PDA

View Full Version : كدي براي مخفي كردن شماره هست؟

changeez
28 December 2006, 11:03 PM
سلام شنيدم يكي از آشناهامون يه كد به موبايلش داده (TCI) كه وقتي به كسي زنگ ميزنه شماره چرت و پرت مي افته. چنين چيزي ممكنه؟ يه تحقيق بكنيد ببينيد درست ميگه يا ...؟

john123
28 December 2006, 11:10 PM
با سلام ،
مخابرات و ؟؟؟ به اين قضيه خيلي حساسند و اگر چنين چيزي هم وجود داشت حتماً تا حالا اصلاحش كرده اند.
با تشكر

naymz
4 May 2007, 11:34 AM
دیروز یکی از دوستام با موبایلش به من زنگ زدprivate no.افتاد

red-devils
4 May 2007, 01:08 PM
اگه یک سری سرویس های مخصوص داشته باشید شماره شما Private number میفته،
این سرویس ها رو به هر کسی هم نمیدن،
یا باید پارتی داشته باشین ، یا پول،

naymz
4 May 2007, 11:08 PM
نه هیچ سرویسی نداره .....
نمیدونم با چه ترفندی این کار رو کرد ؟

XELTEK
5 May 2007, 12:40 AM
گوئشی های سونی اریکسون با کد #31* تو چین تلفن رو مخفی میکردن هنگام تماس با جای دیگه !

اما ته ایران کرا نکرد !

Sajady
6 May 2007, 04:36 PM
كد را نميدونم ولي قبلن يه پيش شماره داشتم كه قبل از شماره طرف ميگرفتي، ولي رو دستگاه طرف مقابل فقط همون پيش شماره ميفتاد.

شاهين سافت
17 June 2007, 10:45 AM
منم اینو از نزدیک دیدم ولی هر چی اصرار کردم دوستم اونو بهم نداد
با گوشی نوکیا اینکارو کرد یه کد 7 8 رقمی زد بعد هم شماره رو گرفت

dora
8 July 2007, 11:58 PM
با سلام به دوستان
من فقط توی تهران تونستم با این کد کار کنم توی شهر های دیگه جواب نداد !
اگر اول شماره موبایل این کدو بزنی همون کد روی موبایل شخص دوم میفته !
به این صورت: 02123110091XXXXXXXX ( بعد از دو صفر شماره موبایل طرف را بزنید )
روی موبایلی که بهش زنگ میزنید این شماره میفته : 02123110
با آرزوی موفقیت برای شما !!!!

:lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover:

ویژو
20 October 2007, 01:59 AM
البته این دیگه کار نمی کنه :icon_cool

nader875
20 October 2007, 02:22 AM
همچین چیزی نیست برین مخابرات بگین واستون کنسل کنن دیگه شمارتون نمی افته....

amir00gh
20 October 2007, 02:31 PM
عدم نمایش شماره یک جرم محسوب می شه و اگر مخابرات خودش کاری کنه که شماره حتی یک نفر نشان داده نشه خودش محکوم میشه و باید جواب پس بده
مگر بعضی تلفن های دولتی یا شماره هایی خاص که قاضی حکم میده
بگذریم که میشه با پارتی و پول خودتون رو تو این گروه جا کنید

nader875
20 October 2007, 04:22 PM
نه ربطی به پارتی نداره هرکی بخواد میشه هزینشم 500تومن 500تا 1تومنی .....مخابرات اگه بخواد پیگیری کنه می تونه اما طرف مقابل شماره نمیبینه.....

amir00gh
20 October 2007, 05:50 PM
نه ربطی به پارتی نداره هرکی بخواد میشه هزینشم 500تومن 500تا 1تومنی .....مخابرات اگه بخواد پیگیری کنه می تونه اما طرف مقابل شماره نمیبینه.....

ربطی که به پارتی داره همین هزینشه چون یک سری راه های قانونی داره که نیازی به پرداخت هزینه نداره
منظور یا پول یا پارتیه
گرچه هزینش اینقدر کم هست که ارزش رو انداختن رو نداره

PAYAM
20 October 2007, 06:54 PM
اين دوست‌مون يه مقداري قضيه رو اشتباه گرفتن. توي اين جريان شماره افتادن دو مورد داريم:
1. گارد يا همون عدم نمايشگر كه شما به هرجا زنگ بزنيد شماره‌تون نمي‌فته. (Private Number ميفته) اين مورد تا سه چهار سال پيش كه CallerID براي همه موبايل‌ها راه نيفتاده بود جزو خدمات مخابرات بود كه مي‌تونستيد درخواس تبدين و بگيريد. منتهي بعد از اين‌كه براي همه موبايل‌ها CallerID راه افتاد ارائه اين سرويس قطع شد و هر كي هم كه داشت نهايتا تا يك‌سال بعد از اون جريان اين سرويش قطع شد مگر موبايل‌هاي دولتي.
2. همين سرويس CallerID روي هر قبضي 1200 تومن هزينه داشت و مخابرات براي كسايي كه دوست نداشتن اين هزينه رو پرداخت كنن با پرداخت 500 تومن اين سرويس رو قطع مي‌كرد. يعني در حقيقت شماره شما همه‌جا ميفتاد منتهي كسي كه با شما تماس مي‌گرفت شما شماره‌ش رو نمي‌ديديد!

اين دوست‌مون و بعضي ديگر از عزيزان اين دو مرود رو با هم قاطي مي‌كنن، البته هزينه سرويس نمايشگر از اين قبض حذف شده است.

abaratian
20 October 2007, 08:03 PM
اين دوست‌مون يه مقداري قضيه رو اشتباه گرفتن. توي اين جريان شماره افتادن دو مورد داريم:
1. گارد يا همون عدم نمايشگر كه شما به هرجا زنگ بزنيد شماره‌تون نمي‌فته. (Private Number ميفته) اين مورد تا سه چهار سال پيش كه CallerID براي همه موبايل‌ها راه نيفتاده بود جزو خدمات مخابرات بود كه مي‌تونستيد درخواس تبدين و بگيريد. منتهي بعد از اين‌كه براي همه موبايل‌ها CallerID راه افتاد ارائه اين سرويس قطع شد و هر كي هم كه داشت نهايتا تا يك‌سال بعد از اون جريان اين سرويش قطع شد مگر موبايل‌هاي دولتي.
2. همين سرويس CallerID روي هر قبضي 1200 تومن هزينه داشت و مخابرات براي كسايي كه دوست نداشتن اين هزينه رو پرداخت كنن با پرداخت 500 تومن اين سرويس رو قطع مي‌كرد. يعني در حقيقت شماره شما همه‌جا ميفتاد منتهي كسي كه با شما تماس مي‌گرفت شما شماره‌ش رو نمي‌ديديد!

اين دوست‌مون و بعضي ديگر از عزيزان اين دو مرود رو با هم قاطي مي‌كنن، البته هزينه سرويس نمايشگر از اين قبض حذف شده است.

اگر شما کالر آیدی رو قطع کنین یعنی شماره کسی براتون نیفته، شماره شما هم برای کسی نمی افته. البته اگر مزاحمت ایجاد کنید و طرف بره ازتون شکایت کنه اونوقت شمارتون رو درمیارن این همون موردی هست که مینویسه private number.
اما یه مورد دیگه هم هست که مینویسه withheld یا به فارسی "محفوظ" که یعنی این شماره مال یه جای خیلی کلفتیه (!!) که اگر شما که نه پدرجدتونم بخواد شمارشو رو نمی کنن. مثلا مال ارتش یا چنی چیزیه

PAYAM
21 October 2007, 12:14 AM
اگر شما کالر آیدی رو قطع کنین یعنی شماره کسی براتون نیفته، شماره شما هم برای کسی نمی افته. البته اگر مزاحمت ایجاد کنید و طرف بره ازتون شکایت کنه اونوقت شمارتون رو درمیارن این همون موردی هست که مینویسه private number.
اما یه مورد دیگه هم هست که مینویسه withheld یا به فارسی "محفوظ" که یعنی این شماره مال یه جای خیلی کلفتیه (!!) که اگر شما که نه پدرجدتونم بخواد شمارشو رو نمی کنن. مثلا مال ارتش یا چنی چیزیه
خير. شما اگه شماره‌انداز خودتونو قطع كنيد باز هم شماره‌تون براي بقيه ميفته، فقط شماره ديرگان براي شما نمي‌فته. اين رو مطمئن باشيد چون امتحان كردم.
ضمنا withheld معادل همون Call است كه براي جاهايي است كه هنوز آنالوگه مخابرات‌شون و شماره نميفته. مثلا شهرستان‌هيا اطراف تهران مثل ساوجبلاغ يا فشم هنوز شماره‌هاشون نمي‌فته.

abaratian
21 October 2007, 12:56 AM
خير. شما اگه شماره‌انداز خودتونو قطع كنيد باز هم شماره‌تون براي بقيه ميفته، فقط شماره ديرگان براي شما نمي‌فته. اين رو مطمئن باشيد چون امتحان كردم.
ضمنا withheld معادل همون Call است كه براي جاهايي است كه هنوز آنالوگه مخابرات‌شون و شماره نميفته. مثلا شهرستان‌هيا اطراف تهران مثل ساوجبلاغ يا فشم هنوز شماره‌هاشون نمي‌فته.

قسمت اول رو من امتحان نکردم و طبق راهنمای مخابرات گفتم. اما در مورد withheld چون من یه طرحی داشتم با دانشگاه بقیه الله و از ارتش که با من تماس میگرفتن همیشه withheld میومد، پرسیدم گفتن ما اینیم دیگه! و گفتن این تماسها حتی توی call log مخابرات هم ذخیره نمیشه

klisa2
9 February 2008, 01:39 AM
مژده به آنهايي كه ايرانسل دارند

اول كد #31# را وارد كنيد و بعدش شماره ترفو بزنيد 1000% تست شد
#31#

چشم عسلي
9 February 2008, 02:57 AM
مژده به آنهايي كه ايرانسل دارند

اول كد #31# را وارد كنيد و بعدش شماره ترفو بزنيد 1000% تست شد
#31#

تست شد جواب نداد .............................

wolfgorg
12 August 2008, 03:47 AM
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام به دوستان
من فقط توی تهران تونستم با این کد کار کنم توی شهر های دیگه جواب نداد !
اگر اول شماره موبایل این کدو بزنی همون کد روی موبایل شخص دوم میفته !
به این صورت: 02123110091XXXXXXXX ( بعد از دو صفر شماره موبایل طرف را بزنید )
روی موبایلی که بهش زنگ میزنید این شماره میفته : 02123110
با آرزوی موفقیت برای شما !!!!همچین چیزی نیست برین مخابرات بگین واستون کنسل کنن دیگه شمارتون نمی افته