PDA

View Full Version : مگان 2000 - 7 دنده

mghkhooodro
13 August 2009, 01:04 AM
چند مدتي هست زمزمه توليد مگان 7 دنده در پارس خورو هست.
ظاهراً بجاي دنده اتومات گريبكس 7 دنده قرارداده اند. آيا نمونه وارداتي هم موجوده؟
ايا ثبت نامي براي اون وجود داره؟قيمتش چنده؟
در كل شما با فرض يكي بودن همه آپشنها 7 دنده دستي ترجيح ميديد يا اتومات؟
آيا تيپ ترونيك مگان خلاً نياز به دنده دستي را پر ميكند؟
1- 2000 سي سي اتومات
2- 2000 سي سي 7 دنده دستي

mhabbasi
15 August 2009, 04:59 PM
دوست من سلام...

چند مدتي هست زمزمه توليد مگان 7 دنده در پارس خورو هست.
ظاهراً بجاي دنده اتومات گريبكس 7 دنده قرارداده اند. آيا نمونه وارداتي هم موجوده؟

در پاسخ به اين سوال شما بايد گفت كه شركت پارس خودرو چنين نمونه اي را وارد نكرده و اگر هم در ايران موجود باشه (كه گمان نمي كنم) من تا حالا نديده ام...

ايا ثبت نامي براي اون وجود داره؟قيمتش چنده؟

در مورد قيمت و ثبت نام اون به سايت http://www.parskhodro.ir و يا http://www.saipacrop.com مراجعه نماييد...
قيمت خودرو بايستي حدود 30 الي 29 ميليون تومان باشد (البته بر اساس پيش بيني ها)

در كل شما با فرض يكي بودن همه آپشنها 7 دنده دستي ترجيح ميديد يا اتومات؟
آيا تيپ ترونيك مگان خلاً نياز به دنده دستي را پر ميكند؟

من خودم دنده اتوماتيك را ترجيح مي دهم چون بسيار راحت است و خستگي راننده در مسير هاي طولاني و يا پر پيچ و خم و كوهستاني را كم تر مي كند...

در تيپ ترونيك مگان بغير از دنده يك كه محدوديتي جهت دور موتور دارد مابقي دنده ها در بالاترين وضع دور موتور تغيير دنده دارد....

در كل بايستي به نقص هاي ديگر خودرو از جمله داشتن 2 ايربگ و صندلي هاي معمولي (قابليت تا شدن و اضافه شدن فضاي بار بيشتر ) و چندين مورد كه كمي آپشن و نقص نسبت به نمونه وارداتي نيز هست هم بايد اشاره كرد...

در كل من مگان را از لحاظ قدرت و استخوان بندي در ايران در رديف خودرو هاي هم كلاس خود اول مي دانم....
از نظر لوازم رفاهي هم در رده ها بالا است.... و تنها رقيب خود را مزدا 3 مي بيند....

haftsin
22 August 2009, 12:00 AM
من مدل 7 دنده رو بیشتر می پسندم.
صد البته باید شتابش بیشتر از مدل 4 دنده اتوماتیک باشه.
و تاپ اسپید هم به همین صورت

amirvania
3 September 2009, 09:14 AM
دوست عزيز شك نكن كه دنده اتوماتيك از دستي بهتر و راحتتره . دنده دستي فقط يه مقدار شتابش بيشتره كه اونم به درد ترافيك تهران نميخوره و بعد از يه مدت برات عادي ميشه ولي رانندگي با دنده اتوماتيك هميشه برات جذابيت داره و اصلا خستت نميكنه مخصوصا اينكه تيپ ترونيكم كه هست .
پنج ساعت رانندگي با دنده اتوماتيك = يك ساعت رانندگي با دنده دستي

amin.405
3 September 2009, 11:13 AM
به نظر من 7دنده دستی بهتره !

Masi Mc
3 November 2009, 02:03 PM
به نظرم اگه بخوای با ماشین 7 دنده به سرعت 100 برسی باید 5 تا دنده عوض کنی
کلا ماشین زیر 10 سیلندر اگه 7 دنده باشه خیلی بی خوده

Alireza_g
6 November 2009, 01:42 AM
من مدل 7 دنده رو بیشتر می پسندم.
صد البته باید شتابش بیشتر از مدل 4 دنده اتوماتیک باشه.
و تاپ اسپید هم به همین صورت
سلام

به همین دلایل من هم 7 دنده رو انتخاب می کنم :icon_surp

mil-i300
6 November 2009, 07:23 AM
من فکر نمیکنم این موتور با این حجم نیازی به 7 دنده داشته باشه..!!
اصولا زمانی تعداد دنده ها بالا میره که خروجی موتور قدرتش خیلی زیاد باشه ... مثلا شما فرض کن همین پیکان... 4 دنده که بود.. رو دنده 4 تا دور 4 ها هم میرفت که تبدیل شد به آردی و یک دنده اضافه شد..!! ( البته مدل های آخره خودش هم 5 دنده شدن..! ) این 5 دنده رو من جلو حساب کردم.. و دنده عقب رو حساب نکردم.!

Alireza_g
6 November 2009, 09:36 AM
من فکر نمیکنم این موتور با این حجم نیازی به 7 دنده داشته باشه..!!
اصولا زمانی تعداد دنده ها بالا میره که خروجی موتور قدرتش خیلی زیاد باشه ... مثلا شما فرض کن همین پیکان... 4 دنده که بود.. رو دنده 4 تا دور 4 ها هم میرفت که تبدیل شد به آردی و یک دنده اضافه شد..!! ( البته مدل های آخره خودش هم 5 دنده شدن..! ) این 5 دنده رو من جلو حساب کردم.. و دنده عقب رو حساب نکردم.!
سلام

ببینین الان بحث اینکه نیاز به 7 دنده داره یا نداره نیست. اگر بحث نیاز مطرح بشه که می تونیم حتی تاپ اسپید رو کاهش بدیم و از سه دنده هم برای این ماشین استفاده کنیم تا شتاب قبلیشو داشته باشه.
هر چه تعداد دنده زیاد بشه گیربکس می تونه یا تاپ اسپید یا شتاب بیشتری (یا حتی هر دو رو با هم) رو نسبت به همون گیربکس با دنده کمتر داشته باشه که این بستگی به ضریب هایی داره که به دنده ها داده میشه. یعنی مثلا مگانی که با 4 دنده به سرعت 200 کیلومتر در 30 ثانیه می رسه ( عدد دقیق نیست فقط محض مثال زدنه ) می تونه طوری ست بشه که با 6 دنده در 27 ثانیه به 200 کیلومتر برسه یا در زمانی بیشتر مثلا به 230 کیلومتر برسه. در حقیقت تقویت سیستم Transmission به موتور ارتباط زیادی نداره بلکه برای تقویت شتاب و تاپ اسپید می تونیم روی هر ماشینی سیستم انتقال قدرتشو تقویت کنیم. البته نوع گیربکس و ضریباش باید با قدرت موتور تناسب داشته باشه که رنو حتما این مورد رو رعایت کرده مثلا گیربکس چلنجر رو شما نمی تونین رو پیکان ببندین! ( با فرض اینکه اتصالاتشون مچ بشه ) چون ضریبی توی اون گیربکس برای دنده1 متناسب با قدرت چندین اسبی اون انتخاب شده که شاید در حد دنده 2 یا 3 گیربکس فابریک برای پیکان باشه.
البته مسئله مصرف سوخت رو هم فراموش نکنیم! دنده 6 یعنی وقتی شما داری با سرعت 100 کیلومتر رانندگی می کنی دور موتورت یه چیزی احتمالا کمتر از 2000 خواهد بود و این یعنی مصرف سوخت کمتر نسبت به حالتی که شما دارین این سرعتو با دنده 5 یا 4 و دور حدودا دو هزار و خرده ای میرین. ( باز هم می گم اعداد دقیق نیست و جهت مثال زدنه )

پس در کل به نظر من این مگان سریعتر و اقتصادی تر از انواع با گیربکس اتوماتیکه اما این مزایا رو به قیمت از دست دادن راحتی اتوماتیک به دست آورده.

عذر می خوام سرتونو درد آوردم. اگر اشتباهی هم مرتکب شدم اساتید زحمت اصلاح رو قبول کنن :icon_surp

یا علی

haftsin
6 November 2009, 04:40 PM
سلام

ببینین الان بحث اینکه نیاز به 7 دنده داره یا نداره نیست. اگر بحث نیاز مطرح بشه که می تونیم حتی تاپ اسپید رو کاهش بدیم و از سه دنده هم برای این ماشین استفاده کنیم تا شتاب قبلیشو داشته باشه.
هر چه تعداد دنده زیاد بشه گیربکس می تونه یا تاپ اسپید یا شتاب بیشتری (یا حتی هر دو رو با هم) رو نسبت به همون گیربکس با دنده کمتر داشته باشه که این بستگی به ضریب هایی داره که به دنده ها داده میشه. یعنی مثلا مگانی که با 4 دنده به سرعت 200 کیلومتر در 30 ثانیه می رسه ( عدد دقیق نیست فقط محض مثال زدنه ) می تونه طوری ست بشه که با 6 دنده در 27 ثانیه به 200 کیلومتر برسه یا در زمانی بیشتر مثلا به 230 کیلومتر برسه. در حقیقت تقویت سیستم Transmission به موتور ارتباط زیادی نداره بلکه برای تقویت شتاب و تاپ اسپید می تونیم روی هر ماشینی سیستم انتقال قدرتشو تقویت کنیم. البته نوع گیربکس و ضریباش باید با قدرت موتور تناسب داشته باشه که رنو حتما این مورد رو رعایت کرده مثلا گیربکس چلنجر رو شما نمی تونین رو پیکان ببندین! ( با فرض اینکه اتصالاتشون مچ بشه ) چون ضریبی توی اون گیربکس برای دنده1 متناسب با قدرت چندین اسبی اون انتخاب شده که شاید در حد دنده 2 یا 3 گیربکس فابریک برای پیکان باشه.
البته مسئله مصرف سوخت رو هم فراموش نکنیم! دنده 6 یعنی وقتی شما داری با سرعت 100 کیلومتر رانندگی می کنی دور موتورت یه چیزی احتمالا کمتر از 2000 خواهد بود و این یعنی مصرف سوخت کمتر نسبت به حالتی که شما دارین این سرعتو با دنده 5 یا 4 و دور حدودا دو هزار و خرده ای میرین. ( باز هم می گم اعداد دقیق نیست و جهت مثال زدنه )

پس در کل به نظر من این مگان سریعتر و اقتصادی تر از انواع با گیربکس اتوماتیکه اما این مزایا رو به قیمت از دست دادن راحتی اتوماتیک به دست آورده.

عذر می خوام سرتونو درد آوردم. اگر اشتباهی هم مرتکب شدم اساتید زحمت اصلاح رو قبول کنن :icon_surp

یا علی
سلام
علیرضا جان
حرفات واقعاً رو حساب و از روی اطلاعات خوبتون بود.
عقل بنده هم میگه باید مگان 7 دنده (6+1) مصرف کمتری نسبت به مدل اتوماتیک 4 سرعتش داشته باشه، ولی روی یک کاتالوگی که از توی همین سایت گرفتم، مصرف برعکس بود . سوخت ترکیبی برای مدل 2000 اتوماتیک رو 7.5 لیتر، و برای گیربکس دستی 8.21 لیتر اعلام کرده که واسه منم عجیب بود.
علتش میتونه چی باشه؟!
فکر میکنم کاتالوگش هم توی یکی از همین پیش فروش های مگان 2000 داخلی توی همین بخش بود.
اگه لازم بود، بگید واستون قرار بدم
موفق باشید

Alireza_g
7 November 2009, 01:35 AM
سلام
علیرضا جان
حرفات واقعاً رو حساب و از روی اطلاعات خوبتون بود.
عقل بنده هم میگه باید مگان 7 دنده (6+1) مصرف کمتری نسبت به مدل اتوماتیک 4 سرعتش داشته باشه، ولی روی یک کاتالوگی که از توی همین سایت گرفتم، مصرف برعکس بود . سوخت ترکیبی برای مدل 2000 اتوماتیک رو 7.5 لیتر، و برای گیربکس دستی 8.21 لیتر اعلام کرده که واسه منم عجیب بود.
علتش میتونه چی باشه؟!
فکر میکنم کاتالوگش هم توی یکی از همین پیش فروش های مگان 2000 داخلی توی همین بخش بود.
اگه لازم بود، بگید واستون قرار بدم
موفق باشید
سلام

لطف دارین درس پس میدم :icon_neut
در مورد اطلاعاتی که دادین اگر اون بروشور درست نوشته باشه و هر دو ماشین یه نوع موتور و یه نوع بدنه داشته باشن به نظرم دلیل این میتونه باشه که ضرایب دنده ها یک تا 5 رو برای شتاب ست کردن و ضریب دنده 6 رو یک چیزی خیلی کمتر از 1 گذاشتن که در اینصورت تاپ اسپید بالا میره ولی نمیشه از دنده 6 تو سرعت 90 یا 100 استفاده کرد که باعث افزایش مصرف میشه چون ضریب دنده 5 هم بیشتر از 1 احتمالا ست شده.. اما این کمی به نظرم غیر منطقی می آد :icon_eek: ( منظورم فرض و توضیحات خودم بود ) به نظرم دوستان مطلع کمی قضیه رو روشن کنن بهتر باشه :icon_excl
اون کاتالوگ رو هم اگر رو سایت قرار بدین واقعا ممنون میشیم :icon_surp

یا علی

haftsin
8 November 2009, 12:02 AM
سلام

لطف دارین درس پس میدم :icon_neut
در مورد اطلاعاتی که دادین اگر اون بروشور درست نوشته باشه و هر دو ماشین یه نوع موتور و یه نوع بدنه داشته باشن به نظرم دلیل این میتونه باشه که ضرایب دنده ها یک تا 5 رو برای شتاب ست کردن و ضریب دنده 6 رو یک چیزی خیلی کمتر از 1 گذاشتن که در اینصورت تاپ اسپید بالا میره ولی نمیشه از دنده 6 تو سرعت 90 یا 100 استفاده کرد که باعث افزایش مصرف میشه چون ضریب دنده 5 هم بیشتر از 1 احتمالا ست شده.. اما این کمی به نظرم غیر منطقی می آد :icon_eek: ( منظورم فرض و توضیحات خودم بود ) به نظرم دوستان مطلع کمی قضیه رو روشن کنن بهتر باشه :icon_excl
اون کاتالوگ رو هم اگر رو سایت قرار بدین واقعا ممنون میشیم :icon_surp

یا علی
سلام
خدمت شما
http://img3.tinypic.info/files/4szev2fqftpy06cnji5q_thumb.jpg (http://img3.tinypic.info/viewer.php?file=4szev2fqftpy06cnji5q.jpg)
علیرضا جان، به نظر منم مصرف بالاتر دستی کمی غیر منطقی به نظر میاد.
شاید اشتباه تایپی باشه. یه اشتباه دیگه هم داره که عکس مگان 1.6 گذاشته، تبلیع 2.0 کرده.

Alireza_g
8 November 2009, 12:13 AM
سلام
خدمت شما
http://img3.tinypic.info/files/4szev2fqftpy06cnji5q_thumb.jpg (http://img3.tinypic.info/viewer.php?file=4szev2fqftpy06cnji5q.jpg)
علیرضا جان، به نظر منم مصرف بالاتر دستی کمی غیر منطقی به نظر میاد.
شاید اشتباه تایپی باشه. یه اشتباه دیگه هم داره که عکس مگان 1.6 گذاشته، تبلیع 2.0 کرده.
سلام

والا از بروشور ایرانی چیزی بعید نیست!!!! چون اولا به قول شما عکسی که از بدنه گذاشته مگان 1.6 هست! دستگیره ها رو هم از نزدیک دیدم به نظرم فوتوشاپی نقره ای کرده!
اگر هم دقت کنین عکس های داخل مگان اتومات رو گذاشته!!! این دیگه جمع اضداده!!! :icon_twis
سالی که نکوست از بهارش پیداست! بروشورش که اینطوره خود ماشین چه شود.....!!!:icon_mad:
نکته جالبترش هم اینجاست که ذکر نکرده شتاب و حداکثر سرعت برای گیرربکس اتومانه.
از نقد آگهی بگذریم چون اینجا جای مناسبش نیست.
اما این اطلاعاتیه که من در مورد اعداد بدست آوردم که به نظرم درستش ایناس:
دنده دستی:
Performance

Top speed: 202 km/h
Acceleration 0-100 km/h: 9,4 s
Urban consumption: 10,9 l/100km
Urban comsumption kms: (1 op 9,2)
Extra-urban consumption: 6,4 l/100km
Extra-urban consumption kms: (1 op 15,6)
Average comsumption: 8,0 l/100km
Average comsumption kms: (1 op 12,5)
CO2 Emmision: 191 g/km
Energy level : d

دنده اوتوماتیک:
Top speed: 195 km/h
Acceleration 0-100 km/h: 11,1 s
Urban consumption: 11,8 l/100km
Urban comsumption kms: (1 op 8,5)
Extra-urban consumption: 6,5 l/100km
Extra-urban consumption kms: (1 op 15,4)
Average comsumption: 8,4 l/100km
Average comsumption kms: (1 op 11,9)
CO2 Emmision: 201 g/km
Energy level:E

پس می بینیم که 8.4 برای دنده اتوماتیک بوده که توی بروشور اشتباه ذکر شده http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/nunu.gif ( شرمندم چیزی به جز این شکل احساساتم رو در مورد این اعمال اصولی خودروسازای ایران نمی تونست نشون بده )
خیلی دوست دارم شرکت رنو اون بروشور رو ببینه.....:icon_mad:

nazynabavy
8 November 2009, 04:14 PM
من هم موافقم . حتما اون بروشورو اسکن کن و برای شرکت رنو پارس ایمیل کن. مطمئن باش پیگیری می کنن.
بهتره با این کار از همین اول کار نذاریم پارس خودرو و رنو راه ایران خودرو و پژو را برن

amin.405
8 November 2009, 04:45 PM
البته این عکس رو. من خودم اسکن کردم و داخل سایت گذاشتم و بروشور نیست بلکه یه تبلیغه که تو یکی از صفحات روزنامه ی دنیای اقتصاد یه 2...3 روز پشت سر هم چاپ شده بود ، بعدشم دیگه خبری نشد .

Garfield
8 November 2009, 06:46 PM
...
دنده دستی:
Top speed: 202 km/h
...

دنده اوتوماتیک:
Top speed: 195 km/h
...

:icon_twis راستی چرا سرعتا رو اینقدر کم نوشته؟ اینا درسته؟ خیلی بعیده با 6 دنده جلو، ماگزیمم 202 باشه.
من با مزدا که 4 دنده س 205 تا خودم رفتم. تو سایتشم زده 225 تا. تازه محدود شده. فک کنم اینا هم محدود شده باشه. :icon_mad:

Alireza_g
8 November 2009, 08:25 PM
:icon_twis راستی چرا سرعتا رو اینقدر کم نوشته؟ اینا درسته؟ خیلی بعیده با 6 دنده جلو، ماگزیمم 202 باشه.
من با مزدا که 4 دنده س 205 تا خودم رفتم. تو سایتشم زده 225 تا. تازه محدود شده. فک کنم اینا هم محدود شده باشه. :icon_mad:
سلام

تو پستای قبلیم گفتم دنده بیشتر یعنی امکان افزایش تاپ اسپید یا شتاب یا هر دو با هم. اینجا کارخونه رنو روی شتاب تمرکز کرده. در مورد اینکه سرعت محدود شده هم من متاسفانه اطلاعات ندارم باید دوستان مطلع جواب بدن.

یا علی

amin.405
13 January 2010, 03:04 PM
دوستان کسی دیگه خبری نداره ؟

asa31
14 January 2010, 09:49 AM
سلام،یکی از دوستان که پارس خودرو کار میکنه گفت فعلا هیچ خبری از تولیدش نیست.

farid4887
17 February 2010, 09:21 PM
سلام دوستان
من مدتی یکدستگاه مگان 2000 با 6 دنده روبه جلو در اختیار داشتم. واقعا ماشین متفاوتیه. شتابشم کمتر از 9 بود(0-100) توشم فوق العاده راحت وبی صدا بود. قول میدم ابهت ماشینو موقع رانندگی احساس کنید. تاپ اسپید نزدم ولی فکر کنم تو کیلومترش 280 یا 270 رو نوشته بود. دنده هاشم بی نظریر جا میرفت وهماهنگی خیلی خوبی با موتور داشت. در کل اگر مطمئن بشم با همین کیفیت در داخل ساخته میشه حتما خریداری می کنم. راستی آپشن هاشم با 2000 اتوماتیک یکی بود. البته مدلش اکسپرشن بود. سوالی باشه در خدمتم. یه چیزی که داشت یادم میرفت این بود که اگر با دور موتور بالا باهش رانندگی کنید مصرف خیلی کم با لامیره.(البته به توصیه صاحبش فقط بنزین سوپر میزدم)

amingzj
17 February 2010, 09:41 PM
برای ماشین 2000 سی سی فکر میکنم 270 - 280 بیشتر شبیه یک شوخی باشه مثل پیکان ایی که تا 200 رو امپرشون خورده !

haftsin
18 February 2010, 01:08 AM
سلام دوستان
من مدتی یکدستگاه مگان 2000 با 6 دنده روبه جلو در اختیار داشتم. واقعا ماشین متفاوتیه. شتابشم کمتر از 9 بود(0-100) توشم فوق العاده راحت وبی صدا بود. قول میدم ابهت ماشینو موقع رانندگی احساس کنید. تاپ اسپید نزدم ولی فکر کنم تو کیلومترش 280 یا 270 رو نوشته بود. دنده هاشم بی نظریر جا میرفت وهماهنگی خیلی خوبی با موتور داشت. در کل اگر مطمئن بشم با همین کیفیت در داخل ساخته میشه حتما خریداری می کنم. راستی آپشن هاشم با 2000 اتوماتیک یکی بود. البته مدلش اکسپرشن بود. سوالی باشه در خدمتم. یه چیزی که داشت یادم میرفت این بود که اگر با دور موتور بالا باهش رانندگی کنید مصرف خیلی کم با لامیره.(البته به توصیه صاحبش فقط بنزین سوپر میزدم)

سلام
دوست خوبم
فک میکنم مگانی که شما سوار میشید، یکی از پر شتاب ترین اتومبیل های دنیاست و از نوع هاچبک و دارای توربو شارژ باشه!
درسته؟!

گر با دور موتور بالا باهش رانندگی کنید مصرف خیلی کم با لامیره.فقط در مدل توربو دار با این مساله مواجه هستیم. چون در نمونه بدون توربو شارژ به صورت تساعدی مصرف بالا میره

در مگان های اسپرت یا همون توربو شارژ دار ما کیلومتر 270 داریم.:icon_excl

amirvania
18 February 2010, 08:30 AM
سلام دوستان
من مدتي يکدستگاه مگان 2000 با 6 دنده روبه جلو در اختيار داشتم. واقعا ماشين متفاوتيه. شتابشم کمتر از 9 بود(0-100) توشم فوق العاده راحت وبي صدا بود. قول ميدم ابهت ماشينو موقع رانندگي احساس کنيد. تاپ اسپيد نزدم ولي فکر کنم تو کيلومترش 280 يا 270 رو نوشته بود. دنده هاشم بي نظرير جا ميرفت وهماهنگي خيلي خوبي با موتور داشت. در کل اگر مطمئن بشم با همين کيفيت در داخل ساخته ميشه حتما خريداري مي کنم. راستي آپشن هاشم با 2000 اتوماتيک يکي بود. البته مدلش اکسپرشن بود. سوالي باشه در خدمتم. يه چيزي که داشت يادم ميرفت اين بود که اگر با دور موتور بالا باهش رانندگي کنيد مصرف خيلي کم با لاميره.(البته به توصيه صاحبش فقط بنزين سوپر ميزدم)
سلام
منم با صحبتهاي هفت سين و امين موافقم . چون فرق شتاب يه ماشين اتوماتيک با نوع دنده ايش با همون حجم و قدرت موتور حدود 1 ثانيه اس و با توجه به اينکه شتاب مگان اتوماتيک 11.1 هستش نوع دستيش بايد حول و حوش 10 باشه حالا اينکه شما ميگيد کمتر از 9 بوده بنا به گفته دوستان حتما توربو داشته .:icon_razz

kodir
7 December 2010, 12:30 AM
سلام
یه مدت پارس خودرو هیاهو راه انداخت اما ظاهرا تولید این خودرو فراموش شده. البته اگه تولید این مدلهای فعلی متوقف نشه لعنت ا...

kouchakkhah
7 December 2010, 02:57 PM
سلام
به عقیده من کلا" مقایسه یه ماشین اتومات با یه ماشین دنده معمولی اشتباه هست .

leo_h
11 December 2010, 01:53 AM
درسته که ماشين دنده اي قابليت بهتري از رانندگي رو بهت ميده اما با 6 دنده جولو مرتباٌ بايد درگير عوض کردن دنده باشي و من خودم گير بگس 6 دنده اتومات رو ترجيح ميدم (که البته مگان هاي ايران ندارن)

hamidkarimy
18 December 2010, 11:38 PM
سلام به همه دوستان
درسته این گیربکس هرگز تولید نشد ولی علاقه و کنجکاویم نسبت به این گیربکس باعث شد یه تحقیق راجع به این گیربکس کنم که در انتها به نتایج جالبی رسیدم
کد این گیربکس ND0 هست و مشخصاتش رو در زیر آوردم
http://imgu.ir/images/deivri072iizl4sg94l.gif
جالبه که تو دور 5000 این سرعت ها باهاش دستیافتنی میشه
دنده یک 39
دنده دو 73
دنده سه 110
دنده چهار 150
دنده پنج 180
دنده پنج 230
حالا به فرض اینکه تو دنده پنج بتونه به دور 6000 برسه سرعتش میشه 270 کیلومتر:icon_excl
و چون من شغلم برنامه نویسی و تولید نرم افزار هست یه برنامه نوشتم که مشخصات ماشین رو میگیره و کشش و سرعت اون رو محاسبه میکنه
این قابلیت رو هم داره که محاسبات رو تو فایل برا ماشین های مختلف ذخیره کنه که بعدا مقایسه بشن
این میتونه جلویه قسمتی عمده ای از کل کل ها رو بگیره:icon_excl
مثلا من مگان 1600 معمولی و E2 که تفاوتشون تو سایز چرخ ها هست و لوگان و این 7 دنده رو قبلا محاسبه کردم و کنارش گذاشتم
http://www.patrismoble.com/carcalc.zip
خوش حال میشم نظرات دوستان رو هم دربارش بدونم

kouchakkhah
19 December 2010, 12:57 PM
سلام به همه دوستان
درسته این گیربکس هرگز تولید نشد ولی علاقه و کنجکاویم نسبت به این گیربکس باعث شد یه تحقیق راجع به این گیربکس کنم که در انتها به نتایج جالبی رسیدم
کد این گیربکس ND0 هست و مشخصاتش رو در زیر آوردم
جالبه که تو دور 5000 این سرعت ها باهاش دستیافتنی میشه
دنده یک 39
دنده دو 73
دنده سه 110
دنده چهار 150
دنده پنج 180
دنده پنج 230
حالا به فرض اینکه تو دنده پنج بتونه به دور 6000 برسه سرعتش میشه 270 کیلومتر:icon_excl
و چون من شغلم برنامه نویسی و تولید نرم افزار هست یه برنامه نوشتم که مشخصات ماشین رو میگیره و کشش و سرعت اون رو محاسبه میکنه
این قابلیت رو هم داره که محاسبات رو تو فایل برا ماشین های مختلف ذخیره کنه که بعدا مقایسه بشن
این میتونه جلویه قسمتی عمده ای از کل کل ها رو بگیره:icon_excl
مثلا من مگان 1600 معمولی و E2 که تفاوتشون تو سایز چرخ ها هست و لوگان و این 7 دنده رو قبلا محاسبه کردم و کنارش گذاشتم
خوش حال میشم نظرات دوستان رو هم دربارش بدونم
سلام
لطفا در مورد جدول و نحوه محاسبات یه توضیح بدید . به نظر من جالب هست .

hamidkarimy
20 December 2010, 01:21 AM
اون جدول نسبت تعداد دورهی ورودی به خروجی هست یعنی مثلا برای دنده 1 مگان 1600 هر 41 دور که وارد بشه 11 دور خارج میشه
از اونور بعد از گیربکس دیفرانسیل هم دو تا چرخ دنده داره به نام های کرانویل و پينيون که اونا هم به یه نسبتی رو دور خروجی تاثیر دارن که برای مگان 1.6 دوباره میشه 61 به 15 یعنی به ازاء هر 4.07 دور یه دور از خروجی دیفرانسیل به چرخ میرسه حالا از ضرب این دو ضریب در گشتاور موتور نیروی وارد بر محور چرخ بدست میاد که دوباره با محاسبه شعاع چرخ به متر که یه فرمولی داره و ضرب اون در نیروی محور چرخ ها نیروی وارد بر چرخ بدست میاد که دوباره از تقسیم اون به وزن ماشین میتونید نسبت وزن به نیروی شتاب دهنده رو محاسبه کنید پس توی کشش وزن مهم هست
اما همونطور که گفتم تو سرعت وزن تاثیر نداره و از تقسیم دور موتور تقسیم بر مضرب ضریب دنده در گشتاور در ضریب دیفرانسیل در 0.3768 به دست میاد
در نتیجه وقتی شما سایز لاستیکتون رو عوض میکنید و کیلومتر به هم میریزه از این فرمول میتونید اختلاف اونرو بدست بیارید

farzad megan
23 March 2011, 08:50 PM
دوست عزیز قیمتش 35 تومنه.اتوماتش بهتررره.تیپ ترونیک هم هست.مصرف کمی داره.آپشنهاشم تقریا یکیه با وارداتی ها.مدل 2000سیسی

hamidkarimy
26 May 2011, 05:00 PM
یه آگهی تو همشهری دیدم که روانمو شاد کرد مگان 7 دنده 2000سی سی
واقعا اگه واقعیت داشته باشه تحولی تو ماشین های این رنج محسوب میشه
متاسفانه شماره نداشت تو اینترنت و باید روزنامه گیربیارم
احیانا از دوستان کسی روزنامه داشت و باخبر شد خبر برسونه
http://upload.tuningtalk.com/upload/Untitled.gif

tiger-2000-full
29 June 2011, 01:04 PM
من نمیدونم وقتی تکنولوژی اتوماتیک هست و واقعا جذابیت و تفاوت خاصی با دنده دادن دستی داره چه لزومی به 6 دنده هست که اولا توی شهر کاربرد نداره ثانیا بیرون شهر هم مدام باید دنده بدی!!!
اتوماتیکش هم که تیپ ترونیک هست !
تنها مزیت دستی میتونه شتابش باشه اینم که همه میدونن و تازه شتابش هم اونقدر تفاوت نداره که ! یه زمانی اتواتیک شدن خودرو یه آرزو بود حالا که شده بعضی سلیقشون برگشت به عقب داره من نمی دونم ! بالاخره نظر شخصیشون هست و من هم نظر شخصیمه!

FL66
29 June 2011, 01:27 PM
البته اگر این موضوعو از افرادی که عاشق رانندگی هستند بپرسین ، اکثریت حتی بهترین گیربکسهای اتوماتیکو با گیربکس دنده ای عوض نمیکنن :icon_surp
لذت و آزادی گیربکس دستی یه چیز دیگست ، منی که خودم خیلی عاشق رانندگیمو با هر دو نوعشون رانندگی میکنم اینو میگم :icon_cool

tiger-2000-full
29 June 2011, 01:37 PM
رانندگی های مسابقه ای و کورس گذاشتن و اسپرتی و پر خطر و هیجان+لایی کشیدن و ... بله ! ولی خصوصا برای مسافرت و رانندگی های داخل کشوری و خانوادگی صد در صد اتومات خصوصا با تیپ ترونیک برتره!:icon_cool

alish_2006
29 June 2011, 04:38 PM
البته من هم خودم ، هم ماشین اتومات دارم و هم دستی ولی به نظر من هر کدوم ویژگی های خاص خودشون رو دارن ، من خودم بین این دو مگان 7 دنده رو بیشتر ترجیح میدم ، چون چند تا ویژگی خوب داره :
1- شتاب بیشتر و تاپ اسپید بیشتر ، البته من خودم اهل مسابقه و لای کشی و کورس گذاشتن نیستم ولی ترجیح می دم ، تا اون جایی که میشه ماشینم شتاب بیشتری داشته باشه ، البته مطمئن باشید حاضر نیستم به خاطر 2 ثانیه صفر تا صد بیشتر ، 50 میلیون پول بی زبون رو بریزم تو گلوی گشاد گروه بهمن و مزدا 3 بخرم :icon_bigg، البته به کسی بر نخوره ، مزدا و مگان هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارن و در این مورد بحثی ندارم :icon_razz
2- مصرف سوخت کمتر ، در این مورد مگان 2000 اتومات هم خودش الان کم مصرفترین در کلاس 2000 سی سی در ایران هست ، ولی خوب دنده دستی اون باز هم کم مصرفتر خواهد بود.
3- استهلاک کمتر ، چون همونطور که می دونید در ماشین های اتومات مصرف لنت ترمز و به تبع اون دیسک بسیار بیشتر هست
4- در صورت خراب شدن گیربکس مخارج و دردسر کمتر
5- مشتری پسند بودن ، که موقع تصمیم به فروش بسیار نجات بخش هست.

البته در نهایت باید هر کس متناسب با کاربرد و سلیقه خودش تصمیم بگیره .:icon_cool

payaaaaam
3 July 2011, 02:46 PM
اقا از این ۲۰۰۰ دنده ای خبری نشد.
بریم ۱۶۰۰ بخریم؟

mahdi13
5 July 2011, 11:53 AM
یه پیشنهاد:
http://www.bama.ir/%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88/?ac128422-2/%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%86-2000-%28%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98%29-%D8%B1%D9%86%D9%88

D.Daneshjoo
9 July 2011, 05:27 AM
سلام دوستان .

من مدتي هست که يک فروند مگان 2000 دنده اي ( 6+1 ) رو خريداري کردم ...
و در سايت مجاور review و عکس هاش رو گذاشتم ، الان اينجا عضو شدم و گفتم شايد بد نباشه براي شما عزيزان هم بزارم اين پست رو ...

البته هنوز فروش گسترده واسه اين تيپ آغاز نشده ، اما من اين ماشين رو از يکي از نمايندگي هاي شيراز گرفتم ، که گويا براي عرضه در نمايشگاه خودرو چندتاش رو آورده بوده و خلاصه قسمت شد که يکيش رو بگيرم ...

چيزي که نسبت به 2000 هاي اتوماتيک اضافه داره ، سيستم dvd ؛ gps navigation ؛ rear camera ; blutooth carkit و ... اينا هست ... که ظاهرآ سيستم خوبيه و کيفيتش هم قابل قبوله ... تمام نقشه هاي شهر ها ي مختلف و جاده هاي ايران رو هم داره ، که به شخصه خوشم اومد ازش !!

اين رو هم بگم که ماشين قبليم مزدا 3 بود ، و صرفآ به خاطر شتاب بيشتر و حس حال بيشتر دنده دستي اين رو انتخاب کردم ... که تا حالاش که راضي بودم از انتخابم ...
البته هنوز پلاک و مدارک ماشين نيومده و همينطور که تو عکس ها ميبينيد ، پلاک امريکا روش چسبوندم فعلآ :-( :-( ، به همين خاطر زياد نميتونم بيرون ببرمش ... اما يه شيطوني هايي باهاش کردم و نمره قبولي رو گرفت !! :)

قيمت تموم شده هم 31.700 شد . که با اين پول ، از انتخابم بسيار راضي هستم .

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0232.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0233.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0234.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0235.JPG
http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0236.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0239.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0241.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0243.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0246.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0201.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0204.JPG

http://upload.tuningtalk.com/upload/IMG_0217.JPG[/quote]

البته 2-3 سال پيش ، پدرم مگان 2000 اتومات داشتن ( از همون 2006 فول ها ) و شتاب اوليه اين مدل دنده اي ، اصلآ قابل مقايسه با اون اتومات ها نيست ...
به راحتي دنده 1به2 و 2به3 ميشه تيک آف زد ...
ضريب دنده ها خيلي خوب طراحي شده و خيلي هم خوب دنده ها جا ميره ...

سوالي بود در خدمتم ...

drnariman
9 July 2011, 10:34 PM
ممنون از عکس ها و توضیحات .

فقط این دنده 6 یکم عادت کردن بهش سخته ... تو چه سرعتی باید به این دنده برید ؟

D.Daneshjoo
10 July 2011, 03:11 AM
نه اتفاقآ ... خیلی زود عادت میکنید ...
عرض کردم چون پلاک ماشین نیومده هنوز زیاد باهاش بیرون نرفتم ... اما برای جاده مورد استفاده داره و سرعت بالای 130-140 که دیگه شتاب گیری نخواید و به صورت اکونومیک تری سرعت خودتون رو حفظ کنید ...

FL66
10 July 2011, 04:54 AM
واقعاً گیربکس 6 دنده دستی هم لذتی داره :icon_wink
منوی DVD مشابه نمونه ایه که گروه بهمن رو مزدا نصب میکنه ، تاچ اسکرینه..؟؟ :icon_evil
کاش سانروفم بهش اضافه میشد :icon_neut
من که خیلی خوشم اومد ، نسبت به قیمتش خودروی با ارزشیه ، ممنون دوست عزیز بابت تصاویر و توضیحات :icon_cool
فقط اگه ممکنه راجب امکانات بیشترش نسبت به قبل یه توضیحی بدین :icon_surp

mahdi13
10 July 2011, 09:38 AM
1)CBU یا CKD
2)اون زیر یه کم ضایه نیست؟ نقشش چیه؟

FL66
10 July 2011, 06:18 PM
من که دقت کردم نمایشگر اطلاعات سیستم صوتی تصویری و دمای بیرون و ظاهراً تریپ کامپیوتره :icon_ques

masoud687
10 July 2011, 07:18 PM
این سیستمی که روی ماشین دوستمون بسته شده همون سیستمهای به اصطلاح فابریک دو تیکه مارک caska است که خودم هم چند روز پیش نصب کردم. مانیتور بالای دریچه‌های کولر رو در میارن و اون رو در قابی قرار میدن و اون پایین نصب میکنن. در عوض مانیتور پخش سیستم در بالا قرار میگیره. تا حدود زیادی هم این کار باعث بیریخت شدن داخل ماشین میشه. داشبورد رو هم از اون حالت بیصدایی در میاره و رو دست اندازها حسابی سر و صدا میکنه. چندان جالب نیست. قیمتش با نصب و داشتن نویگیشن و دوربین و سنسور 1100 خواهد بود.

mohammadrezaef
28 August 2011, 09:39 PM
سلام
دوستان عزیز , معرفی سایتها و ...دیگر در این فروم ممنوع و به نوعی تبلیغ هست.
با تشکر.

payaaaaam
29 August 2011, 04:36 PM
سلام.فکر کنم یک هفته بشه که هیچ نیومدم تو سایت.واسه 256 ثبت نام کردم حالا وصل نشده.الانم دارم با dail up کار میکنم.
ما هم شنبه مگان میخریم.اگه گفتید چه مدلی؟
2000 با گیربگس دستیییییییییییییییییییییییی.از شیراز میخریم.زنگ زدیم گفت 35 میلیون.به نظر شما ارزون تر هم میده؟
1-اونجا چه چیزهایی رو تست بکنیم؟
2-دوستانی که دستی خریدن چه چیزهایی همراه ماشینشون بود؟(مثل کفی و...)
3-مصرف 2000 دستی از اتوماتیک کمتره یا بیشتر؟
4-2000 دستی توی شتاب از مزدا3،زانتیا و پارسelx بهتره؟(فکر کنم اینو باید تو تاپیک شتاب می پرسیدم)
5-میخوام برای مگان پولیش داشبورد،رنگ و لاستیک بخرم.به نظر شما چی بخرم؟

tiger-2000-full
29 August 2011, 07:14 PM
مبارک باشه آقا پیام. البته پیشاپیش . انشاالله از نمایندگی می خرین دیگه؟! صفر؟!
در مورد قیمت اگه از نمایندگی باشه باید کمی ارزون تر هم بده هر چند واقعا بیش از این می ارزه! ولی خوب نسبت به قیمت مگان می گم ولی اگه از بازار آزاده و صفر صفر هم هست قیمت خوبه. البته به نظر خودم.
در مورد تست حتما متعلقاتی که باید باهاش بهتون بدن رو اول ببینید چیاست بعد دونه به دونه چک کنین و تحویل بگیرین.
در مورد مصرف 2.0 دستی و اتوماتیک هم هر دو باید مصرفشون یکی باشه که البته قطعا مصرف دستی توی شهر کمتر هست که باز بر می گرده به رانندگیتون!
از لحاظ شتاب هم چیزی که بنده توی فیلم دیدم و آقایی به نام دانشجو توی شیراز تهیه کردن مگان زانتیا رو می خوره و باز در تست شتاب بین زانتیا و مزدا در همین سایت زانتیا جلو تر هست! پس طبق مستندات موجود شتاب مگان باید از هر دو خودرو بهتر باشه! حالا کسی مستندات رو بیاد و قبول نکنه و بگه اون زانتیاهه که با مزدا بوده دوپینگ کرده بوده و مزدا حالش بد بوده و از این خضعبلات دیگه شما جدی نگیر!
درود.

payaaaaam
29 August 2011, 10:19 PM
مبارک باشه آقا پیام. البته پیشاپیش . انشاالله از نمایندگی می خرین دیگه؟! صفر؟!
در مورد قیمت اگه از نمایندگی باشه باید کمی ارزون تر هم بده هر چند واقعا بیش از این می ارزه! ولی خوب نسبت به قیمت مگان می گم ولی اگه از بازار آزاده و صفر صفر هم هست قیمت خوبه. البته به نظر خودم.
در مورد تست حتما متعلقاتی که باید باهاش بهتون بدن رو اول ببینید چیاست بعد دونه به دونه چک کنین و تحویل بگیرین.
در مورد مصرف 2.0 دستی و اتوماتیک هم هر دو باید مصرفشون یکی باشه که البته قطعا مصرف دستی توی شهر کمتر هست که باز بر می گرده به رانندگیتون!
از لحاظ شتاب هم چیزی که بنده توی فیلم دیدم و آقایی به نام دانشجو توی شیراز تهیه کردن مگان زانتیا رو می خوره و باز در تست شتاب بین زانتیا و مزدا در همین سایت زانتیا جلو تر هست! پس طبق مستندات موجود شتاب مگان باید از هر دو خودرو بهتر باشه! حالا کسی مستندات رو بیاد و قبول نکنه و بگه اون زانتیاهه که با مزدا بوده دوپینگ کرده بوده و مزدا حالش بد بوده و از این خضعبلات دیگه شما جدی نگیر!
درود.
از شیراز میخریم(نمایندگی آقای نعمت اللهی).خشک خشک.

kimn
19 February 2012, 04:47 PM
دوستان اگه ما هم مگان 2000 دنده دستی بخوایم، کجا و با چه قیمتی گیرمون میاد ؟
تهران ترجیحن ، اگه نشد این نمایندگی نعمت اللهی شیراز داره که بخوام برم شیراز ؟

Hitman908
19 February 2012, 05:32 PM
فكر كنم يكي از دوستان تو tt گفت تو شيراز پيدا كرده ٤٠ تومن!!!خيلي زياده نه؟!!!
http://www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=172&t=60022&start=225

moje90
19 February 2012, 07:34 PM
فكر كنم يكي از دوستان تو tt گفت تو شيراز پيدا كرده ٤٠ تومن!!!خيلي زياده نه؟!!!
http://www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=172&t=60022&start=225
سلام بله خیلی زیاده و بیشتر از 37 تومن قیمت نداره :icon_surp

mahdi13
20 February 2012, 03:40 PM
دستی در ابتدا ارزانتر از اتومات بود اما پس از مشاهده شتاب عالی،مصرف کمتر در همه حال و صدای کمتر در سرعت بالا از اتومات گرانتر شد