PDA

View Full Version : ریو بخرم یا 206 تیپ 2؟

mohamadtj
26 May 2006, 05:22 PM
سلام
از دوستان می خوام کمک کنند بدون هیچ غرض و تعصبی بگن تیپ 2 206 بخرم یا ریو ؟ لطفا این دو را با هم مقایسه کنید و بگین کدوم یک برای خرید بهتره و از چه نظر
از همه ممنون

sina1808
26 May 2006, 05:28 PM
بنده ميگم 206 تيپ 2
تيپ بالاتر هم بود كه چه بهتره !

pesaremelli
26 May 2006, 06:14 PM
شما با پول ریو میتونید یه 206 تیپ 3 بخرید که به نظر من اگه فضای داخلی و صندوق بار زیاد برتون مهم نیست بهترین انتخابه شما اول باید انتظاراتتونو از ماشین بگید

كاميار نظيري
26 May 2006, 08:50 PM
به هر حال صنعت اتومبیل کره هیچ وقت به پایه اتومبیل پژو نمی رسه.206 در سال 1999 و2000 ماشین سال اروپا و انگلیس شده.

meslehichkas
26 May 2006, 10:16 PM
من تا به حال سواره ريو نشدم پس نميتونم بگم كدوم بهتره
فقط ميتونم اينو بگم كه چند ساله من 206 دارم و اصلا اذيت نكرده
در ضمن اگر 206 خواستي بگيري يا تيپ 2 بگير يا 5
چون تيپ 3 اصلا ارزشه 1ميليون اضافه دادن رو نداره
تاپيك در مورده مقايسه اين دو زياده يه سرچي كن پيدا ميكني حتما

pesaremelli
27 May 2006, 12:22 AM
من تا به حال سواره ريو نشدم پس نميتونم بگم كدوم بهتره
فقط ميتونم اينو بگم كه چند ساله من 206 دارم و اصلا اذيت نكرده
در ضمن اگر 206 خواستي بگيري يا تيپ 2 بگير يا 5
چون تيپ 3 اصلا ارزشه 1ميليون اضافه دادن رو نداره
تاپيك در مورده مقايسه اين دو زياده يه سرچي كن پيدا ميكني حتما
به نظر من یکی از معقول ترین اختلاف قیمت ها در ایران اختلاف قیمت بین 206 تیپ 2 و 3 هستش
تیپ 3 امکاناتی داره که مستقیم به حفظ جون شما ربط داره
ایربگ+ترمز ای بی اس و دیسکس برای هر چهارچرخ +تهویه ی اتوماتیک+پخش سیدی و ..................
حالا شما اینارو حساب کنید ببینید 1 تومن گرونتر میارزه یا نه

mohamadtj
27 May 2006, 01:08 AM
مرسی از کسانی که نظر دادند .
والا میدونم با پول ریو میشه تیپ 3 گرفت ولی من یا ریو می خوام بخرم یا تیپ 2 !! یعنی شرایط اینطوریه !
انتظاراتم هم از ماشین ایناس :
نرمی و راحتی
سرعت و قدرت به همراه ایمنی بیشتر
محکم تر بودن ماشین
شیک و خوشگل تر بودن با کلاس تر بودن ماشین
البته جا دارتر بودن و راحتی سرنشینان هم در مواقعی بد نیست !
امکانات داخل ماشین بالاتر
حالا ممنون میشم نظرتون را با دلیل منطقی بدین نه اینکه به صرف داشتن اون ماشین
منتظرم

mohamadtj
27 May 2006, 11:10 AM
سلام
بچه ها خواهشن زودتر جوا بدین یه کم فوری هستش
ممنون

candino
27 May 2006, 12:09 PM
206 بخر. اگه میخواهی فعلا از مدل ماشینت کم باشه بخاطر کلاس عرض میکنم ریو بگیر ولی ما بقی نکات که بالا اشاره کردید جواب شما 206 هست :icon_cool

sina1808
27 May 2006, 02:13 PM
اگه جونت رو دوست داري ريو نخر !! امنيت نداره

mohamadtj
27 May 2006, 07:18 PM
سلام
من بحث این امنیت نداشتن ریو رو خیلی جاها دیدم ولی فکر نکنم آنچنان هم مهم باشه چون تو این تست خودروی زانتیا با اون همه ابهت ستاره هاش کمتر از ریو هست .حالا اگه اشتباه میکنم بگین ممنون میشم . یه چیزی که 206 مشکل داره اینه که امار چپی های بالایی داره البته عدا های میگن بخاطر سرعت زیاد این ماشن و ناشی بودن رانندگان است ولی من قبول ندارم چون از این ماشین با سرعت تر هم تو ایران هست راننده ها هم همونا هستن .البته خوب 206 داخلش باید بهتر باشه.باز هم از دوستان که رانندگی با هر دو رو تجربه کردن می خوام کمک کنند
ممنون

shahram2006_m
27 May 2006, 11:52 PM
مرسی از کسانی که نظر دادند .
والا میدونم با پول ریو میشه تیپ 3 گرفت ولی من یا ریو می خوام بخرم یا تیپ 2 !! یعنی شرایط اینطوریه !
انتظاراتم هم از ماشین ایناس :
نرمی و راحتی
سرعت و قدرت به همراه ایمنی بیشتر
محکم تر بودن ماشین
شیک و خوشگل تر بودن با کلاس تر بودن ماشین
البته جا دارتر بودن و راحتی سرنشینان هم در مواقعی بد نیست !
امکانات داخل ماشین بالاتر
حالا ممنون میشم نظرتون را با دلیل منطقی بدین نه اینکه به صرف داشتن اون ماشین
منتظرم

اول بگم من پشت هر دو نشتم (پشت 206 بيشتر)
نرمي و راحتي :206
سرعت:206
ايمني:206 (شك نكن در مقايسه با ريو كه كم ايمني ترين خودرو سال 2005 اروپا معرفي شده)
قدرت:206
شيك و خوشكل و با كلاس بودن: بدون شك 206
جادار بودن:سرنشينان جلو و جاي پا عقب206 و براي صندوق ريو

پس نتيجه ميگيريم تنها مزيت ريو به 206 فقط صندوق اونه كه فكر نميكنم در مقابل اين همه محسنات مهم باشه.

موفق باشيد:icon_cool

greenforest
28 May 2006, 12:19 AM
فقط 206
از نظر ایمنی حرف نداره. من باهاش تجربه تصادف شدید داشتم اما درحالیکه با سرعت 90 کیلومتر به گارد ریل اونهم از جلو سمت راست کوبیدم (انحراف سر پیچ به دلیل سرعت زیاد) فقط گلگیر جلو اذیت شد و تعویض کردم و هیچ اسیبی به بدنه مثل باز نشدن درها و یا تاب برداشتن سقف وارد نشد. جالب اینکه سیستم فرمان و بالانس ماشین هم هیچ تغییری نکرد. خلاصه اینکه از 206 خیلی خوشم اومد. از نظر ظاهری هم 206 خیلی قشنگ تر هست. ناگفته نماند من الان برای انجام دادن یک پروژه 5 ماه هست کانادا هستم. اینجا ریو مخصوص افراد با درامد پایین هست و اصلا کلاس نداره. تازه این مدلی که در ایران تولید می شه مدتی هست که با مدل 2006 ریو جایگزین شده که این مدل جدید بسیار زیبا هست.

Abolfazl2006_p
28 May 2006, 01:00 AM
206 T5
:icon_cool

X-R
28 May 2006, 01:56 AM
فقط 206
از نظر ایمنی حرف نداره. من باهاش تجربه تصادف شدید داشتم اما درحالیکه با سرعت 90 کیلومتر به گارد ریل اونهم از جلو سمت راست کوبیدم (انحراف سر پیچ به دلیل سرعت زیاد) فقط گلگیر جلو اذیت شد و تعویض کردم و هیچ اسیبی به بدنه مثل باز نشدن درها و یا تاب برداشتن سقف وارد نشد. جالب اینکه سیستم فرمان و بالانس ماشین هم هیچ تغییری نکرد. خلاصه اینکه از 206 خیلی خوشم اومد. از نظر ظاهری هم 206 خیلی قشنگ تر هست. ناگفته نماند من الان برای انجام دادن یک پروژه 5 ماه هست کانادا هستم. اینجا ریو مخصوص افراد با درامد پایین هست و اصلا کلاس نداره. تازه این مدلی که در ایران تولید می شه مدتی هست که با مدل 2006 ریو جایگزین شده که این مدل جدید بسیار زیبا هست.

در مورد تصادف من كاملا با شما مخالفم
1 قبول دارم كه توي ايمني سرنشين 206 بسيار خوبه ولي توي تصادفات جزئي به شدت اسيب پذير اگر بخوام ساده بگم (من و دوستم سوار پرشيا بوديم كه سر پيچ يك 206 از جلو به ما زد گلگير ماشين ما داغون شد ولي خدايش موتور 206 تقريبا اومد پايين من اينو ميتونم بگم كه ايمني 206 فقط براي سرنشين داخل است و الا در تصادفات معمولي از لحاظ بدنه بيشترين خسارت بهش وارد ميشه (شايد هم نبود سپر تعصير داشته باشه )

po2ya
28 May 2006, 10:16 AM
اگه از پشت به ریو نگاه کنی یه میله تز پشتش آویزوونه!!! که یکم دقیق بشن توی مسایل فنی ماشین متوجه میشین که هموون میله خوشگل که آویزوونه از ماشین چیزی نیست جرز میل تعادل ماشین!!!!
خ.ب شما فرض کن از یه جا رد شدی یه سنگ گنده هولوفتی زیر ماشین سبز شد!!!! یکمم هم که ریشه داشته باشه سنگه و تو خاک قشنگ جفت و جور شده باشه قشنگ واستوون گیر میکنه به میل تعادل و یه حالی به راننده و سرنشینان گرامی میده!!!! این یکی از ایرادات امنیتیه این ماشین!!!

meslehichkas
4 June 2006, 11:38 AM
عزيزه دلم حرف گوش كن
206 تيپ 5

اگر به هر دليلي نميتوني يا نميخواي تيپ 5 بگيري باز هم تيپ 2 خيلي بهتره از ريو

reza1050
4 June 2006, 06:15 PM
دوست عزیز با توجه به شناختی که بیشتر دوستان از 206 دارند و بخوبی مزایا و معایب اونو می دونند بهتره 206 رو انتخاب کنی و در مورد امار نسبتا بالای چپ شدن ماشین به عنوان تنها ترین نقص این خودرو از زبان بعضی راننده ها چاره کار اون فقط یک کم نه زیاد احتیاط است لطفش به اینه که با اگاهی انتخاب کردی ولی خودرویی مثل ریو تا بیاد و دقیقا نقاط قوت و ضعف خودشو نشون بده چه از لحاظ فنی و رانندگی و چه از لحاظ عمر مفید طبیعتا طول میکشه و هنوز مسائل زیادی در مورد اون ناگفته مونده که فقط احتیاج به گذشت زمان داره به هر حال من به شخص ریو رو نه تایید می کنم و نه تکذیب انتخاب اون با خودته هدف تمامی دوستان اطلاع رسانی جهت تصمیم گیری بهتر است موفق و پیروز باشید ما رو هم در مورد انتخابت بی خبر نذار .:icon_cool

mohamadtj
6 June 2006, 12:06 AM
سلام
ممنون از همه شما در مورد راهنمایی و کمک به اینجانب
ماشینی که انتخاب کردم ریو بود و خریدم . نزدیک 5 روزی میشه که گرفتم پس فعلا نیتونم در موردش اظهار نظر کنم فقط در مورد قدرت موتورش و سرعت مطمعا هستم از 206 تیپ 2 خیلی بهتره و از لحاظ نرمی ماشین نیز از 206 بهتره مثل دوو سیلو. دیگه بقیه مزایا و معایبش بعدا معلوم خواهد شد که اینجا مینویسم
از همه شما یکبار دیگه ممنون

shahram2006_m
6 June 2006, 12:32 AM
سلام
ماشینی که انتخاب کردم ریو بود و خریدم . نزدیک 5 روزی میشه که گرفتم پس فعلا نیتونم در موردش اظهار نظر کنم فقط در مورد قدرت موتورش و سرعت مطمعا هستم از 206 تیپ 2 خیلی بهتره و از لحاظ نرمی ماشین نیز از 206 بهتره مثل دوو سیلو. دیگه بقیه مزایا و معایبش بعدا معلوم خواهد شد که اینجا مینویسم

دوست عزیز مبارکت باشه ولی من هدف از ایجاد این تاپیک رو نفهمیدن چون تمام دوستان نظرشون با دلیل روی 206 بود و انتخاب شما بر خلاف این:icon_razz :icon_sad:

meslehichkas
6 June 2006, 10:12 PM
در مورد تصادف من كاملا با شما مخالفم
1 قبول دارم كه توي ايمني سرنشين 206 بسيار خوبه ولي توي تصادفات جزئي به شدت اسيب پذير اگر بخوام ساده بگم (من و دوستم سوار پرشيا بوديم كه سر پيچ يك 206 از جلو به ما زد گلگير ماشين ما داغون شد ولي خدايش موتور 206 تقريبا اومد پايين من اينو ميتونم بگم كه ايمني 206 فقط براي سرنشين داخل است و الا در تصادفات معمولي از لحاظ بدنه بيشترين خسارت بهش وارد ميشه (شايد هم نبود سپر تعصير داشته باشه )

قبلا هم گفتم
به قيافه پفكي 206 نگاه نكنيد
خيلي محكمه
حد اقل در مورده پشتش ميتونم صد در صد بگم كه بي نظيره استحكامش
پرايد با سرعت بالا از پشت به من جوري زدكه گفتم ماشين تا پشته سرم جمع شد اما خدا شاهده هيچي نشد
فقط يه مه شكن backگرفتم 11000تومن
1000 تومنم هم دادم سپر ساز

meslehichkas
6 June 2006, 10:18 PM
دوست عزیز مبارکت باشه ولی من هدف از ایجاد این تاپیک رو نفهمیدن چون تمام دوستان نظرشون با دلیل روی 206 بود و انتخاب شما بر خلاف این:icon_razz :icon_sad:

:icon_arro :icon_arro

با مدعي مگوييد اسراره عشق و مستي... :icon_surp

( ايشالا كه هر چي گرفت مباركش باشه . از ما گفتن بود )

mohamadtj
9 June 2006, 11:52 AM
سلام
دوست عزیز من در مورد اینکه 206 ماشینه خوبیه شکی ندارم و حرفی هم نزدم ولی بیشترین عاملی که باعث شد من ریو رو انتخاب کنم تعداد بسیار زیاد 206 در شهر است که واقعا قیافش برای من تکراری شده.هر کسی نظری داره من نمیگم 206 زشته ولی برای من خیلی تکراری شده و این مساله با روحیه من سازگار نیست !!
البته تا الان که از انتخاب خودم ناراضی نیستم و فکر هم کنم در مقایسه با 206 تیپ 2 نظر من رو تامین میکنه از لحاظ قدرت موتور و نرمی ماشین دو عاملی که برام مهم بود از تیپ 2 سرتر است . البته هنوز برای قضاوت زوده و باید منتظر شد ببینیم چی میشه !

javad18
20 June 2006, 04:31 PM
اگه ماشین خانوادگی می خواهی ریو بهتره چون بزرگتر از 206هستش وشتاب اون نسبت به 206کمتره چون شنیدم موتورش 1300ولی اگه ماشین خانوادگی نمیخوای 206بهتره چون ریو هنوز امتحانش رو پس نداده ویه جور ریسکه:lover:

shahram2006_m
20 June 2006, 05:46 PM
اگه ماشین خانوادگی می خواهی ریو بهتره چون بزرگتر از 206هستش وشتاب اون نسبت به 206کمتره چون شنیدم موتورش 1300ولی اگه ماشین خانوادگی نمیخوای 206بهتره چون ریو هنوز امتحانش رو پس نداده ویه جور ریسکه:lover:

دوست عزيز حجم موتور ريو 1500 سي سي هست و حجم موتور پرايد 1300 سي سي

hozhzhat
1 July 2006, 12:28 PM
سلام
از دوستان می خوام کمک کنند بدون هیچ غرض و تعصبی بگن تیپ 2 206 بخرم یا ریو ؟ لطفا این دو را با هم مقایسه کنید و بگین کدوم یک برای خرید بهتره و از چه نظر
از همه ممنون
سلام دوست عزيز
نظر شخصي من اينه كه 206 بهتر از ريو البته بستگي به نوع استفادتون داره اگر ميخوايد با خانواده استفاده كنيد نياز به ماشين صندوقدار داريد و اگر هم مجردي يا دو سه نفر هستيد 206 را انتخاب كنيد در ضمن اگر شما بخوايد 206 كاركرده بخريد با مبلغي كه ميخوايد به ريو يا 206 صفر اختصاص بديد ميتونيد يه 206 تيپ 5 كاركرده بخريد كه واقعا ارزششو داره
از نظر مقايسه اگر بخوايد 206 شتاب بهتري داره و يه چيز خيلي مهم اينه كه صندلي هاي 206 واقعا ادمو تو سفرهاي طولاني خسته نميكنه من چون ديسك كمر دارم اينو تجربه كردم ولي بجاش بخاطر اينكه فاصله چرخهاش به هم نزديكه و هاچ بك هست كمي خشك تر از ريو به نظر ميرسه و اگر كلي بخوايد 206 بهتر از ريو است:icon_cool

ATOS
1 July 2006, 05:08 PM
اگه از پشت به ریو نگاه کنی یه میله تز پشتش آویزوونه!!! که یکم دقیق بشن توی مسایل فنی ماشین متوجه میشین که هموون میله خوشگل که آویزوونه از ماشین چیزی نیست جرز میل تعادل ماشین!!!!
خ.ب شما فرض کن از یه جا رد شدی یه سنگ گنده هولوفتی زیر ماشین سبز شد!!!! یکمم هم که ریشه داشته باشه سنگه و تو خاک قشنگ جفت و جور شده باشه قشنگ واستوون گیر میکنه به میل تعادل و یه حالی به راننده و سرنشینان گرامی میده!!!! این یکی از ایرادات امنیتیه این ماشین!!!
بسيار بسيار عالي:icon_excl
به نكته خوبي توجه كردي:icon_surp اگه دقت كنيد ماتيز هم همين مشكلو داره:icon_mad:

pooryab
17 August 2006, 10:53 PM
با احترام به نظر دوستان عزیز ....
در کل من 206 رو رد نمی کنم ولی تیپ 5 و 6 اون رو ، به نظر شما تیپ 2 با موتوری کمتر از 1400 و توان 75 اسب بخار از ریو که 1500 و توان اون 98 اسب بخار هست بهتر است !!!؟
نمی دونم بعضی از دوستان چطور با ریو رانندگی کردن که اکسل عقب اون یا به قولی میله تعادل اون به زمین گیر کرده!!!
و تقصیر رو به گردن ریو می ندازن .
و در کل به نظر من این مقایسه اصلا کار درستی نیست...

Abolfazl2006_p
18 August 2006, 02:09 AM
206 =امنیت قابل قبول
ریو= یکم قدرت بیشتر و امنیت پایین

alirezant63
20 September 2007, 01:24 AM
والا ماکه رفتیم تو خود سایت http://www.euroncap.com برای مقایسه امنیتی که می گن !! میتونید نتایج تست 206 و ریو رو در لینک های زیر ببینید .
تست امنیت (http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx)206 (http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx)
تست امنیت ریو (http://www.euroncap.com/tests/kia_rio_2005/240.aspx) ( البتهاین مدل مدلی نیست که در ایرانه و هاچبکه ) حالا نمیدونم دوستان از کجا دقیقا مشخصات امنیتی ریو و 206 رو مقایسه کردند؟!!
در این مقایسه ریو به مراتب امتیاز بالاتری آورده
فکر میکنم دوستان امنیت رو با خسارت وارد شده به ماشین اشتباه گرفتند . میدونید که هرچه بدنه ماشین محکم تر باشه انتقال ضریه به سرنشینان بیشتره .
در ضمن کیاموتورز آمریکایی هست و کره مثل ما میمونه که پژو میزنیم .
قدرت ریو هم بیشتر از 206(تیپ 2) هست

nojex
20 September 2007, 10:45 AM
دوست گرامی این مدل ریو نسل جدید ربو هست که کاملا دچار دگرگونی در بدنه و تجهیزات شده و کلا با ریوی ایرانی متفاوت هستش . در مورد ریو نوع بدنه سایز لاستیک نحوه قرار گیری موتور و ... رو با 206 میشه مقایسه کرد و 206 از ریو امن تر هستش .

askarizadeh
23 September 2007, 02:28 PM
سلام

سلام
از ريو راضي هستي؟مشكلي نداره؟

jasapour
23 February 2008, 01:26 PM
سلام آقا با توجه به اینکه من خودم 206 تیپ 2 مدل تابستون 85 و ریو مدل تابستون 86 دارم می گم ریو چون از هر لحاظ برتر می بینمش (البته اگه نخوایم با تعصب حرف بزنیم) چون اولا قطعاتش کره ایه ولی 206 کلی قطعات ایرانی داره خدمات پس از فروش سایپا تا حدودی بهتر از ایران خودروس از لحاظ راه رفتنم که اصلا نمی شه 206 تیپ 2 رو با ریو مقایسش کرد تازه هیدرولیک فرمون و تسلط آدم به ماشین و ... ریو واقعا بهتره البته به نظرم چون 206 هاچ بکه کنترلش سر پیچا بهتره و در ضمن صندلیای 206 راحت تره ولی ریو کم مصرف تر و واقعا قوی تر و برو تره حتی از پس 206 تیپ 5 و پرشیا ELX و زانتیا ام بر میاد چون با همشون کل شتاب انداختم و به قول سایپاییا عنوان سلطان شتاب و سلطان سر بالایی واقعا برازندشه و تا حالا ام اکسل عقبش به زمین نخورده و اصلا همچین موردی رو نشنیدم در ضمن با 206 ام حدود 41000 کیلومتر و با ریوم 10000 راه رفتم ولی شتاب و کلا راه رفتن 206 تیپ 2 در مقابل ریو خسته کننده و عذاب آوره ولی یه چیز جالب ام بگم شاید %99 مردم از راه رفتن ریو بی خبرن و با 206 تیپ 2 !!!!!!!! هوس کل با ریو رو می کنن که خوب ادامه داستان و خودتون می تونین حدس بزنین و قیافه متعجب راننده 206 و حتی برام پیش اومده که بعضی 206 دارا بهم گفتن داداش تقویته؟به هر حال با ریوم خیلی بیشتر حال می کنم تا 206 ام

lavson1361
31 May 2008, 05:11 PM
دوستان به نظر شما در حال حاضر کدام یک از دو ماشین زیر مقرون به صرفه تر و به طور کلی برای خرید بهتر هستند:

206 تیپ 2
یا
کیا ریو مدل LS
------------------------------------------------------------
پژو 206 - چهارده میلیون و پانصد (14.500)
کیا ریو - 12.600میلیون تومان

قدرت موتور :
ریو – با موتور 1500 و شانزده سوپاپ , 97 اسب
206 – با موتور 1400 و هشت سوپاپ 75 اسب

سیکل ترکیبی مصرف سوخت :
206 – معدل 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر
کیا ریو _ معادل 6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر

وضعیت بورس بازار :
206-هر روز بیشتر از دیروز
کیاریو – در حال رشد نسبی مخصوصا" در یک ماه اخیر

کیفیت ساخت و منتاژ :
206 – تولید ایران و تحت نظارت فرانسه
کیا ریو – منتاژ ایران (CKD) تحت نظارت کره جنوبی

تعلیق خودرو :
206 – جلو مکفرسون
کیا ریو – جلو مکفرسون و عقب اکسل پیچشی

امکانات جانبی خودرو :
206 – ضبط صوت دو باند AUDIO- شیشه برقی جلو – کنترل ضبط بر روی فرمان خودرو
کیا ریو – ضبط صوت 4 باند MP3- شیشه جلو و عقب برقی – داشبورد اضافی – فاقد ایربگ و ای بی اس

دیگه چیزی یادم نمیآد بقیه رو شما اضافه بفرمایید ...

با تشکر ...

(راستی بلد نیستم نظر سنجی اضافه کنم یکی به ما یاد بده )

Dandrite
31 May 2008, 05:43 PM
دوستان به نظر شما در حال حاضر کدام یک از دو ماشین زیر مقرون به صرفه تر و به طور کلی برای خرید بهتر هستند:

206 تیپ 2
یا
کیا ریو مدل LS
------------------------------------------------------------
پژو 206 - چهارده میلیون و پانصد (14.500)
کیا ریو - 12.600میلیون تومان

قدرت موتور :
ریو – با موتور 1500 و شانزده سوپاپ , 97 اسب
206 – با موتور 1400 و هشت سوپاپ 75 اسب

سیکل ترکیبی مصرف سوخت :
206 – معدل 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر
کیا ریو _ معادل 6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر

وضعیت بورس بازار :
206-هر روز بیشتر از دیروز
کیاریو – در حال رشد نسبی مخصوصا" در یک ماه اخیر

کیفیت ساخت و منتاژ :
206 – تولید ایران و تحت نظارت فرانسه
کیا ریو – منتاژ ایران (CKD) تحت نظارت کره جنوبی

تعلیق خودرو :
206 – جلو مکفرسون
کیا ریو – جلو مکفرسون و عقب اکسل پیچشی

امکانات جانبی خودرو :
206 – ضبط صوت دو باند AUDIO- شیشه برقی جلو – کنترل ضبط بر روی فرمان خودرو
کیا ریو – ضبط صوت 4 باند MP3- شیشه جلو و عقب برقی – داشبورد اضافی – فاقد ایربگ و ای بی اس

دیگه چیزی یادم نمیآد بقیه رو شما اضافه بفرمایید ...

با تشکر ...

(راستی بلد نیستم نظر سنجی اضافه کنم یکی به ما یاد بده )
تو كه همه را گفتي پس ما چي بگييم :icon_redf
ولي به نظرم ريو بهتره چون علاوه بر مسائل بالا داراي فضاي بيشتري است .

محمد رضا محمدي
31 May 2008, 06:11 PM
به نظر من در مقایسه بالا شانسی برای 206 تیپ 2 نمیمونه
ریو با داشتن قدرت موتور و شتاب بیشتر . جاداری مناسب تر . صندوق عقب لوازم یدکی ارزان تر و استهلاک بسیار پایین میتونه نسبت به تیپ 2 برتری بی چون و چرای خودش رو نشون بده
در مورد مصرف سوخت و سیستم تعلیق هر دو خودرو تقریبا در یک حد و اندازه هستند
در مورد طراحی ظاهری هم بستگی به سلیقه افراد داره ولی باید ذکر کنیم که هر دو خودرو برای زیباتر شدن به یه مقداری دستکاری نیازمندند ! واسه ریو حتما باید از رینگ و لاستیک بزرگتر استفاده کنید تا ضعف گیجی فرمان در سرعت بالا رو مرتفع کنه و البته روی هندلینگ و زیبایی هم خیلی تاثیر گذاره:icon_cool
در مورد 206 هم انتخاب برای تغییر چهره زیاده ولی بایستی دقت کنید چون بین خودروی زیبا و خودروی زشت به میزان 1 تار مو فاصله هستش !:icon_surp

lavson1361
31 May 2008, 06:26 PM
درسته دوست عزیز فضای ماشین صد در صد از 206 بیشتره و به درد خانوار ها بیشتر میخوره . صندوق عقبش هم خیلی بزرگه درحد پرشیا هست .
راستی اینو هم مبگم که من خودم هم 206 داشتم و هم ریو . پس نمیتونم با غرض حرف بزنم . ولی چند تا چیز دیگه هم یادم اومد ....

Max Speed :
اول ریو
دوم 206

(به علت واقعی نبودن عددی که توی مشخصات این دو خودرو نوشته شده , بنده از باز گو کردن عدد ثانیه منصرف شدم ولی به صورت تقریبی صفر تا صد ریو کمی بیشتره ...)

شتای گیری توی سربالایی :

اول ریو
دوم 206
(به علت مجهز بودن ریو به سیستم DOAC)

صداهای غیر عادی :
اول 206
دوم ریو

(ریو توی دورهای بالای 3000 صدای موتور رو میکشه توی ماشین که البته نمد کاپوت هم زیاد معجزه نمیکنه ولی 206 واقعا" silent هست . اصلا"وقتی پنجره بالاست صدای بوق ماشینها رو هم نمیشنوی . )

طراحی ماشین :
سلیقه ای هست . البته من 206 رو بیشتر دوست دارم , کما اینکه ریو هم از بغل خیلی view داره ...

سیستم ترمز :
اول ریو
دوم 206
206 کله میکنه ولی ریو هنگام ترمز راحت میشینه روی زمین ...

خرج و استهلاک ماشین :
(خرج 206صددرصد بیشتره اما کم استهلاکتر از 206 ندیدم . 206 دیر خراب میشه ولی اگه خراب بشه بدبختت میکنه .ریو هم هنوز امتحانش رو در مورد استهلاک پس نداده اما خرج زیادی نداره فقط فیلترهواش یه کم گرونه تقریبا" 6 تومن )

اینم عکس از موتوری ریو البته شرمنده عکس موتور تیپ 2 رو نداشتم که بزارم . (ظاهرش خیلی باکلاسه )
http://irapic.com/uploads/1212306403.jpg (http://irapic.com/ref.php?mode=forum)

lavson1361
31 May 2008, 08:41 PM
من از زحمات اون مدیر عزیزی که پست رو انتقال دادن تشکر میکنم ولی باید عرض کنم این تاپیک به نوعی دموده شده و غیر از سه پست اون , بقیه برای سال 2006 هست . در آن زمان, تمام افراد در مورد محاسن و معایب و نوسانات آینده بیخبر بودند .

زدن تاپیک جدید میتونست موج دومی رو در مقایسه این دو خودرو ایجاد کنه . و نظرات کاربران رو بعد از دو سال جویا بشه . (دو تاپیک ادغام شده هیچ نقطه اشتراکی با هم ندارند جز نام 206 و ریو . )

به هر روی اختیار با مدیران است . مهم نفس کار میباشد که همانا مقایسه این دو خودروست اما به صورت کلی , بررسی شکل مقایسه فنی و ظاهری دو خودرو و راهنمایی خواستن یک کاربر در دوسال پیش, دو موضوع مجزاست که صد البته کار مدیریت (قفل و انتقال تاپیک) را زیر سوال میبرد .... ضمن اینکه هیچ تاپیک نظر سنجی در این مورد وجود ندارد و بنده قصد زدن نظر سنجی را نیز داشتم .

Foad
31 May 2008, 09:17 PM
دوست گرامی ممنون از توجهتون
رویه بخش ماشین اینه که تا حد امکان تاپیک موازی نداشته باشیم تا کاربرا سردرگم نشن
کسی که مطالب تاپیک رو بخونه خودش متوجه میشه که پستها تاریخش قدیمی یا جدید هستند و از طرف دیگر برای خواننده مناسبتره که بدونه نظر دارندگان این خودرو ها بعد از مدتی چیه و اون رو با نظر اولیشون مقایسه کنه
در ضمن ایجاد نظر سنجی فقط در ابتدایی که قصد دارید تاپیک رو ایجاد کنید امکان پذیره و نه بعدش، که شما نظر سنجی نزاشته بودید

ghazalbn
3 August 2008, 03:38 PM
با عرض سلام
ميخواستم خدمتتون عرض كنم كه هر دو ماشينهاي خوبي هستن.من با ريو توي جاده با سرعت خيلي بالا تصادف كردم به طور خيلي شديد.قبل از اينكه از ماشين پياده بشم فكر ميكردم كه كلي داغون شده و بايد با جرثقيل بردش كه انطوري نبود. از نظر من ريو بدنه ي قوي داره و از همه نظر خيلي خوبه.كلاسشم خوبه مخصوصا اگر رينگ و لاستيك پهنتر بندازين.به نظر من همه ي چيزاييرو كه شما ميخواين داره.:icon_cool

hosseinabd
3 August 2008, 04:07 PM
والا من هم 2.5 سال هست سوارم و فقط فیلتر ها و روغن و بنزین و لنت خرجم بوده.
ولی لنتهاش خیلی خوب گشید تقریبا 42000 تا با لنتهای شرکتی رفتم.تازه 16 بار جاده خوزستان رو توی این 2.5 سال رفتم با همون لنت و بدون ایراد پیدا کردن سیستم جلوبندی.
من خیلی راضیم تا حالا ماشین با این کیفیت و سواری خوب ندیدم.
من تصادف نداشتم ولی دوستانی که تصادف باهاش داشتن بهم گفتند که اصلا باورشون نمیشده که ایمنی این ماشین اینقدر بالا باشه بدون ایربگ و ای بی اس.

Nima_Afsordeh
29 November 2008, 04:32 AM
اول بگم من پشت هر دو نشتم (پشت 206 بيشتر)
نرمي و راحتي :206
سرعت:206
ايمني:206 (شك نكن در مقايسه با ريو كه كم ايمني ترين خودرو سال 2005 اروپا معرفي شده)
قدرت:206
شيك و خوشكل و با كلاس بودن: بدون شك 206
جادار بودن:سرنشينان جلو و جاي پا عقب206 و براي صندوق ريو

پس نتيجه ميگيريم تنها مزيت ريو به 206 فقط صندوق اونه كه فكر نميكنم در مقابل اين همه محسنات مهم باشه.

موفق باشيد:icon_cool
آقا شهرام راست میگه فقط واسه کامل کردن صحبتش میگم سوار ریو بشی حس لودر سواری داری چون صدای وحشتناک موتور اعصابتو منفجر میکنه پس شک نکن 206:icon_cool

ghazalbn
29 November 2008, 07:24 PM
man bazam migam ke Rio kheili aalie.va az shetabe balayee barkhordare. mashine man modele 85 va ta hala mileye taadolesh be jayee gir nakarde.

drnariman
29 November 2008, 08:12 PM
man bazam migam ke Rio kheili aalie.va az shetabe balayee barkhordare. mashine man modele 85 va ta hala mileye taadolesh be jayee gir nakarde.
دوست گلم لطف کنید فارسی تایپ کنید چون از قوانین اصلی این سایت است.

amin.405
28 February 2009, 01:28 PM
دوستان نظر ديگه يا تجربه ديگه اي درباره.......

*نرمي سيستم تعليق و دوام قطعات جلوبندي برا ريو يا 206 ندارن ؟

* (اين دو مورد + كم صدا بودن داشبورد و كابين برا من خيلي مهمه .)
(البته برا مقايسه صداي موتور ريو رو در نظر نگيرين)

من يه ريو صفر سفيد مدل 88 امروز تحويل ميگيرم . ميخواستم ببينم بفروشمش يه 206 تيپ 2 بگيرم يا . . .؟!

(البته ماشينو براي استفاده مادرم ميخوام )

*خرج نگهداري كمتر و استهلاك كمتر مهمه !!

ممنون .

hosseinabd
28 February 2009, 03:42 PM

من يه ريو صفر سفيد مدل 88 امروز تحويل ميگيرم . ميخواستم ببينم بفروشمش يه 206 تيپ 2 بگيرم يا . . .؟!

ممنون .
اگر هدف شما راحتی در رانندگی و خرج نگهداری کمتر و استهلاک کمتر باشه ماشینهای کره ای در این مورد بهترین انتخاب هستند.
شما حنما از دوستان شنیدید که هزینه نگهداری 206 و کلا ماشینهای فرانسوی چقدر بالاست.

amin.405
28 February 2009, 07:42 PM

ممنون .

ميشه دوستان لطف كنن بگن در هريك از موارد بالا كدوم بهتر هستش ؟

sdsdsd
28 February 2009, 08:25 PM

ممنون .
به نظر من ريو تو همه اين موارد بهتره و استهلاک کمتري داره و کره اي و کم خرجه. من که ديگه 206 ديدنش هم خستم ميکنه سر ميچرخوني 10تاشو ميبيني، ريو بگير

amirfarrokh
28 February 2009, 09:16 PM
سلام
من ریو رو پیشنهاد میکنم...
من ریو دارم..دوستم 206 تیپ 2...
محل کارمون هم منطقه صنعتی سیاسنگ جاجرود هست...
5 نفره که میریم...با نفرات یکسان...ریو صندلی عقبش جا دارتره...هم صندلیش راحتتره و هم جای پاش راحتتره...جای پا در صندلی جلو باز هم ریو بهتره...البته وقتی صندلی هر 2 رو میدی جلو تا فضای عقب معقول باشه...
توی سرعت و قدرت ریو خیلی بهتر از 206 تیپ 2 هست...شک نکنید...

از لحاظ بی سر و صدایی داشبورد..هم 206 خوبه و هم ریو...البته صدای موتور ریو ممکنه این تفکر رو ایجاد کنه که کل دم و دستگاههای جلو دارن صدا میدن...جلو بندی هم من روی ریو میتونم بگم از اردیبهشت تا الان 30000 تا کار کرده ماشین من...اکثرا هم توی جاده بوده..کرج و شمال..انتهای بابایی که آسفالتش رو دیدید چه جوریه...تا حالا جلوبندیم مشکل نداشته...1 بار لنت عوض کردم...چون هم سرعت میرم هم ترمز شدید دارم مننظقی تموم شدن لنت برای من...
دیگه مشکلی نداشتم...مگر سوتی هایی که تعمیرگاه مجاز داده رو ماشینم و اجبارا تعمیرگاه ساعی بردم ماشین رو...
خرج نگهداری هم ریو کمتره...
به نظر من نفروشش...از 206 تیپ 2 خیلی سرتره...

شاد باشید

amin.405
2 March 2009, 07:26 PM
دوستان در مورد
1- كيفيت كلي خودرو ،
2 - نكوبيدن (نرمي).....چه موقعي كه صفره و چه موقعي كه كاركردش يه كم بالا رفت .
3 - صدا نيفتادن داخل ماشين
دوستاني كه استفاده كردن تو موارد بالا كدوما برترن ؟

adolf1945
2 March 2009, 08:42 PM
من یکساله که ریو دارم و تقریبا" 30000 کیلومتر باهاش رانندگی کردم.
توی یک مقطع زمانی کوتاه مدت هم 206 داشتم .
-------------------------------------------------------------
ریو از لحاظ تعادل سر پیچها ، پایداری توی سرعت های بالا ، قدرت موتور ،‌به روز بودن تکنولوژی ، ترمز گیری ، شتاب ، کشش در سربالایی ، فضای داخل ماشین ،سیستم خنک کنندگی ، به 206 رجحان داره .

خرج و نگهداری ریو هم کمتر از 206 هست . 206 تا زمانی که خوبه ، خوبه وگر نه اگه به خرج بیافته صاحب ماشین رو بدبخت میکنه . من جز روغن و بنزین خرج دیگه ای برای ریو نداشتم . یه بار هم ترمزهام رو هوا گیری کردم .

کیفیت ساخت هر دورماشین در یک سطح است . و هر دو خودرویی ، صدای آزار دهنده داشبورد و این جور لیلبکهای مرسوم را نداشتند .

جلو بندی ریو هم با توجه به روش بد رانندگی که دارم تا حالا مشکل پیدا نکرده و به نظر خودم قابل قبوله .

فقط ریو یه بدی داره و اونم صدای موتورشه که اگه روغن خودش (بهران ریو) مصرف کنی و از رانندگی های بالای دور 3000 پرهیز کنی از هر خودرویی بی صداتره . صدای آزار دهنده فقط توی دورهای بالای 3000 است .

radian
6 March 2009, 12:25 AM
من یکساله که ریو دارم و تقریبا" 30000 کیلومتر باهاش رانندگی کردم.
توی یک مقطع زمانی کوتاه مدت هم 206 داشتم .
-------------------------------------------------------------
ریو از لحاظ تعادل سر پیچها ، پایداری توی سرعت های بالا ، قدرت موتور ،‌به روز بودن تکنولوژی ، ترمز گیری ، شتاب ، کشش در سربالایی ، فضای داخل ماشین ،سیستم خنک کنندگی ، به 206 رجحان داره .

خرج و نگهداری ریو هم کمتر از 206 هست . 206 تا زمانی که خوبه ، خوبه وگر نه اگه به خرج بیافته صاحب ماشین رو بدبخت میکنه . من جز روغن و بنزین خرج دیگه ای برای ریو نداشتم . یه بار هم ترمزهام رو هوا گیری کردم .

کیفیت ساخت هر دورماشین در یک سطح است . و هر دو خودرویی ، صدای آزار دهنده داشبورد و این جور لیلبکهای مرسوم را نداشتند .

جلو بندی ریو هم با توجه به روش بد رانندگی که دارم تا حالا مشکل پیدا نکرده و به نظر خودم قابل قبوله .

فقط ریو یه بدی داره و اونم صدای موتورشه که اگه روغن خودش (بهران ریو) مصرف کنی و از رانندگی های بالای دور 3000 پرهیز کنی از هر خودرویی بی صداتره . صدای آزار دهنده فقط توی دورهای بالای 3000 است .

تعویض دنده ی خام ( به عبارتی دنده کشی قبل از پر شدن ظرفیت ) مصرف سوخت رو زیاد میکنه متاسفانه .

adolf1945
7 March 2009, 06:37 PM
تعویض دنده ی خام ( به عبارتی دنده کشی قبل از پر شدن ظرفیت ) مصرف سوخت رو زیاد میکنه متاسفانه .

متوجه منظورتون نمیشم ....
دوست عزیز ، مطلب رو روشنتر بیان کنید تا ببینیم نقطه اشتراک داریم یا اختلاف ......

dr xray
7 March 2009, 07:05 PM

adolf1945
7 March 2009, 07:12 PM
یکی از خصوصیات خوب ریو ، اینه که شتاب اون در هر پنج دنده ، و چشم گیره و وجه اختلافش نسبت به 206 اینه که ، پس از رسیدن به سرعت 120 ، میتونه با فاصله زمانی بسیار بسیار کمتری نسبت به رقیبان، به مرز 175 کیلومتر (سرعت نهایی خودش) برسه .
و پس از هر کاهش سرعتی ، میزان سرعت مطلوب خودتون رو در زمان کوتاهی دوباره به دست بیارید و پرت زمان نداشته باشید .
-------------------------------------------
206 توی تابستون دردسر هایی داره که ناشی از حجم کم و قدرت پایینشه . مخصوصا" توی سربالایی ..... ولی ریو به راحتی با کولر و با کمی دور موتور ،در نبرد با هر سربالایی سربلند بیرون میآد .
فضای داخل 206 گرفته و خسته کننده است و نور کم و فضای تنگ و ترش داخل اون به درد مسافرت نمیخوره . (اما جون میده برای دور دورک توی شهر) ولی فضای داخل ریو بسیار دلباز و دلنشینه و صندلی های راحتی داره .
---------------------------------------------
کولر ریو بدون شک خنک تر از 206 هست و با اینکه فضای بیشتری داره ، خنک تره .
مصرف بنزین ریو با 206 برابره ، در صورتی که 100 سی سی حجم موتور و 22 اسب بخار قدرت بیشتر داره . من هر دور رو تست کردم ، عدد ایران خودرو و سایپا درست هست (هر دو 6.9)
-----------------------------------------------
گشتاور فرمون ریو از 206 بیشتر و بسیار بسیار هم نرمتره .
من با وجود اینکه ریو طول بیشتری داره ، توی حیاط منزلمون ،‌با یک فرمون کمتر ، دور میزنم . در صورتی که قاعدتا" 206 با توجه به کوچک تر بودن میباید ، عکس ریو باشه .
------------------------------------------------
سیستم خنک کنندگی در ریو به نحویه که (چه در گرما و چه در سرما و چه در سربالایی )حتی وقتی فن بزرگ کار نمیکنه ، حرارت ماشین ثابته ولی 206 به سرعت حرارتش بالا میره و اگه فن بزرگ بنا به دلایلی از کار بیافته باید خودرو رو متوقف کنید . من یه بار این مشکل رو پیدا کردم . اونم توی سرمای شدیدی بود که فن بزرگ یخ زده بود و یخها اجازه چرخشش رو نمیدادند و ماشین جوش میآورد . ولی ریو. حتی بدون فن بزرگ میتونه مسیر نسبتا" طولانی (حدود 100 کیلومتر) رو طی که تا شما رو به یک محل امن برسونه .
----------------------------------------------
همه اینها و علل مشابه دیگری باعث میشه ریو از 206 بهتر باشه .

reza_s29
7 March 2009, 07:26 PM
تمام موارد بالا رو قبول دارم - ریو از تیپ 2 بهتره اما من یه 206 هم دارم که مدلش 81 هست و تقریبا 30 هزارتا هم کارکرده - واقعا کولرش از ریو بهتره

سيدشروين
13 April 2009, 04:27 PM
مقايسه فني ريو و 206تيپ2 بدون تعصب:اول از همه بگم من هنوز ريو رو نخريدم ولي بدليل تحقيقات كامل در مورد اين دو خودرو قصد دارم ريو بخرم بدلايل زير:

1-شتاب اوليه و سرعت نهايي بالاتر بدليل آنكه ريو داراي حجم موتور1500و16سوپاپ ولي 206 تيپ2داراي حجم موتور 1400و تنها 8 سوپاپ است.يعني تو اين مورد ريو بدجور 206 رو سوسك ميكنه.تو اين
مورد206 تيپ 2 تقريبا مثل پرايد هست كه حجم موتور1320 و 8 سوپاپ داره. 2-ريو صندوق داره ولي 206 تيپ2 نداره.از نظر من ماشين بدون صندوق مثل خونه بدون انباري هستش. 3-ريو بسيار كم خرجتر از 206 هستش 4-ريو امكان گازسوز شدن رو داره ولي 206تيپ2 نداره.در مصرف بنزين هم تقريبامشابه هم هستن 5- بدنه 206 از ريو محكم تره و در دورهاي بالا صداي موتور ريو بيشتر از 206 هست.

config
3 June 2009, 01:02 PM
لذت رانندگي كدوم بيشتره؟

daryosh-sony
3 June 2009, 08:31 PM
من سوار هر دو ماشین شدم به نظر من از نظر شتاب و نرمی و هندلینگ ریو به 206 برتری داره اما از نظر کم بودن صدا و مدرن بودن ماشین به خصوص تزئینات داخلی داخل ریو بسیار ساده و دل چسب نیست و همچنین لذت رانندگی 206 از ریو بیشتره لا اقل من خودم از رانندگی با 206 لذت بیشتر میبرم در کل به نظر من ریو پراید تکمیل شده هستش.

?!...sia
3 June 2009, 09:24 PM
دوستان 206 های مدل 87 و 88 رو دیگه با 206های قدیمی اصلا مقایسه نکنید! http://kay.smiley.free.fr/images/490.gif
من قبلا پدرم 206 داشت و از نظر شتاب خیلی خوب بود!
ولی جدیدا پسر عمون یه 88 رو تحویل گرفته و فقط میتونم بگم در مقایسه با قدیمیهاش افتضاحه!
حساسیت پدال گاز واقعا کمه به طوری که تا نصفه که گاز میدی انگار ماشین یه کمی فکر میکنه بد گاز میخوره!!! http://tinypic.info/files/p3s9yrtx9vks6vwkrfvl.gif و شتاب گیری واقعا بده
تو بخش 206 هم یه تاپیک 5 صفحه ای راجب به همین مشکل هست میتونی بری بخونی...

mortezagipsy
5 June 2009, 10:55 PM
سیستم خنک کنندگی در ریو به نحویه که (چه در گرما و چه در سرما و چه در سربالایی )حتی وقتی فن بزرگ کار نمیکنه ، حرارت ماشین ثابته ولی 206 به سرعت حرارتش بالا میره و اگه فن بزرگ بنا به دلایلی از کار بیافته باید خودرو رو متوقف کنید . من یه بار این مشکل رو پیدا کردم . اونم توی سرمای شدیدی بود که فن بزرگ یخ زده بود و یخها اجازه چرخشش رو نمیدادند و ماشین جوش میآورد . ولی ریو. حتی بدون فن بزرگ میتونه مسیر نسبتا" طولانی (حدود 100 کیلومتر) رو طی که تا شما رو به یک محل امن برسونه

فن بزرگ ديگه چيه ؟! مي خواين بگين ريو هم مثل پرايد فن رادياتور كولرش جدا هست ؟
محض اطلاع 206 فقط 1 فن داره (البته با دو دور). احتمالا" ماشيني كه باهاش مشكل پيدا كردين يه ماشين ديگه بوده ... :icon_arro
اما به نظر منم روي هم رفته ريو اتنخاب مناسبتري نسبت به 206 تيپ 2 هست. :icon_surp

radian
5 June 2009, 11:04 PM
در مورد سیستم خنک کنندگی 206 در این مورد که دو تا فن داره بی اطلاعم .

ولی در تیپ 5 ، شما وقتی ماشین رو خاموش میکنین ، فن از کار میفته و اگر مثلا به بلافاصله بعد از 2 دقیقه سوییچ

رو باز کنین که ماشین رو مجدد روشن کنین ، خواهید دید که دمای آب به شدت بالارفته ، که این به علت کار نکردن

فن و نچرخیدن آب هست ، به محض روشن کردن ، فن ماشین به کار میفته و دما بلافاصله متعادل میشه .

در مورد دمای ریو من ثبات رو در اون میبینم و چنین حالتی رو مشاهده نکردم تا حالا .

radian
5 June 2009, 11:11 PM
اگر بخوام یک جمع بندی کلی بکنم ، بین این 3 4 سالی که پشب 206 نشستم و این یک ماهی که سوار ریو میشم :

فضای داخلی ریو به مراتب دلباز تر و بزرگتره ، به طوری که وقتی بهش عادت کردین و داخل 206 میشنین احساس جالبی

نخواهید داشت . بخصوص که فرمون ریو بزرگتر هست و وقتی بهش عادت کنین فرمون 206 این حس رو بهتون القا میکنه که وارد یک ماشین اسباب بازی شدین .

فرمون ریو به مراتب از فرمون 206 نرم تر هست و اگر وقتی که به 206 عادت دارین پشت ریو بشنین احساس میکنین که کلی جوون شدین و با یک اشاره میتونین 3 دور فرمون رو بپیچونین .

اگر به گیربکس ریو عادت کنین ، وقتی سوار 206 میشین احساس میکنین که موقع تعویض دنده دارین کره میمالین بسکه گیربکس این ماشین نرمه !

از نظر کمک فنر ها ، ریو بسیار نرم تر هست و کلا آدم حال میکنه بندازه توی چاله ولی 206 خوب میکوبه .

از نظر شتاب اگر بخوام مقایسه کنم با تیپ 5 ، هر کدومشون یک حسنی دارن ، اون شیوه ی پر کردن دنده در ریو که با برش دنده رو پر میکنه و صدای زیبای موتور که حالت اسپورت بهتون میده ( من باهاش حال میکنم شاید شما نکنین )

یک حس جالبی رو بهتون القا میکنه که در 206 نمیتونین تجربش کنین ، میتونم اینطور توصیف کنم که در 206 دنده ها سنگین تر پر میشند تا ریو ، ولی همون طور که میدونین و من احساس کردم برد نهایی با 206 تیپ 5 در شتاب هست .

من توی جاده به راحتی 175 تا پر کردم با ریو و 206 رو 180 تاش رو پر کردم ولی باید بگم ترمزاش در مقابل 206 تیپ 5 زیاد تعریفی ندارن و خیلی راحت قفل میکنن .

عیبی که ریو داره اینه که ماشین خشکیه و خیلی ساده اجزا مخصوصا دراش به صدا میفته که خوب بیشتر از اینکه از دست

ماشین شاکی باشیم باید از دست چاله چوله های توی خیابون شاکی باشیم .

در آخر بگم که 206 از درصد خزیت بیشتری نسبت به ریو برخورداره .

mortezagipsy
6 June 2009, 01:43 AM
در مورد سیستم خنک کنندگی 206 در این مورد که دو تا فن داره بی اطلاعم .

ولی در تیپ 5 ، شما وقتی ماشین رو خاموش میکنین ، فن از کار میفته و اگر مثلا به بلافاصله بعد از 2 دقیقه سوییچ

رو باز کنین که ماشین رو مجدد روشن کنین ، خواهید دید که دمای آب به شدت بالارفته ، که این به علت کار نکردن

فن و نچرخیدن آب هست ، به محض روشن کردن ، فن ماشین به کار میفته و دما بلافاصله متعادل میشه .

در مورد دمای ریو من ثبات رو در اون میبینم و چنین حالتی رو مشاهده نکردم تا حالا .

درسته، ماشين منم همينطوره. البته علتش كار نكردن فن و نچرخيدن آب (فن چه ربطي به چرخش آب داره ؟!) نيست. وقتي ماشين روشنه و دماش 90، چطور ممكنه با خاموش شدن ماشين دماش بالاتر بره آخه ؟!!!
بعدشم مگه تو ماشيناي ديگه (غير از 405 كاربراتوري البته) بعد از خاموش كردن ماشين فن روشن مي مونه ؟ پس چرا اونا اينجوري نيستن ؟
در مورد اين حالت تاپيك داشتيم ... يادم نيست دليلش چي بود ...
ولي اين موضوع ربطي به تاپيك فعلي نداره و بهتره ادامه پيدا نكنه. :icon_cool

radian
11 June 2009, 02:39 PM
درسته، ماشين منم همينطوره. البته علتش كار نكردن فن و نچرخيدن آب (فن چه ربطي به چرخش آب داره ؟!) نيست. وقتي ماشين روشنه و دماش 90، چطور ممكنه با خاموش شدن ماشين دماش بالاتر بره آخه ؟!!!
بعدشم مگه تو ماشيناي ديگه (غير از 405 كاربراتوري البته) بعد از خاموش كردن ماشين فن روشن مي مونه ؟ پس چرا اونا اينجوري نيستن ؟
در مورد اين حالت تاپيك داشتيم ... يادم نيست دليلش چي بود ...
ولي اين موضوع ربطي به تاپيك فعلي نداره و بهتره ادامه پيدا نكنه. :icon_cool

علتش اینه که دمای آب در حین حرکت 90 درجه است .

به عبارتی شما اگر ناسلت یک سیالی مثل آب رو با سرعت حساب بکنین بسیار بزگتر از عدد ناسلت آب یا

هر سیالی هست که در حالت سکون قرار داره .

این سکون باعث میشه که نتونه حرارت رو از موتور به بیرون منتقل کنه و باعث افزایش دماش میشه .

موفق باشید .

noisymind
11 June 2009, 06:56 PM

405 انژكتوري هم همينطوره و همينطور پرشيا. جدا 206 اينطوري نيست؟. و به همون علتي كه دوستمون توضيح دادن بعد از خاموش شدن ماشين فن روشن ميشه.

drnariman
11 June 2009, 07:18 PM
بله دوست عزیز 206 فنش بعد از خاموشی روشن نمی شه .

لطفا به عنوان تاپیک هم عنایت داشته باشید و بحث رو بیشتر از این منحرف نکنید .

با تشکر .

mortezagipsy
11 June 2009, 09:14 PM
405 انژكتوري هم همينطوره و همينطور پرشيا. جدا 206 اينطوري نيست؟. و به همون علتي كه دوستمون توضيح دادن بعد از خاموش شدن ماشين فن روشن ميشه.

اشتباه مي كنيد ... به تاپيك آیا فن رادیاتور بعد از خاموش شدن ماشین باید کار کند؟ (http://www.phalls.com/showthread.php?t=53688) مراجعه كنيد.

علتش اینه که دمای آب در حین حرکت 90 درجه است .

به عبارتی شما اگر ناسلت یک سیالی مثل آب رو با سرعت حساب بکنین بسیار بزگتر از عدد ناسلت آب یا

هر سیالی هست که در حالت سکون قرار داره .

این سکون باعث میشه که نتونه حرارت رو از موتور به بیرون منتقل کنه و باعث افزایش دماش میشه .

موفق باشید .
لطفا" اگه ممكنه اين موضوع رو در پيام خصوصي براي من بازتر كنيد ... درست متوجه نشدم. :icon_ques

(به خاطر منحرف كردن تاپيك از موضوع اصلي معذرت مي خوام. اما لازم بود اين موضوع روشن موندن فن و ... روشن بشه ... :icon_surp)

hamedn
14 June 2009, 05:01 PM
فقط 206

سلام من حدود 2 سال 206 داشتم ماشين خوبي بود ولي الان 4 ماهه كه ريو دارم خيلي بهتر از 206 هست . نرم تر و خوشسواري تر از 206 است خوش تعادل تر نيز هست. از لحاظ فني و موتور بسيار اقتصادي تر از 206 است. از لحاظ تجهيزات با 206 تيپ 2 هيچ تفاوتي ندارد تازه ضبط سي دي خور فابريك هم دارد كه 206 تيپ 2 ندارد.تكونهاي اتاق 206 خيلي زياد است ولي ريو اين طورنيست.
در ضمن قدرت موتور 206 تيپ 2 73 اسب بخار ميباشد ولي ريو 97 اسب بخار. شتاب 0تا صد 206 تيپ 2 13.5 ثانيه ولي ريو 10.7 ثانيه ميباشد. 206 مشكل بالا رفتن آمپر دارد. ولي ريو ندارد.206 صندوق ندارد ولي ريو دارد.حالا خودتان قضاوت كنيد كدام اتومبيل بهتر و ارزنده تر است؟:icon_cool

sepehr62
14 June 2009, 05:59 PM
دوستان اگر بحث امكانات و امكانات مالي رو كنار بگذاريم، بين تيپ 3 و ريو كدوم رو برنده ميدونيد؟

amin.405
15 June 2009, 01:05 AM
بین تیپ3 و ریو به نظر من تیپ 3 کاملا برتره .
تهویه مطبوع دیجیتالی ... ABS... ایربگ و . . .
منظورتون از کنار گذاشتن بحث امکانات و امکانات مالی یعنی چی ؟ (این دوتا فاکتورهای مهمی برای خرید هستند)

بحث کنار گذاشتن امکانات یعنی فقط از نظر فنی و موتوری مقایسه بشن ؟ اونجوری کاملا معلومه که برتری با ریو هستش.

shahramyou
15 June 2009, 01:33 AM
دوستان 206 های مدل 87 و 88 رو دیگه با 206های قدیمی اصلا مقایسه نکنید! http://kay.smiley.free.fr/images/490.gif
من قبلا پدرم 206 داشت و از نظر شتاب خیلی خوب بود!
ولی جدیدا پسر عمون یه 88 رو تحویل گرفته و فقط میتونم بگم در مقایسه با قدیمیهاش افتضاحه!
حساسیت پدال گاز واقعا کمه به طوری که تا نصفه که گاز میدی انگار ماشین یه کمی فکر میکنه بد گاز میخوره!!! http://tinypic.info/files/p3s9yrtx9vks6vwkrfvl.gif و شتاب گیری واقعا بده
تو بخش 206 هم یه تاپیک 5 صفحه ای راجب به همین مشکل هست میتونی بری بخونی...

دقیقا همینطوره 206 های جدید خیلی فرق کردند
منم بین 206 تیپ 2 با ریو نظرم ریو بهتره چندتا نکته منفی ریو صدای ناهنجار پیشرانه - جای بوق بسیار بد - پایین بودن وگیر کردن کف - اگه سیم در باز کن باک پاره شه اضطراری چطور میشه بنزین زد

radian
18 June 2009, 10:38 AM
دوستان اگر بحث امكانات و امكانات مالي رو كنار بگذاريم، بين تيپ 3 و ريو كدوم رو برنده ميدونيد؟

واقعا نمیشه ABS رو نادیده گرفت ...

sany1
27 June 2009, 04:25 PM
من قبلا 206 تیپ 2 داشتم الان هم ریو
به نظر من 206 از نظر فنی با ریو قابل مقایسه نیست بیشتر باید با پراید مقایسه بشه
ولی از نظر قیمتی خوب به ریو میخوره !
قد رت موتور 206 در 6000 دور 72 اسب شتاب 0 تا 100 تقریبا 14.4
ریو 97 اسب در 5500 و شتاب 10.7
با توجه با وزن بالا تر ایمنی بیشتری در پیچها و ترمز گیری داره
ریو با تا پایان سال 88 قراره 20 درصد ساخت داخل بشه که 206 الانبالای 70 درصد داخلی است
ار نظر شتاب با تیپ 6 هم قابل مقایسه نیست با اینکه تیپ 6 105 اسب قدرت داره اما به خاطر تعویض دنده با تاخیر
و کند بودن گاز خوری به ریو نمیرسه
از نظر هزینه هم که دوستان گفتن
مزایای 206 کارکرد نرم موتور و بی صدا بودن موتور نصبت به ریو
به نظر من 206 تیپ 2 اگه 1- 2 تومن از ریو ارزانتر بود می ارزید

reza engine
27 June 2009, 04:33 PM
اگه سیم در باز کن باک پاره شه اضطراری چطور میشه بنزین زد
تو 405 هم درب باك سوييچ نداره و با قفل مركزي باز و بسته ميشه. براي من يكبار اتفاق افتاد كه درب باك با قفل مركزي عمل نكرده بود و در حاليكه قفل مركزي فرمان باز بودن ميداد؛ درب باك قفل شده باقي مونده بود و من تو جايگاه بودم و كلي صف هم پشت سرم.
خود مسئول جايگاه از تو صندوق عقب موكت بغل رو كنار زد و سه سوته در رو باز كرد. ظاهرا تجربه اش رو داشت.

shahramyou
27 June 2009, 04:59 PM
تو 405 هم درب باك سوييچ نداره و با قفل مركزي باز و بسته ميشه. براي من يكبار اتفاق افتاد كه درب باك با قفل مركزي عمل نكرده بود و در حاليكه قفل مركزي فرمان باز بودن ميداد؛ درب باك قفل شده باقي مونده بود و من تو جايگاه بودم و كلي صف هم پشت سرم.
خود مسئول جايگاه از تو صندوق عقب موكت بغل رو كنار زد و سه سوته در رو باز كرد. ظاهرا تجربه اش رو داشت.
سلام آخه 405- پرشیا و ... در باکشون پمپ داره از تو صندوق عقب براحتی باز میشه برای تجربه بیشتر در فلزی باک رو باز بگذارید درها رو ببندید میبینید روش کاملا ساده هست اما ریو سیم داره از تو اطاق مثل پراید اگر اون سیم پاره شه ؟؟ تو پراید با سوییچ تو آزرا تو صندوق عقب سیم اضطراری داره ریو چی؟

pouya_yz
27 June 2009, 09:02 PM
دوستان بعنوان کسی که با هردو اتومبیل رانندگی کرده چند نکته را ذکر می کنم :

کولر ریو سرمای بیشتری داره - هیدرولیک فرمان ریو نرمتره - فضای داخلی ریو دلباز تره و دلنشین تر و فضای داخلی 206 مدرن تر و کاملا نشان دهنده یک تکنولوژی بالاتر - کلاچ هردو فوق العاده نرمه - صدای موتور ریو خشک است و اصلا دلنشین نیست - ایمنی بیشتر و محکم بودن بدنه در 206 محسوسه - از لحاظ شتاب کاملا ریو از 206 تیپ 2 سرتره .

ضمنا کسانی که صندوق ریو را روی سر 206 تیپ 2 می کوبند بهتره ریو را با 206 وی 20 مقایسه کنند تا مشکل جاداری صندوق هم رفع بشه

:icon_evil

mehran_tavakoli
28 June 2009, 11:16 AM
من مامان 206 تیپ 2 داره و خواهرم ریو!!!
من اگر بخوام انتخاب کنم ریو رو انتخاب میکنم!!!
ریو در عین حال که هاچ بک نیست ولی ماشین جمع و جوری هست
استیل داخل و خارج ریو از 206 بهتره!!!
ولی وقتی توی ریو بشینین و رانندگی کنین صدای موتور رو کاملا میشنوین(از توی ماشین) که بعد از چند بار سوار شدن عادی میشه!!!
از لحاظ استحکام 206 سر هست!!!
یادمه وقتی میخواستیم ریو رو نمره کنیم یا یه اشاره ی مته ی دریل به محل نمره سریع سوراخ شد!!!!

mortezagipsy
28 June 2009, 01:55 PM
استیل داخل و خارج ریو از 206 بهتره!!!
نفرماييد دوست من !

mehran_tavakoli
28 June 2009, 02:08 PM
نفرماييد دوست من !

از لحاظ استیل داخل:
ضبط ریو و طرح داشبورت رو به نسبت 206 بهتره!!!
2 تا داشبورت داره!!!
جای 2 تا لیوان کنار دستتون که واقعا کارامد هست(جای لیوان 206 روی در داشبورت که اصلا به درد بخور نیست!!!!)
از لحاظ استیل خارجی هم هر کسی یه نظری داره:icon_cool
البته اگر یه 206 اسپورت شده باشه من خودم استیل خارج رو بیشتر از ریو میپسندم:icon_razz

aquarium
6 July 2009, 02:27 AM
نفرماييد دوست من !

از لحاظ استیل داخل:
ضبط ریو و طرح داشبورت رو به نسبت 206 بهتره!!!
2 تا داشبورت داره!!!
جای 2 تا لیوان کنار دستتون که واقعا کارامد هست(جای لیوان 206 روی در داشبورت که اصلا به درد بخور نیست!!!!)
از لحاظ استیل خارجی هم هر کسی یه نظری داره:icon_cool
البته اگر یه 206 اسپورت شده باشه من خودم استیل خارج رو بیشتر از ریو میپسندم:icon_razz

به نظر من هم هیچ ماشینه زیر بیستای داخلی طرح داشبردش به قشنگیه 206 نیستش . حالا نظرها و صلیغه ها محترمه !!

amin.405
6 July 2009, 02:31 AM
به نظر من در کل ماشینایی که حداقل امکانات ایمنی مثل ایربگ و ABS رو نداشته باشن و قیمتشون هم در این حد بالا باشه پول براشون دادن بیخوده .

soroush_lion
21 July 2009, 11:29 PM
من نظرم اينه كه اگه بين اين دو ميخواين انتخاب كنين ريو بگيرين
ولي خوب تيپ 3 هم با پرداخت مشابه ريو air bag و ABS داره كه از نظر ايمني امتياز خوبي حساب ميشه
در كل از نظر موتوري ريو از 206 هاي 1400 سره .:icon_cool:lover:

indi
22 July 2009, 10:17 PM
اگه بخواهیم عادلانه قضاوت کنیم برتریهای ریو به 206 یکی موتور پرقدرت ترشه دوم اینه جای بیشتری هم برای مسافر و صندوق نصبت به 206 داره ....... ولی 206 یه چیز دیگس .... معایب ریو یکی صندلیهای گود و ناراحتشه و بعدیش داشبورد بی روحشه که با بد صلیغه ترین طور چیدمان شده ... در مورد ظاهرشم گرچه صلیغه ایه ولی واقعا چراغهای جلوی ریو زشتو ور قلمبیدس و هیچ کاریش نمیشه کرد ...با نوار چسبو و .... درست نمیشه .... استیل پشت فرمون 206 و ادوات و پشت آمپر و کلا اورگونومیش بسیار دلچسبه و بعد از چند سال هنوز قدیمی نشده ...... ولی رانندگی با ریو با اون داشبورد بد رنگ ( که تداعی کننده ماشینهای ارزون قیمت و بی کیفیته ) کسل کنندس ......
من نظرمو گفتم .....:icon_razz موفق باشید :icon_cool:icon_sad:

sepehr62
22 July 2009, 10:32 PM
تيپ 3 هم با پرداخت مشابه ريو air bag و ABS داره كه از نظر ايمني امتياز خوبي حساب ميشه
:icon_cool:lover:

الان تيپ 3 حدود 15 ميليون هست، ريو 13 ميليون. :icon_wink

daryosh-sony
24 July 2009, 11:46 AM
من سوار هر دو تا ماشین شدم و به نقاط قوت و ضعف هر دو تا تقریبا آشنا هستم به نظر من از نظر طراحی داخلی و خارجی 206 از ریو بسیار سر تره .ریو دو تا داشبورد نداره اون جای ایربگ هستش که سایپا اونا را تبدیل به یک داشبورد کرده!!!!
مزایای ریو نسبت به 206:
1-فضای بیشتر 2-قدرت موتور بیشتر 3-شتاب بیشتر 4-کم هزینه و کم خرج بودن 5-نرمتر بودن 6-کولر بهتر 7-ریو 16 سوپاپ هستش
مزایای 206 نسبت به 206:
1-طراحی داخلی و خارجی مدرن تر و زیبا تر 2-ترمز ها بهتر3-قدرت مانور و فرمان پذیری بهتر به خاطر ماهیت 206 4-ایمنی بیشتر 5-کیفیت سیستم صوتی بهتر 6-وضعیت صندلی هابهتره 7-کم صدا بودن8-مصرف کمتر
در هر صورت کیا خودرو ریو را در سال 2001 جایگزین پراید کرد و البته هنوز در کره جنوبی ریو به نام پراید به فروش میرسه که خوب این خوب هستش چون کیا بسیاری از ایرادات پراید را در ریو بر طرف کرده و خودرو قابل قبولی تولید کرده.
البته من همیشه گفتم هر دو ماشین خوب هستند و اینکه فرد چه نیازهایی داره و کدوم ماشین می تونه نیازها و خواسته هایش را تامین کنه ملاک انتخاب باید باشه

cotgnx
24 July 2009, 12:40 PM
مزایای 206 نسبت به ریو:
1-طراحی داخلی و خارجی مدرن تر و زیبا تر 2-ترمز ها بهتر3-قدرت مانور و فرمان پذیری بهتر به خاطر ماهیت 206 4-ایمنی بیشتر 5-کیفیت سیستم صوتی بهتر 6-وضعیت صندلی هابهتره 7-کم صدا بودن8-مصرف کمتر

از نظر طراحی داخلی و خارجی هم کاملا سلیقه ای هست و کلی نمیشه گفت کدوم بهتره , تازه ریو 4 تا شیشه برقی هست ولی تیپ 2 نیست که از این نظر ریو داخلی مدرنتر داره
قدرت مانور و هندلینگ ریو خیلی بهتر از 206 هست من خودم شخصا امتحان کردم.
از نظر ایمنی هیچ فرقی نمیکنن باهم نه ایربگ دارن نه ABS, از نظر بدنه هم مقایسه کنیم 206 طراحی 1998 هست و ریو طراحی 2001 و جدیدتره.
از نظر سیستم صوتی هم مثل هم هستن ومیشه گفت ریو 1 درجه بهتره یه مدت هم از ضبط prolink که قابلیت استفاده از USB هم داشت روش میذاشتن.
از نظر صدا هم ریو خیلی وضعیت بهتری داره, 206 به خاطر ماهیت اسپرت بودن خیلی سفتتر از ریو هست و بعد از یه مدت خیلی سرو صدا به اتاق منتقل میشه.
از نظر مصرف هم فرق زیادی ندارن, حدودا کمتر از 1 لیتر مصرف ریو بیشتر که با توجه به قدرت موتور بیشتر طبیعیه.

daryosh-sony
24 July 2009, 04:15 PM
از نظر طراحی داخلی و خارجی هم کاملا سلیقه ای هست و کلی نمیشه گفت کدوم بهتره , تازه ریو 4 تا شیشه برقی هست ولی تیپ 2 نیست که از این نظر ریو داخلی مدرنتر داره
قدرت مانور و هندلینگ ریو خیلی بهتر از 206 هست من خودم شخصا امتحان کردم.
از نظر ایمنی هیچ فرقی نمیکنن باهم نه ایربگ دارن نه ABS, از نظر بدنه هم مقایسه کنیم 206 طراحی 1998 هست و ریو طراحی 2001 و جدیدتره.
از نظر سیستم صوتی هم مثل هم هستن ومیشه گفت ریو 1 درجه بهتره یه مدت هم از ضبط prolink که قابلیت استفاده از USB هم داشت روش میذاشتن.
از نظر صدا هم ریو خیلی وضعیت بهتری داره, 206 به خاطر ماهیت اسپرت بودن خیلی سفتتر از ریو هست و بعد از یه مدت خیلی سرو صدا به اتاق منتقل میشه.
از نظر مصرف هم فرق زیادی ندارن, حدودا کمتر از 1 لیتر مصرف ریو بیشتر که با توجه به قدرت موتور بیشتر طبیعیه.

ببینید صحبتی که من کردم در مورد مزایای این دو خودرو جیزی نیست که با یکبار پشت هر کدوم نشستن بدست بیاد من تجربیات شخصی خودم از 2 سال رانندگی با ریو و 6 ماه رانندگی با 206 نوشتم و هنوز هم که پشت سر هم پشت این دو خودرو میشینم این تفاوت ها را احساس میکنم.
1-صدای زیاد موتور ریو داخل کابین از همان روز اول آزار دهنده بوده و هست و این نیازی به صحبت و بحث اصلا نداره در صورتی که در 206 صدا کمتره
2-طراحی 206 چه در داخل و چه در خارج زیباتره اصلا سلیقه مطح نیست مثل اینکه یکی بگه طراحی پراید از ریو زیبا تره و اینم سلیقه ایی هستش!!!! وجود 4 تا شیشه برقی دلیل بر مدرن بودن طراحی نیست دلیل بر امکانات بیشتره
3-سیستم صوتی 206 سونی هستش که کیفیت به مراتب بالاتری داره من 1 ماه بود که ریو را گرفته بودم ضبط اون خراب شد بردم برای تعمییر ،تعمییر کار گفت روزانه چند ضبط ریو میارند برای تعمییر و این ضبط ها مشکل داره در ضمن ضبط 206 فرمتهای بیشتری را پخش میکنه البته ریو باند عقب داره در صورتی که تیپ 2 نداره
4-در مورد چیزای جزیی مثل شیشه برقی عقب خوب اگه ریو شیشه برقی عقب و باز کن باک و صندوق عقب از داخل ماشین داره خوب 206 تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو تنظیم ارتفاع فرمان پروژکتور جلو و ریموت کنترل و تنظیم نور کیلومتر شمار و وجود ال سی دی در خودرو راداره .
5-در مورد مصرف سوخت من اشاره به میزان اون نکردم 206 در سیکل ترکیبی 6.5 می سوزونه ریو 6.9 پس مصرفش کمتره البته این چیزیه که کارخانجات سازنده ذکر کردند در ضمن ظرفیت باک 206 5 لیتر بیشتر از ریو هستش
6-رینگ ریو 13 اینچ با لاستیک 175 اصلا مناسب این خودرو نیست و بایستی حتما با رینگ 14 اینچ عوض بشه مخصوصا لاستیکها کویر که روش انداختن که اوضاع را بدتر هم کرده این خودش یکی از عیبهای ریو هستش
7-هر ماشینی که اونم 3 الی 4 سال جلوتره دلیل بر طراحی بهتر و مدرن تر اون نیست و ایمنی ماشین هم فقط به abs و air bag نیست طراحی بدنه و ظاهر آیرودینامیک خودرو نیز بسیار موثره البته من هم نمیگم ریو ایمن نیست هر دو 4 ستاره ایمنی دارند میتونید برای مطالعه بیشتر به تاپیک مربوطه مراجعه کنیدhttp://www.phallz.com/showthread.php?t=48253

cotgnx
24 July 2009, 08:25 PM
1-صدای زیاد موتور ریو داخل کابین از همان روز اول آزار دهنده بوده و هست و این نیازی به صحبت و بحث اصلا نداره در صورتی که در 206 صدا کمتره
2-طراحی 206 چه در داخل و چه در خارج زیباتره اصلا سلیقه مطح نیست مثل اینکه یکی بگه طراحی پراید از ریو زیبا تره و اینم سلیقه ایی هستش!!!! وجود 4 تا شیشه برقی دلیل بر مدرن بودن طراحی نیست دلیل بر امکانات بیشتره
3-سیستم صوتی 206 سونی هستش که کیفیت به مراتب بالاتری داره من 1 ماه بود که ریو را گرفته بودم ضبط اون خراب شد بردم برای تعمییر ،تعمییر کار گفت روزانه چند ضبط ریو میارند برای تعمییر و این ضبط ها مشکل داره در ضمن ضبط 206 فرمتهای بیشتری را پخش میکنه البته ریو باند عقب داره در صورتی که تیپ 2 نداره
4-در مورد چیزای جزیی مثل شیشه برقی عقب خوب اگه ریو شیشه برقی عقب و باز کن باک و صندوق عقب از داخل ماشین داره خوب 206 تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو تنظیم ارتفاع فرمان پروژکتور جلو و ریموت کنترل و تنظیم نور کیلومتر شمار و وجود ال سی دی در خودرو راداره .
5-در مورد مصرف سوخت من اشاره به میزان اون نکردم 206 در سیکل ترکیبی 6.5 می سوزونه ریو 6.9 پس مصرفش کمتره البته این چیزیه که کارخانجات سازنده ذکر کردند در ضمن ظرفیت باک 206 5 لیتر بیشتر از ریو هستش
6-رینگ ریو 13 اینچ با لاستیک 175 اصلا مناسب این خودرو نیست و بایستی حتما با رینگ 14 اینچ عوض بشه مخصوصا لاستیکها کویر که روش انداختن که اوضاع را بدتر هم کرده این خودش یکی از عیبهای ریو هستش
7-هر ماشینی که اونم 3 الی 4 سال جلوتره دلیل بر طراحی بهتر و مدرن تر اون نیست و ایمنی ماشین هم فقط به abs و air bag نیست طراحی بدنه و ظاهر آیرودینامیک خودرو نیز بسیار موثره البته من هم نمیگم ریو ایمن نیست هر دو 4 ستاره ایمنی دارند میتونید برای مطالعه بیشتر به تاپیک مربوطه مراجعه کنیدhttp://www.phallz.com/showthread.php?t=48253

1-صدای داخل ریو از 206 تیپ 2 کمی بیشتره ولی اصلا آزار دهنده نیست, صدای موتور 206 هم تو کابین کاملا مشخصه اینجوری نیست که بیصدا باشه. در ضمن خوب موتور ریو قویتره طبیعیه صدای بیشتری داشته باشه! موتور 206 تیپ 2 هم به نسبت ضعیف بودن در نتیجه صدای کمتری هم تولید می کنه.

2-ربطی نداره! کاملا سلیقه ای هست. نمیشه کلی گفت از نظر ظاهر داخلی یا خارجی کدوم بهتره.البته داخل 206 تیپ بالاتر (3و5و6) نسبت به ریو جذابیت بیشتری داره. ولی ظاهر خارجی کاملا سلیقه ای هست.

3-همیشه از ضبط سونی استفاده نمیشه. تازه فقط سی دی آدیو میخونه تا حالا ندیدم ضبط 206 فرمت دیگهای بخونه. برادرم یک 206 تیپ 6 مدل 87 خریده که ضبط فابریکه روش فقط آدیو میخونه .که این ایراده خیلی بزرگی هست. اولین باره مشنوم ضبط ریو به این زودی خراب بشه, کیفیتش به این بدی هم نیست. من خودم 1.5 سال از ضبطش استفاده کردم و مشکلی هم پیش نیومد. تو فامیل هم چند نفر دارن 5-6 ماهه هیچ مشکلی از نظر ضبط ندارن. در ضمن رو ریو همیشه از یک نوع ضبط استفاده نمیکنن که بگیم ضبطای ریو کلا اینجوریه.

4- تا حالا 206 تیپ 2 که تنظیم نور چراغ جلو داشته باشه ندیدم و تنظیم نور صفحه کیلومتر هم همینطور به جز مدل های سفارشی!
از نظر ریموت و پروژکتور و ال سی دی 206 برتری داره. در ضمن تیپ 2 حدود 400 هزار گرونتره.
با 100 هزار تومان میشه پروژکتور فابریک ریو را نصب کنید.
فکر نمیکنم داشتن ریموت و ال سی دی ملاکی برای انتخاب بین این دو خودرو باشه. همونطور که شیشه عقب برقی و بازکن در باک از داخل برای ریو ملاک انتخاب این خودرو نمیتونه باشه.

5-مصرف ریو گفتم که حدود 1 لیتر از تیپ 2 بیشتره و با داشتن موتور قویتر طبیعیه. با اینکه قدرت موتورش 20 اسب بیشتره و 16 سوپاپ هست اختلاف فاحشی تو مصرف سوخت ندارن.
بیشتر بودن حجم باک اونم 5 لیتر اصلا فاکتور برتری یا نقص یک خودرو محسوب نمیشه!

6- درسته رینگ 13 برای ریو ایده آل نیست ولی اینجوری هم نیست که حتما باید با 14 عوض بشه. اکثرا با همین رینگ 13 دارن استفاده میکنن و مشکلی هم نداره. تا اونجایی که من دیدم (از 7-8 ماه پیش تا لان) لاستیک های ریو بارز هست و کویر نیست و روی 206 هم از همین بارز استفاده شده.

7- ایمنیه ماشین به air bag و abs نیست ولی ایندو یکی از فاکتورهای مهم ایمنی هست که هیچ کدوم از این دو خودرو ایندو رو ندارن.
بله طراحی بدنه در ایمنی مهمه ولی روی چه فاکتورهایی میگید که طراحی بدنه 206 بهتره؟ هر دو خودرو همونجور که گفتین 4 ستاره ایمنی دارن و نمیشه گفت یکی به دیگری برتری داره, تازه اون4 ستاره ی ایمنی برای 206و ریوی دارای abs و airbag هست نه اینا که تو ایرانه!
اولین باره که مشنوم ظاهر آیرودینامیک بهتر باعث ایمنیه بیشتره! در ضمن اطلاعاتی راجه به اینکه آیرودینامیک ریو بهتره یا 206 اطلاعی ندارم و به صرف اینکه ظاهره دو خودرو رو نگاه کنیم و بگیم کدوم آیرودینامیکش بهتره 100% حرفه غلطیه!

در کل از نظر استحلاک و خرج ریو در وضعیت خیلی بهتری قرار داره همچنین از نظر هندلینگ و پایداری با همون رینگ 13 کاملا نسبت به تیپ 2 برتری داره.
و با این قیمتی که الان در بازار عرضه میشه ریو به صرفه تره. در ضمن فاکتورهای انتخاب خودرو برای افراد مختلف متفاوته, مثلا برای من فاکتور قدرت موتور و شتاب خیلی مهمه و هیچ وقت 13 میلیون بابت تیپ 2 با اون موتوره ضعیف و نسبتا قدیمی پول نمیدم و امکاناته خاصی هم نداره که بتونه ضعف موتورشو پوشش بده ولی مثلا تیپ 3 با موتور مشابه با امکاناتی که داره قابله قبوله.

daryosh-sony
24 July 2009, 09:27 PM
1-صدای داخل ریو از 206 تیپ 2 کمی بیشتره ولی اصلا آزار دهنده نیست, صدای موتور 206 هم تو کابین کاملا مشخصه اینجوری نیست که بیصدا باشه. در ضمن خوب موتور ریو قویتره طبیعیه صدای بیشتری داشته باشه! موتور 206 تیپ 2 هم به نسبت ضعیف بودن در نتیجه صدای کمتری هم تولید می کنه.

2-ربطی نداره! کاملا سلیقه ای هست. نمیشه کلی گفت از نظر ظاهر داخلی یا خارجی کدوم بهتره.البته داخل 206 تیپ بالاتر (3و5و6) نسبت به ریو جذابیت بیشتری داره. ولی ظاهر خارجی کاملا سلیقه ای هست.

3-همیشه از ضبط سونی استفاده نمیشه. تازه فقط سی دی آدیو میخونه تا حالا ندیدم ضبط 206 فرمت دیگهای بخونه. برادرم یک 206 تیپ 6 مدل 87 خریده که ضبط فابریکه روش فقط آدیو میخونه .که این ایراده خیلی بزرگی هست. اولین باره مشنوم ضبط ریو به این زودی خراب بشه, کیفیتش به این بدی هم نیست. من خودم 1.5 سال از ضبطش استفاده کردم و مشکلی هم پیش نیومد. تو فامیل هم چند نفر دارن 5-6 ماهه هیچ مشکلی از نظر ضبط ندارن. در ضمن رو ریو همیشه از یک نوع ضبط استفاده نمیکنن که بگیم ضبطای ریو کلا اینجوریه.

4- تا حالا 206 تیپ 2 که تنظیم نور چراغ جلو داشته باشه ندیدم و تنظیم نور صفحه کیلومتر هم همینطور به جز مدل های سفارشی!
از نظر ریموت و پروژکتور و ال سی دی 206 برتری داره. در ضمن تیپ 2 حدود 400 هزار گرونتره.
با 100 هزار تومان میشه پروژکتور فابریک ریو را نصب کنید.
فکر نمیکنم داشتن ریموت و ال سی دی ملاکی برای انتخاب بین این دو خودرو باشه. همونطور که شیشه عقب برقی و بازکن در باک از داخل برای ریو ملاک انتخاب این خودرو نمیتونه باشه.

5-مصرف ریو گفتم که حدود 1 لیتر از تیپ 2 بیشتره و با داشتن موتور قویتر طبیعیه. با اینکه قدرت موتورش 20 اسب بیشتره و 16 سوپاپ هست اختلاف فاحشی تو مصرف سوخت ندارن.
بیشتر بودن حجم باک اونم 5 لیتر اصلا فاکتور برتری یا نقص یک خودرو محسوب نمیشه!

6- درسته رینگ 13 برای ریو ایده آل نیست ولی اینجوری هم نیست که حتما باید با 14 عوض بشه. اکثرا با همین رینگ 13 دارن استفاده میکنن و مشکلی هم نداره. تا اونجایی که من دیدم (از 7-8 ماه پیش تا لان) لاستیک های ریو بارز هست و کویر نیست و روی 206 هم از همین بارز استفاده شده.

7- ایمنیه ماشین به air bag و abs نیست ولی ایندو یکی از فاکتورهای مهم ایمنی هست که هیچ کدوم از این دو خودرو ایندو رو ندارن.
بله طراحی بدنه در ایمنی مهمه ولی روی چه فاکتورهایی میگید که طراحی بدنه 206 بهتره؟ هر دو خودرو همونجور که گفتین 4 ستاره ایمنی دارن و نمیشه گفت یکی به دیگری برتری داره, تازه اون4 ستاره ی ایمنی برای 206و ریوی دارای abs و airbag هست نه اینا که تو ایرانه!
اولین باره که مشنوم ظاهر آیرودینامیک بهتر باعث ایمنیه بیشتره! در ضمن اطلاعاتی راجه به اینکه آیرودینامیک ریو بهتره یا 206 اطلاعی ندارم و به صرف اینکه ظاهره دو خودرو رو نگاه کنیم و بگیم کدوم آیرودینامیکش بهتره 100% حرفه غلطیه!

در کل از نظر استحلاک و خرج ریو در وضعیت خیلی بهتری قرار داره همچنین از نظر هندلینگ و پایداری با همون رینگ 13 کاملا نسبت به تیپ 2 برتری داره.
و با این قیمتی که الان در بازار عرضه میشه ریو به صرفه تره. در ضمن فاکتورهای انتخاب خودرو برای افراد مختلف متفاوته, مثلا برای من فاکتور قدرت موتور و شتاب خیلی مهمه و هیچ وقت 13 میلیون بابت تیپ 2 با اون موتوره ضعیف و نسبتا قدیمی پول نمیدم

متاسفانه اطلاعات شما به خصوص در زمینه 206 کم هستش البته من گفتم نمیشه گفت کدوم ماشین بهتره هر کسی یه نیازی داره ولی برای آگاهی دوستانی که از این مطالب استفاده میکنند و ممکن هست بر این اساس تصمیمی بگیرن یکسری مطالب را عنوان میکنم به درو از تعصب!!!!

1-هر چند که گفتم صدای موتور ریو در داخل خودرو زیاد هست و کافی نظرات دیگر دوستان ریو سوار را هم جویا بشید این دلیل خوبی نیست که بگیم چون موتور ریو 1500 سی سی و 97 اسب بخار قدرت تولید میکنه از 206 ،1400 سی سی که 75 اسب بخار قدرت تولید میکنه صداش باید بیشتر باشه این بیشتر به سیستم عایق کاری ماشین و...بسیار بیشتر ارتباط داره

2-این صحبت شما هم از اون صحبت ها هستش واقعا چه تفاوتی بین تیپ های 6،5،3،2 در داخل وجود داره!!!!!نه در خارج تفاوتی وجود داره نه در داخل به جزء اینکه روی فرمان اونها کلمه air bag و چند دکمه اضافی نظیر آینه برقی و شیشه عقب برقی و پشت سری صندلی عقب وجود داره هر 4 تیپ یکسان هستند.

3-ایرانخودرو روی 206 هاش بلا استثناء ضبط سونی میندازه که هم خوانی با کنترل کنار فرمان که از دیگر مزایای 206 نسبت به ریو هست استفاده میکنه که mp3 و wma را پخش میکنه شاید اون موقع که برادر شما گرفت هنوز از این ضبط ها استفاده نمیکرده ولی الان تمامی ضبط ها سونی هستش

4-بله شما میتونید در 4 وضعیت 0،1،2،3 بر حسب تعداد سرنشین و باری که حمل میشه چراغ های جلو را تنظیم کنید البته این آپشن در ریو هم بوده ولی سایپا حذف کرده میتونید در صفحه 96 کاتولوگ ریو این را مشاهده کنید در مورد تنظیم میزان روشنایی صفحه کیلومتر 206 یک دکمه سمت چپ وجود داره که با اون میزان نور تنظیم میشه ما که ماشینمون سفارشی نیست این قابلیت را داره.
خوب این تجهیزات مثل ال سی دی و ریموت مفیده همین طور که شیشه عقب برقی که شما اونا جزءمدرن بودن طراحی داخلی خودرو دونستید هم مهمه

5-در مورد میزان مصرف سوخت هم توضیحات لازم داده شده در پست قبلی ونیازی به توضیح بیشتر نیست .هر چه باک خودرو ظرفیت بیشتری داشته باشه بهتره این یک چیزه واضحی هستش.

6-رینگ و لاستیک حتما نباید عوض بشه ولی عوض بشه بهتره لاستیک ریو من کویر هست شاید سال 86 که من گرفتم رو ماشین کویر مینداختند حالا عوض کردند در این زمینه اطلاعی ندارم ولی 206 من لاستیک اون گودیر هست که البته تو این مدلهای جدید از بارز استفاده میکنند

7-در مورد ایمنی هر دو تا 4 ستاره دارند و از ایمنی خوبی برخوردار هستند ولی ترمزهای 206 بهتره
الان 206 تیپ 2 در بازار با قیمت 13900000 و ریو با قیمت 13300000 معامله میشود در ضمن تو بورس بودن 206 فراموش نشود.اینکه شما به شتاب و قدرت موتور زیاد اهمیت میدید و ریو را انتخاب کردید انتخاب خوبی انجام دادید شاید شخص دیگری این 20 اسب بخار قدرت براش خیلی هم مهم نباشه و مسائل دیگری از اهمیت بیشتری برایش بر خوردار باشه.با تشکر

cotgnx
24 July 2009, 11:06 PM
متاسفانه اطلاعات شما به خصوص در زمینه 206 کم هستش البته من گفتم نمیشه گفت کدوم ماشین بهتره هر کسی یه نیازی داره ولی برای آگاهی دوستانی که از این مطالب استفاده میکنند و ممکن هست بر این اساس تصمیمی بگیرن یکسری مطالب را عنوان میکنم به درو از تعصب!!!!

1-هر چند که گفتم صدای موتور ریو در داخل خودرو زیاد هست و کافی نظرات دیگر دوستان ریو سوار را هم جویا بشید این دلیل خوبی نیست که بگیم چون موتور ریو 1500 سی سی و 97 اسب بخار قدرت تولید میکنه از 206 ،1400 سی سی که 75 اسب بخار قدرت تولید میکنه صداش باید بیشتر باشه این بیشتر به سیستم عایق کاری ماشین و...بسیار بیشتر ارتباط داره

2-این صحبت شما هم از اون صحبت ها هستش واقعا چه تفاوتی بین تیپ های 6،5،3،2 در داخل وجود داره!!!!!نه در خارج تفاوتی وجود داره نه در داخل به جزء اینکه روی فرمان اونها کلمه air bag و چند دکمه اضافی نظیر آینه برقی و شیشه عقب برقی و پشت سری صندلی عقب وجود داره هر 4 تیپ یکسان هستند.

3-ایرانخودرو روی 206 هاش بلا استثناء ضبط سونی میندازه که هم خوانی با کنترل کنار فرمان که از دیگر مزایای 206 نسبت به ریو هست استفاده میکنه که mp3 و wma را پخش میکنه شاید اون موقع که برادر شما گرفت هنوز از این ضبط ها استفاده نمیکرده ولی الان تمامی ضبط ها سونی هستش

4-بله شما میتونید در 4 وضعیت 0،1،2،3 بر حسب تعداد سرنشین و باری که حمل میشه چراغ های جلو را تنظیم کنید البته این آپشن در ریو هم بوده ولی سایپا حذف کرده میتونید در صفحه 96 کاتولوگ ریو این را مشاهده کنید در مورد تنظیم میزان روشنایی صفحه کیلومتر 206 یک دکمه سمت چپ وجود داره که با اون میزان نور تنظیم میشه ما که ماشینمون سفارشی نیست این قابلیت را داره.
خوب این تجهیزات مثل ال سی دی و ریموت مفیده همین طور که شیشه عقب برقی که شما اونا جزءمدرن بودن طراحی داخلی خودرو دونستید هم مهمه

5-در مورد میزان مصرف سوخت هم توضیحات لازم داده شده در پست قبلی ونیازی به توضیح بیشتر نیست .هر چه باک خودرو ظرفیت بیشتری داشته باشه بهتره این یک چیزه واضحی هستش.

6-رینگ و لاستیک حتما نباید عوض بشه ولی عوض بشه بهتره لاستیک ریو من کویر هست شاید سال 86 که من گرفتم رو ماشین کویر مینداختند حالا عوض کردند در این زمینه اطلاعی ندارم ولی 206 من لاستیک اون گودیر هست که البته تو این مدلهای جدید از بارز استفاده میکنند

7-در مورد ایمنی هر دو تا 4 ستاره دارند و از ایمنی خوبی برخوردار هستند ولی ترمزهای 206 بهتره
الان 206 تیپ 2 در بازار با قیمت 13900000 و ریو با قیمت 13300000 معامله میشود در ضمن تو بورس بودن 206 فراموش نشود.اینکه شما به شتاب و قدرت موتور زیاد اهمیت میدید و ریو را انتخاب کردید انتخاب خوبی انجام دادید شاید شخص دیگری این 20 اسب بخار قدرت براش خیلی هم مهم نباشه و مسائل دیگری از اهمیت بیشتری برایش بر خوردار باشه.با تشکر

1-درسته عایق کاریه ریو کمی بی کیفیته ولی اصلا به اون صورتی که آزار دهنده باشه نیست. در ضمن بازم میگم با این حال 206 هم صدای موتور داخل ماشین کاملا شنیده میشه و اصلا بیصدا نیست.

2-اول از همه من هرگز نگفتم در نمای خارجی فرقی دارن! دقیقا همین امکاناتی که میگین باعٍث جذابیت بیشتره داخل تیپ های بالاتر میشه. دقت هم کرده باشین خیلی از تیپ 2 دارها میرن پشت سری میذارن که جذابیت ماشین بیشتر بشه. و از این سر آینه ها.:icon_twis
امکاناتی که تیپ های بالاتر داره : ایر کاندیشن اتوماتیک که ظاهر آن خیلی به جذابیت داخل کمک کرده و همچنین کاراییه عالی. همون آینه های برقی خودش جذابیت داره و از اون دسته بیل که تیپ 2 و ریو برا تنظیم آینه بغل دارن خیلی جذابتره:icon_mrgr
شیشه برقی عقب هم جذابیت داره و همون دستگیره که رو در عقب نیست خیلی باعث جلوه بهتر شده.
در مورد داشبورد و فرمون هم باید بگم که چون تیپ 2 airbag نداره و ساختنه داشبرد و فرمون سادهتره کل داشبورد و فرمون رو شرکت های ایرانی تولید می کنن وایرانیه ولی تیپ های بالاتر به دلیل داشتن airbag هنوز ایرانی نشده و از کیفیت بالاتری برخورداره, البته تا آخر سال 86 مطمئنم که به این صورت بود دیگه نمیدونم الانم تیپ های بالاتر ایرانی شده یا نه. البته کیفیت داشبورد و فرمون تیپ 2 هم بد نیست خوبه ولی به پای تیپهای بالاتر نمیرسه. ( ولی با این حال از ریو کیفیت و جنس داشبوردش بهتره.)

3- اگه اینجوری شده که خیلی خوبه و یک مزیت نسبت به ریو حساب میشه ولی بازم نداشتن باند عقب زیاد جالب نیست.

4- خوب اگه ماشین شما این امکاناتم داره خیلی خوبه و از این نظر مدرنتره نسبت به ریو.

5-بله هرچه ظرفیت با بیشتر باشه بهتره ولی 5 لیتر بیشتر تفاوت زیادی نداره و اصلا نمیشه مقایسه خوبی رو این مورد کرد که کدوم بهتره. مثلا بگی پراید 37 لیتر ظرفیت باکشه, 206 , 50 لیتره خوب 13 لیتر اختلافه و قابل توجه و 13 لیتر 170-180 کیلومتر راهه ولی 5 لیتر اختلاف زیاد نمیتونه برتری حساب بشه.
ولی در کل ظرفیت باک ماشین ها نمیتونه ملاک برتری یا نقض یه خودرو باشه , اونم 5 لیتر اختلاف! اگه مثلا اختلاف فاحش بود مقایسه ظرفیت باک منطقی میشد.:icon_evil

6-پس رو این مورد هم نمیشه مقایسه انجام داد. بعضی وقتا و زمان ها ایران خودرو و سایپا از لاستیک های خوب یا بد استفاده میکنن و مسئله کلی نیست و بعضی موقع ها برا 206 با کیفیت تره و بعضی مواقع برا ریو

7- هر دو خودرو در حالت استاندارد یعنی داشتن airbag و abs دارای 4 ستاره هستن نه ریویی که نه airbag و abs و esp داره و نه 206 تیپ 2 .
ولی در کل هر دو خودرو از ایمنی نسبتا یکسانی برخوردارا و ترمز تیپ 2 هم نسبت به ریو بهتره و طبق گفته سایپا که از شهریور ریوها دارای abs و airbag میشن اگه عملی بشه از نظر ایمنی هم ریو کاملا نسبت به تیپ 2 برتری خواهد داشت. تو بورس بودن 2 خودرو هم اصلا تفاوتی نداره و هر دو از بازار دست دوم خوبی برخوردارن(حداقل تو تهران که اینجوریه). البته شما تیپ 2 رو زیر 10 میلیون به راحتی میتونید پیدا کنید ولی پیدا کردن ریو با قیمت زیر 10 تومن خیلی سخته چون ریو از سال 84 وارد شده و خیلی از سال قدیمیترین ریو نمیگذره زیر 10 تومن یکم سخت گیر میاد.

بله موتور 97 اسبی DOHC و 16 سوپاپ در مقابل موتور 75 اسبی SOHC و 8 سوپاپ کاملا برتری داره و برتری ها و کمبوهایی که دو خودرو داشتن کاملا بررسی شد و هر کسی به نسبت انتظاراتی که از ماشین داره میتونه انتخاب کنه. البته در کل بازم به نظرم ریو از تیپ 2 به صرفه تر و اقتصادیتره.
یه زمانی حدودا 3 سال پیش بود که تیپ 2 قیمتش حدود 10700 بود و ریو حدود 11700 تا 12000 بود . اون قیمت برا تیپ 2 منطقی بود و ارزش داشت. و ما خودمون تیپ 2 رو انتخاب کردیم. ولی الان با این افزایش کاذب نت 13900 واقعا ارزش خرید نداره و ریو میتونه انتخاب بهتری باشه ولی بازم به سلیقه ها و انتظارات از خودرو مربوط میشه.:icon_surp

daryosh-sony
24 July 2009, 11:47 PM
cot gnx جان به نظر من خیلی افزایش دکمه ها و حالا تهویه اتوماتیک در زیبایی آنچنان موثر نباشه اینها بیشتر امکاناته که خوب واقعا امکانات خوبیه.اصلا یکی از ایرادات 206 اینه که از نظر ظاهری تیپهای مختلفش با هم فرقی نمیکنند مثلا تندر را میتونیم از بیرون تشخیص بدیم مثل سپر هم رنگ بدنه یا زه های کنار در و حتی رینگاش ولی 206 تشخیصش یکم سخته
با 5 لیتر بنزین میشه تو جاده-90 -80کیلومتر راه را طی کرد که کم مسافتی نیست
زمانی که ریو مجهز به air bag و abs و... بیاد دیگه قیمتش 13300000 نیست قیمتش میره بالای 16000000
در هر صورت به نتایج خوبی رسیدیم که امیدوارم مفید واقع بشه

Senator
30 July 2009, 01:01 AM
سلام
دوستان به نظر شما صندلي ريو از 206 راحت تر?ميخوام به خاطر خشكي و خسته كننده بودن 206 اونو با ريو عوض كنم

amin.405
30 July 2009, 02:00 AM
به نظر من که مال ریو راحت تر و بهتر از 206 هستش . ولی فکر نکنم بشه جایگزین بشن .

sany1
30 July 2009, 11:14 AM
البته تو نرمی ماشین صندلی هم تاثیر داره ولی ژنتیک ماشین مهمه و ریو کلا ریو از 206 نرم تره