PDA

View Full Version : مزايا و معايب پاترول

كامبيز باقي
27 April 2005, 11:49 AM
من مي خواهم پاترول بخرم . از دوستان تقاضا دارم در مورد مزايا و معايب آن من را راهنمايي كنند.

علی سلیمی
27 April 2005, 12:00 PM
اول اينكه به نظر من بهتر بود بگيد قصد خريد 4 درب پاترول رو داريد يا 2 درب اون رو! البته هر دو مصرف سوخت خيلي بالايي دارن و خود من اون رو اصلا براي استفاده در شهر پيشنهاد نميكنم٬ البته من اطلاعات دقيقي در مورد اين خودرو ندارم اما چون هر دو مدل رو بارها سوار ميشدم و داشتم پيشنهاد ميكنم 4 درب هاي موتور ژاپني اون رو انتخاب كنيد چون از هيچ لحاظ قابل قياس با موتور ايراني هاي پاترول نيست٬ صداي كمتر٬ مصرف سوخت كمتر٬ و راه رفتن بهتر نسبت به نوع 2 درب اون از ويژگي هاي اين ماشين هست اما باز هم ميگم به هيچ وجه پيشنهاد نميكنم چون پاترول تميز و كم كاركرده خيلي كم پيدا ميشه بنابراين علاوه بر هزينه بنزين هر ماه بايد هزينه هاي هنگفتي رو براي تامين قطعاتش بپردازيد چون قطعات و لوازم چندان مناسبي از نظر قيميت نداره٬ سعي ميكنم سر فرصت اطلاعات كاملي در مورد اين خودرو در اختيارتون بزارم (خشك بودن ماشين رو هم در نظر بگيريد كه تو شهر و با وجود اين ترافيك حتما خيلي اذيت خواهيد شد 8) )

hummer
27 April 2005, 07:31 PM
ي بار همه نوشته هام پاك شد . كلي حالم گرفته شد. :D
دوست عزيز بهتر اول بگي ماشين رو براي چه استفاده اي مي خواي ؟يعني چه انتظاري از ماشين داري؟
در مورد خشك بودن و مصرف ماشين كه علي اقا گفتن. ولي در مورد قطعات بستگي داره: اگه بخواي جنس فابريك بگيري حسابي به خرح مي افتي . ولي كمتر كسي دنبال جنس فابريك ميره. براي دونستن اختلا ف اين دو نوع چند تا مثال مي رنم:
قاب چراع عقب فابريك 15,000 تومان - تايواني 3000 تومان - ابراني 1500 تومان
كلاچ پروانه فابريك 120,000 تومان - شركتي 18,000 تومان
جك هيدروليكي شيشه عقب(2در) :فابريك 110,000تومان - متفرقه(ميگن المانيه) 45,000 تومان

از نظر فني ماشين بي دردسري هستش اگه اب و روغنش بموقع باشه خرج خاصي نداره.
ترمزاش( ترمز هاي جلوش) براي ي ماشين 2 تني ي ذره ضعيف هست .

در برابر سوختي كه مصرف مي كنه شتاب ماشين خيلي كم است(4در هاي كه 6 سيلندر هستن وضعيت بهتري دارن) 4 سيلندر ها 2400 سي سي و 6 سيلندر ها فكركنم 3600 سي سي باشن.
مدلهاي بالا 70 بصورت فابريك داراي كولر هستند ولي به علت بزرگ بودن اتاق سرنشينان عقب مدتي طول مي كشه تا خنكي اونو احساس كنن
ولي در كل بايد بدوني كه ي ماشين با تكنولوزي 30 سال پيش رو سوار ميشي

كامبيز باقي
27 April 2005, 09:47 PM
ممنون از نظرات شما منظور من پاترول 2 در هست

alisam44
28 April 2005, 12:00 AM
ماشين خوبي است.فقط مصرفش خيلي بالاست و فنرهاش مزخرف بايد خرجش كني فنر پاژرو بندازي.خيلي توش تكان دارد.اما تو تهران كه بعضي ها اصلان قوانين را رعايت نمي كنند و ميان تو دل آدم ماشين خوبيه 8)

آيدين 6600
17 November 2005, 04:08 AM
من خودم یکی دارم دارم یعنی این دومیشه قبلا یکی داشتم مدل 72 با موتور نیسان خیلی ماشین خوش رکابی بود ولی حیف که چیه بود وگرنه من عمرن اونو میفروختم حالا این یکی مدل 78 که موتورش مگاست به نظر من موتور مگا شتابش بیشتر از نیسان هستش اما هرچی باشه به موتور نیسان نمیرسه اگه به رانندگی آروم و کلاس و گاها پر قدرت تو شهر حال میکنی بهترین گزینه هستش اما اگه شتاب و سرعت و اینجور چیزها رو میگردی دورش خط بکش
پاترول سرور رانندگی داخل شهره یکمی صندلیش نرم نیست اما عیب نداره قدرت و صلابت و زیبایی و اسپرت ذاتی همشون ارزشش رو میبرن بالا
راستی اگه خریدی اینو بدون اولا مبارکه ثانیا پاترول 6 تا فنر داره بده یکیش رو کم کنن بشه 5 تا اون موقع میتونی کمکهاشو گازی کنی حالا زانتیا هم نمی تونه اون نرمی رو تو تحمل دست اندازها رو داشته باشه
خیلی ماشینه کم خرجیه تنها خرجت بنزین و تعویض روغن موتوره بهترین روغن موتور هم باسه اون لازم نیست خارجی با قیمتهای آنچنانی باشه همین بهران بهترین روغن موتور باسه پاتروله
یه توصیه دیگه هم دارن و اون اینکه گلگیر و کلا جاهایی از ماشین که تو زمستونها با نمک خیابونها تماس داره زود می پوسه و به صدا میوفته بهتره تو زمستون هر 10 روز یه بار بدی زیر شویی
بازم اگه چیزی یادم افتاد بهت میگم
آخرین حرفم هم اینه که امنیتش از همه ماشینها بالاتره من تا حالا تو این مدت که تقریبا 6 ساله که پاترول دارم 3 یا 4 بار تصادف کردم تو همشون هم من مقصر بودم جمعا به اون بیچاره ها 400یا 500 تومنی ضرر زدم ولی ماشین من تا حالا یه قرون هم خسارت ندیده
هروقت هم خواستم یه ماشین شاسی کوتاه برونم نتونستم چون میترسم چون اون امنیت و کنترل پاترول رو نداره
با اون هیکل بزرگش خیلی ها میگن فرمان پاترول خیلی نرمه اینم بگم که فرمانش هیدرولیکه اما از 405 هیدرولیکتره می تونین امتحان کنین
خلاصه بهترین ماشین تو کلاس شهریه

آيدين 6600
17 November 2005, 04:16 AM
به نظر من اگه ترمزهای پاترول به خوبی رگلاز بشه و لنت ترمز پارس بندازی روغن ترمزش هم جور باشه باسه یه ماشین 2 تنی کاملا مناسبه من خودم یه بار تو جاده چالوس تو ی یه سبقت اشتباه یه ترمز ناگهانی کردم که ماشین عقبی میگفت چرخ عقب ماشین با اون همه بار اضافی که توی ماشین بود حدود 35 سانتی متر بلند شد اگه اون ترمزها نبودن من الان قاتل یه خانواده بودم (ماشین روبرویی)حالا کی میگه ترمزش ضعیفه بهتره بری یکمی به ترمزهاش برسی چون ممکنه آبروی پاترول رو ببری و هم کار دست خودت بدی

Profession@l
17 November 2005, 03:25 PM
ترمز پاترول که حرف نداره . شایدم مل من خیلی خوب می گیره . وقتی بردم برای معاینه فنی تو تست ترمز عالی جواب داد و یارو کفش بریده بود م یخواست ماشینو ازم بخره ...

rezaps
21 November 2005, 04:38 PM
ي بار همه نوشته هام پاك شد . كلي حالم گرفته شد. :D
دوست عزيز بهتر اول بگي ماشين رو براي چه استفاده اي مي خواي ؟يعني چه انتظاري از ماشين داري؟
در مورد خشك بودن و مصرف ماشين كه علي اقا گفتن. ولي در مورد قطعات بستگي داره: اگه بخواي جنس فابريك بگيري حسابي به خرح مي افتي . ولي كمتر كسي دنبال جنس فابريك ميره. براي دونستن اختلا ف اين دو نوع چند تا مثال مي رنم:
قاب چراع عقب فابريك 15,000 تومان - تايواني 3000 تومان - ابراني 1500 تومان
كلاچ پروانه فابريك 120,000 تومان - شركتي 18,000 تومان
جك هيدروليكي شيشه عقب(2در) :فابريك 110,000تومان - متفرقه(ميگن المانيه) 45,000 تومان

از نظر فني ماشين بي دردسري هستش اگه اب و روغنش بموقع باشه خرج خاصي نداره.
ترمزاش( ترمز هاي جلوش) براي ي ماشين 2 تني ي ذره ضعيف هست .

در برابر سوختي كه مصرف مي كنه شتاب ماشين خيلي كم است(4در هاي كه 6 سيلندر هستن وضعيت بهتري دارن) 4 سيلندر ها 2400 سي سي و 6 سيلندر ها فكركنم 3600 سي سي باشن.
مدلهاي بالا 70 بصورت فابريك داراي كولر هستند ولي به علت بزرگ بودن اتاق سرنشينان عقب مدتي طول مي كشه تا خنكي اونو احساس كنن
ولي در كل بايد بدوني كه ي ماشين با تكنولوزي 30 سال پيش رو سوار ميشي
پاترول 6 سيلندر 4000 cc هستش

humi
21 November 2005, 09:14 PM
مشکل اساسی که داره ترمزاشه .اساسی قفل میشه

آيدين 6600
1 December 2005, 12:36 AM
باسه جلوگیری از قفل کردن ترمز ها میتونین بدین ABS نصب کنن یکی از رفیقام یه پاترول خریده بوده که صاحب قبلیش داده بود این سیستم رو روش نصب کرده بودن از قرار معلوم هزینه این کار با دست مزدش نزدیک 300000 تومان تو تهران انجام داده بودن آدرسش رو هم ندارم اگه از عملکردش بپرسین که خیلی راضی بود منم اگه گذرم به تهران برسه تحقیق میکنم و ترمزهای پاترول خودم رو هم میدم ABS بکنن واقعا ارزشش رو داره

hamed539
15 March 2009, 02:41 PM
پدر من 5سال پاترول داشت ومن با اون رانندگی رو یاد گرفتم . ترمزاش خوبه هزینه نگهداریش هم خوبه نه که ارزون باشه . خراب نمیشه ولی خوب اگه خراب شد یه خورده گرونه. مشکل اساسی تو قیمت لاستیکهاشه که الان جفتی 400تومن قیمتشه. یه خورده خشکه . ردیف دوم صندلیش خیلی تنگه. مصرفش در بهترین حالت (موتورمگان) بدون کولر12 وبا کولر تا 18میرسه و وای به حال موقعی که تنظیم نباشه. کلا یک ماشین خوب ولی تموم شده است.
نرمی فرمونش رو هیچ ماشین سواری داخلی نداره. کلا ماشین با کلاسیه از نظر سرعت من تا 170باهاش رفتم ولی صداش داشت کر میکرد. اما خدای قدرته و جاده های نا هموار.
سوالی بود بگین جواب بدم

هیومن
17 March 2009, 12:28 AM
سلام من 2در 1381 دارم تمام زندگیشم رو هم عوض کردم ....

بنظر من کسانی که پاترول سوار میشن کلا یه تعصب خاصی نسبت بهش دارن . اول باید یادت نره که داری یه ماشین offroad سوار میشی !

بعدشم باید ببینی از اتومبیلت بیشتر چی می خوای( ظاهر - اسم و رسم - قدرت - نرمی - راحتی رانندگی )
اگه دودیفرانسیل دوست داری برو سراغش (فقط راحتی رو بیخیال شو ) ولی بهش عادت می کنی . مثل خدمت سربازی که اول پوتین پا رو اذیت میکنه بعدش از دمپائی هم راحتتره

reza_vga8800640mb
5 January 2011, 09:33 PM
پدر من 5سال پاترول داشت ومن با اون رانندگی رو یاد گرفتم . ترمزاش خوبه هزینه نگهداریش هم خوبه نه که ارزون باشه . خراب نمیشه ولی خوب اگه خراب شد یه خورده گرونه. مشکل اساسی تو قیمت لاستیکهاشه که الان جفتی 400تومن قیمتشه. یه خورده خشکه . ردیف دوم صندلیش خیلی تنگه. مصرفش در بهترین حالت (موتورمگان) بدون کولر12 وبا کولر تا 18میرسه و وای به حال موقعی که تنظیم نباشه. کلا یک ماشین خوب ولی تموم شده است.
نرمی فرمونش رو هیچ ماشین سواری داخلی نداره. کلا ماشین با کلاسیه از نظر سرعت من تا 170باهاش رفتم ولی صداش داشت کر میکرد. اما خدای قدرته و جاده های نا هموار.
سوالی بود بگین جواب بدم
گله من :big_smile: ارزون ترین سیستم ای بی اس 2 ملیون تمنه :icon_ques و نصب اون روی ماشین های کاربراتی فکر کنم انجام نشه چون نیاز به ای سی یو داره که ای سی یو ی، ای بی اس با ای سی یو ی ماشین ارتباط بر قرار کنه
این ای بی اس دوستمون نصب کردن به صورت شبیه سازی عمل ای بی اس رو انجام می ده نه به صورت الگوریتمی !
دومی هم موتور مگان:icon_twis نه موتوره مگا موتور ،مگا موتور یکی از شرکت های زیر مجموعه ی سایپا هست که موتور های گروه سایپا و کلیه موتور های تندر رو میسازه

afshin_k
5 January 2011, 11:00 PM
یعنی با کولر و بدون کولر صدی 6 لیتر اختلاف داره؟!