PDA

View Full Version : آیا قیمت خودرو کاهش پیدا می کند؟eCom2001
17 December 2007, 10:58 AM
با سلام و درود
دوستان عزیز در چند ماه اخیر شاهد بودیم که قیمت خودرو روندی صعودی داشته است ، تا جایی که اتومبیل های نظیر Pars ELX بالای 20 میلیون معامله شود!
اگه مایل بودید در نظر سنجی شرکت کنید و بگید که آیا قیمت خودرو کاهش پیدا خواهد کرد یا خیر ؟ با دلیل ....

:lover:

eCom2001
17 December 2007, 05:37 PM
با تشکر از دوستانی که رای دادند ، من شنیدم که افزایش قیمت خودرو به دلیل افزایش 10 درصدی تعرفه واردات از مرداد بوده ، درسته؟!

arash_2006
17 December 2007, 06:05 PM
این افزایش دلایل زیادی داره که یکیش سهمیه بندی بنزین و شایعاتی که دهن به دهن پیچید و باعث شد که ایران خودرو اقدامات شایسته رو انجام بده تا محصولاتش بعد از سهمیه بندی نه تنها ارزون نشه بلکه کلی صعود کنه

eCom2001
17 December 2007, 06:22 PM
اما در رابطه با خودروهای وارداتی به نظر من سهمیه بندی بنزین زیاد تاثیر گذار نبوده ، از طرفی اقدامات ایران خودرو در رابطه با محصولات داخلی بوده و با خودروهای وارداتی رابطه نداشته .... البته در مورد خودروهای ساخت داخل خیلی ها می گویند نتیجه تحریم فرانسه....
؟!!

persianking62
17 December 2007, 06:49 PM
چیزی که تو این مملکت گرون بشه که دیگه ارزون نمیشه قیمت گذاری کالا در ایران رو اصول و حساب نیست و بعضی از عوارض هم هست که نگفتنش بهتره

Foad
17 December 2007, 09:23 PM
دلیل اصلیش تحریمهای سازمان ملل در رابطه با بانکهای ایرانیه

Arasp
18 December 2007, 09:42 AM
يكي از دلايل گران شدن هر چيزي در هر جامعه اي نرخ نامتناسب عرضه و تقاضا هست. گرچه عوامل سهميه بندي بنزين و گرانتر شدن هزينه هاي حمل و نقلهاي شهري و تحريم اقتصادي هم عوامل موثر ديگه هست.

اما ميزان عرضه و تقاضا تاثير بيشتري خواهد داشت. مثلا وقتي ايران خودرو توليد خودروهاي 206 هاچ بك خودش رو كم يا موقتا متوقف ميكنه تا اون SDهايي كه طرفدار كمتري داره رو بفروشه! تقاضا براي خريد 206 هاچ بك زياد ميشه و عرضه كم و اين باعث افزايش قيمت ميشه.

البته اخيرا دولت داره فشار مياره كه قيمت خودرو رو به قيمت اسفند پارسال كاهش بده.
ديشب هم دوباره در تلويزيون اعلام كردند كه كاهش قيمت خودرو در بازار شروع شده.

حتي اگر اين اخبار دروغ كذب باشه و شايعه باشه ولي وقتي از خبرگذاري صدا و سيما اعلام ميشه مردم اعتماد ميكنند و به اين ترتيب تقاضا براي خريد خودرو به طور موقت به صورت چشمگيري كاهش پيدا ميكنه. چون مردم به خودشون خواهند گفت " خوب صبر ميكنيم تا اينطور كه ميگن خودرو ارزون تر بشه و بعد بخريم"

پس اين اخبار حتي اگر شايعه هم باشه باز كار خودش رو ميكنه و وقتي تقاضا براي خريد كاهش پيدا ميكنه به ناچار قيمت پايين مياد. (ضمنا عرضه بيشتر قرار هست كه ادامه پيدا كنه)

به هر حال من پيشبيني ميكنم كه در يك يا دو ماه آينده شاهد كاهش قيمت قابل قبولي باشيم.

توجه داشته باشيد كه اقتصاد مانند دونه هاي زنجيري هست كه به هم متصل شده مثلا وقتي خشكسالي ميشه و جو و گندم و غذاي دام گرون ميشه طبيعي هست كه شير و لبنيات و حتي پنير پيتزا هم گرون ميشه و خيلي از كساني كه در راس كارهاي اقتصادي كشور هستند به اين زنجيره توجه نميكنند.

سهميه بندي بنزين يكي از اين عوامل كليدي بود كه باعث گران شدن خودرو در كشور شد !

Arasp
18 December 2007, 09:46 AM
دلیل اصلیش تحریمهای سازمان ملل در رابطه با بانکهای ایرانیه
سازمان ملل كه تحريم نكرده و نميكنه.

آمريكا تحريم كرده و فشار مياره به بانكهاي اروپايي. :icon_surp

ar1358
18 December 2007, 11:01 AM
قيمت خودروهاي کم مصرف کاهش مي يابد
سه شنبه 27 آذر ماه 1386 02:23
واحد مرکزي خبر: وزير صنايع و معادن گفت: با افزايش توليد خودروهاي کم مصرف و قول و تلاش خودروسازان ، شاهد کاهش قيمت اين خودروها خواهيم بود.
علي اکبر محرابيان در حاشيه مراسم تقدير از پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت ايران با اشاره به اين که احتمال افزايش قيمت خودروهاي کم مصرف پس از سهميه بندي بنزين وجود داشت ، افزود: با آغاز سهميه بندي و افزايش قيمت خودروها تلاش کرديم فاصله قيمت بازار غيررسمي را با قيمت رسمي کاهش دهيم و قيمت در خودروها به جز 2 مدل به وضع سابق بازگشت.
وزير صنايع و معادن بروز مشکل در خط توليد و شماره گذاري خودروهاي کم مصرف بويژه 2 مدل خودرو را علت اصلي افزايش قيمت در بازار غيررسمي دانست و افزود: رعايت نکردن استانداردهاي زيست محيطي ، علت اصلي شماره نشدن اين خودروها بود، اما از 2 هفته پيش با رفع مشکل و افزايش توليد و قول خودروسازان ، روند کاهش قيمت اين خودروها آغاز شده است.
وي افزود: از آنجا که در توليد خودروهاي دوگانه سوز قطعات بيشتري به کار رفته ، با افزايش قيمت اين خودروها براساس قطعات اضافي موافقت شده است.
رئيس ستاد تبصره 13 درباره سهميه بنزين آژانس ها، خودروهاي مسافربر و خودروهاي شخصي دوگانه سوز و آمبولانس ها هم گفت: سهميه اين خودروها در مقايسه با دوره اول ، تغييري نکرده است.
http://www.jamejamonline.ir/shownews2.asp?n=228746&t=eco

salar68
18 December 2007, 11:35 AM
سلام

در آینده شاهد ارزانی خودرو خواهیم بود اما برای مثال پرشیا elx 20 تومنی الان می شه 18 تومن ( قبلا" 17 تومن هم بود ) مگر در آینده دور سال آینده و.. شاهد بازگشت به قیمت های اولیه باشیم

علل گرانی از نظر بنده :
1- تحریم بانکی و مشکلات بانکی در رابطه با عدم ترخیص قطعات از گمرک درنتیجه پروسه ترخیص کالا از گمرک بسیار ط.ول می کشه شرکت ها هم واسه این که خط تولید نخوابه تولیدراکممیکنند تا قطعات برشه و..!

2- مشکلاتی که ازسویستاد تبصره 13 پبش آمده .
مثلا"باید 3 تاگازسوز تولید کنندتا به اون ها اجازه تولید 2 تا بنزین سوز بدهند
یه همچین شرایطی دارند تا بذارن پلاک بشه
بعدگاز سوز هم تیراژش پائینه
در نتیجه بنزین سوز ها که روانه بازار می شوند بسیار کم هستند
کلا" خودرو های بالای مصرف 6 این مشکل را دارند .
که الان با مصوبه جدید یه کم اوضاه بعتر شده !
مثلا" 1 تاکسی 3 تا بنزین سوز ! ( یه همچین چیزی )

3- کاهش همکاری شرکت های معروف خودرو سازی جهان به خصوص گروه PSA اگر هم شاهد باشیند بیشتر خودرو های پژو زانتیا و خودرو هائی که به نوعی قطعات این گروه در آن به کار رفته دچاره مشکل هستند
قطعه صادر نمی کنند بسیار کم و به طور کل یه سری مشکلات را برای طرف ایرانی پدید آورده اند( مشکلات بانکی نیست ! )

4- سهمیه بندی !!
خودرو های کم مصرف طرفداری بیشتری پیدا کرده اند مثل 206 و ... به طور عادی در خواست که زیاد باشه یه کم قیمت می ره بالا حالا فرضم کنید تولید و همینطور عرضه بیاد پائین !
ماشین های هاچبک کلا" گرانتر می شوند چون امکان گازسوز شدن ندارند !
پس فردا نمی تونن بگن اینها هم گاز سوز بشوند !

5- سیاست غلط شرکت های خودرو ساز
نمونه بارز آن خودرو 206 هست
این شرکت بیشتر در پی غالب کردن نوع صندوق دار هست و تا جائی که می تونه فروش و پبش فروش مدل معمولی که بسیار پر طرفدار تر هم هست را کم کرده است
یا زانتیا اصلا" پیش فروش ندارد و قیمت نقدی آن هم مثل بازار هست ! با این که تولید آن بد نیست دیگه در این حد نیست که 9 ماه زانتیا پیش فروش نکنند ! استدلال اینه بهتر از کرولا هست پس چرا ارزانتر بیائیم گرانتر بفروشیم ! ( یکی از دلایلش همینه )
6- در مورد خودرو های گازسوز هیچ کدام شرکت ها توانائی تامین نیاز بازار را ندارند بعلت نداشتن منابع و تجهیزات مثل مخزن ! به همین دلیل قیمت گازسوز ها علاوه بر سازمان گران تر شده !
حتی مشاهده می شه خودرو سازها ماشین بنزین سوز را می دهند بیرون گاز بشه !

7- لوگان !! چرا گران ؟

اینا نه خط تولیدشون هنوز به اون ظرفیت لازمه رسده
نه قطعته کافی دارند
حداقل تا یکسال آینده همینطوره !
الان قطعه تقریبا" مشکلش حل شده ولی خط تولید با همون ظرفبت 200 تا 300 تا در روز فعالیت می کنه در حالی که باید حدود 500 تا 700 باشه
ماشین هم تازه وارده بخواهی نخواهی گرانه و کمیاب

8- در مورد ماشین های جدید وارداتی به خصوص 6 و 8 سیلندر !
یه سری عوارض جدید می گیریند بین 2 تا 10 درصد ! بد هم پلاک می کنند
هم قیمت نهائی پای وارد کننده یه کم ( مثلا" 2 تا 7 ملیون ) بیشتر شده هم چون بد ترخیص می کنند کمیاب و گران شده

کلا" شما هر خودروئی ار در نظر بگیرید به یکی از دلایل فوق گران شده است
هر خودروئی را در نظر بگیرید حداقل چندتا از دلیل های بالا شاملش می شه

این مشکلات هم 2 روزه و چند ماهه رفع نمی شه

Senator
19 December 2007, 01:01 PM
نه تنها خودرو بلكه هيچ چيز ديگه ارزون نميشه! مثل مسكن:icon_mrgr

Mr.Sina
20 December 2007, 09:58 AM
بدليل اينكه تو اين جند هفته اخير دنبال خريد خودرو بودم نمايشكاه دارا راجع به افزايش قيمت خودروهاي وارداتي مي كفتند يكي از دلايل ان ممنوعيت واردات ماشينه...و هيج حساب كتابي نداره..
واردات بنز 5 روز بيش ممنوع شد.. C200 2008 اون اول 80 تومن بود الان 95 تومنه.. E280 سال بيش 95 تومن بود الان 134 تومنه... و جالب تر از همشون ML350 ه كه 160 تومن بود و الان 290 تومنه....
واردات BMW هم مي كن داره ممنوع مي شه...
كمباني تويوتا هم Land Cruiser V8 ممنوع شده و جلوي خودم 135 تومن فروخته شد قكر كنم قبلا قيمتش 85 تا بود..
منبع : نمايشكاه اتوطاووس

reza engine
22 December 2007, 10:42 AM
قيمت پرايد دوگانه سوز با رنگ متاليك و ضد سرقت رو تو اين چند ماها اخير به عرضتون مي رسونم. چون ثبت نام كرده بودم و قيمت ها رو پيگيري مي كردم. اينها قيمت هاي تحويل خود كارخونه معظم سايپاست.
شهريور : 7.840.000
مهر كه من گرفتم: 7.940.000
آبان: 8.110.000

قيمت بازار بين 8.5 تا 8.6 ميليون
بعد قلعه باني با پر رويي تمام مياد تو تلويزيون و جلوي همه مردم و خبرنگارها مي ايسته و ميگه ما هيچ افزايش قيمتي نداشتيم و با عرضه زياد سعي مي كنيم تا اختلاف قيمت كارخونه و بازار به كمتر از 100.000 تومن برسه.
معناي تلاش براي هماهنگ كردن قيمت بازار و كارخونه رو خوب فهميديد؟؟؟
قيمت خودشون رو به قيمت بازار نزديك ميكنن.

باجناق من هم تو ايران خودرو كار مي كنه قسمت فروش. مي گفت ليست جديد قيمت ها از اول دي قراره اعلام بشه و به احتمال زياد افزايش قيمت خواهند داشت.
البته سياست كاهش عرضه (به هر دليلي) منجر ميشه به افزايش قيمت. حالا ايران خودرو تيپ 5 رو قطع ميكنه كه مردم برن SD بخرن يا تو بعضي ماشين هاي با قطعات وارداتي بيشتر تحريم و ساير مسائل مربوط به گشايش اعتبار

Raminium2001
23 December 2007, 12:40 AM
مسئله تحریم بانکها روی صنایع بزرگی مثل خودرو سازی تاثیر چندانی نداره. شرکتهای فرانسوی هم که دارند مدام به ایران جنس میفروشن و دعوا فقط زبونیه.
در مورد کاهش قیمتها هم به اسفند 85 خیلی نباید دلمون رو خوش کنیم چون مثل کاهش نرخ بهره بانکی، که با تغییر فرمول محاسبه سود، وام رو با همون نرخهای بهمون میدن ولی سود رو با نرخهای جدید! توی قضیه ماشین هم راه زیاده. مثلا سیستم ضد سرقت اضافه میکنند (یه چیپ ارزون قیمت) و 300 تومن (مثال) قیمت ماشین رو می برن بالا.
کلا بجز چند مورد که زیادی بالا رفته، مثل پارس، خیلی قیمتها پایین نخواهد امد.

persiandiscus
17 February 2008, 03:07 AM
پس اینی که اعلام کردن و تصویب هم شد (کاهش گمرکی از 90 به 75 درصد)از سال 87
یعنی هیج تغییری رو قیمت خودرو نمیزاره!!؟
ولی من فکر کنم قیمت خودروهای وارداتی حداقل 10 درصدی کاهش پیدا کنه!
من سر همین قضیه ماشینمو امروز فروختم اونوره سال بگیرم!!

Raminium2001
17 February 2008, 07:32 AM
کاش قبل از فروش ماشینت اینجا یک پست میذاشتی تا بهت بگم قانون کاهش عوارض منتفی شد. متاسفم...
ایشالا که ضرر نمی کنی ولی کاش میذاشتی شب عید میفروختی که لا اقل تو اوج گرونی بفروشی.

mashad
17 February 2008, 12:01 PM
ياد اون جوك معروف افتادم "عزيز جون انگاري يا تاحالا ..... ندادي يا حساب كتاب سرت نميشه"
شده تا حالا چيز ي گرون شه بعد ارزون بشه :icon_sad:

persiandiscus
17 February 2008, 04:07 PM
1.والا من که هم تو روزنامه خوندم هم تو تلویزیون شنیدم
یعنی جی نمی فهمم که منتفی شد!!!! مطمننی؟؟؟؟
2.دوست عزیز حساب کتاب سرم میشه من ماشینو 39900 خریدم با 3 هزار کارکردو با هزینه سند 40 موند برام!!
در ضمن 2007 رو دادم 2008 میگیرم .
در ضمن جوکتم ....

Super Oli
17 February 2008, 05:50 PM
1.والا من که هم تو روزنامه خوندم هم تو تلویزیون شنیدم
یعنی جی نمی فهمم که منتفی شد!!!! مطمننی؟؟؟؟

این قضیه یه طرح بود که مجلس تصویبش نکرد :icon_cool
متن خبر در این تاپیک (http://www.phallz.com/showthread.php?t=22631&page=7)(پست شماره 90 )

mohsen3544
29 February 2008, 01:00 PM
وقتی میخواد گرون بشه میلیونی میکشه بالا وقتی ارزون بشه در حد صد تومن دویست تومنه.ولی برگشت به قیمتهای قبل از سهمیه بندی بعیده.

pouya_yz
29 February 2008, 02:14 PM
گران شدن های عجیب و غریب و میلیونی اتومبیل بعد از سهمیه بندی بنزین به نظر من دلایلی مهم تر از تحریم بانکها و کمپانیهای خارجی و خود سهمیه بندی بنزین داره ..... یه دلیلی توی مایه های توطئه ها و سیاست های خصمانه خودروسازان داخلی در قبال مصرف کننده مظلوم و بیچاره ایرانی یا به زبان دیگه از آب گل آلود ماهی گرفتن.

عرضه کم خودرو = گرانی خودرو

عدم پیش فروش خودروهای محبوب = گرانی خودرو

عدم فروش فوری = گرانی خودرو

و ...

Senator
29 February 2008, 07:21 PM
اينا ديگه شورشو در آوردن! آخه اگه حساب كنيد تعرفه حتي 100درصد هم نيست! مثلا الان تو امارات پاجرو 2007 نود هزار درهم كه تقريبا ميشه 21 ميليون اما يكي بگه به من تو ايران چند؟! 40 ميليون؟! خدا ميدونه اين پولا تو چه راهائي خرج ميشه!!!

Raminium2001
2 March 2008, 11:07 AM
متاسفانه روز به روز اوضاع بدتر میشه. سیاستهای اشتباه با توجیه های عامه پسند دولت نهم به علاوه سودجویی کمپانیهای خودروساز داخلی علت اصلی این گرونیهاست و به هیچ وجه هم نباید امیدی به بهبود اوضاع داشت. قیمت ماشینهای خارجی هم که خودروسازهای داخلی تعیین می کنند نه قانون و گمرک و ... مثلا همین پاجرو که شما میگی 21 تومن قیمت مصرف کننده هست و قیمتی که به وارد کننده میدن به مراتب پایینتر خواهد بود که گمرک هم روی اون میخوره مثلا اگه 17 میلیون بدن (که تا اونجا که میدونم خیلی کمتر از این حرفها میشه با توجه به قرارداد گارانتی و ...) با گمرک میشه 32 میلیون که با سود باید 35 تا 36 برسه دست ملت، حالا شما حساب کن چقدر وارد کننده سود میبره. به علاوه اینکه گارانتی هم به عهده خود تولید کننده هست و وارد کننده فقط مجری طرحه. پس با همچین سودی وارد کننده هم با وجود کاهش فروش به دلیل قیمت زیاد، صداش در نمیاد (بگذریم که وارد کننده هم از ... هست).
حالا پیدا کنید مصرف کننده را ............................ و این داستان همچنان ادامه داره

azma
2 March 2008, 11:21 AM
توي سايت تويوتا حداكثر قيمت ياريس 13000 دلار با موتور 1500 ولي در ايران موتور 1300 به قيمت 27 ميليون تومان

Declare
2 March 2008, 01:40 PM
من ماشينمو تازه تحويل گرفتم، 206 تيپ 2 كه قيمت نهاييش 11700 شد. الان مرددم كه بفروشمش يا نه، آخه اطرافيان مي گن بهتره الان كه حدود 13400 خريدار داره، بفروشيش و بعد از عيد دوباره اقدام كني. واسه همين خيلي باهاش بيرون نرفتم. حدود 200 تا كار كرده. اگه بخوام بفروشم با اين كاركرد صفر محسوب ميشه يا نه؟
آيا واقعا قيمت خودرو بعد از عيد كاهش پيدا نمي كنه؟

Senator
4 March 2008, 09:42 AM
دوست عزيز شما يه بار ديگه پست هاي قبلي رو بخون...
آخه تا حالا تو اين مملكت چيزي ارزون شده تازه اونم ماشين! اگر گزينه ي ديگري مد نظر داريد مثلا دسته 2 يا....خوب ميتوني بفروشيش ولي اينكه بخواي اينو ردش كني بعد عيد بگيري؟!!!!!!

amirfarrokh
4 March 2008, 08:19 PM
من ماشينمو تازه تحويل گرفتم، 206 تيپ 2 كه قيمت نهاييش 11700 شد. الان مرددم كه بفروشمش يا نه، آخه اطرافيان مي گن بهتره الان كه حدود 13400 خريدار داره، بفروشيش و بعد از عيد دوباره اقدام كني. واسه همين خيلي باهاش بيرون نرفتم. حدود 200 تا كار كرده. اگه بخوام بفروشم با اين كاركرد صفر محسوب ميشه يا نه؟
آيا واقعا قيمت خودرو بعد از عيد كاهش پيدا نمي كنه؟

سلام
بستگی به ایران خودرو داره...یه هو میبینی نقدینگیش کم میشه 206 تحویل 40 روزه میذاره 12 تا..شاید تیپ 5 هاچ بک ثبت نام کنه...اون وقته که 206 شما مشتری 12 تایی هم نخواهد داشت...
ولی بعد از عید یه کم افت قیمت به نظر من و با توجه با سالهای قبل خواهیم داشت...دم عید تب و تاب مردم زیاده...یکی دم عید، یکی هم قبل از تابستون...

حالا 206 شما چه رنگیه؟؟؟

mohsen3544
4 March 2008, 09:09 PM
منم کاملا موافقم که گرونی ماشین صد در صد توسط کارخونه ها صورت گرفته.من یادمه مثلا سال 84 میخواستم ماشین بگیرم نقدی از نمایندگی ها همه چیز موجود بود در نهایت مثلا یه هفته ای ماشین تحویل میدادن.اما الان نمیدونم چه برنامه ای هست که مثلا فروش فوری فقط روا هستش.بعد قیمت کارخونه و بازار هم اینجوری فرق کرده اما امروز دیگه دست شما نیست که نوع ماشینتون رو تو همین لیست کم انتخابی پیدا کنید.بلکه ایران خودرو و سایپا هستش که میگه شما حق دارین کدوم ماشین رو بخرین.تو این وضعیت واقعان قیمت میاد پایین؟ یه زمانی هزارتا بزک کردن سمند رو تا همه بخرن.کارت طلایی حتی رینگ زاپاس ال ایکس من هم آلمینیومی هستش یا لاستیک خارجی.اما الان چی؟

Declare
4 March 2008, 10:05 PM
سلام

حالا 206 شما چه رنگیه؟؟؟


سلام
سفید

BloodReza
13 March 2008, 04:39 PM
ماشین قیمتش بعد عید هم افزایش پیدا خاهد کرد
در خوش بینانه ترین حالت قیمتا تثبیت میشن و مدت خیلی زیادی میخاد تا دوباره وضع به سابق برگرده
الان قیمت هر ماشینی نسبت به سال گذشته همین موقع حداقل 2 میلیون تومان افزایش داشته
2 میلیون هم رقم کمی نیست که بخاد عرض چند ماه کم شه

ar1358
29 March 2008, 03:47 AM
بازار خودروي كشور فعلا در اغما به سر مي برد

سرويس: خودرو
1387/01/09
03-28-2008
14:38:24
8701-00725: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

بازار خودروي ايران فعلا در اغما به سر مي برد و با اين كه به نظر نمي رسد خودروسازان افزايش چنداني در قيمت هاي كارخانه خود داشته باشند، ولي قيمت هاي امسال هم چنان در ابهام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در حال حاضر اكثر نمايشگاه‌هاي اتومبيل از فروش خودروهاي خود جلوگيري مي‌كنند و يا اگر فروشي دارند؛ حداقل قيمت آنها بر اساس قيمت‌هاي روزهاي پاياني اسفند سال گذشته است.

در حال حاضر برخي از نمايشگاه‌ها اقدام به افزايش قيمت فروش كرده و حتي نسبت به سال گذشته قيمت هاي خود را نيز افزايش داده‌اند به طوري كه به عنوان مثال در برخي موارد قيمت پرايد بنزين سوز در مدل پايه به بيش از هشت ميليون تومان رسيده است اما، اكثر آنها عنوان مي كنند كه تا پايان 13 روزه ايام نوروز فروشي ندارند، زيرا قيمت هاي سال جديد هنوز مشخص نشده است.

به گفته بسياري از فعالان حوزه خودرو تا پايان مدت ياد شده بازار خودرو هم چنان در نوسان خواهد بود و تا قبل از آن بازار به يك تعادل هم گن دست نمي يابد.

البته خودروسازان نيز در روزهاي پاياني سال گذشته تلاش زيادي براي افزايش تيراژ توليد داشتند و سعي كردند كه با توليد روزانه حدود دو هزار دستگاه علاوه بر تعهدات خود اختلاف قيمت بين كارخانه و كف بازار را تا حدودي جبران كنند. البته اين كار تنها تاثيري محسوس در قيمت ها داشت به طوري كه در هفته پاياني سال گذشته نها شاهد كاهش نسبي قيمت ها بوديم.

اين در حالي است كه در هفته هاي قبل از هفته پاياني سال گذشته قيمت ها رو به افزايش بود.

به عنوان مثال در هفته پاياني سال گذشته اختلاف قيمت بازار و كف كارخانه خودرويي مثل زانتيا به بيش از دو ميليون تومان رسيد. البته چنين وضعيتي براي خودروهاي توليدي ايران خودرو مثل سمند سورن نيز بود كه با توجه به اين كه سال گذشته ايران خودرو صادراتي براي اين خودرو نداشت، ولي قيمت كف بازار اين خودرو بيش از سه ميليون تومان بيشتر از قيمت كارخانه آن بود.

البته به نظر مي رسد، مطابق روال هر سال پس از پايان تعطيلات نوروز و كاهش تقاضا براي سفر و به تبع آن كاهش تقاضا براي خودرو، قيمت خودرو كمي كاهش يابد ولي تجربه نشان داده كه قيمت خودرو اغلب به ميزاني كه افزايش داشته اند كاهش نمي يابند. البته در اين ميان نبايد از نقش مهم خودروسازان در كنترل بازار غافل بود؛ چرا كه هر زمان كه آنها توانسته‌اند فروش فوري داشته باشند، بازار نيز عكس‌العمل منطقي نشان داده و قيمت ها كمي تعديل شده است. http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1106237

ar1358
2 April 2008, 02:10 PM
تلاش داريم قيمت خودروها افزايش نيابد
چهارشنبه، 14 فروردين 1387
ساعت: 13:09 Wednesday, April 02, 2008
كد خبر: 40987

به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل ايران خودرو گفت: با برنامه ريزي هاي انجام شده با وزارت صنايع و معادن تلاش داريم قيمت خودروهاي توليدي افزايش نيابد.

منوچهر منطقي در حاشيه مراسم آغاز سال جديد کاري در شرکت ايران خودرو افزود: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده تلاش داريم با ارتقاي سطح بهره وري قيمت خودروهاي توليدي را ثابت نگه داريم.

وي تأکيد کرد: در برخي مقاطع حتي با افزايش سطح بهره وري هم نمي توان قيمت ها را ثابت نگاه داشت چون ضرر آن متوجه سهامداران مي شود بنابراين در اين گونه موارد افزايش منطقي قيمت را پيش بيني کرديم.

مديرعامل ايران خودرو در خصوص طرح فروش اينترنتي خودرو نيز گفت: هم اکنون عرضه خودروهاي جديد اين شرکت به نمايندگي ها از طريق اينترنت انجام مي شود و قرار است در سال جديد مشتريان به اين امکانات دسترسي داشته باشند و فروش اينترنتي خودرو، عمومي شود.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=40987

Nomad
2 April 2008, 03:50 PM
معمولا در خارج از کشور ... قیمت محصولات خودرویی بعضی کارخانه های خاص که برندهای خیلی خاصی رو تولید میکنن ( مثل فراری یا لامبورگینی ) با گذشت سالها افزایش پیدا میکنه ... اما متاسفانه در ایران هر نوع ماشینی ، هر ساله افزایش قیمت پیدا میکنه .

Raminium2001
2 April 2008, 05:40 PM
منظور شما اینه که سمند چیزی از لامبورگینی کم داره؟ یا شاید منکر این هستی که تو ایران همه ماشینها کلکسونی به حساب میان:icon_twis

ar1358
24 April 2008, 07:27 AM
ثابت نگه داشتن قيمت قطعات و خودرو در سال 87امكان پذير نيست
چهارشنبه، 4 ارديبهشت 1387
ساعت: 09:11 Wednesday, April 23, 2008
كد خبر: 43115

آمار نشان مي دهد كه تا قبل از سال 78 ، قيمت خودرو متناسب با نرخ تورم هر ساله افزايش مي يافت . اما از سال 78 كه شوراي اقتصاد سياست قيمت گذاري cost plus را لغو كرد شاخصهاي قيمت خودرو تا پايان سال 85 با كاهش نسبي روبرو بوده و از عدد 125 در سال 78 به 114 در پايان سال 85 كاهش يافته است . در طول اين مدت شاخص زماني كالاهاي مصرفي از 146 به 350 افزايش يافته است .

اين اعداد به اين معني است كه عليرغم تورم مستمر در طول 7 سال پيش قطعه سازان و خودرو سازان توانسته اند با افزايش تيراژ توليد و افزايش بهره وري ، قيمت ها را ثابت نگه دارند .

اما نكته مهم اينجاست كه افزايش تيراژ توليد در سال 85 و 86 كاهش يافته و در حد كمتر از 10 درصد بوده است . اين به آن معني است كه ابزار كنترل قيمت كاركرد موثر خود را از دست داده و ياراي پاسخگويي به افزايش قيمت مواد و دستمزد را ندارد .

اصرار و تاكيد دولت بر ثبات قيمت محصول در سال 85 و 86 باعث كاهش سود آوري قطعه سازي و خودرو سازان شده است اما كاهش سود آوري در بورس و بخش مسكن از اواسط سال 85 باعث شده تا هجوم سرمايه هاي به طرف طلا و ساير اقلام صنعتي شدت گيرد و قيمت خودرو در بازار آزاد دچار نوسان تند شود .

از طرف ديگر افزايش شديد قيمت تمام شده و كاهش شديد سود قطعه سازان باعث شده تا ديگر تداوم ثبات قيمتها در صنعت خودرو امكان پذير نباشد و در سال 87 به مرور شاهد افزايش نسبي قيمت خودرو خواهيم بود . والا بايد شاهد كاهش تيراژه توليد ناشي از زيان در قطعه / خودرو سازان باشيم .

پيش بيني مي شود ثابت نگه داشتن قيمت قطعات و خودرو در سال 87 با وجود افزايش مواد و دستمزد ها امكان پذير نباشد همانطور كه در كليه بخشهاي توليدي عليرغم تاكيدات دولت محترم در سال 86 شاهد افزايش قيمت ها بوديم.

ميرخاني رشتي

دبير پيشين انجمن خودروسازانhttp://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=43115

ar1358
29 April 2008, 06:42 AM
قيمت تمام شده خودرو افزايش يافت
تهران - خبرگزاری اقتصادی ایران
اکونیوز:دبيرانجمن خودروسازان با اشاره به افزايش 200 تا 300 درصدي آلياژمصرفي خودرو گفت:افزايش 70تا 80 درصدي آهن قراضه منجر به بالا رفتن قيمت تمام شده خودرو شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،"احمد نعمت بخش" اظهار داشت:به دنبال افزايش قيمت آهن قراضه در بازار، قيمت آلياژهاي مصرفي به طور قابل توجهي افزايش يافته است.وي افزايش نرخ تورم و دستمزد کارگران را نيز از ديگر علل افزايش قيمت تمام شده خودرو ذکر کرد.دبيرانجمن خودروسازان با بيان اينکه قيمت خودرو در 10سال گذشته از حداقل افزايش برخوردار بوده است،افزود:براساس آمارموجود، شاخص قيمت کالاي مصرفي از 100درصد در سال 76به 395درصد در سال 86 افزايش يافته است.نعمت بخش ادامه داد:اين درحالي است که درهمين مقطع، شاخص قيمت خودرو از 100درصد به 119درصد رسيده که اين ميزان درمقايسه با کالاهاي مصرفي بسيار اندک است.وي افزايش عرضه را ازجمله سياست هاي خودرو سازان در جهت تنظيم بازار خودرو عنوان کرد و گفت:يکي از راههاي کنترل افزايش قيمت خودرو در بازار، جلوگيري از فعاليت واسطه هاي اين بخش است.نعمت بخش موضوع تحويل فوري خودرو زير قيمت بازار را نادرست دانست وافزود:روند واگذاري تحويل خودرو به شيوه فوق موجب ايجاد رانت در بازارخودرو شده است؛به طوري که برخي از افراد با هدف افزايش سرمايه اقدام به خريد خودرو زيرقيمت و فروش آن بيش از قيمت بازارمي کنند.http://www.econews.ir/main1.asp?a_id=50925

truss
5 May 2008, 08:32 AM
مدیر فروش گروه ایران خودرو امروز اعلام کرد به دلیل افزایش قیمت آلیاژها از جمله فولاد و مس اکثر خودرو ساز های داخلی درخواست افزایش قیمت خودروهاشون رو دارن و افزایش قیمت خودرو تا چنند وقت دیگه قطعیه
فرضش رو کنید پراید بیاد بشه 12 میلیون:icon_arro

radian
16 November 2008, 10:10 AM
نکته اینجاست که منه مهندس متالورژ میدونم که "مس" آلیاژ نیست :D ....

همین میشه که قیمت ماشین با قیمت پنیر بالا پایین میره دیگه !

meslehichkas
16 November 2008, 12:48 PM
آزموده را آزمودن خطاست، هیچگاه پس از گرانی با کاهش قیمت روبرو نشدیم

اما واقعاً از این مطلب هم نمیشه گذشت که اصلاً حساب و کتابی در کار نیست، مسائل سیاسی و... واقعاً دخیل هستن. تحزیم های 3گانه و و و .

hosseinabd
17 November 2008, 12:40 AM
به نظر من هر وقت گرون شد به فکر ارزونی دوباره نباشید که سخت پشیمون میشید.
برای مثال ریو رو عرض میکنم که تا سال 85 طرح قسطی داشت و التماس میکردند به قیمت 11.5 بیاید ماشین رو بردارید.حالا نقد و بعد از 3 ماه الافی به قیمت 12700.تا دیروز همه میگفتن گرونه حالا به این روز رسید حالا هم میگن گرونه ارزون شد میخریم بعد میشه 13800 بازم میگن گرونه.

Warrior--
17 November 2008, 02:12 AM
ولی اینطور که معلوم است قیمت اتومبیل ها در حال کاهش است...
یک نگاه به اینجا (http://www.phalls.com/showthread.php?t=47805) بیندازید.

MSv-Classic
29 November 2008, 04:54 PM
در جامعه ما اين گونه تاپيك ها را نميشود با قاطعيت نظر داد چون اقتصاد درست و درماني نداريم:icon_mad:...چون بجاي اتاق كارشناسي پشت تريبون تصميم ميگيريم...از كجا معلوم رييس جمهور فردا نياد بگه ميخوايم در يك اقدام ضربتي(!) سهميه همه رو قطع كنيم يا برعكس 2برابر كنيم؟؟
پس تا وقتي قانوني نيست نظردادن هم بي فايده است..........(خيلي سياسي شد خدا بخير بگذرونه!)

hosseinabd
29 November 2008, 10:33 PM
البته من کاری به این بحث های سیاسی ندارم ولی من زیاد تقصیر رئیس جمهور نمی دونم.بیشتر اون رو جانب مجلس هفتم میدونم.واقعا گند ردن توی مملکت.

MSv-Classic
30 November 2008, 12:51 PM
[. . .البته من کاری به این بحث های سیاسی ندارم ولی من زیاد تقصیر رئیس جمهور نمی دونم.بیشتر اون رو جانب مجلس هفتم میدونم.واقعا گند ردن توی مملکت. . .]
منظورم شخص خاصي نبود اون فقط يك مثال بود جهت تقريب به ذهن.همين

mask42163
2 January 2009, 02:50 AM
پيش بيني وضعيت اقتصادي زماني معقوله كه اقتصاد از قانون خاصي تبعيت كنه نه مثل مملكت ما كه اقتصادش به دست دولتمردان ... اداره ميشه.

Arasp
2 January 2009, 06:32 PM
پيش بيني وضعيت اقتصادي زماني معقوله كه اقتصاد از قانون خاصي تبعيت كنه نه مثل مملكت ما كه اقتصادش به دست دولتمردان ... اداره ميشه.
ولی من تو روزنامه همشهری دیروز خوندم که خودروهای وارداتی به شدت دچار رکود شدند (فعلا ارزان نشدن و با توجه به ارزان شدن قیمت جهانی فولاد و آهن هنوز در ایران ارزان نشده اند) مردم هم کمتر میخرند تا شاید ارزان تر بشه.

جالب اینه که برای من یه اس ام اس اومده بود فروش پرادو قسطی با پیش قسط 16 میلیون :icon_arro
ببینید کار به کجا کشیده.
به هر حال با توجه به رکود اقتصادی که اکثر کشورها رو گرفته (مثلا در انگلیس اکثر جنس ها در مغازه ها داره با 40-50 درصد تخفیف فروش میره) من فکر میکنم که دیر یا زود ایران رو هم فرا بگیره.

اول خودروهای وارداتی ارزون میشه (به مقدار بیشتری) و به دنبال اون شاید کمی هم خودروهای داخلی ارزون شه (چون خودروهای داخلی دست خودشون هست نمیشه حساب کتاب کرد) ولی وقتی مثلا فرض کنید سوناتا بشه 30 ملیون دیگه کی میره مثلا زانتیا بخره؟؟؟ پس داخلی ها هم مجبورند که فیتیله قیمتشون رو بکشن پایین تر

MSv-Classic
2 January 2009, 06:48 PM
اول خودروهای وارداتی ارزون میشه (به مقدار بیشتری) و به دنبال اون شاید کمی هم خودروهای داخلی ارزون شه (چون خودروهای داخلی دست خودشون هست نمیشه حساب کتاب کرد) ولی وقتی مثلا فرض کنید سوناتا بشه 30 ملیون دیگه کی میره مثلا زانتیا بخره؟؟؟ پس داخلی ها هم مجبورند که فیتیله قیمتشون رو بکشن پایین تر

مشكل اينجاست كه خودروهاي وارداتي تو مملكت ما ارزون نخواهد شد تا داخلي ها هم فيتيله قيمتاشون رو بكشن پايين!!
اگر مجلس يا دولت احساس كنه ماشين وارداتي داره زيادي ارزون ميشه و تبديل ميشه به يك رقيب براي محصولات بنجل داخلي اونوقت مياد و تعرفه واردات رو ميبره بالا يا مثل قبل واردات رو بالكل ممنوع ميكنه...اونوقت سوناتا نه تنها 30ميليون نميشه بلكه گرونتر هم ميشه(!).
پس محاله دولت بذاره قيمت ماشينهاي وارداتي خيلي عجيب و غريب تو كشور بياد پايين.
مردم مجبورند خودروهاي بي كيفيت داخلي رو با قيمت بهترين خودروهاي خارجي بخرند.

Arasp
2 January 2009, 06:56 PM
دولت تا یه جایی میتونه زور بزنه, بعضی وقتها دیگه نمیتونه کاری کنه. مثلا همین الان لوازم خانگی در تهران قیمتش خیلی ارزون شده نسبت به ماه گذشته اقتصاد یک فرایند بسیار پیچیده هست و مثل دونهای زنجیر هر چیزی به هم متصل هست مثل اگر قیمت گندم گرون شه شک نکنید که ممکن قیمت مرسدس بنز هم گرون شه ! و یا بر عکس وقتی نفت ارزون شه خیلی چیزها در دنیا ارزون میشه و اگرچه این باب میل دولتها نباشه ولی اتفاق میافته و دیگه در دولتها هم کاری بر نمیاد.
بهتره صبر کنیم و ببینیم چی میشه.

Warrior--
2 January 2009, 07:44 PM
ولی من تو روزنامه همشهری دیروز خوندم که خودروهای وارداتی به شدت دچار رکود شدند (فعلا ارزان نشدن و با توجه به ارزان شدن قیمت جهانی فولاد و آهن هنوز در ایران ارزان نشده اند) مردم هم کمتر میخرند تا شاید ارزان تر بشه.

جالب اینه که برای من یه اس ام اس اومده بود فروش پرادو قسطی با پیش قسط 16 میلیون :icon_arro
ببینید کار به کجا کشیده.
به هر حال با توجه به رکود اقتصادی که اکثر کشورها رو گرفته (مثلا در انگلیس اکثر جنس ها در مغازه ها داره با 40-50 درصد تخفیف فروش میره) من فکر میکنم که دیر یا زود ایران رو هم فرا بگیره.

اول خودروهای وارداتی ارزون میشه (به مقدار بیشتری) و به دنبال اون شاید کمی هم خودروهای داخلی ارزون شه (چون خودروهای داخلی دست خودشون هست نمیشه حساب کتاب کرد) ولی وقتی مثلا فرض کنید سوناتا بشه 30 ملیون دیگه کی میره مثلا زانتیا بخره؟؟؟ پس داخلی ها هم مجبورند که فیتیله قیمتشون رو بکشن پایین ترمشكل اينجاست كه خودروهاي وارداتي تو مملكت ما ارزون نخواهد شد تا داخلي ها هم فيتيله قيمتاشون رو بكشن پايين!!
اگر مجلس يا دولت احساس كنه ماشين وارداتي داره زيادي ارزون ميشه و تبديل ميشه به يك رقيب براي محصولات بنجل داخلي اونوقت مياد و تعرفه واردات رو ميبره بالا يا مثل قبل واردات رو بالكل ممنوع ميكنه...اونوقت سوناتا نه تنها 30ميليون نميشه بلكه گرونتر هم ميشه(!).
پس محاله دولت بذاره قيمت ماشينهاي وارداتي خيلي عجيب و غريب تو كشور بياد پايين.
مردم مجبورند خودروهاي بي كيفيت داخلي رو با قيمت بهترين خودروهاي خارجي بخرند.

ببین دوست عزیز, قیمت سوناتا معمولی(بدون آپشن(اتومبیل پایه)) از 17 میلیون تومان به 15 میلیون تومان رسیده است(البته تا 15 روز پیش را می دانم) و شاید الان ارزان تر هم شده باشد.
تعرفه ی گمرک هم برای اتومبیل های کره ای و ژاپنی را معمولی بیش تر از 65% حساب نمی کنند ولی سقفش 71% است که برای اتومبیل هایی مانند بنز و ب ام و اتومبیل های اروپایی حساب می کنند.
حالا فرض کنید این سوناتا یی که گفتم قیمتش شود 13-14 میلیون تومان.
65% 13 میلیون تومان تقریبا 8.5 میلیون تومان است که با اکتساب هزینه های شماره گزاری(2.5 میلیون تومان) و هزینه های دیگر(حدود 1.5 میلیون تومان) شما می توانید این اتومبیل را در ایران با قیمتی در حدود 26-25 میلیون تومان می توانید بخرید! شاید هم کمی گران تر. حتی اگر هم تعرفه ی گمرک را همان 71% حساب کنند نهایتا قیمت این اتومبیل برابر 30 میلیون تومان خواهد شد! آنوقت هیچ کس زانتیا نخواهد خرید.
در مورد اتومبیل های ایرانی هم به نظر من حتما ارزان خواهند شد.

Benedict Spinoza
2 January 2009, 08:53 PM
دولت تا یه جایی میتونه زور بزنه, بعضی وقتها دیگه نمیتونه کاری کنه. مثلا همین الان لوازم خانگی در تهران قیمتش خیلی ارزون شده نسبت به ماه گذشته اقتصاد یک فرایند بسیار پیچیده هست و مثل دونهای زنجیر هر چیزی به هم متصل هست مثل اگر قیمت گندم گرون شه شک نکنید که ممکن قیمت مرسدس بنز هم گرون شه ! و یا بر عکس وقتی نفت ارزون شه خیلی چیزها در دنیا ارزون میشه و اگرچه این باب میل دولتها نباشه ولی اتفاق میافته و دیگه در دولتها هم کاری بر نمیاد.
بهتره صبر کنیم و ببینیم چی میشه.

خودرو رو با هیچ کالای دیگه موجود نمیشه مقایسه کرد چون تنها کالایی هستش که قاچاقش ممکن نیست. همین موضوع هم باعث میشه که دولت بتونه به راحتی قیمتش رو کنترل کنه.
اگر کالاهای دیگر مثل لوازم خانگی رو بخوان با افزایش تعرفه قیمتش رو کنترل کنن به راحتی عامل قاچاق قیمت رو متعادل میکنه (همون اتفاقی که برای گوشی موبایل افتاد) اما برای خودرو این عامل حذف شده.
به همین دلیل میشه ادعا کرد قیمت خوردرو در ایران میتونه به هیچ عامل خارجی وصل نباشه و فقط سیاست های اقتصادی حکومت بتونه اون رو کنترل بکنه.

mask42163
3 January 2009, 01:05 AM
به نظر من با وجود حصاري كه دور ايران كشيدن كاهش يا افزايش قيمت خودرو در دنيا تاثيري تو بازار ايران نداره. تا وقتي خودروسازاي داخلي مثل ايران خودرو هستن وضعيت ما همينه. به محض اينكه قيمت خودروهاي وارداتي پايين بياد ديگه كسي با اين سابقه درخشان ايران خودرو سراغ توليداتش نميره مگر اينكه قيمت توليداتشو بياره پايين كه به نظر من به هيچ وجه حاظر نيستند اين كارو بكنن. آش كشك خالته بخوري پاته نخوري پاته!!!!!!!!

Senator
3 January 2009, 02:26 AM
همه جاي دنيا خودرو سازها به دست وپا افتادن براي فروش ماشيناشون با هزار جور شرايط و جايزه حتي كمپاني هايي مثل مرسدس بنز و جنرال موتورز!!!بعدش ما تو ايران.....:icon_mad:

Arasp
3 January 2009, 01:14 PM
خودرو رو با هیچ کالای دیگه موجود نمیشه مقایسه کرد چون تنها کالایی هستش که قاچاقش ممکن نیست. همین موضوع هم باعث میشه که دولت بتونه به راحتی قیمتش رو کنترل کنه.
اگر کالاهای دیگر مثل لوازم خانگی رو بخوان با افزایش تعرفه قیمتش رو کنترل کنن به راحتی عامل قاچاق قیمت رو متعادل میکنه (همون اتفاقی که برای گوشی موبایل افتاد) اما برای خودرو این عامل حذف شده.
به همین دلیل میشه ادعا کرد قیمت خوردرو در ایران میتونه به هیچ عامل خارجی وصل نباشه و فقط سیاست های اقتصادی حکومت بتونه اون رو کنترل بکنه.
بله قاچاقش خیلی ممکن نیست اما کاهش قیمت خودرو در داخل به عوامل دیگه ای بستگی داره:

1- کاهش قیمت جهانی فولاد و آهن (البته فعلا خودرو سازهای داخلی دارن ادعا میکنن که خرید فولاد و آهنشون مال قبله ولی بزودی انبارهاشون تموم میشه)

2- کاهش قیمت خودروهای وارداتی (همین الان معلومه که چطوری به دست و پا افتادن و حتی پرادو رو هم قسطی میدن! پس با این وضعیت اگر متقاضی ها خودروهای وارداتی رو انتخاب کنند ماشینهای تولید داخل هم میاد پایین)

3- کم شدن تقاضای مردمی (مردم با شنیدن اخبار ارزان شدن خودرو در جراید کمتر به خرید خودرو تمایل نشون میدن)

در نتیجه : خودرو در کشور به زودی ارزان میشه , خودروهای وارداتی بیشتر و خودروهای داخلی کمتر (و خودروسازها دارن دیگه زورهای آخرشون رو برای حفظ قیمت میزنند)

mehran_tavakoli
7 January 2009, 11:20 AM
سلام به همه دوستان
من واقعا برام سوال شده!
شرکت کیا و هیوندا شرایط قسطی بسیار مناسبی را دارن -این نشانه ارزون شدن ماشین نیست؟
من آگهی هیوندا رو دیدم که سوناتا 22000000 نقد و ما بقی قسط ماهی 1200000 ظاهرا!
یا شرکت کیا که ترکونده!
الان وقت خوبی بزام ماشین خریدنه؟
به نظر شما تا عید ارزون میشه یا گرون؟مرسی

حامدحامد
22 January 2009, 09:56 PM
قیمت فروش خودرو بزودی با افتی حدود 20 درصد مواجهه خواهند شد
دلیل اول:
انتخابات ریاست جمهوری
دلیل دوم:
کاهش قیمت مواد اولیه
دلیل سوم: رکود بازار خرید
دلیل چهارم:
سونامی اقتصادی

radian
22 January 2009, 10:58 PM
اتفاقا همین دیروز جناب غیرمنطقی ، ( ببخشید همون مهندس منطقی مدیر عامل ایران خودرو )

طی مصاحبه ای با قطعیت از عدم کاهش محصولات این کارخونه صحبت کرده بود ، و تعدادی دلایل واحی برای قشر

با اطلاعات کم جامعه هم داشت .

اما یک اصل نانوشته هست که میگه ، وقتی اصرار میکنن که پایین نمیاد ، دقیقا معنیش اینه که به زودی پایین میاد ، واین

آخرین حربه ها برای فروش آخرین محصولات با قیمت بالاست .

Warrior--
22 January 2009, 11:06 PM
اتفاقا همین دیروز جناب غیرمنطقی ، ( ببخشید همون مهندس منطقی مدیر عامل ایران خودرو )

طی مصاحبه ای با قطعیت از عدم کاهش محصولات این کارخونه صحبت کرده بود ، و تعدادی دلایل واحی برای قشر

با اطلاعات کم جامعه هم داشت .

اما یک اصل نانوشته هست که میگه ، وقتی اصرار میکنن که پایین نمیاد ، دقیقا معنیش اینه که به زودی پایین میاد ، واین

آخرین حربه ها برای فروش آخرین محصولات با قیمت بالاست .

دیروز بعد از 3 ماه تمامی محصولات ایران خودرو 30 هزار تومان گران شدند!
کسی در اینباره نظری دارد؟!!!!!:icon_bigg

ilali
23 January 2009, 01:22 AM
دیروز بعد از 3 ماه تمامی محصولات ایران خودرو 30 هزار تومان گران شدند!
کسی در اینباره نظری دارد؟!!!!!:icon_bigg

متاسفانه فکر کنم که به این زودی ها خبری از ارزون شدن نیست!!!

گروه بهمن هم مثل اینکه قیمت مزدا رو 3 میلیونی بالا برده!!!!

به نظر میرسه که دوباره قیمت خودرو ها میخواد گرون بشه:icon_bigg

n@vid
23 January 2009, 10:11 AM
ماليات بر ارزش افزوده هم 3% قيمت ها را بالا برده است. البته نميدونم شامل تمامي خودروها ميشه يا نه.

Artemis
23 January 2009, 03:15 PM
تجربه نشون داده قیمت خودرو داخل کشور از هیچ قانون نوشته و نانوشته ای تبعیت نمیکنه

اگر خودروهای وارداتی در خارج ارزون بشن تعرفه است که بالا میره ..در هر حال شرایط باید جوری باشه که بیشترین ضرر متوجه مصرف کننده باشه

Mehdi-HTC
23 January 2009, 04:08 PM
من شنیدم 206 ها ارزون شدن.......کسی میدونه 206 تیپ 6 سفارشی چند شده ؟؟؟