PDA

View Full Version : مقایسه سرعت 206 تیپ 5 و سمند

isp2000
25 September 2007, 02:48 PM
سلام

اگه مايل باشيد ميخوام بحث کنيم در مورد اينکه حداکثر سرعت سمند بيشتره يا 206 تيپ 5

خيلی ممنون ميشم اگه اطلاعاتتونو در اين قسمت قرار بديد.

artin206
3 October 2007, 08:21 PM
چندین وچند بار در شرایط گوناگون در جاده واتوبان در سربالایی وسر پایینی سمند نتونست به گرد تیپ 5 برسه .حداکثر سرعتی هم که رفتم 200 بوده

nojex
3 October 2007, 08:31 PM
جناب isp2000 در انتخاب نام تاپیک دقت بیشتری به خرج دهید . نام تاپیک باید مناسب با موضوع تاپیک باشد .

نام تاپیک اصلاح شد . متشکرم .

po2ya
3 October 2007, 08:57 PM
خیالتوون رو راحت کنم سمند به هیچ وجه نمیتوونه چه در شتاب چه در سرعت به 206 تیپ 5 برسه !
بعدم این نحوه مقایسه زیاد درست نیست چون سمند و 206 تیپ 5 خیلی تفاوت دارند چیزی مه شبیه به هم باشه ندارن اصلا به غیر از کارخانه اسمبل کننده !
از لحاظ حجم موتور سمند 1800 206 1600
سمند یه ماشین سدان خانوادگی 206 یه ماشین هاچبک!
یعنی اصلا توو یه کلاس نیستن که بشه مقایسه درستی داشت
به هر حال توی شرایط مختلف همیشه سمند عقب 206 بووده !
در مورد بیشترین سرعت من به شخصه 210 رو رفتم ولی به راحتی ماشین به این سرعت میرسه و موتور بیچاره نمیشه که بخواد این سرعت رو برسه بهش!

Hossein WV
3 October 2007, 09:02 PM
به نظر من این مقایسه اصلا درست نیست
چون 206 یه هاچبکه و سمند یه سدان و وزنه سمند بیشتره و کلی فاکتوره دیگه
با این حال تیپ 5 لوله میکنه سمندو حتی ال ایکس

شهرام 2
6 October 2007, 03:36 PM
206 تیپ 5 در کل سرعت وشتاب رقیبی برای زانتیاست وسمند برای اون عددی نیست

فروزنده
7 October 2007, 09:35 PM
البته تو سرعت که از زانتیا کم میاره چون من هر دوشو همزمان داشتم من و برادرم بارها تو اتوبان زنجان مقایسه سرعت و شتاب کردیم تو دنده 1-2-3 206 پیشتازه ولی دنده 4 زانتیا که جا میره دیگه پیروزی 206 کمرنگ میشه تا 210 بیشتر نمیره و زانتیا با 220 تا ازتون سبقت میگیره .این مقایسه 206 تیپ 5و سمند اصلا درست نیست حالا اگه 206 تیپ 2 بود میشد مقایسه ای کرد

arash777
30 November 2007, 02:29 PM
من با LX خودم تو اتوبان زنجان 223 كيلومتر رو پر كردم .

VIGO
30 November 2007, 03:02 PM
206 من تیپ 2 بود، خب بارها شده بود که با زانتیا و ماکسیما کورس گذاشته بودم. زانتیا با اختلاف کمی در مسیر مستقیم میتونست جلو بزنه. ماکسیما هم توی مسیر مستفیم اصلا نمیشه سر به سرش گذاشت با 206.

من تعجب می کنم چرا دوستان سعی در مقایسه سمند با 206 دارند؟ تازه تیپ 2 هم نه، تیپ 5!!! من بارها با سمند کورس داشتم. من که تیپ 2 داشتم، خیلی راحت به داخل اگزوز هدایت میکردم سمند رو.:icon_mad:

dr_mehry
30 November 2007, 03:13 PM
دوست عزیز .من خودم 206 تیپ 2 دارم .برادرم هم تیپ 3 داره .من با هیچ کدوم از این دو ماشین نتونستم بیشتر از 170 برم .اونوقت چجوری حداکثر سرعت 206 را با سمند و زانتیا مقایسه می کنی .

soheilm
1 December 2007, 10:59 AM
دوست عزیز .من خودم 206 تیپ 2 دارم .برادرم هم تیپ 3 داره .من با هیچ کدوم از این دو ماشین نتونستم بیشتر از 170 برم .اونوقت چجوری حداکثر سرعت 206 را با سمند و زانتیا مقایسه می کنی .

حداکثر سرعت مهم نیست کورس اولیه مهمه

hamid_dental
11 July 2008, 07:05 PM
206 من تیپ 2 بود، خب بارها شده بود که با زانتیا و ماکسیما کورس گذاشته بودم. زانتیا با اختلاف کمی در مسیر مستقیم میتونست جلو بزنه. ماکسیما هم توی مسیر مستفیم اصلا نمیشه سر به سرش گذاشت با 206.

من تعجب می کنم چرا دوستان سعی در مقایسه سمند با 206 دارند؟ تازه تیپ 2 هم نه، تیپ 5!!! من بارها با سمند کورس داشتم. من که تیپ 2 داشتم، خیلی راحت به داخل اگزوز هدایت میکردم سمند رو.:icon_mad:

اين چه حرفيه!:icon_bigg
206 تيپ 2 كه عددي نيست.
206 تيپ 2 فقط تا سرعت 120 خيلي خوبه ولي از 120 كه رفت بالا يه حسي به آدم ميگه كه عزراييل داره مياد!:icon_lol: عمرن هم به 200 برسه!
برو تو تاپيك سمند و ببين بچه ها با سمند چندتا پر كردن.:icon_cool
سمند ماشينيه كه به خاطر وزن و ايروديناميكش تا سرعت 220 هم ميتونه بره وكاملا پايداريشو حفظ ميكنه!
راستش من تا حالا پشت رول تيپ 5 نشستم ولي تعريفشو خيلي شنيدم ولي بازم فكر ميكنم تو سرعت بالاي 200 پايداري نداشته باشه!!!!

Senator
11 July 2008, 07:43 PM
206 تيپ 2 كه عددي نيست.
206 تيپ 2 فقط تا سرعت 120 خيلي خوبه ولي از 120 كه رفت بالا يه حسي به آدم ميگه كه عزراييل داره مياد!:icon_lol: عمرن هم به 200 برسه!
سمند ماشينيه كه به خاطر وزن و ايروديناميكش تا سرعت 220 هم ميتونه بره وكاملا پايداريشو حفظ ميكنه!
راستش من تا حالا پشت رول تيپ 5 نشستم ولي تعريفشو خيلي شنيدم ولي بازم فكر ميكنم تو سرعت بالاي 200 پايداري نداشته باشه!!!!
مگه تيپ2 با 5 تو سرعت با هم فرق دارن؟!:icon_roll اون ديگه بستگي به جسارت راننده و البته تجربش داره!
در ضمن مهم اون كورس اوليه است:icon_surp

hamid_dental
11 July 2008, 08:05 PM
مگه تيپ2 با 5 تو سرعت با هم فرق دارن؟!:icon_roll اون ديگه بستگي به جسارت راننده و البته تجربش داره!
در ضمن مهم اون كورس اوليه است:icon_surp

يعني واقعا شما فكر مي كنيد موتور 110 اسبي با موتور 75 اسبي فرقي نداره؟؟؟؟؟:icon_conf
با تيپ 2 راننده هرچي جسارت هم داشته باشه نمي تونه 200 تا سرعت بره!!!
دوست عزيز تو اين تاپيك منظور تاپ اسپيد هست!!!!
من خودم رانندگي با تيپ 2 و سمند رو تجربه كردم و سمند رو واسه راحتي تو سرعت هاي بالا و كلي تجهيزات بيشتر ترجيح دادم!
انصافا 206 ماشين خوبي هست ولي واسه من سمند يه چيز ديگس!!!!:icon_cool

Senator
11 July 2008, 08:45 PM
شما خودت گفتي با تيپ2 بالاي 120تا يه حسي به آدم ميگه.......
حرف بنده اينه كه توي احساس سرعت چه فرقي بين تيپ2 و 5هست؟!:icon_evil

ATOS
11 July 2008, 09:04 PM
اگه جاده صاف باشه که T5 با نیش گاز سمند رو لوله میکنه ولی اگه پیچ داشته باشه تو همون پیچ اولT5 پرت میشه بیرون و ....:icon_evil

Senator
11 July 2008, 09:15 PM
اگه جاده صاف باشه که T5 با نیش گاز سمند رو لوله میکنه ولی اگه پیچ داشته باشه تو همون پیچ اولT5 پرت میشه بیرون و ....:icon_evil
ATOS عزيز از حرفاتون اين طور برداشت ميشه كه تازه تيپ 5 تون رو گرفتيد......
بايد خدمتتون عرض كنم كه 206 هم مثل هر ماشين ديگه اي قلق خاص خودش رو داره.مطمئن باشيد كه پژوي فرانسه اينقدر .... نيست كه يه ماشين چپي بسازه!قضيه سرب و باقي چيزا هم منتفيه! قبلا مفصل راجع بهش بحث شده.
چيزي كه توي 206 مهم اينه كه با فرمون توي پيچ بازي نكنيد و با آناليزي كه قبل از ورود به پيچ مي كنيد از قبلش كم كم و خيلي آروم فرمون بديد.من به دليل دانشگام با 206زياد توي جاده هستم بارها شده روي اين مسافركشاي405 و سمندي رو سر همين پيچ كه خيلي ها معتقد هستن كه نقطه ي ضعف 206 هست كم كردم! البته شناخت جاده هم ميتونه خيلي مهم باشه:icon_evil
درست كه نميشه ازش انتظار هندلينگ زانتيا رو داشت ولي به عنوان يه ماشين اسپرت و در رده ي خودش ايرادي بش وارد نيست:icon_cool
ببخشيد كه تاپيك رو منحرف كردم ولي لازم ميدونستم اين نكته رو بگم:lover:

hamid_dental
11 July 2008, 09:23 PM
من قبلا هم گفتم تجربه رانندگي با تيپ 5 رو نداشتم ولي فكر كنم تيپ 5 يه تفاوت هايي تو وزن كل يا وزن روي اكسل ها يا سيستم سيستم تعليق يا هر چيز ديگه اي كه باعث بشه تعادلش حفظ بشه، با تيپ 2 داشته باشه وگرنه با اين قدرت وشتاب بايد تو آسمونا پرواز كنه!!!!:icon_lol:
منظور من اين بود كه تيپ 5 با اين قدرت ميتونه 200 تا رو پر كنه!
از اينجا به بعد بايد دوستاني كه تجربه سرعت با تيپ 5 رو دارن نظر بدن كه ماشين تو اين سرعت تعادل داره يا نه؟!؟!
.
ولي دوست عزيز اينو مطمئن باش كه سمند تو تاپ اسپيد تيپ 2 رو خیلی راحت به داخل اگزوز هدایت
ميكنه!!!!:icon_evil

Senator
11 July 2008, 09:36 PM
تيپ5 خيلي راحت 210 تا ميره:icon_razz
بله اينو قبول دارم كه تاپ اسپيد سمند از تيپ2 بيشتره.منظور بنده كورس اوليه و در سرعت هاي زير 100 بود كه به نظر من اين مهمه نه اينكه فلان ماشين 250تا ميره!
درضمن همه ي تيپ هاي 206 در سيستم تعليق و كمك ها مشترك هستند.فقط تيپ5 كمي از تيپ2 و تيپ6 هم كمي از تيپ5 سنگينتر است(به خاطر نوع موتور و گيرباكس نه ....)

simbaleo
11 July 2008, 11:09 PM
تیپ 5 تو کفی 195 تا میره و والسلام! البته خودم جایی که جاده کمی شیب داشت تا 210 کیلومتر هم اومدم. اما به نظرم از 140 به بالا احساس امنیت نمیکنی و یه دلیل اصلیش ارتفاع زیادشه که البته شاهکار ایران خودرو عزیز محسوب میشه! به نظرم تعادل تیپ 5 تو سرعت با یه کاهش ناچیز تو ارتفاعش خیلی خیلی بهبود پیدا میکنه.

reza44
12 July 2008, 11:15 AM
یا تیپ 5 در اتوبان ساوه به راحتی 190 رفتم این در حالی بود که ماشین 4 سرنشین و مقداری هم بار داشت .
چیزی که هست اینکه به راحتی بیشتر از این هم میرفت ولی کافی بود یک لرزش تو فرمون بیفته که مطمئنا کله پا میشد.
تا زمانیکه فرمان محکم و استوار در کنترل است سرعت قابل ارتقاء است و الا......

smht_62
13 July 2008, 09:02 PM
ببخشید. شاید جای سوالم اینجا نباشه. من این سوالو داخل تاپیک تیپ 5 زدم جواب قانع کننده ای نگرفتم.
من تیپ 5 مدل 85 دارم. ولی هرکاری کردم نتونستم بیشتر از 205 تا اونم تو جاده شیب دار ( از گردنه ملااحمد به سمت نایین ) پر کنم. تو جاده صاف هم 195 تا. در ضمن سوپر هم میزدم!!! مشکل از چیه؟

راستی یه چیز دیگه نمیدونم توجه کردین یا نه: از وقتی که سوپر آزاد شده و مجبورم بنزین معمولی بزنم فکر میکنم ماشین شتابش بیشتر شده.

ATOS
13 July 2008, 09:18 PM
ATOS عزيز از حرفاتون اين طور برداشت ميشه كه تازه تيپ 5 تون رو گرفتيد......
Senator (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=40637) عزیز دقیقا درست فرمودی و در مورد قلق هم 100% صحبت شما رو قبول دارم و الان رانندگیم باهاش خیلی بهتر شده:icon_coolدر مورد بازی با فرمون هم شدیدا باهات موافقم :icon_cool

به نظرم تعادل تیپ 5 تو سرعت با یه کاهش ناچیز تو ارتفاعش خیلی خیلی بهبود پیدا میکنه.
simbaleo (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=47467) خان ، 206 همینطوری همش کفش به زمین میگیره:icon_razzاگه ارتفاعش کمتر بشه که دیگه بدرد شهر نمیخوره:icon_evil

باتلاق
13 July 2008, 09:31 PM
ببخشید. شاید جای سوالم اینجا نباشه. من این سوالو داخل تاپیک تیپ 5 زدم جواب قانع کننده ای نگرفتم.
من تیپ 5 مدل 85 دارم. ولی هرکاری کردم نتونستم بیشتر از 205 تا اونم تو جاده شیب دار ( از گردنه ملااحمد به سمت نایین ) پر کنم. تو جاده صاف هم 195 تا. در ضمن سوپر هم میزدم!!! مشکل از چیه؟

راستی یه چیز دیگه نمیدونم توجه کردین یا نه: از وقتی که سوپر آزاد شده و مجبورم بنزین معمولی بزنم فکر میکنم ماشین شتابش بیشتر شده.

1. بله! بنزين معمولي به دليل سرعت بيشتر احتراق شتاب رو كمي بالا تر ميبره (بر خلاف چيزي كه همه فكر مي كنند!) كه دليلش تغيرات سريعتر فشار هست. ولي موتور رو خراب مي كنه در عوض!

2. من خودم تو سرعت بالا تو 206 ننشستم ولي تعجب مي كنم چطور با اون سيستم تعليق خشك 206 كه با كوچكترين ناهمواري جاده ماشين بالا پايين مي پره بعضي ها جرات مي كنند بيشتر از 200 تا برن!؟ فكر كنم اگه يه دست انداز كوچيك وجود داشته باشه مثل توپ بره هوا...

من اگر 206 (حتي تيپ 10) هم داشتم فقط زماني باهاش بيشتر از 140 تا ميرفتم كه ماشين رو جك باشه!!!:icon_ques

shahramcat
13 July 2008, 10:19 PM
1. بله! بنزين معمولي به دليل سرعت بيشتر احتراق شتاب رو كمي بالا تر ميبره (بر خلاف چيزي كه همه فكر مي كنند!) كه دليلش تغيرات سريعتر فشار هست. ولي موتور رو خراب مي كنه در عوض!

2. من خودم تو سرعت بالا تو 206 ننشستم ولي تعجب مي كنم چطور با اون سيستم تعليق خشك 206 كه با كوچكترين ناهمواري جاده ماشين بالا پايين مي پره بعضي ها جرات مي كنند بيشتر از 200 تا برن!؟ فكر كنم اگه يه دست انداز كوچيك وجود داشته باشه مثل توپ بره هوا...

من اگر 206 (حتي تيپ 10) هم داشتم فقط زماني باهاش بيشتر از 140 تا ميرفتم كه ماشين رو جك باشه!!!:icon_ques

شما در مورد بنزین معمولی و کارکردش مطمعنی ؟ :icon_idea

hamid_dental
13 July 2008, 10:42 PM

منم كاملا قبول دارم! 206 واسه سرعت نيست فقط واسه كسانيه كه سرعت زياد نميرن!!!:icon_cool
ولي انصافا سمند تو سرعت بالا خيلي راحته!:icon_evil

shiraz362
21 July 2008, 11:32 PM
سمند مثل 206 سریع شتاب نمیگیره ولی اگر تو کفی ولش کنی 206 رو جمع میکنه همینطور هم ایمنیش هم بالاتره 206 هست من دوستم با سمند تو جاده 3 تا پشتک زد هیچیش نشد

good_rally
21 July 2008, 11:57 PM
سمند مثل 206 سریع شتاب نمیگیره ولی اگر تو کفی ولش کنی 206 رو جمع میکنه همینطور هم ایمنیش هم بالاتره 206 هست من دوستم با سمند تو جاده 3 تا پشتک زد هیچیش نشد
اول از همه دوستان ومديران بايد منو ببخشند
نميخام تاپيك به يه سمت ديگه بره ولي.........
اينو بايد بگم
دوست عزيز ايمني خودرو با تعداد ستاره هايي كه داره مقايسه ميشه و ستاره ها ايمني خوب يا بدش رو مشخص ميكنند(البته اينم بگم كه كسي منكر اين نميشه كه سمند در سرعت هاي بالا تعدالش و چسبندگيش از 206 هاچ بك بيشتره ولي اين با ايمني كه در هنگام تصادف به وجود مياد فرق داره فرق داره)
در هنگام تصادف نوع تصادف خيلي مهم است
منم 206 زياد ديدم كه چپ كرده ولي همشون سالم بودند
پس اينا دليل بر برتر بودن يك ماشين نيست به ماشين ديگه نميشه
206 در تست تصادف يورونكاپ 4 ستاره ايمني گرفته و ايمنيش در سطح خيلي خوب قرار داره.
ولي سمند چي ؟
پس لطفا ايمني يك ماشين رو با بزرگ يا كوچيك بودن ابعاد بدنه و........... مقايسه نكينيد.
مثلا همين ماتيز با اون جسه ي كوچيكش حتما بايد ايمنيش از زانتيا كمتر باشه ديگه ؟ آره؟
در حالي كه اين جوري نيست وايمني ماتيز از زانتيا بيشتر است

باتلاق
22 July 2008, 01:03 AM
شما در مورد بنزین معمولی و کارکردش مطمعنی ؟ :icon_idea

بله كاملا. بنزين معمولي به خاطر سرعت بالاتر انتشار شعله باعث ميشه كه فشار داخل سيلندر سريعتر بالا بره كه دور هاي بالاي 200 به صورت محسوسي شتاب خودرو بالا ميره اما در دور هاي موتور پايين بلعكس باعث ناك و نيروي معكوس روي ميل لنگ و هزار تا مشكل ديگه ميشه.

پس اگه بنزين معمولي استفاده ميكنيد بهتره در دور هاي پايين به موتور فشار نياريد و با دور بالاي 200 رانندگي (و به خصوص شتاب گيري) كنيد.

Mohammad 1985
22 July 2008, 02:43 AM
206 تيپ 2 كه عددي نيست.

تیپ 5 موتورش 110 اسبه و از سمند قویتره و عمرا سمند با اون هیکل به گرد پاش برسه تیپ 5 تا 210 رو راحت میره بعدش دنده کم میاره در ضمن حداکثر سرعت سمند ال ایکس از طرف ایرانخودرو 185 کیلومتر اعلام شده چه طور 220 تا رفتن من نمی دونم کیلومترها در سرعتهای بالا خطایزیادی دارن!

behzadov
3 October 2008, 01:08 AM
سمند رو میشه با تیپ 2 مقایسه کرد نه تیپ 5. تیپ 5 با ماشینی مثل زانتیا قابل مقایسه هست دوست عزیز.

fariborz_altin
4 December 2008, 01:54 PM
ما هر دو رو داریم هم تیپ 5 هم سمند

با سمند تا 210-215 رو رفتم و با 206 سرعت 190-200 رو تجربه کردم.

206 خیلی خوب شتاب میگیره و به سرعت نهایی میرسه ولی وحشتناکه. سرعت دور و بر 200 با سمند آرامش بیشتری داشت به علت سنگینی سمند . البته اگه بشه اسمش رو آرامش گذاشت.

Mehdi-HTC
4 December 2008, 08:44 PM
آقا خیال همتون رو راحت کنم.....از نظر ایمنی و کنترل توی سرعت بالا سمند سر هست البته اگه ال ایکس به بالا باشه چه بهتر ......من هر ماشینی که بگین داشتم.......پارس ای ال ایکس که فقط موتورش خوب بود و اصلا هندلینگ نداشت و یه چیززی تو مایه های 206 بود......206 تیپ 3 هم داشتم و با توجه به اینکه دوستان میگن توی هیچ کدوم از تیپ ها سرب وجود نداره پس به این نتیجه میرسیم که 206 تیپ 5 باید توش پر آدم باشه که کله نزنه.....من با تیپ 3 170 میرفتم و ماشین می خواست پرواز کنه........پس تیپ 5 سرعت بالاش یعنی مرگ........پس مطمعن باش توی سرعت سمند خیلی بهتره.......ولی خداییش شتاب اولیه تیپ 5 با زانتیا سر هست و عمرا رو دستش نیست اگه واسه کورس میخواین همون تیپ 5 عالیه اما اگه راحتی توی سرعت بالای 100 میخواین همون سمند.....

ghiaci
4 December 2008, 09:58 PM
من هم هر دو را دارم 206 شتابش فوق العاده است با زانتيا كل كل مي ندازم راحت ميگيرمش ولي بالاي 140 سرعت حس ميكنم داره از زمين جدا ميشه من فقط براي امتحان 180 تا رفتم كه ديگه نميرم
با سمند تا 205 رفتم ولي راحت 180 بدون نگراني ميشه رفت ولي شتاب خوبي نداره بخصوص اگه سربالاي باشه

master
9 May 2009, 07:19 PM
آقا من تو كفي با تيپ 5 به 210 رسيدم جهت باد خيلي موثره اما واقعا با 206 نبايد بالاي 150 رفت

shazde2
10 May 2009, 11:15 PM
آقا من با سمند 205 تا تو كفي رفتم،يكي از دوستام هم يه سمند داشت ميگفت 220 رو باهاش پر كرده!
206 تيپ 2 هم ديدم كه 190 تا تو كفي ميرفت،ولي تا حالا 206 تيپ 5 رو امتحان نكردم.

Rain Man 4498
12 May 2009, 05:53 PM
حداکثر سرعت مهم نیست کورس اولیه مهمه

دوست عزيز من هرچي نگاه كردم چيزي بعنوان كورس اوليه تو اسم تايپيك نديدم مقايسه سرعت 206 و سمند

ببينيد بچه ها اينجا 2 مسئله هست بعضي ها شتاب اوليه رو در نظر ميگيرند بعضي ها هم حداكثر سرعت
خوب تو شتاب اوليه همه و همه ميدونند 206 تيپ 5 يكي از بهترين هاست و حتي ميشه با زانتيا و اوانته شتابش رو مقايسه كرد
اما چيزي كه مهمه اينجا و عنوان تايپيك هم همينه حداكتر سرعت يا تاپ اسپيد هستش
خوب من بر اساس تجربياتي كه دارم نظرمو ميدم
206 تيپ 5 به راحتي تو شتاب سمند رو جا ميزاره اما حداكثر سرعتش از سمند كمتره تيپ 5 تا 200 براحتي ميره گرچه 200 كيلومتر سرعت رفتن با 206 يه اشتباه محضه اما سمند گرچه شتابش از تيپ 5 كمتره اما تو حداكثر سرعت 206 رو جا ميزاره
نه تنها خودم بلكه چندتا از دوستانم با سمند معمولي و lx از 200 تا 220 كيلومتر رو تجربه كردم اين نظر خودم هست اگه دوستان راهنمايي كنن فيلم سرعت 215 كيلومترم رو هم بعنوان مدرك اينجا ميزارم
تيپ 5 ماشين خوبيه اما به هيچ عنوان پايداري و تعادل سمند رو در سرعتهاي بالا نداره
موفق و پيروز باشيبن

king soltan
13 May 2009, 10:30 AM
بابا شماداريد يك سمند را كه معلوم نيست از كجا آمده و پدر و مادرش كي هستند با پژو206 مقايسه مي كنيد اون هم تيپ 5 اولاً همه چي بستگي به راننده داره كه چه قدر تكنيك در رانندگي داره و در ضمن با 206 تيپ 5 به راحتي مي توان يك سمند را چه در سربالايي و چه در كفي و چه در شتاب اوليه گرفت معلومه كه برنده تيپ 5 است من خودم تجربه رانندگي با هر دو را داشتم آن هم در مسافتهاي طولاني لذت رانندگي مساوي با 206 تيپ 5 واقعاً لذت داره ولي سمند خشك و بي روحه و بايد يه 500-600 متر بره تا تازه رو دور بيفته كه 206 اونقدر دور شده كه مند نمي تونه اون را ببينه چه برسه كه بگيردش

Saliary
6 October 2009, 03:17 PM
شما همچین میگید 206 که .... من دوستم 206 تیپ 5 داشت ولی 180 بیشتر نتونست.
206 تو سرعت بالا اصلا فرمون پذیری خوبی نداره اما من با سمند 210 تا رو رفتم بدون هیچ لرزش و .....
206 با اون وزنش تو بالا 180 رو هوا حرکت میکنه! بدنه ضعیفی داره! پشت ماشین خیلی سبکه و ....

بله شتاب 206 خوبه اما اگر باهاش مثلا 190 تا بری میتونی سر پیچ تو اتوبان کنترلش کنی؟ مسئله اینه که 206 نمیتونه سرعت ثابت داشته باشه ولی با سمند راحت میتونی تو یه اتوبان از اول تا آخر 190 تا بری.

Farhad LX
6 October 2009, 06:15 PM
بابا شماداريد يك سمند را كه معلوم نيست از كجا آمده و پدر و مادرش كي هستند با پژو206 مقايسه مي كنيد اون هم تيپ 5 اولاً همه چي بستگي به راننده داره كه چه قدر تكنيك در رانندگي داره و در ضمن با 206 تيپ 5 به راحتي مي توان يك سمند را چه در سربالايي و چه در كفي و چه در شتاب اوليه گرفت معلومه كه برنده تيپ 5 است من خودم تجربه رانندگي با هر دو را داشتم آن هم در مسافتهاي طولاني لذت رانندگي مساوي با 206 تيپ 5 واقعاً لذت داره ولي سمند خشك و بي روحه و بايد يه 500-600 متر بره تا تازه رو دور بيفته كه 206 اونقدر دور شده كه مند نمي تونه اون را ببينه چه برسه كه بگيردش
این جواب شما که میخواید بدونید سمند از کجا اومده
http://www.newdesign.ir/search.asp?id=507&rnd=865
یکی از دوستان 206 سوار هم گفنه بود که شتاب تیپ 2 تا سرعت 100 کیلومتر از سمند بیشتره
میخواستم بگم 0 تا 100 سمند 11.9 و تیپ 2 حدود 14.2 هستش.
راستی اگه سمند با موتور EF7 رو با تیپ 5 مقایسه کنیم نتیجه چی میشه؟موتور EF7 میتونه 113 اسب بخار قدرت تولید کنه.پس نتیجه میگیریم تیپ 5 در شتاب و سرعت نهایی جایی به جز توی آیینه های سمند نداره و باید از پشت سر گرد و خاک جمع میکنه.:icon_arro:icon_cool

afflatus
6 October 2009, 08:42 PM
206 با اون وزنش تو بالا 180 رو هوا حرکت میکنه! بدنه ضعیفی داره! پشت ماشین خیلی سبکه و ....

بله شتاب 206 خوبه اما اگر باهاش مثلا 190 تا بری میتونی سر پیچ تو اتوبان کنترلش کنی؟ مسئله اینه که 206 نمیتونه سرعت ثابت داشته باشه ولی با سمند راحت میتونی تو یه اتوبان از اول تا آخر 190 تا بری.

ايا شما با سمند 190 تا سرعت داشته باشيد ايا مي تونيد سرپيچ اتوبان ماشين رو كنترل كنيد؟
ايا شما 206 تيپ 5 داشتيد؟
دوست عزيز صحبت هاي شما به نوعي مغلطه به حساب مياد!

شما همچین میگید 206 که .... من دوستم 206 تیپ 5 داشت ولی 180 بیشتر نتونست.شايد ماشين دوست شما مشكل داشته باشه اين دليل نميشه كه تاپ اسپيد 206 تيپ 5 بيشتر از 180 نشه,
طبق اعلام كارخانه سازنده اين دو خودرو تاپ اسپيد سمند 185 و 206 تيپ 5 برابر با 190 كليومتر در ساعت

راستی اگه سمند با موتور EF7 رو با تیپ 5 مقایسه کنیم نتیجه چی میشه؟موتور EF7 میتونه 113 اسب بخار قدرت تولید کنه.پس نتیجه میگیریم تیپ 5 در شتاب و سرعت نهایی جایی به جز توی آیینه های سمند نداره و باید از پشت سر گرد و خاک جمع میکنه.:icon_arro:icon_cool
اولا الان سمندهاي سورن... كه موتورشون TU5JP4L4 هست با اين كه قدرت موتورشون 110 اسب بخار هست ولي بجاي كه شتابش بهتر بشه بدتر شده طوري كه شتاب 0-100 اون 13.5 ثانيه هست
دوما اسب بخار يه ماشين يكي از دلايل شتاب هست نه تنها ملاك اون
سوما مطمئنا باشيد كه اينطور نخواهد شد. و تيپ 5 از شتاب سمند رو كنار ميزنه

Farhad LX
6 October 2009, 10:32 PM
ايا شما با سمند 190 تا سرعت داشته باشيد ايا مي تونيد سرپيچ اتوبان ماشين رو كنترل كنيد؟
دوست عزيز صحبت هاي شما به نوعي مغلطه به حساب مياد!
شايد ماشين دوست شما مشكل داشته باشه اين دليل نميشه كه تاپ اسپيد 206 تيپ 5 بيشتر از 180 نشه,
طبق اعلام كارخانه سازنده اين دو خودرو تاپ اسپيد سمند 185 و 206 تيپ 5 برابر با 190 كليومتر در ساعت

اولا الان سمندهاي سورن... كه موتورشون TU5JP4L4 هست با اين كه قدرت موتورشون 110 اسب بخار هست ولي بجاي كه شتابش بهتر بشه بدتر شده طوري كه شتاب 0-100 اون 13.5 ثانيه هست
دوما اسب بخار يه ماشين يكي از دلايل شتاب هست نه تنها ملاك اون
سوما مطمئنا باشيد كه اينطور نخواهد شد. و تيپ 5 از شتاب سمند رو كنار ميزنه
کسی از سورن با موتور Tu5 صحبتی نکرد،من میگم EF7 تیپ 5 رو توی شتاب و تاپ اسپید رو سفید میکنه.TU5 یه موتوره ظریفه که به درد ماشینی مثل سمند نمیخوره.پس بحثی در موردش نداریم.قطعا تا حالا با سمند EF7 رانندگی نکردین.من هم تیپ 5 روندم هم EF7 و از همه لحاظ تستشون کردم.لطفا بدون اینکه چیزی رو آزمایش کرده باشین در موردش صحبت نکنید.در ضمن به اطلاعات سایت ایران خودرو زیاد اطمینان نکنید.ظرفیت باک سورن XU7 رو نوشته 66 لیتر ولی واسه TU5 رو نوشته 70 لیتر
با تشکر

keyvan-GSM
6 October 2009, 11:26 PM
منظور شما از ظریف بودن موتور tu5 چیه ؟,و اگر امکانش هست مقایسه ایی کنید بین ef7 در حالت گاز و tu5

Saliary
7 October 2009, 12:44 AM
[quote=afflatus;753747]ايا شما با سمند 190 تا سرعت داشته باشيد ايا مي تونيد سرپيچ اتوبان ماشين رو كنترل كنيد؟

من با 170 راحت تونستم اما پیچ یکم زیاد بود. ولی حالا فقط پیچ نیست که شرایط جوی مثلا تو بارون و نا همواری های جاده و .... که سمند Lx با داشتن سیستم ebd با سرعت بالا تو جاده خیس مشکلی براش پیش نمیاد و وزن بالاش باعث میشه که رو جاده بخوابه و دست اندازها و پستی و بلندی ها رو راحت عبور کنه.

من تیپ 5 نداشتم تیپ 3 داشتم که از لحاظ فرمون و ... باهاش مشکل داشتم . اما خوب سمند هم مشکلاتی داره من نمی خوام همش از 206 بد بگم.
تو لایی کشیدن و سبقت گرفتن تو شهر 206 تیپ 5 واقعا عالیه و لوازم اسپرتش هم که فراوونه.

Farhad LX
7 October 2009, 12:51 AM
منظور شما از ظریف بودن موتور tu5 چیه ؟,و اگر امکانش هست مقایسه ایی کنید بین ef7 در حالت گاز و tu5
EF7 در حالت گاز و بنزین هیچ تفاوتی نداره.نه از نظر سرعت نه شتاب(شایدمن اینطوری حس میکنم)
شما توی تیپ 5 بذار دنده 3 و سرگاز برو و 1 دفعه پات رو تا آخر رو گاز فشار بده.ماشین عکس العمل خودشو با کمی تاخیر نشون میده.ولی EF7 به محض این که توی این حالت قرار بگیره قدرت واقعیه خودش رو نشون میده وعکس العمل عالی و سریع نسبت به پدال گاز صورت میگیره . پس موتور TU5 برای ماشینی مثل سمند مناسب نیست چون توی سبقت ها ممکنه دچار مشکل بشید.شاید این حرفام پایه علمی نداشته باشه ولی تجربه به من این ها رو ثابت کرده.:icon_cool

afflatus
7 October 2009, 02:38 AM
کسی از سورن با موتور Tu5 صحبتی نکرد،من میگم EF7 تیپ 5 رو توی شتاب و تاپ اسپید رو سفید میکنه.TU5 یه موتوره ظریفه که به درد ماشینی مثل سمند نمیخوره.پس بحثی در موردش نداریم.
با تشکر
نمي دونم از كي تا حالا tu5 شده موتور ظريف!!
حتما اون 3 اسب بخار موتور ملي(ساخت ايران خودرو)كه از tu5 بيشتر رو موتوري قوي جلوه ميده!!!
بله دوست عزيز کسی از سورن با موتور Tu5 صحبتی نکرده اما من اين صحبت رو بخاطر صحبت شما گفتم كه گفته بوديد

راستی اگه سمند با موتور EF7 رو با تیپ 5 مقایسه کنیم نتیجه چی میشه؟موتور EF7 میتونه 113 اسب بخار قدرت تولید کنه.پس نتیجه میگیریم تیپ 5 در شتاب و سرعت نهایی جایی به جز توی آیینه های سمند نداره و باید از پشت سر گرد و خاک جمع میکنه.باز تكرار مي كنم كه اسب بخار بيشتر يكي ار دلايل چندگانه شتاب بهتر هست( شما اين 3 اسب بخار رو انچنان مهم مي دونيد كه انكار 300 اسب بخار اضافه شده!
شما اگه بخوايد سمندبا موتور ملي ef7 رو پژوه تيپ 5 با موتور tu5 از نظر شتاب و تاپ اسپيد با هم مقايسه كنيد باز هم اين پژوه تيپ 5 هست كه برنده اين مسابقه هست
دلايل
1-وزن بيشتر سمند با موتور ef7 كه طبق شركت سازنده 1360 كيلوگرم هست و وزن پژوه تيپ 5 باز هم طبق اعلام شركت سازنده 1054 كيلوگرم هست
2-حداكثر سرعت سمند ef7 برابر با 189 كيلومتر در ساعت و پژوه 206 تيپ 5 هم 190 كيلومتر بر ساعت(طبق اعلام شركت سازنده)
بحث هاي ديگه هم بماند(اگه لازم بود صحبت ميشه)

قطعا تا حالا با سمند EF7 رانندگی نکردین.من هم تیپ 5 روندم هم EF7 و از همه لحاظ تستشون کردم.لطفا بدون اینکه چیزی رو آزمایش کرده باشین در موردش صحبت نکنید.من تجربه رانندگي سمند با موتور XU7JPL3 ....در مدت هاي زيادي داشتم ولي متاسفانه تجربه با موتور ملي ef7 رو نداشتم اما اين دليل نميشه كه صحبت شما درست باشه چون هم از لحاظ مداركي كه ارائه كردم و هم با عقل جور در نمياد كه سمندي كه شتاب 0-100 اون 11.9 باشه با 13 اسب بخار بتونه شتابش زير 11 ثانيه باشه چه برسه به 10 ثانيه(تازه 160 كيلوگرم هم سنگينتر باشه)
درضمن من تجربه رانندگي با تيپ 5 رو داشتم با صحبت هاي كه شما كرديد در مورد تيپ 5 بعيد به نظر ميرسه كه اون 206 كه شما سوار شديد تيپ 5 نبوده!

در ضمن به اطلاعات سایت ایران خودرو زیاد اطمینان نکنید.ظرفیت باک سورن XU7 رو نوشته 66 لیتر ولی واسه TU5 رو نوشته 70 لیتراينو بدون كه ايران خودرو در مورد موتور ef7 اگه اغراق نكرده باشه مطمئنا اطلاعات ضعيف در مورد اون نميده
پس شما لطف كن تعصبي صحبت نكن چون تاپيك رو منحرف مي كنه
با تشكر

Farhad LX
7 October 2009, 05:59 PM
حداكثر سرعت سمند ef7 برابر با 189 كيلومتر در ساعت و پژوه 206 تيپ 5 هم 190 كيلومتر بر ساعت
3 اسب بخار هیچ تاثیری نداره ولی 189 شده 190 خیلی تیپ 5 رو شاخ کرده.نمیدونم چرا هر کس توی این تاپیک از ماشینی که داره بد میشنوه به طرف مقابل میگه متعصب:icon_arro.
اصلا شما راست میگی داداش تیپ 5 مرسدس S500 رو هم میگیره.خواهشا" دیگه در این مورد پست نزنیم و تاپیک بچه ی مردم رو بیشتر از منحرفش نکنیم

irharrier
7 October 2009, 06:14 PM
بابته منحرف کردن تاپیک عذر میخواهم ولی جونه هرکی دوست دارید گوله ستاره ها ایمنی 206 را نخورید
یه 206 به ماشینه یکی از فامیلامون که405 داشته میزنه 405 اسیب میبینه ولی کم ولی 206 تا موتور جمع میشه و اسیبه زیادی هم به موتورش وارد شده بود از شدت تصادف به جولو پرت میشهماشین و به یه206 دیگه میخوره 405 فقط چراغاش میشکنه ولی 206 بازم اسیبه شدیدی میبینه حالا فکر کنید این اتفاق تو بزرگراه میوفتاد پس قبل از تند رفتن یخورده فکرکنید

Saliary
7 October 2009, 07:20 PM
خوب کسی که میخواد سرعت بره باید فکر اینجاش هم بکنه!

ولی در کل باید قبول کرد که 206 شتاب رو داره و سمند هم Top Speed رو. من میگم اگه سمند و 206 رو بذاری بقل هم تو یه جاده نامحدود سمند 1st میشه.:icon_bigg غیر از اینه؟ البته اگه سر بالایی نداشته باشه!:icon_arro

در مورد موتورهای Tu5 و Ef7 هم لطفا زیاد بحث نکنید چون قدرت و سرعت و شتابشون خیلی با Xu7 متفاوته!

afflatus
7 October 2009, 07:27 PM
3 اسب بخار هیچ تاثیری نداره ولی 189 شده 190 خیلی تیپ 5 رو شاخ کرده.نمیدونم چرا هر کس توی این تاپیک از ماشینی که داره بد میشنوه به طرف مقابل میگه متعصب:icon_arro.

واقعا شما اخر طرفه رفتن هستيد!
بازم تكرار مي كنم كه بلكه قبول كنيد و. دست از اين طرفه و متعصب بودن برداريد
3 اسب بخار به دليل اين هيچ تاثيري نداره كه سمندبا موتور ef7 وزنش خيلي بالا رفته به طوري كه 160 كيلو گرم نسبت به سمند xu7 و تقريبا 210 كيلوگرم با 206 تيپ 5 اختلاف داره

اصلا شما راست میگی داداش تیپ 5 مرسدس S500 رو هم میگیره.خواهشا" دیگه در این مورد پست نزنیم و تاپیک بچه ی مردم رو بیشتر از منحرفش نکنیم
باز هم مغلطه باز هم طرفه رفتن:icon_mad:
شما لطف كنيد پست نزنيد چون طاقت شنيدن حرف حق رو نداريد
با تشكر

equinoxe
18 November 2009, 10:34 PM

بهت قول میدم با سمند 206 تیپ 2 رو قورت بدم(بعد از دنده 2) زانتیا 1800 هم خیلی از 206 سریعتره چه برسه به اینکه مثلا 2000 باشه در مورد ماکسیما هم که اصلا نباید حرف زد چون آزرا هم تو صفر تا صد ازش جا میمونه در مورد سمند وتیپ 5 هم سمند تو سرعت نهایی از تیپ 5 جلو میفته سمند رو دست کم نگیرید!

mmamushy
19 November 2009, 04:45 PM
جلل خالق با این تعصبات بیهوده و واهی100 در 100 206 در شتاب اولیه و ثانویه و قدرت مانور و خیلی چیزای دیگه از سمند سرتر هست و همچنین امکاناتی بیشتر و با پدر و مادر هست که سمند فاقد انها هست جدیدا هم در مورد سمند میشنویم که هم امنیتش بالا هست و هم هندلینگ بهتری داره که متاسفانه بخاطر تانک بودنش هست و نه سیستم تعلیق بهتر و...

drnariman
19 November 2009, 06:32 PM
دوستای عزیز لطف کنید از رو تعصب صحبت نکنید و پست های انحرافی نزنید .

شما عددای کارخونه رو هم حساب کنید تاپ اسپید تیپ 5 بالاتر از سمند است ...تعصبی که نیست که هر کس یه بار تو جاده مثلا با شیب موافق و باد موافق فلان سرعت رو رفته فکر کنه که همه ماشینها رو می تونه بگیره .

مستدل صحبت کنید تا بقیه هم استفاده کنند .

با تشکر

Alber
27 November 2010, 04:16 PM
از لحاظ top speed ممكنه سمند در يك مسير صاف و طولاني به سرعتهاي بالاي 210 برسه البته اگه ناغافل گشت نامحسوس، محسوس نشه!! ولي در مسيرهاي كوتاه 206 اونم تيپ5 سمندو قشنگ لوله مي كنه

master
2 December 2010, 04:30 AM
من با تیپ دو 190 تا پرکردم تو جاده مشهد سال 82 بازم جا داشت گرچه شیب و باد هم مهمه
از سال 83 هم تیپ پنج دارم دیکه عاقل شدم 160 بیشتر باهاش نرفتم

Danial_4139
5 December 2010, 06:01 PM
206 در مقابل XU7 پیروز هست ولی در مقابل EF7 نه ( البته تیپ پنج 7.4.4 اگر نه 7.4.5 با گشتاور 142 نیوتن مترش نمیتونه حتی به 190 برسه چه برسه به سرعت های بالاتر )

با سمند EF7 میشه راحت 220 تا رو پر کرد ( چند تا فیلم هم از EF7 موجود هست که تو مسیر صاف و تو مدت زمان نسبتا کمی به 220 رسیدن )

من خودم با گاز راحت 195 تا رو پر کردم و دیگه جرات نکردم با لاستیک های بارز بیشتر از این برم .

این یکی از فیلم ها که مسیر هم داخلش معلومه که کفی هست : http://www.4shared.com/video/SpQrkjEp/samand_ef7_220km.html

aliaghil
5 December 2010, 07:37 PM
دوستان فکر نمی‌کنید دارید در مورد حداکثر سرعت 206 مبالغه می‌کنید دارید می‌گید200 تا 210 تا سرعت رفتیم
با آوانته, مزدا 3 که موتورشون 2000 سی سی هست 210 تا نهایت 215 تا میشه رفت اون وقت شما چطوری با 206 به این سرعتا رسیدید. 206 تیپ 5 شتاب اولیه خوبی داره فکر نمی‌کنم که حداکثر سرعتش انقدر زیاد باشه نهایتش 195 تا بره

master
6 December 2010, 03:46 AM
آقامن اهل کل کل خیابونی نیستم اما با هر کدوم از رفقام یه تست شتابی گرفتم و کلا بحث در مورد شتاب این اتومبیل های درب و داغون خودمون رو وقتی خیابون پر از SL 350 و bmw 335 و پورشه شده کار بیهوده ای میدونم اما یه بار عرض کردم من از سال 83 یه تیپ پنج دارم که عاشقشم و با خیلی ماشین ها کل انداختم تو سربالایی و شتاب گیری... ماشین رو هم طوری بار آوردم که اگر زیر دور موتور 5500 دنده عوض کنم ازم دلخور میشه تا به حال هیچ ایراد موتوری هم نداشتم !!! تا به امروز هیچ 405 ، سمند ،پرشیا ،گل ،به گرد تیپ 5 من هم نرسیده ،و کلا دیگه عارم میاد با این ماشینا گاز بدم اما نتیجه چند تا از این ژیگول بازی ها رو به اختصار عرض میکنم
زانتیا 1800 تا 80 تا عقب میفته 80 تا 120 گلگیر به گلگیر میاد 120 به بالا جلو میزنه
زانتیا 2000 سوسکم میکنه
ماکسیما تبدیک به خاکسترم میکنه
سوناتا 2400 هم همینطور من نمیدونم چرا اینقدر راه میره این ماشین
مزدا 3 تا 90 تا گلگیر به گلگیر (من یه کم عقبتر) بعد من تبدیل به آرد شدم
دیگه وقتشه برم یه ماکسیما بخرم دوره فرمانروایی تیپ پنج تو خیابون های تهران دیگه تموم شده

اون دوست عزیزمون هم انگار با سمند تیپ پنج گرفته بود باید عرض کنم
یا طرف تیپ 2 داشته آیینه هاشو رنگ کرده بوده فکر کردید پنجه
یا تیپ پنج سوار نبوده و یا ماشین ایرادی داشته
باور کن برادر عزیزم اگه با یه تیپ پنج سر حال کورس بندازی فقط میتونی برف پاک کن پشت ماشین و ببینی

arash_2006
6 December 2010, 09:52 AM
کلا اسم و منظور تاپیک یعنی کل کل!!!:icon_twis
من از اولی که تاپیک باز شد سر نزدم بخاطر اینکه میدونستم تبدیل به کل کل دارندگان دو خودرو میشه!!!:icon_mad:
ولی گذشته از این حرفا بعنوان یک شخص بی طرف باید بگم که سمند برای جاده و 206 برای شهر ساخته شده!:icon_excl
شاید به همین دلیل هیچ کدوم در عرصه رقابت و در میدان حریف حرفی برای گفتن نداشته باشند!!!:icon_mrgr
حالا طرفداران دو خودرو بیاید بزنید تو سر من که چرا این حرفو زدی!!!:icon_neut
ولی اونچه که مسلمه سمند به هیچ عنوان نمیتونه به چابکی تیپ5 باشه و همینطور 206 هم به هیچ عنوان نمیتونه در جاده و در سرعت های بالا اون آرامش سمند رو داشته باشه!:icon_excl
این موضوع چه برای من که هیچ کدوم از این ماشین ها رو ندارم و چه برای شما دوستانی که دارندگان این خودروها هستید واضح و مبرهنه!:icon_surp
یستردی!؟:icon_bigg
فقط خواهشا مشت و لگد سمت من پرتاب نکنید که اصلا حال و حوصله بیمارستان و شکایت و دادگاه و ... رو ندارم ها گفته باشم!!!:icon_arro

king soltan
6 December 2010, 02:21 PM
با سلام
دوست گلم لینک این رو دیدم منظورم این بود که می دونستم که سمند از کجا اومده ولی نمی دونم پدرومادرش کی هست ؟
پدر کارخانه پژو فرانسه (چون همون اطاق و فریم و شاسی 405 را داره موتورش هم که همونه البته قبول دارم اطاقش یه کم تغییرات داره ولی طول و عرضش یکی هست (از لحاظ طراحی و فنی)ولی مادرش کیه من نمی دونم ؟
سمند رو توی مسافت مستقیم و بالاتر به علت سدان بودن بهتر می تونید هدایتش کنید یا به قول شما سرعت بگیره ولی 205 ماشین تیزتر و بسیار وحشی تر نسبت به سمنده توی مجله ماشین توی مقاله ای سمن معمولی و سمند lx پژو پارس و 206 تیپ 2 و 5 را با هم مقایسه گروهی کرده بود و آخرش 206 تیپ5 رتبه اول را به دست آورده بود به گفته نویسنده ماشین در آخر مقاله 206 درسته جاش کمتره ولی اگر توی یه سربالایی واسه یه پارس که داره از سمن سبقت می گیره چراغ بزنید که راه را برای شما باز کنه اونقت دیگه فضای کمش را ناددیه می گیرید تیپ5 هم موتور بهتر و هم شتاب بهتر و هم سرعت بهتری داره نسبت به سمند

Rain Man 4498
7 December 2010, 10:48 AM
موضوع تاپیک مقایسه سرعت سمند و 206 تیپ 5 نه در مورد شتاب هست نه در مورد چابکی

در اینکه تیپ 5 شتاب بالاتری داره شکی نیست اما در تاپ اسپید مطمئنا سمند برنده هست

mohammadrezaef
7 December 2010, 01:31 PM
دوستای عزیز لطف کنید از رو تعصب صحبت نکنید و پست های انحرافی نزنید .

شما عددای کارخونه رو هم حساب کنید تاپ اسپید تیپ 5 بالاتر از سمند است ...تعصبی که نیست که هر کس یه بار تو جاده مثلا با شیب موافق و باد موافق فلان سرعت رو رفته فکر کنه که همه ماشینها رو می تونه بگیره .

مستدل صحبت کنید تا بقیه هم استفاده کنند .

با تشکر

IMIRAN .
7 December 2010, 01:55 PM
موضوع تاپیک مقایسه سرعت سمند و 206 تیپ 5 نه در مورد شتاب هست نه در مورد چابکی

در اینکه تیپ 5 شتاب بالاتری داره شکی نیست اما در تاپ اسپید مطمئنا سمند برنده هست

soheilm
7 December 2010, 02:16 PM
این ایران خودرو هم انگار مشکل داره چون تاپ اسپید 206 رو 198 زده و سمند رو 185 با این لینکها - کارخونه و خالی بندی !!!!!!!!!!!!!

http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D8%B3%D9%85%D9%86%D8%AF+L X&Section=IID0magyvrw%3d

http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D9%BE%DA%98%D9%88+206+%D8 %AA (http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D9%BE%DA%98%D9%88+206+%D8 %AA%D9%8A%D9%BE+5&Section=IID0magyvrw%3d)
%D9%8A%D9%BE+5&Section=IID0magyvrw%3d (http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D9%BE%DA%98%D9%88+206+%D8 %AA%D9%8A%D9%BE+5&Section=IID0magyvrw%3d)

arash_2006
7 December 2010, 09:25 PM
نه دوست عزیز اینطور نیست!
حقیقتا تاپ اسپید 206 بالاتره!!! (الانه که سمند داران عزیز بریزن سرم و مشت و لگد نثارم کنند)
اعداد کارخانه ای اینو میگن و البته با کمی حساب و کتاب به راحتی میشه به این نتیجه رسید!
ولی واقعیت اینه که در سرعت های بالا 206 اون حس آرامش سمند رو نداره که با اطمینان بشه به تاپ اسپیدش رسید!(منو بکشین با 206 از 180 تا بیشتر نمیرم اوم تو کفی ولی با سمند با جرات میتونم 200 و حتی بیشتر هم برم چون حسی که به آدم منتقل میکنه فرق میکنه!)
وگرنه چه از لحاظ قدرت و چه از لحاظ وزنی، 206 سرتره! پس مسلمه که میتونه تاپ اسپید بالاتری داشته باشه!

gilase_tanha2020
7 December 2010, 10:43 PM
فکر کنم اینجا دعوا شده :icon_mrgr
آقایون من به عنوان کسی که 2 ماشین مورد بحث رو دارم تجربه ی شخصیمو میگم البته ماشین من 206 v8 بود (چون تصادف کردم) و مطمئناً نوع تیپ 5 هاچ بک چابک تر از sd .اولاً عرض همه ی شما دوستان متین ولی باید بگم ماشین با ماشین فرق میکنه که بسته به نوع آب بندی ویا حتی کیفیت قطعات ویا میزان رسیدگی از طرف صاحب خودرو و خیلی از شرایط دیگه میتونه متفاوت باشه.
به نظر من 206 از لحاظ شتاب از سمند یه کم برتره اونم واسه مکثی که موتور تا رسیدن به دور 3500 داره ولی از لحاظ تاپ اسپید تا به حال امتحان نکردم ولی به نظر سمند بالاتر باشه .ولی توصیه میکنم با 206 با سرعت زیاد نرین چون پایداریش کمه.
من یکی که نه به 206 تعصب دارم و نه به سمند.فقط بوگاتی ویرون

soheilm
8 December 2010, 12:23 AM
نه دوست عزیز اینطور نیست!
حقیقتا تاپ اسپید 206 بالاتره!!! (الانه که سمند داران عزیز بریزن سرم و مشت و لگد نثارم کنند)
اعداد کارخانه ای اینو میگن و البته با کمی حساب و کتاب به راحتی میشه به این نتیجه رسید!
ولی واقعیت اینه که در سرعت های بالا 206 اون حس آرامش سمند رو نداره که با اطمینان بشه به تاپ اسپیدش رسید!(منو بکشین با 206 از 180 تا بیشتر نمیرم اوم تو کفی ولی با سمند با جرات میتونم 200 و حتی بیشتر هم برم چون حسی که به آدم منتقل میکنه فرق میکنه!)
وگرنه چه از لحاظ قدرت و چه از لحاظ وزنی، 206 سرتره! پس مسلمه که میتونه تاپ اسپید بالاتری داشته باشه!

البته من هم ميدونم طبق امار 206 سرتره پس بحث مورد نداره و امار ميگه سمند عقبه اما خوب در سرعت بالا با 206 بايد احتياط کرد

arash_2006
8 December 2010, 01:34 PM
البته من هم ميدونم طبق امار 206 سرتره پس بحث مورد نداره و امار ميگه سمند عقبه اما خوب در سرعت بالا با 206 بايد احتياط کرد
خداییش اینو میگن حرف حساب!
این تاپ اسپیدها یک زمانی لذت داشت که باید از گیر پلیس در میرفتی و تا دوربین و پلیس میدیدی سرعت رو کم میکردی!!!
ولی الان اینقدر دوربین تو جاده ها سبز شده که دیگه وجود یا عدم وجود پلیس فرقی نداره در هر صورت نمیشه به این سرعت ها رسید
موفق و پیروز باشید

alaf2007
18 January 2011, 04:51 PM
با سلام.
من با lx مدل 84 نزديك 200 تا رو رفتم. جا داشت برم ولي پليس بود.:icon_cool
با lx مدل 87 190 تا رو رفتم .
خودم به شخصه 206 نروندم ولي تو سرعت داخل 206 بودم( حدود 160 تا). اولا واقعا سر و صدا توش زيادتر از سمنده و به قول دوستان انگار تو هوايي:icon_surp
در كل اينكه تو شتاب 206 بهتره شكي نيست ولي تو سرعت سمند به دليل سنگيني كه داره ، نرم تر ميره.
در ضمن يه چيز ديگه هم هست. شما با سمند ساعت ها ميتوني با سرعت هاي بالا رانندگي كني (مثلا در مسافرت) و اين هم به دليل اتاق سنگينيه كه داره و نحوه ايروديناميكش كه فشار زيادي به موتور در سرعت هاي بالا نمياد ولي با اون چيزي كه من از 206 ديدم فكر نكنم بشه بيشتر از دو سه ساعت با سرعت بالاي 170 تا رفت.

Mostafa United
18 January 2011, 05:10 PM
در كل اينكه تو شتاب 206 بهتره شكي نيست ولي تو سرعت سمند به دليل سنگيني كه داره ، نرم تر ميره.
در ضمن يه چيز ديگه هم هست. شما با سمند ساعت ها ميتوني با سرعت هاي بالا رانندگي كني (مثلا در مسافرت) و اين هم به دليل اتاق سنگينيه كه داره و نحوه ايروديناميكش كه فشار زيادي به موتور در سرعت هاي بالا نمياد ولي با اون چيزي كه من از 206 ديدم فكر نكنم بشه بيشتر از دو سه ساعت با سرعت بالاي 170 تا رفت.

آقا من فکر کنم 206 آیرودینامیک تره ها ...

شما جدا کجا میتونید 2-3 ساعت با سرعت 170 تا برید ؟ :icon_twis

alaf2007
18 January 2011, 05:45 PM
شما يه عصرو بگير بخواب. ساعت 11 شب بلند شو بيفت اتوبان تهران اصفهان.بعدشم اصفهان شيراز.
تا ماشينت جا داره بگاز.:icon_arro
بعدشم من از آيروديناميكي 206 چيزي نگفتم ولي از صداي موتور ميشد فهميد كه تو سرعت هاي بالاي 150 تا فشار زيادي به موتور مياد .شايد منظورمو بد رسوندم.

Mostafa United
19 January 2011, 01:33 PM
شما يه عصرو بگير بخواب. ساعت 11 شب بلند شو بيفت اتوبان تهران اصفهان.بعدشم اصفهان شيراز.
تا ماشينت جا داره بگاز.:icon_arro
بعدشم من از آيروديناميكي 206 چيزي نگفتم ولي از صداي موتور ميشد فهميد كه تو سرعت هاي بالاي 150 تا فشار زيادي به موتور مياد .شايد منظورمو بد رسوندم.

دوربین نداره اونوقت ؟ :icon_arro

به نظر من اصلا درست نیست

این بسته به عایق بندی ماشینه !

به نظر من نباید بگیم چون موتورش کم صدائه پس فشاری به موتورش نمیاد .

راستی من نمیدونم منظور شما از 206 تیپ 5 یا موتور 1360 سی سی

چون یه بار تیپ 2 نشستم خیلی صدای موتورش میاد تو ...

mmamushy
19 January 2011, 01:44 PM

به نظر من اصلا درست نیست

دوست عزیز نمیدونم جدی گفتید یا شوخی کردید چون تیپ 5 موتور 1600 16 سوپاپ هست با 110 اسب قدرت (البته نژاد اسبشو نمیدونم:icon_arro)
تیپ 2 که خب الان منم دارم اصلا با ماشینهای هم رده ی قیمتی خودش قابل مقایسه نیست (حداقل از موتور)

Mostafa United
20 January 2011, 12:38 AM
دوست عزیز نمیدونم جدی گفتید یا شوخی کردید چون تیپ 5 موتور 1600 16 سوپاپ هست با 110 اسب قدرت (البته نژاد اسبشو نمیدونم:icon_arro)
تیپ 2 که خب الان منم دارم اصلا با ماشینهای هم رده ی قیمتی خودش قابل مقایسه نیست (حداقل از موتور)

منم گفتم که ! ...

" ... 206 تیپ 5 یا موتور 1360 سی سی ... "

چون این هم رو تیپ 2 هست هم رو تیپ 3 برای همین اینطوری نوشتم

موفق باشید

mmamushy
20 January 2011, 01:07 AM
منم گفتم که ! ...

" ... 206 تیپ 5 یا موتور 1360 سی سی ... "

چون این هم رو تیپ 2 هست هم رو تیپ 3 برای همین اینطوری نوشتم

موفق باشید
اخ منو باش
ببخشید اقا مصطفیفکر کردم با هست نه یا :icon_eek:

Saliary
21 January 2011, 10:11 PM
سلام

206 تیپ 5 و SD V8 هر دو براحتی سمند رو در شتاب و هم در سرعت نهائی جا میذارن. اصلا فکرشم نکنید این دو خودرو هیچ شباهتی از هر لحاظ به هم ندارن.

سمند ماشین خانواده هست و برای این سرعت بازی ها چندان مناسب نیست!

خدمت اون دوستی هم که فرمودن با سمند میشه مدت زمان بیشتری با سرعت بالا رانندگی کرد باید عرض کنم که اولا این مورد فقط به موتور خودرو بستگی داره نه آیرودینامیک!
دوما شما در کجای ایران میتونید بیشتر از 3 ساعت با سرعت بالای 180 رانندگی کنید به ما هم بگید مطلع بشیم.

در ضمن سنگینی و وزن بالای سمند تنها باعث پایداری بیشتر اون در سرعتهای بالا و پیچ ها میشه و در افزایش سرعت و شتابش هیچ نقشی نداره. (و البته افزایش مصرف سوخت)
از صدای موتور هم نمیشه Top Speed هیچ خودرویی رو حدس زد.
و اینکه سمند به صدای بی مورد در فضای داخلی شهرت داره.

نمیخوام از سمند بد تعریف کنما اصلا این طور فکر نکنید! من هر دو خودرو رو دارم و از هر دو هم کاملا راضیم. اما موضوع بحث مورد نظر در مورد سرعت و شتابه و برتری مسلما با 206.

alaf2007
22 January 2011, 10:46 AM

به نظر من اصلا درست نیست

دوربين داره. ولي تا الان شايد نزديك به 50 بار از من عكس گرفتن ولي تا الان جريمه اي واسم نيومده. بعدشم اين دوربينا تا 140 رو عكس نميگيرن. من خودم امتحان كردم.:icon_mrgr
اوني كه من نشستم تيپ 2 بود. واجب شد يكبار پشت تيپ 5 بشينم ببينم واقعا اينقدر كه شما ميگيد ميره يا نه.
در ضمن يه كليپ از يه 206 پيدا كردم. نميدونم راست يا دوروغ. نوشته بود توربو داره. شايدم عقربه كيلومترو دست كاري كرده.:icon_neut
http://www.up.iranblog.com/images/es2dmex8c34rrwznzli.zip

alaf2007
22 January 2011, 11:12 AM
سلام

206 تیپ 5 و SD V8 هر دو براحتی سمند رو در شتاب و هم در سرعت نهائی جا میذارن. اصلا فکرشم نکنید این دو خودرو هیچ شباهتی از هر لحاظ به هم ندارن.

سمند ماشین خانواده هست و برای این سرعت بازی ها چندان مناسب نیست!

خدمت اون دوستی هم که فرمودن با سمند میشه مدت زمان بیشتری با سرعت بالا رانندگی کرد باید عرض کنم که اولا این مورد فقط به موتور خودرو بستگی داره نه آیرودینامیک!
دوما شما در کجای ایران میتونید بیشتر از 3 ساعت با سرعت بالای 180 رانندگی کنید به ما هم بگید مطلع بشیم.

در ضمن سنگینی و وزن بالای سمند تنها باعث پایداری بیشتر اون در سرعتهای بالا و پیچ ها میشه و در افزایش سرعت و شتابش هیچ نقشی نداره. (و البته افزایش مصرف سوخت)
از صدای موتور هم نمیشه Top Speed هیچ خودرویی رو حدس زد.
و اینکه سمند به صدای بی مورد در فضای داخلی شهرت داره.

نمیخوام از سمند بد تعریف کنما اصلا این طور فکر نکنید! من هر دو خودرو رو دارم و از هر دو هم کاملا راضیم. اما موضوع بحث مورد نظر در مورد سرعت و شتابه و برتری مسلما با 206.

1- پس با حرف شما موتور سمندو رو اتاق پيكان بزارن راحت 200 تارو ميره ديگه.
2- جاشم گفتم كه. تهران - شيراز. تهران - مشهد. تهران - تبريز و ..... البته شب راه بيفت كه پليس نباشه.:icon_surp
3- در مورد سنگينيش با شما موافق نيستم. سنگينتره پس تو جاده مقاومت بيشتري نسبت به باد داره و در نتيجه نيروي مخالف كمتري به ماشين از طرف باد وارد مي شه پس موتور نيروي كمتري رو صرف غلبه به نيروي باد ميكنه و در نتيجه در شرايط يكسان با نيروي كمتر موتور ميتونين سرعت بيشتري رو برين. اوني كه گفتم تجربه من و چند تا راننده ديگس كه خدمتتون كفته بودم.اين هم دليل علميشه .:icon_arro
3- در مورد سر و صدا هم قبول دارم كه سمند اتاقش صدا ميده و اون هم به دليل سنگيني قسمت جلوشه كه زود كمكارو به صدا ميندازه. ولي تو سرعت خيلي صداش از 206 كمتره و داخلش احساس امنيت بيشتري مي كني.

Mostafa United
22 January 2011, 11:55 AM
icon_surp
3- در مورد سنگينيش با شما موافق نيستم. سنگينتره پس تو جاده مقاومت بيشتري نسبت به باد داره و در نتيجه نيروي مخالف كمتري به ماشين از طرف باد وارد مي شه پس موتور نيروي كمتري رو صرف غلبه به نيروي باد ميكنه و در نتيجه در شرايط يكسان با نيروي كمتر موتور ميتونين سرعت بيشتري رو برين. اوني كه گفتم تجربه من و چند تا راننده ديگس كه خدمتتون كفته بودم.اين هم دليل علميشه .:icon_arro
.

این جملتون رو نمیتونم درک کنم

اگه میشه بیشتر توضیح بدین :icon_twis

من ارتباطشون رو درک نمیکنم :icon_eek:

MoHaMaD Z
22 January 2011, 12:04 PM
سنگينتره پس تو جاده مقاومت بيشتري نسبت به باد داره و در نتيجه نيروي مخالف كمتري به ماشين از طرف باد وارد مي شه پس موتور نيروي كمتري رو صرف غلبه به نيروي باد ميكنه و در نتيجه در شرايط يكسان با نيروي كمتر موتور ميتونين سرعت بيشتري رو برين. اوني كه گفتم تجربه من و چند تا راننده ديگس كه خدمتتون كفته بودم.اين هم دليل علميشه .
دوست عزیز میشه یکم توضیح بدین ؟!؟!؟! :icon_twis:icon_twis:icon_twis
یعنی اگه ماشین سنگینتر باشه سرعت نهاییش بیشتره !!؟!؟!؟! :icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis :icon_twis:icon_twis:icon_twis

mmamushy
23 January 2011, 01:21 PM
1- پس با حرف شما موتور سمندو رو اتاق پيكان بزارن راحت 200 تارو ميره ديگه.
2- جاشم گفتم كه. تهران - شيراز. تهران - مشهد. تهران - تبريز و ..... البته شب راه بيفت كه پليس نباشه.:icon_surp
3- در مورد سر و صدا هم قبول دارم كه سمند اتاقش صدا ميده و اون هم به دليل سنگيني قسمت جلوشه كه زود كمكارو به صدا ميندازه. ولي تو سرعت خيلي صداش از 206 كمتره و داخلش احساس امنيت بيشتري مي كني.
خب پس ما هم یادمون باشه مسافرت خواستیم بریم دو سه تا گونی سیمان توی ماشین بزاریم تا سرعتمون بیشتر بشه دیگه؟ درسته؟
در مورد ایمنی هم همانطور که خودتون میگید ادم فقط شاید یه حس ایمنی بیشتر داشت باشه ولی وقتی تصادف کرد و دید نه حسش اشتباه بوده البته اگر زنده باشه
ولی در مورد 206 حداقل تعداد ستاره های ایمنیش معلومه یه ماشین شتر گاو نبوده و هزاران نکته مثبت دیگرش
چه در شتاب و چه در سرعت معقول باز هم شتاب 206 خیلی بیشتر از سمند هست

Mostafa United
23 January 2011, 03:27 PM
خب پس ما هم یادمون باشه مسافرت خواستیم بریم دو سه تا گونی سیمان توی ماشین بزاریم تا سرعتمون بیشتر بشه دیگه؟ درسته؟

:icon_lol:

M.D.
27 January 2011, 01:33 PM
در مورد ایمنی هم همانطور که خودتون میگید ادم فقط شاید یه حس ایمنی بیشتر داشت باشه ولی وقتی تصادف کرد و دید نه حسش اشتباه بوده البته اگر زنده باشه
ولی در مورد 206 حداقل تعداد ستاره های ایمنیش معلومه یه ماشین شتر گاو نبوده و هزاران نکته مثبت دیگرش
چه در شتاب و چه در سرعت معقول باز هم شتاب 206 خیلی بیشتر از سمند هست

به نظر من هم در بحث ایمنی، احساس ایمنی بیشتر نه تنها خوب نیست بلکه خطرناک هم هست، چون بر اساس احساس امنیت بیشتر با احتیاط کمتر رانندگی کرده و خدای ناکرده در صورت بروز صانحه، عمق فاجعه بیشتر خواهد بود. لااقل در 206 و امثال آن احساس امنیت کمتره (درصورتی که امنیتش بیشتره) و احتیاط بیشتر.

Erfan Hidden
27 January 2011, 11:18 PM
چه مقایسه جالبی! یه خودرو هاچ بک اسپورت با قیمت 16 میلیون با خودرو 14 میلیونی سدان خانوادگی مقایسه شده! من یه بار تو 206 دوستم بودم 140 تا می رفت واقعا مرگ را احساس می کردم اون وقت من نمی دونم چه جوری دوستان می گن 210 تا رفتن با 206!! داشت باد می برد ماشینا تو اون سرعت!
با 90 تا سرعت با 206 بپیچین اگه زنده موندین اینجا پیغام بگذارین!

Mostafa United
27 January 2011, 11:38 PM
چه مقایسه جالبی! یه خودرو هاچ بک اسپورت با قیمت 16 میلیون با خودرو 14 میلیونی سدان خانوادگی مقایسه شده! من یه بار تو 206 دوستم بودم 140 تا می رفت واقعا مرگ را احساس می کردم اون وقت من نمی دونم چه جوری دوستان می گن 210 تا رفتن با 206!! داشت باد می برد ماشینا تو اون سرعت!

عرفان جان البته من خودم تیپ 2 دیدم که تو یه پیچ رفت با 170 تا ( خودم پشت سرش بودم ) و ماشین نسبت به زمین زاویه گرفته بود . ولی میرفت ! :icon_arro

در مورد sd چیز وحشتناکی دیدم ( 1600 سی سی ) نمیدونم دیدید یا نه که بعضی جاده ها رو جدید آسفالت میکنن و مرز آسفالت جدید و قدیم اختلاف ارتفاع داره . باز هم یه اس دی رو تو همین سرعت دیدم که وقتی وارد آسفالت جدید شد و اختلاف ارتفاع جاده از زیر بهش ضربه زد عقب ماشین به صورت ناهمگون پرت شد بالا :icon_eek: یه لحظه فکر کردم الانه که چپ کنه

Erfan Hidden
28 January 2011, 12:40 AM
عرفان جان البته من خودم تیپ 2 دیدم که تو یه پیچ رفت با 170 تا ( خودم پشت سرش بودم ) و ماشین نسبت به زمین زاویه گرفته بود . ولی میرفت ! :icon_arro

در مورد sd چیز وحشتناکی دیدم ( 1600 سی سی ) نمیدونم دیدید یا نه که بعضی جاده ها رو جدید آسفالت میکنن و مرز آسفالت جدید و قدیم اختلاف ارتفاع داره . باز هم یه اس دی رو تو همین سرعت دیدم که وقتی وارد آسفالت جدید شد و اختلاف ارتفاع جاده از زیر بهش ضربه زد عقب ماشین به صورت ناهمگون پرت شد بالا :icon_eek: یه لحظه فکر کردم الانه که چپ کنه
با سلام خدمت داش مصطفی گل.خیلی وقت بود باهات هم صحبت نشده بودم تو پی هالز
آقا این ماشین بدجور پایداریش کمه من با ماشین دوستم چندین بار امتحان کردیم که راحت سر پیچ سر می خوره ماشین,من اوایل فکر می کردم توهم زدیم:icon_arro ولی بعد که پیاده شدم و دوستم این کار را انجام داد بهم ثابت شد.در حالی که من با هر سرعتی که امتحان می کنم نمی تونم کاری کنم سمند لیز بخوره سر پیچ ها..

mmamushy
28 January 2011, 12:52 AM
با سلام
برای اینکه عریضه خالی نباشه گفتم بیام یه پستی بدم برم:icon_arro
سمند مگه ارزان شده؟ 14؟
اینجا بحث فقط سر سرعت و شتاب بود وگرنه هاچبک را چه با سدان :icon_twis
در مورد 206 که خب خودم یه تیپ 2 دارم واسه جاده اصلا راضی کننده نیست ولی نمیدونم هندلینگ توی تیپ 2 با تیپ 5 یکی هست یا فرق داره؟:icon_eek: چون موتورشون فرق داره واسه همین میگم حالا دوستانی که اطلاعه خاصی دارن باید بیان و نظر بدن :icon_ques
در ضمن واسه ایمنی هم یادتون نره حداقلش اینه که 206 دوتا ایربگ داره و همچنین توی تست تصادف هم واقعا خوب عمل میکنه و نه سقفش تا میشه و نه مشکلات این چنینی داره
در مورد چپ کردن هم خب لازم به ان کار نیست که ببینیم کی زنده میمونه که بیاد اینجا پست بزنه حداقل راجع به ایمنی سمند هیچ قابلیت خاصی نسبت به 206 نداره چون هم طراحیش قدیمی و دزدی هست و هم یک موجود جدید از ایران خودروی عزیزمان هست و هم مشکلاتی داره که قابل قیاس با 206 نیست حالا از موتوری بگیرید تا بدنه و داخلی و ...
موفق باشید

Mostafa United
28 January 2011, 01:22 AM
در مورد 206 که خب خودم یه تیپ 2 دارم واسه جاده اصلا راضی کننده نیست ولی نمیدونم هندلینگ توی تیپ 2 با تیپ 5 یکی هست یا فرق داره؟:icon_eek:

من فکر کنم فرق داره

چون یه بار یه تیپ 5 کنار یه تیپ 2 دیدم که ارتفاع تیپ 5 بالاتر بود

با توجه به این که هر دو ماشین فابریک بودن حدسم اینه که سیستم تعلیق فرق داره

Erfan Hidden
28 January 2011, 09:50 AM
[QUOTE=mmamushy;889410]با سلام
سمند مگه ارزان شده؟ 14؟
در مورد 206 که خب خودم یه تیپ 2 دارم واسه جاده اصلا راضی کننده نیست ولی نمیدونم هندلینگ توی تیپ 2 با تیپ 5 یکی هست یا فرق داره؟
در ضمن واسه ایمنی هم یادتون نره حداقلش اینه که 206 دوتا ایربگ داره و همچنین توی تست تصادف هم واقعا خوب عمل میکنه و نه سقفش تا میشه و نه مشکلات این چنینی داره
حداقل راجع به ایمنی سمند هیچ قابلیت خاصی نسبت به 206 نداره
سلام دوست گلم
خوب من قیمت تقریبی بین سمند ساده با lx را گفتم
نمی دونم ولی این ماشینی که من گفتم تیپ 6 هست و دیگه کامل ترین تیپ 206
از لحاظ ایمنی یکی در همون بحث پایداری خودرو سمند برتری داره و یکی هم در نوع آلیاژ بدنه که به نسبت بدنه 206 محکم تره و تقریبا در تمام نقاط خارجی پوسته بدنه دوبل کار شده

Saliary
28 January 2011, 10:24 PM

دوست عزیز

سمند تو سرعت و شتاب با یه هیولایی مثل 206 اونم تیپ 5 اصلا قابل مقایسه نیست یعنی اصلا تو فکرشم نرو!!!
سیستم تعلیق و فرمان در نوع SD و تیپ 5 نسبت به بقیه تیپ های 206 ارتقا داده شده و من اصلا این حسی که شما در سرعت 140 ازش حرف میزنید رو عمرا با 206 تجربه نکردم.
شما با تیپ 5 یا V8 فرقی نداره... نیش گاز بدی سرعت سریع میره رو 200 اما خوب کنترلش سخته و راننده باید جوون و حرفه ای باشه نه پیرمرد و ضعیف ... !
بعد وقتی با 206 180-200 میری هیچ صدایی تو ماشین نیست اما حالا سمند...!!!
ضمنا 5ت-206 تو سرعت و شتاب با زانتیا 2.0 باید مقایسه بشه من نمیدونم کی این تاپیک رو باز کرده؟!!!

این از بدی های سمند در مقابل 206 حالا بریم سراغ برعکسشون. به دل نگیر.

وقتی داخل سمند میشینی (پشت رول) یه حس خوبی بهت دست میده (خودمو میگم) دکوراسیون و صفحه کیلومترو ... بگذریم زیاد حاشیه رفتم. ماشینو که روشن میکنی این خیلی ناراحت کنندس صدای ناجوری داره خوب اول باید نیم ساعت وایستیم تا گرم شه بعد حرکت میکنیم و بحث از همین جا شروع میشه (شتاب) ماشین شتاب خوبی نداره و دیر رو دور میفته و این بخاطر وزن سنگین و طراحی و...
بعد هوس میکنیم باهاش سرعت بریم>>> خوب گاز میدی سرعت کم کم داره بالا میره و 170 به بعد شتاب افت شدیدی پیدا میکنه و هرجور شده به 180-90 میرسه. بحث ما هم سر همینه که کدومشون میتونه زودتر به 200 برسه. کاری نداریم چه حسی به آدم دست میده مهم اینه که سه سوته به 200 برسه.

تو این ماجرا سمند فقط یه برتری داره و اونم پایداری و احساس امنیته ( فقط یه حسه نه بیشتر ) این حس باعث میشه راننده جرات بیشتری برای سرعت رفتن داشته باشه و با جون خودش و سرنشینا بازی کنه ( جون بازی!!! ) خودتون قضاوت کنین.

Erfan Hidden
28 January 2011, 11:33 PM
سلام
نـیــــــــــــــــــــــــم سا عـــــــــــــــت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ احتمالا پیکان 57 سوار شدی شما!
شما وقتی چیزیو که خودت داری و انتخاب خودته قبول نداری دیگه جای بحثی نمی مونه!
در ضمن تو فایل خودت من عکسی دیدم که 220 کیلومتر را پر کرده بود.قضیه اون عکس چیه پس؟

Saliary
29 January 2011, 09:20 AM
سلام
نـیــــــــــــــــــــــــم سا عـــــــــــــــت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ احتمالا پیکان 57 سوار شدی شما!
شما وقتی چیزیو که خودت داری و انتخاب خودته قبول نداری دیگه جای بحثی نمی مونه!
در ضمن تو فایل خودت من عکسی دیدم که 220 کیلومتر را پر کرده بود.قضیه اون عکس چیه پس؟

منم با سمند دورانی داشتم ماله من تیونینگ کامل بود با ماکسیما کل مینداختم میبردم!!! اون عکس ماله جاده قم - اصفهان و سرعتش هم دقیقا km/h 230 . براحتی به این سرعت رسیدم به ماشین زیاد فشار نیومد.
سمندو هرچی از لحاظ موتوری تقویت کنی کم نمیاره و باز هم تو سرعتهای بالا پایداری کاملی داره.
بحث ما در اینجا سمند استاندارد و 206 استاندارد.
من اگه سمندو قبول نداشتم مورانو رو نمیفروختم دوباره سمند ثبت نام کنم. سمندو دوست دارم موندم کامل آب بندی شه بعد یکم اسپرتش کنم. عکس آواتار ماله سمند قبلی.

Erfan Hidden
29 January 2011, 10:36 PM
منم دقیقا مثل شما
واقعا دوسش دارم و بهش بدجوری عادت کردم
قبول دارم 206 تیپ 5 توی شتاب به سمند Xu7 برتره ولی توی تاپ اسپید باور نمی کنم بشه با 206 سرعت بالای 200 رفت یعنی از نظرم یه افسانست(دلیلم هم وزن کم 206 هاچ بک و ضعف پایداری)!
در ضمن اگه سمند EF7 و V8 206 اس دی(تیپ 5 صندوق دار) را از نظر شتاب و سرعت مقایسه کنیم قطعا هم توی تاپ اسپید و هم توی شتاب و صفر تا 100 EF7 موفق تره

MoHaMaD Z
29 January 2011, 10:56 PM
سلام . در مورد شتاب که کاملا مشخصه تیپ 5 برتره ! توی تاپ اسپید هم باز به نظر من تیپ 5 برتره !
اما در مورد پایداری ( که اصلا ربطی به موضوع تاپیک نداره ) مسلما سمند سرتره ...
توی شتاب اولیه دوست عزیزمون امیر آقا ( Warrior ) یه تست از V8 و EF7 در حالت گاز و بنزین انجام داده و کلیپش رو توی سایت گذاشته ! توی این ویدئو برتری کامل با EF7 هستش ! ( در حالت بنزین )
اما من فکر میکنم EF7 با اون گیرباکس نا هماهنگ و به دردنخور نمیتونه توی شتاب V8 رو مغلوب کنه ! توی اون تست هم احساس میکنم امیر جان یخورده بد دنده میده و واسه همین از EF7 جا میمونه !!!
-----------------------------------------------------------
در آخر هم saliary جان انشالله وقتی ماشینتو گرفتی و شروع به تونینگش کردی ( موتوری ) منو حتما خبر کن ...
میخوام ببینم چه طور پیش میری ( با عکس و ... ) و در آخر هم یه کلیپ از شتاب ماشینت واسمون بزار ... :icon_arro:icon_arro:icon_arro ( البته بی زحمت ) :icon_arro

amahdavi2004
30 January 2011, 11:01 AM
مي بخشيد فضولي مي كنم ولي يك پرسش دارم:
چند سال پيش نمي دانم سر چه موضوعي خود ايرانخودرو رسماً اعلام كرد كه سريعترين خودروي توليدي اين شركت 206 تيپ 5 با فلان سرعت است.(تلويزيون اطلاعيه اش را پخش كرد حالا جزئياتش را يادم نيست)
فكر نمي كنم با تعصبي كه ايرانخودرو نسبت به سمند دارد خواسته باشد توي سرش بزند و 206 را بالا ببرد.
در مورد تست آقاي Warrior هم خيلي اما و اگر است.

Danial_4139
30 January 2011, 07:59 PM
سلام . در مورد شتاب که کاملا مشخصه تیپ 5 برتره ! توی تاپ اسپید هم باز به نظر من تیپ 5 برتره !
اما در مورد پایداری ( که اصلا ربطی به موضوع تاپیک نداره ) مسلما سمند سرتره ...
توی شتاب اولیه دوست عزیزمون امیر آقا ( Warrior ) یه تست از V8 و EF7 در حالت گاز و بنزین انجام داده و کلیپش رو توی سایت گذاشته ! توی این ویدئو برتری کامل با EF7 هستش ! ( در حالت بنزین )
اما من فکر میکنم EF7 با اون گیرباکس نا هماهنگ و به دردنخور نمیتونه توی شتاب V8 رو مغلوب کنه ! توی اون تست هم احساس میکنم امیر جان یخورده بد دنده میده و واسه همین از EF7 جا میمونه !!!
-----------------------------------------------------------
در آخر هم saliary جان انشالله وقتی ماشینتو گرفتی و شروع به تونینگش کردی ( موتوری ) منو حتما خبر کن ...
میخوام ببینم چه طور پیش میری ( با عکس و ... ) و در آخر هم یه کلیپ از شتاب ماشینت واسمون بزار ... :icon_arro:icon_arro:icon_arro ( البته بی زحمت ) :icon_arro

کلا 7.4.5 چند متر عقب میمونه خودم چند بار تست کردم نتیجه همونجور میشه .

MoHaMaD Z
30 January 2011, 09:11 PM
کلا 7.4.5 چند متر عقب میمونه خودم چند بار تست کردم نتیجه همونجور میشه .
راستش دوست گلم درسته که 7.4.5 در زمینه مصرف سوخت و شتاب و همچنین قدرت از 7.4.4 عقبتره اما بازم من فکر نمیکنم EF7 با اون گیربکس بتونه از پس V8 بر بیاد ...
( البته دوستان EF7 سوار نریزین سرم !؟ من خودم طرفدار پروپاقرص EF7 هستم :icon_arro:icon_arro:icon_arro )

adolf1945
30 January 2011, 10:45 PM
میگن دو پادشاه در یک اقلیم نگنجد اما توفیق نصیب ما شده و گنجونده شدن این دو پادشاه رو به عینه تجربه کردیم .
موتور tu5 تیپ 5 با پلاتفرم مناسب و پایداری سمند رو با ماشین خودم چندین بار تجربه کردم .
قطعا tu5 با ecu7.4.4 که همون مشخصات تیپ 5 هست طی زمان کمتری به تاپ اسپید میرسه .
اما پایداری و احساس اطمینان شما با سمند میتونه زمان و جرأت شما رو توی ثابت نگه داشتن ماشین در ماکسیموم سرعت افزایش بده .

واقعا من نمیدونم چرا برخی افراد همینجوری صحبت از رسیدن به سرعت 200 کیلومتر با 206 میکنند . شما به حرف میگید ولی توی عمل این کار بسیار بسیار خطرناکه .
یادمه دقیقا خرداد امسال یک سفری با همین سمندم به اهواز داشتم . قرار بود شب رو برای مهمانی آخر شب و پیش یکی از بستگان توی آبادان باشیم . به همین جهت ساعت10حرکت کردیم و وارد اتوبان اهواز خرمشهر شدیم . سرنشینان دو نفر بیشتر نبودیم اما بار زیاد داشتیم و ماشین تقریبا سنگین بود . همون طور که میدونید موتور tu5 هم به مراتب از xu7 سنگینتره و میشه گفت وزن این خودرو از سمند های xu7 بیشتره ....
بگذریم ...
وارد اتوبان که شدم سرعت رو یواش یواش بالا بردم و چون دریچه گاز برقی بود از سرعت 175 به بعد باید پام رو روی گاز نگه میداشتم تا کیلومتر بالا بره و نمیشد توقع داشت که یهو برسی به 200 .
یکی دو دقیقه ای گذشت و به مرز 200 رسیدم . هر کاری کردم دیگه بیشتر از این کیلومتر بالا نرفت ولی موتور بسیار صدای خوبی داشت اصلا قار قار موتور اذیت نمیکرد بیشتر صدای نفوذ باد رو توی کابین میشنیدم تا صدای موتور .

مدتی که طی مسیر نمودم واقعا یک چیز برایم مسجل شد و اون اینکه فشار باد , سمند با اون وزن سنگین با این همه بار رو داشت از توی جاده پرت میکرد بیرون ...
بعد از اون شب متوجه شدم که به حرف میگن سرعت 200 ...
ولی توی عمل , نمیشه توقع چنین سرعتی رو از هر ماشینی داشت .
حتی اگه موتور اون ماشین توانایی رسیدن به این سرعت رو داشته باشه شما باید شرایط خاصی رو برای ماشین از جمله وزن و پایداری و هندلینگ و تعلیق در نظر بگیرید تا بتونید براحتی به این سرعت ها برسید ....

Erfan Hidden
31 January 2011, 12:45 AM
آفرین دقیقا همون چیزی که منم بهش اشاره کردم
به نظره منم این امر تا حدودی غیر قابل باور هست چون به شخصه با سرعت 140 با تیپ 6 احساس پرواز را تجربه کردم:icon_arro
حالا دیگه نمی دونم چطور برخی از دوستان صحبت از تجربه رانندگی با سرعت 200 کیلومتر می کنند اونم با خودرو سبکی مثل 206

mmamushy
31 January 2011, 01:27 AM
آفرین دقیقا همون چیزی که منم بهش اشاره کردم
به نظره منم این امر تا حدودی غیر قابل باور هست چون به شخصه با سرعت 140 با تیپ 6 احساس پرواز را تجربه کردم:icon_arro
حالا دیگه نمی دونم چطور برخی از دوستان صحبت از تجربه رانندگی با سرعت 200 کیلومتر می کنند اونم با خودرو سبکی مثل 206
سلام اقا عرفان
البته این دو خودرو اینقدر تفاوت وزن ندارن که بشه در مورد وزن صحبت خاصی کردم من خودم با تیپ دو تا مرز 170 تا هم رفتم ولی انچنان با سمند تفاوت نداره ولی بازم میگم توی شتاب زیر 100 که 206 برتر هست حالا سمند با هر موتوری میخاد باشه و سرعت حداکثر هم خیلی مهم نیست چون توی جاده های ایران نمیشه با این سرعتها رانندگی کرد ولی توی شتابگیری بالای 100 هم بازم 206 برتری خاصی به سمند داره نمیدونم شما چرا نمیخاهید قبول کنید

amahdavi2004
31 January 2011, 12:08 PM
البته من تجربه تا 200 تا راندن را ندارم ولي در اتوبان قم تا 170 تا براي تست رفته ام (بيشتر را از ترس پيدا شدن سر و كله دوربين پليس نرفته ام) اتفاقاً به نظر من پايداري 206 در سرعت بالا بسيار بيشتر از 405 و سمند بود و خوب احساس مي كردي كه ماشين از نظر موتوري و پايداري آماده رفتن به سرعت‌هاي بالاتر است و البته خيلي راحت و سريع به همين سرعت 170 تا رسيد. البته اين در مسير مستقيم و اتوباني است؛ در پيچ و خم اصولاً رانندگي با اين سرعت با هر ماشيني اشتباه است و ممكن است آخرين اشتباه راننده شود و فرصت نكند تجربه اش را براي ديگران بازگو كند!
با سمند در سرعت بالاي 140 واقعي آن قدر سر و صداي باد و موتور و لرزش بدنه به راننده منتقل مي شود كه از رفتن به سرعت بالاتر اكراه پيدا مي كند؛ در حالي كه در 206 با توجه به طراحي بهتر و آيروديناميك بيشتر بدنه؛ هماهنگي خوب پلتفرم با بدنه و موتور بهينه تر اين مسأله وجود ندارد؛ حتي در 405 اين مشكل كمتر از سمند خود را نشان مي دهد.
دليل اين كه گفتم در سرعت بالاتر از 140 واقعي اين است كه من و دوستانم با استفاده از جي پي اس سرعت چندين سمند را كه كنترل كرده ايم به وضوح ديده ايم كه كيلومتر شمار سمند در سرعت‌هاي بالاتر از 100 كيلومتر بين 8 تا 11 كيلومتر بيشتر از سرعت واقعي را نشان مي دهد و هر چه سرعت بالاتر رود اين خطا بيشتر مي شود ولي در 405 و 206 تنها يك كيلومتر اختلاف ديده ايم. شايد دليل آن اين باشد كه ايرانخودرو از كيلومترشماري كه براي 405 با رينگ 14 كاليبره شده است براي سمند با رينگ 15 استفاده مي كند شايد؛ البته در سمندي كه داده بوديم يك كيلومتر ساز برنامه ايپرام كيلومتر شمارش را دوباره ريخته بود و تريپهاي كامپيوتر به آن اضافه شده بود چنين خطايي وجود نداشت.

Erfan Hidden
31 January 2011, 03:24 PM
سلام اقا عرفان
البته این دو خودرو اینقدر تفاوت وزن ندارن که بشه در مورد وزن صحبت خاصی کردم من خودم با تیپ دو تا مرز 170 تا هم رفتم ولی انچنان با سمند تفاوت نداره ولی بازم میگم توی شتاب زیر 100 که 206 برتر هست حالا سمند با هر موتوری میخاد باشه و سرعت حداکثر هم خیلی مهم نیست چون توی جاده های ایران نمیشه با این سرعتها رانندگی کرد ولی توی شتابگیری بالای 100 هم بازم 206 برتری خاصی به سمند داره نمیدونم شما چرا نمیخاهید قبول کنید
سلام
نمی دونم تا الان که هرکی راجب وزن سمند صحبت می کرد جوری حرف می زد که انگار داره از اختلاف 1 تنی بین سمند و 206 حرف می زنه ولی حالا برای این مقایسه وزن 2 خودرو برابر شد؟!
من قبول دارم .توی پست های قبلی هم به این مطلب اشاره دارم که شتاب 206(در نوع تیپ 5 موتور 1600)بیشتر از سمند(با موتور XU7) هست ولی تاپ اسپید خیر به خصوص تیپ 2 که کلا توی سر بالایی های ممتد کم میاره تو جاده
من جدا در سرعت بالای 130 با 206 احساس وحشت می کنم(نه به دلیل صدای باد یا صدای موتور بلکه به دلیل احساس از دست رفتن کنترل خودرو) نمی دونم چطور همچین احساسی به شما دست نداده..
بعد کسی از بچه های پی هالز هست که از 206 کلیپ داشته باشه که سرعت بالای 200 را تست کرده باشه؟
تست سمند که هست اگه خواستین قرار میدم اینجا

mmamushy
31 January 2011, 03:52 PM
سلام
نمی دونم تا الان که هرکی راجب وزن سمند صحبت می کرد جوری حرف می زد که انگار داره از اختلاف 1 تنی بین سمند و 206 حرف می زنه ولی حالا برای این مقایسه وزن 2 خودرو برابر شد؟!
من قبول دارم .توی پست های قبلی هم به این مطلب اشاره دارم که شتاب 206(در نوع تیپ 5 موتور 1600)بیشتر از سمند(با موتور XU7) هست ولی تاپ اسپید خیر به خصوص تیپ 2 که کلا توی سر بالایی های ممتد کم میاره تو جاده
من جدا در سرعت بالای 130 با 206 احساس وحشت می کنم(نه به دلیل صدای باد یا صدای موتور بلکه به دلیل احساس از دست رفتن کنترل خودرو) نمی دونم چطور همچین احساسی به شما دست نداده..
بعد کسی از بچه های پی هالز هست که از 206 کلیپ داشته باشه که سرعت بالای 200 را تست کرده باشه؟
تست سمند که هست اگه خواستین قرار میدم اینجا
اول سلام:icon_arro
در مورد وزن هم سمند 1220 و تیپ 5 1054 و صندوق دار 1100 هست این از وزن پس در مورد تریلی با مینی ماینر صحبت نمیکنیم:icon_twis
در مورد کلیپ هم همانطور که دوستانه قبلی در مورد خطای زیاد کیلومتر سمند صحبت کردند باید دید با جی پی اس چقدر تفاوت سرعت را نشون میده و ازش کم کرد که در اینصورت باز هم سمند عقبتر از 206 میمونه
توی خد سایت ایرانخودرو هم که زده 198برای تیپ 5 و 185 برای سمند پس تا اینجا برتری با تیپ 5 هست
در مورد شتاب هم که زده 11.9 سمند و 206 هم زده 9.6 که حالا این جدیداش من بعید میدونم این شتاب را داشته باشن و شاید الان به 10.5 رسیده باشن که باز هم سمند در این مورد حرفی برای گفتن نداره
در مورد هندلینگ هم من خودم بارها توی جاده ی کوهستانی و پر از پیچ پیست اسکی با سمند رانندگی کردم که خب توی اون جاده ماشین سر پیچها داره تقریبا روی 2 چرخ میره ولی با ماشین ..... تا بحال به این شکل ماشین روی دو چرخ نیومده پس سمند هم خدای هندلینگ در قیمتش نیست
موفق باشید

MoHaMaD Z
31 January 2011, 05:37 PM
البته من تجربه تا 200 تا راندن را ندارم ولي در اتوبان قم تا 170 تا براي تست رفته ام (بيشتر را از ترس پيدا شدن سر و كله دوربين پليس نرفته ام) اتفاقاً به نظر من پايداري 206 در سرعت بالا بسيار بيشتر از 405 و سمند بود و خوب احساس مي كردي كه ماشين از نظر موتوري و پايداري آماده رفتن به سرعت‌هاي بالاتر است و البته خيلي راحت و سريع به همين سرعت 170 تا رسيد. البته اين در مسير مستقيم و اتوباني است؛ در پيچ و خم اصولاً رانندگي با اين سرعت با هر ماشيني اشتباه است و ممكن است آخرين اشتباه راننده شود و فرصت نكند تجربه اش را براي ديگران بازگو كند!
با سمند در سرعت بالاي 140 واقعي آن قدر سر و صداي باد و موتور و لرزش بدنه به راننده منتقل مي شود كه از رفتن به سرعت بالاتر اكراه پيدا مي كند؛ در حالي كه در 206 با توجه به طراحي بهتر و آيروديناميك بيشتر بدنه؛ هماهنگي خوب پلتفرم با بدنه و موتور بهينه تر اين مسأله وجود ندارد؛ حتي در 405 اين مشكل كمتر از سمند خود را نشان مي دهد.
دليل اين كه گفتم در سرعت بالاتر از 140 واقعي اين است كه من و دوستانم با استفاده از جي پي اس سرعت چندين سمند را كه كنترل كرده ايم به وضوح ديده ايم كه كيلومتر شمار سمند در سرعت‌هاي بالاتر از 100 كيلومتر بين 8 تا 11 كيلومتر بيشتر از سرعت واقعي را نشان مي دهد و هر چه سرعت بالاتر رود اين خطا بيشتر مي شود ولي در 405 و 206 تنها يك كيلومتر اختلاف ديده ايم. شايد دليل آن اين باشد كه ايرانخودرو از كيلومترشماري كه براي 405 با رينگ 14 كاليبره شده است براي سمند با رينگ 15 استفاده مي كند شايد؛ البته در سمندي كه داده بوديم يك كيلومتر ساز برنامه ايپرام كيلومتر شمارش را دوباره ريخته بود و تريپهاي كامپيوتر به آن اضافه شده بود چنين خطايي وجود نداشت.
سلام . دوست عزیز میشه واسه قسمت هایی که قرمز کردم دلیل بیارین !؟ پایداری سمند و 405 نسبت به 206 کاملا مشهوده ... این دیگه چیزی نیست که کسی بخواد انکارش کنه ... چه هندلینگ چه پایداری ...
والا من نمیدونم اون چیزی که شما سوارش بودی سمند بوده یا تانک ( اگه هم سمند بوده مال سال 81 - 82 بوده ) ما خودمون الان سمند ال ایکس مدل 1387 داریم . توی این جاده هم تونستیم به سرعت 210.6 دست پیدا کنیم که با GPS تست کردیم و سرعت رو 203 کیلومتر درساعت نوشت . ( لاستیک ماشین تازه عوض شده بود ) GPS هم موبایل نبود یه دستگاه بودش که از شوهرخالم گرفته بودیم . ما توی اون سرعت به هیچ وجه صدای باد اونجوری که شما میگین اذیتمون نکرد . البته صدای موتور مسلما زیاد بود و اونم از XU7 بعید نیست .
عکس جاده :
http://up.iranblog.com/images/ttzsvtqxiy03g09j5vd6_thumb.jpg (http://up.iranblog.com/viewer.php?file=ttzsvtqxiy03g09j5vd6.jpg)

عکس دستگاه GPS ( البته یه چیزی تو مایه های همین بود و قیمتش هم طبق گفته خودش 412 هزار تومان بودش ) :
http://lioncomputer.ir/uploads/original/eeaa5ffc058d867075889e45ac0fb5e5garmin_oregon_300_ gps.jpg
من نمیدونم اون سمندی که شما باهاش تست رو انجام دادین چه طور بوده ولی خیلی از عوامل روی نشون دادن سرعت توسط سرعت سنج دخیل هستن . به عنوان مثال ممکنه لاستیک های اون سمندی که شما باهاش مقایسه کردین مشکل داشته باشه !
بحث بعدی در مورد آیرودینامیک هستش ! شما از کجا تشخیص دادین که 206 آیرودینامیک تر از سمند هستش ؟! از روی قیافه ؟:icon_surp:icon_surp:icon_surp
موفق باشین !

در مورد هندلینگ هم من خودم بارها توی جاده ی کوهستانی و پر از پیچ پیست اسکی با سمند رانندگی کردم که خب توی اون جاده ماشین سر پیچها داره تقریبا روی 2 چرخ میره ولی با ماشین ..... تا بحال به این شکل ماشین روی دو چرخ نیومده پس سمند هم خدای هندلینگ در قیمتش نیست
دوست عزیز هندلینگ سمند و 405 و ... ( 405 به این تاپیک ربطی نداره ) هرچی که باشه بازم از انواع و اقسام 206 بهتره . سیستم تعلیق سمند نیمه مستقل هستش درصورتی که مال 206 یکپارچه هست . سیستم تعلیق یکپارچه از سیستم تعلیق نیمه مستقل نرمتره و طبیعتا هندلینگش ضعیفتره ! ( معمولا سیستم تعلیق هرچی نرمتر باشه هندلینگ ماشین ضعیف تره . مثل همون TwistBeam که ایرانخودرو روی سمند نصب کرده )
موفق باشین !

amahdavi2004
31 January 2011, 07:17 PM
سلام . دوست عزیز میشه واسه قسمت هایی که قرمز کردم دلیل بیارین !؟ پایداری سمند و 405 نسبت به 206 کاملا مشهوده ... این دیگه چیزی نیست که کسی بخواد انکارش کنه ... چه هندلینگ چه پایداری ...
والا من نمیدونم اون چیزی که شما سوارش بودی سمند بوده یا تانک ( اگه هم سمند بوده مال سال 81 - 82 بوده ) ما خودمون الان سمند ال ایکس مدل 1387 داریم . توی این جاده هم تونستیم به سرعت 210.6 دست پیدا کنیم که با GPS تست کردیم و سرعت رو 203 کیلومتر درساعت نوشت . ( لاستیک ماشین تازه عوض شده بود ) GPS هم موبایل نبود یه دستگاه بودش که از شوهرخالم گرفته بودیم . ما توی اون سرعت به هیچ وجه صدای باد اونجوری که شما میگین اذیتمون نکرد . البته صدای موتور مسلما زیاد بود و اونم از XU7 بعید نیست .
عکس جاده :
http://up.iranblog.com/images/ttzsvtqxiy03g09j5vd6_thumb.jpg (http://up.iranblog.com/viewer.php?file=ttzsvtqxiy03g09j5vd6.jpg)

عکس دستگاه GPS ( البته یه چیزی تو مایه های همین بود و قیمتش هم طبق گفته خودش 412 هزار تومان بودش ) :
http://lioncomputer.ir/uploads/original/eeaa5ffc058d867075889e45ac0fb5e5garmin_oregon_300_ gps.jpg
من نمیدونم اون سمندی که شما باهاش تست رو انجام دادین چه طور بوده ولی خیلی از عوامل روی نشون دادن سرعت توسط سرعت سنج دخیل هستن . به عنوان مثال ممکنه لاستیک های اون سمندی که شما باهاش مقایسه کردین مشکل داشته باشه !
بحث بعدی در مورد آیرودینامیک هستش ! شما از کجا تشخیص دادین که 206 آیرودینامیک تر از سمند هستش ؟! از روی قیافه ؟:icon_surp:icon_surp:icon_surp
موفق باشین !

دوست عزیز هندلینگ سمند و 405 و ... ( 405 به این تاپیک ربطی نداره ) هرچی که باشه بازم از انواع و اقسام 206 بهتره . سیستم تعلیق سمند نیمه مستقل هستش درصورتی که مال 206 یکپارچه هست . سیستم تعلیق یکپارچه از سیستم تعلیق نیمه مستقل نرمتره و طبیعتا هندلینگش ضعیفتره ! ( معمولا سیستم تعلیق هرچی نرمتر باشه هندلینگ ماشین ضعیف تره . مثل همون TwistBeam که ایرانخودرو روی سمند نصب کرده )
موفق باشین !
عليك السلام رفيق شفيق
در مورد دلايل آنچه قرمز فرموده ايد:
مورد اول كه بيان تجربه شخصي من از رانندگي با هر سه خودرو در يك جاده معين بود و از بديهيات منطق اين است كه حسيات جزو ضروريات هستند و امكان ارائه دليل برايشان وجود ندارد و لزومي هم ندارد براي منكرشان قابل قبول باشد.
آن سمندهايي هم كه سوار بوده ام نه تانك بوده اند و نه مدل پايين هر چه بودند سمند بودند كه موضوع تاپيك است(محض اطلاعتان مي گويم اتفاقاً سمندهاي مدل 82-81 به خاطر مدل اي سي يوشان از سرعت و شتاب بيشتري برخوردار بودند و در سمندهاي بعدي به خاطر كم كردن مصرف و آلايندگي با تغيير در اي سي يو سرعت و شتابشان را كم كردند مثل بلايي كه بر سر 206 تيپ 5 آمده)
ضمناً من اين مقايسه كيلومتر شمار را روي چندين سمند و با چند جي پي اس دستي و گوشي انجام داده ام و حداقل در آن موارد براي خودم و شاهدين موضوع تجربه عيني بود، البته بر خلاف شما كه فقط روي يك سمند و با يك جي پي اس تست كرده و جالب است كه به اختلاف 7.6 هم اعتراف مي كنيد من روي چند سمند و با چند جي پي اس امتحان كرده و به اين نتيجه رسيده ام؛ در هر حال اين نشانه غير قابل اعتماد بودن كيلومتر شمار سمند است.
بعد لطفاً براي اين ادعايتان:

پایداری سمند و 405 نسبت به 206 کاملا مشهوده ... این دیگه چیزی نیست که کسی بخواد انکارش کنه ... چه هندلینگ چه پایداری ...كه آن را بديهي شمرده ايد دليل و مدرك ارائه كنيد؛ مي ترسم من كه در اين ادعايتان ترديد دارم به پاره كردن عكس خداوند تبارك و تعالى متهم شوم.:icon_arro
ضمناً به اين مطلب توجه فرماييد:

دوستان معتقد بودند سمند از کل تولیدات داخل سر پیچ چسبندگی بهتری داره..در صورتیکه سمند از این نظر با 0.83 جی بعد از زانتیا با 0.92 جی.....پروتون ویرا با 0.87 جی ...پژو 206 تیپ 5 با 0.85 جی... قرار داره متاسفانه چون مطلب خيلي قديمي بود منبع را ثبت نكرده ام ولي هر چه است هوايي و تخيلي نيست.
ضريب آيروديناميك 405 عدد 0.29 سي دي و پارس 0.31 سي دي و 206 عدد 0.33 و 207i عدد 0.31 است و سمند نيز چون در تونل باد تست نشده است هر كس هر عددي بگويد من در آوردي است.(اين كه شما مثل برخي بازجوها فقط دنبال ارائه سند و مدرك از سوي متهم براي اثبات بي گناهي اش هستيد جالب است؛ پس كي نوبت ارائه سند و مدرك شما مي رسد)
فرضاً هم آيروديناميك سمند بهتر باشد ربطي به توليد صدا ندارد و به این معنی نیست که هر خودرويی که ضریب آیرودینامیکیش پائینتره کم صدا تره....لکسوس های سری ال س یکی از کم صداترین خودروهای دنیا هستن ولی ضرایب آیرودینامیکشون بین 0.30 تا 0.32 سی دی است. مشكل سر و صداي سمند و نفوذ صدا به داخل مربوط به ناهماهنگي هايي است كه در طراحي دارد و اتفاقاً يادم مي آيد زماني آقاي منطقي به اين موضوع اعتراف كرده و مدعي بود در حال بررسي هستيم كه دامنه صداها را در سمند از محدوده شنوايي انسان خارج كنيم تا صداها شنيده نشوند.

Saliary
1 February 2011, 08:19 PM
در مورد اون فیلم هایی که کاربر گرامی Warior از دو خودرو گرفت اصلا اعتباری وجود نداره تموم فیلمها پر از ابهام - راننده 206 بد دنده میده - یه قسمت کاملا مشخصه که 206 ترمز میکنه و دوربین کج میشه- و...
این قبول که سمند EF7 قدرت موتور بیشتری داره اما از طرفی 300kg وزن بالاتری نسبت به XU7 داره. این قدرت ماشین رو پایین میاره و روند افزایش سرعت +100 کاهش میده و مخصوصا باعث افت شدیدی تو شتاب اولیه میشه و خود ایرانخودرو شتاب EF7 رو 13.5 و گاز 14.5 و XU7 رو 11.9 اعلام کرده و اعداد اعلام شده کاملا درسته.

نکته بعدی من برای شتاب گیری با سمند همیشه تا آخر پدال گازو فشار میدم درحالی که 206و تا نیمه که فشار میدم به شتاب ایده آل میرسم و همین دلیل خوبی برای شتاب بیشتر 206ه.
در ضمن اگه سمند فقط تو ایران اونم توسط افراد معمولی تو جاده های باستانی تست شده ، 206 تو کل جهان تست شده چون همین الان هم محصول روز اروپا محسوب میشه و شرکت پژو اونو از هر جهت ساپورت میکنه. فیلماشو حتی تو YouTube اگه سرچ کنی میبینی گلم.
فرقی نداره چون حداقل بدنه و وزن و طراحیش با مدل جهانیش برابره.

MoHaMaD Z
1 February 2011, 09:20 PM
عليك السلام رفيق شفيق
در مورد دلايل آنچه قرمز فرموده ايد:
مورد اول كه بيان تجربه شخصي من از رانندگي با هر سه خودرو در يك جاده معين بود و از بديهيات منطق اين است كه حسيات جزو ضروريات هستند و امكان ارائه دليل برايشان وجود ندارد و لزومي هم ندارد براي منكرشان قابل قبول باشد.
آن سمندهايي هم كه سوار بوده ام نه تانك بوده اند و نه مدل پايين هر چه بودند سمند بودند كه موضوع تاپيك است(محض اطلاعتان مي گويم اتفاقاً سمندهاي مدل 82-81 به خاطر مدل اي سي يوشان از سرعت و شتاب بيشتري برخوردار بودند و در سمندهاي بعدي به خاطر كم كردن مصرف و آلايندگي با تغيير در اي سي يو سرعت و شتابشان را كم كردند مثل بلايي كه بر سر 206 تيپ 5 آمده)
ضمناً من اين مقايسه كيلومتر شمار را روي چندين سمند و با چند جي پي اس دستي و گوشي انجام داده ام و حداقل در آن موارد براي خودم و شاهدين موضوع تجربه عيني بود، البته بر خلاف شما كه فقط روي يك سمند و با يك جي پي اس تست كرده و جالب است كه به اختلاف 7.6 هم اعتراف مي كنيد من روي چند سمند و با چند جي پي اس امتحان كرده و به اين نتيجه رسيده ام؛ در هر حال اين نشانه غير قابل اعتماد بودن كيلومتر شمار سمند است.
بعد لطفاً براي اين ادعايتان: سلام . دوست عزیز و شفیق من :icon_arro ، من کاری با شتاب و سرعت نهایی ندارم . من فقط اون یه تیکه از حرف شما مشکل دارم . منظور من از سمند 81 و 82 این بود که ماشین فرسوده بوده و مشکل داشته نه اینکه کیفیت اون موقع از الان بدتر بوده ! ( بحث رو چرا منحرف میکنین ؟ :icon_arro )
بله دوست عزیز هر ماشینی که باشه کیلومترش خطا داره و این فقط به سمند مربوط نمیشه ! شما تست سرعت نهایی بوگاتی رو ببینید . کیلومتر این ماشین نوشته 420 کیلومتر در ساعت در صورتی که وقتی با دستگاه مخصوص سرعت رو اندازه میگیرند 407 و خورده ای میشه ! با این اوصاف اون 206 که شما تستش کردین درصد خطاش یه چیزی تو مایه های همون بوگاتیه ... :icon_surp:icon_surp

كه آن را بديهي شمرده ايد دليل و مدرك ارائه كنيد؛ مي ترسم من كه در اين ادعايتان ترديد دارم به پاره كردن عكس خداوند تبارك و تعالى متهم شوم.:icon_arroدوست عزیز من دارم میگم همه میگن هندلینگ سمند و 405 و ... از 206 ها بهتره . میخواین توی فروم بگردم یکی یکی بپرسم !؟!؟؟!
ضمنا اینم دلیل و مدرک که توی همون پست گفتم . شما چه طوری اینو ندیدین ؟

سیستم تعلیق سمند نیمه مستقل هستش درصورتی که مال 206 یکپارچه هست . سیستم تعلیق یکپارچه از سیستم تعلیق نیمه مستقل نرمتره و طبیعتا هندلینگش ضعیفتره ! ( معمولا سیستم تعلیق هرچی نرمتر باشه هندلینگ ماشین ضعیف تره . مثل همون TwistBeam که ایرانخودرو روی سمند نصب کرده )این مدرک دیگه فکر نمیکنم قابل رد باشه !

متاسفانه چون مطلب خيلي قديمي بود منبع را ثبت نكرده ام ولي هر چه است هوايي و تخيلي نيست.
ضريب آيروديناميك 405 عدد 0.29 سي دي و پارس 0.31 سي دي و 206 عدد 0.33 و 207i عدد 0.31 است و سمند نيز چون در تونل باد تست نشده است هر كس هر عددي بگويد من در آوردي است.(اين كه شما مثل برخي بازجوها فقط دنبال ارائه سند و مدرك از سوي متهم براي اثبات بي گناهي اش هستيد جالب است؛ پس كي نوبت ارائه سند و مدرك شما مي رسد)
فرضاً هم آيروديناميك سمند بهتر باشد ربطي به توليد صدا ندارد و به این معنی نیست که هر خودرويی که ضریب آیرودینامیکیش پائینتره کم صدا تره....لکسوس های سری ال س یکی از کم صداترین خودروهای دنیا هستن ولی ضرایب آیرودینامیکشون بین 0.30 تا 0.32 سی دی است. مشكل سر و صداي سمند و نفوذ صدا به داخل مربوط به ناهماهنگي هايي است كه در طراحي دارد و اتفاقاً يادم مي آيد زماني آقاي منطقي به اين موضوع اعتراف كرده و مدعي بود در حال بررسي هستيم كه دامنه صداها را در سمند از محدوده شنوايي انسان خارج كنيم تا صداها شنيده نشوند. دوست عزیز اون آیرودینامیکی که واسه 405 ثبت شده ، 405 ی هست که توی فرانسه بود نه اینی که توی ایرانه با اون ارتفاع شتریش !
دوست من ، عزیز من ، برادر من ، من کی گفتم آیرودینامیک سمند بهتر از 206 هست ؟! من گفتم از کجا فهمیدین که 206 آیرودینامیکش از سمند کمتره !؟!؟!؟!؟!؟؟!؟! جالبه شما خودتون هم عددی واسه سمند به دست نیاوردین که اینجوری در مورد آیرودینامیکش صحبت میکنین ، اگه داشتین چه کار میکردین !؟!؟!؟!؟!
دوست گلم شما در مورد آیرودینامیک خودروهای لکسوس صحبت کردین ! شما یه نگاهی به ضریب آیرودینامیک خودرو های لکسوس بکنین . من یکی یکی واستون میگمشون ( منبع هم خواستی میدم )
Lexsus GS460 = 0.27
Lexus IS350 = 0.28
Lexus ES330 = 0.28
خودروهای لکسوس توی ضریب آیرودینامیک بی نظیر هستن . نمیدونم شما چه طوری میگین ضریب آیرودینامیکشون بالاست .
به هر حال بحث لکسوس جداست و اصلا ربطی به تاپیک نداره ...
اون موقع که جناب منطقی در مورد صداهای اضافی سمند صحبت میکرد کی بود ؟ احیانا همون سال 82 و 83 نبود ؟! بله قبول دارم سمند اون موقع صداهای اضافی زیاد داشت و این صداها هم بیشتر از سمت ستون های ماشین بود . اما خوشبختانه الان این مشکل وجود نداره ! ( همون ستون منظورمه ):icon_evil
-----------------------------------------------------------------------
دوست عزیز امیدوارم که از صحبتم ناراحت نشده باشین ! من اصلا قصد بی احترامی نداشتم ... :red_heart:
================================================== ==========================

در مورد اون فیلم هایی که کاربر گرامی Warior از دو خودرو گرفت اصلا اعتباری وجود نداره تموم فیلمها پر از ابهام - راننده 206 بد دنده میده - یه قسمت کاملا مشخصه که 206 ترمز میکنه و دوربین کج میشه- و...
این قبول که سمند EF7 قدرت موتور بیشتری داره اما از طرفی 300kg وزن بالاتری نسبت به XU7 داره. این قدرت ماشین رو پایین میاره و روند افزایش سرعت +100 کاهش میده و مخصوصا باعث افت شدیدی تو شتاب اولیه میشه و خود ایرانخودرو شتاب EF7 رو 13.5 و گاز 14.5 و XU7 رو 11.9 اعلام کرده و اعداد اعلام شده کاملا درسته.

نکته بعدی من برای شتاب گیری با سمند همیشه تا آخر پدال گازو فشار میدم درحالی که 206و تا نیمه که فشار میدم به شتاب ایده آل میرسم و همین دلیل خوبی برای شتاب بیشتر 206ه.
در ضمن اگه سمند فقط تو ایران اونم توسط افراد معمولی تو جاده های باستانی تست شده ، 206 تو کل جهان تست شده چون همین الان هم محصول روز اروپا محسوب میشه و شرکت پژو اونو از هر جهت ساپورت میکنه. فیلماشو حتی تو YouTube اگه سرچ کنی میبینی گلم.
فرقی نداره چون حداقل بدنه و وزن و طراحیش با مدل جهانیش برابره.
دوست عزیز من همچنان با اعداد و ارقام ایرانخودرو مشکل دارم . همونطور که شتاب XU7 در سایت ایرانخودرو از TU5 بیشتره ( که اشتباهه ) پش اون اعداد و ارقام در مورد EF7 هم اشتباهه . جالبه چند وقت پیش یه بخشنامه داده بود که شتاب EF7 رو نوشته بود . بعدش دوباره یه بخشنامه دیگه داد که دوباره اصلاحش کرده بودن .
یه سوال داشتم . شما EF7 رو وزن کردین که میگین 300 کیلو سنگین تره ؟! :icon_twis:icon_twis:icon_twis
وزن EF7 با اون کپسول طبق گفته های ایرانخودرو 1360 کیلوگرمه . البته بنده به این اعتماد نکردم و با شوهر خاله گرامی ماشین رو توسط باسکول وزن کردیم . وزن ماشین با کپسول و یه سری خرت پرت پشت ماشین ( زیاد نبود ) 1372 کیلوگرم بود . طبق گفته شما وزن EF7 حدودا 1520 کیلوگرم میشه ! :icon_twis
یه سوال دیگه هم داشتم . منظور شما از اون قسمت که قرمز کردم اینه که مردم کشور های خارجی بیشتر از مردم خودمون حالیشون میشه ! به نظرتون این جمله که گفتین یخورده مشکل نداره !؟
بحث هندلینگ چیزی نیست که واسه فهمیدنش نیاز به تخصص باشه ! هر آدمی توی ماشین میتونه تشخیص بده هندلینگ ماشینش در چه سطحی قرار داره ...
موفق باشین !

Erfan Hidden
2 February 2011, 01:01 AM
دقیقا , این دیگه نیاز به محاسبات و آمار و ارقام دقیق نداره یه بار که پشت هر ماشینی بشینی این را احساس میکنید.
منم با حرفتون موافقم آقای محمد,به هیچ عنوان نمیشه به اعداد و ارقام ایران خودرو اعتماد کرد به صورت تصادفی و دیمی برای هر ماشین یه عدد دلخواه ثبت کردند برای صفر تا صد و هر چیز دیگه..
در ضمن saliary جان این حرفتون کمی تامل بر انگیزه(اگه سمند فقط تو ایران اونم توسط افراد معمولی تو جاده های باستانی تست شده ، 206 تو کل جهان تست شده)
حداقل تست تصادفات را که دیگه قبول دارین توسط همون سازمان تست تصادفان انجام شده؟
اینم عکس هاش:http://www.pic.iran-forum.ir/images/vhpm13942i9v53nzbis.jpg

Saliary
2 February 2011, 05:51 PM
منظور شما از اون قسمت که قرمز کردم اینه که مردم کشور های خارجی بیشتر از مردم خودمون حالیشون میشه ! به نظرتون این جمله که گفتین یخورده مشکل نداره !؟
بحث هندلینگ چیزی نیست که واسه فهمیدنش نیاز به تخصص باشه ! هر آدمی توی ماشین میتونه تشخیص بده هندلینگ ماشینش در چه سطحی قرار داره ...
موفق باشین !

نکنه شما واقعا باورت شده که مردم یه کشور جهان سومی از مابقی بالاترن و بیشتر سرشون میشه!!!!:icon_twis همین سمندی که شما به عنوان خودروی ملی سوارش میشی از پیچ و مهره بگیر تا طراحی و موتور و بدنه همش کپی از ماشینای کشورهای دیگست. واقعا شما چقدر امیدواری!!! میدرخشید!!!! احیانا جزو نخبگان نبودی؟؟؟:icon_mrgr

در ضمن اون جمله بنده که گفتم( اگه سمند فقط تو ایران اونم توسط افراد معمولی تو جاده های باستانی تست شده ، 206 تو کل جهان تست شده ) هیچ ربطی به مردم نداره!!!
ربط به سایر کشور ها داره که بهترین امکانات و پیست های استاندارد ریسی رو دارن و خود کمپانی در همون پیست ها خودروها رو در بهترین شرایط تست میکنه.
حالا بفرمائید شما که "ان خودرو" کجا خودروهای نازنینشو تست کنه؟؟؟:icon_neut

شما میگی: بحث هندلینگ چیزی نیست که واسه فهمیدنش نیاز به تخصص باشه ! هر آدمی توی ماشین میتونه تشخیص بده هندلینگ ماشینش در چه سطحی قرار داره ...!!!!

کل کمپانی های جهان به اولین چیزی که در خودرو اهمیت میدن هندلیگه چون تا حد زیادی ایمنی خودرو رو فراهم میکنه.
جدا یعنی هر آدمی توی هر ماشینی بشینه میتونه میزان هندلیگ خودرو رو تشخیص بده؟؟؟؟ پس با این وجود درجه ما از آدم کمتره دیگه که 9 صفحه درباره هندلیگ دو خودرو داریم بحث میکنیم؟؟؟!!!
لازمه بدونید که هندلینگ فقط این نیست که هر خودرویی بتونه هر پیچی رو با سرعت بیشتری طی کنه پس هندلینگش بهتره.
کلی تست های مختلف در این مورد هست که هیچ کدومشو سمند طی نکرده. سمند فقط و فقط تو جاده آسفالته خشک تست فرمان داده تازه اونم شاید داده باشه من که ندیدم.
بهتره نیست کمی منطقی تر صحبت کنید!!

MoHaMaD Z
2 February 2011, 10:26 PM
نکنه شما واقعا باورت شده که مردم یه کشور جهان سومی از مابقی بالاترن و بیشتر سرشون میشه!!!!:icon_twis همین سمندی که شما به عنوان خودروی ملی سوارش میشی از پیچ و مهره بگیر تا طراحی و موتور و بدنه همش کپی از ماشینای کشورهای دیگست. واقعا شما چقدر امیدواری!!! میدرخشید!!!! احیانا جزو نخبگان نبودی؟؟؟:icon_mrgr

در ضمن اون جمله بنده که گفتم( اگه سمند فقط تو ایران اونم توسط افراد معمولی تو جاده های باستانی تست شده ، 206 تو کل جهان تست شده ) هیچ ربطی به مردم نداره!!!
ربط به سایر کشور ها داره که بهترین امکانات و پیست های استاندارد ریسی رو دارن و خود کمپانی در همون پیست ها خودروها رو در بهترین شرایط تست میکنه.
حالا بفرمائید شما که "ان خودرو" کجا خودروهای نازنینشو تست کنه؟؟؟:icon_neut

شما میگی: بحث هندلینگ چیزی نیست که واسه فهمیدنش نیاز به تخصص باشه ! هر آدمی توی ماشین میتونه تشخیص بده هندلینگ ماشینش در چه سطحی قرار داره ...!!!!

کل کمپانی های جهان به اولین چیزی که در خودرو اهمیت میدن هندلیگه چون تا حد زیادی ایمنی خودرو رو فراهم میکنه.
جدا یعنی هر آدمی توی هر ماشینی بشینه میتونه میزان هندلیگ خودرو رو تشخیص بده؟؟؟؟ پس با این وجود درجه ما از آدم کمتره دیگه که 9 صفحه درباره هندلیگ دو خودرو داریم بحث میکنیم؟؟؟!!!
لازمه بدونید که هندلینگ فقط این نیست که هر خودرویی بتونه هر پیچی رو با سرعت بیشتری طی کنه پس هندلینگش بهتره.
کلی تست های مختلف در این مورد هست که هیچ کدومشو سمند طی نکرده. سمند فقط و فقط تو جاده آسفالته خشک تست فرمان داده تازه اونم شاید داده باشه من که ندیدم.
بهتره نیست کمی منطقی تر صحبت کنید!! سلام . واقعا جالبه ... بحث جهان سومی چه ربطی به بحث ما داشت !؟ کسی منکر این نیست که سمند از پیچ و مهره گرفته تا ... از ماشین های کشور های دیگست . من دارم میگم هندلینگ سمند و 405 و ... از انواع پژو 206 بهتره .
این موضوع دیگه قابل چشم پوشی نیست دوست من . چرا نمیخواین باور کنین ؟ آقا 206 تمامی امکاناتش بر سمند سرتره ولی هندلینگش نسبت به سمند ضعیف تره ... یعنی واقعا شما اینو باور ندارین ؟ ( اگه اینو باور ندارین من دیگه با شما بحثی ندارم )

شما یعنی واقعا با نشستن توی ماشین نمیتونی بفهمی هندلینگش در چه سطحیه !؟ این حرف به نظرتون منطقیه ؟!
شما آزمایش هندلینگ رو روی دو خودرو انجام بده اونوقت میفهمی هندلینگ رو میشه احساس کرد یا نه !
بازم یه حرف بی ربط از شما ... کجای این تاپیک 9 صفحش درمورد هندلینگه !؟ فکر کنم شما اصلا عنوان تاپیک رو نمیخونین و همینجوری میایین تو ... بحث این تاپیک در مورد تاپ اسپید و همچنین شتاب 0 تا 100 هستش که کاملا مشخصه برتری از آن تیپ 5 هستش ! بحث ما هم ناخودآگاه به سمت هندلینگ رفت !
یه سوال ... شما که اینقدر اطلاعاتتون بالاست ( ! ) هندلینگ رو واسه من توضیح بدین !
شما میگین سمند توی جاده های خشک آزمایش شده ! خوب مگه جاده های ما نرمه و آسفات درجه 1 داره و ...
نکنه انتظار دارین ماشین برای تست روی فوم یا ... تست بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ببینید اصلا سمند هیچ جای دنیا تست نشده ولی در عمل ثابت کرده که هندلینگش خیلی خوبه ! شما میگین من ندیدم ! خوب مگه قراره همه چیز رو شما ببینین ؟!؟!؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟!؟؟!!؟!؟!؟!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه هم دلیل علمی میخواین در مورد سیستم تعلیق ( اکسل های ) هردو ماشین تحقیق کنین !
یه چیز دیگه واسه من خیلی جالبه ! شما در مورد منطق حرف میزنید ولی ببینید کجای صحببتون منطقی بوده ...
-------------------------------------------------------------------------
در آخر هم به من ثابت کنین هندلینگ 206 بهتر از سمنده ...
موفق باشین !

safasony
2 February 2011, 11:01 PM
سلام دوستان!:icon_evil
دعوا نکنید!!!!:icon_ques:icon_surp
شوخی کردم!:icon_arro:icon_arro:icon_arro

باید بگم تاپیک برای مقایسه سرعت این دو است.
بعدشم! سرعت تعریفی برای خود دارد ولی ما عدد رو کیلومتر شمار و اعداد سایت هارو میبینیم!
سرعت اون چیزی هست که راننده به راحتی بتواند آن را کنترل کند.
در مورد هندلینگ هم معلومه مال سمند برتر هست!

Erfan Hidden
2 February 2011, 11:40 PM
سلام خدمت دوستای گلم
محمد و مهرداد جان عزیز دیگه این بحث را ادامه ندین لطفا , فکر می کنم به نتیجه مشترکی رسیدیم دیگه.ما قبول داریم که شتاب تیپ 5 از سمند بهتره شما هم قبول کنید که پایداری سمند از 206 خیلی خیلی بهتره اینا دیگه هر کسی می دونه:icon_arro
پست صدرا جان هم این مطلب را تایید می کنه..
موفق باشید