PDA

View Full Version : توسان 2011 بهتره یا اسپورتیج 2011 ؟

ali_mashinbaz
6 February 2010, 01:55 PM
سلام بچه ها !
از اونجایی که هیوندای و کیا می خوان سال آینده دو تا ماشین جدید به بازار بیارن و در واقع مدل جدید سال 2011 توسان و اسپورتیج رو به فروش برسونن ... واسه رفاه حال دوستایی که می خوان سال دیگه یه SUV کوچولو بگیرن این تاپیک رو گذاشتم .... نظرتون چیه ؟ کدوم یکی از این دو تا ماشین خوشگلتر و بهتر به نظر می رسن ؟
اینم چند تا عکس از دو تا ماشین :
http://www.netcarshow.com/hyundai/20...llpaper_01.htm (http://www.netcarshow.com/hyundai/2010-tucson/800x600/wallpaper_01.htm)

http://www.netcarshow.com/hyundai/20...llpaper_05.htm (http://www.netcarshow.com/hyundai/2010-tucson/800x600/wallpaper_05.htm)

http://www.netcarshow.com/hyundai/20...llpaper_07.htm (http://www.netcarshow.com/hyundai/2010-tucson/800x600/wallpaper_07.htm)

http://www.netcarshow.com/kia/2011-s...llpaper_02.htm (http://www.netcarshow.com/kia/2011-sportage/800x600/wallpaper_02.htm)

http://www.netcarshow.com/kia/2011-s...llpaper_05.htm (http://www.netcarshow.com/kia/2011-sportage/800x600/wallpaper_05.htm)

el matador
6 February 2010, 02:12 PM
کلا" این دو تا ماشین از نظر طراحی خارجی جهش خیلی زیادی داشتن و باید طراحان هر دو تا رو تحسین کرد. اگه دوستان لطف کنن و مشخصات فنی هم بذارن بهتر میشه مقایسه کرد ولی اگه ملاک فقط زیبایی باشه (که یه امر سلیقه ایه) انتخاب من اسپورتیج هستش .

ali_mashinbaz
6 February 2010, 02:58 PM
راستش مشخصات کیا اسپورتیج ر ودقیق ندارم اما دوستان اگه دارن بدن ممنون می شم .... هیوندای توسان با موتور 2400cc عرضه میشه و گیربکسش شش دنده اتوماتیک و به صورت شیفت ترونیک هست .... ضمن اینکه دنده معمولی هم داره

parsa s
6 February 2010, 03:10 PM
به نظر من طراحی توسان 2011 جسورانه تره و نوآوری بیشتری داره بنده اونو از نزدیک هم دیدم ماشین واقعا زیبایی است در حالیکه اسپورتیج 2011 طراحی ساده و محافظه کارانه ای داره این وضع در مورد برادر بزرگتر اسپورتیج یعنی سورنتو هم وجود داره ولی از لحاظ امکانات و کیفیت قطعا حرفای زیادی برای گفتن خواهند داشت
بنابراین انتخاب من توسان 2011 هستش

علي م
6 February 2010, 03:12 PM
به نظر من اسپورتيج از نظر ظاهري قشنگتر از توسانه

maticz
6 February 2010, 03:21 PM
مشخصات فني + قيمت را هم ذکر کنيد تا بتوان مقايسه کرد، فقط از روي عکس که نميشه نظر داد.

pedram_viper
6 February 2010, 03:36 PM
مشخصات دقیق موتور و گیربکس رو ذکر میکردید بهتر بود ولی اگر فقط از نظر ظاهر باشه حتما" توسان جدید رو انتخاب میکنم

تك سوار
6 February 2010, 04:01 PM
يه سري مقايسه بين توسان و اسپورتيج جديد در تاپيك اسپورتيج 2011 در لينك زير انجام شده
http://ww.phalls.com/showthread.php?t=56677
كه عمدتا مقايسه طراحي خارجي اين دو ماشين بسيار زيباست

از نظر فني فكر نمي كنم تفاوت زيادي با هم داشته باشن و فكر كنم مثل مقايسه مدلهاي 2009 هر 2 ماشين بايد سراغ موارد جزئي مثل كيفيت قطعات استفاده شده در ساخت بدنه و طراحي داخلي ماشين بگرديم بعلاوه عامل قيمت كه هنوز نداريم

در مقايسه طراحي دوماشين من نظرم اينه كه طراحي توسان ابهت و لوكس بودن رو مي رسونه و طراحي اسپورتيج جوون پسندي و اسپورت بودن رو و واقعا انتخاب بين اين 2 تا حد زيادي سليقه اي خواهد بود .

نظر نهايي رو من وقتي ميدم كه بتونم نماهاي واضحي از طراحي داخلي رو هم داشته باشم و كيفيت قطعات رو هم بدونم چون وجه تمايز اصلي مدلهاي قديمي اين دو خودرو هم در همين بخش بود

Gold eagle
6 February 2010, 08:48 PM
اخه ماشینی که هنوز به تولید انبوه نرسیده و تست فنی نشده رو چطوری میخوایید مقایسه کنید اخه؟؟؟؟؟؟؟

hamed_mo
6 February 2010, 09:30 PM
به نظر من هم اسپورتیج جذاب تره.

pedram_viper
6 February 2010, 09:38 PM
اخه ماشینی که هنوز به تولید انبوه نرسیده و تست فنی نشده رو چطوری میخوایید مقایسه کنید اخه؟؟؟؟؟؟؟
حرف شما تا حدودی درسته اما قرار نیست تست درایو بکنیم بعد نظر بدیم که!
میتونیم مثلا" از روی ظاهر و امکانات و مشخصات فنی داده شده از طرف سازنده تا حدودی قضاوت کنیم اما کاملا" دقیق نیست

ali_mashinbaz
6 February 2010, 11:50 PM
به نظر من کلا هیوندای خودروهای با کیفیت تری تولید می کنه ... اگر چه نمی شه از پیشرفت قابل توجه کیا هم به راحتی گذشت ... مثلا پیشرفتی که در سراتو جدید و همینطور خودروی لوکس کادنزا هست نشون می ده که مطمئنا توی اسپورتیج هم خودشو نشون می ده .... به هر حال که ایشاا... به زودی بیان این دو تا مایشن و بچه ها بگیرن تا ما باهاش یه بوق بزنیم :icon_evil

maticz
7 February 2010, 01:33 AM
به نظر من کلا هیوندای خودروهای با کیفیت تری تولید می کنه ... اگر چه نمی شه از پیشرفت قابل توجه کیا هم به راحتی گذشت ... مثلا پیشرفتی که در سراتو جدید و همینطور خودروی لوکس کادنزا هست نشون می ده که مطمئنا توی اسپورتیج هم خودشو نشون می ده .... به هر حال که ایشاا... به زودی بیان این دو تا مایشن و بچه ها بگیرن تا ما باهاش یه بوق بزنیم :icon_evil
همون کارخونه اي که محصولات هيونداي را توليد ميکنه داره کيا هم توليد ميکنه
پيشنهاد ميکنم اين جا رو حتما مطالعه کنيد:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Kia_Automotive_Group

بعد از سال 1998 اين دو شرکت ادغام شدند، ولي شما هنوز تو ايران فکر ميکنيد هيونداي با کيا دو شرکت مستقل هستند! اين برندها هم فقط و فقط بدليل حفظ بازار و ... هست و به زودي مثل ساير کمپاني هايي که در هم ادغام شدند عادي ميشه.

همين الان ماشينهاي 2010 کيا و هيونداي رو شاسي آرم هر دو کمپاني را در کنار يکديگر دارند.

محصولات کيا بيشتر براي آمريکا و به پيروي از استيل ماشينهاي آمريکايي طراحي ميشه ولي هيونداي بيشتر براي اروپايي ها ...

ظاهر اسپورتيج جديد خيلي خشن و اسپورت شده، اگر از نظر قيمت و مشخصات فني نزديک باشند من توسان را ميپسندم چون به دنبال يک ماشين خانوادگي هستم تا اسپرت...
ولي همه چيز به قيمت بستگي دارد.

ali_mashinbaz
7 February 2010, 03:01 AM
آقای maticz ممنون از راهنماییت اما این دو شرکت تنها با هم همکاری می کنن ... اگه با اصطلاحات شرکتی آشنایی داشته باشین به این جور همکاریها می گن Joint venture ... همونطور که پژو و سیتروئن این کار رو کردن ... با این حساب باید بگیم 407 و C5هم یکی هستن ....نه دوست خوبم اینطوری نمی شه ...این همکاری ها یه قانونه توی اقتصاد و ربطی به این نداره که محصولات یکی و برابر هستن .

hamed_mo
7 February 2010, 03:28 AM
همون کارخونه اي که محصولات هيونداي را توليد ميکنه داره کيا هم توليد ميکنه
پيشنهاد ميکنم اين جا رو حتما مطالعه کنيد:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Kia_Automotive_Group

بعد از سال 1998 اين دو شرکت ادغام شدند، ولي شما هنوز تو ايران فکر ميکنيد هيونداي با کيا دو شرکت مستقل هستند! اين برندها هم فقط و فقط بدليل حفظ بازار و ... هست و به زودي مثل ساير کمپاني هايي که در هم ادغام شدند عادي ميشه.

همين الان ماشينهاي 2010 کيا و هيونداي رو شاسي آرم هر دو کمپاني را در کنار يکديگر دارند.

محصولات کيا بيشتر براي آمريکا و به پيروي از استيل ماشينهاي آمريکايي طراحي ميشه ولي هيونداي بيشتر براي اروپايي ها ...

ظاهر اسپورتيج جديد خيلي خشن و اسپورت شده، اگر از نظر قيمت و مشخصات فني نزديک باشند من توسان را ميپسندم چون به دنبال يک ماشين خانوادگي هستم تا اسپرت...
ولي همه چيز به قيمت بستگي دارد.

حق با شماست واقعا هردو شرکت در حقيقت يکي هستند منتها با 2 برند متفاوت براي حفط بازار....
من يه تاپيکي باز کرده بودم عکس هاي يک شاسي تصادفي سونتو رو گذاشته بودم تمامي قطعات روشون حک شده بود: hyundai-kia

ali_mashinbaz
7 February 2010, 04:04 AM
حق با شماست واقعا هردو شرکت در حقيقت يکي هستند منتها با 2 برند متفاوت براي حفط بازار....
من يه تاپيکي باز کرده بودم عکس هاي يک شاسي تصادفي سونتو رو گذاشته بودم تمامي قطعات روشون حک شده بود: hyundai-kia
دوست عزیز همونطوری که گفتم در اقتصاد به اینجور همکاری ها Joint Venture گفته می شه مثل پژو و سیتروئن ... اگه بخوایم اینطور حساب کنیم 80% ماشین های دنیا یکی هستند چون با هم joint هستن ... مثل شورولت ، بوییک ، GMC و بسیاری نمونه های دیگه .... اما وقتی نگاه می شه می بینیم اینجور شرکتها فقط در بعضی بخش ها با هم همکاری می کنن در صورتی که مدیریت ، حساب ها ، دیزانر ها و ... با هم فرق می کنند. به هر حال امیدوارم این موضوع روشن شده باشه . راستی از موضوع منحرف نشیم ، من که فکر می کنم هر دو ماشین زیبایی و کیفیت خودشون رو دارن و میتونن واسه سلیقه های متفاوت به کار برن .... به طور کل هیوندا ظریفتر هست تو بیشتر ماشیناش ...مگه نه ؟

تك سوار
7 February 2010, 12:42 PM
دوست عزيز درسته كه رابطه هيونداي-كيا نوعي مشاركت حساب مي شه ولي هر مشاركتي مي تونه قواعد و توافقات خاص خودش رو داشته باشه .

در حال حاضر حدود 40درصد از سهام كيا متعلق به هيونداي هست و در حاليكه بالاترين مقام تصميم گيرنده هر دو كمپاني مدير عامل هيونداي هست هر كدوم حساب سود و زيان مشخص خودشون رو دارن و همكاريهايي بسيار نزديكي در زمينه دانش فني و قطعات با هم دارن.

با اين حساب بايد كيا رو يكي از شركتهاي تبعي - وابسته ويا فرعي هيونداي دونست.

اين اطلاعات كلي بود كه تا الان در مورد اين مشاركت اعلام شده ولي اطلاعات دقيق مربوط به جزئيات نحوه مشاركت و سودو زيان و نوع همكاري بدليل اينكه در تجارت بين الملل از اطلاعات confidential حساب مي شن هيچ وقت در اختيار افكار عمومي قرار نمي گيره

ali_mashinbaz
7 February 2010, 01:18 PM
دوست عزيز درسته كه رابطه هيونداي-كيا نوعي مشاركت حساب مي شه ولي هر مشاركتي مي تونه قواعد و توافقات خاص خودش رو داشته باشه .

در حال حاضر حدود 40درصد از سهام كيا متعلق به هيونداي هست و در حاليكه بالاترين مقام تصميم گيرنده هر دو كمپاني مدير عامل هيونداي هست هر كدوم حساب سود و زيان مشخص خودشون رو دارن و همكاريهايي بسيار نزديكي در زمينه دانش فني و قطعات با هم دارن.

با اين حساب بايد كيا رو يكي از شركتهاي تبعي - وابسته ويا فرعي هيونداي دونست.

اين اطلاعات كلي بود كه تا الان در مورد اين مشاركت اعلام شده ولي اطلاعات دقيق مربوط به جزئيات نحوه مشاركت و سودو زيان و نوع همكاري بدليل اينكه در تجارت بين الملل از اطلاعات confidential حساب مي شن هيچ وقت در اختيار افكار عمومي قرار نمي گيره
خوب وقتی که اعلام عمومی نمی کنند و ما اطلاع دقیق نداریم نمی شه و نباید از روی حدسیات بگیم این دو شرکت کاملا یکی هستند ... اصلا نیازی به توضیح نیست که دیزاین های خودروهای دو شرکت رو با هم مقایسه کنید و ببینید که ظرافت هایی که در هیوندای هست رو به این راحتی ها نمی شه در کیا پیدا کرد .... اگه دو شرکت انقدر یکی باشند که هیچ فرقی نکنند انقدر تفاوت نمی شه دید درونشون.... در ضمن اونوقت معنای برند زیر سوال می ره و اون همه هزینه که اصلا بازاریابی رو توجیه نمی کنه .

khososi
7 February 2010, 01:27 PM
من باشم توسان را انتخاب میکنم
طراحی پشت اسپوتیج یکمی زشت کار شده ولی توسان در مجموع خوب کار کرده
و در ضمن من یک نکته را بهش رسیدم و اون هم این هست که ماشینو تا از نزدیک ندیدم نظر ندم
چون مثلا قشقایی را تا از روی تصاویر میدیدم خوشم اومد ولی چند روز پیش توی نمایشگاه اصفهان نظرم عوض شد....:icon_evil

ali_mashinbaz
7 February 2010, 01:42 PM
من خودم از نظر ظاهر هر دو ماشین رو می پسندم اما فکر کنم از لحاظ فنی به خصوص از لحاظ گیربکس توسان برتری داشته باشه چون 6 دنده شیفت ترونیک هست و فکر نمی کنم کیا اینکارو کرده باشه... 6 دنده اتوماتیک واقعا پیشرفت خوبیه واسه هیوندای.

تك سوار
7 February 2010, 01:50 PM
خوب وقتی که اعلام عمومی نمی کنند و ما اطلاع دقیق نداریم نمی شه و نباید از روی حدسیات بگیم این دو شرکت کاملا یکی هستند ... اصلا نیازی به توضیح نیست که دیزاین های خودروهای دو شرکت رو با هم مقایسه کنید و ببینید که ظرافت هایی که در هیوندای هست رو به این راحتی ها نمی شه در کیا پیدا کرد .... اگه دو شرکت انقدر یکی باشند که هیچ فرقی نکنند انقدر تفاوت نمی شه دید درونشون.... در ضمن اونوقت معنای برند زیر سوال می ره و اون همه هزینه که اصلا بازاریابی رو توجیه نمی کنه .

كاملا تاييد مي شه

يادمه يه بار تو سخنان مدير عامل هيونداي در پايان يكي از شوهاي بين المللي ماشين خوندم كه گفته بود ما سعي مي كنيم برند هيونداي رو به سمت ساختن خودروهاي لوكس و خانوادگي پيش ببريم و ب رند كيا به ساخت و توليد خودروهاي اسپورت و جوون پسند بپردازه

در مورد مقايسه طراحي توسان و اسپورتيج 2010 هم ميشه همين سياست رو ديد

ali_mashinbaz
7 February 2010, 02:33 PM
بچه ها کسی تصمیم داره یکی از این ماشینها رو وقتی اومد بگیره ؟ نظرتون چیه ؟

hamsep49
7 February 2010, 09:35 PM
سلام من منتظرم اسپرتیج بیاد و بخرم . قیمتش حدودا چند خواهد بود؟

تك سوار
7 February 2010, 10:07 PM
با توجه به پيش بيني كه براي قيمت توسان جديد شده يعني 48 تا ( از نمايندگي پرسيدم) به احتمال زياد طبق سياست قبلي مي شه توقع داشت قيمت اسپورتيج 2-3 تا ارزونتر باشه يعني حدود 45 تا عامل قيمت انگيزه اي باشه براي جذب خريدار به سوي اين خودروي برند كيا و در مقابل اون اعتبار برند هيونداي و به احتمال زياد كيفيت بهتر قطعات هم عاملي باشه براي خريدن توسان

اگر اين پيش بيني ها درست باشه واقعا هر 2خودرو در بازار ما قيمت مناسبي دارن

ali_mashinbaz
8 February 2010, 02:52 PM
مطمئنا توسان قیمتش از اسپورتیج گرونتر می شه البته نه در اون حد که خیلی فرق کنه .... حدود 43 44 اسپورتیج و 46 یا 47 هم توسان .... و انتخابش بستگی به سلیقه دوستان داره چون هر دو قشنگ هستن .... البته از لحاظ فنی هم باید در نظر گرفت هر دو ماشین رو

behrooz_forjani
2 March 2010, 03:49 PM
من توسان را از نزدیک دیدم. همونطور بود که قبلاً توی عکس دیده بودم. تنها چیزی که خیلی توی ذوق میزد خط های اضافی روی کاپوت بود. به نظر من خیلی مسخرش کرده بود. اما طراحی کنار و پشت ماشین کاملاً جسورانه و خلاقانه بود و خیلی باهاش حال کردم. یه سری عکس هم گرفتم که میتونین اینجا (http://ww.phalls.com/showpost.php?p=798387&postcount=27)ببینین. در مقایسه با اسپورتیج 2011، از نظر ظاهری، من جلوی اسپورتیج و کنار و پشت توسان را میپسندم. سال 2012 میرم توی فکر خرید یکی از اینا :icon_razz

اما من سورنتو جدید را بشتر از همه ی اینا دوست دارم. ولی خیلی گرونه و وقتی بیاد، از نظر من شرکتی بین 55 و 58 میده و وارداتی بین 50 تا 55

Validator
2 March 2010, 04:36 PM
من توسان جدید رو ترجیح میدم، قیافه عضلانی داره و اصلا هم محافظه کارانه نیست.... جالبه ببینیم که قیمتشون چقدر اختلاف داره...

ali_mashinbaz
12 March 2010, 12:02 PM
من که متاسفانه هنوز نتونستم این دو ماشین رو از نزدیک ببینم ... اما این هفته می رم دبی شاید اونجا ببینم و بتونم عکس بگیرم ... حداقل از توسان چوم فعلا که از اسبورتیج خبری نیست.

hamed_mo
13 March 2010, 12:27 AM
توسان رو من توی خیابان دولت دیدم خیلی زیبا بود...
منتظر اسپورتیج هم هستیم!!!خبری نیست از اطلس خودرو؟

parsa s
13 March 2010, 01:03 AM
فك كنم انتظار براي اسپورتيج خيلي زود باشه چون زمان زيادي از معرفي اون نگذشته و بعيد مي دونم تا 6 ماه ديگه به مرحله توليد انبوه برسه

ali_mashinbaz
13 March 2010, 01:43 AM
دوستان هر کی که این ماشینا رو از نزدیک می بینه عکس بگیره مخصوصا از نمای داخلیش تا ببینیم.... ممنون ... من خودمم سعی می کنم این کارو بکنم.

haftsin
13 March 2010, 01:59 AM
واقعاً باید به مهندسای کره‌ای تبریک گفت.
خیلی زیبا هستند
من اسپرتیج رو بیشتر دوست داشتم، اگر چه توسان هم بسیار زیباست.

حالا بچه ها یه سوال
نسل قدیمشون کدوماشون بهتر بودن؟!

hamed_mo
13 March 2010, 01:15 PM
واقعاً بايد به مهندساي کره‌اي تبريک گفت.
خيلي زيبا هستند
من اسپرتيج رو بيشتر دوست داشتم، اگر چه توسان هم بسيار زيباست.

حالا بچه ها يه سوال
نسل قديمشون کدوماشون بهتر بودن؟!

منم اسپورتيج رو بيتشر پسنديدم قيافه جسورانه تري داره:icon_cool
والا من که واسه خريدش اقدام کرده بودم و بين اين دوتا مونده بودم به اين نتيجه رسيدم که هيچ فرقي ندارند!حالا دوستاني که توسان خريدن گفتن که جنس پلاستيک داشبورد توسان بهتر بوده که نظرشون محترمه!!!ولي به نظرم حقيقت نداره.

kiuna
13 August 2010, 01:03 AM
طراحی جلوی کیا بهتره در عوض طراحی عقب توسان بهتره

alirezad
22 November 2010, 05:39 PM
وقتي هنوز نيومدن مقايسه نكنيد.بذاريد بياد كيفيتشونو از نزديك لمس كنيم

mmaajiidd
22 November 2010, 09:14 PM
مجله اطلس وابسته به اطلس خودرو اعلام کرده به زودی اسپورتیچ جدید ورودش به ایران اغاز میشه.(ما که منتظریم ببینیم چند تموم میشه شاید به پولمون بخوره):icon_excl

ramtin.red
22 November 2010, 10:57 PM
من جفتشو نزدیکای خونمون دیدم. توسان رو با پلاک گذر موقت و اسپورتیج رو با پلاک کیش. جفتشون قشنگه. تو بعضی سایتهای خارجی توسان رتبه بالاتری داره، تو بعضی دیگه اسپورتیج ولی من توسان رو بیشتر ترجیح می دم.
توسان فعلا تو آمریکا داره خوب می فروشه. البته هنوز به رکورد فروش سوناتا نرسیده.

goudarzi
25 November 2010, 09:34 PM
"خودروي كراس اوور " كوچك كمپاني كياموتورز، یعنی اسپورتیج با برخورداري از بالاترين ميزان ايمني در تصادفات از جلو، كنار، عقب و چپ كردن، توانست رتبه عالي را از موسسه بيمه ايمني بزرگراه هاي امريكا- IIHS - دريافت كند.
اسپورتيج، چهارمين خودرو از محصولات نسل جديد كيا است كه داراي عنوان "منتخب بالاترين ايمني" شده است. ميني ون كارنيوال اولين محصول كياموتورز بود كه موفق به دريافت گواهي "منتخب بالاترين ايمني" از IIHS ، علاوه بر كسب عنوان " ايمن ترين ميني وني كه تا به حال تست شده" از سوي همين موسسه، تنها با فاصله كوتاهي پس از معرفي خودرو در سال 2006 و البته دوباره در سال هاي 2007 ، 2008 و 2009 شد.
در كنار خودرو سواري سراتو ،TD خودروي شهري سول 2010 و مدل 2011اسپورتيج پس از آغاز توليد در مارچ 2010توانست در ميان خودورهاي شاسي بلند كوچك به عنوان ايمن ترين خودرو براي اتوبان ها توسط موسسه بيمه ايمني بزرگراه هاي امريكا شناخته شود.
اسپورتيج كه بزودي راهي بازار ايران خواهد شد، با كسب رده خوب در تست ايمني تصادفات كه بالاترين عنوان قابل دريافت است، عالي ترين افتخار سازمان را از آن خود كرده است. رتبه هاي موسسه IIHS بر پايه نتايج تست تصادفات جلويي، كناري و عقبي خودرو تعيين مي شوند. همچنين براي برنده شدن در سال 2010 ، كارايي خوب در تست استحكام سقف هم مورد نياز بوده است كه در واقع نمايانگر ميزان محافظت خودرو از سرنشينان هنگام چپ كردن است.
ارزيابي همه جانبه هر خودرو بر پايه اندازه گيري هاي تخصصي گوناگون در تصادفات از زواياي مختلف و ضربات هم هجانبه وارد شده به ماكت هاي انسان درون خودرو، هنگام برخورد در تست تصادفات بوده است. همه خودروها براي واجد شرايط بودن بايد داراي آيتم كنترل پايداري الكترونيكي باشند.
مايكل اسپراگ، نايب رئيس بخش ارتباطاتو بازاريابي كياموتورز منطقه امريكا گفته است: برند كيا تعهد نموده تا با به كارگيري مجموعه كاملي از امكانات و تكنولوژي هاي بسيار پيشرفته براي افزايش محافظت مصرف کنندگان در مقابل تصادفات، بالاترين ضريب ايمني را براي سرنشينان فراهم کند.
همانند ساير محصولات كيا، اسپورتيج 2011هم با ليست بلند بالايي از استانداردهاي ايمني مجهز شده است. اين خودرو، داراي تجهيزات زير به صورت استاندارد است:
ايربگ راننده و سرنشين جلو، ايربگ جانبي جلو، ايربگ پردهاي پشت سريهاي جلو با قابليت عكس العمل در برابر ضربه، سيستم ترمز ضدقفل براي چهار چرخ، سيستم كنترل پايداري خودرو ،(ESC) سيستم تقسيم نيروي ترمز (EBD)، سيستم كمكي نيروي ترمز( BAS)- كه موانع اضطراري را تشخيص داده و نيروي ترمز قابل توجهي وارد ميكند – سيستم كمكي در سربالايي (HAC )و كنترل ترمز در سراشيبي ( HAC )، ( DBC ) هنگام بالا رفتن از سربالايي ها، از گردش خودرو به عقب جلوگيري ميكند؛ این در حالي است كه (DBC ) در سرعت پايين در سراشيبي ها خودرو را قفل ميكند تا راننده بتواند توجهش را به رانندگي متمركز كند.
سيستم هشدار دهنده موانع عقب براي كمك به راننده در اسپورتیج تعبيه شده است، اين سيستم هنگامي كه خودرو به سمت عقب حركت ميك‌ند از طريق پخش صدايي رسا، به راننده كمك ميكند تا در هنگام نزديك شدن به موانعي كه در مسير خودرو قرار گرفته اند، از برخورد با آنها پيشگيري كند؛ البته دوربين ديد عقب هم امكان ديگري است كه براي راننده فراهم شده و او را قادر ميسازد كه موانع خطرناك پشت خودرو را ببيند.
اسپورتيج 2011 كه در آن يك طراحي بدنه كاملاً جديد بكار گرفته شده، به صورت استاندارد با يك موتور 4 سيلندر 2.4ليتري ( 16 DOHC)سوپاپه به همراه سيستم (CVVT)با ارائه قدرت بيشتر و مصرف سوخت به صرفه تر نسبت به مدل قبلي اش )موتور 2.7 ليتري V6 ( عرضه مي شود.
ظاهر صيقلي و مدرن اسپورتيج 2011 ، ضمن وفادار ماندن به فلسفه محوري كيا در عرضه خودروهايي كه علاوه بر لذت و هيجان رانندگي بالاترين ميزان ارزش را براي كيفيت و ايمني خودرو قائل شده است، روند تحول محصولات كيا با محوريت طراحي را تداوم مي بخشد.

nimass77ir
8 March 2011, 09:31 PM
یک نظرسنجی درست می کردین و می گذاشتین خیلی بهتر بود . راحت می شد مقایسه کرد

alireza_sos
9 March 2011, 12:25 AM
اینم مقایسه مجله ماشین برای دوستانی که هنوز موفق نشدن بخونن:icon_cool

http://s30.aks98.com/files/24902858630290903019.jpg

http://s30.aks98.com/files/45024457257063237683.jpg

agha fazel
9 March 2011, 02:01 AM
با اينکه در مورد نسل قبل اين دو خودرو ميگفتم اسپورتيج بسيار زيباتره و اصلا قابل مقايسه با توسان نيست ولي الان 180 درجه نظرم در مورد نسل جديد فرق کرده و توسان رو بسيار بيشر ميپسندم !

البته اين در مجموع هست وگرنه جاهايي هست که اسپورتج جديد بهتر و زيباتر از توسانه !

اصغر
9 March 2011, 10:51 AM
اینم مقایسه مجله ماشین برای دوستانی که هنوز موفق نشدن بخونن:icon_cool

سلام

30 ساله كه اين مجله ماشين اين رويه رو رها نكرده كه 4 تا مطلب رو پيدا مي كنه و با ترجمه ي افتضاح 4 تا جمله مربوط به ايران رو لابلاش بگنجونه و به خورد ملت بده. دريغ از كمي سواد و كمي خلاقيت و اندكي تلاش در راه بهبود!

danehkar
19 March 2011, 02:39 PM
26 اسفند وقتی رفتم کیلومتر 8 جاده مخصوص پر از ix35 و اسپورتیج 2011 بود که برا پلاک اومده بودن.خب دیگه فکر کنم همه دوستان با امکانات هر دو ماشین آشنا هستن.قیمت ها به ترتیب اسپرتیج 53خوردهای با سه درصد مالیات،IX35 هم 52 با سه درصد مالیات.تصور اکثر دوستان هم اشتباه در اومد اسپورتیج گرونتر در اومد.خب حالا بریم سراغ تفاوت ها.
به ترتیب دوستان تفاوت ها را بگن (ملاک مقایسه شرکتی)تا هر کی بین این 2 شک داشت (مثل خودم)یه نتیجه بگیریم.
اسپورتیج 177 اسب بخار توسان 175 اسب بخار.توسان همه صندلی ها گرم کن داره اسپورتیج فقط جلو.واقعا هر 2 نزدیک بهم هستند:icon_twis

ali1389
19 March 2011, 11:34 PM
اسپورتیج فکر کنم سردکن صندلی هم داشته باشه

danehkar
20 March 2011, 10:53 PM
بله فقط صندلی راننده داره که ix35 نداره

مهدی جعفرزاده
23 March 2011, 11:00 AM
توسان 2011 بهتره چون ماله آسان موتور نماینده هیوندای در ایران ولی اسپورتیچ ماله اطلس خودرو نماینده کیاموتورز در ایران است.

کیا کجا و هیوندای کجا. (کیا تو کار پراید و ریو ولی هیوندای آوانته و ورنا کجا)

آسان موتور کجا و اطلس خودرو کجا.

این دو شرکت رقیب سرسخت همدیگر هستند.

PJK
5 April 2011, 05:16 PM
26 اسفند وقتی رفتم کیلومتر 8 جاده مخصوص پر از ix35 و اسپورتیج 2011 بود که برا پلاک اومده بودن.خب دیگه فکر کنم همه دوستان با امکانات هر دو ماشین آشنا هستن.قیمت ها به ترتیب اسپرتیج 53خوردهای با سه درصد مالیات،IX35 هم 52 با سه درصد مالیات.تصور اکثر دوستان هم اشتباه در اومد اسپورتیج گرونتر در اومد.خب حالا بریم سراغ تفاوت ها.
به ترتیب دوستان تفاوت ها را بگن (ملاک مقایسه شرکتی)تا هر کی بین این 2 شک داشت (مثل خودم)یه نتیجه بگیریم.
اسپورتیج 177 اسب بخار توسان 175 اسب بخار.توسان همه صندلی ها گرم کن داره اسپورتیج فقط جلو.واقعا هر 2 نزدیک بهم هستند:icon_twis
اگر از دوستان بتونن يك جدول مقايسه اي از اين دو ماشين بدن ، راحت ميشه در موردشون قضاوت كرد .
يكي از مواردي كه مقايسش خالي از لطف نيست ، مقدار مصرف بنزين هر دو ماشين هست . اگر اشتباه نكنم توي مدلهاي قبلي توسان مصرف بالاتري داشت .

با تشكر

ARASH1987
5 April 2011, 07:22 PM
دیروز جفت این ماشینا رو تو اصفهان دیدم کنار هم کیا از همه لحاظ سر که چه عرض کنم قابل مقایسه نبود!! دستم هم همین نظرو داشتن :icon_cool

PJK
6 April 2011, 12:26 PM
دیروز جفت این ماشینا رو تو اصفهان دیدم کنار هم کیا از همه لحاظ سر که چه عرض کنم قابل مقایسه نبود!! دستم هم همین نظرو داشتن :icon_cool
اينكه شما ميگيد شكل ظاهري ماشين هست كه البته ميتونه سليقه اي هم باشه .
ولي ما ميخواهيم بدونيم از نظر فنی و سخت افزاری چه تفاوتهايي بين اين دو ماشين متشابه وجود داره ؟ بعضي از دوستان مطرح كردن كيفيت قطعات بكار رفته در داخل توسان بهتر از اسپورتيج هست ، خوب اين ميتونه يك عامل تعيين كننده باشه براي تصميم گيري . يا مثلا مصرف سوخت با توجه به قيمت هاي عجيبي كه بزودي براي بنزين خواهيم داشت ميتونه تعيين كننده باشه .

SHOKRI1353
8 July 2011, 12:53 PM
من به قصد خريد اسپورتيج رفتم تو يك نمايشگاه و نشستم توش،استارت معمولي بود.فضاي عقب كم بودوامكانات داخليش به قيمت ماشين نمي ارزيد .خوشم نيومد.همون مگان 2000 خودم رو ترجيح دادم.:icon_arro

ali_mashinbaz
8 July 2011, 02:42 PM
راستش من خودم یکی از کسانی بودم که اسپورتیج رو خیلی سرتر از توسان می دونستم ( با وجود علاقه ای که به هیوندای دارم) اما یه مدتیه هر چقدر بیشتر به این دو ماشین نگاه می کنم می بینم چقدر کیفیت در ظاهر بیرونی توسان موج می زنه و در عین حال می شه رگه هایی از بی کیفیتی همیشگی کیا رو در اسپورتیج دید...ضمن اینکه توسان بسیار لوکس به نظر می رسه....البته علاوه بر این مهمترین مساله بی کیفیتی قطعات داخلی اسپورتیج هست که واقعا برای صاحب ماشین می تونه اذیت کننده باشه چون که شما درون خودرو می شینید و به عبارتی ظاهر بیرونی ماشین سهم رهگذران است.

dawkins
8 July 2011, 08:02 PM
اتفاقا من برعکس ؛قبل از واردتشون تو عکس که میدیدم فکر میکردم توسان خیلی شیکتر باشه و اولش که توسان اومد هم همینطور ولی الان هرچی زیادتر میشن و خودم هم که از نزدیک و کنار هم دیدم اسپرتیج رو از لحاظ ظاهر یه سر و گردن بالاتر میدونم توسان تقریبا مثل یه ماشین لطیف میمونه و ابهت شاسی بلند رو نداره ولی اسپرتیج خشنتر و با ابهت تره ، تقریبا با هرکی هم که صحبت کردم همین نظر رو داره ؛ دلیل اختلاف قیمت حدودا 5 میلیونی هم که تو بازار آزاد پیدا کردن فکر میکنم همین باشه ؛ در مورد کیفیت داخل هم اطلاعی ندارم چون داخلشون ننشستم ولی از بعضی دوستان تو فروم شنیدم که ازکیفیت رنگ توسان به شدت ناراضی بودند

ali_mashinbaz
9 July 2011, 12:14 AM
البته از نظر ابهت من کاملا با شما موافقم...چون اگه دقت کنید شیشه های کنار در اسپورتیج کوتاه طراحی شده تا ماشین بزرگتر و عضلانی تر به نظر بیاد....خود من هم اگه بخوام انتخاب کنم تردید دارم...باز هم این سلیقه هست و کاملا باید به نظر شما احترام گذاشت....اما در مورد کیفیت دوستانی که گفتند توسان بی کیفیته ( مخصوصا داخلش ) مطمئنا اگه توی اسپورتیج بشینن نظرشون عوض می شه چون به طور کل محصولات کیا از نظر طراحی داخلی و کیفیت قطعات داخل یک سر و گردن پایینتر از هیوندای هست....به همین خاطر هست که می گم باید قبل از رهگذران به فکر خودمون که سوار خودرو می شیم باشیم.

FL66
9 July 2011, 01:43 AM
من به قصد خريد اسپورتيج رفتم تو يك نمايشگاه و نشستم توش،استارت معمولي بود.فضاي عقب كم بودوامكانات داخليش به قيمت ماشين نمي ارزيد .خوشم نيومد.همون مگان 2000 خودم رو ترجيح دادم.:icon_arro

دوست عزیز شما مطمئناً تیپ سادشو سوار شدید ، چون اسپورتیج هم استارتر داره هم از نظر امکانات خودروی کاملیه :icon_evil

البته از نظر ابهت من کاملا با شما موافقم...چون اگه دقت کنید شیشه های کنار در اسپورتیج کوتاه طراحی شده تا ماشین بزرگتر و عضلانی تر به نظر بیاد....خود من هم اگه بخوام انتخاب کنم تردید دارم...باز هم این سلیقه هست و کاملا باید به نظر شما احترام گذاشت....اما در مورد کیفیت دوستانی که گفتند توسان بی کیفیته ( مخصوصا داخلش ) مطمئنا اگه توی اسپورتیج بشینن نظرشون عوض می شه چون به طور کل محصولات کیا از نظر طراحی داخلی و کیفیت قطعات داخل یک سر و گردن پایینتر از هیوندای هست....به همین خاطر هست که می گم باید قبل از رهگذران به فکر خودمون که سوار خودرو می شیم باشیم.

علی جان اسپورتیج جدید بر خلاف نسل قبلی از نظر کیفیت ادوات داخلی بهبود پیدا کرده و فکر نمیکنم از این نظر اختلاف زیادی با توسان داشته باشه :icon_cool
بنظر من توسان در مقابل اسپورتیج زیاد جذابیتی نداره ، با اینکه خودم محصولات هیوندای رو بیشتر دوست دارم ولی نمیتونم از طراحی جذاب اسپورتیج هم بگذرم ، ولی از نظر طراحی داخلی بنظر من توسان جذابتر از اسپورتیجه :icon_evil

ali_mashinbaz
9 July 2011, 02:33 AM
صد در صد نسبت به نسل قبلش بهتر شده اما منظور من مقایسه طراحی داخلی نسل کنونی و نسل قبل اسپورتیج نبود ... من به طور کلا کیفیت مواد داخلی محصولات کیا در مقابل هیوندای رو گقتم که این رو به تجربه هممون دیدیم...در سوناتا ( به خصوص فیس لیفت 2009 ) مقابل اپتیما ، در سانتافه مقابل سورنتو و همینطور در وراکروز مقابل موهاوی و بالاخره توسان مقابل اسپورتیج جدید... وگرنه حرف شما کاملا درسته و نسل جدید کیا از نسل قبلش خیلی بهتر شده....اما طراحی کلی اسپورتیج جدید ابهت بیشتری داره که همونطور که گفتم خریدار رو به شک می اندازه که این ابهت رو ترجیح می ده یا کیفیت و طراحی بهتره داخلی توسان رو. من خودم هم اگه بخوام به روز بین این دو انتخاب کنم مطمئن باشید حداقل 2 ماه روش فکر می کنم و البته از شما دوستان خوبم توی همین سایت کمک می گیرم ( البته اول دعا کنید پولش دستم بیاد (;

ali_mashinbaz
9 July 2011, 02:38 AM
صد در صد نسبت به نسل قبلش بهتر شده اما منظور من مقایسه طراحی داخلی نسل کنونی و نسل قبل اسپورتیج نبود ... من به طور کلا کیفیت مواد داخلی محصولات کیا در مقابل هیوندای رو گقتم که این رو به تجربه هممون دیدیم...در سوناتا ( به خصوص فیس لیفت 2009 ) مقابل اپتیما ، در سانتافه مقابل سورنتو و همینطور در وراکروز مقابل موهاوی و بالاخره توسان مقابل اسپورتیج جدید... وگرنه حرف شما کاملا درسته و نسل جدید کیا از نسل قبلش خیلی بهتر شده....اما طراحی کلی اسپورتیج جدید ابهت بیشتری داره که همونطور که گفتم خریدار رو به شک می اندازه که این ابهت رو ترجیح می ده یا کیفیت و طراحی بهتره داخلی توسان رو. من خودم هم اگه بخوام یه روز بین این دو انتخاب کنم مطمئن باشید حداقل 2 ماه روش فکر می کنم و البته از شما دوستان خوبم توی همین سایت کمک می گیرم ( البته اول دعا کنید پولش دستم بیاد :icon_surp:icon_excl )

dawkins
9 July 2011, 01:04 PM
بله علی جان ؛اتفاقا من هم دنبال انتخاب بین این دوتا هستم تا الان که نظرم رو اسپرتیج بوده ؛ ولی مسابه اساس اینه که جور شدن پول یه طرف قضیه است مهم تر اینکه حتی اگه پول داشته باشی ماشین گیرت نمیاد من الان دوماهه نتونستم نه اسپرتیج نه توسان ثبت نام کنن ؛ همش دلال بازی و واسطه گری شده

fatrhadi
9 July 2011, 01:06 PM
توسان 2011 بهتر از کیا اسپورتیج می باشد.

ali_mashinbaz
9 July 2011, 01:46 PM
ایشالله که ماشین گیرت میاد به زودی و اجازه بدی ما هم بیایم یه بوق باهاش بزنیم :icon_surp مساله من بیشتر فعلا اینه که تازه یک ساله که ماشین عوض کردم و دلم نمیاد به این زودی ماشین رو عوض کنم. وگرنه از لحاظ گیر آوردن مشکلی ندارم و گیرش میاریم هر کدوم رو که لازم باشه Dawkins جان....کلا هم حالا که دیگه کم کم ماشین هایی که تو نوبت بودن دارن وارد می شن خیالت راحت یکش مال خودته :icon_evil.... فقط خیلی روش فکر کن چون خود من الان به جای تو گیر کردم که کدوم رو انتخاب کنم. انشالله که هرکدوم رو بخری بیشترین لذت رو ازش ببری بدون هیچ مشکلی.

احسان خان
9 July 2011, 02:23 PM
تاحالا از دوستان کسی پشت هر دو ماشین نشسته که بتونه دقیق مقایسه کنه؟

gigi64
9 July 2011, 03:49 PM
اين درسته که اسپورتیج زیباتر هست، اما طبق مقایسه مجله ماشین که بین این دو انجام داده بود ، توسان دارای قطعات با کیفیت تری هست،مخصوصا در داخل خودرو.

:icon_cool

apple.iphone4gs
9 July 2011, 03:54 PM
کیا و هیوندای که دیگه زیاد فرق ندارن هر کدوم بیشتر خوشت میاد مثلا اگه بگی بین bmw و هیوندای یه چیز اخه کیا و هیوندای 2 شریکن اینقدر باهم تفاوت ندارن

FL66
10 July 2011, 03:44 AM
اینم مقایسه دو خودرو در مجله ماشین

http://s1.picofile.com/file/6934449694/IMG_1573.jpg
http://s1.picofile.com/file/6934450700/IMG_1581.jpg

بابت کیفیت پایین تصاویر هم عذر میخوام ، اسکنر هم نعمتیه که ازش محروم شدیم :icon_neut:icon_surp

kadutanbal
16 July 2011, 02:06 AM
به نظر من ix35

PAKNOOSH
16 July 2011, 07:35 AM
من معتقدم هر كس از دوستان كه بين انتخاب اين دو مردد موندند با خيال راحت فقط به حرف دلشون گوش كنن و فقط سليقه خودشونو ملاك قرار بدن چون از نظر كيفيت هيچ تفاوتي ندارن. چون همونطور كه مي دونيد يه قانون نانوشته در مورد اين دو شركت حاكمه كه ميگه هر ماشيني كه هيونداي مي سازه يه دوقلو توي كيا داره كه با فاصله 2 يا 3 ماه بعد رونمايي ميشه. چند تا مثال واستون ميزنم.... سراتو-- آوانته.... اپتيما--سوناتا.....كادنزا--آزرا.... موهاوي--وراكروز....سورنتو--سانتافه. البته همه مي دونيد كه بعد از همكاري طراح ارشد شركت ب. ام.و با هيونداي و طراح ارشد آ.او.دي با كيا اين دو خودرو بشدت داراي اروپايي شدند كه از اين لحاظ اسپورتيج شباهت زيادي به آ او دي سري Qپيدا كرده و بد نيست بدونيد كه كياموتور براي شخصيت دادن به ظاهر محصولات خود تقريبا" چهره همه اتومبيل ها را تا حدودي شبيه هم ساخته. خوب تا محكوم به دفاع از كيا نشدم اين بحث رو ببندم. البته خداييش با اين سوء استفاده اي كه دو شركت اطلس خودرو و آسان موتور از استقبال مردم كردند من كاملا" نا اميد شدم كه يه روزي كار به انتخاب يكي از اين دو برسه ولي به احترام دوستان نظرمو گفتم. آخه اين نمايندگي هاي بي معرفت چي فكر كردن؟ با سود و تعرفه 90% بازم راضي نيستن و با 20 ميليون اضافه قيمت نسبت به قيمت مصوب .....

PAKNOOSH
16 July 2011, 11:33 AM
من معتقدم هر كس از دوستان كه بين انتخاب اين دو مردد موندند با خيال راحت فقط به حرف دلشون گوش كنن و فقط سليقه خودشونو ملاك قرار بدن چون از نظر كيفيت هيچ تفاوتي ندارن. چون همونطور كه مي دونيد يه قانون نانوشته در مورد اين دو شركت حاكمه كه ميگه هر ماشيني كه هيونداي مي سازه يه دوقلو توي كيا داره كه با فاصله 2 يا 3 ماه بعد رونمايي ميشه. چند تا مثال واستون ميزنم.... سراتو-- آوانته.... اپتيما--سوناتا.....كادنزا--آزرا.... موهاوي--وراكروز....سورنتو--سانتافه. البته همه مي دونيد كه بعد از همكاري طراح ارشد شركت ب. ام.و با هيونداي و طراح ارشد آ.او.دي با كيا اسپورتيج شباهت زيادي به آ او دي سري Qپيدا كرده و بد نيست بدونيد كه كياموتور براي شخصيت دادن به ظاهر محصولات خود تقريبا" چهره همه اتومبيل ها را تا حدودي شبيه هم ساخته. خوب تا محكوم به دفاع از كيا نشدم اين بحث رو ببندم. البته خداييش با اين سوء استفاده اي كه دو شركت اطلس خودرو و آسان موتور از استقبال مردم كردند من كاملا" نا اميد شدم كه يه روزي كار به انتخاب يكي از اين دو برسه ولي به احترام دوستان نظرمو گفتم. آخه اين نمايندگي هاي بي معرفت چي فكر كردن؟ با سود و تعرفه 90% بازم راضي نيستن و با 20 ميليون اضافه قيمت نسبت به قيمت مصوب .....

PJK
17 July 2011, 06:53 PM
در تایید صحبت های دوستمون همین بس که وب سایت این دوتا شرکت تو ایران هم یکی هست . هم ساختارشون و هم مدیریتش ( الان هر دو سایت تحت ساخت هستند )