PDA

View Full Version : ماکسیما یا گرند ویتارا یا رونیز یا کمری 2007

ali206-5
30 December 2006, 02:51 AM
maxima or grand vitara or roniz
kodoom ro bekharam behtare ?
shetab
rahati
estehlake kamtar
imeni
class

TUBORG
30 December 2006, 03:00 AM
خواهشا" از فونت فارسی استفاده کنید !
پیشنهاد من ماکسیما

web
30 December 2006, 03:24 PM
سلام دوست عزیز

با احتساب تمام فاکتورهایی که بهش اشاره کردین ماکسیما.
رونیز یک خودروی شاسی بلنده و در راحتی و شتاب و پایداری و سرعت و ایمنی به هیچ عنوان به ماکسیما نمیرسه.
گراندویتارا هم با موتور 2000 و 140 اسب بخار اتومبیل متوسطیه. مشخصات کامل گراندویتارا :
http://www.ikco.com/persian/products/suzuki.aspx

موفق باشی

Abolfazl2006_p
30 December 2006, 04:17 PM
maxima or grand vitara or roniz
kodoom ro bekharam behtare ?
shetab
rahati
estehlake kamtar
imeni
class

دوست عزیز زبان رسمی سایت فارسی میباشد بنابراین از نوشتن به صورت پینگلیش خودداری کنید

برگردان متن:
ماکسیما یا گرند ویتارا یا رونیز
کدوم را بخرم بهتره ؟
شتاب
راحتی
استهلاک کمتر
ایمنی
کلاس!

ali206-5
30 December 2006, 04:29 PM
sorry
windowse man englisie ( be khatere karam ) x
dar moghayese ba C5 chetor ?
gheimate c5 dar saipa cheghadre ?

foad141 : اخطار:دوست عزیز اگر پست بعدی شما پینگلیش باشد بدون ذکر دلیل پاک خواهد شد.اگر فونت فارسی ندارید از www.phalls.ir استفاده کنید

Abolfazl2006_p
30 December 2006, 04:33 PM
38 ميليون و 900 هزار تومان براي عرضه به بازار

shahram2006_m
31 December 2006, 12:56 PM
امیدوارم سرنوشت این تاپیک به تاپیک موسو یا ماکسیما تبدیل نشه.
دوست عزیز شما اول باید نیاز خودتون رو بدونید که به خودرویی SUV احتیاج دارید یا سدان.
چون نمیشه گفت برای تمام افراد کدوم بهتره.
اما برنده رقابت بین رونیز و ویتارا ، ویتارا هست به علت امکانات بسیار زیادش نسبت به رونیز و قدرت موتور قابل قبولی هم داره البته موتور 2000 برای یک SUV کمه اما چون یک مینی SUV به حساب میاد و وزن کمی داره این موتور روی این بدنه جواب میده.
البته ویتارا با این قیمت واقعا گرون هست چون قرار بود قیمت حداکثر 32 تومن داشته باشه.

Artemis
31 December 2006, 08:33 PM
واقعا این سه ماشینی که شما اسم بردید قابل مقایسه نیستند ...ولی در کل و با توجه به فاکتورهای مورد نظر شما من ماکسیما را پیشنهاد میکنم

ali206-5
1 January 2007, 01:56 AM
لطفا اگر کسی یکی از این سه ماشین را دارد مزایا و معایب آن را ذکر کند و بگوید که به نظر خودش آیا ارزش خرید را دارد یا خیر .
با تشکر از یاری شما

حسام 61
1 January 2007, 03:17 AM
بنده هم در ابتدا همون ماکسیما رو در نظر داشتم برای پیشنهاد به شما ولی با این قیمت فعلی 36 میلیون .....قمت وحششتناکیه واقعا برای این اتوموبیل
به شما دوست عزیز اگر مایل هستین توصیه میکنم از اتوموبیل های وارداتی انتخاب کنین
به نظر تصمیم بسیار معقولانه تری هست تا انتخاب ماکسیما و یا سوزوکی !!
در مورد رونیز هم اگر نظرتون رو سواری های چند سال کارکرده اش باشه انتخاب خوبیه
چون انصافن رونیز ماشین خرج تراش و پر اصطحلاکی نیست و با قیمت مناسبی میتونین مدل های 82 به بالاش رو تهیه کنین و اونهم به قیمت خرید یک... زانتیا..؟!!

ali206-5
1 January 2007, 05:41 PM
وارداتی مثل چی ؟
من میخوام که خدمات پس از فروشش هم خوب باشه .
میگن خدمات پس از فروش ماکسیما خوبه .
بالاخره کسی نبود که مزایا و معایب این سه ماشین را بدونه ؟

shahram2006_m
1 January 2007, 06:52 PM
شتاب
راحتی
استهلاک کمتر
ایمنی
کلاس

از بين اين 3 خودرو، فاكتور هاي نام برده شما به ماكسيما نزديك تره.
البته تنها مشكل ماكسيما قديمي بودنش هست و شما ميتوني با اين پول انتخاب بهتري از خودروهاي وارداتي داشته باشيد.
البته براي بحث بيشتر در مورد خودروهاي وارداتي در تاپيك زير ادامه بديد.

تاپیک جامع واردات خودرو (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=27620)

حسام 61
1 January 2007, 06:53 PM
دوست عزیز بنده کمری 2007 رو به شما توصیه میکنم از اتوموبیل های وارداتیه فعلی
در ضمن این نکته یادتون نره خدمات پس از فروش خیلی قوی بیشتر بدرد تولیدات وطنی مخوره که کیفیت مونتاژ خیلی پایینی دارن
برای تویوتا همین شرکت ارتویا هم کافیه
نیازی نیست سر هر چهار راه یا تو هر دکون بقالی وسایل یدکی پیدا بشه و یا تو هر جاده یه گروه امدادی پشتیبان شما باشن
با تویوتا عمری راحتین ................................ تصمیم عجولانه هم نگیر دوست من شما داری 30 میلیون پول میدی پس پول کمی هم نیست و بیخود صرف ماشین وطنی نکن

kevin_m_bb
2 January 2007, 12:21 AM
به نظر من قدیمی بودن دلیل بر بد بودن خودرو نیست
نمی دونم چراهمه جا می گن ماکسیما قدیمی شده و دیگه سراغش نرو
به نظرمن اگه دنبال سرعت و شتاب هستی دنبال تویوتا نرو و تو فکر سوناتا3300 یا ماکسیما باش

ali206-5
2 January 2007, 03:55 AM
آیا با توجه به جدید بودن و خوشکلتر بودن کمری 2007
و معیار های من این ماشین از ماکسیما بهتر نیست ؟

shahram2006_m
2 January 2007, 11:36 AM
دوستان عنوان تاپیک تغییر کرد
لطفا از موضوع تاپیک منحرف نشید

kevin_m_bb
2 January 2007, 03:10 PM
shetab :ماکسیما
rahati:فکر می کنم تویوتا کمری نرم تر باشه
estehlake kamtar:یکی هستند
class:تویوتا کمری
در ضمن قطعات ماکسیما بیشتر و ارزانتر هستند
نظر شخصی:سوناتا3300

amir_CLK500
2 January 2007, 05:16 PM
بستگی به جیب خودت داره.ماشین های وارداتی خرج و مخارجشون وحشتناک زیاده .مثلا یه روغن و فیلتر هوا بخوای عوض کنی تو ماکسیما میشه 50 تومن ولی تو کمری شاید به 100 تومنم برسه.

ali206-5
2 January 2007, 10:24 PM
1- با این حساب اگر به فکر خرج و مخارج بعد از خرید باشیم ماکسیما مناسبتره ؟
2- فروش کدام آسان تر است ؟
3- اگر کلاس کمری 2007 100% باشه ، ماکسیما و ویتارا چنده ؟

ارش بني كريمي
3 January 2007, 10:36 AM
ديروز تو رئزنامه ديدم قيمت فروش ويژه ماكسيما رو زده بود 38 ميليون اتومات.
چند صفحه اوطرفش قيمت كمري2007 اتومات رو زده بود 34..!!!!!!!1
واقعا اينا ديگه شورش رو دراوردن][پارس خودرو]
اخه اينا حاليشون نميشه كه ادم نمياد ماشين مد روز 2007 رو كه 4ميليون هم ارزونتره رو ول كنه در حالي كه كلاسش هم خيلي بيشتر از ماكسيما ست و ديگه هرجا بري كسي به ماكسيما نگاه هم نميكنه در حالي كه كلاس كمري.....................

Artemis
3 January 2007, 01:05 PM
درسته ماکسیما گرونتره ولی شما به فکر آخر عاقبتشم باید باشی ...چون طبق گفته مسوولین هنوز راه قانونی و ترانزیت قطعات ماشینهای وارداتی باز نشده و تمامی قطعات اونها توسط مسافرا وارد کشور میشه ..با احتساب 1 درصد خراب شدن ماشین آیا این ریسک قابل قبوله که از ماشین وارداتی استفاده کنید که تضمین تعمیرش در کشور وجود نداره؟

Yonjeh
3 January 2007, 02:23 PM
خداييش برو با كلاس كمري حال كن. خيلي جو داره.
ولي ماكزيما رو ديگه هر كسي داره.

حسام 61
3 January 2007, 03:00 PM
عزیزان من هر کسی ماشین خوب و درجه 1 از هر لحاظ میخاد بیاد سمت کمری
اگرم به فکر این هستی که تو هر دکون بقالی.... لوازم یدکی پیدا کنی ؟!
خب مشخصه سواری های وطنی جوابگوی این نیاز هستن :icon_arro
متااسفانه اگر تمام دنیا بگن هم تویوتا خوبه ما ایرانی ها باز هم عادت داریم بریم سمت همون پیکان خودمون چون لوازمش هم ارزونه هم زیاد...
این برای ما فرهنگ شده
امروز هم به ماکسیما به همین دید نگاه میکنیم چشمامونو بستیم به حقیقت (تویوتا)
اونوقت فقط میگیم لوازم یدکی ..سرویس بازدید رایگان ...گروه امدادی ... فقط همین:icon_mrgr
و در نهایت فقط :rolleyes:!!!ماکسیما!!!;-)

kevin_m_bb
3 January 2007, 09:14 PM
افت قیمت خودروهای وارداتی بسیار زیاد است
در ضمن خیلی ها می گن تویوتا که مثله ماشینای ما نیست که هی وسیله بخواد ولی اگر خدایی نکرده یه تصادف رخ بده چی؟؟
یکی از دوستانم پایه آینه ماکسیماش که تولید داخل است شکست نمی تونه گیر بیاره حالا چه برسه به خودروی وادراتی؟؟اونم با قیمت های بسیار بالا.
شما نیازاتو بگو تا بشه بهتر راهنمایی کرد.

amir_CLK500
3 January 2007, 10:02 PM
درسته ماکسیما گرونتره ولی شما به فکر آخر عاقبتشم باید باشی ...چون طبق گفته مسوولین هنوز راه قانونی و ترانزیت قطعات ماشینهای وارداتی باز نشده و تمامی قطعات اونها توسط مسافرا وارد کشور میشه ..با احتساب 1 درصد خراب شدن ماشین آیا این ریسک قابل قبوله که از ماشین وارداتی استفاده کنید که تضمین تعمیرش در کشور وجود نداره؟

این حرف ارتمیس جان رو کاملا قبول دارم و به نظر من هم منطقی ترین فکر همینه.با این وضع رانندگی مردم این ماشینا یه جاش بخوره چی؟؟؟من شب یلدا تو همت بودم تو لاین سرعت یه دفعه یه آدم بی فرهنگ لایی کش نتونست ماشینشون جمع کن و ترمزاش قفل کرد و خورد به ماشین من بدبخت ( خدارو شکر جلو ماشین آزاد بود فقط گلگیر له شد و چراغ خورد شد) بعدشم آقا فرار کرد و...حالا کلی میگم اگه یه ماشین وارداتی مث کمری بود چی میشد...بالای یه تومن خرجش میشد.

حسام 61
4 January 2007, 01:39 PM
دوستان بحث راجب این موضوع شاید خارج از عنوان تاپیک باشه
ولی معمولا برای رانندگی در تهران داشتن بیمه بدنه یکی از ملزومات رانندگی هست
در غیر اینصورت باید سوار تانک باشیم تا بهمون آسیب مالی نرسه
همانند بنده که :
برای رونیز رینگی انداختم تا انداره 15 سانت از بغل گلگلیر ها زده بیرون و به این شکل همیشه تحدیدی هستم برای سایر اتوموبیل ها ...:super_man::icon_surp

ali206-5
4 January 2007, 02:24 PM
من زیاد سفر میکنم و میخوام یه ماشین داشته باشم که قدرت و شتاب بالا داشته باشه و هیچ جا کم نیاره و ایمنی اون در تصادف ها نیز بالا باشد .
اگر قرار باشه قطعاتش گیر نیاد که کمری به درد نمیخوره .:icon_cry:
پس به نظر شما ماکسیما بهترین گزینه است ؟
در رنج این قیمت پیشنهاد دیگری دارید ؟
ضمنا معایب ماکسیما چیه ؟

Yonjeh
5 January 2007, 02:16 AM
كمري تا 5 سال هيچيش نميشه. از نظر كيفيت ساخت تويوتا تو دنيا اوله. به ايتهلاك پايين معروفه!
كمري در تصادف هم كه 5 ستاره داره.

kevin_m_bb
6 January 2007, 12:39 AM
من زیاد سفر میکنم و میخوام یه ماشین داشته باشم که قدرت و شتاب بالا داشته باشه و هیچ جا کم نیاره و ایمنی اون در تصادف ها نیز بالا باشد .
اگر قرار باشه قطعاتش گیر نیاد که کمری به درد نمیخوره .:icon_cry:
پس به نظر شما ماکسیما بهترین گزینه است ؟
در رنج این قیمت پیشنهاد دیگری دارید ؟
ضمنا معایب ماکسیما چیه ؟
به نظر من تنها عیب ماکسیما کوبوندن پشت ماشینه

amir_CLK500
9 January 2007, 04:43 AM
كمري تا 5 سال هيچيش نميشه. از نظر كيفيت ساخت تويوتا تو دنيا اوله. به ايتهلاك پايين معروفه!
كمري در تصادف هم كه 5 ستاره داره.
بله درسته.تویوتا ماشیناشو تا 5 سال گارانتی میکنه اما نه تو آسفالت های بمب خورده ایران.2 سال نهایتا در شهر فقط دووم میاره.
جاده که دیگه پیشکش

Yonjeh
9 January 2007, 02:12 PM
آقا ميخواي ماشين 30 تا 40 ميليون بخري حال كني كمري بهتره.
اگه به خرابي هم بخواي فكر كني پارس خودرو هم خيلي بهتر از ايرتويا نيست. ضمنا شما كه نميخواي ماشينو 10 سال نگه داري.

web
9 January 2007, 03:25 PM
برای سفر تمام اتومبیلهای نامبرده شده (البته بجز رونیز که ماشین خوبیه ولی اونای دیگه مناسبتر هستن) خوبن.
از نظر شتاب هم خیالتون راحت. اختلاف زیاد به چشم نمیاد. بحث سر یکسری مسائل جنبیه.

کمری 2007 زیباست و ماشین قابل قبولیه ولی از نظر فنی و حرکتی و قدرت و شتاب از ماکسیما ضعیفتره. خب این طبیعیه چون به هر حال ما داریم ماشین 4 سیلندرو با 6 سیلندر مقایسه میکنیم. بنابراین اگر دنبال اتومبیل مد روز هستی کمری 07 و 4 سیلندر رو بگیر در غیر اینصورت به ماکسیمای 6 سیلندر فکر کن. در مورد خرج تعمیر ماشین صحبتی نمیکنم چون هردو اتومبیل اگر نو و سرپا باشن حالا حالاها خرجی ندارن. اما خرجهایی مثل سرویسهای دوره ای و تعویض روغن و فیلتر و ... در ماکسیما به طرز قابل توجهی کمتره.
علاوه بر این ماکسیما پشتیبانی بیشتر و خرید و فروش آسانتری داره و امتحانشو به خوبی پس داده.

البته میتونی سوناتای 3.3 6 سیلندر رو انتخاب کنی که خب از هردو ماشین از همه نظر سره ولی قیمت صفرش بالاتره. (39 میلیون) البته کارکرده ش با کارکرد 5000 تا 10000 تقریبا 2.5 میلیون ارزونتره.

ضمنا همونطور که همه میدونیم همه چیز به گارانتی و رتبه کیفیت و استهلاک برنمیگرده.
اینها گرچه خیلی مهمن اما اولا خیلی از این موارد در ایران تعریف نشده ست! (مثل گارانتی وسیع 5 ساله در ایران!!!) و یا موردی که امیر بهش اشاره کرد.
ثانیا تمام این موارد به کنار. اگر خدای نکرده با کمری با سرعت 50 کیلومتر یک تصادف کردی باید حداقل به خرج 4-3 میلیونی و افت قیمت 5 میلیونی ماشین فکر کنی. اما این وضعیت در ماشینی مثل ماکسیما خفیف تره.

من خودم سوناتا سوار میشم و خب خوشحالم که ماشینیه که از ماکسیما به روزتر و زیباتره اما نگرانی حین رانندگی با این خودرو نسبتا بالاست.
اینه که معیارها با هم متفاوته و در نهایت انتخاب با خود شماست.

موفق باشی

ali206-5
9 January 2007, 04:21 PM
دیشب به نمایشگاه بین المللی اصفهان رفتم ( صنعت خودرو )
دور و بر ماکسیما هیچکس نبود اما خیلیا داشتن کمری 2007 را پیش خرید میکردند .
90% هم سفیدش را میخریدند .
من هم تصمیم گزفتم که کمری 2007 بخرم .
به نظر شما چه رنگیش خوشکلتره و موقع فروش ، پر فروشتر ؟

Foad
9 January 2007, 11:58 PM
جناب ali206-5
با توجه به اینکه شما خودروی مورد نظر خودتون رو انتخاب کردید لطفا سوالاتتون رو در باره کمری 2007 در تاپیک مربوطه مطرح کنید

عباس5000
16 November 2007, 08:36 PM
بین این سه تا مطمئناً کمری 2007 بهترین انتخابه!!!!:cool_phalls_02:

ali206-5
24 April 2008, 03:42 PM
من هنوز ماشینم را عوض نکردم .
به دلیل نداشتن کارت خدمت .
تازه کارتم اومده و حالا میتونم 206 را بفروشم .
الان موندم بین ویتارا و سوناتا .
من شاسی بلند را خیلی دوست دارم .

نظر شما چیه ؟

206 که خیلی خشکه و تقریبا اگر از روی کاغذ هم رد بشی متوجه میشی (اغراق) ، روی صندلی عقب هم که افتضاحه و خیلی تکون داره .
سوالم اینه که ویتارا نسبت به 206 چجوریه ؟
آیا کسانی که عقب میشینن این مشکل را دارند ؟

ali206-5
1 May 2008, 05:47 PM
بالاخره سوناتا مشکی 2400 فول خریدم .