PDA

View Full Version : مشکلات داشبورد تندر

Raminium2001
30 December 2008, 06:59 PM
تاپیکهای زیاد و پراکنده ای در مورد مشکلات تندر وجود داره که باعث سختی جستجو و به هم ریختگی مطالب شده. لطفا از این به بعد، بحث های مرتبط با مشکلات بدنه و داشبورد تندر رو اینجا مطرح بفرمایید.

SeriousSam
31 December 2008, 07:18 PM
:icon_exclبا سلام.
راستیاتش چند وقتی بود داشتبورد ماشینم صدایی عجیب میداد(مثل ول شدن دریچه ها)که یک ماه پیش بردم نمایندگی و نمایندگی گفت شامل گارانتی نیست.
خلاصه 18000 تومان ازمون پول گرفتند و 2 روز ماشین خوابید...
خودرو را که تحویل گرفتم صدا کمتر شده بود و با مهندس نمایندگی 1 دور زدیم(داشتبورد پر از خش شده:icon_conf) ولی به نیم ساعت نکشید که دوباره صدا زیاد و زیاد تر شد و دیشب تو جاده دیدم با سرعت بالای 100 کیلومتر صدای ناخوشایندی(مثل وارد شدن باد به داخل) میاد که با کمی دقت معلوم شد درست حدس زدم و رو سرعت 140 دیگه نگو و نپرس...!
در ضمن هم دریچه بسته هست و هم فن خاموش...کسی این مورد براش پیش نیومده؟
راستی تو فاکتور نمایندگی نوشته 2000 ت چسب! و 16000 ت دستمزد.
قربونش برم رنو پارس هم که ...آب میده و 1 ماه نوشته مشکل شما در حال پیگیری است.
ببخشید زیاد شد.

SeriousSam
1 January 2009, 01:48 AM
188:
کسی راه کار سراغ نداره؟

TONDAR90
1 January 2009, 02:14 AM
سلام دوستان من در تهران هستم

یه نفر رو میشناسم متخصص صداگیری تندر 90 داشبرد میباشد 40 هزارتومان میگره با ضمانت

من میخوام یه کاری کنم بهش بگم اگه 20 هزار تومان بگیره تا 10 تا تندر رو براش میارم صدا گیری کنه

چطوره نظر خوبی فکر کنم 10 نفر باشن تو سایت بخوان صدای داشبرد رو بگیرن

دوستان شما هم بگردید جایی رو پیدا کردید نگید یه ماشین تندر بلکه بگید 10 تا

این جوری ارزون میوفته

SeriousSam
1 January 2009, 02:25 AM

یه نفر رو میشناسم متخصص صداگیری تندر 90 داشبرد میباشد 40 هزارتومان میگره با ضمانت

من میخوام یه کاری کنم بهش بگم اگه 20 هزار تومان بگیره تا 10 تا تندر رو براش میارم صدا گیری کنه

این جوری ارزون میوفته
:icon_excl با سلام.
البته متخصص شما باید دیاگ تندر داشته باشه تا ایربگ را غیر فعال کنه .آیا داره؟
اگه کارش Ok یه خبر با آدرسش هم بده تا ما هم 1 سری به پایتخت بزنیم.
البته فکر کنم صدا افتادن داشتبوردم مال لاستیک 205 باشه چون قبلش مشکلی نداشتم.:icon_razz

shahab.aghaei
25 February 2009, 06:56 PM
با توجه به این که داشبورد 95% لوگان های یکسال به بالا حتی با وجود رعایت رانندگی صحیح به صدا می افته (اگه کسی تا حالا این مشکل رو نداشته منتظر باشه) و اعصاب همه رو خورد کرده
لطفا روش های کاربردی و صحیح جهت رفع صدای داشبورد رو اعلام کنید.
البته قبلا چیزهایی مثل قرار دادن اسفنج بین شسیشه و داشبورد گفتن که بعد از مدتی اسفنج کوبیده میشه و...
این رو هم باید بگم که این تاپیک به علت فراگیر بودن و مهم بودن آن به طور مستقل ایجاد شد پس لطفا قفلش نکنید.

mohammad1983
25 February 2009, 10:49 PM
سلام
مال ما دقيقا از وسط داشبورد صداي تق تق ميداد و زماني كه داشبورد را فشار ميدادم قطع ميشد.
كه با با قرار دادن تيوب ماشين در اندازه هاي 7*7 بين شيشه و دشبورد در 5 نقطه اين صدا ها كلا قطع شد.

vahidpsr
25 February 2009, 11:14 PM
شما از صدا های داشبورد دوو سیلو چیزی می دانید؟ دوو سیلو از جمله ماشینهایی است که شاید بیشترین سر و صدا را در داشبورد دارد ولی من به هر نحوی بود تمام این صداها را خفه کردم.
ببینید دوستان هر داشبوردی ممکنه از یک جایی صدا بده و خود شخص در حرکت و امثال آن متوجه آن میشه. پس بهترین کار اینه که خودتان کمی فنی باشید و با ابزارهایی نظیر چسب های خمیری و استفاده از لاستیکهای کوچک برای درزها و سفت کردن و ... شروع به صدا گیری کنی.در ضمن مواقعی مجبور می شوید که داشبورد را باز کنید پس در این هنگام باید پیچ گوشتیها و ابزار لازم را داشته باشید.

hesam90
25 February 2009, 11:28 PM
سلام
من چند روز پیش با یکی از دوستان که مدیر مونتاژ تندر 90 تو سایپا بود داشتم حرف میزدم که همین مسائله باعث شد من ازشون سئوال بکنم که مشکل داشبورد تندر چی هست که ایشون در جواب گفتند تو سری اول این مشکل وجود داشته که الان برطرف شده و دلیل اون هم ناشی بودن کارگران خط مونتاژ هست :icon_razz
ولی من در حواب که مشکل رو چطوری باید حل کرد گفت صدای داشبورد بیشتر مربوط به سیم های رد شده در پشت داشبورد هست
به نظر من که اصلا ربطی نداره نظر شما چی هست ؟

rayanreza
26 February 2009, 03:37 AM
منم فکر نمیکنم ایراد از سیم باشه . مگه سیم چقدر میتونه صدا تولید کنه؟

rza_bgy
26 February 2009, 11:41 AM
به نظر من مشکل خشک بودن جنس پلاستیک داشبورده..حالا این پلاستیک به هر چی سایش پیدا می کنه شروع به جیر جیر میکنه!

لوگان
26 February 2009, 11:45 AM
سلام
مال ما دقيقا از وسط داشبورد صداي تق تق ميداد و زماني كه داشبورد را فشار ميدادم قطع ميشد.
كه با با قرار دادن تيوب ماشين در اندازه هاي 7*7 بين شيشه و دشبورد در 5 نقطه اين صدا ها كلا قطع شد.
آقا دقیقا همین صدا از داشبورد ما هم میومد من هی اعصابم خورد میشد یا داشبورد رو فشار میدادم یا ضبط رو میگرفتم به طرف بیرون میکشدیم تا آخر جلوی ضبط از جاش(بدون پنلش) در اومد ولی دوباره فشار دادم رفت سر جاش و فعلا صدا نمیاد. حالا کسی میدونه چرا صدا قطع شد؟

مسعود زر
26 February 2009, 09:12 PM
با سلام خدمت شما دوستان
دلیل اصلی تولید صدای داشبورد لوگان فقط یه مساله می تونه باشه . این داشبورد روی لوله قطوری به قطر تقریبی 7 سانتیمتر سوار شده که این لوله از از دوطرف به جایی پایین تر از محل اتصال آیینه ها متصل شده . کار اصلی این لوله علاوه بر نگه داشتن داشبورد .. یه نقش محافظتی نیز بر عهده دارد و آن جلو گیری از ورود متعلقات داشبورد و مجموعه های پشت آن ( مانند موتور و .. ) به درون کابین در حین تصادف های شدید از جلو می باشد. ظاهرا بعد از مدتی در اثر تکان های خودرو در ناهمواری ها یک حالت خلاصی و لقی در محل اتصال داشبورد با این لوله به وجود می آد که عامل اصلی سر و صدای داشبورد هست . دوستانی که پیشنهاد نمودند که لاستیک و یا ابر اسفنجی در بین فضای خالی بین شیشه جلو و داشبورد قرار بدهند .. اتفاقا با انجام این امر باعث از بین رفتن بیشتر صدا ها شده . چون همین فشاری که با نصب این قطعات به داشبورد وارد می شه باعث می شه که داشبورد دوباره محکم به لوله بچسپد و دیگر آن حالت لقی و خلاصی که عامل سر و صداست از بین برود .. با تشکر .

مسعود زر
26 February 2009, 09:14 PM
واسه اینکه بهتر بتونم مطلب پست قبلی ام رو روشن کنم می خوام یه عکس بذارم . اما نمی دونم شکل قرار دادن عکس کنار متن چه جوری هست . از دوستان راهنمایی می خوام . با تشکر.

mohammad1983
26 February 2009, 10:15 PM
واسه اینکه بهتر بتونم مطلب پست قبلی ام رو روشن کنم می خوام یه عکس بذارم . اما نمی دونم شکل قرار دادن عکس کنار متن چه جوری هست . از دوستان راهنمایی می خوام . با تشکر.
سلام
به سايت www.imagehost.org برو و عكس رو آپلود كن.از بين 6 تا لينكي كه بهت نشون ميدهد،لينك اول رو كه نوشته Forum Thumbnail Link رو كپي و درمتني كه ميخواهي اينجا قرار دهي paste كن همين.

مسعود زر
27 February 2009, 02:48 PM
http://f.imagehost.org/t/0293/3wshjyu2govbvoe2c34k.jpg (http://f.imagehost.org/view/0293/3wshjyu2govbvoe2c34k)
با سلام خدمت شما دوستان
دلیل اصلی تولید صدای داشبورد لوگان فقط یه مساله می تونه باشه . این داشبورد روی لوله قطوری به قطر تقریبی 7 سانتیمتر سوار شده که این لوله از از دوطرف به جایی پایین تر از محل اتصال آیینه ها متصل شده . کار اصلی این لوله علاوه بر نگه داشتن داشبورد .. یه نقش محافظتی نیز بر عهده دارد و آن جلو گیری از ورود متعلقات داشبورد و مجموعه های پشت آن ( مانند موتور و .. ) به درون کابین در حین تصادف های شدید از جلو می باشد. ظاهرا بعد از مدتی در اثر تکان های خودرو در ناهمواری ها یک حالت خلاصی و لقی در محل اتصال داشبورد با این لوله به وجود می آد که عامل اصلی سر و صدای داشبورد هست . دوستانی که پیشنهاد نمودند که لاستیک و یا ابر اسفنجی در بین فضای خالی بین شیشه جلو و داشبورد قرار بدهند .. اتفاقا با انجام این امر باعث از بین رفتن بیشتر صدا ها شده . چون همین فشاری که با نصب این قطعات به داشبورد وارد می شه باعث می شه که داشبورد دوباره محکم به لوله بچسپد و دیگر آن حالت لقی و خلاصی که عامل سر و صداست از بین برود .. با تشکر .

در تصویر بالا لوله حامل داشبورد کاملا مشخص هست !!
با تشکر از آقا محمد1983 .

نکته دیگه ای که لازم دونستم بگم اینه که داشبورد تندر تا حد بسیار زیادی از قسمت بدنه ( جلوی خودرو ) جدا نگه داشته شده و یه فضای خالی بین بدنه و پشت داشبورد هست. دلیل این گونه طراحی .. جلوگیری از انتقال ارتعاشات بدنه به داشبورد و جلوگیری از ایجاد سر و صداست. تنها نقطه اتکا داشبورد به بدنه فقط از طریق شش بست لاستیکی هست که دو تا از این بست ها در نقطه اتصال ستون های جلو به داشبورد هست .. برای این که متوجه فضای خالی پشت داشبورد بشید کافیست در یه محیط تاریک نور یک چراغ قوه رو از محل جا پای شاگرد یا راننده به طرف بالا بگیرید . خواهید دید که نور.. فضای پشت شیشه جلو را روشن خواهد کرد ! من در کمتر اتومبیلی این نکته رو دیدم . با تشکر ...

hajarash
27 February 2009, 05:54 PM
بحث جالبیه! من از خیلی ها در مورد بی صدایی این ماشین شنیده بودم! همه داشتند ازش تعریف می کردند و من تصمیم گرفته بودم که سمند LX رو بفروشم و از اینا بگیرم تا یه ماشین بی سرو صدا گیرم بیاد! حالا شما میگید اینطوری...... حالا صداش خیلی زیاده؟:icon_ques

مسعود زر
27 February 2009, 07:12 PM
بحث جالبیه! من از خیلی ها در مورد بی صدایی این ماشین شنیده بودم! همه داشتند ازش تعریف می کردند و من تصمیم گرفته بودم که سمند LX رو بفروشم و از اینا بگیرم تا یه ماشین بی سرو صدا گیرم بیاد! حالا شما میگید اینطوری...... حالا صداش خیلی زیاده؟:icon_ques
با سلام خدمت شما دوست عزیز.
بنده برای مدت چند سال هم 405 و هم206 تیپ 2 و هم سمند داشته ام . و تقریبا تا حد زیادی به مشکلات خودرو های فوق الذکر آشنا هستم. منتها در مدت یک سالی که دارم از تندر استفاده می کنم به دلیل همین بی صدایی اتاق تندر ..انتظارم از اتومبیل بالاتر رفته و توقعی بالاتر از سواری صرف از خودرو پیدا کرده ام که همین مساله حساسیتم را بالاتر برده. چیزی که راجع به ماشین های قبلی ام تا این حد نداشته ام. در مورد میزان سر و صدای داشبورد تندر به علت شکل خاص طراحی آن که در پست قبلی ام توضیح دادم .. میزان تولید نویز آن بسیار کمتر از سمند هستش . تازه ممکنه این سر و صداها بعد از 25000 کیلومتر کارکرد شروع شوند که به علت بی صدایی خاص کابین تندر احتمالا خیلی بیشتر از سمند و 405 توجه شما را جلب خواهد کرد . من در 405 بعد از 3000 کیلومتر جیر جیر قطعات بدنه به گوشم می رسید و در سمند بعد از 5000 کیلومتر ماشین واسه ام بندری می زد !! در کل اگه بخواهیم مقایسه ای بین تندر و سمند انجام دهیم در این مورد تندر با اختلاف زیادی وضعیت بهتری داره . با تشکر ....

shahab.aghaei
1 March 2009, 06:30 PM
دوستان بنده خودم این روش رو 100% تضمین می کنم که صدای داشبورد رو کاملا بندازه. این روش روی 4 تا لوگان جواب داده.

بنده به همراه پدرم داخل ماشین نشسته بودیم و در حالی که بنده رانندگی می کردم پدرم جاهای مختلف داشبورد رو فشار میداد تا منبع صدا رو پیدا کنه بعد از چند دقیقه وقتی باز هم صدا رفع نشد پدرم با عصابانیت با کف دست روی داشبورد کوبید و ناگهان صدا کاملا قطع شد:icon_sad:

ما این کار رو با 3 تا ماشین دیگه از همکاران و اقوام انجام دادیم و در همه موارد صدا قطع شد.
برید حالش رو ببرید.

مسعود زر
2 March 2009, 02:35 AM
[quote=shahab.aghaei;672791]دوستان بنده خودم این روش رو 100% تضمین می کنم که صدای داشبورد رو کاملا بندازه. این روش روی 4 تا لوگان جواب داده.

بنده به همراه پدرم داخل ماشین نشسته بودیم و در حالی که بنده رانندگی می کردم پدرم جاهای مختلف داشبورد رو فشار میداد تا منبع صدا رو پیدا کنه بعد از چند دقیقه وقتی باز هم صدا رفع نشد پدرم با عصابانیت با کف دست روی داشبورد کوبید و ناگهان صدا کاملا قطع شد:icon_sad:

ما این کار رو با 3 تا ماشین دیگه از همکاران و اقوام انجام دادیم و در همه موارد صدا قطع شد.
برید حالش رو ببرید.[/qu
فرمایش شما تایید می شه. راستش من خودم هم این کار رو انجام دادم و واقعا سر و صدای داشبورد خوابید . از نظر فنی هم توضیح دادم دلیل ایجاد سر و صدا ها و خوابیدن اونها در اثر چپوندن لاستیک و اسفنج پشت داشبورد چی هست . ایشالله که دوستان مشکلشون اینجوری حل بشه .

rza_bgy
2 March 2009, 09:11 AM
من هم امروز این توسری رو به داشبورد میزنم شاید جیر جیرش قطع شد...:icon_arro

vexer
2 March 2009, 12:47 PM
سلام.
اگه میشه تصویری از محل گذاشتن لاستیک در نقاط داشبورد هم بذارید.

mohammad1983
2 March 2009, 01:25 PM
سلام.
اگه میشه تصویری از محل گذاشتن لاستیک در نقاط داشبورد هم بذارید.
من اونجاهايي رو كه در عكس فلش زدم لاستيك چپوندم.
http://f.imagehost.org/t/0033/dacia_logan_MCV_edelweiss_heuliez_07int.jpg (http://f.imagehost.org/view/0033/dacia_logan_MCV_edelweiss_heuliez_07int)

shahab.aghaei
3 March 2009, 12:07 AM
آقا بیخودی لاستیک و ابر نذارید و دکور داشبوردتون رو بیریخت نکنید
دوای درد داشبورد همون ضربه محکم تو سر داشبورد است!!!
تعداد لوگان های درمان شده به این روش به 7 عدد رسید. بازده کار 100%

arman 321
3 March 2009, 12:44 AM

من با ضربه زدن موافق نیستم چون در اینده نچندان دور صدا ها یی که میداد بیشتر از قبل میشه.

مال من تا الان صدا نداده برای همین توصیه میکنم در مورد داشبورد خشونت به خرج ندهید .

mohammad1983
3 March 2009, 08:04 AM
ضربات رو بر كجاي داشبورد وارد مياريد؟
در ضمن لاستيك يا ابر اصلا ديده نميشه كه بخواهد بي ريخت بشود:icon_razz.در اثر فشار دادن ميره پشت داشبورد!!

yoonesdoost
27 April 2009, 08:44 AM

این جوری ارزون میوفته
ميشه آدرس اين آقا رو بدي

rza_bgy
27 April 2009, 09:02 AM
چقد باز کردن داشبورد رو گرون حساب می کنن!

mohsenfar60
3 May 2009, 04:12 PM
سلام
دوست عزيز ; ماشاالله چقدر به ماشينتون رسيديد !!!!!!!!! خيلي قشنگ شده داخلش ؟ ميشه بگيد چقدر هزينه داشته و اينكه كجا اينكار رو كرديد !؟ ( منظورم تودوزي كرم و كارهاي ديگه داخل ماشينتونه ) ايشاالله كه مباركتون باشه ./

rza_bgy
3 May 2009, 04:24 PM
دوست گرامی Mohsenfar60 ،
اون عکس که دوستمون mohammad1983 (http://phalls.com/member.php?u=19840) تو صفحه قبل گذاشته ، فقط برای راهنمایی هستش و ماشین تو خارجه و فکر میکنم لوگان داچیا باشه.

پيمان52
9 May 2009, 08:45 PM
با سلام
دوستان عزیز کسی میدونه در داشبورد رو چه جوری میشه رگلاژ کرد که باز نمونه ؟
آخه شبها که چراغ روشنه از لای در داشبورد نور بیرون میزنه و در درست چفت نمیشه
ممنون

:bob:
6 August 2009, 09:44 PM
از اساتید کسی با این مشکل کج بودن در داشبورد مواجه بوده؟!برای حلش چه باید کرد؟!

http://tinypic.info/files/rdomculsm170vejogcv3_thumb.jpg (http://tinypic.info/viewer.php?file=rdomculsm170vejogcv3.jpg)

JikSearch
6 August 2009, 10:07 PM

http://tinypic.info/files/rdomculsm170vejogcv3_thumb.jpg (http://tinypic.info/viewer.php?file=rdomculsm170vejogcv3.jpg)

مال من هم همینطور شده اگر فهمیدید به ما هم بگید

9 August 2009, 08:08 AM
مال من هم همینطور شده اگر فهمیدید به ما هم بگید

کسه دیگه ی با این مشکل مواجه نشده؟!

rza_bgy
9 August 2009, 10:12 AM

بله، منم همینطور...رگلاژ میخواد

djehsan
9 August 2009, 08:38 PM
با سلام خدمت شما دوستان
مال من هم همین طوره (ساخت ایران خودرو ) و مال دوستم هم که یه 3 هفته ای است از پارس خودرو گرفته دقیقا به همین صورته .
اگه کسی از دوستان تا حالا ریگلاژ کرده ممنون میشم راهنمای کنه.:icon_excl

9 August 2009, 11:40 PM
بله، منم همینطور...رگلاژ میخواد

یعنی چطوری ؟!

rza_bgy
10 August 2009, 09:23 AM
تو یکی از تاپیک ها کامل توضیح داده شده بود...فکر میکنم تاپیک جامع بود

nevada
10 August 2009, 11:09 AM

دوست عزيز تا جايي كه من اطلاع دارم تمامي لوگانها درب داشبوردشون به اين شكل كج هست .بعضي ها كم و بعضي ها زياد
علت اصلي رو جويا شدم و متوجه شدم كه گويا درب داشبورد به گونهاي هستش كه كج از داخل قالب در مياد و ايراد از كجي قطعه است كه خيلي هم خنده داره و به علت هزينه بر بودنش براي اصلاح قالب فعلاً به اين صورت عرضه ميشه البته با رگلاژ تا حدودي درست ميشه ولي نه كامل

10 August 2009, 05:56 PM
دوست عزيز تا جايي كه من اطلاع دارم تمامي لوگانها درب داشبوردشون به اين شكل كج هست .بعضي ها كم و بعضي ها زياد
علت اصلي رو جويا شدم و متوجه شدم كه گويا درب داشبورد به گونهاي هستش كه كج از داخل قالب در مياد و ايراد از كجي قطعه است كه خيلي هم خنده داره و به علت هزينه بر بودنش براي اصلاح قالب فعلاً به اين صورت عرضه ميشه البته با رگلاژ تا حدودي درست ميشه ولي نه كامل

یعنی واسه همه الان اینطوریه؟!

mohammad1983
10 August 2009, 09:53 PM
مال ما هم زمانی که از کارخونه گرفتیم درب داشبورد افتضاح بود که به مهندسی که اونجا بود گفتیم و ماشین رو بردند توی خط بعد از 10 دقیقه آوردند که خیلی بهتر شد ولی سمت چپ باز هم باز تر هست.نمیدونم چجوری رگلاژش کردند اما نگار قالبش کلا کج هست.

nevada
10 August 2009, 11:50 PM

همونطور كه دوستمون mohammad 1983 هم اشاره كردند بله فعلا تمامي لوگانها همين منوال است البته قراره تو مدل فيس ليفت اصلاح بشه
در صورت ادامه توليد مدل تندر فعلي و هر لحظه كه توليد از تقاضا جلوتر بيافته ( كه با وضعيت فعلي بعيد ميدونم ) كار اصلاح قالب انجام ميشه

sub_zero
11 August 2009, 10:31 PM
سلام دوستان درب داشبورد خودروی من هم کمی کجی و بعضی وقتها چراغ روشن میشه!!یه دوستی تو یکی از فروم ها گفت که جلوی سنسور چراغ یه ابر بچسبونم فکر میکنم بهترین راه حل باشه البته هنوز نچسبوندم ولی فکر می کنم بهترین باشه ... (بجای رگلاژ)

gandolf05
13 August 2009, 07:35 PM
1-آیا میشه صندلی های جلوی تندر رو با مدلهای دیگه مثل 206 sd عوض کرد؟
2-میشه دکور جلو رو چرم انداخت؟
3-کنسول وسط براش چند مدل هست یا همین مدل 30 هزار تومنی هست؟

nevada
14 August 2009, 12:14 AM
1-آیا میشه صندلی های جلوی تندر رو با مدلهای دیگه مثل 206 sd عوض کرد؟
2-میشه دکور جلو رو چرم انداخت؟
3-کنسول وسط براش چند مدل هست یا همین مدل 30 هزار تومنی هست؟

دوست عزيز به نظرتون طرح چنين مسايلي در اين تاپيك با عنوان تاپيك همخواني داره ؟
شما بهتره اين موارد رو در تاپيكهاي مربوطه مطرح كنيد به علاوه پاسخ سئوالاتتون رو هم با خواندن اون تاپيكها مشاهد ميكنيد.قبلاً در مورد آنها بحث شده
با تشكر

gandolf05
14 August 2009, 01:39 PM
دوست عزيز به نظرتون طرح چنين مسايلي در اين تاپيك با عنوان تاپيك همخواني داره ؟
شما بهتره اين موارد رو در تاپيكهاي مربوطه مطرح كنيد به علاوه پاسخ سئوالاتتون رو هم با خواندن اون تاپيكها مشاهد ميكنيد.قبلاً در مورد آنها بحث شده
با تشكر

دوست عزیز من تاپیکی در این موارد ندیدم
گفتم تاپیک نزنم تا الکی حجم بالا نره
دیدم اینجا بیشتر به دکوراسیون داخلی میخوره نوشتم
شما هم اگه سراغ دارید بهتره بود لینک رو میزاشتید
با تشکر

houman90
14 August 2009, 11:28 PM
دوست عزیز من تاپیکی در این موارد ندیدم
گفتم تاپیک نزنم تا الکی حجم بالا نره
دیدم اینجا بیشتر به دکوراسیون داخلی میخوره نوشتم
شما هم اگه سراغ دارید بهتره بود لینک رو میزاشتید
با تشکر

دوست گرامی
برای دیدن مطالب مرتبط با سوالاتتون و همینطور طرح سوال جدید میتونین برای صندلی به اینجا (http://www.phallz.com/showthread.php?t=52990) و برای کنسول وسط و کلاً دیگر وسائل اضافی به اینجا (http://www.phallz.com/showthread.php?t=50579) سر بزنید.
موفق باشید

shahramyou
15 August 2009, 12:21 AM
سلام
خوشبختانه داشبورد من فعلاً هیچ مشکلی نداره و پارس خودروئیه:icon_cool

shakerfar_yahoo
15 August 2009, 04:57 PM
دوستان با تجربه راهنمایی کنید آیا نوع خاصی از واکس برای داشبور وجود داره که مناسب تندر باشه :icon_excl

shakerfar_yahoo
22 August 2009, 12:17 PM
دوستان با تجربه راهنمایی کنید آیا نوع خاصی از واکس برای داشبور وجود داره که مناسب تندر باشه :icon_excl

کسی نیست جواب بده:icon_mad:

djehsan
22 August 2009, 02:14 PM
کسی نیست جواب بده:icon_mad:

با سلام دوست عزيز من از واكس مايع stp استفاده ميكنم و خيلي راضي هستم . چون خاك رو به خودش جذب نميكنه .:icon_excl

مهدي احسان
22 August 2009, 03:21 PM
من اسپری STP رو که واسه لاستیکه و برای داشبورد هم توصیه شده زدم روی قسمت های مشکی سپر و آینه ها .اینقدر خاک و چربی به خودش جذب کرده که الان دست می زنم بعد یکی دو ماه انگار روغن سیاه زدند بهش. ولی داشبورد رو امتحان نکردم.

mohammad1983
22 August 2009, 07:38 PM
زدن واکس به سپر چیزی جز درد سر نداره.قسمت های مشکی رو ماده شوینده تمیز کنید از واکس هم عالی تر میشه.

shakerfar_yahoo
24 August 2009, 11:22 AM
بلاخره من از چی استفاده کنم اسپری stp خوبه یا نه برای داشبورد:icon_twis

djehsan
24 August 2009, 08:21 PM
من اسپری STP رو که واسه لاستیکه و برای داشبورد هم توصیه شده زدم روی قسمت های مشکی سپر و آینه ها .اینقدر خاک و چربی به خودش جذب کرده که الان دست می زنم بعد یکی دو ماه انگار روغن سیاه زدند بهش. ولی داشبورد رو امتحان نکردم.

با سلام خدمت شما
دوست عزیز اون اسپری که شما استفاده کردی به صورت کفه و روش دقت کنی عکس لاستیک رو زده و برای لاستیک فقط استفاده میشه این اسپری که مد نظر من بود و هست به صورت مایه و شیر مانند است ابعادش هم تقریبا یک چهارم اون اسپری لاستیکه و جنس مخزنی هم که ماده توشه از پلاستیکه ولی اون که برا لاستیکه مخزنی فلزی داره . با تشکر:icon_excl

Alireza_5635
25 August 2009, 02:20 AM
دوستان سلام . مشكل من ممكنه به اين تايپيك مربوط نباشه ولي چون بحث اين چند تايپيك آخر مد نظر من بود برا همين پست زدم . عذر خواهي ميكنم . دوستان متاسفانه خودروي بنده از روز اول اون قسمت هاي مشكي سپر ها و آينه ها مانند ساير ال90 ها مشكي و براق نيست و مات و كدر و كمي به سفيد مايل هست . از اين اسپري هاي داشبورد كاسپين استفاده ميكنم . هم كمي گردو غبار رو جذب ميكنه هم با بارندگي اثرش از بين ميره ولي خوب مشكيو براق ميكنه . دوست خوبم محمد جان توصيه كردند كه از اين اسپري هاي اتك مخصوص سطوح پلاستيكي استفاده كنم . از دوستان كسي نظر ديگه اي داره ؟ ضمنا اگر كسي ازين اسپري اتك عكسي داره لطفا آپلود كنه چون هرچي گشتم كسي اطلاعي نداشت . با تشكر

pooyan.tt
25 August 2009, 02:41 AM
ضمنا اگر كسي ازين اسپري اتك عكسي داره لطفا آپلود كنه چون هرچي گشتم كسي اطلاعي نداشت . با تشكر
من هم هر چا گشتم اصلا نمی شناختن، فقط اسپری اتگ چند منظوره داشتن که در بسته بندی سبز بود

nevada
25 August 2009, 08:03 AM
من هم هر چا گشتم اصلا نمی شناختن، فقط اسپری اتگ چند منظوره داشتن که در بسته بندی سبز بود

به این آدرس مراجعه کنید تمامی محصولات اتک رو داره به همراه عکسهاشون و توضیحات هم داده
http://www.attack.ir/cleaner.htm

مهدي احسان
25 August 2009, 10:57 AM
با سلام خدمت شما
دوست عزیز اون اسپری که شما استفاده کردی به صورت کفه و روش دقت کنی عکس لاستیک رو زده و برای لاستیک فقط استفاده میشه این اسپری که مد نظر من بود و هست به صورت مایه و شیر مانند است ابعادش هم تقریبا یک چهارم اون اسپری لاستیکه و جنس مخزنی هم که ماده توشه از پلاستیکه ولی اون که برا لاستیکه مخزنی فلزی داره . با تشکر:icon_excl
نه عکس رودری و داشبورد رو هم زده و برای اون ها هم توصیه شده.
البته من ناراضی نیستم. بالاخره باید هر یک ماهی ماشین رو تمیز کرد. ولی وقتی به قسمت های سیاه سپر و پشت آینه ها می زنی فوق العاده براق و زیبا می شوند و کنتراست خوبی ایجاد می کنند. ولی نم یدونم تاثیرش رو داشبورد چیه. واسه همین هم نزدم

alikhavari
28 August 2009, 12:09 AM
نه عکس رودری و داشبورد رو هم زده و برای اون ها هم توصیه شده.
البته من ناراضی نیستم. بالاخره باید هر یک ماهی ماشین رو تمیز کرد. ولی وقتی به قسمت های سیاه سپر و پشت آینه ها می زنی فوق العاده براق و زیبا می شوند و کنتراست خوبی ایجاد می کنند. ولی نم یدونم تاثیرش رو داشبورد چیه. واسه همین هم نزدم
اشکالی ایجاد نمی کنه اما خیلی چربش میکنه

اونی که دوستمون گفت مثل شیده بسته اش کوچلوئه و من دو تومن خریدم اون خوبه چرب هم نمی کنه

LOGANA
31 August 2009, 02:00 PM
برای نرم تر شدن داشبورد از چه واکسی باید استفاده کرد (واکس روغنی یا از این اسپری ها ):icon_surp

mehdizadeh04
1 September 2009, 10:23 AM
برای نرم تر شدن داشبورد از چه واکسی باید استفاده کرد (واکس روغنی یا از این اسپری ها ):icon_surp

با سلام خدمت شما دوست عزیز
برای نرم کردن داشبورد میتونید از اسپری های مخصوص داشبورد استفاده کنید که به دوام اون هم کمک میکنه!
موفق باشید

shakerfar_yahoo
2 September 2009, 05:31 PM
روی سپر جلو نزدیک مه شکن چند تا خط و خش افتاده و علاوه بر این که مات شده یکم سفید ی هم می زنه راهی برای ترمیم این قسمت سپر وجود داره که لا اقل کم تر تو دید بیاد
با تشکر:icon_excl

mehdizadeh04
2 September 2009, 08:02 PM
روی سپر جلو نزدیک مه شکن چند تا خط و خش افتاده و علاوه بر این که مات شده یکم سفید ی هم می زنه راهی برای ترمیم این قسمت سپر وجود داره که لا اقل کم تر تو دید بیاد
با تشکر:icon_excl

با سلام
برای بنده هم نمیدونم به کجا گرفته که یک خط افتاده نزدیک مه شکن که بنده با پولیش کم رنگ ترش کردم!
ولی اون قسمت چون یک رنگ مخصوص خورده بازم معلومه!
موفق باشید

houman90
4 September 2009, 03:26 PM

البته حتماً در جریان هستین که داشبورد تندر از جنس فوم نیست و با زدن هیچ واکس و روغنی نرم‌تر نخواهد شد؟

shaban306
11 November 2009, 10:48 PM
با سلام خدمت همه عزیزان
آیا چراغ داشبورد تنها زمانی که چراغهای بیرون روشن هستند, روشن میشه؟ چون تو تندر من تا چراغهای بیرون رو روشن نکنی، چراغ داشبورد کار نمی کنه!!

mohammad1983
11 November 2009, 11:22 PM
سلام
بله زمانی که چراغ های کوچک روشن شود ،چراغ داشبرد هم عمل میکنه.

kaveh25
11 November 2009, 11:22 PM
با سلام خدمت همه عزیزان
آیا چراغ داشبورد تنها زمانی که چراغهای بیرون روشن هستند, روشن میشه؟ چون تو تندر من تا چراغهای بیرون رو روشن نکنی، چراغ داشبورد کار نمی کنه!!

درود بر شما
من یکی رو دیدم که وقتی در رو باز می کرد روشن می شد. نمی دونم چه تغییری داده بود . احتمالا کلید فشاری بین در داشبرد اضافه کرده بود

mehdizadeh04
11 November 2009, 11:42 PM
درود بر شما
من یکی رو دیدم که وقتی در رو باز می کرد روشن می شد. نمی دونم چه تغییری داده بود . احتمالا کلید فشاری بین در داشبرد اضافه کرده بود

با سلام خدمت شما دوست عزیز
احتمالا اون مدلی که شما دیدی مدل های ای 1 یا ای 2 بوده که خودشون سیم کشی کردن و مستقیم نصب کردن.
ولی به طور استانداردش اینه که چراغ های پارک باید روشن باشه تا داشبورد هم روشن بشه.
موفق باشید

mamad695
15 March 2010, 11:07 PM
سلام.دوستان حالا که اینجا مسایل مربوط به داشبورد کسی تونسته جا خالی ایربگ تو مدلهای نیمه فول رو پر کنه.

sanam2008
15 March 2010, 11:32 PM
با سلام خدمت همه عزیزان
دوست عزیز باید حتما چراغ را روشن کنی چون اون فرض را براین میگیره که اگر چراغ ها خاموش باشن در روشنایی روز هستید ونیازی به چراغ داشبورد ندارید ولی وقتی چراغ ها روشن باشه اون میدونه که اگر چراغ ها روشن باشن یعنی شب هست وشما نیاز به روشنایی دارید

moje90
15 March 2010, 11:46 PM
دوست عزیز باید حتما چراغ را روشن کنی چون اون فرض را براین میگیره که اگر چراغ ها خاموش باشن در روشنایی روز هستید ونیازی به چراغ داشبورد ندارید ولی وقتی چراغ ها روشن باشه اون میدونه که اگر چراغ ها روشن باشن یعنی شب هست وشما نیاز به روشنایی دارید
با سلام :icon_winkمن تو ماشینه همکار بابام که حدودا 3 ماهی هست گرفته (LP) تا زمانیکه چراغ هاشو روشن نمیکرد چراغ داشبوردش روشن نمیشد اون بنده خدا هم فکر میکرد خرابه :icon_arro

sanam2008
16 March 2010, 10:43 AM
با سلام :icon_winkمن تو ماشینه همکار بابام که حدودا 3 ماهی هست گرفته (LP) تا زمانیکه چراغ هاشو روشن نمیکرد چراغ داشبوردش روشن نمیشد اون بنده خدا هم فکر میکرد خرابه :icon_arro
دوست عزیز اون بنده خدا گناهی نداره مقصر اصلی شرکت های خودروسازی ما هستند مثلا در کشورهای خارجی همه چیز ماشین را در هنگام تحویل به مشتری توضیح میدند ومعرفی میکنند حالا بماند که در همین نمایندگی های ایران خودرو چه اطلاعات غلطی تحویل مشتری میدند مثلا روزی که ماشین را تحویل گرفتم اون یارو کلید قفل کن شیشه های عقب را میگفت هر وقت هوا بارونی یا برفی بود این دکمه را بزن بعد بهش گفتم خوب این چیکار میکنه؟ میگفت نمیدونم

houman90
16 March 2010, 01:39 PM
سلام.دوستان حالا که اینجا مسایل مربوط به داشبورد کسی تونسته جا خالی ایربگ تو مدلهای نیمه فول رو پر کنه.

با سلام
والا میگن یه قطعه‌ای اومده با اینکه میخواد بیاد، نمی‌دونم اما بنظر من اگر هم چنین چیزی وجود نداشته باشه شما میتونی از همین درپوش فابریک ایربگ شاگرد که توی مدل LP بسته میشه استفاده کنی و روی اون قسمت رو بپوشونی. اما کلاً من خودم همیشه گفتم اونهائی که ایربگ شاگرد ندارن حداقل مثل من درگیر و گرفتار پیدا کردن جا برای گذاشتن خرت و پرت‌هایی مثل دستمال کاغذی و کلید و کیف پول و ... نیستن.
موفق باشید

moje90
16 March 2010, 02:22 PM
با سلام دوستان:icon_wink به نظر شما اگه بخوام برای ماشینمون که E1CP هست چراغ داشبورد بزارم چقدر هزینه داره و آیا خودم هم میتونم نصب کنم ؟؟؟ اگه قیمت و وسایلی رو که میخاد ذکر کنید ممنونم میشم :icon_excl

sanam2008
16 March 2010, 02:25 PM
بهترین چیزی که دیدم یک مانیتور 10اینچ هست

مجتبي پاك نژاد
16 March 2010, 02:59 PM
با سلام دوستان:icon_wink به نظر شما اگه بخوام برای ماشینمون که E1CP هست چراغ داشبورد بزارم چقدر هزینه داره و آیا خودم هم میتونم نصب کنم ؟؟؟ اگه قیمت و وسایلی رو که میخاد ذکر کنید ممنونم میشم :icon_excl
سلام من هم ديروز رفتم مركز اپشن ايران خودرو گفت هزينه چراغ داشبورد 22000 است رفتم خودم بخرم بدم برقكا رنصب كنه چراغ ان 5000 وكليد لادري 6000 تازه سوكت ان هم نداشت فعلا من موندم چيكار كنم:icon_mad:

rza_bgy
17 September 2010, 10:06 AM
بدليل استفاده از لاستيك هاي خشك داشبورد بد جوري تو دست اندازها به صدا افتاده...جايي سراغ دارين كه تميز و مطمئن بدون خش انداختن صداگيري انجام بدن؟هزينه هم ذكر كنين لطفا.

afflatus
9 June 2011, 11:30 AM
سلام
مشکل داشبورد من اینه که زبانه قفل درب داشبورد با داخل داشبود خوب درگیر نیست و با کوچک ترین دست انداز و یا ضربه باز میشه دوستان میدونن چطور درست میشه!؟
با تشکر

masoud687
9 June 2011, 01:30 PM
سلام
مشکل داشبورد من اینه که زبانه قفل درب داشبورد با داخل داشبود خوب درگیر نیست و با کوچک ترین دست انداز و یا ضربه باز میشه دوستان میدونن چطور درست میشه!؟
با تشکر
دقیقا من هم همین مشکل رو دارم. اینقدر این اتفاق افتاد تا یه روز زبانه قفل شکست و کلا درب داشبورد دیگه بسته نمیشه. روزهایی که هوا گرمه این اتفاق بسیار بیشتر میفته. اکثر دوستانی که تندر دارن این مشکل رو دارن. اگه کسی راه حلی داره زحمت بکشه بگه

smith123
9 June 2011, 10:19 PM
پس نمایندگی چکارست؟؟؟

houman90
13 June 2011, 11:56 AM
پس نمایندگی چکارست؟؟؟

نمايندگي (به فتح "ن" و "ي" و كسر "د" ) عبارتست از مركز و محلي جهت پوشش عملياتي و با هدف اخذ مبالغي كه در زمان فروش خودرو وضعيت و شرايط روز بازار و قوانين موجود اجازه دريافت آنان را (حداقل علناً) نمي‌داده است، كلاهبردار، شارلاتان. همچنين به فردي كه به بعضي جاها ميرود و مي‌نشيند نيز اطلاق مي‌گردد!!!

alfa65
8 December 2011, 10:57 AM
سلام
از دوستان کسی میدونه از کجا میشه داشبورد تندر ( پوسته داشبورد ) رو تهیه کرد قیمتش رو هم اگه میدونید بگید :icon_wink

arash99ir
10 December 2011, 11:53 AM
با سلام
آکو يه چيزي درست کرده اينم لينکش http://www.acopart.org/Products.aspx?id=27
ب (http://www.acopart.org/Products.aspx?id=27)رای دوستانی که E1 دارند و با قسمت خالی داشبورد مشکل دارند .

Mehrdad_jafari89
31 December 2011, 01:50 PM
دوستان این در داشبورد رو نمیشه کاریش کرد؟مال من سمت چپ در کمی فاصله داره با خود داشبورد و به قولی کامل و محکم نیست و یک کمی فاصله داره!میشه درستش کرد؟

moje90
31 December 2011, 09:47 PM
دوستان این در داشبورد رو نمیشه کاریش کرد؟مال من سمت چپ در کمی فاصله داره با خود داشبورد و به قولی کامل و محکم نیست و یک کمی فاصله داره!میشه درستش کرد؟
سلام بنظرم اگه سر و صدا نداره بیخیالش بشین ولی اگه اذیت میکنه و مدام بهم برخورد داره از این نوار درزگیر ها بزنید بهش تا قشنگ بهم کیپ بشه و صدا تولید نکنه ....البته ماله ما کاملا کیپ هست و فاصله نداره و تا حالا صدایی از این ناحیه نداشتم ...فکر کنم تندرهای ایران خودرو بیشتر با این معزل در گیر هستن :icon_surp

Mehrdad_jafari89
1 January 2012, 11:54 AM
سلام بنظرم اگه سر و صدا نداره بیخیالش بشین ولی اگه اذیت میکنه و مدام بهم برخورد داره از این نوار درزگیر ها بزنید بهش تا قشنگ بهم کیپ بشه و صدا تولید نکنه ....البته ماله ما کاملا کیپ هست و فاصله نداره و تا حالا صدایی از این ناحیه نداشتم ...فکر کنم تندرهای ایران خودرو بیشتر با این معزل در گیر هستن :icon_surp
مرسی از لطفتون...
والا جالبیش اینجاست که صدا نمیده!!! بعد جالبه که مال 5 نفر رو چک کردم که هم از ایران خودرو بود و هم پارس خودرو همه همین اشکال رو داشتن!نمیدونم پیچی چیزی داره برای تنظیم؟!!فکر کنم یک عکس ازش بزارم بهتر هست!شاید اینطوری دوستان بتونن بهتر راهنماییم کنن که چطور این درز رو ببندم!
با سپاس فراوان.

houman90
1 January 2012, 12:33 PM
مرسی از لطفتون...
والا جالبیش اینجاست که صدا نمیده!!! بعد جالبه که مال 5 نفر رو چک کردم که هم از ایران خودرو بود و هم پارس خودرو همه همین اشکال رو داشتن!نمیدونم پیچی چیزی داره برای تنظیم؟!!فکر کنم یک عکس ازش بزارم بهتر هست!شاید اینطوری دوستان بتونن بهتر راهنماییم کنن که چطور این درز رو ببندم!
با سپاس فراوان.

با سلام
با توجه به اينكه درب داشبورد تندر جايي براي رگلاژ نداره و همچنين با در نظر گرفتن اينكه برخي از دوستان از اين شكايت كرده بودن كه درب داشبورد تندرشون اشكالي نداشته ولي بعد از مدتي كه بيش از اندازه لوازم مختلف داخل اون گذاشتن و در رو به زور بستن باعث شد كه در كج بشه و از حالت اصلي در بياد، گمان ميكنم بايد يه جوري با تحت فشار قرار دادنش در رو صاف كنين. يعني يه جورايي در داشبورد رو «تابگيري» كنين.

shaban306
1 January 2012, 01:51 PM

با سلام
با توجه به اينكه درب داشبورد تندر جايي براي رگلاژ نداره و همچنين با در نظر گرفتن اينكه برخي از دوستان از اين شكايت كرده بودن كه درب داشبورد تندرشون اشكالي نداشته ولي بعد از مدتي كه بيش از اندازه لوازم مختلف داخل اون گذاشتن و در رو به زور بستن باعث شد كه در كج بشه و از حالت اصلي در بياد، گمان ميكنم بايد يه جوري با تحت فشار قرار دادنش در رو صاف كنين. يعني يه جورايي در داشبورد رو «تابگيري» كنين.

با سلام
مشکل داشبورد تندر قضیه فراگیری هست، هم برای ایران خودرو و هم پارس خودرو، چون داشبورد رو یک شرکت واحد (مهرکام پارس) تامین میکنه. شانس با شما، آقا رضا، یار بوده که درب داشبورد فاصله نداره.
ظاهرا جناب مهدیزاده موفق به رگلاژ درب داشبورد شده بودند و بنا بود نحوه این کار رو به صورت تصویری در همین فروم آموزش بدهند که منتها به دلیل خروج از جمع تندرسواران امکان دسترسی به ماشین رو ندارند.

lifan
1 January 2012, 03:07 PM
سلام
داشبورد تندر من(ايران خودرويي) هم همين مشكل رو داره از قسمت چپ فاصله داره به طوري كه ميتوني انگشتت رو وارد اون بكني توي سرويس 10000 به نمايندگي اعلام شد ولي هيچ كاري نكردن و به روي خودشون نياوردن

moje90
1 January 2012, 08:28 PM
دوستان فکر کنم شانس ما خوب بود چون درب داشبرد ماله ما راحت کیپ میشه و اصلا درزی نداره :icon_cool

Mehrdad_jafari89
1 January 2012, 08:46 PM
دوستان فکر کنم شانس ما خوب بود چون درب داشبرد ماله ما راحت کیپ میشه و اصلا درزی نداره :icon_cool
باید برید و امروز خرابش کنید که فاصله داشته باشه!یا همه باهم یک مشکل داریم یا هیچ کس نباید داشته باشه!:icon_wink:icon_arro
شوخی کردم دوست گلم...:icon_cool:icon_neut
خوش به حالتون...بابا من هرکی رو دیدم در داشبوردش مشکل داشته!مال شما عجب هست که خوب در اومده!فکر کنم باید اسپانیای یا رومانی باشه...
خوش به حالتون...

moje90
1 January 2012, 08:50 PM
باید برید و امروز خرابش کنید که فاصله داشته باشه!یا همه باهم یک مشکل داریم یا هیچ کس نباید داشته باشه!:icon_wink:icon_arro
شوخی کردم دوست گلم...:icon_cool:icon_neut
خوش به حالتون...بابا من هرکی رو دیدم در داشبوردش مشکل داشته!مال شما عجب هست که خوب در اومده!فکر کنم باید اسپانیای یا رومانی باشه...
خوش به حالتون...
مهرداد جان قابلی نداره اگه مشکلت حل نشد بگو تا ماله ماشینه خودمون رو برات باز کنم و با هم عوض کنیم درب داشبرد رو :icon_arro فکر کنم اگه توی تولید و مونتاژ دقت کنن مشکلات اینجوری برای کسی پیش نمیاد ...خیلی روش حساس نباش درست میشه

MEHRDAD_Ilat
24 March 2012, 05:23 PM
با سلام؛
فقط بگم كه من از سال دوم (88) با مشكل صداي داشبر هنگام عبور از دست اندازها مواجه بودم و اگه دستم رو بين دو دريچه كولر وسط ميگذاشتم و رو به جلو فشار ميدادم داشبرد كمي رو به جلو حركت ميكرد و صداي برخورد پلاستيك به پلاستيك ميداد كه ماه گذشته در يك عمليات نه چندان پيچيده داشبورد را كاملاً باز كرده و چيز عجيبي ديدم:
داشبرد در سه نقطه با قسمت بدنه (زير شيشه ) در تماس است (سه برآمدگي يا جاي خار) كه برروي اونها تنها يك لايه نوار چسب نازك كه يكطرفش حالت پارچه‌اي بود قرار داشت و معلوم بود كه قسمت پارچه‎‌اي له شده است و از بين رفته كه من هم چسب دوطرفه مشكي زدم و داشبرد را بستم و نتيجه اينكه ديگه بجز صداي كمكها هيچ صدايي از داشبر نمي‌آيد؟؟؟!!!
نكته:
باز كردن داشبرد راحت است ولي هنگام باز كردن فرمان خيلي خيلي حواستان به سيم فنري ايربگ باشد(دقيقاً مثل فنر توي مترهاي اندازه‌گيري و كارش هم اين است كه در هنگامي كه شما فرمان را دو دور و نيم به چپ و دو دور و نيم به راست ميچرخانيد اين سيم فنري نمي گذارد اتصال ايربگ صدمه ببيند) من كه فرمان رو همينطوري كشيدم كه باعث شد اين سيم فنري بهم بريزد ولي بعد با كمي فكر و نتيجه گيري تونستم ببندمش) كه براي جلوگيري از اين كار ميبايست فرمان را خيلي آرام بيرون آورد.

خلاصه نيم ساعته ميشه داشبرد را باز كرد و نيم ساعته هم بست اونهم يك نفره!!!

smith123
24 March 2012, 10:55 PM
با تشکر از نوشتتون. میشه بگید چه جوری کل داشبورد رو از جا درآوردید؟ راه دیگه ای غیر از درآوردنش برای حذف اون صداها نیست مثلا از فضای بین شیشه و داشبورد استفاده کرد؟
مرسی

mahansaman
25 March 2012, 12:41 AM
اقا یکی به ما دقیق بگه، ماشین من گوشه داشبرد سمت راننده، یه کمی فاصله داره با درب ماشین، ولی سمت راست کاملا کیپه، ماشین ای دو فول پارس خودروییه، مال کسی اینطوری هست، قبلا هم پرسیدم گفتم جا میره، یا اینگه به خاطر نصب دزدگیره، ولی من هر چی دقت کردم ربطی بینشون ندیدم، انگاری که اصلا قالبش اینطوریه، مال کسی دیگه هم اینطوری هست؟

hamednike
24 May 2012, 12:25 AM
دوستان من یه تندر ای2 پارس خودرویی دارم که 3000 تا کار کرده .جدیدا از سمت شاگرد تقریبا زیر شیشه یه صدایی میاد که انگار یه فلزی به داشبورد برخورد می کنه.:icon_eek:
نکنه این همون صدای شایع در تندر هستش که با لاستیک موجگیر پیکان برطرف میشه؟؟:icon_ques
یعنی به این زودی داشبورد به صدا افتاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_surp

moje90
25 May 2012, 12:36 AM
دوستان من یه تندر ای2 پارس خودرویی دارم که 3000 تا کار کرده .جدیدا از سمت شاگرد تقریبا زیر شیشه یه صدایی میاد که انگار یه فلزی به داشبورد برخورد می کنه.:icon_eek:
نکنه این همون صدای شایع در تندر هستش که با لاستیک موجگیر پیکان برطرف میشه؟؟:icon_ques
یعنی به این زودی داشبورد به صدا افتاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_surp
سلام ...معمولا داشبرد ال90 زود صداش در میاد چون سیستم فنر بندی کمی خشک هست موقع عبور از دست اندازها داشبرد حالت لرزه و یا صداهای عجیب میده ..این مورد رو تو 12-13تا از تندرها دیدم و به یقین میتونم بگم همشون داشبردشون یه صدایی میداد ...ماله خودمون هم که خیلی وقته اینجوری هست ...حالا شما درزهای داشبرد رو با ابر یا اسفنج بگیر ببین صدا برطرف میشه یا نه

hamednike
25 May 2012, 01:39 AM
دوستان راهی نداره که بتونم فنر بندی تندر رو نرم تر کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_arro