PDA

View Full Version : اخبار حوادث خودرویی کشور و راهنمایی و رانندگیmohammad 1991
31 August 2010, 03:20 PM
با سلام خدمت بچه های خوب و مشتی پی فالز یه تاپیک جدید دیدم نیاز داره این بخش اونم من زدم اولین خبر که جالبه و غیر قابل تصور هست رو خودم میگم :
خودرويي با 320 كيلومتر سرعت در تهران توقيف شد
http://www.machinemag.com/imagenews/m-8-7236.jpg


رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از توقيف يك خودرو با سرعت 320 كيلومتر در يكي از بزرگراه‌هاي تهران خبر داد. سرهنگ سيد هادي هاشمي در جمع خبرنگاران گفت: چندي پيش يك دستگاه خودرو كه ساخت خارج از كشور است به دليل سرعت غير مجاز توقيف شد.
راننده خودرو فاقد گواهينامه و به سن قانوني نرسيده بود، اين راننده متخلف كه در نيمه شب دست به اين اقدام زده، علت اين سرعت غير مجاز را تست سرعت خودرو اعلام كرد.
سرهنگ هاشمي افزود: راننده مذكور به دستگاه قضايي معرفي شد و تعهد داد تا زماني كه گواهينامه نداشته باشد، از راندن خودرو خودداري كرده و دستگاه قضايي نيز برخورد لازم را با وي انجام داد. از رانندگاني كه با سرعت غير مجاز رانندگي كنند آزمايش‌هاي روحي و رواني تحت نظر پزشك بهداري ناجا به عمل مي‌آيد و اين رانندگان ممكن است تا به مدت 2 سال و حتي براي هميشه از رانندگي محروم شوند.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ اعلام كرد: برادر بزر‌گتر اين راننده خاطي به دليل سرعت غير مجاز در يك حادثه رانندگي كشته شده است.
وي اظهار داشت: سرعت غير مجاز در بزرگراه‌هاي تهران پس از نصب دوربين از 207 كيلومتر سرعت به 140 كيلومتر كاهش يافته است. سرهنگ هاشمي گفت: تمام بزرگراه‌هاي تهران به دوربين‌هاي ثبت سرعت مجهز خواهند شد اما در حال حاضر بزرگراه‌هاي شيخ فضل‌‌الله، امام علي(ع)،‌ صياد شيرازي،‌نيايش، بابايي، حكيم، تهران -كرج، همت و تونل توحيد به دوربين‌هاي ثبت سرعت مجهز شده‌اند.

moje90
31 August 2010, 11:50 PM
با سلام:icon_wink شما رو به خدا بگید این ماشین چی بوده که تونسته تو این خیابونهای خفن 320 تا بره :icon_sad:

Validator
5 September 2010, 12:03 PM
فارس: قطار مسافربري مشهد – تبريز در ورودي تبريز با يك خودروي سواري از نوع پرايد كه به هنگام عبور از روي ريل متوقف شده بود، برخورد كرد.
خليل ساعي دبير ستاد حوادث غيرمترقبه استان آذربايجان شرقي درباره اين حادثه گفت: قطار مشهد به تبريز با 400 نفر مسافر ساعت 16.25 دقيقه بعد از ظهر امروز ( چهارشنبه دهم شهريور) در گذرگاه مجتمع پتروشيمي تبريز با يك دستگاه خودروي پرايد داراي دو سرنشين كه هنگام عبور از روي ريل‌ گير كرده بود، برخورد كرد.
وي افزود: به گفته مسئولان راه‌آهن آذربايجان و مدير كل آن كه در تماس با وي از حادثه مطلع شديم، لوكوموتيوران از دور پرايد را كه روي ريل متوقف شده بود، ديده بود و براي همين با كشيدن ترمز درصدد توقف بود كه متاسفانه تا زمان رسيدن به پرايد قطار به طور كامل متوقف نشد اما سرعت آن به حد خيلي پاييني رسيده بود.
ساعي اضافه كرد: اين حادثه فقط موجب وارد شدن جراحت‌هاي سطحي به دو سرنشين خودروي سواري پرايد شده و به هيچ يك از مسافران قطار نيز آسيبي وارد نيامده‌است.
دبير ستاد حوادث غيرمترقبه استان آذربايجان شرقي اظهار داشت: بعد از 20 دقيقه قطار به مسير خود ادامه داد و وارد راه‌آهن تبريز شد و مسافران آن نيز به سلامت تخيله شدند.
قطار مشهد- تبريز روز سه شنبه نهم شهريور مشهد را به مقصد تبريز ترك كرده بود.

Validator
9 September 2010, 02:12 PM
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ،سردار محسن بيگي رئيس پليس راه ناجا صبح امروز در حاشيه آغاز مرحله دوم رزمايش تعطيلات تابستاني پليس با اعلام اينكه مرحله اول اين طرح در تاريخ 31 مرداد سال 89 آغاز شد و تا روز اول ماه رمضان ادامه داشت، گفت: پس از توقف يك ماهه اجراي اين رزمايش مرحله دوم آن از امروز به طور رسمي آغاز خواهد شد.

وي با اشاره به اين مطلب كه پيش بيني مي‌كنيم از صبح فردا تعداد سفرهاي برون شهري افزايش چشمگيري داشته باشد، گفت:‌ از امروز تمامي يگان‌هاي پليس راه ناجا آمادگي خود را به دست آ‌وردند تا بتوانند جاده‌هاي ايمن براي شهروندان به وجود آورند چون اين آمادگي تا روز سوم مهر امسال ادامه خواهد داشت.

بيگي با اشاره به اين مطلب كه در 5 ماه اول سال 89 ،‌349 هزار و 569 فقره خودرو توقيف شده است و 25 هزار و 125 گواهينامه ضبط شده است، گفت: اين درحالي است كه 21 هزار و 156 تست سلامت از رانندگان خطرساز اخذ شده است.

وي همچنين به توقيف 110 هزار و 680 موتورسيكلت و همچنين ابطال 7هزار و 456 جلد گواهينامه اشاره كرد و گفت: در مجموع سه ميليون و 920 هزار تخلف حادثه ساز نيز ثبت شده كه اگر قرار بود اين تخلفات به وقوع بپيوندد حوادث ناگواري را شاهد بوديم.

بيگي همچنين با اشاره به اين مطلب كه 255 هزار و 148 مورد تخلف توسط ناوگان باروري به وقوع پيوسته است، گفت: يك ميليون و 354 هزار و 938 فقره تخلف نيز در راه‌هاي روستايي به وقوع پيوسته كه اين در حالي است كه يك ميليون و 84هزار و 439 تخلف توسط گشت‌هاي نامحسوس اعمال قانون شده و 42هزار و 823 خودرو توسط گشت‌هاي نامحسوس توقيف شده است.

رئيس پليس راه ناجا همچنين با اشاره به اين مطلب كه 4 هزار و 92 تصادف فوتي در 5 ماه اول امسال به وقوع پيوسته كه بر اثر آن 6هزار و 154 نفر فوت شده‌اند، گفت: اين درحالي است كه از تعداد 19هزار و 356 تصادف جرحي تعداد 35 هزار و 109 نفر مجروح شده‌اند.

وي با اشاره به اين مطلب كه 55.5 درصد تخلفات مربوط به خودروهاي سواري و آينده، 22.3 درصد مربوط به موتورسيكل، 13.2 مربوط به كاميون،‌6.8 درصد مربوط به عابرين پياده و 2.3 درصد مربوط به ساير عوامل بوده است، گفت: انحراف به چپ 20 درصد، عدم توانايي 22 درصد، عدم رعايت حق تقدم 16درصد، عدم توجه به فاصله قانوني 28درصد و 13.5 درصد ساير موارد نحوه وقوع تصادفات بوده است.

بيگي همچنين با اشاره به اين مطلب كه تنظيم محدوديت و ممنوعيت‌هاي ترافيكي در تردد، تشديد برخورد با متخلفان 6 تخلف حادثه ساز، تقويت نيروي انساني پليس راه از اقدامات دومين مرحله رزمايش طرح تابستاني است، گفت: ابلاغ آمادگي به استان‌هاي كشور و انجام هماهنگي لازم براي استفاده از 12 بالگرد در كنار سازماندهي تيم‌هاي گروه عمليات ويژه پليس راه از ديگر اقدامات پليس براي اجراي هر چه بهتر اين طرح بوده است.

mohammad 1991
12 September 2010, 01:48 AM
ترافيک نيمه سنگين در راه هاي منتهي به استان تهران
ترافیک نیمه سنگینی هم اکنون در محورهای منتهی به استان تهران وجود دارد که با توجه به برگشت مسافران بر حجم این ترافیک افزوده می شود. رئیس پلیس راه کشور در بازدید از محور کرج - قزوین گفت: هم اکنون در محورهای منتهی به استان تهران به خصوص در محورهای تهران – مشهد ، تهران – قم ، تهران - قزوین ، جاده کرج – چالوس ، جاده فیروزکوه و دماوند ترافیک نیمه سنگین وجود دارد که هر لحظه بر این ترافیک افزوده می شود و در دیگر راه های کشور ترافیک روان وجود دارد.
سردار محسن بیگی افزود: متاسفانه در 2 روز گذشته 23 فقره تصادف منجر به فوت در جاده های کشور روی داده است که در این حوادث 28 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و امروز نیز بر اثر برخورد یک دستگاه وانت با موتور سیکلت در محور اصفهان – نایین 2 نفر کشته شدند.

وی به رانندگان توصیه کرد علاوه بر اینکه طول مسیر را هم جزو مسافرت خود بدانند در طول رانندگی هم از عجله و شتاب بی مورد پرهیز کرده و در هنگام خواب آلودگی و یا خستگی با وجود نزدیک بودن به مقصد از رانندگی خودداری کنند. سردار بیگی گفت: ماموران پلیس راه در کشور با تخلفات 6 گانه حادثه ساز همچون سرعت غیر مجاز ، سبقت غیر مجاز ، رعایت نکردن فاصله طولی ، استفاده نکردن از کمربند ایمنی ، استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی و حرکات مارپیچ به شدت برخورد کرده و خودروی رانندگان متوقف خواهد شد.

mohammad 1991
12 September 2010, 01:51 AM
30 تصادف فوتي و 344 تصادف جرحي در 48 ساعت گذشته
رییس پلیس کنترل ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی از وقوع 30 تصادف فوتی و 344 تصادف جرحی در 48 ساعت در جاده و شهرها خبر داد.
سرهنگ محسن مهرآیی با بیان این که دیروز23تصادف فوتی در جاده های کشور رخ داد که متاسفانه 28 نفر از هموطنانمان کشته شدند گفت: در145تصادف جرحی هم231نفر مجروح شدند.
وی افزود: دیروز3 تصادف منجر به فوت نیز در شهرهای کشور رخ داد که متاسفانه 3 نفر کشته و در 199 تصادف جرحی 280 نفر از هموطنانمان مجروح شدند.

رئیس پلیس کنترل ترافیک شهری راهور ناجا همچنین گفت: امروز نیز وقوع 4 تصادف منجر به فوت با 5 کشته از جاده های کشور گزارش شده است.

سرهنگ مهرآیی افزود: خوشبختانه امروز گزارشی از تصادف منجر به فوت در شهرها ارسال نشده است.

وی گفت: با توجه به حجم گسترده سفرها در تعطیلات عید سعید فطر و پایان تابستان در مقایسه با مدت مشابه پارسال آمار تصادفات به شدت کاهش یافته و این ناشی از توجه مردم به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و هشدار های پلیس و نیز عملکرد دستگاههای مختلف در تسهیل ترافیک است.

latari
12 September 2010, 11:46 AM
رئیس پلیس کنترل ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از برخورد قاطع پلیس با رانندگان متخلف و حادثه ساز و توقیف حدود 16 هزار خودرو در سه روز گذشته خبر داد.

سرهنگ محسن مهرآیی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: توقیف این خودروها به علت ارتکاب همزمان دو تخلف حادثه ساز بوده است.

سبقت و سرعت غیرمجاز، استفاده نکردن از کمربند و کلاه ایمنی، حرکات مارپیچ و آکروباتیک، رعایت نکردن فاصله طولی و صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی جزو تخلفات شش گانه حادثه ساز اعلام شده است که پلیس بدون اغماض با متخلفان برخورد خواهد کرد.

سرهنگ مهرآیی افزود: 7200 خودرو در جاده های کشور و 8700 خودرو در شهرها به علت رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی و نیز ارتکاب همزمان دو تخلف حادثه ساز توقیف شده اند.

latari
12 September 2010, 09:14 PM
50 درصد مرگ‌ها بعد از تصادف اتفاق می‌افتد
http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/6/21/68341_914.jpgروزهای گرم تابستان آخرین نفسش را می‌کشد و پاییز و آغاز درس و مدرسه در راه است. برای همین خانواده‌ها در تکاپو هستند تا از این روزهای پایانی برای سفر بهره کافی را ببرند.

به گزارش «خبر آنلاین»، اما به گفته پرویز سیاح البرزی معاون عملیات ترافیکی پلیس راه کشور، باید مراقب بود تا این سفرها حادثه‌ای را رقم نزند. وی با تشریح عوامل مهم در تصادف نقش وزارت بهداشت و درمان را در پیشگیری مهم می‌داند و می‌گوید : متاسفانه براساس امار، 48 تا 52 درصد مرگ‌ها بعد از تصادف یا در زمان انتقال به مراکز درمانی صورت می‌گیرد.

بازهم اخر تابستان رسید و خانواده‌ها در صدد استفاده از اخرین روزهای این تعطیلات برای سفر هستند. کدام جاده‌ها در تعطیلات معمولا شلوغ می‌شوند؟

بستگی به تعطیلات دارد. اگر کوتاه مدت باشد اصولا محور شمال ترافیک سنگینی خواهد داشت. بیشتر حجم ترافیک هم در محور تهران - کرج و کرج - چالوس است. برای همین از ظهر یا از ساعت 16 محدودیت‌های ترافیکی می‌گذاریم و جاده‌ها معمولا یک طرفه می‌شوند. محور ارتباطی تهران ، مشهد هم از محورهای شلوغ و پرتردد محسوب می‌شود. البته در تعطیلات طولانی تر مثل عید نوروز این ترافیک در تمام جاده‌های کشور مشاهده می‌شود.

اما در این روزها موج دوم سفرهای تابستانی آغاز شده است.شما پیش بینی می‌کنید این شلوغی جاده‌ها تا کی ادامه داشته باشد؟

خوب بله. خنکی هوا در شهرهای شمالی و اتمام تعطیلات سبب شده که ما تا پایان شهریور این شلوغی را در جاده‌های کشور داشته باشیم. بنابراین پلیس راهورطرح ترافیکی خود را آغاز کرده است. البته با توجه به ظرفیت محدود محورهای شمالی کشور، هموطنان باید طوری برنامه ریزی کنند که در دو یا سه روز پایانی تابستان در ترافیک جاده نمانند. چون بیشترین حجم ترافیک تابستان هر سال از 25 تا 31 شهریور مشاهده می‌شود. البته بیشترین تعداد تصادف‌های جاده‌ای تابستان هم در همین روزها اتفاق می‌افتد.

آقای البرزی اماری وجود دارد که مهمترین عوامل تصادف که منجر به مرگ می‌شوند کدامند؟

حوادث رانندگی بیشتر بر اثر خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه به جلو، رعایت نکردن فاصله طولی و انحراف به چپ یا راست است.

در تابستان امسال امار تصادف چقدر بود؟

هنوز امار دقیقی ندارم اما مطمئن هستم که نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

آیا صحت دارد که درهر تیک تاک ساعت بیش از 2 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند؟

در حوزه ترافیک و تصادفات 2 عامل از اهمیت بسیاری برخوردار است یکی زمان و دیگری جان انسان ها.مهمترین عامل در کاهش مرگ و میر بعد از تصادف خدمات اورژانس و امداد رسانی است. چون باید حتما وسیله حمل و نقل مجروح ایمن باشد و تجهیزات لازم را داشته باشد. همچنین فردی که به عنوان متخصص بالای سر مجروح حاضر می‌شود باید متخصص باشد و بتواند در زمان طلایی مجروح را نجات دهد چون براساس امار 48 تا 52 درصد مرگ‌ها بعد از تصادف یا در زمان انتقال به مراکز درمانی صورت می‌گیرد.

یعنی اگر در سال 22 هزار نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست بدهند علت مرگ حداقل 10 هزار نفر آنها به اورژانس و خدمات درمانی باز می‌گردد؟

بله. برای همین هم ما همیشه تاکید داریم که مراکز درمانی باید امادگی و شرایط لازم را برای پذیرش بیمار داشته باشند و به بیمار رسیدگی کنند.

الان چقدر طول می‌کشد تا اورژانس برسر بیمار حاضر شود؟

براساس گفته اورژانس 15 دقیقه و استاندارد جهانی هم 10 تا 15 دقیقه است. اما در کشورهای پیشرفته از اورژانس هوایی هم استفاده می‌کنند تا امار مرگ و میر را کاهش دهند. در کل من نقش وزارت بهداشت و درمان را در بحث پیشگیری از تصادف مهم می‌دانم. چون با حداقل قیمت می‌توان از رانندگان تست اعتیاد گرفت یا با ایجاد مراکز درمانی اختلالات روانی را تشخیص داد تا به کاهش هیجانات روحی رانندگان کمک کند.

اما وقتی صحبت از تصادف برون شهری می‌شود بیشتر ایمنی بودن جاده‌ها مطرح می‌شود. چقدر از جاده‌های کشور ایمن هستند؟

همان طور که می‌دانید تعریف بزرگراه و آزادراه متفاوت است و وزارت راه براساس درجه بندی انها را نام گذاری می‌کند. در بازدیدی که کارشناسان دیگر کشورها از راههای کشور داشتند همه جاده‌ها را ایمن و استاندارد نداستند چون نقاط حادثه خیز فراوانی در انها وجود دارد. مثلا آزادراه قزوین - رشت خیلی استاندارد نیست .

در بحث تصادفات جاده‌ای ،همیشه عامل انسانی و جاده‌ای مطرح می‌شود. شما کدام یک را مهمتر می‌دانید؟

اگر دقیقتر بخواهم پاسخ شما را بدهم، باید بگویم 5 عامل انسانی، وسیله نقلیه، راه، اجرای قوانین و خدمات فوریت‌های پزشکی باید به طور همزمان هماهنگ باشد تا حوادث رانندگی کاهش یابد.در بحث عامل انسانی اموزش مهم است که باید این اموزش باید از مهدکودک شروع شود و مانند سایر دروس به صورت مقطعی تا زمان دانشگاه پیش رود، تا قانون پذیری در فرد شکل گیرد و تقویت شود.

در این صورت می‌توانیم بگوییم که قانون پذیری و تبعیت از علائم راهنمایی رانندگی در فرد به صورت فرهنگ درامده است.

متاسفانه در هیچ‌یک از دوره‌های آموزشی، به رانندگان فرهنگ رانندگی آموزش داده نمی‌شود و افراد تنها در سن 18 سالگی برای گواهینامه اطلاعات لازم را یک هفته حفظ می‌کنند و سپس همه قوانین را به فراموشی می‌سپارند؛ در واقع در ایران رانندگان به علایم کنار جاده به مثابه دکمه‌های یک کت و شلوار می‌نگرند و فکر می‌کنند تنها برای نمایش نصب شده‌اند.

اما عموما رفتار انسان قابل پیش بینی نیست و تخلف پذیر است. برای همین استاندارد بودن جاده‌ها هم اهمیت دارد؟

بله، شرایط راه باید به گونه‌ای باشد که اگر انسان تخلفی انجام داد خطای او را پوشش دهد. مثلا اگر فردی به دلیل خواب آلودگی از جاده منحرف شد جاده باید حداکثر شیب را داشته باشد. یا اگر راننده‌ای سرعت غیر مجاز داشت جاده به گونه‌ای ایمن باشد که کمترین اسیب را به او برساند و منجر به خسارت شود نه مرگ او. به عبارتی جاده باید بخشنده باشد. البته در این بحث شرایط محیطی هم مهم هستند که به دو دسته قابل پیش بینی و غیرقابل پیش بینی تقسیم می‌شود.عوامل پیش بینی مانند شناخت جاده‌های برف گیر در فصل‌هایی از سال است اما عوامل غیر قابل پیش بینی مثل ریزش کوه و بهمن قابل تشخیص نیست. ما هرقدربه سمتی پیش رویم که عوامل محیطی شناخته تر شوند امکان کاهش تصادفات بیشتر خواهد شد.

وقتی انسان آموزش ببیند و راه هم ایمن باشد اگر وسیله نقلیه استاندارد نباشد باز هم احتما خطر وجود دارد؟

خوشبختانه سهم نقص فنی وسیله نقلیه در بروز حوادث جاده‌ای 4 درصد است اما باید به ضرورت ساخت مراکز معاینه فنی برای کاهش وپیشگیری حوادث رانندگی در جاده‌های کشور توجه کرد.

در دنیای امروز انقدر سیستم فعال و غیرفعال در طراحی و ساخت وسایل نقلیه استفاده می‌شود که کمترین اسیب را به فرد می‌رساند. مانند سیستم‌های هشدار دهنده یا ای.بی.اس. به عبارتی قطعات به گونه‌ای ساخته می‌شوند که اگر تصادفی رخ داد نیروهایی که از برایند دو قطعه ایجاد می‌شود کمترین ضربه را به راننده وارد می‌کند. درست مانند ضربه مشت به لاستیک ماشین که حالت ارتجاعی دارد.

با تمام این مواردی که عنوان کردید مامور اجرای قانون هم باید از هر لحاظ تامین باشد تا قوانین را به درستی اجرا کند و از خطا‌ها چشم‌پوشی نکند؟

شکی نیست و ما هم همواره تاکید داریم که پلیس راهور نباید مشکل معیشت و رفاه داشته باشد. البته باید بررسی کرد که چقدر از قوانین راهنمایی و رانندگی بازدارنده هستند. یعنی باید مشخص شود که آیا جریمه 20 هزار تومانی برای سرعت غیرمجاز کافی است؟ یا اینکه راننده بدون در نظر گرفتن خطر و جریمه با سرعت غیرمجاز حرکت خواهد کرد. چون شاید مقررات بازدارندگی راحت‌ترین و ارزان ترین راه برای کاهش حوادث رانندگی باشد.

latari
12 September 2010, 10:42 PM
ممنوعیت تردد «هُوو» در چند محور تا 3 مهر
در حالي كه راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي تردد تريلرهاي «هُوو» را تا سوم مهرماه سال جاري در تعدادي از محورهاي كشور ممنوع كرد، يكي ديگر از اين تريلرها اين بار در جاده‌اي ديگر مرگ آفريد.

سردار اسكندر مومني، رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: با توجه به تعدد وقوع حوادث رانندگي به دليل نقص فني در سيستم‌ ترمز و مهار تريلرهاي هُوو و كشته و مجروح شدن تعدادي از هموطنان خصوصا در محورهاي برونشهري و پيش‌بيني افزايش بار ترافيكي در تعطيلات پاياني تابستان و در راستاي پيشگيري از وقوع تصادفات ناگوار و اختلال در عبور و مرور تردد تريلرهاي «هُوو» تا پايان روز شنبه سوم مهرماه سال جاري در تعدادي از محورهاي كشور ممنوع شده است.

وي افزود: بر اين اساس طي مدت ياد شده تردد تريلرهاي «هُوو» در محورهاي بندرعباس ـ سيرجان، رشت ـ قزوين، فيروزكوه، تهران ـ قم، خرم آباد ـ انديمشك، اصفهان ـ تهران و چمن بيد ـ جنگل گلستان ممنوع خواهد بود.

وي به ايسنا گفت: از سوي ديگر تردد انواع تريلر از جمله تريلر «هُوو» در محورهاي «هراز» و «كرج ـ چالوس» نيز كماكان ممنوع است.

در اين حال سرهنگ رسول ضياء الدين، رييس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا در خصوص مهمترين تصادفات روز 19 شهريور ماه به برخورد سه دستگاه خودرو سواري تريلر بنز، تريلر هُوو و يك دستگاه پرايد اشاره كرد و به ايسنا گفت: اين حادثه در محور شيراز ـ مرودشت در استان فارس رخ داد كه بر اثر آن سه تن كشته و سه تن ديگر مجروح شدند.

وي تصريح كرد: به گفته كارشناسان پليس‌راه علت اين حادثه عدم رعايت حق تقدم از جانب تريلر بنز و همچنين انحراف به چپ تريلر هُوو بوده است.

latari
13 September 2010, 09:36 PM
106 كشته در سه روز تعطيلي !
در پنجشنبه، جمعه و شنبه گذشته در 90 تصادف، 106 نفر كشته شدند و در هزار و 217 تصادف جرحي، هزار و 647 نفر مجروح شدند/ 30 فقره تصادف فوتي با 41 فوت و 445 فقره تصادف جرحي با 610 مجروح در 24 ساعت گذشته.
سرهنگ حسين‌پور، رئيس اداره آمار فرماندهي كنترل ترافيك پليس راه كشور از 90 تصادف منجر به فوت در سه روز تعطيلي گذشته به خبرنگار ايلنا، خبر داد.

او گفت: در پنجشنبه، جمعه و شنبه گذشته در 90 تصادف، 106 نفر كشته شدند و در هزار و 217 تصادف جرحي، هزار و 647 نفر مجروح شدند.

او افزود: در روز پنجشنبه عدم توجه به جلو با 52 درصد، در روز جمعه تخطي از سرعت غيرمجاز با 26 درصد و در روز شنبه نيز تخطي از سرعت غيرمجاز با 25 درصد، عمده‌ترين علت تصادفات بوده است.

حسين‌پور همچنين از 30 فقره تصادف فوتي و با 41 فوت و 445 فقره تصادف جرحي با 610 مجروح در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: عمده‌ترين تصادفات 24 ساعت گذشته به دليل عدم توجه به جلو با 20 درصد، عدم رعايت حق تقدم با 14 درصد و انحراف به چپ با 16 درصد بوده است.

او افزود: بيشترين وسايل نقليه مقصر در تصادفات 44 درصد سواري 14درصد موتورسيكلت بوده است كه 28 درصد واژگوني داشته‌اند و 11 درصد تصادفات با عابران بوده است.

او از درباره تصادف خطرناك 24 ساعت گذشته گفت: يك دستگاه هوو در استان همدان با يك بنز، يك سواري تاكسي، يك پيكان و يك پرايد برخورد كرد، كه در آن هفت نفر فوت شده و هشت نفر مجروح شده‌اند.

او همچنين افزود: در نجف‌آباد اصفهان نيز، يك دستگاه ولو به علت تخطي از سرعت مطمئن واژگون شده است كه به اين دليل 15 نفر مجروح شدند.

latari
13 September 2010, 09:57 PM
تریلی قاتل در خیابانهای همدان! +عکس
اننده يک دستگاه تريلر «هُوو» ساعت 12:30 روز يكشنبه در ميدان رسالت همدان، کنترل وسيله نقليه خود را از دست داده و با برخورد با اتوبوس مسافربري درونشهري فاقد مسافر و پس از آن يك دستگاه تاكسي و پرايد گازسوز و انفجار مخزن گاز آن، موجب آتش‌سوزي شد كه در پي آن يک ساختمان مسکوني و 3 باب مغازه فرو ريخت.
معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر همدان گفت: برخورد يک دستگاه تريلر «هُوو» حامل سنگ با اتوبوس مسافربري درونشهري و 2 خودرو سواري، 6 کشته و 7 مصدوم برجاي گذاشت.

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/6/22/68377_892.jpg

حسين اشرفي در گفت‌وگو با ايسنا افزود: راننده يک دستگاه تريلر «هُوو» ساعت 12:30 روز يكشنبه در ميدان رسالت همدان، کنترل وسيله نقليه خود را از دست داده و با برخورد با اتوبوس مسافربري درونشهري فاقد مسافر و پس از آن يك دستگاه تاكسي و پرايد گازسوز و انفجار مخزن گاز آن، موجب آتش‌سوزي شد كه در پي آن يک ساختمان مسکوني و 3 باب مغازه فرو ريخت.

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/6/22/68376_724.jpg

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر همدان تصريح كرد: تا كنون در اين حادثه 6 تن جان خود را از دست دادند و 7 مصدوم نيز به بيمارستان منتقل شدند.

اشرفي گفت: هم‌اکنون نيروهاي امدادي در حال خارج كردن مصدومان از زير آوار هستند.

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/6/22/68378_346.jpg

حميد ره‌انجام، مديرعامل جمعيت هلال احمر استان همدان نيز در خصوص اين حادثه گفت: تريلر هُوو كه حامل سنگ بود به دليل عدم كاركرد مناسب سيستم ترمز با تير چراغ برق برخورد و پس از آن با يك دستگاه اتوبوس، تاكسي و پرايد گازسوز برخورد كرد كه اين حادثه سبب انفجار شد.


http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/6/22/68379_364.jpg

latari
13 September 2010, 10:30 PM
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: پیش بینی می شود تعداد سفرها از هجدهم شهریورتا سوم مهر نسبت به سال گذشته 15 تا 20 درصد افزایش یابد که تا به امروز این افزایش کاملا محسوس بوده است.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ مومنی با اشاره به آغاز طرح دوم تابستانی پلیس از هجدهم شهریور تا سوم مهر ، افزود: در طرح دوم نیز200 هزار نفر از دستگاه های مختلف کشور در جاده ها به مسافران خدمت رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه 3 هزار نقطه حادثه خیز درکشور وجود دارد گفت: سعی شده است با استقرار نیروها و محدودیت های ترافیکی ، ایمنی بیشتری در این نقاط برقرار شود.

رییس پلیس راهور ناجا درادامه با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد رانندگان مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند ، افزود: مقصر اصلی حوادث رانندگی تنها 5 درصد از رانندگان هستند که با تمهیدات لازم با انان برخورد جدی و شدید می شود.

سردار مومنی ، سرعت و سبقت غیر مجاز ، حرکات مارپیچ و اکروباتیک ، استفاده نکردن از کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی را از جمله مواردی برشمرد که باعث بروز 80 درصد سوانح و حوادث رانندگی می شود که فقط پنج درصد رانندگان رعایت نمی کنند .

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ایمنی جاده ها تاکید کرد و گفت: راههای کشور به خصوص در استان های شمالی باید توسعه یابد .

سردار مومنی همچنین به تمهیدات پلیس برای رانندگان سرویس مدارس اشاره کرد و افزود: رانندگان سرویس های مدارس باید مجوز صلاحیت رانندگی و انتقال دانش اموزان را داشته باشند.

وی اضافه کرد: رانندگان سرویس های مدارس باید متناسب با تعداد صندلی خودروهایشان دانش اموزان را منتقل کنند.

latari
13 September 2010, 10:37 PM
راننده هوو 177 بار جريمه شده بود
تعداد قربانیان تصادف مرگبار همدان به 8 نفر رسید (http://phalls.com/news-116036.aspx)

http://www.hamshahri.org/images/position36/2010/9/trelee-623-gh.jpg
حادثه > داخلی - گروه حوادث:
با مرگ 2 نفر دیگر از مجروحان تصادف بی‌سابقه در همدان، آمار قربانیان این حادثه به 8 نفر رسید.

تحقیقات پلیس نشان می‌دهد راننده تریلی هوو که عامل این تصادف مرگبار بود، پیش از این 177 بار از سوی پلیس جریمه شده است. ظهر یکشنبه گذشته، یک دستگاه تریلی هوو که از ضلع جنوبی میدان رسالت همدان به سمت این میدان در حرکت بود به‌علت از کار افتادن ترمز، حادثه مرگباری را رقم زد. این تریلی بعد از زیر گرفتن پراید سفیدرنگی، با اتوبوس شرکت واحد برخورد کرد که بر اثر این برخورد اتوبوس روی یک تاکسی پیکان واژگون شد.
تریلی هوو بعد از این برخورد مرگبار با ساختمانی چند طبقه که شامل 3 مغازه بود برخورد کرد و باعث فرو ریختن آن شد.
هنوز لحظاتی از این حادثه نگذشته بود که ناگهان مخزن گاز پراید سفیدرنگی که در ابتدای حادثه به‌شدت صدمه دیده بود، منفجر شد و آتش به اتوبوس شرکت واحد که واژگون شده بود نیز سرایت کرد.
همه این حوادث در کمتر از 5 دقیقه رخ داد و ناگهان شعله‌های آتش میدان رسالت همدان را در برگرفت. خیلی زود خبر به تیم‌های امدادی و ماموران آتش‌نشانی رسید و بعد از اطفای حریق از سوی آتش‌نشانان، عملیات انتقال مجروحان و قربانیان به بیمارستان شروع شد.
مرگ دلخراش
درحالی‌که تا بعدازظهر یکشنبه آمار قربانیان حادثه 6 نفر اعلام شده بود، با مرگ 2 مجروح دیگر، این آمار به 8 نفر افزایش یافت. یکی از قربانیان حادثه زن جوانی بود که به طرز دلخراشی جان خود را از دست داد. همسر این زن به خبرنگار ما گفت: در مغازه لوازم الکترونیکی‌ام مشغول کار بودم که همسرم وارد مغازه شد.
چند لحظه از حضور او نگذشته بود که تصمیم گرفتم برای ناهار، چند عدد نان بخرم. برای همین از همسرم خواستم داخل مغازه بماند و خودم برای خرید نان خارج شدم. هنوز چند قدمی از محل دور نشده بودم که حادثه اتفاق افتاد. تریلی هوو بعد از برخورد با چند خودرو در اطراف میدان به سمت مغازه من رفت و دیدم که ساختمان فرو ریخت. فریادزنان به طرف محل حادثه دویدم اما از مغازه‌ام جز تلی از خاک، چیز دیگری باقی نمانده بود. بعد از چند ساعت، با کمک امدادگران توانستیم پیکر بی‌جان همسرم را از زیر آوار بیرون بکشیم.
فرار از مرگ
راننده اتوبوس شرکت واحد که در این حادثه به‌شدت سوخته بود، یکی از کسانی بود که به طرز معجزه‌آسایی از مرگ حتمی نجات یافت. این مرد گفت: اتوبوس تعداد کمی مسافر داشت و داشتم از میدان وارد یکی از خیابان‌ها می‌شدم که ناگهان صدای ضربه محکمی به گوش رسید و اتوبوس به‌شدت تکان خورد.
قبل از اینکه اتوبوس روی تاکسی پیکان واژگون شود، من از پنجره به بیرون پرت شدم و در همین هنگام مخزن گاز خودروی پراید منفجر شد و اتوبوس آتش گرفت. اگر در آن لحظه از اتوبوس به بیرون پرتاب نشده بودم، حتما مثل 4 نفر از مسافران اتوبوس در آتشی که خودرو را در برگرفته بود می‌سوختم و از این حادثه جان سالم به در نمی‌بردم.
177 بار جریمه
به‌دنبال این تصادف مرگبار، بررسی‌های پلیسی برای مشخص شدن علت حادثه شروع شد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه حادثه به‌علت نقص در سیستم ترمز تریلی اتفاق افتاده است، به ایسنا گفت: راننده هوو که باعث به‌وجود آمدن حادثه میدان رسالت همدان شد در 3 سال گذشته 177 مورد جریمه شده است. سرهنگ حسین طلایی ادامه داد: بیشترین تخلفات این راننده، تردد در منطقه ممنوعه و توقف در مناطق مسکونی بوده که راننده متخلف این جریمه‌ها را پرداخت کرده است.
تریلی‌های قاتل
تصادف مرگباری که در همدان رخ داد، نخستین حادثه دردناکی نبود که تریلی‌های هوو در چند ماه اخیر رقم زده‌اند. 28 تیرماه امسال برخورد یک تریلی هوو با اتوبوس مسافربری در جاده دماوند، مرگبارترین تصادف امسال این تریلی‌ها را رقم زد. در آن حادثه که به‌علت نقص سیستم ترمز تریلی رخ داد، 9 نفر از مسافران اتوبوس جان باختند و تعداد زیادی از آنها نیز مجروح شدند.
بعد از آن حادثه نیز اخبار متعددی درخصوص حوادثی که این تریلی‌ها در جاده‌های کشور رقم زده بودند در روزنامه‌ها به چاپ رسید و همین موضوع باعث شد تا پلیس راهنمایی و رانندگی تردد تریلی‌های هوو را در برخی از محورها ممنوع کند. نقص فنی در سیستم ترمز این خودروها، مسئله‌ای است که از مدت‌ها قبل نقل محافل خبری و مقامات پلیس است اما با همه تمهیداتی که تا‌کنون اندیشیده شده، این تریلی‌ها همچنان در جاده‌های کشور قربانی می‌گیرند.

Hamed
15 September 2010, 03:02 PM
دوستان لطفا تصاویر صورت شطرنجی یا محو شود.

latari
15 September 2010, 10:06 PM
بالاخره هوو کم‌کیفیت اعلام شد
http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/6/24/68593_866.jpgکامیون چینی هوو پس از 4 سال برجا گذاشتن تلفات جانی فراوان و واردآوردن خسارات مالی بسیار به دارندگان آن، دیروز رسما از سوی وزارت صنایع به‌عنوان یک خودرو تجاری کم کیفیت اعلام شد.

به گزارش همشهری، کامیون هوو که از سال 84 واردات آن به کشور از سوی شرکت‌های خودروسازی داخلی آغاز شد و تا اواخر سال 87 در حدود 16 هزار دستگاه از آن به ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای کشور پیوست، به‌دلیل پایین بودن کیفیت حوادث بسیاری را در جاده‌های کشور موجب شد. براساس آخرین آمار، با وجود اینکه این خودرو در حدود 3 درصد از خودروهای تجاری را در کشور شامل می‌شود اما بیش از 10 درصد حوادث جاده‌ای متعلق به آن است.

پایین بودن قیمت و تضمین آن از سوی شرکت ایران‌خودرو دیزل، دلیل اصلی رونق بازار این خودرو در سال‌های 84 تا 87 بود، اما با وجود اینکه کم‌کیفیتی آن برای دست‌اندرکاران حمل‌ونقل کشور ثابت شد و هزینه‌های سنگینی را به دارندگان آن تحمیل کرد، متأسفانه اقدام جدی برای مقابله با ورود آن صورت نگرفت و شرکت وارد‌کننده نیز مسئولیتی در قبال کیفیت و خدمات پس از فروش نمی‌پذیرفت.

به گزارش همشهری، هم‌اکنون شمار زیادی از این کامیون در پارکینگ‌های کشور به‌دلیل خرابی و نبودن قطعه و همچنین به صرفه نبودن تعمیر و به‌کارگیری متوقف است و به این دلیل خسارات هنگفتی به دارند‌گان آن که همچنان درگیر پرداخت اقساط آن هستند، وارد شده و از این بابت نیز هیچ نهادی پاسخگو نیست.

تحویل گیرندگان این خودرو بارها در مقابل مجلس و وزارت صنایع گرد‌آمدند و خواستار تغییر قرارداد برای تحویل خودرو ولوو به‌جای خودرو هوو شدند، اما این تلاش‌ها هیچگاه به نتیجه نرسید.

با افزایش میزان خسارات این خودرو در جاده‌های کشور و ورود جدی پلیس راه کشور به قضیه، شرکت ایران‌خودرو دیزل اقدام به فراخوان این خودرو برای کنترل کیفی آن کرد که نتیجه‌ای دربر نداشته است. در آخرین تصمیم، پلیس راه تردد این خودرو را در برخی جاده‌ها ممنوع کرد که این موضوع نیز با انتقاد شدید دارندگان هوو مواجه شده است.

نهایتا پس از 4 سال از ورود غم‌انگیز هووی چینی به کشور و وارد شدن خسارات جانی، مالی و روحی فراوان به‌ویژه حادثه اخیر همدان، وزارت صنایع دیروز جلسه‌ای تشکیل داد و اعلام کرد که این خودرو کم‌کیفیت است.افشین روغنی، معاون اقتصادی وزارت صنایع دیروز گفت: حتی اگر اصلاح هر دستگاه از کشنده‌های هوو نیازمند صرف هزینه 10 میلیون تومانی باشد، ایران خودرو دیزل مکلف به انجام آن است.

با این اوصاف باید منتظر شد و دید که خسارت‌های هنگفت این خودرو که امروز مدعیان بسیاری دارد، چگونه از سوی دولت به‌عنوان صادرکننده مجوز واردات آن جبران خواهد شد؟

latari
16 September 2010, 11:55 AM
تصادف مرگبار شرکت مسافربری را تعطیل کرد
بعد از تصادف مرگبار جاده تهران - ساوه که منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنان شده است و این اتوبوس از استان ایلام به سمت تهران در حال حرمت بوده، تعاونی شماره 7 مسافربری ایلام تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان ایلام گفت: بدلیل تصادف مرگبار جاده تهران - ساوه که اتوبوس از ایلام به سمت تهران در حال حرکت بود، شرکت مسافربری تعاونی 7 ایلام تعطیل شد.

به گزارش مهر فیض الله جوادیان اظهار داشت: بعد از تصادف مرگبار جاده تهران - ساوه که منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنان شده است و این اتوبوس از استان ایلام به سمت تهران در حال حرمت بوده، تعاونی شماره 7 مسافربری ایلام تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود.

وی بیان داشت: راننده این اتوبوس از افراد باسابقه این تعاونی و با 15 سال به این کار مشغول بوده و همه مدارک از جمله کارت هوشمند آن نیز تکمیل بوده است و راننده اتوبوس قبل از این مورد هیچگونه تخلفی نداشته و یکی از افراد مورد اعتماد این صنف بوده است.

گفتنی است، 16 نفر از مسافران این اتوبوس از ایلام سوار این اتوبوس شده بودند و بقیه مسافران بین راهی بوده اند.

ستاد عملیات بحران وزارت بهداشت اسامی مجروحان حادثه واژگونی اتوبوس "تهران - ساوه " را اعلام کرد.

1 - زهرا رستمی
2 - وحید نامداری 19 ساله
3 - قمر صدری
4 - منظر سادات بشیری 30 ساله
5 - سواد جمعه 42 ساله
6 - یزدان بشیری 25 ساله
7 - زینب رستمی 9 ساله
8 - محبوبه بیگی 25 ساله
9 - وحید نجفی 25 ساله
10 - احمد مستوفی 35 ساله

براساس این گزارش همچنین دو فرد مجهول‌الهویه 20 و 30 ساله در این حادثه جان خود را از دست داده اند.

همچنین یک فرد مجهول‌الهویه 30 ساله دیگر نیز در این حادثه مصدوم شده است.

براساس اعلام ستاد عملیات بحران وزارت بهداشت تعداد کشته‌شدگان در محل حادثه26 نفر بوده و 3 نفر نیز در بیمارستان فوت کرده‌اند.

این ستاد تاکنون اسامی فوت شدگان را اعلام نکرده است.

ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد روز چهارشنبه یک دستگاه اتوبوس مسافربری در هفت کیلومتری آزادراه تهران - ساوه به علت عدم توجه به جلو راننده دچار واژگونی شد.

در این حادثه 24 نفر کشته و 15 نفر مجروح شدند که تمامی مجروحان با حضور به موقع پلیس به مراکز درمانی فرستاده شدند.

این اتوبوس از تعاونی 7 عدل ایلام به مقصد تهران در حرکت بوده است.

latari
16 September 2010, 11:56 AM
فرماندهان پليس راه ايلام و ساوه تعليق شدند
ساعت 3 و 55 دقيقه بامداد چهارشنبه يك دستگاه اتوبوس مسافربري كه از مبدا ايلام به سمت تهران در حركت بود در آزادراه ساوه - تهران به علت واژگوني و سقوط از پل دچار حادثه شد كه براساس آخرين اعلام ها از سوي وزارت بهداشت شمار كشته شدگان اين حادثه 29 نفر و مجروحان 11 تن اعلام شده است.
فرمانده پليس راه كشور اعلام كرد: به دنبال تصادف مرگبار اتوبوس درآزادراه ساوه -تهران و مرگ شماري از هموطنان، فرمانده پليس راه مبدا در استان ايلام و نيز فرمانده پليس راه محل حادثه ( ساوه) تابررسي نهايي حادثه از ادامه فعاليت تعليق شدند.

سردار ' محسن بيگي' در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا گفت: اين نوع تنبيهات در راستاي وظايف كنترلي بيشتر بر وسايل نقليه در جاده هاي مواصلاتي اعمال مي شود و اثرگذار خواهد بود.

وي علت اين حادثه را خواب آلودگي راننده، انحراف به راست و برخورد با گاردريل جاده اعلام كرد و گفت:‌ برخورد قانوني با خاطيان اين حادثه صورت مي گيرد.

بيگي تاكيد كرد:‌ همزمان با تشديد كنترل ها بر فعاليت عوامل پليس راه و شركت هاي تعاوني مسافربري از مردم و رانندگان نيز مي خواهيم كه با رعايت قوانين سلامت خود و ديگران را حفظ كنند.

به گزارش ايرنا، ساعت 3 و 55 دقيقه بامداد چهارشنبه يك دستگاه اتوبوس مسافربري كه از مبدا ايلام به سمت تهران در حركت بود در آزادراه ساوه - تهران به علت واژگوني و سقوط از پل دچار حادثه شد كه براساس آخرين اعلام ها از سوي وزارت بهداشت شمار كشته شدگان اين حادثه 29 نفر و مجروحان 11 تن اعلام شده است.

qtek9000
16 September 2010, 01:15 PM
تصاویر دلخراشی بود. راجع به کامیون هوو! وزارت صنایع خسته نباشن مرسی که ملت رو ازین کشف بنیادین بی بهره نذاشتن. چیزی که زیاد زده میشه حرف بیخودی. قرار بود از عید امسال ماشینای بدون abs رو پلاک نکنن .چه قدرم عملی شده / فقط حرف.....
یه مطلبی هم میخواستم بگم تا وقتی پلیس لای درخت و سنگ و پیچ و کوه قایم میشه واسه دریافت جریمه. انتظاری از راننده ها نمیشه داشت

sjavanrooh
16 September 2010, 05:12 PM
فرماندهان پليس راه ايلام و ساوه تعليق شدندتعلیق یعنی اینکه بروند مرخصی؟

نمی دانم آقایان کی از خواب بیدار میشوند

23 هزار نفر در سال در جاده ها کشته میشوند و 240 هزار نفر زخمی

نه کسی بازخواست میشود

نه مسئولی برکنار میشود

نه حتی مسئول بلند پایه ای حتی حرفی در این مورد میزند

نه حتی خبرنگاری از مسئولین بلند پایه چیزی در این خصوص میپرسد

نه یک برنامه منسجم برای کاهش کشته ها ارائه میشود

(مثلا برنامه توسعه پنجم را بخوانید اصلا انگار چنین مسئله ای وجود ندارد.)

نه اطلاع رسانی درست و حسابی میشود

کار پلیس هم این شده است که جریمه های راحت را مثل پارک خلاف و سرعت را پر کند و درآمد زایی ... و انهم که اخیرا به دوربین ها واگذار شده و خودشان رفته اند اداره!
جای دوری نرویم در همین اتوبان تهران کرج هزاران لایی کشی خطرناک میشود پلیس کجاست؟

در مقابل حداقل ABSو ایربگ خودروسازان مقاومت میکنند در حالی که پول اضافه کردنش را چند برابر از خریدار میگیرند. آخرش هم با نفوذ خود جلوی واردات حداقلی حتی با تعرفه 110 درصد را میگیرند به جاش کامیون چینی بی کیفیت مونتاژ میکنند

اصلا چرا مثل بقیه دنیا تست تصادف و ستاره ها را اجبرای نمی کنیم؟

امتحان گواهینامه در بقیه دنیا هم فقط پارک کردن است؟
ووو
نکند اینهایی که کشته میشوند از قبلیه دشمن هستند؟

latari
17 September 2010, 03:15 PM
مهلت دوماهه براي رفع نقص "هوو"
وي با بيان اينكه مهلت دوماهه‌اي به شركت ايران خودرو ديزل داده شده كه هم نواقص را برطرف كند و هم خسارت‌ها را بپردازد، گفت: اجراي اين حكم با قوت ادامه خواهد يافت.
وزير دادگستري حكم پرونده گرانفروشي كاميون‌هاي هوو را قطعي دانست و گفت: حدود 5 هزار شكايت در اين رابطه دريافت كرده‌ايم.

به گزارش ايسنا، سيد مرتضي بختياري در جمع خبرنگاران درباره پرونده گرانفروشي كاميون‌هاي هوو در تعزيرات حكومتي كه منجر به تجمع جمعي از كاميون‌داران شده بود، گفت: حكم اين پرونده قطعي و در حال اجراست.

وي با بيان اينكه مهلت دوماهه‌اي به شركت ايران خودرو ديزل داده شده كه هم نواقص را برطرف كند و هم خسارت‌ها را بپردازد، گفت: اجراي اين حكم با قوت ادامه خواهد يافت.

وزير دادگستري در پاسخ به سوال ديگري درباره جلوگيري از تردد خودروهاي هوو اظهار كرد: جلوگيري از ورود خودرهاي هوو هيچ ارتباطي به اين پرونده ندارد. اين پرونده فقط راجع به گرانفروشي است. بقيه قسمت‌هاي پرونده در خصوص اينكه چرا اين خودروها وارد شده است؟ چرا رعايت استانداردها نشده؟ و اين‌كه راهنمايي و رانندگي به دليل نقايص فني زياد از تردد آنها جلوگيري كرده، مقوله‌هايي است كه ارتباطي با اين پرونده ندارد و جداگانه بايد رسيدگي شود.

بختياري خاطرنشان كرد: پرونده‌اي كه در تعزيرات است صرفا در ارتباط با گرانفروشي اين كاميون‌هاست كه گرانفروشي محرز شده و راي پرونده قطعي شده است.

وي با اشاره به دريافت 5 هزار شكايت در رابطه با اين خوروها گفت: حساب‌هاي شركت ايران خودرو ديزل بسته شده است و بخشي از موجودي كه در حساب‌ها بوده، منتقل شده است. در خصوص اين موارد هم يكي پس از ديگري اجراي حكم صورت مي‌گيرد. البته كارشناسي‌ها درباره ميزان گرانفروشي درحال ارزيابي است و اين كاري نيست كه يك روزه انجام شود.

latari
18 September 2010, 09:42 AM
کامیون بی کیفیت چینی، دیگر وارد نمی شود (http://phalls.com/news-116119.aspx)

http://www.hamshahri.org/images/position36/2010/9/hovo-0623-as.jpg
اقتصاد > حمل و نقل - همشهری آنلاین:
معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن اعلام کرد: از ورود خودروهای غیر استاندارد چینی جلوگیری می‌شود.
به گزارش واحد مرکزی خبر، افشین روغنی افزود: با تصویب قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو در مجلس شورای اسلامی، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از این پس از ورود خودروها و حتی قطعات غیر استاندارد به خصوص چینی به کشور جلوگیری خواهد کرد.
وی با تاکید بر عزم وزیر صنایع و معادن در جلوگیری از ورود خودروهای بی کیفیت چینی تصریح کرد: از اواخر سال 87 تاکنون اجازه ورود حتی یک کامیون هووو به کشور داده نشده است.
روغنی با اشاره به واردات 16 هزارکامیون چینی هووو به کشور در سال‌های 83 و 84 تاکید کرد: خودرو سازها هم باید تا چند روز آینده تدابیر خود را برای اصلاح این نوع خودروها و نماد بارز آن کامیون هووو عملی کنند.
وی تعداد کامیون‌های هوووی در حال تردد در جاده‌ها را یک و هفت دهم درصد کشنده‌های موجود در کشور و آمار تصادفات این کامیون‌ها را 9 و یک دهم درصد کل کامیون‌ها و تریلرها دانست وافزود: ایران خودرو دیزل موظف شده است هزینه های بهینه سازی این کامیون‌ها را بپردازد تا هم خریداران ضرر نکنند و هم امنیت تردد برقرار شود.
معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن افزود : با فراخوان ایران خودرو دیزل، تاکنون 3 هزار نفر مراجعه کرده‌اند.
وی افزود: پلیس راه هم موظف شده است از تردد تریلرهای غیر استاندارد جلوگیری کند.
افشین روغنی با بیان اینکه ایران خودرو مدعی است تریلرها غیر استاندارد هستند نه کامیون‌ها؛ ادامه داد: در کشورمان 5 بنگاه تولید و ساخت تریلرهای استاندارد وجود دارد اما آمارها نشان می‌دهد که دارندگان کشنده های هووو، تریلرهای غیر استاندارد را خریداری و استفاده کرده‌اند.
روغنی خاطرنشان کرد: طبق آیین نامه ارتقای کیفیت قطعات سنگین که در شورای سیاستگذاری خودرو مطرح شد، تریلرها هم مشمول این آیین نامه می‌شوند.
وی با اشاره به تشکیل ستاد نظارت بر کیفیت و استاندارد کالا گفت: این ستاد وظیفه مدیریت و جلوگیری از ورود کالاهای بی کیفیت را برعهده دارد.

latari
18 September 2010, 09:08 PM
دفاع وزیر صنایع از « هوو »
بايد در نظر داشت كه مشكل كيفيت كشنده هوو با تريلر وصل شده به آن فرق دارد. هوو چون كاميون ارزان قيمتي است مصرف‌كنندگان نيز تريلرهاي ارزان قيمت و غير استاندارد به آن وصل مي‌كنند كه عمده تصادفات به دليل همين تريلرهاي غير استاندارد بوده و كشنده خطر چنداني ندارد.
وزير صنايع و معادن در نشست خبري امروز خود تقصير تصادفات كاميون‌هاي هوو را به گردن تريلرهاي غير استاندارد بسته شده به اين كاميون‌ها انداخت.

به گزارش ايسنا، علي اكبر محرابيان در پاسخ به سوالي درباره‌ بي كيفيت بودن كاميون‌هاي هوو و تصادف‌هاي شديد اخير اين كاميون‌ها عنوان كرد: ‌به نظر مي‌رسد موضوع كاميون هوو در رسانه‌ها جنبه سياسي پيدا كرده و برخي غير تخصصي در اين باره حرف مي‌زنند.

وي افزود:‌ بايد در نظر داشت كه مشكل كيفيت كشنده هوو با تريلر وصل شده به آن فرق دارد. هوو چون كاميون ارزان قيمتي است مصرف‌كنندگان نيز تريلرهاي ارزان قيمت و غير استاندارد به آن وصل مي‌كنند كه عمده تصادفات به دليل همين تريلرهاي غير استاندارد بوده و كشنده خطر چنداني ندارد.

وي يادآوري كرد:‌ براساس آخرين تصميمات گرفته شده قرار شد كليه كاميون‌هاي هوو از سوي ايران خودرو ديزل فراخوان شوند تا سيستم‌هاي ترمز آن‌ها اصلاح شوند و بر چسب لازم روي اين كاميون‌ها نصب شود.

محرابيان با تاكيد براين كه همچنان با واردات خودروي بي كيفيت چيني به كشور مخالف است، اظهار كرد: همچنين متاسفانه در برخي موارد مشاهده شده كه تريلر نصب شده به كشنده هيچ تناسبي با آن نداشته و حتي عامل بروز سانحه نيز شده است.

وي توضيح داد: ‌در جريان سفر اخير خود كه از اصفهان به تهران مي‌آمدم آنجا نيز مشاهده كردم كه يك كاميون تصادف كرده بود و آنجا نيز نصب تريلر غير استاندارد عامل تصادف بود.

وزير صنايع و معادن همچنين با تكذيب افزايش احتمالي قيمت خودرو در بازار داخلي بعد از اجراي قانون هدفمند شدن يارانه‌ها، گفت:‌ اگر هم افزايش قيمتي هم رخ دهد آن را مديريت مي‌كنيم در مورد فولاد نيز چنين وضعيتي رخ داد كه ما با برگزاري جلساتي با تشكل‌هاي مربوطه افزايش قيمت فولاد در بازار داخلي كنترل كرديم.

latari
18 September 2010, 09:10 PM
مالكان«هُوو»ها صدقه نمي‌خواهند!
وي خاطرنشان كرد: مردم صدقه نمي‌خواهند و قطعا تخلفي رخ داده كه دستگاه قضايي حكمي را در اين خصوص صادر كرده و بايد خسارت وارده جبران شود.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به اينكه ممنوعيت تردد تريلرهاي «هُوو» همچنان تا سوم مهرماه سال جاري در تعدادي از مسيرهاي كشور برقرار است گفت: تنها آن دسته از تريلرهاي «هُوو» كه داراي برچسب رفع نقص باشند از اين محدوديت مستثني شده‌اند.

به گزارش ايسنا، سردار اسكندر مومني روز شنبه با تاكيد بر اينكه اراده دولت و مجلس بر اين است كه پليس هيچگونه مماشاتي در خصوص حقوق و جان مردم در تصادفات نداشته باشد، در خصوص تريلرهاي «هُوو» گفت: اين تريلرها در اوايل سال 84 با مجوز موسسه استاندارد و سازمان حفاظت محيط زيست و تاييد وزارت صنايع شماره‌گذاري شد كه به اعتقاد پليس، ورود «هُوو» و تردد آن به عنوان تريلر اشتباه بود و اواخر سال گذشته نيز پليس در پي بررسي صحنه تصادفات اين تريلرها تاييد كرد كه اين خودرو داراي عيب‌هاي اساسي در ترمز، فرمانپذيري، پايداري و سيستم تعليق است و ظرفيت پمپ باد آن پايين بوده لذا از ابتداي سال جاري شماره‌گذاري اين خودرو را ممنوع كرديم.

وي با اشاره به اينكه مهمترين ايراد تريلرهاي «هُوو» مشكلات ساختاري است افزود:‌اين تريلر تحمل فشارهاي جانبي را ندارد و حتي اگر رفع عيب شود نيز مشكل به طور كامل مرتفع نمي‌شود و در سراشيبي‌ها با مشكلات جدي مواجه است.

رييس پليس راهور ناجا تاكيد كرد: ظرفيت اين خودرو بايد به 25 تن كاهش يافته و از تريلي به كاميون تبديل شود.

وي به راهكارهاي رفع مشكل تريلرهاي «هُوو» اشاره كرد و گفت: در كوتاه مدت فراخوان و تقويت در سيستم باد و ترمز، جلوگيري از حمل مواد خطرناك و آتش زا و اعمال محدوديت‌هاي زماني و مكاني براي اين تريلرها در دستور كار قرار گرفته است. اما اقدام اساسي براي اين تريلرها تغيير وضعيت و ظرفيت آنهاست كه هم اكنون كارگروهي در حال بررسي اين موضوع است.

رييس پليس راهور ناجا تاكيد كرد: با اجرايي شدن تغيير وضعيت و ظرفيت تريلرهاي «هُوو» اجراي اين طرح در دو مرحله شامل مرحله اول به صورت داوطلبانه و مرحله دوم به صورت زمانبندي و تغيير وضعيت و ظرفيت به صورت اجباري در كشور اجرا مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه تريلرهاي «هُوو» كمي بيش از يك درصد از خودروهاي سنگين كشور را به خود اختصاص داده‌اند افزود: اين در حاليست كه بيش از 10 درصد تصادفات فوتي كشور مربوط به اين خودروهاست.

رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه حداكثر عمر اين خودروها پنج سال و ميانگين عمر آنها حدود سه سال است تصريح كرد:‌ بايد گفت تريلرهاي «هُوو» در مقايسه با ناوگان 35 سال عمر خودروهاي سنگين، سني ندارد و اگر چند سال ديگر از سن آنها بگذرد با شرايط فعلي معلوم نيست اين ارابه‌هاي مرگ چه كشت و كشتاري را در جاده‌هاي كشور به راه مي‌اندازند!

وي با تاكيد بر اينكه پليس هيچ مماشاتي در خصوص جان مردم انجام نمي‌دهد گفت: دستگاه قضايي هم واردكننده را به دليل مشكلات اين خودرو محكوم به پرداخت غرامت كرده است و پليس نيز به لحاظ حفظ جان مردم محدوديت‌هايي را براي اين خودروها در نظر گرفته است.

رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه در عين حال رانندگان تريلرهاي «هُوو» نيز حق دارند و شركت واردكننده بايد در اين خصوص پاسخگو بوده و جبران خسارت كند گفت: در عين حال اين سوال مطرح است كه تكليف آن تازه عروسي كه در همدان در تصادف «هُوو» جان خود را از دست داد و يا مسافران ميني‌بوسي كه در جاده‌ دماوند بر اثر تصادف اين خودرو كشته شدند چيست؟

وي با اشاره به اينكه وارد كننده خودرو ملزم به جبران خسارت شده است تصريح كرد: اين روند در تمام دنيا مرسوم است كه توليدكننده در پي بروز نقص فني در خودرو، آنرا فراخوان كرده و ضمن عذرخواهي از مالكان خودروها نسبت به رفع نقص اقدام مي‌كند.

رييس پليس راهور ناجا با تاكيد بر اينكه به دليل حمايت از توليدات ملي تعرفه واردات خودرو در كشور بالا در نظر گرفته شده است خاطرنشان كرد: اين امر نبايد منجر شود تا مسوولان شركت واردكننده با زبان غرور با مردم صحبت كنند و بگويند ايراد از يدك خودرو است ولي ما حاضريم حالا به يك شكلي پول و خسارت را پرداخت كنيم!

وي خاطرنشان كرد: مردم صدقه نمي‌خواهند و قطعا تخلفي رخ داده كه دستگاه قضايي حكمي را در اين خصوص صادر كرده و بايد خسارت وارده جبران شود.

به گزارش ايسنا، رييس پليس راهور ناجا با تاكيد بر اين كه نقش دستگاه‌هاي نظارتي در خصوص پرونده تريلرهاي «هُوو» بايد پررنگ‌تر شود گفت: اراده دولت و مجلس بر اين قرار گرفته كه هيچ مماشاتي در خصوص جان مردم صورت نگيرد.

وي تاكيد كرد: معتقديم در جاهايي كه رقابت كم است نقش دستگاه‌هاي نظارتي بايد بيش از پيش پررنگ شود.

رييس پليس راهور ناجا در پاسخ به سوال ايسنا در خصوص احتمال ورود خودروي ديگري همانند «هُوو» به كشور گفت: اين كه چطور واردكننده، توليدكننده و ناظر از يك مجموعه هستند خود سوالي است كه بايد مورد رسيدگي قرار گيرد.

وي گفت: بر اساس اعلام شركت توليدكننده تا كنون 3 هزار خودروي «هُوو» فراخوان شده و نسبت به رفع معايب آنها اقدام كرده‌اند كه اين خودروها برچسب گرفته و محدوديت‌هاي ترددي كه براي تريلرهاي «هُوو» پليس در نظر مي‌گيرد مشمول آنها نمي‌شود

latari
18 September 2010, 09:14 PM
با عوامل وارد کننده این ارابه های مرگ برخورد می‌شود؟
«هوو»های قاتل چگونه وارد ایران شدند؟
خبر بستن قرارداد اين خودرو بي‌كيفيت را نخستين بار مجيد شيخاني، مدير عامل وقت شركت ايران خودرو ديزل و قائم مقام ايران خودرو اعلام كرد./دولت‌آبادي گفت:‌ در اين زمينه، بايد دادستان كل كشور وارد شود و كساني كه خودروهاي اين چنين را وارد كرده‌اند، بايد پاسخگو باشند./البته در این میان، می‌توان نقش مؤسسه استاندارد و راهور وقت را نیز بررسی کرده و مورد کنکاش قرار داد.
تابناک اجتماعی ـ در پی بروز تصادفات مرگباری که یک کامیون وارداتی چینی ایجاد کرد، این پرسش در اذهان عمومی مطرح شد که خودرو كشنده كم كيفيت «هوو» كه هر چند گاه يك بار با رخدادی دلخراش، موجي از اخبار را در رسانه‌ها از آن خود می کند، چگونه وارد شد؟

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی»، خبر بستن قرارداد اين خودرو بي‌كيفيت را نخستين بار مجيد شيخاني، مدير عامل وقت شركت ايران خودرو ديزل و قائم مقام ايران خودرو اعلام كرد.

شيخاني در سال 83 با ابراز خوش بيني و انتخاب مناسب اين خودرو چيني اعلام كرد بود: طرح توليد خودروهاي كشنده ارزان ‌قيمت (تريلي) در راستاي حفظ منافع ملي انديشيده شده(!) و اين طرح با هدف نوسازي و ساماندهي ناوگان فرسوده حمل‌ونقل تجاري و تسهيل شرايط تبديل خودروهاي تجاري فرسوده آماده شده است.

بنا بر این گزارش، به رغم اين كه مديرعامل وقت اين شركت، در مصاحبه‌هاي خود طرح توليدي خودروهاي كشنده هوو را مطرح نموده بود، پرسشی جالب مطرح مي‌شود كه اين خودرو به صورت كامل (cbu) وارد كشور شده و هيچ خط توليدي در شركت ايران خودرو ديزل نداشته و ندارد؛ پس اشتغال‌زايي هم در كار نبوده است. البته اگر بتوان تعمیرات پی در پی این کامیون‌ها توسط تعمیرکاران و... را اشتغالزایی به شمار آورد!

در همين زمینه، دادستان تهران اعلام كرد: كساني كه خودرو هوو را وارد كشور كرده‌اند، بايد پاسخگو باشند.

جعفري دولت‌آبادي در جمع خبرنگاران در زمينه برخورد با واردكنندگان خودروهاي هوو گفت: ما بايد براي جان انسان‌ها ارزش قایل شويم و در اين راه، پيشگيري يكي از موضوعات بااهميت است.

دادستان تهران افزود: پانزده هزار خودرو هوو وارد كشور شده و ما اساساً نمي‌توانيم با متوقف كردن خودروها، پانزده هزار نفر را بيكار كنيم.

دولت‌آبادي گفت:‌ باید در اين زمينه، دادستان كل كشور وارد شود و كساني كه خودروهاي اين چنين را وارد كرده‌اند، پاسخگو باشند.

وارد کنندگان هوو باید غرامت بپردازند

در همین زمینه سردار مومنی گفت: بر پایه بررسی‌های انجام شده از اواخر سال گذشته، مشخص شد که این خودرو دارای عیب های اساسی در ترمز، سرماپذیری، پایداری و سیستم تعلیق است؛ اما مهمترین ایراد آن در ساختار آن است، زیرا این خودرو تحمل چهل تن بار را ندارد.

رئیس پلیس راهور گفت: با توجه به رخدادهایی که در سال جاری این خودرو به بار آورده، پلیس در سه مرحله تمهیداتی اندیشیده است که در مرحله نخست، ممنوعیت شماره گذاری این خودرو از سال جاری بوده، ولی به جز این موضوع، راهکارهای کوتاه مدتی نیز برای رفع این مشکل در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به راهکارهای کوتاه مدت پلیس در این زمینه گفت: فراخوان دارندگان تریلی هوو برای برطرف کردن ایرادات موجود، جلوگیری از حمل مواد خطرناک توسط این کشنده و اعمال محدودیت‌های مکانی و زمانی، از جمله راهکارهای موجود بود.

مومنی افزود: پلیس در موضوعاتی که جان مردم به خطر بیفتد، هیچ مماشاتی نمی‌کند و با خاطیان به شدت برخورد می‌کند.

رئیس پلیس راهور تصریح کرد: بنا بر حکم دستگاه قضایی وارد کنندگان این خودرو محکوم به پرداخت غرامت شدند و این افراد باید این حق را پرداخت کنند، ولی باید بدانند که مردم صدقه نمی خواهند و این حکم دستگاه قضایی است که آنان را محکوم کرده؛ برای همین، باید حق مردم را پرداخت کنند.

ذکر این نیز لازم است که مدير عامل وقت شركت ايران خودرو ديزل، هم‌اكنون در گروه خودرو سازي بهمن مشغول به فعاليت است و «تابناک» در صورت نياز و اعلام آمادگي ايشان، آمادگي خود را برای درج توضيحات لازم درباره اين موضوع براي تنوير اذهان عمومی اعلام مي‌دارد.

البته در این میان، می‌توان نقش مؤسسه استاندارد و راهور وقت را نیز بررسی کرده و مورد کنکاش قرار داد، چرا که چگونه شده است، این خودروها بدون بررسی جوانب و خطرات احتمالی، مجوز ورود این خودروهای ارزان قیمت را به جاده‌های کشور صادر کردند!

یادآور می‌شود، شركت ايران خودرو ديزل به عنوان بزرگترين شركت توليدي خودروهاي سنگين در خاورميانه، با تنوع توليد انواع خودروهاي مدرن و روز دنيا، كه بخش چشمگیری را در اشتغال جوانان داشته، نبايد به دليل برخي اشتباهات مديران گذشته، مورد كم لطفي قرار گيرد و به حيثت آن لطمه وارد آورد.

amingzj
19 September 2010, 10:00 AM
امروز تیتر همشهری بود :
وزیر صنایع : ماجرا سیاسی ست !! هوو چینی مشکلی ندارد !!:icon_twis

latari
19 September 2010, 09:32 PM
شما پیدا کنید پرتقال فروش را...؟!
مردم که قربانی حقیقی این معضلات به صورت مالی و جانی هستند، باید به چه کسی اعتماد کنند؟ این تناقضات را چه کسی پاسخ می دهد؟ بالاخره در این میان یکی راست نمی گوید. آیا این انتظار بالایی است که مردم بخواهند از مسئولان که خودروهایی امن تحویل آنان دهند؟ آیا این حق مردم نیست که بدانند منظور وزیر مملکت از این جمله که هوو خطر چندانی ندارد، چیست؟ آیا خطرات این خودروها باید گریبان خود مسئولان را بگیرد تا آن وقت، به خاطر خودشان حرف مردم را بپذیرند؟
سرویس اقتصادی ـ در حالی که به تازگی کامیون های چینی هوو، جان چندین تن از شهروندان ایرانی را گرفته است، با وجود این، هیچ کس مسئولیت نقص این ارابه مرگ را نمی پذیرد و هر کسی از خود سلب مسئولیت می کند.

به گزارش «تابناک»، روز گذشته، دو اظهارنظر به شدت متناقض از سوی وزیر صنایع و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی صورت گرفته که این امر، نبود چهارچوب های نظام مند و آشفتگی حوزه حمل و نقل را بیش از پیش برای مردم آشکار می کند.

بنا بر این گزارش، وزیر صنایع در نشست خود با خبرنگاران با صراحت گناه تصادفات اخیر را به گردن مردم انداخت و گفت چون این خودرو ارزان قیمت است، مردم نیز تریلرهای ارزان قیمت به آن می بندند که این تریلرهای ارزان قیمت، باعث این تصادفات است. نظر دقیق محرابیان چنین است:

«به نظر مي‌رسد موضوع كاميون هوو در رسانه‌ها جنبه سياسي پيدا كرده و برخي غير تخصصي در اين باره حرف مي‌زنند. ‌ بايد در نظر داشت كه مشكل كيفيت كشنده هوو با تريلر وصل شده به آن فرق دارد. هوو چون كاميون ارزان قيمتي است مصرف‌كنندگان نيز تريلرهاي ارزان قيمت و غير استاندارد به آن وصل مي‌كنند كه عمده تصادفات به دليل همين تريلرهاي غير استاندارد بوده و كشنده خطر چنداني ندارد.»

منظور وزیر از کشنده همان کامیون هوو بوده و وی بر این باورند که خطر چندانی ندارد. به عبارت دیگر ، ایشان معتقد است خطر دارد، ولی خطر آن چندان نیست. در واقع در اینجا چندان باید درست ترجمه شود.

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/6/28/69016_678.jpg

از سوی دیگر، سردار مومنی، فرمانده پلیس راه کشور نظر دیگری دارد:

بنا بر بررسي هايی که از اواخر سال گذشته انجام گرفت، مشخص شد که اين خودرو داراي عيب هاي اساسي در ترمز ، سرماپذيري، پايداري و سيستم تعليق است؛ اما مهمترين ايراد آن در ساختار آن است زيرا اين خودرو تحمل چهل تن بار را ندارد.
شرکت چيني فروشنده کشنده هاي هوو اعلام کرده که اين تريلي ها با عنوان حمل کننده زباله به ايران فروخته شده، است و همچنین در زمان شماره گذاري اين خودروها اعلام نمي شود که اين خودرو براي چه کاري وارد کشور شده و قرار است در چه زمينه اي از آن استفاده شود.
بنا بر حکم دستگاه قضايي، وارد کنندگان اين خودرو، محکوم به پرداخت غرامت شدند و بر همين اساس ،اين افراد بايد اين حق را پرداخت کنند، ولي بايد بدانند که مردم صدقه نمي خواهند و اين حکم دستگاه قضايي است که آنان را محکوم کرده و برای همین، بايد حق مردم را پرداخت کنند.
در سال هاي اخير براي حمايت از توليد کنندگان داخلي، تعرفه ها را کاهش داديم و زمينه رقابت داخلي را براي آنان ايجاد کرديم؛ اما اين امر نبايد موجب شود که اکنون عده اي از آنان با تکبر و غرور با مردم صحبت کنند.

با این اوصاف، باید افزود، هم اکنون شانزده هزار ارابه غول پیکر مرگ، سرتاسر کشور را درمی نوردند و وزیر صنایع خطر آنها را جدی نمی داند. رئیس پلیس، آنان را دارای نقایص متعدد و دارای کاربری غیر از آنچه اکنون در حال استفاده است، می داند.

حال این پرسش مطرح است، مردمی که قربانی حقیقی این معضلات به صورت مالی و جانی هستند، باید به چه کسی اعتماد کنند؟ این تناقضات را چه کسی پاسخ می دهد؟ بالاخره در این میان یکی راست نمی گوید؟!

آیا این انتظار بالایی است که مردم از مسئولان بخواهند که خودروهایی امن تحویل آنان دهند؟ آیا این حق مردم نیست که بدانند منظور وزیر مملکت از این جمله که هوو خطر چندانی ندارد، چیست؟ آیا خطرات این خودروها باید گریبان خود مسئولان را بگیرد تا به خاطر خودشان حرف مردم را بپذیرند؟

در پایان باید افزود، بالاخره در این مملکت، چه سازمانی مسئول پاسخگو کردن نهادهایی همچون وزارت صنایع است؟

اینها همه در حالی است که به تازگی شنیده شده، همین خودروهای هوو با نام «فراز» در حال وارد شدن به کشور هستند؛ چه باید کرد؟

latari
19 September 2010, 09:34 PM
پرونده «هوو»ها در چين هم مطرح است!
پس از تحققات و بررسي‌هاي منسجم و عميق كه توسط دپارتمان‌هاي مربوطه در چين صورت گرفت، كارشناسان خودرو به اين نتيجه دست يافتند كه امنيت سيستم‌هاي ترمز اين كاميون‌ها و نقص و اشكال در ترمزها كه به واسطه حمل و بارگيري بيش از حد است به طور مستقيم اين حوادث رانندگي را رقم زده است.
بر اساس آمار منتشر شده 118 نفر در پي وقوع تصادفات رانندگي در سال 2007 ميلادي و 255 نفر هم در سال 2008 ميلادي در تصادفات جاده‌اي و بزرگراهي ايران بر اثر تصادفات يك نوع كاميون سنگين كه از «چين» صادر مي‌شود. پس از تحققات و بررسي‌هاي منسجم و عميق كه توسط دپارتمان‌هاي مربوطه در چين صورت گرفت، كارشناسان خودرو به اين نتيجه دست يافتند كه امنيت سيستم‌هاي ترمز اين كاميون‌ها و نقص و اشكال در ترمزها كه به واسطه حمل و بارگيري بيش از حد است به طور مستقيم اين حوادث رانندگي را رقم زده است.

به گزارش ايسنا، سايت چاينا تراكس اعلام كرد: امنيت كاميون‌هاي چيني براي اولين بار در اين كشور مورد توجه قرار گرفت، در مقايسه با كشورهاي توسعه‌يافته كه مرگ افراد در پي وقوع تصادفات با خودروهاي موتوري در آن‌ها كمتر از دو درصد در جهان است، چين رقم هشت درصد را دارد.

اولين بار هم كه اين اخبار منتشر شد، مشكل امنيت اين كاميون‌ها بلافاصله در صنعت كاميون‌سازي چين مورد توجه ويژه‌ قرار گرفت.

بر اساس آمارهاي سال 2007 ميلادي، گستره صادرات خودروهاي چين در بيش از 179 كشور يا به عبارتي سراسر جهان است، اگر چه بازارهاي صادرات كاميون اكثرا در كشورهايي همچون كره شمالي، پاكستان، سوريه، آلباني، ناميبيا، سودان، گوآتمالا، عربستان سعودي، كويت، مالزي، زيمباوه و ساير كشورها و مناطق توسعه نيافته است.

به دليل اين كه اقتصاد درحال توسعه اين كشورها و قدرت مالي و خريد ضعيف است، بسياري از مصرف‌كنندگان متقاضي خودروهايي با قيمت پايين هستند كه در نتيجه باعث مي‌شود تا تعداد زيادي كاميون‌هايي فاقد ارزش و با فن‌آوري بي‌كيفيت وارد بازار واردات آنها شود كه اگر اين رويه به همين منوال ادامه يابد، ممكن است منافع كلي صنعت خودروسازي چين را از بين ببرد.

«سانگ جيان»، معاون موسسه توسعه مهندسي اتومبيل چين در دانشگاه «گينگ هو» با انجام تجزيه و تحليل و بررسي در اين مورد يادآور شد كه علت اصلي تصادفات كاميون‌هاي چيني نقص ترمز است، يكي از دلايل عمل نكردن ترمزها كيفيت سيستم‌ ايمني بوده و ديگري ناشي از اضافه بار است كه به طور حتم باعث نقص و حتي از كار افتادن ترمز مي‌شود.

به گزارش ايسنا، فن‌آوري‌هاي بسياري در زمينه ترمز در بازار وجود دارد، اما چين به فن‌آوري بسيار خاصي همچون WEVB نيازمند است.

اين واژه مخفف «فن‌آوري ترمز قدرت سوپاپ دود» است. البته نام كامل «EVB» از ترمز سوپاپ دود گرفته شده است. W نيز مربوط به واژه Weichai است؛ چرا كه اين فن‌آوري توسط اين كارخانه آورده شده و گسترش يافته و هم اكنون در محصولات Weichai استفاده مي‌شود.

اين فن‌آوري توليد خود كشور چين است و تحت حمايت ثبت اختراع چين قرار دارد و براي محصولات داخلي بكارگيري مي‌شود.

وي هونگ لينگ، مهندس خودروسازي شانگ‌ژي در اين خصوص گفت: سيستم‌ ترمز WEVB يك كمك كننده سيستم‌ ترمز است كه بر پايه دستگاه سنتي ترمز يدكي اگزوز پروانه‌اي ساخته شده است. اين دستگاه پس از آن به بالا بردن بازده ترمز موتور كمك مي‌كند.

به گزارش ايسنا، وي افزود: در بخش توليد كاميون‌هاي سنگين خودروسازي شانگ‌ژي اكثرا از سيستم‌ پيشرفته WEVB كه نقش كاملي در بازار صادرات ايفا مي‌كند، استفاده مي‌شود. بعلاوه، اين خودروسازي از يك سيستم‌ پيشرفته ترمز براي تامين ايمني رانندگان استفاده كرده و آن‌ها را بر مبناي قوانين زيست‌محيطي و شرايط جغرافيايي كشورهايي كه به آن‌ها محصولاتش را صادر مي‌كند، تطبيق مي‌دهد.

همچنين اين كارخانه از سيستم‌ پيشرفته ترمز كمكي ABS به منظور افزايش ثبات ترمز خودرو، كاهش فاصله ترمز، بهبود وضعيت پوشش تاير استفاده مي‌كند تا رضايتمندي مصرف كننده را جلب كند.

به گزارش ايسنا، وي خاطرنشان كرد: كارخانه شانگ‌ژي به ما نمونه خوبي براي حل مشكل ايمني خودروها مي‌دهد و ما اميدواريم كه حوادث امنيتي در رانندگي در ايران بتواند به موسسات صادر كننده كاميون‌هاي چيني هشدار لازم را بدهند.

latari
19 September 2010, 09:36 PM
به گزارش ايسنا، وي خاطرنشان كرد: كارخانه شانگ‌ژي به ما نمونه خوبي براي حل مشكل ايمني خودروها مي‌دهد و ما اميدواريم كه حوادث امنيتي در رانندگي در ايران بتواند به موسسات صادر كننده كاميون‌هاي چيني هشدار لازم را بدهند.
شدیم موش آزمایشگاهی کشور دوست و برادر چین!

latari
19 September 2010, 10:04 PM
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي :
وانت پيكان و نيسان از چرخه توليد خارج شوند
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي اعلام كرد: پيگير خارج كردن وانت پيكان و نيسان از چرخه توليد هستيم.

سردار اسكندر مؤمني در گفت‌وگو با فارس گفت:در حال رايزني هستيم تا وانت پيكان و وانت نيسان را با شرايط فعلي از چزخه توليد خارج كنيم.

وي اظهار داشت: سواري پيكان چند سال پيش به دليل نداشتن استانداردهاي لازم از رده خارج شد،‌ پليس معتقد است كه وانت پيكان نيز بايد از چرخه توليد خارج شود.

سردار مؤمني افزود: اگر نصب ترمز ضد قفل و كيسه هوا بر روي اين دو خودرو جواب ندهد، آن‌گاه بحث از رده خارج كردنشان را پيگيري مي‌كنيم.

به گزارش فارس، وانت نيسان و پيكان از خودروهاي پرخطر و ناايمني هستند كه نقش عمده‌اي را در بروز تصادفات رانندگي دارند.

latari
25 September 2010, 11:06 PM
كدخبر: ۱۲۱۸۵۷
تاريخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۷
تعداد بازديد: ۶۳۶۶
http://tabnak.ir/fa/img/print.gif نسخه چاپي
http://tabnak.ir/fa/img/email.gif ارسال به دوستان
تصادف خونين بين اتوبوس زائران كربلا و تريلر
اين حادثه رانندگي حدود ساعت 15 و 30 دقيقه روز پنج‌شنبه يكم مهرماه در نزديكي مرز شلمچه به سمت كشور عراق رخ داده است.
رييس مركز فوريت‌هاي پزشكي خوزستان گفت: برخورد اتوبوس حامل زائران مشهدي در حين بازگشت از شهر كربلا با يك دستگاه تريلرعراقي در نزديكي مرز شلمچه،2 كشته و هشت زخمي به همراه داشت.

اسدالله موسوي در گفت‌و‌گو با ايسنا، با بيان اين مطلب اظهاركرد: اين حادثه رانندگي حدود ساعت 15 و 30 دقيقه روز پنج‌شنبه يكم مهرماه در نزديكي مرز شلمچه به سمت كشور عراق رخ داده است.

وي با بيان اينكه ميانگن سني حادثه‌ديدگان بين 22 تا 38 سال بوده است، تصريح‌كرد: تمام حادثه‌ديدگان اين سانحه رانندگي متعلق به اتوبوس بوده‌اند.

موسوي با بيان اينكه2 كشته شده اين حادثه زن بوده‌اند، افزود: يكي از مصدومان اين سانحه براي انجام عمل جراحي شكم، در بيمارستان بصره عراق بستري شد و يكي ديگر از مصدومان نيز براي درمان بيشتر به بيمارستان گلستان اهواز انتقال يافت.

وي افزود: ديگر مصدومان اين حادثه نيز توسط هواپيما و از طريق فرودگاه آبادان به مشهد مقدس انتقال داده شدند.

موسوي گفت: تريلري كه با اتوبوس ايراني حامل زائران مشهدي برخورد كرده، عراقي بوده است.

Validator
26 September 2010, 02:49 PM
آتش‌نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند که یک دستگاه خودروی 405 پس از برخورد با حفاظی که در اطراف محل گودبرداری یک ساختمان وجود داشت به داخل گودبرداری به عمق بیست متر و مساحتی 2 هزار متر مربع که در مجاورت خیابان بود، سقوط کرده است.
هادی میرافضلی افسر آماده منطقه 4 سازمان آتش نشانی تهران در گفت‌و گو با ایسنا، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: سقوط یک دستگاه خودروی پژو 405 در ساعت 37/19 دقیقه روز گذشته در خیابان باهنر واقع در اشرفی اصفهانی به ایستگاه آتش نشانی 55 گزارش شد و آتش‌نشانان این ایستگاه به همراه گروه امداد و نجات 3 به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: آتش‌نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند که یک دستگاه خودروی 405 پس از برخورد با حفاظی که در اطراف محل گودبرداری یک ساختمان وجود داشت به داخل گودبرداری به عمق بیست متر و مساحتی 2 هزار متر مربع که در مجاورت خیابان بود، سقوط کرده است. وی افزود: بر اثر این حادثه 5 تن از سرنشینان خودرو که اعضای یک خانواده بودند، زخمی شدند و آتش‌نشانان این افراد را از داخل گودال بیرون کشیدند. به گفته وی در این حادثه مهدی 37 ساله، ‌محمدرضا 20 ساله، ‌سید هادی 20 ساله، هانیه 12 ساله و طیبه 50 ساله برای مداوا به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.

mohammad 1991
26 September 2010, 03:19 PM
اصلاح الگوی رفتار پلیس در دستور کار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار دارد

http://www.machinemag.com/imagenews/m-12-9041.jpg


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در رابطه با استانداردسازی رفتار های پلیس و سلیقه ای عمل کردن برخی از افسران پلیس در سطح شهر گفت : یکی از موضوعات جدی که ما در دستور کار خود قرار داده ایم بحث اصلاح الگوی رفتار پلیس است که در این زمینه در سال گذشته انصافاً ناجا و معاونت آموزشی ناجا اقدامات گسترده ای را انجام داده است و طی آن اکثر مأمورین راهنمایی و رانندگی آموزش های لازم را در این زمینه فرا گرفته اند .
سردار رحیمی در ادامه افزود : لذا ما تأکید ویژه داریم آموزش هایی که در حال حاضر در کلاسهای آموزشی برای همکاران تدارک دیده شده است را توسعه داده و در میدان با تیم های آموزشی که در واقع آنها نیز از قبل این آموزشها را فرا گرفته اند در سطح شهر مورد استفاده قرار بگیرند .
سردار رحیمی در خاتمه خاطرنشان کرد :بنابراین امیدورایم همانطور که هدف و بنا در پلیس راهنمایی و رانندگی بر برخورد مناسب با شهروندان مقرر شده است لذا اخلاق و رفتاری که در شأن یک پلیس می باشد را بتوانیم در سطح شهر مشاهده کنیم .

latari
26 September 2010, 08:06 PM
اصلاح الگوی رفتار پلیس در دستور کار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار دارد

http://www.machinemag.com/imagenews/m-12-9041.jpg


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در رابطه با استانداردسازی رفتار های پلیس و سلیقه ای عمل کردن برخی از افسران پلیس در سطح شهر گفت : یکی از موضوعات جدی که ما در دستور کار خود قرار داده ایم بحث اصلاح الگوی رفتار پلیس است که در این زمینه در سال گذشته انصافاً ناجا و معاونت آموزشی ناجا اقدامات گسترده ای را انجام داده است و طی آن اکثر مأمورین راهنمایی و رانندگی آموزش های لازم را در این زمینه فرا گرفته اند .
سردار رحیمی در ادامه افزود : لذا ما تأکید ویژه داریم آموزش هایی که در حال حاضر در کلاسهای آموزشی برای همکاران تدارک دیده شده است را توسعه داده و در میدان با تیم های آموزشی که در واقع آنها نیز از قبل این آموزشها را فرا گرفته اند در سطح شهر مورد استفاده قرار بگیرند .
سردار رحیمی در خاتمه خاطرنشان کرد :بنابراین امیدورایم همانطور که هدف و بنا در پلیس راهنمایی و رانندگی بر برخورد مناسب با شهروندان مقرر شده است لذا اخلاق و رفتاری که در شأن یک پلیس می باشد را بتوانیم در سطح شهر مشاهده کنیم .
ابتدا باید را س هرم (کارمندان رده بالا)درست بشه بعد مابقی

Validator
28 September 2010, 11:16 AM
(http://khabarkhooneh.com/Default,fa-IR,KhabarKhooneh,Content,NewsDetail,Key,10449.aspx )تصادف مرگبار در عوارضی کرج-قزوین (تصویری) (http://khabarkhooneh.com/Default,fa-IR,KhabarKhooneh,Content,NewsDetail,Key,10449.aspx ) http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-000.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-001.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-002.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-003.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-004.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-005.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-006.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-007.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-008.jpg (http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)http://www.fararu.com/images/docs/000057/n00057341-r-b-009.jpg (http://asriran.com/)
(http://asriran.com/)

(http://asriran.com/)

saeed616361
28 September 2010, 11:33 AM
نزدیک به دوسال پیش بنا به مصوبه شورای تامین فرمانداری کرج تصمیم به تعطیلی عوارضی اتوبان کرج ـ قزوین گرفته شد، تصمیمی که هیچگاه به طور کامل اجرایی نشد و امروز عدم جمع آوری سازه‌های عوارضی باعث رخ دادن حادثه‌ای مرگبار در کرج شد.

به گزارش خبرنگار مهر در کرج، نزدیک به دو سال پیش بنا به مصوبه شورای تامین فرمانداری ویژه شهرستان کرج تصمیم به تعطیلی عوارضی اتوبان کرج - قزوین گرفته شد. تصمیمی که با وجود مخالفت اداره راه به دلیل ایجاد مشکلات عدیده امنیتی و ترافیکی اتخاذ شده بود، اما هیچ گاه به طور کامل اجرایی نشد زیرا با توقف دریافت عوارض از مردم، وزارت راه به دنبال رایزنی‌های مختلف جهت بازگشایی مجدد این عوارضی بود که با مخالفت جدی فرمانداری موفق به این اقدام نشد و ماجرا همچنان بلاتکلیف باقی ماند.

خبر حادثه‌ای دلخراش در عوارضی سابق اتوبان کرج قزوین چنان همه را غافلگیر کرد که گویی همه طراوت و شیرینی استان شدن البرز به فراموشی سپرده شد.حادثه‌ای که 14 کشته و 31 زخمی به همراه داشت حاصل بی توجهی و بی مسئولیتی نسبت به جمع آوری سازه‌های عوارضی سابق بوده است.

به گفته منابع آگاه، نزدیک به دو ماه پیش عیسی فرهادی سرپرست استانداری البرز دستور جمع آوری کامل ساختمان‌های عوارضی را صادر می‌کند و زمانی که تصمیم به تخریب سازه‌ها گرفته می‌شود با ممانعت راهنمایی و رانندگی به دلیل عدم هماهنگی با اداره راه، عملیات جمع آوری عوارضی متوقف می‌شود و امروز پس از دو سال به دلیل عدم توجه و مسئولیت پذیری وزارت راه نسبت به امنیت جانی مردم و عدم پیگیری قاطعانه مسئولان شهرستان کرج فاجعه‌ای بزرگ رخ می‌دهد که به نظر می‌رسد مسئولان وزرات راه و ترابری و نیز مسئولان راه کرج در این خصوص باید پاسخگو باشند.امید است مسئولانی که با قصور خود بواسطه عدم روشنایی کامل چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و عوارضی و همچنین تاخیر غیرقابل توجیه در جمع آوری این عوارضی موجب مرگ دلخراش جمعی از هموطنان عزیزمان شدند هرچه سریع تر معرفی و از مسئولیت خود استعفا دهن

Validator
28 September 2010, 01:44 PM
ضمن تشکر از دوست گرامی saeed616361 ، لازم بود منبع مطلب فوق نیز درج شود که آن را در پایین، ملاحظه می فرمایید:
http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=122329

و اما خبری هم بشنوید از سخنگوی محترم قوه قضاییه که:

ایمن نبودن هوو اثبات شده است

وی در مورد وضعیت پرونده خودروهای غیراستاندار و چینی هوو گفت: بر اساس اعلام نظر سازمان تعزیزات غیراستاندارد بودن و ناایمن بودن خودروهای وارداتی هوو اثبات شده است و تا کنون بیش از 270 حکم قطعی در سازمان تعزیزات صادر شده است.

محسنی اژه ای با بیان اینکه خودروی هزار نفر از دارندگان صاحبان هوو رفع عیب شده اظهار داشت: باقی افراد نیز مکلفند تا تاریخ تعیین شده عیب خودرو خود را رفع کنند.

Validator
29 September 2010, 03:25 PM
استقرار بالگردهوا ناجا پس از 10 دقيقه در تصادف عوارضي قزوين - کرج


به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ «داوود گودرزي» معاون اطلاعات و عمليات هواپيمايي نيروي انتظامي در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما در تشريح اين حادثه، گفت: ساعت 7 و 30 دقيقه صبح ديروز، اورژانس تهران طي تماس با فرماندهي هوا ناجا، از وقوع تصادفي در ورودي عوارضي قزوين - کرج خبر داد.


وي افزود: براساس اعلام اورژانس تهران، دراين حادثه که يک دستگاه کاميون با يک دستگاه اتوبوس حامل مسافر برخورد کرده بود، 28 تن مجروح شده بودند که عده اي از آنان که حالشان وخيم بود توسط آمبولانس به بيمارستان، منتقل شده بودند.


گودرزي، تصريح کرد: در صورت نياز به فوريت هاي پزشکي در تهران و يا قطع عضو، نياز به اعزام اورژانس هوايي به محل حادثه مي باشد و براساس اعلام اورژانس تهران، حال 5 تن از مجروحان اين حادثه، وخيم اعلام شده بود که نياز بود تا هرچه سريع تر به بيمارستانهاي تهران، منتقل شوند.


به گفته سرهنگ گودرزي، 10 دقيقه پس از تماس اورژانس تهران، يک فروند بالگرد هوا ناجا در محل حادثه استقرار يافت.

معاون اطلاعات و عمليات هواناجا، خاطرنشان کرد: پس از رسيدن به محل، متاسفانه 3 تن از مجروحان هنگام ورود به بالگرد فوت کردند و 2 نفر ديگر نيز از فرمانداري کرج به بيمارستان امام خميني (ره) تهران منتقل شدند تا اقدامات درماني تکميلي براي آنان انجام شود.

saeed616361
30 September 2010, 10:58 AM
رسانه‌های ترکیه به مسافر ایرانی اتوبوس واژگون شده در ترکیه که به طور معجزه آسا با کمترین صدمه نجات یافت، لقب 'مرد معجزه' دادند.

به گزارش ایرنا، این اتوبوس ایرانی به شماره پلاک شماره 36860 IR بامداد دوشنبه در کیلومتر 25 جاده شانلی عرفا به دیاربکر واژگون و سه تن از هموطنانمان کشته و بیش از 40 تن زخمی شدند.

یکی از مصدومان این حادثه "موسی عیسی زاده" بود که در جریان سانحه سر وی در بین گلگیر و لاستیک اتوبوس گیر کرده بود و مطبوعات ترکیه با انتشار این تصویر از آن به عنوان حادثه دلخراش یاد کرده بودند.

رسانه‌های ترکیه چهارشنبه در گزارشی از سلامتی این مسافر ایرانی نوشتند که نجات وی یک معجزه بود.

این مسافر ایرانی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: من نیز از نجات خود از این فاجعه شگفت زده شده‌ام و الحمدالله ناراحتی مهمی ندارم.

پزشک معالج این ایرانی نیز به خبرنگاران گفت: حال عمومی بیمار خوب است و تنها صدمات کوچکی در ناحیه صورت دارد.

وی از تلاش‌های مسوولان بیمارستان در کمک به مصدومان حادثه قدردانی کرد.

اتوبوس یاد شده حامل زائران ایرانی از اردبیل به سوریه بود.

(http://vzz.ir/viewer.php?file=jyqxhckqfaakhx357cni.jpg)

[IMG]http://vzz.ir/files/jyqxhckqfaakhx357cni_thumb.jpg (http://vzz.ir/viewer.php?file=jyqxhckqfaakhx357cni.jpg)
منبع : سايت تبيان

birak
1 October 2010, 04:04 AM
یک دستگاه خودروی پارس به رنگ سفید در بزرگراه شهید همت محور غرب به شرق در نزدیکی خروجی بزرگراه شهید صیاد شیرازی خود به خود اتش گرفته و این آتش سوزی شدید موجب بروز ترافیک سنگین در این بزرگراه شد.
این خودرو که به گفته شاهدان خود به خود و بدون هیچ سانحه ای به وجود آمده خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشته و سرنشین خودرو توانسته با کنار زدن خودرو از این خودرو خارج شود.
در این میان به دلیل عدم دسترسی مستقیم خودروهای آتش نشانی، نیروهای امدادگر با کمی تاخیر به محل حادثه رسیدند.
گفتنی است، تلاش مردم برای خاموش کردن این اتش با کپسول های آتش نشانی بی نتیجه بوده و این خودرو با شدت هرچه بیشتر در حال سوختن بود.
شایان ذکر است هنوز علت اصلی این آتش سوزی مشخص نبوده و کارشناسان پس از بررسی های خود می بایست علت این حادثه را اعلام نمایند.

moje90
1 October 2010, 09:28 PM
یک دستگاه خودروی پارس به رنگ سفید در بزرگراه شهید همت محور غرب به شرق در نزدیکی خروجی بزرگراه شهید صیاد شیرازی خود به خود اتش گرفته و این آتش سوزی شدید موجب بروز ترافیک سنگین در این بزرگراه شد.
این خودرو که به گفته شاهدان خود به خود و بدون هیچ سانحه ای به وجود آمده خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشته و سرنشین خودرو توانسته با کنار زدن خودرو از این خودرو خارج شود.
در این میان به دلیل عدم دسترسی مستقیم خودروهای آتش نشانی، نیروهای امدادگر با کمی تاخیر به محل حادثه رسیدند.
گفتنی است، تلاش مردم برای خاموش کردن این اتش با کپسول های آتش نشانی بی نتیجه بوده و این خودرو با شدت هرچه بیشتر در حال سوختن بود.
شایان ذکر است هنوز علت اصلی این آتش سوزی مشخص نبوده و کارشناسان پس از بررسی های خود می بایست علت این حادثه را اعلام نمایند.
با سلام:icon_wink یعنی ممکنه که همون ایراد قدیمی سیستم سوخت باشه ؟؟؟:icon_ques

993
1 October 2010, 09:37 PM
با سلام:icon_wink یعنی ممکنه که همون ایراد قدیمی سیستم سوخت باشه ؟؟؟:icon_ques
اونجا وزارت اطلاعاته! احتمال اینکه یه تیر غیب خورده باشه بهش بیشتره تا اینکه خود به خود اتیش گرفته باشه :icon_arro
بعید هم هست مردم رو گذاشته باشن اونجا جمع بشن برای خاموش کردن اتیش! یک ثانیه اونجا پارک کنی 2 تا موتور سوار گنده با موتور سنگین میان سریع ردت میکنن بری! اون کسایی هم که خواستن ماشین رو خاموش کنن به احتمال قوی از نیروهای همون وزارت خونه مطبوع بودن!

Validator
9 October 2010, 11:10 AM
فارس: يك دستگاه خودرو سواري بامداد امروز در بزرگراه آزادگان با يك دستگاه كاميون حمل شير تصادف كرد و حادثه‌اي مرگبار بوجود آورد.

در اين حادثه كه منجر به آتش گرفتن خودروي سواري شد، سه سرنشين اين خودرو در ميان شعله‌هاي آتش سوختند.

بر اساس اين گزارش، مأموران ايستگاه‌هاي 47، 86 و گروه نجات شش همزمان در ساعت 1:15 دقيقه بامداد امروز به محل حادثه در مسير غرب به شرق بزرگراه آزادگان، ابتداي شهرك معراج اعزام شدند.

حسين اكبريان افسر آماده منطقه دو عمليات آتش‌نشاني درباره اين حادثه دلخراش، گفت: كاميون حامل شير و خودرو سواري پس از برخورد با يكديگر هر دو واژگون شدند و خودرو سواري با چهار سرنشين دچار آتش‌سوزي شد و كاملاً سوخت.

اكبريان درباره جزئيات عمليات آتش‌نشانان، گفت: آتش‌نشانان كه در عرض سه دقيقه به محل حادثه رسيده بودند بلافاصله با كشيدن يك رشته لوله آبدهي و خاموش كننده دستي اقدام به مهار و خاموش كردن آتش‌سوزي كردند و جنازه كاملاً سوخته سه شهروند را با استفاده از ابزار نجات از داخل خودرو خارج و تحويل عوامل انتظامي دادند.

يك نفر از سرنشينان اين خودرو كه در ابتداي حادثه به كمك مردم از خودرو خارج شده بود، براي انتقال به مراكز درماني تحويل اورژانس حاضر در محل داده شد.

آتش‌نشانان با ايمن‌سازي محل حادثه به كمك جرثقيل هر دو خودرو را از محل حادثه دور كردند و بزرگراه را آماده رفت و عادي خودروها كردند.

Validator
18 October 2010, 10:42 AM
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: برخورد یک دستگاه سواری پیکان با یک دستگاه تاکسی در محور زنجان - قزوین هفت کشته و مجروح برجا گذاشت.

به گزارش مهر ، سرهنگ عبدالعلی رشتیانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ماموران پلیس راه محور "زنجان - قزوین" قبل از ظهر یکشنبه از برخورد شدید یک دستگاه سواری پیکان با یک دستگاه تاکسی در کیلومتر 12 این محور مطلع و بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: ماموران با حضور در محل با صحنه دلخراشی مواجه ، که در این حادثه یک دستگاه سواری پیکان به رانندگی "... – ..." { که حذف کردم} به علت انحراف به چپ و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به شدت با یک دستگاه تاکسی برخورد کرده است.

سرهنگ رشتیانی افزود: متاسفانه در این حادثه چهار نفر از سرنشینان این دو خودرو نیز جان خود را از دست دادند. در این حادثه دلخراش سه نفر از سرنشینان این دو خودرو مجروح که جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: در محورهای مواصلاتی استان در روز گذشته سه حادثه دیگر رانندگی به وقوع پیوست. در این حوادث نیز چهار نفر از هموطنان مجروح که جهت مداوا به مراکز درمانی اعزام شدند.

sjavanrooh
19 October 2010, 10:07 AM
11:04 | 1389/07/26
http://www.persiankhodro.com/images/print.gif (http://www.persiankhodro.com/print_page.php?c=796)

http://www.persiankhodro.com/news_images/th_b1_image_news_796.jpg (http://www.persiankhodro.com/news_images/image_news_796.jpg)
سقوط هامر h3 به دریا
پرشین خودرو: خودرویی با سرعت 160 كیلومتر پس از برخورد با صخره های كنار ساحل جزیره كیش، به دریا سقوط كرد و راننده اش به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافت.
به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از کیهان، محمد فردی كه دانشجوی پردیس كیش است، با خودروی «هامراچ تری» مدل 2010 مشغول رانندگی در جاده ساحلی دنیا بود اما به دلیل سرعت بالا و بی توجهی به علایم راهنمایی و رانندگی كنترل خودرو از دستش خارج شد و خودرو با سرعت 160 كیلومتر پس از برخورد با صخره های كنار ساحل در دریا سقوط كرد.
براساس این گزارش، پس از اطلاع آتش نشانی و خدمات ایمنی كیش از این سانحه، ماموران برای نجات جان سرنشینان خودروی مزبور به سرعت وارد عمل شدند. آنان در حالی كه محمد فردی بیهوش بود وی را از آب خارج ساختند و به بیمارستان انتقال دادند. به گفته یكی از كاركنان شیفت شب بیمارستان كیش، زنده ماندن راننده در چنین حادثه ای بیشتر به معجزه شبیه است.
گفتنی است شكستگی دست و خونریزی در لایه مغز مهمترین جراحاتی است كه به محمد فردی وارد شده و مصدوم پس از چند ساعت بیهوشی در بیمارستان به هوش آمده و حال وی رضایت بخش اعلام شده است.

moje90
19 October 2010, 09:42 PM
11:04 | 1389/07/26
http://www.persiankhodro.com/images/print.gif (http://www.persiankhodro.com/print_page.php?c=796)

http://www.persiankhodro.com/news_images/th_b1_image_news_796.jpg (http://www.persiankhodro.com/news_images/image_news_796.jpg)
سقوط هامر h3 به دریا
پرشین خودرو: خودرویی با سرعت 160 كیلومتر پس از برخورد با صخره های كنار ساحل جزیره كیش، به دریا سقوط كرد و راننده اش به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافت.
به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از کیهان، محمد فردی كه دانشجوی پردیس كیش است، با خودروی «هامراچ تری» مدل 2010 مشغول رانندگی در جاده ساحلی دنیا بود اما به دلیل سرعت بالا و بی توجهی به علایم راهنمایی و رانندگی كنترل خودرو از دستش خارج شد و خودرو با سرعت 160 كیلومتر پس از برخورد با صخره های كنار ساحل در دریا سقوط كرد.
براساس این گزارش، پس از اطلاع آتش نشانی و خدمات ایمنی كیش از این سانحه، ماموران برای نجات جان سرنشینان خودروی مزبور به سرعت وارد عمل شدند. آنان در حالی كه محمد فردی بیهوش بود وی را از آب خارج ساختند و به بیمارستان انتقال دادند. به گفته یكی از كاركنان شیفت شب بیمارستان كیش، زنده ماندن راننده در چنین حادثه ای بیشتر به معجزه شبیه است.
گفتنی است شكستگی دست و خونریزی در لایه مغز مهمترین جراحاتی است كه به محمد فردی وارد شده و مصدوم پس از چند ساعت بیهوشی در بیمارستان به هوش آمده و حال وی رضایت بخش اعلام شده است.
با سلام:icon_wink احتمالا اگه به جاش یه ماشین ایرانی بود هیچ وقت زنده نمی موند این بنده خدا :icon_arro:icon_sad:بابا داره میگه هامر H3 :icon_sad::icon_excl

Danial_4139
19 October 2010, 10:35 PM
عموما ایرانی جماعت تا یه ماشین درست حسابی میبینه خودشون زنده نمیذاره ، تو دبی هم که میرن تا میفهمن کسی ایرانیه بهش ماشین گرون اجاره نمیدن چون میدونن از در آزانس که بیرون بره ماشین دیگه بر نمیگرده خود طرف هم همینجور :icon_arro

mohammad 1991
25 October 2010, 07:27 PM
تصاویری دلخراش از تصادف و انفجار یک خودرو در مشهداین حادثه در ساعت 22:30 دقیقه 26مهرماه به وقوع پیوست و طی آن این خودرو که با سرعت زیاد با دیواره آهنی زیر گذر عابر پیاده قطار شهری در بلوار وکیل آباد برخورد می‌کند و بر اثر نشت بنزین، آتش می‌گیرد.
در این حادثه متاسفانه دو برادر و پسر عمویشان و پسر همسایه که همگی بین 18 تا 25 سال سن داشته‌اند فوت می‌کنند که هویت آنها پس از یک روز توسط خانواده‌هایشان شناسایی شده است.
سرهنگ جعفری رییس پلیس راهنمایی رانندگی استان خراسان رضوی سرعت بالای خودرو وعدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه را علت این حادثه دلخراش عنوان کرد.


http://www.machinemag.com/imagenews/m-2-9162.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/m-2-9163.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/m-2-9164.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/m-2-9165.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/m-2-9166.jpg

gamekhor2007
25 October 2010, 08:04 PM
چرا باید با ماشینی که امنیت نداره سرعت رفت که این اتفاقات بیوفته و اصلا چرا باید اینقدر سرعت رفت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moje90
26 October 2010, 12:02 AM
وای خدا:icon_cry: خدا بداد خانواده هاشون برسه :icon_redfچرا اینقدر بی احتیاطی و سرعت سر سام آور زیاد شده ؟؟؟:icon_ques

تك سوار
26 October 2010, 11:25 AM
تصاویری دلخراش از تصادف و انفجار یک خودرو در مشهد...و بر اثر نشت بنزین، آتش می‌گیرد.
............
سرهنگ جعفری رییس پلیس راهنمایی رانندگی استان خراسان رضوی سرعت بالای خودرو وعدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه را علت این حادثه دلخراش عنوان کرد.


]


ايشون نفرمودن چرا اين ماشيني كه جزغاله شده بصورت كاملا اتفاقي باز 405 بوده ؟ سرعت بالا-عدم توانايي راننده و...... هميشه اعلام ميشه ولي مهم نيست چرا بايد امنيت اين ماشين بنحوي باشه كه همه بميرند ؟
دليل يه همچين فاجعه اي ضربه و... بوده يا اون آتيش لعنتي كه يه ميليمتر از ماشين رو سالم نذاشته

arash_2006
26 October 2010, 11:35 AM
جالب تر اینکه همیشه به 70% خطای انسانی در تصارفات اشاره میشه و همین مساله باعث میشه تمامی ایرادات دیگه نادیده قرار بگیرند!
البته من قبول دارم که در مشهد واقعا رانندگی ها افتضاحه و خصوصا جوون ترها که بعضا کارهایی میکنند که از عقل سلیم به دوره ولی حقیقتا چقدر راه ها و معابر ما استاندارده؟ خودروهای ما تا چه حد استاندارد و ایمن هستند؟
به نوبه خودم از دوستان تقاضا دارم نه فقط به خاطر خودشون و جان عزیزشون بلکه به خاطر خانواده ای که همیشه چشم انتظار شماست از رانندگی پرخطر واقعا پرهیز کنید! چند لحظه هیجان و شادی ارزش این تلخی ها رو نداره!
موفق باشید

Rain Man 4498
27 October 2010, 12:56 PM
چرا باید با ماشینی که امنیت نداره سرعت رفت که این اتفاقات بیوفته و اصلا چرا باید اینقدر سرعت رفت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست من بنظر شما بهتر نیست بگیم چرا باید ماشینی که امنیت نداره تولید بشه؟؟؟
همه ما میدونیم بعضی کارها خوب نیست بعضی کارها خطرناکه مثلا همه میدونن سیگار کشیدن برا انسان ضرر داره و باعث هزارتا مریضی میشه اما خیلی افراد هستن با اینکه به این موضوع واقف هستن اما این کارو میکنن.
همه ما میدونیم سرعت بالا خطرناکه اما این هیجان رو چه جوری میشه کنترل کرد چه جوری جلو لذت بردن رو بگیریم خوب معلومه اون جوون بیچاره اگه تو شهرش یه پیست اتومبیلرانی بود یا امکاناتش بود هیچ وقت نمیومد تو خیابون با جون و مال خودش و دیگرون بازی کنه البته من نمیخوام 100 درصد از راننده دفاع کنم و بگم هیچ تقصیری نداره اما بخداقسم انصاف نیست بگیم 70 درصد عامل انسانی باعث این اتفاق شده.

Validator
31 October 2010, 12:16 PM
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا از مكانيزه شدن طرح زوج و فرد تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: كساني كه در اين بخش مقررات را رعايت نكنند، جريمه خواهند شد. با توجه به اينكه محدوده طرح ترافيك مكانيزه و مجهز به دوربين‌هاي طرح ترافيك است، اثار بسيار خوبي داشته است البته مدتي شايع شده بود كه دوربين‌ها جريمه نمي‌كنند كه اين شايعه كذب است. هم‌اكنون هموطنان به ما مراجعه مي‌كنند و اعلام مي‌كنند كه ما چند بار جريمه شده‌ايم كه اين ناشي از شايعات كاذب مطرح شده در جامعه است و در حال حاضر وضعيت مطلوبي از نظر ترددها و از حيث پلاك‌هاي مخدوشي كه گاهي وارد مي‌شوند، داريم. در تمامي مبادي ورودي طرح ترافيك گروه‌هايي از پليس به صورت محسوس و نامحسوس مستقر شده‌اند كه در دو هفته گذشته به خصوص در آغاز كنترل وضعيت مطلوبي وجود نداشت و شايد روزانه بيش از 300 تا 400 خودرو با پلاك مخدوش برخورد مي‌شد ولي اواخر هفته گذشته اين مورد به كمتر از 5 درصد رسيد و به شدت با كساني كه پلاك را باز مي‌كنند و پشت شيشه مي‌گذارند، برخورد خواهد شد.

سردار حسين رحيمي در خصوص آمار تصادفات تهران اظهارداشت: آمار تصادفات نسبت به سال گذشته 3.5 درصد كاهش داشته است. در تصادفات جرحي حدود 8 درصد در هفت ماهه گذشته كاهش داشته‌ايم ولي وضعيت مطلوب نيست و اميدواريم وضعيت در چند ماهه باقيمانده از سال بهتر شود.

سردار رحيمي بيان كرد: سهم عمده تصادفات در مرحله نخست مربوط به راكبين موتور سيكلت و در مرحله بعد مربوط به عابران پياده است كه لازم است توجه بيشتري از سوي راكبين موتور‌سيكلت صورت گيرد. راكبين موتور سيكلت بايد در مورد رعايت قوانين و مقررات و تجهيزات و اقلام ايمني توجه لازم را داشته باشند؛ همچنين عابران پياده بايد بدانند كه از هر مسير و نقطه‌اي نبايد عبور كنند

وي در مورد تمهيدات لازم در زمينه زيرساخت‌هاي حمل ونقل عمومي بعد از هدفمند‌سازي يارانه‌ها تصريح كرد: با هماهنگي‌ معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران جلساتي را گذاشته‌ايم؛ طبيعتا پس از عملي شدن يارانه ها گرايش مردم به استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي و موتور‌سيكلت بيشتر خواهد شد كه پيش‌بيني‌هاي لازم توسط شهرداري و پليس انجام شد و آمادگي مطلوبي در اين حوزه انجام گرفته است.

birak
1 November 2010, 04:26 AM
جالبه آتش گرفتن خودرو RD نسبت به 405 طبق آمار کارشناسان محترم اتفاق نادری محسوب میشه که البته یکی از اون اتفاقات نادر دیروز تو تهران مجدد اتفاق افتاد ! البته طبق استانداردهای جهانی مثلا اگر چنین اتفاقی برای یکی یا دو تا خودرو افتاده باشه نادر محسوب میشه اما طبق استانداردهای ایران آتش گرفتن بیشتر از 100 خودرو هم نادر محسوب خواهد شد ! :icon_razz

متن خبر :

"یک دستگاه خودروی آر دی مدل 78 حوالی میدان قزوین در آتش سوخت .

کارشناس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی در محل حادثه به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : نشت بنزین در سیستم سوخت رسانی علت اصلی اتش گرفتن این خودرو بوده است .
ستوان یکم مصطفی زینی وند افزود : پیشتر گزارش هایی مبنی بر اتش گرفتن خودرو پژو 405 به راهنمایی ورانندگی اطلاع داده شده اما اتش گرفتن خودرو آردی بسیار نادر بوده است .
وی ادامه داد به غیر از موتور بقیه قسمت های سیستم فنی این خودرو بر اثر اتش سوزی از بین رفته است .
وی گفت : خوشبختانه به راننده اسیبی وارد نشده و قسمت سرنشینان اتاق خودرو از آتش سوزی دور مانده است ."

amingzj
1 November 2010, 08:05 AM
جالبه آتش گرفتن خودرو RD نسبت به 405 طبق آمار کارشناسان محترم اتفاق نادری محسوب میشه که البته یکی از اون اتفاقات نادر دیروز تو تهران مجدد اتفاق افتاد ! البته طبق استانداردهای جهانی مثلا اگر چنین اتفاقی برای یکی یا دو تا خودرو افتاده باشه نادر محسوب میشه اما طبق استانداردهای ایران آتش گرفتن بیشتر از 100 خودرو هم نادر محسوب خواهد شد ! :icon_razzمتن خبر :


"یک دستگاه خودروی آر دی مدل 78 حوالی میدان قزوین در آتش سوخت .


کارشناس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی در محل حادثه به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : نشت بنزین در سیستم سوخت رسانی علت اصلی اتش گرفتن این خودرو بوده است .
ستوان یکم مصطفی زینی وند افزود : پیشتر گزارش هایی مبنی بر اتش گرفتن خودرو پژو 405 به راهنمایی ورانندگی اطلاع داده شده اما اتش گرفتن خودرو آردی بسیار نادر بوده است .
وی ادامه داد به غیر از موتور بقیه قسمت های سیستم فنی این خودرو بر اثر اتش سوزی از بین رفته است .

وی گفت : خوشبختانه به راننده اسیبی وارد نشده و قسمت سرنشینان اتاق خودرو از آتش سوزی دور مانده است ."

این اردی های سری اول به دلیل کیفیت بسیار نازلی که داشتند اکثرا یا الان نابود شدند یا وضعیت بسیار بدی دارند طوری که روی قیمت 2.5 تا 3 میلیون خرید و فروش میشند .
این اتفاق هم نشون دهنده همین موضوعه .

moje90
1 November 2010, 10:12 PM
این اردی های سری اول به دلیل کیفیت بسیار نازلی که داشتند اکثرا یا الان نابود شدند یا وضعیت بسیار بدی دارند طوری که روی قیمت 2.5 تا 3 میلیون خرید و فروش میشند .
این اتفاق هم نشون دهنده همین موضوعه .
با سلام:icon_wink البته اتاق آردی های قبل از سال 80 فکر کنم محکمتر از این روآ و حتی RD.i باشه (از نظر ورقه به کار رفته)ولی کیفیت همین آردی 78 از کیفیت روآ ها بنظر بالاتر میاد :icon_idea

saeed616361
7 November 2010, 08:47 AM
حوالي ساعت 20 شب گذشته در يك حادثه دلخراش رانندگي كه در كيلومتر 18 محور اصلي سقز- بوكان روي داد، پنج سرنشين خودرو پژو پارس بعد از تصادف و آتش گرفتن خودرو در ميان شعله هاي آتش سوختند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، در اين تصادف رانندگي به علت برخورد شديد سواري پژو با يك دستگاه كاميون ده تن كه از بوكان به سوي سقز در حال حركت بود، موجب واژگون شدن كاميون و شكستگي دست و پاي يكي از سرنشينان آن شد.

به گفته فرمانده پليس راه سقز پس از برخورد شديد پژو پارس كه سرعتي بالاتر از 120 كيلومتر در ساعت را داشته است، و عبور از زير كاميون آتش مي گيرد و موجب آتش گرفتن دماغه كاميون نيز مي شود.

محمدرضا قهرماني علت اين حادثه را تخطي از سرعت مطمئنه توسط سواري پژو و انحراف به چپ آن اعلام كرد. مديرعامل آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سقز هم گفت: پس از تماس فردي با آتش نشاني و اعلام اين تصادف بلافاصله نيروهاي امدادي و اطفا حريق با بهره گيري از 5 دستگاه خودروي آتش نشاني به محل حادثه اعزام و اقدام به مهار آتش و خارج كردن اجساد سوخته شده از داخل سواري پژو كردند.

امجد عبداللهي افزود: اين تصادف باعث به وجود آمدن ترافيك در دو طرف جاده شد و به مدت 4 ساعت هزاران خودرو در ترافيك ده كيلومتري گرفتار شدند.

مديرعامل آتش نشاني و خدمات ايمني سقز ضمن تقدير از آتش نشاني و اورژانس 115 بوكان كه براي كمك به محل تصادف آمده بودند، گفت: پس از ساعت ها تلاش با استفاده از بكسل خودروهاي تصادفي از سطح جاده خارج و راه باز شد.

وي گفت: در حين كمك رساني يكي از آتش نشانان به نام هيمن ابراهيمي از ناحيه دست و پا دچار شكستگي و براي مداوا به اتاق عمل بيمارستان امام خميني سقز انتقال داده شد.:icon_idea

Rain Man 4498
13 November 2010, 11:51 AM
كاميوني، وارد كلاس درس دانشگاه شد.

واحد مركزي خبر گزارش داد، فرمانده نيروي انتظامي بخش شراء قهاوند گفت: اين كاميون بنز به علت حمل بار بيش از حد و ناتواني راننده آن در كنترل اين وسيله نقليه از مسير منحرف و وارد دانشگاه پيام نور قهاوند شد.

كاميون پس از برخورد با ديوار چند كلاس درسي كه دانشجويان در آن حضور داشتند، متوقف شد. خوشبختانه اين حادثه تلفاتي نداشت.خوشبختانه این حادثه تلفاتی نداشته حتما باید تلفاتی داشته باشه

gilase_tanha2020
13 November 2010, 05:00 PM
ارفاقی برای مجرمان چند روزی بود که دنبال این بودم که آیا میشه زندان رو در جرایم قتل غیر عمد خرید یا نه ؟
تا اینکه بعد از شنیدن کلی حرف های ضدو نقیض به این مطلب برخوردم که عینا واستون میذارم.
در مسیر جاده تهران – کرج راننده‌ای از روی بی‌احتیاطی با وسیله نقلیه‌ای مرتكب قتل غیر عمد می‌شود. قاعدتا مطابق ذیل ماده 714 قانون مجازات اسلامی وی باید 6 ماه تا 3 سال حبس و نیز به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم محكوم شود، ولی فردای روز پرداخت دیه آزادانه در جامعه رفت‌و‌آمد می‌كند. احتمالا شما هم با چنین وقایعی روبه‌رو شده‌اید یا از اشخاص دیگری شنیده‌اید. نظر شما چیست؟ چرا افراد علی‌رغم محكوم شدن ،‌مجازاتشان به‌تعویق می‌افتد؟
جواب ساده است. اگر شما دادنامه آنها را تا انتها بخوانید، خواهید دید كه دادگاه مجازات مذكور را به شكل مستند به موجب ماده 25 قانون مجازات اسلامی به مدت 2 سال معلق دانسته است.

تعلیق چیست؟


تعلیق مجازات یك وسیله ارفاقی است كه دادگاه با رعایت شرایطی به مجرم اعطا می كند اما در قانون مجازات اسلامی, تعریفی از تعلیق مجازات دیده نمی شود به طور كلی تعلیق مجازات عبارت از روش قانونی تعدیل مجازات است كه به موجب آن دادگاه با رعایت شرایطی می تواند اجرای مجازاتی را كه در دادنامه قید نموده است برای مدت معینی با هدف اصلاح و تربیت مجرم به تاخیر اندازد بنابراین تعلیق اجرای مجازات یكی از راههای قانونی اعطای فرصت به مجرم برای خودداری از ارتكاب جرم و آماده شدن برای بازگشت مجرم به زندگی عادی در جامعه است.

پدیده تعلیق مولود قرن 19 است و در حال حاضر 3 نوع از آن وجود دارد.
1- تعلیق اجرای مجازات
2- تعلیق تعقیب
3- تعلیق صدور حكم محكومیت
در حال حاضر از میان این 3 نوع تعلیق تنها نوع اول (تعلیق اجرای مجازات)‌ در كشور ما وجود دارد و در مواد 25 تا 36 قانون مجازات اسلامی پیش‌بینی شده است.


در افرادی كه به‌صورت اتفاقی مرتكب جرم شده‌اند، صدور رای مجازات تعلیقی موثرتر است؛ اما درباره افرادی‌كه مرتكب جرم عمدی می‌شوند، استفاده از این نوع مجازات (تعلیقی)‌ اثر منفی در جامعه خواهد داشت.
البته زندان اثرات منفی بیشتری برای جامعه و خانواده زندانیان و حتی فرد زندانی دارد؛ چون تنها زندانی نیست كه با رای قاضی گرفتار می‌شود؛ بلكه خانواده و افراد تحت تكفلش هم گرفتار مشكلات فراوان اقتصادی، روحی، روانی و اجتماعی و اخلاقی می‌شوند. بنابراین، اگر حكم تعلیقی نسبت به مجازات مجرمان صادر می‌شود، مسلما اثر مستقیمی بر خانواده و جامعه دارد و قطعا اثرات مثبت آن بیشتر از تبعات منفی آن است. ولی از سوی دیگر، اگر قرار باشد هر كسی جرمی می‌كند عملا مجازات نشود، اثر سوء آن در جامعه كم نیست.
چرا كه كسانی‌‌كه عادت به ارتكاب جرم دارند یا به‌طور عمد مرتكب جرمی می‌شوند؛ مثل ارتكاب جرم در مسائل اقتصادی و كلاهبرداری که در جامعه ما هم زیاد است، صدور حكم مجازات تعلیقی برای این دسته از افراد باعث می‌شود جرم در جامعه اشاعه پیدا كند.
مهم ترین و اساسی ترین اثر صدور قرار تعلیق اجرای مجازات، جلوگیری از اجرای حكم محكومیت به مجازات است ، خواه این مجازات حبس باشد و خواه جزای نقدی. بنابراین اگر متهمی به هنگام دادرسی در بازداشت باشد چنانچه حكم به محكومیت وی توأم با حكم تعلیق صادر گردد به دستور دادگاه فوراً آزاد می گردد. از آثار حقوقی دیگر تعلیق مجازات، از بین رفتن پیشینه كیفری است. به این معنی كه به موجب ماده 32 قانون مجازات اسلامی چنانچه محكوم علیه( کسی که حکم به ضرر وی صادر شده) از تاریخ صدور حكم تعلیقی اجرای مجازات در مدتی كه دادگاه مقرر کرده، مرتكب جرائم مستوجب محكومیت مذكور در ماده 25:
1 ـ محکومیت قطعی به حد.
2 ـ محکومیت قطعی به قطع یا نقص عضو.
3 ـ محکومیت قطعی به مجازات حبس به بیش از یک سال در جرایم عمدی‌.
4 ـ محکومیت قطعی به جزای نقدی به مبلغ بیش از دو میلیون ریال‌.
5 ـ سابقه محکومیت قطعی دو بار یا بیشتر به علت جرمهای عمدی با هر میزان مجازات‌(.نشود، محكومیت تعلیقی بی اثر محسوب و از سجل كیفری او محو می شود.
http://img.tebyan.net/big/1388/04/4349197250166302292274668147246141230242151.jpg
از جمله مواردی كه در صدور قرار تعلیق باید مورد لحاظ محاكم قرارگیرد مكلف نمودن محكوم علیه به رعایت شرایطی است كه از طرف دادگاه تعیین می شود زیرا اگر قانونگذار به حاكم اجازه داده است كه اجرای مجازات را در باره كسی كه او را مقصر و مجرم تشخیص داده و محكوم كرده برای مدت معینی معلق بدارد، استفاده از این اجازه قانونی را هم برای دادگاه و هم برای محكوم علیه مقید و موكول به رعایت شرایطی كرده است تا از استفاده نامطلوب و بی قاعده از این ارفاق قانونی جلوگیری كرده و شخص را مشمول این گذشت و ارفاق هیأت حاكمه كند. این شرایط همانطور كه اشاره شد، بر دو نوع هستند. اول شرایطی كه رعایت آن برای دادگاه صادر كننده حكم تعلیق ضروری است و دوم شرایطی كه ذینفع( کسی که نفعی دارد و محق است) از حكم تعلیق مكلف به رعایت آن است. به موجب ماده 29 قانون مجازات اسلامی دادگاه اختیار دارد با توجه به اوضاع و احوال محكوم علیه و محتویات پرونده، اجرای دستور یا دستوراتی را كه در 6 بند به آن اشاره شده است از محكوم علیه بخواهد بدیهی است این تكالیف و تعهدات وقتی برای محكوم علیه ایجاد می شود كه بخواهد از معافیت موضوع حكم تعلیق استفاده نماید و لذا اگر شخصی تحمل مجازات را به قبول و اجرای دستور دادگاه ترجیح دهد، راه برای او باز است و دیگر موضوع تكلیف محكوم علیه به تبعیت از دستور های دادگاه و تعهد رعایت آن منتفی خواهد بود. ضمانت اجرای تخلف از دستور دادگاه را قانونگذار در تبصره 1 ماده 29 قانون مجازات اسلامی صراحتاً بیان نموده است. به موجب این قانون اگر مجرمی كه مجازات او معلق شده است، در مدت تعلیق بدون عذر موجه از دستورات دادگاه تبعیت ننماید، بر حسب درخواست دادستان و پس از ثبوت مورد در دادگاه صادر كننده حكم تعلیق برای بار اول به مدت تعلیق مجازات او یك سال تا دوسال افزوده می شود و برای بار دوم حكم تعلیق لغو و مجازات معلق به موقع اجرا گذاشته خواهد شد .

اینم آدرس کامل این مطلب :

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid...85%d8%a7%d9%86 (http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=96420&Keyword=+%d8%a7%d8%b1%d9%81%d8%a7%d9%82%db%8c+%d8% a8%d8%b1%d8%a7%db%8c+%d9%85%d8%ac%d8%b1%d9%85%d8%a 7%d9%86)

Validator
21 November 2010, 11:57 AM
مديرعامل شركت كنترل ترافيك شهرداري تهران در پاسخ به اين پرسش كه ظرف چه مدت زماني آرم‌هاي طرح ترافيك روزانه و هفتگي صادر مي‌شود، گفت: ظرف چند دقيقه اين آرم‌ها صادر مي‌شود.

وي در پاسخ به اين پرسش كه قيمت آرم‌هاي طرح ترافيك روزانه حدود 13 هزار تومان است و هنگامي كه شهروندان بخواهند به صورت غيرمجاز نيز وارد محدوده طرح ترافيك شوند بايد 13 هزار تومان جريمه پرداخت كنند در نتيجه برخي از شهروندان ترجيح مي‌دهند به صورت غيرمجاز وارد شوند، گفت: با توجه به قانون جديد هر يك ساعتي كه فرد به صورت غيرقانوني وارد محدوده طرح ترافيك شود 13 هزار تومان جريمه مي‌شود به عنوان مثال اگر فرد 10 ساعت در محدوده طرح ترافيك باشد 130 هزار تومان جريمه مي‌شود.

او ادامه داد: شهروندان اصولاً قوانين را رعايت مي‌كنند و ترجيح مي‌دهند از روش‌هاي قانوني براي ورود به محدوده طرح ترافيك استفاده كنند.

به نقل از فارس

پ ن :
سوال: در زمان جریمه، از کجا می فهمند طرف از کی وارد محدوده شده؟
جواب: احتمالا از ابتدای روز حساب می کنند!!!

Validator
23 November 2010, 09:51 AM
رئيس پليس راهور تهران اعلام كرد: بيش از 130 خودرو كه بيشترين تردد غير مجاز را در محدوده طرح ترافيك داشتند شناسايي شده، يكي از اين خودروها 499 بار طي يك ماه وارد محدوده طرح ترافيك شده بوده است و 2 خودروي ديگر نيز كه 264 بار و 273 بار وارد محدوده طرح شده‌اند توقيف شده‌اند.

سردار رحيمي در ادامه افزود: بيشترين اين خودروها ارزان‌قيمت هستند و عليرغم مشاهده قبض‌هاي جريمه مجددا وارد محدوده طرح مي‌شدند. يكي از اين خودروها 7 ميليون تومان جريمه شده در حالي كه قيمت اين خودرو 2 ميليون تومان است.
در ورودي‌هاي محدوده‌هاي ترافيك برخي رانندگي كه فاقد مجوز بودند به طور مكرر وارد اين محدوده مي‌شوند.

رئيس پليس راهور تهران گفت: تخلفاتي كه توسط دوربين‌ها ثبت شود به هيچ عنوان قابل بخشش نيست و حتي شوراهاي حل اختلاف نيز اينگونه تخلفات را كاهش نمي‌دهند.

سردار رحيمي توصيه كرد: رانندگان به جاي ورود غير مجاز به محدوده طرح ترافيك از مجوزهاي روزانه استفاده كنند.

* توقيف 3 هزار خودرو با پلاك مخدوش در محدوده طرح ترافيك

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ گفت: تاكنون 3 هزار و 193 خودرويي كه به انواع مختلف با پلاك مخدوش و دستكاري شده وارد طرح شدند اعمال قانون يا توقيف شدند.

وي اظهار داشت: 638 نفر از اين افراد به دليل دستكاري پلاك و مخدوش كردن آن ضمن تشكيل پرونده به مرجع قضايي معرفي شده‌اند.

* جريمه يك ميليون خودرو طي يك ماه گذشته در محدوده طرح ترافيك

سردار رحيمي اعلام كرد: طي يك ماه گذشته يك ميليون خودروي متخلف كه بدون مجوز وارد محدوده طرح ترافيك شده بودند جريمه شدند.

وي اظهار داشت: روزانه گشت هوايي پليس راهور 3 مرتبه در ساعات اوج ترافيك به پرواز درآمده و كمك‌هاي خوبي را به پليس ارائه كرده است.

رئيس پليس راهور تهران افزود:‌ با توجه به اينكه طي روزهاي گذشته وضعيت هواي تهران در وضعيت هشدار و اضطرار قرار گرفته است اقدامات لازم را براي برخورد با خودروهاي فاقد معاينه فني از 10 آبان آغاز كرد‌ه‌ايم.

وي اظهار داشت: در حال حاضر تعداد خودروهاي فاقد معاينه فني كاهش يافته است و روزانه 5 الي 6 هزار خودرو به مراكز معاينه فني مراجعه مي‌كنند اين در حالي است كه پيش از اين روزانه 2 هزار خودرو به اين مراكز مراجعه مي‌كردند.

اين مقام پليس تهران اعلام كرد: از 10 آبان و با اجراي طرح برخورد با خودروهاي فاقد معاينه فني 100 هزار مورد اعمال قانون انجام و خودروها به معاينه فني هدايت شده‌اند.

سردار رحيمي گفت: در اجراي اين طرح مردم را تحت فشار قرار نداديم و ديگر صف‌هاي تعطيل و معطلي چند ساعته مردم در مقابل مراكز معاينه فني را شاهد نبوديم.

* خودروهاي داراي معاينه فني مجددا توسط کارشناسان، بررسي مي‌شوند

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران گفت: 25 نفر از افسران كارشناس فني پليس آموزش‌هاي لازم را فرا گرفته‌اند تا بر خودروهاي داراي مجوز معاينه فني نظارت كنند.

* پاركبان‌هاي تهران ساماندهي شدند

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از ساماندهي پاركبان‌هاي تهران خبر داد و افزود: پاركبان‌ها با لباس و ظاهر جديد تحت نظر پليس قرار گرفته‌اند.

وي اظهار داشت: بيش از اين پول‌هاي كلان و روش‌هاي زشتي توسط برخي افراد تحت عنوان پاركبان صورت مي‌گرفت و در اين ارتباط 19 شركت غير مجاز توقيف شده‌اند.

سردار رحيمي گفت: علاوه بر آموزش پاركبان‌ها و لباس متحدالشكل آنها پليس به طور ويژه بر عملكردشان نظارت خواهد داشت.

رئيس پليس راهور تهران افزود: هر پاركبان تحت نظر يك افسر پليس قرار خواهد گرفت تا در صورت لزوم اعمال قانون توسط پليس انجام شود.

وي اظهار داشت: پاركبان‌ها آموزش‌هاي لازم در زمينه قوانين راهنمايي و رانندگي را فرا گرفته‌اند.

* هر دو هفته يك طرح در تهران اجرا مي‌كنيم

رئيس پليس راهور تهران اعلام كرد: هر دو هفته يك طرح جديد را در تهران به اجرا خواهيم گذاشت، از هفته گذشته طرح برخورد با رانندگاني كه به حريم گذرگاه عابر پياده تجاوز مي‌كردند آغاز شده كه با همكاري خوب شهروندان مواجه شده‌ايم.

سردار رحيمي گفت: طي اجراي اين طرح 48 هزار خودرويي كه به گذرگاه عابر پياده تجاوز كرده بودند جريمه شدند.

وي اظهار داشت: از هفته آينده نيز طرح برخورد با موتورسيكلت سواران بدون كلاه ايمني آغاز مي‌شود كه از هم اكنون لازم است موتورسواران ضمن رعايت قوانين كلاه ايمني همراه داشته باشند.

* يك بيستم تخلفات رانندگان تهران اعمال قانون مي‌شود

سردار رحيمي گفت: برخورد با تخلفات رانندگي را آرام آرام آغاز مي‌كنيم و آن را شدت مي‌بخشيم، بخش زيادي از ترافيك به خاطر تخلفات برخي از رانندگان است.

رئيس پليس راهور تهران گفت: در طول يك هفته گذشته 422 هزار تخلف را اعمال قانون كرده‌ايم كه اين فقط يك بيستم تخلفات رانندگان تهراني است.

سردار رحيمي گفت: عدم استفاده از كلاه ايمني با 68 هزار فقره بيشترين جريمه رانندگان در طي يك هفته گذشته است.

وي در ادامه افزود: عدم استفاده از كمربند ايمني توسط رانندگان و سرنشين جلو با 33 هزار و 975 مورد، استفاده از تلفن همراه با 11 هزار مورد از ديگر تخلفات رانندگان تهراني است.

اين مقام پليس تهران با اشاره به آمارهاي 8 ماه گذشته گفت: طبق اين آمارها برخورد با كلاه ايمني 46 درصد، كمربند ايمني 63 درصد، استفاده از موبايل هنگام رانندگي 11 درصد، برخورد با رانندگان متجاوز به گذرگاه عابر پياده 245 درصد و ورود به محدوده طرح ترافيك 158 درصد افزايش برخورد را نشان مي‌دهد.

سردار رحيمي از ترخيص موتورسيكلت‌هاي ترخيصي به مناسبت عيد قربان و غدير خبر داد و افزود: تاكنون 6 هزار موتورسيكلت توقيفي ترخيص شده و اين طرح كماكان ادامه دارد.

وي اظهار داشت: از موتورسيكلت‌سواراني كه موتورسيكلتشان ترخيص مي‌شود تعهدات 10 ساله مبني بر عدم انجام تخلفات اخذ مي‌شود.

* بابت برگزاري نمايشگاه لوازم خانگي نگران هستيم

سردار رحيمي اعلام كرد: با برگزاري نمايشگاه‌هاي پرمخاطب در محل نمايشگاه بين‌‌المللي تهران مخالف هستيم و قرار بود طبق توافقات قبلي در اين مكان نمايشگاه‌هاي پرمخاطب برگزار نشود كه شواهد نشان مي‌دهد اينگونه نيست.

اين مقام پليس تهران گفت: با برگزاري نمايشگاه پرمخاطب ترافيك در بزرگراه چمران قفل شده و 8 بزرگراه و شاهراه اصلي تهران را درگير مي‌كند.

سردار رحيمي از طرح ويژه ترافيكي براي بازگشت حجاج خبر داد و افزود: در نيروي پليس 7 دستگاه جرثقيل و گشت‌هاي خودرويي و موتوري پليس در اطراف فرودگاه مهرآباد و ترمينال حجاج حضور خواهند داشت.

* 150 گشت مشترك پليس و تاكسيراني

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از فعال‌سازي يگان نظارت و كنترل مشترك پليس راهور و تاكسيراني تهران خبر داد و گفت: 150 گشت مشترك پليس راهور و تاكسيراني در تمام نقاط تهران بر عملكرد تاكسي‌ها نظارت خواهند داشت.

وي اظهار داشت: افسران پليس در اين گشت‌ها با رانندگان تاكسي كه خدمات لازم را به مردم ارائه ندهند و اعمال قانون انجام خواهند داد و در صورت لزوم تاكسي را توقيف خواهند كرد.

Rain Man 4498
25 November 2010, 10:00 AM
رئیس پلیس راهور گفت: هموطنان در اوج تقاضای سفر و در جاده های شمال کشور باید حداقل 3 تا 4 برابر مدت عادی را برای رسیدن به مقصد پیش بینی کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، اسکندر مومنی در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: بیش از 40 هزار نفر از ماموران پلیس در تعطیلات پایان این هفته کنترل ترافیک و سفرهای برون شهری را به عهده خواهند داشت.

وی تعداد افرادی را که عادت به تخلف دارند، کم دانست و گفت:‌ با این افراد متخلف که کمتر از 5 درصد هستند، برخورد جدی خواهد شد.

سردار مومنی گفت: در مسیر تهران- مشهد و اصفهان - شیراز، سیستم هوشمند کنترل ترافیک نصب و باعث کاهش قابل توجه تخلفات شده است.

وی با اشاره به اینکه به ماموران خود حضور در محل های حادثه خیز را توصیه کرده ایم، افزود: میزان سوانح با وجود کاهش آن به ویژه از سال 86 به بعد، همچنان بالاست.

رئیس پلیس راهور گفت: بیش از 90 درصد سوانح به علت شتاب و عجله است، بنابراین مدیریت سفر در زمان رفت و برگشت از سوی هموطنان در کاهش حوادث بسیار موثر است.

سردار مومنی افزود: حدود 10 سال قبل کل خوردوهای کشور حدود 3 میلیون و 400 هزار دستگاه بود که اکنون فقط در تهران بیش از این تعداد خودرو وجود دارد.

وی با اشاره به افزایش آلودگی هوا افزود: سخت گیری درباره معاینه فنی خودروها به نفع مردم و سلامتی آنان است.

سردار مومنی درباره ایمنی خودروهای تولیدی گفت:‌ مواردی که قرار بود خودروسازان تا پایان سال 89 و 90 اجرا کنند، تا 85 درصد اجرایی شده است و پلیس نیز درباره ایمنی خودروها هیچگونه مماشاتی نخواهد داشت.

وی گفت: خودروی پراید و وانت نیسان بسیار پر خطرند و باید برای آنها در آینده جایگزینی پیدا شود، زیرا تولید آن به نفع کشور نیست.

مومنی با اشاره به طرح هدفمند کردن یارانه ها گفت: این طرح آثار بسیار مثبتی دارد و پلیس راهور در بحث روان سازی ترافیک و نظارت بر حمل و نقل عمومی نقش خود را ایفا می کند.

وی گفت: قوانین کنونی راهنمایی و رانندگی که از 40 سال پیش تاکنون اعمال می شود، بازدارندگی مناسبی ندارد و با آن نمی توان وضعیت کنونی را کنترل کرد.

سردار مومنی با بیان اینکه‌ قانون جدید راهنمایی و رانندگی بازدارندگی لازم را خواهد داشت، افزود: قانون جدید راهنمایی و رانندگی عبور و مرور را تسهیل می کند.

رئیس پلیس راهور درباره طرح گواهینامه هوشمند گفت: در حال حاضر‌ کل گواهینامه ها در کشور به صورت هوشمند صادر می شود و در مرحله بعد به دنبال تعویض گواهینامه های قبلی خواهیم بود.

سردار مومنی افزود: تاکنون حدود 500 هزار گواهینامه هوشمند صادر شده است.

Validator
27 November 2010, 03:51 PM
سلام:
برخی دوستان پیهالزی، قبلا به خطرناک بودن برخی از محورها اشاره کرده اند. خبر زیر در خصوص یکی از آنهاست که به نقل از نگارستان، آمده است:

مسیر کرمان- بم از خطرناک‌ترین جاده‌های کشور است که به گفته پلیس راه کشور، میزان تصادف‌های امسال 40 درصد در این جاده بیشتر از سال‌های پیش بوده و این درحالی است که با وجود درخواست‌های مکرر مردم و مسئولان محلی 85 کیلومتر از این جاده یک بانده است و بیشتر تصادف‌ها مربوط به این بخش از جاده مي‌باشد!


علت کندی اجرای این طرح از سوی مسئولان کمبود اعتبار اعلام شده است و این درحالی‌است که پس از زمین لرزه بم بانک جهانی برای اجرای باند دوم این محور، اعتبار مورد نظر را تخصیص داد که به دلیل تعلل در دریافت آن، این بودجه تخصیص نیافت و هم اینک جاده بم - کرمان با مشکل کمبود اعتبار مواجه است.
غلامرضا کرمی نماینده مردم کرمان و راور درباره اهمیت جاده کرمان- بم تأکید کرد: این جاده یک مسیر اصلی و بین‌المللی است که بخش عمده آن در کرمان است و از طریق آن چابهار زاهدان به مرکز کشور وصل می‌شوند.


به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی، این جاده هميشه شلوغ است، اما در مواقعی از سال به دلیل اینکه شهرهای جیرفت و کهنوج مناطقی کشاورزی در مسیر این جاده محسوب می‌شوند، این جاده شلوغ‌تر از همیشه است.وی با بیان اینکه علت کندی اجرای این طرح از سوی مسئولان کمبود اعتبار اعلام شده است، تصریح کرد: این درحالی‌است که پس از زمین لرزه بم بانک جهانی برای اجرای باند دوم این محور، اعتبار مورد نظر را تخصیص داد که به دلیل تعلل در دریافت آن، این بودجه تخصیص نیافت و هم اینک جاده بم - کرمان با مشکل کمبود اعتبار مواجه است.کرمی درباره اینکه مقصر این امر کیست ،اظهار نظری نمی‌کند و ادامه می‌دهد: باید توجه داشته باشیم این جاده‌ای بین‌المللی است و همه مسئولان باید پیگیر ساخت وایمن‌سازی آن باشند.

به گفته نماینده کرمان هرچند مجلس در زمینه قانونگذاری و سختگیری بر رانندگان و توجه آنان به مسائل ایمنی کارهای خوبی انجام داده، اما باید کارهای فرهنگی، عمرانی، قانونگذاری و. . . برای رفع این مشکل در کنار هم پیش رود.

همچنین محمد علی کریمی دیگر نماینده کرمان و راور گفت: جاده کم عرض کرمان به بم یکی از شاهرگ‌های حیاتی شرق به مرکز کشور است و با توجه به ترانزیت بالای کالا از این محور باید در ساخت جاده تسریع شود در غیر این صورت هر روز بر تعداد تصادفات و خسارت‌های جانی و انسانی آن جاده افزوده می‌شود. وی با اشاره به سخنان معاون عمرانی فرماندار بم اظهار داشت: عدم استفاده بموقع از وام بانک جهانی در زمان زمین لرزه بم این وام برگشت خورده و هم‌اکنون طرح باند دوم جاده بم -کرمان با کمبود بودجه مواجه است.


کریمی افزود: طی سه سال گذشته احداث باند دوم در این محور در دستور کار فرمانداری بم و از طرح‌های اولویت دار است اما مساعدت مسئولان در تأمین بودجه مهمترین گام حل این مشکل است. مسئولان باید احداث باند دوم این جاده را مد نظر قرار دهند حتی اگر لازم باشد باید چند پروژه تعطیل شود و تمرکز بودجه‌ای و کاری روی این مسیر قرار گیرد.

Rain Man 4498
6 December 2010, 12:23 PM
تصادف مرگبار سمند و تریلی ماک

ایسنا: معاون عمليات پليس‌راه كشور با اعلام وقوع تصادف مرگبار يك دستگاه سواري سمند و يك دستگاه تريلر ماك، گفت: در اين حادثه تمامي پنج سرنشين سمند جان باختند.

سرهنگ پرويز سياح البرزي دراين باره اظهار كرد: ساعت 13:40 روز گذشته (يكشنبه) ماموران پليس‌راه استان كردستان در جريان تصادفي در محور مريوان قرار گرفتند، ماموران با حضور در صحنه حادثه دريافتند انحراف به چپ يك دستگاه خودروي سواري سمند باعث تصادف اين خودرو با يك دستگاه تريلر ماك شده است.

http://vzz.ir/files/2u2eiueemn7ke5otpowp_thumb.jpg (http://vzz.ir/viewer.php?file=2u2eiueemn7ke5otpowp.jpg)

وي ادامه داد: بر اثر اين تصادف تمامي پنج سرنشين خودروي سواري سمند جان خود را از دست دادند. معاون عمليات پليس‌راه كشور با بيان اينكه 33 درصد از تصادفات شبانه‌روز گذشته به واژگوني اختصاص دارد، گفت: عدم توجه به جلو، تخطي از سرعت مطمئنه، انحراف به چپ و عدم رعايت حق تقدم در صدر علل وقوع تصادفات برون‌شهري در شبانه‌روز گذشته قرار دارد.

وي درباره مهمترين تصادفات شبانه‌روز گذشته به برخورد دو دستگاه سواري پيكان اشاره كرد و گفت: در اين حادثه كه در محور بوكان ـ شاهين دژ واقع دراستان آذربايجان غربي به علت تجاوز به چپ از جانب راننده يكي از خودروي سواري پيكان رخ داد، سه تن كشته و چهار تن ديگر مجروح شدند.

Rain Man 4498
12 December 2010, 11:33 AM
یکدستگاه خودرو پژو 206 عصر شنبه در اوایل جاده کرج به چالوس از مسیر خارج و به سوی پرتگاهی عمیق پرتاب شد که در حادثه ای کم نظیر گارد ریل محافظ جاده خودرو مذکور را از سقوط بیشتر به عمق پرتگاه نجات داد و دو مهندس جوان که سرنشین آن بودند به سلامت از خودرو خارج شدند.

http://www.vzz.ir/files/zasvmk5nlowf2ycujriw_thumb.jpg (http://www.vzz.ir/viewer.php?file=zasvmk5nlowf2ycujriw.jpg)

Validator
13 December 2010, 03:42 PM
سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح دوشنبه در مراسم آغاز طرح زمستانی پلیس راهور گفت: برنامه پنجم توسعه به تصویب مجلس رسید و در این برنامه در زمینه کاهش تلفات جاده‌ای مقرر شد سالانه 10 درصد کاهش داشته باشیم. در برنامه چهارم توسعه در زمینه کاهش تلفات علیرغم افزایش 30 تا 40 درصدی خودروها، 20 درصد کاهش داشتیم.

سردار احمدی مقدم افزود: در آخر برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده حدود 20 میلیون خودروی فعال در کشور تردد کنند و میزان سفرها نیز 30 درصد افزایش یابد و تلفات جاده‌ای نیز 50 درصد کاهش یابد. برای تحقق این امر روش‌های جدید و اقدامات جهادی‌تر لازم است که یکی از لوازم آن تصویب لایحه اخذ جرایم رانندگی است.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: این قانون تنها برای منافع یک گروه خاص نگه داشته شده و تصویب و ابلاغ نمی‌شود. پلیس مشکلی با این موضوع ندارد و حال اگر عده‌ای می خواهند برای سود گروهی از افراد و تامین منافع آنان از جیب مردم هزینه کنند این کار را بکنند ولی باید گفت که وظیفه قانونگذاران حفظ منافع مردم است. این موضوع چندین بار در مجلس مطرح شده ولی همانند یک ویروس از هر نقطه که این موضوع را دفع می‌کنیم از نقطه‌ای دیگر بروز می‌کند.

وی ادامه داد: ماده 30 قانون اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی که در زمینه نقل و انتقال خودرو است، چه تغییر کند و چه تصویب شود برای پلیس تفاوتی ندارد و هیچ سودی از این موضوع عاید پلیس نمی‌شود و این ناجوانمردانه است که برخی به پلیس اتهام بزنند که برای منافع خود این موضوع را پیگیری می‌کند. اگر قانون اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی تصویب شود باز مشخص نیست که پاسخگوی شرایط موجود باشد.

جریمه‌ها باید بازدارنده باشد زیرا جریمه تحمیل هزینه به مردم نیست بلکه حافظ امنیت و لازمه اجرای قوانین است.

سردار احمدی مقدم با اشاره به استفاده از تکنولوژی در اجرای قوانین گفت: اکنون دیگر در دنیا طرح ترافیک و زوج و فرد کنار گذاشته شده و کشورها براساس تکنولوژی به اجرای قوانین و کنترل می‌پردازند که پلیس نیز از عملی شدن این موضوع در کشور حمایت می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت:‌ نگاه غالب مجلس در کاهش تلفات به پلیس است که ما منکر این موضوع نمی‌شویم اما تحقق این امر تنها از سوی پلیس موثر نیست و استفاده از تجهیزات و فناوریها و همچنین همکاری‌ سایر دستگاه‌ها نیز در این زمینه تاثیرگذار است. در مواردی که ظرفیت کشور پاسخگو است باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم به نحوی که در کاهش تلفات جاده‌‌ای عوامل و ابزار لازم در کشور موجود است. بر همین اساس ناکارآمدی مدیریتی را نباید به حساب عوامل داخلی و خارجی بگذاریم.

Rain Man 4498
23 December 2010, 09:36 AM
در بدترين تصادف رانندگي در تاریخ مالزي 27 نفر که اکثر آنها توريست‌هاي تايلندي بودند جان خود را از دست دادند.

به گزارش ايسنا، اتوبوس دو طبقه توريست‌هاي تايلندي که پس از بازديد از بلندي‌هاي کامرون در حال بازگشت به کوالالامپور بودند در مسير دچار سانحه شده و تعدادي از مسافران جان باختند.

به گفته يک مقام پليس، در اين حادثه کنترل اتوبوس از دست راننده خارج شده و اتوبوس با موانع موجود در جاده برخورد مي‌کند و سپس واژگون شده و در سراشيبي صخره‌اي مي‌افتد.

عکس‌هاي منتشره از اين سانحه لباس‌هاي مسافرين و لاستيک‌هاي اتوبوس را نشان مي‌دهد که در طول جاده پخش شده و جنازه‌هاي کشته‌شدگان نيز در کنار جاده قرار داده شده‌اند.

اين مقام پليس معتقد است که حادثه به علت سرعت زياد اتوبوس يا نقص ترمزها رخ داده است.

وي تصريح کرد: در اين حادثه 22 نفر در دم فوت کرده و چهار نفر ديگر در راه و يک نفر در بيمارستان جان باختند. اين حادثه تعداد زيادي مجروح برجاي گذاشت.

وي گفت: در ميان کشته‌شدگان سه مالزيايي شامل راننده، کمک راننده و رهبرتور بوده و باقي را توريست‌هاي تايلندي تشکيل داده‌اند.

در همين حال گفته شده است که 15 نفر از جان باختگان زن بوده‌اند.دقت کنید در بدترین تصادف رانندگی تاریخ مالزی 22 نفر در دم فوت کردند تو مملکتمون هر روز 100 نفر فوت میکنن کسی هم ککش نمیگزه.

Rain Man 4498
23 December 2010, 12:26 PM
در این شیوه مزخرف رانندگی چه کسانی مقصرند؟!

به راستي، ما را چه شده است که يکي از بي فرهنگ ترين مردم دنيا در رانندگي از آب درآمده ايم، به گونه ای که.../ در کشوري که بالاترين کشته را در تصادفات مي‌دهد، يک کارخانه خودروسازي اجازه مي‌يابد که پرفروشترين و در عين حال آسيب پذيرترين خودرو کشور را بدون کيسه هوا و ABS و لوازم ايمني ديگر روانه بازار کند. اين نشان مي‌دهد که رانندگي و کشته هايش، هنوز براي برخي سياستگذاران تبديل به يک دغدغه اساسي نشده است.
همه قشرها از وزير، وکيل و استاد دانشگاه گرفته تا ورزشکار، بازيگر، کارمند و کارگر هر از چندگاهي به سوگ يکي از همکاران خود مي‌نشينند. مثل بسياري از ما، شايد اين از دست رفتگان مانند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، مرحوم کريمي راد وزير اسبق دادگستري، مرحوم آيدين نيکخواه بهرامي و مرحومه خانم پوپک گلدره گمان نمي‌کردند جان خود را در يک تصادف ناگهاني از دست بدهند.

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1389/10/1/78206_763.jpg

به راستي ما را چه شده است که يکي از بي فرهنگ ترين مردم دنيا در رانندگي از آب درآمده ايم، به گونه ای که در کنار معرفي جاذبه‌هاي گردشگري در ايران، «هشدار جدي نسبت به رانندگي خطرناک ايرانيان» يکي از بخش‌هاي جدايي ناپذير کتابچه‌هاي راهنماي جهانگردان است؟ مگر ما چگونه رانندگي مي‌کنيم که فيلم رانندگي و نيز نحوه عبور عابران در ايران، تبديل به يکي از انواع کليپ هاي پربيننده و خنده‌دار در اينترنت با صدها هزار بيننده شده و آبروي «ايراني» را يکجا به حراج گذاشته‌ايم؟ هر چه هست ما اصلاح ناشدني نيستيم، وگرنه ايستادن خودروها در پشت خط عابر پياده و نيز بستن کمربند ايمني، امروز در ميان ما فراگير نشده بود... .

به نظر مي‌رسد، يک عامل اساسي که چنين ما را گرفتار کرده، اين است که در ايران اساسا از آغاز کلمه «رانندگي»، نادرست معنا شده است...

رانندگي در دنيا، يک امر «جمعي» است، ولي در ايران يک امر «فردي» تلقي مي‌شود. رانندگي در ايران يعني «مي خواهم خودم را با خودرو به مقصدم برسانم». پس رانندگان ديگر، «رقيب» من هستند و من نبايد از رقبا عقب بمانم... هر فضاي خالي که پيدا شد بايد زودتر از ديگران آن را پر کنم.

هرچند اتومبيل سال‌هاست وارد ايران شده، اما تعريف رانندگي، چه رسد به فرهنگ آن، هنوز وارد کشورمان نشده است.

«رانندگي صحيح»، نوعي مشارکت در يک امر جمعي است. اين «جريان عبور و مرور» است که راننده را به مقصد مي‌رساند نه به اصطلاح «زرنگي» او. «رانندگي صحيح» که نوعي مشارکت در يک امر جمعي است، به معناي «هدايت خودرو خود در جاي صحيح در بين خودروهاي ديگر» است؛ بنابراين، اين که خودرو فرد در بين دو خودرو جلويي جا مي‌شود يا نه، تأثيري در نحوه رانندگي درست ندارد... وقتي در جامعه‌اي اين نگرش به رانندگي حاکم باشد، يعني هر کس پیش از آنکه به رسيدن به مقصدش بیندیشد، به دنبال مشارکت در حرکت جمعي خودروها باشد، اين نظم در عمل چنين خود را نشان مي‌دهد:

http://www.image-upload.net/images/0u3zpcn7ddyyx8b96y7_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=0u3zpcn7ddyyx8b96y7.jpg)

http://www.image-upload.net/images/sjs8yzu8e8j4w3ufcv12_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=sjs8yzu8e8j4w3ufcv12.jpg)


نکاتی درباره کاستي‌هاي رانندگي در ايران بسيار است. از جمله:

ـــ در کشوري که بالاترين کشته را در تصادفات مي‌دهد، يک کارخانه خودروسازي اجازه مي‌يابد که پرفروشترين و در عين حال آسيب پذيرترين خودرو کشور را بدون کيسه هوا و ABS و لوازم ايمني ديگر روانه بازار کند. اين نشان مي‌دهد که رانندگي و کشته هايش هنوز براي برخي سياستگذاران تبديل به يک دغدغه اساسي نشده است.

ـــ نبايد برخي عجولانه نحوه عجيب رانندگي در ايران را با اموري چون چند برابر ظرفيت بودن شمار خودروها يا تنگ بودن برخي معابر توجيه کنند. البته به دنبال حل اين مشکلات هم بايد بود اما اينها تنها مي‌توانند دليل «ترافيک» باشند، نه دليلي براي رانندگي بي‌قانون رانندگان يا عبور بي‌قانون‌تر عابران. از اين روست که نحوه رانندگي، در شهرهاي کوچک هم يک معضل است.

ـــ از تابلوهاي ورود ممنوع و يکطرفه که بگذريم تابلوها نقشي در رانندگي شهري ندارند. مثلا تابلوي «ايست» در ايران کاملا بي معناست و اين نقش به سرعت گيرها واگذار شده است در حالي که با توجه به شرايط محيطي هر کوچه و نيز خيابان، تابلوهاي حداکثر سرعت بايد لااقل در ابتداي آنها نصب شود... ما با تکيه بر ذکر حداکثر سرعت شهري در آيين نامه، همه کوچه‌ها و خيابانها را به امان خدا رها کرده ايم و هر کس زورش رسيده يک سرعت گير سيخي يا ميخي و غير آن با ارتفاع دلبخواهي در کوچه خودش قرار داده است...

ـــ از چند انيميشن که بگذريم رسانه ملي آموزش مصداقي رانندگي را مورد توجه قرار نداده است. کاش برنامه‌هايي مانند «سفر به خير» که غالبا به کلي گويي مي‌گذرند طريق درست و نيز خطاهاي رايج رانندگي را قدم به قدم به مردم يادآور مي‌شدند. گاهي چند آموزش تصويري (مانند مورد زير) مي‌تواند از ده ها توصيه گفتاري در بهبود اوضاع کارسازتر واقع شود:http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1389/10/1/78213_914.jpg


ـــ با وضعي که در آن هستيم، آموزش رانندگي آنقدر اهميت دارد که اگر رسانه ملي هر روز برنامه‌هاي شش شبکه تلويزيون را همزمان قطع کرده و چند ثانيه‌اي به اين آموزش ها اختصاص دهد کاري عادي انجام داده است.

ـــ تصور بسياري از ما از تصادف شديد، دو ماشين له شده است و بس. شايد اگر با هشدار قبلي تصوير بانوي بارداري که با صورت خون آلود در ميان آهن پاره‌ها گرفتار شده و فرياد مي‌زند و يا تصوير کودکي که با کيف مدرسه به گوشه‌اي ازخيابان پرتاب شده نمايش داده شود، کمي از بلاي «تعجيل براي هيچ» که در رانندگي و غير رانندگي مانند بختک به جان ما ايرانيان افتاده، رهايي يابيم... .

Validator
2 January 2011, 10:21 AM
معاون عمرانی استاندار تهران گفت: پیشنهاد اجرای طرح تردد زوج و فرد خودروها در اسفند ، به شورای عالی ترافیک داده شده است .

محمودی در مصاحبه با واحد مرکزخبر افزود: این پیشنهاد هم اکنون در شورای عالی ترافیک در مرحله کارشناسی است و امیدواریم در اسفند که شاهد اوج سفرهای درون شهری هستیم اجرا شود .

وی با بیان اینکه اجرای طرح تردد زوج و فرد خودروها بیش از۴۰ درصد در کاهش ترافیک موثر است ، گفت: ما معتقدیم این طرح باید برای کاهش ترافیک پایتخت در شش ماه دوم سال با اصلاحاتی اجرا شود .

معاون استاندار تهران درباره روند کند پی گیری استانداری برای اجرای این طرح در پایتخت افزود: با توجه به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه در تلاش هستیم اثر اجرای این قانون را در استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی ارزیابی کنیم .

وی گفت: در آغاز اجرای این قانون اقبال شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی افزایش ۱۰ درصدی داشته است .

محمودی در ادامه تاکید کرد : برای کاهش ترافیک و آلودگی هوای پایتخت باید ضمن افزایش وسایل حمل و نقل عمومی برای کاهش استفاده از خودروهای شخصی ، روند خروج خودروهای فرسوده از تهران تسریع و سوخت هم با کیفیت بیشتری عرضه شود .

وی گفت: این مواردی است که در بازنگری برنامه جامع کاهش آلودگی هوای دیده شده است .

معاون استاندار تهران افزود: برنامه قبلی جامع کاهش آلودگی هوا به علت اینکه با واقعیات منطبق نبود چندان عملیاتی نشد و ما در بازنگری آن در تلاشیم طرحی تهیه کنیم که دور از شعارزدگی ، قابلیت اجرا داشته باشد.

محمودی گفت: تلاش می شود طرح جدید کاهش آلودگی هوا تا پایان سال آماده شود .

Validator
10 January 2011, 03:41 PM
این تصادف، ساعت 16 و 47 دقیقه روز یكشنبه در مسیر قم به تهران رخ داد كه بر اثر برخورد یكدستگاه اتوبوس با یك خودروی سواری، سه زن و دو مرد در دم جان باختند و یك مسافر مرد دیگر نیز بر اثر شدت جراحات در بیمارستان هفت تیر شهرری جان خود را از دست داد.

بر اثر برخورد یكدستگاه اتوبوس با یك خودروی سواری، سه زن و دو مرد در دم جان باختند و یك مسافر مرد دیگر نیز بر اثر شدت جراحات در بیمارستان هفت تیر شهرری جان خود را از دست داد.

در پی جان باختن یكی دیگر از مسافران مجروح اتوبوس سانحه دیده در مسیر آزادراه تهران - قم، شمار كشته شدگان این حادثه به شش نفر رسید.


یك مسوول در پزشكی قانونی كهریزك شامگاه یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تأیید این خبر افزود: «پنج جانباخته این حادثه كه در محل تصادف فوت كردند، شامل سه زن و دو مرد به این پزشكی قانونی منتقل شده اند كه مجهول الهویه هستند و اسامی آنان مشخص نشده است.»

این حادثه در مجموع شش كشته و 40 مجروح برجای گذاشت كه چهار نفر از كشته شدگان این حادثه سرنشین اتوبوس بوده و دو كشته دیگر نیز مربوط به خودروی سواری است.

24 نفر از حادثه دیدگان به بیمارستان هفت تیر شهرری منتقل شده بودند كه یك نفر از آنان به علت شدت جراحات فوت كرد.

"احمد زعفرانچی" مدیر پرستاری بیمارستان هفت تیر از بستری شدن حدود سه تا چهار نفر از مجروحان خبر داد و اظهار داشت: «مابقی مصدومان مشكل جدی ندارند و بصورت سرپایی مداوا شده و تا فردا مرخص خواهند شد.»

بر پایه این گزارش همچنین 17 نفر دیگر از حادثه دیدگان به بیمارستان فیروزآبادی شهرری منتقل شده بودند كه به جز یك نفر حال مابقی مجروحان خوب اعلام شده است.

اتوبوس حامل زائران اعزامی از كاشمر كه امروز از كربلا وارد كشور شده بودند پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) قصد زیارت مرقد مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) را داشتند كه ساعت 16 و 47 دقیقه روز یكشنبه در یك كیلومتری مسیر جنوب به شمال آزاده راه تهران -قم با خودروی سواری ال 90 برخورد می كند.

علت حادثه توسط مأموران پلیس راه استان تهران در دست بررسی است.

Validator
16 January 2011, 10:19 AM
نقص فني در سيستم ترمز كشنده‌ هوو در محور زرند ـ راور حادثه آفريد و سه كشته و زخمي بر جاي گذاشت.

شامگاه جمعه در سانحه رانندگي، يك دستگاه تريلي كشنده هوو از مسير راور به طرف زرند در حال حركت بود كه در حوالي پيچ ‌ده‌علي رضا‌ به علت نقص فني در سيستم ترمز در شيب، كنترل خودرو از دست خارج شد.

در اين سانحه تريلي ابتدا با يك دستگاه سواري و سپس با پژو 405 برخورد كرد و يكي از سرنشينان خودروي 405 كه دختر 13 ساله‌اي بود، جان خود را از دست داد.

اين كشنده در نهايت با برخورد با تريلي ديگر به سمت راست جاده واژگون و راننده‌ آن مجروع و به بيمارستان زرند منتقل شد.

قبل از وقوع حادثه شاگرد تريلي كشنده پس از اينكه متوجه نقص فني در سيستم ترمز شد، بلافاصله خود را به بيرون پرت كرد و مجروح ‌و به بيمارستان زرند منتقل شد.

جهانشاهي، فرمانده پليس راه چترود علت وقوع حادثه را نقص فني در سيستم ترمز و اينكه محور از يك شيب غير‌استاندارد برخوردار است، اعلام كرد.

وي با اشاره به اينكه محور احداث چترود ـ راور به كندي پيش مي‌رود، تصريح كرد: به همين علت بار ترافيكي محور زرند ـ راور افزايش يافته است.

جهانشاهي خواستار تسريع در روند احداث محور چترود ـ راور شد و از رانندگان خواست، هنگام تردد مقررات راهنمايي را رعايت و با سرعت مطمئنه حركت كنند. (!؟)
--------------------------------------------------------------------------------
خطرناک‌ترین جاده جنوب کشور نیازمند توجه (http://www.tabnak.ir/fa/news/142397)

مسیر کرمان- بم از خطرناک‌ترین جاده‌های کشور است که به گفته پلیس راه کشور، میزان تصادف‌های امسال 40 درصد در این جاده بیشتر از سال‌های پیش شده و این درحالی است که با وجود درخواست‌های مکرر مردم و مسئولان محلی 85 کیلومتر از این جاده یک بانده است و بیشتر تصادف‌ها ذر این بخش از جاده صورت می گیرد.
علت کندی اجرای این طرح از سوی مسئولان کمبود اعتبار اعلام شده است و این درحالی‌است که پس از زمین لرزه بم بانک جهانی برای اجرای باند دوم این محور، اعتبار مورد نظر را تخصیص داد که به دلیل تعلل در دریافت آن این بودجه تخصیص نیافت و هم اینک جاده بم - کرمان با مشکل کمبود اعتبار مواجه است.
پیگیری نمایندگان
غلامرضا کرمی نماینده مردم کرمان و راور درباره اهمیت جاده کرمان- بم به هفته‌نامه «نگارستان» كرمان تأکید کرد: این جاده یک مسیر اصلی و بین‌المللی است که بخش عمده آن در کرمان است و از طریق آن چابهار، زاهدان به مرکز کشور وصل می‌شوند. به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی، این جاده همیشه شلوغ است، اما در مواقعی از سال به دلیل اینکه شهرهای جیرفت و کهنوج مناطقی کشاورزی در مسیر این جاده محسوب می‌شوند، این جاده شلوغ‌تر از همیشه است. وی با بیان اینکه علت کندی اجرای این طرح از سوی مسئولان کمبود اعتبار اعلام شده است، تصریح کرد: این درحالی‌است که پس از زمین لرزه بم بانک جهانی برای اجرای باند دوم این محور، اعتبار مورد نظر را تخصیص داد که به دلیل تعلل در دریافت آن این بودجه تخصیص نیافت و هم اینک جاده بم - کرمان با مشکل کمبود اعتبار مواجه است.
کرمی درباره اینکه مقصر این امر کیست اظهارنظری نمی‌کند و ادامه می‌دهد: باید توجه داشته باشیم این جاده‌ای بین‌المللی است و همه مسئولان باید پیگیر ساخت وایمن‌سازی آن باشند.

Rain Man 4498
17 January 2011, 12:30 PM
ساعت 22 شب گذشته یک دستگاه اتوبوس به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه و تخطی از سرعت مطمئنه در گردنه قلاجه استان ایلام واژگون شد.

برامون عادی شده درسته؟
هر روز یه خبر جدید از حوادث رانندگی در کشورمون میشنویم و خیلی راحت ازش میگذریم غافل از اینکه تا کی میخواهیم اینجوری باشم تاکی جون دیگرون برامون بی ارزش باشه.تو این سانحه یکی از عزیزترین دوستانم جونشو از دست داد این اتوبوس حامل زائران کربلا بوده که به دلیل بی احتیاطی و خواب آلودگی راننده واژگون میشه.تو تموم سایت ها نوشته این حادثه تلفاتی نداشته اما محض اطلاع دوستان بگم تو این اتفاق 5 نفر کشته شدند اما هیچ کس صداشم در نیومد همیشه با سرپوش گذاشتن و ماست مالی کردند قضایا کشورمون رو خوب جلوه میدیم اما تاکی؟؟؟
اگه مملکت ما قانون داشت اگه مملکت ما مسئول داشت اگه جون آدم ها برا همدیگه ارزش داشت این اتفاقات نمیفتاد.
علی جان روحت شاد.

afshin_k
17 January 2011, 01:11 PM
تصادف مرگبار سمند و تریلی ماک

ایسنا: معاون عمليات پليس‌راه كشور با اعلام وقوع تصادف مرگبار يك دستگاه سواري سمند و يك دستگاه تريلر ماك، گفت: در اين حادثه تمامي پنج سرنشين سمند جان باختند.

سرهنگ پرويز سياح البرزي دراين باره اظهار كرد: ساعت 13:40 روز گذشته (يكشنبه) ماموران پليس‌راه استان كردستان در جريان تصادفي در محور مريوان قرار گرفتند، ماموران با حضور در صحنه حادثه دريافتند انحراف به چپ يك دستگاه خودروي سواري سمند باعث تصادف اين خودرو با يك دستگاه تريلر ماك شده است.

http://vzz.ir/files/2u2eiueemn7ke5otpowp_thumb.jpg (http://vzz.ir/viewer.php?file=2u2eiueemn7ke5otpowp.jpg)

وي ادامه داد: بر اثر اين تصادف تمامي پنج سرنشين خودروي سواري سمند جان خود را از دست دادند. معاون عمليات پليس‌راه كشور با بيان اينكه 33 درصد از تصادفات شبانه‌روز گذشته به واژگوني اختصاص دارد، گفت: عدم توجه به جلو، تخطي از سرعت مطمئنه، انحراف به چپ و عدم رعايت حق تقدم در صدر علل وقوع تصادفات برون‌شهري در شبانه‌روز گذشته قرار دارد.

وي درباره مهمترين تصادفات شبانه‌روز گذشته به برخورد دو دستگاه سواري پيكان اشاره كرد و گفت: در اين حادثه كه در محور بوكان ـ شاهين دژ واقع دراستان آذربايجان غربي به علت تجاوز به چپ از جانب راننده يكي از خودروي سواري پيكان رخ داد، سه تن كشته و چهار تن ديگر مجروح شدند.

من 1 ساعت بعد از سانحه در محل بودم، نمی دونم این خبر جریانش چیه و سرهنگ سیاح البرزی که این سانجه رو شرح دادن حادثه رو از کجاشرح دادن.

من اونجا با چند تا از شاهدان+ پلیس + نیروهای هلال اجمر صحبت کردم همه گفتن راننده تریلر سبقت گرفته و رخ به رخ زده به سمند تاکسی.

وضعیت بسیار وخیمی بود و حدود 2 ساعت طول کشید تا جنازه ها رو بیرون کشیدن، برای بیرون آوردن اجساد اول باید ماک رو از روی سمند که زیرش قرار گرفته بود بر می داشتن که جرثقیل رو برای همین آورده بودن بعد از اون با دستگاه برش شروع به بریدن سقف سمند کرده بودن. طبق گفته شاهدان تقریبا اجساد قابل شناسایی نبودن.

در اون قسمتی که حادثه اتفاق افتاده بود چند متر خط وسط منقطع می شه و راننده تریلر فورا می خواد استفاده کنه می ره روی خط سبفت در این حال چند خودرو پشت سر هم داشتن حرکت می کردن، طبق گفته شاهدان حادثه 4 خودروی اول بعد از دیدن تریلر خودشون رو سمت شانه خاکی منحرف می کنن ولی خودروی سمند تاکسی این فرصت رو از دست می ده و می ره زیر تریلر، حدود 20 تا 30 متر سمند زیر تریلر کشیده می شه.

حتی می گفتن بعد از حادثه مردمی که شاهد حادثه بودن راننده ماک رو که مقصر بوده با مشت و لگد راهی کلانتری کردن!این هم تصاویری که گرفتم، البته جمعیت بسیار بود و تقریبا عکس برداری انجام نمی شد ولی خوشبختانه تونستم با یکی از افراد هلال احمر هماهنگی کنم و اون هم فضای عکاسی رو برای آماده کرد.

http://www.vzz.ir/files/nsohcfcz8cs71r5uqvqo.jpg (http://www.vzz.ir/)

http://www.vzz.ir/files/jbk01g81dogaymlbnkse.jpg (http://www.vzz.ir/)

http://www.vzz.ir/files/1iwe1md2qtj6pobj3nlf.jpg (http://www.vzz.ir/)

http://www.vzz.ir/files/m2m6mgrwdentdhpzr9oc.jpg (http://www.vzz.ir/)

http://www.vzz.ir/files/mqh1iddgsa94kd5a93zg.jpg (http://www.vzz.ir/)

Rain Man 4498
17 January 2011, 01:53 PM
دوست عزیزم آقا افشین من این خبر تصادف سمند و ماک رو تو یکی از سایت ها دیدم با صحبت های شما مشخصه که واقعیت اینی نیست که مردم میدونن.

متاسفانه این اتفاقات داره خیلی عادی میشه برای مردم کشورمون و ما چون همیشه فکر میکنیم مرگ برای همسایه هست و اتفاقات ناگوار برای دیگرون میفته به این فکر نمیفتیم که شاید یه روزی تو یکی از همین اتفاقات خیلی عادی که هر روز بدون اعتنا از کنارشون میگذریم یکی از عزیزانمونو از دست بدیم اونوقته که به فکر فرو میریم که چرا باید این اتفاق بیفته.

یکی از صمیمی ترین دوستانم که فقط برای زیارت حرم امام حسین که نذر کرده بود داشت میرفت کربلا که بی احتیاطی یک راننده معتاد باعث میشه جونشو از دست بده شاید از نظر مسولین کشورمون این اتفاق خیلی مهم نباشه اما نزدیکان و دوستان اون شخص میدونن که چه چیزی رو از دست دادن.

خیلی برام جالبه چه جوری هرکس دلش بخواد با هر وضعیتی میتونه راننده بشه؟؟؟
چه جوری هر ماشینی بدون هیچگونه ایمنی میتونه تو جاده های کشورمون حرکت کنه؟؟؟
چه جوری تو کشوری که ادعای پیشرفتش داره گوش فلک رو کر میکنه هنوزم جاده هایی هست که هیچگونه امنیتی ندارند؟؟؟
همیشه فقط میتونیم آرزو کنیم و امیدوار باشم که یه روز خوب میاد و همه چی درست میشه اما تا وقتی خودمون نخواهیم چه جوری؟؟؟

afshin_k
17 January 2011, 05:09 PM
متاسفانه حتی خبر هم تغییر کرده. اونجا شاهد عینی می گفت راننده ماک سبقت گرفته در حالیکه پلیس راه می گه راننده سمند بوده . حتی تو عکس هم می بینید تریلر سمت مخالف خودش قرار گرفته یعنی مشخصه که تو سبقت بوده!! الان چند روزه دقت می کنم تو خبرهایی که شبکه خبر در مورد سوانح می ده همگی راننده های خودروهای سواری مفصر هستن و رانندگان تریلر ها همگی بی تقصیر! حالا نمی دونم همه اونها هم مثل این تصادف هستن یا خبر واقعبه!

متاسفانه این جاده ای که این اتفاق افتاد یک جاده ترانزیتی هم هست که سالانه میلیون ها دلار ازش به نفع کشور در آمد زایی می شه ولی طی 5 6 باری که رفتم حتی که دستگاه ماشین راهنمایی رانندگی هم ندیدم. البته این اصلا مهم نیست مهم اینه که حتی با وجود دره های چند ده متری یا حتی صد متری گاردریل و علائم مناسب راهنمایی نداره.

راننده ها هم که دیگه هیچ. جایی که با 206 به زور می شه 80 تا رفت یکدفعه یه مینی بوس قدیمی بنز پر از مسافر در محل ممنونه میاد ازت سبقت می گیره. فقط باید به خدا پناه برد...

من تا قبل از اینکه این تصادف رو ببینم تصور می کردم اگر خودم درست رانندگی کنم احتمال اینکه تصادف کنم خیلی کم می شه ولی ظاهرا اشتباه می کردم و کلا باید سفر های زمینی رو به حداقل رسوند. در واقع مجبوریم صورت مسئله رو کلا پاک کنیم.

Danial_4139
19 January 2011, 11:59 PM
پرايد مجهز به سيستم «اي‌بي‌اس» 35 متر خط ترمز بر جاي گذاشت

يك پرايد مجهز به سيستم ترمز «اي‌بي‌اس» به هنگام حادثه 35 متر خط ترمز بر جاي گذاشت و به ستون برق برخورد كرد.

به گزارش فارس ، در حادثه رانندگي كه ظهر امروز در بلوار شهيد بهشتي اين شهر اتفاق افتاد، طبق گزارش و كروكي ترسيم شده راهنمايي و رانندگي، پرايد مجهز به ترمز «اي‌بي‌اس» كه از سمت شرق به غرب بلوار شهيد بهشتي در حركت بود به علت عدم توانايي در كنترل وسيله نقليه در محل ميدان ولي‌عصر به سمت راست منحرف و پس از خروج از سطح سواره‌رو در شانه خالي راه با مانع سخت برخورد و يك مصدوم ضربه مغزي برجاي گذاشت.

راننده اين سواري در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درفيروزآباد اظهار داشت: در برگه گزارش و ترسيم كروكي راهنمايي و رانندگي فقط به عدم توانايي راننده و عدم سرعت مطمئنه توجه شده در حالي كه به سيستم نقص فني خودرو هيچ اشاره‌اي نشده است.

ابوالفتح رضايي ادامه داد: سواري پرايد نقره‌اي به شماره پلاك 378ط 28 مدل بهمن 88 از خودروهاي سفارشي ترمز «اي‌بي‌اس» شركت سايپا بوده كه حدود 3 هزار كيلومتر مسافت را طي كرده است.

راننده سواري پرايد با اشاره به نحوه كاركرد ترمز «اي‌بي‌اس» بيان داشت: سيستم ضد قفل نبايد هيچ گونه خط لاستيك و ترمزي را از خود برجاي گذارد در حالي كه گزارشات پليس راهنمايي نشانگر خط ترمز و لاستيك اين سواري بوده است.

رضايي در پايان تصريح كرد: اميدواريم كه دولت با پيگيري‌هاي لازم در راستاي رفع نواقص فني شركت سايپا مانع از چنين حوادث رانندگي شود.

gilase_tanha2020
20 January 2011, 01:55 PM
متاسفانه حتی خبر هم تغییر کرده. اونجا شاهد عینی می گفت راننده ماک سبقت گرفته در حالیکه پلیس راه می گه راننده سمند بوده . حتی تو عکس هم می بینید تریلر سمت مخالف خودش قرار گرفته یعنی مشخصه که تو سبقت بوده!! الان چند روزه دقت می کنم تو خبرهایی که شبکه خبر در مورد سوانح می ده همگی راننده های خودروهای سواری مفصر هستن و رانندگان تریلر ها همگی بی تقصیر! حالا نمی دونم همه اونها هم مثل این تصادف هستن یا خبر واقعبه!

متاسفانه این جاده ای که این اتفاق افتاد یک جاده ترانزیتی هم هست که سالانه میلیون ها دلار ازش به نفع کشور در آمد زایی می شه ولی طی 5 6 باری که رفتم حتی که دستگاه ماشین راهنمایی رانندگی هم ندیدم. البته این اصلا مهم نیست مهم اینه که حتی با وجود دره های چند ده متری یا حتی صد متری گاردریل و علائم مناسب راهنمایی نداره.

راننده ها هم که دیگه هیچ. جایی که با 206 به زور می شه 80 تا رفت یکدفعه یه مینی بوس قدیمی بنز پر از مسافر در محل ممنونه میاد ازت سبقت می گیره. فقط باید به خدا پناه برد...

من تا قبل از اینکه این تصادف رو ببینم تصور می کردم اگر خودم درست رانندگی کنم احتمال اینکه تصادف کنم خیلی کم می شه ولی ظاهرا اشتباه می کردم و کلا باید سفر های زمینی رو به حداقل رسوند. در واقع مجبوریم صورت مسئله رو کلا پاک کنیم.

به نظر من متاسفانه کارشناسا فقط یه نظر الکی میدن و بعضی از دوستان راهنمایی رانندگی با پول قضایارو کاملاً تغییر میدن .سرنشین های سمند که همگی فوت شدن پس یه راننده تریلی میمونه و یه کارشناس.راننده های ایرانی هم کلی کار درستن و میدونن در این مواقع چکار باید انجام بدن ( البته نمی خوام بی احترامی کرده باشم ).به نظر منم بیشتر راننده های سواری در ایران مقصر هستن.:icon_ques
واسه کروکی تصادف خودم من بارها به افسر گفتم من از لاین وصط داشتم تردد میکردم ولی در کروکی محل اولیه خودروها رو تو لاین 1 کشیده و محل برخورد لاین 3 بوده که همین باعث شد که همه فکر کنن ما در حال کورس بودیم .

mohammad 1991
23 January 2011, 02:27 AM
محدوده زوج و فرد در تهران افزایش می یابد

http://www.machinemag.com/imagenews/m-14-9507.jpg


دبیر شورای عالی ترافیک از احتمال افزایش محدوده طرح تردد زوج و فرد خودروها و کاهش ساعت کار ادارات در تهران خبر داد . به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مجتبی شفیعی افزود:اعضای کمیته حمل و نقل درون شهری ، متشکل از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، وزارت کشور ، راهنمایی و رانندگی ، استانداری ، شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران به شورای عالی ترافیک پیشنهاد کرده اند که در صورت بروز "شرایط ناسالم " در هوای تهران ، محدوده طرح تردد زوج و فرد خودروها افزایش و ساعات کار ادارات یک ساعت کاهش یابد.
وی گفت: این طرح تا هفته آینده در شورای عالی ترافیک بررسی و به احتمال زیاد تصویب می شود .
دبیر شورای عالی ترافیک افزود: افزایش محدوده طرح تردد زوج و فرد خودروها و کاهش ساعات اداری در گذشته فقط در شرایط اضطرار اجرا می شد که در صورت تصویب در این شورا در شرایط ناسالم هوا نیز اجرا خواهد شد .

Rain Man 4498
23 January 2011, 09:17 AM
خیلی طرح خوبیه چون این همه امکانات اینترنت و خدمات مختلف ادارات که از داخل خانه هم براحتی می شود انجام داد و کارمندان ادارات هم بیکار نشستند تا بدون کوچکترین بروکراسی و خدای ناکرده چشم داشتی کارهای مردم را فقط برای رضای خدا انجام دهند دیگر نیازی نیست حتی از خانه هم در بیاییم حتی با امکانات داخل ایران می شود نان سنگک داغ دو رو خاشخاش فقط با یک تلفن در خانه تحویل گرفت

Rain Man 4498
26 January 2011, 12:22 PM
برخورد کامیون با کارکنان ایران خودرو

پزشك كشيك اورژانس تهران با اشاره به برخورد يك دستگاه كاميون با ايستگاه سرويس كاركنان ايران خودرو، گفت: بر اساس آمار اوليه تاكنون چهار كارگر جان خود را از دست دادند.

دكتر فولادي در گفت‌و گو با ايسنا، در اين باره اظهار كرد: در ساعت 23:30 شب گذشته (سه‌شنبه) امدادگران شيفيت اورژانس از طريق تماس شهرونداني در جريان حادثه تصادفي در بلوار ايران خودرو مابين جاده مخصوص و جاده قديم قرار گرفتند.

وي ادامه داد: امدادگران با حضور در صحنه حادثه دريافتند كه يك دستگاه كاميون متعلق به شركت ايران خودرو با پرسنل ايران خودرو كه در محل سرويس ايستاده بودند، برخورد كرده كه اين حادثه چهار كشته بر جاي گذاشته است.

پزشك كشيك اورژانس تهران با تاكيد بر اينكه تعداد مجروحان اين حادثه مشخص نيست، يادآور شد: بر اساس گزارش‌هاي اوليه حال تعدادي از مصدومان وخيم گزارش شده است.

همچنين سرهنگ حسين مهرايي، رييس پليس ترافيك شهري پليس درباره اين حادثه به ايسنا، اضافه كرد: علت اين حادثه هنوز مشخص نيست و ماموران راهنمايي و رانندگي در حال ارزيابي و بازديد از محل حادثه براي تعيين علت هستند.

وي با تاكيد بر اينكه اين كاميون متعلق به شركت ايران خودرو است، تصريح كرد: اين مسير براي تردد وسايط نقليه باز است.

لازم به ذکر است پایگاه اطلاع رسانی ایران خودرو ضمن تسلیت این واقعه اسامی درگذشتگان این بدین شرح اعلام کرد : ولی الله رحمانی فرزند رمضان؛ مصطفی خضری فرزند حسین؛ سعید شفیع خانی فرزند عزیز؛ میرمحسن حسینی فرزند میریعقوب.

به گزارش ایسنا روابط عمومي ايران خودرو اعلام كرد كه در حادثه خونين شب گذشته كه در اثر بي‌احتياطي يك راننده كمپرسي بنز حامل بار در ايران خودرو رخ داد؛ چهار نفر كشته و 13 تن مجروح شده‌اند.

درساعت 23:30 پنجم بهمن ماه 1389 يك دستگاه كمپرسي بنز حامل بار يكي از پيمانكاران در حال ورود از در شماره 9 ايران خودرو بود كه بر اثر بي احتياطي با تعدادي از كاركنان شركت برخورد و متاسفانه باعث كشته‌شدن چهار نفر و زخمي شدن 13 نفر از پرسنل اين شركت شد.

در پي اين حادثه مديرعامل و كليه مسئولان اين شركت به سرعت در محل حادثه حضور يافته و نيروهاي امدادي نيز مجروحان را به مراكز درماني انتقال دادند.

Rain Man 4498
30 January 2011, 10:21 AM
میگن با سرعت بالا دستی کشیده.
مردم از جونشون سیر شدن تو این مملکت.

http://www.image-upload.net/images/3mafnbidq0s7h9thumj_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=3mafnbidq0s7h9thumj.jpg)http://www.image-upload.net/images/a6xnxgmbto9wpge5fmg_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=a6xnxgmbto9wpge5fmg.jpg)http://www.image-upload.net/images/5t9ni5gig3hkqtfmd9at_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=5t9ni5gig3hkqtfmd9at.jpg)http://www.image-upload.net/images/qh3qanc00q5m8v6w9ca7_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=qh3qanc00q5m8v6w9ca7.jpg)http://www.image-upload.net/images/1v19rats1ayexvoex6_thumb.jpg (http://www.image-upload.net/viewer.php?file=1v19rats1ayexvoex6.jpg)

mohammad 1991
10 February 2011, 03:28 PM
اجراي سراسري طرح «زوج و فرد» در پايتخت از اول اسفند

http://www.machinemag.com/imagenews/m-1-9552.jpg


شوراي عالي ترافيك كشور در جلسه روز چهارشنبه خود اجراي سراسري طرح زوج و فرد در پايتخت از ابتداي اسفند ماه را تصويب كرد.
در جلسه شوراي عالي ترافيك شهرهاي كشور كه با حضور نمايندگان دستگاه‌هاي ذيربط برگزار شد، مقرر شد: طرح «زوج و فرد» از ابتداي اسفند ماه در شهر تهران به صورت سراسري اجرا شود.
همچنين شوراي عالي ترافيك تصويب كرد: طرح «زوج و فرد» تا پيش از اسفند ماه در محدوده فعلي اجرا شود.
براساس يكي ديگر از بندهاي اين مصوبه، محدوده جديد زوج و فرد از ابتداي سال آينده به صورت دائمي به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود.
محدوده طرح جديد زوج فرد از شمال به بزرگراه شهيد همت و بزرگراه شهيد زين‌الدين، از شرق به بزرگراه شهيد باقري، بزرگراه شهيد دوران و بزرگراه بسيج، از جنوب بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و بزرگراه شهيد چمران محدود مي‌شود.

Rain Man 4498
16 February 2011, 12:40 PM
توصیه های یک پلیس که می تواند جان شما را نجات دهد.(شاید ربطی به رانندگی نداشته باشه اما ارزش خوندن رو داره)


1: قویترین قسمت بدن شما آرنجتان میباشد. در صورتیکه به اندازه کافی به شخصی نزدیک هستید که بتوانید از آرنجتان استفاده نمایید، این کار را انجام دهید

2: در صورتیکه دزدی از شما کیف پولتان را خواست، آن را به او تحویل ندهید. کیف را به سمتی دور از خود پرتاب کنید. ممکن است این شانس وجود داشته باشد که دزد به کیف شما بیش از خود شما علاقه نشان دهد و به سمت کیف برود، در این لحظه شما مانند دیوانگان در جهتی دیگر بدوید.

3: در صورتیکه شما را داخل صندوق ماشین انداخته اند چراغ های عقب را در آورید و دستتان را از سوراخ بیرون برده، دیوانه وار آن را تکان دهید. راننده شما را نمیبیند، اما سایرین میبینند. این کار جان افرادی را نجات داده است

4: خانم ها معمولا عادت دارند که هنگامیکه پس ار خرید یا کار وارد اتومبیل خودمی شوند در آن بنشینند و کارهای دیگر انجام دهند ممکن است کسی شما را زیر نظر داشته باشد و در یک فرصت مناسب از در سمت پیاده رو وارد اتومبیل شده اسلحه ای را بر سر شما بگذارد و به شما گوید که به کجا بروید. به محض اینکه وارد خودرو شدید، درها را قفل کرده و محل را ترک کنید.

اگر هنگامیکه سوار خودرو شدید، شخص دیگری نیز در اتومبیل بود و اسلحه ای را به سمت شما نشانه رفت متوقف نشوید. تکرار میکنم اتومبیل خود را متوقف نکنید. به جای ترمز کردن، پای خود را بر روی گاز فشار دهید و با سرعت به چیزی بکوبانید که ماشین خرد شود. کیسه هوا جان شما را نجات خواهد داد و اگر شخص دیگری در صندلی عقب نشسته باشد به محض متلاشی شدن ماشین به بدترین نحو خسارت میبیند

فرار کنید، بهتر از این است که جسد شما در جایی پیدا شود


5- چند نکته هنگام سوار شدن به ماشین:

- در یک پارکینگ مسقف یا سرپوشیده حواس خود را جمع کنید، اطراف خود ، درون ماشین و صندلی عقب را نگاه کنید. زمین سمت پیاده رو را نگاه کنید

- اگر ماشین شما در کنار یک ون بزرگ پارک است از در سمت پیاده رو سوار اتومبیل شوید. بیشتر قاتل های زنجیره ای قربانیان خودرا در حالیکه میخواهند سوار ماشین شوند به داخل ون میکشند

- به ماشینی که در سمت خیابان و یا پیاده رو، نزدیک ماشین شما پارک است نگاه کنید.

- اگر مردی تنها در صندلی ای که نزدیک ماشین شما است، نشسته است، به عقب برگرديد و با یک نگهبان یا پلیس به ماشین خود نزدیک شده و سوار شوید


6-همیشه از آسانسور به جای پله استفاده نمایید. راه پله ها مکان هایی ترسناک برای تنها بودن هستند و بخصوص در شب مکان های خوبی برای جنایت می باشند

7-در صورتیکه شخصی اسلحه دارد و شما تحت کنترل او نیستید همیشه بدوید. شخص مهاجم تنها به شما شلیک میکند در حالیکه شما یک هدف متحرک هستید. احتمال اینکه تیر به شما بخورد 4 به 100 است و همچنین بیشتر اوقات مکانی که مورد اصابت قرار میگیرد یکی از ارگان های حیاتی شما نیست. بدوید و ترجیحا به صورت زیک زاگ


8-خانم ها معمولا تلاش می کنند که دلسوز و شفیق باشند. ادامه ندهید! دیگر بس است!! این رفتار ممکن است به شما صدمه زده و یا حتی به کشته شدنتان منجر شود. تد باندی که یک قاتل بود و قتل های زنجیره ای انجام میداد مردی خوش تیب و با سواد بود که از حس شفقت زنان سوء استفاده میکرد. او با عصایی در دست لنگان لنگان راه میرفت و برای سوار شدن به اتومبیل خود درخواست کمک میکرد.

9-نکته امنیتی دیگر:

شخصی به من گفت که دوستش صدای گریه یک بچه را شب هنگام در راهرو شنیده است و بدلیل اینکه دیر وقت بوده به پلیس زنگ زده است.
او فکر میکرد که این عجیب است. پلیس به او گفت: هرکاری که میکنی، در را باز نکن.
زن گفت که این مانند صدای یک بچه است که انگاراز پنجره به بیرون خزیده و ممکن است وارد خیابان شود. او نگران بچه است.
پلیس گفت، یکی از واحدهای اعزمی ما در راه است. هر کاری که میکنی، در را باز نکن!
پلیس به او گفت که آنها فکر میکنند که یک قاتل قتل های زنجیره ای صدای یک بچه را ضبط کرده است و با استفاده از آن زنان را با فکر اینکه کسی یک بچه آنجا گذارده است، به بیرون از خانه میکشاند.

10 – اگر صداي چکه آب از شیرهای بیرون خانه در نیمه شب شنیدید از خانه برای رد یابی مشکل خارج نشوید. بعضی از دزدان شیر آب شما را مشكل دار میكنند تا شما برای پیدا کردن محل صدای چکه از خانه خرج شوید. در صورتیکه صدای آب شنیدید ، از همسایه های خود کمک گیرید.

mohammad 1991
28 February 2011, 04:32 PM
تصمیات ترافیکی اتخاذ شده باید به نفع مردم باشد

http://www.machinemag.com/imagenews/m-17-9754.jpg


رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ از تصویب افزایش محدوده زوج و فرد خبر داد و گفت:این طرح درهفته گذشته به تصویب رسیده است و بر اساس پیشنهات ارائه شده محدوده زوج وفرد افزایش یافته است این طرح علاوه بر کاهش آلودگی هوا به کاهش ترافیک نیز کمک خواهد کرد.
سردار حسین رحیمی افزود:این طرح از 70 کیلومتر به 120 کیلومتر افزایش یافته است و با جدیت در حال اجرا است. وی افزود:طرح محدوده زوج و فرد در سه لایه مراکز ورودی ،تقاطع های بعد از لایه ورودی و همچنین با نظارت گشتهای سیار در حال اجراست.در هفته اول انتظار این بود که شاهد ترافیک سنگین در برخی از محدوده ها باشیم ولی خوشبختانه این اتفاق نیفتاد. وی در خصوص مخالفت برخی مسئولین بااین طرح گفت:اکثر مسئولین به دلیل برخی محدودیتها برای شهروندان مخالف این طرح هستد در صورتیکه همیشه باید طرحی را انتخاب کرد که به نفع مردم باشد و با وجود برخی مخالفت ها شورای شهر هم اکنون این طرح تصویب ودر حال اجرا است.
سردار رحیمی تصریح کرد:در جلسات برگزار شده تاکید شد در کنار این طرحهای مقطعی و کوتاه مدت طرحهای بلند مدت مانند سرمایه گذاری در بخش حمل ونقل عمومی مورد توجه قرار گیرد واین تسهیلات فراهم شود تا نیروی انتظامی مجبور به اجرای این طرحها نشود.
وی در پایان گفت:مسئولین و نمایندگان باید به دور از برخورد های گروهی و نگاههای جزیره ای به مسائل ترافیکی به فکر حل مشکل مردم باشند و تصمیماتی را اتخاذ کنند که به نفع هموطنان باشد.

mohammad 1991
4 March 2011, 02:49 AM
برخورد شدید با خودروهای متخلف با جرایم بالای رانندگی

http://www.machinemag.com/imagenews/m-18-9790.jpg


رییس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ طی نشست خبری که با اصحاب رسانه برگزار شد از تمهیدات ویژه ترافیکی در نیمه دوم اسفند ماه خبر داد.
سردار حسین رحیمی تصریح کرد : طبق پیش بینی پلیس در ایام پایانی سال در حدود 20 درصد افزایش حجم سفرهای درون شهر را شاهد هستیم و شاید در برخی موارد این افزایش حجم به 50 درصد نیز برسد لذا از 15 اسفند ماه طرح ویژه ترافیکی را برای ارائه خدمات بهتر به خانواده ها خواهیم داشت و همچنین تمام مراکز عمده خرید در شهر تهران شناسایی شده و با مسئولین آنها جلساتی برگزار شد تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهند..
سردار رحیمی در ادامه افزود : از 15 اسفند ماه چندین مبحث را پلیس به طور جدی دنبال می کندکه یکی ا ز این موارد معاینه فنی خودروها است زیرا با توجه به آغاز سفرهای نوروزی لازم است خودروها نسبت به مراجعه به مراکز معاینه فنی اقدامات لازم را مبذول فرمایند زیرا عدم داشتن معاینه فنی خودروها می تواند در ایمنی و آلودگی سهم به سزایی داشته باشد و همچنین با توجه به اینکه طرح برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی از 10 آبان ماه شروع شده است این طرح از 19 اسفند تشدید خواهد شد .
سردار رحیمی در ادامه با اشاره به بحث بیمه خودروها تصریح کرد : رانندگان باید علاوه برداشتن معاینه فنی برای تردد دارای بیمه نامه اتومبیل نیز باشند.
وی در خصوص برخورد با شرکت های متخلف گفت:شرکت های دولتی و غیر دولتی که دارای جرایم بالای رانندگی هستند و خودروهای آنان دارای تخلفات بسیار زیاداست شناسایی شده اند که شامل 122 شرکت دولتی و غیر دولتی می شوندکه دارای بیش از 15 میلیارد ريال بدهکاری هستند . لذا تمامی این خودروها از ارائه خدمات از جمله شماره گذاری، خرید و فروش منع خواهند شد . همچنین 3 هزار خودرو شخصی که متعلق به اشخاص بوده و دارای خلافی 2 میلیون به بالا هستند شامل همان معذوریت ها خواهند شد . سردار رحیمی از تشدید برخورد با خودروهای متخلف حادثه ساز خبر داد و گفت : طرح برخورد با این خودروها از توقیف تا محروم شدن از ارائه خدمات را شامل می شود ،تعداد این خودروها بالای 700 دستگاه است که از 140 کیلومتر به بالاتر سرعت داشته اند، البته این افراد به مراکز درمانی نیز معرفی خواهند شد و تست روان شناسی از آنان گرفته می شود . سردار رحیمی در خاتمه افزود : طی 11 ماهه گذشته شاهد12 درصد کاهش تلفات رانندگی نسبت به ایام مشابه سال قبل در تهران بزرگ بودیم همچنین بیشترین کشته ها مربوط به موتور سیکلت سواران و پس از آن عابرین پیاده بودکه بیشتر در مراکز جنوبی شهر اتفاق افتاده بود.

gilase_tanha2020
4 March 2011, 03:11 AM
سازماندهي نيم ميليون نيرو براي طرح نوروزي (http://www.iraneconomist.com/daily-news/day-news/36823-2011-03-01-13-05-41.html)

یران اکونومیست: رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از كاهش 9 درصدي تصادفات رانندگي در سال جاري خبر داد و گفت: نيم ميليون نفر براي طرح نوروزي راهنمايي و رانندگي و پليس‌راه كشور سازماندهي شده‌اند.

سردار اسكندر مومني در حاشيه ديدار با مراجع عظام تقليد در قم در گفت‌وگو با (ايسنا)، با اشاره به اين كه 70 درصد از 30 درصد مرگ موتورسيكلت به دليل نداشتن كلاه ايمني است، افزود: در صورت استفاده از كلاه ايمني سالانه چهار هزار كشته تصادفات در كشور كاهش مي‌يابد .
وي علت 80 درصد تصادفات رانندگي را شتاب و عجله عنوان كرد و گفت: به اين ترتيب سرعت ، سبقت غير مجاز و انحراف به چپ ، استفاده از تلفن همراه ، انجام حركات مارپيچ و ... مهمترين علل بروز تصادفات در كشور است .
رييس پليس راهور ناجا با اشاره به كاهش 9 درصدي تصادفات رانندگي در سال جاري در خصوص طرح نوروزي پليس راه و راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي ، گفت: اين طرح در دو بخش آغاز شده است كه بخش اول تا 25 اسفند ماه براي روانسازي ترافيك و انجام سفرهاي درون شهري اجرا مي‌شود و بخش دوم نيز از 25 اسفند ماه آغاز تا پانزده فروردين ماه ادامه داشته و مربوط به سفرهاي برونشهري است.
وي از سازماندهي نيم ميليون نفر براي طرح نوروزي امسال خبر داد و گفت: بر اين اساس تجهيزات كنترل نامحسوس و ظرفيت هاي آن در نوروز امسال افزايش يافته و بيش از سه ميليون هميار پليس نيز به كمك ماموران راهنمايي و رانندگي مي‌آيند .
رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اين كه خستگي و خواب آلودگي از علل عمده تصادفات نوروز پارسال بوده است، گفت: قطعا رعايت اين امر توسط شهروندان مي‌تواند كمك موثري به كاهش تلفات رانندگي كند.
وي با اشاره به اين كه سالانه يك ميليون و 200 هزار نفر در تصادفات رانندگي در جهان كشته مي‌شوند ، گفت: سهم ايرا ن در اين رقم 23 هزار كشته ، 280 هزار مجروح و 700 هزار تصادف است كه بدين ترتيب از اين حيث جزو چند كشور اول دنيا هستيم .
رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اين كه حدود 10 سال قبل تنها سه ميليون و 400 هزار خودرو در كشور وجود داشت، اما هم اكنون حدود 13 ميليون دستگاه خودرو در كشور وجود دارد ، گفت: پيش‌بيني‌ مي‌كنيم طي 10 سال آينده تعداد خودروها و تقاضاي سفر در كشور سه برابر افزايش يابد و به حدود 40 ميليون دستگاه مي‌رسد.
وي با تاكيد بر اين كه قوانين و مقررات رانندگي بايد بازدارنده باشد، گفت: در عين حال تنها پنج درصد رانندگان در كشور تخلف مي‌كنند.
رييس پليس راهور ناجا ايمني وسايط نقليه ، توسعه حمل و نقل عمومي ، توسعه امداد و نجات مصدومان، مديريت ترافيك و رفتار و فرهنگ ترافيك را از ديگر موضوعات مهم عنوان كرد و گفت: آمارها نشان مي‌دهد در حالي كه در دنيا تلفات تصادفات رانندگي در بين راه و انتقال به بيمارستان بين 15 تا 20 درصد است، اين رقم در كشور ما بيش از 5/48 درصد است كه اين امر نشان مي‌دهد مسوولان بايد توجه جدي به اين مقوله داشته باشند.
وي با اشاره به ورود يك ميليون دستگاه خودروي جديد در سال جاري به معابر كشور گفت: در عين حال 5/1 ميليون نفر نيز گواهينامه جديد دريافت ‌كرده‌اند.
رييس پليس راهور ناجا بكارگيري سيستم‌هاي هوشمند مانند نصب دوربين هاي كنترلي و ثبت تخلف در مسيرهاي تهران ـ مشهد و اصفهان ـ شيراز و تجهيز ساير محورها به اين سيستم‌ها و فرهنگسازي ترافيك را به عنوان مهمترين اولويت‌هاي پليس راهور ناجا عنوان كرد و به ايسنا گفت: آمارها نشان مي‌دهد خسارات مادي تصادفات رانندگي در سال چهار درصد توليد ناخالص ملي است، ولي خسارات غير مستقيم آن مشخص نيست.
وي با اشاره به اين كه خودرويي ايمن و راه ايمن از ضروريات رانندگي است، گفت: در عين حال اگر مردم قوانين و مقررات رانندگي را رعايت كنند، مي‌توانند نقص اين دو بخش را به ميزان قابل توجهي كاهش دهند.
رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اين كه ميزان سوانح و حوادث رانندگي نسبت به سال گذشته كاهش يافته است، خاطر نشان كرد: در عين حال نيازمند همكاري خوب مردم هستيم.

Rain Man 4498
9 March 2011, 08:43 AM
هوو باز هم حادثه ساز شد.

در این سانحه تریلر هوو کـه از اهواز بـه سمت خرم آباد در حرکت بود با گیت عوارضی و یک دستگاه اتوبوس پـارک شده در کنار گذر جاده برخورد کرد و در پی آن یک دستگاه اتوبوس ، یک دستگاه تانکر و 2 دستگاه کامیون دیگر نیز بـا هم برخورد کردند .
نقص سامانه ترمز تریلر هوو ، این بار در آزاد راه خرم آباد - پل زال حادثه آفرید .

gilase_tanha2020
9 March 2011, 09:11 AM
مگه تریلی های هوو ممنوع تردد نشده بودن ؟ ( البته میشه حال اون بنده خداهایی رو که با هزار بدبختی و وام این تریلی هارو خریدن درک کرد )

Rain Man 4498
9 March 2011, 10:16 AM
وقتی مملکت بی قانون باشه همینه دیگه.
یه روز میان میگن ممنوع شده از فردا میبینی دوباره تو جاده ها دارن تردد میکنن.
خیلی خیلی برام جالبه هیچ جای دنیا همچین اخباری رو شنیده بودین.

تردد تریلر هوو به دلیل نقص فنی و مشکلات فنی از ساعت --- تا ساعت --- در محور --- به --- ممنوع میباشد.

هیچکی نیست بگه آخه اگه مشکل داره چرا میاد تو جاده ها اگه نداره پس چرا میگین نیاد تو جاده ها.

gilase_tanha2020
9 March 2011, 11:22 PM
» کامیون جدید “فراز” و نگرانی هایی از جنس “هوو” برای شماره گذاری


تکرار خاطره هوو، نگرانی پلیس برای شماره گذاری کامیون فراز است. آنها نگران هستند که کامیون «فراز» پس از ورود به بازار، حوادثی که «هوو» به وجود آورده بود را تکرار کند. بر همین اساس تا کنون جلوی شماره گذاری این کامیون توسط راهور ناجا گرفته شده است. ناجایی ها در حالی از شماره گذاری این خودرو جلوگیری کرده اند که روز گذشته از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اطمینان از ارتقای فنی هوو را شرط شماره گذاری فراز اعلام کرد.
ررییس پلیس راهور ناجا در حالی شماره گذاری فراز را مشروط اعلام کرد که در مورد چگونگی حصول این اطمینان و اینکه راهور با چه مدارکی به اطمینان می رسد چیزی نگفته است. آنها حتی در جلسه‌ای که چند روز پیش در دفتر وزیر صنایع برگزار شد حضور نداشتند تا موضوع شماره گذاری فراز باز هم به تعویق افتد. هنوز معلوم نیست آیا از نظر قانونی پلیس می‌تواند چنین رفتاری داشته باشد یا نه؟ اما مشخص است که فعلا ایران خودرو دیزل ترجیح می‌دهد با مذاکره مسیر را هموار کند.
ایران خودرو دیزل با هر روز تاخیر در عرضه فراز، بازار کامیون‌های 80 میلیون تومانی را که در ایران محبوب است به نفع رقیبش سایپادیزل از دست می‌دهد. این قیمت، بازاری استراتژیک دارد که فعلا دست ایران خودرو دیزل از آن کوتاه است. در آن سو سایپادیزل با ارتقای کامیون «دانگ‌ فنگ» چینی و تغییر نام آن به «البرز» توانسته در نبود رقیب خوب بفروشد.
با این احوال ایران خودرو دیزل حق خود می‌داند که فراز شماره شود. در مقابل پلیس می‌گوید هوو هم تاییدیه مراجع را داشت ولی باعث افزایش تصادفات شد و بر این اساس نمی‌توان به تاییدیه‌های فراز اعتماد کرد.
چه باید کرد؟ هر دو طرف منطق خود را دارند. از سویی پلیس به عنوان نهاد اجرایی حق قانون گذاری نداشته و حال که تاییدیه‌های فراز اعلام شده، بایستی بدون نظر شخصی پلاک کند. از سویی ایران خودرو دیزل هنوز نتوانسته خاطره هوو را برطرف کند. آنها یک ایراد بزرگ دارند و آن اینکه گرچه فراز از سوی موسسه استاندارد ایران تاییدیه دارد اما مسیر تاییدیه آنها از مسیری غیر از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که معتبرترین شرکت بازرسی است، داده شده و همین اعتبار تاییدیه را کم رنگ می‌کند.
فعلا باید منتظر بود. از سویی قانون و منطق با ایران خودرو دیزل است که می گوید اگر شرکت رقیب توانسته با ارتقا، دانگ فنگ پر ایراد را وارد بازار کند ما نیز می‌توانیم هوو ارتقا یافته را وارد بازار کنیم و از سویی دیگر پلیس نیز نگران نادیده گرفته شدن حقوق مشتریان است که در موارد بسیاری نادیده گرفته شده است.

Rain Man 4498
10 March 2011, 09:01 AM
سرهنگ محمدرضا مهماندار، فرمانده پليس راه كشور نيز از ممنوعيت تردد خودروهاي هُوو فاقد برچسب فراخوان در كشور خبر داد .
وي با اشاره به اينكه شركت وارد كننده تريلرهاي «هُوو» از ابتداي سال جاري نسبت به اعلام فراخوان براي تقويت و تعويض قطعات معيوب اين تريلرها اقدام كرده است، به ايسنا گفت: بر اين اساس تردد تريلرهاي «هُوو» بدون داشتن برچسب فراخوان از نوروز امسال ممنوع است، لذا به دارندگان اين تريلرها توصيه مي‌كنيم هرچه سريعتر نسبت به مراجعه به مراكز خدمات پس از فروش و رفع نقص خودروي خود اقدام كنند چرا كه در غير اين صورت از تردد آنها جلوگيري مي‌شود.

mohammad 1991
6 April 2011, 05:18 PM
توقيف خودرويي با سرعت 180 كيلومتر در بزرگراهي در تهران

http://www.machinemag.com/imagenews/t-1-1036.jpg


رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران از برخورد بدون اغماض با رانندگان متخلف در ايام نوروز خبر داد و گفت: در نوروز امسال خودرويي كه‌ 180 كيلومتر بر ساعت سرعت داشت، شناسايي و توقيف شد.
سردار حسين رحيمي گفت: برخورد با تخلفات حادثه‌ساز در نوروز امسال به طور جدي و بدون اغماض در دستور كار پليس راهور قرار گرفت كه در نتيجه شاهد افزايش 132 درصدي توقيف خودروهاي متخلف بوديم.
وي اظهار داشت: همچنين 4400 دستگاه خودرو به دليل تخلفات حادثه‎ساز از قبيل سرعت و سبقت غيرمجاز، لايي‏كشي و ديگر تخلفات توقيف شدند.
سردار رحيمي افزود: با كمك دوربين‌هاي سرعت‏سنج در 9 بزرگراه و به كارگيري 24 دستگاه دوربين سيار كنترل سرعت با رانندگان متخلف برخورد شد. بيشترين سرعت ثبت‏شده نيز 180 كيلومتر است.
رئيس پليس راهور تهران گفت: رانندگاني كه با سرعت بيش از 140 كيلومتر بر ساعت رانندگي كنند، به مراكز روان‏پزشكي معرفي شده تحت نظر قرار مي‌گيرند، در مواردي نيز برخي از اين رانندگان به دليل عدم تأييد از سوي پزشكان، گواهينامه‌شان باطل مي‌شود. اين رانندگان در صورت تأييد صلاحيت رانندگي توسط پزشك بين يك تا 12 ماه از رانندگي محروم خواهند شد. سردار مؤمني رئيس پليس راهور ناجا پيش از اين ابطال گواهينامه رانندگاني كه بيش از 170 كيلومتر در ساعت برانند، خبر داده بود.

gilase_tanha2020
6 April 2011, 05:24 PM
رو عکس که نوشته 159 Km/hr ؟

Rain Man 4498
24 April 2011, 09:31 AM
تست اتومبیل های ساخت ایران خودرو

http://s1.picofile.com/file/6572021126/iqk24hm0u54y2j6n7dss.jpg (http://funozv.ir/)

Danial_4139
25 April 2011, 03:02 PM
:icon_arro

http://up.iranblog.com/images/lobmwcpybawgieu1x8yc.jpg

Rain Man 4498
27 April 2011, 10:27 AM
برخورد 6 دستگاه خودرو سواری در بزرگراه یادگارامام باعث مرگ دو سرنشین یکی از خودرو‌ها و آسیب دیدگی دو نفر دیگرشد.
به گفته شهروندانی که شاهد رخداد این حادثه بودند خودرو سواری که در مسیر شرق به غرب بزرگراه یادگار امام در حرکت بود پس از برخورد با خودرو سواری دیگرو گذر از نرده‌های محافظ(گاردریل) میان بزرگراه در مسیر مخالف با سه دستگاه خودرو دیگر برخورد می‌کند.


http://myup.ir/images/66302583977681678689_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=66302583977681678689.jpg) http://myup.ir/images/20766199462260005047_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=20766199462260005047.jpg) http://myup.ir/images/01069287455681152923_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=01069287455681152923.jpg) http://myup.ir/images/84883439745709112406_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=84883439745709112406.jpg) http://myup.ir/images/06319422458461357046_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=06319422458461357046.jpg)

فروزنده
27 April 2011, 01:19 PM
عجب تصويريه !. اين ادمك ها هم مي ترسن سوار ماشين تست ايران و روس بشن .ايمني اون در تصادفي كه پست بالاي من هست معلومه(پرايد و زانتياي 30 و اندي ميليون توماني 5/1 ستاره ايمني!)
كاميون هوو با اون ترمز معروفش و 405 خود اشتعال!
اين مردم بايد كشته بشن تا جيب اينها پر تر بشه

Rain Man 4498
27 April 2011, 02:03 PM
عجب تصويريه !. اين ادمك ها هم مي ترسن سوار ماشين تست ايران و روس بشن .ايمني اون در تصادفي كه پست بالاي من هست معلومه(پرايد و زانتياي 30 و اندي ميليون توماني 5/1 ستاره ايمني!)
كاميون هوو با اون ترمز معروفش و 405 خود اشتعال!
اين مردم بايد كشته بشن تا جيب اينها پر تر بشه


اینو مطمئن باش دوست عزیزم تنها چیزی که براشون مهم نیست فقط جون من و شما و مردمه بیگناهه این مملکته.بخدا موندم تو کار این جماعت آخه چقدر میخوان حرص و طمع بورزن چقدر میخوان جیبشون پرپول تر بشه.بابا به پیر به پیغمبر اینا همین همسایه ها و دوستان منو شما هستن که سوار این ماشین ها میشن و به همین راحتی از بین میرن.

اصغر
27 April 2011, 02:10 PM
ولله بازهم 100 رحمت به زانتياي 1.5 ستاره چون همانطور كه در تصوير ديده مي شه با اينكه بند بندش از هم جا شده اقلا جفت اربگ هاش درست عمل كرده اند و راننده اش (كه خاطي اصلي كل تصادف بوده) زنده مونده. اون راكبين بيچاره پرايد رو بگين كه بلاي ناگهاني از آسمان بهشون فرود اومده و در دم جان داده اند. آدم توي اين شهر كه پر از اين ديوانه هاست بايد مواظب مسير مخالف اتوبان هم باشه كه يك وقت اتوموبيلي پرواز كنان بر سرش فرود نياد:icon_bigg

Rain Man 4498
27 April 2011, 02:36 PM
دوستان به خودرو ربطی نداره ولی اینم ببینید.
يك دستگاه جرثقيل در ساختمان برج شاهنامه در حالي كه مشغول كار توسط راننده آن بوده است روي ساختمان مجاور سقوط كرد كه منجر به مجروح شدن راننده آن شد.


http://myup.ir/images/26022088489578377456_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=26022088489578377456.jpg) http://myup.ir/images/43065715638368719913_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=43065715638368719913.jpg) http://myup.ir/images/50029664891187327521_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=50029664891187327521.jpg) http://myup.ir/images/63331429321671967478_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=63331429321671967478.jpg) http://myup.ir/images/63576069165123095118_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=63576069165123095118.jpg) http://myup.ir/images/55631295451744404068_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=55631295451744404068.jpg) http://myup.ir/images/98617609955440470614_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=98617609955440470614.jpg)

mehdi 2010
27 April 2011, 03:38 PM
مملکتی که فقط حرف از عدالت میزنه و اسلامو قرآن و خدا و....... آخه خدا پیغمبر شما بهتون نگفته که برادر کشی نکنید ... بهتون یاد ندادن که خانواده کشی نکنید..... واقعا متاسفم ... هزاران تصادف میشه یکی نمیاد نمیگه که ایمنی ماشینو ببریم بالا ، توی بی صاحب ترین کشور داریم زندگی میکنیم بخدا ، اون خانواده ای که توی ماشین میشینن باید بدون ایربگ و ای بی اس بمیرن؟؟؟؟؟ این فرغون سازها حداقل تو همه ماشین ها ایمنی بذارن تا یه حرفی برای گفتن داشته باشن. جواب این همه کشته رو چطور میخواین تو اون دنیا بدین؟؟؟؟؟

gilase_tanha2020
1 May 2011, 12:26 AM
جسدی در جاده خلیج فارس/ هیچکس حاضر به انتقال نیست
جسد راننده ای که ساعت سه و 30 دقیقه بامداد امروز شنبه در اتوبان خلیج فارس خوزستان به علت تصادف فوت کرده تا ساعت 10 و 15 دقیقه همچنان در این مکان رها شده و هیچکس حاضر به انتقال آن نیست.
به گزارش صدای ایران، یک راننده کامیون جمعه شب به دلیل نامعلوم تصادف می کند و در حالیکه هنوز هوشیاری خود را حفظ کرده بود به برخی دوستان خود زنگ می زند و اعلام می کند که وضع وی بسیار وخیم است.
دوستان وی در همان زمان پیگیر کار می شوند ولی راننده فوت می کند. مشکل بعد از آن حادث شد زیرا هیچ سازمانی حاضر نیست جسد وی را منتقل کند.
یکی از دوستان متوفی که بر سرجسد وی حاضر شده بود اعلام کرد: در تماس با اورژانس 115 آنها اعلام کردند ما نعش کش نیستیم و کسی را منتقل می کنیم که زنده است.
وی افزود: در تماس با 110 نیز آنها اعلام کردند این موضوع در حیطه وظایف ما نیست و باید با شهرداری اهواز تماس بگیرید. شهرداری هم سازمان بهشت آباد را معرفی کرد ولی آنها نیز اعلام کردند که محدوده وظایف ما در 30 کیلومتری شهر است و این جنازه در مکانی است که ما توانایی انجام این ماموریت را نداریم.
این راننده در پاسخ به این سئوال که چرا خود شما به عنوان همکار کار انتقال جسد را انجام نمی دهید گفت: ما می ترسیم فوت وی گردنمان بیفتد.
این راننده فوت شده اهل منطقه ای در جاده بوشهر به بندرعباس است و خانواده وی به علت دوری راه هنوز بر سر جسد وی حاضر نشده اند.
تمام این شرایط باعث شده که این جسد همچنان (تا لحظه انتشار خبر) در اتوبان خلیج فارس که شهرهای اهواز را به بندر ماهشهر و بندر امام (ره) متصل می کند رها شده باشد.
این جاده به علت ترانزیتی بودن همواره شاهد تصادفاتی است که جا دارد مسئولان به حال چنین حوادثی نیز فکری کنند.

mohammad 1991
7 July 2011, 02:16 PM
توقیف خودرو پژو با 203 کیلومتر سرعت

عصر خودرو : رئیس پلیس راهور تهران از ممنوعیت تردد هوو در سطح پایتخت، افزایش پرواز گشت هوایی، تجهیز تمامی بزرگراههای تهران به دوربین کنترل سرعت، راه اندازی گشت تست الکل و اعتیاد و برخورد با فعالیت صنفی و دستفروشی در بزرگراهها و ... خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی در نشستی خبری با اشاره به اجرای طرح های تابستانی پلس راهور گفت: با توجه به اهمیت بزرگراه ها در گذشته تنها 9 بزرگراه تحت پوشش پلیس بود اما با افزایش امکانات از امروز 16 بزرگراه و تا دو هفته آینده مابقی بزرگراه ها تحت کنترل پلیس قرار می گیرند.
وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده شاهد افزایش 80 درصدی تسلط پلیس بر بزرگراه ها هستیم. ضمن اینکه از امروز 65 واحد گشتی بنز و به زودی خودرو مگان به گشت های پلیس بزرگراه افزوده می شود.
افزایش پرواز گشت هوایی تهران
وی با اعلام افزایش پروازهای گشت هوایی تصریح کرد: این گشت از اول مهر ماه سال گذشته کار خود را آغاز کرد و در تابستان با توجه به افزایش طول روز روزی 3 مرتبه پرواز خواهد کرد. خوشبختانه بسیاری از گره های ترافیکی توسط این گشت ضبط شده است.
افزایش سرعت خودروها در بزرگراه ها
سردار رحیمی با اشاره به اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی اظهار داشت: قبل از اجرای این قانون میانگین سرعت در بزرگراه ها 66 کیلومتر بود که پس از اجرا به 77 کیلومتر افزایش یافت. ضمن اینکه در این مدت شاهد افزایش 7 درصدی روانی ترافیک بودیم.
شناسایی بزرگراه های حادثه ساز
رئیس پلیس راهور تهران از شناسایی بزرگراه های حادثه ساز خبر داد و تصریح کرد: پلیس پس از بررسی های تخصصی، بزرگراه های حادثه ساز را که بیشترین حوادث در آنها رخ داده است شناسایی کرد. از این پس پوشش بزرگراهی افزایش خواهد یافت و قصد داریم با اصلاحات هندسی رفت و آمد را تسهیل کنیم. این در حالیست که به منظور تسهیل تردد مسافران تا کنون 25 پهلوگاه در بزرگراه ها فعال شده است.
برخورد قانونی با مراکز اداری و تجاری متخلف
وی با بیان برخورد با مراکز اداری و تجاری که ترافیک را افزایش می دهند تصریح کرد: به اینگونه مراکز در مرحله اول تذکر می دهیم و در صورتیکه برنامه ای برای کاهش ترافیک نداشته باشند با آنها برخورد قانونی می کنیم.
انجام اصلاحات هندسی در بزرگراه ها
سردار رحیمی با اشاره به انجام اصلاحات هندسی و مسدود کردن مسیرهای انحرافی در بزرگراه ها تاکید کرد: تا کنون اصلاحاتی در بزرگراه های امام علی (ع)، صیاد شیرازی، جاده مخصوص و اتوبان کرج انجام شده است.
کنترل ویژه مبادی ورودی و خروجی تهران
وی با اعلام برخورد قاطع پلیس با تخلفات در بزرگراه های ورودی و خروجی تهران اظهار داشت: تهران شهر قانونمداری است به همین دلیل مبادی ورودی و خروجی آن به شدت کنترل می شود و با تخلفات به صورت قاطعانه برخورد خواهد شد. طی ماه های گذشته بسیاری از رفتارهای غلط از جمله تردد در گذرگاه عابر پیاده اصلاح شد. اکنون بالای 90 درصد از عابران، خودروها و موتورسیکلت سواران این قانون را رعایت می کنند.
ماموران موظف هستند به مردم احترام بگذارند
رحیمی از اصلاح رفتار پلیس به ویژه در جهت احترام به مردم خبر داد و افزود: ماموران موظف هستند در زمان اعمال قانون بدون پیاده شدن راننده در کنار در خودرو قرار گرفته و ضمن ادای احترام راننده متخلف را جریمه کنند. رانندگان نیز باید بدانند از هرگونه بگو مگو با ماموران خودداری کنند ضمن اینکه هیچ توجیهی برای تخلف عبور در گذرگاه عابر پیاده مورد قبول نیست.
تجهیز تمامی بزرگراه های تهران به دوربین کنترل سرعت
وی با بیان تجهیز تمامی بزرگراه های پایتخت به دوربین کنترل سرعت تا پایان سال گفت: هم اکنون دو بزرگراه دیگر نیز به این دوربین ها مجهز شدند. استفاده از این دوربین ها باعث کاهش تخلفات و کنترل آن شده است. همچنین با استفاده از این دوربین ها زمان رسیدن برگه جریمه به کمتر از 3 روز کاهش پیدا کرده است.
احداث سالن ثبت مکانیزه تخلفات
وی از راه اندازی سالن ثبت مکانیزه تخلفات خبر داد و تاکید کرد: با راه اندازی این سالن بلافاصله تمام اطلاعات به صورت آنلاین در اختیار ماموران قرار می گیرد و قبوض جریمه بلافاصله برای مختلفان ارسال می شود.
ثبت فیلم تخلفات رانندگان
رحیمی با اعلام تجهیز پلیس به امکانات مدرن، تصریح کرد: هم اکنون پلیس بزرگراه به دوربین هایی مجهز است که علاوه بر ثبت تخلف می توانند از آن فیلم تهیه کنند. همچنین سیستم استعلام پلاک خودرو و نمره منفی رانندگان در اختیار گشت های بزرگراهی قرار گرفته است. اگر راننده ای به نمره منفی 30 برسد گواهینامه اش اخذ و از ادامه رانندگی جلوگیری می شود. هم اکنون برخی از بزرگراه ها که دارای دوربین ثبت تخلفات نیستند توسط دوربین های لیزری کنترل می شوند.
افزایش 30 درصدی تردد شبانه در تهران
وی با بیان افزایش 30 درصدی تردد شبانه درتهران اظهار داشت: هم اکنون شیفت سوم پلیس تقویت شده و در محورهای بزرگراهی فعال هستند.
برخورد با تخلفات خودروهای سنگین
وی حمل نخاله، تردد در ساعت غیر مجاز و سرعت را از تخلفات رانندگان خودروهای سنگین برشمرد و تصریح کرد: این رانندگان تنها می توانند در روزهای عادی از ساعت 22:30 به بعد وارد شهر شوند. همچنین با خودروهای سنگین دودزا، حمل کننده اضافه بار و خودروهای زباله کش و نخاله بر متخلف برخورد جدی انجام می شود.
تردد هوو در سطح شهر ممنوع است
رئیس پلیس راهور از ممنوعیت تردد خودروی هوو در سطح شهر خبر داد و تاکید کرد: تردد این خودروها از هفته آینده ممنوع است و آنها تنها می توانند از بزرگراه هایی مانند بعثت و آزادگان تردد کنند. پلیس برابر قانون با خودروهای هوویی که وارد شهر شوند برخورد قاطع می کند.
اعمال قانون با دستگاه های الکترونیکی صدور جریمه
وی با اشاره به اعمال قانون رانندگان متخلف با استفاده از دستگاه های الکترونیکی صدور جریمه گفت: تهران اولین شهری است که از دستگاه های PDA استفاده می کند و پرسنل کادر آن به این دستگاه مجهز شده اند. استفاده از این دستگاه مزایای خوبی از جمله کاهش خطای انسانی، افزایش سرعت اعمال قانون و انتقال سریع به اجرائیات را دارد.
شناسایی 213 راننده متخلف با سرعت بیش از 140 کیلومتر
سردار رحیمی با اشاره به آمار 3 ماهه سرعت و سبقت غیر مجاز در بزرگراه ها تاکید کرد: در این مدت گواهینامه 213 راننده متخلف به علت عدم رعایت سرعت مجاز از یک تا 6 ماه توقیف شد. این رانندگان برای انجام معاینات پزشکی و سلامت روانی به مراکز درمانی معرفی شدند.
معرفی 6 هزار راننده فاقد گواهینامه به دادگاه

وی از معرفی 6 هزار راننده فاقد گواهینامه به دادگاه خبر داد و گفت: در 3 ماهه اول امسال این تعداد راننده خودرو و موتور سیکلت که فاقد گواهینامه بودند به دادگاه معرفی شدند این در حالیست که هیچ خودرویی نیز حق تردد بدون پلاک را ندارد.
توقیف خودرو پژو با 203 کیلومتر سرعت
وی با بیان توقیف خودروهای دارای سرعت بیش از 140 کیلومتر، اظهار داشت: خودرو پژو 206 چندی پیش در یکی از بزرگراه ها با سرعت 203 کیلومتر شناسایی و توقیف شد. همچنین خودروی ماکسیمایی با سرعت 179 کیلومتر، پژو 405 با سرعت 179 کیلومتر، گرند ویتارا با 178 کیلومتر، مزادی 3 با 177 کیلومتر، پژو پارس با 176 کیلومتر و خودروی زانتیا با سرعت 176 کیلومتر در این مدت از سوی پلیس شناسایی و توقیف شدند.
ورود ممنوع؛ بیشترین تخلف در بزرگراه هاست
وی ورود ممنوع را بیشترین تخلف در بزرگراه ها اعلام کرد و گفت: پس از این تخلف عدم استفاده از کلاه ایمنی با 17 درصد، استفاده از کمربند ایمنی با 10 درصد و تخلفات حاشیه بزرگراه ها یا سد معبر با 8 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.
سردار رحیمی عدم توجه به جلو، عدم رعایت سرعت مطمئنه و تغییر مسیر ناگهانی را از تخلفات مهم بزرگراهی برشمرد و تاکید کرد: مهمترین علت تصادفات در بزرگراه ها عدم رعایت فاصله طولی، حرکت بین خطوط و تغییر خط حرکت است.
اعمال نمره منفی برای عبور از محل ممنوعه
وی با تاکید بر برخورد با تخلفات حادثه ساز اظهار داشت: بیشترین نمره منفی رانندگان متخلف عبور از محل ممنوعه، عبور از چراغ قرمز و سبقت غیر مجاز است این در حالیست که رانندگان باید بدانند اگر به صورت غیر مجاز وارد محدوده زوج و فرد و ترافیک شوند نمره منفی دریافت می کنند.
کاهش سرعت و روانی ترافیک پس از اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی
وی کاهش سرعت و روانی ترافیک را 2 امر مهم پس از اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی دانست و تاکید کرد: رفتارهای قانونمدارانه بهبود یافته است ضمن اینکه تخلفات رانندگی با اجرای این قانون کاهش محسوسی یافته است. رانندگان باید بدانند اگر سه تخلف حادثه ساز را همزمان انجام دهند خودروی آنها قطعا توقیف می شود.
قانونمند کردن موتورسواران
وی با بیان قانونمند کردن موتورسواران تصریح کرد: برای موتورسواران نقطه پارک مناسبی در نظر گرفته شده است تا از تخلفات آنها کاسته شود.
راه اندازی گشت تست الکل و اعتیاد
وی از راه اندازی گشت تست الکل و اعتیاد خبر داد و تصریح کرد: دستگاه های تست الکل و اعتیاد خریداری شده است و تیم های ویژه ای برای این امر در نظر گرفته شده اند. پلیس با استفاده کنندگان از قرص های روانگردان و مواد مخدر به شدت برخورد می کند.
کاهش دو دقیقه ای حضور در صحنه تصادف
وی با اعلام کاهش دو دقیقه ای حضور پلیس در صحنه تصادف تصریح کرد: هم اکنون پلیس به صورت میانگین تا 10 دقیقه در صحنه تصادف حاضر می شوند. در مواقعی که پلیس با تاخیر در صحنه حادثه حاضر می شود شهروندان می توانند ضمن تماس با شماره 6692، 6666 تاخیر پلیس را گزارش کنند تا با متخلفان برخورد شود.
سردار رحیمی در خصوص مهمترین اقدامات انجام شده در پلیس راهور طی یک سال گذشته و همزمان با حضورش در این پلیس گفت: 1500 پارکبان جدید با قیمت مناسب و آموزش های به روز ساماندهی شدند. همچنین چرثقیل ها که بسیاری از مردم از آن گلایه مند بودند با وارد کردن چرثقیل های جدید ساماندهی شدند این در حالیست که گله و شکایت شهروندان از پارکینگ دار ها به صفر رسیده است. همچنین شیوه نوین کنترل ترافیک با فعالیت 680 دوربین از دیگر دستاوردهای یک سال اخیر است.
وی ادامه داد: روانی ترافیک در این مدت 25 درصد افزایش داشته است ضمن اینکه رضایتمندی مردم از پلیس نسبت به مدت مشابه گذشته رشد 25 درصدی را نشان می دهد. این در حالیست که پلیس راهور تهران از رتبه 23 در عملکرد به رتبه اول کشور ارتقا یافت.

mohammad 1991
12 July 2011, 05:08 PM
(http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2011-07-11_09.44.55_3.gif) تصادف 9خودرو در تونل توحید

عصر خودرو : برخورد همزمان 9 دستگاه خودرو در تونل توحید باعث زخمی‌شدن پنج تن شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از ایسنا ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران درساعت 23:28 شب گذشته (شنبه)از تصادف همزمان 9 دستگاه خودرو در مسیر شمال به جنوب بزگراه چمران در تونل توحید مطلع شد و آتش‌نشانان ایستگاه 10 به محل حادثه اعزام شدند.
فرهاد امیر سرداری، فرمانده آتش‌نشانان اعزامی به این عملیات درباره جزییات این خبر گفت: در جریان این حادثه دو دستگاه کامیون و هفت دستگاه خودرو سواری با یکدیگر برخورد کرده بودند که این رخداد موجب آسیب دیدگی پنج تن از سرنشینان خودروها و ایجاد خسارت مالی شد.
وی افزود: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل حادثه افراد آسیب‌دیده را برای مداوا در اختیار امدادگران اورژانس قرار دادند و خودروهای حادثه‌دیده را هم با جرثقیل به خارج از تونل منتقل کردند.

(http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2011-07-11_09.42.20_5-2.gif)

mohammad 1991
16 July 2011, 09:48 PM
شتاب و جوانی، قربانی گرفت ! (گزارش تصویری تصادف مرگبار خیابان پاسداران)


این تصادف بین یک دستگاه مرسدس بنز c کلاس و یک دستگاه پراید رخ داد که متاسفانه منجر به فوت سرنشین پراید شد.

http://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-01.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-02.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-03.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-04.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-05.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-06.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-07.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-08.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-09.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-10.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/tasadof-benz-pride-11.jpg

Mehrdad_jafari89
16 July 2011, 10:25 PM
این چه کار مزخرفی هست که روی جنازه افراد پول می اندازن؟!!!!!:icon_mad:

FL66
3 August 2011, 06:57 AM
http://www.ranenews.com/images/stories/mordad/ax1.jpg

سايت ميراث آريا: اين تصادف تلفات جاني در بر نداشته و خانم راننده پژو نيز براي انجام معاينات پزشکي توسط اورژانس به بيمارستان منتقل شد.

يک خودروي پژو 206 به دليل نقص فني از مسير ورودي دربند وارد مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد شده و پس از برخورد با بناي موزه ظروف، متوقف شد.

روز يک‏شنبه (9 مردادماه) خودروي پژو 206 به دليل نقص فني و قفل شدن ترمز از مسير ورودي دربند پس از برخورد با گيت کنترل و عبور از آن، وارد مجموعه سعدآباد شده و پس از طي مسافتي مقابل مدخل ورودي موزه ظروف سلطنتي متوقف شد.

سرعت گرفتن اتومبيل در سراشيبي مسير و ناتواني راننده آن در کنترل خودرو، باعث به وجود آمدن اين حادثه اعلام شده است.

بنابر اين گزارش، اين تصادف تلفات جاني در بر نداشته و خانم راننده پژو نيز براي انجام معاينات پزشکي توسط اورژانس به بيمارستان منتقل شد.

گفتني است در اين حادثه خسارتي متوجه بناي موزه ظروف نشده و هم‌اکنون کارشناسان ميراث‏فرهنگي و مراجع قانوني در حال بررسي و پيگيري حادثه هستند.

Rain Man 4498
3 August 2011, 09:24 AM
این چه کار مزخرفی هست که روی جنازه افراد پول می اندازن؟!!!!!:icon_mad:


فکر کنید در همین حین خانواده این بنده خدا سر برسن و با این صحنه رو به رو بشن .من نمیدونم ریشه ی این کار کجاست اما واقعا کار زشت و مسخره ای است.


یکی از بچه های تی تی اینجوری نوشته:
با تجزیه و تحلیل عقلی و منطقی به جایی می رسیم که باور و تکرار بعضی رفتارهای روزمره ما نه توجیه دینی و مذهبی دارد نه توجیه علمی و نه تربیتی

به عنوان مثال در محلی و یا خیابان و جاده ای تصادفی دلخراش که منجر به مرگ می شود و جنازه ای در وسط خیابان قرار دارد،مردم دور آن جمع می شوند و از دیدن چنین صحنه ای ناراحت و روی مرده پول می ریزند.

صورت مساله نشان از آن دارد ریختن پول روی جنازه باعث دفع بلا ونوعی پرداخت صدقه است.
ولی جای این سوال باقی است واقعا اسلام ما را به چنین عملی تشویق کرده

عقل چه می گوید: جنازه ای که غرق در خون است و پولهای اسکناسی که روی مرده ای که تمام خونش در وسط خیابان جاری شده و آلوده شدن این پولها با خون مرده ؛واقعا این پولها معدوم می شود.بعد از انتقال جسد ؛پولها را چه کسی جمع می کند و به دست چه کسی و کسانی میرسد.

پولی که نجس و آلوده به خون شده چند روز نمی کشد در بازار دست به دست می گردد و بعضا در دهان فرزندان ما تماس پیدا می کند.

افرادی که از ٧٠نوع بیماری که از طریق تماس دست و بدن با پول انتقال پیدا می کند؛خبر ندارند و موجبات شیوع انواع بیماری ها میشود؛چه کسی مقصر است.

آیا نمی شود صدقه را در محل مناسبی انداخت؛تصور کنید یکی از این برگ اسکناسها در مجلس عروسی در جیب یکی از فامیلهای داماد باشد و برای شاباش به دهان داماد قرار بدهند.

در عروسی ها رسم است هر کسی که میدانداری بکند مقدار زیادی پول موقع رقص وپایکوبی دهانش می گذارند .

تصور کنید اینهمه پول آلوده که از جیب و لباس مرده ای که از زیر چرخ های تریلی بیرون کشیده شده و مرده شور در غسال خانه از لباس مرده در می آورد و روی حوض خیس غسالخانه قرار می دهد و بعد تحویل بستگان متوفی می دهد و روز بعد وارد چرخه اقتصاد و پولی کشور می شود و یکی از این اسکناسها در دهان داماد نگون بخت و میکروبهای حامل آن با بزاق دهانش آغشته شود مدتی بعد عوارض بیماریهای تنفسی و خونی و عروق و قلبی و بیماری های ناشناخته سراغش می آید بدون اینکه منبع سرایت بیماری را بداند.

Rain Man 4498
3 August 2011, 09:33 AM
[/URL]تصادف بین چند کامیون و سواری صبح امروز سه شنبه در بزرگراه شهید یاسینی اتفاق افتاد که منجر به فوت راننده پراید و زخمی شدن چند نفر گردید.


http://myup.ir/images/96316304938339223688_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=96316304938339223688.jpg)
http://myup.ir/images/18289156260543661716_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=18289156260543661716.jpg)
http://myup.ir/images/11907851545267975414_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=11907851545267975414.jpg)
http://myup.ir/images/54904408161788098694_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=54904408161788098694.jpg)
http://myup.ir/images/72498857550764342831_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=72498857550764342831.jpg)
http://myup.ir/images/42440484979070819750_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=42440484979070819750.jpg)
http://myup.ir/images/33760220273200682789_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=33760220273200682789.jpg)

[URL="http://myup.ir/viewer.php?file=03226132369185106502.jpg"]http://myup.ir/images/03226132369185106502_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=96316304938339223688.jpg)
http://myup.ir/images/30285126158117887488_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=30285126158117887488.jpg)
http://myup.ir/images/47038530771973829422_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=47038530771973829422.jpg)

arash_2ti
3 August 2011, 10:11 AM
این چه کار مزخرفی هست که روی جنازه افراد پول می اندازن؟!!!!!:icon_mad:
ظاهرا با ديدن جنازه يا لمس اون مستحبه كه كفاره داده بشه. حالا چرا و از اون مهمتر چرا بايد روي خود جنازه بدبخت بندازن رو نمي دونم.

Rain Man 4498
3 August 2011, 10:31 AM
ظاهرا با ديدن جنازه يا لمس اون مستحبه كه كفاره داده بشه. حالا چرا و از اون مهمتر چرا بايد روي خود جنازه بدبخت بندازن رو نمي دونم.


آخه این چه کفاره ای هست میخوان کفاره بدن برن پولشونو بریزن تو جوی آب یا صندوقی چیزی نه اینکه رو جنازه.

arash_2ti
3 August 2011, 01:00 PM
اينم يه جورشه ديگه تازه الان خوبه ديگه پول سكه اي خيلي كم شده يه زماني 5 توماني كه خيلي هم سنگين بود از تو ماشين پرت مي كردند. بيچاره اگه طرف زنده هم بود به نوعي سنگ سار مي شد.

Mehrdad_jafari89
3 August 2011, 08:26 PM
واقعا دارم غصه میخورم!!!!
ما ایرانی ها چه بودیم و چه شدیم!!!
دیگه نه از دین و ایمان برامون چیزی گذاشتن و نه از اون فرهنگ 2000 ساله!
نابود کردن ایران رو....
کفاره دیگه چه صیغه ایی هست؟مگه مرده نجسه؟؟؟؟(البته من منظورم با صحبت آرش جان نیست و کلی میگم)!
شما کجای دنیا دیدید این کار رو بکنند؟به قرآن قسم توی شاخ آفریقا هم این کار رو نمیکنند!
خدایا این مردم را خنده و سلامتی عطا کن.... الهی آمین!

FL66
14 August 2011, 04:21 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\65895.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، رييس مرکز اطلاع رساني پليس‌ راه کشور گفت : 24 ساعت گذشته 33 درصد از تصادفات جاده اي منجر به واژگوني وسايل نقليه شده است .
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ،سرهنگ مجتبي حسني به مهمترين علل تصادفات جاده اي 24 ساعت گذشته اشاره کرد و افزود : در اين مدت يکي از مهمترين علت تصادفات جاده اي تخطي از سرعت مطمئنه و مجاز است که 21 درصد حوادث رانندگي را به خود اختصاص داده است .
وي افزود : برخي رانندگان به علت خلوت بودن جاده ها سرعت مجاز را رعايت نمي کنند و تصور مي کنند نياز به کنترل سرعت وجود ندارد ، همين عامل نيز باعث بروز حوادث مي شود .
سرهنگ حسني گفت : خستگي و خواب آلودگي رانندگان نيز يکي ديگر از عوامل بروز حوادث رانندگي است که 7 درصد را به خود اختصاص داده است .
وي با بيان اينکه علت 72 درصد از تصادفات جاده اي نيز ساير عوامل گزارش شده است افزود : در 24 ساعت گذشته 8 درصد از تصادفات جاده اي (برون شهري) نيز برخورد وسائل نقليه با عابران پياده گزارش شده است .
رييس مرکز اطلاع رساني پليس راه کشور به علل واژگوني خودروها در تصادفات جاده اي اشاره کرد و گفت : يکي از مصاديق واژگوني خودروها ، تخطي از سرعت مطمئنه و ناتواني راننده در کنترل وسيله نقليه است .
وي در ادامه به مهمترين تصادف جاده اي 24 ساعت گذشته اشاره کرد و افزود : ساعت 23 و 5 دقيقه ديشب در استان سيستان و بلوچستان محور زاهدان - خاش يک دستگاه خودروي 405 به علت تخطي از سرعت مطمئنه با يک شي ثابت برخورد کرد .
سرهنگ حسني اضافه کرد : براثر اين سانحه دو نفر فوت و دو نفر نيز مجروح شدند .

لينک مطلب (http://khabarkhodro.com/detail.asp?id=154397)

فروزنده
14 August 2011, 04:31 PM
اين تصوير تصادف بنز و پرايد در پاسدارن رخ داد و بنز 180 تا سرعت داشته!!!!
و راننده بنز هم دوست دوست بنده بود.
بنز حسارت بسيار كمي ديده ولي پرايد مچاله شده و تاوان حماقت راننده بنز رو داده

gilase_tanha2020
14 August 2011, 05:58 PM
2 تا ماشین شاخ به شاخ به هم خوردن ؟ اصلاً میشه یه توضیح در مورد تصادف بگین ؟ 180 تا خیلی زیاده . وقتی منم تصادف کردم همه میگفتن بالای 150 تا سرعت داشتم ولی اصلاً اینطوری نبود . تو این جور تصادفات 1 کلاغ 40 کلاغ زیاد میشه . مخصوصاً اینجور تصادفات که انعکاس کشوری داره

FL66
17 August 2011, 04:10 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66015.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو، در چهار ماهه نخست امسال آمار کشته شدگان تصادف جاده اي در استان فارس 26 کاهش يافته است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، سرهنگ گودرزي جانشين فرمانده پليس راه فارس گفت: در چهار ماهه نخست امسال 186 نفر در اثر تصادف در جاده هاي استان فارس جان باختند که به نسبت پارسال کاهش يافته است.
وي علت اين کاهش را ، 2 بانده شدن جاده هاي استان فارس ، وجود تجهيزات جديد و فناوري روز در جاده هاي اين استان به ويژه درمحورهاي شمالي وهمچنين حضور مستمر پليس در محورها عنوان کرد.
سرهنگ محمد حسين گودرزي افزود: 55 درصد از کشته شدگان تصادفات فارس سرنشين خودروها، 34 درصد راکبان موتورسيکلت و11 درصد عابر پياده هستند.
به گفته جانشين فرمانده پليس راه فارس، بيشترين تصادفات جاده اي استان فارس به دليل واژگوني خودرو در اثرسرعت غير مجاز و خستگي و خواب آلودگي راننده رخ مي دهد.

لينک مطلب (http://khabarkhodro.com/detail.asp?id=154664)

FL66
18 August 2011, 09:06 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66069.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، بررسي علل تصادفات جاده اي درآذربايجان شرقي آذربايجان شرقي در مسيرکريدور شرق به غرب قرار گرفته و در واقع دروازه ورود ايران به اروپاست.
کليه ترددهاي زميني وسايط نقليه سبک و سنگين از ايران به اروپا و بالعکس و نيز به آسيا از جاده هاي اصلي مواصلاتي آذربايجان شرقي صورت مي گيرد و ورود و خروج وسايط سنگين موتوري داخلي و خارجي چه بسا منجر به تصادفات زيادي در اين جاده ها شده است.
مديرکل راه و ترابري آذربايجان شرقي مي گويد: در اين استان بيش از13هزارکيلومتر انواع راه وجود داردکه شامل300 کيلومتر بزرگراه ، هزار و 16 کيلومتر راه اصلي، يک هزار و740 کيلومتر راه فرعي و10هزار و500کيلومتر هم راه روستايي است و در اين ميان حدود هزار و 336 کيلومتر از جاده هاي اصلي هم به عنوان جاده هاي بين المللي محسوب مي شوند که در واقع شمال ، شرق ، مرکز و جنوب کشور را به اروپا ،آسياي ميانه و قفقاز متصل مي کنند.
آقاي عليزاده مي افزايد: با اتمام بزرگراه 285 کيلومتري پيامبر اعظم(ص) از زنجان به تبريز به زودي براي کاستن از ترافيک و تصادفات ناگوار، عمليات احداث بزرگراه تبريز ـ بازرگان ـ ترکيه آغاز مي شود و در سفرماه جاري آقاي احمدي نژادرييس جمهور به تبريزو افتتاح آخرين قطعه بزرگراه تهران ـ تبريز دستور آغاز عمليات احداث بزرگراه تبريز ـ ترکيه صادر شد که با هماهنگي وزارت راه و معاونت عمراني استانداري آذربايجان شرقي بزودي عمليات احداث آن آغاز خواهد شد.
او مي گويد: خوشبختانه در گذشته مسير70 کيلومتري تبريز به مرند احداث شده و از مرند به بازرگان و ترکيه نيز حدود20کيلومتر درحال احداث است و 45کيلومتر آن نيز درحال مطالعه است.
مديرکل راه و ترابري آذربايجان شرقي افزود: با اتمام اتوبان تهران ـ تبريز_ بازرگان و اتصال آن به شبکه راههاي بين المللي ترکيه بي شک مشاهده کاهش تصادفات جاده اي در راههاي اصلي استان خواهيم بود.
رئيس سابق شوراي اسلامي کلانشهر تبريز هم گفت: بايد مسئولان ملي و استاني به راههاي اصلي آذربايجان شرقي نگاه استراتژيک و بلند مدت داشته باشند، چرا که اکثر راههاي شمالغرب و آذربايجان شرقي راههاي مواصلاتي به اروپا و آسياي ميانه و قفقاز هستند و روزانه هزاران مسافر خارجي و هزاران کاميون ترانزيت بين المللي بين آسيا و اروپا از اين جاده ها عبور مي کنند و اين جاده ها بايد مطابق استانداردهاي جهاني و در شان جمهوري اسلامي ايران باشد.
آقاي نورمحمدزاده افزود : چندين دهه است که کارشناسان براي کاستن ازتصادفات و تسهيل عبور و مرور در سطح ملي ضرورت احداث سريع اتوبان تبريز ـ باکو ، تبريزـ ترکيه ، تبريز- نخجوان و تبريز - ارمنستان را گوشزدکرده اند ولي به نظر مي رسد در وزارت راه و ترابري در تقسيم و تخصيص بودجه هاي کلان نظارتي صورت نمي گيرد.
آقاي اهري مدرس مهندسي راه و جاده نيز گفت : تصادفات جاده اي نه تنها در آذربايجان شرقي بلکه در ساير استانهاي پر تردد کشور نيز افزايش يافته است.
او افزود : افزايش سرعت وسايط نقليه سبک و سنگين مدلهاي جديد توليدي نياز به حرکت سريع در جاده ها را ايجاب مي کند و رسيدن تعداد وسايط نقليه سبک و سنگين کشور به 15 ميليون دستگاه، افزايش طولي و عرضي جاده هاي اصلي را درکشور براي همه مسئولان گوشزد مي کند.
آقاي اهري گفت : روزانه حدود500 وسايط نقليه سبک و سنگين تنها به جاده هاي آذربايجان شرقي افزوده مي شود و با اين حساب بايد روزانه بيش از يک کيلومتر جاده اصلي در استان ساخته شود.
او افزود: از لحاظ علمي عوامل ايجاد تصادف در جاده هاي ايران شامل 3 گروه عمده عوامل انساني، وسايط نقليه وجاده است، درحاليکه مطالعات جاده هاي آذربايجان شرقي نشان مي دهد که عوامل انساني يعني راننده مهمترين عوامل اين تصادفاتند .
معاون راه و ترابري تبريز گفت : اين يعني بي احتياطي و مراعات نکردن اصول راهنمايي و رانندگي که عامل نخست تصادفات استان و عامل دوم مسائل فني خودروهاي داخلي است که معمولا بيشترآنها مطابق استانداردهاي جهاني نيست ويا تردد برخي توليدات داخلي حتي مناسب با جاده هاي کشور نيست.
آقاي اهري افزود: عامل سوم تصادفات جاده ها هستند و اگر به کشورهاي توسعه يافته نگاه کنيد زيربناي توسعه آنها ساخت و توسعه راههاي زميني ، ريلي وگسترش خطوط هوايي است.
معاون راه و ترابري تبريز افزود : اکثرکشورهاي توسعه يافته به اين نتيجه رسيده اند که براي کاستن از تصادفات بايدکيلومترهاي اتوبانها ،آزاد راهها و در واقع بالا بردن سطح خدمت جاده ها مطابق استاندارد هاي تعريف شده علمي باشد.
مسئول ايمني و حريم راههاي تبريز نيز گفت: طبق استانداردها آزاد راهها با حريم120 متر 4 بانده يا 6 بانده اکنون در ورودي کلانشهرهاي جهان احداث شده اند که در کاستن تصادفات جاده اي بسيار موثرند و اگر به آمارتصادفات جاده اي پليس راه نگاه کنيم اکثر تصادفات جاده اي کشورمان در ورودي شهرها به ويژه کلانشهرها صورت مي گيرد.
آقاي خسروي افزود : در بحث ايمني و کنترل جاده ها ، طول و عرض جاده ها ، تعداد باند ، وضعيت رويه آسفالت ، نرده ،گارديل و انواع حفاظ همه و همه براي کاستن از تصادفات و کاهش تلفات احتمالي صورت مي گيرد و علائم افقي و عمودي در جاده ها رانندگان را در نحوه رانندگي هدايت مي کند.
او گفت : آمار پايانه هاي آذربايجان شرقي نشان مي دهد که 90 درصد راههاي اصلي و فرعي آذربايجان شرقي بويژه راههاي ورودي به کلانشهر تبريز دراکثر اوقات روز ترافيک سبک ونيمه سنگين دارد و واقعيت اين است که آذربايجان شرقي درتوسعه راههاي اصلي با چالشهاي زيادي رو به رو است.
فرمانده پليس راه آذربايجان شرقي هم با اشاره به اينکه در4 ماه نخست امسال 48 نفر بر اثر تصادف در جاده هاي استان کشته شده اند گفت : اين آمار 18 درصد کمتر از پارسال است ولي هنوز هم اين آمار بالاست.
سرهنگ فرجي افزود : نتايج بررسيهاي کارشناسي نشان مي دهد که در 75 درصد تصادفات جاده اي عوامل انساني ،14درصد غيراستاندارد بودن جاده ها و 11درصد نقص فني خودروها دخيلند و در عوامل جاده اي هم 8 درصد تاثيرعابران پياده ، 18درصد موتورسيکلتها و مابقي به دليل کنترل نشدن خودرو ، سرعت غيرمجاز و واژگوني و خروج از جاده ها دخالت دارند.
او گفت :حدود45 درصد تصادفات جاده اي آذربايجان شرقي درجاده هاي مواصلاتي ، فرعي و روستايي و 55 درصد آن در جاده هاي اصلي صورت مي گيرد و 60 درصد کشته شدگان در حين تصادفات و محل تصادف و 40 درصد هم در بيمارستانها صورت مي گيرد .
فرمانده پليس راه آذربايجان شرقي افزود : تخطي از سرعت مطمئنه ، توجه نکردن به علايم راهنمايي و رانندگي ، سبقت غير مجاز ، انحراف به چپ ، بي احتياطي و خواب آلودگي ، نقص فني خودرو و غير استاندار بودن برخي جاده ها همه و همه از علل اصلي تصادفات جاده اي استان هستند .
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي آذربايجان شرقي هم از سير نزولي تلفات ناشي از حوادث رانندگي در 5 سال متوالي خبر داد و گفت : از چند سال قبل طرحهاي مختلفي در راستاي آگاه سازي و فرهنگ سازي به طور گسترده از طريق رسانه ها در سطح جامعه صورت گرفت که خوشبختانه تاثير مثبت داشته اند.
آقاي پورپيغمبر افزود: در طرح نوروزي امسال شاهدکاهش 12 درصدي تلفات رانندگي نسبت به مدت مشابه پارسال بوديم .
او گفت: نيروهاي پليس راهنمايي ورانندگي درسطح استان با خودروهاي متخلف که به قوانين بي توجه بوده و با اقداماتي از قبيل سرعت غير مجاز ، سبقت غير مجاز ، توجه نکردن به جلو و رعايت فاصله طولي ،صحبت کردن با تلفن همراه و غيره موجب تخطي از قانون که منجر به تصادفات ناگوار مي شوند برخورد جدي مي کنند .
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي آذربايجان شرقي هم گفت : روزانه بين 400 تا 500 تصادف درون شهري در کلانشهر 2 ميليون نفري تبريز اتفاق مي افتد که معمولا با خسارتهاي مالي جزئي روبرو مي شوند .
آقاي پورپيغمبر افزود : سالانه بيش از 91 هزار گواهينامه رانندگي با احتساب گواهينامه هاي تعويضي و المثني درآذربايجان شرقي صادر مي شودکه اکثر آنها را رانندگي با خريد خودرو جديد شروع مي کنندکه معمولا بخشي ازتصادفات درون و برون شهري مربوط به اين رانندگان جديد است.
مديرکل صدا و سيماي آذربايجان شرقي هم با اشاره به اينکه آمارتصادفات جاده اي آذربايجان شرقي تکان دهنده است گفت : صدا و سيماي استان پس از 24 ساعته شدن تمرکز خاصي بر موضوعات فرهنگ سازي ترافيک دارد .
آقاي نواداد افزود: در آسيب شناسي تصادفات موضوع آگاه سازي و فرهنگ سازي بسيار مهم است و بايد سرمايه گذاري کلان در اين زمينه صورت گيرد.
او گفت: به برنامه سازان و تهيه کنندگان صدا وسيماي مرکزآذربايجان شرقي گوشزد شده است که در برنامه هاي متنوع راديويي و تلويزيوني بصورت مستقيم و غير مستقيم آگاهيهاي عمومي را درباره مراعات قوانين راهنمايي و رانندگي لحاظ کنند .
سازمان پزشکي قانوني کشور درسال 89 مجوز دفن 23 هزار و249 نفر را که بر اثر تصادفات رانندگي جان باخته بودند صادرکرد که بيشترين آمارکشته ها مربوط به آذرماه (17 درصد) و کمترين مربوط به اسفند ماه (منفي20 درصد) است.
طبق اعلام اين سازمان61درصدکشته ها مربوط به جاده هاي برون شهري،28 درصدجاده هاي درون شهري،10 درصد جاده هاي روستايي و مابقي هم نامعلوم است.
بررسيها نشان مي دهد79 درصد کشته ها ناشي از تصادفات را مردان و21 درصد را زنان تشکيل مي دهند که در زمان وقوع تصادف 42 درصد از افراد کشته شده راننده، 23 درصد عابر پياده و 33 درصد سرنشين بوده اند.

لينک مطلب (http://khabarkhodro.com/detail.asp?id=154786)

FL66
19 August 2011, 02:35 PM
به گزارش خبرخودرو ،کارشناس مرکز فوريت هاي پليسي 110 گفت‌: مهمترين عامل تصادفات و سوانح جاده اي 24 ساعت گذشته بي توجهي رانندگان به جلو بوده است .
سروان مجردي افزود : ‌بي توجهي به جلو 30 درصد ،‌انحراف به چپ 19 درصد ،‌ رعايت نکردن حق تقدم 17 درصد ،‌تخطي از سرعت مطمئنه 16 درصد ،‌خستگي و خواب آلودگي با 6 درصد مهمترين عوامل تصادفات جاده اي در اين مدت اعلام شده است .
وي گفت :‌34 درصد از اين تصادفات به واژگوني خودروها منجر شده و 6 درصد نيز ميان عابران پياده با وسايل نقليه بوده است .
سروان مجردي افزود:‌ از تعداد کل تصادفات به وقوع پيوسته در 24 ساعت گذشته 23 درصد فوتي و 77 درصد جرحي بوده است .

لينک مطلب (http://khabarkhodro.com/detail.asp?id=154868)

FL66
21 August 2011, 01:54 AM
به گزارش خبرخودرو ،تلفات ناشي از حوادث رانندگي در چهار ماه نخست امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 12 و نيم درصد کاهش يافت.
درصد مصدومان اين حوادث نيز در اين مدت، 6.9 درصد کاهش يافته است.
در چهار ماه نخست امسال، هفت هزار و 23 نفر در حوادث رانندگي، جان خود را از دست دادند. سال گذشته در اين مدت، هشت هزار و 30 نفر بر اثر تصادف کشته شدند.
پنج هزار و 456 نفر از کشته شدگان حوادث رانندگي چهار ماه ابتداي امسال، مرد و هزار و 567 نفر نيز زن بودند.
استان هاي تهران و البرز در مجموع با 753 نفر کشته، بيشترين آمار را در اين مدت در ميان استان هاي کشور داشتند و پس از آن، خراسان رضوي با 615 و فارس با 552 کشته قرار دارند.
استان ايلام با 43 کشته و پس از آن کهگيلويه و بويراحمد با 54 کشته استان هايي هستند که در چهار ماه نخست امسال کمترين تلفات حوادث رانندگي را داشته اند.
بيشترين درصد کاهش مرگ و مير ناشي از تصادفات در اين مدت با منفي 40 درصد در هرمزگان ديده مي شود.
اين استان در مدت زمان مشابه سال گذشته 206 کشته داشت که اين عدد امسال به 123 نفر رسيده است.
پس از هرمزگان بيشترين کاهش تلفات حوادث رانندگي به استان مرکزي اختصاص دارد که با 37.9 درصد کاهش از 272 نفر در سال گذشته به 169 نفر در امسال رسيده است.
در مجموع آمار تلفات حوادث رانندگي در 25 استان کشور کاهش يافته و در پنج استان باقي مانده نيز آمار تلفات بدون تغيير بوده و يا رشد بسيار کمي داشته است.
مصدومان حوادث رانندگي در چهار ماه نخست امسال که به پزشکي قانوني ارجاع شده اند، 103 هزار و 944 نفر بوده اند که اين رقم نيز نسبت به 111 هزار و 649 نفر مصدوم ارجاعي در مدت زمان مشابه سال گذشته 6.9 درصد کاهش يافته است.
در تير امسال، هزار و 968 نفر در حوادث رانندگي کشته شدند و اين آمار نسبت به دو هزار و 204 نفري که در تير سال گذشته کشته شدند 10.7 درصد کاهش نشان مي دهد. هزار و 538 نفر از کشته شدگان اين ماه مرد و 430 نفر زن بوده اند.
بالاترين آمار تلفات ناشي از تصادفات رانندگي تيرماه با 212 نفر در استان خراسان رضوي اتفاق افتاد.
پس از خراسان رضوي، استان تهران و البرز در مجموع‌ با 210 کشته و فارس با 141 کشته استان هاي دوم و سوم داراي بيشترين تلفات حوادث رانندگي هستند.
استان هاي کهگيلويه و بوير احمد و ايلام هر کدام با 11 کشته، استان هايي هستند که در تير امسال کمترين آمار تلفات رانندگي در آن ها به ثبت رسيده است.
تعداد مصدومان حوادث رانندگي تيرماه که به پزشکي قانوني ارجاع شده اند 5.4 درصد کاهش داشته است.
در تير امسال 27 هزار و 162 نفر به پزشکي قانوني مراجعه کردند در حالي که اين آمار در تير سال گذشته 28 هزار و 702 نفر بود.
بالاترين آمار ارجاعي مصدومان حوادث رانندگي تير امسال مربوط به استان تهران به همراه البرز با سه هزار و 352 نفر مصدوم بوده است.

FL66
21 August 2011, 07:08 PM
http://www.machinemag.com/imagenews/t-6-1421.jpg

مديرروابط عمومي مرکز اورژانس تهران گفت: بيشترين مأموريت هاي اين مرکز در سه روز گذشته با 570 مورد مربوط به تصادفات رانندگي بود .
عباسي با اعلام اينکه 545 مورد از اين تصادفات در محدوده شهري و 23 مورد در جاده ها رخ داده است ، افزود: ديگر موارد امدادرساني اورژانس تهران در اين مدت به ترتيب با 417 مورد مشکلات قلبي ، 202 مورد مشکلات تنفسي و 93 مورد مسموميت بود . وي با اشاره به اين که مأموران اورژانس تهران در سه روز گذشته در 3362 عمليات ، به 3008 بيمار امدادرساني کردند ، گفت : دراين مدت 33 هزار و 740 تماس تلفني با اورژانس تهران برقرار شد که 7342 مورد از اين تماس ها تماس مفيد درماني بود و به عمليات منتهي شد .
مديرروابط عمومي اورژانس تهران افزود: در اين مدت در مجموع 1156 عمليات اورژانس تهران به بستري و 1782 مورد نيز به درمان سرپايي بيماران منتهي شد . آقاي عباسي گفت: از مجموع عمليات اورژانس تهران در اين مدت ، علاوه بر اعزام آمبولانس ، 56 مورد امداد موتوري و چهار مورد امداد هوايي بود .

FL66
21 August 2011, 07:17 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66269.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، بنابر اعلام مرکز هدايت عمليات بحران (EOC)‌ اورژانس کشور در حوادث ويژه ترافيکي هفته گذشته 75 نفر از هموطنانمان کشته شدند.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ،‌ در 79 تصادف اين هفته 155 آمبولانس اعزام شد و 370 نفر نيز مجروح شدند.
بنابراين گزارش مهم‌ترين حوادث اين هفته تصادف سه دستگاه پرايد، وانت و تريلر در محور ايذه به اهواز در استان خوزستان، برخورد دو دستگاه پژو آردي و 206 در محور شهريار به جاده شهر قدس و تصادف دو دستگاه پرايد در محور کردان به برغان در استان تهران اعلام شد که در مجموع منجر به کشته شدن 4 نفر و مجروح شدن 18 نفر از هموطنانمان شد.
بنابر اعلام اورژانس کشور يکي نکات ايمني در طول سفر در حوادث جاده‌اي اينست که مسافران از حمل بارهاي سنگين و حجيم خارج از ابعاد اتومبيل و بيش از حد مجاز بپرهيزند.
برپايه اين گزارش به همراه داشتن جعبه کمک‌هاي اوليه، کپسول آتش‌نشاني، تجهيزات ايمني ترافيک مثل مثلث احتياط، چراغ قوه، همراه داشتن دفترچه بيمه و داروهاي مورد نياز بيماران در طول سفر ضروري است.
اين گزارش مي‌افزايد، رانندگان در حين رانندگي از کشيدن سيگار، صحبت کردن با تلفن همراه، خوردن و آشاميدن، مشاجره و شوخي به دليل کاهش تمرکز در حين رانندگي خودداري کرده و در صورت مصرف داروهايي که بر هوشياري و سرعت واکنش راننده تأثير منفي دارد از رانندگي خودداري کنند.

FL66
25 August 2011, 05:02 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66421.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو، رييس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي کشور از کشته شدن 75 نفر در ح وادث ويژه ترافيکي در هفته گذشته خبر داد و گفت : در اين مدت در 79 تصادف رانندگي ، 370 نفر نيز مصدوم شدند.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، معصومي افزود : 155 آمبولانس هم براي امداد رساني به مصدومان به محل حادثه اعزام شد. وي گفت : مهم‌ترين حوادث اين مدت مربوط به برخورد سه دستگاه خودرو پرايد ، وانت و تريلر در محور ايذه به اهواز در استان خوزستان ، برخورد دو دستگاه پژو آر دي و 206 در محور شهريار به جاده شهر قدس و برخورد دو دستگاه پرايد در محور کردان به برغان در استان تهران بود.
معصومي گفت : در اين سه حادثه چهارنفر کشته و 18 نفر مجروح شدند. رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي کشور از رانندگان خواست هنگام رانندگي از کشيدن سيگار، صحبت کردن با تلفن همراه ، خوردن و آشاميدن ، مشاجره و شوخي خودداري کنند و در صورت مصرف داروهايي که بر هوشياري و سرعت واکنش راننده تأثير منفي دارد ، رانندگي نکنند.
بنابر اعلام اورژانس کشور يکي از نکات ايمني براي جلوگيري از وقوع حوادث جاده‌اي ، پرهيز از حمل بارهاي سنگين و حجيم خارج از ابعاد اتومبيل و بيش از حد مجاز است. همراه داشتن جعبه کمک‌هاي اوليه ، کپسول آتش‌نشاني ، تجهيزات ايمني ترافيک از جمله مثلث احتياط ، چراغ قوه ، همراه داشتن دفترچه بيمه و داروهاي مورد نياز بيماران در هنگام سفر ضروري است.

FL66
25 August 2011, 05:03 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66423.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو، کميسيون ايمني راه هاي ايران با انتشار نسخه جديد راهبرد ايمني راه هاي کشور اعلام کرد در سال هاي دهه 1380 به طور ميانگين هر سال بيش از 23 هزار نفر از هموطنان در تصادف هاي رانندگي کشته شده اند.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، اين کميسيون با تاکيد بر ضرورت تقويت عزم ملي در جهت کاستن از تلفات و خسارت هاي تصادف رانندگي افزوده است : تصادف هاي رانندگي همچنين هر سال بيش از 700 هزار مصدوم بر جاي گذاشته است.
کميسيون ايمني راه ها با ابلاغ سند« راهبرد ملي ايمني راه هاي ايران» براي سال هاي دهه 1390، از دستگاه ها و موسسه هاي مربوط در وزارتخانه هاي راه و شهرسازي ، کشور، بهداشت، آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوري اطلاعات، صنايع (سازمان استاندارد) و از پليس راهنمايي و رانندگي، جمعيت هلال احمر و بيمه مرکزي خواسته است با تهيه برنامه هاي سالانه براي تحقق هدف ها و راهبردهاي تعيين شده ( در زمينه کاهش تلفات، صدمات و خسارت ها حوادث رانندگي) اقدام کنند و گزارش هر ساله خود را به اين کميسيون بفرستند. دبيرخانه کميسيون ايمني راه هاي ايران، در وزارت راه و ترابري، موظف شده است در چارچوب هدف هاي تعيين شده براي کاهش تلفات، صدمات و خسارت هاي حوادث رانندگي با مشارکت دستگاه هاي عضو، طرح هاي اجرايي پنجساله تهيه کند و هر سال گزارش ارزيابي وضعيت و اقدامات را ارائه کند.
نمودارهاي مندرج در سند « راهبرد ايمني راه هاي کشور» نشان مي دهد آمار فوت شدگان ناشي از حوادث رانندگي در سال هاي 1382 و 1383 هر سال بيش از 25 هزار نفر بوده است و در سال هاي 1384 و 1385 هر سال بيش از 27 هزار نفر در حوادث رانندگي در ايران کشته شده اند. آمار تلفات حوادث رانندگي در سال هاي 1386 به بعد تا حدي کنترل شد و در سال 1387به 23 هزار و 362 نفر رسيد.
هدف کمي راهبرد ملي ايمني راه هاي ايران اين است که سالانه 10 درصد از آمار تلفات رانندگي در کشور کاسته شود و شاخص تلفات رانندگي در ايران به ازاي هر 100 هزار نفر جمعيت کشور از 30 نفر در انتهاي سال 1388به 9 نفر در ابتداي سال 1400 برسد.

FL66
1 September 2011, 03:13 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66719.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، در 24 ساعت گذشته، مجموع کل تردد ثبت شده پنج ميليون و 743 هزار و 968 وسيله وسيله بوده که نسبت به روز گذشته 15 درصد افزايش داشته است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، ميانگين سرعت تردد در شبکه، 84 کيلومتر در ساعت بوده است . سهم وسايل نقليه سنگين 9 درصد و ساعت اوج تردد در 24 ساعت گذشته بين ساعت 18 تا 19 به ميزان 359 هزار و 51 وسيله است که هموطنان با آگاهي از اين موضوع مي توانند ساعت مناسبتري را براي سفر خود انتخاب کنند. ساعت کمترين تردد در 24 ساعت گذشته در طول روز بين ساعت 6 الي 7 به ميزان 161 هزار و 622 وسيله است.

محورهاي داراي بيشترين تردد وسايل نقليه در 24 ساعت گذشته : 1- آزادراه کرج – قزوين به ميزان صد و سه هزار و 390 وسيله 2- آزاد راه تهران - کرج به ميزان 103 هزار و 303 وسيله 3- آزادراه کرج – تهران به ميزان 91674 وسيله 4- آزادراه تهران – قم به ميزان 64020 وسيله 5- محورامامزاده هاشم – رشت به ميزان 59026 وسيله 6- آزادراه قزوين – رشت به ميزان 56584 وسيله 7- آزادراه رشت – قزوين به ميزان 55341 وسيله 8- محورشيراز – مرودشت به ميزان 45993 وسيله 9- محورقم – سلفچگان به ميزان 40803 وسيله 10- آزادراه قزوين – کرج به ميزان 39492 وسيله هموطنان براي آگاهي از آخرين وضع راه هاي کشور مي توانند به نشاني www.iran141.ir مراجعه کنند. هموطنان همچنين مي توانند با شماره تلفن هاي 88926668 و 84498666 تماس بگيرند و يا به شماره 1000141 پيامک ارسال و يا به صفحات 830 و831 پيام نماي شبکه دو سيما مراجعه کنند.

FL66
2 September 2011, 02:25 AM
به گزارش خبرخودرو ،جانشين راهنمايي و رانندگي کشور گفت: 600 نفر از هموطنان، در روزچهارشنبه - بر اثر تصادفات رانندگي کشته و زخمي شدند.
سردار سرتيپ مهري با اشاره به اوج سفرهاي دور دوم تابستاني افزود: از اين تعداد 59 نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.
وي توجه نداشتن به جلو، سرعت و سقبت غيرمجاز و خستگي و خواب آلودگي را از جمله بيشترين عوامل موثر در وقوع تصادفات فوتي و جرحي دو روز گذشته اعلام کرد.
جانشين راهنمايي و رانندگي کشور گفت: بيشترين ترددها در دو روز گذشته در محورهاي منتهي به استان هاي شمال کشور و شهرهاي زيارتي است .
سردار مهري افزود: اکنون وضع تردد در جاده هاي کشور مناسب است و محور چالوس به کرج و بالعکس بار ترافيکي نيمه سنگيني دارد.
وي درباره برخورد پليس با متخلفان و افزايش ايمني و آرامش بيشتر هموطنان در دو روز گذشته گفت: 12 هزار موتورسيکلت و خودرو در اين مدت توقيف شده است.
جانشين راهنمايي و رانندگي کشور افزود: بر اساس آمار سازمان پزشکي قانوني در شهريور پارسال، دو هزار و 449 نفر در حوادث رانندگي جان خود را از دست دادند.
جانشين پليس راهنمايي و رانندگي کشور مديريت سفر از مبدا تا مقصد، ايجاد شرايط مناسب براي رانندگي آرام و به دور از دغدغه، رعايت قوانين و مقررات، پرهيز از شتاب و عجله و توجه به توصيه هاي ترافيکي از طريق رسانه ملي را از رانندگان و سرنشينان خواستار شد.
براساس آمار سازمان پزشکي قانون در چهار ماه نخست امسال و پس از اجراي قانون جديد برخورد با متخلفان رانندگي، تعداد کشته هاي سوانح رانندگي در مقايسه با مدت مشابه پارسال، هزار و هفت نفر کاهش يافته است.
سالانه در کشورمان بر اثر تصادفات رانندگي 23 هزار نفر کشته و 280 هزار نفر مصدوم و مجروح مي شوند.

FL66
3 September 2011, 01:55 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66751.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، تونل شيرين سو درمحورقزوين – رشت به منظور نصب گالري درفضاي مياني تونل از فردا تا چهارشنبه 16شهريور روزها بين ساعت 7 تا 16 مسدود است، در زمان انسداد تردد وسايل نقليه ازطريق کنارگذر تونل انجام مي شود.
بزرگراه برازجان – دالکي – کنارتخته دراستان بوشهر به منظور احداث زيرگذر دسترسي به معادن دالکي کيلومتر 10 برازجان محدوده پليس راه ،از 5 شهريور بمدت 2 ماه تردد وسايل نقليه بامحدوديت و رعايت جوانب احتياط ازطريق مسيرانحرافي احداث شده بطول 200 متر انجام مي شود.

FL66
3 September 2011, 02:02 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66765.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت : 27 درصد از تصادفات جاده اي 24 ساعت گذشته به علت بي توجهي راننده به جلو مسير رخ داده است .
سرهنگ اسفندياري به مهمترين علل تصادفات جاده اي 24 ساعت گذشته اشاره کرد و افزود : در اين مدت 17 درصد از تصادفات جاده اي به علت تخطي از سرعت مطمئنه ، 17 درصد به علت انحراف به چپ خودروها ، 15 درصد به علت رعايت نکردن حق تقدم و چهار درصد نيز به علت خستگي و خواب آلودگي رانندگان رخ داده است .
وي اضافه کرد : علت 20 درصد از تصادفات جاده اي نيز ساير عوامل رانندگي گزارش شده است . سرهنگ اسفندياري گفت : در 24 ساعت گذشته 7 درصد از تصادفات جاده اي نيز برخورد وسايل نقليه با عابران پياده گزارش شده است .
وي افزود : همچنين در اين مدت 31 درصد از تصادفات جاده اي منجر به واژگوني وسايل نقليه شد .
معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور در ادامه به مهمترين تصادفات جاده اي 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت : در استان هرمزگان 55 کيلومتري محور بندرعباس - ميناب يک دستگاه خودرو وانت نيسان با يک دستگاه خودرو وانت پيکان برخورد کرد که بر اثر اين حادثه چهار نفر فوت و يک نفر مجروح شدند .
وي افزود:علت اين حادثه رانندگي نيز بي توجهي راننده خودرو وانت نيسان به جلو مسير گزارش شده است .

FL66
3 September 2011, 03:50 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66781.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، عضو هيئت مديره بيمه دي گفت : درصورت تصويب ديه 90 ميليون توماني ،‌ شرکت هاي بيمه ها 60 ميليون تومان را مي پذيرند اما براي 30 ميليون تومان مازاد بايد قرارداد جديد ببندند و نرخ جديد به بيمه شخص ثالث اضافه مي شود.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، بالازاده با اشاره به مشکلاتي که ممکن است افزايش نرخ ديه داشته باشد از جمله افزايش تعداد زندانيان ديه و فشار به بيمه ها ، گفت: هنوز ديه 90 ميليوني قطعيت ندارد و هيچ بيمه اي قرارداد 90 ميليون توماني ندارد اما اخبار اين موضوع بر سهام بيمه ها تأثير منفي داشته است.
بالازاده گفت : درصورت تصويب آن،‌ ممکن است بيمه ها به سمت شخص ثالث نروند و سياست هاي خود را تغيير دهند.
وي با اشاره به عملکرد بيمه دي افزود: بيمه دي در 5 ماه يکصد ميليارد تومان دارايي و درآمد جذب کرده است و قيمت سهام نيز بر خلاف ديگر بيمه ها روند صعودي داشته است.

FL66
3 September 2011, 03:54 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66783.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، رئيس مرکز مديريت راه هاي کشور گفت: در تعطيلات عيد فطر با تردد 21 ميليون و210 هزار وسيله نقليه رکورد جديدي در آمار تردد خودروها ثبت شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، طبيبي افزود: البته ثبت اين رقم به معني ثبت آمار سفرها نيست زيرا ممکن است وسايل نقليه از چند محور عبور کرده باشند.
وي گفت:600 ايستگاه ترافيک شماري در محورهاي کشور روز سه شنبه قبل از عيد فطر از ساعت 16 تا 19 در مجموع تردد360 هزار وسيله نقليه را شمارش کردند.
رئيس مرکز مديريت راه هاي کشور افزود: نهم شهريور نيز در ساعت 12 در اوج تردد360 هزار دستگاه وسيله نقليه شمارش شد.
آقاي طبيبي گفت: در روزعيد فطر هم نرخ جريان ترافيک ،399 دستگاه در ساعت بود که اين رقم در عيد نوروز 432 دستگاه ، نيمه شعبان410 دستگاه و در عيد مبعث 354 دستگاه وسيله نقليه در ساعت بوده است.
وي افزود: نرخ ساعتي ترافيک مقاطع مختلف جاده اي کشور در روز عيد فطر نسبت به عيد نوروز 5 درصد کاهش ، نيمه شعبان 3 درصد کاهش و عيد مبعث 13 درصد افزايش داشته است.
رئيس مرکز مديريت راه هاي کشور گفت: استان البرز با تردد 2122 وسيله نقليه در ساعت بيشترين بار ترافيکي را داشت که اين رقم پنج برابر ميانگين کشوري است . وي افزود: پس از آن ، تهران ،‌ مازندران ، فارس ، اصفهان ، مرکزي و گيلان رتبه هاي بعدي را به خود اختصاص دادند. آقاي طبيبي گفت: در روزعيد فطر ترافيک محور کرج ـ‌ قزوين نخستين بار با ثبت تردد 103 هزار و 900 وسيله نقليه بيشترين آمار تردد خودروها را در کشور به خود اختصاص داد.
وي گفت: بحراني ترين نقطه در محور قزوين ـ رشت منطقه منجيل بود که با همکاري عوامل راهنمايي و رانندگي مشکل ترافيکي اين منطقه رفع شد.
رئيس مرکز مديريت راه هاي کشور با اشاره به مراجعه هموطنان به سامانه هاي اين مرکز افزود: روزانه30 هزار تماس با سامانه گوياي 141 و سه هزار و400 بازديد از سايت اينترنتي مرکز مديريت راه هاي کشور داشتيم و نيز دو هزار پيامک به سامانه اترک (سامانه اطلاعات ترافيکي کشور) ارسال شد.

FL66
3 September 2011, 03:56 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66788.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو، معاون حمل‌ونقل و ترافيک شهرداري تهران از تشکيل «ستاد مهر» از 15 شهريور به منظور خدمات رساني گسترده تر و مديريت بهتر ترافيک همزمان با بازگشايي مدارس خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، سيد جعفر تشکري هاشمي با بيان اين مطلب اظهار کرد: هر ساله همزمان با آغاز مهرماه و بازگشايي مدارس و مراکز آموزشي ، شاهد افزايش سفرهاي شهري و به دنبال آن سنگين شدن ترافيک هستيم که براي مديريت بهتر ترافيک و خدمات رساني ناوگان حمل و نقل عمومي ، ستاد مهر تشکيل مي‌شود.
وي افزود: در اين راستا امسال نيز «ستاد مهر» از 15 شهريور تا 20 مهر تشکيل مي شود تا هماهنگي‌هاي لازم با نهادهاي مسئول و دخيل در امر ترافيک انجام شود.
تشکري هاشمي با بيان اينکه نخستين جلسه «ستاد مهر» فردا تشکيل مي‌شود، گفت : در اين جلسه نقش هريک از دستگاه ‌ها ابلاغ شده و هماهنگي لازم بين دستگاه ها صورت خواهد گرفت.
معاون شهردار تهران تصريح کرد: ايمن‌سازي حريم مدارس، سرويس مدارس، توسعه حمل‌ونقل عمومي، هماهنگي کامل با پليس راهنمايي و رانندگي براي مديريت ترافيک مهر و... از جمله موضوعاتي است که در «ستاد مهر» مورد تاکيد و پيگيري خواهد بود.
تشکري هاشمي خاطر نشان کرد: از خرداد، آماده سازي ناوگان حمل و نقل عمومي و تعمير و بازسازي ناوگان صورت گرفته است تا بتوانيم در مهرماه با نهايت ظرفيت و توان به شهروندان خدمات رساني کنيم.

FL66
4 September 2011, 04:24 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66804.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، مدير مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران گفت: ترافيک پايتخت در حال حاضر با600 دوربين کنترل مي‌شود.
فتاحي افزود: سامانه دوربين‌هاي نظارت تصويري بر ترافيک در چند سال اخير از آنالوگ به ديجيتال تغيير کرده که در ارتقاي عملکرد دوربين‌ها تأثير قابل توجهي داشته است.
وي گفت: با کمک دوربين‌هاي نظارت تصويري ، امکان اعزام سريع گروه‌هاي امدادي و جلوگيري از انسداد معابر هنگام وقوع تصادف و گزارش لحظه به لحظه وضع ترافيک شهر فراهم ‌شده است .
مدير مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران افزود: به منظور استفاده از دوربين‌هاي نظارت تصويري در زمان‌هايي مانند بارش‌هاي جوي يا ايام پرترافيک مانند هفته نخست مهر، ستادهاي ويژه در مرکز کنترل ترافيک تشکيل مي‌‌شود . وي گفت: تصاوير اين دوربين‌ها علاوه بر مرکز اصلي کنترل ترافيک در چهار مرکز کنترل ترافيک محلي نيز قابل مشاهده است.
فتاحي محل استقرار چهار مرکز کنترل ترافيک محلي را مناطق يک ، 4، 5 و 15 شهرداري برشمرد و افزود: مرکز منطقه يک کنترل ترافيک مناطق شمالي ، مرکز منطقه 4 ، مناطق شرقي ، مرکز منطقه 5 مناطق غربي ، شمال غرب و جنوب غرب و مرکز منطقه 15 نيز کنترل ترافيک مناطق جنوبي و جنوب شرق تهران را برعهده دارند.

FL66
5 September 2011, 06:54 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66898.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت : تعداد تصادفات فوتي 24 ساعت گذشته در مقايسه با مدت مشابه پارسال 14 درصد افزايش داشته است.
سرهنگ اسفندياري افزود : تعداد کشته شدگان حوادث رانندگي 24 ساعت گذشته نيز در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 22 درصد افزايش دارد .
معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت: تعداد تصادفات جرحي نيز در اين مدت در مقايسه با مدت مشابه پارسال 4 درصد افزايش داشته است . وي افزود:تعداد مجروحان نيز در مقايسه با مدت مشابه پارسال 2درصد افزايش دارد . سرهنگ اسفندياري در ادامه به مهمترين تصادفات جاده اي 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت : در استان کردستان 38 کيلومتري جاه قروه دو دستگاه خودرو سواري پژو آردي با يکديگر برخورد کردند که در اين حادثه سه نفر در محل فوت و سه نفر نيز مجروح شدند .
وي افزود : علت اين حادثه رانندگي نيز انحراف به چپ از جانب يکي از خودروهاي سواري پژو آردي گزارش شده است .
معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت : همچنين در استان گلستان، 22 کيلومتري جاده آق قلا يک دستگاه خودرو سواري پرايد به علت تخطي از سرعت مطمئنه واژگون شده است .
وي افزود : در اين حادثه رانندگي نيز دو نفر در محل حادثه فوت و سه نفر نيز مجروح شده اند .

FL66
5 September 2011, 06:56 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66899.JPG&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت : در 24 ساعت گذشته 33 درصد از تصادفات جاده اي منجر به واژگوني وسايل نقليه شده است .
سرهنگ اسفندياري به مهمترين علل تصادفات جاده اي در اين مدت اشاره کرد و افزود : 24 درصد از تصادفات به علت بي توجهي راننده به جلو ، 21 درصد به علت تخطي از سرعت مطمئنه ، 18 درصد به علت انحراف به چپ خودروها ، 14 درصد به علت رعايت نکردن حق تقدم و 2 درصد نيز به علت خستگي و خواب آلودگي رانندگان رخ داده است .
سرهنگ اسفندياري اضافه کرد : علت 21 درصد از تصادفات جاده اي نيز ساير عوامل گزارش شده است . معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت : همچنين در 24 ساعت گذشته 10 درصد از تصادفات جاده اي برخورد وسايل نقليه با عابران پياده گزارش شده است .

FL66
6 September 2011, 09:54 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66975.jpg&Width=260

به گزارش خبر خودرو ،نشست خبري رئيس پليس راه راهور ناجا با حضور جمعي از اصحاب رسانه با محوريت تشريح و تبيين اقدامات صورت گرفتهو برنامه هاي اجرائي آتي پليس راه راهور در باقيمانده تعطيلات تابستاني بر گزار شد .
در اين نشست سرهنگ مهماندار اظهار داشت : طرح تابستاني پليس راه راهور ناجا که از ابتداي تابستان سال جاري که به منظور مهيا نمودن سفري ايمن براي هموطنان آغاز شد تا پايان سفر هاي اين فصل ادامه خواهد داشت .
وي با بيان اينکه تاکنون اطلاع رساني هاي لازم توسط مسئولان پليس صورت گرفته است ، افزود : ارزيابي هاي انجام شده از سوي پليس براي آغاز دور دوم سفرهاي تابستاني به حقيقت پيوست ، به طوريکه از روز قبل ازعيد فطر شاهد اينگونه سفرها بوديم .
مهماندار تصريح کرد : در تعطيلات اخير موج سفرها در محورهاي شمالي کشور بيش از ساير جاده هاي کشور به چشم مي خورد که در راستايجلوگيري از ايجاد اختلال در امر عبور و مرور در اين محور ها پليس راه راهور ناجا سعي نمود تا حد امکان از يک طرفه کردن اين محورها خود داري شود .
اين مقام مسئول در ادامه سخنان خود در اين نشست با اشاره به اين نکته که در روزهاي اوج بازگشت مسافران از محورهاي شمالي به دليل تراکم بيش از حد خودرو ،نا گزير به يک طرفه کردن اين محور شديم ، گفت : مسير منجيل به دليل دو بانده شدن جاده براي ورود به شهر بيشترين فراواني تراکم را به خود اختصاص داد که با محدوديت هاي اعمال شده ترافيک تاحد قابل توجهي تسهيل شد .
وي در خصوص برخورد هاي صورت گرفته از سوي پليس براي ايجاد نظم در بزرگراههاي کشور افزود : در مجموع سه روز تعطيلات عيد سعيد فطر ،بيشترين تخلفات 48 3/487فقره جريمه نبستن کمر بند ايمني در صندلي عقب ،جريمه سرعت بيش از حد مجاز 518/3مورد ،و سرعت کمتر از حد مجاز نيز 727/636مورد را به خود اختصاص دادند که در نهايت 593/65دستگاه خودرو ازيک تا هفتادودو ساعت متوقف گرديد ند و در اين مدت 59226دستگاه موتور سيکلت نيز متوقف و به پارکينگ هدايت شدند .
مهماندار بيشترين علت تصادفات در ايام تعطيل تابستان را عدم توجه راننده به جلو دانست و خاطر نشان کرد : در اين ميان پس از تخلف ياد شده عمده حوادث مربوط به تخطي از سرعت 4/22، انحراف به چپ5/19،عدم رعايت حق تقدم 2/16،خستگي وخواب آلودگي 00/7 و ساير موارد 2/8 درصد رابه خود اختصاص دادند که در مجموع واژگوني وسيله نقليه در اين مدت 6/34درصد از حوادث جاده اي را از آن خود کرد .
وي سهم انواع سواري و وانت را از حوادث بوجود آمده در تعطيلات اخير را 56 درصد عنوان کرد و گفت : انواع موتور سيکلت 3/24،وسايل باربري 8/11، عابرين 2/6 و وسليط نقليه مسافر بري 7/1دراين مدت در ايجاد حوادث برون شهري دخيل بوده ا ند .
رئيس پليس راه راهور ناجا حادث شدن عمده تصادفات را بين ساعات 16 تا 20 هر روز دانست و اضافه کرد : در فصل تابستان بيشترين سرعت مربوط به يک دستگاه خودرو سواري بنز با 208کيلومتردر ساعت در محور شيراز –اصفهان به ثبت رسيد که با راننده آن برخوردو خودرو وي نيز متوقف شد و در مورد ديگر سرعت بيش از حد مجاز که در وسايط نقليه عمومي ، مربوط به يک دستگاه اتوبوس که با سرعتي بالغ بر 193 کيلومتردر ساعت در حال حرکت در محور شيراز – اصفهان به ثبت رسيد که با راننده آن نيز مطابق با قانون برخورد شد .
ايشان با بيان اينکه به طورمتوسط در سه روز تطعيل گذشته در هر ساعت 45 دستگاه خودرو در کشور متوقف شد ،اظهار داشت : 3226دستگاه خودرو متخلف در مدت زمان تعطيلات عيد فطرمتوقف شدند و در اين مدت علاوه بر دوربينهاي ثبت تخلف دور بينهاي نظارتي که با همکاري سازمان راهداري در حاده هاي کشور نصب شده اند نيز اقدام به ثبت تخلفات نمودند که قطعا برگه جريمه آن به متخلفان تحويل خواهد شد ضمن آنکه در اين مدت 20هزار برگه جريمه براي رانندگان خاطي صادر شده است .
مهماندار در ادامه نشست مطبوعاتي خود افزود : خوشبختانه در حوزه برون شهري پس اجراي قانون جديد راهنمائي و رانندگي شاهد کاهش تصادفات منجر به فوت بوده ايم به گونه اي که در اين ايام در 74فقره تصادف 104 نفر جان خود را از دست دادند .
وي اولويت هاي پليس در ادامه فصل تعطيلات را بر خورد جدي با متخلفان عنوان وتصريح کرد : از رانندگان در خواست مي شود صبر را سر لوحه کار خود در رانندگي قرار داده تا از ايجا سوانح در سطح جاده ها کاسته شود .
مهماندار از اعمال سخت گيري هر چه بيشتر بر بخش حمل و نقل عموي خبر داد و گفت : رانندگان اتوبوس ها تنها مجازبه سوار نمودن مسافر در درون پايانه ها هستند زيرا بيمه شخص ثالث مختص مسافراني است که از پايانه ها به اتوبوس سوارشده اند واز سوي ديگر راننده موظف به نظارت کامل بر استفاده مسافران از کمر بند ايمني در طول سفر خواهدبود که در صورت عدم تحقق آن راننده با دريافت برگه جريمه اعمال قانون خواهدشد .
رئيس پليس راه راهور ناجا بيان داشت : پليس راه راهور ناجا ضمن افزايش آگاهي به رانندگان تلاش دارد تا برگه جريمه در استانهاي پر ترددرا در زمان کوتاه تري به دست رانندگان برساند و آنچه در تابستان سال جاري بيش از گذشته مورد توجه پليس قرار گرفته ،کنترل هر چه بيشتر خودروهاي باربري است که برخي از پاسگاههاي مستقردر جاده ها موظف به اين کار خواهندپرداخت .
مهماندار کنترل نامحسوس را موجب افزايش ايمني در سطح جاده ها دانست .

FL66
6 September 2011, 09:56 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66981.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، رئيس پليس راهور تهران بزرگ گفت: بر اساس تصميمات امروز، افرادي که در داخل محورهاي مختلف، تصادف خسارتي مي کنند، براي سرعت در رسيدگي، مي توانند به مناطق مختلف راهنمايي و رانندگي مراجعه کنند.
به گزارش خبرنگار ما، سردار سرتيپ رحيمي در جمع خبرنگاران افزود: مناطق مختلف راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ آمادگي دارند در صورت توافق رانندگان، در داخل مناطق، کروکي تصادف را تنظيم کنند و تحويل رانندگان دهند. وي افزود: تصادف هاي خسارتي حتي اگر پايين تر يا بالاتر از مبلغ يک و نيم ميليون تومان باشد در صورت توافق، طرفين مي توانند به يکي از مناطق راهنمايي و رانندگي براي اخذ کروکي و جلوگيري از ترافيک مراجعه کنند. رئيس پليس راهور تهران بزرگ همچنين از افزايش جريمه هاي سرعت غيرمجاز به 30 هزار تومان خبر داد.
سردار رحيمي با بيان اينکه جريمه هاي 20 هزار توماني سرعت غيرمجاز در جاي خود باقي است، گفت: بر اساس قانون جديد افرادي که 30 تا 50 کيلومتر بيشتر از سرعت مجاز، سرعت دارند ضمن دريافت پنج نمره منفي، 30 هزار تومان نيز جريمه خواهند شد. وي افزود: افرادي هم که از 50 کيلومتر به بالا بيشتر از سرعت مجاز سرعت دارند، ضمن دريافت 10 نمره منفي 30 هزار تومان نيز جريمه خواهند شد. سردار رحيمي تأکيد کرد: رانندگاني هم که به طور همزمان سرعت، سبقت غيرمجاز و لايي کشي را داشته باشند علاوه بر جريمه و نمره منفي، گواهينامه آنان اخذ و خودرو توقيف مي شود.

FL66
6 September 2011, 09:57 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\66983.gif&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، رئيس پليس راهور تهران بزرگ گفت: از روز گذشته هر گونه تردد اتوبوس، کاميون و موتورسيکلت به داخل تونل توحيد ممنوع شد.
به گزارش خبرنگار ما، سردار سرتيپ رحيمي در جمع خبرنگاران با بيان اينکه تونل توحيد براي ما بسيار حائز اهميت است، افزود: اين تونل يکي از شاهراه هاي اصلي تهران است و بخش زيادي از ترافيک را حل کرده است. وي با اشاره به محاسن زياد اين تونل گفت: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد کاهش 48 درصدي وقوع حوادث داخل تونل توحيد هستيم.
سردار رحيمي با بيان اينکه يک سري ايرادهاي جزئي در داخل تونل براي جلوگيري از حوادث وجود داشت، گفت: با جلساتي که با شهرداري تهران برگزار شد، اين ايرادها نيز رفع شد. رئيس پليس راهور تهران بزرگ تأکيد کرد: اگر افرادي با اين وسايل نقليه (موتور، اتوبوس و کاميون) وارد تونل توحيد شوند، اعمال مقررات در خصوص آنان صورت خواهد گرفت. سردار رحيمي با بيان اينکه در مبادي ورودي و خروجي تونل توحيد تابلوهايي در خصوص ممنوعيت اين وسايل نقليه کار گذاشته شده است، افزود: مأموران راهنمايي و رانندگي نيز در اين مبادي، موتورسيکلت، اتوبوس و کاميون را به اطراف تونل هدايت مي کنند.
سردار رحيمي اجراي اين طرح را دائمي خواند و گفت: شهرداري تهران نيز با دوربين هاي ثبت تخلفات، کنترل خط اضطرار داخل تونل را آغاز کرده است. وي افزود: خط اضطرار داخل تونل توحيد؛ قسمت منتهي اليه سمت راست است که براي خودروهاي امدادي در نظر گرفته شده است، اما در بسياري از موارد ديگر خودروها از اين خط عبور مي کنند.
سردار رحيمي تأکيد کرد: براي جلوگيري از تخلف و باز بودن اين خط، دوربين هايي کار گذاشته شده است که تخلفات را ضبط مي کند و افرادي که از خط اضطرار عبور مي کنند، ضمن جريمه 20 هزار توماني، چهار نمره منفي به عنوان عبور از محل ممنوع دريافت خواهند کرد.
رئيس پليس راهور تهران بزرگ درباره ايمن سازي و افزايش ايمني در تونل توحيد گفت: در توافق با شهرداري مقرر شد دو دستگاه آمبولانس و دو دستگاه خودروي آتش نشاني، در مبادي ورودي تونل توحيد مستقر شود. سردار رحيمي افزود: همچنين از روز گذشته، پليس مخصوص تونل در محل استقرار يافته است و براي تأمين پوشش تلفن همراه مقرر شد آنتن هاي BTS براي ارتباط هر چه بهتر تلفن همراه در داخل تونل نصب شود که البته مکالمات تلفني براي سرنشينان خودرو غير از راننده خواهد بود.

FL66
7 September 2011, 02:34 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67005.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران گفت : 40 گروه به صورت شبانه روزي از اوايل شهريور چراغ هاي راهنمايي و رانندگي را بررسي مي کنند تا شاهد بروز گره هاي ترافيکي نباشيم.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، بهروز افزود: اين گروه ها تعمير و نگهداري چراغ هاي راهنمايي ، دوربين هاي نظارتي و سيستم هاي هوشمند را انجام مي دهند.
وي گفت: براي مديريت دقيق تر ترافيک سيستم هاي خودکار ثبت تخلفات سرعت ، ورود به محدوده طرح ترافيک و دوربين هاي نظارتي نيز به طور کامل مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

FL66
7 September 2011, 02:37 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67011.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ، رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور از اجراي طرح هاي متنوع براي توسعه مديريت هوشمند ترافيک در جاده هاي کشور خبر داد و گفت: اين طرح ها از 2 سال پيش آغاز شده است و هدف ما مديريت بهتر ترافيک، مديريت زمان، افزايش ايمني تردد و کاهش سوانح جاده اي است که اميدواريم روزي اين سوانح به صفر برسد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، شهريار افندي زاده افزود: مرکز مديريت راههاي کشور در 11 مرکز استان راه اندازي شده است و تا پايان سال به 21 استان مي رسد.
وي گفت: اطلاعات جاده هاي کشور به صورت تصويري و از طريق سيستم هاي ارتباطي فيبر نوري و ماهواره اي منتقل مي شود که يکي از ابزارهاي آن نصب دوربين هاي نظارت تصويري است که تا پايان گذشته 131 دوربين در راههاي شرياني کشور نصب شده است و امسال حدود 100 دوربين هم اضافه مي شود.
افندي زاده همچنين از نصب ترافيک شمار يا ترددشمار در جاده هاي مهم کشور خبر داد و افزود: تاکنون 460 دستگاه تردد شمار نصب شده است و امسال هم 140 دستگاه ديگر نصب مي شود تا به 600 دستگاه برسد.
معاون وزير راه و شهرسازي همچنين از طرح سامانه هاي توزين در حال حرکت در جاده هاي کشور خبر داد و گفت: تناژ بار کاميون ها بايد در ميزان هاي مشخصي باشد تا به روکش آسفالت جاده ها و پل ها آسيب نزند و با اين طرح تلاش مي کنيم کاميون ها را بدون نياز به توقف در پاسگاه ها از نظر وزن بار کنترل کنيم و اگر بار آنها بيش از حد استاندارد باشد متوقف خواهد شد.
وي افزود: 7 سيستم توزين در حال حرکت تا پايان سال گذشته راه اندازي شده است و امسال هم 15 سيستم اضافه خواهد شد.
افندي زاده درباره سيستم ثبت تخلف سرعت خودروها خبر داد و گفت: اين سيستم که 188 دستگاه آن نصب شده است و امسال هم 80 دستگاه نصب مي شود، مي تواند ميزان سرعت وسائل نقليه را بدون توقف و در حال حرکت کنترل کند.
وي اظهار داشت: طرح ديگر سيستم اطلاع رساني با تابلوهاي پيام هاي متغير است که 136 مورد نصب شده است و 65 تابلو ديگر نصب خواهد شد.
افندي زاده گفت: اين تابلوها به صورت آنلاين درباره وضع جاده ها اطلاع رساني مي کنند تا شهروندان به طور دقيق تصميم گيري کنند.
وي افزود: هواشناسي جاده اي هم در جاده ها و گردنه ها و محورهاي حساس ايجاد مي شود و 56 دستگاه با همکاري سازمان هواشناسي کشور نصب خواهد شد.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور گفت: از کارهاي ديگري که در اين چارچوب انجام مي شود ادامه نصب تابلوهاي سرعت نما است که به افزايش ايمني تردد و تعيين سرعت مطمئنه کمک مي کند که 450 مورد تا پايان سال گذشته نصب شده است و 150 تابلو هم امسال نصب خواهد شد.
وي از طرح هوشمندسازي تونل ها هم خبر داد و افزود: سامانه هاي الکترونيک براي دريافت عوارض هم در راه است که هم اکنون در آزادراه تهران- قم نصب مي شود و در آينده در آزادراههاي تهران- قزوين و همچنين تبريز نصب خواهد شد.

FL66
9 September 2011, 05:26 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67079.jpg&Width=260

به گزارش خبر خودرو، مدير بيمه اتومبيل بيمه ايران از ارسال لايحه قوه قضاييه براي تسهيل در پرداخت نرخ ديه خبرداد و گفت: قرار است قوه قضاييه براي تسهيل در پرداخت ديه از طريق شرکت بيمه لايحه اي را به مجلس ارائه دهد تا مشکل دريافت و پرداخت ديه حل شود.
شعباني در دامه گفتگو با خبر نگار خبر خودرو گفت: در رابطه با نرخ ديه به تازگي کميسيون قضايي مجلس جلسه اي با حضور نمايندگان بيمه و کارشناسان مربوطه تشکيل داده و همچنين جلساتي نيزبا نمايندگان قوه قضاييه برگزار تا موضوع را پيگيري کنند.
وي افزود: در اين جلسه بر اين امر تاکيد شد که افراد مستحق دريافت ديه بايد حق واقعي خود را بگيرند و از طرفي هم نرخ ديه بايدبه گونه اي باشد که پرداخت کنندگان براي پراخت آن مشکلي نداشته باشند.
وي تصريح کرد: بر همين اساس نمايندگان مجلس مقرر کرده اند قوه قضاييه با همکاري بيمه لايحه و پيشنهاداتي براي تسهيل در پرداخت نرخ ديه از طريق بيمه به مجلس ارائه دهند.
وي در خصوص نرخ اعلام شده از سوي قوه قضاييه گفت: اين نرخ هنوز ابلاغ نشده است وبايد براي پرداخت اين مبلغ چاره انديشي کرد زيرا اين مبلغ قابليت اجرايي ندارد.
مدير بيمه اتومبيل بيمه ايران افزود: شرکت هاي بيمه هرگونه رايزني را انجام خواهند داد تا اين نرخ اصلاح شود.
شعباني در پايان گفت: پرداخت اين نرخ ديه باعث ورشکستگي اکثر شرکت هاي بيمه گذار خواهد شد به همين منظور درصدد هستيم هرچه زودتر اين نرخ را کاهش دهيم مگر اينکه قيمت بيمه شخص ثالث تقريباً دو يا سه برابر شود که در آن صورت افراد رغبتي به استفاده از اين گونه بيمه ها نشان نمي دهند.

FL66
9 September 2011, 05:49 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67093.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو، مديرعامل شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران گفت: بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته امسال سامانه ثبت تخلفات بايد در60 تقاطع شهر ايجاد شود .
آقاي بهروز با اشاره به همکاري پليس راهور ابراز اميدواري کرد اين مهم محقق شود و کارهاي اجرايي آن سريع تر پيش رود.
وي گفت: سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز در دو تقاطع شهر در حال نصب است و اوايل مهر به بهره برداري مي رسد.
مديرعامل شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران افزود: اين سامانه در دو تقاطع منطقه 3 نيز در حال ايجاد است که به زودي به بهره برداري مي رسد.
آقاي بهروز گفت: پيش از بهره برداري از اين سامانه ها ، اطلاع رساني گسترده صورت مي گيرد و در اوايل نيز به صورت ارشادي برگه ثبت تخلف براي متخلفان ارسال و بعد جريمه اعمال مي شود.
وي ادامه داد: بي توجهي برخي رانندگان و عبور از چراغ قرمز منجر به بروز تصادف و حوادث ناخوشايندي مي شود که اميدواريم با اجراي طرح ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز از ميزان اين تخلفات کاسته شود و همه رانندگان خود را موظف بدانند که به محض زرد شدن چراغ ، پشت خط عابر پياده توقف کنند تا عابران بتوانند بدون خطر و به راحتي از تقاطع عبور کنند.

FL66
9 September 2011, 05:50 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67092.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو ،رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ابراز اميدواري کرد تا سال آينده ،10 هزار کيلومتر از جاده هاي کشور هوشمندسازي شود.
آقاي افندي زادهافزود: هوشمندسازي جاده ها کمک زيادي به کنترل و مديريت جاده ها مي کند که اين کار در برخي جاده ها آغاز شده است.
وي درباره علائم در جاده هاي کشور گفت: از چند سال گذشته هر ساله حدود100 ميليارد تومان براي تجهيز راه ها به علائم هزينه کرده ايم و اين ادامه خواهد داشت.
معاون وزير راه و شهرسازي افزود: هم اکنون133 دوربين تصويري فقط وزارت راه و شهرسازي در جاده هاي کشور نصب کرده است که با همکاري پليس اين دوربين ها نيز افزايش خواهد يافت.
آقاي افندي زاده ادامه داد: به طور مثال در تعطيلات عيد سعيد فطر با استفاده از اين دوربين ها راه هاي کشور به ويژه جاده هاي شمالي به خوبي مديريت شد.
وي گفت: حدود100 دوربين تا پايان سال در جاده ها به ويژه جاده هاي پر تردد اضافه خواهد شد.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي به نصب دستگاه هاي ترددشمار درجاده ها هم اشاره کرد و افزود: حدود46 دستگاه ترددشمار نيز در جاده ها نصب شده که تا پايان سال به600 دستگاه خواهد رسيد.
آقاي افندي زاده گفت: با استفاده از اين دستگاه مي توانيم تعداد عبور و مرور خودروها را به تفکيک مشخص کنيم.
معاون وزير راه و شهرسازي درباره دوربين هاي ثبت سرعت هم گفت: هم اکنون پنج هزار کيلومتر از جاده هاي کشور به اين دوربين ها مجهز شده اند که امسال نيز هزار کيلومتر از جاده ها به دوربين مجهزخواهند شد.
آقاي افندي زاده اضافه کرد: اين دوربين ها بيشتر در جاده هاي اصلي که حدود 26 هزار کيلومتر است نصب خواهد شد.
وي به نصب تابلوهاي پيام متغير در جاده ها هم اشاره کرد و گفت: هم کنون حدود100 نوع از اين تابلوها درجاده ها نصب شده است و تا پايان سال 50 تابلوي ديگر اضافه خواهد شد.

FL66
11 September 2011, 03:01 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67179.jpg&Width=260

به گزارش خبر خودرو ، عضو کميسيون حقوقي قضائي مجلس شوراي اسلامي در خصوص نرخ ديه 90 ميليون توماني اعلام شده از سوي رياست قوه قضائيه کشور اظهار داشت : تعيين نرخ ديه از سوي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي صورت نگرفته است .
علي اسلامي پناه در ادامه گفتگو با خبر نگار خبر خودرو ، گفت : بر اساس قانون مجازات اسلامي هر ساله قوه قضائيه با توجه به اقلام 6 گانه و بهاي انها مجاز به افزايش نرخ ديه است که تا سال 90 قوه قضائيه با اين اختيار عمل اقدام به افزايش 10 تا 15 درصدي نرخ ديه مي نمود .
وي با بيان اينکه شرکتهاي بيمهگذار نيز با توجه به اين قاعده اقدام به افزايش نرخ فروش بيمه نامه مي کردند ، افزود : مردم با توجه به اصلي که سالها در نرخ بيمه به وجود داشت تغيير قيمت را به راحتي مي پذيرفتند و تقريبا يک پذيرش عمومي را در اين امر شاهد بوديم .
نماينده مردم جيرفت ياد اور شد : در سال جاري بر خلاف روال سال هاي اخير قوه قضائيه به يک باره اقدام به افزايش دو برابري نرخ ديه نمود و اين افزايش باعث گرديد تا شرکت هاي بيمه گر از پرداخت کامل ديه 90 ميليوني با احتساب حق بيمه پرداخت شده از سوي بيمه گذاران خوداري نموده و تنها به پرداخت 60 ميليون از نرخ بيمه اکتفا کنند .
اسلامي پناه در ادامه سخنان خود در گفت : شرکتهاي بيمه گر خواهان افزايش نرخ حق بيمه بوده اند که قطعا با توجه به وضع اقتصادي موجود اين کار امکان پذير نبود ه و مردم توان پرداخت مابه التفاوت نرخ بيمه را نخواهند داشت .
وي خاطر نشان ساخت : مقامات قوه قضائيه در افزايش نرخ ديه بايد توان مالي مردم رانيز مد نظر قرار دهند زيرا در صورت توجه به اين نکته تعداد زيادي از دارندگان خودرو با مشکل مواجه خواهند گشت .
ايشان از اختيار عمل دولت در تجديد نظر در اين مورد خبر داد وتصريح کرد : چنانچه دولت لايحه اي در ارتباط با تعديل قانون افزايش نرخ ديه به مجلس تقديم کند ، مجلس شوراي اسلامي نيز در اين زمينه اقدامات لازم را صورت خواهد داد .

FL66
12 September 2011, 05:07 AM
به گزارش خبرخودرو، حوادث ويژه ترافيکي هفته گذشته 57 کشته و550 مجروح داشت.
رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي کشور افزود: دراين مدت 115 حادثه ويژه ترافيکي در جاده هاي کشور رخ داد که در مجموع 190 دستگاه آمبولانس اورژانس پيش بيمارستاني براي امدادرساني به مصدمان به محل اين حوادث اعزام شد .
آقاي معصومي کمترين زمان رسيدن آمبولانس به محل اين حوادث را ، دو دقيقه و بيشترين زمان را ، هفت دقيقه اعلام کرد .
وي گفت: مهم ترين حوادث ترافيکي هفته گذشته واژگوني يک دستگاه اتوبوس در محور سبزوار به شاهرود در استان سمنان ، واژگوني يک دستگاه وانت در محور شيراز به گويم در استان فارس ، تصادف دو دستگاه اتوبوس و پژو در محور چناران به قوچان و برخورد دو دستگاه پيکان و پژو در محور تربيت حيدريه به دولت آباد در استان خراسان رضوي بود .
رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي کشور افزود: اين حوادث منجر به کشته شدن پنج نفر و مجروح شدن 46 نفر شد.
آقاي معصومي گفت: از نکات ايمني براي جلوگيري از وقوع حوادث جاده‌اي ، خودداري از حمل بارهاي سنگين و حجيم خارج از ابعاد خودرو و بيش از حد مجاز است .
بنابراعلام مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي کشور همراه داشتن جعبه کمک‌هاي اوليه ، کپسول آتش‌نشاني ، تجهيزات ايمني ترافيک مانند مثلث احتياط ، چراغ قوه ، دفترچه بيمه و داروهاي مورد نياز بيماران را هنگام سفر ضروري دانست .

FL66
14 September 2011, 04:47 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67363.jpg&Width=260

به گزارش خبر خودرو،مدير بيمه هاي اتومبيل بيمه ايران افزايش نرخ ديه را موجب کاهش ميزان بيمه نامه ها و در پي آن افزايش تعداد زندانيان حوادث و سوانح رانندگي اعلام کرد و گفت:افزايش نرخ ديه قطعاٌ مشکلاتي را براي دارندگان وسائط نقليه ايجاد خواهد نمود.
علي شعباني در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ضمن بيان اينکه مالکان وسائط نقليه توان پرداخت حق بيمه متناسب با نرخ ديه پيشنهادي را ندارند افزود:افزايش اين نرخ مشکل خاصي را متوجه شرکت هاي بيمه گر نخواهد کرد. و تنها دارندگان وسائط نقليه را دچار معضل مي کند.
وي ارائه خدمات بيمه اي را از وظايف شرکت هاي بيمه گر اعلام کرد و ابراز داشت:در صورتي که نرخ ديه افزايش يابد ،تقاضا جهت اخذ بيمه نامه به صورت قابل ملاحظه اي کاهش مي بايد و در اين صورت نيز شرکت هاي بيمه گر هيچگونه تعهدي جهت اعطاي تسهيلات به مالکان وسايل نقليه اي که اقدام به اخذ بيمه نامه ننموده اند،ندارد.
مدير بيمه هاي اتومبيل بيمه ايران در ادامه با اعلام اينکه تاکنون ابلاغيه اي در راستاي افزايش نرخ ديه از سوي مسئولين مربوطه به شرکت هاي بيمه گر ارسال نشده است اظهار داشت:هم اکنون زمان مناسبي جهت اجراي اين امر نيست .چراکه در حال حاضر مردم به دليل اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها با مشکلات اقتصادي فراواني روبرو شده اند و تحقق اين امر مشکلات مردم را دوچندان خواهد نمود.
وي با اشاره به افزايش روزافزون حوادث و سوانح رانندگي بيان داشت: با توجه به اينکه در پي هر حادثه رانندگي،زيان ديده درصدد احقاق حق خود خواهند بود مي توان گفت ،افزايش نرخ ديه موجب افزايش تعداد پرونده هاي محاکم قضايي مي شود.
شعباني در پايان عدم آسودگي خاطر رانندگان در خصوص تهيه بيمه نامه را موجب افزايش تشويش و اضطراب آنان هنگام رانندگي و در نهايت وقوع سوانح رانندگي دانست و خاطرنشان کرد:مسئولين مربوطه در اين راستا مي توانند اقداماتي را از جمله افزايش تدريجي نرخ ديه در دستور کار خود قرار دهند.

FL66
15 September 2011, 07:46 PM
به گزارش خبرخودرو ، رئيس پليس راه راهور ناجا کشور از کاهش 14درصدي حوادث جاده اي کشور در پنج ماه گذشته خبر داد.

سرهنگ محمدرضا مهماندار با بيان اين که حجم زيادي از سفرها بعداز پايان ماه مبارک رمضان ونزديک شدن به پايان شهريورماه است افزود: اگر هموطناني که قصد سفر دارند با صبر و حوصله و بدون عجله وشتاب رانندگي کنند تصادفات کمتر خواهد شد.
وي سرعت غيرمجاز ، سبقت غير مجاز و خستگي و خواب آلودگي در هنگام رانندگي را مهمترين علل حوادث جاده اي اعلام کرد و از هموطنان خواست در هنگام رانندگي به قوانين پايبند باشند.

FL66
16 September 2011, 06:27 PM
فارس - رئيس مرکز شماره گذاري پليس راهور ناجا از آمادگي پليس براي خروج خودروهاي فرسوده سنگين و نيمه سنگين در سراسر کشور خبر داد.

سرهنگ احمد رستمي اظهار داشت: برابر قانون سياست‌گذاري خروج خودروهاي فرسوده بر عهده ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت است و پليس راهنمايي و رانندگي ناجا فرايند قانوني اسقاط را بر اساس آيين نامه جديد راهنمايي و رانندگي را دنبال مي‌کند.

وي گفت: سال گذشته بيشتر برنامه‌ريزي‌ها بر روي اسقاط خودروهاي سواري متمرکز بود که طي آن حدود يک ميليون وسيله نقليه سبک و وانت بار از شبکه خارج و از تسهيلات دولتي استفاده کردند اما در سال جاري ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت در جلساتي که با پليس راهنمايي و رانندگي برگزار کرد برنامه‌ها را به سمت اسقاط خودروهاي نيمه سنگين و سنگين هدايت کرده است.

رستمي ادامه داد:‌ در برنامه ريزي صورت گرفته اتوبوس ها و کاميون‌ها در رتبه خودروهاي سنگين و ميني‌بوس، ون و کاميونت در رتبه خودروهاي نيمه سنگين قرار گرفته‌اند.

وي بيان داشت: هم اکنون پليس راهنمايي و رانندگي در تمامي استان‌ها به ويژه تهران آمادگي کامل را براي خروج خودروهاي فرسوده سنگين و نيمه سنگين دارا است.

رستمي در پاسخ به اين سوال که آيا هم اکنون طرح ممنوعيت تردد در دستور کار قرار دارد يا خير گفت: بر اساس دستور مجلس طرح ممنوعيت تردد خودروهاي فرسوده مسکوت مانده و هم اکنون ماموران اجرايي پليس راهنمايي و رانندگي درون شهري تنها با خودروهايي که داراي نقص فني مستمر هستند برخورد خواهند کرد.

وي بيان داشت: اگر خودرويي با اين شرايط ملاحظه شود علاوه بر اعمال قانون، متوقف و به تعميرگاه اعزام خواهد شد.

رئيس مرکز شماره گذاري پليس راهور ادامه داد: اين برخورد تنها مختص خودروهايي با سن بالا نيست بلکه تمام خودروهايي که از شماره گذاري آنها 5 سال مي‌گذرد و داراي نقص فني مستمر هستند جزء طرح محسوب مي‌شوند.

وي اظهار داشت: بسياري از مالکان خودروهاي فرسوده منتظر تسهيلات دولتي هستند لذا ضروري است با توجه به اهميت و جايگاه حمل و نقل باري و مسافربري و نقشي که در اقتصاد ايفا مي‌کند اعتبارات لازم تامين شود و هر روز شاهد حجم بيشتري از خودروهاي فرسوده از شبکه حمل و نقل باشيم.

FL66
16 September 2011, 06:30 PM
خبرگزاري فارس: رئيس پليس ترافيک شهري کشور گفت: براساس آمار، 15 تا 25 درصد تصادفات مربوط به خودروهاي سنگين است که اين وسايل نقليه در حوادث شبانه شهري نيز نقش چشم‌گيري دارند.

سرهنگ محسن مهرايي اظهار داشت: طبق قانون خودروهاي سنگين (کاميون‌‌ها، کاميونت‌ها و اتوبوس‌ها) از ساعت 10 شب تا 5 صبح مجوز تردد در شهر را دارند و به همين دليل تيم‌هاي گشت پليس در نقاط مختلف شهر موظف به کنترل تردد خودروهاي سنگين هستند.

وي ادامه داد: بر اساس آمار، 15 تا 25 درصد تصادفات مربوط به خودروهاي سنگين است که اين وسايل نقليه در حوادث شبانه شهري نيز نقش چشم‌گيري دارند.

مهرايي گفت: براساس قانون جديد راهنمايي و رانندگي، وسايل نقليه سنگين موظف به رعايت بيشتر ايمني حمل‌ونقل جاده‌اي و حمل بار هستند که اگر اين موارد از سوي آنها رعايت نشود با اعمال قانون روبه‌رو خواهند شد. به نحوي که عدم رعايت حدمجاز بار 8 نمره منفي و 30 کيلومتر بالاتر از سرعت مجاز نيز 10 نمره منفي براي آنها به همراه خواهد داشت.

رئيس پليس ترافيک شهري کشور افزود: اگر اين دو تخلف از سوي رانندگان به طور همزمان صورت گيرد، علاوه بر جريمه و کسب نمره منفي، خودرو به مدت سه روز توقيف و اعمال قانون خواهد شد.

مهرايي همچنين در خصوص اينکه آيا تخليه بار توسط خودروهاي سنگين در مناطق مسکوني و مشکلاتي که براي شهروندان ايجاد مي کنند، ‌از نظر قانوني خلاف است يا خير، با بيان اينکه اين موضوع محوريتي در کار پليس راهور ندارد، گفت: اگر تخليه بار در ساعات پاياني شب براي شهروندان مزاحمت ايجاد کند، شهروندان مي توانند از طريق سامانه 110 شکايت خود را ارائه کنند و از طريق کلانتري ها پيگير موضوع باشند.

FL66
18 September 2011, 03:41 PM
http://khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\67540.jpg&Width=260

به گزارش خبرخودرو، معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت:تعداد تصادفات فوتي در جاده ها 24 ساعت گذشته در مقايسه با مدت مشابه پارسال 14 درصد کاهش داشته است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، سرهنگ اسفندياري افزود : تعداد کشته شدگان حوادث رانندگي هم در اين مدت در مقايسه با مدت مشابه پارسال 18 درصد کاهش نشان مي دهد .
معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور گفت: تعداد تصادفات جرحي 24 ساعت گذشته در مقايسه با مدت مشابه پارسال 11 درصد افزايش داشته است . وي افزود :تعداد مجروحان هم در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزايش داشته است .
سرهنگ اسفندياري در ادامه به واژگوني خودروها در 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت : 31 درصد از تصادفات جاده اي منجر به واژگوني وسايل نقليه شده است .
وي همچنين به برخورد وسايل نقليه با عابران پياده اشاره کرد و گفت : در 24 ساعت گذشته 9 درصد از تصادفات جاده اي برخورد وسايل نقليه با عابران پياده گزارش شده است .

FL66
19 September 2011, 02:01 PM
موج - مشاور انجمن خودروسازان ايران گفت: متاسفانه اظهاراتي مبني بر استاندارد ‌نبودن خودرو‌هاي داخلي از سوي برخي افراد مسئول مطرح مي‌شود كه هيچ مبناي علمي و كارشناسي ندارد.داوود ميرخاني رشتي با بيان اين مطلب و با اشاره به برخي اظهارات مبني بر خطرزا و عامل مرگ و مير ‌بودن برخي خودروهاي داخلي، اظهار داشت: در حال حاضر استاندارد يورو2 اتحاديه‌ اروپا شامل 55 دايركتيو بر صنعت خودروسازي كشور حاكم است.وي با بيان اين‌كه چهار مورد از اين استاندارد‌ها مربوط به سوخت و آلايندگي و 51 مورد مربوط به استاندارد‌هاي فني و ايمني مانند ترمز، موتور، تست تصادف و غيره است، تصريح كرد: بنابراين در اين شرايط هيچ خودروي غيراستانداردي در كشور توليد نمي‌شود و دلايل آمار بالاي تصادفات جاده‌اي را در جاي ديگري بايد جست‌وجو كرد.ميرخاني رشتي ادامه داد: در شرايطي كه خودروهاي توليدي در ايران استاندارد اجباري اتحاديه‌ اروپا را پاس مي‌كند، خيابان‌ها و جاده‌هاي كشور نيز در حوزه‌هاي مختلفي چون شيب، قوس پيچ و شانه خاكي جاده بايد در حد استاندارد‌هاي مربوطه اتحاديه اروپا باشد که متاسفانه اينگونه نيست.مشاور انجمن خودروسازان ايران افزود: به عنوان مثال طبق استانداردها، ارتفاع شانه خاكي كنار جاده حداكثر بايد يك سانتي‌متر پايين‌تر از آسفالت جاده باشد در حاليكه در بسياري از جاده‌هاي كشور تا 10 سانتي‌متر نيز پايين‌تر است كه همين موضوع عامل بروز برخي خطاهاي انساني در رانندگي و ايجاد سوانح و تصادفات است.ميرخاني رشتي اضافه کرد: بنابراين از نظر كارشناسي دليل آمار بالاي تصادفات جاده‌اي در كشور نه خودروهاي داخلي بلكه وضع جاده‌هاي كشور و از آن سو فرهنگ رانندگي است که متاسفانه عده‌اي به خود حق مي‌دهند بدون تخصص علمي و كارشناسي خودروهاي داخلي را زير سوال ببرند!

FL66
3 October 2011, 07:47 PM
http://www.machinemag.com/imagenews/t-4-1488.jpg

فرمانده نيروي انتظامي گفت: طرح زوج و فرد ، روشي قديمي است و با فناوري هاي مدرن بايد از اين طرح عبور کنيم. سردار سرتيپ دوم پاسدار احمدي مقدم درباره اينکه روزانه 1200 خودرو به شهر تهران اضافه مي شود آيا برنامه اي براي توسعه طرح زوج و فرد به منظور کنترل ترافيک نداريد؟ افزود: نوبت بندي براي تردد خودروها در شهرها در کشورهاي توسعه يافته مربوط به بيست، سي سال پيش است. وي اضافه کرد: امروز در ميان کشورهاي توسعه يافته اين روش اجرا نمي شود. سردار احمدي مقدم گفت: امروز با روش هاي پايش تصويري ، ورود و خروج خودروها را کنترل مي کنند و با دريافت هزينه از مردم، معابر کنترل مي شود . فرمانده نيروي انتظامي افزود: آنجايي که معابر پرهزينه است متعاقبا عبور و توقف در آن معابر نيز پرهزينه است لذا مردم رفت و آمد در آن معابر را تنظيم مي کنند؛ در چنين شرايطي تردد خودروهاي تک سرنشين به حداقل مي رسد.
وي اضافه کرد: البته با تقويت و کارآمدي شبکه حمل و نقل عمومي ،مردم ترجيح مي دهند از روش کم هزينه تري استفاده کنند بنابراين با روش هاي نوين و با دانش و فناوري هاي جديد کنترل معابر و ترافيک امکان پذير مي شود. سردار احمدي مقدم افزود: زيرساخت هاي خوبي براي حمل و نقل عمومي نيز فراهم شده است و سرعت خوبي دارد. وي گفت: بنابراين در مدت اجراي برنامه پنج ساله مي توانيم کاملا از تردد خودروها يعني تغيير الگوي استفاده از خودرو در شهر تهران و کلانشهرها استفاده کرد و ابتکار عمل را در دست گرفت و ظرفيت تردد خودروها را در معابر کنترل کرد.
سردار احمدي مقدم درباره اينکه طرح زوج و فرد توسعه پيدا خواهد کرد يا خير؟ افزود: اين طرح به اندازه کافي گسترده است و بيشتر از اين موجب اخلال در زندگي مردم مي شود.
وي گفت: همين اندازه( توسعه طرح زوج وفرد) نيز در سال گذشته با ملاحظاتي مطرح شد چرا که معابر اصلي ما پرترافيک است و معابر فرعي که مردم براي دسترسي محلي و يا رساندن فرزندان خود به مدرسه و کارهاي ديگر از آن استفاده مي کنند چه بسا اولويت ما نباشد. سردار احمدي مقدم افزود: با اين طرح بخش عمده اي از مردم ( يک دوم) در تهران نمي توانند از خودروي خود استفاده کنند و اين کار موجب مي شود مردم دو دستگاه خودرو خريداري کنندکه اين خوب نيست چراکه تقاضاي کاذب ايجاد مي کند و ما بايد آن را مديريت کنيم.
وي گفت: البته ما در وضع کنوني چاره اي جز اين کار نداريم اما به نظرم اگر معابر اصلي را به پايش تصويري و سامانه هاي مدرن تجهيز کنيم بهتر از اين است که مردم را تحت فشار قرار دهيم که تقاضاي کاذب ايجاد کنند.

FL66
3 October 2011, 07:55 PM
http://www.machinemag.com/imagenews/t-9-1493.jpg

رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از با اشاره به تنگتر شدن حلقه تخلفات شبانه در پايتخت، آغاز طرح ضربتي برخورد با لايي‌كش‌ها در تهران خبر داد و گفت: در شب اول اجراي اين طرح بيش از 250 دستگاه خودرو توقيف و حدود 300 خودرو نيز اعمال قانون شدند.
سردار حسين رحيمي روز جمعه با اشاره به اينكه متاسفانه از ساعت 22 به بعد تعدادي از جوانان، اتوبان‌هاي پايتخت را محل تاخت و تاز خود قرار داده و اقدام به حركات مخاطره‌آميز، كورس‌گذاري با يكديگر و لايي‌كشي مي‌كنند، افزود: با توجه به درخواست‌هاي مردمي در خصوص برخورد با اين دسته از متخلفان كه امنيت بزرگراه‌هاي تهران را به خطر مي‌اندازند و برابر تدبير انديشيده شده از شامگاه پنجشنبه هفتم مهرماه ماموران گشت پليس نامحسوس بزرگراه طرح ضربتي برخورد با لايي‌كش‌ها را در اتوبان‌هاي پايتخت به مرحله اجرا گذاشتند.
وي با بيان اين كه در اين طرح با حركات مارپيچ، سرعت و سبقت غيرمجاز، دورزدن‌هاي غيرمجاز و ... برخورد مي‌شود، تصريح كرد: اجراي اين طرح به طور جدي از شب گذشته در پايتخت آغاز شده و اين دسته از رانندگان متخلف بايد بدانند كه اتوبان‌هاي تهران محلي براي چنين كارهايي نيست و قطعا پليس با اين افراد به شدت برخورد كرده و اجازه نمي‌دهد حركات اين افراد جان ساير رانندگان قانونمند را به خطر اندازد.
رييس پليس راهور تهران گفت: بر اساس قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي افرادي كه مرتكب سرعت و سبقت غيرمجاز و لايي‌كشي شوند ضمن اخذ گواهينامه، انتقال خودرو آنها به پاركينگ براي تست سلامت روحي و رواني نيز به مراجع ذيربط معرفي مي‌شوند. وي از خريد دستگاه‌هاي جديد تست الكل و مواد مخدر و روان‌گردان خبر داد و به ايسنا گفت: اين دستگاه‌ها بزودي در اختيار پليس بزرگراه قرار گرفته و از متخلفاني كه حركات مخاطره‌آميز داشته و مشكوك و استفاده از مواد روانگردان يا مشروبات الكلي باشند، تست سلامت در محل به عمل مي‌آيد.


برخورد با تخلفات كاميون‌ها ادامه دارد

اجراي طرح ضربتي برخورد با تخلفات خودروهاي سنگين تصادفات پايتخت را كاهش داده است
رييس پليس راهور تهران همچنين از ادامه اجراي طرح ضربتي برخورد با تخلفات خودروهاي سنگين در بزرگراه‌هاي تهران خبر داد و گفت: رانندگان كاميوني كه از استان‌هاي ديگر مي‌آيند بايد توجه كنند كه بزرگراه‌هاي كمربندي تهران مانند آزادگان، بسيج و ... جاده‌هاي برون‌شهري نيست و بايد قوانين و مقررات جاده‌هاي درون‌شهري را در آنها رعايت كنند.
وي تاكيد كرد: برخورد با كاميون‌هاي متخلف كه از هفته گذشته در طرحي ضربتي آغاز شده است در ادامه طرح‌هاي برخورد با تخلفات شبانه ادامه مي‌يابد.
رييس پليس راهور تهران با اشاره به اين كه عمده تخلفات خودروهاي سنگين به خصوص كاميون‌ها در اتوبان‌هاي تهران سرعت غيرمجاز، تردد در لاين سمت چپ (لاين سرعت) و حمل نخاله و مصالح ساختماني بدون روكش است تصريح كرد: گشت‌هاي كنترل نامحسوس طبق جدول تهيه شده به صورت تصادفي در بزرگراه‌هاي تهران مستقر شده و با رانندگان متخلف خودروهاي سنگين برخورد مي‌كنند. وي خاطرنشان كرد: اجراي اين طرح از هفته گذشته موجب شده تا تصادفات خودروهاي سنگين به شدت در پايتخت كاهش يابد. رييس پليس راهور تهران با تاكيد بر اينكه تردد كاميون‌ها پيش از ساعت 22 در معابر درونشهري ممنوع است تصريح كرد: پليس در خصوص برخورد با اين دسته از رانندگان متخلف برنامه ويژه‌اي دارد كه بزودي شهروندان شاهد اجراي آن خواهند بود. به گفته وي تردد و توقف خودروهاي سنگين در سطح معابر پايتخت تنها از ساعت 22 تا 6 مجاز است و پس از آن ممنوع است. رييس پليس راهور تهران به تمامي رانندگان خودروهاي سنگين هشدار داد كه با تمهيدات انديشيده شده در صورت انجام هرگونه تخلف در بزرگراه‌هاي تهران به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

FL66
27 October 2011, 06:21 AM
دو ميليون تخلف شبانه رانندگي در تهران

http://www.machinemag.com/imagenews/t-5-1526.jpg

جانشين رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران با اشاره به ثبت دو ميليون تخلف شبانه خودروها در نيمه نخست امسال در تهران، گفت: اين تخلفات، از ساعت 22 به بعد به علت خلوت شدن معابر افزايش مي يابد.
سرهنگ بذرافشان افزود: در اين مدت، 15 هزار و 700 مورد سرعت غيرمجاز، هفت هزار و 800 مورد عبور از چراغ قرمز، هشت هزار مورد عبور ممنوع و بيش از چهار هزار مورد تردد در خطوط ويژه اعمال قانون شده است.
وي با اشاره به استفاده برخي رانندگان از چراغ هاي غيراستاندارد زنون افزود: لامپ هاي زنون موجود در بازار غير استاندارد است و با رانندگاني که اين لامپ ها را نصب کنند، برخورد خواهد شد.
سرهنگ بذرافشان گفت: فقط لامپ هاي زنوني که کارخانه روي خودروهاي خارجي نصب کرده، استاندارد است. جانشين رئيس پليس راهور تهران بزرگ با اشاره به خطرات ناشي از شکسته شدن چراغ هاي غير استاندارد زنون در تصادفات و آسيب هاي زيست محيطي، متصاعد شدن گاز سمي و آتش زا بودن آن، افزود: در 6 ماه نخست امسال با 13 هزار و 500 راننده متخلف در اين زمينه برخورد و قبض جريمه براي آنان صادر شده است. سرهنگ بذرافشان، هفت هزار تومان جريمه براي استفاده از لامپ هاي زنون غير استاندارد را بازدارنده ندانست.

mohammad 1991
21 February 2012, 05:01 AM
طرح نوروزی پلیس راهور از امروز آغاز شد

http://www.machinemag.com/imagenews/t-3-1270.jpg


رئیس پلیس راهور تهران از آغاز طرح نوروزی این پلیس به منظور کنترل ترافیک مراکز خرید و بازار تهران خبر داد. سردار حسین رحیمی گفت: به دلیل نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش حجم تردد مردم برای تهیه مایحتاج نوروزی، طرح نوروزی پلیس راهور از امروز آغاز شد.
وی بیان داشت: این طرح در محورهای منتهی به بازار تهران، بازارچه‌های فصلی و بهاری به اجرا در خواهد آمد.
این فرمانده ارشد انتظامی با اشاره به اینکه برخورد با تخلفات ثابت، محور اصلی این طرح به حساب می‌آید اذعان کرد: جهت روان‌سازی ترافیک به شدت با پارک‌های دوبل و غیرمجاز برخورد خواهد شد.
رحیمی ادامه داد: در نظر گرفتن فضایی برای پارکینگ یکی از مهمترین مسائلی است که مسئولین برپایی بازارچه‌های نوروزی باید به آن توجه داشته باشند چرا که از این طریق مردم با خیالی آسوده می‌تواند اقدام به خرید کنند و از سوی دیگر حجم بالای تردد به خوبی مدیریت شود.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با بیان اینکه از 15 اسفند به هیچ دستگاه و یا سازمانی مجوز حفاری و کنده‌کاری در شهر داده نمی‌شود گفت: تا تاریخ 15 اسفند تمامی دستگاه‌ها باید پروژه‌ها و کنده‌کاری‌های خود را پایان دهند همچنین از این تاریخ به بعد پلیس به هیچ سازمان و ارگانی مجوز حفاری در شهر را نخواهد داد به جز پروژه‌های بزرگی همچون میدان امام حسین (ع).

mohammad 1991
3 March 2012, 12:30 AM
تصادف زنجیره ای جرثقیل کاتو با 5 خودرو

عصر خودرو: برخورد چرثقیل کاتو با یک خودرو باعث به وجود آمدن تصادف زنجیره ای 5 خودرو در خیابان جمهوری که این روزها از پر رفت و آمد ترین خیابان های تهران است شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» تصاویر زیر که از خبرگزاری ایسنا برداشته شده است بیانگر میزان خسارات وارده در این تصادف عجیب است.
http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.31.15_11.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.31.15_11.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.30.58_10.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.30.58_10.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.30.40_9.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.30.40_9.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.30.16_8.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.30.16_8.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.29.53_7.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.29.53_7.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.29.35_6.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.29.35_6.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.29.05_5.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.29.05_5.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.28.45_4.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.28.45_4.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.28.31_3.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.28.31_3.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.28.16_2.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.28.16_2.jpg) http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.27.31_1.jpg (http://www.asrekhodro.com/Images/NewsGallery/2012-02-29_09.27.31_1.jpg)