PDA

View Full Version : مشكلات سيستم خنك كننده 206

babaxan7
27 December 2007, 09:59 PM
سلام ، امروز تويه سر بالائي نسبتاً ملايم ، ماشين حدود 110 تا سرعت داست (البته اينم بگم كه داشتم يه پيچ رو رد ميكردم) يه دفعه صداي دو تا بوق (شبيه بوقي كه موقع باز شدن درها شنيده ميشه) اومد و فوري هم قطع شد .
نظر خاصي در اين مورد نداريد ؟
دوستا بازم خواهش ميكنم اونائي كه حرفه اي هستن ، بگن كه ما تازه كارها بايد به چه چيزهاي ماشين (مخصوصاً وقتي ميخواهيم تو جاده رانندگي كنيم) توجه داشته باشيم؟ اگه ممكن باشه هركي به نظرش نكته كليدي كه يه روزي كشفش كرده اومد ، بگه.

امروز دوباره در همون مكان قبلي (200-300 متر اينور و اونور) همون اتفاق تكرار شده ، دفعه قبل چون خانومم رانندگي ميكرد متوجه اتفاقات پانل نشدم ولي اين دفعه ديدم كه چي شده : دماي آّب موتور خيلي ميره بالا ، يعني به محدوده قرمز ميرسه .... ولي جالب اينجاست كه عقربه خيلي به سرعت بالا رفت و وقتي پامو از رو گاز برداشتم در عرض 5-6 ثانيه دوباره به سرعت اومد رو 100 واستاد . اينم بگم كه دما بطور معمول تو سربالائي ها رو 100 مي‌ايسته !!!!!!!!!!
دوستا اگه راهنمائي كنن كه ماشين چه مرگشه ممنون ميشم . (اينم بگم كه منطقه ما كوهستانيه و خيلي سرد . حالا اگه هوا گرم بود چي ميشد ؟ )

simbaleo
28 December 2007, 04:32 AM
دوتا دلیل به ذهن من میرسه:
اولی اینه که رادیاتور هوا گرفته که محتمل تره، باید قبل از اینکه خسارتی بزنه برای هوا گیری به نمایندگی مراجعه کنید.

دوم اینکه فشنگی آب رادیاتور در حال مرخص شدنه ولی اگر فشنگی باشه در هر حالتی این اتفاق میافته و کاری به سر بالایی نداره.

کلا توی این سرما دمای موتور من که تو سرعت بالای 40 50 تا به 80 هم نمیرسه چه تو سربالایی چه جای دیگه، 100 تو حرکت یکم واسه این فصل غیر عادیه. حتی در توقف هم کاملا به 100 نمیرسه نهایتا 98 میشه، اما تابستون در توقف گاهی به 100 هم میرسه.

راستی اینم بگم: ممکنه از ترموستات هم باشه.

n@vid
28 December 2007, 10:36 AM
امروز دوباره در همون مكان قبلي (200-300 متر اينور و اونور) همون اتفاق تكرار شده ، دفعه قبل چون خانومم رانندگي ميكرد متوجه اتفاقات پانل نشدم ولي اين دفعه ديدم كه چي شده : دماي آّب موتور خيلي ميره بالا ، يعني به محدوده قرمز ميرسه .... ولي جالب اينجاست كه عقربه خيلي به سرعت بالا رفت و وقتي پامو از رو گاز برداشتم در عرض 5-6 ثانيه دوباره به سرعت اومد رو 100 واستاد . اينم بگم كه دما بطور معمول تو سربالائي ها رو 100 مي‌ايسته !!!!!!!!!!
دوستا اگه راهنمائي كنن كه ماشين چه مرگشه ممنون ميشم . (اينم بگم كه منطقه ما كوهستانيه و خيلي سرد . حالا اگه هوا گرم بود چي ميشد ؟ )
چند ماه قبل بعد از تعویض ترموستات فابریک مشکل مشابهی یرای من پیش آمد.دفعه دوم خودم از فروشگاه ایساکو ترموستات اوریجینال خریدم و دادم عوض کردن(امان از دست بعضی تعمیرکارها) مشکل ماشین حل شد و دیگه درجه آب تحت هیچ شرایطی بالای 100 نمیره.قیمت ترموستات هم 10000 تومان بود.

fahim2
8 January 2008, 11:03 AM
دوستا اگه راهنمائي كنن كه ماشين چه مرگشه ممنون ميشم . (اينم بگم كه منطقه ما كوهستانيه و خيلي سرد . حالا اگه هوا گرم بود چي ميشد ؟ ) __________________

اين مشكل مريوط به فشنگي آب هست چون خودم اين مشكل را داشتم از لحاظ فني هم تو اون مقطعي كه آمپر ميره بالا هيچ مشكلي براي موتور ماشين پيش نمياد چون فشنگي خراب هست و در يك لحظه پيغام خطا ميفرسته وربطي به دماي آب نداره .

Vivi
22 March 2008, 11:41 PM
سلام.
من از ماشین زیاد نمیدونم .
امروز رفتم آب رادیات ماشینو نگاه کنم دیدم رنگشون قهوه ایی شده و در اون انگار کپک زده.
206 تیپ 2 و 50000 تا کار کرده.
آخرین باری که آب را نگاه کردم 1.5 ماه پیش بود.
لطفا راهنمایی کنید .

اینجانب
27 March 2008, 04:09 PM
با دما و فشار بالا و با توجه به وجود ضد یخ در مایع خنک کننده چیزی نمیتونه توش رشد کنه. رنگ آب هم احتمالا مربوط به رسوبات هست و بهتره از مخلوط 50% ضد یخ و آب مقطر بعنوان مایع خنک کننده استفاده بشه. در کل اگر ماشین گرم نمیکنه و آب هم کم نمیکنه بهتره بهش دست نزنید.

farshad_sharif
27 April 2008, 08:09 PM
سلام به همه دوستان
با آغاز فصل گرما احتمالا دیگه کولر ماشینا هم یواش یواش روشن میشه! حالا چرا این موضوع رو عنوان کردم؟
یه مشکل عجیب و تا حدی جالب برای ماشین من پیش اومده.
وقتی که کولر رو روشن میکنم جدا از اینکه خیلی سرد نمیکنه و دمای موتور در حرکت تقریبا به 110 می رسه و فن با دور بالا کار میکنه، وقتی هم که کولر رو خاموش میکنم دیگه فن قطع نمیشه! حتی دمای موتور به 80 میرسه اما فن قطع نمیکنه و با دور پایین به حرکت خودش ادامه میده. بعد از 2 3 ساعت که ماشین خنک میشه حالت عادی پیدا میکنه.
حالا دو تا سوال. اینکه دمای موتور هنگام کولر تا اون حد میره بالا طبیعیه یا خیر.
و سوال دوم ایراد اینکه فن خاموش نمیشه چی میتونه باشه؟ اصلا ایراده یا کلا سیستم این ماشین اینطوریه

ممنون و متشکر

fahim2
27 April 2008, 09:56 PM

اين دما طبيعي نيست احتمالا سيتم خنك كننده احتياج به هواگيري داره

و سوال دوم ایراد اینکه فن خاموش نمیشه چی میتونه باشه؟ اصلا ایراده یا کلا سیستم این ماشین اینطوریه

احتمالا ايراد از رله فن باشه كه قطع نميكنه و همچنان فن ماشين روشن ميمونه

good_rally
29 April 2008, 12:05 PM
سلام به همه دوستان
با آغاز فصل گرما احتمالا دیگه کولر ماشینا هم یواش یواش روشن میشه! حالا چرا این موضوع رو عنوان کردم؟
یه مشکل عجیب و تا حدی جالب برای ماشین من پیش اومده.
وقتی که کولر رو روشن میکنم جدا از اینکه خیلی سرد نمیکنه و دمای موتور در حرکت تقریبا به 110 می رسه و فن با دور بالا کار میکنه، وقتی هم که کولر رو خاموش میکنم دیگه فن قطع نمیشه! حتی دمای موتور به 80 میرسه اما فن قطع نمیکنه و با دور پایین به حرکت خودش ادامه میده. بعد از 2 3 ساعت که ماشین خنک میشه حالت عادی پیدا میکنه.

ممنون و متشکر
در مورد اين كه كولر زياد خنك نميكنه احتمال داره كه گاز كولرتون تموم شده باشه يا ميزانش كم شده باشه .
ببينيد فن 206 3مرحله داره مرحله اولش در دماي 91 درجه مرحله دومش در دماي 100 درجه ومرحله آخرش در دماي 110 درجه شروع به كار ميكنه وقتي كه دماي موتور به 110 برسه مرحله سوم فن با تمام سرعت به مدت 6دقيقه روشن ميشود اگر دماي موتور باز هم پايين بيايد ولي اون مرحله از فن به مدت 6 دقيقه كار خودش را ادامه ميدهد.
اگر فن خودروي شما به اين صورت عمل ميكنه كه كاملا درسته وهيچ ايرادي در عمل كرد سيستم خنك كننده وجود ندارد.
ولي اگر فن شما در دماي 110 درجه وقتي كه فعال شد و بيشتر از 6دقيقه كاركرد اگر دماي موتر زير 90 يا 89 درجه بود وفن هنوز داشت كار ميكرد خوب احتمال داره كه يكي از فشنگي ها عمل قطع كردن رو انجام نميده.
لطفا همون جور كه خدمدتون عرض كردم خودرو را چك كنيد اگر فن پس از روشن شدن باز هم در دماي زير 90 يا 89 به كار خودش ادامه ميداد پس بايد براي تعويض فشنگي ها اقدام كنيد.

aas561
7 June 2008, 03:08 PM
سلام.من یه206 sd اتوماتیک دارم آمپر آبش تقریبا همیشه بالاست(100) نمایندگی هم جواب درستی نداد گفتن مشکلی نیست لطفا راهنمایی بفرمایید.

simbaleo
7 June 2008, 05:26 PM
سلام ، اگر از 100 بالاتر نمیره هیچ مشکلی نداره، آمپر اینا همیشه مابین 93 تا 99 بازی میکنه.

n@vid
13 June 2008, 10:24 AM
سلام
آيا ترموستاتي كه روي دماي 90-91 عمل كند تو بازار موجوده؟ من پارسال دو تا عوض كردم و بهترين نوع اوريجينال موجود در بازار رو خريدم ولي اشكالش اينه كه رو دماي 98 درجه عمل ميكنه و در نتيجه هنگام استفاده از كولر در سربالايي ها( فقط سربالايي) دماي موتور به بالاتر از 100 و حتي تا نزديك 110 درجه ميرسه كه اصلاً خوشايند نيست.
با تشكر از همه دوستان

soheilm
25 June 2008, 12:58 PM
آب رادیاتور را چطوری باید کنترل کرد؟ و در چه اندازه باید آب داشته باشه؟؟؟؟؟

ATOS
26 June 2008, 10:31 PM
به نظر عزیزان بهترین مارک ضدیخ چیه؟:icon_evil
مارک ایساکو هر 1 لیتری 3 تومن:icon_surpولی مطمئن نیستم بهترین باشه:icon_razz

m_eslam
30 June 2008, 02:55 PM
آب رادیاتور را چطوری باید کنترل کرد؟ و در چه اندازه باید آب داشته باشه؟؟؟؟؟

كافيه در مخزن اب كه بغل كمك سمت شاگرد (از بالا) هست رو در هنگام خاموش بودن خودرو باز و داخلش رو نگاه كني. روي بدنه گمونم Max. و Min. قيد شده ، كافيه حد اونها رو رعايت كني.
ضمنا" 206 اگر سالم باشه ، اصلا" آب كم نميكنه. ماشين من از سال 80 تا حالا كه آب كم نكرده! البته اين مدل بالاهارو كه به زيور صنعت خودرو سازان ايراني مزين شدن رو نميدونم.

po2ya
30 June 2008, 07:44 PM
به نظر عزیزان بهترین مارک ضدیخ چیه؟:icon_evil
مارک ایساکو هر 1 لیتری 3 تومن:icon_surpولی مطمئن نیستم بهترین باشه:icon_razz

توتال به نظر من خیلی خووبه !
قیمتش هم نمیدوونم ولی فکر کنم لیتری 7 8 تومن بوود !

سلام
آيا ترموستاتي كه روي دماي 90-91 عمل كند تو بازار موجوده؟ من پارسال دو تا عوض كردم و بهترين نوع اوريجينال موجود در بازار رو خريدم ولي اشكالش اينه كه رو دماي 98 درجه عمل ميكنه و در نتيجه هنگام استفاده از كولر در سربالايي ها( فقط سربالايي) دماي موتور به بالاتر از 100 و حتي تا نزديك 110 درجه ميرسه كه اصلاً خوشايند نيست.
با تشكر از همه دوستان

شما اگه با تعویض ترموستات همچنان دمای ماشین میره بالا فکر کنم باید سنسور دور تند فن ماشین رو عوض کنید !
یه سنسور سبز رنگ هست تقریبا جاش زیر دریچه گاز و پشت ترموستات هست !
من در بد ترین شرایط با کولر روشن و دور موترو شدیدا بالا به زور دمای ماشین به 95 میرسه و تقریبا 3 هفته هست که این سنسور و ترموستات رو تعویض کردم !
:icon_cool

mohammad_138611
30 June 2008, 08:24 PM
سلام
درصورتی که ماشین بدون آب(شکسته شدن رادیاتور) حداکثر 1 یا 2 دقیقه روشن باشه چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
چجوری مشخص میشه؟

simbaleo
1 July 2008, 02:53 AM
یکی دو دقیقه زیاد کار خاصی فکر نکنم بکنه، بستگی داره موتور تو چه وضع کاری ای باشه یعنی درجا کار کنه یا ماشین تو حرکت باشه، اما اگه بیشتر میموند سوختن واشر، تغییر شکل پیستونها و گریپاژ موتور حتمی بود.

ATOS
1 July 2008, 06:37 PM
سلام
درصورتی که ماشین بدون آب(شکسته شدن رادیاتور) حداکثر 1 یا 2 دقیقه روشن باشه چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
چجوری مشخص میشه؟
اگه واشر سرسیلندر نسوخته جای هیچ نگرانی نیست:icon_cool

mohammad_138611
10 July 2008, 08:11 PM
سلام
برای هواگیری رادیاتور فقط یک پیچ هواگیری رو پیدا کردم محل دقیق پیچ دوم کجاست؟ (اگه امکانش هست عکس بزارید)
فن فقط با دور بالا کار میکنه باید تعویض بشه یا درست شدنیه( به دلیل گیر کردن به کاپوت در تصادف)
payman1975
16 July 2008, 12:38 AM
سلام
ماه پیش یه 206 تیپ 2 83 خریدم، امروز آمپر آبش یهو زد بالا و بوقش در اومد. زدم بغل دیدم شلنگ آب از رادیهتور به موتور ترک خورده. خلاصه با جرثقیل بردم عوض کردم، مکانیک گفت فکر نمیکنم واشر سوزونده باشه ولی چک کن اگه مشکل داشت بیار. شلنگش باد کرده بود.از اولش هم موتور هم معمولا بدون گاز روشن نمیشه اولش هم بد کار میکنه، حدود 1 دقیقه. بعد از عوض کردن شلنگ آمپر بالاتر از 95 نمیره ولی 3 ،4 بار دور موتور تو خلاص رفت رو 1500 و برگشت پایین. محبت کنید تجربیات خودتون رو در اختیار من هم بگذارید.
ممنون
پیمان

ATOS
16 July 2008, 02:03 AM
سلام
ماه پیش یه 206 تیپ 2 83 خریدم، امروز آمپر آبش یهو زد بالا و بوقش در اومد. زدم بغل دیدم شلنگ آب از رادیهتور به موتور ترک خورده. خلاصه با جرثقیل بردم عوض کردم، مکانیک گفت فکر نمیکنم واشر سوزونده باشه ولی چک کن اگه مشکل داشت بیار. شلنگش باد کرده بود.از اولش هم موتور هم معمولا بدون گاز روشن نمیشه اولش هم بد کار میکنه، حدود 1 دقیقه. بعد از عوض کردن شلنگ آمپر بالاتر از 95 نمیره ولی 3 ،4 بار دور موتور تو خلاص رفت رو 1500 و برگشت پایین. محبت کنید تجربیات خودتون رو در اختیار من هم بگذارید.
ممنون
پیمان
ماشینتون چند هزار کار کرده؟:icon_evil

payman1975
18 July 2008, 05:30 PM
ماشینتون چند هزار کار کرده؟:icon_evil
72000 تا

shahramcat
18 July 2008, 10:56 PM
سلام
ممنون
پیمان

احتمال زیاد فشنگی رادیاتور باید عوض بشه ....

payman1975
20 July 2008, 01:28 AM
احتمال زیاد فشنگی رادیاتور باید عوض بشه ....

آقا ممنون، بردم سر شمعها رو چک کرد فشار سیلندر یا پیستون -نمیدونم- رو هم چک کرد گفت مشکل نداره. گفت یارو صبر نکرده ترموستات باز کنه آبشو تکمیل پر کنه. بهرحال از اینکه محبت کردی بسیار ممنونم.
پیمان

shahramcat
11 October 2008, 04:32 AM
سلام

من تیپ 5 مدل 82 دارم . چند وقت پیش پروانه ماشین صدا میکرد بردم پیش تعمیرگاه خودم دید گفت مشکلی نداره ! بازش کرد دوباره بست گفت فعلا کار میکنه اما هنوز هم یک مقدار صدا میده مثلا ماشین که گرم هست خاموش میکنی قشنگ صدای فنش میاد که زیاد هم معمولی نیست !

میخاستم نظرتون رو بدونم که پروانه ماشین تا موقعی که کاملا از کار نیوفته مشکل جدی لیجاد میکنه یا نه ؟

good_rally
1 November 2008, 09:38 PM
سلام
قبلا مشكلات سيستم سوخت رساني و موتور وخنك كننده 206 در يك تاپيك جامع مطرح ميشد.

ولي الان اون تاپيك به چند بخش تبديل شده است.
وشما ميتونيد مشكلات مربوط به سيستم خنك كننده 206 رو دراين تاپيك مطرح فرماييد.

reza_118
8 November 2008, 10:24 PM
ماشین من تیپ 5 مدل 84 با رانندگی معمولی در دمای حدود 20 دمای آب زیر 80 هست مشکلی نداره؟!!

ghiaci
9 November 2008, 12:29 AM
ماشین من تیپ 5 مدل 84 با رانندگی معمولی در دمای حدود 20 دمای آب زیر 80 هست مشکلی نداره؟!!

ترموستات تيپ 5 74 درجه است بنابراين كمتر ميشه اب به بالاي 90 درجه برسه

reza_118
9 November 2008, 12:40 AM
ولی من شنیدم 89 هست ترموستات تیپ 5

good_rally
9 November 2008, 01:03 AM
فكر نكنم 74 باشه .
اين درجه براي باز شدن ترموستات اصلا فكر نكنم مناسب باشه.

ترموستات 206 89 درجه است و 3مرحله كاري فن هم داره كه مرحله اخرش در دماي 110 به مدت 6 دقيقه با حداكثر سرعت شروع به چرخيدن ميكند.

simbaleo
9 November 2008, 01:05 AM
فكر نكنم 74 باشه .
اين درجه براي باز شدن ترموستات اصلا فكر نكنم مناسب باشه.

ترموستات 206 89 درجه است و 3مرحله كاري فن هم داره كه مرحله اخرش به مدت 6 دقيقه با حداكثر سرعت شروع به چرخيدن ميكند.

دقیقا، 89 درجه است. ماشین من فکر کنم الان ترموستاتش رو باز قفل کرده باشه، چون تو حرکت میاد روی 65! و این خیلی بده.

reza_118
9 November 2008, 01:48 AM

حالا بالاخره این مشکلی نداره با توجه به اینکه می گن 206 در دمای 87 به بالا بهتر کار می کنه!!

babak46
10 December 2008, 10:00 AM
سلام
2تا مشکل دارم اگه ممکنه منو راهنمائی کنید:
1- در موقع استفاده از کولر وقتی فن روی 2 است کمپرسور سریع off و on میکنه ولی وقتی فنو روی 3 میزارم دیگه مشکلی نداره آیا علتش چیست کولر ایراد داره ؟
2- چند روزه پیش اتفاقی آب ماشینو چک کردم دیدم یه چیزائی شبیه کپک توی مخزن وجود داره تا اونجائی که تونستم یه مقدارشون رو خارج کردم آیا وجود این چیزا توی مخزن آب طبیعیه یا ایرادی وجود داره؟

hadi20
10 December 2008, 02:24 PM
آب رادیاتور 206 ها را باید بگذاری ماشین خنک بشود سپس در مخزن ثانویه آنرا باز کنی (اگر گرم باشد رادیاتور ماشین هوا می کشه که آن وقت آمپر ماشین بالا می ره و باید ببری هوا گیری کنی ) که در روی مخزن خطوطی بعنوان حد بالا و پایین وجود دارد. خود رادیاتور اگر نیاز به آب داشته باشه از مخزن ثانویه می کشه.(اگر ماشینت آب کم می کنه باید مورد بازدید قرار بگیره)
:icon_coolهمواره از مایع خنک کننده معتبر استفاده کن.

reza_118
10 December 2008, 04:38 PM
امروز رفتم ترموستات ماشین را عوض کردم تیپ 5 مدل 84 ترموستات با روپوش پلاستیکی فرانسوی 89 درجه (مخصوص تیپ 5) با علامت ایساکو 10000 تومن جالب هست مصرف نزدیک 5/0-4/0 لیتر در 100 کیلومتر کمتر شده (با توجه به lcd type B و سرعت ثابت در حالت خلاصی و مقایسه با ترموستات سالم و خراب ) قبلاً درجه ماشین به زور به بالای 70 می آمد و اکثراً 60 بود این مورد را وقتی مطمئن شدم که ایراد داره زمانی که تیپ 5 من با v8 نو با هم روشن کردیم (هر دو سرد بود) دمای بیرون 3 درجه بود پس از طی حدود2-1 کیلومتر دمای v8 برابر 90 بود ولی تیپ 5 من 60 هم زورکی بود بخاری هم که دیگه معلومه. با تعویض ترموستات همه چیز درست شده البته قبل از بستن ترموستات جدید حوضینگ ترموستات را با سمباده نرم تمیز کنید تا نشتی آب نداشته باشید.

mohammad_138611
10 December 2008, 08:23 PM
[quote=reza_118;623456]امروز رفتم ترموستات ماشین را عوض کردم تیپ 5 مدل 84 ترموستات با روپوش پلاستیکی فرانسوی 89 درجه (مخصوص تیپ 5) quote]
این عدد 89 کجای نوشته شده؟
روی ترموستات تعویض شده ماشین من زده 91

reza_118
10 December 2008, 10:10 PM
دقیقاً در قسمت انتهای ترموستات که حالت فشنگی داره عدد 89 نوشته شده

pedramslhr
21 June 2010, 01:00 PM
حدود یک هفته هست که ماشین ما هم مشکل پیدا کرده. اونم اینکه اگر کولر خاموش یاشه توی جاده حدود ۹۰ هست و توی ترافیک حداکثر تا نزدیک ۱۰۰ میره و دوباره چند درجه میاد پایین و این روند تکرار میشه که فکر میکنم طبیعی هست. ولی اگر کولر روشن باشه حالا چه شهر چه جاده دما حدود ۹۸ تا ۱۰۰ ثابت میمونه. در حالی که فن رو دور کند کار میکنه. و حتی اگر دمای ماشین پایین هم باشه با روشن شدن کولر فن روشن میشه. که قبل از این هم همین طور بود و مشکلی نبود و حتی با کولر روشن دما پایین تر هم بود. هواگیری هم انجام شد فرقی نکرد.
لطفا نظر بدید. ممنون!

pedramslhr
21 June 2010, 07:41 PM
الان رفتیم تعمیرگاه. پیچای بالای رادیاتور رو باز کرد گفت برو کارواش بده سطح سمت فن رو با احتیاط بشرون. تمیز شد ولی بازم تاثیری نکرد. یه فیش سبز رنگ نزدیک ترموستات رو درآورد(آمپر چسبید بالا و چراغ stop روشن شد) و سرعت فن خیلی زیاد شد. گفت موقع روشن کردن کولر باید اینطوری کار کنه. احتمالا یه رله خرابه. قرار شد فردا ببرم ببینم چطور میشه.

pedramslhr
23 June 2010, 10:12 PM
گفتن جعبه فیوز کنار باطری (که اسمش یادم نیست) و رله چک شده ومشکلی نیست. شاید مشکل کامپیوتری یا سیم کشی باشه. چند روز دیگه میبریم یه جا نشون میدیم.

arman486
25 June 2010, 07:53 PM
سلام
ماشين من دقيقاً همينه
وقتي كولر روشن نيست آمپر به 98 كه ميرسه فن دور تند راه ميوفته و يا مياد پايين يا همونجا واي ميسته و مشكلي نداره
اما وقتي كولر ميگيري يكم كه راه ميري و مخصوصاً يه نمه شيب دار باشه يا پشت ترافيك باشي آمپر ميره بالاي 100 و اگر خاموش نكنم ميره تا آخر ميچسبه من تا 105 رفته ترسيدم و كولر رو خاموش كردم
رله ها رو بازكرديم ديديم سولفاته سبز رنگ شده جفتش هر تا 2 رو عوض كردم هر كدوم 4500 تومان خريدم داخل سوكتشم اسپري زدم كه سولفاته هاش خورده بشه رله ها رو جل زديم باز درست نشد
مشكل از چي ميتونه باشه

emitter56
1 July 2010, 03:04 PM
با سلام خدمت دوستان
ماشين من v8 .دو سوال دارم:
1- روي نشانگر دماي موتور فقط دو عدد 70 و 90 است. ولي دوستان از دماهاي مختلفي مثل 100و 110و ...صحبت مي كنند.چطور اين دماها را از روي نمايشگر مي خوانيد؟
2-تو تابستون دماي موتور من از 90 بالاتر ميره خصوصا موقع كولر گرفتن. ولي مشكل اصلي اونجاست وقتي ماشين خاموش ميشه دما تا نزديك محدوده قرمز ميره و مدت زيادي ميمونه! اين خطر نداره؟چون سيستم خنك كننده با خاموش شدن ماشين كار نمي كنه!

mehdi.sh
1 July 2010, 06:50 PM
من فکر میکنم دوستان در خوندن آمپر آب206 اشتباه می کنن ، محدوده قرمز درجه 100 رو نشون میده دیگه بالاتر از اون آب بخار میشه ... بنابراین مابین 90 و 100 با دو حط سفید ویک خط قرمز تقسیم شده که فکر میکنم خط سفید اول بعداز 90 ، 92.5 وخط بعدی 95 و خط قرمز 100 رو نشون میده...
درمورد سوال دوستمون که پرسیدن قرارگرفتن درجه آمپر نزدیک 100 بعد ازرانندگی زمان خاموش بودن ماشین (باز بودن سوئچ به تنهایی )ایراد داره باید گفت که کاملا" عادی است ..مهم اینه که بعد از کمی کار کردن ماشین آمپر به حول و حوش 90 برگرده ...

mortezagipsy
1 July 2010, 07:08 PM
من فکر میکنم دوستان در خوندن آمپر آب206 اشتباه می کنن ، محدوده قرمز درجه 100 رو نشون میده دیگه بالاتر از اون آب بخار میشه ... بنابراین مابین 90 و 100 با دو حط سفید ویک خط قرمز تقسیم شده که فکر میکنم خط سفید اول بعداز 90 ، 92.5 وخط بعدی 95 و خط قرمز 100 رو نشون میده...

چون سيستم تحت فشار هست، آب در دماهاي بالاتر از 100 به جوش مياد و مي تونه تا 120 درجه هم بره.

arman486
1 July 2010, 08:01 PM
دوست عزيز چه اشتباهي
از پايين اول 70 هست يك خط خورده كه اون ميشه 80 بعد 90 هست بعد يك خط خورده كه ميشه 100 يك خط ديگه خورده ميشه 110 بعدشم قرمز هست
ماشين من با كولر روشن بيشتر توي ترافيك و جاهايي با سرعت كم آمپر ميره بالاي 100
من نميدونم بايد چكار كنم
با يكي مشورت كردم گفت تمام 206 تيپ 2 همينطوري هست
اونم بخاطر فشار كم گاز كولر هست كه ربطي به خنكي اون نداره فشار گاز كم هست فرمان به اي سي يو داده نميشه كه فن رو ببره روي دور تند
نميدونم اين حرف درسته يا نه

alireza_sos
1 July 2010, 08:23 PM
دوست عزيز چه اشتباهي
از پايين اول 70 هست يك خط خورده كه اون ميشه 80 بعد 90 هست بعد يك خط خورده كه ميشه 100 يك خط ديگه خورده ميشه 110 بعدشم قرمز هست
ماشين من با كولر روشن بيشتر توي ترافيك و جاهايي با سرعت كم آمپر ميره بالاي 100
من نميدونم بايد چكار كنم
با يكي مشورت كردم گفت تمام 206 تيپ 2 همينطوري هست
اونم بخاطر فشار كم گاز كولر هست كه ربطي به خنكي اون نداره فشار گاز كم هست فرمان به اي سي يو داده نميشه كه فن رو ببره روي دور تند
نميدونم اين حرف درسته يا نه
مگه میشه همچین چیزی:icon_razz

آمپر به 90 برسه باید بره رو دوره تند

مشکل شما از فن ها هستش رله یا یه قسمت پلاستیکی مستطیلی شکل که اسمشو نمیدونم یه فیش 12 تایی بهش میخوره ببری برقکار اونو با اسپری برات تمیز میکنه احتمالا مشکل برطرف شه

emitter56
3 July 2010, 05:38 PM
اخيرا پس از يك رانندگي طولاني با كولر ماشين را خاموش كردم چند دقيقه بعد فن خود به خود روشن شد! سويچ را باز كردم ديدم دما خيلي بالا رفته. اين قضيه نشان مي دهد دماي موتور حتي وقتي خاموش است تحت كنترل است.(بر خلاف چيزي كه قبلا فكر مي كردم)

Warrior--
3 July 2010, 05:47 PM
همیشه پس از طی هر مسافتی که فقط باعث شود دما روی 90 ثابت بماند اجازه دهید قبل از توقف کامل و خاموش کردن اتومبیل فن حتما روشن شود تا مایع خنک کننده با دمای پایین تری وارد موتور شود.

با تشکر

pedramslhr
3 July 2010, 07:56 PM
امروز ماشین رو به دو نفر نشون دادیم. جالبه پیش یکی از تعمیرکارا فن رفت رو دور تند. گفت مشکلی نیست ولی تو راه برگشت دما رفت بالا. دوباره برگشتیم که این بار دور فن کولر رو گذاشت روی ۴ که دور تند فن روشن شد و گفت مشکلی نیست. ولی بعدش بازم موقع برگشتن همون مشکل وجود داشت. رفتیم پیش یکی دیگه اون گفت خنک کنندگیش خوب نیست و گازش کمه. برای همین فن نمیره رو دور تند. شاید درست بگه. چند وقت پیش گازش کم شده بود و باد گرم میزد که گاز زدیم و خوب شد. شاید نشتی داره. احتمالا همین چند روزه چک میکنیم.

simbaleo
3 July 2010, 08:46 PM
دوست عزیز مشکل شما فقط و فقط از کم بودن گازه، در این شک نکن.

Innovation
4 July 2010, 01:31 PM
امروز با دوستم رفتیم بیرون که یکهو گفت چرا اینقدر آمپر آب بالا هست ! از خط سفید ششمی کمی بالا تر بود ! فشار که بهش نمی آوردیم می اومد نزدیکای وسط کولر هم روشن بود ولی گاز که می دادم می رفت بالا بردم نمایندگی هواگیری کرد گفت احتمالا مال همینه الان هر چقدرم که بهش فشار بیارم روی ششمی نمیره تقریبا بین وسطی و ششمی وایمسه اومدم خونه موتور رو حسابی گاز داده بودم ماشین رو خاموش کردم 1 دقیقه بعد دوباره روشن کردم که بیارم توی از ششمی بالا تر اومده بود بود تا اومدم عکس بگیرم اومد پایین

http://www.irupload.ir/images/n034mzv7xifmd1gvgv8.jpg
به نظر دوستان طبیعی هست ؟ نمایندگی گفت اگه بازم آمر بالا بود بیار باید مقاومت فن عوض بشه
به نظر دوستان عادیه ؟ دوباره ببرم نمایندگی ؟

arash_2ti
4 July 2010, 02:22 PM
به نظر من كه تا اينجايي كه توعكسه عاديه، اگه بالاتر مي ره شايد هواگيري بخواد يا از فن باشه

kopoly
4 July 2010, 04:06 PM
امروز با دوستم رفتیم بیرون که یکهو گفت چرا اینقدر آمپر آب بالا هست ! از خط سفید ششمی کمی بالا تر بود ! فشار که بهش نمی آوردیم می اومد نزدیکای وسط کولر هم روشن بود ولی گاز که می دادم می رفت بالا بردم نمایندگی هواگیری کرد گفت احتمالا مال همینه الان هر چقدرم که بهش فشار بیارم روی ششمی نمیره تقریبا بین وسطی و ششمی وایمسه اومدم خونه موتور رو حسابی گاز داده بودم ماشین رو خاموش کردم 1 دقیقه بعد دوباره روشن کردم که بیارم توی از ششمی بالا تر اومده بود بود تا اومدم عکس بگیرم اومد پایین

به نظر دوستان طبیعی هست ؟ نمایندگی گفت اگه بازم آمر بالا بود بیار باید مقاومت فن عوض بشه
به نظر دوستان عادیه ؟ دوباره ببرم نمایندگی ؟

سلام عليكم

اگه موقعي كه موتور گرمه ماشين رو خاموش كني و يه كمي بعد دوباره روشنش كني معمولا اين اتفاق ميوفته، حتي ممكنه براي چند ثانيه دور تند فن روشن بشه، ولي اين وسئله چند ثانيه بيشتر طول نمي‌كشه و سريع آمپر آب تا دما واقعي پايين مياد. علتش رو نمي‌دونم ولي تو همه 206‌هايي كه من ديدم همينجور بوده و گفته مي‌شه كه طبيعيه.

زت مزيد

reza_118
4 July 2010, 04:49 PM
سلام عليكم

اگه موقعي كه موتور گرمه ماشين رو خاموش كني و يه كمي بعد دوباره روشنش كني معمولا اين اتفاق ميوفته، حتي ممكنه براي چند ثانيه دور تند فن روشن بشه، ولي اين وسئله چند ثانيه بيشتر طول نمي‌كشه و سريع آمپر آب تا دما واقعي پايين مياد. علتش رو نمي‌دونم ولي تو همه 206‌هايي كه من ديدم همينجور بوده و گفته مي‌شه كه طبيعيه.

زت مزيد
علت این هست که وقتی دما آمپر آب 90 هست در اصل دمای بدنه موتور به جز رادیات که آب در آن جریان دارد بالاتر هست ولی به علت گردش آب همان 90 می ماند حالا شما تصور کن ماشین خاموش در نتیجه چرخش آب حذف میشود دمای قسمت رادیات همان 90 هست ولی بدنه موتور که البته آب تحت فشار در آن هست شروع به افزایش دما کرده و چرخشی هم وجود ندارد که دما را کم کند در نتیجه دما بالا می رود و به محض روشن شدن ماشین چرخش ایجاد شده و مثلاً آب 85 درجه رادیات با آب 110 درجه موتور مخلوط شده و دما از 110 ظرف چند ثانیه به مثلاً 95 میرسه به همین سادگی

Warrior--
4 July 2010, 06:15 PM
در حالت رانندگی به هیــــــــچ وجه دما نباید بیش تر از 90 شود مگر در سربالایی یا زمانی که به موتور فشار می آورید ولی در حالت عادی تحت هیچ شرایطی نباید بیش تر از 90 شود و اگر شد سریع توسط فن بر می گردد روی 90.
پس به این نکته توجه داشته باشید.
زمانی که اتومبیل را خاموش می کنید بعد از 15-10 دقیقه که سویچ را باز می کنید گاه دما تا 115 هم رفته که سریع با روشن شدن موتور پایین می آید و باز هم به حدود 90 می رسد.

با تشکر

Innovation
5 July 2010, 12:15 AM
یعنی الان این ماشین ما اشکل داره ؟ ببرم نمایندگی ؟ گفت کارکرد فن عادیه و خوب کار می کنه در حال در جا از وسط که می ره بالا تر سریع فن روشن میشه موقعی هم که بهش فشار میارم یک کم از وسطی میره بالا تر عین حالت در جا ولی وقتی آروم باهاش میرم می ره بالا تر
نمایندگی گفت اگه بازم بالا رفت باید مقاومت فن عوض بشه قربون این نمایندگی ها هم برم که یک بار آدم می ره توش از زندکگی سیر میشه !

Warrior--
5 July 2010, 12:46 AM
اگر داخل شهر تا 95 هم برود ولی فن روشن شود هیچ مشکلی نیست ولی داخل جاده و سرعت ثابت به هیچ وجه نباید کم تر و یا بیش تر از 90 شود(مگر در سربالایی).
اگر 1.5- سال از کارکرد اتومبیل بگذرد داخل جاده معمولا دما روی 89-87 می آید به دلیل ضعیف شدن ترموستات ولی الان که اتومبیل نو است اصلا نباید کم تر و یا بیش تر از 90 شود.

با تشکر

Innovation
5 July 2010, 12:48 AM
راستش مال من روی آمپر دما ها رو ننوشته فقط چند تا خط هست
الان حد اکثر توی ترافیک زیر خط بالای 90 می ره که بعد از 1 دقیقا میاد بین خط وسط (همون 90 ) و خط بالاییش

bghnt
5 July 2010, 06:14 PM
سلام
کمک فوری!!!
ماشینم جوش می آره و بعضی وقتا خاموش میشه ... واشر سر سیلندر هم واسه همین سوخت و عوضش کردم.
دیاگ هیچ خطایی نشون نمیده. ECU رو دادم تأمیر بازم درست نشده (خلاصه فن بعضی وقتها به موقع روشن نمیشه و بازم جوش می آره ولی تقریبا خاموش نمیشه)
به نظرتون مشکل از کجاست؟

reza_118
5 July 2010, 11:56 PM
سلام
کمک فوری!!!
ماشینم جوش می آره و بعضی وقتا خاموش میشه ... واشر سر سیلندر هم واسه همین سوخت و عوضش کردم.
دیاگ هیچ خطایی نشون نمیده. ECU رو دادم تأمیر بازم درست نشده (خلاصه فن بعضی وقتها به موقع روشن نمیشه و بازم جوش می آره ولی تقریبا خاموش نمیشه)
به نظرتون مشکل از کجاست؟
به نظر من شما احتمالاً ترموستات ماشینتون مشکل داره یا سنسور فن که در جلو سینی زیر فن هست یا نیاز به هواگیری دارید و به این راحتی ها تعمیر ecu لازم نمیشه

Innovation
7 July 2010, 07:42 PM
آمپر اب همچنان بعضی وقت ها می ره روی خط بالای 90 (روش نمیره زیرش وایمیسته )اگه آروم برید این جوری میشه چند تا نمایندگی بردم می کن تا این جا نرماله ! به نظر شما نرماله ؟ اشکالی برای موتور پیش نمیاد ؟

noisymind
7 July 2010, 08:04 PM
کاملا طبیعی هست .خب اون خط یکی بعد از وسطی ( 90 ) یعنی 100 درجه . دقیقا تا زیرش باید بره و باز برگرده بیاد به 91-92 برسه. چون به 97-98 که برسه فن دور کند شروع به کار میکنه و اونو میاره تا نزدیکای 90 و بعد دوباره همین چرخه تکرار میشه.

pedramslhr
7 July 2010, 08:16 PM
امروزکه ماشین رو بعد از چند ساعت دوباره روشن کردم با اینکه دما حدود ۷۰-۸۰ بود با روشن کردن کولر بعد از چند لحظه فن رفت رو دور تند. بعدازظهر تو یه جاده کولر رو روشن کردیم. دمای ماشین از ۱۰۰ هم رد کرد. زدیم کنار دور کند فن کار میکرد. کولر رو خاموش کردیم و دما اومد پایین.
رفتیم پیش تعمیرکار در حالی که دما حدود ۹۰ بود درجا کولر رو روشن کردیم. فن رفت رو دور کند. یه مقدار گاز داد دور تند شروع به کار کرد. یه بار دیگه هم چک کردیم همین اتفاق افتاد. دفعه سوم گاز ندادیم ولی با رسیدن دما به ۹۵ دوباره رفت رو دور تند. طرف گفت از نظر برقی مشکلی نداره.
کولر رو روشن کردیم و با گاز دادن درجا فن رفت رو دور تند. با همین وضع حرکت کردیم. دوباره دما رفت بالا و زدیم کنار. فن رو دور کند بود و دما حدود ۱۰۰. این بار هرچی درجا گاز دادیم فن نرفت رو دور تند. فکر میکنم گازش هم اندازه باشه چون خنکی مناسبی داره.
واقعا نمیدونم باید چکار کرد.
ببخشید که طولانی شد. ممنون!

noisymind
7 July 2010, 09:21 PM
راستش اینکه دما میره بالای 100 ممکنه هوا داشته باشه یا هر چیز دیگه که دوستان میان توضیح میدن. ولی در مورد دور تند با کولر : هر وقت کولر بزنید خودش بدون توجه به دما هر چند وقت دور تند رو به کار میندازه و این مشکلی نداره ( حتی اگه دما زیر 100 هم باشه )

arman486
7 July 2010, 09:28 PM
دوستان عزيز من دقيقاً همين مشكل و دارم بردم پيش كسي كه وارد بود گفت ايرادي نداره 206 ها اكثراً همينن بدون كولر همه چيز عاديه سر 97-98 فنشون كار ميكنه و مياد پايين دماشون اما با كولر گاهي ميرن بالاي 100 علتش هم فشار كم گاز كولر هست كه ربطي به خنكي نداره فشار گاز كولر كمه در نتيجه كمپرسور نميتونه به اي سي يو فرمان بده كه فن دور تند رو روشن كنه به من گفت 35 تومان هم هزينه اون هست كه گاز بزنم درستش كنم . به نظر حرفش منطقي ميومد . حالا نظر ساير دوستان رو بدونيم بهتره

pedramslhr
7 July 2010, 09:48 PM
راستش اینکه دما میره بالای 100 ممکنه هوا داشته باشه یا هر چیز دیگه که دوستان میان توضیح میدن. ولی در مورد دور تند با کولر : هر وقت کولر بزنید خودش بدون توجه به دما هر چند وقت دور تند رو به کار میندازه و این مشکلی نداره ( حتی اگه دما زیر 100 هم باشه )
فکر میکنم اگه مشکل مربوط به هوا داشتن یا همچین چیزی بود بدون کولر هم تو این هوای گرم دما بالا میرفت. لامصب مسئله همینه که ندیدم موقع استفاده از کولر دور تند به غیر از مواردی که گفتم کار کنه!

amirvr14
7 July 2010, 10:27 PM
روشن شدن دور تند برای اینکه کندانستور کولر رو خنک کنه که گاز گرم میره توش، و ربطی به دمای آب نداره برای هینه که حتی وقتی دما پایینه باز هم با روشن کردن کولر روشن میشه

pedramslhr
7 July 2010, 10:46 PM
خوب حالا چرا موقعی که دمای ماشین میره بالا نمیره رو دور تند؟ بالاخره باید خنک شه ماشین. تا همین دو هفته پیش دما با کولر در واقع پایین تر از حالت عادی هم بود و یهو اینطوری شده. آخه دمای هوا هم که اینقدر تغییر نکرده تو ۲ هفته.

amirvr14
8 October 2010, 01:12 PM
دوستان آیا کسی ضرورتی برای تعویض مایع خنک کننده موتور میبینه؟
زیر کاپوت نوشته هر دو سال یک بار تعویض گردد
تو دفترچه یه جا نوشته هر 5 سال یه جا هم نوشته احتیاجی به تعویض نیست!!خلاصه باید چی کار کنیم؟عوض بشه یا نه؟

farhad_k
9 October 2010, 01:06 AM
با سلام
امشب به طور اتفاقی دیدم که در ترافیک و حرکت دنده 1 نشانگر دما تا 110 بالا میره ولی با حرکت اهسته ماشین و یا نمیدونم شاید هم با کار کردن فن بعد از 1 دقیقه مقداری پایین میاد . حدود 97 و 98 می ایسته.کولر هم نگرفته بودم و با توجه به اینکه تا حالا ندیده بودم بالای 100 بره به مقداری نگران شدم.
به نظرتون پیگیری کنم یا عادی هستش.

n@vid
9 October 2010, 01:27 AM
با سلام
امشب به طور اتفاقي ديدم که در ترافيک و حرکت دنده 1 نشانگر دما تا 110 بالا ميره ولي با حرکت اهسته ماشين و يا نميدونم شايد هم با کار کردن فن بعد از 1 دقيقه مقداري پايين مياد . حدود 97 و 98 مي ايسته.کولر هم نگرفته بودم و با توجه به اينکه تا حالا نديده بودم بالاي 100 بره به مقداري نگران شدم.
به نظرتون پيگيري کنم يا عادي هستش.

به نظر من اولين چيزي که چک يا تعويض مي کنيد ترموستات باشه. اين قطعه 9000 تومني که خودتون هم ميتونيد در عرض چند دقيقه به راحتي تعويضش کنيد در صورت خرابي موجب بروز مشکلات زيادي در سيستم خنک کننده ميشه.

reza_118
9 October 2010, 01:48 AM
با سلام
امشب به طور اتفاقی دیدم که در ترافیک و حرکت دنده 1 نشانگر دما تا 110 بالا میره ولی با حرکت اهسته ماشین و یا نمیدونم شاید هم با کار کردن فن بعد از 1 دقیقه مقداری پایین میاد . حدود 97 و 98 می ایسته.کولر هم نگرفته بودم و با توجه به اینکه تا حالا ندیده بودم بالای 100 بره به مقداری نگران شدم.
به نظرتون پیگیری کنم یا عادی هستش.
اگر از این به بعد به همین صورت ادامه پیدا کرد و دما حدود 110 که میرسه بعد شروع به پایین اومدن کرد مشکل از سنسور فن هست که یک المنت و مقاومت 4-5 تومنی هست که دستور به شروع کار فن میده و احتمالاً دور کند فن شما فرمان نمیگیره

amirvr14
9 October 2010, 03:21 PM
دوستان ضمن اینکه جواب سوال منو بدید اینو بگم که تعمیرگاه بودم واسه دیاگ مسئولش گفت وقتی ترموستات عوض میشه باید سنسور آب هم که با تو یه پوسته هستن عوض بشه!قیمتشم 35 برای تایوانی و 50 برای اصلی گفت(البته قیمت ترموستات و سنسور آب)

farhad_k
9 October 2010, 09:33 PM
امروز رفتم برای تعویض ترموستات یه چیز عجیب برخوردم.
دیدم رادیاتور از داخل (سمت موتور ) به شدت داغون هستش و انگار که سرتاسرشو له کردن.
فکر میکنم هفته پیش که برده بودم واسه تعویض تسمه تایم و تسمه دینام این بلا رو سرش در اوردند
مجبور شدم رادیاتور رو هم عوض کنم به قیمت 47000 تومان. اصلا قسمت پایین رادیاتور کج شده بود و تمام خونه هاش هم به سمت پایین له بود.
خلاصه شما هم اگه جایی ماشبن رو دادید و رفتید 2 ساعت بعد برگشتید رادیاتور ماشین رو هم یه چک بکنید تا این بلا سرتون نیاد !

mehrdad5067
16 October 2010, 07:43 AM
امروز رفتم برای تعویض ترموستات یه چیز عجیب برخوردم.
دیدم رادیاتور از داخل (سمت موتور ) به شدت داغون هستش و انگار که سرتاسرشو له کردن.
فکر میکنم هفته پیش که برده بودم واسه تعویض تسمه تایم و تسمه دینام این بلا رو سرش در اوردند
مجبور شدم رادیاتور رو هم عوض کنم به قیمت 47000 تومان. اصلا قسمت پایین رادیاتور کج شده بود و تمام خونه هاش هم به سمت پایین له بود.
خلاصه شما هم اگه جایی ماشبن رو دادید و رفتید 2 ساعت بعد برگشتید رادیاتور ماشین رو هم یه چک بکنید تا این بلا سرتون نیاد !

له شدگی زیاد مهم نیست...سوراخ هم شده بود؟ نشتی داشت؟

farhad_k
16 October 2010, 01:31 PM
نه نشتی نداشت
ولی تقریبا تمام خونه هاش راه ورود هواش بسته بود.60 درصدش مسدود بود.

sjavanrooh
16 October 2010, 03:25 PM
اين تيپ 2 ما تابستون ها هميشه بالاتر از 90 است و در گرماي هوا و كولرگيري و سربالايي تا نزديك هاي خط قرمز هم ميرود ولي زمستون ها 20 تا 30 درجه پائين تر از 90 نشان ميدهد
به نظرتان ترموستات يا سنسور فن مشكل دارد؟

reza_118
16 October 2010, 03:48 PM
اين تيپ 2 ما تابستون ها هميشه بالاتر از 90 است و در گرماي هوا و كولرگيري و سربالايي تا نزديك هاي خط قرمز هم ميرود ولي زمستون ها 20 تا 30 درجه پائين تر از 90 نشان ميدهد
به نظرتان ترموستات يا سنسور فن مشكل دارد؟

مشکل زمستان مي تواند از ترموستات باشد
هوا گرفتن سيستم خنک کننده و مشکل سنسور فن و کمبود آب مي تواند باعث بالا رفتن دما در تابستان شود

hype
15 May 2011, 12:11 PM
با سلام دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه که چطور بی دردسر آب رادیات رو خودم عوض کنم؟ آخه آب لوله ریختم توش و رنگش قهوه ای شده می ترسم رسوب کنه و سر سیلندر رو خراب کنه برای همین می خوام کلا آب رادیات رو عوض کنم و آب مقطر و ضد یخ بریزم توش.
به نظرتون اگه از منبع با با شلنگ بکشم چقدرش می مونه؟ماشین sd1.6 هست

gilase_tanha2020
16 May 2011, 09:23 AM
دوست عزیز منبع آب ( همون قمقمه در سمت راست انتهای کاپوت ) رو از جاش در بیار و خالیش کن . البته وقتی موتور ماشین سرد هست این کارو انجام بده .

amahdavi2004
16 May 2011, 09:36 AM
دوست عزیز منبع آب ( همون قمقمه در سمت راست انتهای کاپوت ) رو از جاش در بیار و خالیش کن . البته وقتی موتور ماشین سرد هست این کارو انجام بده .
اين طوري آب رادياتور هم تخليه مي شود؟ بعيد است.

hype
16 May 2011, 10:17 AM

آخه اون که حجمی نداره و حتی کمتر از نیم لیتر توش آب جا میگیره !
می خواستم بدونم روش بی دردسری مثلا پیچ تخلیه ای چیزی نداره که بشه بیشتر آب رو خالی کرد؟یه جوری هم باشه که بعدش هوا نگیره.

gilase_tanha2020
16 May 2011, 12:21 PM
به جز این کار باید پیچ تخلیه رو باز کنی که فکر کنم وقتی روبروی ماشین هستی سمت راست موتور قرار داره . که باید خم شی و دنبالش بگردی . واسه راهنمایی بیشتر اینجا (http://www.phalls.com/vbulletin/archive/index.php/t-53424.html)رو بخون .

mortezagipsy
16 May 2011, 12:44 PM
آخه اون که حجمی نداره و حتی کمتر از نیم لیتر توش آب جا میگیره !
می خواستم بدونم روش بی دردسری مثلا پیچ تخلیه ای چیزی نداره که بشه بیشتر آب رو خالی کرد؟یه جوری هم باشه که بعدش هوا نگیره.

مقدار آب قمقمه از یه حدی بیاد پایینتر نیاز به هواگیری داره. کار سختی نیست البته.
اگه امکانش بود اول پیچ تخلیه رو باز کنید و شیلنگ آب رو بگیرید توی قمقمه تا مسیر جریان آب شستشو بشه, بعد با آب رادیاتور و ضد یخ پرش کنید.

gilase_tanha2020
16 May 2011, 02:08 PM
من شنیده بودم که هواگیری 206 به صورت اتومات انجام میشه . درسته ؟ آخه من خیلی موقع ها ( قدیما ) همین توری در قمقمه رو باز می کردم و آب رادیات توش می ریختم و به مشکلی هم بر نمی خوردم .

اینجانب
16 May 2011, 06:11 PM
من آب رادیاتور 206 ام را خودم عوض کردم. از وجود پیچ تخلیه خبر ندارم ولی ابتدا، وقتی ماشین سرده، در مخزن آب را باز کردم، بعد لوله خروجی رادیاتور (لوله پایینی) را در آوردم. سپس داخل مخزن فوت کردم تا آب داخل موتور هم خالی شه. بعد با شیلنگ و از طریق مخزن آب را داخل سیستم کردم که شسته شه. بعد باید دو باره فوت میکردم که آب شیر داخل موتور خالی شه (که یادم رفت!). بعد هم لوله خروجی رادیاتور را وصل کردم و سیستم را با مخلوط آب مقطر و ضد یخ پر کردم و هواگیری و ...

hooman_nooshi
28 June 2011, 06:59 PM
سلام دوستان
هر 2 روز يكبار زير ماشين كمي (يك استكان كوچك) مايع ضد يخ ميريزه ، دقيقاْ از بالا كه نگاه كنم زير فيلتر روغن ميريزه ! حالا ميخوام بدونم اساتيد چه نظري دارند ؟ روغن نيست چون رنگ و بوش همون مايعه
اضافه كنم كه وقتي ماشين گرمه بوي آب ر اديات مياد و كاپوت كه بالا ميزنم بيشتر ميشه ولي هيچ جا از بالا كه ميبينم در اطراف لوله و ترموستات و كليه لوازم راديات نشتي نيست و وقتي شب تا صبح ماشين خاموشه دقيقا يه شياري روي سيني زير ماشين هست كه از اونجا معلومه ولي اصلا سيني خشكه اما ضد جوش كه روي كاشي هست تا فردا چربيش روي زمين اگه دست نخوره ميمونه و خشك نميشه ! بگم كه قبلا اينطوري بود ولي قطره اي بود و خود به خود شايد در اثر جرم گرفتگي مدتي قطع شد و حالا يه هفته هست كه اينطوري ميشه دوباره البته كمي بيشتر و چرب تر !

mojtaba2741
4 July 2011, 07:34 PM
اخیرا" کولر ماشین بنده به خصوص در هنگام روشن و خاموش کردن کولر صدای غیر طبیعی می ده، این صدا شبیه صدای سایش تسمه هست و به نظر می رسه که با توجه به چرخش فن این صدا تولید می شه، راهی برای رفع این صدا در سیستم تهویه هست؟ البته نمایندگی یا متوجه مشکل نشد و یا خودشو به کوچه علی چپ زد(ماشین وی 8)

hajarash
6 July 2011, 01:07 PM
بچه ها تو شرایط خیلی گرم این روزها، آمپر آب باید کجا وایسته؟ یه خط بالاتر از وسط نرمال هستش؟

gilase_tanha2020
6 July 2011, 01:15 PM
واسه ماشین من رو دقیقاً رو 90 می مونه و گاهی هم که پایینتر ولی ماشین دوستام تا 95 هم آمپر میاد بالا و بیشتر نه

hajarash
6 July 2011, 02:28 PM
واسه من هم تا همین 95 و اینا میاد، البته با کولر روشن تو سربالایی و یا ترافیک، پس طبیعیه...:icon_cool

gilase_tanha2020
6 July 2011, 02:45 PM
آره دوست من ، کلا موتور 206 با حرارت بالاتر کارایی بهتری از خودش نشون میده و به عبارتی گرما دوسته .البته مسلماً ماشینتون در سرپایینی و شرایط خوب آمپرش پایین میاد دیگه ؟ می خوای واسه امتحانم که شده ببین دور کند و تند فن کار میکنه یا نه که خیالت راحت بشه

hajarash
6 July 2011, 02:55 PM
البته مسلماً ماشینتون در سرپایینی و شرایط خوب آمپرش پایین میاد دیگه ؟

دقیقاً همینطوری هست که می فرمایید...

FL66
6 July 2011, 03:17 PM
دور کند فن 206 در دمای 94 و 96 درجه (با توجه به نوع ECU) شروع بکار میکنه و این موضوع همونطور که دوست خوبمون هم گفتند طبیعیه :icon_cool

hype
12 July 2011, 11:19 AM
با سلام.
دیروز بالاخره رفتم یه ضد یخ و مکمل آب رادیات خریدم تا آب رادیات رو عوض کنم. ولی راستش ترسیدم از این آب رادیات استفاده کنم، نمی دونم خوبه یا نه! آخه قبلا یه سری شایعات شنیدم که رادیات رو کیپ می کنه و رسوب می ده و ... می خواستم بدونم از دوستان تا حالا کسی استفاده کرده؟؟ اگه استفاده کردید تجربیاتتون رو بهم بگید،اینم یه عکس از آب رادیات که خریدم.با توضیحات خودش!http://up.vatandownload.com/images/yegy4s97fwopcbkrv36u.jpg

farzad20
16 July 2011, 07:46 PM
اين حرارتي كه شما ميگي كاملا طبيعيه....زماني كه ماشين خاموش ميشه چون ديگه آبي در اطراف موتور و سيلندر در گردش نيست عمليات سرد سازي ديگه انجام نميشه و زماني كه آب در اطراف موتور در حركت نباشه طبيعي هستش كه دما بالا مير و مشكلي هم پيش نمياره زماني كه 206 خاموش ميشه بعداز حدود 1دقيقه گاهي اوقات ( بستگي به شرايط محيطي و ميزان كاركرد قبل از خاموش كردن) دماي موتور به 118 الي 122درجه سانتيگراد هم ميرسه كه تا بحال براي شخص بنده در مورد 206هايي كه تا بحال داشتم هيچ مشكلي بوجود نياورده خيالتون راحت باشه.

دانیال10219
31 July 2011, 06:34 PM
ممکن روش هواگیری اصولی 206 رو توضیح بدید

Aref-taxi
31 July 2011, 10:32 PM
اين حرارتي كه شما ميگي كاملا طبيعيه....زماني كه ماشين خاموش ميشه چون ديگه آبي در اطراف موتور و سيلندر در گردش نيست عمليات سرد سازي ديگه انجام نميشه و زماني كه آب در اطراف موتور در حركت نباشه طبيعي هستش كه دما بالا مير و مشكلي هم پيش نمياره زماني كه 206 خاموش ميشه بعداز حدود 1دقيقه گاهي اوقات ( بستگي به شرايط محيطي و ميزان كاركرد قبل از خاموش كردن) دماي موتور به 118 الي 122درجه سانتيگراد هم ميرسه كه تا بحال براي شخص بنده در مورد 206هايي كه تا بحال داشتم هيچ مشكلي بوجود نياورده خيالتون راحت باشه.

ماشین من هم تو این روزهای گرم به همین درجه میرسه که تا چند روز پیش بعد از خاموش کردن ماشین دور کند فن 2 -3 دقیقه ای روشن میشد تا درجه به 90 میرسید ولی چند روزه که بعد از خاموش کردن درجه رو 115 -120 میمونه چون دیگه فن بکار نمیافته و نگران شدم
آیا ایرادی تو سیستم فن یا فیوز ها بوجود اومده؟

edwin2009
1 August 2011, 02:15 AM
سلام دوستان عزیز و ممنون از توجهتون
زیاد آدم مکانیکی نیستم
یه موقع هایی از درز مابین پلاستیک محافظ تسمه تایم و مخزن روغن احساس می کنم رطوبتی بیرون می آید خیلی کم و نا محسوسه اما چون حساسم فهمیدم اول به یه مکانیک گفتم این نشته روغنه ؟ گفت اینجا روغنی نیست که بخواد درز کنه این محفظه تسمه تایمه.
نظر شما چیه؟ مقداری از ضد یخ قمقه کم شده بین ماکزیمم و مینمم هستش و پایین قمقه رنگ ضد یخ کمی قهوای شده مشکلی نیست؟
مقداری ضد یخ موقعی که موتور سرد بود اضافه کردم تا خط ماکزیمم. نشتی از اینجاست؟ غیر قسمت بالایی تسمه تایم مگه چیزه دیگه ای هم داخل این محفطه هست؟ واترپمپ؟
اگه نشتی از اورینگ واتر پمپ باشه این نشتی به تسمه تایم یا چیزه دیگه ای آسیب نمی زنه؟ برم نمایندگی چی بگم که منظورمو بفهمند؟
ماشینم 206 تیپ 6 با 5000 کیلو متر کارکرده
ممنون

gilase_tanha2020
1 August 2011, 02:20 PM
ممکن روش هواگیری اصولی 206 رو توضیح بدید

قدیما یادم هست که 405 خودمون رو هوا گیری میکردیم ولی تا به حال 206 هواگیری نکردم .اینم بگم از اونجایی که شنلگ مخزن آب تا رادیاتور ماشینم یه ایرادی داره و ازش آب میریزه . هر 2 هفته تو مخزن آب میریزم و یه بار که موتور حتی داغ بود بازم به مشکلی بر نخوردم ( بیشتر سعی میکنم وقتی موتور سرده آب بریزم ) شما چطوری فهمیدی که ماشینت به هواگیری نیاز داره ؟ جوش میاره ؟

FL66
1 August 2011, 03:03 PM
تا اونجایی که من میدونم 206 احتیاجی به هواگیری نداره ولی اگر بنظرتون هوا گرفته زمانی که موتور سرده درب مخزن آب رادیاتو یه بار بازو بسته کنید :D

اینجانب
1 August 2011, 05:51 PM
206 نیاز به هواگیری داره، دو تا پیچ هواگیری داره که وقتی ماشین سرده باید باز کنید تا هوا خراج بشه.

FL66
1 August 2011, 11:23 PM
اینجانب جان میشه محل این 2 تا پیچو هم بگین :icon_cool

amirvr14
1 August 2011, 11:46 PM
با اجازه اینجانب من جوابشونو بگم
یکی رو لوله برگشت بخاری و دیگری رو بدنه ترموستات(پوسته ترموستات)
نشونه هوا داشتن هم صدای شرشر آب هست که از داخل و محفظه زیر پای بخاری میاد!!

hamidaga
25 September 2011, 12:21 AM
با سلام یک سوالی داشتم از دوستان دیشب موقع رانندگی دمای موتور یکدفعه رفت بالاو چراغ stop بلافاصله روشن شد که بعد از مدتی دوباره خاموش گردید خیلی نگرانم کرد از دوستان میتونند به این مشکل من جواب بدهند خیلی ممنون میشم.

gilase_tanha2020
25 September 2011, 03:34 PM
دوست عزیز مشکل شما رو نمیشه اینطوری رفع کرد و ممکنه با دیاگ رفع بشه یا تعویض یه قطعه و یا اصلاً هم مشکلی نباشه و دیگه بهش برخورد نکنین . به نظر من حتماً در وهله ی اول با دیاگ چک کنین و با یه کار بلد مشورت کنین

FL66
27 September 2011, 12:55 PM
منم يه بار با چنين مشکلي مواجه شدم
تو جاده قم يکدفعه دماي موتور خيلي سريع بالا رفتو فن دور تند بکار افتاد و چراغ استپ هم روشن شد
کمي توقف کردم و دوباره همه چيز عادي شد
چند بار تو جاده اين اتفاق برام افتاد
ماشينو بردم نمايندگي ، اول آفتامات فنو برام عوض کردند که فايده اي نداشت
بعد با دياگ متوجه شدند که مربوط به سنسور دماي موتوره که با تعويضش مشکل برطرف شد

hamidaga
27 September 2011, 08:30 PM
از دوستان بخاطر پاسخگویی متشکرم به نظر من مشکل شاید از تر موستات باشد زیرا ماشین من 62000کیلومتر کار کرده وهنوز ترموستات عوض نشده بعد از عوض نمودن صد در صد معلوم میشه بعضی از دوستان میگن که ترموستات باید در 20000 عوض بشه

mza1381
10 October 2011, 10:23 PM
با سلام

از دوستان کسی می دونه اندازه مناسب آب در مخزن مربوطه چطوری باید چک بشه؟ چون من هرچه با دقت روی مخزن نگاه کردم خط ماکزیمم و مینیمم رو روی اون ندیدم.

ممنون می شم سریع پاسخ بدبد. ضمنا مدل ماشینم اس دی 89 وی 8 تحویل آبان 89 هست و تا حالا آب به مخزنش اضافه نکردم.

gilase_tanha2020
10 October 2011, 11:39 PM
دوست عزيز يه كم بالاتر از جايي كه حالت استوانه مخزن شروع به كوچيك شدن ميكنه. در كل خيلي فرق نداره كه حتماً‌دقيق رعايت بشه

farzad20
4 November 2011, 01:43 AM
میتونم اینجوری بهت بگم که اندازه آبی که باید توی مخزن باشه به شیلنگ باریکی که رفته توی رادیات نگاه کن .... حدودا به اندازه 1 بند انگشت پایین تر از اون شیلنگ میشه MAX
:icon_cool

ali1389
16 March 2012, 07:21 AM
دوستان کمک!!
من پوسته پلاستیکی رو با الومنیومی عوض کردم (پلاستیکی پیدا نکردم وگرنه این کار رو انجام نمی دادم) پوسته رو تو نمایندگی به من دادند که دست دوم بود اول که به اشتباه 75 درجه رو گذاشتند که دیدم تو جاده دماش از 70 بالا نمی اومد و متوجه اشتباهشون شدم. دوباره رفتم و برام 89 درجا گذاشتند ولی دیدم دماش تو جاده از 80 بالاتر نمیاد. دوباره رفتم ترموستات 89 درجه تو بسته بندی پژو-سیتروئن گذاشتند ولی باز هم دماش تو جاده از 80 بالاتر نمیاد و رو حدود 78 ثابت میمونه. (البته تو ترافیک به 90 می رسه)

و اما ادامه ماجرا
امشب که دمای هوا 22 درجه بود رانندگی کردم این بار امپر اب روی 72 درجه ثابت می موند. یعنی روز رو 78 درجه و امشب رو 72 درجه. دمای هوا هم در شب و روز تقریبا برابر بود. منظورم اینه که با ترموستات 89 درجه که انداختم هر دفعه آمپر آب روی یک درجه ثابت می مونه. دلیلش چی می تونه باشه؟ همونطور که گفتم خود ترموستات (قسمت فنردار) نباید مشکل داشته باشه چون با دو تا نمونش امتحان کردم از ترموستات که مطمئنم مشکلی نداره. چون پوسته آلومنیومی دست دوم بود شکم به فشنگی سبزرنگ است. نظر شما چیه این مشکلاتی که گفتم ممکنه به فشنگی مربوط بشه؟ با تعویض فشنگی مشکل حل خواهد شد؟ کار فشنگی دقیقا چیه؟
ممنونم اگه کمکم کنید.

ehsan1152
15 April 2012, 08:09 PM
سلام دوستان، یک مشکل عجیب و غریب

یکی از اقوام که 206 v9 اتوماتیک مدل 89 داره و حدود 50.000 کیلومتر باهاش راه رفته میگه:
جدیدا وقتی دور تند فن فعال میشه دیگه متوقف نمیشه و اینقدر کار میکنه تا آمپر آب کامل تا محدوده سرد پایین میاد و بعد خاموش میشه.
دیاگ هیچ موردی یا اشکالی نشون نمیده و همه چیز OK هست.
آب و ضدیخ کاملا میزان و هواگیری انجام شده و این اشکال حتی در مواردی که ایرکاندیشن خاموش هست هم خودش رو نشون میده
یکی از تعمیرکاران خبره میگفت به احتمال 80% ترموستات هستش که متاسفانه توی کرج کلا نایاب و در تهران هم قیمتی حدود 150.000 تومن داره و بخاطر اینکه مطمئن نیستیم از اون باشه فعلا دست نگه داشتیم.
دوستان اگر تجربه مشابهی داشتن ممنون میشم راهنمایی کنند.

NavidG7
16 April 2012, 09:45 AM
دوستان من یک مشکل عجیب دارم.
چند وقتی بود تو جاهای خلوت که میشه گاز داد دور موتور رو بالا می بردم و بیشتر از 130 تا می رفتم... البته با توجه به شلوغی ها کل این ماجراها به 5 دقیقه هم نمی رسه. اما تو همین کمتر از 5 دقیقه متوجه بوی داغی شدیدی می شدم که از ماشین بلند می شد. اوایل فکر می کردم شاید چرخ ها داغ کردن و توجهی نمی کردم (آخه بوی آهن داغ شده میومد)
اما کم کم مشکوک شدم که چرا باید چرخ بی خودی داغ کنه و چک کردم دیدم از چرخ نیست... بو رو دنبال کردم تا زیر کاپوت... درب موتور رو که باز کردم با کمال تعجب دیدم فلز اگزوز که سنسور اکسیژن روش نصب شده از شدت حرارات سرخ شده... انگار که یک تیکه فلز رو روی شعله مستقیم بگیری و سرخش کنی رنگ فلز اگزوز قرمز بود...
فکر نمی کنم این عادی باشه... لطفاَ اگه کسی تجربه ای داره مطرح کنه.

mehrdad5067
16 April 2012, 10:25 AM
دوستان من یک مشکل عجیب دارم.
چند وقتی بود تو جاهای خلوت که میشه گاز داد دور موتور رو بالا می بردم و بیشتر از 130 تا می رفتم... البته با توجه به شلوغی ها کل این ماجراها به 5 دقیقه هم نمی رسه. اما تو همین کمتر از 5 دقیقه متوجه بوی داغی شدیدی می شدم که از ماشین بلند می شد. اوایل فکر می کردم شاید چرخ ها داغ کردن و توجهی نمی کردم (آخه بوی آهن داغ شده میومد)
اما کم کم مشکوک شدم که چرا باید چرخ بی خودی داغ کنه و چک کردم دیدم از چرخ نیست... بو رو دنبال کردم تا زیر کاپوت... درب موتور رو که باز کردم با کمال تعجب دیدم فلز اگزوز که سنسور اکسیژن روش نصب شده از شدت حرارات سرخ شده... انگار که یک تیکه فلز رو روی شعله مستقیم بگیری و سرخش کنی رنگ فلز اگزوز قرمز بود...
فکر نمی کنم این عادی باشه... لطفاَ اگه کسی تجربه ای داره مطرح کنه.

مسیر خروج دود (منیفولد و کاتالیست) یا اگزوز را ببر چک کنن ...ماشین تند تند داغ نمی کنه؟ درجه آب کجا وامیسته؟

ehsan1152
16 April 2012, 11:05 PM
من فکر میکنم از سوپاپ های خروجی باشه که خوب بسته نمیشن و حرارت حاصل از احتراق بیرون میزنه، وعلتش میتونه فرسودگی فنر سوپاپ یا اشکال تو میل بادامک باشه...!!!
علت دیگه میتونه از تایم خارج شدن موتور باشه و معمولا بخاطر فرسودگی تسمه تایم بوجود میاد...!!!

mahdian57
21 October 2012, 04:13 PM
سلام
دماي ماشين من بالا نميره! حداکثر تا 92 و بعد هم فن دور کند روشن ميشه ولي تيپ 2 تو همين شرايط ميره رو 97 و بعد مياد رو 92 و اين تکرار ميشه مگه تو جاده يا اتوبان بيفتي!
ولي اين يکي اينطوري نيست البته دقت ترموستات پايين اومده (نزديک 75) ممکنه بخاطر دقت نداشتن ترموستات آب خنک هميشه رو سيستم جريان داره و باعث شده که موتور هميشه خنک بمونه و دماش بالا نره؟!

mehrdad5067
22 October 2012, 12:13 PM
سلام
دماي ماشين من بالا نميره! حداکثر تا 92 و بعد هم فن دور کند روشن ميشه ولي تيپ 2 تو همين شرايط ميره رو 97 و بعد مياد رو 92 و اين تکرار ميشه مگه تو جاده يا اتوبان بيفتي!
ولي اين يکي اينطوري نيست البته دقت ترموستات پايين اومده (نزديک 75) ممکنه بخاطر دقت نداشتن ترموستات آب خنک هميشه رو سيستم جريان داره و باعث شده که موتور هميشه خنک بمونه و دماش بالا نره؟!

ترموستات خرابه. زودتر عوض کنید که هوا داره سرد میشه. درضمن، ترموستات خراب مصرفتون هم بالا میبره. ترموستات درست باید روی 89 تا 92 درجه کار کنه.

mahdian57
22 October 2012, 01:35 PM
ممنون آفا مهرداد
حرف شما سنده حالا از کجا میگم بماند

ولی اون رفتار فن دور کند طبیعیه با این شرایط؟

mehrdad5067
23 October 2012, 03:39 PM
ممنون آفا مهرداد
حرف شما سنده حالا از کجا میگم بماند

ولی اون رفتار فن دور کند طبیعیه با این شرایط؟

بله درسته...دور کند فن روی دمای (اگر اشتباه نکنم) 96 درجه روشن می شه. دور تند هم روی 108 درجه.....(اگر عدد ها رو اشتباه گفتم لطفا تصحیح نمایید)

mahdian57
23 October 2012, 04:27 PM
حرف شما درست
اما من سوالم این بود که چرا برای من رو 92 روشن میشه نه 97

amahdavi2004
23 October 2012, 04:50 PM
بله درسته...دور کند فن روی دمای (اگر اشتباه نکنم) 96 درجه روشن می شه. دور تند هم روی 108 درجه.....(اگر عدد ها رو اشتباه گفتم لطفا تصحیح نمایید)

دور کند روی 97 روشن و روی 92 خاموش می شود.

mahdian57
23 October 2012, 05:21 PM
میدونم اینارو
فکر کنم سوالم گنگه
چرا برای من تو دمای کمتری دور کند فن روشن میشه
عقربه ها رو با PPS تست کردیم رو مین و ماکس بالا پایین شد

oloomi
2 December 2014, 11:03 AM
سلام
من صبحها که راه می افتم اول مقداری آرام میرم تا ماشین یکم گرم شه و بعد چون مسیرم سرازیری تو اتوبان می شه دیگه 45 دقیقه ای با 100 تا 130 کلیومتر میرم.امروز صبح یه کم که رفتم وقتی ماشین گرم شد دیگه عقربه سر جای خودش نیاستاد و حسابی بالا رفت حتی نزدیک خط قرمز هم شد.تو اتوبان هم یکمی خلاص می کردم ماشین با سرعت 90 می رفت تازه یکمی عقربه موقتا می آمد پایین. در آخر هم وقتی رسید محل کارم بعد از خاموش کردن ماشین دیدم ضبطم که غیر مستقیم بود خاموش نشد؟دوستان فکر می کنید مشکل از کجا باشه؟؟؟

pj2921581
3 December 2014, 12:51 AM
دوستان و اساتغŒد محترم سلام
بنده 206 تغŒپ 2 مدل 89 دارم ، غŒه مشکل در جاده هاغŒ کوهستانغŒ سرد دارم و اغŒنه که در سر پاغŒغŒنغŒ آمپر آب پاغŒغŒن مغŒاد و چراغ STOP روشن مغŒشه چند بارغŒ مجبور شدم سر باطرغŒ بکشم تا سرغŒع مشکل حل بشه
لطفا راهنماغŒغŒ کنغŒد اغŒراد کار از کجاست.