PDA

View Full Version : كمي هم در مورد دوو سيلو

Mansoor
1 September 2004, 05:38 AM
اين ماشين كه در ايران به نام سيلو شناخته ميشه در حال حاضر در كشورهاي روماني و ازبكستان با نام نكزيا(Nexia) و با تجهيزاتي به مراتب كاملتر از جمله موتور 1800 سي سي با دو ميل سوپاپ و 4 سوپاپ در هر سيلندر و ترمز ABS و رينگهاي 15 اينچي و ايربگ و.... ارايه ميشه
اما در مدل مونتاژ ايران موتور 1500 سي سي با 2 سوپاپ در هر سيلندر و 75 اسب بخار نيرو(به اندازه 206) و 123 نيوتن متر گشتاور (2 نيوتن متر بيشتر از پروتون ويرا!) از نظر توان و شتاب در حد ايده آليست(0تا 100 حدود 12 ثانيه).
تجهيزاتش شامل كولر-فرمان هيدروليك-كليه شيشه ها برقي بهمراه قفل كودك-باز كننده درب مخزن سوخت و صندوق بار برقي از داخل خودرو-آنتن برقي و كمربند ايمني براي سرنشينان عقب ميباشد كه تقريبا كم و كسر ندارد و در 7 سال مونتاژ در ايران در حدود 20,000 تا توليد شد.
از نظر شتاب جوابگوي داخل شهر هست ضمن اينكه مصرف سوخت مناسبي دارد و از تجارب من با سيلو اينه كه با دنده 2 بدون اينكه رد لاين بزنم بالاي 90 كيلومتر پر ميكردم و با سمند 97 اسبي زوري 80 رو رد ميكنم!
و ديگه اينكه كولر روشن نتونستم باهاش بيشتر از 160 برم و در حالت عادي هم 190 تا رفتم
نكته مهمش اينه كه نرمي كه اين ماشين داره تو كمتر ماشين ايراني پيدا ميشه مخصوصا فرمونش كه واقعا جاي هيچ حرفي نداره و اگر 2 سانت عقب و جلو ماشين خالي باشه ميتوني درش بياري.ترمزهاش هم بد نيست.و بدنه اش هم از كليه محصولات ايران خودرو محكمتر هست.يادم رفت كه بگم موتورش هم طراحي General Motors آمريكاست!
در كل اگر يه ماشين خانوادگي ميخواي انتخاب مناسبيه مخصوصا اگر يه مدل 78 يا 79 خونگي كه ندويده باشه تا 9 تومن گيرت مياد كه عاليه.و يه حسن ديگه هم كه داره اينه كه كم هست و مثل پرشيا و 206 و سمند زير پاي هر كسي نيفتاده!

hamed200267
1 September 2004, 11:34 AM
كم هست و مثل پرشيا و 206 و سمند زير پاي هر كسي نيفتاده!

اتفاقا تازگي ها خيلي زياد شده :mrgreen:

darya
21 October 2004, 02:10 AM
ممنون از توضيحاتتون. اما اينكه گفتيد «از نظر شتاب جوابگوي داخل شهر هست » منظورتون چي هست؟ ميشه يك مقايسه با ماشينهاي ديگه بكنيد؟
در ضمن مي خواستم ببينم از لحاظ كم خرج بودن چطوريه مثلا در مقايسه با 405(كاربراتوري).
همينطور اينكه با تعطيل شدن كارخانه اش آيا مشكل لوازم يدكي پيدا خواهد كرد يا خير؟
و اينكه كلا نظرتون رو در مقايسه بين 405 و سيلو بگيد.
ممنون

محمد رضا محمدي
21 October 2004, 02:38 AM
از نظر شتاب به علت استفاده از موتور با حجم كمتر و قدرت پايين تر از پژو شما مثلا در يك جاده ي سربالايي يا موقع سبقت بيشتر نياز به دنده معكوس داريد ...
كم خرج و كم مصرفه
همه چيزش هست حتا استوك

X_Man
21 October 2004, 02:58 AM
چطور شده كه دوباره توليد ميشه؟؟؟
مگه آمريكاي جهان خوار دوو رو نخورده بود؟؟؟
قيمتش چنده؟؟؟
با مدل هاي قبلي تفاوتي داره؟؟؟

dodo
12 November 2004, 01:08 PM
نمايندگي خدمات وفروش در كرج درخدمت شماست نمايندگي 130 دوو كرج با مديريت معيني

booleck
12 November 2004, 05:56 PM
بازار استوک دوو و تويوتا در کشور های همسايه خيلی داغ هست و قيمت هم بسيار پايين هست
برای همين دوو و تويوتا انقدر استوک دارن

اصغر
12 November 2004, 06:58 PM
سلام

يك مشكل بزرگ سي يلو اينه كه حجم داخل اتوموبيل و صندوق عقب نسبت به 405 و سمند خيلي كمه و اين ضعف بزرگي براي يك ماشين خانواده محسوب ميشه. دوم اينكه قدرتش كمه و وقتي پر از بار و سرنشينه تو سربالايي هاي جاده ها كم مياره.يه مشكل ديگش اينه كه مثل ريسر اتاقش كه به سر و صدا بيفته ديگه كاريش نميشه كرد.

Shahram_gle
13 November 2004, 01:05 PM
1- اتاقش به اين الكيا به سر و صدا نمي افته.
2- حجم صندوق سيلو بيشتر از 405 هست. ( 153 به 148 )
3- ما كه هر سال باهاش كل ايران رو دور ميزنيم هيچ مشكلي نداره و اصلن كم نمياره.

dodo
23 November 2004, 09:33 PM
اين نكته رو اضافه مي كنم كه هندلينگ بسيار خوبي داره واگه موتورش با اسكنر تنظيم بشه 200تا رو مي ره.

Shahram_gle
23 November 2004, 10:19 PM
واگه موتورش با اسكنر تنظيم بشه 200 تا رو مي ره.
بايد خدمتتون عرض كنم كه ما 190 تا بدون تونينگ و اين حرفا پر كرديم. تازه اگه گازش ميداديم بيشتر هم مي رفت.

پرفسور
10 June 2005, 02:54 PM
مصرف سيلو در داخل شهر چقدره ؟( با كولر و بدون كولر )
الان من مدل 81 دارم كه مصرفش داخل شهر با كولر حدود 10.5 ليتره . به نظر شما آيا اين مقدار ايده آله يا نه ؟

شاهرخ محمدی
10 June 2005, 03:53 PM
به نظر من اصلا ترمز خوبی نداره و توی سربالایی هم کم میاره و همینطور که یکی از دوستان گفتند باید خیلی از دنده معکوس استفاده کرد ولی کولر واقعا خوبی داره.

lol
10 June 2005, 07:45 PM
پرفسور جان خیلی زیاد مصرف ماشینت چون مال من حدود 9 الی 9.5 لیتر باید یه تنظیم ببری البته نمیدونم مگه تنظیم تابستانی نبردیش ؟

پرفسور
12 June 2005, 04:30 PM
آقا شاهرخ اگه 130 هزار تومان خرج ترمزها كني و سيلندر ها رو عوض كني ترمز ها خدا ميشه .
lol جان امروز حساب كردم ديدم مصرف حدود 8.7 ليتره البته جاده قم تهران يه بار رفته برگشته . در ضمن فكر ميكني تنظيم موتور چقدر تاثير داره ؟ چون به من گفتن تنظيم لازم نيست ( البته اينجايي كه به من گفت ، نمايندگي مجاز نيست )

lol
12 June 2005, 05:35 PM
برفسور جان در شهر و با كولر را من كفتم كه حدود 9 ليتر مصرف مي كنه در مورى تنظيم موتور هم نمايندكي كفته كه براي تنظيم تابستاني بايد ماشين را بياري منم مثل شما فقط شنيدم.

chiako
13 June 2005, 01:28 AM
khedmate on aziz goftesh ke samand be zor 80 ta ro por karde dar sorati ke sielo 90 ta ro rahat rafte bayad begam ba tavajob be tajarobi ke to azmayeshe aksare mashinaye sakhte dakhel dashtam bayad begam ke samand sielo ro to shetabo sorat bad jor zaye mikone

arash p mbz bmw
18 June 2005, 04:20 PM
سلام به دوستان خوبم :
دوو سیلو به نظر من بهتر از 405وسمنده و نرمی و هیدرولیکش دو ماشین فوق رو شرمنده میکنه فوقولاده مصرف کمی داره ما یه 1سالی داشتیم پدرم فوقولاده ازش خوشش میومد و همیشه با کولر تو جاده سمنان 170پر میکرد بدون مشکل ولی ایرادات خاصی از قبیل ترمز فوقولاده ضعیف و اطاق کوچیک و اینکه در سرعت 130تا 140ماشین دچار لرزش بخصوصی میشه خلاصه من باید بگم خودروی قابل قبولیه و میتونه شاخ 405رو بشکنه نه تو سرعت و قدرت بلکه تو نرمی و هیدرولیک و کولر فوقولاده قویش
موفق باشید و پیروز

ميلاد33
18 June 2005, 06:06 PM
در حال حاضر میتونید با تعویض سیلندر ترمز مشکل ترمز سیلو را حل کنید.این که برای من حدود 130
هزار تومن خرج داشته.و واقعا از ترمهای جدیدش راضی هستم.

navid-83
1 July 2005, 03:51 AM
اگه میشه کمی هم درباره racer gti توضیح بدین.چون شنیدم موتور و بدنش خیلی شبیه سیلوس

محمد رضا محمدي
2 July 2005, 05:40 PM
تمامي مدل هاي ريسر نسل هاي قبلي خودروي سييلو هستند به خاطر همين در بخش هاي مختلف مثل موتور تعليق و ... تا حدودي مشابه سييلو هستند ..

arash p mbz bmw
3 July 2005, 01:15 AM
ریسر و سیلو مثل 405وپرشیا هستند که تقریبا فرقی ندارند و فقط کلاسشون با هم متفاوته ریسر دیرتر نسبت به خرج میوفته و اینکه اطاق سیلو کمی مشکل داره............