PDA

View Full Version : موتور سیکلت پالس معمولی بهتر است یا دیجیتال ؟

pouya_yz
31 July 2008, 08:40 PM
دوستان با سلام . همانطور که میدانید موتور سیکلت پالس محصول کمپانی باجاج هندوستان یکی از موتورهای با کیفیت خوب در کشورمان میباشد و بسیار هم طرفدار خاص خودش را دارد .

مشخصات فنی :

حجم موتور : 180 سی سی

قدرت موتور : 16.5 bhp در 8000 rpm

حداکثر گشتاور : 15.22 نیوتن متر در 6000 rpm

سایز رینگ چرخها : 17 اینچ

و دارای کمکهای گازی قابل تنظیم

این موتور در حال حاضر در دو مدل معمولی و دیجیتال مونتاژ و عرضه میشه که مدل دیجیتال نسبت به مدل معمولی دارای کیلومتر دیجیتالی - قاب چراغ جلو - رینگ اسپرت - و رنگ مشکی برای مجموعه انجین و گیربکس میباشد.

رنگهای عرضه شده در بازار : مشکی - نوک مدادی - قرمز - آبی کاربنی . تمام رنگها متالیک .

قیمت همین امروز در نمایندگی :

معمولی : 000/000/19 ریال
دیجیتال : 000/400/19 ریال

این مشخصات کلی دو موتور میباشد و من در حال بررسی برای خرید هستم خودم قبلا تجربه سواری با مدل معمولی را داشته ام که خیلی عالی بوده و خوشم آمده مطمئن هستم که دوستان و عزیزانی تجربه سواری با هردو مدل را دارند لطفا آنها را با هم مقایسه کنید و تجربیات خود را از سواری آنها بنویسید تا انتخاب برای علاقه مندان ساده تر بشه .

john123
31 July 2008, 11:36 PM
با سلام ،
آيا تصويري از اين موتور داريد ؟
حداكثر سرعت آن چقدر است؟

pouya_yz
1 August 2008, 04:13 PM
http://www.tinypic.ws/download.php?file=5fb6zww33g4nt6m63vte.jpg

http://www.tinypic.ws/download.php?file=3f7vs3qgnqpuy9bk89jm.jpg

http://www.tinypic.ws/download.php?file=g04dzvndulcbxw6x7kph.jpg

http://www.tinypic.ws/download.php?file=9gh9ct3ligjq34bakxhi.jpg

دوستان عکسهای بالا مربوط به مدل 180 سی سی اسپرت (دیجیتال) میباشد . طبق اطلاعات من و آگهی سال گذشته که فارس موتور سیکلت (نمایندگی باجاج در ایران ) در روزنامه ها کرد قرار بود تا پایان زمستان گذشته مدل 200 سی سی پالس نیز که دارای مشخصات ظاهری و فنی برتر نسبت به مدل 180 بود در ایران عرضه شود با توجه به اینکه تردد و شماره گذاری موتور سیکلهای تا حجم موتور 200 سی سی از نظر قوانین ایران ! بلامانع میباشد و از همین کمپانی باجاج نیز مدل مسافرتی (کروزر) آونجر با حجم موتور 200 سی سی و قیمت حدود 200/2 میلیون تومان درایران عرضه و به فروش میرسد اما عرضه مدل 200 سی سی پالس هنوز محقق نشده است .

طبق اطلاعاتی که من از نماینده فروش گرفتم ایشان گفتند حتی با توجه باینکه حجم 200 سی سی مجاز است اما نمایندگی باجاج در ایران بر سر واردات و شماره گذاری مدل 200 سی سی پالس (پولسار) با نیروی انتظامی و اداره راهنمایی و رانندگی مشکل دارد و علت تاخیر واردات و فروش مدل 200 نیز همین دلیل میباشد ...

Nomad
1 August 2008, 05:57 PM
اگر قصد خرید موتور سیکلتی رو تو این رنج قیمت دارید و توانایی افزایش مبلغی حدود 500 تومن رو دارید یعنی جمعا 2.5 میلیون تومن ... میتونید از انواع مدلهای 250 سی سی کاوازاکی موجود تو بازار خرید کنید ...

در غیر اینصورت من پیشنهاد میدم از موتورسیکلتهای با قیمت پایینتر و حجم بیشتر ( 200 سی سی ) محصول سایر کارخانه های ایرنی استفاده کنید .

موفق باشید .

pouya_yz
1 August 2008, 07:36 PM
اگر قصد خرید موتور سیکلتی رو تو این رنج قیمت دارید و توانایی افزایش مبلغی حدود 500 تومن رو دارید یعنی جمعا 2.5 میلیون تومن ... میتونید از انواع مدلهای 250 سی سی کاوازاکی موجود تو بازار خرید کنید ...

در غیر اینصورت من پیشنهاد میدم از موتورسیکلتهای با قیمت پایینتر و حجم بیشتر ( 200 سی سی ) محصول سایر کارخانه های ایرنی استفاده کنید .

موفق باشید .

250 که غیر مجازه و درد سر داره ! باید قاچاقی سواری کرد .

منظورتون از مدلهای 200 سایر کارخانه ها کدومه ؟

اگر مدلهای چینی مد نظرتون هست مطمئن باشید به لعنت سگ نمی ارزه ! و همین پالس 180 یا آپاچی 160 (که من علاقه ای به ظاهرش ندارم) محصول هندوستان کیفیت خیلی بهتری دارند .

pouya_yz
15 August 2008, 04:32 PM
ظاهرا کسی از این دو نوع موتورسیکلت نداره !

با اینحال توی این مدت تحقیق و بررسی بیشتر کردم . مدل معمولی بازار دست دوم بهتری داره . از نظر فنی هردو مدل کاملا یکسان هستند فقط رنگ مشکی انجین مدل اسپرت احتمالا تاثیری برروی گرم شدن زودتر موتور و در نتیجه کارکرد بهتر دارد .

و اما از نظر من حسن مدل اسپرت زیبائی بصری فوق العاده آن در مقایسه با مدل معمولی است بعبارت دیگر وقتی شما از موتور پیاده هستید از نگاه کردن به موتور خودتون لذت می برید .

و حسن مدل معمولی (کلاسیک) از نظر من زمانیکه خودتون راکب موتور هستید مجموعه کیلومتر شمار - دور شمار - آمپر بنزین در این مدل بسیار جذاب تر از کیلومتر شمار دیجیتالی مدل اسپرت میباشد بعبارت دیگر وقتی سواره هستید مدل معمولی برای شما زیباتر است .

در مجموع احتمالا تا آخر هفته آینده تصمیم خودم را خواهم گرفت . همیشه داشتن یک موتور خوب و اصیل در کنار یک اتومبیل برای سواری و هواخوری زیر سقف آسمان در شبهای تابستان یا روزهای تعطیل و آفتابی پائیزی و بهاری برای من مهم بوده !

چند تا عکس تقدیم علاقه مندان :

http://www.tinypic.ws/download.php?file=bkue5spsvvyy78hm96of.jpg

http://www.tinypic.ws/download.php?file=ue2r4544k0prj0r3l853.jpg

http://www.tinypic.ws/download.php?file=kmfvo8sp2vhymk59fp3z.jpg

http://www.tinypic.ws/download.php?file=fx5jz7j8fuvtgioha60x.jpg

http://www.tinypic.ws/download.php?file=8d7zzrp405k09s2pipdk.jpg

john123
15 August 2008, 05:54 PM
با سلام ،
حداكثر سرعت 180 و 200 سي سي چقدره؟
در ضمن آيا ترمز جلو و عقب ABS است؟

john123
15 August 2008, 05:55 PM
در ضمن وزن موتور چند كيلوه؟

mansur592002
19 August 2008, 12:38 PM
سلام به همه
من خودم پالس معمولي مدل 86 دارم. دركل موتور بدي نيست اما من راضي نيستم شايد توقع من زياد باشه و خواسته شما دوستان رو نميدونم. اما من ميگم موتور بايد طوري باشه كه اگه يه آن غفلت كني شما رو به كشتن بده و سرعت و شتابش مرگ بار باشه اما متاسفانه هيچ موتوري تويه اين مملكت اينجوري نيست و بايد هي بگازونيش تا 90 تا سرعتش بشه 98تا. فكر ميكردم پالس يا پولسار اينجور نباشه ولي حالا كه خريدم ميبينم اينام همونطورن.نارضايتي من از سرعت هست كه به همين خاطر هم تا سازمان بازرگاني و تعزيرات حكومتي هم رفتم و شكايت كردم.من اين موتورو تركوندم و پدرشو درآوردم تا 115 كيلومتر الي 117 كيلومتر راه رفته . به نظره من حداكثر سرعت پالس 120 كيلومتر هست البته تويه سرازيري و اتوبانهاي بدونه دست انداز كه سرپاييني باشن.

mansur592002
19 August 2008, 12:44 PM
توقع شمارو نميدونم اما از نظره من موتوري كه 180 سيسي حجمش باشه و مصرف بنزينش هم صدي 5/3 الي 4 ليتر باشه و قطعات و لوازمش هم اينقدر گرون باشه و از همه مهمتر كيلومتر شمارش 160 درج شده باشه، بخواد 100 تا 110 كيلومتر در ساعت رو راحت بره و با زور و پدرش درآمدن بخواد 115-120 تا بره مفت نمي ارزه.اين موتور از 90 كيلومتر به بالا داره زور ميزنه و راه ميره با بدبختي و سلام و صلوات و تنها دليلي كه باعث ميشه فكر كنيم راه برو و تيز هست بي صدا بودنشه موتور و انجين خيلي نرم و بي صدا هست خدا وكيلي اما در عين حال اگه كمي دقت كنيم ميبينيم كه داره با فشاره خيلي زيادي راه ميره.شايد فكر كنيد موتوره من از آب بندي يا قطعات مشكل داره اما اين فقط نظره من نيست و موتورساز هم همينو ميگه. حتي مسول گارانتي خود شركت فارس سيكلت هم تمام ادعاهاي منو تاييد كرد و به كارشناس دادگستري هم همين جوابو داد.

pouya_yz
22 August 2008, 03:57 PM
دوستان با سلام بالاخره چند روز قبل پالس 180 سی سی دیجیتال خریدم .

مشکی و نوک مدادی 880/1 بود و آبی و قرمز 920/1 که من آبی متالیک خریدم .

البته مجددا ذکر می کنم که هدف من از خرید این موتور فقط دور زدن و تفریح و هواخوری است و قصد کار یا جابجایی سنگین ندارم که این خود بسیار اهمیت داره !

البته هنوز 100 کیلومتر بیشتر راه نرفته ام و زیاد هم گاز نداده ام چون شنیدم که آب بندی درست در این موتور بسیار مهم است .

در مورد مطالبی که دوستمون در 3 پست بالا گفت البته نظرها متفاوت است یک نفر عاشق سرعت و شتاب فوق العاده است یک نفر راحتی و نرمی را بیشتر دوست داره . یک نفر موتور سرکش دوست داره و دیگری موتوری که از خطاهای کوچک انسان بگذره !!!

در کل در بازار فعلی موتور سیکلت کشور یا باید بین 5 الی 12-13 میلیون خرج کنی و کاواساکی zx و غیره سوار بشی یا حدود 2 میلیون خرج کنی و پولسار و آپاچی بخری و یا با 300- 400 هزار تومان سی جی 125 چینی بخری!!! کلا انتخابی غیر از اینها نیست .

و اما پالس کاملا با سی جی 125 متفاوته و اصلا با یکدیگر قابل مقایسه نیستند که بگوییم بجای پرداخت 2 میلیون و خرید پالس برویم و سی جی بخریم .

نکات قابل توجه پالس که من در همین 100 کیلومتر اول دیدم :

موتور فوق العاده نرم و خوش صدا - هندلینگ خوب و لذت بخش - شتاب اولیه راضی کننده (برای من) - خاموش کننده اتوماتیک راهنما پس از هر چرخش - چراغهای داخلی و نورانی روی کلید ها (راهنما - بوق - چراغها و...)

البته پس از طی کردن مسافت بیشتر و آشنا شدن با خصوصیات دیگر این موتور و پس از آب بندی حتما شرح مطالب قابل توجه را همراه با عکس برای شما عزیزان خواهم نوشت .

mansur592002
27 August 2008, 09:19 AM
آقا من يه چيزه ديگه هم همين روزا و تويه همين فاصله فهميدم.مطمئن باشين كه اشتباه نميگم و رو هوا نيست حرم.تست كردم واقعا و به اين نتيجه رسيدم. اينكه اولين اشتباه تويه اسمبل و مونتاژ موتور اينه كه دنده هاش خيلي زود پر ميشن و قدرت انجين نسبت به چرخ دندها و گيربكس خيلي زياد تره. وقتي با دنده پنج بخواي پرگاز ادامه و سرعتي مثلا معادل 110 كيلومتر درساعت(كه دراصل حداكثر سرعتش هم همينه) ادامه بدي به مرور زمان انجين افت خواهد كرد و قدرت پايين مياد چون همش داره دايم زور ميزنه و دنده هم دوره بيشتري نداره كه بزنه. من به اين رسيدم كه لااقل تاحدي اين ضعفو با كاره ساده جبران كنيم. اينكه همون روزه اول چرخ دنده كوچك جلو را كه 15دانه است با 17دانه تعويض كنيم.كه حداقل انجين كمتر قدرت و كشش خودش رو از دست بده.خلاصه حرفم اينكه اولا من ديجيتال رو هنوز از نزديك نديدم و نداشتم و آشنايي هم ندارم اما مدل معمولي اي كه خودم دارم و هم بلايي سرش آوردم رو منظورمه. درنهايت اگه شمام اشتباه منو تكرار كردين و پالس 180 معمولي خرديد حداقل اين كارو انجام بدين .چرخ دنده جلو را كه 15 دنده هست باز كنيد و چرخ دنده 17تايي بندازين روش. همون روزه اول و استارت زدن.باور كنيد اشتباه نميكنم و در اين قضيه شك نكنين. من الان پشميونم كه چرا روزه اول با اينكه احساس كردم كه لازمه، نكردم و زيادي برايه اين موتور ارزش قايل شدم.اينجوري شايد موتور سيكلت كمي نرم تر و سريعتر حركت كنه و انجين هم كمتر پدرش درآد.

mansur592002
27 August 2008, 09:22 AM
راستي آقا پويا شما كه ديجيتال رو تازه خرديد مباركتون باشه و ايشالا راضي باشي ازش و ضمنا من اصلا قصد جسارت به اموال كسي رو ندارم فقط نظرات خودم رو گفتم نسبت به اين موتورسكلت.ولي خيلي ها تويه كوچه و خيابون با من هم نظر و موافق بودن.هدفم اينه كه بايد توليد كننده بفهمه ديگران هم قدرت مقايسه كردن و تشخيص خوب و بد رو دارند.

mansur592002
27 August 2008, 09:25 AM
ضمنا اين عكسايه بالا كه همونايي نيست كه تويه ايران ميفروشن. اينا پولساره 200 سي سي و 220 بايد باشه. و پالس 200. تويه شركتشون هم پارسال زمستون گذاشته بودن. نوشته بودن رويه باكش پولسار و دويست سي سي بود اما مسولش گفت اگه بياد تويه بازار با همون نوشته پالس مياد.

john123
28 August 2008, 11:05 AM
سلام به همه
من خودم پالس معمولي مدل 86 دارم. دركل موتور بدي نيست اما من راضي نيستم شايد توقع من زياد باشه و خواسته شما دوستان رو نميدونم. اما من ميگم موتور بايد طوري باشه كه اگه يه آن غفلت كني شما رو به كشتن بده و سرعت و شتابش مرگ بار باشه اما متاسفانه هيچ موتوري تويه اين مملكت اينجوري نيست و بايد هي بگازونيش تا 90 تا سرعتش بشه 98تا. فكر ميكردم پالس يا پولسار اينجور نباشه ولي حالا كه خريدم ميبينم اينام همونطورن.نارضايتي من از سرعت هست كه به همين خاطر هم تا سازمان بازرگاني و تعزيرات حكومتي هم رفتم و شكايت كردم.من اين موتورو تركوندم و پدرشو درآوردم تا 115 كيلومتر الي 117 كيلومتر راه رفته . به نظره من حداكثر سرعت پالس 120 كيلومتر هست البته تويه سرازيري و اتوبانهاي بدونه دست انداز كه سرپاييني باشن.
با سلام ،
پس به لحاظ سرعت از همين موتور هاي چيني هم ضعيفتره
پس اين 180 و 200 سي سي چه فايده اي براي موتور داشته؟

pouya_yz
29 August 2008, 11:01 PM
راستي آقا پويا شما كه ديجيتال رو تازه خرديد مباركتون باشه و ايشالا راضي باشي ازش و ضمنا من اصلا قصد جسارت به اموال كسي رو ندارم فقط نظرات خودم رو گفتم نسبت به اين موتورسكلت.ولي خيلي ها تويه كوچه و خيابون با من هم نظر و موافق بودن.هدفم اينه كه بايد توليد كننده بفهمه ديگران هم قدرت مقايسه كردن و تشخيص خوب و بد رو دارند.

راستش اینقدر سی جی 125 ساخت همه جا توی خیابان دیده میشه که دیگه یک نوع احساس زدگی نسبت به این موتور دارم و به همین دلیل و صدای موتور کمتر و نرمتر پالس آنرا انتخاب کرده ام وگرنه دست بالای دست بسیار است .

با سلام ،
پس به لحاظ سرعت از همين موتور هاي چيني هم ضعيفتره
پس اين 180 و 200 سي سي چه فايده اي براي موتور داشته؟

راستش من الان در مرحله آب بندی هستم و اصلا به موتور گاز جدی نداده ام ولی کلا همانطور هم که دوستمون گفت و ضمنا در کاتالوگ پالس 180 نوشته شده حداکثر سرعت آن 127 km/h میباشد که حتما در شرایط مناسب آب و هوایی و شیب جاده و پر کردن مناسب دنده ها و ... بدست خواهد آمد و در این صورت تفاوت چندانی با انواع سی جی چینی نداره (راستی حداکثر سرعت سی جی ها چقدره؟)

اما در مجموع همانطوریکه قبلا گفتم بی صدا بودن - شروع پر قدرت و نرم و راحت بودن و قدرت متنور خوب از محاسن این موتوره . به نظر من همه چیز سرعت نیست .

john123
29 August 2008, 11:12 PM
سرعت سي جي ها در شرايطي كه شما عنوان كرديد بيشتر از 127 هم ميشود

pouya_yz
12 September 2008, 12:52 AM
طبق کاتالوگ کارخانه سازنده تاپ اسپید پالس 127 کیلومتر بر ساعت با یک سرنشین باوزن 68 kg میباشد ضمنا مشخصات فنی موتور پالس 180 dtsi را برای علاقه مندان گذاشتم :

http://www.tinypic.ws/download.php?file=rrpvi04ndbdb7e0vjp1o.jpg

:icon_cool

hoaa
17 September 2008, 02:11 PM
مصرف بنزین چقدر است؟

pouya_yz
18 September 2008, 01:48 PM
البته موتور من فعلا نو و مصرف آن بالاست .

حدود 500 کیلومتر اول را با 16- 15 لیتر رفتم .

amirdubai
26 September 2008, 02:57 AM
سرعت بالس خیلی کمه من 2 تا تریل زیب استار بیشرو یکی 83 150cc و یکی 85 200cc
داشتم کیلومتر رو بر می کرد یعنی 135kmبولسار اصلا راه نمیره بس اهههه:icon_eek:

pouya_yz
19 October 2008, 12:17 AM
دوستان پالس دیجیتال را بعد از آب بندی برای آچار کشی و تنظیمات پیش یک موتور ساز ماهر بردم و به مورد خیلی جالبی بر خوردم .

البته از قبل میدونستم که پالس های تولید ایران را دستکاری کرده اند تا شتاب و سرعت کنترل شده ای داشته باشه ... این دوست موتور ساز ما وایر را از سر شمع باز کرد و نزدیک موتور گرفت و شروع کرد به گاز دادن و به عینه دیدم که وقتی دور موتور بالا میره جریان برق (جرقه) قطع میشه !!! خلاصه گفت که این اشکال را رفع خواهد کرد و 15 هزار جداگانه خواهد گرفت و درست هم کرد و الان با بالا رفتن دور موتور دیگه جریان برق و جرقه قطع نمیشه که این مورد را هم بعد از درست کردن به عینه دیدم و قانع شدم .

برای من خیلی جالب بود که موتور ساز میگفت که محدودیتی در کار نیست و در واقع کمپانی در مونتاژ و رفع این نقص مشکل داره ! که به نظر من حرف درستی نبود .

در مجموع بعد از این قضیه تغییر محسوسی در شتاب و نرمی بیشتر موتور احساس کردم .

a.ghamsari
24 October 2008, 10:55 PM
دوستان پالس دیجیتال را بعد از آب بندی برای آچار کشی و تنظیمات پیش یک موتور ساز ماهر بردم و به مورد خیلی جالبی بر خوردم .

البته از قبل میدونستم که پالس های تولید ایران را دستکاری کرده اند تا شتاب و سرعت کنترل شده ای داشته باشه ... این دوست موتور ساز ما وایر را از سر شمع باز کرد و نزدیک موتور گرفت و شروع کرد به گاز دادن و به عینه دیدم که وقتی دور موتور بالا میره جریان برق (جرقه) قطع میشه !!! خلاصه گفت که این اشکال را رفع خواهد کرد و 15 هزار جداگانه خواهد گرفت و درست هم کرد و الان با بالا رفتن دور موتور دیگه جریان برق و جرقه قطع نمیشه که این مورد را هم بعد از درست کردن به عینه دیدم و قانع شدم .

برای من خیلی جالب بود که موتور ساز میگفت که محدودیتی در کار نیست و در واقع کمپانی در مونتاژ و رفع این نقص مشکل داره ! که به نظر من حرف درستی نبود .

در مجموع بعد از این قضیه تغییر محسوسی در شتاب و نرمی بیشتر موتور احساس کردم .

سلام، من چند وقتیکه دارم راجع به خرید موتور تحقیق می کنم.
خبری که دادی خیلی جالب بود:icon_twis پس فکر کنم بعد از خربد این موتور باید یک ضرب به تعمیرگاه مراجعه کرد.
حالا یک سوال داشتم، شما می دانید از کی پالس 200 وارد بازار ما می شود یا می شود از کمپانی خواست تا اون را سفارشی وارد کنه؟

a.ghamsari
24 October 2008, 11:18 PM
حالا یک سوال دیگر
به طور کلی چه موتور های انژکتوری در ایران وجود داره که می شه تهیه کرد البته با ظرفیت 150 تا 200 سی سی، این پالس اسپرت شما انژکتور هست من از این پالس اسپرت تو فروم های دیگه خیلی تعریف شنیدم. :icon_cool

pouya_yz
24 October 2008, 11:32 PM
سلام، من چند وقتیکه دارم راجع به خرید موتور تحقیق می کنم.
خبری که دادی خیلی جالب بود:icon_twis پس فکر کنم بعد از خربد این موتور باید یک ضرب به تعمیرگاه مراجعه کرد.
حالا یک سوال داشتم، شما می دانید از کی پالس 200 وارد بازار ما می شود یا می شود از کمپانی خواست تا اون را سفارشی وارد کنه؟

ممنون . عرض شود که بله قضیه قطع برق برای خود من هم خیلی جالب بود .

در مورد پالس 200 من خودم مدتها منتظر آن بودم اول قرار بود اواخر زمستان گذشته یعنی اسفند 86 وارد بازار بشه و حتی در روزنامه همشهری هم آگهی داده بودند ... همینطور چند ماه چند ماه تاخیر پیدا کرد تا نهایتا هنوز هم وارد بازار نشده ... موتور فروشی که من از او پالس 180 را خریدم گفت که حدود 40 میلیون تومان واریز کرده ایم و منتظر دریافت پالس 200 هستیم ... احتمالا پالس 200 در صورت ورود به بازار حداقل 300- 400 هزار تومانی گرانتر از این مدل موجود باشه من خودم احتمال میدم که مشکلی با پلیس دلیل تاخیر ورود به بازار پالس 200 سی سی باشه وگرنه در دنیای تجارت آزاد بین هندوستان تا ایران اینقدر فاصله و زمان نیست !

حالا یک سوال دیگر
به طور کلی چه موتور های انژکتوری در ایران وجود داره که می شه تهیه کرد البته با ظرفیت 150 تا 200 سی سی، این پالس اسپرت شما انژکتور هست من از این پالس اسپرت تو فروم های دیگه خیلی تعریف شنیدم. :icon_cool

راجع به موتورهای دیگه و ... اطلاعاتی ندارم ولی اگه پالس بخری احتمالا پشیمون نخواهی شد (البته آپاچی 160 هم موتور خوبیه ) .

به نظر من صنعت موتور سازی هند و کره خیلی از چین جلوتره .

a.ghamsari
1 November 2008, 12:54 AM
سلام دوستان
دیروز یک خبر جدید گرفتم، گفتم به شما هم بگم. شنیدم نمایندگی TVS موتور Apache 160 fi هم وارد کرده و داره میفروشد فرق آن با Apache 150 اونه که انژگتوری هست و ترمز عقب هم دیسکه. در ضمن فلاپ های بغل باک رو هم داره از قیمت خبر ندارم تا با تمایندگی تماس بگیرم.

در ضمن یکی از دوستان گفت نمایندگی Bajaj تعداد خیلی زیادی موتوز Pulsar 200 آورده در گمرک می خواهد برای شب عید وارد بازار کنه. :icon_cool

pouya_yz
20 November 2008, 12:01 AM
دوستان علاقه مند به موتور سیکلت امروز به نمایندگی باجاج (فارس موتور) یک سری زدم . پالس 200 سی سی وارد بازار شده و قیمت آن امروز 400/2 میلیون تومان و تحویل فوری موجود بود .

pouya_yz
23 November 2008, 11:52 PM
دوستان جمعه هوای آفتابی و تمیز باران شسته دلیل خوبی شد تا بعد از 2 - 3 هفته هوس موتور سواری به سرم بزنه .

البته این موتور سواری پائیزی با خرید یک کلاه کاسکت فک دار (زمستانی ) به قیمت 30 هزار تومان و یک دستکش دو پوش به قیمت 18 هزار تومان جمعا 48 هزار تومان آب خورده :icon_cool:icon_sad::icon_mrgr

ابتدا به سمت غرب و اتوبان تهران کرج رفتم و باتوجه باینکه این اتوبانها فرعی به اصلی ندارند جای امنی برای یک تست واقعی شدند . آخرین سرعتی که با حرکت طولانی در دنده 5 بدست آوردم و دور موتور تقریبا به رد لاین چسبیده بود 108 کیلومتر بر ساعت بود . تا سرعت 80 کیلومتر شتابگیری بسیار نرم و حتی در سرعت 80 - 85 تسلط به موتور و گاز خوردن بسیار عالی است ولی ازاین سرعت به بالا تاثیر جریان باد بر موتور سوار بسیار زیاد خواهد شد که نا خود آگاه بروی فرمان خم خواهید شد تا هم اصطکاک با باد کم بشه و هم وزن بیشتری بر روی چرخ جلو وارد کنید .

البته چنانچه باک شما پر باشد (20 لیتر) تاثیر بسیار مثبتی بر ثبات موتور در سرعت بالا خواهد داشت .

البته به نظرم اختلاف ارتفاع تهران از سطح دریا تاثیر منفی در حد اکثر سرعت داره ضمن اینکه پر کردن صحیح دنده ها نیز تاثیر مثبت در حد اکثر سرعت پالس خواهد داشت چون من دنده ها را سبک پر کردم و فقط در دنده 5 دنده را پر کردم و دور موتور را تا نزدیکی رد لاین رساندم . احتمال میدم که با رعایت شرایط بهتر توسط استادان موتور سوار تا 115 کیلومتر قابل دسترسی باشه .

بعد از این مسیر به گردنه قوچک در شرق تهران رفتم و در حالیکه دنده ها را از پائین گردنه به خوبی پر کرده بودم در سربالائی معروف گردنه توانستم در دنده 4 با سرعت 80 کیلومتر بالا بروم . برام جالب بود که توانستم پیکان - پراید - پاترول را در سربالائی بگیرم و یک ریو و یک ب.ام.و 525 هم از من سبقت گرفتند !! :icon_evil

به عقیده من بعد از یک هفته اتومبیل سواری چند ساعت موتور سواری تفریح خوبی برای همه است .

Jeff_Beck
8 April 2009, 07:56 PM
بنده قصد خرید موتور جدیدی را دارم چون تکتاز 81 کهنه شده، با اینکه جزء بهترین انتخاب های زندگی ام بوده و بی نهایت از آن راضی بوده ام.
درمورد پالس که جزء انتخاب های محدود بازار ایران است تحقیق کردم و الان پالس دیجیتال 100 تومن از آنالوگ (معمولی) ارزانتر است.
دلیلش هم گرانتر بودن برخی قطعات مثل کیلومتر دیجیتال و کنسول مربوطه و رینگ های آلومینیومی است که هزینه های نگهداری را بالا می برد.
میگویند رینگ تاب برمیدارد و قاعدتاً لنگی آن هم گرفتنی نیست. ( چون پره ندارد )
آیا شما در رینگ تاب دیده اید ؟ یا فقط شکستگی رینگ رایج است ؟ ( که شکستگی در تصادفات کاملاً طبیعی است و بنده مشکلی با آن ندارم )
خودم احساس می کنم که دیجیتال بهتر است چون درصورتیکه تصادف رخ ندهد لزومی به پرداختن هزینه های زیاد کنسول یا رینگ نخواهد بود و بنده می پندارم بعد از ده سال رانندگی می توانم طوری برانم که احتمال تصادف به حداقل برسد !!!
در مورد پالس بطور کلی شنیده ام سرعت نهایی آن پایین است که بنده قصد رسیدن به سرعت های بالا را ندارم اما موتوری که تا 150 برود، سرعت 100 تا را بسادگی می رود و آسیبی نمیبیند ! به همین دلیل فکر می کنم اوضاع پالس از این نظر جالب نباشد.
همین تکتاز 125 با موتور تایوانی هارتفورد بعد از آب بندی 130 تا و الان بعد از 45000 کارکرد سربالایی یادگار امام را با کلاچ کهنه 110 تا بالا می رود و استاندارد بنده در مورد موتور سیکلت بخاطر داشتن تکتاز خیلی بالا رفته و باور نمی کنید که طی این مدت حتی یکبار هم سیلندر باز نشده و هیچ خرج موتوری نداشته و هرچه بوده کمک عقب و جلو و چرخ جلو بوده و هزینه های مصرفی مثل لنت و روغن و ....
با این تفاصیل و ضمن اینکه بنده موتور خیابانی را می پسندم ( اسکوتر و تریل نمی خواهم ) آیا انتخاب پالس دیجیتال انتخاب خوبی برای کسی مثل من است ؟
هزینه های مصرفی آن و کیفیت قطعات با گذشت زمان چطور است ؟ ( مطمئناً ریاد است و غیر قابل مقایسه با هوندا و تکتاز 125 )
اگر کسی در مورد آپاچی 150 یا 160 هم اطلاعاتی در همین حد دارد دریغ نکند ( من اطلاعات تجاری و فنی موتور های صفر را می دانم، هدف از درج در فروم تبادل "تجارب" است ! )
ممنون می شوم در مورد پالس دیجیتالی هرچه می دانید به بنده منتقل کنید.:icon_wink

pouya_yz
8 April 2009, 08:42 PM
دوست عزیز با سلام من در حال حاضر حدود 9 ماهه که پالس اسپرت (دیجیتال) دارم .

در مورد اینکه حداکثر سرعت این موتور کمه و حدود 110 کیلومتر در ساعته نظر کلی من اینه که کلا فرق آنچنانی بین موتورهای 125 - 150 - 180 و 200 نیست در واقع همه اینها دوچرخه های سبکی هستند که دارای حداکثر سرعتی بین 100 تا 120 کیلومتر در ساعت میباشند . ما وقتی باید از تفاوت حداکثر سرعت و شتاب دو نوع موتورسیکلت حرف بزنیم که مثلا یک موتور 150 را با 250 یا یک موتور 250 را با 400 سی سی و یا یک موتور 600 را با 1000 مقایسه کنیم .

کلا زیر 200 سی سی رقمی نیست که دارای تفاوت فاحش باشه.:icon_cool

اما در مورد شتاب عرض می کنم که من راضی هستم و ضمن آنکه پالس با باک بنزین پر دارای وزن مناسبی است و خوب به جاده می چسبه و احساس یک موتور نیمه سنگین به شما دست میده ضمن آنکه استایل موتور سوار بر روی موتور و تسلط وی به فرمان (حالت کمی خمیده ) و انجام مانور با آن چیزی است که در سی جی ها اصلا وجود نداره و کلا از این حالت رضایت خواهی داشت و صدای مناسب موتور هم مزید بر علت است .

موتور من تا به امروز خرج خرابی نداشته و فقط دو با فیلر گیری کرده ام و دو بار آچار کشی و یک بار رفع اشکال سیستم برق .

کلا در ایران مردم با پالس کلاسیک (رینگ پره ای - چراغ گرد - راهنما نارنجی و کیلومتر آنالوگ ) بیشتر اجین شده اند ولی به نظر من پالس اسپرت دارای ارزش بیشتری است که اتفاقا ارزانتر هم هست !

اینطور که من مطلع هستم فقط رینگهای اسپرت آن حدود یکصد هزار تومان قیمت داره و تا بحال رینگ های من نشکسته و اگر خدای نکرده در صورت تصادف احتمالا شکست من هرگز به شکستن رینگ و فلاپ فکر نمی کنم ! بلکه امیدوارم که زنده از تصادف جان سالم بدر ببرم !!! :icon_arro

کلا از نظر فنی فرقی بین مدل کلاسیک و اسپرت نیست فقط ببین که با ظاهر کدام مدل حال می کنی و همان را بخر .

Jeff_Beck
8 April 2009, 09:54 PM
مطلالب بسیاری را در مورد افت شدید کیفیت پالس بعد از کارکرد 10000 تا شنیده و خوانده ام.
البته صنعت هندی است و انتظار بیشتری نیست اما پول کمی بابت خریدش نمی دهید، ممکن است دلتان بسوزد.
هنوز هوندای 80 را حدود 1و200 می فروشند که صرف می کند.
صحبت من افت کیفیت پالس است.
رینگ های شما صاف صاف هستند ؟ کوچکترین تابی برنداشته اند ؟
چقدر 2 ترک رانده اید و در دست انداز افتاده اید ؟
سوختن زود به زود چراغ خطر که شایع است چطور ؟ تأیید می کنید ؟
بنظر شما شتاب جانبی که تحمل میکند در چه حد است ؟ دست انداز های ریز و درشت را چطور می پذیرد ؟
با نشستن نفر دوم، چقدر در تعادل و تقسیم وزن موتور و هندلینگ آن مشکل ایجاد می شود ؟ ( در CG125 ها بنظر من نشستن نفر دوم فاجعه است ! )
چند کیلومتر راه پیموده اید ؟
چه روغنی میریزید ؟ هرچند کیلومتر یکبار ؟
شنیده اید که قطعات غیر مشترک دیجیتال و معمولی ( راهنما، کنسول، کیلومتر، رینگ ... ) بدون رخداد تصادف خراب شوند ؟
چه پارامتر هایی از روز اول تا الان افت کیفیت داشته اند ؟ سواری ؟ نرمی ؟ صدا ؟ کشش ؟ حداکثر سرعت و دور موتور ؟ هندلینگ ؟ شفافی بلوری و چراغ عقب ؟ رنگ باک ؟ ....
امیدوارم که با کمک های شما دوست عزیز و عدم تعصب به دارایی هایمان، بتونیم این تاپیک رو مفیدتر کنیم.
راستی دزدگیر مناسب بسته اید ؟ خبری از قیمت و ضریب اطمینانش دارید ؟

pouya_yz
11 April 2009, 08:30 PM
دوست عزیز ماشااله چند تا سوال پرسیدی ! ولی همه را جواب میدم.

مطلالب بسیاری را در مورد افت شدید کیفیت پالس بعد از کارکرد 10000 تا شنیده و خوانده ام.
البته صنعت هندی است و انتظار بیشتری نیست اما پول کمی بابت خریدش نمی دهید، ممکن است دلتان بسوزد.
هنوز هوندای 80 را حدود 1و200 می فروشند که صرف می کند.
صحبت من افت کیفیت پالس است.
رینگ های شما صاف صاف هستند ؟ کوچکترین تابی برنداشته اند ؟ خیر

چقدر 2 ترک رانده اید و در دست انداز افتاده اید ؟ دو ترکه هم زیاد رفته ام و از روی دست انداز هم معمولا پرش می کنم و زیاد رعایت نمی کنم

سوختن زود به زود چراغ خطر که شایع است چطور ؟ تأیید می کنید ؟ برای من پیش نیومده

بنظر شما شتاب جانبی که تحمل میکند در چه حد است ؟ دست انداز های ریز و درشت را چطور می پذیرد ؟ کلا در سر پیچ ها خوب خم میشه ولی نیاز به کاهش سرعت میباشد فکر نکنم با سرعتی که این موتور پیچ را طی میکنه سی جی بتونه طی کنه در مورد دست انداز هم که کمکهای نرم این موتور زبانزد است

با نشستن نفر دوم، چقدر در تعادل و تقسیم وزن موتور و هندلینگ آن مشکل ایجاد می شود ؟ ( در CG125 ها بنظر من نشستن نفر دوم فاجعه است ! ) اتفاقا این موتور با نشستن نفر دوم (هر کدام 60 تا 70 کیلو) هرچه سنگین تر میشه بهتر به زمین می چسبه و بیشتر دور میگیره

چند کیلومتر راه پیموده اید ؟ 3000 کیلومتر

چه روغنی میریزید ؟ هرچند کیلومتر یکبار ؟ تا بحال 2 بار کاسترول

شنیده اید که قطعات غیر مشترک دیجیتال و معمولی ( راهنما، کنسول، کیلومتر، رینگ ... ) بدون رخداد تصادف خراب شوند ؟ بله مربوط به کیفیت ساخت است

چه پارامتر هایی از روز اول تا الان افت کیفیت داشته اند ؟ سواری ؟ نرمی ؟ صدا ؟ کشش ؟ حداکثر سرعت و دور موتور ؟ هندلینگ ؟ شفافی بلوری و چراغ عقب ؟ رنگ باک ؟ .... از لحاظ رنگ و لوازم تزئینی خوبه و هرچه بیشتر کار میکنه موتور نرمتر میشه ولی از پشت کیلومتر سر و صدای سیم ایجاد شده که با کمی حوصله و بستن سیمها رفع میشه در ضمن تعویض دنده ها از روز اول سر و صدا داشت

امیدوارم که با کمک های شما دوست عزیز و عدم تعصب به دارایی هایمان، بتونیم این تاپیک رو مفیدتر کنیم.
راستی دزدگیر مناسب بسته اید ؟ خبری از قیمت و ضریب اطمینانش دارید ؟ خیر دزدگیر ندارم

pouya_yz
19 April 2009, 09:25 PM
دوستان قصد فروش پالس 180 دیجیتال و خرید پالس 200 یا یک موتور 250 سی سی دارم .

کسی هست که تجربه سواری با هر دو نوع موتور پالس 180 و 200 را داشته باشه ؟

MEHRDAD.S.D
5 April 2010, 04:37 PM
سلام. خوبی ؟
چرا میخوای بفروشی ؟ دلیلت چیه؟
من میخوام پالس180 دیجیتال بخرم.قبلا غ.مجاز زیاد سوار شدم.سندشون گازشونه دیگه-dt lanza داشتم.اما الان نمیتونم زیاد هزینه کنم.از تیپ پولسار خوشم میاد نسبت به بقیه.تو شهر ما گرون میدن .لطفا بهم بگین چهطور موتوریه و مصرفش چطوره و الان قیمت 180و200 چقدره ؟ 200 کنسولش ثابته ؟
الان کیفیتشون چهطورهچه تفاوتی داران.فقط هم دیجیتال.شما به چه دلیل میخوای بفروشیش ؟ ازش راضی بودی ؟
شتاب برام مهمه.حداکثر چقدر سرعت رفتی ؟
ممنونم:icon_evil

framosh shodeh
6 April 2010, 01:50 PM
سلام. خوبی ؟
چرا میخوای بفروشی ؟ دلیلت چیه؟
من میخوام پالس180 دیجیتال بخرم.قبلا غ.مجاز زیاد سوار شدم.سندشون گازشونه دیگه-dt lanza داشتم.اما الان نمیتونم زیاد هزینه کنم.از تیپ پولسار خوشم میاد نسبت به بقیه.تو شهر ما گرون میدن .لطفا بهم بگین چهطور موتوریه و مصرفش چطوره و الان قیمت 180و200 چقدره ؟ 200 کنسولش ثابته ؟
الان کیفیتشون چهطورهچه تفاوتی داران.فقط هم دیجیتال.شما به چه دلیل میخوای بفروشیش ؟ ازش راضی بودی ؟
شتاب برام مهمه.حداکثر چقدر سرعت رفتی ؟
ممنونم:icon_evil

تا پويان نيومده من جوابتونو بدم در برم
اولا اگه شتاب و سرعت براتون مهمه موتور زير 5 تومن واستون موتور نميشه
روي پالس هم بيشتر از 110 حساب نكنيد البته 125 130 رو ميره ولي به قيمت يه دست رينگ پيستون
ديجيتال و عاديش هم هيچ تفاوتي ندارن

MEHRDAD.S.D
8 April 2010, 12:40 PM
میدونم چی میگی خودم غ مجاز داشتم اما حقیقتا به ریسک و دلهره اش حداقل تو ایران نمی ارزه که سوار شی پس مجبوریم از بین اینای که هست یکی رو انتخاب کنیم که حداقل بیرون که میریم بدون ترس سوار شیم به قیمتشم بیارزه و مشکل مالی هم دارم با این حساب فکر کنم پالس گزینه ی خوبی باشه

framosh shodeh
8 April 2010, 04:07 PM
خب شما ميتونيد روي آپاچي 180 و پالس 220 هم حساب كنيد

MEHRDAD.S.D
15 April 2010, 11:30 AM
خب شما ميتونيد روي آپاچي 180 و پالس 220 هم حساب كنيد

من حداکثر 2 ملیون میتونم هزینه کنم.از تیپ آپاچی خوشم نمیاد.زمخته. میخواستم بدونم پالس الان 180 دیجیتال چند قیمته ؟
آدرس نمایندگیش کجاست.ممنونم:icon_arro

framosh shodeh
15 April 2010, 12:20 PM
والا من قيمت تهران رو نميدونم ولي بايد حول و حوش 2 تومن باشه

MEHRDAD.S.D
15 April 2010, 12:39 PM
ممنون عزیزم
آدرس نمایندگی یا شماره تلفن نمایندگیشو نداری ؟
خیلی سرچ کردم.همه تعصبی ج میدن اما فکر کنم پالس بهتره.حداقل من بیشتر میپسندمش

MEHRDAD.S.D
15 April 2010, 12:40 PM
شما بودی جای من چی میگرفتی ؟

framosh shodeh
15 April 2010, 03:35 PM
منظورتون بين پالس و آپاچيه؟
بين اينا من آپاچي ميگيرم ولي توجه كن به هر حال سگ زرد برادر شغاله
من پالس داشتم هر دو مدل رو و سوار آپاچي هم شدم من ميگم آپاچي بهتره تنها مشكلي كه داره و البته داره رفع ميشه كم بودن لوازم يدكيه

farzad_Sh_2020
16 April 2010, 01:20 AM
سلام
دوست عزیز شما موتور تا چند سی سی میخوای ؟
من میدونم تا 600 سی سی رو میتونی بدون پلاک و با مجوز با شرایط خاص و 400 سی سی رو با مجوز و شرایط راحت تر داشته باشی .
البته اگر خودت نخوای بری دنبال کارای مجوز و ... یک 400 با پلاک حدود 10 تومان در میاد . من خودم دنبال یک 600 سی سی هستم . البته فعلاً خانواده مخالفن و میگن تو با همین ماشینش اینجوری میری چه برسه به اینکه با موتور سنگین بخوای بری . من دنبال این هستم :
Suzuki GSXR 600 خانواده اوکی بدن میرم دنبال کاراش :icon_surp

framosh shodeh
16 April 2010, 11:17 AM
سلام
دوست عزیز شما موتور تا چند سی سی میخوای ؟
من میدونم تا 600 سی سی رو میتونی بدون پلاک و با مجوز با شرایط خاص و 400 سی سی رو با مجوز و شرایط راحت تر داشته باشی .
البته اگر خودت نخوای بری دنبال کارای مجوز و ... یک 400 با پلاک حدود 10 تومان در میاد . من خودم دنبال یک 600 سی سی هستم . البته فعلاً خانواده مخالفن و میگن تو با همین ماشینش اینجوری میری چه برسه به اینکه با موتور سنگین بخوای بری . من دنبال این هستم :
Suzuki GSXR 600 خانواده اوکی بدن میرم دنبال کاراش :icon_surp
سلام
نميخوام بحث كنم ولي اگه شما ميدوني اينطوريه من يه R6 ميخوام هر چقدر هم بگي ميدم ولي يه شرط داره جلو چشمم با موتور بريد جلوي آگاهي يه دور بزنيد اگه موتور رو توقيف نكردن 5 ميليون هم اضافه ميدم موتور رو برميدارم
شما هم لطف كنيد همين كار رو از كسي كه همچين حرفي به شما زده بخوايد اگه انجام داد بياين اينجا بگيد
جهت اطلاع دوستان
تردد با موتور بدون پلاك جرم محسوب ميشه حالا ميخواد 70 سي سي باشه ميخواد R1 باشه
و باز جهت اطلاع موتور بالاي 250 CC و بالاي 2 سيلندر به هيچ عنوان تاكيد ميكنم به هيچ عنوان پلاك نميشه و اگر جايي ديدين ( به جز 200 موتوري كه قبلا و طبق قانون 249 پلاك شده بودن ) قطعا جعلي و فاقد ارزش هستن

farzad_Sh_2020
16 April 2010, 11:57 AM
سلام
نميخوام بحث كنم ولي اگه شما ميدوني اينطوريه من يه R6 ميخوام هر چقدر هم بگي ميدم ولي يه شرط داره جلو چشمم با موتور بريد جلوي آگاهي يه دور بزنيد اگه موتور رو توقيف نكردن 5 ميليون هم اضافه ميدم موتور رو برميدارم
شما هم لطف كنيد همين كار رو از كسي كه همچين حرفي به شما زده بخوايد اگه انجام داد بياين اينجا بگيد
جهت اطلاع دوستان
تردد با موتور بدون پلاك جرم محسوب ميشه حالا ميخواد 70 سي سي باشه ميخواد R1 باشه
و باز جهت اطلاع موتور بالاي 250 CC و بالاي 2 سيلندر به هيچ عنوان تاكيد ميكنم به هيچ عنوان پلاك نميشه و اگر جايي ديدين ( به جز 200 موتوري كه قبلا و طبق قانون 249 پلاك شده بودن ) قطعا جعلي و فاقد ارزش هستن

دوست عزیز اینجا جای این صحبت ها نیست . برات جوابت رو در پ.خ میفرستم

amir eshghefarmon
16 April 2010, 12:08 PM
بین پالس معمولی و دیجیتال اختلاف های جزئی مثل کیلومتر دیجیتال و کله چراغ جدید و دکمه های روشن شونده تو شب هست ولی در مجموع دیجیتال بهتر جدیدتر و زیباتر هست.:icon_cool

framosh shodeh
16 April 2010, 12:32 PM
بین پالس معمولی و دیجیتال اختلاف های جزئی مثل کیلومتر دیجیتال و کله چراغ جدید و دکمه های روشن شونده تو شب هست ولی در مجموع دیجیتال بهتر جدیدتر و زیباتر هست.:icon_cool
دقيقا
از اونجايي كه موتورهاي هندي كيفيت اوليه خودشون رو خيلي زود از دست ميدن هميشه خريدن مدلهاي بروز ترشون بهتره

MEHRDAD.S.D
20 April 2010, 12:26 PM
آقا من پشیمون شدم
همون طور که گفتم قبلا موتور تریل داشتم.بدون پلاک و مجوز .الان میخواستم پالس بگیرم
اما دیروز یه پالس سوار شدم.قبلا تریل یاماها لانزا داشتم.اما سوار پالس که شدم حالم بهم خورد. هیچی توش ندیدم-ازش زده شدم کلا.رفتم تو همون فاز موتورای عربی.نگاهشون شرف داره به این آشغالا. موتور ژاپنی سوار بشین میفهمین.
و موتوری که برگ سبز و گمرکی نداشته باشه بدون پارتی و رابطه و... پلاک نمیشه.مگهاینکه مجوز یست بگیرین !
سند موتورت گازشه .:icon_surp حیف نیست آدم اینا رو رها کنه ؟ پالس ؟...
اینم عکس موتوری که میخوام بخرم .پرستیژو نگا کنین :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/Yamaha_DT230_Lanza_1.jpg

MEHRDAD.S.D
20 April 2010, 12:39 PM
اینم چندتا عکس دیگه که آدم میفهمه موتور یعنی چه !!!

http://nankaitoyama.com/DT230LANZA.jpghttp://setouchi.ac.jp/~bike/DT230LANZA.jpg

MEHRDAD.S.D
20 April 2010, 12:44 PM
دیگه کسی میگه پالس ؟؟
من دیگه هیچی تو پالس نمیبینم که 2 ملیون پولمو براش هدر کنم .
http://p1.bikepics.com/pics/2009/07/07/bikepics-1720310-full.jpg

MEHRDAD.S.D
20 April 2010, 12:48 PM
یه بحث جدید واسه DT LANZA باز میکنم دوستان علاقمند تشریف بیارن.
http://p1.bikepics.com/pics/2008/02/24/bikepics-1194808-full.jpg

MEHRDAD.S.D
20 April 2010, 12:49 PM
این عکسا همش مال بچه های ایرانه.
http://p1.bikepics.com/pics/2008/02/24/bikepics-1194737-full.jpg

MEHRDAD.S.D
26 April 2010, 12:57 PM
آخه تا این موتورا هستن آدم چه طوری میتونه به پالس یا آپاچی چینی فکر کنه ؟ موتور باید هیبت و جذبه داشته باشه.متاسفانه ما این همه موتور خوب را رها کردیم و گیر دادیم به چین و هند !!!!!!!!!!!!!!

miladnoori67
13 September 2010, 11:42 PM
بله دوست عزیز. اگر بخوای حساب کنی 100% لانزا از پالس بهتره. و این 2 تا اصلا قابل مقایسه نیستند. اما خوب موتور مجاز کجا و موتور غیر مجاز کجا؟
من همین الان یکی از دوستام لانزاش رو گرفتند. و 4 تومنش پریده. دوستای دیگه هم هستن که زد ایکس 150 داشتن که اونا هم به همین سرنوشت دچار شدن.
پس به نظرم اگر پالس رو تحمل کنید بهتر از اینه که 4 تومن پولتون بپره.