PDA

View Full Version : قیمت واقعی محصولات ایران خودرو

shaggy
27 March 2008, 04:26 PM
با توجه به رشد سرسام آور قیمت اتومبیل در ایران، بویژه محصولات ایران خودرو که باعث شده قیمت خودرویی مانند پژو پارس با همان امکانات و ویژگیهای قبلی (حتی کمتر شدن کیفیت آن) به حدود 17 میلیون تومان و نوع دوگانه سوز آن 17 میلیون و 800 هزار تومان و پژو 405 به 12 میلیون و نهصد هزار تومان و 13500000 در نوع دوگانه سوز آن و پژو 206 تیپ 2 به 14000000 تومان برسد، بنظر می رسد علاوه بر اینکه از ابتدا هم این خودرو ها با تفاوت فاحش قیمتی با آنچه در بازارهای جهانی دارند در ایران ارائه شدند اکنون نیز بصورت کاذبی دچار افزایش قیمت شده اند بطوری که نگرانی آن می رود که حتی پس از گذراندن شوک معمول بازار خودرو در ایران نه تنها از قیمت آنها کاسته نشود بلکه شاهد افزایش مجدد قیمت آنها نیز باشیم.
آیا اصلا محصولات ایران خودرو با چنین ویژگیها و امکاناتی با این قیمت می ارزند؟
اگر نه پس دلیل این افزایش قیمت آنها چیست؟
قیمت واقعی محصولات ایران خودرو چقدر است؟
خودرویی مانند پژو پارس حداکثر چقدر می ارزد؟
و...

McAcE
27 March 2008, 05:37 PM
با توجه به رشد سرسام آور قیمت اتومبیل در ایران، بویژه محصولات ایران خودرو که باعث شده قیمت خودرویی مانند پژو پارس با همان امکانات و ویژگیهای قبلی (حتی کمتر شدن کیفیت آن) به حدود 17 میلیون تومان و نوع دوگانه سوز آن 17 میلیون و 800 هزار تومان و پژو 405 به 12 میلیون و نهصد هزار تومان و 13500000 در نوع دوگانه سوز آن و پژو 206 تیپ 2 به 14000000 تومان برسد، بنظر می رسد علاوه بر اینکه از ابتدا هم این خودرو ها با تفاوت فاحش قیمتی با آنچه در بازارهای جهانی دارند در ایران ارائه شدند اکنون نیز بصورت کاذبی دچار افزایش قیمت شده اند بطوری که نگرانی آن می رود که حتی پس از گذراندن شوک معمول بازار خودرو در ایران نه تنها از قیمت آنها کاسته نشود بلکه شاهد افزایش مجدد قیمت آنها نیز باشیم.
آیا اصلا محصولات ایران خودرو با چنین ویژگیها و امکاناتی با این قیمت می ارزند؟
اگر نه پس دلیل این افزایش قیمت آنها چیست؟
قیمت واقعی محصولات ایران خودرو چقدر است؟
خودرویی مانند پژو پارس حداکثر چقدر می ارزد؟
و...
در مورد قیمت ها فکر کنم همه با من هم عقیده اند که قیمت ها 3 برابر قیمت واقعی است , اگر ما هم در ماشین به تبعه کشورهای مثل امارات ، هند پیش رفته بودیم بازار ازاد بود ، و برای محصولات داخل مثل هند میرفتیم امتیاز لندرور رو خریداری میکریدم و کیفیت رو میبردیم بالا ، هیچ وقت پژو رو به قیمت 13 تومن نمیخریدم با 3 یا 4 ملیون "در گرانترین حالت" !!!!

سپندار مزد
27 March 2008, 08:45 PM
چه سوالی
چو دانی و پرسی سوالات خطاست .
یک چیزی که هست ایران در حال حاظر هرگز نمیتونه به عنوان تولید کننده ماشین حرفی برای گفتن داشته باشه بهتره ایران خودرو بسته بشه واردات ماشین باز تر و راحت تر بشه ایران خودرو بشه شرکتی که مواد اولیه اش تو ایران باشه که الا ماشالله فراونه کارگرها ایران خودرو همونجا مشغول بشن .

Senator
27 March 2008, 09:30 PM
جواب من تو امضام هست!
در ضمن اگر واردات آزاد بود فقط سر همين مساله ي سوخت ببنيد ما چقد جلو بوديم! يا آلودگي هوا...
پس مساله چيز ديگريست ...:icon_surp

kickerboy
30 March 2008, 04:31 PM
معذرت می خوام که این رو می گم اما هممون می دونیم این بحث بی فایده هست و آخرش به کجا می رسه ، وقتی به شما می گن یه خوردو 2.5 میلیونی رو بهت 6.5 میفروشیم و از اون ور یه خودرو 7 میلیونی رو بهت 26 میلیون شما کدومو انتخاب می کنید ، البته راه باز واسه اون هایی که می خوان برن 20 میلیون هزینه خودرو کنن و بیارن تو تهران یا هر جای دیگه و وقتی سوارش می شن نزدیک به 60 الی 70 میلیون براش تموم می شه ( یکمی اقراق کردم ) اما کی واقعن این کار رو می کنه ؟؟
همه این کمری هایی که می بینید دست دوم هستن !!‌ پسر خالم یه دونه گرفت نمی تونم بگم چه روزگاری کشید فقط چون می خواست نو باشه البته جلو خونشون از پشت تریلی اوردن پایین و هنوزم کاغذ مقواهاش رو کاپوتش بود
1 یه مدت خواب و خوراک نداشت می گفت پولم پریده و رفته
2 بعد سر وارد کردنش گیر کرده بود
3 با کلی دردسر و حروم کردن وقت تو گمرک گیر کرد و بیرون نمی یومد
همش باید بدویی
کسی که می خواد واسه ماشین اینقدر هزینه کنه مسلمن وقت و ذهنش براش ارزش دارن گمون نمی کنن کسی بخواد این همه خودش رو سر کار بزاره و بلاخره وقتی کمریش دستش رسید یه خودرو جواد باشه .
پس نتیجه این که پراید تا ابد خودرویی بی همتاس ( وهمین طور پژو های از رده خارج شده )

alirezasalam
30 March 2008, 05:44 PM
با توجه به اینکه پاسخ مشخصه وبیش از این هم نیازی به همدردی نیست ! و از طرفی نظرات سایر دوستان هم موید صحبت همین دوستانی است که نظرشون رو بیان کردند دیگه حرف تازه ای باقی نمیمونه ( علاوه بر اینکه گزینه 1 و 3 نمی تونند مستقلآ انتخاب واحدی باشند و از لحاظ علمی نظر سنجی کمی گنگ است )

اگر حرف تازه ای نیست تاپیک ظرف 3روز آینده قفل می شود.

Profession@l
30 March 2008, 10:07 PM
من چند وقتی هست که می خوام یک ماشین بخرم اما همین مسئله الکی گرون بودن ماشین هایی که امکانات خیلی پایینی هم دارند جلومو گرفته ، فعلا نظرم 206 دست دوی تیپ 3 هست اما اونم به دلیل گرون بودن زیادی لوازم جانبی و کمبود جا فعلا شک دارم ( دست دو مسلما هزینه تعمیرات بیشتری خواهد داشت .

البته الان پاترول دارم که از مصرف بنزینش ناراضیم .

واقعا این رویه گرون شدن قیمت اتوموبیل همراه با سهمیه بندی بنزین واقعا یک جوک بود که با کمال تعجب عملی شد .

Arasp
1 April 2008, 01:16 AM
من چند وقتی هست که می خوام یک ماشین بخرم اما همین مسئله الکی گرون بودن ماشین هایی که امکانات خیلی پایینی هم دارند جلومو گرفته ، فعلا نظرم 206 دست دوی تیپ 3 هست اما اونم به دلیل گرون بودن زیادی لوازم جانبی و کمبود جا فعلا شک دارم ( دست دو مسلما هزینه تعمیرات بیشتری خواهد داشت .

البته الان پاترول دارم که از مصرف بنزینش ناراضیم .

واقعا این رویه گرون شدن قیمت اتوموبیل همراه با سهمیه بندی بنزین واقعا یک جوک بود که با کمال تعجب عملی شد .
سهمیه بندی بنزین که باعث گرونتر شدن اون (به صورت قاچاق) شد در واقع باعث گرونتر شدن ماشینها شد. و این اصلا جوک نیست. حقیقت تلخیه که تمام اقتصاد دانها میدونن اون رو! اگه غیر از این بود عجیب بود.

اقتصاد مثل دونه های زنجیر به هم پیوسته هست. چیزایی تو سبد اصلی و درجه یک خانواده ها هستند اگر گرون بشن همه چیز گرون میشه.
پس اگر گندم گرون شه, هم نان گرون میشه هم تمام مواد غذایی. بنزین آزاد هم که به سلامتی با نرخ 400 تومان اعلام شد, به زودی خواهید دید که در سال نوآوری و شکوفایی چطور همه چیز گرون میشه.

قیمت 206 از قیمت اون در بازارهای جهانی یه ذره بالاتر هست تو ایران, ولی در مقایسه با ماشینهای دیگه میشه گفت عادلانه هست و خریدش منطقی هست. با 16-17 تومان تنها ماشین خوبی که میشه خرید همین 206 هست که در اروپا هم پرفروش هست و تکنولوژی نسباتا جدیدی داره.
پرشیا اصلا به این قیمت نمیارزه چون در واقع همون 405 دستکاری شده تکنولوژی سال 1986 هست! سمند هم همینطور!

پس 206 گزینه بهتری هست. به نظر من تیپ 2 صفر بهتر از تیپ3 دست دو هست. چون ماشینی که دست مردمه معلوم نیست چه قدر به خرج افتاده و خرج 206 هم بالاست.

Orion
6 April 2008, 03:37 PM
چرا در اينجور موارد همش به ايران‌خودرو گير ميدين؟! مگه سايپا و پارس‌خودرو و گروه بهمن و ... ماشين‌هاشون رو با قيمت عادلانه مي‌فروشند؟

config
6 April 2008, 03:49 PM
خير ايران خودرو نماد اين موضوع هست بعلاوه اينكه خيلي ادعا داره.

shaggy
7 April 2008, 12:20 AM
آخه کاری به قیمت کلی گرون خودرو در ایران نداریم، ای ی ی ی ی ین قیمت محصولات ایرانخودرو دیگه نوبرشه!
سایپا و... دیگه اینقدر محصولاتشون گرون نشده!

206 تیپ 2 = 14500000 قیمت 19/1/87
405= 13500000
....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
سورن هم که دیگه...

Orion
7 April 2008, 12:28 AM
آخه کاری به قیمت کلی گرون خودرو در ایران نداریم، ای ی ی ی ی ین قیمت محصولات ایرانخودرو دیگه نوبرشه!
سایپا و... دیگه اینقدر محصولاتشون گرون نشده!

206 تیپ 2 = 14500000 قیمت 19/1/87
405= 13500000
....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
سورن هم که دیگه...

البته افزايش قيمت زياد تقصير ايران خودرو نيست. نه که بگم کاملاً بي تقصيره ولي بيشتر دلال‌ها هستند که اين وسط نون مي‌خورند! بعضي‌ وقت‌ها شده اختلاف قيمت کمپاني با بيرون به 2 ميليون هم رسيده!

Linker
7 April 2008, 08:58 PM
من شنیده ام که این ماشین ها که به قیمت این چنینی در ایران فروش می روند ، در کشور های همسایه به قیمتی نازل تر از این به فروش می رسند . آیا این مطلب حقیقت داره و اگر سندی یا منبعی برای اثبات وجود داره معرفی کنید .
ممنونم .

Raminium2001
10 April 2008, 05:44 PM
خیلی هم این ادعاها صحت نداره. به دلیل پایینتر بودن تعرفه واردات ( فراموش نکنیم حتی سمند هم بیشتر قسمتهای مهمش وارداتی هست) و رقابتی بودن بازار بیشتر کشورها، تا حدودی با قیمت پایینتر فروخته میشه (نسبت به قیمت رسمی کارخانه) و البته خدمات بهتری هم ارائه میشه. ولی اینکه شایعه هست که نصف این قیمتها و ... شما باور نکن.

حسینان
17 April 2008, 12:59 PM
در مورد قیمتها البته قیمت خوروهایی مثل روا در این حد کیفیت یا پی کی یا حتی پراید و البته تندر 90 اصلا نمی ارزه و قیمت های واقعی نیستن ..مثلا زانتیا هم به عنوان یک ماشینی که اللن در اروپا از رده خارج هست 26000000 اصلا نمی ارزه و قیمت های واقعی ایتطوری باید باشه :
پراید 4ملیون ..روا 5ملیون .. پی کی 3.5ملیون ..405 10ملیو ن..تندر 8ملیون ..زانتیا 17ملیون ..پارس 12ملیون..
که البته نیست

Light
17 April 2008, 01:12 PM
دوست من وقتی رقابتی وجود نداره نمیشه انتظار قیمت عادلانه داشت
این سیاست بازار هست هر چیزی که سود بیشتری داشته باشه فقط همین مهمه
مثلا اگر Benz و BMW رو به قیمت جهانی وارد بازار ایران کنن شما کسی رو سراغ داری که واسه زانتیا 26 میلیون پول بده ؟
در این اینصورت بازار پرسودی رو از دست میدن و مطمئن باشید هرگز این نخواهد افتاد ما مجبور هستیم همین خودرو ها رو سوار بشیم

Behzad185
23 April 2008, 07:52 PM
کسی امار داره که دولت سره هر ماشین چقدر میگیرن یا سود هر ماشین برا کوپانی چقدره لیست لیست کنه

fafal
26 April 2008, 08:26 AM
لبته 206 هنوز هم نسبت به بقیه ارزنده تره
اگه کانال موتوری تی وی رو نگاه مرده باشید 206 تیپ 1 با موتور1.1 قیمت 6000 یورو توی ایتالیا سال ساخت 2000

reza engine
11 May 2008, 01:31 PM
*استقبال از سمند در امارات*
قيمت مدل عادي ‌٥/٧ميليون؛ ال‌ايكس ‌٨/٩ميليون تومان
حضور خودرو سمند در بازار امارات متحده عربي با استقابل اماراتي‌ها و ايرانيان مقيم اين کشور روبه‌رو شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در دوبي، کمتر از يک سال از ورود سمند به بازار رقابتي امارات متحده عربي مي‌گذرد و سمند عادي و LX با استقبال شهروندان اماراتي و ايرانيان مقيم اين کشور روبه‌رو شده است.
ارزاني قيمت و وارد کردن اين خودرو به ايران بدون پرداخت عوارض گمرکي را مي‌توان از عوامل اصلي استقبال ايرانيان مقيم امارات براي خريد سمند در امارات برشمرد.
به گزارش ايسنا، قيمت سمند عادي در امارات 34 هزار درهم ( 7 ميليون و 568 هزار تومان ) و قيمت سمندLX نيز 39 هزار درهم ( 9 ميليون 828 هزار تومان) است.
نمايندگي شرکت سمند در امارات اعلام کرده است که ايرانيان مقيم امارات در صورت خريد اين خودرو مي‌توانند پس از 18 ماه بدون پرداخت عوارض گمرکي آن را وارد جمهوري اسلامي ايران و براي تهيه پلاک در ايران فقط مبلغ 600 هزار تومان هزينه پرداخت کنند.
منبع (http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1128921)

A.R.F
15 June 2008, 01:00 AM
دوستان همه حتما خبر سهميه بندي جديد رو شنيديد و استفاده از لفظ خودروهاي لوكس(براي بالاي 2000 سي‌سي) و قطع سهميه بنزينشون،ديگه شما خودتون حساب كنيد كه با اين سياست جديد شما حق سوار شدن ماشين‌هاي بالاي 2000 سي‌سي رو نداريد مگه اينكه بابت هر ليتر بنزين سوپر 540 تومن بديد و اين خودش بزرگترين كمك به شركتهاي خودروسازي داخليه (كه حتي توانايي توليد 2000 رو هم ندارن) واسه بيخودي بالا بردن قيمت ماشينهاي بي كيفيتشون و انداختنشون به ما مردم بيچاره...

pouya_yz
13 September 2008, 11:55 PM
شکی نیست که صنعت خودرو ایران یک صنعت پا شکسته است که لنگ لنگان به راه خود ادامه میدهد و هیچ چیز تازه و نویی برای عرصه و ارائه به دنیای خودرو ندارد و اگر انحصار و حمایت تعرفه ای در کار نبود تا بحال هزاران بار فاتحه 405 سازان و پراید سازان خوانده شده بود .

در مملکتی که مدیر چماق به دست ! یکی از خودروسازان در مقابل اجبار نصب ترمز ABS توسط پلیس اعلام میکنه که این سیستم در تمام دنیا یک آپشن ! اضافه است نباید انتظار قیمت واقعی ! یا حتی قیمت منصفانه ! داشت .

جالب اینه که در همین مملکت قیمت سوخت را با قیمت سوخت اروپا و ترکیه مقایسه می کنند و برای رسیدن به قیمت واقعی سوخت لحظه شماری می کنند . در حالیکه مصرف کننده ایرانی مابه التفاوت مصرف سوخت ارزان (لیتری 100 تومان) را با خرید گران تر از واقعیت خودرو داخلی یا وارداتی قبلا به دولت پرداخت کرده است .

بعبارت دیگر وقتی شما اتومبیل 5/9 میلیون تومانی را به قیمت 5/19 میلیون تومان می خرید . قبل از آنکه حتی یک کیلومتر با این ماشین رانندگی کرده باشید مبلغ 10 میلیون تومان اضافه به دولت پرداخت کرده اید !

این 10 میلیون تومان پول پیش همان مابه التفاوت بنزین ارزان است که تقدیم دولت شده است !

mil-i300
14 September 2008, 05:07 AM
زیاد نباید در مورد این مسائل از خودتون حساسیت نشون بدین...!!
اینجا چیزهایه دیگه از ماشین کوچکتر و بزرگتر هم همچینی مشکلی دارن.... کلا نمیشه بدون اینکه بحث تاپیک سیاسی شه منطقی حرف زد...!!
دولت کاری میکنه که به سوده خودشه.... و البته کارخونه ها..!! مردم ... مجبورن بخرن..!

سود انباشته
22 September 2008, 10:05 AM
...
جالب اینه که در همین مملکت قیمت سوخت را با قیمت سوخت اروپا و ترکیه مقایسه می کنند و برای رسیدن به قیمت واقعی سوخت لحظه شماری می کنند . در حالیکه مصرف کننده ایرانی مابه التفاوت مصرف سوخت ارزان (لیتری 100 تومان) را با خرید گران تر از واقعیت خودرو داخلی یا وارداتی قبلا به دولت پرداخت کرده است .

بعبارت دیگر وقتی شما اتومبیل 5/9 میلیون تومانی را به قیمت 5/19 میلیون تومان می خرید . قبل از آنکه حتی یک کیلومتر با این ماشین رانندگی کرده باشید مبلغ 10 میلیون تومان اضافه به دولت پرداخت کرده اید !

این 10 میلیون تومان پول پیش همان مابه التفاوت بنزین ارزان است که تقدیم دولت شده است !

زمانی که در ایران حقوق کارمندان در محدوده 300 الی 500 هزار تومانه و بنزین لیتری صد تومان عادلانه هست و به قیمت جهانی ناعادلانه. ولی در کشورهایپیشرفته که بنزین به قیمت واقعی عرضه میشه در عوض حقوق کارمندان بالای 3 میلیون تومان هست.

natsihit
6 October 2008, 11:01 PM
من یه سوالی داشتم امیدوارم دوستان منو روشن کنن. میخواستم بدونم چطور میشه قیمت یه HUMMER که یکی از گرونترین اس یو وی های جهانه با امکانات بسیار عالی کمتر از 40هزار دلاره اونوقت رونیزی که من سوارم بدون هیچ امکاناتی 30 هزار دلار؟؟؟؟ چرا واسه خودروسازان خارجی انقدر ارزون تموم میشه؟؟ یا چرا خودروسازان داخلی گرون میدن؟؟ این پولا کجا میره؟؟؟ یعنی همش میره تو جیب دولت ؟؟ اسمه این دزدی رو چی میزارن؟؟ مالیات؟؟
کمکم کنید!!
چند وقته خیلی تو فکرشم. شاید ماشینو فروختم رفتم دبی هامر خریدم اینجا هم رنو سواری کنم. به نظر خودم که میرزه ! نه ؟؟؟

pesartanha
9 October 2008, 01:17 PM
حالا كه خوبه تا چند روز ديگه بايد 3 درصد هم رويه تمامي قيمتها بزارين اونوقت چي ميشه واقعا برايه اين حكومت و خودم متاسفم

mil-i300
19 October 2008, 08:21 AM
اينها همش بر ميگرده به فرهنگ ايراني...!!
شما نميتونه مثلا تو فرانسه بيشتر از يك هفته همين بحث سه درصد ماليات بر ارزش افزوده رو نگه داري...!! چون ملت نمي زارن.... ولي اينجا مردم مجبورن... بهتر بگم.... مجبورشون كردن...!! ( اين حرف ها رو سياسي در نظر نگيرين..! ) :icon_surp

dastaran
20 October 2008, 04:57 PM
در مورد اینکه قیمت خودرو ها ناعادلانه است که هیچ شکی نیست (این را رای گیری هم با اکثریت قاطع اعلام کرده) اما بعضی ها نا عادلانه ترند - " یاد قلعه حیوانات جرج اورول افتادم که تو قانون های تحریف شدشون می گفت حیوانات با هم برابرند اما بعضی ها برابر ترند! " -
حالا اینجا قضیه برابر تر است
مصداقش پژو پرشیا
من یک مقایسه مفصل فنی و ظاهری انجام دادم که همه اطلاعاتش هم مستند و معتبره تو این لینک (http://forum.iranblog.com/t64063/)

http://forum.iranblog.com/t64063/

لطفاً ملاحظه بفرمایید ملتفت می شید که چی عرض می کنم :icon_surp

Warrior--
1 November 2008, 01:12 PM
چند روزی است که Peugeot Pars ELX را با قیمت 24 میلیون تومان می فروشند!!!!
یادم می آید که پارسال قیمت این اتومبیل 22 حدود میلیون تومان بود!

yasser_star
3 November 2008, 02:28 PM
پارسال خودم خردیدم 19000000

k000m
18 November 2008, 01:25 PM
متاسفانه هر روز بی حساب بالاتر میره :icon_mad:

pouria z
30 November 2008, 01:54 AM
با سلام
قیمت بالای ماشین بهانه ای شده است که هر کسی از هر چی ناراحته اینجا بگه یه جوری هم مربوطش کنه به قیمت خودرو !!!

قیمت ذاتا نسبی است . یعنی در بحث قیمت حتما باید مقایسه وجود داشته باشد :
1.اگر بخواهیم با برخی کشورهایه دیگر مقایسه کنیم درست است قیمت بالاست هر چند هیچ چیز دیگری فابل مقایسه نیست .
2.ولی در شرایط موجود منطقا باید خودروهای داخل کشور با هم مقایسه شود که معمولا در 99% موارد اقبال عمومی نمایانگر رضایت یا عدم رضایت از " قیمت نسبت به امکانات " میباشد . یعنی نمیتوان گفت مردم 14.5 میدن بالایه یه 206 تیپ 2 یا هر ماشینه دیگه ای چون مجبورن ! بلکه اینکا رو میکنن چون با 14.5 میخوان بهترین ماشین ممکن رو بخرن(بحث مقایسه 206 با ماشین دیگه ای نیست )
در بازار همیشه عرضه و تقاضا قیمت را تعیین میکند برخی اوقات هم با اهرمهای قوی دولت قیمتها را البته در حد کمی کنترل میکند .

در یکی از پستها هم دوستی گفته بودند که در فرانسه مردم نمیذارن مالیات 3% از آنها گرفته شود .هر چند ارتباطی به تاپیک ندارد ولی لازمه بگم در این کشورها مالیات 16% برای مواد غذایی و 19% برای پوشاک از مردم اخذ میشود .

مخلص کلام اینکه قیمت خودرو با توجه به طلب بازار و شرایط بازار کنونی (جلوگیری از واردات و تا حدودی انحصار و ... ) تعیین میشود .

Reza King300
30 November 2008, 03:16 AM
اخه به کی بری بگی؟؟؟؟؟؟:icon_bigg
یعنی باید پارس صفر اینقدر قطعاتش بی کیفیت و .... باشه که بعد 1ماه میل سوپاپ صاف کنه و سر سیلندرش مشکل داشته باشه اخه تا کی باید بدبختی بکشیم؟؟؟؟؟:icon_cry:

farzad_Sh_2020
6 December 2008, 01:58 PM
آره پارس elx الان صفرش کم هست ولی میدن 24 . ولی اینم هست که از صفر که درومد قیمتش خیلی میاد پایین . من مدل 84 دارم و میفروشم . هرکی خواست پیغام شخصی بده .

arman1356
16 December 2008, 01:58 AM
دوستان عزیز بحث خودرو و خودروسازی در ایران بر خلاف اکثر کشورهای دنیا بحثی کاملا سیاسی است. پس این یک صنعت حمایتی برای افرادی است که در دولتهای مختلف محلی را برای گذران اوقات فراغت می گذرانند و چون در داعیه سیاست ید طولایی ( دراز) دارند در نتیجه بازار را هم با همان ابزارها کنترل کرده و قوانینی را وضع می کنند که کاملا به نفع خودشان ( گاها" شخص خودشان) باشد.
در اینجا از شرکتهای جنرال موتوورز و فورد دعوت می کنم تا با دعوت از کارشناسان اقتصادی ایران خردو خود را از عذاب عدم فروش خودروهای خود در سر تاسر جهان راحت کنند . زیرا این عزیزان با قدرت سیاسی که در مملکت اجنبی به دست خواهند آورد خواهند توانست مشت محکمی بر دهان یاوه گویان (غرب : ژاپن کره) و شرق ( آلمان و فرانسه و...) زده و صنعت خودروی در حال احتزار امریکا را نجات دهند .
باور نمی کنید امتحان کنید چگونه مردم دنیا برای خودروهای امریکایی صف کشیده و گاهآ" با پرداخت پول تا دوسال در نوبت می مانند و با خواهش و منت ( پول توجیبی) یک خودوری لوکس اسپرت ( فورد موستانگ با پلت فورم پیکان و با شتاب 19 ثانیه در 100 کیلومتر را تحویل می گیرند و کلی هم قربان صدقه فورد می شوند و تویوتای بدبخت در کمال ناباوری از فروش خودروهای خود در سرتا سر جهان متضرر می شود و مجبور است برای بالا بردن فروش خود وام های 100 ساله پرداخت کند .:icon_idea

Mehdi-HTC
14 January 2009, 12:10 AM
دوستان مثل اینکه یه چندروزی هست که قیمت ماشینها یه 2 ملیونی اومده پایین فکر کنم 206 تیپ 3 به قیمت اولیش برگشته....این حرفها صحت داره ؟؟؟ کسی خبر رسمی نداره ؟؟؟

farzad_Sh_2020
16 January 2009, 10:14 AM
2 میلیون که نه ولی 500 تا 700 تومانی اوومدی پایین . ولی هنوز پارس ELX در جایگاه 24 میلیونی خود مونده .

salar_kafka
10 February 2009, 02:27 PM
linker
بله من رفتم عراق پارس معمولی 7 تومن بود.

tartuffe
10 March 2009, 08:12 PM
به نظر من قیمت پراید و 206 بد نیست شما در اینترنت یا هر جای دیگری اگر اشنا در خارج دارید بگردید که قیمت یک ماشین صفر کیلومتر با تهویه مطبوع و قفل مرکزی و موتور 1300 لیتری چقدر است ؟ در ضمن قیمت 206 در فرانسه با تمام مالیات ها و هزینه ها حدود 12000 یورو است ( اگر در اینترنت می گردید دقت کنید که 206 با موتور 1100 و بدون شیشه برقی و هیدرولیک و قفل مرکزی هم موجود است ) دوستان فکر نکنند که در خارج ماشین مفت است باید پول بدهند فقط اقت قیمت ماشین در خارج خیلی زیاد است ولی ماشین دست دوم هم مشکلاتی مثل هزینه بالای تعمیرات خارج از گارانتی وجود دارد درست است که کیفیت ماشین های ایرانی پایین است ولی ماشین در ایران مزیت های نسبی مثل پایین بودن قیمت بنزین (حتی بنزین 400 تومانی ) و پایین بودن اجرت تعمیرات را دارد در المان اگر کار شما به تعمیر گاه برسد باید حداقل 400 یورو پول بدهید اگر عمر مفید یک 405 را پانصد هزار کیلومتر بدانیم با فرض مصرف صدی ده حدود پنجاه هزار لیتر بنزین مصرف می کند واگر فرض کنیم در خارج بنزین لیتری یک دلار از ایران گرانتر است که خیلی بیشترگرانتر است مصرف کننده ایرانی حدود پنجاه هزار دلار کمتر می پردازد این یک مزیت نسبی است یعنی اگر هزینه های تعمیر و نگهداری را هم روی ماشین حساب کنیم وضع خیلی بد نیست مثلا در دبی درست است که کمری حدود بیست ملیون تومان است ولی بعد از پنج سال دیگه ماشین تقریبا ارزشی ندارد ولی در ایرن یک کمری پنج سال کار کرده کلی می ارزد

rayanreza
10 March 2009, 08:38 PM
با سلام
نمیخوام تاپیک از بحث اصلی دور بشه ولی تا اونجایی که من میدونم و در خیلی جاها خوندم خودرو 206 در فرانسه دیگه تولید نمیشه و خط تولیدش جمع شده و به عنوان خودرو فرسوده میدونن!البته فقط 7-8 سال از تولیدش فقط در ایران میگذره.
در مورد این که قیمت 206 بالاتره بله ایران خودرو تا صحبت در مورد کاهش قیمتها میشه میگه 206 در بازارهای صادراتی قیمتش از ایران بالاتره و همچنین سمند رو میگه قیمتش با بازار ایران یکیه و حتی در بعضی جاها بیشتره در صورتی که ماشینی که به اونا میدن دارای ایربگ - کمربند پیش کشنده - موتور 16 سوپاپ و ... هستش و از همه مهمتر کیفیتی که ماشینهای صادراتی دارن اصلا با نمونه داخلی قابل مقایسه نیست

tartuffe
10 March 2009, 08:57 PM
من الان تو سایت یاهو فرانسه گشتم هنوز اونجا صفر بنزینی موجوده (neuf ) با گارانتی 24 ماهه حدود 1200 یورو قیمت کارخانه است ولی در سایت حراج کردن به 10500 یورو

king soltan
14 May 2009, 08:57 AM
من يه سوال دارم اگه يه كارمند دولت 10 ميليون تومان پول داشته باشه و بخواد ماشين بخره تو ايران چي بايد بخره ؟؟؟؟چي مي تونه بخره ؟؟؟؟/آيا پارسي كه كولر عقب نداره ،ترمز ضد قفل و ايربگ و.... نداره اينقدر مي ارزد يا 206 آيا واقعاً قيمتش اينقدره ؟؟؟؟؟حالا همين پول را در دنيا مقايسه كنيد ببنيد چه مدل ماشينهاي ايمين مي تونه در دنيا بخره

shadi2009
14 May 2009, 02:36 PM
تعجب نكنيد ولي ما براي خريد ماشبن به طور مستقيم از شركت ايران خودرو 14ميليون و 200 هزار تومان پول دادبم به اصافه وام 4ميليوني كه بايد 6 ميليون پس بديم قصاوت يا خودتونه !!!!!!