PDA

View Full Version : روغن موتور مناسب برای سمند

mehrshah
5 April 2006, 11:24 PM
روغن موتور مناسب برای سمند lx را چی پیشنهاد می کنید؟ ( در هوای مناطق مرکزی کشور) . متشکر میشوم اگر که

دلایل خود را علمی بیان کنید. پیروز وموفق باشید

فرشاد ل
6 April 2006, 09:34 AM
در دفترچه راهنماي سمند معمولي توصيه شده كه فقط از توتال استفاده شود. در ‌LX هم به نظرم مناسب است ولي مطمئن نيستم.

sezar_a2001
6 April 2006, 11:08 AM
lp چه طوره
خیلی تعریف میکنن

ATOS
6 April 2006, 02:54 PM
فقط TOTAL 5000:icon_cool
از يه نفر كه الكي حرف نميزد شنيدم كه ميگفت مدل هاي بالاتر كه تا 20.000 هم كار ميكنن توي سمند و پژو باعث كم شدن روغن ميشه:icon_razz

پژمان22
10 April 2006, 01:14 AM
روغن موتور توتال که تو دفترچه هم پیشنهاد کرده خیلی خوب و مناسبه . اما کمی گرونه . مساله کم کردن روغن در موتورهای گروه پژو -سیتروئن طبیعی هست و تو دفترچه هم به این نکته اشاره شده . بعد از حدود چند ماه کارکرد به تدریج از بین میره یا خیلی کم میشه.

Srfazel
17 April 2006, 11:26 AM
من تا حالا فقط از روغن توتال براي سمند خودم استفاده كردم ولي كم مي‌كنه. يكي از دوستان مي‌گفت وقتي از توتال براي 405 خودش استفاده مي‌كرده روغن كم مي‌كرده ولي از وقتي كه از روغن بهران (سوپر پيشتاز) استفاده مي‌كند . تقريبا اصلا كم نمي‌كند راستش من اصلا باور نمي‌كنم. علاوه بر اين تا اونجايي كه مي‌دونم موتورهاي نسل پژو به خاطر دور بالا روغن كم مي‌كنن. با اين وجود اصلا دور روغن بهران نرفتم و باز هم از توتال استفاده مي‌كنم. از دوستاني كه از توتال استفاده مي‌كنن ممنون مي‌شم بگن راضي هستن يا نه.:icon_evil .

ATOS
17 April 2006, 05:14 PM
من تا حالا فقط از روغن توتال براي سمند خودم استفاده كردم ولي كم مي‌كنه. يكي از دوستان مي‌گفت وقتي از توتال براي 405 خودش استفاده مي‌كرده روغن كم مي‌كرده ولي از وقتي كه از روغن بهران (سوپر پيشتاز) استفاده مي‌كند . تقريبا اصلا كم نمي‌كند راستش من اصلا باور نمي‌كنم. علاوه بر اين تا اونجايي كه مي‌دونم موتورهاي نسل پژو به خاطر دور بالا روغن كم مي‌كنن. با اين وجود اصلا دور روغن بهران نرفتم و باز هم از توتال استفاده مي‌كنم. از دوستاني كه از توتال استفاده مي‌كنن ممنون مي‌شم بگن راضي هستن يا نه.:icon_evil .
من از TOTAl 5000 استفاده ميكنم و يكبار كه ميخواستم برم طبس و كل كوير (حدود 1.5 ساعت) رو با سرعت 150 و دور موتور 4300 طي كردم ديدم يكم روغن كم كرده وقتي سوال كردم گفتن كاملا طبيعيه:icon_cool
جالبه بدونيد كه اگه از TOTAL 7000 كه براي 20.000 كيلومتر كاركرد هست استفاده كنيد كم كردن روغن موتور پژو و سمند بقدري زياد ميشه كه مجبور به اضافه كردن روغن ميشيد:icon_evil
ولي در كل TOTAL5000 بهترين انتخابه و مقدار كم كردنش اينقدر كمه كه جاي نگراني نداره:icon_surp

abaratian
18 April 2006, 02:11 AM
ای بابا روغن موتور خارجی در ایرانی که روی نفت خوابیده؟ من تمام ایران رو گشتم اون هم با روغن موتور های ایرانی! و هیچ مشکلی هم نمود. قبلنا بهران میزدم ولی حالا بهران افت کرده و اسپیدی میزنم. اون خارجی ها رو هم کشک هم حساب نمی کنم. اگر فکر می کنین که اونا بهترین روغناشون رو به کشوری می فرستن که هیچ تست خاصی در زمان واردات انجام نمی ده، باید بگم که سخت در اشتباهین.

pesaremelli
18 April 2006, 09:10 AM
لطفن بگيد كه روغن موتور total 5000 ]چقدر كار ميكنه ؟

ATOS
19 April 2006, 06:24 PM
لطفن بگيد كه روغن موتور total 5000 ]چقدر كار ميكنه ؟
Total 5000=10.000 KM
Total 7000 = 20.000KM:icon_cool

F.®.A
18 August 2006, 02:02 PM
میخواستم بپرسم توتال 5000 تا چند کیلومتره؟

PoYo
18 August 2006, 03:58 PM
من کهکاسترول چهار فصل رو پیشنهاد میکنم

http://www.olajfutar.hu/images/flakon-castrol.jpg

arash p mbz bmw
19 August 2006, 01:15 AM
فرشید جان
خودت میگی 5000
اما اغلب برای اینکه موتور ماشینشون روغن مطمئنی داشته باشه سر 4000روغن رو عوض میکنن
ما که اینطوری هستیم

XELTEK
19 August 2006, 03:24 AM
پس چطوریه که توتال 7000 رو 206 نوزده ال بیست هزار تا کار میکنه ؟

F.®.A
19 August 2006, 08:46 AM
فرشید جان
خودت میگی 5000
اما اغلب برای اینکه موتور ماشینشون روغن مطمئنی داشته باشه سر 4000روغن رو عوض میکنن
ما که اینطوری هستیم
من دیروز یه توتال 5000 ریختم ولی یارو گفت 5000 این نیست که 5000 عوض بشه گفت تا 8000 تا کار میکنه

mohsen3544
19 August 2006, 11:52 AM
یکی از آشنایان که تقریبا متخصص بود و در کشتی کار میکرد میگفت نوع روغن موتور در ایران زیاد مهم نیست چون اکثرا (مخصوصا خارجی ها) از اضافات سوخت ساخته میشن و کیفیت خوبی ندارن و مهم اینه که شما زود به زود این روغن رو عوض کنید. یعنی اگه روغن فله هم ریختید مهم نیست اما زود به زود عوض کنید. در مجموع به اعتقاد من یه روغن موتور با قیمت متوسط اما تعویض در 4 یا 5 هزار کیلومتر بلکه هم کمتر!

رامتين123
19 August 2006, 01:00 PM
حرف اون آشناتون كاملاً اشتباه بوده . روغنها هر كدام استانداردي دارند و در نوع خاصي از خودرو ميتونند مورد استفاده قرار بگيرند . توتال 5000 هم كه در ايران موجوده با جعبه فلزي قرمز رنگ در امارات پر ميشه و تحت ليسانس توتال فرانسه هست . روغن خيلي خوبي هم هست و در سمند و همه ماشين هايي كه 2 سوپاپ روي هر سيلندر دارند ميتونه مورد استفاده قرار بگيره . در مورد ماشين هايي مثل 206 تيپ 5 و 6 كه 16 سوپاپه هستند بهتره از توتال 7000 يا 9000 استفاده بشه . نوع روغن كه در ماشين ريخته ميشه بسيار هم مهم هست و اگر روغن فله در ماشين هاي جديد ريخته بشه به خاطر گرانول پاييني كه داره قطعاً باعث اشكال ميشه .

mohsen3544
19 August 2006, 05:24 PM
من که باور نمیکنم این توتالهایی که ما استفاده میکنیم همون توتالی که فرانسوی ها در کشورشون استفاده میکنن! امان از چاپیدن! ما گرفتیم دم امریکا و انگلیس رو اما خون ما رو کسی دیگه ای میمکه!

F.®.A
19 August 2006, 05:59 PM
قبول که توتال عالیه ولی من پرسیدم تا چه کیلومتری جواب میده(حداکثر)؟؟؟

رامتين123
19 August 2006, 08:31 PM
من خودم توتال رو رو 5000 تا 6000 كيلومتر عوض ميكنم . البته عده اي بيشتر از اين ميزارند تو ماشين بمونه .

ebadian
13 September 2006, 01:32 AM
خودروی من 60000کیلومتر مسافت طی نموده و شش باز هم در نوبت های 10000کیلومتری روغن ان را تعویض نموده ام.در این مدت حتی یک بار هم کسری روغن نداشته است.
منظور از روغن توتال 5000 به معنای تعویض 5000کیلومتر نیست. بلکه مارک تجاری ان است.
فقط در شرایط خاص مانند گرد وغبار زیاد-توقف های کوتاه مدت-رانندگی در مسیر های سربالائی و با بار زیاد و مستمر (مانند خودروهای مسافرکش)-کارکرد در شرایط اب وهوائی گرم
پیشنهاد تعویض 8000کیلومتر می گردد. در غیر این صورت پول خود را الکی دور ریخته ائید

(http://tamiratchi.blogfa.com)

tanninsote
14 September 2006, 05:42 PM
من براي سمند هميشه از توتال 7000 استفاده مي كنم . اين كه ميگن با توتال 7000 روغن كم ميكنه حرف مفته . از يه نمايندگي كه واقعا تو كارش استاده پرسيدم گفت كلا موتورهاي 1800 پژو كه روي سمند هم نصبه يه مقدار خيلي كم روغن كم ميكنن . حالا هر روغني كه مي خواد باشه . ميگفت اگه توتال 7000 بريزي بازم بايد هر 10000 تا عوض كني و نميتوني مثل 206 20000 تا باهاش بري . براي اين پولتو دور ريختي . چون توتال 5000 هم تا حدود 10000 تا كار ميكنه .

اما اينم ميگفت كه اگه پولش برات مهم نيست و بتوني توتال 7000 بريزي و هر 10000 تا هم عوض كني خيلي براي عمر موتور خوبه و نرم تر كار مي كنه

ebadian
20 September 2006, 07:41 PM
روغن توتال عدد 5000 مارک ان است و اصلا ربطی به کیلومتر ندارد در فصل خنکی هوا تعویض 10000 بدون هیچ مشکلی برای خودرو و تجربه شش باز اینجانب در تعویض های 10000کیلومتری پیشنهاد می گردد

FARZAD_1975
17 January 2007, 05:31 PM
آقا من رفتم براي تعويض روغن. توتال تموم كرده بود چون عجله داشتم LIQUI MOLI ريختم ( قوطيش آبي پر رنگ بود) به نظر شما اشكالي داره؟؟؟؟

raminsh
23 March 2007, 01:32 AM
من پیشنهاد روغن تمام سنتتیک میدم توتال تمام سنتتیک5لیتری 35000تومن و25000 کار میکنه راحت البته تا 30000وحتی 35000 هم کار میکنه

باتلاق
10 August 2008, 12:18 AM
وقتي نمايندگي روغن عوض ميكنه كامپوتر سفري رو رو 10000 تا تنظيم ميكنه. براي همه سمند ها اينم مقدار كاركرد تنظيم ميشه يا هر نمايندگي يك مقدار كاركرد پيشنهاد ميكنه؟

من اصلا كمكردن روغن نداشتم تا حالا. دوستان ديگه هم بگن پيشنهاد نمايندگي ها براي تعويض چه مقدار كاركردبوده؟

llllsaeidllll
10 August 2008, 03:29 PM
من برای سرویس 10000 رفتم اردبیل روغن ایرانول 4 لیتری ریخت توش و روی قوطی پلاستیکی هم نوشته بود مخصوص سمند و 405 و..... (آیا با کارت طلائی نباید حتما توتال بریزند؟)
البته خود سرویسکار گفت بیش از 6 هزار تا نمیتونی باش بری مگر اینکه با سرعت کم و دور موتور پائین حرکت کنی در حالی که با کارت طلائی تا 20000 تا دیگه روغن عوض نمیکنند
من بعد از 5000 تا رفتم عوض کنم گفتند بهران اتوماتیک بریز و 6000 تا عوض کن ولی روغن اصلی توتال 5000 هست برای سمند و میتونید با خیال راحت 10000 کیلومتر باش برونید

Raminium2001
10 August 2008, 08:32 PM
پیش از این نمایندگیها توتال 10000 تایی میریختند و مابه تفاوت رو از مشتری می گرفتند. ولی از پارسال امداد خودرو هزینه روغن توتال رو تقبل کرده و همه نمایندگیهایی هم که من دیدم از روغن مناسب استفاده می کنند و نیازی به پرداخت پولی بجز بنزین برای سمند ندارید.

babak2008
2 March 2009, 05:23 PM
ضمن سلام
من یه سمند دارم با 80000 کیلومتذ کارکرد. تا الان روغن توتال 5000 ریختم توش. دیروز رفتم تعویض روغنی یارو تو مغازش از این روغن های جدید سپاهان با نام lizoil داشت که ضمن اینکه تمام سینتیک بود استاندارد کیفیش sm(خودروهای 2006 به بعد) بود. عجب بسته بندی قشنگی هم داشت تو یه کارتن که هالوگرام هم داشت.http://www.phalls.com/vbulletin/images/mysmilies/icon_sad.gif
حالا 2 تا سوال:
1-ایراد نداره از این روغن (تمام سینتیک بریزم؟)
2-نظرتون راجع به این روغن چیه؟ فکر کنم عالی باشه اینطور نیست؟http://www.phalls.com/vbulletin/images/mysmilies/icon_cool.gif

minero
2 March 2009, 08:07 PM
سمند 83 با 69800 کیلومتر کارکرد. من هم از ابتدا روغن توتال 5000 قوطی قرمز می ریختم اما در دو نوبت آخری خیلی روغن کم می کرد بطوری که هنگامی که برای تعویض روغن رفتم و قتی تعویض روغنی پیچ کارتل را باز کرد گفت این که خالی است . گیج روغن به اندازه 2 سانت از شاخص مینیمم میزان روغن را نشان می داد و در کیلومتر 7000 آنرا عوض کردم . در نوبت بعد هم به همین نحو روغن کم می کرد و مجبور شدم در کیلومتر 8000 روغن را تعویض کنم . این سری آخری فروشنده روغن توصیه کرد از روغن بهران سوپر پیشتاز قوطی قرمز با نوار سبز رنگ استفاده کنم و می گفت سمندهای پلیس و سمندهای جاده ای از این روغن استفاده می کنند و روغن هم کم نمی کند در کیلومتر 67065 روغن بهران س.پر پیشتاز را ریختم اما پس از طی مسافت 5444 کیلومتر مجددا روغن کم کرد که به اندازه 3 لیوان عسلی که دسته دارد روغن به آن اضافه کنم ( بدلیل اینکه این مدل روغن نمونه 1 لیتری نداشت ناچار شدم 2 گالن 4 لیتری بخرم ) .
توی دفترچه خودرو نوشته کم کردن نیم لیتر در 1000 کیلومتر طبیعی است . اگر این موضوع درست است پس چرا برای همه خودروها یکسان نیست از کسان دیگری که سمند و یا پژو داشته اند در مورد کم کردن روغن پرسیدم می گفتند تا بحال روغن کم نکرده اند .
یک مقاله در مجله ماشین در مورد کم کردن روغن موتور خودروها چاپ شده بود . همه خودروها مساله کم کردن روغن را دارند حتی مرسدس بنز هم روغن کم می کند و در واقع موتوری که خوب باشد باید مقداری روغن را کم نماید .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ریختن روغن تمام سینتتیک در خودروهای با تکنولوژی پایین تر کار صحیحی نیست چرا که خودو با روغن موتور مینرال بر همان اساس اب بندی شده و استفاده از روغن تمام سینتتیک در آن موتور باعث تاثیر گذاشتن روی قسمتهای لاستیکی و واشرهای خودرو شده وآب بندی ماشین را به هم می ریزد و موجب روغن ریزی موتور می شود .

در این لینک در مورد روغن مینرال و سینتتیک بیشتر توضیح داده است :

http://www.nafttimes.com/articles/1386/12/24/164/

babak2008
2 March 2009, 11:18 PM
سلام
تجربه جالبی داشتید مال من هم روغن کم میکنه و اعصابم رو خرد کرده. گفتم شاید روغن سینتیک بریزم خوب بشه. حالا توتال7000 که نیمه سینتیک هست چه؟

arman 321
3 March 2009, 01:25 AM
من با این قضیه کم کردن روغن تابحال تو سمند مواجه نشدم.

چه تو سمند قبلی که مدل 83 بود چه تو همین سمند lx سال که مدل 85 .

3 تا سمند دیگه هم تو فامیل هستند مدلهای 84 و 86 و 87 که اونها هم روغن کم نمیکنند.

این قضیه روغن کم کردن تو 405 شایعه که تو فامیل مدلهای 82 و 84 و 86 دارن که همشون روغن کم میکنه.

minero
3 March 2009, 10:57 AM
لینک که گذاشته شده بخوانید خودتان متوجه می شوید . حتی برای جلوگیری از کم کردن روغن ، ژل موتور زادو را هم استفاده کردم اما فرقی نکرد

ج ـ نیمه سنتتیک:
مخلوطی است از روغن سنتتیک و مینرال (ارگانیک). این نوع روغن کیفیت روغن‌های سنتتیک را ندارد اما در شرایط سخت نظیر دماهای بالا و یا بار زیاد عملکرد بهتری نسبت به نوع مینرال از خود نشان می‌دهد و بیشتر در وانت‌ها و SUVها مصرف می‌شود و قیمت آن نیز کمی بیشتر از مینرال‌هاست. برای آگاهی از این که کدام روغن برای خودروی شما مناسب است، بهترین منبع و مأخذ دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب‌های داخل محفظه موتور (در صورتی که نوع روغن مشخص نشده، معنای آن استفاده از همان نوع قدیمی مینرال است). استفاده از روغن مینرال یا نیمه سنتتیک برای موتوری که تنها استفاده از روغن سنتتیک در آن توصیه شده، می‌تواند برای موتور خطرآفرین باشد اما در مقابل استفاده از روغن‌های سنتتیک یا نیمه سنتتیک برای موتورهایی که برای استفاده از نوع مینرال طراحی شده‌اند (موتورهای قدیمی) با تمهیدات خاصی، از نظر تولیدکنندگان روغن‌های سنتتیک بلامانع است
اما بسیاری از متخصصان به دلایل زیر این کار را نیز اشتباه و مضر می‌دانند:

۱. هر یک از انواع مختلف روغن‌های سنتتیک با توجه به فرمول شیمیایی، قابلیت تطابق با برخی انواع لاستیک‌ها و الاستومرها را ندارد و در نتیجه اگر از روغن سنتتیکی با فرمول خاصی برای موتورهای با واشرها و درزبندهایی که با آن فرمول روغن سازگار نباشد، استفاده شود باعث نشتی روغن و مسائلی از این قبیل خواهد شد (روغن‌های مینرال سبب تورم واشرها و جلوگیری از نشتی آنها می‌شوند اما روغن‌های سنتتیک در مورد برخی انواع واشرها فاقد این خاصیت هستند و حتی بعضی از آنها باعث خورده شدن برخی از انواع واشرها می‌شوند. حتی استفاده از روغن سنتتیک با مواد تشکیل دهنده‌ای متفاوت با مندرجات دفترچه راهنمای خودرو، برای خودروهایی که با این نوع روغن کار می‌کنند نیز می‌تواند خطرساز باشد، چه رسد به استفاده از این نوع روغن‌ها در موتورهایی که برپایه استفاده از روغن مینرال طراحی شده‌اند. به عنوان مثال روغن سنتتیک برپایه Poly glycol با پلی استرها، پلی کربنیک‌ها، ABS، پلی ونیل کلرین‌ها Poly phenylene Oxide (همگی پلاستیک هستند) و Buna S، بوتیل، Neoprene و لاستیک طبیعی (همگی الاستومر هستند) سازگاری خوبی ندارد و یا روغن سنتتیک برپایه PAO نیز که بیشتر روغن‌های سنتتیک موجود در بازار بر این پایه هستند، سازگاری ضعیفی دارد. مزیت برخی از انواع روغن‌های سنتتیک و قابلیت تطابق آنها با انواع الاستومرها و لاستیک‌ها، همچنین حلالیت هر کدام در افزودنی‌ها و لجن موتور به همراه خواص و عدد VI (در ادامه بررسی خواهد شد) هر کدام را در نمودار می‌بینید.

۲. روغن‌های سنتتیک در مقایسه با روغن‌های مینرال با لایه نازکتری روی قطعات موتور می‌نشیند (به همین دلیل فاصله قطعات ثابت و متحرک موتورهایی که با روغن سنتتیک کار می‌کنند، کمتر است) لذا استفاده از این نوع روغن برای موتورهایی که براساس تکنولوژی قدیمی مینرال طراحی شده‌اند باعث نشتی پیستون خواهد شد. البته این مورد از طرف سازندگان روغن‌های سنتتیک با دلایل قابل قبولی رد می‌شود اما در عمل این مشکل در خودروهای قدیمی دیده شده است.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر سال‌هاست از روغن مینرال استفاده می‌کنید و خودرویتان دارای تکنولوژی قدیمی است، از این نوع روغن‌ها استفاده نکنید اما در صورتی که خودرویی با تکنولوژی نسبتاً جدید دارید و از بی‌خطر بودن تعویض روغن از مینرال به سنتتیک یا نیمه سنتتیک مطمئن هستید، از نوعی که برپایه PAO ساخته شده است استفاده کنید و این موضوع را نیز از یاد نبرید که با تعویض روغن از مینرال به سنتتیک، رسوبات پخته شده روغن‌های مینرال از روی قطعات موتور کنده و در موتور غوطه‌ور می‌شوند و پس از مدتی موتور از کار می‌افتد. به همین علت قبل از این تعویض باید موتور را یا به طور کامل رسوب زدایی و یا از روغن‌های فلاشینگ (Flush Oil) استفاده کنید (این نوع روغن فقط مخصوص تمیزکردن موتور است)؛ به این ترتیب که روغن مینرال را بدون تعویض ف ی ل ت ر تخلیه و روغن فلاشینگ را جایگزین کنید و اجازه دهید موتور ۲۰ دقیقه در جا کار کند، پس از آن می‌توانید روغن فلاشینگ را تخلیه، ف ی ل ت ر را تعویض و روغن سنتتیک یا نیمه سنتتیک را جایگزین کنید.

rayanreza
4 March 2009, 03:29 PM
با سلام
من روغن ماشین رو همیشه قبل از 5000 کیلومتر عوض می کنم و این سری ایرانول 16000 اس ال ریختم که ظاهرا روغن خوبیه و تا الان که هنوز چسبندگی داره ولی این روغن 4 لیتری هست و 1 لیتری نداره که تعویش روغنی یک لیتر از یک مدل دیگه ایرانول که بسته بندی نارنجی داشت ریخت.
البته نمیدونم نیمه سنتسیکه یا سنتسیک!!! ولی میدونم که روغن خوبیه و همه تعریف میکنن با توجه به اینکه تو 206 تیپ 5 یکی از آشناها که همیشه توتال میریخت الان چند سریه که ایرانول میریزه و تعریف میکنه.
البته ایساکو برای سمند و 405 یک نوع روغن زده که یه سری ریختم تعریفی نداشت.
مشخصات روغن موتور برای سمند طبق دفترچه راهنما چیه؟

مشخصات ایرانول 16000 :

API SL/CF
ACEA A3-02 , B3-98
MB 229.1
VW 500 /501/505
http://www.iranol.ir/site/Image/Iranol16000GA.jpg

لینک مشخصات از سایت ایرانول (http://www.iranol.ir/site/IndexV.aspx?IDP=1109&IDT=74&Langu=FA)

hamid_dental
5 March 2009, 12:26 AM
رضا جان اين روغن ايرانول رو چقدر ميگيري؟ حداكثر كاركردش چقدره؟
من كه تا حالا 2 بار روغن عوض كردم و دلم نمياد جز توتال اصلي چيز ديگه اي توش بريزم. بخصوص اگه اسمش ايراني هم باشه!!!!:icon_razz

rayanreza
5 March 2009, 12:44 AM
با سلام
حمید جان من این روغن را 12 هزار تومان خریدم که میدونم با قیمت اصلی نمایندگی 2-3 هزار تومان و حتی بیشتر اختلاف داره.در مورد کارکردش نمیدونم چون من قبل 5000 میریزم پائین ولی الان که نزدیک 6000 شده (وقت نکردم عوض کنم) خوب جواب داده.
در مورد روغن ایرانی من اوایل تصور شما رو داشتم ولی با چند نفر متخصص که صحبت کردم همه گفتن روغن های ایرانی خیلی خوبه چون خیلی از روغن های خارجی در اینجا پر میشه و به اسم کارخانه خارجی به کشور های خارجی صادر میشه و اینکه اکثریت برند های خارجی در ایران تولید میشه از جمله لیکومولی - توتال - کاسترول - آترود - الف و ... پس فکر نکنین این توتال ها آش دهن سوزین!

در کل روغن اگر زود به زود عوض بشه خیلی بهتره

minero
5 March 2009, 07:53 PM
از اختلاط روغن ها با هم پرهیز کنید به همان دلایلی که درمقاله تاپیک 33 ذکر شد( مواد افزودنی روغن ها با هم تفاوت دارد ) . روغن بهران سوپر پیشتاز هم یک لیتری نداشت و تعویض روغنی می خواست روغن یک لیتری دیگری بریزد اما من نگذاشتم و یک بهران سوپر ییشتاز دیگر گرفتم تا 1 لیترش را اضافه کند و الباقی هم برای دفعه بعدی ویا اگر روغن کم کرد استفاده کنم .
روغن پارس پایا هم هست که در خودروی گل می ریزند دارای استاندارد API SJ است و تا 20 هزار کیلومتر کارکرد دارد
. علی رغم اینکه خودروی گل از سمند جدیدتر است اما این استاندارد برای موتورش توصیه شده اما سمند که قدیمی تر است استاندارد توصیه ای SL می باشد
البته در مورد این روغن نوشته برای خودروهای تولیدی 96 به بعد

توضیح بیشتر : http://www.parsoilco.com/fa/products/productDetails.asp?sProductCategoryID=1&sProductID=1

http://www.parsoilco.com/fa/images/products/1.jpg

Warrior--
6 March 2009, 12:14 AM
فرشید جان
خودت میگی 5000
ما که اینطوری هستیم

4000 کیلومتر خیلی زود است! آن هم برای توتال 5000. با توتال 5000 به راحتی می توان 7000 کیلومتر در شهر رانندگی کرد و در جاده تا 8300 هم خیلی خوب جواب می دهد(شاید هم کمی بیش تر)

ای بابا روغن موتور خارجی در ایرانی که روی نفت خوابیده؟ من تمام ایران رو گشتم اون هم با روغن موتور های ایرانی! و هیچ مشکلی هم نمود. قبلنا بهران میزدم ولی حالا بهران افت کرده و اسپیدی میزنم. اون خارجی ها رو هم کشک هم حساب نمی کنم. اگر فکر می کنین که اونا بهترین روغناشون رو به کشوری می فرستن که هیچ تست خاصی در زمان واردات انجام نمی ده، باید بگم که سخت در اشتباهین.

کار ایرانی ها در امور نفت و گاز بسیار درست است!
100% روغن های ایرانی بسیار خوب هستند ولی متاسفانه اکثر مردم متاسفانه تجربه ی درستی از استفاده ی آن ها را ندارند. البته اگر دقت کرده باشید مشخصات و توضیحات پشت گالن های روغن های توتال کاملا فارسی هستند.
همچنین چند روز پیش یکی از بزرگ ترین شرکت های نفتی جهان(اگر اشتاه نکنم آمریکایی بود) به ایران پیشنهاد داده است که ایرانی ها برایشان روغن موتور تولید کنند!! شاید به زودی قراردادش به امضا برسد.

قبول که توتال عالیه ولی من پرسیدم تا چه کیلومتری جواب میده(حداکثر)؟؟؟

Total 7000:
جاده: 16000
شهر: 12000

Total 5000:
جاده: 8500
شهر: 7000

---------------

پیشنهاد من رای تعویض روغن به دارندگان اتومبیل های سمند, پارس و 405 این است که طبق گفته های بالا روغن اتومبیل خود را عوض کنند و همچنین سعی کنند زیاد به موتور اتومبیلشان فشار نیاورند تا مشکل کم کردن روغن یا به حداقل برسد و یا کلا از بین برود.

موفق باشید:lover:

f808d
6 March 2009, 10:27 AM
سلام

سعی کنید که دیگه از روغن توتال استفاده نکنید. چون در قشم پر میشه و با روغن بهران ترکیب شده.شرکتی در قشم هست که نمایندگی توتال رو گرفته و با خرید مقدار کمی روغن از توتال و میکس آن با روغن بهران اون رو به اسم توتال به بازار میده.

vahid4u
7 March 2009, 12:44 AM
سلام

سعی کنید که دیگه از روغن توتال استفاده نکنید. چون در قشم پر میشه و با روغن بهران ترکیب شده.شرکتی در قشم هست که نمایندگی توتال رو گرفته و با خرید مقدار کمی روغن از توتال و میکس آن با روغن بهران اون رو به اسم توتال به بازار میده.

درسته که این روغن در قشم بسته بندی میشه ولی قضیه اینطور نیست که روغنها رو با هم مخلوط کنند پایه روغن توتال بهرانه و با افزودن مواد افزودنی که از شرکت توتال خریداری میشه کیفیت و کارایی روغن رو بهبود می بخشند و این برای کاهش هزینه است ولی کیفیت باید با استاندارد توتال بخونه

babak2008
7 March 2009, 10:14 AM
سلام
دقیقا همینطوره دیگه اونطوری نیست که روغن ها رو با هم مخلوط کنن.

rayanreza
8 March 2009, 02:32 AM
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیزدر مورد روغن پارس پایا که ادعا می کند 20000 کیلومتر کار میکنه من امشب تعویض روغنی بودم ونمونه این روغن رو هم داشت ولی اصلا توصیه نمی کرد و می گفت روغن جالبی نیست.در مورد روغن ایرانول 16000 هم پرسیدم که گفت تو روغن های ایرانی ایرانول 16000 خوبه و یه نفر هم که اونجا بود و می گفت برادرش تو شرکت نفته و فقط ایرانول تو ماشینش میریزه و در کل همه تائیدش کردن و من برای 206 تیپ 5 هم دوباره از همین روغن ایرانول 16000 ریختم و روغن قبلی که توتال بود بعد 4000 کیلومتر چسبندگیش اصلا خوب نبود! و فروشنده هم توتال رو زیاد قبول نداشت و می گفت دیگه کیفیتش مثل قبل نیست.
همانطور که دوستان هم اشاره کردن روغن های ایرانی روغن های خوبی هستند وبهتره برای سمند و ... از روغن ایرانی مرغوب مثل ایرانول 16000 که امتحانشو پس داده استفاده بشه و هزینه اضافی صرف نکنیم(نظر شخصی)

با تشکر

minero
8 March 2009, 09:07 PM
مشخصات روغن ایرانول 16000 :

http://xs137.xs.to/xs137/09100/666658.jpg

مشخصات روغن پارس پایا :

http://xs137.xs.to/xs137/09100/667124.jpg

ابتدا اصطلاحات عنوان شده در جدول مشخصات یک روغن را مرور کنیم

1- گرانروی Viscosity : یا چسبندگی در صنعت روغن سازی موضوعی اساسی بشمار میرود و آن خاصیت :
مقاومت مایع در مقابل نیرویی است که مایع را به جاری شدن وادار میکند. گرانروی تابعی از دماست. هر چه دما بیشتر شود٬ گرانروی کمتر می شود. بطور خلاصه چسبندگی خاصیتی از مایعات روغن کاری است که اصطکاک ایجاد شده بین لایه های مجاور را در توده مایع در حال جریان نشان میدهد. این اصطکاک را اصطکاک بین مایعی Fluid Friction می نامند٬ که میزان برشی را که در میان لایه های مولکولی یک مایع به وجود می آید٬ مشخص می کند. گرانروی روغن معمولا در دمای 40 و 100 درجه سانتیگراد اندازه گیری میشود.

2- شاخص گرانروي ( VI ) ( VISCOSITY INDEX )
تغییرات گرانروی را در اثر دما با شاخص (VI) نشان میدهند. عدد VI روغن از مقایسه با دو روغن Pennsilvenia که دارای VI=100 و از نوع پارافینی است و روغن های Texas یا Gulf Coast که VI صفر دارند و از نوع نفتینی هستند٬ بدست می آیند.
هر چه مقدار شاخص گرانروی بزرگتر باشد٬ گرانروی روغن با تغییرات دما کمتر تغییر می کند که نشانه کیفیت بیشتر روغن است.

3- نقطه اشتعال Flash Point
درجه حرارتی است که در آن روغن به اندازه ای بخار شده که به محض مجاورت با یک شعله به سرعت مشتعل شود.نقطه اشتعال در مورد روغن هایی با گرانروی برابر و بنیان نفتی مختلف ٬ متفاوت است. روغن های پارافینی نقطه اشتعال بالاتر از دیگر انواع روغن دارند. برای یک روغن با بنیان مشخص هر چه گرانروی بیشتر باشد ٬ مسلما نقطه اشتعال نیز بالاتر است و هر چه نقطه اشتعال و احتراق روغن بهم نزدیک تر باشد٬ بهتر است.

4- نقطه ریزش Pour Point
حداقل درجه ای که در آن روغن پس از سرد شدن تدریجی و تحت شرایط معین ٬ جاری گردد را نقطه ریزش گویند. فشار و شرایطی که روغن با آن روبرو است در نقطه ریزش آن تاثیر میگذارد و این تاثیر اغلب در جهت بالا رفتن نقطه جوش است.
روغن هایی که برا ی کار در شرایط سرد انتخاب شده اند باید نقطه ریزش پایینی داشته باشند. در این مورد نکات زیر قابل تامل است:

نقطه ریزش روغن کمتر از حداقل درجه حرارت محیطی باشد که در آن کار میکند.
نقطه ریزش روغن کمتر از حداقل درجه حرارت کارکرد سیستم مکانیکی باشد که در آن مصرف میشود

5- خاصیت قلیایی:
اکثر مواد افزودنی دارای خاصیت خنثی کردن مواداسیدی حاصل از احتراق و اکسیداسیون روغن می باشند. درمواقعی که نیاز به خنثی کردن مقدار زیادی از مواد اسیدی می باشد ( مثل روغن هایی که سوخت آنها دارای مقدار زیادی گوگرد است) باید از مواد پاک کننده ای که دارای خاصیت بازی زیادی هستند استفاده نمود. بازی نشان دادن غلظت این مواد در روغن خاصیت خنثی کنندگی آنها از عدد بازی کل Total Base Number= TBN استفاده می شود.

6- چگالي يا دانسيته ( DENSITY )
برابر است با جرم يك سانتيمتر مكعب از روغن در 15 درجه سانتيگراد كه بر حسب كيلوگرم بر متر مكعب(kg/m3 ) بيان ميشود .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یک نکته هم در مورد مواد افرودنی پاک کننده به روغن

پاك كننده ها و معلق كننده ها : ( DETERGENTS AND DISPERSANTS)
در طي فرايند احتراق , مقدار زيادي ذرات دوده و مواد ناشي از احتراق ناقص پديدمي آيد . اين مواد توليد شده در روغن غير محلول بوده و موجب تشكيل رسوب در پيستونها مي شود و حتي ممكن است باعث چسبندگي رينگ و پيستون گردد . مواد افزودني پاك كننده و معلق كننده به اكثر روغن هاي روان ساز براي از بين بردن رسوبات فوق افزوده مي گردد . هر چه مقدار اين افزودني ها بيشتر باشد , روغن از قدرت پاك كنندگي بيشتري برخوردار است . و در عمل روغن سريع تر سياه و كدر مي گردد و هرچه ميزان اين دو ماده افزودني كمتر باشد روغن ديرتر سياه , ولي باعث تـه نشين شدن رسوبات و آسيب رسيدن به موتور مي شود .
بنابر اين سياه شدن سريع روغن هنگام كار بر خلاف تصور عامه به هيچ وجه دليل نامرغوب بودن آن نيست .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حال با دانستن این موارد بهتر می توانیم روغن ها را بررسی کنیم . دو روغن ذکر شده بالا فقط از این جهت که نامشان ذکر شد با توجه به موارد ذکر شده مقایسه نمایید . ( فرضا مدل 20W50 ) . روغن پارس پایا با استاندارد SJ در مقایسه با ایرانول 16000 با استاندارد SL از وضعیت بهتری برخوردار است . اما تعویض روغنی استفاده از آن راتوصیه نمی کند . اما همین روغن در خودروی GOL دارای شرایط 20 هزار کارکرد است .
به این نتیجه رسیدم که نمی توان یک نسخه روغنی را برای تمام موتور ماشین ها پیچید چرا که شرایط کارکرد خودروها با توجه به نوع استفاده و شرایط کاری متغیر است و اگر فلان روغنی که ذکر شده برای یک ماشین روغن کم می کند ممکن است برای ماشین دیگری خیلی هم عالی باشد .
یکی از دوستانم روغن لیکومولی گالن پلاستیکی آبی تیره را در موتورسمند 82 ریخت و بعد از چند روز حین رانندگی در خیابان سیستم هشدار دهنده آن اعلام پایین بودن سطح روغن را کرده و توقف فوری خودرو را متذکر می شود . پس از بررسی گیج روغن معلوم می شود روغن موتور بخار شده و میزانش بسیار پایین آمده بود و ناچار به استفاده از روغن دیگری شد. اما همین لیکومولی در موردش نوشته شده در برای کارکرد در دورهای بالا خوب بوده و پس از ریختن در داخل موتور پس از یکساعت کار ، روغن به رنگ سیاه در می اید که با توجه به نکته آخر که ذکر کردم دریافتم این تغییر رنگ سریع روغن حاکی از بالا بودن مواد پاک کننده زیاد درون روغن است .
در خود دفترچه های خودرو پژو و سمند و پارس عنوان شده کم کردن نیم لیتر روغن در 1000 کیلومتر طبیعی است . اما در یک خودرو کم می کند و در یکی کم نمی کند پس حتمی نیست .
مثال دیگری را بزنم در مورد محصولات زادو و ژلهای احیاگر آن .این محصولات دارای تاییدیه های متعدد جهانی است . تکنولوژی است که در ابتدا در صنعت هوافضای شوروی بکار گرفته شد و پس از از هم پاشی نظامش ، اکراین جمهوری جدا شده از این اتحاد این تکنولوژی را در دنیای صنعت خودرو و دیگر صنایع معرفی کرد
خودم از ژل های احیاگر درون موتور و ژل گیربکس استفاده کردم اما نتیجه ملموسی نگرفتم .اما شخص دیگری استفاده کرده و نتایج قابل توجهی گرفته است . آیا باید عملکرد و خاصیت این مواد را انکار نمایم ؟ یا اینکه به این نتیجه برسم با توجه به شرایط موتور آن چنان تاثیر چشمگیری نداشته است .

pencilman
9 March 2009, 10:01 AM
من روغن توتال 5000 که تو قوطی های فلزی قرمز هست می ریزم که تولید توتال امارات هستش
آخرین بار هم دو هفته پیش خریدم 16 تومان و کاملا هم راضی هستم

azma
9 March 2009, 10:31 AM
كاسترول هم خوب است در كيش پر مي شود.

minero
9 March 2009, 03:29 PM
من برای 206 تیپ 5 هم دوباره از همین روغن ایرانول 16000 ریختمروغن توصیه شده برای 206 که سینتتیک ( از ترکیبات شیمیایی یا پولیمراسیون هیدروکربن‌ها (Olefins) تولید می‌شود نه از تصفیه نفت خام )است ولی روغن ایرانول 16000 مینرال ( تصفیه نفت ) !!!؟

rayanreza
10 March 2009, 12:24 AM
باسلام
minero (http://www.phalls.com/member.php?u=44524) جان راستیتش من زیاد از این سنتتیک و مینرال سر در نمیارم ولی میدونم این روغن الان نزدیکه 6 ماهه داره تو ماشین به دفعات ریخته میشه و مشکلی هم نداشته و چون ماشین مرتب تو جاده میره زود به زود عوض میشه و اکثرا سر 3000 و 4000 عوض میشه .

rayanreza
12 March 2009, 02:33 AM
امروز گیجو نگاه کردم روغن با اینکه 6000 کار کرده بود هنوز رنگ خودشو تا حدودی حفظ کرده بود و چسبندگیشم مثل اولش بود.ولی بردم روغنو عوض کردم و دوباره ایرانول 16000 ریختم.دنبال روغن ایرانول 30000 گشتم که فروشنده گفت تو ایران نیست و این مدل روغن صادر میشه که فکر کنم خیلی باید خوب باشه.
در من فروشنده میگفت ایرانول 16000 کمترین کارکردش 10 هزار تاست و راحت کار میکنه.

امروز تو سایت ایرانول یه فایل عکس دیدم که معادل روغن ایرانول با نمونه های دیگر رو زده بود که فکر کنم بدک نباشه
http://www.iranol.ir/Site/Image/EqualitygateTable.jpg

ایرانول 16000 را معادل توتال 5000 SL زده و 12000 را معادل توتال 5000.
نظر دوستان در این مورد چیه؟

bizbloger
15 March 2009, 10:08 PM
شمند ال ایکس من 1800 تا تاحالا کار کرده و روغن کارخونه هنوز توشه! می خوام عید 3-4 هزار کیلومتر برم سفر! نمی دونم روغنشو باید عوض کنم یا نه!؟ اصلا نمیدونم چی ریختن توش!؟

rayanreza
16 March 2009, 10:18 PM
شمند ال ایکس من 1800 تا تاحالا کار کرده و روغن کارخونه هنوز توشه! می خوام عید 3-4 هزار کیلومتر برم سفر! نمی دونم روغنشو باید عوض کنم یا نه!؟ اصلا نمیدونم چی ریختن توش!؟

با سلام
دوست عزیز اگر بدترین شرایط کارکرد روغنی که فابریک کارخونه هست رو در نظر بگیریم کم کم باید 5-6 هزار کیلومتر کار کنه و بهتره بعد از سفر روغنو عوض کنید

hamid_dental
17 March 2009, 12:35 AM
با سلام
دوست عزیز اگر بدترین شرایط کارکرد روغنی که فابریک کارخونه هست رو در نظر بگیریم کم کم باید 5-6 هزار کیلومتر کار کنه و بهتره بعد از سفر روغنو عوض کنید

رضا جان من رو 4500 عوض كردم. رو 4500 روغن كاملاْ سياه شده بود و چسبندگيشو داشت از دست ميداد! فيلتر روغن هم رو 10000 عوض كردم كه خيلي اوضاعش خراب بود!
فكر كنم واسه براده هاي ريز باقي مانده از تراش موتور بود كه اينجوري شده بود!
به نظرم اگه روغنش رو زود عوض كنيد ضرر نمي كنيد!

rayanreza
17 March 2009, 01:11 AM
با سلام
حمید جان صحیح میفرمایید و بخاطر براده باید زودتر عوض بشه ولی کارکرد 1800 کیلومتر خیلی کمه و خیلی زوده.

البته این نظر منه تا نظر دوستان چی باشه

hamid_dental
17 March 2009, 01:23 AM

دوست عزيز مسافرتتون رو بريد ولي در طول مسافرت چند بار روغن رو چك كنيد كه اصطلاحاْ نسوزه و چسبندگيش رو از دست نده! در اين صورت همون جا روغنش رو عوض كنيد.

bizbloger
17 March 2009, 10:55 AM
رضا جان من رو 4500 عوض كردم. رو 4500 روغن كاملاْ سياه شده بود و چسبندگيشو داشت از دست ميداد! فيلتر روغن هم رو 10000 عوض كردم كه خيلي اوضاعش خراب بود!
فكر كنم واسه براده هاي ريز باقي مانده از تراش موتور بود كه اينجوري شده بود!
به نظرم اگه روغنش رو زود عوض كنيد ضرر نمي كنيد!

پس با اين حساب بهرته تو 3-4 هزار تا روغن و فيلتر هوا و رغن رو عوض كنم! ماشين خيلي خوش نفسه! نمي خوام ريسك كنم!

rayanreza
17 March 2009, 02:34 PM
پس با اين حساب بهرته تو 3-4 هزار تا روغن و فيلتر هوا و رغن رو عوض كنم! ماشين خيلي خوش نفسه! نمي خوام ريسك كنم!

با سلام
bizbloger عزیز همانطور که Hamid_dental عزیز گفتند بهتره سفرتون رو برید و بعد از 2-3 هزار کیلومتر روغن را چک کنید و اگه چنگی به دل نزد همون جا با نوع مرغوب عوض کنید.

rayanreza
22 March 2009, 12:57 PM
با سلام
من وقتی روغن ماشین را عوض کردم چند روز بعد که گیج رو دیدم یه مقدار کم کرده بود که خیلی واسم عجیب بود!
با مکانیک مشورت کردم گفت یه روغن دیگه بریز گفتم ایرانول 16000 ریختم تعجب کرد که این روغن نباید کم کنه!!!
دوستان چه روغنی رو پیشنهاد میکنن؟ خودم با آترود موافقم.لیکو مولی هم بعضیا تو سمند ریختن که فوری بخار شده!

hamid_dental
23 March 2009, 12:34 PM
با سلام
من وقتی روغن ماشین را عوض کردم چند روز بعد که گیج رو دیدم یه مقدار کم کرده بود که خیلی واسم عجیب بود!
با مکانیک مشورت کردم گفت یه روغن دیگه بریز گفتم ایرانول 16000 ریختم تعجب کرد که این روغن نباید کم کنه!!!
دوستان چه روغنی رو پیشنهاد میکنن؟ خودم با آترود موافقم.لیکو مولی هم بعضیا تو سمند ریختن که فوری بخار شده!

رضا جان به نظر من به جاي عوض كردن روغن بايد ببيني واسه چي در عرض چند روز روغن كم كرده!:icon_twis
بنده تا حالا 2 بار توتال اصل ريختم كه اصلاْ كم نكرده.
به نظر من توتال هايي كه با قوطي فلزي قرمز هستن خيلي خوبن!

rayanreza
23 March 2009, 09:09 PM
رضا جان به نظر من به جاي عوض كردن روغن بايد ببيني واسه چي در عرض چند روز روغن كم كرده!:icon_twis
بنده تا حالا 2 بار توتال اصل ريختم كه اصلاْ كم نكرده.
به نظر من توتال هايي كه با قوطي فلزي قرمز هستن خيلي خوبن!
با سلام
حمید جان مکانیک که گفت دلیلش نوع روغن هست! در مورد توتال هم باید بگم اصلا توتال اصلی وجود نداره و همه در اینجا پر میشه و داخلی ها خیلی کیفیتش از اینا بهتره.

Warrior--
25 March 2009, 12:23 AM
با سلام
حمید جان مکانیک که گفت دلیلش نوع روغن هست! در مورد توتال هم باید بگم اصلا توتال اصلی وجود نداره و همه در اینجا پر میشه و داخلی ها خیلی کیفیتش از اینا بهتره.

اگر دقت کرده باشید پشت اکثر روغن های توتال مشخصات روغن را به فارسی نوشته است. این دلیل نمی شود که روغن ایرانی بد است بلکه این روغن هم صادر می شود(با برچسب انگلیسی و عربی به جای فارسی) و هم توتال روی تولید کلیه ی محصولاتش در ایران نظارت مستقیم دارد و کیفیتش اگر با نوع اروپایی آن یکی است.

rayanreza
25 March 2009, 01:16 AM
اگر دقت کرده باشید پشت اکثر روغن های توتال مشخصات روغن را به فارسی نوشته است. این دلیل نمی شود که روغن ایرانی بد است بلکه این روغن هم صادر می شود(با برچسب انگلیسی و عربی به جای فارسی) و هم توتال روی تولید کلیه ی محصولاتش در ایران نظارت مستقیم دارد و کیفیتش اگر با نوع اروپایی آن یکی است.

با سلام
Warrior جان من که منکر روغن های ایرانی نشدم و اگر دقت کنید متوجه میشید که من موافق روغن های ایرانی هستم چون بهترین روغن رو داره و خودم ایرانول را به جای توتال و لیکومولی و... استفاده میکنم.

فعلا این روغن کم کردن برای من حل نشده و هنوزم دلیلشو متوجه نشدم:icon_cry:

atteesh
25 March 2009, 07:44 AM
من توتال 5000 می ریزم هر ده هزار تا عوض می کنم با فیلتر روغن .
موتورهای پژو کلا هر ده هزار تایی حدود ربع لیتر کم می کنند به علت مکش در یچه گاز از بالای قاب سرسیلندر که برای کارکرد عادی موتور لازم است وکاملا عادی است .
سری آخر توتال قوطی فلزی ریختم که احساس می کنم کیفیت بهتری داشته والبته قیمتش هم گرون تر است به هر حال یک ضرب امثل چینی هست که می گه هر چی پول بیشتر بدی آش رشته بیشتر بهت میرسه .
یعنی هر چی پول بدی همون قدر آش می خوری !!!

Warrior--
25 March 2009, 11:47 AM
با سلام
Warrior جان من که منکر روغن های ایرانی نشدم و اگر دقت کنید متوجه میشید که من موافق روغن های ایرانی هستم چون بهترین روغن رو داره و خودم ایرانول را به جای توتال و لیکومولی و... استفاده میکنم.

فعلا این روغن کم کردن برای من حل نشده و هنوزم دلیلشو متوجه نشدم:icon_cry:

می دانم رضا جان, من در واقع صحبت های شما را تایید و تکمیل کردم تا دوستان بیش تر به روغن های ایرانی فکر کنند.:lover:

rayanreza
25 March 2009, 01:07 PM
من توتال 5000 می ریزم هر ده هزار تا عوض می کنم با فیلتر روغن .
موتورهای پژو کلا هر ده هزار تایی حدود ربع لیتر کم می کنند به علت مکش در یچه گاز از بالای قاب سرسیلندر که برای کارکرد عادی موتور لازم است وکاملا عادی است .
سری آخر توتال قوطی فلزی ریختم که احساس می کنم کیفیت بهتری داشته والبته قیمتش هم گرون تر است به هر حال یک ضرب امثل چینی هست که می گه هر چی پول بیشتر بدی آش رشته بیشتر بهت میرسه .
یعنی هر چی پول بدی همون قدر آش می خوری !!!

با سلام
atteesh جان کلا نیم لیتر با کارکرد 10000 کیلومتر طبیعیه ولی ماشینه من چند روز بعد از تعویض روغن ، روغن کم کرد که نمیدونم واقعا از روغن یا نه.
ولی اگر توتال 7000 اصلی گیر آوردم حتما میریزم ببینم بازم کم میکنه یا نه:lover:

Warrior--
25 March 2009, 01:11 PM
با سلام
atteesh جان کلا نیم لیتر با کارکرد 10000 کیلومتر طبیعیه ولی ماشینه من چند روز بعد از تعویض روغن ، روغن کم کرد که نمیدونم واقعا از روغن یا نه.
ولی اگر توتال 7000 اصلی گیر آوردم حتما میریزم ببینم بازم کم میکنه یا نه:lover:
روغن توتال اصلی را نمایندگی های ایساکو دارند. قیمت: 20000 تومان(1 ماه پیش قیمت گرفتم)
البته دقت کند که حتما برچسب ایساکو روی آن ها باشد.

hamid_dental
30 March 2009, 02:21 PM
روغن توتالي كه ايساكو ميفروشه تو ايران پر و بسته بندي ميشه و كيفيتش خوبه. تو چهار ليتري پلاستيكي طلايي رنگه، قيمت 1 ماه پيشش 15000 بود!
ولي روغن اصلي توتال كه كيفيت خيلي خوبي داره تو قوطي هاي مكعب مستطيل قرمز رنگه و قيمتش حدود 19000 تومنه!

رضا جان لازم نيست توتال 7000 بريزي، از همين توتال 5000 هاي اصلي گير بيار و بريز!
بهترين روغن واسه موتور XU7 توتاله ولي به شرط اينكه اصلش باشه!!!!:icon_evil

rayanreza
31 March 2009, 08:23 AM
روغن توتالي كه ايساكو ميفروشه تو ايران پر و بسته بندي ميشه و كيفيتش خوبه. تو چهار ليتري پلاستيكي طلايي رنگه، قيمت 1 ماه پيشش 15000 بود!
ولي روغن اصلي توتال كه كيفيت خيلي خوبي داره تو قوطي هاي مكعب مستطيل قرمز رنگه و قيمتش حدود 19000 تومنه!

رضا جان لازم نيست توتال 7000 بريزي، از همين توتال 5000 هاي اصلي گير بيار و بريز!

با سلام
حمید جان مطمئن باشید که روغن اصلی وجود نداره و همگی در همین جا پر میشه مگه این که کسی از اونور بیاره!

shahramf
17 April 2009, 08:25 PM
تو نمایندگی روغن سمند رو حدود 15000 تومن حساب می کنن (بدون دستمزد). با توجه به افزایش دمای سریع موتور سمند فکر می کنم توتال 5000 بهتر باشه و خود کارخونه میگه تا 10000 کار می کنه اما تعویض روغنی ها تعویض تو 5000 تا رو توصیه می کنن. توتال 7000 شاید خیلی برای دمای موتور سمند مناسب نباشه و احتمال کم کردنش بیشتره. البته سمند من تو 5000 تا حدود نیم لیتر یا کمی بیشتر کم می کنه. اگه سرویس 5000 ببرین روغن رو سر ریز می کنن.

rayanreza
18 April 2009, 12:36 AM
تو نمایندگی روغن سمند رو حدود 15000 تومن حساب می کنن (بدون دستمزد). با توجه به افزایش دمای سریع موتور سمند فکر می کنم توتال 5000 بهتر باشه و خود کارخونه میگه تا 10000 کار می کنه اما تعویض روغنی ها تعویض تو 5000 تا رو توصیه می کنن. توتال 7000 شاید خیلی برای دمای موتور سمند مناسب نباشه و احتمال کم کردنش بیشتره. البته سمند من تو 5000 تا حدود نیم لیتر یا کمی بیشتر کم می کنه. اگه سرویس 5000 ببرین روغن رو سر ریز می کنن.

با سلام
شهرام جان در مورد بالا بودن دمای موتور XU7 فکر نکنم خیلی بالا باشه و هم توتال 5000 و هم 7000 برای سمند مناسبند .
به نظر من هر روغنی میریزید سر 5000 عوض کنید

با تشکر

rayanreza
7 June 2009, 01:01 AM
با سلام
امروز برای تعویض روغن چند جا مراجعه کردم و متاسفانه اکثرا ایرانول 16000 نداشتن و تعویض روغنی که آشنا هم بود روغن Agip رو پیشنهاد کرد و تعریف زیاد ازش میکرد و می گفت از ایرانول و توتال خیلی بهتره.خلاصه از همین روغن ریختم و قیمتشم 14500 بود.
کسی از این روغن اطلاعی داره؟

kamran1346
8 June 2009, 06:42 PM
با سلام
طبق نظر یکی از مهندسین بخش موتور ملی شرکت ایران خودرو برای سمند ef7حتماً از روغن موتور توتال 7000 استفاده کنید. دقت داشته باشید که روغن حتماً توتال اصل باشد.
توتال هائی که اصل هستندبایستی بر رو و پشت زرورق در گالن کلمه TOTAL نوشته شده باشه .
در ضمن در موتور سمندهای ef7 بایستی 5 لیتر روغن و در گیبربکسش 2 لیتر روغن ریخته شود.

farzad_Sh_2020
8 June 2009, 07:24 PM

داشتم این تاپیک میخوندم چشمم به این نوشته افتاد که 19000 تومان هست .

من تا جایی که یادم هست 4 سال پیش که توتال میریختم 17000 بود و الان سفارش عربی 23000 هست و سفارش اروپا 27000 و یک جا هم که مطمئنم اصل داره میگه 32000 . من ترجیحاً توتال 7000 سفارش اروپا میریزم و هر 10.000 عوض میکنم . اگر بخوایم هر 5000 عوض کنیم که باید بریم گنج پیدا کنیم :icon_arro هربار 47 48 تومان میشه . مخصوصاً این بار که بعد از 50.000 کیلومتر روغن گیربکس و هیدرولیک هم عوض شد ... :icon_razz دیگه نمیگم چند که نا امید نشین از زندگی :icon_mrgr

hamid_dental
8 June 2009, 08:53 PM
اين قيمت ها رو شما از كجا آورديد؟:icon_twis
من يه تعويض روغني آشناهه كه ميرم يه نوع توتال 7000 داره كه گالنش قرمزه و روي گالن و درش هولوگرام توتاله كه ميگه اصله!!!
قيمتش رو هم 23000 ميده!!

farzad_Sh_2020
8 June 2009, 09:02 PM
اين قيمت ها رو شما از كجا آورديد؟:icon_twis
من يه تعويض روغني آشناهه كه ميرم يه نوع توتال 7000 داره كه گالنش قرمزه و روي گالن و درش هولوگرام توتاله كه ميگه اصله!!!
قيمتش رو هم 23000 ميده!!

من از یک مغازه میخرم که آشنا هست . سفارش اروپا هست یا عرب ؟

البته از تعویض روغن هم پرسیدم همین را گفت

hamid_dental
9 June 2009, 02:12 PM
امروز رفتم روغن عوض كردم.
توتال 5000 ايرانيش 14000 تومن و توتال فرانسوي سفارش اروپا 18000 تومن!
توتال 7000 فرانسوي سفارش اروپا هم 26000 تومن بود!
بنده توتال 5000 خارجي ريختم!!!

جناب farzad_Sh_2020 جان شما گفتيد توتال 7000 رو روي 10000 كيلومتر عوض ميكنيد!!! به نظر من خيلي كمه. توصيه كارخانه واسه توتال 7000 ، 20000 كيلومتره و به نظر من روي 16000 تا بهتره عوض بشه!
اينم عكس توتال 5000 كه امروز ريختم تو موتور:
http://www.axnama.com/images/tyq6j3iiryomoky4k2jf_thumb.jpg (http://www.axnama.com/viewer.php?file=tyq6j3iiryomoky4k2jf.jpg)

farzad_Sh_2020
9 June 2009, 02:28 PM

جناب farzad_Sh_2020 جان شما گفتيد توتال 7000 رو روي 10000 كيلومتر عوض ميكنيد!!! به نظر من خيلي كمه. توصيه كارخانه واسه توتال 7000 ، 20000 كيلومتره و به نظر من روي 16000 تا بهتره عوض بشه!
http://www.axnama.com/images/tyq6j3iiryomoky4k2jf_thumb.jpg (http://www.axnama.com/viewer.php?file=tyq6j3iiryomoky4k2jf.jpg)

هرچی فکر میکنم میبینم اوونی که من میریزم این شکلی نیست . :icon_ques نمی دونم چرا ؟
به نظرم توتال 7000 تو ظرف پلاستیکی بود . شایدم آخرین بار عوض شده دقت نکردم .

نه من همون 10.000 فئقش 11.000 عوض میکنم . وقتی عوض میکنم روغن دیگه سیاه سیاه هست . بار اول که روغن تعویض کردم 1.3 لیتر کم کرده بود . طرف گفت این ایران خودرو معلوم نیست چی میریزه توش که اینطوری کم میکنه . توتال که میریزم بعد از 10.000 حدود 0.5 لیتر کم میکنه . البته بگم ماشینم پارس ELX هست . :icon_cool . اینجا هم پست دادم چون دیدم نوشتن 19000 تومان .

فکر کنم این بود :
https://www.ssfautoparts.com/public/promo/Total/images/TQ_7000_10W40.jpg

rayanreza
9 June 2009, 09:34 PM

با سلام
حمید جان 20 هزار کیلومتر در صورت استفاده در جاده و دور پائینه و در شهر خیلی زودتر باید عوض بشه.من خودم 5 هزار همیشه میریزم پائین و به نظرم برای تعویض توتال 7000 هزار 10 هزار کیلومتر از همه مناسب تره.

hamid_dental
10 June 2009, 12:07 PM
تعويض روغنيه مي گفت توتال 7000 واسه سمند زياد به صرفه نيست چون زود سياه ميشه و هم كم ميكنه و بيشتر واسه 206 استفاده ميشه!
بنده توتال 5000 رو رو 7000تا عوض ميكنم!
حالا اين روغني كه من ريختم اصله يه نه؟( خداييش يه قوطي و پلمپ رديفي داره كه آدم حال ميكنه و معلومه كار ايراني نيست!!!)

farzad_Sh_2020
10 June 2009, 12:34 PM
هرچی تو اینترنت می گردم این چیزی که شما گذاشتی من پیدا نمیکنم :icon_ques

یعنی کل سایتهای خارجی که روغن توتال داشتن گشتم این نبود و همه شکلش تقریباً مثل عکسی بود که من قرار دادم . انشاالله که اصل هست :icon_cool

Warrior--
10 June 2009, 04:46 PM
تعويض روغنيه مي گفت توتال 7000 واسه سمند زياد به صرفه نيست چون زود سياه ميشه و هم كم ميكنه و بيشتر واسه 206 استفاده ميشه!
بنده توتال 5000 رو رو 7000تا عوض ميكنم!
حالا اين روغني كه من ريختم اصله يه نه؟( خداييش يه قوطي و پلمپ رديفي داره كه آدم حال ميكنه و معلومه كار ايراني نيست!!!)

دوست عزیز, من از تعویض روغنی پرسیدم. روغنی که شما استفاده کرده اید مدت ها است تولید نمی شود و متاسفانه مانده بوده است و به شما فروخته اند(خود تعویض روغنی هم گفت مدت ها است دیگر این روغن را عمده فروشان نمی فروشند)...
حداقل 1.5 سال :icon_redf

محمد رضا محمدي
10 June 2009, 05:51 PM
دوستان باور کنید اصراری نیست که حتما روغن موتور سمند و خودروهای فرانسوی توتال باشه ! هر روغن دیگه ای مثل پروفی کار ... لیکو مولی ... بهران و ایرانول هم در صورت داشتن درجه کیفی مطلوب میتونه در این خودروها استفاده بشهداراي كمترين كيفيت در روغن هاي موتور است و هر چه ازSA به سمتSLبرويم كيفيت روغن بالاتر مي رود.

rayanreza
11 June 2009, 03:36 PM
دوستان کسی در مورد روغن AGIP اطلاعی نداره؟

farzad_Sh_2020
11 June 2009, 11:12 PM
سلام . امروز یک جا از اوون روغن دیده بزرگ زده بود اصل . آقا رفتم گفتم اینا که تولید نمیشه و مونده هست . طرف گفت قدیمی هست ولی اصله :icon_arro . آقا شما چند خریدی ؟ 16000 زده بود .

Warrior--
11 June 2009, 11:24 PM
سلام . امروز یک جا از اوون روغن دیده بزرگ زده بود اصل . آقا رفتم گفتم اینا که تولید نمیشه و مونده هست . طرف گفت قدیمی هست ولی اصله :icon_arro . آقا شما چند خریدی ؟ 16000 زده بود .

متاسفانه روغنی که بیش تر از 2-1.5 سال مانده باشد تقریبا کارایی اش را از دست می دهد...
برای همین است که می گویند در صورتی که با اتومبیلتان حتی در سال 100 کیلومتر هم کار می کنید حتما پس از 1 سال روغنش را تعویض کنید...

hamid_dental
12 June 2009, 12:17 AM

من 18000 خريدم!!
من چند جا سوال كردم گفتن اگه روغن درش پلمپ باشه تا 10 سال هم كه بمونه هيچ مشكلي واسش ايجاد نميشه!!!:icon_mrgr
روغني كه تو موتور ريخته ميشه فرق داره و با خيلي چيزا از جمله بنزين و براده هاي آهن و خيلي مواد ديگه هم جوار ميشه و واكنش ميده!

arsi501
12 June 2009, 04:15 AM
کسی از این روغن موتور سر در میاره؟ منظورش از پالایش ثانویه چیه؟(روش نوشته در تولید این روغن از سیستم پالایش ثانویه استفاده شده است)
تو مسافرت مجور شدم اینو بریزم تعویض روغیه خیلی بی وجدان بود بعد از خالی کردن روغن ماشین قیمتاش 3 برابر شد توتال 26000!!!!اینو به ما انداخت 12000 ! بازم سفر در پیشه ولی 1800 تادیگه سر سرویس 10000 با کارت طلایی عوض میشه 1800 رو با همین برم یا جون نصف این مسافت رو توسفرم عوضش کنم؟؟؟

اسمش هم
DANOB ایرانیه
اینم مشخصات رو قوطیشه

DEF.STAN. 91-43/1
MIL-1-2104
ACCODING TO NO.585
API SEVICE CLACCIFICATION SC/CC
MULTIPURPOSE

Warrior--
12 June 2009, 09:59 AM
کسی از این روغن موتور سر در میاره؟ منظورش از پالایش ثانویه چیه؟(روش نوشته در تولید این روغن از سیستم پالایش ثانویه استفاده شده است)
تو مسافرت مجور شدم اینو بریزم تعویض روغیه خیلی بی وجدان بود بعد از خالی کردن روغن ماشین قیمتاش 3 برابر شد توتال 26000!!!!اینو به ما انداخت 12000 ! بازم سفر در پیشه ولی 1800 تادیگه سر سرویس 10000 با کارت طلایی عوض میشه 1800 رو با همین برم یا جون نصف این مسافت رو توسفرم عوضش کنم؟؟؟

اسمش هم
DANOB ایرانیه
اینم مشخصات رو قوطیشه

DEF.STAN. 91-43/1
MIL-1-2104
ACCODING TO NO.585
API SEVICE CLACCIFICATION SC/CC
MULTIPURPOSE

WoooooW
فکر کنم بهتر باشد هرچه زودتر برای تعویض روغن اقدام کنید...!
API SC فکر کنم به درد موتور پراید که تکنولوژی اش مال حدود 20 سال پیش است هم نمی خورد چه برسد به موتور سمند!!!:icon_eek::icon_cry:

روغن استاندارد برای سمند باید API SJ باشد!

farzad_Sh_2020
2 July 2009, 12:02 AM
سلام . امروز رفتم روغن ماشین رو عوض کردم . طرف آشنا هست و همیشه بهترین گزینه رو برام انتخاب میکنه . دیدم اینبار توتال که داره روش فارسی نوشته . گفتم سفارش اروپا نداری ؟ گفت نه دیگه نمیارم . گفت که فهمیدم که به سفارش مثلاً ایران که هست روغن مناسب اوون منطقه جغرافیایی هست و گفت الان سفارش اروپا ارزان شده چون دیگه همه از اینا میخرن . گفتم خدمت دوستان گلم بگم که بهتره ایرانیش رو بخرید . یعنی روش فارسی نوشته . دبه پلاستیکی طلایی بود فکر کنم . یادم نیست دقیق . کپی همون سفارش اروپا ولی فارسی زیرش یک توضیح دو خطی داده

llllsaeidllll
31 January 2010, 12:15 AM
انواع روغن موتور برای ماشینهای مختلف:

در انتخاب یک روغن موتور مطلوب جهت خودروی بنزینی یا دیزلی رعایت سطح کیفیت API (سطح کارآیی) که نشانگر چگونگی استاندارد روغن موتور بوده با علائم خاصی (لاتین) معین میگردد و همچنین دمای محیطی SAF که به صورت یک شماره جهت روغن های فصلی و دو شماره پشت سر هم برای موتورهای مدرن تر و حرارت محیط متغیر ساخته می شود (اصطلاحاً چهار فصل)، مد نظر قرار خواهد گرفت.

سطح کیفیت موتورهای دیزلی که با C نشان می دهند
c: Commercial/Compression

سطح کیفیت موتورهای بنزینی که با S نشان می دهند
S: Aervice/Spark iqnition

CA
1940-1950
SA
1930- به بالا
CB
1949-1960
SB
1935- به بالا
CC
1961 معرفی گشت
SC
1964-1967
CD
از1955 به بالا(موتورهای توربو دیزل- توربوچارج
SD
1968-1970
CDII
موتورهای دو زمانه دیزل
SE
1971-1972
CE
تا 1983
SF
1988
CF-4
از 1990 برای موتورهای مدرن
SG
1993
CF
1994 (پاشش سوخت غیر مستقیم)
SH
قبل از 1996
CF-2
دو زمانه
SJ
1997 به بالا
CG-4
1994 به بالا
SL
2002 به بالا
CH-4
1998 به بالا (دیزل دور بالا)

CI-4
انواع دیزل مدرن

بطور مثال روغن موتور تورینگ(Touring Hightech ) با سطح کیفی API:SJ/CF4 و با مشخصه :

SAE:20W50 وSAE:15w40 بهترین روغن جهت موتورهای با دور بالا در آب و هوای ایران و در تمام فصول برای خودروهای مدرن امروزی می باشد.
تذکر: جهت انتخاب نوع استاندارد روغن مورد نیاز خودرو بهترین راه رجوع به دفترچه فنی سازنده خودرو می باشد.
نقل از سایت لیکومولی

arsi501
23 February 2010, 05:09 PM
اضافه شدن روغن بیشتر از حد مجاز چه ضرراتی واسه موتور داره؟
این ارانخودروه روغن و فیلتر رو که عوض کرد بجا نیم لیتر 0.76 ریخت .روغن از خط فول زده بالا هرچی هم اسرار کردم با ساکشن بکشن بیرون فایده نداشت.گفتن سمن روغن کم میکنه میسوزونش فوقش روغن بزنه زیر شمعها که اونم تمیز میکنی!!!!!!!!!!!!!

safasony
27 February 2010, 08:09 PM
سلام دوستان من روغن توتال 5000 ميريزم تو ماشينم و هر 7000 كيلوتر عوض ميكنم.
بنظر شما بهتر نيست توتال 7000 بريزم و 14000 عوض كنم؟
راستي فيلتر روغن و هوا و اتاق و بنزين بايد كي عوض بشه؟

farzad_Sh_2020
27 February 2010, 08:48 PM
سلام دوستان من روغن توتال 5000 ميريزم تو ماشينم و هر 7000 كيلوتر عوض ميكنم.
بنظر شما بهتر نيست توتال 7000 بريزم و 14000 عوض كنم؟
راستي فيلتر روغن و هوا و اتاق و بنزين بايد كي عوض بشه؟

سلام
دوست عزیز توتال 7000 من میریزم و 10.000 کیلومتر هم باهاش بیشتر نمیرم . تعمیرگاه میگه 12000 برو ولی من 10.000 میرم . به نظر من این 2000 کیلومتر ارزش ریسک نداره .
من هر بار فیلتر روغن و فیلتر هوا و تقریباً یکبار در میان فیلتر اتاق را عوض میکنم . موفق باشی

safasony
28 February 2010, 07:12 PM
سلام
دوست عزیز توتال 7000 من میریزم و 10.000 کیلومتر هم باهاش بیشتر نمیرم . تعمیرگاه میگه 12000 برو ولی من 10.000 میرم . به نظر من این 2000 کیلومتر ارزش ریسک نداره .
من هر بار فیلتر روغن و فیلتر هوا و تقریباً یکبار در میان فیلتر اتاق را عوض میکنم . موفق باشی

دستت درد نكنه داداش.:icon_excl

safasony
1 March 2010, 08:05 PM
سلام دوستان
اين روغن 9000 توتال چطوره؟
قيمت دارين؟
چند كيلومتر كار ميكنه؟

farzad_Sh_2020
1 March 2010, 10:49 PM
سلام مجدد
دوست عزیز من چون خیلی به ماشین رسیدگی میکنم چندین بار از چندین نفر که آشنا بودم پرسیدم و گفتن ارزش نداره بخوای 9000 بریزی و همون 7000 خیلی مناسب تر هست و یک جوری جواب میدادن انگار که برای ماشین های در این رده مناسب نیست . دلایلی هم داشتن که الان اصلاً یادم نیست

Warrior--
2 March 2010, 03:00 PM
مناسب بودن که مناسب است فرزاد جان و کاملا هم سازگار است و کیلومتر کارکردش حداقل 35-30% از Quartz 7000 بیش تر است!

safasony
2 March 2010, 05:55 PM
خيلي ممنون از راهنماييتان دوستان عزيز.
قيمت ندارين؟

Warrior--
2 March 2010, 09:49 PM
Quartz 7000 ایرانی حدود 17500(500 تومان کم تر یا بیش تر)
Quartz 7000 امارا تی حدود 24000 تومان
Quartz 9000 امارا تی حدود 35000 این ها(مطمئن نیستم)

safasony
2 March 2010, 09:54 PM
Quartz 7000 ایرانی حدود 17500(500 تومان کم تر یا بیش تر)
Quartz 7000 امارا تی حدود 24000 تومان
Quartz 9000 امارا تی حدود 35000 این ها(مطمئن نیستم)

سلام دوست عزيز دمت گرم
5000 هم قيمت داري دو نوعش را؟
باتشكر:icon_excl

david-ebi
5 May 2010, 05:03 PM
دوستان من یکسری به سایت توتال زدم و دیدم که این توتالهای تو ایران همشون ایرانی هم هستند. قیمت توتال 7000 را در اروپا که زده بود یک چیزی در حدود 32000 تومان بود که اگر بیاد ایران دیگه خدا میدونه چقدر بشه. بعدشم همشون پنج لیتری بودن. من نمی دونم اینای تو ایران هم پنج لیتری هستن؟ ودیگه اینکه تمامشون ظرفاشون نقره ای رنگ بود و حتی یک رنگ طلایی یا رنگ دیگه ای بینشون نبود. تمام مدلاش نقره ای بود 5000 و 7000 و 9000 در ضمن 5000 مینرال بود و 7000 نیمه سنتتیک و 9000 فول سنتتیک. با این وجود ما تو ایران همون بهران و یا ایرانول را بگیریم خیلی خیلی با کیفیتتر است.

Warrior--
5 May 2010, 09:21 PM
نه نه, به روغن TOTAL ساخت ایران شک نکنید...
شرکت TOTAL فقط در ایران محصولاتش(7000 و 5000) را با ظرف طلایی می داد که الان دیگر حدود 3-2 ماه است که دیگر همگی در ایران هم با ظرف های نقره ای(خاکستری) عرضه می شوند.

در مورد کیفیت هم شک نکنید کیفیت TOTAL ساخت ایران اصلا بد نیست چون تمامی مواد اولیه اش توسط شرکت بهران از آلمان و از معتبر ترین شرکت ها خریداری می شود و در اینجا عملیات لازم انجام و روغن بسته بندی می شود و تحویل من و شما :icon_mrgr
در روغن های خوب بهران هم از همان مواد اولیه(ولی با ترکیبات دیگر(خب بلاخره هر روغنی ترکیباتش متفاوت است با بقیه ی روغن ها...)) ساخته و به بازار عرضه می شوند.

safasony
5 May 2010, 10:03 PM
سلام دوستان قيمت 5000 اماراتي و ايراني ميدونيد؟

david-ebi
6 May 2010, 01:18 AM
نه نه, به روغن TOTAL ساخت ایران شک نکنید...
شرکت TOTAL فقط در ایران محصولاتش(7000 و 5000) را با ظرف طلایی می داد که الان دیگر حدود 3-2 ماه است که دیگر همگی در ایران هم با ظرف های نقره ای(خاکستری) عرضه می شوند.

در مورد کیفیت هم شک نکنید کیفیت TOTAL ساخت ایران اصلا بد نیست چون تمامی مواد اولیه اش توسط شرکت بهران از آلمان و از معتبر ترین شرکت ها خریداری می شود و در اینجا عملیات لازم انجام و روغن بسته بندی می شود و تحویل من و شما :icon_mrgr
در روغن های خوب بهران هم از همان مواد اولیه(ولی با ترکیبات دیگر(خب بلاخره هر روغنی ترکیباتش متفاوت است با بقیه ی روغن ها...)) ساخته و به بازار عرضه می شوند.
دوست عزیزم warrior اگر شما از کیفیت توتال مطمئنی من هم پس قبولش دارم. پس شما از این چیزایی که گفتی مطمئنی و خودت شخصا تحقیق کردی؟ اگر اینطور باشه من هم مطمئن میشم. راستی پس چرا نمونه های اصلی قیمتش بالاتر از اینای تو ایران و چرا اونا پنج لیتری هستند و اینا چهار لیتری؟

hamed_mo
6 May 2010, 01:36 AM
من امروز روغن 4 لیتری Elf خریدم با درجه گرانروی 10w40 به قیمت 17000 تومان.
به نظرم خوب جواب بده...

Warrior--
6 May 2010, 08:43 AM
دوست عزیزم warrior اگر شما از کیفیت توتال مطمئنی من هم پس قبولش دارم. پس شما از این چیزایی که گفتی مطمئنی و خودت شخصا تحقیق کردی؟ اگر اینطور باشه من هم مطمئن میشم. راستی پس چرا نمونه های اصلی قیمتش بالاتر از اینای تو ایران و چرا اونا پنج لیتری هستند و اینا چهار لیتری؟

بله تا پارسال را مطمئنم و امسال را نه چون پارسال یک دوست در شرکت نفت داشتم و او بهم این ها را گفت.
گفت روغن های TOTAL امارا تی مواد اولیه ی شان را از کشور های آفریقایی می خرند ولی بهران و سپاهان از آلمان و از شرکت های معتبر و درست و حسابی :icon_sad:

safasony
6 May 2010, 11:00 AM
سلام دوستان قيمت 5000 اماراتي و ايراني ميدونيد؟