PDA

View Full Version : هیوندای آوانته یا کیا سراتو

jamkarimi
21 April 2008, 04:33 PM
دوستان عزیز
با توجه به امکانات و قیمت تقریبا مشابه این دو خودرو براین شدم که در این گفتگو مقایسه کاملی از این دو خودرو و پیشنهادات همه سروران گرامی تهیه شود.
از همه دوستان خواهش میکنم هرگونه اطلاعات و تجربه خود را در رانندگی از این دوخودرو برای استفاده همه مرقوم فرمایند.

باتشکر مجدد از همه کسانی که مرا مورد عنایت خود قرار خواهند داد.

El Padrino.
21 April 2008, 05:17 PM
اگه مشخصات 2 تا خودرو رو بزارید خیلی بهتره من مشخصات سراتو رو ندارم
مدیران گرامی البته با اجازه دوستمون اگه میشه یک همه پرسی به این گفتگو اضافه کنید

jamkarimi
22 April 2008, 09:55 AM
من این اطلاعات را از همین سایت و از تاپیک سراتو اوردم

http://persianhit.com/namayeshgah/cerato001.jpg
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید از سایت www.kiamotors.com (http://www.kiamotors.com) نیز استفاده نمایید.

drnariman
22 April 2008, 05:46 PM
از لحاظ فنی که بسیار بهم نزدیک هستند
ولی اوانته یک ماشین امتحان پس داده است که کم خرج و بسیار بی دردسر و و رانندگی ان هم بسیار لذت بخش است . با توجه به این که ماشینهای کیا از زیر شاخه های هیوندای هستند و ضمنا این ماشین هنوز امتحانی در ایران پس نداده و مهمتر از همه این که نمایندگیهای بسیار محدودی هم دارد من به شما قویا اوانته را پیشنهاد می کنم .

serato
27 April 2008, 02:07 PM
با توجه به امکانات,گارانتی3 ساله و 10 سال خدمات عالیه,بعضیا هم که میگن گرونه خب حداقل 90% هزینه وارداته

من که خریدم

El Padrino.
27 April 2008, 02:11 PM
آوانته هم 2 سال گارنتی داره
امکاناتشم خیلی بیشتر نیست یک چراغ اتوماتیک و سانروف هست ولی در عوض آوانته استانداردیورو 4 داره میزان مصرف بنزین رو نشون می ده خدمات گسترده تری داره

azma
27 April 2008, 03:34 PM
امكانات اضافه تر نسبت به آوانته گيربكس تيپترونيك -سان روف -چراغ اتوماتيك - تهويه مطبوع اتوماتيك ولي مساله همان امتحان پس ندادن آن است . گاهي اوقات خودرو سازها در دنيا پس از ساخت 10 ها هزار دستگاه متوجه يك مشكل مي شوند و فراخوان مي دهند براي رفع مشكل كه اين مشكلها را گذشت زمان مشخص مي كند و ظاهرا آوانته تا حالا چنين مشكلي نداشته است

jamkarimi
27 April 2008, 04:30 PM
دوستان عزیز
شایان ذکر است سراتو از سال 2002 در شرکت کیاموتورز در حال تولید بوده و همانطور که میدانیم کیا و هیوندای از نظر تولید خودرو با هم joint venture هستند. در ضمن کیفیت این خودرو در مقایسه با آوانته از سایت autos.msn.com تقریبا یکی میباشد.

بسیار خوشحال خواهم شد از دوستانی که تجربه رانندگی با این اتومبیل را دارند در این تاپیک توضیحات کامل خود را در مورد
صدای درون اتاق
شتابگیری و سرعت
راحتی و هندلینگ
جاداری اتومبیل و تمام مسائل دیگر منعکس نمایند.
بهتر خواهد بود در صورت تجربه رانندگی با هر دو اتومبیل مقایسه ای هم انجام پذیرد.
از لطف تمام دوستان بسیار ممنون خواهم شد.

jamkarimi
1 May 2008, 09:37 AM
از تمام دوستانی که در این تاپیک مطلب نوشته اند بسیار ممنونم.
به نظرم بسیار بعید است هیچکدام از دوستان تجربه رانندگی با سراتو را نداشته باشند و یا دسترسی به این خودرو را از طریق دوستان و آشنایان خود نداشته باشند.
بنابراین مجددا خواهش میکنم در مورد تجربیات خود در زمینه رانندگی با این خودرو و کیفیت آن همانطور که در مطلب قبلی نوشته شده است بنویسید.
برای خرید اتومبیل نیازمند راهنمایی شما سروران هستم.

El Padrino.
1 May 2008, 11:56 AM
همان طور که در یک تاپیک دیگه اشاره شد سراتو ABS 2 کاناله داره و آوانته 4 کاناله اینم علاه بر نکات قبلی یک نقطه قوت دیگه برای آوانته در مقایل سراتو هست

lavson1361
2 May 2008, 03:14 PM
آقا من خودم به دلیل حساسیت روی خرید زانتیا و سراتو ،
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=507582&posted=1#post507582

چند جا آمار گرفتم و داداش یکی از دوستام رو پیدا کردم که مدت کمی هست که سراتو خریده .
هر چند زیاد تحویلمون نگرفت ولی بالاخره راضیش کردم که یه دوری باهم توی شهر بزنیم .
سواریش خیلی خوبه تقریبا" مثل ماکسیماست . اما یه عیب داره ...
مثل ریو توی دورهای بالا قار قار میکنه . البته نه به اندازه ریو !! ولی خوب .....
فکر کنم این خاصیت کیا موتوره . من زیاد باهاش حال نکردم . ولی اینو هم قبول ندارم که هر چیزی باید امتحانش رو پس بده . چون بر این عقیده ام که نه ایران و نه خودرو سازان ایرانی و نه ملت شهید پرور ایران صلاحیت این رو به لحاظ کارشناسی ندارند ، که ضریب امتحانی از یه خودرویی بگیرند که باید به بدبختی یه دونش رو توی شهر پیدا کنی . این ماشینها قبل از ما زیاد تست شدن . احتیاج به بنگاهی و من و شما نداره که بگیم امتحان س داده یا نداده . حتما" امتحانش رو پس داده که 5 ستاره ایمنی و کلی آت و آشغال روشه و موتورش هم از زانتیا و آوانته قویتره . اگر هم قرار باشه امتحانی پس بده قطعا" بدونید به ما پس نمیده ، به همون کیا موتور پس میده .

El Padrino.
2 May 2008, 11:17 PM
نه خیر دوست عزیز موتورش دقیقا مثل هم هستند من حیتی مفکر می کنم به دلیل این که کیا زیر مجموعه هیوندا هست موتورشو یکی باشه ولی آوانته توی دور ها بالا قار قار نمی کنه
در ضمن یکم مودب باشید

azma
3 May 2008, 11:07 AM
آقا من خودم به دلیل حساسیت روی خرید زانتیا و سراتو ،
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=507582&posted=1#post507582

چند جا آمار گرفتم و داداش یکی از دوستام رو پیدا کردم که مدت کمی هست که سراتو خریده .
هر چند زیاد تحویلمون نگرفت ولی بالاخره راضیش کردم که یه دوری باهم توی شهر بزنیم .
سواریش خیلی خوبه تقریبا" مثل ماکسیماست . اما یه عیب داره ...
مثل ریو توی دورهای بالا قار قار میکنه . البته نه به اندازه ریو !! ولی خوب .....
فکر کنم این خاصیت کیا موتوره . من زیاد باهاش حال نکردم . ولی اینو هم قبول ندارم که هر چیزی باید امتحانش رو پس بده . چون بر این عقیده ام که نه ایران و نه خودرو سازان ایرانی و نه ملت شهید پرور ایران صلاحیت این رو به لحاظ کارشناسی ندارند ، که ضریب امتحانی از یه خودرویی بگیرند که باید به بدبختی یه دونش رو توی شهر پیدا کنی . این ماشینها قبل از ما زیاد تست شدن . احتیاج به بنگاهی و من و شما نداره که بگیم امتحان س داده یا نداده . حتما" امتحانش رو پس داده که 5 ستاره ایمنی و کلی آت و آشغال روشه و موتورش هم از زانتیا و آوانته قویتره . اگر هم قرار باشه امتحانی پس بده قطعا" بدونید به ما پس نمیده ، به همون کیا موتور پس میده .
دوست عزيز چند نكته :
1-اين خودرو در شرايط آب و هوايي ايران كه تست نشده .
2-كيفيت خودرو ها با توجه به كشور تحويل گيرنده با هم ديگر تفاوتهايي دارد .
3- با توجه به بند 2 بايد اين نكته را هم در نظر داشته باشيم كه كره اي ها هم وقتي مي بينند در ايران خودروسازاني وجود دارند كه خودرو را با كيفيت پايين به چند برابر قيمت مي فروشند و كسي هم از لحاظ قانوني امكان پيگيري ندارد ، روي آنها تاثير گذاشته مي شود .و ممكن است خودرو داراي كيفيت پايين تر ارسال كنند گرچه احتمال آن كم است چون معمولا براي نام و كيفيت محصول خود بر خلاف خودرو سازان داخلي اهميت قائلندولي باز هم غير ممكن نيست .
4- جواب پس دادن در ترافيك وحشتناك شهرهاي بزرگ ما با آسفالت داغون و چاله و چوله هاي وحشتناك و آسفات پله اي و چند تكه را در كره نمي توانند تست كنند چون فكر نمي كنم همچنين شرايطي را در موزه هم داشته باشند و مختص ماست :icon_cry:

karash501
3 May 2008, 11:28 AM
همان طور که در یک تاپیک دیگه اشاره شد سراتو ABS 2 کاناله داره و آوانته 4 کاناله اینم علاه بر نکات قبلی یک نقطه قوت دیگه برای آوانته در مقایل سراتو هست
سمند و 206 چهار کاناله دارن اونوقت سراتو با 4چرخ دیسک 2کاناله؟

El Padrino.
3 May 2008, 05:28 PM
اگه به سایت global auto ,index مراجعه کنید متوجه می شوید

ali_zzr
28 May 2008, 01:19 AM
سمند 4 کاناله نیست بلکه 2 کاناله هست.206 رو هم اطلاعی ندارم....ولی سمند رو داشتم خودم میدونم 2 کاناله هست و همین 2 کاناله اش هم حرف نداره واقعا عالیه.

config
28 May 2008, 12:28 PM
من يه نكته رو در مورد سراتو عرض كنم:
سراتو يو جاده اي كه آسفالتش بريده يريده هست يعني نه خاكي نه آسفالت معمولي بسيار خوب عمل كرده.
من از اونجايي اين جاده رو با زانتيا هم رفته بودم واسم تعجب آور بود اين عملكرد .واسه اين كه باورم بشه 3 بار اين 4 كيلومتر رو رفتم هنوزم تو كفم...

Gemini
2 June 2008, 12:07 PM
اگه اشتباه نکنم آئودی زیر مجموعه فولکس واگن هست .. خوب چه نتیجه ای می خواین از این بگیرین !؟
یا چرا راه دور بریم همین پارس خودرو زیر مجموعه سایپاست !! نتیجه !؟؟
اینم شد روش مقایسه !؟ چون کیا زیرمجموعه هیوندای هست پس آوانته بهتر از سراتوست !!

یه مسئله دیگه این امتحان پس دادنه که بازم من نمیدونم یعنی چی !! به فرض که همچین چیزی هم باشه و ماشین باید با شرایط اقلیمی محل سازگار باشه ... یعنی اون شرکت وارد کننده همینطوری چشماشو بسته رفته دست گذاشته رو این ماشین که آقا ما از اینا می خوایم !!؟ فرداش که ماشین رو ریختن تو جاده ها قرار نیست پاسخگو باشن !؟ احتمالا همینطوریم پروندن 3 سال (60 هزار کیلومتر) گارانتی ...

به نظر من با توجه به امکانات، وارداتی بودن، قیمت، سال ساخت (مدل)، سراتو بهتر از آوانتست.

سيامك- ف
2 June 2008, 12:44 PM
با سلام حضور دوستان

يه ماهي ميشه سراتو خريدم و قبلش هم آوانته داشتم ولي اصلا" اين دو ماشين قابل مقايسه نيستن اين كجا و آن كجا نه از لحاظ موتوري و مصرف سوخت نه از نظر بدنه و تجهيزات لوكس آوانته اصلا" حرفي براي گفتن نداره مسئله مهم تر اينكه قيمت اين دو خيلي با هم اختلاف داره و بازار آوانته تقريبا" ثابته و تغيير قيمتي آنچناني نداشته به هر حال فقط از لحاظ كيفيت جواب داده ولي سراتو هنوز معلوم نيست ولي خدائيش سواريش خيلي خوبه بنظر من زانتيا هم نميشه باهاش مقايسه كرد چون اين ماشبن مال سال 2008 و تكنيك آپديت شده سال 2002 هست ولي زانتيا تكنيك حدالقل 10 سال پيش رو داره كه همچنان با همان فرمت توليد و عرضه ميشه

karash501
2 June 2008, 04:08 PM
من يه نكته رو در مورد سراتو عرض كنم:
سراتو يو جاده اي كه آسفالتش بريده يريده هست يعني نه خاكي نه آسفالت معمولي بسيار خوب عمل كرده.
من از اونجايي اين جاده رو با زانتيا هم رفته بودم واسم تعجب آور بود اين عملكرد .واسه اين كه باورم بشه 3 بار اين 4 كيلومتر رو رفتم هنوزم تو كفم...
منظورتون از نظر تعليقه؟

sina1808
2 June 2008, 04:36 PM
لطفا نظر سنجی بذارید برای این تاپیک تا ببینیم کدوم بیشتر رای میاره
ما خودمون قرار بود آوانته بگیریم اما با توجه به اینکه ظاهر داخلی و امکانات خوبی نداشت اصلا کلا پشیمون شدیم ( با توجه به قیمتش )

سلام
در مورد صدای سراتو من یه توضیحی بدم
به نظرم این ماشین موتورش خیلی بی صدا هست و اگر در دور بالا صدایی ازش شنیده میشه یه صدای نرم و ملایمی هست ! همین و دیگر هیچ
صدای دیگه ای هم شنیده نمیشه جز صدای باد در صورتی که سانروف یا پنجره ها باز باشه
من با دنده 3 به سرعت 140 رسوندم صدای نا متعارفی نشنیدم ( دور موتور فکر میکنم 4000 یا 4500 بود )
چاله چوله ها رو هم بدون صدا و تکون اضافه رد میکنه

آوانته هم 2 سال گارنتی داره
امکاناتشم خیلی بیشتر نیست یک چراغ اتوماتیک و سانروف هست ولی در عوض آوانته استانداردیورو 4 داره میزان مصرف بنزین رو نشون می ده خدمات گسترده تری داره

نمیخوام کل کل کنم اما :
سراتو فکر کنم یورو 5 داشته باشه
میزان مصرف بنزین هم داره آوانته ؟ :icon_arro مگه سراتو نداره ؟ سراتو تریپ کام داره ...
مطمئنا اگه خدمات برای سراتو ارایه نمیشد من و امثال من نمرفتیم همچین ماشینی بگیریم ... تا اونجایی که من اطلاع دارم قراره نمایندگی های سایپا خدمات رو انجام بدن
( پشت ماشین ما از ابتدا آرم یکی از نمایندگی های سایپا بود )
اتفاقا برای سرویس اولیه رفته بودیم طرف گفت بعد از 10.000 تا بیاین فقط روغن عوض کنید :icon_surp

karash501
2 June 2008, 06:07 PM
به نظر من قيافه آوانته خيلي از سراتو بهتره ولي كابين سراتو خيلي بهتره...مزدا رو 3000 120 تا ميره پس اينكه سراتو هم ميره عجيب نيست

El Padrino.
2 June 2008, 06:55 PM
اگه اشتباه نکنم آئودی زیر مجموعه فولکس واگن هست .. خوب چه نتیجه ای می خواین از این بگیرین !؟
یا چرا راه دور بریم همین پارس خودرو زیر مجموعه سایپاست !! نتیجه !؟؟
اینم شد روش مقایسه !؟ چون کیا زیرمجموعه هیوندای هست پس آوانته بهتر از سراتوست !!

یه مسئله دیگه این امتحان پس دادنه که بازم من نمیدونم یعنی چی !! به فرض که همچین چیزی هم باشه و ماشین باید با شرایط اقلیمی محل سازگار باشه ... یعنی اون شرکت وارد کننده همینطوری چشماشو بسته رفته دست گذاشته رو این ماشین که آقا ما از اینا می خوایم !!؟ فرداش که ماشین رو ریختن تو جاده ها قرار نیست پاسخگو باشن !؟ احتمالا همینطوریم پروندن 3 سال (60 هزار کیلومتر) گارانتی ...

به نظر من با توجه به امکانات، وارداتی بودن، قیمت، سال ساخت (مدل)، سراتو بهتر از آوانتست.
این شرکتی کخه اصلا هیچی چیزی ازش نیست دفتری نداره از کجا معلوم پس فردا بگن که اصلا وجود خارجی نداره !! ورشکست نشه

با سلام حضور دوستان

يه ماهي ميشه سراتو خريدم و قبلش هم آوانته داشتم ولي اصلا" اين دو ماشين قابل مقايسه نيستن اين كجا و آن كجا نه از لحاظ موتوري و مصرف سوخت نه از نظر بدنه و تجهيزات لوكس آوانته اصلا" حرفي براي گفتن نداره مسئله مهم تر اينكه قيمت اين دو خيلي با هم اختلاف داره و بازار آوانته تقريبا" ثابته و تغيير قيمتي آنچناني نداشته به هر حال فقط از لحاظ كيفيت جواب داده ولي سراتو هنوز معلوم نيست ولي خدائيش سواريش خيلي خوبه بنظر من زانتيا هم نميشه باهاش مقايسه كرد چون اين ماشبن مال سال 2008 و تكنيك آپديت شده سال 2002 هست ولي زانتيا تكنيك حدالقل 10 سال پيش رو داره كه همچنان با همان فرمت توليد و عرضه ميشه

بله کاملا از چه لحاظ ؟؟ قابل مقایسه نیستند اوانته بهتره ولی خدایی داری با تعصب حرف میزنی دو خودرو در یک کلاس مگه میشه زمین تا آسمون با هم فرق داشته باشند

لطفا نظر سنجی بذارید برای این تاپیک تا ببینیم کدوم بیشتر رای میاره
ما خودمون قرار بود آوانته بگیریم اما با توجه به اینکه ظاهر داخلی و امکانات خوبی نداشت اصلا کلا پشیمون شدیم ( با توجه به قیمتش )

سلام
در مورد صدای سراتو من یه توضیحی بدم
به نظرم این ماشین موتورش خیلی بی صدا هست و اگر در دور بالا صدایی ازش شنیده میشه یه صدای نرم و ملایمی هست ! همین و دیگر هیچ
صدای دیگه ای هم شنیده نمیشه جز صدای باد در صورتی که سانروف یا پنجره ها باز باشه
من با دنده 3 به سرعت 140 رسوندم صدای نا متعارفی نشنیدم ( دور موتور فکر میکنم 4000 یا 4500 بود )
چاله چوله ها رو هم بدون صدا و تکون اضافه رد میکنه

نمیخوام کل کل کنم اما :
سراتو فکر کنم یورو 5 داشته باشه
میزان مصرف بنزین هم داره آوانته ؟ :icon_arro مگه سراتو نداره ؟ سراتو تریپ کام داره ...
مطمئنا اگه خدمات برای سراتو ارایه نمیشد من و امثال من نمرفتیم همچین ماشینی بگیریم ... تا اونجایی که من اطلاع دارم قراره نمایندگی های سایپا خدمات رو انجام بدن
( پشت ماشین ما از ابتدا آرم یکی از نمایندگی های سایپا بود )
اتفاقا برای سرویس اولیه رفته بودیم طرف گفت بعد از 10.000 تا بیاین فقط روغن عوض کنید :icon_surp
خسته نباشید من با دنده 2 آوانته 130 تا رفت (فیلمش در تاپیک آوانته موجوده)
خیر سراتو یورو 3 داره هنوز یورو 5 نیومده ! توی کاتالوگش خهست شما چه طوری می خواستید آوانته بخرید که هیچی ازش نفهمیدید ؟ شاید یک آوانته اموش رو دید ولی بازم دکمه تریپ کام مشخصه اصلا شما تاحالا توی آوانته نشستی ؟؟!! همچین میگی بعد از دیدن از خریدش پشیمون شدیم آدم فکر می کنه 10 سال آوانته می روندی

karash501
2 June 2008, 09:35 PM
ايشون گفته كه اگه اوانته تريپ كام داره سراتو هم داره دنده3 140 تا رفته رو دور 4000 هم منظور بي صدايي ماشين بود

shahram2006_m
2 June 2008, 09:38 PM
دوستان هدف تاپیک های مقایسه ای به اشتراک گذاشتن تجربیات و اطلاعات هست پس لطفا به عقاید یکدیگر احترام بگذارید و جدا از بحث و جدل بی مورد خودداری کنید.
ممنون

Gemini
2 June 2008, 10:48 PM
این شرکتی که اصلا هیچ چیزی ازش نیست دفتری نداره از کجا معلوم پس فردا بگن که اصلا وجود خارجی نداره !! ورشکست نشه

تعجب می کنم از شما !!
منظورتون از هیچی چیه !؟! مگه ماشیناش رو تلفنی میفروشه که شما میگین هیچی !؟
کیلومتر 8 جاده مخصوص کرج، خیابان 16 جنوبی، خیابان صنایع آموزشی، تلفن : 02144567171
در حال حاضر هم تو شهرای بزرگ نمایندگی دارن و در سایر شهرها هم به تدریج شعبات رو راه میندازن.

پس ایرتویا، آسان موتور، پرشیاخودرو و ... همه کشکین دیگه ... چون به قول شما از کجا معلوم فردا غیب نشن ! ورشکست نشن !!؟ انقدر میکشن رو ماشیناشون که خیالتون راحت ...

Gemini
2 June 2008, 11:42 PM
مشخصات هیوندای آوانته اتوماتیک (چپ) و کیا سراتو (راست) :

http://i32.tinypic.com/1z56er8.jpghttp://i27.tinypic.com/20hkl5g.jpg

میشه گفت از لحاظ قدرت و تورک یکی هستن، گیربکس هر دو اتوماتیکه ولی سراتو تیپ ترونیک هست.
سرعت و شتاب هر دو تقریبا یکیه.
مصرف سوخت سراتو پایینتره.
امکانات اضافه سراتو نسبت به آوانته : سانروف، کنترل اتوماتیک چراغها، سیستم تهویه (اتوماتیک) و برخی امکانات ریز دیگه که گفتنی نیست ..
سراتو مدل 2008 ساخت کره وارداتی و آوانته اگر اشتباه نکنم مدل 2006 و مونتاژ داخل هست.

El Padrino.
3 June 2008, 12:32 AM
دوست عزیز آوانته از سال 2002 به کلی عوض شد و تا سال 2006 با همین قیافه موند و دوباره در سال 2007 قیافش عوض شد
آوانته ایران مال سری 2003 تا 2006 هست

Raminium2001
6 June 2008, 10:47 AM
قیمت روز سراتو چقدر هست و آیا تیپهای مختلف وارد شده؟

pouya_yz
10 June 2008, 10:16 PM
گرچه آوانته ماشین بسیار خوبی است ولی باید توجه کرد که آوانته تولید ایران یک اتومبیل EXPIRE شده و تاریخ مصرف گذشته است در حالیکه سراتو اتومبیل حال حاضر خط تولید کیا موتورز میباشد ... اگر آوانته (الانترا) جدید در ایران موجود بود شاید مقایسه عادلانه بود به همین علت فکر می کنم حداقل از نظر به روز بودن طراحی دو اتومبیل هم کلاس کیا سراتو ماشین برتری باشه ... از نظر فنی هم دارندگان باید نظر بدن ولی فکر می کنم در آینده نزدیک با توجه به قیمت و مشخصات فنی و امکانات رفاهی و ایمنی سراتو کاملا جای خودشو در بازار باز کنه .

من الانترای جدید را در جزیره کیش از نزدیک دیدم انصافا از نظر طراحی در مقایسه با آوانته فعلی خیلی برتره .

boston
25 June 2008, 04:14 PM
دوستان سلام، بنده به عنوان شخصی که دو تا سراتو خریده و یکشو تحویل گرفته، و مدتها با هاش رانندگی کرده می خواهم بگویم سراتو حرف نداره. و نسبت به قیمتش می ارزه. من قبل از این مزدا 3 داشتم ولی سریع فروختمش چون به درد نمیخورد . چون منتاژ ایرانه رنگشم ایراد داره این بی شرفها مزدا رو با دست رنگ می کنن. وقتی هم میری نمایندگی می گن همینیست که هست .
ولی سراتو منتاژ ایران نیست این خیلی مهمه بچه ها . ایرانی دست به هر چی میزنه گند می زنه توش.
من که از سراتو خیلی راضیم همه چی داره . تو رو خدا مقایسه الکی نکنین.
اصلا آوانته که تو ایران هست ماله ساله 2008 نیست . ولی سراتو هست
تازه سراتو یعنی اطلس خودرو جدیدا با یک سال پول بنزین می فروشه.
واقعا ماشین راحتیه رانندگیش خیلی راحت . 6 CD چنجر داره. فرمون پذیریش فوق العاده است

pouya_yz
25 June 2008, 11:12 PM
دوستان سلام، بنده به عنوان شخصی که دو تا سراتو خریده و یکشو تحویل گرفته، و مدتها با هاش رانندگی کرده می خواهم بگویم سراتو حرف نداره. و نسبت به قیمتش می ارزه. من قبل از این مزدا 3 داشتم ولی سریع فروختمش چون به درد نمیخورد . چون منتاژ ایرانه رنگشم ایراد داره این بی شرفها مزدا رو با دست رنگ می کنن. وقتی هم میری نمایندگی می گن همینیست که هست .
ولی سراتو منتاژ ایران نیست این خیلی مهمه بچه ها . ایرانی دست به هر چی میزنه گند می زنه توش.
من که از سراتو خیلی راضیم همه چی داره . تو رو خدا مقایسه الکی نکنین.
اصلا آوانته که تو ایران هست ماله ساله 2008 نیست . ولی سراتو هست
تازه سراتو یعنی اطلس خودرو جدیدا با یک سال پول بنزین می فروشه.
واقعا ماشین راحتیه رانندگیش خیلی راحت . 6 CD چنجر داره. فرمون پذیریش فوق العاده است

اینکه سراتو ماشین خوبیه شکی نیست . اما اینکه آنرا با مزدا 3 مقایسه کنیم و بگیم مزدا را با دست رنگ می کنند اصلا مقایسه درستی نیست . گروه بهمن دارای خط رنگ پیشرفته است .

اما در مقایسه با آوانته تولید ایران که از خط تولید کارخانه مادر کنار رفته به نظر من سراتو هم از نظر فنی و هم از نظر طراحی و تجهیزات برنده است مخصوصا اینکه الان یک امتیاز مثبت داره و شرکت وارد کننده معادل ماهی 120 لیتر بنزین 400 تومانی برای یک سال تخفیف میده و شما یکسال پول بنزینتون پای شرکته .

سراتو ماشین خوبی است که بازار خودرو هنوز متوجه آن نشده در آینده بیشتر از آن خواهیم شنید .

sina1808
25 June 2008, 11:28 PM
اونهایی که قبلا سراتو خریدن تکلیف بنزینشون چی میشه ؟ ما هم میتونیم از این تخفیف استفاده کنیم ؟ :icon_arro
در مورد کیفیت رنگ ! بله من هم دیروز مزدا 3 تحویل گرفتم به نظرم سراتو کیفیت رنگش خیلی بالاتر هست ...
اما خوب چون ما عشق مزدا هم هستیم باید با همین مزدای ایرانی مونتاژ شده سروکله بزنیم !
( داشبورد مزدای من هم صدا میده میدونم تقصیر مزدا نیست این بهمن خودرو کم کاری میکنه توی مونتاژ )

mohsen3544
26 June 2008, 02:38 PM
به نظر منم اولویت با ماشین وارداتی هست.با تمام ارادتی که به آوانته دارم به نظرم سراتو با این قیمت و امکانات واقعا می ارزه.

pouya_yz
26 June 2008, 08:11 PM
به نظر منم اولویت با ماشین وارداتی هست.با تمام ارادتی که به آوانته دارم به نظرم سراتو با این قیمت و امکانات واقعا می ارزه.

دقیقا درسته . ضمنا اگر آوانته با بدنه جدید در ایران عرضه می شد آنوقت می شد یکمقایسه تمام عیار بین آوانته و سراتو انجام داد و چه بسا آوانته برنده بود .

اما در شرایط فعلی به نظر من سراتو از هر لحاظ ارجحیت داره .

boston
28 June 2008, 02:13 PM
در جواب شما باید بگویم بنده مزدا 3 ام ایراده رنگ داشت. خود مسئول گروه بهمن به من گفت ما تاره می خوایم یک سالن رنگ پیشرفته بزنیم. شاید باورتون نشه یک آقایی اومده بود که رنگ روی ماشینش به هنگام رنگ زدن شره کرده بود . در ضمن من خودم مزدا 3 داشتم به نظر من از لحاظ راحتی و امکانات سراتو خیلی بهتره . مزادا3 صندلیاش ناراحته . جاشم تقریبا برای آدم هیکل گنده ای مثل من کم بود. در ضمن ترمزاشم به خوبی سراتو نبود.

boston
28 June 2008, 02:15 PM
تازه زیر مزدا 3 یک صدایی می کرد موقعی که از پارکینگ بالا می رفت. وقتی بردیم نمایندگی هیچ کاری نکردن برامون

drnariman
28 June 2008, 07:07 PM
دوست عزیز سراتو چه امکاناتی رو از مزدا 3بیشتر داره ؟

mahyar_hhs
5 October 2008, 01:17 AM
بین خرید آوانته و سراتو موندم.....
برتری های سراتو رو به آوانته می دونم....آوانته چه مزیت هایی به سراتو داره؟
اصلا توی یک کلاس هستند؟
سراتو دنده دستی داره یا فقط اتومات تیپترونیکه؟ اگه داره قیمت صفرش چه حدودیه؟

chormang
5 October 2008, 02:28 AM
فکر کنم پویا جان اصله حرف رو زد......ما داریم یه ماشین به روز رو با یه ماشنی که به قوله دوستان گرام از خط تولید کمپانیه اصلی خارج شده رو با هم قیاس می کنیم.......البته این یه مقایسه خودمانیه و به قولی گیر نمیدیم ولی درست تر اینه که سراتو یا اسپکترا رو با الانترا 2008 مقایسه کنیم که شک نکنید الانترا یا همون آوانته پیروزه ...... میتونید این رو توی سایت های معتبره ماشین برسی کنید ولی الان با این تفاسیر.......این چیزی که من توی سایت ویکی پدیا خوندم مدله دستیه اون 8.1 شتاب داره و مدله اتوماتش هم 9.3 که مسماً تنها مدله اتوماتش در ایران هست که هم در حالت تیپترونیک و اتوماتیک در قیاس با آوانته برتره.......از لحاظ موتوری پس اندکی سراتو قوی تر هست ولی آیا این برتری از لحاظ موتوری میتونه اختلاف قیمت محسوس اون رو با آوانته توجیه کنه یا نه ( اینجا دیگه باید به جیبت نگاه کنی.....:icon_cool) از لحاظ طراحی داخلی که با هم به خاطر به روز بودن و آپدیت بودن سراتو حرفی برای آوانته نمی مونه.....طراحی خارجی یه بحثه کاملاً سلیقه ای هست....من به شخصه آوانته رو بیشتر دوست دارم....عقبه سراتو منو یاده ریو میندازه.....احساس میکنم این جاش برتری با آوانته باشه.....البته ناگفته نمونه من جلو پنجره ماشنمو عوض کردم و خیلی جلوش خشگل تر شده و خواستنی تر هم شده.......خب بروبکس باحاله اتل باز این جا هم یادتون نره که سراتو از کمنده صنعت گران داخلی به دور مونده و خب یه جاهایی حسنه....ولی خداییش مونتاژ آوانته هم خیلی خوبه و من که مشکلی باهاش نداشتم.....ولی به نظره من با توجه به قیمت سراتو در این رنج قیمت انتخاب های بهتری می تونه باشه که همین مسئله با آوانتهه رو پیروز میکنه.....ممنوم از حسنه توجهتون:icon_neut

دوست عزيز سراتو چه امکاناتي رو از مزدا 3بيشتر داره ؟

دکتر جون فکر کنم از لحاظ امکانات سراتو در قياس با مزدا3 هيچ برتري نداره ولي من توي تاپيک سراتو خوندم که سيستم صوتيش فوق العاده هست ولي چون اين رو شنيدم در همين حد مطمئنم....

hosseinabd
5 October 2008, 10:34 AM
هرچی باشه سراتو جدیدتره و کمی از آوانته پیشی میگیره ولی در کل 2 تا ماشین خوبند ولی سراتو امکانات بیشتری داره و پولی که بابتش میدید کمتره.
من که هر دو رو خیلی قبول دارم.

chormang
5 October 2008, 04:30 PM
هرچي باشه سراتو جديدتره و کمي از آوانته پيشي ميگيره ولي در کل 2 تا ماشين خوبند ولي سراتو امکانات بيشتري داره و پولي که بابتش ميديد کمتره.
من که هر دو رو خيلي قبول دارم.

دوسته من عرضه بنده من باب انتقاد يا اعتراض نيست و فقط از جهته کنجکاويه......سراتو چه امکاناتي بيشتر از آوانته داره.......چه آپشني بيشتر داره...ممنونم

sam5154
9 December 2008, 01:45 AM
بين خريد آوانته و سراتو موندم.....
برتري هاي سراتو رو به آوانته مي دونم....آوانته چه مزيت هايي به سراتو داره؟
اصلا توي يک کلاس هستند؟
سراتو دنده دستي داره يا فقط اتومات تيپترونيکه؟ اگه داره قيمت صفرش چه حدوديه؟

جعبه دنده تبيپترونيک سراتو اين امکان رو داره که هم ه صورت اتوماتيک هم دستي کنترلش کنين که به نظر من واقعا امتياز مهميه و ميتونيه يه امتياز مثبت خيلي بزرگي براي ماشين صاحب اين سيستم باشه. من فکر مي کنم برتري آوانته به سراتو فقط توي مارکش باشه و طراحي ظاهريش. که دوميش واقعا سليقه اييه. منم مثل شما تو اين دوتا مونده بودم اما راستش از قيافه هيچکدوم خيلي خوشم نمياد. ولي سراتو به نظرم بهتر اومد مخصوصا به خاطر جعبه نده تيپترونيکش و امکانات داخلش که براي من مهمتر از ظاهر ماشينه. چون من توي ماشينم و قراره با تجهيزات داخليش حال کنم.
از طرفي شرايط فروش اطلس خودرو بينظيره. شما اگه ان مبلغيرو که دارين قسطي پرداخت ميکنين بخواين از بانک وام بگيرين بايد سود بيشتري بدين.

rezasx1
10 December 2008, 10:37 AM
به نظر منم مهمترین برتری سراتو همون تیپ ترونیک بودنشه ... از نظر موتوری که کاملا در یه سطح هستن
البته وزن سراتو رو نمی دونم که بتونم بگم از نظر کششی کدوم برترن ولی شتاب سرتو هم فکر کنم 9.1 باشه
و یه برتری اوانته نسبت به سراتو( که البته زیادم برتری نیست... چون به مشکلات جامعه بر میگرده) کارت سوخت هست ... که البته فعلا بهش سهمیه میدن...
در مورد قیافه که کاملا سلیقه ای هست
موفق باشید

maryam_gol777
14 February 2009, 01:26 PM
سلام میشه لطفا مقایسه کنید بین سراتو و مگان 1600 البته از نوع وارداتی نه مونتاژ داخل ممنون میشم چون فورا باید انتخاب کنم!

shahram2006_m
14 February 2009, 01:41 PM
سلام میشه لطفا مقایسه کنید بین سراتو و مگان 1600 البته از نوع وارداتی نه مونتاژ داخل ممنون میشم چون فورا باید انتخاب کنم!

دوست گرامی
لطفا در تاپیکی جدید موضوع رو دنبال کنید.....موضوع مورد بحث این تاپیک مقایسه آونته و سراتو هست.

chormang
18 February 2009, 02:44 PM
این طور که من توی آگهی روزنامه دیدم قیمت سراتو کاهش شدید داشته.....اگه دوستان از قیمت جدید اطلاعی دارن بد نیست مطرح کنند....البته با این کاهش قیمت( فکر کنم 27 تا 28) انتخاب سراتو معقول تر به نظر بیاد......

ertiholiday
19 February 2009, 02:00 PM
البته فقط سراتو کاهش پیدا نکرده الان آوانته دستی توی بازار داره 25.5 معامله میشه.

drnariman
19 February 2009, 02:49 PM
البته فقط سراتو کاهش پیدا نکرده الان آوانته دستی توی بازار داره 25.5 معامله میشه.

اوانته دستی که خیلی وقته این قیمته.:icon_cool

chormang
20 February 2009, 08:40 PM
اگه منظورت اینه که آوانته هم کاهش پیدا کرده و شده 25.5 که به قوله دکتر 1 سالی هست با این قیمت عرضه میشه.....البته تا اونجا که من خبر دارم.....ولی من از دوستی در تهران شنیدم آوانته افزایش قیمت داشته...دکتر جون صحت داره؟؟؟؟؟؟؟؟....اگه این جوری شده باشه که بازم صرف با سراتو هست....

tartuffe
20 February 2009, 09:20 PM
اتاق سراتو تغییر پیدا کرده است و این شکلی شده است به نظر من خریدن ماشینی که تولیدش متوقف شده است درست نیست اوانته حداقل در ایران که تولید می شود
http://i40.tinypic.com/j7rf3c.jpg

shahram2006_m
20 February 2009, 09:42 PM
اگه منظورت اینه که آوانته هم کاهش پیدا کرده و شده 25.5 که به قوله دکتر 1 سالی هست با این قیمت عرضه میشه.....البته تا اونجا که من خبر دارم.....ولی من از دوستی در تهران شنیدم آوانته افزایش قیمت داشته...دکتر جون صحت داره؟؟؟؟؟؟؟؟....اگه این جوری شده باشه که بازم صرف با سراتو هست....

البته خیلی وقته آوانته دستی داره 24.5 تو روزنامه آگهی میشه....سراتو دستی هم 25.700 هست که با توجه به همه جوانب سراتو انتخاب بهتری است.

VITO CORLEONE
21 February 2009, 07:53 AM
آوانته اتومات تا 32 رفت (تحویل کمپانی) ولی الان 28 هست تحویل فروری هم حدود 26 معمولی هم 2 تا 2.5 ارزونتره

pencilman
21 February 2009, 11:16 AM
آوانته دستی تحویل فوری مدل 1387 24.500
آوانته دستی تحویل فوری مدل 1388 25.000
آوانته اتوماتیک تحویل فوری مدل 1388 27.800
سراتو دستی تحویل فوری مدل 2008 25.700
سراتو اتوماتیک تحویل فوری مدل 2008 27.700
سراتو دستی تحویل فوری مدل 2009 27.200 + 3% عوارض
سراتو اتوماتیک تحویل فوری مدل 2009 28.700 + 3% عوارض

amirvania
10 March 2009, 04:27 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز خواهشمندم كساني كه تجربه رانندگي با هر دو ماشين سراتو و آوانته را دارند به سؤالات من پاسخ دهند 1- از نظر صداي موتور در داخل كابين كدام بيصداتر است ؟ 2- از نظر نفوذ صداي بيرون به داخل كابين چطور ؟3- از نظر نرمي وراحتي راننده و به خصوص سرنشين ؟4- قدرت موتور سراتو سه اسب بيشتر است آيا اين مقدار ملموس است يا خير ؟ 5- ديد راننده كداميك بهتر است ؟ 6-كدام خوش دستتر است ؟ 7- از نظر مانورهاي ناگهاني كدام برتري دارد ؟ 8-به جز سانروف ، تهويه اتوماتيك و چراغ اتوماتيك آيا سراتو آپشن مهم و به درد بخور ديگري دارد كه حدود 2 ميليون قيمت بالاتر آنرا بتوان توجيه كرد ؟ در پايان از تمام عزيزاني كه به سؤالات من پاسخ ميدهند صميمانه سپاسگزاري ميكنم .

VITO CORLEONE
10 March 2009, 09:56 PM
دوست عزیز این 2 خودرو از 1 موتور استفاده میکنند هر 2 تاشون 143 اسب هستند که بسته به شرایط آب و هوایی از 139 اسب تا 143 در سایت های گوناگون ذکر شده است

amirvania
11 March 2009, 09:19 AM
VITO CORLEONE عزيز ممنونم از راهنمايي شما . اگه براتون ممكنه به بقيه سوالات هم جواب بدي بسيار ممنون خواهم شد .

VITO CORLEONE
12 March 2009, 12:57 PM
راستش من فقط تجربه رانندگی با آوانته رو دارم !
ولی در کل فکر کنم این 2 خودرو از یک سیستم تعلیق و ... بهره می برند و تفاوت آنها فقط در ظاهر و امکانات هست البته آوانته هم این امکانات رو داشته که برای ارزون شدن از روش برداشتند

Kamran_A
14 March 2009, 04:40 PM
البته باید در نظر داشت که سراتوی 2009 یا Forte، دست کم از نظر ظاهر با مدل 2008 تفاوت های زیادی داره و خیلی زیباتر از مدل قبلیش هست.

طراحی جلوی این مدل شبیه هوندا سیویک و پشت اون شبیه میتشوبیشی لنسره

http://www.expertmotor.com/images/news/kia-cerato/kia_forte_1.jpg

http://www.expertmotor.com/images/news/kia-cerato/4.jpg

Kamran_A
14 March 2009, 05:05 PM
برخی از ویژگی های سراتو 2009:

- طراحی زیبا
- پورت اتصال iPod
- تکنولوژی CVVT یا تغییر مداوم زمان بندی سوپاپ ها که موجب بازدهی بیشتر و مصرف کمتر سوخت می شود.
- شش ایر بگ
- 154 اسب بخار (115 kW) در 6200 دور در دقیقه
- 194Nmگشتاور در 4300 دور در دقیقه
- گیربکس 5 سرعته دستی یا 4 سرعته اتوماتیک sportsmatic
- مصرف هفت و هشت دهم لیتر در 100 km
- برخورداری از تکنولوژی های ABS / EBD و نیز ESP / TCS که این دو تای آخری در مدل SLi استاندارد بوده و در مدل SL به هزینه کمی قابل سفارش هستند.
- روکش فرمان و سردنده چرمی، پدال های آلیاژی، کنترل های صوتی روی غربیلک فرمان، کاپیوتر سفری 6 کاره، تهویه خودکار، کروز کنترل، چراع های مه شکن، دستگیره های کرومی، رینگ های 17 اینچی آلیاژی، اگزوز کرومی، نمایشگر پشت ماشین و سنسور های عقب، کنترل حودکار چراغها، نمایشگر دمای بیرون در مدل SLi
- قیمت از 19 تا 25 هزار دلار استرالیا معادل تقریبی: 12350000 تا 16250000 تومان
منبع (http://www.themotorreport.com.au/17743/2009-kia-cerato-revealed/)

reza engine
14 March 2009, 05:05 PM
البته النترا هم در سال 2007 با چهره جديد عرضه شد كه تو كيش هم زياد موجوده ولي همچنان مدل 2004 در ايران عرضه ميشه.
http://www.netcarshow.com/hyundai/2007-elantra/

amirvania
16 March 2009, 05:28 PM
سلام دوست عزيز reza enjine . عده اي از كساني كه سراتو دارند بعد از مدتي از سرو صداهاي عجيب و غريب داخل اتاق شكايت ميكنند . آيا شما هم به اين مسئله برخورد كرده ايد ؟

farzinkhan
17 March 2009, 10:21 AM
سلام دوست عزيز reza enjine . عده اي از كساني كه سراتو دارند بعد از مدتي از سرو صداهاي عجيب و غريب داخل اتاق شكايت ميكنند . آيا شما هم به اين مسئله برخورد كرده ايد ؟
تو تاپيك زير راجع به اين موضوع و موارد مشابه بحث شده::icon_cool
سراتو (cerato) از کیاموتورز (http://www.phalls.com/showthread.php?t=39978)

chormang
30 March 2009, 06:01 PM
برتری سراتو به آوانته اینه که شاید هنوز دست توانگران ایرانی بهش نخورده و حسن کمی نیست.....همینطور با کاهش قیمت سراتو در بازار ایران دیگه انتخاب آوانته معقول به نظر نمیاد ولی خب دوستان که تجربه رانندگی با هر دو رو دارن بیان و نظر بدن

amir7x
31 March 2009, 01:02 AM
آقا جان ما سراتو داشتيم باهاش يه سفرم رفتيم خيلي عالي بود . نرم . پرشتاب . احساس راحتي ولي من داخل كابينشو دوست نداشتم همه چي سبز بود