PDA

View Full Version : اخبار جهان اتومبیلصفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8

shahram2006_m
5 November 2006, 08:32 PM
آئودي "اس.8" حاصل همكاري آئودي و لامبورگينيدو شركت آئودي و لامبورگيني با همكاري يكديگر مدل S8 را توليد و روانه بازار كردند.
به گزارش ايسنا، دو شركت آئودي و لامبورگيني با همكاري يكديگر مدل آئودي S8 را وارد بازار كردند.
مدل S8 آئودي از موتور 10 سيلندر لامبورگيني بهره مي‌برد.
اين موتور 10 سيلندر V شكل 5.2 ليتر حجم داشته و 450 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند و خودرو را ظرف مدت پنج ثانيه از حال سكون به سرعت 100 كيلومتر در ساعت مي‌رساند.
خودرو S8 با استفاده از موتور 10 سيلندر حتي كارايي بهتر نسبت به خودرو A8 دارد كه با استفاده از يك موتور 12 سيلندر كار مي‌كند.
همچنين اين دو شركت با همكاري يكديگر در مدل جديد وزن موتور را 220 كيلوگرم كاهش داده‌اند.
ازسوي ديگر مدل جديد آئودي با بهره از سيستم جديد تزريق مستقيم سوخت FSI توانسته سبب كاهش مصرف سوخت و كارايي موتور به همراه كاهش آلاينده‌هاي خروجي شود.
اين خودرو همچنين از سيستم تعليق بادي بهره مي‌برد؛ به طوري كه بنا به شرايط جاده و حركت خودرو ارتفاع خودرو و نوع سختي فنرها تنظيم مي‌شود و مي‌تواند تا 25 ميلي‌متر ارتفاع خودرو را كم و زياد كند. از طرفي در اين خودرو دو ديفرانسيل 40 درصد گشتاور به چرخ‌هاي جلو و 60 درصد آن به چرخ‌هاي عقب منتقل مي‌شود.

shahram2006_m
6 November 2006, 10:51 PM
هوندا موتور محبوب ترين شركت نزد كره اي ها


يك گروه صنعتي اعلام كرد: شركت ژاپني هوندا موتور در ماه گذشته به عنوان محبوب ترين شركت اتومبيل سازي در بازار كره جنوبي شناخته شد.
در ماه اكتبر امسال شركت هوندا موتور در بازارهاي كره جنوبي به عنوان پر فروش ترين شركت اتومبيل سازي شناخته شده است و از ساير رقبا از جمله تويوتا موتور ، Lexus و BMW آلماني پيشي گرفته است.
از ماه مي سال 2004 و ارائه اتومبيل هاي ژاپني به كره جنوبي اين اولين باريست كه شركت هوندا موتور در فروش خودروهاي وارداتي در كشور كره جنوبي رتبه اول را به خود اختصاص داده است.در ماه گذشته هوندا 409 دستگاه از خودورهاي خود را در بازارهاي اين كشور به فروش رسانده است و اين در حاليست كه فروش شركت هاي Lexus و BMW به ترتيب به 381 دستگاه و 370 دستگاه رسيده است.
در ماه اكتبر به طور كلي فروش خودروهاي وارداتي در اين كشور در مقايسه با سال گذشته 4/15 درصد رشد داشته است و به 2 هزار و 949 دستگاه رسيده است. در ده ماه نخست سال 2006 نيز اين ميزان فروش 8/37 درصد رشد داشته وبه 32 هزار و 947 دستگاه رسيده است.

shahram2006_m
8 November 2006, 10:17 AM
قوي‌ترين خودرو هيبريدي جهانشركت آئودي قصد دارد تا سال 2010 قوي‌ترين خودرو هيبريدي جهان را با نام R-Zero معرفي كند.
به گزارش ايسنا، شركت آئودي اعلام كرده كه قصد دارد مدل R-Zero را تا سال 2010 جايگزين آئودي TT مدل سوپر اسپرت اين شركت كند.
اين خودرو كه چهار چرخ متحرك است و از چهار موتور الكترونيكي و يك موتوردرون سوز بهره مي‌برد، قدرتي معادل 1091 اسب بخار دارد كه مي‌تواند خودرو را به سرعت460 كيلومتر بر ساعت برساند؛ ضمن اين كه شتاب صفر تا 100 كيلومتر اين خودرو سه ثانيه است.
گفته مي‌شود، آلودگي اين خودرو نيز نصف آلودگي خودروهاي موجود است. در طراحي بدنه اين خودرو از خطوط گرد و انحنادار استفاده شده و نقاط تيز در بدنه آن ديده نمي‌شود. بدنه اين خودرو نيز كه تا حدودي شبيه بال‌هاي هواپيماست، بسيار آيروديناميك است.
چرخ‌هاي اين خودرو توسط يك ديفرانسيل هوشمند توانايي آن را دارند كه بنابه خصوصيات جاده انتقال قدرت را انجام دهند.
گفتني است، خودروهاي هيبريدي، تركيبي از موتورهاي الكتريكي با موتورهاي درون سوز هستنند و در توليد اين خودروها سعي شده كه وضعيت سوخت بهبود پيدا كند. البته پيش‌بيني مي‌شود تقاضاي اين خودرو تا پايان دهه اخير ميلادي بيش از سه درصد تقاضاي فعلي نباشد و اين در حالي است كه دولت آمريكا پيش‌بيني كرده كه تقاضا براي بنزين در اين كشور تا سال 2012 با 17 درصد افزايش به 10.64 ميليون بشكه در روز برسد، اما خودروهاي هيبريدي همچنان سهم بسيار كمي از خودروهاي آمريكا را تشكيل مي‌دهند و در سال جاري سهم خودروهاي هيبريدي از بازار خودرو آمريكا 1.3 درصد خواهد بود.
خودرو دو رگه كه از سوي شركت تويوتا در سال 1998 ارائه شد، يك راه حل مناسب براي كاهش مصرف سوخت خودروهاي بنزيني تا حدود 50 درصد است كه مشكل مصرف زياد بنزين را از طريق توليد اينگونه خودروها مي توان بهبود داد.
دو رگه كردن خودروها در جهان به سه روش موازي، رديفي و تركيبي انجام مي‌شود كه در روش سري ، موتور احتراق داخلي فقط كار توليد برق را انجام مي‌دهد و موتور برقي، خودرو را حركت مي‌دهد. در روش موازي موتور احتراق داخلي به صورت مستقل كار مي كند و موتور برقي نيز به صورت مستقل كار مي كند و اين عملكرد از طريق يك ECU كنترل مي شود . در روش تركيبي نيز دو گونه موازي و رديفي باهم به صورت تركيب شده استفاده مي‌شوند كه اين روش بيشترين قابليت را دارد و تنها مشكل اين طرح پيچيدگي فوق‌العاده آن است

Foad
8 November 2006, 05:27 PM
مديرعامل پيشين ايرباس بالاترين مقام پژو مي‌شود


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرومديرعامل پيشين ايرباس بالاترين مقام پژو مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، شركت خودرو‌سازي پژو سيتروئن، مديرعامل پيشين شركت هواپيما‌سازي ايرباس را به عنوان مدير اجرايي و رييس جديد دومين توليدكننده بزرگ خودرو اروپا برگزيد.

كريستين استريف ـ مديرعامل سابق ايرباس ـ قرار است در سه ماهه اول سال آينده جايگزين ژان مارتين ـ رييس شركت پژو سيتروئن ـ شود كه در ماه سپتامبر اعلام كرد كه تصميم به بازنشستگي دارد.

اين اطلاعيه در حالي منتشر مي‌شود كه يك ماه گذشته اين مرد فرانسوي از سمت خود در ايرباس استعفا داد كه دليل اصلي آن تاخير‌هاي متمادي در تحويل هواپيماي غول‌پيكر A380 بوده است.

به گزارش خبرگزاري شينهوا، اين جايگزيني در جلسه هيات مديره پژو سيتروئن كه در تاريخ 6 فوريه سال 2007 برگزار خواد شد به تصويب مي‌رسد و استريف پس از آن به دفتر كار خود خواهد رفت.

shahram2006_m
8 November 2006, 06:57 PM
مدل جديدی از ون حاصل همکاری پژو سيتروئن و فيات

به گزارش خودرو نيوز شرکت های خودروسازی پژو سيتروئن و فيات بر اساس قراردادی مشترک مدل جديدی از ون را معرفی کردند.
اين خودرو با آرم های هر سه شرکت به نام های پژو اکسپرت ،سيتروئن ديسپات و فيات اسکادو توليد و در اوايل سال 2007 به بازار عرضه خواهد شد.
اين خودرو از فضای خوبی برای حمل بار بهره مند است و جزو گروه ون های بزرگ قرار خواهد گرفت.اين ون جديد در کارخانه سيول نورد در فرانسه توليد خواهد شد.
اين کارخانه به وسيله پژو سيتروئن احداث شده است و دارای خط توليد خودروهای پژو،سيتروئن،فيات و لانچيا(خودرويی ايتاليايی) می باشد.
دو شرکت PSA(پژو سيتروئن) توليد خودرويی که در گروه خودروهای بزرگ تجاری قرار دارد را در دست کار دارند.پژو بوکسر،سيتروئن ريلای و فيات داکاتو، اين خودرو نيز مانند ديگر توليدات اين دو شرکت با نام های متفاوت عرضه می شود.


http://www.just-auto.com/articleimage.aspx?ID=28137

shahram2006_m
10 November 2006, 11:20 AM
فروش و سود شركت‌هاي خودروسازي ژاپن به بالاترين سطح رسيد


بازار مناسب و كاهش ارزش ين ژاپن در برابر دلار آمريكا سبب شد تا فروش و سود شركت‌هاي ژاپني در حسابرسي ميانه سال به بالاترين سطح خود تاكنون برسد.
روزنامه "سانكي" روز چهارشنبه گزارش داد: تويوتا بزرگترين شركت خودروسازي ژاپن در شش ماه نخست سال مالي جاري بيش از ‪ ۱۱‬تريليون و ‪۴۷۱‬ ميليارد ين فروش داشته كه نشان‌دهنده ‪ ۱۵/۳‬درصد افزايش نسبت به همين دوره در سال قبل است.
سود جاري شركت خودروسازي تويوتا نيز در اين دوره يك تريليون و ‪۹۳‬ ميليارد ين بوده كه آن نيز بيانگر ‪ ۳۵/۱‬درصد افزايش نسبت به‌همين دوره درسال پيشين است.
شركت هوندا نيز از ديگر شركت‌هاي خودروسازي ژاپن در نيمه نخست سال جاري ميلادي بيش از پنج تريليون و ‪ ۲۳۰‬ميليارد ين فروش و ‪ ۳۹۵‬ميليارد ين سود جاري داشته كه هر دو افزايش قابل توجهي دارند.
فروش شركت نيسان ديگر شركت بزرگ خودروسازي ژاپن هم در اين دوره شش ماهه چهار تريليون و ‪ ۵۳۴‬ميليارد ين فروش و ‪ ۳۴۸‬ميليارد ين سودجاري داشته است.
دست‌اندركاران بازار خودرو معتقدند، خوب بودن بازار فروش خودرو در آمريكا و اروپا و كاهش ارزش ين در برابر دلار و يورو به‌ميزان پنج و ‪۱۰‬ ين،از دلايل اصلي بالا رفتن سطح فروش شركت‌هاي خودروسازي ژاپن در نيمه نخست سال جاري مالي است.

shahram2006_m
11 November 2006, 12:00 PM
كاهش قيمت محصولات كرايسلر


با ادامه روند ركود بازار خودروي ايالات متحده طي ماه‌هاي اخير گروه خودروسازي كرايسلر اعلام كرد، به زودي تمهيداتي را به كار مي‌بندد كه قيمت محصولات توليدي اين گروه را تا يك هزار دلار به ازاي هر دستگاه خودرو كاهش مي‌دهد.
اين خبر پس از آن منتشر شد كه كرايسلر مدتي قبل ناچار شد اعلام كند با حجم نسبتا وسيعي از خودروهاي به فروش نرسيده مواجه است كه مشتري‌ ندارند.
ديتر لچه، مديرعامل گروه كرايسلر اعلام كرد: اين شركت براي دستيابي به اهداف تعيين شده علاوه بر تعطيلي موقت پاره‌اي واحدها اقدام به كاهش هزينه‌ها از طريق ايجاد شبكه تامين قطعات مشترك براي همه زيرمجموعه‌هاي خود مي‌كند.
كرايسلر قصد دارد تا پايان سال جاري ميلادي اقدام به عرضه شش مدل جديد كند تا از اين طريق تا حد امكان كاهش فروش خود را طي ماه‌هاي آتي جبران كند.

Foad
11 November 2006, 02:53 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


شركت فيات ايتاليا نسل جديد خودرو‌هاي هيدروژني‌ خود را معرفي كرد.

به گزارش ايسنا، شركت فيات بر روي خودرو پاندا پيشرانه پيل سوختي نصب كرد كه از هيدروژني بهره مي‌برد و از طريق هيدروژن در پيل‌هاي سوختي برق توليد مي‌كند و به وسيله موتور‌هاي الكتريكي خودرو به حركت در مي‌آيد.

موتور برقي به همراه جعبه دنده اين خودرو در قسمت جلو قرار دارد و پيل سوختي نيز در قسمت كف خودرو جا‌سازي شده است.

همچنين مخازن هيدروژن كه از جنس كامپوزيت است در كف خودرو نصب شده كه توانايي ذخيره‌سازي هيدروژن تا 350 بار را دارد؛ البته هيدروژن با فشار 1.5 بار به داخل پيل سوختي تزريق مي‌شود.

حداكثر سرعت اين خودرو با استفاده از يك الكتروموتور 60 كيلوواتي 130 كيلومتر است و شتاب صفر تا 50 كيلومتر اين خودرو نيز پنج ثانيه است. اين خودرو توانايي آن را دارد كه 200 كيلومتر را با يك بار سوخت گيري طي كند.

گفتني است، در خودروهاي پيل سوختي از واكنش هيدروژن و اكسيژن، برق توليد مي‌شود و از برق توليدي نيز براي به حركت در آوردن چهار الكترو موتور استفاده مي‌شود. خروجي سيستم نيز آب است. در بعضي موارد نيروي محركه خودرو از يك باتري يون ليتيوم تامين مي‌شود كه شارژ آن توسط مولد پيل سوختي انجام مي‌شود. سوخت مولد پيل سوختي با توجه به تبديل گاز طبيعي به هيدروژن تامين مي‌شود . هم اكنون بزرگترين مشكل اين خودروها، سختي تهيه هيدروژن و تاسيسات آن و همچنين مشكل بودن ذخيره هيدروژن و گران بودن پيل هاي سوختي است.

Foad
11 November 2006, 02:54 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


بازار خودرو روسيه كه طي سال‌هاي اخير و با بازشدن بازارهاي اين كشور با افزايش قابل توجه ميزان تقاضا مواجه بوده‌است ، جذابيت‌هاي فراواني براي خودروسازان بزرگ جهان و به‌ويژه اروپا ايجاد كرده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در ميان شاخه‌هاى مختلف توليدات صنعتي، خودروسازى به توسعه‌اى جهانى دست يافته و مى‌توان گفت كه جهانى شدن در اين شاخه‌ى صنعتى به معنى واقعى كلمه تحقق يافته است.

ديگر به ندرت شركت‌هاى خودروسازى‌ را مى‌توان ديد كه چند مليتى نباشند و ديگر كمتر شركتى در جهان يافت مى شود كه فقط به بازار داخلى بسنده كند و از بازار جهانى سرباز زند. در اين شاخه‌ى صنعت مرزهاى ملى مدت‌هاست كه از ميان رفته‌اند.

شركت‌هاى توليد خودرو سال‌هاست كه مى‌كوشند تا بازارهاى جهانى را به تصرف خود درآورند و اجازه‌ى توليد، تكثير و فروش را در اختيار خود بگيرند. اين در حالى ست كه خودرو، هنوز از جمله كالاهايى ست كه مورد توجه مردم جهان قرار دارد و از اعتبارش كاسته نشده است؛ به‌خصوص در كشورهايى كه سال‌هاى سال، امكان مالكيت خودرو هاى غربى براى شهروندانش وجود نداشته، عطش دستيابى به اين اتوموبيل‌هاى شخصى سيرى ناپذير مى‌نمايد.

در چنين شرايطي، سال‌هاست كه توجه توليدكنندگان خودرو ديگر به بازار كشورهاى اروپايى و ايالات متحده‌ى آمريكا نيست، زيرا بازار اين كشورها اشباع شده، توليد در اين كشورها گران تمام مي‌شود و به همين علت مقرون به صرفه نيست.

در چنين وضعيتي مركز توجه اصلى سازندگان خودرو به كشورهاى ديگر همچون چين، هند و كشورهاى اروپاى شرقى جلب شده كه بازارهايى سيرى ناپذيري براى شركت‌هاى توليد خودرو به حساب مى‌آيند.

بازار روسيه كه پس از فروپاشى اتحاد جماهير شوروي، درهاى خود را به سوى شركت‌هاى چند مليتى باز كرد، براي خودروسازان بزرگ جهان وسوسه برانگيز است و شركت‌هاى بزرگ خودروسازى جهان مى‌كوشند كه به هر قيمتى كه شده در اين كشور جاى پايى باز كنند.

به همين جهت است كه شركت‌هايى مثل جنرال موتورز، فورد و كرايسلر آمريكا، تويوتا، هوندا و هيونداى آسيا و شركت‌هاى بزرگ خودرو سازى در اروپا براى تسخير اين بازار شرايطى استثنايى پيشنهاد مى كنند.

در چنين موقعيتي روسيه نيز مى‌خواهد بيشترين نفع اقتصادى را براى خود تضمين كند؛ مقامات اين كشور اعلام كرده‌اند كه شركت‌هاى اتوموبيل سازى بايد در خود روسيه به توليد خودروبپردازند تا هم موقعيت‌هاى شغلى براى اين كشور ايجاد شود و هم صنعت توليد خودرو به روسيه منتقل شده و هم سود بيشترى نصيب دولت اين كشور كند.

پيچرزريدر ـ رئيس شركت خودرو سازى فولكس واگن ـ چند هفته پيش كلنگ تاسيسات خودروسازى خود را در روسيه و در شهر كالوگا، كه در چند كيلومترى جنوب غربى مسكو واقع است، به زمين زد. در اين مراسم گرمان گرف، وزير اقتصاد روسيه و جمعى از مقامات منطقه‌اى و كشورى نيز حضور داشتند.

هيونداى ـ شركت خودروسازى كره‌اي ـ در حال حاضر هنوز بزرگ‌ترين كارخانه‌اى ست كه بيشترين تعداد خودرو را روانه‌ي بازارهاي روسيه مي‌كند، هويونداى در سال گذشته توانست 87 هزار دستگاه خودرو به روسيه بفروشد.

اين در حالى‌ا‌ست كه فولكس واگن در همين سال، يك سوم اين مقدار را روانه‌ى بازارهاى روسيه كرده بود. ولي با افتتاح طرح جديدى كه مراسم‌ آن طي هفته‌هاي پيش برگزار شد، قرار بر آن است كه شركت خودرو سازى فولكس واگن از سال 2009 ميلادى سالانه 115 هزار خودرو روانه‌ى بازار روسيه كند.

آنچه مورد توجه طرف روسى قرار داد است اين است كه فولكس واگن با اين اقدام 370 ميليون يورو در تاسيسات جديد در اين كشور سرمايه‌گذارى مى‌كند و اين اقدام به ايجاد 3500 موقعيت شغلى جديد در روسيه منجر مى‌شود و خودرو‌هاى توليد شده بر مبناى خواست دولت اين كشور و مطابق با موقعيت مردم روسيه، با قيمتى مطابق بازار روسيه به فروش مي‌رسد.

به گزارش خبرگزاري آلمان، غول خودروسازي اروپا نيز هدفش از اين اقدام، افزايش سهميه‌ى اين شركت از بازار روسيه از 3 درصد در حال حاضر به 10 درصد در زمان توليد انبوه خودرو است.

در همين راستاست كه پيچرزريدر ـ رئيس شركت خودرو سازى فولكس واگن ـ به هنگام احداث ساختمان تاسيسات جديد در روسيه گفت: بازار روسيه يكى از بهترين بازارهاى جهان است و تاكنون اتوموبيل‌هاى ما به اين كشور پهناور صادر مى‌شدند، اما با توليد در خود روسيه، ارتباط دوجانبه تنگاتنگ شده و ما در توليدات داخلى در روسيه سهيم خواهيم بود.

shahram2006_m
12 November 2006, 10:42 AM
نمایش مدل جدیدی از لنسر توسط میتسوبیشی

به گزارش خودرو نیوز مدل جدیدی از حودروی لنسر توسط شرکت میتسوبیشی در نمایشگاه دیترویت موتور که در ماه زانویه سال 2007 برگزار واهد شد به نمایش در خواهد امد.
این خودرو سدان اسپورتی دوباره طراحی شده از طراحی آخرین مدل SUV لنسر یعنی OutLander الهام گرفته شده است.
شرکت خودروسازی پژو سیتروئن هم از طراحی این SUV استفاده کرده است.این خودرو در استودیوهایی در ژاپن و اروپا طراحی شده است.
شرکت میتسوبیشی این مدل جدید لنسر را در بهار سال 2007 به بازار امریکای شمالی عرضه خواهد کرد.
این خودرو از از موتورهای متفاوتی بهره میبرد و از موتوری بنزینی 1.5 لیتری و 110 اسب آغاز و به موتوری بنزینی 2 لیتری و دیزلی خاتمه میابد.
شرکت میتسوبیشی در حال عرضه موتوری بین المللی با همکاری شرکت دایملر کرایسلر و هیوندای کره می باشد.
این شرکت بازارهای ژاپن ،آمریکای شمالی،روسیه و اروپا را برای عرضه محصولات خود در نظر گرفته است.

shahram2006_m
12 November 2006, 07:24 PM
عرضه يک ميليون خودرو در شعبه آلاباما هوندا


شرکت هوندا در شعبه آلاباما به مرز تولید یک میلیون خودرو رسید.اکثر خودروهای تولیدی این واحد دارای شش سیلندر می باشند.
این شرکت برای تبریک به کارکنان این واحد برای رسیدن به این تیراژ در مراسم ویژه ای از مسولان این شعبه قدردانی کرد.
آخرین خودرو در این مرز هوندای ادیسه 2007 بود که پس از 5 سال از اولین تولید این شرکت به بازارعرضه شد. شعبه آلاباما در ماه نوامبر سال 2001 کار خود را برای تولید خودروهای هوندا آغاز نمود.
تا سال 2005 این شعبه تنها تولید کننده مینی ونی به نام ادیسه بود اما بعد از آن سال تولیدات دیگری را نیز به بازار عرضه کرد که از آن جمله میتوان به خودرویی با تجهیزات اسپورتی به نام پایلوت اشاره کرد.
این شرکت تا بحال 810 هزار خودروی ادیسه و 190 هزار خودروی پایلوت تولید کرده است.

shahram2006_m
13 November 2006, 10:27 PM
مدل A5 شركت آئودي به زودي وارد بازار مي‌شود.

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\610.jpg&Width=150


به گزارش ايسنا، مدل جديد آئودي رقيب احتمالي خودرو مرسدس CLK خواهد بود و خواهر مدل فولكس پاسات جديد خوانده مي‌شود.
اين خودرو همچنين با توجه به همكاري هاي آئودي و فولكس واگن از پلات فرم مشتركي با خودروهاي نسل بعدي پاساتن بهره مي‌برد.
آئودي A5 كه احتمالا سال 2007 وارد بازار خواهد شد، شباهت‌هايي نيز از نظر شاسي با خودروهاي نسل بعدي آئودي - A4 و A6 - دارد .
اين خودرو كه رقيب آينده بي.ام.و سري سه محسوب مي‌شود، از اين خودرو كمي بزرگ‌تر است.
بر اساس اطلاعات موجود، اين خودرو از موتور شش سيلندر خورجيني فولكس واگن آلمان بهره خواهد برد كه مدل بنزيني 3.2 ليتري و مدل ديزلي سه ليتر حجم خواهد داشت.
گفتني است، شركت فولكس واگن سهام اصلي آئودي را در دست دارد و خودروهاي اين شركت شامل مدل‌هاي برند فولكس اشكودا و آئودي از پلات فرم‌هاي مشتركي بهره مي‌برند. اين گروه با اين كار قصد دارد هزينه رايج در طراحي را تا حدود زيادي كاهش دهد.

Foad
15 November 2006, 11:05 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

طي يك بررسي، بهترين خودروهاي اروپايي معرفي شدند.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو ايسنا، در بررسي انجام شده در رده خودروهاي لوكس، مرسدس S و آئودي A8؛ در بخش خودروهاي كوچك فورد فوكوس، فولكس گلف و نيسان نوت و در بخش خودروهاي MPV (خودروهاي بدون صندوق حد واسط ون و سدان)، اپل زفيرا، مزدا پنج و رنو ساينس به عنوان بهترين‌ها معرفي شدند.

در بخش خودروهاي دو ديفرانسيل بزرگ نيز آئودي Q7، رنجرور اسپرت و بي.ام.و X5 بهترين گزينه‌ها شناخته شدند و در قسمت خودروهاي شهري كوچك نيز سيتروئن C1، پژو107 و تويوتا ايگو و در قسمت بهترين خودروهاي اسپرت خياباني نيز نيسان 350 Z، سوبارو امپرزا و مزدا RX8 به عنوان برترين‌ها انتخاب شدند.

در بخش خودروهاي شاسي بلند كوچك، تويوتا پرادو، Nissan X-Trail و Honda CR-V و در كلاس C نيز بي.ام.و سري 3، آئودي A4 و آلفا رومئو 159 خودنمايي مي‌كنند.

گفتني است، در اين انتخاب كه با انجام تست جاده توسط خبرنگاران تخصصي يكي از شبكه‌هاي تلويزيوني انگليس با همكاري تمام خودروسازان فعال در بازار اروپا انجام شده و برخي از موسسات ارزيابي خودرو نيز در آن دخيل بوده‌اند كيفيت، طراحي ظاهر خودرو، كيفيت رانندگي، ايمني، قيمت و راحتي خودرو مهم بوده است.

گفتني است، در سال گذشته رنو مگان، فورد فوكوس و فولكس گلف به ترتيب پرفروش‌ترين خودروهاي اروپا بوده‌اند.

Foad
17 November 2006, 10:35 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


شركت‌هاي خودروسازي پژو و سيتروئن بر روي پلات‌فرمي مشترك، دو خودرو با برندهاي پژو و سيتروئن شاسي بلند طراحي كردند.

به گزارش ايسنا، پژو 4007 نام نخستين خودروي شاسي بلند موسوم SUV شركت پژو است. بر همين اساس شركت سيتروئن - شريك پژو - نيز مدل شاسي‌بلند C-Crosser را معرفي كرده كه از نظر طراحي زيباتر از پژو 4007 است. اين خودروها قرار است در سال آينده ميلادي وارد بازار شوند و قيمتي بيش از 20 هزار يورو خواهند داشت.

پلات‌فرم اين خودرو كه با كمك شركت ميتسوبيشي توسعه يافته، از يك موتور 2.2 ليتري بهره مي‌برد كه توانايي توليد 156 اسب بخار را دارد.

پژو و سيتروئن قصد دارند به رقابت مدل‌هاي هيوندايي سانتافه و تويوتا پرادو در بازار فرانسه و اروپا بپردازند و اين دو شركت فرانسوي قصد دارند در سال آينده 30 هزار دستگاه از اين خودروها را توليد كنند. البته رنو - رقيب اين دو شركت - نيز به تازگي از معرفي خودرو جديد شاسي بلند خود خبر داده است.

بر خلاف رويه شركت‌هاي فرانسوي كه معمولا خودروهاي شاسي‌بلند توليد نمي‌كنند، شركت رنو اعلام كرده در طرحي مشترك با سامسونگ موتور قصد دارد يك خودرو دو ديفرانسيل شاسي بلند موسوم به ‌SUV توليد كند. حال به نظر مي‌رسد شركت رنو از شريك خود نيسان كه مهارت فراواني در توليد خودرو دو ديفرانسل دارد، كمك گيرد. پلات فورم اين خودرو نيز به صورت مشترك بين رنو و سامسومنگ موتور تكامل مي‌يابد.

گفتني است، شركت‌هاي خودروساز فرانسوي براي توسعه مدل‌هاي جديد خودروهاي شاسي بلند خود دست به دامن شركت‌هاي كره‌اي و ژاپني شده‌اند.

shahram2006_m
18 November 2006, 12:53 AM
گزارش خودرو نیوز از تسهیلات جدید BMW در المان
BMW تسهیلات نوربرگرینگ را گسترش می دهد

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\629.jpg&Width=306

BMW بار دیگر توانایی خود را در توسعه اخرین خودروهای سواری با تکمیل تعمیرات 3 ساله محصولات مورد ازمایش خود در مسابقه مشهور نور برگرینگ در مسیر نزدیک به نورنبرگ المان نشان داد .
سازنده این خودرو میگوید که برای کنترل هر چه بیشتر ازمایشات مربوط به این خودرو ،از تجهیزات پیشرفته ای استفاده شده که کلیه جزئیات ان را تحت پوشش قرار میدهد .
اولین خودروی مسابقه ای فرمول 1 که بین سالهای 1920 تا 1927 ساخته شد ، شالوده ساخت خودروهای BMW قرار گرفت و تا حدود 40 سال بیشتر کارخانجات بزرگ از جمله GM و دیگر خودروسازان بزرگ جهان ، تنها تغییرات اندکی در ظاهر ان ایجاد کردند.
مدل جدید که ملقب به "Green Hell" است حدود 13 مایل (21کیلومتر) در طول و زاویه های 73و متغیر ارتفاع عمودی ان حدود 1000 فوت است.
به منظور هر چه کاربردی تر کردن مقیاس تولید ،تامین کنندگان تجهیزات و خدمات نوربرگرینگ ، برای موتور اتومبیل های اسپرت BMWتجهیزات جدیدی را ارائه میدهند که قابل رقابت با خودروهای تور،GT بوده و توانایی حضور در کلیه مسابقات سرعت اتومبیل را دارد.
بنا بر این اقامت در کارگاه نوربرگرینگ BMWیک تغییر مکان کوچک از تولیدات M5یا Ring Taxis است که سازندگان اتومبیل برای رفت و امد گردشگران در سراسر دنیا با سرعت های نزدیک به شرایط مسابقه ای استفاده میکنند.

shahram2006_m
18 November 2006, 11:20 PM
مدل جديد لوكس‌ترين خودرو آلماني وارد بازار شد


مدل جديد 62S ساخت كارخانه مي‌باخ داراي موتور شش ليتري با 12 سيلندر است كه توانايي توليد 612 اسب بخار قدرت را دارد.
به گزارش خودرو نیوز، موتور اين خودرو كه طراحي مرسدس بنز آلمان است، توسط گروه AMG با استفاده از چندين توروبو شارژ تقويت شده است.
شتاب صفر تا 100 اين خودرو زير شش ثانيه و از طرفي قيمت اين خودرو اشرافي بين 300 هزار تا 400 هزار يورو بسته به امكاناتش متغير است .
شركت مي‌باخ كه زير مجموعه دايملر كرايسلر محسوب مي‌شود و سازنده خودروهاي اشرافي در اروپاست؛ پيش‌تر نيز مدلي را با نام اكسلرو (Exelero) معرفي كرده بود.
اين مدل با توجه به ارتفاع كم در برابر طول و عرض آن، هندلينگ فوق العاده‌اي داشته و با كمك سيستم‌هاي پيشرفته رانندگي مانند ESP به راحتي و با سرعت زياد از هر پيچي عبور مي‌كند.
طراحي بدنه اين خودرو كه از مواد كامپوزيت ساخته شده نيز سبب شده كه در سرعت‌هاي بالا مقاومت كمي در برابر جريان هوا داشته باشد.
لاستيك‌هاي اين خودرو 315 ميلي متر پهنا دارند و دور رينگ 23 اينچي آن از جمله عوامل تنومندي آن به نظر مي‌رسد. اين لاستيك‌ها وزن سنگين اكسلرو را كه حدود 3171 كيلوگرم است را تحمل كنند تا اين خودرو بتواند توانايي غلبه بر سرعت بيش از 350 كيلومتر بر ساعت با توجه به چنان وزني را داشته باشد. اين وزن حدود وزن سه خودرو سمند است.
اين خودرو آلماني داراي موتور 12 سيلندر 6 ليتري با 612 اسب بخار قدرت است كه اگر قدرت موتور 50 اسب بخاري پيكان را در نظر بگيريم، قدرت اين تنومند بيش از پيش خونمايي مي كند. اين خودرو به راحتي با نصب توربو شارژ و پرخوران كردن موتور مي‌تواند 700 اسب بخار قدرت توليد كند.
سيستم ترمز اكسلرو نيز فوق‌العاده پيشرفته است. چهار ديسك ترمز بسيار بزرگ توانايي كنترل اين خودرو را با اين وزن و قدرت موتور 700 اسب بخار دارد.

Foad
18 November 2006, 11:28 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


شركت برابوس با تقويت خودرو CLS بنز، قدرت اين خودرو را به بيش از 700 اسب بخار رساند.

به گزارش ايسنا، CLS داراي پيشرانه V12 از سري S600 با حجم 6.2 ليتر است كه توان توليد 730 اسب بخار قدرت را دارد و سرعت آن به بيش از 360 كيلومتر بر ساعت نيز مي‌رسد.

مهندسان اين شركت يک پيشرانه مرسدس بنز S65 به حجم 6233 سي سي به تعداد 12 سيلندر و 48 سوپاپ را که مجهز به دو پرخوران (توربوشارژ) است را بررسي و حجم آن را افزايش دادند.

در ادامه، از يک ميل‌لنگ بزرگتر و تقويت شده با پيستون و سيلندر بزرگتراستفاده كردند و با افزايش ورودي منيفولد به سيلندر و بزرگ کردن دهانه ورودي با يک پرخوران سبب افزايش هوادهي به موتور شده‌اند.

از طرفي در اين خودرو از اينتر کولر و يک منبع اگزوز با کاتاليزور و 4 خروجي که سبب كاهش فشار گازهاي خروجي مي شود استفاده شده است.

كارشناسان اين شركت با استفاده از يك پخش كننده هوا (دي‌فيوزر) در جلو خودرو و استفاده از فلاپ در قسمت عقب توانسته‌اند سبب تعادل اين خودرو در سرعت هاي بالاي 350 كيلومتر بر ساعت شوند. بر اساس آزمايش‌هاي انجام شده شتاب صفر تا 100 اين خودرو چهار ثانيه و قيمت اين خودرو سدان 348 هزار يورو است.

Foad
20 November 2006, 01:39 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


شركت فولكس واگن آلمان در حال توسعه خودروهاي پيل سوختي است كه در سال 2020 وارد بازار خواهد شد.

به گزارش ايسنا، اين سيستم كه روش دما بالا يا (HTFC) نام گرفته است، در حال توسعه در مراكز تحقيقاتي شركت فولكس واگن آلمان است.

اين پيل*هاي سوختي كه در آن از تركيب هيدروژن با آب، الكتريسته توليد مي شود، در دماي 120 درجه سانتي گراد كار مي*كند.

انرژي الكتريسته توليد شده توسط اين سلول سوختي در چندين الكترو موتور براي حركت خودرو استفاده مي شود و از طرفي خروجي اين موتور نيرز تنها آب است.

گفتني است، شركت*هاي آلماني از جمله فولكس واگن اپل و بنز هم*اكنون در حال برنامه*ريزي گسترده براي استفاده از هيدروژن در پيل*هاي سلولي هستنند؛ اما شركت ديگر آلماني قصد دارد از هيدروژن در موتورهاي درون سوز استفاده كند.

پيش*بيني مي*شود نخستين خودروهاي تجاري هيدروژن*سوز در اوايل سال 2010 وارد بازار شوند و از سال 2020 نيز استفاده از اين خودروها افزايش خواهد يافت تا در سال 2050 اكثر خودروها از سوخت هيدروژن استفاده كنند.

گفتني است كه هيدروژن دومين عنصر طبيعت است كه به عنوان منبع انرژي آينده از آن ياد مي*شود.

sinad2
23 November 2006, 08:45 AM
خبر خودرو :

گروه بين الملل: مجله معتبر موتور ترند (Motor Trend) پس از بحث و نظرسنجي دامنه دار از كارشناسان صنعت خودرو ، مدل تغيير شكل يافته تويوتا كمري را به عنوان خودروي سال 2007 برگزيد.
كارشناسان موتور ترند اين جايزه را هنگامي به كمري ارزاني داشتند كه مدل هاي مختلف آن حتي مدل هيبريد هم به بازار آمده است.
آنگس مك كنزي ، سردبير مجله معتبر و مشهور « موتور ترند » درباره انتخابشان گفت : « كمري اتومبيلي است كه بسياري از خودروسازان آرزوي ساختن آن را دارند . تويوتا با مدل كمري هر آنچه كه مورد نياز افراد است تامين كرده ، عملكرد فوق العاده ، مزيت اقتصادي ، راحتي و حتي قيمت بسيار خوب.»
تويوتا كمري با عبور از 26 رقيب خود در اين برنامه رتبه اول را به خود اختصاص داد. در حال حاضر كمري با گستره اي از مدلهاي مختلف ارائه مي شود به طوري كه براي بازار آمريكا 6 مدل ، بازار كره 5 مدل ، بازار آلمان 4 مدل و براي انگلستان و سوئد هم هر كدام يك مدل با مشخصات متفاوت ساخته مي شود.
نكته جالب اينجاست كه تويوتا در بخش نظر سنجي از مشتريان رتبه بسيار خوبي كسب كرد و بسياري از خريداران ، آن را به عنوان خودرويي متناسب با زندگي در قرن بيست ويكم نام برده اند.
تويوتا در سال 2006 تا به حال 350481 دستگاه كمري و 330995 دستگاه كورولا را در بازار آمريكا به فروش رسانده كه هر دو از پر فروش ترين هاي بازار بوده اند.
درباره رقباي اصلي كمري هم موتور ترند ، ليست بلند بالايي ارائه كرده كه به اين شرح است : كرايسلر سبرينگ ، ساتورن آئورا ، نيسان آلتيما ، كيا راندو ، هوندا فيت ، مرسدس بنز S كلاس ، ولوو C70 و فولكس واگن رابيت.
سال گذشته هوندا سيويك اين جايزه را از آن خود كرده بود.

sinad2
23 November 2006, 09:09 AM
خبر خودرو :

گروه بين الملل: كمپاني فيات براي سال آينده خودرويي با حجم موتور 500 سي سي (5/0 ليتر) را روانه بازار خواهد كرد.
فيات چيكي در حالي قرار است توليد شود كه آخرين خودروي نيم ليتري مربوط به سالها قبل از كمپاني سيتروئن است. در دهه شصت و هفت ميلادي سيتروئن با ارائه مدل 2CV به حجم 500 سي سي و 2 سيلندر بازار نسبتا خوبي براي خود ايجاد كرد اما تمايل مشتريان براي خودروهاي قوي تر نهايتا سيتروئن دايان ( ژيان خودمان ) را به حاشيه راند.
اما موضوع فيات كاملا متفاوت است. براي مدل چيكي موتوري كوچك اما پرقدرت ساخته شده كه اعداد و ارقامش حيرت آور است. فيات اعلام كرده نيروي توليدي بين 90 تا 110 اسب بخار به ميدان خواهد فرستاد ، يعني برابر با موتورهايي در حدود 3 برابر حجم بيشتر.
به نظر مي آيد فيات از تجربيات گرانبهاي كمپاني كوچكتر تحت تملكش مثل فراري در مسابقات فرمول يك به خوبي در حال استفاده كردن است.
http://www.irplaces.com/vbulletin/attachment.php?attachmentid=236&d=1164260153

shahram2006_m
24 November 2006, 01:12 PM
خودرو ديزلي شاسي‌بلند كم‌مصرف سال 2008 وارد بازار مي‌شود

خودروهاي شاسي بلند كم مصرف براي بازار آمريكاي شمالي از سوي شركت فورد آمريكا توليد خواهد شد.
اين شركت اعلام كرد كه به كمك شريك خود و شركت رنجرور در حال تكامل موتورهاي ديزلي كم مصرف براي خودروهاي شاسي بلند است.
اين موتور توربو ديزل كه قرار است سال 2008 وارد بازار شود، بر روي خودروهاي شركت فورد و رنجرور نصب خواهد شد.
اين موتورهاي ديزلي كم مصرف، يكي از راهكارهاي شركت فورد براي مواجه با افزايش قيمت نفت و سوخت و كاهش تقاضا براي خودروهاي پرمصرف شاسي بلند خوانده مي‌شود.
اين موتور هشت سيلندر 3.6 ليتري همچنين قرار است در خودروهاي SUV (شاسي‌بلند) لينكن استفاده شود.
گفتني است، به‌طور متوسط استفاده از موتورهاي ديزلي به‌جاي بنزيني 30 درصد صرفه‌جويي در پي دارد. اين خودروها بين 20 تا 65 درصد سوخت كمتري مصرف مي‌كنند.
امروزه در خودروهاي سواري ديزلي مصرف 5 ليتر به‌ازاي هر 100 كيلومتر معمول است، ولي در خودروهاي سواري بنزيني مصرف 6 ليتر در هر 100 كيلومتر ايده‌آل‌ترين حالت است.
برخلاف تصور عموم مردم ايران كه خودروهاي ديزلي را دودزا مي دانند، با استفاده از گازوييل كم گوگرد، اين سوخت بسيار پاك‌تر از بنزين است؛ به‌طوري كه ميزان دي كسيد كربن به اندازه 24 و اكسيد كربن به ‌ميزان 30 درصد با استفاده از موتورهاي ديزلي كاهش مي‌يابد.
بازده حرارتي موتورهاي بنزيني در حدود 26 درصد است، حال‌ آن‌كه اين بازده درموتورهاي ديزلي 42 درصد گزارش شده است. موتورهاي ديزلي 20 درصد افزايش گشتاور و 25 درصد افت قدرت موتور نسبت به موتورهاي مشابه بنزيني دارند و به دليل آلودگي و مصرف كم، بيش از 50 درصد خودروها در آلمان و فرانسه ديزلي هستنند.

shahram2006_m
25 November 2006, 03:47 PM
پروتون در آستانه احتضار


ماهاتيرمحمد، نخست‌وزير سابق مالزي كه حدود دو دهه قبل شركت خودروسازي پروتون را بنيان نهاد، تاكيد دارد: بزرگ‌ترين خودروساز مالزي در صورت ناكامي دريافتن شريكي خارجي چون فولكس واگن قادر نخواهد بود مدت زيادي به حيات خود ادامه دهد.
او كه در حال حاضر در آستانه هشتاد سالگي قرار دارد و پس از وداع با نخست‌وزيري به عنوان مشاور ارشد پروتون منصوب شد، مي‌گويد: با وضعي كه پروتون دارد زياد دوام نخواهد آورد.
وي مي‌افزايد: سال‌ها است كه عملكرد مالي پروتون منفي است و آنها خودروهاي توليد شده زيادي دارند كه قادر به فروش‌شان نيستند.
پروتون پس از لغو قوانين حمايت دولت مالزي و گشايش بازار اين كشور به روي محصولات خارجي در حال واگذاري سهم خود از بازار وطني به رقبايي چون تويوتا بوده كه از تكنولوژي بالاتري برخوردار هستند و محصولاتي به روزتر عرضه مي‌كنند.
همين ناكامي موجب شد پروتون در جست‌وجو براي شركاي خارجي مذاكراتي را با فولكس واگن آغاز كند كه اين رايزني‌ها ژانويه سال جاري ميلادي به دليل اين كه دو طرف نتوانستند بر سر پاره‌اي مسائل از جمله نحوه مديريت پروتون پس از ايجاد ائتلاف به اتفاق نظر دست پيدا كنند، متوقف شد.
اين در حالي بود كه ائتلاف پروتون و ميتسوبيشي در سال 2004 ميلادي ملغي شده بود.
رايموند تانگ، مدير يكي از شركت‌هاي سرمايه‌گذاري بزرگ در كوالالامپور، پايتخت مالزي مي‌گويد: دولت بايد با واگذاري حق مديريت پروتون به شريك خارجي اين شركت موافقت كند. اين دقيقا همان نكته‌اي است كه شكست مذاكرات قبلي را رقم زد.
مهم‌ترين موانع در تعيين سرنوشت يك مجموعه مديريت آن است و طبيعي است كه شركاي خارجي به دنبال تغيير ساختار مديريتي پروتون باشند.
فولكس واگن
پروتون كه در سال 1983 توسط ماهاتيرمحمد ايجاد شد، هشت مدل خودرو را تحت همين برند و دو مدل را تحت برند لوتوس توليد مي‌كند.
خروج ميتسوبيشي موتورز از پروتون به سرمايه‌گذاري اين شركت ژاپني در پروتون پايان داد.
پروتون خزانه‌داري كل مالزي كه مالك 43درصد سهام اين خودروساز است در حال بررسي واگذاري مديريت پروتون به طرف خارجي هستند.
در همين راستا فروش بخش قابل توجهي از سهام اين شركت در دستور كار قرار گرفته، اما مشكل اينجا است كه مديران ارشد پروتون كه روابط تنگاتنگي با مقامات ارشد كوالالامپور نيز دارند با كناره‌گيري از سمت‌هاي خود در اين شركت مخالفت مي‌ورزند و به عبارت ساده‌تر اگرچه براي نجات پروتون با واگذاري سهام اين شركت موافق هستند، اما رغبتي به واگذاري مديريت اين شركت به شريك جديد ندارند.
مذاكرات پروتون و فولكس واگن به همين دليل بي‌نتيجه پايان يافت. در پي اعلام خبر توقف مذاكرات دو طرف سهام پروتون به طور مرحله‌اي از ابتداي سال تاكنون 26درصد كاهش يافت.
روزهاي سخت
پروتون در حال مذاكره بادو شركت چيني چري و ين‌هوايانگهن است تا با مشاركت آنها اقدام به توليد خودرو كند. به اين خودروسازها اجازه داده خواهد شد سهمي اندك در پروتون خريداري كنند تا اين شركت بتواند به بازار پرجمعيت كشور دنيا راه پيدا كند. علاوه بر اين مذاكراتي هم با شركت هندي و ماهيندورا و ماهيندرا در جريان است تا زمينه ورود پروتون به بازار هند نيز هموار شود.
ماهاتير معتقد است اگرچه همكاري با اين خودروسازها اقدامي اميدواركننده است، اما نبايد به اين استراتژي به عنوان جايگزيني براي همكاري با فولكس واگن نگريست. او از موفقيت‌آميز بودن مذاكرات مي‌گويد و اين كه ائتلاف با فولكس واگن نه تنها زمينه توليد محصولات اين شركت در تاسيسات پروتون را فراهم مي‌آورد كه عامل انتقال فناوري از طرف آلماني به پروتون خواهد بود.
مقامات كنوني پروتون نگاهي متفاوت به مساله دارند. آنان بر اين باور هستند كه همكاري شركت‌هاي چيني و هندي به ورود محصولات پروتون به بازار اين كشورها منتهي خواهد شد و ديگر نيازي به واگذاردن سكان هدايت اين شركت به خارجي‌ها نخواهد بود.
توان رقابتي پروتون با اتخاذ سياست‌هاي جديد وارداتي از سوي دولت مالزي به شدت آسيب ديد. اين سياست از ابتداي سال‌جاري به مرحله اجرا در‌آمد و براساس تعرفه واردات خودرو به مالزي از 15درصد به 5درصد كاهش يافت.
كانون منطقه‌اي
سهم مالزي از بازار خودرو مالزي از حدود دو سوم در دهه 80ميلادي به كمتر از 40درصد در سال‌جاري ميلادي كاهش يافت. زيان‌دهي پروتون در سه ماه اول سال‌جاري منتهي به ژوئن در حدود 16ميليون دلار بود كه در قياس با مدت مشابه سال قبل رشدي 400درصدي داشت. علت اصلي اين رشد بي‌سابقه، زياندهي فقدان تقاضا براي مدل‌هاي توليدي جديد پروتون بود.
تانگ بر اين باور است كه پروتون اكنون بيش از هر زماني در گذشته به شريكي خارجي نياز دارد. پروتون ماه گذشته تفاهمنامه‌اي را با پژو امضا كرد كه براساس آن دو طرف به بررسي احتمال توليد مشترك خودرو خواهند پرداخت. اين سومين توافقنامه از اين دست طي سال‌جاري ميلادي است.
اين سياست انتقادهاي زيادي را به دنبال داشته است. بسياري اعتقاد دارند صرف ايجاد پلت‌فرم مشترك به انتقال فناوري منتهي نمي‌شود. پروتون در حال حاضر به دنبال عرضه شش‌مدل جديد خودرو طي ماه‌هاي آتي است كه يكي از آنها با استفاده از فناوري و قواي محركه ميتسوبيشي توليد مي‌شود. اين شركت براي اولين بار اقدام به توليد خودرويي همه كاره (MPV) نيز خواهد كرد.
اين در حالي است كه فروش خودرو در مالزي به دليل كاهش قيمت خودروهاي دست‌دوم، دشوار شدن قوانين مربوط به فروش اقساطي و رشد بهاي بنزين رو به افول گذاشته است.

shahram2006_m
25 November 2006, 09:42 PM
فورد به دليل حضور در ايران، سوريه و سودان بازخواست شد


شركت خودرو*سازي فورد آمريكا به دليل فعاليت*هاي تجاري خود در ايران، سوريه و سودان در آمريكا مورد بازخواست قرار گرفت.
به گزارش ايسنا، كميسيون بورس و اوراق بهادار آمريكا روز جمعه اعلام كرد كه از شركت فورد خواسته است تا جزئيات فعاليت*هاي تجاري خود در ايران، سوريه و سودان را مشخص كند.
كميسيون اوراق بهادار آمريكا در گزارشي كه روز جمعه منتشر شده؛ ولي به ماه جولاي باز مي*گردد، از هيات مديره فورد خواسته است كه جزئيات فعاليت*هاي خود را با اين سه كشور مطرح كند و از آن زمان تا كنون نامه*نگاري*هاي ديگري ميان دوطرف انجام شده است.
فورد در اواسط ماه آگوست اعلام كرده بود كه خودرو*هاي خود را از طريق نمايندگي*هايي در سوريه به فروش مي*رساند و ماشين*هاي لندرور اين گروه نيز در سودان به فروش مي*رسد.
از سوي ديگر شركت مزدا كه فورد 33 درصد سهام آن را در اختيار دارد، محصولات خود را در ايران و سوريه به فروش مي*رساند.
فورد در نامه*اي به اين كميسيون اشاره كرده است: فعاليت*هاي محدود و قانوني تجاري ما در سوريه كاملا مشخص است و ما تاثيرات منفي از اين كار در ارزش سهام خود تشخيص نداده*ايم.
اين گروه خودرو*سازي همچنين در نامه آورده است كه فروش مزدا در ايران و سوريه مجموعا كمتر از 60 ميليون دلار در سال*هاي 2004 و 2005 و كمتر از 85 ميليون دلار در سال 2003 بوده است.

shahram2006_m
26 November 2006, 04:46 PM
راه اندازي يك شركت الحاقي توسط مزدا و فورد موتور در تايلند

دو شركت اتومبيل سازي مزدا و فورد موتور قصد دارند با يكديگر يك شركت الحاقي در كشور تايلند راه اندازي كنند.
به گزارش موج، دو شركت مزدا و فورد موتور قصد دارند براي ساخت يك شركت الحاقي جديد در تايلند با يكديگر همكاري كنند و مبلغ 50 ميليارد ين را به اين بخش اختصاص داده اند.اين كارخانه جديد الحاقي فعاليت خود را از اوايل سال 2009 آغاز خواهد كرد و سالانه 200 هزار خودروي مسافربري را به بازارهاي آمريكا عرضه خواهد كرد.
اين كارخانه جديد كه توسط شركت مزدا توسعه مي يابد به توليد خودروهاي مدل Demio و خودروهاي كوچك شركت فورد مي پردازد. طبق گزارش هاي بدست آمده از سوي منابع خبري ، پيشنهاد راه اندازي اين شركت توسط شركت فورد ارائه شده است و اين به دليل نياز بازار به خودروهاي كم مصرف كوچك بوده است.شركت تايلندي جديد مركز اصلي توليد خودروهاي كوچك شركت فورد خواهد بود و اين موجب رسيدن سهم شركت مزدا به 29 درصد مي شود.
شركت مزدا كه در چند سال اخير از نظر اقتصادي رو به بهبود بوده است قصد دارد باز هم با ورود به بازارهاي خارج از ژاپن شرايط اقتصادي شركت خود را گسترش دهد.برنامه هاي مديريتي اين شركت در سال مالي 2007 آغاز خواهد شد.اين شركت همچنين قصد دارد يك شركت جديد در آمريكاي شمالي راه اندازي كند تا از خطرهاي احتمالي نوسانات بازار بورس خارجي در امان باشد.
شركت فورد كه در سه فصل اقتصادي سال جاري متحمل ضررهاي مالي شده است، قصد دارد برنامه هاي بازسازي را به مرحله اجرا برساند و طي آن فعاليت هاي 16 كارخانه خود را متوقف مي سازد و نيز تا سال 2008 تعداد 44 هزار نفر از كاركنان خود را اخراج مي كند.

shahram2006_m
28 November 2006, 11:24 AM
هدف‌گذاري مزدا براي سال 2010


شركت خودروسازي مزداموتور ژاپن براي افزايش فروش محصولات خود در بازار چين و رسيدن به سقف سيصد هزار دستگاه در سال 2010 در حال برنامه‌ريزي و كسب آمادگي است.در صورت تحقق اين هدف فروش مزدا در بازار چين در قياس با سال 2005 كه تنها 134هزار دستگاه از محصولات اين خودروساز در بازار چين به فروش رسيد، رشدي 250درصدي خواهد داشت.اين در حالي است كه مزدا طي ده ماهه اول امسال تنها 101هزار دستگاه خودرو در چين فروخت كه به مراتب پايين‌تر از اهداف اين شركت براي سال‌جاري ميلادي بود.علت اصلي افول شركت مزدا رقابت شديد در بازار چين و توقف ناگهاني توليد مزدا 3 در تاسيسات اين شركت در چين بود.شركت چانگان مزداي چين از ماه آوريل به ناگاه توليد مزدا 2 را متوقف كرد.

sinad2
28 November 2006, 02:01 PM
دوستان محصول 4WD رنو براي سال 2008 .
به گزارش روابط عمومي شركت رنو پارس ، رنو از خودروي تحقيقاتي KOLEOS در نمايشگاه خودروي پاريس 2006 پرده برداري كرد.
اين خودروي نمايشي ، اولين نمونه از خودروهاي دو ديفرانسيل(4WD) رنو است كه از نيمه اول سال 2008 وارد بازار خواهند شد.خودروي تحقيقاتي KOLEOS در عين برخورداري از توان و تحرك خودروهاي دو ديفرانسيل (4WD) از اتاق جادار و آسايش اين گروه از خودروها نيز برخوردار است.
مجموعه وسيعي از امكانات در اين خودرو ارائه شده اند كه هم در استفاده روزانه به كار مي آيند و هم در زمان مسافرت و تفريح كارآيي دارند. براي دستيابي به بالاترين ميزان آسايش در جاده و همچنين در مسيرهاي صعب العبور ، اين خودرو از شاسي دو ديفرانسيل (4WD ) جديدي بهره مي برد و موتور ديزل دو ليتري 2.0 dCi ، نيروي محرك آن را تامين مي كند.
شاسي و موتور اين خودرو ، هر دو نتيجه همكاري گروه متحد رنو – نيسان مي باشند. اين خودوري دو ديفرانسيل (4WD ) در همه شرايط ، توانايي هاي خود را به نمايش مي گذارد و لذت اصيل رانندگي را ، در هر مسيري كه باشد ، به سرنشيان اهدا مي كند.

http://i11.tinypic.com/4hbfhv8.jpg

shahram2006_m
30 November 2006, 12:45 AM
هوندا در فروش ماهانه به ركوردي جهاني دست يافت

شركت هوندا موتور توليد خودرو، فروش داخلي و نتايج مربوط به صادراتش را براي ماه اكتبر سال 2006 اعلام كرد.
به گزارش موج، براي پانزدهمين ماه متوالي از اگوست سال 2005، توليدات جهاني اين شركت در ماه اكتبر نسبت به همين ماه در سال گذشته با افزايش مواجه شد. هوندا براي ماه اكتبربه ركوردي ماهانه دست يافت.
از ماه ژوئن سال 2006، عمدتاً به دليل افزايش در توليدات براي بازارهاي جهاني، اين پنجمين ماه متوالي است كه شاهد افزايش در توليدات داخلي كشور ژاپن مي باشيم.
به دليل افزايش توليدات در آمريكاي شمالي و آسيا، توليدات خارجي در مقايسه با همين ماه در سال گذشته و براي پانزدهمين ماه متوالي از آگوست سال 2005 با افزايش مواجه شده است. هوندا در ماه آگوست براي توليدات خارجي خود از جمله توليدات در آمريكاي شمالي و آسيا با ركوردي ماهانه روبرو شد.
فروش داخلي به طور كلي براي اولين بار از آگوست سال 2006 در دو ماه گذشته در مقايسه با سال گذشته با كاهش مواجه شد.
در نتيجه ي كاهش فروش مدل هاي Air Wave و Step Wagon، اين هفتمين ماه متوالي است كه ثبت نام براي خودروهاي جديد در مقايسه با اكتبر سال 2005 با كاهش روبرو شده است.
به دليل كاهش فروش در مدل Life، فروش خودروهاي كوچك نيز در مقايسه با همين ماه در سال گذشته براي اولين بار در هشت ماه گذشته از ماه فوريه 2006 كاهش داشت.
در ثبت نام هاي خريد خودرو در ماه اكتبر، خودروي Stream در بين خودروهاي جديد به فروش رسيده با 6993 واحد بهترين فروش را به خود اختصاص داد. خودروي Fit با فروش 6723 واحد در مقام پنجم بهترين خودروهاي به فروش رسيده قرار گرفت.
خودروي Life با 6146 وحد فروش در مقام ششم بهترين خوروهاي كوچك به فروش رسيده قرار گرفت. خودروي Zest نيز با 4776 واحد فروش در مقام دهم جاي گرفت.
عمدتاً به دليل افزايش صادرات به آمريكاي شمالي، صادرات كلي اين شركت نسبت به همين ماه در سال گذشته و براي پنجمين ماه پياپي با افزايش مواجه شد.
توليدات اين شركت از قرار زير مي باشد:
توليدات داخلي(CBU+CKD) اين شركت براي ماه اكتبر با 7/23 درصد افزايش به 122814 رسيد و در بين ماه هاي ژانويه - اكتبر 2006 با 8/3 درصد افزايش به 1089954 واحد رسيد.
توليدات خارجي شركت( تنها CBU) در ماه اكتبر با 6/11 درصد افزايش 200259 واحد گزارش شد و در بين ژانويه - اكتبر سال 2006 با 6/7 درصد افزايش 1931911 واحد گزارش شد. توليدات جهاني شركت نيز به ترتيب دوره هاي اعلام شده با 9/15 درصد افزايش به 323073 واحد و 2/6 درصد افزايش به 3021865 واحد رسيد.
توليدات منطقه اي شركت:
توليدات ماه اكتبر شركت در آمريكاي شمالي با 9/3 درصد افزايش 122681 واحد گزارش شد و در دوره ژانويه - اكتبر 2006 با 6/3 درصد افزايش 1172221 واحد اعلام شد. توليدات در ايالات متحده آمريكا در ماه اكتبر 7/2 درصد افزايش يافت و 87563 واحد گزارش شد. اين رقم در دوره ژانويه- اكتبر سال 2006 با 5/4 درصد افزايش 825429 واحد اعلام شد. توليدات در اروپا در دوره هاي اعلام شده به ترتيب با 7/3 درصد كاهش به 13837 واحد و با 3/0 درصد افزايش به 157039 واحد رسيد. اين رقم براي آسيا به ترتيب با 5/35 درصد افزايش 54925 واحد و 1/18 درصد افزايش 523531 واحد گزارش شد. توليدات تنها در كشور چين با 2/68 درصد افزايش به 33163 واحد و 6/31 درصد افزايش به 286459 واحد رسيد. توليدات در ديگر كشورها با 6/36 درصد افزايش 8816 واحد و 5/22 درصد افزايش 79120 واحد گزارش شد. توليدات خارجي به طور كلي با 6/11 درصد افزايش در ماه اكتبر به 200259 واحد رسيد و در ژانويه- اكتبر سال 2006 با 6/7 درصد افزايش به1931911 واحد دست يافت.
فروش داخلي در ژاپن:
در ماه اكتبر ثبت نام براي خودروهاي اين شركت با 7/8 درصد كاهش به 32386 واحد رسيد و براي دوره ژانويه- اكتبر 2006 با 3/11 درصد كاهش 350641 واحد گزارش شد. فروش خودروهاي كوچك نيز با 5/1 درصد كاهش در اين ماه به 18051 واحد و براي اين دوره با 4/10 درصد افزايش به 230566 واحد رسيد. توليدات هوندا به طور كلي در اين ماه با 2/6 درصد كاهش به 50437 واحد و براي دوره اعلام شده با 8/3 درصد كاهش به 581207 واحد دست يافت.
صادرات صورت گرفته از كشور ژاپن:
صادرات به آمريكاي شمالي در ماه اكتبر با 9/107 درصد افزايش به 35741 واحد رسيد و براي دوره ژانويه-اكتبر سال 2006 اين رقم با 0/38 درصد افزايش به 292648 واحد رسيد. صادرات تنها به ايالات متحده آمريكا در اين ماه با 4/12 درصد افزايش 34072 واحد گزارش شد و براي اين دوره با 2/40 درصد افزايش 263981 واحد اعلام شد. صادرات به اروپا در اين ماه با0/4 درصد كاهش 9866 واحد و براي اين دوره با 7/6 درصد كاهش 107458 واحد اعلام شد. صادرات به آسيا دراين ماه با 6/19 درصد كاهش به 1204 و براي اين دوره 4/4 درصد افزايش به 14986 واحد دست يافت. صادرات به ديگر كشورها به ترتيب با 1/2 درصد افزايش 10647 واحد و 9/6 درصد افزايش 97839 واحد گزارش شد. به طور كلي صادرات اين شركت در ماه اكتبر با 8/45 درصد افزايش 57485 واحد و براي دوره ژانويه- اكتبر سال 2006 با 4/18 درصد افزايش 512931 واحد اعلام شد.

Abolfazl2006_p
30 November 2006, 08:22 PM
http://www.aftab.ir/news/2006/nov/30/images/f5df9299b6a5fa049f3624f9e83ac4c6.jpg
مقامات شركت خودروسازی دوو, عنوان‌‏دار سومین شركت بزرگ خودروساز كشور كره جنوبی از افزایش ۴/۴۸ درصدی فروش این شركت طی ماه جولای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر دادند.


مقامات شركت خودروسازی دوو, عنوان‌‏دار سومین شركت بزرگ خودروساز كشور كره جنوبی از افزایش ۴/۴۸ درصدی فروش این شركت طی ماه جولای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر دادند.
طی این ماه تعداد ۱۳۶ هزار و ۵۵۴ دستگاه خودرو از این شركت به فروش رسیده كه ۱۲۵ هزار و ۱۱ دستگاه به خارج از كشور صادر شده و این رقم در مقایسه با ماه جولای سال گذشته ۵/۴۹ درصد افزایش داشته است.
گفتنی است, نرخ فروش داخلی شركت دوو نیز در این ماه با ۳/۳۷ درصد افزایش به ۱۱ هزار و ۵۴۳ دستگاه رسیده است.

خبرگزارى ايلنا

shahram2006_m
1 December 2006, 01:21 AM
كسب عنوان برتر حفاظت از محيط زيست وتوسعه پايدار فرانسه توسط رنو


رنو برنده جايزه حفاظت از محيط زيست فرانسه شد
پس از كسب جايزه طراحي سازگار با محيط زيست در داشبورد خودرو مدوس Medus در سال 2005 جايزه حفاظت از محيط زيست وتوسعه پايدار فرانسه به شركت رنو اعطا گرديد.
به گزارش خودرو نیوز اين جايزه يكي از جوايز" شركت‌ها و محيط زيست در سال 2006" مي‌باشد كه شركت رنو بواسطه استفاده از سيستم مديريت محيطي در جهت كاهش فعاليت‌هاي ضد محيط زيستي در هر كدام از مراحل توليد و مصرف خودرو بكار گرفته است.

shahram2006_m
1 December 2006, 01:27 AM
جاي خالي خودروهاي جديد در نمايشگاه بين المللي پكنخبرنگار اعزامي به پكن- نهمين نمايشگاه بين‌المللي خودروي پكن 2006، با شركت خودروسازان 20كشور دنيا از جمله ايران در حالي دوشنبه گذشته، 27نوامبر، به كار خود پايان داد كه تعداد خودرو‌هايي كه داراي مارك انحصاري چين بودند، حدود يك‌سوم مارك‌هاي شركت‌كننده در اين نمايشگاه را تشكيل مي‌دادند.
ظرف چند سال گذشته، صنعت خودروسازي در چين به سرعت توسعه‌يافته و به يكي از صنايع مادر در اقتصاد ملي چين تبديل شده است. پيش‌بيني مي‌شود تعداد خودرو‌هاي توليد چين در سال 2010 به 10ميليون دستگاه برسد، با اين حال صنعت خودروسازي اين كشور هنوز از توان رقابتي بالا در بازار جهاني برخوردار نيست. اما استقبال از نهمين نمايشگاه بين‌المللي خودروي پكن كه حدود 600هزار بازديدكننده داخلي و خارجي را به خود جلب كرد، به نوعي قدرت‌نمايي خودروساز‌هاي چيني در عرصه بين‌المللي بود. در اين نمايشگاه بسياري از مدل‌هاي اتومبيل به گونه‌اي به نمايش درآمده بود كه هر بازديد‌كننده‌اي را جذب مي‌كرد. به گفته مسوولان نمايشگاه پكن، بازديدكنندگان داخلي و خارجي در اين دوره از تاريخ برگزاري نمايشگاه خودروي چين بي‌سابقه بوده است.اما دليل استقبال از نهمين نمايشگاه بين‌المللي خودرو چين را شايد بتوان در حضور قابل توجه خودروسازان چيني و همچنين عرضه اولين خودرو‌هاي مجلل چيني خلاصه كرد. هرچند حدود 130شركت خارجي در نمايشگاه حضوري فعال داشتند و با زرق و برق خاصي به چيدمان خودرو‌هاي خود پرداخته بودند، اما در اين نمايشگاه، متفاوت از نمايشگاه‌هاي بين‌المللي ديگر، تقريبا هيچ محصول جديدي از سوي خودروسازان خارجي عرضه نشده بود.خودروسازهاي بزرگ اروپايي، آمريكايي و ژاپني كه به طور معمول محصولات جديد خود را در نمايشگاه‌هاي توكيو، ديترويت يا پاريس پرده‌برداري مي‌كنند اين بار صرفا آمده بودند تا جايشان خالي نباشد.
درست در نقطه مقابل، رقباي چيني حاضر در نمايشگاه‌ پكن به عرصه‌اي براي به دست آوردن سهم بيشتر از بازار داخلي چين و جلب توجه رسانه‌هاي جهاني به دستاوردهاي قابل توجه خود مي‌نگريستند. در غرفه‌هاي پرزرق و برق غول‌هايي چون جنرال موتورز، كرايسلر و تويوتا اثري از مدل‌هاي جديد به چشم نمي‌خورد.
حتي شركت BMW كه مصرانه در تلاش است بازار در حال شكوفايي خودروهاي مجلل در چين را به سوي خود متمايل كند هم هيچ محصول جديدي را براي عرضه نداشت.شركت آلماني BMW نمونه‌اي از مدل 53رOI را كه اخيرا مونتاژ آن در چين شروع شده در غرفه خود قرار داده بود و تويوتا به آوردن نمونه‌هايي از محصولات 2007 خود بسنده كرده بود.وضع در مورد ساير خودروسازهاي غيرچيني هم به همين منوال بود. گويي آنها با توجه به فاصله تكنولوژيك محصولات خود با رقباي چيني كه البته روز به روز كمتر مي‌شود دليلي براي افزايش فعاليت‌هاي تبليغاتي خود در چين نمي‌بينند.
در اين نمايشگاه خودروسازان معتبري از جمله تويوتا، بي‌ام‌و، فولكس واگن، دايملركرايسلر، فيات، جنرال موتورز و ولوو انواع محصولات سواري و تجاري خود را عرضه كرده بودند.
ظهور ابرخودروهاي چيني
تعداد ثروتمندان چيني روز به روز افزايش پيدا مي‌كند. براساس آماري كه اخيرا منتشر شد تعداد ميليونرهاي چيني از مرز يك‌ميليون نفر گذشته است.
اين بدان معنا است كه خودروسازها مي‌توانند به فروش محصولات مجلل خود در بازار چيني اميد داشته باشند.
لگزس كه از زيرمجموعه‌هاي شركت تويوتا موتورز ژاپن است و تاكنون بازار چين را مورد بي‌مهري قرار داده بود اكنون به دنبال ايجاد يك واحد مونتاژ در اين كشور است.
مرسدس بنز و BMW به تلاش‌هاي خود براي جذب مشتريان بالقوه سرعت و عمق بيشتري داده‌اند و حتي پورشه و لامبورگيني هم اكنون به دنبال صيد كردن مشتريان چيني هستند و جديدترين محصولات خود را به نمايشگاه پكن آورده بودند.نكته جالب‌تر اينكه تمركز خودروسازهاي وطني چين روي توليد و عرضه محصولات مجلل است. شركت دونگ‌فنگ كه شركت دولتي است اقدام به عرضه خودرويي مجلل با نام HQ3 كرده كه مي‌تواند طي 3/7 ثانيه از حالت سكون به سرعت يكصد كيلومتر در ساعت دست پيدا كند. اين خودرو از طراحي خارجي و تزئينات داخلي زيبايي برخوردار بوده و نگاه‌هاي زيادي را به خود معطوف كرد.
مزيت قابل‌توجه محصولات خودروساز‌هاي چيني يعني قيمت، اين‌بار به كمك خودروساز‌هاي چيني آمده بود. قيمت محصولات مجلل آنها در قياس با همتايان خود بسيار پايين بود و اين يعني جذب مشتريان بالقوه و كاستن از تعداد چيني‌هايي كه به دنبال خريد خودرو‌هاي مجلل خارجي هستند.
جدال پنهان
شركت‌هاي چيني كه سال‌ها است براي راهيابي به بازار‌هاي جهاني تلاش مي‌كنند در نمايشگاه امسال پكن بهترين جا را در غرفه‌هاي خود به محصولات طراحي شده در داخل اختصاص داده بودند.به استثناي شركت چري كه خودروسازي مولد است ما‌بقي خودروساز‌هاي چيني بيشتر به كار مونتاژ خودرو مشغول هستند و جوينت‌ونچرهاي متعددي با غول‌هاي خارجي حاضر در بازار چين دارند.
توليد‌كنندگان چيني آنقدر به محصولات وطني خود بها داده بودند كه به نظر مي‌رسيد زمان نگراني خودروساز‌هاي غربي از احتمال يورش چين به بازار‌هاي خودروي جهان فرا رسيده باشد. صنعت خودروسازي چيني خزنده و آرام مي‌رود تا خواب را از ديدگاه غول‌هاي خودروسازي جهان بربايد همان‌طور كه در ساير صنايع، چيني‌ها به كابوسي براي همه جهانيان تبديل شده‌اند.

sinad2
2 December 2006, 09:09 AM
خبر خودرو :
به گزارش روابط عمومي رنو پارس ، رنو در نمايشگاه خودروي پاريس 2006 از مدل تحقيقاتي TWINGO پرده برداري كرد.
اين خودرو پاسخي مناسب است به تمايلات دوران جواني ، ورزش ، موسيقي و زيبايي. خودروي تحقيقاتي TWINGO‌ از موتور جديد 2/1 ليتري 16 سوپاپ TCE 100 بهره مي بردكه به توربوشارژ مجهز مي باشد. در اين خودرو امكانات چند رسانه اي و تجهيزات بسياري تعبيه شده است.


http://www.caradisiac.com/media/images/le_mag/mag219/renault_twingo_2_1.jpg

shahram2006_m
2 December 2006, 04:51 PM
همكاري مرسدس بنز و فولكس واگن براي ساخت موتورهاي ديزليشركت مرسدس بنز و فولكس واگن آلمان در حال فعاليت براي ساخت موتور ديزلي كم‌آلاينده هستند. به گزارش ايسنا، اين موتور جديد كه Bluetec نام دارد، تركيبي از موتورهاي ديزلي برقي است كه نسل نوين خودروهاي هيبريدي محسوب مي‌شود.
اين موتور قرار است از سال 2008 در محصولا ت دايملر كرايسلر از جمله دوج و مرسدس استفاده شود. از طرفي فولكس واگن نيز اين موتور را در خودروهاي آئودي و فولكس به‌كار مي‌برد.
موتور ديزلي جديد از سيستم‌هاي جديد پاشش به همراه فيلترهاي مدرن بهره مي‌برد كه به اندازه زيادي مصرف سوخت و آلايندگي در آن كاهش يافته است.
در قواي محركه جديد، موتورهاي ديزلي به عنوان موتور درون سوز فعاليت مي‌كنند. خودروهاي هيبريدي نيز تركيبي از موتورهاي الكتريكي با موتورهاي درون سوز هستنند و در توليد اين خودروها سعي شده كه وضعيت سوخت بهبود پيدا كند.
دو رگه كردن خودروها در جهان به سه روش موازي، رديفي و تركيبي انجام مي‌شود كه در روش سري ، موتور احتراق داخلي فقط كار توليد برق را انجام مي‌دهد و موتور برقي، خودرو را حركت مي‌دهد. در روش موازي موتور احتراق داخلي به صورت مستقل كار مي كند و موتور برقي نيز به صورت مستقل كار مي كند و اين عملكرد از طريق يك ECU كنترل مي شود . در روش تركيبي نيز دو گونه موازي و رديفي باهم به صورت تركيب شده استفاده مي‌شوند كه اين روش بيشترين قابليت را دارد و تنها مشكل اين طرح پيچيدگي فوق‌العاده آن است.
از طرفي در موتورهاي ديزلي به‌طور متوسط استفاده از موتورهاي ديزلي به جاي موتورهاي بنزيني 30 درصد صرفه‌جويي در پي دارد. ضمن اين كه خودروهاي ديزلي بين 20 تا 65 درصد سوخت كمتري مصرف مي‌كنند.
امروزه در خودروهاي سواري ديزلي مصرف چهار ليتر گازوييل به ‌ازاي هر 100 كيلومتر معمول است، ولي در خودروهاي سواري بنزيني مصرف شش ليتر در هر 100 كيلومتر ايده‌آل‌ترين حالت است.
بازده حرارتي موتورهاي بنزيني در حدود 26 درصد است؛ حال‌ آن كه اين بازده در موتورهاي ديزلي 42 درصد گزارش شده است. همچنين موتورهاي ديزلي 20 درصد افزايش گشتاور و 25 درصد افت قدرت موتور نسبت به موتورهاي مشابه بنزيني دارند.

Abolfazl2006_p
3 December 2006, 07:43 PM
http://www.aftab.ir/news/2006/dec/02/images/14f4c9812931908a48322da51da02cbb.jpg
گرچه شركتهای بزرگ خودروسازی آمریكا طی ماههای اخیر با ركود چشمگیر و كاهش فروش روبرو بوده اند ولی میزان فروش شركت تویوتا در آمریكا طی ماه نوامبر بیش از ۹/۱۵ درصد رشد داشته است .

گرچه شركتهای بزرگ خودروسازی آمریكا طی ماههای اخیر با ركود چشمگیر و كاهش فروش روبرو بوده اند ولی میزان فروش شركت تویوتا در آمریكا طی ماه نوامبر بیش از ۹/۱۵ درصد رشد داشته است .
خبرگزاری آسوشیتدپرس ضمن اعلام این خبر افزود : شركت تویوتای ژاپن طی ماه نوامبر به دومین شركت خودروساز بزرگ در آمریكا تبدیل شد كه توانست سهم بیشتری از بازار خودروی این كشور را پس از شركت جنرال موتورز در اختیار بگیرد . این در حالی است كه شركتهای جنرال موتورز و دایملر كرایسلر آمریكا در این مدت با افزایش ۶ و ۳ درصدی میزان فروش روبرو بوده اند . شركت فورد دومین شركت خودروساز بزرگ جهان نیز اعلام كرد ، میزان فروش این شركت در آمریكا طی سه ماه پایانی امسال با ۲۲ درصد كاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به كمتر از ۶۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید . این رقم طی سه ماه نخست سال ۲۰۰۷ میلادی نیز با ۱۴ درصد كاهش به كمتر از ۷۵۰ هزار دستگاه می رسد .
افزایش قیمت انرژی ، پایین بودن بهره وری انرژی در خودروهای آمریكایی و ركود شدید بخش مسكن از مهمترین علل كاهش فروش شركتهای بزرگ خودروساز آمریكایی به شمار می رود .

خبرگزارى فارس

Abolfazl2006_p
4 December 2006, 09:50 PM
http://www.aftab.ir/news/2006/dec/04/images/29ca7cc0aa54e74bcc8cc57b8df10e44.jpg
مقامات شركت خودروسازی دوو، سومین شركت خودروسازی بزرگ كشور كره جنوبی، از افزایش چشمگیر شاخص فروش شركت خود طی ماه نوامبر سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر دادند.

مقامات شركت خودروسازی دوو، سومین شركت خودروسازی بزرگ كشور كره جنوبی، از افزایش چشمگیر شاخص فروش شركت خود طی ماه نوامبر سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر دادند.
شاخص فروش این شركت در ماه نوامبر در مقایسه با ماه نوامبر سال ۲۰۰۵ با ۲/۲۴ درصد افزایش همراه بوده است.
گزارشات حاكی است؛ طی این ماه در مجموع ۱۵۰ هزار و ۷۴۲ دستگاه خودرو ساخت شركت دوو در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسیده است.
گفتنی است؛ نرخ فروش خودرو در بازار داخلی با ۹/۳۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ هزار و ۲۱۲ دستگاه و نرخ فروش در بازارهای خارجی با ۵/۲۳ درصد افزایش، معادل ۱۳۸ هزار و ۵۳۰ دستگاه بوده است.:icon_cool

خبرگزارى ايلنا

shahram2006_m
5 December 2006, 11:07 AM
مدل جديد خودروهاي هيبريدي لكسوس وارد بازار شد


مدل جديد خودروهاي هيبريدي لكسوس كه متعلق به كارخانه خودروسازي تويوتا است با نام LS460 وارد بازار شد.
به گزارش ايسنا، اين خودرو كه تمام تجهيزات آن الكترونيكي است، با قيمت 57 هزار يورو به فروش مي‌رسد. در اين خودرو جديد كه سيستم كروز كنترل به صورت استاندارد در آن نصب شده، آخرين روش‌هاي ايمن‌سازي از جلو و عقب خودرو رعايت شده است.
اين خودرو از لاستيك‌هاي 19 اينچي بهره مي‌برد و از طرفي از سيستم‌هاي كمكي BAS, EBD, EBS, ECB, TRC, VSC, VGRS براي افزايش پايداري ديناميكي خودرو بهره مي‌برد. مدل جديد لكسوس همچنين از سيستم اضطراري فرمان خودرو نيز بهره مي‌برد كه اشتباه راننده را اصلاح مي‌كند.
مدل جديد لكسوس كه كاملا كامپيوتري است از يك موتور هشت سيلندر خورجيني بهره مي‌برد و داراي قواي محركه هيبريدي نيز هست و قيمت اين خودرو با استفاده از تجهيزات بيش‌تر تا 65 هزار يورو نيز افزايش مي‌يابد.
گفتني است، خودروهاي هيبريدي تركيبي از موتورهاي الكتريكي با موتورهاي درون سوز هستنند و در توليد اين خودروها سعي شده كه وضعيت سوخت بهبود پيدا كند.
هيبريدي كردن خودروها در جهان به سه روش موازي، رديفي و تركيبي انجام مي‌شود كه در روش سري ، موتور احتراق داخلي فقط كار توليد برق را انجام مي‌دهد و موتور برقي، خودرو را حركت مي‌دهد. در روش موازي موتور احتراق داخلي به صورت مستقل كار مي كند و موتور برقي نيز به صورت مستقل كار مي كند و اين عملكرد از طريق يك ECU كنترل مي شود . در روش تركيبي نيز دو گونه موازي و رديفي باهم به صورت تركيب شده استفاده مي‌شوند كه اين روش بيشترين قابليت را دارد و تنها مشكل اين طرح پيچيدگي فوق‌العاده آن است.

Foad
5 December 2006, 02:49 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


محصول جديد هيبريدي‌ جنرال‌موتورز وارد بازار اروپا خواهد شد.

به گزارش ايسنا، شركت جنرال موتورز به وسيله دو كارخانه اپل و واكسهال كه وابسته به اين شركت هستند، مدل جديد خودروهاي هيبريدي‌اش را وارد بازار اروپا خواهد كرد و يكي از مدل‌هاي اين خودروهاي شاسي بلند قرار است به طور مشترك در اين دو كارخانه ساخته شود .


اين قواي محركه كه از آن به عنوان موتور سبز جنرال موتورز ياد مي‌شود و تا 45 درصد مصرف سوخت را كاهش مي‌دهد، در دو حالت كار مي‌كند؛ در زماني كه خودرو احتياج به قدرت و سرعت كمي دارد، تنها از موتورهاي الكتريكي استفاده مي‌شود؛ اما در زماني كه خودرو به قدرت بيش‌تري نياز دارد، موتور درون سوز وارد مدار مي‌شود.

اين خودرو كه قرار است سال آينده وارد بازار شود، داراي بزرگترين موتور ديفرانسيل جلو اروپا و داراي موتور شش سيلندر خورجيني با حجم 3.6 ليتر است.

از طرفي اين شركت مدل ديگري از خودروهاي هيبريدي خود كه در يك حالت و بر اساس مزيت سوخت كار مي‌كند را نيز به زودي راهي بازار اروپا مي‌كند. اين خودرو تا حدود 25 درصد مصرف سوخت را كاهش داده و از موتور 2.4 ليتري با 164 اسب بخار قدرت بهره مي‌برد.

گفتني است، قيمت اين خودرو در حدود 23 هزار دلار اعلام شده است.

Foad
7 December 2006, 12:35 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


مدل جديد فورد با نام CMAX سال 2007 وارد بازار اروپا مي‌شود.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو ايسنا، اين خودرو جديد كه يك MPV است قصد دارد حضور خود را در بازارهاي سنتي خود در اروپا از جمله انگلستان افزايش دهد.

اين خودرو كه شبيه مدل ديگر فورد با نام SMAX است، كمي بزرگ‌تر از اين خودروست. در برخي موارد اين خودرو در طراحي و توليد شباهت هايي با مدل معروف فورد با نام فوكوس دارد.

از طرفي شركت فورد مدل جديد موندئو را نيز قرار است به زودي در بازار اروپا به فروش برساند. اين شركت براي رقابت با شرکت‌هاي فولکس و رنو محصول جديد خود را به عنوان برگ برنده‌اش در بازار اروپا در نمايشگاه خودرو فرانسه رو کرد.

مدل جديد موندئو که قرار است توليدش از نيمه دوم سال 2007 در بازار اروپا آغاز شود و هزينه طراحي آن در حدود 700 ميليون يورو برآورد مي‌شود، از نظر فني شباهت فراواني با خودروهاي SMAX وگالکسي اين شرکت دارد. اين خودرو جزو سري جديد طراحي شرکت فورد محسوب مي‌شود که پيش از اين طراحي آن در خودروهاي مفهومي فورد انجام مي‌شد.

اين خودرو براي پاس کردن استانداردهاي آتي اروپا قادر خواهد بود كه استاندارد يورو پنج را پاس كند و به همين منظور از موتور 2 و 1.8 ليتري ديزلي با پاشش مستقيم پر فشار در داخل سيلندر با نام TDCI بهره مي‌برد. مدل بنزيني اين خودرو نيز با حجم 2.5 و 1.6 ليتري از توربوشارژ و تزريق مستقيم سوخت بهره مي‌برد .


انتهاي پيام

Foad
8 December 2006, 08:16 PM
مدل جديد سيتروئن با نام سيتروئن سي 4 پيكاسو سال 2007 وارد بازار اروپا مي‌شود.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو ايسنا، اين خودرو كه يك MPV است، داراي دو موتور بنزيني به ظرفيت 1.8 و 2 ليتر و دو موتور 1.6 ليتر و دو ليتر است كه از دو گيربكس پنج و شش سرعته بهره مي‌برد؛ همچنين قيمت اين خودرو نيز با توجه به امكانات آن بين 14 هزار تا 22 هزار يورو متغير است.

اين خودرو همچنين از موتور ديزلي تزريق مستقيم سوخت ديزل بهره مي‌برد كه داراي مصرف و آلاينگي پاييني است. موتور 1.8 ليتري بنزيني اين خودرو137 اسب بخار و موتور دو ليتري 143 اسب بخار قدرت دارد و از طرفي موتور 1.6 ليتري ديزلي اين خودرو 110 و موتور 2 ليتري آن 138 اسب بخار قدرت دارد.

گفتني است، تقاضا براي خودروهاي MPV در اروپا افزايش يافته و بسياري از شركت‌ها با طراحي مدل‌هاي جديد در پي كسب سهم بيشتري از اين بازار هستند.

بر اساس بررسي‌هاي انجام شده، اپل زفيرا، مزدا پنج و رنو ساينس بهترين خودروهاي اين كلاس در بازار اروپا هستنند.

shahram2006_m
8 December 2006, 11:16 PM
ورود تویوتا Auris به بازار های جهانیبه گزارش خودرونیوز به دنبال عرضه خودروی تویوتا Auris در ژاپن در ماه اکتبر،این هفته این خودرو در اروپا در نمایشگاه بلوگنا نیز به نمایش در آمد.
چشم انداز تویوتا فروش دویست هزار دستگاه سالانه از این خودرو در تمام بازارهای خودرو است. این خودرو در اوایل سال 2007 نیز در اروپا عرضه خواهد شد. این خودرو جایگزین تویوتا کرولا به حساب می آید و در واقع تویوتا با این جایگزینی نام را نیز تغییر داده است.
به گفته آندرا فورمیکا رئیس فروش و خدمات پس از فروش شرکت تویوتا در اروپا، خلق نام جدید برای خودرویی جدید به عنوان کلید موفقیت برای ما به حساب می آید.
این مدل از تویوتا برای بازارهای اروپا و ژاپن در نظر گرفته شده است و کارخانه هر دو بازار در اروپا بنا نهاده شده است.
این خودرو در مرکز طراحی و توسعه شعبه اروپایی تویوتا طراحی شده است.

shahram2006_m
10 December 2006, 02:24 PM
مدل جديد كرايسلر با 425 اسب بخار قدرت وارد بازار مي‌شودشركت كرايسلر آمريكا قصد دارد در سال 2007 مدل جديد 300C SRT-8 سدان را با موتوري با قدرت 425 اسب بخار وارد بازار كند.
به گزارش ايسنا، اين خودرو از موتور شش ليتري هشت سيلندر V شكل بهره مي برد كه مي‌تواند سرعت خودرو را در مدت پنج ثانيه از صفر به 100 كيلومتر بر ساعت برساند. همچنين بيشترين سرعت اين خودرو280 كيلومتر بر ساعت است.
اين خودرو كه از طراحي متداول كرايسلر بهره مي‌برد؛ اما بدنه آن تا حدودي تغيير كرده تا آيروديناميك‌تر شود و از طرفي اين خودرو سدان در كلاس D است و از لاستيك 20 اينچي بهره مي‌برد.
بدنه اين خودرو به گونه‌اي طراحي شده كه به وسيله جريان فشرده هوا ديسك ترمزها و چرخ خنك شود و از سوي ديگر اين خودرو با توجه به سيستم‌هاي نوين ترمزگيري و فرمان پذيري ماننند ESP داراي هندلينگ و ايمني مناسبي است .
اين خودرو كه از تجربيات مرسدس بنز آلمان - شريك كرايسلر آمريكا - نيز بهره گرفته است، توسط كرايسلر آمريكا سال آينده با قيمتي حدود 40 هزار يورو وارد بازار اروپا و آمريكا خواهد شد.

shahram2006_m
10 December 2006, 02:29 PM
تویوتا موفق ترین شرکت در لیست پرفروشترین ها

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\779.jpg&Width=170

به گزارش خودرو نیوز شرکت تویوتا در ماه نوامبر برای دومین بار رتبه بالایی را در آخرین رده بندی فروش خودرو را در ژاپن بدست آورد.
به گفته انجمن فروشندگان خودرو ژاپن خودروی تویوتا کرولا مکان بالای خود را در این رده بندی حفظ کرد و خودروهای تویوتا یاریس و مینی ون استیما رده های بعدی را بدست آوردند.
این شرکت همچنین موفق شد در لیست 10 خودروی برتر نیز بیشترین نتایج را بدست آورد. خودروهای تویوتا پریوس هیبرید و کراون در جایگاههای پنجم و هفتم قرار گرفتند و خودروهای تویوتا مینی ون و پاسو هم موفق به کسب رده نهم و دهم شدند.
خودروی کرولا که دوباره طراحی شده بود در اکتبر امسال به بازار معرفی شد و نزدیک به هفده هزار دستگاه از آن به فروش رفت و به افزایش فروش 48.1 درصدی دست یافت.
همچنین فروش تویوتا یاریس با افزایش 9.7 درصدی به 9870 دستگاه رسید.مدل استیما نیز در این دوره به تعداد 7908 دستگاه به فروش رسید.
در این لیست خودروهای هوندا Jazz و مینی ون WGN با فروش به ترتیب 7350 و 5826 دستگاه در رتبه های چهارم وششم قرار گرفتند.
یکی از مدل های شرکت نیسان به نام سرینا در این لیست 10 نفره موجود هست اما نامی از خودروهای میتسوبیشی و مزدا در این لیست دیده نمی شود.

shahram2006_m
11 December 2006, 10:34 PM
معرفی خودرو جدید SRT-8 از کرایسلر

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\799.jpg&Width=306

به گزارش خودرو نیوز شرکت کرایسلر در حال تولید خودرویی راست فرمان که از 425 اسب بخار قدرت بهره میبرد، برای کشور انگلستان است.
این خودرو با نام SRT-8 300C به زودی در اوایل سال 2007 در انگلستان به بازار خواهد آمد.SRT-8 در ردهه خودروهای واگن قرار دارد و از موتوری 6.1 لیتری به همراه هشت سیلندر قدرت خود را به نمایش می گذارد.
اکثر مشخصات این خودرو مشابه با مدل قبلی خود است و شتاب صفر تا 100 آن 5 ثانیه و توانایی رسیدن به سرعت 270 کیلومتر در ساعت را داراست.
از دیگر مشخصات این خودرو می توان به ترمز های پیشرفته و مطمئن آن اشاره کرد همچنین به راحتی توانایی تیون کردن خودرو را به مصرف کننده خواهد داد و مشتریان می توانند به صورت آپشنال از امکانات گوناگون این خودرو استفاده کنند.
به گفته سخنگوی کرایسلر شعبه انگلستان رانندگی با کرایسلر از لذت بالایی برخوردار است و همچنین مدل قبلی این خودرو نیز در سال جاری در مدل دیزلی موفقیت زیادی را در انگلستان بدست آورد.
کرایسلر SRT-8 به عنوان یکی از پرطرفدارترین خودروها به حساب می آید و از خودروی جدید این شرکت هم مطمئنا استقبال خوبی در انگلستان به عمل خواهد آمد.

Abolfazl2006_p
11 December 2006, 10:57 PM
http://www.aftab.ir/news/2006/dec/11/images/cac826f8282a8c37136b7ed6aca4ef6c.jpg
خودروسازی آلمانی فولكس واگن اعلام كرد ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی مدل پاسات را برای رفع چندین اشكال فنی فراخوانده است.
خودروسازی آلمانی فولكس واگن اعلام كرد ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی مدل پاسات را برای رفع چندین اشكال فنی فراخوانده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه فولكس واگن، نخستین خودروساز اروپا و چهارمین خودروساز جهان اعلام كرد ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو پاسات كه بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ تولید شده‌اند را برای رفع اشكال‌های فنی فراخوانده است.
در آلمان ۱۳۰ هزار دستگاه پاسات و در ایالات متحده و كانادا ۶۲ هزار دستگاه فراخوانده شده‌اند.
بخش عمده‌ای از خودروهای پاسات فراخوانده شده دارای اشكال فنی در موتور برف‌پاكن‌ها هستند. همچنین برخی از مدل‌های دیزل پاسات دارای نشت سوخت هستند. در عین حال در خودروهای پاسات كه دارای موتور قدرتمند ۲۰۰ اسب هستند این خطر وجود دارد كه هنگام هوای سرد سیستم ترمزشان از كار بیفتد.

shahram2006_m
12 December 2006, 10:58 AM
پرده‌برداري از نسخه جديد Cayenne

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\803.jpg&Width=170


براي اولين بار پس از عرضه اولينSUV شركت پورشه در سال 2002ميلادي، اين شركت در نمايشگاه ديترويت كه ماه آينده ميلادي برگزار مي‌شود نمونه كاملا طراحي شده‌اي از اين محصول را عرضه مي‌كند.
اگرچه زماني كه پورشه از تصميم خود براي ورود به بازار SUV خبر داد، علاقه‌مندان اين برند آن را تصميم نادرست خواندند، اما به نظر مي‌رسد پورشه اكنون به دنبال سرمايه‌گذاري بيشتر روي اين محصول است. پورشه براي اولين بار اقدام به عرضه نسخه توربوي Cayenne مي‌كند كه قواي محركه آن 500اسب‌بخار قدرت دارد.

Foad
18 December 2006, 09:03 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


روزنامه نيهون كيزاي در گزارشي بدون ذكر منبع نوشت: شركت خودروسازي تويوتا طي سال آينده به بزرگترين خودروساز جهان تبديل مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين روزنامه در گزارشي با بيان اين مطلب افزود: شركت خودروسازي تويوتاي ژاپن، امسال توليد جهاني خود را تا 400 هزار دستگاه افزايش داد و به 9 ميليون و 450 هزار دستگاه رساند و اين در حالي است كه اين شركت تصميم دارد در سال آينده توليد خود را بيش از پيش افزايش دهد و موقعيت خود را به بزرگترين خودروساز جهان ارتقا دهد.

تويوتا توانست با فروش خوب مدل محبوب هيبريري پريوس و ديگر مدل‌هاي كم مصرف، تقاضاهاي زيادي را در شمال آمريكا به سوي خود جذب كند.

اين شركت طي ماه گذشته اعلام كرد كه به دنبال طرحي است تا توليد قطعات خودرو شامل موتور را به دليل فروش جهاني زياد افزايش دهد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، تويوتا در حال حاضر پرسودترين خودروساز جهان است و سود اين شركت در فاصله ماه‌هاي جولاي تا سپتامبر به سه ميليارد و 44 ميليون دلار رسيد كه فروش خوب در آمريكاي شمالي و اروپا دليل اصلي آن بوده است.

اين در حالي است كه پيش‌بيني شده است سود خالص اين شركت در سال منتهي به مارس 2007 به 13 ميليارد و 140 ميليون دلار برسد كه نسبت به سال گذشته افزايش 13 درصدي نشان مي‌دهد.

اين شركت چندي پيش از برنامه‌ جامع خود براي افزايش حجم توليد جهاني محصولات‌اش به پنج ميليون دستگاه در سال ‌2008 خبر داده بود.

سخنگوي تويوتا در اين‌باره اعلام كرد: با بالابردن ظرفيت توليد در بازارهاي پوياي آمريكاي شمالي و چين، حجم توليد جهاني تويوتا با ‌40 درصد افزايش نسبت به سال ‌2005 به پنج ميليون دستگاه در سال ‌2008 خواهد رسيد.

در حال حاضر تويوتا تلاش مي‌كند تا ميزان توليدش در داخل ژاپن را تا سال ‌2008 به ‌4.15 ميليون دستگاه برساند.

تويوتا در برنامه‌ جامع خود در نظر دارد توليد محصولاتش را در آمريكاي شمالي تا سال ‌2008 حدود ‌20 درصد افزايش دهد و به ‌1.84 ميليون دستگاه برساند.

راه‌اندازي يك كارخانه‌ جديد در ايالت تگزاس طي ماه‌هاي آتي و همچنين كارخانه‌ ديگري در كانادا در سال ‌2008 از جمله اهداف اين خودروساز ژاپني است.

تويوتا همچنين در نظر دارد طي سه سال آينده حجم توليدش را در چين به ‌600 هزار دستگاه افزايش دهد.

Foad
23 December 2006, 09:26 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


10 خودرو برتر در آمريكاي شمالي انتخاب شدند كه در قسمت سدان، كرايسلر 300 و هيوندا آكورد از برترين‌ها بودند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، 10 خودرو برتر در آمريكاي شمالي از بين مارك‌هاي آلماني، ژاپني، كره‌اي و آمريكايي انتخاب شدند كه كرايسلر 300 به عنوان برترين سدان در اندازه بزرگ، فورد موستانگ به عنوان برترين كوپه، هوندا آكورد برترين سدان خانوادگي، مزدا MX5 برترين رودستر، كوپه مزدا RX8 برترين اسپرت و پورشه باكستر به عنوان برترين خودرو لوكس اسپرت انتخاب شدند.

از طرفي آكورا TSX به عنوان برترين ‌سدان اسپرت، آئودي A3 برترين هاچ بك اسپرت، بي.ام.و 330 برترين سدان لوكس و شورلت كورلت Z06 به عنوان برترين خودرو قدرتمند شناخته شدند.

گفتني است، در اين بررسي قيمت خودروها بيش از 71 هزار دلار نيست و در آن عملكرد ايمني، شتاب، قدرت ايستايي، پيشرانه و طراحي مهم تلقي شده است.

همچنين از نظر عملكردي نيز برترين شتاب صفر تا 100 خودرو متعلق به شورلت كورلت Z06 با زمان 3.4 ثانيه، سريع‌ترين تعويض دنده مربوط به مرسدس مك لارن SLR، برترين قدرت ترمز در سرعت 120 كيلومتر مربوط به شورلت كورلت Z06 با 144 فوت خط ترمز و كمترين ميزان مصرف سوخت در شهر نيز متعلق به لكسوس RX4OOH با يك گالن در 50 كيلومتر در چرخه شهري بوده است.

Foad
23 December 2006, 09:27 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


10 خودرو برتر در آمريكاي شمالي انتخاب شدند كه در قسمت سدان، كرايسلر 300 و هيوندا آكورد از برترين‌ها بودند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، 10 خودرو برتر در آمريكاي شمالي از بين مارك‌هاي آلماني، ژاپني، كره‌اي و آمريكايي انتخاب شدند كه كرايسلر 300 به عنوان برترين سدان در اندازه بزرگ، فورد موستانگ به عنوان برترين كوپه، هوندا آكورد برترين سدان خانوادگي، مزدا MX5 برترين رودستر، كوپه مزدا RX8 برترين اسپرت و پورشه باكستر به عنوان برترين خودرو لوكس اسپرت انتخاب شدند.

از طرفي آكورا TSX به عنوان برترين ‌سدان اسپرت، آئودي A3 برترين هاچ بك اسپرت، بي.ام.و 330 برترين سدان لوكس و شورلت كورلت Z06 به عنوان برترين خودرو قدرتمند شناخته شدند.

گفتني است، در اين بررسي قيمت خودروها بيش از 71 هزار دلار نيست و در آن عملكرد ايمني، شتاب، قدرت ايستايي، پيشرانه و طراحي مهم تلقي شده است.

همچنين از نظر عملكردي نيز برترين شتاب صفر تا 100 خودرو متعلق به شورلت كورلت Z06 با زمان 3.4 ثانيه، سريع‌ترين تعويض دنده مربوط به مرسدس مك لارن SLR، برترين قدرت ترمز در سرعت 120 كيلومتر مربوط به شورلت كورلت Z06 با 144 فوت خط ترمز و كمترين ميزان مصرف سوخت در شهر نيز متعلق به لكسوس RX4OOH با يك گالن در 50 كيلومتر در چرخه شهري بوده است.

sinad2
24 December 2006, 08:37 AM
خبر خودرو :
گروه بين الملل : نتايج تست هاي تصادف در آمريكا نشان مي دهد كه دو خودروي كوچك جثه كره اي يعني هيونداي اكسنت (در ايران با نام ورنا ارائه مي شود) و كيارو در برابر ضربات از پشت و پهلو ضعيف هستند و امتيازي در اين آزمايش نمي گيرند.
به گزارش خبرخودرو ، علاوه بر اين در تست تصادف از روبرو كه رايج ترين تست در دنياست اين دو خودرو در كنار هشت رقيبشان به رده «قابل قبول» دست يافته كه باز هم ضعيفترين درجه بندي در گروه است.
در مقابل اين دو خودرو نيسان ورسا موفق شده بهترين امتيازات را به دست آورد.
البته هيونداي اكسنت به دليل دارا بودن كيسه هاي هوا در جلو و عقب از سر و صورت سرنشينان محافظت مي كند اما نتايج حاكي از آسيب هايي در ناحيه لگن و زانو هاست .
اكسنت البته در نهايت به عنوان آسيب پذيرترين خودروي گروه خودروهاي كوچك مورد آزمايش شناخته شده است.

sinad2
24 December 2006, 08:42 AM
خبر خودرو :
گروه بين الملل خبرخودرو : اتحاديه‌ خودروسازان‌ چين‌ امروز شنبه‌ اعلام‌ کرد چين‌ امسال‌ با توليد بيش‌ از هفت‌ ميليون‌ خودرو با پيشي‌ گرفتن‌ از آلمان‌ به‌ سومين‌ توليدکننده‌ خودروي‌ جهان‌ تبديل‌ مي‌ شود‌ .
به گزارش خبرخودرو ،در يازده‌ ماه‌ امسال‌ بيش‌ از شش‌ ميليون‌ و پانصد و نود هزار خودرو در چين‌ توليد شده‌ که‌ بيست‌ و هشت‌ درصد در مقايسه‌ با همين‌ مدت‌ در پارسال‌ افزايش‌ داشته‌ است‌. ‌
براساس‌ پيش‌ بيني‌ اين‌ اتحاديه‌ ، توليد خودرو در چين‌ در سال‌ آينده‌ ميلادي‌ به‌ بيش‌ از ‌8‌ ميليون‌ دستگاه‌ خواهد رسيد‌.
امسال‌ آمريکا و ژاپن‌ به‌ ترتيب‌ بيشترين‌ خودروي‌ جهان‌ را توليد کرده‌ اند .‌

shahram2006_m
25 December 2006, 05:49 PM
موفقيت بزرگ براي كيانسخه جديد SUV پر سروصداي شركت كياموتورز كره‌جنوبي يعني سورنتو در آزمايش‌هاي تصادف در ايالات متحده موفق به اخذ پنج ستاره شد و به بالاترين رتبه دست يافت.
در آزمايش‌هاي به عمل آمده از سوي وزارت ترابري ايالات متحده مدل 2007 سورنتو پنج ستاره گرفت كه نتيجه‌اي عالي است. شركت كيا پس از اعلام اين نتايج با انتشار بيانيه‌اي تاكيد كرد، دستيابي به اين رتبه، نماد كيفيت مطلوب محصولات اين شركت است. سورنتو اولين بار در سال 2002 ميلادي در ايالات متحده عرضه شد و تاكنون 274هزار دستگاه از آن به فروش رسيده است.
كيا كه از زيرمجموعه‌هاي هيونداي موتور است طي سال‌هاي اخير روي بازارهاي خارجي متمركز شده و بخش اعظم محصولاتش خارج از كره‌جنوبي به فروش مي‌رسد و از رشد قابل قبول برخوردار است

Abolfazl2006_p
26 December 2006, 12:59 AM
http://www.aftab.ir/news/2006/dec/25/images/a9675d690de34150b826260d7b0b93c8.jpg
طبق پیش‌‏بینی مقامات شركت تویوتا, طی سال ۲۰۰۷ این شركت با غلبه بر رقیب دیرینه خود جنرال موتور عنوان نخست برترین خودروساز جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

طبق پیش‌‏بینی مقامات شركت تویوتا, طی سال ۲۰۰۷ این شركت با غلبه بر رقیب دیرینه خود جنرال موتور عنوان نخست برترین خودروساز جهان را به خود اختصاص خواهد داد.
مقامات این شركت, هدف تویوتا در سال ۲۰۰۷ را تولید ۴۲/۹ میلیون دستگاه خودرو اعلام كردند, این در حالی است كه رقم مورد نظر شركت جنرال موتور برای بازده خود در سال ۲۰۰۷ تعداد ۲/۹ میلیون دستگاه تعیین شده است.
گزارش‌‏ها حاكی است, افزایش بهای نفت و بنزین در سال ۲۰۰۶ بسیاری از مردمان جهان را به استفاده از خودروهای كم‌‏مصرف تویوتا متمایل ساخته است.
گفتنی است, به رغم ادعای مقامت تویوتا در غلبه بر جنرال موتور, مقامت جنرال موتور معتقدند: با توجه به گسترش دامنه حضور این شركت در بازار پررونق روسیه و چین طی سال ۲۰۰۷ نیز همچنان جنرال موتور در صدر لیست برترین شركت‌‏های خودروسازی جهان قرار خواهد داشت.

خبرگزارى ايلنا

Foad
26 December 2006, 12:00 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


بهترين خودروهاي اروپا در كلاس‌هاي مختلف در سال 2006 ميلادي معرفي شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اساس بررسي تعدادي از خبرنگاران در قاره اروپا، بهترين خودروها در كلاس‌هاي مختلف اين قاره طي يك سال تست انتخاب شدند.

در قسمت خودروهاي شهري پژو 107 به دليل كوچك بودن و داشتن خصوصيات فني مناسب نسبت به رقبا به عنوان طرح برتر برگزيده شد.

در بخش خودروهاي كوچك خانوادگي نيز فورد فوكوس كه هم اكنون دومين خودرو پرفروش اروپاي غربي است، به عنوان بهترين خودرو انتخاب شد كه اصلي‌ترين دليل آن كيفيت رانندگي مناسب و آينده‌نگري براي موتور و همچنين ارزش قيمتي مناسب خودرو بوده است.

در بخش خودروهاي بزرگ خانوادگي نيز فولكس پاسات به دليل ديناميك و كيفيت توليد بالا به عنوان خودرو برتر انتخاب شد. همچنين در بخش خودروهاي MPV كوچك نيز اپل زفيرا به دليل نوآوري و هندلينگ مناسب به عنوان بهترين خودرو انتخاب شد. در بخش خودروهاي MPV بزرگ نيز فورد SMAX به عنوان بهترين خودرو برگزيده شد.

در بخش خودروهاي كوچك گران قيمت نيز بي.او.و سري 3 به دليل طراحي منحصر به فرد و كيفيت رانندگي بالا به همراه استفاده از تكنولوژي‌هاي مناسب به عنوان بهترين خودرو انتخاب شد.

در بخش خودروهاي گران قيمت و گران قيمت بزرگ نيز خودرو بي.ام.و سري پنچ و بنز كلاس S بهترين انتخاب خوانده شده است.

در بخش خودروهاي دو ديفرانسيل كوچك، اسپرت، بزرگ و وانت خودروهاي نيسان X، آئودي Q7، رنجروور و نيسان نوارا به عنوان بهترين خودروها انتخاب شدند.

shahram2006_m
27 December 2006, 07:10 PM
سال 2007 ، تولید آئودی A6 در هندبه گزارش خودرو نیوز شرکت آئودی از تولید مدل A6 خود در کشور هند خبر داد. این خودرو ساز ساخت این خودرو را در پاییز سال 2007 در هند آغاز خواهد کرد.
این خودرو در کارخانه شرکت اشکودا در آرانگاباد در غرب این کشور تولید خواهد شد.تعداد 300 دستگاه از A6 در از اول تولید خواهد شد.
به گفته یکی از مسولان شرکت آئودی این گام اولینقسمت استراتژی جدید فروش این شرکت است که برای بازارهای آینده هدف گذاری شده است.
این شرکت برای توسعه شبکه فروش خود در کشور هند هشت مرکز فروش را در هشت شهر اصلی و بزرگ تاسیس خواهد کرد.در حال حاضر 3 مرکز فروشش در شهرهای مامبای،بنگلور و دهلی دایر شده است.
رئیس مرکز فروش آئودی در هند افزود هند یکی از مهمترین و آینده دارترین مراکز فروش برای آئودی به حساب مب آید.این شرکت فروش سالیانه سه هزار دستگاه خودرو را در هند هدف گذاری کرده است.
رضایت مشتری مهمترین رمز استراتژی فروش شرکت آئودی در هند است.این شرکت مدل های A4، A6 ، A8 و Q7 را در هند به فروش می رساند.

Abolfazl2006_p
29 December 2006, 07:28 PM
http://www.aftab.ir/news/2006/dec/29/images/50bc687e3e8de0d8b6fbb759029e6256.jpg
نشریه بین المللی خودرو در تازه ترین شماره خود ، فولكس مدل جی تی آی را به عنوان خودروی سال ۲۰۰۷ میلادی انتخاب كرد


نشریه بین المللی خودرو در تازه ترین شماره خود ، فولكس مدل جی تی آی را به عنوان خودروی سال ۲۰۰۷ میلادی انتخاب كرد .
گاوین كانوی سردبیر این نشریه در این باره گفت : خودروی فولكس جی تی آی با ۲۰۰ اسب قدرت بیش از ۲۳ هزار دلار قیمت دارد . این خودرو چهار سیلندر است و طی ۶/۶ ثانیه سرعتش به بیش از ۹۷ كیلومتر در ساعت خواهد رسید . این خودرو در هر سی مایل یك گالن بنزین مصرف می كند كه نشان دهنده بهره وری بسیار بالای مصرف انرژی در آن است .
نشریه بین المللی خودرو با شمارگان ۵۵۰ هزار نسخه از جمله نشریاتی است كه خودروی برتر هر سال را انتخاب و به مشتریان معرفی می كند .
نشریه موتور ترند نیز در تازه ترین شماره خود خودروی تویوتا كامری را به عنوان خودروی سال ۲۰۰۷ میلادی معرفی كرده است .

Abolfazl2006_p
30 December 2006, 03:02 PM
خودروهاي ژاپني 70 درصد از بازار شش ميليوني كشورهاي عرب واقع در حاشيه جنوبي خليج فارس را به خود اختصاص داده اند.
http://media.farsnews.com/Media/8310/Images/jpg/A0076/A0076391.jpg
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از گلف نيوز، خودروهاي ساخت ژاپن از محبوبيتي بالا در كشورهاي عرب خليج فارس برخوردار هستند به طوري كه 70 درصد خودروهاي اين منطقه از ژاپن وارد مي‌شود.
در حال حاضر شش ميليون خودرو در اين منطقه وجود دارد كه تنها 4/1 ميليون دستگاه از آن در امارات قرار دارد.
بازار خودروي امارات با رشد سالانه‌اي بالغ بر 10 درصد مواجه است. اين كشور پس از استراليا بزرگترين بازار سرانه خودرو را دارا مي‌باشد.
بر اساس اين گزارش پس از خودروهاي ژاپني، اروپا با 15 درصد، آمريكا با 5/6 درصد و ساير جهان با 5/8 درصد در مراتب بعدي از نظر تامين خودروي مورد نياز كشورهاي خليج فارس قرار دارند.

Abolfazl2006_p
30 December 2006, 03:11 PM
http://media.farsnews.com/Media/8402/Images/jpg/A0098/A0098263.jpg

شركت‌هاي ژاپني تويوتا، هوندا به همراه شركت آمريكايي دايملر كرايسلر بزرگترين شركت‌هاي خودروسازي دنيا در پايان سال 2006 شناخته شدند.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز شركت خودروسازي تويوتا با سرمايه بازاري بالغ بر 216 ميليارد دلار، درآمد‌ كلي بالغ بر 189 ميليارد دلار و 295 هزار نفر نيروي كار بزرگترين شركت خودروسازي دنيا در پايان سال 2006 شناخته شده است.
پس از آن ديگر شركت ژاپني يعني هوندا با 72 ميليارد دلار سرمايه بازار، 88 ميليارد دلار درآمد كل و 144 هزار نيروي كار در رتبه دوم و شركت آمريكايي دايملر كرايسلر با 62 ميليارد دلار سرمايه بازار، 200 ميليارد دلار درآمد كل و 365 هزار نفر نيروي كار در رده سوم قرار گرفته است.
شركت‌هاي نيسان، فولكس واگن، ولوو، فيات، جنرال موتورز، پاكار و فورد در جايگاه‌هاي چهارم تا دهم از اين نظر قرار دارند.
:icon_cool

shahram2006_m
31 December 2006, 11:40 AM
پرفروش‌ترين اتومبيل‌هاي لوكس 2006تنوع و تعدد مدل‌هاي جديد محصولات لوكس و تشريفاتي سري 3 خودروسازي BMW، محصولات به روز اين قدرت برتر خودروسازي جهان را قديمي ‌و از مدافتاده جلوه مي‌دهد.
به گزارش موج، تنوع مدل‌هاي جديد خودروهاي لوكس و تشريفاتي سري 3 شركت خودروسازي BMW باعث تعجب و حيرت خريداران خودرو در سراسر جهان شده است. بسياري از مدل‌هاي لوكس كه هنوز بي‌رقيب و پرطرفدار هستند، در مقايسه با محصولات جديد اين شركت آلماني، قديمي ‌و از مدافتاده به نظر مي‌‌رسند. امسال نيز BMW به معرفي و فروش مدل‌هاي جديد سري 3 مبادرت ورزيده است و اين درحالي است كه از سال‌ها پيش BMW محصولات لوكس با قابليت ارتقا نيز روانه بازار كرده است.
اما BMW مايل به توقف اين روند نيست. كلاس سري3 از تنوع بسياري برخوردار است كه قيمت پايه اين كلاس 32000‌دلار و گران‌ترين مدل اين كلاس يعني M3 بالغ‌بر 57000 دلار است. توانايي BMW در ساخت خودروهاي مافوق سرعت و ارتقاپذير در سه مدل‌ سواري، كابين دار و كوپه، بازار كلاس سري 3 را بسيار داغ و مهيج ساخته، چراكه هر روز احتمال معرفي مدل جديد وجود دارد.
اگرچه BMW نسل جديد سواري‌هاي سري 3 را از اواسط سال 2005 روانه بازار كرد، اما ورود طرح كابين‌دار سري3، ماه‌ها به طول انجاميد. همچنين كوپه سري 3 پاييز گذشته به محصولات اين شركت پيوست.
بايد گفت، زمان‌بندي BMW در معرفي محصولات جديد كاملا حساب شده و كارآمد است. سال‌جاري فروش سه مدل سواري، كابين دار و كوپه كلاس سري3 نسبت به سال گذشته 11‌درصد افزايش داشته است. رشد فروش سري 3 آنچنان سريع بوده است كه گوي سبقت را از رقيب قدرتمند خود، تويوتا ربوده و سال‌جاري رتبه اول پرفروش‌ترين خودرو لوكس و گران قيمت در ايالات‌متحده را به خود اختصاص داد.
كمتر توليد‌كننده‌اي در زمينه توليد خودروهاي لوكس، استراتژي و روش BMW را در پيش مي‌گيرد. تنها محصول نيسان موتور در رده خودروهاي لوكس و گرانقيمت كلاسG است كه در دو مدل سواري و كوپه توليد مي‌شود. حال آنكه به دنبال ورود اين محصول به بازار، هرگز مدل‌هاي جديدتر اين كلاس و مدل‌هاي كابين دار و يا مدل مافوق سرعت كلاس G به بازار عرضه نشد. همين امر باعث از مد‌افتادگي و بي‌طرفدار شدن كلاس G و در نتيجه كاهش فروش اين محصول شد. اگرچه اينفينيتي، زير‌مجموعه نيسان موتور و مسوول توليد كلاس G، همچنان به دنبال ارتقا و ايجاد تغيير در اين محصول است، بايد يادآور شد فروش اين كلاس در آخرين سال توليد با كاهش 15‌درصدي روبه‌رو شد.
مهم‌ترين معيار براي تخمين وضعيت تقاضا و فروش خودروهاي لوكس و گرانقيمت، مدت زمان سپري شده از آخرين تغييرات محصول است. بنابر ليست مطابق اين معيار، مي‌توان گفت كلاس RX هوندا مدل سواري LT آكوراي هوندا موتور و كلاس G شركت اينفينيتي نيسان موتور و كاديلاك سواري كلاس CTS جنرال‌موتور با كاهش فروش روبه‌رو بوده‌اند.
بيشترين افزايش فروش مربوط به مدل‌هاي جديد و به روز است كه مي‌توان به كاديلاك اسكالاد با رشد 16‌درصدي و تويوتا IS با رشد فوق‌العاده 332‌درصد اشاره كرد. سال گذشته فروش تويوتا IS در ايالات‌متحده تنها 11000 دستگاه خودرو بود كه سال‌جاري به 49000 دستگاه رسيد. ارتقا و تقويت كلاس IS تويوتا آنچنان موثر بود كه اين خودرو را از محصولي كم‌طرفدار به محصولي محبوب و پرطرفدار تبديل كرد، به طوري كه هم اينك از رقباي جدي كلاس سري 3 گشته است. حتي خوشبين‌ترين طرفداران تويوتا IS نيز تصور نمي‌كردند كه اين خودروي رده لوكس ناموفق سال 2004 به يكي از پر‌فروش‌ترين خودروهاي لوكس در سال 2006 مبدل شود.
در تهيه و تنظيم ليست رده بندي خودروهاي لوكس، محصولات سازندگان بزرگي همچون بنتلي، ماسيراتي، دايملركرايسلر، آستون مارتين فورد موتور و فراري مورد بررسي قرار نگرفته‌اند. اين شركت‌ها معمولا به ندرت اقدام به انتشار گزارش فروش مي‌كنند. البته قيمت محصولات آنها در مقايسه با محصولات ليست مورد بحث، بسيار كم است.

Abolfazl2006_p
2 January 2007, 01:40 AM
پیوستن چین به سازمان تجارت جهانی طی ۵ سال اخیر تاثیر زیادی بر رونق صنعت خودروی این كشور داشته است و چین طی سال آینده به سومین تولید كننده بزرگ خودروی جهان تبدیل خواهد شد.پیوستن چین به سازمان تجارت جهانی طی ۵ سال اخیر تاثیر زیادی بر رونق صنعت خودروی این كشور داشته است و چین طی سال آینده به سومین تولید كننده بزرگ خودروی جهان تبدیل خواهد شد.
خبرگزاری شینهوا طی گزارشی تحلیلی افزود: از سال ۲۰۰۱ میلادی تاكنون میزان تولید خودرو در چین بیش از سه برابر افزایش یافته است و این كشور از پنجمین تولید كننده بزرگ خودروی جهان در سال ۲۰۰۲ به چهارمین تولید كننده بزرگ خودرو در سال ۲۰۰۵ میلادی تبدیل شده است و پیش بینی می شود طی سال ۲۰۰۷ میلادی این كشور پس از آمریكا و ژاپن به سومین تولید كننده بزرگ خودروی جهان تبدیل شود.
طی یازده ماه نخست سال ۲۰۰۶ میلادی ، چین بیش از ۶۵/۶ میلیون دستگاه خودرو تولید كرده است . طی پنج سال اخیر صنعت خودروسازی نقش بسیار مهمی در افزایش رشد اقتصادی چین داشته است . در سال ۲۰۰۱ میلادی تنها ۵ درصد خودروهای فروخته شده در چین ساخت این كشور بوده است ولی این رقم طی سال ۲۰۰۶ میلادی به بیش از ۴/۲۶ درصد رسیده است .
میزان صادرات خودروهای چینی نیز از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ میلادی سالیانه ۱۵ درصد رشد داشته است.
ارزش صادرات خودروهای چینی در سال ۲۰۰۵ میلادی به بیش از ۲۰ میلیارد یوان رسیده است.

خبرگزارى فارس

Foad
5 January 2007, 10:19 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مزدا كابورا در بين 10 خودرو برتر مفهومي جهان، به عنوان بهترين خودرو مفهومي سال 2006 انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دوج چلنجر جديد كه بر اساس مدل معروف سال‌هاي 70 ميلادي طراحي شده از ديگر خوروهاي برتر مفهومي سال 2006 است. از طرفي مدل جديد شورلت كامارو كه بر اساس مدل معروف شورلت در دهه 60 ميلادي طراحي شده نيز در بين اين خودروهاست. اين خودروها قرار است در آينده نزديك و در صورت اقبال عمومي به تيراژ انبوه برسند. در همين حال شركت‌هاي آمريكايي سعي دارند با طراحي خودروهايي بر پايه مدل‌هاي پر فروش دهه 60 و 70 ميلادي فروششان را افزايش دهند.

استون مارتين راپيد، ساب ايرو ايكس، هيوندايي HCD9 Talus، كرايسلر امپريال، لينكون MKS و فورد iosis X از ديگر خودروهاي مفهومي برتر در سال 2006 بودند.

گفتني است، خودروهاي مفهموي نمونه آينده خودروهاي شركت‌هاي مختلف هستنند كه بر اساس نيازهاي احتمالي طراحي شده و با نمايش درآمدن در نمايشگاه‌هاي مختلف ميزان مقبوليت مردم و خريداران به اين محصولات برسي مي‌ش

Foad
6 January 2007, 12:46 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: علمي

شركت خودروسازي تويوتا‌ به عنوان دومين سازنده خودرو در جهان، در تلاش براي توليد يك سيستم شناسايي است كه مي‌تواند رانندگاني را كه الكل مصرف كرده‌اند، شناسايي كرده و جلوي حركت خودرو را بگيرد.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودروهاي جديد مجهز به حسگرهايي است كه تشخيص مي‌دهد آيا راننده از نوشيدني‌هاي الكلي مصرف كرده است يا خير؟

اگر اين حسگرها كه در فرمان ماشين تعبيه شده‌اند، تشخيص دهند كه در جريان خون راننده الكل وجود دارد، خودرو روشن نخواهد شد و يا در صورتي كه در حين حركت هدايت خودرو به شكل غيرمعمول و غير طبيعي صورت گيرد از سرعت حركت خودرو كاسته شده و متوقف مي‌شود

Abolfazl2006_p
7 January 2007, 02:22 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/06/images/0fbbb3f627fa651fc11f36f2d66d0053.jpg

مقامات شركت هیوندای موتور, بزرگ‌‏ترین شركت خودروساز كره جنوبی از اهداف خود مبتنی بر تسلط بر ۵/۵۲ درصد سهام بازار داخلی كشور كره جنوبی طی سال ۲۰۰۷ خبر دادند.


مقامات شركت هیوندای موتور, بزرگ‌‏ترین شركت خودروساز كره جنوبی از اهداف خود مبتنی بر تسلط بر ۵/۵۲ درصد سهام بازار داخلی كشور كره جنوبی طی سال ۲۰۰۷ خبر دادند.
شركت هیوندای موتور كه در حال حاضر ۵/۵۰ درصد سهام بازار كره جنوبی را داراست, در تلاش است تا با فروش ۶۳۰ هزار دستگاه خودرو در داخل طی سال ۲۰۰۷ , سهام خود را در بازار داخلی به ۵/۵۲ درصد ارتقا دهد.
گزارش‌‏ها حاكی است, فروش این تعداد خودرو نسبت به ۵۸۱ هزار و ۹۲ دستگاه خودروی فروخته شده این شركت در بازار داخلی طی سال ۲۰۰۶ , ۴/۸ درصد افزایش خواهد یافت.
طبق پیش‌‏بینی اتحادیه خودروسازان كره جنوبی, نرخ فروش داخلی صنایع خودروسازی این كشور طی سال ۲۰۰۷ با ۳/۴ درصد افزایش برابر با ۲/۱ میلیون دستگاه خواهد بود.

خبرگزارى ايلنا

Abolfazl2006_p
9 January 2007, 07:19 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/08/images/0dd3a1c07226edc5ca1a718a111d0674.jpg

شركت فولكس واگن بزرگترین شركت خودروسازی اروپا اعلام كرد ، میزان فروش این شركت طی سال ۲۰۰۶ میلادی با ۳/۹ درصد افزایش به بیش از ۷۳/۵ میلیون دستگاه رسیده است .


شركت فولكس واگن بزرگترین شركت خودروسازی اروپا اعلام كرد ، میزان فروش این شركت طی سال ۲۰۰۶ میلادی با ۳/۹ درصد افزایش به بیش از ۷۳/۵ میلیون دستگاه رسیده است .
خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر افزود : افزایش چشمگیر فروش شركت فولكس واگن در حالی است كه اكثر شركتهای بزرگ خودروسازی آمریكایی و اروپایی طی سال ۲۰۰۶ میلادی با كاهش شدید میزان فروش روبرو شده اند .
بر اساس این گزارش ، میزان فروش شركت فولكس در اروپای غربی با ۸/۵ درصد افزایش به بیش از ۱۱/۳ میلیون دستگاه رسیده است . فروش شركت فولكس در آلمان نیز با ۳/۷ درصد افزایش به بیش از ۱۱/۱ میلیون دستگاه رسیده است .
بر این اساس ، میزان فروش شركت فولكس در چین نیز با ۳/۲۴ درصد افزایش به بیش از ۷۱۱ هزار دستگاه رسیده است . میزان فروش این شركت در آمریكای جنوبی و آفریقا نیز با ۹/۱۴ درصد افزایش به بیش از ۶۸۳ هزار دستگاه رسید . این رقم در آمریكا نیز با ۹/۵ درصد افزایش به بیش از ۳۳۰ هزار دستگاه رسیده است.

خبرگزارى فارس

Abolfazl2006_p
10 January 2007, 09:58 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/10/images/ebe6fd21cf9d3c463b631a66ca2f227e.jpg

شركت خودروسازی پژوی فرانسه اعلام كرد، فروش محصولات سی كی دی این شركت در ایران با ۷/۲۲ درصد كاهش در سال ۲۰۰۶ نسبت به سال قبل از آن به ۲۳۵ هزار دستگاه رسید.


شركت خودروسازی پژوی فرانسه اعلام كرد، فروش محصولات سی كی دی این شركت در ایران با ۷/۲۲ درصد كاهش در سال ۲۰۰۶ نسبت به سال قبل از آن به ۲۳۵ هزار دستگاه رسید.
به نقل از اتواینداستری، شركت پژوی فرانسه در گزارش عملكرد خود طی سال ۲۰۰۶ از كاهش شدید فروش محصولات سی كی دی خود در ایران و كاهش فروش جهانی این شركت خبر داده است.
بر اساس این گزارش در حالی كه میزان فروش خودروهای سی كی دی این شركت در ایران طی سال ۲۰۰۵، ۳۰۴ هزار دستگاه اعلام شده بود در سال ۲۰۰۶ تنها ۲۳۵ هزار دستگاه انواع خودروی سی كی دی پژو در ایران فروخته شد. این رقم نسبت به سال قبل از آن ۷/۲۲ درصد كاهش داشته است.
ایران از نظر كاهش فروش محصولات سی كی دی پژو بالاترین رقم در میان مونتاژ كنندگان خودروهای پژو در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.
بجز ایران در سایر كشورها فروش محصولات این شركت با افزایش نسبی مواجه بوده است.
كل فروش محصولات پژو اعم از تولید و سی كی دی در سال ۲۰۰۶ با /۰۷ درصد كاهش نسبت به سال قبل از آن به ۳۶۶/۳ میلیون دستگاه رسید.
فروش محصولات غیر سی كی دی این شركت در خارج از اروپای شرقی با ۷/۱۴ درصد افزایش در سال ۲۰۰۶ نسبت به سال ۲۰۰۵ مواجه شد.
فروش محصولات پژو در اروپای غربی با ۸/۱ درصد كاهش، در آمریكای لاتین با ۹/۱۶ درصد افزایش، در چین با ۴۳ درصد افزایش ، و در اروپای شرقی و مركزی با ۳/۱۵ درصد افزایش در سال ۲۰۰۶ نسبت به سال قبل از آن مواجه شد.
فروش محصولات پژو در برزیل با ۵/۱۲ درصد افزایش و در آرژانتین با ۶/۱۶ درصد افزایش مواجه شد. این شركت در سال ۲۰۰۶بیش از ۹۶ هزار دستگاه پژو در برزیل و ۱۵۹ هزار دستگاه در آرژانتین به فروش رساند.
در چین نیز ۲۰۲ هزار دستگاه انواع خودروی پژو به فروش رسید.
در اروپای مركزی نیز در مجموع ۱۰۱ هزار دستگاه خودروی پژو در سال ۲۰۰۶ فروخته شد كه این رقم با افزایش ۷/۱ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه بوده است.
كارشناسان بازار خودرو پیش بینی می‌كنند فروش محصولات پژو در خارج از اروپای غربی طی سال ۲۰۰۷ با افزایش بیشتر مواجه شود.
كاهش فروش محصولات پژو در ایران تا حد عمده‌ای ناشی از كاهش فروش پژو ۴۰۵است كه اخبار متعددی در مورد آتش گرفتن آن منتشر شده است.

خبرگزارى فارس

Foad
13 January 2007, 11:13 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

بزرگ‌ترين شگفتي امسال در نمايشگاه خودرو ديترويت، روي آوردن جنرال موتورز - بزرگ‌ترين شرکت خودروساز جهان - به سوخت‌هاي جايگزين سبز است.

به گزارش ايسنا، تمايل به سوخت‌هاي طبيعي چشمگير است و شرکت‌هاي خودروسازي مي‌خواهند نشان دهند که نسبت به محيط زيست توجه دارند.

بيل فورد‌ ـ مدير عامل شرکت خودروسازي فورد ـ نيز اعتراف مي‌کند که وضعيت در طبقه متوسط آمريکا تغيير کرده است، جايي که به طور سنتي از سوخت‌هاي فسيلي استفاده مي‌شود؛ اما جنرال موتورز اقدامات بيشتري در اين خصوص انجام داده است.

تنها سه سال پيش، شرکت جنرال موتورز، کار بر روي خودروهاي الکتريکي EV1 را متوقف کرد و گفت که براي چنين محصولي تقاضايي وجود ندارد.

اين در حالي است كه جنرال موتورز نمايشگاه امسال را با ارائه خودرو شورولت ولت آغاز کرد؛ نمونه اوليه خورويي که قرار است به صورت انبوه توليد شود و با موتور الکتريکي کار کند.

اين خودرو قرار است با باتري‌هاي ليتيومي کار کند که مي‌توان آن‌ها را به پريز برق وصل کرد.

ريک واگونر ـ رييس جنرال موتورز ـ در اين خصوص گفت که ساخت خودروهاي سبز، هم اکنون توجيه اقتصادي دارد.

وي تصريح كرد که در آينده تمام خودروها در زمينه استفاده از انواع سوخت‌ها از جمله سوخت‌هاي دوگانه و باتري‌ها انعطاف پذير خواهند بود.

رييس جنرال موتورز هشدار داد که با افزايش تقاضا براي خريد خودرو در کشورهاي در حال توسعه، در آينده‌اي نه چندان دور، بنزين تمام مي‌شود و يا حداقل با قيمت‌هايي که رانندگان معمولي قدرت پرداخت آن را ندارند، ديگر وجود نخواهد داشت.

به نظر مي‌رسد که جنرال موتورز روند سرمايه‌گذاري خود را تغيير داده است؛ به طوري‌كه ميزان سرمايه‌گذاري اين شرکت در فن‌آوري‌هاي جديد به 100 ميليون دلار مي‌رسد.

نيک زيلينسکي‌ ـ مهندس ارشد شورولت ولت ـ مي‌گويد که مانع اصلي در کار آنها، ساخت باتري‌هاي بزرگي بود که شارژ خود را از دست ندهند و همچنين به شدت گرم نشوند.

اين در حالي است كه جنرال موتورز ساخت باتري‌هاي جديد ليتيومي را به مناقصه گذاشته است. اين باتري‌ها به راننده‌ها اين امکان را مي‌دهد تا 64 کيلومتر را بدون شارژ مجدد باتري و يا استفاده از بنزين طي کنند؛ اما چنين فن آوري هنوز در دسترس نيست و مساله شارژ مجدد و حرارت بالاي اين باتري‌ها و ممانعت از آتش گرفتن آنها هنوز وجود دارند.

زيلينسکي ابراز اميدواري مي‌کند که چين شايد به اولين کشور دنيا تبديل شود که به جاي ساخت پمپ بنزين، از فن آوري‌هاي هيدروژني استفاده کند؛ البته جنرال موتورز، هنوز خودروهاي بزرگ خود را توليد مي کند.

در حالي که اين شرکت شورولت ولت را عنوان خودرويي سبز ارائه مي‌کند، در مقابل خودروي هامر را نيز توليد مي‌کند.

جنرال موتورز، رويکرد سبز خود را در حالي پي مي‌گيرد که اين شرکت در حال تغيير ساختار خود براي سود آفريني در بازار آمريکاي شمالي است.

اين شرکت تا کنون 34 هزار شغل را حذف و 14 کارخانه خود را تعطيل کرده است و در حين مذاکرات فشرده سختي با اتحاديه‌هاي کارگري براي عقد قراردادهاي سال آينده است.

واگونر مي‌گويد که رويکرد جديد اين شرکت به سودمندي براي شرکت منجر شده و ضررهاي شرکت را کاهش داده است.

به اعتقاد وي مدت‌ها زمان مي‌برد تا شرکت جي ام به سودآوري برسد.

اخبار منتشره حاكي از آن است كه جنرال موتورز جاي خود را به عنوان بزرگ ترين شرکت خودرو ساز دنيا به تويوتا خواهد سپرد.

جنرال موتورز براي نيم قرن اين عنوان را در اختيار داشته است و شايد اين براي صنعت خودرو تکان دهنده باشد که اين شرکت تغييري بنيادين در فعاليت خود داده است.

اين که جنرال موتورز بتواند ابتکار سبز خود را به مانند تويوتا که تمام سيستم‌هاي خود را به فن‌آوري هيدروژني تغيير داده به سرانجام برساند، امري است که بايد منتظر ماند و آن را ديد.

Foad
25 January 2007, 09:39 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

سالانه 1.2 ميليون نفر كشته و 50 ميليون نفر بر اثر تصادفات رانندگي مجروح مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو ايسنا، دكتر ژان لوكوز ـ مديركل ايمني جاده رنو ـ با بيان اين مطلب افزود: هم اكنون مرگ و مير بر اثر تصادفات جاده‌اي نهمين عامل مرگ و مير است كه سال 2020 به سومين عامل آن تبديل خواهد شد؛ چراكه حجم خودرو‌ها در كشور‌هاي جهان سوم به شدت در حال افزايش است، حال آن كه وضع راه‌ها و خودرو‌ها در اين كشور‌ها چندان مناسب نيست. هم‌ اكنون نيز 30 درصد از مرگ و مير در بخشي از آسيا و آفريقا گزارش مي‌شود. البته اميدواري‌هايي وجود دارد كه با توليد خودرو‌هاي ايمني در سراسر جهان و قانون‌مند شدن بيشتر آن ميزان تلفات رانندگي كاهش يابد.

وي با بيان اين كه شعار شركت رنو "ايمني در خودرو‌ها" است، گفت: هم اكنون هشت محصول رنو در ميان خودرو‌هاي با ايمني پنج ستاره قرار دارند و نحوه ترمز و هندلينگ مناسب، ايمني خودرو و آموزش و سيستم ناوبري از مهم‌ترين راه‌هاي كاهش تلفات جاده‌اي است.

او تصريح كرد: جرم و چگالي خودرو رابطه مستقيمي با ايمني آن دارد؛ ولي از طرفي با بزرگ‌تر شدن خودرو مصرف بنزين آن افزايش مي‌يابد و از سوي ديگر ترافيك را افزايش مي‌دهد و به همين دليل شركت‌هاي خودروساز به دنبال روش‌هايي هستند كه در خودرو‌هاي كوچك سطح ايمني مطلوب ايجاد كنند.

اين كارشناس ايمني، يكي از موارد آسيب در تصادفات را ضربه ناشي از كمربند ايمني خواند و گفت: با استفاده از كمربند‌هاي چند مرحله قفل شونده تا حدود زيادي اين مشكل برطرف شده است.

وي از ديگر موارد جديد در ايمني خودرو‌ها را استفاده از ترمز اضطراري خواند كه در هنگام نزديك شدن دو خودرو اين ترمز آماده مي‌شود. از طرفي استفاده از ترمز ESP و ABS نيز مي‌تواند تا 45 درصد تصادفات رانندگي و خطرات آن را كاهش دهد.

Abolfazl2006_p
28 January 2007, 02:11 AM
تویوتا موتورز اعلام كرد كه برای سال ۲۰۰۷ هدف بزرگی برای تولید خودروهای دو گانه سوز (هیبرید) دارد. سران تویوتا طوری برنامه ریزی خواهند كرد كه در سال جاری حد اقل ۴۰ درصد رشد در بازار هیبریدها نسبت به سال ۲۰۰۶ پیدا كنند. آنها به همین منظور خود را برای تولید ۴۳۰ هزار دستگاه خودروی بنزینی و برقی آماده كرده اند. سال گذشته تویوتا ۵۰۰/۳۱۲ دستگاه خودروی هیبرید تولید كرد كه آن هم نسبت به سال ۲۰۰۵ با ۳۳ درصد رشد مواجه بود. در این میان تولید تویوتا پریوس با ۲۸۰ هزار دستگاه بیشترین تعداد را در برخواهد داشت. مهندسان تویوتا همچنین تغییراتی در پریوس داده اند و باطری قوی تری بر روی آن نصب خواهند كرد كه باز هم مصرف سوخت را در این خودرو كاهش دهد. علاوه بر این تویوتا و ایسوزو بر روی تولید موتورهای جدید و باك برای كامیونها نیز توافقات مهمی داشته اند كه در واقع منجر به تولید اولین كامیونهای هیبریدی خواهدشد.

Abolfazl2006_p
28 January 2007, 02:13 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/27/images/056e3a89549f9660aba284e595cb7a16.jpg

شركت خودروسازی «فورد» آمریكا در سال ۲۰۰۶میلادی سهمگین ترین زیان خود را در تاریخ فعالیت این شركت متحمل شده است. رقم زیان فورد ۱۲میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار برآورد شده است.


شركت خودروسازی «فورد» آمریكا در سال ۲۰۰۶میلادی سهمگین ترین زیان خود را در تاریخ فعالیت این شركت متحمل شده است. رقم زیان فورد ۱۲میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار برآورد شده است.
تنها در سه ماهه آخر سال میلادی ۲۰۰۶شركت فورد پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ضرر داشت كه در مقایسه با همین دوره در سال گذشته ۸۰برابر شده است. فروش این شركت ۹درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته كاهش یافت و به ۱۶۰میلیارد و ۱۰۰میلیون دلار رسید. جاناتان استاینمتز تحلیلگر صنعت خودروسازی كه در شركت مورگان استنلی كار می كند، در گفت وگویی با روزنامه آمریكایی نیویورك تایمز این نتایج را هولناك خواند. وی گفت: «بهترین چیزی كه می توان گفت این است كه این سه ماهه تمام شده است. » شركت فورد برای این كه خود را از این باتلاق اقتصادی نجات دهد رئیس اجرایی شركت بویینگ را به عنوان رئیس شركت استخدام كرده است. فورد هم اكنون برای بقای خود ۲۳میلیارد دلار وام از بانكهای بزرگ جهان گرفته كه پرداخت بهره این وام ها به مشكلات فورد افزوده است. بزرگترین ضربه به شركت فورد در اثر افزایش قیمت بنزین بوده كه فروش خودروهای شاسی بلند و پر مصرف این شركت را شدیدا كاهش داده است.

shahram2006_m
28 January 2007, 04:21 PM
معرفی ون لوگان از سوی داچیا

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\1135.gif&Width=170


به گزارش خودرو نیوز شرکت رنو مدل جدیدی از خودروی لوگان را به صورت ون که جزء قرارداد رنو با داچیا رومانی است ،به بازار معرفی کرد.
این ون به عنوان سومین مدل پروژه X90 بعد از مدل سدان و واگن به حساب می آید و اولین خودروی ونی است که شرکت داچیا تولید خواهد کرد.
این خودرو در کارخانه پیتستی در رومانی ساخته خواهد شد و از ماه آینده با آرم شرکت داچیا در رومانی و بلغارستان و در اواخر سال 2007 در سایر بازارها به فروش خواهد رسید.
برنامه شرکت سازنده برای تولید این محصول تعداد 200 دستگاه در روز خواهد بود.در این مدل، موتورهای گوناگونی استفاده شده است که می توان به دو مدل بنزینی 1.4 و 1.6 لیتری و مدل دیزلی 1.5 لیتری اشاره کرد.
قیمت این خودرو در رومانی از 6.700 هزار یورو شروع می شود. لوگان هم اکنون وارد بازارهای 51 کشور جهان شده است و به تعداد چهارصد و پانزده هزار دستگاه بین سپتامبر 2004 تا دسامبر 2006 به فروش رفته است.

shahram2006_m
29 January 2007, 12:01 AM
چين دومين بازار بزرگ خودرو


چین هم اکنون دومین بازار بزرگ خودرو در جهان است.
چین پس از ژاپن در سال 2006 به عنوان دومین بازار بزرگ خودرو معرفی شد.
رئیس انجمن خودرو سازان چین گفت:فروش ما در چین که شامل کامیون و اتوبوس ها است با 1/25 در صد افزایش به 2/7 میلیون خودرو رسید.
در ادامه باید متذکر شد که به تازگی مدیر اجرایی شرکت چری ،یکی از شرکت های خودرو سازی چین ،متذکر شد که به زودی این شرکت 100 میلیون دلار در کارخانه های جدید اتومبیل سازی روسیه سرمایه گذاری خواهد کرد که البته در این مورد با شرکای روسیه ای خود نیز گفت و گویایی داشته اند.

shahram2006_m
29 January 2007, 12:02 AM
كاهش 11‌درصدي فروش خودروي مالزي در سال 2006بنابر گزارش اتحاديه خودروسازان كشور مالزي (MAA) نرخ فروش خودروي اين كشور طي سال 2006 با 11‌درصد كاهش نسبت به سال 2005 ميلادي به 490‌هزار و 768 دستگاه خودرو رسيده است.
به گزارش ايلنا‌، به نقل از مقامات اتحاديه (MAA) با آنكه نرخ فروش طي سال 2006 كاهش يافته‌، اما بي‌‏شك طي سال 2007 نرخ فروش خودروي مالزي روندي رو‌به رشد خواهد داشت.
طبق پيش‌‏بيني مقامات اتحاديه (MAA)‌، نرخ فروش خودروي مالزي طي سال‌جاري به 500‌هزار دستگاه خواهد رسيد كه در مقايسه با 490هزار دستگاه سال 2006‌، 9/1‌درصد افزايش خواهد داشت.
شگفت‌‏انگيزترين آمار كاهش فروش خودرو اين كشور طي اين سال مربوط به فروش خودروي «پروتون» بوده كه از 166‌هزار و 118 دستگاه در سال 2005 به 115‌هزار و 538 دستگاه در سال 2006 رسيده است.

Abolfazl2006_p
29 January 2007, 01:26 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/28/images/f20ea5f2988cdf02d201ee9a5a44624e.jpg

با رشد بازار خودروهای مجلل در چین شركت آئودی كه یكی از شركت های پیشرو در این بخش از بازار است موفق شد در سال ۲۰۰۶ میلادی جایگاه خود را در چین ، بیش از گذشته تحكیم بخشد.


با رشد بازار خودروهای مجلل در چین شركت آئودی كه یكی از شركت های پیشرو در این بخش از بازار است موفق شد در سال ۲۰۰۶ میلادی جایگاه خود را در چین ، بیش از گذشته تحكیم بخشد.
آئودی در سال گذشته در مجموع ۸۱هزار دستگاه محصولات خود را در چین عرضه كرد كه متضمن رشدی ۸/۳۸درصدی در قیاس با مدت مشابه سال قبل از آن بود.
A۶ پرفروش ترین محصول آئودی در چین در سال گذشته بود و چیزی در حدود ۶۱هزار دستگاه از محل محصولات عرضه شده آئودی در چین از این مدل بود كه بخش اعظم آن در واحد چانگ چون مونتاژ شدند. اگرچه مشخص نیست سهم دقیق آئودی از بازار چین چیست لیكن گمان می رود این شركت چیزی در حدود ۲۵درصد كل بازار خودروهای مجلل در چین را تحت سلطه خود داشته باشد.

shahram2006_m
29 January 2007, 12:10 PM
دستیابی تویوتا به فروش هدف گذاری شده در اروپا


به گزارش خودرو نیوز شرکت تویوتا از دست یابی خود به فروش هدف گذاری شده این شرکت در سال 2006 در بازار های اروپایی خبر داد.
این شرکت ژاپنی بالغ بر یک میلیون دستگاه از محصولات خود را در بازار های اروپایی به فروش رسانده است.که از این مقدار سهم کمی متعلق به خودروهای لوکس تویوتا به نام لکسوس است.
این دهمین باری است که این شرکت رتبه اول را در اروپا به خود اختصاص می دهد.و فروش سال 2006 شرکت تویوتا 11 درصد نسبت به سال 2005 افزایش داشته است.
به گفته تویوتا این شرکت در سال قصد فروش یک میلیون و دویست هزار دستگاه از محصولات خود در بازارهای اروپایی را دارد.
اکثر خودروهای بفروش رفته، در شعبه های اروپایی تویوتا از جمله انگلستان،فرانسه،ترکیه و جمهوری چک تولید شده اند.
همچنین برنامه جدیدی برای تولید کمری 2007 در روسیه بوسیله شرکت تویوتا وجود دارد.

*علی*
29 January 2007, 09:46 PM
كاهش قيمت يكي از محصولات فولكس واگن

http://www.donya-e-eqtesad.com/85-03-31/photo/16-040331.jpg

قيمت‌هاي نهايي فولكس واگن جتا با هدف حفظ بازار اين محصول كاهش داده شد. فولكس واگن در اقدامي كه با سياست پيشين اين شركت براي بالابردن قيمت جتا كاملا در تضاد است، اعلام كرده با حذف برخي از امكانات نصب شده بر روي اين محصول در سال 2007 قيمت آن را به حدود 14هزار دلار كاهش مي‌دهد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/85-03-31/photo/16-050331.jpg

آدريان هالمارك مدير بخش بازاريابي و فروش فولكس واگن اعلام كرد: با اين اقدام سهم جتا از بازار آمريكاي شمالي به عنوان پرفروش‌ترين محصول اين خودرو از آلمان در آمريكا حفظ خواهد شد. اين در حالي است كه اكنون ارزان‌ترين نسخه جتا به قيمت 18هزار دلار عرضه مي‌شود. فولكس واگن سعي دارد با اين سياست به رقابت با محصولات شركت‌هايي چون تويوتا و هيونداي و دوو بپردازد.

Abolfazl2006_p
31 January 2007, 03:30 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/30/images/2510a625c027a1d440572d59228e88d6.jpg

سازنده خودروهای لوكس مارك ب ام و، مینی و رولز رویس اعلام كرد گردش مالی گروه در سال ۲۰۰۶ میلادی ۵ درصد نسبت به سال ۲۰۰۵ افزایش یافته و به یك سطح بی سابقه رسیده است.سازنده خودروهای لوكس مارك ب ام و، مینی و رولز رویس اعلام كرد گردش مالی گروه در سال ۲۰۰۶ میلادی ۵ درصد نسبت به سال ۲۰۰۵ افزایش یافته و به یك سطح بی سابقه رسیده است.
گروه ب ام و اعلام كرد، در سال ۲۰۰۶ گردش مالی گروه به سطح بی سابقه ۴۹ میلیارد یورو رسید كه این رقم ۵ درصد نسبت به سال ۲۰۰۵ افزایش نشان می دهد.فروش جهانی گروه ب ام و در سال ۲۰۰۶ میلادی ۳۷‎/۱ میلیون دستگاه خودرو بود كه نسبت به سال ۲۰۰۵ میلادی ۵/۳ درصد افزایش پیدا كرده است.گروه خودروسازی ب ام و، بار دیگر بر پیش بینی اش مبنی بر كسب سود قبل از مالیات ۴ میلیارد یورو در سال ۲۰۰۶ تاكید كرد.گروه خودروسازی ب ام و در بیانیه ای اعلام كرد، با توجه به نتایج خوب سال ۲۰۰۶ گروه ب ام و تصمیم دارد سطح فروش جهانی اش در سال ۲۰۰۷ میلادی را به ۴/۱ میلیون دستگاه برساند. خودروهای سری ۳ مارك ب ام و پرفروش ترین مدل گروه بوده و در سال ۲۰۰۶ فروش جهانی این مدل به ۵۰۸۴۹۸ دستگاه رسید كه معادل ۴۳ درصد كل فروش جهانی مارك ب ام و بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

Abolfazl2006_p
31 January 2007, 03:33 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/30/images/d5f4eac6e26985511d0e97b13e8608d7.jpg

شعبه سازنده خودروهای اسپرت لوكس مارك پورشه گروه خودروسازی فولكس واگن اعلام كرد، در ۶ ماهه نخست سال مالی ۲۰۰۷-۲۰۰۶ سود قبل از مالیات گروه به مراتب فراتر از انتظارها بوده است.


شعبه سازنده خودروهای اسپرت لوكس مارك پورشه گروه خودروسازی فولكس واگن اعلام كرد، در ۶ ماهه نخست سال مالی ۲۰۰۷-۲۰۰۶ سود قبل از مالیات گروه به مراتب فراتر از انتظارها بوده است.
این نتیجه عالی به لطف مشاركت پورشه در سهام گروه فولكس واگن به دست آمده است. گروه پورشه اعلام كرد، سود قبل از مالیات پورشه در ۶ ماهه نخست سال مالی۲۰۰۷-۲۰۰۶ به سطح ۴۵/۱ میلیارد یورو رسید، در حالی كه این رقم در ۶ ماهه نخست سال مالی ۲۰۰۴-۲۰۰۵ میلادی ۸/۲۷۷ میلیون یورو بود.سود خالص گروه پورشه در ۶ ماهه نخست سال مالی جاری ۰۵/۱ میلیارد یورو است كه ۶ برابر بیشتر از مدت مشابه در سال مالی گذشته است.
گردش مالی گروه پورشه در ۶ ماهه نخست سال مالی جاری ۰۲/۳ میلیارد یورو بود كه ۹/۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال مالی گذشته كاهش نشان می دهد.همچنین به دلیل یك تغییر مدل در خودروهای دو دیفرانسیل مدل كاین پورشه فروش جهانی اش در ۶ ماهه نخست سال مالی جاری به سطح ۳۹۷۵۰ دستگاه رسید كه نسبت به مدت مشابه در سال مالی گذشته ۹/۵ درصد كاهش یافته است.با این حال، گروه پورشه تصمیم دارد سطح فروش جهانی اش در سال مالی جاری را در سطح سال مالی گذشته كه تعداد ۹۶۹۷۴ دستگاه خودرو بود، حفظ كند.گروه پورشه مالك ۴/۲۷ درصد سهام گروه خودروسازی فولكس واگن است.خبرگزاری فارس

shahram2006_m
31 January 2007, 05:16 PM
مدل جديد مرسدس Cكلاس طراحي شدمدل جديد مرسدس c كلاس كه قرار است به زودي وارد بازار شود طراحي شد و قرار است با قيمتي بين 29تا 44 هزار يورو وارد بازار شود.
به گزارش ايسنا، اين مدل كه كمي بزرگ‌تر از مدل قبلي C كلاس است و از طراحي جديدي بهره مي‌برد، از موتورهاي 1.8 ليتري با كمپرس هوا تا موتور 3.5 ليتري برخوردار است كه خودرو با موتور 1.8 ليتري كمپرس دار با توليد قدرت 156 اسب بخار 29 هزار يورو قيمت دارد.
موتورهاي ديگر اين مدل جديد 2 ، 2.3 ،2.8 و 3،5 ليتري بنزيني و موتورهاي تزريق با فشار بالا درون سيلندر ديزلي مرسدس با حجم‌هاي 2 ، 2.2 و 3.2 ليتر با قدرت هاي 224،170،136 اسب بخار است.
اين خودرو كه داراي طراحي جديد مرسدس بنز است و در آن چهار چراغ دايره شكل جلو حذف و دو چراغ بيضي شكل جايگزين آن شده است، همچنين از آخرين امكانات ايمني بنز بهره مي‌برد و اين شركت قصد دارد شروع مناسبي در تغيير طراحي خودروهاي اصلي خود داشته باشد؛ چرا كه مدل CوE از اصلي ترين محصولات در سبد محصولات شركت بنز است.

Foad
3 February 2007, 09:17 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت تويوتا اقدام به فراخوان 75 هزار دستگاه خودرو هيبريدي پريوس خود كرد.

به گزارش ايسنا، شركت تويوتا اعلام كرد كه در بخشي از توليدات خود در سال‌هاي 2004 و 2005 ايراد در سيستم موتور بنزيني وجود دارد.

اين شركت با بيان اين‌كه اين مشكل چندان حاد نيست، گفته كه ايراد در سيستم مكانيكي موتور نيست، بلكه ايراد در سيستم مديريت كامپيوتري موتور است.

هم اكنون تويوتا تلاش زيادي براي گسترش خودروهاي هيبريدي كه با تركيب موتور الكتريكي و بنزيني كار مي‌كند، دارد؛ اما اين فراخوان شايد تا حدودي به وجه اين شركت آسيب برساند؛ ولي براي پديد نيامدن مشكلات بيشتر اين شركت حاضر به فراخوان اين خودروها شده است.

گفتني است، با توجه به افزايش بهاي بنزين در جهان و با توجه به مصرف كم اين خودروها هر روز تقاضا براي اين خودروها افزايش مي‌يابد؛ چرا كه با استفاده از اين خودروها تا حدود 50 درصد مشكل مصرف زياد بنزين بهبود مي‌يابد.

خودروهاي هيبريدي، تركيبي از موتورهاي الكتريكي با موتورهاي درون‌سوز هستند و در توليد اين خودروها سعي شده كه وضعيت سوخت بهبود پيدا كند. البته پيش‌بيني مي‌شود تقاضاي اين خودرو تا پايان دهه اخير ميلادي بيش از سه درصد تقاضاي فعلي نباشد و اين در حالي است كه دولت آمريكا پيش‌بيني كرده كه تقاضا براي بنزين در اين كشور تا سال 2012 با 17 درصد افزايش به64.10 ميليون بشكه در روز برسد. اما خودروهاي هيبريدي همچنان سهم بسيار كمي از خودروهاي آمريكا را تشكيل خواهند داد و در سال جاري سهم خودروهاي هيبريدي از بازار خودرو آمريكا حدود 3.1 درصد خواهد بود.

هيبريد كردن خودروها در جهان به سه روش موازي، رديفي و تركيبي انجام مي‌شود كه در روش سري، موتور احتراق داخلي فقط كار توليد برق را انجام مي‌دهد و موتور برقي، خودرو را حركت مي‌دهد. در روش موازي موتور احتراق داخلي به صورت مستقل كار مي كند و موتور برقي نيز به صورت مستقل كار مي كند و اين عملكرد از طريق يك ECU (مغز هوشمند) كنترل مي شود. در روش تركيبي نيز دو گونه موازي و رديفي باهم به صورت تركيب شده استفاده مي‌شوند كه اين روش بيشترين قابليت را دارد و تنها مشكل اين طرح پيچيدگي فوق‌العاده آن است

shahram2006_m
3 February 2007, 09:58 PM
عرضه نیسان پسفایندر (Path Finder) در سال2008

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\1166.gif&Width=306

به گزارش خودرو نیوز شرکت نیسان با معرفی این خودرو وارد رقابت خودروهای SUV در کلاس متوسط با موتور هشت سیلندر خواهد شد.
رقیبان اصلی نیسان در این گروه را فورد اکسپلورر ، جیپ گرند چروکی و شورلت تری بلیزر تشکیل می دهند.البته هوندا با مدل پایلوت خود به دلیل نداشتن موتوری هشت سیلندر نمی تواند در این گروه به رقابت بپردازد.
نیسان پسفایندر دارای موتوری جدید و قوی به همراه هشت سیلندر و با حجم 5.6 لیتر و از قدرتی معادل 317 اسب بخار بهره می برد و قدرت آن 50 اسب بخار از مدل 6 سیلندر بیشتر شده است.
در تست شتاب به عمل آمده از مدل شش سیلندر این خودرو ،زمان بدست آمده برای 0 تا 96 کیلومتر در ساعت 7.5 ثانیه محاسبه شده است و بدین معنی است که در موتور هشت سیلندری آن شتاب به زیر هفت ثانیه خواهد رسید.
در تمامی مدل های 2008 این خودرو تغییر ظاهری کمی مشاهده خواهد شد.قیمت مشخصی از سوی خودروساز برای این خودرو تعیین نشده است اما می توان آن را نزدیک به 30 هزار دلار دانست.

Foad
5 February 2007, 02:12 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

دادگاهي در کره جنوبي، رئيس شرکت خودروسازي هيونداي را به جرم اختلاس به سه سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، چونگ مونگ کو - رئيس 68 ساله شرکت هيونداي موتور - از سوي دادگاه متهم به اختلاس حدود 56 ميليون پوند (110 ميليون دلار) و استفاده از آن براي مصارف شخصي و پرداخت پول به افراد ديگر شده است.

با اين حال يک سخنگوي شرکت هيونداي حکم صادره را نااميدکننده خوانده و گفته كه وکلاي آقاي چونگ تقاضاي تجديد نظر خواهند کرد.

شرکت هيونداي موتور بزرگترين سازنده خودرو کره جنوبي محسوب مي‌شود و برخي تحليلگران پيش از صدور راي گفته بودند که محکوم شدن رئيس اين شرکت مي تواند بر صنعت خودرو در کره جنوبي و حتي بر کل اقتصاد اين کشور اثر منفي داشته باشد.

بر اساس اين گزارش، در جلسه دادگاه قاضي اعلام کرد که براي از بين بردن اعمال غير قانوني و ضدبازار و به منظور ساختن اقتصادي پيشرفته تر براي کره جنوبي اجراي سختگيرانه قانون ضروري است.

دادستان‌هاي دادگاه در جريان دادگاه استدلال کردند که جرائم چونگ سنگين بوده و خواهان مجازات شش سال حبس براي وي بودند؛ اما قاضي دادگاه گفت به دليل خدمات بزرگ وي به پيشرفت اقتصادي در کره جنوبي و همچنين به دليل فعاليت هاي خيريه، حکم سبک‌تري براي او در نظر گرفته است.

وکلاي مدافع چونگ خواهان صدور حکم تعليقي براي موکل خود بودند. آنها استدلال کردند که حبس در زندان مي تواند به اقتصاد کره جنوبي لطمه بزند.

گروه هيونداي در سال 1974 توسط چونگ جو يونگ به عنوان يک شرکت ساختماني پايه گذاري شد، اما در دهه‌هاي بعد، فعاليت خود را به بسياري از زمينه هاي ديگر توليدي و مالي گسترش داد.

در سال 2000، اين گروه به تجديد سازماندهي خود مبادرت کرد و زير گروه هايي را تشکيل داد که در زمينه هاي متعدد از جمله خودروسازي، فروشگاه هاي زنجيره اي، کشتي سازي، صنايع الکترونيک و امور مالي فعاليت دارند و مجموعه گسترده اي از شرکت‌هاي وابسته را تحت پوشش خود قرار داده‌اند.

Foad
5 February 2007, 02:13 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت رنو براي افزايش حضور خود در بازار روسيه به ميزان 150 ميليون دلار سرمايه‌گذاري مي‌كند. اين سرمايه‌گذاري به جهت افزايش ظرفيت توليد كارخانه آوتوفراموس در مسكو است.

به گزارش ايسنا، شهرداري مسكو قراردادي را به منظور افزايش ظرفيت توليد كارخانه آوتوفراموس مسكو از 80 هزار به 160 هزار خودرو در سال امضا كرده تا توليد خودرو لوگان را در اين كشور افزايش دهد.

شركت رنو موظف خواهد بود در زمان تامين زمين و بناي موردنياز اين افزايش توليد توسط شهرداري شهر مسكو، تا اواسط سال 2009 سرمايه‌گذاري 150 ميليون دلاري را روي اين پروژه انجام دهد.

طبق برنامه‌ريزي‌ انجام شده علاوه بر توليد لوگان سواري ، مدل‌هاي جديد لوگان نيز در اين كارخانه توليد خواهد شد و به نظر مي رسد كارخانه رنو در روسيه رقيب آينده توليدات ايران و روماني باشد؛ اما به هر حال تا سال 2009 ايران پايگاه اصلي توليد لوگان خواهد بود و پس از آن روماني، هند و روسيه از پايگاه‌هاي ديگر توليد هستند.

البته اين خودرو در مراكش و كلمبيا نيز توليد مي‌شود و توليدش در سال 2009 به سالانه بيش از 800 هزار دستگاه در سال خواهد رسيد.

Abolfazl2006_p
6 February 2007, 12:06 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/05/images/5fa0c75a15ffcc997bfcbc1517c8c59b.jpg

شركت خودروسازی BMW آلمان اعلام كرد سال گذشته میلادی موفق به فروش ۳۷/۱میلیون دستگاه از محصولات خود شده كه بهترین كاركرد در تاریخ فعالیت این شركت بوده است.

شركت خودروسازی BMW آلمان اعلام كرد سال گذشته میلادی موفق به فروش ۳۷/۱میلیون دستگاه از محصولات خود شده كه بهترین كاركرد در تاریخ فعالیت این شركت بوده است.
براساس اعلام روابط‌عمومی BMW فروش این شركت در سال ۲۰۰۵ چیزی در حدود ۵درصد در قیاس با سال قبل از آن رشد داشت و این شركت در مجموع چیزی در حدود ۴۵میلیارد دلار فروش داشت. نوربرت ریتوفر، مدیر عامل BMW در حالی این خبر را اعلام كرد كه گفته می‌شود قوانین زیست‌‌محیطی جدید اروپا كه از اواسط امسال به مرحله اجرا درمی‌آید تاثیر منفی بر تولید BMW خواهد گذاشت.
خبر رشد فروش BMW در سال ۲۰۰۶ میلادی در حالی اعلام شده كه فروش مینی، كه از برندهای زیرمجموعه این شركت است در سال گذشته میلادی به دلیل بازسازی واحد تولید این شركت در آكسفورد كاهش یافت.

سایت آفتاب

Abolfazl2006_p
6 February 2007, 12:09 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/05/images/30ab2f24ac5d7fad4a30a53b97adce30.jpg

تویوتا موتور در سال ۲۰۰۶ موفق شد با حدود ۱۰ درصد رشد در تولید از مرز ۹ میلیون دستگاه بگذرد و فاصله اش را با جنرال موتورز باز هم كاهش دهد.

تویوتا موتور در سال ۲۰۰۶ موفق شد با حدود ۱۰ درصد رشد در تولید از مرز ۹ میلیون دستگاه بگذرد و فاصله اش را با جنرال موتورز باز هم كاهش دهد.
طبق آمار اعلام شده از سوی تویوتا حجم تولیدات این شركت در سال ۲۰۰۶ به حدود ۹ میلیون و هجده هزار دستگاه رسیده در حالیكه انتظار می رود در سال ۲۰۰۷نیز این روند ادامه داشته باشد.
از طرف دیگر حجم تولیدات جنرال موتور هم به حدود ۹میلیون و ۱۸۰هزار دستگاه رسیده و با توجه به سقوط احتمالی در تولید سال ۲۰۰۷ می توان حدس زد كه تویوتا امسال جنرال موتورز را از رتبه اول خودروسازی دنیا به زیر بكشد. فاصله این دو خودروساز در سال ۲۰۰۵ چیزی در حدود ۸۱۹،۰۰۰ دستگاه بود اما در حال حاضر تویوتا به تولید بیشتر نسبت به سال ۲۰۰۵ دست یافته درحالیكه جنرال موتورز با افت تولید مواجه شده است. تویوتا در هفته های پایانی سال ۲۰۰۶ اعلام كرد كه هدف آنها برای سال ۲۰۰۷ رسیدن به مرز ۴۲/۹میلیون دستگاه است كه با احتساب ارقام فصلی بالاتر از جنرال موتورز خواهد بود. جالب است كه سران كمپانی آمریكایی هیچ عدد و رقمی به عنوان پیش بینی تولید سال ۲۰۰۷ اعلام نكرده اند. از سوی دیگر آمار و اطلاعات اخیر حاكی از سبقت هوندا بر نیسان در بازار جهانی است و به این ترتیب هوندا حالا دومین خودروساز بزرگ ژاپن محسوب می شود. طبق اطلاعات رسیده فروش چشمگیر مدل سیویك در بازارهای جهانی و به خصوص بازار نو پای چین باعث عبور هوندا از نیسان شده است. نیسان در سال گذشته با ۷/۷ درصد تنزل تولید مواجه شد در حالیكه هوندا ركورد جدیدی از خود به جای گذاشت. مزدا و میتسوبیشی و دیگر تولید كنندگان ژاپنی هم وضعیتی مشابه سال قبل دارند با این توضیح كه مزدا با افزایش فروش مواجه شده اما میتسوبیشی اوضاع روبه راهی ندارد.

shahram2006_m
7 February 2007, 05:43 PM
فورد به مقام چهارم فروش خودرو در آمريكا تنزل يافت


در ماه ژانويه فروش جنرال موتورز در آمريكا 6/16 درصد و فورد 19 درصد كاهش يافت .
به گزارش موج ، فروش فورد در اين ماه 19 درصد كاهش يافت و به اين ترتيب تويوتا توانست بار ديگر با گذر از فورد در مقام دوم بازار خودروي آمريكا قرار بگيرد .
اما فروش فورد آنچنان ضعيف بود كه اين شركت از دايلمر كرايسلر نيز عقب افتاد و در مكان چهارم قرار گرفت .
فورد قصد دارد براي حل بحران خود در طي يك برنامه بلند مدت ، اتكاي خود به فروش تشويقي خودرو را كاهش دهد و فروش خودرو با وام هاي كم بهره را كمتر كند .
به نظر مي رسد تا پايان امسال نيز تويوتا در مقام دوم بازار آمريكا باقي بماند .
در اين ماه فروش جنرال موتورز نيز شاهد افتي 6/16 درصدي بود .
اما تويوتا در اين ماه با رشدي 5/9 درصدي مواجه بود و فروش دايملر كرايسلر نيز 2/3 درصد رشد كرد .
فروش نيسان و هوندا نيز به ترتيب 9/8 درصد و 5/2 درصد رشد داشته است .

Abolfazl2006_p
9 February 2007, 02:05 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/08/images/2b0593114780160c1c8ad7061bd15af1.jpg

تقاضای بسیار برای خودروهای بنز در آمریكا و چین، عملكرد مرسدس را در ماه گذشته بهبود بخشید اما فروش در آلمان به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده كاهش یافت.

تقاضای بسیار برای خودروهای بنز در آمریكا و چین، عملكرد مرسدس را در ماه گذشته بهبود بخشید اما فروش در آلمان به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده كاهش یافت.
فروش جهانی این شركت خودروسازی در ماه گذشته به دلیل شهرت و محبوبیت مدل‌های مجلل و خودروهای SUV در امریكا با هفت‌درصد افزایش به ۷۷‌هزار و ۷۰۰ دستگاه رسید.
فروش در ایالات متحده آمریكا در ماه ژانویه با ۳۷‌درصد افزایش به ۱۷‌هزار و ۱۰۰ دستگاه رسید و این در حالی است كه عرضه این خودرو به چین و هنگ‌كنگ با ۶۴‌درصد افزایش ۲۴۰۰ دستگاه گزارش شد.
اما فروش در بازار داخلی این شركت به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده از ۱۶‌درصد به ۱۹‌درصد، با كاهش روبرو شد. این افزایش مالیات از اول ماه ژانویه اعمال و موجب شد بسیاری از خریداران خریدهای خود را در چند ماه آخر سال ۲۰۰۶ انجام دهند.
این امر موجب كاهش فروش در ابتدای سال ۲۰۰۷ شد و فروش با ششصد دستگاه كاهش به ۱۴‌هزار و ۵۰۰ دستگاه رسید. عملكرد مناسب مرسدس در ایالات متحده آمریكا با شریك آمریكایی آن، كرایسلر كه تنها شاهد افزایش فروش یك‌درصدی خود در ماه گذشته بود، كاملا مغایرت داشت.

Abolfazl2006_p
11 February 2007, 01:36 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/10/images/504951f4bda59d310d758ccd8a24754e.jpg

شركت خودروسازی ژاپنی سوزوكی تصمیم گرفته است، در راستای گسترش سرمایه‌گذاری در هند، تا سال ۲۰۱۰میلادی ۲۰۰میلیارد ین دیگر در این كشور سرمایه‌گذاری كند.


شركت خودروسازی ژاپنی سوزوكی تصمیم گرفته است، در راستای گسترش سرمایه‌گذاری در هند، تا سال ۲۰۱۰میلادی ۲۰۰میلیارد ین دیگر در این كشور سرمایه‌گذاری كند.
شركت سوزوكی در راستای این سرمایه‌گذاری تصمیم دارد، تاسیسات خودروسازی دومین كارخانه خود در هند را گسترش دهد.
شركت سوزوكی همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۱۰میلادی تولیدات خودرو در هند را به یك‌میلیون دستگاه در سال برساند.
این شركت همچنین‌درصدد است تا پس از افزایش سطح تولید، سالانه ۱۵۰هزار دستگاه از خودروهای ساخته شده در هند را به خارج از این كشور صادر كند. افزایش حجم تولید موتور خودرو تا سطح ۵۰درصد نیز از دیگر برنامه‌های شركت خودروسازی سوزوكی در هند است.
این شركت همچنین بنیانگذاری كارخانه ساخت دنده گیربكس در هند را در دست بررسی دارد. شركت سوزوكی ۵۰درصد از بازار خودرو سواری در هند را در اختیار دارد.

سایت آفتاب

Foad
12 February 2007, 12:34 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

اولين جايگاه سوخت گيري هيدروژن به عنوان مرحله آغازين در ايجاد بزرگراه هواي پاك در نروژ افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دولت، سازمان ها و شركت‌ها در تلاش مشترك جهت ايجاد «بزرگراه هيدروژن» به نام HYNOR بين پايتخت (اسلو) و غرب نروژ (استاونجر) مشاركت دارند.

در پروژه HYNOR تا سال 2009 پنج جايگاه سوخت گيري هيدروژن در طول 580 كيلومتر جاده نصب خواهد شد تا خودروهاي هيدروژني به راحتي يك مسافرت معمولي و روزانه را در آن انجام دهند.

اولين جايگاه سوخت پاك (انرژي هاي جايگزين) در اطراف استاونجر توسط STATOILASA (شركت نفتي نروژ) ساخته شد.

بر اساس اين گزارش، هدف نهايي، ‌گسترش شبكه در سراسر اسكانديناوي، زير نظر كانون مشاركت بزرگراه هيدروژن اسكانديناوي (سازمان مشترك تشكيل شده توسط HYNOR ، شركت HYFUTURE سوئدي و شركت هيدروژن دانمارك) است.

Abolfazl2006_p
16 February 2007, 05:07 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/15/images/74eb9356fb3679104e574493ced540e4.jpg

مدل M۶ جدید بی.ام.و با تغیرات ظاهری و به كارگیری موتور جدید، تلاش این شركت را برای نفوذ بیشتر به كلاس خودروهای اسپرت خانوادگی در سال ۲۰۰۷ نشان می دهد.

مدل M۶ جدید بی.ام.و با تغیرات ظاهری و به كارگیری موتور جدید، تلاش این شركت را برای نفوذ بیشتر به كلاس خودروهای اسپرت خانوادگی در سال ۲۰۰۷ نشان می دهد.
این خودرو نسبت به مدل قبلی خود قوی تر و سنگین تر است و از بسیاری از تكنولوژی های جدید بی.ام.و بهره می برد. مدل M۶ كه حتی به گونه ای رقابت داخلی با مدل سوپر اسپرت Z۴ بی.ام.و را ایجاد كرده، دارای شتاب صفر تا ۱۰۰ كیلومتر۶.۴ ثانیه است و توان موتور این خودرو كه یك موتور ۱۰ سیلندر Vشكل پنج لیتری است نیز در حدود ۵۰۵ اسب بخار است كه این خودرو را به راحتی به سرعت ۳۵۰ كیلومتر بر ساعت می رساند. این خودرو كه از چرخ های با قطر ۱۹ اینچی بهره می برد، دارای گیربكس ۷ دنده است و از سیستم دید در شب و جدیترین نوع ترمزهای ESP بهره می برد كه كاهش طول ترمز، واكنش سریع سیستم ترمز و تعادل بیشتر خودرو در هنگام فرمان گیری یا پیچیدن در جاده ها را ایجاد می كند. همچنین طراحی بدنه این خودرو سبب كاهش ضریب اصطكاك هوا با این خودرو و افزایش ایرودینامیك بودن آن شده است.

سایت آفتاب

Abolfazl2006_p
16 February 2007, 05:10 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/15/images/9d3b6564eefc8806f42d4e7214e8e27f.jpg

شركت تویوتا مدل دوباره طراحی شده هایلندر هیبریدی را كه در سایز SUV های متوسط قرار می گیرد در نمایشگاه شیكاگو به نمایش گذاشت.

شركت تویوتا مدل دوباره طراحی شده هایلندر هیبریدی را كه در سایز SUV های متوسط قرار می گیرد در نمایشگاه شیكاگو به نمایش گذاشت.
تویوتا هایلندر ۲۰۰۸ از مدل قبلی خود بزرگتر و جادارتر ساخته شده است اما به گفته سخنگوی شركت تویوتا در مصرف سوخت آن تفاوت چندانی ایجاد نشده است.این خودروی هفت نفره از مدل RAV۴ تویوتا نیز بزرگتر می باشد و به عنوان یكی از چند خودروی SUV هیبریدی در آمریكا به حساب می آید.البته تویوتا این مدل را فقط برای بازار های آمریكا در نظر نگرفته است،این خودرو هم اكنون در كشورهای ژاپن و استرالیا نیز به فروش می رسد.هایلندر با مشخصاتی از جمله هفت ایربگ،ترمز ضد قفل،سیستم پیش كشنده كمربند ایمنی و سیستم كنترل پایداری خودرویی ایمن به حساب می آید.این خودرو دارای موتوری ۵.۳ لیتری به همراه ۶ سیلندر است و از قدرت خروجی ۲۷۰ اسب بخار بهره می برد.تویوتا در این مدل از قدرت ۵۵ اسب بخار بیشتر و همچنین ۲۰۰ سی سی بالاتر نسبت به مدل قبلی هایلندر استفاده كرده است.

سایت آفتاب

Foad
16 February 2007, 10:52 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

در سال گذشته ميلادي ارزش واردات خودرو از خارج به روسيه بيش از 64 درصد رشد كرد و به 12.7 ميليارد دلار رسيد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در آسياي ميانه، بر اساس آمار منتشر شده در سال گذشته ميلادي 1.05 ميليون خودرو وارد بازار روسيه شده كه 35.6 درصد بيش از واردات سال 2005 ميلادي به اين كشور است.

از سوي ديگر در اين مدت 950 هزار دستگاه خودرو روسي به كشورهاي ديگر صادر شده كه نشان دهنده رشد نه چندان ملموس صنايع خودروسازي روسيه است.

گفتني است، بيشتر خودروهاي ساخت روسيه به بازار كشورهاي مشترك المنافع صادر شده است.

همچنين در سال گذشته روسيه بيش از 47 هزار كاميون صادر كرده است كه 43 هزار دستگاه آن وارد بازار كشورهاي مشترك‌المنافع شده است

Abolfazl2006_p
16 February 2007, 10:56 PM
خبرگزاري فارس : شركت خودروسازي دايملر كرايسلر اعلام كرد ، قصد دارد بيش از 13 هزار نفر از كارمندان خود را تا پايان سال آينده اخراج كند .


به گزارش خبرگزاري فارس ، روزنامه فايننشال تايمز ضمن اعلام اين مطلب افزود : بر اساس طرح بازسازي ساختاري ، شركت دايملر قصد دارد به منظور كاهش هزينه ها ، 13 هزار نفر از كارمندان خود را اخراج كند .
شركت دايملر همچنين قصد دارد به منظور كاهش هزينه ها ، تعدادي از كارخانه هاي خود در شهرهاي مختلف آمريكا را تعطيل كند .
ميزان درآمدهاي اين شركت خودروسازي طي سه ماه پاياني سال گذشته بيش از 40 درصد كاهش داشته است .
افزايش رقابت شركتهاي خودروسازي ژاپني و رشد قيمت انرژي در آمريكا ، صنايع خودروسازي اين كشور را با ركود بي سابقه اي روبرو كرده است .

shahram2006_m
19 February 2007, 05:27 PM
طلاق؛ پايان تلخ عروسي دايملر و كرايسلر


به گزارش موج ، 9 سال بعد از "عروسي بهشتي" دايملر آلمان و كرايسلر آمريكا به نظر مي رسد اين ازدواج به پايان خود نزديك مي شود.
شركت آلماني دايملر كه زماني سوداي صنعتي جهاني را در سر مي پروراند امروزه با كاهش آمال خود سعي دارد بيشتر به بازارهاي برند پر فروش خود يعني بنز توجه كند.
ديتر زچه مدير اجرايي شركت دايملر كرايسلر مي گويد: همه ي گزينه ها بر روي ميز قرار دارند و با اين حرف خود آب پاكي را بر روي دست بسياري از خوش بينان اين ازدواج ناميمون ريخت.
جاي تعجب هم نيست كه وي به سرعت در حال از دست دادن صبر خود است.
به جز ماجراي سال هاي 2000 و 2005 كه مديران اين شركت با بستن تعداد زيادي از كارخانه هاي دايملر كرايسلر به اخراج 40 هزار نفر دست زدند، شاخه آمريكايي اين شركت يعني كرايسلر فقط در سال گذشته 5/1 ميليارد دلار زيان براي كل شركت به ارمغان آورده است.
اين شركت در سال هاي اخير به دليل تغيير ذائقه مصرف كنندگان آمريكايي براي خريد خودروهاي كوچك تر و كم مصرف تر به جاي خودروهاي پر مصرف بزرگ با زيان هاي شديدي مواجه شده است.
به همين دليل بود كه مدير اجرايي اين شركت اعلام كرد تا سال 2009 قصد دارد با بستن دو كارخانه ديگر بيش از 13 هزار نفر ديگر را اخراج خواهد كرد.
هر چند بسياري از تحليل گران معتقدند فعلا جدايي اين دو شركت در اولويت قرار ندارد.
نماينده كاركنان آلماني اين شركت در مصاحبه اعلام كرد: ما در حال ارسال پيغام هايي روشن و واضح هستيم مبني بر اين كه اتحاد ما با كرايسلر آن قدر ها هم محكم نيست.
يكي ديگر از مديران اين شركت گفت : ما بايد مطمئن باشيم بحران هاي كرايسلر گريبان دايملر را نيز نگيرند در غير اين صورت بايد راه هاي ديگر را نيز امتحان كنيم.
اشاره وي نيز به احتمال جدايي اين دو شركت بزرگ از يكديگر است.
با اين وجود به نظر مي رسد اگر آقاي زچه مدير اجرايي دايملر كرايسلر با فروش بازوي كرايسلر مخالفت كند كاملا روياهاي جهاني مدير سابق اين شركت يعني يورگن شرمپ را دفن كرده است.
وي پيشتر قصد داشت دايملر كرايسلر را به شركتي بزرگ، جهاني و پيشرو در تمام مناطق مهم جهان تبديل كند.
هر چند با مشكلات فراواني كه كرايسلر با آنها دست به گريبان بود، روياهاي يورگن شرمپ يكي پس از ديگري نقش بر آب شدند.
در سال 2005 نيز شركت دايملر كرايسلر سهام خود را در شركت ورشكسته ميتسوبيشي و هيونداي به فروش رساند و خيلي زود از اتحاد با آنها دست كشيد.
تحليل گران معتقدند آقاي ديتر زچه بايد با درايت خود بر روي برند بنز و خودروهاي سنگين اين شركت تمركز كند. اين دو تنها واحدهايي بودند كه توانستند در سال 2006 باعث افزايش سود دايملر كرايسلر شوند.
بنز كه خود خودروهاي اسمارت و ميباخ را توليد مي كند سال گذشته بعد از پايان برنامه هاي بازسازي با رشد سود خود مواجه شد و اين رقم به 415/2 ميليارد يورو رسيد.
همين امر باعث شد تا سود اين شركت با 14 درصد رشد به 52/5 ميليارد يورو برسد .
از ديگر برنامه هاي بازسازي شركت بحران زده دايملر كرايسلر فروش سهام اين شركت در غول هوا فضاي اروپا EADS است. اين شركت چندي پيش سهم خود را در اين كنسرسيوم از 5/22 درصد به 15 درصد كاهش داد.
با اين وجود مشكلات دايملر كرايسلر هنوز بر جاي خود هستند.

Foad
20 February 2007, 11:15 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد جنرال موتورز با نام G8 از شركت پونتياك سال 2008 وارد بازار مي شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل جديد اين شركت با طراحي بدنه جذاب شبيه بي.ام.و است؛ اما همچنان اصول طراحي جنرال موتورز در آن رعايت شده است.

اين سبك جديد طراحي نشان دهنده نوعي تغيير در استراتژي شركت‌هاي آمريكايي براي حفظ بازار در برابر رقباي آلماني و ژاپني است. اين خودرو با طراحي جذاب داخلي و خارجي خود داراي بدنه عضلاني و طراحي جلو پنجره منحصر به شركت پونياك است و از موتورهاي شش سيلندر خورجيني با حجم 3.6 ليتر و قدرت 261 اسب بخار و موتور هشت سيلندر شش ليتري با قدرت 362 اسب بخار بهره مي‌برد.

از نكات مورد توجه اين خودرو، بازگشت پونياك به استفاده از ديفرانسيل عقب است كه سبب هندلينگ مناسب خودرو مي‌شود. از طرفي اين خودرو قيمتي حدود 25 هزار يورو دارد كه مي تواند قدرت رقابت اين خودرو با رقباي ژاپني مانند كمري و رقيب آلماني خود يعني بي.ام.و سري سه را افزايش دهد.

shahram2006_m
21 February 2007, 05:03 PM
جایگزینی تویوتا Blade و ماتریکس در سال 2008

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\1297.gif&Width=306


به گزارش خودرو نیوز شرکت تویوتا از جایگزینی مدل ماتریکس هاچ بک خود با تویوتا Blade در سال 2008 خبر داد.
این شرکت موتور قوی تری را برای این خودرو در نظر گرفته است و این مدل را بر روی پلت فرم تویوتا کرولا بنا خواهد کرد.
این مدل تویوتا در کشور ژاپن ساخته خواهد شد و از موتوری چهار سیلندر با حجم 2.4 لیتر و قدرت 158 اسب بخار استفاده خواهد کرد.
به گفته تویوتا موتوری که در این مدل بکار رفته است دقیقا همان موتوری است که بر روی تویوتا کمری نیز استفاده شده است.
این موتور قوی تر از موتور 1.8 لیتری و 126 اسب بخاری است که در ماتریس بکار رفته بود.اگرچه این خودرو برای بازارهای آمریکا نیز در نظر گرفته شده است اما متفاوت از آن چیزی است که در ژاپن ساخته می شود و تا بحال نمایش داده شده است.
تویوتا ماتریکس تا بحال فروش مورد نظر را در بازار آمریکا نداشته است و شرکت تویوتا امیدوار است با جایگزینی آن بتواند بر رقیب خود یعنی مزدا 3 پیروز شود.

Abolfazl2006_p
22 February 2007, 01:20 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/21/images/cd6c6e1cc964fe783f9b0e37788a168c.jpg

نسخه جدید جاگوار XKR كه به گفته مدیران ارشد این شركت خودروسازی مدل كاملا از نو طراحی شده XK است از اواخر سال‌‌جاری میلادی به علاقه‌مندان محصولات این برند عرضه می‌شود.

نسخه جدید جاگوار XKR كه به گفته مدیران ارشد این شركت خودروسازی مدل كاملا از نو طراحی شده XK است از اواخر سال‌‌جاری میلادی به علاقه‌مندان محصولات این برند عرضه می‌شود.
XKR به مانند مدل‌های قبلی بدنه آلومینیومی دارد و وزن آن به یمن استفاده از مواد تركیبی در ساخت بدنه تا حدود زیادی كاهش یافته است. این خودرو به قوای محركه‌ای هشت سیلندر و خورجینی به قدرت ۴۲۰اسب‌بخار مجهز است و به یمن جعبه دنده‌ای شش‌سرعته تنها در ۹/۴ثانیه از حالت سكون به سرعت یكصد كیلومتر در ساعت دست پیدا می‌كند.
با وجود آن طراحان این محصول توانستند دسترسی به سرعت‌های بالای سیصد كیلومتر را برای این خودرو ممكن سازند حداكثر سرعت آن ۲۵۰كیلومتر در ساعت تعیین شده و به دلیل نصب نوعی سیستم مركزی كنترل سرعت امكان افزایش آن با نصب لوازم جانبی نیز ممكن نیست.

Foad
23 February 2007, 02:43 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت جنرال موتورز فعاليت خود را در بازار چين افزايش داده و چندين مدل جديد كاديلاك را براي فروش در اين كشور آماده كرده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، جنرال موتورز قصد دارد با مدل‌هاي جديد شورلت، كاديلاك و بيوك سهم بازار خود در بازار چين را افزايش دهد. در همين راستا شركت جنرال موتورز مدل SLS كه يك خودرو لوكس سدان است را وارد بازار چين كرده است.

از طرفي اين شركت مدل‌هاي CTS، XLR و SRX را نيز در بازار چين عرضه مي‌كند.

براي مدل SLS كاديلاك در بازار چين چندين موتور انتخاب شده كه از آن جمله مي‌توان به موتور 2.8، 3.6 و 4.6 ليتري اشاره كرد كه نوع 4.6 ليتري 320 اسب بخار توليد مي‌كند.

از طرفي شركت شانگ‌هاي GM مسوول گسترش فعاليت جنرال موتورز در بازار چين شده است. اين شركت خودرو‌هاي خود را با موتور‌هاي ديزلي نيز براي بازار چين عرضه خواهد كرد.

گفتني است، هم اكنون چين سومين بازار بزرگ در كشور‌هاي جهان محسوب مي‌شود كه سبب حضور بسياري از شركت‌ها براي توليد خودرو در اين كشور شده است.

Abolfazl2006_p
24 February 2007, 01:32 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/23/images/67b8f73c7d2e623e0c7c40f14855c5ba.jpg

نمایندگی فروش جنرال موتورز در كویت از رشد فروش خودروهای این كارخانه خبر داد.

نمایندگی فروش جنرال موتورز در كویت از رشد فروش خودروهای این كارخانه خبر داد.
سال گذشته فروش این شركت در بازار كویت رشدی۵درصدی داشته است. در این سال بازار خودروهای شاسی بلند SUV در این كشور به شدت رشد كرده است و همین امر فروش جنرال موتورز را بهبود بخشیده است. با ارائه مدل های جدید نیز فروش این شركت در كویت به ۱۸ هزار و ۳۳۸ دستگاه رسید. به طور كلی در منطقه خلیج فارس این شركت با رشدی ۲۴ درصدی ۱۴۰ هزار و ۵۰۹ دستگاه خودرو فروخته است.

Foad
25 February 2007, 12:11 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد 911RSR پورشه با 485 اسب بخار قدرت ساخته شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين مدل جديد پورشه 1225 كيلوگرم وزن دارد. همچنين موتور اين خودرو كه از مدل GT3 پورشه گرفته شده با تغيير در مركز هوشمند موتور به گونه‌اي تغيير كرده كه با بزرگ‌تر شدن رادياتور خودرو 485 اسب بخار و در حدود 9 هزار دور در دقيقه قدرت دارد. ميزان گشتاور خودرو نيز 445 نيوتن متر است و همچنين از يك گيربكس شش سرعته بهره مي‌برد.

بدنه اين خودرو نيز از كامپوزيت ساخته شده كه بسيار سبك و در عين حال مقاوم است.

سيستم ترمز اين خودرو بسيار قوي و پيچيده است و رينگ‌هاي ترمز، براي تحمل قدرت موتور خودرو بزرگ‌تر شده است؛ به گونه‌اي كه رينگ‌هاي 350*380 ميلي‌متري براي خودرو انتخاب شده است. البته از اين خودرو بسيار سريع و اسپرت تاكنون 35 دستگاه توليد شده است.

گفتني است، حدود 30 سال است كه طراحي بدنه مدل 911 تغيير چنداني نكرده و شركت پورشه تنها با قرار دادن تكنولوژي هاي نو به دنبال توسعه اين مدل بوده است.

Foad
25 February 2007, 04:22 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت دايملر كرايسلر كه متشكل از دو شركت كرايسلر آمريكا و دايملر بنز آلمان است، قصد دارد به زودي به اتحاد خود پايان دهد. از طرفي در اين بين زمزه‌هايي نيز مبني بر خريد كرايسلر توسط جنرال موتورز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اتحاد دو شركت خودروسازي دايملر و كرايسلر در حال گسستن است و به نظر مي رسد مارك‌هاي اروپايي اين برند شامل اسمارت فرانسه و دايملر بنز آلمان يك متحد جديد و برندهاي كرايسلر و دوج و جيپ نيز يك اتحاد جديد را شكل دهند؛ از طرفي شركت دايملر بنز با كنار رفتن از اين اتحاد، به شدت بازار آمريكاي شمالي را از دست خواهد داد و در بين كارشناسان صنعت خودرو آلمان اين بيم وجود دارد كه از دست دادن بازار آمريكا، ضربه بزرگي براي بنز باشد. با اين حال عده‌اي نيز معتقدند كه اين اتحاد بيش از ان كه به بنز سود برساند، به شريكش - كرايسلر - كه دچار مشكلات صنعت خودرو در آمريكاست سود رسانده است.

در كرايسلر نيز اين جدايي كمي نگراني‌هايي را به وجود آورده است؛ به‌ويژه آن‌كه هم اكنون اخباري مبني بر خريد كرايسلر توسط جنرال موتورز شنيده مي‌شود؛ چرا كه در صورت خريد كرايسلر توسط اين شركت، همانند روال معمول خريدهاي جنرال موتورز، بسياري از كاركنان اخراج خواهند شد.

Foad
25 February 2007, 04:22 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

سونيكا كه مدل جديد خودرو‌هاي سايز كوچك است توسط شركت دايهاتسو كه در تملك تويوتاست، ساخته مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تويوتا قصد دارد فروش سونيكا را در شرق آسيا آغاز كند.

اين خودرو كه طراحي آن شبيه تخم مرغ است، داراي خطوط منحني شكل است و از نظر طراحي بسياري شبيه به يك خودرو MPV كوچك است و مانند خودرو‌هاي ماتيز دوو با طراحي داخل مناسب داراي فضاي جاداري نسبت به رقباي خود است.

سونيكا از موتور‌هاي سه سيلندر 12 سوپاپه با حجم 0.6 ليتر بهره مي‌برد، اما با اين حجم كم، قدرت خروجي موتور 62 اسب بخار معادل پرايد است.

گفتني است، هم اكنون در كشور‌هاي پيشرفته با توجه به فضاي كم پارك و كم تعداد بودن خانواده‌ها، استفاده از خودرو‌هاي بسيار كوچك افزايش يافته است؛ به گونه‌اي كه در اروپا شركت اسمارت خودرو‌هاي بسيار كوچك خود را به فروش مي‌رساند و پيش‌بيني مي‌شود كه در آينده، تقاضا براي اين خودرو ها افزايش

Abolfazl2006_p
25 February 2007, 11:26 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/25/images/5256bade2765be13c9e9b82fee084885.jpg

شركت خودروساز مرسدس‌بنز اعلام كرد با انعقاد قراردادی با شركت تایرسازی كومهوی كره‌‌جنوبی تامین لاستیك‌های سری جدید A این شركت را به كومهو سپرده است.

شركت خودروساز مرسدس‌بنز اعلام كرد با انعقاد قراردادی با شركت تایرسازی كومهوی كره‌‌جنوبی تامین لاستیك‌های سری جدید A این شركت را به كومهو سپرده است.
قرار است كومهو سری جدید لاستیك‌های Solus خود را برای نصب روی هاچ‌بك جدید مرسدس بنز كه در تاسیسات راشتات در جنوب غرب آلمان تولید می‌شود به طور انحصاری به مرسدس بنز عرضه كند. با اجرایی شدن این قرارداد مرسدس‌بنز اولین خودروساز آلمانی خواهد بود كه لاستیك یكی از محصولات خود را از شركت كره‌ای تامین می‌كند.
كومهو كه در سال ۱۹۶۰ میلادی تاسیس شده در سال گذشته میلادی به درآمدی ۹/۱میلیارد دلاری دست یافت. لاستیك‌های سری A مرسدس بنز در تاسیسات كومهو در چین تولید خواهد شد.
سایت آفتاب:icon_razz

Abolfazl2006_p
25 February 2007, 11:28 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/25/images/e7c11661c731c273956ae21c18b1cbd5.jpg

روز گذشته و در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خودرو كانادا در شهر تورنتو از تویوتا كمری به عنوان خودروی منتخب اتحادیه خبرنگاران حوزه خودرو كانادا و خودروی سال ۲۰۰۷ این كشور نام برده شد.

روز گذشته و در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خودرو كانادا در شهر تورنتو از تویوتا كمری به عنوان خودروی منتخب اتحادیه خبرنگاران حوزه خودرو كانادا و خودروی سال ۲۰۰۷ این كشور نام برده شد.
این اولین بار در طول تاریخ تولید كمری است كه این خودرو، عنوان خودروی سال یك كشور را به خود اختصاص می‌دهد. پل ویلیامز، رییس اتحادیه خبرنگاران حوزه خودرو كانادا با اشاره به این كه كمری پس از رقابت با نه خودروی دیگر و به‌رغم تولید سالانه ده‌ها خودروی جدید این عنوان را كسب كرده‌ از این محصول به عنوان استثنایی در بین تولیدات تویوتا نام برد.
كمری طی پنج‌سال گذشته پرفروش‌ترین خودرو در آمریكای شمالی بوده و با عرضه نمونه هیبریدی آن گمان می‌رود بتواند تا پایان دهه جاری این فروش عالی را حفظ كند.

Abolfazl2006_p
28 February 2007, 01:33 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/27/images/6bf114277e444efe938e54874ca71d87.jpg
زیر مجموعه شركت خودروسازی فولكس واگن در برزیل این ادعا كه محصولات عرضه شده فولكس واگن در برزیل كیفیتی پایین‌تر از محصولات مشابه عرضه شده در بازار اروپا دارند را رد كرد.

زیر مجموعه شركت خودروسازی فولكس واگن در برزیل این ادعا كه محصولات عرضه شده فولكس واگن در برزیل كیفیتی پایین‌تر از محصولات مشابه عرضه شده در بازار اروپا دارند را رد كرد.
این شركت با انتشار بیانیه‌ای در واكنش به ادعاهای یك موسسه حمایت از حقوق مشتری كه تاكید دارد فولكس واگن برای عرضه محصولات خود در بازار برزیل پاره‌ای از امكانات ایمنی نصب شده روی آنها مثل كیسه‌های هوای مضاعف را حذف می‌كند این ادعا را كذب محض توصیف كرد. این سازمان كه Pro Teste نام دارد پنج‌شنبه هفته گذشته اعلام كرده بود انجام آزمایش‌های مختلف از جمله تست تصادف روی محصولات فولكس واگن، پایین بودن كیفیت آنها در قیاس با نمونه‌های مشابه عرضه شده در اروپا را تایید كرده است. این مساله به بحرانی برای فولكس واگن برزیل تبدیل شده است.

Abolfazl2006_p
28 February 2007, 01:38 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/27/images/12e224199ac165114ae23450d1dbf85b.jpg

شركت خودروسازی پژو فرانسه در نمایشگاه خودروی ژنو كه از چند روز دیگر فعالیت خود را آغاز می‌كند از اولین suv این شركت كه با كد ۴۰۰۷ شناخته می‌شود پرده‌برداری خواهد كرد.

شركت خودروسازی پژو فرانسه در نمایشگاه خودروی ژنو كه از چند روز دیگر فعالیت خود را آغاز می‌كند از اولین suv این شركت كه با كد ۴۰۰۷ شناخته می‌شود پرده‌برداری خواهد كرد.
دغدغه پژو تعهد این شركت به تامین قوای محركه دیزل برای شركت میتسوبیشی موتورز ژاپن در قبال استفاده از پلت‌فرم
outlan ver است. ۴۰۰۷، قوای محركه‌ای ۲/۲لیتری به قدرت ۱۵۶ اسب بخار دارد كه با نصب فیلترهای مواد آلاینده بر روی آن تا حدود زیادی از مشكلات زیست‌محیطی آن كاسته شده است. به گفته یكی از سخنگوهای شركت پژو قرار است ۴۰۰۷ از ماه سپتامبر سال‌جاری میلادی به مشتریان عرضه شود و قیمت آن در حدود ۴۹هزار دلار تعیین شده است. نمایشگاه خودرو ژنو اولین مورد قرار گرفتن ۴۰۰۷ در معرض دید عموم است.

Abolfazl2006_p
28 February 2007, 01:41 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/27/images/c7553ebd743516c7745ab1ae57b3b0d1.jpg

اپل كه زیرشاخه اروپایی شركت جنرال‌موتورز است روز گذشته ۲۴هزار دستگاه خودروی كورسا را به دلیل نقص سیستم فرمان به تعمیرگاه‌های مجاز این شركت فراخواند.

اپل كه زیرشاخه اروپایی شركت جنرال‌موتورز است روز گذشته ۲۴هزار دستگاه خودروی كورسا را به دلیل نقص سیستم فرمان به تعمیرگاه‌های مجاز این شركت فراخواند.
یكی از سخنگوهای شركت اپل روز گذشته با اعلام این فراخوان علت اعمال آن را نقص میل فرمان عنوان كرد كه اگرچه تاكنون هیچ‌گونه خسارت مالی یا صدمات جانی نداشته اما رفع آن ضروری است. محصولات فراخوان شده از مدل‌های جدید كورسا هستند كه حدفاصل ژوئن سال ۲۰۰۶ ژانویه سال‌جاری میلادی تولید شده‌‌اند. اپل این بمب فنی را در بازبینی‌های كیفی داخلی شناسایی كرده و قرار است قطعه معیوب به طور رایگان و بدون اخذ هیچ‌گونه هزینه ارائه مالكان برطرف شود.

Abolfazl2006_p
1 March 2007, 07:49 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/28/images/382299303beb41b86f5661e213d3a338.jpg

رنو مدل اختصاصی مگان MEGANE COUPE CABRIOLET EXCEPTION را معرفی كرد. این مدل كه نمای اسپرتی دارد از امكانات و جزییات شاخص و برجسته‌ای چون روكش‌های صندلی چرمی دو رنگ ستون‌های كنار سقف كروم اطلسی و رینگ‌های ۱۷ اینچ آلومینیومی بهره می‌برد.

رنو مدل اختصاصی مگان MEGANE COUPE CABRIOLET EXCEPTION را معرفی كرد. این مدل كه نمای اسپرتی دارد از امكانات و جزییات شاخص و برجسته‌ای چون روكش‌های صندلی چرمی دو رنگ ستون‌های كنار سقف كروم اطلسی و رینگ‌های ۱۷ اینچ آلومینیومی بهره می‌برد.
مدل دینامیك (DYNAMIQUE) این خدرو علاوه بر امكانات فراوان به شكل استاندارد به سپر توری ضد تلاطم و فاصله سنج كمك در عقب نیز تجهیز شده است.
خودروی MEGANE COUPE CABRIOLET EXCEPTION در ژانویه سال ۲۰۰۷ وارد بازار شد و قیمت آن از ۲۵۶۰۰ یورو تا ۳۰۵۵۰ یورو است.
شبكه نمایندگان فروش رنو از اوایل دسامبر ۲۰۰۶ ثبت سفارش این مدل را شروع كرده‌اند.
این عضو جدید رنو در رده مدل‌های MEGANE COUPE CABRIOLET – كه رده‌ای اختصاصی است و نام EXCEPTION (استثنا) را بر خود دارد – آغاز موفقیت‌آمیزی را برای سال ۲۰۰۷ رقم زده است. سالی كه در تقویم زمانی تولید رنو آبستن رویدادهای فراوانی خواهد بود.
این خودروی جدید بر پایه مدل HYNAMIQUE تولید شده و از جزییات برازنده و شكیلی چون رینگ‌های ۱۷ اینچ آلومینیومی،‌ ستون‌های كنار سقف كروم اطلبسی با مفصل‌های اتصال سقف سیاه رنگ و رنگ سراسری بدنه (به استثنای رنگ آبی سلطنتی) بهره می‌برد.

Abolfazl2006_p
1 March 2007, 07:54 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/28/images/56d1ace48c360c70a8697b5b319d8c7d.jpg

شركت خودروسازی تویوتا موتور كه در‌حال‌حاضر دومین خودروساز بزرگ ایالات متحده است و از طرح خود برای ساخت هشتمین كارخانه تولیدی این شركت در ایالات متحده كه در ایالت می‌سی‌سی‌پی احداث می‌شود، پرده برداشت.

شركت خودروسازی تویوتا موتور كه در‌حال‌حاضر دومین خودروساز بزرگ ایالات متحده است و از طرح خود برای ساخت هشتمین كارخانه تولیدی این شركت در ایالات متحده كه در ایالت می‌سی‌سی‌پی احداث می‌شود، پرده برداشت.
این واحد كه قرار است فعالیت خود را از سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز و سالانه ۱۵۰هزار دستگاه SVV روانه بازار كند. هدف از راه‌اندازی این واحد پاسخگویی به تقاضای روبه تزاید برای محصولات تویوتا در آمریكا است. این شركت سال گذشته ۵۴/۲میلیون دستگاه خودرو در آمریكای شمالی عرضه خواهد كرد كه در قیاس با سال قبل از آن ۱۳درصد رشد داشت.
هزینه احداث این واحد ۳۶۵میلیون دلار برآورد شده است و دولت ایالت می‌سی‌سی‌پی علاقه‌مندی خود به ایجاد این واحد در این ایالت را از مدت‌ها قبل اعلام كرده بود.
حبرگزاری فارس

Abolfazl2006_p
1 March 2007, 07:56 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/feb/28/images/21340497e32bcf53b027c943c6ddaa9d.jpg

براساس قراردادی كه بین شركت خودروسازی هیوندای موتور كره‌جنوبی و دولت اندونزی منعقد شد، هیوندای با احداث كارخانه‌ای در اندونزی از ماه مارس امسال اقدام به تولید مینی‌بوس و اتوبوس در اندونزی می‌كند.

براساس قراردادی كه بین شركت خودروسازی هیوندای موتور كره‌جنوبی و دولت اندونزی منعقد شد، هیوندای با احداث كارخانه‌ای در اندونزی از ماه مارس امسال اقدام به تولید مینی‌بوس و اتوبوس در اندونزی می‌كند.
این تاسیسات كه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۳میلیون دلار راه‌اندازی می‌شود در مرحله اول صرفا اقدام به مونتاژ محصول پس از واردات قطعات منفصله از كره‌جنوبی می‌كند. این تاسیسات جدید در جاوای غربی احداث می‌شود و ماهانه سیصد دستگاه كامیون و حدود دویست دستگاه انواع اتوبوس تولید خواهد كرد. به گفته مدیران ارشد هیوندای هدف اصلی از راه‌اندازی این واحد توقف روند واردات انواع اتوبوس و كامیون به بازار در حال رشد اندونزی است و احتمال صدور محصولات این واحد به بازارهای منطقه‌ای اندك توصیف شده است.

Abolfazl2006_p
2 March 2007, 04:08 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/mar/01/images/0a683ee7a9eb263549c2350f5a62b5dd.jpg

مذاكرات جاری بین دایملر كرایسلر و جنرال‌موتورز واگذاری احتمالی كرایسلر به طرف آمریكایی ممكن است به سرمایه‌گذاری دایملر نیز در جنرال‌‌موتورز و خرید بخشی از سهام این شركت در قالب معامله كرایسلر را نیز شامل شود.

مذاكرات جاری بین دایملر كرایسلر و جنرال‌موتورز واگذاری احتمالی كرایسلر به طرف آمریكایی ممكن است به سرمایه‌گذاری دایملر نیز در جنرال‌‌موتورز و خرید بخشی از سهام این شركت در قالب معامله كرایسلر را نیز شامل شود.
مذاكرات در این رابطه از حدود دو هفته قبل و زمانی كه ، مدیر عامل دایملر كرایسلر از بررسی همه گزینه‌های موجود پیرامون آینده كرایسلر خبر داد آغاز شده است. زیاندهی ۵/۱میلیارد دلاری كرایسلر در سال مالی ۲۰۰۶ با وجود حذف ۱۳هزار فرصت شغلی در این شركت و تعطیلی دو واحد تولیدی موجب شده دایملر به فروش كرایسلر رغبت نشان دهد.البته علاوه بر جنرال‌موتورز، شركت ماگنا كانادا كه شركت قطعه‌ساز است و شركتFAW چین هم به عنوان مشتریان بالقوه كرایسلر یاد می‌شود اگر چه این گزارش‌ها تایید نشده است.

Abolfazl2006_p
2 March 2007, 04:12 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/mar/01/images/e6e658ff667d97d05e701b24356a7469.jpg

با گذشته دو سال از ورود لوگان به بازار و با موفقیت در فروش نزدیك به ۴۰۰۰۰۰ دستگاه از این مدل شركت داچیا تصمیم دارد رده محصولات خود را با ورود مدل جدید لوگان MVC (خودروی چند منظوره تفریحی) گسترش دهد.

با گذشته دو سال از ورود لوگان به بازار و با موفقیت در فروش نزدیك به ۴۰۰۰۰۰ دستگاه از این مدل شركت داچیا تصمیم دارد رده محصولات خود را با ورود مدل جدید لوگان MVC (خودروی چند منظوره تفریحی) گسترش دهد.
لوگان MCV خودرویی بسیار جادار است و ظرفیت حمل بالایی دارد و از تمامی توانایی‌های لوگان چهار درب نیز بهره‌ می‌برد. این خودرو به علاوه از یك چیدمان مدولار داخلی بهره‌مند شده و توانایی پاسخگویی به نیازهای متنوع‌تری را دارا است.
این مدل می‌تواند تا ۷ سنشین بزرگسال را در خود جای دهد و بازار خودروهای جادار را متحول نماید همان گونه كه مدل لوگان نیز بازار خودروهای خانوادگی را دچار تحول كرد.
لوگان MCV در اكتبر ۲۰۰۶ در رومانی به تولید رسید و در اوایل سال ۲۰۰۷ عازم دیگر بازارهای عمده اروپایی شركت داچیا شد. رده نیروی محركه این مدل نیز همچون مدل چهار درب شامل موتور دیزلی ۴.۵DCI نیز است.

Foad
2 March 2007, 05:00 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل V5 شركت خودرو‌سازي چري با هدف نفوذ به بخشي از بازار اروپا عرضه شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، V5 كه يك خودرو بزرگ MPV است، با كمك يك شركت انگليسي بخشي از كار‌هاي مهندسي و طراحي آن انجام شده است.

اين خودرو كه قرار است در سال جاري وارد بازار‌هاي آمريكاي شمالي شود، از كيسه هوا، ترمز ABS و سيستم ناوبري GPS نيز بهره مي‌برد. اين خودرو همچنين از موتوري به حجم 2.4 ليتر و قدرت موتور 125 اسب بخار بهره مي‌برد.

مدل قبلي شركت چري كه طراحي آن بسيار شبيه ماتيز بود، مدل جديدش نيز بسيار شبيه خودرو‌هاي شركت ولوو طراحي شده است.

گفتني است، اين شركت برنامه گسترده‌اي براي ورود به بازار ايران با چهار مدل جديد دارد كه مي‌توان QQ6 و كوين را بخشي از اين مدل‌ها دانست.

در اين باره يكي از مديران ارشد چري، ايران را بازار استراتژيك اين شركت اعلام كرده بود

Foad
4 March 2007, 10:49 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت كرايسلر براي رقابت در بازار خودرو‌هاي كلاس متوسط سدان مدل كرايسلر سبرينگ را وارد بازار كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين مدل جديد به نظر مي‌رسد طراحي شركت بنز بسيار دخيل باشد.

اين خودرو داراي دو موتور شش سيلندر خورجيني و يك موتور چهار سيلندر 2.4 ليتري به قدرت 172 اسب بخار است.

اين خودرو براي رقابت با خودرو‌هاي فورد و فولكس واگن طراحي شده و شركت فولكس واگن دوباره حضور خود را در بازار آمريكاي شمالي آغاز كرده و مدل پاسات رقيب اصلي كرايسلر سبرينگ است.

از طرفي چندي پيش نيز شركت كرايسلر آمريكا مدل جديد 300C SRT-8 سدان را با موتوري با قدرت 425 اسب بخار معرفي كرد. اين خودرو از موتور شش ليتري هشت سيلندر V شكل بهره مي‌برد كه مي‌تواند سرعت خودرو را در مدت پنج ثانيه از صفر به 100 كيلومتر بر ساعت برساند. همچنين بيشترين سرعت اين خودرو280 كيلومتر بر ساعت است.

بدنه اين خودرو به گونه‌اي طراحي شده كه به وسيله جريان فشرده هوا ديسك ترمزها و چرخ خنك شود و از سوي ديگر با توجه به سيستم‌هاي نوين ترمزگيري و فرمان پذيري ماننند ESP داراي هندلينگ و ايمني مناسبي است.

اين خودرو كه از تجربيات مرسدس بنز آلمان - شريك كرايسلر آمريكا - نيز بهره گرفته است، توسط كرايسلر آمريكا سال آينده با قيمتي حدود 40 هزار يورو وارد بازار اروپا و آمريكا خواهد شد.

Foad
5 March 2007, 08:35 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت فراري مدل جديد خود با نام زاگاتو كه در طراحي آن تا حدودي از خودرو‌هاي دهه 70 و شركت‌هاي شرق آسيا الهام‌گيري شده است را معرفي كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل 12 سيلندر اين خودرو كه داراي575 اسب بخار قدرت است، حدود شش ليتر حجم دارد.

مدل جديد فراري نشان دهنده آن است كه اين شركت قصد دارد در طراحي خودرو تحولي را ايجاد كند. اين خودرو جديد كه طراحي جلوي آن شباهت زيادي به هواپيما دارد، هنوز حالت جلو پنجره مدل‌هاي فراري را حفظ كرده و بر روي كاپوت آن يك هواكش، براي ورود هوا با شدت به موتور جهت افزايش هوادهي به آن تعبيه شده است. اين خودرو دو در بوده و كاپوت بسيار كشيده‌اي دارد، اما صندوق عقب آن بسيار كوچك است.

به نظر مي‌رسد تحول در مدل‌هاي جديد فراري براي رقابت و حفظ بازار اين خودروساز به خصوص در بازار آمريكاي شمالي انجام شده است.

گفتني است، شركت فراري هم‌اكنون متعلق به شركت فيات ايتاليا است

Foad
5 March 2007, 05:51 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد جگوار با نام New Jaguar XJ از موتورهاي 2.7 ديزلي و سه ليتري بنزيني بهره مي‌برد كه آرايش انها شش سيلندر خورجيني است و به ترتيب 45 و 43 هزار يورو قيمت دارند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل جديد جگوار كه يك خودرو گران قيمت و تا حدودي سنتي محسوب مي شود، همچنين داراي تايرهاي 19 اينچي است.

البته مدلي از اين خودرو نيز داراي موتور 4.2 ليتري است كه با امكانت كامل 64 هزار يورو قيمت دارد.

داخل اين خودرو نيز با استفاده از طرح چوب و استفاده از صندلي هاي چرمي سعي كرده همچنان شكل يك خودرو سنتي انگليسي را حفظ كند.

گفتني است شركت جگوار هم اكنون متعلق به خودروسازي فورد آمريكاست كه از برخي اشتراكات پلت فرمي اين شركت بهره مي‌برد. البته اين شركت همچنان شكل سنتي برخي از مدل‌هاي خود را حفظ كرده است؛ به طوري كه حتي در مدل جديد آن نيز طراحي دهه 70 ميلادي اين شركت كه تنها تا حدودي مدرن شده، به چشم مي‌خورد

Foad
7 March 2007, 11:02 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد ميتسوبيشي لندسر قصد دارد كم‌فروغي مدل‌هاي قبلي را در سال 2008 جبران كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، موتور اين خودرو دو ليتري چهار سيلندر است كه 154 اسب بخار قدرت دارد و از يك گيربكس پنج دنده دستي نيز بهره مي‌برد.

داخل اين خودرو نيز به صورت اسپرت طراحي شده و بسياري عوامل هدايتي خودرو مانند پدال گاز بر روي فرمان تعبيه شده است. اندازه اين خودرو نيز در سايز C است. بر روي اين خودرو همچنين به صورت سفارشي مي‌توان گيربكس دنده متغير پيوسته با نام CVT را نصب كرد كه در راحتي رانندگي و كاهش مصرف سوخت نقش موثري دارد.

مدل جديد ميتسوبيشي كه 21 هزار دلار قيمت دارد، به گونه‌اي طراحي شده كه مورد پسند خريداران آمريكاي شمالي قرار گيرد و شبيه گربه‌اي در حال حمله طراحي شده و حالت تهاجمي به سمت جلو دارد. تاير اين خودرو نيز از نوع 18 اينچي است و طراحي بدنه خودرو عضلاني به نظر مي‌رس

Abolfazl2006_p
9 March 2007, 02:21 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/mar/08/images/3ef4fc9ac8340a72766d2a2040d84ff0.jpg

شركت خودروسازی BMW كه حائز عنوان بزرگ‌ترین تولیدكننده خودروهای مجلل در جهان است از سال ۲۰۰۹ میلادی محصولات خود را با قوای محركه دیزلی در ایالات متحده عرضه می‌كند.

شركت خودروسازی BMW كه حائز عنوان بزرگ‌ترین تولیدكننده خودروهای مجلل در جهان است از سال ۲۰۰۹ میلادی محصولات خود را با قوای محركه دیزلی در ایالات متحده عرضه می‌كند.
رابرت ریشوفر، مدیرعامل BMW اخیرا در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودرو ژنو اعلام كرد ۱۴۰درصد محصولاتی كه BMW سال گذشته میلادی عرضه كرد قوای محركه دیزلی داشتند و این شركت خود را برای فروش محصولات دیزلی در آمریكای شمالی از سال ۲۰۰۹ میلادی اماده می‌كند.خودروهای دیزلی در ایالات متحده هواداران زیادی دارند اما به دلیل قوانین زیست‌محیطی سرسختانه در این كشور اكثر خودروسازهای بزرگ خارج از آمریكا تاكنون موفق به حضور در این بخش از بازار ایالات متحده نشده‌اند.

Abolfazl2006_p
10 March 2007, 12:16 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/mar/09/images/ec01a388d942b92c7f2d8c7e8536400c.jpg

شركت خودروسازی فوردموتور كه با توجه به زیان سنگین سال گذشته خود مترصد تولید محصولات جدید با هدف جلوگیری از كاهش تولید خود است با كمك شركت مزدا و روی پلت‌فرم یكی از محصولات مزدا خودرویی كوچك تولید می‌كند.
لوئیس بوث، مدیرعامل فورد اروپا اعلام كرد این ساب كامپكت كه با همكاری طراحی شركت مزادا آماده تولید خواهد شد برای عرضه در بازارهای اروپا روی خط تولید قرار می‌گیرد.
علاوه بر این نمونه ارتقایافته‌ای از آن برای عرضه در بازار اروپا و ایالات متحده تولید می‌شود كه احتمالا از سال ۲۰۰۸ میلادی روزانه بازار می‌شود.
فورد با هدف فاصله گرفتن از استراتژی سنتی خود كه به تولید محصولات پرمصرف و بزرگ استوار است به دنبال تولید خودروهای كوچك در سال‌های آتی است

Foad
10 March 2007, 10:33 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: علمي

محققان آمريكايي موفق به طراحي يك روش ساده و كم هزينه براي فيلترينگ سوخت ديزلي شده‌اند كه به اين ترتيب مانع از استفاده از سوخت گران قيمت پرهزينه و ناپايدار در ارتش مي‌شود.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ارتش آمريكا بزرگترين مصرف كننده سوخت در جهان است اما ناپايداري در سوخت ذخيره شده مشكل اصلي براي مقامات دفاعي اين كشور است.

در حالي كه سوخت‌هاي شهري طي چند روز يا چند هفته از توليد مصرف مي شوند اما سوخت‌هاي نظامي معمولا مدت‌هاي طولاني ذخيره مي شوند.

تركيب سوخت‌ها با ويژگي‌هاي شيميايي مختلف موجب ناپايداري و تشكيل ناخالصي‌ها در سوخت مي‌شود كه به موتورها آسيب مي‌رساند. با اين روش جديد محققان مي‌توانند سوخت ديزل را با هزينه پايين و به روشي ساده فيلتر كنند.

جزئيات اين پژوهش در مجله تحقيقات شيمي صنعتي و مهندسي منتشر خواهد شد.

Foad
11 March 2007, 11:45 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت بنز مدل جديد SLR را معرفي كرد كه بيش از 600 اسب بخار قدرت دارد و بيش از 70 درصد طول خودرو را كاپوت آن تشكيل داده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين مدل جديد كه سال جاري وارد بازار شده است 480 هزار يورو قيمت دارد و موتور هشت سيلندر خورجيني 5 ليتري آن 600 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند كه مي‌تواند خودرو را در مدت 3.6 ثانيه از حالت سكوت به سرعت 100 كيلومتر بر ساعت برساند.

اين خودرو كه از يك جعبه دنده 5 سرعته بهره مي‌برد، در طول مدت 28 ثانيه به سرعت 300 كيلومتر بر ساعت مي‌رسد.

موتور اين خودرو كه جزو موتورهاي پر دور محسوب مي‌شود، در دور 6500 دور عملكرد بهينه دارد. بدنه اين خودرو تا حدودي تغيير شكل داده شده و داخل آن نيز به صورت كاملا اسپرت طراحي شده است.

خودرو دو نفره جديد بنز داراي مجاري در بدنه براي خنك كاري لنت‌هاي ترمز است و درهاي آن نيز به سمت بالا باز مي‌شود

Abolfazl2006_p
12 March 2007, 02:00 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/mar/11/images/ce11b26daf7721a935781e40077224a7.jpg

زیرمجموعه شركت خودروسازی جنرال موتور در هند از رشد ۸۱درصدی فروش خود در این كشور طی ماه فوریه سال‌جاری میلادی در قیاس با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

زیرمجموعه شركت خودروسازی جنرال موتور در هند از رشد ۸۱درصدی فروش خود در این كشور طی ماه فوریه سال‌جاری میلادی در قیاس با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
در حال حاضر محصولات جنرال‌موتورز هند در تاسیسات این شركت در ایالت گجرات تولید شده و روانه بازار داخلی می‌شود. اگرچه تولید در این واحد در ماه فوریه از ۲۵ هزار دستگاه فراتر نرفت اما به گفته پی. بلندرای، مدیرعامل جنرال‌موتورز، عضو توسعه این واحد در دستور این شركت قرار گرفته و عملیات اجرایی طرح توسعه شروع شده است.با پایان این طرح ظرفیت تولید واحدگجرات به ۸۵هزار دستگاه در سال افزایش پیدا می‌كند. علاوه بر این احداث یك واحد تولیدی دیگر با ظرفیت ۱۴۰هزار دستگاه خودرو نیز در دستور كار جنرال موتورز هند قرار دارد.

Abolfazl2006_p
12 March 2007, 02:02 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/mar/11/images/00ceab4670bfa5d1b72e042513e5a34a.jpg

احمد بداوی، نخست وزیر مالزی روز گذشته با اعلام به نتیجه نرسیدن مذاكرات پروتون و شركت پژو سیتروئن فرانسه برای واگذاری بخشی از سهام پروتون به طرف فرانسوی از ادامه مذاكرات با فولكس واگن پرده برداشت.

احمد بداوی، نخست وزیر مالزی روز گذشته با اعلام به نتیجه نرسیدن مذاكرات پروتون و شركت پژو سیتروئن فرانسه برای واگذاری بخشی از سهام پروتون به طرف فرانسوی از ادامه مذاكرات با فولكس واگن پرده برداشت.
پروتون كه با مشكلات مالی و كاهش مداوم فروش روبه‌رو است از مدت‌ها قبل مذاكراتی را با خودروسازهای بزرگ جهان برای مشاركت در تولید آغاز كرده بود كه البته این مذاكرات تاكنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.
دولت مالزی كه مالك ۵۹درصد سهام پروتون است از مدت‌ها قبل آمادگی خود را برای واگذاری سهام‌اش در این شركت به خریداران بالقوه اعلام كرده بود. گفته می‌شود شركت آمریكایی جنرال موتورز هم از جمله طرف‌های مذاكره پروتون است.
جنرال موتورز تاكنون این خبر را تایید نكرده است.

Foad
13 March 2007, 10:44 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد وانت تويوتا كه بسيار بزرگ و طراحي آن كاملا آمريكايي است، معرفي شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت تويوتا مدل جديد خود با نام تندارا را معرفي كرده است كه تا حدود زيادي شبيه خودروهاي وانت بزرگ شركت‌هاي فورد و جنرال موتورز است كه در بازار آمريكاي شمالي تقاضاي زيادي دارند، اما با افزايش مصرف سوخت تا حدي از تقاضا براي آن‌ها كاسته شده است.

اين خودرو جديد تويوتا از موتور شش ليتري بهره مي‌برد كه با آرايش هشت سيلندر خورجيني 350 اسب بخار قدرت دارد و با استفاده از گيربكس شش سرعته اتوماتيك نيرويش به چرخ‌ها منتقل مي‌شود. البته در آن از موتور شش سيلندر 4 ليتري و هشت سيلندر 4.7 ليتري نيز استفاده شده است.

شركت تويوتا با ارائه اين محصول سعي دارد بازاري كه تا پيش از اين در اختيار جنرال‌موتورز و فورد بوده را به‌دست آورد و اين در حالي است كه تويوتا به وسيله فروش مدل‌هاي لكسوس و كمري هم اكنون بزرگترين فروشنده خودروهاي خارجي در ايالات متحده است

Foad
13 March 2007, 10:45 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد خودروهاي شركت استين مارتين - سازنده خودروهاي اسپرت و گران قيمت انگليسي - معرفي شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو گران قيمت كه بهايي بيش از 250 ميليون دلار دارد، با موتور 12 سيلندر 500 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.

اين شركت انگليسي كه تحت مالكيت فورد است، هچنان بر طراحي دهه اخير خود پايبند بوده و تنها تغييرات اندكي در بدنه مدل جديدش ايجاد كرده است.

گفتني است، اين خودرو از يك موتور 8 سيلندر خورجيني نيز بهره مي برد كه 380 اسب بخار قدرت دارد.

مدل جديد استون مارتين كه يك خودرو دو در است، داراي سقف متحرك و بدنه آن نيز عضلاني است. اين خودرو تا حد زيادي خوابيده شده تا قدرت مانورپذيري زيادي داشته باشد و جلوي آن نيز نوك تيز است كه قابليت ايروديناميك آن را افزايش مي‌دهد.

با ورود اين مدل جديد، شركت جگوار و مدل جديد آن به رقابت كشانده شده كه اين كه براي كمپاني فورد كه مالك هر دو كارخانه است شايد چندان خوشايند نباشد.

Foad
14 March 2007, 08:01 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد خودروهاي سري Z‌ بي.ام.و موسوم به كوسه با كد 9 تا سال 2010 وارد بازار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، موفقيت مدل Z4 بي.ام.و اين شركت را بر آن داشته تا دراين كلاس حضور جدي‌تري داشته باشد و حضور مدل جدي بي.ام.و Z9 در اين راستاست.

در طراحي بدنه اين خودرو همچنان اصول طراحي كوسه ماهي رعايت شده و خودرو همچنان دو نفره و كوپه است و بيشتر طول آن را نيز كاپوت در بر گرفته است. موتور 12 سيلندر خورجيني 12 سيلندري اين خودرو 605 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.

اين خودرو سوپر اسپرت كه در آمريكاي شمالي توليد مي‌شود، تيراژ سالانه 15 هزار دستگاهي دارد و قيمتش نيز بيش از 100 هزار دلار خواهد بود

Foad
14 March 2007, 08:06 PM
http://i15.tinypic.com/4g5zqte.jpg

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد بنتلي با قيمتي بيش از 300 هزار دلار وارد بازار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل جديد بنتلي كه سازنده خودروهاي لوكس است، داراي موتور 6.7 ليتري هشت سيلندر خورجيني است كه 530اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.

اين خودرو كه هنوز طراحي سنتي انگليسي بنتلي و قديمي بودن و اشرافي بودن در آن رعايت شده، داراي بدنه كشيده و عضلاني بوده و تايرهاي 20 اينچي دارد و از يك جلو پنچره كشيده بهره مي‌برد و با وجود اين‌كه خنك‌كاري موتور را افزايش مي دهد ولي سبب كاهش ايرودينامك خودرو مي شود و به نظر مي رسد همچنان به دليل نحوه طراحي، بيشتر مشتريان آن در بريتانيا باشند.

اين خودرو كه قرار است سال 2008 وارد بازار شود 329 هزار دلار قيمت دارد.

گفتني است، بنتلي كه 100سال قدمت دارد، يك شركت انگليسي است كه پس از افول صنعت خودرو انگلستان و فروش شركت‌هاي خودروساز اين كشور به ديگر كشورها مالك اروپايي فولكس واگن آلمان شده است.

Foad
17 March 2007, 08:36 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد بي.ام.و سري سه كوپه طراحي شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل جديد بي.ام.و سري 3 داراي طراحي بدنه جديد و عضلاني است و طراحي چراغ‌هاي آن نيز تا حدودي تغيير كرده است. بدنه خودرو كشيده شده و خودرو تبديل به يك خودرو جوان پسند شده است. از طرفي روي بدنه كناري خودرو نيز مجاري براي خنك‌كاري لنت‌هاي ترمز تعبيه شده است.

اين محصول جديد داراي موتور 8هشت سيلندر است و خودرو كوپه دو نفره جديد بي.ام.و محسوب مي‌شود و داراي چندين حالت رانندگي از جمله رانندگي به صورت اسپرت و يا اقتصادي است كه بنابه سليقه راننده انتخاب مي‌شود. در حالت اقتصادي سيستم فنربندي خودرو بر اساس رانندگي معمولي تعيين مي‌شود و پاشش سوخت نيز بر اساس معيارهاي كاهش مصرف است؛ اما در حالت رانندگي ورزشي اين خودرو به گونه‌اي فنرهايش سختي مي‌يابند كه رانندگي حالت ورزشي داشته و هندلينگ خودرو افزايش يابد؛ از طرفي پاشش سوخت نيز براي افزايش قدرت افزايش مي‌يابد.

گفتني است، محصول جديد بي.ام.و سري سه با توجه به ورود مدل جديد كلاس C بنز و در رقابت با آن احتمالا به زودي وارد بازار مي‌شو

Foad
20 March 2007, 11:06 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

مهندسان شيمي موفق به طراحي روشي جديد و سازگار با محيط زيست براي توليد مقادير زيادي سوخت مايع از مواد گياهي شده‌اند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دانشمندان دانشگاه پوردو در اين زمينه اظهار داشتند كه اين فن‌آوري جديد مي‌تواند از مقادير زيادي مواد زيستي سوخت مايع توليد كند كه به اين ترتيب سوخت مورد نياز براي كل سيستم حمل و نقل آمريكا فراهم خواهد شد.

اين تكنيك شامل افزودن هيدروژن از يك منبع انرژي فاقد كربن مانند منبع نيروي خورشيدي يا هسته‌يي در طول مرحله موسوم به «تبديل به گاز» است.

پروفسور راكش آگراوال، مهندس شيمي در اين زمينه خاطر نشان كرد كه افزودن هيدروژن در اين مرحله باعث جلو افتادن مرحله تشكيل دي اكسيد كربن شده و در نتيجه تاثير و كارآيي اين روش را افزايش مي‌دهد.

به گفته دانشمندان براي بهره گيري از اين روش در مقياس‌هاي بزرگتر انجام تحقيقات بيشتري مورد نياز است

Abolfazl2006_p
24 March 2007, 02:30 PM
روند فروش شركت استن مارتین كه سهام آن در تملك شركت فورد موتور ایالات متحده است به گروهی از سهامداران خصوصی كه برای پرداخت آن حاضر به پرداخت ۴۵۰میلیون پوند شده‌اند به خوبی پیش می‌رود.
گفته می‌شود این گروه كسانی چون دیوید ریچاردز، موسس شركت پروولید كه مجری برنامه‌های استن مارتین برای حضور در مسابقات سرعت است را نیز شامل می‌شود به ظاهر ریچارد در حال مذاكره با شركت‌هایی است كه ممكن است برای خرید استن مارتین رغبت نشان دهند و تمام توان خود را برای ایجاد كنسرسیومی كه هدف آن خرید این شركت از فورد است به كار گرفته است.
استن مارتین سالانه ۵هزار دستگاه خودرو تولید می‌كند كه هر یك چیزی در حدود یكصد هزار دلار قیمت دارد. فورد از سال ۱۹۸۷ سهامدار استن مارتین بوده و در سال ۱۹۹۴ مابقی سهام آن را نیز خرید و مالك آن شد.

shahram2006_m
3 April 2007, 05:56 PM
ادامه مذاكرات كرايسلر و چري


به فاصله اندكي پس از اعلام توافق كرايسلر با شركت خودروسازي چري چين براي توليد نوعي خودروي كامپكت و ارزان‌قيمت كه تحت برند دوج در آمريكا عرضه مي‌شود دو طرف در حال مذاكره براي گسترش اين توافقنامه هستند.
مذاكرات جديد دو طرف عرضه انواع گيربكس و احتمال واگذاري مسووليت توليد چند مدل به چري را دربرمي‌گيرد. اين مذاكرات به مراحل نهايي خود نزديك شده اما هيچ‌يك از دو طرف حاضر به افشاي محتواي دقيق آن و دستاوردهايي كه گفت‌وگوها به همراه داشته است، نيستند.
سين‌تونگ‌يائو، مديرعامل چري حاضر نشده در مورد اين مذاكرات توضيحي ارائه دهد و تام لاسوردا، همتاي او در كرايسلر نيز به‌رغم تاييد اين مذاكرات، افشاي محتواي آن را به آينده موكول كرده است.

shahram2006_m
3 April 2007, 05:59 PM
گزارشي از فروش خودرسازان كره اي در فصل نخست سال 2007
آمار فروش خودروسازاني چون هيونداي و كيا در اين فصل اندكي كاهش نشان مي دهد اما رنو – سامسونگ ، دوو و سانگ يانگ با رشد مواجه بودند.
به گزارش موج به نقل از يونهاپ ، در اين فصل يعني از ماه ژانويه تا پايان مارس امسال ، صادرات هيونداي و كيا موتورز به ترتيب 9/1 و 3/2 درصد كاهش يافته است در حالي كه اين ارقام براي ديگر خودروسازان رشد داشته است.
سهم هيونداي از بازار داخلي اين كشور ماه گذشته به 8/50 درصد رسيد كه پس از 4 ماه نخستين بار از مرز 50 درصد گذشته است .
بر اساس گزارش هيونداي اين شركت در نخستين فصل امسال 612 هزار و 477 خودرو به فروش رسانده است كه شاهد افتي 4/1 درصدي است .
كيا موتورز نيز با 3/0 درصد افت 327 هزار و 886 دستگاه خودرو فروخته است .
اين در حاليست كه در همين فصل فروش دوو با 28 درصد رشد 224 هزار و 155 دستگاه خودرو بوده است .
رنو سامسونگ با 7/21 درصد رشد 42 هزار و 398 و سانگ يانگ نيز با 5/10 درصد افزايش 33 هزار و 326 خودرو فروخته است .
در ماه مارس باز هم شركت هيونداي مقام نخست فروش خودرو در بازار داخلي اين كشور را در دست داشت و خودروهاي آوانته ، سوناتا و گراندر اين شركت به ترتيب با فروش 10 هزار و 747 ، 10 هزار و 119 و 7 هزار و 814 دستگاه در مكان هاي اول تا سوم خودروهاي پر فروش بازار اين كشور قرار گرفته اند .

Foad
4 April 2007, 03:01 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: علمي

خودروي پيل سوختي جديد محصول شركت فورد با سرعتي معادل 560 كيلومتر ركورد شكني كرد.

به گزارش سرويس « فن‌آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت فورد موتور، خودروي پيل سوختي جديد خود به نام EXPLORER با برد مسافتي 560 كيلومتر را در نمايشگاه خودروي لس‌آنجلس به نمايش گذارد.

ارائه اين خودرو در راستاي بخشي از قرارداد اين شركت با وزارت انرژي آمريكا براي امكان سنجي نيروي محركه هيدروژن صورت گرفته است و هدف از اين پروژه نمايشي، جايگزيني سوخت بدون اثرات مخرب زيست محيطي به جاي سوختهاي هيدروكربني است.

نايب رييس شركت فورد اظهار داشت: ما معتقديم كه در آينده، هيدروژن به عنوان سوخت در دسترس و همگاني خواهد بود.

مخزن ذخيره هيدروژن با ظرفيت 10 كيلوگرم هيدروژن در فشار 700 بار، در مركز خودرو نصب شده است كه قرار گرفتن مخزن در مركز، طراحي مزخن بزرگتر را به منظور افزايش برد خودرو به 560 كيلومتر ممكن مي‌سازد و علاوه بر اين فضاي كافي براي 6 مسافر و بار آنها را اشغال نمي‌كند.

نيروي محركه اين خودرو توسط استيك پيل سوختي 60 كيلو واتي و باتري 50 كيلو واتي تامين مي‌شود.

به گزارش ايسنا، خودروي EXPLORER در كمتر از يك سال، مسافت 27360 كيلومتر را پيموده است و با طي كردن مسافت 2500 كيلومتر در يك شبانه روز، به ركود جديدي در ميان خودروهاي پيل سوختي دست يافته است.

Abolfazl2006_p
5 April 2007, 02:03 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/apr/04/images/676084465c5c0c5ae7805f94d766307f.jpg

سران فیات اخیرا قرار داد اسپانسری با با شگاه یوونتوس امضا كرده اند كه رقم آن به ۳۳میلیون یورو معادل ۶/۴۴میلیون دلار می رسد.
این قرار داد یكی از بزرگترین قرار دادهای اسپانسرینگ در دنیای فوتبال است و جالب است كه به باشگاهی تعلق گرفته كه به دلیل تخلفاتی در فصل گذشته به دسته دوم مسابقات فوتبال ایتالیا یعنی سری Bتبعید شد. این قرار داد سه ساله تا پایان جولای سال ۲۰۱۰اعتبار دارد.البته كارشناسان اقتصادی در ایتالیا می دانند كه دلیل حمایت چندین ساله مالی فیات از باشگاه یوونتوس حضور خانواده «آنیلی »در هیات مدیره دو طرف است. سایت باشگاه یوونتوس اعلام كرده كه علاوه بر رقم قرارداد ممكن است پاداش نیز به تیم فوتبال تعلق بگیرد.

Abolfazl2006_p
7 April 2007, 01:14 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/apr/06/images/a474fd0152126ac1f1e0910c07932f4f.jpg

شركت خودرو سازی جنرال موتورز اعلام كرد كه فروشش در آمریكا طی ماه مارس ۷.۷ درصد كاهش یافته است. به گزارش ایسنا، جنرال موتورز در گزارش خود عنوان كرد كه طی ماه مارس توانسته ۳۴۹ هزار و ۸۶۷ دستگاه خودرو در آمریكا به فروش برساند كه در مقایسه با فروش ۳۶۵ هزار و ۳۷۵ دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته كاهش ۴‎/۲ درصدی را نشان می دهد.
جنرال موتورز كه در سال ۲۰۰۵ در حدود ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار زیان متحمل شد، در سال گذشته نیز با زیانی به میزان سه میلیارد دلار دست به گریبان بود و در این راستا ۱۲ كارخانه خود را تعطیل و ۳۴ هزار نفر را اخراج كرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، جنرال موتورز در سه ماهه اول سال ۲۰۰۷ در حدود یك میلیون و ۶۰ هزار دستگاه خودرو در آمریكای شمالی تولید كرد كه نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۰۶ در حدود ۱۵ درصد یا ۱۹۲ هزار دستگاه كاهش نشان می دهد. كاهش فروش جنرال موتورز در آمریكا در حالی صورت می گیرد كه این شركت در سال گذشته نیز میدان را به رقبای آسیایی واگذار كرده بود؛ به طوری كه آمارهای منتشره نشان می دهد كه فروش شركت خودروسازی تویوتای ژاپن در آمریكا طی سال ۲۰۰۶ افزایش یافته و این در حالی است كه خودروسازان داخلی آمریكا از استقبال خوبی برخوردار نبودند و سال گذشته را به رقیبان خارجی واگذار كردند. شركت خودروسازی جنرال موتورز كه همچنان بزرگترین خودروساز جهان است، اعلام كرد كه فروش خودروهایش در آمریكا طی سال گذشته ۸‎/۷ درصد كاهش داشته و به چهار میلیون و ۱۲۴ هزار دستگاه رسیده است. مجموع فروش خودروهای جنرال موتورز در آمریكا طی ماه دسامبر ۹‎/۶ درصد كاهش سالانه یافت و به ۳۴۱ هزار و ۳۲۷ دستگاه رسیده، در حالی كه فروش آمریكای شمالی این شركت در سه ماهه چهارم سال گذشته ۱۴ درصد كاهش داشته است. ركود بیشتر صنعت خودروسازی آمریكا در سال ۲۰۰۶ به طوری بوده است كه سه شركت بزرگ خودرو سازی آمریكا همچنان در برابر خودروهای وارداتی از آسیا مشتری از دست می دهند. سه تولید كننده بزرگ فورد، جنرال موتورز و كرایسلر گزارش دادند كه در سال گذشته میلادی فروش آنها پایین آمده است؛ به طوری كه گزارش ها نشان می دهد كه میزان كاهش فروش برای فورد هشت درصد، برای جنرال موتورز ۸‎/۷ درصد و برای كرایسلر پنج درصد بوده است. این در حالی است كه دو تولید كننده بزرگ ژاپنی یعنی تویوتا و هوندا افزایش فروشی به میزان ۱۲‎/۹ درصد و ۳‎/۵ درصد را شاهد بوده اند. گفته می شود كه افزایش بهای بنزین خریداران را به خودروهای كم مصرف تر شركت های آسیایی راغب كرده است.

Abolfazl2006_p
8 April 2007, 12:52 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/apr/07/images/b7514e3ddeb559e584c27faa60449782.jpg

هیوندای موتور در پی استقبال شایان توجه از مدل «آزرا» قصد دارد مدل جدید و ارزانتری از آن را تولید كند.

هیوندای موتور در پی استقبال شایان توجه از مدل «آزرا» قصد دارد مدل جدید و ارزانتری از آن را تولید كند. در حالیكه هیوندای آزرا مدل SE با امكانات كامل در حدود ۲۶ هزار دلار در بازار به فروش می رسد، هیوندای قصد دارد مدلی ارزانتر از ۲۵ هزار دلار را نیز در چرخه تولید قرار دهد. این مدل با موتور ۲۳۴ اسبی، موتور شش سیلندر ۳/۳ لیتری عرضه خواهد شد كه البته به اندازه مدل SE از امكانات رفاهی و سفارشی برخوردار نیست. هیوندای آزرا كه كارشناسان خودرو از آن به نام لكسوس كره جنوبی یاد می كنند یكی از محصولات استراتژیك هیوندای در بازار آمریكای شمالی است و به نظر می رسد در سال ۲۰۰۷ هم فروش بالایی داشته باشد.

Abolfazl2006_p
10 April 2007, 01:18 AM
http://www.aftab.ir/news/2007/apr/09/images/4efae90c5d6ec8078acac6f25213941c.jpg

مدل جدید آئودی با نام S۸ وارد بازار شد.

مدل جدید آئودی با نام S۸ دارای موتور خورجینی با ۱۰ سیلندر است كه قدرتی معادل۴۸۰ اسب بخار تولید می كند و دارای حجم ۵ لیتر و ضریب تراكم ۱۲‎/۵ است. این خودرو جدید دارای بدنه عضلانی بوده و محصول لوكس شركت آئودی محسوب می شود؛ البته همچنان طراحی معمول آئودی مانند جلو پنجره كشیده و چراغ های پشت در این خودرو دیده می شود. این خودرو كه در آمریكای شمالی ۱۰۰ هزار دلار قیمت دارد، می تواند در حدود پنج ثانیه از حالت سكون به سرعت ۱۰۰ كیلومتر بر ساعت برسد. آئودی S۸ كه نیروی محرك آن بین چهار چرخ آن توزیع می شود و یك سدان بزرگ محسوب می شود، با توجه به قدرت بالای موتور از ترمزهای قدرتمندی نیز سود می برد. این خودرو در آلمان رقیب S۵۰۰ بنز و سری هفت بی .ام .و است و طراحی درون آن همانند خودروهای اسپرت و لوكس است و از یك جعبه دنده شش سرعته اتوماتیك بهره می برد.


خبرگزارى ايسنا

Foad
11 April 2007, 02:20 PM
مدل جديد بي.ام.و با موتورهاي متنوع در راه است

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت بي.ام.و قصد دارد يك خودرو در كلاس بين خودروهاي شاسي بلند و ون را با نام V5 وارد بازار كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو كه بنا به اعلام اين شركت بين خودرو لوكس X5 و سري پنج است، داراي طراحي بدنه‌اي شبيه كلاس R بنز است.

موتورهاي متنوعي در اين خودرو استفاده شده كه مدل سه ليتري 6 سيلندر آن توانايي توليد 255 اسب بخار را دارد. موتور خورجيني 8 سيلندر اين خودرو با حجم 4.8 ليتر هم توانايي توليد 375 اسب بخار را دارد. اين خودرو قرار است در سال 2008 با توليد سالانه 60 هزار دستگاه وارد بازار شود كه بنا به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده ابتدا در بازار آمريكاي شمالي با موتور تقويت شده 503 اسب بخار بنز توليد شود.

به نظر مي رسد پس از بازار آمريكا، عرضه اين محصول در اروپا و بازار خاورميانه آغاز شود.

Foad
11 April 2007, 02:21 PM
برگزاري مسابقات فرمول صفر خودروهاي پيل سوختي هيبريدي در سال 2008

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

كالج سلطنتي انگلستان از آغاز برنامه مسابقات خودروهاي هيبريدي امپريال خبر داد كه در اين پروژه دانشجوياني از دانشكده مهندسي و بازرگاني به طراحي، ساخت و رقابت اتومبيلهاي پيل سوختي هيبريدي بدون آلايندگي مي‌پردازند.

به گزارش سرويس «فن‌آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اولين سال اين پروژه (‌٢٠٠٧) نمونه اوليه يك خودروي مسابقه‌يي پيل سوختي هيبريدي ساخته شده و در پايان دومين سال ‌٢٠٠٨ مدل پيل سوختي آن تهيه مي شود.

خودرو اين كالج از باتري و سوپر خازن براي ذخيره انرژي استفاده كرده و براي رقابت در هر دو سري مدير مسابقات سازماندهي شده توسط IMECH E، يعني فرمول صفر و كلاس خودروهاي داراي آلودگي صفر آماده خواهد بود.

اين خودرو با افزايش مقياس طراحي، در حد يك خودرو مسابقه معمولي و با آلودگي صفر خواهد شد و در رويدادهاي ديگري همچون مسابقه با خودروهاي موتور احتراق داخلي شركت مي‌كند.

بيش از ‌٢٠ دانشجو دوره ليسانس، هر ساله از سراسر دانشكده‌هاي مهندسي اين كالج بر روي توسعه خودروهاي هيبريدي پيل سوختي باتري فعاليت مي‌كنند.

دو طراح هلندي، مسابقات فرمول صفر را در سال ‌٢٠٠٣ با هدف ترويج فن‌آوري هاي بدون آلايندگي از طريق مسابقه خودروهاي پيل سوختي ارائه دادند.

به گزارش ايسنا، خودروي طراحي شده، ‌داراي پيل سوختي ‌٨/٢ كيلو وات به همراه منبع انرژي كمكي ‌٢٨ كيلو وات (سوپر خازن) بوده و وزن آن ‌٢٩٥ كيلوگرم است و در كمتر از ‌٨ ثانيه از سرعت صفر به صد كيلومتر بر ساعت مي‌رسد. حداكثر سرعت اين وسيله ‌١١٠ كيلومتر بر ساعت بوده و مخزن هيدروژن آن، سوخت مورد نياز براي ‌١٢ دقيقه مسابقه را تامين مي‌كند.

در برنامه مسابقات فرمول صفر، در ابتدا خودرو برقي و غير هيدروژني MARK1 طراحي نشد و خودروي دوم آن MARK2 از نوع پيل سوختي بوده و از پيل سوختي HyPM7 شركت هيدروژنيك و از خازن‌هاي ‌٥٠ كيلو وات براي ذخيره انرژي اضافي پيل‌هاي سوختي و انرژي حاصل از ترمز استفاده مي‌كند و در آن هيدروژن در فشار ‌٢٠٠ بار ذخيره مي‌شود

Abolfazl2006_p
12 April 2007, 06:04 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/apr/11/images/b1c2a0a5d086ae0bf68e126d07c38d91.jpg
اینطور كه پیداست هیوندای سخت در تلاش است تا در بازار خودروهای لوكس آمریكای شمالی نفوذ بیشتری پیدا كند.

اینطور كه پیداست هیوندای سخت در تلاش است تا در بازار خودروهای لوكس آمریكای شمالی نفوذ بیشتری پیدا كند. هیوندای برای نفود هر چه بیشتر در آمریكا مدل جدیدش یعنی جنسیس(GENSIS)رادر نمایشگاه نیویورك به معرض دید عموم قرار داده و اعلام كرده كه این خودروی زیبا را در سال ۲۰۰۸به بازار خواهد فرستاد. به همین منظور هیوندای حتی با شبكه های تلویزیونی آمریكایی هم وارد مذاكره شده تا در ماه آوریل تبلیغات وسیعی را برای معرفی مدل جدید آغاز كند.هدف هیوندای از این كار رقابت با آلمانی های پر طرفدار یعنی مرسدس بنز و بی ام و است.هیوندای تكنولوژی و كیفیت بالای مدل جدیدش را در كنار قیمت ارزانتر نسبت به رقبای آلمانی و ژاپنی سر لوحه تبلیغاتش قرار داده و انتظار دارد كه سریعابه موفقیت دست پیدا كند. هیوندای جنسیس در حالی با قیمت كمتر از ۳۰ هزار دلار عرضه می شود كه امكاناتی چون بلوتوث،رادیو ماهواره ای HD،سیستم ناوبری،صندلی گرم و خنك شونده،استارت دكمه ای و كرویز كنترل را به مشتری ارایه می دهد.علاوه بر این مدل جدید هیوندای با امكانات كافی برای ایمنی سرنشینان از جمله ترمز ضد قفل ABS،ایر بك های جانبی و عقب و سیستم پایداری فعال عرضه خواهد شد.هیوندای از حالا برای سال آینده سرگرم آموزش های لازم نمایندگی های ارایه خدمات در آمریكا است.

Foad
15 April 2007, 11:05 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد هيوندايي سوناتا با قيمت 21 هزار دلار وارد بازار آمريكا شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل جديد هيوندايي سوناتا كه تغيراتي در آن داده شده، وارد بازار آمريكاي شمالي شده است.

اين خودرو كه مدل قديمي‌تر آن در ايران با استقبال همراه بوده، داراي موتور 303 ليتري شش سيلندر V شكل با قدرت خروجي 236 اسب بخار است و مدل لوكس‌تر آن كه چهار چرخ آن به ترمز ABS مجهز و داراي گيربكس شش دنده اتوماتيك و رينگ‌هاي 17 اينچي است، با قيمت 23 هزار دلار در آمريكاي شمالي عرضه مي‌شود.

رقيبان اين خودرو در آمريكاي شمالي، پونتياك جي شش و هوندا اكورد وتويوتا كمري هستند.

در طراحي بدنه و داخل اين خودرو نيز تغيراتي داده شده تا بتواند با محصولات جديد شركت‌هاي ژاپني در بازار آمريكا رقابت كند.

گفتني است، شركت‌هاي شرقي به خصوص تويوتا و هوندا ژاپن به همراه هيوندايي كره رقابت شديدي را در بازار آمريكا آغاز كرده‌اند و چند شركت چيني مانند چري و جيلي نيز در حال ورود به بازار آمريكا هستند كه هم اكنون سالانه با جذب بيش از 20 ميليون خودرو بزرگترين بازار خودرو جهان محسوب مي شود.

Foad
16 April 2007, 09:32 PM
مدل جديد جيپ وارد بازر شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد جيپ با قيمت 44 هزار دلار وارد بازار آمريكاي شمالي شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل جديد جيپ ساخت كارخانه كرايسلر كه در كلاس خودروهاي شاسي بلند بزرگ است، از رينگ‌هاي 20 اينچي بهره مي‌برد.

اين خودرو با نام SRT-8 از موتور هشت سيلندر استفاده مي‌كند كه 420 اسب بخار قدرت توليد كرده و تا حدودي بر جنبه‌هاي ورزشي آن تاكيد شده است.

مدل جديد جيپ كه جلو آن تا حدودي از طراحي مدل‌هاي ديگر كرايسلر بهره گرفته، داراي بدنه عضلاني و مستطيل شكل است و رقيبان آن در بازار آمريكاي شمالي را جي‌ام‌سي، تويوتا لندكروز و نيسان پاترول تشكيل مي‌دهند.

گفتني است، خودرو جيپ در دهه 1940 ميلادي براي ارتش آمريكا طراحي شد كه يك خودرو دو ديفرانسيل كوچك بود، ولي هم اكنون به يك خودرو كلاس بزرگ و گران قيمت تبديل شده است.

Foad
20 April 2007, 10:02 PM
مدل جديد پژو وارد بازار شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل استيشن پژو 207 به عنوان جايگزين پژو 206 وارد بازار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل استيشن پژو 207 با طول كشيده‌تر نسبت به مدل عادي پژو 207 ، SW نام دارد.

اين خودرو كه تركيبي از طرح‌هاي نوين در طراحي است، در ظاهر داشبورد جلو مانند مدل‌هاي 207 است، اما امکانات متنوع باعث شده است که از بقيه مدل‌هاي اين خودرو متفاوت باشد. سقف تمام شيشه اين مدل نيز يکي ديگر از ويژگي هايي است که نظر بسياري را به خود جلب خواهد کرد.

پژو 207 نسل هفتم اتاق سايز 2 پژو محسوب مي‌شود كه شركت پژو سيتروئن قصد دارد به آرامي آن را جايگزين خودرو اسطوره‌اي 206 كند. البته كارشناسان خودرو نسبت به اين كه اين خودرو نيز بتواند همانند 206 پرفروش شود، ترديد دارند.

پژو 207 از نظر طراحي جزو سبك جديد طراحي پژو است كه پيش از اين در خودروهاي پژو 407، 907، 1007 و 107 از آن بهره گرفته شده بود و فضاي داخلي آن نسبت به پژو 206 بيشتر و در ضمن ايمني آن نيز بسيار بيشتر از پژو 206 است.

همچنين اين خودرو از چرخ‌هاي بزرگتري نيز بهره مي‌برد؛ ضمن اين كه پژو 206 داراي سه ستاره ايمني از موسسه استاندارد ايمني اروپا - يورو ENCP - است، در حالي كه پژو 207 پنج ستاره ايمني را كسب كرده است.

Foad
21 April 2007, 04:51 PM
قوي‌ترين خودرو خياباني ساخته شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

قوي‌ترين خودرو تجاري و خياباني با قدرت 1180 اسب بخار توسط جنرال موتورز طراحي و ساخته شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خودرو جديد جنرال موتورز با استفاده از موتور V شكل هشت سيلندر شش ليتري خود توانايي توليد 1180 و 1300 نيوتن متر گشتاور را دارد و شتاب صفر تا 100 آن 2.7 ثانيه است.

البته توليد اين خودرو پر سرعت محدود خواهد بود؛ به گونه‌اي كه در سال جاري 24 دستگاه از آن ساخته مي‌شود. به هر حال به نظر مي‌رسد قيمت گران اين خودرو كه معادل 4.3 ميليون دلار است سبب مي‌شود بازار آن بيش از اين كشش نداشته باشد.

سرعت اين خودرو 443 كيلومتر بر ساعت گزارش شده و بالاترين قدرت موتور نيز در دور 6950 دور در دقيقه توليد مي‌شود

Foad
24 April 2007, 08:38 AM
مدل جديد خودرو واكسهال وارد بازار شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد واكسهال با نام VXR8 وارد بازار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو از موتور شش ليتري هشت سيلندر V شكل بهره مي‌برد كه توانايي توليد 420 اسب بخار را دارد و طي مدت 4.9 ثانيه شتاب آن از صفر به 100 مي‌رسد. اين خودرو كه طراحي بسيار نزديكي به شركت‌هاي آمريكايي دارد، داراي بدنه كشيده و عضلاني است و قيمتي در حدود 50 هزار دلار دارد. از مزيت‌هاي اين خودرو قيمت كم آن نسبت به رقباست.

شركت واكسهال كه زيرمجموعه جنرال موتورز محسوب مي‌شود، خواهر دو قلوي اپل آلمان و كارخانه‌هاي آن در انگلستان است.

بسياري از مدل‌هاي اين دو شركت تنها با آرم‌هاي متفاوت و كاملا شبيه به هم توليد و عرضه مي‌شوند، اما مدل جديد واكسهال مختص عرضه در اين شركت خواهد بود.

Foad
24 April 2007, 05:52 PM
خودروي جديد مرسدس بنز قابل بازيافت است

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت مرسدس بنز خودرويي طراحي كرده كه تمام آن قابل بازيافت است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو جديد از سوخت گياهي در موتور چهار سيلندرش استفاده مي‌كند كه نوعي سوخت پايه ديزل است.

مدل جديد بنز در بدنه‌اش و مواد تزئيناتي داخل آن بيشتر از چوب كائوچو، كامپوزيت‌هاي قابل بازيافت و آلياژ‌هاي قابل بازيافت ساخته شده است. اين خودرو دونفره طراحي بسيار عجيبي دارد و داراي دو چراغ بيضي‌شكل در جلو است كه يادآور خودرو‌هاي ساخته شده دهه 70 اين شركت بوده و طراحي بدنه ان هم بي‌شباهت به يك برگ نيست.

اين خودرو هم اكنون تنها يك خودرو كانسبت است كه طراحي آينده مرسدس بنز را نشان مي‌دهد و در صورت استقبال در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي احتمال دارد از سال 2010 به بعد خودرويي شبيه آن توليد شود.

به‌نظر مي‌رسد استاندارد‌هاي سخت‌گيرانه دولت‌هاي اروپايي و گرم شدن زمين و آلوده شدن محيط زيست به آرامي ‌سبب مي‌شود ديگر خودرو‌سازان نيز به اين سمت حركت كند.

Foad
24 April 2007, 05:54 PM
با پيشي گرفتن از جنرال موتورز
تويوتا بزرگترين خودروساز جهان شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت خودرو‌سازي تويوتاي ژاپن در حالي سه ماهه اول سال 2007 را پشت سر گذاشت كه آمار‌هاي منتشره حاكي از آن است كه اين خودروساز در اين مدت با پيشي گرفتن از شركت جنرال موتورز به بزرگترين خودروساز جهان تبديل شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در سه ماهه اول سال 2007 شركت خودرو‌سازي تويوتا در حدود دو ميليون و 350 هزار دستگاه خودرو در سراسر جهان به فروش رساند كه اين ميزان براي شركت خودرو‌سازي جنرال موتورز در حدود دو ميليون و 260 هزار دستگاه اعلام شده است كه اين نتايج نشان مي‌دهد كه تويوتا براي اولين بار در تاريخ صنعت خودرو توانسته است از جنرال موتورز پيشي بگيرد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، آمار‌هاي فروش اين شركت‌ها در سه ماهه اول سال 2007 در حالي منتشر مي‌شود كه تويوتا در سال گذشته توانست 9 ميليون و 18 هزار دستگاه خودرو به فروش برساند كه نسبت به سال 2005 از افزايش 10 درصدي برخوردار بوده است، اين در حالي است كه شركت جنرال موتورز طي اين مدت 9 ميليون و 180 هزار دستگاه خودرو به فروش رسانده بود.

Foad
26 April 2007, 07:26 AM
خودرو مفهومي‌ بنز با طرحي عجيب ساخته شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

خودرو مفهومي‌ بنز با نام MTC معرفي شد.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو كه بر پايه پلات فرم S كلاس طراحي شده، طرحي عجيب دارد كه يك خودرو كوپه و دو در را براي نسل‌هاي آينده معرفي مي‌كند.

اين خودرو همچنين از سيستم‌هاي جديد ايمني بهره مي‌برد كه در نمونه‌اي از آن مي‌توان به ارسال اشعه‌هاي ايكس و قرمز براي شناسايي احتمال خطر در روي خودرو اشاره كرد.

مدل جديد مرسدس بنز همچنين از يك موتور 12 سيلندر بهره مي‌برد كه توانايي توليد 517 اسب بخار را دارد.

از طرفي موتور اين خودرو به دو توربو شارژ براي افزايش هوادهي موتور در دور‌هاي گوناگون مجهز است. اين سيستم به صورت مرحله‌اي وارد مدار مي‌شود و با افزايش دور موتور هر دو توربوشارژ وارد عمل مي‌شوند. طراحي درون اين خودرو نيز با استفاده از چرم سفيد و چوب يادآور خودروهاي گران قيمت قديمي است

Abolfazl2006_p
26 April 2007, 11:00 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/apr/25/images/9a30079b24260398b08dd80ead799b02.jpg

شركت مرسدس بنز خودرویی طراحی كرده كه تمام آن قابل بازیافت است.
این خودرو جدید از سوخت گیاهی در موتور چهار سیلندرش استفاده می كند كه نوعی سوخت پایه دیزل است. مدل جدید بنز در بدنه اش و مواد تزئیناتی داخل آن بیشتر از چوب كائوچو، كامپوزیت های قابل بازیافت و آلیاژ های قابل بازیافت ساخته شده است. این خودرو دونفره طراحی بسیار عجیبی دارد و دارای دو چراغ بیضی شكل در جلو است كه یادآور خودرو های ساخته شده دهه ۷۰ این شركت بوده و طراحی بدنه ان هم بی شباهت به یك برگ نیست. این خودروطراحی آینده مرسدس بنز را نشان می دهد و در صورت استقبال در نمایشگاه های بین المللی احتمال دارد از سال ۲۰۱۰ به بعد خودرویی شبیه آن تولید شود. به نظر می رسد استاندارد های سخت گیرانه دولت های اروپایی و گرم شدن زمین و آلوده شدن محیط زیست به آرامی سبب می شود دیگر خودرو سازان نیز به این سمت حركت كند.

Foad
27 April 2007, 02:20 PM
رنو در تلاش براي توليد خودرو ارزان‌قيمت

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

تا چند سال آينده نخستين محصول سه هزار دلاري رنو وارد بازار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت رنو با همكاري تاتا موتورز هند قصد دارد خودروي كلاس كوچكي را بر اساس نياز بازارهاي كشورهاي در حال توسعه با قيمت سه هزار دلار توليد كند

اين شركت پيش‌تر در سال هاي 2004 نيز خودرو لوگان را باقيمت 5 هزار دلار وارد بازار كرد، اما پس از مدتي قيمت اين خودرو به بيش از شش هزار يورو رسيد. هم اكنون نيز اين خودرو در اروپا بيش از 7500 يورو و در ايران 6750 يورو عرضه مي‌شود.

رنو هم اكنون در بازار هند براي توليد سالانه 60 هزار دستگاه لوگان حضور يافته و توليد اين خودرو را باشركت ماهيندرا آغاز كرده است، اما همكاري رنو با بزرگترين خودروساز هند با نام تاتا موتورز مي‌تواند سبب شود كه رنو بازارهاي آسيايي فراواني را به دست آورد.

پيش‌تر نيز ايران خودرو قرار بود با تاتاموتورز همكاري كند، اما هيچ‌گاه اين قرار داد به ثمر نرسيد و هم اكنون اين شركت قصد دارد با شركت چري چين خودرو شش هزار دلاري توليد كند

Foad
2 May 2007, 08:57 PM
افزايش توليد "جي‌.ام - دوو" در سال 2008 به 200هزار دستگاه

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

کارخانه GM-DAEWOO قصد دارد در سال 2008 توليدات خود را به 200 هزار دستگاه خودرو افزايش دهد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دفتر مطبوعاتي رياست جمهوري ازبکستان اعلام كرد كه که اسلام کريموف ـ رييس جمهور ازبکستان ـ و مايکل گريمالدي ـ رييس شركت جنرال موتورز ـ مسائل مربوط به تحکيم همکاري ميان ازبک دوو اتو و جنرال موتورز را بررسي کردند.

در اين گزارش آمده است: در جريان اين ديدار مسائل تحکيم همکاري ميان شرکت سهامي ازبک دوو اتو و جنرال موتورز و امکان طراحي و اجراي پروژه‌هاي مشترک جديد مورد بررسي قرار گرفت.

در اين گزارش همچنين يادآوري شده که ازبک دوو اتو در حدود 60 هزار دستگاه خودرو براي بازار داخلي و 80 هزار دستگاه را براي بازارهاي خارجي توليد مي‌کند.

به گزارش خبرگزاري نووستي، در سال 2008 قرار است که خط توليد اين شركت به حد نصاب توان خود يعني 200 هزار دستگاه خودرو در سال برسد.

Abolfazl2006_p
2 May 2007, 10:20 PM
خبرگزاري فارس : بي بي سي گزارش داد ، به دنبال كاهش چشمگير رشد اقتصادي آمريكا طي سه ماه نخست امسال ، ميزان فروش خودرو در اين كشور طي ماه آوريل به شدت كاهش يافت .


به گزارش خبرگزاري فارس ، ميزان فروش انواع خودرو در آمريكا در اين مدت به پايين ترين رقم خود طي يك سال و نيم اخير رسيده است . شركت تويوتا نيز كه طي ماه مارس با رشد دو رقمي فروش در آمريكا روبرو شده بود ، طي ماه آوريل با كاهش 4 درصدي فروش مواجه شد .
اين نخستين بار طي دو سال اخير است كه فروش تويوتا در آمريكا كاهش داشته است . شركتهاي فورد و جنرال موتورز آمريكا نيز در اين مدت با كاهش 9/12 و 5/9 درصدي فروش روبرو شده اند . افزايش قيمت بنزين و كاهش رشد اقتصادي مهمترين علل افت چشمگير فروش خودرو در آمريكا ارزيابي مي شود .
شركتهاي خودروسازي هوندا و نيسان نيز در اين مدت با كاهش 2 و 11 درصدي فروش مواجه شدند . شركت تويوتا ماه گذشته با پيشي گرفتن بر جنرال موتورز آمريكا به بزرگترين شركت خودروساز جهان تبديل شد .
تويوتا طي سه ماه نخست امسال بيش از 348/2 ميليون دستگاه خودرو به فروش رساند . اين در حالي است كه شركتهاي خودروسازي آمريكا قصد دارند تا پايان سال 2008 هزاران نفر از كارمندان خود را اخراج كنند .
شركت دايملر كرايسلر بيش از 13 هزار نفر از كارمندان خود را اخراج خواهد كرد . شركتهاي فورد و جنرال موتورز نيز قصد دارند به ترتيب 45 هزار و 34 هزار نفر از كارمندان خود را اخراج كنند .

Foad
5 May 2007, 04:00 PM
مدل جديد پورشه با 700 اسب بخار وارد بازار شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد پورشه با ظاهري جديد اما با اتكا به طراحي سنتي وارد بازار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين مدل كه نوع 911 پورشه با نام راكت است760 هزار دلار قيمت دارد و شتاب صفر تا صد آن 3.2 ثانيه و سرعت آن نيز بالاي 350 كيلومتر بر ساعت است. اين خودرو 700 اسب بخار قدرت دارد و در دور هفت هزار دور در دقيقه نيز بيشترين قدرت را توليد مي‌كند.

اين خودرو داراي يك موتور 3.8 ليتري است كه از يك گيربكس شش دنده بهره مي‌برد و همچنين داراي رينگ‌هاي 20 اينچي است. مدل جديد پورشه از دو توربوشارژ به منظور افزايش هوادهي و بالا بردن راندمان موتور سود مي‌جويد.

مدل جديد پورشه كه جلو آن به سبك سنتي اين شركت آلماني طراحي شده، در قسمت عقب بي‌شباهت به خودروهاي مسابقه‌يي نيست؛ به طوري كه عرض قسمت عقب خودرو بسيار بيشتر از قسمت جلو است.

Foad
7 May 2007, 12:43 PM
مدل جديد بنز سال 2008 به بازار مي‌آيد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد بنز clk در سال 2008 وارد بازار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) مدل جديد بنز با موتوري با قدرت 500 اسب بخار سال 2008 وراد بازار مي‌شود. اين خودرو كه از معدود خودروهاي است كه هنوز در مدل جديد آن نيز از طراحي اواخر دهه 90 بنز بهره گرفته شده از سوي شركت amg براي مشتريان خاص تيونينگ (تقويت) مي‌شود.

CLK63 داراي رينگ‌هاي 19 اينچي در جلو و عقب است و براي افزايش پايداري و ايمني اين خودرو نيز از جديدترين سيستم‌هاي esp و abs استفاده شده است.

اين خودرو كه بيش از 250 كيليومتر در ساعت سرعت دارد، داراي شتاب صفر تا 100 چهار ثانيه است و قيمت آن نيز حدود 140 هزار دلار ارزش‌گذاري شده است موتور پرقدرت اين خودرو نيز هشت سيلندر خورجيني است كه 6700 سي سي حجم دارد.

مدل‌هاي CLK جزو خودروهاي اسپرت و خاص شركت مرسدس بنز محسوب مي‌شود

ar1358
9 May 2007, 12:45 AM
پيوند بازار مازارتي و آلفارومئو

با توجه به محدود بودن شبكه فروش و ارائه خدمات پس از فروش آلفارومئو در اروپا تا زمان ايجاد شبكه اختصاصي براي اين شركت، نمايندگي‌هاي مازارتي عرضه محصولات آلفاردئو را بر عهده خواهند داشت.

سرجيو مارچيونه، مديرعامل فيات كه برند مادر آلفارومئو است با اعلام اين كه مازارتي پس از يك دوره ركورد 17ساله‌ فعاليت‌هايش از اواخر امسال با عرضه مدل جديدي دوباره به بازارها بازمي‌گردد از تصميم اتخاذ شده براي استفاد از نمايندگي‌هاي مازارتي براي عرضه محصولات آلفارومئو و تلاش براي افزايش فروش اين شركت به سقف 12هزار دستگاه در سال تا سال 2011ميلادي خبر داد.شركت فيات كه به دنبال احياي برندهاي زيرمجموعه خود چون آلفارومئو و مازاراتي است قصد ادغام بخش‌هايي چون فروش و خدمات پس از فروش اين محصول در يكديگر را دارد.

ar1358
9 May 2007, 12:45 AM
افزايش صادرات داچيا

روند رشد صادرات محصولات شركت خودروسازي داچيا ‌از روماني طي سال گذشته ميلادي ادامه يافت اين در حالي است كه فروش داخلي محصولات اين شركت افول داشت.

در حالي كه كماكان 30درصد محصولات توليدي داچيا در بازارهاي داخلي عرضه مي‌شود و اين شركت سهم قابل توجهي از بازار داخلي را در اختيار دارد افزايش شديد تعرفه شماره‌گذاري خودرو در لهستان موجبات ركورد در بازار داخلي لهستان را فراهم آورده است. داچيا طي سه ماه اول امسال هزار دستگاه از محصولات خود را در لهستان عرضه كرده كه متضمن كاهش 19درصدي در قياس با حدي مشابه سال گذشته است.اين در حالي است كه در همين مدت صادرات محصولات داچيا به خارج از روماني 26درصد رشد داشته است. در سه ماه اول امسال داچيا عنوان بزرگ‌ترين، صادركننده محصول از روماني را به خود اختصاص داده است.

ar1358
9 May 2007, 12:46 AM
جهان خودرو
كيا، اسپانسريوفا شد

شركت خودروسازي كياموتورز كره‌جنوبي با انعقاد قراردادي با فدراسيون فوتبال اروپا (يوفا) اسپانسر بازي‌هاي 2008 و همچنين اسپانسر بخشي از بازي‌هاي المپيك پكن شد.

اوسوي چونگ، مديرعامل كيا طي مراسمي با حضور مارگارف، مدير بازاريابي و تبليغات رسانه اي‌يوفا اين توافقنامه را امضا كرد و به طور رسمي اسپانسر بازي‌هاي 2008 جام‌ملت هاي اروپا شد. البته گستره زماني همكاري كيا و يوفا تا سال 2016ميلادي تعيين شده است كه اين روند از سال 2008 شروع مي‌شود.
كياموتورز بيش از اين و در سال 2002ميلادي اسپانسر جام‌جهاني فوتبال كره‌- ژاپن بود. قرارداد همكاري كيا و يوفا تا سال 2016ميلادي اعتبار دارد.

Foad
9 May 2007, 09:54 PM
رنو لاگانو وارد بازار مي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدل جديد رنو لاگانو در سال آينده ميلادي وارد بازار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نخستين تصاوير منتشر شده نشان مي‌دهد كه اين خودرو در كلاس خودروهاي لوكس متوسط قرار دارد.

طراحي بدنه اين خودرو شبيه خودروي معروف طراحي مفهمومي رنو با نام فلوئنس است. از طرفي طراحي داخلي ن لوكس و تا حدودي اسپرت است؛ به‌طوري كه داخل آن به شكل خودروهاي شركت نيسان و با استفاده از طرح چوپ و چرم طراحي شده، اما فرمان اين خودرو شبيه خودروهاي فورمول يك است. دست دنده اين خودرو نيز ما خودروهاي لوكس و اسپرت قرار دارد.

كارلوس گوسن - مديرعامل كنسرسيوم رنو نيسان - اعلام كرده بود از سال 2007 تا 2009، رنو 26 مدل جديد براي افزايش سهم بازار ارائه مي كند. همچنين يك برند يا نشان جديد و جذاب نيز بايد شكل گيرد. ضمن اين كه خودرو دو ديفرانسيل (SUV) نيز از سال 2007 به بعد عرضه مي‌شود.

وي همچنين گفته بود: مدل لاگانو در سال 2007 براي مبارزه با مرسدس بنز و بي.ام.و متحول شده است.

به نظر گوسن اين خودرو بايد بتواند از مدل سري 3 بي.ام.و و كلاس C بنز و همچنين مدل A4 آئودي بهتر باشد.

وي اعلام كرده بود: توليدات اين شركت با ورود 26 مدل جديد كه يك مدل از آن نيز توسط ايران خودرو و رنو در حال طراحي است 800 هزاردستگاه افزايش خواهد يافت كه 550 هزار دستگاه آن در خارج بازار اروپا عرضه مي‌شود

Foad
10 May 2007, 10:49 PM
صادرات خودروهاي چيني افزايش يافت

خبرگزاري فارس : سازمان گمرك چين اعلام كرد ، صادرات خودروهاي ساخت اين كشور طي سه ماه نخست 2007 ميلادي بيش از 32/5 درصد رشد داشته است.


به گزارش خبرگزاري فارس ، شركتهاي چيني در اين مدت بيش از 99هزارو800 دستگاه انواع خودرو به كشورهاي مختلف صادر كرده اند.
بر اساس اين گزارش ، ميزان صادرات قطعات و لوازم يدكي خودرو نيز در اين مدت با 36 درصد افزايش به بيش از 8 ميليارد دلار رسيده است . واردات قطعات خودرو در چين نيز با 18 درصد افزايش به 4/5 ميليارد دلار رسيده است.
چين طي سه ماه نخست امسال بيش از 19/2 ميليون دستگاه خودرو توليد كرده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6/22 درصد رشد داشته است . ميزان فروش خودرو در بازار چين نيز در اين مدت با 2/22 درصد افزايش به 1/2 ميليون دستگاه رسيده است.

Foad
18 May 2007, 12:38 PM
سوزوكي موتور سيكلت پيل سوختي وارد بازار مي‌كند

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

شركت Intelligent Energy و سوزوكي براي توسعه نمونه اوليه موتورسيكلت پيل سوختي هيدروژني با استفاده از سيستم‌هاي انرژي پيل سوختي اين شركت همكاري مي‌كنند.‌

به گزارش سرويس «فن‌آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين شركت فن‌آوري پيل سوختي پليمري انحصاري خود با خواصي همچون وزن و حجم كم را به شركت سوزوكي تحويل خواهد داد تا بخشي جدايي ناپذير از محصولات موتوري آتي شركت سوزوكي شود.

در طراحي‌هاي پيل سوختي پليمري اين شركت، تكنيك‌هاي جديد مديريت آب و حرارت با استفاده از صفحات دو قطبي فلزي نازك براي ساخت آسان استوك تركيب مي‌شوند.

با يكپارچه سازي بخش رطوبت زدايي و خنك كن در اين سيستم‌ها، تعداد اجزا كاهش مي‌يابد و بدين ترتيب سيستم پيل سوختي كوچكتر شده و ضريب اطمينان آن نيز افزايش مي‌يابد.

نسبت توان خروجي به حجم در استك‌هاي پيل سوختي شركت Intelligent Energy بيش از ‌٥/٢ كيلووات بر ليتر است و اين شركت در سال ‌٢٠٠٥ دوچرخه موتوري با پيل سوختي را ارائه داده است.

طراحي و ساخت دوچرخه موتوري ENV بر اساس پيل سوختي Core اين شركت صورت گرفته و كاملا از وسيله جدا شده و مي‌تواند براي تامين انرژي هر وسيله ديگري از جمله قايق موتوري و وسايل خانگي كوچك به كار رود.

شركت سوزوكي نيز تحقيقات پيل سوختي خود را با شركت جنرال موتورز در برنامه توسعه خودروهاي پيل سوختي آغاز كرده و تا كنون سه خودروي پيل سوختي كوچك را در ژاپن توسعه داده است و اين روند را با هدف تجاري سازي اين خودروها ادامه خواهد داد.

Foad
18 May 2007, 12:39 PM
مدل جديد فورد طراحي شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت فورد و شعبه لينكون اين شركت مدل شاسي بلند جديدي را طراحي كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين مدل طراحي مفهومي كه نشان دهنده استراتژي اين شركت براي طراحي مدل‌هاي آينده خودروهاي شاسي بلند است گوياي تغيير فاحش طراحي در فورد آمريكاست.

اين خودرو با طراحي عضلاني رينگ‌هاي بزرگ و ايروديناميك بالاي طراحي شده و تا حدودي طراحي آن شبيه خودروهاي شاسي بلند شركت نيسان است .

طراحي اين خودرو بسيار شبيه مدل جديد فورد از جمله فوكوس است و از خودرو Iosis در آن الهام گرفته شده است.

در زير سپرهاي اين خودرو كانال‌هايي براي عبور و پخش هوا به منظور افزايش فرمان‌پذيري پيش‌بيني شده است. از طرفي فورد برنامه‌هايي نيز براي استفاده از موتورهاي هيبريدي در اين خودروها دارد.

گفتني است بازار آمريكاي شمالي تقاضاي بالايي براي خودروهاي دو ديفرانسيل شاسي بلند دارد كه در چند سال اخير بخش زيادي از اين بازار توسط شركت هاي ژاپني نيسان و تويوتا تامين شده و شركت‌هاي آمريكايي براي جلوگيري از نفوذ بيشتر اين شركت ها در حال معرفي مدل‌ها و طراحي جديد هستن

Foad
19 May 2007, 10:27 PM
پرفروش‌ترين خودرو‌هاي اروپا در سال 2006

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

پرفروش‌ترين خودرو‌هاي اروپا در سال 2006 به ترتيب شامل فورد فوكوس، فولكس گلف و رنو مگان بود.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فورد فوكوس، فولكس گلف و رنو مگان به ترتيب 548، 547 و 529 هزار دستگاه در سال 2006 در اروپا فروخته شده‌اند.

خودرو‌هاي اپل استرا، پژو 207 و رنو كليو با فروش 460، 445 و 437 هزار دستگاه مواجه بودند. فيات پونتو، سيتروئن C4، فورد فيستا و فولكس پاسات نيز در مكان‌هاي بعدي قرار دارند.

در بازار اروپا طي سال 2006 فولكس واگن، اپل و رنو بيشترين بازار را در اختيار داشته‌اند كه فروش فولكس واگن 0.7 درصد رشد و رنو و اپل با 1.2 و 0.6 درصد كاهش فروش مواجه بودند.

سهم بازار خودرو‌سازان اروپايي نيز به ترتيب 10.8 درصد فولكس، 8.6 درصد اپل، 8.4 درصد رنو، 8.2 درصد فورد، 7.2 درصد پژو، 5.9 درصد سيتروئن و 5.8 درصد فيات بوده است.

در سال گذشته ميلادي بازار اروپا با كاهش تقاضا مواجه بود كه بر روي فروش بسياري از خودروسازان اروپايي اثر گذاشته است و برخي از آن‌ها مانند فولكس واگن و رنو سعي در گسترش بازارهاي خود به خارج اروپا و مناطق در حال توسعه دارند.

Foad
19 May 2007, 10:28 PM
رنوتوليد لوگان در مسکو را 2برابر مي‌کند

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت خودروسازي رنو فرانسه اعلام کرد که در اواسط سال 2009 توليد خودروهاي لوگان در کارخانه اتوفراموس مسکو را دو برابر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رنو در گزارش خود عنوان كرد كه براي رسيدن به اين هدف در حدود150 ميليون دلار سرمايه گذاري خواهد كرد.

رنوادامه داد که قصد دارد در کارخانه حومه شهر مسکو که در سال 2005 تاسيس کرده و شش درصد از سهام آن متعلق به شهرداري پايتخت است، سالانه 160 هزار دستگاه خودرو توليد کند.

بر اساس توافقنامه امضا شده در پاريس توسط مدير روابط عمومي شركت رنو و نمايندگي آن در مسکو، شهرداري محوطه لازم براي توليد را در اختيار اين شركت فرانسوي قرار خواهد داد.

Foad
19 May 2007, 10:29 PM
کارخانه‌هاي خودروسازي روسيه و کانادا موسسه مشترک ايجاد مي‌کنند

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت‌هاي خودروسازي روسيه و کانادا موسسه مشترک ايجاد مي‌کنند.

به گزراش ايسنا، شركت خودروسازي واز روسيه (توليد کننده خودروهاي لادا) و شركت کانادايي مگنا اينترنشنال پروتکلي درباره ايجاد موسسه مشترک امضا كردند.

امضاي اين سند در اين کارخانه و در حضور ولاديمير پوتين ـ رئيس جمهور روسيه ـ انجام شد و وي وعده حمايت از اين پروژه را نيز داد.

پوتين ضمن امضاي سند، به شركت كانادايي گفت: ما شرکت شما را مي‌شناسيم. اميدوارم که چنين پروژه‌اي با شركت گاز (گروه کارخانه‌هاي خودروسازي در شهر گورکي) نيز اجرا شود؛ دولت روسيه به طور مسلم از اين پروژه حمايت مي‌کند.

طبق اين پروتکل طرفين درباره سازمان دهي پروژه، طراحي و توليد سري جديد اتومبيل نوع C در کارخانه جديد توافق كردند.

به گزارش ايتارتاس، توان مرحله اول پروژه، 220 هزار ماشين در سال و اين در حالي است كه قرارداد ايجاد موسسه مشترک پاييز 2007 امضا خواهد شد.

لازم به ذكر است كه بهاي خودرو مدل C بين 10 تا 12 هزار دلار ارزيابي مي‌شود

Foad
22 May 2007, 08:42 AM
تايوان، نسل جديد خودرو پيل سوختي خود را ارائه كرد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

دانشگاه Ming Doa تايوان، چهارمين نسل از خودروهاي پيل سوختي خود را با عنوان MHV-4 معرفي كرد.

به گزارش سرويس «فن آوري » خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو كه از يك موتور هيبريدي باتري ــ پيل سوختي استفاده مي‌كند، مي‌تواند در حدود 5 كيلو وات انرژي توليد كند و به سرعت 30 كيلومتر در ساعت برسد.

خودرو MHV-4 با وزن سبك، بدون سر و صدا و آلودگي بوده و سوخت آن هيدروژن حاصل از آب است و الكتريسته توليد شده از هيدروژن، براي شارژ باتري مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

مهمترين تفاوت اين مدل با مدلهاي قبلي، وجود يك سيستم كنترل رايانه يي است كه علاوه بر كنترل شرايط كنوني خودرو، امكان ثبت داده‌ها را نيز به وجود مي‌آورد.

بر اساس اين گزارش، اين تيم تحقيقاتي در نظر دارد، در آينده توان موتور را افزايش داده و سرعت خودرو را به خودروهاي گازي متداول برساند.

آمارهاي وزارت اقتصاد تايوان نشان مي‌دهد، تقاضاي نفت اين كشور از ژانويه تا اكتبر 2006 بيش از 35 ميليارد ليتر بوده است كه 95 درصد از اين ميزان وارداتي بوده است و بنابراين شركت هايي همچون شركت انرژي تايوان (TAIPOWER) نيز براي كاهش وابستگي كشور به واردات نفت، در صدد توسعه فناوري انرژي هيدروژن مي‌باشند

farshad429
23 May 2007, 12:18 AM
فعاليت بنز در ايران گسترش مي‌يابد؟

شركت دايملر کرايسلر 9 سال پس از ادغام، به دو شركت كرايسلر و دايملر تقسيم شد. بنا به اطلاعيه شركت دايملر بنز، 19.9 درصد از سهام كرايسلر متعلق به دايملر و 80.1 درصد ديگر متعلق به شرکت Cerberus خواهد بود. البته گفتني است با اعلام اين تصميم، سهام دايملر بنز در بازار بورس به شدت دچار نوسان شد. ارتباط نزديك كرايسلر و بنز در سال گذشته سبب خروج بنز سواري از ايران شده بود، اما اكنون يكي از مديران بنز در ايران به ايسنا گفته كه با اين جدايي، مرسدس بنز سواري مي‌تواند فعاليت خود را در ايران گسترش دهد. گفتني است، دو شرکت رقيب دايملر بنز آلمان و کرايسلر آمريکايي در سال 1998با يکديگر تلفيق شده بودند؛ اما اين ادغام آن‌طور که انتظار مي‌رفت، سودمند نبود. زيان‌دهي شرکت اسمارت که زير مجموعه اين اتحاد است و سپس کاهش فروش توليدات دايملر کرايسلر در سال‌هاي اخير، از جمله دلايل اين نارضايتي بود. اما بزرگ‌ترين مشکل کرايسلر در سال 2006 اتفاق افتاد؛ زماني كه اين شرکت از زيان 48.1 ميليارد دلاري خود در سال 2006 خبر داد. اين شركت اعلام کرده بود كه براي بازگشت به سود دهي خود تا سال 2008، در نظر دارد 13هزار موقعيت شغلي خود را در ايالات متحده آمريکا کاهش دهد، توليدات خود را کم کند و همچنين برخي واحدهايش را تعطيل كند. البته برخي از اين بيم دارند كه با اين اقدام، فروش بنز در آمريكاي شمالي كاهش يابد. هم اكنون شركت دايملر شامل بنز و اسمارت و همچنين شركت كرايسلر شامل دوج كرايسلر و جيپ است.

Foad
23 May 2007, 05:50 PM
تويوتا بزرگترين شركت خودروسازي در جهان شناخته شد

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز شركت خودروسازي تويوتا موتور با 192 ميليارد دلار سرمايه بازار و 295 هزار نفر نيروي كار بزرگترين شركت خودروسازي در سطح جهان شناخته شده است.
پس از اين كشور شركت امريكايي دايملر كراسيلر با 89 ميليارد دلار سرمايه و 356 هزار نفر نيروي كار دومين شركت بزرگ خودروسازي و شركت ژاپني هندا با 62 ميليارد دلار سرمايه و 144 هزار نفر نيروي كار سومين شركت بزرگ شناخته شده است.
شركت آلماني فولكس واگن با 57 ميليارد دلار سرمايه و 324 هزار نفر نيروي كار و شركت ژاپني نيسان با 45 ميليارد دلار سرمايه و 162 هزار نفر نيروي كار نيز در رتبه‌هاي چهارم و پنجم قراردارند.
پس از اين شركت‌ها، شركت‌هاي آمريكايي فيات، ولوو، پاكار، جنرال موتورز و فورد رتبه‌هاي ششم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

Foad
23 May 2007, 08:24 PM
تويوتا، پريوس 21هزار دلاري در بازار آمريكا عرضه مي كند

خبرگزاري فارس:خودروي پريوس توليد شركت خودروسازي تويوتا از نوع خودروهاي هيبريدي بوده كه با قيمت 21725 دلار در آمريكا فروخته مي شود.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت شركت خودروسازي تويوتا خودروي پريوس در اواخر سال 1997 در ژاپن توليد شد.اين خودرو داراي موتور هيبريدي بوده بعضى از مزاياى هيبريدهاى سرى را نيز داراست.
يك سدان 4 در 5 نفره كه موتور و سيستم انتقال قدرت آن طورى است كه توانايى رسيدن به سرعت 15 مايل بر ساعت (24 كيلومتر بر ساعت) را فقط با موتور الكتريكى داراست.پريوس در سال 2004 در امريكاى شمالى به عنوان خودروى سال برگزيده شده است.
وزن پريوس 2900 پوند (1315 كيلوگرم) است و فضاى درونى و فضاى صندوق عقب آن از تويوتا كرولا بيشتر است.
پريوس داراى موتور 5/1 ليترى است كه 76 اسب بخار را در حداكثر دور 5000 دور بر دقيقه بدست مى آورد.موتور الكتريكى در پريوس داراى 67 اسب بخار قدرت براى 1200 تا 1540 دور بر دقيقه است و گشتاور 295 پوند – فوت را از 0 تا 1200 دور بر دقيقه توليد مى كند كه نيروى كافي را براى حركت خودرو بدون دخالت موتور بنزينى فراهم مى كند. موتور الكتريكى در پريوس خيلى قويتر از موتور الكتريكى در هوندا اينسايت است.
قيمت پايه پريوس 21725 دلار تعيين شده است.
موتور پريوس داراي 4 سيلندر و 16سوپاپ به صورت VVT-iبا حجم 1497 سي سي است.سيستم مكش:چند نقطه اي EFI به همراه سيستم دستگاه كنترل سوخت هوشمند (ETCS-i). سيستم احتراق موتور:الكترونيكي به همراه سيستم احتراق مستقيم تويوتا (TDI).تورك:111 نيوتون متر در 4200 دور در دقيقه . ميزان تشعشع امواج:استفاده از نوعي تكنولوژي پيشرفته كه ميزان تشعشع امواج رو به صفر مي رساند.گيربكس: الكترونيكي پيوسته متغير.ترمزها:ترمزها به همراه نيروي كمكي در جلو به صورت ديسك هاي خنك شونده و در عقب به صورت لنتي.به همراه سيستم ABS و سيستم يكپارچه احيا كننده ترمز ها.

Foad
25 May 2007, 03:12 PM
مدل جديد بنز با 604 اسب بخار قدرت در راه است

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت بنز به تازگي مدل جديد خود را با نام CL65 و با قدرت 604 اسب بخار قدرت معرفي كرده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو از موتور 12 سيلندر V شكل با قدرت 604 اسب بخار قدرت استفاده مي‌كند كه توسط شركت AMG تيونينگ شده و با استفاده از توربوشارژ و هوادهي به موتور به قابليت بالايي دست يافته است و مي‌تواند طي مدت 4 ثانيه به سرعت 100 كيلومتر بر ثانيه دست يابد و حداكثر سرعت آن نيز 320 كيلومتر بر ساعت است.

قيمت اين خودرو بيش از 150 هزار دلار تخمين زده شده و در طراحي بدنه اين خودرو نيز از نسل جديد طراحي مرسدس استفاده شده است.

بدنه كشيده و عضلاني و چراغ‌هاي زنوني شكل از ديگر خصوصيات اين محصول جديد بنز محسوب مي‌شود.

گفتني است شركت AMG محصولات اسپرت بنز را توليد مي كند و اين محصول جديد توسط همين شركت ارتقا يافته است

Foad
25 May 2007, 03:14 PM
موفقيت تازه دانشمندان در توليد سوخت خودرو از سيب‌زميني و ذرت!

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: علمي

محققان از ابداع روش جديدي براي توليد هيدروژن از ذرت يا سيب زميني خبر دادند كه با اين روش توليد وسايل نقليه پيل سوختي اقتصادي‌تر و عملي‌تر خواهد شد.

به گزارش سرويس «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محققان با استفاده از مجموعه‌اي از آنزيم‌هاي تهيه شده از چندين ارگانيسم، روش جديدي براي تبديل نشاسته موجود در بسياري از منابع خوراكي از جمله ذرت و سيب زميني به گاز هيدروژن در دماها و فشارهاي بسيار پايين ابداع كرده‌اند.

در اين روش مقدار هيدروژن توليد شده سه برابر بيشتر از روش‌هاي آنزيمي قديمي‌تر است و به اين ترتيب امكان عملي شدن استفاده از چنين آنزيم‌هايي براي توليد هيدروژن براي وسايل نقليه پيل سوختي افزايش خواهد يافت.

محققان دانشگاه فني ويرجينيا، آزمايشگاه ملي اوك ريچ و دانشگاه جورجيا در اين آزمايش 13 آنزيم تجاري موجود و ايزوله شده از ماست، باكتري، اسفناج و ماهيچه خرگوش را با يكديگر تركيب كردند. هيدروژن از دو منبع يكي نشاسته و ديگري آب استفاده شده براي اكسيده كردن نشاسته به دست مي‌آيد و آنزيم‌هاي موجود واكنش‌هاي شيميايي را در اين روش تسهيل مي‌كنند. به طوري كه آب و نشاسته به طور كامل به هيدروژن و دي اكسيد كربن تبديل مي‌ش

ar1358
26 May 2007, 06:03 AM
ايمن‌ترين خودروي جاده‌اي

پاسات كه از محبوب‌ترين محصولات شركت خودروسازي فولكس واگن آلمان به عنوان بزرگ‌ترين خودروساز اروپا است به عنوان ايمن‌ترين خودروي جاده‌اي معرفي شد.

نشريه فوربس با انجام نظرسنجي‌هاي گسترده براي تعيين ايمن‌ترين خودروي جاده‌اي پس از بررسي‌هاي طولاني اين عنوان را به پاسات اختصاص داد. علاوه بر اين در بررسي‌ها مشخص شد نرخ تصادف پاسات و پرونده‌هاي بيمه‌اي تشكيل شده در اين رابطه به مراتب كمتر از موارد مشابه است. فوربس طيف وسيعي از ادله را براي انتخابات پاسات به عنوان خودروي ايمن جاده سال 2007 ارائه كرده است كه وجود تجهيزات ايمن در زمره آنها هستند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=46422
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1247/32-03.jpg

ar1358
26 May 2007, 06:07 AM
بار مالي دلفي براي GM

اگرچه شركت خودروسازي جنرال موتورز تا پيش از اين علاقه‌اي به افشاي بار مالي ناشي از قبول تعهدات شركت قطعه‌ساز داخلي كه در آستانه ورشكستگي است نشان نمي‌داد اما برخي جزييات اين توافقنامه عاقبت افشا شد.

بر اين اساس جنرال موتورز متعهد به پرداخت 7ميليارد دلار بابت تعهدات مالي دلفي در قبال بيمه بازنشستگي و خدمات درماني كاركنان اين شركت شده است كه يك ميليارد دلار آن طي شش ماهه اول امسال سررسيد مي‌شود. به ظاهر جنرال موتورز قصد دارد با فروش يكي از واحدهاي دلفي كه دست‌اندركار توليد سيستم انتقال نيرو است، اين تعهد مالي را پرداخت كند. دلفي كه سال گذشته ميلادي در آستانه اعلام ورشكستگي و توقف فعاليت قرار داشت با حمايت مالي جنرال موتورز كه بزرگ‌ترين سهامدار اين شركت است توانست به فعاليت‌هاي خود ادامه دهد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1247/32-04.jpg

ar1358
28 May 2007, 06:51 AM
پژو و قطع رابطه با ايران
گزارش فرانس پرس از: - دوشنبه 7 خرداد 1386 [2007.05.28]

peugot.jpg

از ديد کريستين اشترايف، رييس شرکت پژو، درحال حاضر سرمايه گذاري در ايران "به هيچ وجه منطقي نيست". او ترجيح مي دهد اين بازار را ترک کند و شاهد افول فروش خود در سطح جهاني باشد تا اينکه شرکت خود را متوجه خطر کند. ولي شرکت رنو چنين عقيده اي ندارد...

کريستين اشترايف، رييس جديد شرکت پژو، در حاشيه نشست عمومي اين شرکت اظهار داشت: "درحال حاضر به هيچ وجه منطقي نيست که يک سازنده اتومبيل سرمايه گذاري هاي صنعتي خود را در ايران افزايش دهد."

اين ديدگاه از موقعيت متشنج سياسي ايران و خطرات بايکوت بين المللي که به دليل افراط گرايي هاي رييس جمهور احمدي نژاد در پرونده هسته اي به وجود آمده نشأت مي گيرد. اين مسأله مي تواند به مثابه تهديدي بزرگ براي ثبات اقتصادي اين کشور باشد.

خروج تدريجي پژو از بازار ايران به خوبي رکود جهاني فروش اين شرکت را در سال گذشته توضيح مي دهد [درواقع تعداد 50 هزار خودرو کمتر به فروش رسيده]. شرکت پژو در سال 2005 تعداد 304 هزار خودرو به بازار ايران تحويل داد و اين تعداد در سال 2006 به 235 هزار رسيد، يعني در حدود 70 هزار خودرو کمتر از سال 2005. در سه ماهه اول امسال، اين ميزان باز هم کاهش يافت و تنها تعداد 31 هزار خودروي پژو در ايران مونتاژ شد که 35 درصد کمتر از سه ماهه اول سال گذشته بوده است. با اين حال، پژو در 15 سال اخير يکي از بزرگ ترين شرکت هاي خودروسازي بوده که در ايران حضور دارند.

در برابر احتياط شرکت پژو، بي پروايي و تهور شرکت رنو بسيار چشمگير است. کارلوس غصن، رييس رنو که اصليت لبناني دارد، تصميم گرفته خطوط توليد رنو "لوگان" را در ايران و هندوستان تأسيس کند. اين در حالي است که تاکنون براي خريد تعداد 100 هزار رنو لوگان ثبت نام بعمل آمده. آيا اين استراتژي بي پروا مي تواند احتياط پژو را نفي کند؟ آينده پاسخ اين سؤال را روشن خواهد کرد.

farshad429
29 May 2007, 02:46 AM
پژو 308، نسل جدید مدل 307

http://www.machinemag.com/mambots/content/lightimaget/imaget/News_Peugeot%20308%201.jpg http://www.machinemag.com/mambots/content/lightimaget/imaget/News_Peugeot%20308%202.jpg

در چندماه آینده و در سپتامبر، شرکت پژو فرانسه نسل جدید مدل 307 را با عدد 308 در نمایشگاه معتبر IAA در کشور آلمان به نمایش خواهد گذاشت. در حال حاضر خبرهای کوتاه و تصاویری از این اتومبیل جدید منتشر شده است. بعضی از رسانه های مدل جدید 308 را یک Facelift بدنه مدل قبل اعلام کرده اند. اما شرکت پژو با این نظر مخالف است و اعلام کرده است که مدل جدید کاملا با مدل قبلی تفاوت دارد. البته با دیدن دقیقتر عکس ها، پی به تفاوت این مدل خواهیم برد. مدل جدید در ماه سپتامبر در فرانسه و یک ماه بعد به بازار اروپا وارد خواهد شد.
اطلاعات دقیقی از مشخصات فنی مدل 308 اعلام نشده است. اما احتمال می رود که موتور این مدل از نوع چهارسیلندر به گنجایش 6/1 لیتر و به قدرت 120 اسب بخار باشد که در مدل دودر نیز بکار گرفته خواهد شد. در پائیز سال 2008 ، مدل اسپرت 308 RC با موتور دو لیتری توربو به قدرت 220 اسب بخار عرضه خواهد شد. موتور دیزل به گنجایش های 2 و 2/2 لیتری HDI در کنار مدل های دیگر ساخته خواهد شد. افزون بر مدلهای معمول، مدل دیزل - الکترو هیبریدی نیز در برنامه تولید قرار دارد.
http://www.machinemag.com/mambots/content/lightimaget/imaget/News_Peugeot%20308%203.jpg

منبع : سایت مجله ماشین

سود انباشته
29 May 2007, 03:17 PM
تهديد پژو – سيتروئن و خيال آسوده ايران‌خودرو

گروه خودرو – رييس جديد شركت پژو – سيتروئن اوايل هفته جاري در حاشيه مجمع عمومي سهامداران اين شركت از تصميم پژو – سيتروئن مبني بر كاهش سرمايه‌گذاري در ايران و ترك اين بازار بزرگ خبر داد.


خبرگزاري موج به نقل از وي اضافه مي‌كند، پژو – سيتروئن ترجيح مي‌دهد در اين برهه از زمان بازار ايران را ترك كند حتي اگر اين اقدام باعث كاهش فروش شركت شود.
اما خبرگزاري فارس، يكشنبه گذشته در خبري متفاوت از سفر قريب‌الوقوع نمايندگان بلندپايه پژو – سيتروئن براي سرمايه‌گذاري در صنعت قطعه‌سازي كشورمان به منظور تبديل ايران به يكي از قطب‌هاي اصلي توليد قطعات اين شركت در ايران خبر داده بود.
البته طرح چنين تصميماتي براي صنعت خودروي ايران تازگي ندارد چرا كه سال گذشته نيز در همين روزها شركت پژو بر سر صادرات پژو 206 صندوقدار براي مدتي با ايران‌خودرو در تنش بود اما در نهايت نمايندگان اين شركت در تابستان گذشته از سراسر جهان به ايران آمدند تا شاهد آغاز صادرات اين خودروي ايراني – فرانسوي باشند.
جالب اين كه عليرضا طهماسبي وزير صنايع و معادن پس از سرباززدن شركت پژو از تعهد خود نسبت به تامين بخشي از قطعات پژو 206 به اين شركت اخطار كرد كه در صورت استمرار اين وضعيت در ادامه همكاري خودروسازهاي ايراني با شركت پژو – سيتروئن تجديد نظر خواهد كرد.
از طرفي هم منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو سال گذشته رسما اعلام كرد انحصار خودروسازي فرانسوي از صنعت خودروي ايران برداشته خواهد شد چرا كه قرار است خودروسازهايي از چين و ژاپن فعاليت خود را با ايران آغاز كنند. اين گفته‌هاي دو مسوول رسمي صنعت خودروي كشور نشان مي‌دهد صنعت خودروي ايران هم‌اكنون در مرحله‌اي قرار گرفته كه پس از 40 سال قدمت مي‌تواند به راحتي «گليم خود را از آب بيرون بكشد.»
به همين خاطر ايران‌خودرو و سايپا نيز رفته رفته همكاري‌هاي خود را با پژو – سيتروئن كاهش خواهند داد تا بتوانند در قالب جوينت ونچر، شركاي تجاري ديگري را بيابند.به نظر مي‌رسد رييس پژو – سيتروئن در اظهار نظر اخير خود در رابطه با همكاري با ايران دست پيش را گرفته تا پس نيافتد.

Foad
31 May 2007, 01:02 PM
فولکس واگن سقف بلند سال آينده وارد بازار مي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شرکت فولکس واگن با نام شاران سال 2008 وارد بازار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خودرو جديد که يک استيشن سقف بلند است بر روي پلات فرم خودرو پاسات طراحي شده و قرار است سال 2008 وارد بازار شود.

در اين خودرو سه رديف صندلي وجود دارد. اين خودرو از موتور تزريق مستقيم سوخت معروف فولکس واگن که 140 اسب بخار قدرت دارد، بهره مي برد و سيستم انتقال قدرت آن نيز به چهار چرخ منتقل مي‌شود.

از طرفي ديگر خودروسازان زير مجموعه فولکس واگن مانند سئات نيز قصد گسترش چنين مدل هاي را مانند شاران در بازارهاي خود دارند.

گفتني است‌، هم‌اکنون تقاضا براي خودروهاي استيشن سقف بلند موسوم به MPV در اروپا افزايش يافته است.

Foad
31 May 2007, 01:04 PM
آخرين مدل"بي ام و" با قيمت 60 هزار دلار روانه بازار شد

خبرگزاري فارس:شركت خودروسازي "بي ام و" يكي از آخرين مدل هاي خود را با نام Z4و قيمت 60 هزار دلار روانه بازار كرده است.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت اتومبيل شركت خودروسازي "بي ام و "چهار عدد از آخرين مدل هاي خود را روانه بازار كرده است.نام اين مدل ها عبارتند از "بي ام و" Z4،بي ام و ايكس3،بي ام و سري5 و بي ام و سري 3.
در بين اين مدل ها مدل زد4 از ويژگي هاي منحصر به فردي برخوردار است.
"بي ام و"Z4 كه محصول سال 2007 است داراي طرحي جديد و مناسب محيط هاي شهري است.
اين مدل كه تنها در رنگ قرمز روانه بازار شده است داراي سقف قابل تبديل بوده ،دو درب داشته و صرفا با سوخت بنزين كار مي كند.
موتور زد4 علي رقم ظاهر نسبتا كوچك خود از قدرت بسيار بالايي برخوردار است.اين مدل داراي موتوري با شش سيلندر است.نيروي محركه نيز بر دو چرخ اين مدل سوار مي شود.
"بي ام و" Z4 باقيمت 60 هزار دلار به بازار عرضه شده است كه بدين ترتيب در ميان خودروهاي گران قيمت در جهان قرار دارد.

Foad
31 May 2007, 01:08 PM
تلاش فيات براي پايان ركود چند ساله‌اش

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شرکت فيات قصد دارد با ارائه مدل‌هاي جديد و جذاب به رکود چند ساله‌اش پايان دهد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فيات به تازگي چندين مدل جديد از جمله مدل براوو را معرفي کرده که از طراحي مناسب و جذاب برخوردار است. در اين طراحي از شرکت معروف آلفارومئو - زيرمجموعه فيات - بهره گرفته است.

خودرو جديد براوو که به زودي وارد بازار خواهد شد 150 اسب بخار قدرت دارد و در دو نوع ديزلي و بنزيني عرضه خواهد شد.

هم‌اكنون سهم بازار خودرو‌سازان اروپايي به ترتيب شامل 10.8 درصد فولكس، 8.6 درصد اوپل، 8.4 درصد رنو، 8.2 درصد فورد، 7.2 درصد پژو، 5.9 درصد سيتروئن و 5.8 درصد فيات بوده است.

اين در حالي است كه در گذشته فيات وضعيت بسيار بهتري داشت، ولي در چند سال اخير اين شركت به دليل توليد خودروهاي با تكنولوژي ضعيف و همچنين مدل‌هاي زشت از نظر طراحي به ورشكستگي نزديك شد.

در ركود فيات همچنين اختلافات ناشي در خانواده انيلي - صاحبان اصلي اين شركت - دخيل بوده است

سود انباشته
31 May 2007, 09:38 PM
پژو و قطع رابطه با ايران

تهديد پژو – سيتروئن و خيال آسوده ايران‌خودرو

ائم‌مقام پژو - سيتروئن
سوء‌تفاهم بود، ايران را ترك نمي‌كنيم

گروه خودرو- پس از گذشت 5روز از موضع‌گيري رييس شركت پژو – سيتروئن در قبال ادامه همكاري شركت متبوعش با ايران، فردريك فابر، قائم‌مقام شركت پژو – سيتروئن و مدير عمليات اين شركت در ايران، مباحث اخير عنوان شده در رسانه‌ها را نتيجه يك سوء‌تفاهم تلقي كرد.


اداره امور رسانه‌هاي ايران‌‌خودرو، طي نمابري به نقل از فابر مي‌افزايد، شركت پژو نه تنها ايران را ترك نمي‌كند بلكه اين شركت در حال توسعه مشاركت استراتژيك خود با ايران‌خودرو است.
وي تصريح مي‌كند، پژو – سيتروئن مي‌خواهد در خصوص رابطه با ايران، به عنوان الگويي براي ديگر شركت‌هاي اروپايي مطرح شود كه گذشت دو دهه از همكاري اين شركت با ايران‌خودرو مويد اين مطلب است.
در حالي كه قائم‌مقام پژو – سيتروئن مسائل عنوان‌شده در خصوص رابطه اين شركت با خودروسازهاي ايراني را نوعي سوءتفاهم عنوان مي‌كند، سال گذشته نيز تنش‌هايي در همكاري‌هاي دو شركت پژو – سيتروئن و ايران‌خودرو به وجود آمد، كه دليل اين تنش‌ها وجود دو دسته موافق و مخالف همكاري با ايران در شركت پژو – سيتروئن عنوان شد و سرانجام گروه موافق نظر گروه مخالف را جلب كرد و همكاري‌ها به حالت عادي بازگشت. به نظر مي‌رسد گروه مخالف با طرح ايده‌هاي خود در رابطه با ادامه همكاري با ايران قصد ايجاد تنش دوباره در رابطه دو شركت را داشته كه ظاهرا همانند سال گذشته نظر گروه موافق بر گروه مخالف چربش داشته است.
فابر همچنين توليد خودروهاي تحت برند پژو را در سبد محصولات ايران‌خودرو رو به افزايش مي‌داند و معتقد است تقاضا در بازارهاي صادراتي سبب شده تا ايران‌خودرو خودروهاي بيشتري را تحت نشان پژو توليد كند.
فابر در حالي اين گفته را مطرح مي‌كند كه بر اساس اظهارنظر رسمي منوچهر منطقي، ايران‌خودرو قصد دارد به تدريج از انحصار شركت‌هاي فرانسوي در ايران بكاهد. از طرفي هم برخلاف اين گفته مديرعامل ايران‌خودرو، رنو، ديگر شركت فرانسوي، در حال افزايش سهم خود در سبد محصولات ايران‌خودرو است به طوري كه علاوه‌بر سواري تندر – 90، وانت و ون اين خودرو نيز قرار است در ايران‌خودرو به توليد برسد.

Foad
4 June 2007, 03:20 PM
محصول لوكس كاديلاك به قيمت 42 هزار دلار روانه بازار شد

خبرگزاري فارس:شركت خودروسازي كاديلاك يكي از خودروهاي لوكس خود را به قيمت 42 هزار دلار روانه بازار كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اتومبيل دات كام، شركت خودروسازي كاديلاك امريكا يكي از جديدترين محصولات خود را روانه بازار كرده است.اين خودرو كه جزء خودروهاي بسيار لوكس و حجيم دنيا محسوب مي شود كاديلاك DTS نام دارد.
اين خودرو با ايجاد تغييراتي در محصول سال گذشته اين شركت به نام دوايل ساخته شده است.
كاديلاك DTS خودرويي لوكس و بزرگ مي باشد.قطر چرخ هاي اين خودرو 115 اينچ است كه اين ويژگي ظاهر منحصر به فردي را به اين خودرو بخشيده است.
خودروي مزبو ر علي رقم اندازه بزرگ خود بسيار راحت و مناسب جاده هاي پر پيچ و خم است.
قدرت موتور اين خودرو 275 اسب بخار با سرعت درجه چهار است.نيروي وتور نيز به دو چرخ جلو منتقل مي شود.
DTS تنها با سوخت بنزين كار مي كند و ظرفيت آن بالغ بر 6/4 ليتر است.قيمت خودروي مزبور با تمامي امكاناتش 42 هزار دلار تعيين شده است.

Foad
7 June 2007, 11:22 PM
چين 25 هزار دستگاه خودرو به خارج صادر كرد

خبرگزاري فارس:چين در چهار ماه نخست سال جاري 25 هزار دستگاه خودرو به ارزش 290 ميليون دلار صادر كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از شين هوا در چهار ماه نخست سال 2007 ميلادي 25 هزار دستگاه اتومبيل ساخت چين از بندر تيجان به خارج صادرات شد.
ارزش اتومبيل هاي چيني صادر شده به خارج بالغ بر 290 ميليون دلار برآورد شده است.
صادرات اتومبيل هاي چيني از نظر تعداد و ارزش در مدت مذكور به ترتيب با افزايش 2/10 درصدي و 2/9 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه خواهد شد.
بر اساس اين گزارش از 25 هزار دستگاه خودروي صادراتي چين در چهار ماه نخست سال 2007 رقمي برابر با 13 هزار دستگاه مربوط به شركت هاي اتومبيل سازي متعلق به سرمايه گذاران خارجي ، 9 هزار دستگاه مربوط به شركت هاي دولتي و سه هزار دستگاه مربوط به بخش خصوصي چين بوده است.
آفريقا مهمترين مقصد صادراتي خودروهاي چيني در چهار ماه نخست سال جاري بوده است.در اين مدت 12 هزار دستگاه اتومبيل از چين به آفريقا صادر شد.

Foad
7 June 2007, 11:24 PM
هيوندا با كيفيت ترين خودرو در آمريكا شناخته شد

خبرگزاري فارس:بر اساس يك نظر سنجي از دارندگان اتومبيل در امريكا محصولات هيوندا،نيسان و فورد از نظر كيفيت به ترتيب در رتبه هاي نخست تا سوم قرار گرفتند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ بر اساس يك نظر سنجي از دارندگان اتومبيل در امريكا محصولات هيوندا در جايگاه نخست از نظر كيفيت قرار گرفته است.
در اين تحقيق محصولات 19 شركت اتومبيل سازي مورد بررسي قرار گرفته و نظر دارندگان اتومبيل در مورد آن ها پرسيده شده است.
پس از شركت هيوندا كه بالاترين نمره را آورده است شركت هاي نيسان، فورد، بي ام و، جنرال موتورز،مرسدس بنز،دايملر كرايسلر و تويوتابه ترتيب در مراتب بعدي قرار گرفته اند.
اين اولين بار است كه شركت هوندا در راس شركت هاي اتومبيل سازي پرطرفدار در امريكا قرار مي گيرد.پيش تر يك شركت ژاپني ديگر يعني تويوتا در اين جايگاه قرار داشت.

Foad
7 June 2007, 11:25 PM
يك چهارم خودروهاي چيني تا سال 2020 با پيل سوختي رانده مي‌شوند

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

بر اساس گزارش يك آكادمي در چين، يك چهارم خودروهاي چيني تا سال 2020 بايستي با پيل سوختي رانده شوند.

به گزارش سرويس «فن آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پروفسور گانگ ون، رييس دانشگاه تونگچي شانگهاي عنوان كرد كه حجم تقاضاي واردات نفت، بازار خودروي پيل سوختي چين را وادار به توسعه شتابان‌تر اين فن آوري نسبت به اروپا و آمريكا خواهد كرد.

وي گفت: تقاضاي سوخت هيدروكربني سالانه 150 ميليون تن است كه نسبت به تقاضاي مورد انتظار در سال 2020 بسيار كم است و پيش بيني مي‌شود تا سال 2020 از هر 10 نفر چيني، يك نفر صاحب خودرو باشد و ما نيازمند توسعه منابع انرژي جايگزين خواهيم شد.

بنا بر اين گزارش، مطابق آمار صنايع خودرو سازي، چين تاكنون 10 خودروي پيل سوختي توليد کرده است و قصد دارد در المپيك 2008 تعداد 100 خودروي پيل سوختي را به كار گيرد که اين رقم در سال 2010 به يك هزار دستگاه افزايش پيدا مي‌كند.

به گفته پروفسور ون، گازهاي خروجي از دودكش‌هاي كارخانجات فولاد، بايستي به عنوان منبع توليد هيدروژن براي خودروهاي پيل سوختي بازيافت شوند.

Foad
8 June 2007, 06:01 PM
نصب و تست پيل سوختي با سوخت پروپان در آلاسكا

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

آزمايشگاه توسعه فن‌آوري انرژي در دانشگاه fairbanks آلاسكا (AETDL) تست‌هاي ميداني نمونه نخست پيل سوختي با سوخت پروپان را با موفقيت به اتمام رساند.

به گزارش سرويس «فن آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين پيل سوختي، توسط شركت امريكايي Acumentrics ساخته شده و در بخش خدمات پارك ملي در مركز بازديد كنندگان Exit Glacier (رودخانه يخي) نصب شده و بيش از 1100 ساعت بدون تنزل در بازدهي كار نموده است.

انجام تست در مركز بازديد كنندگان به دلايلي از جمله مناسب بودن پروپان نسبت به هيدروژن و گاز طبيعي به لحاظ حمل و نقل و كاربري براي نواحي دور از شبكه و انجام تست‌ها در شرايط واقعي، سيستم پيل سوختي خروجي خود را با نوسانات تقاضاي انرژي در مركز بازديد كنندگان تنظيم مي‌ کند.

بر اساس اين گزارش، دنيس ويتمر، مدير AETDL اظهار كرد: پيل سوختي Acumentrics انرژي كمي توليد مي‌كند و يك مولد ديزلي پربازده مي‌تواند صد كيلووات برق توليد كند كه اين ميزان صد برابر نياز يك خانه كوچك و يا برج مخابرات است. اكنون ما فن آوري ساده و پربازدهي با توان يك كيلووات داريم.

ويتمر با اشاره به اينكه پيل سوختي علاوه بر تامين الكتريسيته، گرماي مورد نياز را در طول زمان تست خود تامين مي‌كند،‌اظهار داشت: پيل سوختي هنوز به صورت تجاري درنيامده است ولي به هر حال تست موفقيت آميز آن در Exit Glacier نمايشگر سرعت پيشرفت آن است.

به گزارش ايسنا، تست پيل سوختي در اين مركز،‌ نتيجه همكاري بخش خدمات پارك و دانشگاه fairbanks بوده و وزارت انرژي آمريكا و شركت Acumentrics از جمله تامين كنندگان مالي اين پروژه بودند.

Foad
8 June 2007, 06:04 PM
تجاري سازي خودروهاي پيل سوختي TH!NK در سال 2007

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

شركت H2Logic تامين سيستم‌هاي پيل سوختي، هفت خودروي شهري TH!NK hydrogen براي برنامه نمايشي در كشورهاي اسكانديناوي (سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارك) را بر عهده گرفت.

به گزارش سرويس «فن آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين توافق همكاري ميان شركت H2 Logic و Think Tecnology براي توسعه و تجاري سازي خودروهاي شهري پيل سوختي با راندمان بالا و آلايندگي صفر است كه شركت سيستم‌هاي انرژي بلارد، استك پيل سوختي Mark 9SSL را براي شركت H2Logic تامين خواهد كرد.

اين دو شركت يك خودرو پيل سوختي هيدروژني با بازدهي بالا در آلايندگي صفر را جهت استفاده در شهرهاي بزرگ توسعه خواهند داد و اين خودرو كه TH!NK hydrogen ناميده شده بر پايه خودروي برقي TH!NK City تحت مالكيت شركت فورد موتور با اعلام آغاز تجاري سازي در سال 2007 طراحي شده است.

به گزارش ايسنا، با كاربرد سيستم پيل سوختي اين شركت، برد مسافتي خودرو نزديك به 300 كيلومتر و بازدهي آن بيش از 65 درصد خواهد بود.

اين پروژه در سال 2004 با واگذاري 35/1 ميليون يورو از سوي انجمن تحقيقاتي نروژ آغاز شد و اخيرا با ارائه نمونه نخست اين خودرو، فاز يك اين پروژه به اتمام رسيده و فاز دوم آن نمايش هفت خودرو در كانون مشاركت بزرگراه هيدروژني اسكانديناوي مي‌باشد كه براي تاسيس زير ساخت سوخت هيدروژن در سال 2012 فعاليت مي‌كند

Foad
8 June 2007, 06:08 PM
Eco2 خودورهايي با آلايندگي كم

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

رنو محصول‌هاي جديد Eco2 را معرفي كرد كه 95 درصد آن قابل بازيافت هستند.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) خروجي گازهاي آلاينده‌ دي اكسيد كربن اين خودروها زير 140 گرم در كيلومتر است. اين شركت سعي دارد تا اين خودروها را به قيمت قابل عرضه ارائه دهد و در آنها همچنين از سوخت‌هاي طبيعي مانند بيواتانول E85 و B30 ييو ديزل در خودروهاي مگان و ترافيك بهره گرفته است، سوخت بيواتانول E85 مي‌تواند آلايندگي 70 درصد كمتر از بهترين‌ مدل‌هاي بنزيني و سوخت بيو ديزل نيز 20 درصد پاك‌تر از همتاي ديزلي خود هستند.

در اين نوع جديد از استاندارد رنو، خودرو بايد در كارخانه‌اي توليد شده باشد كه استاندارد ISO 1400 رعايت شده باشد از طرفي ميزان خروجي آلاينده‌ها هم زير 140 گرم در كيلومتر باشد.

رنو در اين رده خودروها به كوچك كردن موتورهاي خود در جهت كاهش مصرف سوخت و آلاينده‌ها اقدام مي‌كند. براي آنكه در اين خودروها بتوان در زمان كاهش حجم موتور، قدرت را همچنان ثابت نگاه داشت از توربو شارژ يا تزريق مستقيم سوخت استفاده مي‌شود.

به عنوان نمونه موتور 1.9 ليتري با توان 93 اسب بخار جاي خود را به موتور 1.5 ليتري با 105 اسب بخار مي‌دهد.

هم‌اكنون اين موتور 1.5 ليتري به طور ميانگين 6.5 ليتر بنزين در 100 كيلومتر مصرف و 120 گرم دي‌اكسيدكربن در هر كيلومتر توليد مي‌كند.

موتورهاي جديد بنزيني اين شركت با نام RCE هم با حجم 1.2 ليتر 100 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند كه اين عدد معادل موتور 1.6 ليتري است. مصرف سوخت اين موتور 5.9 ليتر در 100 كيلومتر و انتشار گاز آلاينده‌ دي‌اكسيدكربن آن نيز 139 گرم است.

Foad
15 June 2007, 10:23 AM
تويوتا دومين كارخانه توليد خود را در چين احداث مي كند

خبرگزاري فارس : شركت خودروسازي تويوتاي ژاپن قصد دارد براي افزايش حضور خود در بازار خودروي چين ، دومين كارخانه را در اين كشور احداث كند .


به گزارش خبرگزاري فارس ، پل نولاسكو سخنگوي تويوتا ضمن بيان اين مطلب افزود : قرارداد توليد مشترك خودروي تويوتا به زودي با شركت گوانگ ژوي چين منعقد خواهد شد . سهم هر يك از اين دو شركت در اين قرارداد 50 درصد خواهد بود و تويوتا قصد دارد علاوه بر توليد مدلهاي تويوتا كمري سدان و ياريس ، ساير مدلهاي خود را نيز در چين توليد كند .
ميزان توليد تويوتا در چين سال گذشته به شدت افزايش يافت . چين سال گذشته با پيشي گرفتن بر ژاپن به دومين بازار بزرگ خودروي جهان تبديل شد .
تويوتا تا اواسط 2008 ميلادي بيش از 90 هزار دستگاه ياريس در چين توليد خواهد كرد .

Foad
15 June 2007, 10:24 AM
مزدا بالاترين كيفيت را در بين شركتهاي خودروسازي جهان كسب كرد

خبرگزاري فارس : نشريه بيلد آلمان براي سومين سال متوالي مزدا را به عنوان بهترين شركت خودروسازي جهان از لحاظ كيفيت توليد انتخاب كرد .


به گزارش خبرگزاري فارس ، نشريه بيلد در اين گزارش فهرست 24 شركت خودروساز برتر جهان از لحاظ كيفيت را منتشر كرده است . شركت تويوتا در جايگاه دوم اين فهرست قرار گرفته است و در بين خودروهاي آلماني نيز مرسدس بنز و بي ام و در صدر فهرست قرار دارند .
نشريه بيلد كه از سال 2001 ميلادي گزارش كيفيت خودرو را منتشر مي كند ، هفت معيار مهم را در انتخابهاي خود دخيل مي كند . آزمايشهاي تجربي ، نظر مشتريان ، نظرسنجي تلفني ، گزارش سازمان استاندارد خودروي آلمان ، شكايات ارسالي مشتريان به نشريه ، گارانتيها و ضمانتها و كيفيت خدمات پس از فروش از جمله اين معيارها به شمار مي روند .

Foad
18 June 2007, 11:04 AM
فروش شركت رنوي فرانسه 2/4 درصد افزايش يافت

خبرگزاري فارس : شركت خودروسازي رنوي فرانسه اعلام كرد ، ميزان فروش اين شركت طي ماه مي 2007 بيش از 2/4 درصد رشد داشته است .


به گزارش خبرگزاري فارس ، خبرگزاري بلومبرگ ضمن اعلام اين خبر افزود : رنو در اين مدت بيش از 214 هزار دستگاه خودرو در سراسر جهان فروخته است . ميزان فروش برخي از مدلهاي توليدي شركت رنو با افزايش چشمگيري روبرو شده است . فروش خودروي لوگان سدان رنو در روماني با رشد 24 درصدي مواجه شده است و بيش از 24 هزار دستگاه از اين خودرو در ماه مي در اين كشور به فروش رسيده است .
رنو قصد دارد براي افزايش سهم خود در بازار جهاني خودرو ، مدلهاي جديدي از توليدات خود را طي شش ماه دوم امسال و سه ماه نخست 2008 به بازار عرضه كند . ميزان فروش رنو در آسيا و آفريقا نيز با رشد 7/3 درصدي روبرو شده است . رنو در نظر دارد با توليد خودروهاي ارزان قيمت سهم بيشتري در بازار كشورهاي در حال توسعه و فقير داشته باشد .

Foad
18 June 2007, 02:46 PM
ورود محصول جديد هيبريدي؛ اين بار از پژو

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت پژو مدل جديد خود با نام پژو 308 كه نسل آينده اتاق سه پژو است را با موتور هيبريدي وارد بازار مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ اين خودرو با پيشرانه هيبريدي در سال 2009 وارد بازار مي‌شود و از يك پيشرانه هيبريدي ديزلي بهره مي‌برد كه با كمك شركت بوش آلمان توسعه يافته است.

اين خودرو از يك موتور ديزلي به عنوان يك موتور درون سوز و يك موتور الكتريكي بهره مي‌برد كه به صورت تركيبي، اين دو موتور بر اساس تصميم ECU (مغز هوشمند خودرو) اتومبيل را به حركت در مي‌آورند.

اين در حالي است كه اين نخستين محصول هيبريدي يك شركت اروپايي است كه قرار است به توليد انبوه برسد. از طرفي محصول 308 كه از نسل جديد طراحي پژو بهره مي‌برد جايگزين خودرو پر فروش 307 مي‌شود كه قرار است در ايران نيز توليد شود. البته ارائه پژو 308 به بازار با موتورهاي بنزيني و ديزلي از اواخر سال ميلادي جاري آغاز خواهد شد

ar1358
20 June 2007, 01:56 AM
توليد قواي محركه ديزل كم‌مصرف در GM

قواي محركه ديزل جديد V8 و 5/4ليتري شركت خودروسازي جنرال‌موتورز كه با كد ديورامكس به زودي روانه بازار مي‌شود تا 25درصد صرفه‌جويي سوختي نسبت به موتورهاي متعارف داشته باشد.

اين قواي محركه تا 13درصد آلايندگي كمتري دارد و قرار است از سال 2009 ميلادي روي هامر و ساير خودروهاي سنگين اين شركت نصب شود. جالب آنكه حجم اين موتور در مقايسه با موتورهاي كنوني V8 كاهش يافته و فضاي كمتري را به‌رغم بهره‌وري بالا اشتغال مي‌كند.
تام استفانز، جانشين مديرعامل و رييس واد توليد موتور و كنترل كيفي جنرال‌موتورز معتقد است با آغاز توليد و بهره‌برداري از اين قواي محركه فروش خودروهاي ديزل سواري اين شركت افزايش قابل توجهي خواهد داشت.

ar1358
20 June 2007, 01:57 AM
وداع با فورد

حدود 27هزار كارگر فورد از آغاز اجراي برنامه بازخريد كاركنان يا بازنشستگي زودهنگام از اين شركت خارج شده‌اند كه اين روند از برنامه پيش‌بيني شده مديريت فورد پيشي گرفته است.

اجراي اين برنامه از سال گذشته و در چارچوب طرح افزايش بهره‌وري آغاز شد كه در مجموع 37هزار تن براي استفاده از مزاياي آن ثبت‌نام كردند كه تاكنون 27هزار تن از فورد جدا شده‌اند.
فورد كه سال گذشته شاهد زياني سنگين بود مترصد نوسازي ساختار اين شركت تا سال 2010 ميلادي است.
آلن مولالي، مديرعامل فورد قصد دارد با كاهش هزينه‌ها از طريق پايين آوردن قيمت تمام شده محصولات و كاهش نيرو و عرضه محصولات جديد اين شركت را احيا كند.

هديه مرسدس بنز براي روز پدر

خبرگزاري موج- شركت خودروسازي مرسدس بنز در برنامه‌اي بديع و ابتكاري خودروهاي لوكس و گران قيمت خود را در اختيار پدرها قرار داد تا روزي به ياد ماندني براي آنها به يادگار بگذارد.

روز گذشته شركت خودروسازي مرسدس بنز آلمان در نمايشي باشكوه و به ياد ماندني، تنها در ازاي 35‌يورو به پدرها فرصت تجربه رانندگي با خودروهاي فوق لوكس جهان را هديه كرد.
روزهاي 16 و 17 ژوئن در بسياري از كشورهاي جهان به نام روز پدر لقب گرفته است. هر سال ميليون‌ها فرزند كوچك و بزرگ، همسر و دوست و آشنا، اين دو روز را به پاس زحمات پدر دلسوز خانواده، به شادي و جشن مي‌پردازند و با خريد هديه از مقام پدر قدرداني مي‌كنند.
امسال شركت خودروسازي مرسدس بنز آلمان براي همراهي و همفكري با فرزندان در تهيه هديه روز پدر، جشني باشكوه در پيست تاريخي بروكلند انگليس برگزار كرد. شركت در اين جشن به ياد ماندني براي عموم آزاد بود. اما پدرها در كانون تو جه قرار داشتند.
پيست اتومبيل‌راني بروكلند كه در روزگار قديم ميزبان معتبرترين مسابقات اتومبيل‌راني جهان بود، هفتاد سال است به دست فراموشي سپرده شده است. اين پيست زيبا روزي مظهر فناوري و تكنولوژي قدرت‌هاي غرب اروپا بوده است. اما ديروز به محلي براي قدرشناسي كوچك‌ترها از بزرگ‌ترها تبديل شده بود.ورودي كودكان 20‌يورو و ورودي بزرگ‌ترها 35‌يورو بود. اما جالب آنكه اگر شخصي بليت افتخاري پدرها را در اختيار داشت، از تمام امكانات رفاهي و تفريحي جشن بزرگ بروكلند، به طور رايگان بهره‌مند مي‌شد. اين از قبل پيش خريد شده بودند.
در ميان خودروهاي لوكس جشن بزرگ بروكلند كه قرار بود در اختيار پدرها قرار گيرند، از خودروهاي مسابقه اي 100 سال پيش تا مدرن ترين خودروهاي لوكس جهان مانند مك لارن مرسدس بنز F1 به چشم مي‌خورد. مركز خريد با اجناس ويژه رايگان براي پدرها، مسابقه اتومبيل‌راني، سرزمين بازي‌ها و رستوران‌هاي لوكس با غذاهاي لذيذ، از ديگر برنامه‌هاي مرسدس بنز براي پدرها و خانواده‌هاي آنها بود.
مردها به طور غريزي از شكوه و عظمت لذت مي‌برند و چه شكوه و عظمتي بزرگ‌تر از راندن اتومبيل‌هاي لوكس و ميليون دلاري مرسدس بنز. البته خريد خودرويي ميليون دلاري خارج از توان بسياري از مردم جهان است.
اما مرسدس به هر فرزند قدرشناس اين فرصت را داده است كه براي يكبار هم كه شده پدران خود را به يكي از بزرگ‌ترين آرزوهاي دست نيافتني هر انساني برساند. راندن خودرويي لوكس و برگزاري مسابقه با ده‌ها خودروي لوكس ديگر.پدرها با مرسدس دلخواه خود 2كيلومتر رانندگي كردند.

ar1358
20 June 2007, 05:13 AM
اخبار جهاني خودرو

پژو 207 پر فروش ترين خودرو در اروپا شناخته شد

خبرگزاري فارس : براي دومين ماه متوالي پژو 207 پر فروش ترين خودرو در بازار اروپا بود و فولكس واگن از لحاظ مارك تجاري بيشترين فروش را در اروپا به خود اختصاص داد .


به گزارش خبرگزاري فارس ، ميزان فروش خودروهاي نو در بازار اروپا طي ماه گذشته با 1/3 درصد كاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 4/1 ميليون دستگاه رسيد .
ميزان فروش خودرو در اروپا طي پنج ماه نخست امسال با 2/1 درصد كاهش نسبت به سال قبل به 834/6 ميليون دستگاه رسيده است .
بر اساس اين گزارش ، ميزان فروش پژو 207 طي ماه مي به بيش از 40446 دستگاه رسيده است . مدل فوكس شركت فورد نيز با 39996 دستگاه جايگاه دوم را در بازار اروپا به دست آورد . گلف نيز با 36471 دستگاه در رتبه سوم قرار گرفت . مدلهاي پونتو ، آسترا ، فيستا ، كورسا و پاسات بيشترين فروش را در بين مدلهاي گلف داشته است .
شركت فولكس واگن به لطف فروش بي سابقه مدل كورسا ، بيشترين فروش را به لحاظ مارك تجاري در بين شركتهاي خودروساز در اروپا داشته است . فروش فورد طي ماه مي نسبت به مدت مشابه سال قبل 4/12 درصد رشد داشته است .
انتهاي پيام /

ar1358
24 June 2007, 11:20 PM
جهان خودرو
عرضه نشان هيبريدي جديد تويوتا

شركت تويوتا موتور برنامه‌ريزي كرده تا سال 2009 برند جديدي در خودروهاي هيبريدي عرضه كند. اين دومين برند هيبريدي تويوتا پس از مدل پريوس خواهد بود.

خودروساز شماره يك ژاپن براي فروش جهاني سالانه 100‌هزار خودرو هيبريدي برنامه‌ريزي كرده، البته روزنامه نيكي ژاپن به منبع اين خبر خود اشاره نكرده است. تويوتا مدل‌هاي هيبريدي لكسوس و كمري را نيز پيش از اين معرفي و عرضه كرده بود. پيش‌بيني مي‌شود خودرو هيبريدي تويوتا نقش اساسي در تحقق برنامه‌هاي بلندپروازانه اين شركت داشته باشد، برنامه‌اي كه طبق آن تويوتا مي خواهد از سال 2010 سالانه يك‌ميليون خودروي هيبريدي در ژاپن، ايالات‌متحده و اروپا عرضه كند‌، جايي كه بيشترين سختگيري‌ها در خصوص آلايندگي اتوموبيل‌ها اعمال مي‌شود.
تويوتا به تازگي اعلام كرد از سال 1997 كه پريوس را به بازار عرضه كرده تا‌كنون يك‌ميليون دستگاه از آن را به فروش رسانده است.

فورد 27 هزار نفر را اخراج كرد

شركت فورد اعلام كرد از سال گذشته تا‌كنون 27‌هزار كارگر ساعتي را اخراج كرده است.

اين اخراج‌ها يا به اسمي ديگر، بازخريدها پس از كاهش تقاضا براي محصولات سواري و تجاري اين شركت برنامه‌ريزي شده بود.
در ابتدا 37‌هزار كارگر ثبت نام شده بودند اما در نهايت تعدادي از آنها در شركت باقي ماندند. سخنگوي فورد گفته نيمي از اخراج‌شده‌ها در شرايط بازنشستگي نبوده‌اند براي همين اخراج آنها باعث افزايش هزينه‌هاي تامين‌اجتماعي شركت نخواهد شد. هزينه‌هاي يادشده براي شركت فوق در پايان سال 2006 بالغ بر 9/25ميليارد دلار اعلام شده بود.درخشش فيات 500 در بازار ايتاليا

دو روز جشن در تورين ايتاليا خبر از آغاز فروش موفق مدل جديد خودرو ارزان‌قيمت و جمع و جور فيات 500 خواهد داد.

اخبار رسيده حاكي است در ماه ميلادي ژوئن تنها در يك روز فروش 12000 دستگاه از اين خودرو به فروش رسيده است. اگرچه چهارم جولاي روز استقلال ايالات‌متحده است و نه ايتاليا، اما فيات جشن خود را براي علاقه‌مندان مدل 500 در اين روز برپا كرده است. پيش‌بيني مي‌شود حداقل 200‌هزار نفر از جشن چهارم جولاي فيات كه همراه با برنامه‌هاي متنوع از جمله آتش‌بازي است، شركت كنند. در اين جشن‌ها مدل‌هاي دهه 30 فيات 500 كه اجداد اين خودرو به شمار مي‌روند به نمايش در خواهند آمد. همچنين مدل توپولينو يا موش كوچولو نيز كه در دهه‌هاي 50 تا 70‌ميلادي به بازار عرضه شد به نمايش در مي‌آيد.سرمايه‌گذاري رنو در روماني

شركت رنو قصد دارد 100‌ميليون يورو در دوسال آينده در مركز فناوري رنو روماني (RTR) سرمايه‌گذاري كند. اين مركز مهندسي براي توسعه، توليد و فروش خودرو و تجهيزات آن در مركز و شرق اروپا تاسيس شده است.

همچنين مراكز مشابه رنو در برزيل و كره‌جنوبي، (RTR) بخشي از عمليات مهندسي جهاني رنو را شكل مي‌دهد كه مسووليت توسعه هشت مدل در سال را دارند، برنامه‌اي كه رنو براي سال 2009 پيش‌بيني كرده است. بر طبق اعلام شركت رنو، (RTR) در سه سايت مختلف در روماني فعاليت خواهد كرد: يك اداره طراحي در بوخارست، سايت Pitesti و مركز ديگري كه نيمه دوم سال 2009 آغاز به كار خواهد كرد.

ar1358
26 June 2007, 01:24 AM
سريع‌ترين خودروي جهان سال آينده وارد بازار مي‌شود

ايسنا- يك شركت انگليسي خودرويي ساخته است كه 1200 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.

خودرو مي‌لنگ هلكت از يك موتور 10 سيلندر بهره مي‌برد كه تنها طي 6/2 ثانيه به سرعت 100 كيلومتر مي‌رسد كه مي‌توان اين خودرو را پر شتاب‌ترين خودرو خيابان ناميد.
تا پيش از اين، بوگاتي و يرون، پرشتاب‌ترين خودرو خياباني بود.خودرو يادشده كه 1200 كيلوگرم وزن دارد قرار است در اوايل سال 2008 وارد بازار شود.

Foad
26 June 2007, 08:49 AM
همكاري شركتهاي فيات و كرايسلر براي توليد موتورهاي ديزلي جديد

خبرگزاري فارس: شركت دايملر كرايسلر از همكاري اين شركت با فيات ايتاليا براي توليد نسل جديد موتورهاي ديزلي براي كاميونها و ساير خودروهاي سنگين خبر داد .


به گزارش خبرگزاري فارس ، شركت فيات تكنولوژي جديد ساخت موتورهاي ديزلي را در اختيار كرايسلر قرار خواهد داد و ساخت موتورهاي ديزلي جديد از سال 2009 آغاز خواهد شد و كرايسلر ساليانه 80 هزار دستگاه از اين نوع موتور را خواهد ساخت .
خودروهاي توليدي با موتورهاي جديد در بازارهاي اروپا و ژاپن به فروش خواهد رسيد . قرارداد ساخت موتورهاي ديزلي جديد موجب افزايش ارزش افزوده هر دو شركت خواهد شد . توليد موتورهاي جديد موجب كاهش آلاينده هاي محيط زيست خواهد شد .

ar1358
1 July 2007, 12:28 AM
عرضه سوناتا ديزل در هند

شركت خودروسازي هيونداي موتورهند اولين نسخه ديزل سوناتا را كه به جعبه دنده اتوماتيك مجهز است با تاخيري دوماهه روانه بازار كرد.

اين خودرو قواي محركه‌اي 2ليتري به قدرت 142 اسب‌بخار دارد و با توجه به اخذ تمامي گواهينامه‌ها و استاندارد‌هاي كيفي و زيست‌محيطي، گمان مي‌رود به فروش خوبي در هند دست پيدا كند. هيونداي قصد دارد از ماكسيماي توليدي خود در هند براي تامين نياز اين كشور و صدور محصولاتش به ساير كشورها استفاده كند.
سوناتا در دو نوع ديزل و بنزيني عرضه مي‌شود و به نوعي جعبه دنده جديد موسوم به CRD مجهز شده است.

نيسان به دنبال باطری های جديد
شنبه، 9 تير 1386
ساعت: 13:42 Saturday, June 30, 2007
كد خبر: 34824

گروه بین الملل:کارلوس گون مدیر عامل گروه رنو-نیسان اعلام کرد که بخش ژاپنی مجموعه تحت امرش به شدت در حال توسعه و تحقیق است تا نسل جدیدی از باطری های جدید را بسازد .

به گزارش خبرخودرو ، این باطری ها قرار است سبکتر و قوی تر باشند و حتی بر روی خودروهای ارزان قیمت نیز قرار بگیرند .

باتوجه به تقاضای روز افزون خودروهای پاک د ردنیا بسیاری از کمپانی ها به فکر ساخت باطری های یونی هستند که در حال حاضر بر روی کامپیوتر های دستی و گوشی های تلفن همراه دیده می شود.

به نظر می رسد که باطری های آتی با الهام از همین نوع باطری ساخته شوند و در عین حال از نظر حجم و وزن هم به گونه ای باشند که برای به حرکت در آوردن خودروها مناسب باشند .نیسان البته به طور ویژه ای بر روی باطری ها کار خواهد در حالیکه پروژه های هیبرید سازی نیز در این کمپانی دنبال می شود.همکاری آئودی و پورشه
شنبه، 9 تير 1386
ساعت: 13:38 Saturday, June 30, 2007
كد خبر: 34820

گروه بین الملل:در حالی که به نظر می رسید پس از به قدرت رسیدن مدیر پیشین آئودی در گروه فولکس واگن روابط دو کمپانی پورشه و آئودی چندان خوب نباشد اما انتشار یک خبر ثابت کرد که چنین ذهنیتی درست نیست .

به گزارش خبرخودرو ، آئودی و پورشه قرار است به صورت مشترک بر روی خودروی جدید آئودی یعنی R4کار کنند و محصولی عرضه کنند که از نظر قابلیت و کیفیت ویژگی های مثبت هر دو کمپانی را دارا باشد.آئودی R4در واقع تلفیقی از پورشه کایمان و آئودی TT است .

به نظر می آید که این دو کمپانی در کنار توجهی که تولید مشترک دارند د رصدد توسعه آن نیز باشند.شنیده می شود که آئودی قرار است با مشارکت پورشه مدلهای R6وR10را هم تولید کند.

مدل R4 تا سال 2010 به بازار عرضه خواهد شد.


گزارش‌ فرانس‌ پرس‌ از دفاع‌ احمدي‌ نژاد از طرح‌ سهميه‌ بندي‌ بنزين‌
شنبه، 9 تير 1386
ساعت: 09:10 Saturday, June 30, 2007
كد خبر: 34743

گروه بين الملل: به‌ گزارش‌ خبرگزاري‌ فرانسه‌ از تهران‌‌ محمود احمدي‌ نژاد رئيس‌ جمهور ايران‌ از طرح‌ سهميه‌ بندي‌ بنزين‌ که‌ دولت‌ وي‌ آنرا اجرا کرد و باعث‌ بروز مخالفت‌ هاي‌ شديد شده‌ است‌ دفاع‌ کرد‌.

به گزارش خبرخودرو ، احمدي‌ نژاد اعلام‌ کرد :سهميه‌ بندي‌ بنزين‌ تلاشي‌ بزرگ‌ است‌ هرچند اين‌ تلاش‌ پيچيده‌ باشد.

دولت‌ احمدي‌ نژاد شب‌ چهار شنبه‌ طرحي‌ را مبني‌ بر اختصاص‌ چهارصد ليتر بنزين‌ براي‌ خودروها براي‌ يک‌ دوره‌ چهار ماهه‌ به‌ اجرا درآورد‌.

رئيس‌ جمهور ايران‌ افزود: اين‌ موضوع‌ نيازمند عزم‌ ملي‌ است‌ و ما بايد مراقب‌ باشيم‌ و دقت‌ کنيم‌ تا مردم‌ تحت‌ فشار قرار نگيرند‌.

احمدي‌ نژاد در پاسخ‌ به‌ انتقادها به‌ اين‌ طرح‌ هشدار داد برخي‌ نبايد سعي‌ کنند اين‌ موضوع‌ را به‌ تلخي‌ بکشانند و بايد از منافع ملي‌ بجاي‌ آنکه‌ خود را به‌ دست‌ بازي‌ هاي‌ کودکانه‌ بسپارند دفاع‌ کنند‌.
سيتروئن و اولين SUV
جمعه، 8 تير 1386
ساعت: 13:09 Friday, June 29, 2007
كد خبر: 34737

گروه بين الملل: بخش انگليسي كمپاني سيتروئن با اعلام قيمت نخستين خودرو SUV اين شركت كه بر روي پلت‌فرم ميتسوبيشي ساخته شده رسما موعد فروش آن را در ماه جولاي عنوان كرد.

به گزارش خبرخودرو ، اين خودرو كه به صورت پنج و هفت نفره ارائه ميشود به يك موتور ديزل 2/2 ليتري با آلايندگي بسيار كم مجهز است و در دو تيپ عرضه خواهد شد.

خودروي مزبور كه سي كراسرC-Crosser) ) نام دارد در دو مدل و با امكانات قابل توجهي از جمله شش كيسه هوا‏‏‏ و ترمز ضد قفل و ديگر امكانات توليد خواهد شد.

سازمان فروش سيتروئن قيمت اين خودرو را 22790 يورو براي مدل پايه و 25490 يورو براي مدل پيشرفته ان اعلام كرده است. گروه PSA چندي قبل اعلام كرد قصد دارد اولين SUV خود را بسازد و حالا اين موضوع تحقق يافته است

ar1358
2 July 2007, 05:37 AM
جهان خودرو
وام 20ميليارد دلار ي كرايسلر

جي‌پي مورگان، در حال انجام هماهنگي‌هاي لازم براي اعطاي وامي 20ميليارد دلاري به شركت مديريت مالي سربروس، براي پرداخت به دايملر و تكميل معامله خريد كرايسلر است.

قرار است اين وام به طور مساوي بين موسسه مالي كرايسلر و شركت كرايسلر تقسيم شود و تمامي آن مصروف انتقال سهام كرايسلر به سربروس خواهد شد. قبل از اين گفته مي‌شد سربروس مترصد اخذ وامي 45ميليارد دلاري براي خريد كرايسلر و نوسازي ساختار اين شركت است.
گمان مي‌رود با نهايي شدن روند پرداخت‌هاي سربروس به دايملر، پروسه انتقال كرايسلر به سربروس، طي ماه آينده ميلادي تكميل شود.

ar1358
2 July 2007, 05:37 AM
آغاز توليد نسل جديد اكتروس

با خروج پانصدهزار مين دستگاه كاميون اكتروس از خط مونتاژ شركت مرسدس بنز در ورث آلمان اين شركت از توليد نسل جديد اين محصول خبر داد.

در مراسمي خاص كه به مناسبت توليد آخرين نمونه نسل قديم اكتروس برگزار شد، اولريس مديرعامل واحد فروش و بازاريابي مرسدس بنز از آغاز توليد نسل جديدي از اكتروس پرده برداشت كه نمونه ارتقا يافته اين محصول به شمار رفته و به زودي روانه بازار مي‌شود.
توليد اكتروس، يازده سال پيش شروع شد و نسل دوم اين محصول از سال 2003 ميلادي روي خط توليد قرار گرفت كه اكنون با آغاز توليد نسل سوم، نسل قبلي منقرض خواهد شد.

ar1358
2 July 2007, 05:37 AM
وليد محصولات GM در قزاقستان

اولين محصول توليدي شركت خودروسازي جنرال موتورز در تاسيسات توليدي اين شركت در قزاقستان از خط توليد خارج شد، كه با توليد اين محصول، فعاليت اين واحد عملا آغاز شد.

اين شركت، مدتي قبل، اولين واحد مونتاژ خود در قزاقستان را راه‌اندازي كرد. اين واحد در سال اول، تنها 1300دستگاه خودرو، توليد خواهد كرد اما از سال آينده ميلادي توليدش به طور قابل توجهي افزايش خواهد يافت. قرار است توليدات اين شركت، علاوه بر تامين نياز بازار داخلي قزاقستان به ديگر كشورهاي منطقه نيز صادر شود.
فروش سالانه خودرو، در قزاقستان، چيزي در حدود 60هزار دستگاه است كه پيش‌بيني مي‌شود تا پايان دهه‌جاري به 100هزار دستگاه برسد

ar1358
2 July 2007, 05:38 AM
چري و توافق با فيات

شركت خودروسازي چري، از خودروسازهاي دولتي چين كه حائز عنوان بزرگ‌ترين خودروساز وطني در چين است به زودي قرارداد همكاري فني با فيات ايتاليا را امضا مي‌كند.

اين شركت كه فعاليت خود را هفت سال پيش شروع كرده در حال حاضر سالانه نزديك به 400هزار دستگاه خودرو توليد مي‌كند و سال گذشته با صدور 51هزار دستگاه از محصولاتش به 30كشور جهان عنوان بزرگ‌ترين صادركننده خودروهاي وطني در چين را به خود
اختصاص داد. چري با امضاي توافقنامه همكاري فني با فيات قصد دارد زمينه را براي صدور محصولاتش به اروپا كه از اهداف ديرينه اين شركت است، هموار كند.

ar1358
7 July 2007, 05:17 AM
سيتروئن در چين

براساس توافقنامه‌اي كه بين شركت خودروسازي سيتروئن و شركت چيني‌ هافي امضا شد، دو شركت به طور مشترك اقدام به توليد خودرويي كوچك و چندمنظوره براي عرضه در بازار داخلي چين مي‌كنند.

شركت دولتي هافي در شمال چين فعاليت دارد و در‌حال‌حاضر طيف وسيعي از محصولات را توليد مي‌كند كه جملگي روي پلت‌فرم محصولات ميتسوبيشي توليد مي‌شوند. اين شركت برخلاف رقباي چيني‌اش تاكنون با هيچ‌يك از شركت‌هاي خارجي جوئينت ونچر تشكيل نداده و به طور اختصاصي محصولاتش را توليد مي‌كند.
براساس توافقنامه جاري بين سيتروئن و هافي دو طرف اقدام به توليد نوعي خودروي چندمنظوره با ظرفيتي زير ده نفر خواهند كرد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1280/32-03.jpg

Foad
15 July 2007, 02:25 PM
طي شش ماه نخست 2007 :

فروش فولكس واگن 8/7 درصد افزايش يافت

خبرگزاري فارس : شركت خودروسازي فولكس واگن اعلام كرد: ميزان فروش اين شركت طي شش ماه نخست امسال بيش از 8/7 درصد رشد داشته است .


به گزارش خبرگزاري فارس، بزرگترين خودروساز اروپا در اين مدت بيش از 09/3 ميليون دستگاه خودرو به فروش رسانده است كه افزايش فروش آئودي نقش مهمي در فروش چشمگير فولكس در اين مدت داشته است .
ميزان فروش فولكس در اروپا 7/3 درصد رشد داشته است و اين رقم در آسيا با رشد 9/20 درصدي روبرو شده است . فولكس در اين مدت بيش از 502 هزار دستگاه خودرو در كشورهاي آسيايي فروخته است .
فروش فولكس در آمريكاي شمالي نيز با 1/3 درصد رشد به 263 هزار دستگاه رسيده است .

Foad
15 July 2007, 02:27 PM
نمايشگاه بين المللي خودرو در قطب صنعت خودرو چين

خبرگزاري فارس : پنجمين نمايشگاه بين المللي خودروي چين از ديروز جمعه در شهر چانگ چون مركز استان جيلين چين آغاز به كار كرد .


به گزارش خبرگزاري فارس ، بيش از 100 شركت خودروساز داخلي و خارجي در اين نمايشگاه شركت كرده اند . اين شركتها بيش از 132 مارك تجاري را توليد و به بازارهاي جهاني عرضه مي كنند .
شركتهاي فولكس واگن ، آئودي ، جنرال موتورز و پژو از مهمترين شركتهايي هستند كه در اين نمايشگاه ده روزه شركت دارند . انواع خودروها از جمله خودروهاي شخصي ، كاميون ، اتوبوس و خودروهاي نظامي در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار گرفته است . مساحت نمايشگاه برگزار شده بيش از 140 هزار متر مربع است . شهر چانگ چون قطب صنعتي توليد خودروي چين به شمار مي رود . نخستين نمايشگاه بين المللي خودروي چين سال 1999 ميلادي برگزار شده است .
با توجه به رشد فزاينده تقاضاي خودرو در چين ، شركتهاي بزرگ بين المللي تلاش زيادي را براي افزايش فروش خود در اين كشور آغاز كرده اند .

Foad
21 July 2007, 02:08 PM
تمايل ارمنستان به خريد خودروهاي گازسوز از ايران

خبرگزاري فارس: دولت ارمنستان براي خريد خودروهاي سمند، پارس و پژو 206 گازسوز ابراز تمايل كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس، به نقل از روابط عمومي ايران خودرو، آندرانيك مانوكيان وزير حمل و نقل ارمنستان در بازديد از ايران خودرو ،اظهار داشت: كشور ارمنستان 750 دستگاه خودروي سواري به ايران خودرو سفارش داده كه از اين تعداد 500 دستگاه آن خودروي سمند خانواده پژو است.
وي ادامه داد:‌ طبق مقررات جديد دولت ارمنستان، خودروهاي شركت تاكسيراني اين كشور بايد گازسوز باشند. به همين جهت كشور ارمنستان براي خريد خودروهاي گازسوز از ايران خودرو اصرار دارد و ايران خودرو براي توليد خودروهاي دوگانه سوز فعاليت‌هاي رو به گسترشي را در دستور كار خود قرار داده و دستاوردهاي خوبي را در كارنامه خود ثبت كرده است.
وي ادامه داد:‌ اين بازديد نقش مهم و تاثيرگذاري براي ايجاد زمينه‌هاي حضور ايران خودرو در ارمنستان داشته و در حال حاضر بستر لازم براي عرضه گسترده سمند ساير محصولات ايران خودرو به شكل گازسوز در كشور ما وجود دارد.
آندرانيك مانوكيان اظهار داشت: بطور مسلم ارمنستان تلاش خود را براي بسترسازي مناسب جهت عرضه محصولات ايران خودرو به اين كشور مضاعف خواهد كرد.
گفتني است، ايران خودرو در نمايشگاه موتور شو مسكو كه در اواخر آگوست برگزار خواهد شد از سمند سورن رونمايي مي‌كند.

Foad
21 July 2007, 02:09 PM
فورد شركت ولوو را مي فروش

خبرگزاري فارس : شركت خودروسازي فورد كه پيش از اين خبر مربوط به فروش ولوو را تكذيب كرده بود ، بار ديگر از تمايل خود براي فروش ولوو خبر داد .


به گزارش خبرگزاري فارس ، خبرگزاري رويترز ضمن اعلام اين خبر افزود : مقامهاي فورد با تجديد نظر در تصميم قبلي خود ، رسما تمايل خود را براي فروش شركت ولوو اعلام كردند .
فورد سال گذشته نيز بخشي از سهام ولوو را به فروش رسانده بود ولي با ادامه روند نزولي فروش ولوو تصميم به فروش قطعي اين شركت گرفته است . اين در حالي است كه شركت فورد قصد فروش جگوار و لندروور را نيز دارد و به زودي درخواست رسمي آن ارائه خواهد شد .
تا كنون پيشنهادات زيادي براي خريد ولوو به شركت فورد ارائه شده است ولي فورد تا كنون تصميمي در اين خصوص نگرفته است . سخنگوي فورد نيز گفت : شركت فورد تا كنون هيچ مذاكره اي براي فروش ولوو نداشته است ولي طي هفته هاي آينده تصميم نهايي در اين خصوص اتخاذ خواهد شد .

Foad
21 July 2007, 02:11 PM
چهار هزار خودرو ايراني در ونزوئلا توليد مي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

تا كنون 220 خودروي سمند و سايپا 141 در ونزئلا فروخته شده و تا پايان سال جاري هم چهار هزار دستگاه از اين خودروها در اين كشور توليد و فروخته خواهد شد.

رضا دانش فهيم ـ مديرعامل شركت توسعه صنايع خودرو ـ در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) افزود: هم اكنون قيمت خودرو سمند در ونزئلا 14 هزار دلار و قيمت سايپا 141 حدود هشت هزار دلار است. توليد هم در حال حاضر به صورت SKD (مونتاژكامل قطعات ) است و تا دو سال آينده با را اندازي سالن رنگ و بدنه سازي توليد به CKD (مونتاژ به همراه بدنه‌سازي و رنگ خودرو ) خواهد رسيد.

سالن رنگ طي 20 تا 24 ماه و سالن بدنه‌سازي هم ظرف 12 تا 15 ماه به بهره برداري خواهد رسيد.

وي ادامه داد: شركت ونيروتو براي توليد خودرو‌هاي ايراني در ونزوئلا راه‌اندازي شده كه 51 درصد سهامش متعلق به شركت توسعه صنايع خودرو و 49 درصد آن متعلق به دولت ونزوئلاست.

در اين كارخانه چهار مدل سمند شامل LX، كار، استاندارد و T2 و دو مدل محصولات سايپا شامل پرايد 141 و خودرو جديد سايپا با نام SNP در اين شركت ساخته خواهد شد. كل سرمايه‌گذاري براي اين كارخانه 90 ميليون دلار بوده و طبق برنامه قرار است در اين كارخانه 16 هزار و 500 دستگاه سمند و 10 هزار دستگاه سايپا 141 توليد شود. شركت توسعه صنايع خودرو زير مجموعه سازمان گسترش نيز وظيفه اجراي اين پروژه را با همكاري ايران خودرو و سايپا بر عهده دارد.

Foad
22 July 2007, 01:07 PM
هدف توليد چهار ميليون خودرو در كره

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

صنعت خودرو كره كه در سال گذشته بيش از 3.8 ميليون خودرو توليد كرده است، امسال قصد دارد توليد خود را به بيش از چهار ميليون دستگاه برساند.

به گزارش سرويس صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، البته با اين ميزان توليد باز هم صنعت كره كه هم اكنون در جايگاه پنچم دنيا قرار دارد، نمي تواند خود را به جايگاه چهارم برساند؛ به خاطر اينكه توليد صنعت خودرو آلمان 5 ميليون و 819 هزار دستگاه است و بعيد به نظر مي رسد اين توليد در سال جاري كاهش چنداني داشته باشد.

توسعه استراتژي و افزايش تقاضا براي خودروهاي كره يي، از دليل اين افزايش تيراژ خوانده مي شود.

شركت هاي كره يي نيز هم اكنون پس از 40 سال به رقيبان اصلي خودروسازان قديمي مانند آلمان و آمريكا تبديل شده اند و شركت هيونداي كه زماني با ايران‌خودرو فعاليت خود را آغاز كرده بود، با توليد دو ميليون و 462 هزار دستگاه، نهمين خودروساز جهان محسوب مي شود.

Foad
22 July 2007, 01:08 PM
استفاده از سويا در خودروها!

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

شركت‌هاي خودروساز دنيا به دنبال جايگزين كردن موادي با پايه گياهي به جاي موادي با پايه نفتي هستند و در جديدترين اقدام، شركت فورد در ساخت برخي قطعات فورد موستانگ، از سويا استفاده كرده است.

به گزارش سرويس صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت فورد در بهترين محصول خود، يعني فورد موستانگ، از سال 2008 به بعد از سويا بهره خواهد گرفت و جنس مواد صندلي اين خودرو را كه مواد پليمري است، به ماده تركيبي از جنس سويا تغيير ماده مي دهد.

خودروسازان جهان هم اكنون به شدت به دنبال افزايش بازيافت‌پذيري خودروها هستنند؛ به همين خاطر بيشتر خودروها هدف بازيافت‌پذيري بيش از 95 درصد را مورد نظر قرار داده اند.

استفاده از سوخت هاي با پايه مواد گياهي مانند ذرت نيز در حال افزايش است و از سال آينده محصولاتي با تركيب سوختي گياهي با نام بيوسوخت‌ها در اروپا به آرامي رواج خواهد يافت

Foad
29 July 2007, 04:15 PM
پروتون بار ديگر به سود آوري مي رسد

خبرگزاري فارس : شركت خودروسازي پروتون مالزي اعلام كرد ، تا پايان سال مالي جاري بار ديگر به سود دهي خواهد رسيد .


به گزارش خبرگزاري فارس ، خبرگزاري رويترز ضمن اعلام اين خبر افزود : عرضه مدلهاي جديد و رشد تقاضا ، مهمترين عامل افزايش سوددهي پروتون در اين مدت ارزيابي شده است . پروتون همچنين قصد دارد اواسط ماه آينده مدل جديدي را جايگزين خودروي ويرا نمايد . سهم پروتون در بازار داخلي مالزي طي سالهاي اخير به شدت كاهش داشته است . پروتون نتوانسته است در رقابت با شركتهاي ژاپني ، سهم خود را در بازار خودروي مالزي حفظ كند . دولت مالزي كه 43 درصد سهام پروتون را در اختيار دارد در حال مذاكره با فولكس واگن براي توليد مشترك خودرو و افزايش فروش در بازارهاي بين المللي است . پروتون در سال مالي منتهي به 31 مارس با ضرر و زيان 171 ميليون دلاري روبرو شد .

El Padrino.
8 August 2007, 08:46 PM
کسی از دوستان 10 شرکت برتر خودرو ساز جهان از لحاظ کیفیت و گستردگی می دونه؟

web
29 August 2007, 02:51 AM
سومين فراخوان 307

شركت خودروسازي پژو براي سومين بار متوالي طي سال جاري ميلادي اقدام به فراخوان تمامي نمونه‌هاي 307 به فروش رسيده در شمال و غرب اروپا كرد.

در چارچوب اين فراخوان 240هزار دستگاه از خودروهاي 307 به فروش رسيده طي ماه‌هاي اخير براي رفع مشكل عايق بندي بدنه اين خودروها مي‌تواند به اتصال در سيستم انتقال برق خودرو و همچنين به عمل نكردن فرمان يا سيستم مركز منجر شود به تعميرگاه‌هاي مجاز پژو فرا خوانده شده‌اند.
دوپونت، سخنگوي پژو اعلام كرده اين نقص تاكنون هيچ مشكلي براي مالكان به وجود نياورده و فراخوان اخير به واقع اقدامي پيشگيرانه است.

Raminium2001
31 August 2007, 10:52 AM
در ماه جولای شركت های ژاپنی چیزی در حدود ۶۳۷ هزار خودروی اس یو وی به فروش رساندند. سهم تویوتا با مدل RAV۴ برابر ۱۰۲ هزار دستگاه بود. هوندا نیز ۱۲۴ هزار دستگاه از مدل CR-V را به فروش رساند. اما در این میان نیسان نتونست به فروش قابل توجهی دست یابد. مسئولین شركت هوندا باید این خلاء را به نوعی پر می كردند به همین دلیل یك سی یو وی / كراس اوور جدید را تدارك دیده اند. این مدل جدید كه بر روی پلاتفرم C نیسان سنترا ساخته می شود می تواند برای سایر خودروهای این رده رقیبی جدی باشد.طول این خودرو برابر۴۶۴ سانتیمتر می باشد. عرض و ارتفاع آن نیز به ترتیب ۱۸۰ و ۱۶۵ سانتیمتر است. رگوئه با این ابعاد از هوندا سی آر وی و تویوتا RAV۴ بلندتر و كشیده تر است. این خودرو در مركز طراحی نیسان آمریكا در «سان دیگو» طراحی شده است. طراحان شركت كار طراحی را به شیوه مطلوب صورت داده اند چرا كه این خودرو چهره ای زیبا و مدرن دارد. چراغ های جلو و جلوپنجره در این خودرو همانند سایر مدل های نیسان طراحی شده اند و فرم كلی خودرو از كنار به كراس اوورهای روز دنیا شباهت دارد.
سیستم تعلیق این خودرو در عقب از نوع «مولتی لینك » با فنرهای مستقل می باشد كه هندلینگ و دینامیك مناسبی به این خودرو بخشیده است. این خودرو به دیسك های ترمز سوراخ دار در جلو و عقب - سیستم پایداری الكترونیكی - سیستم كنترل كششی به طور استاندارد مجهز است. ضمن این كه امكان سفارش سیستم چهارچرخ متحرك نیز وجود دارد. گیربكس CVT این خودرو به همراه كلاچ دوبل تعویض دنده های را به خوبی انجام می دهد به طوریكه میتوان آن را با گیربكس های DSG فولكس واگن مقایسه نمود. برای این خودرو یك موتور ۴ سیلندر ۵/۲ لیتری مجهز به سیستم متغیر زمان بندی سوپاپ ها در نظر گرفته شده. این موتور میتواند ۱۷۰ اسب بخار نیرو و ۱۷۵ پوندفوت گشتاور تولید نماید. رگوئه با وزن ۱۵۱۹ كیلوگرمی خود ظرف مدت ۲/۸ ثانیه از حالت سكون به تندی صد كیلومتر میرسد. این خودرو مسافت ۴۰۰ متر را ظرف مدت ۴/۱۶ ثانیه و با سرعت ۱۳۷ كیلومتر طی می كند. این ارقام در مقایسه با هوندا سی آر وی كه حدود ۱۰۰ كیلوگرم سنگین تر است و شتاب صفر تا صدی برابر ۹/۹ ثانیه دارد بهتر نمود پیدا می كند.طراحی داخلی این خودرو نیز با استفاده از پوشش های چرم برای صندلی و قطعات كرومی برای داشبورد زیبا به نظر می رسد ولی این طرح می توانست به تركیب رنگ های دیگر در داشبورد حالتی زیباتر و چشم نوازتر به آن ببخشد. فضای بار این خودرو در حالت عادی برابر ۸۱۸ لیتر می باشد كه رقم كاملا مناسب و قابل قبولی است.
● پایان سخن:
در پایان باید گفت كه شركت نیسان با عرضه این خودروی زیبا می تواند به سهم قابل توجهی از بازار دست پیدا كند. طراحی زیبا - وزن كمتر و قیمت مناسب می تواند فروش این خودرو را تضمین كند البته به شرطی كه در آینده شركت نیسان آپشن های بیشتری را برای این خودرو تدارك ببیند.قیمت پایه این خودرو زیر ۲۰ هزار دلار می باشد و برای مدل فول با سیستم چهارچرخ متحرك به ۲۶ هزار دلار می رسد كه هنوز خیلی گران نیست.

http://www.aftab.ir/news/2007/aug/29/images/e643d5e01b88a8fa40fdd5ad1d5c6064.jpg

Raminium2001
31 August 2007, 10:57 AM
شركت خودروسازی فورد با اعلام دستیابی به سودی ۷۵۰میلیون دلاری در سه ماهه دوم سال‌جاری میلادی، كه اولین سود این شركت طی دو سال گذشته تلقی می‌شود تحلیلگران بازار خودرو را غافلگیر كرد.
در حالی كه آلن‌‌مولالی، مدیرعامل فورد نزدیك به یك سال است بر صندلی مدیریت این شركت تكیه زده لیكن در تمامی این مدت او را میراث‌خوار شرایطی توصیف كرده‌اند كه از دوران گذشته برای او به ارث گذشته شده بود.
فورد در تلاش است خاطره زیان بی‌سابقه و تاریخی ۶/۱۲میلیارد دلاری سال گذشته را از اذهان پاك كند.
ماه‌ها است كه این شایعه بر سر زبان‌ها افتاده كه چنانچه فورد نتواند تغییری بنیادین در ساختار مدیریتی و فعالیتی خود به وجود آورد و با اتحادیه كارگران صنعت خودروی آمریكای شمالی در مذاكرات كنونی به اتفاق‌نظر برسد، اولین نامزدهای اعلام ورشكستگی در بین سه غول خودروسازی آمریكای شمالی خواهد بود.
● شگفتی تحلیلگران
با وجود همه بدبینی‌ها اعلام سوددهی فورد در سه ماهه دوم امسال به‌رغم جزئی بودن سود كسب شده نقطه امیدی در كارنامه این شركت بود خصوصا اینكه فورد كماكان اعتباری ۳۶میلیارد دلاری نزد موسسات مالی و اعتباری دارد. براساس اعلام فورد عملكرد این شركت طی فصل دوم امسال ۳۷۸میلیون دلار سود به همراه داشته در حالی كه این شركت در مدت مشابه سال قبل متحمل زیانی ۷۱۶ میلیون دلاری شده بود.
مولالی كه از بوئینگ به فورد آمده با اذعان به اینكه عملكرد فورد در آمریكای شمالی كماكان زیان‌ده است و سود حاصله ناشی از فعالیت‌های این شركت در خارج از ایالات متحده است به دفعات از احیای روند سوددهی این شركت در سال ۲۰۰۹ میلادی سخن به میان آورده و از پیش بودن عملكرد شركت از برنامه‌ها خبر می‌دهد.
فورد توانسته در سه ماهه اول امسال نزدیك به یك‌میلیارد دلار از هزینه جاری خود بكاهد و براساس برنامه مدون تغییر ساختار شركت قرار است تا سال ۲۰۰۹ به ۵میلیارد دلار صرفه‌جویی سالانه دست پیدا كند.
● عناصر ثبت طرح مولالی
مولالی بلافاصله پس از ورود به فورد طرح كاهش نیروی انسانی و ظرفیت تولید شركت را در تلاش برای كاستن از هزینه‌های‌ جاری شركت در دستور كار قرار دارد.
به اعتقاد مولالی با ادامه روند كاهش نیروی انسانی و هزینه‌های جاری، فورد با حفظ سهم ۱۴ تا ۱۵درصدی خود از بازار آمریكای شمالی هم شركت سودده خواهد بود.
فورد سال گذشته نزدیك به ۱۳هزار تن از كاركنان خود را تعدیل كرد و این شركت در حال پشت‌سر گذاشتن مراحل بدون تعطیلی نه واحد تولیدی تا پایان سال آتی میلادی است.
این شركت مترصد كاهش ۲۵درصدی توان تولید در قیاس با سال ۲۰۰۵ میلادی است.
تا این مقطع یكی از دردسرهای بزرگ برای مولالی و فورد گروه خودروهای مجلل این شركت (PAG) متشكل از ولوو، جاگوار و لندروور بوده است.
فورد پیش از این آستین مارتین را كه از اعضای این گروه بود به فروش رساند. با این اقدام زیاندهی PAG از ۱۶۲میلیون دلار در سال ۲۰۰۵ میلادی به ۱۲۰میلیون دلار كاهش یافت.
عملكرد ضعیف PAG دلیل تاكیدات اخیر مولالی بر لزوم فروش جاگوار و لندروور در آینده‌ای نزدیك است. فورد از مدت‌ها قبل در حال مذاكره با خریداران بالقوه دو برند انگلیسی‌اش چون شركت سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی سربرس، خریدار ۸۰درصد سهام كرایسلر بوده است.
تاتا موتورز هند هم در زمره متقاضیان خرید سهام این دو برند است.
● تصمیم غیرمنتظره
تصمیم ناگهانی هیات‌مدیره فورد برای فروش سهام ولوو تنها عضو سودده PAG كه فعالیت‌های مهندسی و تولیدی مشترك متعددی با فورد دارد خیلی‌ها را بهت زده كرده است.
مولالی هیچ گاه حاضر به تائید این خبر نشده اما تصریح كرده تا پایان امسال پیرامون آینده ولوو تصمیم‌گیری خواهد شد.
اگرچه مولالی از نقطه‌نظر سرعت عمل امتیازات زیادی نسبت به سلف خود دارد اما تمامی تحلیلگران بر این نكته اتفاق نظر دارند كه با وجود همه تلاش‌های وی، آینده فورد هنوز هم مبهم است.
حال با وجود سوددهی اندك فورد در فصل دوم امسال این واقعیت كه عملكرد این شركت در آمریكای شمالی زیانده است به قوت خود باقی است. در غیاب تامین منابع مالی مورد نیاز فورد برای اجرای برنامه اصلاح ساختار این شركت احتمال موفقیت مولالی در جلوگیری از سقوط فورد تا پیش از پایان دهه جاری میلادی اندك به نظر می‌رسد.

منبع: بیزینس ویك

Raminium2001
5 September 2007, 06:14 PM
شركت خودروسازی مزدا در حال برنامه‌ریزی برای به كارگیری فناوری هیبرید در نسل بعدی محصولات خود است و احتمالا از سال ۲۰۰۹ میلادی اقدام به عرضه مدل‌های هیبرید می‌كند.
مزدا اعلام كرده است مسائل زیست‌محیطی و ایمنی در صدر برنامه‌های آتی این شركت قرار دارد. براساس اعلام روابط عمومی مزدا، واحدهای تحقیق و توسعه این شركت به دنبال یافتن فناوری‌های جدید برای كاستن از میزان آلایندگی محصولات آینده این شركت است كه تولید محصولات هیبرید، هیدروژنی تنها یكی از آنها است.
در‌حال‌حاضر مدل RX۸-RE قادر است علاوه بر بنزین از هیدروژن فشرده هم به عنوان سوخت استفاده كند. این محصول در‌حال‌حاضر فقط در ژاپن عرضه می‌شود.
http://www.aftab.ir/news/2007/sep/05/images/45f8aaecb8014fc8d621aeb01b463ee9.jpg

Raminium2001
5 September 2007, 06:19 PM
شركت خودروسازی هوندا به زودی از جدیدترین مدل آكورد كه نسل هشتم این مدل تلقی می‌شود با هدف رقابت با مدل جدید تویوتا كمری پرده‌برداری می‌كند.
مدل جدید آكورد ترمیك ۱۰سانت كشیده‌تر از مدل قبلی است و فضای داخلی بالاتری دارد با این وجود قوای محركه ۲/۲لیتری روی آن نصب شده كه مصرف سوخت را تا حدود قابل توجهی كاهش می‌دهد. علاوه‌بر این آكورد ۲۰۰۸ به سیستم ترمز بدیعی مجهز است كه EBD نام دارد و كاركردی به مراتب بهتر از ABS دارد.
براساس ا علام شركت هوندا قرار است عرضه مدل ۲۰۰۸ آكورد قبل از پایان سال‌جاری میلادی آغاز شود، اما قیمت پایه آن هنوز مشخص نشده است.

http://www.aftab.ir/news/2007/sep/05/images/7cc6056f39d582c2ecc0e9314df8f0d6.jpg

درست یا غلط اطلاعات فنی به عهده روزنامه دنیای اقتصاد

Abolfazl2006_p
6 September 2007, 04:03 PM
پلت‌فرم مشتركی برای رنو و اوپل

براساس توافق به دست آمده بین شركت رنو با شركت خودروسازی اوپل، كه از زیرمجموعه‌های جنرال‌موتورز است، اوپل برای تولید وانت‌ كمبوی ‌خود از پلت‌فرمی مشترك با رنو فرانسه استفاده می‌كند.
با این همكاری راه برای استفاده مشترك دو طرف از پلت‌فرم‌هایی كه قابلیت استفاده اشتراكی دارند، هموار خواهد شد. به ظاهر دو طرف از هم اكنون برای حالا روی استفاده مشترك از پلت‌فرم‌های دیگری چون پلت‌فرم ون‌های وی‌وائو و مووانو به اتفاق‌نظر دست یافته‌اند. استفاده مشترك از پلت‌فرم‌ها هزینه تولید محصولات جدید را كاهش می‌دهد و قدرت رقابت برندهای غربی را در برابر رقبای آسیایی افزایش می‌دهد.
روزنامه دنياى اقتصاد
روزنامه دنياى اقتصاد

Abolfazl2006_p
6 September 2007, 04:07 PM
ولوو پیشرو در حفظ محیط‌زیست


با تولید هفت نمونه آزمایشی كامیون‌های سنگین در ولوو كه هریك با نوعی سوخت تجدیدپذیر كار می‌كنند، این شركت به دنبال جایگزینی محصولات متعارف با خودروهایی است كه با سوختی غیر از بنزین كار می‌كنند.
این هفت كامیون با سوخت‌های بیودیزل، بیوگاز، تلفیق دیزل و گاز، دی‌متیل اتر، اتانول، متانول و گازوئیل مصنوعی كار می‌كند. از آنجا كه سوخت مصرفی این كامیون‌ها فسیلی نیست، این نمونه‌ها در عمل هیچ‌گونه آلایندگی ندارند. اگرچه امكان تولید انبوه این محصولات به دلیل در دسترس نبودن سوخت مصرفی آنها وجود ندارد، اما گمان می‌رود لااقل پاره‌ای از آنها در آینده به تولید انبوه برسند.

روزنامه دنياى اقتصاد

Abolfazl2006_p
6 September 2007, 04:09 PM
همكاری روس‌ها و اروپایی‌ها


الكساندر پرونین، مدیرعامل شركت اتوواز روسیه از توافق این شركت با رنو فرانسه و فیات ایتالیا برای تولید محصولات این دو شركت در روسیه خبر داد.
به گفته پرونین قرار است در چارچوب توافقنامه همكاری با رنو و فیات بخشی از سهام اتوواز به آنها واگذار شود. اتوواز در حال حاضر دست‌اندركار تولید مدل‌های لادا است و در قالب جوینت‌ونچری با شورولت، مدل نیوای این شركت آمریكایی را نیز مونتاژ می‌كند.
علاوه‌بر این اتوواز مترصد ایجاد جوینت ونچری با شركت كانادایی ماگنا برای تولید خودروهایی در طیف قیمت ۱۰ تا ۱۲هزار دلار است.

روزنامه دنياى اقتصاد

Raminium2001
7 September 2007, 08:44 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/sep/07/images/8db5692df9240f3381510535acd60fa2.jpg

تا چند روز آینده كمپانی پژو، خودرو مفهومی RCZ۳۰۸ را در نمایشگاه بین المللی خودرو در فرانكفورت آلمان در معرض دید بینندگان قرار می‌دهد.
این مدل مفهومی پژو می‌تواند بیانگر حس رانندگی و هیجان باشد. در اولین نگاه به این خودرو، دیزاین متفاوت آن با دیگر محصولات پژو و خودروهای مفهومی گذشته این كمپانی، نظر هر بیننده‌ای را جلب خواهد كرد. البته به خوبی می‌توان پژو بودن RCZ۳۰۸ را درك كرد و این بدان مفهوم است كه طراحان پژو به خطوط طراحی در پژو پایبند بوده‌اند.
در طراحی این خودرو مفهومی، طراحان تمامی تلاش خود را معطوف به استفاده از مواد سبك كرده‌اند و در بسیاری از قطعات این خودرو از آلیاژ آلومینیوم و فیبركربن و كروم استفاده كرده‌اند. طراحی RCZ۳۰۸ به گونه‌ای است كه در نمای روبه‌رو خودرو، شما با یك پژو جدی و خشمگین روبه‌رو می‌شوید!
ورودی هوای بسیار بزرگ به همراه چراغ‌هایی كشیده كه یادآور استایلFeline Concept۶۰۷ است (یكی از خودروهای مفهومی پژو در سال ۲۰۰۰) و لامپ‌های مه شكن در اطراف هواكش كه حس كاملا تهاجمی به خودرو داده اند. به نسبت گذشته و طرح‌های مفهومی قبلی پژو، این مدل دارای فرم بسیار هماهنگ تر و عضلانی‌تری است.
در نمای جانبی وجود گلگیر‌های كاملا عضلانی و برجسته، بر حس تهاجمی بودن و اسپرتی خودرو می‌افزایند، از دیگر نكاتی كه در نمای جانبی حائز اهمیت است، اُورهنگ كوتاه خودرو است (میزان پیش آمدگی خودرو بعد از چرخ ها، به زبان ساده تر طول خودرو بعد از چرخها بسیار كمتر از نمونه‌های عادی است).
خطوط تشكیل دهنده سقف و برجستگی زیر در خودرو و انحنای شیشه‌های جانبی خودرو همگی سبب شده‌اند این خودرو در نمای جانبی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد و به نسبت كانسپت‌های قبلی پژو كه اصولا نكته خاصی در طراحی نداشتند این مدل سرشار از نكته‌های جالب و زیباست.
در نمای پشت RCZ Concept نیز شاهد همان یكپارچگی و ترتیب در طراحی هستیم و باز هم وجود خطوط برجسته و فرمها پر انرژی، اسپرت بودن این خودرو را به بیننده القا می‌كند. نكته جالب دیگری كه در طراحی این خودرو مفهومی پژو جلب توجه می‌كند، سقف آن و فرم خاص ایرودینامیك آن است. البته این فرم در گذشته توسط خودروساز‌های دیگری نظیر شورلت و بی ام و دوج و ... چندین بار مورد استفاده قرار گرفته است (Dodge Viper GTS, BMW Z۸, …).
البته پژو از این فرم به خوبی و در جای مناسبی استفاده كرده است و تركیب آن با ستون‌های پولیش شده یكپارچه سقف، هماهنگی خوبی دارد.
در نمای داخلی نیز به تبعیت از نمای خارجی شاهد یك دیزاین اسپرت هستیم. استفاده از چرم سفید و مشكی به همراه دوخت‌های به رنگ سفید در تركیب با قطعات فلزی روی صندلی‌ها و بخشهای دیگر، كابینی كاملا اسپرت را پدید آورده است.
در طراحی صندلی‌ها از فرمهای كاملا مشخص و قابل تفكیك استفاده شده و در بقیه اجزای كابین نیز شاهد چنین فرمهایی هستیم. استفاده از خطوط زاویه دار در كنار بكارگیری متریال‌های مناسب همگی در افزایش حس اسپرت خودرو سهیم هستند.
دیتیل‌ها در فضای داخلی همگی حس كاملا مدرن و اسپرت دارند، سردنده و مجموعه اطراف آن با فرمی پنج ضلعی و جدید، فرمان ساده ولی در عین حال جذاب، خروجی‌های هوای دایره‌ای شكل با قاب از جنس كروم، استفاده از بافت فیبر كربن، پدالهای آلومینیومی به همراه قطعات پلاستیكی دایره‌ای شكل برای ایجاد اصطكاك با كف كفش، ساعت اسپرت مارك Bell&Ross® .
این خودرو مفهومی در رده ۲+۲‌ها قرار می‌گیرد، این بدان معناست كه صندلی‌های عقب جای چندان كافی برای افراد بالغ ندارد و بیشتر مناسب كودكان و قرار دادن چند ساك مسافرتی است كه البته با جمع كردن آنها در كف خودرو فضای بار وسیع‌تری را در صندوق عقب خواهید داشت.
هنگامی كه راننده در پشت فرمان RCZ۳۰۸ قرار می‌گیرد صندلی‌های ارگونومیك این خودرو بدن آن را در بر می‌گیرد و راننده به لطف شیشه‌های وسیع خودرو، دید وسیعی از محیط بیرون را در اختیار دارد.
شیشه‌های جلو و عقب از جنس پلی كربنات هستند و در عین مقاوم بودن از وزن كمتری نیز برخوردارند. البته این شیشه‌های تیره (از نمای خارجی) در تركیب با سقف مشكی از جنس فیبر كربن هماهنگی خاصی را به نمای خارجی خودرو در این قسمت داده‌اند. پژو جدید از یك موتور ۶/۱ لیتری بهره می‌برد كه با همكاری PSA پژو ـ سیتروئن و BMW پدید آمده است.
این موتور در حقیقت همان موتوری است كه در مدل ۲۰۷ RC مورد استفاده قرار گرفته است با این تفاوت كه به كمك نرم افزار جدیدی كه در آن استفاده شده است قدرت موتور از ۱۷۵ اسب بخار به ۲۱۸ اسب بخار افزایش یافته است.
در مجموع با یك نگاه منصفانه به RCZ۳۰۸ می‌توان امیدوار بود در آینده شاهد خودروهایی زیباتر و متفاوت از پژو خواهیم بود، البته برگزاری مسابقات طراحی پژو و بررسی خواسته‌ها و سلایق مردم نقش بسزایی در رسیدن به این نقطه در طراحی پژو دارد.
باید این نكته را بپذیریم كه طراحی در پژو چه آن را زشت یا زیبا، حرفه‌ای یا آماتور، بنامیم هر چه كه هست مطابق با سلیقه دوستداران پژو و به‌طور كلی عامه مردم علاقه‌مند به خودرو است، پس مسلماً این خودرو ساز در این زمینه بسیار موفق عمل كرده است و حركت پژو در به‌دست آوردن سلیقه مخاطبان از طریق مسابقات طراحی امری است كه دیگر خودروسازان را نیز به فكر راه‌اندازی مسابقاتی مشابه انداخته است؛ كه همانا نتیجه‌ای جز جلب مخاطبان بیشتر و به‌دست آوردن نیاز مخاطبان با روشی ساده در پی نخواهد داشت.


http://www.aftab.ir/news/2007/sep/07/images/81d43860637845b703404cb529020895.jpg
همشهری آنلاین 16/6/86
http://www.aftab.ir/news/2007/sep/07/images/90b3df3cc3273bb2c932fe3ce07601f8.jpg

Raminium2001
7 September 2007, 09:06 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/sep/07/images/626f08ca5bcaf34cf38e9bc64ad1eaa0.jpg

مینی اتومبیلی است كه از سال ۱۹۵۹ توسط كمپانی موتور بریتانیا (BMC) شروع به تولید شده و در سال ۲۰۰۰ تولید آن متوقف شد. ولی چندی نگذشت كه مینی دوباره با طراحی جدید ولی با سبك و سیاق نسل های گذشته اش بر روی خط های تولید ظاهر شد. از آن به بعد مینی مهره ای موفق در بازار اتومبیل به شمار می رود.و امسال نیز مینی اقدام به طراحی یك مدل كانورتیبل (همراه با سقف تا شو) برای سال ۲۰۰۷ به نام Side Walk دست زده است. كمپانی این كانورتیبل را در نمایشگاه اتومبیل آمریكای شمای در Dettroit به نمایش خواهد گذاشت. اتومبیل های كانورتیبل مینی همیشه تلفیقی از هندلینگ بالا و لذت راندن یك اتومبیل سقف باز بوده اند و این مدل نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. این اتومبیل قرار است از ماه آوریل سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شده تا متقاضیان این سبك از رانندگی با آن لذت ببرند.آقای Andy Hearn مدیر ارشد مینی انگلستان در مورد این اتومبیل چنین اظهار نظر كرده است: «مینی OneSeven، CooperPark Lane وCooper S در بازار فروش بسیار مورد توجه قرار گرفتند، به طوری كه ۸۰۰۰ دستگاه از این خودروها در انگلستان در ظرف مدت ۱۲ ماه به فروش رفت.
ما مطمئن هستیم كه Side Walk نیز همانند آنها، شكوه و ارزش خود را در بازار نشان خواهد داد واعتبار مینی را در رده اتومبیل های كوچك چندین برابر خواهد كرد»این اتومبیل گروهی از آپشن های اختصاصی و اضافی را به خریدارانش پیشنهاد خواهد كرد. Side Walk در سه مدل One، Cooper و Cooper S ساخته شده و دارای مشخصه هایی همچون چهار رنگ مختلف بدنه قابل سفارش، نشیمن هایی با چرم قهوه ای انگلیسی، رینگ های ۱۷ اینچی تیره با آلیاژ سبك چند پر، فرمان و دسته بندی چرم و تو دوزی داخلی مخصوص Side Walk و نكات ریز و درشت می باشد.از آپشن های دیگر این مدل كه بر روی مدل های استاندارد دیگر نیز مشاهده می شوند می توان به سیستم كنترل پایداری اتوماتیك و سیستم انقباض (ASC & T)، فرمان چرم چند حالته، سرپوش آینه ها همرنگ بدنه، استفاده از كروم در طراحی داخلی، صندلی سرنشینان كه ارتفاع آن قابل تنظیم می باشد، صندلی های اسپرت، چراغ های مه شكن جلو، سیستم تهویه هوای دستی و كامپیوتر نصب شده بر روی ان اشاره كرد.
مشتریانی كه علاقه به سفارش آپشن های اضافه ذكر شده دارند باید ۲۵% علاوه بر قیمت اولیه خودرو هزینه پرداخت كنند.مدل های One و Cooper كانورتیبل امسال كمپانی، دارای یك جعبه دنده پنج سرعته دستی می باشند، ولی Cooper S دارای قدرت بیشتر و جعبه دنده شش سرعته می باشد. به عنوان یك آپشن، مینی كوپر كانورتیبل Side Walk همراه با جعبه دنده CVT (جعبه دنده اتوماتیك كه فاقد ضریب دنده ثابت می باشد) و Cooper S كانورتیبل Side Walk همراه با یك جعبه دنده شش سرعته اتوماتیك به بازار عرضه خواهند شد. هر دو مدل جعبه دنده ها مجهز به حالت اسپرت برای بازدهی بالاتر می باشند. یكی از مشخصه های بارز مینی كه در تولیدات سال های اخیرش دیده شده و رینج امكانات و آپشن های قابل سفارش آن می باشد كه بالاتر از ۱۰۰ مورد را می توان به آنها اختصاص داد.Side Walk همچنین با وجود سقف تاشو می تواند مجهز به گیره های مخصوص اسنو برد و یا تخته شنا شود.مینی همراه با سقف تاشو از سال ۲۰۰۴ بر روی خط تولید رفته و از آن موقع آمار فروش بالایی در بازار اتومبیل، مخصوص در بریتانیا بدست آورده است و در رده اتومبیل های كانورتیبل در سال ۲۰۰۶ بهترین آمار فروش با ۸۵۰۰ دستگاه فروش در انگلستان را به خود اختصاص داده است.قیمت Side Walk در سه مدل اسم برده شده چنین می باشد.
Mini One Side Walk پوند: ۱۶.۹۱۰
Mini Cooper Side Walk پوند: ۱۷.۹۶۰
Mini Cooper S Side Walk پوند: ۲۰.۲۳۵

ابرار اقتصادی

Raminium2001
9 September 2007, 04:38 PM
شرکت خودروسازی آلمانی "بی‌ ام ‌و " اعلام کرد برای جلوگیری از فروش خودرویی چینی که از روی خودرو جدید " X۵ " این شرکت نسخه برداری شده است به دادگاه متوسل می‌شود.
به گزارش واحد مركزی خبر به نقل از خبرگزاری آلمان، سخنگوی شرکت "بی ام و" گفته است: ما تدابیر قانونی را برای جلوگیری از فروش خودرو چینی "شوانگهوان سی ای او" آغاز کرده ایم. شرکت بی ام و تاکید كرده شکل و طراحی این خودرو از روی خودرو این شرکت نسخه برداری شده است.این سخنگو از ارائه توضیحات بیشتر در این خصوص خودداری کرد.
شرکت چینی "شوانگهوان" همچنین به سرقت شکل و طرح خودرو کوچک "فورتو" ساخت شرکت دایملر کرایسلر برای ساخت خودرو خود به نام "نوبل" متهم شده است.
برخی گزارش‌های خبری حاکی است این شرکت چینی از به نمایش گذاشتن دو مدل خودرو یاد شده در نمایشگاه بین‌المللی خودرو فرانکفورت که هفته آینده برپا خواهد شد منصرف شده است.

همشهری آنلاین 17/6/86

Raminium2001
9 September 2007, 04:44 PM
شركت خودروسازی پروتون، خودروساز ملی مالزیایی‌ها از كاهش زیاندهی این شركت در شش ماه اول امسال در قیاس با مدت گذشته سال قبل خبر داد.
پروتون با انتشار بیانیه‌ای اعلام كرد به رغم تشدید رقابت در بازار داخلی مالزی، این شركت توانسته است روند رشد زیاندهی را مهار كند و تا حدودی بر میزان فروش خود بیافزاید. در حالی كه زیاندهی پروتون در شش ماه اول سال ۲۰۰۶ در حدود ۵۹میلیون رینگت بود، این میزان به ۴۶میلیون رینگت در شش ماه اول امسال كاهش یافته است.
این در حالی است كه پروتون طی شش ماه اول امسال در بازار داخلی مالزی نزدیك به ۵۰هزار دستگاه از محصولاتش را عرضه كرده كه اندكی بیش از فروش مدت مشابه سال گذشته است.

http://www.aftab.ir/news/2007/sep/08/images/ee50846195fa07654d77e56fa5acba2a.jpg

دنیای اقتصاد 17/6/86

Raminium2001
9 September 2007, 04:49 PM
رنو مدل های خاص Twingo Jade را جایگزین Twingo Privilege وInitiale می كند. مجموعه ای از تجهیزات چون روكش های چرمی صندلی ها و سقف كشویی تمام نای برقی، مواردی هستند كه در این مدل خای خاص به چشم می خورند و نوارهای تزئینی بدنه نیز شخصیت ممتازتری به این خودرو بخشیده اند. مدل Twingo Jade از ۲ نوامبر و با قیمت پایه ۱۲.۳۰۰ یورو وارد بازار شده است. رنو اقدام به نو سازی در رده های بالای Twingo نموده و مدل های ویژه Twingo Jade را جایگزین Privilege و Initiale كرده است. این مدل جدید كه بر پایه مدل Emotion تولید شده است، از تجهیزات اختصاصی زیر بهره می برد.
▪ صندلی های چرمی
▪ سقف كشویی تمام نمای برقی
▪ چرخ های ۱۴ اینچی آلومینیومی Nymphea
▪ فرمان چرمی
▪ شیشه بالابر برقی در سمت راننده با كاركرد اتوماتیك
▪ روكش های حفاظتی در جلو و عقب
▪ شستی های نرم شفاف به رنگ بژ
▪ نوارهای تزئینی ویژه روی بدنه
مدل های خاص Twingo Jade در یك رنگ مات (آبی) و پنج رنگ انتخابی متالیك مشكی، خاكستری، سبز، آبی و سبز تیره ارائه می شوند و دو مدل موتور بنزینی ۱‎/۲ لیتری ۱۶ سوپاپ با توان های ۶۰ اسب بخار و ۷۵ اسب بخار می تواند بنا بر سفارش از همراهی جعبه دنده سرعته تعویض سریع (Quick Shift) بهره مند شود.

http://www.aftab.ir/news/2007/sep/08/images/132d81f002e462a774f411be7245d83a.jpg

ابرار اقتصادی 17/6/86

Raminium2001
9 September 2007, 04:55 PM
در تاریخ ۱۰ دسامیر ۲۰۰۶ سریع ترین آلفارمئو تاریخ با كد۸ c تولید شد تا كمپانی آلفارمئو به همگان نشان دهد در برنامه های كاری اش علاوه برزیبایی، قدرت نیز جا دارد.
● طراحی
كمپانی آلفارمئو در طراحی این اتومبیل تا حدودی سنت شكنی كرده است.
البته طرح جاودانه جلو پنجره معروف و مختص آلفارمئو در اتومبیل۸ c نیز دیده می شود. ولی در مورد چراغ های جلو چنین نیست. چراغ های جلوی ۸ c از نوع زنون بوده و نوردهی فوق العاده دارند. درون هر كدام از قاب های چراغ دو عدد لامپ دایره ای قرار گرفته كه همین شكل خاص توان نوردهی جانبی را چند برابر بهبود می بخشد. در مور طرح بدنه باید گفت كه نسبت به مدل های قبلی با وجود قوس عضلانی گلگیرها و دماغه پایین افتاد، جلو و همچنین اسپایلر جلو چهره ای هجومی و البته بسیار پایدار به اتومبیل ۸ c بخشیده است.
● پیشرانه
مهندسین آلفارمئو تصمیم گرفتند برای این اتومبیل زیبا و هجومی از پیشرانه های فراری F۴۳۰ مدل Competizione با حجم ۴.۷ سی سی و ۴۵۰ اسب بخار قدرت استفاده كنند. جالب است بدانید شتاب ۰ تا ۱۰۰ كیلومتر این اتومبیل دو رگه ۴.۵ ثانیه است.
● قیمت
اتومبیل ۸ c ت كه با همكاری كمپانی فراری ساخته شده است در كارخانه فیات با تیراژ سالانه فقط ۵۰۰ دستگاه تولید خواهد شد. این اتومبیل كه با هنر ایتالیایی و قدرت آلمانی آمیخته شده است به قیمت ۱۰۰ هزار پوند خواهد بود.


http://www.aftab.ir/news/2007/sep/08/images/f74ae171fbaef471fec856905f64c386.jpg


ابرار اقتصادی 17/6/86

Foad
9 September 2007, 06:51 PM
پورشه به دنبال تصاحب بزرگ‌ترين شركت خودروسازي اروپا

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: انرژي

شركت خودروسازي پورشه آلمان كه بزرگترين سهامدار شركت فولكس واگن آلمان است، قصد افزايش سهام خود در اين شركت به سقف 51 درصد را دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يكي از شركتهاي تابع پورشه گرچه اعلام كرده هيات مديره هنوز با افزايش 20 درصدي سهام اين شركت در فولكس واگن موافقت نكرده، اما به طور تلويحي وجود چنين برنامه‌اي را مورد تاييد قرار داده است.

به ظاهر پورشه قصد دارد سهام بيشتري را از بازار جمع‌آوري كند و به سهام 31 درصدي كنوني خود بيفزايد.

پورشه پيش از اين خواستار پرداخت هزينه همه سهام فولكس واگن و انتقال كامل بزرگترين خودروساز اروپا به مايملك خود شده بود كه دولت آلمان با اين تصميم مخالفت كرد.

شركت خودروسازي پورشه با توجه به اين‌كه به لحاظ حجم فعاليت‌هاي خود بسيار كمتر از فولكس واگن است، اما به واسطه در اختيار داشتن نزديك به يك سوم سهام آن از قدرت بالايي در اين شركت برخوردار است.

وندلين ويدكنيگ، مديرپورشه اگرچه شركتش صرفا به توليد خودروهاي كورسي و مسابقه‌اي مي‌پردازد، اما خواهان تبديل شدن به قدرت برتر در فولكس واگن است. در صورت چنين اتفاقي يعني در اختيار گرفتن 51 درصد از سهام فولكس واگن توسط پورشه تمامي تصميم گيري‌هاي مهم در بزرگترين خودروسازي اروپا با نظر مديريت اين شركت صورت مي‌پذيرد.

دلالان سهام حدس مي‌زنند كه پورشه اوايل سال آينده ميلادي چنين كاري را صورت دهد و سهم خويش در فولكس واگن را به بالاي 50 درصد برساند. علت چنين اقدامي از سوي پورشه، عدم هماهنگي و همكاري فولكس و اگن با آن ذكر شده است.

alirezasalam
11 September 2007, 12:24 AM
كم‌مصرف‌ترين خودروي جهان در راه ايران
ايرتويا قصد دارد كه يكي از كم‌مصرف‌ترين خودروهاي جهان را به بازار ايران وارد كند. شركت ايرتويا نمايندگي محصولات تويوتا در ايران پس از واردات «تويوتا كرولا و هايس دوگانه‌سوز» تصميم دارد كه خودروي «تويوتا ياريس» كه يكي از كم‌مصرف‌ترين خودروهاي جهان است را روانه بازار ايران كند.ياريس يكي از مدل‌هاي ارزان قيمت شركت تويوتا است كه هم اكنون در بازار امريكاي شمالي به قيمت 12‌هزار دلار فروخته مي‌شود.پيش‌بيني مي‌شود كه اين خودرو در ايران قيمتي كمتر از 200‌ميليون ريال داشته باشد. تويوتا ياريس 1500 سي سي و چهار سيلندر است كه 106 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.اين گزارش مي‌افزايد كه ايرتويا از زمستان امسال محصول تويوتا كمري 2008 را نيز به قيمت 420‌ميليون ريال روانه بازار خواهد كرد كه پيش‌بيني مي‌شود اين خودرو رقيب جديدتري براي انواع قبلي «كمري» باشد.هم‌اكنون شاهد حضور محصولات كرولا، هايس، كمري، لندكروز، وانت‌هاي هايلوكس و پرادو از سري توليدات تويوتا در بازار ايران هستيم.سال گذشته شاهد ورود حدود 9‌هزار دستگاه انواع محصولات تويوتا به بازار ايران بوديم.همچنين در حال حاضر بازار ايران شاهد بيشترين حجم واردات خودروهاي خارجي مربوط به دو برند «تويوتا» و «هيونداي» است. </B>

Raminium2001
11 September 2007, 12:34 PM
در چارچوب توافقنامه امضا شده بین شركت خودروسازی رنو نیسان و دولت مراكش، این شركت تاسیساتی در شمال مراكش برای تولید ۴۰۰هزار دستگاه خودرو در سال احداث می‌كند.
دو طرف در مرحله اول اقدام به بررسی شرایط موجود و قابلیت‌های اجرایی این طرح می‌كنند كه در صورت اجرایی شدن در بندر مدیترانه‌ای تانجیری مراكش عینیت خواهد یافت.
رنو نیسان در مجموع ۴۱۱میلیون دلار در این تاسیسات سرمایه‌گذاری خواهد كرد.
این پروژه در صورت اجرایی شدن برای ۶هزار نفر اشتغالزایی خواهد داشت. در این تاسیسات لوگان و سایر محصولات رنو تولید خواهد شد.

دنیای اقتصاد 18/6/86

Raminium2001
11 September 2007, 12:44 PM
اولین محصول هیدروژنی شركت خودروسازی هیوندای موتور كره‌جنوبی در نمایشگاه بین‌المللی فرانكفورت آلمان در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.
خودروی مفهومی جدید هیوندای كه هیچ گونه آلایندگی زیست محیطی ندارد IBLUE نام دارد و خودرویی مجهز به سلول سوختی هیدروژنی است كه در مركز طراحی خودروی هیوندای در ژاپن طراحی شده است. این اولین بار است كه هیوندای خودرویی با سوخت جایگزینی را تولید می‌كند.
اگر چه هیوندای هنوز در مورد احتمال به تولید انبوه رسیدن این خودرو موضع‌گیری نكرده، اما گفته می‌شود قرار است تولید انبوه IBLUE از سال ۲۰۱۰ میلادی آغاز شود.

روزنامه دنیای اقتصاد 18/6/86

Raminium2001
11 September 2007, 12:52 PM
سه شنبه، 20 شهريور 1386
ساعت: 09:19 Tuesday, September 11, 2007
كد خبر: 42932
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\12183.jpg&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg گروه بين الملل :كريستيان استرف، رئيس گروه خودروسازي فرانسوي پژو سيتروئن PSA تاييد كرد، در جريان 3 سال آينده اين گروه هر سال هزاران شغل را در اروپاي غربي حذف خواهد كرد.
به گزارش خبرخودرو، كريستيان استرف، رئيس گروه خودروسازي PSA گفت، كاهش تعداد كاركنان بايد در 3 سال آينده ادامه يابد. ما از بازنشستگي‌هاي زودرس استفاده كرده و هر سال هزاران شغل را در اروپاي غربي حذف خواهيم كرد.
گروه PSA پيش از اين اعلام كرده بود، در سال 2007 بين 7 تا 8 هزار شغل را در اروپاي غربي حذف مي‌كند. گروه PSA تصميم دارد، با حذف اين مشاغل به هدفش كه كاهش 30 درصد از هزينه‌هاي ثابت گروه است، دست يابد.

Raminium2001
11 September 2007, 12:54 PM
سه شنبه، 20 شهريور 1386
ساعت: 09:21 Tuesday, September 11, 2007
كد خبر: 42933
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\12185.jpg&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg گروه بين الملل: گروه خودروسازي آلماني – امريكايي دايملر كرايسلر با آغاز مذاكرات همكاري با گروه خودروسازي آلماني ب‌ام‌و كه رقيبش محسوب مي‌شود، موافق است.
به گزارش خبرخودرو، ديتر زتشه، رئيس هيأت مديره دايملر كرايسلر گفت، ما با آغاز مذاكرات همكاري با گروه ب‌ام‌و براي توليد يك موتور جديد خودرو تمايل داريم.
او افزود، در صورتي كه اين همكاري براي دو طرف سودمند باشد، من آن را منتفي نمي‌دانم.
چند سال پيش، مذاكراتي براي همكاري دايملر با ب‌ام‌و انجام شدند كه نتيجه‌اي در بر نداشتند.

Raminium2001
11 September 2007, 12:58 PM
بزرگترین نمایشگاه خودروی جهان با ارایه تازه ترین فناوری های نوین صنعت ساخت خودرو در آلمان آغاز به کار می کند.
نمایشگاه خودروی فرانکفورت برای نخستین بار در سال ۱۸۸۷ میلادی پا به حیات گذاشت و شاید هیچ کس تصور نمی کرد که این نمایشگاه بسیار ساده و مختصر امروز لقب بزرگترین و پیشرفته ترین نمایشگاه خودروی جهان را به خود بگیرد.
این نمایشگاه بالغ بر یک میلیون بازدیدکننده را به خود جلب می کند که یک رکورد دست نیافتنی در جهان محسوب می شود. این موضوع هم دلیل ساده ای دارد: در این نمایشگاه دستاوردهایی را خواهید دید که در هیچ جای دیگری از جهان قابل دیدن نیست!
برخلاف نمایشگاههای معتبر و رقیب دیگر همچون نمایشگاه خودروی ژنو یا توکیو که عمدتا به ارایه جنبه فانتزی و آینده دور از ذهن دنیای خودروها می پردازند، نمایشگاه خوردروی فرانکفورت ایده هایی را ارایه می کند که بیشتر از هر ایده دیگری جنبه کاربردی دارند.
نمایشگاه خودرویی فرانکفورت که از ۱۳ تا ۲۳ سپتامبر آغاز به کار می کند پذیرای خودروسازان معتبری از سراسر جهان است که عمدتا تازه های خود دردنیای پرشتاب فناوری ساخت خودروهای جدید را برای اولین بار در آنجا ارایه می کنند.

خبرگزاری اقتصادی ایران 19/6/86

Raminium2001
11 September 2007, 01:01 PM
در دنیای SUV های كوچك شاید به جرات بتوان لندرور Freelander را بهترین اتومبیل نامید. فریلندر ۲ چه در جاده های شهری و چه در جاده های ناهموار همان عملكردی را نشان می دهدكه از یك لندرور انتظار دارید. طراحی پویا، مهندسی دقیق و هدفمند، كابین شكیل و راحت و مجموعه ای از فناوری پیشرفته تكمیل كننده كار طراحان فریلندر ۲ است. اولین فریلندر در سال ۱۹۹۷ طراحی و به عنوان یك اتومبیل جدید با كلاسی كاملاً متفاوت پذیرفته شد. فریلندر تا ۵ سال پر فروش ترین خودروی ۴x۴ اروپا و تا پایان سال ۲۰۰۵ پر فروش ترین اتومبیل ۴x۴ انگلستان بود. فریلندر ۲ از همه نظر كاری جدید محسوب می شود. عملكرد بهتر، مصرف سوخت كمتر، كیفیت ساخت بالاتر و فضای بیشتر از ویژگی های این اتومبیل هستند. فریلندر ۲ چه روی جاده و چه در مسیرهای ناهموار دارای دست فرمان بهتری است و سواری و راحتی آن بهتر از مدل های قبلی لندرور دیده می شود. این SUV كوچك از دو نوع موتور نیرو خواهد گرفت كه یكی از نوع ۶ سیلندر خطی بنزینی با حجم ۲/۳ لیتر و دیگری از نوع چهار سیلندر دیزل با حجم ۲/۲ لیتر است. این موتور چهار سیلندر دیزل با كمك توربو چارجر گشتاور خوبی تولید می كند. موتور شش سیلندر بنزینی با توان ۲۳۳ اسب بخار شتاب ۰ تا ۱۰۰ در۹/۸ ثانیه و حداكثر سرعت ۲۰۰ كیلومتر بر ساعت را باعث می شود.
در حالی كه نیروی آن از طریق یك گیربكس خودكار ۶ سرعته به چرخ ها منتقل می شود. و اما موتور چهار سیلندر دیزل نیز با ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور كه ۲۰۰ نیوتن متر آن از دور موتور ۱۰۰۰ در دسترس است، بقدر كافی پر توان و پر كشش است. مصرف سوخت فریلندر ۲ با كمك این موتور به ۵/۷ لیتر در صد كیلومتر می رسد كه در مقایسه با مصرف سوخت موتور بنزینی (۲‎/۱۱ لیتر در ۱۰۰ كیلومتر) بسیار قابل توجه است. برای این موتور یك گیربكس ۶ سرعته دستی و یك گیربكس ۶ سرعته اتوماتیك درنظر گرفته شده است. كابین این اتومبیل علاوه بر داشتن ۵ سانتیمتر طول بیشتر، دارای فضای بهتری نیز است. صندلی های عقبی به شكل استادیومی طراحی شده اند یعنی سرنشینان عقبی كمی بالاتر از راننده و سرنشین كناری او قرار می گیرند. فضای بار هم با ۳۸ درصد رشد از ۵۴۹ لیتر به ۷۵۵ لیتر رسیده است. طراحی خارجی كاملاً اصیل و ساده است. اتومبیلی كه مشاهده می كنید دقیقاً یك لندرور است و نمی توان آن را به هیچ اتومبیل دیگری تشبیه كرد. بدنه از نوع پنج در بوده و به صورت یكپارچه ساخته شده است. این نوع ساختار بدنه باعث افزایش استحكام پیچشی می شود. سیستم تعلیق در هر چهار چرخ مستقل بوده و از پیشرفته ترین سیتسم كنترل با نام RSC بهره می گیرد. این سیستم باعث جلوگیری از چپ شدن اتومبیل می شود. سیستم هوشمند انتقال نیرو به هر چهار چرخ به صورت دائم، سیستم كاهش مصرف سوخت روی جاده های معمولی، سیستم كنترل فرمان روی سرازیری ها و سیستم ترمز دستی خودكار از امكاناتی هستند كه باعث افزایش كیفیت رانندگی Freelander می شوند.
امكانات رفاهی فریلندر ۲ عبارتند از:
سیستم ورود بدون كلید، سیستم استارت بدون كلید، چراغ های جلویی از نوع زنون، چراغ های تنظیم شونده در جلو، سیستم برف پاك كن خودكار، سیستم كمكی برای پارك كردن، سانروف شیشه ای، سیستم تهویه مطبوع، سیستم پخش DVD، ناویگاتور ماهواره ای با صفحه رنگی، رادیوی دیجیتال DAB، سیستم صوتی پیشرفته با ۱۲ بلندگو و اتصالات فیبر نوری.


http://www.aftab.ir/news/2007/sep/10/images/7fb31f85dea1e92664c60b877b9ee3d8.jpg


ابرار اقتصادی 19/6/86

Raminium2001
11 September 2007, 01:04 PM
در ماه اوت سال ۲۰۰۷ فروش جهانی مارك مرسدس ۹‎/۱ درصد نسبت به اوت سال ۲۰۰۶ افزایش یافته است. به گزارش خبرخودرو، گروه خودروسازی آلمانی مرسدس اعلام كرد، فروش جهانی مارك مرسدس در ماه اوت سال جاری به سطح ۸۹۱۰۰ دستگاه خودرو رسید كه نسبت به فروش جهانی اش در ماه اوت سال گذشته ۹‎/۱ درصد افزایش نشان می دهد. این نتیجه خوب به ویژه به دلیل استقبال از مدل كلاس C سالن مرسدس به دست آمده است. با احتساب فروش مارك اسمارت فروش جهانی مرسدس در ماه اوت سال جاری ۹۶۲۰۰ دستگاه خودرو بود.

ابرار اقتصادی 19/6/86

alirezasalam
11 September 2007, 06:25 PM
خودروهاي پاك در نمايشگاه بين‌المللي فرانكفورت

خودروهایی با موتورهاي دوگانه سوز با استفاده از سوخت زيستي يا هيدروژن و يا خودروهايي كه با انتشار گاز دي‌اكسيد كربن خاموش مي‌شوند.
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5131_196.jpg
در شرايطي كه خودروسازان براي قرار دادن حفاظت از محيط زيست در اولويت توليد خود تحت فشار فزاينده‌اي قرار گرفته‌اند، نمايشگاه «خودروهاي پاك» در فرانكفورت در هفته جاري برگزار مي‌شود.
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5132_743.jpg
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، موتورهاي دوگانه سوز كه انرژي را ذخيره و با استفاده از سوخت زيستي يا هيدروژن حركت مي‌كنند و يا خودروهايي كه براي كاهش مصرف و انتشار گاز دي‌اكسيد كربن خاموش مي‌شوند، از جمله خودروهايي هستند كه توسط بيش از يك هزار عامل نمايش خودرو از حدود ‪ ۴۰‬كشور جهان ارايه می شود.
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5133_692.jpg
كميسيون اروپا علاوه بر آن كه مايل است به خاطر گراني بنزين، از خودروهاي كم مصرف استفاده كند، قصد دارد خودروسازان را از سال ‪ ۲۰۱۲‬مجبور كند انتشار گاز دي‌اكسيدكربن از ‪ ۱۶۰‬گرم در كيلومتر به ‪ ۱۲۰‬گرم در هر كيلومتر كاهش دهند.
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5134_144.jpg
نمايشگاه خودروي فرانكفورت در شصت و دومين سال برگزاري خود اين شعار قديمي يعني «جذابيت خودرو» را تغيير داده و اين شعار را برگزيده است:
«آنچه را كه آينده شما را مي‌راند ببينيد».
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5135_257.jpg
در اين نمايشگاه شركت خودروسازي آلماني دايملر كرايسلر، خودروي كوچك و هوشمند مجهز به سيستم خاموش و روشن خود را به نمايش می گذارد. نوع مرسدس نيز با ‪ ۱۸‬خودروي پاك در اين نمايشگاه شركت مي‌كند.
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5136_345.jpg

فولكس واگن شش خودرو و اپل يك مدل خودروي برقي خود را آماده نمايش كرده‌اند.
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5137_425.jpg

از بين شركت‌هاي فرانسوي نيز پژو سواري ‪ ۳۰۸‬خود را براي نخستين بار در نمايشگاه فرانكفورت معرفي اين نمايشگاه مطرح و ويژگي‌هاي زيست‌محيطي آن را معرفي خواهد كرد.
http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5138_416.jpg
سيتروئن، خودروي ‪BioFlex‬ ‪ C4‬هاچ‌بك كوپه مجهز به موتور سوخت زيستي خود را براي ارائه در اين نمايشگاه آماده كرده است.

http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5138_416.jpg
شركت‌هاي خودروساز ژاپني از جمله ميتسوبيشي و همچنين فراري ايتاليا در اين نمايشگاه حضور دارند.

http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5139_165.jpg

با اين حال بايد ديد آيا مردم از فناوري جديد استقبال خواهند كرد يا خير زيرا يك خودروي پاك بطور متوسط دو هزار يورو (دو هزار و ‪ ۷۵۰‬دلار) گرانتر از مدل‌هاي كلاسيك است.

http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5140_695.jpg

در مجموع ‪ ۲۶۰‬خودروي جديد از جمله ‪ ۸۸‬خودروي مطرح جهان، قرار است در اين نمايشگاه از ‪ ۲۲‬شهريور تا يكم مهرماه (‪ ۱۳‬تا ‪ ۲۳‬سپتامبر) عرضه شوند.

http://www.jahannews.ir/files/fa/news/1386/6/20/5141_622.jpg

Raminium2001
12 September 2007, 10:46 AM
شركت خودروسازی BMW آلمان اعلام كرد مترصد تولید جایگزین Z۴ در تاسیسات تولیدی رگنزبورگ با هدف جلوگیری از تعطیلی این واحد است.
تاسیسات تولیدی رگنزبورگ از چند هفته قبل با توقف تولید X۳ به حال تعطیل درآمده كه این مساله اعتراض مقامات محلی در ایالت باوریا را به دنبال داشت.
BMW كه رقابت سرسختانه‌ای با مرسدس‌بنز دارد، نمی‌خواهد با تعطیلی این واحد شهری، خود را زیر سوال ببرد.
در‌حال‌حاضر BMW بخش اعظم مدل Z۴ تولیدی خود را در بازارهای اروپایی به فروش می‌رساند و به همین دلیل ادامه تولید این محصول در قلب آلمان كماكان مقرون به صرفه است.

دنیای اقتصاد 20/6/86

Raminium2001
12 September 2007, 10:49 AM
شركت بنز با امضای قراردادی با یك شركت هندی اقدام به تولید اتوبوس‌های خود در هند می‌كند كه علاوه بر هند در سایر كشورها نیز عرضه می‌شود.
چارچوب مالی این توافقنامه اعلام نشده، اما در چارچوب آن، طرف هند در تولید اطاق اتوبوس‌های تولیدی مشاركت خواهد كرد. اولین نمونه‌های تولیدی در هند در ماه‌های آغازین سال ۲۰۰۸ میلادی از خط تولید خارج شده و در بازار هند عرضه خواهد شد.
به ظاهر مسوولیت بازاریابی تولیدات مشترك بنز و طرف هندی در خارج از هند بر عهده بنز است، اما بازاریابی و فروش این محصولات در داخل هند با طرف هندی است.

دنیای اقتصاد 20/6/86

Raminium2001
12 September 2007, 10:51 AM
یك مقام ارشد كمیته توسعه و اصلاحات ملی چین اعلام كرد صنعت خودرو این كشور به خوبی پیشرفت می كند. به گزارش ایسنا، به گفته جیان گوئو بائو ـ معاون كمیته توسعه و اصلاحات ملی چین ـ صنعت خودرو چین به خوبی پیشرفت می كند و این كشور پس از آمریكا به دومین بازار بزرگ فروش خودرو تبدیل شده است. این مقام ارشد دولتی چین در مجمع بین المللی پیشرفت صنعت خودرو این كشور كه در شهر تیان جین برگزار می شد، گفت كه سه عامل باعث پیشرفت سریع صنعت خودروسازی چین شده است؛ اول، پیشرفت كلی اقتصاد چین كه بسیار خوب است؛ دوم پایه بسیار محكم صنعتی كشور و سوم، ارتقای بسیار زیاد كیفیت خودروهای ساخت چین كه موجب افزایش توان رقابتی تولیدات ساخت چین شده است. آمار نشان می دهد كه در ۶ ماه اول میزان كل تولید و فروش خودرو در چین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۰ در صد افزایش یافته است.

ابرار اقتصادی 20/6/86

Raminium2001
12 September 2007, 10:54 AM
براساس طرح فروش ویژه شركت خودروسازی فورد تمامی محصولات مدل ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ این شركت و برندهای زیرمجموعه‌اش تا پایان امسال با تخفیف یك‌هزار دلار عرضه می‌شود.
در چارچوب طرح فروش ویژه فورد علاوه بر تخفیف یك‌هزار دلاری فروش محصولات ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ مالكان خودروی فورد كه اقدام به معاوضه خودروهای خود با یكی از تولیدات جدید فورد كنند از امتیازات دیگری چون وام بدون بهره درازمدت هم برخوردار می‌شوند.
لیدیا كیساروك، از سخنگوهای فورد اعلام كرده این شركت به اعطای امتیازات گسترده به مشتریان بالقوه به منزله راهی برای افزایش فروش محصولات می‌نگرد.

دنیای اقتصاد 20/6/86

Raminium2001
12 September 2007, 10:56 AM
بر اساس توافق دو شركت تویوتا موتور ژاپن و شركت فرانسوی EDF دو طرف به طور مشترك برای تولید خودروهای هیبریدی برقی كه با برق شهری شارژ می‌شود، همكاری می‌كنند.
قرار است قرارداد دو طرف طی هفته آینده به طور رسمی اعلام شود و تولید خودروهای هیبرید برقی كه با برق شهری قابل شارژ هستند از اوایل دهه آتی میلادی آغاز شود. تولید این محصول برای حفظ قدرت رقابت تویوتا در زمینه تولید خودروهای برقی قابل شارژ ضرورت دارد.
EDF مسوولیت تامین زیرساخت‌های لازم را برای اجرای این برنامه بر عهده دارد و اولین مرحله عرضه محصولات هیبریدی برقی در فرانسه صورت خواهد گرفت.

دنیای اقتصاد 20/6/86

Raminium2001
12 September 2007, 11:00 AM
چهارشنبه، 21 شهريور 1386
ساعت: 10:13 Wednesday, September 12, 2007
كد خبر: 43165
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\12215.jpg&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg گروه بين الملل: تیم فرمول یک رنوING با رانندگان خود هیکی کوالاینن و جیانکارلو فیزیکلا که مسابقه را به ترتیب از خطوط هفتم و پانزدهم آغاز نمودند رقابت سختی را پیش رو داشت ولی امیدوار بود که رانندگان قادر خواهند بود با قدرت تمام با دیگر شرکت کنندگان رقابت کنند.
به گزارش خبرخودرو ، اما در شرایط مسابقه مشخص شد که قدرت رقابت R27 در پیست مونتزا تا حدی نبود که رانندگان قادر به این امر باشند و در نتیجه هیکی کوالینن جایگاه خود را به Nico Rosberg واگذار کرد اگرچه در پایان مقام هفتم خود را به دلیل حذف زود هنگام Felipe Massa حفظ کرد.
جیانکارلو فیزیکلا نیز در جایگاه های مختلفی قرار گرفت و در پایان به مقام دوازدهم نائل گردید.

Raminium2001
12 September 2007, 11:03 AM
چهارشنبه، 21 شهريور 1386
ساعت: 09:19 Wednesday, September 12, 2007
كد خبر: 43127
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\12211.jpg&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg گروه بين الملل: روپرت استادلر، رئيس هيات مديره گروه خودروسازي آلماني آئودي، شعبه خودروهاي لوكس مارك آئودي گروه خودروسازي فولكس واگن روز سه‌شنبه 11 سپتامبر افزايش فروش جهاني و سود گروه را در سال 2007 براساس اهدافي كه تعيين شده بودند، تاييد كرد.
به گزارش خبرخودرو ، روپرت استادلر، رئيس هيات مديره گروه آئودي در جريان نمايشگاه بين‌المللي خودرو فرانكفورت گفت، ما پيش‌بيني مي‌كنيم فروش جهاني گروه در سال 2007 به سطح 950 هزار دستگاه خودرو برسد، در حالي كه فروش جهاني آئودي در سال 2006 تعداد 905 هزار دستگاه بود.
در 8 ماهه نخست سال جاري فروش جهاني آئودي به سطح 656600 دستگاه انواع مدل‌هاي آئودي رسيد كه اين رقم 9.2 درصد بيشتر از فروش جهاني گروه در مدت مشابه در سال گذشته است.
در 6 ماهه نخست سال جاري سود خالص گروه آئودي رقم 679 ميليون يورو بود كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 67 درصد افزايش نشان مي‌دهد.
كسب اين نتايج خوب به ويژه به دليل استقبال از مدل‌هاي جديد آئودي مدل 2 ديفرانسيل Q7 و نسل دوم كوپه TT بوده است.

Raminium2001
13 September 2007, 11:55 PM
هوندا موتور دومین كمپانی خودروساز ژاپنی اعلام كرد كه تا اینجای سال ۲۰۰۷ روند قابل قبولی را طی كرده و در مجموع با رشد ۳ درصدی در فروش ، اوضاع بهتری نسبت به سال گذشته دارد.
به همین دلیل سران هوندا تصمیم گرفته اند كه پروژه تحقیقاتی وسیعتری را تدارك ببینند و خصوصا در راه رضایت هرچه بیشتر مشتریان سریع تر حركت كنند.
جان‌مندل قائم مقام كارخانه هوندا در آمریكای شمالی روز شنبه اعلام كرد كه هوندا به زودی یكی از دو مدل جدید را نیز روانه بازار می كند كه قطعا بر روی فروش كلی كمپانی تاثیر مثبت خواهند داشت.قرار است مدل جدید آكورد به بازار معرفی شود.
مندل همچنین از كاهش نسبی فروش خودروهای لوكس در آمریكای شمالی خبرداد و اعلام كرد كه در این شرایط نمایندگی‌ها وبنگاههای فروش خودرو می توانند راههای دیگری برای فروش خودروهای لوكس بیابند.
او همچنین از معرفی یك مدل بسیار متفاوت از آكیورا زیر شاخه سازنده خودروهای لوكس در كمپانی هوندا خبر داد كه ظاهرا قرار است تا سه چهار ماه آینده سر از بازار در بیاورد.

همشهری آنلاین 21/6/86

Raminium2001
13 September 2007, 11:58 PM
شركت خودروسازی پژو سیتروئن از طرحی جاه‌طلبانه برای كاهش هزینه‌های جاری این شركت با حذف ۸هزار فرصت شغلی از نیروی انسانی اروپایی‌اش پرده برداشت.
ركود حاكم بر بازار خودرو طی ماه‌های آغازین سال‌جاری میلادی و افول شدید میزان سوددهی پژوسیتروئن عامل اصلی برای اجرای طرح كاهش نیروی انسانی بوده است. پژو كه مترصد افزایش تولید خود به ۴میلیون دستگاه تا سال ۲۰۱۰میلادی است كماكان به كاهش نیروی انسانی خود می‌اندیشد.
طی نیم‌سال اول ۲۰۰۷ سوددهی پژوسیتروئن به كمتر از ۷/۲درصد كاهش یافته است. گمان می‌رود با اجرای این طرح سود این شركت به ۵ تا ۶درصد افزایش یابد.

دنیای اقتصاد 21/6/86

Raminium2001
14 September 2007, 12:02 AM
با توجه به افزایش استقبال بازارهای در حال ظهور در كشورهایی چون هند، چین و سایر كشورهای پرجمعیت شرق آسیا از خودروهای كوچك و ارزان‌قیمت، فیات هم به جمع شركت‌هایی پیوست كه مترصد تولید خودرویی ارزان هستند.
خودروی ساب كامپكت فیات قرار است روی پلت‌فرم یكی از محصولات این شركت به نام پاندا و فیات ۵۰۰ تولید شود و ابعادی كوچك خواهد داشت. این خودرو به قوای محركه‌ای ۹/۰لیتری به قدرت ۶۵ اسب بخار مجهز خواهد شد كه تنها ۲ سیلندر دارد.
اگر چه فیات اعلام كرده نمونه اولیه این محصول جدید آماده شده، لیكن تا اواسط سال آینده و در آستانه فروش عمومی این خودرو از آن پرده‌برداری نخواهد شد.

Raminium2001
14 September 2007, 12:08 AM
با توجه به افزایش تقاضا برای قوای محركه، شركت خودروسازی هیوندای موتور كره‌جنوبی، ۱۴۶میلیون دلار برای احداث مجموعه تولید موتور خود سرمایه‌گذاری می‌كند.
روند احداث این واحد تا پایان سال آتی میلادی به اتمام خواهد رسید. این واحد در شهر بندری اولسان واقع در ۴۱۰كیلومتری سئول، در دست احداث است.
این واحد علاوه بر مونتاژ قوای محركه بخش‌های اصلی موتور چون جلوی سیلندر و را تولید می‌كند.
شركت هیوندای كه در‌حال‌حاضر بزرگ‌ترین خودروساز كره‌جنوبی و چهارمین خودروساز بزرگ دنیا است محصولات این واحد را به مشتریان بالقوه نیز عرضه خواهد كرد.

دنیای اقتصاد 21/6/86

Raminium2001
14 September 2007, 12:10 AM
تولید صنعتی به ویژه در بخش خودروسازی فرانسه در ماه ژوییه امسال ۳/۱ درصد افزایش یافته است. به گزارش برگزاری فرانسه از پاریس این افزایش تولید خبر خوبی برای بخش صنعت كشور به حساب می‌آید اما برای ترغیب اقتصادانان در تجدید نظر پیش‌بینی ‌هایشان در جهت افزایش رشد اقتصادی فرانسه در سال ۲۰۰۷ ناكافی است. الكساندر لاو یكی از اقتصادانان برجسته فرانسه در این‌باره می‌گوید این افزایش تولید صنعتی بالاترین رشد از ماه مه سال ۲۰۰۵ را نشان می دهد اما این باعث نمی‌شود كه در ارقام و امار مربوط به رشد اقتصادی كشور تغییری در جهت افزایش ان به وجود آید .

ابرار اقتصادی 21/6/86

Raminium2001
14 September 2007, 12:12 AM
با وجود مشكلات رقابت در بازار آمریكای شمالی شركت خودروسازی آئودی، یكی از زیرمجموعه‌های فولكس‌واگن به رشد ۱/۷درصدی فروش در این بازار دست یافته است.
تا این مقطع از سال آئودی در مجموع نزدیك به هشت‌هزار دستگاه از محصولات خود را در آمریكای شمالی عرضه كرده است. آئودی به دنبال افزایش حضور خود در بازار ایالات متحده و كانادا است و برای تحقق این هدف به شیوه‌های خلاق و نوآورانه فروش در این دو كشور روی آورده است.
در این چارچوب آئودی محصولات خود را با اقساط درازمدت و بدون بهره به خریداران عرضه كرده و در زمان فروش، سند محصول را به مشتری منتقل می‌كند.

دنیای اقتصاد 21/6/86

Raminium2001
14 September 2007, 12:15 AM
بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان، جنرال موتوروز و تویوتا، می‌گویند مسیرهای متفاوتی را برای تولید وسائل نقلیه پاک‌تر برگزیده‌اند، اما موافق هستند که راه واحدی برای این کار وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه در حالیکه یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های اتومبیل جهان در فرانکفورت آغاز به کار کرده است، یکی از مقامات شرکت تویوتا گفت: "ما در حال تحقیق بیشتر در مورد سوخت‌های زیستی هستیم. ما همچنین در درازمدت در حال تحقیق بر روی پیل‌های سوختی هستیم که از هیدروژن برای تولید برق استفاده می‌کند."
تویوتا سابقه ۱۰ ساله تجربه دراین زمینه را با ماشین هیبرید "پریوس"‌دارد که یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریک را با هم ترکیب می‌کند و از پیشگامان این حوزه به حساب می‌آید.
در مقابل جنرال موتورز ماشین‌هایی که از بنزین مخلوط‌‌شده با الکل به عنوان سوخت استفاده می‌کنند، یا به اصطلاح ماشین‌های دارای قابلیت E-۸۵ را ساخته است، اما هر دوی این شرکت‌ها اکنون سخت در حال کار کردن بر روی تکنولوژی‌های متعددی در این زمینه هستند و گزینه‌های‌شان را در نمایشگاه فرانکفورت عرضه کرده‌اند.
مدیر اروپایی جنرال موتورز، کارل پیتر فوستر معتقد است که سوخت‌های جایگزین باید نقش مهم‌تری را به همراه الکتریسته ایفا کنند، زیرا تولید برق دست کم در خارج ماشین نسبتا ارزان است.
الکل اتانول به عنوان سوخت برای آنچه ماشین‌های با موتور انعطاف‌پذیر خوانده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌توانند آمیزه‌های حاوی تا حداکثر ۸۵ درصد اتانول را بسوزانند و برای همین عنوان E-۸۵ را به آنها می‌دهند. این موتورها بسیار شبیه موتورهای بنزینی هستند.
برزیل در حال حاضر بزرگنرین تولیدکننده اتانول است و تکنولوژی موتورهای انعطاف‌پذیر به سرعت در آنجا در حال گسترش است. ریچارد واگونر مدیر عامل جنرال موتورز می‌گوید تا سال ۲۰۱۲ پنجاه درصد تولیدات ماشین این شرکت در آمریکا توانایی E-۸۵ را خواهند داشت.
مقامات تویوتا می‌گویند اکنون زمان ساختن ماشین‌هایی مناسب برای یک مکان در یک زمان مناسب است و آنچه برای یک بازار مناسب است، ممکن است لزوما برای بازار دیگر مناسب نباشد.
و یک چالش مهم مسئله قیمت است. بر اساس برخی از تخمین‌ها، تکنولوژی "ماشین پاک" تا حدود ۲۰۰۰ یورو به قیمت یک ماشین بنزینی می‌افزاید.
یک چالش دیگر استانداردهای کمیسیون اروپایی است که بر مبنای آن تا سال ۲۰۱۲ خروجی گاز دی‌اکسیدکربن ماشین‌ها باید به ۱۳۰ گرم در هر ۱۰۰ کیلومتر برسد، هدفی که کارخانه‌‌های ماشین‌سازی تحقق آن را بسیار مشکل می‌دانند.
با این حال تویوتا و سایر اعضای انجمن خودورسازان ژاپنی قصد دارند تا سال ۲۰۰۹ به طور داوطلبانه این مقدار را به ۱۴۰ گرم برسانند.

همشهری آنلاین 22/6/86

Raminium2001
14 September 2007, 12:17 AM
روبرت استادلر، رییس هیات‌مدیره گروه خودروسازی آلمانی آئودی، افزایش فروش جهانی و سود گروه را در سال ۲۰۰۷ براساس اهدافی كه تعیین شده بود، تایید كرد.
وی در جریان نمایشگاه بین‌المللی خودرو فرانكفورت گفت، ما پیش‌بینی می‌كنیم فروش جهانی گروه در سال ۲۰۰۷ به سطح ۹۵۰‌هزار دستگاه خودرو برسد، در حالی كه فروش جهانی آئودی در سال ۲۰۰۶ تعداد ۹۰۵‌هزار دستگاه بود. در ۸‌ماه نخست سال‌جاری فروش جهانی آئودی به سطح ۶۵۶هزار و ۶۶۰‌دستگاه از انواع مدل‌های آن رسید كه این رقم ۹/۲درصد بیشتر از فروش جهانی گروه در مدت مشابه در سال گذشته است. در ۶‌ماه نخست سال‌جاری سود خالص گروه آئودی رقم ۶۷۹‌میلیون یورو بود كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۷‌درصد افزایش نشان می‌دهد.

دنیای اقتصاد 22/6/86

Raminium2001
14 September 2007, 12:20 AM
شركت خودروسازی دوو موتور كره‌جنوبی كه زیرمجموعه جنرال موتورز آمریكا است از افزایش ۱۶درصدی فروش خود در ماه آگوست امسال خبر داد.
به ظاهر علت اصلی رشد فروش دوو طی ماه گذشته افزایش صادرات این شركت به بازارهای خارجی بوده است و این شركت موفق شد در ماه آگوست در مجموع ۶۱هزار دستگاه خودرو تولید كرده و روانه بازار كند. در همین حال فروش داخلی در قیاس با مدت مشابه سال قبل شاهد كاهش ۱۰درصدی بود. دوو طی ماه گذشته تنها موفق به فروش ۹هزار دستگاه از محصولات خود در بازار داخلی كره‌جنوبی شد. دوو دومین خودروساز بزرگ كره‌جنوبی است.

http://www.aftab.ir/news/2007/sep/13/images/560743ee9641a086cbfaff7b667a8caa.jpg

دنیای اقتصاد 22/6/86

Raminium2001
14 September 2007, 12:22 AM
مدل پرادو از سری خودروهای لندكروز شركت تویوتا می باشد كه یكی از محبوب ترین های دنیای خودروهای بیابانی به حساب می آید. خودرویی متناسب با فضای شهری و مصرف سوخت كم و در عین حال مانوس با بیابان. ورود این خودرو به ایران عرصه را برای رقیبانش بسیار تنگ كرده و پیش بینی می شود خودروهایی مثل موسو، سرانزا و رونیز با افت شدید فروش (همین الان هم وضعیت فروش و تیراژ تولیدی این خودرو بسیار نا امید كننده است) روبرو شوند. قیمت این خودرو حدود ۵۰ میلیون تومان است.
● نمای خارجی:
پرادو تركیبی پیشرفته از قدرت، كیفیت و زیبایی است، خودرویی كه چشمان ما ایرانیان را به یك نظر می رباید! در جلوی این خودرو دو چراغ بزرگ را كه تا روی كاپوت پیشروی كرده اند می بینیم. در میان این دو جلو پنجره ای استیل رنگ آن با آرم تویوتا قرار گفته. در روی سپر یك قطعه استیل كه روی آن نام PRADO حك شده و گارد محافظ به همراه دو چراغ مه شكن چشم نوازی می كند. در نمای بغل خودرو اولین چیزی كه نظر شما را جذب می كند رینگ های آلومینیومی شش پر به همراه آرم تویوتا در وسط آنها است. درب دوم كمی از درب اول كوچكتر است كه ركاب بغل خودرو در زیر آن دو قرار دارد. در پشت خودرو، چراغ ها با برآمدگی روی بعضی نواحی دیده می شود كه بسیار زیبا هستند. یك زاپاس بند هم وجود دارد كه روی آن نام خودرو نوشته شده.
● نمای داخلی:
داخل خودرو یك طراحی مدرن و فوق العاده است. تركیبی زیبا از پنل های نقره ای، چوبی و مشكی. در وسط داشبورد از بالا اولین چیزی كه دیده می شود صفحه ای است كه شمال قطب نما، شیب سنج، دما سنج و ساعت دیجیتال كه امكانات لازم برای سفرهای بیابانی و كوهستانی است. در زیر این نمایشكر سیستم صوتی خودرو وجود دارد كه قابلیت پخش CD و كاست و همچنین دریافت كانال های AM و FM را دارد. بعد از سیستم صوتی نوبت می رسد به سیستم تهویه و تنظیم دمای خودرو. دو عدد كولر تمام اتومات با قابلیت تنظیم دمای هوشمند، زاویه و شدت وزش فن ها و تنظیمات دیگر است. بعد از این مجموعه، دنده و كمك خودرو قرار دارد، همانطور كه می دانید خودورهای بیابانی دارای ۲ دیفرانسیل میباشند كه قابلیت اعمال نیرو از عقب و كشش از جلو را به طور همزمان به راننده می دهد به همین دلیل است كه این تیپ از خودروها قادرند از سطوح شیبدار به راحتی بالا روند. در دو طرف این مجموعه دریچه های هوای وسط قرار دارند كه دو قاب نقره ای رنگ آنها را در بر گفته است و از بالا تا پایین ادامه دارد. دستگیرههای باز كردن درب ها هم به رنگ نقره ای هستند و دور كلیدهای بالا و پایین آوردن شیشه هم یك قاب آلومینیومی قرار دارد. موتور و مشخصات دیگر: این خودرو دارای یك موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه است كه با ظرفیت ۲۷۰۰ cc قدرتی معادل ۱۶۰ اسب بخار در ۵۲۰۰ دور در دقیقه را ایجاد می كند و دارای گیربكس ۵ دنده دستی است. طول این خودرو ۴۷۱۵ میلیمتر، عرض آن ۱۷۹۰ میلیمتر و ارتفاعش ۱۸۵۰ میلیمتر است. وزن این خودرو ۱۹۰۰ كیلوگرم استو دارای سیستم تعلیق جناقی مستقل در جلو و سیستم پهار نقطه ای در عقب است. ترمزها از نوع دیسكی با پره های خنك شونده و مجهز به سیستم ضد بلوكه ABS هستند. حجم باك خودرو ۸۷ لیتر است. فرمان از نوع هیدرولیك با قابلیت تنظیم است. برخی از امكانات دیگر عبارتند از: شیشه بالابر برقی و قفل مركزی، سیستم دزدیگر ایموبالایزر، برف پاكن جلو و عقب، آینه بغل برقی، گرمكن شیشه عقب، كیسه های هوای ایمنی برای دو سرنشین جلو و ۶ عدد بلندگوی پر قدرت در جلو، وسط و انتهای خودرو.

ابرار اقتصادی 22/6/86

nojex
15 September 2007, 10:22 PM
http://38.116.160.87/6g2inhz.jpg

محصول جدید جگوار با نام 2008 Jaguar XF SV8 خودرویی است که بنا بر گفته ی مسئولین جگوار قرار است در اواسط سال 2008 میلادی به بازار ها جهانی عرضه شود ، مدیران جگوار این مدل را آغاز گر دوران جدید در طراحی جگوار می دانند ، طراحی خارجی به گونه ای شکل گرفته که بر روی میلیمتر به میلیمتر آن کار انجام شده و از نظر آیرودینامیک هم حداقل در بین محصولات پیشین جگوار همتا ندارد .. بسیاری قبل از رونمایی از این مدل مفهومی هرگز این تصور را نداشتند طراحی چنین بدیع و دلنشینی را مشاهده کنند ، در عین حال عده ای بر این عقیده هستند که اسکلت طراحی خودرو از اسکلت محصول جدید فورد الهام گیری شده است .

علاوه بر طراحی دلنشین، این خودرو پس از تست رانندگی دیگر هیچ حرفی باقی نگذاشته است ، به قول مسئولین جگوار لذت رانندگی با جگوار XF زبان جدید محصولات جگوار است که از این پس مردم باید به آن عادت کنند ، کارشناسان در رابطه با این محصول در ابتدا از کلمه "تحول" استفاده کرده اند معتقدند جگوار پس از رکود چند ساله در تولید محصولات گوناگون هم اکنون با این تحول دوره ی جدیدی را آغاز خواهد کرد .


http://cariran.persiangig.com/JAGUAR/2.jpg
سیستم دنده این خودرو از روی مدل قبلی( XK ) برداشته شده که به مدل shift-by-wire معروف است ، مکانیزم این دنده الکترونیکی است و تنها با استفاده از یک کلید ساده ، راننده می تواند دنده را تغییر دهد ، شاید مثالی بارز برای مورد مشابه سیستم دنده در کشور را بشود به سیستم تعویض دنده اتوبوس های اتوماتیک ایران خودرو نسبت داد که با فشردن کلید دنده تعویض می شود ..


http://cariran.persiangig.com/JAGUAR/1.jpg
این خودرو از پیشرانه 90 درجه (V8) 4196 سی سی با توان تولید 450 اسب بخار قدرت بهره می برد ، خودرو 1842 کیلو وزن دارد و از نظر سیستم ترمز در جلو و عقب از سیستم های دیسکی خنک شونده استفاده می کند . جگوار XF 4961 میلیمتر طول ، 1877 میلیمتر عرض و 1460 متر ارتفاع دارد ... گیربکس های آپشنال این خودرو دو نوع متوالی و اتوماتیک می باشند که بنا بر نظر متقاضی بر روی خودرو نصب می شوند ... لازم به ذکر است که حداکثر سرعت جگوار XF 155 مایل معادل 250 کیلومتر بر ساعت است در عین حال خودرویی با این وزن شتابی عجیب از خود به جا گذاشته است ، جگوار قادر است 0 تا صد را در 5.5 ثانیه بپیماید که در نوع خود بین محصولات سنگین و کلاسیک جگوار رکورد محسوب می شود .

از دیگر امکانات جالب جگوار XF می شود به دوربین کمکی عقب برای پارک راحت تر خودرو اشاره کرد ، همچنین نورپردازی آرامش بخشی در داخل خودرو طراحی شده که در تلاقی با تو دوزی بی نظیر این محصول آرامش خاصی به وجود می آورند . سیستم صوتی قدرتمند با 8 باند خروجی ، IPOD،Bluetooth ،MP3PLAYER و GPS نیز از جمله امکانات دیگر محصول 2008 جگوار به شمار می روند .