PDA

View Full Version : راههاي برای جلوگیری از دزديدن خودرو

amahdavi2004
5 September 2006, 01:49 PM
من اين تاپيك را ايجاد كردم تا هر كسي روشي براي دزديدن ماشين و بدل آن و يا از كار انداختن انواع دزدگير سراغ دارد براي هوشيار كردن صاحبان خودرو در اينجا مطرح كند.
البته كسي نگويد كه اين تاپيك بدآموزي دارد چون:
اولا معمولا ماشين دزدها وقت كار با اينترنت را ندارند:icon_arro
ثانيا خود دزدها تمام فوت و فن ها را بلدند و اگر ندانند دوره آموزشي خود را در زندان تكميل مي كنند ( من چون رشته ام حقوق است اينها را در واحدهاي پليس علمي و جرمشناسي و كيفر شناسي كه گذراندم فهميده ام هرچند همه نيز اين نكته را مي دانند):icon_excl
ثالثا دزدها معمولا از كم اطلاعي صاحبان خودرو از شگردهايشان سوء استفاده مي كنند و اگر صاحب خودرو مطلع باشد مي تواند ترفند دزدها را خنثي كند و يا حداقل در خوش خيالي و اطمينان كاذب به سر نبرد.:icon_smil
مثلا من علاوه بر دزدگير، فرمان را با قفل عصايي به پدال قفل مي كردم ولي در يكي از همين تاپيكها فهميدم كه آقا دزده مي تواند با تغيير ارتفاع فرمان (امكاني كه در خودروهاي جديد معمولا موجود است) بسادگي قفل عصايي را آزاد كند:icon_redf و يا موقع نصب دزدگير نصاب مرا از گذاشتن دزدگير تصويري حتي از نوع خوب مثل ماجيكار بر حذر داشت و مدعي بود با سه صوت از كار مي افتد :icon_twis هر چند كه راهش را نگفت (اين را از نصابهاي متعدد شنيدم گرچه اگر اصرار مي كردم پولش را مي گرفتند و برايم دزدگير تصويري نصب مي كردند)
علت قرار دادن اين تاپيك در گروه ايران خودرو اين است كه مطالب با گرايش محصولات ايران خودرو نوشته شود.

amahdavi2004
5 September 2006, 05:36 PM
كسي جرئت نكرده چيزي بنويسه؟:icon_cry:
بابا نترسيد كسي رو تحويل پليس نمي ديم:icon_mrgr
غرض مچ گيري نيست فقط براي هشدارهاي ايمني است.:icon_excl

F.®.A
5 September 2006, 05:44 PM
برای صندوق عقب 405 یه راهی که هست کنار قفل رو یه سوراخ کوچیک میکنن (با دریل برق کوچیک)
نمیدونم چطوری راحت صندوق 405 باز میشه
واسه همین خاطر من کنار قفل(داخل صندوق) رو یه تیکه چدن گذاشتم که به راحتی سوراخ نشه

sinad2
5 September 2006, 06:17 PM
برای صندوق عقب 405 یه راهی که هست کنار قفل رو یه سوراخ کوچیک میکنن (با دریل برق کوچیک)
نمیدونم چطوری راحت صندوق 405 باز میشه
واسه همین خاطر من کنار قفل(داخل صندوق) رو یه تیکه چدن گذاشتم که به راحتی سوراخ نشه

دقیقا" عین همین عملی رو که گفتید برای درب ماشین پژو حتی پراید هم استفاده میکنند.یه سوراخ ریز بقل قفل بعدشم در رو باز میکنند کلا"هم 6تا7 دقیقه طول میکشه.چرا اینو میگم چون یکی از دوستام ماشینش رو گذاشت تو پارکینگ یه بیمارستان بره جواب آزمایش بگیره 10 دقیقه نشده اومده ماشین نبوده بعد یه مدت دوندگی که پیداش کردن دیدن بقل قفل در پژوش رو یه سوراخ ریز کردن به همین سادگی

دزدگیر هم دو راه ازکار انداختنش رو میدونم یکی اینکه یه باطری ماشین رو دوسرش رو میزنن به بدنه دزدگیر میسوزه
دیگری اینکه چراغ جلوی ماشین رو میشکونن و لامپش رو در میارن دزدگیر از کار میوفته
:icon_evil :icon_conf :icon_cool :icon_twis

Farzad_j
5 September 2006, 07:53 PM
باز کردن صندوق 206 از 405 خیلی راحتتر است و فقط یه دونه میله باریک می خواهد.
با اون میله از کنار دستگره صندوق عقب لاستیک پشتش رو سواخ می کنن و با یک حرکت خاص...
حالا در صندوق بازه... :icon_razz
ماشین یکی از دوستامو شب عیدی اینجوری در عرض کمتر از 10 دقیقه جلوی در یه پاساژ خالی کردن و همه لباس های نوش رو بردن ، چون ماشین رو تازه خریده بود هنوز دزدگیر هم نداشت.
:icon_eek: :icon_twis

Glimpser
5 September 2006, 10:07 PM
چهار سال پیش توی پارکینگ ضبط پراید دوستم رو بردند روش خاصی نداشت گوشه بالای درب عقب را گرفته بود بادست درب رو خم کرده بود از همان جا هم اومده بود تو قاب بغل ضبط رو شکسته بود و ضبط رو از جاش اورده بود بیرون و برده بود

F.®.A
5 September 2006, 10:15 PM
گوشه بالای درب عقب را گرفته بود بادست درب رو خم کرده بود از همان جا هم اومده بود تو قاب بغل ضبط رو شکسته بود و ضبط رو از جاش اورده بود بیرون و برده بود
http://www.asefsoft.com/qsimages/103.gif

Glimpser
5 September 2006, 10:17 PM
راستی یکی هست هر 2 هفته یک بار توی کوچه بغل خونه ما ضبط ماشین میدزده خدایی خیلی کارش درسته تو سه سوت ضبط زانتیا رفیق منو برد تازه طرف فیس ضبطش رو هم برداشته بود شیشه سمت راننده را با دست هل داده بود پایین رفیقم بعدا بهم گفت بیشتر از ضبط خسارت تعمیر شیشه بالابر رو دادم طفلکی فکر کنم کارمنده چون فقط بعد از ظهر ها یا جمعه ها ضبط میبره چنجر و بلندگو رو هم کاری نداره اگر گیرش بیارم برای این تاپیک یک مصاحبه اختصاصی باهاش میکنم ضمنا اینجور وقت ها بجای شکایت از دزد کار من رو بکنید یعنی برید از رئیس کلانتری محل شکایت کنید چون از وقتی این کارو کردم 4 هفته پیش تا حالا از اینجا ضبط نردن ( شایدم یارو رفته تعطیلات تابستانی ) راستی تاپیک بالایی هم هنر همین آقا بوده (

http://www.asefsoft.com/qsimages/103.gifجل الخالق ایشون هرکول نبودند

رفیق منم اول همین فکر رو کردم ولی یک بار گوشه درب پراید رو بگیر یک کم بکش میفهمی خیلی هم زور لازم نداره

X-R
6 September 2006, 12:12 AM
یکی اینکه یه باطری ماشین رو دوسرش رو میزنن به بدنه دزدگیر میسوزه
دیگری اینکه چراغ جلوی ماشین رو میشکونن و لامپش رو در میارن دزدگیر از کار میوفته
:icon_evil :icon_conf :icon_cool :icon_twis

توي اين مسائل است كه فرق دزدگيرها معلوم ميشه دقيقا همچين چيزي وجود داره منتها بعضي از دزدگيرها هستند كه داراي خلاصه بگم اي سي كمكي هستند كه وقتي يك اي سي سوخت اونيكي فعال ميشه و ماشين شروع به اژير زدن ميكنه بعضي مواقع هم كه برق ماشين از زير قطع ميكنن كه دزگير بايد باطري بك اپ داشته باشه.

و نكته ديگه يك راه هم براي روشن كردن ماشين اينه كه يك پيچ گوشتي بندازي جاي قابي كه فرمون روش و جاي استارت چندتا سيم رفته كه سيمها رو متصل ميكني و به سلامتي با ماشين ميتونين بريين كه توي 405 اونجا رو پرچ كردن پس فقط بايد اونجا رو شكوند. و ديگه تنظيم ارتفاع فرمون و جريان قفل فرموني كه به كلاج هم وصل ميشه ميدونيد .و يكي ديگه قفل فرمون هم بهتر نوعي بگيريد كه راحت با اسيد نا بود نشه و از قفل فرمونهاي يك شاخه هم استفاده نكيد چون كافيه يك تيكه از فرمون را ببرند.

راستي كسي ميدونه چه طور ميشه از داخل موتور ماشين ماشين روشن كرد؟؟؟؟؟؟؟؟

F.®.A
6 September 2006, 12:52 AM
راستي كسي ميدونه چه طور ميشه از داخل موتور ماشين ماشين روشن كرد؟؟؟؟؟؟؟؟
کافیه سیم استارت رو پیدا کنید وصلش کنی به بدنه ماشین روشنه

X_Man
6 September 2006, 02:26 AM
داستان رو کامل بخون تا عبرت بگیری و مثل من عبرت دیگران نشی!!!
(کدوم پارکینگ و کدوم کلانتری رو نمیگم تا گیر ندین)
من سال گذشته، فکر کنم 7 مهر بود. ماشنم تو پارکینگ نمایشگاه بین المللی بود(500 تومان هم حق پارکینگ گرفتن) . حدودا یک ساعتی تو نمایشگاه بوم. وقتی اومدم دم در منتظر همراهم بود که یه آقایی اومد گفت آقا پیاده شو، صندوقت رو زدن. چیاده شدم دیدم که..... چشمت روز بد نبینه، کیفم نبود. یعنی تمام مدارکم به جز شناسنامم که خونه بود!!! دیدم یه Glx و یه پرشیا هم به درد من مبتلا بودن.
تا منتظر پلیس بودیم همراهم رفت تو پارکینگ و دید که 4 تا ماشین دیگه (یعنی مجموعا 7 تا ماشین) هم صندوقشون سوراخه.
خلاصه سرتون رو درد نیارم، خلاصه بگم. رییس پارکینگ اومد گفت از اول انقلاب اینجا هفته ای 2 تا سرقت داریم و فقط 2 هفته پیش تونستیم موتور یه دزد رو بگیریم که البته دزدی بوده و گفت رو قبض نوشته و ما تعهدی نداریم.
منم که لجم گرفته بود به یه وکیل زنگ زدم و جریان رو گفتم و اونم گفت که بیخود میگن و چون از ظاهر ماشین سرقت مشخصه اونا مسولیت دارن. گفت به جایی نمیرسی اما اگه بیکاری می تونی شکایت کنی.
زنگ زدیم پلیش اومدو شکایت و ....
فردا گفتم بزار بترسونمشون تا اگه کار خودشونه حداقل مدارک رو بدن (مثلا بگن دزده انداخته بوده فلان جا)
جالبترین جاش همین جاس.
من رفتم پیش مسول پارکینگ و بهش گفتم من ازتون تو فلان کلانتری شکایت کردم و عصر براتون احضاریه میاد، گفتم اگه مدارک پیدا شده دیگه دنبال شکایت نرم و پس بگیرمش.
فکر میکنید چی شنیدم؟!!!!!!!!
"اٍ ، کلانتری x ، اونجا همه آشنان، فردا اگه 8 اونجا باشی من هماهنگ می کنم که دیگه شما هم اونجا الاف نشی بری به کارت برسی، دزد هم ان شا الله پیدا میشه"

منم دیگه دیدم فایده نداره، بی خیال شدم.
(در ضمن تمام ماشین ها GLX و پرشیا بودند که با درفش سوراخی در کنار قفل صندوق عقب ایجاد شده بود و دزدگیر هم توسط راهنمای جلو از کار افتاده بود.)
حالا اگه گفتید درس عبرتش چی بود؟؟؟

arash p mbz bmw
6 September 2006, 02:47 AM
دوستان بسیار خوبم
متاسفانه بابت این تاپیک باید با ادمین محترم سایت مشورت بشه
با پوزش از همگی به خصوص فرشید گرامی
این تاپیک قفل شد(فعلا)

z_qz54
6 September 2006, 04:37 PM
دوستان عزیز با مشورتی که انجام گرفت ، به این نتیجه رسیدیم که باید عنوان گفتگو تغییر پیدا کنه تا هرچه بیشتر در جلو گیری از سرقت اتوموبیل خود توانایی بیشتری داشته باشیم. با تشکر از تمامی دوستان عزیز

F.®.A
6 September 2006, 04:50 PM
با سپاس بیکران از دوستان عزیز مخصوصا مدیران بخش اتومبیل
لطفا دوستان کاربر تمام تلاش خود را بکنید که تاپیک منحرف نشه این تاپیک میتونه یکی از استثنایی ترین و آموزنده ترین تاپیک ها باشهhttp://www.asefsoft.com/qsimages/103.gifhttp://www.asefsoft.com/qsimages/285.gif

F.®.A
6 September 2006, 04:54 PM
دوستان اگه اجازه بدید بزارید یکم تخصصی و ریزتر به قضیه نگاه کنیم
بهتره که تک تک جزییات رو بهش اشاره کنیم اینطوری نظم بیشتری تو تاپیک حاکم میشه بایه سوال کارو شروع میکنم
چطور دزدان دزدگیر اتومبیل را bypass و از کار میندازند(چطور با این کار مقابله کنیم)

z_qz54
6 September 2006, 04:59 PM
توی 206 اصولا وقتی باند و ساب روی تاغچه میبندند ، دزدها هم با ضربه ای شدید به دستگیره در صندوق اون رو از پایین میشکنند و وقتی که با فشار زیاد ناشی از ضربه دل و روده قفل به بالا میره در باز میشه چون قفل از جاش کنده شده. یکی از دوستان من داده بود براش یک تکه ورق روی قفل مرکزی پیچ کرده بودند که موقع ضربه مقاومت میکرد. بیشترین آمار اینها اطراف مجنمع تجاری گلستان بوده.شما قاب پشت در رو بردارید منظور من رو متوجه میشید.

z_qz54
6 September 2006, 05:05 PM
دوستان اگه اجازه بدید بزارید یکم تخصصی و ریزتر به قضیه نگاه کنیم
بهتره که تک تک جزییات رو بهش اشاره کنیم اینطوری نظم بیشتری تو تاپیک حاکم میشه بایه سوال کارو شروع میکنم
چطور دزدان دزدگیر اتومبیل را bypass و از کار میندازند(چطور با این کار مقابله کنیم)

دزدگیر های تک فیوزه رو با اتصال دو سیم چراغی که موقع آلارم چشمک میزنه از کار مینداختند یعنی تا صدا و چشمک چراغ ها میخواست راه بیوفته فیوز میسوخت. الان که فیز های دزدگیر هارو به تهویه مطبوع و... وصل میکنند.یک زمانی هم با یک ورق مینداختن لای در بعد اون فشارکی در رو نگاه میداشتند. اینو شنیده بودم

F.®.A
7 September 2006, 12:49 AM
دزدگیر های تک فیوزه رو با اتصال دو سیم چراغی که موقع آلارم چشمک میزنه از کار مینداختند یعنی تا صدا و چشمک چراغ ها میخواست راه بیوفته فیوز میسوخت. الان که فیز های دزدگیر هارو به تهویه مطبوع و... وصل میکنند.یک زمانی هم با یک ورق مینداختن لای در بعد اون فشارکی در رو نگاه میداشتند. اینو شنیده بودم
منظورتون از چراغ همون فلاشر های ماشین است؟؟
حال چه پیشنهادی برای جلوگیری از این روش دارید

z_qz54
7 September 2006, 01:10 AM
منظورتون از چراغ همون فلاشر های ماشین است؟؟
حال چه پیشنهادی برای جلوگیری از این روش دارید

بله بعضی به چرغ و بعضی به فلاشر وصل میکنند. راهش خرید دزدگیرهای چند فیوزه مثل میجیکار هستش که به فیوز تهویه مطبوع ، موتوراستارت و ... وصل میکنندو این مورد سرقت برای ماشین پدر بنده اتفاق افتاده. سارق صدای ماشین رو در آورده و دیده که کدوم چراغ ها چشمک میزنند و بعد 1 ساعت اوموده و با یک چیزی مثل فند چرغ رو آب کردخ و سپس سیم هارو به هم چسبونده(اتصال داده) و بعد با ضربه به بدنه به قصد خودش ، قبل از صدای ماشین در بیاد فیوز سوخته و دزدگیر از مدار خارج شده. دزدگیر مارگش یادم نیست ولی مدل قدیمی بود مه مشکی هستند با 2 دکمه و روکش رو دکمه ها کشویی. از همون مدل های قدیمی.

F.®.A
7 September 2006, 01:25 AM
من یه نظری دارم ببینید عملی هست یا نه با یه میکرو کنترلر (مثلا) بیام 12+ ماشینو بدیم به میکرو و میکرو مدام چک میکنه که ولتاژ12+ وجود داره به محض اتصال دو سیم باتری بهم 12+ صفر ولت خواهد شد اونوقت فرمانی صادر خواهد شد مبنی بر اتصال کوتاه شده و با اتصال به siren(اسپیکر دزدگیر) صدای دزدگیر در میاد (با اینکه دزدگیر از مدار خارج شده وسوخته ولی ما آلارم را خواهیم داشت)

PAYAM
7 September 2006, 01:33 AM
تمام دزدگيرهاي جديد (حتي ارزان قيمت‌هاشون) ديگه با اتصال كوتاه از مدار خارج نمي‌شن و يه مداري تقريبا مشابه سيستمي كه فرشيد عزيز گفتند در خودشون دارند.

z_qz54
7 September 2006, 03:40 AM
اسم دزدگیر یادم اومد فکر کنم سیلیکون بود. از اون قدی می ها

farzad-sani
8 September 2006, 12:53 AM
آقا من فکر میکنم بهترین روش اینکه ماشینتون دو تا باطری داشته باشه یکی باطری اصلی و اون یکی باطری برا دزگیر با

با این کار دیگه آقا دزده از کجا باید دومی رو اتصال کوتاه کنه !!!!

z_qz54
8 September 2006, 02:29 AM
خوب الان همه دزگیر ها بک آپ باطری دارند که

amir_CLK500
8 September 2006, 03:28 AM
یک قفل پدالی وصل کنیم.یک زنجیر با قفل به فرمون وصل کنیم.یک قفل فرمون هم وصل کنیم.یک قفله ترمز دستی هم وصل کنیم با یک دزدگیر حرفه ای دیگه میشن نور اعلا نور.منتها صبحها باید 45 دقیقه زودتر از خواب شد که به واز کردن اینا ها برسید.

F.®.A
8 September 2006, 07:39 AM
آقا من فکر میکنم بهترین روش اینکه ماشینتون دو تا باطری داشته باشه یکی باطری اصلی و اون یکی باطری برا دزگیر با

با این کار دیگه آقا دزده از کجا باید دومی رو اتصال کوتاه کنه !!!!
این کار مشکلی رو رفع نمیکنه چون وقتی شما دو سر باتری رو اتصال کوتاه کنی در هر صورت دزدگیر از مدار خارج میشه چون فیوز در اثر شدت جریان اتصال کوتاه میسوزه
بک آپ فقط میتونخ این کارو بکونه

farzad-sani
8 September 2006, 10:55 AM
این کار مشکلی رو رفع نمیکنه چون وقتی شما دو سر باتری رو اتصال کوتاه کنی در هر صورت دزدگیر از مدار خارج میشه چون فیوز در اثر شدت جریان اتصال کوتاه میسوزه
بک آپ فقط میتونخ این کارو بکونه

خوب دزد که به باطری دومی دسترسی نداره تا اتصال کوتاه کنه .........همون کاری که خودت گفتی رو میشه با میکرو

با تغذیه باطری دومی انجام داد ...منظور اینکه باطری دومی عملکرد صحیح باطری اولی رو توسط میکرو کنترولر برسی

میکنه.......................غیر از اینه :icon_ques

F.®.A
8 September 2006, 11:06 AM
شما میفرمایید که باطری دوم فقط تامین کننده برق میکرو باشد درسته؟؟؟

farzad-sani
8 September 2006, 11:07 AM
میکرو و فقط قسمت الکترونیک دزدگیر ( نه احیانا رله و قسمت های مکانیکی)

z_qz54
8 September 2006, 02:59 PM
وقتی باطری اصلی سمند رو قطع میکنید ، دزدگیر روشن میشه ولی در هارو قفل نمیکنه ولی وقتی ضربه به ماشین میزنید در هارو قفل میکنه. البته بگیر نگیر داره. توی اون شرایط کامپیوترش هم کار نمیکنه که بخواد کد بگیره.اگه چیز مهمی توی یک سمند باشه، و اگر طرف وارد باشه و بتونه بلندگو رو درجا از مدار خارج کنه ، میتونه از زیر ماشین باباز کردن پیچ پایین گلگیر دستش رو به بلندگو و باطری بک آپ برسونه

pesaremelli
8 September 2006, 04:16 PM
کسی میتونه یه امار دقیق از تعداد خودروهای سرقتی و نوع اونها ارایه بده فکر کنم امارو ارقام ماشینای سرقتی و چگونگی دزدیدنشون کمک بزرگی به دارندگان ماشین بکنه تا بتونن خودروی ایمن در برابر سرقت داشته باشن

changeez
8 September 2006, 05:19 PM
برای اینکه آماری از نوع خودروهای سرقتی داشته باشیم خوبه که سری به نیازمندیهای همشهری بزنین اونجا یک قسمت داره برای خودروهای مکشوفه . ببینید بیشترین ماشین کدومه.

راستی یکی از بهترین راهها برای جلوگیری از صدمه دیدن ماشین اینه که هیچوقت هیچ چیز تابلویی رو تو ماشین نگذارین. حتی یه کیف خالی مدرسه ای . یا یه کت یا کاپشن. حتی یه کیسه با رنگ تیره. این خودش خیلی کمک میکنه.
متاسفانه این سیستم بستن رو ماشین برای خیلی ها هم شده دردسر چه بسا بخاطر یه جفت باند 60000 تومنی مجبور شدن کلی پول شیشه یا تعویض دزدگیر رو بدن.

برای قفل کردن ماشین هم بنظر من بهترین چیز همون پدال بندها هستند. درسته که جا زدن و باز کردنشون سخته اما به حداقل 5 - 6 میلیون تومن ماشین (یا بیشتر) میارزه. مخصوصا" اگر قفلشون از این قفلهای عجیب و غریب باشه مثلا از این قفلها که کلیدهای مغناطیسی و ظاهر ساده ای دارن اما با هیچ چیز دیگه ای باز نمیشن. قفلهای معمولی ساچمه هاشون با اسید خورده میشن و با یک کلید که فقط وارد سوراخ قفل بشه باز میشن.

سوئیچ مخفی هم چیز خوبیه.

z_qz54
8 September 2006, 06:17 PM
من همیشه فرمون رو میدادم پایین و بعد از این فرمون به پدال های دنده ای می بستم. ولی یک چیز رو دقت کنید: وقتی ماشین رو که خاموشه تو دنده میزارید مثلا دنده 1 یک کم ماشین رو تکون بدید تا دنده بدون کلاچ گرفتن از جاش در نیاد بعدش قفل فرمون به پدال بزنید.

Artemis
9 September 2006, 11:08 PM
خوب دوستان عزیز منم میخوام یک سری اطلاعات براتون بزارم ،

دزدگیر ، انواع قفل ها و دیگر تجهیزات ایمنی فقط برای اینه که دزد معطل بشه و یا از خیر دزدی بگذره وگرنه مطمئن باشید دزدها با همه ترفندهای مقابله با امنیت خودرو آشنایی کامل دارند

نکات مربوط به قفل کردن فرمان خودرو
اگر میخواهید از قفل فرمان استفاده کنید حالا از هر نوعی که باشه عصایی که به پدال وصل میشه و یا ازینا که به شیشه میخوره قبلش باید سوئیچ را دربیارید و فرمان را تکان دهید تا قفل بشه و بعد از قفل استفاده کنید .
(اینم بگم که قفلهای عصایی که انتخاب میکنید از جنس خوب باشه چون در کمتر از 5 دقیقه میشه یه قفل عصایی را با اره آهنبر برید)
دزدگیر که نصب میکنید حتما 2 یا 3 چراغ چشمکزن داشته باشه تا هم داخل ماشین را نشان بده و هم معلوم باشه که ماشین دزدگیر داره
برای چرخهای ماشین حتما یک یا 2 مهره از 4 مهره ی هر چرخ را به مهره قفلی مجهز کنید (مهره قفلی شئیه که روی مهره بسته میشه و با آچار مخصوص باز میشه)
دزدگیر ماشینتون هم سنسور بدنه داشته باشه و هم چشم الکترونیکی
همونطوری که دوستان اشاره کردند قفل صندوق عقب پژو به راحتی خراب میشه پس برای احتیاط خودتون بقل قفل ماشین را با یه برچسب دایره ای علامت بزارید تا فکر کنند قبلا شما مورد سرقت قرار گرفتید همچنین با مراجعه به یک صافکاری بگید از داخل براتون چدن یا آهن بزارن تا اگه سوراخ کردن به قفل نرسن
الان دیگه ضبط را بدون پنل هم میدزدن پس اگه قراره ماشینتون جای نا امنی باشه ضبط را کامل خارج کنید

قفل مرکزی پژو با چند ضربه مختل میشه با مراجعه به یک قفل ساز تقویتش کنید.

اما مهتمرین کار

برای ماشینتون سویچ مخفی بزارید

سوئیچ مخفی یک کلید است که سر راه برق استارت قرار میگیره و تا اونو نزنید برق پشت آمپر نمیاد ، با مراجعه به باطریسازی براتون انجام میدن

اینا بخش اول بود ، احتمالا بخش دوم هم داشته باشه

X-R
9 September 2006, 11:47 PM
در رابطه با مدل قفل فرمون فكر كنم از اين نوع دوستان بگيرن بهتره

http://hellsing.persiangig.com/ph%20image/lock1.JPG

http://hellsing.persiangig.com/ph%20image/lock2.JPG

Srfazel
10 September 2006, 11:11 AM
با عرض معذرت مي‌خوام يه خواهشي رو مطرح كنم. اگه دوستان لطف كنن مطالبشون بيشتر راجع به نحوة جلوگيري و پيشگيري از سرقت و اقدامات امنيتي كه ما به عنوان صاحب خودرو مي‌تونيم انجام بديم فكر مي‌كنم خيلي بهتر و مفيدتر باشه ( مثل چند تا پست اخير) تا اينكه مطلبمون جنبة آموزشي داشته باشه. البته در حسن نيت دوستان خوبمون هيچ شكي نيست ولي صرف مطرح كردن راه و روش سرقت، نحوة جلوگيري از اون رو نشون نمي‌ده و احتمال سوءاستفاده رو بيشتر مي‌كنه. :icon_surp

Siemens sx1
10 September 2006, 11:45 AM
یه نوع قفل هم هست که دنده و ترمز دستی را با هم قفل میکنه
یعنی شما دنده ماشین رو میزاری تو 1 بعد دستی هم میکشی . این قفل نه میزاره دنده از جاش بیاد بیرون نه ترمز دستی بخوابه . چیزه جالبیه

changeez
11 September 2006, 02:08 AM
یعنی شما دنده ماشین رو میزاری تو 1 بعد دستی هم میکشی . این قفل نه میزاره دنده از جاش بیاد بیرون نه ترمز دستی بخوابه . چیزه جالبیه
عکس ازش داری؟

كيان مينوئي
11 September 2006, 10:19 AM
ماشين من 405 است و مجهز به دزدگير و ...
چند وقت پيش دزد به ماشين زد و چرخ و زاپاس و هر تو ماشين بود رو برد
بدون كوچكترين ضربه و يا سوراخ كاري
ولي چون ردي ازش داشتم تونستم آقا دزده رو كه قبلا گير نيفتاده بود رو بگيرم :icon_excl

saeed_ooo
11 September 2006, 10:43 AM
اره منم دیدم.چیزه خیلی خوبیه.اقا دزده اگه فقط بتونه با اسید و اینا قفلش باز کنه,وگرنه هیچ کار دیگه ای نمیتونه بکنه.

amahdavi2004
11 September 2006, 12:12 PM
ماشين من 405 است و مجهز به دزدگير و ...
چند وقت پيش دزد به ماشين زد و چرخ و زاپاس و هر تو ماشين بود رو برد
بدون كوچكترين ضربه و يا سوراخ كاري
ولي چون ردي ازش داشتم تونستم آقا دزده رو كه قبلا گير نيفتاده بود رو بگيرم :icon_excl

ازش نپرسيدي چجوري دزديده بود؟

Siemens sx1
11 September 2006, 12:17 PM
عکس ازش داری؟

نه ولی میخوام یکی بگیرم . اگه گرفتم ازش یه عکش میزارم
یه مدل از این پدال به فرمون ها هست که شاخک هاش بلند و ضخیمه و مخصوص ماشین های فرمون هیدرولیکه
هر چی فرمون رو بالا یا پایین کنید در نمیاد .
از اونها هم میتونید استفاده کنید

Glimpser
12 September 2006, 12:05 AM
یک نکته ای هم که معمولا مورد توجه قرار نمیگیرد
معمولا ما عادت داریم به محض ورود به خونه و روی نزدیک ترین جا ( معمولا جلوی آینه ) کلید ماشین و یا حتی کارت اون رو قرار میدیم و آقا دزده هم به محض ورود به خونه میتونه کلید رو به همراه کارت داشته باشه . به همین راحتی

Srfazel
13 September 2006, 09:06 AM
يكي از آشناهاي من در نيروي انتظامي مي‌گفت كه هر قفلي كه بزني دزدها مي‌تونن باز كنن (اگه حرفه‌اي باشن) ولي تنها فايده اين قفلها اينه كه زمان بيشتري معطلشون بكنه. ضمنا دزدها كمتر سراغ ماشيني كه قفل پدال داشته باشن مي‌رن دليلش هم اينه كه بايد كف ماشين كار كنن! و از اطراف غافل مي‌شن.

z_qz54
13 September 2006, 03:32 PM
یکسری میگفتند که با پارچه میزنند روی در و قفل میپره بالا ، جریان اونها چیه؟

saeed_ooo
14 September 2006, 01:31 AM
آره منم شنیدم که با ضربه زدن با پارچه مرطوب و تولید شدن فرکانس موثر,قفل مرکزی را باز میکردن!!
حالا راست و دروغشو نمیدونم.

dr_mehry
14 September 2006, 02:09 PM
آره منم شنیدم که با ضربه زدن با پارچه مرطوب و تولید شدن فرکانس موثر,قفل مرکزی را باز میکردن!!
حالا راست و دروغشو نمیدونم.

یکی از دوستانم با یک ضربه به در ماشینم (206) درشو باز کرد.

A-P
14 September 2006, 04:19 PM
درسته
یکبار ضبط منو همینجوری بدون شکستن شیشه بردند. ماشینم 405 هست. کوچکترین شکستگی یا صدمه ای به جایی وارد نشده بود.

amahdavi2004
14 September 2006, 04:36 PM
دزدگير داشت؟

arash_1385
14 September 2006, 06:49 PM
پارسال ماشین دوستمرا دزدیدند این کار خیلی راحته؟؟ با یک میل نازک که از بین شیشه ولاستیک در عبور میدن به راحتی در باز میشه در کمتر ازدو دقیقه ؟؟ البته در پیکان ولی میگن تو همشون عملیه

windows
19 September 2006, 01:25 PM
با اين اوصافي كه دوستان گفتن تا اينجاي كار 206 چون سويچ كامپيوتري داره يه سر و گردن از بقيه ماشينها توي دزديده شدن كل ماشين جلوتره. چون موقعي كه شما ماشين رو خاموش ميكنيد بين سويچ و ماشين يك كدي رد و بدل ميشه و دقعه بعدي كه شما ميخواييد ماشين رو روشن كنين سويچ بايد همون كد رو به ماشين بده وگرنه حتي اگه از نظر فيزيكي دقيقا عين سويچ خودش باشه يا از طريق سيم استار بزنين ، ماشين استارت ميخوره اما روشن نميشه :) اينو ميگن سيستم ضد سرقت.

F.®.A
19 September 2006, 01:40 PM
با اين اوصافي كه دوستان گفتن تا اينجاي كار 206 چون سويچ كامپيوتري داره يه سر و گردن از بقيه ماشينها توي دزديده شدن كل ماشين جلوتره. چون موقعي كه شما ماشين رو خاموش ميكنيد بين سويچ و ماشين يك كدي رد و بدل ميشه و دقعه بعدي كه شما ميخواييد ماشين رو روشن كنين سويچ بايد همون كد رو به ماشين بده وگرنه حتي اگه از نظر فيزيكي دقيقا عين سويچ خودش باشه يا از طريق سيم استار بزنين ، ماشين استارت ميخوره اما روشن نميشه :) اينو ميگن سيستم ضد سرقت.
شما کافیه کامپیوترشو ریست کنید اونوقت چی؟؟؟:icon_surp

windows
19 September 2006, 02:47 PM
يعني ecu رو ريست كنين ؟!! خب اين كه بدون دستگاه دياگ نشدني هستش دوست عزيز :) دياگ هم كه با توجه به نوع كارش و قيمتش دست هر كسي نيست . تازه فرض كنين يه دزدي كامپيوتر بلد باشه و از دياگ استفاده كنه و بايد توي يه زمان كه طولاني هم هست دستگاه رو به ماشين وصل كنه. اولا كه براي ورود بايد رمز ماشين شما رو بلد باشه. فرض كنيم اون رو هم بلده :icon_evil و به ECU ماشين شما وارد ميشه. باز هم امكاني مثل ريست وجود نداره. فرض كنيم كه بزنه همه چيز رو پاك كنه (مثلا كد نويسي اسمبلي هم بلده :icon_arro ) اون موقع هم چون ماشين براي روشن شدن به كد نياز داره و ديگه كدي هم در ecu وجود نداره در نتيجه ماشين براي پروگرام شدن مجددا بايد بره شركت ايران خودرو :icon_arro تازه چون 206 قبل از روشن شدن سيگنالهايي رو به كليه قسمتهاي ماشين مثل سوزنهاي انژكتور ، سيستم برق و حتي بوق ماشين ميفرسته با توجه به پاك شدن ECU (در صورت امكان) هيچكدوم از اين كنترل ها امكاپذير نيست در نتيجه قسمتهاي ماشين فعال نميشن . وقتي هم مثلا سوزنهاي انژكتور فعال نشن .. ! :icon_surp
بيخودي نيست كه براي اين سيستمش (سيستم ضد سرقت IMMOBILIZER ) جايزه گرفته و تازه ماشين سال اروپا هم شده 4 سال پياپي هم پر فروش ترين بوده :)

شاد باشي

dr_mehry
19 September 2006, 10:09 PM
دزد حرفه ای بالاخره کار خودش می کنه

saeed_ooo
20 September 2006, 12:08 AM
در این مورد پست من را تو این تاپیک بخون,چون میخواستم تکرارش نکنم آدرسشو میدم:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=10685&page=11

A-P
20 September 2006, 12:32 AM

سلام
206 این سیستمی که شما میگید رو نداره. این سیستم مربوط به نسل 4 سیستمهای ضدسرقته که با سیستم کدینگ 128 بیتی بصورت رندوم کدی داده میشه که سوییچ فقط از اون باخبره. این سیستم هنوز خیلی جدیده. برای اطلاع هیوندای سوناتا از این سیستم ضدسرقت استفاده میکنه.
206 از سیستم های ضدسرقت نسل 2 و 3 استفاده میکنه. یعنی یک کد فقط وجود داره که ECU اون رو داره. و کلید شما فقط همون کد رو میدونه . بنابراین یا دونستن اون کد یا استفاده از وسایلی که تعداد زیادی کد رو میتونن به سیستم بدن میتونه این سیستم غیر فعال بشه. در ضمن سیستم استارت هم نمیخوره. چون ECU شما فعال نمیشه تا دستورات بعدی به دیاگ فرستاده بشه.
برای اطلاعات شما بگم که این نسل سیستمهای ضدسرقت بسیار آسیب پذیره و همونطوری که گفتم با درست کردن یک دستگاه ساده که بتونه بیتهای کد رو پشت سرهم به سیستم بفرسته میتونه یکی از اون کدها عمل کنه و ECU قطع بشه پس نتیجه میگیریم که اونقدری هم که شما میفرمایید سیستم کارآمدی نیست.
برای اطلاع چندتا PDF در مورد نسلهای مختلف سیستمهای Anti Theft (ضدسرقت) دارم که اگه خواستید میتونم بزارم در اختیار دوستان.

abaratian
20 September 2006, 08:55 AM
سلام
206 این سیستمی که شما میگید رو نداره. این سیستم مربوط به نسل 4 سیستمهای ضدسرقته که با سیستم کدینگ 128 بیتی بصورت رندوم کدی داده میشه که سوییچ فقط از اون باخبره. این سیستم هنوز خیلی جدیده. برای اطلاع هیوندای سوناتا از این سیستم ضدسرقت استفاده میکنه.
206 از سیستم های ضدسرقت نسل 2 و 3 استفاده میکنه. یعنی یک کد فقط وجود داره که ECU اون رو داره. و کلید شما فقط همون کد رو میدونه . بنابراین یا دونستن اون کد یا استفاده از وسایلی که تعداد زیادی کد رو میتونن به سیستم بدن میتونه این سیستم غیر فعال بشه. در ضمن سیستم استارت هم نمیخوره. چون ECU شما فعال نمیشه تا دستورات بعدی به دیاگ فرستاده بشه.
برای اطلاعات شما بگم که این نسل سیستمهای ضدسرقت بسیار آسیب پذیره و همونطوری که گفتم با درست کردن یک دستگاه ساده که بتونه بیتهای کد رو پشت سرهم به سیستم بفرسته میتونه یکی از اون کدها عمل کنه و ECU قطع بشه پس نتیجه میگیریم که اونقدری هم که شما میفرمایید سیستم کارآمدی نیست.
برای اطلاع چندتا PDF در مورد نسلهای مختلف سیستمهای Anti Theft (ضدسرقت) دارم که اگه خواستید میتونم بزارم در اختیار دوستان.

دوست عزيز اطلاعاتي كه داريد صحيح نيست. اتفاقا در سيستمي كه 206 داره هر بار كه حتي با ريموت سويچ دربها رو قفل ميكنيد يك كد ميگيره و اين كد هر دفعه تغيير ميكنه. ضمنا اين كار از طريق امواج راديويي انجام ميشه كه در ساير ماشينهاي توليدي ايران خودرو مثل پرشيا و ... از طريق مادون قرمز و تك كدي هست.
براي اطلاعات بيشتر البته دقيق و صحيح توصيه ميكنم كتابي كه در مورد عيب يابي 206 در بازار وجود داره تهيه و مطالعه كنيد. در قسمت مربوط به بخش الكترونيكي ماشين اطلاعات جامع و كاملي نوشته دوست عزيز :)
مثلا اين چند خط رو توجه كنيد :
واحد الكترونيكي فرستنده سويچ 206 بر خلاف خودرو هاي پارس و سمند و پرشيا كه داراي ريموت مادون قرمز هستند واجد سيستم راديويي ميباشد كه علاوه بر برد نهايي بالاتر شامل مزاياي ديگري از قبيل ايمني بيشتر و قابليت سنكرون سازي با خودرو نيز ميباشد.
قسمت فرستنده ريموت كنترل واجد مكانيزم خاصي است كه طي آن در هر بار فشردن ريموت كد ارسالي آن تغيير ميابد كه با كد قبلي متفاوت است. اين فرايند راه را براي كشف رمز كد ريموت ميبندد. اين در حالي است كه در خودرو هاي ديگر توليدي ديود مادون قرمز ريموت هميشه يك كد رمز خاص را ارسال ميكند. اين كد رمز توسط دستگاههاي دريافت كد قابل دريافت و شبيه سازي مجدد است.

دوست عزيز پس ميبينيد كه اين سيستم بر روي 206 وجود داره.

ضمنا بنده نزديك به 10 ساله كه شاغل ايران خودرو هستم. قسمت طراحي مهندسي - واحد IT و از نزديك شاهد ماجرا هستم.

شاد باشي

دزد حرفه ای بالاخره کار خودش می کنه

دزد حرفه اي نه ، برنامه نويس حرفه اي :icon_surp

دوست من
مصرفي رو كه گفتم، خودم شخصا از تهران تا يزد (حدود 700 كيلومتر) كه تماما اتوبان هست تجربه كردم. در تمام طول مسير هم سرعتم حداكثر مجاز (120 يا 110) بوده بنزين هم سوپر. روش محاسبه‌اش هم اينه كه باك رو تهران پر كردم و كيلومتر رو صفر، تا يزد با همون باك رفتم و دوباره باك رو پر كردم، مقدار بنزيني كه توي پمپ بنزين يزد زدم رو با كيلومتري كه ماشين نشون مي‌داد مقايسه كردم و به عددهايي كه گفتم رسيدم. مي‌بيني كه رو هوا حرف نزدم. حتي مقدار كيلومتري كه با كولر يا بدون كولر رفتم رو هم نوشتم. به هر حال اگر به نظر شما غيرواقعي هست نظر شما برام محترمه ولي حقيقتي هست كه خودم تجربه كردم.

من توی مسیر مشهد - ساری - رشت - قزوین - تهران - مشهد. با کولر روی 24 در 75 درصد از راه با سمند ال ایکس سال مصرفی حدود 8-8.5 داشتم. من همیشه باک رو تا لب پر میکنم و کیلومتر رو صفر. همیشه حساب مصرف ماشین رو دارم. توی شهر 9.5-10 مصرف میکنه با کولر روی 25. زمستون هم سمند نداشتم که بگم. (البته جایی که من زندگی میکنم و مسیرهایی که میرم 75 درصد اتوبان هست)

سلام

دوستان كمك كنند

من در مورد كد محصول سوال دارم.
1. دوستاني كه حواله خريد دارند كد محصول سمند ال اكس سال چه عددي رج شده است؟ (لطفا در اين مودر حتماً راهنمايي كنيد كه خيلي حياتي است!)
2. در سايت ايران خودرو در قسمت فروش اگر مراجعه كني زمان تحويل خودرو درج شده است آيا در زمان درج شده خودرو تحويل داده مي شود؟

با تشكر
1. مال من اگه اشتباه نکنم 256 بود.
2. خیر (عمرا!!)

msaeedz
20 September 2006, 02:50 PM
دوست عزيز اطلاعاتي كه داريد صحيح نيست. اتفاقا در سيستمي كه 206 داره هر بار كه حتي با ريموت سويچ دربها رو قفل ميكنيد يك كد ميگيره و اين كد هر دفعه تغيير ميكنه. ضمنا اين كار از طريق امواج راديويي انجام ميشه كه در ساير ماشينهاي توليدي ايران خودرو مثل پرشيا و ... از طريق مادون قرمز و تك كدي هست.
براي اطلاعات بيشتر البته دقيق و صحيح توصيه ميكنم كتابي كه در مورد عيب يابي 206 در بازار وجود داره تهيه و مطالعه كنيد. در قسمت مربوط به بخش الكترونيكي ماشين اطلاعات جامع و كاملي نوشته دوست عزيز :)
مثلا اين چند خط رو توجه كنيد :
واحد الكترونيكي فرستنده سويچ 206 بر خلاف خودرو هاي پارس و سمند و پرشيا كه داراي ريموت مادون قرمز هستند واجد سيستم راديويي ميباشد كه علاوه بر برد نهايي بالاتر شامل مزاياي ديگري از قبيل ايمني بيشتر و قابليت سنكرون سازي با خودرو نيز ميباشد.
قسمت فرستنده ريموت كنترل واجد مكانيزم خاصي است كه طي آن در هر بار فشردن ريموت كد ارسالي آن تغيير ميابد كه با كد قبلي متفاوت است. اين فرايند راه را براي كشف رمز كد ريموت ميبندد. اين در حالي است كه در خودرو هاي ديگر توليدي ديود مادون قرمز ريموت هميشه يك كد رمز خاص را ارسال ميكند. اين كد رمز توسط دستگاههاي دريافت كد قابل دريافت و شبيه سازي مجدد است.

دوست عزيز پس ميبينيد كه اين سيستم بر روي 206 وجود داره.

ضمنا بنده نزديك به 10 ساله كه شاغل ايران خودرو هستم. قسمت طراحي مهندسي - واحد IT و از نزديك شاهد ماجرا هستم.

شاد باشي

استاد محترم ميشه توضيح بديد كه در اين شرايط سويچ يدكي چطوري ماشين رو روشن ميكنه؟

windows
20 September 2006, 02:56 PM
با سلام
سويچ يدگي هم مثل سويچ اصلي ! شما وقتي اونرو داخل جاش براي استارت زدن ماشين قرار ميديد كد مربوطه رو رد و بدل ميكنه !

ضمنا من استاد نيستم عزيزم :)

مخلصيم
شاد باشي

:lover:

Malkemid
20 September 2006, 04:24 PM
با سلام
سويچ يدگي هم مثل سويچ اصلي ! شما وقتي اونرو داخل جاش براي استارت زدن ماشين قرار ميديد كد مربوطه رو رد و بدل ميكنه !

ضمنا من استاد نيستم عزيزم :)

مخلصيم
شاد باشي

:lover:
مکانیسم این رد و بدل کردن چطوریه؟

F.®.A
20 September 2006, 04:50 PM
یه سوال شما میگید که هر دفعه کد عوض میشه این کد رو سویچ ریموت و ecu فقط میدونن یعنی هر دفعه تو حافظه save میشه حالا اگه بخوایم با کلید یدک درو باز کنیم این کلید یدک اون کد رو که نمیدونه؟؟؟

F.®.A
20 September 2006, 04:54 PM
سلام
اگر بمن بدهید ممنون شما خواهم شد:icon_evil

windows
20 September 2006, 06:08 PM
بايد عرض كنم با وجود اينكه اين اطلاعات خيلي تخصصي هستند و احتياج به دانستن تا حدودي الكترونيك ميباشد اما به دليل درخواست آقا يا خانم Malkemid (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=8208) كه مكانيسم رد و بدل كردن كد رو خواسته بود و همچنين ساير علاقمندان اينجا قرار ميدهم. به ساده ترين زبان ممكن.
همچنين خودتون هم ميتونيد با استفاده از منابع موجود در بازار مثل كتاب عيب يابي 206 به اين اطلاعات و اطلاعات بيشتري دسترسي پيدا كنيد:

در اين سيستم به دليل كنترل يونيتهاي BSI با COM2000 و ECU انژكتور شاهد حضور شبكه هاي Van Body و ‍CAN هستيم.
ارتباط VAN Body بين پايه هاي 38و40 سوكت 40 پايه سفيد رنگ BSI و پايه هاي 3و1 سوكت 6 پايه خاكستري رنگ COM2000‌با شماره سيمهاي 9.12 و 9.13 برقرار است.
ارتباط CAN‌بين پايه هاي 2.4 سوكت 40 پايه مشكي رنگ BSI و پايه هاي H3,H4‌سوكت 48 پايه قهوه اي رنگ ECU با شماره سيستهاي 9000 و 9001 برقرار است.
سيستم immobilizer يكي از جالبترين سيستمهاي نصب شده در تمام تيپ هاي خودرو 206 است كه در واقع نوعي سيستم ضد سرقت محسوب ميشود. با كمك اين مكانيزم با استفاده از قفل نرم افزاريي كه بر روي ECU گذاشته ميشود موتور خودرو از روشن شدن منع ميشود. در اين فرايند ارتباطي بين BSI , ECU برقرار شده كه در آن BSI ميتوان از طريق شبكه CAN و پايه هاي 2 و 4 سوكت 40 پايه مشكي رنگ خود؛ ECU را به كمك يك سابروتين نرم افزاري قفل نمايد. تا زماني كه اين قفل باز نشده استارت زدن توسط سويچ حاصلي نداشته و موتور روشن نميشود. (قابل توجه دوستي كه گفته بود موتور استارت نميخورد. ضمنا اگه اين نوشته رو هم قبول نداري يه 206 بخر خودت امتحان كن )
اين سيستم شامل:
BSI به عنوان قلب ؛ ECU به عنوان فرمانبر نهايي ؛ آنتن Transponder‌به عنوان واسطه ارتباطي و كليد به عنوان فرمانده اصلي ميباشد. كليدهاي 206 در داخل خود شامل دو قسمت هستند يكي بورد الكترونيكي مربوط به ريموت كنترل است (در كليد ريموت دار كه در پست قبلي توضيحاتي در موردش دادم) كه كار مخصوص به خود را انجام ميدهد و ديگري قطعه كوچكي است كه در واقع نوعي چيپ حافظه است. آنتن ترانسپوندر كه روي سويچ زير فرمان نصب ميشود شامل يك بورد الكترونيكي و يك سيم پيچ است كه ميتواند همانند يك مين ياب يك ميدان كوچك مغناطيسي ايجاد نمايد. وقتي كليد را در داخل سويچ قرار ميدهيم چيپ حافظه داخل آنتن تحت حوزه مغناطيسي ترانسپوندر قرار گرفته و فعال ميشود. در اين حالت آنتن در ارتباطي دو جانبه با چيپ حافظه شروع به رد و بدل اطلاعات كرده و ميتواند كدي كه ما آن را تحت عنوان access code ميشناسيم را بر روي كليد ثبت نموده و يا آن را از روي كليد بخواند.

اميدوارم اين توضيحات تخصصي مفيد بوده باشه. در صورتي كه اطلاعات بيشتري نياز داريد كتاب اطلاعات جامع 206 در مورد تعميرات را از بازار تهيه كنيد.

شاد باشي

یه سوال شما میگید که هر دفعه کد عوض میشه این کد رو سویچ ریموت و ecu فقط میدونن یعنی هر دفعه تو حافظه save میشه حالا اگه بخوایم با کلید یدک درو باز کنیم این کلید یدک اون کد رو که نمیدونه؟؟؟

عزيزم سويچ يدك كه ريموت نداره ! براي باز كردن دربها بايد اون رو داخل جاش بچرخونيد :)

F.®.A
20 September 2006, 06:21 PM
عزيزم سويچ يدك كه ريموت نداره ! براي باز كردن دربها بايد اون رو داخل جاش بچرخونيد :)
بله میدونم منظورم اینه که وقتی میخواهید اتومبیل را روشن کنید

windows
20 September 2006, 06:30 PM
بله میدونم منظورم اینه که وقتی میخواهید اتومبیل را روشن کنید

دوست عزيز
شما ظاهرا دو تا مفهومي كه من در رابطه با ريموت كنترل جهت بازنمودن دربها و سيستم كدينگ اون رو با سيستم كدينگ سويچ و اون چيپ كامپيوتري و استارت خوردن ماشين باهم قاطي كردي. 2 تا پست عقب تر رو بخون فكر ميكنم متوجه بشي :)

ضمنا آواتارت يه جوارايي باحاله . شبيه فيلم SAVED هستش .

شاد باشي

m16586
12 December 2006, 04:26 PM
مكانيزم عمل سيستم ايموبلايزر 206 زياد مهم نيست مهم اينه كه توسط استاندارد معروف اروپا يعني Thatcham تاييد شده
مطمين باشيد اگه يكي از اين دزدگير كره اي يا تايواني و يا هر كجا اين استاندارد رو داشت خودش رو خفه مي كرد تو تبليغات

من بعيد مي دونم به اين راحتي ها 206 قابل شكستن نرم افزاري باشه به عبارت ديگر آيا سواد زيمنس به اندازه ماجيكار و يا هر ماركي كه مي شناسيد نيست ؟

john123
12 December 2006, 05:49 PM
با سلام ،
شركت پژو دزدگير مخصوص 206 را هم ارائه كرده است.
جهت اطمينان بيشتر مي توانيد از آن استفاده كنيد.
با نمايندگي مركزي ايران خودرو جهت اطلاعات بيشتر تماس بگيريد.
با تشكر

XIII
19 December 2006, 01:09 AM
شايد براي خودتون اتفاق افتاده باشه يا ماشينهاي سمند و پرشيا و 405 رو ديده باشيد كه قفل صندوقشون سوراخ شده باشه.اين روش جديديه كه دزدان باهاش لاستيك زاپاس رو سرقت ميكنند
براي جلو گيري از اين كار پيشنهاد ميكنم كه حتما زاپاس بند بگيريد چون اينطور كه شنيدم دزدها اول لگدي به ماشين مي زنند و اگه صداي زاپاس بند رو نشنوند اقدام به شكستن قفل ميكنند
توي سمند ميتونيد با قرار دادن ابر و پلاستيك يا حتي پارچه در حدفاصل صندوق و پلاك(فضاي خالي توي ديوارهصندوق كه قفل رو از اونجا مي‌شه ديد) كار دزدان رو سخت كنيد.اينكار از بازشدن ضامن قفل جلوگيري ميكنه يا حداقل اون رو سخت ميكنه براي دزدان.
به هر حال اين روش جواب داده.فقط ديگه من قيد قفل قشنگ رو زدم چون تا حالا 3 بار قفل صندوق رو خراب كردن.تازه خرابش گول‌زنك هم هست:icon_surp
البته يكي بهم گفت كه اگه صندوق رو با كليد قفل كنيد هم از دزدي به اين صورت جلوگيري مي كنه

X_Man
19 December 2006, 09:16 PM
شايد براي خودتون اتفاق افتاده باشه يا ماشينهاي سمند و پرشيا و 405 رو ديده باشيد كه قفل صندوقشون سوراخ شده باشه.اين روش جديديه كه دزدان باهاش لاستيك زاپاس رو سرقت ميكنند
براي جلو گيري از اين كار پيشنهاد ميكنم كه حتما زاپاس بند بگيريد چون اينطور كه شنيدم دزدها اول لگدي به ماشين مي زنند و اگه صداي زاپاس بند رو نشنوند اقدام به شكستن قفل ميكنند
توي سمند ميتونيد با قرار دادن ابر و پلاستيك يا حتي پارچه در حدفاصل صندوق و پلاك(فضاي خالي توي ديوارهصندوق كه قفل رو از اونجا مي‌شه ديد) كار دزدان رو سخت كنيد.اينكار از بازشدن ضامن قفل جلوگيري ميكنه يا حداقل اون رو سخت ميكنه براي دزدان.
به هر حال اين روش جواب داده.فقط ديگه من قيد قفل قشنگ رو زدم چون تا حالا 3 بار قفل صندوق رو خراب كردن.تازه خرابش گول‌زنك هم هست:icon_surp
البته يكي بهم گفت كه اگه صندوق رو با كليد قفل كنيد هم از دزدي به اين صورت جلوگيري مي كنه
اگر یه ورق بقل قفل جوش بدید دیگه مشکل حل میشه.
باید جوشکار وارد باشه که رنگ ماشین نریزه.

amahdavi2004
20 December 2006, 09:53 AM
فكر مي كنم نياز به جوش دادن نداشته باشد فقط با چيزي آن را محكم كنيد تا تكان نخورد.

مي بخشيد اين زاپاس بند چي چيه كه صدا هم مي دهد؟:icon_neut
راستش من مي خواستم روي ماشينم (علاوه بر دزدگيري كه هست ) نصب كنم ولي از هر چي نصابهاي دزدگير پرسيدم نمي دانستند چيه!!!؟

كسي به پرسش قبلي من جواب نداد تا اين كه خودم پيدا كردم:icon_excl
زاپاس بند يك محور فولادي رزوه دار است كه با سوراخ كردن كف محل قرار گرفتن چرخ زاپاس در آن به كمك دو صفحه گرد و يك مهره كه دارد پيچ مي شود و چرخ زاپاس بر روي آن قرار مي گيرد و سپس يك چيزي مثل يك مهره بزرگ بر روي آن محور مي چرخد و توسط قفل داخلش قفل مي شود تا چرخ را نتوان برداشت البته به نظرم اگر دزد خيلي پر رو و مجهز باشد و وقت زيادي داشته باشد چنانچه با ميله فولادي زير زاپاس اهرم كند با كندن زاپاس بند بهمراه صفحه گرد كف صندوق عقب مي تواند زاپاس را بردارد و بعد سر فرصت زاپاس بند را ببرد.
قيمتش هم 9-8 هزار تومان است و خودتان هم مي توانيد نصب كنيد.
ضمنا با لگد زدن به صندوق هم صدايي از زاپاس بند خارج نمي شود (مگر صداي دزدگير اصلي ماشين) تا دزد را از دزديدن زاپاس منصرف كند مگر آن كه جناب دزد زير ماشين سرك بكشد و زائده زاپاس بند را اگر گلي نشده باشد و هوا تاريك نباشد ببيند كه بسيار بعيد است. بنابراين اگر دزد درب صندوق را باز كند و با زاپاس بند مواجه شود ممكن است از لجش شيشه عقب را خورد كند:icon_cry:
اما چيز جالب ديگري كه ديدم يك تكه صفحه فولادي بود كه دو طرفش سوراخ داشت؛ كه با باز كردن دو تا پيچ قفل صندوق عقب زير آن به كمك همان پيچها بسته مي شد تا اگر دزد با كمك مته يا درفش كنار قفل را سوراخ كرد نتواند با سيم به ميله چفت قفل دسترسي پيدا كند و با تكان دادن آن قفل صندوق عقب را باز كند :icon_sad: (يك بار خودتان از داخل صندوق امتحان كنيد با فشار دادن آن ميله به بالا بسادگي قفل باز مي شود)
براي آن كه دزد هم خود را بزحمت نيندازد و الكي سوراخي پشت صندوق به يادگار نگذارد يك عدد برچسب نيز به همراه آن است تا كنار قفل صندوق بچسبانيد و به دزد اعلام كنيد كه صندوق مجهز به گارد محافظ است.
قيمت آن هم 3 - 2 هزار تومان است (انصافا بيشتر از 100 تومان جنس نبرده ولي فروشنده مي گفت سازنده مزد ابتكارش را مي گيرد:icon_razz )
ضمنا زاپاس بند و آن صفحه فولادي گارد محافظ قفل به 405 و سمند و پرشيا مي خورد.:icon_cool

اگر یه ورق بقل قفل جوش بدید دیگه مشکل حل میشه.
باید جوشکار وارد باشه که رنگ ماشین نریزه.

اين گارد با پيچ خود قفل بسته مي شود و نيازي به جوشكاري ندارد.

amahdavi2004
2 June 2007, 02:26 PM
اين هم يك روش كارا براي جلوگيري از ربودن خودرو:

http://i10.tinypic.com/6gxkuie.jpg
البته احتمالا خودرو از گارانتي خارج مي شود.:icon_arro

z_qz54
3 June 2007, 01:13 AM
اين هم يك روش كارا براي جلوگيري از ربودن خودرو:

[البته احتمالا خودرو از گارانتي خارج مي شود.:icon_arro

خیلی ببخشید خیلی شرمنده که این پست بیربط رو میدم ولی شخصا ترجیح میدم ماشینم سرقت بشه،اما همچین بلایی سرش نیارم!!!!!:icon_twis

Overlord
13 June 2007, 07:39 PM
بحث شیرین 206 بود خواستم یکم از تجربیاتم براتون بگم . ما که این 206 رو گرفتم هی هندونه گذاشتن زیر بقلمون که آقا سیستم ضد سرقت داره اصلا کسی نمیتونه درش رو باز کنه و غیره .... در مورد دزدیدن خود ماشین که باید بگم خدا رو شکر تاحالا برام پیش نیومده و تاحالا هم نشنیدم که 206 رو بدزدن هرچند که بقول یکی از بچه ها اینا همش واسه اینه که وقت طرف رو بگیره وگرنه اگه کسی بخواد ماشینی رو بدزده شده اونو با جرثقیل هم ببره اینکارو میکنه .

اما درمورد دزدی وسایل داخل ماشین باید خدمتتون عرض کنم که اصلا این ماشین خوراک آقایون دزد هستش تاحالا 3 بار در ماشین منو باز کردن ( بهتره بگم که 3 بارش رو متوجه شدم ) خیلی راحت یه چیزی مثل پیچ گوشتی میندازن توی جای کلید و از ظواهر جای کلید بعد از سرقت معلومه که ضربه شدیدی بهش وارد شده و بعد هم به سمت پائین خم شده جوری که بدنه ماشین هم خم شده .
اگه توی خیابون دقت کنید جای کلید اکثر 206 ها در طرف شاگرد به همین وضع دچار شدن .

راحتی دزدیدن سیستم پخش 206 که مثال زدنیه . این رو با چشمای خودم دیدم ... توی یه کوچه خلوت داشتم قدم میزدم که یه موتور سوار با سرعت از سر کوچه وارد شد و کنار دوتا 206 نگه داشته رفیقش از موتور پرید پائین و یه چیر تو مایه های قمه از توی شلوارش در آورد و در یک چشم بهم زدن شیشه های جفت ماشینها رو پودر کرد و حتی زحمت باز کردن در اونا رو بخودش نداد و از تو پنجره خم شد و ضبط و کنسول و دل و روده هردوتا رو در آورد و زد زیر بغلش بعد هم پرید ترک موتور و غیب شدن .

باور کنید که اونقدر سریع اتفاق افتاد که من تا خواستم داد بزنم آی دزد ! رفته بودن :icon_cry:

خلاصه اگه 206 دارید 4 تا کار رو به ترتیب اولویت بهتون توصیه میکنم که حتما انجام بدید و حتی یک روز هم پشت گوش نیاندازید.

1- قفل زاپاس : این رو در اولین فرصت ممکن نصب ( یعنی مستقیم از در نمایندگی برید نصب کنید )

2- مثل من عبرت بگیرید و هیچ چیز رو داخل ماشین نذارید من دیگه عادت کردم و همیشه ماشینم حتی داشبوردش هم خالیه و دیگه کتابهام رو هم توش نمیذارم ( آخه اونا رو هم یه بار بردن ! )
یه روز یه قفل آویز فولادی برای در خونه گرفته بودم و گذاشته بودم توی ماشین فقط نیم ساعت ماشین رو کنار خیابون گذاشتم دیدم دزد پدر سوخته هیچی گیرش نیومده قفل رو برداشته و رفته !

3- بیمه چیزیه که همیشه فکر میکنن فقط بدرد تصادف میخوره اما این رو هم بدونید که اگه یه روز ماشینتون رو بدزدن و بیمه مناسب داشته باشین خیلی از خسارتهاتون جبران میشه .

4- با اینکه 206 رو به راحتی بقیه ماشینها نمیتونن بدزدن ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه . حتما یه دزدگیر خوب نصب کنید .
قبلا که ماشین ما دزدگیر نداشت هرکی که از کنارش رد میشد با استفاده از همون روشی که اول گفتم خیلی راحت درش رو باز میکرد و واسه خودش گشتی توی ماشین میزد و میرفت . اما این چراغ چشمک زن دزدگیر حکم مترسک رو داره و دیگه طرف واسه هیچ و پوچ ریسک نمیکنه در ماشین رو باز کنه .

حالا از همه اینا که بگذریم الان این سیستم پخش مگان شده همه فکر و ذکر من . میگن که کد میخوره و ضد سرقته ولی من میترسم کنار خیابون ولش کنم چون پخش پراید هم کد میخوره ولی با 5 هزار تومن برات مثل بل بل میخونه ! میخوام ببینم اینم کشکیه یا نه واقعا به دزدیدنش نمیارزه ؟

amahdavi2004
23 September 2007, 11:35 AM
مثل اين كه در كشورهاي ديگر مثل ما لااقل 200 -100 هزار تومان خرج نصب دزدگير نمي كنند و از راههاي ساده تر استفاده مي كنند.
شايد هم دزدگير دارند و اين قفل و زنجيرها براي آن است كه دزدها ماشينشان را با جرثقيل نبرند.

http://i19.tinypic.com/62pnfoo.jpg

http://i18.tinypic.com/5ybtoad.jpg

http://aycu18.webshots.com/image/26537/2005387778218946275_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2005387778218946275)

m_eslam
30 September 2007, 03:35 PM
206 منهم به همون توصيفي كه دوستان گفتن مورد سرقت وسايل قرار گرفت... يعني دزده با يه ضربه به سوئيچ روي در سمت شاگرد ، قفل مركزي رو باز كرده بود و رفته بود تو ماشين.
اما بايد بگم كه ماشين من دزدگير نداشت و شايد اگر داشت ، طرف ترجيح ميداد بره سراغ يكي ديگه. به هر حال تقريبا" بهترين روش ها رو دوستان گفتن. استفاده از قفل فرمون ،‌ دزدگير خوب ، باقي نگذاشتن وسائل شخصي (به خصوص اسناد هويتي و حقوقي) و ... از اين قبيل.
اما يادمون باشه ، نبايد ماشينمون رو به امون خدا جاييكه پارك كرديم ، ول كنيم و بريم. خود من از وقتي كه اون بلا سرم اومد ، به هر صداي موتوري كه بايسته مشكوكم و حد اقل روزي 5-6 بار بلند ميشم ، به ماشينم از تو پنجره يه سري ميزنم. كار از محكم كاري عيب نميكنه! خوبه بدونين هينطوري ، 2 بار از دزدي مجدد جلوگيري كردم!
به هر حال استفاده از وسايل ايمني ، در كار آقا دزده كمي تاخير ميندازه و شايد همين تاخير ،‌نجات بخش باشه.

amahdavi2004
23 October 2007, 10:46 AM
قابل توجه دوستاني كه فرمان ماشين را با قفل عصايي يا زنجير مي بندند:
يكي از دوستانم مي گفت دزد همراهش قربيلك يدكي داشته و با تعويض قربيلك قفل شده با مال خودش ماشين را برده است. (تعويض آنها بسادگي تعويض قالپاق چرخ است؛ فقط بايد با نوك كليد نشان پژو را از وسط قربيلك بلند كنيد و بعد مهره وسط فرمان را باز كنيد)

icha
23 October 2007, 05:04 PM
بابا بازم میگم گل بگیر با آب درست میشه دزدکه سهل پشه م نمیاد طرفش.

james_hetfiel
12 November 2007, 01:32 PM
فكر ميكنم توي اين رديف ماشينها گل از همه بهتر باشه چون ايموبيلايزر و سوييچ الكترونيكي داره!

amahdavi2004
12 November 2007, 02:47 PM
فكر ميكنم توي اين رديف ماشينها گل از همه بهتر باشه چون ايموبيلايزر و سوييچ الكترونيكي داره!
206 و ريو و تندر و .... و اخيرا پرايد:icon_twis هم به اين سيستم مجهزند

diyaco
12 November 2007, 03:10 PM
با توجه به مباحث انجام شده به نظر میرسد تنها را عملی و ممکن اینست که یا ماشین نخریم یا اگر هم خریدیم آن را در پارکینگ منزل پنهان کنیم

اما اگر بخواهیم بطور جدی به قضیه نگاه کنیم اکثر راه های پیشنهادی تنها باعث ایجاد تاخیر در کار سارق میشود که احتمالا" سارقین تازه کار و ناشی را از ادامه کار منصرف میکند اما اگر گذارمان به یک سارق حرفه بیافتد هیچکدام تاثیرگذار نمیباشند

ایکاش روزی فرابرسد که وضعیت معیشتی همگان بهبود یابد و فرهنگ مردمان ما تاحدی بالا رود که دیگر شاهد وجود سارق و پدیده زشت دزدی نباشیم.

ar1358
18 November 2007, 03:40 AM
http://www.haggul.com/ProdImage/25%5C499091.jpg
http://www.haggul.com/ProdImage/36%5C1188892.jpg
http://www.haggul.com/ProdImage/25%5C499087.jpg
http://www.haggul.com/ProdImage/25%5C499095.jpg
http://www.haggul.com/ProdImage/142%5C1770811.jpg
http://www.argos.co.uk/wcsstore/argos/images/0380043AE02UC24447X.jpg

ar1358
19 November 2007, 04:00 PM
رديابی خودور با پيام کوتاه

28 آبان 1386 - موبنا- متخصصان یک شرکت ایرانی موفق به ساخت سیستم ردیاب خودرو با استفاده از فناوری پیام کوتاه شدند.
احمد رشیدی مدیر فروش شرکت "ریز سازگان تکین" با اشاره به ویژگی های این دستگاه ردیاب که تلفیقی از تکنولوژی GSM و سیستم GPS است به خبرنگار موبنا گفت: این دستگاه روی خودرو نصب شده و اطلاعات مکانی خودرو را از طریق سیستم ماهواره ای GPS دریافت می کند .
وی با بیان اینکه طول و عرض جغرافیایی استخراج شده از GPS با نرم افزاری که داخل سیستم قرار گرفته مقایسه می شود یادآور شد:برای اولین بار نقشه تهران را به صورت TEXT(متن)درآورده و به صورت برنامه داخل این سیستم قرار داده ایم.
رشیدی گفت: طول و عرض جغرافیایی با این نقشه مقایسه و مکان خودرو به صورت متن (اسم خیابان،کوچه میدان بزرگراه ) تبدیل شده و برای دارنده خودرو SMS می شود.
وی با تاکید بر اینکه این سیستم به کامپیوتر و نقشه نیاز نداشته و کاربرد عامیانه و آسانی دارد خاطر نشان کرد:سازمان های دولتی یا شرکت های بزرگ که دارای خودروهای زیادی هستند با استفاده از این سیستم می
توانند خودروهای خود را پیگیری کنند.
مدیر فروش شرکت ریز سازگان تکین با بیان اینکه زمانی که خودرو از محدوده مجاز مورد نظر خارج شود سیستم ان را با SMS اعلام می کند،
تصریح کرد:
این سیستم همجنین می تواند مانند دزدگیر فعال شود و دارنده خودرو را از طریق پیام کوتاه از وضعیت خودرو آگاه کند.
رشیدی افزود:سیستم فوق برای شرکت های ترابری،شرکت های تاکسیرانی و سازمانهای دولتی تعبیه شده است .
وی از انجام مذاکراتی با نیروی انتظامی ، پلیس راهنمایی و رانندگی و وزارت راه برای استفاده از این سرویس خبر داد و یاد آور شد: این مراکز مایل هستند که از این سرویس استفاده کنند .
وی تاکید کرد: طراحی نرم افزاری و سخت افزاری صددرصد این سیستم برای اولین در کشور توسط متخصصان داخلی انجام پذیرفته است.

z_qz54
20 November 2007, 02:23 AM
http://www.haggul.com/ProdImage/25%5C499091.jpg

به نظر من همان قفل فرمان معمولی خیلی بهتر و نرمال تر از عکس های پستی که نقل قول کردم باشه!!
این وسایل چه کاربرد خاصی دارند؟؟

m_eslam
28 November 2007, 04:05 PM
قفل فرمون معمولي ،‌يا اگه كسي حوصله داره قفل پدال!
البته دزدگير هم لازمه اما مطلقا" كامل نيست.

amahdavi2004
11 December 2007, 11:46 AM
http://i7.tinypic.com/80zdzfa.jpg

m_eslam
11 December 2007, 12:02 PM
دوستان مراقب باشيد ، بنزين دزدا مدتيه دست به كار شدن و به هر طريقي شده حتي 2 ليتر بنزين هم شده ميكشن و ميبرن ، بخصوص در پرايد ها كه باز كردن در باكشون راحته. حواسمون باشه ماشين رو طوري پارك كنيم كه باك خودرو سمت خيابون و در معرض ديد باشه تا كار براي دزدا سخت بشه.

امير حيدري
11 December 2007, 01:02 PM
از يك سارق حرفه اي ماشين شنيم كه ميگفت بهترين قفل ، قفل پدال هست.

amahdavi2004
19 February 2008, 09:59 AM
دزدی اگزوز در آمريکا !
گروه بین الملل: پلیس ایالات متحده اخیرا"با مشکل عجیب و خنده آوری مواجه شده است .
به گزارش خبر خودرو ، دزدیدن قطعات مربوط به اگزوز قطعا"خنده دار ترین دزدی در سرقت اتومبیل است اما گزارش های اخیر حاکی از علاقه روز افزون سارقان برای دزدیدن مبدل های کاتالیتیک اگزوز است .
طبق اطلاعات رسیده سارقان مبدل های اگزوز فهمیده اند که در این کاتالیست ها فلزات با ارزش مثل پلاتین ،پالادیوم و رادیوم وجود دارد و هر مبدل چیزی حدود 200 دلار می ارزد.
سارقان این قطعه به ظاهر کم ارزش در مدت کوتاهی آن را می دزدند و پول خوبی از بنگاههای ویژه اسقاط فلزات می گیرند .طبق آمار پلیس آمریکا بعضی از سارقان ساعتی 2 تا 3 هزار دلار از این راه درآمد کسب می کنند.دزدان بیشتر درنزدیکی فروشگاههای بزرگ مترصد سرقت از خودروهای پارک شده می مانند.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=38079

خوبه دزدها وقت اينترنت ندارند والا مجبور مي شديم براي اگزوز هم دزدگير نصب كنيم

m_eslam
19 February 2008, 10:18 AM
پريشب براي دومين بار لوازم صوتي ماشين منو بردن. همون ماشين قبلي ، فقط ايندفعه خرابكاري نكرد ، همه سيم هارو سر حوصله جدا كرده ، پيچ ها رو باز كرده و قطعات رو برده. يه ساب و دوتا باند پايونير ، يه آمپ پايونير ، يه ككاپشن.

وقتي صداي دزدگير در اومد ، 206 آقا دزده 3 تا ماشين از ماشين من دور شده بود و جالب اينكه همسايمون همون بغل تو ماشين بوده و چون دزدگير عمل نكرده بوده ، شك نميكنه!

amahdavi2004
19 February 2008, 10:30 AM
پريشب براي دومين بار لوازم صوتي ماشين منو بردن. همون ماشين قبلي ، فقط ايندفعه خرابكاري نكرد ، همه سيم هارو سر حوصله جدا كرده ، پيچ ها رو باز كرده و قطعات رو برده. يه ساب و دوتا باند پايونير ، يه آمپ پايونير ، يه ككاپشن.

وقتي صداي دزدگير در اومد ، 206 آقا دزده 3 تا ماشين از ماشين من دور شده بود و جالب اينكه همسايمون همون بغل تو ماشين بوده و چون دزدگير عمل نكرده بوده ، شك نميكنه!
مدل و مارك دزدگيرتان چه بوده؟

m_eslam
19 February 2008, 10:35 AM
مدل و مارك دزدگيرتان چه بوده؟

مجيكار فك كنم 921B از نمايندگي رسمي خريدم با گارانتي.

amahdavi2004
19 February 2008, 03:23 PM
مجيكار فك كنم 921B از نمايندگي رسمي خريدم با گارانتي.
نقل قول از پست افتتاحيه همين تاپيك به قلم خودم:

........ موقع نصب دزدگير نصاب مرا از گذاشتن دزدگير تصويري حتي از نوع خوب مثل ماجيكار بر حذر داشت و مدعي بود با سه صوت از كار مي افتد :icon_twis هر چند كه راهش را نگفت (اين را از نصابهاي متعدد شنيدم گرچه اگر اصرار مي كردم پولش را مي گرفتند و برايم دزدگير تصويري نصب مي كردند)......

m_eslam
19 February 2008, 03:41 PM
نقل قول از پست افتتاحيه همين تاپيك به قلم خودم:

دزگير من از نو ساده (غير تصويري) است . و در سه تايپ A / B / C (به ترتيب قدرت برد ريموت) قابل نصبه.

amahdavi2004
8 May 2008, 01:10 PM
من اين مطلب را در جاي ديگري ديده ام كه خواندن آن خالي از لطف نيست:

سلام دوستان .
بعد از سرقت خودرو چند نمونه کار برای آب کردنش میشه انجام داد وچند حالت داره.
حالت اول . توی خیابون چند تا جوان جلوی ماشین رو میگرن و خفتمی کنند .
چرا چون از بس که محرومیت کشیدن می خواهند یک ماشین سرقت کنند و یکدوری بزنند بعد ولش کنند یک گوشه خیابون.
در این حالت بعد از دو 3 روز پیدامیشه.

حالت دوم . یک آدم فنی می خواهد زود مایه به جیب بزنه . شب تا صبحفکر می کنه به این نتیجه می رسه که بره ماشین سرقت کنه .
در این حالت چون طرفناشی و مال خر خوب نداره خیلی سریع لو میره و ماشین پیدا میشه.

حالت سوم . همین طرف که فنی بوده یک باره بازداشت شده رفته زندان با چند تا رابط خوب آشنا شده .
حالا چون دیگه از زندان ترس نداره درب ماشین شما را مثل نوشابه یا شامپاینباز می کنه . و می بره .
در این حالت ماشین شما بعد از پاره پوره شدن و فروشقطعات بسیار. توسط نیروی انتظامی پیدا میشه .
که باید وانت بگیری ماشین روبریزی توش ببری.

حالت چهارم . که خدا نکنه سر کسی بیاد .
طرف میرهبازار تصادفی یک 405 مثلا نقره ای خیلی ارزان می خره بعد شب میاد تو کوچه شما 405اول مشکی است پس حال نمیده . میاد جلو میاد جلو میرسه به دوتا 405 نقره ای که یکیمال شماست یکی دیگه مال همسایه .
همسایه شما ماشین رو قفل و بند نکرده . ولیشما صد تا قفل فرمان زنجیر .................... روی خودرو نصب کردید . حتما فکرمیکنید مال همسایه رو سرقت می کنه نه چون طرف لج بازه و با دیدن قفل های شما لجش میگیره . برای افزایش تجربه و رو کم کنی بین دوستان همکار هم که شده چیکار میکنه .
اول از همه دزدگیر شما رو با قطع کردن مثبت اتومات استارت از زیر خودرو قطعمیکنه .
چی ماشین شما بک آپ داره . چند ساله که روی خودرو بک آپ وصل کردی سر 6ماه اول باتری بک آپ فاسد شده و دیگه کار نمی کنه . اگر دزدگیر شما برای راهنمافیوز نداشته باشه راهنما رو آروم باز می کنه و میزنه به بدنه چی میشه چون درزدگیراتصال کرده دیگه نمی تونه دزد رو بگیره . حتی اگر مجیکار هم داشته باشی بازم راهداره .
خلاصه درب خودرو شما رو با یک آچار آلن که یک سرش مثل پیچگوشتی ریز سنگخورده توپی رو در حالت چرخش در جهت باز شدن نگه می داره و با یک تیغه اره که باریکشده اندازه نیم میل ساچمه های قفل را با سرعت بالا و پایین می کنه تا وقتی که ساچمهها در حالت سویچ قرار می گیرند. وقفل بدون خراب شدن باز میشه.
حالا آقای دزدهقبل از وارد شدن به داخل خودرو کمربند ایمنی رو می بنده چرا چون سویچ مخفی ممکنه بهچراغ کمربند ایمنی وصل باشه . البته این نکته باید به روز باشه و با مد روز رعایتبشه .
حالا میاد داخل ماشین خوب ببینم چی داره این صاحب ماشین یک قفل پدال خرکیکه با هیچ چیز باز نمیشه .
زد برش زد اسید . حالا آقا دزده یک قیچی از لباشکافشن خلبانی خودش در میاره و سر جفت پدال ها رو برش میده مثل پنیر . حالا قفل پدالرو می کشه بیرون حالا میتونه خیلی راحت با میله های پدال رانندگی کنه .
خوبحالا با همون ابزاری که گفتم سعی می کنه این کار رو روی سویچ هم انجام بده اگر سویچقدیمی باشه و لقی توپی اون زیاد باشه سه سوت باز میشه . اگر از نوع مناسب باشه وخوب باشه با اضافه کردن یک مایع به داخل سویچ که محرمانه است به جا افتادن ساچمه هاکمک میکنه .
اگر باز هم باز نشد دسته سیم سویچ رو از زیر فرمون می کشه بیروناگه خیلی با کلاس باشه که رنگ سیم ها رو می دونه . اگه نه عملی باشه همه سیم ها رولخت می کنه و یکی یک میزنه به بدنه و هر کدوم از سیم ها که جرقه زد میشه مثبت BAT حالا مثبت رو دونه به دون میزنه به سیم های لخت دیگه اگر استارت زد که اون سیم مالاستارت ST هست پس سیم استارت پیدا شد . حال مثبت رو میزنه به یک سیم دیگه خوب پشتآمپر روشن شد . پس این سیم برق موتوره IGN ولی تجربه هم باید به اندازه کافی باشهتا آقا دزده بتونه ماشین رو روشن کنه چون بعضی از ماشین ها دو تا برق برای موتوردارندIGN2 حالا سیم مثبت رو به برق موتور دوم وصل میکنه و سیم استارت ST رو چندلحضه روی مثبت BAT نگه می داره تا موتور استارت بزنه حالا وقتی موتور روشن شد سیماستارته ST رو ول میکنه اگه عاشق موزیک باشه که سیم acc هم از قبل پیدا میکنه تاسیستم صوتی شما رو هم روشن کنه . حالا ماشین رو می بره مکان تو خاک سفید . غربتقدیم .

حالا ماشین رو به طور کلی تخلیه میکنه و قطعات رو روی 206 تصادفینصب می کنه حالا هم خیلی قانونی میره ماشین رو می فروشه .
در این حالت دیگهباید به فکر یک ماشین دیگه باشید.
البته راه های زیادی بستگی به نوع خودرو وجودداره که تو اینترنت پخش نشه بهتره . چون بجای اینکه جلوی سرقت رو بگیره . بیشترشمیکنه .
برای مثال میگن آقا یک سیم مثبت بگیر بزن توی فلان فیوز جعبه فیوز یافلان سوکت رو در بیار یک منفی بده به پایه فلان سوکت .
به همین صورت میشه انواعو اقسام خودرو ها رو به هر چیزی که مجهز باشه سرقت کرد . دوستان هم فکر نکند ما دزدهستیم . نه ما 2 سال اندی سرباز نیروی افتظاهی بودیم . البته با مرام .
با بچههای ماشین باز خاک سفید هم برخورد داشتیم .
که تو سه سوت 206 مولتی پلکس شما روسرقت می کنند شاید باور نکنید . من که اولش برام سخت بود .
ولی متهم داشتیم کهاین کارو میکرد . اگر آمار های سرقت انواع خودرو رو تهیه کنید می بینید که آمارسرقت 206 که مجهز به ایموبلایر هست هم برای ایرانی ها سخت نیست
می دونم که بعضیالز شما دوستان پست می زنید که آقا 206 این رو داره اون رو داره . ولی بازهم سرقتمیشه به نظر شما چه جوری شبکه مولتی پلکس رو گول می خوره .
فکر کنم امشب من روببرن آگاهی تا اعتراف بگیرند .
در آخر هم امید وارم ماشینشما پیدا بشه .
سلام دوستان .
اه سوتی دادیم 405 روی 206 جمع کردیم چه شود . یک چیزی مثلآردی میشه .
اول از همه ماشین رو بیمه بدنه کنید.
دوم همه به نظر من اگهدزدگیر وصل می کنی باید تصویری باشه .
به کسی که دزدگیر می بنده بگی نه سیمراهنما ها را رو وصل کنه نه آژیر نه چراغ داخل خودرو
یعنی هیچکس حتی نزدیکانشما هم متوجه نشه که شما دزدگیر دارید .
اینطوری وقتی دزد شک نکنه که ماشین دزدگیر داره شما می توانید به دزد کمین بزنید.

سعی کنید محل نصب دزد گیر شمابا همه فرق داشته باشه . همیشه معکوس نصاب های دزدگیر عمل کنید.
سعی کنید سیمکشی دزدگیر مخفی باشه .
مثبت دزدگیر را همیشه از سرباطری بگیرید.
البته مندرپست خودم شوخی کردم که دزدها لج باز هستند .
استفاده از وسایل مانند قفلفرمان پدال و.................. اگر چه نمی تونه جلوی دزد را بگیره . ولی وقت دزدرو میگره . و به شما کمک میکنه .
ماشین خودتان را به انوع مختلف قفل ها مجهزکنید .
و دزدگیر را جوری که گفتم وصل کنید.
نکته که خیلی مهم است استفادهاز سویچ مخفی است .
البته سویچ مخفی رو باید خودتان درست کنید .
چون برقکارهای خودرو از روش های لو رفته استفاده می کنند . و یک مدار را قطع می کنند .
سویچ مخفی باید چند عیب در خودرو بسازه تا اینکه چیزی رو قطع کنه .
اینطوری کار دزد سخت میشه چون از یک آدم فنی باید به یک تعمیر کار تبدیل بشه .
پسشما می توانید قطعاتی را در خودرو شناسای کنید که اگر مشکل داشته باشند خودرو روشننشه .
البته نباید آن را بردارید چون وقتی دزد جای خالی اون قطعه رو دید میرهچندتا ماشین جلو تر از روی اون باز میکنه و میاره رو ماشین شما می بنده .
سعیکنید قطعاتی درست کنید که ظاهری سالام داشته باشه . ولی خراب باشه .
مثلا چیزیکه بین سوکت قرار بگیره و سوکت وصل باشه ولی در اصل سیم آنها قطع باشه .
یا ازمدارهای استفاده کنید که در سیستم اتصالی به وجود بیاره نه اینکه مدار را قطع کنه .
برای مثال یک لامپ رو در نظر بگیرید که با یک باطری و یک کلید کار می کنه .
اگر شما یک کلید دیگه که مخفی باشه به صورت سری در مدار لامپ قرار بدید اینسویچ میشه سویچ مخفی .
حالا اگر من کلید لامپ رو روشن کنم و لامپ روشن نشه میفهمم که یک کلید دیگه وجود داره که خاموش هست و نمی گذاره که برق به لامپ برسه . حالا من بجای اینکه بگردم سویچ مخفی شما رو پیدا کنم می تونم خیلی راحت از یکجایبخصوص سیمی که به لامپ وصل شده برق رو به لامپ بدم تا لامپ روشن بشه .
ولی اگرلامپ سوخته باشه و یا در داخل مسیر اتصالی وجود داشته باشه اگر سیم را لخت کنم و بهاون برق بدم باز هم لامپ روشن نمیشه چون مدار اتصالی داره . و اتصال از لامپ مقاومتکمتری داری برق از اتصال عبور میکنه و دیگه به لامپ برق نمی رسه .
باید تا میتوانید از اینگونه روشها استفاده کنید .
میشه بجز روش های الکتریکی از روش هایمکانیکی هم استفاده کرد که بهتره . برای رسوندن برق به یک مصرف کننده خیلی راحتمیشه یک سیم از مثبت باطری به اون کشید و کار سویچ را انجام داد.
ولی اگر شمایک شیر کوچک که مخفی باشه در مسیر لوله بنزین قرار بدی آقا دزده نمی تونه با خودشچند متر شلنگ بنزین بیاره .
همیشه باید خودت یک عیبی رو تو ماشین ایجاد کنی کهخیلی راحت و سریع بتونی رفع عیب کنی .

من یک پیشنهاد دارم یکی از دوستان یکقسمت راه بندازه هرکسی هر روشی که دیده توی اون بنویسه .
در مورد ایموبلایز همیک مثال می زنم هر کی فهمید که فهمیده دیگه .
به عنوان مثال به نظر شما یکموتور معمولی دلکوی را در نظر بگیرید . نمیشه از کوئل یک خودرو دیگه برای روشن کردناون استفاده کرد .
یا نمیشه از یک ecu که اصلا ربطی به مولتی پلکس نداره برایروشن کردن موتور 206 استفاده کرد.
دزده که نمی خواهد با ماشین شما مسابقه شتاببره که به ecu نیاز داشته باشه که تمام محاسبات و مقادیر آن با موتور شما جور باشه .
همین یک ecu داشته باشه که نمیشه نوع اون رو گفت کافیه .
یک سیم کشی کاملموتور 206 تهیه میکنه .
حالا تمام سوکت های حیاتی رو که لازم داره از توی سیمکشی جدا می کنه و سیم کشی فابریک را پرت می کنه اون ور تو جوب.
حالا سوکتان*کتور ها رو به ecu وصل میکنه سنسور دور موتور موقعیت دریچه گاز و .................. وصل میکنه حالا یک ecu داره که می تونه تمام 206 های ایران روروشن کنه .
درب کاپوت را باز می کنه چند تا سوکت ان*کتور ها رو در می یاره وسوکت ecu خودش که زیر بغل خودش گرفته وصل میکنه به سنسورهای دور ور موتور حالاموتور رو روشن میکنه ecu رو یک جای خوب تو موتور آویزون میکنه حالا کاپوت رو میبنده .
حالا 206 مولتی پلکس شما تبدیل شده به یک 206 غیر مولتی پلکس از اون سریاولی ها که غیر مولتی پلکس بود.
نتیجه شبکه مولتی پلکس ایموبلایزر کد سویچ تو 206 به تشخیص آقا دزده اضافه بوده .

amahdavi2004
1 June 2008, 09:54 PM
از سوي متهمان حرفه‌اي صورت گرفت؛
غيرفعال كردن دزدگير و سرقت ده‌ها خودروي مدل بالا‌

اعتماد ملي: 6 متهم سابقه‌دار با راه‌اندازي باند جديد، ده‌ها خودروي زانتيا و پژو را سرقت كرده و به روش سند نمره كردن آنها را به مشتريان ساده‌لوح مي‌فروختند. تحقيقات پليس پس از دستگيري اين متهمان نشان داد سارقان حرفه‌اي به راحتي سيستم دزدگير خودروهاي مدل بالا‌ را از كار مي‌انداختند. از اوايل امسال شكايت‌هاي متعددي در خصوص سرقت خودروهاي مدل بالا‌ از جمله پژو و زانتيا و جعل اسناد و مدارك به دايره مبارزه با سرقت پليس آگاهي خراسان‌رضوي اعلا‌م مي‌شد. در اين شكايت‌ها اعلا‌م‌شده بود خودروهاي پژو و زانتيا با مدارك جعلي به فروش رسيده‌اند.

بدين‌ترتيب اين گزارش‌ها منجر شد تا كارآگاهان به‌طور جدي وارد عمل شده و گشت‌هاي پليس را فعال كنند. مدت زمان زيادي از آغاز طرح پليس نمي‌گذشت كه سي‌ام ارديبهشت‌ماه ماموران هنگام گشت‌زني به يك خودروي پژو 206 نقره‌اي‌رنگ مشكوك شدند. وقتي پلا‌ك آن را استعلا‌م كردند متوجه شدند پلا‌كش جعلي و متعلق به خودروي ديگري است. از اين رو به راننده جوان آن دستور ايست داده و او را براي ادامه تحقيقات به آگاهي منتقل كردند.

اين شخص در حالي كه ابتدا منكر ارتكاب سرقت بود سرانجام از فعاليت مجرمانه اعضاي يك باند سرقت پرده برداشت. اين متهم اظهار كرد: با همكاري اعضاي اين باند 6 نفره ابتدا خودروهاي فرسوده و قديمي را به قيمت پايين خريده سپس خودروهاي مدل بالا‌ از جمله انواع خودروهاي پژو و زانتيا را متناسب با خودروهاي خريداري‌شده سرقت مي‌كردند.

روش سرقت به گونه‌اي بود كه سارقان حرفه‌اي با سرعت عمل بالا‌، سيستم دزدگير آن را غيرفعال كرده و آن را مي‌ربودند. با اعترافات اين متهم كه در ادامه بررسي‌ها معلوم شد پيش از اين در زمينه سرقت خودرو و جعل سابقه دارد تحقيقات براي شناسايي و دستگيري ساير اعضاي اين باند آغاز شد. چند روز از دستگيري اولين متهم نگذشته بود كه با تعقيب و مراقبت كارآگاهان مشهد، سرانجام تمامي متهمان يكي پس از ديگري در حالي كه در محله‌هاي حاشيه شهر در خانه‌ها و پاتوق‌هاي خود مخفي شده بودند به دام افتادند. در بازرسي از مخفيگاه اين متهمان، انواع آلا‌ت و ادوات استعمال مواد مخدر، شماره‌كوب اركان خودرو، شابلون‌هاي مخصوص، كارت و گواهينامه خودرو، اسناد مربوط به موتورسيكلت و... كه بيش از يكصد فقره بوده كشف شد. سرهنگ ماشاءالله صادقي، رئيس‌پليس آگاهي خراسان رضوي با اعلا‌م اين خبر به اعتماد ملي گفت: در بازجويي از اين متهمان مشخص شد تمامي آنها كه شامل سارق، جاعل و مالخر هستند سابقه سرقت خودرو و جعل مدارك دارند. وي افزود: با توجه به اعترافات متهمان، آنها خودروهاي مسروقه را پس از جعل مدارك به بنگاه‌هاي اطراف شهر برده و در آنجا با قيمتي واقعي به فروش مي‌رسانند. تاكنون 3 دستگاه از خودروهاي سرقتي در پاركينگ‌ها و گاراژهاي مترو حاشيه شهر كشف شده اما آنها حداقل به 15 فقره سرقت خودروهاي مدل بالا‌ و فروش آنها در شهرستان‌هاي مختلف استان خراسان اعتراف كرده‌اند. اين در حالي است كه متهمان به سرقت خودرو به روش زورگيري نيز اقرار كرده‌اند. با توجه به اسناد و مدارك موجود، احتمال ارتكاب سرقت‌هاي بيشتر از سوي اعضاي اين باند وجود دارد.

انتهاي خبر // روزنا - وب سایت اطلاع رسانی اعتماد ملی//www.roozna.com

http://www.roozna.com/Negaresh_site/FullStory/?Id=61062&Title=غيرفعال%20كردن%20دزدگير%20و%20سرقت%20ده‌ها%2 0خودروي%20مدل%20بالا‌

پس سیستم ضد سرقت و ایموبلایزر همه کشک است:icon_cry:تنها چاره بیمه بدنه است.

Grose
14 June 2008, 01:31 PM
سلام دوستان.

عرض شود پزو پارس هاي جديد معمولي سويچش مثل سويج 206 يك شكاف كوچك داره.ايا عملكرد ضد سرقت

اينهم مثل 206 هست يا نه.خواهشمندم هر گونه اطلاعاتي از سيستم ايمني پزوپارس داريدبفرمائيد ممنون ميشم.

amahdavi2004
1 July 2008, 01:44 PM
مرد مكانيكي كه با شگردي ماهرانه خودروهاي مدل بالا را سرقت مي كرد، در پي گزارش هاي مردمي در گاراژ محل فعاليتش به تله افتاد.
به گزارش خبرنگار ما اين سارق حرفه يي تاكنون به 19 فقره دزدي اعتراف كرده اما كشف قطعات كدگذاري شده 37 اتومبيل در كاميوني در گاراژ وي، احتمال افزايش تعداد سرقت هاي اين مرد را قوت بخشيده است. متهم كه اصغر نام دارد پيش از آنكه سرقت هايش را آغاز كند به عنوان مكانيك مشغول به كار بود و تعدادي از دزدان خودروي تهران اتومبيل هاي مسروقه را براي تغيير اركان اصلي ماشين نزد وي مي بردند. اصغر پس از آنكه متوجه شد فروش خودروهاي مسروقه درآمد بسيار زيادي دارد از دي ماه سال گذشته خودش وارد اين كار شد. وي با تهيه شاه كليد ويك قطعه كامپيوتري كه عملكردي ويژه داشت به پرسه زني در محدوده غرب تهران مي پرداخت و بعد از مشاهده اتومبيل هاي مدل بالا مانند زانتيا و انواع پژو براي ربودن خودرو دست به كار مي شد. اصغر ابتدا با قطعه كامپيوتري خاصي كه در اختيار داشت دزدگير اتومبيل را از كار مي انداخت، سپس با شاه كليد در خودرو را مي گشود و با قطعه كامپيوتري مخصوص خودش ماشين را روشن و فرار مي كرد.اصغر سپس اتومبيل هاي مسروقه را به باغ پدري اش در رباط كريم كه آن را به گاراژ تبديل كرده بود، مي برد و با كمك سه همدستش اتومبيل هاي تصادفي مشابه را به قيمت حداكثر سه ميليون تومان مي خريد. در ادامه مدارك خودروي تصادفي را براي اتومبيل مسروقه جعل مي كرد و آنها را مي فروخت. نحوه كار اصغر به حدي حرفه يي بود كه تعداد زيادي از ماشين هاي مسروقه پس از فروش شماره گذاري شده و كارشناسان به جعلي بودن مدارك و دستكاري شدن اركان اصلي آنها پي نبرده بودند. اين مرد زماني دستگير شد كه اهالي خياباني در رباط كريم به فعاليت هاي او مظنون شدند و موضوع را به پليس گزارش دادند. پس از دستگيري اصغر و همدستانش آنها 19 فقره سرقت را پذيرفتند اما از اعتراف به ساير دزدي هاي احتمالي شان طفره رفتند. اصغر در اعترافاتش گفت؛ من معمولاً خودروهاي صفر كيلومتر را مي دزديدم. در يك مورد هنگامي كه خريدار يك پژو ماشين را از پاركينگ ايران خودرو بيرون آورد متوجه شد راديوپخش اتومبيلش جا مانده است، به همين دليل ماشين را مقابل كارخانه پارك كرد و خودش داخل رفت. من هم در همين فرصت ماشين را ربودم. وي در توضيح نمونه ديگري از دزدي ماشين گفت؛ اخيراً تصميم گرفتم اتومبيلي به پدرزنم هديه دهم اما چون نمي خواستم هزينه كنم يكي از اتومبيل هاي مسروقه را به وي دادم و او هم بلافاصله ماشين را فروخت اما خريدار خودرو به دستكاري شدن اركان اصلي ماشين پي برد و با مراجعه نزد پدرزنم پيگير موضوع شد. من كه نگران شده بودم كنجكاوي آن خريدار دستم را رو كند، در فرصتي مناسب اتومبيلي را كه يك بار سرقت كرده بودم براي دومين بار ربودم و به فرد ديگري فروختم.از آنجا كه اين سارقان بيشتر در محدوده جنت آباد، شهرك غرب و حوالي كارخانه ايران خودرو دست به سرقت مي زدند، پرونده آنها اكنون در پايگاه دوم پليس آگاهي در جريان است. در عين حال پليس با تحقيق درباره يك خودروي مسروقه كه بلاصاحب كنار خيابان رها شده بود، توانست اعضاي يك باند ديگر سرقت اتومبيل را دستگير كند. اعضاي اين گروه چهار نفري پس از سرقت 37 خودرو آنها را به استان آذربايجان شرقي منتقل كردند و پس از جعل مدارك و تغيير رنگ در تهران و كرج به فروش رساندند.پرونده اين گروه سرقت اكنون در دادسراي ناحيه 27 تهران در جريان است.

karash501
1 July 2008, 02:27 PM
با اين اوصاف يعني ايموبيلايزر هم هيچي؟قبلا ميگفتن آمار سرقت ماشينايي مثل 206 صفره

mehrdad_zero
20 July 2008, 09:34 PM
ایموبلایزر پراید را میگفتند مثل 206 و هر دفعه کد ایمنیش عوض میشه.
ولی ما یه پراید 86 خریدیم سوئیچش مثل ریو ه و مثلا اگه با سوئیچ اصلی ماشین را خاموش کنیم با سوئیچ یدکی میشه روشنش کنیم.
یعنی اینکه یه کد ثابت داره که عوض هم نمیشه.

Saman.Cls
28 July 2008, 04:27 PM
حالا ما يك روش هم بگيم كه اكثرا بلاي جون پرايد هستش
اقايون دزد بر ميدارن اسيد باطري رو با سركه و يه ماده ديگه كه اسمش سخته يادم نيست ميريزن رو شيشه ماشين شيشه قشنگ از بين ميره بعد با يه ضربه كوچيك شيشه كلا ميريزه
حالا چرا گفتم پرايد ؟
همينطور كه خودتون ميدونيد باز كردن دزدگير پرايد 3 سوته
اقايون دزد هم قشنگ يكي وايميسته دم كاپت يكي هم دستش را دراز ميكنه قفل كاپت رو ميزنه نفر اولي كاپت رو باز ميكنه و سيم فيوز رو ميكشه
البته 1 2 ثانيه اي شايد دزدگير بزنه ولي زود قطع ميشه
يه تجربه هم بگم از همين قضيه
يكي از دوستان بنده پرايدش رو دزديدن مي گفت نشسته بودم خونه ديدم دزدگير زد بعدش قطع شد با خودم گفتم يا مال همسايه هاي ديگه هستش يا اينكه اتصال كرده
ميگه 20 دقيقه ديگه اومدم پايين كار داشتم ديدم ماشين نيست
البته خوشبختانه با تلاش نيروي انتظامي خودرو پيدا و سارقين هم دستگير شدن

mehrdad_zero
29 July 2008, 12:47 AM
یه دفعه همین بلا را سر پراید ما آوردند.
پارسال برای خرید شب عید رفته بودیم بیرون ولی تا ساعت یازده و نیم شب بیرون بودیم و بعد هم بارون گرفت موندیم تا بارون بند بیاد و وقتی برگشتیم سر ماشین دیدیم اون خیابود که موقع اومدن ما جای پارک نداشت حالا فقط ماشین ما با دو تا ماشین دیگع توش هستند.
دزد گیر را زدم دیدم اتفاقی نیفتاد گفتم چیزی نیست بعد رفتم دم ماشین دیدم درها بازه بازم گفتم خوب لابد دزد گیر را زدم حواسم نبوده درها باز شده آخه برد ریموت دزد گیره خیلی زیاد بود. قفل فرمان را باز کردم اومدم استارت بزنم دیدم ماشین روشن نمیشه ، گفتم مامان دیدی دزد زده به ماشین .
رفتم بیرون در کاپوت را زدم بالا دیدم بله فیوز ماشین را قطع کردند تا زدمش جا دزد گیر تازه شروع کرد به صدا کردن.
هر چی توی ماشین را نگاه کردم دیدم چیزی نبرده بودند آخه کاپشن 50 هزار تومنی خواهرم روی صندلی عقب بود.
رفتم سر صندوق عقب دیدم چند تا قوطی روغن نباتی بوده اونها را بردند. یه 12000 تومن میشد.
یه گونی هم بود که اساس ماشین توش بود از این گونی برنجها بود اونم برده بودند ، اما یه مخلوط کن که مال مامان بزرگم بود پشتش بود که اون را نبرده بودند مگر نه مجبور میشدیم یه آخرین مدلش را به جای اون قراضه بخریم براش.
شانس را حال میکنید؟
فقط من از یه چیزی تعجبم این دزده بدون اینکه به هیچ جای ماشین آسیبی بزنه در ماشین را باز کرده بود.من شنیده بودم کلید های این پراید ها بیشترشون به هم میخوره ها ولی باورم نمیشد.
راستی چطور میشه براشون شاه کلید ساخت؟

راستی این دزد گیری ها اینقدر تابلو کار میکنند که حتی رنگ سیم ها را هم مثل هم میبندند، مثلا هر کسی میخواد امتحان کنه دستگاه دزد گیرتون را از پشت جعبه فیوز زیر داشبورد در بیارید بعد یه سیم قرمز هست که سرش یه فیوز 15 آمپر هست اون فیوز را که بردارید دزد گیر از کار می افته و ماشین راحت روشن میشه.

viva
3 August 2008, 01:01 PM
من یک سمند ال ایکس سال دارم جدیدا امتحانش کردم دیدم وقتی که رمز رو اشتباه میدی و شروع به آژیر زدن میکنه باز ماشین استارت می خوره! آیا این برای همه سمندها اینطوریه یا کامپیوتر این ایراد داره :icon_bigg

viva
5 August 2008, 11:09 AM
من یک سمند ال ایکس سال دارم جدیدا امتحانش کردم دیدم وقتی که رمز رو اشتباه میدی و شروع به آژیر زدن میکنه باز ماشین استارت می خوره! آیا این برای همه سمندها اینطوریه یا کامپیوتر این ایراد داره :icon_bigg

کسی جواب نمیده؟

viva
5 August 2008, 11:41 AM
کسی جواب نمیده؟

خوب یکی از بچه ها جواب منو داد حالا یک سوال:

چشمی فابریک برای دزدگیر سمند رو از کجا تهیه کنم و چه طوری ببندم؟

hojabri
13 August 2008, 02:59 PM
سلام،
در مورد ريو كسي آمار نداره يا نقاط ضعف در مورد دزديده شدن؟

eysun
16 August 2008, 02:32 PM
در مورد دزدگیر فابریکی که روی گل نصبه کسی اطلاعی نداره؟

Gold eagle
18 September 2008, 04:02 PM
دوستان یک سوال ایا کمری یا سونوتا یا ازرا و ... اینها به قفل فرمون و دزگیر احتیاج دارن یا سیستم ضد سرقتشون قابل اعتماده و احتیاجی نیست؟؟؟؟

Saman.Cls
6 November 2008, 10:57 PM
والا تا جايي كه ميدونم اينا امنترين هستن تو ايران

mkhavari2000
25 April 2009, 12:23 AM
دوستان یک سوال ایا کمری یا سونوتا یا ازرا و ... اینها به قفل فرمون و دزگیر احتیاج دارن یا سیستم ضد سرقتشون قابل اعتماده و احتیاجی نیست؟؟؟؟

بنز و بی ام و رو هم میبرند
اگر دزد نیت بکنه شک نکن که میبره حتی اگر مجبور بشه بکسلش کنه

Hamed
25 April 2009, 12:31 AM
میشه یه فرستده توش بزارین به صورت مخفی تا اگر رفت جاشو پیدا کنین.

gps1112001
25 April 2009, 12:45 AM
قابل عرضه که به اطلاع برسونم همه خودروهای روی زمین قابل سرقت هستن بعضی ها زودتر و بعضی ها دیرتر سرقت میشن

Rain Man 4498
28 April 2009, 07:15 PM
دوستان اين نكته رو هم فراموش نكنن هر 4 چرخي كه تو ايران در حاله حركته دزدهاي محترم وطني با بهترين و سريعترين شيوه هاي سرقت چنان ميدزدنش كه هوش از سر ادم ميپره

به چشم خودم 2 شب پيش سرقت يه L90 رو در 10 دقيقه ديدم متاسفانه از فاصله 250 متري و ارتفاع 100 متري از زمين با دوربين كه نه صدام ميرسيد و نه ميتونستم خودمو برسونم اونجا

با اجازتون با پليس بسيار محترم تماس گرفتم بعد از 20 دقيقه با يه سمند انگار كه هيچ اتفاقي نيافتاده باشه رسيدن اما چه فايده جا تره بچه نيست:lover:

arminjahansha
19 May 2009, 04:01 PM
دزده اومده زده قفل در ماشين رو داقون کرده بعد رفته صندوق عقب اما تازه فهميده ماشين قفل زاپاس داره هيچي نبرده .
آقا بالاخره چيکار ميشه کرد که اصلا نتونن در رو با درفش باز کنن قفل مرکزي رو از کار بندازن و نتونن قفل ماشين رو خراب کنند؟!! دزدگير تصويري هم داشت حيف ماشين صفر.

amahdavi2004
20 May 2009, 01:57 PM
دزده اومده زده قفل در ماشين رو داقون کرده بعد رفته صندوق عقب اما تازه فهميده ماشين قفل زاپاس داره هيچي نبرده .
آقا بالاخره چيکار ميشه کرد که اصلا نتونن در رو با درفش باز کنن قفل مرکزي رو از کار بندازن و نتونن قفل ماشين رو خراب کنند؟!! دزدگير تصويري هم داشت حيف ماشين صفر.
براي 405 و پرشيا يك صفحه فولادي هست كه داخل قفل پيچ مي شود و جلوي درفش و مته را مي گيرد و يك برچست كنار قفل مي چسباني كه به دزد حالي مي كند كه قفل صندوق مجهز به گارد است تا "عِرض خود نبرد و براي صاحب ماشين زحمت ايجاد نكند"

reza engine
20 May 2009, 02:12 PM
براي 405 و پرشيا يك صفحه فولادي هست كه داخل قفل پيچ مي شود و جلوي درفش و مته را مي گيرد و يك برچست كنار قفل مي چسباني كه به دزد حالي مي كند كه قفل صندوق مجهز به گارد است تا "عِرض خود نبرد و براي صاحب ماشين زحمت ايجاد نكند"
ماشين اين دوستمون 206 صندوقدار بوده. تو پژو و سمند چون صندوق عقب هم به قفل مركزي وصله يه پيچ گوشتي يا همچنين چيزي رو فرو مي كنند تو قفل درب راننده و يا شاگرد. قفل مركزي كه عمل كرد ميرن سراغ زاپاس.
ديگه با اين شيوه هزار تا گارد هم جواب نميده مگر اينكه صندوق رو از قفل مركزي جدا كني. گارد براي دزديدن زاپاس 405 به شيوه سوراخ كردن كنار قفل صندوق عقب با ميخ جواب ميده.

جالبه كه ماشين همكار من رو به همين شيوه زاپاسش رو در عرض كمتر از 10 دقيقه كه جايي پارك كرده بود بردند. تو داشبوردش كمي پول بود و ضبطش هم گرون قيمت بود. ولي طرف اصلا درب ماشين رو باز نكرده بود و يه راست رفته بود سراغ صندوق.

ظاهرا دزدها هم طبقه بندي دارند. يكي فقط ضبط دزده يكي زاپاس و يكي ECU و.. چون هر كدوم با يه نون حروم خوري آشنا هستند و جنسشون رو پيش اون آب ميكنند.

amahdavi2004
20 May 2009, 02:25 PM
يه پيچ گوشتي يا همچنين چيزي رو فرو مي كنند تو قفل درب راننده و يا شاگرد. قفل مركزي كه عمل كرد ميرن سراغ زاپاس.

جديدا از همان ورقه هاي فلزي براي درب جلوي 206 و 405 آمده كه جلوي اين كار را مي گيرد؛ من توي مغازه ديدم.

arminjahansha
20 May 2009, 09:56 PM
جديدا از همان ورقه هاي فلزي براي درب جلوي 206 و 405 آمده كه جلوي اين كار را مي گيرد؛ من توي مغازه ديدم.

واقعا؟
اگر هست ميشه بگي کارکردش چجوريه؟قيمتش چنده؟
چون اينها قفل رو سوراخ نمي کنن فقط يک درفش روي قفل قرار ميدن بعد با يک ضربه کف دست به درفش يک مقدار در رو قر مي کنند که فکر کنم با اون ضربه يک موج خاصي رو ايجاد مي کنند که قفل مرکزي در رو باز مي کنه!!!

mehdizadeh04
20 May 2009, 10:26 PM
واقعا؟
اگر هست ميشه بگي کارکردش چجوريه؟قيمتش چنده؟
چون اينها قفل رو سوراخ نمي کنن فقط يک درفش روي قفل قرار ميدن بعد با يک ضربه کف دست به درفش يک مقدار در رو قر مي کنند که فکر کنم با اون ضربه يک موج خاصي رو ايجاد مي کنند که قفل مرکزي در رو باز مي کنه!!!

باسلام خدمت شما دوست عزیز
اگر بغل قفل بعض پژو ها رو دقت کنید سوراخ شده.
برای انکه موجه بشید چه جوری بار مکنند دربها رو با سویچ ببنید تا ببینید یک زائده میاد جلوی اون قفلی که فشاریه صندوقه.
خوب حالا که درب صندوق بازه شما میتونید اون زائده رو با دست از پش کلید فشاری کنار بزنید و با کلید فشاری درب رو باز کنید.
خوب اگه این کار دقیقا از طریق همون سوراخی که بغل قفل میزنن کار کنه که درب به راحتی باز میشه.
اون ورق آهنی گاردی هم که توی صندوق چوش میدن درست پشت کلید فشاری میذارن که اگه دزده بغل قل رو سوراخ کرد به اون آهن گارد برسه و نتونه بازش کنه.
با تشکر

arminjahansha
20 May 2009, 11:07 PM
باسلام خدمت شما دوست عزیز
اگر بغل قفل بعض پژو ها رو دقت کنید سوراخ شده.
برای انکه موجه بشید چه جوری بار مکنند دربها رو با سویچ ببنید تا ببینید یک زائده میاد جلوی اون قفلی که فشاریه صندوقه.
خوب حالا که درب صندوق بازه شما میتونید اون زائده رو با دست از پش کلید فشاری کنار بزنید و با کلید فشاری درب رو باز کنید.
خوب اگه این کار دقیقا از طریق همون سوراخی که بغل قفل میزنن کار کنه که درب به راحتی باز میشه.
اون ورق آهنی گاردی هم که توی صندوق چوش میدن درست پشت کلید فشاری میذارن که اگه دزده بغل قل رو سوراخ کرد به اون آهن گارد برسه و نتونه بازش کنه.
با تشکر

ماشين 206 صندوق داره ها؟
ضربه اي که گفتم به در سمت شاگرد مي زنن

amahdavi2004
21 May 2009, 11:07 AM
يك ورقه فولادي قالب گودي داخل دستگيره در بود كه از داخل در جاسازي مي شد.
قيمت و كاركردش را نمي دانم؛ از فروشنده پرسيدم چيست گفت براي جلوگيري از باز كردن قفل در جلوي 405 و 206 با سيم و درفش است.
چون در شهرستان ديدم امكان اين كه دوباره بروم بپرسم نيست ولي فكر مي كنم مثل محافظي كه براي قفل صندوق عقب نصب كرده ام از دسترسي سيم و درفش به قفل جلوگيري مي كند.
خيابان ملت يا سورنا بگرديد حتما پيدا مي كنيد.

Mehdi-HTC
26 September 2009, 03:31 PM
آقا ما هرچی این تاپیک رو زیرو رو کردیم یه دزدگیر مثل بچه آدم ندیدم که ماشین ماهم مثل بقیه به فنا نبرن.:icon_cry:.....یکی از بچه ها که نوشته بود ماشین صفرشو با دزدگیر تصویری بردن ، برای همین از خریدن ماجیکار تصویری ناامید شدم.......واسه پارس ELX یه چیز خوب دوستان پیشنهاد بدن.......

من پسر عموم یه گوشی آیمیت داشت یه برنامه ریموت کنترل توش بود......یه بار یکی از اقوام که داشت با سوییچ فابریک ماشینش در 405شو قفل میکرد پسر عموم با موبایلش امواجشو از طریق Inferared گرفت و توی برنامه سیو کرد.......بعدش خیلی راحت و بدون هیچ دردسری دکمه رو گوشیشو میزد و درب ماشین باز میشد این اقوام ماهم اینجوری :icon_roll.....به همین سادگی به همین شیرینی :icon_eek:

به خدا فقط ایران اینجور دزدایی داره ها....خواهرم میگه انگلیس نمیدونن چطوری دزدی کنن......دزداش خیلی کمه.....اون تعداد کمم اینقدر بی عرضه هستن که تا یه چیزی میدزدن فوری گیر میوفتن......

برم واسه ماشینم یه زنجیر خری بخرم و فرمونو با صندلی و ترمز ماشینم با موتورش قفل کنم.....زاپاسمم با محور عقب ماشین قفل میکنم.....6تا دزدگیر با بوق تریلی هم میزارم روش.....پیشرفته ترین سیستم تشخیص چهره ، تشخص دست خط ، تشخیص امضا ، تشخیص اثر انگشت ، تشخیص DNA هم نصب میکنم روش......بدنه ماشینم به برق 2000 ولت وصل میکنم
یه سگ بولداگ هم میزارم رو صندلی عقب شیشه هم دودی میکنم ، ماشینم توی خلوت ترین خیابون پارک میکنم....پیشرفته ترین دستگاه GPS هم نصب میکنم که اگر دزده تونست از 7خان رستم رد بشه توی قبرم که بره بشه پیداش کرد..............حالا دزداش اگه مردن بیان جلو :icon_arro

s-rezaei
27 September 2009, 01:35 PM
باسلام
دوستان عزيز بيشترتاپيكهاي اين بخش مايوس كردن مالكين است واينكه هيچ چاره اي براي سرقت وجود ندارد.باخواندن عنوان اين بخش فكرميكردم مطالب وتجربه هاي آموزشي مناسبي راپيدا خواهم كرد .ازدوستان خواهش ميكنم به جاي خالي كردن دل همديگر چنانچه روشهاي مناسبي راتست كردند يا مطالعه كردند اعلام نماين
باتشكر

viva
27 September 2009, 03:51 PM

برای سمند هم همین ایراد رو داره؟ این رو برای سمند هم میشه یست؟

amahdavi2004
14 November 2009, 02:33 PM
ECU ماشين RD يكي از دوستانم را چند روز پيش به راحتي دزديدند:icon_cry: پس از چند روز دوندگي فقط يك نمايندگي داشت كه به قيمت 300 هزار تومان خريد:icon_redf؛ قيمت ECU پژو و سمند 700 هزار تومان بود!:icon_razzنمايندگي مي گفت از صبح تا به حال 6 مورد مراجعه داشته است!:icon_bigg
مراقب باشيد؛ ظاهراً لقمه لذيذي است كه به راحتي دزديده مي شود و قيمت بالايي دارد.
به چند خبر ذيل توجه كنيد:

حوادث- سارقاني که پس از سرقت انژکتور خودروها، اين اموال را پس از بسته بندي مجدد به فروش مي رساندند، توسط پليس دستگير شدند. در پي کسب اطلاعات مردمي درباره فعاليت فردي به نام «مهدي.م» درباره خريد و فروش انژکتورهاي مسروقه، موضوع توسط عوامل تجسس کلانتري110شهدا، مورد بررسي قرار گرفت. در تحقيقات انجام شده توسط عوامل تجسس کلانتري 110 شهدا، «مهدي.م» بعنوان سارق و مالخر انژکتورهاي خودرو مورد شناسايي قرار گرفت و در ادامه اقدامات اطلاعاتي با شناسايي مخفي گاه متهم در خيابان «باغچه بيدي»، ضمن انجام هماهنگي لازم با شعبه اول بازپرسي دادسراي ناحيه14 (شهيد محلاتي) در 18 مهرماه امسال، متهم شناسايي و دستگير شد. فرد دستگير شده ضمن اعتراف به انجام سرقت و همچنين خريد انژکتورهاي مسروقه، آدرس انبار محل نگهداري اموال در داخل منزل يکي از همدستانش به نام «بابک.خ» در خيابان پيروزي را در اختيار ماموران قرار داد که در بازرسي از اين محل، علاوه بر دستگيري «بابک»، تعداد 392 دستگاه انژکتور از داخل يکي از اتاق هاي منزل کشف شد. «بابک» در اعترافات خود عنوان کرد که به سرقتي بودن اموال مسروقه انبار شده در داخل منزلش آگاه بوده و بعنوان پيک، انژکتورها را به مغازه هايي در منطقه چراغ برق برده و آن ها را تحويل صاحبان مغازه مي داده است. با دستگيري 2 متهم و کشف اموال مسروقه، به دستور مقام قضايي، متهمان در 19مهرماه جهت رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه6پليس آگاهي قرار گرفتند و با آغاز تحقيقات کارآگاهان پايگاه ششم از متهمان دستگير شده همچنين بررسي سوابق آن ها، مشخص شد که «مهدي.م» از مجرمان سابقه دار است که پيش از اين به اتهام ايراد ضرب و جرح، حمل و نگهداري موادمخدر و شرکت در سرقت در شهرستان قم در سال هاي 79،85و88 دستگير و روانه زندان شده بود. «مهدي» نيز در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان اظهار کرد که با کرايه يکي از اتاق هاي خانه «بابک» و دادن ماهانه مبلغ100هزار تومان به او، بعنوان هزينه کرايه اتاق، اقدام به انبار و نگهداري انژکتورهاي مسروقه در اين محل کرده بوده تا در فرصتي مناسب اقدام به فروش آن ها کند. وي در ادامه اعترافات خود با معرفي 2 سارق به نام هاي «محمود.چ» و «جواد.چ» عنوان کرد که تعدادي از انژکتورها را از اين افراد خريداري کرده که در بررسي ها و تحقيقات انجام شده توسط کارآگاهان مشخص شد که «محمود» توسط عوامل پليس آگاهي قم و «جواد» توسط عوامل اداره20 پليس آگاهي تهران بزرگ دستگير شدند. پليس با بدست آمدن اطلاعاتي درباره محل فروش انژکتورهاي مسروقه در منطقه چراغ برق و همچنين با معرفي مالخران اموال مسروقه به اسامي «غلامرضا.ع»، «جليل.ر» و «امير.س»، اين افراد را در 21مهرماه در داخل مغازه هايشان دستگير کردند اين درحالي بود که در بازرسي از مغازه «جليل» حدود 40 دستگاه انژکتور مسروقه کشف شد. کارآگاهان در ادامه تحقيقات خود از متهمان دستگير شده موفق به شناسايي انبار مشترک «غلامرضا» و «امير» در يکي از کوچه هاي محله چراغ برق شده که بلافاصله با حضور در اين محل، موفق به کشف 150 دستگاه انژکتور مسروقه ديگر در داخل اين انبار و دستگيري شخصي به نام «محمدعلي.م» که در حال بسته بندي و پلمپ انژکتورهاي مسروقه بود، شدند. در ادامه تحقيق از متهمان دستگير شده و بررسي سوابق گذشته آن ها مشخص شد که «غلامرضا» در سال72 به اتهام اخذ رشوه، «امير» در سال87 به اتهام خريد اموال مسروقه، «جليل» در سال هاي78و87 به اتهام ايراد خسارت به اموال در شهرستان «تبريز» و خريد اموال مسروقه در شهرستان کرج و «محمدعلي» در سال هاي79،82 و84 به اتهام نگهداري، استعمال و خريد و فروش موادمخدر دستگير و روانه زندان شده بودند. به نوشته ايسنا; سرهنگ «عباسعلي محمديان»، رييس پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر تصريح کرده: متهم اصلي اين پرونده به نام «مهدي» علاوه بر آن که شخصا اقدام به سرقت انژکتور از داخل خودروها مي کرد با خريد انژکتورهاي مسروقه، به قيمت هر دستگاه 50هزار تومان از 2 سارق دستگير شده توسط پليس آگاهي قم و اداره20، هر کدام از دستگاه هاي مسروقه را به قيمت 100هزار تومان به مالخرها فروخته و مالخرها نيز در داخل انباري که از قبل براي اين کار تهيه کرده بودند ضمن بسته بندي و پلمپ انژکتورهاي مسروقه، آن ها را بعنوان اجناس نو و پلمپ به قيمت 300هزار تومان به فروش مي رساندند. گفتني است; در حال حاضر تحقيقات کارآگاهان پايگاه6پليس آگاهي تهران بزرگ جهت شناسايي مالباختگان ادامه دارد.
http://www.ebtekarnews.com/EBTEKAR/News.aspx?NID=57343

دستگيری اعضای باند سرقت انژكتور در تهران
اعضاي اين باند كه بين 25 تا 30 سال سن دارند از حدود پنج سال پيش در سرقت انژكتور خودرو فعاليت مي‌كنند و چندين بار در اين رابطه دستگير شده‌اند.
ايلنا: چهار نفر از اعضاي باند سرقت انژكتور در تهران دستگير شدند.

سرهنگ عباس دانشجو سركلانتر ششم پليس تهران در اين باره گفت: اعضاي باند سرقت انژكتور خودروهاي ساخت داخل كه در منطقه شهدا، پيروزي و 17 شهريور اقدام به سرقت مي‌كردند، دستگير شدند.

به گفته وي اعضاي اين باند تاكنون به سرقت 400 دستگاه انژكتور به ارزش تقريبي 135 ميليون تومان اعتراف كردند.

وي با اشاره به شناسايي دو عضو متواري اين باند مجرم گفت: تلاش پليس براي دستگيري اين متهمان نيز ادامه دارد.

دانشجو تصريح كرد: اعضاي اين باند كه بين 25 تا 30 سال سن دارند از حدود پنج سال پيش در سرقت انژكتور خودرو فعاليت مي‌كنند و چندين بار در اين رابطه دستگير شده‌اند كه عمده‌ترين سرقت آنها در آخرين پرونده يعني سرقت 400 دستگاه انژكتور بوده است.

سركلانتر ششم از مال‌باختگان خواست كه براي پيگيري پرونده خود به كلانتري 110 شهدا مراجعه كنند.
http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=93183

mohandes_mahvash
15 November 2009, 01:15 PM
من یه سوال دارم.
این دزدگیرها که روی ماشین میذارن اگه در کاپوت هم باز بشه آژیر میکشه یا حتما باید سوییچ لادری جداگانه واسه کاپوت نصب بشه؟
آخه من خیلی نگران ecu ماشین هستم.

Ace
15 November 2009, 01:43 PM
به خدا فقط ایران اینجور دزدایی داره ها....خواهرم میگه انگلیس نمیدونن چطوری دزدی کنن......دزداش خیلی کمه.....اون تعداد کمم اینقدر بی عرضه هستن که تا یه چیزی میدزدن فوری گیر میوفتن......
اونا خودشون رو واسه این چیزای ساده خراب نمیکنند.بانک میزنن آدم کف میکنه.یک برنامه ریزی میکنن ملس
راستی فرار از زندان رو دیدن؟!

amahdavi2004
15 November 2009, 03:46 PM
من یه سوال دارم.
این دزدگیرها که روی ماشین میذارن اگه در کاپوت هم باز بشه آژیر میکشه یا حتما باید سوییچ لادری جداگانه واسه کاپوت نصب بشه؟
آخه من خیلی نگران ecu ماشین هستم.

معمولا سوئيچ لادري مي گذارند ولي كلا ماشين را جايي نگذاريد كه اگر سروصدا كرد كسي (از جمله خودتان) سراغش نرود و اگر مجبوريد بگذاريد فقط مي توانيد به خدا بسپاريد!
معمولا كل عمليات سرقت هم كمتر از 3 دقيقه طول مي كشد!
متاسفانه اين روزها كسي دنبال دزد گرفتن نيست و آژير دزدگيرها هم شده اند چوپان دروغگو!
ماشين اين دوست من در جايي بوده كه سه تا دوربين امنيتي بر رويش ديد داشته اند ولي حراست گفته به ما مربوط نيست كه برويم ببينيم چرا با ماشين مردم ور مي روند فقط وعده داده اند كه تصاوير مربوطه را بدهند تا در اختيار آگاهي قرار دهد.
من خودم ماشينم را جايي دور از محل كار پارك مي كنم و كليد ماشين از ريموت دزدگير جداست و ريموت را در كشوي ميز مي گذارم. بارها شده كه ريموت را جا گذاشته ام و حال برگشتن هم نداشته ام. با همان سوئيچ درب ماشين را باز كرده ام و دزدگير شروع به آژير كشيدن كرده است و من هم در حالي كه ماشين آژير مي كشد به سمت اداره رانده ام و وقتي به آنجا رسيدم رفته و ريموت را برداشته و آژير را خاموش كرده ام.
در تمام مدتي هم كه دزدگير آژير مي كشد هيچكس نيامده بگويد كه با اين ماشين چه كار داري!
توصيه مي كنم شماره سريال ECU و ساير لوازم قيمتي منزل مثل تلويزيون و .... را جايي يادداشت كنيد تا اگر روزي پيدا شد بتوانيد ثابت كنيد متعلق به شما بوده و از آگاهي پس بگيريد والا بعنوان اموال مجهول المالك حراج مي شود.

gps1112001
15 November 2009, 06:48 PM
آقا بیخیالش بشین بیمه بدنه کامل کنین درش رو هم باز بزارین اینقدر خودتونو اذیت نکنین همسایه ما یه پراید داره در طول 24 ساعت خدائیش 16 یا 17 بار بهش تو کوچه سر میزنه
ول کنین

alireza_sos
15 November 2009, 07:01 PM
آقا بیخیالش بشین بیمه بدنه کامل کنین درش رو هم باز بزارین اینقدر خودتونو اذیت نکنین همسایه ما یه پراید داره در طول 24 ساعت خدائیش 16 یا 17 بار بهش تو کوچه سر میزنه
ول کنین
بیمه به این راحتی ها پول ماشینو نمیده که
ما فامیلمون بیمه بدنه بود ماشینو بردن پستش کنده شد تا تونست از بیمه خسارت بگیره :icon_arro

amingzj
15 November 2009, 07:47 PM
امروز توی ضمینه روزنامه همشهری از این قفل های چرخ که راهنمایی رانندگی به ماشین مردم بدبخت میزنه برای فروش به عموم اگهی کرده بود !!
هم میشه برای جلوگیری از دزدیدن ماشین ازش استفاده کرد هم برای مردم ازارایی که جلو درب پارکینگ ها یا کلا بدجا پارک میکنند و ادم رو کلافه و الاف میکنند استفاده کرد

mehrdad_zero
16 November 2009, 12:37 AM
این قفلهائی که روی چرخها میبندند چطوری کار میکنه؟ چطوری قفل میشه که دیگه چرخ تکون نمیخوره؟ میشه چرخ را با زاپاس عوض کرد؟ عکس هم ازش دارید؟ ما توی اصفهان خداراشکر از اینا نداشتیم تا حالا.پلیسهای تهران خیلی خشن هستنا!!

alikhavari
16 November 2009, 09:01 AM
با خوندن اين تاپيك به اين مفصلي به اين نتيجه رسيدم كه خدا نكنه دزد بخواد يه ماشين رو بزنه. ديگه كارت تمومه

amahdavi2004
16 November 2009, 03:24 PM
ول کنین
من ماشينم از ابتدا بيمه بدنه بوده است ولي در اين چند سال متوجه شده ام كه بيمه بدنه فقط براي سرقت و خسارت كلي به درد مي خورد كه بخش عمده خسارت (نه همه خسارت) را برمي گرداند ولي روي استفاده از بيمه بدنه براي خسارت هاي جزيي و سرقتهاي كوچك مثل ضبط و لاستيك و ECU حساب نكنيد.
براي اطلاع بيشتر به پست 55 تاپيك بیمه خودرو سوالات پیرامون آن (http://www.phallz.com/showthread.php?p=758101)مراجعه كنيد.

gps1112001
16 November 2009, 03:51 PM
هرچی شما بگید
ولی من نظرم اینه که هرچی حساس تر بشید بیشتر بلا سرتون میاد نمیدونم چرا ؟؟

amahdavi2004
16 November 2009, 07:34 PM
هرچی شما بگید
ولی من نظرم اینه که هرچی حساس تر بشید بیشتر بلا سرتون میاد نمیدونم چرا ؟؟
علاج وسواس به خرج دادن، بي احتياطي نيست. آمار خودروهاي فاقد امكانات ضد سرقت بيشتر است.

madjidrahimi
15 December 2009, 12:22 PM
یکی از بهترین راهها همون قفلهای پدالی U شکل قدیمیه به شرطی که سر U به طرف دنده باشه و ورودی قفل هم به سمت پایین.
مطمئن باشید این نوع قفل کابوسه واسه دزدا. و در کل دزدگیر برای جلوگیری از دزدیدن وسایل داخل ماشینه.

TolooSoft
15 December 2009, 03:51 PM
این قفلهائی که روی چرخها میبندند چطوری کار میکنه؟ چطوری قفل میشه که دیگه چرخ تکون نمیخوره؟ میشه چرخ را با زاپاس عوض کرد؟ عکس هم ازش دارید؟ ما توی اصفهان خداراشکر از اینا نداشتیم تا حالا.پلیسهای تهران خیلی خشن هستنا!!

سلام
شما ترجیحا یه سر به ساختمان نقش جهان بزن!
روبروی شهرداری و ساعت بزرگ شهر!
هر روز چند تا ماشین اونجا با استفاده از قفلهای تایر قفل میشن!
از اتفاق دیروز از اونجا رد شدم هر روز 1 الی 2 ماشین با این قفل میدیدم دیروز 4 تا ماشین پشت سر هم قفل بودند!

راستی دوستان در مورد دزدگیر!
تا اینجایی که من از خوندن این تایپک فهمیدم دزگیر و قفل فرمان میتونه درصد زدیده شدن رو کم کنه ولی خوب بالاخره صفر نمیکنه درسته؟

"علیرضا"

el matador
26 January 2010, 12:04 PM
ساعت 2 بامداد یك جمعه خوب، صدای دزدگیر ماشینی كه جلوی در منزل داخل یك كوچه بن‌بست پارك شده بلند ‌مي‌شود .
صاحب ماشین سریع به جلوی منزل ‌مي‌رود تا صدای دزدگیر را قطع كند. نگاهی به اطراف ماشین: كسی كنار ماشین نیست، حتماً گربه روی سقف پریده! به تختخواب بر‌مي‌گردد، هنوز پلك‌ها سنگین نشده كه دوباره صدای دزدگیر بلند ‌مي‌شود.
دوباره به در منزل ‌مي‌رود و آژیر دزدگیر را كه ساكنین محله را هم ناراحت كرده خاموش ‌مي‌كند. باز هم به تختخواب بر‌مي‌گردد، چند دقیقه نگذشته كه دوباره صدای دزدگیر بلند ‌مي‌شود، این بار اعضای خانواده هم از دست دزدگیر او حسابي عصبانی هستند.
كنار ماشین ‌مي‌رود، یك بازبینی اساسی، از سر تا انتهای كوچه هیچكس نیست. كنار ماشین هم كسی نایستاده، حتی در حال بازبینی اطراف ماشین و وقتی كه كنار ماشین هم ایستاده صدای دزدگیر در ‌مي‌آید، محض رضای خدا كمي ‌به فكر همسایه‌‌ها‌ باید بود، ساعت 2 نصفه شب جمعه همسایه‌‌ها‌ استراحت ‌مي‌كنند. حتماً دزدگیر خراب شده.
این بار راه را برای هرگونه مزاحمت دزدگیر ‌مي‌بندد، دزدگیر را خاموش ‌مي‌كند و با خیال راحت به تختخواب و كنار اعضای خانواده بر‌مي‌گردد. همین موقع است كه دزدی كه زیر ماشین خوابیده بود و مدام با مشت به كف ماشین می‌زد از مخفیگاه خود بیرون ‌مي‌آید، شیشه ماشین را بی‌صدا ‌مي‌شكند و داخل ماشین را به طور كاملاً حرفه‌ای خالی ‌مي‌كند، تازه اگر صاحب ماشین كه حالا راحت خوابیده خوش‌شانس باشد و دزد اهل بردن خود ماشین نباشد. این هم یكی از شگردهای دزدهاست. این گزارش را بخوانید. تا از دیگر روش های دزدی این دزدان ناقلا آگاه شوید
شب است، كوچه هم خلوت است
دنیای صاحب مال و دزد‌‌ها‌، همیشه در نبرد بی‌پایان شگرد و ضدشگرد گذشته است دزدها هر بار كه یكی از شگرد‌‌ها‌يشان كشف شد به سراغ شگرد دیگر رفتند و البته صاحبان مال هم بیكار ننشستند و اقدا‌مي‌ براي جلوگیری از آن انجام دادند. دزدهای امروزی دیگر همگی مثل زورو نقاب نمي‌‌زنند، شب‌‌ها‌ از خانه بیرون نمي‌روند و همگی معتاد نیستند.
آنها مثل مردم عادی لباس ‌مي‌پوشند و ساعت كاری خود را به تمام 24 ساعت تعمیم داده‌اند. بر همین اساس دیگر فقط شب‌‌ها‌ نباید منتظر دزدها باشید، هر چند به طور سنتی خلوت شب‌‌ها‌ی مهتابی مامن خوبی را برای حضور دزد ایجاد ‌مي‌كند. اما آنها ساعت 12 ظهر هم هستند.
برای دزدیدن یك ماشین راه‌‌ها‌ی متفاوتی وجود دارد، اما پیش از هر چیز باید هدف دزد مشخص شود. اینكه آیا دزد ماجرا قصد دزدیدن خود ماشین را دارد و یا ‌مي‌خواهد فقط محتویات داخل آن را تخلیه كند. در بسیاری از موارد سرقت باند و پخش و وسایل صوتی داخل بعضی از ماشین‌‌ها‌ از دزدیدن مثلاً یك پراید با صرفه‌تر است.
به گفته یكی از دزدهاي پایتخت، اگر پروسه یك سرقت را درصد‌بندی كنید، تنها 10‌درصد ماجرا دزديدن یك خودرو است، 90‌درصد این پروسه مربوط به فروش یك جنس سرقتی است. این قسمت با ارتباط‌‌ها‌ی دزد، و شناخته شده‌بودن او در بین صنف خودشان به دست ‌مي‌آید. یك دزد باید بداند چه چیزی ‌مي‌دزدد، كجا ‌مي‌تواند آن را به فروش برساند و چگونه بعضی از دزدهای ناشی به هر در بازی ‌مي‌روند، اما دزد‌‌ها‌ی با سابقه چیزی كه ‌مي‌خواهند بدزدند را ‌مي‌شناسند. به قول معروف این دزد ناشی است كه به كاهدان ‌مي‌زند.
اما بعد از مشخص‌شدن چیزی كه قرار است به سرقت برود، مرحله بعدی شناسایی راه‌‌ها‌ی رسیدن به آن است. اگر قرار بر سرقت محتویات داخل ماشین باشد، كسی به خود زحمت باز كردن در و… را نمي‌دهد.
دو حالت وجود دارد، یا صاحب ماشین از وسیله خود دور است، برای مثال خودرو خود را جایی قبل از محدوده طرح ترافیك پارك كرده و برای آسایش حال ساكنین آن محله آژیر دزدگیر را هم خاموش كرده. این دقیقاً مثل یك نقطه آماده برای دزد‌‌ها‌ست. شیشه خودرو را ‌مي‌كشند، هر چه ‌مي‌خواهند را برمي‌دارند و مي‌‌روند. البته دزد با شرافت بیشتر هم پیدا ‌مي‌شود كه برای اینكه یكی دیگر از همكارانشان بیشتر به صاحب خودرو لطمه وارد نكند، با كمي ‌صرف وقت بیشتر در خودرو را باز كند و بعد از تخلیه وسایل خودرو آن را دوباره ببندد.
شكستن شیشه به خاطر سر و صدا و جلب توجه در محل‌‌ها‌ی پر رفت و آمد كاربرد چندانی ندارد، اگر خودرو پژو یا پیکان یا پراید باشد، كه با یك پیچ‌گوشتی ،درش به سهولت باز ‌مي‌شود و احتیاجی به شكستن شیشه هم وجود ندارد، در غیر این صورت هم هیچ دزدی (حتی ناشی‌ترین آنها) در یك مسیر پر‌رفت‌و‌آمد شیشه نمي‌‌شكند. فقط مواظب باشید كه در روزهای گرم تابستان شیشه‌‌ها‌ را كاملاً بالا بكشید و برای به سرقت نرفتن وسایل داخل ماشین‌تان، گرمای هوا را تحمل كنید. كوچه‌‌ها‌ی بن‌بست (كه رفت و آمد در آنها كمتر هستند) حاشیه محدوده طرح ترافیك، اطراف شهر، خودروهایی كه به پیك‌نیك رفته‌اند و… لقمه‌‌ها‌ی آماده تناول دزد‌‌ها‌ هستند. به طور كلی هر جا كه رفت‌و‌آمد كمتر باشد، دزد بیشتر است.
اما نباید فریب خورد، جاهایی كه رفت‌و‌آمد زیاد هم هست دزد‌‌ها‌ هم هستند. راننده به هوای آنكه در جای شلوغی ماشین خود را پارك كرده است، در یا شیشه ماشین را باز ‌مي‌گذارد تا برای خرید به سوپرماركت برود. در همین زمان دزد محله‌‌ها‌ی پرجمعیت كه باید سرعت عمل بیشتر هم داشته باشد، تا بازگشت صاحب خودرو، ماشین را خالی كرده! در این شرایط از كیف زنانه، هدیه‌ای كه برای دوستتان خریدید تا وسایل تزيین داخل ماشین شما، همگی مورد توجه دزدها قرار ‌مي‌گیرند.
همان‌قدر شما، همان‌قدر دزد
اما وقتی كه قرار باشد دزد یك ماشین را بدزدد، دیگر دزدگیر نقش چندانی ایفا نمي‌‌كند. اساس ماجرا هم همین است، قرار نیست دزدگیر از به سرقت رفتن خودرو شما جلوگیری كند. دزدگیر برای حفاظت از وسایل داخل ماشین نصب ‌مي‌شود.
حالا باید به سراغ دزدگیر‌ها‌ی سنتی رفت. «قفل» دشمن كلاسیك دزد است. اما چه قفلی؟ دزد‌‌ها‌ اعتقاد دارند: «دزد اگر دزد باشد، یا وارد ماشین نمي‌‌شود، یا اگر هدف را نشان كرد ماشین را ‌مي‌برد» به زبان ساده یعنی هر جا قفلی هست كلیدی هم هست. تمام جنگ و جدل دزد‌‌ها‌ و صاحبان ماشین‌‌ها‌ سر زمان باز كردن قفل است.
بالاخره یك دزد پیدا ‌مي‌شود كه قفل‌‌ها‌ را باز كند. این بستگی به مهارت دزد دارد. جای خوشحالی است كه همه دزدها ماهر نیستند. اینجا بحث انتخاب مطرح ‌مي‌شود.
در یك خيابان تعدادی ماشین در پارك هستند. خودرویی كه اولاً زیاد شاخص نیست (مثل ماشین‌‌ها‌ی خارجی كه فروش و اوراقشان دردسر دارد) و تعداد زيادی از آن در جامعه وجود دارد (خودروهایی مثل: پیكان، پراید، پ‍ژو) و دوماً قفل پدال ندارد. در جای مناسبی پارك شده یعنی رفت‌وآمد زیاد نیست. ترجیحاً در سمت چپ خیابان طوری كه طرف راننده آن كنار جوی آب قرار دارد (كه سارق بتواند وارد جوب آب شود و جلب توجه كمتری كند) و صدالبته كنار شمشاد‌‌ها‌ی بلند پارك شده باشد بهترین گزینه است.
قفل‌‌ها‌ی پدال سنتی، خصوصاً وقتی كه قفل آن به طرف دنده بسته شود و مغزی آن به طرف داخل باشد كابوس دزد‌‌ها‌ است. كابوس بعدی با یك درجه تخفيف قفل‌‌ها‌ی پدال مدرن(گیوتینی) هستند و در مقام آخر قفل‌‌ها‌ی عصایی قرار دارند.
ساده است: هر اندازه شما برای بستن قفل زمان مصرف كنید، دزد هم همان اندازه (به نسبت یك به ده) برای باز كردن آن زمان صرف ‌مي‌كند. وسایل ایمنی جدید و مدرن، انواع اسپرت و زینت قفل‌‌ها‌ی عصایی و گيوتيني و… با كلاس‌تر از قفل پدال‌‌ها‌ی قديمي ‌هستند كه برای بستن‌شان باید زانوهایتان را روی آسفالت كثیف خيابان بگذارید و احتمالاً شلوارتان هم كثیف شود. اما احتیاط كنید.
یك پودر ماشین لباسشویی و نهایتاً یك شلوار جین خیلی كم ارزش‌تر از وسیله نقلیه شماست.
بعضی‌ها قفل‌‌ها‌ی عصایي كه اصلاً نياز به بازكردن هم ندارند. نوعی ماده كه در بین دزدها به (اسید) مشهور است تازگی‌‌ها‌ وارد بازار دزد‌‌ها‌ شده كه با ریخته شدن روی مغزی قفل‌‌ها‌ی عصایی و یا بقیه قفل‌‌ها‌ برنج مغزی را به سرعت از بین ‌مي‌برد و به سهولت قفل باز ‌مي‌شود. بعد از آن هم بحث مهارت وجود ندارد. وصل‌كردن دو سیم به هم و روشن شدن خودرو ….
باز هم Made in china
واردكننده‌‌ها‌یی كه فقط به سود خود فكر ‌مي‌كنند سفارش ساخت دزدگیرهایی با شكل و شمایل جذاب و بسته‌بندی‌‌ها‌ی قشنگ را به چین ‌مي‌دهند. چین هم كه در ساخت این طور وسایل ارزان‌قیمت و خوش ظاهر یدطولایی دارد. بنابراین دزدگیرهای چینی بی‌نام و نشان با انواع نام‌‌ها‌ی عجیب و غریب وارد بازار ایران شدند و به دلیل نبود نظارت صحیح بازار را تصاحب كردند.
حالا شما هستید و ماشین صفرتان كه از كارخانه تحویل گرفتید. روی پیشخوان نصاب دزدگیر ریموت كنترل‌‌ها‌ی دزدگیرها چیده شدند. این تنها چیزی است كه موقع رفتن به كافی‌شاپ روی میز از دزدگیر شما دیده است. ترجیح ‌مي‌دهید قشنگ‌تر باشد. خوش ظاهر است و تازه قیمتش هم مناسب. پس به نصاب ‌مي‌گویید همین را ‌مي‌خواهید. نصاب هم زیاد كاری ندارد شما چه چیزی انتخاب كردید. دزدگیر را نصب ‌مي‌كند. روی سیستم برق ماشین شما... حالا دزدگیر چینی با ریموت كنترل قشنگ در یك جاده بین شهری شما را ‌مي‌گذارد. اینجا ریموت كنترل قشنگ و خاص دزدگیرتان به درد نمي‌‌خورد. ماشین شما بین جاده باقی مانده، با دزدگیری كه روی سیستم برق نصب شده و نمي‌‌گذارد ماشین روشن شود. دائم صدای آژیر بلند ‌مي‌شود و ماشین استارت نمي‌‌خورد.
این ریموت‌‌ها‌ی ژیگول
سعی كنید موقع نشستن در كافی‌شاپ دزدگيرتان را در جیب‌تان بگذارید و یا برای تامین زیبایی از یك جاي‌ سوییچي زیبا استفاده كنید. باور كنید این از ماندن در جاده بهتر است.
توصیه بعدی نصاب‌‌ها‌ دزدگیر این است كه ریموت كنترلتان را موقع گذاشتن خودرو در تعمیرگاه به دست تعمیركار ندهید. البته این به معنی توهين به این قشر زحمت‌كش نیست، ولی كار از محكم كاری عیب نمي‌‌كند. ریموت كنترل هم مثل كلید قابل كپی است، كسی كه ریموت كنترل شما را در دست دارد ‌مي‌تواند آن را در كمتر از 10 دقیقه كپی كند.
برای نصب دزدگير ترجیحاً به نمایندگی‌‌ها‌ی مجاز فروش بعضی از برندهای دزدگیر مراجعه كنید، در غیر این صورت به یك نصاب در جایی دور از منطقه زندگی‌تان مراجعه كنید. نصاب دزدگیر كسی است كه ‌مي‌داند چه سیستمي ‌روی خودرو شما نصب كرده است.
همه این موارد را كه رعایت كردید، هیچ وقت تصور نكنید كه دزدگیر داشتن یعنی ایمن‌بودن از سرقت، دزدگیر خود را هیچ‌وقت در حالت بدون آژیر قرار ندهید، وقتی قصد ورود به محدوده طرح ترافیك را دارید فقط 500 تومان هزینه پاركینگ بدهید، به نظر بهتر از به سرقت رفتن پخش 100 هزار تومانی‌ات است و البته شكسته‌شدن شیشه ماشین‌تان.
برای جلوگیری از سرقت خود ماشین هیچ وقت فكر نكنید حتی بهترین دزدگیرها ‌مي‌توانند از آن در مقابل سرقت محافظت كنند. چشم و هم چشمي را كنار بگذارید، زانویتان را به زمین بزنید و ماشین‌تان را با قفل پدال سنتی و قديمي ‌قفل كنید. خودرویتان را هم كنار شمشاد‌‌ها‌ی بلند، كوچه‌‌ها‌ی خلوت و جوی آب پارك نكنید.
اما باز هم از شانس غافل نباشید و امیدوار باشید كه چشم دزد ماشین شما را نگرفته. چون اگر گرفته باشد: مطمئنا برای هر قفل کلیدی هست.

منبع : دنیای خودرو

amingzj
26 January 2010, 01:33 PM
شاید بی ربط باشه ولی چند شبه اساسی دارم خواب میبینم که ماشینم رو دزدیدند اشکم در میاد تو خواب :icon_cry::icon_eek:
اخه من 206 رو جلو در پارک میکنم کوچمون هم بن بسته هیچ وسیله ایمنی هم نداره !
نه دزدگیر نه قفلی و نه هیچ !
البته چون خیلی نزدیکیم به کلانتری امنیت محل به شدت بالاست به طوری که الان ما 12 ساله اینجاییم حتی یک مورد هم اتفاق نیافتاده.

دیشب که دیگه اخرش بود خواب دیدم صندلی های ماشین رو دزدیدند !!:icon_arro

kb580
15 June 2010, 03:00 PM

آیا از این نوع صفحه برای ال نود هست ؟
نصب این نوع صفحات تا چه حدی موثر است؟

hooman70
6 August 2010, 11:16 AM
یکی از بهترین راهها همون قفلهای پدالی U شکل قدیمیه به شرطی که سر U به طرف دنده باشه و ورودی قفل هم به سمت پایین.
مطمئن باشید این نوع قفل کابوسه واسه دزدا. و در کل دزدگیر برای جلوگیری از دزدیدن وسایل داخل ماشینه.
با اینکه این پست قدیمیه ولی...
با یک قیچی آهنبر به راحتی خود پدالو که جنسش خیلی ضعیف تر از جنس قفل هستو میبرن و فقط آقا دزده موقع روندن ماشین یه خورده با سختی مواجه میشه!!

ipcis2007
25 August 2010, 11:25 PM
توي پرايد كنار باطري 2 تا فيوز سيمي هستش ، با درآوردن يكي از اين فيوزها كل برق باطري قطعه ميشه (يه كم تابلوست) ولي با دراوردن فيوز دومي ،برق پشت آمپر مي آد ولي استارت نميخوره. آقا دزده ديگه نميتونه ماشينو روشن كنه.

Validator
8 November 2010, 02:02 PM
سلام:
همه ما از خودروی خود در برابر سارقین، به نوعی حفاظت می کنیم. خودروها هم از امکانات خاصی به همین منظور، بهره مندند. هرچند تاپیک هایی با عناوین تقریبا مشابه در قسمتهای مختلف این فروم، وجود دارند اما ایجاد یک تاپیک برای به اشتراک گذاشتن تجارب، توصیه ها یا تدابیر معمول برای جلوگیری از سرقت، خالی از فایده نیست که منحصر به خودروی خاصی هم نباشه و همه دوستان بتونند به آن مراجعه کنند.

برای شروع، با چند توصیه عمومی شروع می کنیم به امید این که دوستان، استفاده کرده و با تکمیل ان با روش های فنی، همراهی کنند:

- خودروی خود را به لوازم ايمني نظير دزدگير، سوئيچ مخفي، قفل سوئيچي و قفل پدال و ساير وسايل تاخيري و بازدارنده مجهز كنيد. هرچند هیچ یک، حفاظت کاملی ایجاد نخواهند کرد ولی با ایجاد تاخیر، می تواند از سرقت خودرو ممانعت کند.

- از پارك كردن خودرو در نقاط خلوت خودداري كرده و در صورت امكان در پاركينگ يا در محلي با نور كافي پارك كنيد.

- هنگام ترك خودرو دقت كنيد كه درها و شيشه‌ها كاملا بسته باشند.

- هنگام ترك خودرو از به جا گذاشتن اشياء قابل توجه و قيمتي در داخل خودرو جدا خودداري كنيد.

- از آنجا كه باز كردن قفل هاي سوئيچي مشكل و مستلزم صرف زمان زيادي است، بهتر است در‌هاي خودرو را مجهز به قفل هاي سوئيچي كنيد.

- چنانچه از افراد ناشناس، خودرو خريداري كرديد نسبت به تعويض قفل در‌ها و تجهيزات لازم، اقدام كنيد (البته شامل خیلی از خودروهای جدید نمی شود).

- به منظور جلوگيري از باز كردن شيشه‌ها (یا بادگيرها)، خودرو خود را به تجهيزات ايمني لازم مجهز كنيد.

- هنگام تعويض چرخ پنچر شده یا برطرف كردن نقص فني خودرو، از قفل بودن درها اطمينان حاصل كنيد.

- خودرو را به تعميرگاه‌هاي غير معتبر و ناشناس نسپاريد، چون ممكن است مورد سوء استفاده قرار گيرد.

- به منظور كاهش آسيب‌پذيري در سرقت، حتی المقدور از نصب تزئينات اضافي در داخل و خارج خودرو خودداري كنيد.

- اگر خودرو را هل مي‌دهيد، اجازه ندهيد افراد ناشناس پشت فرمان بنشينند.

- چنانچه خودرو خود را در پاركينگ منزل يا داخل حياط پارك مي‌كنيد، كليه درهاي آن را قفل كرده و همچنين از گذاشتن سوئيچ در داخل آن خودداري كنيد.

- هنگامي كه خودرو خود را به منظور گرم كردن و ساير موارد روشن مي‌كنيد، مواظب باشيد و خودرو را به حال خود رها نكنيد.

- در صورت مراجعه به مراكز درماني به صورت فوری، خونسردي خود را حفظ کنید و در صورت ترك خودرو، نكات ايمني را رعايت كنيد.

- با اطمينان از اين كه فرزند خردسال شما در خودرو نشسته، خودرو را رها نكنيد، چون احتمال وقوع هرگونه حادثه ناگواري وجود دارد (از ایجاد شوک به خردسال تا کودک ربایی و ...).

- به هنگام سوار كردن مسافر مشكوك یا حتی برای کمک (به خصوص با تاریکی هوا) دقت بيشتري كنيد.

Validator
14 November 2010, 11:08 AM
دقت كنيد كه اگر درحين رانندگي در شب مورد اصابت تخم مرغ به شيشه جلو قرار گرفتيد از زدن برف پاك كن و پاشيدن آب به شيشه بپرهيزيد!!

زيرا تخم مرغ با آب مخلوط شده و بصورت يك مخلوط شيري مي گردد كه تا 92.5 درصد ديد شما را از بين مي برد، سپس شما مجبور به توقف در كنار جاده ميشويد و در اين موقع تبديل به يك قرباني براي دزدان خواهيد شد تا با حمله به شما خودرو و وسایل شما را مورد سرقت قرار دهند.

اين يك تكنيك جديد مورد استفاده توسط دزدان است اخيرا سه مورد از اين گونه سرقت در جاده هاي اطراف تهران گزارش شده است.

منبع : اداره اگاهی تهران، دایره سرقت 21/5/89

Rain Man 4498
14 November 2010, 11:47 AM
استفاده از ابزارهاي حفاظتي و امنيتي در خودروها

براي محافظت از خودرو بايد از وسايل و ابزارهايي استفاده کنيم تا سارقان فکر سرقت به ذهن‌شان نرسد، مسلماً ‌براي استفاده از اين خودروها بايد هزينه کرد.
سوييچ مخفي: يک سوييچ و حلقه زنجير ارزان قيمت به هم تابيده شده با سيم سوييچ استارت خودرو به خوبي يک سوييچ مخفي است.
سوييچ قطع‌کننده سوخت: دريچه‌ا‌ي که سوخت را قطع مي‌کند.
قفل قابل رؤيت فرمان: از حرکت فرمان جلوگيري مي‌کند.
قفل پدال خودرو: وسيله‌يي که پدال ترمز و کلاچ را قفل مي‌کند.
قفل دنده: باعث متوقف شدن حرکت دنده مي‌شود.
قفل چرخ: از حرکت خودرو جلوگيري مي‌کند.
قفل کاپوت: از دستيابي سارق به سيستم امنيتي و باتري خودرو جلوگيري مي‌کند.
آژيــــر دزدگيــر: سيستم‌هاي امنيتي که در زمان باز شدن درها، کاپوت و صندوق عقب، با صداي بلند آژير مي‌کشد.
علاوه بر موارد فوق کارشناسان پليس آگاهي توصيه مي‌کنند؛ صداهايي که در مواقع شکستن شيشه خودرو، دست زدن، و بکسل کردن ايجاد مي‌شود و آژيرهايي که در سارق ايجاد وحشت مي‌کنند، باتري ذخيره، چراغ چشمک زن، چراغ ترمز و چراغ جلو و ابزار اتوماتيکي که موتور را از کار مي‌اندازند نيز جزء ابزارهاي حفاظتي هستند.

چگونه قرباني سرقت خودرو نشويم؟

مأموران پليس آگاهي تأکيد مي‌کنند: برخي سهل انگاريها باعث مي‌شود تا سارقان براي سرقت نهايت استفاده را ببرند. لذا براي اين‌که قرباني سرقت نشويم بايد نکاتي را رعايت کنيم.
در اين توصيه‌ها آمده است: ‌سوييچ خودروي خود را برداريد زيرا جا گذاشتن سوييچ باعث سرقت خودرو مي‌شود.خودروي خود را قفل کنيد. تقريباً نيمي‌ از خودرو‌هاي دزديده شده، قفل نشده بودند.
پليس آگاهي تأکيد کرده است: هرگز سوييچ يدک را داخل خودرو پنهان نکنيد. اگر سارق کمي ‌وقت صرف کند، به راحتي سوييچ يدک را پيدا خواهد کرد.
در توصيه‌هاي پليس آگاهي آمده است: خودرو را در جايي پارک کنيد که نور کافي باشد، سارق محل تاريک و خلوت را بيشتر دوست دارد.در توقفگاه‌هايي که نگهبان دارند پارک کنيد. سارق خودرو نمي‌خواهد شاهدي داشته باشد و توقفگاه‌هاي بدون نگهبان را ترجيح مي‌دهد.
اگر در يک توقفگاه داراي نگهبان، خودروي خود را پارک مي‌کنيد، تنها کليد در يا سوييچ را به نگهبان بدهيد. اگر صندوق عقب و داشبورد خودرو با يک کليد باز مي‌شوند، قفل يکي از آنها را عوض کنيد. اجازه ندهيد نگهبان توقفگاه به راحتي به کليد صندوق عقب و داشبورد دسترسي داشته باشد.
هرگز خودروي روشن خود را حتي براي يک لحظه ترک نکنيد. خودروها معمولاً در محل‌هايي مانند فروشگاه‌هاي کوچک، پمپ‌ بنزين، عابربانک‌ها و ... دزديده مي‌شوند. گاهي اوقات وسايل نقليه در هواي سرد هنگامي‌که صاحبان خودرو براي گرم شدن آن را ترک مي‌کنند، به سرقت مي‌روند.
هنگام پارک تمام پنجره‌هاي خودرو را کاملاً ببنديد. هيچ امکاني را براي ورود سارق به خودرو ايجاد نکنيد. با گذاشتن کيف و اشياي قيمتي در معرض ديد، خودروي خود را در معرض سرقت قرار ندهيد.

خطرات موجود در معاملات خودرو چيست؟

همه خودرو‌هاي دزدي اوراق نمي‌شوند، بلکه اکثر آنها دوباره به خريداران ناآگاه و بي خبر فروخته مي‌شوند. اگر "آگاهانه " يک خودروي دزدي خريداري کنيد، شما هم دستگير مي‌شويد و اگر "ناآگاهانه " چنين خريدي کنيد، خودرو و پولتان را از دست مي‌دهيد. بنابراين سعي کنيد با توجه به اين توصيه‌ها، دومين قرباني سرقت خودرو نباشيد!
به هرگونه معامله‌اي که خيلي خوب به نظر مي‌رسد، مشکوک باشيد. در زمان خريد از افراد غيررسمي، مطمئن شويد که اسم و آدرسي که در اسناد ثبت شده با مشخصات فروشنده خودرو مطابقت داشته باشد؛ در مورد فروشنده‌يي که نشاني، محل کار و شماره تلفن ثابتي ندارد، دقت کنيد.
درباره بيمه و مخارج خودرو از فروشنده سؤال کنيد و از نمايندگي خودرو تحقيقات لازم را به عمل آوريد. مطمئن شويد شماره شناسايي خودرو اصيل و دست نخورده و ميخ پرچ آن شل نشده باشد.

http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1388/10/21/100864514465.jpg

Validator
15 November 2010, 01:26 PM
راستی به نظر شما، کدام یک یا کدام ترکیب از ابزارهای حفاظتی (یا به عبارت بهتر: تاخیری) بهترند؟
-دزدگیرهای معمول
-قفل پدال
-قفل های عصایی
-قفل فرمان
-سوییچ مخفی

enginer03
15 November 2010, 01:43 PM
در ایران فقط باید قفل چرخ بخریم واون را قفل کنیم چون دزد های ماهر زیادی موجود است چند وقت پیش در شیراز یکی از بنزهای آخرین مدل تازه وارد به ایران توسط پلیس متوقف می شود وبه پارکینگ منتقل میشود سپس پس از چند هفته صاحب بنز پس از طی مراحل اداری به دنبال خودرو خود می آید و متوجه میشه خودرو اون از پارکینگ به سرقت رفته است پلیس به کارمندان اون پارکینگ شک میکنه واونها را بازداشت میکنه پس انجام تحقیقات متوجه میشوند که 1نفر دیگر با جهل ماهرانه قبض پارکینگ خودرو را خارج کرده است پس از این پلیس آگاهی با زدن یک ایمیل به شرکت بنز آلمان ودادن مشخصات خودرو از اونها میخاد که خودرو را ردیابی کنند پس از ردیابی ودستگیر شدن سارقین در اعترافات خود گفتند که ما با دادن مشخصات خودرو به شرکت بنز تحت عنوان اینکه سوئیچ را گم کرده اند از آن شرکت کدمادر را برای روشن شدن دریافت کرده اند وپس از آن با روشن کردن خودرو آنرا به استهبان که یکی از شهرهای اطراف شیراز است برده بودند ودر یک منزل مخفی کرده بودند
جدا اگر تمامی خودروهای ما مجهز به ردیاب بودند این همه خودرو از ایران خارج نمیشد

Hamed
17 November 2010, 10:51 PM
دوستان ماشین من مزدا 323 بود حدود 20 ام مهرماه ماشینم به سرقت رفت.نکته جالب توجه این بود که ماشین وایر نداشت .یعنی برای جلوگیری از سرقت 2 تا از وایرهای ماشینو از روش برداشته بودم.جالبیش هم این بود که طبق تصویر دوربین جناب دزد ماشین رو سریعتر از خوده من راه انداختن.( بدون جایگزاری وایرها)

به نظر من بعد از تمام کارای ایمنی مثله قفل پدال و فرمون و دنده و دزدگیر با پیجر و .... گزاشتن کلید مخفی برای پمپ بنزین ماشین تو یه جای پرت و پلا و اگر بودجش رو دارین نصب یه فرستنده جی پی اس که محل ماشین رو بعد از سرقت نشون بده بهترین کار ها هستن.

amahdavi2004
20 November 2010, 08:42 PM
جي پي اس در جاي مسقف كارآيي ندارد!

baris
23 November 2010, 01:22 AM
جي پي اس در جاي مسقف كارآيي ندارد!

البته درسته که در جای مسقف کارایی نداره ،ولی اینطوری نیست که ماشین یهو غیبش بزنه بره جای مسقف ، شما از لحظه ای که اینو رو ماشین نصب میکنید علاوه بر اینکه real time میتونید محل ماشین رو ببینید بلکه از history میتونید از روزی که نصب کردید محل ماشین و خیلی اطلاعات دیگر رو مشاهده کنید ، مختصات دائما در حال لاگ شدنه و شما مثلا میتونید ببینید ماشینتون پارسال در چنین ساعتی کجا بوده، خوب میشه به آخرین نقطه ای که ماشین مشاهده شده رفت و اونجا یکی دو روزی کشیک داد تا جناب دزد یا با خود ماشین از پارکینگ خارج بشه یا با قطعات اوراق شدش :127:

Rain Man 4498
23 November 2010, 10:21 AM
بحث دزدیدن خود ماشین جدا بحث سرقت وسائل داخل خودرو هم بحث دیگری هست که این روزا بیشتر از گذشته شده است
دوستان هیچوقت وسائل شک برانگیز مانند کیف دستی ،‌ کیف پول ،‌دوربین ،‌موبایل و ... رو ،‌روی صندلی های خودرو قرار ندهید چون دزدان عزیز منتظر همچین سوژه هایی هستند.

Validator
9 January 2011, 12:59 PM
اخیرا دزدان و متجاوزان به عنف با شگردی جدید امنیت شهر را تهدید کرده و در آزادی کامل در حال فعالیت های خلاف خود هستند .

در آخرین شگرد طراحی شده، این افراد متاسفانه با سوء استفاده از اعتماد مردم و به کارگیری از خودروهای ساختگی امداد سیار، اقدام به سرقت ماشین یا آدم ربایی و تجاوز می نمایند .

متجاوزین سوار بر وانت های مخصوص امدادخودرو با نزدیک شدن به سواری هایی که توسط زنان تک سرنشین هدایت می شوند و با اعلام اینکه چرخ خودروی شما دچار مشکل جدی است و ممکن است جدا شود، خودروی وی را متوقف می کنند. راننده بخت برگشته که از نیت شوم دزدان با خبر نیست از آنها درخواست استمداد و کمک کرده و با پیشنهاد بردن خودرو به نمایندگی توسط وانت کِشنده مواجه شده و ناچارا قبول می کند .

در همین حین پس از اتصال خودروی سواری به خودروی کشنده، راننده خودروی تقلبی امداد خودرو با تکمیل کردن فرمی جعلی ، آدرس تعمیرگاه مورد نظر را به راننده بخت برگشته داده و خودرو را با خود می برد، اما پس از مراجعه راننده با فرم ممهور به نمایندگی، خبری از خودروی وی نیست !

بنا بر این گزارش اکثر این وانت های امدادخودروی تقلبی فاقد پلاک مشخص و غیر قابل رویت هستند.
در برخی موارد راننده خودرو و همدستش کارت شناسایی جعلی به طعمه های خود ارائه کرده اند.
متاسفانه در پاره ای از موارد که راننده زن با استرس مواجه شده و نتوانسته تصمیم درست بگیرد، خود به دام دزدان شیطان صفت افتاده و پس از انتقال به پارکینگهای حاشیه شهر مورد تعرض قرار گرفته است .
هنوز از سوی شرکت های خودرو سازی یا امدادنیز برای رفع این مشکل یا اطلاع رسانی مناسب، اقدامی دیده نشده است.

پس لطفا مواظب باشید...

engali
11 January 2011, 07:35 PM
یه سوال ! چند درصد احتمال دزدیده شدن 206 هست . من شنیدم 206 رو نمیشه بدون سوئیچ روشن کرد .

Eh07
11 January 2011, 11:25 PM
یه سوال ! چند درصد احتمال دزدیده شدن 206 هست . من شنیدم 206 رو نمیشه بدون سوئیچ روشن کرد .

از بکسل کردن و کشیدن و زورگیری که بگذریم گویا روش دیگه استفاده از یک ای سی یو موقته (البته وقت میگیره و از عهده همه بر نمیاد)
خدا نکنه چشم سارق:icon_bigg ماشین یا لوازم داخلش رو بگیره:icon_cry:
امكان سرقت 206 با وجود IMMOBILIZER (http://www.tuningtalk.com/forum/206-immobilizer-t20953.html)

vahidbaq
14 April 2011, 11:56 AM
جهت جلوگیری از از کار انداختن دزدگیر توسط شکستن راهنما، دقت کنید که دزدگیر شما برای هرکدام از لامپ ها و سایر مدار ها فیوز جداگانه با آمپر پایین داشته باشه. به عنوان مثال دزدگیر پیجر دار Seel Mate اصل (نه Seel Meta یا Steel Delta یا...) 20-30 تا فیوز 1-2 آمپر داره.

madjidrahimi
5 March 2012, 11:52 AM
چند وقتی بود که به این تاپیک سر نزده بودم فکر کنم با این پیام تاپیک دوباره از اون پایینا بیاد بالا.
در کل تاپیک جالب و در اکثر مواقع برای صاحبان محترم خودرو مایوس کننده ولی دونستن اینکه چطور دزدگیر رو از کار می اندازند و مدلهای مختلف تو انتخاب دزدگیر مناسب هر چند گرونتر خیلی می تونه کمک کنه.
راستی چند وقتی هست که قفل فرمون جدید به اسم Stoplock (با بدنه زرد رنگ) تبلیغ میشه که وارد کنندش خیلی ازش تعریف می کنه با کمی جستجو می تونید یکی از تبلیغاشو پیدا کنید. سوالم اینه که کسی از این نوع قفل فرمون استفاده کرده و با وجود اینکه قیمتش کم نیست (مدل پروفشنال 170000 و مدل اریجینال 130000) خریدش به صرفه هست یا نه؟

Rain Man 4498
5 March 2012, 01:55 PM
مهر: (http://www.bartarinha.ir/) معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی گفت: پراید و پژو دو خودروی رکورددار سرقت در کشور هستند.

habib8624
11 February 2013, 01:34 PM
مطالب جالبی بود، ممنون از دوستان.