PDA

View Full Version : کدام خودرو پر شتاب تره ؟

صفحه ها : [1] 2

lavson1361
23 June 2008, 01:33 AM
به نظر شما پر شتاب ترین خودروها کدام یک هستند ؟!؟!

به تعبیر دیگه , صفر تا صد و کدام یک بیشتر هست ؟!؟!؟!

benyamilan
23 June 2008, 01:59 AM
به خاطر 16 سوپاپ بودن و وزن نسبتاً کمتر به لوگان میشه رای داد

TUBORG
23 June 2008, 10:27 AM
اونوقت ریو 16 سوپاپ نیست ؟

من که نظرم رو ریو هست

با توجه به سایز چرخ کوچک تر و وزن کمتر من به ریو رای میدم

mahyar_7945
23 June 2008, 11:05 AM
ريو از همه اين ماشين هاي مورد نظر شتابش بيشتره
ولي از عدهاي شنيدم كه دنده 5 ضعيفه .واقعا" اين طوره؟

shaggy
23 June 2008, 11:15 AM
آره ریو شتابش از همه این ماشین ها بیشتره، منتها شتاب ثانویه اش پایین هست و در سرعتهای بالا احساس می کنید ماشین خسته شده.

drnariman
23 June 2008, 11:33 AM
دوستان لطف بکنند شتاب رو با عدد و منبع ذکر بکنند
خداییش حدسی , فکری و تعصبی نگین با منبع معتبر باشه لطفا !!!!!

lavson1361
23 June 2008, 11:51 AM
ریو تو رانندگی قلق داره,....
باید پر گاز باهاش بیاین . وگرنه در مواقع حساس مثل دنده مرده , ماشین کپ میکنه و میکشه عقب . ولی اگه پر گاز بییاین توی هر دنده ای شتاب خودش رو حفظ میکنه (البته به نسبت همون دنده) مخصوصا" توی سربالایی خیلی خوب عمل میکنه . و به راحتی میشه با معکوس و شتاب گیری به موقع , ماشینهای دیگه رو پشت سر گذاشت .
من توی شمال با تیپ 5 هم کورس گذاشتم و فقط نصف یه گلگیر عقب موندم . تازه موتور یارو از اون موتور فرانسوی ها بود مدل 81 .
من که زیاد سر در نمیآرم ولی یه نفر امروز میگفت :
تیپ5 هم دو نوع گریبکس داره که توی ایران از نوع ضریب پایین رو براش گذاشتن.
به همین علت دنده 1 تا 30 35 بیشتر نمیره دنده 2 دور موتور 5500 6000 تا90 هم میره ..
وجود دریچه گاز الکترونیکی رو در این مورد نباید فراموش کرد .به علت دستکاری موتور از جمله گذاشتن کاتالیزر و سنسور اکسیژن دوم روی مدلهای 85 به بعد شتاب T5به طور محسوس اومده پایین و قدرت 4 اسب کمتر شده .

با توجه به اینکه , تورک و نقطه گشتاور برای موتور TU5 رو 4000 هست و تو تیپ 2 رو 2700 هست . باید گفت ریو عملکرد خوبی در برابر حتی تیپ 5 داشته , همچنین رقیب خوبی برای اونه .
البته موتور فرانسوی ها !!! اگه حرف این یارو درست باشه که تیپ 5 رو هم میگیره . (البته من هنوز با این جدیدهای ایران کورس شتاب نزاشتم )

با این تفاسیر و تجربه دوستان , پرونده بقیه خودروها بسته است .
البته من همین جا اذعان میکنم ریو با اختلاف کمی , بعد از زانتیا 2000 و تیپ 5 قرار داره , برای همین اونا رو توی نظر سنجی نیاوردم .

good_rally
24 June 2008, 01:19 AM
سلام دوستان
اگر ملاك 0تا 100 باشه با توجه به اعدادي كه كارخانه ها اعلام كردند پرشتاب ترين به ترتيب به اين شكل ميشه
البته اگر اشتباه عرض كردم دوستان اصلاح كنند
1-لوگان شتاب 0تا 100 10 خورده اي اون خورده ايش نميدونم چنده دوستان كمك كنند.
2- ريو 11.3
3- سمند سورن وپارس حدود 12 ثانيه
4- 206تيپ2و3 1/14

البته اين شتاب ها به نوع رانندگي هم بستگي داره
البته شتاب 206من كمتر از 14 است حدود 12 ميشه
البته من يه تغييرات كوچيكي هم رو ماشين دادم مثل كيت مكش و شمع هاي سوزني و........
كه شتابم تغريبا حدود 12 ثانيه ميشه

البته تا چند روز ديگه ميفروشمش يه دونه از اين موتور جديدا ميخوام بگيرم.

solomio
24 June 2008, 02:05 AM
دیروز با یه 206 تیپ 5 البته خود راننده میگفت کورس انداختم با زانتیا دنده 3 فاصلم باهاش تقریبا 10 متر بود خودش خجالت کشید ترمز کرد من برم:icon_mrgr
نمیدونم رانندش راننده نبود یا ماشینش در همین حده من خودم 206 تیپ 2 داشتم 3 سال پیش با پرشیا وقتی کولرم روشن بود مسابقه دادم کم اوردم

soheilm
24 June 2008, 08:48 AM
سلام دوستان
اگر ملاك 0تا 100 باشه با توجه به اعدادي كه كارخانه ها اعلام كردند پرشتاب ترين به ترتيب به اين شكل ميشه
البته اگر اشتباه عرض كردم دوستان اصلاح كنند
1-لوگان شتاب 0تا 100 10 خورده اي اون خورده ايش نميدونم چنده دوستان كمك كنند.
2- ريو 11.3
3- سمند سورن وپارس حدود 12 ثانيه
4- 206تيپ2و3 1/14

البته اين شتاب ها به نوع رانندگي هم بستگي داره
البته شتاب 206من كمتر از 14 است حدود 12 ميشه
البته من يه تغييرات كوچيكي هم رو ماشين دادم مثل كيت مكش و شمع هاي سوزني و........
كه شتابم تغريبا حدود 12 ثانيه ميشه

البته تا چند روز ديگه ميفروشمش يه دونه از اين موتور جديدا ميخوام بگيرم.

موتور جدید رو من تازه گرفتم
دنده 2 که اصلا جون نداره و میگن طبیعی هست کلا خیلی تفاوت نداره که بخوای عوض کنی

drnariman
24 June 2008, 12:42 PM
لوگان رو فکر کنم 10.4 باشه .

Artemis
24 June 2008, 09:14 PM
شتاب ریو بین این ماشین ها بهتره البته اگه درست آب بندی شده باشه

دیروز با یه 206 تیپ 5 البته خود راننده میگفت کورس انداختم با زانتیا دنده 3 فاصلم باهاش تقریبا 10 متر بود خودش خجالت کشید ترمز کرد من برم

206 چه تیپ 2 و 3 و چه تیپ 5 شاید در شتاب خوب باشن اما از دنده ی 3 به بعد در برابر ماشینی مثل زانتیا حرفی برای گفتن ندارند
دنده ی 3 به بعد زانتیا واقعا هیولاست

arash2006_7
24 June 2008, 09:24 PM
با سلام مونده ماشین چطور در بیاد 0 تا 100 گرفتم شد حدود 10.8 الی 11 دنده 2 رو 95 cut off میزنه دنده 4 170تا تازگی دو تا زانتیا دیدم کورس انداختن رفتم دنبالشون زانتا اولی رو گرفتم دیگه اون نیومد بد موند اولی زانتیا که جلو بود خدایش سمت راستش وقتی خالی میشد تا نزدیک در جلوش میرفتم بعد ماشین جلوم سبز میشد سپر به سپر پشتش بودم طرف ترسید کشید کنار :icon_mrgr

Foad
24 June 2008, 09:35 PM
و دوستان ممنون میشم اگر پستی میدید مستند باشه.اولا شرایطی که شما زمان صفر تاصد ماشینتون رو میگیرید قطعا استاندارد نیست و ایضا ماشین شما هم در حالت استاندارد نیست و ایضا دوستی که میفرمایید حدود 10.8 ثانیه کلمه حدود با دهم اعشاری که فرمودید به اختلاف شمس و قمر تناقض داره.لطف کنید ارقامی که میفرمایید از کاتالوگ سازنده باشه که تا حدودی قابل اعتماد باشه

good_rally
24 June 2008, 09:50 PM

سلام
دوست عزيز اون جوري كه كارخانه سازنده اعلام كرده البته اگر اشتباه نكنم
لوگان 4/10
ريو 3/11
حالا چه جوري شتاب ريو بيشتر از لوگان ميشه خدا ميدونه

با سلام مونده ماشین چطور در بیاد 0 تا 100 گرفتم شد حدود 10.8 الی 11 دنده 2 رو 95 cut off میزنه دنده 4 170تا تازگی دو تا زانتیا دیدم کورس انداختن رفتم دنبالشون زانتا اولی رو گرفتم دیگه اون نیومد بد موند اولی زانتیا که جلو بود خدایش سمت راستش وقتی خالی میشد تا نزدیک در جلوش میرفتم بعد ماشین جلوم سبز میشد سپر به سپر پشتش بودم طرف ترسید کشید کنار :icon_mrgr
دوست عزيز اون شتابي كه خودمون ميگيرم درست نيست
چون در تست شتابي كه خودمون از ماشين ميگيريم هر فردي كه پشت فرمون بشينه چون رانندگيش با فرد ديگه فرق داره چندين شتاب به دست بياد .

وشتاب گيري در شيب هاي مختلف و ميزان باري كه روي ماشين است فرق داره
اين شتابي كه كارخانه ها اعلام ميكنند در حالت بدون بار و بدون باد موافق ومخالف و بدون هيچ گونه شيب مثبت يا منفي است
پس همون شتابي كه كارخانه اعلام كرده درسته

good_rally
24 June 2008, 10:15 PM
البته كار خانه داريم تا كارخانه
من خودم به اعدادي كه ايران خودرو اعلام كرده اطمينان ندارم چون ايراد خودرو همه چيزش الكيه و ممكنه اين اعداد هم يك نوع سياست باشه.
اين اعداد خود ايران خودرو اعلام كرده
تيپ 2و3 1/14 405 11 خورده اي تقريبا نزديك 12 قبل از اين كه تست بگيريم همه چيزدر تست يكسان من 20 ليتر تو باكم بنزين داشتم دوستمم 20 ليتر بنزين زد وزن هردوتامونم يه اندازه بود
من يه بار نه چند بار با 206 تيپ 2 خودم 405 رفيقم رو گرفتم چندينو چند بار تست شتاب گرفتيم وزن من 75 كيلو و دوستمم حدود 75 كيلو است
هر دفعه كه تست گرفتيم 206 من 405 رو گرفته
حتي يه بار من سوار405 اون شدم و اونم اومد سوار 206 من بعد اونم با 206 من 405 رو گرفت. اين تستي كه گرفتم قبل از اون خورده كاري هايي بود كه رو ماشينم انجام داده بودم
براي همينه كه من به اعداد ايران خوردو شك دارم ممكنه اين هم يك نوع سياست ايران خودرو باشه
ولي اعدادي كه كارخانه هاي بزرگ اعلام ميكند مطمئن باشيد كه درسته

arash2006_7
24 June 2008, 11:21 PM
و دوستان ممنون میشم اگر پستی میدید مستند باشه.اولا شرایطی که شما زمان صفر تاصد ماشینتون رو میگیرید قطعا استاندارد نیست و ایضا ماشین شما هم در حالت استاندارد نیست و ایضا دوستی که میفرمایید حدود 10.8 ثانیه کلمه حدود با دهم اعشاری که فرمودید به اختلاف شمس و قمر تناقض داره.لطف کنید ارقامی که میفرمایید از کاتالوگ سازنده باشه که تا حدودی قابل اعتماد باشه

این 10.8 اول فیلم گرفتم بعد با سافت ثانیه رو بررسی کردم ماشین تو این شرایط بود: یه سر نشین که کنارم فیلم میگرفت وزنی حدود 67 داشت باک تا 50 لیتر داشت جاده کاملا مسطح بدون وزش باد موافق یا مخالف گرما بیرون 30 درجه موتور دستکاری نشده بود در حالت استاندارد اینم بگم اون موقع که این فیلم رو همینطوری گرفتم http://http://derakola.persiangig.ir/video/speed0~100.3gp
http://derakola.persiangig.ir/video/speed0~100.wmv این فیلم واسه حدود 2سال قبل هستش الان که نگاه میکنم از قبل خیلی بهتر میره تا 80 رو قبل 8ثانیه الان 7 ثانیه
اینم که گفتم ماشین شانسی هست درسته چون قبل 405 داشتم حتی سمند رو نتونستم بزنم

TheZ
25 June 2008, 11:57 AM
این تستها توی کارخونه در جاده انجام نمیشه ، روی نوار نقاله و با سنسورهای خارجی نه کیلومتر شمار کابین! نتیجه به دست اومده پس از تعدیل شدن به عنوان آمار رسمی اعلام میشه در نتیجه هیچ وقت رقمی که دوستان بدست میارن مطابق با رقم اعلامی کارخانه نیست.

lavson1361
25 June 2008, 01:38 PM
نتیجه به دست اومده پس از تعدیل شدن به عنوان آمار رسمی اعلام میشه صدر در صد اگر اعداد تعدیل شده باشند , نمیشه به اونها دل بست . کما اینکه میبینیم در خارج , چنین نیست .
ریو و 206 سردمداران شتاب خودرو های 12 تا 20 تومنی هستند . چی جوری دوستان میگن لوگان از 206 شتاب بیشتری داره برای من واقعا" سواله . !!!!؟؟؟؟؟
به نظر من شتاب لوگان از 206 تیپ 2 و 3 هم کمتره , چه برسه به ریو . شتاب 206 در همه اعصار و زمانها زبانزد خاص و عام بوده و هست . و این یک موضوع علی حده میباشد .
بنده از طرفداران لوگان هستم و علاوه بر انتقاداتی که گاهی بهش میکنم , دوستش دارم . اما با این قضیه و شتابی که بهش نسبت میدن موافق نیستم . چرا که خودم صد بار تست کردم . نظر دوستان تنها بر اساس اعداد و ارقام مندرج در اساسنامه خودرو هست .اما میبینیم که در عالم واقع هیچ یک از اعداد نمود حقیقی نیستند .

نمود حقیقی , پشت ماشین و با یه, یک به دو بدست میآد . اینو هر آدم عاقلی که تا حالا پشت چند تا ماشین نشسته میتونه درک کنه .
پس خواهشا" تعصبی حرف نزنید .

good_rally
25 June 2008, 01:54 PM
من تا حالا با لوگان تست شتاب نكردم من شتاب خودرو هارم با توجه به اعدادي كه خود كارخانه اعلام كرده گفتم
البته من قبلا گفتم كه من به اعداد ايران خودرو اطمينان ندارم
چون با 206 خودم 405رو چند بار گرفتم
توضيحشم كه در پست قبليم گفتم.
يكي از بچه ها لوگان گرفته حالا شايد باهاش يك تست شتابي گرفتم
البته من با 206 خودم نميتونم با لوگان تست شتاب بگيرم چون من كيت مكش K&n و شمع سوزني بستم وماشينم استاندارد نيست.
شتابم از 206 استاندارد خيلي بهتر
دوستان اگر تونستند يه تست شتاب بين 206 با لوگان بگيرند
سعي كنيد كه همه چيز در تستتون مساوي باشه وزن سرنشين مقدار بنزيني كه در باك است و....
بعدشم ماشيناتونو با هم عوض كنيدو دوباره تست بگيريد
اگر تيپ2يا 3 تونست لوگان رو بگيره معلوم ميشه كه ايران خودرو هم چيزش دروغه واين اعداد هم يه نوع سياستشه
بعد خبرشو اينجا بگيد.

arash2006_7
25 June 2008, 03:48 PM
این تستها توی کارخونه در جاده انجام نمیشه ، روی نوار نقاله و با سنسورهای خارجی نه کیلومتر شمار کابین! نتیجه به دست اومده پس از تعدیل شدن به عنوان آمار رسمی اعلام میشه در نتیجه هیچ وقت رقمی که دوستان بدست میارن مطابق با رقم اعلامی کارخانه نیست.

اگه روی نوار نقاله باشه که این اعداد باید خیلی پائین تر از این حرفها باشه چون وزن ماشین در کار نیست پس شتاب بیشتر 11 باید بشه 6 مثال بود حالا سر 6 ...:icon_arro

HOOSEIN 105
26 June 2008, 11:44 AM
من تا حالا با لوگان تست شتاب نكردم من شتاب خودرو هارم با توجه به اعدادي كه خود كارخانه اعلام كرده گفتم
البته من قبلا گفتم كه من به اعداد ايران خودرو اطمينان ندارم
چون با 206 خودم 405رو چند بار گرفتم
توضيحشم كه در پست قبليم گفتم.
يكي از بچه ها لوگان گرفته حالا شايد باهاش يك تست شتابي گرفتم
البته من با 206 خودم نميتونم با لوگان تست شتاب بگيرم چون من كيت مكش K&n و شمع سوزني بستم وماشينم استاندارد نيست.
شتابم از 206 استاندارد خيلي بهتر
دوستان اگر تونستند يه تست شتاب بين 206 با لوگان بگيرند
سعي كنيد كه همه چيز در تستتون مساوي باشه وزن سرنشين مقدار بنزيني كه در باك است و....
بعدشم ماشيناتونو با هم عوض كنيدو دوباره تست بگيريد
اگر تيپ2يا 3 تونست لوگان رو بگيره معلوم ميشه كه ايران خودرو هم چيزش دروغه واين اعداد هم يه نوع سياستشه
بعد خبرشو اينجا بگيد.

شتاب تندر با توجه به اعداد کارخانه بهترین است
تندر 1.2 ثانیه است وبقیه خودروهای نامبرده باای 11 ثانیه
من خودم 206 تیپ 2 رو با 5 سرنشین گرفتم (در حالی که 206 1سرنشین داشت )
این هم کلییپ کورس تندر 1600 و 206 1600

http://www.youtube.com/watch?v=0D3v1EB_CVM

HOOSEIN 105
26 June 2008, 11:48 AM
تازه باید به وزن تندر توجه کنیبد
تندر 1100 کیلو شتاب 1.2
ریو 1070 (یه کم این ور اونور) 11.3
و 405 1100 شتاب 11.5

lavson1361
26 June 2008, 01:36 PM
شتاب تندر با توجه به اعداد کارخانه بهترین است
تندر 1.2 ثانیه است وبقیه خودروهای نامبرده باای 11 ثانیه این ادعا قبلا" توسط جناب TheZ (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=70664) نقض شده .
مباحث تکراری را لطف کنید مطرح نکنید .

TheZ
26 June 2008, 03:28 PM
صدر در صد اگر اعداد تعدیل شده باشند , نمیشه به اونها دل بست . کما اینکه میبینیم در خارج , چنین نیست .

لاوسان جان نتایج در همه جا تعدیل میشه، منتها در خارج از ایران عادلانه تعدیل میشه، در ایران یه دفعه 4 ثانیه شتاب را کمتر ثبت میکنن! :icon_arro خودرویی که تست شتاب یا سرعت میشه تحت شرایط آزمایشگاهی و فشار مخالف جاذبه قرار داره... در نداره، باک نداره، بنزین نداره، چراغ نداره و خیلی چیزهای دیگه... اینه که عدد به دست اومده باید در فرمولهای مربوط به تعدیل وزن و جاده و غلبه هوا و ... وارد بشه سپس رنجی بدست میاد که نظر آخر را کارشناسان تست میدن.

اگه روی نوار نقاله باشه که این اعداد باید خیلی پائین تر از این حرفها باشه چون وزن ماشین در کار نیست پس شتاب بیشتر 11 باید بشه 6 مثال بود حالا سر 6 ...:icon_arro

خیر دوست عزیز خط نقاله یه نوار ساده نیست که خودرو را روش قرار بدن و همینطوری تست کنن. :icon_surp

nojex
26 June 2008, 09:28 PM
لاوسان جان نتایج در همه جا تعدیل میشه، منتها در خارج از ایران عادلانه تعدیل میشه، در ایران یه دفعه 4 ثانیه شتاب را کمتر ثبت میکنن! :icon_arro خودرویی که تست شتاب یا سرعت میشه تحت شرایط آزمایشگاهی و فشار مخالف جاذبه قرار داره... در نداره، باک نداره، بنزین نداره، چراغ نداره و خیلی چیزهای دیگه... اینه که عدد به دست اومده باید در فرمولهای مربوط به تعدیل وزن و جاده و غلبه هوا و ... وارد بشه سپس رنجی بدست میاد که نظر آخر را کارشناسان تست میدن.

icon_surp

:icon_arroبه نظر شما کلا اثر فشار هوا و اغتشاش رو نادیده گرفتید دوست من !
بدون در و چراغ و ... اصلا نمیشه این کار رو انجام داد
در ضمن تست شتاب وجود نداره فقط تست سرعت انجام میشه .

HOOSEIN 105
26 June 2008, 10:42 PM
صدر در صد اگر اعداد تعدیل شده باشند , نمیشه به اونها دل بست . کما اینکه میبینیم در خارج , چنین نیست .
ریو و 206 سردمداران شتاب خودرو های 12 تا 20 تومنی هستند . چی جوری دوستان میگن لوگان از 206 شتاب بیشتری داره برای من واقعا" سواله . !!!!؟؟؟؟؟
به نظر من شتاب لوگان از 206 تیپ 2 و 3 هم کمتره , چه برسه به ریو . شتاب 206 در همه اعصار و زمانها زبانزد خاص و عام بوده و هست . و این یک موضوع علی حده میباشد .
بنده از طرفداران لوگان هستم و علاوه بر انتقاداتی که گاهی بهش میکنم , دوستش دارم . اما با این قضیه و شتابی که بهش نسبت میدن موافق نیستم . چرا که خودم صد بار تست کردم . نظر دوستان تنها بر اساس اعداد و ارقام مندرج در اساسنامه خودرو هست .اما میبینیم که در عالم واقع هیچ یک از اعداد نمود حقیقی نیستند .

نمود حقیقی , پشت ماشین و با یه, یک به دو بدست میآد . اینو هر آدم عاقلی که تا حالا پشت چند تا ماشین نشسته میتونه درک کنه .
پس خواهشا" تعصبی حرف نزنید .

با سلام دوست عزیز اقای لاوسون

ببین من باتندری که 5 سرنشین داشت 206 تیپ 2 رو که فقط رانندش توش بود تا 120 تا گرفتم بعد اون هم ردش کردم

همینطور در مورد ریو که فقط وفقط تا 90 از تندر پیشی میگیره ودر سرعت 100 از تندر عقب میمونه
راستش تندر تا چند وقت پیش پرشتاب ترین خودرو بود

دوباره این کلیپ رو می ذارم ببینید

کورس تندر 1600 و 206 1600

good_rally
26 June 2008, 11:07 PM
راستش تندر تا چند وقت پیش پرشتاب ترین خودرو بود

دوست عزيز لطفا توضيح بديد كه
منظورتون از اين حرف>>>>>>>>> راستش تندر تا چند وقت پیش پرشتاب ترین خودرو بود يعني چي؟
يعني بين تمام ماشيناي توليد داخل پرشتاب ترينه يا....... لطفا توضيح بديد منظورتون چيه؟
براي بار هزارم :icon_evil
شتاب تندر 4/10
ريو3/11
مطمئن باشيد كه ريو نميتونه تندر رو بگيره

TheZ
27 June 2008, 07:01 PM
:icon_arroبه نظر شما کلا اثر فشار هوا و اغتشاش رو نادیده گرفتید دوست من !
بدون در و چراغ و ... اصلا نمیشه این کار رو انجام داد
در ضمن تست شتاب وجود نداره فقط تست سرعت انجام میشه .

دوست خوبم من توی پستم ننوشتم؟

اینه که عدد به دست اومده باید در فرمولهای مربوط به تعدیل وزن و جاده و غلبه هوا و ... وارد

ماشین روی نقاله تست حتی باک و بنزین هم نداره و سوختش از طریق لوله آلومینیومی تامین میشه . این وزن حداقل معیاری است برای داده های خامی که قراره در محاسبات نهایی استفاده بشه . اگر چنانچه خودرو 10 گرم هم وزن بیشتر داشته باشه میتوانه میلیونوموم ثانیه توی شتاب بدست اومده تاثیر منفی بزاره .

تست شتاب بار ، شتاب اولیه ، شتاب ثانویه های گوناگون ، شتاب از عقب ، شتاب مخالف و چند نوع شتاب دیگه گرفته میشه . تست حداکثر سرعت هم همونطور که فرمودید گرفته میشه ولی به بحث ما چندان ربطی نداره.

===================

یه مورد هم بگم که بحث در جهت تاپیک باشه و اون اینه که 206 در سرعتهای بالا از ریو (به طور مثال) آئرودینامیکتر است . به این معنی که اگر دو ماشین توان خروجی و وزن و مشخصات یکسان داشته باشن 206 در سرعتهای بالا (مثلا بالای 120) از ریو جلو میزنه.

Artemis
27 June 2008, 07:50 PM
یه مورد هم بگم که بحث در جهت تاپیک باشه و اون اینه که 206 در سرعتهای بالا از ریو (به طور مثال) آئرودینامیکتر است . به این معنی که اگر دو ماشین توان خروجی و وزن و مشخصات یکسان داشته باشن 206 در سرعتهای بالا (مثلا بالای 120) از ریو جلو میزنه.
میشه منبع این ادعا را بفرمایید
چون 206 با موتور 1400سی سی و 8 سوپاپ در برابر ریو با موتور 1500 سی سی و 16 سوپاپ در سرعت های بالا حرفی برای گفتن نداره در ضمن چه جوری این 2 تا ماشین می تونن توان خروجی برابر داشته باشن؟؟؟؟

TheZ
27 June 2008, 09:59 PM
میشه منبع این ادعا را بفرمایید
چون 206 با موتور 1400سی سی و 8 سوپاپ در برابر ریو با موتور 1500 سی سی و 16 سوپاپ در سرعت های بالا حرفی برای گفتن نداره در ضمن چه جوری این 2 تا ماشین می تونن توان خروجی برابر داشته باشن؟؟؟؟

نه خیر نمیشه منبع این ادعا را بفرمایم !! :icon_arro عزیزم من میگم اگر فرض کنیم ، شما میگی 1500 و 1400؟ !!!! شما اصلا میدونی توان خروجی چیه ؟ توان خروجی همونیه ریو را توی سرعت 0 تا 100 از زانتیا 2000 جلو میندازه !

به این معنی که اگر دو ماشین توان خروجی و وزن و مشخصات یکسان داشته باشن (آنگاه) 206 در سرعتهای بالا (مثلا بالای 120) از ریو جلو میزنه.

Artemis
27 June 2008, 10:26 PM
ه خیر نمیشه منبع این ادعا را بفرمایم !! :icon_arro عزیزم من میگم اگر فرض کنیم ، شما میگی 1500 و 1400؟ !!!! شما اصلا میدونی توان خروجی چیه ؟ توان خروجی همونیه ریو را توی سرعت 0 تا 100 از زانتیا 2000 جلو میندازه !

باز هم حرف شما سندیت نداره!!!!!!!!
شما اگر خیلی می دونید توان خروجی را تعریف کنید نه اینکه مثال های واهی بزنید ؟؟؟
در ضمن فرض شما مثل این است که فرض کنیم روز شب است ریو و 206 نه وزن و هیچ نقطه ی مشترک دیگری از لحاظ تساوی توان و قدرت ندارند که ملاک این گونه مقایسه ی شما باشه

ATOS
27 June 2008, 11:05 PM

206 چه تیپ 2 و 3 و چه تیپ 5 شاید در شتاب خوب باشن اما از دنده ی 3 به بعد در برابر ماشینی مثل زانتیا حرفی برای گفتن ندارند
دنده ی 3 به بعد زانتیا واقعا هیولاست
و اینم اضافه کنم که 206 (هر تیپی) تو اولین پیچ پرت میشه بیرون و دیگه نتیجه مسابقه مشخصه دیگه:icon_evil

TheZ
27 June 2008, 11:14 PM
باز هم حرف شما سندیت نداره!!!!!!!!
شما اگر خیلی می دونید توان خروجی را تعریف کنید نه اینکه مثال های واهی بزنید ؟؟؟
در ضمن فرض شما مثل این است که فرض کنیم روز شب است ریو و 206 نه وزن و هیچ نقطه ی مشترک دیگری از لحاظ تساوی توان و قدرت ندارند که ملاک این گونه مقایسه ی شما باشه

تعریفی که شما متوجهش بشید اینه که توان خروجی در خودروسازی به انرژی جنبشی ساخته شده توسط موتور گفته میشود که بدون کم شدن به چرخها برسد و باز هم بدون کم شدن به انرژیهای دیگر تبدیل شود تا خودرو را از نقطه A به نقطه B در زمان C ببرد! این تعریف در حالت ایده آل مطرح شده و در واقعیت باید در ضرایب مربوط به فرسایش انرژی ضرب شود .

فرض محال، محال نیست ! پس جای بحث نداره ! اگر اشتباه نکنم 206 ضریب آئرودینامیکیش از جلو نزدیک 13 یا 12 است یعنی چیزی نزدیک ماشین فرمول 1!

================

الآن این پستها چه ربطی به تاپیک دارن؟ نه خداییش؟ یکی بی زحمت پستای منو پاک کنه. :icon_neut

lavson1361
28 June 2008, 12:50 AM
من فکر میکنم جناب TheZ (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=70664) به مطالب خوبی اشاره کردند .
اگر بحث توان خروجی و آیرودینامیکی اینقدر مهم باشه که , بتونه به عنوان مثال ریو را توی سرعت 0 تا 100 از زانتیا 2000 جلو بیندازه (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=70664)و 206 رو در سرعتهای بالای 120 از ریو جلو تر بندازه , باید گفت فصل جدیدی در شتاب خودرو باز کرده ایم . و دیگه اعداد و ارقام و قدرت موتور باید جای خودشون رو به مباحثی چون توان خروجی و آیرودینامیکی بدهند ..

البته اونوقت باید حد اکثر گشتاور رو هم به میان بیاریم که دیگه فکر کنم خیلی فنی بشه .

TONDAR90
28 June 2008, 01:59 AM
باسلام خدمت دوستان دوستان باور كنيد لوگان شتابش بيشتره بيشتره

شما كه ميگيد ريو بهتره خوب بيايد من در خدمتتونم با يه لوگان e2 lp

اصلا ريو مال اين حرفا نيست به خدا خندم ميگيره ميگيد ريو

لوگان 1600 16 سوپاپ سرعت صفر تا 100 10.2 ثانيه منبع http://www.ikco.com/persian/products/tondar.aspx

اين هم براي ريو http://www.saipasearch.com/mahsol/m-16.htm

اصلا خودتون مقايسه كنيد

HOOSEIN 105
28 June 2008, 12:26 PM
با سلام دوستان ایول ا قا تندر خوب جواب دادی من گواهی نامم به خاطر سرعت و سبقت غیر مجاز توسط کنترل نا محسوس 6 ماهی رسید شد وگرنه حتما با یکی از ریو داران یه 0 تا 100 می ذاشتم اگه میشه شما به عنوان نمایندگان تندر داران برو با ریو داران عزیز یه صفر تا 100 بذار تا تمام حرف و حدیث ها در مورد شتاب این خودرو به پایان رسد

HOOSEIN 105
28 June 2008, 12:29 PM
:icon_excl

کورس تندر 1600 و 206 1600

دوستان این کلیپ رو ببینید :icon_cry::icon_cry:
نظرتون تو لوگان عوض میشه :icon_excl:icon_excl

lavson1361
28 June 2008, 12:30 PM
من گواهی نامم به خاطر سرعت و سبقت غیر مجاز توسط کنترل نا محسوس 6 ماهی رسید شد وگرنه حتما با یکی از ریو داران یه 0 تا 100 می ذاشت:icon_twis

HOOSEIN 105
28 June 2008, 12:37 PM
نقل قول از اقایgood_rally (http://www.phalls.com/member.php?u=43055)
]

راستش منظور من پرشتاب ترین خودرو بود یعنی همه ازش تو شتابش تعریف میکردند الان الکی دارن شتابش رو با 206 معمولی مقایسه میکنند
بعد من گفتم پر شتابترین خودرو بود منظورم در هم رده های خودش بود مثلا راحت مزدا 323 و 405 سمند ریو پارس ورنا گل و دیگر خودرو ها رو میگیره و فقط نمی تونه پروتون جن تو و 206 5 رو بگیره ولی اگه ازشون جلو نزنه پا به پاشون میره :icon_excl

TheZ
28 June 2008, 12:39 PM
من فکر میکنم جناب TheZ (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=70664) به مطالب خوبی اشاره کردند .
اگر بحث توان خروجی و آیرودینامیکی اینقدر مهم باشه که , بتونه به عنوان مثال ریو را توی سرعت 0 تا 100 از زانتیا 2000 جلو بیندازه (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=70664)و 206 رو در سرعتهای بالای 120 از ریو جلو تر بندازه , باید گفت فصل جدیدی در شتاب خودرو باز کرده ایم . و دیگه اعداد و ارقام و قدرت موتور باید جای خودشون رو به مباحثی چون توان خروجی و آیرودینامیکی بدهند ..

البته اونوقت باید حد اکثر گشتاور رو هم به میان بیاریم که دیگه فکر کنم خیلی فنی بشه .

البته ریو و زانتیا توی 0 تا 100 تست شده است ولی ریو و 206 رو فرض کردم و 120 کیلومتر معیار فرضی است. :icon_neut

Foad
10 July 2008, 12:38 AM
اقا ديگه مسخرش رو در اوردين اين فروم ادمين نداره من هر چي پست دادم پاك شده

http://www.phalls.com/showthread.php?t=43610

good_rally
10 July 2008, 10:20 PM
پس پست هاي من چي شد :icon_bigg
چرا پاك شد؟

Senator
10 July 2008, 10:44 PM
پس پست هاي من چي شد :icon_bigg
چرا پاك شد؟
شما كي پست داديد؟
پست هاي تا 1هفته ي پيش به همان دليلي كه جناب فواد فرمودند پاك شده متاسفانه:icon_cry:

nojex
15 July 2008, 12:16 AM
به نظر دوستان یک نگاهی به پست های قبل نمی کنند . جناب فواد شما رو به تاپیکی که دلایل پاک شدن پست ها در اون نوشته شده راهنمایی کردند . بهتره این بحث دلیل پاک شدن پست و ... رو تموم کنید . مشکلی بوده که برای سایت پیش اومده و امیدوارم هرگز اتفاق نیفته .

hosseinabd
31 July 2008, 03:10 PM
سلام دوستان منم به ریو رای دادم چون درسته که توی سایتش نوشته که 11.3 ولی من در عرض 10 ثانیه به 100 رسوندم.
با خیلی از ماشینها کل انداختم حتی تیپ 5 و نتونستند حتی تا 120 هم منو بگیرن.
ریو اگر تا دنده 4 کار کنید واقعا شتاب اولیه و ثانویه خوبی داره ولی منم موندم چرا دنده پنجش همون حالت پراید رو داره و آدم فکر میکنه برای ماشین زیادیه.ولی واقعا وزن ریو هم زیاده به نسبت موتور کوچیک خوب شتابی داره.

mehrdad_ati
30 August 2008, 10:52 PM
از بس شما حرف این ریو رو زدید منم نجکاو شدم و رفتم ریوی داداشم رو ازش گرفتم اولش که فکر میکردم مالی نیست اما باید بگم در حد تیم ملیه:icon_twis تو شتاب که کفم رو برید! من تیپ 5 و زانتیا رو راحت میگرفتم اما تندر به تورم نخورد از آشنا هم کسی نداشت تا یک کل بزاریم با هم 0 تا صدش هم که از تیپ 5 کمتره (خودم چند بار تست کردم) یک چیزی بین 9.8 تا 10 هست (عمرا از ده بیشتر نیست)

چیزایی که من تو این چند روز فهمیدم

1-موتورش تیزه و زود فرمان میگیره
2-نرمه
3-شتابش خفنه
4-دنده 4 ش خیلی قویه
5-معکوساش واقعا افتضاحه
6-ترمزهاش هم تعریفی نداره
7-امنیت که دیگه کره ایه فکر نکنم مالی باشه
8-سنگینه (1107 کیلو)
9-تعلیقش در حد گاریه:icon_arro(توهین نشه)
کلا ماشین خوبیه و منو وسوسه کرده که برم یکی بگیرم و ورنا رو ردش کنم اما نمیدونم وسایلش راحت گیرمیاد یا نه و آیا کم خرجه یا اینکه باید هر روز نمایندگی باشیم؟! اگر کسی اطلاعی داره به من خبر بده کلا می ارزه 13 تومن بدم پاش؟

hosseinabd
31 August 2008, 01:42 AM
سلام دوست عزیز.
امیدوارم ار انتخابت راضی باشی.
من کلی میگم و زود تمامش میکنم.مورد 5 اصلا صحت نداره چون اگه این معکوس خوب رو نداشت که اینقدر طرفدارش نمیشدند.مورد 6 هم با تعویض رینگ و لاستیک حل میشه.مورد 7 هم بازم قبول ندارم و مدارکش قبلا ارائه شده و اگر اینجا هم بگیم تکراری میشه و مدیران ... مورد 9 هم اتفاقا از نقاط قوت این خودرو هست.پیچ های تند رو با سرعت رد کن ببین ماشین برات چه میکنه.
کلا ماشین کم خرجیه و من توی این 2.5 سال 1 بار نمایندگی رفتم اونم برای سرویس اولیه و فقط 1 بار لنت عوض کردم.کلا ارزشش رو داره.

mehrdad_ati
31 August 2008, 01:32 PM
منظروم تعادلش نبود (چون تعادلش خوبه) منظورم اینه که اگر تو یک جاده ای که دست انداز داشته باهاش بری بعدش باید بری عمل کمر انجام بدی:icon_arro

mohammad_alavi
31 August 2008, 01:42 PM
فعلا كه ريو 4 تا راي كمتر از پارس و تندر اورده......

kamil81
31 August 2008, 02:02 PM
منظروم تعادلش نبود (چون تعادلش خوبه) منظورم اینه که اگر تو یک جاده ای که دست انداز داشته باهاش بری بعدش باید بری عمل کمر انجام بدی:icon_arro

اين حرفتون را تا حدودي قبول دارم ولي با اين حال به نظرم خيلي كمتر از 206 و 405 ضربات به كمر منتقل مي شود چون هر دوشون را قبلا داشتم. ريو با اينكه كلا تعليقش نرمه ولي تكانهاش زياده و تا حدودي به كمر منتقل مي شه.

hosseinabd
31 August 2008, 02:04 PM
سلام دوست عزیز
منم همون رو گفتم.لاستیک و رینگ رو باید عوض کنی و لاستیک هم کومهو بندازی بعد برو ماشین رو ببین با لبات بازی میکنه.

hosseinabd
31 August 2008, 02:07 PM
فعلا كه ريو 4 تا راي كمتر از پارس و تندر اورده......
عزیز اینجور رای گیری ها که دلیل بر خوب بودن یا بد بودن یک ماشین نیست.
توی بعضی تاپیکها ریو بیشترین رای رو اورده در صورتی که نمیشه گفت بهترین ماشینه چون رقیبی مثل ال 90 رو داره.

mohammad_alavi
1 September 2008, 12:19 PM
عزیز اینجور رای گیری ها که دلیل بر خوب بودن یا بد بودن یک ماشین نیست.
توی بعضی تاپیکها ریو بیشترین رای رو اورده در صورتی که نمیشه گفت بهترین ماشینه چون رقیبی مثل ال 90 رو داره.
اينجام بحث بهترين يا بدترين نيست بحث شتابه:icon_surp
البته منم نميگم كه شتاب پارس بطور محسوسي بيشتره و يا كمتر
به نظر من زياد فرقي نميكنه
ولي حالا كه بحث بهتر بودنو پيش كشيدي بايد بگم هر كدومشون يه برتري هايي نسبت به اون يكي داره كه در كل كفه ترازو به سمته پارس هست:
برتري هاي پارس نسبت به ريو
1) كابين و صندوق عقب جادارتر
2)طراحي خارجي زيبا تر(فكر نميكنم كسي منكر اين مورد باشه)
3)طراحي داخلي زيباتر (ميدونم كه قديمي و يا تكراري شده ولي خداييش ديگه از ريو خوشكلتره)
4)قطعات فراوانتر و تا حدودي ارزونتر
5)از همه مهمتر كلاس وپرستيژ ماشينه كه پارس قطعا از ريو در اين مورد سرتره
ماشيناي كره اي مثل ريو و سي يلو و..... ماشيناي بي دردسر و كم اصطلاكي هستن ولي اگه به خرج افتادن ديگه هر كاري كني روبراه نميشه (خودم سي يلو 85 دارم كه 40000 تا بيشتر كار نكرده ولي اتاقش به سر صدا افتاده مشكل برقي داره 2 بار دينام سوزونده و شيشه برقي عقب كار نميكنه و كلي اشكال كوچك وبزرگ ديگه:icon_cry:) البته ريو هم مثل سي يلو سواري خوبي داره ولي به نظر من لذت رانندگي پارس يه چيز ديگس:icon_cool.....
به نظر من تنها مزيت ريو به پارس فقط موتور جديدشه كه فقط مصرفش كمتره (در حد 1 ليتر)
و از نظر قدرت كه يكي هستند ولي گشتاور پارس بيشتره كه توي شتابگيري ثانويه بهتر عمل ميكنه:icon_razz
از نظر ايمني هم هيچ فرقي با هم ندارن(نه abs نه air bag و....):icon_redf

mehran_tavakoli
1 September 2008, 01:00 PM
پژو پارس بیشتره
شتابش بیشتره
البته به نطر من خیلی با 206 فرقی نداره ولی کمی بیشتر هست

mohammad_alavi
1 September 2008, 04:21 PM
اينجام بحث بهترين يا بدترين نيست بحث شتابه:icon_surp
البته منم نميگم كه شتاب پارس بطور محسوسي بيشتره و يا كمتر
به نظر من زياد فرقي نميكنه
ولي حالا كه بحث بهتر بودنو پيش كشيدي بايد بگم هر كدومشون يه برتري هايي نسبت به اون يكي داره كه در كل كفه ترازو به سمته پارس هست:
برتري هاي پارس نسبت به ريو
1) كابين و صندوق عقب جادارتر
2)طراحي خارجي زيبا تر(فكر نميكنم كسي منكر اين مورد باشه)
3)طراحي داخلي زيباتر (ميدونم كه قديمي و يا تكراري شده ولي خداييش ديگه از ريو خوشكلتره)
4)قطعات فراوانتر و تا حدودي ارزونتر
5)از همه مهمتر كلاس وپرستيژ ماشينه كه پارس قطعا از ريو در اين مورد سرتره
ماشيناي كره اي مثل ريو و سي يلو و..... ماشيناي بي دردسر و كم اصطلاكي هستن ولي اگه به خرج افتادن ديگه هر كاري كني روبراه نميشه (خودم سي يلو 83 دارم كه 40000 تا بيشتر كار نكرده ولي اتاقش به سر صدا افتاده مشكل برقي داره 2 بار دينام سوزونده و شيشه برقي عقب كار نميكنه و كلي اشكال كوچك وبزرگ ديگه:icon_cry:) البته ريو هم مثل سي يلو سواري خوبي داره ولي به نظر من لذت رانندگي پارس يه چيز ديگس:icon_cool.....
به نظر من تنها مزيت ريو به پارس فقط موتور جديدشه كه فقط مصرفش كمتره (در حد 1 ليتر)
و از نظر قدرت كه يكي هستند ولي گشتاور پارس بيشتره كه توي شتابگيري ثانويه بهتر عمل ميكنه:icon_razz
از نظر ايمني هم هيچ فرقي با هم ندارن(نه abs نه air bag و....):icon_redf
البته سي يلوي من 83 هست پارسم 85 هست كه اشتباه شده بود

john123
1 September 2008, 04:32 PM
با سلام ،
شتاب 206 تيپ 5 ، 6/9 است.
در صورتي كه شتاب 0 تا 100 پژو پارس 11 ثانيه است

navid_sn
1 September 2008, 04:50 PM
پژو پارس بیشتره
شتابش بیشتره
البته به نطر من خیلی با 206 فرقی نداره ولی کمی بیشتر هست
شتاب ریو و 206 اصلا با پارس قابل مقایسه نیست.کاملا واضحه که ریو و 206 یه سر و گردن بالاترند

mohammad_alavi
1 September 2008, 05:03 PM
شتاب ریو و 206 اصلا با پارس قابل مقایسه نیست.کاملا واضحه که ریو و 206 یه سر و گردن بالاترند
در مورد 206 تيپ 5 كه حرفي نيست چون با زانتيا 2000 كل كل ميكنه
در مورد 206 تيپ 2 و3 هم بايد بگم كه شتابشون 14 ثانيه هست ولي پرشيا 5/11 ثانيه هست (منبع www.ikco.com (http://www.ikco.com))
در مورد ريو من سايت معتبري پيدا نكردم ولي مطمعنم كه اندازه يه كاپوت پرشيا جلو ميوفته(منبع شماره 280 مجله ماشين كه شتاب ريو رو 6/11 زده)
:icon_arro

navid_sn
1 September 2008, 05:10 PM
بله منظور منم تیپ5 بود.تیپ2و3 که وضعش معلومه.ولی مطمئن باشید شتاب ریو زیر 11 هستش.تمام منابع شتاب ریو رو بالای 11 ذکر کردن ولی وقتی با چندتا ریو امتحان کنید یقین پیدا میکنید که زیر 11 و نزدیک 10 هستش:icon_evil

john123
1 September 2008, 05:14 PM
ب اسلام ،
جالبه بدونيد شتاب 0 تا 100 ريو 6/11 است.
و توي رنج زير 20 ميليون از 206 تيپ 5 بهتر نداريم

mohammad_alavi
1 September 2008, 05:18 PM
بله منظور منم تیپ5 بود.تیپ2و3 که وضعش معلومه.ولی مطمئن باشید شتاب ریو زیر 11 هستش.تمام منابع شتاب ریو رو بالای 11 ذکر کردن ولی وقتی با چندتا ریو امتحان کنید یقین پیدا میکنید که زیر 11 و نزدیک 10 هستش:icon_evil
اخه مگه ميشه اين همه اختلاف توي زمان (اخه توي شتاب 1/. ثانيه هم مهمه) چه پدر كشتگي با ريو داران كه 6/1 ثانيه شتابو كمتر بگن:icon_sad:
شايد اين فقط يه احساسه البته خداي نكرده قصد توهين ندارم:icon_cool

john123
1 September 2008, 05:21 PM
اخه مگه ميشه اين همه اختلاف توي زمان (اخه توي شتاب 1/. ثانيه هم مهمه) چه پدر كشتگي با ريو داران كه 6/1 ثانيه شتابو كمتر بگن:icon_sad:
مي تونم بپرسم شتاب صفر تا 100 ريو رو چطوري تست كردين؟

mohammad_alavi
1 September 2008, 05:21 PM
ب اسلام ،
جالبه بدونيد شتاب 0 تا 100 ريو 6/11 است.
و توي رنج زير 20 ميليون از 206 تيپ 5 بهتر نداريم
عزيزم اينجا بحث تيپ 5 نيست:icon_bigg
بله شتاب 0 تا 100 ريو 6/11 هست ولي پارس 5/11

mohammad_alavi
1 September 2008, 05:26 PM
مي تونم بپرسم شتاب صفر تا 100 ريو رو چطوري تست كردين؟
من به شخصه پشت ريو ننشستم ولي يه بار با عموم كه ريو داره كورس گذاشتم توي شرايط برابر دماي هوا 35 درجه كه به اندازه يه كاپوت جلو افتادم.
توي دنده 4 و5 كه ريو به پارس نميرسه چون گشتاور پارس بيشتره.
من ميگم دليلي نداره كه همه منابع شتاب ريو رو بلاي 11 بگن ولي شتابش حدود 10 باشه.

john123
1 September 2008, 05:27 PM
با سلام ،
قصد ناراحت كردن شما رو ندارم.
من فكر كردم شما واقعاً خودتون اين مورد رو تست كردين

mohammad_alavi
1 September 2008, 07:28 PM
با سلام ،
قصد ناراحت كردن شما رو ندارم.
من فكر كردم شما واقعاً خودتون اين مورد رو تست كردين
نه دوست عزيزم ما اينجا واسه ناراحت شدن نيومديم بلكه اومديم اطلاعاتمون رو زياد كنيم
اين تجربه شخصي من بود كه ديدم توي شتاب هيچ كدوم برتري قاطع بر اون يكي ندارن فقط پارس به اندازه يك كاپوت جلو مي افته:icon_surp

mehrdad_ati
2 September 2008, 01:52 PM
شما همتون سر کارید من خودم پارس دارم و از بین این ماشین ها به غیر از سورن و لوگان همه رو تست کردم شتاب ریو از همشون بیشتره (خیلی شتابش بالاست این عددها همش الکیه باید سوار بشی تا بفهمی) من که رفتم تو نخش بهشما هم پیشنهاد میکنم یک تستی بکنید خیلی حال میده (حتما یک سر باهاش سرابالایی هم برید چون فکر کنم تو سرا بالایی زانتیا رو هم بگیره):icon_excl اما به نظرم در کل پارس از همشون بهتر باشه چون قدرت موتور که همه چیز نیست!

good_rally
2 September 2008, 02:20 PM
شتاب یک خودرو به عوامل بسیار زیادی بستگی داره.
مثل قدرت متور گشتاور موتور وزن خودرو یا نسبت نیرو به وزن آیرودینامیک خودرو وزن پیستون وفلایویل سایز رینگ ولاستیک و........
بستگی داره و طبق اعدادی که خودرو های سازنده اعلام کردند.
لوگان2/10
ریو عدد رسمی برای این خودرو اعلام نشده ولی تو مجلات خارجی عدد 4/11 درج شده.
سمند سورن و پارس هم حدود 9/11 هستند.
تیپ2و3 هم1/14 اعلام شده ولی من به اعداد ایران خودرو شک دارم چون با تیپ 2خودم در شرایط کاملا برابر و چند بار هم تست کردم .
تقریبا پا به پای پرشیا میرفتم واصلا اختلاف2ثانیه ای وجود نداشت.

adolf1945
2 September 2008, 03:49 PM
ای بابا من نمیدونم چرا هنوزم که هنوزه خیلی ها شک و شبهه وارد میکنن ....
تمام اتهاماتی که به شتاب ریو وارد میکنند از این جناح هست که شتابش توی یک سایتی که اصلا" معلوم نیست مورد تأیید سایپا هست یا نه 11 و خرده ای نوشته شده و هیچ مدرک مستدلی هم نیست که به این مهم انگشت تأیید بزاره .
اما واقعت اینه که تمام کسانی که با این خودرو رانندگی کردند متوجه شدند که این ماشین شتابی وحشتناک داره که اونو از رقیبانش جلو تر میندازه .

اگر هم قرار باشه خود دارندگان این ماشین اظهار نظر کنند، همه میگن دورغه و تعصبانه حرف زده شده . ...
حالا معلوم نیست بالاخره باید کی این شتاب ریو رو تأیید کنه ؟!؟!؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگه کسی ریو باز باشه ، با بنزین سوپر میتونه زیر ده ثانیه هم رکورد بزنه . من 9.8 دهم ثانیه رکورد دارم . البته گاهی هم شده تا 13 ثانیه بالا رفته که این فقط و فقط به نوع رانندگی ارتباط داره . اما به صورت کلی ترکیب شتاب ریو همون 10 ثانیه هست . که حیلی با خودرو های دیگه نزدیکه .
چیزی که این شتاب رو محسوس میکنه چهار تا دنده اول این ماشینه که توی هر دنده ای شتابش رو حفظ میکنه . هیچ کدوم از این ماشینها نمیتونند با چهار هم جا کن بشن غیر از ریو . من یه بار با دنده چهار هم تیک آف کشیدم چه برسه به یک و دو .

navid_sn
2 September 2008, 04:17 PM
اگه یه بار امتحان کنی متوجه میشی که خیلی بیشتر از یه احساسه.احساسی که به واقعیت تبدیل میشه.اینو همه ریو سواران عزیز تایید میکنند:icon_evil

good_rally
2 September 2008, 05:26 PM
منم گفتم که هنوز عدد رسمی برای این ماشین اعلام نشده .
من خودم پشت ریو نشستم وکاملا تستش کردم.شتابش خیلی بالاست.
ولی چرا سایپا شتاب این خودرو را اعلام نمیکنه ؟
شاید دلیلی وجود داره که ما بیخبریم؟
به هر هال من تو هرسایت ایرانی وخارجی که میرم شتاب ریو را 4/11 اعلام کرده وبا توجه به این که کارخانه سازنده عدد رسمی اعلام نکرده ما مجبوریم که شتاب اصلی این خودرو را همونی بگیم که تو سایت های مختلف اعلام شده و در هر جا که من نگاه میکنم 4/11 برای ریو درج شده.
البته 4/11 شتاب بسیار خوبی برای یک موتور 1500 ccاست

mohammad_alavi
2 September 2008, 05:35 PM
بابا كم كنيد تعصبتونو اخه زانتيا با موتور 2000 و136 اسب قدرت و 176 نيوتون متر گشتاور شتاب 0-100 7/9 هست......
اون وقت ريو با موتور 1500 و97 اسب .132 نيوتون متر گشتاور شتابه 0-100 8/9 ............
اخه چرا اين حرفو ميزنيد چي جوري اين اتفاق محال مي افته كه ريو تو سر بالايي زانتيا رو بگيره......

mohammad_alavi
2 September 2008, 05:46 PM
حالا معلوم نیست بالاخره باید کی این شتاب ریو رو تأیید کنه ؟!؟!؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگه کسی ریو باز باشه ، با بنزین سوپر میتونه زیر ده ثانیه هم رکورد بزنه . من 9.8 دهم ثانیه رکورد دارم . البته گاهی هم شده تا 13 ثانیه بالا رفته که این فقط و فقط به نوع رانندگی ارتباط داره . اما به صورت کلی ترکیب شتاب ریو همون 10 ثانیه هست . که حیلی با خودرو های دیگه نزدیکه .
چیزی که این شتاب رو محسوس میکنه چهار تا دنده اول این ماشینه که توی هر دنده ای شتابش رو حفظ میکنه . هیچ کدوم از این ماشینها نمیتونند با چهار هم جا کن بشن غیر از ریو . من یه بار با دنده چهار هم تیک آف کشیدم چه برسه به یک و دو .
در مورد شتاب بايد همون كمپاني با اصل و نصب كيا كه اين اسباب بازي رو توليد كرده شتاب رو تاييد كنه :icon_evil(دوست خوبم من واسه شما احترام زيادي قائل هستم چون نوشته هاتونو خوندم وميدونم ادم با سوادي هستيد ولي به من حق بديد كه نتونم حرفاتونو در مورد ريو قبول كنم چون هر چي منبع رو ميبينم شتاب ريو رو بالاي 11 زده اون وقت شما ميگي 8/9 ثانيه)
اين اعداد 10 و13 و8/9 رو كه ارايه داديد فكر كنم مربوط به مصرف سوختتون هست :icon_lol:
والا من هيچ جا نديدم كه شتاب ميانگين ماشينو بگيرن:icon_sad:
در مورد تيكاف هم دليل نميشه چون منم 1 و2 و3 و4 با پارس تيك ميزنم در ضمن سي يلو هم 1 و 2و 3 تيك ميخوره پس دليل نميشه....

mohammad_alavi
2 September 2008, 05:51 PM
در كل فكر ميكنم نتيجه همه پرسي جاي هيچ حرفي رو باقي نميزاره:
از نظر شتاب:
1) لوگان
2)پارس
3)ريو
4)206
5)سورن

adolf1945
2 September 2008, 06:35 PM
من فکر میکنم یه شبهه ای که وجود داره اینه که دوستان سایز لاستیک رو در نظر نمیگیرن .
من به الشخصه اطمینان میدم که تغییر در رینگ و لاستیک 175 ریو متغیر های زیادی رو ایجاد میکنه .
این شتابی که بنده میگم مربوط به این این سایز و رینگه . یعنی 175 با رینگ 13 .
لاستیک واقعی ریو به صورت استاندارد کره 195 کامهو با رینگ 14هست . نه این لاستیک 175 و رینگ 13 .
خوب حالا اگه شما دو سایز لاستیک رو بالا ببرید و یه سایز هم رینگ رو ارتقا بدید ، فکر نمیکنید به همون عدد 11.4 میرسید ؟؟؟؟

----------------------------------------------------------
در فروم مجله ماشین یه دوستی بود به نام کشواد آریا منش که 200 کیلو متر تخت با ریو تست و فیلمبرداری داشت و لینکشو گذاشته بود روی وب که همه میتونستند ببینند. و به صورت عینی شتاب و سرعت این ماشین رو مشاهده کنند . هر چی میگردم نمیتونم توی آپلود سنتر ها پیداش کنم و مجله ماشین هم که بسته شده .

این بابا قصدش تست سرعت نهایی بود و لی به راحتی زیر 10 ثانیه 100 کیلومتر رو رد کرد .
اگه بتونم پیداش کنم به همه این حرفا خاتمه خواهم داد .

good_rally
2 September 2008, 07:01 PM
از نظر شتاب:
1) لوگان
2)پارس
3)ريو
4)206
5)سورن
به نظر من
1= لوگان
2= ریو
3=206وپارس دریک سطح تقریبا
4=سورن

mehrdad_ati
2 September 2008, 08:46 PM
دوستان دعوا نکنید با هم این جا امدید مقلا به بقیه کمک کنید تا اطلاعات بهتری داشته باشند حالا هر چی من بگم شتاب ریو بالاست شما چون امتحان نکردی متوجه نمیشی اما منی که یک عمره پارس زیر پامه و دو روزه ریو ساور شدم کاملا تفاوتش رو احساس میکنم در اینکه چه طوری یک ماشین 1500 میتونه انقدر موتورش قوی باشه والله خودم هم تو کفم اما فراموش نکنید که همین سیلو هم با موتور 1300 چه میکنه !

این مربوط به این باشه که طرراحی موتور ریو از سایر رقباش جدید تره ! و شایدم به دلیل همون dohc باشه !

mohammad_alavi
2 September 2008, 09:31 PM
دوستان دعوا نکنید با هم این جا امدید مقلا به بقیه کمک کنید تا اطلاعات بهتری داشته باشند حالا هر چی من بگم شتاب ریو بالاست شما چون امتحان نکردی متوجه نمیشی اما منی که یک عمره پارس زیر پامه و دو روزه ریو ساور شدم کاملا تفاوتش رو احساس میکنم در اینکه چه طوری یک ماشین 1500 میتونه انقدر موتورش قوی باشه والله خودم هم تو کفم اما فراموش نکنید که همین سیلو هم با موتور 1300 چه میکنه !

این مربوط به این باشه که طرراحی موتور ریو از سایر رقباش جدید تره ! و شایدم به دلیل همون dohc باشه !
دوست عزيز سي يلو در بهترين حالت 0-100 5/13 ثانيه رو داره.
من وقتي تازه سي يلو خريده بودم خيلي با شتابش حال مي كردم توي خيابون با 405 و پارس و .... كل كل ميكردم غافل از اينكه اون راننده ها توي اين فازه ها نبودن......:icon_twis
فكر ميكنم چون لذت رانندگي بالايي داره ادم فكر ميكنه شتاب زيادي داره:icon_razz
باور كنيد الان كه پشت سي يلو ميشينم احساس نميكنم كه شتابش كمتر از پارسه ولي وقتي داداشمو پشت پارس ميزارم وخودم پشت سي يلو ميشينم و با هم كورس ميزاريم حدود 7-8 متر عقب مي افتم
به نظر من ريو هم همينجوره.
در ضمن من نميدونم وقتي به نتيجه همه پرسي اصلا توجهي نميشه پس چرا همه پرسي ميزاريم:icon_twis
به نظر من اين بحث هيچ فايده اي نداره

mohammad_alavi
2 September 2008, 09:33 PM
به نظر من
1= لوگان
2= ریو
3=206وپارس دریک سطح تقریبا
4=سورن
اينو كه ديگه هر كسي ميدونه اصلان قابل مقايسه نيستند:icon_mrgr

mohammad_alavi
2 September 2008, 09:35 PM
من فکر میکنم یه شبهه ای که وجود داره اینه که دوستان سایز لاستیک رو در نظر نمیگیرن .
من به الشخصه اطمینان میدم که تغییر در رینگ و لاستیک 175 ریو متغیر های زیادی رو ایجاد میکنه .
لاستیک واقعی ریو به صورت استاندارد کره 195 کامهو با رینگ 14هست . نه این لاستیک 175 و رینگ 13 .
خوب حالا اگه شما دو سایز لاستیک رو بالا ببرید و یه سایز هم رینگ رو ارتقا بدید ، فکر نمیکنید به همون عدد 11.4 میرسید ؟؟؟؟

در فروم مجله ماشین یه دوستی بود به نام کشواد آریا منش که 200 کیلو متر تخت با ریو تست و فیلمبرداری داشت و لینکشو گذاشته بود روی وب که همه میتونستند ببینند. و به صورت عینی شتاب و سرعت این ماشین رو مشاهده کنند . هر چی میگردم نمیتونم توی آپلود سنتر ها پیداش کنم و مجله ماشین هم که بسته شده .

این بابا قصدش تست سرعت نهایی بود و لی به راحتی زیر 10 ثانیه 100 کیلومتر رو رد کرد .
اكه بتوني فيلمو بذاري من ممنون ميشم چون كمك بزرگي بهم ميكني:icon_cool

adolf1945
2 September 2008, 09:47 PM
در تأیید سخنان جناب mehrdad_ati (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=39692) اضافه میکنم که تمام این خودرو ها به نوبه خودشون محاسنی دارند که نمیشه ازش چشم پوشی کرد . ولی ریو یه چیز دیگش . من تا زمانی که نداشتم فکر میکردم این ماشین یه چیز در حد معمولیه ولی وقتی باهاش 2 ماه رانندگی میکنی تازه تفاوتها رو احساس میکنی . برای همین من همیشه میگم باید با ریو زندگی کنی و بازده اش کوتاه مدت نیست .حتی ممکنه توی هفته اول ازش خوشت نیاد .
موتور ریو با توجه به حجم کم و سبکی که داره راندمان بسیار خوبی رو به نمایش میزاره . پوشش موتوری ریو از نوعی پلاستیک تهیه شده که وزن موتور رو به نسبت چشمگیری کاهش داده و این میتونه روی شتاب اون تأثیر بسزایی بزاره . در عوض تنظیم وزن اون رو روی نقاط مختلف تقسیم کردند به طریقی که موقع شتاب گیری گاها" دیده میشه که جلوی کاپوت ماشین کاملا" بالا میآد .
ریو با موتوری سبک و کم حجم قدرتی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 تولید میکنه که اگر بخواهیم به دیده فنی به این قضیه نگاه کنیم باید دور متناظر رو هم در مقایسه با رقیبانش که اکثرا" 6000 هست مد نظر بگیریم و این درحالیه که اگه دور متناظر رو بر مبنای 6000 حساب کنیم (البته فشار روی موتور قطعا" بالا تر میره ) قدرتی فراتر از اینها خواهیم داشت . یعنی ریو میتونه از 5500 به بالاتر هم مانور داشته باشه ولی از 6000 توقع بیشتر نیست .

کسانی هم که روی برند حساس هستند و سابقه خانوادگی یک خودرو رو ملاک مهمی میدونند ، بهتره یه بار کاپوت ماشین رو بالا بزنند و مارک MI-Tech رو مشاهده کنند و ببینند این علامت یاد چی میندازشون .
طراحی موتور متعلق به ژنرال موتور آمریکا میباشد که سابقه اون از جد و آباد محصولات فرانسوی بیشتره .

من نمیدونم این همه آدم میآد میگه شتاب ریو فلانه و بلانه ، چرا هنوز که هنوزه برخی دوستان اصرار دارند که این قضیه رو نقض کنند . والله به خدا ما هم به خاطر کمک به دوستان حرف میزنیم وگر نه مگه آدم عقده داره که صبح تا شب بشینه و مطلب دروغی بنویسه .

john123
2 September 2008, 10:46 PM
با سلام ،
شتاب ماشين ها كه با نظرات شخصي تغيير نمي كنه.
بايد از اطلاعات شركت سازنده استفاده كرد.
در ضمن شتابي كه اعلام مي شه در شرايط ايده عال ماشين هست.
همچنين بررسي شتاب 0 تا 100 توسط افراد معمولي تقريباً غير ممكنه ،كه به همون نتيجه شركت سازنده برسند.
با تشكر

good_rally
2 September 2008, 11:16 PM
اينو كه ديگه هر كسي ميدونه اصلان قابل مقايسه نيستند:icon_mrgr
من نگفتم که شتابشون برابر است منظورم اینه که تقریبا در یک سطح هستند وبه نظرم تفاوت شتابشون خیلی کمتر از 5/2 ثانیه که ایران خودرو اعلام کرده.
2ثانیه تفاوت شتاب یعنی تقریبا 2یا 3تا ماشین عقب موندن .
ولی من با چند تا از پرشیا دوستام یک مقایسه کاملا برابر انجام دادیم و تیپ2 تقریبا حدود 1کاپوت از پرشیا عقب میفتاد.

ریو با موتوری سبک و کم حجم قدرتی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 تولید میکنه که اگر بخواهیم به دیده فنی به این قضیه نگاه کنیم باید دور متناظر رو هم در مقایسه با رقیبانش که اکثرا" 6000 هست مد نظر بگیریم و این درحالیه که اگه دور متناظر رو بر مبنای 6000 حساب کنیم (البته فشار روی موتور قطعا" بالا تر میره ) قدرتی فراتر از اینها خواهیم داشت . یعنی ریو میتونه از 5500 به بالاتر هم مانور داشته باشه ولی از 6000 توقع بیشتر نیست

دوست عزیز
موتور خودرو در یک دور معینی به حداکثر قدرت وگشتاورش میرسه واونم به طراحی اون موتور بستگی داره.
و همون جور که خودتون گفتید و در مشخصات فنی این خودرو هم وجود داره ریو در دور5500 به حداکثر قدرتش یعنی 97 اسب بخار میرسه.
و ومعمولا در هر موتوری حالا اون موتور میخواد موتور TU3باشه یا Tu5باشه یا موتور ریو باشه اگر دور موتور را از ان دوری که حداکثر قدرت به دست میاد بالاتر ببرید نه تنها اینکه به قدرت بیشتری دست پیدا نمیکنید بلکه افت قدرت موتور هم پیدا خواهید کرد اینو من 100 درصد مطمئنم و فقط به موتور ریو ربط نداره این قانون برای تمام موتور ها یکسان است.

البته بیشتر خودرو سازان وطراحان موتور سعی میکنند که حداکثر قدرت وگشتاور موتور را در دور های پایین اون موتور به دست بیارند.
طراحان موتور ریو قدرت موتور را در دور خوبی به دست آوردند دور 5500 تقریبا دور خوبی برای یک موتور است چون فشاره کمتری به موتور برای به دست آوردن حداکثر قدرت میاد.
ولی در مورد گشتاور نتونستند گشتاور رو در دور خوبی به دست بیارند.
چون هرچی که گشتاور در دورهای بالاتر به دست بیاد شما برای استفاده کردن از حداکثر گشتاور به خصوص تو سربالایی ها مجبورید که به موتور فشاره بیشتری بیارید وهرچقدر هم که دور موتور بالاتر بره مصرف سوخت هم بیشتر میشه.

adolf1945
2 September 2008, 11:36 PM
جناب good_rally (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=43055) من این نظر رو از خودم نگفتم .
چند وقت پیش به همراه یکی از دوستان که جعبه دنده اش مشکل داشت به نمایندگی تخصصی ریو رفتم و با مهندس جوان و خوش رویی آشنا شدم که مخش رو حسابی کار گرفتم و چیزای زیادی از ریو بهم گفت. ( اسمش آقا مهدی بود) ایشان بود که این مطلب رو برای من بازگو کرد .

چیزی که روش خیلی حساس بود این مطلب بود که حداکثر توان واقعیریو از 405 و سمند و پرشیا بیشتره .
خوب وقتی اصرار روی این قضیه داره حتما" باید یه راه توجیهی وجود داشته باشه دیگه . راه توجیهش هم جز این نمیتونه باشه ....

(درست و غلطش با خودش)...

mehrdad_ati
2 September 2008, 11:41 PM
دوستان عزیز یک فیلم از شتاب ریو گیر آوردم که همتون ببینید زیر 10 ثانیه است (جاده کفی بوده است منبع هم خواستید میدم) آقا من فردا میرم ثبت نام میکنم:icon_arro

این برای موقعی که راننده میخواسته 0-100 بزنه

https://www.sharemation.com/halfclutch/0-100km%20@10sec.3gp?uniq=86pkh8

اینم برای موقعی که راننده میخواسته 0-150 بزنه

https://www.sharemation.com/halfclutch/Video%2804%29.3gp?uniq=86vzi6

قضاوت با خودتون
به نظر من اگر ریو تو 85 دنده 2 کات آف نمیزد و میشد با همین 2 به صد برسی خیلی میومد زیر این حرفها شتابش

حالا فهمیدید که این عدد ها همش الکیه در ضمن من میتونم تشخیص بدم که یک مایشن واقعا شتابش بالاست یا نه نا سلامتی 15 ساله رانندم ها :icon_razz

اما من پارس رو به خاطر اصالتش و جاداری و راحتیش بیشتر ترجیح میدم ولی فعلا رفتم تو نخ ریو:lover:

good_rally
3 September 2008, 12:28 AM
دوستان عزیز یک فیلم از شتاب ریو گیر آوردم که همتون ببینید زیر 10 ثانیه است (جاده کفی بوده است منبع هم خواستید میدم

از کجا میدونید جاده کفی بوده ؟
به نظر من این ویدیو ها چیزی رو 100 درصد نمیتونه ثابت کنه.
چون ما در این تصویر چیزی از شیب جاده نمیبینیم.
ونمیدونیم که این خودرو تیونینگ شده یا نه که به نظر من تیونینگ شده از صدای موتورش یه چیزاییرو میشه فهمید شایدم من اشتباه میکنم.
ولی به هر حال ما نمیدونیم جاده کفی است یا سرپایینیه .
این ویدیو چیزیرو ثابت نمیکنه چون خیلی چیزای نا مفهومی توش داره مثل شرایط جاده یا شرایط موتور ماشین.

bamshad
3 September 2008, 01:32 AM
من از دوستان میخوام خواهش کنم با ماشینشون تست شتابی رو انجام بدن و در اختیار همه بگذارن البته با شرایطی که جاده معلوم باشه تا ایراد اثاثی کمتری بشه بهش وارد کرد
ممنون

adolf1945
3 September 2008, 02:15 AM
من اضافه میکنم که تصویر 3~ 4 ثانیه جلو از زمان حرکته .کسی زمان تصویر رو ملاک قرار نده .( تقربا" 9 ثانیه 0 تا 100 زد . )
صداش هم دقیقا" صدای ریو هست . من خودم ریو بازم . موتور ریو دقیقا" صدای موتور ریس میده هیچ ربطی هم به تیونینگ نداره .
امکان هم نداره کسی بتونه موتور ریو رو دستکاری کنه جز خود نمایندگیش .(یعنی کسی سرش نمیشه که دست توش ببره .)

فیلمی که کشواد توی مجله ماشین گذاشته بود هم دقیقا" به همین سبک و سیاق بود.
حالا هی بگین شتاب ریو پایینه و تعصبی حرف میزنید .
به خدا اگه پارس و لوگان و 206 توی سرازیری هم باشن نمینونن 9 ثانیه رکورد بزنن .
هر کی میگه میتونن ، بسم الله بزنه بعد بیاره فیلمشو بزاره ببینیم راسته یا دروغ!!!

شتاب ریو در حد زانتیا و تیپ 5 هست . هر کس هم میگه اینا دروغه من آدرس میدم بیاد بریم کورس بزاریم فیلم کامل رو قرار بدیم توی سایت ....

good_rally
3 September 2008, 02:35 AM
من چندینو چند بار در مورد شتاب خوب ریو صحبت کردم من خودم ریو سوار شدم دوستم ریو داره .
میدونم واقعا شتابش زیاده ولی دیگه در حد زانتیا2000 وتیپ 5مطمئنم که نیست .
چون ما تیپ5هم داریم ووقتی که سوار تیپ 5 میشم وشتابشو با ریو مقایسه میکنم میبینم که شتاب ریو کمتر از تیپ5 است . صدای موتورشم درسته مثل صدای موتور ریو ولی اون ریویی که من سوار شدم انقدرم این صدای ریس رو نمیداد وصدای گوش خراشی داشت موتورش .
من شک ندارم که یا ان موتور تیونینگ شده است ویا درشیب موافق قرار داره وگرنه ریو نمیتونه زیر 10 0تا100 بزنه.
دوست من هر ماشینیرو میشه تیونینگ کرد این که کاری نداره.

adolf1945
3 September 2008, 02:56 AM
من چندینو چند بار در مورد شتاب خوب ریو صحبت کردم من خودم ریو سوار شدم دوستم ریو داره .
میدونم واقعا شتابش زیاده ولی دیگه در حد زانتیا2000 وتیپ 5مطمئنم که نیست .یعنی شما فکر میکنی تیپ 5 یا زانتیا زیر 9 ثانیه رکورد میزنن که میگی ریو از اونا پایینتره .والله ما تا حالا نشنیدیم کسی بگه من با یکی از این دو خودرو مثلا" 8 ثانیه رکورد دارم .
همون 9 ثانیه هم ماشینو میترکونه حالا میخواد زانیتا باشه میخواد تیپ 5 باشه .

چون ما تیپ5هم داریم ووقتی که سوار تیپ 5 میشم وشتابشو با ریو مقایسه میکنم میبینم که شتاب ریو کمتر از تیپ5 است . آقا شما یه تست بزم فیلمو بزارن ببینیم . اصلا" برو توی سرازیری شتاب بگیر .
احتیاجی به پیام دادن نیست که !!!!!

صدای موتورشم درسته مثل صدای موتور ریو ولی اون ریویی که من سوار شدم انقدرم این صدای ریس رو نمیداددوست عزیز این بابا دور موتور رو در حد 6000 هزار توی هر دنده بالا میبرد .شما توقع داری ماشین چی جوری صدا بده !!! من که خودم ریو دارم و عادی بودن این صدا رو تأیید میکنم . قطعا" دوستان ریو سوار دیگه هم با من هم عقیده هستند . میگی نه منتظر بمون تا یکی یکی پیداشون بشه و این قضیه رو تأیید کنن.

من شک ندارم که یا ان موتور تیونینگ شده است ویا درشیب موافق قرار داره وگرنه ریو نمیتونه زیر 10 0تا100 بزنه.
دوست من هر ماشینیرو میشه تیونینگ کرد این که کاری نداره.دوست عزیز کاری نداره که، شما توی همون سرازیری تست بزن .
ضمن اینکه راه دوری نیستیم قرار بزار تا با همون تیپ 5 کورس بزاریم ..
عزیزم ، شما وقتی ریو نداری و تا حالا هم باهاش شتاب گیری حرفه ای نکردی برای چی میگی اینا دروغه ‍!‍!‍؟!؟؟؟
من فکر میکنم دیگه یواش یواش باید فلش تعصب رو به طرف دیگری سوق داد . (العاقل بالاشاره)

mohammad_alavi
3 September 2008, 09:25 AM
در تأیید سخنان جناب mehrdad_ati (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=39692) اضافه میکنم که تمام این خودرو ها به نوبه خودشون محاسنی دارند که نمیشه ازش چشم پوشی کرد . ولی ریو یه چیز دیگش . من تا زمانی که نداشتم فکر میکردم این ماشین یه چیز در حد معمولیه ولی وقتی باهاش 2 ماه رانندگی میکنی تازه تفاوتها رو احساس میکنی . برای همین من همیشه میگم باید با ریو زندگی کنی و بازده اش کوتاه مدت نیست .حتی ممکنه توی هفته اول ازش خوشت نیاد .
موتور ریو با توجه به حجم کم و سبکی که داره راندمان بسیار خوبی رو به نمایش میزاره . پوشش موتوری ریو از نوعی پلاستیک تهیه شده که وزن موتور رو به نسبت چشمگیری کاهش داده و این میتونه روی شتاب اون تأثیر بسزایی بزاره . در عوض تنظیم وزن اون رو روی نقاط مختلف تقسیم کردند به طریقی که موقع شتاب گیری گاها" دیده میشه که جلوی کاپوت ماشین کاملا" بالا میآد .
ریو با موتوری سبک و کم حجم قدرتی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 تولید میکنه که اگر بخواهیم به دیده فنی به این قضیه نگاه کنیم باید دور متناظر رو هم در مقایسه با رقیبانش که اکثرا" 6000 هست مد نظر بگیریم و این درحالیه که اگه دور متناظر رو بر مبنای 6000 حساب کنیم (البته فشار روی موتور قطعا" بالا تر میره ) قدرتی فراتر از اینها خواهیم داشت . یعنی ریو میتونه از 5500 به بالاتر هم مانور داشته باشه ولی از 6000 توقع بیشتر نیست .

کسانی هم که روی برند حساس هستند و سابقه خانوادگی یک خودرو رو ملاک مهمی میدونند ، بهتره یه بار کاپوت ماشین رو بالا بزنند و مارک MI-Tech رو مشاهده کنند و ببینند این علامت یاد چی میندازشون .
طراحی موتور متعلق به ژنرال موتور آمریکا میباشد که سابقه اون از جد و آباد محصولات فرانسوی بیشتره .

من نمیدونم این همه آدم میآد میگه شتاب ریو فلانه و بلانه ، چرا هنوز که هنوزه برخی دوستان اصرار دارند که این قضیه رو نقض کنند . والله به خدا ما هم به خاطر کمک به دوستان حرف میزنیم وگر نه مگه آدم عقده داره که صبح تا شب بشینه و مطلب دروغی بنویسه .
اينو جاي ديگه نگيا:icon_arro
از سال 1810 كمپاني پژو تاسيس ميشه اولين ماشينشم توي سال 1896 توليد كرده
اما جنرال موتور 1908 فعاليتشو شروع كرده
بعدشم جنرال موتور ديگه حرفي براي گفتن نداره در استانه ورشكستگييه
http://http://www.gm.com/corporate/about/
http://http://www.conceptcarz.com/view/makehistory/118,0/Peugeot_History.aspx

mohammad_alavi
3 September 2008, 09:33 AM
دوستان عزیز یک فیلم از شتاب ریو گیر آوردم که همتون ببینید زیر 10 ثانیه است (جاده کفی بوده است منبع هم خواستید میدم) آقا من فردا میرم ثبت نام میکنم:icon_arro

قضاوت با خودتون
به نظر من اگر ریو تو 85 دنده 2 کات آف نمیزد و میشد با همین 2 به صد برسی خیلی میومد زیر این حرفها شتابش

حالا فهمیدید که این عدد ها همش الکیه در ضمن من میتونم تشخیص بدم که یک مایشن واقعا شتابش بالاست یا نه نا سلامتی 15 ساله رانندم ها :icon_razz

اما من پارس رو به خاطر اصالتش و جاداری و راحتیش بیشتر ترجیح میدم ولی فعلا رفتم تو نخ ریو:lover:
نه ديگه نشد
من مطمعنم كه شتاب ريو توي كفي اينقدر نيست چون باهاش كورس گذاشتم وگرنه منم ميتونم با پارس برم توي يه سرازيري كه باد موافق هم بوزه وفيلم شتاب 0-100 رو زير 9 پانيه بزنم:icon_arro

mehrdad_ati
3 September 2008, 10:22 AM
دوستان من از عمد چیزی نگفتم تا ببینیم عکس العمل شما چیه !؟ آیا شما میدونید این فیلمها رو کی گرفته ؟:icon_razz گفتم که اگه خواستید منبا میزارم این فیلمها رو فردی به نام هافکلاچ گرفته تو یکی از همین سایتهای ایرانی ماشین هنوز 5 تا هم نرفته بوده تو اون زمان چه برسه بخواد تیون شده باشه و در ضمن کاملا کفی بوده باید اضافه کنم که این جناب هافکلاچ کاملا فرد شناخته شده ایه و به صداقتشون هیچ گونه شکی ندارم اگر میخواهید خودتون مطمعا بشید دو راه دراه

1- من آدرس سایت رو بزارم(شایدم خودتون با گفتن اسمش فهمیدید)
2-یک ریو بردارید یک دست باش حال کنید

چند تا نکته:

1- یعنی شما واقعا نمیدونید mi-tech چیه ؟ پس بهتره همین الان بری تو گوگل و یک سرچ کوچولو بزنی تا بفهمی موتور این کوچولو رو کی ساخته که خودش خیلی از ابهامات رو روشن میکنه
2-اون راننده ای که شما باهاش کورس گذاشتی مالی نبوده (شرمنده جسارت نشه ها)
3-جالبه که حتی با فیلم هم قانع نشدید این یکی از مشکلات ما ایرانی هاست که همیشه فکر میکنم چیز هایی که قبلا به درد نخور بودند همیشه باید به درد نخور بمونند (منظورم پراید و ریو است)
4-در مورد زانتیا و تیپ 5 : من خودم دو سه بار تیپ 5 رو گرفتم اما 2000 رو هعم فکر کنم بگیره البته تو موقعیت هایی که من بودم تا80 تا بیشتر نمیومدم و بالاتر نمیشد بری

mehrdad_ati
3 September 2008, 10:41 AM
دوست عزیز شما پژو رو دست کم گرفتی ؟ همین 405 زمانی که اومد(30 سال پیش) مثل m5 الان بود هرکی 405 داشت یعنی دیگه ته پولداری بود البته الان دیگه هیچی نیست بین بزرگان دنیا در ضمن جنرال موتورز دو سال پیش داشت ورشکست میشد الان دوباره شده بزرگترین تولید کننده دنیا

keyvan-GSM
3 September 2008, 11:07 AM
جنرال موتورز الان هم از نظر مالی وضعیت بسیار بدی داره و مجبوره که دو کارخانه ی خودش رو در مکزیک و کانادا تعطیل کنه .

mehrdad_ati
3 September 2008, 11:22 AM
وقتی که بیشترین فروش رو داره چه طور ممکنه وضعیتش بد باشه ؟ تازه حالا بگیم وضعیتش بدم باشه چه تاثیری توی بحث ما داره ؟

mohammad_alavi
3 September 2008, 11:27 AM
اقا همين فيلم 0-100 ريو رو به دقت نگاه كنيد.
فرض بر اينكه مسير حركت كفي بوده.....
توي اين فيلم ماشين بعد از ثانيه سوم وقبل از ثانيه چهارم تيك اف ميكنه و توي ثانيه پانزدهم فيلم به سرعت 100 ميرسه كه با يه حساب سرانگشتي شتاب صفر تا 100 ريو بالاي 11 ثانيه ميشه.
حالا چه جوري شما ادعا ميكنيد كه شتاب ريو توي اين فيلم زيز 10ثانيه هست؟؟؟
قضاوت رو ميزارم به عهده دوستان

adolf1945
3 September 2008, 11:32 AM
مهم این نیست که ژنرال موتور برشکست شه یا نشده یا میخواد بشه یا میخواد نشه ....
مهم اعتبار این شرکت هست که علاوه بر تکنولوژی خودرو ، فعالیتی وسیع تر از این حرفها داره
که میشه به عنوان یکی از معتبر ترین شرکتها در تاریخ صنعتی شدن دنیا بعد از رنسانس به حساب آوردش.

ضمنا" علی هافکلاچ و سیا ساکتی بهترین ریو بازانی هستند که من روی وب میشناسم و اطلاعات خیلی خوبی از ایشان به دست آوردم . میتونید برید یه سرچ کوچیک بزنید و توی سایتی که ایشون فعالیت میکنند ماشینش رو مشاهده کنین . (من نمیتونم آدرس بدم چون با قوانین این جا هم خونی نداره ) ضمن ایکه کشواد و خیلی از بچه های مجله ماشین این قضیه رو تست کردند و نتیجه یکسان بود (من جمله خود من)....

mohammad_alavi
3 September 2008, 11:34 AM
دوستان من از عمد چیزی نگفتم تا ببینیم عکس العمل شما چیه !؟ آیا شما میدونید این فیلمها رو کی گرفته ؟:icon_razz گفتم که اگه خواستید منبا میزارم این فیلمها رو فردی به نام هافکلاچ گرفته تو یکی از همین سایتهای ایرانی ماشین هنوز 5 تا هم نرفته بوده تو اون زمان چه برسه بخواد تیون شده باشه و در ضمن کاملا کفی بوده باید اضافه کنم که این جناب هافکلاچ کاملا فرد شناخته شده ایه و به صداقتشون هیچ گونه شکی ندارم اگر میخواهید خودتون مطمعا بشید دو راه دراه

1- من آدرس سایت رو بزارم(شایدم خودتون با گفتن اسمش فهمیدید)
2-یک ریو بردارید یک دست باش حال کنید

چند تا نکته:

1- یعنی شما واقعا نمیدونید mi-tech چیه ؟ پس بهتره همین الان بری تو گوگل و یک سرچ کوچولو بزنی تا بفهمی موتور این کوچولو رو کی ساخته که خودش خیلی از ابهامات رو روشن میکنه
2-اون راننده ای که شما باهاش کورس گذاشتی مالی نبوده (شرمنده جسارت نشه ها)
3-جالبه که حتی با فیلم هم قانع نشدید این یکی از مشکلات ما ایرانی هاست که همیشه فکر میکنم چیز هایی که قبلا به درد نخور بودند همیشه باید به درد نخور بمونند (منظورم پراید و ریو است)
4-در مورد زانتیا و تیپ 5 : من خودم دو سه بار تیپ 5 رو گرفتم اما 2000 رو هعم فکر کنم بگیره البته تو موقعیت هایی که من بودم تا80 تا بیشتر نمیومدم و بالاتر نمیشد بری
يه جوري حرف ميزنيد كه انگار در مورد كمپاني بنز وبي ام و صحبت ميكنيد
جنرال موتور يه كارخونه در حاله ورشكستگي هست كه داره با مشكلات مالي دست وپنجه نرم ميكنه
در مورد دومم ممكنه حق با شما دوست عزيز باشه ولي در بهترين حالتم كه باشه ريو بيشتر از نصف يه كاپوت از پارس جلو نمي اوفته كه اونم توي سرعتهاي بالاي صد به خاطر گشتاور بهتر پارس ريو عقب مياوفته

adolf1945
3 September 2008, 11:34 AM
اقا همين فيلم 0-100 ريو رو به دقت نگاه كنيد.
فرض بر اينكه مسير حركت كفي بوده.....
توي اين فيلم ماشين بعد از ثانيه سوم وقبل از ثانيه چهارم تيك اف ميكنه و توي ثانيه پانزدهم فيلم به سرعت 100 ميرسه كه با يه حساب سرانگشتي شتاب صفر تا 100 ريو بالاي 11 ثانيه ميشه.
حالا چه جوري شما ادعا ميكنيد كه شتاب ريو توي اين فيلم زيز 10ثانيه هست؟؟؟
قضاوت رو ميزارم به عهده دوستان

نه خیر عزیز جان ....
دو تا فیلم داریم که توی یکی از اونها از ثانیه چهارم ماشین حرکت میکنه دیگه بونه در نیار .

mehrdad_ati
3 September 2008, 11:38 AM
فیلم اول رو نگاه کن زیر 10 است

فیلم دوم رو هم خودم قبلا گفتم که برای 0-100 نیست برای 0-150 است به خاطر همین دنده ها رو تو دور بالاتر عوض کرده راننده

در مورد جنرال موتورز هم گفتم حتی اگر همینن الان هم ور شکست شده باشه چیزی که معلومه اینه که موتور این مایشن رو جنرال موتورز طراحی کرده و این میتونه خیلی از ابهامات رو روشن کنه

adolf1945
3 September 2008, 12:00 PM
در مورد دومم ممكنه حق با شما دوست عزيز باشه ولي در بهترين حالتم كه باشه ريو بيشتر از نصف يه كاپوت از پارس جلو نمي اوفته كه اونم توي سرعتهاي بالاي صد به خاطر گشتاور بهتر پارس ريو عقب مياوفته

تأیید میشه ...
شتاب ریو بیشتره و توی کفی هم به علت گشتاور کمتر ممکنه عقب بیافته .
ولی اگه یه سربالایی به پستت بخوره شک نکن که ریو سه تا ماشین جلوتر خواهد بود . اگه باهاش پر گاز بیای کششی ایجاد میکنه باور نکردنی . !!!!
این خیلی مسئله مهمیه که چون شتاب این ماشین توی هر دنده ای حفظ شده است ، اگه مثلا"‌ شما پس از کاهش سرعت ازسرعت x تا y رو با ماشینای دیگه n ثانیه پر کنید با ریو n-1‌ ثانیه پر خواهید کرد اینه که توی زمان جلوتر هستید و میتونید جبران مافات که همون کمتر بودن گشتاور هست رابکنید .

رقیبهای ریو به مجرد اینکه توی فراز و نشیبهای مختلف قرار بگیرن ، قطع یقین بدونید ریو در مقابلشون بهتر عمل میکنه .چون ریو توی هر دنده ای (به غیر از 5) شتابش رو حفظ میکنه برای همین وسعت عملکردش بهتره چرا که DOHC MPFI خصوصیت بارز این موتوره. این سیستم افت دور موتور رو هم از بین میبره و اگه ماشین رقیب هوس دنده عوض کردن به سرش بزنه مخصوصا" توی سربالایی ، ریو مثل شبه از کنارش رد میشه .

كشش این خودرو در سرعتهاي نسبتا بالا كاملا قابل قبوله و حتي اگر 5 نفر در آن قرار گرفته باشند، در شيب ملايم رو به بالا به راحتي ميتوانید با دنده ي پنج در مدت كوتاهي سرعت خودرو را از 120 به170 کیلومتر برسونید و از سرعت 175 كيلومتر بر ساعت كه آخرين سرعت تعيين شده توسط سازنده است عبور کنید و انتظار به انتها رساندن عقربه ي سرعت سنج را بكشين.

ا

mohammad_alavi
3 September 2008, 12:18 PM
تأیید میشه ...
ولی اگه یه سربالایی به پستت بخوره شک نکن که ریو سه تا ماشین جلوتر خواهد بود . اگه باهاش پر گاز بیای کششی ایجاد میکنه باور نکردنی . !!!!
این خیلی مسئله مهمیه که چون شتاب این ماشین توی هر دنده ای حفظ شده است ، اگه مثلا"‌ شما پس از کاهش سرعت ازسرعت x تا y رو با ماشینای دیگه n ثانیه پر کنید با ریو n-1‌ ثانیه پر خواهید کرد اینه که توی زمان جلوتر هستید و میتونید جبران مافات که همون کمتر بودن گشتاور هست رابکنید .

رقیبهای ریو به مجرد اینکه توی فراز و نشیبهای مختلف قرار بگیرن ، قطع یقین بدونید ریو در مقابلشون بهتر عمل میکنه .چون ریو توی هر دنده ای (به غیر از 5) شتابش رو حفظ میکنه برای همین وسعت عملکردش بهتره چرا که DOHC MPFI خصوصیت بارز این موتوره. این سیستم افت دور موتور رو هم از بین میبره و اگه ماشین رقیب هوس دنده عوض کردن به سرش بزنه مخصوصا" توی سربالایی ، ریو مثل شبه از کنارش رد میشه .

كشش این خودرو در سرعتهاي نسبتا بالا كاملا قابل قبوله و حتي اگر 5 نفر در آن قرار گرفته باشند، در شيب ملايم رو به بالا به راحتي ميتوانید با دنده ي پنج در مدت كوتاهي سرعت خودرو را از 120 به170 کیلومتر برسونید و از سرعت 175 كيلومتر بر ساعت كه آخرين سرعت تعيين شده توسط سازنده است عبور کنید و انتظار به انتها رساندن عقربه ي سرعت سنج را بكشين.

ا

ايشاالله كه عاقبت به خير بشي:icon_excl.منم از همون اول بحث منظورم شتاب توي كفي بوده والله فكر نميكردم منظور شما شتاب توي سربالايي باشه:icon_neut
منو به نتيجه كار خودم هم مشكوك كرديد من از اول دارم ميگم هيچ كدوم برتري قاطع به اون يكي نداره ولي توي سرعت نهايي وشتاب ثانوييه به علت 3 اسب بخار نيروي بيشتر وگشتاور بيشتر پارس ريو تقريبا بازنده است(توي كفي)
پس قبول داريد 0-100 ريو بالاي11 هست چون پارس هم بالاي 11 هست.

arash banikarim
3 September 2008, 01:01 PM
تأیید میشه ...

ا

اينو هم جاي ديگه نگيا!:icon_arro:icon_arro
ريو ته تهش 170 هست و بس!ولي پارس و سمند به خاط گشتاور بيشتر راحت بيشتتر ههم ميرن!من خودم با سمند 180 هم رفتم!:icon_cool
ولي خدايي صدا موتورش خيلي ضايع هست!تو نوشته هاي قبل هم خوندم كه يكي گفته بود ريو از type5 va xantia پر شتابتره!!!!!!!:icon_sad::icon_sad::icon_sad:جاتون خالي 10 دقيقه اي ميخنديديم!!!:icon_arro:icon_sad:
اخه اين ماشينو چه به كل با زانتيا!فعلا هم فقط تو شتاب اينجور كه ميگن سمند و پارسو گرفته و از نظر سرعت هم تهش 170 تا است!:icon_arro

good_rally
3 September 2008, 01:31 PM
یعنی شما فکر میکنی تیپ 5 یا زانتیا زیر 9 ثانیه رکورد میزنن که میگی ریو از اونا پایینتره .والله ما تا حالا نشنیدیم کسی بگه من با یکی از این دو خودرو مثلا" 8 ثانیه رکورد دارم .
همون 9 ثانیه هم ماشینو میترکونه حالا میخواد زانیتا باشه میخواد تیپ 5 باشه .

اقا من اصلا کی همچین چیزیرو گفتم ؟
شما منظور منو بد متوجه شدید من نگفتم که تیپ5وزانتیا زیر 8ثانیه 0تا100 میزنند.
من میگم که شتاب ریو در حالت معمولی یعنی بدون باد موافق ومخالف همون 11 ثانیه است.
تو سرپایینی هر ماشینیرو مثلا پیکان هم 0تا 100 بزنه خوب طبیعی که یه شتاب بهتری به دست میاره.

آقا شما یه تست بزم فیلمو بزارن ببینیم . اصلا" برو توی سرازیری شتاب بگیر .
احتیاجی به پیام دادن نیست که !!!!!

گفتم که هر ماشینی تو سرپایینی به شتاب بهتری میرسه واین یک قانونی که برای همه خودرو ها یکسان است حالا اون ماشین میخواد پیکان باشه یا بنز باشه. فرقی نداره.

دوست عزیز کاری نداره که، شما توی همون سرازیری تست بزن .
عزیزم ، شما وقتی ریو نداری و تا حالا هم باهاش شتاب گیری حرفه ای نکردی برای چی میگی اینا دروغه ‍!‍!‍؟!؟؟؟

دوسته عزیز درسته من ریو ندارم ولی سوارش که شدم .
قبلا گفتم که شتابش خیلی زیاده.
ولی به نظر من این شتاب 0تا 100 که دوستمون گزاشته یا تو سرپایینی تست گرفته یا حداقل یک تغییراتی تو موتور ماشین انجام داده .

من فکر میکنم دیگه یواش یواش باید فلش تعصب رو به طرف دیگری سوق داد . (العاقل بالاشاره)

دوست عزیز من به هیچ عنوان تعصبی صحبت نمیکنم وتمام صحبت هام از روی مدرک ودلیل بوده .
در مورد تستم اگه یک خورده منطقی فکر کنید میبینید که من راست میگم.
من صحبتم سر این است که ما فقط داریم کیلومتر ودور موتور رو میبینیم واز شرایط جاده و موتور خبر نداریم.
اگر شما نظرتون خلاف صحبت من است خوب با مدرک ثابت کنید که این ماشین تو جاده کفی یا در حالت موتور استاندارد تست شده.
اون وقت خوب ماهم قبول میکنیم چون شما مدرک نشون دادید ولی الان هیچ مدرکی برای جاده وموتور ماشین وجود نداره.

بله درسته
منم قبول دارم ریو تو سربالایی واقا عالی عمل میکنه من خودم تست کردم میدونم ایشون چی میگن.
درسته ریوواقعا تو سربالایی مثل شبه میمونه.

mehrdad_ati
3 September 2008, 01:32 PM
نه عزیز منظور دوستمون اینه که تو کفی شتاب ثانویه پارس بیشتره که کاملا هم طبیعی است ! و حق با ایشونه اما شتاب اولیه و 0-100 ش بیشتر از پارسه و کاملا هم محسوسه

mehrdad_ati
3 September 2008, 01:39 PM
من الان پست های این صفحه رو دیدم شما مثل این که خیلی جو گیر شدید حد اکثر سرعت ریو 170 تاست (خیلی خیلی خندیدم روحمو شاد کردی):icon_lol: دوست عزیز شما معلومه که داری رو هوا حرف میزنی من خودم تو کفی باهاش چسبوندم جوری که کیلومتر میخورد ته بر میگشت! :icon_cool دوست عزیز حد اقل 210 تا رو داشتم حالا درسته شتاب ثانویش کمتر از پارسه (البته یکم کمتر) اما تاپ اسبیدش بالاست من یک عکس قبلا داشتم الان نمیدونم کجاست اگر پیدا کردم برات میزارم من 190 تا رفتن همیشه رو شاخمه بعضی مواقع هم بالای 200 میرم

در مورد شتابش هم به چه زبونی بگم تو کفی بوده تا شما باور کنید اینم منبعش میتونید همتون برید ببینید که فیلم مال آقای علی هافکلاچ یکی از صادق ترین اعضای سات tuningtalk هست و البته یکی از مدیران سایت هم هستند ایشون

http://www.tuningtalk.com/forum/405-t10984-15.html

good_rally
3 September 2008, 01:57 PM
خوب من رفتم تواین سایت ونگاه کردم.
من مدرک یا ویدیو یی که ثابت کنه ماشین در کفی تست شده پیدا نکردم.
تازه سایز لاستیک ماشینشون 195 بوده که از حالت استاندارد خارج است.
صحبت کسی هم که دلیل نمیشه.
بعد دراون سایت خود آقای علی هافکلاچ گفته که من حرفی در برابر تیپ 5 ندارم یعنی خودش میدونه که شتاب ریو در حد تیپ 5نیست.
آقایانی که در این سایت ریو دارند خوب یه 0تا 100 خودتون بگیرید .
وشرایط ویدیو هم باید این باشه که تصویر موتور وجاده هم در این تصویر باشه اونوقت معلوم میشه که ریو تو کفی چه 0تا 100 رو میزنه.
بعد منم هرچی این ویدیو رو نگاه میکنم به زمان 10تا 5/10 ثانیه میرسم و به 9ثانیه نرسیدم

mehrdad_ati
3 September 2008, 02:13 PM
اول جواب جناب good rally خوب دوست عزیز وقتی لاستیک پهن تر میشه شتاب پایین میاد این نشون میده که شتاب واقعی از این هم بیشتره (به نکته خوب اشاره کردی) اما در مورد کفی میتونی باور کنی میتونی هم نکنی اون دیگه به خودت بستگی داره ! در مورد تیپ 5 هم علی جون که تست نکرده بوده منظورش این بوده که اگر یک وقت از تیپ 5 بخوره مشکلی پیش نیاد بعدشم به فرض که از تیپ 5 کمتر باشه ما موضوع بحثمون اصلا تیپ 5 نیست در ضمن اگر به گفته شما شتابش 10.5 ثانیه باشه خیلی از پارس که بالای 11 ثانیه است بهتره!

در مورد دوست دیگرمون که گفته بودند حد اکثر سرعت این مایشین 170 کیلومتر است باید این عکس رو بهشون نشون بدم تا بفهمند تاپ اسپید یعنی چی(تازه کیلومتر میخورده به آخر بعد بر میگشته!)
http://www.tinypic.info/files/kryaw6p6zqq24d1mn5ko.jpg
یادمه که دوستان گفته بودند که گشتاور پارس از ریو بیشتره که به هیچ عنوان صحت نداره حد اکثر گشتاور ریو تو 4500rpm هست اما پارس تو 4500rpm که این میتونه نشون بده که تو کفی هم ریو خودشو نمیبازه!

mehrdad_ati
3 September 2008, 02:15 PM
دوستان لازم نیست 0-100 بزارند شما میتونید به همون تاپیکی که آدرس دادم بیریو انقدر تست و ویدیو زیاده که نیازتون رو برطرف میکنه!

mohammad_alavi
3 September 2008, 03:19 PM
اول جواب جناب good rally خوب دوست عزیز وقتی لاستیک پهن تر میشه شتاب پایین میاد این نشون میده که شتاب واقعی از این هم بیشتره (به نکته خوب اشاره کردی) اما در مورد کفی میتونی باور کنی میتونی هم نکنی اون دیگه به خودت بستگی داره ! در مورد تیپ 5 هم علی جون که تست نکرده بوده منظورش این بوده که اگر یک وقت از تیپ 5 بخوره مشکلی پیش نیاد بعدشم به فرض که از تیپ 5 کمتر باشه ما موضوع بحثمون اصلا تیپ 5 نیست در ضمن اگر به گفته شما شتابش 10.5 ثانیه باشه خیلی از پارس که بالای 11 ثانیه است بهتره!

در مورد دوست دیگرمون که گفته بودند حد اکثر سرعت این مایشین 170 کیلومتر است باید این عکس رو بهشون نشون بدم تا بفهمند تاپ اسپید یعنی چی(تازه کیلومتر میخورده به آخر بعد بر میگشته!)
http://www.tinypic.info/files/kryaw6p6zqq24d1mn5ko.jpg
یادمه که دوستان گفته بودند که گشتاور پارس از ریو بیشتره که به هیچ عنوان صحت نداره حد اکثر گشتاور ریو تو 4500rpm هست اما پارس تو 4500rpm که این میتونه نشون بده که تو کفی هم ریو خودشو نمیبازه!
اولا كه عكس هيچ چيزي رو ثابت نميكنه(يه سر به تايپك حداكثر سرعت پارس بزن اونجا توضيح داده شده كه چه جوري ميشه توي پاركينگ خونه كيلومتر شمارو به اخر رسوند البته بايد بلد باشي چون اين كار رو كردي ذيگه:icon_mrgr)
خداييش خودت فهميدي كه چي گفتي:icon_arro
گشتاور ريو 132 نيوتون بر متر در 4500 rpm
گشتاور پارس 153 نيوتون بر متر در 3500rpm
فكر نميكنم نيازي به منبع باشه چون اينو همه ميدونن كه گشتاور پارس بيشتره:icon_cool

mohammad_alavi
3 September 2008, 03:23 PM
جالبه با همه اين تفاسير لحظه به لحظه داره به راي هاي پارس و تندر اضافه ميشه ولي ريو.....

john123
3 September 2008, 03:42 PM
با سلام ،
اين سرعتي كه در تصوير نشان داده شده در يك شرايط مساعد بادي و جاده اي بدست مي آد.
باد موافق و شيب مناسب

good_rally
3 September 2008, 04:00 PM
اول جواب جناب good rally خوب دوست عزیز وقتی لاستیک پهن تر میشه شتاب پایین میاد این نشون میده که شتاب واقعی از این هم بیشتره (به نکته خوب اشاره کردی)

دوست من درسته هرچی پهنای لاستیک بیشتر بشه شتاب ماشین هم کمتر میشه ولی اگر با افزایش پهنای لاستیک سایز رینگ هم بزرگتر کنید شتاب ماشین بهتر میشه.
وفکر کنم که این اقا از رینگ 14 یا 15 استفاده کرده باشه چون استفاده از لاستیک 195 برای رینگ 13 فکر نمیکنم کار درستی باشه.
پس دراین صورت شتاب این ماشین از حالت استاندارد بهتر است.

اما در مورد کفی میتونی باور کنی میتونی هم نکنی اون دیگه به خودت بستگی داره ! در مورد تیپ 5 هم علی جون که تست نکرده بوده منظورش این بوده که اگر یک وقت از تیپ 5 بخوره مشکلی پیش نیاد بعدشم به فرض که از تیپ 5 کمتر باشه ما موضوع بحثمون اصلا تیپ 5 نیست در ضمن اگر به گفته شما شتابش 10.5 ثانیه باشه خیلی از پارس که بالای 11 ثانیه است بهتره!

دوست من یک نکته ای میگم و اون دیگه بستگش داره به خودت که چه جوری از این موضوع براشت کنی.
تیپ5 با موتور 1600 cc و 16سوپاپ و 110 اسب بخار قدرت وگشتاور142N/M با وزن 1055 کیلو طبق اعلام رسمیPEUJEOT
شتاب 0تا 100 برابر با 5/9 ثانیه داره سایز رینگشم 14 و آیرودینامیکشم خیلی بهتر از ریو است .
اونوقت این ریو با حجم موتور کمتر نسبت به تیپ5 وگشتاور کمتر و وزن بیشتر ومقاومت در برابر هوای بیشتری وسایز رینگ کوچکتر(13) که داره چه جوری میتونه 0تا100 رو در 9ثانیه بزنه؟
بگید دیگه خودتون جواب بدید.
به هیچ عنوان این امکان وجود نداره به جر این که ماشین رو تو سرپایینی قرار بدیم یاموتور رو تیونینگ کرده باشیم (حتی فیلتر هوا اسپرت هم در شتاب ماشین تاثیر داره) ویا از سایز رینگ بزرگتر استفاده کرده باشیم.
اگه بد میگم بگو بد میگی .
دیدی که صحبتام با دلیل و منطقی بوده .
پس نبایدم این ویدیو را قبول کنم وبازهم معتقدم که این ماشین در حالت استاندارد تست نشده واحتمالا یا سایز رینگش بزرگتر بوده یا موتور تیونینگ شده یا ماشین در سرپایینی قرار داره.
من یک باره دیگه این ویدیو را نگاه کردم وهرکاری کردم نتونستم زیر 10 شتاب 0تا 100 رو بگیرم.
بعدشم با گفته شما موافقم شتاب 0تا100 ریو حتی با رینگ 13 هم از پارس خیلی بهتر است .

با توجه به همکلاسان ریو از نظر قدرت موتور مثل سمند و405 وپارس که قدرت برابری با ریو دارند ووزنشون هم از ریو بیشتر است.
تونستند تاپ اسپید 200 و حتی 205 رو هم بزنند
پس مطمئن باشید که تاپ اسپید ریو هم 200 هست .
ومن این موضوع را قبول ندارم که دوستان میگن تاپ اسپید ریو 170 است .
وقبول دارم که ریو 200 تا رو میتونه بزنه.

pooriya_mc
3 September 2008, 04:25 PM
من پارس و 206 رو تست کردم و فکر نمیکنم ماشینی مثل لوگان یا سورن بتونه از پسشون بر بیاد البته نباید از کنار ریو به راحتی بگذریم

mehrdad_ati
3 September 2008, 04:27 PM
سلام دوستان من دوباره برگشتم :

در مورد گشتوار حق با شماست
در مورد عکس من منبع رو میزارم خودتون قضاوت کنید درست بوده یا نه !
http://www.tuningtalk.com/forum/200-t20952-15.html
در مورد تیپ 5 باید بگم موتورش از ریو قویتره اما 1 ریزه فقط اما یگر تمام مشخصات یک موتور از یک موتور دیگه بهتر باشه بازم دلیل بر عملکرد بهتر نمیشه همین dohc و طرحی جدیدتر ریو باعث میشه تا قدرتش بیشتر بشه دوستان

بعدشم مگه بین گزینه های بالا 206 تیپ 5 داریم اصلا؟ این مایشن قیمتش با ریوی 12.500 ای خیلی فرق میکنه ! در ضمن هنوز هم کسی هست که بگه پارس شتابش از ریو بیشتره ؟ یا اینکه تاپاسپید ریو 170 (این آخری رو واقعا جالب گفتی)

mehrdad_ati
3 September 2008, 04:28 PM
با سلام ،
اين سرعتي كه در تصوير نشان داده شده در يك شرايط مساعد بادي و جاده اي بدست مي آد.
باد موافق و شيب مناسب

دوست عزیز من خودم تو کفی 200 تا رو چسبوندم در ضمن بین 170 تا و 210 تا خیلی فرق وجود داره!

در ضمن بیشتر بودن رای های پارس و لوگان تنها دلیلش اینه که دارندگان این ماشینها تو سایت بیشتر از ریو داران هستند (اینو دیگه کسی نمیتونه انکار کنه)

mehrdad_ati
3 September 2008, 04:33 PM
[/size]
اولا كه عكس هيچ چيزي رو ثابت نميكنه(يه سر به تايپك حداكثر سرعت پارس بزن اونجا توضيح داده شده كه چه جوري ميشه توي پاركينگ خونه كيلومتر شمارو به اخر رسوند البته بايد بلد باشي چون اين كار رو كردي ذيگه:icon_mrgr)
خداييش خودت فهميدي كه چي گفتي:icon_arro
گشتاور ريو 132 نيوتون بر متر در 4500 rpm
گشتاور پارس 153 نيوتون بر متر در 3500rpm
فكر نميكنم نيازي به منبع باشه چون اينو همه ميدونن كه گشتاور پارس بيشتره:icon_cool

منظورتون رو نمیفهمم یعنی شما میگید که من عکس را دستکاری کردم دوست عزیز ما نقدر هم .... نیستیم تازه عکس اصلا مال من نیست میتونی منبعش رو ببینی که 1 دوستی یک مشکلی داشته با کیلومتر به خاطر همین این عکس رو گذاشته

در مورد گشتاور 1 توضیح کوچولو بدم درسته که گشتاور ریو کمتره اما این گشتاور توی دور بالاتری به دست میاد اما خوبیه این چی میتونه باشه؟ همونطور که میدونید بهترین زمان برای تعویض دنده روی حد اکثر گشتاوره ! و بالای اون دیگه شتاب شروع به کم شدن میکنه در نتیجه برای پارس بهترین زمان برای تعویض دنده دور 4000 هست یعنی دوری که وقتی دنده عوض شد برای دنده جدید موتور روی حد اکثر گشتاور باشه اما برای ریو بهترین دور برای عوض کردن دنده 5000 هست به خاطر همینه که شتاب ریو بالاتره چون خودتون میدونید تعویض دنده چقدر تاثیر داره و همین باعث میشه که شما شتاب رو واقعا احساس کنی (و البته در اثر صدای بیش از حد موتور ریو در دور های بالای 3000 به گوشت هم احتمالا آسیب جدی میرسه :D )

adolf1945
3 September 2008, 04:58 PM
ریو با سرعت 200 کیلومتر ....
گوشی تلفن سونی w810i
اتوبان ماهشهر به اهواز.

http://irapic.com/uploads/1220483751.jpg (http://irapic.com/view/1209840371.jpg-55732.html)

good_rally
3 September 2008, 05:50 PM
در مورد گشتاور 1 توضیح کوچولو بدم درسته که گشتاور ریو کمتره اما این گشتاور توی دور بالاتری به دست میاد اما خوبیه این چی میتونه باشه؟ همونطور که میدونید بهترین زمان برای تعویض دنده روی حد اکثر گشتاوره ! و بالای اون دیگه شتاب شروع به کم شدن میکنه در نتیجه برای پارس بهترین زمان برای تعویض دنده دور 4000 هست یعنی دوری که وقتی دنده عوض شد برای دنده جدید موتور روی حد اکثر گشتاور باشه اما برای ریو بهترین دور برای عوض کردن دنده 5000 هست به خاطر همینه که شتاب ریو بالاتره چون خودتون میدونید تعویض دنده چقدر تاثیر داره و همین باعث میشه که شما شتاب رو واقعا احساس کنی (و البته در اثر صدای بیش از حد موتور ریو در دور های بالای 3000 به گوشت هم احتمالا آسیب جدی میرسه :D )
دوست عزیز من یک نکته ای رو در مورد شتاب وانواع شتاب میگم که به دور موتور وگشتاورم ربط داره.
ما در موتور یک خودرو چند نوع شتاب داریم.
یک شتاب شتاب اولیه نام داره که معولا از دور آرام موتور که معمولا 850 است شروع میشه وتا دور موتوری که حداکثر گشتاور موتور به وجود میاد ادامه داره .
در شتاب اولیه معمولا شتاب ماشین کمتر است وبه طور کلی نمیی از این شتاب برای از جا کندن خودرو و وزن ماشین از بین میره.
حالا شتاب اولیه در ریو از دور 850 تا 4500 به دست میاد .
در تیپ2 از 850 تا 3400 ودر پارس از 850 تا35000

یک شتاب دیگه هم شتاب اصلی خودرو نام داره که بهترین شتاب ماشین شتاب اصلی است.
شتاب اصلی از دور موتوری که حداکثر گشتاور به دست میاد شروع میشه وتا دور موتوری که حداکثر قدرت موتور به وجود میاد ادامه داره.
معمولا شما در بین دور موتوری که حداکثر قدرت وحداکثر گشتاور به دست میاد بهترین شتاب لازم رو دارید وبه طور کل میشه گفت شتاب ماشین در این دورها دوبرابر شتاب اولیه موتور است.
حالا در ریو شتاب اصلی از دور 4500تا دور5500 به دست میاد وشما فقط 1000دور شتاب اصلی دارید و میتونید از این دور استفاده کنید.
در تیپ2 شتاب اصلی ار دور 3400 تا5500 به دست میاد و 2100دور شتاب اصلی داریم.
در پارس شتاب اصلی از دور 3500 تا 6000 به دست میاد و 2500دور شتاب اصلی داریم.

اما اگه به شتاب ماشین کار نداشته باشیم هرچی که گشتاور در دور پایین تری به دست بیاد شما در دورهای پایینتر گشتاور بیشتری دارید وبرای رسیدن به حداکثر گشتاور فشار کمتری هم به موتور وارد میکنید.
وهرچقدر هم که دور موتور بالاتر بره مصرف ماشین هم بیشتر میشه.

mehrdad_ati
3 September 2008, 05:56 PM
اصلا حرف شما رو قبول ندارم بعد از رسیدن به حد اکثر گشتاور دیگه شتاب افزایش پیدا نمیکنه بلکه قدرت موتور بیشتر میشه تا برسه به حد اکثر قدرت بعدشم دیگه کلا روند شتابگیری کند میشه! شما هر جایی بری هم همینو بهت میگند که بعد از حد اکثر گشتاور دیگه روند شتابگیری کند میشه! و چیزی به نام شتاب اصلی اصلا نداریم ما شتاب موثر تا همون حد اکثر گشتاوره

mehrdad_ati
3 September 2008, 05:59 PM
شتاب اولیه معمولا بین 0-120 هست و شتاب ثانویه بالای 120

good_rally
3 September 2008, 06:09 PM
دوست عزیز
قدرت وگشتاور یک موتور رابطه کاملا مستقیم با هم دارند .
بعدشم معمولا در موتور هایی که شتاب اصلیشون کمه مثلا ریو که1000دور شتاب اصلی داریم .
این شتاب اصلی توسط راننده زیاد قابل احساس نیست درحالی که این شتاب بیشتر
در خودرو داره انجام میگیره ولی چون دورش خیلی کمه برای راننده قابل احساس نیست.
ولی در موتور های ماشینی که شتاب اصلیشون در دور موتور بیشتری به دست میاد مثلا تیپ2یا تیپ5 یاپارس
چون این موتورها در دورهای بیشتری شتاب اصلی به وجود میاد برای راننده بیشتر قابل احساس است .
اگه پشت تیپ 5 نشسته باشی متوجه میشید که من چی میگم.
در تیپ5 شما 1750 دور شتاب اصلی دارید وکسانی که تیپ 5رو تست کردند با من موافقن که تیپ5 از دور 4000تا 5750شتابش خیلی زیاد تر از دورهای زیر 4000 میشه و این همون قانونی که برای همه موتور ها وجود داره.

mehrdad_ati
3 September 2008, 06:15 PM
اصلا چیزی به نام شتاب اصلی نداریم برات 1 مثال میزنم :

شما حد اکثر گشتاور(تورک)ماشنت تو 3500 هست و بیشترین قدرتش تو 6000 هست حالا شما باید سعی کنی که دور موتور رو دور و بر 3500 نگه داری تا بهترین نتیجه رو بگیری

درسته که ممکنه شما تا 6500 هم بالا بیای و فکر کنی که داری شتاب میگیری اما در واقع هیچ تاثیری نداره و بهترین حالت برای تعویض دنده حدود 5000 هست که وقتی دنده رو عوض کردی و خواستی گاز بدی ماشین تو حد اکثر گشتاور باشه (یعنی حدود 3500 باشه)

mehrdad_ati
3 September 2008, 06:17 PM
در واقع چه طور بگم اگر یک خورده فیزیکت خوب باشه میتونم اینطوری برات توضیح بدم

تا وقتی که به حد اکثر گشتاور نرسیدی : شتاب مثبت
وقتی که بین حد اکثر گشتاور و حد اکثر قدرت هستی: شتاب مثبت اما نسبت به حالت قبل منفی
وقتی از حد اکثر قدرت رد کردی:باز هم شتاب مثبت اما به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا میکنه

good_rally
3 September 2008, 06:17 PM
شتاب اولیه معمولا بین 0-120 هست و شتاب ثانویه بالای 120

دوست عزیز این شتاب هایی که من گفتم فقط مربوط به خود موتور میشه.
منظورم من خود موتور است شتاب خو موتور رو دارم میگم شما فزض کنید که موتور کلا از روی ماشین برداشته شده وداره برای خودش کار میکنه.

اون شتاب اولیه که بین 0تا120 است مربوط به شتاب خودرو میشه یعنی تمام فاکتور ها در شتاب یک خودرو دخیل است.
مثل وزن خودرو نصبت نیرو به وزن آیرودینامیک خودرو .سایز رینگ ولاستیک وو..............
ولی این چیزی که دارم میگم شتابیه که فقط وفقط مربوط به خود موتور ماشین است وقانونیه که برای همه موتور ها وجودداره ودیگه فاکتورهای وزن وآیرودینامیک و........... در اون مربوط نمیشه.
اومیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

navid_sn
3 September 2008, 06:47 PM
نه خیر ...
انگار اینجا هیچکس نمیخواد باور کنه که توی شتاب پارس در مقابل ریو هیچ حرفی واسه گفتن نداره !!! دوستان به حرفاتون ادامه بدید! از ریو که چیزی کم نمیشه.موفق باشید

mehrdad_ati
3 September 2008, 07:09 PM
دوست عزیز من نمیتونم منظور شما رو بفهمم شایدم اطلاعات من ناقص باشه اما چیزی که مشخصه اینه که از اون ماشین هایی که توی نظر سنجی هستند شتاب ریو از همه بیشتره ! فکر کنم تاپ اسپیدشم از همه بیشتر باشه

good_rally
3 September 2008, 09:07 PM
تو شتاب نظر من هنوز مثل گزشته است.
اول لوگان
بهد ریو
پارس
206 (فاصله پارس با 206 خیلی کمه)
سورن

تو تاپ اسپید
لوگان
پارس
سورن
ریو
206
البته به نظر من فاصله لوگان پارس سورن وریو در تاپ اسپید خیلی خیلی کمه وشاید حدود 2یا 3کیلومتر بشه.

لوگان بخاطر قدرت موتور بشترش و نسبت نیرو به وزن بهترش.
پارس وسمند درسته که قدرت وگشتاورشون مثل همه ولی پارس بخاطر وزن کمترش تاپ اسپید بهتری میتونه بزنه.
ریو و سمند هم درسته که قدرتشون مثل همه و وزن سمند بیشتر از ریو است ولی سمند بخاطر 20N/M گشتاور بیشتر و همچنین 1سایز بزرگتر بودن رینگش این اضافه وزن رو جبران میکنه
تیپ2هم که دیگه نیاز به توضیح نداره خودتون میدونید.

mehrdad_ati
3 September 2008, 09:36 PM
درسته من هم این لوگان رو نمیدونم پس حرف شما رو قبول میکنم ! اما عمرا تاپ اسپید پارس از ریو بیشتر باشه ! با ریو مجله مایشین هم گفته بود 207 تا رو زدند

drnariman
3 September 2008, 09:53 PM
وای وای
چه خبره !!! چند صفحه بحث ...بابا یه بسم الله بگین دست بردارین .

چاره بحث شما می دونین چیه :

یه قرار با هم بزارین ماشینهای مربوطه رو جمع کنین یه تست عملی انجام بدین که خودتونم توش حاضر باشین ..چون با حرف کسی زیر بار نمی ره و ادعاهای عجیب غریب هم زیاد می شه.

mohammad_alavi
3 September 2008, 10:04 PM
وای وای
چه خبره !!! چند صفحه بحث ...بابا یه بسم الله بگین دست بردارین .

چاره بحث شما می دونین چیه :

یه قرار با هم بزارین ماشینهای مربوطه رو جمع کنین یه تست عملی انجام بدین که خودتونم توش حاضر باشین ..چون با حرف کسی زیر بار نمی ره و ادعاهای عجیب غریب هم زیاد می شه.
دكتر جان از قديم گفتن نرود ميخ اهنين در سنگ:icon_bigg
حالا من هر چي ميخوام بگم شتاب ريو وپارس خيلي تفاوتي نداره كه قابل بحث باشه(نهايت در حد يه كاپوت البته اونم توي سرعتهاي زير صد وگرنه بالاي صد ريو به خاطر گشتاور كمتر حرفي براي گفتن نداره) ولي اين اقايون ريو سوار متعصب تر از اين حرفان.....
وقتي شتاب اين اسباب بازي كره اي رو با زانتيا و تيپ5 مقايسه ميكنن ديگه ادم سكوت كنه بهتره
ولي در مورد پيشنهادتون بايد بگم كه كاملا موافقم وامادگي كاملم رو اعلام ميكنم.حالا مرد ميدون كيه؟؟؟(در مورد لوگان حرفي ندارم چون بهم ثابت شده كه شتاب بيشتري داره ولي زير بار ريو نميرم)

mehrdad_ati
3 September 2008, 11:07 PM
شما ها هر چی بگید نه شتاب رو و پارس عوض میشه نه کیا و پژو سود یا ضرر میکند دوستان بلاخره یکی از اینها شتابشون از اون یکی بیشتره من سعی کردم حقیقتو بگم و اصلا من خودم ریو ندارم ولی حالا دیگه بیخیالش بلاخره یکیشون بیشتره اصلا به ما چه :icon_razz

ولی اگه خواستید کورس بزارید تشریف بیاورید بندر عباس شهرک توایر پلاک 49 من در خدمت هستم !

navid_sn
3 September 2008, 11:33 PM
حالا من هر چي ميخوام بگم شتاب ريو وپارس خيلي تفاوتي نداره كه قابل بحث باشه(نهايت در حد يه كاپوت البته اونم توي سرعتهاي زير صد وگرنه بالاي صد ريو به خاطر گشتاور كمتر حرفي براي گفتن نداره) ولي اين اقايون ريو سوار متعصب تر از اين حرفان.....
وقتي شتاب اين اسباب بازي كره اي رو با زانتيا و تيپ5 مقايسه ميكنن ديگه ادم سكوت كنه بهتره
ولي در مورد پيشنهادتون بايد بگم كه كاملا موافقم وامادگي كاملم رو اعلام ميكنم.حالا مرد ميدون كيه؟؟؟(در مورد لوگان حرفي ندارم چون بهم ثابت شده كه شتاب بيشتري داره ولي زير بار ريو نميرم)
وقتی شما یه همچین لفظی رو در مورد این ماشین به کار میبرید معلومه که هیچی از ریو نمیدونید.بحث کردن با شما فایده نداره.به همون پژو پارستون بنازید

bamshad
4 September 2008, 01:29 AM
من واسه خودم متاسفم ایران خودرو از یه 405 ده مدل ماشین داد بیرون یکیشم پرشیا که موتور 405 داره بدنه یه مدل دیگرو!
ما ایرانیا عادت کردیم یه ماشین تازه توی این رنج قیمت میاد اول بکوبیمش بعد کم کم که تجربه از اون کسب کردیم بگیم بد نیست و آخر سر هم میشه بهترین
همین سمند مگه نبود؟ ال90 حالا هم ریو به نظر من مقصر شرکت ها هستن که با تولید امثال rd باعث این مدل طرز فکر شدن با این وضع همینطورم خواهد ماند....
هر ماشینی محاسنی داره ولی اگه به قول دوستان ریو اگه یه خورده عقبتر از مثلا پرشیا میمونه به عوض مصرف خیلی کمتری داره که با اون شتاب قابل توجه این هم به نظر من از محاسنش هست که در مورد لوگان هم صادقه هرچی باشه موتور 405 خیلی قدیمیه و طبیعیه توی مثلا مصرف نتونه با این دوتا رقابت کنه نه فقط پرشیا سمند و 405 هم همینطور میمونه 206 که فکر نکنم در مورد تیپ 2 و 3 جای بحثی باشه.

adolf1945
4 September 2008, 10:52 AM
آخه بامشاد جان بحث بر سر اینه که این آقا زیر بار هیچ چی نمیره و حرف خودشو میزنه .
مثلا" جدای از تست ، چند صفحه قبل تر فرمولی هست که نشون میده ریو در 60 ثانیه اول توان خروجی بیشتری داره پس قطعا" توی شتاب 0 تا صفر100 اوم بیشتره .

حداکثر گشتاور ضرب در دور متناظرش ، تقسیم بر 60 .

good_rally
4 September 2008, 12:07 PM
منم با آقای adolf1945 (http://www.phalls.com/member.php?u=93048) موافقم.
شتاب 0تا100ریو از پارس بهتر است.
توسرعت های بالای 100 هم به خاطر گشتاور20n/mبیشتر پارس جلوتر ازریو حرکت میکنه ولی با فاصله خیلی خیلی کم از همدیگر.

mehrdad_ati
4 September 2008, 12:46 PM
بله منم سه ساله دارم همینو میگم

arash banikarim
4 September 2008, 07:37 PM

اقا منم دربست باهات موافقم.سكوت و خنده در پشت ان:icon_arro بهترين چيزه!!
خواستم بگم منم برا كورس هستم.ريو سواران بيان شيبراز كل چمرانو كورس ميذاريم!:icon_coolتا معلوم شه كدوم سرعتش بيشتره!البته بگم بالاي 100 تا !زير صدتا رو قبول دارم يه نموره ريو تندتره!:icon_neut

mehrdad_ati
4 September 2008, 07:39 PM
بالای صد تا هم که من خودم دارم می گم یه نموره پارس تند تره:icon_cool

drnariman
4 September 2008, 07:58 PM
شما که با هم موافق هستین پس دیگه این بحث ها چیه ؟:icon_excl

adolf1945
4 September 2008, 09:11 PM
من فکر میکنم موافقت بر سر اینه که شتاب ریو توی صفر تا صد بیشتره ولی وقتی دوی دور میافتن پرشیا جلو میافته .
هر کی موافقه صلوات بفرسته ..:icon_excl

good_rally
4 September 2008, 10:16 PM
منم قبول دارم صحبت شما رو
بعد یه چیزه دیگه هم این که شتاب ریو تقریبا با رینگ 13 همون 11 ثانیه است .
واصلا به اعداد 9و 10 اعتقاد ندارم و ریو در حالت استاندارد نمیتونه به اون شتاب برسه.

hosseinabd
5 September 2008, 02:38 AM
شتاب ریو با توجه به 1500 بودن موتورش از پارس و 405 بیشتره و اینو هم اعداد و ارقام با سند موجود در سایتهای دو شرکت میگند و هم کسانی که این خودرو رو امتحان کردند میگند و در این موضوع که بحثی نیست.
بازهم اگر وضعیت 1500 و 1800 بودن ریو و پارس رو هم کنار هم بذارید میبینید که بازهم ریو چیزی از پارس کم نداره ولی به دلیل 1800 بودن پارس مسلمه که پارس جلوتر میفته.تازه ماهم که گفتیم دنده 5 ریو حالت پراید رو داره و کمی برای ماشین سنگینه و به همین دلیل هست که بعد از 100 کمی مشکل داره.ولی در کل موتور ریو با توجه به 1500(تاکید میکنم) بوئنش قدرتی در حد پارس و مصرفی در حد نصف پارس داره.پس بحث ها و کل کل های خودتونو تمام کنید و بذارید که دوستان اطلاعات خوب خودشونو در اختیار دیگران قرار بدند.
تازه اگر لوگان برای شما تست شدست که موتور اون هم 1600 هست پس چرا فقط به ریو گیر دادید؟

mohammad_alavi
5 September 2008, 10:56 AM
شتاب ریو با توجه به 1500 بودن موتورش از پارس و 405 بیشتره و اینو هم اعداد و ارقام با سند موجود در سایتهای دو شرکت میگند و هم کسانی که این خودرو رو امتحان کردند میگند و در این موضوع که بحثی نیست.
بازهم اگر وضعیت 1500 و 1800 بودن ریو و پارس رو هم کنار هم بذارید میبینید که بازهم ریو چیزی از پارس کم نداره ولی به دلیل 1800 بودن پارس مسلمه که پارس جلوتر میفته.تازه ماهم که گفتیم دنده 5 ریو حالت پراید رو داره و کمی برای ماشین سنگینه و به همین دلیل هست که بعد از 100 کمی مشکل داره.ولی در کل موتور ریو با توجه به 1500(تاکید میکنم) بوئنش قدرتی در حد پارس و مصرفی در حد نصف پارس داره.پس بحث ها و کل کل های خودتونو تمام کنید و بذارید که دوستان اطلاعات خوب خودشونو در اختیار دیگران قرار بدند.
تازه اگر لوگان برای شما تست شدست که موتور اون هم 1600 هست پس چرا فقط به ریو گیر دادید؟
دوست عزيز من اگر جلو افتادن ريو توي سرعتهاي زير 100 به اندازه يه نصف كاپوت از پارس براي شما همون شتاب رويايي ريو هست من قبول دارم.
مگه ريو توي شهر صدي 5 و توي جاده صدي 4 هست كه ميگي مصرفش نصف پارسه:icon_sad:
در ضمن بحث و كل كل هم رو هم شما ريو سوارا شروع كردين كه شتاب اونو با زانتيا و تيپ 5 مقايسه كردين:icon_arro
در مورد لوگانم فكر ميكنم اينقدر ميدونيد كه توي شتاب همه چيز حجم موتور نيست بلكه قدرت موتور و گشتاور موتور و همچنين گيربكس و وزن فلايول و..... تاثير داره.:icon_cool

adolf1945
5 September 2008, 12:49 PM
مگه ريو توي شهر صدي 5 و توي جاده صدي 4 هست كه ميگي مصرفش نصف پارسهمحمد آقا با اجازتون ریو توی جاده صدی 5.6 تا 5.8 مصرف میکنه .
پژو پارس صدی 9 هم بیشتر میسوزونه . به نظر تو 5 با 9 چقدر فرق داره .
البته من دوستی دارم که میگه پارس من توی جاده 10 میسوزونه .

در ضمن بحث و كل كل هم رو هم شما ريو سوارا شروع كردين كه شتاب اونو با زانتيا و تيپ 5 مقايسه كردين
من هنوزم میگم که ریو از اینا شتاب بیشتری نداشته باشه . کم تر هم نداره .

.ولی در کل موتور ریو با توجه به 1500(تاکید میکنم) بودنش قدرتی در حد پارس و مصرفی در حد نصف پارس داره.پس بحث ها و کل کل های خودتونو تمام کنید و بذارید که دوستان اطلاعات خوب خودشونو در اختیار دیگران قرار بدند.

حسین آقا حجت رو تمام کردی ....
دلم نیومد نقل قول نزنم .:icon_cool

mohammad_alavi
5 September 2008, 01:21 PM
محمد آقا با اجازتون ریو توی جاده صدی 5.6 تا 5.8 مصرف میکنه .
پژو پارس صدی 9 هم بیشتر میسوزونه . به نظر تو 5 با 9 چقدر فرق داره .
البته من دوستی دارم که میگه پارس من توی جاده 10 میسوزونه .

من هنوزم میگم که ریو از اینا شتاب بیشتری نداشته باشه . کم تر هم نداره .

حسین آقا حجت رو تمام کردی ....
دلم نیومد نقل قول نزنم .:icon_cool
دوست عزيز و گرامي من قبول دارم كه مصرف پارس بيشتره چون موتورش قديميتره قبلا هم گفتم كه مصرف سوخت كمتر مزيت ريو به پارسه
ولي ديگه بي انصافي نكن ماكسيما با 6سيلندر و3000 حجم موتور با گيربكس اتومات و اون اتاق بزرگ و وزن سنگين توي جاده صدي 10 ميسوزونه
اين رقم هايي هم كه شما فرموديد مصرف پژو پارس توي شهر هست وتوي جاده صدي 5/7 هستhttp://www.ikco.com
در مورد شتابم بايد بگم والله بالله زشته اين حرفا رو نزنيد ريو وپارس و405 و.... از نظر شتاب اوليه وثانوييه هيچ حرفي در مقابل زانتيا وتبپ 5 ندارن چون اينا زير 10 ثانيه به 100 ميرسن و ريو و پارس و.... در شرايط استاندارد به اونا نميرسن
ديگه قضاوت با دوستان
يا علي

good_rally
5 September 2008, 01:27 PM
پس تا اینجا همه چیزمشخص شده که تو 0تا 100 ریو جلوتر از پارس حرکت میکنه.
حالا میخواد 1کاپوت جلوتر باشه یا یک متر به هر حال زودتر از پارس به 100 میرسه.
از 100 به بالا هم به خاطر گشتاو.ر 20N/M بیشتر پارس جلوتر حرکت میکنه.
در مورد مصرف سوختم چون ریو دارای موتور کم حجم تر وتکنولوزی جدیدتر و16 سوپاپ است 100 درصد مصرفش کمتر از پارس است.
پارس دیگه موتورش خیلی قدیمیه وجزئ ماشینای پر مصرف به حساب میاد.
ریو مصرفش خیلی کمه ودر حد تیپ 2 میمونه.

good_rally
5 September 2008, 01:57 PM
در مورد شتابم بايد بگم والله بالله زشته اين حرفا رو نزنيد ريو وپارس و405 و.... از نظر شتاب اوليه وثانوييه هيچ حرفي در مقابل زانتيا وتبپ 5 ندارن چون اينا زير 10 ثانيه به 100 ميرسن و ريو و پارس و.... در شرايط استاندارد به اونا نميرسن

کاملا موافقم هیچ کدوم از این ماشین ها در شرایط استاندار نمیتونند زیر 11 0تا100 بزنند .
واصلا با تیپ 5و زانتیا قابل مقایسه نیست این شتاب.
دوستان اگه یه بار پشت تیپ 5 و زانتیا بشینند وپا رو تا ته رو پدال فشار بدند .
اونوقت میدونند که شتاب یعنی چی و مطمئنم که اونوقت از شتاب ریو خودتون هم بدتون میاد .
فقط یک بار امتحان کنید.

arash2006_7
5 September 2008, 02:21 PM
با سلام
مصرف پرشیا :رانندگی نرمال در جاده 7.5 الی 8 لیتردر100(سرعت 90 ~ 80) - داخل شهر 10 الی 11 ( 20 تا 80 با دور موتور 3500)
رانندگی پر شتاب در جاده 11 تا 12 لیتر( سرعت بین 90 الی 170) - داخل شهر 12 تا 14 لیتر(سرعت بین 20 الی 120)

mohammad_alavi
5 September 2008, 03:29 PM
کاملا موافقم هیچ کدوم از این ماشین ها در شرایط استاندار نمیتونند زیر 11 0تا100 بزنند .
واصلا با تیپ 5و زانتیا قابل مقایسه نیست این شتاب.
دوستان اگه یه بار پشت تیپ 5 و زانتیا بشینند وپا رو تا ته رو پدال فشار بدند .
اونوقت میدونند که شتاب یعنی چی و مطمئنم که اونوقت از شتاب ریو خودتون هم بدتون میاد .
فقط یک بار امتحان کنید.
بازم جاي شكرش باقيه كه نگفتن شتاب ريو از كمري وسوناتا وازرا وبي ام و سري 7 وبنز S كلاس بيشتره:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_lol::ico n_sad:

adolf1945
5 September 2008, 04:05 PM
با سلام
مصرف پرشیا :رانندگی نرمال در جاده 7.5 الی 8 لیتردر100(سرعت 90 ~ 80) - داخل شهر 10 الی 11 ( 20 تا 80 با دور موتور 3500)
رانندگی پر شتاب در جاده 11 تا 12 لیتر( سرعت بین 90 الی 170) - داخل شهر 12 تا 14 لیتر(سرعت بین 20 الی 120)
تأیید میشه...
توی جاده یا اتوبان کسی با 70 تا راه نمیره ...
اگه 100 تا 110 هم در نظر بگیریم بر اساس حرف شما میشه صدی 11 تا 12 لیتر .
پس رفیق ما همچین هم پر بی راه نگفته که پرشیا توی جاده صدی 10 میسوزو نه .
صدی ده لیتر برای یه ماشین 1800 سی سی که 100 اسب هم بیشتر قدرت نداره ،کمی زیاد نیست .

arash2006_7
5 September 2008, 05:29 PM
تأیید میشه...
توی جاده یا اتوبان کسی با 70 تا راه نمیره ...
اگه 100 تا 110 هم در نظر بگیریم بر اساس حرف شما میشه صدی 11 تا 12 لیتر .
پس رفیق ما همچین هم پر بی راه نگفته که پرشیا توی جاده صدی 10 میسوزو نه .
صدی ده لیتر برای یه ماشین 1800 سی سی که 100 اسب هم بیشتر قدرت نداره ،کمی زیاد نیست .

دوست عزیز منظور من جاده بود که بین 80 9 تا 90 داشته باشی حدود 7.5 تا 8 مصرف داره
در اتوبان خیلی فرق میکنه ترمزها بی مورد نداری و با 110 اگه بری با دنده 5 دور موتور حدود 3200 میشه که مصرف 6.5 الی 7 در 100 کیلومتر
من همیشه رو مصرف بنزین دقت زیادی دارم همشه بعد از سوختگیری کیلومتر رو صفر میکنم

اما زمانی که تخته گاز برم مصرف به نزدیک 16 هم میرسه
یه جورایی با بقیه فرق میکنه 2 مرتیه با پارس ای ال ایکس کورس گذاشتم شاید باورتون نشه اما هر 2مورد رو رد کردم

adolf1945
5 September 2008, 07:04 PM
دوستان در مورد مصرف سوخت بیایید اینجا:

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=45231

Foad
5 September 2008, 10:37 PM
دوستان لطفا باهم کل کل نکنید
اگر ادامه بدید تاپیک قفل میشه

hosseinabd
6 September 2008, 07:56 AM
راست میگن این مدیر محترم.
بابا چقدر کل کل.
یکم اطلاعات بزارید مردم استفاده کنند.
حالا اگه پارس 2 تا کاپوت بیوفته جلو چیش به منو و شما میرسه جایزه میدن؟
آقا پارس بهترین ماشین دنیا.
بس کنید دیگه.توی تمام دنیا هر چیزی یک سری معایب داره یک سری مزایا.اگر اینها نباشه که تنوع بوجود نمیاد.حتی خودروهای آلمانی بنز و بی ام و هم همچین حالتی دارند.

mohammad_alavi
6 September 2008, 02:57 PM
راست میگن این مدیر محترم.
بابا چقدر کل کل.
یکم اطلاعات بزارید مردم استفاده کنند.
حالا اگه پارس 2 تا کاپوت بیوفته جلو چیش به منو و شما میرسه جایزه میدن؟
آقا پارس بهترین ماشین دنیا.
بس کنید دیگه.توی تمام دنیا هر چیزی یک سری معایب داره یک سری مزایا.اگر اینها نباشه که تنوع بوجود نمیاد.حتی خودروهای آلمانی بنز و بی ام و هم همچین حالتی دارند.
جالبه يكي ديگه حرف غير منطقي ميزنه اونقت شما.......
عدالتت منو كشته
سايتتون پيشكش خودتون

good_rally
6 September 2008, 03:38 PM
اقا اصلا نیازی به کل کل نیست .
اگر شتاب خودرو مون رو با توجه به اعداد وارقامی که اعلام شده درنظر بگیریم.
لوگان 2/10
ریو 4/11
پارس 8/11
تیپ2و3 1/14
روی کاغذ شتاب ماشین به این صورت است.
حالا هرکی که به اعداد اعلام شده شک داره البته به ایران خودرو وسایپا نمیشه اعتماد کرد خودتون میدونید دیگه.
هرکسی که به این اعدا دشک داره میتونه ماشینشو مورد تست قرار بده.
مثلا من خودم به شتاب تیپ 2 که ایران خودرو اعلام کرده شک دارم وتو چند تا از مجلات خارجی شتاب 5/12 رو درج کرده بودن .
برای همین تیپ 2با پارس دوستم رو یه تست شتاب کردم.
تو تستم تمام تلاشم رو کردم که وزن هردو خودرو مساوی باشه .
مثلا هردو ماشین 30لیتر بنزین زدیم.
ووزن خودم هم 75 کیلو وزن دوستم هم 74 کیلو بود (1کیلو زیاد مهم نیست)
بعدش یک بار من داخل تیپ 2 خودم بودم وتو 0تا100 یه کاپوت عقب میفتادم .
بعدش من پشت پارس نشستم ودوستم هم پشت 206 من بود بازم تو 0تا 100 پارس یک کاپوت جلو میفتاد .
پس به این نتیجه میرسیم که شتاب تیپ 2 خیلی کمتر از اونی است که ایران خودرو اعلام کرده .
تفاوت شتاب تیپ 2با پارس رو اگر با اون چجیزی که ایران خودرو حساب کرده در نظر بگیریم به تفاوت 3/2 ثانیه میرسیم.
3/2 ثانیه احتلاف یعنی 2یا 3تا ماشین حداقل عقب افتادن در حالی که من فقط یک متر عقب میفتادم .
به نظر من تفاوت شتاب تیپ 2 با پارس حداکثر یک ثانیه است .

شما هم اگه شک دارید به شتابی که اعلام شده میتونید ماشیناتونو همونجور که من تست کردم تست کنید و100 درصد سعی کنید که همه چیز در تست مساوی باشه بعدشم ماشیناتونو باهم عوض کنید ودوباره تست کنید ببینید به چه نتیجه ای میرسید.

HOOSEIN 105
18 September 2008, 11:06 AM
با سلام

همه بحث ها رو دنبال کردم
بحث بیشتر در مورد شتاب ریو پارس بود که به نظر من شتاب ریو باید بهتر باشه

حالا فقط این یه کلیپ رو ببینید
نظرتون در مورد تندر کاملا عوض میشه
این تندر تو شتاب از همه این ماشین ها سره و البته می تونه به راحتی با زانتیا 2000 و 206 تیپ 5 رقابت تنگاتنگ داشته باشه
کلیپ کورس 206 5 و لوگان 1600 رو دیدم
تو اخر پیست لوگان حدود نصف کاپوت 206 عقب می می مونه ولی تو اون کورس وسط پیست ال نود دقیقا تا در عقب 206 بود که بعد رسیدن به اخر پیست لوگان به وسط کاپوت اون رسید

حالا بگذریم از این حرفا این کلیپ 0 تا 140 لوگان رو ببینید

http://www.youtube.com/watch?v=29Useb1_4FM

HOOSEIN 105
18 September 2008, 11:12 AM
حالا شاید دوباره دوستان بهانه گیری کنند
این کلیپ رو هم ببینید که تندر 0 تا 100 رو تو 9 ثانیه می زنه

http://www.youtube.com/watch?v=z2Sz83c8Pp0&feature=related

و حالا این کلیپ رو ببینید که ال نود 210 تا میره ( راستی اون کلیپ قدیمی نیست که ال نود 210 تا می رفت این یکی جدیده )

http://http://www.youtube.com/watch?v=bqN9qwXEbnk&feature=related

pouya system
10 October 2008, 10:22 AM
باید در عمل دید . کتاب و کلیپ شاید بتونن یه چیزی رو تایید کنن . ولی در عمل چیزه دیگست .
واقعا لوگان وحشیه . من با ماکسیما 195 تا پشت سرش میرفتم . 4 تا سرنشین هم داشت .معلوم بود هنوز هم جا گازخور داشت. مطمعنم که پژو پارس نمیتونه در مقابله لوگان کاری بکنه. 206 تیپ 2 و 3 که دیگه هیچ .
ولی واقعا 0 تا 100 تو 5 ثانیه خیلی ظالمانست . مگه موتوره جت داره . فورد جی تی سوار شدید!!!

behdad-G
10 October 2008, 06:02 PM
سلام .

دوستان من حدود سه ساله که زانتیا دارم ( مدل آخر 83 و 60000 تا کار کرده ) و کاتالیزورش رو هم همون سال اول در آوردم . البته باور کنید الان دیگه خیلی برام تکراری شده و دیگه اصلا لذتی نداره واسم سواریش .

البته این تاپیک اسمی از زانتیا توش نیست فقط خواستم یه چیزی رو براتون بگم هرچند من اصلا اهل کل کل با ماشینای دیگه نیستم و اینا همه دوستانم بودن :

با پارس دوستانم که هرموقع درگ میکردیم واقعا هیچ حرفی واسه گفتن نداره .
با تیپ 5 سرحال همیشه دو حالت پیش میاد : 1 - اگر با دور موتور پایین شروع کنیم تا سرعت 90 تا تیپ 5 کاملا برتری داره بعد بهش میرسیدم
2 - از ابتدا با دور موتور بالا که شروع میکنیم یک رو کاملا کنار هم میریم و با تعویض دنده به دو باز هم زانتیا برتری داره .
ضمنا" یه خیابون تو محل ما هست که خیلی خلوته و خیلی هم پهنه . همیشه جوونا دارن اونجا از همین کارا میکنن . دو سه روز پیش داشتم قدم میزدم همونجا دیدم یه ریو با یه پرشیا درگ کردن و دقیقا لحظه ای که دنده دو داشت به انتها میرسید از جلوی من رد شدن . ریو حدود 2 متر جلو بود و بازم داشت فاصله رو بیشتر میکرد ! من فکر میکردم
پارس بهتر باشه با موتور 1800 !

با لوگان برادرم هم درگ کردیم بین تیپ 5 و پرشیا هست حدودا .
...........................

راستی یکی از دوستان میگفت زانتیا رو تخته کنی هیولاست . اصلا اینجوری نیست از دور موتور پایین که اگر راه بیفتی (مثلا با دنده دو و دور موتور 1500 ) جون میکنه تا دور بگیره و تازه بالای 4000 جون میگیره و فرو میری تو صندلی یعنی دقیقا بر خلاف 405 کاربراتوری 2000 که داشتم ! واقعا 405 کاربراتوری تو این وضعیت برنده ء مطلق بود !

اميرديجي2
11 October 2008, 12:52 PM
سخت ترین رقیب لوگان ریو هستش فقط !!! پژو پارس حرفی برای گفتن نداره که رای هم آورده ! ریو واقعا موتور هیولایی داره ! تو شتاب اولیه عالی عمل میکنه .

HOOSEIN 105
11 October 2008, 08:56 PM
این هم لینکی که تندر 0 تا 100 رو تو 5 ثانیه میره

http://www.youtube.com/watch?v=GhVYm...eature=related

MILAD_STR
19 November 2008, 11:14 PM
با سلام

چرا اينقدر بحث ميكنيد؟ بيشتر پست ها با تعصب بود!
بين اين خودرو ها برگ برنده دست ريو و لوگان است!
پارس و سورن و 206 تيپ 2 و 3 اصلا حرفي براي گفتن رو به روي ريو ندارن!
من قبلا لوگان هم داشتم الان ريو توي شتاب دو تا تقريبا برابر هستند تازه دنده2 ريو جلو ميفته!

hamid_dental
19 November 2008, 11:39 PM
خداييش چطوري ال 90 تو 5 ثانيه صفر تا 100 ميزنه؟؟؟؟؟ به غير از اينه كه رو جكه؟؟؟؟؟

محمد.r
24 November 2008, 01:26 AM
با سلام .
کاری ندارم کدوم سایت چی میگه یا کدوم شرکت چی میگه من با ریو 0-100 رو 9 ثانیه رفتم البته
با چنتا تغییر جزعی:
1.استفاده از لوله جای کاتالیزر
2.استفاده از فیلتر اسپرت
3.استفاده از شمع 2 سرتاییکنتاکزمانه( بلاخره اسمشو نفهمیدم کدوم درسته):lover:

arash2006_7
24 November 2008, 01:36 AM
با سلام .
کاری ندارم کدوم سایت چی میگه یا کدوم شرکت چی میگه من با ریو 0-100 رو 9 ثانیه رفتم البته
با چنتا تغییر جزعی:
1.استفاده از لوله جای کاتالیزر
2.استفاده از فیلتر اسپرت
3.استفاده از شمع 2 سرتاییکنتاکزمانه( بلاخره اسمشو نفهمیدم کدوم درسته):lover:

مقایسه و بحث پرشتابترین خودرو در شرایط استاندار هست نه مکش و تخلیه تقویت شده باشه اگه اینطوری باشه من باید رکورد زیر 9 بیارم :icon_arro

mohammad_2145
24 November 2008, 03:18 PM
سلام دوستان..

کلا بحث در مورد این رده ماشین که اینقدر به هم نزدیکن خیلی کار بی نتیجه اییه.. ولی چه کنیم ما ایرانیم دیگه (خودمم عشق شتاب و کورسم از این کارا هم دست بر نمیدارم، نمیدونم چرا؟!؟! لول!)
من تازه گواهینامه گرفتم.. یعنی 5 6 ماهی میشه، تو این ماشینا فقط لوگان و ریو رو قبول دارم، خودمون هم لوگان داریم قبلش سمند معمولی داشتیم که خداروشکر ردش کردیم رفت با این ترمز مسخره اش.
جدا از بحث بهتر بودن ماشینا که باید بریم سر وقت شتاب.. شتاب ریو رو خیلی قبول دارم نسبت به موتورش ولی بدون هیچ تعصبی چون خودم با ریو پسر عموم کورس گذاشتم میگم لوگان تو شتاب اولیه 100% ریو رو میگیره که کار شاخی هم نمیکنه چون 10 اسب بیشتره ولی توقع بیشتری از لوگان داشتم یا اینکه ریو خیلی بیش از قدرتش میره
تا سرعت 160 لوگان از ریو جلوی بقیه شو نمیدونم ولی اگه کسی از دوستان امتحان کرده بدون اغراق بگه چون جدی میخوام بدونم تاپ اسپید ریو بیشتره یا لوگان..
به نظرم لوگان تاپ اسپید خیلی خوبی نداره البته خودم امتحان نکردم ولی یه بار که با داداشم تو کفی میرفتیم 185 بیشتر نرفت.. خیلی برام عجیب بود موتور با این تکنولوژی و قدرت چطور کیلومترش روی 185 190 قفل میشه که چند جا خوندم گیربکس قدرتی لوگان باعث همچین چیزی میشه. حالا میخوام بدونم کسانی که لوگان دارن تو تاپ اسپید با ریو کورس گذاشتن یا نه؟ آخه خودم بی تجربه ام دلم میخواد امتحان کنم ولی همچین خریتی نمیکنم D:
ولی اگه قرار باشه بابام لوگانو با ریو عوض کنه (حتی اگه ریو abs & airbag هم داشته باشه) عمرا اگه بزارم چون نرم بودنش به 1000تا تاپ اسپید میارزه :icon_mad:

Senator
24 November 2008, 07:47 PM
سلام
ديروز نرسيده به نمك آبرود داشتم با زانتيا ميرفتم(با3سرنشين) يدونه ريو كه نميدونم چه مرگش بود:icon_evilقصد كل كل با مارو داشت.البته ماشينش تك سرنشين بود.بادنده5رو110بودم كه ريو يه معكوش كشيد و خيلي سريع از كنارم رد شد(واقعا صداش دراومده بود و معلوم بود كه داره خيلي به ماشين فشار مياره)منم كه الكي با كسي كل كل نميكنم اونم به خاطر ريو ...با همون دنده 5 يكم گاز وبيشتر كردم(تخته نكردم)تا180 رفتيم..اما جالبه كه با هم مساوي بوديم و ريو خيلي ضايع نشد گرچه ميگم من فقط داشتم سرعتمو زياد ميكردم و به ماشين به هيچ وجه فشار نياوردم...ولي منظورم اينه كه اصلا فكرشو نميكردم ريو بتونه بازانتيا ي 2000سي سي راه بياد...البته اصلا تعادل نداشت عقب ماشينش كه خيلي بازي ميكرد و روي يه پستي بلندي نزديك بود چپ كنه:icon_razz:icon_lol:

mehdizadeh04
24 November 2008, 08:42 PM
با سلام
اصلا شتاب لوگان با ریو قابل مقایسه نیست.
این قضیه رو بنده به وضوح دیدم با ریو های توی خیابان پست چراغ قرمز!!!
اگه شما لوگانی رو توی خیابان میبینی که به ماشین گاز نمیده دلیلش اینه که اکثر مشتری این خودرو سن و سالی ازشون گذشته و زیاد حال و هوای گاز دادن ندارن.
ولی وقتی جوونی رو با لوگانش میبینید زیاد تعجب نکنید.2 روز پیش یکی توی ستاری(سر بالایی) دیدم که رینگ و لاستیک انداخته بود و ارتفاع زده بود خفن و جوری بین ماشین ها لایی میکشید که همه انگشت به دهن مونده بود.
وقتی پشت چراغ قرمز دیدمش ازش پرسیدم گفت که شتابش عالیه و صندوقش جمع و جوره و خوراکه لایی کشیه!!!(گفته خود رانندش).
با تشکر

arash2006_7
24 November 2008, 09:08 PM
با سلام خدمت دوستان تمامی این بحثها باد هواست با مدرک مستند فیلم ارائه کنید نه اینکه بحث بیخودی فقط با حرف خالی تو مخ من یکی نمیره شما لوگان دارها و کسانی که ریو دارن (فقط موتور استاندارد) 0تا 100 بزندید اونوقت مشخص میشه کدوم ماشین پرشتابتره از بین شماها یعنی کسی نیست اینکارو بکنه؟
من 0تا 100 زدم با موتور استاندارد حتی ماشین گارانتی هم نداره برای شما که گارانتی داره چرا یکی پیدا نمیشه؟؟؟؟
0تا 100 کلیپ خارجی نمیخواااام فقط خودتون کار سختی نیست بخدا

mohammad_2145
26 November 2008, 03:20 PM
آخه آقای آرش شما چطور وقتی فیلم خارجی میبینی بهش اطمینان نمیکنی اونوقت به فیلم ما اطمینان داری و قبولش می کنی؟! باشه من اگه وقت کردم برات صفر تا صد فیلم میگیرم ولی مطمئنم بعدش شما میگی من قبول ندارم شاید تو سرازیری بودی یا باد موافق میومده یا ماشینتو تقویت کردی یا....
به هر حال آدمیزاد باید بعضی واقعیت ها رو بپذیره دیگه:icon_surp

arash2006_7
26 November 2008, 11:17 PM
آخه آقای آرش شما چطور وقتی فیلم خارجی میبینی بهش اطمینان نمیکنی اونوقت به فیلم ما اطمینان داری و قبولش می کنی؟! باشه من اگه وقت کردم برات صفر تا صد فیلم میگیرم ولی مطمئنم بعدش شما میگی من قبول ندارم شاید تو سرازیری بودی یا باد موافق میومده یا ماشینتو تقویت کردی یا....
به هر حال آدمیزاد باید بعضی واقعیت ها رو بپذیره دیگه:icon_surp

به هر حال این لوگان مونتاژ داخله فیلم خارجی رو قبول نمیکنم چون ممکنه طرف تقویت کرده باشه مثلا یکی از همین کلیپها 0تا 100 رو 5 ثانیه زده مگه بی ام و هست پس یه جا کار میلنگه یا سرازیری یا تقویت من از دوستان لوگان سوار تقاضا دارم 0تا100 خودشون رکورد بگیرن خدایش من هر چی لوگان سوار تو جاده دیدم آروم میرفت نشده تا حال کل بندازم واسه همین میخوام یکی فیلم بگیره ماشالا خیلی از شما دوستان لوگان دارید از بین شماها کسی حاضر نمیشه؟؟؟
آقا محمد جان من منتظر کلیپ شما هستم :icon_excl

arash2006_7
27 November 2008, 11:51 PM

دوست عزیز من فیلمشو دارم و دیدم 0تا 100 که شده 12.5 همین حدود و تاپ اسپید زده 185 نه 200 قابل توجه دوستان من نمیدونم گذاشتن فیم کشواد آریا منش درست باشه یا خیر چون بدون اجازه یه جورایی:icon_eek:

arash2006_7
28 November 2008, 12:05 AM
من قسمتی از این فیلم که صحبت میکنه رو حذف کردم همینطور انتها فیلم که هم حجمش کم بشه و راجب همین مبحث باشه 0تا 100 ریو
لینک دانلود کلیپ ریو اگه تاپ اسپید هم خواستید بگید
http://rapidshare.com/files/168001591/Rio_ls_0_100.wmv.html
با تشکر

farzad_Sh_2020
11 December 2008, 04:16 PM
دنیا پارس ELX . فکر کنم لوگان طراحیش خیلی افتضاح هست . از نظر شتاب شاید پارس معمولی را بگیره ولی ELX :icon_razz

من خودم 200 تا هم رفتم با دور موتور 6100 . کلیپ 0 تا 100 هم که دارم . اولیش 9.5 زدم فکر کنم این آخریش هم شد 8.6 . پس خواهشاً با کلیپ بیاید جلو نه حرف . حیف دیگه یواش میرم و دلم میسوزه واسه ماشین وگرنه براتون 200 تا میرفتم و فیلم می گرفتم :icon_cool . البته ماشینم دیگه گارانتی هم نداره و بهتون بگم که ماشین بدون گارانتی گاز ندیناااا . چون سرسیلندر مثلاً پارس ELX قیمتش 4.5 هست . خودم تو نمایندگی دیدم داشت عوض میکرد

hosseinabd
11 December 2008, 04:44 PM
فکر کنم اگر بی ام و و بنز بیان بدین ایرانیها ماشینهاشونو تست شتاب بگیرن به اعداد 1 و 2 و 3 ثانیه برسیم.
این اعدادی که انجا مطرح میشه فضاییه.
درسته ماشین یه فرقهایی میکنه ولی نه تا این حد.

ahmadtopol
17 December 2008, 09:10 PM
ادم تو این تاپیکا چیزایی میشنوه میخواد شاخ در بیاره!
ریو اصلا در حدی نیست که شتابش با زانتیا مقایسه بشه.
تو شتاب ثانویه و سرعت 405 میگیرتش چه برسه به.....

محمد.r
18 December 2008, 12:17 AM
داداش احمد شما پشت ریو نشستید؟
1 مطلبی بگم خدمتتون راننده داریم تا راننده نمیشه همینجوری تو خیابون 2 تا ماشین با هم کورس بزارن چون ممکنه 1 راننده خیلی بی کله باشه اما اون 1کی نباشه 1 مطلب دیگه هم هست اونم اینکه 1 ماشین ممکنه خوب آببندی شده باشه 1 ماشین بد . در کل من ریو رو ترجیه میدم

hosseinabd
18 December 2008, 01:12 AM
کلا انگار این آقا با ماشینهای جدید خیلی مشکل دارند.
آقا شما همون آردی تو سوار شو بهش همینطور بناز.
آردی همون بی ام و است که روی اتاق پژو گذاشتنش.
رضایت میدید اینجوری؟

sanam2008
21 December 2008, 01:07 PM
آخه یه حرفی بزنید ما هم باورمون بشه واقعا بعضی ریو سواران دارن تعصبی برخورد میکنند واین کارشون باعث شده بعضیا ادعا کنن ریو شتابش بهتر از زانتیا هستش وبعدم میگن تو سربالایی ریو تندر را میخوره آخه نه روی کاغذ این حرف درست در میاد نه توی عمل

hosseinabd
22 December 2008, 02:36 AM
ببین دوست عزیز.
من یه حرفی رو به شما میزنم.
ریو در حد زانتیا نیست و نخواهد بود.
زانتیا بدلیل موتور 2000 یا 1800 و همچنین نوک تیز جلو شتاب خیلی خوبی داره.
ولی این دلیل نمیشه که شتابش از تمام ماشینها از جمله لوگان کمتر باشه.
خیلی از دوستان خودم با لوگانشون اومدند و تست شتاب گرفتیم و پا به پای هم رفتیم.
وقتی پارس سوار های عزیز به اعداد 8.6 و 9.6 و این اعداد عجیب و غریب میرسند ریو و لوگان هم به 6.8 و 7.6 و این جور اعداد میرسند.
روی کاغذ با توی عمل خیلی فرق میکنه.

sanam2008
22 December 2008, 08:59 AM
ریو شاید بتونه تا دنده4پا به پای تندر بیاد اما دیگه از دنده 4به بعد دیگه به گرد پاش نمیرسه

محمد.r
22 December 2008, 11:20 AM
آقا sanam شما ماشینتون چیه؟ تاحالا ریو سوار شدید؟
آقاجون شماها چرا برای رسیدن به اینکه کدوم ماشین بیشتر میره فقط به موتور نگاه میکنین مگه فقط موتور تعیین کنندس ؟ نخیر چیزهای مهمتری نظیر نسبت دنده گیربکس و نسبت دنده دفرنسیال رو هم باید در نظر بگیرید .
من هر هفته میرم 1 سفر قم بر میگردم بارها و بارها دیدم کورس ریو با بقیه ماشین هارو که معمولا 405 سمند پرشیا که تعطیل تندر هم نتونست ریورو بگیره البته تو شتاب . من خودم پراید دارم
اینتوری که شما میگید 206 تیپ 2 150 تا بیشتر نمیره اما همین پنجشنبه گذشته تو اتوبان قم خودم 160 تا سرعت داشتم جلوم 1 پرشیا بود پشت سرم 1 206 تیپ 2 چراغ زد رفتم کنار برای پرشیاهم چراغ زد با شتاب خیلی خوب رفت که حتی پرشیاهم بهش نرسید

sanam2008
22 December 2008, 11:27 AM
آقا sanam شما ماشینتون چیه؟ تاحالا ریو سوار شدید؟
آقاجون شماها چرا برای رسیدن به اینکه کدوم ماشین بیشتر میره فقط به موتور نگاه میکنین مگه فقط موتور تعیین کنندس ؟ نخیر چیزهای مهمتری نظیر نسبت دنده گیربکس و نسبت دنده دفرنسیال رو هم باید در نظر بگیرید .
من هر هفته میرم 1 سفر قم بر میگردم بارها و بارها دیدم کورس ریو با بقیه ماشین هارو که معمولا 405 سمند پرشیا که تعطیل تندر هم نتونست ریورو بگیره البته تو شتاب . من خودم پراید دارم
اینتوری که شما میگید 206 تیپ 2 150 تا بیشتر نمیره اما همین پنجشنبه گذشته تو اتوبان قم خودم 160 تا سرعت داشتم جلوم 1 پرشیا بود پشت سرم 1 206 تیپ 2 چراغ زد رفتم کنار برای پرشیاهم چراغ زد با شتاب خیلی خوب رفت که حتی پرشیاهم بهش نرسید
من چون یکی از آشنا هامون میره تو پیست آزادی منم باش میرم اونجا راننده ها همه با تجربه وهمه اصول را میدونند وقتی بری اونجا ببینی تست ریو با تندر رو اونوقت میفهمی تندر تو شتاب بهتره

محمد.r
22 December 2008, 12:08 PM
احیانا تو پیست ماشینا تقویت نمیشن؟
من تو جاده گفتم مثلا هر جفتشون با1 سرعت حرکت میکنن ریو خیلی سرعتش بالا میره تا تندر
این چیزیه که من دیدم شتاب اولیه هم سر 4راه ها زیاد دیدم ریو تندرو سوسک کنه

sanam2008
22 December 2008, 12:19 PM
[quote=محمد.r;630124]احیانا تو پیست ماشینا تقویت نمیشن؟
من تو جاده گفتم مثلا هر جفتشون با1 سرعت حرکت میکنن ریو خیلی سرعتش بالا میره تا تندر
این چیزیه که من دیدم شتاب اولیه هم سر 4راه ها زیاد دیدم ریو تندرو سوسک کنه[/quote
نخیر اونجا من ماشینمو در اختیارشون گذاشتم وبا یک ریو ساده دیگه کورس گذاشتن ضمنا نتایج سر چهاراه ها معلوم نیست چون یا اغلب راننده ها وارد نیستن یا شاید قصد اون یکی کورس نبوده من که همیشه سر چهار راه ها دنده 1و2را پر میکنم وتا حالا ریو به تورم نخورده

eng.oam
22 December 2008, 12:21 PM
احیانا تو پیست ماشینا تقویت نمیشن؟
این چیزیه که من دیدم شتاب اولیه هم سر 4راه ها زیاد دیدم ریو تندرو سوسک کنه

دوستان عزیز معمولا بهترین و استانداردترین معیار تعیین شتاب اولیه (استارت) همان چیزی هست که کارخانه اعلام می کنه. شتاب ثانویه هم تابع دو عامل اساسی هستش که اولی گشتاور موتور خودرو و دومی وزن خودرو می باشد. که هر چه وزن خودرو کمتر و گشتاور موتور بیشتر باشه عملا در یه سرعت ثابت ،خودرویی که حائز موارد فوق هستش از دیگری سبقت خواهد گرفت.
من از شما می خوام که یه سری به سایت کارخونه های تولید کننده این دو خودرو بزنید و اطلاعات مربوط به شتاب 0-100 ، وزن و گشتاور موتور این دو خودرو رو با هم مقایسه نمایید تا به جواب درست و علمی برسید.
ضمنا دوست عزیز اینکه شتاب ریو خیلی عالیه اصلا توش شکی نیست ولی خداییش من تا حالا ندیدم که ریو لوگان رو تو شتاب سوسک کنه. :icon_cool
ممنونم

sanam2008
22 December 2008, 12:28 PM
دوستان عزیز معمولا بهترین و استانداردترین معیار تعیین شتاب اولیه (استارت) همان چیزی هست که کارخانه اعلام می کنه. شتاب ثانویه هم تابع دو عامل اساسی هستش که اولی گشتاور موتور خودرو و دومی وزن خودرو می باشد. که هر چه وزن خودرو کمتر و گشتاور موتور بیشتر باشه عملا در یه سرعت ثابت ،خودرویی که حائز موارد فوق هستش از دیگری سبقت خواهد گرفت.
من از شما می خوام که یه سری به سایت کارخونه های تولید کننده این دو خودرو بزنید و اطلاعات مربوط به شتاب 0-100 ، وزن و گشتاور موتور این دو خودرو رو با هم مقایسه نمایید تا به جواب درست و علمی برسید.
ضمنا دوست عزیز اینکه شتاب ریو خیلی عالیه اصلا توش شکی نیست ولی خداییش من تا حالا ندیدم که ریو لوگان رو تو شتاب سوسک کنه. :icon_cool
ممنونم
شتاب ریو علیه من تا حالا با یکیش کورس انداختم در دنده1و2پا به پای هم دیگه بودیم ولی در دنده3به بعد فاصله ریو از من کم کم زیاد شد ویه کورس از140 گذاشتیم اونجا دیگه ریو اصلا در حد تندر نبود

hosseinabd
22 December 2008, 03:24 PM
جناب sanam2008 بحث کردن با شما فایده ای نداره.
ال 90 مبارکت باشه تمام ماشینهای ایرانی که هیچ تمام ماشینهای آلمانی هم سوسک میکنه.
اگر راضی شدی دیگه اینجوری پست نفرست.
هر چند که پست نیست بلکه اسپم هست.
خیلی ممنون.

sanam2008
22 December 2008, 04:00 PM
جناب sanam2008 بحث کردن با شما فایده ای نداره.
ال 90 مبارکت باشه تمام ماشینهای ایرانی که هیچ تمام ماشینهای آلمانی هم سوسک میکنه.
اگر راضی شدی دیگه اینجوری پست نفرست.
هر چند که پست نیست بلکه اسپم هست.
خیلی ممنون.
نخیر حرف زدن با شماریو سواران فایده نداره که ریو 97اسبی رو برتر ازتندر110میدونید با عقل جور در نمیاد
من تعصبی برخورد نکردم وعیب هایی درلوگان دیدم که به عرضتون میرسونم آقا راست وحسینیش تندر به خاطر جثه اون سنگین به نظر میرسه واون طور که از اون انتظار میره نیست وانگار ماشین زیر پات هر چی گاز میدی راه نمیره در حالی که اگر این موتور بر روی بدنه ی دیگر بود بهتر بود

BloodReza
22 December 2008, 04:12 PM
خوب امروز فرصتی پیش اومد تا یه کورس نصف و نیمه با یه ریو داشته باشم
من از شتاب ریو خیلی شنیده بودم و همچنین اون گیربکسی که داره ولی خوب شنیدن کی بود مانند دیدن
و اما ماجرا:
صبح در راه دانشگاه سر یه پیچ از یه ریو سبقت گرفتم و رد شدم(که همین سر پیچ بودنش انگار باعث تحریک راننده ریو شد!)
من همینطور رفتم تا رسیدم به یه دست انداز که بعد اون بلوار عریض و طولانی داشنگاه هست
من سرعتم رو کم کردم تا از دست انداز عبور کنم که ریو هم اومد از پشت سر اومد کنارم و هر دو با سرعت کم توی دنده دو دست انداز رو رد کردیم و گاز دادن شروع شد
هر دو تقریبا توی یه خط بودیم بعد دست انداز(یه نیم متری به خاطر زود رسیدن من و رد شدن از دست انداز من جلو بودم)
که شروع به گاز دادن کردیم من در حالی که جلو بودم و گاز میدادم تا 5000 گاز رو پر کردم (بیشتر رو معقول ندونستم گاز بدم چون فقط ضرر رسوندن به موتور بود) و صدای گاز ریو هم به گوش میرسید و به اندازه کاپوت از من عقب بود و رفتم 3.
3 رو هم تا 5000 رفتم و ریو هم همینطور داشت میومد که رسید به من و هر دو توی یه خط با فاصله خیلی کم از من عقبتر بود
در دنده 4 دیگه هر دو با هم برابر بودیم که متاسفانه به دلیل اینکه من سمت راست ریو بودم(ریو در باند سرعت و من کناری اون) و یه پراید جلوم بود و کله خری بود اگه از راستش سبقت بگیرم مجبور به ترمز گرفتن و کم کردن سرعت شدم و ریو هم با همون سرعت رفت و من دیگه موندم با سرعت معمولی بقیه راه رو رفتم
توی دنده 4 هر دو با هم برابر بودیم و نمیشد گفت که کدوم یکی میتونست جلو بزنه و برنده کی میشد
اما منو چیزی که متعجب کرد اینطور عملکرد ریو بود!

sanam2008
22 December 2008, 04:20 PM
دیدیدگفتم بابا مشکل اساس لوگان بدنه اون است واون را یاید ب suvمقایسه کرد نه با سواری ها راستش خودمم از لوگان خسته شدم وکمکم با توجه به تعریف های دوستان باید برم دنبال ریو بگردم آقا ریو صفر چقدره؟

hosseinabd
22 December 2008, 05:20 PM
نخیر حرف زدن با شماریو سواران فایده نداره که ریو 97اسبی رو برتر ازتندر110میدونید با عقل جور در نمیاد
من تعصبی برخورد نکردم وعیب هایی درلوگان دیدم که به عرضتون میرسونم آقا راست وحسینیش تندر به خاطر جثه اون سنگین به نظر میرسه واون طور که از اون انتظار میره نیست وانگار ماشین زیر پات هر چی گاز میدی راه نمیره در حالی که اگر این موتور بر روی بدنه ی دیگر بود بهتر بود
ببینید دوست عزیز.
یکم منطقی تر فکر کنید.
ریو با وزن اتاق بیشتر و همچنین موتور 100 سی سی کمتر همچین شتاب قابل قبولی داره.
در ضمن همونطور که دوستان عزیز هم گفتند فاکتورهای دیگه ای مثل نسبت گیربکس و دیفرانسیل و خیلی قضایای دیگه در شتاب و سرعت نهایی یک ماشین تاثیر داره.
پس صرفا نمیشه گفت که ریو چطوره یا تندر چطوره.
در ضمن یک فرمولی هست که من الان یادم رفته و اون نشون میده که ریو در لحظه شروع تا تقریبا 30 ثانیه پس از شروع قدرت بیشتری تولید میکنه و اصولا قدرتی عمل میکنه.نه اینکه از لوگان بیشتر قدرت تولید کنه بلکه تمام زور موتور رو به قدرت تبدیل میکنه.
ریو رینگ 13 سنگسنی داره و عزیزانی که با تندر پا به پا رفتند یا کمی جلوتر افتادند به خاطر رینگهای 14 آلومینیومی هستند که هم شتاب اصلی خودرو رو برمیگردونه و هم سرعت نهایی خوبی پیدا میکنه.
یکی از دوستانم با رینگ 13 بیشتر از 190 نتونست بره ولی رینگهای 14 آلومینیومی که انداخت تا 205 رفت ولی دیگه ترسید.
کیلومتر ریو درصد خطای 0.01 داره و برای رینگ 14 کالیبره شده که این خودش باعث خطاهایی در امر شتابگیری و زمان سنجی شده.

پس اگر کمی فکر کنید میبینید که این دو ماشین از بهترین ماشینهای این رنج هستند نه بهترین ماشینهای موجود در ایران.

r_you168
22 December 2008, 09:48 PM
بحث تاپیک انگار خیلی گل کرده خوب چیزی که مشخص بین این ماشینا ال90 وریو سرتر بقیه هستن
بین ریو ال90 به نظر حقیر شتاب این 2 ماشین خیلی نزدیک به همه
نه یکیشون گربس اون یکیو بخوره نه یکیشون سوسک اون یکی با دمپایی بزن روش
هر کدوم در شرایطی مثل(مهارت راننده,فیلتر بنزین نوع بنزین,باد لاستیک,نوع رینگ)کلا چیزایی که تو شتاب موثر ممکنه جلو بیوفته اونم نه زیاد
چرا ریو با 97 اسب با ال90 105 اسبی(منبع 110 بودن لوگان بگین لطفا)شتابش تقریبا یکی به نظر من بخاطر گیر بکس خیلی سنگینش به هر حال اختلاف این 2 ماشین حتی با تیپ 5 زانتیا خیلی کم مخصوصا زانتیاهای امسال(بابام خریده شتابش خنده داره)
حالا این چند متر اختلاف عقب جلو ارزش بحس داره به نظر کسی بماند من که به شخصه میگم ال90 وریو فعلا تو این رنج قیمت بهترین شتاب و سواریو دارن
ولی حس اسپرت بودن ریو بیشتر به خاطر گیربکس سنگین وارتفاع کمتر اشتباه نشه شتابشو نگفتم فقط حس شتاب گرفتن گفتم منم واسه همین ریو اتخاب کردم(خیلی شبیه دوو ماشین مورد علاقم)ولی به هر کی میخواد ماشین بخره ال90 پیشنهاد میدم این اضافه کنم من پشت همه این ماشینا نشستم در کل این بحس ریو ال90 کدوم بهتر فکر کنم تا چند سال دیگم ادامه داشته باشه چراشم به نظر من به خاطر شکل ظاهری این 2 ماشین که دقیقا مقابل هم هست طراحیشون
کسی که از ریو خشش میاد90% از ال90 بدش میاد و برعکس به خاطر همین چیزای جالبی راجب این 2 ماشین خوندم اینجا فقط مونده پرواز کنن !!!
دوستان در کل هر جا هستین سلامت باشین چرخ ماشیناتونم حسابی بچرخه ماشینم اگه خواستین بخرین فقط فکر این باشین درصد کمتریش ایرانی باشه

Raminium2001
28 December 2008, 09:46 PM
دوستان، لطفا در بحث منطقی باشید و با کمال احترام با افراد روبرو بشید. روی صحبتم خصوصا عزیزان قدیمی تر هست (مثل hosseinabd (http://www.phalls.com/member.php?u=67186)) که بعضا با برخورد تعصبی مراتب ناراحتی کاربران دیگه (مثل پست #182 (http://www.phalls.com/showpost.php?p=627904&postcount=182)) رو فراهم کردند.

اما در مورد مقایسه ریو و تندر هم با توجه به اینکه هر دوی این ماشینها رو دارم، باید عرض کنم ریو با داشتن هندلینگ خوب (اگه رینگ و لاستیک عوض شده باشه) و گیربکس قدرتی، تو شتاب اولیه راحتتر از تندر ظاهر میشه و واقعا شتابگیری با این ماشین لذت بخشه. البته تندر هم پا به پای ریو و نزدیک به اون حرکت میکنه. این قضیه برای شتابگیری ناگهانی تو حرکت هم کاملا صادقه و تفاوت تندر و ریو هنگام معکوس کشیدن بیشتر معلوم میشه.
ولی تو سرعت نهایی و راحتی رانندگی تو سرعتهای بالای 140 تندر گزینه بسیار مناسبتریه و از 140 به بالا ریو خیلی قادر به رقابت با تندر نیست.

عطرآگین
29 December 2008, 12:09 AM
ما هم پارس و هم 206 و هم سمند داشتیم اما واقعا 206 اونم تیپ 3 پر شتاب تره ...

hosseinabd
29 December 2008, 01:02 AM
سلام رامینیوم عزیز.
بعضی وقتها هست که یک سری حرفها زده میشه و مدیران هم ساکت میشینند.
من که خیلی کم پست میدم و اصلا اعتقادی دیگه به پست دادن ندارم و تک و توک و در صورتی که بتونم به کسی کمک کنم پست مینویسم.
ولی گاهی اوقات آن چنان خون آدم به جوش میاد که دیگه نمیتونه کنترل کنه.
من از تمامی دوستان عذرخواهی کردم ولی 3 تا 4 پست هرچی حرفهای گاراژی و عتیقه زده شد ساکت نشستم تا اینکه توی همون پستی که اشاره کردید من کمی با عصبانیت نوشتم.
من خودم به شخصه هم به تعداد خیلی زیاد لوگان سوار شدم و هم ریو و خودم کسی بودم که تاپیک معایب ریو رو ایجاد کردم و خودم هم توی اون مطلب مینویسم.پس اگر میخواستم تعصب به خرج بدم مثل بعضی از لوگانی ها انچنان ریو رو بالا میبردم که همه فکر کنند آخر ماشینهای دنیا رو سوار شدم.
من همیشه از استادانی چون شما و آقای مهدیزاده عزیز کسب دانش کردم و هیچ وقت توهین به کسی رو در نوشته هام قرار نمیدم مگر اینکه سکوت واقعا بی فایده باشه.

با تشکر از شما استاد گرامی و بقیه عزیزان.

sanam2008
29 December 2008, 03:14 PM
روز جمعه با آشناهامون رفته بودیم گردش اونا هم ریو داشتن اونا هم یه بچه داشتند مثل من عشق سرعت هر دو ماشین ها را خالی کردیم و روسرعت 60دردنده2 تو سربالایی شروع کردیم به کل انداختن سپر جلو ریو کنار گلگیر ماشین ما بود وضمنا یه صفرتاصد باهر دوماشین گرفتم برای ریو دراومد41/11وبرای تندردراومد47/11ضمنا تمام دنده ها را از2پر کردم اینم عکساش که اون اخریه موقع اومدن بود وباک نصف بود ولی دنده 2و3را با باک پر از بنزین پرکردم

http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_7.gif
http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_8.gif
http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_9.gif

Raminium2001
29 December 2008, 04:03 PM
لینک عکسها رو اصلاح کن.
از حسین و بقیه دوستان هم ممنونم که از این به بعد، تحت هر شرایطی قوانین رو رعایت می کنند.

farzad_Sh_2020
29 December 2008, 06:15 PM
روز جمعه با آشناهامون رفته بودیم گردش اونا هم ریو داشتن اونا هم یه بچه داشتند مثل من عشق سرعت هر دو ماشین ها را خالی کردیم و روسرعت 60دردنده2 تو سربالایی شروع کردیم به کل انداختن سپر جلو ریو کنار گلگیر ماشین ما بود وضمنا یه صفرتاصد باهر دوماشین گرفتم برای ریو دراومد41/11وبرای تندردراومد47/10ضمنا تمام دنده ها را از2پر کردم اینم عکساش که اون اخریه موقع اومدن بود وباک نصف بود ولی دنده 2و3را با باک پر از بنزین پرکردم

http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_7.gif
http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_8.gif
http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_9.gif[/quote]

دوست عزیز عکسات درست نذاشتی و فقط یکیش دیده میشه . لینک ها را درست کن:icon_cool

reza motory
1 January 2009, 11:41 PM
دوست عزیز من ریو زیاد سوار شدم واقعآ شتابش خوبه ولی هیچ وقت به پای تیپ 5 نمیرسه .دقت کردی تو این کلیپ تو دنده 4 موتور تو 150 کات آف میکنه .این به خاطر شیب زیاد جاده هست که باعث شده دور موتور 2000-1500 تا بیشتر از حد طبیعی نسبت به سطح بدون شیب باشه

sanam2008
3 January 2009, 09:38 AM
دوستان اینم عکس ها:
http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_10.gif
http://www.phalls.com/customprofilepics/profilepic108751_11.gif

farzad_Sh_2020
4 January 2009, 05:45 PM
من که تاحالا چه ریو و چه لوگان نتونستن از نظر شتاب نظرم را جلب کنن . البته به نظر من از روی تجربیات که دیدم لوگان بهتر هست . من خودم پارس ELX دارم . واقعاً با یک ELX دیگه مقایسه کردم به خاطر آب بندی توی 0 تا 100 . 2 ثانیه اختلاف بود . حالا تفاوت را ببینید تا چه حد هست فقط به خاطر آب بندی :icon_razz

mehdizadeh04
7 January 2009, 09:32 PM
شرمنده مدیران ولی مرد نیستم اگه عکس از 220 قرار ندم اینجا

قبلاً هم تو یک تاپیک قرار دادم 220 را . حتی 230 :icon_arro

باسلام
اول که اومدم توی این تاپیک فکر کردم اینجا تاپیک حداکثر سرعت ماشینهای مختلفه که داره باهم مقایشه میشه
وقتی پست های 1 2 3 ورو خوندم فهمیدم کم کم داره تاپیک به سمت حداکثر سرعت منحرف میشه
دوستان عزیز
این حداکثر سرعت خودروهای مختلف توی تاپیک خود خودرو زیاد بحث شده.
لطفا به شتاب خودرو بپردازید!!!!
از مدیران محترم تقاضا مندم پستهای منحرف کننده رو پاک کنند.
با تشکر

Abolfazl2006_p
7 January 2009, 09:56 PM
دوستان عزیز لطفا در رابطه با موضوع تاپیک به بحث بپردازید و از منحرف کردن تاپیک و کل کل خودداری بفرمایید پست های خارج از عنوان تاپیک پاک خواهند شد

farzad_Sh_2020
7 January 2009, 09:59 PM
دوستان عزیز لطفا در رابطه با موضوع تاپیک به بحث بپردازید و از منحرف کردن تاپیک و کل کل خودداری بفرمایید پست های خارج از عنوان تاپیک پاک خواهند شد

از شما کمال تشکر را دارم . :icon_cool

دوستان برای دیدن حداکثر سرعت پارس به تاپیک زیر مراجعه کنند :

http://www.phalls.com/showthread.php?t=35130

sanam2008
10 January 2009, 06:03 PM
من باتندربا یه پارس ای ال ایکس کورس گذاشتم تا دنده3پا به پاش میرفتم اما بهد از دنده3جا موندم اما در دنده5گرفتمش ودر دنده 5کمک ازم جا موند اما بعد ازسرعت 200باید بگم پارس ای ال ایکس عالی دور میگیره

farzad_Sh_2020
10 January 2009, 06:10 PM
من باتندربا یه پارس ای ال ایکس کورس گذاشتم تا دنده3پا به پاش میرفتم اما بهد از دنده3جا موندم اما در دنده5گرفتمش ودر دنده 5کمک ازم جا موند اما بعد ازسرعت 200باید بگم پارس ای ال ایکس عالی دور میگیره

:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

واقعاً خنده داره که شما تو دنده 5 گرفتیش . آخه سوار لوگان شدم دنده 5 اصلاً جون نداشت . ELX وقتی گاز میدی تکون میده ماشینو و عقربه جهش داره .

قرار شد با مدرک صحبت کنید . قصد من از این پست کل کل و مسخره کردن دوست عزیزمون نیست ولی صحبتش با عقل جور در نمیاد . ماشینی که دنده 3 جا میمونه چطور میره و دنده 5 میرسه ؟ من تاحالا 4 پر نکردم ولی فکر کنم 160 تا را بره .

sanam2008
10 January 2009, 06:20 PM
دوست من همه میدونن لوگان تو دنده5رقیب نداره لوگان تو دنده 5جون نداره؟ ضمنا لوگان با دنده چهار175تا میره

farzad_Sh_2020
10 January 2009, 06:35 PM
دوست عزیز اینجا جای کل کل بیهوده و بدون مدرک نیست . پیغام خصوصی بده .
بد نیست توی همین سایت یک سری به مشخصات فنی تندر از جمله حداکثر سرعت بندازی .

لطفاً تاپیک را منحرف نکنید :icon_mad:

این هم برای جلوگیری از انحراف تاپیک :
مقایسه پارس ELX و تندر
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=49711

reza motory
10 January 2009, 11:22 PM
یکی از دوستام elx داره، بارها با یکی از بچه ها که 405 داره کورس گذاشتن ، جالب اینکه همیشه elx به اندازه 2 تا ماشین عقب میمونه ، من خودم تیپ 5 دارم از نظر شتاب elx در برابرش هیچ حرفی نداره ، البته اینو قبول دارم که elx بالای 200 راه میاد چون خودم 210 رو دیدم

farzad_Sh_2020
10 January 2009, 11:35 PM
یکی از دوستام elx داره، بارها با یکی از بچه ها که 405 داره کورس گذاشتن ، جالب اینکه همیشه elx به اندازه 2 تا ماشین عقب میمونه ، من خودم تیپ 5 دارم از نظر شتاب elx در برابرش هیچ حرفی نداره ، البته اینو قبول دارم که elx بالای 200 راه میاد چون خودم 210 رو دیدم

دوست عزیز شما میتونید کلیپی که امروز از 0 تا 100 گذاشتم با کلیپ 0 تا 100 که 8.6 ثانیه زدم مقایسه کنی . علت هم توضیح دادم . یک سری به تاپیک 0 تا 100 که توی امضام هست بزن . در مورد شتاب مطمئن باش تیپ 5 کم میاره چه برسه به 405 .

sanam2008
13 January 2009, 04:42 PM
من شتاب تندر را بهتر از پارسELXمیدانم اونم به دلیل:
1-در تندر90به ازای هر اسب بخار 10.47کیلو از وزن اون اختصاص داده شده ولی در پارس ELXبه ازای هر اسب بخار 10.81کیلو از وزن خودرو اختصاص داده شده که باعث میشه تندر نیروی کمتری برای غلبه بر نیروی اصتحکاک ایستایی نیاز داشته باشه
2- شتاب تندر10.2ولی در پارس11ثانیه است

farzad_Sh_2020
13 January 2009, 04:49 PM
مدیران محترم من به همین خاطر اوون تاپیک مقایسه را زده بودم که شما به دلیل اینکه اصلاً مقایسه این دوخودرو درست نبود پاک کردین . پس به ایشون بگید که دیگه این مقایسه را انجام نده .

درضمن خوبه توی همون تاپیک که زدم کسی که لوگان داشت پارس ELX را بهتر دونست و من از هرکی پرسیدم تا پارس باشه همه شاخ میشن ولی تا میگم ELX دقیقاً این جمله را میگن " نه در اوون حدا نیست" .

درضمن یه جستجو تو گوگل کن و ببین اصتحکاک درسته یا اصطکاک . از تعداد یافته ها میتونه بفهمی.:icon_razz

لطفاً دیگه این مقایسه بیهوده را ادامه ندهید .

درضمن به اعداد دقت نکن چون تندر 174 تا حداکثر سرعتش هست که شما با دنده 4 سرعت 175 تا رفتی .

sanam2008
13 January 2009, 05:04 PM
مدیران محترم من به همین خاطر اوون تاپیک مقایسه را زده بودم که شما به دلیل اینکه اصلاً مقایسه این دوخودرو درست نبود پاک کردین . پس به ایشون بگید که دیگه این مقایسه را انجام نده .

درضمن خوبه توی همون تاپیک که زدم کسی که لوگان داشت پارس ELX را بهتر دونست و من از هرکی پرسیدم تا پارس باشه همه شاخ میشن ولی تا میگم ELX دقیقاً این جمله را میگن " نه در اوون حدا نیست" .

درضمن یه جستجو تو گوگل کن و ببین اصتحکاک درسته یا اصطکاک . از تعداد یافته ها میتونه بفهمی.:icon_razz

درضمن به اعداد دقت نکن چون تندر 174 تا حداکثر سرعتش هست که شما با دنده 4 سرعت 175 تا رفتی .
آقا شما نمیدونم این اعداد فضایی را از کجا میارید یا میگید صفر تا صد پارس8.6است یعنی شما میتونید با پارس کیا اسپیروس-کمریgl-ب ام و318و...را بگیری:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
ضمنا حداکثر سرعت تندر183است وپارس192وقبلا عکس 175را گذاشته بودم

farzad_Sh_2020
13 January 2009, 05:07 PM
هر ماشینی تو یه زمان و شرایط خاص از نظر موتوری بازده متفاوت داره .

توی اکثر سایت ها من دیدم 174 یا 176 زدن و اکثر جاها 105 اسب بخار .

لطفاً دیگه این بحث را ادامه ندهید و تاپیک را منحرف نکنید .

hosseinabd
13 January 2009, 09:13 PM
منم یکبار گفتم که این اعداد فکر نمی کنم درست باشه.ولی دوستان بهتره کمی از این بحث های بیهوده کم کنیم و کمی اطلاعات فنی و علمی رو اینجا قرار بدیم.
من کمی با حرف sanam2008 موافقم و اگر اینجوری باشه که دیگه این شرکت ها تلاش نمی کنند موتورهای بزرگتر رو استفاده کنند برای شتابهای بهتر.ولی اینکه ماشینی هم در یک شرایط خاص از استاندارد کارخانه که گفته شده بیشتر باشه اصلا رد نمی کنم.چون من خودم با ریو و با رینگهای آلومینیومی که همه عکسهاش رو فکر کنم دیدند راحت در عرض 10 ثانیه شتاب گرفتم.ولی این موارد اندک هست و به آب بندی ماشین خیلی بستگی داره و شرایط جاده و آب و هوایی.

farzad_Sh_2020
13 January 2009, 11:44 PM
منم یکبار گفتم که این اعداد فکر نمی کنم درست باشه.ولی دوستان بهتره کمی از این بحث های بیهوده کم کنیم و کمی اطلاعات فنی و علمی رو اینجا قرار بدیم.
من کمی با حرف sanam2008 موافقم و اگر اینجوری باشه که دیگه این شرکت ها تلاش نمی کنند موتورهای بزرگتر رو استفاده کنند برای شتابهای بهتر.ولی اینکه ماشینی هم در یک شرایط خاص از استاندارد کارخانه که گفته شده بیشتر باشه اصلا رد نمی کنم.چون من خودم با ریو و با رینگهای آلومینیومی که همه عکسهاش رو فکر کنم دیدند راحت در عرض 10 ثانیه شتاب گرفتم.ولی این موارد اندک هست و به آب بندی ماشین خیلی بستگی داره و شرایط جاده و آب و هوایی.

من هم میگم که دیگه این موضوع را کش ندن ولی بعضی ها می خوان حرف خودشون را بزنن .

من 3 روز پیش شتاب گذاشتم از ماشینم که 13، 14 ثانیه شد . ماشین گرم هم بود . تازه هم فیلتر و روغن و واسکازین و .... خلاصه یه سرویس شده بود . ولی علتش این بود که ماشین 1هفته ای دست خودم نبود و پدرم لازم داشت . پدرا هم که دلشون می سوزه دور موتور بالای 3.5 نمیره . فقط همین . حالا فرق را ببینید تا چه حد هست که بچه ها گفتن ماشینت شاید مشکل موتوری پیدا کرده ولی الان دوباره شده همون چیزی که بود . اگه بگم اوونروز پراید از من رد شد باور می کنید ؟ البته دنده 1 . آخه همیشه پشت چراغ اولین نفرم ولی اوونروز دومین بودم . خلاصه این حرفا رو زدم که بگم خیلی چیزا اثر داره . من از دوست عزیزمون میخوام که دیگه موضوع تندر و ELX را بی خیال بشه . ممنون . :icon_cool

otol
14 January 2009, 02:11 AM
من نمیدونم چرا در مورد لوگان وریو یا خیلی مبالغه میشه یا خیلی تو سرشون زده میشه.
اما فکر کنم لوگان برای یه خانواده معمولی بتونه انتظارات رو بر اورده کنه
یه بارم گفتم شاید تو یه فاکتور خاص بهترین نباشه اما بدترینم نیست(به جز قیافه) و تقریبا تمام امکانات موجود تو این رنج قیمتوداره و مثل بعضی ماشینا نیست اگه یه چیزشون بهترینه ولی باید از بقیه چیزا به کل چشم پوشید(مثل تیپ 5 که شتاب عالی فضا کم)
در کل اگر بد بود ایران خودرو رشدشو 377 درصد افزایش نمیداد

chormang
14 January 2009, 07:17 AM
من شتاب تندر را بهتر از پارسELXمیدانم اونم به دلیل:
1-در تندر90به ازای هر اسب بخار 10.47کیلو از وزن اون اختصاص داده شده ولی در پارس ELXبه ازای هر اسب بخار 10.81کیلو از وزن خودرو اختصاص داده شده که باعث میشه تندر نیروی کمتری برای غلبه بر نیروی اصتحکاک ایستایی نیاز داشته باشه
2- شتاب تندر10.2ولی در پارس11ثانیه است
باز هم میگم فاکتور قدرت به وزن میتونه موثر باشه ولی در صورتی که ما از پدیده ای به نام گیربکس چشم پوشی کنیم....هینطور که باید ببینیم بیشینه گشتاور در یک موتور در چه دور موتوری به وجود میاد که هرچه این دور پایین تر باشه ملاک مناسب تری برای دستیابی به حاکثر شتاب میباشد....امیدوارم این بحث طبق این پارامتر ها اداکه پیدا کنه نه .....:icon_evil

sanam2008
14 January 2009, 07:05 PM
گشتاور تندر145در3750
گشتاورپژو پارس 155 در4250
حالا کدام بهتره؟

mortezagipsy
14 January 2009, 07:12 PM
گشتاور تندر145در3750
حداکثر گشتاور تندر 148 نیوتون متر هستش ...

mehrdad_ati
15 January 2009, 05:47 PM
شتاب تندر که از پارس بیشتره این که دیگه جای بحث نداره ! (تو همه دنده ها) حالا هی برید گشتاور و وزن و ... رو بزارید ت فورمول به جای این کار ها 1 بار پشت اینها بشینید

arash p mbz bmw
16 January 2009, 12:12 AM
شتاب تندر که از پارس بیشتره این که دیگه جای بحث نداره ! (تو همه دنده ها) حالا هی برید گشتاور و وزن و ... رو بزارید ت فورمول به جای این کار ها 1 بار پشت اینها بشینید
دوست بزرگوارم متاسفانه با حرف شما موافق نيستم!!
اگر قرار بشه هر ماشيني رو سوارش شد بعدش در موردش نظر داد كه ديگه كمتر كسي ميتونه از بوگاتي ويرون نظر بده!!!
اگر نگاهي به ضرايب دنده ي تندر داشته باشيم متاسفانه بايد قبول كنيم كه سازنده فكر و ذكرش شتاب نبوده بلكه بيشتر روي توان و البته سرعت بيشتر توي دنده ها نظر داشته ..
اما بنده هم قبول دارم كه بدليل گيرباكسي كه 405 داره باز هم نميتونه توي شتاب به تندر برسه مگر در شرايط خاص كه راننده ها مهارت كمتري نسبت به هم داشته باشن..

otol
16 January 2009, 03:21 AM
خیلی جالبه که ما اعداد ارقام کارخونرو هیچ یک در صد احتمال درست بودنشم نمیدیم و همموم با تجربیات درست یا غلطی که داریم یا شنیدیم و یا یک سری فرمول سعی در پرشتاب نشان دادن ماشین مورد نظر داریم من همون قدر که از مقایسه شتاب تندر با زانتیا متعجب میشم از مقایسه شتاب پژوها با تندرم متعجب میشم بابا حتما کارخونه هم از فرمولا اگاهی داره و از خداشم هست که شتابو کمتر بده بگه 3 ثانیه!!!!
اما حتما در شرایط ایده ال و استاندارد تست شتاب و ملاحظه و محاسبه ی ضرایب خطای سرعت شمار ویا دستگاه سرعت خوان و... این اعدادو بدست اومده حداقل یه نگاهی به اعداد بندازیم تلاشای کارخونه هدر نره
حالا اگر در کورسای خیابانی خلاف این اعداد میشه میتونه راننده تنظیم نبودن موتور اضافه بار تنظیم نبودن باد لاستیکا ویا یکی نبودن بنزینا و.... باشه

chormang
16 January 2009, 03:26 PM
دوست بزرگوارم متاسفانه با حرف شما موافق نيستم!!
اگر قرار بشه هر ماشيني رو سوارش شد بعدش در موردش نظر داد كه ديگه كمتر كسي ميتونه از بوگاتي ويرون نظر بده!!!
اگر نگاهي به ضرايب دنده ي تندر داشته باشيم متاسفانه بايد قبول كنيم كه سازنده فكر و ذكرش شتاب نبوده بلكه بيشتر روي توان و البته سرعت بيشتر توي دنده ها نظر داشته ..
اما بنده هم قبول دارم كه بدليل گيرباكسي كه 405 داره باز هم نميتونه توي شتاب به تندر برسه مگر در شرايط خاص كه راننده ها مهارت كمتري نسبت به هم داشته باشن..

من کاملاً با حرف این رفیقه قدیمی موافقم.......دوستان شاید ایجاد این فروم و حضور دوستان برای ایجاد محیطی دوستانه برای بحث و تبادله نظره علمیه......به نظره من دقیقاً باید دید با توجه به نسبت دنده در هر خودرو با توجه به فاکتور زمان ، در هر دنده این دو خودرو میتونه به چه سرعتی برسه......در ضمن دوستان عزیز اعدادی که توسط کارخانه اعلام میشه یه مقدار رویایی هست و رسیدن به اونها مهارت و شرایط استثنایی رو می طلبه........

Rain Man 4498
30 January 2009, 03:25 PM
لوگان رو اگه باطری 70Aروش بذاری شتاب واقعی اون دیده میشه که استاندارد باد 70باشه اما کارخونه65میذاره

سلام
دوست من متوجه نمیشم میشه بگی باطری ماشین چه ربطی به شتاب داره.؟

mehdizadeh04
31 January 2009, 12:57 AM
لوگان رو اگه باطری 70Aروش بذاری شتاب واقعی اون دیده میشه که استاندارد باد 70باشه اما کارخونه65میذاره

با سلام خدمت شما دوست عزیز
بنده نمیدونم چرا اینقدر سنگ لوگان رو به سینه میزنید ولی اینقدر اطلاعاتتون از لوگان کمه.نمیدونم شما هم لوگان داری یا خیر.
ولی اصلا فکر نمیکنم آمپراژ باتری ربطی به شتاب خودرو داشته باشه.
در ضمن باتری نصب شده بر روی لوگان 60 آمپر هستش نه 65 امپر!!!!!
لطفا کمی اطلاعاتتون رو بیشتر کنید و از پست زدن تعصبی و یا جنجالی جدا خودداری کنید که با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد!!!!
با تشکر

mortezagipsy
31 January 2009, 12:39 PM
وقتي ماشين روشنه، برق ماشينو آلترناتور تامين مي كنه. خيلي عوامل ديگه ممكنه باعث شده باشه شتاب ماشين دوستتون بيشتر از مال شما باشه. ساده ترينش آب بندي !
ولي خوب آمپراژ باطري به ميزان خيلي ناچيز مي تونه تاثير بذاره. مثلا" در حالي كه موتور در جا كار مي كنه شيشه بالابر هر 4 تا شيشه رو بياريد بالا؛ مي بينيد كه دور موتور يه ذره كم مي شه كه اگه باطري قوي تر بندازين ديگه اينجوري نمي شه ! ولي در حالت عادي و دور بالاتر اين تفاوت اصلا" محسوس نيست ... چه برسه به اينكه بخواد رو شتاب ماشين تاثير بذاره !

sanam2008
31 January 2009, 12:50 PM
البته یه وایر شمع هم عوض کرده وشمع هاش هم ایریدیوم بود

HOOSEIN 105
31 January 2009, 06:17 PM

چرا پست به منبع می زنی شما
یه منبع معتبر بیار که نوشته باشه لوگان حداکثر سرعتش 174 باشه
طبق اعلام رنو و همونطور که در ایران خودرو زکر شده حداکثر سرعت لوگان 183 می باشد
در مورد اینکه لوگان بادنده 4 175 تا میره من هم تایید میکنم
کافی هست به کلوپ لوگان یه نگاهی بیندازی و بپرسی
از مدیران هم پوزش میخواهم جهت این پست که یه جورایی خلافه قوانینه

farzad_Sh_2020
31 January 2009, 06:50 PM
قابل توجه شما .

این هم منبع
پارس خودرو : http://www.parskhodro.ir/product/logan/logan.htm

این هم از ایران خودرو : http://www.ikco.com/persian/products/logan.aspx

حالا ببینم شما کدوم را قبول دارید .

ایران خودرو که زده 187 یا پارس خودرو که زده 175 .

فعلاً برای الان کافیه . :icon_cool :lover:

arash2006_7
31 January 2009, 07:09 PM
امروز کورس 4کیلومتری انداختم با لوگان راننده میشد 28 تا 32 سه مرتبه ردش کردم در 60 ~80 و 100~120 و 120 تا 150 هر بار که ردش میکردم سرعتم رو پائین میاوردم ولی خیلی راحت ردش میکردم یا راننده نبوده یا موتورش مشکل داشته چون تعریف شتاب لوگان رو در این فرم شنیده بودم فکر نمیکردم به این راحتی ردش کرد حتی 1 2 هم انداختیم بعد سرعت گیر باز هم جا میموند بیشتر لوگان سوارها هم حاضر به کورس گذاشتن نمیشن این یکی رو پیداش کردم:icon_wink

Warrior--
1 February 2009, 12:08 AM
جای دوستمان نادر خالی...
دوست من نادر که در همین سایت هم عضو است با L90 با Pars ELX خود 4-3 بار کورس گذاشته بود و طبق گفته ی خودش هر 4-3 بار از L90 جلوتر بوده است ولی بعضی مواقع L90 تا سرعت 50-40 جلو تر بوده ولی بعد این سرعت عقب می افتاده است.
این کورسی که گفتم در یک مسیر خالی از اتومبیل و در یک روز و یک ساعت انجام شده است, همچنین راننده ی L90 خیلی حرفه ای بوده است(طبق گفته ی نادر جان)

اگر مدیران سایت از نوشته های برخی از افراد که اطلاعات غلط می دهند جلوگیری کنند ممنون می شوم.

n4vid
1 February 2009, 01:19 AM
ببخشید من یه سوال برام پیش اومده ! چجور این پدیده ریو شتاب اولیه زانتیا رو میزنه آقای thez ?!

sanam2008
1 February 2009, 10:35 AM
دوستان من خودم لوگان دارم بیشتر مواقع که تشتش کردم توی دنده3یکم افت داره اما توی چهار این افت گرفته میشه بطوری که خیلی راحت به سرعت 175میرسه اما تو دنده5بعد از 195دیگه کند میشه

HOOSEIN 105
1 February 2009, 10:36 PM
دوستان اصلا بحث شتاب رو پایان بدید
طبق اعلام شرکت های سازنده شتاب هر خودرو به صورت زیز میباشد
لوگان 10.2
405 11.3
سمند 11.3 یکم بالا پایین
پارس هم 11.3 تقریبی
و elx هم حدود 11 ثانیه بود
در این صورت شتاب واقعی هر خودرویی معلوم شده
تازه هیچ وقت هم نمیشه به کیلومتر شمار ماشین اطمینان داشت
پس راه حل اینه
یا به حرف سازنده خودرو گوش کنیم
یا انقدر بحث و کل کل بشه که موجب کودورت و اخراج شدن و غیره بشه

mortezagipsy
1 February 2009, 10:59 PM
منم موافقم ! به نظرم هيچ منبعي موثق تر از شركت سازنده نيست. چون همه ي ماشينا رو در شرايط مساوي و استاندارد تست مي كنهو اين بحثو راجع به حداكثر سرعت ماشين ها هم داريم !

طبق اعلام شرکت های سازنده شتاب هر خودرو به صورت زیز میباشد
لوگان 10.2
405 11.3
سمند 11.3 یکم بالا پایین
پارس هم 11.3 تقریبی
و elx هم حدود 11 ثانیه بود

البته شركت سازنده شتاب ها رو انقدر تقريبي نگفته ! :icon_arro ("کم بالا پایین" ، "تقریبی" ، "حدود")
طبق اظهارات سايت ايرانخودرو شتاب ماشيناي بالا اينجوريه :
405 : 11.8
پارس : 11.8
سمند : 11.9
بقه رو درست گفتيد. :icon_cool

farzad_Sh_2020
1 February 2009, 11:11 PM
البته اگه منبع درستی باشه . من الان دو منبع واسه لوگان گذاشتم و یکی زده 175 و یکی زده 187 .هر دو هم شرکت معتبر هستن . به نظر من حداکثر سرعت به معنای حداکثر سرعت با کنترل مناسب و رانندگی بدون ترس هست . واقعاً با ELX تا 200 که رفتم تا سرعت 190 مشکلی نداشت با لاستیک نابود که صاف صاف بود البته نه مثل این پیکان ها که شبیه تیوپ میشه :icon_arro ولی خیلی عاج کوتاه بود که ماشین با سرعت 30 تا دستی می کشیدی 180 راحت میزد .

خلاصه بالای 190 یکم فرمون میزد که فکر کنم از لاستیک و جاده بود .

ممنون میشم از بچه ها که دیگه کل کل بی مورد نباشه . :icon_cool .
همه ماشین ها خوبن و هرکی از ماشینی که داره لذت میبره و امیدوارم هرکی به آرزوش برسه :icon_cool
موفق باشید :lover:

mortezagipsy
2 February 2009, 02:37 PM
اون دو تا منبعتون رو ارائه مي دين ؟
آخه ايرانخودرو زده 183 ! :icon_arro

منظورتون اينه كه مثلا" پارس با 190 تا رانندگي بدون ترس و با كنترل مناسب داره ؟!! يا همين تندر با سرعت 180 ؟!!!
خوب شايدم من ترسوم يه كم ! :icon_arro
راستي ممكنه همئن لاستيك صاف به خاطر اينكه اصطكاك كمتري با سطح جاده ايجاد مي كرده به تاپ اسپيد بالاتر كمك مي كرده ! البته من منكرش نيستم ولي بهتره آزمايشات خودمون رو تعميم نديم .. :icon_surp

farzad_Sh_2020
2 February 2009, 02:45 PM
اون دو تا منبعتون رو ارائه مي دين ؟
آخه ايرانخودرو زده 183 ! :icon_arro

منظورتون اينه كه مثلا" پارس با 190 تا رانندگي بدون ترس و با كنترل مناسب داره ؟!! يا همين تندر با سرعت 180 ؟!!!
خوب شايدم من ترسوم يه كم ! :icon_arro
راستي ممكنه همئن لاستيك صاف به خاطر اينكه اصطكاك كمتري با سطح جاده ايجاد مي كرده به تاپ اسپيد بالاتر كمك مي كرده ! البته من منكرش نيستم ولي بهتره آزمايشات خودمون رو تعميم نديم .. :icon_surp

چندتا پست بالاتر را یک نگاه بندازید : http://www.phalls.com/vbulletin/showpost.php?p=651876&postcount=237

من با همین لاستیکهای 205 که انداختم هم 190 راحت میرم . منظورم رانندگی که آدم فکر نکنه الان ماشین دیگه میخوابه . آخه با پراید مثلاً 150 که بری دیگه آدم میترسه .190 خوب بود ولی 200 دیگه ترسیدم چون ماشین داشت یکم فشار میومد بهش و تکون داشت

mortezagipsy
2 February 2009, 10:29 PM
شرمنده من نديده بودم اون پست رو.
عجـــــــبا ! اين ايرانخودرو با خودشم مشكل داره ها !
http://www.ikco.com/persian/products/tondar.aspx
اينجام در قسمت مشخصات سرعت رو زده 183 ! :icon_twis

saman_omran
3 February 2009, 01:05 AM
من مطالب دوستان رو خوندم گفتم شاید جالب باشه مطلب این روزنامه که از تو سایتش دیدم هم بخونین:
روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ 5/8/87

حق انتخاب
تندر-90 E1 بخرم يا ريو؟

گروه خودرو – خودروهاي تندر-90 از لحاظ فني در يك سطح قرار دارند. اما آپشن‌هاي در نظر گرفته شده در آنها موجب شده كه اين خودرو به مدل‌هاي 0 E1،E و 2 E تبديل شود. </B>
اما با توجه به اينكه مدل 1 E اين خودرو با خودروي ريو در يك محدوده قيمتي قرار دارند، قابل مقايسه با يكديگر هستند.
هرچند اين دو خودرو از لحاظ قيمتي در يك محدوده قرار دارند اما از لحاظ فني و تجهيزات ايمني تندر-90 تا حدودي از ريو پيشي گرفته است. اين خودرو از موتور 1600 سي‌سي برخوردار است كه با اين موتور مي‌تواند 110 اسب‌بخار قدرت توليد كند اما ريو با موتور 1500 سي‌سي تنها توانايي توليد 97 اسب‌بخار قدرت را دارد. از سوي ديگر شما با تندر-90 1 E مي‌توانيد تجربه سرعت 210كيلومتر در ساعت را داشته باشيد، اما با ريو مي‌توانيد تا 175كيلومتر سرعت بگيريد يكي ديگر از مزيت‌هاي تندر-90 1 E نسبت به ريو حجيم‌تر و جادارتر بودن اتاق آن است كه اين امر موجب شده اين خودرو با استقبال خانواده‌هاي ايراني مواجه شود، اما از لحاظ ميزان مصرف سوخت ريو در شرايط بهتري نسبت به تندر-90 قرار دارد. اين خودرو در هر صد كيلومتر در سيكل تركيبي 9/6ليتر بنزين مصرف مي‌كند در حالي كه تندر-90 همين مسافت را با 8/7ليتر بنزين طي مي‌كند از سوي ديگر از لحاظ تجهيزات ايمني نيز تندر-90 E1 در شرايط بهتري نسبت به خودروي ريو قرار دارد به طوري كه اين خودرو از ترمز ABS و ايربگ سمت راننده بهره‌مند است. اما متقاضيان خودرو ريو مي‌توانند اين تجهيزات را تنها به صورت آپشن سفارش دهند كه در اين صورت نيز قيمت اين خودرو در حدود يك ميليون تومان افزايش خواهد يافت. همچنين در حال حاضر تندر-90 مدل 1 E با قيمتي در حدود 13ميليون و 250هزار تومان در بازار معامله مي‌شود اما ريو 13ميليون و 900هزار تومان در بازار عرضه مي‌شود. </B>

اینم آدرس سایتش اگه دوست داشتین ببینید:
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=128432

hosseinabd
3 February 2009, 10:21 AM
شما این حرفهای روزنامه رو قبول میکنید؟
ریو حداکثر سرعت 175 بعد لوگان 210؟
واقعا که چه حرفهای بی منطقی.

kamil81
4 February 2009, 04:01 PM
تندر 105 اسب قدرت دارد نه 110 اسب !
حداکثر سرعت تندر 183 است نه 210 !
سیکل ترکیبی تندر 8.4 است نه 8.7 !

عجب روزنامه با اطلاعات فنی بالایی!

keyvan-GSM
5 February 2009, 09:56 AM
سیکل ترکیبی تندر 6.9 است 9 داخل شهر و 5.6 بیرون شهر منبع هم اخرین بروشور منتشر شده توسط ایران خودرو البته بنده هم به صورت عملی به این اعداد رسیده بودم.

amin.405
7 February 2009, 02:40 AM
اين روزنامه ها كه همش چرت مينويسن !‌!!‌!!
(در مورد مقايسه چندين ماشين ديگه هم دقيقا همچين اشتباهات فاحشي اتفاق افتاده )