PDA

View Full Version : هیوندا آزارا 2008 یا کمری فول 2008

hossputer
22 March 2008, 03:20 PM
دوساتن رای بدید ببینیم چی میشه:icon_cool

اگه دلیل رو هم بگید بحث بهتر میشه.

hossputer
22 March 2008, 03:48 PM
دوستان کل کل بین کسایی که کمری فول دارن حالا نه مدل 2008 با اونایی که هیوندا آزارا دارن رو دیده یا شنیده باشید خوب اینجا هم رای بدید تا ببینیم مردم چی رو میپسندد

اگه دلیلش رو هم بنویسید بهتر میشه

من که خودم فعلا رای نمیدم چون از قیافهی کمری خوشم میاد ولی نمیشه از موتور آزارا با امکانات رفاهیش گذشت

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خصو صیات کمری

===========

امکانات تیپ جی-ال

طول x عرض x ارتفاع : 4805 x 1820 x 1460

فاصله محورها : 2775

فاصله دو چرخ جلو و عقب : 1575 / 1560

فاصله تا زمین : 130

وزن خالص : 1460-1465M/1500A

حداکثر وزن با بار : 1960M/1995A
-------------------------------------------------------------------------
M: Manual transmission A: Automatic transmission
-------------------------------------------------------------------------

ابعاد داخلی
----------------
تعداد سرنشي : 5 (نفر)

ارتفاع صندلي جلو : 985 (ميلي متر)

ارتفاع صندلي عقب : 960 (ميلي متر)

فاصله جلو پاي صندلي جلو : 1059 (ميلي متر)

فاصله جلو پاي صندلي عقب : 983 (ميلي متر)

پهناي صندلي جلو : 1387 (ميلي متر)

پهناي صندلي عقب : 1369 (ميلي متر)

پهناي پشتي جلو : 1468 (ميلي متر)

پهناي پشتي عقب : 1445 (ميلي متر)

شاسی
-------------

سیستم تعلیق جلو : مک فرسون استرانس

سیستم تعلیق عقب : استرات دوب

ترمزها جلو / عقب : دیسکی خنک شونده / دیسکی

حداقل شعاع گردش : 5/5

حجم باک بنزین : 70

سایز لاستیک : 215/60 R 16 - قالپاق کامل *
----------------------------------------------------------------------------------------
* توضیح: در تیپ GL رینگ آلومنیومی 16اینچ به صورت آپشنال وجود دارد.
------------------------------------------------------------------------------------------

موتور
---------

گیربکس : 5 دنده معمولی | 5 دنده اتوماتیک

نوع : 4 سیلندر - 2 میل سوپاپ - 16 سوپاپ (2AZ-FE)

حجم موتور : 2362

حداکثر خروجی (خالص SAE بدون سرب) :157 اسب بخار در 5700 دور در دقیق

حداکثر گشتاور (خالص SAE بدون سرب) : 4000/218 Rpm/Nm

سیستم سوخت رسانی : سیستم تزریق پاششی الکترونیک (انژکتوری)

تجهیزات
-----------

کولر

فرمان هیدرولیک تلسکوپی و بشکن و سنسور گردش فرمان

شیشه بالابر برقی - قفل مرکزی

دو عدد کیسه ایمنی هوا

برف پاک کن تناوبی

تودوزی تمام پارچه

سیستم دزدگیر ایموبالایزر - ضد سرقت

سیستم صوتی رادیو 2 موج + چهار بلندگو + CD player (6 CD) JBL

چراغ ترمز سوم

آیینه بغل برقی / همرنگ بدنه

ترمز ABS

قفل صندوق عقب

کمری در ایران

همزمان با ارائه مدل جدید کمری از سوی تویوتا، مدل های متفاوتی از این خودرو به بازار کشورمان وارد شد که تفاوتهای از لحاظ ظاهر و امکانات با یکدیگر دارند. حتی بعضی از تیپ ها نیز با هم تفاوت هایی دارند (مثلا تیپ GL در بعضی از مدلها دارای رینگ آلومنیومی می باشد و در بعضی مدل ها بصورت قالپاق کامل می باشد)

ضمنا کمری 6 سیلندر (XLE تولید کانادا) با پیشرانه 3.5 لیتر خورجینی (V6) و کمری هیبرید در بازار ایران موجود نمی باشد.

کمری با مدل هایی به سفارش کشورهای امارات - عربستان، کویت، عمان و... در بازار ایران موجود می باشد که همگی در کارخانه تویوتا در استرالیا تولید می شود. (ضمن اینکه از کیفیت جهانی تویوتا نیز برخوردار می باشند)

چندتا عکس

http://www.toyota-iran.com/images/Gallery/02-camry%2007/Camry%2009_small.jpg (http://www.toyota-iran.com/images/Gallery/02-camry%2007/Camry%2009.jpg) http://www.toyota-iran.com/images/Gallery/02-camry%2007/Camry%2002_small.jpg (http://www.toyota-iran.com/images/Gallery/02-camry%2007/Camry%2002.jpg)

http://www.toyota-iran.com/images/Gallery/02-camry%2007/Camry%2007_small.jpg (http://www.toyota-iran.com/images/Gallery/02-camry%2007/Camry%2007.jpg)

در ضمن همه باید دیگه بدونید تمام کمری های ایرانی ساخت استرالیا و از ژاپن خبری نیست (باسهی کیفیت میگم)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مشخصات هیوندا آزارا

=============
مشخصات فنی تیپ‌های SE و Limited

موتور- حجمموتور 3.8 لیتر
- 24) سوپاپ، DOHC ـ ( CVVT دارای سیستم متغیر زمانبندی باز و بسته شدنسوپاپ‌ها
- 6 سیلندر V شکلساخته شده از آلومینیوم
- قدرت 263 اسب بخار در 6000 دور موتور و دارای تورک 257 نیوتون متر در 4500 دورموتور
- نسبت تراکم سوخت 10.4:1
- سیستم سوخت رسانی ازنوع تزریق سوخت برنامه ریزی شده چند زمانه
- سیستم احتراق از نوع الکترونیکی
- مصرف سوخت هر دو تیپ با دنده اتوماتیک 5 سرعته درداخل شهر به ازاء هر 19 مایل 1 گالن سوخت مصرف می‌کنند و هر دو در جاده‌های بیرونشهر به ازاء هر 28 مایل 1 گالن سوخت مصرف میکنند.

گیربکس- دیفرانسیل جلو
- 5 سرعته اتوماتیک
- دارای سیستم SHIFTRONIC

سیستم تعلیق- جلو از نوع Double wishbone همراه با فنر پیچشی (بازوهایکنترلی)- عقب از نوع Multi link همراه با فنر پیچشی (چند اتصاله(
- کمک فنرها از نوع گازی
http://www.hyundainews.com/assets/Media_Kits/2007_Models/Azera/asset_upload_file289_1600.jpg
ایمنی- دارایسیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)
- دارای سیستم کنترل لغزش (TCS)
- سیستم ترمز چهار چرخ دیسکی (جلو از نوع خنک شونده و عقبمعمولی)
- دارای سیستم ضدقفلترمز (ABS)
- دارای سیستم تقسیمنیروی ترمز در چهار چرخ (EBD)
- صندلی‌های جلو دارای سیستم پشت سری متحرک در هنگام تصادف (Active head restraints)
- دارای 4 سنسوربرای دنده عقب
- دارای 8 ايربگ،شامل دو ايربگ براي سرنشينان جلو ، چهار عدد جانبی سرنشينان جلو و عقب، دو عددايربگ پرده‌اي شيشه‌هاي کناري
- دارای سیستم کروز (محدود کننده سرعت)
http://www.edmunds.com/media/roadtests/roadtest/06.hyundai.azera/06.hyundai.azera.dsh.500.jpg
فرمان- هیدرولیکی
- قطر دایره دوران 11.39 متر

چرخها- رینگ 16اینچی برای تیپ SE با لاستیکهای P225/60VR-16
- رینگ 17 اینچی برای تیپ Limited با لاستیکهای P235/55VR-17
http://www.hyundaiaccessorystore.com/media/2006accessories/2006_Hyundai_Azera_Mud_Guard.jpg
ابعاد- فاصلهمحور جلو تا محور عقب 277.876 سانتیمتر- طول 489.458 سانتیمتر- عرض 184.912 سانتیمتر- ارتفاع 149.098 سانتیمتر- وزن 1646 کیلوگرم- ظرفیت باک بنزین 75 لیتر

سایر مشخصات- سيستم ايرکانديشن (تهويه مطبوع) دوگانه به همراه فیلتر تصفیه هوا و نمایش دهندهدرجه حرارت هوا در داخل اتاقک و بیرون اتاقک
- دارای سیستم کنترل کیفیت هوای اتاقک به طوراتوماتیک (AQS)- دارای 2دریچه هوا برای سرنشینان عقب
- کنترلر هاي سيستم صوتي بر روي فرمان جهت سهولت تنظيم
- سیستم صوتی 172 وات (AM/FM/XM/CD/MP3) با ششبلندگو
- آينه ديد عقب با سيستم تيره شونده هوشمند هنگام نوربالا زدن خودرويعقب
- دارای سیستم Home Link Universal Transceiver بر روی آینه دید عقب
- فرمان تلسکوپی بشکن
- بالابر برقی برای شیشه‌های جلو و عقب
- دارای سیستم قفل اتوماتیک درها و قفلمرکزی
- دارای ریموت کنترل وسیستم هشداردهنده (دزدگیر(
- روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغهای بیرون خودرو با توجه بهمیزان نور محیط
- دارای سیستم ضد سرقت (immobilizer)- گرم کن شیشه عقب و آینه‌های کناری
- ترمز دستی پدالی
- دارای دو اگزوز کروم کاری شده
- برف پاک کن با قابلیت ضد یخ
- چراغهای عقب LED
- چراغهای جلو از نوع زنون
- دارای مه شکن در جلو و عقب
- آینه‌های بغل اتوماتیک تا شو
- جلو پنجره کروم کاری شده و زه‌های کرومی در اطرافپنجره‌ها
- دارای سنسور بارانبه صورت سفارشی فقط برای تیپ Limited
- گرم کن صندلی در تیپ Limited
- رو کش چرمی صندلی‌ها در تیپ Limited
- زه‌های کروم کاری شده روی سپر در تیپ Limited
- استفاده از طرح چوبدر داخل اتاقک و جلو داشبورد 2 رنگ در تیپ Limited
- پرده برقی برای شیشه عقب در تیپ Limited
- دارای حافظه جهتتنظيم اتوماتيک صندلي، آينه بيروني و فرمان در تیپ Limited

شتاب 0 تا 100این خودرو 7.1 ثانیه است

================================================== ======

در ضمن من همینطوری با 1 سرچ این مشخصات رو پیدا کردم اگه کمو کسری داری نریزید سرم.:icon_excl

----------------------------------------------------------------------------------------------------

BloodReza
22 March 2008, 08:19 PM
البته همنتور که اشاره کردی و تا جایی که من میدونم کمری 3.5 توی ایران نمره نمیشه از طرفی آزرا هم توی ایران با موتور 3.8 که همون Limitied هست وجود نداره و آزراها با موتور 3.3 هستن
همه کمری ها هم موتورشون 2.4 هست تا اینجا از لحاظ موتوری پیش آزرا کمری کم میاره
آزرا یه تیپ داره و اونم تقریبن امکاناتش از مدل های مختلف کمری بیشتر هست مدل فول کمری فک کنم SE هست که چند وقتی میشه دیگه ثبت نام نمیشه
همینتور قیمتای مدلای کمری کمی بالا رفته همه بالای 40 تومن که کمی معقول نیست
کلن اگه من بودم فقط به خاطر قیافه و زیبایی همون یه کمری SE میخریدم همچنین کمری جوان پسندتره
ولی اگه دنبال یه ماشین کامل که خانواده هم سوار شن برم آزرا رو میخرم

اگه از صحبتای من جاییش درست نیست دوستان تصحیح کنن

hossputer
22 March 2008, 09:05 PM
رفیق پس چرا رای ندادی !!!

من از قیافه ی کمری خوشم میاد اما کلا شخصیتی دارم که توی تابستونا با اخرین درجه کولر پرشیا هم حال خوشی ندارم و حالم به قول یارو گفتنی بهم میخوره و کلا راندگی توی شب رو ترجیح میدم در کل میخوام بگم که وسایل رفاهی برام از همه چیز مهمتره بعدشم امنیته که بازم فکر میکنم ازارا با 8 تا ایربک ادم رو رازی میکنه ولی توی تستای امنیت سنجی که توی کانادا گرفتن کمری بهتر عمل کرده چون کمری فول با 6 ایربک رو تست زدن و ازارا جز ماشینای لوکس طبقه بندی میشه نه اسپرت .

و داخل تست کیفیت هم که در سال 2006 که هنوز هیوندا به خوبی خوب توی دنیا جای نگرفته بود مقام بالاتری رو گرفته
http://www.jdpa.com/corporate/news/releases/charts/2006082a.gif

:icon_coolمنظورم موسه ی کیفیت بود که در کل به کمپانیا نمره داده نمره کمتر=مقام بهتر

Senator
25 March 2008, 05:42 PM
مسلما آزرا!!! هيچ شكي توش نيست! شما فقط قيافه و تيپ ماشينو ميبينيد.آزرا 1كلاس از كمري بالاتره و از لحاظ سواري قابل مقايسه نيستن! رقيب ازرا آوالون هستش...
موفق باشيد

alipasha
25 March 2008, 06:25 PM
به قول دوست عزيزمون در پست بالا اين دو تا ماشين در دو كلاس متفاوتن...آوالون رو ميتوان در مقام مقايسه با آزرا گذاشت...كه البته نسبت به آزرا خيلي سرتره..در ضمن قيمت آزرا با كمري 4 سيلندر فول نزديك به 10 ميليون تفاوت داره ... به نظر من بدون در نظر گرفتن قيمت آزرا، ولي با منظور كردن فاكتور قيمت كمري...شاد و پيروز باشيد:icon_cool

hossputer
25 March 2008, 06:30 PM
اما پشت ازارالبته مشکیش من رو یاده پورشه 911 میندازه اما جلوش دسته کمی از سمند نداره اما بنظرتون ازارا بدرد تیونینگ (بدنه) میخوره?? اما خودم میدونم که ازارا یه ماشین سدان لوکسه و اصلا ماله اسپرت کردن نیست همینطوری گفتم ببینم چی میگید.

فاکتور من عاقلانه ترین چیزhe که امنیت باشه هست که ازارا سر تره.

:icon_cool

من این همه پرسی رو راه انداختم چون یکی از اشنها یه کمری با تمام اپشنا داشت که میگفت سر تره ازاراست که من تعجب کردمو گفتم یه امتحانی بکنیم نظر هموتنا چیه.:icon_cool

alipasha
25 March 2008, 09:02 PM
در ادامه پست قبليم در مورد نامتناسب بودن كمري با آزرا لطفابه اين تاپيك هم سر بزنيد ...بد نيست..اطلاعات جالبي در مورد آزرا و آوالون داره:http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=31040

El Padrino.
28 March 2008, 11:17 AM
آزرا اصلا به نظر من توی یک کلاس دیگه ای هست هم زیبا تره و هم موتورش قوی تره و هم امکانات فوق العاده ای داره به قول یکی از دوستان فقط برات ظرف نمی شوره !!!

*علی*
29 March 2008, 07:45 AM
به قول دوست عزيزمون در پست بالا اين دو تا ماشين در دو كلاس متفاوتن...آوالون رو ميتوان در مقام مقايسه با آزرا گذاشت...كه البته نسبت به آزرا خيلي سرتره.:icon_cool

جسارتا میشود بگویید از چه لحاظ سرتره ؟؟؟؟؟؟
یکی از دوستان مقایسه آزرا و آوالون و پاسات رو چند وقت پیش به نقل از یک مجله خارجی گذاشته بود .
آزرا همچون از آوالون کمتر نبود . فکر کنم یک کم بگردید میتونید تاپیکشو پیدا کنید .

Senator
29 March 2008, 12:03 PM
جسارتا میشود بگویید از چه لحاظ سرتره ؟؟؟؟؟؟
یکی از دوستان مقایسه آزرا و آوالون و پاسات رو چند وقت پیش به نقل از یک مجله خارجی گذاشته بود .
آزرا همچون از آوالون کمتر نبود . فکر کنم یک کم بگردید میتونید تاپیکشو پیدا کنید .
ولي علي جان من آوالون از نزديك ديدم:icon_razz اصلا آزرا جلوش به حساب نمياد(البته از لحاظ قيافه و استيل ماشين ميگم)

فروزنده
30 March 2008, 01:38 PM
با احترام به نظر دوستان
این دو رو نباید با هم مقایسه کرد دوست عزیز. حداقل کمری 3500 سی سی رو با ذکر امکاناتش عنوان می کردی که از نظر پیشرانه و امکانات بیشتر نزدیک به هم باشن.با توجه به ظاهر و برند و... کمری که طرفداران زیادی داره میشد مقایسه بهتری رو انجام داد.

Foad
30 March 2008, 02:46 PM
دوستان لطفا کمی ملایمتر بحٍث کنید و از انحراف تاپیک بپرهیزید

*علی*
31 March 2008, 12:01 PM
ولي علي جان من آوالون از نزديك ديدم:icon_razz اصلا آزرا جلوش به حساب نمياد(البته از لحاظ قيافه و استيل ماشين ميگم)

با عرض معذرت از دوستان که بحث رو منحرف کردم . (آخرین پستم در این باره )
سناتور عزیز حرف شما کاملا درسته
بنده هم آوالون را از نزدیک دیدم از نظر قیافه : از نمای بغل ماشین بسیار زیباتر و عضلانی تر از آزرا است اما به نظر من پشت آزرا بسیار زیباتر از آوالون هست .

در کل آوالون ماشین پر ابهت تری از لحاظ ظاهری بنظر میرسه .

اما از لحاظ فنی آزرا به آوالون چندان باجی نمیده و تقریبا هم پای هم هستند .
و حتی از لحاظ موتور آزرا قویتر مینمایاند
آوالون 3500cc با 206 کیلو وات قدرت
آزرا 3800cc با 213 کیلو وات قدرت

البته قدمت آوالون رو هم باید درنظر گرفت که همواره یکی از بهترین محصولات تویوتا در ایالات متحده بوده در کنار آزرایی که حدود 2 سال است که خودش رو رقیب آوالون معرفی کرده ( در ایالات متحده )

و هنوز آزرا زمان بیشتری میخواهد که بتواند پا به پای اوالون در دنیا فروش داشته باشد .

http://www.globalautoindex.com/images/cars/4091/4705/norm_1_Avalon_Limited_MY2005_USA.jpg
http://www.globalautoindex.com/images/cars/4091/4705/norm_20_Avalon_Limited_MY2005_USA.jpghttp://www.globalautoindex.com/images/cars/4091/4705/norm_13_Avalon_Limited_MY2005_USA.jpghttp://www.globalautoindex.com/images/cars/2945/4807/norm_14_Grandeur_01.02.2006_Au.jpg

pouya_yz
31 March 2008, 01:58 PM
من پشت کمری نشستم . ماشین فوق العاده راحت - جادار و پر قدرتی هست . اما جائی که حرف از موتور 3300 شش سیلندر آزرا و اختلاف قدرت حدود 100 اسب بخاری و گارانتی 5 ساله به میان میاد به نظر من آزرا برنده است .

البته اگه ایرتویا کمری 6 سیلندر تولید کانادا را وارد بازار کنه تصمیم گیری در مورد آزرا سخت تر میشه !

nojex
31 March 2008, 08:45 PM
دوستان به عنوان تاپیک هم توجه داشته باشید . بحث آوالون خارج از موضوع تاپیک محسوب میشه

YasharX
3 April 2008, 04:53 AM
این دو خودرو اصلا در کلاس هم نیستن که با هم مقایسه بشن .... و برنده این مقایسه آزرا هست

منظور از کمری فول چی هست ؟؟؟ موتور 3500 یا همون 2400 GLX یا SE ؟؟؟

آپشن آزرا در هر صورت بالاتر از کمری هست و شکی در آن نیست و به جرئت میشه با بی ام و سری 5 مقایسه کرد ولی خوب هنوز من به کیفیت قطعات کره کمی بدبین هستم !!!!

دیگه با این وضع بنزین موتور آزرا نسبت به کمری 2.4 نمیشه برگه برنده آزرا !

و در ضمن خودرو در نگاه اول خوب بودن و مقبول بودن تجهیزات هست و در نگاه دوم استهلاک و اینکه تضمین و تامین قطعات که من ایرتویا رو خیلی بیشتر از آسان موتور قبول دارم .

PoYo
3 April 2008, 03:02 PM
دوست عزیز تویوتا هم رد نباید دست کم گرفت....
البته طبق گفته شنا این دو در سک کلاس نیستند که با هم مقایسه بشن و در نتیجه میشه گفت که آزرا مزیت های بالاتری نسبت به کمری داره...

Foad
3 April 2008, 09:10 PM
دوستان این بحث بدجور داره تکرار مکررات میکنه و به شخصه حوصله من یکی که سر رفت.این واضحه که تویوتا قیمت مارک و سابقشم روی ماشینش میکشه پس از هیوندایی ماشینهاش گرونتره.لطفا بحث رو تخصصی تر کنید

فروزنده
4 April 2008, 05:54 PM
جناب فواد خوب به دوستان حق بدید .این دو در یک کلاس نیستند پس چگونه می خواهید بحث تخصصی کنید؟
جناب علی آوالون رو گفتند که به نظر من مقایسه آوالون و آزارا خیلی منطقی تره تا کمری 2400 در ضمن آزارا هم توانمندی های خوبی داره.ابته برای اون باید تاپیک دیگه ای ایجاد شه .

Foad
4 April 2008, 06:01 PM
خیلی ممنونم از شما
پس اگر میبینید جای بحث نداره بهتره در یک مورد بهتر بحث بشه تا اینکه اینجا هی تکرار بشه که کلاس این از اون بالاتره یا این از اون قشنگتره

z_qz54
10 April 2008, 10:43 PM
بنده بدون توجه به قیمت و موتور؛در این مورد به فاکتور ظاهر بیشتر توجه میکنم
اگر دقت کرده باشید،تویوتا کمری از نظر ظاهر بسیار تکراری تر از خودروی ازرا و یا حتی سوناتا شده(کاری به تعداد بیشتر نداریم)
مطمئنا" از این مسئله اگاهی دارید که طراحی خودرو های ژاپنی به گونه ای عجولانه و مقطعی است.به عنوان مثال ظاهر نیسان ماکزیما و یا همین کمری در شهر بسیار زودتر از انچه که تصور میشد تکراری و شاید بیش از حد شیرین شد
این ضعف طراحی محصولات ژاپنی است و به همین دلیل بسیار زود(حداکثر در 2 سال)ظاهر خودروی جدید متحول میشود در صورتی که همین ازرا و یا حتی سوناتا دیرتر دچار این تغییرات عمده میشوند
بنده به شخصه علاقه ای به ظاهر کمری که بیش از حد عامه پسند است نداریم و ازرا را بیشتر ترجیح میدهم

eCom2001
15 April 2008, 12:07 AM
شتاب 0 - 200 آزرا ، چه قدر ماشین بی سر و صدایی هستش...

http://youtube.com/watch?v=YOAGcJJAKUw&feature=related

کمری V6 ، شتاب 0-200

http://youtube.com/watch?v=22bEIi7sCa0

Behrouz-880
15 April 2008, 12:23 PM
با سلام به دوستان
از اطلاعاتی که ارائه کردید ممنون. به نوبه خودم مطالب جدیدی یاد گرفتم.
راستش مثال من مصداق ضرب المثل: نخوردیم نون گندم، دیدیم دست مردم هستش.
منم با اجازه شما Nتا رای میدم به شکل و شمایل تویوتا کمری.
آخه هر وقت با این اتوبوسهای سیر و سفر میرم مسافرت این تویوتاها که از کنارمون رد میشن، فکر میکنی که دارن تو جاده قدم میزنن و نه اینکه چرخاشون حرکت دوار داره!!!
به هر حال سواد خودرویی من بیشتر از سوار شدن توی اتوبوس نیست.

masoud2535
15 April 2008, 04:13 PM
سلام دوستان

من يک فايل Excell در مورد مشخصات ماشينهاي موجود در ايران دارم که در آن مشخصاتي که براي آزرا نوشته خيلي جالبه:

1- حجم موتور 3800 سي سي
2- شتاب 0-100 برابر 6.5 ثانيه
3- حداکثر توان برابر 263 اسب بخار در دور 6000 rpm
4- حداکثر گشتاور برابر 347 نيوتون متر در 4500 rpm

اين مشخصات با توجه به قيمتش باعث ميشه که هيونداي آزرا محبوبيتش بيشتر از کمري باشه!

تا حالا هم نظرسنجيها همين مورد را ثابت کرده:icon_cool

hossputer
15 April 2008, 05:41 PM
هر کسی که یکم اهل کورسو سرعت و از این جمله مسائل باشه میفهمه که تفاوت ماشین داخل فرق بین اسب بخارو استیل بدنه و حجم موتور نیست بلکه در سرعت گیری ماشین بین 0 تا 200 کیلومتر بر ساعته چون کمتر 100 تا هیچ بنی بشری کورس نمیتندازه بیشتر 200 تا هم هم کم پیش میاد که جاش باشه بیشتر گاز بدی (این از هم کلاس نبودنو حجم موتور و اسب بخار)

اما اگه یکمی زکاوت به خرج بدید و اون 2 تا کلیپی رو که در 3 تا پست بالاتره رو نگاه کنید میبینید که کمری v6 در 26 ثانیه سرعتش به 200 کیلومتر میرسه اما آزارا v6 3.3 لیتری در 32.5 ثانیه سرعتش به 200 کیلومتر میرسه اینهمه اختلاف معلوم نیست که از کجا اومده (من که پاک گیج شدم) البته اون کیلیپ هیج جاش ننوشته بود که کمری v6 است اما اگه نباشه دیگه بدتر این 7 ثانیه اختلاف رو نمیشه با با 2 اینچ رینگو لاستیک بدست آوارد

حالا لطف کنید بگید این 7 ثانیه اختلاف از کجا اومده

hossputer
15 April 2008, 06:53 PM
یعنی این همه اختلا ف باسهی 200 سیسی بیشتره

والا اگه کمری 3.5 لیتری وارد ایران بشه که دیگه دقیقا جای کمری و گراندر (آزارا) عوض میشه

راستی کسی میتونه کلیپی از کمری 2.4 لیتری از 0 تا 200 تاشو چور کنه یا بگه چن ثانیه میشه بالا کمری 3.5 و آزارا 3.2 لیتری مشخص شده.

eCom2001
16 April 2008, 12:19 AM
اما اگه یکمی زکاوت به خرج بدید و اون 2 تا کلیپی رو که در 3 تا پست بالاتره رو نگاه کنید میبینید که کمری v6 در 26 ثانیه سرعتش به 200 کیلومتر میرسه اما آزارا v6 3.3 لیتری در 32.5 ثانیه سرعتش به 200 کیلومتر میرسه اینهمه اختلاف معلوم نیست که از کجا اومده (من که پاک گیج شدم) البته اون کیلیپ هیج جاش ننوشته بود که کمری v6 است اما اگه نباشه دیگه بدتر این 7 ثانیه اختلاف رو نمیشه با با 2 اینچ رینگو لاستیک بدست آوارد

حالا لطف کنید بگید این 7 ثانیه اختلاف از کجا اومده

* کمری حدودا 1505 کیلو وزن داره ، اما آزرا حدودا 1700 کیلو وزنش هست
195 کیلو اختلاف وزن

* کمری شش سیلندر ، 268 اسب بخار قدرت داره ، آزرا 3300 235 اسب بخار قدرت داره
38 اسب بخار اختلاف قدرت موتور

از طرفی توی کلیپ اشاره نشده که مدل V6 هست ، اما اگر کمی با کمری چهار سیلندر آشنایی داشته باشید می بینید که 0-100 حدودا 9 ثانیه یا بالا تر داره ، در صورتی که در این کلیپ 0-100 حدودا 7 ثانیه داره که نشان دهنده شش سیلندر بودن موتور هست.

پس این 7 ثانیه بی دلیل نیست!

z_qz54
16 April 2008, 01:44 AM
البه قصدم بحث در مورد خود کمری نیست ولی مدل 4 سیلندر اتومات ان جدا" تنبل است و تعوضی دنده در دور ها بالا خواب اور زیرا حدود 500-800 دور اخر را خیلی کند پر میکند و نیاز شدید به گیرباکس تیپترونیک همانجا احساس میشود
شاید من خیلی حساس بودم ولی به نظرم 4 سیلندر گیرباکس اتومات شتابش به در خودش میخوره(در سرعت بالا)

hossputer
16 April 2008, 01:03 PM
راستی خبری از کمری 3.5 لیتری توی ایران نیست

یعنی تا ابد نمیخاد وارد بشه؟؟

drziaee
27 April 2008, 04:24 PM
من اول از آزرا خوشم ميومد ولي وقتي وضع بنزين و آپشن هاي باحال كمري (مخصوصا مانيتورش) رو ديدم از كمري خوشم اومد
تازه خدمات ايرتويوتا به نظر من بهتره و شركت وارداتي جا افتاده تري است
اين هم آپشن ها

لوازم جانبی کمری 2007-2008
مانیتور (فابریک کمری 2007)مشخصات: قابلیت پخش Mp3. VCD . DVD - تلویزیون - رادیو - کنترل از راه دور - ورودی USB - بلوتوث (برقراری ارتباط با موبایل) به همراه دوربین عقب با لامپ LED (با قابلیت دید در شب) (قیمت دوربین جداگانه محاسبه می گردد)- یکسال گارانتی - نصب رایگانرنگ: همرنگ داشبورد

450.000 ریال
● کفی صندوق عقباز جنس پلاستیک (قابل شستشو)

1.350.000 ریال
● لامپ زنون (همراه با موتور) (فابریک کمری)
مقایسه چراغ معمولی با زنون

پرژکتور سپر جلو

1.000.000 ریال
طرح چوب داخل ماشین

روکش چرم صندلی (طوسی - کرم)
عکس تزئینی می باشد

استیل رکاب چراغدار (پارکابی)

فول ست استیل کامل

650.000 ریال
چادرضد آب - همراه با آستر - زیپ جداگانه برای هر درب

1.000.000 ریال
کایت عقب (تیپ GL-GLX-SE)

550.000 ریال
● سنسور دنده عقب مشخصات: 4 و 6 دوربین - جلو و عقب کاربرد: هنگام پارک خودرو با هشدار صوتی و نمایش بر روی نمایشگر فاصله خودرو را با موانع پشت خودرو اعلام می کند. سهولت در پارک خودرو

250.000 ریال
● موکت کف

220.000 ریال
● کفی زیر پا (شیشه ای) با قابلیت شستشو

100.000 ریال
آنتن روی سقف (انتهای سقف) (این آنتن جنبه تزئینی دارد)

5.000.000 ریال
رینگ استیل براق (4 عدد) (ساخت تایوان)

450.000 ریال
موکت صندوق عقب (پلاستیکی)

(کامل) 3.100.000 ریال
چراغ عقب با LED (ساخت تایوان)

(کامل) 3.400.000 ریال
چراغ جلو نئون دار (جدید)

عكس هر كدوم رو هم خواستيد بگيد

راستي قيمت هر آپشن در بالاي آن ذكر شده و مانيتور هم بايد در سايت ايرتويوتا ثبت نام بشه

drziaee
27 April 2008, 04:29 PM
كي مشخصات كمري 2008 ( تكرار ميكنم 2008 ) رو داره؟ راستش مشخصات اول گفت و گو به نظرم مال كمري 2007 است

من مشكل طول و عرض دارم كدوم يكي كوچكتره

آيا باآپشنهاي ذكر شده كمري 2008 مي ارزه؟

راستي كمري 2009 هم انگار اومده توي سايت تويوتا بود

drziaee
27 April 2008, 04:33 PM
ظاهر كمري 2008 با كمري 2007 چه فرقي داره؟ يعني راه تشخيص اون از كمري 2007 چيه؟

اگه ميشه با عكس

alipasha
28 April 2008, 12:27 PM
ظاهرشون هيچ فرقي نداره...فقط داخل در راننده نوشته مدل 2007 يا 2008.... و فكر ميكنم كه تمام 2008 ها توليد نوامبر و يا دسامبر 2007 باشن
...كيفيت ساخت و داخل اتاق(interio) كلا همه چيزشون يكيه....

hasnnami
3 May 2008, 12:32 AM
راستی خبری از کمری 3.5 لیتری توی ایران نیست

یعنی تا ابد نمیخاد وارد بشه؟؟

مثل اینکه مجوزش توسط ایرتویا گرفته شده .
حالا کی وارد میشه نمی دونم .

ولی اگر خیلی عجله دارید یه 90 تومنی کنار بزارین و یدونه لکسز ES با موتور 3.5 بگیرید ! :icon_cool

dj_metal_666
3 May 2008, 12:56 AM
سلام
به نظر من هم فقط ازرا من با هر دو نشستم اصلا قابل مقایسه نیست از لحاظ سرعت وشتاب که ازرا خیلی سر هست و از لحاظ شمایل هم ازرا خیلی بهتر و شیک تر هست و به نظر من با اینکه از تویوتا خیلی خوشم می امد اما کمری ها که امده نصبت به ازرا جالب نیست! و خیلی هم زیاد شده هر کسی رو می بینید(در مشهد که ما هستیم) کمری سوار میشه. و به اصطلاح دوستان در مشهد خیلی جواد شده. البته به دوستان بر نخوره من نظر دوستان را گفتم.اما حد الاقل در مشهد این طور هست.
aliaghil
21 June 2008, 10:56 PM
دوستان کل کل بین کسایی که کمری فول دارن حالا نه مدل 2008 با اونایی که هیوندا آزارا دارن رو دیده یا شنیده باشید خوب اینجا هم رای بدید تا ببینیم مردم چی رو میپسندد

اگه دلیلش رو هم بنویسید بهتر میشه

من که خودم فعلا رای نمیدم چون از قیافهی کمری خوشم میاد ولی نمیشه از موتور آزارا با امکانات رفاهیش گذشت

مشخصات هیوندا آزارا

=============
مشخصات فنی تیپ‌های SE و Limited

موتور- حجمموتور 3.8 لیتر
- 24) سوپاپ، DOHC ـ ( CVVT دارای سیستم متغیر زمانبندی باز و بسته شدنسوپاپ‌ها
- 6 سیلندر V شکلساخته شده از آلومینیوم
- قدرت 263 اسب بخار در 6000 دور موتور و دارای تورک 257 نیوتون متر در 4500 دورموتور
- نسبت تراکم سوخت 10.4:1
- سیستم سوخت رسانی ازنوع تزریق سوخت برنامه ریزی شده چند زمانه
- سیستم احتراق از نوع الکترونیکی
- مصرف سوخت هر دو تیپ با دنده اتوماتیک 5 سرعته درداخل شهر به ازاء هر 19 مایل 1 گالن سوخت مصرف می‌کنند و هر دو در جاده‌های بیرونشهر به ازاء هر 28 مایل 1 گالن سوخت مصرف میکنند.

گیربکس- دیفرانسیل جلو
- 5 سرعته اتوماتیک
- دارای سیستم SHIFTRONIC

سیستم تعلیق- جلو از نوع Double wishbone همراه با فنر پیچشی (بازوهایکنترلی)- عقب از نوع Multi link همراه با فنر پیچشی (چند اتصاله(
- کمک فنرها از نوع گازی

ایمنی- دارایسیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)
- دارای سیستم کنترل لغزش (TCS)
- سیستم ترمز چهار چرخ دیسکی (جلو از نوع خنک شونده و عقبمعمولی)
- دارای سیستم ضدقفلترمز (ABS)
- دارای سیستم تقسیمنیروی ترمز در چهار چرخ (EBD)
- صندلی‌های جلو دارای سیستم پشت سری متحرک در هنگام تصادف (Active head restraints)
- دارای 4 سنسوربرای دنده عقب
- دارای 8 ايربگ،شامل دو ايربگ براي سرنشينان جلو ، چهار عدد جانبی سرنشينان جلو و عقب، دو عددايربگ پرده‌اي شيشه‌هاي کناري
- دارای سیستم کروز (محدود کننده سرعت)

فرمان- هیدرولیکی
- قطر دایره دوران 11.39 متر

چرخها- رینگ 16اینچی برای تیپ SE با لاستیکهای P225/60VR-16
- رینگ 17 اینچی برای تیپ Limited با لاستیکهای P235/55VR-17

ابعاد- فاصلهمحور جلو تا محور عقب 277.876 سانتیمتر- طول 489.458 سانتیمتر- عرض 184.912 سانتیمتر- ارتفاع 149.098 سانتیمتر- وزن 1646 کیلوگرم- ظرفیت باک بنزین 75 لیتر

سایر مشخصات- سيستم ايرکانديشن (تهويه مطبوع) دوگانه به همراه فیلتر تصفیه هوا و نمایش دهندهدرجه حرارت هوا در داخل اتاقک و بیرون اتاقک
- دارای سیستم کنترل کیفیت هوای اتاقک به طوراتوماتیک (AQS)- دارای 2دریچه هوا برای سرنشینان عقب
- کنترلر هاي سيستم صوتي بر روي فرمان جهت سهولت تنظيم
- سیستم صوتی 172 وات (AM/FM/XM/CD/MP3) با ششبلندگو
- آينه ديد عقب با سيستم تيره شونده هوشمند هنگام نوربالا زدن خودرويعقب
- دارای سیستم Home Link Universal Transceiver بر روی آینه دید عقب
- فرمان تلسکوپی بشکن
- بالابر برقی برای شیشه‌های جلو و عقب
- دارای سیستم قفل اتوماتیک درها و قفلمرکزی
- دارای ریموت کنترل وسیستم هشداردهنده (دزدگیر(
- روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغهای بیرون خودرو با توجه بهمیزان نور محیط
- دارای سیستم ضد سرقت (immobilizer)- گرم کن شیشه عقب و آینه‌های کناری
- ترمز دستی پدالی
- دارای دو اگزوز کروم کاری شده
- برف پاک کن با قابلیت ضد یخ
- چراغهای عقب LED
- چراغهای جلو از نوع زنون
- دارای مه شکن در جلو و عقب
- آینه‌های بغل اتوماتیک تا شو
- جلو پنجره کروم کاری شده و زه‌های کرومی در اطرافپنجره‌ها
- دارای سنسور بارانبه صورت سفارشی فقط برای تیپ Limited
- گرم کن صندلی در تیپ Limited
- رو کش چرمی صندلی‌ها در تیپ Limited
- زه‌های کروم کاری شده روی سپر در تیپ Limited
- استفاده از طرح چوبدر داخل اتاقک و جلو داشبورد 2 رنگ در تیپ Limited
- پرده برقی برای شیشه عقب در تیپ Limited
- دارای حافظه جهتتنظيم اتوماتيک صندلي، آينه بيروني و فرمان در تیپ Limited

شتاب 0 تا 100این خودرو 7.1 ثانیه است

================================================== ======

در ضمن من همینطوری با 1 سرچ این مشخصات رو پیدا کردم اگه کمو کسری داری نریزید سرم.:icon_excl

----------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام خدمت شما دوست گرامی
من از شما یه خواهشی دارم و اون اینه که هر مطلبی رو از هرکجا کپی میکنین منبع رو هم ذکر کنین.
این مطالبی که شما اینجا قرار دادین توسط خودم برای یه فروم دیگه تهیه شده بود.
در هر صورت دوست دارم به حقوق هم احترام بگذاریم.
موفق باشید
با تشکر.

aliaghil
21 June 2008, 11:01 PM
اما در مورد بحث اصلی
به جرات میتونم بگم که آزرا یه سرو گردن از کمری بالاتره.(از نظر موتوری و امکانات). آزرا یک سری امکانات رو به صورت استاندارد داره در صورتی که کمری اینطوری نیست.
کمری سر زبونا افتاد و از خوشنامی مارکش داره استفاده میکنه، البته این به این منظور نیست که ماشین به درد نخوری باشه. اتفاقا ماشین بسیار خوبی هستش. بعد کمری بازار دست 2ومش خیلی بهتر از آزرا هست، یعنی مشتریش بیشتره.

*علی*
30 July 2008, 11:33 AM
اینجوری که معلومه آزرا داره روی کمری رو از نظر تعداد کم میکنه . واقعا مثل کمری تو هر کوچه ای که میری دو تا پارکه .
بازار دست دومش هم واقعا عالی شده . از یک نمایشگاه بپرسید !!!!

Foad
16 August 2008, 12:10 AM
سلام خدمت شما دوست گرامی
من از شما یه خواهشی دارم و اون اینه که هر مطلبی رو از هرکجا کپی میکنین منبع رو هم ذکر کنین.
این مطالبی که شما اینجا قرار دادین توسط خودم برای یه فروم دیگه تهیه شده بود.
در هر صورت دوست دارم به حقوق هم احترام بگذاریم.
موفق باشید
با تشکر.

دوست عزیز باتشکر از شما
لطفا منبع اصلی رو بفرمایید تا به پست ایشون اضافه بشه
ذکر منبع در پیهالز جزو قوانینه

aliaghil
2 September 2008, 12:49 PM
با سلام
منبع: وب سایت هیوندای آمریکا و یکسریش
ترجمه شده توسط خودم از سایت autoweb
با تشکر

borna26
20 November 2008, 11:28 AM
من هر از لحاظ فنی اصلا وارد نیستم اما هر دو نوع اتومبیل را داشتم و تجربه کردم البته کمری گراند داشتم 6 سیلندر با موتور 3000 و الان هم که ازرا دارم.گراند از لحاظ اپشن و امکانات تنها چیزی که نسبت به ازرا کم داشت 1-کولر ان دیجیتال بود اما قابل تنضیم دو دمای مجزا برای سرنشین نداشت2-دنده ترونیک نداشت-3-تنضیمات صندلی و اینه ها نداشت-4-اینه ان تیره نمیشد5-دوربین عقب نداشت و..از نظر راحتی و اسایش و در مسافت های طولانی به خوبی و نرمی ازرا نبود و با توجه به حجم موتور 3000 ان قدرت و شتاب ازرا را ندارد.مصرف سوخت ان نسبت به ازرا تقریبا کمی کمتر بود.قیمت ان زمانی که وارد شد نسیت به تویوتا 2400 حدود 10 میلیون گرانتر بود که میشه گفت در حد کمریse .اگر اهل فن از لحاظ کیفیت قطعات ژاپنی نسبت به کره ای تفاوت زیادی لحاظ نشوند و به برتری ان اعتقادی نداشته باشند ازرا خیلی سر تر و بر تر است.واز لحاظ نمای داخل ازرا خیلی جالبتر است و تویوتا پس از مدتی سادگی و یکنواختی داخل کابین ادم را خسته میکند البته نمای خارج کمری 2008 خیلی قشنگ است .

paymanz
23 January 2009, 08:31 PM
100% ازارا

nojex
10 February 2009, 08:35 PM
لطفا دوستان دلایل خودتون رو هم ذکر کنید

shahramyou
18 June 2009, 02:08 AM
سلام من برای خرید خودم تحقیق کردم آزرا رو انتخاب کردم هرچند از برند تویوتا خوشم میومد تنها عیب آزرا اینه که برای ترافیک تهران جالب نیست به محض اینکه جلوتون خلوت بشه قدرت پیشرانش خودشو نشون میده که چه قدرتی داره تنها ماشینی هم بود که موقع کولر گرفتن هیچی از افت حس نمی کنی

Nima_Afsordeh
7 August 2009, 03:32 AM
دوست عزیز اولین توصیه ای که به عنوان داداش کوچیکت میکنم اینه که سعی کن چند روز اول تو جاهای خلوت آزرا رو تست کنی چون یکی از دوستام پرشیا داشتن عوز کردن با آزرا .همون روز اول رفت تو باقالیا.چون شتابش وحشتناکه.از لحاظ ایمنی هم شک نکن که آزرا سرتره.بالاخره 12 تا ایربگ رو که الکی نذاشتن.ازلحاط قدرت هم که دیگه بحثی نیست.میمونه ظاهر که دیگه سلیقه ایه.من خودم آزرا رو ترجیح میدم.چون باهاش رانندگی کردم میدونم چه اعجوبه ایه.فقط به قول shahramyou (http://www.phallz.com/member.php?u=120276) عزیز تو ترافیک یه ذره اذیت میکنه چون این ماشین مال ترافیک وایسادن نیست.