PDA

View Full Version : براي كاهش مصرف سوخت پژو 405 انژكتوري چه بايد كرد؟

amahdavi2004
26 July 2007, 02:09 PM
مصرف ماشين من در جاده با كولر با سرعت 130-120تقريبا صدي ده تاست كه به نظرم زياد است اولاً آيا واقعا زياد است؟ ثانياً دوستان چه راههايي براي پايين آوردن مصرف آن پيشنهاد مي كنند. (البته منظورم اصلاحات فني است نه صرفه جويي و تغيير سبك رانندگي):icon_cool

arash p mbz bmw
26 July 2007, 09:56 PM
دوست قدیمی من
باعث افتخاره جواب دادن به شما پس دیگه از این حرفا نزنید:icon_wink
ببنید معمولا چند چیز توی مصرف تاثیر داره
فیلتر هوا
نوع روغن
سالم بودن شمع ها
نمیدونم تا حالا امتحان کردین یا نه اما این بار یک باک بنزین سوپر بزنید و ببینید در مصرفتون تعغیری حاصل میشه یا نه!! ( مطمئنم میشه )
فیلتر هوا رو سعی کنید هر چند وقت یکبار در بیارین و تمییزش کنید یا اصلا عوضش کنید
شمع ها رو زود به زود در بیارین و ببنید اگه لازمه تعویضشون کنید
روغن رو هم نزارید دیر به دیر عوض بکنید
و اینکه یه هواکش هست که هوا رو به فیلتر میرسونه
اون معمولا از جاش درمیاد
سعی کنید جا بزنید تا هوای بیشتری به فیلتر هوا برسه
و دیگر اینکه باد لاستیکهاتونم بر اساس جاده تنظیم کنید
امیدوارم مطالبم کافی باشه و مفید

javid-43
4 August 2007, 07:49 PM
مصرف ماشين من در جاده با كولر با سرعت 130-120تقريبا صدي ده تاست كه به نظرم زياد است اولاً آيا واقعا زياد است؟ ثانياً دوستان چه راههايي براي پايين آوردن مصرف آن پيشنهاد مي كنند. (البته منظورم اصلاحات فني است نه صرفه جويي و تغيير سبك رانندگي):icon_cool
دوست عزیز

امروز یکی از دوستانم گفت که وسیله دیفیوزر مانندی را که قبلا تبلیغ اش را شنیده بود روی ماشین اش نصب کرد ( سه عدد جمعا 105 هزار تومان ) طبق تبلیغات انجام شده مصرف سوخت در شهر حدود 15 درصد ودر بیرون ازشهر حدود 25 درصد صرفه جویی می شود . خودش که اعتقاد داشت کارکرد وشتاب ماشین بالا رفته وبه اصطلاح تا به گاز اشاره بکنی از جا کنده می شود . ضمنا این وسیله در مسیر هوا نصب شده و هیچ تغییری در سیستم های دیگر داده نشده وزمان نصب آن حدود 10 دقیقه است .دوستان دیگر اگر اطلاعات دیگری در این مورد دارند لطف کنند و راهنمایی بیشتر فرمایند

baabi
10 August 2007, 02:45 PM
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=395210#post395210

amahdavi2004
13 August 2007, 11:15 AM
دوست قدیمی من
باعث افتخاره جواب دادن به شما پس دیگه از این حرفا نزنید:icon_wink
ببنید معمولا چند چیز توی مصرف تاثیر داره
فیلتر هوا
نوع روغن
سالم بودن شمع ها
نمیدونم تا حالا امتحان کردین یا نه اما این بار یک باک بنزین سوپر بزنید و ببینید در مصرفتون تعغیری حاصل میشه یا نه!! ( مطمئنم میشه )
فیلتر هوا رو سعی کنید هر چند وقت یکبار در بیارین و تمییزش کنید یا اصلا عوضش کنید
شمع ها رو زود به زود در بیارین و ببنید اگه لازمه تعویضشون کنید
روغن رو هم نزارید دیر به دیر عوض بکنید
و اینکه یه هواکش هست که هوا رو به فیلتر میرسونه
اون معمولا از جاش درمیاد
سعی کنید جا بزنید تا هوای بیشتری به فیلتر هوا برسه
و دیگر اینکه باد لاستیکهاتونم بر اساس جاده تنظیم کنید
امیدوارم مطالبم کافی باشه و مفید
از محبت و پاسخ جنابعالي ممنونم
تعجيل من در گرفتن پاسخ اين بود كه قصد مسافرت داشتم و مي خواستم زودتر به نتيجه برسم و تاخير پست بعدي من نيز به دليل همين مسافرت بود.
پرسش نخست من را كسي پاسخ نداد:

مصرف ماشين من در جاده با كولر با سرعت 130-120تقريبا صدي 10-9 تاست كه به نظرم زياد است اولاً آيا واقعا زياد است؟

من هميشه سوپر مصرف مي كنم و تفاوتش در مصرف و شتاب و سرعت كاملا محسوس است.
روغن هم هميشه توتال و فيلتر هوا هم مرتب سرويس و در صورت لزوم تعويض مي شود.
باد لاستيك هم تنظيم است.
پرسش من بيشتر در مورد تاثير نوع و وضعيت شمعها و پريود زماني تعويض آنها و همچنين كارهايي مثل دياگ و شستشوي انژكتورها و كارهاي مشابه است.
ولي باز هم برايم مهم است كه بدانم آيا مصرف ماشين من در جاده با كولر با سرعت 130-120تقريبا صدي 10-9 تا زياد است يا خير؟
(لازم به ذكر است كه مصرف استاندارد 6.8 در جاده مربوط به سرعت 80 تا در اتوبان صاف و وزش باد مناسب و بدون كولر است)

baabi
13 August 2007, 11:26 AM
سلام به دوستان
من اين موضوع رو در تاپيك سايكلون مطرح كردم ولي بم گفتن داري از بحث خارج ميشي!
ببينيد يه مشكلي كه همه ما باهاش روبرو هستيم , عدم اطلاع دقيق از مصرف ماشينه كه مخصوصا براي اونايي كه كم بيرون از شهر ميرن(مث خودم) كاملا غير قابل محاسبه است!
حالا ميخوام از اساتيد و اونايي كه بلدن اينو بپرسم:
سيستم رفت و برگشت سوخت به موتور چطوريه؟
اين سوال رو براي اين پرسيدم كه ميخوام برم دنبال وسيله اي كه سر راه مسير ورودي و خروجي به موتور بذارم تا ميزان دقيق و لحظه اي مصرف رو بهم بده. اينطور در لحظه ميشه حساب كرد كه سوخت چقدر داره مصرف ميشه.
من ابتدا احتياج دارم كه بدونم سيال ورودي(سوخت) از چه طريق و چه كانالهايي وارد ميشه و از چه راه و كانالهايي خارج ‏. بعد ميخوام يه وسيله بجورم كه بشه هر كدوم از اينها رو اندازه گرفت و سر آخر با جمع و كم كردن داده ها ‏، مصرف دقيق رو بدست بيارم....

mr_mashmash
13 August 2007, 12:09 PM
دوست عزیز 405 مصرفش همینه و جای تعجب نداره، توی شهر 9 تا 10 و خارج شهر 8 تا 9 که اگر کولر بگیری به 10 و بالاتر میرسه. مصرف استاندارد 6.8 یه عدد رویاییه که در بهترین شرایط (جاده هموار، سوخت با اکتان مناسب، بدون بار و سرنشین، بدون کولر و بدون باد مخالف) بدست اومده. برای صرفه جویی در سوخت و کاهش مصرف هم دیگه هر کاری که بکنید بیشتر از 15 درصد کاهش بدست نمیاد. من خودم رو کشتم و تمام نکات رو رعایت کردم و با شتاب و تند نرفتم و از تمام تجهیزات کمکی هم استفاده کردم و فیلترو ... رو هم در بهترین حالت حفظ کردم بیشتر از 15 درصد نشد.
توجه داشته باشید که تکنولوژی ساخت این ماشین (و هم خانواده هاش) اجازه مصرف کمتر نمیده و انتظار معجزه نداشته باشید.

پیمان ق
14 August 2007, 05:30 AM
دوست عزیزم ، من چند روز پیش رفتم تا مشهد و برگشتم . با تمام نکاتی که رعایت کردم و با سرعت 120 - 130 و کولر روشن و تعویض فیلتر هوا و ... و تنظیم باد لاستیکها ، نتونستم مصرف کمتر از 9.5 الی 10 بدست بیارم . البته به تجربه بهم ثابت شد که کولر روشن حتی در شب بهتر از پائین کشیدن شیشه هستش.
ولی از هر کدوم از دوستان که 405 دارن پرسیدم دقیقاً همین مقدار مصرف رو بیان کردن . ضمن اینکه بنزین سوپر خیلی بهینه تر از بنزین معمولی میسوزه .

البته در این سفر یک استرس بار روی ماشین بسته بودم که باعث شد سر پیچها کمتر ترمز بگیرم و ناچار نشم دوباره سرعت رو زیاد کنم، احساس میکنم کمی در مصرف سوخت تاثیر داشت . :icon_cool

بنا به گفته دوستان عزیز، تکنولوژی این ماشینها اجازه مصرف کمتر رو نمیده پس نباید زیاد در این رابطه حساسیت بخرج داد .:icon_surp

امیدوارم باک همه دوستان همواره پر از بنزین باشه .:icon_excl

z_qz54
29 August 2007, 01:46 AM
لطفا كمي در باره مارك و قيمت و ساير مشخصات اين استرس بار كه بسته ايد توضيح دهيد.

دوستان عزیز اینجا تاپیک استرس بار نیست:icon_surp
پست ها نامربوط پاک شد

m_eslam
21 June 2008, 10:46 AM
1-استفاده از فيلتر هواي مناسب و تميز (زود به زود عوض كنيد اگر در تهران يا شهر هاي آلوده هستيد) . 2-عدم حركت با شتاب بالا و سرعت گيري سريع . 3-حركت با دنده مرده! (اينكار باعث افزايش مصرف ميشه). 4-تعويض به موقع روغن موتور و استفاده از روغن مناسب. 5-استفاده از بنزين سوپر (البته به تجربه براي بنده ثابت شده كه بعضي جايگاه ها بنزين هاي آلوده تحويل ميده ، ممكنه مخازنشون آلوده باشه). 6-تعويض به موقع صافي بنزين. سلامت سيستم برق رساني.

kourosh313
12 May 2009, 05:39 PM
من با 120 مصرف 6.8 تجربه داشتم.البته با رعايت موارد ذكر شده در بالا مثل روغن،نحوه شتاب گيري ... و سرويسهاي اوليه مرتب .شستن انژكتور با مواد آلماني رو هم اضافه ميكنم.54k

far55om
20 May 2009, 07:55 PM
با سلام

ماشين من نمايشگر داره و حدودا 8.2 الي 8.5 در شهر مصرف داره

southpole
20 May 2009, 09:27 PM
در جاده و با سرعت بین 80 تا 120 ،چهار سرنشین و بدون کولر مصرف حدود 8.5 lit/100km داشتم. تو شهر هم فکر میکنم حدود 12 تا 13 لیتر . البته پر شتاب میرونم. بنزین سوپر هم میزنم. بدون کولر تست نکردم

EBI.EBI
7 June 2010, 01:10 AM
مصرف من داخل شهر هستش اونم همش با کولر روشن

تا حالا 700 کیلومتر رانندگی کردم و حدود یک باک کامل بنزین زدم (60 لیتر)

آیا مصرف ماشین من خوبه یا بده ؟ در ضمن دوستان ماشین صفر کیلومتر هستش

Danial_4139
7 June 2010, 01:23 AM
مصرف من داخل شهر هستش اونم همش با کولر روشن

تا حالا 700 کیلومتر رانندگی کردم و حدود یک باک کامل بنزین زدم (60 لیتر)

آیا مصرف ماشین من خوبه یا بده ؟ در ضمن دوستان ماشین صفر کیلومتر هستش

اگر همه 700 کیلومتر تو شهر بوده ماشینت مشکل داره چون خیلی کم مصرف میکنه :icon_surp

Rain Man 4498
7 June 2010, 09:09 AM
دوستان مطمئن باشین گاز نیتروژن برای لاستیک ها خیلی تو کاهش مصرف بنزین اثر داره
من با تنظیم موتور ماشین و تعویض فیلتر هوا و صافی بنزین و 70 لیتر بنزین سوپر با سرعت ثابت 90 کیلومتر از کرمان حرکت کردم بعد ار رسیدن به تهران و رفتن به رباط کریم و برگشتن به تهران تونستم با سمند 1113 کیلومتر برم
چشام از حدقه زده بود بیرون