PDA

View Full Version : گواهینامه رانندگی ب-یک

Mehdi-HTC
16 January 2009, 12:41 PM
سلام میکنم خدمت دوستان گل پی هالز.......

من هرچی گشتم تاپیک یا جایی که بتونم سوالمو اونجا مطرح کنم ندیدم اما به نظرم اومد که اینجا مشکلی واسه سوالم نداشته باشه.........

دوستان من گواهینامه ب-1 دارم از همین 1 ساله ها....تاحالا 1 بار منو توی جاده گرفتن و از روی شماره گواهینامم جریمه ام کردن و همون 1 بار از افسر خواهش کردم که روی گواهینامه من جریمه ننویسه که 1 ساله هست اما اون گفت تا 3 بار توی جاده اشکالی نداره و خلاصه جریمرو روی گواهینامه من نوشت.....:icon_bigg

خلاصه که دیروزم توی جاده با بابام پشت ماشین بودم که به علت سرعت زیاد گرفتمون و ایندفعه دیگه نذاشتیم روی گواهینامه من جریمه بنویسه و افسر گفت 1 بار جریمه تمومه که دوباره بره امتحان راهنمایی بده........:icon_mad:

دوستان توجه داشته باشن که وقتی که گواهینامه 1 سالش تموم میشه عوضش نمیکنن و همون گواهینامه تبدیل به 5 ساله میشه......:icon_sad:

خیلی از دوستام میگفتن که توی جاده اگه گواهینامت ب-1 باشه ماشینتو میخوابونن و گواهینامتو سوراخ میکنن و پیوست میکنن....اما چنین اتفاقی اصلا نیوفتاده و مامور اصلا به گواهینامه گیر نداده و فقط جریمه نوشته.......:icon_smil

حالا سوال فنی من اینه که من دقیقا چندبار میتونم تخلف کنم و آیا واقعا اگر تخلف کنم دوباره باید امتحان راهنمایی بدم ؟؟؟

و حالا سوال تخصصی : وقتی که من 3بار مثلا تخلف کردم و بعد از 1 سال همون گواهینامه تبدیل به 5 ساله میشه و نمیخواد که به راهنمایی رجوع کنم که مثلا بگن تو تخلف داشتی و ما گواهینامتو 5ساله نمیکنیم آیا به نظر شما این حرف ها فقط برای ترس منو شما نبوده که توی جاده نریم :icon_idea؟؟؟ چون یکی از افسرها گفت 1 بار تخلف و یکیش گفت 3 بار تخلف........:icon_twis

آیا کسی تاحالا با گواهینامه ب-1 تخلف کرده و بدون هیچ اخطاری گواهینامش بشه 5 ساله یا دوباره امتحان راهنمایی داده باشه ؟؟؟:icon_evil

امیدوارم منظورم رو درست فهمونده باشم و دوستان زودتر جواب بدن.......ممنونم......:lover:

hamid_dental
16 January 2009, 01:30 PM
دوست عزيز من گواهي نامه ام از اون يك ساله هاي سري اول بود كه بايد بعد يك سال تعويض مي كردي و يه پنج ساله ميگرفتي!
خرداد ماه 85 تو بهبهه كنكورم با كلي ذوق گواهي نامه ام رو گرفتم!:icon_arro حواسم جمع بود كه جريمه نشم. يه سري كنترل نامحسوس واسه سبقت غير مجاز منو گرفت و وقتي ديد گواهينامه ام يك ساله گفت نبايد با اين گواهي نامه تو جاده رانندگي كني و هر كي جلوتو بگيره ميتونه ماشينو بخوابونه و گواهينامتو باطل كنه ولي چون جووني اين سري، جريمه رو رو گواهينامه بابات مي نويسم كه گواهينامت باطل نشه!:icon_wink
يك ماه مونده بود كه يكسالم تموم بشه و برم تمديدش كنم كه يه پليس عوضي اول شهركرد جلومو گرفت و گفت چرا كمربند نبستي و چرا بيرون شهر نشسته بودي پشت ماشين؟! گفت برو پاركينگ
منم يكمي باهاش بحث كردم و گفتم اينجايي كه تو منو گرفتي داخل شهره و حق نداري ماشينو بخوابوني!:icon_bigg خلاصه با پا در ميوني بابام يارو 5000 تومن جريمه نوشت و ما رفتيم!(بازم خدا رو شكر بابام بود)
يكسال گواهينامه ام تموم شد و واسه تمديد از طريق پليس 10+ فرستادم و گفتند پست مياره در خونه. خلاصه دو ماهي گذشت و هر سري ميرفتم دفتر پليس 10+ ميزد تو سيستم و مي گفت در حال برسيه!
بعد دو ماه رفتم شهرك آزمايش و گفتم جريان از اين قراره. يارو زد تو سيستم گفت باطل شده!!!!:icon_cry:
بعد پرينتشو گرفت و گفت ببر آموزشگاه و دوباره امتحان بده. تو پرينت زده بود 4000 تومن نبستن كمر بند و 1000 تومن عدم توجه به اخطار پليس!!! (كار همون پليس نامرد و ....بود):icon_conf
خلاصه رفتم و دوباره آيين نامه رو امتحان دادم و كلي دردسر كشيدم تا مدارك رو فرستادم!
28/8/86 بعد از حدود 5 ماه يك گواهينامه ّب1 واسم اومد.

اين بود خاطره تلخي كه من از گواهينامه گرفتنم دارم و همش هم به خاطر يه پليس بي وجدان!:icon_redf

afim7
16 January 2009, 02:05 PM
با سلام:
1 سوال داشتم، 20 دی گواهینامم 1ساله شد الان باید بره 5سالش کنم؟ یا خودش اتومات 5ساله شده و مشکلی نداره؟؟

با سپاس...

Mehdi-HTC
16 January 2009, 02:08 PM
اما من شنیدم که نمیخواد بری پلیس +10 خودش اوتوماتیک 5 ساله میشه ها...........حتی پشت گواهینامه هم نوشته که در صورت عدم تخلف که تخلفش الکیه که گواهینامه که خودش تشخیص نمیده که من تخلف کردم که اوتوماتیک 5 ساله نشه....... دوستان کسی پارسال گواهینامه ب-1 نگرفته که امسال خودش بشه 5 ساله و تخلفم داشته باشه یعنی چجوری میخوان کاری کنن که طرف بره دوباره امتحان بده چون این ب-1 ها که نمیخواد ببریم +10؟؟؟

afim7
16 January 2009, 02:16 PM
شما درست میفرمایید ولی از خیلیا پرسیدم که 1 سال گذشت باید بریم عوض کرد، شما مطمئن هستین؟
درسته پشت گواهینامه نوشته بدون تخلف اتومات 5ساله میشه.!! ولی هیچ چیزی حساب کتاب نداره که.!!!:icon_mad:

Mehdi-HTC
16 January 2009, 02:21 PM
اما من بعید میدونم و حس میکنم اینا واسه ترس منو شما بوده که کسایی که 1ساله هست نرن توی جاده که مثلا تجربه کسب کنن....حالا بزار ببینیم کسی که جدیدا گرفته و تخلف داشته چجوری شده 5 ساله و بهش گیر ندادن.......

Vahid e
16 January 2009, 03:02 PM
اونهایی که گواهینامه 1 ساله دارند باید شرایطی رو رعایت کنند که در صورت عدم رعایت اون شرایط گواهینامه شون باطل میشه و دوباره باید امتحان یدن . یکی از شرایطش هم اینه که حق نشستن پشت فرمون تو جاده رو ندارن . شما شانس اوردید که بهتون گیر ندادن !

shei2nak
16 January 2009, 03:25 PM
سلام.
اول اينو عرض كنم كه گواهينامه ب1 نياز به تمديد ندارد تا 5 سال. و تنها در صورتي باطل ميشه كه افسر پليس اونو ازتون بگيره و سوراخ كنه و بگه كه باطله... در غير اين صورت اگر شما 50 تا خلاف هم داشته باشين به گواهينامه باطل نميشه.
اما اگر خلاف هاي خطر سازتون بيشتر از سه مورد بشه و پليس هنگام استعلام كردن شماره پلاك متوجه بشه كه 3 خلاف داشتيد ميتونه گواهينامه رو باطل كنه.
بنده هم وقتي گواهينامه ام يك ساله بود يك مرتبه به دليل سرعت و سبقت و حركت مارپيچ و عدم توجه به فرمان پليس ماشين رو خوابوندند. (خلافم فقط حركت با 140 كيلومتر سرعت داخل تونل رسالت بود) كه هيچ مشكليم برا گواهينامه پيش نيومد. اما 30 روز ماشين تو پاركينگ بود.......

Vahid e
16 January 2009, 03:31 PM
اون موقع که من گرفتم باید بعد از یک سال تمدید میکردی و تاکید شده بود که حق رانندگی در جاده رو نداری . نمیدونم شاید الان عوض شده باشه

shei2nak
16 January 2009, 03:35 PM
اولين سري كه گواهينامه يك ساله شد فكر كنم براي متولدين 66. اونها پشتش نوشته بود كه اعتبار يك سال. اما اين ب1 ها اعتبار رو نوشته 5 سال. و تنها با سوراخ شدن توسط پليس باطل ميشود...

Mehdi-HTC
16 January 2009, 09:17 PM
شیطونک جون پس اینهایی که میگن اگه بیشتر از 3تا خلاف کنیم گواهینامه 5 ساله نمیشه جریان چیه ؟؟؟؟ یعنی اونایی که ب-یک دارن رو هرسال چک میکنن که خلاف داشته یا نه ؟؟؟ فکر نکنم هیچکدوم اینا باشه......فکر کنم واسه سر کار گذاشتن منو شما بوده که تا 1 سال توی جاده نریم........

SMN
16 January 2009, 11:21 PM
شیطونک جون پس اینهایی که میگن اگه بیشتر از 3تا خلاف کنیم گواهینامه 5 ساله نمیشه جریان چیه ؟؟؟؟ یعنی اونایی که ب-یک دارن رو هرسال چک میکنن که خلاف داشته یا نه ؟؟؟ فکر نکنم هیچکدوم اینا باشه......فکر کنم واسه سر کار گذاشتن منو شما بوده که تا 1 سال توی جاده نریم........
سال اول شما هر جا بخوای میتونی بری
به شرطی که سرعت غیر مجاز سبقت غیر مجاز و تصادفی نداشته باشید که باعث جراحت یا فوت شده باشه در این صورت گواهینامه ی شما به 5 ساله تبدیل میشه (به صورت اتوماتیک)!
ولی اگه توی اون 1 سال اول شما یکی از سه تخلف بالا رو داشته باشید گواهینامه ی شما باطل هستش
یه لپ تاپی هم همراه پلیس هستش که با دادن شماره سریال گواهینامه ی شما میتونه ببینه چند بار تخلف داشتین و چه تخلف هایی داشتین

این مال گواهینامه های ب 1 هستش که همین الان هم داره داده میشه

ولی بین گواهینامه های ب 1 و گواهینامه های ده ساله یه گواهینامه یک ساله اومد که دیگه از وقتی ب1 اومد اون رو ورداشتن با اون نمیتونستین جاده برید در سال اول و بعد از یک سال حتما باید میرفتین و 5 ساله میگرفتین

Rapstar
17 January 2009, 12:21 AM
ب-1 های تمبر سبز خودشون تمدید می شوند ولی تمبر قرمز ها باید تعویض بشوند.

Vahid e
17 January 2009, 01:43 AM
سال اول شما هر جا بخوای میتونی بری
به شرطی که سرعت غیر مجاز سبقت غیر مجاز و تصادفی نداشته باشید که باعث جراحت یا فوت شده باشه در این صورت گواهینامه ی شما به 5 ساله تبدیل میشه (به صورت اتوماتیک)!
ولی اگه توی اون 1 سال اول شما یکی از سه تخلف بالا رو داشته باشید گواهینامه ی شما باطل هستش
یه لپ تاپی هم همراه پلیس هستش که با دادن شماره سریال گواهینامه ی شما میتونه ببینه چند بار تخلف داشتین و چه تخلف هایی داشتین

این مال گواهینامه های ب 1 هستش که همین الان هم داره داده میشه

ولی بین گواهینامه های ب 1 و گواهینامه های ده ساله یه گواهینامه یک ساله اومد که دیگه از وقتی ب1 اومد اون رو ورداشتن با اون نمیتونستین جاده برید در سال اول و بعد از یک سال حتما باید میرفتین و 5 ساله میگرفتین

اون محدودیت رانندگی در جاده رو واسه یک ساله ها برداشتن ؟

XELTEK
17 January 2009, 03:29 AM
من رو با گواهی نامه ب 1 با سرعت 121 در جاده 90 کیلومتری گرفتند بعد یارو گفت گواهیناتو پیوست کنم یعنی تموم و دوباره باید بری بدی

گفتم حالا میخوای چه کار کنی ! گفت قابل حله !

رفتم لای مدارک 4 تا هزاری گذاشتم دادم بهش مسئله حل شد

منظورم همینه که اگه گواهینامه تونورو تو اون یکسال پیوست کنند همه چیز از اول شروع میشه

هر چند تا هم جریمه بشید مهم نیست فقط گواهینامه نباید پیوست بشه

SMN
17 January 2009, 04:14 AM
اون محدودیت رانندگی در جاده رو واسه یک ساله ها برداشتن ؟
من 2 سال پیش گرفتم نداشت جاده هم رفتم باهاش
وقتی قبولی شما رو امضا میکنن شما میای توی آموزشگاه یه فرم و تعهد نامه امضا میکنی توی اون تعهد نامه این یک سال درج نشده بود

Mehdi-HTC
17 January 2009, 09:33 PM
به نظر من همش الکیه......اومدیمو ما بیشتر از 3 تا خلاف کردیم توی جاده هم رفتیم و پلیسم کاری به گواهیناممون نداشت (غیر از تصادف و فوتی) ......

من حرف اصلیم اینه که اینی که خودش اوتوماتیک میشه 5 ساله و پلیسم توی لپتاپش نگاه نکرده و وقتی بشه 5 ساله چطور میخوان گواهیناممون بگیرن که آقا شما خلاف کردین.......

من بحثم اینه که شاید اینا واسه سرکار گذاشتن منو شما بوده که توی این 1 سال توی جاده نریم و الکی میترسوننمون............

بازم میگم اگر کاری به گواهیناممون آقا پلیسه نداشتا حالا تکلیف اونی که بیشتر از 3 تا خلاف داشته چیه چون پلیس هروقت منو گرفته فقط جریمه کرده و اصلا به گواهینامم کاری نداشته که چرا با 1 ساله اومدی جاده البته تکو توکی گفتن نباید بیای جاده اما گیر ندادن ؟؟؟؟

Raminium2001
19 January 2009, 08:08 PM
من اطلاع دقیقی ندارم. ولی حتما از یک مرکز معتبر استعلام کنید. چون درسته گواهینامه خودش نمیفهمه خلاف کردین و پنج ساله میشه، ولی با توجه به توضیحاتی که پشتش نوشته، قانونا باطله و ممکنه در زمانی که بلانصبت! تصادف کنید یا هر مشکل دیگه که پیش بیاد و نیاز به استعلام باشه گواهینامه شما باطل اعلام بشه و از مزایایی نظیر بیمه بهره مند نشید و خصوصا اگه تصادف خدای نکرده فوتی باشه دیه مربوطه می تونه راهی زندانتون کنه.

Mehdi-HTC
19 January 2009, 09:42 PM
خدا نکنه.....

ولی من از این در عجبم که دوستم 10 بار توی جاده با گواهینامه ب-یک جریمه اش کردن و وقتی که پنج ساله شد یکی 2 ماه بعدش تصادف کرد و وقتی استعلام کردن هیچ چیزی که گواهینامش باطله نگفت.....

ما آخر نفهمیدیم این مملکت چجوریه یکی میگه گرفتنشو دوباره امتحان رانندگی داده و یکی دیگه ام که 10 دفعه گرفتنش راحت گواهینامش شده 5 ساله.........:icon_cry:

salar_kafka
24 January 2009, 04:32 PM
من هم ب1 دارم و تا حالا 400 تومن جریمه شدم.90 درصدش تو جاده بوده.هر دفعه هم گفتن دفعه ی بعد باطلش میکنیم! اما هنوز باطل نشده.به نظرم خود پلیس هم نمیدونه سیاستش چیه! :icon_mad:

Mehdi-HTC
24 January 2009, 10:37 PM
آره ولی فقط می خوام مطمعن بشم که اگه اون لحظه پلیس کاری به گواهینامم نداشت بعد از 1 سال مثلا اخطار میفرستن که آقا شما خلاف کردین ؟؟؟ یا میان در خونمون ؟؟؟ یا توی خیابون خفتمون میکنن ؟؟؟ سالار جان شما که اینهمه خلاف داشتی گواهینامت که بشه 5 ساله به نظرت گگیر میدن ؟؟؟ یا راحت میری توی 5 سال ؟؟؟

salar_kafka
24 January 2009, 11:09 PM
والا من الان تو سال دومشم.سر یک سال بردم نشون پلیس+10 دادم گفتم ماجرا اینجوریه خلاف زیاد کردم گفتن 3 خلاف پلیس بفهمه باید باطلش کنه اما الان که باطل نشده توقیفش هم نکردن دیگه کارت ندارن مگر در تصادفات منجر به جرح و فوت.تو جاده هم پلیسا ازم میپرسیدن اولین خلافته میگفتم اره اونام میگفتن باطل میشه دفعه بعد.البته اگه زمانی که سرعتم از 140 بالاتر بود میگفتن همین الان باطلش میکنیم که من التماس میکردم و به خیر میگذشت :icon_excl

هفته گذشته جاده تنگ فنی خطرناکترین محور ترانزیتی جنوب از یه تریلی سبقت گرفتم پلیس افتاد دنبالم گیر داد منم مجبور شدم نگهدارم.50 تومن جریمه نوشت! گفت ماشین پارکینگ گواهی نامه باطل! گفتم یه سال رو رد کرده گفت واسه ب1 فرقی نداره هر وقت صلاح بدونیم میتونیم باطل کنیم! طرف هم رییس پلیس بود نیرو نداشتن خودش اومده بود گشت زنی.منظورم اینه که وقتی رییساشون هم از قانون جدید صدور گواهی نامه برداشت سلیقه ای میکنن نمیشه بهشون اعتماد کرد و واقعا هر لحظه امکان ابطال گواهی نامه هست.حالا من اکثر مواقع میگم مدارک همرام نیست و 8 تومن اضافی جریمه مشم.(البته این سری هم گواهیم باطل نشد با التماس ماشینم نخوابید 50 تومنم رفت تو خلافی که هیچ وقت پرداختش نمیکنم:icon_mrgr)

Mehdi-HTC
25 January 2009, 10:21 PM
پس اینجور که بوش میاد سره کاریه و واسه ترسوندن ماها بوده که نریم جاده.......

تازه اگرم خواست گواهیناممون رو سوراخ کنه یا ماشینو ببره پارکینگ یه اسکناس خشک 5 هزار تومانی همه کارارو حل میکنه اونوقت هم تو راضی هم ماموره راضی.........

حالا بزارین ببینیم دوستان بازم چنین اتفاقاتی براشون افتاده یا نه............

mil-i300
26 January 2009, 06:41 PM
البته يه چيزم هست ها.. موقع تمديد ... اوون آخر که 5 سال تموم شد.. امکان داره دوباره ازت آيين نامه و تووشهري بگيرن..!!
من شنيدم در مواقعي که تصادف کني و مقصر باشي... گواهينامه ات رو ميگيرن..!!
من خودم هنوز 3 - 4 ماه از ب-1 ام مونده بود ... تصادف جرحي کردم.. مقصر شدم... هنوز گواهينامه دارم..!! :icon_mrgr

farzad_Sh_2020
26 January 2009, 07:02 PM
توی جاده که محدودیتش برداشته شده . من خودم یک بار جریمه شدم و سرعتم بالای 140 بود ولی پلیس آدم خوبی بود و پیوست نکرد . ولی دوستم می گفت که شماره گواهی نامه بره تو سیستم اتوماتیک باطل میشه و یک موقع می فهمی که خیلی ضرر می کنی . حالا میترسم بخوام استعلام هم کنم :icon_arro . والا نمی دونم حالا باطل شده یا نه . البته یک بار هم دعوام شد با یک پلیس و پیوست کرد و نوشت حرکات نمایشی . ما رفتیم و گرفتیم و چیزی هم نگفتن . همش می ترسیدم بگن باطل شده که در اوون صورت آقا پلیسه باید چند هفته ای در گچ به سر می برد .
کسی اگه چیزی فهمید بگه که من از شک در بیام . :icon_cool

Mehdi-HTC
26 January 2009, 11:18 PM
البته يه چيزم هست ها.. موقع تمديد ... اوون آخر که 5 سال تموم شد.. امکان داره دوباره ازت آيين نامه و تووشهري بگيرن..!!
من شنيدم در مواقعي که تصادف کني و مقصر باشي... گواهينامه ات رو ميگيرن..!!
من خودم هنوز 3 - 4 ماه از ب-1 ام مونده بود ... تصادف جرحي کردم.. مقصر شدم... هنوز گواهينامه دارم..!! :icon_mrgr

دوست من میگن بعد از 5 سال خودش اوتومات میشه 5 ساله.....فکر کنم اگه آقا پلیسه گیر نده راحت میره توی 5 سال و مشکلی نداشته باشه و همش واسه ترسوندن باشه........

توی جاده که محدودیتش برداشته شده . من خودم یک بار جریمه شدم و سرعتم بالای 140 بود ولی پلیس آدم خوبی بود و پیوست نکرد . ولی دوستم می گفت که شماره گواهی نامه بره تو سیستم اتوماتیک باطل میشه و یک موقع می فهمی که خیلی ضرر می کنی . حالا میترسم بخوام استعلام هم کنم :icon_arro . والا نمی دونم حالا باطل شده یا نه . البته یک بار هم دعوام شد با یک پلیس و پیوست کرد و نوشت حرکات نمایشی . ما رفتیم و گرفتیم و چیزی هم نگفتن . همش می ترسیدم بگن باطل شده که در اوون صورت آقا پلیسه باید چند هفته ای در گچ به سر می برد .
کسی اگه چیزی فهمید بگه که من از شک در بیام . :icon_cool

به نظرم شما الان یه استعلام کنی خیلی خوبه یه دفعه دیدی بعدا بهت گیر دادن......

mil-i300
26 January 2009, 11:26 PM
منم منظورم اين بود که بعد از اعتبار 5 ساله گواهينامه اين مشکل ممکنه پيش بياد..!!

گواهينامه ب-1 در اصل يک ساله است... ودر صورت نداشتن تخلف تا 5 سال هم اعتبار داره که يک سالش همون يکسال اول مشروطه...!!!
يعني بعد از يکسال اول 4 سال اعتبار داره..!! بعد از اين 5 سال اگر تخلفي در سال اول صورت گرفته باشه و گواهينامه اتون رو نگرفته باشن... اين حرفي که من زدم ممکنه اتفاق بيفته..!! :icon_cool

farzad_Sh_2020
26 January 2009, 11:33 PM
می ترسم گواهینامم بگیرن :icon_arro وگرنه میکردم . حالا بینم آشنا پیدا میشه یا نه

Mehdi-HTC
26 January 2009, 11:46 PM
منم منظورم اين بود که بعد از اعتبار 5 ساله گواهينامه اين مشکل ممکنه پيش بياد..!!

گواهينامه ب-1 در اصل يک ساله است... ودر صورت نداشتن تخلف تا 5 سال هم اعتبار داره که يک سالش همون يکسال اول مشروطه...!!!
يعني بعد از يکسال اول 4 سال اعتبار داره..!! بعد از اين 5 سال اگر تخلفي در سال اول صورت گرفته باشه و گواهينامه اتون رو نگرفته باشن... اين حرفي که من زدم ممکنه اتفاق بيفته..!! :icon_cool

مگه میشه ؟؟ یعنی بعد از 5 سال بیان بگن شما 4 سال پیش خلاف داشتین و باید دوباره امتحان بدین ؟؟؟ اگه اینجوری باشه که همه ملت ایران راهنمایی و رانندگی رو روی سرشون خراب میکنن.....البته اینم خودش یه نظره ولی بعید میدونم ایران با احساسات مردمش اینجوری بازی کنه :icon_arro

می ترسم گواهینامم بگیرن :icon_arro وگرنه میکردم . حالا بینم آشنا پیدا میشه یا نه

اگه آشنا پیدا شد بپرس که چجوری باطلش میکنن ..... همه دعات میکنیم....ممنونم......:icon_cool

ANDYLOVERS
28 January 2009, 05:56 PM
من 18 بهمن یعنی همین ماه گواهینامم 1 ساله میشه .

توی این یک سال 2 بار تخلف کردم . یک بارش نبستن کمربند ایمنی ، ولی یکبارش منجربه مرگ یه بنده خدایی شد .

رفتم راهنمایی رانندگی از یه مامور پرسیدم ، گفتم خلاف منجربه مرگ داشتم . گفت فقط در صورتی که گواهینامت رو بهت ندن یا سوراخش کنن باطل حساب میشه ، حالا گواهینامت باطل نشده تو عزا گرفتی ؟ حالا هی بیا سراغش تا بلاخره باطلش کنن .
M

farzad_Sh_2020
28 January 2009, 05:58 PM
خدا کنه همینطور باشه . :icon_razz

Mehdi-HTC
3 February 2009, 12:44 AM
پس اینجور که بوش میاد تا آقا پلیسه همونجا کرم نریزه بعدا مشکلی پیش نمیاد :icon_arro البته از رک حرف زدنم ببخشید اما این یک حقیقته :icon_cool

farzad_Sh_2020
9 February 2009, 03:53 PM
واقعاً میگن آدم چشم خودش میزنه ها . :icon_cry:

دیروز داشتم به بابام میگفتم یک سفر باهاتون نیومدم 2تا نامحسوس گرفتنتون و 2 سال بردمتون همه جا و نگرفتنم .

امروز عجله داشت که برسم به یه جایی خیلی تند رفتم و لایی کشیدم . آخر کار یک دور برگردون کوچیک بود یک عابر پیاده هم داشت توش میرف منم سرعت داشتم و دوربرگردون و دریفت رفتم و بعدش هم پر کردم . خلاصه جایی که میرفتم کوچه پس کوچه بود و پی چیدم تو کوچه دومی دیدم یک چیز سفید داره پشت سرم با فاصله میاد و داره خودشو میکشه که برسه . تو پیچ بعدی دیدم رو درش زده پلیس بزرگراه :icon_twis . یواش کردم و رسید بهم و فکر کرد مستم . تست گرفت و دید سالم هستم گفت تو چته . گفت فقط از سر فلکه ما پشت سرت بودیم 140 تا مررفتی(حالا 200 متر نبود با این سرعت رفتم) و با 80 پیچیدی تو کوچه . گفت والا من با زانتیا نرسیدم بهت . خلاصه گفت مدارک و پیاده شو و افسر نشست پشت ماشین . خلاصه سوئیچ بهش ندادم و گفتم صبر کن بابا . 5 دقیقه ای مخ زدم و آشنایی دادم تا راضی شد ماشینو نبره . خلاصه 40 تومان نوشت و گفت باره آخرت باشه .

حالا اینهمه نوشتم که بگم استعلام گرفت و گواهینامم که شک داشتم باطل نشده بود و خلافی هم 0 بود و خیلی اثر داشت . پس اگه گواهینامتون تو یک سال پیوست نشده نگران نباشید .

targol_t12
9 February 2009, 04:17 PM
برای من تمبرش آبیه:icon_arro

farzad_Sh_2020
12 February 2009, 11:40 PM
یک چیز مهم تر از همه یادم رفت بگم . دیده بودم تو تلویزیون که میگیره طرف را استعلام که میکنه میگه این خلاف های شما هست که روی گواهینامه شما هست و ین هم مال خودرو .

حالا جالب اینجاست که من یک سرعت غیر مجاز ( قبل از یک سال ) و یک بار هم به دلیل درگیری با افسر یک حرکت نمایشی برام زد که حتی پیوست هم کرد (بعد از یک سال ) ولی موقع استعلام گفت یک خلاف هم نداشته :icon_mrgr

پس این که تو تلویزیون میگن چیه ؟ شاید فقط مختص تهران هست :icon_razz

XELTEK
12 February 2009, 11:43 PM
زیاد سخت نگیرید

تمام گواهینامه های ب 1 5 ساله اند به شرطی که سوراخ نشده باشند یا پیوست نشده باشند

salar68
13 February 2009, 01:45 AM
5سال هست و سر 1 سال باطل نمیشه تا هم فیزیکی باطل نشه و سوراخ پیوست نشه اعتبار داره

اما یه چیزی هست این ب1 ها یکی از بی اعتبار ترین گواهینامه هاس تا پلیس راهنمائی به خصوص توی راه و جاده ببینید خیلی بد برخورد می کنند و تا می تونند اذیت می کنند

farzad_Sh_2020
13 February 2009, 01:49 AM
5سال هست و سر 1 سال باطل نمیشه تا هم فیزیکی باطل نشه و سوراخ پیوست نشه اعتبار داره

اما یه چیزی هست این ب1 ها یکی از بی اعتبار ترین گواهینامه هاس تا پلیس راهنمائی به خصوص توی راه و جاده ببینید خیلی بد برخورد می کنند و تا می تونند اذیت می کنند

آره با این حرف موافق هستم . اصلاٌ انگار جرم کردی که زودتر گواهینامه نگرفتی که از اوون 5ساله ها گیرت بیاد . :icon_arro

Mehdi-HTC
13 February 2009, 03:33 PM
یک چیز مهم تر از همه یادم رفت بگم . دیده بودم تو تلویزیون که میگیره طرف را استعلام که میکنه میگه این خلاف های شما هست که روی گواهینامه شما هست و ین هم مال خودرو .

حالا جالب اینجاست که من یک سرعت غیر مجاز ( قبل از یک سال ) و یک بار هم به دلیل درگیری با افسر یک حرکت نمایشی برام زد که حتی پیوست هم کرد (بعد از یک سال ) ولی موقع استعلام گفت یک خلاف هم نداشته :icon_mrgr

پس این که تو تلویزیون میگن چیه ؟ شاید فقط مختص تهران هست :icon_razz

سلام فرزاد جان شرمنده یه چند روز ایران نبودم......نه وقتی استعلام میکنن شماره گواهینامه رو استعلام نمیکنن شماره ماشین رو استعلام میکنن.....گفتم جهت اطلاع بگم........:icon_cool

farzad_Sh_2020
13 February 2009, 03:53 PM
سلام فرزاد جان شرمنده یه چند روز ایران نبودم......نه وقتی استعلام میکنن شماره گواهینامه رو استعلام نمیکنن شماره ماشین رو استعلام میکنن.....گفتم جهت اطلاع بگم........:icon_cool

دوست عزیز برای من چون خیلی بد می رفتم(فکر کن اولین صحنه ای که دیده بود دریفت با پارس تو دوربرگردون بود ) هردو را استعلام گرفت و هردو بدون خلافی بود .

salar_kafka
13 February 2009, 05:25 PM
سلام دوستان.
5 سال این ب1 تموم بشه چند ساله تمدیدش میکنن؟اون که دیگه نباید مث این ب1ها محدودیت داشته باشه.درسته؟

farzad_Sh_2020
13 February 2009, 06:31 PM
سلام دوستان.
5 سال این ب1 تموم بشه چند ساله تمدیدش میکنن؟اون که دیگه نباید مث این ب1ها محدودیت داشته باشه.درسته؟

والا معلوم نیست . خداداند . ماهم که از اولین تمدید کنندگان خواهیم بود و خدا رحم کند :icon_arro

salar_kafka
13 February 2009, 06:58 PM
ممنون.اون یه ساله های اول که تمدید کردن 5 ساله.5 سالشون تموم شده؟اگه اره جدیدا چی گرفتن؟
شاید مال ما هم از اونا باشه

farzad_Sh_2020
13 February 2009, 07:10 PM
ممنون.اون یه ساله های اول که تمدید کردن 5 ساله.5 سالشون تموم شده؟اگه اره جدیدا چی گرفتن؟
شاید مال ما هم از اونا باشه

دوره قبل از ما که یک ساله میدادن باید تمدید میکردن بعد از یک سال و یک گواهینامه 5 ساله میگیرن ولی مال ما را نمی دونم چه کنند . حالا 2 3 سالی مونده :icon_arro

salar_kafka
13 February 2009, 07:23 PM
اینو میدومنستم دوره قبل از ما بعد 1 سال 5 ساله بهشون میدادن.سوئالم این بود که بعد 5 سال چی بهشون دادن؟
با تشکر

shei2nak
13 February 2009, 07:41 PM
در حال حاضر به 10 ساله هاي قديم هم 5 ساله ميدهند. احتمال زياد به ب1 هم از همونا بدهند....
حالا چه فرقي داره؟! مهم اينه كه گواهينامه داريم...

farzad_Sh_2020
13 February 2009, 07:43 PM
اینو میدومنستم دوره قبل از ما بعد 1 سال 5 ساله بهشون میدادن.سوئالم این بود که بعد 5 سال چی بهشون دادن؟
با تشکر

فکر نکنم هنوز به این مرحله رسیده باشن . آخه قبلش 10 ساله ها بودن که یک سال قانون شد 1 ساله و بعد هم شد ب-1 .

Mehdi-HTC
13 February 2009, 10:40 PM
به احتمال زیاد اون ب-1 که 5 سالش تموم بشه گواهینامه عوض میشه و یکی که روش نوشته 5 سال اعتبار بهشون داده میشه......تقریبا میریم قاطی قدیمیا :icon_cool

Mehdi-HTC
15 February 2009, 11:34 PM
خدمت دوستانم گلم عرض کنم که امروز یکی از دوستانم که باباش آموزشگاه داره رو دیدم.....

درباره این گواهینمامه ب-1 حسابی حرف زدیم و بهم گفت : اگر توی جاده جریمه بشین کد مامور جاده میخوره و بعد از 1 سال یک احضاریه میاد در خونه که باید اون نامه رو ببریم آموزشگاه و دوباره امتحان بدیم.....

البته ازش که پرسیدم کسی تا حالا این اتفاق براش افتاده گفت : تا حالا ندیده کسی که ب-1 داره به خاطر جریمه توی جاده دوباره بخواد امتحان بده........

farzad_Sh_2020
15 February 2009, 11:53 PM
خدمت دوستانم گلم عرض کنم که امروز یکی از دوستانم که باباش آموزشگاه داره رو دیدم.....

درباره این گواهینمامه ب-1 حسابی حرف زدیم و بهم گفت : اگر توی جاده جریمه بشین کد مامور جاده میخوره و بعد از 1 سال یک احضاریه میاد در خونه که باید اون نامه رو ببریم آموزشگاه و دوباره امتحان بدیم.....

البته ازش که پرسیدم کسی تا حالا این اتفاق براش افتاده گفت : تا حالا ندیده کسی که ب-1 داره به خاطر جریمه توی جاده دوباره بخواد امتحان بده........

دوست عزیز من بار اول تو جاده جریمه شدم و سرعت هم بود . ولی هیچی نیومد در خانه و الان هم با توجه به استعلامی که کردم ( البته از نوع ویپه بود و 40 تومان شد :icon_arro ) سالم و صحیح و بی سابقه بود گواهینامم .

Mehdi-HTC
16 February 2009, 03:12 PM
والا من نمیدونم جریان چیه....ولی یک ساعت پیش شبکه 5 درباره ی گواهینامه ب-یک یه چیزایی گفت که من درست نفهمیدم چی گفته شد....اگر کسی گوش کرده یه توضیح بده ببینیم این رویانیان چی گفته............

salar_kafka
16 February 2009, 06:41 PM
اسم رویانیان که میاد مو به تنم سیخ میشه:icon_redf.ادم خیلی محترم و دلسوزیه اما طوری برا ما گواهی ب1ها کری میخونه و گیر میده که احساس میکنم همون لحظه در جهت رشد و شکوفایی رانندگی در کشور قیچی بردارم گواهینامم رو باطل کنم:icon_arro

shei2nak
17 February 2009, 12:04 AM
كاربران گرامي لطفا كمي در مورد نگارش پست هاتون دقت كنيد تا خلاف قوانين سايت نباشند... در غير اين صورت اخطار دريافت خواهيد كرد....

salar_kafka
21 February 2009, 04:25 PM
سلام دوستان.با گواهی ب1 میشه خاور برانیم؟
مینیبوس و امبولانس چطور؟

shei2nak
21 February 2009, 04:31 PM
سلام. نه نميتونيد.
حتي ون هم فكر نكنم بتونيد برانيد...

farzad_Sh_2020
21 February 2009, 04:47 PM
سلام دوستان.با گواهی ب1 میشه خاور برانیم؟
مینیبوس و امبولانس چطور؟

فقط خودرو تا 9 نفر ظرفیت و وانت تا 3.5 تن مجاز هستید . فکر کنم ون بشه 9 نفر :icon_cool

shei2nak
21 February 2009, 04:57 PM
درست نميدانم ون رو. اما مطمئن هستم كه تا وقتي كه يك سال نگذشته نه تاكسي و نه وانت را نميتوانيد برانيد...

salar68
21 February 2009, 05:40 PM
واسه ون وانت باید گواهینامه ب2 بگیرید
چندروز پیش صدور این گواهینامه ها آغاز شده

salar_kafka
21 February 2009, 06:13 PM
بعد از 1 سال واسه امبولانس چطوره؟همین ب1 هستش یا چیزه خاصیه؟البته بعیده به ب1 با حتی 5 سال سابقه اجازه بدن پشت امبولانس بشینه

salar68
21 February 2009, 06:26 PM
رييس مرکز صدور گواهينامه راهنمايي و رانندگي از آغاز صدور گواهينامه ب2 براي رانندگان خبر داد و اعلام کرد: رانندگي با گواهينامه ب 1 براي رانندگان وسائط نقليه 9 تا 15 نفر ممنوع است.

به گزارش خبرنگار"ايلنا" حسن رضايي‌‏مجد با اعلام اين خبر گفت: از ابتداي آذر ماه سال جاري ثبت‌‏نام متقاضيان شروع شده است.
رييس صدور گواهينامه ناجا تصريح کرد: گواهينامه ب2 اغلب متعلق به خودروهاي 9 تا 15 نفره است که شامل خودروهاي ون، آمبولانس و خدمات عمومي مي‌‏شودو کساني که قصد رانندگي با اين نوع وسيله نقليه را دارند بايد گواهينامه ب 2 را دريافت کنند.
وي در ادامه گفت: کساني که گواهينامه ب1 جديد الصدور يا ب1 موقت دارند مجاز نيستند که با اين نوع گواهينامه‌‏ها رانندگي خودروهاي عمومي را بر عهده داشته باشند.
رضايي‌‏مجد ضمن اشاره به تعداد آموزشگاه‌‏هاي رانندگي ب‌‏2 در سطح کشور، گفت:‌ در تهران 12 آموزشگاه در مرحله اول و در هر استان و کلان شهرها حداقل دو آموزشگاه و حداکثر چهار آموزشگاه رانندگي راه‌‏اندازي شد و کساني که قصد دريافت گواهينامه ب‌‏2 را دارند مي‌‏توانند با حضور در واحدهاي صدور گواهينامه و مراکز استان‌‏ها آدرس محل تشکيل کلاس‌‏ها را دريافت و در اين کلاس‌‏ها شرکت کنند.
وي با اشاره به شهريه‌‏هايي که براي شرکت‌‏کنندگان کلاس‌‏هاي گواهينامه ب‌‏2 صادر شده است، گفت: شهرهاي تهران،‌ اردبيل، اصفهان، کرج، آذربايجان‌‏غربي (اروميه) و استان مازندران (ساري) موفق به دريافت گواهينامه ب‌‏2 شده‌‏اند.
وي در مورد افرادي که مجاز به دريافت گواهينامه ب‌‏2 نيستند، گفت: افرادي که مجاز به دريافت گواهينامه ب‌‏2 نيستند شامل اتباع بيگانه و افرادي که نقص عضو موثر دارند، گواهينامه ‌‏ب‌‏1 يا گواهينامه پايه‌‏2 آنها مشروط است و افرادي که گواهينامه مشروط دارند تحت هيچ شرايطي به آنها گواهينامه ب‌‏2 به جهت خدمات عمومي و امنيت مسافران داده نمي‌‏شود.
رضايي‌‏مجد در مورد نحوه دريافت گواهينامه ب 2 براي اتباع بيگانه،گفت: اتباع کشور بيگانه در صورت لزوم جهت دريافت گواهينامه
ب‌‏2 مي‌‏توانند پس از کسب اجازه از پليس اتباع خارجه و داشتن معرفي‌‏نامه از اداره اتباع بيگانه و پس از بررسي در مهندسي ترافيک بررسي بشود و اگر عاري از اشکال بود مي‌‏توانند براي دريافت گواهينامه ب‌‏2 اقدام کنند.
رييس پليس صدور گواهينامه خاطر نشان کرد: به کساني که هنوز با گواهينامه ب‌‏1 موقت و گواهينامه ب‌‏1 جديدالصدور در حال رانندگي با خودروهاي تاکسي يا خدمات عمومي هستند تذکر داده مي‌‏شود، براي دريافت گواهينامه‌‏هاي ب‌‏2 اقدام کنند. بعد از سپري شدن دو سال از گواهينامه ب‌‏1، به آموزشگاه‌‏هاي ب‌‏2 مراجعه کنند و گواهينامه ب‌‏2 را دريافت کنند.
وي تاکيد کرد: پس از دو سال گواهينامه ب 1 فاقد اعتبار است و در صورت بروز تصادف، شرکت بيمه به اين افراد خدمات‌‏رساني نخواهد کرد.
رييس مرکز صدور گواهينامه راهنمايي و رانندگي در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا، در خصوص ابطال گواهينامه افرادي که تصادفات پرخطر را شامل شده‌‏اند، گفت: افرادي که گواهينامه پايه دوم قديمي دارند نيازي به دريافت گواهينامه ب‌‏2 ندارند و مشکلي براي رانندگي دارندگان اين گواهينامه براي خودروهاي عمومي از جمله تاکسي، ون و آمبولانس نيست.
رضايي مجد افزود: اگر گواهينامه پايه دوم قديمي به هر علتي باطل شود محروميت شش ماهه رانندگي براي آنها در نظر گرفته شده است و پس از سپري شدن اين محروميت مجدداً‌‏ گواهينامه‌‏ به آنها تحويل داده مي‌‏شود.
وي تصريح کرد: البته پس از سه بار سوراخ يا منگنه شدن، گواهينامه از گردونه رانندگي خارج مي‌‏شود.
مرکز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي ناجا در ده ماهه گذشته دو ميليون و 400 فقره انواع گواهينامه را صادر کرده است که از اين دو ميليون و 400، يک ميليون و 300 نفر افرادي هستند که گواهينامه جديد دريافت کرده‌‏اند.

وي افزود: اين گواهينامه‌‏ها با علامت "4+1" يا تمبر سبز رنگ مشخص مي‌‏شود و بقيه متعلق به گواهينامه‌‏هاي موتورسيکلت،‌ پايه يک و تعويض و المثني است.

Mehdi-HTC
26 July 2009, 12:48 PM
دوستان دیدین بالاخره از اون چیزی که میترسیدم سرم اومد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توی اتوبان قم-اصفهان با سرعت 160 گرفتنم (تازه روی 190 بود تا مامورا رو دیدم اوردم روی 160:icon_arro) ...... ماشاا... به این مامورهای وظیفه شناس اصفهانی آخه چرا این اصفهانیا اینقدر قانونمندن ؟؟؟

هرچی التماس افاقه نکرد و جناب ستواندم عزیز گواهینامه من بیچاره رو پیوست کردن و هرچی قسمش دادم قبول نکرد....هرچی گفتم ب-1 هست باطل میشه گفت نه 1 ماه دیگه میفرستم بیاد در خونتون خلاصه آدرس گرفت و یه رسید بهم داد که آخرش که حرکت کردیم فهمیدم چه کلاهی سرم رفته چون توی برگه نوشته بود تا 6 ماه پیوست هست نه یک ماه.....

وقتی اومدیم به استان عزیزمون که به خدا اگر این همه التماس رو توی استان فارس کرده بودم گواهیناممو که میداد هیچ جریممم نمیکرد.......خلاصه زنگ زدم به یکی از دوستان که باباش آموزشگاه داره گفت گواهینامت نمیاد در خونه بلکه یه نامه میاد که باید این نامه رو ببری راهنمایی رانندگی و دوباره بری سر کلاس آموزشگاه.........

اشکم داره در میاددددددددددددددد.............فقط 3 ماه مونده بود 1 ساله بشه.........تورو خدا اگه کسی آشنا داره برام یه کاری کنه چون گفت اگه آشنا پیدا کنی میتونی بری پلیس راه اصفهان گواهینامتو بگیری و از بدشانسی من توی اصفهان دستم به هیچ جایی بند نیست........

تورو خدا کسی راه حلی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_cry:حاضرم یه عمر بدون گواهینامه بشینم پشت ماشین ولی نرم دوباره امتحان بدم.............

SMN
26 July 2009, 08:53 PM
تورو خدا کسی راه حلی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_cry:حاضرم یه عمر بدون گواهینامه بشینم پشت ماشین ولی نرم دوباره امتحان بدم.............
ای کاش قبلش هم به همه ی اینا فکر میکردی.

sahandpotter
26 July 2009, 09:52 PM
دوستان کسی در مورد این گواهینامه های الکترونیکی جدید اطلاعی داره؟ چجوریاس؟
من هم یکی 2 ماه دیگه ب-1 میشه 1 ساله !...باید بریم تعویضش کنیم؟

farzad_Sh_2020
26 July 2009, 09:54 PM
سلام.
خوب من خودم شخصاً توی یک سال اول واقعاً رعایت کردم چون تجربه کافی رو نداشتم تو جاده ولی توی شهر طبق سابق تند میروندم . فکر نکنی میگم تجربه نداشتم یعنی بلد نبودم . من حداقل 3 سال رانندگی میکردم قبل از گواهی نامه (البته تو شهر و جاهای خلوت و کم پلیس :icon_arro ) . ولی بعد از یک سال چند باری بخاطر سرعت و سبقت جریمه شدم که یکیش رو فقط قبول دارم(سرعت غیر مجاز ) بقیش نامردی بوده :icon_arro .

خوب باید بهت بگم که شما فقط 3 روز فرصت داری حداکثر از زمان توقیف تا باطل شدن که اگر بگذره بالاترین مقام هم نمیتونه کاری کنه (کامپیوتری هست دیگه ) . بعد از 3 روز گواهینامه شما در اصفهان سوراخ میشه و فرستاده میشه تهران و چون شما 1 سال از تاریخ نگذشته بوده کاملاً باطل میشه و باید از اول شروع کنید برید کلاس و امتحان و ... . برای افرادی که 1 سالش گذشته متاسفانه اگر گواهینامه پیوست بشه میره تهران و یک گواهینامه یک ساله جدید میاد که دوباره یک سال باید رعایت کنی . من نمیگم رعایت نکنید ولی از سرعت 90 متنفرم چون خوابم میگیره انگار دارم دنده 1 میرم (فکر مال این باشه که همیشه سرعتم بالا بوده ) .
آخرین چیزی که میگم واقعاً بهش فکر کنید . من خودم 200 تا هم رفتم با ماشین و خیلی هم ادعا کردم که رفتم . ولی هربار که فکر میکنم واقعاً به ..یت خودم پی میبرم که با این سرعت رفتم تو این جاده ها .

موفق باشید :icon_cool

Mehdi-HTC
26 July 2009, 11:51 PM
ایییییییییییی خداااااااااااااااااا.........3 روز چیه ؟؟؟؟ 3 هفته هست که از این ماجرا میگزره...........یعنی تا حالا گواهینامم باطل شده واقعا ؟؟؟؟ حالا با رییس پلیس +10 رفیق شدم گفته برام میپرسه ببینه راه حلی داره یا نه........فقط تورو خدا برام دعا کنید که کارم درست بشه وگرنه دیگه ماشینو میبوسم میزارم کنار....دیگه همین مونده برم با 2سال کوچیکتره خودم بشینم سرکلاس.......بعضی موقعها دیگه شورشو در میارن ......شاید 1 ساعت داشتیم التماس ماموره میکردیم.........حتی پلیسه رفت یه ماشینو بخوابونه و ما تکون نخوردیم تا برگشتو دوباره وایسادیم التماس......اینقدر توی طول سفرم از این اصفهانیا نامردی دیدم که دیگه 500 کیلومتری اصفهانم دیگه رد نمیشم........این گرفتنم توسط پلیس فقط یکیش بود...........

ogtay
26 July 2009, 11:52 PM
چرا ما انقدر به سرعت علاقه داریم؟!!!
چرا فک میکنیم قوانین همیشه به ضررمونه و برای بستن دستو پاموونه؟
قانوت چدید هم گزاشتن عزیز گواهینامه های باطل شده تو تابستون که بعلت تخلفات حادثه ساز ضبط میشن تا یک سال باطل میمونن.فقط خدا خدا کن مشمول شما نشه چون امروز تصویب شد.

farzad_Sh_2020
27 July 2009, 10:07 AM
ایییییییییییی خداااااااااااااااااا.........3 روز چیه ؟؟؟؟ 3 هفته هست که از این ماجرا میگزره...........یعنی تا حالا گواهینامم باطل شده واقعا ؟؟؟؟ حالا با رییس پلیس +10 رفیق شدم گفته برام میپرسه ببینه راه حلی داره یا نه........فقط تورو خدا برام دعا کنید که کارم درست بشه وگرنه دیگه ماشینو میبوسم میزارم کنار....دیگه همین مونده برم با 2سال کوچیکتره خودم بشینم سرکلاس.......بعضی موقعها دیگه شورشو در میارن ......شاید 1 ساعت داشتیم التماس ماموره میکردیم.........حتی پلیسه رفت یه ماشینو بخوابونه و ما تکون نخوردیم تا برگشتو دوباره وایسادیم التماس......اینقدر توی طول سفرم از این اصفهانیا نامردی دیدم که دیگه 500 کیلومتری اصفهانم دیگه رد نمیشم........این گرفتنم توسط پلیس فقط یکیش بود...........

اوون 3 روز که گفتم مدت زمانی هست که از پلیس راه به مرکز راهنمایی و رانندگی اصفهان فرستاده میشه و نهایتش 1 روز بعدش هم باطل میشه همونجا . جلو چشم خودم 20 تا بیشتر رو سوراخ کردن که منم شانس آوردم زود رسیدم و تو همون پاکت گواهینامم رو گرفتم وگرنه اگر 1 ساعت دیرتر رسیده بودم :icon_razz (اگر باطل شده بود که مجبور میشدم بعد از اوومدن گواهی نامه از بیمه شخص ثالث ماشین استفاده کنم و اوون پلیس ... رو با زمین یکی کنم . میدونم شاید بگید عجب آدمی که چون خلاف کرده میخواد پلیس رو بکشه . من گواهینامم پیوست شد چون دوبله پارک بودم و پشت ماشین بودم و هیچ ترافیکی هم نبود که بگم مزاحم هستم و یکمی هم با آقا پلیس بحثمون شد . شانس آورد کتک نخورد :))

چرا ما انقدر به سرعت علاقه داریم؟!!!
چرا فک میکنیم قوانین همیشه به ضررمونه و برای بستن دستو پاموونه؟
قانوت چدید هم گزاشتن عزیز گواهینامه های باطل شده تو تابستون که بعلت تخلفات حادثه ساز ضبط میشن تا یک سال باطل میمونن.فقط خدا خدا کن مشمول شما نشه چون امروز تصویب شد.

به نظر من سرعت 80 و 90 برای ماشین های خیلی وقت پیش هست و الان واقعاً باید سرعت ها اضافه بشه . من به شخصه با خانواده تا 140 هیچ احساس خطر و سرعت زیاد و مشکل ساز بودن نمیکنم . به نظر من سرعت ها باید بشه 110 ،120 و تو اتوبان هم 140

mil-i300
27 July 2009, 11:06 AM
عجب........!!!
من 3 ماه مونده بود به یکسال شدن.... یک تصادف منجر به جرح داشتم...!!! نا مردا مارو هم مقصر کردن....!!! :icon_surp
ولی بعد از کلانتری و بیمارستان.. گواهینامه ام باطل نشده یا من نمیدنم..؟؟!؟!
آخه نه سوراخش کرد. نه ازم گرفت..!!! قضیه اش چیه... وقتی بریم مدید.. خر ما رو میچسبن..!!!؟؟

تازه فرزاد جان.. من میگن 140 با خانواده نرو..!! 160 تنها برو..!!! مسئولین بقیه بیشتره.. جونه خودت که هیچی..!!!! :icon_arro

L-90
27 July 2009, 11:15 AM
رييس پليس صدور گواهينامه خاطر نشان کرد: به کساني که هنوز با گواهينامه ب‌‏1 موقت و گواهينامه ب‌‏1 جديدالصدور در حال رانندگي با خودروهاي تاکسي يا خدمات عمومي هستند تذکر داده مي‌‏شود، براي دريافت گواهينامه‌‏هاي ب‌‏2 اقدام کنند. بعد از سپري شدن دو سال از گواهينامه ب‌‏1، به آموزشگاه‌‏هاي ب‌‏2 مراجعه کنند و گواهينامه ب‌‏2 را دريافت کنند.
وي تاکيد کرد: پس از دو سال گواهينامه ب 1 فاقد اعتبار است و در صورت بروز تصادف، شرکت بيمه به اين افراد خدمات‌‏رساني نخواهد کرد.

اين جمله آخري براي پاراگراف قبلي گفته شده يا براي همه؟ يعني گواهينامه ب-1 من كه الان بيشتر از 2 سال شده بايد عوض بشه؟ مگه پشتش ننوشته بعد يكسال در صورت عدم تخلف تا 5 سال نياز به تمديد ندارد.

farzad_Sh_2020
27 July 2009, 11:37 AM
اين جمله آخري براي پاراگراف قبلي گفته شده يا براي همه؟ يعني گواهينامه ب-1 من كه الان بيشتر از 2 سال شده بايد عوض بشه؟ مگه پشتش ننوشته بعد يكسال در صورت عدم تخلف تا 5 سال نياز به تمديد ندارد.

نه دوست عزیز این برای رانندگان تاکسی هست که باید تا دو سال دیگه همه گواهینامه مخصوص داشته باشن و در غیر اینصورت انگار گواهینامه ندارند و هیچ حق و حقوقی در رانندگی و تصادفات ندارند :icon_cool

Mehdi-HTC
27 July 2009, 03:12 PM
درسته من اشتباه کردم ولی با وضع جاده و این ماشیناشون هی قانونها رو سختر میگیرن بابا مگه چشه با 206 160 تا بری اونم توی اتوبان که اینقدر سخت میگیرن........به خدا این همه التماس سنگ کرده بودم تاحالا آب شده بود........واقعا توی اون لحظه پشیمون بودم و این ندامتم هیچ تاثیری نداشت.......حالا آقا پلیسه راحت شد منو بدبخت کرد ؟؟؟ خیالش راحت شد دوباره باید 100 هزار تومان بریزم به حساب راهنمایی رانندگی ؟؟؟ خیالش راحت شد دیگه نباید پشت ماشین بشینم ؟؟؟خیالش راحت شد برای من و خانوادم اعصاب خوردی ایجاد کرد ؟؟؟

آره گاهی وقتا آدم باید سخت بگیره .... گاهی وقتا هم باید این مغض بی سواد منگل مامورهای راهنمایی هم آنالیز کنه (که نمیکنه) که آقا مثلا من حرکت مارپیچ داشتم ؟؟؟ واسه کسی خطر آفرین شدم ؟؟؟ آخه من فقط 30 کیلومتر سرعت اضافه میرفتم چون خودش گفت روی 130 تنظیم میکنیم......فقط چون گواهینامم ب-1 هست و جزو آدمایی حساب میشیم که رانندگی تازه یاد گرفتن ؟؟؟ فقط گناهمون اینه که چون رانندگی رو از بچی بلدیم و اصلا ترسی نداریم توی جاده باید چون گواهیناممون ب-1 هست توی جاده نریم.......بابا به خدا دارم از دست این مملکت دیوونه میشم کاش منم این سری با خواهرم پاشم برم انگلیس زندگی کنم که طعم رانندگی توی خارج رو بچشم و بفهمم رانندگی یعنی چی..........:icon_cry:.........به خدا وقتی قیافه ی ماموره یادم میاد واقعا دیوونه میشم.......مرتیکه از این آدم هایی بود که از بچگیش اوقده کرده و حالا میخواد خالیش کنه.......بگو ارواح بابات تو به فکر مردمی یا به فکر خودت که اوقدتو خالی کنی.........

وقتی ماشین نامحسوسه زد دنبال یه ماشین یه مامور گذاشت که با دوربین اونجا باشه و سرعتها رو چک کنه وقتی پیش ماموره وایساده بودیم (عین حقیقت) هی بلند بلند میگفت یه ماشینم تند نمیاد بگیریمش ماشینشو بخوابونیم.....به جان خودم هر ماشینی که رد میشد هی میگفت آخه چرا این تند نمیره که بگیرمش........اینم از مامورهای وظیفه شناس ما :icon_arro...........

خلاصه آقا هرکی توی اصفهان آشنا داره یه سوال واسه ما بپرسه ببینم راه حلی چیزی نداره یا واقعا باطل شده که آدم تکلیف خودشو بدونه..........

Mehdi-HTC
9 August 2009, 11:16 AM
ای بابا امان از دست این شانس ما.............رفتم مسافرتو برگشتم دیدم گواهینامه جدید برام صادر شده.......یعنی باید دوباره 1 سال صبر کنم اما با این تفاوت که تمبرش آبی هست و این یعنی اول بدبختیم:icon_cry: یعنی باید بعد از 1 سال خودم ببرم راهنمایی رانندگی که چک کنه ببینه اگه خلافی نداشتم اونوقت واسم تمدید 5 ساله کنه...........:icon_bigg

دیگه من باشم برم توی جاده.........

Mehdi-HTC
11 August 2009, 01:43 PM
راستی بچه ها الان که دقت کردم زیر گواهینامم نوشته (سابقه) یه شماره هم زده با تاریخی که گواهینامه قبلیم گرفته بودم.... جریان این سابقه چیه ؟؟؟

پشت گواهیناممم نوشته (دارنده این گواهینامه در مدت اعتبار یاد شده مکلف به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین رعایت محدودیت ها و شرایط ویژه ابلاغی می باشد.که در صورت رعایت آنها قابل تبدیل به گواهینامه ب-1 اصلی خواهد بود.......

این ب-1 اصلی یعنی 5 ساله یا اگه خلاف نکنم تازه میشه ب-1 با تمبر سبز ؟؟؟ چون تمبر مال من آبی هست........؟؟؟؟؟؟؟؟