PDA

View Full Version : گراند ویتارا سوزوکی2.4(جدید)

mehran_tavakoli
21 February 2010, 07:02 PM
با سلام خدمت همه...
این تاپیک برای سوزوکی جدید باز شده...
با توجه به اینکه موتور این ماشین عوض شده و کلا بهتر از قبل تولید میشه یک تاپیک جدید زدم تا مشکلات سوزوکی قدیم و جدید در 2 تاپیک مجزا در موردش بحث بشه...
اول این خودرو رو معرفی میکنم:

به گزارش پايگاه اطلاع رساني «عصر خودرو»،ابعاد بسيار مناسب گراند‌ويتارا، تسلط به جاده در هنگام رانندگي، سوار و پياده شدن آسان، امكانات ايمني و رفاهي آن در كنار نماي ظاهري زيبا و منحصربفرد و قيمت مناسب، سوزوكي گراند‌ويتارا را در گروه بهترين خودروهاي هم رده موجود در بازار قرار داده است. مزاياي ذكر شده لازمه يك خودرو لوكس شهري است كه گراند‌ويتارا همه آنها را در قالب يك خودرو چندمنظوره به شما ارائه مي كند.

اين بار شركت ايران خودرو بنا بر تقاضاي بازار مبني بر عرضه مدلي قوي تر و مجهزتر از سوزوكي گراند‌ويتارا به بازار، به اين نياز پاسخ گفته و گونه 2400 سي سي اين خودرو را با تجهيزات ايمني، رفاهي و عملكردي بيشتر و كيفيت بالاتر به بازار ارائه مي كند.

قوي تر و كم مصرف تر
موتور سوزوكي 2.4 يك پيشرانه قدرتمند و كم مصرف با حجم دقيق 2393 سي سي بوده و به سامانه زمانبندي متغير سوپاپ ها مجهز است. اين موتور پيشرفته با توليد 169 اسب بخار قدرت و 227 نيوتن متر گشتاور قادر است گراند ويتارا را از دشوارترين شرايط و صعب العبورترين مسيرها به راحتي و با كمترين فشار عبور دهد. مصرف سوخت موتور جديد 2.4 ليتري نيز قابل توجه است، به گونه اي كه مدل دنده دستي آن در بزرگراه تنها 7.6 ليتر بنزين در هر صد كيلومتر مصرف مي كند و مصرف سوخت آن در سيكل تركيبي (شهر و بزرگراه) تنها 9 ليتر در صد كيلومتر است

براي گراند ويتارا 2.4، دو نوع جعبه دنده شامل دستي و اتوماتيك قابل سفارش است كه هر دو از جديدترين فن‌آوري هاي انتقال نيرو در جهان بهره مي برند

انتقال نيرو
سيستم انتقال نيروي دو ديفرانسيل 4 حالته گراندويتارا هميشه براي چهارچرخ در هر وضعيت جاده اي، چسبندگي مفيد با زمين را تضمين مي كند. كليدي در وسط كنسول تعبيه شده كه به شما اجازه مي دهد تا به راحتي حالت مناسب محرکه چرخ های خود را انتخاب نمایید هاي بين 4H را تغيير دهيد، حالت 4H برای جاده های نرمال ، حالت 4H Lock براي جاده هاي تقريباٌ ناهموار، حالت 4L lock براي مسيرهاي خيلي سخت و صعب العبور و حالتN (خنثي) كه به طور خاص براي افرادي است كه هواي سفرهاي كمپي در جاده هاي شهري در سر دارند. نیز انتقال نیرو به چرخ ها را قطع نموده و گیربکس خودرو را در حالت خلاص قرار می دهد

تعليق
سيستم تعليق تمام مستقل اين خودرو به كمك سيستم مك فرسون و مولفه هاي اتصالي چندگانه عقب، شاسي نردباني دروني را كامل مي كند و صداي بدنه را كاهش مي دهد.

<SPAN styles='not-famili: "Arial","sans-serif";'><SPAN lang=FA><SPAN lang=FA styles='not-famili: "Arial","sans-serif";'>كم صداتر
براي کاهش صداهاي اضافي داخل اتاق، قطعات جدید به قسمت پایین درب های جلو و عقب اضافه شده و ضخامت شيشه ها نيز از 3.5 به 4 ميلي متر افزايش يافته است. کاهش 20 درصدی صدای داخل (حدود 2 دسیبل) از نتايج اين اقدامات به شمار مي رود.
استفاده از محور متعادل کننده حرکت در موتور 2.4 ليتري جديد نيز باعث كاهش ارتعاش و صداي نامطلوب در داخل اتاق شده است.

شاسي و بدنه
شاسي محكم و پردوام، وزن چنداني را به گراند‌ويتارا تحميل نمي كند، بدنه يك تكه با قالب يكپارچه آن نيز از صداي اضافي و آزار دهنده مي كاهد. اين وزن كم با بدنه اي يك تكه همچنين باعث كاهش ارتفاع كلي و ارتفاع از زمين مي شود. اين قابليت فضاي كابين را افزايش مي دهد. علاوه بر اين، سيستم تعليق مستقل باعث افزايش مقاومت در چرخش ها و پيچ ها و فرمان‌پذيري آسان تر در سفرهاي درون شهري و يا يدك كشي درخارج از شهر و جاده خواهد شد.

مجهزتر
طراحي كابين گراندويتارا با طرح اسپورتي بدنه آن تناسب خاصي دارد. سيستم با كيفيت صوتي در اين خودرو يك سامانه چندرسانه اي (DVD) به همراه مسيرياب و دوربين ديد عقب در مدل فول آپشن است. همچنين براي سهولت كار با سيستم صوتي، ادوات كنترلي روي غربيلك فرمان تعبيه شده است.

سيستم بلوتوث و صفحه نمايش لمسي 7 اينچي با قابليت هاي گوناگون از ديگر تجهيزاتي است كه در مدل فول گراند ويتاراي 2400 سي سي عرضه مي شود.
صندلي هاي عقب به نسبت 40 به 60 درصد براي آسايش هر مسافر باز مي شود و يا براي داشتن فضاي بيشتر در صورت لزوم به طرف جلو جمع مي شود
ماساژور پشتی صندلی (صندلی راننده در تمام مدل ها) و سیستم گرمکن صندلی های جلو (در مدل های فول) از جمله امكانات رفاهي جديدي است كه تنها در مدل 2.4 ليتري گراند‌ويتارا قابل استفاده خواهد بود.

نصب تجهیزاتی همچون استارت و قفل مرکزی بدون کلید ، سیستم تثبیت سرعت (کروز کنترل) و چندین امکان رفاهی دیگر موجب شده است که گرند ویتارا یکی از کامل ترین و مجهزترین خودروهای بازار خودروی SUV به شمار آید

ايمن تر
در گراندويتارا 2400 سي سي كيسه هاي هواي معمول جلو براي راننده و سرنشین به صورت استاندارد در نظر گرفته شده و در مدل های فول دو ایربگ جانبی برای سرنشینان جلو و دو ایربگ پرده ای نیز برای سرنشینان جلو و عقب تعداد ایربگ های این خودرو را به شش رسانده و در کنار کمربندهای ایمنی پیش کشنده و ضربه گیر تعبیه شده در داخل درب ها حداکثر ایمنی را برای این خودرو تامین می نماید . و ايربگ هاي دوتايي SRS براي سرنشينان جلو و همچنين كمربند ايمني و ضربه گير داخل درها تعبيه شده است. به اين مجموعه ايربگ هاي كناري و پرده اي SRS را نيز اضافه كنيد تا تعداد كيسه هاي ايمني هوا در گراندويتارا 2400 سي سي به شش عدد به صورت استاندارد برسد.

کسب 5 ستاره کامل در تست تصادف از موسسه استاندارد EuroNCAP اروپا مهر تاييدي بر ايمني كامل گراند‌ويتارا در تصادف هاي شديد بوده و مويد اهميت مضاعف ايمني راننده و سرنشين و حتي عابر پياده براي توليدكننده خودرو است.

ترمزها

ديسك هاي تهويه شونده جلو و عقب ديسك هاي تهويه دنده عقب توقفي ايمن را تضمين مي كنند. تمام مدل هاي گراند‌ويتارا به سيستم ترمز ضد قفل (ABS) با توزيع الكترونيكي نيرو (EBD) مجهز هستند.

mehran_tavakoli
21 February 2010, 07:10 PM
http://www.asrekhodro.com/Controls/NewsPic.aspx?Nid=1407&Pid=452&Format=.jpg سوزوكي گراندويتارا

http://www.asrekhodro.com/Controls/NewsPic.aspx?Nid=1408&Pid=463&Format=.jpg رونمايي از 207i و گراند ويتارا

http://www.asrekhodro.com/Controls/NewsPic.aspx?Nid=1408&Pid=466&Format=.jpg رونمايي از 207i و گراند ويتارا

http://www.asrekhodro.com/Controls/NewsPic.aspx?Nid=1407&Pid=446&Format=.jpg

http://www.asrekhodro.com/Controls/NewsPic.aspx?Nid=1407&Pid=442&Format=.jpg سوزوكي گراندويتارا

amingzj
21 February 2010, 07:13 PM
معرفي خودرو سوزوكي گرند ويتاراي جديد (http://sales.ikco.com/letter/2642.pdf)

hamed_mo
21 February 2010, 07:29 PM
با احترام به تمامی سوزوکی سواران و سوزوکی دوستان به نظرم این ماشین نمیتونه خیلی موفق باشه :
1.رقبای خیلی جدی و قدرتمند از کیا و هیوندای که با قیمت خیلی خیلی بهتر، امکانات و کیفیت بالاتری رو ارائه می کنند.
2.قیمت فضایی سوزوکی مدل سابق که خدود 41 میلیون بود فکر کنم با ارائه این مدل به 45 یا حتی بالاتر هم برسه.
3.سواری خشک و خسته کننده.
4.کارت سوخت هم دیگه نداره ملت رو به خاطرش گول بزنن:icon_arro
5.مدل های جدید رقیبان، که در سال جدید وارد می شن دارای ظاهری بسیار متفاوت و جذاب تر خواهند بود که بازهم رقابت رو بین این کلاس پرطرفدار در ایران زیاد می کنه.

ولی از مزایای این ماشین میشه به خدمات بهتر و بیشتر نسبت به خودروهای وارداتی اشاره کرد.

به هر حال امیدواریم با اومدن مدل جدید رقابت بیشتر بشه و ایرانخودروی عزیز(!) سر عقل بیاد!

mehran_tavakoli
21 February 2010, 08:14 PM
با احترام به تمامی سوزوکی سواران و سوزوکی دوستان به نظرم این ماشین نمیتونه خیلی موفق باشه :
1.رقبای خیلی جدی و قدرتمند از کیا و هیوندای که با قیمت خیلی خیلی بهتر، امکانات و کیفیت بالاتری رو ارائه می کنند.
2.قیمت فضایی سوزوکی مدل سابق که خدود 41 میلیون بود فکر کنم با ارائه این مدل به 45 یا حتی بالاتر هم برسه.
3.سواری خشک و خسته کننده.
4.کارت سوخت هم دیگه نداره ملت رو به خاطرش گول بزنن:icon_arro
5.مدل های جدید رقیبان، که در سال جدید وارد می شن دارای ظاهری بسیار متفاوت و جذاب تر خواهند بود که بازهم رقابت رو بین این کلاس پرطرفدار در ایران زیاد می کنه.

ولی از مزایای این ماشین میشه به خدمات بهتر و بیشتر نسبت به خودروهای وارداتی اشاره کرد.

به هر حال امیدواریم با اومدن مدل جدید رقابت بیشتر بشه و ایرانخودروی عزیز(!) سر عقل بیاد!
حرف های شما درست... ولی بعضی ها از ظاهر این ماشین خوششون میاد...
مصرف کم این ماشین یک عامل برای خرید هست...
و اینکه شاید شرایط بعد از خرید این ماشین نسبت به همه ی هم رده های خودش خیلی بهتر باشه...
یعنی رو آینده ی هیوندا هیچ حسابی نیست ولی ایران خودرو همیشه هست...
فکر کنم این خشکی ماشین هم در مدل حدید برطرف شده...

hamed_mo
21 February 2010, 09:15 PM
حرف هاي شما درست... ولي بعضي ها از ظاهر اين ماشين خوششون مياد...
مصرف کم اين ماشين يک عامل براي خريد هست...
و اينکه شايد شرايط بعد از خريد اين ماشين نسبت به همه ي هم رده هاي خودش خيلي بهتر باشه...
يعني رو آينده ي هيوندا هيچ حسابي نيست ولي ايران خودرو هميشه هست...
فکر کنم اين خشکي ماشين هم در مدل حديد برطرف شده...

فکر کنم اعتبار هيوندا يا کيا خيلي بيشتر از ايرانخودرو باشه منتها به قول شما احتمال خيلي کم شايد مشکلي براي تاميين قطعات در دسترسي باشه.

mehran_tavakoli
21 February 2010, 09:42 PM
فکر کنم اعتبار هيوندا يا کيا خيلي بيشتر از ايرانخودرو باشه منتها به قول شما احتمال خيلي کم شايد مشکلي براي تاميين قطعات در دسترسي باشه.
حرف شما کاملا درسته...
حتی به نظر خودم ماشین های وارداتی کیفیت خیلی بهتری از تولیدان ایران خودرو دارن...
ولی یک قانون هست به نام:ارزش به تولیدات داخل...
این قانون میتونه جلوی واردات لوازم یدکی ماشین های هیوندا رو بگیره تا تولیدات داخل به فروش برسن... تاپیک از بحث خارج نشه....
من فکر میکنم این مدل جدید سوزوکی ایرادات قبل را تا حدودی رفع کرده...
یک ایراد بزرگ این ماشین موتور ضعیف آن بود که در سری جدید رفع شده...
سفتی و سختی این ماشین بود که فکر میکنم رفع شده باشه(اطلاع دقیق ندارم)
ظاهر خوبی داشت و این ظاهر با کمی تغییر مثل آینه های راهنما دار بهتر شده...

محمد رضا محمدي
21 February 2010, 09:57 PM
با این موتور میشه به انتخاب این خودرو فکر کرد ! اما با تایید حرفهای حامد عزیز باید بگم تنها مشکل این خودرو قیمت اونه ! وگرنه اگر از لحاظ قیمتی بتونه با کیا و هیوندایی رقابت بکنه افراد زیادی هستند که یک خودروی ژاپنی رو به امثال کره ای ترجیح بدن ولو اینکه امکانات پایین تری هم دریافت کنند

hamed_mo
21 February 2010, 11:18 PM
ممنون از نظرات همه دوستان

الان مهمترین بحث طبقه گفته دوستان قیمت گذاری این خودرو هست.

با توجه به بازار ، باید قیمتی معادل اسپورتیج یا توسان داشته باشه، حالا با یکی دو میلیون اختلاف جایزه.

moje90
22 February 2010, 12:29 AM
با سلام دوستان :icon_winkیکی از اقوام ما در تهران از 2-3 تا نمایندگی ایران فرقون سوال کرده بود بهش گفته بودن قیمتش از 47 به بالا شروع میشه ولی هنوز نرخ رو تعیین نکردن :icon_twis

mehran_tavakoli
22 February 2010, 08:48 AM
اگر واقعا اینطور باشه به نظر من فروش این ماشین با شکست مواجه هست...
چون بالای 43 پول دادن برای ویتارا اشتباه هست..
چون با 47 میلیون ماشین های بسیار بهتری رو میشه خریداری کرد...
مثل قشقایی...
ساسیت قیمت گذاری ایران خودرو اشتباهه

gemba
22 February 2010, 09:33 AM
اميدوارم با قيمت اعلام شده دوستان آقاي توكلي در صحبت هاشون تجديد نظر كنن. به نظر من اصلا نبايد محصولات ايران خودرو رو خريد .

hamed_mo
22 February 2010, 11:45 AM
البته یه نکته ای هم هست...!!
اگه اسپورتیج یا توسان یا حتی قشقایی هم به بازار بیان (مدل 2011) سیاست گذاری قیمت هارو طوری تعیین می کنند که سوزوکی هم تو همین رنج باشه!!!!! رقابت خیلی کثیفیه!!!!
اگه خود اطلس خودرو یا آسان موتور هم قیمت فرضی 40 میلیون رو مشخص کرده باشن برای ماشین ها، ایرانخودرو اونقدری نفوذ داره که تحت نام "حمایت از خودروسازی داخلی" قیمت رقبا رو نزدیک کنه به سوزوکی!!!!!!

pouya-m
22 February 2010, 06:43 PM
قیمت ویتارای 2400 سی سی فول 44 میلیون تعیین شد. به نظرتون ارزش داره؟ بیچاره اونایی که 2000 سی سی دارن. چه افت قیمتی دارن.
http://sales.ikco.com/letter/2645.pdf

pedram_p7
22 February 2010, 07:29 PM
wow خدای من این قیمت واقعا عالیه...

دوستان اگه اون PDF صفحه قبل رو دانلود کنید واقعا خواهید دید که این ماشین داره کولاک میکنه تو این رنج قیمت...
(البته این نظر شخصی من بودا... )

hamed_mo
22 February 2010, 07:40 PM
به نظر من باز هم 44 تومن زياده...هم اينکه مدل پايه اش اين قيمته و خيلي آپشن ها رو دوباره نخواهد داشت و ديگري قيمت توسان و اسپورتيج هست که خيلي بهتر از سوزوکي هست.

باز هم شکست ايرانخودرو تو سوزوکي تکرار خواهد شد.

hamed_mo
22 February 2010, 08:09 PM
من قابلیت ادیت ندارم!!
حرف بالا رو تصحیح می کنم.
فکر کردم مدل پایه اش 44 تومنه!!!
قیمتش رو این دفعه معقول تر کردن...
ولی باز هم 44 تومن واسه یه compact SUV زیاد به نظر میرسه...
هنوز خبری از صندلی های چرمی نیست...
سیستم تعلیق هم هنوز خشکه مثل قبل..
راستی سوزوکی به صورت دائمی روی 4 چرخ حرکت می کنه؟خیلی بد میشه...!

در کل آپشن های خوبی در مدل فولش هست...قیمت فول اگه 40 می بود ایده آل میشد...

mehran_tavakoli
22 February 2010, 08:28 PM
من هنوز فکر میکنم این ماشین خیلی مشکلات قبل رو نداشته باشه...
باید صبر کرد تا بیاد بیرون ببینیم چطور از آب در میاد...
با نیم قیمت قطعا مدل قبلی افت قیمت فاحشی باید داشته باشه... وشاید با این کار و کم شدن قیمت مدل قبلی فروش اون مدل بیشتر بشه:icon_surp.... به نظر من اصلا بعید نیست...
ما خودمون توسان داریم و مصرف بالای این ماشین توی شهر(حدود 16-17 لیتر در صد کیلومتر) سرسام آوره..
پس با کم مصرف بودن سوزوکی حتی بدون کارت سوخت هم میتونه عامل برتری باشه...مخصوصا به علت مشخص نبودن بنزین در آینده

mohsen3544
22 February 2010, 08:53 PM
تمام نظرات به نظر من درسته اما یه چیز دیگه هم قبول کنید که با توجه به افکار سنتی که در موارد مختلف تو کشور ما هست و در مورد ماشین هم در مورد وجود قطعات یدکی و گارانتی و از این حرفها هست هنوز با تمام کلاه برداری های ایران خودرو بازهم خیلی ها ترجیح میدن سوزوکی رو بخرن.یعنی من مطمئنم هستند تعداد زیادی از آدمها میتونستن با 40 میلیون مثلا توسان و اسپورتیج بگیرن و نگرفتند اما سوزوکی رو راحت انتخاب کردند.در هر حال جمله پایانی رو اینجوری با نظرات خوبتون تکمیل میکنم که سوزوکی چون در از ایران خودرو وارد بازار خودرو میشه شانس خوبی رو داره در گرفتن بازار سطح خودش.

nakisa492
22 February 2010, 11:28 PM
سوزوکی فقط یک عیب عمده داشت که آنهم موتور ضعیف بود که حل شد (علاوه بر آن آپشنهایی مثل کروز هم برگشته اند!)
موتور جدید هم قدرت مناسب دارد و هم مصرف مناسب (مصالحه بین مصرف و توان مورد نیاز)
من که خودم شدیداً عصبانی هستم از اینکه کمی صبر نکردم! راستش اینقدر این ایران خودرو چاخان تحویل مردم داده که فکر نمیکردم به این زودی این موتور را عرضه کند.
این ماشین ژاپنی توی این رنج قیمت فعلاً بی رقیب است(تا زمان عرضه قشقایی).
بیخود هم پای توسان را وسط نکشید صرفنظر از ظاهر نه چندان مناسب (اینجا دیگر بحث سلیقه نیست! هیچ فرد منطقی از ظاهر توسان لااقل در برابر سوزوکی دفاع نمیکند!) از معایب توسان موتور پر مصرفتر (البته قدرت بیشتر ولی بیش از نیاز!) و این حقیقت که به هرحال توسال یک ماشین کره ای است که حداکثر تا چند ماه آینده عرضه آن قطع و مدل کاملاً متفاوتی بیرون خواهد آمد و این در آینده خودرو تاثیر زیادی خواهد داشت.

parsa s
23 February 2010, 11:30 PM
به نظر من هم ويتارا 2.4 در مقايسه با توسان و اسپرتيج ارزش خريد بالاتري داره ظاهرش كه اصلا قابل مقايسه نيست مگر اينكه نسل جديد توسان و اسپرتيج بياد اون موقع ديگه شرايط فرق مي كنه و بستگي به قيمت گذاري اونا داره فك مي كنم توسان 2010 به زودي وارد بشه اون موقع ميشه اظهار نظر كرد و يه مقايسه اساسي بين اين دوتا گذاشت

فروزنده
23 February 2010, 11:48 PM
بالاخره ثبت نام سوزوکی 4/2 هم آغاز شد و 20 روزه تحویل میدن.مدل فول اتومات 44 میلیون!.امکاناتش و ایمنیش و ایزوله کردن ماشین در برابر ورود صدا به داخل کابین و تغییرات جزئی در سپر جلو و آمپر... قدرت ترمز گیری (عقب دیسکی شده )بیشتر شده . و موتورش هم 400 سی سی افزایش حجم.ولی گفت esp نداره!
من دیروز سوزوکی دنده ای همکارمو روندم .ماشین 52 تا کار کرده کمکش به صدا افتاده بود.!!
طراحی داخل و بیرون ماشین که از توسان و اسپورتیج به نظرمن قطعا بهتره. امکاناتش هم بهتر شده. ولی ترس مردم اینه که این ماشین مونتاژ شرکت معظم ایران خود رو هه.

mehran_tavakoli
24 February 2010, 02:05 AM
لطفا دوستانی که این ماشین رو ثبت نام کردن در این تاپیک اصلاع رسانی کنن و موعد تحویل ماشین رو هم ذکر کنن و در آینده بیشتر با این ماشین آشنا بشیم:icon_cool

pedram_p7
28 February 2010, 04:06 PM
یعنی هیچ کس ثبت نام نکرده؟!!!!

mehran_tavakoli
28 February 2010, 07:32 PM
شاید اکثرا منتظرن ببینن این ماشین چجوری از آب در میاد بعد برن ثبت نام کنن...
شاید چون دیگه کارت سوخت هم نداره -خیلی زیر بار نرن...
ولی بازم مصرف کمتری نسبت به ماشین های 6 سیلندر داره...

amingzj
28 February 2010, 08:43 PM
نه دلیل اینکه ثبت نام نکردن اینه که امکان کاهش تعرفه واردات هست و از یک طرف دیگه ماشین مدل 88 میخوره این ور سال

mehran_tavakoli
28 February 2010, 08:59 PM
نه دلیل اینکه ثبت نام نکردن اینه که امکان کاهش تعرفه واردات هست و از یک طرف دیگه ماشین مدل 88 میخوره این ور سال
در جشنواره بهمن ماه ایران خودرو ذکر شده که کلیه ماشین هایی که اسم نویسی بشن مدل 89 داده میشن....
در مورد کاهش تعرفه هم: هنوز تصویب نشده صدای مدیران ایران خودرو در اومده....

Majz
28 February 2010, 10:43 PM
حالا بنظر دوستان این ماشین با موتور 2400 کارت سوخت داره یا نه

mehran_tavakoli
28 February 2010, 11:16 PM
نه دوست عزیز...
ماشین های بالای 2000 سی سی تولید داخل کارت سوخت ندارن...

amingzj
28 February 2010, 11:52 PM
در جشنواره بهمن ماه ایران خودرو ذکر شده که کلیه ماشین هایی که اسم نویسی بشن مدل 89 داده میشن....
در مورد کاهش تعرفه هم: هنوز تصویب نشده صدای مدیران ایران خودرو در اومده....
بله بعدش هم اعلام کردند به دلیل عدم اخذ مجوز از راهوار ناجا تا اخر سال مدل همه ماشین ها همین 88 هستش !

pedram_p7
1 March 2010, 10:11 AM
بله بعدش هم اعلام کردند به دلیل عدم اخذ مجوز از راهوار ناجا تا اخر سال مدل همه ماشین ها همین 88 هستش !

آقا جدا شورش رو در آوردن اینا...

به همین راحتی حرفشون رو تکذیب میکنند!!!

در کل اگر کسی این مدل رو حتی از نزدیک هم دیده بگه ببینیم چطوریاست این خودرو!

ولی واقعا مشتاقم بدونم قیمت اسپرتیج 2011 چنده ، تو یه مجله یه عکس دیدم ، ماشین نبود که ، فوق العاده بود...

فکر کنم با اینکه قیمت رو فیکس کردند (ایران خودرو) اما بازم با اومدن مدلهای جدید هیوندا توسان و کیا اسپورتیج با وجود تعرفه 70% همه به اون سمت و سو برن(یعنی خرید دو برند کیا و هیوندا)...

mehran_tavakoli
1 March 2010, 12:12 PM
آقا جدا شورش رو در آوردن اینا...

به همین راحتی حرفشون رو تکذیب میکنند!!!

در کل اگر کسی این مدل رو حتی از نزدیک هم دیده بگه ببینیم چطوریاست این خودرو!

ولی واقعا مشتاقم بدونم قیمت اسپرتیج 2011 چنده ، تو یه مجله یه عکس دیدم ، ماشین نبود که ، فوق العاده بود...

فکر کنم با اینکه قیمت رو فیکس کردند (ایران خودرو) اما بازم با اومدن مدلهای جدید هیوندا توسان و کیا اسپورتیج با وجود تعرفه 70% همه به اون سمت و سو برن(یعنی خرید دو برند کیا و هیوندا)...

من فکر کنم باید قیمت سوزوکی اتوماتیک رو پایین تر بیارن...
اگر قیمت فول این ماشین 36 بشه-مطمئنا فروش زیادی میکنه. مخصوصا با موتور 2400 که قوی تر شده.
ولی 44 میلیون قیمتی بالاست و به نظر خودم اگر کسی مشکل بنزین نداشته باشه(از نظر مصرف ماشین منظورمه) با این پول میتونه توسان که ماشین نرم تری هست بگیره-یا اسپورتیج...
که هر 2 کیفیت بالاتری نسبت به تولید ایران خودرو دارن

Cyeko
3 March 2010, 02:40 AM
تنها اشکال این ماشین اینه که تیپ ترونیک نداره!

mehran_tavakoli
3 March 2010, 09:40 AM
تنها اشکال این ماشین اینه که تیپ ترونیک نداره!

طبق گفته ی یکی از دوستانم:
برای خرید این خودرو نوع دستی بهتر از اتومات هست و در سر بالایی ها کارایی بهتری داره...
:icon_cool

Cyeko
3 March 2010, 04:02 PM
طبق گفته ی یکی از دوستانم:
برای خرید این خودرو نوع دستی بهتر از اتومات هست و در سر بالایی ها کارایی بهتری داره...
:icon_cool

حتی با موتور 2.4؟

mehran_tavakoli
3 March 2010, 06:45 PM
حتی با موتور 2.4؟

والا دوست عزیز :
در شیب های زیاد قدرت موتور اگر ماشین تیپ ترونیک نباشه خیلی مفید نیست...
بعضی موقع ها شما مجبورین یه معکوس به ماشین بدین تا با قدرت بیشتری حرکت کنه...
وقتی ماشین فقط اتومات باشه این امکان رو هم نداره...
واسه همین بازم فکر کنم حتی با موتور 2.4 هم دستی بهتر از اتومات باشه

nojex
3 March 2010, 08:21 PM
والا دوست عزیز :
در شیب های زیاد قدرت موتور اگر ماشین تیپ ترونیک نباشه خیلی مفید نیست...
بعضی موقع ها شما مجبورین یه معکوس به ماشین بدین تا با قدرت بیشتری حرکت کنه...
وقتی ماشین فقط اتومات باشه این امکان رو هم نداره...
واسه همین بازم فکر کنم حتی با موتور 2.4 هم دستی بهتر از اتومات باشه

به نظر من کلا این ماشین برای افرود طراحی نشده که بخواد خیلی چالاک باشه گیربکس 4 سرعته هم خیلی نیازی به شیفتر نداره یعنی الزاما دنده 4 که Overdrive و در شیب کاربرد نداره. در مورد 3 دنده اول هم شما میتنونید مثل پرادو های نسل قبل در دنده یک با دو قرار بدید در این صورت مشکل خاصی نخواهد بود.
در واقع ضریب دنده 3 نیز در این گیربکس 1 هست و دنده سنگینی محسوب نمیشه
دنده یک با ضریب 2.826 و دنده دو با ضریب 1.493 نتها به کار میان. در ضمن دنده یک هم خیلی سنگین نیست و این یعنی نیازی به تعویض بین یک و دو کم است و البته با این کار در شرایط offroadمصرف زیاد و شتاب اولیه کم شده است . البته این کار باعث میشه حالت 4wd هم بیشتر بکار بره.

به هر حال باید توجه کرد که موتور این اتومبیل خیلی قدرتمند نیست و کارایی های افرود و اسپرت زیادی نداره که احتیاج به تعویض سریع دنده و معکوس های بیشتر از یک دنده باشه.

mehran_tavakoli
6 March 2010, 12:54 PM
این هم تفاوت های ظاهری و عملکردی سوزوکی 2.4 و مدل قبلی ...
شاید مقایسه رو راحت تر کنه... به نظر من باید قیمت این ماشین پایین تر بیاد:icon_cool

تفاوت های ظاهری

:

- طرح جدید سپر جلو
- تغییرات در داشبورد با اضافه کردن
قابلیت های جدید در جلو آمپر
- چراغ های راهنما روی آینه های
جانبی ( در مدل فول آپشن )
- رینگ اسپرت آلومینیومی 17 اینچی (
در مدل فول آپشن )

تغییرات عملکردی

:

- موتور قوی تر 2.4
لیتری مجهز به سامانه زمانبندی متغیر
سوپاپ ها با میزان صدا و لرزش کمتر
- کارکرد نرم تر موتور
- افزایش توان از 140 اسب بخار به
169 اسب بخار
- افزایش گشتاور از 183 نیتوتون متر
به 227 نیوتون متر
- افزایش حداکثر سرعت و توان شتاب
گیری خودرو
- کاهش مصرف سوخت علی رغم افزایش حجم
موتور – در حالت ترکیبی 8.9 و 9.7 لیتر به ترتیب برای گیربکس دستی
و اتوماتیک
- افزایش ضخامت شیشه ها به 4 میلیمتر
و اضافه نمودن عایق های زیر درها به منظور کاهش صدای داخل اتاق
- کروز کنترل الکترونیکی ( برای مدل
فول آپشن )
- سیستم استارت بدون کلید با قفل
مرکزی لمسی ( برای مدل فول آپشن )
- گرم کن صندلی های جلو ( برای مدل
فول آپشن )
- ماساژور صندلی های جلو ( برای تمام
مدل ها )
- کیسه های هوای کناری و پرده ای (
برای مدل فول آپشن )

Rapstar
6 March 2010, 01:36 PM
تفاوتش از اینها که نوشتید خیلی بیشتره، مثلا فول آپشن dvd player با دو صفحه نمایش برای عقب داره.

mehran_tavakoli
6 March 2010, 01:52 PM
تفاوتش از اینها که نوشتید خیلی بیشتره، مثلا فول آپشن dvd player با دو صفحه نمایش برای عقب داره.

من تغییرات عملکردی رو نوشتم...

سیستم چند رسانه ای پخش DVD با قابلیت های زیر :
- مانیتور 7 اینچ لمسی
- دارای تیونر تلویزیون
- دارای سیستم بلوتوث و قابلیت خواندن فایل از روی کارت SD و USB
- مسیر یاب پیشرفته GPS با قابلیت های متنوع
- سنسور دوربین دنده عقب ( برای مدل فول آپشن )

افزایش سطح ایمنی در نسل جدید :
نسل جدید گرند ویتارا پس از اعمال تغییرات لازم موفق به کسب همه 5 ستاره ایمنی از موسسه EuroNCAP شده است . این خودرو به صورت استاندارد در مدل فول آپشن به حداکثر 6 کیسه هوا مجهز است . گرند ویتارای جدید همچنین به راننده این امکان را می دهد تا با فشردن یه دکمه و بدون فشار روی پدال ترمز ، خودرو راب هارامی و نرمی در سراشیبی هدایت کند.

در ادامه مطلب به بررسی تفاوت های ظاهری و تغییرات عملکردی این نسل از سوزوکی گرند ویتارا و تیپ 2 لیتری این خودرو خواهیم پرداخت

Real Madrid
6 March 2010, 02:09 PM
دوستان هر چقدر رقابت بیشتر بیشتر باشه به نفع ما مصرف کننده ها خواهد بود.چه بسا با این قیمت جدید سوزوکی شاهد کاهش قیمت اسپورتیج و توسان هم باشیم.چون به هر حال حالا یه رقیب جدی برای کیا و هیوندای در بازار داخل ایران به وجود آمده است.
به نظر من در کل این ماشین ارزش خرید بیشتری به نسبت اسپورتیج و توسان های موجود (با اتاق قدیمی) داره.

pedram_p7
8 March 2010, 11:52 AM
این تفاوت تو سپر ، در کجاش هست؟ منظور جلوپنجره ای ماشین هست؟

کسی میتونه با عکس نشون بده چه چیزیش تغییر کرده؟

mehran_tavakoli
8 March 2010, 08:33 PM
http://i34.tinypic.com/muajrt.jpg
http://www.asrekhodro.com/Controls/NewsPic.aspx?Nid=1408&Pid=466&Format=.jpg

این هم هر 2 مدل قدیمی و جدید سوزوکی...

aquarium
9 March 2010, 12:31 AM
http://www.asrekhodro.com/Controls/NewsPic.aspx?Nid=1408&Pid=466&Format=.jpg

ی...

اسم این رنگ چیه ؟؟؟

pedram_p7
14 March 2010, 09:08 PM
آقا سر کم شدن تعرفه واردات خودرو تو بخشهای هیوندای توسان و کیا اسپورتیج همه بر این عقیده هستند که ماشینها حداقل کاهش قیمت 6 تا 10 میلیونی خواهد داشت!!!

با این تفاسیر فکر نمیکنید که فروش گراند ویتارا برای ایران خودرو با مشکلات جدی روبرو میشه؟؟؟

حالا اگر فرض کنیم که قیمتها بیاد پایین ، فکر میکنید ایران خودرو حاضر میشه قیمت این ماشین رو بیاره پایین؟؟؟!!!

Real Madrid
14 March 2010, 09:21 PM
من که خیلی بعید می دونم توسان و اسپورتیج 10 میلیون بیاد پایین.احتمالا نهایت 2-3 میلیونی بیشتر پایین نیاد تازه اگه بیاد.

parsa s
14 March 2010, 10:52 PM
به نظر من قيمت گرند ويتارا هم افت خواهد كرد - چون فك مي كنم ايرانخودرو به اندازه كافي سود مي كنه .. راستي دوستان يه سوال : تعرفه براي واردات قطعه براي مونتاژ چقدره ؟؟ آيا اونم كاهش پيدا كرده يا نه ؟؟؟

pedram_p7
15 March 2010, 04:04 PM
من که خیلی بعید می دونم توسان و اسپورتیج 10 میلیون بیاد پایین.احتمالا نهایت 2-3 میلیونی بیشتر پایین نیاد تازه اگه بیاد.

ببینید در حال حاضر هم قیمت هیوندای توسان حدودا 2 میلیون زیر قیمت ویتارا هست!!!

همه ی ما هم میدونیم که اگر از طرح ظاهری توسان صرف نظر کنیم ، گراند ویتارا در مقابل اون حرفی واسه گفتن نداره!! (که اون هم با طرح های جدید توسان انقلابی تو زیبایی به وجود آورده)

خب حالا هم میدونیم که همین حالا هم 2 میلیون زیر قیمت ویتارا هست!

حتی این رو هم مد نظر بگیرید که ویتارای جدید کارت سوخت هم نخواهد داشت (که همین هم هر چقدر ناچیز اما باز ازمزایای ویتارا نسبت به توسان بود...)

حالا تصور کنید که اختلاف قیمت توسان و ویتارا باز هم بیشتر بشه...

آیا فروش ویتارا با شکست روبرو نمیشه؟

Real Madrid
16 March 2010, 02:18 AM
ببینید در حال حاضر هم قیمت هیوندای توسان حدودا 2 میلیون زیر قیمت ویتارا هست!!!

همه ی ما هم میدونیم که اگر از طرح ظاهری توسان صرف نظر کنیم ، گراند ویتارا در مقابل اون حرفی واسه گفتن نداره!! (که اون هم با طرح های جدید توسان انقلابی تو زیبایی به وجود آورده)

خب حالا هم میدونیم که همین حالا هم 2 میلیون زیر قیمت ویتارا هست!

حتی این رو هم مد نظر بگیرید که ویتارای جدید کارت سوخت هم نخواهد داشت (که همین هم هر چقدر ناچیز اما باز ازمزایای ویتارا نسبت به توسان بود...)

حالا تصور کنید که اختلاف قیمت توسان و ویتارا باز هم بیشتر بشه...

آیا فروش ویتارا با شکست روبرو نمیشه؟
من طبق تجربه مطمئن هستم که توسان با اتاق جدید به قیمت توسان فعلی عرضه نخواهد شد.و احتمالا بالای 45 میلیون خواهد بود.

amingzj
16 March 2010, 10:37 AM
اولین سری سوزوکی 2400 امروز تحویل شد !

pedram_p7
16 March 2010, 12:10 PM
اولین سری سوزوکی 2400 امروز تحویل شد !

اگر کسی رو میشناسید که ثبت نام کرده میشه شما به نیابت از ما بری و ماشین رو با چند تا عکس بررسی کنی دوست عزیز؟

pedram_p7
16 March 2010, 12:12 PM
من طبق تجربه مطمئن هستم که توسان با اتاق جدید به قیمت توسان فعلی عرضه نخواهد شد.و احتمالا بالای 45 میلیون خواهد بود.

البته شما هم صحبتتون درسته ، ولی یادتون نره امکاناتش رو هم به همون اندازه افزایش میدند...

باید دید چی از آب در میاد این سوزوکی جدید که من شخصا خیلی دوستش دارم...

amingzj
16 March 2010, 01:18 PM
اگر کسی رو میشناسید که ثبت نام کرده میشه شما به نیابت از ما بری و ماشین رو با چند تا عکس بررسی کنی دوست عزیز؟
نه متاسفانه !
از روی امار اسناد صادره ایران خودرو مطلع شدم !!!

pedram_p7
31 March 2010, 07:51 PM
تفاوت هاي ظاهري :
- طرح جديد سپر جلو
- تغييرات در داشبورد با اضافه کردن قابليت هاي جديد در جلو آمپر
- چراغ هاي راهنما روي آينه هاي جانبي ( در مدل فول آپشن )
- رينگ اسپرت آلومينيومي 17 اينچي ( در مدل فول آپشن )

معرفي سوزوکي گرند ويتارا جديد با موتور 2400cc (http://carsinfo.ParsiBlog.com/1342377.htm)

ارسال شده توسط پارسا در 3/12/1388:: 11:6 عصر

http://cariran2.persiangig.com/Suzuki%20GV%202.4/DSC02563.jpg

اتومبيل ايران - ايران خودرويي ها
معتقدند گرند ويتارا با پيشرانه 2 ليتري و قيمتي فراتر از کيا اسپورتيج و
هيونداي توسان توانسته فروش رضايت بخشي را داشته باشد ، اين در حالي است
که کشش بازار به سمت اين خودرو با وجود دو رقيب قدرتمند و مجهز کره اي اش
از ابتداي ورورد اين خودرو کاهش چشمگيري پيدا کرده است و نبود برخي آپشن
هاي استاندارد اين خودرو و تجهيز به پيشرانه اي نه چندان مناسب اين خودرو
باعث کاهش امتيازات مثبت اين خودرو در بخش امکانات و فني است ، با اين
وجود ظاهر خودرو را ميتوان تنها محل جلب رضضايت مشتريان در سوزوکي گرند
ويتارا 2 ليتري دانست .

شرکت ايران خودرو روز اول اسفند 88 همزمان با رونمايي خودرو پژو 207i ، از
نسل جديد سوزوکي گرند ويتارا با تغييرات محسوسي در نماي ظاهري و عملکرد
نيز پرده برداري کرد تا پس از مدتي عرضه نادرست اين خودرو شاهد حضور تيپي
رقابتي از آن در بازار باشيم .

سوزوکي گرند ويتارا 2.4 ليتري از پيشرانه اي قدرتمند تر و در عين حال کم
مصرف تر از پيشرانه 2 ليتري پيشين اش بهره مي برد و همچنين در بخش تجهيزات
آپشن هاي حذف شده از روي خودرو به عنوان تجهيزات استاندارد براي سوزوکي2.4
ليتري در نظر گرفته شده اند .

http://cariran2.persiangig.com/Suzuki%20GV%202.4/Untitled-1.jpg

افزايش سطح ايمني در نسل جديد :

نسل جديد گرند ويتارا پس از اعمال تغييرات لازم موفق به کسب همه 5 ستاره
ايمني از موسسه EuroNCAP شده است . اين خودرو به صورت استاندارد در مدل
فول آپشن به حداکثر 6 کيسه هوا مجهز است . گرند ويتاراي جديد همچنين به
راننده اين امکان را مي دهد تا با فشردن يه دکمه و بدون فشار روي پدال
ترمز ، خودرو راب هارامي و نرمي در سراشيبي هدايت کند.

در ادامه مطلب به بررسي تفاوت هاي ظاهري و تغييرات عملکردي اين نسل از سوزوکي گرند ويتارا و تيپ 2 ليتري اين خودرو خواهيم پرداخت :

تفاوت هاي ظاهري :

- طرح جديد سپر جلو

- تغييرات در داشبورد با اضافه کردن قابليت هاي جديد در جلو آمپر

- چراغ هاي راهنما روي آينه هاي جانبي ( در مدل فول آپشن )

- رينگ اسپرت آلومينيومي 17 اينچي ( در مدل فول آپشن )

http://cariran2.persiangig.com/Suzuki%20GV%202.4/DSC02567.jpg

تغييرات عملکردي :

- موتور قوي تر 2.4 ليتري مجهز به سامانه زمانبندي متغير سوپاپ ها با ميزان صدا و لرزش کمتر

- کارکرد نرم تر موتور

- افزايش توان از 140 اسب بخار به 169 اسب بخار

- افزايش گشتاور از 183 نيتوتون متر به 227 نيوتون متر

- افزايش حداکثر سرعت و توان شتاب گيري خودرو

- کاهش مصرف سوخت علي رغم افزايش حجم موتور – در حالت ترکيبي 8.9 و 9.7 ليتر به ترتيب براي گيربکس دستي و اتوماتيک

- افزايش ضخامت شيشه ها به 4 ميليمتر و اضافه نمودن عايق هاي زير درها به منظور کاهش صداي داخل اتاق

- کروز کنترل الکترونيکي ( براي مدل فول آپشن )

- سيستم استارت بدون کليد با قفل مرکزي لمسي ( براي مدل فول آپشن )

- گرم کن صندلي هاي جلو ( براي مدل فول آپشن )

- ماساژور صندلي هاي جلو ( براي تمام مدل ها )

- کيسه هاي هواي کناري و پرده اي ( براي مدل فول آپشن )

سيستم چند رسانه اي پخش DVD با قابليت هاي زير :

- مانيتور 7 اينچ لمسي

- داراي تيونر تلويزيون

- داراي سيستم بلوتوث و قابليت خواندن فايل از روي کارت SD و USB

- مسير ياب پيشرفته GPS با قابليت هاي متنوع

- سنسور دوربين دنده عقب ( براي مدل فول آپشن )

http://cariran2.persiangig.com/Suzuki%20GV%202.4/Suzuki-Grand_Vitara_2009_1600x1200_wallpaper_31.jpg

http://cariran2.persiangig.com/Suzuki%20GV%202.4/Suzuki-Grand_Vitara_2009_1024x768_wallpaper_07.jpg

اقتباس شده از سایت : http://carsinfo.parsiblog.com/

mehran_tavakoli
31 March 2010, 08:57 PM
ظاهرا استقبال خوبی نشده از این ماشین...
لا قل از بروبکس پیهالز که کسی اسم ننوشته

mehran_tavakoli
9 April 2010, 08:33 PM
هنوز خبری نیست از این ماشین؟
هیچ کسی هست که دوست یا اقوامش اسم نوشته باشه؟
میخوام ببینم هنوز خشکی و سفتی که در ویتارا قدیم بود در این ویتارا هم هست؟

amingzj
9 April 2010, 11:23 PM
هنوز خبری نیست از این ماشین؟
هیچ کسی هست که دوست یا اقوامش اسم نوشته باشه؟
میخوام ببینم هنوز خشکی و سفتی که در ویتارا قدیم بود در این ویتارا هم هست؟
http://www.tuningtalk.com/forum/2-4-t35048-180.html

dawkins
21 April 2010, 06:09 PM
دوستان یه سوال داشتم ؛ ایران خودرو شرایط فروش خیلی خوبی اعلام کرده ؛ یعنی 22 درصد سود میده به پول ، الان 22 میلیون پول بدیم برای 15 آبان یا اذر یا دی می تونیم ماشین رو تحویل بگیریم یعنی آذر تحویل بگیریم تقریبا میشه 2.5 زیر قیمت ؛ به نظر شما اسم نویسی برای فروش این ماشین به صرفه اس؟؟ یعنی قادر هست تو بازار موفق باشه؟ که اگه نخواستم ماشین رو نگه دارم بتونم اون زمان با سود خوبی بفروشم ماشین رو؟؟؟

nojex
21 April 2010, 07:22 PM
دوستان یه سوال داشتم ؛ ایران خودرو شرایط فروش خیلی خوبی اعلام کرده ؛ یعنی 22 درصد سود میده به پول ، الان 22 میلیون پول بدیم برای 15 آبان یا اذر یا دی می تونیم ماشین رو تحویل بگیریم یعنی آذر تحویل بگیریم تقریبا میشه 2.5 زیر قیمت ؛ به نظر شما اسم نویسی برای فروش این ماشین به صرفه اس؟؟ یعنی قادر هست تو بازار موفق باشه؟ که اگه نخواستم ماشین رو نگه دارم بتونم اون زمان با سود خوبی بفروشم ماشین رو؟؟؟

به نظر من که خیر
بازار فروش سوزوکی اصلا بازار سود دهی نیست.

کلا تو بازار ماشین میگن ماشینی رو که قستی میدن بازارش خراب میشه.
الان فروش شرایطی این خودرو با 30 میلیون برای مدل فول هم هست و این یعنی شما به راحتی با 30 میلیون نقد و بدون سود صاحب خودرو می شید پس چرا نقد بخرید. ممکنه کسی دنبال نقد هم باشه ولی نه با این قیمت و شما باید یک مقدار از این 2.5 میلیون رو تخفیف بدید که باز هم سود مناسبی برای فروش نیست.

shervin_bamaze
24 August 2010, 10:05 AM
سلام من اسم نوشتم دوستان باید ماه دیگه رنگ ماشینو بگم میخاستم بدونم شما چه رنگی پیشنهاد میدین

ARASH1987
24 August 2010, 06:08 PM
آبی نفتی‌ و مشکی‌ از رنگأ دیگش به نظر من قشنگتره:icon_cool

dawkins
25 August 2010, 01:16 PM
سلام من اسم نوشتم دوستان باید ماه دیگه رنگ ماشینو بگم میخاستم بدونم شما چه رنگی پیشنهاد میدین
به نظرم اگه بخوای بفروشیش سفید ولی اگه میخوای خودت سوار بشی خاکستری ،در مجموع به نظرم بفروشیش یه سانتافه کارکرده تمییز بگیری بهتره

shervin_bamaze
25 August 2010, 06:31 PM
ماشين صفر دوست دارم نه كاركرده 2.4 فول امكاناتش كامله كارت سوختم داره

drnariman
25 August 2010, 08:00 PM
ماشين صفر دوست دارم نه كاركرده 2.4 فول امكاناتش كامله كارت سوختم داره

مدل 2.4 کارت سوخت نداره چون بالای 2000 می باشد .

Rapstar
25 August 2010, 10:11 PM
مدل 2.4 کارت سوخت نداره چون بالای 2000 می باشد .
با اینکه 2400 سی سی است ولی انگار از دستشون در رفته و سهمیه داره

shervin_bamaze
26 August 2010, 01:42 PM
اره كارت داره من حتي به نمايندگي گفتم كه اگي نباشه ....اما گفت 100%داره

mehdi pride
19 September 2010, 06:08 PM
باید خدمت دوستان عزیز عرض کنم که کارت داره ولی مثل ماکسیما سهمیه نداره،توش 500 لیتر داره که قیمتش آزاده (400 تومان)
بزودی براتون چندتا عکس از ماشین میزارم.

shervin_bamaze
19 September 2010, 07:04 PM
اشتباه نميكني؟ من از يه دارنده ماشين پرسيدم گفت كارت داره!!

mehdi pride
19 September 2010, 08:52 PM
نه اشتباه نمیکنم،شما خیالت راحت:icon_mrgr
ماشین نسبت به سوزوکی های قدیمی قدرتش بیشتر شده و محسوسه ولی شتابش همچنان کنده و حال آدمو میگیره.ترمز های عقبشم دیسکی شده که روی قدرت ترمز گیری تأثیر خوبی گذاشته.

_خصوصیات مثبت:
قدرت خوب.
اتاق نرم و بیصدا.
ایرکاندیشن اتوماتیک و کولر بسیار قوی.
طراحی داخلیش خصوصاً صفحه کیلومترش کاملتر و زیباتر شده.

_خصوصیات منفی و کمبودها:
شتاب پایین.
نداشتن صندلی برقی که واقعاً نیازه.
نداشتن چراغ داخل کلیدهای شیشه بالابر.

_تفاوت مدل های فول با معمولی:
کروز کنترل.
رینگ 17 ایـنچ.
گرمکن صندلیهای جلو.
6عدد کیسه هوا(در دفترچه ذکر شده)
راهنماهای روی آیینه بغل + گرمکن آیینه.
سیستم KeyLess GO (سیستم ورود و استارت بدون کلید)
سیستم صوتی و تصویری DVD لمسی به همراه Gps و دوربین دنده عقب.

توی بعضی جاها خوندم که مدلهای فول 2عدد مانیتور هم برای سرنشینای عقب داره که باید بگم همچین چیزی نیست.
قابل ذکره که هر دو مدل گیربکس اتوماتیک و گیربکس معمولی دارای مدل فول و معمولی میباشند.(یعنی در کل میشه 4مدل:اتومات معمولی،اتومات فول،دنده ای معمولی و دنده ای فول)
تفاوت قیمت مدل های فول با معمولیشون هم چیزی حدود 3 میلیون تومان میباشد که به نظر من ارزش داره.

سانروف و Esp در هیچکدام از مدلها وجود نداره که کمبودش بسیار احساس میشه.
ماساژور صندلی راننده هم در همه مدلها وجود داره که با یه Remote Control که دارای چهار حالت A-B-C-D هست فعال و تنظیم میشود.
کارت سوخت هم که بعد از حدود 3هفته رسید همونطور که گفتم دارای سهمیه آزاد هست.
یه کارت هدیه هم میدن که توش 96،000 تومان پول هست :icon_eek:

http://vzz.ir/files/fm2701kyaxlscvtwtmxx.jpg

http://vzz.ir/files/cqwjfsevc1gxg9b566s2.jpg

http://vzz.ir/files/ntaqjsxq3o55msv8fbm2.jpg

mehran_tavakoli
19 September 2010, 08:56 PM
یکی از نمایندگی های ایران خودرو به مناسبت عید فطر ماشین میفروخت
با پارچه نوشته بود سوزوکی جدید با هدیه کارت سوخت.
اگر کارت سوخت هدیه باشه احتمالا حدود 100 تا 300 لیتر بزنین داره..
همه ی ماشین ها کارت سوخت داره و میاد در خونه
ولی بدون سهمیه باشه-کارت شما ماه به ماه سهمیه بنزین آزاد بهش اضافه میشه.
مثلا یه زمانی یکی از نمایندگی های هیوندا در اصفهان روی هر ماشینی که شما میخریدین ازش 3000 لیتر بنزین میداد(اون اوایلی که گفتن به وارداتی ها بنزین نمیدیم)- و بعد از 2 ماه دیگه این کار رو نکرد.
دقیق بپریسین.:icon_cool

shervin_bamaze
20 September 2010, 09:34 AM
نداشتن صندلی برقی که واقعاً نیازه.

توی بعضی جاها خوندم که مدلهای فول 2عدد مانیتور هم برای سرنشینای عقب داره که باید بگم همچین چیزی نیست.

http://vzz.ir/files/fm2701kyaxlscvtwtmxx.jpg

ممنون دوست من اما حالا يه چنتا نكته اي بگم
من چند وقت پيش يه مدل فول اسم نويسي كردم تحويل 45 روزه رنگ سفيد
اما خوب چون الان امادگي شو نداشتم به محض دريافت به كسي فروختم يه سود كوچيكي كردم
من از نكته - كه داخلش ديدم سر پيچ ها بود كه يه جورايي انگار تو دل ادم خالي ميشد.شتابشم كم بود حتي با وجود اون كليد قدرت.
صندلي جلو برقي بود هم راننده هم شاگرد.
در كل 3تا مانيتور داشت 2تا پشت سر 1 رو داشبرد.
راستي اين عكس براي گراند ويتارا 2000هست يا 2400؟براي من اينه هاش راهنما داشت
در كل من اگر روزي دباره تصميم به خريد ماشين كنم گراند ويترا اولين انتخابمه

mehdi pride
20 September 2010, 02:30 PM
ممنون دوست من اما حالا يه چنتا نكته اي بگم
من چند وقت پيش يه مدل فول اسم نويسي كردم تحويل 45 روزه رنگ سفيد
اما خوب چون الان امادگي شو نداشتم به محض دريافت به كسي فروختم يه سود كوچيكي كردم
من از نكته - كه داخلش ديدم سر پيچ ها بود كه يه جورايي انگار تو دل ادم خالي ميشد.شتابشم كم بود حتي با وجود اون كليد قدرت.
صندلي جلو برقي بود هم راننده هم شاگرد.
در كل 3تا مانيتور داشت 2تا پشت سر 1 رو داشبرد.
راستي اين عكس براي گراند ويتارا 2000هست يا 2400؟براي من اينه هاش راهنما داشت
در كل من اگر روزي دباره تصميم به خريد ماشين كنم گراند ويترا اولين انتخابمه

جدی میگی؟:icon_neut
ولی ما رفتیم برای ثبت نام نمایندگی گفت همچین چیزی نیست و هیچکدوم از مدلها 3تا مانیتور نداره،حتی اونجا 2 مدل نشونمون داد.در مورد صندلی برقی هم همینو گفت.
عکس هم مربوط به سوزوکی 2.4 اتومات نیمه فول هست(معمولی)به خاطر همین آیینه هاش راهنما نداره.
راستی توی کارت هدیش به گفته خودشون 120،000 تومان باید میریختند که 96 تومان ریختند.
اینم چند تا عکس دیگه:

http://vzz.ir/files/hxyb9im3met22hyra0pe.jpg

http://vzz.ir/files/7r3vacwa2iccp8ias6d6.jpg

shervin_bamaze
20 September 2010, 06:01 PM
دقيقا
1- 3تا مانيتور با تيونر ديجيتالي تلويزيون با كنترل از راه دور
2-صندلي برقي
3دوربين ديد عقب با نمايش فاصله با مانع همراه سنسور داشت
4-صندلي مجهز به گرمكن
5.كروز كنترل كه من كار نكردم باش
6-استارت بدون كليد (چيز جديدي نبود چون مگان داشتم)
7-اينه ها با راهنما
همينا يادمه كلا كامل بود به جز سانروف كه ميگفت شركتي و بهترين مدلش 1100
كارت سوخت من نگرفتم گفتن يه هفته طول ميكشه كه منم كلا ماشين يه 4ساعت دستم بود
من همه چيشو كامل ديدم

alireza117
21 September 2010, 03:29 PM
با سلام.به دوستان P HALLSY...
من چند تا سوال در مورد آپشنهای سوزوکی فول دارم که چون توی سایت ایران فرقون و نمایندگیهاش جواب نگرفتم گفتم اینجا مطرح کنم شاید از کسانی که که تازگی این ماشینو تحویل گرفتن به جواب برسم ...
تفاوت دنده دستی فول با دنده اتومات فول فقط در اون 2 تامانیتور اضافه پشتی و گیربکس اتومات هست یا تو آپشنهای دیگه هم تفاوت دارن؟
تجهیزات زیر بصورت فابریک روی مدلهای فول دستی و فول اتومات نصب هست یا خیرتوسط خود فرد امکان نصب داره؟
رکاب جانبی
گارد عقب
اسپویلر عقب
پایه باربند
باربند اسکی
گل پخش کن
تنظیم موقعیت صندلی راننده برقی هست یا دستی؟
گرمکن صندلی دارد یا خیر....؟
ضمنا"در مورد قدرت موتور سوزوک4/2اینو بگم که166 اسبی با تورک 220 نیوتون متر هست که ایران فرقون با تکنولوژی :icon_mrgr بالاش اون رو به 169 اسب و227 نیوتون متر ظاهرا"ارتقاء داده:icon_sad: ،در ضمن ESP و SUNROOF رو هم تو این وسط دزدیده....:icon_arro
اینم لینک دو تا از منابع موثق واسه این مطلب ....
http://autos.aol.com/cars-Suzuki-Grand+Vitara-2010/specs/ (http://autos.aol.com/cars-Suzuki-Grand+Vitara-2010/specs/)
http://www.motortrend.com/new_cars/04/suzuki/grand_vitara/index.html (http://www.motortrend.com/new_cars/04/suzuki/grand_vitara/index.html)
البته اینو بگم که من خودم از طرفدارای این ماشین هستم چون با توجه به معلق موندن واردات اسپورتیج و توسان جدیدو تحریمها و با اون تعرفه های سرسام آور انتخاب دیگه ای واسه این کلاس SUV نیست...:icon_eek:
ممنون و سپاس ....
:lover:

shervin_bamaze
21 September 2010, 03:42 PM
با سلام.به دوستان P HALLSY...
من چند تا سوال در مورد آپشنهای سوزوکی فول دارم يه جا ديگم همين سوالارو كردي
تفاوت دنده دستی فول با دنده اتومات فول فقط در اون 2 تامانیتور اضافه پشتی و گیربکس اتومات هست یا تو آپشنهای دیگه هم تفاوت دارن؟ خير تفاوت هاي كوچك ديگريم دارن كه الان يادم نيست ولي تفاوت كميه
تجهیزات زیر بصورت فابریک روی مدلهای فول دستی و فول اتومات نصب هست یا خیرتوسط خود فرد امکان نصب داره؟
رکاب جانبی خير
گارد عقب خير
اسپویلر عقب خير
پایه باربند جاشو داره اما باربند نداره
باربند اسکی خير
گل پخش کن بله
تنظیم موقعیت صندلی راننده برقی هست یا دستی؟ كلاس 8 برقيه
گرمکن صندلی دارد یا خیر....؟كلاس 8 داره

ممنون و سپاس ....
:lover:

emadrhmt
14 October 2010, 12:18 AM
سلام. همه ویتارا هایی که تا حالا دیدم(حتی اینهایی که آینه راهنمادار دارن) رینگ و لاستیکشون همون مدل همیشگی بوده. کسی تاحالا این رینگ و لاستیک اسپرت 17 که ایرانخودرو میگه رو فول آپشن میده رو دیده یا عکسی ازش دارید؟ ممنونم میشم اگه اینجا قرار بدین.

mehdi pride
14 October 2010, 02:15 AM
سلام. همه ویتارا هایی که تا حالا دیدم(حتی اینهایی که آینه راهنمادار دارن) رینگ و لاستیکشون همون مدل همیشگی بوده. کسی تاحالا این رینگ و لاستیک اسپرت 17 که ایرانخودرو میگه رو فول آپشن میده رو دیده یا عکسی ازش دارید؟ ممنونم میشم اگه اینجا قرار بدین.

بله من دیدم.از نظر شکل ظاهری و مدل دقیقاً همینه ولی سایزش 17 هست.

MahdiZar
29 October 2010, 01:35 PM
سلام
یه سوالی داشتم، می خواستم بدونم مانیتور و روکش فابریک ویتارا رو از کجا میشه خرید ؟
نمایندگی ایران خودرو کجاست و چه قیمتی حدودا ؟
آیا کیت تی وی و نویگیشن هم رو خودش هست ؟

pesarkhale
8 November 2010, 05:01 PM
دوستان ميخواستم بدونم كه ميشه تجهيزات و آپشنهاي سوزوكي كلاس 8 رو روي كلاس 5 نصب كرد؟ منظورم يه جاي مطمئن هست كه از گارانتي خارج نشه.
تجهيزاتي كه مد نظر هستند:
1-كروز كنترل
2- گيرنده تلويزيون و مانيتورهاي پشت سري

آپشنهاي ديگه هم هستند كه خوب احتمال ميدم نميشه نصبشون كرد. مثل كيسه هوا كه در كلاس 8 بيشتر از كلاس 5 هست.
نميدونم چرا كلاس 8 اينقدر گرون شده و اصلا گير نمياد!!!!

busy
19 December 2010, 06:13 PM
قیمت کلاس 8 صفر چنده الان ؟ 46؟ خیلی کمه تو بازار کلاس 8

mghkhooodro
28 December 2010, 02:51 AM
با سلام
من ميخوام يه SUV كامپكت بخرم. با توجه به بازار نامشخص توسان 2010 و اسپورتج و مسائل تحريم فكر كنم بايد به ويتارا فكر كرد.
مورد استفاده من شهري جاده است ولي به هرحال 2 هفته يه بار آفرود ميرم. البته بيشتر جاده‌هاي خاكي و خراب.نه آفرود خفن. ولي حداقل بتونه جاهايي كه ماشينهاي معمولي نميرن رو بره.
براي آفرود دستي بهتره يا اتوماتيك. بهر حال وجود 4L كمك خوبي برا آفرود هست. نميدونم تا چه حد با توجه به ضعف موتور موثره.
ممنون

arash_2ti
7 March 2011, 05:12 PM
دوستان كسي مي دونه مدل فول (كلاس 8) دنده دستي هم كروز كنترل داره يا نه ؟
من تا حالا ماشين گيربكس دستي با كروز نديدم. اگه باشه بايد هنگام استفاده رو خلاص گذاشت ؟يا در صورت ترمز و ... بايد تا رسيدن به اون سرعت بخصوص دنده عوض كرد ؟

ممنون

Real Madrid
7 March 2011, 11:24 PM
دوستان كسي مي دونه مدل فول (كلاس 8) دنده دستي هم كروز كنترل داره يا نه ؟
من تا حالا ماشين گيربكس دستي با كروز نديدم. اگه باشه بايد هنگام استفاده رو خلاص گذاشت ؟يا در صورت ترمز و ... بايد تا رسيدن به اون سرعت بخصوص دنده عوض كرد ؟

ممنون
مگر میشه رو خلاص گذاشت ؟ :icon_twis باید رو دنده مورد نظر تنظیم کرد (مثلا برای 120 تا روی دنده 5 کروز رو فعال کرد ).الان خیلی ها روی 206 کروز می بندن.

rahim444
26 May 2011, 12:41 AM
با سلام
لطفا در صورت امكان راهنمائي بفرمائيد من تصميم دارم تا آخر امسال قصد دارم سوزوكي بخرم 1- آيا خريد و فروش سوزوكي در ايران در مقا يسه و بطور نسبي با ديگر خودروها چه وضعيتي دارد
2- از نظر نرمي و صدا در سرعتهاي بالا به نسبت خودروهاي مشابه چه وضعيتي دارد
3-با توجه به قيمت اعلام شده ايران خودرو در ارديبهشت 90 براي اتوماتيك فول 2.4 ليتري كلاس 8 يعني 44/5 ميليون تومان و تحويل 90 روزه مناسب است
با تشكر

PJK
13 September 2011, 11:13 AM
مشخصات كامل و جدول مقايسه ای بين تمامي 4 مدل ويتارا جديد در يك فايل پي دي اف :

http://www.MegaShare.com/3581730

PJK
24 September 2011, 07:41 PM
دوستان من احتمال داره فردا یا پس فردا بخوام این ماشین رو دست دوم بخرم . مدلی که دیدم اتوماتیک کلاس ۸ هست ( فول آپشن )، همراه ماشین چه وسایل و تجهیزاتی رو باد تحویل بگیرم ؟ مثلا با توجه به اینکه نقشه جی پی اس روی کارت حافظه هست ، باید کارت حافظه رو هم بگیرم ، حالا میخوام بدونم دیگه چه وسایلی هست که همراه ماشین باید گرفت ؟
( بالاخره این ماشین کارت سوخت داره یا نه ؟ )

Real Madrid
25 September 2011, 03:46 PM
مدل 2400 کارت نداره اما مدل 2000 داره .

alireza128
3 November 2011, 09:59 PM
سلام.
تعداد دنده های گیربکس اتومات 5 هست یا 4 ؟

PJK
3 November 2011, 11:39 PM
سلام.
تعداد دنده های گیربکس اتومات 5 هست یا 4 ؟
4 هست .

DellM60
4 November 2011, 07:11 PM
سلام دوستان. باتوجه به قیمت جدید ایران خودرو که در سایتش زده برای مدل کلاس 8 دستی که 45 تومن تحویل 60 روزه.آیا خرید آن مقرون به صرفه است کسی از دوستان با این مدل سواری کرده چطور ی است. اگر زحمت نبود شماره تماس در پیام خصوصی بگذارید اگر کسی خودش خریده

alireza128
5 November 2011, 12:28 AM
4 هست .
ببخشید توی این 4 دنده امکان انتخاب دستی (تیپ ترونیک ) وجود داره?
من پارسال سوزوکی یکساله ثبت نام کردم، فکر کنم با 3 ماه تاخیر حدود 43 تحویل بدن. اگر 5 دنده بود بهترین انتخاب برای من بود. الان با مزدا3 و موتور بینظیرش بازم بعضی وقتا جای خالیه یک دنده کاملا احساس میشه.

moje90
5 November 2011, 01:49 AM
دوستان آخرین قیمت کلاس 8 ویتارا در نمایندگیهای ایران خودرو --شیراز 55-56 میلیون بود :icon_twis

PJK
5 November 2011, 11:28 AM
ببخشید توی این 4 دنده امکان انتخاب دستی (تیپ ترونیک ) وجود داره?
من پارسال سوزوکی یکساله ثبت نام کردم، فکر کنم با 3 ماه تاخیر حدود 43 تحویل بدن. اگر 5 دنده بود بهترین انتخاب برای من بود. الان با مزدا3 و موتور بینظیرش بازم بعضی وقتا جای خالیه یک دنده کاملا احساس میشه.
اطلاعات دقيق هر 4 نوع ويتارا رو ميتونيد از پست شماره 85 همين تاپيك دانلود كنيد.

دوستان آخرین قیمت کلاس 8 ویتارا در نمایندگیهای ایران خودرو --شیراز 55-56 میلیون بود :icon_twis
خوب چند روزی زمان ميبره تا همه مطلع بشن و قيمت ها كم كم پايين بياد و تا زمان تحويل اين فروش ها نزديك نشده هم نبايد انتظار سقوط قيمت داشت . ولي اونچه كه مشخصه اينه كه قيمت اين ماشين بايد بياد پايين ( چون ديگه معني نداره 57 از بازار بخري وقتي ميتوني 49.680 از خود شركت 3 ماهه بخري ).

DellM60
5 November 2011, 09:53 PM
سلام.دوستان کسی با مدل 2400 دستی رانندگی کرذه؟ مصرف واقعی در شهر و جاده چطوره؟ شتاب و هندلینگ آن جطوره؟ من حقیقتش موندم تو انتخاب بین کلاس 8 دستی سوزوکی و هیوندای آی ایکس 35 (البته به قیمت شرکتی 60 تومنی)با توجه به اینکه مدل اتومات سوزوکی تیپ ترونیک نداره جالب نیست و دستی آن بهتر است. در ضمن این اولین
تچربه من برای خرید و سواری با شاسی بلند است. لطفا من را راهنمایی فرمایید

FL66
5 November 2011, 10:00 PM
سلام دوست عزیز
شما یه نگاهی هم به این تاپیک بندازین بد نیست
شاید بتونه کمکتون کنه

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?57240-%C8%E5%CA%D1%ED%E4-SUV-%E3%CA%E6%D3%D8-%C8%C7%D2%C7%D1-%98%D4%E6%D1-%98%CF%C7%E3%D3%CA-(Compact-SUV)%BF

موفق باشید

amir 89
6 November 2011, 02:09 PM
اطلاعات دقيق هر 4 نوع ويتارا رو ميتونيد از پست شماره 85 همين تاپيك دانلود كنيد.

خوب چند روزی زمان ميبره تا همه مطلع بشن و قيمت ها كم كم پايين بياد و تا زمان تحويل اين فروش ها نزديك نشده هم نبايد انتظار سقوط قيمت داشت . ولي اونچه كه مشخصه اينه كه قيمت اين ماشين بايد بياد پايين ( چون ديگه معني نداره 57 از بازار بخري وقتي ميتوني 49.680 از خود شركت 3 ماهه بخري ).
نمید.نم شما چطوری میگین این قیمتها مهنا نداره چون که فروش ویتارای اتومات به شکل فوری ( 3 ماهه کجاش فوری من نمیدونم ) تموم شد و فقط مدل دندهای رو الان میفروشه و شما 50 تومن پول بده بعد 3 ماه پولت بخوابه که اگه خوابشو حساب کنید یه چیزی دورو بره 55 ماشین براتون میوفته که اگر بخواین بفروشین هزینه محضرشم میکشین روش که ضرر نکنید که 56 قیته ماشین تموم میشه .
این قیمت دسته گل ایرانخودرو هستش حالا اگه بحث ارزش نداشتن این ماشین با این قیمت باشه که منم حرف شمارو قبول دارم اصلا ارزش نداره . البته ایران خودرو هیچ چیزیش معلوم نیست یه دفعه ماه دیگه فروش 30 روزه میکنه بعدش هر کی این 90 روزههارو خریده وحشتناک ضرر میکنه .

PJK
6 November 2011, 02:32 PM
نمید.نم شما چطوری میگین این قیمتها مهنا نداره چون که فروش ویتارای اتومات به شکل فوری ( 3 ماهه کجاش فوری من نمیدونم ) تموم شد و فقط مدل دندهای رو الان میفروشه و شما 50 تومن پول بده بعد 3 ماه پولت بخوابه که اگه خوابشو حساب کنید یه چیزی دورو بره 55 ماشین براتون میوفته که اگر بخواین بفروشین هزینه محضرشم میکشین روش که ضرر نکنید که 56 قیته ماشین تموم میشه .
این قیمت دسته گل ایرانخودرو هستش حالا اگه بحث ارزش نداشتن این ماشین با این قیمت باشه که منم حرف شمارو قبول دارم اصلا ارزش نداره . البته ایران خودرو هیچ چیزیش معلوم نیست یه دفعه ماه دیگه فروش 30 روزه میکنه بعدش هر کی این 90 روزههارو خریده وحشتناک ضرر میکنه .
ببينيد همه اينهايي كه توي اين مدت دنبال ويتارا بودن كه ويتارا سوار نيستن . خيلي ها بخاطر اختلاف 10 ميليون تومني شركت و بازار افتاده بودن دنبال اين ماشين كه سودي به جيب بزنن. و اين اختلاف قيمت هم بخاطر اين بود كه شركت فروش نداشت ( زمانيكه دنبال خريد ماشين بودم ، 2-3 تا فروشنده مستقيما اين رو به خود من گفتن ). حالا كه شركت دوباره فروش رو شروع كرده ، هرچند محدود ، كم كم قيمت ها مياد پايين .
در مورد خواب پول هم چجوري 50 تومن توي 3 ماه 5 تومن مياد روش؟؟؟؟؟؟؟ :icon_twis راهش رو به ما هم ياد بديد استقبال ميكنيم :icon_cool خود ايران خودرو اعلام ميكنه سود ساليانه 20 درصد ميده به مشترياش ( كه از تمام سودهاي بانكي موجود بيشتره ) . با همين 20 درصد اگر حساب بكنيد 50 تومن در 3 ماه ميتونه تقريبا 850 هزار تومن سود داشته باشه ( كه قيمت نهايي ماشين ميشه 50.530.000 تومن ) .

amir 89
6 November 2011, 02:55 PM
شما لازم نیست زیاد خودتو برای سود کردن با 20% سالیانه گیره ایران خودرو بندازی شما همین امروز بورو خیلی راحت نیم سکه بخر بعد از 3 ماه بفروش ( البته با 4% مالیات ) بازم ببین چقد سود میکنی .
دوست خوبم شما الان با یه خرید sd v9 راحت در مدت 40 روز 2 نومن سود میکنی پس چرا اینقدر ادم خودشو به زحمت بندازه واسه ویتارا که به قول شما حداکثر 1 تومن سود کنه این به نظر شما مسخره نیست ؟
پس حتما ویتارا بالای 55 میمونه اگه استقبال مشتری ازش به شکل معمولی بمونه ولی اگه مشتری پس بزنه دیگه نمیشه کاریش کرد .

PJK
6 November 2011, 03:16 PM
شما لازم نیست زیاد خودتو برای سود کردن با 20% سالیانه گیره ایران خودرو بندازی شما همین امروز بورو خیلی راحت نیم سکه بخر بعد از 3 ماه بفروش ( البته با 4% مالیات ) بازم ببین چقد سود میکنی .
دوست خوبم شما الان با یه خرید sd v9 راحت در مدت 40 روز 2 نومن سود میکنی پس چرا اینقدر ادم خودشو به زحمت بندازه واسه ویتارا که به قول شما حداکثر 1 تومن سود کنه این به نظر شما مسخره نیست ؟
پس حتما ویتارا بالای 55 میمونه اگه استقبال مشتری ازش به شکل معمولی بمونه ولی اگه مشتری پس بزنه دیگه نمیشه کاریش کرد .
بحث سود كردن نيست ، نميدونم چرا همش توي صنعت خودرو دنبال سوديم !! تا شركت مشكلي در عرضه يك محصول براش پيش مياد ، اونيكه به عمرش طرف اين ماشين خاص هم نرفته ميشه جزو خريدارهاي ماشين و تقاضا رو بصورت كاذب بالا ميبره . وقتي عرضه نباشه و تقاضا هم بالا بره خوب قيمت هم بالا ميره . ولي وقتي عرضه شروع بشه ، تقاضاي كاذب هم كم كم از بين ميره و متقاضي واقعي باقي ميمونه با قيمت كارخونه .
در اينكه قيمت فروش كارخونه ( با تحويل 30 الي 90 روزه ) با قيمت بازار كه ماشين رو به روز ميشه تحويل گرفت فرق داره ، شكي نيست . ولي در حد معقول 1 الي 2 ميليون .
اينجا بحثه اينه كه قيمت ويتارا با توجه به شروع مجدد فروش توسط ايران خودرو مياد پايين . اينهم يك موضوع منطقيه ، چيز سليقه اي نيست كه ما با هم بحث بكنيم !!! شما ميگي نمياد ، چون اونيكه رفته روي سوزوكي سرمايه گذاري كرده ضرر ميكنه ! خوب اين ديگه نظر شماست .
در مورد نحوه سود بردن از پول هم شوخي كردم ( شما خواستي راههاي معتبر تر از سكه هم هست :icon_cool )، هرچند پيشنهاد خريد سكه شما زياد روش نميشه حساب كرد . اون سودي كه ايران خودرو ميده سود قطعيه ، ولي اين سودي كه شما ميگيد سود ريسكيه ؛ يعني ممكنه 3 ماه ديگه قيمت سكه بالا بره ، تكون نخوره يا حتي بنا به شرايطي پايين هم بياد و شما مجبور باشي بجاي 3 ماه مثلا 4 الي 5 ماه منتظر بموني تا متضرر نشي .

amir 89
6 November 2011, 03:27 PM
من خیلی بعید میدونم با این تعداد محدودی که ایرانخودور فورخت تاثیری روی قیمتش به وجود بیاد( جالبه که زده بود تعداد نامحدود حالا چی شد ورداشتن من نفهمیدم ) البته شهریور ماه هم فکر کنم یه فروش محدودی کرد که اگه میخاست این فروشها تاثیری داشته باشه الان باید خودشو نشون میداد .
حالا شاید شما به بازار وارد تر باشی و از یه چیزایی خبر داشته باشی که من بی خبرم

PJK
6 November 2011, 03:40 PM
من خیلی بعید میدونم با این تعداد محدودی که ایرانخودور فورخت تاثیری روی قیمتش به وجود بیاد( جالبه که زده بود تعداد نامحدود حالا چی شد ورداشتن من نفهمیدم ) البته شهریور ماه هم فکر کنم یه فروش محدودی کرد که اگه میخاست این فروشها تاثیری داشته باشه الان باید خودشو نشون میداد .
حالا شاید شما به بازار وارد تر باشی و از یه چیزایی خبر داشته باشی که من بی خبرم
فكر كنم منظورشون از نامحدود تعداد ثبت نامي براي هر مشتري بود . چون خيلي مواقع به هر مشتري بيش از يك خودرو نميفروشن ( از اون سيستم هاي بازار گرمي ايراني ) و اينجا منظور اين بوده كه اگر شما 2-3 تا ماشين هم يكجا بخواهي بخري ( براي كادوي تولد دوستان مثلا ) ميتوني !!!

mghkhooodro
7 November 2011, 01:49 PM
اول آبان شرايط فروش اعلام شد. من صبح روز دوم آبان با چنتا نمايندگي تماس گرفتم گفتند پر شده. حتي فروش اينترنتي هم يك روزه پر شد.
خوب با اين شرايط ديگه مردم عادي نميتونند خريد داشته باشند . اونهايي كه پارتي دارند و تو خود نمايندگي ها هستند ميخرند بعد هم با چند ميليون سود ميفروشند.
ديگه هم كه رقيبي نداره. اسپورتج و توسان و رو فور كه همه بالاي 70 ميليون هست.
البته من موندم يه تويوتا پرادو كاركرده بخرم يا همين سوزوكي جديد رو.

alireza128
27 November 2011, 12:00 AM
خیلی نامردند .
اول برج 9 سال پیش 22 میلیون دادم برای تحویل یکساله با سود 22 درصد !! 20 روز پیش دعوت نامه اومده قیمت کلاس 8 رو برام زدن 45 خورده ای بقیه پول رو گرفتن و قراره سه ماهه دیگه ماشین تحویل بدن ، یعنی 15 ماهه.
با یکسال و سه ماه حداقل باید سود همین22 تومن 6.200 میشد.

دوست من با من 206 ثبت نام کرد و 9 تومن داد ماشین و 13 ماهه تحویل دادن و 2.5 زیر قیمت بازار.

postmaster
23 December 2011, 06:58 PM
با سلام کسی ویتارا رنگ ارغوانی دیده ؟ کسی می داند ارغوانی چه رنگیه ؟

PJK
24 December 2011, 03:29 PM
بالاخره ماشين رو گرفتم ، با نمايندگي شماره 3 مركزي ( كه ظاهرا پايلوت سوزوكي هست ) تماس گرفتم براي PDS ، ميگن 6 صبح بايد اينجا باشي تا براي اون روز پذيرش بشي :icon_bigg :icon_bigg يعني واقعا بايد براي اين ايران خودرو متاسف بود كه اينطور هواي آسايش مشتري ها رو داره .

PJK
25 December 2011, 04:11 PM
امروز رفتم ساختمون مركزي امداد خودرو براي كارت طلايي ؛ خبر خوب امروز هم اين بود كه به سوزوكي فقط كارت طلايي سال و يك ستاره ميدن و نه بيشتر !!!
در واقع توان پشتيباني فني ماشين رو ندارن و براي همين فقط اون رو بيمه بدنه ميكنن :icon_twis به عبارت خيلي ساده تر اگر ماشين جايي به مشكل برخورد كسي نيست جوابگو باشه و به كمكت بياد ( ايران خودرو و امدادخودرو توانايي پشتيباني فني اين ماشين رو ندارن!!! )

PJK
7 January 2012, 12:30 PM
بعد از همه بديهايي كه در مورد ايران خودرو و پشتيبانيش از سوزوكي گفتم خالي از لطف نيست كه دو مورد زير رو هم بگم تا منصفانه به موضوع نگاه كرده باشم :
1- وقتي پيامك فعال سازي گارانتي سيستم چند رسانه اي ماشين ( DVD ، نويگيتور ، تلويزيون و . . . ) رو براي شركت مربوطه زدم ، باهام تماس گرفتن و گفتن براي آموزش كامل نحوه كاركرد با اين سيستم ميتونم برم شركتشون ، من هم رفتم و واقعا تمامي كاركردهاي اين سيستم رو برام توضيح دادن .
2- هفته پيش از ايساكو تماس گرفتند و گفتند توي مركز آموزش ايساكو يك كلاس آموزش كاركرد بهينه با ماشين گذاشتن كه بصورت رايگان هست . توي اين كلاس يكي از مهندسين ايساكو اطلاعات كاملا مفيدي از ماشين و بطور خاص سيستم ترانسفرش هم بصورت تئوري و هم بصورت عملی ارائه داد :icon_cool
( به عنوان هديه يك تی شرت و يك آفتابگير شيشه جلو هم دادن ! البته ناهار رو هم مهمون ايساكو بوديم :icon_arro )

PJK
15 January 2012, 05:56 PM
با توجه به اينكه در اين خودرو از سيم گاز خبری نيست و پاشش سوخت توسط اي سي يو مديريت ميشه ( موقعيت پدال گاز تعريف شده و با توجه به تغيير اين موقعيت پاشش صورت ميگيرد ) اگر باتري ماشين قطع بشه و دوباره وصل بشه ، مصرف سوخت بطور قابل ملاحظه اي بالا خواهد رفت ، چون اي سي يو موقعيت پدال رو عدد پيش فرض كارخانه در نظر خواهد گرفت و نه موقعيت واقعي و پاشش سوخت در بيشترين حالت ممكنه خواهد بود .
براي جلوگيري از اين مشكل - اگر بغير از نمايندگي مجاز مجبور بوديد باتري رو قطع و وصل بكنيد - اين مراحل رو براي تعريف مجدد موقعيت پدال گاز انجام بديد :

1- ابتدا كابل مثبت باتري رو وصل كنيد .
2- سوئيچ ماشين رو به مدت 10 ثانيه باز كنيد .
3- پدال گاز رو تا انتها فشار داده و سپس رها كنيد .
4- بدون فشردن پدال گاز استارت بزنيد تا موتور روشن شود .

با تشكر

PJK
16 January 2012, 06:14 PM
موارد استفاده و شرايط قرارگيری در حالت های مختلف ديفرانسيل به شرح زير است :

4H )
مورد استفاده : برای رانندگی عادی بكار می رود و گشتاور موتور به نسبت 47 به 53 بين چرخهای جلو و عقب تقسيم ميشود .

4H Lock )
مورد استفاده : برای عبور از جاده های لغزنده ، با برف سنگين يا گل و لای . گشتاور موتور به نسبت 50 / 50 بين چرخهای جلو و عقب تقسيم ميشود .
شرايط تغيير وضعيت : نياز به توقف ندارد ولی در سرعت های زير 100 كيلومتر كاركرد دارد.

4L Lock )
مورد استفاده : برای رانندگی در شيب های خيلی زياد و همچنين بكسل كردن استفاده ميشود .
شرايط تغيير وضعيت : خودرو بايد متوقف باشد و در سرعت های زير 40 كيلومتر كاركرد دارد.
برای تغيير وضعيت :
1- گيربكس در وضعيت خلاص ( N )
2- پا روی پدال ترمز
3- كليد ترانسفر را به پايين فشار داده و آن را روی 4L Lock قرار ميدهيم .

N )
مورد استفاده : در اين حالت انتقال نيرو به چرخها قطع ميشود و برای بكسل شدن ماشين و يا بالانس درجا كردن هر چهارچرخ استفاده ميشود .
برای تغيير وضعيت :
1- گيربكس در وضعيت خلاص ( N )
2- پا روی پدال ترمز
3- كليد ترانسفر را به پايين فشار داده و آنرا تا خط نشان N به سمت چپ ميچرخانيم و 10 ثانيه در اين وضعيت نگه ميداريم تا لامپ N شروع بع چشمك زدن بكنيد ؛ سپس كليد را رها ميكنيم تا لامپ N ثابت شود .

با تشكر

PJK
19 February 2012, 02:28 PM
مگر نه اینکه ظرفیت باک این ماشین 66 لیتره و چراغ بنزین حدود 6 لیتر مونده روشن میشه ؟
ولی بعد از روشن شدن چراغ بنزین من نتونستم بیشتر از 54 لیتر به خورد ماشین بدم !!! چرا ؟ یعنی ممنکنه چراغ 10-12 لیتر از بنزین مونده روشن بشه ؟

Mgh122
19 February 2012, 02:51 PM
گاهی وقت ها مشکل از بنزین و دستگاههای اون جایگاهه . من نزدیک خونه هر بار رفتم حدو 50 تا زدم اما جایگاه دیگه ای که اخیرا اونجا میرم تا جایی که یادمه معمولا 45-46 و حداکثر 48 میزدم در کل فکر میکنم 2-3 لیتر این 2 حالت برای من فرق دارند

shahin2737
19 February 2012, 03:19 PM
اغلب باک با همون 50 تا پر میشه.

PJK
19 February 2012, 04:05 PM
اغلب باک با همون 50 تا پر میشه.
یعنی 15-16 لیتر توی باک هنوز بنزین هست و چراغ روشن میشه ؟!!! یکم غیر نرماله .

Mgh122
19 February 2012, 07:03 PM
نه منظور بنده باک 206 هست شما نسبت بگیرید.

PJK
8 March 2012, 12:35 PM
دوستان کسی روکش صندلی انداخته روی کلاس 8 این خودرو ؟ ظاهرا بخاطر ایربگ هایی که روی پشتی صندلی راننده و شاگرد هست نمیشه هر روکشی رو انداخت .
با شرکت دهکده جهانی ( تامین کننده سیستم صوتی تصویری ماشین ) هم تماس گرفتم قیمت فابریکش رو ( که مشکلی برای ایر بگ ها ایجاد نکنه ) 165000 تومان و تمام چرمش رو 175000 تومان اعلام کردن !!!! به نظرتون این قیمت ها چجورن ؟

PJK
28 April 2012, 09:42 AM
ماشین رو برای سرویس اولیه ( 7500 کیلومتر ) بردم نمایندگی مرکزی شماره 3 که به قول خودشون پایلوت سوزوکی هست ( بگذریم از اینکه از طریق آشنا موفق شدم وقت بگیرم !!! ) .
ماشین رو که تحویل دادم گفتم یکی از سنسورهای دنده عقب مشکل داره و بی دلیل آلارم میده . عصر که رفتم ماشین رو تحویل بگیرم دیدم باز و بسته کردن سپر و بازدید سنسورها و دوربین عقب رو هم توی فاکتور به حساب گارانتی زدن ؛ خرسند از اینکه مشکل حل شده ماشین رو تحویل گرفتم و همون جا زدم دنده عقب تا یکم دنده عقب بدون آلارم الکی رو تجربه کنم ، ولی متاسفانه سنسور مورد نظر شروع کرد به آلارم دادن :icon_cry:
پیاده شدم که ببینم مسئول تعمیر ماشین کی بوده . . . مثل توپ فوتبال بین 5-6 نفر شوت شدم تا اینکه بالاخره جناب تکنسین فنی که ماشین رو تعمیر کرده بودن اومدن بالای سر ماشین ، با این توضیح قانع کننده که : دورتا دور سنسورهاتون رو چسب زدیم ، چون معمولا بخاطر نفوذ آب سنسورها به مشکل برمیخورن .
همین
دریغ از یکبار امتحان کردن مشکل بعد از تعمیر و دریغ از باز و بسته کردن سپر ( سپر ماشین خاکی بود و هیچ جای دستی بغیر دورتا دور سنسورها روش نبود ) ؛ کلی با طرف چونه زدم که بابا مشکل حل نشده . . . . بالاخره قبول کرد و گفت سنسور خراله ولی سنسور نداریم که عوض کنیم!! و باید درخواست بدیم. بهم گفتن شما بورو ، برای سرویس 15000 که اومدی اگر سنسور داشتیم برات عوض میکنیم :icon_arro
فقط امیدوارم روغن و فیلتر روغن ماشین رو عوض کرده باشن و فقط هزینش رو ازم نگرفته باشن .
این هم از پایلوت ایران خودرو برای ماشین سوزوکی .

Transmit
18 September 2012, 11:32 PM
سلام،
من یه مشکلی با ماشینم دارم که نمی دونم چقد جدیه. بعد از نیم ساعت الی 45 دقیقه که با ماشین رانندگی می کنم؛ موقع پس گاز، یعنی زمانی که گاز رو ول می کنم؛ یه صدای زوزه -مثل پیکانهای قدیمی- به گوش می رسه. نمی دونم از گیربگسه، از دیفرانسیله یا جای دیگه. یه بار بردمش تعمیرگاه پایلوت سوزوکی در پاسداران. مکانیک نشست و دور زد. اولش گفت به نظر من طبیعیه. من چون با سوزوکی دیگه ای رانندگی نکردم؛ نمی دونستم داره راست میگه یا نه. اصرار کردم. به وجود صدا اعتراف کرد! و گفت که ببرش نمایندگی مرکزی، شاید قطعه بخواد و احتمال میداد که از بلبزینگ چرخش باشه. خلاصه سر ما رو به طاق کوبید. این صدا، گاهی زیاد میشه و با گرم شدن، ارتباط مستقیمی داره. راستش، من نمی دونم که بقیه هم این مشکل رو دارند یا نه. مشخصات ماشین هم اینه: مدل 91 (تیرماه)، تیپ 5، اتوماتیک
ممنون

PJK
19 September 2012, 11:28 AM
من همچین مشکلی رو ندارم . مرکزی سوزوکی هم پل مدیریت هست .

PJK
27 December 2012, 11:57 PM
امروز بالاخره بعد از یکسال از طرف دهکده جهانی اس ام اس اومده برای آپدیت رایگان نقشه GPS .
دوستانی که نقشه اونها مگافورسه میتونن توی تهران به خود دهکده جهانی و در شهرستانها به نمایندگیهای اصلی ایران خورد مراجعه کنن .

mirover
29 December 2012, 02:32 PM
2 تا مشکل
1- عقربه نمایشگر دور موتور ماشینم(کلاس 5 دنده)گاهی اوقات از 3000 شروع میشه یعنی حتی وقتی که ماشین خاموش هستش روی 3000 وایستاده. بعد از چند روز بتریج کم میشه تا به حالت نرمال میرسه چند روزی هم نرمال هست و مجدد ناگهانی میره روی 3000 و دوباره دایستان تکرار میشه ولی این رفتن علامت خاصی نداره و نمیشه فهمید که کی این اتفاق میافته
2 مصرف بنزین خوب بود تقربا در شهر 9 بود ولی الان 11.5 شده علت چیه؟
شمع و شستشو انژکتور 15000 کیلومتر قبل انجام شده .
کسی نظری داره؟

PJK
29 December 2012, 03:12 PM
2 تا مشکل
1- عقربه نمایشگر دور موتور ماشینم(کلاس 5 دنده)گاهی اوقات از 3000 شروع میشه یعنی حتی وقتی که ماشین خاموش هستش روی 3000 وایستاده. بعد از چند روز بتریج کم میشه تا به حالت نرمال میرسه چند روزی هم نرمال هست و مجدد ناگهانی میره روی 3000 و دوباره دایستان تکرار میشه ولی این رفتن علامت خاصی نداره و نمیشه فهمید که کی این اتفاق میافته
2 مصرف بنزین خوب بود تقربا در شهر 9 بود ولی الان 11.5 شده علت چیه؟
شمع و شستشو انژکتور 15000 کیلومتر قبل انجام شده .
کسی نظری داره؟
در مورد عقربه دور موتور نظری ندارم و شاید بهتر باشه ببرید تعمیرگاه .
اما در مورد مصرف سوخت:
1- پمپ بنزینی که از اون بنزین میزنید رو عوض کنید و مصرف سوخت رو مجددا کنترل کنید .
2- پست 108 (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?57095-%90%D1%C7%E4%CF-%E6%ED%CA%C7%D1%C7-%D3%E6%D2%E6%98%ED2-4(%CC%CF%ED%CF)&p=948826#post948826) این تاپیک رو مطالعه کنید شاید کمکتون کرد .

mirover
29 December 2012, 04:19 PM
در مورد عقربه دور موتور نظری ندارم و شاید بهتر باشه ببرید تعمیرگاه .
اما در مورد مصرف سوخت:
1- پمپ بنزینی که از اون بنزین میزنید رو عوض کنید و مصرف سوخت رو مجددا کنترل کنید .
2- پست 108 (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?57095-%90%D1%C7%E4%CF-%E6%ED%CA%C7%D1%C7-%D3%E6%D2%E6%98%ED2-4(%CC%CF%ED%CF)&p=948826#post948826) این تاپیک رو مطالعه کنید شاید کمکتون کرد .

در مورد پست 108 ابتدا دو سر باطری را جدا کنم و سپس سر مثبت را وصل کنم بعد منفی بعد سویچ را باز کنم؟

PJK
29 December 2012, 05:23 PM
ابتدا کابل منفی و سپس کابل مثبت را جدا کنید ؛ سپس چهار مرحله ذکر شده را جهت وصل نمودن باتری و تنظیم ایی سی یو انجام بدهید .

amin.405
5 January 2013, 02:00 AM
هیچ کس با سوزوکیش مشکلی نداره ؟؟؟!!!!!!!!!!!! چرا این تاپیک خوابیده ؟؟؟؟؟ دوستان بیان و تجربیات و مشکلات جدیدشون رو مطرح کنن !!!!!!

amin.405
22 February 2013, 08:35 PM
وستان میشه یکی دوتا نمایندگی خوب برای سوزوکی تو تهران معرفی کنید .
(بعد دوستان برای یه سوزوکی کارکرده (مثلا25000تا) میخوام ببینم که سرویس های دوره ایش رو تو چه کیلومترهایی انجام داده برم نمایندگی بهم میگه ؟؟؟؟؟؟ )
شماره شاسی میخواد یا چیز دیگه هم میخواد ؟ (منظورم اینه ماشین حتما باید باشه ؟؟)

PJK
22 February 2013, 09:42 PM
وستان میشه یکی دوتا نمایندگی خوب برای سوزوکی تو تهران معرفی کنید .
(بعد دوستان برای یه سوزوکی کارکرده (مثلا25000تا) میخوام ببینم که سرویس های دوره ایش رو تو چه کیلومترهایی انجام داده برم نمایندگی بهم میگه ؟؟؟؟؟؟ )
شماره شاسی میخواد یا چیز دیگه هم میخواد ؟ (منظورم اینه ماشین حتما باید باشه ؟؟)
بهترینشون نمایندگی پل مدیریت هستم که پایلوت سوزوکی هست .
فقط از روی شماره شاسی میتونن همه اطلاعات نمایندگی رو بهتون بدن و هیچ نیازی به ماشین یا اطلاعات دیگه ای نیست .
البته اینکه سرویس دوره ای رو توی چه کیلومتری انجام داده مهم نیست . چون نمایندگی توی یک محدوده خاص کیلومتر فقط ماشین رو قبول میکنه و این ماشینی که شما مثال زدید کلا ۳ تا سرویس دوره ای میتونسه داشته باشه . ولی به نظر من مهمتر این هست که ببینید ماشین در مراجعه به نمایندگی مشکل خاصی داشته یا نه ( مثلا تصادف منجر به تعویض قطعات )

amin.405
23 February 2013, 01:47 AM
ممنون جناب PJK (http://www.phalls.com/member.php?3301-PJK) . ماشینی که پیدا کردم مدل 89 هستش (سفید) که 25 هزارتا رفته و فروشنده میگه از اول دست خودم بوده و همچنین میگه که بی رنگه ...

این سوال رو برای این پرسیدم که ببینم کیلومتر کارکردش واقعی هست یا نه (البته میدونم که باز نمیشه اطمینان کرد ولی خوب بهتر از نپرسیدنه !! )

یا به قول شما میشه یه سری اطلاعات رو در آورد ...

به نظرتون چقدر میرزه ؟

و به نظر شما چه چیزای دیگه ای رو موقع خرید چک بکنم ؟؟؟؟؟؟
(ماشین هم دنده ای کلاس8 هستش)

PJK
23 February 2013, 01:10 PM
احتمالا باید جزو سری اول سوزوکی های 2.4 باشه این ماشین . . . به نظر من کارکردش هم نسبت به مدلش خوبه و بهترین کار اینه که از یک نمایندگی برای چک کردنش کمک بگیرید . و البته که همون استعلامی که خودتون دنبالش بودید هم کمک بسزایی به تصمیم گیری میکنه . ( من قبل از خرید ماشین فعلیم میخواستم یک ماشین با 4هزار کارکرد بخرم ، رفتم برای خرید ماشین و از طرف شماره شاسی رو خواستم برای چک کردن با نمایندگی ، بهم داد و بعد هم توضیح داد که قسمت زیر درب های طرف راننده خورده به جدول و خط افتاده و برای همین برده نمایندگی عوض کرده!!! وقتی با نمایندگی چک کردم بهم گفتم همون طرف کل آیینه هم تعویض شده. . . . یعنی طرف یجورایی سمت چپ ماشین رو زده بود . و همین باعث شد اون ماشین رو نخرم )
در مورد قیمت هم اصلا اطلاعی ندارم و از توی روزنامه میتونید حدود قیمت رو دربیارید .