PDA

View Full Version : مقایسه هیوندای جنسیس و لکسوس ES 350

samanpapillon
11 February 2009, 11:19 PM
هیوندای جنسیس که به زودی وارد بازار میشود ، خودروی لوکسی به حساب می آید که با توجه به

قیمت تقریبی 80 میلیونی آن می تواند رقیبی برای خودروی لکسوس ES 350 با قیمت 84 میلیون

باشد. البته در بازار قیمتهایی با اندکی تفاوت وجود دارد ، ولی در مقام مقایسه و انتخاب قابل

چشم پوشی است .

دوستان در مورد هر کدام از این دو خودرو ، نظر ، تجربه یا توضیحی دارند ، لطفا در اختیار دیگران قرار دهند .

samanpapillon
11 February 2009, 11:36 PM
مشخصات فنی لکسوس ES-350

وزن - ابعاد

4854 (میلیمتر) طول 1821 (میلیمتر) عرض 1450 (با ریل سقف: 1920) (میلیمتر) ارتفاع 2776 (میلیمتر) فاصله بین دو محور 1575 (میلیمتر) فاصله دو چرخ جلو 1565 (میلیمتر) فاصله دو چرخ عقب 2850 (میلیمتر) فاصله تا زمین 5 نفر سرنشین 1645 (کیلوگرم) وزن خالص 2100 (کیلوگرم) حداکثر وزن با بار

شاسی

دیسکی خنک شونده (298 میلیمتر)جلوترمزها دیسکی (281 میلیمتر)عقب برقی با ضریب دنده متغیر (VGRS) فرمان 5/5 (متر) حداقل شعاع گردش 70 (لیتر) حجم باک 416 (لیتر) حجم قسمت بار 215/55R17 - رینگ آلومنیومی (10 پره) لاستیک

موتور

6 سیلندرسیلندر موتور 3.5 لیتر - (3456 سی سی)حجم موتور24 - مجهز به سیستم VVT-i (سیستم زمانبندی هوشمند سوپاپ)سوپاپ2GR-FE 6.8 ثانیه شتاب 0-100 کیلومتر 272 اسب بخار در 6200 دور در دقیقهقدرت خروجی (خالص SAE بدون سرب) سیستم کنترل هوشمند دریچه گاز (ETCS-i) سیستم کنترل الکترونیکی هوای ورودی
254 Kg-m / 4700 rpm

حداکثر گشتاور (خالص SAE بدون سرب) 6 دنده فوق هوشمند اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی (ECT-i) گیربکس متصل به محور جلو (دیفرانسیل جلو) سیستم پیش ران دو تایی سیستم خروجی اگزوز

تجهیزات

تجهیزات ایمنی

● سیستم پیشرفته کنترل پایداری و حفظ تعادل خودرو VDIM شامل:
- سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD
- سیستم کنترل پایداری خودرو VSC
- سیستم کنترل لغزش در پیچها TRC
- سیستم ضد قفل ترمز ABS
● سیستم کنترل حرکت اولیه در شیبها HAC
● شیشه شور چراغهای جلو
● سیستم چرخش هوشمند چراغهای جلو AFS
● آئینه های بغل برقی با سیستم تنظیم اتوماتیک به هنگام دنده عقب و حافظه
● چراغهای جلو مجهز به سیستم زنون و سیستم تراز اتوماتیک، قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک (پس از 30 ثانیه)
● سیستم ایموبالایزر به همراه دزدگیر
● کمربند ایمنی پیشرفته پس کشنده و محدود کننده نیرو
● چراغهای مه شکن جلو
● سیستم هوشمند قفل مرکزی با هشداردهنده صوتی
● قفل اتوماتیک دربها با سنسور سرعت
● مجهز به 12 ایربگ جلو، عقب و جانبی با سیستم SRS و همچنین دو عدد ایربگ زانو مخصوص راننده و سرنشین جلو

تجهیزات خارجی

● شیشه های جاذب انرژی تابشی (UV)
● آئینه های برقی تاشو جانبی با حافظه و تیره شونده در برابر نور
● سیستم روشنایی روی رکاب هنگام ورود
● سقف کشویی پانوراما
● سیستم ایمنی بالابر شیشه ها
● برف پاک کن اتوماتیک با سنسور باران هوشمند

تجهیزات داخلی

● آئینه داخلی تیره شونده در برابر نور
● غربیلک فرمان مجهز به تنظیم برقی در چهار جهت و سیستم جمع شو اتوماتیک همراه با حافظه
● صفحه نمایشگر اطلاعات داخل کیلومتر
● صفحه کیلومتر مجهز به سیستم فلورسنت
● سیستم تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم مجزا برای سرنشینهای جلو و کنترل اتوماتیک گردش هوا
● تهویه مطبوع عقب با فیلتر مخصوص
● پرده برقی شیشه عقب
● نورپردازی داخل اتاق
● نگهدارنده لیوان برای سرنشینان جلو و عقب
● داشبورد با ترکیب چوب
● فرمان با ترکیب چوب و چرم
● دسته دنده با ترکیب چوب و چرم

تجهیزات آسایش

● سیستم استارت بدون کلید (Keyless)
● سیستم هوشمند ورود به خودرو
● کروز کنترل
● سیستم کمکی پارک خودرو مجهز به سیستم سونار
● سنسورهای پارک جلو و عقب
● دماسنج
● کلیدهای کنترل سیستم صوتی و پاسخگویی به تلفن بر روی فرمان

سیستم صوتی - Navigation

● سیستم جهت یابی ماهواره ای به همراه راهنمای صوتی و مانیتور 7 اینچ چند منظوره Touch Screen
● سیستم صوتی تصویری پیشرفته مارک لونیسون مجهز به 14 بلندگو با سیستم سوراند و قابلیت پخش WMA-DVD-MP3 و همچنین قابلیت نصب IPOD به همراه تعویض کننده شش تایی CD - DVD به همراه CST Player
● سیستم بلوتوث و شماره گیر صوتی
● دوربین عقب متصل به مونیتور رنگی

صندلی

● صندلی های برقی جلو با سه حافظه و قابلیت تنظیم 10 حالته
● سیستم تهویه مطبوع و گرمکن صندلی راننده و سرنشین جلو
● صندلی با روکش چرم

* مطالب فوق بر گرفته از سایت www.lexus-iran.com (http://www.lexus-iran.com) می باشد .

samanpapillon
12 February 2009, 12:17 AM
امکانات و مشخصات هیوندای جنسیس

مشخصات موتور و دنده
6 سیلندر 3800 سی سی -290 اسب بخار
6 دنده شیفت ترونیک -دیفرانسیل عقب

امکانات

ABS- EBD برقی-فرمان بشکن برقی - تهویه دوبل اتوماتیک - شش DVD چنجر+ 17 اسپیکر - شیشه بالا بر برقی - در باک برقی - آینه بغل برقی - سان روف - کنترل روی فرمان - سیستم اطلاع رسانی به راننده - مه شکن اتوماتیک - تهویه در ستون ها - برف پاک کن حساس به باران - فرمان چوبی - داشبورد چرمی - ارتباط با ipod - آینه بغل الکتروکرمیک - شیشه جلو و عقب ضد اشعه - صداگیر شیشه جلو - رینگ فلزی 18 - سیستم تعادل برقی - سنسور پارک عقب - چراغهای جلو تطبیقی - تنظیم ارتفاع اتوماتیک - کروز کنترل هوشمند - راهنمای آینه بغل
ESP- EBD شیشه شور چراغ جلو- دوربین عقب و جلو- کنترل روی کنسول عقب - ایربگ های کامل جلو و عقب و پرده ای- کنسول برقی صندلی عقب - صندلی گرمکن و سرد کنجلو - پشت سری صندلی برقی طبی- پرده عقب برقی - کلید هوشمند - کلید استارتر- صندلی برقی 12 جهته- سیستم صوتی Lexicon

* این امکان وجود دارد که در بازار آپشنهای متعددی وجود داشته باشد ، این لیست مربوط به سایت www.piico.ir (http://www.piico.ir) و فول آپشن عمان است که به نظر کامل می رسد . دوستان از آپشنهای خودروهای وارداتی آسان موتور اطلاع دارند ... ؟

afshin_k
12 February 2009, 12:43 AM
لکسوس ES350 :

شتاب جانبی : 0.75 جی

مسافت ترمزگیری از 96 کیلومتر به صفر : 37.7 متر

عبور از تست 8 انگلیسی در زمان 28.4 ثانیه با متوسط شتاب جانبی 0.59 جی

مسافت 400 متر : زمان عبور 15.2 ثانیه و بدست آوردن بیشینه سرعت 151.3 کیلومتر

مصرف سوخت بزرگراه 8.75 و شهر 12.45

جنسیس :

شتاب جانبی 0.87 جی

مسافت ترمزگیری از 96 کیلومتر به صفر : 34.4

عبور از تست 8 انگلیسی در زمان 27.4 ثانیه با متوسط شتاب جانبی 0.64 جی

مسافت 400 متر : زمان عبور 14.6 ثانی و بدست آوردن بیشینه سرعت 152.9 کیلومتر

مصرف سوخت بزرگراه 8.75 و شهر 13.14

منابع : موتور ترند و سازمان محیط زیست آمریکا

samanpapillon
12 February 2009, 12:48 AM
افشین عزیز
انتخاب شما کدام یک است ؟

afshin_k
12 February 2009, 12:54 AM
من به جنسیس رای دادم و دلایلم هم اون نتایجی بود که زدم ومخصوصا دیفرانسل عقب بودن

hamed_mo
12 February 2009, 01:12 AM
جنسیس واقعا یه شاهکاره...دم هیوندایی گرم...!
اما از لکسوس هم نمیشه به این راحتی ها گذشت!!!
من به جنسیس رای می دم. مطمئننا خیلی روش کار شده.

samanpapillon
12 February 2009, 01:03 PM
لکسوس ES 350 توسط نمایندگی در حال حاضر با قیمت 84،500،000 با شرایط نقد و اقساط (بازپرداخت 6 الی 24 ماهه) و 7 سال یا 500 هزار کیلومتر گارانتی به فروش می رسد .

mads_7454
12 February 2009, 01:23 PM
لکسوس ES 350 توسط نمایندگی در حال حاضر با قیمت 84،500،000 با شرایط نقد و اقساط (بازپرداخت 6 الی 24 ماهه) و 7 سال یا 500 هزار کیلومتر گارانتی به فروش می رسد .

واقعا این گارانتی ادمو وسوسه میکنه تقریبا یعنی توی تمام مدتی که ماشین رو داری تحت گارانتی و نباید اینو از نظر دور داشت که لکسوس تماما ساخت ژاپن و با جرئت میتونم بگم از نظر کیفیت ساخت رو دست نداره .
:lover:

samanpapillon
12 February 2009, 01:43 PM
من از گارانتی جنسیس توسط آسان موتور اطلاعی ندارم ، ولی وقتی آزرا 5 سال یا 100 هزار کیلومتر گارانتی دارد ، جنسیس باید دارای گارانتی بیشتری باشد.
آسان موتور به ازای هر یک سال 20000 کیلومتر محاسبه می کند ، در حالیکه در مورد لکسوس به این صورت نیست...
تقریبا برای هر سال 71500 کیلومتر در نظر گرفته اند !

samanpapillon
16 February 2009, 02:00 PM
از یک نمایشگاه دار شنیدم 30 تا جنسیس که به قیمت 77 میلیون پیش فروش شده بود ، در نمایشگاه به قیمت 84 میلیون به فروش می رسد.
کسی از دوستان در این زمینه اطلاعی دارد ؟

Nima_Afsordeh
26 February 2009, 02:58 AM
سلام به همه.دوستان من به جنسیس رای دادم.به خاطر امکانات وتجهیزاتش. و برام جالب بود که به عنوان بهترین خودرو سال 2008 انتخاب شد.یعنی رو دست بنز و ب ام و
پس یعنی این ماشین عالیه

sdsdsd
26 February 2009, 10:24 AM
لکسوس بهتره ( هرچی باشه تویوتای ژاپنه )

samanpapillon
26 February 2009, 03:44 PM
پس برای شما ، آپشنها و موارد دیگر ماشین اهمیتی ندارد و بیشتر به برند آن اهمیت می دهید ؟

احتمالا در مقایسه بین لکسس و بنز ، شما بنز را انتخاب می فرمایید ....

samanpapillon
7 March 2009, 09:59 PM
امروز شنبه نمایندگی هیوندای ، برج سایه ، جنسیس را به نمایش گذاشت .
در دو رنگ سفید و مشکی .
من رفتم از نزدیک دیدم ... خیلی زیبا بود . لیست آپشنها را گرفتم که به دلیل تعداد زیاد آپشنها به مرور در اینجا قرار میدهم .

قیمت و شرایط فروش : 77.900 ( قیمت ماشین ) + 2.200 ( 3% مالیات بر ارزش افزوده ) = 80.100 میلیون تومان
زمان تحویل : دو ماهه ( تحویل فوری ندارد )

با 5 سال گارانتی بدون محدودیت کیلومتر و خدمات V.I.P

samanpapillon
7 March 2009, 11:27 PM
لیست آپشنهای هیوندای جنسیس :

1- موتور 6 سیلندر خورجینی V6 با حجم 3800 سی سی دارای 24 سوپاپ (dual cvvt)
2- حداکثر قدرت 290 اسب بخار در 6200 دور در دقیقه
3- حداکثر گشتاور 358 نیوتن بر متر در 4500 دور در دقیقه
4- سیستم انتقال نیرو محور عقب (دیفرانسیل عقب)
5- گیربکس 6 دنده اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده به صورت دستی (تیپ ترونیک)
6- سیستم ترمز ضد قفل (ABS) و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)
7- سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESP) جهت عدم لغزش در سر پیچ ها
8- ظرفیت باک 73 لیتر
9- مصرف سوخت ترکیبی با توجه به حجم موتور بالا به صورت ترکیبی 9.5 لیتر در هر 100 کیلومتر
10- سیستم کنترل لغزش در جاده ها (TCS)
11- سیستم قابل تطبیق هوشمند چراغهای جلو در پیچ جاده ها (AFLS)
12- مجهز به 8 کیسه هوای ایمنی ( جلو ، پرده ای و جانبی )
13- سیستم ضد سرقت (ایموبلایزر)
14- آینه های جانبی برقی تاشو با حافظه و تیره شونده در برابر نور(فتوکرومیک)
15- صندلی برقی راننده با دو حافظه و قابلیت تنظیم 12 حالته
16- تنظیم برقی کلیه صندلی های داخل خودرو
17- آینه عقب فوتوکرومیک
18- چراغهای مه شکن جلو و عقب
19- شیشه شوی چراغهای جلو
20- سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با قابلیت DUAL و قابلیت بخار زدایی اتوماتیک
21- برف پاک کن مجهز به سنسور باران
22- دارای سانروف و سیستم ایمنی در هنگام بسته شدن
23- سیستم گرمکن و سردکن صندلیهای جلو و سیستم گرمکن صندلیهای عقب
24- سیستم کلید هوشمند (SMART KEY) و مجهز به استارت دکمه ای
25- سیستم ایمنی بالابر تمامی شیشه ها

ادامه دارد ...

mohammadrezaef
8 March 2009, 01:26 AM
سلام
هر چند که به نظر من این ماشینها اصلا به این قیمت ارزش ندارند و با همین هزینه میشه ماشینهای خیلی بهتری سوار شد ولی 100% نویسنده این تاپیک انتخابش و مقایسه اش بین این 2ماشین بوده!!!!!
پس اینحا باید این ماشینها رو جز به جز مقایسه کرد بهتره یکی مشخصات کامل لکسس هم اینجا قرار بده تا با توجه به امکانات و موتور و .............. بشه مقایسه کرد :icon_cool

gongsta_021
8 March 2009, 01:52 AM
برج سایه کجاست؟

samyarrr
8 March 2009, 02:13 AM
جنسیس برای رقابت با لکسوس جی اس هست با قیمت نصف آن

samanpapillon
8 March 2009, 03:54 PM
برج سایه کجاست؟

خیابان ولی عصر ، نبش خیابان سایه ( از اسفندیار بالاتر)

samanpapillon
8 March 2009, 09:25 PM
ادامه آپشنهای جنسیس :

26- شیشه ها با قابلیت جذب انرژی تابشی
27- دارای پورت های Ipod,usb,aux
28- سیستم صوتی حرفه ای Lexicon که بر روی خودروی رولزرویس قرار دارد و مجهز به 12 باند است با سیستم سوراند و قابلیت پخش MP3
29- سیستم الکترونیکی پشت سری صندلی های جلو جهت پیشگیری از صدمه در صورت وقوع تصادف
30- پرده برقی شیشه عقب
31- درب برقی صندوق عقب ( به صورت برقی باز و بسته میشود) مجهز به سیستم ایمنی
32- درب برقی باک
33- قابلیت تنظیم ارتفاع دستی خودرو در سه حالت کوتاه ، معمولی و بلند
34- تنظیم ارتفاع اتوماتیک خودرو متناسب با سرعت حرکت خودرو
35- جاسازی باطری خودرو در صندوق عقب جهت ایمنی بیشتر
36- دسترسی سرنشینان عقب به کلیه امکانات خودرو به وسیله کنترل پانل نصب شده در کنسول بین سرنشینان عقب
37- سیستم هوشمند الکترونیکی فرمان هیدرولیک با قابلیت سفت شدن با افزایش سرعت
38- راهنمای آینه بغل
39- رینگ فلزی "18
40- سیستم کروز کنترل هوشمند
41- جلو داشبورد تمام چرم
42- فرمان چرم - چوب
43- خروجی سیستم تهویه هوا به صورت عمودی جهت سرنشینان عقب
44- کنترل سیستم صوتی از روی فرمان خودرو
45- دارای HIGH STANDARD LEVEL استانداردهای اروپایی

* لازم به ذکر است که خودروی هیوندای جنسیس جایزه خودروی سال امریکا و کانادا را دریافت نموده است .

رنگهای قابل سفارش : سفید ، مشکی ، نقره ای ، بژ ، زرشکی
- تحویل خودرو درب منزل خریدار خواهد بود .
- گارانتی خودرو 5 سال با کیلومتر نا محدود می باشد .
- سرویس های خودرو در منزل خریدار و به صورت V.I.P انجام می شود .

مکان بازدید : تهران،خیابان ولیعصر،روبروی پارک ملت،برج سایه،نمایشگاه مرکزی(سایه)

samanpapillon
8 March 2009, 09:52 PM
جنسیس برای رقابت با لکسوس جی اس هست با قیمت نصف آن

لکسس جی اس ، 8 سیلندر است و با قیمت 108 میلیون تومان در بازار ایران عرضه میشود که در نهایت 30 میلیون تومان از هیوندای جنسیس بیشتر است . لذا مقایسه آنها به دلیل تفاوت قیمت زیاد منطقی نیست .

سلام
هر چند که به نظر من این ماشینها اصلا به این قیمت ارزش ندارند و با همین هزینه میشه ماشینهای خیلی بهتری سوار شد ولی 100% نویسنده این تاپیک انتخابش و مقایسه اش بین این 2ماشین بوده!!!!!
پس اینحا باید این ماشینها رو جز به جز مقایسه کرد بهتره یکی مشخصات کامل لکسس هم اینجا قرار بده تا با توجه به امکانات و موتور و .............. بشه مقایسه کرد :icon_cool

در صورت امکان گزینه های برتر را از دیدگاه خود معرفی نمایید ....
* مشخصات کامل لکسس در صفحه اول می باشد .

mohammadrezaef
9 March 2009, 12:11 AM
لکسس جی اس ، 8 سیلندر است و با قیمت 108 میلیون تومان در بازار ایران عرضه میشود که در نهایت 30 میلیون تومان از هیوندای جنسیس بیشتر است . لذا مقایسه آنها به دلیل تفاوت قیمت زیاد منطقی نیست .

در صورت امکان گزینه های برتر را از دیدگاه خود معرفی نمایید ....
* مشخصات کامل لکسس در صفحه اول می باشد .
bmw x3 secend hand
bmw 3series secend hand
bmw 5 series secend hand
البته همونطور که بالا هم نوشتم منظورم دست دوم این خودروها بود که فکر میکنم با مبلغی که میشه باهاش جنسیس یا لکسس را خریداری کرد به راحتی میشه bmw 3series صفر را تهیه کرد

parsa s
9 March 2009, 12:24 AM
سری سه در مقابل جنسیس ارزش خرید نداره 218 اسب که از پس ماکسیما هم برنمیاد و امکانات کم

mohammadrezaef
9 March 2009, 12:31 AM
سری سه در مقابل جنسیس ارزش خرید نداره 218 اسب که از پس ماکسیما هم برنمیاد و امکانات کم
دوست عزیز این چیزی که گفتم نظر من بود. هر کس با توجه به نیازش ماشین رو انتخاب میکنه شما شتاب را دوست داری من کیفیت!!!!
البته تا جنسیس به صورت کامل وارد نشه و در دست مردم قرار نگیره نمیشه به صورت قاطع را جع بهش نظر داد

Hamed
19 April 2009, 05:23 PM
لکسوس gps داره و مونیتور که این امکانات در جنسیس موجود نیست.
اونایی که اینترنت پر سرعت دارن اینو ببینند:
http://www.hyundai-genesis.com

king soltan
13 May 2009, 10:43 AM
جنسيس خيلي خوب خودش را بالا كشيد و كپمانيهاي لوكس دنيا را غافلگير كرد خداييش كم نداره انتخاب اول من جنسيس ولي لكسوس هرگز (چون يه كمپاني كپي كاره)

arash_2006
13 May 2009, 08:01 PM
لکسوس کپی کاره:icon_twis:icon_twis
تا اونجایی که من میدونم خیلی از جدیدترین فناوری ها رو اول لکسوس داره و بعد رو ماشین های دیگه به مرور میاد
نمونه اش دنده اتومات 8 سرعته است که برای اولین بار در جهان بر لکسوس ال اس 460 سوار شده و اگر آپشن های اونو بخونید میبینید که در جلوی چندتای اونها نوشته شده برای اولین بار در جهان

کبریت بی خطر
13 May 2009, 09:53 PM
لکسوس تماما ساخت ژاپن و با جرئت میتونم بگم از نظر کیفیت ساخت رو دست نداره .
:lover:
اونوقت بنز s کلاس باید بره گلابی بخوره؟!!!:icon_eek:

king soltan
14 May 2009, 08:41 AM
لکسوس کپی کاره:icon_twis:icon_twis
تا اونجایی که من میدونم خیلی از جدیدترین فناوری ها رو اول لکسوس داره و بعد رو ماشین های دیگه به مرور میاد
نمونه اش دنده اتومات 8 سرعته است که برای اولین بار در جهان بر لکسوس ال اس 460 سوار شده و اگر آپشن های اونو بخونید میبینید که در جلوی چندتای اونها نوشته شده برای اولین بار در جهان
گلم پيشقراول نوآوري و ايمني در دنيا مرسدس بنزه و لي كمپانيهاي ژاپني به علت محافظه كار بودن هميشه يه پله عقب ترند چون اينها اول صبر مي كنند ببينند اين تكنولوژي جواب مي ده يا نه بعد آن را نصب مي كنند مثلاً مرسدس اولين كمپاني است كه گيربكس 7 دنده را آورد و به نوعي مشكل يه دنده بالاتر را حل كرد كه لكسوس تونست 8 دنده بسازه يا اولين كمپاني كه به ساخت ايربگ افتاد و اون را در ماشينهاش نصب كرد مرسدس بود و يا ترمز abs و..... لمسوس از سالي كه طراحي شد مدالهاش دقيقاً مثل بنز بود در سالهاي بعد هم از ب او و الهام گرفت در حال حاضر هم همينطوره طراحي هاش يه تقليد از مرسدس يا بب ام و (البته بيشتر كمپانيهاي ژاپني اين كپي كاري را انجام ميدمد) به اين دليل من مي گم كپي كار دقيقاً همين مسير را هيونداي داره طي مي كنه و اين بلايي كه ژاپني ها سر اروپايي ها آوردند حلا هيونداي و كمپانيهاي كره اي دارند سر كمپانيهاي ژاپني مي يارند به اين دليل مي گم هيونداي يك جهش داره و قابل تحسينه البته در مقوله ايمني ولوو را فراموش نكنيد كه يكي از ايمن ترينهاست در دنيا

mads_7454
15 May 2009, 12:33 AM
اونوقت بنز s کلاس باید بره گلابی بخوره؟!!!:icon_eek:

دوست خوبم در جهان کسی به کیفیت لکسوس شک نداره . شما رو نمیدونم . 7 سال یا 500000 کیلومتر گارانتی به نظر شما چه معنی میده . البته بنده حودم از طرفداران پر و پا قرص بنز هستم و اونو با هیچی عوض نمیکنم . :lover:

amir7x
15 May 2009, 10:25 AM
من چون 77 ميليون براي ماشينه كره اي نميدم . لكسس انتخاب مي كنم . شايد خيلي سنتي فكر مي كنم .

samanpapillon
15 May 2009, 04:16 PM
من هم مثل شما فکر میکنم که ماشینهای ژاپنی بهتر از کره ای باشد .
همین تفکر را در مورد ماشینهای اروپایی به نسبت ژاپنی دارم .

شاید جنسیس استثنا باشد ...

همچنین می دانم که دیدگاهم منطقی نیست ، ولی خیلی ها این باور را دارند ! :icon_cool

فروزنده
15 May 2009, 07:24 PM
من از نظر طراحی بیرونی جنسس رو می پسندم ولی در بقیه موارد مخصوصا کیفیت ساخت لکسوس رو ترجیح میدم
بالاخره لکسس همیشه جزء خودرو های باکیفیت جهان بوده حتی اولین.

جنسيس خيلي خوب خودش را بالا كشيد و كپمانيهاي لوكس دنيا را غافلگير كرد خداييش كم نداره انتخاب اول من جنسيس ولي لكسوس هرگز (چون يه كمپاني كپي كاره)
:icon_roll اگه لکسس کپی کاره پس هیوندای چیه؟
خوبه خود کره ای ها مگن که جنسس الهام گرفته از بنز و جاگوار و ... هست
این کره ای ها که فقط بلدن جا پای ژاپنی ها بزارن.
ما هم باید به حال خودمون گریه کنیم که کره ای دوچرخه ساز حالا خودرو به اروپا و آمریکا صادر می کنه و ما هم سمند به آذرباییجان اونم با موتور پژو 405:icon_cry:
و حالا هم سر ژاپن وکره و اروپا بحث می کنیم

gigi64
17 May 2009, 12:46 PM
80 تومان برای جنسیس خیلی زیاد هست ! من هم بودم بدون شک لکسوس رو انتخاب می کردم.به نظرم جنسیس اگه قیمت رو 20 تومان بیاره پایین خیلی به نفعش هست.چون تا قیمت 80 تومان انتخاب دیگری چون تویوتا آریون که بسیار هم خوش نام تر هست موجود می باشد.
لکسوس es350
http://www.car.com/images/2007/Lexus/ES350_Staff/400/07_Lexus_ES350_24.jpg
http://z.about.com/d/cars/1/0/j/Q/lx_07es350_06int.jpg
مشخصات موتور و دنده
6 سیلندر
3500 سی سی
24 سوپاپ
272 اسب بخار در 6200 دور در دقیقه
سیستم کنترل هوشمند دریچه گاز (ETCS-i)
6 دنده فوق هوشمند اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی (ECT-i)
سیستم خروجی اگزوز دوتایی

تجهیزات :

سیستم پیشرفته کنترل پایداری و حفظ تعادل خودرو VDIM شامل:
- سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD
- سیستم کنترل پایداری خودرو VSC
- سیستم کنترل لغزش در پیچها TRC
- سیستم ضد قفل ترمز ABS
سیستم کنترل حرکت اولیه در شیبها HAC
شیشه شور چراغهای جلو
سیستم چرخش هوشمند چراغهای جلو AFS
آئینه های بغل برقی با سیستم تنظیم اتوماتیک به هنگام دنده عقب و حافظه
چراغهای جلو مجهز به سیستم زنون و سیستم تراز اتوماتیک، قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک (پس از 30 ثانیه)
کمربند ایمنی پیشرفته پس کشنده و محدود کننده نیرو
سیستم هوشمند قفل مرکزی با هشداردهنده صوتی
قفل اتوماتیک دربها با سنسور سرعت
مجهز به 12 ایربگ جلو، عقب و جانبی با سیستم SRS و همچنین دو عدد ایربگ زانو مخصوص راننده و سرنشین جلو
برف پاک کن اتوماتیک با سنسور باران هوشمند
سیستم تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم مجزا برای سرنشینهای جلو و کنترل اتوماتیک گردش هوا
سیستم استارت بدون کلید (Keyless)
سیستم صوتی تصویری پیشرفته مارک لونیسون مجهز به 14 بلندگو با سیستم سوراند و قابلیت پخش WMA-DVD-MP3 و همچنین قابلیت نصب IPOD به همراه تعویض کننده شش تایی CD - DVD به همراه CST Player

تویوتا آریون

http://www.piico.ir/portal/DesktopModules/Contents/assets/AU-500-1.jpg
http://www.piico.ir/portal/DesktopModules/Contents/assets/AU-500-4.jpg

حجم موتور 3500 سی سی 268 اسب بخار
گیربکس 6 سرعته اتوماتیک
شتاب صد کیلومتر 7.4 ثانیه

صندلی چرم
سان روف تاشو
چراغ مطالعه عقب
تنظیم هوا در عقب
باله عقب

http://www.piico.ir/portal/DesktopModules/Contents/assets/AU-500-3.jpg

Mazda-Drive
17 May 2009, 01:58 PM
اگر بخواهیم جنسیس رو با تویوتا آریون مقایسه کنیم ، جدا" کار اشتباهی هست. همه چیز که قدرت موتور و حجمش نیست. مردم دنیا دنبال امکانات رفاهی و آسایشی و امنیتی بیشتر هستند. آریون نسبت به جنسیس حرفی برای گفتن نداره

samanpapillon
17 May 2009, 02:11 PM
در مورد سان روف تاشو تا حالا نشنیده بودم ...

اشتباه از شما بود یا اطلاعات من ؟؟؟

فروزنده
17 May 2009, 05:25 PM
بله اگه آریون رو با جنسس مقایسه کنیم در حق جنسس ظلم کردیم چون جنسس کابین و نمای بیرونی زیباتری داره و امکانات بیشتر اینا فاکتورهای مهمی هستند که تا حدودی ضعف تازه کاری هیوندا نسبت به تویوتا رو جبران می کنه.ولی مقایسه لکسس با جنسس هم برنده ای نداره جز لکسس.حالا مدلهای gs -ls بماندکه کاملا سرتره.

king soltan
18 May 2009, 09:13 AM
من از نظر طراحی بیرونی جنسس رو می پسندم ولی در بقیه موارد مخصوصا کیفیت ساخت لکسوس رو ترجیح میدم
بالاخره لکسس همیشه جزء خودرو های باکیفیت جهان بوده حتی اولین.

:icon_roll اگه لکسس کپی کاره پس هیوندای چیه؟
خوبه خود کره ای ها مگن که جنسس الهام گرفته از بنز و جاگوار و ... هست
این کره ای ها که فقط بلدن جا پای ژاپنی ها بزارن.
ما هم باید به حال خودمون گریه کنیم که کره ای دوچرخه ساز حالا خودرو به اروپا و آمریکا صادر می کنه و ما هم سمند به آذرباییجان اونم با موتور پژو 405:icon_cry:
و حالا هم سر ژاپن وکره و اروپا بحث می کنیم
دقيقاً حرفت را قبول دارم مي دوني كره اي ها درسشون از ژاپني ها را خوب ياد گرفتند كه همون تقليد از طرح هاي روز اروپايي به خصوص بنز و يا ب ام و ولي به نظر من همون بلايي كه لكسوس سربنز يا اروپايي ها آورد جنسيس داره سر لكسوس و ژاپني ها و حتي اروپايي ها داره مي ياره

gigi64
18 May 2009, 02:23 PM
جنسیس یکی از ضعف های بزرگش تو ایران قیمتش هست.کسی که 80 تومان پول داره خوب به نظرم خیلی بیشتر کشیده میشه سمت لکسوس.اگه واقعآ 15 تا 20 تومان نیاد پایین قیمتش ،حسابی بد خواهد آورد.چون هر چی باشه در آخرش این ماشین هیوندای هست و به نظرم هنوز اون اعتبار رو (شاید تو ایران)نداره که وارد چنین محدوده قیمتی بشه.

samanpapillon
19 May 2009, 09:31 PM
جنسیس یکی از ضعف های بزرگش تو ایران قیمتش هست.کسی که 80 تومان پول داره خوب به نظرم خیلی بیشتر کشیده میشه سمت لکسوس.اگه واقعآ 15 تا 20 تومان نیاد پایین قیمتش ،حسابی بد خواهد آورد.چون هر چی باشه در آخرش این ماشین هیوندای هست و به نظرم هنوز اون اعتبار رو (شاید تو ایران)نداره که وارد چنین محدوده قیمتی بشه.

به نظر من مردم کلا از ماشینهای کره ای ، انتظار و توقع قیمت کمتر دارند ، حتی اگر ماشین لوکسی مثل جنسیس باشد .
البته آسان موتور هم از بعضی تجهیزات آن صرف نظر کرده ...

به طور مثال در پاسخ سوال من که چرا جلوی خودرو هیچ آرم ( یا مارکی ) ندارد ، گفتند که آرم جنسیس فقط برای مدلهای 4.6 لیتری است و شامل این مدل نمی شود . ( البته عقب ماشین آرم هیوندایی داشت ولی در جلو ماشین چیزی نبود )

afshin_k
20 May 2009, 11:39 PM
دوست عزیز نداشتن مارک برند هیوندای در جلوس جنسیس سیاسته هیونداست و ربطی به نوع موتور نداره ... در آمریکا این جلو پنجره به صورت آپشن هستش و نوع با مارک هیوندای هم وجود داره اما مثل اینکه برای بازار خاورمیانه این نوع که مارک نداره رو انتخاب کردن ... اپیروس هم جلوش مارک کیا رو نداره ... کیا موهاوه هم نداره

این نوعی که مارک هیوندای رو داره

http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2008/01/hyundaigenesisgrill_opt.jpg

و این هم همون جلو پنجره ایه که وارد ایران شده

http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2008/01/0004hyundaigen.jpg

samanpapillon
21 May 2009, 12:16 PM
دوست عزیز نداشتن مارک برند هیوندای در جلوس جنسیس سیاسته هیونداست و ربطی به نوع موتور نداره ... در آمریکا این جلو پنجره به صورت آپشن هستش و نوع با مارک هیوندای هم وجود داره اما مثل اینکه برای بازار خاورمیانه این نوع که مارک نداره رو انتخاب کردن ... اپیروس هم جلوش مارک کیا رو نداره ... کیا موهاوه هم نداره

این نوعی که مارک هیوندای رو داره

http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2008/01/hyundaigenesisgrill_opt.jpg

و این هم همون جلو پنجره ایه که وارد ایران شده

http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2008/01/0004hyundaigen.jpg

شما درست می فرمایید دوست عزیز
من اطلاع داشتم که هیوندای بر اساس سیاستهای خود ، در هر بازاری این برند را به گونه ای عرضه میکند ( با نام هیوندای و یا با نام جنسیس ) ، ولی انتظار این که در ایران به این صورت عرضه شود را نداشتم .
در مورد وجود ارتباط بین حجم موتور 4.6 لیتری و داشتن مارک برند در جلو پنجره .... این پاسخی بود که نمایندگی آسان موتور به من داد ، واضح است که اطلاعات آنها در این زمینه ناقص بوده است .

m_1000_fire
21 May 2009, 01:39 PM
از اونجايي كه من يكي از طرفداران پر و پاقرص لكسوسم و از طرف ديگه فوق العاده از جنسيس خوشم مياد انتخاب بين اين دو خيلي سخته. يه چند وقتيه كه مي خوام ماشين بخرم شايد حدود 6 ماهي ميشه.البته S كلاس و ls رو امتحان كردم يه حدود نيم ساعتي و بدون تعصب حسي كه تو ls از لحاظ كيفيت به آدم دست ميده يه چيز ديگست.البته ما تا وقتي كه با تعصب فكر كنيم به هيچ جايي نميرسيم.
اما من فعلا يه ماشن توي اين محدوده مي خوام و خواهش مي كنم كه بدون تعصب راهنمايي كنيد.:icon_cool

samanpapillon
21 May 2009, 02:33 PM
از اونجايي كه من يكي از طرفداران پر و پاقرص لكسوسم و از طرف ديگه فوق العاده از جنسيس خوشم مياد انتخاب بين اين دو خيلي سخته. يه چند وقتيه كه مي خوام ماشين بخرم شايد حدود 6 ماهي ميشه.البته S كلاس و ls رو امتحان كردم يه حدود نيم ساعتي و بدون تعصب حسي كه تو ls از لحاظ كيفيت به آدم دست ميده يه چيز ديگست.البته ما تا وقتي كه با تعصب فكر كنيم به هيچ جايي نميرسيم.
اما من فعلا يه ماشن توي اين محدوده مي خوام و خواهش مي كنم كه بدون تعصب راهنمايي كنيد.:icon_cool

اگر شما بین S کلاس و LS ، لکسس را انتخاب کردید ، :icon_evil پس بدون شک در این محدوده هم از بین جنسیس و ES ، انتخاب شما لکسس خواهد بود .
فکر کنم کمتر کسی تجربه رانندگی با جنسیس را داشته باشد ، به هر حال تازه وارد بازار ایران شده است . برای مقایسه اگر به صفحات اول تاپیک سر بزنید ، لیست کامل آپشنها و مشخصات هر دو را می بینید .
دوستی دارم که جنسیس را در خارج از ایران تست رانندگی کرده بود ، در بیان نظرش می گفت که در آن لحظه احساس می کردم که سوار سفینه شدم .... ( مدل 4.6 لیتر فول آپشن را تست کرده بود):icon_cool

فروزنده
22 May 2009, 02:23 PM
اگه به کلاس ماشین اهمیت میدیم بنز اس کلاس بهتره اگر نه که لکسس ls چیزه دیگه ایه من با هاش رانندگی کردم هیچ چیز از لوکس بودن و کیفیت کم نداره.
تو کشور ما بیشتر مردم فرق کمری و لکسس ES رو نمی دونن تازه اگه هم بدونن قیمت و کلاس جهانی این ماشین براشون نا آشناست.

afshin_k
18 June 2009, 11:59 AM
http://www.picamatic.com/show/2009/06/11/09/46/3953903_574x533.jpg

http://www.picamatic.com/show/2009/06/11/09/47/3953909_578x148.jpg

http://www.picamatic.com/show/2009/06/11/09/47/3953908_578x190.jpg

افتخارات و جوایز:

لکسوس ES350
خودروی سال کانادا برای بهترین خودروی لوکس زیر 50 هزار دلار 2007 The Canadian Car of the Year Awards
قابل اطمینان ترین خودرو در "کلاس بزرگ" از سوی Consumer Reports 2006
با کیفیت ترین خودرو در "کلاس نزدریک به لوکس" در کیفیت اولیه از J.D. Power and Associates سالهای 1996-1998-2000-2003 و 2006
جایزه ارزشمندترین خودرو در "کلاس نزدیک به لوکس" از طرف Intellichoice سالهای 2004-2005 و 2007
جایزه Best to Hold Value Award از Kelley Blue Book در سالهای 1998و2001
معرفی این خودرو به عنوان برترین خودرو در کلاس خود توسط Kiplinger's Personal Finance در سال 1993 و بهترینانتخاب سال 2007

هیوندای جنسیس:
خودروی سال آمریکای شمالی 2009
خودروی سال کانادا برای بهترین خودروی لوکس زیر 50 هزار دلار 2009 The Canadian Car of the Year Awards
خودروی سال چین 2009 از طرف Autoworld magazine
قرار گرفتن در لیست ایمن ترین خودروهای آمریکا از Top Safety Award IIHS 2009
قرار گرفتن موتور 8سیلندر جنسیس در لیست 10 موتور برتر جهان 2009 از Ward's 10 Best Engines award
بهترین خودرو جدید از 2009 Kiplinger's Personal Finance
معرفی جنسیس به عنوان Top-Rated 'Upscale Sedan از 2009 Consumer Reports
خودروی سال 2009 از Urban Wheel Awards by Wheels Media