PDA

View Full Version : کدام را انتخاب میکنید : سمند ال ایکس یا تندر 90 ؟

پیمان ق
22 April 2008, 01:15 AM
درود بیکران بر دوستان عزیزم

بعضی از سرورانِ گرامی بنده ، خودروی لوگان یا همان تندر نود را با پژو 405 مقایسه کرده بودن و از آنجایکه تعدادی از دوستان مواردی همچون عدم هماهنگی درسال ساخت و امکانات موجود در این دو خودرو را عنوان کرده بودند و این مقایسه را بدور از انصاف میدیدند ، برآن شدم که در این تاپیک تندر ال 90 را با خودرویی به اصطلاح به روزتر! ، یعنی سمند ال ایکس سال مقایسه کنیم . ( اگرچه بنا به دلایلی ، مقایسه این دو نیز بدور از توجیح است ! )

خواهشی که از دوستان و سروران گرامی خودم دارم اینه که از کل کل کردن جداً پرهیز کنند و فقط درصورت داشتن دلایل مستند ، به بحث منطقی راجع به دو خودروی نامبرده بپردازند .

در پایان این نکته را باید خاطر نشان کنم که اگرچه این همه پرسی چندگزینه ای میباشد ، ولی لطفاً جهت داشتن نتیجه ای بهتر ، حدالامکان یکی از این دو خودرو را (با دلایلی که مد نظرتان است) ، انتخاب کرده و اگر نظری دارید که در همه پرسی لحاظ نگردیده ، آنرا مطرح فرمائید .

با سپاس فراوان :icon_excl
همواره شاد و پیروز باشید . :icon_wink

salman24h
22 April 2008, 02:38 AM
سلام
من تا قبل از اینکه لوگان داشته باشم یدونه سمند 83 داشتم که تا اسفند 85 هم سوار میشدم و خیلی دوسش داشتم.

بدون هیچ تعصبی نظر من اینه که لوگان نسبت به سمند انتخاب بهتری خواهد بود.

درسته که خیلی ها ظاهر لوگان رو نمی پسندن اما یادمون باشه که سال های 81 و 82 که سمند تازه به خیابون ها وارد شده بود بیشتر افراد میگفتن که چقدر زشته این ماشین، ولی کم کم چشم ها به سمند عادت کردن و حالا همه از سمند به عنوان یه ماشین نه زشت و نه زیبا یاد میکنن. من فکر میکنم وقتی به لوگان هم عادت کردیم دیگه اینقدر زشت به نظر نمیاد. گرچه من هیچ وقت زشت ندیدمش.

علی رقم اینکه سمند از نظر سایز از لوگان بزرگتره اما تا حدودی فضاهای مفید لوگان بیشتره و سرنشین توی لوگان راحت تره.
رانندگی با لوگان توی ترافیک به مراتب از سمند آسون تره.
مصرف سوخت پایین تر لوگان نسبت به سمند.
کیفیت ساخت مطلوب لوگان. من هیچ سمندی رو سراغ ندارم که درب های اون رو بعد از اینکه از کمپانی تحویل گرفتن ریگلاژ نکرده باشن.
از گیرباکس لوگان هرگز صداهای عجیب غریب شنیده نمیشه.
موتور لوگان برخلاف سمند هیچ وقت مثه کوه آتشفشان گرم نمیشه.
از نظر هندلینگ فکر میکنم هر دو در یک سطح باشن.
امکانات هر دو مشابه هم هستن + اینکه لوگان 2 تا airbag هم داره
در مقابل وجه پرداختی لوگان ارزش بیشتری داره

خودم لوگان دارم اما بدون هیچ تعصبی فقط نظرم رو صادقانه نوشتم

reza engine
22 April 2008, 09:08 AM
چند ماه با يكي از دوستان ماشينشو برديم صافكاري. اونجا يه لوگان بود كه جلوي ماشين سمت كمك رو شرمنده كرده بود. چراغ و سپر و آيينه بغل و گلگير و خلاصه يه طرفش حسابي داغون بود.
از صافكاره پرسيدم چه طور ماشينيه؟ فرض كن اين ماشين به لحاظ فني بهترين در اين رنج باشه ولي آيا بايد سپرش با سپر كمري يه قيمت باشه.
البته اون موقع هيچ چيزش گير نمي اومد.
مهمترين مشكل لوگان الان قطعات يدكيه. خيلي از قطعات لوگان مثل آيينه و چراغ و تزيينات داخلي مزيني نسبت به قطعات سمند ندارند و شايد به لحاظ كيفي هم چندان برتر نباشد ولي اختلاف قيمت چندين برابر و همچنين ناياب بودنشون توجيه نداره.
بايد صبر كرد ديد آيا اين معضل برطرف ميشه

amahdavi2004
22 April 2008, 12:04 PM
ناياب و گران بودن لوازم يدكي خودرويي كه تازه به بازار آمده است كاملا طبيعي است و دلايل آن هم معلوم است.
يادم مي آيد كه در در سال1370 كه تازه پژو 405 به ايران آمده بود، قيمت شيشه چراغ جلوي آن 60 هزار تومان:icon_razz بود (60 هزار تومان 16 سال پيش) ولي الآن قيمت كل چراغ جلو 13 هزار تومان است.
قيمت قطعات 206 كه 7-6 سال از ورود آن مي گذزد چند برابر 405 است و قيمت قطعات غير مشترك سمند خيلي بيشتر از 405 است. پس نمي توان اين ايراد را به تندر 90 وارد دانست.

reza engine
22 April 2008, 12:25 PM
كاملا حق با شماست. من هم منظورم در حال حاضر و زمان فعلي هست. بالاخره ممكنه تصادف و حادثه براي هر ماشيني پيش بياد. دردسر پيدا كردن قطعات هم دردسر كمي نيست. نميشه الان براي ماشين آيينه و يا چراغ نخريد تا شايد بعد از دو سال قيمتش منطقي بشه.
البته من خودم E2 ثبت نام كردم و الويت هفتم ايران خودرو هستم. و خودم هم بين اين دو ماشين مردد هستم. به نظر من كه تندر به لحاظ طراحي داخلي و خارجي حرف جديدي نداره و احساس نميشه كه خودرو به روزي باشه. ولي خوب به لحاظ مشخصات فني سر تره.

HOOSEIN 105
22 April 2008, 01:51 PM
با سلام
من خودم تند رو به علت محکم بودن و ایمنتر بودن از سمندی که حتی 2 ایربگ و کمربند پیش کشنده داشته
و قدرت بیشتر موتور و پایداری خوب تندر در سرعت های بالا (ولی خیلی ها فکر میکنند در سرعت های بالا تعادل بدی داره که اینجور نیست فقط تو پیچ های خیلی تندر یه کم ضعیفه )
و ترمز های قویتر می خرم
بعد ان هم خودروی محبوبم سمند

H.IE
30 April 2008, 06:29 PM
سلام آقايون. من دو سال پيش تو شركت مگاموتور كار ميكردم. رو پروژه ي طراحي چيدمان خط مونتاژ موتور ال90. (كاراموز بودم ولي بعد از اتمام دوره ام يك سال قرارداد بستم)
شركت مگاموتور، موتور و گيربكس و اكسل محصولات داخلي سايپا و پارس خودرو را توليد يا مونتاژ ميكنه.
از 2 سال پيش قرار بود كه موتور ال90به صورت اس.كي.دي (مونتاژ ماژور) تو شركت مگاموتور مونتاژ بشه. ولي به سبب تبعات تحريم، طرف فرانسوي، تجهيزات را نميدادند.
حتي بعضي قالبها و تجهيزات تزريق قطعات پلاستيكي مثل آينه، سپر و جلو داشبرد را هم ندادن. تا اينكه برخي از شركت هاي خصوصي وابسته، با روشهاي مهندسي معكوس قالب اونا رو طراحي كردن. كه بديهيه كيفيتشون به قالبهاي اصلي نخواهد رسيد و در نتيجه محصولاتشون تو تست كيفت رد ميشد. شركتها نيز مجبور ميشدن كه برن و قالبها را اصلاح كنن كه اين امر خلي پر هزينه بود.
به همين دلايل هست كه قيمت تمام شده ي قطعات يدكي ال90 بالاست. و تا زماني كه تبعات تحريم ما را تهديد ميكنه قيمت لوازم يدكي اين ماشين كاهش چشمگيري نخواهد داشت.

ال90 تكنولوژي ساخت بالايي داره. اصلا قابل مقايسه با سمند نيست. (از لحاظ تكنولوژي ساخت)

reza engine
7 May 2008, 09:34 AM
ايران خودرو شرايط تبديل به سمند LX سال گذاشته. 8.740.000 ديگه بدم سمند ميدن.
مانده ام مردد ؟؟
يه كم زور داره بعد از اين همه مدت 14.5 پول سمند LX بدم.

**VIPER**
11 May 2008, 03:48 PM
درود بر همگی.
بنده می خوام یک عدد اتومبیل بخرم. حالا بین سمند (معمولی نه LX)و رنو تندر موندم.
ما خونواده 5 نفری هستیم و اتو رو برای دریفت کردن و تیک اف و از این جنگولک بازی ها نمی خوام! همینکه از قدرت خوبی برخوردار باشه و ایمنی قابل قبولی داشته باشه کافیه.
با سپاس از اساتید.

راستی یه سوال دیگه هم داشتم.آیا واقعا قدرت تندر بیشتر از سمنده؟ چون سمند 100 اسب بخاره و تندر 105. بازم متشکرم

Navid_Aref
11 May 2008, 03:54 PM
درود بر همگی.
بنده می خوام یک عدد اتومبیل بخرم. حالا بین سمند (معمولی نه LX)و رنو تندر موندم.
ما خونواده 5 نفری هستیم و اتو رو برای دریفت کردن و تیک اف و از این جنگولک بازی ها نمی خوام! همینکه از قدرت خوبی برخوردار باشه و ایمنی قابل قبولی داشته باشه کافیه.
با سپاس از اساتید.

راستی یه سوال دیگه هم داشتم.آیا واقعا قدرت تندر بیشتر از سمنده؟ چون سمند 100 اسب بخاره و تندر 105. بازم متشکرم

همشهری گرامی نتیجه نظر سنجی بالای صفحه کاملا گویاست.

این نظر سنجی را هم ببینید:
مقایسه سمند سورن 206 اس دی ال نود ریو ورنا گل
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=39184&page=5

تست Crash رنو (داچیا) لوگان توسط موسسه تست ایمنی خودروهای اتحادیه اروپا (Euro Ncap)
http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx

سمند و پژو 405 در این امتحان شرکت داده نشده است. ولی زانتیا و پژو 206 دو درب، امتحان پس دادند.که به بحث ما مرتبط نیستند.(محض اطلاع).
http://www.euroncap.com/tests/citroen_xantia_1997/16.aspx
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx

mtkzz
19 May 2008, 03:57 PM
تندر 90 تازه اومده و هنوز امتحانش رو پس نداده
ولی سمند مدتهاست که اومده و با وجود نواقصی که داره ماشین خوبیه
من سمند رو در انواع مختلفش بیشتر میپسندم

2244145
20 May 2008, 01:02 AM
امکانات هر دو خودرو:

سمند ال ایکس=
1-زیبایی داخلی خارجی
2-کلید با امکان صندوق پران و کشویی
3-صندلی برقی
4-کلید صندوق پران روی داشبورد
5-سیستم هوشمند گویا
6-4شیشه برقی e2 معمولی ندارد
7-رینگ اسپورت
8-هندلیک بهتر
9-دریچه دسترسی به صندوق عقب
10-آنتن برقی
11-ظبط سی دی
ال نود:
1-ایربگ
2-موتور به روز
3-تنظیم ارتفاع چراغ های جلو

2244145
20 May 2008, 01:33 AM
امکانات هر دو خودرو:

سمند ال ایکس=
1-زیبایی داخلی خارجی
2-کلید با امکان صندوق پران و کشویی
3-صندلی برقی
4-کلید صندوق پران روی داشبورد
5-سیستم هوشمند گویا
6-4شیشه برقی e2 معمولی ندارد
7-رینگ اسپورت
8-هندلیک بهتر
9-دریچه دسترسی به صندوق عقب
10-آنتن برقی
11-ظبط سی دی
ال نود:
1-ایربگ
2-موتور به روز
3-تنظیم ارتفاع چراغ های جلو
البته فراموش کردم وجود دزدگیر فابریک و تنظیم ارتفاع فرمان و زیر آرنجی راننده و کنسول آن
برای ال ایکس
و
وجود سیستم ضد سرقت
برای ال نود را ذکر کنم.

reza engine
26 May 2008, 08:43 AM
ايران خودرو شرايط تبديل به سمند LX سال گذاشته. 8.740.000 ديگه بدم سمند ميدن.
مانده ام مردد ؟؟
يه كم زور داره بعد از اين همه مدت 14.5 پول سمند LX بدم.

شرايط تبديل بالا مربوط به تندر E2 به سمند LX سال در ارديبهشت 87 بود.
جالبه كه الان يك ماه گذشته و مسلما يه سودي هم به وديعه ثبت نامي من در اين يك ماه تعلق گرفته و در شرايط تبديل خرداد ماه براي تبديل E2 به سمند LX سال بايد 8.81.000 واريز كنم.
به نظر مي رسه
1- يا هر ماه به شيوه نامردي ايران خودرو يه كم رو ماشيناش ميكشه.
2- يا اين سمند LX سال خيلي به روزه و به غير از سال به سال، ماه به ماه هم به روزتر ميشه و قيمتش ميره بالا
3- يا حساب كتاب ايران فرقوني ها هم مثل برنامه ريزي هاشون كيلويي و بدون حساب كتاب

MKHSH
5 June 2008, 09:52 AM
مقايسه كار خروجي موتور در هر ثانيه در حد بهره برداري :
1- سمند با موتور 1800 و 8 سوپاپ :--------------------------7650=60/3000*153
2- لوگان با موتور 1600 و 16 سوپاپ:--------------------------9250=60/3750*148

مقدار كاري كه در هر ثانيه موتور تندر از خود ارائه مي دهد در حدود پژو 206 تيپ پنج (9467) است كه حدود 20 درصد بيشتر از كار خروجي يا توان موتور سمند است.

N o i a
6 June 2008, 11:42 PM
تندر 90 یا بهتر بگم Logan واقعا سره! :icon_cool
هم از لحاظ موتور که ساختار جدیدتری داره، هم از لحاظ امکانات موجود!
از نطر قیافه هم اگه عکس های اسپورت شده Logan رو دیده باشید، متوجه منظورم می شید.
اگه هم خواستید تا چند تا عکس اسپورت شده از Logan بذارم! :icon_surp

sh.h
12 June 2008, 02:51 PM
:icon_arroمفراموش نکنیم که لوگان از لحاظ تکنولوژی از سمند جلوتر و موتور 16 سوپاپش انو سر تر مکنه ولی سمند داخل از ال 90 بهتر و قشنگتر اگه موتور سمند و به روز کنند خوب خیلی سرتر از ال 90 میشه اینطور نیسست؟

2244145
17 June 2008, 06:37 PM
بهتره مدیران سمند ال ایکس ef7 را جایگزین کنند تا هم از زدن تاپیک تکراری پرهیز بشه هم سمند به روزتری جایگزین بشه.
این خودرو قراره از سوم تیر پیش فروش بشه .

سرايي نيا ،اظهار داشت:موتور EF7 دغدغه هاي مشتريان در تامين سوخت خودروهاي گاز سوز را نداشته و بدون داشتن بنزين قادر به حرکت تا يک هزار و 100 کيلومتر است.

براساس اين گزارش،"محمد زالي"-مدير عامل مرکز تحقيقات موتور ايران (ايپکو) –در اين مراسم به قابليت هاي موتور EF7 اشاره کرد و گفت: قابليت کار دايم با سوخت گاز، قدرت 114 اسب بخار (در حالت بنزين) و 105 اسب بخار در حالت گاز سوز، قابليت نصب بر انواع خودرو، قدرت و گشتاور بالاي موتور يا سوخت گاز از جمله قابليت هاي اين موتور است.

وي تصريح کرد: امکان تامين و توليد 80 درصد از قطعات موتور EF7 توسط سازندگان داخلي تا سال 88 وجود دارد.

زالي با بيان اين که موتور فوق بر اساس استاندارد يورو 4 توليد شده است، افزود: خودرو مجهز به اين موتور ضمن کاهش آلودگي در بدترين حالت 23 تا 30 سوخت کمتر مصرف مي کند.

مدير عامل ايپکو دوام بالاي موتور را از ديگر امتيازات EF7 عنوان کرد و گفت:عدم نياز به تعميرات اساسي موتور تا 250 هزار کيلومتر و تعويض شمع تا بيش از 20 هزار کيلومتر ضمن عمر بالاي روغن بيش از 12 هزار کيلومتر از ديگر امتيازات اين موتور است.
همچنين "قاسم کاهه"-مدير برند سايپا- از کسب استانداردهاي روز دنيا در سمند EF7 خبر داد و گفت: طبق آزمايشات به عمل آمده سمند EF7 از هم اکنون پاسخگوي استانداردهاي اروپا تا 3 سال آينده خواهد بود.

pouya_yz
17 June 2008, 08:51 PM
کیفیت ساخت قطعات لوگان از ال ایکس بالاتره . اما شک نکن که هندلینگ سمند (با توجه به تانک بودنش !) از لوگان (وانت چهار در !) بهتره .

در مجموع من بعنوان برادر کوچکتر میگم وی 1 یا ریو بخر !!

HOOSEIN 105
20 July 2008, 11:37 PM
دوستان تو تستی که در روس گرفته شد تندر و سمند با هم هم امتیاز شدند
این در حالی بود که سمند امکاناتی قبیل دو ایربگ و ترمز های abs و ... بود
وتندر هم یه تندر معمولی در حد e1 فول بود
تازه موتور تندر 90 اسب بخار بود و موتور سمند 97 اسب بخار قدرت
17 اسب بخار تفاوت داشتند
اصلا شما خودت برو از کسی که هم سمند lx و تندر داشته بپرس
من از چند نفری اطلاع جمع کردم ودر اخر هم به تندر رسیدم .
اینم بگم من این دو خودرو رو خیلی دوست دارم و در مورد هیچ کدوم هم تعصب ندارم
( سمند رو خیلی دوست دارم و بعد تندر طرفدار پر و پا قرصشم )

yakamoz
26 July 2008, 05:00 PM
بی شک من تندر را به همه خودروهای زیر 25 میلیون تو ایران ترجیح میدم.اگه خواستید بیشتر توضیح میدم.

hosseinabd
26 July 2008, 09:58 PM
من توی این همه پرسی میگم لوگان ولی اگر توی رنج قیمتی میخواستین میگفتم ریو چون همه اینها رو امتحان کردم و ماشینی ندیم مثل ریو سواری خوب و لذت بخش داشته باشه.خستگی رانندگی ریو هم نصف بقیه ماشینهاست.ولی در این موضوع فقط لوگان.

kalkal
28 July 2008, 10:40 PM
سلام دوستان.
منم میگم فقط لوگان
اصلا لوگان کجا و سمند LX کجا.

hamed.black
29 July 2008, 10:51 AM
واقعا از نظرات کارشناسی دوستان بهره بردیم
بهتره دوستان به تستهای فنی, مقایسه ها و نظرات کارشناسی در مورد اتومبیل ها که در سایت های معتبر وجود داره و یا در مجلات نوشته شده مراجعه کنند یا خودشون تست فنی کرده باشند وگرنه سلیقه هر کس که دلیل بر خوبی یا بدی ماشینی نمیشه

hamed.black
29 July 2008, 11:00 AM
TVN Turbo
Discovery
MOtor1
One gear
و....
اینا شبکه هایی هستند که توش تست میشه اتفاقا دیشب داشت لوگانو با هیوندا اکسنت مقایست و تست میکرد که جالب بود

amir l90
1 September 2008, 03:34 PM
با سلام

به نظر من لوگان از سمند lx و ریو خیلی بهتره.

هم از لحاظ زیبایی و هم ازلحاظ امکانات

با تشکر:icon_arro

2244145
4 September 2008, 05:17 PM
از لحاظ زیبایی که نمیشه گفت تندر بهتره ولی از لحاظ بروز بودن میشه گفت ولی بازم با این قطعات گران تندر و کمبود آنها در بازار سمند ال ایکس بهتر به نظر میاد در نظر بگیرین با این وضع بازار یدکی تندر گرانی و کمبود در صورت تصادف یا حادثه چقدر باید خرج کرد و مکافات کشید.
تندر را باید خرج ماکسیما کنید در صورتی که تندر 14 و ماکسیما 35 قیمت دارد.
تازه خدمات پس از فروش تندر هم صفر است در صورتی که هر تعمیرکاری میتواند موتور سمند را تعمیر کند. برای یک تنظیم موتورساده تندر مجبور شدم 200 کیلومتر راه بروم و بنزین بسوزم.

hosseinabd
5 September 2008, 02:58 AM
آخه کجای دنیا دیگه ماشین 8 سوپاپه با این مصرف سوار میشن؟طراحیش هم که دزدیه.موتورش هم که 405.مصرف هم که دیگه نگم بهتره.شما فکر میکنی این ماشین بروزه؟
وقتی لوگان و ریو و 206 اس دی هست دیگه کی میره سراغ سمند و مشتقاتش.
تازه لوگان الان مدل فولش توی وضعیت قیمتی مناسبی قرار داره.مشکل یدکی هم بزودی حل میشه انشاالله و گرانی هم بخاطر فرانسوی بودنشه.

2244145
5 September 2008, 02:11 PM
با توجه به مشکلات سیاسی فی مابین فرانسه و ایران فکر نمیکنم حالا حالا ها مشکلات یدکی تندر حل بشه تازه
حالا باز جای شکرش باقییه که موتور 405 95 درصد داخلی شده.

irharrier
7 September 2008, 05:30 PM
قبول موتور بروز و ....
اما قیافش افتضاح تازه موتورش هم یورو2
سمند هم قیافش دزدی نیست اگه بخواهید بگید جلوش مثله فلانه عقبش بهمانه که نمیشه اگه اینجوری اکثر ماشینا طرحشون دزدیه!
این ماشینو رنو ساخته و این وضعیتشه در حای که سمند را ایران خودرو ساخته!
شما ها فقط مونده بگید چرا سمند چراغ داره پس طرحش دزدیه این به عنوان اولین خودروی طراحی داخل خیلی هم عالیه اما همیشه یادتون نره مرغ همسایه غازه!

hosseinabd
8 September 2008, 02:55 AM
عزیز دقیقا بدنه فولکس واگن رو برداشتند روی سمند گذاشتند.
تازه سورن هم که تقلید خیلی افتضاحی بود
این کجاش طراحی ملیه
فقط برای گول زدن من و شماست والا حتی یک پیچش هم ایران نساخته.

irharrier
9 September 2008, 01:57 AM
عزیز دقیقا بدنه فولکس واگن رو برداشتند روی سمند گذاشتند.
تازه سورن هم که تقلید خیلی افتضاحی بود
این کجاش طراحی ملیه
فقط برای گول زدن من و شماست والا حتی یک پیچش هم ایران نساخته.
به یکی میگن بگو الف میگه نمیگم می گویند چرا؟
میگه اگر الف را گفتم تا آخرشو باید بگم

حالا این ها الف را گفتند یه ب هم گفتند که صداش در نیاد همین که شروع به بهتر شدن کرده جای شکرش باقیه انشا الله درست میشه! و یه بدنه و گیربکس جدید هم میزنند:icon_razz

HoseinS
7 October 2008, 02:42 PM
سلام
من فکر می کنم اختلاف نظر دوستان در مورد خوب یا بد بودن سمند بیشتر از این بابت است که همه سمندها یکجور نیستند مثلاً من خودم یکی داشتم که دنده یکش خوب جا نمی رفت و آخر سر هم درست نشد. ولی نمایندگی می گفت مشک تو منحصر بفرده چون اکثر سمندها دنده دو اش مشکل داره. بنابراین سمند بیشتر شبیه صنایع دستی است و ممکن است یکی خیلی خوب و یکی بد باشد و اصولاً مقایسه آن با هر ماشین دیگری بی معنی می نماید.

Ahmadreza_b
13 October 2008, 06:06 PM
اگه من باشم 100 درصد سمند را انتخاب میکنم.
ظاهرش که خیلی از تندر 90 بهتره. بعدم امتحانش پس داده و ماشین لاشه داری هست بخصوص در سرعتهای بالا سر پیچ ها با احساس ارامش بیشتری حرکت میکنید.

hosseinabd
19 October 2008, 04:23 PM
من که خیلی احساس آرامش کردم ولی فقط نمیدونم چرا عقب ماشین توی هوا بود و تعادل ماشین بهم خورد.
شما یک مورد استاندارد توی سمند به ما بگو بقیش پیشکش.
البته ببخشید اینجوری صحبت کردم قصد توهین یا بی احترامی ندارم.

farshad_ata
22 November 2008, 08:37 PM
واقعا در مورد سمند LX . بي انصافي ميكنيد. امكانات داخلي سمند با L90 قابل مقايسه هست؟ نكته مهم قطعات مربوط به L90 واقعا از كيفيت كمي بر خورداره (تزئينات داخلي) بهتره يه بار به جنس داشبورد هردو يه دستي بزنيد. قبول دارم تكنولوژي طراحي L90 بروزتره ولي براي يه خودروي ارزون طراحي شده. نكته ديگه تائيد ايمني سمند در خارج از كشوره كه ديگه حرف و حديثي نداشته باشه. در هر صورت منصفانه قضاوت كنيم

mehdizadeh04
25 November 2008, 01:27 AM
واقعا در مورد سمند LX . بي انصافي ميكنيد. امكانات داخلي سمند با L90 قابل مقايسه هست؟ نكته مهم قطعات مربوط به L90 واقعا از كيفيت كمي بر خورداره (تزئينات داخلي) بهتره يه بار به جنس داشبورد هردو يه دستي بزنيد. قبول دارم تكنولوژي طراحي L90 بروزتره ولي براي يه خودروي ارزون طراحي شده. نكته ديگه تائيد ايمني سمند در خارج از كشوره كه ديگه حرف و حديثي نداشته باشه. در هر صورت منصفانه قضاوت كنيم

با سلام
شما از اون دسته افرادی هستی که به تزیینات اهمیت میدی نه به امکانات و ایمنی!!!!
متاسفانه مردم ما هیچ وقت به ایمنی کاری ندارن و فقط خوشگلی مد نظرشونه!!!
لوگان رو چه جوری میگی که از قطعات بی کیفیت ساخته شده؟؟
نه عزیز این طور نیست.
اگر از بیرون دیدی که این جوری نشون میده سخت در اشتباهی!!!
با این اوصافی که شما میگی باید خودرو ساز به مصرف کننده ای مثل شما افتخار کنه و فقط به این فکر باشه که توی ماشین رو خوشگل کنه و بده دست شما.حالا هزاری هم میخاد بی کیفیت باشه مهم نیست و مهم اینه که خوشگل باشه.
در مورد تایید سمند در خارح هم باید بگم که تمام قطعات سمندی که میخان برای خارج بفرستن رو عوض کردن.
زیاد نگران اونا نباش.چون اونا جایی نمیخابن که زیرشون آب بره.
بنده 2 سال ارمنستان بودم.
روزای اولی که سمند رو آوردن برای استفاده اونجا آلمان این خودرو رو تست کرد و توی همه اخبارشون گفتن که این خودرو ایراد داره!!! و برگشت زدن به ایران و الان که میفرستن اونجا برای تاکسی کردنش همه موتور و گیربکس رو با مدل بهتر عوض کردن.
جالبه بدونین که قیمت این خودرو برای اینکه اونجا راننده ها توان خرید داشته باشن به قیمت 5.5 میلیون به پول ما به اونا میدن.
با تشکر

pouria z
26 November 2008, 01:16 AM
5.5 میلیون تومان ؟ در کل باید بگم اختلاف قیمت کشور سازنده با کشور وارد کننده طبیعی است(البته نه تا این حد!!!) و در همه جای دنیا مرسوم است . حتی در برخی موارد قیمت های کالا در خارج از کشور سازنده پایینتر از قیمت تمام شده میباشد .(که البته توجیه کاملا منطقی دارد که از حوصله بحث خارج است )
اما این که دیگه کاملا مشخصه که کیفیت قطعات سمند پایینتر از قبل شده است و فعلا قطعات وارداتی لوگان کیفیت بهتری دارد ولی لوگان یک خودروی ارزان میباشد هدف تولیدش هم همین بوده پس قطعا کیفیت اون علیرغم خوب بودن عالی نیست که اگر عالی بود قیمتش باید بیش از دو برابر این می بود.

farshad_ata
26 November 2008, 09:59 PM
جوابات كاملا تخصصي بود Mehdizadeh04 اولا من خودم قطعه ساز خودرو هستم و تقريبا هفته اي يكبار بايد به خط همه خودروسازها سر بزنم. الان هم به رنوپارس قطعه ميديم هم به ساپكو و هم سازه كستر و .. پس از اطلاعات حداقلي از خودروسازها و اكثر قطعه سازها دارم . من مشكلات سمند رو منكر نشدم اما ميگم منصفانه قضاوت كنيد بطور مثال جنس داشبورد رو كه گفتم دقيقا يه بحث ايمني هست كه در ضربات احتمالي سر نشين با داشبورد مهمه ( جذب نيرو) نكته ديگه در مورد قيمت كه گفتي لازمه بگم سايتهاي معتبر روسيه بسيار متفاوت از نظر شما نوشتن كه حدوده 12700 دلاره اگه خواستي برات مي فرستم. نكته بعدي تستها در مراكز معتبر اروپائي انجام ميشه و مثل ايران كيلوئي و با رابطه تائيديه نمي دن كه اگه خواستي مي توني تائيديه رو تو ساپكو ببيني و در نهايت فقط حرفم اينكه نقده منصفانه و علمي داشته باشيم نه مثل بنگاهي ها ( منظورم شما نيست دوست عزيز ).مثلا اگه از بنگاهي ها بپرسي اختلاف وزن سمند با پژو 405 چقدره ميگن 200 تا 400 كيلو كه واقعا دروغه محضه چون رو باسكول هر دو رو كشيديم 80 كيلو اختلاف داشتن
پيشنهاد ميكنم براي مقايسه به سايتهاي معتبر خارجي مراجعه كنيد تا نه خودبزرگ بين باشيم نه خود كوچك بين . موفق باشيد

hosseinabd
27 November 2008, 12:09 AM
قیمت سمند که در خارج کم هست و کیفیت قطعات 100 در 100 از اینهایی که به ما میدن بهتره.
ولی باید قبول کرد ماشین 1800 با 8 سوپاپ ماشین قرن 21 نیست و تکنولوژی دهه 80 در سال 2008 با اتاق جدید کار شاقی نیست.
شما باید قبول کنید که هیچ خودروسازی حتی پروتون مالزی(از این کشور جهان سومی بدتر) ماشین به این سبک تولید نمی کنه.
حالا اگر طراحیش هم مال خودمون بود باز آدم زورش نمی گرفت.متاسفانه بدنه(دقیقا) از بدنه یک خودرو فولکس المانی برداشته شده.

arash p mbz bmw
3 December 2008, 01:38 PM
قیمت سمند که در خارج کم هست و کیفیت قطعات 100 در 100 از اینهایی که به ما میدن بهتره.
ولی باید قبول کرد ماشین 1800 با 8 سوپاپ ماشین قرن 21 نیست و تکنولوژی دهه 80 در سال 2008 با اتاق جدید کار شاقی نیست.
شما باید قبول کنید که هیچ خودروسازی حتی پروتون مالزی(از این کشور جهان سومی بدتر) ماشین به این سبک تولید نمی کنه.
حالا اگر طراحیش هم مال خودمون بود باز آدم زورش نمی گرفت.متاسفانه بدنه(دقیقا) از بدنه یک خودرو فولکس المانی برداشته شده.
اميدوارم از پست اينجانب ناراحت نشيد.
شما علاوه بر اين پستي كه من نقل كردم در پستهاي بالاتر از اين موضوع شاكي بوديد كه طراحي براي ما نيس و فلان براي ما نيس و..
من اين مورد رو بارها از منتقدين عزيز شنيدم.
انتقاد خوب و سازندس البته به شرطي كه منطقي و دور از انصاف نباشه.
داداش گل من يك مثال از يك شركت و كمپاني برات ميزنم كه خودت باور كني كه دوره ي اين حرفا ديگه واقعا تموم شده.
سوناتا رو كه همه خوب ميشناسيم و ميدونيم كه اونقد مشهور و مورد علاقه ي مردم كشورهاي مختلف به خصوص اعراب قرار گرفت كه از روي اون با ايده اي جالب و فيس ليفتي بي نظير آزرا متولد شد.
سوناتا طرحي هستش از كمپاني ائودي كه با درخواست هيوندايي از ائودي خريداري شد..
البته نه اينكه ائودي ميخواست توليد كنه هيوندايي اومد خريد خير بلكه هيوندايي سفارش كرد و پول داد ائودي هم طراحي رو با كمك خود مهندسين هيوندايي پيش گرفت و اين ماشين رو متولد كرد و اگر به طراحي اين ماشين دقيق بشيد به شباهت اون با محصولات ائودي پي ميبريد.
اين موضوع رو خود هيوندايي گفت.
ايا كسي دلخور بود؟
كسي طعنه زد؟
خير..
توي قرن 21 اين متداول هست كه كمپانيها به هم كمك ميكنن همونطور كه bmw مياد توي يكي از طراحي هاي بزرگش از بنز كمك ميگيره و يا اينكه بنز مياد از تركيه قطعه ميخره و يا اينكه تويوتا و gmبراي اينكه بازار رو توي امريكا كنترل كنن و ضرر نكنن ( در حد رقابتي ) يك ماشين رو توليد نميكنن..
اين همكاريها هستش و هيچكس هم نميتونه ايرادي بگيره چون حتي همون هيوندايي هم با اون وسعت مياد از يك شركت ديگه در طراحي خودروي برتر خودش كمك ميگيره.
اگر منظورتون موتور سمند هستش كه اونم طراحيش باز هم به كمك bmw المان تموم شده و الان هم اماده ي فروش به هموطنان هستش.
اينجور ايراد گرفتن به نظر من يك جور بي انصافي هستش..
من نميگم سمند ايراد نداره چراكه پر از ايراده و احتياج به نظرات شما دوستان هست تا بشينن اصلاحش كنن اما اينجور ايراد گرفتن كه اين طرح براي ما نيس بي انصافي بزرگي محسوب ميشه چرا كه ما طرح رو ندزديديم كه پولشو داديم خريديم و خودمون يه سري بهسازيها روي اون انجام داديم و عرضه كرديم.
در مورد سورن شما فرموديد يك نوع تقليد..
من اصلا حرف شمارو از بيخ و بن متوجه نشدم ..
طرح سورن در عقب يك فيس ليفت از سمند lx هستش و در جلو يك طراحي نو و جديد هستش.
جلو شبكيه ايده اي از محصولات ائودي ميتونه باشه اما طرح چراغهارو من نميدونم از روي چه ايده اي طراحي شده.
به اين نميگن تقليد.
عقب فيس ليفت و جلو طراحي تازه.
در مورد لوگان كه من سوار نشدم اما تعاريف خوبي ازش نشنيدم.
شايد اونايي كه خبرش رو براي من مياوردن بي انصافي كردن روي اين ماشين اما خواهش ميكنم شما بنده رو متقاعد كنيد كه اشتباه فكر ميكنم.
ميگفتن كه توي اين خودرو و صداهايي كه ميشنوي مثل پرايد پيشرفتس!
البته من خودم قبلا ذهنيت هاي بدي از بدو قرار داد اين ماشين داشتم.
اين ماشين توي اروپا قيمت فوقولاده كمي داشت و كلا اردك ناميده ميشد..
اما اينم بگم بيشتر نقاط دنيا توليد ميشه.
طراحي جلو پر عيب اما در عقب قابل تحمل هستش و در طراحي داشبورد هم فك ميكنم از سمند مدرن تر باشه.
در ضمن يادمه حدود 5 ماه پيش ميخواستيم 10 تا لوگان بفروشيم كه دوست بنده پيش فروش كرده بود و ميخواست بفروشه.
بنده به هزار تيكه تقسيم شدم تا تونستيم 1 دونه از اين لوگان ها رو بفروشيم.
متاسفانه اونموقع كه بازار خريد و فروشش بد بود اما الان رو نميدونم.
مسلما الان بايد بهتر شده باشه چون ميزان توليد و عرضه به مردم بالا رفته..

hosseinabd
3 December 2008, 01:53 PM
منم نگفتم این در دنیا مرسوم نیست.
خیلی از خودروسازها با کمک هم خودرو طراحی میکنند و میسازند.
ولی بمحض اینکه اون عکس فولکس رو پیدا کردم براتون میزارم که ببینید این خودرو تولید شده بود با همین بدنه و همین شرایط طراحی و در اتوبانهای آلمان نیومد چون خیلی از استانداردها رو نگرفت.
این رو اکثر دوستانی که اینجا هستند میدونند.
متاسفانه باید قبول کرد که هیچ چیز سمند به همدیگه نمیخوره چون این طراحی برای این موتور نیست و ...

من هم دوست دارم کشورم خودرو تولیدی خودش رو داشته باشه ولی واقعا مال خودش باشه نه چیز دیگه.

arash p mbz bmw
3 December 2008, 03:14 PM
بله ميدونم طراحي سمند متاسفانه يك طرح شكست خورده بود كه اونهم ميخواس توي يك كشور جهان سومي توليد بشه و البته ايده هاي اينگليسيها هم توي اين طرح دخيل بود..
من اينارو خبر دارم و اينم ميدونم كه درست نيست كه وقتي ما كاپوت سمند رو ميزنيم بالا موتوري رو ببينيم كه آرم پژو روش باشه.
اما اينم در نظر داشته باشيد كه ما پول داديم و امتياز اين موتور رو خريديم و پول داديم اين طرح رو خريديم.
قبول داريم بعضي جاها اشتباهات بزرگ هم بوده مثلا ما ميتونستيم اين پول رو توي پيشرفت قطعه سازي مملكت صرف كنيم تا الان جاي تركيه رو داشته باشيبم اما خوب هر مدير و مسئولي يك سياستي داره و سياست هم در اون سالها بر توليد يك خودروي ملي يا ايراني بود.
نمونه ي تمام عيارش هم فولكس گل هستكه خودروي ملي برزيله و ايرادات خاص خودش رو داره.
كلا يك سري از كشورها كه تا به حال تجربه ي طراحي و توليد رو ندارن نميتونن يهو يك ماشين بي نظير توليد بكنن.
يه موضوع جالب براتون بگم..
توي فرانسه با اون عظمت كه متشكل از رنو و پژو و سيتروئن هستش ما 2 يا 3 تا مركز تحقيقات و طراحي موتور داريم!
جالب اينجاس اين مراكز از مهمترين مراكز هستن كه توليد و طراحي موتور رو بر عهده دارن..
طراحي يك ماشين و يك موتور خيلي سخت و طاقت فرساست و قيمتهاي هنگفتي رو هم ميطلبه.
من فكر ميكنم سمند واقعا اونقد بد نيس ... اما ايراداتش هم بر كسي پوشيده نيس...
مطمئن باشيذ ما الان داريم سمند رو با لوگان مقايسه ميكنيم كه بيشتر دوستان هم معتقد هستن لوگان 5000 دلاري اروپايي بهتر از سمند 12 تومني ماس كه اين شايد درست باشه چون نظر اكثريت هستش اما 4 سال ديگه همين سمند رو بايد با مزدا و مگان مقايسه بكنيم البته اگر برنامه هايي كه اقايون دارن عملي بشه!
اينو شك نكنيد.

sanam2008
3 December 2008, 08:43 PM
این صندوق پرون وظبط سی دس خورورینگ اسپورت رو لوگان تیپE2+LPهم داره فقط یه صندوق پرونه که خرجش 12000تومنه

farshad_ata
3 December 2008, 10:26 PM
لوگان سنسور عقب داره؟navigator داره؟ داشبورد pp داره؟ كفپوش تافتينگ داره؟ كنسول وسط داره ؟ كارت طلائي داره ؟ دزدگيره فابريك داره ؟ فقط تورو خدا نگيد اينا همش ظواهره . قبول كنيد قيمت ماشينو همين چيزا تغيير مي ده . در مورد ايمني هم لطفا مستند و با آدرس بحث كنيد. مرسي

r_you168
4 December 2008, 12:57 AM
اما 4 سال ديگه همين سمند رو بايد با مزدا و مگان مقايسه بكنيم البته اگر برنامه هايي كه اقايون دارن عملي بشه!
اينو شك نكنيد.
دوست عزیز من با شما کاملا مخالفم شما نه 4 سال نه چهل سال نه ........... کلا در هیچ زمانی هیچ جنس ایرانی نمیتونی با جنس خارجیش مقایسه کنی دلایلشم زیاد که چرا نمیشه

alex54
4 December 2008, 01:43 PM
دوستان لازم دونستم من هم یه توضیح کوچولو بدم که :
تاوقتیکه صنعت خودرو انحصاری باشه هیچ پیشرفتی در آن نیست ! چرا که خودرو ساز مطمئن هست که رقابتی در کار نیس و محصولش هم تو قلب بازار جا دارد .
شما میتونید این مطلب را در بازار انگلیس مشاهده کنید که الان که اقتصاد جهانی روند رو به رشد خوبی ندارد خودرو ساز این کشور خودرو های خود را به حراج گذاشته (یکی بخر دوتا ببر)و مشتری جلب میکند چرا که بازار آنجا مثل ایران انحصاری نبوده و درهای تجارت باز است .
اگه تو ایران هم درهای تجارت باز بود هیچ دلیلی نداشت سمندی را که در آذربایجان 5.5 میلیون میفروشند به مردم عزیز ودمان 14 میلیون قالب کنند .؟
واقعا جای بسی تاسف است.
البته من خودم در سری جدید ثبت نام یک تندر 90 فول ثبت نام کردم . ولی با توضیحاتی که در بالا قید شد قیمت این خودرو را پارس خودرو بدون هماهنگی وزارت صنایع به 13900 افزایش داده و حدود 2 ماه است که 8 میلیون من خوابیده و در بازار آزاد هم قیمت این خودرو بیشتر از 14200 نیست ؟ پس یه سوال باقی میمونه و اون اینکه اصلا پیش خرید یا ثبت نام چه معنایی میتونه داشته باشه ؟
فقط جز اینکه این شرکتهای خودرو ساز از پولت استفاده کرده و به قیمت یکطرفه با مشتری حساب کنند؟

sanam2008
4 December 2008, 02:16 PM
اگر سمند دزگیر فابریک داره تندر یدونه ایمن ترشو داره چون تو سمند از امواج مادون قرمز استفاده میشه وبه راحتی با ریموت مادر که الان کیتش تو بازار فراوانه تندر تو سویچش یه چیز شبیه به سیم کارت داره که کار اون دستگاه ضد سرقت سمند که بیشتر شبیه به دستگاه بی سیمه را انجام میده تکنولوژی یعنی این که یه چیز شبیه سیم کارت کار اون دستگاه به اون بزرگی را انجام میده

sanam2008
4 December 2008, 02:18 PM
ضمنا شما بگید سمند تو تصادفات که درش قفل میشه مثل تندر دکمه ی اضطراری باز کن قفل چهار در را داره

sanam2008
4 December 2008, 02:34 PM
اگر هم دلیل میخاید یک بار به کسی که لوگان داره بگید اون قطعه را در بیاره واستارت بزنه اگر ماشین روشن شد حتی اگر سیم های استارت رو هم بکنی وبه هم وصل کنی بازم روشم نمیشه

hamid_dental
5 December 2008, 12:00 PM
اگر سمند دزگیر فابریک داره تندر یدونه ایمن ترشو داره چون تو سمند از امواج مادون قرمز استفاده میشه وبه راحتی با ریموت مادر که الان کیتش تو بازار فراوانه تندر تو سویچش یه چیز شبیه به سیم کارت داره که کار اون دستگاه ضد سرقت سمند که بیشتر شبیه به دستگاه بی سیمه را انجام میده تکنولوژی یعنی این که یه چیز شبیه سیم کارت کار اون دستگاه به اون بزرگی را انجام میده

اولاْ اون سيم كارتي كه شما ميفرماييد سيستم ايموبلايزر هست كه الان روي سمند ال ايكس هاي سال نصب ميكنن! رو خودروي بنده اين سيستم وجود داره!
دزد گير با سيستم ايموبلايزر خيلي تفاوت داره و منظور farshad_ata خان دزدگير بود!
دوماْ ريموت سمند مادون قرمز نيست، امواج راديويي هست و اون ريموت مادر هم كه شما مي فرماييد به اين راحتي ساخته نميشه و كاره يه متخصص الكترونيكه و تو بازار هم فراوان نيست!!!

سوماْ در مورد اون كليد اضطراري كه شما فرمودين در سمند در هنگام تصادف توسط كليد ثقلي سوخت ماشين قطع ميشه و موتور خاموش ميشه و بلافاصله قفل تمام در ها باز ميشه!!!:icon_cool
حالا جريان كليد اضطراري رو تو لوگان نمي دونم چه جوريه!؟!؟ ميشه بگيد عملكردش چه جوريه؟

پس با اطلاعات كامل صحبت كنيد.
در مورد تجهيزات اينو مطمئن باشيد كه ال ايكس هيچ وقت از لوگان كم نمياره!!!!!!
با تشكر از همه دوستان گلم!:lover:

2244145
5 December 2008, 03:13 PM
سمند ال ایکس فقط از لحاظ گیربکس و موتور از تندر کم می آورد که اونوم با موتور ملی حل شده.
ولی در کل این دوخودرو در یک سطح هستن و در بعضی موارد تندر و بعضی سمند بهتره.
من هر دوی این ماشین ها رو دارم و از هر لحاظ اونا را تست کردم.

sanam2008
6 December 2008, 08:54 PM
مشکل موتور وگیر بکس سمند با موتور ملی نمیتونه حل بشه چون موتور ملی 112اسبه واگر تقسیم به وزن سمند بکنینسبت قدرت موتور به وزن اون از تندر کم میاره وبازم تندر سرتره

sanam2008
6 December 2008, 08:56 PM
اولاْ اون سيم كارتي كه شما ميفرماييد سيستم ايموبلايزر هست كه الان روي سمند ال ايكس هاي سال نصب ميكنن! رو خودروي بنده اين سيستم وجود داره!
دزد گير با سيستم ايموبلايزر خيلي تفاوت داره و منظور farshad_ata خان دزدگير بود!
دوماْ ريموت سمند مادون قرمز نيست، امواج راديويي هست و اون ريموت مادر هم كه شما مي فرماييد به اين راحتي ساخته نميشه و كاره يه متخصص الكترونيكه و تو بازار هم فراوان نيست!!!

سوماْ در مورد اون كليد اضطراري كه شما فرمودين در سمند در هنگام تصادف توسط كليد ثقلي سوخت ماشين قطع ميشه و موتور خاموش ميشه و بلافاصله قفل تمام در ها باز ميشه!!!:icon_cool
حالا جريان كليد اضطراري رو تو لوگان نمي دونم چه جوريه!؟!؟ ميشه بگيد عملكردش چه جوريه؟

پس با اطلاعات كامل صحبت كنيد.
در مورد تجهيزات اينو مطمئن باشيد كه ال ايكس هيچ وقت از لوگان كم نمياره!!!!!!
با تشكر از همه دوستان گلم!:lover:
تندر هم همین کار را انجام میده اما اون کلید برا اینه که اگر اون سیستم کار نکرد با اون در را باز کنند

hamid_dental
6 December 2008, 09:56 PM
تندر هم همین کار را انجام میده اما اون کلید برا اینه که اگر اون سیستم کار نکرد با اون در را باز کنند

اين چه حرفيه؟ مگه ميشه كار نكنه؟!؟!؟! پس بيان واسه ماشينا از همه تجهيزات 2تا بذارن و بگن اگه اولي عمل نكرد دومي عمل كنه!!!!!!
حالا اين كليد تو لوگان كجا هست؟

arash p mbz bmw
6 December 2008, 10:12 PM
مشکل موتور وگیر بکس سمند با موتور ملی نمیتونه حل بشه چون موتور ملی 112اسبه واگر تقسیم به وزن سمند بکنینسبت قدرت موتور به وزن اون از تندر کم میاره وبازم تندر سرتره
واقعا دوست خوبم شما فكر كردي همه چيز اون تعداد اسبي هست كه مشاهده ميكني؟!
توي شتاب يكي از مهمترين چيزي كه تاثير داره ضرايب دنده هستش.
نه توي شتاب بلكه توي تاپ اسپيد.
يك كمپاني اصل و طراحي گيرباكسش رو طوري انجام ميده كه از موتور بتونه حداكثر شتاب رو بگيره به اين ترتيب كه جايگاه تورك و گشتاور رو بازي ميده .
در ضمن اينو يادتون باشه موتور ملي پايه ي گاز سوز طراحي شده كه لوگان اينطوري نيست و اين بزرگترين ايراد لوگان در مقابل موتور ملي خواهد بود!
لطفا تعصبي بحث نكنيد.:icon_excl

sanam2008
8 December 2008, 10:43 AM
واقعا دوست خوبم شما فكر كردي همه چيز اون تعداد اسبي هست كه مشاهده ميكني؟!
يك كمپاني اصل و طراحي گيرباكسش رو طوري انجام ميده كه از موتور بتونه حداكثر شتاب رو بگيره به اين ترتيب كه جايگاه تورك و گشتاور رو بازي ميده .
در ضمن اينو يادتون باشه موتور ملي پايه ي گاز سوز طراحي شده كه لوگان اينطوري نيست و اين بزرگترين ايراد لوگان در مقابل موتور ملي خواهد بود!
من گفتم وزن که همه ی اینها تو سمند محومیشه اونم بخاطر وزن1300کیلویی سورن

sanam2008
8 December 2008, 10:52 AM
اين چه حرفيه؟ مگه ميشه كار نكنه؟!؟!؟! پس بيان واسه ماشينا از همه تجهيزات 2تا بذارن و بگن اگه اولي عمل نكرد دومي عمل كنه!!!!!!
حالا اين كليد تو لوگان كجا هست؟
بله چیزایی که ایران میسازه همینه امکان کار نکردنش زیاده اون دکمه کنار دکمهی شیشه بالا کن جلو سمت راسته

arash p mbz bmw
8 December 2008, 01:15 PM
من گفتم وزن که همه ی اینها تو سمند محومیشه اونم بخاطر وزن1300کیلویی سورن
اولا وزن خالص سورن 1220 كيلوگرم هستش كه نميدونم شما چطوري گرد كردينش سمت بالا ميتونستين بگين 1200 كبلو!
در ضمن منم كه گفتم يك كمپاني اگر طراحهاي خوبي داشته باشه در قسمت موتور و گيرباكس ميتونه اين سنگيني رو جبران كنه..نه كامل اما ميتونه كم رنگ بكنه اين موضوع رو.
در ضمن فك نميكنم شتاب اوليه اينقدر مهم باشه كه بخوايم سر اون بحث بكنيم.
توي دنياي امروز معمولا امنيت و امكانات و مصرف و.. مهمه و ديگه دوران گاز دادن تموم شده!
يك بار ديگه هم عرض ميكنم مهمترين مزيت موتور ملي به لوگان پايه ي گاز سوز بودن اون هست.

reza engine
8 December 2008, 01:49 PM
اولا وزن خالص سورن 1220 كيلوگرم هستش كه نميدونم شما چطوري گرد كردينش سمت بالا ميتونستين بگين 1200 كبلو!
در ضمن منم كه گفتم يك كمپاني اگر طراحهاي خوبي داشته باشه در قسمت موتور و گيرباكس ميتونه اين سنگيني رو جبران كنه..نه كامل اما ميتونه كم رنگ بكنه اين موضوع رو.
توي دنياي امروز معمولا امنيت و امكانات و مصرف و.. مهمه و ديگه دوران گاز دادن تموم شده!
يك بار ديگه هم عرض ميكنم مهمترين مزيت موتور ملي به لوگان پايه ي گاز سوز بودن اون هست.
نمي دونم مسئولين خودروساز ما ترجمه تحت الفظي پايه گازسوز بودن رو از چه عبارتي در انگليسي گرفتند. چيزي كه الان شاهدش هستيم اينه كه اين عبارت همانند خودروي ملي، نقل سخن خودروسازان هست و موتور پايه گاز سوز روا و پرايد و ... نيسان جونيور هم تو محافل مطرح ميشه.
موتوري كه اساسا بنزين سوز باشه رو ميشه با تغييراتي گازسوز كرد. كه حالا اين تعييرات ميتونه اصولي تر باشه همانند موتور ملي كه حتي براي خنك كردن روغن موتور از رادياتورهاي پره اي ( مثل اطراف سيلندر موتورهاي CG125 ) استفاده كرده و يا اينكه مثل تبديل موتور بنزيني پرايد به دوگانه سوز با تغييرات اندك و حتي تكنولوژي نسل دوم گازسوزهاي ( كه ميكسري هستند و نه انژكتور گاز)

موتوري كه اساسا پايه گازسوز باشه نمي تونه در حالت بنزين كار كنه. چون براي حداكثر بهره برداري از موتور در حالت گاز بايد نسبت تراكم موتور چيزي بين 12.5 به بالا باشه كه اين نسبت تراكم براي استفاده در حالت بنزين بالاست.
به عنوان نمونه به مشخصات فني هوندا سيويك صرفا گازسوز نگاه كنيد. با يه موتور 1800 سي سي گازسوز 113 اسب بخار قدرت داره و با پيمايش طولاني. ( اين اسمش ميشه پايه گازسوز)
http://automobiles.honda.com/civic-gx/
نمونه ديگر هم همين اتوبوسهاي صرفا گازسوز شهري ايران خودرو هست كه موتورهاشون MAN هست و حتما همگي متوجه قدرت بالاي موتورهاشون شديد.
بنابراين همگي موتورهايي كه اسمش رو ما پايه گازسوز گذاشتيم در واقع اساس عملكردشون بر اساس نسبت تراكم بنزين هست و حالا هر چي اين موتورها در حالت بنزين نسبت تراكم بيشتري داشته باشند، در حالت گاز افت كمتري خواهند داشت. به خاطر همين هم موتور 1600 K4M لوگان براي تمامي مدلهاي در هنگام ورود به بازار ايران در نظر گرفته شد. وگرنه اين ها به فكر مصرف كننده ها نبودند و دنبال سياستهاي اشتباه گازسوز كردن تمام خودروها بودند. (موتور ملي هم در حالت گاز افت توان نسبت به بنزين داره)
الان موتور TU5G پژو هم عملكرد خوبي در حالت گاز داره و رنو داره تغييرات لازم در موتور K4M رو هم اعمال ميكنه كه احتمالا در آينده نزديك تندر دوگانه هم زياد بشه و شايد اسمش K4MG بشه:icon_arro
يكي از دوستان قبلا در مورد گيربكس موتور ملي هم تذكر داده بود. بايد ديد چه گيربكسي قراره قدرت رو تو موتور ملي انتقال بده. هماهنگي موتور و گيربكس خيلي خيلي مهمه ولي تا الان صحبتي از گيربكس ملي :icon_arro و يا چنين چيزي به عمل نيومده.

arash p mbz bmw
8 December 2008, 02:36 PM
سلام.
پست شما به نظر من كاملا عجولانه بود.
فكر ميكنم يا منظور منو اشتباه متوجه شدين يا كلا در مورد خودروهاي سبز كه همون خودروهاي صرفا گاز سوز و يا برقي هستن اشتباه متوجه شدين.
خودروهاي صرفا گاز سوز اون چيزي هستن كه شما فرمودين اما وقتي ما ميگيم خودروي پايه ي گاز سوز طراحي شده يعني طوري عمل ميكنه كه حداقل افت رو در مقابل گاز داشته باشه.
با اينكه به ايت تاپيك مربوط نيس يه سري توضيحات در مورد موتور ملي رو در پايين ميزارم::

موتور ملي با كد EF7 داراي حجم موتور ‌7/1 ليتري و تنفس طبيعي، با ‌100 سي‌سي حجم موتور كمتر نسبت به موتور حال حاضر سمند كه طراحي گروه psa فرانسه است، در حالت كار با بنزين ‌20 درصد و در حالت استفاده از گاز حتي از موتور كنوني سمند بنزين‌سوز توان بيشتري دارد.
دستيابي به منحني گشتاور مطلوب‌تر با حداكثر گشتاور شش درصد بيشتر از موتور كنوني سمند در حالت بنزين‌سوز، از جمله مشخصات اين موتور است. همچنين حداكثر افت توان در حالت گاز سوز بودن نسبت به بنزين شش درصد است كه از نظر راننده محسوس نيست، در حالي كه اين ميزان براي موتورهاي موجود ‌11 تا ‌15 درصد گزارش شده است. اين موتور همچنين توانايي گذراندن استاندارد يو رو ‌5 را دارد و مي‌تواند به سطح بسيار مطلوب از لحاظ صدا و ارتعاش نسبت به موتورهاي موجود دست پيدا كند.
خانواده موتور EF7 شامل سه محصول اصلي است كه به شرح زير به خودروهاي مختلف تخصيص خواهد يافت:
‌1- موتور ‌7/1 ليتري تنفس طبيعي ‌7/1 L.NA بر روي خودروي سمند
‌2- موتور ‌7/1 ليتري پرخوران ‌7/1 L.TC بر روي خودروي سمند و خودروي P2
‌3- موتور ‌4/1 ليتري براي خودروهاي كلاس B و C آينده در ايران خودرو
طراحي موتور با پايه سوخت گاز طبيعي داراي حداقل افت توان نسبت به سوخت بنزين بوده و استفاده از فناوري توليد شاتون به روش شكست ليزري دستيابي به بالاترين حد بازدهي تلمبه روغن درموتورهاي هم‌رديف با استفاده از ايده‌هاي كاملا جديد، بكارگيري فناوري سامانه زمان‌بندي متغير سوپاپ كه نقش بسيار مهمي دردستيابي به گشتاور بيشتر در سرعت‌هاي پايين و ميانه موتور دارد، از نقاط قوت مهم اين موتور است.
در اين موتور تعبيه اجزاي خنك كننده روغن، تلمبه روغن و تلمبه آب در يك مجموعه واحد و متراكم كه در موتورهاي روز دنيا استفاده مي‌شود، ديده شده و استفاده از سامانه‌اي خاص براي جداسازي اجرا كننده روغن از بخارات درون موتور و كاهش چشمگير مصرف روغن در كنار استفاده از سامانه مديريت هوشمند موتور (EMS) يكپارچه براي سوخت‌هاي بنزين و گاز از ديگر خصوصيات اين موتور است.

در پايين هم سخناني از وزير صنايع و معادن رو قرار ميدم كه در رونمايي اين موتور ايراد فرمودن.:
«ما همچنين از شركت سايپا خواسته‌ايم كه از موتور 1400 سي‌سي ملي بر روي خودروهاي توليدي در سايپا نيز استفاده كند. به نظر مي‌رسد مي‌توانيم در ال90 نيز از اين موتور استفاده كنيم».
حتي توي اين سخنراني جناب وزير شخصا اعلام امادگي كردن كه تحقيقات بر روي خودروهاي هيربدي و پيل سوختي ( همون چيزي كه شما ميفرماييد) اغاز بشه..

alex54
8 December 2008, 06:32 PM
خوب حال اگه این موتورهای به اصطاح پایه گاز سوز روی سمند بسته بشه احتمالا قیمت سمند میشه 25 میلیون تومن و البته کسی زانتیارو بی خیال نمیشه تا لگنی به اسم سمن رو سوار بشه ؟؟

alex54
8 December 2008, 06:37 PM
واقعا دوست خوبم شما فكر كردي همه چيز اون تعداد اسبي
هست كه مشاهده ميكني؟!
خوب دوست من با این حساب پس چرا شتاب 0 تا 100 سمند خیلی کمتر از تندر هست و در جدول استاندارد کیفیت خیلی پایین تر از تندر مخصوصا پارس خودرو هستش
میدونی که شتاب 0 تا 100 تندر در حد 206 تیپ 5 هستش 9.4 تانیه :lover:

hamid_dental
8 December 2008, 07:57 PM
خوب حال اگه این موتورهای به اصطاح پایه گاز سوز روی سمند بسته بشه احتمالا قیمت سمند میشه 25 میلیون تومن و البته کسی زانتیارو بی خیال نمیشه تا لگنی به اسم سمن رو سوار بشه ؟؟

دوست گرامي لطفاْ طوري صحبت كنيد كه در شان و ادب شما باشه!
اين لگني كه شما ميگيد خودروي خيلي از دوستان فروم هست و لطف كنيد درست صحبت كنيد!
الان قيمت سمند ال ايكس با موتور EF7 پايه گازسوز حدود 17.5ه نه 25 ميليون و قيمت زانتيا هم 33 ميليون! تفاوت قيمتشون ميشه 15.5 ميليون كه حدود دو برابره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_razz

hamid_dental
8 December 2008, 08:05 PM
خوب دوست من با این حساب پس چرا شتاب 0 تا 100 سمند خیلی کمتر از تندر هست و در جدول استاندارد کیفیت خیلی پایین تر از تندر مخصوصا پارس خودرو هستش
طي آزمون تست دوام سه ماهه تابستان كه از هفت خودرو سواري انجام شد، تندر90 و رونيز شركت پارس خودرو، سمند ايران خودرو و مزدا 3 گروه بهمن در سطح كيفي خيلي خوب ارزيابي شدند.

arash p mbz bmw
8 December 2008, 09:33 PM

بهتره يه كمي منطقي تر صحبت كني چون من جواب ادماي بي منطق رو نميدم !!
در مورد سوالات هم كه دوست عزيزم جوابت رو به روشني گفت.
اما اينو بگم كه متاسفم براي شما كه همه چيز رو شتاب يك ماشين ميدوني... ايراد از شما نيس غم نخور!:icon_roll

sanam2008
10 December 2008, 04:01 PM
اتفاقا برید تو سایت رنو پارس وببینید موتور تندر90 در حالت گاز افت قدرترش در حد چند اسبه ولی سمند با موتور ملی افت قدرت زیادی داره

alex54
10 December 2008, 04:13 PM
اتفاقا برید تو سایت رنو پارس وببینید موتور تندر90 در حالت گاز افت قدرترش در حد چند اسبه ولی سمند با موتور ملی افت قدرت زیادی داره
البته من با نظر این دوستم کاملا موافقم و من هم جواب کسانی رو که ندانسته و بدون پشتوانه علمی از سمند (عزیز) حمایت میکنند نمی دهم .
ولی آیا موتور سمند (موتور پژو) که تکنولوژی 18 سال پیش را دارد با موتور تندر که حداکثر تکنولوژی 7 سال پیش است یکی است ؟
با مشخصات کامل فنی دیگر
مثل : قدرت و شتاب و تکنولوژی و تعداد سوپاپ و نوع موتور و داشتن abs و ایر بق . ........
دیگه نمی دونم چی باید گفت ؟؟؟؟؟؟
:lover:

alex54
10 December 2008, 04:18 PM
بهتره يه كمي منطقي تر صحبت كني چون من جواب ادماي بي منطق رو نميدم !!
در مورد سوالات هم كه دوست عزيزم جوابت رو به روشني گفت.
اما اينو بگم كه متاسفم براي شما كه همه چيز رو شتاب يك ماشين ميدوني... ايراد از شما نيس غم نخور!:icon_roll
دوست عزیز منطق از نظر شما اینه که همگی مثل شما فکر کنند و بگن که سمند بهتر است و...........
منظور من صرفا شتاب نبوده و همگی مشخصات فنی تندر بالاتر است حالا شما بگین که سمند یه چیز دیگست ؟
خدا بهتون ببخشه البته با این خدمات بعد از فروشش ؟؟؟؟؟؟
:lover:

arash p mbz bmw
10 December 2008, 05:06 PM
دوست خوبم من واقعا نميدونم شما پستهاي قبل رو خوندين اومدين جواب دادين!!
عزيز من ما داريم در مورد سمند با موتور ملي كه طراحيش براي سال 2008 هستش و توسط شركت طراح FEV المان طراحي شده بحث ميكنيم!!
18 سال پيش چيه برادر من .!
موتور ملي جزو بهترين موتورها ي دوگانه سوز جهانه كه بالا من چنتا از امكانات و خوبيهاشو اوردم اونوقت ميايد ميگين كه افت فشار توي لوگان كمتره!!
اصلا اين موتور براي اين طراحي شده كه افت نداشته باشه شما عزيز مياي ميگي افتش كمتره!!
واقعا نميدونم ديگه بايد چي بگم!
من نه سمند دارم و نه طراح سمندم ..
اينطوري صحيت نكنيد كه كم لطفيه.
راستي بنده سمند ندارم كه مباركم باشه !!
باز هم ميگم يه خرده منطقي باشيد و اول ببينيد بحث ما چيه و بعدش بيايد پست اسپم بزنيد وسطش!!!

hosseinabd
10 December 2008, 05:50 PM
اینجا فکر کنم بحث ال ایکس و تندر 90 هست نه سمند با موتور ملی

eng.oam
10 December 2008, 10:13 PM
اینجا فکر کنم بحث ال ایکس و تندر 90 هست نه سمند با موتور ملی

من هم کاملا با فرمایش شما موافقم.

ضمنا این دوست ما همچین از این موتور تعریف می کنه که آدم رو به شبهه میندازه که انگار یه 10000 کیلومتری با این موتور رانندگی کرده و یا از طراحان و تولیدکنندگان این موتور بوده. عزیز من در مورد چیزی که هنوز در نیومده زیاد بحث نکنید و ضمنا بزارید سمندهای با این موتور دربیان بعد در مورد قیمتشون با هم صحبت می کنیم . باور کنید قیمتشون از 17 تومن پایینتر نیست که در این صورت کلا از موضوع بحث این تاپیک خارج میشه پس لطف کنید و فقط به تاپیک مربوطه بپردازید و اگه نظری روی این نوع سمند دارید در جای مخصوص خودش مطرح نمایید.
ممنونم

arash p mbz bmw
11 December 2008, 12:55 AM
من ميخواستم قبل از پست شما يك جوابي بدم كه ندادم اونم گفتم به احترام دوستان اما مثل اينكه الان بايد اين جواب رو بدم..
اين بخش بدجور پر شده از تعصبات واهي كه واقعا متاسفم واسه اين تعصبات.
واقعا تاسف داره كه اطلاعات غلط بدست دوستان ميرسونيد شما داريد با اين كار وجهه ي اين فروم قديمي رو خراب ميكنيد.
من شايد جزو نفرات اول بودم كه توي اين فروم ثبت نام كردم و كم هم ميام بدليل مشغله ي فراوون اما حداقل مطالعاتمو دارم.
وقتي پست شما دوستان رو ميخونم حس ميكنم يا كورم يا اينكه اونهمه مقاله و مطلب كه از مجلات خارجي ميخونم همه چرت گفتن!
براي دوستي كه بياد بگه موتور لوگان و مگان يكيه هيچ انتظار بيش از اين نميشه داش...!
براي دوستي كه موتور ملي طراحي 07 رو كه جزو بهترين موتورهاي دنياس براي 18 سال پيش بدونه و اشتباه بگيره متاسفم!!
براي كسي كه لوگان رو با خودروهاي 30 تومني كه مقامهاي بسياري دارن مقايسه بكنه متاسفم..
براي دوستاني متاسفم كه ديگه حرفي واسه گفتن ندارن و وظيفه ي مديرا رو انجام ميدن!!
2 پست متوالي مياد ميگه كه بحث اينجا سر موتور ملي نيس و اين موضوع رو مثل پتك ميكوبه توي سر بنده چراكه گناه كردم از موتور ملي حمايت كردم حالا اگر از جنس دسته 10 اروپايي دفاع ميكردم قربون صدقه ميرفتين!!
شايدم همگي دوستان اون دكمه ي سپاس رو ميزدين!
از 15 سالگي بود كه فك كنم نويسندگي و مطالعه در مورد ماشين رو شروع كردم و در سن 17 سالگي در اوج مشكلات وبلاگي داشتم كه بالغ بر 20000 نفر بيننده داشت!!
اونوقت بجاي اينكه بيايم از هم چيزي ياد بگيريم ميايد محيط رو الوده ميكنيد و در پايان كه جوابي براي گفتن نداريد به بنده حرف هايي ميزنيد كه سنگ باشه منفجر ميشه!!
البته ما ايرانيها عادت داريم به اين طرز برخورد كردنا!!
حالا ميفهمم كه چرا دوستاي قديميم كه سر اطلاعاتشون قسم ميخورم چرا جواب سوالات بعضي تاپيكهارو نميدن و بيشتر ميخونن!!
درسته اونها فهميدن كه چه جو تعصبي توي اين بخش از سايت حاكم شده.
جوي كه الودس و هيچ اطلاعاتي رو به افراد نميرسونه..
البته فقط بخش مقايسه منظور بنده هست مگرنه بخشهاي ديگه هيچ مشكلي رو بنده نديدم.
متاسفم ...
دوستان عزيز خدمت شما بايد عرض كنم كه موضوع تاپيك جامع هستش و از اونجايي كه سمند ال ايكس با موتور ملي عرضه شده هيچ ايرادي نميبينم كه موتور ملي رو با تندر مقايسه بكنم و اينم يادتون باشه مديراني والا اينجا داره تا بياد و پستهارو چك بكنه كه مطمئن باشيد اگر موضوع منحرف ميشد گشزدي به بنده ميكردن پس شما بهتره جوش اينجور چيزارو نزنيد و درست اگر اطلاعات درست و حسابي داريد بحث كنيد!!
خيلي جالبه من طراح موتور ملي هم شدم!!
دوست گرامي اما شما:::
اين رو يادتون باشه كه بهتره اگر حرفي واسه گفتن نداريد سكوت رو رعايت كنيد و اگر حرف داريد علمي و مستند حرف بزنيد.
پستهاي بنده همه علمي-مستند و واقعيت هستن كه من از تك تك مقالات بازگو ميكنم.
اينجا هم حرفهاي من در مورد موتور ملي حرفهاي كارشناسان كاركشته بود كه به لطف خدا اعلام شد.
حالا اگر شما ميتوني ضد اينها رو اثبات كنيد با مدرك بفرماييد!!
در مورد اين پست::
دوستان هر برداشتي ازاد هستن بكنن حتي اگر بنده القابي زشت بگيرم مهم نيست چون تا بوده از اين چيزا بوده..
فقط كاش يادتون باشه دادن اطلاعات غلط گناهي حساب ميشه كه خدا هيچوقت نميبخشه!!
خدا يار و نگهدارتون...

hosseinabd
11 December 2008, 01:36 AM
جناب arash p mbz bmw (http://www.phalls.com/member.php?u=10069) عزیز.
منظور من این نبود که اطلاعاتتون رو ننویسید.بلکه منظورم این بود که توی تاپیک خودش که ماشاالله هم زیاده مطرح کنید.
من به خاطر اینکه تاپیک به کل کل کشیده نشه گفتم.

اگر خوب صحبت نکردم من معذرت میخوام.

eng.oam
11 December 2008, 02:40 AM
من ميخواستم قبل از پست شما يك جوابي بدم كه ندادم اونم گفتم به احترام دوستان اما مثل اينكه الان بايد اين جواب رو بدم..
واقعا تاسف داره كه اطلاعات غلط بدست دوستان ميرسونيد شما داريد با اين كار وجهه ي اين فروم قديمي رو خراب ميكنيد.
من شايد جزو نفرات اول بودم كه توي اين فروم ثبت نام كردم و كم هم ميام بدليل مشغله ي فراوون اما حداقل مطالعاتمو دارم.
وقتي پست شما دوستان رو ميخونم حس ميكنم يا كورم يا اينكه اونهمه مقاله و مطلب كه از مجلات خارجي ميخونم همه چرت گفتن!
براي دوستي كه بياد بگه موتور لوگان و مگان يكيه هيچ انتظار بيش از اين نميشه داش...!
براي دوستي كه موتور ملي طراحي 07 رو كه جزو بهترين موتورهاي دنياس براي 18 سال پيش بدونه و اشتباه بگيره متاسفم!!
براي كسي كه لوگان رو با خودروهاي 30 تومني كه مقامهاي بسياري دارن مقايسه بكنه متاسفم..
براي دوستاني متاسفم كه ديگه حرفي واسه گفتن ندارن و وظيفه ي مديرا رو انجام ميدن!!
2 پست متوالي مياد ميگه كه بحث اينجا سر موتور ملي نيس و اين موضوع رو مثل پتك ميكوبه توي سر بنده چراكه گناه كردم از موتور ملي حمايت كردم حالا اگر از جنس دسته 10 اروپايي دفاع ميكردم قربون صدقه ميرفتين!!
از 15 سالگي بود كه فك كنم نويسندگي و مطالعه در مورد ماشين رو شروع كردم و در سن 17 سالگي در اوج مشكلات وبلاگي داشتم كه بالغ بر 20000 نفر بيننده داشت!!
اونوقت بجاي اينكه بيايم از هم چيزي ياد بگيريم ميايد محيط رو الوده ميكنيد و در پايان كه جوابي براي گفتن نداريد به بنده حرف هايي ميزنيد كه سنگ باشه منفجر ميشه!!
حالا ميفهمم كه چرا دوستاي قديميم كه سر اطلاعاتشون قسم ميخورم چرا جواب سوالات بعضي تاپيكهارو نميدن و بيشتر ميخونن!!
متاسفم ...
دوستان عزيز خدمت شما بايد عرض كنم كه موضوع تاپيك جامع هستش و از اونجايي كه سمند ال ايكس با موتور ملي عرضه شده هيچ ايرادي نميبينم كه موتور ملي رو با تندر مقايسه بكنم و اينم يادتون باشه مديراني والا اينجا داره تا بياد و پستهارو چك بكنه كه مطمئن باشيد اگر موضوع منحرف ميشد گشزدي به بنده ميكردن پس شما بهتره جوش اينجور چيزارو نزنيد و درست اگر اطلاعات درست و حسابي داريد بحث كنيد!!
اين رو يادتون باشه كه بهتره اگر حرفي واسه گفتن نداريد سكوت رو رعايت كنيد و اگر حرف داريد علمي و مستند حرف بزنيد.
اينجا هم حرفهاي من در مورد موتور ملي حرفهاي كارشناسان كاركشته بود كه به لطف خدا اعلام شد.
دوستان هر برداشتي ازاد هستن بكنن حتي اگر بنده القابي زشت بگيرم مهم نيست چون تا بوده از اين چيزا بوده..
خدا يار و نگهدارتون...

اولا خواهش می کنم یه ذره یواش تر ، خیلی سرعتت زیاد دوست عزیز! ضمنا اگه به تاریخ عضویت من هم نگاه کنی متوجه میشی که فقط شما قدیمی نیستید و لازم نیست بگی که مشغولیتتون زیاده چون کسی شما رو مجبور نکرده به این فروم تشریف بیارید. نمی دونم جدیدا مد شده یه عده از دوستان وقتی چیزی برای عرضه در مقابل ندارند سریع بحث رو به تعصب و دروغگویی و اطلاعات غلط می کشونند. من زیاد حوصله اینجور بحث های بچه گانه رو ندارم فقط اینو باید خدمتتون عرض کنم که اگه یه ذره به نوشته های خودتون تو این تاپیک و تاپیک های مشابه نگاهی بندازید متوجه خواهید شد که چه کسی از روی تعصب و لجاجت با یه خودروی خاص سرآغاز بیشتر بحثهای نافرجام در آنها شده است. فقط اینو بگم که من یه ذره نسبت به کلمه افتخار ملی و موتور ملی :124:حساسیت دارم .
معمولا آدم هرچه بیشتر از خودش دم بزنه معلومه که .....
سعی کنیم بیشتر به داشته های خودمون اتکا کنیم نه به منم منم خودمون! اینکه شما میگید بیشتر عزیزانی که اینجا نظر میدن دروغ میگن و اطلاعات غلط به بقیه منتقل می کنند واقعا نشونه چی می تونه باشه؟؟؟؟ دوست عزیز سعی کن یه مقدار ادبیات رو عوض کنی چون اینجا خونه مادری آدم نیست که آدم هرچی از دهنش خارج بشه بگه و کسی جوابش رو نده. همین که شما خودتون رو به محق و اکثریت رو به ناحق بودن متهم می کنید نشانه منطق نادرست شماست.

mehdizadeh04
11 December 2008, 03:07 AM
متاسفم ...
خدا يار و نگهدارتون...

با سلام خدمت ما دوست عزیز
آرش جان
ما اینجا جمع شدیم تا از نظرات هم بهره مند شیم و این رو در نظر داشته باشیم مه به نظرات دیگران احترام بذاریم و این تاپیک رو به مقایسه ببریم نه به کل کل و خدایی نکرده به ناراحتی 2 طرف بکشه!!!
اینم در نظر داشته باشید که یکی از قوانین این سایت

قانون شماره 7
هر گونه بي احترامي به ديگر افراد در هر درجه ای ممنوع است.

است.
لطفا کمی ملاحظه فرمایید تا موجب ناراحتی عزیزان نشود.
لطفا به موضوع اصلی تاپیک برگردید و از منحرف کردن تاپیک بپرهیزید.
با تشکر

arash p mbz bmw
11 December 2008, 03:53 AM
اولا خواهش می کنم یه ذره یواش تر ، خیلی سرعتت زیاد دوست عزیز! ضمنا اگه به تاریخ عضویت من هم نگاه کنی متوجه میشی که فقط شما قدیمی نیستید و لازم نیست بگی که مشغولیتتون زیاده چون کسی شما رو مجبور نکرده به این فروم تشریف بیارید. نمی دونم جدیدا مد شده یه عده از دوستان وقتی چیزی برای عرضه در مقابل ندارند سریع بحث رو به تعصب و دروغگویی و اطلاعات غلط می کشونند. من زیاد حوصله اینجور بحث های بچه گانه رو ندارم فقط اینو باید خدمتتون عرض کنم که اگه یه ذره به نوشته های خودتون تو این تاپیک و تاپیک های مشابه نگاهی بندازید متوجه خواهید شد که چه کسی از روی تعصب و لجاجت با یه خودروی خاص سرآغاز بیشتر بحثهای نافرجام در آنها شده است. فقط اینو بگم که من یه ذره نسبت به کلمه افتخار ملی و موتور ملی :124:حساسیت دارم .
معمولا آدم هرچه بیشتر از خودش دم بزنه معلومه که .....
سعی کنیم بیشتر به داشته های خودمون اتکا کنیم نه به منم منم خودمون! اینکه شما میگید بیشتر عزیزانی که اینجا نظر میدن دروغ میگن و اطلاعات غلط به بقیه منتقل می کنند واقعا نشونه چی می تونه باشه؟؟؟؟ دوست عزیز سعی کن یه مقدار ادبیات رو عوض کنی چون اینجا خونه مادری آدم نیست که آدم هرچی از دهنش خارج بشه بگه و کسی جوابش رو نده. همین که شما خودتون رو به محق و اکثریت رو به ناحق بودن متهم می کنید نشانه منطق نادرست شماست.

حسين و جناب مهديزاده ي عزيز من از شما معذرت ميخوام.
چشم ادامه نميدم اما اجازه بدين اين پست رو هم بدم و بعدش ديگه تموم.
كسي نگفت اينجا همه دارن دوروغ ميگن.
اينجا خيلي كاربراي مودب و با نزاكت و با اطلاعي داره كه تعدادشون هم كم نيست.
مديرانش رو از نزديك ميشناسم اغلب و خيلي خيلي روي شخصيتشون اعتماد دارم.
پس من نگفتم همه من منظورم تعداد اندكي بود كه متاسفانه جو رو خراب ميكنن كه خوب هر جايي پيدا ميشن.
من مشغله ي كاريم دانشگاهم هست و خوندن سايتهاي ماشين و نوشتن مقاله براي سايتي كه زندگيمه اما با اين حال براي خيلي از دوستان اينجا وقتم ازاده اما براي كم لطفان هميشه مشغله داشتم و دارم.
من حرفاي زيادي رو براي طرف مقابل زدم.
اسمتون توي امضاتون هست.
اميد عزيزم من هيچوقت سعي نميكنم هيچ بنده ي خدايي رو ناراحت كنم مگر اينكه ديگه واقعا عصبي بشم كه اونم بعدش ميرم و عذر خواهي ميكنم.
چون دوست ندارم بنده ي خدايي از من ناراحت بشه.
بعد از پست حسين گرامي من ميخواستم جواب بدم اما شخصيت ايشون جلوي من رو گرفت ولي بعد از پست شما به قول معروف افسار اعصابم از دستم واقعا در رف!
اما اميد جان من شما حق بده من اونهمه اومدم صغري و كبري چيدم و كلي اطلاعات علمي و مستند از موتور ملي دادم ( نمونش ليزري بودن سوپاپها ) اخرش شما اونطور جواب دادي خوب ادم ناراحت ميشه..
شايد من تعصب دارم و حق با شماس اما من كه از خودم يه تيكه اهن هم ندارم كه بخوام متعصب باشم.
به خدا من كسي نيستم من فقط منظورم اين بود كه اطلاعاتم ناقص نيست و فك كنم كامل باشه همين من منظور ديگه اي نداشتم دوست خوبم.
در هر صورت پوزش ميخوام اگر كسي رو ناراحت كردم.
منو ميبخشيد.:icon_wink

eng.oam
11 December 2008, 05:07 AM
حسين و جناب مهديزاده ي عزيز من از شما معذرت ميخوام.
چشم ادامه نميدم اما اجازه بدين اين پست رو هم بدم و بعدش ديگه تموم.
كسي نگفت اينجا همه دارن دوروغ ميگن.
اينجا خيلي كاربراي مودب و با نزاكت و با اطلاعي داره كه تعدادشون هم كم نيست.
مديرانش رو از نزديك ميشناسم اغلب و خيلي خيلي روي شخصيتشون اعتماد دارم.
پس من نگفتم همه من منظورم تعداد اندكي بود كه متاسفانه جو رو خراب ميكنن كه خوب هر جايي پيدا ميشن.
من مشغله ي كاريم دانشگاهم هست و خوندن سايتهاي ماشين و نوشتن مقاله براي سايتي كه زندگيمه اما با اين حال براي خيلي از دوستان اينجا وقتم ازاده اما براي كم لطفان هميشه مشغله داشتم و دارم.
من حرفاي زيادي رو براي طرف مقابل زدم.
اسمتون توي امضاتون هست.
اميد عزيزم من هيچوقت سعي نميكنم هيچ بنده ي خدايي رو ناراحت كنم مگر اينكه ديگه واقعا عصبي بشم كه اونم بعدش ميرم و عذر خواهي ميكنم.
چون دوست ندارم بنده ي خدايي از من ناراحت بشه.
بعد از پست حسين گرامي من ميخواستم جواب بدم اما شخصيت ايشون جلوي من رو گرفت ولي بعد از پست شما به قول معروف افسار اعصابم از دستم واقعا در رف!
اما اميد جان من شما حق بده من اونهمه اومدم صغري و كبري چيدم و كلي اطلاعات علمي و مستند از موتور ملي دادم ( نمونش ليزري بودن سوپاپها ) اخرش شما اونطور جواب دادي خوب ادم ناراحت ميشه..
شايد من تعصب دارم و حق با شماس اما من كه از خودم يه تيكه اهن هم ندارم كه بخوام متعصب باشم.
به خدا من كسي نيستم من فقط منظورم اين بود كه اطلاعاتم ناقص نيست و فك كنم كامل باشه همين من منظور ديگه اي نداشتم دوست خوبم.
در هر صورت پوزش ميخوام اگر كسي رو ناراحت كردم.
منو ميبخشيد.:icon_wink

دوست عزیز ، من برای تک تک افرادی که اینجا میان و وقت میزارن ارزش قائلم و چیزهای بسیاری هم از این فروم واقعا بی نظیر آموخته ام که شما هم از اون افراد مستثنی نیستید و خدانکرده اصلا دوست ندارم که اطلاعات غلط در اختیار کسی قرار بدم و همه گفته هایم هم در این فروم بر پایه اعتقاد و تجربیات خودم می باشد و سعی کردم که تا کنون توی مسائلی که واقعا نمی دونم دخالت نکنم.
از طرفی اصلا هدف برپایی چنین فروم هایی چیه؟
به نظر من در چنین فروم هایی که افراد گوناگون با سواد و اطلاعات مختلف حضور دارند ، این هنر بیننده و مخاطب هستش که از کل بحث ها و گفتگوهای انجام شده بهترین بهره برداری رو کند و لزوما نباید همه عقاید ، حتی به غلط ، مثل هم باشد. یه مثال خدمتتون عرض می کنم .
من تا 3 ماه پیش از منتقدین لوگان بودم و خودروی قبلیم هم 405 بود و قبل از اون هم یه سمند 82 داشتم. وقتی شرایطی پیش آمد که یه مقدار بیشتر به سایت محبوب خودم سر بزنم ، دیدم که اکثز بروبچه های باحال فروم لوگان از این ماشین خیلی راضی هستند و تعریف می کنند . من خودم ابتدا فکر می کردم که اکثر اونها از روی احساسات این حرف ها رو میزنند و زیاد توجه نمی کردم تا روزی که قسمت شد سوار یکی از این خودروها بشم و بعد از این بود که به حقانیت فرمایشات اکثر دوستان عزیزم پی بردم و سریعا ماشینم رو عوض کردم و این رو با صادقت کامل عرض می کنم خدمتتون که واقعا در مقابل لوگان فول ، ماشینهایی مثل 405 و سمند که من سابقه دو سه سال رانندگی باهاشون رو داشتم واقعا حرفی برای گفتن ندارند و از اونجایی که من خودم واقعا با استفاده از مشاوره دوستان این فروم ، برد کردم، وظیفه خودم می دونم که تجربیات خودم رو در اختیار سایر دوستان قرار بدم تا شاید برای عده ای مفید واقع شود.
آرش عزیز من به شخصه از هیچیک از دوستان این فروم که شما هم عضوش هستی هیچ ناراحتی ندارم چون میدونم که هدف واقعی این:lover: چیه و اگه بنده در بحث با شما و یا هر شخصی خبطی کرده ام به بزرگواریشون ببخشند.
ممنونم

alex54
11 December 2008, 01:52 PM
دوست خوبم من واقعا نميدونم شما پستهاي قبل رو خوندين اومدين جواب دادين!!
عزيز من ما داريم در مورد سمند با موتور ملي كه طراحيش براي سال 2008 هستش و توسط شركت طراح FEV المان طراحي شده بحث ميكنيم!!
18 سال پيش چيه برادر من .!
موتور ملي جزو بهترين موتورها ي دوگانه سوز جهانه كه بالا من چنتا از امكانات و خوبيهاشو اوردم اونوقت ميايد ميگين كه افت فشار توي لوگان كمتره!!
اصلا اين موتور براي اين طراحي شده كه افت نداشته باشه شما عزيز مياي ميگي افتش كمتره!!
واقعا نميدونم ديگه بايد چي بگم!
من نه سمند دارم و نه طراح سمندم ..
اينطوري صحيت نكنيد كه كم لطفيه.
راستي بنده سمند ندارم كه مباركم باشه !!
باز هم ميگم يه خرده منطقي باشيد و اول ببينيد بحث ما چيه و بعدش بيايد پست اسپم بزنيد وسطش!!!

با سلام باید به اطلاع برسانم که مگر این موتوری که شما میگین تو بار هستش (که نیستش) پس چگونه میتونین بررسی کنیدش .؟
البته از نظر تئوری میشه ولی باید اول تولید بشه بعد روی ماشین نصب بشه بعد هم تست بشه و بعد هم جوا ب پس بده بعد هم به قیمتش بیارزد که اصولا در کشور ما این آخریش به نفع خودروسازان قرار میگیره نه من مصرف کننده بنده هم هیچ خصومت خاصی با موتور ملی ندارم و تندر هم ندارم که بگین سنگ خودشو به سینه میزنه ولی حتی در مورد تند هم میبینیم که شرکت به صورت یک طرفه خودرو را گران کرده و به قیمت آزاد 13900 میفروشه م حتی وزارت صنایع هم این قیمت رو تایید نکرده ؟؟/
پس تا این موتور ملی بیاد و بخواد اجرا بشه و جواب پس بده (و البته قینت مناسب داشته باشه) با ید خیلی صبور بود .
با احترام به تمامی اعضای فروم باید به اطلاع برسانم متاسفانه خودروساز ایرانی فکر سود خود است نه تامین رفاه مشتری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//:lover:

arash p mbz bmw
11 December 2008, 10:23 PM
دوست عزیز ، من برای تک تک افرادی که اینجا میان و وقت میزارن ارزش قائلم و چیزهای بسیاری هم از این فروم واقعا بی نظیر آموخته ام که شما هم از اون افراد مستثنی نیستید و خدانکرده اصلا دوست ندارم که اطلاعات غلط در اختیار کسی قرار بدم و همه گفته هایم هم در این فروم بر پایه اعتقاد و تجربیات خودم می باشد و سعی کردم که تا کنون توی مسائلی که واقعا نمی دونم دخالت نکنم.
از طرفی اصلا هدف برپایی چنین فروم هایی چیه؟
به نظر من در چنین فروم هایی که افراد گوناگون با سواد و اطلاعات مختلف حضور دارند ، این هنر بیننده و مخاطب هستش که از کل بحث ها و گفتگوهای انجام شده بهترین بهره برداری رو کند و لزوما نباید همه عقاید ، حتی به غلط ، مثل هم باشد. یه مثال خدمتتون عرض می کنم .
من تا 3 ماه پیش از منتقدین لوگان بودم و خودروی قبلیم هم 405 بود و قبل از اون هم یه سمند 82 داشتم. وقتی شرایطی پیش آمد که یه مقدار بیشتر به سایت محبوب خودم سر بزنم ، دیدم که اکثز بروبچه های باحال فروم لوگان از این ماشین خیلی راضی هستند و تعریف می کنند . من خودم ابتدا فکر می کردم که اکثر اونها از روی احساسات این حرف ها رو میزنند و زیاد توجه نمی کردم تا روزی که قسمت شد سوار یکی از این خودروها بشم و بعد از این بود که به حقانیت فرمایشات اکثر دوستان عزیزم پی بردم و سریعا ماشینم رو عوض کردم و این رو با صادقت کامل عرض می کنم خدمتتون که واقعا در مقابل لوگان فول ، ماشینهایی مثل 405 و سمند که من سابقه دو سه سال رانندگی باهاشون رو داشتم واقعا حرفی برای گفتن ندارند و از اونجایی که من خودم واقعا با استفاده از مشاوره دوستان این فروم ، برد کردم، وظیفه خودم می دونم که تجربیات خودم رو در اختیار سایر دوستان قرار بدم تا شاید برای عده ای مفید واقع شود.
آرش عزیز من به شخصه از هیچیک از دوستان این فروم که شما هم عضوش هستی هیچ ناراحتی ندارم چون میدونم که هدف واقعی این:lover: چیه و اگه بنده در بحث با شما و یا هر شخصی خبطی کرده ام به بزرگواریشون ببخشند.
ممنونم

اميد عزيزم.
بنده هم باور كن از تندر بدم نمياد.
آخه چه ديليلي ميتونم داشته باشم كه از اين خودرو متنفر باشم؟
من از خودم فقط لباسامو دارم و يه خداي بزرگ كه بالا سرمه ديگه هيچ چيزي ندارم كه بخوام حالا خوبشو بگم يا بدشو.
تندر خداييش ماشين خوبيه چون نسبت به قيمتش ميارزه اما من حرفم حرفه دكتر پورباقره.
من ميگم چرا اومدن سر ما ايرانيها كلاه گذاشتن؟
تندر خوبه اما ما ميتونستيم سوار فولكس واگن پاسات بشيم اونم با قيمت نزديك لوگان!!
دكتر پورباقر يه جا به اقاي احمدي نژاد ميگه كه جناب رئيس جمهور چرا نميزاريد من فولكس واگن رو بيارم توي ايران كه هم بهتون احترام بزاره هم بتونيد توي سالهاي اوليه حتي صادر هم بكنيد!
خلاصه حتي رئيس جمهور هم ميگه من هيچكارم چون اين قرارداد قبل از من تنظيم شده و مجلس همه كارس تو برو توي روزنامه ها بگو!
اونقد پيش ميره كه دست مافياي ماشين كه متشكل از افراد كوچيك و بزگ هست رو ميشه كه رنو و پژو باج بهشون ميدن تا توي اين مملكت فعاليت كنن!!
بعدشم كه جناب پورباقر رو زنداني ميكنن توي فرانسه اونم به اين خاطر كه نميخواسته يه قرارداد نگين مثل اينهمه قرارداد ديگه بسته بشه ..( جناب پور باقر از قرارداد 405 با ايران دل چركين بود! )
من تنها حفم اين هست كه ما ميتونيم ماشيناي خيلي خيلي بهتر از لوگان سوار شيم ما استحقاقشو داريم بخدا.
در هر صورت تندر باز هم با اين حال ماشين خوبيه اما واسه خودش ماشين خوبيه.
من نه نفعي ميبرم نه سودي ..
دوستان زيادي ميان از من سوال ميپرسن كه ميخوايم فلان ميليون ماشين بخريم چي وارد كنيم بخدا اگر غرض شخصي توي كارهام بود كه اونا به من اطمينان نميكردن.
فك نكنيد من من ميكنم نه همون دوستاني از من مشاوره ميگيرن كه قديما اينجا بودن يا اينكه خواننده هاي قديمي وبلاگم يا دوستانم توي سايتي ديگر.
اگر بگرديد هيچوقت من نشده بگم كه پارس بهتر از لوگانه..
در حالي كه هم مادر و هم پدر و در برهه اي از زمان حتي برادرم هم پارس داشتن.
من قبول دارم كه پارس عمرن توي يه سري مقوله ها به تندر نميرسه چون ديگه دوره ي اين ماشين تموم شده و گذشته.
سمند هم فقط و فقط به اين خاطر دوستش دارم كه حس ميكنم اگر طرفداري كنم ازش از خودم دفاع كردم نميدونم چرا شايد بعضي اوقات هم كوركورانه دفاع ميكنم.

با سلام باید به اطلاع برسانم که مگر این موتوری که شما میگین تو بار هستش (که نیستش) پس چگونه میتونین بررسی کنیدش .؟
البته از نظر تئوری میشه ولی باید اول تولید بشه بعد روی ماشین نصب بشه بعد هم تست بشه و بعد هم جوا ب پس بده بعد هم به قیمتش بیارزد که اصولا در کشور ما این آخریش به نفع خودروسازان قرار میگیره نه من مصرف کننده بنده هم هیچ خصومت خاصی با موتور ملی ندارم و تندر هم ندارم که بگین سنگ خودشو به سینه میزنه ولی حتی در مورد تند هم میبینیم که شرکت به صورت یک طرفه خودرو را گران کرده و به قیمت آزاد 13900 میفروشه م حتی وزارت صنایع هم این قیمت رو تایید نکرده ؟؟/
پس تا این موتور ملی بیاد و بخواد اجرا بشه و جواب پس بده (و البته قینت مناسب داشته باشه) با ید خیلی صبور بود .
با احترام به تمامی اعضای فروم باید به اطلاع برسانم متاسفانه خودروساز ایرانی فکر سود خود است نه تامین رفاه مشتری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//:lover:
سلام به شما دوست خوبم.
چرا موتور ملي بيرون اومده اما درسته بنده سوار نشدم.
اما من يك سوالي از شما دوست خوبم دارم.
كسي كه مياد و نظري راجع به لامبورگيني يا فراري يا بوگاتي ميده حتما و اكيدا سوار اون ماشين شده؟
نه نشده اما بدليل اينكه رفته و تست هاي مختلفي كه از اين ماشين رو خونده و يك نتيجه گيري كلي گرفته و اومده ارئه ميده.
درسته ممكنه تئوريها بعضي اوقات خوب جواب ندن اما يادتون باشه اغلب جوابهاي مطمئني رو ميدن.
تئوري ميگه موتور ملي پيشرفته طراحي شده و كم شركتي هم طراحيش نكرده اما به قول شما بايد نشس و تستش كرد چون 80 در صد رو تئوري تشكيل ميده 20 درصد رو تست و ازمايش.

eng.oam
11 December 2008, 10:42 PM
متاسفانه همیشه تو اکثر موارد ، حق انتخاب ایرانی گزینه هایی از بین بد و بدتر می باشد!

arash_viva_66
12 December 2008, 04:37 AM
دقیقا ما تو 90 % مسایل فقط باید بین بد و بد تر انتخاب کنیم و خیلی مواقع بد را بهترین و بدتر را بد ترین معرفی میکنیم! در حالی که حتی نمیدونیم خوب چیه!!!! چون ندیدیم!

Rain Man 4498
5 February 2009, 06:54 PM
من نظری ندارم پس طبق قوانین سایت سکوت میکنم اما سمند بهتره:icon_excl

مهران عزتی
6 February 2009, 06:10 PM
با سلام من تمام نظرات دوستان رو تو این 7 صفحه خوندم ولی علیرقم اینکه سئوال خوبی بود چیز زیادی (درواقع هیچی) دستگیرم نشد . مگر هدف این مجموعه استفاده از خرد جمعی نیست ؟

Rain Man 4498
8 February 2009, 05:40 PM
سمند بهتره فقط و فقط هم بخاطر هندلیگ بالاش

sanam2008
15 February 2009, 10:00 AM
اصلا موتور با آلیاژفرانسه را نمیشه با آلیاژایران مقایسه کرد موتر سمند اگر چند بار ببریش زیر فشار صدای موتورش عوض میشه اما من چند بار کارایی را کردم که با سمندمون انجام میدادم اما صدای موتورش هنوز مثل روز اولش است ضمنا از نظر فنر بندی تندر حرف اول را میزنه وهمین طور نفوذ صدای موتور به درون اتاق باز هم تندر حرف اول را میزنه واز نظر جادار بودن قسمت عقب باز هم تندر بهتره دیگه چی میخاید

red3
10 March 2009, 10:26 PM
من حدود 14 15 میلیون پول دارم میخواستم بین سمند ال ایکس و تندر 90 فول یکی رو انتخاب کنم همه صفحات رو هم خودندم هر کی یه چیزی میگه.

ببینید دوستان ظاهرش رو ول کنید اونو خودم عقلم میرسه ... من کاری به ظاهر ندارم. امکانات فنی و رفاهی مهمه ؟ کدوم سر تره؟ ضمنا اولای فروم همه میگن قطعات تندر 90 گرونه؟ آیا هنوز گرونه؟ من درآمد زیادی ندارم که بخوام پول زیاد خرج ماشین کنم.

داخل سمند باید یه کم از تندر 90 بزرگتر باشه. کسی هر دوی اینها رو امتحان کرده؟ من بابام سمند داشته از جادار بودنش راضیم ولی میترسم تندر داخلش خیلی کوچیک باشه. کسی هم نداشته سوار بشم مقایسه کنم. از لحاظ علمی ( عددی ) داخل سمند چقدر بزرگتر از تندره؟ ( همچنین صندوق عقبش )

به نظرتون تندر 90 فول تو این ردیف ماشینها چی کم داره که اگه میداشت بهتره بود؟

و در آخر تندر 90 ایران خودرو یا پارس؟

arman 321
11 March 2009, 12:29 AM
من حدود 14 15 میلیون پول دارم میخواستم بین سمند ال ایکس و تندر 90 فول یکی رو انتخاب کنم همه صفحات رو هم خودندم هر کی یه چیزی میگه.

ببینید دوستان ظاهرش رو ول کنید اونو خودم عقلم میرسه ... من کاری به ظاهر ندارم. امکانات فنی و رفاهی مهمه ؟ کدوم سر تره؟ ضمنا اولای فروم همه میگن قطعات تندر 90 گرونه؟ آیا هنوز گرونه؟ من درآمد زیادی ندارم که بخوام پول زیاد خرج ماشین کنم.

داخل سمند باید یه کم از تندر 90 بزرگتر باشه. کسی هر دوی اینها رو امتحان کرده؟ من بابام سمند داشته از جادار بودنش راضیم ولی میترسم تندر داخلش خیلی کوچیک باشه. کسی هم نداشته سوار بشم مقایسه کنم. از لحاظ علمی ( عددی ) داخل سمند چقدر بزرگتر از تندره؟ ( همچنین صندوق عقبش )

سلام دوست عزیز

ما هم سمند سال مدل85 داریم هم تندر ای 2 نیم فول مدل 87.

که بنظر من تنظیم برقی صندلی های سمند خودش یه مورده که تندر فاقد اون میباشد.

از نظر امنیتی هم هردوشون ترمز خوبی دارند. ولی تندر فول 2 تا ایربگ هم اضافه بر سمند داره.

از نظر داخلی هم هردو جادار هستند ولی بنظر من تندر یه مقداری جادار تر بنظر میرسه.

صندوق سمند 500 لیتر و صندوق تندر 510 لیتر.

بنظر من مهمترین تفاوتشون در مصرف بنزین هست که سمند مقداری شرمنده میشه در برابر لوگان.

در ضمن شتاب و قدرت تندر هم از سمند بیشتره که تو جاده های کوهستانی خیلی بدرد میخوره.

فرمان تندر هم نرمتر از سمند هست.

از کلاچ نرمتر تندر نسبت به سمند هم نمیشه گذشت.

واقعا اگه من الان بخوام خودم انتخاب کنم برام سخته چون هردوشون خوب هستند.

red3
11 March 2009, 02:23 PM
سلام دوست عزیز

ما هم سمند سال مدل85 داریم هم تندر ای 2 نیم فول مدل 87.

که بنظر من تنظیم برقی صندلی های سمند خودش یه مورده که تندر فاقد اون میباشد.

از نظر امنیتی هم هردوشون ترمز خوبی دارند. ولی تندر فول 2 تا ایربگ هم اضافه بر سمند داره.

از نظر داخلی هم هردو جادار هستند ولی بنظر من تندر یه مقداری جادار تر بنظر میرسه.

صندوق سمند 500 لیتر و صندوق تندر 510 لیتر.

بنظر من مهمترین تفاوتشون در مصرف بنزین هست که سمند مقداری شرمنده میشه در برابر لوگان.

در ضمن شتاب و قدرت تندر هم از سمند بیشتره که تو جاده های کوهستانی خیلی بدرد میخوره.

فرمان تندر هم نرمتر از سمند هست.

از کلاچ نرمتر تندر نسبت به سمند هم نمیشه گذشت.

واقعا اگه من الان بخوام خودم انتخاب کنم برام سخته چون هردوشون خوب هستند.

خیلی خوب گفتی . من تا حالا فکر می کردم که صندوق سمند خیلی بزرگتره ولی الان تعجب کردم. در ضمن فکر میکردم بگید داخلش خیلی کوچیکتر از سمنده ولی گفتید حتی جادار تر بنظر میرسه.

در مورد آپشنهای اضافی هر کدوم هم کمی توضیح بدین. در ضمن کارخونه میتونه به اینا کروز کنترل بذاره؟ یا اصلا همچین سیستمی ندارن؟

mehdizadeh04
11 March 2009, 02:37 PM
خیلی خوب گفتی . من تا حالا فکر می کردم که صندوق سمند خیلی بزرگتره ولی الان تعجب کردم. در ضمن فکر میکردم بگید داخلش خیلی کوچیکتر از سمنده ولی گفتید حتی جادار تر بنظر میرسه.

در مورد آپشنهای اضافی هر کدوم هم کمی توضیح بدین. در ضمن کارخونه میتونه به اینا کروز کنترل بذاره؟ یا اصلا همچین سیستمی ندارن؟

باسلام خدمت شما دوست عزیز
صندوق لوگان به نسبت قیافه اش خیلی بزرگتر از ماشین های هم رده خودش هست و صندوقی معادل حجم ماکسیما روداره.
داخل لوگان هم با چشم هرکی میبینه میگه کوچیکتره.ولی وقتی توش بشینید متوجه میشید که بزرگتره.
دقیقا برای همینه که توی کارت ماشین ظرفیت این ماشین رو 5 نفر بنویسه.
این خودرو تیپ کاملش ای 2 ال پی هستش که کروز کنترل رو نداره و البته روی مدل های جدید لوگان در خارج از کشور نصب میشه این اپشن.
برای اطلاعات بیشتر به کلوپ لوگان مراحعه فرمایید.
با تشکر

sanam2008
12 March 2009, 02:12 PM

از نظر فنی ومصرف سوخت-جاداری-ایمنی-ترمزو....تندر سرتره که سمند ال ایکس از نظر امکانات رفاهی از تندر بهتره ضمنا باید بگم که صندوق بار تندر بزرگتره مال تندر510هست ومال سمند425 همچنین جای پای عقب

parsa s
12 March 2009, 09:21 PM
فک می کنم بدلیل طول کمتر نسبت به سمند فضای داخلی تندر از نظر طولی کمتر از سمند باشه اینطور نیست ؟؟

و جادار به نظر رسیدن تندر بیشتر بدلیل زاویه خاص ستونها و عرض زیاد ماشینه

red3
17 March 2009, 02:27 AM
بالاخره امروز یه تندر فول ثبت نام کردم. ( 26 اسفند )

اردیبهشت 88 تحویل میده.

خیلی بررسی کردم رسیدم به تندر. یعنی نسبت به قیمتش مشخصات خوبی داره

vahidpsr
11 April 2009, 09:36 PM
از نظر فضای داخلی من اندازه گرفتم. عرض داخلی آن (فاصله داخلی دو درب) با سمند یکسان است. در مورد طول هم باید گفت طول مفید فضای داخلی آن از سمند کمتر است و علت آن بزرگتر بودن داشبورد ال 90 از سمند است. ولی اگر از انتهای شیشه عقب (در داخل اتاق) تا شیشه جلو اندازه بگیریم تقریبا یکی هستند. ولی به طور کلی از نظر فضای سرنشین فرق محسوسی با سمند ندارد و می توان گفت این فضا در هر دو یکسان است.
از نظر موتور خیلی با هم فرق دارند. بازدهی موتور ال 90 بسیار بالاتر از سمند است و بسیار نرم تر و پرشتاب تر حرکت می کند. در حالت کارکرد در جا ، اصلا لرزش موتور احساس نمی شود در صورتیکه در سمند اینطور نیست. در شتابگیری خیلی راحت دور موتور بالا می رود و هیچ ردلاینی برای آن تعین نشده (به دلیل 16 سوپاپ بودن) .

mortezagipsy
11 April 2009, 10:52 PM
هیچ ردلاینی برای آن تعین نشده (به دلیل 16 سوپاپ بودن) .

اين تيكه رو يه كمي توضيح مي دين ؟!

reza engine
12 April 2009, 07:33 AM
رد لاين چه ربطي به 8 سوپاپه و يا 16 سوپاپه بودن داره؟
تندر هم رد لاين داره و روي 6500 cutoff ميكنه.
تو صفحه كيلومترش قرمز نيست ولي اون قسمت خطوط مدرج شده ضخيم تر هستند.

sanam2008
22 April 2009, 04:46 PM
عبور تندر در جاده های سنگلاخی:
http://www.carnp.com/content/media/image/2008/09/13142_orig.jpg

Rain Man 4498
22 April 2009, 06:49 PM
رد لاین اصلا ربطی به 16 سوپاپ یا 8 س.پاپ بودن نداره در ال 90 نشانگر دور موتور رو در کیلومتر طوری طراحی کردند که رد لاین وجود نداره

F@RSH@D rezayi
24 April 2009, 12:01 PM
من سمند داشتم ولی تندر رو فقط یکبار سوار شدم . به نظرم در همون نگاه اول ارتفاع زیاد تندر که فکر این که چظور سقف اینرو می شورن برام همیشه سوال بوده و همچنین کم بودن عرض ماشین به نظرم زننده بوده ولی سمند با ارتفاع مناسبتر و ایده آل در سرعت های بالا برام جالتر نسبت به تندر می رسه . طرح بندی چراغهای جلو در تندر نیز زیاد مدرن نیست . فقط 16 سوپاپه بودن تندر بنظرم برتریت اون نسبت به سمند هست .

Rain Man 4498
30 April 2009, 11:43 PM
دوست عزیز لطفا اطلاعا غلط به عرض دوستان نرسانید عرض تندر2سانت از سمند بیشتره ودر مورد تمیز کردن سقف هم بگم که ما تا حالا مشکلی برا این کار نداشتیم وبگم که تندر از نظر جاداری هم برتری داره
تازه ارتفاع تندر فقط10سانت از سمند بیشتره ضمنا لطفا یک بار وقتی یه سمند چراغ هاشو در شب روشن کرده ببینید چقدر زشته

دوست عزیزم sanam جان من تو این تایپیک اظهار نظری در مورد خودروها نکردم و نمیخواستم بکنم چون میدونم این جور تایپیک ها همش به کل کل کشیده میشه و هر کسی با تعصب از ماشینی که داره طرفداری میکنه اما تو این گفتتون یه چیزی بود که منو مجبور کرد که این پست رو بزنم اول اینکه هرچی فکر کردم نفهمیدم شما چه جوری شب به چراغهای سمند نگاه کردین که زشت دیده شدند من واسه اولین بارمه از وقتی سمند تولید شده این حرفو میشنوم دوم اینکه در مورد جاداری اینو همه میدونن که سمند یکی از جادارترین ماشینهای تولید ایرانه تندر همه جاداره اما راحتی سمند رو نداره. صندوق عقب تندر فقط به دلیل داشتن ارتفاع بیشتر 10 لیتر بزرکتر از سمنده که فکر نکنم چیز قابل تعملی باشه.
از ظاهر تندر که بگذریم داشبورد تندر خیلی ساده است و نحوه چیدمان کلیدها مثل شیشه بالابر ها خیلی ادمو اذیت میکنه و نداشتن دکمه باز کردن در صندوق عقب از داخل خودرو و خارج خودرو
این نظر من بود نظر شما دوست عزیزم هم واسم محترمه
موفق و پیروز باشین:lover:

otol
1 May 2009, 01:25 PM
منم فکر میکنم این دو ماشین خیلی به هم نزدیکن و نمیشه براحتی یکیشو انتخاب کرد همونطور که میدونید مقایسه ای که تو روسیه شده و فکر کنم تو بعضی تایپیکای این سایت هم هست هر دو امتیازشون یکیه(البته اونجا لوگان با موتور ضعیفتر مقایسه شده 90 اسب بخار) ولی جدا از بحث موتور ضعف سمند میتونه کیفیت ساخت پایینشم باشه که 55 نمره منفی بیشتر از لوگان داره

مهرزاد1356
9 May 2009, 03:15 PM
باید خدمت دوستان بگم که من ال90مدل ای 2 دارم و قبل از اون پرشیا داشتم ولی تجربه زیادی با سمند دارم چون توی شرکت جزء ماشینهای استیجاری هست و شاید روزی 2الی3بار سوارش میشم.اگر ازنظر ظاهری بخوام مقایسه کنم باید بگم این سلیقه شخصی میشه ولی اگر ماشین من رو کنار یک سمند بزارین حتما بیشتر میپسندین چون اولا رینگ ولاستیک پهن براش گذاشتم و یه کوچولو ارتفاعش رو زدم.ولی نکته مهم اینه که رانندمون از مصرف سوخت بالای اون همش میناله که خوب همه دوستان درمورد مسائل مربوط به موتور این دوخودرو اشنا هستند.باید بگم فرمون سمند یکم نرمتر از ال 90 هست جفتشون اگر سالم باشند دنده های اونها راحت عوض میشه وکلا نرم هستند ولی اتاق سمند خیلی زود به سروصدا می افته.ال90 به نظر من رانندگی بهتری داره و ماشین توی دست ادمه و ترمزش واقعا محشره و مثل عابدزاده توی دروازه میمونه:icon_razz.درمورد قیمتشون هم اگر تفاوت قیمت صفر با صفر همدیگرو که حدودا 2 میلیون میشه رو خرج ال 90 بکنین :icon_coolاون وقت یک ال90 دارین که خیلی از سمند بالاتره .
باید بگم که خدمات ال90 هنوزفراگیرنشده و نکته دیگه اینه که ال90 ماشین به روزتری نسبت به سمنده و توی خیلی ازکشورهای اروپایی طرفتار داره البته باقیمت نصف ایران ولی قبول کنید که سمند صادراتی توی خیلی جاها برگشت شده وکلا موتورهای پرمصرف با این حجم موتور(1800سی سی اصلا دیگه تولیدنمیشن ولی موتور 1600 ال90 با مصرف پائین خیلی طرفدار داره الان هیوندا اونته با موتور2000 مصرفکمتری نسبت به سمند داره . نکته دیگه اینکه میگن سمند طراحیش توی اینگلیس انجام شده ولی مطمعنا کار طراحهای درجه یک نبوده چون واقعآ از نظر طراحی علمی خیلی ایراد داره ولی ال90 یه طراحی اورجینال کارخانه خودرو سازی و تولید شده در اروپا هست و کار طراحی بدنه و موتور وسیستم تعلیق اون کاملا محاسبه شده ولی درمورد سمند خیلی نمیتونید مطمئن باشید که اجزا دارای هارمونی کامل هستند

sanam2008
24 September 2009, 09:33 PM
رد لاین اصلا ربطی به 16 سوپاپ یا 8 س.پاپ بودن نداره در ال 90 نشانگر دور موتور رو در کیلومتر طوری طراحی کردند که رد لاین وجود نداره
دوست عزیز رد لاین تندر بین 7000تا 8000است

parsa s
25 September 2009, 09:54 AM
من هم از تندر خوشم اومده ولي از نظر ظاهر جوريه كه نمي تونم خونواده رو راضي كنم الان يه سمند ال ايكس مدل 86 داريم واقعا بايد پذيرفت كه سمند اونم در مدل ال ايكس با سپرهاي همرنگ بدنه و رينگ هاي آلومينيومي از نظر ظاهر گرانقيمت تر از تندر به نظر مي رسه طراحي جعبه اي مانند تندر يه طراحي ارزون قيمت و فوق العاده اقتصادي هستش
انگار كه از جلو و عقب اون رو فشار دادن و اون هم اين كاهش طول رو با افزايش ارتفاع جبران كرده !!!!!!

sanam2008
26 September 2009, 05:52 PM
دوست عزیز کم کم با قیافه تندر کنار میای وقتی که کیفیت راحتی ومصرف کمش را تجربه کنی دیگه قیافه زشتش محو میشه ضمنا در سمند هم ارزون سازی های زیادی شده که از چشم مشتری دور مونده مثلا عایق کاری نه چندان جالب که شما صدای چرخش تایر ها وموتور را میشنوید در صورتی که وقتی شیشه های تندر را بالا میکشید دیگه نمیفهمید بیرون چه خبره یا نذاشتن پوشش زیر سپر وجلوی تایرهای جلو که باعت میشه هوا در بلبرنگ های اون بپیچه وتولید صدا کنه نگذاشتن پشت سری های عقب که در تندر برای راحتی سرنشینان عقب تعبیه شده که شاید در سمند هم مشکلی را برای سرنشینان عقب به وجود نیاره اما طبق تست تصادفات پشتی های مانند تندر ایمنی تر هستند واز گردن حفاظت میکنند نصب نکردن ایربگ ودیگر نکات دیگر که تا حالا به چشم من نخورده ولی در تندر همه ی این امکانات تقدیم به شما میشه
ضمنا سمند با اینکه طراحی ایران است اما ذره ای برای ایمنی وحفاظت از جان سرنشینان در اون کار نشده ولی در تندر تمام نکات ایمنی رعایت شده ویک ماشین استاندارد وروز دنیاست پس قیافه دلیل بر کیفیت واستاندارد بودن نیست

L-90
26 September 2009, 06:10 PM
در مورد قيافه ال90 من هم از قبل خريد حس ناخوشايندي داشتم اما بعد از كمي تحقيق اتفاقا نظرم كاملا عوض شد و الان نسبت به قيافه تكراري انواع پژو، سمند و ... كه سال هاست ديده هر ايراني را به خود مشغول كرده ظاهر منحصر به فرد تري دارد. من نسبت به هيبت ال 90 از زواياي جانبي و جلو واقعا راضيم و قسمت عقب آن هم با كمي دستكاري خيلي تغيير ميكنه. وقتي فكر مي كنم با ديدن سمند، LX و سورن همگي يك حس را تداعي مي كنند برداشت خوبي ندارم. مثلا من خودم از نشستن در داخل فضاي سمند و خانواده اش معذبم، ستونهاي آنچناني ، كج شدن كله مسافران كنار پنجره و ...
در يك كلام حس آدم با نشستن در يك تاكسي سمند با سورن چندان عوض نمي شود.
حال كيفيت ها و نظارت هاي ساخت دو خودرو بماند كه دوستان در اين باره توضيحاتي داده اند.

Zoom-Zoom
28 September 2009, 08:32 PM
سمند به نظر بهتر میاد

hamid_arm
28 September 2009, 11:56 PM
فول آپشن ترین سمند موجود در ایران فاقد کیسه ایمنی هوا (ایربگ) هست.

در صورتیکه تمام مدل های L90 دارای ایربگ راننده و در 2 مدل دارای ایربگ سرنشین هم هست.

با توجه به شباهت های امکانات این دو ماشین و این تفاوت اساسی، انتخاب فقط L90

Farhad LX
29 September 2009, 02:52 AM

در صورتیکه تمام مدل های L90 دارای ایربگ راننده و در 2 مدل دارای ایربگ سرنشین هم هست.

با توجه به شباهت های امکانات این دو ماشین و این تفاوت اساسی، انتخاب فقط L90
فول آپشن ترین ال نود موجود در ایران فاقد هندلینگ و پایداری خوب است.
در صورتیکه تمام مدل های سمند دارای هندلینگ عالی میباشند.
با توجه به شباهت های امکانات این دو ماشین و این تفاوت اساسی،انتخاب فقط سمند.
راستی ال نود کارت طلایی داره؟

FISH_FISH
29 September 2009, 05:14 AM
سلام دوستان
من بین این دو سمند رو انتخاب می کنم ولی به هیچ عنوان منکر موتور به روز تر و با قدرت تندر, هیکل ورزیده تر(انگاری نیمچه اس یو ویه:icon_sad:)نمی شم.به تمام کسانی هم که تندر رو انتخاب می کنند و می خرند تبریک و احسنت می گم.
ولی خوب من جزو کسانی هستم که حس خاصی به سمند دارم و سلیقه ای دیگه
چیزی که در مورد سمند صدق می کنه این هست که این خودروی ملی هست و روی مسیر ترقی و پیشرفته و ظاهر قضیه اینو می گه که چون خودروی ملی هست ایران تولید/فرقون/ارابه/گاری سعی در بهبود کیفیت و یا عدم افت کیفیت ماشین می کنه!

هر چند در چند جایی خوندم که کیفیت قطعات در ال ایکس جدیدا افت داشته نسبت به قبل!امیدوارم درست نباشه

دوست عزیز کم کم با قیافه تندر کنار میای دیگه قیافه زشتش محو میشه :icon_cool:icon_arro
ضمنا سمند با اینکه طراحی ایران است اما ذره ای برای ایمنی وحفاظت از جان سرنشینان در اون کار نشده ولی در تندر تمام نکات ایمنی رعایت شده

سمند طراحی ایران؟:icon_arro
تندر تمام نکا ت ایمنی:icon_arro:icon_sad:
خدا وکیلی خودتم قبول داری این دو تا بالایی 100 درصد از پایه اشتباه هست.داشتن یک ماشین که انقدر دیگر تعصب و رویا پردازی نمی خواهد:icon_cool

ایران , دوچرخه هم نمیتونه تولید کنه چه برسه به سمند دوست گرامی که به فرموده شما ذره ای توش امنیت نباشه
ولی خوب جالبه ارزونترین خودروی اروپا معروف به جوجه اردک زشت تمامی نکات ایمنی روز دنیا در او ن به کار برده شده است(فکر کنم کمپانی های معظم بنز و .... باید بیایند از تمام نکات ایمنی به روز این خودرو بهره ببرند)

سعی کنیم سنجیده تر حرف بزنیم دوستان

navid_sn
29 September 2009, 12:28 PM

فول آپشن ترین سمند موجود در ایران سورن هست که ایربگ هم داره!!!:icon_razz

bijan darbari
29 September 2009, 01:05 PM
مشکل تندر اینه که هنوز در کشور تثبیت نشده و نمیشه به تامین قطعات یدکی ان در چند سال دیگر اطمینان کرد ولی از جهات دیگر تندر کاملا از سمند برتر هست .

sanam2008
1 October 2009, 09:33 PM
سمند فقط یه قیافه داره همین
هندلینگ لوگان مشکلی نداره اینکه سرپیچ احساس بدی میکنید 2علت داره:
1-ضعف صندلی ها
2- فرمان تیز که در سرعت بالا سفت نمیشه ونیاز به کمی دقت داره

shahram2006_m
2 October 2009, 02:17 AM
1-ضعف صندلی ها

دوستان عزیز دیگه وارد بحث های بی اساس، غیر علمی و غیر فنی شدید....واقعا دلیلی که آوردید به نظر خودتون هم عجیب نیست؟ هندلینگ ضعیف به علت صندلی!!! دوستان رعایت کنید.

Farhad LX
2 October 2009, 02:22 AM
1-ضعف صندلی ها
به هر حال چیزی هست که اکثر تندر سوارها دارن ازش مینالان.:icon_ques:icon_razz در ضمن سمند به غیر از قیافه چیزای دیگه ای هم داره.نمیدونم تعصب شما روی تندر به چه علته؟حاضر نیستید حتی یک جمله از L90 بد بشنوید.من زیاد تعصب ندارم و هنوزم میگم تندر نسبت به قیمتش ماشین خوبیه.من منکر این نمیشم که موتور لوگان از سمند قوی تره ولی شما حتی حاضر نیستی بعضی از حقایق رو بپذیری.به نظر من این تاپیک باید قفل بشه چون کسی که تاپیک رو باز کرده بود و مشاوره میخواست ماشینشو خرید تموم شد رفت.این بحثا فقط کل کله:icon_conf

Saliary
6 October 2009, 02:32 PM
از هر جهت سمند ال ایکس سال بهتره.

1- امکانات عالی
2- طراحی و ظاهر زیبا
3- ترمز abs و ebd
4- ایموبلایزر و کامپیوتر رمزدار
5- آنتن برقی
6- قدرت و شتاب بالا
7- هندلینگ و فرمان پذیری
8- مقام اول در تست های ایمنی
9- رینگ اسپرت 15"
10- .....

اما تندر 90 رو حتما باید اسپرتش کنی تا قابل قبول باشه! تست هایی که سمند تو روسیه انجام داده و تست تصادفی که ایرانخودرو از سمند نمایش داده و .... اینها چیزی نیست که بخوایم ازش بگذریم.

arman 321
6 October 2009, 04:06 PM
از هر جهت سمند ال ایکس سال بهتره.

1- امکانات عالی
2- طراحی و ظاهر زیبا
3- ترمز abs و ebd
4- ایموبلایزر و کامپیوتر رمزدار
5- آنتن برقی
6- قدرت و شتاب بالا
7- هندلینگ و فرمان پذیری
8- مقام اول در تست های ایمنی
9- رینگ اسپرت 15"
10- .....

اما تندر 90 رو حتما باید اسپرتش کنی تا قابل قبول باشه! تست هایی که سمند تو روسیه انجام داده و تست تصادفی که ایرانخودرو از سمند نمایش داده و .... اینها چیزی نیست که بخوایم ازش بگذریم.

دوست عزیز نمیخوام خودمو متعصب به لوگان نشون بدم (چون الان هردوش رو سوار میشم)ولی این مواردی که گفتی اکثرش رو لوگان داره و بعضا بیشتر.

مواردی که تندر هم داره
1-امکانات عالی
2-این مورد سلیقه ایه ولی تا حدی سمند بهتره.
3-تندر هم داره و بشخصه ترمز های تندر رو بیشتر قبول دارم.
4-ایموبلایزر هم تندر داره + کامپیوتر سفری
5-برای من زیاد مهم نیست چون آنتن سمند رو بطور کل قطع کردم.
6-قدرت و شتاب تندر بالاتر از سمند
7-بنظر من هندلینگ جفتشون در یه سطح هستند ولی چون تندر ارتفاش بیشتره حس میکنی پایداریش خیلی کمتر از سمنده در حالی که اینچنین نیست.
8- این مقام اول رو زیاد روش حساب نکنین همچنین تست های ایرانخودرو رو
9-تندر فول هم دارای رینگ اسپرت 15" هست.
10-....

من این مورد امکانات عالی رو یکم باید رد موردش شرح بدم تا سوء تفاهم پیش نیاد

امکانات موجود در سمند که در تندر نیست:
1-تنظیم برقی پشتی صندلی ردیف جلو
2-صندوقپران
3-کامپیوتر رمز دار

امکانات موجود در تندر فول که در سمند نیست:
1-وجود 2 ایربگ (راننده و سرنشین)
2- تنظیم ارتفاع چزاغ های جلو از داخل
3-کامپیوتر سفری

در آخر میتونم بگم با توجه به این که درحال حاضر هردو خورو قیمتی نزدیک بهم دارند اگه من هیچکدام از این دو خودرو رو نداشتم و قصد خرید داشتم حتما تندر انتخاب اولم بود.

بنظر اینجانب تا 15 ملیون هیچ رقیبی تندر تو بازار نداره که نسبت به تندر ارزش خرید بیشتری داشته باشه.

adolf1945
6 October 2009, 10:56 PM
سوای مسائل فنی که میشه تقریبا" رأی رو به تندر داد , یه سری فاکتور هم وجود داره که بر این مبنا حق انتخاب مشتری , به سمند نزدیکتر است . . .
مثلا" سمند یک برند ملی است و همه میدونن که ما حالا حالا ها باهاش سر وکار داریم . خدماتش زیاده , بورس خوبی داره , هر سال دارن روی این برند سرمایه گذاری میکنند و صد در صد هم نسبت به چند سال پیش به سطح کیفی بهتری رسوندنش . قیمت مناسبی داره و میشه گفت به غیر از ایربگ به همه اون چیزایی که تندر داراست , مجهز است .تازه با 600 تومن قیمت کمتر که خودش جبران مافات میکنه .
ولی تندر هر روز یه حرف و حدیثی براش در میآرن , الان هم که ایران خودرو درب تولیدش رو تخته کرده . سوابق خودرو سازی ایران هم همیشه نشون داده که اگه نتونه خودش رو چهار چنگولی روی خودروی جدید بندازه تا در دراز مدت ایرانیزه اش کنه , تخت و پوست تولید و صدورش رو کامل جمع میکنه . و یه وقت دیدی بلای سیناد 2 یا سیلوو رو سرش در میآد.
دومین نکته اینه که توی ایران اکثر خانوارها به سیستم های گرمایشی و سرمایشی یک خودرو خیلی بهای بیشتری میدهند تا چند لیتر مصرف بیشتر یا چهار پنج اسب قدرت بیشتر که اصلا" به چشم نمیآد که بخواهیم روش بحث کنیم . از این لحاظ واقعا" سمند بازده بالاتری داره . هم کولر و هم بخاریش که مثل سشوار میمونه . این امر خودش باز حق انتخاب رو به سمند میده .(البته از دیدگاه عوام که اکثر ما هم عوامیم)
یه بحث دیگه ای هم توی این مملکت ما وجود داره که اگه یه چیزی بیفته توی دهن مردم دیگه اگه خود شرکت هم بیاد زیر آب اون خودرو رو بزنه ملت بیخال نمیشن مثل همین خودروهای خوشکلی که شرایط ابراهیم نبی رو برای راننده ایجاد میکنه تا راننده اون وسط خدا رو با کلاه شابگاه ببینه .
لذا بنده به همه عزیزان توصیه میکنم که به این مطلب توجه داشته باشند که هر جا افراط وجود داشته باشه تفریط هم وجود داه و الان در این سایت در مورد محاسن تندر دارن زیادی افراط میکنن وگر نه اگه یه نفر عاقل و بالغ بیاد بره مثلا" خیابون دماوند از اول تا آخر خیابون رو آمار بگیره و به همه حیثیات تندر رو مورد بررسی قرار بده میبینه همه میگن خودروی خوبیه ولی نه دیگه جوری که کل بازار رو قبضه کرده باشه یا دیگه ماشین رو دستش نباشه یا غلو های همیشگی که در این سایت به وفور نعمت دیده میشه .

mmamushy
7 October 2009, 11:32 AM
نمیدونم این تندر چه بلایی سر ریو دارها در اورده که اینقدر ازش بدی میگن تندر که هم کولرش خوبه هم بخاریش مثل سونا هست نه سشوار این که از برتری تندر هست در مورد موتور و گیربکس هم که همه میدونن تندر سرتره در مورد ترمز هم که همش اسم ای بی اس و ای بی دی نیست بلکه کارایی هست که قدرت ترمز تندر 100 برابر بیشتر هست از لحاض ایمنی هم که امتحانشو پس داده حالا نمیدونم چیه سمند از تندر بهتر هست که تو کت ما تندر دارها نمیره

afflatus
7 October 2009, 04:57 PM
سوای مسائل فنی که میشه تقریبا" رأی رو به تندر داد , یه سری فاکتور هم وجود داره که بر این مبنا حق انتخاب مشتری , به سمند نزدیکتر است . . .
مثلا" سمند یک برند ملی است و همه میدونن که ما حالا حالا ها باهاش سر وکار داریم . خدماتش زیاده , بورس خوبی داره , هر سال دارن روی این برند سرمایه گذاری میکنند و صد در صد هم نسبت به چند سال پیش به سطح کیفی بهتری رسوندنش . قیمت مناسبی داره

دوست عزيز از لحاظ فني همه مي دونن كه تندر نسبت به سمند از لحاظ كلي خيلي بهتر ار سمندهست(از معمولي تا سورن)نمي دونم اين تقريبا گفتن شما چه معني داره(هر چند مشخصه سر منشاء اين صحبت ها به كجا بر مي كرده !)
سمند از سال 80 به اين طرف كه داره توليد ميشه بعد از 8 سال هنوز در رده بندي كيفي خودروها با 132.2 امتياز منفي در رتبه 17 اين جدول جاي گرفته به طوري كه كل خودروهاي جدول 24 عدد هستن در صورتي كه تندر 35.8 امتياز منفي در رده 7 جدول بعد از خودروهاي مثل ماكسيما ,گرندويتارا و زانتيا قرار گرفته ,به نظر شما تقريبا اين 100 امتياز منفي اختلاف با تندر چه چيز خودروي ملي رو نشون ميده؟
كاملا مشخص هست بي كيفيتي سمند رو نشون ميده اونم نه با اختلاف جزي بلكه با اختلاف بالاي 100 نمر منفي

و میشه گفت به غیر از ایربگ به همه اون چیزایی که تندر داراست , مجهز است .تازه با 600 تومن قیمت کمتر که خودش جبران مافات میکنه . بله نداشتن دو ايربگ موتور 16 سوپاپ و 110 بخار گيربكس عالي.....اينا رو نمي دونم كجا سمن داره كه ما نمي بينيم در ضمن كجاي تندر با سمند lx اختلاف 600 تومني دارن!؟
اگه الان سري به نمايشگاه خودرو بزنيد با اين كه تندر خيلي كم پيدا ميشه اما قيمتش از 14.5 تا 15 ميليون فراتر نميره و قيمت سمند lx هم 15 تا 15.2 هست

ولی تندر هر روز یه حرف و حدیثی براش در میآرن , الان هم که ایران خودرو درب تولیدش رو تخته کرده . سوابق خودرو سازی ایران هم همیشه نشون داده که اگه نتونه خودش رو چهار چنگولی روی خودروی جدید بندازه تا در دراز مدت ایرانیزه اش کنه , تخت و پوست تولید و صدورش رو کامل جمع میکنه . و یه وقت دیدی بلای سیناد 2 یا سیلوو رو سرش در میآد.
نمي خوام در مورد صحبت شما خرفي بزنم اما توجهت رو به اخرين خبر در مورد توليد تندر جلب مي كنم
جديدترين تصميم‌ها در مورد تندر90 (http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=177675)

دومین نکته اینه که توی ایران اکثر خانوارها به سیستم های گرمایشی و سرمایشی یک خودرو خیلی بهای بیشتری میدهند تا چند لیتر مصرف بیشتر یا چهار پنج اسب قدرت بیشتر که اصلا" به چشم نمیآد که بخواهیم روش بحث کنیم . از این لحاظ واقعا" سمند بازده بالاتری داره . هم کولر و هم بخاریش که مثل سشوار میمونه . این امر خودش باز حق انتخاب رو به سمند میده .(البته از دیدگاه عوام که اکثر ما هم عوامیم)باز هم مغلطه!
دوست عزيز هم مي دونن كه ماشين هاي فرانسوي از لحاظ بخاري حرف ندارن كه تندر هم جز اين ماشين ها هست و بخاري اون در حد خيلي خوبي قرار داره و در مورد كولر تندر هم اگه در حد خيلي خوب نياشه در حد خوب هست(ديگه لازم نيست اونقدر كولر سمند رو بالا بريد انكاري كولر گاري 24000 هزار هست جالب اينجاست كه يه مدت سمند داشتيم و مي دونم بازده كولرش چطور هست!)
در مجموع برترهاي سمند lxبه تندر
1-هندلينگ بهتر
2-تريم داخلي باكيفيت تر و زيباتر
3-صندلي هاي برقي جلو و راحتي صندليها
4-حداكثر سرعت بيشتر(سمند 185 و تندر 183)
5-خدمات پس از فروش بهتر

و برتري هاي تندر به سمند
1- موتور 16 سوپاپ با قدرت 105 اسب بخار
2- گيربكس خيلي بهتر (نرم و سبك)
3-مصرف سوخت كمتر
4-داراي 2 ايربگ
5-كامپيوتر سفري
6-فضاي بيشتر داخل كابين و صندوق عقبي بزرگتر
7-ترمزهاي قويتر
8-شتاب و قدرت موتوري بهتر
9-فنربندي قويتر
10-كيفيت خيلي خوب قطعات(تندر 35 امتياز منفي و سمند 132 امتياز منفي)
........
البته اينها رو قبلا دوستان گفته بودن اما لازم بود گفته بشه!

یا غلو های همیشگی که در این سایت به وفور نعمت دیده میشه .دوست عزيز من بارها در پست هاي كه شما در مورد مقايسه تندر با ريو زده بوديد بيشتر اوقات تعصب رو چاشني صحبت هاتون قرار داده بوديد و اينجا هم كه دوستان مي تونن قضاوت كنن كه صحبت هاتون با تعصب بوده يا نه(هر چند به نظر من همراه با تعصب بي جا بوده!)
و اينو بدونيد تا شما با تعصب صحبت مي كنيد كساني هستن كه بخوان جواب شما رو با تعصب بدن!
پس لطف كنيد قبلا از اين كه بخوايد ديگران رو مورد نصيحت قرار بديد اول خودتون اون رو رعايت كنيد
و مطمئنا باش همه مخالف كسي هستن كه بخواد با تعصب و بدون دليل و مدرك صحبت كنه!
اميدوارم كه مديران توجه ويژه اي داشت باشن براي برخورد با افراد متعصب كه بيشتر اوقات تاپيك ها رو از موضوع اصلي خودشون منحرف مي كنن
با تشكر

keyvan-GSM
7 October 2009, 05:38 PM
دوستان در مقایسه با سمند ef7 وضعیت تندر را چگونه میبینید فکر میکنم در ای اف 7 سمند از نظر موتوری برنده باشه.

Farhad LX
7 October 2009, 06:15 PM
این دوستمون afllats نمیدونم چرا اینقدر با سمند مشکل داره.هر جا اسم سمند میاد ایشون هم میان و همش میکوبن تو سر این ماشین بدبخت.آقا قرار نیست شما هر چی داره بهترین باشه که.توی تاپیک حداکثر سرعت سمند و 206 هم این بحث ها رو میکردی.در ضمن قدرت موتور L90 برابر 105 اسب بخاره که شما یه جا نوشتی 105 یه دیگه نوشتی 110 !!!

و برتري هاي تندر به سمند
1- موتور 16 سوپاپ با قدرت 105 اسب بخار
2- گيربكس خيلي بهتر (نرم و سبك)
3-مصرف سوخت كمتر
4-داراي 2 ايربگ
5-كامپيوتر سفري
6-فضاي بيشتر داخل كابين و صندوق عقبي بزرگتر
7-ترمزهاي قويتر
8-شتاب و قدرت موتوري بهتر
9-فنربندي قويتر
10-كيفيت خيلي خوب قطعات(تندر 35 امتياز منفي و سمند 132 امتياز منفي
مورد 8 و 1 یکی هستند!
مورد 2 هم متوجه نمیشم؟!! مگه شما گیربکس هاشون رو بلند کردید که دیدی سبک تره؟
مورد 5 هم سمند داره از نوع سخنگو با توجه به اینکه گفتید:

يه مدت سمند داشتيم
شاید واسه شما نداشته

afflatus
7 October 2009, 07:08 PM
این دوستمون afllats نمیدونم چرا اینقدر با سمند مشکل داره.هر جا اسم سمند میاد ایشون هم میان و همش میکوبن تو سر این ماشین بدبخت.
حرف حق هميشه تلخ دوست عزيز!
من خيلي منطقي اين 2 تا خودرو با هم مقايسه كردم ولي متاسفانه اين شما هستيد كه نمي خوايد واقعيت رو قبول كنيد(كاربران ديگه مي تونن در مورد پست من و پست هاي شما توي اين تاپيك نظر بدن كه كدومشون با تعصب و يا اطلاعات اشتباه بوده)

آقا قرار نیست شما هر چی داره بهترین باشه که.توی تاپیک حداکثر سرعت سمند و 206 هم این بحث ها رو میکردی.در ضمن قدرت موتور L90 برابر 105 اسب بخاره که شما یه جا نوشتی 105 یه جا دیگه نوشتی 110 !!!

كاربران مي تونن برن و اون تاپيك رو هم مشاهده كنن و ببين كه چي نوشتم!(اين تاپيك با اون تاپيك هيچ ربطي نداره پس لطفا موضوع تاپيك رو منحرف نكن)
در ضمن قدرت موتور تندر همون 105 اسب بخار هست كه من در يه جا به اشتباه 110 اسب بخار زدم
در ضمن من الان هم 206 sd v8 دارم و هم تندر و اين هم ربطي به كدوم بهتر بودن نداره مهم اينه كه من تمام صحبت هام با مدرك بود و همين بس!

مورد 8 و 1 یکی هستند!
مورد 2 هم متوجه نمیشم؟!! مگه شما گیربکس هاشون رو بلند کردید که دیدی سبک تره؟
مورد 5 هم سمند داره از نوع سخنگو با توجه به اینکه گفتید:در مورد گزينه 1 و 8 منظور من شتاب بهتر بازده موتوري بهتر بود(تعجب مي كنم كه كجاي گزينه اول شتاب رو من نوشتم كه نمي بينمش!)
در مورده گزينه 2 اين يه اصطلاح هست كه مي گن گبربكس سبكه يعني به راحتي دندها رو ميشه عوض كرد
و در مورد گزينه 5 نمي دونم از كي سخنگو مساوي شده با كامپيوتر سفري:icon_twis
و در اخر من بعد اون هم نوشتن اومديد به اشتباه تايپي و يه اصطلاح گير داديد كه اين نشون از كم اوردن شما در پاسخ دادن منطقي به موضوع هست و با مغلطه كردن فقط مي خوايد نشون بديد كه من با سمند مشكل دارم!

شاید واسه شما نداشتههمون مشخصه كه شما الانش كه داريد چقدر كامل خودروتون رو مي شناسيد!(من از موقعي كه پشت ماشين نشستم تا الان 15 تا 17 ماشين رو عوض كردم و زماني كه سمند داشتم اينو مي دونستم كه سخنگو ربطي به كامپيوتر سفري نداره!
و توصيه من به شما اينه كه اولا نسبت به خودروتون متعصب نباشيد و دوما حرف حق رو بپذيرد!
با تشكر

Saliary
7 October 2009, 07:42 PM
آخه....... آقا جون قدرت و سرعتشون به هم نزدیکه حالا بالا تر یا پایین تر. اما Handling هاشون هم به هم نزدیکه؟
50% ایمنی ماشین هم به فرمونشه که سر پیچ کم نیاره و نره تو باقالیا.

اگه این دو ماشین رو تا بالاترین حدشون اسپرت و تقویت موتوری (تیونینگ) بکنید ، مطمئن باشید که بین این دو خودرو خیلی فاصله می افته و سمند سر تر میشه چون تحملش از هر لحاظ از تندر بالاتره.

اینو همه میدونن که موتور سمند ماله خودش نیست و بازده ای اصلی ماشین خیلی بیشتر از این حرفاست.

afflatus
7 October 2009, 08:55 PM
آخه....... آقا جون قدرت و سرعتشون به هم نزدیکه حالا بالا تر یا پایین تر. اما Handling هاشون هم به هم نزدیکه؟
50% ایمنی ماشین هم به فرمونشه که سر پیچ کم نیاره و نره تو باقالیا.

اول از همه اين رو بگم كه اگه شما با سمند يه پيچ رو با 120 تا رد كني با تندر همون پيچ رو مي توني راحت با 110 تا رد كني من كه تست كردم شما هم لطف كنه تست كنه تا مطمئن بشي درست ميگم (هرچند من بعد 8 ماه استفاد از تندر و پايين اومدن خود به خود ارتفاع اون ديگه اون احساس اوليه رو ندارم و راحتتر پيچ ها رو رد مي كنم ) طوري كه شما صحبت مي كنيد انكاري پيچي رو كه سمند با 120 رد مي كنه تندر با 80 تا هم نمي تونه رد كنه من نمي دونم اگه اين سمند هندلينگ رو نداشت شما مي خواستيد به چي سمند بنازيد:icon_mad:
كجا نوشته شده كه 50 درصد ايمني ماشين هندلينگ اون هست!!؟
پس اگه اينطور تندر چطور 3 ستاره ايمني گرفته!!؟
واقعا خسته نميشيد از اين بحث هاي بي محتوا؟
طبق گفته شما بحث ايمني و فني ماشين يه طرف و هندلينگ هم يه طرف:icon_twis

اگه این دو ماشین رو تا بالاترین حدشون اسپرت و تقویت موتوری (تیونینگ) بکنید ، مطمئن باشید که بین این دو خودرو خیلی فاصله می افته و سمند سر تر میشه چون تحملش از هر لحاظ از تندر بالاتره.

اینو همه میدونن که موتور سمند ماله خودش نیست و بازده ای اصلی ماشین خیلی بیشتر از این حرفاست.
اول از همه اين تاپيك مربوط به بحث تيونينگ نميشه و بعد از اون شما اين صحبت ها رو طبق چه سند و مدركي ميگيد؟
فك مي كنم دوستان بتونن خيلي راحت به اين نتيجه برسن كه هدف اين صحبت ها چي هست!

mohajer_137860
8 October 2009, 10:22 PM
[QUOTE=Saliary;754201]نکنه تندر چون یه چراغ دنده عقب داره 3 ستاره ایمنی گرفته؟ سمند از لحاظ ایمنی به تانک هم مشهوره.

درورد به همه دوستان
امیدوارم که صاحبان سمند و لوگان از ماشینهایشان همیشه راضی باشند .هر دو ماشین دارای مزایا و معایبی هستند که دوستان اشاره کرده اند اما بعضی از مواقع دوستان گرامی از هر دو گروه باید منصفتر باشند:

دوست گرامی در اینکه دو چراغ دنده عقب بهتر از یکی است شکی نیست.اما مزدا 3 هم یک چراغ دنده عقب دارد و 5 ستاره ایمنی دارد.
در تکنولوزی جدید برای افزایش شانس زنده ماندن سرنشینان در تصادفات اتاق و اجزا دیگر ماشین نقش فداشونده دارند و نه انکه با تصادفی کوچک بدون اینکه خسارت به ماشین بخورد سرنشینان الفاتحه.

برخی از امکانات رفاهی سمند Lx که در تندر موجود نمیباشد.
.......

چراغ داشبرد و چراغ مطالعه و آینه آرایش سرنشین .

صندلی های برقی با قابلیت تنظیم گودی کمر و زیر سری

مصرف سوخت پایین 6.6 در سرعت ثابت 90kmh :icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis :icon_twis:icon_sad:

و................................................. .........

و متاسفانه موارد فوق را هم اشتباه نوشته اید.اگر منظورتان TU5 است که باید برید روی 17 میلیون تومان.

امیدوارم چرخ ماشین همه دوستان خوب بچرخه و هیچ وقت تصادف نداشته باشید.

موفق باشید.

Galexy1985
9 October 2009, 12:14 AM
البته L90 هم ماشین بدی نیست اما بدون شک در مقابل LX هیچ حرفی برای گفتن نداره!!!

به عقیده من سمند در مقایسه با تندر برتریهای بیشماری داره،من جمله:
_ظاهر زیباتر
_تزئینات داخلی (تریم) زیباتر و با کیفیت تر
_امکانات رفاهی بیشتر
_ایمنی بالاتر
_هندلینگ بهتر بدلیل وزن بیشتر
_پایداری بیشتر در سرعتهای بالا و کنترل بهتر سر پیچهای تند
_حجم موتور بالاتر
_خدمات پس از فروش بهتر
_ارزش خرید بیشتر در مقابل قیمت
_عامه پسند بودن و بازار خرید و فروش بهتر
_مطابقت بیشتر با سلایق و علایق خانواده ایرانی (فاکتورهایی مثل جادار بودن،استحکام،راحتی سرنشینان و...)

بنده یکبار بیشتر توی L90 ننشستم اما راستشو بخواین (بدون قصد و غرض عرض میکنم!) اصلا" چشممو نگرفت،متاسفانه کیفیت ادوات داخلی (متعلقات داشبورد و...) واقعا" پایین بود،طوری که آدم حس میکرد از پلاستیک بازیافتی ساخته شدند دقیقا" همون حسی که اولین باری که نشستم توی پراید خودم بهم منتقل شد و بدجوری زد تو ذوقم! حالا این نقیصه رو اضافه کنید به ظاهر نه چندان مطلوبش،به عقیده شما بازم 14 میلیون تومان می ارزه!؟ :icon_cry:

من فکر میکنم اصولا" این مقایسه ، مقایسه ی صحیحی نیست...L90 رو باید با ماشینهایی مثل ریو ، پراید یا روآ مقایسه کرد نه سمندLX !

اصغر
9 October 2009, 01:17 AM
البته L90 هم ماشین بدی نیست اما بدون شک در مقابل LX هیچ حرفی برای گفتن نداره!!!

_ظاهر زیباتر
_تزئینات داخلی (تریم) زیباتر و با کیفیت تر
_امکانات رفاهی بیشتر
_ایمنی بالاتر
_هندلینگ بهتر بدلیل وزن بیشتر
_پایداری بیشتر در سرعتهای بالا و کنترل بهتر سر پیچهای تند
_حجم موتور بالاتر
_خدمات پس از فروش بهتر
_ارزش خرید بیشتر در مقابل قیمت
_عامه پسند بودن و بازار خرید و فروش بهتر
_مطابقت بیشتر با سلایق و علایق خانواده ایرانی (فاکتورهایی مثل جادار بودن،استحکام،راحتی سرنشینان و...)

بنده یکبار بیشتر توی L90 ننشستم اما راستشو بخواین (بدون قصد و غرض عرض میکنم!) اصلا" چشممو نگرفت،متاسفانه کیفیت ادوات داخلی (متعلقات داشبورد و...) واقعا" پایین بود،طوری که آدم حس میکرد از پلاستیک بازیافتی ساخته شدند دقیقا" همون حسی که اولین باری که نشستم توی پراید خودم بهم منتقل شد و بدجوری زد تو ذوقم! حالا این نقیصه رو اضافه کنید به ظاهر نه چندان مطلوبش،به عقیده شما بازم 14 میلیون تومان می ارزه!؟ :icon_cry:

من فکر میکنم اصولا" این مقایسه ، مقایسه ی صحیحی نیست...L90 رو باید با ماشینهایی مثل ریو ، پراید یا روآ مقایسه کرد نه سمندLX !

بازهم يك سري دلايل سليقه اي بي پشتوانه ي علمي و فني. من نمي دونم ما ايراني ها تا كي مي خواهيم در مورد همه چيز احساسي و بي دليل و منطق اظهار نظر كنيم. مثلا حجم موتور بالاتر به عنوان مزيت عنوان شده است. اگر اينگونه باشد پس پيكان دهه ي 50 هم با حجم موتور 1725 سي سي برتر از تمام اتوموبيلهاي 1600 سي سي امروز است.
دوست عزيز سمند LX موتور 8 سوپاپ دارد و تندر 90 موتور 16 سوپاپ. براي همين است كه با حجم موتور حدود 200 سي سي كمتر توان ( اسب بخار) بيشتري دارد و در واقع سمند دارد حجم موتور اضافه را ( بنزين كوپني ناياب را) حرام مي كند. اين مزيت است ؟

afflatus
9 October 2009, 01:35 AM
1_ظاهر زیباتر
2_تزئینات داخلی (تریم) زیباتر و با کیفیت تر
3_امکانات رفاهی بیشتر
4_ایمنی بالاتر
5_هندلینگ بهتر بدلیل وزن بیشتر
6_پایداری بیشتر در سرعتهای بالا و کنترل بهتر سر پیچهای تند
7_حجم موتور بالاتر
8_خدمات پس از فروش بهتر
9_ارزش خرید بیشتر در مقابل قیمت
10_عامه پسند بودن و بازار خرید و فروش بهتر
11_مطابقت بیشتر با سلایق و علایق خانواده ایرانی (فاکتورهایی مثل جادار بودن،استحکام،راحتی سرنشینان و...)

1-اين امر سليقه اي(اين نظر شما هست!)
2-بله تريم داخلي سمند از تندر بهتره و با كيفيت تر هست
3-اين هم تا حدودي درست هست(اگه لازم بود توضيح داده ميشه)
4-تندر با دارا بودن 2 ايربگ از سمندي كه ايربگ نداره ايمنيش كمتره:icon_mad:(اينم از اون حرفا بود!)
5-هندلينگ سمند بهتر از تندر هست(اونم در پست قبلي توضيح دادم كه به چه شككله)
6-اينم باز همون گزينه 5 هست كه اونو تكرار كرديد!
7-واقعا نمي دونم منظورتون از اين صحبت چي بود :icon_twis ولي واقعا از اون صحبت هاي بي محتوا و متعصبا نه بود يه چيز خوبه كه حتي متعصب هاي سمند هم به اين موضوع اشاره مي كنن كه موتور سمند از هر لحاظي در مقابل تندر كم ميره اونوقت شما......!
8-خدمات پس از فروش بهتري داره سمند
9-اينم باز از اون صحبت هاي واقعا عجيب بود:icon_twis ارزش خريد سمند از تندر بهتره!!!!(دوستان قضاوت كنن)
10-سمند بازار بهتر ي براي خريدوفروش داره چون نزديك به 8 سال هست كه داره توليد ميشه عامه پسند بودن اون هم به نوعي ربط اين اين قضيه داره ولي در مجموع اين مزيت حساب نميشه
11-تندر از سمند جاداتر هست باز هم استحكام و در نهايت ايمني تندر از سمند بهتره ولي راحتي سرنشينان تندر در سطح پاينتري از سمند قرار داره

البته L90 هم ماشین بدی نیست اما بدون شک در مقابل LX هیچ حرفی برای گفتن نداره!!!بله از همون مزيت گفتن هاتون مشخص هست كه هيچ حرفي تندر براي گفتن نداره
متاسفانه باز هم تعصب باز هم صحبت هاي بدون بار علمي و محتوا
واقعا متاسفم براتون كه بعد از اين همه انزجار مديران و كاربران از تعصب بي جا مياد و اينگونه پست ميديد!

shahramyou
9 October 2009, 03:57 AM
بازهم يك سري دلايل سليقه اي بي پشتوانه ي علمي و فني. من نمي دونم ما ايراني ها تا كي مي خواهيم در مورد همه چيز احساسي و بي دليل و منطق اظهار نظر كنيم. مثلا حجم موتور بالاتر به عنوان مزيت عنوان شده است. اگر اينگونه باشد پس پيكان دهه ي 50 هم با حجم موتور 1725 سي سي برتر از تمام اتوموبيلهاي 1600 سي سي امروز است.
دوست عزيز سمند LX موتور 8 سوپاپ دارد و تندر 90 موتور 16 سوپاپ. براي همين است كه با حجم موتور حدود 200 سي سي كمتر توان ( اسب بخار) بيشتري دارد و در واقع سمند دارد حجم موتور اضافه را ( بنزين كوپني ناياب را) حرام مي كند. اين مزيت است ؟
سلام
دقیقاً درست گفتید نمیدونم چرا اکثراً حجم موتور براشون مهمه:icon_razz

ahmadtopol
9 October 2009, 04:17 PM
4-تندر با دارا بودن 2 ايربگ از سمندي كه ايربگ نداره ايمنيش كمتره:icon_mad:(اينم از اون حرفا بود!)
7-واقعا نمي دونم منظورتون از اين صحبت چي بود :icon_twis ولي واقعا از اون صحبت هاي بي محتوا و متعصبا نه بود يه چيز خوبه كه حتي متعصب هاي سمند هم به اين موضوع اشاره مي كنن كه موتور سمند از هر لحاظي در مقابل تندر كم ميره اونوقت شما......!

راجب گزينه 4 بايد عرض كنم كه سمند ال ايكس هم داراي ايربگ ميباشد و
راجب گزينه 7 هم بايد اشاره كنم كه سمند با هر نوع موتوري در سرعت و شتاب سرعتهاي بالا تندر و سوسك ميكنه(راجب شتاب صفر تا صد سمند TU5و ملي خيلي اطلاع ندارم كه در برابر تندي 90 چه جوريه).اينجا مزيت حجم موتور بالاترو ميتونيد درك كنيد.

اصغر
9 October 2009, 06:26 PM
سلام

دوستان عزيز

در همه جاي دنيا اتوموبيل هاي مختلف طرفداران و مخالفان خود را دارند. هيچ اشكالي ندارد كه اتوموبيل هارا از ديد علمي-فني-منطقي با يكديگر مقايسه كنيد ولي تعصب و اظهار نظرهاي كلي تاپيك ها را به اينجا مي كشاند.

به خاطر چند تكه آهن پاره به يكديگر توهين نكنيد. فقط پست هايي پاك شده اند كه مستقيما به افراد توهين كرده اند و نه به آهن پاره ها. در صورت ادامه، هم تاپيك قفل مي شود و هم با كاربران خاطي برخورد خواهد شد.

با تشكر.

afflatus
9 October 2009, 08:21 PM
راجب گزينه 4 بايد عرض كنم كه سمند ال ايكس هم داراي ايربگ ميباشد و
راجب گزينه 7 هم بايد اشاره كنم كه سمند با هر نوع موتوري در سرعت و شتاب سرعتهاي بالا تندر و سوسك ميكنه(راجب شتاب صفر تا صد سمند TU5و ملي خيلي اطلاع ندارم كه در برابر تندي 90 چه جوريه).اينجا مزيت حجم موتور بالاترو ميتونيد درك كنيد.
4-ميشه بگيد اين ايربگ سمند ال ايكس رو از كجا دراورديد!!؟
تنها سمند كه ايربگ داره سورن هست من نمي دونم دادن اطلاعات غلط به كاربران و منحرف كردن تاپيك از موضوع اصلي تا چه اندازه بايد ادامه پيدا كنه
7-نمي دونم اين صحيت شما چه ربطي داشت به حجم بالاي موتور!؟
درضمن قبلا اشاره شده بود كه حداكثر سرعت سمند از تندر بالاتر هست(سمند 185 و تندر 183)
در مورد اين صحبت بي محتوا و بدون بار علميتون توجه شما رو جلب مي كنم به چند پست قبلي كه اقا اصغر گفته بودن

اميدوارم كه مديران هر چه زودتر با كاربران كه صحبت هاشون بدون بار علمي و مدرك و همراه با تعصب هست برخورد كنن
در ضمن من يه پيشنهاد دارم به مديران عزيز, كه هميشه به جاي اينكه خيلي راحت تاپيك رو قفل كنن بيان و با كاربران متخلف برخورد كنن تا درسي بشه براي اين كه به اين بحث هاي بي فايده ادامه ندن(بيشتر اوقات تاپيك هاي كه ادامه اونها مي تونه مفيد باشه رو به خاطر اينكه بعضي از كاربران متعصب ميان و اون رو از موضوع اصلي منحرف مي كنن قفل ميشه)
به نظر ميرسه اين كار درستي نيست!
با تشكر

ahmadtopol
10 October 2009, 01:03 AM
4-ميشه بگيد اين ايربگ سمند ال ايكس رو از كجا دراورديد!!؟
تنها سمند كه ايربگ داره سورن هست من نمي دونم دادن اطلاعات غلط به كاربران و منحرف كردن تاپيك از موضوع اصلي تا چه اندازه بايد ادامه پيدا كنه
7-نمي دونم اين صحيت شما چه ربطي داشت به حجم بالاي موتور!؟
درضمن قبلا اشاره شده بود كه حداكثر سرعت سمند از تندر بالاتر هست(سمند 185 و تندر 183)
در مورد اين صحبت بي محتوا و بدون بار علميتون توجه شما رو جلب مي كنم به چند پست قبلي كه اقا اصغر گفته بودن

اميدوارم كه مديران هر چه زودتر با كاربران كه صحبت هاشون بدون بار علمي و مدرك و همراه با تعصب هست برخورد كنن
در ضمن من يه پيشنهاد دارم به مديران عزيز, كه هميشه به جاي اينكه خيلي راحت تاپيك رو قفل كنن بيان و با كاربران متخلف برخورد كنن تا درسي بشه براي اين كه به اين بحث هاي بي فايده ادامه ندن(بيشتر اوقات تاپيك هاي كه ادامه اونها مي تونه مفيد باشه رو به خاطر اينكه بعضي از كاربران متعصب ميان و اون رو از موضوع اصلي منحرف مي كنن قفل ميشه)
به نظر ميرسه اين كار درستي نيست!
با تشكر

همه حرفا زده شد و همه ميدونن چي به چيه متاسفانه پستهايي پاك شدن كه...(واقعا متاسفم):icon_bigg
اگه قرار به صحبت بي محتوا باشه بايد با شما برخورد كنند نه كساني كه حرف درست ميزنن و پستهاشون پاك ميشه:icon_bigg
سمند ال ايكس داراي ايربگ است شما بهتره اطلاعاتتونو به روز كنيد و بهتره كمي هم بار علميتونو زياد كنين چون يكي از عوامل موثر در سرعت خودرو حجم موتور است.
فقط ميتونم بگم كه تندي 90 در اكثر موارد بررسي بازنده در مورد سمند ال ايكس و بسياري خودروهاي همكلاسش است و اين چيزيه كه ثابت شده است.

Farhad LX
10 October 2009, 02:01 AM
همه حرفا زده شد و همه ميدونن چي به چيه متاسفانه پستهايي پاك شدن كه...(واقعا متاسفم):icon_bigg
اگه قرار به صحبت بي محتوا باشه بايد با شما برخورد كنند نه كساني كه حرف درست ميزنن و پستهاشون پاك ميشه:icon_bigg
سمند ال ايكس داراي ايربگ است شما بهتره اطلاعاتتونو به روز كنيد و بهتره كمي هم بار علميتونو زياد كنين چون يكي از عوامل موثر در سرعت خودرو حجم موتور است.
فقط ميتونم بگم كه تندي 90 در اكثر موارد بررسي بازنده در مورد سمند ال ايكس و بسياري خودروهاي همكلاسش است و اين چيزيه كه ثابت شده است.
ایول این رو خوب اومدی:icon_cool خود من قربانی این جریان شدم و فکر کنم حدود 3 الی 5 تا از پستام پاک شد:icon_bigg
البته ال ایکسه TU5
این یکی هم خوب اومدی داداش:icon_cool

afflatus
10 October 2009, 02:27 AM

بله دوست عزيز همه مي دونن چي به چي هست! و مطمئن باشيد كه پست هاي پاك شده علت داشتن كه پاك شده كه لازم به توضيح نداره!

بگيد كجاي صحبت هاي من بي محتوا بوده كه باهام برخورد نكردن ؟ (تا كي مي خوايد مغلطه كنيد خدا مي داند!)
مطمئن باش مديران خوب كارشون رو بلد هستن و مي دونن با چه كساني برخورد كنن

سمند ال ايكس داراي ايربگ است شما بهتره اطلاعاتتونو به روز كنيد دوست عزيز من اطلاعات به روز هست اين شما هستيد كه اطلاعات غلط ارائه ميديد(اون هم به اين شدت كه واقعا جاي تعجب داره :icon_roll)
در خانواده سمند فقط مدل سورن اون داري ايربگ هست(البته LX با موتور tu5 داراي يه ايربگ هست كه با توجه به قيمت و صادراتي بودنش ربطي به تاپيك نداره) اينو فك كنم همه ميدونن يه لينك برات ميزارم كه اطلاعاتتون اپديت بشه!
مشخصات سمند lx (http://www.ikco.com/persian/products/samandlx.aspx)
شما كه حتي اطلاعاتتون در حد خيلي ضعيفي هست نمي دونم چطور ميايد و با اين اعتماد به نفس اظهار نظر ميكنيد!:icon_twis

و بهتره كمي هم بار علميتونو زياد كنين چون يكي از عوامل موثر در سرعت خودرو حجم موتور است.
يه مثال ساده ميارم پس ميشه بگيد چرا حجم موتور پرايد از پيكان پاينتر هست ولي حداكثر سرعت اون از پيكان بيشتر؟(اگه بخواي مي تونم 10 تا مثال ديگه برات بزنم)
حداكثر سرعت يه خودرو به خيلي چيرهاي ديگه از جمله وزن خودرو, ضريب ايروديناميك...... بستگي داره كه حجم موتور هم مي تونه يه دليل اون باشه نه دليل اصلي اون

فقط ميتونم بگم كه تندي 90 در اكثر موارد بررسي بازنده در مورد سمند ال ايكس و بسياري خودروهاي همكلاسش است و اين چيزيه كه ثابت شده است.بله كاملا مشخصه كه شما با دليل و مدرك هاي كه ارائه كرديد اين امر رو اثبات كرديد!! (كاربران مي تونن قضاوت كنن)
فقط اميدوارم كه مديران عزيز بيان و يه دستي به سر اين تاپيك بكشن!

shahram2006_m
10 October 2009, 12:30 PM
دوستان عزیز این تاپیک هم بمانند دیگر تاپیک های مقایسه تندر با .... قفل و پس از مدتی پاک خواهد شد.
لطفا در تاپیک های مقایسه منطقی بحث کنید و به عقاید افراد احترام بگذارید.