PDA

View Full Version : پرسش و پاسخ در مورد مدرک TOEFL یا IELTS‏

RobertDeniro
30 May 2006, 09:38 PM
دوستان من می خوام آخرای تابستون برم مدرک تافل بگیرم و لی نمی دونم سوالات چگونه است و فردی که می خواد امتحان بده باید چه خصوصیاتی داشته باشه . و فرق TOEFL با IELTS چیست ؟ :icon_razz
مرسی:icon_cool

vatoovatoo80
31 May 2006, 12:30 AM
تفاوت این دو یکی در موارد امتحانی است یکی در موارد استفاده.
در مورد اول باید بگم IELTS شامل Listening و Speaking و Writing و Reading هست و هیچ بخش مجزایی برای گرامر نداره در طول دوره های IELTS هم شما گرامر رو به طور بخش مجزا یاد نمیگیرید و تنها جای یادگیری گرامر ضمن یادگیری مهارت های بالاست.
اما در TOEFL بخش مجزایی به نام گرامر هست و در امتحان هم بخش مجزایی برای گرامر وجود داره.
در مورد دوم هم باید بگم که بستگی داره که شما بخواید از مدرکتون چه استفاده ای بکنید به طور مثال هر دانشگاه ممکنه یکی از این دو و یا حتی مدرک دیگه ای رو ملاک تسلط شما به زبان انگلیسی قرار بده.

RobertDeniro
31 May 2006, 09:39 AM
خیلی ممنون از تمام توضیحات شما می خواستم بدونم که که مجتمع فنی تهران امتحانات مربوطرو می گیره یا نه ؟ اگر نه می شه منو راهنمایی کنید کجا امتحان بدم .

Sina-Ts
31 May 2006, 03:04 PM
يه سوالی هم که من داشتم اينه که راسته که مدرک IELTS برای 2 سال اعتبار داره؟ يعنی هر 2 سال يکبار بايد
دوباره امتحان داد؟

romeo_1593
31 May 2006, 03:27 PM
برای ielts میتونید تاریخ و محل برگزاریش رو در تهران از تو سایت اصلی ielts ببینید

vatoovatoo80
31 May 2006, 10:08 PM
بله IELTS دو سال اعتبار داره.برای گرفتن مدرکشم تا جایی که من میدونم باید برید سفارت.

romeo_1593
3 June 2006, 08:52 AM
احتیاجی به سفارت رفتن نیست
جاهای زیادی در تهران هستند که امتحان می گیرند.
میتونید لیتش رو از سایت اصلی در یافت کنید
این مراکز به عنوان نماینده رسمی در سایت اصلی ielts ثبت شدند.

abaratian
3 June 2006, 04:07 PM
هم تافل و هم آیلتس دو ساله اند. البته همین تازگی تغییرات کلی در آزمونهای تمام زباهای اروپایی ایجاد شده و سبکشون فرق کرده. و مدارک برای تمام زبانها یکسان سازی شده اند

romeo_1593
3 June 2006, 04:14 PM
هم تافل و هم آیلتس دو ساله اند. البته همین تازگی تغییرات کلی در آزمونهای تمام زباهای اروپایی ایجاد شده و سبکشون فرق کرده. و مدارک برای تمام زبانها یکسان سازی شده اند

میشه بیشتر توضیح بدید

abaratian
7 June 2006, 04:29 PM
الان سطوح این جوری شده
A1
A2
B1
B2
C1
C2
از آ1 تا ب2 همون چیزیه که تو انگلیسی بهش می گن FCE و بعدش میشه SCE
توی فرانسه میشه DELF و DALF
در ضمن همه ی زبانها یه آزمون دو ساله هم دارن مثل تافل در انگلیسی
آزمون ها دیگه تمام تستس نیست و نوشتنی هم داره. در ضمن مهارت داوطلب در صحبت کردن هم سنجیده میشهه

F.®.A
8 October 2006, 10:52 PM
یه راهنمایی از دوستان میخواستم
کتاب و cd اموزشی مناسب و با ارزش که واقعا بدرد بخور برای آزمونهای GREو ielts و یا toefl باشه میشه معرفی کنید

romeo_1593
9 October 2006, 11:16 AM
برای آیلتس insight into ielts
از همه معروف تره

secondphoenix
9 October 2006, 12:01 PM
براي TOEFL چي؟
من براي لغات ميخوام. چون قسمت زبان كنكور داره از لغات TOEFL استفاده ميكنه! http://qsmile.com/qsimages/164.gif

pedram325i
9 October 2006, 12:26 PM
کتاب essential words for toefl برای لغت کتاب خوبیه

F.®.A
9 October 2006, 02:12 PM
cd واسه مکالمه ietls یا toefl معرفی نمیکنید؟
من دنبال یک کتاب خوب لغت بدرد بخور هم میگردم

florance
28 October 2006, 02:02 PM
دوستان واسه شروع کتاب 504 خوبه؟اصلا 504 تو چه سطحیه؟ایا کتابای اسونتر یا سختتری هم هست؟راستی کلاسهای تافل و... توسط خود موسسه تافل دایر میشه یا نه همینجوریه؟

Profession@l
28 October 2006, 09:38 PM
504 , Essential words toefl خوبن . کتاب Toefl Longman هم خیلی خوبه .

من شنیدم الان دیگه toefl فقط به صورت اینترنتی هر هفته در ایران برگزارمیشه . کسی اطلاعات موثق راجبش داره؟

romeo_1593
28 October 2006, 10:31 PM
بصورت اینترنتی هر چند ماه یک بار در دانشگاه آمل برگزار میشه....مثل اینکه فقط اونجا تونسته مجوز رسمی از تافل بگیره
27 آبان هم در جزیره کیش قراره یه دوره PAPER BASED گرفته بشه حلا دفعه بعدی هر کدوم کیه ؟نمی دونم ولی چیز های زیادی در مورد احتمال تحریم ایران در این مورد شنیده میشه

florance
31 October 2006, 12:53 PM
cd واسه مکالمه ietls یا toefl معرفی نمیکنید؟

[QUOTE]

کسی جواب اینو نداره؟؟؟
:icon_razz
ضمنا این ازمونهای تافلی که تو سایت سنجش راجبش نوشته همونیه که تو دانشگاه امل میگیرن؟؟

romeo_1593
31 October 2006, 01:15 PM
نمی دونم ...ولی 27 آبان دانشگاه آزاد هم در تهران مثل اینکه می خواد بگیره...که پر شده..... ولی ممکنه بازم بگیره

romeo_1593
23 December 2006, 05:49 PM
کسی میدونه آیلتس جز تهران کجاها برگزار میشه و کی ثبت نامشه ؟
شنیدم کیش و مشهد و اصفهان هم هست....اطلاعات دقیقتری کسی نداره ؟

F.®.A
11 April 2007, 05:49 PM
سلام
یکی از دوستانم از من خواسته یک کلاس خوب برای آمادگی ielts در تهران بهش معرفی کنم
دوستان شما کجا رو پیشنهاد میکنید؟؟

romeo_1593
11 April 2007, 07:52 PM
سلام
یکی از دوستانم از من خواسته یک کلاس خوب برای آمادگی ielts در تهران بهش معرفی کنم
آريانپور

shahram2006_m
11 April 2007, 09:07 PM
سلام

من کلاس های آمادگی IELTS کیش رو پیشنهاد میکنم.کلاسش هم از اواسط اردیبهشت شروع میشه اما قبل از شروع کلاس از شما امتحانی برای شرکت در این کلاس گرفته میشه.
من شعبه ناهید غربی جردن میرم اگر خواستید شماره و آدرس رو در PM میتونم بگم.
البته موارد امتحان شامل 100 سوال Listening و 100 سوال گرامر هست.

F.®.A
12 April 2007, 12:30 AM
راستش من خودمم تصمیم گرفتم که برم
romeo_1593 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=22282) جان میشه بفرمایید آدرسش کجاست .شماره ای هم دارید
------
شهرام جان ممنون راستی فقط همین یه شعبه است چون خیلی بهمون دوره طرف غرب تهران شعبه نداره؟؟

shahram2006_m
12 April 2007, 12:48 AM
romeo_1593 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=22282) vbmenu_register("postmenu_355401", true); جان میشه بفرمایید آدرسش کجاست .شماره ای هم دارید
------
شهرام جان ممنون راستی فقط همین یه شعبه است چون خیلی بهمون دوره طرف غرب تهران شعبه نداره؟؟

فرشید جان شعبه ای که فکر میکنم به شما نزدیک باشه:
بزرگراه اشرفی اصفهانی ،خیابان سادات(کمی بالاتر از مرزداران)

romeo_1593
12 April 2007, 07:53 PM
romeo_1593 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=22282) جان میشه بفرمایید آدرسش کجاست .شماره ای هم دارید
------

شماره الان ندارم ولي ميتونم براتون پيدا كنم. آدرس هم : بين ميدان محسني و شريعتي....ضلع جنوبي خيابون همون كوچه اي كه توش رودخونه داره كه كباب تركي پاندا هم سرشه توي اون خيابونه....ضلع سمت راستش رو يه 100 متر بريد پايين ميبينيد.
در مورد كيش هم من خودم اونجا خوندم . استادي داره به اسم آقاي اكباتاني كه كاش بد نيست ولي بقيه استيد آيلتسش فاجعه هستند. من خودم آيلتس 6 آكادميك گرفتم كه 7ميخوام و دارم براش درس ميخونم. امتحانم هم بزوديه.

ali14049
12 April 2007, 09:54 PM
کلاس های اینترچنج برای آمادگی آزمون IELTS یا TOEFL خوبه؟

romeo_1593
13 April 2007, 11:00 AM
هیچ ربطی نداره....شما اگه زبانتون خوب باشه بهتر سوالاش رو جواب میدید اما ممکنه زبانتون خوب هم نباشه و بتونین نمره خوبی بگیرید
این کتابها برای آموزش زبان هستند نه آیلتس و توفل
تو این امتحانها تکنیک نقش خیلی مهمی داره

ali14049
15 April 2007, 12:16 AM
هیچ ربطی نداره....شما اگه زبانتون خوب باشه بهتر سوالاش رو جواب میدید اما ممکنه زبانتون خوب هم نباشه و بتونین نمره خوبی بگیرید
این کتابها برای آموزش زبان هستند نه آیلتس و توفل
تو این امتحانها تکنیک نقش خیلی مهمی داره

حالا اين تكنيك رو چطور ميشه كسب كرد؟:icon_twis

Farbod.E
15 April 2007, 12:31 AM
با توجه به بررسی های انجام شده این تاپیک به بخش سایرگفتگوها منتقل میشود.....

ali_tech
15 April 2007, 03:31 PM
کسی میدونه آیلتس جز تهران کجاها برگزار میشه و کی ثبت نامشه ؟
شنیدم کیش و مشهد و اصفهان هم هست....اطلاعات دقیقتری کسی نداره ؟

تا اونجا كه من ميدونم IELTS رو در ايران فقط British Council (موسسه فرهنگي سفارت بريتانيا) برگزار ميكنه. البته IELTS رسمي رو كه مدرك دوساله معتبر بين المللي بده. آدرسش هم خيابون شريعتي نرسيده به پل رومي ضلع شمالي باغ سفارت بريتانيا هست. اطلاعات دقيق تر رو ميتونيد توي سايتش ببينيد: http://www.britishcouncil.org/iran.htm

romeo_1593
15 April 2007, 08:39 PM
بجز اون IDP هم برگزار ميكنه: دفتر فرهنگي سفارت استراليا كه لايسنسش رو به وزارت علوم داده :
اينم سايتش : WWW.TEHRANIELTS.COM (http://www.TEHRANIELTS.COM)
علاوه بر اينها چند جا در چند شهر هم با در اختيار گرفتن لايسنسشون اين امتحان رو برگزار ميكنن مثل نجتمع فني تهران كه فقط آكتدميك رو برگزار ميكنه يا جزيره كيش يا رشت و مشهد و شيراز و.... اما اينها معمولا فقط آكادميك برگزار ميكنن....الان چند ماهي هست كه دفتر فرهنگي انگلستان هم فقط آكادميك برگزار ميكنه و IDP هم آكادميك و هم جنرال

F.®.A
15 April 2007, 09:05 PM
سلام
دوستان قیمتشام همه جا یکیه؟و فرقی نمیکنه کجا بری دیگه؟

romeo_1593
16 April 2007, 07:06 AM
British Counsil =130000 T
IDP = 120000 T

امير رضايي
17 April 2007, 09:44 AM
کلاً امتحان تافل همونطور که یکی از دوستان اشاره کردند، بسیار وابسته به تکنیکها و مهارتهایی هست که "TOEFL Strategies" گفته می شود.
شما ممکنه زبانتون خوب یا متوسط باشه، ولی به هر حال برا خوب دادن امتحان تافل و نمره بالا کسب کردن، باید تافل استراتژی بلد باشید. خیلی هم پیچیده نیست و در کتابهایی که دوستان گفتند در فصول اولیه اشاره شده.
یه توصیه اکید و جدی دیگه هم برای تافل دارم و اینه که اگر جایی هنوز امتحان Paper Base برگزار میشه، برید اونجا امتحان بدید. امتحان کاغذی برای ما که با سیستم آموزشی ایران عادت کردیم بسیار راحت تره. امتحانات کتمپیوتر بیس و اینترنت بیس مشکل تر و دارای بخشهای بیشتری هستند.

ممنون

rezadiscus
5 January 2008, 02:00 AM
سلام به دوستان
تافل فکر کنم روش paper نداشته باشه مطمن نیستم دوستان راجع به کتاب خوب سوال کردند من فعلا دو کتاب خوب واسه تافل دارم میخونم که به شما عزیزان هم توصیه میکنم :
Essential words for the TOEFL کتاب لغت هستش و همچنین کتاب TOEFL iBT کتاب دومی نوشته ی خانم دکتر Sharpe هستش و کتاب جالبیه روش خوندن رو گفته زمانبندی برای مطالعه داره نحوه ی سوال دادن رو تشریح کرده و هردو کتاب از اتشارات BARRONS (بارنز) هستند که به نظر من از لانگ من بهترن
یه کتاب خوب واسه انشا نویسی هست به نام TOEFL essays که نمونه های انشا ها رو داره
کتاب خوب واسه لغت که آخر کتاب خودم اسماشون هست : 504 و 1100 واژه
کتاب practice exercises for the TOEFL هم واسه تمرین کتاب خوبیه ولی من ندارمش
دو تا سایت خوب هم بهتون معرفی میکنم سایت خانم شارپ که بهش ایمیل بزنید و جواب هم میده و کامل راهنماییتون میکنه از نوشتن چرت و پرت هم خودداری کنید که دیگه جواب نمیده فقط از تافل بپرسید : www.teflprep.com (http://www.teflprep.com)
و سایت انتشارات بارنز : www.barronseduc.com (http://www.barronseduc.com)
اگه سوال دیگه ای داشتید در خدمتم
شاد و پیروز و سربلند باشید.

MSv-Classic
22 October 2008, 11:26 AM
سازمان سنجش اموزش کشور هم آزمون ielts داره هم toefl.
هزینش یه کم بالاست...150دلار برای هر بار شرکت.
البته بیشتر به درد کسایی میخوره که قصد تحصیل در خارج از کشور رو دارند.
www.sanjesh.org

behnam_hastam
28 October 2008, 01:20 AM
با سلام به دوستان.برای کلاس های IELTS در تهران،جهاد دانشگاهی ابتدای خیابان گاندی رو پیشنهاد می کنم.

زمانی هم که من می رفتم اساتید خیلی خوبی از نظر بر خورد و سطح معلومات و اطلاعات روز داشت.

برخی اساتید به صورت خصوصی هم تدریس می کردند.

پیشنهاد من اینه:برای speaking حتما کلاس عمومی بروید تا بتونید در جمع به بحث بپردازید.برای Writing هم

خصوصی بگیرین تا بیشتر و دقیقتر کار کنین.

برای Listening و Reading بستگی به خودتون داره.زیاد فرقی در عمومی یا خصوصی نمی کنه.

MSv-Classic
27 December 2008, 05:53 PM
دوستان کسی در مورد PreToefl میتونه کمی اطلاعات بده؟آیا گذروندنش واسه رفتن به کلاس تافل لازمه؟(منظورم اینه که اگر نخونیمش آیا در سطح تافل مشکلی واسمون پیش میاد( با توجه به اینکه زبانم در حد خوبیه)؟

soheilm
5 January 2009, 02:32 PM
دوستاك اگه كسي بخواد در يكدوره كوتاه و فشره IELTS بخونه و امتحان بده چطوري شروع كنه؟ به چه كلاسايي مراجعه كنه؟؟؟

romeo_1593
6 January 2009, 01:05 PM
جاهای مختلفی هستن که کلاساش رو دارن ولی قطعا بهترینشون آریانپوره اما خیلی زمان گیره .

naymz
12 January 2009, 11:47 AM
دوستانی که میخوان ielts امتحان بدن محض اطلاع عرض کنم که در ایران 2 مرکز هستن که این امتحان رو برگزار میکنن

www.ieltstehran.com
ielts.sanjesh.org

که دومی در حال حاضر برای august به بعد جای خالی داره
و اولی هم هر از گاهی باز میشه و تعداد محدودی میگیره که باید به تناوب سر بزنین

نحوه کار در هر دو سایت به این صورته که باید profile بسازید و عکستون رو بفرستید وقتی تایید شد اونوقت ثبت نام کنید

اگه بازم سوالی بود بپرسید

eblis.3
20 November 2010, 04:24 PM
سلام خسته نباشید

برای امتحان تافل و یا ielts حتما باید در کلاسشرکت کرد

کتابی نیست که بخونیم آماده بشیم و بعد امتحان ؟

چون من زبانم تقریبا خوبه و دانشجوام کلاس نمیرسم برم

راهنمایی میفرمایید؟

ممنونم

*setare*
15 August 2012, 06:56 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم از بچه هایی که آزمون IELTS دادند و اون اینه که به نظرتون برای کسی که پایه زبانش خوبه برای کدوم skill کلاس بره بهتره ؟
و دیگه اینکه آموزشگاه آریان پور خوب هست؟ من برای اونجا مصاحبه دادم.

shahram2006_m
15 August 2012, 07:05 PM
دوست عزیز

اگر پایه قوی دارید ، برای Reading و Listening خودتون میتونید تمرین کنید...منابع مختلفی وجود داره که بهترین اونها Cambridge IELTS Test 1-8 هست.
در مورد Speaking و Writing حتما نیاز به استادی دارید که کار شما رو چک و اشکالات رو به شما گوشزد کنه و شما هم اونها رو رفع کنید.
آریان پور هم یکی از موفق ترین هاست.(البته مظور بنده شعبه شریعتی حسینیه ارشاد هست)
موفق باشید

*setare*
15 August 2012, 07:22 PM
خیلی ممنونم من خودمم راستش واسه کلاس Writing آریان پور ثبت نام کردم و منتظرم که خبرم کنند ولی شک داشتم ...:icon_ques
به نظرتون Speaking رو هم حتما باید کلاس برم؟ شما خودتون برای آزمون کلاس رفتین؟

shahram2006_m
15 August 2012, 09:46 PM
من برا ی Speaking کلاس نرفتم اما کسی رو داشتم که هر روز تمرین کنم و دوما اشکال ها رو رفع کنم.