PDA

View Full Version : مراحل خريد خودرو (شماره گذاري ، هزینه انتقال سند و...)

اصغر
28 October 2008, 10:42 PM
سلام

ببخشيد سرچ كردم چيزي پيدا نكردم.

سوال اينه كه وقتي شما يك خودرو صفر مي خريد و خريدار خودرو را شماره گذاري شده تحويل گرفته است حالا مراحل انتقال چيست ؟

اول بايد محضر رفت يا شماره گذاري ؟

اگر شماره گذاري. كجا ها فعالند ؟ اگر شماره از قبل داشته باشي به چه نحو است و اگر نداشته باشي چگونه ؟

آيادر قيمت هاي روز كه توافق مي شود هزينه ي شماره گذاري مجدد و دفترخانه و ... نيز با فروشنده است ؟

اینجانب
29 October 2008, 07:38 AM
منظور از " خريدار خودرو را شماره گذاري شده تحويل گرفته است" فروشنده است دیگه؟ یعنی اونیکه از خودروساز خریده حالا میخواهد به شما بفروشد؟

1- در هرحال اول میروید شماره گذاری بعد از اتمام کار در آنجا با در دست داشتن مدارک صادره، می روید محضر.

2- من 4 مرکز را میدانم (بدون آدرس خیلی دقیق):
1- میدان آزادی بسمت شهرک اکباتان (از لاین کند رو استفاده کنید) حدود 500 متر مانده به شهرک
2- نزدیک انتهای غربی اتوبان همت حوالی دانشگاه علوم انتظامی
3- خاوران حوالی ابتدای جاده سمنان
4- یکی هم نمیدونم کیلومتر چند جاده قدیم یا جاده مخصوص کرج (!)

3- اگر از قبل شماره نداشته باشید که خوب همانجا شماره جدید به شما می دهند و خلاص. ولی اگر شماره از قبل داشته باشید، فکر کنم ماشین در محل شماره گذاری می ماند و شما بعد از انجام کارهای اداری لازم در آنجا، باید به مرکز شماره گذاری که قبلا در آنجا ماشین قبلیتان را فروخته اید بروید (و احتمالا با ارائه معرفی نامه یا مدارک دیگری که از مرکز جدید می گیرید)، پلاکهای قبلیتان را بگیرید و ببرید مرکز جدید بدهید برایتان نصب کنند. در ضمن اگر پلاکهای قبلی را بریده باشند (معدوم شده باشند) احتمالا باید یکی دو روز صبر کنید تا برایتان دوباره بسازند! بدترین حالت هم آن است که شما ماشین قبلیتان را وکالتی فروخته باشید و خریدار ماشین را برده باشد مثلا سراوان و در آنجا تعویض پلاک کرده باشد، شما یک تُک پا باید تشریف ببرید سراوان و پلاکهایتان را بگیرید و برگردید! البته بعضی میگن پلاکها بعد از مدتی (2 سال؟) بر میگردند به محل صدورشان.
در هر حال بهتره در صورت امکان در شهر تهران برای انتقال به همان محل نقل و انتقال قبلیتان بروید که همانجا پلاک قبلیتان را بگیرید.

4- در مورد هزینه ها قانون نداریم. ولی عرف این است که کلیه هزینه ها (خلافی و هزینه محضر) به عهده فروشنده است بجز هزینه ای که برای پلاک خریدار پرداخت می شود (چه از قبل داشته باشد چه شماره جدید بگیرد). این هزینه اگر اشتباه نکنم 25000 تومان است که خریدار در محل شماره گذاری به بانک می پردازد.
کلا بهتره در مورد هزینه ها نقل و انتقال قبلا با فروشنده طی کنید و اگر قول نامه می نویسید در آن ذکر کنید که بعدا حرف و حدیثی نداشته باشید.

5- فقط یک چیزی می ماند که من درست سر در نیاوردم. اونم عوارض سالانه شهرداری است که البته ماشینهای صفر معمولا توسط خودروساز پرداخت شده و ندارند. پرداخت این عوارض باید در شهرداری و بوسیله فروشنده انجام شود و تل انبار می شود و جریمه هم دارد. ولی ظاهرا بعضی محضرها آنرا نادیده می گیرند و نقل و انتقال انجام می شود.

اصغر
29 October 2008, 09:14 AM
سلام

ممنون خيلي لطف كرديد.

شنيده ام تازگيا تا اطلاع ثانوي پلاك 44 نمي دن و همه ي مناطق را 33 مي دهند :131:

اگر اين خبر درست باشد اينقدر صبر مي كنم تا 33 ها تموم بشه :icon_eek:

اصغر
29 October 2008, 10:08 PM
سلام

22 و 33 تمام شده و 3-2 روزه دارن تمام تهران را 44 مي دهند .

امروز 87 ن مي دادند بنابر اين چند روز ديگه 44 هم تمام مي شه و قراره تمام تهران را 55 بدهند.

Mehran.G
29 October 2008, 10:46 PM
دوست من حدود یک هفته پیش گرفت بهش 33 ط دادن خونشون شهرک غربه بیچاره کلی حالش گرفته بود . میگفت باز اقلاً 33 ی میدادن یه چیزی ولی ط خیلی ستمه ! مثل اینکه جریان از این قراره که دارن پلاک فکی هایی که سوخته توزیع میکنن. بهترین کار اینه که شما بری مرکز تعویض پلاک . بری داخل پارکینگ بری قسمت انبار پلاک ببینی اون روز چه شماره ای توزیع میکنن . اگر رندوم یدونه 33 میدن یه دونه 44 بهتره اون روز شماره نکنی ولی اگر همرو 44 میدن دیگه چی بهتر از این .

sajjadnegaresh
29 October 2008, 11:02 PM
جریان این 33 و 44 چیه ؟
مشکلش کجاست ؟
هدف از پلاک شناسایی صاحب خودرو هستش
ای کاش قانون اون قدر سفت و محکم بود که هرکسی فقط باید با آدرس واقعی خودش پلاک می گرفت ، نه اینکه شهرستانی ها هم پلاک تهران می گرفتن

Super Oli
29 October 2008, 11:55 PM
داستان اینطوریه که تا ایران-33 ؛ ی 55 مربوط به سهمیه ایران خودرو و سایپا میشده (به تفکیک البته) وارداتی و فک پلاکی ها از این عدد به بالا رو شامل میشدن. هرکی زودتر سهمیه ش رو پر کرده رفته سر وقت مابقی ایران 44 ها (ن به بعد).
قبل از 33 هم همین داستان برای ایران-22 بود که به خود من ایران 22 رسید با اینکه ماشین قبلیم 11 بود.
این کار رو باید از اولش انجام میدادن تازه الان فهمیده ن اشتباه کرده ن.

ولی ظاهرا بعضی محضرها آنرا نادیده می گیرند و نقل و انتقال انجام می شود.

یه مدت گویا باب شده بود که هزینه رو توی دفترخونه دریافت میکردن که کار مشتری راه بیفته، اونها کارمند داشتن و هزینه ها رو میبردن شهرداری و پرداخت میکردن که من اخیرن سوال کردم گفتن این کار ممنوع شده و عوارض رو باید به خود شهرداری بپردازن و بعد از این داستان هم بعضی از مراکز اخذ عوارض شهرداری از بقیه امور جدا شدن.

Super Oli
30 October 2008, 12:04 AM
این فایل pdf (http://rapidshare.com/files/158768970/IRAN.Pelak.pdf.html) جدول سهمیه بندی و تقسیم بندی پلاکها بر اساس شهرهای مختلفه.
فایل به درد بخوریه؛ حد اقل آدم میدونه با کی نباید کل کل کنه :icon_mrgr

اصغر
30 October 2008, 12:12 AM
سلام

تا سال 82 ماشين صفر كه مي گرفتي همونجا موقع شماره گذاري عوارض شهرداري هم پرداخت مي كردي ولي الان عوارض فقط موقع نقل و انتقال و توسط مالك بايد پرداخت بشه.

جالبتر اينكه يكي از مداركي كه الان محضر براي انتقال قطعي حتما مي خواد كارت سوخته !

PAYAM
30 October 2008, 05:17 AM
تا جایی که بنده می‌دونم تقسیم‌بندی براساس منطقه راهنمایی رانندگی است که سه قسمت در نظر گرفته‌اند که به منطقه اول 11 - 44 - 77 و بعد 10 - 40 - 70 می‌رسد، به منطقه دوم 22 - 55 - 88 و بعد 20 - 50 - 80 و منطقه سوم 33 - 66 - 99 و بعد 30 - 60 - 90 . حداقل تا دو سه ماه پیش که همین‌طور بود و تقسیم‌بندی بهم نخورده بود و الانم بعید می‌دونم الان ایران33 به کسی بدن که تو محدوده ایران11 باشه!

اگر این‌طوری باشه بهترین راه همون پیشنهادیه که فرهادخان (نام کاربری اصغر) دادن!

Super Oli
30 October 2008, 03:58 PM
تا جایی که بنده می‌دونم تقسیم‌بندی براساس منطقه راهنمایی رانندگی است که سه قسمت در نظر گرفته‌اند که به منطقه اول 11 - 44 - 77 و بعد 10 - 40 - 70 می‌رسد، به منطقه دوم 22 - 55 - 88 و بعد 20 - 50 - 80 و منطقه سوم 33 - 66 - 99 و بعد 30 - 60 - 90 . حداقل تا دو سه ماه پیش که همین‌طور بود و تقسیم‌بندی بهم نخورده بود و الانم بعید می‌دونم الان ایران33 به کسی بدن که تو محدوده ایران11 باشه!

اگر این‌طوری باشه بهترین راه همون پیشنهادیه که فرهادخان (نام کاربری اصغر) دادن!
نکته ش دقیقن همینجاست که از مدتی قبل تقسیم بندی رو بهم زدن و کل تهران رو یکی کرده ن.
الان ایران-22 ی و ایران-33 ی مربوط به سراسر تهران میشه.
همین آقای عرفنا نمونشه که خونه شون سر کوهه ولی بهش 33 داده ن :icon_lol: :icon_mrgr
به منم که 22 دادن ولی الان دارن 44 میدن باز. البته به کل تهران.

azma
31 October 2008, 11:14 AM
من هم پلاک 44 داشتم ماشینم رو به یک نفر کوچه پایینی فروختم به ایشان 22 دادند در حالیکه در یک منطقه شهرداری هستیم

سود انباشته
18 December 2008, 08:59 PM
سلام

22 و 33 تمام شده و 3-2 روزه دارن تمام تهران را 44 مي دهند .

امروز 87 ن مي دادند بنابر اين چند روز ديگه 44 هم تمام مي شه و قراره تمام تهران را 55 بدهند.

سلام
بالاخره من اولین بار امروز یه پلاک 55 ب دیدم که مربوط به خودروی تندر90 بود!
مثله اینکه 22 33 44 برای همیشه پرونده اش بسته شد.

mil-i300
27 December 2008, 03:38 PM
این فایل pdf (http://rapidshare.com/files/158768970/IRAN.Pelak.pdf.html) جدول سهمیه بندی و تقسیم بندی پلاکها بر اساس شهرهای مختلفه.
فایل به درد بخوریه؛ حد اقل آدم میدونه با کی نباید کل کل کنه :icon_mrgr

آقا ما خيلي تو کفه اينيم که ببينيم هر شماره ماله کدوم شهره..!!
اين PDF دانلود نميشه.... ميشه دوباره آپلود کنين..!!؟؟
راستي شماره هاي مشهد هم به " و " رسيده... به نظرتون شماره ايران بعدي مشهد که الان 12 است... چند ميشه..!!؟؟ :icon_surp

hamed_mo
28 December 2008, 12:58 AM
سلام دوستان!
من بالاخره بعد از 40 روز تونستم ماشینم رو تحویل بگیرم. اسپورتیج!

یه سوال واسم پیش اومده بود...
پلاک نداره هنوز ماشین...پرسیدم از اطلس خودرو گفت 4 5 روز دیگه بهتون زنگ میزنیم بیاین واسه پلاک...
اما اینجا از چند تا بچه ها که تازگی ماشینشون رو تحویل گرفتن شنیدم که بعضیا 1ماه یا بیشتر منتظرن واسه مدارک ماشین... میگن مشکل از تبصره 13 هست و...
میخواستم بدونم چیه قضیه اش؟
بعدشم من ماشینو از طریق لیزینگ گرفتم اونا به من یه معرفی نامه به نیروی انتظامی دادن که پلاک بدن به این ماشین با فلان شماره شاسی و موتور و...
می خواستم بدونم تکلیف چیه؟
باید منتظر اطلس خودرو باشم یا خودم برم دهکده المپیک؟
برگه گمرک چیه پس؟
:icon_razz:icon_razz

the end
13 January 2009, 07:09 PM
سلام
آقا بالاخره چی شد ؟ http://qsmile.com/qsimages/39.gif

الان پلاک دادن چطوریاس اوضاش ؟

هنوزم قاطیه یا همه رو 44 میدن ؟

الان من آدرس نیاوران بدم چند میشه ؟

payamix
13 January 2009, 09:51 PM
(طبق پاسخ نمایندگی سایپا به سوال من در پی دریافت اتومبیل با پلاک 44): فعلاً تحویل ایران‌خودرو و سایپا هنوز ایران44 هستش، پارس خودرو و سایرین رو 55 میدن ظاهراً.

hamed_mo
14 January 2009, 01:39 AM
من که 2تا ماشین صفر دیدم یکیش لیفان بود اون یکیش هم یادم نیست 55 بودن جفتشون!

من هم نیاوران هستم فردا میرم به امید خدا پلاک کنم...اگه موفق شدم می گم چنده پلاکم!

benyamilan
15 January 2009, 12:27 AM
سلام

تا سال 82 ماشين صفر كه مي گرفتي همونجا موقع شماره گذاري عوارض شهرداري هم پرداخت مي كردي ولي الان عوارض فقط موقع نقل و انتقال و توسط مالك بايد پرداخت بشه.

جالبتر اينكه يكي از مداركي كه الان محضر براي انتقال قطعي حتما مي خواد كارت سوخته !
قبلان میگرفتن ولی الان داشتن کارت سوخت اجباری نیست الان بیمه رو اجباری کردن و حتما باید داشته باشی

sonara44
10 February 2009, 02:20 PM
سلام .
من هرچه گشتم تاپيكي در اينمورد نديدم .
يك پرايد 82 دارم ميخواهم بفروشمش هزينه محضري آن سهم براي من چقدر ميشود و كلا چه مداركي براي بنام زدن سند آن بايد آماده كنم ؟

shahram2006_m
10 February 2009, 02:57 PM
سلام .
من هرچه گشتم تاپيكي در اينمورد نديدم .
يك پرايد 82 دارم ميخواهم بفروشمش هزينه محضري آن سهم براي من چقدر ميشود و كلا چه مداركي براي بنام زدن سند آن بايد آماده كنم ؟

لیست تعرفه نقل انتقال در هر محضری داخل کامپیوتر وجود داره و همه جا یک قیمت هست و بستگی به قیمت خودرو داره ، میتونید مراجعه کنید و سوال کنید.

دو معامله ای که تو ماه اخیر انجام دادم:

1. 206 تیپ 2 مدل 82 : 130 تومن

2. پارس صفر : 300 تومن

برای نقل انتقال هم باید اول به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید و با پلاک جدید و برگ سبز پلاک جدید برید محضر....مدارک هم شامل برگ عدم خلافی، عوارض شهرداری، معاینه فنی(فکر میکنم مدل 85 به پایین) ، سند کمپانی،کارت و بیمه ماشین، شناسنامه و کارت ملی طرفین....در ضمن خریدار باید حتما کارت پایان خدمت داشته باشه. البته تاپیک کامل تر نقل انتقال موجود هست میتونید مراجعه کنید به تاپیک اصلی.

reza.sh_2006
18 February 2009, 01:07 PM
این هم از اون سیاست های هست که باید فقط پول بدی و دم نزنی معلوم نیست چرا سایپا اینجوری هست

منم یه دونه 206 ثبت نام کردم بعد که تو بازار پرسیدم خیلی فرقش بود کارخانه 13میلیون و 800 هزار و تو بازار 13 و 200 به خاطر همین انصراف دادم.
حالا یه مشکل تازه دارم میگن خودرویی که نقد از بازار بخری مشکل سند و پلاک داره می خواستم در مورد اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین مرسی .

reza.sh_2006
18 February 2009, 01:59 PM
منم یه دونه 206 ثبت نام کردم بعد که تو بازار پرسیدم خیلی فرقش بود کارخانه 13میلیون و 800 هزار و تو بازار 13 و 200 به خاطر همین انصراف دادم.
حالا یه مشکل تازه دارم میگن خودرویی که نقد از بازار بخری مشکل سند و پلاک داره می خواستم در مورد اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین مرسی .
جواب ما رو کسی نمیده ؟

farzad_Sh_2020
18 February 2009, 02:02 PM
خوب خودرو که نقد بخری تو بازار انتقال سند و پلاک خیلی دردسر داره . مخصوصاً اگه چیزاش نیومده باشه .

الان قیمت آوانته گرفتم دنده دستی تحویل 15 تا 20 روزه 25.5 . نمایندگی حدادیان شیراز

reza.sh_2006
18 February 2009, 02:10 PM
خوب خودرو که نقد بخری تو بازار انتقال سند و پلاک خیلی دردسر داره . مخصوصاً اگه چیزاش نیومده باشه .

الان قیمت آوانته گرفتم دنده دستی تحویل 15 تا 20 روزه 25.5 . نمایندگی حدادیان شیراز

می خواستم بدونم چقدر دردسر و چقدر هزینه داره کلا ارزش داره نقدی بخری یا از کارخانه بهتره بگیری ؟؟؟

farzad_Sh_2020
18 February 2009, 02:15 PM
می خواستم بدونم چقدر دردسر و چقدر هزینه داره کلا ارزش داره نقدی بخری یا از کارخانه بهتره بگیری ؟؟؟

از هزینه خبر ندارم . ولی ما که شیراز هستیم میدونم واسه تعویض پلاک باید ساعت 3 صبح بری بخابی تو نوبت . شاید شانس داشته باشی و نوبتت بشه . وگرنه همونجا میمونی تا روز بعدش که نوبتت میشه .

از شهرهای دیگه بی خبرم .

reza.sh_2006
18 February 2009, 02:28 PM
از هزینه خبر ندارم . ولی ما که شیراز هستیم میدونم واسه تعویض پلاک باید ساعت 3 صبح بری بخابی تو نوبت . شاید شانس داشته باشی و نوبتت بشه . وگرنه همونجا میمونی تا روز بعدش که نوبتت میشه .

از شهرهای دیگه بی خبرم .
من شنیدم تا پلاک عوض نکنی سند به نامت نمیشه درسته ؟

Warrior--
19 February 2009, 02:03 AM
هزینه ی انتقال سند حدودا 200 هزار تومان است.

reza.sh_2006
19 February 2009, 02:44 PM
هزینه ی انتقال سند حدودا 200 هزار تومان است.
غیر از انتقال سند پلاک هم برای یک خودروی صفر که از بازار می خریم باید عوض کنیم ؟ هزینه انتقال سند به عهده فروشنده است یا خریدار ؟

Warrior--
19 February 2009, 03:08 PM
غیر از انتقال سند پلاک هم برای یک خودروی صفر که از بازار می خریم باید عوض کنیم ؟ هزینه انتقال سند به عهده فروشنده است یا خریدار ؟

هزینه ی انتقال سند به عهده ی فروشنده است و هزینه ی شماره گذاری هم به عهده ی خریدار است(25 هزار تومان)

reza.sh_2006
19 February 2009, 05:03 PM
هزینه ی انتقال سند به عهده ی فروشنده است و هزینه ی شماره گذاری هم به عهده ی خریدار است(25 هزار تومان)
ممنونم فقط یه چیزی واسم سوال مونده پلاک هم باید عوض بشه یا نه ؟

farzad_Sh_2020
19 February 2009, 05:08 PM
ممنونم فقط یه چیزی واسم سوال مونده پلاک هم باید عوض بشه یا نه ؟

من یک بار یک بنگاه بودم . شنیدم که طرف میخواست پلاک را بنام بزنه .

ولی پلاک عوض کردن تو شیراز اوضاعی داره . بهتره اول تحقیق کنید که تعویض پلاک تو شهرتون راحت هست یا نه ؟ بعد تصمیم بگیری که ماشین کارتکس بگیری یا سند خورده

smrh83
19 February 2009, 06:23 PM
عزیز من تا اونجایی که من می دونم هزینه انتقال سند توافقی است یا طرفین یا فروشنده

amingzj
19 February 2009, 07:43 PM
عزیز من تا اونجایی که من می دونم هزینه انتقال سند توافقی است یا طرفین یا فروشنده
همون طوریه که جناب Warrior--فرمودند

reza.sh_2006
19 February 2009, 09:05 PM
من یک بار یک بنگاه بودم . شنیدم که طرف میخواست پلاک را بنام بزنه .

ولی پلاک عوض کردن تو شیراز اوضاعی داره . بهتره اول تحقیق کنید که تعویض پلاک تو شهرتون راحت هست یا نه ؟ بعد تصمیم بگیری که ماشین کارتکس بگیری یا سند خورده

ازتون ممنونم که خیلی عالی جواب سوالاتم رو میدین راستش من تا حالا تجربه خرید خودرو نداشتم به خاطر همین خیلی سوال واسم پیش میاد ممکنه بازم سوالای عجیبی برام پیش بیاد پیشایش از همگی دوستان عزیزم عذر می خوام .
راستی فکر کنم پلاک عوض کردن اینجا راحت باشه فقط به نظر شما من چطور بخرم بهتره ( نقدی از نمایندگی - نقدی از بازار و ... ) در ضمن می خوام 206 بخرم و اینکه اگر از بازار بخوام بخرم چه چیزایی رو در نظر بگیرم

farzad_Sh_2020
19 February 2009, 11:40 PM
ازتون ممنونم که خیلی عالی جواب سوالاتم رو میدین راستش من تا حالا تجربه خرید خودرو نداشتم به خاطر همین خیلی سوال واسم پیش میاد ممکنه بازم سوالای عجیبی برام پیش بیاد پیشایش از همگی دوستان عزیزم عذر می خوام .
راستی فکر کنم پلاک عوض کردن اینجا راحت باشه فقط به نظر شما من چطور بخرم بهتره ( نقدی از نمایندگی - نقدی از بازار و ... ) در ضمن می خوام 206 بخرم و اینکه اگر از بازار بخوام بخرم چه چیزایی رو در نظر بگیرم

معمولاً توی نمایندگی دیدم سند کارتکس دارن و همون موقع هم تحویل میدن . فکر کنم اگه تفاوت نداشته باشه کارتکس بهتره .

سود انباشته
19 February 2009, 11:56 PM
سلام
در شهرهای مختلف ایران هزینه انتقال سند بر عهده خریدار باشد یا فروشنده و میزان ان فرق میکند.
مثلا در تهران هزینه سند بر عهده فروشنده بوده و خریدار از این بابت مبلغی پرداخت نمیکند ولی در اکثر شهرها یک سوم بر عهده خریدار و دو سوم بر عهده فروشنده میباشد.
یکی از دوستان چند سال پیش خودرویی از شهر اهواز خریده بود گویا در این شهر هزینه سند بر عهده خریدار میباشد و در تهران خواسته بود که آن خودرو را بفروشد کلی ضرر کرده بود.

Rossoneri12434
20 February 2009, 08:36 AM
هزینه انتقال سند اول از همه به توافق طرفین بستگی داره اما اگر توافقی نشده بود طبق قانون هزینه حق الثبت ، دارائی ، خلافی ، عوارض معوق شهرداری و سایر هزینه ها (مثل مالیات مشاغل تاکسی ها و وانت ها) و نصف حق التحریر دفترخانه اسناد رسمی به عهده فروشنده است و خریدار فقط متعهد به پرداخت نصف حق التحریر دفترخانه (همون خرج محضر) می باشد که در مورد خودروهای صفر یا همون سند کمپانی عرف اینه که اون نصفه خرج محضر رو هم خریدار نمیپردازه و همه خرج بر عهده فروشنده هست.

shahram2006_m
20 February 2009, 10:27 AM
تاپیک به علت اهمیت موضوعات مطرح شده به گفتگوی مهم تبدیل شد.

hdmm
20 February 2009, 02:59 PM
من هم فردا دارم یه تندر پارس خودرویی سند کارتکس از نمایشگاه میخرم

چند روز طول میکشه تا پلاک و سند و کارت سوخت به دستم برسه ؟

پلاک قبلیم رو معرفی کنم زودتر کارم انجام میشه یا پلاک جدید بخوام ؟

اصلا اگه پلاک قبلی توی انبار مرکز تعویض پلاک داشته باشم میتوم پلاک جدید درخواست کنم یا حتما اون پلاک رو بهم میدند ؟

farzad_Sh_2020
20 February 2009, 08:18 PM
من هم فردا دارم یه تندر پارس خودرویی سند کارتکس از نمایشگاه میخرم

چند روز طول میکشه تا پلاک و سند و کارت سوخت به دستم برسه ؟

پلاک قبلیم رو معرفی کنم زودتر کارم انجام میشه یا پلاک جدید بخوام ؟

اصلا اگه پلاک قبلی توی انبار مرکز تعویض پلاک داشته باشم میتوم پلاک جدید درخواست کنم یا حتما اون پلاک رو بهم میدند ؟

بعید میدونم پلاک جدید بدن . تا 6 ماه پلاک نگه میدارن و اگه ماشین نخریدی باطل میشه .
ما 1 ماه منتظر پلاک بودیم هی میگفتن نیومده . بعد پیگیری کردیم گفتن اصلاً پلاک نمیاد و باید برید دنبال پلاک قبلی . فقط دعا کن پلاکت صاف مونده باشه . من خواستم تحویل بگیرم کمد را باز کرد دیدم یک مشت پلاک کج و کوله هست . خدارو شکر مال من صاف صاف بود . گفت موقع در آوردن خیلی ها میکشن تا پرچ بشکنه . ولی بعضی ها انصاف دارن و میدن با دریل بزارن وسط پرچ و صاف در میاد :icon_cool

reza.sh_2006
22 February 2009, 01:25 AM
بلاخره 206 از از نمایندگی گرفتم قراره 15 روزه دیگه تحویل بدن و اینطور که میگن مدل 88

fishbaz
24 February 2009, 07:37 PM
سلام دوستان من یک تندر 90 پارس خودرو ثبت نام کردم الان منتظر پلاکشم؟راهی وجود داره که بشه زودتر بگیری با دادان شیرینی و...؟جاش کجا هستش

farzad_Sh_2020
24 February 2009, 07:48 PM
سلام دوستان من یک تندر 90 پارس خودرو ثبت نام کردم الان منتظر پلاکشم؟راهی وجود داره که بشه زودتر بگیری با دادان شیرینی و...؟جاش کجا هستش

هیچ راه خاصی نداره دوست عزیز . فقط باید صبر کنی اگه تا 1 هفته نیامد بری پیگیری کنی . اگه قبلاً ماشین داشتی که پلاک شما همون قبلی میشه و باید بری از جایی که فک(نمی دونم همینطوری مینویسن یا نه ) پلاک شده ماشین قبلیتون بگیری. :icon_cool

Warrior--
24 February 2009, 08:34 PM
دوستان, من حدود 25 روز پیش پرایدم را از طریق نمایشگاه قولنامه کرده و بعد از به نام زدن سند فروختم ولی پلاک خودم روی اتومبیل بود.
سوالی که از دوستان داشتم این بود که سر پلاکم چه بلایی آمده است؟!

farzad_Sh_2020
24 February 2009, 09:06 PM
دوستان, من حدود 25 روز پیش پرایدم را از طریق نمایشگاه قولنامه کرده و بعد از به نام زدن سند فروختم ولی پلاک خودم روی اتومبیل بود.
سوالی که از دوستان داشتم این بود که سر پلاکم چه بلایی آمده است؟!

دوست عزیز شخصی که از شما خریده باید بره دنبال پلاک جدید برای خودش . وقتی پلاکش آماده بشه میره مرکز فک ( فتک ) پلاک و پلاک شما را بر می دارن و اوونجا نگه داری می کنن ( قبلاً تا 6 ماه بود الان نمی دونم ) . شما اگر خودرو جدید توی این 6 ماه بخری همون پلاک میری تحویل میگیری ( دعا کن درست در آورده باشه نه با پیچگوشتی و زور و ضرب :icon_eek: ). اگه هم 6 ماه بگذره باطل میشه . و موضوع دیگه اینکه خوب هست اگه تهرانی باشه و اوونجا فک ( فتک ) پلاک کنه . مال ما هرچی گشتیم شیراز نبود . گفتن کازرون هست . ماشین صفر بیارید تا نصب کنیم . کلی مخ زدیم تا ماشین این همه راه نبردیم . اگه هنوز این کار را نکرده زنگ بزن و بگو حتماً تهران این کار را کنه .:icon_cool

یک چیز یادم رفت بگم . روش با یک ماژیک شماره شاسی ماشین را مینویسن . مال من که بعد از 3 سال هنوز پاک نشده :icon_cry:

این مطلب شاید خوب و بدرد بخور باشه :

مدارك لازم براي نقل و انتقال خودرو

1) نسخه دوم برگ فروش : براي كارخانه هاي سازنده داخلي
2) بيمه نامه شخص ثالث
3) كارت مشخصات وسيله نقليه
4) شناسنامه مالكيت خودرو
5) شناسنامه فروشنده و خريدار
6) ارائه گواهي مفاصا حساب اجراييات (عدم خلاف)

http://btnrahgosha.ir/images/custom/taviz.jpg
7) شماره ملي و كد پستي خريدار و فروشنده
8) مدارك احراز سكونت خريدار در آدرس اعلامي
9) برگ معاينه فني معتبر صادره از مراكز مجاز (براي خودروهاي با بيش از دو سال توليد)
10) ارائه اصل فيش ماليات شاغل براي خودروهاي پلاك عمومي و تاكسي براي انجام امور فوق حضورخريدار و فروشنده يا نماينده قانوني ايشان لازم مي باشد.

مراحل نقل و انتقال خودرو1) دريافت قبض ورودي پاركينگ (زمان ورود به مركز) 2) مراجعه به اطلاعات و نوبت دهي 3) اخذ فرم بازديد فني خودرو 4) مراجعه به آگاهي (جهت بررسي سوابق خودرو) 5) تسويه حساب تخلفات گذشته پلاك فروشنده و اخذ صورت وضعيت تخلفات از دفتر اجراييات 6) انجام امور بانكي 7) مراجعه به دفتر تعيين شده جهت كنترل و تأييد مدارك طرفين معامله 8) مراجعه به محل فك پلاك و سپس دريافت پلاك از انبار پلاك و عمليات نصب پلاك جديد براي انجام امور فوق حضورخريدار و فروشنده يا نماينده قانوني ايشان لازم مي باشد.

مدارك لازم براي تعويض پلاك خودرو1) نسخه دوم برگ فروش : براي كارخانه هاي سازنده داخلي 2) بيمه نامه شخص ثالث 3) كارت مشخصات وسيله نقليه 4) شناسنامه مالكيت خودرو 5) شناسنامه مالك 6) ارائه گواهي مفاصاحساب اجرائيات (عدم خلاف) 7) شماره ملي و كد پستي مالك 8) در صورت تغيير آدرس محل سكونت مدارك احراز محل سكونت جديد مالك9) برگ معاينه فني معتبر صادره از مراكز مجاز (براي خودروهاي با بيش از 2 سال توليد) 10) ارائه اصل فيش ماليات مشاغل براي خودروهاي پلاك عمومي و تاكسي(پرداخت ماليات) براي انجام امور فوق حضور مالك خودرو يا نماينده قانوني وي لازم مي باشد.

مراحل تعويض پلاك خودرو1) دريافت قبض ورودي پاركينگ (زمان ورود به مركز) 2) مراجعه به اطلاعات و نوبت دهي 3) اخذ فرم بازديد فني خودرو 4) مراجعه به آگاهي (جهت بررسي سوابق خودرو) 5) تسويه حساب تخلفات گذشته پلاك مالك و اخذ صورت وضعيت تخلفات از دفتر اجراييات 6) انجام امور بانكي7) مراجعه به دفتر تعيين شده جهت كنترل مدارك مالك 8) مراجعه به محل فك پلاك قديم و دريافت پلاك جديد از انبار و نصب پلاك جديد براي انجام امور فوق حضور مالك خودرو يا نماينده قانوني وي لازم مي باشد.

fishbaz
24 February 2009, 09:32 PM
هیچ راه خاصی نداره دوست عزیز . فقط باید صبر کنی اگه تا 1 هفته نیامد بری پیگیری کنی . اگه قبلاً ماشین داشتی که پلاک شما همون قبلی میشه و باید بری از جایی که فک(نمی دونم همینطوری مینویسن یا نه ) پلاک شده ماشین قبلیتون بگیری. :icon_cool
قبلا ماشین نداشتم 1.پلاک میاد در خونه یا میره پارس خودرو؟
2.کجا باید برم پیگیری کنم؟مراکز تعویض پلاک؟

farzad_Sh_2020
24 February 2009, 10:18 PM
قبلا ماشین نداشتم 1.پلاک میاد در خونه یا میره پارس خودرو؟
2.کجا باید برم پیگیری کنم؟مراکز تعویض پلاک؟

دوست عزیز باید شما از طریق نمایندگی پیگیر باشید :icon_cool

fishbaz
24 February 2009, 11:04 PM
دوست عزیز باید شما از طریق نمایندگی پیگیر باشید :icon_cool
دوست عزیز من از کارخانه اقدام کردم راهی نیست

hdmm
26 February 2009, 04:36 PM
آقا دوستم یه 206 نقد و اقساط از یه نمایشگاهی خریده

فروشنده ادعا کرده که در فروش اقساطی ، هزینه انتقال سند به عهده خریدار هستش !!!!

یه قانون من در آوردی بالا بود هم به اندازه 100 هزار تومان کشیده روش

سند هم به نام نمیزنه ، گفته که تمام اقساط پرداخت شد سند به نام میزنه !!! (چه تضمینی وجود داره ؟)

هر چی هم بهش گفته که خب سند به نام بزن ولی در دفتر اسناد رسمی به رهن فروشنده در بیاد قبول نکرده (فکر میکنم میشه همون وکالتی)

اصلا به غیر از شرکت های صنعتی (حقوقی) مثل سایپا و ایران خودرو ، شخص حقیقی هم میتونه سند به نام خریدار در رهن فروشنده نگه داره ؟

southpole
1 March 2009, 11:05 PM
سلام دوستان

الان 10 روز هست خودروی 405 تحویل گرفتیم. بدون پلاک و هیچگونه مدرک دیگر (فقط برگه تحویل):icon_mad: . شنبه زنگ زدم نمایندگی گفتند ناجا گفته پرونده ناقص است و یک کپی از تمام صفحان شناسنامه بیاورید. :icon_twis
امروز هم در سایت ایرانخودرو چک کردم خبری از پلاک نبود.

حالا سوال اینه که تا کی باید منتظر بمونیم؟

سوال دیگه اینکه با این وضع خودرو رو ببریم خیابون گیر میدن؟

mohammadrezaef
2 March 2009, 01:43 AM
سلام دوستان

الان 10 روز هست خودروی 405 تحویل گرفتیم. بدون پلاک و هیچگونه مدرک دیگر (فقط برگه تحویل):icon_mad: . شنبه زنگ زدم نمایندگی گفتند ناجا گفته پرونده ناقص است و یک کپی از تمام صفحان شناسنامه بیاورید. :icon_twis
امروز هم در سایت ایرانخودرو چک کردم خبری از پلاک نبود.

حالا سوال اینه که تا کی باید منتظر بمونیم؟

سوال دیگه اینکه با این وضع خودرو رو ببریم خیابون گیر میدن؟
سلام
شما باید مدارکت رو کامل کنی و بفرستی نمایندگی تا انها برای شما مدارک رو حاضر کنند و باهاتون تماس بگیرن
دوست عزیز دقت داشته باش که شما الان فقط برگه تحویل رو داری و ماشینت نه پلاک داره نه کارت و نه سند!!!به محض اینکه راهنمایی رانندگی و یا کلانتری ماشینه شما رو ببینه به پارکینگ منتقل میکنه و تا زمانی که ماشینتون مدارک نداشته باشه ماشینتون رو ترخیص نمیکنند پس کمی صبرو تحمل داشته باشید!!!!!!!:icon_excl

pouya_yz
2 March 2009, 10:21 PM
آقا دوستم یه 206 نقد و اقساط از یه نمایشگاهی خریده

فروشنده ادعا کرده که در فروش اقساطی ، هزینه انتقال سند به عهده خریدار هستش !!!!

یه قانون من در آوردی بالا بود هم به اندازه 100 هزار تومان کشیده روش

سند هم به نام نمیزنه ، گفته که تمام اقساط پرداخت شد سند به نام میزنه !!! (چه تضمینی وجود داره ؟)

هر چی هم بهش گفته که خب سند به نام بزن ولی در دفتر اسناد رسمی به رهن فروشنده در بیاد قبول نکرده (فکر میکنم میشه همون وکالتی)

اصلا به غیر از شرکت های صنعتی (حقوقی) مثل سایپا و ایران خودرو ، شخص حقیقی هم میتونه سند به نام خریدار در رهن فروشنده نگه داره ؟

دوست گرامی معمولا در فروش های اقساطی یا قسطی توسط افراد عادی یا شرکتهای دولتی به چند شکل و روش برای متعهد کردن خریدار به پرداخت بدهی استفاده می کنند .

مثلا ایرانخودرو و سایپا سند را بنام مشتری می زنند سپس در متن آن قید می کنند که اتومبیل در رهن و دارای بدهی است و هرگونه انتقال تا زمان تسویه ممنوع است که نهایتا بعد از پرداخت بدهی فک رهن میشود .

بعضی اشخاص سند را سه دانگ سه دانگ بنام می کنند تا پس از پرداخت تمام بدهی سند سه دانگ دیگر بنام خریدار بشه (لیزینگ های شخصی).

بانک ها در مورد وام خودرو به این شکل عمل می کنند که در حالیکه سند بنام خریدار اصلی است طبق یک سند رهنی جداگانه اتومبیل را در رهن می برند و انتقال سند را تا زمان تسویه ممنوع می کنند که این قضیه توسط دفترخانه در برگ سبز (شناسنامه خودرو) و در بنچاق یا سند کمپانی قید خواهد شد .

و اما مورد دیگر که مد نظر شما بود در واقع نوعی از عقد بیع بنام "قطعی مشتمل به رهن " میباشد که از لحاظ تئوریک منعی ندارد منتها به دلیل هزینه های اضافی از طرف متعاملین و به دلایل دیگر دفترخانه ها زیاد رقبتی به انجام آن ندارند البته این روش هم در مورد املاک و هم در مورد اتومبیل کاربرد دارد و به این شکل است که فروشنده سند را بنام خریدار می زند در حالیکه مبلغ سند را معادل بدهی خریدار تعیین می کند (تعلق گرفتن حق الثبت و حق التحریر نسبت به مبلغ اصلی) و شرط می کنند که دفعتا واحده یا به دفعات مکرر و در قبال قبض رسمی به فروشنده پرداخت نماید و پس از آخرین پرداخت از قید رهن آزاد شود و در صورت عدم پرداخت صدور اجرائیه از طرف فروشنده و از طریق دفترخانه و اداره اجرای ثبت امکان پذیر است .

امیدوارم مطلب مفیدی برای شما باشد .:icon_excl

eYasser
30 March 2009, 01:54 PM
همین امروز یک نفر پلاک 44 ه گرفت که یک SD بوده.
یک نکته جالبتر اینکه طی ایام عید خودروهای زیادی با پلاک 31 و 51 و 71 دیدم.
این پلاک ها هم متعلق به تهران هست و خودروهای دیده شده هم به نظر میومد که نو بودند.
در مورد این ها اطلاعی دارید؟

mil-i300
30 March 2009, 10:32 PM
همین امروز یک نفر پلاک 44 ه گرفت که یک SD بوده.
یک نکته جالبتر اینکه طی ایام عید خودروهای زیادی با پلاک 31 و 51 و 71 دیدم.
این پلاک ها هم متعلق به تهران هست و خودروهای دیده شده هم به نظر میومد که نو بودند.
در مورد این ها اطلاعی دارید؟

عوض تا دلتون بخواد ما اینجا پلاک 55 دیدیم..!! اینم ماله تهرانه دیگه نه..!؟!؟ :icon_arro

amir7x
31 March 2009, 02:00 AM
1 _ آقا من سند و برگه كمپاني پرايدمو گم كردم مدل 86 . خودم از نمايندگي گرفتم .

ولي كارتش هست بايد چي كار كنم ؟

2 - هزينه انتقال 206 تيپ 5 85 چقدره؟

farzinkhan
8 April 2009, 01:12 AM
ليست كامل پلاك هاي موجود رو براتون اينجا ميذارم.اميدوارم به دردتون بخوره:icon_mad:
پلاكهاي ملي

ایران 11 استان تهران-تهران
ایران 12 استان خراسان-مشهد
ایران 13 استان اصفهان- اصفهان
ایران 14 استان خوزستان-اهواز
ایران 15 استان آذربایجان شرقی- تبریز
ایران 16 استان قم- شهر قم
ایران 17 استان آذربایجان غربی- ارومیه
ایران 18 استان همدان- همدان
ایران 19 استان کرمانشاه-کرمانشاه
ایران 22 استان تهران-تهران
ایران 23 استان اصفهان- حومه
ایران 24 استان خوزستان- حومه
ایران 25 استان آذربایجان شرقی-حومه
ایران 26 استان قم - حومه
ایران 27 استان آدربایجان غربی- حومه
ایران 28 استان همدان- حومه
ایران 29 استان کرمانشاه- حومه
ایران 31 استان لرستان- خرم آباد
ایران 32 استان خراسان- حومه
ایران 33 استان تهران-تهران
ایران 34 استان خوزستان- حومه
ایران 35 استان آذربایجان شرقی- حومه
ایران 36 استان قم- حومه
ایران 37 استان آذربایجان غربی- حومه
ایران 38 استان همدان(کد ذخیره)
ایران 39 استان کرمان- حومه
ایران 41 استان لرستان- حومه
ایران 42 استان خراسان-حومه
ایران 43 استان اصفهان - حومه
ایران 44 استان تهران- تهران
ایران 45 استان کرمان- کرمان
ایران 46 استان گیلان- رشت
ایران 47 استان مرکزی-اراک
ایران 48 استان بوشهر- بوشهر
ایران 49 استان کهکلویه و بویر احمد- یاسوج و حومه
ایران 51 استان کردستان-سنندج
ایران 52 استان خراسان-(کد ذخیره)
ایران 53 استان اصفهان – اصفهان
ایران 54 استان یزد-یزد
ایران 55 استان تهران- تهران
ایران 56 استان گیلان- حومه
ایران 57 استان مرکزی- حومه
ایران 58 استان بوشهر- حومه
ایران 59 استان گلستان- گرگان
ایران 61 استان کردستان- حومه
ایران 62 استان مازندران- ساری
ایران 63 استان فارس- شیراز
ایران 64 استان یزد- حومه
ایران 65 استان کرمان- حومه
ایران 66 استان تهران- تهران(کد ذخیره)
ایران 67 استان مرکزی(کد ذخیره)
ایران 68 استان تهران- کرج
ایران 69 استان گلستان- حومه
ایران 71 استان چهارمحال و بختیاری- شهر کرد
ایران 72 استان مازندران- حومه
ایران 73 استان فارس- حومه
ایران 74 استان یزد- یزد
ایران 75 استان کرمان- حومه
ایران 76 استان گیلان - حومه (ذخیره)
ایران 77 استان تهران- تهران(ذخیره)
ایران 78 استان تهران- شهرستانهای حومه
ایران 79 استان قزوین- قزوین
ایران 81 استان چهارمحال و بختیاری- حومه
ایران 82 استان مازندران- حومه
ایران 83 استان فارس- حومه
ایران 84 استان هرمزگان- بندرعباس
ایران 85 استان سیستان و بلوچستان- زاهدان
ایران 86 استان سمنان- سمنان
ایران 87 استان زنجان- زنجان
ایران 88 استان تهران- تهران(کد ذخیره)
ایران 89 استان قزوین- حومه
ایران 91 استان اردبیل- اردبیل و حومه
ایران 92 استان مازندران- حومه
ایران 93 استان فارس- حومه(کد ذخیره)
ایران 94 استان هرمزگان- حومه
ایران 95 استان سیستان و بلوچستان- حومه
ایران 96 استان سمنان- حومه
ایران 97 استان زنجان- حومه
ایران 98 استان ایلام-ایلام و حومه
ایران 99 استان تهران- تهران(کد ذخیره)

dr_sky
10 April 2009, 03:28 AM
سلام . من يه سوالي داشتم، اينکه من تازه يک پرايد ثبت نام کردم(فوري 30 روزه) از يک نمايندگي سايپا تو شهر زاهدان (دانشجو هستم اينجا) ولي آدرس سکونتم را گيلان دادم، مي خواستم ببينم کسي مي دونه که از کجا بايد پلاکم و ساير مدارک ماشين رو بگيرم ، و احتمالا ماشين مي آد نمايندگي زاهدان ولي فکر کنم کارت ماشين و کارت سوخت مي ره گيلان، حالا تکليف پلاک چي مي شه؟ کسي اطلاعي داره؟ تا حالا به چنين موردي برخورد کردين؟ پيشاپيش ممنون از پاسختون

سود انباشته
10 April 2009, 03:43 PM
سلام . من يه سوالي داشتم، اينکه من تازه يک پرايد ثبت نام کردم(فوري 30 روزه) از يک نمايندگي سايپا تو شهر زاهدان (دانشجو هستم اينجا) ولي آدرس سکونتم را گيلان دادم، مي خواستم ببينم کسي مي دونه که از کجا بايد پلاکم و ساير مدارک ماشين رو بگيرم ، و احتمالا ماشين مي آد نمايندگي زاهدان ولي فکر کنم کارت ماشين و کارت سوخت مي ره گيلان، حالا تکليف پلاک چي مي شه؟ کسي اطلاعي داره؟ تا حالا به چنين موردي برخورد کردين؟ پيشاپيش ممنون از پاسختون
سلام
پراید و پلاک ها به همراه برگ سبز و سند و کارت گارانتی را از همون نمایندگی زاهدان تحویل خواهید گرفت ولی کارت ماشین و کارت سوخت به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد.
موفق و پیروز باشید.

dr_sky
11 April 2009, 02:04 AM
ممنون از پاسختان ، ولي نمايندگي مي گفت پلاک را بايد از محل آدرس بگيرم يعني گيلان، محل خاصي هست ؟ يعني برم راهنمايي رانندگي محل آدرس؟

faramarz_39
13 April 2009, 10:33 AM
باتشكر از دوستاني كه با پاسخ دقيقشان راهنمايي مينمايند منهم يك سوال داشتم:
قصد خريد سوناتا از تهران (با پلاك تهران)را دارم ولي ادرسم براي پلاك ،مشهد است چقدر دوندگي تو تهران ومشهد دارم ايا فروشنده ميتونه كارهاي تهران را كلا انجام بده ونيازي به حضور من در تهران نباشه قبلا هم يك ماشين با پلاك مشهد داشتم كه بيش از 6 ماهه فروختمش.

mohamadtj
15 April 2009, 08:27 PM
سلام
سوال من اینه که من سربازیم تموم شده 2 ماهه ولی هنوز کارت پایان خدمتم نیومده . فردا قراره برم محضر تا یک ماشین بخرم.امروزم براش پلاک گرفتم / آیا بدون کارت پایان خدمت میشه ماشین و بنامم بزنم؟ اگه نمیشه چی کار باید بکنم؟ماشین و پلاک کردم.چه راههایی هست؟

Ariyan_1234
25 April 2009, 09:49 PM
با سلام خدمت عزیزان

من یک دستگاه خودرو پراید در نمایندگی سایپا ثبت نام نموده ام ( پیش فروش)
تا کنون مدارکی که به نمایندگی تحویل داده ام عبارت است از کپی کارت ملی و کپی صفحه اول شناسنامه و پر کردن فرم ثبت نام و البته حواله ی واریز وجه .
سوالی برام پیش اومده و آون این که زمان ارسال دعوتنامه خودرو از سوی سایپا چه مدارک دیکر باید تحویل شود و اینکه آیا ارائه مدرک نظام وظیفه ظروریست ؟
اگر مدرک نظام وظیفه ضروری است راهی برای رفع ( دور زدن به صورت قانونی ) این مشکل هست یا خیر؟

ببخشید اگه سوالم ابتدائی بود چون تا حالا تجربه خرید خودرو نداشتم ...

سود انباشته
26 April 2009, 01:41 PM
با سلام خدمت عزیزان

من یک دستگاه خودرو پراید در نمایندگی سایپا ثبت نام نموده ام ( پیش فروش)
تا کنون مدارکی که به نمایندگی تحویل داده ام عبارت است از کپی کارت ملی و کپی صفحه اول شناسنامه و پر کردن فرم ثبت نام و البته حواله ی واریز وجه .
سوالی برام پیش اومده و آون این که زمان ارسال دعوتنامه خودرو از سوی سایپا چه مدارک دیکر باید تحویل شود و اینکه آیا ارائه مدرک نظام وظیفه ظروریست ؟
اگر مدرک نظام وظیفه ضروری است راهی برای رفع ( دور زدن به صورت قانونی ) این مشکل هست یا خیر؟

ببخشید اگه سوالم ابتدائی بود چون تا حالا تجربه خرید خودرو نداشتم ...
سلام
من تابحال دوبار از طریق نمایندگی ماشین صفر تحویل گرفتم
در بار اول پژو206 در سال 84 و دیگر هم تندر90 در سال86 و در هیچکدام از من کارت پایان خدمت و یا کپی پایان خدمت نخواستند. شاید حالا قانون تغییر کرده...

jeeerjeeerak
11 May 2009, 01:03 AM
پلاک قدیمیم توی تعویضه پلاکه . یه ماشین تازه خریدم ولی فقط برگ ترخیص از پارکینگ ایران خودرو دارم . برای گرفتن پلاک قدیمی چه مدارکی می خواد ؟

jeeerjeeerak
11 May 2009, 10:38 PM
سلام اساتید لطفا راهنمایی کنن ممنون

farzinkhan
12 May 2009, 01:49 AM
سلام اساتید لطفا راهنمایی کنن ممنون

تا جايي كه من مي دونم,يه كپي شناسنامه مالكيت كه روش يه مهر خورده جهت دريافت پلاك آزاد و يه كپي قرارداد فروش رو مي خواد.البته اصولآ نماينده فروش اين چيزارو خودش بهت ميده:icon_cool

abs206
18 May 2009, 08:22 PM
سلام دوستان :confident:
یه سوال داشتم من دوتا ماشین داشتم که هر دور رو 8ماه پیش فروختم بدون اینکه سند ماشین رو به اسمشون کنم وفک پلاک هم نکردم فقط یه قولنامه تو نمایشگه بستیم الان از بابت پلاک برام مشکلی پیش نمیاد؟البته خودشون برای سند زدن هیچ اقدامی نکردن. فقط میخواستم ببینم برام مشکلی پیش نمیاد؟باتشکر

mohammadrezaef
18 May 2009, 08:55 PM
یه سوال داشتم من دوتا ماشین داشتم که هر دور رو 8ماه پیش فروختم بدون اینکه سند ماشین رو به اسمشون کنم وفک پلاک هم نکردم فقط یه قولنامه تو نمایشگه بستیم الان از بابت پلاک برام مشکلی پیش نمیاد؟البته خودشون برای سند زدن هیچ اقدامی نکردن. فقط میخواستم ببینم برام مشکلی پیش نمیاد؟باتشکر
سلام
شما چجوری ماشین رو فروختید؟ با قولنامه؟
در مورد پلاک: هر خلافی که رانندگان اون 2ماشین انجام بدند به نام شما ثبت میشه:icon_mad:
یعنی اگر خدایی نکرده با این ماشینها با ادم یا موتور تصادف کنند و ... شما رو بازداشت میکنند و قانون کسی رو میشناسه که ماشین و پلاک به نام اون هست:icon_excl

benyamilan
18 May 2009, 10:48 PM
مشکل که اگه خدایی نکرده مشکل بزرگی پیش بیاد تا شما ثابت کنی که فروختی و این حرفا پایه شما گیره ولی در نهایت قولنامه داری با قولنامه میتونی ثابت کنی که فروختی ولی بهتر اینه که تو اولین فرصت بری و ماشینو به اسمشون کنی چون اینطوری اونا الان دارن از پلاک تو استفاده میکنن

mohammadrezaef
19 May 2009, 12:25 AM
مشکل که اگه خدایی نکرده مشکل بزرگی پیش بیاد تا شما ثابت کنی که فروختی و این حرفا پایه شما گیره ولی در نهایت قولنامه داری با قولنامه میتونی ثابت کنی که فروختی ولی بهتر اینه که تو اولین فرصت بری و ماشینو به اسمشون کنی چون اینطوری اونا الان دارن از پلاک تو استفاده میکنن
سلام
تا جایی که من میدونم قولنامه هیچ اعتبار قانونی نداره مگر اینکه محضری باشه:icon_excl

jeeerjeeerak
19 May 2009, 12:57 AM
در مورد کارت سوخت در انتقال ماشین به فروشنده می خوام بدونم اگه ماشین جدید بخرم دوباره کارت سوخت صادر میشه؟ با توجه به صدور کارت سوخت بر اساس پلاک قبلیم .

farzinkhan
19 May 2009, 01:08 AM
در مورد کارت سوخت در انتقال ماشین به فروشنده می خوام بدونم اگه ماشین جدید بخرم دوباره کارت سوخت صادر میشه؟ با توجه به صدور کارت سوخت بر اساس پلاک قبلیم .

كارت سوخت هر ماشين,فقط به اون ماشين اختصاص داره و شما در صوت خريد خودروي جديد كارت سوخت مربوط به ماشين جديد رو دريافت مي كنيد نه ماشين قبليتون رو

mohammadrezaef
19 May 2009, 01:09 AM
سلام
دوست عزیز شما کارت سوخت رو باید به خریدار بدید:icon_excl
برای ماشین جدید هم کارت سوخت جدید صادر میشه و ارتباطی به پلاک نداره.

benyamilan
19 May 2009, 02:02 AM
سلام
تا جایی که من میدونم قولنامه هیچ اعتبار قانونی نداره مگر اینکه محضری باشه:icon_excl
ولی متاسفانه اشتباه به عرضتون رسوندن
اولا که قولنامه ی محضری نداریم کجا قولنامه رو محضری میکنن ؟؟؟!!!
ثانیا هر ورقی که معامله بشه و زیرش امضا زده بشه درسته رسمی نیست ولی دارای اعتبار هست و در همچین مواردی شخص میتونه از حق و حقوق خودش دفاع کنه.

mohammadrezaef
19 May 2009, 01:41 PM

سلام
شما چجوری ماشین رو فروختید؟ با قولنامه؟
در مورد پلاک: هر خلافی که رانندگان اون 2ماشین انجام بدند به نام شما ثبت میشه:icon_mad:
یعنی اگر خدایی نکرده با این ماشینها با ادم یا موتور تصادف کنند و ... شما رو بازداشت میکنند و قانون کسی رو میشناسه که ماشین و پلاک به نام اون هست:icon_excl

ولی متاسفانه اشتباه به عرضتون رسوندن
اولا که قولنامه ی محضری نداریم کجا قولنامه رو محضری میکنن ؟؟؟!!!
ثانیا هر ورقی که معامله بشه و زیرش امضا زده بشه درسته رسمی نیست ولی دارای اعتبار هست و در همچین مواردی شخص میتونه از حق و حقوق خودش دفاع کنه.
سلام
دوست عزیز وقتی سند و پلاک ماشین هنوز به نام فروشنده هست دیگه قولنامه معنی نداره!!!
مشکل این هست که این دوست عزیز حتی اگر هم با قولنامه ماشینش رو فروخته باشه باز هم هر خلافی که توسط اون 2 راننده 2ماشین صورت بگیره به نام ایشون ثبت میشه!!!
منظور از قولنمامه محضری قولنامه ای هست که در محیط رسمی مثل نمایشگه معتبر ثبت شده باشه:icon_excl

farzad_Sh_2020
19 May 2009, 02:05 PM
سلام .

چند روز پیش برای عموم یک تندر خریدیم . صفر بود ولی خوب بنام کسی بود . عموم خودش زیاد تو کار خرید و فروش هست . یک متن مثل متن بنگاه نوشت و قولنامه امضا شد . چک به نام صاحب ماشین نوشته شد و کلیه موارد در قولنامه ذکر شد که هرگونه فساد و تخلف از این تاریخ به بعد به عهده خریدار می باشد . خریدار و فروشنده و 3 شاهد هم امضا کردن . به قول عموم الکی بیایم 200 تومان بدیم بنگاه که چی ؟ قولنامه درسته که محضری نیست ولی پرس و جو که کردیم ارزشش کمتر از اوون نیست خیلی . پس اگر به هم اعتماد دارید الکی پول به این بنگاه دارا ندین .

farzad_Sh_2020
19 May 2009, 02:08 PM

دوست عزیز شما باید سریعاً سند را به نام میزدین . قولنامه تا زمانی نوشته میشه که پلاک ماشین بیاد ( اگه صفر باشه ) چون محضر به نام نمیکنه بدون پلاک . اگر هم که صفر نبودن شما باید همون موقع میرفتین محضر و بنام میکردین و بعد یک وکالت هم میدادین که طرف خودش دیگه بره دنبال تعویض پلاک :icon_cool

benyamilan
20 May 2009, 08:03 PM
سلام
دوست عزیز وقتی سند و پلاک ماشین هنوز به نام فروشنده هست دیگه قولنامه معنی نداره!!!
مشکل این هست که این دوست عزیز حتی اگر هم با قولنامه ماشینش رو فروخته باشه باز هم هر خلافی که توسط اون 2 راننده 2ماشین صورت بگیره به نام ایشون ثبت میشه!!!
منظور از قولنمامه محضری قولنامه ای هست که در محیط رسمی مثل نمایشگه معتبر ثبت شده باشه:icon_excl
نمیدونم ما ایرانیا وقتی تو یه چیزی پافشاری میکنیم حتی اگه حرفمون نادرستم باشه و خودمونم بدونیم باز روش وای میستیم
من خودم دفتریار دفتر اسناد رسمی هستم و کار من همین چیزاس البته نمیگم اطلاعاتم از همه بیشتره ولی خب چون تخصصم در این مورده میخوام دوستانی که به کمک احتیاج دارن بتونم حدالامکان راهنماییشون کنم و دوستان دچار دو دلی نشن
درسته سند و ماشین به اسم ایشون هست ولی چند جور ما معامله داریم که معتبرترینش سند قطع هست که همه چی انتقال پیدا میکنه و در آینده هیچ مشکلی پیش نمیاد
بهد اون ما وکالتنامه ها رو داریم که تو دفاتر اسناد رسمی تنظیم میشه و ماشین تو این معامله هم انتقال پیدا میکنه و تو وکالت بلاعزل تمام اختیارات به وکیل (خریدار ) انتقال پیدا میکنه در حالیکه پلاک سند ماشین و حتی کار ماشین همشون به اسم فروشنده باقی میمنونه (پس قرار نیست مبنا رو به عوض شدن پلاک قرار بدیم )
انواع بعدی قولنامه های عادی هستن که تو دفاتر اسناد رسمی تنظیم نمیشه و هر شخصی تو هر مکانی و روی هر کاغذی میتونن این کار رو انجام بدن و به جز فروشنده و خریدار دو نفر ( یا هرچی بیشتر بهتر) زیر برگه رو امضا میزنن و واسه خودش اعتبار پیدا میکنه درسته رسمی نیست ولی دارای اعتبار هست و تو هر دادگاه و محاکمی در صورت بوجود اومدن مشکل مورد قبوله
و این گونه قولنامه ها چون تو برگه ی معمولی نوشته میشن از نظر اعتبار هیچ فرقی نداره که روی یک کاغذ معمولی و تو خونه نوشته شن یا توی یک نمایشگاه معتبر !!!

Webgardi
2 June 2009, 03:19 PM
سلام دوستان.

هزینه انتقال سند یه پراید 78 برای فروشنده چقدره؟

ممنونم

shahram2006_m
2 June 2009, 04:16 PM
سلام دوستان.

ممنونم

دوست عزیز به راحتی میتونید از دفترخانه ها سوال کنید چون برای هر خودرو و مدل سال های مختلف جدول دارند.

benyamilan
6 June 2009, 01:32 AM
سلام دوستان.

ممنونم
والا همه ماشینا جدول دارن ولی تا اونجائی که تو حافظم هست این میشه کل خرج خودرو :
دارائی : 284000 ریال
حق الثبت 142000 ریال
حق التحریر 347050 ریال
شهرداری برای هر سال 71000 ریال
حالا خرج فروشنده و خریدار تو شهرهای مختلف فرق داره تو این مورد خودم گیج شدم ولی بیشتر برمیگرده به عرف شهر مورد نظر که نصف حق الثبت و حق التحریر رو خریدار میده بقیه رو فروشنده تو بعضی جاها هم نصف حق التحریر رو خریدار میده بقیه رو فروشنده

QashQai
23 July 2009, 11:23 PM
سلام:

اگر بدون قول نامه و محضر صرفا با امضا روی برگ سبز( قسمت خریدار و فروشنده) خزیدو فروش انجام شود و طی همین مراحل هم خلافی ها پرداخت شده و مواردی که میبایست برای فک پلاک انجام شود هم انجام شده باشد و خریدار بتواند پلاک خود را روی خودرو مربوطه نصب کند. و به درخواست خریدار سند در زمانی دیگر برای فرد فرضی دیگری بطور قطعی زده خواهد شد....

حالا سوال اینه: با توجه به اینکه پول خرید بطور کامل توسط خریدار پرداخت شده و فروشنده ماشین را تحویل داده پلاک فروشنده در انبار و پلاک خریدار روی ماشین نصب شده و با توجه به امضا طرفین روی برگ سبز...

نیروی انتظامی اقدام به صدور برگ دیگر و کارت دیگری میکند با در نظر گرفتن تنظیم نکردن قول نامه یا حتی یک دست نوشته ساده ... چه مشکلاتی میتواند گریبان طرفین را بگیرد در صورتی که هر کدام از طرفین ساز ناکوک بزنند؟

ممنون

QashQai
25 July 2009, 01:52 AM
سلام:

اگر بدون قول نامه و محضر صرفا با امضا روی برگ سبز( قسمت خریدار و فروشنده) خزیدو فروش انجام شود و طی همین مراحل هم خلافی ها پرداخت شده و مواردی که میبایست برای فک پلاک انجام شود هم انجام شده باشد و خریدار بتواند پلاک خود را روی خودرو مربوطه نصب کند. و به درخواست خریدار سند در زمانی دیگر برای فرد فرضی دیگری بطور قطعی زده خواهد شد....

حالا سوال اینه: با توجه به اینکه پول خرید بطور کامل توسط خریدار پرداخت شده و فروشنده ماشین را تحویل داده پلاک فروشنده در انبار و پلاک خریدار روی ماشین نصب شده و با توجه به امضا طرفین روی برگ سبز...

نیروی انتظامی اقدام به صدور برگ دیگر و کارت دیگری میکند با در نظر گرفتن تنظیم نکردن قول نامه یا حتی یک دست نوشته ساده ... چه مشکلاتی میتواند گریبان طرفین را بگیرد در صورتی که هر کدام از طرفین ساز ناکوک بزنند؟

ممنون

سلام:

ظاهرا سوال من همخوانی بیشتری با این تاپیک(لینک مورد اشاره) دارد در صورت امکان به تاپیک مورد نظر منتقل شود.

پیشاپیش تشکر از قبول زحمت برای پاسخ به این سوال

ممنون

http://www.phallz.com/showthread.php?t=43125&page=3

amahdavi2004
26 July 2009, 05:08 PM
من ماشينم مدل 85 است ولي بر روي پلاكي كه ايران خودرو بر روي آن نصب كرده تاريخ 83 خورده و ايران 22 سري د است؛ چه جوري ممكن است؟
پلاك برگشتي است؟

amin.405
10 September 2009, 05:30 AM
من ماشينم مدل 85 است ولي بر روي پلاكي كه ايران خودرو بر روي آن نصب كرده تاريخ 83 خورده و ايران 22 سري د است؛ چه جوري ممكن است؟
پلاك برگشتي است؟

اینا چندین پلاک اضافه دارن (یعنی مثلا یه سری پلاک رو نگه میدارن .
برا من هم 2 بار پیش اومده . (اولین سری تندر رو که پارس خودرو داد بیرون اگه دقت میکردی همشون تقریبا ایران33 یا ایران 11 یا ... ولی سری ج بودن .
من هم که اولین سری تحویلی بودم و اونموقع یعنی سال 86 تحویل گرفتم پلاکش مال سال 83 بود(یعنی ج بود در حالی که اون موقع پلاک ها به ی رسیده بود .)

یا مثلا تو اسفند 87 هم یه ریو خریدم از سایپا پلاکش ایران44 - ج بود در حالی که اون موقع سری44 آخراش بود .

amin.405
10 September 2009, 05:36 AM
شاید این سوال به موضوع مربوط نشه (شرمنده ، اگه میشه جواب بدین)

دوستان کسی میدونه این پلاک 55 تا چه حرفی پیش رفته ؟

aminkhan2008
10 September 2009, 01:36 PM
اگر سوالهام ابتدایی هست ببخشید
هزینه بنام زدن سند پراید مدل 82 چنده؟اگه مثل پراید تاپیکهای قبلی باشه فکر کنم 80 تومانی باشه (بدون عوارض و خلافی)درسته؟در ضمن من اگه پراید رو بفروشم و چند هفته بعد بخوام ماشین دیگه ای را ثبت نامی از نمایندگی تحویل بگیرم باید حتما اعلام کنم قبلا پلاک داشتم؟اگه نگم برام پلاک جدید صادر میکنن یا مشکل پیش میاد؟درضمن پلاک جدید را سریعتر تحویل میدن یا قدیمی؟اصلا ماشین صفر را با پلاک تحویل نمیدن(برای شیراز)؟در ضمن اگر به هر نحوی شد پلاکی جدید برای ماشین صفر بگیرم هزینه پلاک جدید را ازم میگرین یا کمپانی هزینه اش را قبلا روی ماشین گرفته؟
در ضمن اگه میشه دقیق بگید ماشینو چجوری بنام میزنن؟چون اینجا لااقل دو روش نوشته بود یکی میگفت برو محضر بنام بزن بعد وکالت بده تا خریدار بره پلاک را خودش عوض کنه؟یکی هم میگفت باید بره پلاک را با خریدار عوض کنه و بعد برن محضر؟کدامش صحیحتر هست و اختلالی در بنام شدن مدارک بنام خریدار ایجاد نمیکنه و بعد خلافیها بنام صاحب ماشین قبلی نوشته نمیشه؟

سود انباشته
10 September 2009, 03:10 PM
شاید این سوال به موضوع مربوط نشه (شرمنده ، اگه میشه جواب بدین)

دوستان کسی میدونه این پلاک 55 تا چه حرفی پیش رفته ؟
تا حرف ط مشاهده شده است.

benyamilan
10 September 2009, 08:58 PM
اگر سوالهام ابتدایی هست ببخشید
هزینه بنام زدن سند پراید مدل 82 چنده؟اگه مثل پراید تاپیکهای قبلی باشه فکر کنم 80 تومانی باشه (بدون عوارض و خلافی)درسته؟در ضمن من اگه پراید رو بفروشم و چند هفته بعد بخوام ماشین دیگه ای را ثبت نامی از نمایندگی تحویل بگیرم باید حتما اعلام کنم قبلا پلاک داشتم؟اگه نگم برام پلاک جدید صادر میکنن یا مشکل پیش میاد؟درضمن پلاک جدید را سریعتر تحویل میدن یا قدیمی؟اصلا ماشین صفر را با پلاک تحویل نمیدن(برای شیراز)؟در ضمن اگر به هر نحوی شد پلاکی جدید برای ماشین صفر بگیرم هزینه پلاک جدید را ازم میگرین یا کمپانی هزینه اش را قبلا روی ماشین گرفته؟
در ضمن اگه میشه دقیق بگید ماشینو چجوری بنام میزنن؟چون اینجا لااقل دو روش نوشته بود یکی میگفت برو محضر بنام بزن بعد وکالت بده تا خریدار بره پلاک را خودش عوض کنه؟یکی هم میگفت باید بره پلاک را با خریدار عوض کنه و بعد برن محضر؟کدامش صحیحتر هست و اختلالی در بنام شدن مدارک بنام خریدار ایجاد نمیکنه و بعد خلافیها بنام صاحب ماشین قبلی نوشته نمیشه؟
سلام دوست عزیز
دارائی : 284000
ثبت : 142000
تحریر : 347050
کلش میشه : 773050
البته بدون عوارض که واسه هر سال 71000 ریال هست
در باره تعویض پلاک و بنام کردن هم هر کدوم از دو راه بالا رو انتخاب کنی مشکلی نیست
1- اگه فروشنده وقت نداشته باشه : وکالت میده به خریدار تا خریدار خودش تمام مراحل رو بدون هیچ مشکلی تنهایی انجام میده و دیگه نیازی به فروشنده نیست
2- اگه فروشنده حوصله و وقتشو داشته باشه : فروشنده و خریدار با هم میرن تعویض پلاک و با هم مراحلش رو انجام میدن
در واقع چیزی نیست اینا زیاد حساسیت نشون نده روشون. و اصلا مشکلی نیست هرکدومو که دوست دارین همونو انجام بدین.
البته قبلش به همراه فروشندتون برین تو یه پلیس +10 و یه خلافی از ماشین دربیارین و تسویه کنین چون موقع تعویض پلاک باید خلافی ماشین صفر شده باشه.

aminkhan2008
11 September 2009, 01:42 PM
من اگه ماشینم رو بفروشم و چند هفته بعد بخوام ماشین دیگه ای را ثبت نامی از نمایندگی تحویل بگیرم باید حتما اعلام کنم قبلا پلاک داشتم؟اگه نگم برام پلاک جدید صادر میکنن یا مشکل پیش میاد؟به آدرس پلاک قبلی ربطی داره(در صورتی که آدرسم عوض شده باشه)؟درضمن پلاک جدید را سریعتر تحویل میدن یا قدیمی؟اصلا ماشین صفر را با پلاک تحویل نمیدن(برای شیراز)؟در ضمن اگر به هر نحوی شد پلاکی جدید برای ماشین صفر بگیرم هزینه پلاک جدید را ازم میگرین یا کمپانی هزینه اش را قبلا روی ماشین گرفته؟
کلا اگر خواستی ماشینی از کمپانی تحویل بگیری باید پولی برای پلاک یا چیزهای دیگه پرداخت کنی یا قبل همش از خریدار گرفته شده و حساب شده؟

سود انباشته
11 September 2009, 02:33 PM
من اگه ماشینم رو بفروشم و چند هفته بعد بخوام ماشین دیگه ای را ثبت نامی از نمایندگی تحویل بگیرم باید حتما اعلام کنم قبلا پلاک داشتم؟اگه نگم برام پلاک جدید صادر میکنن یا مشکل پیش میاد؟به آدرس پلاک قبلی ربطی داره(در صورتی که آدرسم عوض شده باشه)؟درضمن پلاک جدید را سریعتر تحویل میدن یا قدیمی؟اصلا ماشین صفر را با پلاک تحویل نمیدن(برای شیراز)؟در ضمن اگر به هر نحوی شد پلاکی جدید برای ماشین صفر بگیرم هزینه پلاک جدید را ازم میگرین یا کمپانی هزینه اش را قبلا روی ماشین گرفته؟
کلا اگر خواستی ماشینی از کمپانی تحویل بگیری باید پولی برای پلاک یا چیزهای دیگه پرداخت کنی یا قبل همش از خریدار گرفته شده و حساب شده؟
سلام
لازم نیست اعلام کنی اگه اعلام نکنی در واحد شماره گذاری که در داخل کارخانه مستقر هست خودشان خواهند فهمید و همان پلاک قبلی به ماشین شما ثبت خواهد شد.
بعد از اینکه ماشین به نمایندگی رسید نمایندگی به شما نامه ایی خواهد داد که به مرکز شماره گذاری که پلاک شما در انجا فک شده مراجعه خواهید کرد و پلاگ قدیمی اتان را از انجا تحویل خواهید گرفت.

ernest1
11 September 2009, 07:10 PM
دوستان گرامی

میشه یه ماشین رو بفروشی بعد پلاکشو کنسل کنی؟؟

یعنی برای ماشین بعدی که میخوای بخری بگی من پلاک قبلی رو نمیخوام و یه پلاک جدید بهم بدین؟

آخه پلاک قبلیم زوجه. منم روزای پنج شنبه میخوام برم تو طرح. بخاطر همین شاید پلاک جدیدم فرد دراومد.

mehrdad_ghin
11 September 2009, 11:49 PM
دوستان گرامی

میشه یه ماشین رو بفروشی بعد پلاکشو کنسل کنی؟؟

یعنی برای ماشین بعدی که میخوای بخری بگی من پلاک قبلی رو نمیخوام و یه پلاک جدید بهم بدین؟

آخه پلاک قبلیم زوجه. منم روزای پنج شنبه میخوام برم تو طرح. بخاطر همین شاید پلاک جدیدم فرد دراومد.
دوست خوبم اگه واست امکانش هست اول ماشین جدید رو بخر ومنتظر بمون تا پلاکش بیاد.به محض اینکه پلاکش اومد اقدام به فروش ماشین کن.اگرم امکانش واست نیست ماشین رو قولنامه ای بفروش و با طرف شرط کن که تا 1 ماه سند نمیزنی.تو اون مدت ماشین جدیدو بخر به محض اینکه پلاک اومد قبلی رو سند بزن. داییم یه پراید داشت یکی دیگه ثبت نام کرد بعد اومدن پلاک ماشین قبلی رو فروخت. و پلاکش عوض شد.:icon_cool

aminkhan2008
13 September 2009, 05:27 AM
اگر کسی میدونه اینجاش هم جواب بده

shahramyou
13 September 2009, 07:21 AM
اگر کسی میدونه اینجاش هم جواب بده
سلام
ماشین صفر رو در صورتیکه پلاک فک شده نداشته باشی با پلاک میدن . ماشین صفر هزینه پلاک رو حساب کردن شما دیگه پولی نمیدین. پلاک اگه جدید صادر بشه با ماشین تحویل میدن اگه پلاک داشته باشی باید خودت بری اونجا که فک پلاک کردی بگیری:icon_excl

shahramyou
13 September 2009, 07:34 AM
نمیدونم ما ایرانیا وقتی تو یه چیزی پافشاری میکنیم حتی اگه حرفمون نادرستم باشه و خودمونم بدونیم باز روش وای میستیم
من خودم دفتریار دفتر اسناد رسمی هستم و کار من همین چیزاس البته نمیگم اطلاعاتم از همه بیشتره ولی خب چون تخصصم در این مورده میخوام دوستانی که به کمک احتیاج دارن بتونم حدالامکان راهنماییشون کنم و دوستان دچار دو دلی نشن
درسته سند و ماشین به اسم ایشون هست ولی چند جور ما معامله داریم که معتبرترینش سند قطع هست که همه چی انتقال پیدا میکنه و در آینده هیچ مشکلی پیش نمیاد
بهد اون ما وکالتنامه ها رو داریم که تو دفاتر اسناد رسمی تنظیم میشه و ماشین تو این معامله هم انتقال پیدا میکنه و تو وکالت بلاعزل تمام اختیارات به وکیل (خریدار ) انتقال پیدا میکنه در حالیکه پلاک سند ماشین و حتی کار ماشین همشون به اسم فروشنده باقی میمنونه (پس قرار نیست مبنا رو به عوض شدن پلاک قرار بدیم )
انواع بعدی قولنامه های عادی هستن که تو دفاتر اسناد رسمی تنظیم نمیشه و هر شخصی تو هر مکانی و روی هر کاغذی میتونن این کار رو انجام بدن و به جز فروشنده و خریدار دو نفر ( یا هرچی بیشتر بهتر) زیر برگه رو امضا میزنن و واسه خودش اعتبار پیدا میکنه درسته رسمی نیست ولی دارای اعتبار هست و تو هر دادگاه و محاکمی در صورت بوجود اومدن مشکل مورد قبوله
و این گونه قولنامه ها چون تو برگه ی معمولی نوشته میشن از نظر اعتبار هیچ فرقی نداره که روی یک کاغذ معمولی و تو خونه نوشته شن یا توی یک نمایشگاه معتبر !!!
سلام اگر قولنامه دستی تنظیم شده و فقط خریدار و فروشنده امضا کرده باشن و مثلاً توش قید شده باشه بدون رنگ و بعد معلوم بشه رنگ شده کاری میشه کرد
با سپاس

ernest1
26 September 2009, 08:18 PM
آدرس وشماره تلفن مراکز تعویض پلاک:

http://h.imagehost.org/0584/122.jpg

shahramyou
26 September 2009, 08:53 PM
ارائه خدمات خودرويي در157 مرکز تعويض پلاک از16 خرداد

معاون راهنمايي ورانندگي نيروي انتظامي اعلام کرد: از15خرداد به بعد ارائه خدمات به تمامي خودروها در157مرکزتعويض پلاک درکشورقابل ارائه است. به گزارش مهر ،سردارمحمد رويانيان افزود: درگذشته اگرمالک خودروکه نمره تهران داشت درشيراززندگي مي کرد براي گرفتن خدمات ازجمله استعلام ، کارت المثني و... بايد حتما به تهران مراجعه مي کرد اما از 15خرداد به بعد مردم مي توانند با هر شماره پلاک درهرکجا که زندگي مي کنند ازهمانجا خدمات دريافت کنند. وي با اشاره به کاهش مدت زمان صدور کارت خودرو اظهار داشت: در گذشته کارت خودرو در يک روند 45 روزه صادرمي شد اما امروزاين روند به 15روزکاهش يافته و تلاش مي کنيم تا پايان سالجاري کارت خودرو ، يک هفته اي براي متقاضيان صادرمي کنيم. رويانيان با اشاره به صف هاي طولاني مراکز تعويض پلاک از يک سو و عدم جوابگويي تعداد خط هاي موجود از طرف ديگر ، تصريح کرد: درهمين راستا تلاش مي کنيم مرکزتعويض پلاک آزادي را ازنظرفضا تا 2 برابرتوسعه داده و همچنين ظرف 2 ماه آينده مرکز جديد تعويض پلاک را نيز در تهران راه اندازي کنيم. معاون راهنمايي و رانندگي ناجا درباره تلاش براي کاهش مدت زمان صدورکارت گواهينامه متقاضيان ،افزود: گواهينامه براي متقاضيان در11روزصادرمي شود که تلاش مي کنيم اين مدت را نيزبه حداقل برسانيم.

ناجا از تعطيلي مركز تعويض پلاك دهكده المپيك خبر داد.
به گزارش سرويس «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اساس اعلام نيروي انتظامي فعاليت مركز تعويض پلاك دهكده المپيك متوقف و مركز مذكور تعطيل شده است.
فکر کنم شنیدم رفته کیلومتر 15 اگر دوستان اطلاع دقیق دارن اطلاع دهند
ممنون

bahram750
1 October 2009, 12:54 PM
چند سوال داشتم دوستان، که تو تاپیک اشاره ای بهش نشده بود

اگه با خریدار بری و پلاک رو تو مرکز تعویض پلاک بنام خریدار تعویض کنی. به هر دلیلی بعدش خریدار از انتقال سند سرباز بزنه چکار باید کرد؟

برای اینکه این مشکلات پیش نیاد چکار کنیم بهتره؟ اول بریم تعویض پلاک یا بریم محضر و وکالت به خریدار بدیم؟
چون ذکر شده بود فرقی نداره ولی به نظر من هر کدام یکسری مشکل دارن. مثلا اگه پلاک رو تعویض نکنی و وکالت بدی ممکنه خریدار حالا حالاها با پلاک شما تو خیابونها چرخ بزنه و براتون دردسر درست بشه.
اگه پلاک رو عوض کنی و خریدار منصرف بشه از خرید که باز دردسر داری.

در موقع قولنامه نوشتن چه مقدار یا چند درصد از قیمت کل ماشین رو باید دریافت کرد؟

کل مبلغ را چه هنگام باید گرفت؟ قبل از رفتن برای تعویض پلاک، بعد از دادن وکالت به خریدار یا بعد از انتقال رسمی؟

هزینه وکالت به عهده خریدار است یا فروشنده؟

ببخشید که سوالاتم زیاد بود، چون در تاپیک اشاره ای نشده بود، ممنون میشم دوستان پاسخ بدن

alireza_sos
1 October 2009, 01:07 PM
وقتی وکالت تعویض پلاک میدی خریدار کل پول ماشین رو میده اگه خلافی و مالیات غیره صفر باشه
هزینه سند و وکالت به عهده فروشنده است
وقتی که وکالت تعویض پلاک میدی و قولنامه مینویسی تاریخ و ساعت تحویل ماشین رو ذکر میکنی دیگه اگه با پلاک شما خلافی صورت بگیره به عهده شما نیست

ernest1
1 October 2009, 08:25 PM
دوستان یه سوال(مخصوصا دوستان اسناد رسمی)

من چند روز پیش یه ماشین فروختم. سند قطعی زدم.
مبلغ مورد معامله 11و 200 بوده که این مبلغ تماما به حسابم واریز شد.
اما..
در سند برگه محضری که معامله در اون ثبت میشه(الان اسمش یادم نیست ) همه چیز درسته اما قیمت خودرو 9 و 700 خورده!!!
این به نظر شما مشکلی نداره؟؟؟
ممکنه دفترخونه از روی قصد اینکار رو کرده باشه؟؟(ممکنه منفعتی براش داشته باشه یا از روی سهو بوده؟؟)

benyamilan
2 October 2009, 01:32 AM
دوستان یه سوال(مخصوصا دوستان اسناد رسمی)

من چند روز پیش یه ماشین فروختم. سند قطعی زدم.
مبلغ مورد معامله 11و 200 بوده که این مبلغ تماما به حسابم واریز شد.
اما..
در سند برگه محضری که معامله در اون ثبت میشه(الان اسمش یادم نیست ) همه چیز درسته اما قیمت خودرو 9 و 700 خورده!!!
این به نظر شما مشکلی نداره؟؟؟
ممکنه دفترخونه از روی قصد اینکار رو کرده باشه؟؟(ممکنه منفعتی براش داشته باشه یا از روی سهو بوده؟؟)
نه دوست عزیز هیچ مشکلی نیست دفترخونه با قیمت واقعی خرید و فروش کاری نداره مهم قیمتی هست که دارائی اول هر سال به دفترخونه میده و با اون مبنا خرج سند و قیمت خودرو مشخص میشه
شما اگه به فرض یک ماشین تصادفی و چپی رو هم میفروختین با قیمت خیلی پائین دفترخونه همون مبلغ 9.700 رو بعنوان مبلغ تو سند شما قید میکرد

benyamilan
2 October 2009, 01:40 AM
چند سوال داشتم دوستان، که تو تاپیک اشاره ای بهش نشده بود

اگه با خریدار بری و پلاک رو تو مرکز تعویض پلاک بنام خریدار تعویض کنی. به هر دلیلی بعدش خریدار از انتقال سند سرباز بزنه چکار باید کرد؟

برای اینکه این مشکلات پیش نیاد چکار کنیم بهتره؟ اول بریم تعویض پلاک یا بریم محضر و وکالت به خریدار بدیم؟
چون ذکر شده بود فرقی نداره ولی به نظر من هر کدام یکسری مشکل دارن. مثلا اگه پلاک رو تعویض نکنی و وکالت بدی ممکنه خریدار حالا حالاها با پلاک شما تو خیابونها چرخ بزنه و براتون دردسر درست بشه.
اگه پلاک رو عوض کنی و خریدار منصرف بشه از خرید که باز دردسر داری.

در موقع قولنامه نوشتن چه مقدار یا چند درصد از قیمت کل ماشین رو باید دریافت کرد؟

کل مبلغ را چه هنگام باید گرفت؟ قبل از رفتن برای تعویض پلاک، بعد از دادن وکالت به خریدار یا بعد از انتقال رسمی؟

هزینه وکالت به عهده خریدار است یا فروشنده؟

ببخشید که سوالاتم زیاد بود، چون در تاپیک اشاره ای نشده بود، ممنون میشم دوستان پاسخ بدن
-در مورد سوال اولتون که اگه تعویض پلاک کنین و تموم بشه دیگه هیچ کارییش نمیشه کرد و باید بنام طرف سند بخوره و اگه خواست برگردونه دوباره ایشون باید به شما بفروشن
-بهترین کار همینه که یه روز همه کاراتونو بزارین کنار برین تعویض پلاک تا هم خیالتون راحت شه هم فردا به مشکل برنخورین
-معمولا فروشنده کل مبلغ رو میگیره فقط یه 500 هزار تومن بابت خلافی و خرج سند نمایشگاه نگر میداره که بعد از امضای سند مابقی تحویل فروشنده میشه
-هزینه وکالت توافقیه درست قانوناً باید موکل ( فروشنده) هزینه وکالت رو بده ولی تو شرایط مختلف خریدار میده
مثلا میبین فروشنده میگه من وکالت نمیدم خودم میرم تعویض پلاک و خریدار هم میخواد تو یه شهر دیگه تعویض پلاک کنه و این مشکل خریدار بوجود آورده پس خریدار میده
ولی در کل اگه فروشنده نخواد بره تعویض پلاک و خودشو راحت کنه فروشنده هزینه وکالت رو هم تقبل میکنه

bahram750
2 October 2009, 02:03 AM
[QUOTE=benyamilan]-در مورد سوال اولتون که اگه تعویض پلاک کنین و تموم بشه دیگه هیچ کارییش نمیشه کرد و باید بنام طرف سند بخوره و اگه خواست برگردونه دوباره ایشون باید به شما بفروشن
-بهترین کار همینه که یه روز همه کاراتونو بزارین کنار برین تعویض پلاک تا هم خیالتون راحت شه هم فردا به مشکل برنخورین
/QUOTE]

ممنون از پاسخگوییتون و همنیطور جناب alireza_sos

خوب اگه نخواهیم وکالت بدیم به خریدار برای تعویض پلاک، پس ابتدا باید رفت تعویض پلاک و بعد رفت دفترخانه برای انتقال سند. درسته؟

در این صورت شما گفتید که اگه پلاک تعویض بشه به مشکل میخوریم. پس حتما میشه قبل از رفتن برای تعویض پلاک قیمت کل خودرو را از فروشنده دریافت کرد؟

benyamilan
2 October 2009, 02:38 AM
[quote=benyamilan]-در مورد سوال اولتون که اگه تعویض پلاک کنین و تموم بشه دیگه هیچ کارییش نمیشه کرد و باید بنام طرف سند بخوره و اگه خواست برگردونه دوباره ایشون باید به شما بفروشن
/QUOTE]

ممنون از پاسخگوییتون و همنیطور جناب alireza_sos

خوب اگه نخواهیم وکالت بدیم به خریدار برای تعویض پلاک، پس ابتدا باید رفت تعویض پلاک و بعد رفت دفترخانه برای انتقال سند. درسته؟

در این صورت شما گفتید که اگه پلاک تعویض بشه به مشکل میخوریم. پس حتما میشه قبل از رفتن برای تعویض پلاک قیمت کل خودرو را از فروشنده دریافت کرد؟
بله اگه نخوایین وکالت بدین باید تشریف ببرین به همراه خریدار تعویض پلاک
بله معمولا عرف چنین هست که کل مبلغ خودرو از خریدار دریافت میشه و حدود 500 هزار تومن دست خریدار یا بنگاه میمونه که بعد از تعویض پلاک و امضای سند و کسر کردن خرج سند مابقی 500 تومن تحویل فروشنده میشه

MVP77
18 October 2009, 07:12 PM
یک سوال
من برج 11 سال 87 سند زدم و ماشینم رو فروختم
میخوام ببینم پلاکم تا کی باسه خودم هست و با خرید ماشین جدید تغییر پیدا نمیکنه ؟
یعنی منظورم اینه مثلا اگه سال 90 ماشین بخرم شماره پلاکم همونه یا تغییر میکنه ؟

ممنون

amingzj
18 October 2009, 07:21 PM
سلام
پلاک رو تا یک سال توی انبار پلاک نگه میدارند
و بعد از یک سال قیچی میکنندش
ولی پلاک به اسم شما میمونه همیشه
یعنی سال 90 هم برید همینو بهتون میدن

MVP77
18 October 2009, 09:19 PM
سلام
پلاک رو تا یک سال توی انبار پلاک نگه میدارند
و بعد از یک سال قیچی میکنندش
ولی پلاک به اسم شما میمونه همیشه
یعنی سال 90 هم برید همینو بهتون میدن
پس در واقع شماره پلاک تا آخر عمر باسه خودم میمونه و 25 تومن باید باسه ساختش بدم

mohammadrezaef
3 November 2009, 03:16 PM
سلام:icon_excl
نمیدونم این چیزی که میگم به این تاپیک مربوط میشه یا نه؟؟؟
من دیروز رفته بودم تعویض پلاک ارژانتین که تاره تاسیس شده!!!خیلی شلوغ و بی نظم بود :icon_mad:
محض اطلاع دوستان میگم:: اصلا به تعویض پلاک ارژانتین نرید چون افتضاحه و گول این رو نخورید که چون تازه تاسیس هست خلوته!!! خیلی شلوغه!!!جای پارک برای ماشینها کم هست کلا" 4 عدد باجه داره:icon_mad: داخل خودش هم بانک نداره یعنی برای پرداخت خلافی و فیش بانکی باید تشریف ببرید خیابون الوند:icon_mad:
فقط داخلش یک سری پیک موتوری هستند که کارها رو براتون راحت تر انجام میدن:icon_surp
خلاصه اینکه 100رحمت به ازادی و خاوران!!

mohammadrezaef
5 December 2009, 02:24 AM
سلام:icon_excl
نمیدونم این چیزی که میگم به این تاپیک مربوط میشه یا نه؟؟؟
من دیروز رفته بودم تعویض پلاک ارژانتین که تاره تاسیس شده!!!خیلی شلوغ و بی نظم بود :icon_mad:
محض اطلاع دوستان میگم:: اصلا به تعویض پلاک ارژانتین نرید چون افتضاحه و گول این رو نخورید که چون تازه تاسیس هست خلوته!!! خیلی شلوغه!!!جای پارک برای ماشینها کم هست کلا" 4 عدد باجه داره:icon_mad: داخل خودش هم بانک نداره یعنی برای پرداخت خلافی و فیش بانکی باید تشریف ببرید خیابون الوند:icon_mad:
فقط داخلش یک سری پیک موتوری هستند که کارها رو براتون راحت تر انجام میدن:icon_surp
خلاصه اینکه 100رحمت به ازادی و خاوران!!
سلام
اخبار جدید::: در تعویض پلاک ارژانتین مشکل بانک ظاهرا" حل شده!! یعنی به تازگی داخلش یک بانک هم تعبیه کردند و الان در حال کار کردن هست!!! کار مردم رو تا حدی راه میندازه اما کماکان به علت وجود باجه های کم و فضای پارک محدود مردم در عذاب هستند و مدت زیادی رو برای تعویض پلاک در ارژانتین معطل میشن:icon_conf
باز هم تکرار میکنم 100 رحمت به بقیه جایگاه ها

ernest1
5 December 2009, 08:11 AM
من که هر وقت بخوام برم تعویض پلاک

باخریدار یا فروشنده قرار میذاریم صبح اول وقت-(اگه ماشین دست من باشه که 5 پنج ونیم صبح اونجام)

مرکز تعویض پلاک آزادی- بعد از خیابان بیمه......

هم باجه هاش زیاده ......هم همه چی اونجا جمعه.......

بانک و آگاهی و ...........مکان خوبی هم اختصاص دادن

هر چند به خونه مون دوره...............

اما اگه مشکلی تو کار سند ماشین نباشه نهایتا تا یکساعت بیشتر طول نمیکشه

همونجا هم بلافاصله میریم سر اکباتان ..........دو سه تا محضرخوب هست..

سند رو میزنیم و خیالمون راحت که شد میریم سر کار و زندگی

من تو مهر و آبان سه تا ماشین خرید و فروش کردم.....البته کارم این نیست

اما چون میخواستم ماشینمو عوض کنم سه بار مهمون تعویض پلاک آزادی بودیم

گالیور
25 January 2010, 04:49 PM
من امروز تو مرکز شماره گذاری خاوران بودم.

پلاک: ل 55 ایران میدادند.

دوشنبه 5 دی 1388

سود انباشته
25 January 2010, 10:07 PM
من امروز تو مرکز شماره گذاری خاوران بودم.

پلاک: ل 55 ایران میدادند.

دوشنبه 5 دی 1388

دوست عزیر احتمالا منظورتون 5 بهمن بوده. چون امروز 5 بهمن هست و نه 5 دی!

با این اوضاع و احوال فکر کنم تا 3 ماه آینده ایران 66 بیاد...

aminkhan2008
2 February 2010, 09:19 AM
دوستان من ماشيني که حالا دارم پلاکش به آدرس خونه سابقمون هست و ميخام اين ماشين را داشته باشم تا ماشيني که توي ايران خودرو ثبت نام کردم بيايد و براش پلاک جديد صادر بشه و بعدش اين ماشينو بفروشم. ولي آدرسي را که براي ثبت نام توي نمايندگي براي ماشين جديد نوشتم آدرس خونه جديدمون هست.ميخام بدونم به خاطر وجود 2 آدرس در سيستم ناجا براي يک نفر در زمينه صادر شدن پلاک ،مشکلي پيش نمياد.چون يک همچنين چيزي هم روي برگه ثبت نام نوشته.خواهشا اگر کسي ميدونه اطلاع رساني بکنه،شايد بدرد باقي افراد هم بخوره

MARS1920
4 February 2010, 12:11 AM
سلام
من یه ماشین که صاحبش دوستم هست.
می خام براش بفروشم.
اگه وکالات ازش بگیرم برای فروش ماشین و کلا همه کارهای ماشین سند و پلاک آیا هزینه ای در مراحل فروش ماشین ( با فرض اینکه خریدار همه هزینه های اعم از سند و شماره گذاری رو بده) من باید بپردازم؟
و اینکه با این وکالت می تونم یه وکلات به طرف دیگه بدم که کل کارای ماشین رو انجام بده؟
که نخام برم واسه تعویض پلاک و اینا.
و سوال آخر با وجود نبود صاحب ماشین در محل فروش با اینکه نه پلاک به نام من هست نه سند ولی کل مدارک ماشین دستم هست گرفتن یه وکالت کافی هست؟
ممنون می شم راهنمایی کنین

ernest1
5 February 2010, 09:26 PM
سلام
من یه ماشین که صاحبش دوستم هست.
می خام براش بفروشم.
اگه وکالات ازش بگیرم برای فروش ماشین و کلا همه کارهای ماشین سند و پلاک آیا هزینه ای در مراحل فروش ماشین ( با فرض اینکه خریدار همه هزینه های اعم از سند و شماره گذاری رو بده) من باید بپردازم؟
و اینکه با این وکالت می تونم یه وکلات به طرف دیگه بدم که کل کارای ماشین رو انجام بده؟
که نخام برم واسه تعویض پلاک و اینا.
و سوال آخر با وجود نبود صاحب ماشین در محل فروش با اینکه نه پلاک به نام من هست نه سند ولی کل مدارک ماشین دستم هست گرفتن یه وکالت کافی هست؟
ممنون می شم راهنمایی کنین

تا اونجایی که من میدونم به شما یه وکالت میدن از طرف دوستتون با هزینه 10 تا 15 هزارتومن
بعد شما تمام کارای دوستتون را تا زدن سند و شماره گذاری انجام میدین.. و تموم میشه

اما شما نمیتونی از روی وکالت خودت به شخص ثالثی وکالت بدی.......
شما برای تمامی مراحل یه وکالت بیشترلازم نداری و اینکاررو با رفتن به یه دفتر اسناد رسمی میتونی انجام بدی
موفق باشی

PowerMode
9 February 2010, 02:35 AM
سلام

از دوستان کسی اطلاع نداره مرکز تعویض پلاک دهکده المپیک که تا اسفند 1387 کار میکرد کجا منتقل شده

اگر اونجا پلاک فک داشته باشیم الان کجا باید بریم

با سپاس فراوان :icon_excl

mohammadrezaef
9 February 2010, 02:45 AM
سلام

از دوستان کسی اطلاع نداره مرکز تعویض پلاک دهکده المپیک که تا اسفند 1387 کار میکرد کجا منتقل شده

سلام
اخرین بار یادم هست که شنیدم به تعویض پلاک ارژانتین متقل شده ولی مطمعن نیستم:icon_excl
ولی اگر به ارژانتین منتقل شده باشه و نیاز باشه برای تحویل پلاک برید اونجا امیدوارم خدا بهتون صبر عطا بفرماید چون باید حسابی خودتون رو برای یک روز کاری سخت اماده کنید:icon_razz

PowerMode
9 February 2010, 02:56 AM
ممنون ولی شنیدم تو جاده قدیم یا مخصوص یادم نیست کیلومتر 8

نمیدونم از کجا میشه اطلاع دقیق بدست اورد

بازم ممنون :icon_excl

mohammadrezaef
9 February 2010, 03:04 AM
ممنون ولی شنیدم تو جاده قدیم یا مخصوص یادم نیست کیلومتر 8

نمیدونم از کجا میشه اطلاع دقیق بدست اورد

بازم ممنون :icon_excl
دوباره سلام و ممنون از خودتون:icon_excl
لیست مراکز تعویض پلاک که هم اکنون در حال فعالیت هستند:
آزادي: ميدان آزادي، ابتداي جاده مخصوص بعد از فروشگاه رفاه، نبش خيابان بيمه،
ميثم: كيلومتر 17 جاده مخصوص كرج خيابان داروپخش خيابان روز دارو،
خاوران: كيلومتر 10 جاده خاوران، بعد از سه راه خاورشهر، نبش قبرستان ارامنه،
الغدير: يافت آباد، بلوار الغدير، مقابل بيمارستان شهداي يافت آباد،
شكوفه: بزرگراه آزادگان، ضلع شمالي ميدان جهاد، خيابان نور، خيابان شكوفه،
بيهقي: ميدان آرژانتين، ضلع شمال شرقي پارك سوار بيهقي

امیدوارم تا حدی کمک کرده باشم:icon_excl

aminkhan2008
9 February 2010, 08:01 AM
دوستان من ماشيني که حالا دارم پلاکش به آدرس خونه سابقمون هست و ميخام اين ماشين را داشته باشم تا ماشيني که توي ايران خودرو ثبت نام کردم بيايد و براش پلاک جديد صادر بشه و بعدش اين ماشينو بفروشم. ولي آدرسي را که براي ثبت نام توي نمايندگي براي ماشين جديد نوشتم آدرس خونه جديدمون هست.ميخام بدونم به خاطر وجود 2 آدرس در سيستم ناجا براي يک نفر در زمينه صادر شدن پلاک ،مشکلي پيش نمياد.چون يک همچنين چيزي هم روي برگه ثبت نام نوشته.خواهشا اگر کسي ميدونه اطلاع رساني بکنه،شايد بدرد باقي افراد هم بخوره
کسی نبود جواب مارا بده؟
در ضمن برای فروختن ماشین جدید که میخاد بیاد باید چیکار کنم؟سند و پلاک و کارت سوخت بعد از چقدر میاد؟اصلا برای فروختن ماشینی صفر که تازه تحویل گرفتم باید چی کار کنم؟

amingzj
9 February 2010, 02:08 PM
سلام

ميثم: كيلومتر 17 جاده مخصوص كرج خيابان داروپخش خيابان روز دارو،

arash.hb
18 February 2010, 01:25 AM
سلام
شما که در ضمینه پلاک خودرو اطلاعات دارین من یه سوال دارم اگه میدونید ممنون میشم بگید .
من یه ماشین مدل 1977 دارم . میتونم اونو بفروشم و آیا پلاک جدید به خریدار میدن ؟

ernest1
19 February 2010, 02:01 PM
کسی نبود جواب مارا بده؟
در ضمن برای فروختن ماشین جدید که میخاد بیاد باید چیکار کنم؟سند و پلاک و کارت سوخت بعد از چقدر میاد؟اصلا برای فروختن ماشینی صفر که تازه تحویل گرفتم باید چی کار کنم؟

دوست عزیز نمیدونم جوابی که میدم بدردتون بخوره یا نه چون دیر تاپیکتو دیدم ولی بهر حال :

به نظر من هیچ مشکلی نیست

من مشابه شما داشتم یه همچین موردی رو

یه ماشین داشتم با پلاک شخصی مال محل سکونت قبلیم

یه ال 90 هم نوشتم از پارس خودرو

ماشین قبلی رو نگه داشتم تا ال 90 تحویلم شد با پلاک جدید و محل سکونت جدید

بعد از تحویل ال 90 چون قصد فروشش رو داشتم فروختم و پلاک با محل سکونت جدید رفت تو انبار تعویض پلاک

بعد ماشین قبلیم رو فروختم که پلاکش محل سکونت قبلیم بود

البته نکته خیلی مهم اینکه برای فروش دو تا ماشینم یه جا رفتم یعنی تعویض پلاک رو یه ججا انتخاب کردم که دچار مشکل نشم.

در اون وضعیت من دو تا ماشین فروخته بودم و دو تا پلاک تو انبار تعویض پلاک داشتم - یک پلاک با محل سکونت جدید- یک پلاک با محل سکونت قبلی

بعد رفتم یه پراید خریدم...

موقع پلاک زدن:
بمن گفتن شما دو تا پلاک داری با توجه به محل سکونتت، جدیده رو برات میزنیم

منم از خدا خواسته گفتم بله همون جدیده رو بزنید

بعد پراید رو با پلاک محل سکونت جدید نمره کردن

الان پلاک پراید که مال ال 90 بود و مال محل سکونت جدیدم هست رو ماشین خورده
و اون پلاک با محل سکونت قبلی تو انبار تعویض پلاک خواهد موند به مدت یکسال که اگه مراجعه نکنم که نمی کنم قیچیش می کنن
--------------------------------
دو مورد سوال دومت من تجربه خودم رو از پارس خودرو برات میگم
سند بعد یکی دو روز بعد تکمیل وجه حاضر بود- البته من از کارخونه ثبت نام کردهبودم

یه هفته بعد کارت سوختش اومد-- اینو خریدار ماشین گفت
جالب تر از همه اینکه 400لیتر بنزین توش بود چون ماشین اواخر شهریور فروخته شده بود 100 تا از فصل تابستون توش بود و 300 تا هم فصلپائیز
خلاصه کلی خوشبحال خریدار ماشینم شده بود-

mohamad9245
6 May 2010, 01:26 AM
دوست عزیز نمیدونم جوابی که میدم بدردتون بخوره یا نه چون دیر تاپیکتو دیدم ولی بهر حال :

به نظر من هیچ مشکلی نیست

من مشابه شما داشتم یه همچین موردی رو

یه ماشین داشتم با پلاک شخصی مال محل سکونت قبلیم

یه ال 90 هم نوشتم از پارس خودرو

ماشین قبلی رو نگه داشتم تا ال 90 تحویلم شد با پلاک جدید و محل سکونت جدید

بعد از تحویل ال 90 چون قصد فروشش رو داشتم فروختم و پلاک با محل سکونت جدید رفت تو انبار تعویض پلاک

بعد ماشین قبلیم رو فروختم که پلاکش محل سکونت قبلیم بود

البته نکته خیلی مهم اینکه برای فروش دو تا ماشینم یه جا رفتم یعنی تعویض پلاک رو یه ججا انتخاب کردم که دچار مشکل نشم.

در اون وضعیت من دو تا ماشین فروخته بودم و دو تا پلاک تو انبار تعویض پلاک داشتم - یک پلاک با محل سکونت جدید- یک پلاک با محل سکونت قبلی

بعد رفتم یه پراید خریدم...

موقع پلاک زدن:
بمن گفتن شما دو تا پلاک داری با توجه به محل سکونتت، جدیده رو برات میزنیم

منم از خدا خواسته گفتم بله همون جدیده رو بزنید

بعد پراید رو با پلاک محل سکونت جدید نمره کردن

الان پلاک پراید که مال ال 90 بود و مال محل سکونت جدیدم هست رو ماشین خورده
و اون پلاک با محل سکونت قبلی تو انبار تعویض پلاک خواهد موند به مدت یکسال که اگه مراجعه نکنم که نمی کنم قیچیش می کنن
--------------------------------
دو مورد سوال دومت من تجربه خودم رو از پارس خودرو برات میگم
سند بعد یکی دو روز بعد تکمیل وجه حاضر بود- البته من از کارخونه ثبت نام کردهبودم

یه هفته بعد کارت سوختش اومد-- اینو خریدار ماشین گفت
جالب تر از همه اینکه 400لیتر بنزین توش بود چون ماشین اواخر شهریور فروخته شده بود 100 تا از فصل تابستون توش بود و 300 تا هم فصلپائیز
خلاصه کلی خوشبحال خریدار ماشینم شده بود-
سلام خدمت شما دوست گرامی
یه سوالی ازتون داشتم شما جفت پلاکتون مال یه شهر بود؟
منم دو تا پلاک فکی دارم یکی برای تهران یکی برای شهرستان
پلاک شهرستانمو 2 سال دیر تر از پلاک تهران گرفتم چون ماشینو از شهرتان خریدم دیگه همونجا آدرس دادم و بهم پلاک دادن
من العان مثل شما دو تا پلاک فکی دارم که واسه دوتا شهر مختلفه
من خودم ساکن تهرانم میخوام برم ماشین بخرم میتونم هر کدوم از 2تا پلاکو که خواستم بگیرم
یعنی دست خودمه کدومو بگیرم یا خودشون پلاک میدن.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

amingzj
6 May 2010, 10:29 AM
سلام خدمت شما دوست گرامی
یه سوالی ازتون داشتم شما جفت پلاکتون مال یه شهر بود؟
منم دو تا پلاک فکی دارم یکی برای تهران یکی برای شهرستان
پلاک شهرستانمو 2 سال دیر تر از پلاک تهران گرفتم چون ماشینو از شهرتان خریدم دیگه همونجا آدرس دادم و بهم پلاک دادن
من العان مثل شما دو تا پلاک فکی دارم که واسه دوتا شهر مختلفه
من خودم ساکن تهرانم میخوام برم ماشین بخرم میتونم هر کدوم از 2تا پلاکو که خواستم بگیرم
یعنی دست خودمه کدومو بگیرم یا خودشون پلاک میدن.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
خودتون انتخاب میکنید !!!

mohamad9245
8 May 2010, 11:29 PM
خودتون انتخاب میکنید !!!
دوست عزیز ممنونم که لطف کردید جوابمو دادید
فقط یکی از بچه های انجمن tt گفت:
هميشه آخرين آدرس که در سامانه پليس هست به عنوان دادن پلاک ملاک قرار مي گيرد
میخواستم ببینم این درسته یا نه؟
اگه اینجوری باشه که پلاک تهرانمو نمیتونم بگیریم
میخواستم بدونم شما مطمئنید تو موردی مثل من حق انتخاب پلاک با خودمه؟
با تشکر

amingzj
9 May 2010, 12:51 AM
دوست عزیز ممنونم که لطف کردید جوابمو دادید
فقط یکی از بچه های انجمن tt گفت:
هميشه آخرين آدرس که در سامانه پليس هست به عنوان دادن پلاک ملاک قرار مي گيرد
میخواستم ببینم این درسته یا نه؟
اگه اینجوری باشه که پلاک تهرانمو نمیتونم بگیریم
میخواستم بدونم شما مطمئنید تو موردی مثل من حق انتخاب پلاک با خودمه؟
با تشکر
خب طبیعتا الان برای شما دوتا ادرس وجود داره که یکی از پلاک ها شهرستان و دیگری تهران هستش
نهایتا اگر این جوری هم باشه و بگند به اخرین ادرس پلاک میدیم شما میتونید با یک سری مدارکی که اونجا زده محل سکونتتون رو تهران اعلام کنید ! ( فکر میکنم ساده ترینش یه قبض تلفن هست )
ما چون همیشه چند تا پلاک داشتیم هر دفعه که میرم برای تعویض اون خانوم اپراتور میپرسه پلاک فرد رو بدم با زوج که من میگم زوج اون میگه فردتون توی انبار موجوده اما زوج رو تا ساعت 4 باید منتظر باشید تا بسازند که من هم قبول میکنم و همیشه پلاک تازه ساخته شده و زوج میگیرم .

mohamad9245
9 May 2010, 12:48 PM
خب طبیعتا الان برای شما دوتا ادرس وجود داره که یکی از پلاک ها شهرستان و دیگری تهران هستش
نهایتا اگر این جوری هم باشه و بگند به اخرین ادرس پلاک میدیم شما میتونید با یک سری مدارکی که اونجا زده محل سکونتتون رو تهران اعلام کنید ! ( فکر میکنم ساده ترینش یه قبض تلفن هست )
ما چون همیشه چند تا پلاک داشتیم هر دفعه که میرم برای تعویض اون خانوم اپراتور میپرسه پلاک فرد رو بدم با زوج که من میگم زوج اون میگه فردتون توی انبار موجوده اما زوج رو تا ساعت 4 باید منتظر باشید تا بسازند که من هم قبول میکنم و همیشه پلاک تازه ساخته شده و زوج میگیرم .
ممنونم از لطفت دوست عزیز خیلی کمکم کردی مرسی

Galexy1985
9 May 2010, 01:02 PM
دوستان هزینه انتقال سند پراید132 مدل 88 حدودا" چقدر هست؟
بیمه (ملت) رو هم (در صورت اطلاع) اگر مرقوم بفرمائید ممنون میشم :icon_cool

mohammadrezaef
9 May 2010, 02:24 PM
سلام
دوستان ,جدیدا" یک مرکز تعویض پلاک سمت حکیمیه باز شده که خیلی خیلی خلوته!!! همه چیزش هم تکمیله!!! هم بانک داره هم باجه های زیادی داره و خیلی سریع کار ادم رو راه میندازن!!
ادرس : حکیمیه , خیابان احسان , کوچه 5 شرقی.
از هر نظر عالیه:icon_excl

سود انباشته
10 May 2010, 11:52 PM
سلام
دوستان ,جديدا" يک مرکز تعويض پلاک سمت حکيميه باز شده که خيلي خيلي خلوته!!! همه چيزش هم تکميله!!! هم بانک داره هم باجه هاي زيادي داره و خيلي سريع کار ادم رو راه ميندازن!!
ادرس : حکيميه , خيابان احسان , کوچه 5 شرقي.
از هر نظر عاليه:icon_excl
سلام
من هر 2 باري که به اونجا مراجعه کردم کاملا راضي بودم. شايد به خاطر خلوت بودنش بوده ولي محوطه اش کوچيکه و در اينده ممکنه که در صورت ازدحام مراجعه کنندگان معطلي داشته باشه.
مابين خيابان اتحاد و احسان قرار داره. (مرکز تعويض پلاک اتحاد)

mohamad9245
13 May 2010, 12:54 AM
سلام خدمت همه دوستان
مرکز شماره گذاری خودرو های وارداتی تهران کجاست؟
فقط تو یک مرکز میشه خودرو وارداتی تعویض پلاک کرد یا بقیه مرکز های تعویض پلاک هم میشه ماشینو برد

mohammadrezaef
13 May 2010, 12:58 AM
سلام خدمت همه دوستان
مرکز شماره گذاری خودرو های وارداتی تهران کجاست؟
فقط تو یک مرکز میشه خودرو وارداتی تعویض پلاک کرد یا بقیه مرکز های تعویض پلاک هم میشه ماشینو برد
سلام
دوست عزیز فرقی نمیکنه و مرکز بخصوصی هم برای تعویض پلاک ماشینهای وارداتی وجود نداره.
اگر ماشین رو شرکتی خریده باشید مثلا" ایرتویا و اسان موتور و ....که خودشون ماشین رو با پلاک بهتون تحویل میدن!!!
اگر هم ماشین رو مستقیما" از وارد کننده خریده باشید که بهتون وکالت میده و ...همه مواردش هم عین ماشینهای معمولی هست.

mohamad9245
13 May 2010, 05:57 AM
سلام
دوست عزیز فرقی نمیکنه و مرکز بخصوصی هم برای تعویض پلاک ماشینهای وارداتی وجود نداره.
اگر ماشین رو شرکتی خریده باشید مثلا" ایرتویا و اسان موتور و ....که خودشون ماشین رو با پلاک بهتون تحویل میدن!!!
اگر هم ماشین رو مستقیما" از وارد کننده خریده باشید که بهتون وکالت میده و ...همه مواردش هم عین ماشینهای معمولی هست.
دوست عزیز ممنونم از راهنمایت

سود انباشته
13 May 2010, 12:28 PM
اگرخرید خودرو در خارج از نمایشگاههای اتومبیل باشد رعایت نکته های زیر خیلی مهم می باشد

1- حتما قرار داد با صاحب اصلی خودرو که همان شخصی که نام آن در سند خودرو یا شناسنامه خودرو می باشد نوشته شده وامضائ گردد

2- در هنگام خرید شناسنامه فروشنده را حتما بخواهید و مشخصات ان را با مدارک اتومبیل چک کنید

3- بعد از تنظیم قرارداد یا همان قولنامه تمامی مدارک خودرو را نزد خود نگه دارید تا روز تعویض پلاک و تنظیم سند در دفترخانه

البته ایتم 3 در صورت پرداخت 90% بهای خودرو می باشد در هنگام عقد قرارداد

اگر خرید خودرو در نمایشگا های اتومبیل باشد

حتما باید دارای جواز کسب باشند

mohammadrezaef
13 May 2010, 12:32 PM
اگرخرید خودرو در خارج از نمایشگاههای اتومبیل باشد رعایت نکته های زیر خیلی مهم می باشد

1- حتما قرار داد با صاحب اصلی خودرو که همان شخصی که نام آن در سند خودرو یا شناسنامه خودرو می باشد نوشته شده وامضائ گردد

2- در هنگام خرید شناسنامه فروشنده را حتما بخواهید و مشخصات ان را با مدارک اتومبیل چک کنید

3- بعد از تنظیم قرارداد یا همان قولنامه تمامی مدارک خودرو را نزد خود نگه دارید تا روز تعویض پلاک و تنظیم سند در دفترخانه

البته ایتم 3 در صورت پرداخت 90% بهای خودرو می باشد در هنگام عقد قرارداد

اگر خرید خودرو در نمایشگا های اتومبیل باشد

حتما باید دارای جواز کسب باشند
سلام
ممنون از مطل مفیدتون.
البته الان عرف شده که در صورت پرداخت بیش از 90% بهای خودرو , به غیر از مدارک , خودرو هم تحویل خریدار داده میشه !! البته با توافق طرفین:icon_excl .

خرید خودرو از نمایشگاه هم دردسرهای خاص خودش رو داره , چون به محض اینکه کمیسیون خودشون رو میگیرن دیگه خریدار و فروشنده رو نمیشناسند.

mohamad9245
18 May 2010, 04:36 AM
با سلام خدمت همه دوستان
در مورد خرید خودرو از کسانی که روزنامه آگهی دادند چه مواردی را باید رعایت کرد؟
و خرید خودرو چه جوری باشه بهتره؟
من میخوام یه آزرا کارکرده بخرم. کارشناس فنی و خبره واسه این ماشین از کجا میشه گیر آورد؟
با تشکر از همه

ahmaad313
26 May 2010, 03:01 AM
دوستان

من یه دفترخونه اسناد رسمی خیلی آشنا دارم

واقع در تهران سمت خیابان قزوین

میتونم تخفیفات خوبی برای هزینه انتقال سند برای شما بگیرم

مثلا در صورتی که نخواین فروشنده به تعویض پلاک مراجعه بکنه

میتونم وکالت رایگان فروش و تعویض پلاک براش بزنم

یعنی فقط فروشنده یه بار بیاد دفترخونه و دیگر نیازی بهش نباشه

برای افرادی که کارشون هم خرید و فروش ماشین باشه هم میتونم خیلی مناسب

راه بیام

کلا تا جایی که میشه از سهم دفترخونه کم کنم
تا جای که بشه تو مدارک گیر ندم

و خیلی سریع سند تحویلتون بشه

در صورتی که نیاز بود پیام خصوصی بدین تا بیشتر راهنمایتون کنم

و شماره تماس بهتون بدم

سعی میکنم هر روز به اینجا سر بزنم

لطفا سوالاتی جز موارد ثبتی و وکالتی خودرو نپرسین

تاپیک اصلی هم اینجاست:

http://www.phalls.com/showthread.php?t=58378

aminkhan2008
26 May 2010, 12:18 PM
من تندرم را 2روز پیش صلح کردم. حالا توسایت ایران لگن نگاه کردم، دیدم مانده حساب مشتری در شماره مشتری من و بنام من (من که ماشین را بنام یکی دیگه صلح زدم)را درست زده و زده 111006000 ریال و وضعیت قرار داد زده نرمال.جریان چیه؟چرا هنوز با اسم من اینجوری نشون میده؟اصلا دیگه باید بنام من نشون بده یا نه؟
در ضمن ایا اطلاعات اونطرف که ماشین را به نامش صلح کردم توی سایت ایران فرقون ثبت شده؟ و آیا مثل من نشون میده براش یا فرق داره؟
نمایندگی بهم میگفت 2 ماه طول میکشه ماشین طرف بیاد؟راست میگه؟سود تاخیر که حساب میشه؟

mohammadrezaef
26 May 2010, 02:43 PM
با سلام خدمت همه دوستان
در مورد خرید خودرو از کسانی که روزنامه آگهی دادند چه مواردی را باید رعایت کرد؟
و خرید خودرو چه جوری باشه بهتره؟
من میخوام یه آزرا کارکرده بخرم. کارشناس فنی و خبره واسه این ماشین از کجا میشه گیر آورد؟
با تشکر از همه
سلام
این تاپیک رو مطالعه بفرمایید درباره راهنمایی خرید خودرو دست دوم هست : http://www.phalls.com/showthread.php?t=58298
یکی از دوستان با ایدی shahramyou (http://www.phalls.com/member.php?u=120276) یک ازارا دارند که اگر اشتباه نکنم برای فروش هست و ماشینشون هم سالمه و صفره.

ahmaad313
29 May 2010, 05:39 AM
دوستان اگه هزینه انتقال سند هر ماشینی رو که خواستید

از طریق لینکی که تو امضام هست بپرسید

برای دادن هزینه دقیق انتقال سند:

نوع ماشین/سال ساخت/و نکات مهم مثل دوگانه سوز یا تیپ آن را ذکر بفرمایید.
(برای ماشین های داخلی به سال شمسی
بین المللی به سال میلادی)

فروزنده
8 June 2010, 08:42 PM
من امروز رفتم وزارت بازرگانی(م ولی عصر) که کتاب تعرفه سال89 و اقلام مجاز رو بگیرم.و لیست خودرو هنوز اعلام نشده وسایت فعلا بسته است و 25 خرداد به بعد گفت مشخص میشه.
در ضمن می خواستم ببینم میشه بی ام دبیلو وارد کرد یا......

achachi
18 August 2010, 08:34 AM
1- من دیروز برای برادرم یه ماشین گرفتم ولی هنوز 1 ماه از سربازیش مونده و کارت پایان خدمت نداره ، آیا میتونم ماشین رو به نام خودش بزنیم (بدون کارت پایان )
2- من 2 تا ماشین دارم که یکیشو فروختم و قرار تعویض پلاکشو برای فردا گذاشتم ( همزمان با تعویض پلاک ماشینی که برای برادرم خریدم ) ، آیا میتونم اول ماشین خودم رو فک پلاک بکنم و یک ساعت بعد این پلاکو برای ماشین جدیدی که خریدم استفاده بکنم ؟

amahdavi2004
18 August 2010, 01:58 PM
من يك ماشين خريد فوري از ايران خودرو دارم كه قرار است ان شاء الله ماه ديگر از خود ورودي 16 ايران خودرو بگيرم. مي خواستم بدانم پلاك قبلي را بايد خودم از شماره گذاري بگيرم و ببرم تا برايم در ايران خودرو موقع تحويل نصب كنند و يا خودشان مي گيرند؟

korosh_majd
20 September 2010, 02:51 PM
سلام
من می خواهم ماشینم رو مثلا شیراز شماره کنم.شیراز هم خونه دارم که آدرس بدم
اما در حال حاضر محل زندگی من مثلا اصفهان باشه
سئوال من اینه که:
1- باید از راهنمایی و رانندگی اصفهان برای این کار اقدام کنم یا شیراز؟
2- بعد از اینکه ماشین پلاک شیراز شد ممکنه اتفاقی بیفته که نیاز بشه ماشینو ببرم شیراز؟یعنی از محل زندگی خودم نتونم اقدام کنم
به طور خلاصه دردسری واسم ایجاد نمی شه؟
مرسی

amahdavi2004
20 September 2010, 07:06 PM
سلام
من می خواهم ماشینم رو مثلا شیراز شماره کنم.شیراز هم خونه دارم که آدرس بدم
اما در حال حاضر محل زندگی من مثلا اصفهان باشه
سئوال من اینه که:
1- باید از راهنمایی و رانندگی اصفهان برای این کار اقدام کنم یا شیراز؟
2- بعد از اینکه ماشین پلاک شیراز شد ممکنه اتفاقی بیفته که نیاز بشه ماشینو ببرم شیراز؟یعنی از محل زندگی خودم نتونم اقدام کنم
به طور خلاصه دردسری واسم ایجاد نمی شه؟
مرسی
2 - در مورد خلافي شما مي توانيد از هر جا با مراجعه به پليس+10 خلافي بگيريد و بپردازيد ولي اعتراض شما فقط در شهرستاني كه پلاك خودرو شما متعلق به آنجاست رسيدگي مي شود؛ چه رسيدگي غير حضوري و چه رسيدگي شوراي حل اختلاف و چه اِعمال رأي شوراي حل اختلاف در حذف يا تعديل جرايم. اين هم روشي است براي اين كه مردم قيد اعتراض را بزنند و جرائم را بپردازند آن هم در عصر دولت الكترونيك!
ضمناً عوارض سالانه شهرداري را بايد در همان شهر بپردازيد والا سال بگذرد دو برابر مي شود. (اين يكي نياز به حضور مالك ندارد)

amahdavi2004
11 October 2010, 11:18 AM
من چند روز پيش براي نقل و انتقال خودرو به يكي از مراكز تعويض پلاك رفتم و در اينجا اطلاعاتي را كه به دست آورده ام ذكر مي كنم:

مدارك مورد نياز براي نقل و انتقال خودرو
1. ورود خودرو به مركز تعويض پلاك
2. حضور متعاملين (خريدار و فروشنده يا نماينده قانوني ايشان) به همراه خودرو
3. ارائه اصل مدارك شناسايي معتبر (اصل كارت ملي يا شناسنامه فروشنده و خريدار ، در صورت مراجعه نماينده قانوني ارايه اصل وكالتنامه به همراه اصل كارت ملي يا شناسنامه)
4. اسناد مالكيت خودرو (بنچاق يا سند فروش كارخانه سازنده داخلي)
5. شناسنامه مالكيت خودرو
6. كارت مشخصات خودرو
7. بيمه نامه شخص ثالث
8. برگ معاينه فني معتبر صادره از مراكز مجاز (براي خودروهاي با بيش از دو سال سابقه توليد)
9. ارايه گواهي مفاصا حساب اجراييات (عدم خلافي)
10. مدارك احراز سكونت خريدار در آدرس اعلامي
11. واريز فيش هزينه نقل و انتقال (مبلغ 300.000 ريال)
12. ارايه فيش ماليات بر مشاغل براي خودروهاي عمومي و تاكسي
13. پرداخت هزينه پستي(23.000 ريال) جهت ارسال كارت مشخصات خودرو
14. بازديد از خودرو توسط كارشناس مستقر در مركز تعويض پلاك
برخي موارد مثل استعلام آگاهي و خلافي را فكر مي كنم در پشت صحنه انجام مي دهند و در صورت بروز اشكال شما بايد حضوري پيگيري كنيد.
البته مورد 9 (خلافي) و 13 را از من نخواستند؛ شايد به اين دليل كه قبل از مراجعه خلافي خود را صفر كرده بودم.

مدارك لازم براي احراز سكونت مالكين وسيله نقليه
مدارك لازم براي احراز سكونت مالكين وسيله نقليه جهت ارايه به مراكز تعويض پلاك به شرح ذيل مي باشد:
1- منزل مسكوني به نام مالك وسيله نقليه
2- سند رسمي (محضري) اجاره منزل مسكوني به نام مالك وسيله نقليه
3- دفترچه بيمه تامين اجتماعي به نام مالك وسيله نقليه
4- جواز كسب معتبر به نام مالك وسيله نقليه
5- فيش آب ، برق ، گاز به نام مالك وسيله نقليه
6- گواهي اشتغال به تحصيل فرزندان كه به تاييد آموزش پرورش منطقه رسيده باشد
7- معرفي نامه (ويژه كاركنان دولت) از محل خدمت
8- در صورت ادعاي سكونت مالك در منزل والدين ارايه سند رسمي (استيجاري يا ملكي) به نام پدر و مادر مالك
9- ارايه سند واحد مسكوني به نام همسر مالك وسيله نقليه
10- در خصوص شركتها و كارخانجات و ... غير دولتي بريده روزنامه رسمي مربوطه سال جاري و يا حداكثر يكسال قبل بررسي و براساس شهرستان محل ثبت شركت اقدام گردد
11-در خصوص وزارتخانه و سازمانهاي دولتي براساس معرفي نامه وزارت امور اقتصاد و دارايي اداره كل اموال دولتي اقدام گردد.
- اگر شما نتوانيد يكي از اين مدارك را ارائه كنيد پلاك شهر محل خودتان را دريافت مي كنيد.
- قبض موبايل مورد پذيرش نيست.

ساعات كار مراكز تعويض پلاك
كليه مراكز تـعويض پلاك در روزهـاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 الي 14:00 و در روزهاي

پنجشنبه از ساعت 7:00 الي 12:00 آماده ارائه خدمات مي‌باشند.
آدرس مراكز تعويض پلاك تهران بزرگ

1- مركز آزادي
ميدان آزادي- ابتداي جاده مخصوص كرج- بعد از فروشگاه رفاه
44632089
2- مركز ميثم
كيلومتر17 جاده مخصوص كرج- خ داروپخش- خ روزدارو
44986008-12
3- مركز خاوران
كيلومتر10 جاده خاوران مقابل سه راه خاورشهر
33851330-5
4- مركز اتحاد
انتهاي خيابان دماوند- اتحاد 5 غربي
77393434
5- مركز يادگار
خيابان زنجان شمالي- جنب ستاد ترخيص خودرو
66554777-66551855
6- مركز الغدير
يافت آباد- بلوار الغدير-روبروي بيمارستان شهداي يافت آباد
42و66209741
7- مركز شكوفه
بزرگراه آزادگان- ضلع شمالي ميدان جهاد- خيابان نور- خيابان شكوفه
55882131
8- مركز بيهقي
ميدان آرژانتين- پاركينگ بيهقي
88547797

اطلاعات بيشتر را مي توانيد در نشاني http://www.btnrahgosha.ir ببينيد.
و اما ساير مواردي كه پرسيدم يا فهميدم:
- براي نقل و انتقال بهتر است به محل سكونت خريدار مراجعه شود تا بلافاصله همانجا پلاك شود و خودرو در پاركينگ نماند و اگر خريدار قبلاً پلاكي دارد به همان مركزي مراجعه شود كه پلاك فك شده است (اگر در شهر محل سكونت است).
- هر كسي مي تواند براي پلاك كردن به شهري غير از شهر محل سكونت خود مراجعه كند؛ ولي در اين صورت تا زمان ضرب پلاك معطل مي شود. اگر پلاك قبلي شما متعلق به تهران باشد و به تهران مراجعه كنيد؛ صدور مجدد پلاك يك روز طول مي كشد به نظرم دليل‌اش اين است كه پلاك‌ها در تهران ضرب مي شود.(فكر مي كنم اگر از ساير شهرها هم به تهران مراجعه كنند همين طور است.)
- اگر پلاك قبلي خودرو متعلق به شهر ديگري باشد؛ پلاك قبلي نگه داري نمي شود و بلافاصله قيچي مي شود ولي اگر متعلق به همان شهر باشد نگه داري مي شود.
- پلاك هاي سرقتي وارد ليست سياه مي شود و دوباره صادر نمي شود.
- پس از شماره گذاري، خودرو را مي توانيد از پاركينگ خارج كنيد؛ آنچه برايم مبهم بود لزوم مراجعه به دفترخانه براي انتقال محضري بود كه از نظر من ديگر لزومي نداشت و بيخودي هزينه شد (هزينه اش هم كم نبود) ولي با سوال خريدار از متصدي شماره گذاري براي انتقال به دفتر اسناد رسمي مراجعه كرديم چون گفته بود اگر اين كار را نكنيد انتقال قطعي نيست.(به نظرم اين گفته‌اش غير مستند بود چون اگر لازم بود بايد جزو مراحل ذكر مي شد و در پايان شماره گذاري به متعاملين مي گفتند.)
به نظر من چون قانوناً نقل و انتقال محضري فقط براي اموال غير منقول (مثل خانه و زمين) لازم است و اكنون كه پلاك خودروها شخصي است و در مراكز شماره گذاري پلاك تعويض مي شود و كارت و شناسنامه جديد بلافاصله براي مالك جديد صادر مي شود، چه نيازي به ضميمه يك بنچاق به سند مالكيت خودرو است؟ در قانون جديد التصويب نيز لزوم مراجعه به دفاتر اسناد رسمي تصويب نشده است.
فقط مي ماند ماليات فروش و عوارض سالانه شهرداري كه فعلاً در دفاتر دريافت مي شود كه آن هم از نظر قانوني دفاتر موظف به دريافت آن نيستند و تكليفي است كه عهده فروشنده است.
- توصيه مي كنم اگر فروشنده‌ايد به جاي مراجعه حضوري به مركز شماره گذاري و علافي؛ با مراجعه به محضر در اين زمينه به خريدار وكالت بدهيد؛ برخي دفاتر در صورتي كه سند را همانجا تنظيم كنيد اين كار را رايگان انجام مي دهند.

mohamad9245
11 October 2010, 12:13 PM
با تشکر از دوست عزیزمون amahdavi2004 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=27886) که لطف کردند این مطالب کامل را اینجا نوشتند
برای تکمیل صحبت های ایشون عرض کنم که دوستانی که پلاک فکی شهری را داشته باشند در صورت تغییر آدرس به شهر دیگر پلاک جدید براشون صادر میشه و پلاک قبلی را بهشون نیمدن
گفتم اینو بگم شاید بد نباشه چون واسه خیلیا این مساله پیش میاد
با تشکر

amahdavi2004
11 October 2010, 12:45 PM
- اگر شما نتوانيد يكي از اين مدارك را ارائه كنيد پلاك شهر محل خودتان را دريافت مي كنيد.
اصلاح مي شود: - اگر شما نتوانيد يكي از اين مدارك را ارائه كنيد پلاك شهر محل تولدتان را دريافت مي كنيد.

اینجانب
11 October 2010, 09:40 PM
آنچه برايم مبهم بود لزوم مراجعه به دفترخانه براي انتقال محضري بود كه از نظر من ديگر لزومي نداشت و بيخودي هزينه شد (هزينه اش هم كم نبود) ولي با سوال خريدار از متصدي شماره گذاري براي انتقال به دفتر اسناد رسمي مراجعه كرديم چون گفته بود اگر اين كار را نكنيد انتقال قطعي نيست.(به نظرم اين گفته‌اش غير مستند بود چون اگر لازم بود بايد جزو مراحل ذكر مي شد و در پايان شماره گذاري به متعاملين مي گفتند.)
به نظر من چون قانوناً نقل و انتقال محضري فقط براي اموال غير منقول (مثل خانه و زمين) لازم است و اكنون كه پلاك خودروها شخصي است و در مراكز شماره گذاري پلاك تعويض مي شود و كارت و شناسنامه جديد بلافاصله براي مالك جديد صادر مي شود، چه نيازي به ضميمه يك بنچاق به سند مالكيت خودرو است؟ در قانون جديد التصويب نيز لزوم مراجعه به دفاتر اسناد رسمي تصويب نشده است.
با تشکر از مطلب جامعی که قرار دادید،
در بند 4 "مدارک . . ." یا باید سند فروش ارائه شود که برای بار اول شماره گذاری کفایت می کند یا، برای ماشینی که از دست خریده می شود، باید پنچاق ارائه شود. بنابراین اگر خریدار به دفترخانه نرود، موقع فروش خودرو خود دچار مشکل می شود.
البته همانطور که می دانید این موضوع در مراجع تصمیم گیرنده مورد مناقشه است.

Validator
23 October 2010, 04:53 PM
سلام:
پریروز رفتم برای گرفتن عدم خلافی. خوشبختانه در کل دو مورد خلاف، بیشتر نبود که البته هیچکدومش هم مال من نبود و هر دو تا هم دو برابر شده بودند!! یکی از موارد هم مربوط به سال 85 بود.
هزینه صورت وضعیت عدم خلافی، 1000 تومان و به ازای هر جریمه 100 تومان است. برای اعتراض به اجرائیات راهنمایی هم 1200 تومان و به ازای هر مورد خلاف 100 تومان می پردازید. حدود 1 تا 2 ساعت بعد، جواب خواهد آمد. می گفتند جریمه های 13000 تومانی که دو برابر شده، به آسانی صفر می شود ولی جریمه های سرعت و سبقت غیرمجاز به هیچ وجه!! این جریمه ما که صفر شد اما می خواستم توصیه کنم:
- به محض گرفتن صورت وضعیت نهایی، آن را ظرف ححداکثر یک هفته پرداخت کنید چون با جریمه جدید، اصلاحیه و بخشش قبلی، بی اثر می شود.
- همیشه از نظر عدم خلافی، به روز باشید و نگذارید جریمه در صورت وضعیتتان بماند.
موفق باشید

Mgh122
4 November 2010, 01:30 PM
سلام دوستان خواهشا کمک کنید یه مشکل بد برام پیش اومده...!
من حدود نه ماه پیش یه پراید وکالت دادم به طرف و فروختم حالا حالا برایماشین جدیدم شماره پلاک پراید رو زدن اما خود پلاک نیامده میگن احتمالا قزوینه . چه کار باید بکنم؟؟؟؟
با تشکر

mohamad9245
4 November 2010, 02:48 PM
سلام دوستان خواهشا کمک کنید یه مشکل بد برام پیش اومده...!
من حدود نه ماه پیش یه پراید وکالت دادم به طرف و فروختم حالا حالا برایماشین جدیدم شماره پلاک پراید رو زدن اما خود پلاک نیامده میگن احتمالا قزوینه . چه کار باید بکنم؟؟؟؟
با تشکر
با سلام
دوست عزیز مشکلی نیست اگه پلاک در شهر دیگری فک شده باشد یه نامه به شما میدن که برید پلاک رو از اونجا بگیرید.اگر هم پلاک قیچی شده باشد که براتون می سازند

Mgh122
4 November 2010, 08:43 PM
با سلام
دوست عزیز مشکلی نیست اگه پلاک در شهر دیگری فک شده باشد یه نامه به شما میدن که برید پلاک رو از اونجا بگیرید.اگر هم پلاک قیچی شده باشد که براتون می سازند

ممنون از جوابتون. حقیقتش نمیدونم کجا یارو(خریدار) فک کرده . ولی ایران خودرو به ما گفته پلاک زنجانه..
مگه خود به خود پلاک رو قیچی نمی کنن؟(9 ماه گذشته)
در ضمن اون نامه رو باید از تهران بگیرم یا زنجان؟؟
خیلی ممنونم:icon_excl

Mgh122
4 November 2010, 08:44 PM
با سلام

ممنون از جوابتون. حقیقتش نمیدونم کجا یارو(خریدار) فک کرده . ولی ایران خودرو به ما گفته پلاک قزوینه..
در ضمن اون نامه رو باید از تهران بگیرم یا قزوین؟؟(ما ساکن تهران هستیم)آیا مراکز تعویض پلاک تهران برام این کار رو انجام نمیدن؟؟

mohamad9245
4 November 2010, 09:21 PM
ممنون از جوابتون. حقیقتش نمیدونم کجا یارو(خریدار) فک کرده . ولی ایران خودرو به ما گفته پلاک زنجانه..
در ضمن اون نامه رو باید از تهران بگیرم یا زنجان؟؟
ماشینو از هرجا بگیرید همونجا نامه رو بهتون میده.اگه از ایران خودرو ماشینو گرفتید از شماره گذاریش میتونید مشکل رو پیگیری کرده و اونا هم نامه میدن و هم میگن پلاک کجا فک شده و نامه رو میبرید و پلاک رو از شماره گذاری که فک کرده میگیرید

amingzj
4 November 2010, 11:12 PM
ممنون از جوابتون. حقیقتش نمیدونم کجا یارو(خریدار) فک کرده . ولی ایران خودرو به ما گفته پلاک قزوینه..
در ضمن اون نامه رو باید از تهران بگیرم یا قزوین؟؟(ما ساکن تهران هستیم)آیا مراکز تعویض پلاک تهران برام این کار رو انجام نمیدن؟؟
شنیده بودم جدیدا برای جلوگیری از این مشکل پلاک هایی رو که توی شهرستان فک میکنند و صاحب پلاک ساکن تهران هست یه نامه میزنه خود ایران خودرو به مرکز تعویض پلاک اون شهر که اونی که اونجاست رو قیچی کنند و تهران میسازند و میدن به طرف
شما یه پرس و جو بکنید ضرر نداره !

mohamad9245
4 November 2010, 11:17 PM
شنیده بودم جدیدا برای جلوگیری از این مشکل پلاک هایی رو که توی شهرستان فک میکنند و صاحب پلاک ساکن تهران هست یه نامه میزنه خود ایران خودرو به مرکز تعویض پلاک اون شهر که اونی که اونجاست رو قیچی کنند و تهران میسازند و میدن به طرف
شما یه پرس و جو بکنید ضرر نداره !
بله درسته منم شنیده بودم پلاک هایی که در شهرهایی غیر از محل صدور خودشان فک شوند بلافاصله قیچی میشوند

سود انباشته
5 November 2010, 05:00 PM
بله درسته منم شنیده بودم پلاک هایی که در شهرهایی غیر از محل صدور خودشان فک شوند بلافاصله قیچی میشوند

بعد از 15 روز قیچی میشود.

Mgh122
6 November 2010, 12:26 PM
ممنون از جوابتون دوستان . نزدیک بود امروز صبح کارامو ول کنم پاشم برم قزوین...!:icon_bigg:icon_bigg
خدا رو شکر صبح رفتم تعویض پلاک اتحاد بم گفت همون برج 12 سال گذشته پلاک قیچی شد یعنی چند روز بعد از فک پلاک ...امیدوارم کسی دچار همچین اشتباهی نشه!
(این ایران خودرویی ها نه تنها دزدن بلکه عقلشون هم مشکل داره میگه 30 روز طول میکشه ماشینتو بدیم سه چهار روز بعد میگن ماشین آمادست و فاکتور شده..میگن پلاک رو برو از قزوین بگیر بعد میبینی اصلا اونجا پلاک قیچی شده ...!)
خلاصه هیچ وقت به حرف این نمایندگیها اعتماد نکنید ....
با تشکر :icon_excl:icon_excl

abbas_dvb
6 November 2010, 04:14 PM
باسلام
من یه پراید داشتم که وکالتی فروختم هنوز طرف پلاک رو فک نکرده یه EF7 نوشتم پلاک قبلیم مال تهران بود ولی حالا اومدم شهرستان میخوام ببینم اگر پلاک رو توی همین شهرستانی که هستم فک بشه دوباره پلاک تهرانمو بهم مییدن همین جا یا که باید برم مراکز تعویض پلاک تهران آخه چون خونمون رو تهران فروختیم ومدارک احراز محل سکونت نداریم
ممنون میشم راهنماییم کنید

mr_black
21 November 2010, 01:38 PM
دوستان.من 2تا ماشین قبلا داشتم که هر 2تارم فروختم که پلاکاشون فک شده .حالا میخام یه ماشین جدید بگیرم.سوالم این بود که کدوم یکی از پلاکهای قبلیمو میتونم بگیرم؟ از کجا؟و چه مدارکی میخواد؟

mr_black
22 November 2010, 01:16 AM
دوستان.من 2تا ماشین قبلا داشتم که هر 2تارم فروختم که پلاکاشون فک شده .حالا میخام یه ماشین جدید بگیرم.سوالم این بود که کدوم یکی از پلاکهای قبلیمو میتونم بگیرم؟ از کجا؟و چه مدارکی میخواد؟
:icon_razz

mohamad9245
26 November 2010, 04:05 AM
باسلام
من یه پراید داشتم که وکالتی فروختم هنوز طرف پلاک رو فک نکرده یه EF7 نوشتم پلاک قبلیم مال تهران بود ولی حالا اومدم شهرستان میخوام ببینم اگر پلاک رو توی همین شهرستانی که هستم فک بشه دوباره پلاک تهرانمو بهم مییدن همین جا یا که باید برم مراکز تعویض پلاک تهران آخه چون خونمون رو تهران فروختیم ومدارک احراز محل سکونت نداریم
ممنون میشم راهنماییم کنید
با سلام
اگر پلاک تهران شما فک شود (مکان فک شده مهم نیست) و پلاک شهر دیگری را نداشته باشید در هر جای کشور اقدام کنید و در صورتی که آدرس قبلی (مربوط به پلاک تهران) را بدید همون پلاک دوباره براتون صادر میشه

---------- Post added at 03:05 AM ---------- Previous post was at 03:02 AM ----------

با سلام.اگر هر دو پلاک برای یک آدرس باشند پلاک ماشینی را که زودتر فروخته اید میگیرید و شاید هم خودتون بتونین انتخاب کنید

hsps
1 December 2010, 12:50 AM
؟ اگر کسی ماشینی با پلاک زوج داشته باشد و ماشین دومی ثبت نام کند ، پلاک ماشین جدید زوج میشود یا فرد و آیا اصلآ این مورد قابل پیش بینی است یا خیر.
؟ مورد بعد اینکه اگر ماشین اول فروخته شود برای گرفتن پلاک ماشین اول برای ماشین دوم(که تازه شماره گذاری شده باشد) چقدر زمان می برد .

alireza_sos
1 December 2010, 01:45 AM
؟ اگر کسی ماشینی با پلاک زوج داشته باشد و ماشین دومی ثبت نام کند ، پلاک ماشین جدید زوج میشود یا فرد و آیا اصلآ این مورد قابل پیش بینی است یا خیر.
؟ مورد بعد اینکه اگر ماشین اول فروخته شود برای گرفتن پلاک ماشین اول برای ماشین دوم(که تازه شماره گذاری شده باشد) چقدر زمان می برد .

نه دوست عزیز اصلا دست شما و مامور شماره گذاری و .. نیست و فقط شانسیه من برای ماشین دوم پیشنهاد 100 تومان شیرینی به افسر شماره گذاری دادم اما گفت 1 میلیون هم بدی دست

ما نیست و سیستم پلاک رو تخصیص میده اما شانس ما زد و پلاک زوج شد :icon_arro

سوال دوم رو متوجه نشدم :icon_cool

yadipt
1 December 2010, 03:24 AM
ا سلام
قصد خرید یک تویوتا مدل1976 را دارم:1
-سند دست اول بوده ودارای پلاک ملی 65(کرمان)می باشد
2-دارای شناسنامه(ورقه سبز رنگ)+کارت+سوخت+معاینه تهران میباشد
.......ولی فروشنده بنچاق ندارد(چون دست اول است) ومی گوید برگ کمپانی هم ندارد ولی میگوید که کرمان موقع تعویض پلاک همه مدارک را گرفتند و سند سبز با شماره ملی را دادند...به نظر شما در تعویض پلاک و دفتر خانه به مشکل نمی خوریم(محل معامله تهران است)
با تشکر

hsps
1 December 2010, 11:28 AM
نه دوست عزیز اصلا دست شما و مامور شماره گذاری و .. نیست و فقط شانسیه من برای ماشین دوم پیشنهاد 100 تومان شیرینی به افسر شماره گذاری دادم اما گفت 1 میلیون هم بدی دست

ما نیست و سیستم پلاک رو تخصیص میده اما شانس ما زد و پلاک زوج شد :icon_arro

سوال دوم رو متوجه نشدم :icon_cool
ممنون از جواب شما ، سوال دوم این بود گه اگر آمد پلاک فرد در آمد و خواستم همان پلاک زوج قبلی را نگه دارم چند روز کار داره ؟ قدیما ظاهرآ 20-30 روزی طول می کشید حالا می خواستم همانطور یا سریعتر انجام می شود

amahdavi2004
1 December 2010, 12:15 PM
ممنون از جواب شما ، سوال دوم این بود گه اگر آمد پلاک فرد در آمد و خواستم همان پلاک زوج قبلی را نگه دارم چند روز کار داره ؟ قدیما ظاهرآ 20-30 روزی طول می کشید حالا می خواستم همانطور یا سریعتر انجام می شود
ببينيد دو حالت بيشتر وجود ندارد:
1 - پلاك ماشين قديمي شما قبلاً فك شده است، خود بخود اگر حائز شرايط باشيد (ساكن در همان شهر باشيد) پلاك قبلي را به ماشين جديدتان مي دهند.
2 - ماشين جديد گرفته ايد و پلاك جديد نصب شده است و بعد ماشين قديمي را مي فروشيد و پلاك آن فك مي شود: دلبخواه شما نيست كه پلاك جديد را فك كنند و پلاك قديمي را جايش بگذارند؛ بلكه همان پلاك جديد سر جايش است و تنها در يك حالت با پلاك قبلي تعويض مي شود: دزديده شود!

alireza_sos
1 December 2010, 01:31 PM

اگه پلاک زوجتون فک شده باشه که همون رو روی خودرو جدیدتون نصب میشه به شرطی که 40 روز بیشتر از فک شدن نگذره وگرنه قیچی میشه

اما اگه پلاک فرد رو نصب کنند شما دیگه کاری نمیتونید بکنید

hsps
5 December 2010, 08:25 PM
اگه پلاک زوجتون فک شده باشه که همون رو روی خودرو جدیدتون نصب میشه به شرطی که 40 روز بیشتر از فک شدن نگذره وگرنه قیچی میشه

اما اگه پلاک فرد رو نصب کنند شما دیگه کاری نمیتونید بکنید
حقیقش در حال حاضر پلاک زوج دارم و امروز زنگ زدند و ظاهرآ تا یکی دو روز آینده پلاک جدید میاد ، در واقع طبق گفته شما کاراز کار گذشته (تا به خواهم فک کنم و ...)و الان بستگی به شانس داره که مثل شما زوج بشه.
راستی اینکه از چه کارخانه ای ماشین گرفته باشی هم مهم است یا خیر؟ اولی از سایپادومی از پارس خودرو است که درواقع یک شرکت هستند

maasen
14 December 2010, 02:07 PM
سلام
من دوهفته هست یک ماشین کارتکسی از بنگاه خریدم اما هنوز پلاک نشده !
فروشنده میگه مدارک رو دادم سایپا اما اونا ثبت نکردن. سایپا هم همش میگه سایت خرابه !
فروشنده می گفت ماشینت سند خورده و بیمه هم براش صاد شده اما پست بایدبرات بیاره بنابراین بدون پلاک بیایی بیرون مشکلی نیست.
من خودم نظامی هستم و از لحاظ پلاک مشکلی ندارم. مشکل من بیمه هست. تاحالا بجز قول نامه چیزی به من ندادند.
بنظرتون به حرف طرف اعتماد کنم و ماشین رو بیارم بیرون؟
دو روز دیگه تصادف نکنم بدبخت شم!

aminkhan2008
16 December 2010, 01:00 AM
دوستان هزینه مخارج سند زدن(عوارض و محضر و...) تندر صفر E1 چقدره؟
در ضمن برای خرید از بنگاه هریک از طرفین چقدر پول باید برای کمیسون بدهند؟

اصغر
16 December 2010, 01:44 AM
سلام
من دوهفته هست یک ماشین کارتکسی از بنگاه خریدم اما هنوز پلاک نشده !
فروشنده میگه مدارک رو دادم سایپا اما اونا ثبت نکردن. سایپا هم همش میگه سایت خرابه !
فروشنده می گفت ماشینت سند خورده و بیمه هم براش صاد شده اما پست بایدبرات بیاره بنابراین بدون پلاک بیایی بیرون مشکلی نیست.
من خودم نظامی هستم و از لحاظ پلاک مشکلی ندارم. مشکل من بیمه هست. تاحالا بجز قول نامه چیزی به من ندادند.
بنظرتون به حرف طرف اعتماد کنم و ماشین رو بیارم بیرون؟
دو روز دیگه تصادف نکنم بدبخت شم!

سلام

به يكي از دفاتر بيمه (فرق نمي كنه كدوم شركت ولي بايد آشنا باشه تا براتون انجام بده يا اينكه بگيد مي خواهيد بيمه بدنه كنيد ) مراجعه كنيد اونا يك ID و پسورد براي استفاده ازسايت بيمه مركزي دارند و با استفاده از شماره موتور و بدنه مي تونيد بفهميد ماشين بيمه شده يا نه. البته من باشم ريسك بيرون آوردن اين ماشين رو نمي كنم.

اصغر
16 December 2010, 01:46 AM
دوستان هزینه مخارج سند زدن(عوارض و محضر و...) تندر صفر E1 چقدره؟
در ضمن برای خرید از بنگاه هریک از طرفین چقدر پول باید برای کمیسون بدهند؟

150 تا 200 تومان بايد بشه.

كميسيون هم معمولا چونه ايه. هرچي كمتر بهتر!

aminkhan2008
20 December 2010, 01:38 AM
خوب منظورم اینه کمیسون در حالت عادی و بدون چونه چنده؟

Real Madrid
20 December 2010, 02:54 AM
در مورد مدرک برای آدرس اقامت .اگر منزل به نام همسر باشه مورد قبول هست ؟

mohamad9245
20 December 2010, 03:06 AM
در مورد مدرک برای آدرس اقامت .اگر منزل به نام همسر باشه مورد قبول هست ؟
بله مورد قبول هست

سود انباشته
20 December 2010, 09:52 AM
خوب منظورم اینه کمیسون در حالت عادی و بدون چونه چنده؟
طبق قانون اتحادیه نیم درصد قیمت خودروی معامله شده از طرفین معامله
یعنی نیم درصد خریدار +نیم درصد فروشنده =یک درصد

mr_black
5 January 2011, 07:55 PM
دوستان.من 2تا ماشین قبلا داشتم که هر 2 تارم فروختم که پلاکهاشون فک شده .حالا میخام یه ماشین جدید بگیرم.سوالم این بود که کدوم یکی از پلاکهای قبلیمو میتونم بگیرم؟ از کجا؟و چه مدارکی میخواد؟
دوستان من این سوال رو قبلا هم پرسیده بودم اما جواب روشنی نگرفتم.امروزم شنیدم که دیگه مثل قبل نیست و پلاک فک شده هم سند خونه یا اجاره نامه میخواد و مثل قبل به همون آدرس قبلی نمیدن.درسته؟

سود انباشته
15 January 2011, 08:05 PM
سلام
این هم یک خبر به نقل از خبرگزاری تابناک (http://www.tabnak.com/nbody.php?id=86260):

http://files.tabnak.com/pics/201101/201101151100104636.jpg
بد نیست مردم ایران بدانند که عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدت هاست خود را به آب و آتش می زنند که ثبت نقل و انتقال خودروها در دفاتر اسناد رسمی، اجباری و به ازای هر ثبت معامله ، 8 دهم درصد بهای خودرو به دفترداران پرداخت شود!

هم اکنون نقل و انتقال خودرو در کشور بدین صورت است که فروشنده و خریدار به مراکز نقل و انتقال خودرو در راهنمایی و رانندگی می روند و در آنجا پلیس بعد از احراز هویت طرفین و مشکل دار نبودن خودرو ، با دریافت 30 هزار تومان ، پلاک فروشنده را از خودرو فک و پلاک مربوط به مالک جدید را نصب می کند و سند سبز خودرو را به نام خریدار می کند و مراتب را در سیستم رایانه ای خود ثبت می کند.
برای خرید و فروش و اثبات مالکیت نیز همان سند ارائه شده از سوی پلیس کفایت می کند و خریدار جدید هرگاه خواست می تواند با همین سند و با طی مراحل پیش گفته بدون هیچ مشکلی خودرو را به نفر بعدی بفروشد و الی آخر.

در این میان اگر هم کسی بخواهد می تواند به اختيار ، معامله خودروی خود را در دفتر اسناد رسمی ثبت کند. اگر چنین کند باید 8 دهم درصد از بهای کل خودرو را به دفتردار بدهد. و لذا اگر خودروی مورد معامله 12 میلیون تومان قیمت داشته باشد ، دفتردار در برابر ثبت خودرو و بدون این که خدمت خاصی ارائه کنند ، مبلغ 96 هزار تومان می گیرد و هر چه بهای خودرو بیشتر باشد ، پول بیشتری گیر دفتردار می آید و حال آن که ثبت خودروی 12 میلیونی با ثبت خودروی 120 میلیونی هیچ فرقی ندارد!

فراموش نکنیم که طبق قانون مصوب 17 شهریور 88 مجلس شورای اسلامی ، امور مربوط به نقل و انتقال خودرو ، با پلیس است و قانوناً نیازی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نیست و هر کس خودش خواست ، می تواند اختیاراً اقدام به ثبت کند.

حالا تعدادی از نماینده های مجلس دور افتاده اند که بقیه را متقاعد کنندبه طرحی رای دهند که طبق آن ، مراجعه به دفاتر اسناد رسمی برای ثبت معامله خودرو اجباری باشد.
معنای این طرح آن است که مردم از این به بعد باید برای "یک معامله" ، " دو بار پول بدهند" : یک بار به پلیس برای پلاک و سند ، و یک بار به دفتر اسناد رسمی برای ثبت معامله.
بار اول 30 هزار تومان و بار دوم از دهها هزار تا صدها هزار تومان بر اساس قیمت خودرو ؛ و این در حالی است که اساساً نیازی به ثبت در دفاتر وجود ندارد زیرا خودرو ، جزو اموال منقول محسوب می شود و قانوناً الزامی به ثبت معامله آن نیست.

حال این سوال مطرح است که این عده از نماینده ها ، چرا سنگ تعداد محدودی از دفترداران اسناد رسمی را به سینه می زنند و مدت هاست که در جلسات مختلف با این و آن ، در حال لابی گری برای رأی آوردن این طرح هستند؟

چرا می خواهند هزینه 30 هزار تومانی مردم برای نقل و انتقال خودرو را به چندین برابر افزایش دهند؟

چرا این قدر دلشان برای درآمد دفترداران از بابت نقل و انتقال خودروها شور می زند؟

اینها وکیل المله هستند یا وکیل الدفاتر؟!

چرا می خواهند سالانه چیزی بین 200 تا 400 میلیارد تومان خرج اضافی بر کسانی تحمیل کنند که عنوان وکالت آنها را یدک می کشند؟!

این افراد تصور نکنند که مردم نمی دانند در پشت پرده چه می گذرد و اگر رسانه های مستقل نیز تا کنون دست به افشاگری نزده اند به خاطر این است که امیدوارند اکثریت مجلسی ها ، زیر بار چنین طرحی نروند.

صحبت صدها میلیارد تومان پول است که قرار است از کیسه مردم خارج شود و به حساب تعداد محدودی دفتردار واریز شود و از این رو ، از نمایندگان مردم انتظار می رود ، حقوق عمومی مردم را فدای منافع کلان یک عده خاص نکنند.

مگر مردم چه گناهی دارند که باید تاوان لابی گری های پشت پرده آقایان را بپردازند و در این وانفسای معیشت ، برای یک معامله دو بار پول پرداخت کنند؟! آقايان فكر كرده اند مردم پول اضافي يا به دفاتر اسناد رسمي نذري دارند؟

پلیس در مقابل پولی که می گیرد ، خدماتی مانند فک و نصب پلاک و صدور سند ، ثبت در سیستم رایانه ای متمرکز و نیز امور امنیتی مربوط به خودرو را ارائه می دهد ولی دفتر دار در برابر پول چندین برابری که می گیرد چه خدمتی می دهد که آقایان نماینده خود را به آب و آتش می زنند که مردم را وادار کنند که به دفاتر بروند و به آنها هم پول بدهند؟!

جالب اینجاست که بعضی از همین آقایان نماینده ، در این یک مورد نگران درآمدهای دولت شده اند و می گویند اگر مردم برای ثبت معامله خودرو ها مجبور به مراجعه به دفاتر نشوند و به دفتردارها پول ندهند ، درآمد آنها کم می شود و مالیات کمتری می پردازند و بدین ترتیب درآمد دولت کم می شود!

این در حالی است که اولا خود دولت اعلام کرده که با عدم تصویب طرح ، درآمدش کم نمی شود و لذا نیازی نیست این ها ، دلشان به حال درآمدهای دولت بسوزد. آنها دلشان برای درآمدهای دیگر شور می زند از جمله براي دفاتر اسناد رسمي برخي نورديدگان!

ثانیاً اگر واقعاً می خواهند مالیات نقل و انتقال خودروها وصول شود ، مبلغ مالیات را طی فیشی به هنگام تعویض پلاک از مردم بگیرند نه این که مردم چند برابر پول مالیات را به دفترداران بدهند و دفترداران هم بعداً درصدی از آن را به عنوان مالیات پرداخت نمایند.

جالب اینجاست که حتي زمان شاه نيز گروهي از سردفتران در صدد برآمدند ثبت معاملات خودرو را در دفاتر اسناد اجباري كنند ولي نه مجالس زمان شاه و نه مجالس بعد از انقلاب هيچ كدام زير با چنين صرح ظالمانه اي نرفتند ولي اينك عده اي ،‌مي خواهند ننگ چنين طرحي را به نام مجلس اصولگراي هشتم ثبت كنند!
البته ناگفته نماند كه حسب اطلاع عصرايران،‌ عده زيادي از نمايندگان با آگاهي از عواقب اين طرح ،حقوق موكلانشان را به منافع دفتر داران ترجيح مي دهند و بايد منتظر نتيجه رأي گيري در روز يكشنبه همين هفته باشيم.

روز يكشنبه ،‌ راديوهاي خود را روي موج مجلس تنظيم كنيد، وكيل المله ها از وكيل الدفاتر تمييز داده خواهند شد!

لینک خبر (http://www.tabnak.com/nbody.php?id=86260)

sajjadnegaresh
15 January 2011, 09:20 PM
یعنی شما می فرمائید الان کسانی که خودرو پلاک شده می خرن می تونن راحت برن تعویض پلاک بدون اینکه بعدش سند قطعی بزنن ؟
بعد تکلیف هزینه مالیات و دارایی و شهرداری چی میشه ؟
الان اکثر مردم ماشین رو تعویض پلاک نمی کنن چرا که باید بعد از هر تعویض پلاک که ماشین بنامشون شد برن اولا سند قطعی بزنن و بعد هم برای فروش بعدی هزینه های شهرداری و مالیات و دارایی رو بدن !

به نظر من اگه بعد از تعویض پلاک نیاز به سند قطعی نباشه میشه همون زمانیکه میخوان مجدد ماشین رو تعویض پلاک جدید کنن هزینه ها رو بگیرن اینطوری دیگه ماشین ها همه به نام صاحبهای جدیدشونه و هیچ گونه خلافی صورت نمگیره (مثلا یکی با ماشینی که بنامش نیست و ماله یکی دیگس نره خلاف کنه که صاحب اصلی ماشین مجبور شه تا ثابت کنه کلی گرفتاری بکشه) و این قدر پلاک جدید برای ملت صادر نمی شه و کدهای خالی پلاک ها بلا استفاده نمی مونه

ولی مردم برای اینکه هزینه مالیات اضافه ندن و از اون ور هم هیچ اجباری برای تعویض پلاک نیست هیچکی اینکارو رو نمیکنه (من خودم سر این قضیه دو تا پلاک رو دوتا ماشین قبلیم دارم که هنوز تعویض پلاک نکردن و دارن با همون پلاک رفت و آمد می کنن)

بجای تصویب این قانون مزخرف که فقط به فکر پرکردن منافع خودشون هستن:icon_bigg یکم قانون تعویض پلاک رو سخت تر کنن تا مردم بعد از خرید مجبور باشن تعویض پلاک کنن :icon_wink

اینجانب
16 January 2011, 12:29 AM
اگر موضوع اتلاف وقت مردم هست، که با تعویض پلاک، نسبت به اون موقع که فقط دفتر خونه بود و پلاک ثابت، وقت مردم خیلی بیشتر تلف میشه. اگر هزینه ها هست که بازم میگن موقع تعویض پلاک مالیات و عوارض توسط نیروی انتظامی گرفته بشه.
پس موضوع این چیزا نیست، اون چیزاست!

سود انباشته
16 January 2011, 11:14 AM
با راي نمايندگان؛ ثبت اسناد نقل و انتقال خودرو دردفاتر اسناد رسمي اجباري شد

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به ماده‌اي از لايحه نحوه رسيدگي به تخلفات راي دادند كه بر اساس آن نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمي اجباري شد.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به موجب اين ماده كه جهت رفع ايراد شوراي نگهبان به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمي انجام مي‌شود و دارندگان وسايل نقليه مكلفند قبل از هر گونه نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمي، ابتدا به ادارات راهنمايي و رانندگي يا مراكز تعيين شده از سوي راهنمايي و رانندگي براي بررسي اصالت وسيله نقليه، هويت مالك، پرداخت جرايم و ديون معوق و تعويض پلاك به نام مالك جديد مراجعه كنند.
به موجب اين مصوبه نيروي انتظامي مي‌تواند با همكاري سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، امكان استقرار دفاتر اسناد رسمي را به تعداد كافي در مراكز تعويض پلاك فراهم كند.
براين اساس آيين‌نامه نحوه اجراي اين ماده و نحوه اجراي حضور دوره‌اي و با رعايت نوبت براي تمامي دفاتر اسناد رسمي در مراكز تعويض پلاك توسط سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و نيروي انتظامي ظرف يك ماه پس از تصويب اين قانون تهيه و به تصويب رييس قوه قضاييه مي‌رسد.

reza.ariyan
20 January 2011, 09:35 PM
اصلاح مي شود: - اگر شما نتوانيد يكي از اين مدارك را ارائه كنيد پلاك شهر محل تولدتان را دريافت مي كنيد.
سلام
من یک خودرو 206 SD رو از ایران خودرو به صورت اقساطی خریدم . این خودرو رو به نام داییم خریدم (به خاطر شرایطی که داشت)
داییم متولد تهران هست و تو کارخونه کار و زندگی میکنه و هیچ کدوم از این مدارک رو نمی تونه جور کنه .
آیا پلاک تهران می دن ؟
در ضمن تو ثبت نام ایران خودرو آدرس ساوه رو وارد کردیم و برای ساوه هم نمی تونیم هیچ کدوم از این مدارک رو جور کنیم !!
وضعیت پلاکش چطوری میشه ؟

mohamad9245
20 January 2011, 10:26 PM
با سلام
دوست عزیز اگر متولد شهری باشید بدون مدارک احراز سکونت میتوانید از همان شهر پلاک بگیرید و نیازی به مدارک احراز نیست

reza.ariyan
21 January 2011, 12:01 AM
با سلام
دوست عزیز اگر متولد شهری باشید بدون مدارک احراز سکونت میتوانید از همان شهر پلاک بگیرید و نیازی به مدارک احراز نیست
مرسی

2 تا سوال دیگه

میشه از شهر خودمون درخواست پلاک یه شهر دیگه رو بدیم یا باید حتما از شهر مورد نظر درخواست بدیم ؟ (مثلا برای پلاک تهران باید بیام تهران یا از همینجا هم میشه ؟)
می خواستم خودرو را که به نام داییم خریدم رو به نام خودم کنم (وکالتی) . آیا باید دوباره پلاک عوض بشه ؟ (یعنی یه بار داییم شماره گذاری کنه و موقع بنام زدن دوباره خودم ؟)

sajjadnegaresh
21 January 2011, 01:18 AM
سلام
من یک خودرو 206 SD رو از ایران خودرو به صورت اقساطی خریدم . این خودرو رو به نام داییم خریدم (به خاطر شرایطی که داشت)
داییم متولد تهران هست و تو کارخونه کار و زندگی میکنه و هیچ کدوم از این مدارک رو نمی تونه جور کنه .
آیا پلاک تهران می دن ؟
در ضمن تو ثبت نام ایران خودرو آدرس ساوه رو وارد کردیم و برای ساوه هم نمی تونیم هیچ کدوم از این مدارک رو جور کنیم !!
وضعیت پلاکش چطوری میشه ؟

چون شما آدرس ساوه رو دادی خوب پلاک ساوه میاد. (اگه تمام نشده باشه همون 57...ب...)
موقع ثبت نام از شما آدرس می خوان و به همون آدرس داده شده پلاک صادر می شه. بعد وقتی پلاک مشخص شد نامه از نمایندگی میگیری میری همون شهرستان و از مرکز تعویض پلاک ،‌پلاک رو میگیری

در صورتی که در مراکز تعویض پلاک اینکار رو بکنم مثلا از رشت می تونم برای پلاک تهران و دیگر پلاک های مراکز استان دیگر را درخواست بدم ولی از شهرستان پلاک همون شهرستان و همه اینها به شرط داشتن یکی از این مدارک : محل صدور شناسنامه یا سند منزلی که بنام شما باشد یا قبض تلفن یا برق یا گاز یا آب

البته با آشنا بازی و پارتی بازی این قانون ها صرفا فقط میشه حرفی.
دوست خودم بچه زنجانه ولی به دلیل عشقش به رشت با آشنابودن بنگاهی با مرکز تعویض پلاک پلاک رشت گرفت

در مرکز هر استان پلاک سراسر شهرستان و پلاک مراکز استان های دیگر موجود است.

mohamad9245
21 January 2011, 01:16 PM
مرسی

2 تا سوال دیگه

میشه از شهر خودمون درخواست پلاک یه شهر دیگه رو بدیم یا باید حتما از شهر مورد نظر درخواست بدیم ؟ (مثلا برای پلاک تهران باید بیام تهران یا از همینجا هم میشه ؟)
می خواستم خودرو را که به نام داییم خریدم رو به نام خودم کنم (وکالتی) . آیا باید دوباره پلاک عوض بشه ؟ (یعنی یه بار داییم شماره گذاری کنه و موقع بنام زدن دوباره خودم ؟)

بله همین طور که دوست عزیزمون هم اشاره کردن میتونید از شهر دیگه پلاک شهر دیگری رو بگیرید در صورتی که متولد شهر مورد نظر باشید یا مدارک احراز سکونت داشته باشید
برای خرید و فروش وکالتی نیازی به تعویض پلاک نیست چون ماشین قطعی به نام شما نشده که برید براش پلاک به نام خودتون بگیرید
با تشکر

reza,n
18 February 2011, 04:23 PM
با سلام:
دوستان عزیزم چنانچه خودروی صفر کارتکسی بخرم (از بنگاه یا شخص) آیا میتونم به تعویض پلاک مراجعه کنم و سریع خودرو رو پلاک کنم؟ یا نه باید چند روزی منتظر بمونم تا پلاکم بیاد؟؟
ممنونم
رضا

sohei44l
4 March 2011, 03:33 PM
با سلام
من میخوام یک ماشین بخرم ولی الان سرباز هستم حالا چند سوال داشتم:
1- آیا الان من میتوانم در سربازی ماشین را بخرم. در محضر از من چه مدارکی میخوان برای سربازی؟
2-آیا قبل از اینکه به محضر بروم، میتوانم تعویض پلاک را انجام بدم و چند ماه بعد در محضر سند را عوض کنم؟ (از آشنا میخوام بخرم)
3- هزینه محضر و هزینه تعویض پلاک به عهده کیست؟

با تشکر

Real Madrid
5 March 2011, 12:47 AM
تا جایی که من اطلاع دارم کارت پایان خدمت نیاز هستش .پس قاعدتا تا زمان گرفتن کارتتان امکان سند زدن ندارید.در مورد سوال دوم بله می تونید این کار رو بکنید (البته بازم بیشتر پرس و جو کنید).هزینه محضر بر عهده فروشنده و هزینه تعویض پلاک بر عهده خریدار هست.

mohammadrezaef
5 March 2011, 02:45 AM
با سلام
من میخوام یک ماشین بخرم ولی الان سرباز هستم حالا چند سوال داشتم:
1- آیا الان من میتوانم در سربازی ماشین را بخرم. در محضر از من چه مدارکی میخوان برای سربازی؟
2-آیا قبل از اینکه به محضر بروم، میتوانم تعویض پلاک را انجام بدم و چند ماه بعد در محضر سند را عوض کنم؟ (از آشنا میخوام بخرم)
3- هزینه محضر و هزینه تعویض پلاک به عهده کیست؟

با تشکر
سلام
1=شما برای محضر یا باید برگه اشتغال به تحصیل داشته باشید یا کارت پایان خدمت!
2=بله میتونید و تا زمانی که برای تعویض پلاک تشریف نبرید نمیتونید سند قطعی رو دریافت کنید و معمولا" قبل از تعویض پلاک , فروشنده به همراه خریدار تشریف میبرند محضر تا فروشنده وکالت تعویض پلاک و ...به خریدار بده و بعدا" خریدار با وکالتی که از فروشنده داره میره تعویض پلاک و بعدش هم محضر تا سند قطعی رو با نام خودش دریافت کنه.در واقع سند واقعی همون برگه سبز خودرو هست که با پلاک به نام خریدار ثبت میشه.
3=توافقی هست ولی تو تهران و اکثر شهرستانها به عهده فروشنده هست.

mmaajiidd
20 April 2011, 08:35 PM
سلام.میخام یه ماشین وارداتی بخرم.ممکنه از 5 ماه تا 3 سال نگهش دارم.(هروقت به پولش احتیاج داشتم بفروشمش)
اگه بخام وکالتی از یه شهر دیگه بخرم با چه عنوانی بخرم(بلا عزل یا ...)ممکنه مشکلی برام پیش بیاد تو انجام کاراش یا فروشش؟در ضمن برای دادن وکالت کارت پایان خدمت میخان؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

haftsin
3 May 2011, 12:37 AM
سلام
دوستان عزیز کمک میخوام
من یه خودروی جدید خریدم، مراحل انتقال سند و کارهای پلاکشو انجام دادم، چون قبلاً یه پلاک داشتم، پلاک قبلیمو بهم دادند. حالا که پلاکو تحویل گرفتم میبینم، سوراخهای نصبش بزرگ شده و کمی کجه پلاکه، و به نظرم واسه نصبش رو ماشین جدیدم مناسب نباشه.
مراحل درخواست همین پلاک ولی جدید ساخته شدش چه جوریه؟ چه قدر طول میکشه؟ و اگه کسی هزینشو میدونه لطفاً بگه،
(من تهران نیستم و ساکن اصفهانم، پلاکم هم ایران 13ه)

mohamad9245
16 June 2011, 12:08 PM
سلام
دوستان عزیز کمک میخوام
من یه خودروی جدید خریدم، مراحل انتقال سند و کارهای پلاکشو انجام دادم، چون قبلاً یه پلاک داشتم، پلاک قبلیمو بهم دادند. حالا که پلاکو تحویل گرفتم میبینم، سوراخهای نصبش بزرگ شده و کمی کجه پلاکه، و به نظرم واسه نصبش رو ماشین جدیدم مناسب نباشه.
مراحل درخواست همین پلاک ولی جدید ساخته شدش چه جوریه؟ چه قدر طول میکشه؟ و اگه کسی هزینشو میدونه لطفاً بگه،
(من تهران نیستم و ساکن اصفهانم، پلاکم هم ایران 13ه)
با سلام
کافیه به شماره گذاری محل سکونتون مراجعه کنید و درخواست ضرب پلاک جدید بدید.پلاک قبلیتون قیچی میشه و پلاک جدید براتون ساخته میشه.
چون پلاک ها تهران ساخته میشه و ارسال میشه ممکنه چند روزی طول بکشه

aminkhan2008
23 June 2011, 08:21 AM
من پلاک ماشین قبلیم را فک کردم حالا اگر بخام یک ماه دیگر یک ماشین صفر از ایرانفرقون بگیرم،پلاک فک شده از تهران میاد نمایندگی یا باید بروم همون مرکز شماره گذاری که پلاک فک شد؟مراحلش را میشه توضیح بدید.ممنون

tiger-2000-full
23 June 2011, 01:05 PM
سلام خدمت اساتید محترم؛
بنده احتمالا اگه پارس خودرو خوش قولی کنه مرداد یه مگان تحویل می گیرم. (انشاالله) سوالم از دوستان اینه که بعد از تحویل چه مراحلی رو باید انجام بدم تا خودرو بتونه بیاد تو خیابون. و این مراحل چه مدت زمانی طول میکشه! ضمنا در مورد تحویل کارت سوخت نیز توضیح بدید ممنون میشم. هر چند شاید تو صفحات قبلی توضیح داده شده باشه اما اولا من الان سرم شلوغه و فرصت مطالعش رو ندارم دوما همونطور که می دونین قوانین روز به روز عوض میشه و من آپدیتش رو می خوام.
خواهشا با دقت پاسخ بدین چون می خوام برنامه ریزی کنم.
سپاس:icon_excl

tiger-2000-full
26 June 2011, 12:01 AM
سلام خدمت اساتید محترم؛
بنده احتمالا اگه پارس خودرو خوش قولی کنه مرداد یه مگان تحویل می گیرم. (انشاالله) سوالم از دوستان اینه که بعد از تحویل چه مراحلی رو باید انجام بدم تا خودرو بتونه بیاد تو خیابون. و این مراحل چه مدت زمانی طول میکشه! ضمنا در مورد تحویل کارت سوخت نیز توضیح بدید ممنون میشم. هر چند شاید تو صفحات قبلی توضیح داده شده باشه اما اولا من الان سرم شلوغه و فرصت مطالعش رو ندارم دوما همونطور که می دونین قوانین روز به روز عوض میشه و من آپدیتش رو می خوام.
خواهشا با دقت پاسخ بدین چون می خوام برنامه ریزی کنم.
سپاس:icon_excl
آقا کسی نبود ما رو راهنمایی کنه؟!:icon_razz

آرمان
8 August 2011, 07:03 PM
من یک قولنامه خرید ماشیم برای یکی نوشتم ببنید خوبه شاید بدردتون بخوره:icon_neut

فایل ورد پیوست را دانلود کنید

PJK
15 September 2011, 12:14 AM
من پلاک ماشین قبلیم را فک کردم حالا اگر بخام یک ماه دیگر یک ماشین صفر از ایرانفرقون بگیرم،پلاک فک شده از تهران میاد نمایندگی یا باید بروم همون مرکز شماره گذاری که پلاک فک شد؟مراحلش را میشه توضیح بدید.ممنون
اگر آدرستون تغییر نکرده باشه و همون آدرس قبی باشه که توی سیستم هست ، لزوما همون پلاک رو بهتون میدن . ولی اگر آدرس عوض شده باشه بستگی داره به اینکه منطقتون هم عوض شده باشه یا نه .
مثلا توی تهران اگر از منطقه شمال شهر که ایران۱۱ هست برید منطقه ای دیگه که ایران۲۲ یا ۳۳ یا ۴۴ یا ۵۵ یا ۶۶ هست دیگه اون پلاک قبلی رو بهتون نمیدن و یک شماره جدید بهتون اختصاص پیدا میکنه .

Real Madrid
15 September 2011, 02:31 PM
باید برید از همون مرکز فک پلاک بگیرید یا این که تقاضای ساخت مجدد پلاک رو بدید.

PJK
16 September 2011, 06:52 PM
باید برید از همون مرکز فک پلاک بگیرید یا این که تقاضای ساخت مجدد پلاک رو بدید.
نه ، ارتباطی با مرکز دریافت پلاک نداره . ( مثلا سیستم کامپیوتریه ها )

Real Madrid
18 September 2011, 09:43 PM
من که تا حالا 2 بار این اتفاق برام افتاده .یعنی قبل از 1 ماه از زمان فک کردن پلاک که رفته بودم ماشین رو پلاک کنن گفتن که پلاک شما تو مرکز فلان فک شده اگر می خوای الام نصبش کنی باید بری از اونجا پلاکت رو تحویل بگیری بیاری این مرکز برات نصب کنیم .اگر هم نمی خوای باید سفارش ساخت همون پلاک رو بدی که 24 ساعت بعدش آماده میشه .یعنی 1 روز باید ماشین می موند بدون پلاک .در هر دو مورد هم من خودم رفتم مرکز پلاک قبلی و پلاک خودم رو شخصا تحویل گرفتم و آوردم به مرکز جدید .کامپوتر که شما می فرمایید برای کشور ما ساخته نشده .

PJK
19 September 2011, 11:47 AM
من که تا حالا 2 بار این اتفاق برام افتاده .یعنی قبل از 1 ماه از زمان فک کردن پلاک که رفته بودم ماشین رو پلاک کنن گفتن که پلاک شما تو مرکز فلان فک شده اگر می خوای الام نصبش کنی باید بری از اونجا پلاکت رو تحویل بگیری بیاری این مرکز برات نصب کنیم .اگر هم نمی خوای باید سفارش ساخت همون پلاک رو بدی که 24 ساعت بعدش آماده میشه .یعنی 1 روز باید ماشین می موند بدون پلاک .در هر دو مورد هم من خودم رفتم مرکز پلاک قبلی و پلاک خودم رو شخصا تحویل گرفتم و آوردم به مرکز جدید .کامپوتر که شما می فرمایید برای کشور ما ساخته نشده .
منظور من هم از سيستم كامپيوتري همين بود كه اطلاعات پلاك شما در همه مراكز هست و شما نميتونيد با مراجعه به يك مركز ديگه پلاك جديد بگيريد ( مادامي كه پلام فك شده قبلي موجود باشه و آدرس شما هم تغيير نكرده باشه )

mohsen3544
19 September 2011, 01:11 PM
میخواستم یه سئوال بپرسم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه.این ماشینهای ایران خودرو رو که چکی میدن میشه یه جوری فروخت؟چون تو سندش زده غیر قابل انتقال؟

PJK
19 September 2011, 01:42 PM
میخواستم یه سئوال بپرسم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه.این ماشینهای ایران خودرو رو که چکی میدن میشه یه جوری فروخت؟چون تو سندش زده غیر قابل انتقال؟
بله ميشه
شما اول بايد مبلغ چك ها رو تسويه كنيد ، بعد اونها سند رو آزاد ميكنن .
توي روال عادي هم بعد از پاس كردن آخرين چك ، شما بايد با در دست داشتن تاييده پاس شدن همه چك ها به بخش مربوطه ايران خودرو براي آزاد سازي سند مراجعه كنيد .

mohsen3544
19 September 2011, 05:18 PM
اينكه خيلي واضح بود دوست من.من منظورم اينه كه همينجوري بشه فروخت يا انتقال داد.

PJK
19 September 2011, 05:22 PM
اينكه خيلي واضح بود دوست من.من منظورم اينه كه همينجوري بشه فروخت يا انتقال داد.
خوب اينكه خيلي واضحه ماشيني كه سندش در گرو شركت هست نميشه فروخت يا سند زد!! :)

mohsen3544
19 September 2011, 05:24 PM
منظورم اينه پيش پول رو از خريدار گرفت و بشه چك ها رو به نام خريدار عوض كرد

atteesh
21 October 2011, 03:29 PM
اگه خودرو تعويض پلاك بشه اما در محضر منتقل نشود چه اتفاقي مي افتد مثلا ارگ طرف پشيمان شدن و خواست كه ماشين را پس بدهد مي شتوان دوباره پلاك را به صاحب ماشين بر گردان كرد

tiger-2000-full
25 October 2011, 12:39 AM
نمی دونم به اینجا ربط داشته باشه یا نه ولی گشتم مربوط ترین همینجا بود!
کارت سوخت ماشین من هنوز نیومده احتمالا تو همین یکی دو هفته بیاد! سوالم اینه سهمیه این ماه هم باهاش میاد یا که پَر!؟

اصغر
5 November 2011, 04:57 PM
طبق اطلاع مراكز بيهقي و دهكده المپيك و آزادي تعطيل شده اند و الان 5 مركز "ميثم" ؛ "خاوران"؛ "اتحاد"؛ "الغدير" و "شكوفه" فعالند.

tiger-2000-full
19 November 2011, 11:23 AM
کارت سوخت ماشین من هنوز نیومده احتمالا تو همین یکی دو هفته بیاد! سوالم اینه سهمیه این ماه هم باهاش میاد یا که پَر!؟
پاسخ سوال خودم رو خودم پیدا کردم؛
شارژ ماهی که کارت سوخت اواسط یا اواخرش میاد هم داخلش هست.:icon_cool

agha fazel
21 November 2011, 08:14 PM
دوستان سلام

کسی میدونه خرج تغییر نام سوزوکی صفر دنده ای چنده ؟

aminkhan2008
23 November 2011, 01:09 AM
گرند ویتارا دنده معمولی کل خرج شند با مایات ارزش افزوده: 662544 تومان
عوارض شهرداری یکسال:53400 تومان که بر 365 تقسیم کن و هرچند روز که از زمان فاکتور شدنش باقی مانده تا آخر سال ضربش کن تا برای مفاصا حساب شهرداری بسلفی

bigbang001
4 January 2012, 11:20 PM
سلام دوستان من يك c5 از نمايندگي سايپا تحويل گرفتم چند تا سوال داشتم:
١- معمولا چند روز طول ميكشه تا مدارك ماشينو تحويل بگيرم (سند و بيمه ثالث)
٢- قبلا ميگفتن فقط تو دهكده المپيك ماشيناي وارداتي رو پلاك ميكنه و مثلا ازادي نميكرد. الانم اين محدوديت وجود داره؟ اگر هست كدام مراكز پلاك ميكنن.
٣- ٤ سال پيش كه رفتم يك كمري پلاك كنم بايد كله سحر ميرفتيم مگرنه نوبتمون نميشد و خلاصه كلي قلقله بود ايا الانم همينطوره؟ بهترين و خلوت ترين مركز كدومه و كجاست؟
٤- چقدر خرج داره (ظاهرا ميگن سايپا هزينشو قبلا پرداخت كرده
٥- يك پلاك فك شده از ٣ سال پيش در مركز ازادي دارم ايا همون شماره رو بهم ميدن يا بايد جديد بگيرم؟
٦- كلا چند ساعت طول ميكشه كه همه كارا انجام بشه و پلاك شده خارج بشم؟
ممنون

اصغر
5 January 2012, 12:06 AM
سلام دوستان من يك c5 از نمايندگي سايپا تحويل گرفتم چند تا سوال داشتم:
١- معمولا چند روز طول ميكشه تا مدارك ماشينو تحويل بگيرم (سند و بيمه ثالث)
٢- قبلا ميگفتن فقط تو دهكده المپيك ماشيناي وارداتي رو پلاك ميكنه و مثلا ازادي نميكرد. الانم اين محدوديت وجود داره؟ اگر هست كدام مراكز پلاك ميكنن.
٣- ٤ سال پيش كه رفتم يك كمري پلاك كنم بايد كله سحر ميرفتيم مگرنه نوبتمون نميشد و خلاصه كلي قلقله بود ايا الانم همينطوره؟ بهترين و خلوت ترين مركز كدومه و كجاست؟
٤- چقدر خرج داره (ظاهرا ميگن سايپا هزينشو قبلا پرداخت كرده
٥- يك پلاك فك شده از ٣ سال پيش در مركز ازادي دارم ايا همون شماره رو بهم ميدن يا بايد جديد بگيرم؟
٦- كلا چند ساعت طول ميكشه كه همه كارا انجام بشه و پلاك شده خارج بشم؟
ممنون

1- حدود يك هفته سند و 10 روز بيمه
2- خير مراكز غير اصلي مثل دهكده المپيك برچيده شده اند و الان 5 مركز اصلي باقيمانده اند (پست 215 را ببينيد) كه همه يكسانند و همه كار مي كنند.
3و6 - الان اگر قبل از ساعت 8 اونجا باشيد كارهاي اداري حدود يك تا 1.5 ساعت طول مي كشه و اگر نو پلاك باشيد همون موقع پلاك رو تحويل مي گيريد ولي اگر پلاك فكي داشته باشيد 1 تا 1.5 ساعت ديگر هم براي رسيدن پلاك از مركز فك شده يا ساخت پلاك جديد (اگر بيش از يك سال از فك گذشته باشد) بايد صبر كنيد براي همين اگر پلاك فكي داشته باشيد بايد قبل از ساعت 10 مراجعه كنيد وگرنه پذيرش نمي كنند. براي پنج شنبه ها همه ي اعداد فوق را در 1.5 تا 2 ضرب كنيد!
4- هزينه پلاك 35 هزار تومان و هزينه پست 3500 تومان است. هزينه ي ديگري ندارد (مگر خلافي داشته باشيد كه شامل شما نمي شود).
5- حتما همون را بايد بگيريد و نمي توانيد تقاضاي پلاك جديد كنيد.

bigbang001
5 January 2012, 12:52 AM
ممنون عالي بود
فقط به نظرتون بهترين و خلوت ترين مركز كدام هست و ادرسش كجاست؟
ممنون

اصغر
5 January 2012, 10:40 AM
ممنون عالي بود
فقط به نظرتون بهترين و خلوت ترين مركز كدام هست و ادرسش كجاست؟
ممنون

ولله نمي دانم چون من بعد از حذف مراكز بيهقي و هتل المپيك فقط 2 بار (به فاصله ي دو هفته حدود دو ماه پيش) به مركز ميثم (كيلومتر 17 جاده مخصوص) مراجعه كردم كه الحق كارشان بسيار منظم و عالي بود.
ضمنا حتما يك كارت شتاب همراهتون باشه چون همه ي باجه ها POS دارند و راحت خواهيد بود و در غير اينصورت براي پرداخت نقدي بايد در صف بايستيد.

peymaan
10 January 2012, 01:32 PM
سلام خدمت دوستان گرامي،

من ماشينمو دارم روز 1 شنبه به كسي ميفروشم. سوالم اينه كه اگه نخوام خودم باهاش برم شماره گذاري، ميتونم وكالتي رو كه تو محضر بهش ميدم رو براش تاريخ تعيين كنم (مثلا 3 روزه كه خيالم راحت بشه طرف 3 روزه ميره شماره گذاري)؟

amahdavi2004
10 January 2012, 01:58 PM
در هر حال چه در این سه روز و چه بعد از آن خریدار هر تخلف و جرمی با پلاک شما انجام دهد به نام شما ثبت می شود و شما باید در دادگاه خلافش را ثابت کنید.

اصغر
10 January 2012, 11:28 PM
بله و حتما توصيه مي کنم همه موقع فروش اين کار رو بکنند و حداکثر يک هفته مهلت براي تعويض پلاک بدهند. حتا مي تونيد قيد کنيد که فقط در شهر تهران وکالت معتبر باشد که ماشين رو نبرند شهرستان فک پلاک کنند.

masoud687
11 January 2012, 01:41 AM
سلام
من قصد دارم خودرویی بگیرم که چند تا چک ایران خودرو ازش باقی مونده. قاعدتا سند بنام نمیشه زد اما راجع به پلاک چه کاری میشه انجام داد؟
این قولنامه‌هایی که بنگاههای فروش خودرو تنظیم میکنند ضمانت اجرایی داره یا صرفا مشابه قولنامه‌های عرفیه؟

masoud687
11 January 2012, 11:57 PM
ممنون میشم اگر کسی از دوستان اطلاعی داره کمک کنه. چون سریعا بهش نیاز دارم

bigbang001
12 January 2012, 01:42 AM
سلام دوستان اگه ممکنه کمکم کنید:
1- الان 12 روزه که ماشین رو از نماینده سایپا تحویل گرفتم ولی متاسفانه بعد از گذشت 12 روز هنوز سندش نیومده و تازه نماینده میگه چون ماشین وارداتی هست ما نمیتونیم براتون کارای پلاک رو انجام بدیم و باید خودتون برا شماره گداری بعد از اومدن اسناد ماشینو ببرید و پلاک کنید. ولی بعضیها میگن دورع میگه و میخواد از سر خودش باز کنه. حالا موندم کی درست میگه.
2- ماشین قبلیمو میخوام بفروشم الان اول باید برم محضر سند بنام طرف بکنم یا اول بریم شماره گداری و فک پلاک کنم بعد باید برم محضر. اخه سال 83 اول باید میرفتیم شماره گذاری بعد محضر ولی 86 گفتن اول محضر سند میزنه بعد برید شماره گذاری! حالا موندم قانون جدید چی هست؟

اصغر
12 January 2012, 11:09 AM
2- ماشین قبلیمو میخوام بفروشم الان اول باید برم محضر سند بنام طرف بکنم یا اول بریم شماره گداری و فک پلاک کنم بعد باید برم محضر. اخه سال 83 اول باید میرفتیم شماره گذاری بعد محضر ولی 86 گفتن اول محضر سند میزنه بعد برید شماره گذاری! حالا موندم قانون جدید چی هست؟

اگر بخواهيد خودتان هم با خريدار براي تعويض پلاك مراجعه كنيد نيازي نيست اول محضر برويد ولي اگر مي خواهيد خودتان نرويد و تعويض پلاك را بسپاريد به خريدار بايد دوبار محضر برويد يكبار قبل از تعويض پلاك براي دادن وكالت كاري و يك بار بعد از تعويض پلاك براي سند زدن. بعضي محضر ها بار دوم را براي فروشنده حذف مي كنند (صفحه اي در دفاترشان خالي مي گذارند كه بعدا خريدار برود امضا كند و سند را تحويل بگيرد) ولي اغلب زير بار اين كار نمي روند.

amin.405
13 January 2012, 01:21 PM
اگر رمز کارت سوخت رو فراموش کرده باشیم .... میشه کاری کرد که رمز غیر فعال بشه ؟

(جایی هست که با ارائه مدارک ماشین یا موتور بشه رمز رو تغییر داد ؟)

bigbang001
14 January 2012, 02:38 AM
مراكز پليس +١٠ يك قسمت جهت رسيدگي به مشكلات كارت سوخت دارن به احتمال زياد اونجا ميتونن كمكت كنن

peymaan
17 January 2012, 05:23 PM
سلام خدمت دوستان و اساتيد.
من يك ماشينمو فروختم و دارم دومي رو هم بزودي ميفروشم. بعد از فروش دومي ميخوام يك ماشين ديگه بخرم. آيا راهنمايي رانندگي به من اجازه انتخاب بين دوتا پلاكي كه بنامم بوده رو ميده؟ اگه جواب منفيه، كاري ميتونم كنم كه شانس گرفتن يكي از پلاكها افزايش پيدا كنه؟

fatemi
19 January 2012, 03:25 AM
سلام دوستان
من در حال حاضر ساکن تهران هستم ، آبان ماه یه تندر 90 رو به یه آشنا در شیراز فروختم و الان میخوام برم شیراز سند رو به نامش بزنم . از طرفی چند روز دیگه میخوام یه ماشین توی ایران خودرو تهران ثبت نام کنم .
1- حالا اگر بخوام همون پلاک شیرازو روی ماشین جدید نصب کنم باید چیکار کنم ؟ من متولد شیراز هستم
2- اگر پلاک توی شیراز فک بشه ، دوباره همون پلاک به نمایندگی ایران خودرو میاد یا اینکه باید دوباره برم شیراز؟
3-اصلا چون آدرس خونه عوض شده امکان این کار هست یا باید پلاک جدید صادر بشه؟
بچه ها ممنون میشم سریع جواب بدین

fatemi
19 January 2012, 01:31 PM
سلام دوستانمن در حال حاضر ساکن تهران هستم ، آبان ماه یه تندر 90 رو به یه آشنا در شیراز فروختم و الان میخوام برم شیراز سند رو به نامش بزنم . از طرفی چند روز دیگه میخوام یه ماشین توی ایران خودرو تهران ثبت نام کنم .1- حالا اگر بخوام همون پلاک شیرازو روی ماشین جدید نصب کنم باید چیکار کنم ؟ من متولد شیراز هستم2- اگر پلاک توی شیراز فک بشه ، دوباره همون پلاک به نمایندگی ایران خودرو میاد یا اینکه باید دوباره برم شیراز؟3-اصلا چون آدرس خونه عوض شده امکان این کار هست یا باید پلاک جدید صادر بشه؟بچه ها ممنون میشم سریع جواب بدین بچه ها یه نفر جواب منو بده . کجایین شما

bigbang001
26 January 2012, 10:13 AM
دوست عزیز
آدرسی که در زمان ثبت نام اعلام میکنی ملاک قرار میگیره و اگر با ادرسی که قبلا داشتی فرق کنه بعدا ازت سند مکان جدید را برای اثبات مکان جدید میخواهند
به احتمال زیاد اگر پلاک در شیراز فک بشه و ادرس ثبتی شما در تهران باشه ایران خودرو به شما مدارک لازم رو تحویل میده تا شما بری و در شیراز پلاک فکی رو شخصا تحویل بگیری

amahdavi2004
28 January 2012, 12:26 PM
دوست عزیز
آدرسی که در زمان ثبت نام اعلام میکنی ملاک قرار میگیره و اگر با ادرسی که قبلا داشتی فرق کنه بعدا ازت سند مکان جدید را برای اثبات مکان جدید میخواهند
به احتمال زیاد اگر پلاک در شیراز فک بشه و ادرس ثبتی شما در تهران باشه ایران خودرو به شما مدارک لازم رو تحویل میده تا شما بری و در شیراز پلاک فکی رو شخصا تحویل بگیری
اگر پلاک تهران را در شیراز فک کنند بلافاصله قیچی می شود و برای گرفتن همان پلاک باید دوباره ساخته شود؛ اگر در تهران تقاضا دهید یک روزه و در شهرستانها تا یک هفته طول می کشد تا از تهران ساخته و برسد؛ البته اگر نشانی شما به همان پلاک قدیمی بخورد.

irainian
15 April 2012, 12:37 PM
ببخشید من یک پژو 206 sd رو فروختم چند روز پیش حالا میخوام سند به نام طرف بزنم کارت سبزش هنوز تا هنوز بعد از 2 ماه نیومده چیکار کنم اگه بخوام توی محل شماره گذاری سند به نامش بزنم ایا کلا راهی هست بدون داشتن کارت سبز سند به نام زد با تشکر عجله دارم

hajarash
21 April 2012, 03:34 PM
درود به همگي!
من 3 ماه پيش ماشينم رو فروختم و پلاكش فك شد (تهران) الان يه 405 ثبتنام كردم كه فاكتور شده و دارم تحويل ميگيرم (تهران)الان با توجه به اينكه تو اين3 ماه حتماً پلاك قيچي نشده و تو انباره، من خودم بايد برم دنبال پلاك فك شدم يااينكه نه خود نمايندگي پلاك رو از انبار برام ميگيره؟ و ماشين رو پلاك شده تحويل ميده؟؟ :icon_twis

Profession@l
25 June 2012, 06:51 PM
سلام به دوستای قدیمی

یک 206 ثبت نام کرده بودم تو برنامه فوش نقدیشون و ماشین الان تو نمایندگی آمادست

تو همشهری برای فروشش آگهی زدم، حالا مشتری که پیدا شد مراحل فروشش چطور هست ؟ شسته رفته و مرحله به مرحله می خوام بدونم

پیشاپیش سپاسگذارم

aminkhan2008
28 June 2012, 08:55 AM
من پلاکم را که در شهرستانی در جنوب صادر شده اگه در تهران فک بشه،چه بر سرش میاد،شنیدم میگن قیچی میشه؟بعد برای ماشین صفر بعدی که بخام از کمپانی در شهرستان جنوب بگیرم همون پلاک فک قبلی را از نو صادر میکنن یا باید برم تهران بگیرمش؟کلا چی میشه؟و آیا در گرفتن پلاک تاخیری ایجاد نمیشه؟

amahdavi2004
29 June 2012, 12:25 PM
من پلاکم را که در شهرستانی در جنوب صادر شده اگه در تهران فک بشه،چه بر سرش میاد،شنیدم میگن قیچی میشه؟بعد برای ماشین صفر بعدی که بخام از کمپانی در شهرستان جنوب بگیرم همون پلاک فک قبلی را از نو صادر میکنن یا باید برم تهران بگیرمش؟کلا چی میشه؟و آیا در گرفتن پلاک تاخیری ایجاد نمیشه؟ اگر نشانی شما همان نشانی مربوط به پلاک قبلی باشد همان پلاک را دوباره می سازند و می فرستند البته به گفته خودشان 2-1 روز طول می کشد

aminkhan2008
30 June 2012, 08:50 AM
خیلی ممنون
نشانی همان هست و میدانم که پلاک متعلق به خودم هست چون 3-4 بار فک کردم،درضمن شما منظورتون اینه که یعنی 1-2 روز بعد از پلاک شدن خودرو صفرکیلومتر در سایت ناجا و صدور شناسنامه مالکیت،پلاک را دوباره میسازند یا 1-2 روز بعد از فک و قیچی شدن پلاک در تهران؟این 1-2 روز بابت تحویل پلاک نو ساخته شده از تهران به شیراز هست یا بابت چیز دیگری است؟من منظورم این بود که پلاک را نیازی نیست که از تهران تحویل بگیرم؟کلا تحویل پلاک برام تاخیری یا هزینه ای داره یا نه؟مثلا یک یا دوهفته؟بازم ممنون

amahdavi2004
30 June 2012, 09:34 AM
مي بخشيد 2-1 مربوط به تهران است ولي شهرستانها از زمان درخواست پلاك تا ساختن و رسيدن به گفته خودشان يك هفته طول مي كشد.

Mr.Hossein
1 September 2014, 10:39 AM
سلام دوستان
من غŒه ماشغŒن وارداتغŒ ثبت نام کردم وحالا چند تا سوال دارم :
1- مدارک تحوغŒلغŒ ماشغŒن وارداتغŒ چه چغŒزهائغŒ هست؟ چون مثلا اون برگه شرکت خودروساز رو نداره
2- ظاهرا ماشغŒن بدون پلاک تحوغŒل مغŒشه تا بعدا (مغŒگن 10-12 روز بعد از تحوغŒل) مدارکش بغŒاد! آغŒا اغŒن درسته؟
3- من غŒک پلاک آزاد تهران (فک شده) دارم، اما الان آدرس خونه ام در تهران تغغŒغŒر کرده. مغŒگن اگر منطقه آدرس در تهران عوض شده باشه غŒک پلاک دغŒگه مغŒدن ! اغŒن درسته؟
ممنون