PDA

View Full Version : Proton GEN.2 ا

صفحه ها : [1] 2

X_Man
15 April 2006, 11:31 PM
الان تو سریال "زندگی به شرط خنده" این خودرو رو نشون داد و گفت ماشین آخرین مدل هست و ...
پس به احتمال 99% تولید این خودرو در ایران آغاز شده اما تو سایت رسمی پروتون در ایران (http://www.zagrosskhodro.com/index.asp)چیزی اعلام نشده.

http://www.pcauto.com.cn/newcar/abroad/other/0402/pic/20040213gen240001.jpg http://www.pcauto.com.cn/newcar/abroad/other/0402/pic/20040213gen240003.jpg

X_Man
15 April 2006, 11:45 PM
یه سری تصویر از GEN.2
http://www.channel4.com/4car/gallery/P/proton/gen-2/gen-2.html

http://www.channel4.com/4car/media/P/proton/gen2/03-large/04-f3q-f.jpg
http://www.proton.co.uk/images/gen-2/i_gen2home_a.jpg
http://www.proton.co.uk/images/gen-2/i_gen2home_b.jpg

BloodReza
16 April 2006, 12:08 AM
قیمتش دورو بر 20 تومن فک کنم باشه تابستان صال قبل تو همدان نمایشگاه خودرو این ماشین رو هم به همراه امکاناتش تو کاتالوگ بود قیمت رو هم نوشته بود درست یادم نیست یه 20 یادم هست

shahram2006_m
16 April 2006, 02:09 PM
اين طور كه شما ميگيد اگر قيمت اين خودرو بالي 20 تومن باشه اصلا قابل رقابت با خودروهايي مثل زانتيا كرولا اونته و مزدا نيست با توجه به اين كه امسال تو اين رنج قيمت خودروهاي جديدي وارد و مونتاژ ميشند مثل مگان و..........

BloodReza
16 April 2006, 02:29 PM
آخه تا اونجا که من یادمه حداقل از لحاظ موتور کم نمی آورد 2000 بود انگار

z_qz54
16 April 2006, 02:43 PM
شبیه سعات سالسا هستش.

Ramtin329
16 April 2006, 02:50 PM
خط تولید زاگرس خودرو به حدی ابتدایی است که در خط تولید اتومبیل را کارگران روی ریل هل میدهند و به مرحله بعد میبرند و اصلا مکانیزه نیست . با این وجود من تعجب میکنم چطور میخواهند این مدل پیشرفته را تولید کنند !!! البته اگر قیمت 20 میلیون باشه مطمئنا به سرنوشت پروتون دچار میشه . پروتون که اصلا با استقبال رویرو نشد و بازار راکدی دارد

XELTEK
29 April 2006, 01:25 AM
موتورش 1600 هستش !!!!

shahram2006_m
29 April 2006, 10:22 AM
دوستان اطلاعات فني دقيق و كامل از اين خودرو داريد؟ من كه دنبال اطلاعات درباره اين خودرو هستم .
پيدا كردم حتما ميزارم:icon_cool

*علی*
29 April 2006, 10:39 AM
خط تولید زاگرس خودرو به حدی ابتدایی است که در خط تولید اتومبیل را کارگران روی ریل هل میدهند و به مرحله بعد میبرند و اصلا مکانیزه نیست . با این وجود من تعجب میکنم چطور میخواهند این مدل پیشرفته را تولید کنند !!! البته اگر قیمت 20 میلیون باشه مطمئنا به سرنوشت پروتون دچار میشه . پروتون که اصلا با استقبال رویرو نشد و بازار راکدی دارد
منظورتان ویرا است
چون پروتون اسم کمپانی است

این هم اطلاعات کامل و مستند
حداکثر حجم موتور 1600 سی سی است
http://www.globalautoindex.com/vers2.plt?no=9662

hamedfox
29 April 2006, 10:51 AM
1600ccو 110 اسب قدرت موتور شه داخل اسپورت و قشنگی داره

shahram2006_m
29 April 2006, 12:49 PM
1600ccو 110 اسب قدرت موتور شه داخل اسپورت و قشنگی داره

پس از لحاظ حجم موتور و قدرت با 206 تيپ 5 برابره

Nomad
29 April 2006, 01:02 PM
ظاهر اسپرت و قشنگی داره . اگر قیمتش رو کم کنن خیلی عالی میشه . . .

gemba
22 May 2006, 11:36 AM
بالاخره قيمت اعلام شد 18 مليون ناقابل! :icon_bigg
راستي شما باشيد به جاي اين مالزيايي رنو مگان نمي خريد؟:icon_razz

karash501
22 May 2006, 02:24 PM
خیییییلی گرونه!!18تا واسه 1.6 110 اسبی!!!!!!!!

hamedfox
22 May 2006, 03:50 PM
البته من فکر می کنم این مال اتوماتیکش باشه اونطوری که من پرسیدم قیمتش بین 16-18 تومانه ذر ضمن این ماشین موتورش دیگه مالزی نیست وموتور لولتوس من توسایت پروتون انگلیس اینجوری خوندم

z_qz54
22 May 2006, 07:09 PM

خط تولید مرتب خودرو هم تا چند وقت پیش اینجوری بود.

تازه باید خوشمونم بیاد چون خودروهای لوکس و دست ساز دنیا اینجوری تولید میشن.:icon_arro

sinad2
22 May 2006, 08:16 PM
داخلش قشنگه.

karash501
22 May 2006, 09:07 PM
الان میبینم اونقدرا هم زیاد نیست!مزذا هم 1.6 بالای 20 تومنه...درسته پروتون کمپانی معروفی نیست ولی تو این کلاس فکر نکنم از بقیه کم بیاره...شتابش چرا انقدر کمه؟12.1 !

shahram2006_m
22 May 2006, 11:09 PM
فکر کنم با این قیمت قابل رقابت تر باشه و مثل مدل های قبلی شکست نخوره. من که از این ماشین خوشم اومده.:icon_cool

بالاخره قيمت اعلام شد 18 مليون ناقابل! :icon_bigg
راستي شما باشيد به جاي اين مالزيايي رنو مگان نمي خريد؟:icon_razz

میشه بگی از کجا قیمت گرفتی؟

sajjadnegaresh
22 May 2006, 11:51 PM
پیش فروش خودروی جدید Gen2 در سراسر کشور آغاز شد و واگذاری خودرو بر اساس اولویت خواهد بود

gemba
23 May 2006, 10:18 AM
http://www.ghatehsazan.blogfa.com/post-52.aspx

دوستان حداقل قيمت 18مليون اعلام شده.

meslehichkas
24 May 2006, 01:05 AM
قيافش كه به دله من نشست
پروتوناي قبلي خيلي چيپ بود ظاهرشون اما اين يكي اسپورتيه ظاهرش
البته نبايد گول خورد مثله ريو كه اوايل كه تازه اومده بود همه ميگفتن خوشگله اما آلان نظره خييليا برگشت
ولي به نظرم مگان يه چيزه ديگست (مقايسه خارج از تاپيكه sorry )

من امروز قيمت كردم
GEN2 سه مدل داره
فول آپشنه ( مانوال ) 18.5ميليون (1)
فول آپشن اتوماتيك (2)
(3) ساده بدونه ABS . AIR Bag

hamedfox
25 May 2006, 10:01 AM
فول آپشن اتوماتیک چنده

meslehichkas
25 May 2006, 08:10 PM
مدله ام پاين 24 ميليونه
يه مدل هم داره 19.800

karash501
25 May 2006, 09:22 PM
قضیه ایمپیان(یا وازا)فرق میکنه اینجا حرف جن2 هستش

karash501
4 June 2006, 04:14 PM
نمایندگی سعادت آباد:جنتو معمولی 19.8 اتومات 21.8 امپیان هم به هین ترتیب 25 و 27!
نمیدونم میرزه یا نه!اگه جلو مزدا بذاری با همین مشخصات بالای 20 تومنه از طرف دیگه چیز حاصی نسبت به 206 تیپ 5 نداره!تو تبلیغاتشم مثل ویرا حسابی اغراق شده:ایمنی شگفت انگیز با ای بی اس و ایربگ(الان رو گاری هم اینارو نصب میکنن!!)قدرت باور نکردنی 110 اسب بخار!!!شاهکار هزاره ی سوم!!
ولی جدا ماشین خوشگل و جذابیه فکر نکنم تو ماشینای مونتاز از این نظر رودست داشته باشه پشت آمپر و صندلیاش حرف ندارن!موتورشم طراحی لوتوس هستش کلا به جز قیمت خیلی حال کردم!
شما هم برین یه سر بزنید یه پوستر حداقل گیرتون میاد!

meslehichkas
4 June 2006, 04:36 PM
موافقم
امتيازش فقط ظاهره قشنگشه
والا به نظرو 206 تازه خيلي هم ازش سره

DictatoR
3 August 2006, 12:00 PM
سلام...اینجا از نمایندگی پروتون پرسیدم گفتن 19 تومن...از لحاظ رنگم که 5 رنگ داره...
White-Passion Blue-Metropolitan Grey-Solid Red-Energy Orange
اونیکه من تو نمایندگی دیدم Solid Red بود...ولی انصافا خیلی خوشگله(این نظر منه ها...بعدا نگین بابا این چیه شبیه فرغون)...خودشم میگفت از مونتاژ خبری نیست,دست ایرونی بهش نخورده...وارداتیه...

از بچه ها اگه زحمتی نیست یکی بره بخره ببینیم ارزش تاپیک زدن داشت؟!...:icon_razz

amir_CLK500
3 August 2006, 08:38 PM
جلوش که زیاد تعریفی نداره...

Foad
15 August 2006, 12:36 AM
غیر از همه اینها کلا Proton ها هندلینگ فوق العاده ای دارن

راستی کسی در مورد ایمنی این ماشیت چیزی میدونه؟

XELTEK
15 August 2006, 01:38 AM
3 ستاره

Farbod.E
15 August 2006, 02:07 AM
دوستان گرامی فکر کنم کمی دیر به جمعتون در این تاپیک اضافه شدم !!
من به واسطه یک پروژه تقریبا مدت زیادی رو در شهر بروجرد سپری کردم . شهری با زیباییها و دیدنیهای فراوان در عین حال مدرن و پر افتخار در استان لرستان !!!!!!!!
کارخانه زاگرس خودرو هم در بخشی به نام اشترینان از توابع بروجرد قرار گرفته و از قضا محل کار ما هم (پست 230KV بهمن ) تا کارخانه بیشتر از 5 کیلومتر فاصله نداشت . ما هم با مدیران کارخانه کمی دوست شدیم و چند باری هم به این کارخانه سر زدیم ! در بازدیدهایی که داشتم اصلا و ابدا به چیزی با نام هل دادن ( به قول یکی از اساتید ) برخورد نکردم . کارخانه ای بسیار مجهز با امکانات فراوان . دوستان این کارخونه به قدری مرتب و منظم بود که باورتون نمیشه ! لباس فرم کارمندها - کارگرها همه شیک و درجه یک ! سلف غذا خوری عالی و خط تولید 100% مکانیزه !
با یکی از مهندسین کارخانه در مورد قیمت صحبت کردم . میگفت به خاطر اینکه 94% از قطعات خودروهای تولیدی ما از اون ور میاد لذا قیمتها هم کمی بالا است ! اما گفت که تا چند وقت دیگه کارخونه تامیین قطعه زاگرس هم راه میوفته که در تعدیل قیمت این خودرو تاثییر زیادی خواهد داشت !
حیف که یک سالی میشه که پروژه ما در پست 230 کیلوولت بهمن در سه راه نهاوند تموم شده ! اما خیلی دوست دارم یه بار دیگه یک سری به همه زاگرس خودروییها بزنم !

arash p mbz bmw
15 August 2006, 06:24 PM
قیمت این خودرو بین 19تا 21تومن میباشد؟!!
من که توی روزنامه این قیمت رو دیدم........

Ramtin329
15 August 2006, 11:19 PM
دوستان گرامی فکر کنم کمی دیر به جمعتون در این تاپیک اضافه شدم !!
من به واسطه یک پروژه تقریبا مدت زیادی رو در شهر بروجرد سپری کردم . شهری با زیباییها و دیدنیهای فراوان در عین حال مدرن و پر افتخار در استان لرستان !!!!!!!!
کارخانه زاگرس خودرو هم در بخشی به نام اشترینان از توابع بروجرد قرار گرفته و از قضا محل کار ما هم (پست 230KV بهمن ) تا کارخانه بیشتر از 5 کیلومتر فاصله نداشت . ما هم با مدیران کارخانه کمی دوست شدیم و چند باری هم به این کارخانه سر زدیم ! در بازدیدهایی که داشتم اصلا و ابدا به چیزی با نام هل دادن ( به قول یکی از اساتید ) برخورد نکردم . کارخانه ای بسیار مجهز با امکانات فراوان . دوستان این کارخونه به قدری مرتب و منظم بود که باورتون نمیشه ! لباس فرم کارمندها - کارگرها همه شیک و درجه یک ! سلف غذا خوری عالی و خط تولید 100% مکانیزه !
با یکی از مهندسین کارخانه در مورد قیمت صحبت کردم . میگفت به خاطر اینکه 94% از قطعات خودروهای تولیدی ما از اون ور میاد لذا قیمتها هم کمی بالا است ! اما گفت که تا چند وقت دیگه کارخونه تامیین قطعه زاگرس هم راه میوفته که در تعدیل قیمت این خودرو تاثییر زیادی خواهد داشت !
حیف که یک سالی میشه که پروژه ما در پست 230 کیلوولت بهمن در سه راه نهاوند تموم شده ! اما خیلی دوست دارم یه بار دیگه یک سری به همه زاگرس خودروییها بزنم !
اول اينكه بايد ديد تعريف شما از مكانيزه چيه ؟ آيا سالن رنگ زاگرس خودرو مانند سايپا و يا ايران خودرو ست ؟حتما ميدانيد كه سالن رنگ سايپا بهترين در خاورميانه است . ما كه نگفتيم با دستگاه جوش ماشين مونتاژ مي كنن منظور من اين بود كه به پيشرفتگي سايپا نيست . نمونه اش همين توليد جن 2 كه قرار فعلا وارد بشه نه توليد پس معلومه فعلا توان توليد آنرا در ايران ندارند .
و اما در مورد قيمت با شما موافق نيستم . مگر در ابتدا تمام قطعات 206 يا ريو در داخل توليد ميشد ؟ از ابتداي توليد 206 در ايران كه بقول خودمون بيشتر قطعات اصلي بود قيمت از پروتون پايين تر بود . بعنوان مثال الان 206 تيپ 5 با قيمت پروتن ويرا برابري ميكنه ولي اين كجا و آن كجا ؟ حتما ميدونيد كه تيپ 5 هم قطعات وارداتي يا بقول خودشون C.K.D زياد داره ولي از همه جهات به پروتن برتري داره ! سياست مديران زاگرس خودرو سود بيشتر با قيمت بالاتر ......... حالا ميخواد اين كار به فروش كمتر منتهي بشه ؟ مهم نيست . بحث در مورد زاگرس خودرو زياد ولي براي اينكه از موضوع بيشتر از اين دور نشيم صرفنظر ميكنم

Farbod.E
16 August 2006, 12:59 AM
حرف شما کاملا درست ما هم فقط گزارشی از بازدیدمون خدمت شما عرض کردیم . متاسفانه زیاد در اتومبیبل سر رشته ندارم ولی محیط این کارخانه بینهاین من رو تحت تاثییر قرار داد

GEN2
18 August 2006, 01:05 AM
حتما ميدانيد كه سالن رنگ سايپا بهترين در خاورميانه است . همون که چند مرتبه تابحال آتیش گرفته ؟ :icon_arro
بر فرض که بهترین کیفیت رنگ دنیا رو هم داشته باشه اما آیا این دلیل بر کیفیت فنی و خدمات بعد از فروش میشه ؟ یا پرایدای صفری که درش بسته میشه نصف درش رو آسمونه نصفش تو ستون
ظاهرا خود جنابعالی هم از خدمات بعد فروش سایپا شکایت داشتی

سياست مديران زاگرس خودرو سود بيشتر با قيمت بالاتر شما با نوستر آداموس نسبتی ندارید؟ شاید هم از ماشیناش استقبال نشد و ورشکست شد اونوقته که جنابعالی به آرزوت میرسی :icon_sad:

حتما ميدونيد كه تيپ 5 هم قطعات وارداتي يا بقول خودشون C.K.D زياد داره ولي از همه جهات به پروتن برتري داره !
استهلاک بیشتر 206
هندلینگ ضعیفتر در 206
دید بسیار بد در 206 نسبت به پروتون
راحتی سرنشینان در حد بسیار بد
قیمت قطعات در حد فاجعه
نهایتا هم 206 بعد از 60-70 تا کار کردن کاملا متلاشی میشه عجیب به خرج میوفته هیچکس هم دست دو شو نمیخره اینو که همه میدونن اما یه پروتون چند روزی دستم بود 250000 کار کرده بود هنوز مثل روز اولش هیچ مشکلی نداشت
خدمات بعد از فروش ایران خودرو هم که در حد بنداز و در رو اما زاگرس چهار سال گارانتی که میده عین چهار سالشو عالی ساپورت میکنه بدون دریافت حتی یک ریال رشوه

بحث در این موارد زیاده اما ترجیح میدم با افراد منطقی بحث کنم تا اینجا و بیخیال ادامه دار شدن این بحث میشم

Nomad
18 August 2006, 01:45 AM
دوستان مهم اين نيست كه تجهيزات و امكانات كارخونه زياده يا نه . يا اينكه زاگرس خودرو از ايران خودرو و سايپا امكانات كمتري داره . مهم اينه كه كدومشون خودرويه با كيفيت تري رو ميسازن . و جواب اين سئوال هم كاملا مشخصه . . .
در ضمن ما قبلا هم شاهد يه همچين موردي بوديم و اون توليد سيلو بود در كرمان كه به نحو احسن انجام شدش .

karash501
18 August 2006, 03:10 PM
هزينه نگهداري پروتون خيلي بالاست يه اهرم قفل عوض كرديم 24تومن چراغ جلو 120تومنه عقب 65تومن فكر نكنم 206 هم انقدر گرون باشه

Ramtin329
19 August 2006, 12:13 AM
همون که چند مرتبه تابحال آتیش گرفته ؟ :icon_arro
بر فرض که بهترین کیفیت رنگ دنیا رو هم داشته باشه اما آیا این دلیل بر کیفیت فنی و خدمات بعد از فروش میشه ؟ یا پرایدای صفری که درش بسته میشه نصف درش رو آسمونه نصفش تو ستون
ظاهرا خود جنابعالی هم از خدمات بعد فروش سایپا شکایت داشتی

شما با نوستر آداموس نسبتی ندارید؟ شاید هم از ماشیناش استقبال نشد و ورشکست شد اونوقته که جنابعالی به آرزوت میرسی :icon_sad:
استهلاک بیشتر 206
هندلینگ ضعیفتر در 206
دید بسیار بد در 206 نسبت به پروتون
راحتی سرنشینان در حد بسیار بد
قیمت قطعات در حد فاجعه
نهایتا هم 206 بعد از 60-70 تا کار کردن کاملا متلاشی میشه عجیب به خرج میوفته هیچکس هم دست دو شو نمیخره اینو که همه میدونن اما یه پروتون چند روزی دستم بود 250000 کار کرده بود هنوز مثل روز اولش هیچ مشکلی نداشت
خدمات بعد از فروش ایران خودرو هم که در حد بنداز و در رو اما زاگرس چهار سال گارانتی که میده عین چهار سالشو عالی ساپورت میکنه بدون دریافت حتی یک ریال رشوه

بحث در این موارد زیاده اما ترجیح میدم با افراد منطقی بحث کنم تا اینجا و بیخیال ادامه دار شدن این بحث میشم
اولا اگر 206 اين همه ايراد داشت تا الان تو بازار اروپا باقي نمي موند ! دوم اينكه بهتر ه به آمار سال 2005 برترين شركتهاي خودروسازي جهان نگاه كنيد تا متوجه بشيد پروتون در كجاست و پژو! تا به همين راحتي با 206 مقايسه نكنيد .. اگر پروتن اين همه مزيت داره پس چرا اين همه بازار دست دومش خرابه ؟؟؟ برعكس 206 ! پس حتما بسياري از مردم ما مشكل دارند كه بين پروتن با 206 دومي را انتخاب ميكنن ! نام پروتن در اروپا براي خيلي ها غريبه ولي 206 نه !!كاري به خدمات پس از فروش ايران خودرو و سايپا ندارم . كاملا قبول دارم كه ريالي برگه گارانتي ايران خودرو و سايپا ارزش نداره . ولي اينو قبول دارم كه اين دو از نظر انساني و فني خيلي بالاتر از پروتن هستند . منتها به دليل برخورد بد نمايندگي ها مردم وقتي ميبينن مثلا زاگرس خودرو براي سال نو كارت تبريك ميفرسته كلي ذوق ميكنن !در حالي كه هزينه همه اينها را قبلا خودشون پرداخت كردند! با وجود گذشت بيش از 4 سال از ورود پروتن به ايران شك دارم هنوز 10 هزار تو ايران توليد شده باشه ! ضمن اينكه هنوز در بسياري از شهر ها هم نما يندگي نداره . شما با مطلب بالا ثابت كرديد كه تا چه حد منطقي هستيد ! بايد بدونيد كه يكي از مديران رده بالاي زاگرس خودرو به اسم "دكتر جوانمرد" استاد من در دانشگاه بود درست در سال 80 يعني اوايل تاسيس زاگرس خودرو ولي پس از يكسال از اين مجموعه به دلايلي بيرون آمد . اگرچه هنوز بعنوان مشاور با غلامي (مدير زاگرس خودرو )همكاري ميكنه . ايشون هم مثل من براي زاگرس خودرو آينده روشني نمي بيند. در پايان پيشنهاد ميكنم بين دوستان يك نظر سنجي بين پروتن ويرا و 206 تيپ 5 كه از نظر قيمت نزديك هستند ايجاد كنيم تا خيلي چيزها معلوم بشه .

GEN2
19 August 2006, 12:58 AM
اما ترجیح میدم با افراد منطقی بحث کنم تا اینجا و بیخیال ادامه دار شدن این بحث میشم

amir_CLK500
20 August 2006, 11:11 PM
پروتون من پشتش نشستم هندلینگش بی نظیره ...واقعا تو دسته ساخته شده واسه لایی کش ها
اما 206 رو ترجیح میدم.چرا؟؟؟؟؟؟
جواب:اومدیم تو یه شهر غریب یه تسمه اش پاره شدبه نظر شما مال 206 پیدا میشه یا پروتون؟؟؟
اگه نمیدونید جوابشو از یه بچه 2 ساله هم میتونین بپرسین.

emperatooor
29 August 2006, 12:27 PM
من عاشق قیافه این خودرو هستم.توش هم به ادم خیلی حال میده.
و به نظرم از زانتیای 15 ساله پیش و همینتور از پرشیا elx20 سال پیش خیلی بهتره.
فول اپشن هم هست

hamedfox
29 August 2006, 12:35 PM
منم با شما موافقم چون این ماشین رو تست کردم همه چیز این ماشین خوبه الا یه چیز اونم راحتی سرنشین عقب که واقعا بده من خودم قدم 190 وقتی صندلی و عقب میدم تا راحت بشین عملا یه نفر با قد متوسط نمیتونه بشینه ولی شما دوست دارید من از هندلینگ وقدرت و شتابش تعریف کنم ولی این یه عیبم داره که راحتی سرنشین عقب و فدای راحتی سرنشینای جلو کرده ولی واقعا ظاهر و باطنش حرف نداره ولی این یه عیبم داره دیگه

shahram2006_m
29 August 2006, 03:42 PM
من عاشق قیافه این خودرو هستم.توش هم به ادم خیلی حال میده.
و به نظرم از زانتیای 15 ساله پیش و همینتور از پرشیا elx20 سال پیش خیلی بهتره.
فول اپشن هم هست

دوست عزیز پروتون روی پلت فرم میتسوبیشی لنسر هست .(یعنی موتور و شاسی) پس پروتون هم 15 ساله هست.
لطفا سعی کنید در این تاپیک در مورد همین خودرو بحث بشه و بحث خودروهای دیگر رو وسط نکشید.
ممنون

GEN2
29 August 2006, 04:16 PM
دوست عزیز پروتون روی پلت فرم میتسوبیشی لنسر هست .(یعنی موتور و شاسی) پس پروتون هم 15 ساله هست.
لطفا سعی کنید در این تاپیک در مورد همین خودرو بحث بشه و بحث خودروهای دیگر رو وسط نکشید.
ممنون

منظور جنابعالی مدل ویرا ست دیگه ؟ درسته اون یه کپی از لنسر 97 هست
اما ظاهرا جنابعالی اینو با اون اشتباه گرفتی :icon_arro این یکی تازه سال 2004 توسط لوتوس معرفی شد که میشه دو سال پیش . هر کس هم ادعا میکنه اینو روندتش یا تسمش پاره میشه یا هرچی دیگه ادعای باطله چون هنوز ماشین تو ایران نیومده دست هیچکس هم نیست چه برسه به اینکه اینجا کسی رونده باشتش :icon_roll
الان دوباره یکی دیگه میاد میگه لوتوس همون میتسو بیشیه ممکنه پنچر شه لوازمش پیدا نشه :icon_lol:

منظور جنابعالی مدل ویرا ست دیگه ؟ درسته اون یه کپی از لنسر 97 هست
اما ظاهرا جنابعالی تاپیک اینو با اون اشتباه گرفتی :icon_arro این یکی تازه سال 2004 توسط لوتوس معرفی شد که میشه دو سال پیش . هر کس هم ادعا میکنه اینو روندتش یا تسمش پاره میشه یا هرچی دیگه ادعای باطله چون هنوز ماشین تو ایران نیومده دست هیچکس هم نیست چه برسه به اینکه اینجا کسی رونده باشتش :icon_roll
الان دوباره یکی دیگه میاد میگه لوتوس همون میتسو بیشیه ممکنه پنچر شه لوازمش پیدا نشه :icon_lol:

vahid_elx_645ci
29 August 2006, 04:42 PM
من رفتم نمایندگی سعادت آباد یه کاتالوگ با یه برگه دادندکه قیمت GEN2 و impian هم توش بود.
قیمت پایهGEN2 دنده معمولی 5/20 - اتوماتیک2/22
در ضمن امسال وارداتی و فقط 1000 تا وارد میشه.
از سال دیگه هم تولید داخل می شه.
طراحی داخلی اش هم فوق العاده بود.(به قول خودشون شگفت انگیز!)
0 تا 100 هم 10 ثانیه بود.

*علی*
29 August 2006, 11:18 PM
؟حتما ميدانيد كه سالن رنگ سايپا بهترين در خاورميانه است
دوست عزیز بهترین کارخانه رنگ در ایران مربوط به کرمان خودرو است
برای مثال مزدا 323 که تحت نظارت سخت مزدا ژاپن در گروه بهمن است بدنه اتومبیل های خودش رو ابتدا در ارگ جدید و کارخانه رنگ کرمان موتور رنگ کرده سپس برای مونتاژ به تهران میاورد

karash501
30 August 2006, 12:10 AM
20.5 قيمت جديده تا چند روز پيش 19.8 بود 3تومن الان ميگيرن 3تومن 2ماه بعد 16% هم سود بقيشم موقع تحويل بهار 86 مونتاژ هم نيست.نمايندگي اينجا ميگفت 50تا سهميه داشتيم كه 20تاشو تا حالا ثبت نام كرده با اينكه هنوز ماشينو نياوردن هر كيم ثبت نام كرده از روي چند تا عكس!به نظر من جن2 با ظاهرش خيلي كارا ميتونه بكنه البته اگه تكراري نشه مثل 206.امپيان كه هيچ فاكتور رقابتي نداره و از الان سرنوشتش معلومه

vahid_elx_645ci
30 August 2006, 12:20 AM
این چند روز پیش شما باید حداقل دو هفته باشه چون 2 هفته پیش که من رفتم همین 5/20 برای دنده معمولی و 2/22 برای اتوماتیکش بود.
در ضمن تحویل برای دی بود یعنی همه رو پیش فروش کردند.

shahram2006_m
30 August 2006, 12:21 AM
دوست عزیز بهترین کارخانه رنگ در ایران مربوط به کرمان خودرو است
برای مثال مزدا 323 که تحت نظارت سخت مزدا ژاپن در گروه بهمن است بدنه اتومبیل های خودش رو ابتدا در ارگ جدید و کارخانه رنگ کرمان موتور رنگ کرده سپس برای مونتاژ به تهران میاورد

علی جان بحث دوباره منحرف شد

*علی*
30 August 2006, 09:29 PM
علی جان بحث دوباره منحرف شد

معذرت میخواهم توضیح خارج از دستور بود

باز هم معذرت میخواهم

Ramtin329
30 August 2006, 10:01 PM
مقاله زیر اگر چه مربوط به سال گذشته است ولی مطالب جالبی در مورد این کمپانی نوشته که خوبه دوستان مطالعه کنند :
پروتون در سال 1983 توسط ماهاتیر محمد (نخست وزیر سابق مالزی) كه به عنوان سمبل خودكفایی در صنایع سنگین نیز مشهود بود آغاز به كار كرد و به دلیل بالا بودن تعرفه‌های وارداتی خودروهای خارجی توانست سال‌ها انحصار بازار داخل را در دست گیرد، اما هنگامی كه دولت در راستای امضای توافقنامه تجارت آزاد به آرامی تعرفه‌های حمایتی بر خودروهای ساخت خارج را حذف كرد، این خودروساز با رقیبان جدی رو‌به‌رو شد و سهم خود از بازار داخل را از دست داد.

این شركت همچنین از نبود مدیریت كارآمد نیز رنج می‌برد و به دنبال یك مدیر اجرایی قوی می‌گردد.

تحلیل‌گران اعتقاد دارند كه تنها ابزار مورد نیاز برای فروش خوب در بازارهای داخلی و خارجی، حضور سرمایه‌گذاران خارجی در كشور است.

در همین حال عبداله احمد بداوی - نخست وزیر مالزی- گفته است : مالزی به شركت فولكس واگن آلمان اجازه می‌دهد كه در شركت پروتون سهم داشته باشد و با ائتلاف با یكدیگر به این خودروساز ملی كمك شود تا بتواند با رقبای خارجی به رقابت بپردازد.

بنابراین گزارش، شركت خودروسازی میتسوبیشی موتورز، اوایل سال جاری میلادی به سرمایه‌گذاری 21 ساله خود در شركت پروتون خاتمه داد و از آن زمان به بعد شركت پروتون به دنبال یك شریك خارجی می‌گردد. این در حالی است كه پروتون سال ها از پلات فورم‌های گروه میتسوبیشی برای خودروهای خود بهره می‌برده است.

در ماه اوت، پروتون اولین ضرر مالی خود طی 18 ماهه گذشته را گزارش كرد. سهم پروتون از بازار مالزی از 66 درصد در سال 1999 به 44 درصد كاهش پیدا كرد و دلیل آن افزایش رقابت خودروسازان خارجی در این بازار بود.

شركت خودروسازی پروتون كه در سال های گذشته بر روی پلات فورم میتسوبیشی، خودرو طراحی می‌كرد، سعی كرد با خرید شركت مهندسی لوتوس انگلستان بر ضعف خود مبنی بر طراحی مدل‌های جدید غلبه كند. این شركت سعی داشت با ایجاد اتحاد استراتژیك با ایران خودرو و با سرشكن كردن هزینه طراحی پلات فورم مشترك بین 2شركت، یك پلات فورم جدید طراحی كند. حتی قراردادی نیز با حضور نماینده سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران (مهندس علیمرادلو) و مدیر عامل پروتون در حضور ماهاتیر محمد برای اجرای این پروژه امضا شده بود، اما این قرارداد از سوی ایران بعدها یك طرفه لغو شد تا طرحی به نام پلات فورم جهان اسلام به خاطره‌ها بپیوندد. حال نیز هر2 شركت ایران خودرو و پروتون با طراحی پلات فورم جدید و رقابت با خودروسازان خارجی دست به گریبانند و هر 2شركت نیز سعی دارند در طوفان جهانی سازی هویت ملی خود را حفظ كنند. احتمالا پروتون نیز قصد دارد مانند اشكودا (خودروساز ملی جمهوری چك ) كه بعد از اتحاد با فولكس هویت خود را مستقل نگاه داشته است، عمل كند ؛ اما به هر حال شرایط كاهش تعرفه ها و رقابت شدید در كنار بحران طراحی مدل‌های جدید بی‌شباهت به اوضاع ایران در آینده نزدیك نیست و این به معنای روشن شدن چراغ اخطار برای صنعت خودروی ایران است

منبع روزنامه آسیا
واین هم از روزنامه جهان اقتصاد شماره 3399 مورخ 85/2/18
خودروساز دولتي مالزي (پروتون) در حال مذاکره با گروه خودروسازي پژو سيتروئن فرانسه براي همکاري ستراتژيک در زمينه توليد و توسعه مدل هاي جديدش است.
به گزارش ايسنا، منابع نزديک به اين گروه خودروسازي اعلام کرده اند که انتظار مي رود مذاکرات ميان پروتون و پژو- سيتروئن(PSA) شامل توليد يک خودرو براي بازار آسياي شرق تحت نام پروتون و يا پژوسيتروئن باشد.
اين منابع افزودند: احتمال دارد کهPSA به تدريج بخشي از سهام شرکت پروتون را در اختيار گيرد.
اين گزارش مي افزايد: مديران ارشد دو شرکت تاکنون مذاکراتي را با يکديگر داشته اند و انتظار مي رود که طي چند ماه آينده تفاهم نامه اي در اين خصوص به امضا برسد.
اين گزارش هم چنين به نقل از منابع نزديک به خودروساز ملي مالزي مي افزايد: سهامداران پروتون و دولت مالزي هم چنان به مذاکرات خود براي مشارکت با غول خودروسازي آلمان - فولکس واگن - ادامه داده اند و اين در حالي است که اين شرکت آلماني در ماه ژانويه و پس از چندي مذاکرات از برنامه مشارکت با پروتون عقب نشيني کرده بود.
کارشناسان معتقدند که فولکس واگن به عنوان چهارمين خودروساز بزرگ جهان براي نجات پروتون از بحران و کمک براي انجام رقابت بين المللي عنصري حياتي بوده است.
اين گزارش مي افزايد: احتمال دارد که پروتون و فولکس واگن به دنبال ايجاد يک شرکت جديد باشند و به صورت مشترک به توليد مدل هايي تحت نام پروتون براي فروش در بازار داخلي مالزي، آسياي شرقي و بازار هند باشد.
بر اساس اين گزارش، پروتون 49 درصد از سهام شرکت جديد را در اختيار خواهد داشت و فولکس واگن نيز مالک 51 درصد از سهم اين شرکت خواهد بود و اين در حالي است که پروتون بخشهاي توليد، مهندسي و فروش خود را به اين پروژه تزريق مي کند.
هفته نامه اقتصادي "اج" در ادامه گزارش خود مي افزايد: فولکس واگن پلت فورم جديدي را طراحي کرده است که بر اساس آن دو خودرو جديد پروتون که مي توانند در چند ماه به توليد برسند، وارد بازار آسياي شرقي خواهد شد.
سخنگوي فولکس واگن در خصوص اين گزارش مي گويد: مدير فولکس واگن اخيرا گفته است که شرکت در حال بررسي پروژه هاي مختلفي با پروتون است و ما توضيح بيشتري نمي دهيم.
مدير فولکس واگن در ماه ژانويه به سرمايه گذاران اعلام کرد که اين شرکت از برنامه توليد خودروهايي تحت برند فولکس واگن در مالزي با پروتون منصرف شده است، ولي به همکاري محدود خود ادامه مي دهد.
وي در آن زمان بر کلمه "حمايت" از پروتون تاکيد کرد و اعلام داشت که شرکت متبوعش به دنبال پروژه هاي توليد مشترک نيست.
به گزارش رويتر، مديران پروتون اعلام کرده اند که خودروساز ملي مالزي برنامه بازسازي خود را تکميل کرده و تا پايان سال قراردادي براي يافتن يک شريک استراتژيک به امضا خواهد رساند.
اين در حالي است که پروتون با توجه به رقابت با خودروسازان خارجي و کمبود مدل هاي جديد که باعث کاهش سهم از بازارهاي داخلي شد، يکي از ضعيف ترين شرکت هاي سال 2005 در مالزي بوده است
....این مقاله ها را به این دلیل آوردم تا دوستانی که پروتون مالزی را از نظر تکنولوژی و بازار بالاتر از پژو و ... میدانند
.

GEN2
31 August 2006, 12:55 AM
مقاله زیر اگر چه مربوط به سال گذشته است ولی مطالب جالبی در مورد این کمپانی نوشته که خوبه دوستان مطالعه کنند :
پروتون در سال 1983 توسط ماهاتیر محمد (نخست وزیر سابق مالزی) كه به عنوان سمبل خودكفایی در صنایع سنگین نیز مشهود بود آغاز به كار كرد و به دلیل بالا بودن تعرفه‌های وارداتی خودروهای خارجی توانست سال‌ها انحصار بازار داخل را در دست گیرد، اما هنگامی كه دولت در راستای امضای توافقنامه تجارت آزاد به آرامی تعرفه‌های حمایتی بر خودروهای ساخت خارج را حذف كرد، این خودروساز با رقیبان جدی رو‌به‌رو شد و سهم خود از بازار داخل را از دست داد.

این شركت همچنین از نبود مدیریت كارآمد نیز رنج می‌برد و به دنبال یك مدیر اجرایی قوی می‌گردد.

تحلیل‌گران اعتقاد دارند كه تنها ابزار مورد نیاز برای فروش خوب در بازارهای داخلی و خارجی، حضور سرمایه‌گذاران خارجی در كشور است.

در همین حال عبداله احمد بداوی - نخست وزیر مالزی- گفته است : مالزی به شركت فولكس واگن آلمان اجازه می‌دهد كه در شركت پروتون سهم داشته باشد و با ائتلاف با یكدیگر به این خودروساز ملی كمك شود تا بتواند با رقبای خارجی به رقابت بپردازد.

بنابراین گزارش، شركت خودروسازی میتسوبیشی موتورز، اوایل سال جاری میلادی به سرمایه‌گذاری 21 ساله خود در شركت پروتون خاتمه داد و از آن زمان به بعد شركت پروتون به دنبال یك شریك خارجی می‌گردد. این در حالی است كه پروتون سال ها از پلات فورم‌های گروه میتسوبیشی برای خودروهای خود بهره می‌برده است.

در ماه اوت، پروتون اولین ضرر مالی خود طی 18 ماهه گذشته را گزارش كرد. سهم پروتون از بازار مالزی از 66 درصد در سال 1999 به 44 درصد كاهش پیدا كرد و دلیل آن افزایش رقابت خودروسازان خارجی در این بازار بود.

شركت خودروسازی پروتون كه در سال های گذشته بر روی پلات فورم میتسوبیشی، خودرو طراحی می‌كرد، سعی كرد با خرید شركت مهندسی لوتوس انگلستان بر ضعف خود مبنی بر طراحی مدل‌های جدید غلبه كند. این شركت سعی داشت با ایجاد اتحاد استراتژیك با ایران خودرو و با سرشكن كردن هزینه طراحی پلات فورم مشترك بین 2شركت، یك پلات فورم جدید طراحی كند. حتی قراردادی نیز با حضور نماینده سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران (مهندس علیمرادلو) و مدیر عامل پروتون در حضور ماهاتیر محمد برای اجرای این پروژه امضا شده بود، اما این قرارداد از سوی ایران بعدها یك طرفه لغو شد تا طرحی به نام پلات فورم جهان اسلام به خاطره‌ها بپیوندد. حال نیز هر2 شركت ایران خودرو و پروتون با طراحی پلات فورم جدید و رقابت با خودروسازان خارجی دست به گریبانند و هر 2شركت نیز سعی دارند در طوفان جهانی سازی هویت ملی خود را حفظ كنند. احتمالا پروتون نیز قصد دارد مانند اشكودا (خودروساز ملی جمهوری چك ) كه بعد از اتحاد با فولكس هویت خود را مستقل نگاه داشته است، عمل كند ؛ اما به هر حال شرایط كاهش تعرفه ها و رقابت شدید در كنار بحران طراحی مدل‌های جدید بی‌شباهت به اوضاع ایران در آینده نزدیك نیست و این به معنای روشن شدن چراغ اخطار برای صنعت خودروی ایران است

منبع روزنامه آسیا
واین هم از روزنامه جهان اقتصاد شماره 3399 مورخ 85/2/18
خودروساز دولتي مالزي (پروتون) در حال مذاکره با گروه خودروسازي پژو سيتروئن فرانسه براي همکاري ستراتژيک در زمينه توليد و توسعه مدل هاي جديدش است.
به گزارش ايسنا، منابع نزديک به اين گروه خودروسازي اعلام کرده اند که انتظار مي رود مذاکرات ميان پروتون و پژو- سيتروئن(PSA) شامل توليد يک خودرو براي بازار آسياي شرق تحت نام پروتون و يا پژوسيتروئن باشد.
اين منابع افزودند: احتمال دارد کهPSA به تدريج بخشي از سهام شرکت پروتون را در اختيار گيرد.
اين گزارش مي افزايد: مديران ارشد دو شرکت تاکنون مذاکراتي را با يکديگر داشته اند و انتظار مي رود که طي چند ماه آينده تفاهم نامه اي در اين خصوص به امضا برسد.
اين گزارش هم چنين به نقل از منابع نزديک به خودروساز ملي مالزي مي افزايد: سهامداران پروتون و دولت مالزي هم چنان به مذاکرات خود براي مشارکت با غول خودروسازي آلمان - فولکس واگن - ادامه داده اند و اين در حالي است که اين شرکت آلماني در ماه ژانويه و پس از چندي مذاکرات از برنامه مشارکت با پروتون عقب نشيني کرده بود.
کارشناسان معتقدند که فولکس واگن به عنوان چهارمين خودروساز بزرگ جهان براي نجات پروتون از بحران و کمک براي انجام رقابت بين المللي عنصري حياتي بوده است.
اين گزارش مي افزايد: احتمال دارد که پروتون و فولکس واگن به دنبال ايجاد يک شرکت جديد باشند و به صورت مشترک به توليد مدل هايي تحت نام پروتون براي فروش در بازار داخلي مالزي، آسياي شرقي و بازار هند باشد.
بر اساس اين گزارش، پروتون 49 درصد از سهام شرکت جديد را در اختيار خواهد داشت و فولکس واگن نيز مالک 51 درصد از سهم اين شرکت خواهد بود و اين در حالي است که پروتون بخشهاي توليد، مهندسي و فروش خود را به اين پروژه تزريق مي کند.
هفته نامه اقتصادي "اج" در ادامه گزارش خود مي افزايد: فولکس واگن پلت فورم جديدي را طراحي کرده است که بر اساس آن دو خودرو جديد پروتون که مي توانند در چند ماه به توليد برسند، وارد بازار آسياي شرقي خواهد شد.
سخنگوي فولکس واگن در خصوص اين گزارش مي گويد: مدير فولکس واگن اخيرا گفته است که شرکت در حال بررسي پروژه هاي مختلفي با پروتون است و ما توضيح بيشتري نمي دهيم.
مدير فولکس واگن در ماه ژانويه به سرمايه گذاران اعلام کرد که اين شرکت از برنامه توليد خودروهايي تحت برند فولکس واگن در مالزي با پروتون منصرف شده است، ولي به همکاري محدود خود ادامه مي دهد.
وي در آن زمان بر کلمه "حمايت" از پروتون تاکيد کرد و اعلام داشت که شرکت متبوعش به دنبال پروژه هاي توليد مشترک نيست.
به گزارش رويتر، مديران پروتون اعلام کرده اند که خودروساز ملي مالزي برنامه بازسازي خود را تکميل کرده و تا پايان سال قراردادي براي يافتن يک شريک استراتژيک به امضا خواهد رساند.
اين در حالي است که پروتون با توجه به رقابت با خودروسازان خارجي و کمبود مدل هاي جديد که باعث کاهش سهم از بازارهاي داخلي شد، يکي از ضعيف ترين شرکت هاي سال 2005 در مالزي بوده است
....این مقاله ها را به این دلیل آوردم تا دوستانی که پروتون مالزی را از نظر تکنولوژی و بازار بالاتر از پژو و ... میدانند
.

منبع : بخش شایعه پراکنی کمپانی پژو - نمایندگی روزنامه جهان انبساط بهمراه تعصب بیجا و تعدادی شیپورچی :icon_lol:

دوستانی که پروتون مالزی را از نظر تکنولوژی و بازار بالاتر از پژو و ... میدانند
تا اونجاییکه من میدونم پروتون تابحال خود به خود آتیش نگرفته اما پژو ها ماهیت انفجاریش رو خوب نشون داده :icon_arro

Mehdi_j
31 August 2006, 01:25 AM
دوستان عزيز پروتون يك محصول افتضاح به معناي كامل هستش چون اولا شرايط مونتاژ خيلي ابتدايي و در حد كارگاهه
دوما خدمات پس از فروش كه خيلي خيلي آشغاله و به نظرم پول ريختن به جوي آب هست به عنوان كسي كه از ين نمونه استفاده كردم اصلا توصيه نمي كنم پولتون رو بابت اين گاري ها هدر بديد.

z_qz54
31 August 2006, 02:09 AM
دوستان عزيز پروتون يك محصول افتضاح به معناي كامل هستش چون اولا شرايط مونتاژ خيلي ابتدايي و در حد كارگاهه
دوما خدمات پس از فروش كه خيلي خيلي آشغاله و به نظرم پول ريختن به جوي آب هست به عنوان كسي كه از ين نمونه استفاده كردم اصلا توصيه نمي كنم پولتون رو بابت اين گاري ها هدر بديد.

چرا اینقدر باشدت؟یکی از دوستان من داره و خیلی راضیه ازش.

Mohsen1001
31 August 2006, 02:53 AM
اتفاقا هر چي باشه از اين ماشينهاي ساخت وطن خودمون خيلي بهتره.

تازه پروتون تکنولوزيش واسه ميتسوبيشي ژاپن و لوتوس انگليس هست و از لحاظ کيفيت هم خوب هست.
تنها مشکلش که طي اين چند سال اون رو بي طرفدار کرد امکانات کم و قيمت گرونش بود که اون هم علت داشت که اينجا جاش نيست.

ولي جن2 واقعا بينظيره و هيچ چيزي کم نداره

GEN2
31 August 2006, 11:21 AM

رامتین خان :icon_razz
اگر واقعا افتضاحه نیازی به ساختن آی دی دوم برای این مطلب نبود
با آی دی اصلی هم میشه این کارا رو کرد :icon_arro
اگر هم واقعا گاریه لطف کن دلایلت رو بگو اگر واقعا منطقی و قابل قبول بود همین امروز ماشینمو میفروشم جاش 405 انتحاری یا هرچی بگی میخرم

Mehdi_j
31 August 2006, 11:59 AM
دوستان عزيز به عنوان كسي كه تا ته اين به اصطلاح زاگرس خودرو رفتم وظيفه خودم دونستم نظرم رو بگم دوستاني كه از اين خودرو دفاع مي كنن اگر يك كم بيشتر برن تحقيق كنن اونوقت مي بينند كه اصلا نبايد گول اين تبليغات كذايي رو خورد محل مونتاژ يا به اصطلاح كارخانه زاگرس خودرو توي يكي از دهات كوره هاي لرستان هستش اگر اشتباه نكرده باشم اسمش اشترينان هست وقتي وارد كارخانه مي شي اصلا فضاي كارخانه رو نداره يك محيط كارگري با چند تا كارگر كه به صورت خيلي ابتدايي دارند به اصطلاح اتومبيل 14 ميليوني مونتاژ ميكنن وقتي اين وضعيت رو ديدم مي خواستم شاخ در بيارم از همه جالب تر مدير عامل اون شخصي هست به نام *** كه اصلا هيچگونه شعور فني نداره به گفته كارگر ها قبلا توي كار دوغ و ماست بوده كه يكدفعه عشق خودرو سازي زده به كلش .... در نهايت اين گاري لامذهب رو با بدبختي و ضرر فراوون فروختم به هر حال خود دانيد............

shahram2006_m
31 August 2006, 12:15 PM
رامتین خان :icon_razz
اگر واقعا افتضاحه نیازی به ساختن آی دی دوم برای این مطلب نبود
با آی دی اصلی هم میشه این کارا رو کرد :icon_arro
اگر هم واقعا گاریه لطف کن دلایلت رو بگو اگر واقعا منطقی و قابل قبول بود همین امروز ماشینمو میفروشم جاش 405 انتحاری یا هرچی بگی میخرم

دوست عزیز اگر به تاریخ عضویت ایشون نگاه کنید سال 2004 عضو شدن

دوستان عزيز به عنوان كسي كه تا ته اين به اصطلاح زاگرس خودرو رفتم وظيفه خودم دونستم نظرم رو بگم دوستاني كه از اين خودرو دفاع مي كنن اگر يك كم بيشتر برن تحقيق كنن اونوقت مي بينند كه اصلا نبايد گول اين تبليغات كذايي رو خورد محل مونتاژ يا به اصطلاح كارخانه زاگرس خودرو توي يكي از دهات كوره هاي لرستان هستش اگر اشتباه نكرده باشم اسمش اشترينان هست وقتي وارد كارخانه مي شي اصلا فضاي كارخانه رو نداره يك محيط كارگري با چند تا كارگر كه به صورت خيلي ابتدايي دارند به اصطلاح اتومبيل 14 ميليوني مونتاژ ميكنن وقتي اين وضعيت رو ديدم مي خواستم شاخ در بيارم از همه جالب تر مدير عامل اون شخصي هست به نام *** كه اصلا هيچگونه شعور فني نداره به گفته كارگر ها قبلا توي كار دوغ و ماست بوده كه يكدفعه عشق خودرو سازي زده به كلش .... در نهايت اين گاري لامذهب رو با بدبختي و ضرر فراوون فروختم به هر حال خود دانيد............

دوست عزیز لطف کنید توی پست ها به اشخاص توهین نکنید.

Ramtin329
31 August 2006, 03:16 PM
مقاله ای که از روزنامه جهان اقتصاد و روزنامه آسیا در مورد پروتون مالزی آوردم شایعه عنوان شد ! در حالیکه کاملا مستند بود در هر حال باید اضافه کنم تا زمان به بازار آمدن این خودرو باید صبر کرد . البته مطمئنا رقیب بسیار خطرناکی برای زانتیا و مزدا خواهد بود و سهم این دو از بازار کاهش خواهد یافت بخصوص با خدمات پس از فروش زاگرس خودرو که مطمئنا در این مورد یک امتیاز محسوب میشه . اما در مورد آقای غلامی ایشان قبل از ایجاد کارخانه زاگرس خودرو مدیر عامل یک شرکت که کمربند ایمنی خودرو تولید میکنه به اسم اخشان ... اگر اشتباه نکرده باشم .. در ضمن آدم با سوادی هم هست . اگر دوست داشتید جریان تولید پروتون در ایران توسط داریوش غلامی که از یکی دوستانم که در زاگرس خودرو کار میکنه شنیدم میگم .

karash501
31 August 2006, 05:26 PM
دوستان عزيز به عنوان كسي كه تا ته اين به اصطلاح زاگرس خودرو رفتم وظيفه خودم دونستم نظرم رو بگم دوستاني كه از اين خودرو دفاع مي كنن اگر يك كم بيشتر برن تحقيق كنن اونوقت مي بينند كه اصلا نبايد گول اين تبليغات كذايي رو خورد محل مونتاژ يا به اصطلاح كارخانه زاگرس خودرو توي يكي از دهات كوره هاي لرستان هستش اگر اشتباه نكرده باشم اسمش اشترينان هست وقتي وارد كارخانه مي شي اصلا فضاي كارخانه رو نداره يك محيط كارگري با چند تا كارگر كه به صورت خيلي ابتدايي دارند به اصطلاح اتومبيل 14 ميليوني مونتاژ ميكنن وقتي اين وضعيت رو ديدم مي خواستم شاخ در بيارم از همه جالب تر مدير عامل اون شخصي هست به نام غلامي كه اصلا هيچگونه شعور فني نداره به گفته كارگر ها قبلا توي كار دوغ و ماست بوده كه يكدفعه عشق خودرو سازي زده به كلش .... در نهايت اين گاري لامذهب رو با بدبختي و ضرر فراوون فروختم به هر حال خود دانيد............
درسته به قيمتش نميرزه ولي ما 1.5 ساله داريم بدي نديديم ميشه بگين مشكل ماشين شما چي بود؟چند وقت پيش يكي از شرايط فروش ويژه پروتون اين بود كه تا 2سال(مطمئن نيستم)اگه از ماشين راضي نبودين يه چيزي از قيمت كم ميكنن ماشينو پس ميگيرن اينكه حالا عمل كردن يا نه الله اعلم!درباره كارخونه زاگرس خورو هم فكر ميكنم آيدي farbod_eli يه پست تو همين تاپيك زده كاملا خلاف شما

gongsta_021
31 August 2006, 05:30 PM
به نظر من ماشینه خوشکلیه من سال 84 که رفتم مالزی ماشینه با کلاسا بود اونجا ولی به نظرم 21 زیاده قیمتش اگه 1800 یا 2000 بود میارزید ولی 1600 خیلی کمه

GEN2
31 August 2006, 09:04 PM
قراردادی که دارم قیمت 19800 دنده معمولی فول آپشن نوشتم البته ماه خرداد نوشتم الانم باید قیمتش همین باشه

shahram2006_m
18 November 2006, 06:12 PM
دوست گرامی Mr.Sina
پست های شما به 3 دلیل پاک گردید:
1.باید به نام تاپیک دقت میکردید(عکس های شما برای پروتون ویرا بود)
2. سایز بیش از اندازه عکس(بهم خوردن صفحه)
3.عکس های تصادف خودرو در تاپیک های اصلی خودروها جای نمیگیرند در این تاپیک ها فقط در مورد مشخصات و تجربیات بحث خواهد شد.

لطفا بیشتر دقت کنید

Mr.Sina
18 November 2006, 10:31 PM
اشتباه من رو ببخشید!
خواستم دوستان امنیت این ماشین رو در تصادفات ببینند!

Foad
28 November 2006, 01:12 AM
لینک زیر اطلاعات مفیدی در مورد جنتو داره:

https://www.aaa.asn.au/roadtests/reports/221.pdf

Foad
28 November 2006, 02:44 AM
بین GEN2 مگان 1800 و زانتیا دست دوم کدومشو بخرم کسی با GEN2 رانندگی کرده؟

دوست عزیز لطفا سوالات خود در زمینه مقایسه بین اتومبیل هارا در قسمت مقايسه انواع اتومبيل ها (http://www.phalls.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=129) سرچ کنید و اگر تاپیکی به این نام وجود نداشت می توانید آنرا در یک تاپیک جدید مطرح کنید

با عرض پوزش پست شما بدلیل جلوگیری از انحراف بحث اصلی پاک شد

sinad2
27 December 2006, 10:30 AM
carx1 :
آزمایش فنی پروتون، مدل GEN.2
نویسنده : مهندس مهدي قنواتي - محمود قنواتي
۹ آبان ۱۳۸۵

شاهکار طراحی هزاره سوم
با اولین نگاه به این خودرو شاهد دگرگونی صنعت خودرو سازی در جهان دوم می شوید. خودروی پروتون مدل جنتو ( GEN.2 ) توسط خودرو سازان کشور مالزی مونتاژ می گردد، که به تازگی قرار دادی را با شرکت زاگرس خودرو برای ورود خودروی منحصر بفرد پروتون منعقد کرده است. اتومبیل پروتون جنتو شاهکار طراحی هزاره سوم در صنعت خودرو سازی کشورمان باید دانست. چرا که این خودرو نقطه عطفی در خانواده خودروهای ناچ بک می باشد.
طرح خارجی
زمانی که برای نخستین بار پروتون به بازار کشورمان عرضه گشت نظارت پیرامون طرح ظاهری آن متفاوت بود. اکنون با عرضه GEN.2 این تفاوت را در میان افراد از بین برده است و همه گان در نگاه اول، به خودرویی زیبا و در عین حال اسپرت می نگرند.
طرح در پوش موتور و صندوق بار عقب، سپر جلو و عقب و مجاری ورودی هوا بر روی سپر جلو از جمله موارد قابل ذکر هستند. زمانی که از قسمت عقب به خودرو می نگرید احساسی که به شما دست می دهد این است که چراغ های عقب با ظاهری زیبا، عاریت گرفته شده از طرح چراغ های هوندای کوپه هستند.
از موارد دیگری که می توان اشاره نمود، بکار گیری رینگ و لاستیک های به ظاهر کوچک این اتومبیل است که به وضعیت ظاهری آن لطمه وارد نموده است .
طرح داخلی
فضای داخلی و آرگونومی این خودرو به گونه ای طراحی شده است که از هر نظر سلیقه نسل جوان را تامین می کند اما این فضا مناسب خانواده های ایرانی نمی باشد.
عدم دید کافی در میدان دید اطراف و خصوصاً میدان دید عقب از نکات منفی اتومبیل به حساب می آید. در قسمت داشبورد، ادوات به گونه ای طراحی شده اند که در عین سادگی زیبا و قابل دسترس اند. البته می توان به محل قرار گیری کلید در موتور اشاره کرد که در قسمت سمت راست داشبورد قرار دارد که به راننده این امکان را می دهد تا برای فشردن این کلید تلاش زیادی را به خرج دهد.
از نکات جالب داخل کابین این خودرو وجود صفحه نمایش دیجیتالی پیشرفته ای که در هر لحظه میانگین مصرف سوخت و مدت مسافت قابل پیمایش تا پایان سوخت موجود را در برابر دیدگان راننده قرار می دهد.
فرمان پذیری
هنگامی که شما پشت فرمان جنتو می نشینید، بهترین رانندگی و فرمان پذیری را در کلاس این خودرو تجربه می کنید. کنترل فوق العاده این خودرو از قابلیت های پیشرفته فرمان پذیری آن ناشی می شود و این ویژگی به راننده اطمینان می دهد تا در هنگام عبور از پیچ های سخت و همچنین تعویض لاین، بدون هیچ گونه انحرافی به کار خود ادامه دهد. اگر این خصوصیات کافی نیست، کاهش صداها و سختی های رانندگی را نیز به خصوصیات این خودرو بیافزایید و خود را برای سفرهای آسوده تر آماده کنید !
ایمنی
ایمنی بی نظیر و منحصر به فرد خودروی جنتو نسبت به رقبایی همچون مزدا 323 ، هیوندای آوانته، تویوتا کرولا و حتی سیتروئن زانتیا از وضعیت بهتری برخوردار است. این خودرو مجهز به ترمز ABS با عملکرد سیستم الکترونیکی توزیع نیروی ترمز ( EBD ) برای هر چهار که نهایت عملکرد سیستم ترمز و امنیت خودرو را به هنگام رانندگی به خصوص در جاده های لغزنده و پر باران فراهم می کند. ایر بگ های دو لایه SRS همراه با کمربندهای ایمنی مجهز به سیستم پیش کشنده ( Pre – Tensioner System ) باعث افزایش ضریب ایمنی و کاهش جراحات در تصادفات می گردد.
پیشرانه
اما مهمترین بخش خودرو که اکثر علاقمندان به خودرو را در بر می گیرد پیشرانه یا همان توان خودرو می باشد که از این نظر جنتو با بهره گیری از موتور قدرتمند کامپرو ( Campro ) ساخت انگلستان با مشخصات 1600 سی سی و 16 سوپاپ به همراه 2 میل سوپاپ و توان خروجی و توان خروجی 110 اسب بخار یک رانندگی پر شتاب و هیجان انگیر را برای شما به ارمغان می آورد.
مصرف سوخت
قابل توجه دوستداران صرفه جو، میزان مصرف سوخت بنزین در این اتومبیل تنها 5.8 لیتر بنزین در سرعت ثابت 90 کیلومتر در ساعت است که در این نسبت به میان تمامی رقبای داخل کشور بی نظیر است.
قیمت و بازار فروش
قیمت نهایی این خودرو در بازار کشورمان 20.500 میلیون تومان برای دنده معمولی و دنده اتوماتیک 22.200 میلیون تومان اعلام شده است. که در 7رنگ متنوع این خودرو به بازار عرضه می شود.
در رده خودروهای ایران رقبایی همچون سیتروئن زانتیا ـ مزدا 323 FL ـ هیوندای آوانته ـ تویوتا کرولا را دارد که با ورود جنتو به بازار، تنوع محصول را در تردد مشتریان بیشتر و بیشتر می کند.
اتومبیل های جنتو تا یکسال بصورت CBU ( آماده ) به تعداد محدود وارد خواهند شد و به صورت CKD ( قطعه ـ قطعه ) وارد خواهند شد .
میانگین مصرف سوخت و مدت و مسافت قابل پیمایش تا پایان سوخت موجود را در برابر دیدگان راننده قرار می دهد.
در پایان ضمن تشکر از همکاری صمیمانه شرکت زاگرس خودرو که در تهیه امکانات و انجام تست فنی ما را یاری دادند توجه شما را به جدول مشخصات فنی اتومبیل جنتو جلب می نماییم .

مشخصه امتیاز مشخصه امتیاز فضای سرنشینان جلو (10) 7 ترمز ( توانایی توقف ) (10) 9 فضای سرنشینان عقب (10) 5 کیفیت ساخت (10) 8 راحتی کلی سرنشینان (10) 6 ارزش در مقابل مبلغ پرداختی (10) 6 طراحی خارجی بدنه (10) 9 بازار فروش (10) 8 طراحی داخلی (10) 8 گستردگی خدمات پس از فروش (10) 5 سطح تجهیزات رفاهی (10) 8 فضای حمل بار (5) 4 سطح تجهیزات ایمنی (10) 9 میدان دید جلو (5) 3 کیفیت سواری (10) 10 میدان دید عقب (5) 1 قدرت و واکنش موتور (10) 8 میدان دید اطراف (5) 3 گشتاور ( کشش ثانویه ) (10) 7 راحتی عملکرد ادوات (5) 4 شتابگیری (10) 7 ارگونومی (5) 5 عملکرد جعبه دنده (10) 9 نفوذ صدا به کابین (5) 5 خوش دستی (10) ( Handling ) 9 مجموعه کلاچ (5) 5 مانور پذیری (10) 10 کنترل در ترمز ناگهانی (5) 5 لذت رانندگی (10) 9 مصرف سوخت (5) 5 مجموع امتیازات كسب شده اين خودرو از مجموع 250 امتياز 197 امتياز ميباشد.

تعداد سیلندر 4 تعداد سوپاپ 16 حداکثر قدرت ( اسب بخار - دور در دقیقه) 110 در 6000 دور حداکثر گشتاور ( نیوتن متر - دور در دقیقه ) 148 شتاب صفر تا صد ( ثانیه ) 10 حداکثر سرعت ( کیلومتر در ساعت ) 195 وزن ( کیلو گرم ) 1150 حجم صندوق بار ( لیتر ) 50 میزان سوخت 5.8 لیتر در 100 کیلومتر

z_qz54
27 December 2006, 03:41 PM
اوه اوه عجب تعریف تعریفی بوده بابا.این تست بود یا تبلیغات ؟
دیگه این زیاده روی بود دیگه.
معلومه که وقتی شرکت زاگرس خودرو خودش ماشین رو در اختیارشون بازاره چی میشه.

Ramtin329
27 December 2006, 04:08 PM
قضاوت با خوانندگان ! اگر شاهکاره پس چرا پروتون داره ورشکست میشه ؟ البته جن2 ماشین خوبی هم هست ولی نه به این اندازه که این آقایان با عنوان "مهندس" که معلوم نیست مهندس کشاورزی هستند یا نساجی ! تعریف کردند ...

arash p mbz bmw
27 December 2006, 07:13 PM
از دوستان عزیز تمنا دارم به هیچ شرکتی توهین نکنید

Moein273
27 December 2006, 09:24 PM
قضاوت با خوانندگان ! اگر شاهکاره پس چرا پروتون داره ورشکست میشه ؟ البته جن2 ماشین خوبی هم هست ولی نه به این اندازه که این آقایان با عنوان "مهندس" که معلوم نیست مهندس کشاورزی هستند یا نساجی ! تعریف کردند ...
دوست عزیز من کاری به این بحث ها ندارم ولی نمیدونم چرا هر کسی پروتون داره ازش خوب میگه و هر کسی که نداره تا اسمشو میشنوه میگه اوه اوه مالزی ! ( خواهشا نیایید بگید من خودم پروتون داشتم و ... ) :icon_mad:

karash501
27 December 2006, 09:49 PM
مثل كاتالوگاي زاگرس خودرو بود مخصوصا اين قسمت:اگر این خصوصیات کافی نیست، کاهش صداها و سختی های رانندگی را نیز به خصوصیات این خودرو بیافزایید و خود را برای سفرهای آسوده تر آماده کنید !=))
جالبه با اينهمه هندونه يي كه تو ريويو زير بغلشون گذاشته تو امتياز چندان اغراق نكرده!

crimsondevil50
27 December 2006, 10:18 PM
دوست عزیز من کاری به این بحث ها ندارم ولی نمیدونم چرا هر کسی پروتون داره ازش خوب میگه و هر کسی که نداره تا اسمشو میشنوه میگه اوه اوه مالزی ! ( خواهشا نیایید بگید من خودم پروتون داشتم و ... ) :icon_mad:
نمیشه با اسم کشور روی محصولش به این راحتی قضاوت کرد شما به ایران نیگاه نکنین تمام ممالک سعی دارن خودشون رو از هرنظر ارتقا بدن,مالزی که یکی از بهترین نمونه هاست. این راه را ژاپن و کره هم رفتن قصد مقایسه ندارم اما جن2 اونقدر ها هم بد نیست من که سوار شدم چیزی که تو ذوقم بخوره نبود نه از نظر طراحی نه از نظر کارایی.
اگه درست یادم باشه توی یکی از مسابقات اول این فصل هم اتومبیل مارشال بود:icon_sad:

یه نکته دیگه:قبول کردن نظراتی که با توهین و سرسختی غیر منطقی ارایه میشن خیلی سخته:icon_mad:

Moein273
27 December 2006, 11:31 PM
نمیشه با اسم کشور روی محصولش به این راحتی قضاوت کرد شما به ایران نیگاه نکنین تمام ممالک سعی دارن خودشون رو از هرنظر ارتقا بدن,مالزی که یکی از بهترین نمونه هاست. این راه را ژاپن و کره هم رفتن قصد مقایسه ندارم اما جن2 اونقدر ها هم بد نیست من که سوار شدم چیزی که تو ذوقم بخوره نبود نه از نظر طراحی نه از نظر کارایی.
اگه درست یادم باشه توی یکی از مسابقات اول این فصل هم اتومبیل مارشال بود:icon_sad:

یه نکته دیگه:قبول کردن نظراتی که با توهین و سرسختی غیر منطقی ارایه میشن خیلی سخته:icon_mad:
منم منظورم اینه که اصلا ماشین بدی نیست حالا gen2 که تازه اومده حتی مدل قبلیشم خیلی ماشین خوبی بود خلاصه اینکه بهتره کمی منطقی بود همه ما قبول داریم نرخ ماشینی که ما توی ایران میخریم بسیار غیر منطقی و چند برابر نرخ جهانیش هست و ... پس این مشکل فقط پروتون نیستش

Ramtin329
5 January 2007, 10:09 PM
متاسفانه برخی از دوستان دچار اشتباه شدند ... من در جواب تاپیکی که در آن از جن 2 بعنوان "شاهکارقرن" نام برده شده بود این پست را زدم و نه چیز دیگه ... جن 2 ماشین خوب ولی اصلا شاهکار نیست .... شاید برای بعضی از ما داشتن abs و ایربگ و 16 سوپاپ و داشتن صندلی اسپارکو و.... شاهکار باشه ولی برای من اینطور نیست ... نه تنها جن 2 دیگر اتومبیلهای داخلی هم هیچیک شاهکار نیستند که چنگی به دل بزنند .

Abolfazl2006_p
5 January 2007, 11:05 PM
http://www.aftab.ir/news/2007/jan/05/images/fbf15dd51db17fc189d6dc966c811cdc.jpg

وجود اكسل‌‏های سه تكه در خودروی پروتون باعث شده است, تا این خودرو در هیچ شرایطی واژگون نشود.
متین شاهین, یكی از مدیران شركت زاگرس خودرو, با بیان این مطلب اظهارداشت: علاوه بر وجود اكسل سه تكه در این خودرو, سایر تدابیر ایمنی كه در این خودرو دیده شده, باعث شده است تا آمار كشته‌‏شدگان جاده‌‏ای این خودرو نسبت به سایر خودروها بسیار پایین‌‏تر باشد.
این مدیر شركت زاگرس خودرو, رعایت مسایل ایمنی نظیر استفاده از ورق‌‏های فولادی محكم در بدنه این خودرو و شكنندگی فرمان در هنگام ضربه‌‏های شدید را از دیگر عوامل پایین بودن كشته‌‏شدگان تصادفات جاده‌‏ای این خودرو ذكر كرد.
وی, همچنین از مونتاژ CBU خودروی, جن ۲ و ایمپیان در سال جاری در این شركت خبر داد و افزود: این دو نوع خودرو كلیه آبشن‌‏هایی را كه مردم ایران با آن آشنا هستند نظیر؛ ترمز ABC, ایربك, سنسور عقب و غیره را دارا هستند.
گفتنی است, كارشناسان پلیس راه كشور تعداد كم خودرو پروتن نسبت به سایر انواع خودورها در جاده‌‏های كشور را علت پایین بودن میزان تصادفات این خودرو ذكر می‌‏كنند و اعتقاد دارند؛ میزان تردد این خودرو در جاده‌‏های كشور كم است و چنانچه در شرایط برابر با سایر انواع خودروها از نظر تعداد قرار گیرد, می‌‏توان نسبت به كیفیت ضریب ایمنی آن اظهارنظر كرد.

خبرگزارى ايلنا

Ramtin329
6 January 2007, 05:52 PM
من با نظر کارشناسان کاملا موافقم . با اینکه هر ماه چندین بار از جاده اراک - تهران و بالعکس رفت و آمد میکنم فکر کنم دو تا هم تو جاده ندیدم ... حتی اتوبان قم - تهران . البته شنیدم هندلینگ خیلی خوبی داره .

karash501
6 January 2007, 06:38 PM
خالي ميبندن بابا!خودم 2تا چپ كرده كنار هم تو نمايندگي ديدم حالا اينكه كسي مرده نمرده رو خبر ندارم

ar1358
16 February 2007, 12:24 PM
proton GEN2 Photo

WWW.KHodroIran.com

http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7201_5.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7201_2.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7280_2.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7329_5.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7353_1.jpg

ميشه MP3 Player را به ظبط GEN2 وصل كرد؟ ظبطش Audio IN داره؟

Mr.Sina
13 March 2007, 12:44 AM
ميشه MP3 Player را به ظبط GEN2 وصل كرد؟ ظبطش Audio IN داره؟
خیر

Foad
20 March 2007, 11:30 AM
gen2 در مقايسه با زانتيا چطوره؟

دوست گرامی پرسش شما ارتباطی با این تاپیک ندارد.جواب سوالتون رو در قسمت مقایسه اتومبیل ها جستجو کنید

ar1358
26 March 2007, 10:08 AM
من حدودا 1 ماهي هست كه دارم با جن تو رانندگي مي كنم.
در مورد رانندگي با جن تو بهتر بگم كه به نظر من بهترين نقطه تو جن تو جاي راننده است يعني راننده 100٪ راحته. ديد بسيار عالي داره و صندلي راحتش باعث ميشه كه راننده كاملا احساس خوبي داشته باشه. ديد عقبش كمه و اوايل اگر عادت نداشته باشي دنده عقب گرفتن برات سخت ميشه ولي خوب آينه بغلاش و سنسور دنده عقبش كمك خوبي مي تونه باشه.

پخش سي دي داره كه با چهار تا باند دو تا جلو دو تا عقب واقعا از خريد هر چيز اضافي راحتت مي كنه (البته اگه نخواي كه صداي غير عادي از ماشين بگيري) - كنترل كامل پخش روي فرمونت هست. Track پخش مي كنه و خوب اگه بخواي مي توني كه چنجر بگيري و خوبي كه داره اينه كه چون قبلا پيش بيني كردن امكان كنترل چنجر از روي فرمون و پخش خودش وجود داره.

كمك فنراش اولش كمي صفت بود ولي خوب الان خيلي عالي شده ، فرمون پذيري واقعا عالي داره و مي تونم بگم كه رو دست اين ماشين من نديدم (البته تو اين رنج قيمتي) تو مقايسه با زانتيا رو تو شتاب خيلي راحت مي گيرتش ولي بعد از 100كيلومتر يعني دنده 3 به بالا كم مياره كه اونم به خاطر حجم كمتر موتور ، گشتاورش و ضريب دنده هاشه كه خيلي خوب طراحي نشده.

ترمز هاش واقعا حرف نداره 4 چرخ ديسكي و ABS هستن و خيلي احساس خوبي داري وقتي داري مانور مي دي چون مي دوني كه اگر اراده كني ماشين مي ايسته. و البته 2 تا ايربگ راننده و سرنشين رو به همراه قفل الكترونيكي هوشمند كمر بند رو هم بهش اضافه كنين.

فضاي سرنشين هاي جلو و عقب راحته ولي خوب براي افراد قد بلند سقف صندلي عقب مخصوصا طرفين مي تونه خيلي راحت نباشه (البته من قدم 185 ولي عقب راحت مي شينم ) منظورم از قد بلند بيشتر از 185) - اينم اضافه كنم كه منظورم از نظر ارتفاع سقفه نه فضاي جلو پا.

فندك نداره ولي جاي فندكي داره كه تو كاتالوگش نوشته جاي شارژر!!!
شيشه ها هر چهار تا برقي هستن ماله راننده پاپين اومدنش اتومات هم داره مي توني ماله سرنشين ها رو هم قفل كني.

صندوقش جاداره و زاپاس زير صندوق قرار مي گيره البته از داخل و خوب نگراني دزديدن زاپاست رو نداري (البته اينم بگم كه لاستيكه زاپاسش goodyear كه فقط مخصوص زاپاس طراحي شده و رينگ فولادي داره كه كاملا زرد رنگش كردن تا وقتي رو زاپاسي تابلو باشه!! و روشم نوشته كه بيشتر از 80 كيلومتر در ساعت سرعت نبايد باهاش رفت چون مخصوص استفاده موقته)

چهار تا رينگ آلومينيومي داره كه با لاستيكsilverstone 15 اينچي ست شده.
داشبورد نداره ولي خوب يه طاقچه داره كه درب نداره و همچنين بين راننده و شاگرد يه كنسول داره كه خوب جاداره و خوبيش اينه كه دمه دسته رانندس. كنارش هم جاليواني و تنظيم آينه هاي بغل كه برقي هستن و شيشه بالابر و دستي كه البته دستيش يكم شبيه دستي هواپيماس (البته نه مثل مگان دو طرفه نيست). روي در ها هم مثل همه ماشين ها يه قسمتي داره كه مي توني آت و اشغالات و بريزي

كولرش احساس خيلي خوبي بهت مي ده چون واقعا حس نمي كني كه داري از اين ماشين كولر مي گيري و كمترين تاثير رو روي حركتت داره ، به غير از لحظه اولي كه روشنش مي كني.

كاملا بي صداست و فكر مي كني كه يه جارو برقي روشنه و فقط صداي تماس لاستيك با زمين رو حس مي كني (البته به خاطر نوع عالي آسفالتاي تهران Asabani )

زوزه موتورش تو دوراي بالاي 4500 واقعا قشنگه و احساس خوبي به آدم مي ده.
نوره چراغ ها خيلي خوبه و اگه مه شكناتم روشن كني ديگه نور علي نوره. دزدگير داره و روي سويچ هم كنترل قفل مركزي و دزدگيرش است البته با فاصله كم كار مي كنه (حداكثر 10 متري).
اينم اضافه كنم كه سويچش مثل 206 كامپيوتريه و فقط با ماله خودش كار مي كنه.

در مورد قيافش هم عقبش واقعا عاليه ولي رو جلوش مي تونستن بهتر كار كنن (اين نظر شخصي منه و قيافه كاملا سليقه اي). حالا من خودم دنبال اينم كه يه حالي به قاب چراغ هاي جلوش بدم ، البته اگه چيزي گيرم بياد.

نظر شخصيم هم در رابطه مقايسه زانتيا و جن تو بگم كه من خيلي زانتيا سوار شدم ولي واقعا نمي توني راحتي راننده ، كنترل روي ماشين ، احساس امنيت جن تو رو با زانتيا مقايسه كني و شما تو زانتيا به غير از يه ماشين سال 1989 و موتور فوق العاده قوي هيچ چيزي گيرت نمياد و خوب از تكنولوژي روز واقعا بي بهره اي. من خودم داشتم زانتيا مي خريدم ولي واقعا نمي ارزه. و به اونايي كه مي خوان زانتيا بخرن پيشنهاد ميكنم يه دوري با جن تو بزنن ، نظرشون عوض ميشه.
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?t=13486&postdays=0&postorder=asc&start=0

Tommy Angelo
26 March 2007, 11:23 PM
به نظر من که خوشگله فقط یه سوال داشتم آیا هنگام رانندگی راحت میشه از تو آیینه پست سر رو دید ؟ من فکر میکنم پشتش خیلی بلنده .

Ramtin329
1 April 2007, 01:35 AM
من هم جن 2 به خیلی از ماشینها ترجیح میدم . زیبا راحت ایمن و خوب هم راه می ره . البته به پای زانتیا نمی رسه ........ ولی بعلت اینکه وارداتیه کیفیتش بالاتر و خدمات پس از فروش زاگرس خودرو واقعا بهترینه

vahid579
1 April 2007, 08:09 PM
راحتی سرنشینان عقب چقدر است به اندازه سمند راحته ؟؟؟؟

nojex
1 April 2007, 08:16 PM
متاسفانه با وجود فضای پای خوب کوتاهی سقف و بالا بودن ارتفاع در کمی احساس ناراحتی خصوصا برای افراد بلند قد و هم چنین مسافت های طولانی پیش می آید .

ar1358
3 April 2007, 06:40 AM
http://www.ifmtuning.com/picture_library/New_Products/bigimages/PROTON-11.jpg
http://www.ifmtuning.com/picture_library/New_Products/bigimages/PROTON-12.jpg

yavarx
6 April 2007, 12:16 AM
این بال عقبش فابریکه؟

z_qz54
6 April 2007, 12:38 AM
خیر، کار گروه IFM است.

vahid579
26 April 2007, 01:56 PM
ضبط GEN2 قابل عوض شدن است ؟؟؟؟؟؟
چون من می خوام ضبط ماشین تصویری هم بخونه باید چه کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gongsta_021
26 April 2007, 07:08 PM
این بالی که گداشتن نمی زاره که درب صندوغ باز بشه که

Mr.Sina
26 April 2007, 08:56 PM
این بالی که گداشتن نمی زاره که درب صندوغ باز بشه که
دوست عزیز
بنظرتون کسی چنین کار احمقانه ای می کنه؟!:icon_twis
اگر دقت کنید متوجه می شین که خود بال روی درب صندوق چسبونده شده ولی تا روی گلگیر عقب کشیده شده!!!

gen2gen2
1 May 2007, 10:39 PM
سلام بچه ها ، خوبيد ، من از امروز مي خوام مشخصات زيادي درباره ماشين GEN2 به شما بدم . اميدوارم خوشتون بياد . اول چندتا عكس از Gen2

akshaei az tuning gen23581

3583

eCom2001
2 May 2007, 04:42 PM
دوستانی که با این ماشین رانندگی کردن یه سوال .... با آوانته که حدودا 200 تا میری اصلا این حس بهت دست نمیده که موتور داره زور میزنه و یا چیز های دیگه .... جنریشن 2 در سرعت های بالا 160 170 چه جوریه ؟!!!

gen2gen2
3 May 2007, 12:15 AM
kheyli aliye aslan ehsas nemikoni ke sorate ziad dari miri mesle mashinaye amrikaei

خیلی عالیه.اصلا احساس نمی کنی سرعت زیاد داری میری.مثل ماشینهای آمریکاییه

Mr.Sina
3 May 2007, 12:34 AM
دوست عزیز جناب gen2gen2
جسارت نباشه ولی ما که باهاش ایتقدر سرعت رفتیم لرزش فرمون و صدای بیش از حد موتور کاملا احساس می شد...
حالا نمی دونم شما چجوری با ماشین های امریکایی اینو مقایسه می کنی؟:icon_twis

Moein273
3 May 2007, 12:52 AM
دوست عزیز جناب gen2gen2
جسارت نباشه ولی ما که باهاش ایتقدر سرعت رفتیم لرزش فرمون و صدای بیش از حد موتور کاملا احساس می شد...
حالا نمی دونم شما چجوری با ماشین های امریکایی اینو مقایسه می کنی؟:icon_twis

اونی که شما نشستی ماشیتنش خراب بوده ما که داریم و سرعت بالا هم رفتیم تا الان همچین چیزی رو ندیدیم :icon_twis که صدا بده و فرمون بلرزه من نمیدونم بعضی از دوستان که حتی از کنار این ماشینم رد نشدن چرا اصرار دارن که اینجوریه و اوجوریه .

Mr.Sina
3 May 2007, 01:01 AM
اونی که شما نشستی ماشیتنش خراب بوده ما که داریم و سرعت بالا هم رفتیم تا الان همچین چیزی رو ندیدیم :icon_twis که صدا بده و فرمون بلرزه من نمیدونم بعضی از دوستان که حتی از کنار این ماشینم رد نشدن چرا اصرار دارن که اینجوریه و اوجوریه .
دوست عزیز
من خودمم هم یک از طرفداران این ماشین هستم!!!
ولی توی سرعت بالا این مشکلو داره!! من خودم تستش کردم!!
در مورد این حرفتون که فرمودید بنده از بغل این ماشین رد نشدم عرض کنم که:
اتفاقا از بغل خیلیاشم رد شدم و حداقل پشت 4 تاش نشستم!!!
درضمن نمایندگی شماره 2 رو شرکت زاگرس از بنده اجاره کرده(2 تا کوچه بالاتر از نمایندگی مرکزی) و من هفته ای 4 مرتبه اونجا سر می زنم!!!
شمام اینقدر رو ماشینت تعصب نداشته باش!!!
:icon_mad:

Moein273
3 May 2007, 01:10 AM
اگر نمایندگی شماره یکش رو هم از شما اجاره میکرد من همین حرف رو میزدم چون ماشینی که من به نام جن 2 گرفتم در سرعت بالا لرزش و صدای غیر عادی نداره ( حالا اگر این اسمش تعصبه شما بگید تعصب اما ما چند تا ماشین در خونه داریم جن 2 - پرادو و آزارا هر کدوم اشکالات و محاسنی دارن اما این اشکالی که شما میگید رو جن 2 نداره )

gen2gen2
3 May 2007, 04:37 AM
سلام اين عكس هم براي جواب اون كساني كه ميگن ظبته جنتو رو نميشه عوض كرد

Mr.Sina
3 May 2007, 02:45 PM
اگر نمایندگی شماره یکش رو هم از شما اجاره میکرد من همین حرف رو میزدم چون ماشینی که من به نام جن 2 گرفتم در سرعت بالا لرزش و صدای غیر عادی نداره ( حالا اگر این اسمش تعصبه شما بگید تعصب اما ما چند تا ماشین در خونه داریم جن 2 - پرادو و آزارا هر کدوم اشکالات و محاسنی دارن اما این اشکالی که شما میگید رو جن 2 نداره )
من هم از جنتو بسیار خوشم میاد و یکی از طرفدارانش هستم!! ولی این اتفاق برای من افتاد!!

z_qz54
4 May 2007, 01:22 AM
doste aziz bazi az mashinhaei ke abe sorate varedati hastan toye bargiri sadamati beheshon vared mishe makhsosan vaghti toye iran piade mishan be khatere hamine shayad mashine shoma ham hamin moshkelo dare

دوست عزیز.لظفا قوانین را مطالعه فرمائید.
پینگلیش نویسی در تالارهای پارسی ممنوع میباشد%

mahmud
4 May 2007, 02:47 AM
سلام
من هم توی سرعت بالای 160 این احساس لرزش و صدای اظافی رو دارم.
در ضمن نمایندگی ها قاب تعویض ظبت رو دارند. (20 هزار تومان)

Foad
4 May 2007, 02:18 PM
http://www.star-motoring.com/specialgallery/89/0002_gen2.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f20/daniel_toh/products/transport/ProtonGen2SGP01.jpg

Foad
4 May 2007, 09:19 PM
این (http://www.whatcar.com/car-review-pictures.aspx?RT=688) سایت عکسهای کاملی ازش داره

اینهم 2 تا عکس از داخلش:

http://www.shinheng.com/new/gen2001.jpg

http://www.shinheng.com/new/gen2002.jpg

XELTEK
4 May 2007, 09:57 PM
جای عقبش چطوره ؟

البته عکسو دیدم ها
ولی از اونایی تجربه داشتن بپرسم بهتره !

vahid579
5 May 2007, 01:56 PM
به نظر شما کدوم رنگ جنتو از همه بهتره ؟؟؟؟

El Padrino.
5 May 2007, 02:08 PM
به نظر خیلی کم جا میاد
بهترین رنگش گوجه ای هست که توی اصفهان جواد شده
بعدش بهترین رنگش مشکیه که فکر نکنم داشته باشه
بعد مشکی

Mr.Sina
5 May 2007, 04:07 PM
به نظر خیلی کم جا میاد
بهترین رنگش گوجه ای هست که توی اصفهان جواد شده
بعدش بهترین رنگش مشکیه که فکر نکنم داشته باشه
بعد مشکی
تنوع رنگ جنتو بسیار زیاد هست!!
رنگ مشکی هم دارن!!

mahmud
6 May 2007, 01:06 PM
فضای پای عقب جنتو تا حدودی کمه
من با قد 180 وقتی راحت رانندگی میکنم، نفر عقب دچار مشکل میشه (به نظر من صندلی عقب 206 راحتتره)
به علت فرم صندلی جلو، افراد عقب براحتی خیابون یا جاده رو نمیبینند (بهتر)

gen1
7 May 2007, 03:13 AM
سلام نظرتون درباره كولر جنتو بگيد

mahmud
8 May 2007, 09:11 AM
کولر جنتو خوب خنک میکنه، فقط عیبش صدای زیاد در دور بالا است و دریچه های جلو هم به خوبی بسته نمیشن
برای عوض کردن حالت خروج باد، اول باید دور فن رو کم کنی بعد حالت رو انتخاب کنی

gen1
8 May 2007, 10:38 AM
تو سرعت بالا ماشين كم نمياره يعني راحت راه ميره

mahmud
13 May 2007, 09:04 PM
تو سرعت بالا ماشين كم نمياره يعني راحت راه ميره

نه، مشکلی نداره

gen1
25 June 2007, 10:41 PM
سلام از كساني كه جنتو دنده اتوماتيك دارن ميخوام كه يه ذره درباره ماشينشون تعويض دنده و سرعت ... توزيح بدن تشكر

braveheart
6 August 2007, 03:08 PM
مصرف واقعی این ماشین توی خیابونهای تهران چقدره ؟!
آیا ارزش خریدن رو داره ؟ خیلی ظریف و شکننده بنظر میرسه آیا واقعا اینطوره ؟

Moein273
6 August 2007, 03:52 PM
مصرف واقعی این ماشین توی خیابونهای تهران چقدره ؟!
آیا ارزش خریدن رو داره ؟ خیلی ظریف و شکننده بنظر میرسه آیا واقعا اینطوره ؟

مصرف ماشین بدون کولر بسیار خوبه با کولر مثل همه ماشین ها بالاست در مورد ظریف و شکننده بودن که اصلا این طور حتی به نظر نمیرسه چه برسه که در واقعیت این طور باشه

ar1358
25 August 2007, 04:17 AM
مصاحبه با نمایندگی فروش پروتون
شاید هنگامیکه حدود کمتر از یک سال پیش ثبت نام خودرویی به نام gen2از سوی شرکت زاگرس خودرو صورت گرفت کمتر کسی حدس میزد که این خودرو در مدت کم چنین استقبالی از سوی مردم داشته باشد .اما طراحی زیبای بدنه و سیستم فوق العاده امنیتی به علاوه امکانات و خدمات منحصر به فرد پس از فروش توانست gen2 را به یکی از برترینها تبدیل کند. به این دلیل بود که به سراغ یکی از نمایندگی فروش این خودرو رفتیم:
-آیا خودروی Gen2 توانسته در میان رقبایی چون زانتیا مگان و مزدا 323 موفق عمل کند؟
خوشبختانه تا به امروز عملکرد موفقی داشته است. چون این خودرو خودرویی کاملا وارداتی است و ایران هیچ دستی در آن نبرده است. در مورد رقبا هم زانتیا اتومبیل خوبیست موتوری قوی دارد و در ایران از آن استقبال خوبی شد اما همانگونه که اطلاع دارید زانتیا مدتهاست از خط تولید اروپا خارج شده است . به این دلیل که طراحی آن متعلق به 1986 و اولین مدل تولید شده نیز به سال 1992 میلادی بر میگردد.
در مورد مگان هم می توان گفت که مگان رقیب Gen2 محسوب نمیشود چون قیمت این خودرو از قیمت Gen2 بیشتر است از معایب این خودرو که هر خودرویی میتواند داشته باشد این است که در مدل 1600cc با Gen2 اصلا قابل مقایسه نیست و آپشن های سطح پایینی دارد برای مثال شیشه بالا برهای عقب دستی است از محاسن خودروی مگان این است که 3 سال پیاپی خودروی روز اروپا بوده است و استاندارد euro 4 دارد که خودروی Gen2 هم این استاندارد را پاس کرده است و از سطح کیفی مطلوبی برخوردار است.

- با توجه به توانایی های خودرو که بیان فرمودید آیا میتوان گفت که قیمت خودرو با توانایی هایش تناسب دارد؟
خودروی Gen2 خودروییکاملا وارداتی است و عوارض گمرکی روی آن محاسبه می شود پس ما نمی توانیم قیمت خودرو را کاهش دهیم حتی با توجه به نوسانات بازار ارز و تبدیل ارز انتظار می رود که قیمت این خودرو و دیگر خودروهای وارداتی افزایش یابد. اما این اظهار نظر را باید به عهده مشتریان بگذاریم .

- در حال حاضر بازار اصلی خودرو کدام کشور است؟
در حال حاضر بازار اصلی انگلستان است. بر طبق نظر سنجی های عمومی دومین خودروی منتخب بعد از تویوتا در انگلیس پروتون است.

-کمی در مورد امکانات و امنیت خودرو بگویید؟
اگر کسی تحقیق کند متوجه میشود که Gen2خودرویی به روز است . خودرو full option است و کاملا بر خودروهای هم قیمت خود برتری دارد.
سیستم ایربگ خودرو دو لایه هوشمند سیستمی است که در ایران بر روی کمتر خودرویی تعبیه شده است به این صورت که این ایر بگ در زمان تصادف 5 ثانیه کامل باز میشود بعد از 5 ثانیه بسته میشود و به طور خودکار شارز مجدد میشوددر حالیکه اگر ایربگ زانتیا در تصادفی باز شود حدود 5/1 میلیون تومان هزینه شارز مجدد آن است چهار چرخ خودرو نیز دیسک است.
به طور کلی خودرو به دو تیپ تقسیم میشود 1-دنده ای2- اتوماتیک که مدل اتوماتیک آن دارای کرویز کنترل است. برای اطلاع خوانندگان محترم عرض میکنم که در مالزی تیپهای مختلفی وجود داشت که ما فول ترین آن را انتخاب کردیم .
سیستم امنیتی خودرو که به عنوان بهترین سیستم امنیتی در رنج خو تعبیر میشود طراحی کشور انگلستان است اگر شما یک فرد ناشناس باشید و بخواهید سوار این خودرو شوید خودرو استارت نمیخورد درها قفل میشوند و شیشه ها به طور خودکار بالا میروند . سوییچ خودرو دارای یک میکروچیپ است که فقط با سوییچ مخصوص خود باز میشود یعنی حتی سازنده خودرو هم قادر نخواهد بود خودرو را روشن کند در کنار سوییچ اصلی یک زاپاس و یک کد به مشتری داده میشود که توصیه ما به مشتری این است که از سوییچ به دقت نگهداری کنند . و سوییچ زاپاس و کد را در جای امنی مثل گاوصندوق قرار دهند.

- یعنی اگر سوییچ ها گم شوند خودرو دیگر روشن نمیشود؟
البته یک کد که عرض کردم نیز وجود دارد . اما احتمال روشن شدن خودرو کم است. در ضمن این کد کاملا شخصی است.

- ورود Gen 2 به بازار خودروی ایران چه تحولی در آن ایجاد کرد؟
از زمانیکه این خودرو وارد بازار شد رقبای بسیاری برای آن ایجاد شد مهمترین رقیب ما خودروی مگان بود اما خوشبختانه نه مشکلی برای Gen 2 به وجود آمد و نه برای مگان . مگان خودروی شناخته شده ای است که بازار خودش را دارد اما من اظهار نظر در این مورد را به مشتریان واگذار می کنم که قضاوت کنند.

- آیا خودروی موجود در بازار ایران با نمونه های خارجی اش تفاوتی دارد؟
داخل خودرو تغییر کرده است. نمونه های انگلیسی خودرو دارای داشبورد سفید رنگ بود که با شرایط اقلیمی انگلستان تطابق داشت . اما در ایران که بیشتر مواقع هوا آفتابی است یا در کشور مالزی رنگ سفید داشبورد مشکل ایجاد می کرد. زیرا انعکاس نور د اشت و چشم را اذیت می کرد. پس ما به این نتیجه رسیدیم که رنگ داشبورد را از سفید به مشکی تغییر دهیم. همینطور تودوزی خودرو را تغییر دادیم و رینگها را هم عوض کردیم یعنی در حقیقت آنها را ارتقا دادیم.

- آیا نمونه جدید تولید شده تغییری کرده است؟
نمونه داخلی تغییر نکرده است اما احتمالا نمونه جدید با تغییراتی همراه است و طبق استاندارهای جدید خواهد بود.

- آیا امکان تولید و مونتاز خودرو در داخل کشور وجود دارد؟
فعلا امکان تولید وجود ندارد البته در دستور کار ما وجود دارد . و خط مونتاز در فاز 2 کارخانه زاگرس خودرو استارت خورده است ضمنا ما بزرگترین خط رنگ کشور را داریم به طوریکه از کارخانجاتی نظیر ایران خودرو و سایپا سفارش می گیریم.

- آیا امکان دارد که با داخل سازی کیفیت خودرو کاهش یابد؟
نباید اینطور باشد چون استاندارد را از ما میگیرند . و اگر خودرویی تولید شود باید با استاندارد euro 4 بیرون بیاید.

- امکانات رفاهی خودرو را توضیح دهید ؟
متاسفلنه به خاطرحالت آیرودینامیک سقف امکان نصب sun roof نه در داخل کمپانی و نه خارج کمپانی وجود ندارد.
چون احتمال آب دادن از بیرون بهداخل خودرو وجود دارد به این دلیل که ارتفاع سقف در قسمت عقب کم است و کسی که عقب می نشیند قوس سقف را احسلس میکند.

از نظر بدنه ما قوی ترین ورقه را به کار می بریم که 1 است . البته هر اتومبیل نقاط حساسی دارد برای مثال اگر گلگیر خودرو در قسمت جلو ضربه ببیند احتمال آسیب دیدگی خیلی کمتر است اما اگر پشت ماشین ضربه ببیند درصد خسارت بالا می رود. ورقه های به کار رفته کاملا گالوانیزه و سازگار با شرایط جوی و چهار فصل کشور است.

- از لحاظ پراکندگی نمایندگی ها وضعیت کمپانی چگونه است؟
ما در تمام مراکز استانها به غیر از استان سیستان و بلو چستان نمایندگی داریم که با تحقیقات متوجه شدیم که اهالی استان سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط اقلیمی به خودروهای شاسی بلند بیشتر گرایش دارند. که البته قصد ایجاد نمایندگی در این استان را نیز داریم.

- خدمات پس از فروش شرکت به چه صورت است؟
ما هنگام خرید یک کارت sos رایگان به مشتریان می دهیم. که در هر کجا به مشکلی برخوردند برای امدادرسانی با هلی کپتر می رویم همینطور اگر مشکلی برای خودرو ایجاد شود نزدیکترین چرثقیل خودرو را به نزدیک ترین نمایندگی منتقل می کند .
این امکانات تا 5 سال رایگان خواهد بود.
البته ما به دلیل وسعت تهران در این شهر تعداد نمایندگی را داریم .

- آیا شتاب خودرو از هم گروهانش بیشتر است؟
همانطور که می دانید که خودرو 16 سوپاپ دارد. Lotasهم بیشترین میزان تولیداتش را به خودروهای مسابقه ای اختصاص داده است . خودرو Gen 2 هم به دلیل طراحی منحصر به فرد قدرت مانور بسیار خوبی دارد و نیز سر پیچ ها قدرت ریسک بالایی دارند خودرو دارای 2 استرس بار(steres bar ) است که یکی در زیر و دیگری بر روی خودرو تعبیه شده است. و به خاطر حالت آیرو دینامیک توانایی شکست باد را دارد که همین موضوع شتاب خودرو و سرعت خودرو را بهبود می بخشد.
در مورد رینگهای خودروهم باید بگویم که رینگهای خودرو از جنس آلومنیوم با آلیاز تیتانیوم است که وزنی سبک دارد و مقاوم در برابر شکستگی هاست. به دلیل جنس آلیازهای به کار برده شده در رینگها قیمت آن نسبتا زیاد است. (حدودا 150 هزار توان به ازای هر رینگ)

- آیا می توان این خودرو را یک خودرو خانوادگی نامید؟
این یک مسئله شخصی و سلیقه ای است. صندوق عقب خودرو به نسبت لیفت بک بودنش جای کافی دارد. البته این خودرو نسبت به خودرویی چون زانتیا اسپرت تر است. چون همانطور که گفته شده خودرو طراحی lotas انگلستان است معمولا دو سرنشین بیشتر در آن نمی شینند. در ایران هم خانواده ها استقبال خوبی داشتند اما بیشترین استقبال از طرف جوانان بود.
به این دلیل که خودروهای لیفت بک معمولا برای جوانان طراحی می شوند. از مزایای این خودرو این است که احتیاج به چیزی ندارد یعنی رینگ ایربگ و سایر امکانات را دارد.

- به عنوان سوال آخر قیمت خوردو را بیان فرمایید؟
قیمت نهایی خودرو در مدل دنده ای 500/21 میلیون تومان (همه ی رنگها) و 200/23 میلیون تومان قیمت مدل اتوماتیک آن است.
با تشکر از همکاری شما و آرزوی موفقیت برای شرکت خوبتان.
من هم از شما تشکر میکنم و امیدوارم شما هم موفق باشید.

تهیه و تنظیم:بهاره همایی،پوریا ایجادی

۱۳۸۶/۰۵/۳۰
۱۷:۰۹

http://www.carnp.com/newsdetail-fa-668.html

ar1358
26 August 2007, 01:02 PM
http://i11.tinypic.com/6extqno.jpg
http://i9.tinypic.com/4ujqgm0.jpg
http://i9.tinypic.com/4z1dmpv.jpg
http://i18.tinypic.com/520oxsi.jpg
http://i9.tinypic.com/5z3zuh0.jpg
http://i9.tinypic.com/67otymh.jpg

ar1358
26 August 2007, 01:21 PM
http://i44.photobucket.com/albums/f20/daniel_toh/products/transport/ProtonGen2SGP02.jpg

ar1358
26 August 2007, 01:25 PM
http://www.shinheng.com/new/gen2002.jpg

Moein273
26 August 2007, 01:32 PM
البته روکش فابریکش چرمی نیست

ar1358
26 August 2007, 01:35 PM
Proton GEN.2 Hybrid

Remember the Lotus Exige 265E? The Exige powerd by E85 fuel containing 85 percent renewable ethanol alcohol and 15 percent petrol. 0-100 in 3.88 seconds. Not bad for ethanol!

It was obvious from that incarnation that Lotus and its parent company Proton were spending some serious money on alternative fuels. Now Proton has unveiled its first Hybrid prototype at this year’s Geneva Motor Show.

Proton Gen2 Hybrid

Proton says the research and development project was a combined work of Proton Holdings and Lotus Engineering and features hybrid technolgy that deliver a reduction of up to 22 percent in CO2 emissions in a current Proton GEN.2.

The current GEN.2 has a fuel economy of 7.2L/100km, with a power output of 82kW and 148Nm of torque. The Gen.2 goes from 0-100 in 12 seconds. Not exactly the fastest car in its class.

Proton Gen2 Hybrid Engine

The hybrid Gen.2 on the other hand, whilst not only being more fuel efficient (5.6 litres/100km - a 28 percent improvement) produced 105kW of power and 233Nm of torque.

The hybrid cuts the 0-100 time by 3 seconds, getting in there in a far more respectable 9.0 seconds. Furthermore compared to the baseline Proton GEN.2, emissions are reduced from a competitive 172g/km to just 134g/km.

Whilst Toyota & Honda lead the race in Hybrid technology Proton has not revealed any details of when or if the prototype EVE Hybrid will be mass-produced.

Lotus Engineering believes the application of hybrid technology is a key route for CO2 emissions reduction and that in the short term it will remain more viable to integrate hybrid technologies into existing model ranges than to develop expensive new dedicated hybrid platforms.

The message of global warming and the need to reduce our CO2 emissions is slowly finding its way into the ears of vehicle manufacturers and politicians, Ford Australia only recently announced its support to develop hydrogen engines.

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2007/04/protongen2hybridengine.thumbnail.jpg

http://news.windingroad.com/wp-content/uploads/2007/03/lotus-eve-concept004-sm.jpg

http://news.windingroad.com/wp-content/uploads/2007/03/lotus-eve-concept001-sm.jpg

ar1358
14 September 2007, 03:15 PM
/محدوديت توليد خودروهاي بنزيني/
قائم مقام زاگرس خودرو:
براي گازسوزكردن خطوط توليدمان هنوز اقدامي نكرده‌ايم
براي‌١٠درصد از توليداتمان مجوز گرفته‌ايم

سرويس: خودرو
1386/06/23
09-14-2007
13:07:43
8606-09740: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

براي گازسوزكردن خطوط خودروهاي توليدي‌مان هنوز اقدامي نكرده‌ايم، زيرا در استان لرستان حتي يك ايستگاه CNG گاز وجود ندارد.

مهندس علي اكبر جمشيدي - قائم مقام مديريت زاگرس خودرو - در گفت وگو با خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب افزود: وقتي اين تغييرات را انجام مي‌دهيم كه ايستگاه CNG وجود داشته باشد. البته در حال حاضر مشكلي براي گازسوز كردن توليداتمان نداريم و مجوزهاي دوگانه سوزكردن خودروهايمان را نيز از طرف خارجي گرفته‌ايم، ولي مشكل ما اين است كه آنها را نمي‌توانيم به خط توليد ببريم، زيرا نياز به وجود يك ايستگاه CNG است تا محصول توليدي تست و ميزان آلايندگي آن كنترل شود.

وي تصريح كرد: اگر بخواهيم روي محصولات خود كپسول وكيت گاز نصب كنيم بايد خودرو را از خط توليد خارج كنيم كه در اين صورت محصول توليدي ضمانت (گارانتي) كارخانه‌ مادر خود را از دست مي‌دهد.

جمشيدي تصريح كرد: در ستاد تبصره 13 نيز روي اين موضوع صحبت‌هاي زيادي كرديم و حتي به مسوولان ستاد گفتيم كه دو سال است زميني را جلوي كارخانه براي احداث ايستگاه CNG اختصاص داده‌ايم، ولي متاسفانه تاكنون هيچ اقدامي نشده است.

به گفته وي حتي يكي از شركت‌هاي تابع ما اعلام كرده بود كه آمادگي نصب 300 ايستگاه CNG در ايران را دارد، ولي اخيرا نامه‌اي به ما داده‌اند كه مناقصه نصب ايستگاه CNG منتفي شده است.

او در پاسخ به اين سوال كه آيا با خروج از گارانتي، قادر به ارائه خدمات پس از فروش هستيد؟ گفت: ارائه اين خدمات از وظايف ماست. حتي براي نصب كيت‌هاي گاز براي محصول خود استاندارد ايزو دريافت كرده‌ايم، ولي بحث ما اين است كه قوانين ثابتي در كشور وجود ندارد كه طي آن ما نيز برنامه‌ريزي كنيم، زيرا زاگرس خودرو تحت ليسانس فعاليت مي‌كند.

وي با بيان اين‌كه امسال براي 10 درصد از توليداتمان پس از اعلام محدوديت توليد خودروهاي بنزين سوز مجوز پلاك‌گذاري خودرو صادر شده، اظهار كرد: قبلا به ما قول داده بودند كه براي توليدات امسال مجوز شماره‌گذاري خودرو ارائه شود كه تا به امروز اين مجوز صادر نشده است، البته اين 10 درصد شامل 400 خودرو مي‌شود و براي امسال قصد توليد چهار هزار خودرو را داريم.

قائم مقام زاگرس خودرو اذعان كرد: براي توليد "Gn2" نيز اقدام كرديم، ولي با مسايل اخير توليد خودرو منتظر جواب طرف خارجي هستيم.

وي با بيان اينكه خودرو پروتون مدل "ويرا" را به صورت CKD در ايران مي‌سازيم، اظهار كرد: حدود 34 درصد اين خودرو ساخت داخلي است، ولي با اين وجود مشكلي براي گازسوزكردن آن نداريم.

او در خصوص تغيير و تحولاتي كه براي گازسوزكردن خودرو در خط توليد انجام مي‌شود، گفت: خط توليد تغيير اساسي نمي‌كند. به عنوان مثال در انتهاي خط مونتاژ يك ايستگاه نصب كيت و كپسول CNG اضافه مي‌شود، ولي مهم تست و آزمايش محصول است
http://64.40.99.49/Multimedia%5Cpics%5C1386%5C6%5CPhoto%5C1454.jpg

gongsta_021
26 September 2007, 12:19 AM
یه سوال ایا الان جن 2 شماره نمیشه؟ اخه من چند نفرو دیدم که ماشینشون شماره نشده بود اگ نمیشه چرا و چه اقدامی میشه کرد نمیشه شکایت کرد؟ تو خارج با تنگ اگه کسی کشته بشه میرن از کارخونه تفنگ سازی شکایت میکنن اخه ما مگه چیمون کمتره :)) :)):)):)):))::))::)) فقط ادعا داریم :))

ar1358
26 September 2007, 03:23 PM
قائم مقام شرکت زاگرس خودرو :
از نيمه شهريور مشکل شماره گذاری حل شد
چهارشنبه، 4 مهر 1386
ساعت: 12:51 Wednesday, September 26, 2007
كد خبر: 45219

به گزارش خبر خودرو ، قائم مقام شرکت زاگرس خودرو گفت:بعد از گذراندن تقریبا"یک ماه وقفه در شماره گذاری خودرو که از نیمه مرداد تا نیمه شهریور به طول انجامید مشکل شماره گذاری خودروهای بنزین سوز برطرف شد و تمام خودروها شماره گذاری شدند.

علی اکبر جمشیدی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت: تاکنون 120 خودروی شرکت زاگرس خودرو شماره گذاری شده اند و تا آخر سال نیز از سوی تبصره 13 سهمیه تولید داده شده است .

وی در خصوص دوگانه سوزنمودن تولیدات زاگرس خودرو گفت:شرکت متعهد شده است تا پایان سال 86 تعداد 50 خودروی دوگانه سوز تولید نماید که در حال انجام می باشد .برای سال 87 نیز مقرر شده تولیدات دوگانه سوز خود را افزایش دهیم .

وی افزود:جهت تولید خودروی دوگانه سوز با مشکلاتی نیز مواجه هستیم به این صورت که در کارخانه دسترسی به ایستگاه CNGوجود ندارد و فاصله

آن تا اولین ایستگاه CNGدر حدود 200 کیلومتر است و جهت تست خودروی CNG با مشکل مواجه هستیم که برای رفع این مشکل تاسیسات لازم را در تهران فراهم نموده ایم .وی در خصوص نوع خودروی تولید شده در زاگرس خودرو گفت:در حال حاضر خودروی سواری "Viera"در شرکت تولید می شود و در آینده نیز در کنار خودروی سواری "Viera"خودروی "GEN2"نیز تولید خواهیم نمود.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=25219

ar1358
6 October 2007, 06:27 AM
http://www.motorexonline.com/images/Alutec/Proton/Proton%20Gen.2.jpg
http://www.brisbaneproton.com.au/images/Proton/BenjisCar/Benji_01.jpg

محمد رضا محمدي
14 October 2007, 12:51 PM
سلام دوستان
بنده توی یک بازه زمانی شش ماهه مالک یک دستگاه خودروی gen-2fبودم ..!!
آبان ماه سال 86 نسبت به ثبت نام اقدام کردم و بعد از گذشت 4 ماه و جر و بحث های بیهوده با شرکت وارد کننده (زاگرس خودرو ) خودرو را تحویل گرفتم ... بگذریم که به علت مشکلات مربوط به واردات پروتون 20 روز آواره ی راهنمایی و رانندگی بودم !
از همان لحظه اول سوار شدن بی کیفیتی روی اعصاب شما راه میرود ! از جنس مواد مصرفی داشبرد گرفته تا روکش صندلی ها و به خصوص قربیلک فرمان و .... همه و همه از مواد نا مرغوب و خشک هستند !
تنها مورد مثبت زیبایی طراحی بیرونی و داخلی هست ولی در خیلی موارد این مسیله موجب بروز مشکل شده ! مانند محل و شکل قرار گیری کنترل های تهویه مطبوع !
توانایی های حرکتی خودرو علیرغم موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ و ساخت لوتوس در حد متوسط میباشد به طوری که کشش خودرو در سراشیبی ها راننده را نا امید میکند که این مسئله در صورت وجود گیربکس اتوماتیک بیشتر احساس میگردد ... یکی از اشکالهای بزرگی که به gen-2 وارد است صدای بسیار آزار دهنده خودرو در دورهای بالا و سبکی بیش از حد گیربکس خودرو است شما در تمامی حالات رانندگی این احساس را دارید که موتور تحت فشار است !
ولی با اینحال اگر هوس رانندگی اسپرتی به سرتان بزند بایستی مکررا از دنده های معکوس و فشار بیشتر بر روی پیشرانه استفاده کنید ولی حتی با تمامی این احوالات ممکن است در یک مسیر سراشیب در جدال با 206 تیپ 2 یا سمند و 405 .... بازنده میدان شوید !! شاید باور نکنید ولی این موضوع واقعیت دارد !
زمانی که به سراغ مقایسه قیمت ها میایید تصور آنکه یک خودروی 11 میلیونی را به قیمت ناقابل 20 میلیون تومان آنهم ثبت نامی دریافت کرده اید زجر آور میشود و البته باید در نظر داشته باشیم که خودروی gen-2دارای کلاس ذاتی نمیباشد زیرا ساخت کمپانی معروف و شناخته شده ای نیست ... جالب اینجاست که در سطح شهر مردم خودروی شما را با همرده های کره ای مقایسه میکنند !! بله کاملن درست است ! اگر gen-2متحمل عوارض 90 درصدی واردات خودرو نمیشد با قیمت 11 تا 12 میلیون تومان با رقبایی همچون ریو و ورنا طرف بود که البته در مقایسه با اینگونه خودروها گوی برتری رقابت را با زحمت زیاد میرباید !
البته gen-2 دارای محاسنی هم میباشد که از آن جمله میتوان به کولر قدرتمند و هندلینگ عالی اشاره کرد هندلینگ خوب این خودرو مدیون استفاده از سیستم فنربندی و شاسی مربوط به لوتوس میباشد که کاملن اسپرتی عمل میکنند البته وجود استرس بار فابریک هم بی تاثیر نیست و تمامی این عوامل باعث شده که gen-2 از نظر هندلینگ و پایداری در پیچ ها حرفهایی برای گفتن داشته باشد و به راننده این جسارت را بدهد که پا به پای خودرو های مطرح به مانور های سنگین ادامه دهد .
قدرت توقف ترمزها مناسب با توانایی های خودرو میباشد و abs و ebd به خوبی عمل میکنند و دیسک های خنک شونده جلو به قدری خوب عمل میکنند که هیچ زمان اثری از داغی در ترمزها دیده نمیشود ولی بازهم قابل مقایسه با خودرویی مانند 206 تیپ 5 نیست .
جالب اینکه در این خودرو خبری از فندک و جا سیگاری و همچنین صندوقچه داشبرد نیست ! و شما برای خرید این خودرو باید سیگار را ترک کنید !!
حجم صندوق عقب مناسب است و شما میتوانید با خوابانیدن صندلی های عقب از حجم بیشتری سود ببرید بطوریکه خودرو در عرض 2 دقیقه به یک وانت مسقف تبدیل خواهد شد
راحتی صندلی ها خوب است ولی در رانندگی های طولانی صندلی های جلو که دارای پشت سری های یک تکه هستند ممکن است باعث درد در گردن و ستون فقراط شوند .. نشاندهنده ها بسیار زیبا و اسپرت طراحی شده و به کمک صفحه کوچکی که در میان نشان دهنده ها قرار دارد میتوانید اطلاعاتی نظیر میزان مصرف متوسط سوخت . زمان روشن بودن خودرو و مصافت قابل پیمایش با میزان سوخت باقیمانده را از نظر بگذرانید که البته یکی از معایب بزرگ خودرو کمی حجم مخزن سوخت میباشد که بالطبع روی پیمایش خودرو نیز تاثیر گذاشته است !

ar1358
15 October 2007, 08:20 AM
قیمت نقدی GEN2 دنده معمولی 245.000.000 ریال
قیمت نقدی GEN2 دنده اتوماتیک 263.000.000 ریال

قیمت نقدی IMPIAN دنده معمولی 266.000.000 ریال
قیمت نقدی IMPIAN دنده اتوماتیک287.000.000 ریال

قیمت نقدی WIRA SEDAN دنده معمولی 149.500.000 ریال و قیمت WIRA LIFTBACK دنده معمولی 154.500.000 ریال
قیمت نقدی WIRA SEDAN دنده اتوماتیک 164.500.000 ریال و قیمت WIRA LIFTBACK دنده اتوماتیک 169.500.000 ریال
www.zagrosskhodro.com

ar1358
10 November 2007, 04:15 AM
اولين خودروي بخش‌خصوصي وارد ناوگان تاكسيراني شد

گروه خودرو - تفاهمنامه ساخت و تحويل 5هزار دستگاه خودرو پروتون ايمپيان به بزرگ‌ترين شركت تاكسيراني بخش‌خصوصي كشور، ميان مقامات ايراني و مالزيايي امضا شد.

به گزارش خبرنگار ما، اين خودروها كه دوگانه‌سوز هستند و قرار است در ابتدا در ناوگان تاكسيراني شهر تهران به كار گرفته شوند، در 5مرحله و به صورت محموله‌هاي يك‌هزار دستگاهي وارد ايران خواهد شد.
مهرداد غلامي، رييس هيات‌مديره شركت «زاگرس تاكسي» در تاييد اين مطلب مي‌گويد: در فاز نخست و تا پايان سال‌جاري يك‌هزار دستگاه از اين خودروها وارد ايران خواهد شد. وي مي‌افزايد: اين تاكسي‌ها كه به ايربگ، ترمزهاي ABS و ساير تجهيزات ايمني مجهز هستند به عنوان مدرن‌‌ترين ناوگان تاكسيراني پايتخت محسوب خواهند شد.
داتوسيد زينال عابدين‌بن سيدمحمد طاهر، مديرعامل شركت پروتون مالزي نيز كه براي شركت در اين مراسم به تهران آمده است، مي‌گويد: اين خودروها علاوه‌بر به‌كارگيري در ناوگان تاكسيراني مالزي و ايران سال‌ها است كه در كشورهاي اندونزي، انگلستان و استراليا به عنوان تاكسي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. هم‌اكنون 200هزار دستگاه از خودروهايي كه قرار است به عنوان خودروهاي مدرن در ناوگان تاكسيراني تهران به كار گرفته شوند، سال‌‌ها پيش جهت استفاده در ناوگان حمل‌ونقل كشور بريتانيا به اين كشور صادر شده است. همچنين تاكسي‌هاي پروتون ايمپيان كه جهت شماره‌گذاري در تهران توانسته‌اند 52نوع استاندارد را پاس كنند، در سخت‌ترين شرايط آزمايش شده‌اند.
سيروس غلامي، مديرعامل شركت زاگرس خودرو (توليدكننده خودروهاي پروتون در ايران) نيز در اين مراسم گفت: تا 4سال آينده با 600ميليون دلار سرمايه‌گذاري در اين كارخانه ظرفيت توليد خودروهاي پروتون در ايران به 50هزار دستگاه در سال خواهد رسيد.
وي افزود: از بدو تاسيس زاگرس‌خودرو تاكنون بيش از 10هزار دستگاه از خودروهاي پروتون در كشور توليد و عرضه شده است.
غلامي با اشاره به اينكه به زودي خودروهاي پروتون «ويرا» و «جنتو» نيز مطابق مقررات ايران دوگانه‌سوز مي‌شوند،‌گفت: زاگرس‌خودرو با بيش از 50قطعه‌ساز و مجموعه‌ساز ايراني براي تعميق ساخت داخل كردن قطعات قرارداد دارد. به گفته غلامي اگرچه سهم زاگرس‌خودرو از 5درصد سهمي كه خودروسازان دولتي براي بخش‌خصوصي قايل شده‌اند كمتر از يك‌درصد است ولي پروتون به سهم بيشتري از بازار مي‌انديشد.
وي اظهار داشت: كسب مقام دومي در ارائه خدمات پس از فروش و كسب مقام نخست در جلب رضايت مشتري توسط زاگرس‌خودرو باعث شده است تا مديران اين مجموعه به آينده اميدوار باشند.
در اين مراسم همچنين از آزمايش يك پروتون ارزان‌قيمت موسوم به BLM خبر داده شده كه قرار است با قيمتي بين 5/9تا 14ميليون تومان يك‌سال ديگر وارد بازار ايران شود. هم‌اكنون يك دستگاه از اين پروتون ارزان‌قيمت براي تست جاده وارد ايران شده و در بندرعباس در حال آزمايش است.
تيموري، مديرعامل سازمان تاكسيراني هم در اين مراسم گفت: اگرچه تاكنون ناوگان تاكسيراني را از دو شركت ايران‌خودرو و سايپا تامين مي‌كرديم، ولي به دنبال گرفتن خدمات بهتر و سريع‌تر قصد داريم از اين پس براي تامين ناوگان تاكسيراني با بخش‌خصوصي هم وارد مذاكره شويم.
وي افزود: وقتي برخي‌ها اجازه مي‌يابند براي تامين ناوگان حمل و نقل شهري به سراغ محصولات بي‌كيفيت چيني و روسي بروند، بعيد مي‌دانم دولت از توليد و تامين خودروهاي باكيفيت براي به‌كارگيري در حمل‌و‌نقل عمومي حمايت نكند. وي ورود 5هزار دستگاه پروتون ايمپيان به ناوگان تاكسيراني تهران را آغاز يك تحول در اين بخش دانست و گفت: هم‌اكنون 70هزار تاكسي در تهران تردد مي‌كند كه فقط حدود 42هزار دستگاه آن مستقيما زير نظر سازمان تاكسيراني است.
وي افزود: متاسفانه ناوگان تاكسيراني تهران يا فرسوده‌اند يا ظاهري تكراري دارند، زيرا در اين سال‌ها فقط از سوي دو شركت دولتي تامين مي‌شده‌اند، وي اضافه كرد: اين خودروها 100برابر خودروهاي مدرن، محيط‌زيست را آلوده مي‌كنند، زيرا مصرف سوخت بالاي
15 ليتر در هر 100كيلومتر دارند.
به گفته تيموري، ورود زاگرس تاكسي به شبكه تاكسيراني كشور يك استثنا است و اين اولين‌باري است كه دو خودروساز، مديريت يك شبكه تاكسيراني را برعهده مي‌گيرند، زيرا مالكيت تاكسي‌ها و تامين قطعات و خدمات پس از فروش برعهده خودروساز است و رانندگان در دو شيفت در استخدام اين شركت خواهند بود.
همكاري سه شركت خودروساز اسلامي
چندي پيش منطقي، مديرعامل شركت ايران‌خودرو اعلام كرد كه طرح توليد خودروي اسلامي را به دفتر رياست جمهوري داده و اين طرح در جلسه گروه D8 مطرح شد و براساس اين طرح مقرر شد كه خودرويي به صورت مشترك توسط سه كشور تركيه، ايران و مالزي طراحي و توليد شود تا به اين طريق اين سه كشور بتوانند بخشي از بازار خودروي كشورهاي اسلامي را به دست گيرند، مديرعامل شركت پروتون مالزي در پاسخ به پرسشي درباره «توليد خودروي كشورهاي اسلامي» پيشنهادي ايران به گروه D8 گفت: صنعت اتومبيل هم‌اكنون در ميان 3 كشور اسلامي ايران، مالزي و تركيه جا افتاده است.
زينال عابدين با بيان اينكه در اين زمينه مي‌تواند همكاري‌هاي خوبي ميان 3 كشور وجود داشته باشد، تاكيد كرد: ما حمايت دولت مالزي را در اين زمينه گرفته‌ايم و توليد خودرو كشورهاي اسلامي مي‌تواند موضوع صحبت دولت ايران و مقامات مالزي باشد.
زينال عابدين افزود: پروتون قادر است اين خودرو را بسازد. مديرعامل شركت پروتون در خصوص همكاري‌هاي اين شركت با ايران با توجه به فشارهاي سياسي و بين‌المللي نيز خاطرنشان كرد: نشان داده‌ايم صرفنظر از تحريم‌ها نسبت به همكاري با ايران التزام عملي داريم. وي گفت:‌ تحت هر شرايطي روابط خود با ايران را ادامه خواهيم داد و گمان نمي‌كنم مشكلي وجود داشته باشد.
مديرعامل شركت زاگرس خودرو نيز در خصوص برنامه‌هاي اين شركت براي دوگانه‌سوز كردن محصولات گفت: محصولات اين شركت از نظر فني توان دوگانه‌سوز شدن را دارند.
وي در ادامه اظهار داشت: متقاضيان مي‌توانند براي دوگانه‌سوز كردن محصولات خود به مراكز خدمات پس از فروش اين شركت مراجعه كرده و در خصوص دوگانه‌سوز كردن محصولات خود اقدام كنند.
به گفته غلامي، به دليل نبود مركز CNG در شهر بروجرد كه كارخانه پروتون در آن قرار دارد، امكان دوگانه‌سوز كردن محصولات در كارخانه وجود ندارد، به همين منظور مسووليت دوگانه‌سوز كردن محصولات اين شركت برعهده نمايندگي خدمات پس از فروش اين شركت است.
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1380/16-01.jpg

ar1358
13 November 2007, 10:49 AM
مديرعامل شركت پروتون در گفت‌وگو با فارس خبر داد:

كاهش قيمت مدلهاي جنتو در ايران از سال آينده

خبرگزاري فارس: محصولات شركت پروتون مالزي قريب به ده سال است كه توسط شركت زاگرس خودرو به بازارهاي ايران عرضه مي‌شود و طي سال هاي اخير مدل جنتو اين شركت مورد توجه علاقمندان خودرو قرار گرفته است.

هفته گذشته نيز مديرعامل شركت پروتون در سفر به ايران از ورود محصول جديدي از اين خودروساز بنام ايمپين براي پيوستن به ناوگان تاكسي‌راني خبر داد.
خبرنگار اقتصادي فارس از فرصت حضور سيد زينال عابدين بن سيد محمد طاهر در ايران براي انجام گفت و گويي درباره وضعيت صنعت خودروسازي در كشور مالزي استفاده كرد.الگوي اقتصادي مالزي طي سالهاي اخير به عنوان الگويي موفق مورد توجه كشورهاي اسلامي و در حال توسعه قرار گرفته است.مشروح اين گفتگو را مي‌خوانيد:

* مالزي از كي وارد صنعت خودروسازي شد، تكنولوژي اين صنعت چگونه وارد كشور شما شد و اكنون وضعيت اين صنعت در كشور شما چگونه است؟

سيد زينال عابدين: فعاليت خودروسازي در مالزي از 23 سال قبل شروع شد، ابتدا شركت پروتون با ميستوبيشي ژاپن همكاري مشتركي را آغاز كرد و صنعت خودروسازي محدود به مونتاژ بود. چندين سال اين وضعيت ادامه داشت تا اين كه شركت تبديل به مجموعه‌اي با توان طرحي و عرضه‌ مدل‌هاي جديد به بازار شد. الان مالزي در صنعت خودروسازي بنام داراي برندي به نام پروتون است،محصولات پروتون داراي برخي از فاكتورهاي محصولات قبلي شركت بوده و در عين حال طراحي‌هاي جديدي در آن اعمال شده است، در عين حال كل اين فرآيند 23 سال به طول انجاميده است.

* طراحي‌ خودروهاي پروتون به چه شكل انجام مي‌شود، به طور مستقل يا كار مشترك با ساير خودروسازان جهان؟ طي 23 سال گذشته چند مدل را طراحي و به بازار عرضه كنيد.

سيد زينال عابدين: مالزي نيز همانند ايران كه 2 شركت بزرگ ايران خودرو و سايپا بخش عمده فعاليت خودروسازي را انجام مي‌دهند، داراي 2 شركت بزرگ است. ‌پروتون شركت اصلي به شمار مي‌رود. محصولات پروتون به عنوان خودرو ملي مالزي شناخته مي‌شوند. پروتون در حال حاضر داراي 7 مدل خودرو در بازار است اما مدل‌هاي ويرا و جنتو آن در ايران شناخته شده‌اند.
اخيرا نيز مدل ايمپين پروتون وارد ايران شده است. شركت "پرودا" نيز دومين خودروساز بزرگ مالزي است. طراحي خودرو در پروتون به طور كامل توسط خود شركت صورت مي‌گيرد و طراحي‌هاي فني و موتور به صورت مشترك با ديگر شركت‌ها انجام مي‌شود كه در حال حاضر پروتون براي اين همكاريها با شركت لوتوس كار مي‌كند.

* استراتژي صنعت خودرو در مالزي به چه شكلي است؟ خودروسازان شما عمدتا دولتي هستند يا با سرمايه‌گذاريهاي بخش خصوصي فعاليت مي‌كنند و دولت چه نوع حمايت‌هايي را از صنعت خودرو به عمل مي‌آورد؟

سيد زينال عابدين: پروتون يك شركت خصوصي است. اما سرمايه اوليه تاسيس شركت توسط دولت و به صورت وام پرداخت شد و طي سال‌هاي فعاليت شركت به مرور به دولت پرداخت شد. پروتون در سبد سهام مالزي حضور دارد و بخشي از سهام نيز توسط دولت خريداري شده است، اما كاملا به شكل خصوصي اداره مي شود. به همين دليل نيز شركت پروتون به فعاليت‌هاي بازاريابي براي صادرات علاقه نشان مي‌دهد. شركت پروتون هيچ ‌پولي را به طور مستقيم از دولت دريافت نمي‌كند. كمك‌هاي دولت تنها به صورت اعطاي وام بوده كه به طور كامل نيز اين وام بازپرداخت شده است.
تنها كمك دولت مالزي به پروتون خريد يك سري از محصولات شركت براي استفاده در بخش‌هاي دولتي مانند اداره پليس بوده است.

* به طور كلي صنعتگران در مالزي از چه نوع حمايت‌هايي بهره‌مند هستند. مثلا وضعيت تعرفه‌هاي گمركي چگونه است؟

سيد زينال عابدين: مالزي در منطقه‌اي قرار گرفته است كه با كشورهايي چون چين، اندونزي و تايلند رقابت شديدي دارد. به همين دليل مناطقي را به نام (M‌ulti super coridor) در نظر گرفته كه اگر سرمايه‌گذاري در اين مناطق انجام شود تا 5 سال از ماليات معاف خواهد بود،يا براي فعاليت در مناطق آزاد تجاري تسهيلاتي در نظر گرفته شده، مثلا اگر سرمايه‌گذاران در صنايع ‌هاي‌تك وارد شوند كه مالزي در اين حوزه وارد شده و پيشرفت‌هايي نيز داشته، از تخفيف‌هاي مالياتي، گمركي و حتي استفاده از برق و آب مجاني بهره‌مند خواهند بود.
مالزي بدليل رقابتي كه با همسايگان خود دارد سياست خود را بر جذب سرمايه‌، اعم از داخلي و خارجي قرار داده است.

* حجم توليد خودرو در مالزي و سهم پروتون از اين بازار چگونه است؟ رقابت توليدات داخلي با محصولات وارداتي به چه شكل است؟

سيد زينال عابدين: كل توليد خودرو در مالزي 500 هزار دستگاه يعني نصف توليد ايران است كه 35 درصد آن به پروتون تعلق دارد. ما براي رقابت نيز امتياز خاصي نداريم و بايد با محصولات ژاپن، چين و ساير كشورها رقابت كنيم. در عين حال سياست دولت مالزي در قبال خودروهاي وارداتي همانند ايران است، خودروهاي وارداتي با تعرفه بسيار بالا مي‌توانند وارد شوند اما اگر همين خودروها در داخل مونتاژ شدند،‌تعرفه‌هاي بسيار كمتري بر آنها وضع مي‌شود. درست همانند سياست ايران، خودروهايي كه به شكل CBU وارد مي‌شوند، بسيار گران تمام مي ‌شوند، اما اگر به شكل CKD باشند، با قيمت بسيار پائين‌تر به دست مصرف‌كننده مي‌رسند.

* استانداردهاي محصولات پروتون در چه وضعيتي است؟

سيد زينال عابدين: ما توليدات خود را به اروپا صادر مي‌كنيم و خودروهايي كه بخواهند به اين منطقه صادر شوند، بايد از استاندارد يورو 4 هم برخوردار باشند.

* جنتو هم اكنون با قيمت بالاي 27 ميليون تومان در ايران عرضه مي‌شود و خريد آن از توان طبقات كم درآمد و متوسط خارج است،اختلاف قيمت محصولات شما در ايرن با مالزي چقدر است؟

سيد زينال عابدين:‌ قيمت خودروهاي ما در مالزي ارزانتر از ايران است.
برنامه داريم سال آينده خط توليد جنتو به شكل CKD در ايران راه‌اندازي شود و در اينصورت قيمت‌ها كاهش مي‌يابد.

*‌فكر مي‌كنيد اين كاهش چقدر باشد؟

سيد زينال عابدين: تا محدوده 19 ميليون تومان. ما فروشنده هستيم و اذعان داريم كه قيمت محصولاتمان گران است. اما مي‌خواهيم اين رقم را كاهش دهيم و تنها راه حل محلي كردن توليد است.

*پس در حال حاضر جنتو در ايران به شكل CKD نيست؟
سيد زينال عابدين: در حال حاضر نه.

* قيمت جنتو دقيقا در مالزي چقدر است؟

سيد زينال عابدين: به امكانات و تيپ آن بستگي دارد. از 18 هزار دلار تا 52 هزار دلار.

*چقدر با صنعت خودرو در ايران آشنا هستيد، آيا ارزيابي از اين وضعيت صنعت در كشور ما داريد؟

سيد زينال عابدين: تا به حال موفق به بازديد از ايران خودرو و سايپا نشده‌ام، اما شركت‌هايي كه بيش از 400 هزار دستگاه در سال توليد خودرو دارند، بايد شركت‌هاي خوبي باشند.

*ايده توليد خودرو كشورهاي اسلامي توسط ايران مطرح شده است، فكر مي‌كنيد تعامل كشورها براي توليد اين خودرو چگونه مي‌تواند باشد؟

سيد زينال عابدين: اگر اراده انجام چنين كاري وجود داشته باشد به سادگي مي‌توان به آن تحقق بخشيد. ايران، مالزي و تركيه در همكاري با يكديگر مي‌توانند خودرو مناسب كشورهاي اسلامي را طراحي كنند. ما تمام تكنولوژي‌هاي مورد نياز براي توليد اين خودرو را در اختيار داريم اما اين كار نيازمند حمايت‌ دولتها است.

*‌چرا از حضورتان در ايران براي بازديد از شركت‌هاي خودروساز ايراني استفاده نمي‌كنيد؟

سيد زينال عابدين: ما علاقمنديم. ولي اگر تا به حال بازديدي از خودروسازان ايراني نداشته‌ام بدليل اين است كه فرصتي براي اين كار فراهم نشده است، البته قرار است در اين سفر بازديدي از سايپا داشته باشم.

مصاحبه از :مريم حاج نوروزي

shahram2006_m
13 November 2007, 03:42 PM
دوست عزیز با تشکر از تلاش شما لطفا لینک خبر رو بزارید چون این خبر قدیمی به نظر میرسه.

karash501
16 November 2007, 12:00 AM
قیمت جنتو تو مالزی 19 هزار دلار؟!؟یعنی تو مالزیم ماشین اینقدر گرونه؟
ماشین عموم با 5ماه تاخیر بالاخره اومد روکش صندلیا مشکی شده رینگ هم تغییر کرده(قدیمیا خوشگلتر بود)یه دور خیلی کوچیک دنده 1-2 باهاش زدم صدای ماشین خیلی تو اتاق زیاده اصلا هم صدای جذابی نیست شبیه جارو برقیه صداش!پدال ها و فرمون خیلی نرم و خوبن...ولی اصلا به قیمت 24.5 الان نمیرزه

سرهنگ سخایی
22 November 2007, 09:58 AM
سلام عليكم
چند روز پيش در تاكسي نشسته بودم راننده با مشاهده اين ماشين شروع به دادن الفاظي چون دزد جيره خور فلان جا آدمكش قاچاقچي مال مردم خور و اين قبيل الفاظ به راننده بدبخت جنتو كرد
بار ديگري شاهد اين بودم كه يك موتوري fast food با مشاهده يك جنتوي در حال حركت بدون هيچگونه زمينه اي شروع به دادن دشنام به راننده بدبخت آن ماشين كرد
اينجا هم ماشاء الله اكثريت خوب از خجالت اين ماشين در آمده اند
به عناوين مختلف از اظهار نظر غير منطقي گرفته تا توهين علني
نمي دانم اگر كسي لياقت پول جمع كردن را داشته و بالاخره دستش به اين ماشين رسيده چرا بايد بعناوين مختلف از ديگراني مثل پيك موتوري و مسافركش و فروم چي و امثالهم توهين و دشنام بشنود ؟
آيا خيال ميكنيم عقل كل هستيم ؟

محمد رضا محمدي
22 November 2007, 11:51 AM
میشه به یک مورد از دشنام و اهانات دوستان در فروم ما اشاره کنید ؟؟
در این فروم بحث و تبادل نظر در مورد خودرو . کارایی . ارزش در مقابل قیمت پرداختی و ... کاملا آزادانه دنبال میشه اما طبق قوانین کسی حق اهانت به شخص دیگری رو به هر دلیلی نداره !!
پاینده باشید

karash501
22 November 2007, 01:08 PM
بخشید پس اینا زیر پای یکی سری 7 ببینن چی میگن بهش؟!؟

eCom2001
22 November 2007, 08:02 PM
دیگه ملت دزد نمی گن، احتمالا شاه دزدی، قاتلی .... :icon_twis:icon_arro

ar1358
23 November 2007, 05:17 PM
/تصميم خودروساز مالزي براي ادامه كار بدون شريك غربي/
پروتون مذاكره با فولكس‌واگن و معامله با جنرال‌موتورز را متوقف كرد

1386/09/02
11-23-2007
13:42:02
8609-00267: كد خبر

سهام شرکت پروتون بعد از اين‌که دولت مالزي اعلام کرد که به مذاکرات خود با فولکس‌واگن در مورد روابط تجاري پايان داده است، سقوط کرد که در طي 7 سال گذشته بي‌سابقه بود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دولت مالزي در اين مورد تاكيد كرد كه انتظار مي‌رود شركت دولتي پروتون به تنهايي به راه خود ادامه دهد.

اين شرکت همچنين هر نوع معامله‌اي را با جنرال موتورز از دستور کار خارج کرد.

اين اخبار بسياري از تحليل‌گران را شگفت‌زده کرده است و پيش‌بيني مي‌کنند که پروتون طي يک دوره طولاني ديگر در آينده همچنان بدون شريك غربي به کار خود ادامه دهد.

پروتون اخيرا ضرر خود در سال جاري را حدود 169 ميليون دلار عنوان کرد.

نورمحمد ياککوب – وزير سرمايه‌گذاري مالزي – در اين زمينه تصريح کرد: تمايل داريم به شرکت پروتون فرصت دهيم که بتواند به سودآوري لازم با مالکان خود و بدون حضور شرکاي غرب دست يابد.

مقامات دولتي همچين با اشاره به موفقيت اغلب مدل‌هاي اخير پروتون اعلام کردند که برنامه شرکت بايد افزايش صادرات و در عين حال افزايش سهم در بازار داخلي مالزي از سطح کنوني 31 درصد باشد، اگرچه تحليل‌گران در اين زمينه هنوز متقاعد نشده‌اند که پروتون مي‌تواند بدون مشارکت شرکتي ديگر و با برند خود موفق شود.

آن‌ها به اين نکته اشاره مي‌کنند که ميزان خريد مردم مالزي از خودروهاي وارداتي افزايش يافته است و واردات خودرو نيز به اين کشور با توافق‌نامه‌هاي منطقه‌اي امضا شده از سوي دولت مالزي افزايش يافته است.

به گزارش بي‌بي‌سي، تحليل‌گران اميدوار بودند با حضور فولکس‌واگن وضع پروتون سامان بيابد، اما هم‌اکنون آن‌ها به خاطر خاتمه يافتن مذاكرات ناميد شده‌اند.

پروتون براي ارتقاء تكنولوژي خود به شركت هاي غربي نيازمند است

خبرگزاري فارس:شركت خودروسازي پروتون كه براي ارتقاء تكنولوژي خود به شريك خارجي نيازمند است نتوانست در اين زمينه با فولكس واگن به توافق برسد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از فايننشال تايمز شركت مالزيايي پروتون اعلام كرد نتوانسته است با شركت هاي فولكس واگن و جنرال موتور بر سر مشاركت در توليد به توافق برسد.
اين خبر اميد ها براي احياي شركت در حال زوال پروتون را در هاله اي از ابهام فرو برده است.
در عين حال دولت مالزي اهميت بسياري براي استقلال اين شركت دولتي قائل است و شايد به همين دليل شركت مذكور تا كنون نتوانسته است با شركت هاي اروپايي به توافقي در زمينه همكاري هاي توليدي دست پيدا كند.
تحليلگران معتقدند شركت پروتون براي ارتقاء تكنولوژي و شبكه هاي توزيع خود كه يكي از دلايل عملكرد ضعيف آن محسوب مي شود به يك شريك خارجي نيازمند است.
دولت مالزي اعلام كرده است اين شركت مي تواند بدون شريك خارجي به فعاليت خود ادامه دهد.
پروتون در حال حاضر با وضعيت خوبي رو به رو نيست. اين شركت در سال 2006 براي اولين بار با زيان مالي بالغ بر 176 ميليون دلار مواجه شد.
پروتون اخيرا با هدف افزايش صادرات خود از طرح پيشنهادي ايران براي توليد خودروي اسلامي حمايت كرد.در حال حاضر صادرات پروتون از 20 هزار دستگاه تجاوز نمي كند كه آن هم عمدتا به بازارهاي كوچك آسيايي مثل برونئي و بنگلادش صادر مي شود.صادرات اين شركت رو به كاهش دارد.
ميزان فروش اين شركت در سال گذشته 130 هزار دستگاه اعلام شد.
سهم پروتون در بازار داخلي خودرو از 60درصد به 23 درصد طي پنج سال گذشته كاهش پيدا كرده است.
پروتون آخرين بازمانده سياست صنعتي شدن مالزي بود كه در دهه 1980 توسط ماهاتير محمد به اجرا گذاشته شد.بيشتر شركت هاي تاسيس شده در راستاي اين سياست دچار فروپاشي شده اند.
انتهاي پيام/

jaguar
23 November 2007, 05:24 PM
تنها مزیتش مصرف بنزین کمشه که تو انی وضعیت شاید این مزیتش بتونه مشتری جلب کنه

vahid_elx_645ci
24 November 2007, 09:32 PM
تنها مزیتش مصرف بنزین کمشه که تو انی وضعیت شاید این مزیتش بتونه مشتری جلب کنه

و البته طراحی زیبای داخلی و خدمات پس از فروش عالی زاگرس خودرو:icon_surp

karash501
28 November 2007, 02:25 PM
زاگرس خودرو واقعا مشتری سالاره!بابت 5ماه تاخبر بدون هیچ دوندگی و دردسر 800تومن خسارت دادن!

ar1358
9 December 2007, 10:34 AM
رونمایی اولین تاکسی خارجی در شهر تهران
http://www.dourbin.net/media/image/2007/11/14979_orig.jpg

ar1358
17 December 2007, 09:10 PM
نقشه‌هاي بزرگ پروتون براي بازار تايلند

1386/09/26
12-17-2007
10:45:30
8609-14838: كد خبر

مديرعامل پروتون اعلام كرد كه قصد دارد 5 شعبه در تايلند در بانكوك، Haadyai و Chiangrai بازگشايي كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، داتوك سيد زينال عابدين محمد طاهر با بيان اين مطلب عنوان كرد كه شركت پروتون مي‌خواهد مدل‌هايي مانند GEN.2 و Satria و Waja را در تايلند عرضه كند.

وي افزود: قصد داريم Persona را نيز سال آينده در تايلند به بازار عرضه كنيم.

پروتون اخيرا قراردادهايي را با بازارهاي رو به رو رشد خودرو در كشورهايي مانند ايران، چين و اندونزي امضا كرده است.

مديرعامل پروتون معتقد است كه اين شركت موقعيت خود را در 24 بازار خارجي تثبيت كرده است.

پروتون قرارداد صادرات 25 هزار دستگاه GEN.2 را با ايران امضا كرده است و قصد دارد سالانه حدود 40 هزار دستگاه از همين مدل را در اين كشور تا سال 2012 مونتاژ و به بازار عرضه كند.

همچنين پروتون 30 هزار دستگاه خودرو GEN.2 را به چين طبق قراردادي كه چندي پيش در سال جاري با شركت خودروسازي Jinhua Youngman منعقد كرد، صادر مي‌كند.

همچنين طبق اين قراداد تا سال 2012 سالي 80 هزار دستگاه از همين خودرو را در چين مونتاژ خواهد كرد.

قرار است دو مدل جديد خودروي پروتون نيز توسعه يافته و روانه بازار چين شوند.

اين شركت همچنين به بازار اندونزي چشم اميد زيادي دارد.

دولت مالزي به پروتون اعتماد دارد كه مي‌تواند در بازار اندونزي با عرضه تاكسي حضور پيدا كرده و سهمي از بازار اين كشور را به خود اختصاص دهد.

وي اضافه كرد كه سهم بازار داخلي پروتون براي خودروهاي شخصي به دليل عرضه مدل جديد Persona از 24 درصد ماه مي به 28 درصد در ماه سپتامبر رسيد.

انتهاي پيام

ar1358
18 December 2007, 11:57 AM
شركت زاگرس خودرو حائز رتبه اول رضايت مندي مشتري است
سه شنبه، 27 آذر 1386
ساعت: 10:39 Tuesday, December 18, 2007
كد خبر: 52139

به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل شركت توسعه تجارت الكترونيك زاگرس خودرو در راستاي خدمات الكترونيكي و نحوه ارتباط مستقيم مشتري با خودروسازان گفت : براي ايجاد ارتباط مستقيم بين مشتري و سازمان احتياج به يك بستر مناسب است كه اين بستر از دو بخش سخت افزاري و نرم افزاري تشكيل مي شود .

ستاري در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت : بخش سخت افزاري آن راه اندازي مركز تماس از طريق سيستم هاي جديد IPPBX مي باشد كه با ارتباط تلفني مشتريان از تمام نقاط كشور ميتواند مستقيما با خودروسازان تماس حاصل نمايند و از آن نقطه كار خودروسازان آغاز مي شود .

وي در ادامه افزود : كار نرم افزارها هم از اين جا شروع مي شود ، نرم افزارهايي كه براي اين قضيه طراحي شده به اسم CRM معروف است ( نرم افزار مديريت ارتباطات مشتري ) ، اين نرم افزار يك قسمت از پكيج اطلاعاتي شركت ها است كه با توجه به ارتباطات و فرآيندهاي داخلي شركت هاي خودروساز متفاوت طراحي مي شود ، ولي هدف از اجراي نرم افزار CRM اينست كه بتواند اطلاعات مشتري را در يك بانك اطلاعاتي متمركز گرد هم آورده ، نگهداري كند و در نهايت فرآيندهاي تعيين شده از طريق خودروساز را در سيستم داخلي به گردش درآورد .

ستاري گفت : اين نرم افزار مي تواند به محض تماس مشتري حتي از طريق ID CALLER او را شناسايي كرده سپس به طور خودكار پرونده مشتري را گشوده و توضيحات و نظرات ايشان را در سيستم ثبت مي كند .

وي افزود : از اين طريق نظرات مشتريان طبقه بندي شده و نسبت به رفع و رجوع آن ها تصميم گيري مي شود .

ستاري در ادامه در راستاي نحوه عملكرد شركت زاگرس خودرو چنين گفت : زاگرس خودرو مدت زيادي است كه در اين زمينه برنامه ريزي كرده ، تمام اطلاعات را جمع آوري نموده و هم اكنون در زمينه CRM فعال مي باشد .

همزمان با آن هم اين سيستم به روز مي شود ، اين شركت حائز رتبه اول در رضايت مندي مشتري مي باشد و به عنوان يك سازمان مشتري مدار از بدو تاسيس وارد بازار شده است .

وي در مورد لحاظ كردن نظر مشتريان از طريق شركت زاگرس خودرو گفت : تمام اطلاعات جمع آوري شده با توجه به نياز مشتري بررسي مي شود ، گاهي مربوط به ويژگي محصول است كه گاها مورد پسند بعضي از مشتريان نيست در اين مورد هم با توجه به سليقه مشتري ها از طريق كمپاني خودرو ساز در خودروهاي وارداتي به ايران لحاظ مي شود .

ستاري در پايان گفت : ما آخرين روش ها را در اين سيستم استفاده مي كنيم تا رضايت مندي مشتري به هر شكل ممكن صورت پذيرد .

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=32139

Senator
20 December 2007, 05:10 PM
ولي خوب واقعيت اينكه اصلا خريدار نداره! شرايط فروش اينو ثابت ميكنه :حدود 12 تومن وام12درصد 5ساله!!!!!
كاش براي بقيه ماشينا همينطوري بود:-(

karash501
20 December 2007, 07:36 PM
اتفاقا جنتو بازار نسبتا خوبی داره اینو هم در نظر بگیر که تو کمتر از 1سال 5.5 میلیون گرون شده قیمتش

mohsen3544
20 December 2007, 07:39 PM
اتفاقا کم کسایی هم نخریدن.اکثر اونایی که دنبال شعبده بازی مالی هستند تا مثلا پزی هم بدن خیلی این ماشینو میخرن(بلا نسبت دوستان) چون تنها ماشینی که شرایط قسطی اش خیلی خوبه و مملکت هم که همه چیز تو چشم دیگه نمیگن طرف چطوری خریده میگن فلانی ماشین گرون قیمت داره و اینا.بعدشم بالای سی تومن در میاد قسطی.

ساران سافت
26 December 2007, 12:24 AM
توی این پست:
http://www.phalls.com/vbulletin/showpost.php?p=399791&postcount=133
تصویری هست که مانیتور برای GEN2 رو نشون میده کسی کیدونه از کجا میشه تهیه اش کرد؟

ar1358
30 December 2007, 01:20 AM
فراخوان پروتون براي Gen2

براساس اعلام روابط‌عمومي شركت خودروسازي پروتون مالزي اين شركت بخشي از خودروهاي Gen2 خود را به دليل نقص جك خودرو فراخوان مي‌كند.

به ظاهر جك‌هايي كه از سوي تامين‌كنندگان اين قطعه براي عرضه با Gen2 در اختيار پروتون قرار گرفته دچار نقص فني است و اين شركت از مالكان Gen2 خواسته براي تعويض جك‌هايي كه به طور استاندارد با اين محصول عرضه شده‌اند، به نمايندگي مجاز پروتون مراجعه كنند.
پروتون در بيانيه خود تاكيد كرده از آنجا كه جك‌هاي معيوب خطري را متوجه مالكان خودروها نمي‌كند، آنان مي‌توانند به مرور زمان براي معاوضه جك خودروي خود مراجعه كنند.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=83227

alber2000
16 January 2008, 12:03 PM
من یه سمند LX دارم و ازش خیلی راضیم. چند وقته به سرم زده با یه GEN2 عوضش کنم ولی نمی دونم ارزششو داره 12 میلیون بیشتر بدم یا نه. نمیدونم چه جوری میشه قبل از خرید تستش کرد. کسی هست بذاره ماشینشو یه 2-3 کیلومتر تست کنم؟

vahid_elx_645ci
16 January 2008, 08:52 PM
برای یه خودروی مالزیایی که جز طراحی داخل زیبا چیز خاص دیگه ای نداره این قیمت 26 میلیون و 800هزار تومانی براش رقم عجیبیه
ایمپیان هم رو 26 تومن مونده که از اول معلوم بود 100تا هم ازش بفروش نمیرسه چون همون طراحی زیبا رو هم از نظر خیلیا نداره!

karash501
16 January 2008, 09:59 PM
دنده ایش 24.5 هرچند بازم زیاده درباره امپیان که باید بگم تو زشتی رقیب سرسخت ال90 به حسای میاد توی اتاقشو که اصلا نگو و نپرس به جرات میگم از سمند هم زشت تر و بی کیفیت تره من که نفهمیدم قیمتش چرا 2تومن از جنتو بیشتره؟واقعا 10تومن هم نمیرزه

pezhman256
31 January 2008, 11:21 AM
یه سری تصویر از GEN.2
http://www.channel4.com/4car/gallery/P/proton/gen-2/gen-2.html

http://www.channel4.com/4car/media/P/proton/gen2/03-large/04-f3q-f.jpg
http://www.proton.co.uk/images/gen-2/i_gen2home_a.jpg
http://www.proton.co.uk/images/gen-2/i_gen2home_b.jpg من قبلا 206 تيپ 5 داشتم و الان جن 2 را خريدم هندلينگ فوق العاده تو پيچ داره
ايمني آن عاليه فقط در دور موتور پايين كمي شتاب آن كم است از نظر زيبايي كه بهتر از زانتيا و .. است
و من در كل ازش راضي هستم شما را نمي دونم

karash501
31 January 2008, 02:10 PM
من قبلا 206 تيپ 5 داشتم و الان جن 2 را خريدم هندلينگ فوق العاده تو پيچ داره
ايمني آن عاليه فقط در دور موتور پايين كمي شتاب آن كم است از نظر زيبايي كه بهتر از زانتيا و .. است
و من در كل ازش راضي هستم شما را نمي دونم
به نظر شما 10-12 تومن بییشتر از تیپ5 میرزه؟صدای موتورش نافرم تو اتاق نمیاد؟امپیان که انقدر از ایمنیش تعریف میکنن 3تا ستاره داره جنتو رو نمیدونم

ar1358
5 February 2008, 02:41 PM
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/9885_1.jpg

alber2000
18 February 2008, 09:09 AM
لطفا فقط کسانی که جنتو دارن جواب بدن. از لحاظ سر و صدای داخل اتاق مثله داشبورد یا در و پیکرش, چطوری هستش؟ بهتر از ماشینای ایران خورو و سایپاست یا نه؟

pouya_yz
19 February 2008, 01:03 AM
لطفا فقط کسانی که جنتو دارن جواب بدن. از لحاظ سر و صدای داخل اتاق مثله داشبورد یا در و پیکرش, چطوری هستش؟ بهتر از ماشینای ایران خورو و سایپاست یا نه؟

من یکی از دوستانم جنتو داره و زیاد با او اینور اونور رفتیم به نظر من :

از نظر کیفیت مونتاژ از محصولات ایرانخودرو و سایپا با دقت بیشتری مونتاژ شده و من سر و صدائی نشنیدم ولی چون کلا ماشین خشک و اسپرتیه ممکنه بعد یه مدت به سر و صدا بیفته شاید هم نیفته !

از نظر کیفیت ساخت خود قطعات زیاد چشمگیر نیست و پلاستیک ارزان قیمت توش زیاد کار شده مثل جنس خود داشبورد و دسته دنده و ... که پلاستیک ارزان قیمته چیزی توی مایه های ریو ... اما چون رنگ داشبورد را روشن و دو رنگ انتخاب کرده اند کلا زیاد به چشم نمیاد و داخلش شاد و جذاب به نظر میرسه .

جنس صندلیها عالیه .

ساعت عقربه ای وسط و کیلومتر شمار اسپرت فوق العاده قشنگه و نور پردازی آن در شب خیلی قشنگه .

فقط اگر قصد خرید دارید از نظر لوازم یدکی مصرفی و بدنه ای (چراغ و سپر و .... ) ته و توی اونو در بیارید.

ضمنا داشبورد و زیر سیگاری هم نداره !!!

alber2000
19 February 2008, 09:47 AM
البته از اینکه جاسیگاری و فندک نداره خوشحالم چون تو ماشین هائی که تا حالا داشتم یک بار هم استفاده نکردم. الان تو 206 هائی که یکی دو سال ازشون گذشته و یا LX خودم صداهای مزاحم زیاد میشنوم. امیدوارم این یکی 2-3 سالی رو جواب بده بدون سر و صدا

من یکی از دوستانم جنتو داره و زیاد با او اینور اونور رفتیم به نظر من :

از نظر کیفیت مونتاژ از محصولات ایرانخودرو و سایپا با دقت بیشتری مونتاژ شده و من سر و صدائی نشنیدم ولی چون کلا ماشین خشک و اسپرتیه ممکنه بعد یه مدت به سر و صدا بیفته شاید هم نیفته !

از نظر کیفیت ساخت خود قطعات زیاد چشمگیر نیست و پلاستیک ارزان قیمت توش زیاد کار شده مثل جنس خود داشبورد و دسته دنده و ... که پلاستیک ارزان قیمته چیزی توی مایه های ریو ... اما چون رنگ داشبورد را روشن و دو رنگ انتخاب کرده اند کلا زیاد به چشم نمیاد و داخلش شاد و جذاب به نظر میرسه .

جنس صندلیها عالیه .

ساعت عقربه ای وسط و کیلومتر شمار اسپرت فوق العاده قشنگه و نور پردازی آن در شب خیلی قشنگه .

فقط اگر قصد خرید دارید از نظر لوازم یدکی مصرفی و بدنه ای (چراغ و سپر و .... ) ته و توی اونو در بیارید.

ضمنا داشبورد و زیر سیگاری هم نداره !!!

karash501
19 February 2008, 12:39 PM
چند بار گفتم بازم میگم نفوذ صدای موتورش خیلی زیاده سرو صدای اتاقو نمیدونم

alber2000
27 February 2008, 04:29 PM
یه سوال برام پیش اومده و اون اینکه چرا با این که هنوز تو خیابونا مثه بقیه ماشینا جنتو زیاد نشده ولی تو روزنامه ستون مربوط به خرید و فروش جنتو اگهی زیاده. روزی 10-12 تا آگهی هست. مزدا 3 هم همینطور.

mohsen3544
27 February 2008, 08:40 PM
دو تا سئوال
یک - دوستایی که از طریق وام زاگرس خودرو این ماشین رو گرفتن میشه اطلاعات بیشتری بهم بدن در مورد اقساط و پیش پرداخت؟
دو- در مورد فروش این ماشین میخواستم ببینم جنتو دست دوم خریدار داره و افتش چقدر هست مثلا؟

karash501
27 February 2008, 09:55 PM
دو تا سئوال
یک - دوستایی که از طریق وام زاگرس خودرو این ماشین رو گرفتن میشه اطلاعات بیشتری بهم بدن در مورد اقساط و پیش پرداخت؟
دو- در مورد فروش این ماشین میخواستم ببینم جنتو دست دوم خریدار داره و افتش چقدر هست مثلا؟
هر وقت که اعلام میکنن شرایطش فرق میکنه ولی اخیرا با وام 13% و 5 سال گارانتی خیلی مناسب به نظر میومد

mohsen3544
27 February 2008, 10:46 PM
اکثر این نمایندگی هایی که تو روزنامه ها لیستشونو میزنه نمایندگی فروش هستن.مثلا تو شهر ما یه بنگاه نماینده زاگرس خودرو هستش اما تعمیرگاه اصلا نداره.این خدمات گارانتی رو کجا میشه استفاده کرد پس؟!!!!!

karash501
27 February 2008, 11:44 PM
اینجا که نمایندگی داره اینیم که شما میگی اولین باره شنیدم!پس زاگرس خودرو هم زیرابی رفتنو یاد گرفته!!

mohsen3544
4 March 2008, 09:55 PM
ولی یه کم تمرکز کردم رو این قضیه وام دوازده میلیونی که انصافا اط لحاظ شرایط خیلی گرفتنش خوبه.به این نتیجه رسیدم قیمت واقعی این ماشین 12 میلیون هستش که سود معقولی نصیب کارخونه میکنه.خوب اینا اصل پول رو میگیرن بقیه رو هم که وام میدن تازه سودش هم اضافه میشه که حدودا 5 میلیونه حالا حساب کنید این ماشین 17 میلیون حدودا سود اضافه واسه کارخونه داره.حالا یه سری هم تازه کلاهبرداری کنن ندن باز کارخونه سود اصلی رو کرده.اینو میگن یه تجارت توپ.با سود رویایی!

ar1358
16 March 2008, 10:35 AM
Magazine Proton Gen 2:
http://www.gen2club.com/v2/downloads/GUTS_Magazine.zip

Download Owners Guide Video (57.5 MB):
http://www.gen2club.com/v2/downloads/videos/G2C_Owners_Guide.zip

ar1358
18 March 2008, 01:10 AM
عرضه سدان Gen2

شركت خودروسازي پروتون مالزي از اواسط ماه آينده ميلادي عرضه GEN2 سدان كه تفاوت‌هاي زيادي با نمونه هاچ‌بك ندارد را آغاز مي‌كند.

اين نسخه كه Gen2 كه پرسونا نامگذاري شده، موتوري 1110 اسب بخاري به حجم 6ليتر دارد كه روي نمونه‌ هاچ‌بك هم نصب شده است. اين محصول با جعبه دنده دستي و همچنين جعبه دنده اتوماتيك كه 800دلار گران‌تر از نمونه دستي است قابل عرضه است.
قيمت پرسونا با جعبه دنده دستي 5/14هزار دلار و با جعبه دنده اتوماتيك اندكي كمتر از 16هزار دلار قيمت‌گذاري شده است
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=95048

vahid_elx_645ci
18 March 2008, 03:10 PM
عرضه سدان Gen2

شركت خودروسازي پروتون مالزي از اواسط ماه آينده ميلادي عرضه GEN2 سدان كه تفاوت‌هاي زيادي با نمونه هاچ‌بك ندارد را آغاز مي‌كند.

اين نسخه كه Gen2 كه پرسونا نامگذاري شده، موتوري 1110 اسب بخاري به حجم 6ليتر دارد كه روي نمونه‌ هاچ‌بك هم نصب شده است. اين محصول با جعبه دنده دستي و همچنين جعبه دنده اتوماتيك كه 800دلار گران‌تر از نمونه دستي است قابل عرضه است.
قيمت پرسونا با جعبه دنده دستي 5/14هزار دلار و با جعبه دنده اتوماتيك اندكي كمتر از 16هزار دلار قيمت‌گذاري شده است
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=95048

اعدادش به احتمال زیاد بسیار اشتباه است! موتور 6.0 و 1110 اسب بخار و فقط 15 هزار دلار:icon_twis

shahram2006_m
18 March 2008, 03:33 PM
اعدادش به احتمال زیاد بسیار اشتباه است! موتور 6.0 و 1110 اسب بخار و فقط 15 هزار دلار:icon_twis

مطمئنا منظور 1.6 لیتر و 110 اسب بخار بوده عدد 1 رو از 1110 جدا و به 6 اضافه کنید.

alber2000
15 April 2008, 01:15 PM
دوستان کسی از مدل 2008 خبر داره که همون مدل قدیمی است یا New Gen2 چون بقیه کشورها 2008مدل با قبلیا فرق می کنه. از جلو به مراتب زیبا تر از قبل شده.

alber2000
16 April 2008, 12:32 PM
عکسش :
http://shahsavar.persiangig.ir/NEWGEN2/newgen2.jpg

El Padrino.
16 April 2008, 09:12 PM
دوستان یک سوال داشتم
شنیده بودم جنتو روی سرعت های 160 به بالا لرزش داره ! میخواستم بدونم حقیقت داره یا نه ؟

alber2000
21 April 2008, 12:33 PM
سوالم بی جواب مونده! کسی هست که مدل2008 از زاگرس خودرو تحویل گرفته باشه؟

mahmud
22 April 2008, 04:18 PM
دوستان یک سوال داشتم
شنیده بودم جنتو روی سرعت های 160 به بالا لرزش داره ! میخواستم بدونم حقیقت داره یا نه ؟

من این ماشینو یک سال پیش به مدت چند ماه داشتم؛ کاملن درسته، روی سرعت بالا لرزش داشت
نمی دونم مال من این مشکل را داشت یا همشون دارن

karash501
22 April 2008, 04:46 PM
فکر میکردم جنتو هرچیش بد باشه تعلیق خوب و اسپرتی داشته باشه منظور شما از لرزش چیه؟

alber2000
27 April 2008, 09:50 AM
من قبلا فکر می کردم اینجا چند نفر نظر میدن که وابستگی به زاگرس خودرو دارن و از مسائلش با خبر هستند چون خیلی محکم و مستدل بحث می کردند. ولی هنوز کسی در مورد مدل 2008 نظری نداده.

سوالم بی جواب مونده! کسی هست که مدل2008 از زاگرس خودرو تحویل گرفته باشه؟

karash501
27 April 2008, 12:22 PM
اگه کسی تحویل گرفته بود حتما جواب میداد شما از نمایندگی سوال کن الان کدوم مدلو تحویل میدن

alber2000
18 May 2008, 12:50 PM
سلام دوستان
می خواستم از دوستانی که ثبت نامی در بهمن 86 هستند و تاریخ تحویلشان در خرداد 87 هست بپرسم که میدونید به موقع تحویل میدن یا نه؟

alber2000
2 June 2008, 10:43 AM
دوستان اين ماجراي زاگرس ايده و هداياي تا 100 هزار تومان چيه جريانش؟ كسي گرفته تا حالا

محمد رضا محمدي
2 June 2008, 05:28 PM
دوست عزیز خودروی gen2 دارای یکی از بهترین شاسی ها و سیستم های تعلیق موجود در بازار ایرانه که برای خودرو هندلینگ خوب و تعادل مناسب سر پیچها رو به ارمغان آورده ولی لرزش خودرو در سرعت های بالا به گفته تعمیرکار زاگرس خودرو به دلیل طراحی نا مناسب دسته موتور ها و قدرت پایین موتور خودرو میباشد .

mr_black
7 June 2008, 07:36 AM
من ماشینمو تحویل گرفتم ولی یکی از بچه ها میگه بفروش کوراندو بخر قیمتش با جنتو یکیه...چیکار کنم؟

alber2000
11 June 2008, 10:02 AM
دوستان کسی هست که اجازه بده من چند دقیقه سوار جنتو ایشون بشم و تصمیم نهانی رو واسه فروختن و یا گرفتنش بگیرم. می ترسم بگیرمش و بعد خوشم نیاد که چون قسطی هم هست فروختنش سخت میشه. میگن صدای موتور تو اتاق زیاده و یا لرزش داره و....
2 اگر بخوام نیگهش دارم مایلم رنگش. عوض کنم الان مشکی ثبت نام کردم . تحویل خرداد هم هست.کسی مایله عوض کنیم -

azma
11 June 2008, 02:03 PM
دوستان کسی هست که اجازه بده من چند دقیقه سوار جنتو ایشون بشم و تصمیم نهانی رو واسه فروختن و یا گرفتنش بگیرم. می ترسم بگیرمش و بعد خوشم نیاد که چون قسطی هم هست فروختنش سخت میشه. میگن صدای موتور تو اتاق زیاده و یا لرزش داره و....
2 اگر بخوام نیگهش دارم مایلم رنگش. عوض کنم الان مشکی ثبت نام کردم . تحویل خرداد هم هست.کسی مایله عوض کنیم -
پيشنهاد مي كنم اگر خواهان قدرت موتور و جاداري هستيد سراتو يا آوانته بگيريد و جنتو را فراموش كنيد به درد خانواده هم نمي خورد براي يك يا دو نفر كافي است .:icon_cool

alber2000
25 June 2008, 07:44 PM
بر طبق مستندات معتبر اعلام می کنم که حداقل تا یک ماه و نیم دیگه هیچ خبری از تحویل نخواهد بود. خیالتون راحت.

mohsen3544
26 June 2008, 02:41 PM
پرتون بهش سهمیه تعلق میگیره؟فکر کنم بازارش بهتر بشه اگه سهمیه داشته باشه.

pouya_yz
26 June 2008, 08:53 PM
پرتون بهش سهمیه تعلق میگیره؟فکر کنم بازارش بهتر بشه اگه سهمیه داشته باشه.

جن تو وارداتی مدل 2008 است با موتور 1600 سی سی فکر نکنم سهمیه بنزین به آن تعلق بگیره !

مگه استثنا هم داریم ؟

karash501
26 June 2008, 09:48 PM
سهميه نداره كارت ماشين عموم باطل شده

r_you168
11 July 2008, 08:10 PM
از دوستان کسی خبر داره new gen2 با موتور مجهز به cps با 125hp قدرت تو ایران میاد ؟

Mr.Sina
12 July 2008, 12:04 PM
از دوستان کسی خبر داره new gen2 با موتور مجهز به cps با 125hp قدرت تو ایران میاد ؟
بله اتفاقا چند روز پیش کاتولوگش رو بهم دادن!
رینگ ها عوض شده فکر کنم R16 سپر عوض شده! و چراغهاش هم با طرح قدیمش اسپرت تر شده!
و مهمتر از همه موتورش با قدرت 125 اسب بخاره!! قیمت هم هنوز دقیقا معلوم نیست ولی حدود 28 تومنه!!

alber2000
12 July 2008, 04:05 PM
فکر کنم بیشتر از 28 بفروشن

mohsen3544
12 July 2008, 09:56 PM
پس با این حساب جن 2 جدید میاد از این به بعد یا هر دو رو میفروشن؟من که یه تبلیغ فروش تابستانی پروتون دیدم تو روزنامه که جن 2 جدید روش بود.خوشگل تر به نظر میرسه.

karash501
12 July 2008, 11:32 PM
موتور 1600 با 125 اسب؟

r_you168
13 July 2008, 09:16 PM
بله همون موتور قبلی هست ولی با قدرت بیشتر البته 110 بازم داره ولی با تورک بهتر درهای پایین
من خودم ریو دارم ولی با این موتور و چهره اسپرتر دارم مشتاق میشم بخرم
شتابش فکر کنم 9 بشه البته 10.6 گفته خودش
http://andymervingeorge.com/2008/03/the-proton-gen2-cps-launched-with-new-heart-and-face/

karash501
13 July 2008, 11:36 PM
خودش گفته 10.6 ديگه چطور ميشه 9ثانيه؟اميدوارم يه فكري به حال عايق بندي اتاق هم بكنن

r_you168
14 July 2008, 03:27 PM
10.6s, 190 km/h - Gen2 CPS 1.6 (M)
11.2s, 190 km/h - Gen2 IAFM 1.6 (M)
13.2s, 185 km/h - Gen2 CPS 1.6 (A)
13.5s, 185 km/h - Gen2 IAFM 1.6 (A)

alber2000
26 July 2008, 05:20 PM
کسی از این چراغا واسه جنتو دیده تو ایران؟
http://i307.photobucket.com/albums/nn316/awis86/DSC01872.jpg

alber2000
28 July 2008, 01:45 PM
کسی از این چراغا واسه جنتو دیده تو ایران؟
http://i307.photobucket.com/albums/nn316/awis86/DSC01872.jpg

اینجا هست ولی 350 دلار تو ایران کسی سراغ نداره؟
http://www.norburacing.com/product/Gen2-HLBlkCCFL

mohsen3544
28 July 2008, 05:41 PM
کسی جدیدا جن تو گرفته؟ آخه تو تبلیغات روزنامه ای شکل و قیابه اش جدیده.انگار مدل 2008 هستش.اما قیمت همونه.میخواستم ببینم جدید تحویل میدن؟قبلا هم اینجا یکی پرسیده بود اما جوابی پیدا نشد.

alber2000
29 July 2008, 11:53 AM
من هم زنگ زدم پاسداران و گفتند هنوز مشخص نيست و صبر كنيد ولي خبر خوش اينكه اين مدل 2008 كه قراره به ما بدهند با شكل و شمايل جديده هموني كه تو آگهي هاي جديد ميزنن. جلوش به مراتب زيباتر شده.

mr_black
30 July 2008, 10:36 AM
من تحویل گرفتم مدل2008 هیچ فرقی نکرده فقط رینگاش عوض شده :icon_eek:

alber2000
30 July 2008, 12:42 PM
تا اونجا که می دونم هنوز 2008 ہه کسی تحویل ندادن. چون اولین سری 2008 ماله اونهائی است که از قبل واسه تحویل خرداد ثبت نام کردن که هنوز دعوت نامه هاش رو ندادن. توی بقیه دنیا هم 2008 قیافش فرق میکنه و یه مدل موتور جدید هم زدن که 145 اسب بخار قدرت داره یعنی الان دو مدل 2008 هست که قیافشون یکیه ولی موتوراشون فرق می کنه

mr_black
30 July 2008, 10:34 PM
اگه میشد کارت ماشینمو اینجا میزاشتم میدیدی که زده 2008 راستی مصرفش افتضاح بالاست:icon_cry:

alber2000
31 July 2008, 07:05 PM
امروز خودم رفتم پاسداران دعوت نامه خرداديها رو داشتن ميدادند البته بسيار بي نظم و بعد با وقاحت تمام ميگن اگه وام مي خواهين بگيرين بعد از گرفتن دعوت نامه 3 ماه ديگه ماشينو بهتون ميديم و سودي هم بابت 3 ماه نميگيرين و اگر نقد بگيرين 1 ماه ديگه آدم بايد چي بگه اين طرز رفتار واقعا شرم آوره و دارن علنا قرارداد ي كه بستن رو نقض مي كنند اگر اين جور باشه من ازشون شكايت مي كنم مگر اينكه طبق قرارداد تا موقع تحويل خودرو جريمه شو بدن.

راستي همون شكل قبلي رو هم مي دن نه جديده رو مديران محترم لطفا پست قبلي رو حذف نكنين

Mr Black عزيز آقا ميشه يه قرار با من بذاري يه چند دقيقه با هم يه دور بزنيم . حقيقتش اگه با سواريش حال نكنم خيلي زور داره اينقدر هم عذاب تحويلشو بكشم مي رم پس ميدم . فقط يه چند دقيقه يه دور بزنيم

snaipshot
1 August 2008, 02:11 PM
من رفتم نمایندگی سعادت آباد که دیدم 5 نفر اومدن اونجارو زیر سرشون گذاشته بودن که 2 ماه از تاریخ تحویل ماشینشون گذشته ولی هنوز خبری نیست ...
هرچی مشتری اونجا بود در رفت از اونجا چون کارکنای نمایندگی خیلی سیریش آدم می شدند

Sharona_1234
1 August 2008, 05:05 PM
کسی اینجا هست که تاریخ تحویل ماشینش خرداد باشه و تحویل گرفته باشه ؟؟؟

من هم دیروز رفتم پاسداران . العان هم که 2 ماه از خرداد گذشته تازه میگن 2 ماه دیگه!!!
ولی من ماه پیش که زنگ زدم گفتن یه سری رو تحویل دادن .
توی دعوتنامه نوشته : خودروهای متقاضیان استفاده از تسهیلات بانکی 5 ساله بانک اقتصاد نوین 60روز پس از تاریخ تکمیل وجه و تکمیل مدارک مربوطه تحویل خواهد شد .
که همین مدارک مربوطه 100 جور چک و صفته و اینجور چیزاس که خودش لابد 1 ماه طول میکشه !!!

alber2000
2 August 2008, 11:12 AM
در ضمن حواستون باشه تو قرارداد نوشته تا زمان تحويل خودرو بايد جريمه پرداخت بشه و اينا دارن 2-3 ماه جريمه رو مي پيچونند و اين قابل شكايت حقوقيه

mr_black
2 August 2008, 11:43 PM
مزخرف....1ماه جنتو دارم پشیمونم.رفتم بفروشم با 5000 کیلومتر کارکرد میگن21-22 تومن..صفرش 26.5 ...مسخرست...همتون بیخود علافید....اصلا ماشین خوبی نیست....

Sharona_1234
3 August 2008, 08:53 PM
در ضمن حواستون باشه تو قرارداد نوشته تا زمان تحويل خودرو بايد جريمه پرداخت بشه و اينا دارن 2-3 ماه جريمه رو مي پيچونند و اين قابل شكايت حقوقيه
حالا آدم باید 100 جور دوندگی بکنه و پول خرج کنه برای شکایت کردن از اینا آخرشم کههیچ جوابی نگیره ! آنگار میشه تو ایران از جایی به زور جریمه گرفت !:icon_eek:
امروز که زنگ زدم برای مدارکی که میخوان سوال کنم یارو میگفت تازه ما بهتون لطف هم کردیم برین سازندهای دیگه رو ببینین ما که خیلی هم دیر نکردیم !!!!!!!:icon_ques
اگه اینان که توقع دارن بریم ازشون تشکرم بکنیم !:icon_bigg

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb095&pp=ZCxdm451YYIR (http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb095_ZCxdm451YYIR&utm_id=7923)

Mr.Sina
3 August 2008, 11:41 PM
دوستان عزیز من قبول دارم که بدقولی داشتن! ولی نسبت به بقیه کمپانی ها واقعا خوب کار می کنن!
خدمات پس از فروششون هم خیلی خوبه..
تاخیر در ثبت نامی ها هم خسارت می دن ولی اقساطی ها رو نمی دونم.

karash501
3 August 2008, 11:51 PM
خسارت عموي منو كه كامل و خيلي راحت دادن الانو نميدونم اصلا دليل ديركردشون چيه؟خب ماشينو وارد كنن تحويل مردم بدن ديگه مشكل توليد كه ندارن

mr_black
4 August 2008, 07:41 AM
به خدا همتون پشیمون میشید...5000 کارکرده ماشینم شده لگن...برید انصراف بدین خودتونو علاف نکنین....میخوام بفروشم هیچکس نمیخره....یا مفت میخوان....انصراف بدین به نفعتونه...

alber2000
4 August 2008, 04:17 PM
من بالاخره رفتم و مداركم رو تكميل كردم. انصافا خيلي محترمانه برخورد مي كنند ببينيم كي بخت اين مشكي شيطون باز ميشه

Sharona_1234
24 August 2008, 04:37 PM
من نظرم عوض شد میخوام بفروشمش اسپورتیج یا توسان بخرم .
http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_12_12.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZCxdm451YYIR)
http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_9_7.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZCxdm451YYIR) حالا به نظر شما بزارم تحویل بگیرم بفروشمش یا حوالشو بفروشم العان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون میگن فروشش به این راحتی نیست .:icon_mad:
توی همشهری رو هم که نگاه کنی به اندازه 20و30 تا gen.2 رو دستشون باد کرده !!!
میترسم مال منم رو دستم بمونه

Raminium2001
24 August 2008, 06:28 PM
فروشش خیلی سخته اگه نمیخوایش به نظر من حواله رو کمی زیر قیمت بده سریع فروش بره به نفعته. البته اونجوریم که mr_black (http://www.phalls.com/member.php?u=80400) میگه ماشین بدی نیست. شاید مال ایشون اینطور در امده. اما هنوزم فکر میکنم به این قیمت نمی ارزه.

karash501
24 August 2008, 08:06 PM
به نظر منم كلا بيخيال اين ماشين بشيد اصلا به اين قيمت نميرزه ولي نه كه با 5000تا كاركرد لگن شه

alber2000
25 August 2008, 09:13 AM
من تو يه ماه اخير تو خيابون هر چي جنتو ديدم رفتم و با راننده اش صحبت كردم و همينطور پرسيدم ماشين قبليشون چي بوده. در مجموع همه راضي بودند اگرچه بعضي چيزها رو هم به عنوان ضعف عنوان ميكردند مثله كولر تو سربالايي هاي تند. ولي همگي معتقد بودند كه از 206، سمند ال ايكس و پرشيا و مزدا 323 بهتره و از سواريش خيلي حال مي كردند.

اين بد و بيراه گفتن عادت ما ايرانياست. يادمه سال 80 مي خواستم يه ماتيز بخرم بايد ميديدن كه چه چيزا مي گفتن ولي 3 سال بعد تو شركت و دوست و آشنا و خيابون مدام مي گفتن فروشيه؟ به هر حال هر كس سليقه اي داره ولي اگه با يه ماشين حال نمي كنين تخريبش نكنين. مثلا من از 206 متنفرم ولي معتقدم ماشين خوبيه و اگه كسي بخواد نميگم نخر آشغاله

Mr.Sina
26 August 2008, 04:09 PM
این جنتو رو چند وقت پیش اورده بودن.. ظاهرا با سرعت به جدول خورده بوده..
http://i35.tinypic.com/4iz3a.jpg

http://i38.tinypic.com/2s9wzm9.jpg

http://i36.tinypic.com/25p5kc9.jpg

topotashar
28 August 2008, 12:19 PM
بابا کمی مراعات حال اونهایی که ثبت نام کردند رو هم کنید ...
این چند صفحه آخری بد جور زد تو ذوقمون ، من دی ماه 86 ثبت نام کردم که موعد تحویل اردیبهشت 87 بود که بعد سه ماه تاخیر افتاد و بعد از سه ماه دعوتنامه اومد که بعد از تکمیل مدارک یا به عبارتی گذروندن هفت خوان رستم باز دو ماه بعد از تکمیل مدارک قول تحویل رو داددن یعنی حدود 5 ماه تاخیر:icon_bigg
باز با همه این تفاصیل صبر کردیم منتظر نشستیم تا جنتوی عزیز رخ به ما بنماید
و گشتیم و گشتیم تا صحبتهای شما دوستان رو پیدا کردیم و نظرات مختلفی هم راجع بهش شنیدم و خوندیم حالا چند تا سوال برای من پیش اومده که جواب غیر مغرضانه شما دوستان عزیز که دستی رو آتش خودرو (مخصوصا جنتو) دارید رو میطلبه و از اونجایی که من اونقدر هم تو شرایط مالی عالی یا خیلی خوب نیستم و بیشتر چون شرایط ثبت نامشو مناسب دیدم و از نظر ظاهر ماشین پدر مادری به نظر اومد ثبت نام کردم و شعور فنی منم در مورد ماشین ها اصلا در حد و اندازه شما نیست :icon_neut حالا سوالهایی که واسم پیش اومده اینهاست هر چند ابتدایی( از اینکه سطح بجثتون اومد پایین شرمنده)...

1 با توجه به اینکه جنتو خودروی وارداتیه مصرف سوختش باید بنزین سوپر باشه ؟ کارکردش با بنزین معمولی چطوره ؟ ضمن اینکه یکی از بچه ها هم گفته مصرفش خیلی بالاست !و اگه من بخوام بنزین معمولی استفاده کنم مشکل ساز میشه ؟

2 این ضعف هایی که شمردید : ضعف موتور تو سربالایی ، نفوذ صدای موتور داخل اتاق ، کمبود جا برای سرنشین های عقب ، تا چه حد واقعیت داره و یا اصلا ضعف هایی هست که مشکل ساز بشه ؟یا فقط جنتو رو از یه خودروی ایده آل دور کرده ؟

3 از اونجایی که من مصرف کننده ام ! یعنی حالا حالا ها دنبال ماشین دیگه ای نیستم و حداقل 5 سال وسیله ی زیر پام میمونه ! کسانی که تجربه استفاده از این خودرو رو دارن و یا داشتن جنتو رو توصیه میکنن ؟

فعلا همین سوالهارو داشتم که بقیه سوالهارو از تو جوابهاتون در میارم :icon_arroاز اینکه وقت میذارید برای جواب واقعا ممنونم :icon_cool

alber2000
28 August 2008, 01:09 PM
بابا کمی مراعات حال اونهایی که ثبت نام کردند رو هم کنید ...
این چند صفحه آخری بد جور زد تو ذوقمون ، من دی ماه 86 ثبت نام کردم که موعد تحویل اردیبهشت 87 بود که بعد سه ماه تاخیر افتاد و بعد از سه ماه دعوتنامه اومد که بعد از تکمیل مدارک یا به عبارتی گذروندن هفت خوان رستم باز دو ماه بعد از تکمیل مدارک قول تحویل رو داددن یعنی حدود 5 ماه تاخیر:icon_bigg
باز با همه این تفاصیل صبر کردیم منتظر نشستیم تا جنتوی عزیز رخ به ما بنماید
و گشتیم و گشتیم تا صحبتهای شما دوستان رو پیدا کردیم و نظرات مختلفی هم راجع بهش شنیدم و خوندیم حالا چند تا سوال برای من پیش اومده که جواب غیر مغرضانه شما دوستان عزیز که دستی رو آتش خودرو (مخصوصا جنتو) دارید رو میطلبه و از اونجایی که من اونقدر هم تو شرایط مالی عالی یا خیلی خوب نیستم و بیشتر چون شرایط ثبت نامشو مناسب دیدم و از نظر ظاهر ماشین پدر مادری به نظر اومد ثبت نام کردم و شعور فنی منم در مورد ماشین ها اصلا در حد و اندازه شما نیست :icon_neut حالا سوالهایی که واسم پیش اومده اینهاست هر چند ابتدایی( از اینکه سطح بجثتون اومد پایین شرمنده)...

1 با توجه به اینکه جنتو خودروی وارداتیه مصرف سوختش باید بنزین سوپر باشه ؟ کارکردش با بنزین معمولی چطوره ؟ ضمن اینکه یکی از بچه ها هم گفته مصرفش خیلی بالاست !و اگه من بخوام بنزین معمولی استفاده کنم مشکل ساز میشه ؟

2 این ضعف هایی که شمردید : ضعف موتور تو سربالایی ، نفوذ صدای موتور داخل اتاق ، کمبود جا برای سرنشین های عقب ، تا چه حد واقعیت داره و یا اصلا ضعف هایی هست که مشکل ساز بشه ؟یا فقط جنتو رو از یه خودروی ایده آل دور کرده ؟

3 از اونجایی که من مصرف کننده ام ! یعنی حالا حالا ها دنبال ماشین دیگه ای نیستم و حداقل 5 سال وسیله ی زیر پام میمونه ! کسانی که تجربه استفاده از این خودرو رو دارن و یا داشتن جنتو رو توصیه میکنن ؟

فعلا همین سوالهارو داشتم که بقیه سوالهارو از تو جوابهاتون در میارم :icon_arroاز اینکه وقت میذارید برای جواب واقعا ممنونم :icon_cool

با توجه به نوع استفاده و دیدگاه شما مطمئن باش که راضی خواهی بود . من از خیلی ها از جنتو سوارها پرسیدم و راضی بودن. این ماشین واسه مصرفه و نه خرید و فروش و واسه دلال ها به درد نمی خوره. قیمتش یه کم بالاست ولی شرایط فروشش اونو جبران می کنه و خدمات پس از فروشش هم که از بقیه بهتره. انشالله مبارکت باشه

topotashar
28 August 2008, 01:17 PM
با توجه به نوع استفاده و دیدگاه شما مطمئن باش که راضی خواهی بود . من از خیلی ها از جنتو سوارها پرسیدم و راضی بودن. این ماشین واسه مصرفه و نه خرید و فروش و واسه دلال ها به درد نمی خوره. قیمتش یه کم بالاست ولی شرایط فروشش اونو جبران می کنه و خدمات پس از فروشش هم که از بقیه بهتره. انشالله مبارکت باشه

خیلی ممنون بابت جواب و تبریکتون و امیدوارم همینطور که شما میفرمایید باشه .
اما دوست دارم یه مقدار جواب دقیق تر از سوالهایی که پرسیدم بگیرم. و اینکه آیا این خودرو برای یک خانواده 5 نفری مناسبه ؟ هر چند جواب اینو تقریبا خودم میدونم اما میخوام مطمئن بشم :icon_arro

شاهرخ ا
28 August 2008, 02:37 PM
مزخرف....1ماه جنتو دارم پشیمونم.رفتم بفروشم با 5000 کیلومتر کارکرد میگن21-22 تومن..صفرش 26.5 ...مسخرست...همتون بیخود علافید....اصلا ماشین خوبی نیست....
شما كه ميگين مزخرفه بگين عيبش چيه؟به نظر من كه اين ماشين رو دارم( و ماشين قبليم 206 تيپ 5 كه خدا بود) و الان 20000 كاركرده عيبش اينهاست:
1-باكش كوچيكه و بنزين كم ميگيره 40 ليتر
2-رنگ روي ماشين و لوازم داخل مثل دسته دنده و ترمز دستي كيفيتش پايينه البته رنگ دسته دنده من كمي رفته بود و رفتم تعميرگاه مركزي تهران بدون اينكه يك قرون ازم بگيره گفت گفتن ماشينهايي كه گارانتي هست براشون عوض كنيم.
3-در سر بالايي وقتي كولر روشن هست ماشين نفس نداره كه اين عيب رو خيلي از ماشينها دارن
4-وقتي زياد راه رفتي ترمز كه بگيري ديسك ترمز جلو صدا ميده كه اون هم اگر گارانتي باشي برات عوض مي كنن و مدل اسپورت با شيارهاي خنك كن مي زارن.
5-ماشين تو بورسي نيست و زمان فروش بايد 2-3 هفته صبر بكني و افت قيمتش از صفر تا كمي كاركرده زياده....بهتره كاركرده اما زير 10-15 هزار رو بخرين كه افت كرده باشه
در ضمن اين تاپيك نبايد در اين قسمت كه ساير ماشينهاي ساخت داخل هست باشه چون جن تو ساخت داخل نيست و وارداتيه
در ضمن بهترين خدمات پس از فروش از نظر مردم و دولت كه حتي جايزه هم گرفت شركت زاگرس خودرو هست.
من پولم نرسيد اما كساني كه تا 28 ميليون دارن بهتره مگان و يا مزدا 3 بخرن...به گزارش تست مجله ماشين جن تو از آوانته بالا تره ولي به پاي مگان و مزدا 3 نميرسه.اگر با 22-23 مليون يك جن توي در حد صفر پيدا كنين عاليه اما بالاي 25 ميليون اين ماشين نمي ارزه.

شاهرخ ا
28 August 2008, 03:34 PM
از محصولات ايران خودرو و سايپا منهاي ويتارا و زانتيا از نظر صداي اتاق و داشبورد خيلي بهتره...ماشين بسيار نرمي هست كه دست اندازهارو به نرمي رد مي كنه....صداي موتور كمي در اتاق مياد كه خيلي طبيعي هست چون موتورش 16 سوپاپ هست و مثل موتور TU5 در 206 تيپ 5 و اس دي غرش مي كنه ....البته اين يك عيب براي ماشينهاي اسپورت نيست..اين ماشين كه يك سدان يا ليموزين يا لوكس نيست كه هيچ صدايي از موتور داخل نياد..والا شما اگر در هيونداي كوپه و يا بي ام و 633 هم بنشينيد صداي غرش موتور رو مي شنويد كه خيلي هم خوبه...جن تو يك ماشين اسپرت هست فراموش نكنيد به درد خانواده پر جمعيت و آقايون و خانومهاي مسن نمي خوره..البته به مراتب از 206 اس دي بهتره به جاي اينكه 19 ميليون بدين يك اس دي اتوماتيك بخرين 3 ميليون بزارين روش يك جنتوي در حد صفر بخرين..با صندوق بهتر و قيافه اي بسيار زيبا و داخلي بسيار مدرن..خدمات پس از فروش هم كه ايران خودرو كجا زاگرس خودرو كجا...والا من زماني كه 206 تيپ 5 داشتم ميترسيدم برم تعميرگاه مجاز...اما حالا كه جن تو دارم با خيال راحت مي رم تازه كلي هم ازم پذيرايي مي كنن و احترام مي زارن و خودشون ميان دسته دنده رو كه كمي رنگش رفته عوض مي كنن بدون اينكه من چيزي گفته باشم و ريالي هم پول نمي گيرن و به حساب گارانتي ميزارن...قيمتش 35 هزار هست...در ضمن آدم رو از تعميرگاه بيرون نمي كنن شما جايي ميشينين و قهوه ميل مي كنين و از پشت شيشه مي بينين كه چه كارها و تعميراتي روي ماشين انجام ميدن آيا ايران خودرو و سايپا چنين كاري مي كنن يا اينكه جنس سالمت رو از روي ماشين بدون اينكه بهت بگن باز مي كنن و كهنه مي اندازن؟
زماني كه 206 داشتم شيشه سمت شاگرد رو دزد زد شكست..رفتم نمايندگي ايران خودرو 2 راهي قلهك فكر مي كردم چون ارمني هست وجدان داره برام انداخت گفت چون خارجيه ميشه 53 هزار هنوز از درب نمايندگي بيرون نيومده بودم شيشه رو دادم بالا ديدم روش نوشته آذين شيشه..بهش گفتم اين ايرانيه و 22 هزار قيمت داره گفت اي بابا كارگرم اشتباه كرده ..اگر من نفهميده بودم و از نمايندگي بيرون مي آمدم فكر مي كنين قبول مي كرد؟آيا اون كسي كه شيشه من رو شكست و چيزي نبرد دزده يا اون نمايندگي؟

شاهرخ ا
28 August 2008, 03:50 PM
برای یه خودروی مالزیایی که جز طراحی داخل زیبا چیز خاص دیگه ای نداره این قیمت 26 میلیون و 800هزار تومانی براش رقم عجیبیه
ایمپیان هم رو 26 تومن مونده که از اول معلوم بود 100تا هم ازش بفروش نمیرسه چون همون طراحی زیبا رو هم از نظر خیلیا نداره!
ببخشيد صحبتتون رو اينطور تكميل ميكنم((طراحي داخل و خارجي زيبا))....البته همين خودروي مالزيايي فكر مي كنم خيلي بهتر از پارس 19 ميليوني و 206 اس دي V9 با قيمت 19 ميليون باشه شما با داشتن فقط 22 ميليون مي تونين يك جن تو 2007 با كاركرد كم بخرين....حالا كدوم؟سمند و 206 و پارس يا جن تو؟

topotashar
28 August 2008, 04:03 PM
ببخشيد صحبتتون رو اينطور تكميل ميكنم((طراحي داخل و خارجي زيبا))....البته همين خودروي مالزيايي فكر مي كنم خيلي بهتر از پارس 19 ميليوني و 206 اس دي V9 با قيمت 19 ميليون باشه شما با داشتن فقط 22 ميليون مي تونين يك جن تو 2007 با كاركرد كم بخرين....حالا كدوم؟سمند و 206 و پارس يا جن تو؟

آقا شاهرخ خب یه گوشه چشم عنایتی هم به ما بفرمایید دیگه قربونت ...این سه تا سوال ما هم جواب بده دیگه ...خدایی الان درصده انصراف دادن یا تحویل گرفتنم در یه حده :icon_eek:

Sharona_1234
29 August 2008, 05:07 PM
به نظر من اگه حالا حالا ها قصد فروش ندارین انتخاب خیلی خوبیه چون اولا شرایط ثبت نامش خیلی مناسبه و شما با 12 میلیون (البته فعلا ) دارین یه ماشین 28 تومنی میخرین و هر چی هم که باشه به هر حال ماشین وارداتی و سگش می ارزه به ماشینای اینجا .
من هم اگه نظرم عوض شده بخاطر افت قیمتشه چون بیشتر از یه سال نگه نمیدارمش .
و دوم هم اینکه من این بد گویی هارو فقط از کسایی شنیدم که این ماشین رو ندارن .
من که 2 تا از دوستام جنتو دارن و خیلی ازش تعریف میکنن .
و این ضعف هایی که میگنن ضعف موتور تو سربالایی ، نفوذ صدای موتور داخل اتاق بیشتر ماشینا دارن . البته بستگی داره که شما دارین این ماشین رو با ماشین های هم رده خودش مقایصه میکنین یا با بنز و ب ام و !!!! :icon_surp

topotashar
29 August 2008, 05:44 PM
به نظر من اگه حالا حالا ها قصد فروش ندارین انتخاب خیلی خوبیه چون اولا شرایط ثبت نامش خیلی مناسبه و شما با 12 میلیون (البته فعلا ) دارین یه ماشین 28 تومنی میخرین و هر چی هم که باشه به هر حال ماشین وارداتی و سگش می ارزه به ماشینای اینجا .
من هم اگه نظرم عوض شده بخاطر افت قیمتشه چون بیشتر از یه سال نگه نمیدارمش .
و دوم هم اینکه من این بد گویی هارو فقط از کسایی شنیدم که این ماشین رو ندارن .
من که 2 تا از دوستام جنتو دارن و خیلی ازش تعریف میکنن .
و این ضعف هایی که میگنن ضعف موتور تو سربالایی ، نفوذ صدای موتور داخل اتاق بیشتر ماشینا دارن . البته بستگی داره که شما دارین این ماشین رو با ماشین های هم رده خودش مقایصه میکنین یا با بنز و ب ام و !!!! :icon_surp

واقعا ممنون ...پس مصرف بنزین معمولی واسش مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
اینطور که بوش میاد و قولی که دادن نهایت تا 20 روز دیگه تحویل میدن ماشینو که 27 و خورده ای واسم تموم میشه.
اما یه چیزی رو واقعا بگم ، زاگرس خودرو واقعا مشتری سالاره به معنیه واقعیه کلمه ...من در کل واسه گرفتن این جنتو همش 10 تومن نقدی دادم :icon_twisاونم چه 10 تومنی همش خورد خورد :icon_arro
دی ماه که رفتم واسه ثبت نام به نیت ویرا لیفتبک رفتم که پیش برداخت ویرا همش 7 تومن به صورت خورد خورد بود به این صورت که من زمان ثبت نام 3 تومن ریختم به حساب یعنی برج 10 ، سه تومن دیگه هم یه چک به تاریخ ماه بعدش یعنی 11 دادم و دو فقره چک 500 هزار تومنی به ترتیب برای برج 12 و 1 دادم که 7 تومن هم وام میدادن به علاوه سود مشارکت موعد تحویل ماشین هم اردیبهشت بود
اردیبهشت که رسید نامه دادن که 3 ماه تاخیر در تحویل ماشین ها افتاده ...برای اطلاعات بیشتر رفتم نمایندگی ( خ کاشانی) که اونجا تصمیم گرفتم ماشینو عوض کنم ...که خیلی راحت فقط با پر کردن یه فرم ماشن رو تغییر دادم ، منتها هر تغییری که تو نوع ماشین اگه بدی شرکت قید کرده که 3 ماه بعد از اعمال تغییر ماشین داده میشه ( این برای اونایی هست که زمان تحویل فرا رسیده باشه ) یعنی این سه ماه تاخیری که خورده بود به من رو گذاشتن به حساب تاخییر اعمال تغییر و مبلغ باقیمانده هم گفتن که زمان تحویل ماشین بدم یعنی سه ماه دیگه ( هلو بپر تو گلو :icon_sad:)در ضمن جنتو ( تمامی محصولات پروتون )هم افزایش قیمت خورده بود اما با من به همون قیمتی که دی ماه ثبت نام کردم حساب کردن یعنی تقیربا 24 تومن ...
تا این ماه گذشته مرداد ماه دعوتنامه اومد واسم که برم واسه تکمیل پرونده ...حساب کردن گفتن که با احتساب سود مشارکت شما باید مبلغ 8 میلیون دیگه بریزید به حساب :icon_eek:که 5 تومن از این 8 تومن مبلغی بود که بابت تغییر نوع ماشین به شرکت بدهکار بودم 1/5 هم پول بیمه بدنه 5 سالش بود و 1/5 هم بانک اقتصاد نوین به صورت قرض الحسنه نگه میداره برای افتتاح حساب و بعد از پایان اقساط یعنی 5 سال دیگه این مبلغ به علاوه سودش بهتون برگردونده میشه :icon_razz
بغد من بغض کردم گفتم ندارم که اینقد بدم :icon_quesحالا چه کار کنم:icon_cry:
جالب اینجاست واسه اینم راه داشتند گفتند شما فقط مبلغ 3 تومن رو به حساب واریز کنید اون 5 تومن باقیموندرو شرکت بهتون وام میده ...به چه صورت ؟ به این صورت که دو فقره چک اولی به مدت شش ماهه و دومی به تاریخ یک ساله از زمان تحویل خودرو بدم و هر کدوم هم به مبلغ دو میلیون و دویست پنجاه تومن ...یعنی وام یکساله 5 تومنی با نرخ 10% از زاگرس خودرو گرفتم
یعنی در کل من 10 تومن نقدی دادم که اون 10 تومن هم به همین صورتی بود که گفتم ...با این شرایطی که من تا چند روز دیگه دارم میگیرم خیلی عالیه ...یعنی فقط شما کافیه یه دونه از این همکاری هایی که زاگرس خودرو با من کرد رو با بقیه مقایسه کنید

Mr.Sina
29 August 2008, 06:06 PM

من جنتو ندارم ولی چون با این خودرو خیلی سر و کار دارم اطلاعاتش رو دارم...
اکثرا بنزین معمولی می زنن و مصرف شهری ان زیر 10 می باشد..
تو سربالایی اگه کولر روشن باشه افت کمی داره ولی در عوض کولر بسیار خوبی داره..
برای سرنشینای عقب زیاد کوچیک نیست ولی به دلیل فرم صندلی های جلو سرنشین های عقب دید خوبی به جلو ندارن..
اگه شما این ماشینو می خوای نگه داری انتخاب خوبیه ..

karash501
29 August 2008, 06:38 PM
به نظر من مهمترين ضعف جنتو صداي موتورشه كه حس سوار شدن يه ماشين 25ميليونيو از آدم ميگيره مجموعه پدال و فرمون فوق العاده نرمي داره ترمزاشم عاليه ولي اصلا ماشين نرمي نيست و از مزدا3 هم خشكتره جاي عقبش بد نيست ولي نه براي 3نفر اگه با اين شرايطي كه ميگين باشه و ميخواين ماشينو نگه دارين انتخاب خوبيه چون چيز بهتر گيرتون نمياد ولي اگه قراره 25 تومن نقد بدي اصلا توصيه نميشه

شاهرخ ا
30 August 2008, 05:22 PM
آقا شاهرخ خب یه گوشه چشم عنایتی هم به ما بفرمایید دیگه قربونت ...این سه تا سوال ما هم جواب بده دیگه ...خدایی الان درصده انصراف دادن یا تحویل گرفتنم در یه حده :icon_eek:

دوست عزيز من ايرادات اين ماشين رو با توجه به اينكه خودم جنتو سوار هستم گفتم عليرغم گفته بعضي از دوستان كه اين ماشين خشكه من ميگم اصلا خشك نيست و بسيار نرم و خوش دسته..در مورد بنزين هم بگم من 2 باك پشت سر هم بنزين معمولي زدم چراغ زرد موتورش روشن شد البته هيچ اشكالي بوجود نيومد اما نمايندگي بعد از دياگ زدن گفت اگر بنزين معمولي مي زنم بايد در باك اكتان بوستر بريزم و يا قرصش رو بندازم و يا اينكه يك باك سوپر بزنم و نصف كه شد يك باك معمولي باز نصف كه شد يك باك معمولي و بعد يك باك سوپر و اين سيكل رو ادامه بدم خلاصه قاطي بنزين معمولي بايد مقداري سوپر يا اكتان بوستر باشه كه چراغ موتور روشن نشه در ضمن اين ماشين سهميه بنزين نداره و با توجه به اينكه تفاوت قيمت سوپر و معمولي براي دارنده ماشيني بدون سهمه فقط 140 تومان هست آيا براي شما مهمه؟

شاهرخ ا
30 August 2008, 05:30 PM
چون دوستان نگران گرفتن و يا انصراف دادن هستن من كلا عرض كنم كه با توجه به وام خوب اين ماشين و آنچه من از اين ماشين ديدم بسيار خوب هست و اشكال خاص و عمده اي هم نداره ولي اگر كسي 25-26 ميليون براي خريد صفر اين ماشين بده بنده يك مگان يا مزدا 3 دست دوم تميز رو بهتر مي دونم من خودم مهندس مكانيك هستم و 12 ساله كه كارم در مورد موتور ماشين هست و با توجه به تجربياتم اين نظر رو دادم ...من خودم يك جنتوي 8000 كيلومتر كار كرده سالم رو 4 ماه پيش 23.5 ميليون خريدم و با اين قيمت راضي هستم 12 هزار كيلومتر هم باهاش راه رفتم.

topotashar
30 August 2008, 05:35 PM
دوست عزيز من ايرادات اين ماشين رو با توجه به اينكه خودم جنتو سوار هستم گفتم عليرغم گفته بعضي از دوستان كه اين ماشين خشكه من ميگم اصلا خشك نيست و بسيار نرم و خوش دسته..در مورد بنزين هم بگم من 2 باك پشت سر هم بنزين معمولي زدم چراغ زرد موتورش روشن شد البته هيچ اشكالي بوجود نيومد اما نمايندگي بعد از دياگ زدن گفت اگر بنزين معمولي مي زنم بايد در باك اكتان بوستر بريزم و يا قرصش رو بندازم و يا اينكه يك باك سوپر بزنم و نصف كه شد يك باك معمولي باز نصف كه شد يك باك معمولي و بعد يك باك سوپر و اين سيكل رو ادامه بدم خلاصه قاطي بنزين معمولي بايد مقداري سوپر يا اكتان بوستر باشه كه چراغ موتور روشن نشه در ضمن اين ماشين سهميه بنزين نداره و با توجه به اينكه تفاوت قيمت سوپر و معمولي براي دارنده ماشيني بدون سهمه فقط 140 تومان هست آيا براي شما مهمه؟

که اینطور :icon_cool
مهم که نه ، زیاد مهم نیست ...اما خب اگه یه وانت بار داشته باشی هر ماه کلی بنزین اضافه بیاری خب اونوقت مهم میشه :icon_arro

mr_black
3 September 2008, 04:24 PM
ماشین بدی نیست.من الان 3ماهه سوار میشم.یه جایی گفته بودم مزخرفه که از عصبانیتم بود چون میخوام بفروشمش ولی نمیخرن:icon_bigg جدیدا کولر که روشن میکنم یه صدای اضافی از دریچش میاد که اعصاب خورد میکنه...اگه درست نشه انگار مزخرف زیادم براش بد نیست:icon_mad:ُ

sayahan2003
8 September 2008, 11:36 AM
دوستان بعضي ها ميگن کولر جنتو براي استانهايي مثل خوزستان اصلا جواب نميده. مي خواستم ببينم اين موضوع چقدر صحت داره. لطفا جواب بدين. خصوصا دوستاني که در شهرهاي جنوبي مثل اهواز زندگي مي کنند.
با تشکر از همه

mr_black
8 September 2008, 09:03 PM
بخوای بدونی کولرش در چه حدیه مثل کولر 206 هست....

sayahan2003
8 September 2008, 09:16 PM
اگه اينجوري باشه که خوبه. چون کولر 206 خيلي خنک مي کنه

arvin_ict
14 September 2008, 12:55 AM
حدود 22 تومان کارکرده چه ماشینی خوبه؟

مگان با gen2 یا ماشینه دیگه؟

ایا کولر gen2 به موتور فشار میاره مثل لوگان؟

ماشین دارای سهمیه این حدود چیا هست؟

mr_black
14 September 2008, 04:12 PM
Gen2میتونی مدل2007 با این پول کار کرده تمیز پیدا کنی که فراوون هم هست..کولرش هم از لوگان بهتره...
ماشین دارای سهمیه این حدود هم پیشنهاد من زانتیا 84-85هست که اونم راحت میتونی پیدا کنی....

Sharona_1234
16 September 2008, 11:34 AM
کسی ماشینشو تحویل گرفته؟؟؟؟
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_28.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZCxdm451YYIR) من که زنگ زدم دوباره میگه 2ماه دیگه . میگن از پاسداران داریم نقل مکان میکنیم کارامون بهم ریخته !!!!!!!
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_29.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZCxdm451YYIR)

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZCxdm451YYIR (http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb113_ZCxdm451YYIR&utm_id=7921)

alber2000
16 September 2008, 11:50 AM
دوستاني كه ماشيينشونو تحويل گرفتند لطفا بگن مراحلش چطوريه؟ پلاك ماشينو كي تحويل ميدن؟

دوستاني كه ماشيينشونو تحويل گرفتند لطفا بگن مراحلش چطوريه؟ پلاك ماشينو كي تحويل ميدن؟

amirdubai
29 September 2008, 02:13 AM
سلام با 20 تومن چه مدلیشو میشه خرید ؟ماکسیمم سرعت که کسی باش رفته باشه چقدره ؟هندلینگ ماشین چطوره؟ستون و شاسی در حد 206 هست ؟

mr_black
29 September 2008, 06:24 AM
سلام با 20 تومن چه مدلیشو میشه خرید ؟ماکسیمم سرعت که کسی باش رفته باشه چقدره ؟هندلینگ ماشین چطوره؟ستون و شاسی در حد 206 هست ؟
با این پول 2007 راحت گیر میاری...من 180 باهاش پر کردم....هندلینگ راضی کنندس...کلا در حد 206 هست ...

amirdubai
29 September 2008, 01:35 PM
ممنون از جوابتmr_black اما فقط 180 تا ؟احساس کردم سرعتش پایین باشه تو امام علی به طرف پایین با یکیش کل کل کردم دیدم کم اورد از تیپ 2 فکر کردم یارو بوقه اما فکر کنم در حد تیپ 2 هست سرعت و شتابش حتی شاید کمتر!!!
من زیاد مسافرت میرم راحتی و نرمیش تو مسیر طولانی چطوره ؟به نظر شما جن2 بگیرم یا تیپ 5 البته نهایت 1سال بیشتر نمی خوام سوار شم تا ماشینه دلخواهمو وارد کنم .من 3/4 ماه یکبار می خوام استفاده کنم یعنی نهایت تو 1 سال 3/4ماه بقیش خوابه اما همین 3/4 ماهم استفادهههههههها

A J ZERO
29 September 2008, 02:17 PM
ممنون از جوابتmr_black اما فقط 180 تا ؟احساس کردم سرعتش پایین باشه تو امام علی به طرف پایین با یکیش کل کل کردم دیدم کم اورد از تیپ 2 فکر کردم یارو بوقه اما فکر کنم در حد تیپ 2 هست سرعت و شتابش حتی شاید کمتر!!!
من زیاد مسافرت میرم راحتی و نرمیش تو مسیر طولانی چطوره ؟به نظر شما جن2 بگیرم یا تیپ 5 البته نهایت 1سال بیشتر نمی خوام سوار شم تا ماشینه دلخواهمو وارد کنم .من 3/4 ماه یکبار می خوام استفاده کنم یعنی نهایت تو 1 سال 3/4ماه بقیش خوابه اما همین 3/4 ماهم استفادهههههههها
سلام.ما هم جن 2 داریم هم تیپ 5.شتاب هر دو 10.5 اعلام شده اما جن2 شتابش بهتره.
یه بار خودم پشت تیپ 5 نشستم جن2 رو هم دادم دوستم نشست گرفت منو.جامونو هم که عوض کردیم باز جن2.
دلیل اینکه میگن شتاب نداره این هست که جن 2 بر خلاف 206 تو دور موتور بالا تازه شتاب میگیره.
همیشه اول 206 جلو میافتاد اما بعدش جن2.
در ضمن من تو جاده کفی 220 تا باهبش رفتم.البته شیب داشت خیلی کم.
در سرعت بالا بهتر از تیپ 5 میره.چون دنده هاش بیشتر پر میکنن.دنده 2 100 تا میره اما 206 نه.
هندلینگشم از 206 بهتر هست کاملا.این رو هم تست کردم.امکاناتشم که بیشتره.
گارانتیشم خوبه واقعا.
کمکاش کمتر از 206 میکوبن.خیلی راحتتر هست کلا.
نکات منفیش: کیفیت پلاستیک داخلش افتضاحه.کلا به نظر من جنس قطعات داخل کابین بده واقعا.
به خصوص سر دنده و کنسولش که دیگه شاهکارن.سردنده رو گارانتی با جنس بهتر عوض شد البته.

amirdubai
29 September 2008, 02:31 PM
ممنون ازکمکت 1 سوال دیگه نخندیدا ؟سهمیه بنزین داره آخه وارداتیه؟

amirdubai
29 September 2008, 02:39 PM
ماله شما که میگید اینجور دنده دستی یا اتومات هست؟

A J ZERO
29 September 2008, 02:55 PM
ماله شما که میگید اینجور دنده دستی یا اتومات هست؟
آها اینو یادم رفت.
دستی هست.این که شما باهاش هنداختید شاید اتومات بوده.
اتوماتش اصلا راه نمیره.شتابش 13.5 هست فکر کنم.خیلیییییی نسبت به دستیش کنده.
در مورد سهمیه هم نداره.جن2 ارزونترین ماشینیه که سهمیه نداره ظاهرا.

amirdubai
29 September 2008, 03:14 PM
یعنی چیییییییییی؟چه خبره اونجا ؟خودشون میفروشن بهد بنزینم بش نمیدن ؟مطمیآ هستی نداره چه 3 !!!خوب با این توصیف 1 نکته منفی دیگه.مصرفش چی نسبه به تیپ 2 کمتره یا بیشتر؟البته اگه واقعآ ماشینه خوبی باشه نه مصرفش نه سهمیش برام مهم نیست کشته مرده 120 لیتره اینا نیستیم تو سرشون بخوره...
به نظر شما که دارید زیباترین رنگش کدومه؟من خودم مشکی و مسی (نمیدونم زاگرسیا بش چی میگن) نطر شما چیه به عنوان دارنده این ماشین؟

mr_black
29 September 2008, 06:46 PM
امیر جان..چون میگی 1سال بیشتر نمیخوام سوار بشم توصیه میکنم از فکر جنتو بیا بیرون..چون واقعا موقع فروشش اشک آدم در میاد...امکان فروش به قیمت واقعیش زیر 10% هست ولی 206 اونم تیپ5 رو تو هوا میزنن...تازه مصرف 206 پایینترم هست.من جفتشو داشتم.