيد شكل و اندازه فيلتر را انتخاب كنيد(چون بعضي فيلتر ها بزرگ هستند و پيدا كردن جاي مناسب براشون كمي مشكله)
من تا به حال داخل محفظه موتور Roa رو نديدم كه نظر بدم.اگر براتون مقدور هست يه عكس واضح از تمام محفظه موتور و يه عكس هم از محل قرار گيري فيلتر استاندارد قرار بديد بهتر ميشه نظر داد.
2)از اونجايي كه اين فيلتر ها،هوا گيري 360 درجه دارند و به عبارتي هواي بيشتري رو راحت تر و در زمان كمتري ميگيرند پس عملا بازده تنفسي موتور بالا ميره؛ حالا چه فيلتر ارزون باشه چه گرون،و باعث افزايش قدرت و كشش ماشين و سهولت دور گرفتن موتور به ويژه تو دورهاي بالا ميشه.البته انتظار نداشته باشيد ماشين پرواز كنه(در حد مختصر بهبود كارايي داريد در مقايسه با ماشين استاندارد)اما اگر از فيلتر هاي گرون تر استفاده كنيد افزايش بازده بيشتري خواهيد داشت و نكته ديگه مكان نصب فيلتر اسپورت و نحوه نصب اون خيلي مهم هست وبا يافتن محل مناسبتر نسبت به جاي فيلتر استاندارد ميتونيد بازده بهتري داشته باشيد
3)در مورد صداي موتور عرض كنم خدمتتون كه صدار رو كم نميكنه و در هنگاه گاز دادن هم با افزايش صدا مواجهيد(البته من رو ماشين خودم اين صداي خاص رو واقعا دوست داشتم)اما اگر روي صدا حساسيد اين نكته رو مد نظر قرار بديد

amir_CLK500
20 October 2007, 11:31 PM
یعنی صداش گوشخراشه؟؟؟مثرف سوخت میره بالاتر؟

Pontiac
21 October 2007, 02:37 AM
سلام
نه بابا گوش خراش چيه:185:من ميگم صداش قشنگه اما بلند تر از حالت استاندارده.
مصرف سوخت رو هم بالا نميبره و در حد ناملموسي كم هم ميكنه چون راندمان كاري موتور بالا ميره(البته اين در مورد انژكتوره)اما عموما كسايي كه فيلتر ميبندن بيشتر از قبل به ماشين گاز ميدن در نتيجه ممكنه از اين نظر بيشتر بسوزونن و به نظر برسه مصرف بالاتر رفته كه اينطور نيست؛دليل اين كار هم يكي صداي مخصوص فيلتره كه ادمو به گاز دادن ترغيب ميكنه و ديگه راحت تر دور گرفتن ماشين(به صورت نسبيها انتظار غير معقول نداشته باشيد)

amir_CLK500
21 October 2007, 11:56 AM
فیلتری داریم که صدای بم و خفه بده؟؟بووووم اینجوریا مث لامبورگینی.

m_eslam
21 October 2007, 12:14 PM
دوست من فرمول خاصي نداره! فيلتر هاي مختلف روي موتور هاي مختلف جوابهاشون فرق ميكنه!
بايد كساني جواب بدن كه رو چند ماشين امتحان كردن.
اما مثلا" ELX و زانتيا صداشون بمه به نسبت مثلا"‌پرايد.
206 هم صداش به نسبت بمتر از پرايد ميشه.

far55om
22 October 2007, 11:50 AM
فيلتر هوا وسيله اي ايست كه آلودگي ها و ذرات معلق در هواي ورودي موتور رو جذب ميكنه
فيلترهاي اسپورت اين خاصيت رو دارن كه بيشترين حجم ممكن هوا رو به داخل موتور منتقل ميكنن و باعث ميشن كه تنفس موتور راحت تر و در نتيجه فشار روي موتور كمتر و شتاب و قدرت بهتري بدست بياد كه البته فيلتر هاي اسپرت باعث ميشن كه هنگام دور گرفتن موتور صداي اسپورتي بده كه اين از ديگر خصوصياتشون هست و اين فيلتر ها براي اتوموبيلهاي كاربراتوري و انژكتوري موجود است
در حال حاضر دو نوع فيلتر براي ماشيناي انژكتوري در بازار موجود است
نوع اول مدلي هست كه ساختار ساده اي داره و هر كسي ميتونه اونو روي ماشين دلخواهش نسب كنه و براي تميز كردنش بايد باز و با آب شستشو بشه كه در عكس ميبينيم
http://tuningtalk.com/forum/uploads/SIM_WS002TW_CH_Filter.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
نوع ديگه مدلي هست كه بصورت كيت هست و براي هر ماشيني كيت مخصوص خودش استفاده ميشه و اشن كيت ها اين مزيت رو دارن كه داراي طراحي اصوليتر و در نتيجه بازده بيشتري هستن
و اين مدل كه روي 206 نسب شده

http://tuningtalk.com/forum/uploads/Sim_pt_600.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
و از شركت هاي معروف توليد اين محصول ميشه به اين شركتها اشاره كرد
appexi...simota...k&n...green...aem

El Padrino.
1 May 2008, 11:46 PM
قیمتش چنده ؟ خارجی و ایرانی

Pontiac
2 May 2008, 06:52 PM
سلام
برای چه ماشینی؟ چه مدلی؟ از 5000 تومن هست تا 380000بستگی به خودرو و مارک فیلتر...
به عنوان مثال یه مدل کیت k&n حدود 195 قیمت دارد(برای 206)

Nomad
2 May 2008, 07:04 PM
معمولا اینهایی که توی فروشگاه اسپرتی های معمولی وجود داره ، حدود 40 تومن قیمت دارن ...
البته با نصب اونا فقط کمی افزایش صدا دارید و نیروی محسوسی رو حس نمیکنید .

El Padrino.
2 May 2008, 11:10 PM
من برای افزایش نیرو می خواستم . برای ماتیز ولی میگن برای موتور ضرر داره خوب گرد و غبار رو نمی گیره

shei2nak
3 May 2008, 02:04 AM
سلام. نيشه گفت كه خوب گرد و غبار رو نمي گيره!! كلا سعي كنيد زياد به گفته ها توجه نكنيد... ولي نيروي زيادي هم نميده بيشتر جنبه تزئيناتي داره.

Nomad
3 May 2008, 04:22 AM
بيشتر جنبه تزئيناتي داره

این 40 تومنی هاش اینطوری هست البته ... ( من خودم از اینا بستم ) .

اگر واقعا خرج کنی و یه برند خوب بگیری و البته با ملحقات ... خیلی خوب میشه ( معمولا شمع ها ، وایرها ، سیستم هدرز و اگزوز و مانیفولد ها رو هم عوض میکنن ) .
البته فکر نمیکنم شما بخوای اینقدر خرج کنی ... پس همین 40 تومنی رو بنداز که کمی گازخور ماشینت بهتر میشه و البته صدای بهتری هم میده .

Pontiac
3 May 2008, 06:17 PM
سلام
بر چه مبنایی گفته که خوب گرد و غبر رو نمیگیره؟ تو هوای بعد فیلتراسیون خاک دیده؟
در مورد چینیهاش(همون 40 تومنی ها و مدل های ارزون تر) شاید! اینم باز نمیشه قطعی گفت...
اما در مورد کیت هایی که بعضا امریکایی یا اروپایی و ژاپنی هستند نه! حداقل از فیلتر استاندارد بهتر هستند!
ببین دوست من جای فیلتر اسپرت شاید از جنسش مهم تر باشه اگر هوای گرم بکشه قدرت رو به راحتی کم میکنه یا اگر تغذیه کننده هوا نداشته باشه ،بودن و نبودنش فرقی نداره .تا میشه از رادیاتور و منیفولد و خود موتور دورش کن ،سعی کن طول لوله از سر فیلتر تا موتور زیاد نباشه و خم و قوص نداشته باشه (به ویژه خم های شکسته) جنس لوله تا موتور باید عایق باشه وگرنه هوا گرم میشه!
توصیه من به عنوان یه دوست اینه یه بودجه مناسب بذاری و یه مدل خوب انتخاب کنی هم از نظر قدرتی نتیجه بهتری میگیری هم از نظر مادی در دراز مدت به نفعت هست

El Padrino.
3 May 2008, 06:41 PM
سلام
بر چه مبنایی گفته که خوب گرد و غبر رو نمیگیره؟ تو هوای بعد فیلتراسیون خاک دیده؟
در مورد چینیهاش(همون 40 تومنی ها و مدل های ارزون تر) شاید! اینم باز نمیشه قطعی گفت...
اما در مورد کیت هایی که بعضا امریکایی یا اروپایی و ژاپنی هستند نه! حداقل از فیلتر استاندارد بهتر هستند!
ببین دوست من جای فیلتر اسپرت شاید از جنسش مهم تر باشه اگر هوای گرم بکشه قدرت رو به راحتی کم میکنه یا اگر تغذیه کننده هوا نداشته باشه ،بودن و نبودنش فرقی نداره .تا میشه از رادیاتور و منیفولد و خود موتور دورش کن ،سعی کن طول لوله از سر فیلتر تا موتور زیاد نباشه و خم و قوص نداشته باشه (به ویژه خم های شکسته) جنس لوله تا موتور باید عایق باشه وگرنه هوا گرم میشه!
توصیه من به عنوان یه دوست اینه یه بودجه مناسب بذاری و یه مدل خوب انتخاب کنی هم از نظر قدرتی نتیجه بهتری میگیری هم از نظر مادی در دراز مدت به نفعت هست

چون خوب نسبت به فیلتر هوای معمولی ظریف تر هست و حتما باید دلیلی باشه که قدرت بیشتر بشه از این جهت گفتم شاید خوب نتونه گرد و غبار رو بگیره
مسائله قیمتش برام مهم نیست میترسم روی ماتیز جواب نده

shei2nak
3 May 2008, 09:43 PM
مسلما قدرت زيادي به شما نميده. شما فيلتر ماشين رو بردار و بدون فياتر برون حتي بدون فيلتر هم قدرت زيادي رو حس نميكنيد . و نگران جواب ندادن نباش. هيچي نباشه درب موتور رو كه باز ميكني اون فيلتر نماي قشنگي ميده به موتور...

El Padrino.
4 May 2008, 01:25 PM
امزو خواستم ببینم فیلتر اسپرت روی ماتیز جواب می ده یا نه طبق راهنمایی علی آقا ورودی هوای موتور رو باز کردم (خروطومی رو از باکس فیلتر هوا جدا کردم ) و راه افتادم قدرت خیلی تغییر کمی کرده بود ولی ماشین یک صدایی می داد که روح آدم به پرواز در می اومد

z_qz54
4 May 2008, 02:23 PM
امزو خواستم ببینم فيلـتر اسپرت روی ماتیز جواب می ده یا نه طبق راهنمایی علی آقا ورودی هوای موتور رو باز کردم (خروطومی رو از باکس فيلـتر هوا جدا کردم ) و راه افتادم قدرت خیلی تغییر کمی کرده بود ولی ماشین یک صدایی می داد که روح آدم به پرواز در می اومد

یعنی کشش و این چیزاش به شکل محسوس تغییر نکرد؟
خیلی محسوس نیست ولی مشخصه.. چطور بگم مثل گذاشتن و برداشتن سایکلونه ولی مطمئن باشید خیلی بازده موتور بالاتر میره
یک عکس از موتورش بنداز که هواکش و اینا معلوم باشه. چون اگر محل دریچه گاز(وردوی هوا-اینکام) جایی باشه که عبور هوا جریان نداشته باشه،تاثیر منفی هم داره!باید اکسیژن کافی به موتور رسه تا احتراق کاملتر بشه
اون صدا هم صدای موتور و خلاء است که خصوصا" با تخته گاز کردن شنیده میشه.بالا بردن فشار هوای وردوی با دمنده ها برای همینه که این خلاء کمتر و حجم ورودی هوا بیشتر شود.

shei2nak
4 May 2008, 04:22 PM
سلام.
z_qz54 جان درست ميگن در مورد جاي نسبش هم دقت كن. اينم يه عكس از ماتيز با توربوه ولي محل نسب فيلترش مشخص نيست كه احتمالا زير سپر كنار رادياتور باشه!
http://i25.tinypic.com/kcgdut.jpg

Pontiac
4 May 2008, 05:19 PM
سلام.
z_qz54 جان درست ميگن در مورد جاي نسبش هم دقت كن. اينم يه عكس از ماتيز با توربوه ولي محل نسب فيلترش مشخص نيست كه احتمالا زير سپر كنار رادياتور باشه!

دقت کن شايدم زير چراغ سمت چپيه :cool_phalls_54:
جناب El Padrinoاز نظر افزايش قدرت نبايد انتظار زيادي داشتي باشي و اين نکته رو هم در نظر بگير اين تغيير بيشتر تو دور هاي بالا احساس ميشه مثلا 4000 بالا تر و تو دور هاي پايين تقريبا بي اثر هست.
در مورد هوا گيريش هم به خاطر شکل 360 درجش(سطح تماس بيشتر) و جنس به کار رفته در ساختش از فيلتر استاندارد کارايي بيشتري دارند .مثلا k&n از پوشش چند لايه کتان استفاده کرده

El Padrino.
4 May 2008, 07:43 PM
یعنی کشش و این چیزاش به شکل محسوس تغییر نکرد؟
خیلی محسوس نیست ولی مشخصه.. چطور بگم مثل گذاشتن و برداشتن سایکلونه ولی مطمئن باشید خیلی بازده موتور بالاتر میره
یک عکس از موتورش بنداز که هواکش و اینا معلوم باشه. چون اگر محل دریچه گاز(وردوی هوا-اینکام) جایی باشه که عبور هوا جریان نداشته باشه،تاثیر منفی هم داره!باید اکسیژن کافی به موتور رسه تا احتراق کاملتر بشه
اون صدا هم صدای موتور و خلاء است که خصوصا" با تخته گاز کردن شنیده میشه.بالا بردن فشار هوای وردوی با دمنده ها برای همینه که این خلاء کمتر و حجم ورودی هوا بیشتر شود.
کشش نه دقیقا با دنده 1 مثل قبل روی 40 تا کات آق میکرد ولی یک کم دور موتور زود تر پر میشد احساس می کردید کی کم کشش بیشتر شده البته زیاد محسوس نبود
عکس رو چشم الان ماشین نیست ولی تا 1 ساعت دیگه می زارم
دریچه خودش دقیقا بین شکاف کاپوت و سپره اون جایی که من باز کردم جای مناسبی نبود
صدا هم بله با تخته کردن خیلی بیشتر می شد
ولی خروطومی بعد از فیلتر رو باز کردم توش خاک بود یعنی قهوه ای بود !!

El Padrino.
4 May 2008, 07:45 PM
دقت کن شايدم زير چراغ سمت چپيه
جناب El Padrinoاز نظر افزايش قدرت نبايد انتظار زيادي داشتي باشي و اين نکته رو هم در نظر بگير اين تغيير بيشتر تو دور هاي بالا احساس ميشه مثلا 4000 بالا تر و تو دور هاي پايين تقريبا بي اثر هست.
در مورد هوا گيريش هم به خاطر شکل 360 درجش(سطح تماس بيشتر) و جنس به کار رفته در ساختش از فيلتر استاندارد کارايي بيشتري دارند .مثلا k&n از پوشش چند لايه کتان استفاده کرده
والا ماتیز دور موتور رو نشون نمی ده ولی تا مرز کات آا دنده رو عوض نمی کردم
بله شکلش 360 درجه هست ولی من از جایی بازش کردم که 90 درجه بیشتر نبود

El Padrino.
4 May 2008, 08:08 PM
این عکس موتورش
علاوه بر باکس فیلتر یک باکس دیگه قبل از فیلتر داره که باز نمیشه !

http://i25.tinypic.com/2r7lxrn.jpg

http://img31.picoodle.com/img/img31/4/5/4/f_DSC03624m_80e8eb0.jpg

اینم عکسی بعد از کاری که انجام دادم (موقع بسته شدن درب کاپوت در کامل روی موتور رو میگیره و فکر نکنم جایی برای هوا گیری باشه)

http://img34.picoodle.com/img/img34/4/5/4/f_DSC03626m_bca2e3b.jpg

z_qz54
4 May 2008, 09:51 PM
موتور 800 سی سی ماتیز در دور بالا حدود 8-10 لیتر هوا رو در ثانیه میمکه
فکر کنم محلی که لوله رو ازاد کردی مناسب برای این حجم کشش نباشه
ببین هواکش ورودیش لبه جلویی هستش تا از محل ازاد و باز ضمن حرکت خودرو به راحتی هوا رو داخل بکشه ،باید برای هواکش اسپرت همچین شرایطی رو فراهم کنی
البته بهتره مثل سمند خیلی نزدیک رادیاتور نبری تا هوای گرم نره تو موتور.همین ایرتروتل (ورودی دریچه گاز) چقدر کوچیکه!
قطرش خیلی کمه البته در حد موتور 800 سی سی است...

در ضمن حداکثر سرعت در هر دنده هیچ تغییری نمیکنه
کشش ماشین توی سر بالایی و همین که میگی دور موتور سریع تر بالا میرفت کمی محسوس میشه

El Padrino.
4 May 2008, 10:13 PM
کاملا درست میگید
این دفعه خروطومی رو از لبه موتور آزاد کردم اینم عکسش

http://img32.picoodle.com/img/img32/4/5/4/f_DSC03624m_ae8c4b7.jpg

کشش و شتاب خیلی بهتر شده بود دقت کردم از جایی که قبلا باز کرده بودم موقعی که درب موتور بسه می شد کاملا روش گرفته می شد و همین طور که گفتید مناسب نبود اما این دفعه خیلی شتاب بهتر شده بود با یک 405 کل انداختم توی بلوار موقع سبقت گرفتن از یک پیکانی یک کم شل زد دیگه نتونست بگیرتم !!!
خیلی بهتر شده بود ولی خوب موقی که وایسادمخورطومی رو وقل کنم ماشین بو کرده بود
یک سوال : اگه یک لوله پلیکا به مخزن هوا (باکس کنار فیلتر) وصل کنیم (دریچه برداشته بشه ) و سر لوله رو ببریم زیر ماشین و روش یک زانویی 90 درجه بزنیم بعنی رو به جلو و در جهت باد هیچ تغییر حاصی میشه یا نه ؟

z_qz54
4 May 2008, 11:23 PM
اینطوری همه اشغال و خاک رو میکشه داخل ضمن اینکه باز هم فیلتر هوا در مداره!
بهترین کار اینه که بعد از دریچه گاز فیلتر اسپرت رو نصب کنید این باکس ها رو بردارید و با صرف کمی وقت یک لوله پولیکا بیارید از لبه جلویی تا فیلتر اسپرت یعنی هوای جلول(لبه) رو بده به طرف فیلتر.
اگر زیاد بارون میاد اون طرفا و یا اینکه توی خاکی زیاد میرید باید کار دیگری کنید یا طول لوله رو کوتاه کنید تا از لبه جلو پنجره تا فیلتر یکسره نباشه

این مسیر نصب بشه
مستطیل سفید لوله پولیکایی که هوا رو از جلو هدایت میکنه
مستطیل زرد هواکش اسپرت
هوا از لوله پولیکا به طرف هواکش هدایت میشه تا مناسب باشه
http://zqz54.persiangig.com/image/automobil/110%20matiz.jpg

یک کار دیگه هم میشه کرد. همون لوله 90 درجه که از دریچه گاز اومده به باکس
سر همین لوله هواکش رو ببندی و به یک کجا مهار کنی تا اویز نباشه
باکس رو هم برداری فکر کنم مسیر هوا باز بشه به اون طرف

El Padrino.
20 June 2008, 11:26 AM
علی آقا فیلتر چه جنسی بندازم چه مارکی رو پیشنهاد می کنید

El Padrino.
20 June 2008, 06:48 PM
علی آقا امروز باکس ها رو باز کردم تا برای فیلتر اسپرت جای مناسبی پیدا کنم به چند تا مشکل بر خوردم !
1- به باکس فیلتر یک سنسور متصل هست ! چا کارش کنم ؟

http://img26.picoodle.com/img/img26/4/6/20/f_DSC03740m_f9e9fb4.jpg
2-اگه بخوام از سر خرطومی فیلتر رو نصب کنم این لوله باریک رو چه کار کنم ؟

http://img27.picoodle.com/img/img27/4/6/20/f_DSC03739m_daf9cb9.jpg
این فضا برای فیلتر اسپرت مناسبه ؟

http://img33.picoodle.com/img/img33/4/6/20/f_DSC03743m_684d67c.jpg

محمد چراغی
23 February 2009, 11:02 AM
سلام دوستان
به نظر من که چند روز پیش یک فيلـتر هوای مخروطی 11000 تومانی خریدم وروی RD انداختم ،اتفاقا صدای موتور را کمتر کرد:lover:

سلام
به شما دوست عزیز بگم که می خواهید فيلـتر روی ماتیز بندازید
اون لوله باریک را بگذارید باشه،و فيلـتر را سر همان لوله ببندید

با سلام به پیمان عزیز
می خواستی روی روآ فيلـتر ببندی
می توانی از فيلـتر های مخروطی معمولی که قیمتش هم در حدود 11000 تومان است استفاده کنی،از نظر فضا هم مشکلی نداری.من خودم روی RD نصب کردم خیلی خوب جواب داده و صدای آن را هم تا حدی کم کرده:lover:

behzadms
20 December 2010, 11:00 PM
يك عدد كيت كامل فيلتر K&N براي 206 مدل 57i آكبند جهت فروش.
اطلاعات بيشتر http://www.knfilters.com/FIPK/fipk.htm
ساخت انگلستان - سفارش امريكا
http://www.irupload.ir/images/4nqngsgo81ttkqmlb3bn.jpg
http://www.irupload.ir/images/hk01me704w91kf6jupdr.jpg
http://www.irupload.ir/images/2fmcbc830yrzy4vnne1d.jpg

8cylinder
10 January 2011, 12:50 AM
سلام.
من امروز رفتم یه فیلتر k&n بگیرم.قیمتش نسبت به تابستون خیلی رفته بود بالا یکم زورم اومد بخرم بعدش ببینم تاثیری نداشته پشیمون بشم.میخواستم ببینم کسی تا حالا خریده و تاثیر محسوسی رو شتاب و مصرف دیده یا نه.البته از این مدلای مستطیلی که فابریک ماشینه نه اون مخروطیا

mohammadrezaef
11 January 2011, 03:19 AM
سلام.
من امروز رفتم یه فیلتر k&n بگیرم.قیمتش نسبت به تابستون خیلی رفته بود بالا یکم زورم اومد بخرم بعدش ببینم تاثیری نداشته پشیمون بشم.میخواستم ببینم کسی تا حالا خریده و تاثیر محسوسی رو شتاب و مصرف دیده یا نه.البته از این مدلای مستطیلی که فابریک ماشینه نه اون مخروطیا
سلام
تاثیر که داره چون بالاخره درصد هوای ورودی به انجین بیشتر میشه و در نتیجه تراکم و احتراق بنزین کاملتر میشه.ولی به همون نسبت هم مصرف کمی بالاتر میره.
ضمنا" اون مدلهایی که در اصطلاح مستطیلی هستند و شما به اسم فیلتر اسپرت میشناسید در واقع اسپورت نیستند ولی میشه گفت چند بار مصرف هستند!! چون قابلیت شسشتو دارند. (البته اکثر فیلترهای اسپورت قابلیت شستشو دارند ولی مدلی که شما مد نظرتون هست بیشتر جنبه چند بار مصرف دارند تا اسپرت).
بیشترین تاثیر رو همون فیلترهای مخروطی دارند ولی به شرط اینکه در محل مناسب نصب بشوند. ضمنا" همونطور که گفتم تا حدی مصرف بنزین ماشینتون هم بالا میره.

Sayeye Khorshid
11 January 2011, 11:55 AM
سلام
مطمئنید مصرف رو بیشتر میکنه؟:icon_twisدوستان که میگفتند مصرفشون با این فیلتر k&n نیم لیتر کمتر شده و قدرت ماشینشونم بیشتر شده!:icon_ques
اگه با این فیلترها مصرف بالا میره پس اینکه میگن با ورود هوای بیشتر احتراق بهتر و کامل تر انجام میشه و بنزین خام از موتور بیرون نمیره و کامل میسوزه(که همین امر موجب افزایش قدرت میشه) چیه؟

mohammadrezaef
11 January 2011, 04:00 PM
سلام
مطمئنید مصرف رو بیشتر میکنه؟:icon_twisدوستان که میگفتند مصرفشون با این فیلتر k&n نیم لیتر کمتر شده و قدرت ماشینشونم بیشتر شده!:icon_ques
اگه با این فیلترها مصرف بالا میره پس اینکه میگن با ورود هوای بیشتر احتراق بهتر و کامل تر انجام میشه و بنزین خام از موتور بیرون نمیره و کامل میسوزه(که همین امر موجب افزایش قدرت میشه) چیه؟
سلام
بله مصرف رو بیشتر میکنه!! چون اتفاقا" بنده هم تجربه نصب فیلتر اسپرت رو برای بعضی از ماشینها ازر جمله مگان و زانتیا داشتم.
از لحاظ تئوری : چون هوای وروردی به محفظه احتراق بیشتر میشه در نتیجه ecu فرمان ورود بنزین بیشتر رو میده که مقدار مخلوط هوا و بنزین با درصد درست باشه. در نتیجه مصرف بالاتر میره. این قضیه بیشتر خودش رو در دورهای بالا نشون میده.
در واقع فیلتر هوا اسپرت باعث ورود هوای بیشتری به محفظه احتراق میشه و باعث میشه بنزین کامل بسوزه و درصد خام سوزی و ...کمتر بشه ولی مصرف رو هم تا حدی بالا میبره.
افزایش قدرت هم اونطور که دوستان میگن قابل لمس و حس کردن نیست! شاید نهایتا" با نصب فیلتر هوای اسپرت و اون هم در صورتی که در جای درست نصب بشه نهایتا" تا 1hp قدرت بده!(در بهترین شرایط).

enginer03
11 January 2011, 04:44 PM
با سلام بنده میخام یه فیلتر اسپرت روی پراید بندازم نوع 15تومنیش چطوره؟آیا جواب میده؟

mohammadrezaef
11 January 2011, 06:59 PM
با سلام بنده میخام یه فیلتر اسپرت روی پراید بندازم نوع 15تومنیش چطوره؟آیا جواب میده؟
سلام
مطمعنا" جواب میده و تاثیر داره اگر در محل درست و معقول نصب بشه. اما نکته ای که مهم هست اینه که از یک فیلتر ساده نباید انتظار تاثیر زاد رو داشته باشید. ضمن اینکه این فیلترهای ساده که فرمودید تا حدی برای انجین مضر هستند چون کامل هوای ورودی به انجین رو فیلتر نمیکنند و نمیتوانند جلوی کثافات هوا و گرد و خاک رو بگیرند که عواقیش میشه کثیف شدن هوزینگ هوا و ...

enginer03
11 January 2011, 07:29 PM
نظر شما چیه که یه پنکه جلو ماشین روشن کنم ببینم کجاش بیشتر هوا میاد؟

mohammadrezaef
11 January 2011, 07:59 PM
نظر شما چیه که یه پنکه جلو ماشین روشن کنم ببینم کجاش بیشتر هوا میاد؟
سلام
دوست عزیز , منظور از نصب درست فیلتر هوا این نیست که کجا هوای بیشتری وارد بشه! منظور این هست که تا جایی که امکان داره فیلتر رو در محلی نصب کنید که هوای سرد وارد بشه نه هوای گرم!
هر چه هواي وارد شده به همراه سوخت خنك تر باشه باعث خنكي سوخت و در نتيجه احتراق بهتر و ايجاد قدرت بيشتر ميشه و از انفجار زود رس سوخت تو سيلندر جلوگيري ميكنه! بنابر این سعی کنید فیلتر رو در محلی نصب کنید که هوای سرد وارد بشه نه گرم.ضمنا" صفحات قبل رو حتما" مطالعه بفرمایید:icon_excl

enginer03
11 January 2011, 08:06 PM
والا تا اونجایی که ما میدونیم هوا را گرم میکنیم تا سوخت از حالت پودری تقطیر نشه

mohammadrezaef
11 January 2011, 08:09 PM
اگر امکانش هست توضیح واضح تری بدید !؟

enginer03
11 January 2011, 08:12 PM
همین طور که میدونید انژکتور در انتهای مکش شروع به تزریق میکنه وسوخت را تبدیل به ذره های کوچک اتمی میکنه حالا اگر هوای سرد به اونها برسه تقطیر میشه وتبدیل به مایع میشه ومیچسبه به سیلندر که رقیق شدن سیلندر رو داراست وکاهش احتراق

mohammadrezaef
11 January 2011, 08:18 PM
همین طور که میدونید انژکتور در انتهای مکش شروع به تزریق میکنه وسوخت را تبدیل به ذره های کوچک اتمی میکنه حالا اگر هوای سرد به اونها برسه تقطیر میشه وتبدیل به مایع میشه ومیچسبه به سیلندر که رقیق شدن سیلندر رو داراست وکاهش احتراق
فرایند احتراق و جرقه و...انقدر سریع هست که کار به تقطیر سوخت نمیرسه! همزمان که هوا و سوخت با هم مخلوط میشوند جرقه صورت میگیره و کار به تقطیر و ..نمیرسه.

enginer03
11 January 2011, 08:21 PM
هوا گرم موتور وارد میشه مگر اینکه بزاریمش تو گلگیر که مسیر ما بلند میشه

mohammadrezaef
11 January 2011, 08:33 PM
هوا گرم موتور وارد میشه مگر اینکه بزاریمش تو گلگیر که مسیر ما بلند میشه
سلامی دوباره.
دوست عزیز نیازی به اون کار نیست! اگر پراید شما انژکتوری هست فقط کافیه که باکسی که فیلتر فابریک در اون قرار داره رو باز کنید و فیلتر هوای اسپرت رو بجای اون نصب کنید.
این هم تصویر فیلتر هوای چند بار مصرف هست که دوستان در صفحات قبل ذکر کردند.:
http://www.knfilters.com/images/l/33-2196.jpg

Sayeye Khorshid
11 January 2011, 11:21 PM
سلام
دوستان من تصمیم دارم از طریق دستکاری فیلترهوا مصرفم رو کم کنم و در صورت امکان(حالا مثل اینکه دوست خوبم mohammadrezaef میگن نمیشه)توان ماشین افزایش پیدا کنه.
به هر شکل کاهش مصرف برام مهم تره.
206 1600 البت اتومات،من دقیق نمیدونم اما مثل اینکه قسمت تحتانی فضای توی کاپوت کمتر از دنده دستی هست.
در ضمن هزینه نگهداریش از پول بنزین صرفه جویی شده بیشتر نشه.مثلا خود فیلترو نخام دو ماه 1بار عوض کنم،تو این شرایط فیلتری که بشه شستش و چندبار مصرف باشه فکر کنم به صرفه!
حالا چی بهتره؟
1-کل سیستم فیلترینگ هوا رو عوض کنم؟
2-خود فیلتر چیز خاصی مد نظرتون هست که بخام از اون جنس و مارک استفاده کنم؟
3-همین سیستم فیلترینگ فعلی با همین فیلتر رو دستکاری کنم مثلا با 1 تونل کشیدن برا مسیر هواش از 1 جایی غیر از پشت رادیات یا هر دستکاری دیگه ای!؟
پیش پیش ممنون

8cylinder
11 January 2011, 11:31 PM
من خودم نظرم بیشتر روی مصرف بود تا قدرت.چون حتی اگر نیم لیترم کم کنه برا منی که تو ماه 5000 تا 6000 کیلومتر راه میرم محسوسه.
این قضیه ماشینای انژکتوری که به اندازه ی هوا بنزین مصرف میشه رو هم تو فکرم بود.ولی فیلتری که حالا تو ایران 120 تومنه تو سایتش 45 دلار مصرفم میبره بالا رو شتاب هم تاثیر چندانی نداره چرا این قیمته و از بهترین فیلترای دنیاس؟

mohammadrezaef
12 January 2011, 12:04 AM
سلام
دوستان من تصمیم دارم از طریق دستکاری فیلترهوا مصرفم رو کم کنم و در صورت امکان(حالا مثل اینکه دوست خوبم mohammadrezaef میگن نمیشه)توان ماشین افزایش پیدا کنه.
به هر شکل کاهش مصرف برام مهم تره.
206 1600 البت اتومات،من دقیق نمیدونم اما مثل اینکه قسمت تحتانی فضای توی کاپوت کمتر از دنده دستی هست.
در ضمن هزینه نگهداریش از پول بنزین صرفه جویی شده بیشتر نشه.مثلا خود فیلترو نخام دو ماه 1بار عوض کنم،تو این شرایط فیلتری که بشه شستش و چندبار مصرف باشه فکر کنم به صرفه!
حالا چی بهتره؟
1-کل سیستم فیلترینگ هوا رو عوض کنم؟
2-خود فیلتر چیز خاصی مد نظرتون هست که بخام از اون جنس و مارک استفاده کنم؟
3-همین سیستم فیلترینگ فعلی با همین فیلتر رو دستکاری کنم مثلا با 1 تونل کشیدن برا مسیر هواش از 1 جایی غیر از پشت رادیات یا هر دستکاری دیگه ای!؟
پیش پیش ممنون
سلام
طبق اون قضیه ای که گفتم مصرفتون بیشتر میشه نه کمتر.
اکثر فیلتر اسپورتها قابلیت شستشو دارند یعنی زمانی که فیلتر رو خریداری میکنید همراهش بهتون یک عدد اسپری شستشو میدن که فیلتر رو هر چند وقت یکبار با اون اسپری تمیز کنید.
نیازی نیست کار خاصی بکنید! کیت فابریک فیلتر هوا اسپرت برای 206 هست هم با برند k&n و ....اتفاقا" تو بازار ایران هم قابل تهیه و خریداری هست(از قیمتش اطلاعی ندارم)!چون از قبل درست طراحی شده و در جای درست تعبیه میشه و در واقع بجای فیلتر فابریک بسته میشه کاملا" اصولی هست و بیشترین بازده رو داره!!!
عکس:
http://tuningshop.persiangig.com/image/motefareghe/P210610_22.02.JPG

من خودم نظرم بیشتر روی مصرف بود تا قدرت.چون حتی اگر نیم لیترم کم کنه برا منی که تو ماه 5000 تا 6000 کیلومتر راه میرم محسوسه.
این قضیه ماشینای انژکتوری که به اندازه ی هوا بنزین مصرف میشه رو هم تو فکرم بود.ولی فیلتری که حالا تو ایران 120 تومنه تو سایتش 45 دلار مصرفم میبره بالا رو شتاب هم تاثیر چندانی نداره چرا این قیمته و از بهترین فیلترای دنیاس؟
دوست عزیز من تا الان تو هیچ مقاله علمی خارجی نخوندم که گفته باشند فیلتر هوا اسپرت مصرف رو کم میکنه!! ضمنا" قبلا" هم عرض کردم که اگر درست و در جای درست نصب بشه 100% تاثیر داره ولی نهایتا" تا 1 الی 2hp نه بیشتر.
یک نکته ای رو بد نیست یاد اوری کنم که اون اعداد و ارقامی که توسط سازنده های فیلتر اسپرت عنوان میشه مثلا" 10hp یا بیشتر در صورتی هست که همزمان با نصب فیلتر اسپرت , هدرز و.... نصب کرده باشید.

amir eshghefarmon
12 January 2011, 12:23 AM
سلام
اتفاقا بر عکس ورود هوای خنک بازدهی موتور رو افزایش میده.
دقیقا کاری که اینتر کولر انجام میده(خنک کردن هوای ورودی موتور)
به این دلیل که هوای سرد چگالی کمتری داره و همین باعث میشه سیلندر به خوبی پر بشه.

amir eshghefarmon
12 January 2011, 12:58 AM
در مورد مصرف هم mohammadrezaef (http://www.phalls.com/../member.php?u=48071) کاملا درست میفرمایند .
تجربه من هم بعد از نصب روی پارس به همین صورت بود مصرف بالا رفت.
به صورت علمی هم اگر نگاه کنیم فیلتر هوا اسپرت باعث افزایش هوای ورودی میشه که به همین نسبت باید سوخت بیشتری هم وارد موتور بشه.:icon_cool

Sayeye Khorshid
12 January 2011, 09:27 AM
نیازی نیست کار خاصی بکنید! کیت فابریک فیلتر هوا اسپرت برای 206 هست هم با برند k&n و ....اتفاقا" تو بازار ایران هم قابل تهیه و خریداری هست(از قیمتش اطلاعی ندارم)!چون از قبل درست طراحی شده و در جای درست تعبیه میشه و در واقع بجای فیلتر فابریک بسته میشه کاملا" اصولی هست و بیشترین بازده رو داره!!!
این هم مصرف رو افزایش میده؟
(تو بازار بخام دنبالش بگردم چی بگم؟)

mohammadrezaef
12 January 2011, 03:28 PM
این هم مصرف رو افزایش میده؟
(تو بازار بخام دنبالش بگردم چی بگم؟)
سلام
بله مصرف رو افزایش میده با توجه به توضیحاتی که در صفحه قبل و همین صفحه توسط دوستان داده شد.
بگید دنبال کیت کامل فیلتر هوا اسپرت هستید.

miladXplod
29 January 2011, 04:50 AM
سلام
واسه پراید کاربراتوری چیزی هست که یکم صداش رو عوض کنه
یه جایی دیدم مثل فابریک خودش بود فقط قابل شستشو بود ولی من دنبال مخروطیه ؟

sogoli
26 February 2011, 08:19 PM
دوستان چه پیشنهادی برای استفاده از فیلتر اسپرت برای گل دارند؟ ایا مدل K&N برای گل موجود هست؟

enginer03
9 April 2011, 10:26 AM
دوستان من یه فیلتر چینی در خودرو پراید انژکتوری قرار دارم قیمتش تو ذبی13تومن ایران بود نفس ماشین عالی شده عید که باهاش رفتیم مسافرت با 5سرنشین وصندوق پر در سربالایی ها شتاب عالی داشت همچنین در کفی تمایلش به افزایش سرعت عالی شده وبه راحتی در دنده 4با شتاب عالی از مرز120نسبت به قبل میگذره فقط حیف که اون بوق مسخره همرو خبر دار میکنه

Mgh122
12 April 2011, 10:16 AM
می بخشید سوالی داشتم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
این کیت مکش هوای k&N آیا ارزش هزینه کردن رو داره(تاثیرش روی شتاب وتنفس ماشین همچنین مصرف سوخت چه میزانه؟) وجنسش مناسب هست (دوام و عمر کافی داره) و در ضمن آیا صدای موتور ماشین زیاد میشه(آصلا دوست ندارم صدای موتور فرقی بکنه؟)
با تشکر.....:icon_excl

enginer03
13 April 2011, 09:40 AM
دوست من فیلتر اسپرت چیز زیاد مهمی نیست شما میتونید با یک ابر ویک کاسه پلاستیک محکم یک فیلتر اسپرت قابل شتسشو درست کنید اونها فقط شکل وشمایل زیباتری دارند وصدای بیشتر البته شما باید همراه اون سیستم جرقتون هم تقویت کنید

amir eshghefarmon
15 April 2011, 03:31 PM
با سلام
اتفاقا فیلتر هوا بسیار قطعه مهمی هست که اگر جنسش خوب نباشه ذرات بسیار ریز گرد و غبار رو داخل موتور میکنه!
من اصلا این کاری که شما میگید رو به هیچ کس توصیه نمیکنم!

bijan darbari
15 April 2011, 05:12 PM
وظیفه فیلتر هوا تصفیه ی هوای ورودی هست.
منظور از تصفیه حذف ذرات معلق بسیار ریز از هواست.
ورود این ذرات به محفظه ی احتراق در درجه اول باعث خش های ریز در دیواره سیلندر می شود که بازده موتور رو پایین میاره.
در درجه دوم هرچه قدر مقدار این ذرات در واحد حجم بیشتر باشه هوای ورودی اکسیژن کمتری در واحد حجم داره.
سازنده موتور با توجه به حجم و نوع طراحی سیستم مکش موتور سایز و ابعاد فیلتر و محفظه ی اون رو تعیین می کنه.
معایب فیلتر های کاغذی در مقابل فیلتر های قابل شستشو(اسپرت) به شرح زیر هست:
مقاومت فیلتر کاغذی در مقابل عبور هوا از فیلتر قابل شستشو بیشتره در نتیجه در فیلتر کاغذی حجم کمتری از هوا در واحد زمان وارد موتور می شه.
فیلتر کاغذی بعد از از مدتی استفاده و کثیف شدن باید تعویض بشه ولی فیلتر قابل شستشو با مواد خاص قابل شستشو هست.
فیلتر های قابل شستشو به دلیل نوع الیاف به کار رفته در آنها تصفیه ی بهتری نسب به فیلتر های کاغذی انجام میدن.
و اما مهمترین دلیل که سازنده ها رو به سمت استفاده از فیلتر کاغذی سوق میده قیمت و تکنولوژی ساخت پایین آنها است.

حالا با توجه به موارد بالا به این سوال که ((آیا فیلتر اسپرت به تنهایی باعث افزایش قدرت میشه؟)) جواب میدیم:
به طور تئوری فیلتر اسپرت باعث افزایش قدرت و افزایش عمر مفید موتور و کاهش مصرف سوخت میشه ولی این تغییرات در مقابل فیلتر کاغذی از نوع مرغوب خیلی قابل تشخیص نیست. اضافه بر اینکه منظور از فیلتر هوای اسپرت فیلتر هوای اسپرت با مارک مرغوب مانند k&N هست نه انواع چینی بدون مارک.
در مورد افرادی که موتور رو با روش های مرسوم(از نصب توربو تا تقویت جرقه و نصب کیت اگزوز) تقویت میکنند واضحه که فیلتر هوای کاغذی باعث کاهش محسوس در بازده موتور با توجه به تغییرات انجام داده شده می شه.پس هزینه کردن مبلغ زیاد برای فیلتر اسپرت برای این گونه افراد کاملا مطقی به نظر می رسه.
در مورد موتورهای دستکاری نشده تغییرات بازده موتور پس از نصب فیلتر اسپرت کم هست و میشه گغت صرفه ی اقتصادی نداره.

در مورد فیلتر های اسپرت چینی:
این فیلتر ها دارای تصفیه هوای بسیار ضعیفی هستند که باعث آسیب به موتور می شه و اونطوری که خودم در پراید تجربه دارم هیچگونه تاثیری در بازده موتور نداره(تست 0-100 و حداکثر سرعت در مسیر با شیب 15%) .
ولی به خاطر ایجاد صدای قوی که به دلیل باز بودن روزنه های فیلتر هست حس پر شتاب بودن ماشین رو به راننده القا میکنه و بس.
اگر قراره با استفاده از این فیلتر ها شتاب موتور افزایش پیدا کنه پس برداشتن کامل فیلتر افزایش بیشتری در شتاب داره(می تونید امتحان کنید)

fab design
15 April 2011, 08:13 PM
با سلام اینم فیلتر هوا که روی 405 نصب کردم.وتاثیراتی از قبیل از بین بردن صدای سوپاپها که در دور پایین موتور پیش میاد. افزایش شتاب.و صدای موتور اسپرتی
http://tehranpic.net/download.php?img=526262

Mgh122
16 April 2011, 09:53 AM
بله من خودم هم از این فیلترهای یونیورسال قبلا روی پرایدم انداختم که به نظرم تاثیر محسوسش کمی بم شدن صدای موتور بود و شتاب تغییر محسوسی نداشت اما فکر میکنم مثلا برای 206 (1600)که میگن شمعهاش خیلی جالب نیست وفکر کنم هم تک کنتاکته اگه از نوع چند کنتاکت و به همراه یه فیلتر خوب استفاده بشه شاید عملکرد مناسبی پیدا کنه.

enginer03
19 April 2011, 12:15 AM
با سلام
اتفاقا فیلتر هوا بسیار قطعه مهمی هست که اگر جنسش خوب نباشه ذرات بسیار ریز گرد و غبار رو داخل موتور میکنه!
من اصلا این کاری که شما میگید رو به هیچ کس توصیه نمیکنم!
دوست من ما که نمیخایم هواکشو باز بزاریم میخایم از اسفنج استفاده کنیم که جنسش کلی بهتر از فیلتر هوا هست چون اغلب فیلتر اسپرت ها از جنس پارچه یا کتان هست که کم کم در اثر گرما از ضخامتشون کم میشه ومنافذش بازتر میشه که شما میتونید از اسفنج ها با جنس های مختلف استفاده کنید در ضمن به دلیل متصل شدن لوله تهویه کارتل به هواکش درون لوله تا حدودی چربه وسطح فیلتراسون را افزایش میده الان ما برای 405دوستم درست کردیم شما حتی یک ذره کرین یا کثیفی ویا خاک در لوله ها ودریچه گاز نمیبینید