PDA

View Full Version : کمک برای خرید تندر 90 E2 ! تفاوتهایش با LP و قیمت و ......

AliP30W
10 September 2008, 02:01 AM
با سلام.
بعد از مطالعه صفحات متعدد انجمن لوگان سرانجام تصمیم به این خودرو با کیفیت ارزشمند شدم .

یه تعداد سوال دارم قبل از خرید خواهشمندم اساتید تندر سوار کمک کنند تا انتخاب درست داشته باشم.

1 - تمام تفاوت های میان تندر 90 ای 2 ال پی با ای 2 معمولی و مزیت های ای 2 معمولی به ای 1 فول ؟
( اگر ممکن است با عکس)

2 - آیا این تفاوت های به نظر من نه چندان مهم ارزش پرداه 1.400.000 تومان تفاوت را دارد؟
الان قیمت تندر 90 E فول 14700 کسی از قیمت درست ای 2 معمولی خبر داره؟ زمانی که ای 2 فول بود 15200 ای تو معمولی 13800 بود .

3 - تندر پارس خودرو یا ایران خودرو ؟

4 - خواهان رنگ زرشکی یا مشکی این ماشین هستم آیا راحت گیر میاد یا باید گشت؟(رشت هستم)

5 - تندر دست دو با توجه به اینکه مدت زیادی نیست که این ماشین اومده تا 10000 کیلومتر ارزش داره؟ چه قیمتی؟

سوال مهم آخر :
آیا قیمت تندر در چند ماه آینده به دلیل ثبت نام مجدد پارس و ایران خودرو پایین میاد و این قیمت فعلی کاذب است؟

دوستی در همین انجمن اعلام کرده که پارس خودرو تو این هفته برای کارکنانش فروش تندر 90 گذاشته تحویل حد اکثر یک ماه و قیمت E1 فول رو 12.300 اعلام کرده !
آیا این قیمت برای عموم هم تا چند ماه دیگه به این شکل خواهد بود و قیمت تندر کاهش پیدا می کنه بیش از یک میلیون؟ خواهشا اگه اطلاعی دارید بفرمایید .

با تشکر

mehdizadeh04
10 September 2008, 02:45 AM
با سلام.
بعد از مطالعه صفحات متعدد انجمن لوگان سرانجام تصمیم به این خودرو با کیفیت ارزشمند شدم .

یه تعداد سوال دارم قبل از خرید خواهشمندم اساتید تندر سوار کمک کنند تا انتخاب درست داشته باشم.

1 - تمام تفاوت های میان تندر 90 ای 2 ال پی با ای 2 معمولی و مزیت های ای 2 معمولی به ای 1 فول ؟
( اگر ممکن است با عکس)

2 - آیا این تفاوت های به نظر من نه چندان مهم ارزش پرداه 1.400.000 تومان تفاوت را دارد؟
الان قیمت تندر 90 E فول 14700 کسی از قیمت درست ای 2 معمولی خبر داره؟ زمانی که ای 2 فول بود 15200 ای تو معمولی 13800 بود .

3 - تندر پارس خودرو یا ایران خودرو ؟

4 - خواهان رنگ زرشکی یا مشکی این ماشین هستم آیا راحت گیر میاد یا باید گشت؟(رشت هستم)

5 - تندر دست دو با توجه به اینکه مدت زیادی نیست که این ماشین اومده تا 10000 کیلومتر ارزش داره؟ چه قیمتی؟

سوال مهم آخر :
آیا قیمت تندر در چند ماه آینده به دلیل ثبت نام مجدد پارس و ایران خودرو پایین میاد و این قیمت فعلی کاذب است؟

دوستی در همین انجمن اعلام کرده که پارس خودرو تو این هفته برای کارکنانش فروش تندر 90 گذاشته تحویل حد اکثر یک ماه و قیمت E1 فول رو 12.300 اعلام کرده !
آیا این قیمت برای عموم هم تا چند ماه دیگه به این شکل خواهد بود و قیمت تندر کاهش پیدا می کنه بیش از یک میلیون؟ خواهشا اگه اطلاعی دارید بفرمایید .

با تشکر

با سلام
به نظر من که انتخاب خوبی کردی.
1.تفاوت های ال پی با ای 2 معمولی در رینگ آلومینیومی و ضبط سی دی خور و ایربگ شاگرد و ترمز ای بی اس هستش.
ال پی با ای 1 فول هم تفاوت هایی داره که رینگ آلومینیومی و ضبط سی دی خور و کامپیوتر سفری و چراغ مه شکن جلو و همرنگ بودن جلو بنجره با رنگ خودرو و پشت سری های عقب و آینه های برقی و گرم کن آینه ها و برقی بودن تمام شیشه ها و قفل کن شیشه عقب و داشتن دو باند برای نفرات عقبی و برقی بودن و تنظیم ارتفاع میشه گفت.
2.به نظر من که میصرفه اگر توان مالیشو داری این اختالاف قیمت رو بدی و ال پی که از همه فول تره بگیری.چون هنوز قطعات این ماشین اصله و هنوز دستی توی این ماشین نبرده قطعات هم کمه هم گرون.
3.پارس خودرو بهتره.هم از لحاظ خود ماشین هم از لحاظ خدمات و سرویس کاری ها بعدی
4.زرشکی این ماشین مخصوصا اگه ال پی باشه عالیه رنگش و فکر میکنم خیلی هم باید کم باشه به خصوص اینکه شما در تهران به سر نمیبرید
5.اگر توان مالی داشته باشی دست 2 نیگری بهتره.چون نمیدونی صاحب قبلیش با این ماشین از ر.ی چند تا جدول پریده و یا چند با باهاش ملق زده.صفر بگیری مطمئن تره.من خودم بارها دیدم ماشین هایی که تصادفات ناجور داشتن سریع تر رد میکنند برن تا نمونه
با تشکر

keyvan-GSM
10 September 2008, 08:46 AM
با سپاس از جناب مهدیزاده بابت توضیحات مفیدشان باید بگویم هر دو مدل e2 دارای abs میباشند که طبعا فاکتور بسیار مهمی است اما در مورد قیمت شاید شما بتوانی با جستجو معمولی انرا با قیمتی حدود 13 خریداری کنی که در این صورت به نظر من از فول انهم مناسبتر است.

reza engine
10 September 2008, 09:32 AM
من ديگه نخواستم تاپيك جديدي باز كنم.

تو فكر يك E0+AC براي جايگزيني پرايد در مصارف شهري هستم. چند تا سوال؟
ايا صندليهاي مدلهاي مختلف تندر هم با هم فرق ميكنه؟؟ منظورم نوع روكش و تنظيم ارتفاع در مدل E2 نيست، بلكه فرم صندلي و راحتي اون رو ميخوام بدونم؟
نرمي فرمونش در مقايسه با پرايد معمولي چطوريه؟ (به علت نداشتن هيدروليك)
چون هيدروليك نداره و رينگش 14 هست قاعدتا بايد شتاب و كشش بيشتري نسبت به E1 و E2 داشته باشه آيا اين چنين هست و يا تغييراتي در ECU هم دارند؟
ترمز هاش آْيا به خوبي مدلهاي بالاتر كه ABS ندارند هست؟؟

من مي تونم اختلاف قيمت تا مدل E2 رو هم جور كنم ولي اين ماشين رو فقط براي رفتن به سر كار و پارك كردن كنار خيابون ميخوام، آيا ارزش داره 3 ميليون بيشتر بدم و مدل بالاتر بگيرم؟؟
براي مسافرت و استفاده خانواده يه E2 قبلا ثبت نام كردم كه الويت هفتم هست. و در واقع ماشيني براي جايگزيني پرايد ميخوام.

به نظر من كه ماشيني براي مصارف شهري با اين موتور و گيربكس و تعليق و به اين قيمت واقعا مناسبه.

garibbeh
10 September 2008, 09:36 AM
تفاوت e2 معمولی با lp

جهت اطلاع دوستمان این دو ماشین در ABS تفاوت ندارند که ظاهرا اقا مهدی اینرا اشتباه کرده بودند
اما در مورد شیشه برقی عقب نیز تفاوت دارند که در e2 معمولی دستی است.

AliP30W
10 September 2008, 12:29 PM
با سلام از دوستان و شما آقای مهدیزاده .
امروز قیمت گرفتم از شهرمون تندر ای 2 معمولی قیمت 13400 .
قیمت ای 2 فول هم 14.700 است .

سوال :
آیا 1.300.000 ارزش پرداختن برای شیشه بالابر عقب برقی، ایربگ شاگرد و رینگ آلومینیومی و ضبط سی دی خور را دارد ؟

آیا ضبط تندر MP3 رو ساپورت می کنه؟

اگر میشه از رینگ آلومینیومی تندر 90 ای 2 ال پی یک عکس بگذارید !

ضمنا آیا این دو مدل در اگزوز و جنس آلومینیومی آن فرق نمی کنند؟

سوال مهم آخر :

با تشکر

MR_DJ_behzad
10 September 2008, 01:00 PM
جواب سوال اول مربوط به خودت می باشد ولی چندتا نکته وجود داره که قابل ذکر هستش :
1. شیشه های برقی عقب رو میتونی به قیمت مناسب حدود 100هزار تومان نصب کنی .
2. ضبط سی دی خور تندر چنان آش دهن سوزی نیست و خیلی از دوستان با محصولات بهتری عوض کردن حدود 150 هزار تومان .
3.برای رینگ هم باید خودت تصمیم بگیری که آیا عوض خواهی کرد یا نه.
4.ولی مهمترین گزینه کیسه هوا می باشد که اینم باز به خودت بستگی داره .

یه مطلب دیگه اونم اینکه اگه امکان مالی داری lp بخر وگرنه به خاطر 3 تا چیز الکی( البته به جز کیسه هو)ا واقعا 1.300000 گرونه (نظر شخصی)

ببین دوست عزیز ضبط سی دی خور تندر mp3 رو ساپورت نمی کنه و فقط audio می خونه .

هیچکدام از تندرهای تولیدی در ایران در سیستم ااگزوز و جنس آن فرقی با هم ندارند .

دوست عزیز اینم یه عکس از رینگ E2 +LP

http://i38.tinypic.com/o8xvkh.jpg

MR_DJ_behzad
10 September 2008, 01:09 PM
من ديگه نخواستم تاپيك جديدي باز كنم.

تو فكر يك E0+AC براي جايگزيني پرايد در مصارف شهري هستم. چند تا سوال؟
ايا صندليهاي مدلهاي مختلف تندر هم با هم فرق ميكنه؟؟ منظورم نوع روكش و تنظيم ارتفاع در مدل E2 نيست، بلكه فرم صندلي و راحتي اون رو ميخوام بدونم؟
نرمي فرمونش در مقايسه با پرايد معمولي چطوريه؟ (به علت نداشتن هيدروليك)
چون هيدروليك نداره و رينگش 14 هست قاعدتا بايد شتاب و كشش بيشتري نسبت به E1 و E2 داشته باشه آيا اين چنين هست و يا تغييراتي در ECU هم دارند؟
ترمز هاش آْيا به خوبي مدلهاي بالاتر كه ABS ندارند هست؟؟

من مي تونم اختلاف قيمت تا مدل E2 رو هم جور كنم ولي اين ماشين رو فقط براي رفتن به سر كار و پارك كردن كنار خيابون ميخوام، آيا ارزش داره 3 ميليون بيشتر بدم و مدل بالاتر بگيرم؟؟
براي مسافرت و استفاده خانواده يه E2 قبلا ثبت نام كردم كه الويت هفتم هست. و در واقع ماشيني براي جايگزيني پرايد ميخوام.

به نظر من كه ماشيني براي مصارف شهري با اين موتور و گيربكس و تعليق و به اين قيمت واقعا مناسبه.

نه جناب رضا صندلی های هیچکدام از تندر ها از لحاظ راحتی و فرم با هم فرقی ندارند و همگی یکی هستند (از بابت فرم و راحتی )

نرمی فرمانش نسبت به پراید کمی سفتتر می باشد چون هم رینگهای تندر 14 اینچه و هم جلو بندی تندر با پراید زمین تا آسمان فرق داره و سنگین تر از پرایده ولی در کل قابل تحمل است .

ترمز هایش شاید به نسبت مدلهای بالای تندر که abs دارند بهتر نباشد ولی در کل از ترمز های پراید و آردی و پژوهای تولیدی به مراتب بهتر است .

این مدل یعنی E0 +AC برای مصارف شهری به نسبت سایر خودرو ها واقعا عالیه :icon_cool

mehdizadeh04
10 September 2008, 01:57 PM
با سلام از دوستان و شما آقای مهدیزاده .
امروز قیمت گرفتم از شهرمون تندر ای 2 معمولی قیمت 13400 .
قیمت ای 2 فول هم 14.700 است .

سوال :
آیا 1.300.000 ارزش پرداختن برای شیشه بالابر عقب برقی، ایربگ شاگرد و رینگ آلومینیومی و ضبط سی دی خور را دارد ؟

آیا ضبط تندر MP3 رو ساپورت می کنه؟

اگر میشه از رینگ آلومینیومی تندر 90 ای 2 ال پی یک عکس بگذارید !

ضمنا آیا این دو مدل در اگزوز و جنس آلومینیومی آن فرق نمی کنند؟

سوال مهم آخر :

با تشکر

با سلام مجدد
ببین دوست عزیزم به نظر من در وهله اول که من ای 1 فول بگیرم(البته میخواستم ای2 فول بگیرم که نمایندگی که من ثبت نام کردم ای2 فول سهمیه نداشت)اینه که ایمنی سرنشین رو داشته باشه این ماشین.ببنید درسته این قیمت خیلی بیشتر از مدل ای 2معمولیه ولی وقتی خدایی نکرده خدایی نکرده زبونم لال اتفاقی بیوفته شخص صاحب ماشین باید هزینه بیشتری بپردازه برای معالجه خانوادش.
درسته؟
همان طور که دوست خوبم گفتن خیر این ضبط MP3 رو ساپورت نمیکنه.
در مورد اگزوز هم آقا بهزاد درست میفرمایند.یک مدله
به نظر من که این ماشین در دور جدید فروش ثبت نامی و فروش فوری 100 % قیمت این ماشین افزایش پیدا میکنه.پون با توجه به امکاناتش و قیمت خیلی کمی که داره خودرو سازها(مخصوصا ایران خودرو به دولت فشار میاره تا قیمت رو ببرن بالا تا پژو های دوره قلقله میرزا رو بتونن بفروشن.یکی از آشنایان ما در وزارت صنایع کار میکنه.برای تمام افراد خانواده یک ال پی خریده که هم راحت باشن . هم اینکه وقتی قیمت ها بالا کشید همه رو بفروشه.این آقا جایی نمیخوابه که آب زیرش بره.

مطمئن باش که قیمت بالا میره اما 1000 تومان هم پایین نمیاد
با تشکر

AliP30W
11 September 2008, 01:11 AM
با تشکر از دوستان از بابت اینکه خیلی سریع منو راهنمایی کردین تا به نتیجه برسم.
تصمیم قطعی برای خرید تندر ای 2 معمولی گرفتم .
در شهرمون رشت این ماشین با قیمت 13.400 معاملی میشه.

من خواهان رنگ زرشکی این ماشین هستم و به نمایشگاه امروز سپردم تا برام گیر بیاره .

در تهران قیمت ای 2 معمولی رو دارین؟

ضمنا یک سوال،
تندر 90 پارس خودرو و کلا پارس خودرو از نظر نمایندگی خدمت پس از فروش در شهرستان به دلیل کم بودن مشکل ساز نمیشه؟
چون تو شهر ما نسبت نمایندگی مجاز ایرانخودرو به پارسخودرو بسیار بیشتره و شاید نمایندگی پارس خودرو چند عدد بیشتر نباشه .

اینجانب
11 September 2008, 06:02 AM
تمام نمایندگی های ایران خودرو و پارس خودرو که خدمات برای تندر نمی دهند. در عوض بعضی از نمایندگی های سایپا خدمات برای تندر پارس خودرو می دهند.

اینجانب
11 September 2008, 06:26 AM
در http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=05-03-01 میتونید نمایندگی های تندر در شهرتون را پیدا کنید.

mehdizadeh04
11 September 2008, 01:25 PM
با تشکر از دوستان از بابت اینکه خیلی سریع منو راهنمایی کردین تا به نتیجه برسم.
تصمیم قطعی برای خرید تندر ای 2 معمولی گرفتم .
در شهرمون رشت این ماشین با قیمت 13.400 معاملی میشه.

من خواهان رنگ زرشکی این ماشین هستم و به نمایشگاه امروز سپردم تا برام گیر بیاره .

در تهران قیمت ای 2 معمولی رو دارین؟

ضمنا یک سوال،
تندر 90 پارس خودرو و کلا پارس خودرو از نظر نمایندگی خدمت پس از فروش در شهرستان به دلیل کم بودن مشکل ساز نمیشه؟
چون تو شهر ما نسبت نمایندگی مجاز ایرانخودرو به پارسخودرو بسیار بیشتره و شاید نمایندگی پارس خودرو چند عدد بیشتر نباشه .

با سلام
ماشینت مبارکه.ایشاالله چرخش برات بچرخه
هرجا که شما آرم رنو رو در صفحه زرد رنگ ببینی اون نمایندگی ها پذیرش لوگان رو دارن
با تشکر

ali6563
4 November 2008, 04:01 AM
اگه از صندلی ارتفاع پذیر و گودی کمر قابل تنظیم ربرای راننده بگذریم از کیسه هوا سرنشین و ترمز ال پی نمیشه گذشت در مورد ترمز الپی و تفاوت با e2 معمولی توی 4 کاناله بودن ال پی و 2کاناله بودن e2هستش

arman 321
4 November 2008, 10:18 AM
اگه از صندلی ارتفاع پذیر و گودی کمر قابل تنظیم ربرای راننده بگذریم از کیسه هوا سرنشین و ترمز ال پی نمیشه گذشت در مورد ترمز الپی و تفاوت با e2 معمولی توی 4 کاناله بودن ال پی و 2کاناله بودن e2هستش

تفاوت E2 با E2lp فقط در ايربگ سمت شاگرد وشيشه بالابر برقي عقب و رينگهاي المينيومي و هديونيت cd ميباشد كه اونهم با توجه به ساپورت نكردن MP3 زياد مهم نيست.
ترمز هردو 4 كاناله و دقيقا مثل هم ميباشند.

ali6563
6 November 2008, 03:47 AM
تفاوت E2 با E2lp فقط در ايربگ سمت شاگرد وشيشه بالابر برقي عقب و رينگهاي المينيومي و هديونيت cd ميباشد كه اونهم با توجه به ساپورت نكردن MP3 زياد مهم نيست.
ترمز هردو 4 كاناله و دقيقا مثل هم ميباشند.
آقا من جای ندیدم که e2 دو کاناله باشه اما نمایندگی اینطور بم گفت برا همین رو حرفم زیاد پا فشاری ندارم
اما به نظر من هر چیزی فولش یه خال دیگه ای میده:icon_wink

NOURI
10 November 2008, 03:52 PM
با سلام: پارس خودرو قیمت e1 فول را برای پرسنل خودش هم 12600000 می دهد و تازه محدودیتهای رنگ نیز دارد

TONDAR105
2 February 2009, 09:27 AM
الان مدتی هست که دیگه E2+LPدر تمایندگی ها به فروش نمیرسه

panclor
28 April 2009, 05:20 PM
می خواستم بدونم e2 نیمه اول 87 قیمتش تو بازار چنده؟

rezaievahid
18 December 2012, 12:18 PM
تفاوت lpباe2