PDA

View Full Version : آکواریوم های غیر شیشه ای (plexiglass) ا

dany0082
6 December 2006, 04:30 PM
آکواریوم های plexiglass به چند دلیل از آکواریومهای شیشه ای بهترند :

1. آکواریوم های plexiglass از آکواریومهای شیشه ای 17 مرتبه مقاومترند.

2. آکواریوم های plexiglass وزنشان حدود نصف آکواریومهای شیشه ای.

3. چون از شیشه عایق تر است دمای آب کمتر پایین میاید پس بخاری کمتر کار میکنه .

4. چون با حلالهای plexiglass بهم می چسبه امکان جدا شدن قطعات آن و آب دادن آکواریوم های plexiglass بسیار کمتر از آکواریوم های شیشه ای میباشد.

http://www.petsmart.com/media/ps/images/articles/details/Fish/Aquarium/a144_fish_chooseaqu_2552d.jpg

منبع (http://www.petsmart.com/global/articles/article_detail.jsp?CONTENT%3C%3Ecnt_id=10134198673 267337&FOLDER%3C%3Efolder_id=9852723696503987&N=229)

pouyan
6 December 2006, 05:24 PM
و 1 حسن دیگشم اینه که خشهای کمتری نسبت به آکواریومهای شیشه ای بر میداره و توی نور این خشها کمتر جلب توجه میکنه

Anoush
6 December 2006, 05:54 PM
و 1 حسن دیگشم اینه که خشهای کمتری نسبت به آکواریومهای شیشه ای بر میداره و توی نور این خشها کمتر جلب توجه میکنه
این یکی دیگه قبول نیست!
1. نقطه ضعف اصلی این اکواریوم ها همین قابلیت زیاد خش برداشتنشون هست.
2. قیمت بالای اونها نقطه ضعف دومشونه.

pouyan
6 December 2006, 06:09 PM
این یکی دیگه قبول نیست!
1. نقطه ضعف اصلی این اکواریوم ها همین قابلیت زیاد خش برداشتنشون هست.

امان از حواس پرتی:icon_razz

payamix
6 December 2006, 06:38 PM
بله ، یکی از دوستان که از این نوع آکواریوم ها داره میگه که بعد از یک مدت به علت پاک کردن سطح بیرونی با پارچه ، پر از خش شده !

Mehraz
7 December 2006, 01:23 AM
برای ابعاد کوچیک که اصلا به صرفه نیست
قیمتش خیلی بالاست.اما برای ابعاد خیلی بزرگ از نظر وزن کم و استحکام بیشتر به نظرم ارزش داره اما واسه خش هاش کاری نمیشه کرد!
:icon_mad:

dany0082
7 December 2006, 10:44 AM
قیمت بالا اونها در ابعاد بزرگ با تقریبا با شیشه برابر میشه کسی میدونه تو تهران کجا میشه تهیه کرد؟
و اینکه برای آکواریومی به ابعاد 150*70*35 چه ضخامتی از plexiglass لازمه من تو این سایت یه چیزایی دیدم ولی متوجه نشدم کسی اگه متوجه شد بمنم بگه :icon_neut

http://www.cichlid-forum.com/articles/diy_acrylic_aquarium.php

Anoush
7 December 2006, 11:39 AM
قیمت بالا اونها در ابعاد بزرگ با تقریبا با شیشه برابر میشه کسی میدونه تو تهران کجا میشه تهیه کرد؟
و اینکه برای آکواریومی به ابعاد 150*70*35 چه ضخامتی از plexiglass لازمه من تو این سایت یه چیزایی دیدم ولی متوجه نشدم کسی اگه متوجه شد بمنم بگه :icon_neut

من درست متوجه نشدم که شما اکواریوم اماده منظورتونه یا خرید ورق پلکسی گلس و ساخت اون توسط خودتون.به هرحال:

1. نمونه اماده ان که با ابعاد متفاوت در پاساژپلاسکو هست و ساخت کشور چینه
2.اگر خودتان قصد ساخت دارید،ورق پلکسی گلس رو در انواع و ابعاد موردنظرتون رو میتونید از خیابان پامنار (روبروی بازار بزرگ تهران)تهیه کنید.شاید بتوانید مغازه ای را پیدا کنید که برایتان به ورق فرم هم بدهد.
3. اگر نقشه خاصی مورد نظرتون هست و میخواهید برایتون بسازند فکر کنم بهترین کار سفارش ان به سازنده ای در کشور دوبی است که وقتی من انجا را دیدم درست مانند اینجا که شما ابعاد اکواریوم شیشه ای را میدهی و برایت میسازند، انها همین کار را برایتان با پلکسی گلس میکنند و میتوانند انرا برایتان به ادرس شما در ایران بفرستند.

dany0082
20 December 2006, 03:55 PM

با سلام و تشکر از Anoush (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=20474) عزیز
من میخوام یکی بسازم ولی تو سایتی که معرفی کردم در مورد ضخامت plexiglass جدولی کشیده که من متوجه آن نمیشم چون من از یک سازنده پرسیدم گفت ما همه آکواریومهامون رو با ضخامت 15 میل میسازیم میخواستم بدونم برای ساخت چنین آکواریومی من چه ضخامت از plexiglass نیاز دارم

jacobnazarade
20 December 2006, 11:20 PM
با سلام خدمت دوستان
برای چسباندن پلکسی جهت اکواریم چه چسبی استفاده می شود چون ما برای ماکت ار کلرو فرم و یه رزین مخصوص استفاده می کنم مثل سنگ می شود و کلرو فرم هم تقریبا مانند حلا پلکسی هست حالا برای چسباندن اکواریم از چه چسبی استفاده می شود چون ادم باید خیلی با ظرافت کار کنند
مخصوصا با حلالهایی بالایی که کار می کنیم البته در ماکت خیلی ریز هست
ولی به نظر من با شیشه خیلی بهتر هست تا پلکسی

payamix
20 December 2006, 11:49 PM
...برای چسباندن پلکسی جهت اکواریم چه چسبی استفاده می شود ...

تا جایی که بنده اطلاع دارم اصلن چسبانده نمیشه ، با حرارت شکل میگیره و یک پارچست.

dany0082
21 December 2006, 01:02 AM
با سلام خدمت دوستان
برای چسباندن پلکسی جهت اکواریم چه چسبی استفاده می شود چون ما برای ماکت ار کلرو فرم و یه رزین مخصوص استفاده می کنم مثل سنگ می شود و کلرو فرم هم تقریبا مانند حلا پلکسی هست حالا برای چسباندن اکواریم از چه چسبی استفاده می شود چون ادم باید خیلی با ظرافت کار کنند
مخصوصا با حلالهایی بالایی که کار می کنیم البته در ماکت خیلی ریز هست
ولی به نظر من با شیشه خیلی بهتر هست تا پلکسی

دوستانی که آکاریوم بزرگ و تجربه اسباب کشی دارن میدونن که وزن و مقاومت آکواریوم چقدر مهمه
واسه مین من بشخصه پلکسی رو ترجیح میدم
منم هنوز اطلاع دقیقی در مورد حلالهای پلکسی ندارم کسی اگه داره بگه ممنون میشم

jacobnazarade
21 December 2006, 04:38 AM
با سلام خدمت دوستان
حلالش که همونی که عرض کردم خدمتتون کلرو فرم و یا استفاده از اون رزین
برای حرارت رو دوست دارم ببینم دستگاهشون رو باید جالب باشد
ولی هیچکی مثل من اسباب کشی نکرده اکواریم 120 رو طبقه پنجم اسانسور هم که نداشت رسیدیم بالا من و دوستم باهم افتادیم اون لحظه از هرچی اکواریم ماهی و کلا موجودات ابزری بود متنفر شده بودم

mohammad51
27 December 2006, 07:40 PM
با سلام خدمت همگی

دوستان عزیز من از پلکسی گلس برای اکواریم استفاده نکردم ولی این امادهاشو که ساخت کشور چین هم هست دیدم ولی در شرکتی که من کار میکردم برای ساخت ماکتهای بزرگ سد ازش استفاده میکردن ولی مشکل اساسی که من در مورد پلکسی که بخواهید با چسب مخصوص خودش بچسبونیدش اینه که در برابر گرما موادی که در چسبش هست اب خراب میکنه ویک مطلب دیگه این که اونو غیر از این که با چسب میچسبونن با پیچ محکوترش میکنند اما 1 خبر جالب بدم که میشه خش های پلکسی رو گرفت البته با 1 مواد مخصوص که من باز این خش گیری رو از نزدیک دیدم ولی فکر میکنم اگر بخواهید با این مواد خش داخل اکواریم رو بگیرید باید بزارید 2 3 روزی در هوای ازاد باشه تا بو ی مواد از بین بره

با تشکر از همه دوستان:icon_cool :lover:

mohammad51
9 January 2007, 05:22 PM
دوستان لطف کنن اگر سئوالی در مورد پلکسی دارید باز بپرسید اگر من بتونم خودم جواب میدم اگر بلدم نباشم از دوستان میپرسم جواب میدم همیشه شاد باشید یاحق:icon_cool

سعيدـ2001
6 May 2007, 02:32 PM
سلام از کجا میتونم یه ورق 1/4" پلکسی گلس تهیه کنم میشه بگید البته من برای اکواریوم نمیخوام برای کار دیگهای میخوام .

Anoush
9 May 2007, 12:20 PM
سلام از کجا میتونم یه ورق 1/4" پلکسی گلس تهیه کنم میشه بگید البته من برای اکواریوم نمیخوام برای کار دیگهای میخوام .

سری به خیابان پامنار بزنید اونجا حتما گیر میارید.

zidane010
10 May 2007, 02:48 PM
دوستان من یکی از این اکواریوم های اماده خریدم60سانته از جلو هم نیم دایره ست
شکل قشنگی داره ولی ابش هنوز دو روز نشده بود بو می داد نصف اب هم عوض کردم فایده نداشت
من فکر کنم از فیلترشه.:ah:
این اکواریوما فیلترش اماده با خودش هست از پایین اب میکشه از بالا از بین اسفنج رد می شه مثل بارون قطره قطره می ریزه.
شما علما چی مگید؟
در کل با این که من دو تا اکواریوم شیشه ای دارم فکر کنم همون شیشه ای بهتره

mohammad51
11 May 2007, 12:05 AM
دوستان من یکی از این اکواریوم های اماده خریدم60سانته از جلو هم نیم دایره ست
شکل قشنگی داره ولی ابش هنوز دو روز نشده بود بو می داد نصف اب هم عوض کردم فایده نداشت
من فکر کنم از فیلترشه.:ah:
این اکواریوما فیلترش اماده با خودش هست از پایین اب میکشه از بالا از بین اسفنج رد می شه مثل بارون قطره قطره می ریزه.
شما علما چی مگید؟
در کل با این که من دو تا اکواریوم شیشه ای دارم فکر کنم همون شیشه ای بهتره

دوست عزيز

در كل مشكلي كه اين اكواريم ها دارن اينه كه اب توش سريع بو ميگيره كه فكر كنم با ذغال اكتيو بوي بدش گرفته بشه. اما خوبي هاي خواص خودش رو دازه يك تيكه بودن شيشه يعني چسب نخوردنش
دير خش برداشتنش وقاب كامل داشنتش و وسايل همراهي كه داره از حسن هاي اين تانك هست:icon_cool

tabeta_03
11 May 2007, 01:50 AM
دوستان لطف کنن اگر سئوالی در مورد پلکسی دارید باز بپرسید اگر من بتونم خودم جواب میدم اگر بلدم نباشم از دوستان میپرسم جواب میدم همیشه شاد باشید یاحق:icon_cool

ميشه قيمت اين نوع شيشه ها در قطرهاي مختلف روبگيد يا اگه اطلاع نداريد حدودا هم بگيد ممنون ميشم.بزرگترين ابعادي كه ورق هاي اين نوع شيشه داره چنده؟

mohammad51
11 May 2007, 02:42 AM
ميشه قيمت اين نوع شيشه ها در قطرهاي مختلف روبگيد يا اگه اطلاع نداريد حدودا هم بگيد ممنون ميشم.بزرگترين ابعادي كه ورق هاي اين نوع شيشه داره چنده؟

دوست عزيز

اين ها شيشه نيستن بلكه جنسشون از پلاكسي هست و ورقهاش از 1 ميا دارهتا فكز ميكنم 20 ميل كه شما اگر بخواهيد بخريد بايد بريد پامنار ولي قيمتشون بالاست و براي درست كردنش بايد چسب هاشوهمخريداري كنيد كه فكر نميكنم به صرفه باشه:icon_cool

Blaze
28 June 2007, 02:01 AM
ببخشید ، کسی قیمت از این پلکسی گلس ها میتونه بده ؟

تانک با ابعاد 160 در 40 در 65

پیشنهاد خاصی ؟ نیاز به پل یا چهارچوب یا ... ؟

goodbay-jojo
28 June 2007, 02:43 AM
سلام
اگه آماده بخواين بخرين كه قيمتهاي بالايي دارن . با اين ابعاد بالاتر از 400 تومنه . تو شهر ما با همين ابعاد و يه مغازه دار ، 900 تومن قيمت گذاشته بود.!!!!!!؟؟
اگر ميخواين خودتون بسازين ، با توجه به مقاومت بالايي كه دارن ، از نظر ايمني نيازي به پل نداره ،ولي حتما شكم ميندازه و نماي جالبي نميده. به نظر من يا دوتا پل 7-8 سانتي بزنين يا اينكه يه چهارچوب فلزي ظريف .
موفق باشيد

hamidzade
28 June 2007, 01:07 PM
با عرض سلام

من يه آدرس تو قسمت متفرقه دادم كه قيمت آكواريمهاي آماده چينيش خيلي خوبه و ارزانتر از اون نديدم اگه خواستيد به صورت تكي هم مي فروشه ولي ماهي به صورت عمده ميده.:icon_cool

Al3l3@S@li
28 June 2007, 02:03 PM
مثلا 1 متري رو چند ميدن؟

Blaze
29 June 2007, 05:53 PM
من میخوام بدم اینجا برام بسازن ،آماده خیلی گرون تره .

mohammad51
30 June 2007, 01:09 AM
من میخوام بدم اینجا برام بسازن ،آماده خیلی گرون تره .

دوست عزيز

ساخت اين اكواريم در اينجا هم قيمتش بالا در مياد و هم اينكه از لحاظ اب بندي ممكنه زياد خوب نشه و يك تيكه هم نيست حالا بايد ببيني برات صرف داره اين كار رو انجام بدي يانه:icon_cool

Blaze
30 June 2007, 01:24 AM
قیمت برام خیلی ملاکه که گویا حداقل تا 2 الی 3 برابر شیشه 10 میل قیمتش میشه و یکم جیب مبارکه که ... !!!

اما از لحاظ آب بندی بنظرم مشکلی نداره ، خم میکنند و با دستگاه عین خودش جوش میدند بدون جای خالی .

مهم وزنه که تو آپارتمان 400 لیتر آب با شیشه 10 میل چه میشه !!!

dj666
14 October 2007, 12:00 AM
فکر نکنم چیز خوبی در یباد
1.سریع جرم میگیره
2.آب سریع کدر میشه
3.خش پذیر(ولی برای اون هم راه حل خوبی هست)
فکر کنم شیشه خیلی بهتر باشه
بعد هر کی خواست من می تونم براش بسازم
می تونید به این آدرس برام میل بزنیدdj_afra@yahoo.com
می تونم کمکتون کنم
از طراحی تا برش دقیق

innerselfo
25 October 2007, 10:49 PM
من يه آدرس تو قسمت متفرقه دادم كه قيمت آكواريمهاي آماده چينيش خيلي خوبه

دوست عزیز من آدرس رو در قسمت متفرقه پیدا نکردم، اگه میشه اونو برای من بنویسید.

goldterimaco
18 March 2008, 11:44 AM
سلام به همه دوستان .من دارم یه آکواریوم خارجی با مارک یا می میگیرم (البته دو نوع وجوداره شیشه و تلق).توی انتخاب اندازش با توجه به زیباییش و قیمتش تردید دارم وبین دو راهی گیر کردم .قیمت 1.20 ارتفاع 60 هست 320وقیمت 120ارتفاع 90 هست 430وقیمت 150 حدوده 490 .من نظرم بیشتر 120 هست.اما ارتفاع بلندش خیلی زیباست فقط کارکردن نو کف مشکله و فیلتر هم نداره(ارتفاع 60 داره) .البته من میخوام کفش رو شن رنگی درشت بریزم که سیفونش هم مشکلی نداشته باشه. ومیخوام فقط یه ماهی 30 سانتی(گلد)توش بندازم با همه این تفاسیر اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

farhad-2007
18 March 2008, 12:43 PM
سلام به همه دوستان .من دارم یه آکواریوم خارجی با مارک یا می میگیرم (البته دو نوع وجوداره شیشه و تلق).توی انتخاب اندازش با توجه به زیباییش و قیمتش تردید دارم وبین دو راهی گیر کردم .قیمت 1.20 ارتفاع 60 هست 320وقیمت 120ارتفاع 90 هست 430وقیمت 150 حدوده 490 .من نظرم بیشتر 120 هست.اما ارتفاع بلندش خیلی زیباست فقط کارکردن نو کف مشکله و فیلتر هم نداره(ارتفاع 60 داره) .البته من میخوام کفش رو شن رنگی درشت بریزم که سیفونش هم مشکلی نداشته باشه. ومیخوام فقط یه ماهی 30 سانتی(گلد)توش بندازم با همه این تفاسیر اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

باسلام
دوست عزيز به نظر من تانك 150 باتوجه به ماهي كه ميخواين توش بندازين(گلدتريماكو)گزينه مناسبتري هست(صرف نظراز قيمت)...البته ارتفاع بلند هم زيبايي و جلوه خاصي به تانك شما ميده ولي دركل براي ماهي فوق الذكر همين ارتفاع كفايت ميكنه...ولي اگر بتوني طول150 و ارتفاع 90 رو تهيه كني كه ديگه عاليه...(البته به نظر اين حقير)
جسارت منو ببخشيد...
باتشكر farhad-2007

arrowana
29 April 2008, 01:37 PM
سلام دوستان.

نمیدونم جای این تاپیک رو درست انتخاب کردم یا نه. (خواستم توی تاپیک ساخت تانک مطرح کنم که دیدم من که نمیخوام بسازم. یه جستجو هم کردم دیدم تاپیک با عنوانهای مشابه و یا پستی که جواب سوالاتم باشه نبود(شایدم بوده و من پیدا نکردم.)
من قصد دارم از این اکواریوم پلاستیکی ها که عکسش توی نقل قول زیر هست بخرم.
منتها هیچ اطلاعی ازشون ندارم ونمیدونم. حالا چند تا سوال در موردشون دارم که میپرسم به امید اینکه به جواب و نتیجه برسم.

1- در چه اندازه هایی موجود هستن؟؟
2- وزنشون چقدره؟(اگه نمیدونید نسبت به شیشه با همون ابعاد بگید)
3- قیمت ابعاد مختلفش چجوریه؟
4- معایب کلیش چیه؟
5- اگه اونا رو بسابیم خط میافته؟
6- جنسشون چیه؟
7- خوب و بد هم دارن. منظورم اینه که مثلا درجه 1 و 2 ... دارن؟
8-شفافیت نسبت به شیشه چجوریه؟؟
9- مقاومتشون نسبت به شیشه؟
10- قطر دیواره هاشون؟

فعلا سوال دیگه به ذهنم نمیاد.

با تشکر از دوستان.

سلام

ممنون از جابجاي تاپيك و ادغام اون در اين تاپيك. عذر ميخوام.

دوستان عزيز من همين تاپيك رو خوندم و به جواب سوالهام رسيدم. البته به جز قيمت.

الانم كافي نت هستم. تلفن خونه خراب شده.

اگه ممكن بود لطفا اندازه هاي بالاي 1 متر رو به همراه قيمت برام sms كنيد(09161593997). واقعا شرمنده. آخه ممكنه تا يه هفته درست نشه و منم نت نيام.
باز هم شرمنده

lock_macgregor
24 November 2008, 12:35 PM
من یه راه خیلی خوب برای جلوگیری از خش برداشتن آکواریومهای غیر شیشه ای میدونم میتونید با چسب شیشه ای متری اونو از سطح بیرون بچسبونید البته این کار دقت زیادی می خواد ولی همیشه تمیزش هم می تونید بکنید
ابعاد با عرض 45و 60 سانتیمتر اونو لوارم تحریریها دارند.گران هم نیست.( چسب متری شیشه ای)

goodbay-jojo
25 November 2008, 02:14 AM
من یه راه خیلی خوب برای جلوگیری از خش برداشتن آکواریومهای غیر شیشه ای میدونم میتونید با چسب شیشه ای متری اونو از سطح بیرون بچسبونید البته این کار دقت زیادی می خواد ولی همیشه تمیزش هم می تونید بکنید
ابعاد با عرض 45و 60 سانتیمتر اونو لوارم تحریریها دارند.گران هم نیست.( چسب متری شیشه ای)
سلام
دوست عزیز، اگر امتحان کنید به زودی متوجه خواهید شد که چسب های شیشه ای خیلی راحت و سریع کدر و خش دار میشن .اینکار شما مستلزم اینه که هر 4-3 ماه یکبار چسب رو تعویض کنید ، البته با دانستن این نکته که هیچ موقع نمیشه یک آکواریوم مثلا60 -70 سانتی رو با چسب یک تیکه ، بصورت کامل و صحیح (حداقل بدون حباب)با چسب شیشه ای چسباند.
موفق باشید.

skh13571359
30 November 2008, 02:11 PM
ميشه با همون چسب سيليكون شيشه رو به آكريليك چسبوند؟؟؟؟
اگه تو كف تانك از اين جنس استفاده بشه خيلي عاليه

fishy
30 November 2008, 02:27 PM
من نمیدونم اینکه میگید اکواریومهای پلکسی گلس خش بر میدارند منظورتون تو چند مدته؟ چون من یه دونه هست که 4-5 ماهه دارم و هر روز هم از بیرون تمیزش میکنم و حتی یک دونه خش هم نداره. پلکسی گلس ضد خشه.

skh13571359
2 December 2008, 10:39 AM
4 تا 5 ماه زوده براي خش معمولا طول ميكشه ولي پلكسي گلاس واقعا ارزش نداره چون قيمتش بالاست من ميخوام ببينم اگه به شيشه خوب مچسبه فقط براي كف استفاده كنم

siamakmm
2 December 2008, 10:51 AM
اینکه خش برداره یا نه بستگی به جنسش داره. به نظر من با توجه به اینکه آکواریوم های پلکسی گلاس (اونها که وجوه جانبی و جلوش یک تکه است) جلوه خیلی بهتری دارند میارزه آدم یه مقدار بیشتر پول بده ولی از اونها بخره.

saeid_linker
2 April 2009, 01:05 PM
بعداز يكسال مصرف خش برنداشته و خاصيت جالبش اينه كه شوره ورسوب نميزنه !!
بر عكس شيشه !

مگنولیا
6 April 2009, 01:14 AM
با سلام
من میخوام یه آکواریوم تهیه کنم ..نمونه های پلاکسی رو پسندیدم ...میشه راهنمایی کنید تهران این نمونه های چینی رو کجا میشه مناسب تر تهیه کرد؟ اگه آدرس سایت بدین بهتره .من شهرستان هستم و اینجا قیمت خیلی بالاست

Anoush
6 April 2009, 10:07 AM
با سلام
من میخوام یه آکواریوم تهیه کنم ..نمونه های پلاکسی رو پسندیدم ...میشه راهنمایی کنید تهران این نمونه های چینی رو کجا میشه مناسب تر تهیه کرد؟ اگه آدرس سایت بدین بهتره .من شهرستان هستم و اینجا قیمت خیلی بالاست

آکواریوم های پلکسی گلس رو اغلب مغازه های تهران دارند و بهتره وقتی برای خرید می ایید از چند مغازه قیمت بگیرید و بعد خرید کنید ولی قیمت ها تقریبا در یک محدوده هستند و تفاوت فاحشی ندارند. مغازه خاصی فکر نمیکنم وجود داشته باشه که قیمت بسیار پائین بده ولی در مورد قیمت بهتره در بخش خريد و فروش ماهي و لوازم آکواريوم (http://www.phalls.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=144) سوال خودتون رو مطرح بفرمائید.

منظورتون رو از خواستن ادرس سایت متوجه نشدم ایا میخواهید خرید اینترنتی بکنید؟ پیشنهاد میدم خرید رو بصورت حضوری انجام بدید و مطمئن شوید که اکواریومی که خریدید درست همان است که دیده اید.

ehsan.b1362
19 April 2009, 08:47 AM
در یزد یک مغازه هست که از این آکواریوم ها میاره ( آکواریوم ماهی طلایی ) اونم با چه قیمت بالایی
فروشنده میگفت هیچ وسیله ای همراهش نیست فقط یک فیلتر داخلی داره ؟
میشه راهنمایی کنید و بگید باید چه وسایلی داشته باشه (فروشنده در شش سایز داشت که خیلی از اونها حتی فیلتر هم نداشت )

fishy
19 April 2009, 04:26 PM
در یزد یک مغازه هست که از این آکواریوم ها میاره ( آکواریوم ماهی طلایی ) اونم با چه قیمت بالایی
فروشنده میگفت هیچ وسیله ای همراهش نیست فقط یک فیلتر داخلی داره ؟
میشه راهنمایی کنید و بگید باید چه وسایلی داشته باشه (فروشنده در شش سایز داشت که خیلی از اونها حتی فیلتر هم نداشت )

من دو تا آکواریوم پلکسی گلس دارم و هنگام خرید تنها وسیله ای که روشه یک تاپ فیلتره و بس. بقیه چیزها رو باید خودتون جداگانه تهیه کنید و روش نصب کنید.

rezasr
2 May 2009, 08:35 AM
تانک من علاوه بر فیلتر واسفنج 2 تا مهتابی سفید و بنفش هم داره ولی در زمان خرید یادتان باشد که لوله مشبک مخصوص در قسمت ورودی پمپ را از فروشنده بگیرید چون من نمی دونستم بعد از کار انداختن چند تا از ماهی هایم را به داخل کشید وکشت و بعدا تهیه کردم ولی در کل راضی ام مخصوصا به خاطر وزن کم ومیز وکشوهای زیرش که همه وسایل آکواریوم را داخلش گذاشتم.

mone146
29 June 2010, 10:22 PM
سلام
میخواستم ببینم نظر دوستان در مورد آکواریومهای چینی ماهیران چی هست؟
تو بعضی جاها دیدم که میگفتن به مرور زمان شیشه اون مات میشه و خش روی سطح اون میوفته

ممنون میشم منو راهنمائی کنید

farhad-2007
30 June 2010, 01:23 PM
سلام
میخواستم ببینم نظر دوستان در مورد آکواریومهای چینی ماهیران چی هست؟
تو بعضی جاها دیدم که میگفتن به مرور زمان شیشه اون مات میشه و خش روی سطح اون میوفته
ممنون میشم منو راهنمائی کنید
دوست عزيز ممكنه مات نشه ولي اگه از شن استفاده كنيد احتمال خش برداشتن اون حتمي هستش...
واين موضوع در مورد تمام تانكهاي پلكسي گلاس صادقه و فقط مختص تانكهاي ماهيران نميشه...
سائيدن بمرور شنها و وسائل و همينطور شيشه پاكن هاي نامرغوب باعث بروز چنين مشكلي دراين تانكها خواهد شد...
باتشكر farhad-2007

mone146
1 July 2010, 01:37 AM
دوست عزيز ممكنه مات نشه ولي اگه از شن استفاده كنيد احتمال خش برداشتن اون حتمي هستش...
واين موضوع در مورد تمام تانكهاي پلكسي گلاس صادقه و فقط مختص تانكهاي ماهيران نميشه...
سائيدن بمرور شنها و وسائل و همينطور شيشه پاكن هاي نامرغوب باعث بروز چنين مشكلي دراين تانكها خواهد شد...
باتشكر farhad-2007

ممنون فرهاد خان
جواب امیدوارکننده ای بود

حالا اگه شما بودید چیکار میکردید و برای خرید کدوم رو انتخاب میکردید؟ چینی یا دستساز ایرانی؟
از طرفی زیبایی ظاهر آکواریوم برام خیلی مهمه. چون آکواریومهای چینی طراحی زیبایی داره و از طرفی هم قیمت نسبتا بالای اون و البته مشکلی که شما در مورد سایش شنها گفتید.

توی آکواریومهای دست ساز ایرانی جائی رو میشناسید که کارهای طراحی خوبی در حد این آکواریمهای چینی داشته باشه؟ بیشتر تاکیدم رو میز و درب اون هست!

بازم ممنون

F@RSH@D rezayi
1 July 2010, 09:14 AM
ممنون فرهاد خان
جواب امیدوارکننده ای بود

حالا اگه شما بودید چیکار میکردید و برای خرید کدوم رو انتخاب میکردید؟ چینی یا دستساز ایرانی؟
از طرفی زیبایی ظاهر آکواریوم برام خیلی مهمه. چون آکواریومهای چینی طراحی زیبایی داره و از طرفی هم قیمت نسبتا بالای اون و البته مشکلی که شما در مورد سایش شنها گفتید.

توی آکواریومهای دست ساز ایرانی جائی رو میشناسید که کارهای طراحی خوبی در حد این آکواریمهای چینی داشته باشه؟ بیشتر تاکیدم رو میز و درب اون هست!

بازم ممنون

با یک سرچ ساده از تصاویر آکواریومهای دست ساز در اینترنت می تونید به طرحهای بسیار زیبایی برسید و به یک mdf کار سفارش بدید براتون بسازند . خیلی هم ارزونتر از آماده ها تموم میشه .

farhad-2007
1 July 2010, 10:44 AM
ممنون فرهاد خان
جواب امیدوارکننده ای بود
بازم ممنون

با یک سرچ ساده از تصاویر آکواریومهای دست ساز در اینترنت می تونید به طرحهای بسیار زیبایی برسید و به یک mdf کار سفارش بدید براتون بسازند . خیلی هم ارزونتر از آماده ها تموم میشه .

باسلام
فقط يه مطلب به نظرم رسيد كه خواستم به فرمايشات جناب رضايي اضافه كنم(البته جسارتاً)...

ببينيد درسته كه تانكهاي چيني ظاهر زيبا و مبله اي دارند اما شما قصد داريد كه در دراز مدت از اون تانك استفاده كنيد...
بزرگترين و بيشترين نقطه ضعف اين قبيل تانكها وسائل و لوازم اونه...
تا زمانيكه كه كار ميكنن شما مشكل ندارين اما زمانيكه خراب ميشن يا از كار ميافتن گيرآوردن قطعات يدكي يا حتي لوازم جايگزين كار تقريباً محالي هست...
براي مثال شما يك تانك چيني رو در نظر بگير كه لامپ مهتابي اون 45 سانته آيا ميتوني چنين لامپي رو در اينجا پيدا كني...
خيلي از دوستان از لامپهاي زير آبي استفاده ميكنند كه اين مورد اصلاً خوشايند نيست...
يا فلان پاورهد كه مخصوص خودش هست بسوزه شما ديگه نميتوني دقيقاً همون مارك رو پيدا كني و اگه خيلي خوش شانس باشي بتوني مشابه اونو پيدا كني...
و بعداز مدتي ميبيني كه ديگه تانك چيني جديدت هيچ تشابهي به تانك قبليت نداره...

اما اگه كمي حوصله و صبر بخرج بدي ميتوني با همين شيشه هاي فلوت معمولي يه تانك بسازي و حالا پايه اش رو يا فرفوژه كار كني يا چوب و همينطور تاجش...
اينجوري هم چيزي كه سليقه خودت هست درست كردي و از اون مهمتر وسائلي رو كه تهيه كردي بازم ميتوني تهيه كني...

باوركنيد نميخوام نظرتون رو عوض كنم اما ميخوام يك ديدي از اين موضوع بهتون بدم تا خداي ناكرده بعدها پشيمون نشيد و اگه تصميمي ميگيريد با علم به اين موضوع تصميمتون رو عملي كنيد...
موفق باشيد
باتشكر farhad-2007

mone146
2 July 2010, 12:51 AM
باوركنيد نميخوام نظرتون رو عوض كنم اما ميخوام يك ديدي از اين موضوع بهتون بدم تا خداي ناكرده بعدها پشيمون نشيد و اگه تصميمي ميگيريد با علم به اين موضوع تصميمتون رو عملي كنيد...
موفق باشيد
باتشكر farhad-2007

مجددا سلام
حرف منطقی همیشه به دل و روح آدم میشینه. گفته های شما مطمئنا از منی که چند سالی از دنیای آکواریوم به دور بودم کاملتر هست.
در مورد ساخت میز راستش سال گذشته اقدام کردم تا یک نجار این کارو برام انجام بده ولی هم سر ساخت کلی مارو پیچوند و آخر سر هم به بهانه اینکه نقاش ندارم داستان ساخت میز رو برای ما منتفی ساخت تا بهونه ما برای درست کردن آکواریوم به هم بخوره (اون موقع تصمیم گرفته بودم خودم برای ساخت آکواریوم اقدام کنم)

به هر حال سرتون رو درد نیارم
حالا اگه بخوام این کارو برای ساخت میز انجام بدم و اونو بسازم کجا رو شما میشناسید (ترجیحا شرق تهران) یا پیشنهاد میدید که کاری شبیه میزهای اون آکواریومهای چینی طراحی کنه؟. جنس میز از چوب باشه بهتره یا mdf?

بازم شرمنده
و ممنون

F@RSH@D rezayi
2 July 2010, 10:53 AM
مجددا سلام
حرف منطقی همیشه به دل و روح آدم میشینه. گفته های شما مطمئنا از منی که چند سالی از دنیای آکواریوم به دور بودم کاملتر هست.
در مورد ساخت میز راستش سال گذشته اقدام کردم تا یک نجار این کارو برام انجام بده ولی هم سر ساخت کلی مارو پیچوند و آخر سر هم به بهانه اینکه نقاش ندارم داستان ساخت میز رو برای ما منتفی ساخت تا بهونه ما برای درست کردن آکواریوم به هم بخوره (اون موقع تصمیم گرفته بودم خودم برای ساخت آکواریوم اقدام کنم)

به هر حال سرتون رو درد نیارم
حالا اگه بخوام این کارو برای ساخت میز انجام بدم و اونو بسازم کجا رو شما میشناسید (ترجیحا شرق تهران) یا پیشنهاد میدید که کاری شبیه میزهای اون آکواریومهای چینی طراحی کنه؟. جنس میز از چوب باشه بهتره یا mdf?

بازم شرمنده
و ممنون

فرهاد عزیز همه مطالب رو فرمودند و کاملا منطقی ضمن اینکه هزینه های تانکهای چینی خیلی خیلی زیاد هستند . مثلا یک تانک آب شور 150 سانتی حدود 1000000 قیمتشه که هزینه ی بی خودی هست .
در مورد انتخاب جنسش من هم کلی روش فکر کردم . بهم گفتند که فقط باید چوب باشه تا آب خرابش نکنه . ولی من با توجه به تنوع رنگی و زیبایی و سرعت انجام کارش mdf انتخاب کردم . حالا اومدم برای تاجش دو تا فن هم درست کردم که هوای داخل رو بیرون بکشه تا بخار اونرو خراب نکنه . ولی الان که حدود سال از ساختش می گذاره فنها رو هم خاموش می کنم و هیچ مشکلی هم به وجود نیومده .
بر همین اساس می تونید از mdf استفاده کنید مخصوصا که در فروشگاهها طرح های بسیار زیبایی دیدم که می شه شاهکارهایی از اونها خلق کرد . بسیار طرحهای خوش رنگ و خوش طرحی از پروفیلها در بازار وجود دارد . قبل از انتخاب رنگ و طرح به چند فروشنده پروفیل سر بزنید و بعد انتخاب کنید .
موفق باشید

(http://del.icio.us/post?url=http%3A%2F%2Fwww.phalls.com%2Fvbulletin%2 Fshowthread.php%3Ft%3D28517&title=%C2%98%E6%C7%D1%26%231740%3B%E6%E3+%E5%C7%26 %231740%3B+%DB%26%231740%3B%D1+%D4%26%231740%3B%D4 %E5+%C7%26%231740%3B+%28plexiglass%29+%C7)