PDA

View Full Version : پژو روآ سال

google.yahoo
30 August 2008, 09:58 PM
رئیس کل برند پژو روآ، سمند و وانت در ایران خودرو گفت: تا پایان سال جاری پژو "روآ سال"، خودرو "سریر" و پژو " پارس سال" با مشخصات ظاهری و فنی جدید به بازار می آیند.

به گزارش مهر، حمید درجی بعد از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در محل نمایشگاه بین المللی مشهد افزود: با توجه به مشکلاتی که در خصوص تحویل خودرو روآ وجود داشت، تغییراتی در آن ایجاد شد که برای عرضه به بازار آماده باشد.

پژو " روآ سال" به جای "روآ" به بازار می آید

وی با بیان برطرف سازی نقص خودروی روآ خاطر نشان کرد: این خودرو با وجود تقاضای بالایی که داشت زیان آور ترین خودرو بود و با پیگیری مسائل مربوط به آن خودروی تغییر یافته با نام روآسال به بازار خواهد آمد.

درجی در بیان ویژگیهای برتر این خودرو اذعان داشت: موتور پژو روآسال پایه گاز سوز است و در مقایسه با موتورهای دو گانه سوز دارای کمترین افت توان به هنگام تغییر سوخت بنزین به گاز و برعکس آن است.

وی تصریح کرد: اکسل گیربکس و کاردن این خودرو با استفاده از تکنولوژی شرکت هوفر آلمان طراحی و تولید شده است و سیستم انژکتور این خودرو طوری است که توزیع گاز و بنزین را به صورت جداگانه مدیریت می کند.

وی با اشاره به مشخصات دیگر پژو روآسال بیان کرد: اتاق این خودرو جدید است که به زیبایی ظاهری محصول افزوده و به علاوه این خودرو دارای رینگ و لاست

Saman.Cls
30 August 2008, 10:43 PM
سال 1378 : تلفيق پيكان و 405 و تولد اردي
سال 1385: توليد روآ براي اينه روي پيكان رو كم كنيم
سال 1387:روآي سال.( اينبار هم مهندسان زحمت كش مملكت دست به دست هم دادند و كاري كردن ديگه پيكان حرفي برا گفتن نداشته باشه)
.
.
.
.
.
سال 1400: تلفيق موتور بنز با بدنه پيكان
اين است خودروي ملي

sascovach
31 August 2008, 01:20 AM
نه عکسی ازش میدن نه میگن که واقعا کی میاد
حدس می زنید قیمت این روآی سال چقدر باشه؟

google.yahoo
31 August 2008, 03:18 PM
یکی از دوستان که تهران زندگی می کنه و کارشناس ایران خودرو هستش این مخلوق جدیدو تست کرده .
تغییرات شامل تزئینات خارجی خودرو و کمی هم تزئینات داخلی هست .موتور خودرو در حالت گازسوز مناسبتر از روا معمولی کار میکنه ولی در حالت بنزین کمی ضعیفتر از روا معمولی بنظر میرسه .گیربکس هیچ تفاوتی نکرده و هنوز پر سر و صداست .توی سرعتای بالا دیفرانسیل کم سرو صدا تر از روا معمولی عمل میکنه .مصرف بنزین هم طبق اعلام کارشناسان ایران خودرو در حالت بنزین هیچ تغییری نکرده و لی در حالت گاز کمتر شده .سیستم تعلیق هم کمی نرمتر شده ولی هنوز احساس می کنی داره شیلنگ تخته می ندازه . قیمت هم بین 9.5-10 تومان.!!!

ramin-new pride
21 September 2008, 01:55 PM
مدل جديد روآ با موتور پايه گاز سوز و سيستم انتقال قدرت بهبود يافته، به زودي به بازار مي آيد.

به گزارش خبرخودرو، علي رحيمي معاونت مهندسي خودرو شركت ايران خودور، با اعلام اين مطلب گفت، درنتبجه بهبود در سيستم انتقال قدرت و توان و گشتاور موتور روآي جديد، مصرف سوخت اين خودرو به ميزان 10 درصد كاهش و استاندارد آلايندگي آن از يورو 2 به يورو 3 ارتقا مي يابد.

وي كاهش چشم گير لرزش و سروصدا را از ديگر نتايج بهبود سيستم انتقال قدرت روآ ذكر كرد و گفت، نمونه هاي روآي جديد ساخته شده، تست هاي مربوط به پايان رسيده و توليد انبوه اين محصول از نيمه مرداد سال جاري آغاز مي شود.

رحيمي افزايش توان و گشتاور موتور را عاملي ذكر كرد كه بهبود سيستم انتقال قدرت اين خودرو را الزامي ساخته و گفت، براساس برنامه زمان بندي به مرور همه توليدات روآ به سيستم انتقال قدرت ارتقا يافته مجهز خواهد شد.

معاونت مهندسي خودرو شركت ايران خودرو اظهار داشت ، براي دست يابي به ويژگي هاي مورد نظر در مدل جديد روآ، بيش از 33 قطعه و مجموعه دربخش هاي قواي محركه، بدنه، تزيينات داخلي و رينگ هاي اين خودرو تغيير كرده است.

روآ هم با اين شرايط به سرنوشت آردي دچار شد
يعني باز ميگن يه ماشين جديد ... حتي شنيدم كه 1700 سي سي ميشه با گيربكس و ديفرانسيل جديد
پس با كمال تاسف روآهاي توليد قبلي شاهد افت قيمت شديدي خواهند بود و تاريخ براي روآ هم تكرار شد چون همين روآ بود كه آردي هاي بيچاره رو از چشم مردم انداخته بود

reza engine
21 September 2008, 02:01 PM
احتملا صندوق عقبش رو هم شبيه 405 مي كنند تا تمايل مردم براي خريد بيشتر بشه.

A_R_Z
21 September 2008, 06:07 PM
من نمیدونم ایرانخودرو کی میخواد دست از این کاراش برداره . بجایه اینکه خودش بشینه یه ماشین درستو حسابی طراحی کنه هی ماشین های دهه 80 رو دستکاری میکنه تحویل مردم میده .

ramin-new pride
12 October 2008, 09:21 AM
روآی سال با موتور پایه گاز سوز رو نمایی شد

پژو روآ سال با موتورپایه گاز سوز بعنوان محصول پر قدرت و کم مصرف گروه صنعتی ایران خودرو در نمایشگاهبین المللی تبریز رونمایی شد.
بهگزارش خبرنگار خبرخودرو ، این خودرو با موتور پایه گاز سوز جدید قطعات بهینه شده وبهبودهای اساسی در آینده نزدیک به بازار عرضه خواهد شد. ایران خودرو به منظور کاهشمصرف سوخت و آلاینده زیست محیطی محصولات خود و همچنین تولید خودرویی پر قدرت وارزان قیمت، از مدت ها قبل برنامه ریزی کرده است و پژو روآ سال محصول این برنامهریزی و تلاش همه جانبه است.
رئیسکل برند خودروی روآ اعلام داشت: با تلاش متخصصان گروه صنعتی ایران خودرو و شرکتایپکو و معاونت و مهندسی ایران خودرو، موتور جدید با بهره گیری از آخرین دانش فنیروز موتور تولید شده که با سوخت 4/8 لیتر در یک صد کیلومتر قدرت موتور به بیش از 4/88 اسب بخار افزایش یافته است.
حجم موتور این خودرو به بیش از 1700 سی سی حدود شش درصد بهبود افزایش یافتهاست.
حمید درجی رئیس کل برند سمندروا و وانت گفت: افزایش قدرت موتور، کاهش قابل ملاحضه مصرف سوخت، استحکام بدنه،جادار بودن و قیمت مناسب، روا را به عنوان خودروی خانواده متمایز کردهاست.
وی تغییرات و امتیازات رواسال را به شرح زیر اعلام کرد: بهبود های اساسی در موتور محصول شامل افزایش شش درصدیحجم موتور، افزایش هفت درصدی در سرعت، افزایش توان 10 درصدی و کاهش مصرف سوختترکیبی محصول با دو درصد بهبود در این زمینه اعلام شده و این محصول، قابلیت اخذاستاندارد دیورو 3 را دارا است.
رئیس برند خودروی روا تجهیز خودرو به سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، جلوپنجره جدید و آینه های جانبی تاشو، سیستم صوتی mp3 player ، ارتقای رینگ و لاستیک را از دیگر بهبودهای انجامشده در این محصول اعلام کرد.
اصلاح گیربکس، استفاده از کاردان دو تکه و اصلاح عملکرد دیفرانسیل در اینخودرو اعمال شده است.
وی گفت: ایران خودرو به عنوان رکورد دار تولید " خودروی ملی" و همچنین تولید " موتور پایهگاز سوز ملی" برای اولین بار، این بار با تولید موتور پایه گاز سوز روای سال گامیدیگر در زمینه تامین منافع ملی و جلوگیری ار هدر رفتن سرمایه های ارزی و همچنینواردات بی رویه بنزین براداشت

Warrior--
12 October 2008, 12:15 PM
نمی شد این کار ها را که می کنند را برای یک اتومبیل کاملا جدید و منحصر بفرد بکنند؟ (:

Siemens sx1
12 October 2008, 01:51 PM
من نمیدونم ایرانخودرو کی میخواد دست از این کاراش برداره . بجایه اینکه خودش بشینه یه ماشین درستو حسابی طراحی کنه هی ماشین های دهه 80 رو دستکاری میکنه تحویل مردم میده .

در این مورد دهه 40 مناسب تره:icon_surp

sascovach
13 October 2008, 09:11 PM
عکس ندارید ازش؟

Raminium2001
14 October 2008, 05:55 PM
همون قبلی رو بگیر، آینه سمند بذار براش و تا میتونی جلو پنجرش رو زشت کن، میشه جدیده ... البته ندیدم ولی سیر تکاملی ایران خودرو تو همه محصولاتش همینه (حد اقل از نظر ظاهر).

Warrior--
15 October 2008, 01:56 AM
یک عکس داخل یک روزنامه ازش دیدم, فرق زیادی نکرده بود ولی بهتر شده بود در کل.
اگر دوربینم بیاید حتما عکسش را خواهم گذاشت.

karimia_a
15 November 2008, 07:05 AM
عکس ندارید

reza engine
15 November 2008, 09:58 AM
من پنچشنبه رفته بودم كيلومتر 16 جاده قديم براي تحويل تندر LP
اونجا تمام محصولات ايران خودرو ( فعلي و آينده ) به صورت نمايشگاهي چيده شده.

اينا هم عكس هاي رواي سال.
ما كه آردي گرفتيم نمايندگي ميگفت اگه رينگ 14 بندازيد از گارنتي در مياد و جلوبندي فلان ميشه و ....
حالا خودشون رو يكي از اينها رينگ 14 با عرض 185 انداخته بودند. و اوني كه رينگ اسپرا داره رينگ 15 با عرض 195 انداخته بودند.
نكته بعدي آرم هاي عقب اين دو بود كه جاهاش باهم فرق ميكرد. گويا هنوز سر جاي آرم توافق نشده و عمو منطقي بايد حكميت كنه.
نكته بعدي استفاده از آيينه ELX است. البته تنظيم دستي بود.
بيچاره 405، الان رواي سال ظاهرش بهتر شده.

http://www.tinypic.ws/files/ptol5syyvojfue8ldy7x_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=ptol5syyvojfue8ldy7x.jpg)

http://www.tinypic.ws/files/1570mm936na1iswhttuc_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=1570mm936na1iswhttuc.jpg)

http://www.tinypic.ws/files/y08400r2gmsow1ylkyvc_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=y08400r2gmsow1ylkyvc.jpg)

farshad r
29 November 2008, 07:27 PM
داخلش با روای معمولی فرقی داره؟

reza engine
30 November 2008, 05:33 PM
داخلش با روای معمولی فرقی داره؟
من كه يه نگاه اجمالي به داخلش انداختم متوجه چيز جديدي نشدم.

farshad r
2 December 2008, 03:23 PM
حالا قیمت پژو روای سال چنده

ramin-new pride
14 December 2008, 05:47 PM
حالا قیمت پژو روای سال چنده

ايران خودرو اگه عقل سليمي داشته باشه كه نداره براي مقابله با بازار داغ پرايد نبايد قيمت رو بيشتر از 200 هزار بالا ببره وگرنه اگر قيمت به مرز 9 ميليون برسه كه مردم ميرن دنبال 405 يا 206 مدلهاي -83-82

hosseinabd
15 December 2008, 12:41 AM
فکر کنم به این قیمت برسه و حتی به 10 میلیون هم برسه.بالاخر هایران خودرو دیگه و مردم ما هم ساده از اینها میخرن.

arash2006_7
15 December 2008, 01:23 AM
خدایش حیف پولی که بدید به این ماشین به نظر من پراید خیلی سرتر از روا یه صندوق رو عوض کردن که شبیه 405 بشه مردم ساده هم گول اتاق خودرو رو میخورن بعد که میگیرن میفهمن چه اشتباه بزرگی کردن انواع اقسام صدا رو داره از جلو بگیر تا دیفر عقب من 6 ماه آردی داشتم عصابمو بهم ریخت اینم هر چی باشه موتورش پیکانه

ramin-new pride
15 December 2008, 11:13 AM
فکر کنم به این قیمت برسه و حتی به 10 میلیون هم برسه.بالاخر هایران خودرو دیگه و مردم ما هم ساده از اینها میخرن.

مدل گازسوزش 10 ميليون يا بنزيني؟:icon_twis
اگه بنزين سوز اين ماشين بيشتر از800/8 تاحداكثر 9 ميليون بشه كه بايد كسي عقلش پريده باشه بخاطر تبليغات الكي به اين ماشين اين همه پول بي زبون رو هدر بده
چون اگه يه مقدار هم كسي بتونه بيشتر پول بده ميتونه كاركرده ماشينهايي مثل تندر يا 405 يا 206 رو انتخاب كنه كه قابل قياس با روآي سال نيستند
به نظر من روآي سال با بازار داغون روآي فعلي اگه بيشتر از 200 يا 300 بالاتر از روآي معمولي قيمت گذاري بشه از همين حالا اين پروژه رو شكست خورده بدونيد
:icon_cool

hosseinabd
15 December 2008, 04:31 PM
این قیمتها رو برای بنزینی میگفتن.
ولی ایران خودرو دیگه و قشر کم درآمد و پایین جامعه رو اینجوری حمایت میکنه.

el matador
15 December 2008, 04:47 PM
من فكر نكنم ايندفعه ديگه مردم گول بخورن.تجربه روآ واسه اونايى كه اميد به بهبود آردى داشتن كافى بود.

ramin-new pride
15 December 2008, 05:29 PM
این قیمتها رو برای بنزینی میگفتن.
ولی ایران خودرو دیگه و قشر کم درآمد و پایین جامعه رو اینجوری حمایت میکنه.

مگه چه تغييراتي دادن كه قيمت بشه مثلا" 10 ميليون
اگه فرضا" مابه التفاوت هم حساب كنيم فوقش ميشه مثل حساب كتاب ايني كه من براتون مينويسم:
- مابه التفاوت ديسك و صفحه پژويي ( اگه راست بگن )= 50 هزار
- مابه التفاوت رينگ ولاستيك 14= 150 هزار
- گاردان دوتكه = كه خودش يه عيب بزرگي محسوب ميشه
- ايمبولايزر ( ضد سرقت ) = 60 هزار
- اصلاح گيربكس ( من بعيد ميدونم كه كاري بكنن ولي احتمالا" چند تا پيچ مهره رو فقط سايزشون رو عوض كردن )
- مابه التفاوت آئينه هاي جديد = 20 هزار
اطاق هم كه فقط يه در صندوق عقب تغيير ميكنه در توليد انبوه فرق زيادي نميكنه
- تغييرات موتوري رو هم بشنو و باور نكن = اين مورد در توليد انبوه براي كارخونه زياد تفاوت مالي نمي كنه چون بيس موتور همون موتور پيكان هست كه سايز پيستون و شاتون و رينگ و ميل بادامك رو كوچيك و بزرگ كردن و شده مثلا موتور 1700 سي سي )
نتيجه : مي بينيم كه آپشن هاي اضافه شده به روآ سال حتي 300 هزار تومن هم براشون آب نخورده
پس:
اگه ايران خودرو ميخواد بازار رقابت با پرايد رو به طور كامل ازدست بده ميتونه با يه اشتباه افزايش قيمت يه چند درصد ناچيز مشتري هاي روآي معمولي رو هم به سايپا تقديم كنه و خيالش به كل راحت بشه
اگه ايران خودرو و پروفسور منطقي عقل كل مخشونو بكار بندازن نه تنها قيمت رو نبايد افزايش بدن بلكه بايد دنبال بازگرداندن مشتري به طرق مختلف از در كارخونه سايپا به سمت ايران خودرو باشن

ramin-new pride
28 December 2008, 11:46 AM
شما حدستون از قيمت روآي سال بنزين سوز چيه؟

1368m
29 December 2008, 12:02 AM
ای بابا چقدر این ایران خودرو زور میزنه دیگه
خوب همون 405 رو با موتور روا بزنه . هم شاسی پژو هست و هم دف جلو .
اگه نتونست روا رو با موتور 405 بزنه
اگه نتونست سمند رو با موتور روا بزنه و بلعکس
یا میتونه 407 رو با موتور روا یا همون موتور ملی به قول خودشون بندازه
دیگه چیزی نبود... آها گاری میتونه درست کنه با فرمون هیدرولیک

عطرآگین
29 December 2008, 12:05 AM
این ایرانخوردو از هر ماشین 2-3 تا حتما باید کپی کنه
جالب اینه هر دفعه هم کیفیت بدتر میشه

amahdavi2004
29 December 2008, 12:28 PM
من پيشنهاد مي دهم روآ دفرانسيل جلو بزنند منتها موتور فعلي روآ را داخل صندوق عقب بگذارند تا امكان پذير شود.:big_smile:

Vahid e
29 December 2008, 01:21 PM
جریان این کلمه (( سال )) چیه که ایران خودرو به اسم ماشیناش اضافه میکنه و یه مدل دیگه میده بیرون ؟ مثل سمند سال ؟ حالا هم روآ سال ؟

rayanreza
24 February 2009, 10:30 PM
امروز تو هفته نامه دنیای خودرو خوندم که بزودی تولید روآ معمولی قطع میشه و از سال جدید روآی سال جایگزین میشه!!!

sarir007
3 April 2009, 01:01 PM
کسی زمان دقیق آغاز ثبتنام و عرضه اونو میدونه ؟

babak2008
21 April 2009, 12:11 PM
با سلام
من يه سوال كوچيك داشتم در مورد روآ دوگانه سوز. با توجه به اينكه كپسول به ماشين اضافه شده با زاپاس اين ماشين چي كار كردن. يعني الان زاپاس كجاست؟ كپسول گاز كجاست؟

با تشكر.

reza engine
21 April 2009, 12:15 PM
با سلام
من يه سوال كوچيك داشتم در مورد روآ دوگانه سوز. با توجه به اينكه كپسول به ماشين اضافه شده با زاپاس اين ماشين چي كار كردن. يعني الان زاپاس كجاست؟ كپسول گاز كجاست؟

با تشكر.
زحمت كشيدند و زاپاس رو تو همين فضاي كوچك باقيمانده صندوق قرار دادند. ديگه عملا صندوق بي صندوق
كپسول گاز هم تو صندوق پشت صندلي عقب. مثل بقيه ماشينهاي دوگانه شده

!hadi!
21 April 2009, 12:48 PM
با سلام

با تشكر.

من قبلا خودم اين ماشين را داشتم ...
کپسول گاز که ته صندوق عقب بود ...
ولي يه زحمت نکشيده بودند جايي براي تعبيه زاپاس بگذارند! همين جور زاپاس را کنار کپسول توي صندوق عقب به امان خدا رها کرده بودند :icon_arro ...

babak2008
26 April 2009, 10:26 PM
سلام
معلوم نشد اين روآ سال كي به بازار مياد. من آخه ميخوام يه روآ دوگانه سوز بخرم دودل شدم ميگم بزارم تا اين بياد بعد از اين مدل بخرم به نظر شما چي كار كنم صبر كنم يا همينو بخرم؟ چه قدر بايد صبر كنم:icon_cry:

babak2008
28 June 2009, 02:08 AM
توليد روآي سال از اواخر مرداد و رفع مشكل چهار هزار خريدار تا 10 روز آينده

http://news.ikco.com/webmodules/news/admin/Uploadimages/pcjdbg55rldyu5452nyh3522roa.jpg

ه دنبال تاخير ايجاد شده در شماره گذاري پژو روآ و تحويل اين خودرو به خريداران، روآي سال تا اواخر مرداد ماه به بازار عرضه و مشكل خريداران در يك هفته تا 10 روز آينده برطرف خواهد شد.
كيوان وزيري نماينده مدير عامل ايران خودرو در اخذ گواهي نامه استانداردهاي خودرو، با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: شماره‌ گذاري روآ بنا به درخواست سازمان حفاظت محيط زيست متوقف شده ولي اين خودرو با طراحي و شرايط جديد يعني ارتقاي سطح آلايندگي حداقل به ميزان يك درجه نسبت به شرايط فعلي و در حد استانداردهاي يورو 3 و يورو 4 و همچنين كاهش 20 تا 25 درصدي مصرف سوخت آن، از اواخر مرداد ماه به بازار عرضه خواهد شد.
وي با بيان اين كه مشكل تاخير در تحويل خودرو به خريداران روآ در يك هفته تا 10 روز آينده برطرف خواهد شد گفت: خريداران مي‌توانند در صورت تمايل براي تبديل خودروي خود به روآي سال اقدام كنند، هر چند ما نيز با سازمان حفاظت محيط زيست در حال مذاكره‌ ايم تا بتوانيم با رفع نگراني اين سازمان و ضمن حفظ حقوق خريداران، خودروهاي روآي فعلي را ضمن رعايت مسائل زيست محيطي به مشتريان مورد نظر تحويل دهيم.
به گفته وزيري بر روي روآي سال كنيستر ( قطعه جذب كننده بخار بنزين يا بنزين نسوخته خودرو) نصب خواهد شد و به اين ترتيب ميزان آلايندگي خروجي اين خودرو، دو گرم نسبت به شرايط فعلي كاهش خواهد يافت.
وي با بيان اين كه بين چهار تا پنج هزار نفر از خريداران روآ با مشكل تاخير در تحويل اين خودرو روبرو هستند، اظهار داشت: برخي از قطعات لازم براي توليد روآي سال بايد از طريق واردات تامين شود كه با توجه به شرايط موجود براي واردات و همچنين مدت زمان لازم براي صحه‌گذاري كامل روي طراحي و توليد اين محصول، امكان توليد و تحويل آن در روزهاي جاري به مشتريان وجود ندارد.
وي با تاكيد بر حفظ حقوق خريداران محصولات ايران خودرو، خاطرنشان كرد:بر اساس قراردادي كه بين اين شركت و خريداران منعقد شده، بر مبناي زمان تاخير، بابت تاخير تحويل خودرو مبلغي به عنوان جريمه ديركرد براي مشتريان لحاظ خواهد شد.
مدير مهندسي كيفيت طراحي ايران خودرو در ادامه گفت: خريداران در صورت انصراف از خريد روآ، مي‌توانند مبلغ پرداختي خود را با سود آن بر مبناي مدت زمان سپري شده دريافت كنند.
وي در مورد قيمت روآي سال نيز اظهار داشت: قيمت اين خودرو، هفته آينده مشخص خواهد شد، ولي تفاوت زيادي با قيمت روآي قبلي ندارد.
وي تصريح كرد: خريداراني كه در شرايط فعلي با مشكل تاخير در تحويل روآ روبرو هستند، در زمان تحويل روآي سال در اولويت قرار خواهند داشت.
وي در پاسخ به اين سوال كه مشتريان فعلي بايد چه اقداماتي در خصوص تحويل روآ انجام دهند، نيز گفت: بهتر است اين خريداران حدود يك هفته تا 10 روز جهت تعيين تكليف نهايي نوع خودروي تحويلي خود صبر كنند و پس از آن با مركز فروش ايران خودرو ارتباط برقرار كنند.
شايان ذكر است، در روزهاي اخير، تعدادي از خريداران روآ با مشكل تاخير در تحويل خودروي خود به دليل پلاك نشدن آن روبرو شدند.

!hadi!
20 August 2009, 08:30 AM
خبرگزاري موج - ايران خودرو در حالي روآي سال را جايگزين مدل معمولي اين خودرو کرده است که شنيده‌ها از افزايش قيمت 300‌هزار توماني و عدم کاهش مصرف سوخت اين محصول جديد حکايت مي‌کند.

روآي سال که به ايموبلايزر (سيستم ضد سرقت) مجهز و تغييراتي در ظاهر آن نسبت به مدل معمولي روآ صورت گرفته، قرار است با تيراژ 70‌هزار دستگاه در ايران خودرو به توليد برسد و ايران خودرويي‌ها اميدوارند روآي سال به سرنوشت روآي معمولي در بازار دچار نشود و بتواند بازار خودروهاي زير 10‌ميليون تومان اين شرکت را تا حدي رونق دهد.آن طور که به گوش مي‌رسد روآي سال در مدل بنزين سوز خود و در مقايسه با روآي معمولي، 300‌هزار تومان افزايش قيمت کارخانه اي را تجربه خواهد کرد و مدل دوگانه سوز آن که به موتور پايه گازسوز مجهز است نيز با همين افزايش قيمت نسبت به مدل معمولي خود روبرو مي‌شود.در حال حاضر روآي بنزيني معمولي قيمتي برابر با هشت ميليون و 400‌هزار تومان دارد و روآي دوگانه سوز معمولي نيز 9‌ميليون و 400‌هزار تومان توسط کارخانه فروخته مي‌شود.روآي معمولي به دلايلي از جمله وجود رقيبي به نام پرايد و همچنين مصرف سوخت بالا چندان مورد استقبال مشتريان قرار نگرفت و اين در شرايطي است که روآي سال از لحاظ مصرف سوخت هيچ گونه کاهشي نسبت به مدل معمولي اين خودرو نداشته است.

mohajer_137860
27 September 2009, 08:11 AM
يكشنبه 5 مهر 1388

حق انتخاب
روآي سال را بشناسيم

گروه خودرو- روآيي که ايران خودرويي‌ها آن را با هدف جايگزيني پيکان روانه بازار کردند، نه تنها نتوانست جاي خالي پيکان را پر کند بلکه به محصولي ضررده نيز تبديل شد. اين در شرايطي است که ايران خودرو پس از ناکامي روآ، مدل سال آن را هم اکنون روانه خط توليد خود کرده و چندي ديگر به بازار عرضه مي‌کند.

ما نيز امروز به احترام ايران خودرويي‌ها ميزبان نورسيده شان در ستون حق انتخاب شده‌ايم.روآي سال از موتور پايه گازسوز 1700 سي سي ohv بهره برده و به واسطه آن 5/88 اسب بخار قدرت توليد مي‌کند.اين خودرو هشت سوپاپه در عرض 7/12 ثانيه به شتاب 100 کيلومتر مي‌رسد و شما مي‌توانيد پشت فرمان آن تا مرز 187 کيلومتر در ساعت گاز بدهيد.
آن‌طور که در کاتالوگ روآي سال آمده، مصرف سوخت بنزين آن در هر 100 کيلومتر سيکل ترکيبي 4/8 ليتر است.يکي از دلايل اصلي ناکام ماندن روآي قبلي در امر فروش، مصرف سوخت بالاي اين محصول بود و اصلا ايران خودرويي‌ها به همين دليل موتور پايه گازسوز را براي روآي سال در نظر گرفتند.
هر چند در کاتالوگ اين محصول اشاره اي به مصرف سوخت آن در شهر و اتوبان نشده، اما با توجه مصرف ترکيبي 4/8 ليتري آن، احتمالا روآي سال در هر 100 کيلومتر شهري مصرفي حدود 10 ليتر دارد و در اتوبان نيز نزديک به 7 ليتر بنزين مي‌سوزاند.اين خودرو به سيستم ضد سرقت ايموبلايزر مجهز و نوع ترمزهاي آن نيز معمولي (ديسکي و کاسه‌اي) است.
ايران خودرويي‌ها هنوز قيمت محصول جديد خود را اعلام نکرده‌اند، اما موضوعي که در اين زمينه قطعي شده، اين است که روآي سال با قيمتي بالاي 10ميليون تومان روانه بازار خواهد شد و اين يعني، ايران خودرو به جز وانت پيکان فعلا خودرو زير 10ميليون تومان ديگري توليد نخواهد کرد.

mohajer_137860
19 October 2009, 07:51 AM
درود به همه دوستان

بالاخره مشخصات روآ سال از ایران فرقون اعلام شد:

دانلود کاتالوگ (http://sales.ikco.com/letter/2544.pdf)

موفق باشید.

sarir007
21 October 2009, 02:18 AM
فقط گازسوز(دوگانه سوز) داره ؟

PowerMode
21 October 2009, 02:54 AM
من تصمیم داشتم فقط برای زمستون چون دیفرانسیل عقبه و زنجیرخورش خوبه بخرم که الان متوجه شدم 10 میلیونه

محاله همچین پولی بدم 3 تومن بیشتر 405 میخری برای دم دستی و فوقش زمستونها هم لاستیک یخ شکن میندازم

amingzj
21 October 2009, 09:31 AM
من تصمم داشتم فقط برا زمستون چون دفرانسل عقبه و زنجرخورش خوبه بخرم که الان متوجه شدم 10 ملونه

محاله همچن پول بدم 3 تومن بشتر 405 مخر برا دم دست و فوقش زمستونها هم لاستک خ شکن مندازم

کجا اعلام کردند 10تومن قمتشه ؟!!
هنوز اران خودرو قمت اعلام نکرده

Eiman
4 November 2009, 01:29 AM
سلام.تو مجله این هفته ایران خودرو قیمتش رو تو نمایشگاه خودرو تبریز 9/950/000 تومان تحویل 30 روزه زده بود. مشخصات کاملشم نوشته بود.من یکی ثبت نام کردم.از شرایط فروش آبان تحویل دیماه.اما نمیدونستم این قیمت در میاد.به نظر شما ارزش داره یا برم دسته دوم بگیرم؟

.armin.
4 November 2009, 02:41 AM
عکسی ازش نیست؟
امکاناتش؟

Eiman
7 November 2009, 01:56 AM
مشخصات فنی پژو روآ سال:
-----------------------------------
1 - نوع موتور : موتور پایه گازسوز OHV-G
2 - حجم موتور : 1700 سی سی
3 - حداکثر قدرت : 88/4 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه
4 - حداکثر قدرت : 140 نیوتن متر
5 - حداکثر سرعت : 187 کیلومتر در ساعت
6- شتاب صفر تا صد : 12/7 ثانیه
7 - کلاچ : خشک تک صفه ای-CP 4250 - دیسک و صفحه پژوئی
8 - گیربکس : اصلاح شده با سیستم تعویض دنده بهینه و رفع لرزش دسته دنده - 5 سرعته دستی
9 - گاردان : رفع لرزش و صدای اتاق در سرعت بالا
10- میل گاردان : دو تکه با مفصل های سرعت ثابت
11- دیفرانسیل : اصلاح شده با نسبت نهایی 3/89 و پوسته جدید و رفع کامل صدای دیفرانسیل
12- شکل ظاهری بدنه : طراحی جدید D-73 پژویی - (استایل 405 )
13- رینگ و لاستیک : R14/65/185 با قالپاق جدید
14- کاور در موتور : کاهش میزان صدای موتور بدون ایجاد گرما
15- سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر
16- آینه های جانبی جدید
17- جلو آمپر جدید
18- مصرف سوخت :
داخل شهر = 11/5 لیتر در 100 کیلومتر
بیرون شهر = 6/65 لیتر در 100 کیلومتر
میانگین مصرف = 8/45 لیتر در 100 کیلومتر
19- استاندارد آلایندگی : یورو 3

:icon_excl

mohajer_137860
8 November 2009, 09:58 AM
درود دوستان
دیروز ایرانخودرو بودم.چند تا روآ سال دیدم. نمای عقب تغییر کرده بود و مثل 405 بود.در داخل تا جایی که دیدم تغییر خاصی نکرده بود.چون شیشه ها بالا بود و نور را منعکس میکرد از توی ماشین عکسی نشد بگیرم.

اما این هم اولین تصاویر منتشر شده از این ماشین البته هر دو تا سپر جلو نداشتند و یکیشون هم سپر عقب نداشت:

http://www.uui.ir/images/dsc002mzm.jpg

http://www.uui.ir/images/dsc002eoe.jpg

نظر یادتون نره.
موفق باشید.

.

amingzj
9 November 2009, 01:28 AM
http://h.imagehost.org/t/0467/u9qy6i9ckyhffltc0ezp.jpg (http://h.imagehost.org/view/0467/u9qy6i9ckyhffltc0ezp)
http://i.imagehost.org/t/0485/v04b59q50idda37u31pb.jpg (http://i.imagehost.org/view/0485/v04b59q50idda37u31pb)

xagrox
13 November 2009, 04:39 PM
اگه همینطور شبیه 405 باشه از عقب نمای هماهنگ و قشنگی داره.:icon_excl
این که یک سال با تاخیر این ماشینو عرضه کردن رو میتونیم به فال نیک بگیریم چون احتمال اینکه بیشتر و با دقت تر روش کار کرده باشن زیاده. امیدوارم کیفیت ساختش بالا باشه و انقدر خریدارانشو مثل سری قبل روآ آسی نکنه. مخصوصا با وعد و وعیدهای اخیر ایران خودرو. اگه کیفیت ساخت و طراحیش بالا باشه قیمت بالا 10 میلیون براش قابل توجیه.:icon_excl

مشخصاتش هم در بهترین شرایط تولید و طراحی:icon_razz خوبه و میتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه این ماشین مخصوصا در مقابل زیر 10 میلیونی ها.
خوب آر دی و روآ اگه خوب تولید میشدن با توجه به دیفرنسیال عقب بودنشون ماشینهای منحصر به فردی بودن که جدای از بعضی مشکلها مزیتهایی نسبت به دیفرانسیل جلو ها دارن . مثل هندلینگ بهتر(البته نه در هر شرایطی) و تقسیم وزن عادلانه تر که در بعضی شرایط به نفع رانندگی.

دوستی اون بالا فرمودن که برای زمستون میخوان دفر عقب بگیرن . اما دفر عقبها در حالت دور زدن در جاده های یخزده هدایتشون مشکلتره. اما خوب اگه پیچها ززیاد تند نباشه و لاستیک هم خوب باشه بهتر عمل میکنه مثل سربالاییها که با پیکان من خودم تو این شهر خودمون که همش سرابالایی و پایینیه هرچی ماشین دفر جلو بود رو راحت میگرفتم.:icon_mrgr
:lover:

aminkhan2008
14 November 2009, 02:31 PM
مصرفش هنوز بالاست.

poopak
7 December 2009, 12:37 AM
روای سال را دیدم قیمت زده 8800

به نظر دوستان خوبه بگیرمش یا اینکه برم سراغ یک ماشین کارکرده و اون را بخرم

equinoxe
7 December 2009, 01:00 AM
اگه 8800 باشه خوبه ولی اگه 10 تومان باشه که یکی از دوستان گفتن اصلا ارزش نداره! به نظر شما واقعا 88 اسب قدرت داره؟! یعنی فقط 10 اسب با xu7 فرق داره؟

haftsin
7 December 2009, 01:03 AM
من فکر کنم توی روزنامه خوندم 87 اسب بخار، که به نظرم خیلی قدرت خوبیه نسبت به روآی معمولی
قیمتش هم یکی از آشنایان گفت 9.900

haftsin
7 December 2009, 01:07 AM
روای سال را دیدم قیمت زده 8800

به نظر دوستان خوبه بگیرمش یا اینکه برم سراغ یک ماشین کارکرده و اون را بخرم
سلام
دوست من
به نظر من یه ماشین کارکرده مثل 405 یا اگه بودجتون میرسه سمند بخرین، خیلی بهتر از روآ یا روآی ساله.
ماشین کارکرده با 500 هزارتومان مثل روز اولش خوب میشه و کیفشو میکنید.
ولی روآ اینجوری نیست و معمولاً زود به زود خراب میشه.
تازه پرستیژ 405 چی کار داره به روا
تو این رنج قیمت هر ماشین دست دومی میتونه بهتر باشه به جز روآ.

equinoxe
7 December 2009, 01:31 AM
دوستان توجه داشته باشید که روآ رو هر کاریش بکنن همون آر دی سابق هست پس گول روآی سال و جدید و ....
رو نخورید

Orion
7 December 2009, 01:38 AM
مشخصات فنی روای سال رو میتونید از اینجا (http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D9%BE%DA%98%D9%88+%D8%B1% D9%88%D8%A7+%D8%B3%D8%A7%D9%84+%28G2%29&Section=IID0magyvrw%3d) ببینید.

Mojtaba 231
7 December 2009, 01:58 AM
تو روزنامه اطلاعیه فروش زده بود تحویل 20 روزه...8800 بنزین سوز و 9800 دوگانه .تو سایت خود ایران فرغون هم پیداش کردم.
http://www.ikco.com/Fa/highlights/8809-a.jpg

moje90
7 December 2009, 01:24 PM
سلام دوستان:icon_wink ببخشید جاش اینجا نیست ولی هیچ به این تبلیغ ایران فرقون که برای روآ تو تلویزیون میکنه توجه کردین؟؟ میگه روآی سال روآیی متفاوت:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro:ico n_arro فک کنم بهترین خودروسازهای دنیا هم نمی تونن اینجوری ملت بدبختشون رو گول بزنن:icon_bigg آدم دلش برا اونایی میسوزه که با شوق و ذوق میرن این ماشین رو میخرن یا دو و سه ودیعه ای ثبت نام میکنن تا مثلا ماشین ارزون و خوب سوار شن و حتی(ببخشید واقعا خنده داره ایمنی بالا)که بعضیا مثل(قشر کارمند و...) چقدر برای بدست اوردن این پول زحمت میکشن ودست اخر یه ماشین من در اوردی و مزخرف نسیب شون میشه و بعدش هم نفرین ناله خریدار از ماشین به اصطلاح به روز شده و قشنگ و... :icon_cry:
خدا یا این خودرو سازامون رو درستشون کنه یا نسلشون رو از ...:icon_conf البته دوستان ما خودمون یه اردی مدل اخر 82 داشتیم و فروختیمش به نظرم میاد این روآها از نظر کیفیت هیچ حرفی در مقابلش نداشتن به جز قدرت موتور بالاتر(بعد از نزدیک 6سال تنها خرجی که گذاشت روی دستمون فقط یه تعمیر جزیی گیربکس بود(واقعا ازش راضی بودیم:icon_wink واینم بگم من خیلی به ماشین میرسم)

Raminium2001
21 December 2009, 10:18 AM
دوستان، خیلی هم به تبلیغات منفی راجع به روآ توجه نکنین. من یک مدتی استفاده کردم هیچ بدی ازش ندیدم. از دوستام هم هرکی داره راضیه. البته نمیگم بدون مشکله، از نظر کیفی تو سطح بالایی نیست و تو مایه های همون پرایده. منتها من روآ رو به پراید ترجیه میدم. البته این تاپیک مقایسه نیست و بیشتر در این موضوع صحبتی نمی کنم...
تنها مشکلی که ممکنه بعضیا داشته باشن کلاسشه که برای امثال من کوچکترین اهمیتی نداره. با موتور جدیدش هم تست نکردم، ولی تعریف زیاد شنیدم خصوصا تو حالت گاز سوز.

amahdavi2004
21 December 2009, 04:59 PM
ببينيد قيمت روآي سال 9800 است كه با تكميل بيمه و .... بيش از 10 ميليون در مي آيد. الآن 405 جي ال ايكس مدل 85 تميز با دزدگير و باند و پخش سي دي و روكش صندلي و .... زير 10.5 ميليون است و به نظرم جنازه اش به روآ ترجيح دارد.

amir eshghefarmon
21 December 2009, 05:28 PM
بنظر بنده هم یه 405 کارکرده سالم خیلی از یه روآی صفر بهتره. خود 405 دیگه کیفیت نداره وای بحال روآ دیگه.....................:icon_eek:

moje90
21 December 2009, 06:48 PM
سلام دوستان:icon_wink نمیدونم تا کی باید گول این خودرو سازها رو بخوریم نمیدونم کسی روش میشه بگه روآی سال یه ماشین برا قشر کم درآمده و یا کارمندیه اون از مصرف سوختش اون از ایمنی نداشته اش که فقط قیافه اش گول زنندس کاش لاقل بدنه همون اردی مدل 77تا 83-84 استفاده میکردن که بشه بگی محکمه قیمتش هم که احتمالا اینا تو اسمونا قیمت 9800 رو پیدا کردن وای به حال اونی که میخاد بابت این لگن به روز شده 10 تومنی پول بده:icon_cry:بابا هر کی بخواد 10 تومن پول واسه همچین چیزی بده میره یه 405 مدل 84-85 تمیز پیدا میکنه البته ببخشید شرف داره روی این ماشینه...

Raminium2001
27 December 2009, 07:01 PM
حقیقتش من فکر نمی کردم قیمتش واقعا 9800 باشه :icon_twis. حرفم رو پس می گیرم... با این قیمت هرچی در موردش می گن راسته!!!!!!!!

equinoxe
27 December 2009, 07:51 PM
قیمت دوگانه سوز یا به قول خوشون پایه گاز سوز (بازی با کلمات) 9800 هست قیمت بنزینی 8800 هست.

moje90
27 December 2009, 08:09 PM
سلامن دوستان :icon_winkدیشب یه دونه روآی سال رنگ بژ دیدم و سپرهاش همرنگ بدنه (حالا نمیدونم خود طرف رنگش کرده بود یا از کارخونه اینجوری بوده؟) بنظرم همچنان اصالت آردی ها رو حفظ کرده ولی چراغای 405 بهش میومد و صدای موتورش تقریبا قابل تحملتر از سری قبلی ها بود :icon_exclالبته ته صدای موتورش همون صدای قبلی رو میداد:icon_mad:

saeedmajid
10 January 2010, 03:39 PM
یعنی ما نریم روای سال بخریم

amin.405
10 January 2010, 03:48 PM
شاید مدلای جدید 405 کیفیت بالایی نداشته باشن ولی به یقین میتوان گفت مدلای پایین تر (از85 به پایین) کیفیتشون خیلی بهتره و صرفه با خرید 405 کارکردست .....مخصوصا اگر ماشین رو میخوایین بیش از1.5 سال نگه دارید .

چون روا صفر حداکثر عمر مفیدش 1.5 الی 2 سال هستش .

moje90
11 January 2010, 01:50 PM
یعنی ما نریم روای سال بخریم
با سلام:icon_wink ما هم امیدواریم این اعجوبه جدید ایران فرقون دیگه مثل سری قبلی ها نباشه :icon_coolالبته اینم در نظر بگیرید که قیمت دوگانه سوزش حدود 9800-9900 در میاد که واقعا قیمت بالایی هست تازه مصرف سوختش هم احتمالا بالا هست مثل قبلی ها :icon_twisولی به نظر میاد کسی که بخواد 9800-9900 واسه همچین چیزی بده احتمالا سمند یا 405 مدله 84-85 خوب میتونه پیدا کنه با 10 تومن :icon_excl

شاید مدلای جدید 405 کیفیت بالایی نداشته باشن ولی به یقین میتوان گفت مدلای پایین تر (از85 به پایین) کیفیتشون خیلی بهتره و صرفه با خرید 405 کارکردست .....مخصوصا اگر ماشین رو میخوایین بیش از1.5 سال نگه دارید .

چون روا صفر حداکثر عمر مفیدش 1.5 الی 2 سال هستش .
بله منم با شما موافقم که کیفیت مدلهای پایینتر مثل 84-85 ها خیلی بهتر از این جدیدا هست :icon_coolالبته این روآ در صورتی عمر مفیدش 1.5 تا 2 سال هست که مراعاتش رو بکنند(سرویس به موقع-تعویض لنت و اب رادیاتور و...) و پرگاز رفتن و زیاد کولر گرفتن توی کارش خیلی نباشه یا بهتر بگم جو 405 نگیره ملت رو :icon_arro

nogrefam
9 March 2010, 11:23 AM
داشتن يه همچين ماشيني مثل يه كابوس وحشتناكه :icon_eek: :icon_mad: حالم ازش به هم ميخوره

Warrior--
9 March 2010, 10:53 PM
دوستان سلام :icon_arro

من نمی خواهم طرفداری بی خود کنم از روا سال یا ایران خودرو ولی یکی از دوستانم جدیدا روی سال خریده و وقتی سوارش شدم باور نمی کردم اینقدر کم صدا شده باشد نسبت به روا!!!
موتورش که خوب بود, صدا هم که خیلی خیلی کم تر شده بود.
کلا در این قیمت نسبتا راضی کننده بود ولی کاش می شد قیمتش کم تر از این ها باشد...

amin.405
10 March 2010, 02:18 AM
حداقل به نظرم با این قیمت از ماشینای چینی که میخوان بزنن و هی میرن دنبالش بهتره

amir eshghefarmon
10 March 2010, 02:26 AM
من هم دیدم بد نبود هم ظاهرش هم سواریش البته رانندگی نکردم نظر بدم ولی انگاری به قول بچه ها کم صدا تر و روان تر شده بود ظاهرش هم که مخصوصا پشتش دیگه عالی شده در مجموع ماشینی هست واسه 40+ و کسی که احل کل کل و کورس گذاشتن نباشه.:icon_cool

moje90
10 March 2010, 05:01 PM
با سلام دوستان:icon_winkیکی از اقوام ما حدودا 3-4 ماهی هست روآی سال خریده از سر و صدای ماشینش راضی هست ولی از شتاب و مصرف سوخت و کیفیت ناراضی بود البته 1-2 بار هم رفته بوده نمایندگی که بهش گفته بودن فعلا قطعاتش برای نمایندگیها نیومده و باید صبر کنه :icon_twis

amir eshghefarmon
10 March 2010, 09:49 PM
1-2 بار هم رفته بوده نمایندگی که بهش گفته بودن فعلا قطعاتش برای نمایندگیها نیومده و باید صبر کنه :icon_twisقطعه :icon_twis!!!!؟چه قطعه ای فکر نمیکنم قطعات جدیدی داشته باشه که تو بازار نباشه به جر یه سری قطعات دکوراتیو که چندان مصرفی هم نیست.:icon_ques

moje90
10 March 2010, 10:02 PM
قطعه :icon_twis!!!!؟چه قطعه ای فکر نمیکنم قطعات جدیدی داشته باشه که تو بازار نباشه به جر یه سری قطعات دکوراتیو که چندان مصرفی هم نیست.:icon_ques
متاسفانه 1-2 تا از قطعات ماله این گیربکس جدیدای روای سال ماله سیستم کلاجش خراب بوده و نداشتن براش عوض کنند:icon_quesخودشم تعجب کرده بوده این بنده خدا :icon_arro

Warrior--
10 March 2010, 10:18 PM
قطعات دیفرانسل و موتورش هم جدید است(به دلیل اینکه موتور و دیفرانسل تفاوت کرده اند) و فکر کنم تا 1 سالی خبری از قطعه نباشد :D

haftsin
11 March 2010, 12:14 AM
یه چیز جالب : مثل موتور ملی هم بغلش نوشتن 1.7 با همون فونت:icon_arro البته خبری از CVVT نیست دیگه.:icon_cool

Warrior--
11 March 2010, 08:44 AM
این یک موتور ملی دیگر است که در واقع موتور بهینه شده ی پیکان است(البته این دفعه تغییراتش زیاد شده)

hosseinabd
11 March 2010, 10:30 AM
من که اصلا از این کارهای ایران خودرو خوشم نمیاد.
تا کی میخواد به این کارها ادامه بدن ایرانی ها؟؟؟
همین چینی ها دارن پیشرفت می کنند ولی ما هنوز توی یک پیچ ماشین موندیم.
بدنه فلان ماشین روی موتور و شاسی فلان ماشین.
موتور از جای دیگه گیربکس از جای دیگه بدنه و شاسی هم فراوان توی این کارخونه ها.
من نمیدونم تا کی باید این روند ادامه پیدا کنه.
موتور پیکان وقتی برای بدنه پیکان طراحی شده روی هر بدنه دیگه ای بره نمیتونه مثل پیکان باشه.
حالا این موارد درست که بهینه شده ولی در کل همون RD سابقه و فرق زیادی نمیکنه.

moje90
11 March 2010, 09:37 PM
من که اصلا از این کارهای ایران خودرو خوشم نمیاد.
تا کی میخواد به این کارها ادامه بدن ایرانی ها؟؟؟
همین چینی ها دارن پیشرفت می کنند ولی ما هنوز توی یک پیچ ماشین موندیم.
بدنه فلان ماشین روی موتور و شاسی فلان ماشین.
موتور از جای دیگه گیربکس از جای دیگه بدنه و شاسی هم فراوان توی این کارخونه ها.
من نمیدونم تا کی باید این روند ادامه پیدا کنه.
موتور پیکان وقتی برای بدنه پیکان طراحی شده روی هر بدنه دیگه ای بره نمیتونه مثل پیکان باشه.
حالا این موارد درست که بهینه شده ولی در کل همون RD سابقه و فرق زیادی نمیکنه.
با سلام :icon_winkمتاسفانه مطمئن باشید این روند تا خیلی وقت دیگه حکم فرما هست چون یک شرکت مثل ایران فرقون حاضر نیست هزینه کنه برای تکنولوژی جدیدتر در مصولات جدید:icon_conf تازه شما یک پروژه مثل رانا رو در نظر بگیرید که بخاطر هزینه ها تعطیلش کردن تازه اونم همه چیزش شبیه 206 SD بود :icon_twisدیگه ماشینایی مثل RD و سمند و 405 و 206 بماند که خدا میدونه چند تا فیس لیفت دیگه از توشون در میاد و مردم هم چاره ای جز خریدن ندارن با قیمتای بالاتر...تازه کیفیت هم که روز به روز بدتر از دیروز میشه :icon_redf

شكرريز
27 March 2010, 07:24 PM
وقتی که مدیران و وزیران تشخیص بدهند .. تکنولوژی جدید .. علم و فکر ارزش دارد .. این کارها هم تموم میشه .

.. یه راه دیگه هم داره ..
ما بخواهیم .. وقتی مردم پای حرفشون وایستند و بگویند که این خوب نیست ..

moje90
27 March 2010, 07:39 PM
وقتی که مدیران و وزیران تشخیص بدهند .. تکنولوژی جدید .. علم و فکر ارزش دارد .. این کارها هم تموم میشه .

.. یه راه دیگه هم داره ..
ما بخواهیم .. وقتی مردم پای حرفشون وایستند و بگویند که این خوب نیست ..
با سلام:icon_winkمتاسفانه شرایط الان جوری هست که حتی اگه مردم هم بخوان این فرقون سازای عزیزمون نمیخوان که از تکنولوژی روز استفاده کنند چون میدونند که مردم به همین هم راضی هستن حتی با وجود اینکه مصرف سوخت اینجور ماشینا هم بالا باشه و کیفیت هم که فاتحه :icon_redf

a_rudi
19 May 2010, 05:29 AM
کسي از داخل کابين و موتور و صندوق عقب (دوگانه) روآي جديد عکسي نگرفته تا ببينيم؟

Mojtaba 231
20 May 2010, 01:30 AM
کسي از داخل کابين و موتور و صندوق عقب (دوگانه) روآي جديد عکسي نگرفته تا ببينيم؟
بزودی عکسارو آپلود میکنم...یه سایت معرفی کنید

moje90
20 May 2010, 10:07 PM
بزودی عکسارو آپلود میکنم...یه سایت معرفی کنید
با سلام :icon_winkبه آدرسی که توی امضای من هست برید راحت میتونید عکساتون رو آپلود کنید یا این آدرس www.vzz.ir (http://www.vzz.ir):icon_excl

هستی
25 May 2010, 03:09 PM
دوستان من روا خان سال را رو با 1000000 تومان ضررفروختم :icon_cry: فقط 15 روز سواری :icon_biggو مثل همیشه سوار پارو خان شدم ولی با این حال بگم که روای سال با تمام معایبش از پراید بهتره راستی اینو بگم که دیف این لعنتی هنوز همون اشغال قبلیه و گیربکس یکه کم بهتر شده ولی توصیه جدی بنده اینه که روا سال برای کسانی مثل من که اغلب تو شهرم بدرد نمیخوره:icon_cool:icon_eek::icon_smil:lover:
ایران فرغون الهی زیرو رو شی به حق 5 تن

a_rudi
25 May 2010, 05:16 PM
دوستان من روا خان سال را رو با 1000000 تومان ضررفروختم :icon_cry: فقط 15 روز سواری :icon_biggو مثل همیشه سوار پارو خان شدم ولی با این حال بگم که روای سال با تمام معایبش از پراید بهتره راستی اینو بگم که دیف این لعنتی هنوز همون اشغال قبلیه و گیربکس یکه کم بهتر شده ولی توصیه جدی بنده اینه که روا سال برای کسانی مثل من که اغلب تو شهرم بدرد نمیخوره:icon_cool:icon_eek::icon_smil:lover:
ایران فرغون الهی زیرو رو شی به حق 5 تن

عزيز دل برادر خيلي متاسفم، اما خوب وقتي به خاطر 15روز سواري 1000چوب ضرردادي چطوري از پرايد بهتر ميشه، ديفش هم که همون آشغاله
کاش چند تا عکس از صندوق عقبش ميزاشتي

دورد:icon_evil

Raminium2001
25 May 2010, 10:16 PM
متنی که هستی (http://www.phalls.com/member.php?u=25052) نوشته من رو یاد لحن صحبت سیهپوستهای امریکایی میندازه ;)

moje90
25 May 2010, 11:36 PM
واقعا متاسفیم که این فرقون ساز بزرگ خاورمیانه فقط برای مردم ما خودروهای بی کیفیت و پر مصرف میسازه و ناراحتی مردم و خدمات پس از فروش اصلا براشون معنی نداره:icon_biggبرای ضرری که دوستمون هستی جان کرده واقعا متاسفم :icon_redfلااقل پراید با همه بدی هاش برای توی شهر خوب و ایده آله هر چند که اونم ... بیش نیست :icon_mad:خدایا این فرقون سازای ما رو هم به راه راست هدایت کن :icon_arro

هستی
26 May 2010, 09:37 AM
متنی که هستی (http://www.phalls.com/member.php?u=25052) نوشته من رو یاد لحن صحبت سیهپوستهای امریکایی میندازه ;)

اونا چی گفتن:icon_excl

هستی
26 May 2010, 09:46 AM
عزيز دل برادر خيلي متاسفم، اما خوب وقتي به خاطر 15روز سواري 1000چوب ضرردادي چطوري از پرايد بهتر ميشه، ديفش هم که همون آشغاله
کاش چند تا عکس از صندوق عقبش ميزاشتي

دورد:icon_evil

عزیز دل برادر وقتی روا سواری اعصابت در خطره ولی وقتی سوار پارو میشی جونت در معرض خطر لطفا به نمرات منفی هر دو اشغال موسسه استاندارد توجه کن پارو از اخر اوله؟؟؟:icon_bigg:icon_redf:icon_conf:lover:

moje90
26 May 2010, 02:11 PM
عزیز دل برادر وقتی روا سواری اعصابت در خطره ولی وقتی سوار پارو میشی جونت در معرض خطر لطفا به نمرات منفی هر دو اشغال موسسه استاندارد توجه کن پارو از اخر اوله؟؟؟:icon_bigg:icon_redf:icon_conf:lover:
با سلام :icon_winkاگه منظورتون از پارو همون پراید هست :icon_arroکاملا با شما موافقم چون سوار هر کدومشون کی میشی یه جور فکر داری البته پراید برای تو شهر خیلی جون آدم رو تهدید نمیکنه هر چند همیشه باید مراقب بود و همه چیز امکان داره :icon_quesالبته همین روآ هم خیلی بدنه جالبی نداره حتی ما که خودمون هم قبلا آردی آنژکتوری داشتیم بدنش محمکتر از این روآها بود :icon_twisامان از دست این فرقون سازای خفن کشورمون که تازه هر روز هم یه گواهینامه و نشان و استاندارد و... بهشون میدن تا تشویق بشن ماشینای بی کیفیت تر بسازن و قالب کنند به مردم :icon_conf:icon_redf

Saman.Cls
31 May 2010, 01:13 PM
سلام دوستان شرمنده كه وسط بحثتون يپرم ولي خداييش پرايد هر چقدرم مال اهد بوق باشه باز آرم كيا رو داره
ولي روآ ...

يادمه يكي از بچه ها روآ داشت كه سيلندرش معيوب شده بود
برده بود كه نمايندگي گفته بودن اصلا اين سيلندر ها مال روآ نيستن و سايزشون فرق مي كنه ولي چون طرف گارانتي داشت اينا مجبور شده سفارش بدن از مالزي بياد
يادمه ماشين 3 ماه خوابيد
واقعا بايد دست مهندسان و كارگران جان بر كف ايران اسلامي رو بوسيد

kamikaze
15 July 2010, 01:45 PM
با سلام

میخواستم از دوستانی که روآی سال دارند بپرسم : آیا در اتوبان و کفی می شود از ماشین کولر گرفت یانه و اصولآ قدرت

ماشین قابل قبول است .

mojtaba2741
15 July 2010, 08:30 PM
در اتوبان و کفی مشکلی نخواهید داشت؛اما در ترافیک و به خصوص در شیب در دنده یک به خصوص شتاب خیلی افت می کنه،اما بنده خودم سفری رفت و برگشت به همدان داشتم و مداوم هم کولر روشن بود و مشکلی نبود،

amahdavi2004
17 July 2010, 08:44 AM
يكي از اقوام ما از اين روآي سال كه بغلش نوشته CNG 1700 خريده است و طي يك سفر 1000 كيلومتري نظرش اين بود (مسؤوليت حرفهايش با خودش است به من ربطي ندارد):
1 - چهارشاخ گاردان حذف شده و به جايش پولوس گذاشته اند:icon_eek: البته هنوز دف عقب است و به همين دليل مثل آردي سروصدا و لرزش ميل گاردان وجود ندارد. (به گفته يك مكانيك نمايندگي كه 30 سال سابقه دارد)
2 - موتور پيكان نيست بلكه موتور ملي است.:icon_eek:(به گفته يك مكانيك نمايندگي كه 30 سال سابقه دارد)
3 - در جاده راحت با كولر 160 تا مي رود و مي تواند اين سرعت را حفظ كند.(راستش من به دو دليل 160 تا با 405 نمي روم مگر در حالت استثنا:1 - دوربين پليس 2 - دلم براي موتور ماشين مي سوزد)
4 - با 2000 تومان گاز هزار كيلومتر رفت (البته بي خيال 1 ميليون تومان اضافي (1000000/400=2500 ليتر بنزين) اوليه و خرج تعمير موتور اساسي بعد از 2 سال شويد)
4- پشتش كاملاً مثل 405 بود و آن شبرنگ قرمز روي در كاپوت نبود
البته ايشان قبلاً 206 داشت كه دو سال قبل براي خريد منزل فروخته است.
خوب با اين اوصاف روآي سال مشتري خود را دارد چرا ايرانخودرو از توليد آن دست بردارد؟
راستي آيا ايرانخودرو نمي خواهد 405 يا روآ را با موتور TU3 توليد كند؟

Validator
17 July 2010, 09:21 AM
...
2 - موتور پيكان نيست بلكه موتور ملي است.:icon_eek:(به گفته يك مكانيك نمايندگي كه 30 سال سابقه دارد)
...

جالبه، ولی صرف نظر از اشکالات فنی خوراندن موتور ای اف 7 به خودروی دیفرانسیل عقب (با این که ایران خودرو استاد پیوند اعضا است!!!) برایم سواله بزرگیه که میشه ایران خودرو ای اف 7 رو بگذاره روی روآ و توی تبلیغاتش، به آن اشاره نکنه ..؟!! البته موتور بهسازی و دوگانه سوز شده روآ، در نوع خودش ملیه!!!
ممنون

amahdavi2004
17 July 2010, 09:48 AM
تصور كنيد موتور EF7 را ايرانخودرو روي پرشيا و سورن و 405 نگذاشته ولي روي روآ گذاشته باشد.
چقدر اطلاعات فني ما قوي است كه به دليل 1700 سي سي شدن موتور كه به دليل تراش خوردن سيلندر است فكر كنيم موتور عوض شده است.
يادتان است كه موتورهاي سپند همان موتورهاي تراش خورده رنو 5 بود كه 1100 سي سي شده بود؟

Validator
17 July 2010, 09:58 AM
تصور كنيد موتور EF7 را ايرانخودرو روي پرشيا و سورن و 405 نگذاشته ولي روي روآ گذاشته باشد.
چقدر اطلاعات فني ما قوي است كه به دليل 1700 سي سي شدن موتور كه به دليل تراش خوردن سيلندر است فكر كنيم موتور عوض شده است.
يادتان است كه موتورهاي سپند همان موتورهاي تراش خورده رنو 5 بود كه 1100 سي سي شده بود؟

احتمالا منظورتون از ما يك مكانيك نمايندگي كه 30 سال سابقه دارد بود دیگه نه؟!!! ماشین هامون رو چه کسانی تعمیر می کنند؟؟!!

Warrior--
17 July 2010, 10:22 AM
ببخشید دوستان ولی اگر اجازه دهید گفته ها را اصلاح کنم:

1-موتور روا سال اصلا موتور EF7 نیست و موتور قبلی پیکان است که در طراحی مجدد تغییراتی در آن داده شده است که خیلی موتور بهبود یافته و قدرت و گشتاورش افزایش یافته است.
2-این موتور به دلیل پایه گاز سوز بودن دیگر خرجی در آینده در صورت استفاده از گاز نخواهد داشت و لازم نیست 3-2 سال دیگر موتور را تعمیر کرد اصلا.

با تشکر

reza engine
17 July 2010, 11:19 AM
رواي سال دوگانه سوز با ABS

10.500 ميليون تومان ناقابل!!!

http://sales.ikco.com/letter/2744.pdf

mohammad 1991
17 July 2010, 01:02 PM
رواي سال دوگانه سوز با ABS

10.500 ميليون تومان ناقابل!!!

http://sales.ikco.com/letter/2744.pdf
چی ؟ جدی میگی 10/5 باید پای این لگن بدیم بابا به خدا زوره خدا بزنه تو کمرشون چیه آخه 10 تومن پای این ماشین بده

ARASH1987
16 August 2010, 01:38 AM
سلام عزیزان
من یکی‌ از دوستام می‌خواد روا سال بخره و مقداری هم اسپرتش کنه من خیلی‌ دنبال این بودم که ببینم این ماشین چه جور از آب درآمده چند تا اشکال که تو سایت همسایه ازش گرفتن :

1__صدا افتادن تدریجیه دیفرانسیل

2__قر قر کردن گیربکس و متعاقبا بیرون زدن دنده 2
3__لاستیک سایی وحشتناک
4__ضعیف شدن صفحه کلاج
5__این ماشین رو برداشتن مثل آریا رامبلر فیلر اتوماتیک گذاشتن روش . استکان تایپیت جدید با مغزی اتوماتیک که موقع سرد یا گرم شدن هوا توسط فشار روغن شل و سفت میشه و فیلر میشه . بی سر و صدایی موتور هم به خاطر همینه البته تا الان .اما چند ماه دیگه صداش شبیه مینی بوس میشه ! اچون این لوازم به خاطر بد بودن جنسشون مشکل درست میکنن. به این صورت که مغزی اتوماتیک گیرپاچ میکنه و استکان تایپیت رو بالا نگه میداره همیشه و این یعنی استکان تایپید به میل بادامک فشار میاره و به مرور دوتاشون سائیده میشن .

می‌خواستم ببینم واقعا این مشکلاتو داره و چه راه حالی‌ برا حلش پیشنهاد می‌کنین؟
می‌خواد زیر ماشین رینگ و لاستیکم بندازه با این مشکله لاستیک سایی چه می‌شه کرد:icon_excl

Validator
16 August 2010, 04:58 PM
سلام دوست عزیز:
البته بعید می دونم این همه ایراد در یک مدت کوتاه، با هم ایجاد بشه. بعضی ها راضی هستند و میگن بهتر از قبل شده (در کوتاه مدت). ولی واقعیت اینه که این ایرادها وجود داره، دیر و زود داره ولی سوخت و ساز نداره. راه حل خاصی که نداره مگر نخریدن..!
مگه خودروی پیوندی، بهتر از این هم در میاد؟!

moje90
16 August 2010, 07:57 PM
با سلام:icon_winkهمونطور هم که قبلا گفته شده در این ماشین از همون موتور فیس لیفت شده پیکان داره استفاده میکنه:icon_mad:افزایش حجم موتور از 1600 به 1700 و به طبع مصرف بالاتر و کمی سرعت نهایی بیشتر هم از مزایا و معایبش هست .... در ضمن این ماشین میل گاردان داره چون تمامی خودروهای دیفرن عقب با گاردان قدرتشون رو انتقال میدن به چرخهای عقب:icon_excl

Warrior--
23 September 2010, 09:19 PM
سلام دوستان

من امروز سواری با این اتومبیل را تجربه کردم.
باید بگویم واقـــــــــــــــــــــعا از نظر صدا عالی شده بود!!!!
من در 2-1 سال اخیر چندین و چند روا سوار شده بودم و همگی صدای دیفرانسیل بسیــــــــــــــار زیادی داشته بودند!! در صورتی که صداری دیفرانسیل روا سای حداقل 80% و حداکثر 90% از روا و RD ها کم تر بود...
حتی دوستم یک بار دور موتور را تا 5000 بالا برد ولی باز هم صدایی از ناحیه ی دیفرانسیل نشنیدم...
تُن صدای موتور هم تفاوت محسوسی کرده بود نسبت به موتور قبلی و خیلی خوب استارت خورد ضمن اینکه در حالت کارکرد درجا هم صدایش کمی کم تر از موتور قبلی بود.
این بود تجربه ی من از روا سال.

راستی دوستان, اتومبیل مذکور حدود 7000 کیلومتر کار کرده بود.

با تشکر

mohammad 1991
23 September 2010, 10:38 PM
قیمتش چنده؟

haftsin
23 September 2010, 11:05 PM
سلام دوستان

من امروز سواری با این اتومبیل را تجربه کردم.
باید بگویم واقـــــــــــــــــــــعا از نظر صدا عالی شده بود!!!!
من در 2-1 سال اخیر چندین و چند روا سوار شده بودم و همگی صدای دیفرانسیل بسیــــــــــــــار زیادی داشته بودند!! در صورتی که صداری دیفرانسیل روا سای حداقل 80% و حداکثر 90% از روا و RD ها کم تر بود...
حتی دوستم یک بار دور موتور را تا 5000 بالا برد ولی باز هم صدایی از ناحیه ی دیفرانسیل نشنیدم...
تُن صدای موتور هم تفاوت محسوسی کرده بود نسبت به موتور قبلی و خیلی خوب استارت خورد ضمن اینکه در حالت کارکرد درجا هم صدایش کمی کم تر از موتور قبلی بود.
این بود تجربه ی من از روا سال.

راستی دوستان, اتومبیل مذکور حدود 7000 کیلومتر کار کرده بود.

با تشکر
سلام
متاسفانه روآی معمولی هم در اوایل کار خیلی بی صدا بوده و بعد از مدتی به شدت دچار مشکل صدا از ناحیه دیفرانسیل میشوند.:icon_mad:
خرید یک 405 کارکرده خیلی مناسب تر از خرید این خودروئه

Warrior--
23 September 2010, 11:53 PM
405 که مسلما از روا و روا سال و روا دو سال هم بهتر است! ولی من فقط تجربه ی خودم را گفتم از این اتومبیل.
من از حدود 1.5 سال پیش تا 1 سال پیش 3-2 تا روا ی نو(2 تا تاکسی و یکی مال یکی از فامیل ها) سوار شده بودم و از همان ابتدا دیفرانسیلشان خیـــــــــــــــــــــلی صدا داشت!!!
قیمتش هم با ABS حدود 10.4-10.3 میلیون تومان است فکر کنم و بدون ABS هم اگر اشتباه نکنم 9.8 میلیون تومان.

با تشکر

moje90
24 September 2010, 10:37 PM
405 که مسلما از روا و روا سال و روا دو سال هم بهتر است! ولی من فقط تجربه ی خودم را گفتم از این اتومبیل.
من از حدود 1.5 سال پیش تا 1 سال پیش 3-2 تا روا ی نو(2 تا تاکسی و یکی مال یکی از فامیل ها) سوار شده بودم و از همان ابتدا دیفرانسیلشان خیـــــــــــــــــــــلی صدا داشت!!!
قیمتش هم با ABS حدود 10.4-10.3 میلیون تومان است فکر کنم و بدون ABS هم اگر اشتباه نکنم 9.8 میلیون تومان.

با تشکر
با سلام :icon_winkروآ هنوز ترمز ABS نداره یعنی هنوز نتونستن براش طراحی کنند چون اینطور که فهمیدم قابلیت نصب ABS به این سادگی ها رو نداره و باید سیستم ترمز شامل دیسک ترمز و یه سری دیگه از قطعه ها عوض بشه و ایران خودرو هم به این سادگی اینکار رو نمیکنه :icon_eek:الان قیمت دوگانه سوز حدود 10.500 هست و بنزیی 9.700تا 9.800 هست(قیمت نمایندگیها)

Warrior--
24 September 2010, 11:00 PM
چرا دوست من.

فکر کنم بیش تر از 7-6 ماه است که روا هم مدل با ABS دارد و هم بدون ABS.
راستی دوستان, فراموش کردم بگویم که ECU این اتومبیل Continential بود!!
Continential یکی از بهترین تولید کنندگان ECU در آلمان است.
ظاهر ECU اش هم شبیه ECU های موتور1600 سی سی 206 بود.
من شک نداشتم که الان که درب موتور را باز می کنم حتما با یک ECU ساخت چین یا یک کشور دیگر با یک مارک نا شناخته مواجه می شوم!
اتومبیل این دوستم هم دوگانه سوز بود.
هنگام تغییر سوخت از بنزین به گاز دقیقا و به معنای واقعی مانند Samand EF7 هیچ تغییری داخل اتومبیل حس نمی کردید.

نمی دانم دوستان در مورد موتور روا سال چیزی می دانند یا نه ولی لازم به ذکر است که موتورش پایه گاز سوز شده و هم بعضی از قطعات داخل موتور و هم ECU و دسته سیم و ... تغییر کرده اند.

با تشکر

Validator
26 September 2010, 10:47 AM
با سلام :icon_winkروآ هنوز ترمز ABS نداره یعنی هنوز نتونستن براش طراحی کنند چون اینطور که فهمیدم قابلیت نصب ABS به این سادگی ها رو نداره و باید سیستم ترمز شامل دیسک ترمز و یه سری دیگه از قطعه ها عوض بشه و ایران خودرو هم به این سادگی اینکار رو نمیکنه :icon_eek:الان قیمت دوگانه سوز حدود 10.500 هست و بنزیی 9.700تا 9.800 هست(قیمت نمایندگیها)
قیمت های نمایندگی در مهرماه 89:
روآ سال بنزینی 8.830-8.930
روآ سال دوگانه سوز 9.830-9.930
روآ سال دوگانه با ABS:ر10.300 (200 تخفیف خورده)

پیشرفت روآ در این سالها، خوب بوده هرچند هنوز خودروی بادوامی محسوب نمیشه و افتش زیاده. اون سپرغیرهمرنگش با بدنه هم که شاهکاره، البته شاهکار در ضدحال...!

moje90
26 September 2010, 09:28 PM
با سلام دوستان :icon_winkوالا بابای رفیق ما یک دونه از این روآی سال ثبت نامی از ایران فرقون خرید حدود 9 تومن و پس از 4 ماه فروختش (همین چند روز قبل) دلیل فروشش هم این بود که فوق العاده از سر و صدای موتور و مصرف سوختش شاکی بود :icon_quesچون این بنده خدا قبلا هم آردی انژکتوری داشت فکر میکرد این بهتر از اونه ولی متاسفانه بسیار زیاد از کیفیت و مصرف سوخت این ماشین ناراضی بود تازه میگفت دنده هاش هم مشکل داشته و 2-3 بار به نمایندگی مراجعه کرده بود ولی براش کاری نکرده بودن(بهش گفته بودن باید گیربکس عوض بشه چون چند تا ایراد اساسی داشته)البته میگفت از نظر شتاب گیری و قدرت بهتر از اون ماشینه قبلیش بوده ولی همونطور که گفتم چون نتونسته بود با ایراداتش کنار بیاد به خصوص سر و صدای موتورش و مخصوصا مصرف بالای بنزین مجبور شد بفروشتش و الان هم یه 132 دوگانه خریدن :icon_redf

mehdi 11
3 October 2010, 10:34 AM
با سلام
جهت اطلاع دوستان
من سال گذشته پس از تبلیغات گسترده و اعلام مشخصات فنی عجیب و خوب اعلام شده توسط ایران خودرو در اولین سری اقدام به ثبت نام یک روآی سال کردم. در بهمن ماشین تحویل داده شد که من هم ماشین قبلیم (پراید) رو فروختم. اما روآی سال که پدرم تحویل گرفته بود رو آورد دم منزل و رفتیم یه دوری بزنیم ببینیم چه طوره؟
- نرمی خاصی مشاهده نمیشد(با توجه به تبلیغ کمک ها)
-ترمز به نظرم از روآی معمولی عموم ضعیف تر بود.
-شتاب ماشین به هیچ وجه مناسب نبود و کشش در سربالایی هم اصلا حتی در حد پراید نبود.
-پس از دور موتور حدودا 3500 صدای ماشین واقعا زیاد و شبیه خاور بود.(موکت زیر کاپوت به نظرم تقریبا بی تاثیر بود)
-به نظرم کولر هم فرقی نکرده بود(با توجه به تبلیغات)
-در مورد ظاهر هم اگر چه از جلو قشنگ تر از نسل گذشته اما نمای بیرون زده لاستیک ها در عقب و همچنین تجهیزات آویزان محور عقب یکی از بزرگترین افتضاحات قرن بود

(+)در مورد محاسن فرمان نرم و اتاق فوق العاده جادار رو میشه ذکر کرد.
به نظرم اگر سنتون بالاست این ماشین با توجه به قیمتش و خرجش برای خانواده با بودجه کم خیلی خوبه اما اگه جوان هستید من توصیه نمی کنم.
تمامی اینها نظرات شخصی من بود که می تونه اصلا درست نباشه(شاید ماشین چون آببندی نشده بود هنوز راه نمیرفت که خیلی بعیده اینقدر تاثیر داشته باشه!!!)
خلاصه من این ماشین رو حتی داخل پارکینگ خونه هم نبردم و همون روز با بدبختی فروختم
هدف من از این نوشته تنها کمک به دوستانیه که قصد خرید این ماشین رو دارند.

mojtaba2741
3 October 2010, 07:24 PM
با سلام،
بنده هم 6 ماهه که این ماشین شترگاوپلنگ رو خریدم، راستش تجربه خودم از این ماشین با توجه به قیمت و سایر گزینه ها مثبت هست، هرچند که می بایست با ال نود یا اس دی به زودی تعویض کنم، اما در رده قیمتی خودش برای بنده بد نبوده،(گرچه بیشتر خانمم استفاده می کنه و من بیشتر در مسافرتها پشت فرمون هستم).
معایب:
1-صدای زیاد موتور به خصوص در دورهای بالای 3500(جایی که به نظر من باید دیگه تعویض دنده انجام بشه)
2-صدای زیاد موتور صبحها وقتی که ماشین سرد هست(خیلی افتضاحه)،البته بنده فکر میکنم برای گرم شدن، ماشین حدود 3 دقیقه به صورت پرگاز کار می کنه، البته بلافاصله بعد از در اومدن از پارکینگ صدای ماشین طبیعی می شه،
3- مشکلی که دوبار اذیت کرد، بریدن تسمه دینام بود که یکبار با تعویض پولی و واتر پمپ درست نشد اما دفعه دوم با تویض تسمه تایم حل شد(این مشکلات در 3 هزار کیلومتر اول پیش اومد و تا 7 هزارتا که به مشکل نخورده)
4- روغن موتور که مثل آب هست و حتما" باید عوض بشه،
5- لاستیک سایی شدید چرخهای جلو،
6- دنده عقب واقعا" بد جا می ره،
7- ابعاد بزرگتر ماشین نسبت به پراید(البته اگر مشکل پارکینگ نداشته باشید عادت می کنید)
مزایا:
1- سویچ بسیار راحت از بنزین به گاز حتی در زمانی که کولر هم گرفته می شه،
2- افت ماشین در حالت گاز نسبت به بنزین بسیار ناچیز هست بطوریکه به جرات می شه گفت فرقی بین گاز و بنزین نیست،بنده نزدیک یک ماه و نیم صرفا" گاز می زنم و عقربه بنزین تقریبا" ثابت مونده.
3- جاداری ماشین
4- احساس پایداری بیشتر در جاده(بنده 6 بار با این ماشین مسافرت رفتم،تا سرعت 140 به مشکلی برنخوردم منتها بیشتر از این سرعت صدای موتور در اومد.)
5-فرمان بسیار عالی و نرم

در نهایت برای استفاده در جاده، روای سال و برای شهر، پراید مناسب تر هست، البته اگر می تونید بودجه رو بیشتر کنید و ال90 یا 206 بگیرید و اصلا" سراغ این دو(پراید و روآ) نرید.

Validator
3 October 2010, 11:02 PM
با سلام،
...
3- مشکلی که دوبار اذیت کرد، بریدن تسمه دینام بود که یکبار با تعویض پولی و واتر پمپ درست نشد اما دفعه دوم با تویض تسمه تایم حل شد.....

سلام:
میشه کمی در مورد تعویض تسمه تایم این خودرو توضیح بدهید؟!
mojtaba2741
4 October 2010, 09:51 AM
سلام:
میشه کمی در مورد تعویض تسمه تایم این خودرو توضیح بدهید؟!
بنده دقیقا" متوجه منظورتون نشدم،اما اگر در مورد مشکل بریدن تسمه دینام هست که باید عرض کنم متاسفانه شنیدم پاشنه آشیل تمامی روآها (چه امسال و چه پارسال) پاره شدن تسمه دینام هست،اینو من از دو تا تعمیزگاه شنیدم،( و به توصیه اونا همیشه یه تسمه دینام تو ماشین دارم). دفعه اول زمانی که ماشین فقط 700 کیلومتر کار کرده بود،تسمه دینام تو اتوبان همت پاره شده(البته بنده حضور نداشتم) که امدادخودرو ماشینو به نمایندگی برده و اونجا پولی و واتر پمپ رو تعویض کردن، دفعه دوم هم بنده پشت فرمون بودم،زمانی که ماشین 2700 تا کار کرده بود، که تسمه دینام پاره شد و من تسمه دینام جدید رو با سختی جا انداختم،و فردا مجددا" نمایندگی بردم و موضوع رو گفتم،اونها هم ظاهرا" خیلی تعجب کرده بودند و کارکرد واقعی ماشینو در آورده بودن،خلاصه متوجه شدن که مشکل از تسمه تایم ماشین بوده و اونو عوض کردن،فعلا" که تا الان(7500) مشکلی پیش نیومده.نمی دونم توضیحات به دردتون خورد یا نه،در هر صورت اگر توضیح بیشتری خواستید، بنده در خدمتتونم.

moje90
4 October 2010, 10:28 AM
با سلام دوستان :icon_winkهر چی که از تولید این روآهای جدید میگذره بنظرم ایراداتشون نسبت به سری قبلی ها بیشتر میشه:icon_confآخه من نمیدونم اینا ملت رو چی فرض کردن :icon_mad:آخه ماشینی که حدود 10.500 پولشه (دوگانه با ABS) باید این همه ایراد داشته باشه(به خصوص دنده ها و سر و صدای بالای موتور و مصرف بنزین زیادو...) تازه بعضی از نمایندگی های ایران فرقون هم از پذیرش این ماشین خودداری میکنند :icon_twisمثلا برای ماشین بابای دوستم که رفتیم جهت تعمیر گیربکس (در کیلومتر 1200)میگفتن قطعات گیربکس و دیفرنسیال این ماشین رو نداریم و باید ماشین بخوابه تا از تهران در خواست کنیم :icon_mad:اگه کسی میخاد مدام جلوی نمایندگیهای ایران فرقون باشه جهت تعمیر و... بهتره بره روآی سال بخره :icon_arroفقط نکته مثبت این ماشین(دوگانه سوزش)افت قدرت کم هنگام کار با گاز هست که البته تو سربالایی برین افت قدرت احساس میشه :icon_redfشتابش هم مثلا همون روآی معمولی و حتی بنظرم در حد آردی انژکتوری هست(تا حالا با 12-13 تاش تست کردیم=ماشین اقوام و دوستان و حتی در نمایندگی) مطمئنا اگه کسی بتونه با ماشین کارکرده کنار بیاد بنظرم بهتر از این روآی سال هست مثلا 405 یا 206 و ال 90 و یا ریوی کارکرده:icon_surp

Validator
4 October 2010, 11:58 AM
.....متوجه شدن که مشکل از تسمه تایم ماشین بوده و اونو عوض کردن،فعلا" که تا الان(7500) مشکلی پیش نیومده.نمی دونم توضیحات به دردتون خورد یا نه،در هر صورت اگر توضیح بیشتری خواستید، بنده در خدمتتونم.

سلام:
ممنون از توضیحات مفیدتون. راستش من هنوز فکر می کردم موتور روآ سال مثل موتور پیکان هنوز از زنجیر تایم استفاده می کنه.:icon_idea
امیدوارم دیگر مشکلی برای خودروتون پیش نیاد و باز هم تشکر

Enzo-meys
30 December 2010, 11:56 AM
RD یا ROA در یک کلام نشان دهنده ارزش ایرانخودرو است و نشون میده ایرانخودرو تا چه حد برای مشتریاش ارزش و احترام قائله.:icon_bigg

Beta_Berlina
6 January 2011, 12:03 PM
سلام دوستان.
چند تا عکس با کیفیت خوب از جلو و عقب روای سال می خواستم.
یه عکس خوب از کیلومترشمار و دور موتور هم باشه خوبه.
از دوستانی که روای سال دارن اگه لطف کنن این چند تا عکسو از ماشینشون بگیرن ممنون می شم.

saeedmajid
9 January 2011, 01:27 PM
با سلام و ارادت خدمت همه دوستان.

برادر من یک روای معمولی داشت و الان یه روای سال خریده .مشکلی که با ماشین جدید هست اینه که وقتی سره گاز با ماشین حرکت می کنی گاز می خوره و سرعت خیلی سریع زیاد میشه ولی وقتی که پدال گاز رو تا آخر فشار میدی ماشین دیگه گاز نمی خوره یه جورایی از دور موتور 3 هزار تو هر دنده ای که باشه بالاتر نمی ره.

حالا ما هم یه چند تا کار روش کردیم یعنی دریچه گاز به همراه استپر روا قبلی رو بستیم روش و دسته سیم های اونو هم عوض کردیم و حتی کاتالیزور اگزوز رو هم در اوردیم ولی هیچ تاثیری نداشت.

لطفن اساتید عزیز راهنمایی کنید.

el matador
12 January 2011, 03:44 PM
چند روزه تو نیازمندیهای همشهری تعداد زیادی آگهی مربوط به فروش روآ سال صفر کیلومتر مدل 88 تحویل دی 89 چاپ میشه. اکثرا" هم 200/7 قیمت گذاشتن. کسی میدونه جریان چیه ؟

Beta_Berlina
12 January 2011, 08:58 PM
چند روزه تو نیازمندیهای همشهری تعداد زیادی آگهی مربوط به فروش روآ سال صفر کیلومتر مدل 88 تحویل دی 89 چاپ میشه. اکثرا" هم 200/7 قیمت گذاشتن. کسی میدونه جریان چیه ؟

فکر کنم به خاطر این باشه که گارانتی ندارن. برای همین ارزون شدن.

hadi1389
13 January 2011, 09:46 AM

برادر من یک روای معمولی داشت و الان یه روای سال خریده .مشکلی که با ماشین جدید هست اینه که وقتی سره گاز با ماشین حرکت می کنی گاز می خوره و سرعت خیلی سریع زیاد میشه ولی وقتی که پدال گاز رو تا آخر فشار میدی ماشین دیگه گاز نمی خوره یه جورایی از دور موتور 3 هزار تو هر دنده ای که باشه بالاتر نمی ره.

حالا ما هم یه چند تا کار روش کردیم یعنی دریچه گاز به همراه استپر روا قبلی رو بستیم روش و دسته سیم های اونو هم عوض کردیم و حتی کاتالیزور اگزوز رو هم در اوردیم ولی هیچ تاثیری نداشت.

دوست عزیز حدس بنده اینه که مشکل ای سی یو باشه و کلا دور وور برق ماشین :icon_cool

Beta_Berlina
13 January 2011, 01:09 PM

جالبه. در حالت سر گاز یعنی پر شتاب و قویه؟

el matador
15 January 2011, 09:55 AM
فکر کنم به خاطر این باشه که گارانتی ندارن. برای همین ارزون شدن.

بله احتمالا" یه دلیل ارزونیش اینه ولی من بیشتر دوس داشتم بدونم چطوره ماشینا رو دی 89 تحویل دادن ولی مدل 88 خورده

Warrior--
15 January 2011, 10:29 AM
سلام

اینطور که یکی از دوستان در تی تی گفته است, این روآ ها به ازبکستان صادر شده بوده اند ولی در آنجا به فروش نرفته اند و الان به ایران بازگشته اند.

با تشکر

saeedmajid
15 January 2011, 04:23 PM
بله . در حالت سر گاز پرشتاب و قوی هستش.

Beta_Berlina
15 January 2011, 04:40 PM
بله . در حالت سر گاز پرشتاب و قوی هستش.
وقتی گازو تا انتها فشار می دید چه جوری میشه؟ حالت خفگی پیش میاد؟

saeedmajid
15 January 2011, 04:41 PM
وقتی گازو تا انتها فشار می دید چه جوری میشه؟ حالت خفگی پیش میاد؟

دقیقن همین طوره.

آیا راه حلی برای این قضیه هست؟

Beta_Berlina
15 January 2011, 04:53 PM
دقیقن همین طوره.

آیا راه حلی برای این قضیه هست؟
وقتی گاز رو تخته می کنید صدای موتور بم میشه؟ یه جوری میشه انگار فیلتر هوا رو در اوردید؟

saeedmajid
15 January 2011, 05:00 PM
وقتی گاز رو تخته می کنید صدای موتور بم میشه؟ یه جوری میشه انگار فیلتر هوا رو در اوردید؟

آره دقیقن فرمایشات شما درسته به همین حالت ها میشه.

حالا باید چیکارش کرد؟ راه حلی داره؟

Beta_Berlina
15 January 2011, 05:13 PM
آره دقیقن فرمایشات شما درسته به همین حالت ها میشه.

حالا باید چیکارش کرد؟ راه حلی داره؟
ببینید دوست عزیز
اینجور مواقع ممکنه مشکل از قسمتهای مختلف باشه و تشخیص دقیق عیب کار راحتی نیست. مثلا اگه فشار پمپ بنزین کم باشه یه همچین حالتی پیش میاد. یا مثلا اگه خلا مانیفولد نشتی داشته باشه بازم همچین عیبی به وجود میاد. پیشنهاد می کنم به نمایندگی مراجعه کنید و از اونا کمک بگیرید.

saeedmajid
16 January 2011, 12:25 PM
ببینید دوست عزیز
اینجور مواقع ممکنه مشکل از قسمتهای مختلف باشه و تشخیص دقیق عیب کار راحتی نیست. مثلا اگه فشار پمپ بنزین کم باشه یه همچین حالتی پیش میاد. یا مثلا اگه خلا مانیفولد نشتی داشته باشه بازم همچین عیبی به وجود میاد. پیشنهاد می کنم به نمایندگی مراجعه کنید و از اونا کمک بگیرید.

پیش یه نمایندگی تو میدون قزوین هم رفتم گفت ماشین هایی که این جوری میشن رو نمی دونن چشه!!!!! بعد گفت ما خودمون نمی دونیم از چیه.

تازه این نمایندگی که رفتم فقط تعمیرات روآ و آردی انجام میده.

نکته جالب اینه که نمایندگی گفت اگه فهمیدی به ما هم بگو.!!!!!!!!!!!

Beta_Berlina
16 January 2011, 12:51 PM
پیش یه نمایندگی تو میدون قزوین هم رفتم گفت ماشین هایی که این جوری میشن رو نمی دونن چشه!!!!! بعد گفت ما خودمون نمی دونیم از چیه.

تازه این نمایندگی که رفتم فقط تعمیرات روآ و آردی انجام میده.

نکته جالب اینه که نمایندگی گفت اگه فهمیدی به ما هم بگو.!!!!!!!!!!!
بله درسته. همونطور که گفتم تشخیص دقیق این ایراد خیلی سخته. شاید ایراد از تولید باشه.
من بازم تحقیق می کنم ببینم چی میشه. شما هم منو در جریان بذارید.

saeedmajid
16 January 2011, 01:11 PM
بله درسته. همونطور که گفتم تشخیص دقیق این ایراد خیلی سخته. شاید ایراد از تولید باشه.
من بازم تحقیق می کنم ببینم چی میشه. شما هم منو در جریان بذارید.

:icon_cool

Beta_Berlina
16 January 2011, 01:16 PM
یکی از دوستان میگفت شاید ایراد از ECU باشه. مثلا وقتی گاز میدید انژکتورها به موقع و منظم تزریق نمی کنن شاید برنامه ی ECU مورد داشته باشه.

saeedmajid
19 January 2011, 11:07 AM
من حتی ecu رو هم مجدد برنامه ریزی کردم و نکته جالب اینه که همه این روای سال 88 که تحویل دادن یه چنین مورد هایی دارن.

Beta_Berlina
19 January 2011, 12:50 PM
من حتی ecu رو هم مجدد برنامه ریزی کردم و نکته جالب اینه که همه این روای سال 88 که تحویل دادن یه چنین مورد هایی دارن.
یعنی این مشکل مختص مدلهای 88 میشه؟
من یکی دو نفر می شناسم روای سال 89 گرفتن خیلی راضی بودن تا الان مشکلی نداشتن. از شتاب و کشش خوب ماشینشون هم تعریف می کردن.
شاید 89 بهتر در اومده نمی دونم.

hadi1389
24 January 2011, 10:31 AM
سلام دوستان محصولات ویران خودرو اصغر و اکبر نداره و همه دوستان به اشکال مختلف عزادار این شرکت محترم هستند و عینا مشکلات مطروحه توسط kepelan عزیز پست 576در فروم 405 -tu 5 (اخرین ورژن از شاهکار ویرانخودرو) را براتوون میزارم تا زیاد به این روای سال گیر ندهید و راحت باشید.

ایرادهای ماشین من صرفا برای راهنمایی دوستان: ابته برای چندمین بار
مهمترین:زوزه گیربکس در همه دنده ها
2- بد جا رفتن دنده ها مخصوصا در شرایط سرد موتور
3- پر سرو صدا بودن موتور در ابتدای روشن شدن موتور احساس میکنی صدای تراکتور میده بعدش صدا به صدای سوپاپها محدود میشه.
4- ورق استفاده شده درش ویژه در قسمت کاپوت و سقف خیلی بیحال و نازکه
5- لاستیکهای بی کیفیت کویر که من همون روز اول تعویضش کردم
6- سرو صدای چق چق درها که من بعد از 4 بار روغن کاری لاستکیهای درها فعلا صداش قطع شده
7- نداشتن امکانات ساده ای مثل کامپیوتر سفر و ایربگ که هزینه ای هم برای سازنده نمی تونست داشته باشه!
8- جواد بودن 405. هرچند یکی از ماشینای مورد علاقه منه! البته باز از محضر دوستان دارنده عذر می خوام. :icon_cool:icon_arro:icon_mad::icon_bigg

saeedmajid
9 February 2011, 04:19 PM
آقایون ایراد ماشین داداشی ما که بر طرف شد.
ایراد چی بود ؟

خدا میدونه چون خود به خود درست شد .:icon_arro

یعنی به مرور زمان ماشین گاز خورش بهتر شد و الان به قولی نره گاز میره.

واقعا که خاک بر سر ایران فرغون با این لگنایی که میندازه به امثال ما.

moje90
17 April 2011, 08:18 PM
سلام دوستان راسته میگن ایران خودرو میخاد روآ رو از چرخه تولیداتش حذف کنه ؟؟؟:icon_twis

hadi1389
25 April 2011, 09:25 AM
خدایا شکر که این اشغال قراره حذف بشه من 3میلیون بابت 11 ماه سواری و N میلیون ضرر اعصاب کردم و خودمو راحت کردم و رفتم سوار پراید خان 132 شدم:icon_bigg:icon_cry::icon_mad::icon_cool:icon_a rro

اولا امیدوارم این دروغ راست باشه دوما خدا را شکر که قراره این اشغال از فضولات ویرانخودرو حذف بشه چون من احمق گول تبلیغات این شرکت نامحترم بسازو بندازو خوردم و یکی از این رواهای سال رو خریدم و بعد از 10 ماه سواری با سه میلیون تومان ضرر ریالی و N میلیون ضرر اعصاب اونو فروختمو خودمو راحت کردم و سوار پراید خان شدم؟؟؟؟:icon_cry::icon_bigg:icon_mad::icon_cool:ic on_arro

Mgh122
26 April 2011, 10:41 AM
کاش زودتر این قسمت رو میدید من که قسم خوردم نخرید آشغاله من از نمایندگی بردم!!!!!!!!!!!!!!!!! فروختم تازه همون موقع هم که کم هم بود فروش نمی رفت خیلی نحص بود پرایدرو صبح آگهی کنی دو ساعته رفته تاشب بیچارت میکنن بس که زنگ میزنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moje90
26 April 2011, 08:02 PM
سلام دوستان:icon_wink حالا واقعا راسته که روآ میخاد حذف بشه یا اینکه دوباره مردم سرکارن؟؟؟ خداکنم بعدشم پراید حذف بشه البته در صورتیکه یه ماشین خوب جاش بیاد :icon_surp

Mehrdad_jafari89
26 April 2011, 08:34 PM
سلام دوستان:icon_wink حالا واقعا راسته که روآ میخاد حذف بشه یا اینکه دوباره مردم سرکارن؟؟؟ خداکنم بعدشم پراید حذف بشه البته در صورتیکه یه ماشین خوب جاش بیاد :icon_surp
عزيز دل برادر!دوست گلم!شما مطمئن باش زماني كه كنكور رو بردارن پرايد و موتور مزخرف پيكان هم از اين صنعت حذف ميشه!

pitpitak100
19 December 2011, 02:53 AM
بعد از چند ماه رانندگی با روا سال اومدم اینجا تا خیال همه رو برای این لگن راحت کنم.اول باید بگم ماشینهایی که داشتم 1.پراید 405.2 3.روا سال
بعد از 30 روز تاخیر ایران خودرو زنگ زد و گفت بیا این روا رو ببر.رفتم تحویل گرفتمو همون اول که اومدم بیرون باهاش 120 تا رفتم دیدم اوه اوه فرمون بدجوری میزنه.از اونجایی که اصلا نمی تونم بدون سیستم رانندگی کنم همون روز رفتم 1.300.000 دادم سیستم کامل پایونر.بعد از اون زنون و فرمون پارس.یه کم هم فنر جلو رو بریدم که ماشیم خیلی خوب شد.2 بار بردم بالانس دیدم این فرمون درست بشو نیست.سرعت بالا خیلی لرزش داشت.دیگه داشتم فوش خودم می دادم که چرا رفتم این لگنو خریدم.بردمش پیش جلوبند گفتم این چه مرگیشه؟گفت احتمالا از لاستیک هاست.لاستیک ها چینی بود.بردمش ایران خودرو گفتم این لگن چرا اینقدر فرمونش می زنه؟جک زد زیرشو لاستیکا رو نگاه کرد و گفت لاستیکات تاب داره:icon_twisخلاصه لاستیکا رو واسم با گارانتی عوض کردو تازه این لگن یک کم درست شد.دیگه فقط یک کم گیربکس صدا میداد.البته خیلی جزیی بود.باز بردمش نمایندگی واسم یه گیربکس جدید از تهران سفارش دادن که هنوز نرسیده.از اونجایی که من قبلا 405 یا پراید داشتم شتابش واسم راضی کننده هست.البته رفتم کاتالیز توی اگزوز رو برداشتم و به جاش خمره کتاب پرایدی گذاشتم که صدا اگزوز هم بیشتر نشد و نفس و شتاب ماشین هم باز شد.الان دارم باهاش حال می کنم.0 تا 100 رو زودتر از پراید پر میکنه.دنده 3 و 4 و 5 ایم روا سال واقعا عالیه.روی بنزین واقعا چیزی از 405 کم نداره ولی هر چی باشه نمیشه این لگنو با 405 مقایسه کرد:icon_arroتوی این چند ماه فقط با 2 تا 206 صندوقدار کورس گذاشتم.شاید واستون یه کم عجیب باشه.واقعا خودمم باورم نشد.با اولین 206 که کورس گذاشتم 0 تا 100 کناره هم بودیم و بعد از 100 من جلو افتادم و دومین 206 فقط 0 تا 100 بود که کنار هم تا 100 رفتیم.من خودمم باورم نمیشه که این لگن اینجوری شتاب میگیره.هنوز نمی دونم چرا اینجوریه.آخه خیلی سنگین شتاب میگیره اما پراید یا 206 رو میگیره!!!شاید واسه این باشه که از همون اول همیشه دنده ها رو با ضریب دور موتور 4 عوض می کردم.شاید هم به خاطر برداشتن کاتالیز اگزوز باشه.در هر صورت واسه خودم سواله که موتور tu5 کجا و موتور روا 1700 کجا!!!!!!!!!!!!توی فروم tt هم یکی از بچه ها 405 داشت که میگفت داشتم با سرعت 130 می رفتم که یه روا سال اومد کنارم و هر چی گاز میدادم تا 160 تا کنارم بود!!!!405 tu5 بود!!!!اینم از عجایب این لگنه.البته اینو بدونین که ماشینهای ایران فرقون شانسیه:icon_neutخلاصه بعد از یه مدت می خواستم برم اصفهان که ماشینو استارت زدمو حرکت کردم.تا اون موقع بیشتر از 130 باهاش نرفته بودم که توی اتوبان شیراز اصفهان روی گاز تونستم حداکثر سرعت 160 رو پر کنم و روی بنزین 180 که هنوز نیم دور موتور جا داشت که دیگه فشار نیاوردم.اینو بگم که واقعا دنده 4 و 5 این لگن خوب را میره.توی اتوبان واقعا چیزی از ماشیمهای دیگه کم نداشت.واقعا روا دیگه کم نمیاره.با 405 xu7 کل کل کردم که تا 180 پا به پاش میرفتم اما بعدش ازم جلو افتاد:icon_neutخوب حالا می خوام از مشکلات این لگن واستون بگم:1.صدا زیاد موتور(مخصوصا صبح)2.اتاق بی کیفیت نسبت به 206 و ال 90 3.فنرهای عقب خیلی خشکن:icon_eek:4.گیربکس افتضاح(صدا داره)
مزیت هاشم نسبت به پراید:1.تعادل بسیار خوب در سرعت های بالا حتی در زمان بارندگی2.جا دار بودن اتاق 3.زیباتر بودن 4.سرعت و شتاب بهتر 5.امنیت بهتر 6.استارتش مثل 405:icon_arro(همه فکر میکنن 405 موقع استارت زدن)
در کل من قبلا پراید داشتم و الان از روا سال راضیتر هستم تا پراید.پراید گیربکس خیلی بهتری داره.واسه توی شهر خیلی بهتره اما واقعا ادم با جونش بازی می کنه.سرعت 100 به بعد هیچ تعادلی وجود نداره.ترمزش افتضاحه.
اما واقعا 405 خیلی بهتره از روا.از هر نظر که فکرشو کنین.abs روا و 405 یکیه اما 405 بهتر عمل میکنه.در کل از لحاظ ترمز بد نیست.از abs پراید خیلی بهتره.موقع بارندگی با این روا خان می تونین راحت 100 تا سرعت داشته باشین ولی با پراید همین که به 70 تا میرسین یه کم که فرمان رو تکون بدین لیز میخورین.که خیلی خطرناکه.
تمام این مطالبی که نوشتم فقط و فقط برای آگاهی دوستان از این لگن بود.اگه واقعا پول دارین هیچ وقت ماشین ایرانی نخرین.اگر هم می خواین بخرین فقط 206 و ال90.خیال خودتونو راحت کنین.این روا خان هم اصلا ارزش نقد خریدن رو نداره.یکی مثل من چون نمی خواستم واسه ماشین پول بدم رفتم اینو خریدم با 4 تومن.باقی هم چکهای 8 ماهه.در آخر بهتون بگم که میتونه راضی نگهتون داره.از پراید یه کم بهتره اما هم پراید . هم روا هر دو اشغال ایرانن:icon_arroامیدوارم که همتون موفق باشینو سربلند

xagrox
7 August 2012, 12:50 PM
من ال 90 دارم اما میخوام یه روا یا پراید بگیرم .. پولم نمیرسه نقد بگیرم یا دست دوم یا از این قسطیها .. فک کنم رواهای جدید باحال باشن!! نه؟!! تازه میخوامد فقط با بنزین اینورو اونورش کنم؟! از چه مدلی به بالا خوبه؟!

aminkhan2008
8 August 2012, 11:13 AM
درمورد کشش خوبش من هم شنیده بود وتوی فروم همسایه بغلی تست کشش با ماشینای بهتر از خودش بود که خوب عمل میکرد!!!!!!که برای خودم تعجب آور بود...در مورد مصرف شهری و جاده وسیکل ترکیب کسی چیزی برای گفتن نداره؟

moje90
10 August 2012, 11:12 AM
سلام دوستان ...یکی از همکارای ما یکیش رو داره و مدله 88 هست البته 2گانه سوزه ...مصرفش با بنزین توی شهر حدود 11لیتر هست و توی جاده 7 مصرف میکنه ...با یک باک گاز هم حداکثر 280 راه میره درصورتیکه سرعت بالای 100 نره :icon_coolالبته صدای موتورش بهتر از اون آردی بود که داشتیم ولی همچنان ناله ازش در میاد و صدای موتورش اصلا نرم نیست :icon_surp