PDA

View Full Version : *** تقویت موتور پراید ***

HBN110
11 March 2006, 10:59 PM
از همين حالا بگويم كه تقويت پرايد فقط حرام كردن پول است. بنابراين يه راه بهتر به شما مي گويم و اون تعويض موتور خودرو است. اين كار از تقويت موتور اصلي بسيار كم هزينه تر و با صرفه تر است.
اگر مي خواهيد خودروي شما شتاب خوبي داشته باشد علاوه بر قدرت زياد به وزن كم هم احتياج داريد. اينجا است كه پرايد برگ برنده خود يهني وزن كم را رو مي كند.اين خودرو با داشتن وزني بين 820 الي 845 كيلوگرم ( بسته به مدل)يكي از بهترين خودرو ها براي تقويت است. براي اين كار مي توانيد از موتور هايي مانند موتو فورد فيستاي جديد يا موتور ها مزدا استفاده كنيد.
در ميان اين موتور ها مي توانيد از موتور B5 با 1500 سي سي حجم؛ موتور B6 با 1600 سي سي حجم؛ موتور BP با 1800 سي سي حجم يا موتور B3 با 1300 حجم استفاده كنيد. تمام اين موتور ها داراي 3 نوع سر سيلندر ,SOCH ,DOCH ,SOCH16 هستند.
بنا براين شما با استفاده از يك موتور BP كه حجمي معادل با 1800 سي سي دارد و با استفاده از يك وبر 40 يا 45 با يك ماكسيماي دنده مانويل 235 اسبي برابري كنيد و حتي از آن جلو بزنيد.
البته موتور هايي ديگري مانند BPT وجود دارند كه 340 اسب اسب بخار در اختيار شما قرار مي دهد و بر روي پرايد قابل نصب است
در ايران هم خودروهايي مانند پرايد آقاي پاژند توانستند از يك مرسدس SL55 AMG پيشي بگيرند.
البته اين كار ها زياد هم گران قيمت نيست مثلا با خرج حدود يك ميليون تومان مي توانيد پرايدي داشته باشيد كه از زانتيا تند تر برود و يكه تاز جاده ها باشد. لوازم يدكي اين موتور ها هم به آساني يافت مي شود. البته از اين قيمت كه گفتم همه خرج خريد موتور نمي شود بلكه شامل تقويت شاسي هم مي شود بنا بر اين بدنه پرايد شما در سرعت دچار لرزش نمي شود.

منبع:وبلاگ zaghmarzspeed

البته دوستان همینطور که میبینید من خودم این مطلب رو ننوشتم و یه منبع دیگه نقل قول کردم ، اگه کسی اطلاعات کاملتری از این موضوع داره خواهش میکنم در اختیار عموم قرار بده .
متشکرم

sajjadnegaresh
11 March 2006, 11:17 PM
w w w . c a r x 1 . c o m / t u n i n g / c a r x 1 _ t e a m / i n d e x .a s p

HBN110
11 March 2006, 11:39 PM
همونطور که دوست خوبم گفتن میتونید به آدرس زیر هم مراجعه کنید :

w w w . c a r x 1 . c o m / t u n i n g / c a r x 1 _ t e a m / i n d e x .a s p

sajjadnegaresh
11 March 2006, 11:48 PM
( موتور پرايد داراي قدرت 63 اسب بخار بصورت استاندارد ميباشد . )

D Stage : افزايش قدرت موتور تا10 اسب بخار معادل 73 اسب بخار ( در حد شهري )

1 ـ افزايش قدرت موتور بر روي موتور استاندارد پرايد از 63 اسب بخار تا 73 اسب بخار .

2 ـ تنظيم ارتفاع در حد اسپرت شهري .

3 ـ تعويض رينگ و لاستيك ( 5/5 اينچ ) ـ سايز لاستيك ( 13 ـ 60 ـ 175 ) (‌تحت تغيير ) .

4 ـ استرس بار جلو .

5 ـ اسپرت داخل ماشين كه شامل ( فرمان ـ دسته دنده ـ روكش دسته دنده ـ روكش ترمز دستي ـ كف آلومينيوم ) .

تحويل آيتم فوق در مدت زمان 10 روز كاري ميباشد .

جمع كل 000/320/10 ريال .

--------------------------------------------------------------------------------

C Stage : افزايش قدرت موتور تا 15 اسب بخار معادل 78 اسب بخار ( در حد شهري )

1 ـ افزايش قدرت موتور برروي موتور استاندارد پرايد از 63 اسب بخار تا 78 اسب بخار .

2 ـ تنظيم ارتفاع در حد اسپرت شهري .

3 ـ تعويض رينگ و لاستيك ( 5/5 اينچ ) ـ سايز لاستيك ( 13 ـ 60 ـ 175 ) ( تحت تغيير ) .

4 ـ استرس بارجلو .

5 ـ ـ اسپرت داخل ماشين كه شامل ( فرمان ـ دسته دنده ـ روكش دسته دنده ـ روكش ترمز دستي ـ كف آلومينيوم ) .

تحويل آيتم فوق در مدت زمان 15 روز كاري ميباشد .

جمع كل 000/550/11ريال .

--------------------------------------------------------------------------------

B Stage : افزايش قدرت موتور به 83 اسب بخار ( در حد شهري )

1 ـ تعويض موتور پرايد به موتور 1500 يا 1600 سي سي مزدا ( شكل موتور بمانند خود پرايد ميباشد كه از داخل قابل تغيير ميباشد ) مزدا ( 8 سوپاپ ) تا 85 اسب بخار .

2 ـ گيربكس ضريب كوتاه .

3 ـ تنظيم ارتفاع در حد اسپرت شهري .

4 ـ تعويض رينگ و لاستيك ( 5/5 اينچ ) ـ سايز لاستيك ( 13 ـ 60 ـ 175 ) ( تحت تغيير ) .

5 ـ استرس بارجلو .

6 ـ ـ اسپرت داخل ماشين كه شامل ( فرمان ـ دسته دنده ـ روكش دسته دنده ـ روكش ترمز دستي ـ كف آلومينيوم ) .

تحويل آيتم فوق در مدت زمان 20 روز كاري ميباشد .

جمع كل 00/900/16 ريال .

A Stage : افزايش قدرت موتور در حدود 88 اسب بخار ( در حد شهري )

1ـ تعويض موتور پرايد به موتور 1500 يا 1600 سي سي مزدا ( 16 سوپاپ ) تا 88 اسب بخار .

2 ـ گيربكس ضريب كوتاه .

3 ـ سيستم كلاچ اسپرت شهري .

4 ـ تنظيم ارتفاع در حد اسپرت شهري .

5 ـ تعويض رينگ و لاستيك ( 5/5 اينچ ) ـ سايز لاستيك ( 13 ـ 60 ـ 175 ) ( تحت تغيير ) .

6 ـ استرس بارجلو .

7 ـ اسپرت داخل ماشين كه شامل ( فرمان ـ دسته دنده ـ روكش دسته دنده ـ روكش ترمز دستي ـ كف آلومينيوم ) .

تحويل آيتم فوق در مدت زمان 25 روز كاري ميباشد .

جمع كل 000/750/18 ريال .

Stage ويژه : افزايش قدرت موتور در حدود 115 اسب بخار ( در حد شهري )

1 ـ تعويض موتور پرايد به موتور 1600 سي سي مزدا ( 16 سوپاپ ) تا 115 اسب بخار .

2 ـ نصب دو عدد كاربراتور ( weber ) چهار دهنه 40 تا 45 .

3 ـ مانيفولد هوا .

4 ـ گيربكس ضريب كوتاه .

5 ـ سيستم كلاچ اسپرت .

6 ـ تنظيم ارتفاع در حد اسپرت شهري .

7 ـ تعويض رينگ و لاستيك ( 5/5 اينچ ) ـ سايز لاستيك ( 13 ـ 60 ـ 175 ) ( تحت تغيير ) .

8 ـ استرس بارجلو .

9 ـ اسپرت داخل ماشين كه شامل ( فرمان ـ دسته دنده ـ روكش دسته دنده ـ روكش ترمز دستي ـ كف آلومينيوم ) .

جمع كل 000/150/33 ريال .

( ـ مدت زمان جهت تحويل اين آيتم 40 روز كاري ميباشد . )

( ـ نصب موتور جهت پرايد تا 140 اسب بخار با هزينه هاي فوق ( در كلاس ويژه ) و بقيه موارد بصورت توافقي انجام پذير است )

( ـ قابليت نصب سيستم ترمز اسپرت در صورت توافق در كلاس هاي ويژه با هزينه جدا قابل انجام است . )

( ـ آماده سازي خودروي پرايد جهت مسابقات سرعت با توافق طرفين قابل اجرا ميباشد . )

قابل توجه متقاضيان تيونينگ پرايد در صورتي که تمايل به انجام کارهاي جانبي خودرو نداشته باشيد از هزينه اعلام شده کسر خواهد شد

تلفن تماس :***************

با تشكر

واحد تيونينگ *****

Generation-x:ذکر شماره تلفن و آدرس ایمیل در تاپیک عمومی خلاف قوانین سایت هست

HBN110
11 March 2006, 11:59 PM
سجاد جان دستت درد نکنه ، یعنی شما خودت اینکارو انجام میدی ؟ پس با اجازه شما من این تاپیک رو به بقیه معرفی میکنم

sajjadnegaresh
12 March 2006, 12:02 AM
سجاد جان دستت درد نکنه ، یعنی شما خودت اینکارو انجام میدی ؟ پس با اجازه شما من این تاپیک رو به بقیه معرفی میکنم
نه عزيزجان
اين كارها رو تيم C a r x 1 انجام مي ده

Ramtin329
12 March 2006, 08:00 PM
من اگر باشم بجای این همه هزینه ..... یک 405 میگیرم که هم استاندارد هست و هم اینکه احتیاج به این هم دنگ و فنگ نداره ....... تازه اگر 3 میلیون هم خرج کنی و موتور مزدا با 16 سوپاپ هم بذاری باز هم میگن "پراید"

HBN110
12 March 2006, 08:23 PM
رامتین جان شما درست میگی من خودم هم موافق نیستم ، باید یه ماشینی خرید که بعدا مجبور نشی تقویتش کنی ، تازه مگه خود پراید چشه ؟! پرایده دیگه هم شتابش خوبه هم سرعتش . کمی بدنش ضعیفه .

p_fox_p
12 March 2006, 09:11 PM
hbn110 عزیز شما مگه خودتون اشاره نکرده بودید برگ برنده پراید وزن کم اونه پس تقویت پراید میتونه شتاب بیشتری نسبت به 405یا... داشته باشه ضمنن همون طور که توی قیمت های بالا دیدیم با نزدیک 2میلیون میشه خیلی از ماشین های بالای 10میلیون رو جا گذاشت که تمام جذابیتش همین که شما سوار پراید هستید و..............

sajjadnegaresh
12 March 2006, 11:06 PM
((‌نسيم يا طوفان ))

شب سه شنبه ساعت 2 بامداد در اتوبان نيايش سوار بر خودروي ماكسيماي دنده اي يكي از دوستان طبق قرار قبلي حاضر شديم 10 دقيقه بعد دوستي كه منتظر او بوديم با يك پرايد هاچ بك 82 سفيد از راه رسيد نمره هر دو اتومبيل را پوشانديم و در كنار هم قرار گرفتيم با علامت دست حركت كرديم من تمام توجهم به شتاب گيري صحيح بود با حداكثر چسبندگي لاستيك هاي جلو راه افتادم و دقيقاً‌ 50 دور قبل از revlimiter دنده 1 به 2 را بصورت powershift ( بدون ول كردن پدال گاز ) تعويض كردم به طوري كه عقربه دور شمار فقط 1 بار redline را لمس كرد و لاستيكهاي جلو چند متري بر آسفالت مسير چنگ زدند به سرعت از 100 كيلومتر رد شدم لحظه اي بعد زمان تعويض 2 به 3 فرا رسيد صداي جيغ كوتاهي نشان دهنده تعويض صحيح 2 به 3 و عملكرد صحيح كلاچ بود صفر تا 100 حدود 5/7 ثانيه . در آينه نگاه كردم و به دنبال پرايد رقيب گشتم ولي چيزي نبود به سرعت متوجه او شدم ولي نه در پشت سر بلكه 10 متر جلوتر و تنها چيزي كه جلب توجه مي كرد نوشته بد تركيب (( نسيم )) در پشت درب صندوق عقب بود و اولين چيزي كه از خودم پرسيدم اين بود : نسيم يا طوفان ؟

مهمترين نشانه خودروهاي اسپرت دنيا از اول تاريخ اتومبيل تا بحال شتاب و سرعت آن بوده است خودروهايي مانند پورشه ‌، فراري ‌، لامبورگيني ‌، لتوس و ... در كشور ما به دليل قوانين گمركي داشتن چنين اتومبيل هايي براي اكثر مردم و جوانان غير ممكن است ولي عشق و علاقه به شتاب و سرعت و مخصوصاً‌ جلب توجه چيزي است كه از قشر جوان جدا ناشدني است و چه چيزي بيشتر از گرگي در لباس ميش جلب توجه مي كند .

در تيونينگ قيمت هر اسب بخار تقريباً‌ مشخص است اما براي بدست آوردن شتاب و سرعت فقطHP لازم نيست بلكه نسبت قدرت به وزن خودرو است كه مشخص كننده اين قابليت است ليكن خودروهاي سبك وزن در دنياي تيونينگ طرفداران فراواني دارند بعضي از اين خودروها به علت استفاده از بلوك موتور ثابت در حجم هاي متفاوت توسط كمپاني قابليت تيونينگ بالاتري را دارا هستند و در بين اتومبيلهاي ساخت داخل سبكترين خودرو با اين قابليت پرايد است وزن 820 كيلوگرم و موتور B3 موتوري كه توسط مزدا در انواع 1100 ( B1 ) ‌، 1300 (B3 ) ،‌ 1500 ( B5 ) ،‌ 1600 ( B6 ) ، 1800 ( BP ) و غير ازB1 باقي با 3 نوع سرسيلندر ساخته شده اند DOHC, SOHC16V, SOHC در نتيجه در كشوري مانند ايران كه تكنولوژي در سطح پايين قرار دارد بهترين و ارزانترين راه تيونينگ استفاده از موتور خياباني و استاندارد مزداي ژاپن در پرايد است و خودروي نسيمي كه به يك موتور BP ( 1800 ) ‌، 138 اسبي با 2*2 كاربراتور Weber40 يا 45 مجهز است به راحتي قادر است با يك خودروي ماكسيماي 235 اسبي برابري كند و حتي از آن پيشي بگيرد .

موضوع ديگر مربوط به قيمت قطعات بدنه و افت بعد از تصادفات و قابليت صافكاري بدنه خودرو است چيزي كه وقتي صحبت از سرعت و شتاب در ميان است بهتر است در نظر گرفته شود و همگي قبول داريم كه در ترافيك فعلي تهران و با تمدن بسيار بالاي همشهريان گرامي تصادف چه كوچك چه بزرگ اجتناب ناپذير است و اينجاست كه پرايد با قيمت بسيار ناچيز لوازم يدكي ، گوي سبقت را از رقبايي همچون پژو 206 ( تيپ 5 ) ميربايد هر چند 206 ( تيپ 5 ) با 110 اسب بخار قدرت ‌، 1025 كيلوگرم وزن و قيمت بسيار بالاي لوازم بدنه و تقويت موتوري و شتاب 6/9 ثانيه حتي در مقابل يك پرايد مجهز به موتور ( B5 ) DOHC نيز نمي تواند مقاومت كند 110 اسب بخار و 820 كيلوگرم وزن .

چند ماه پيش وقتي در پيست اتومبيلراني آزادي خودروي مرسدس بنزSL55 شركت AMG كه يكي از سريعترين خودروهاي توليد انبوه فعلي در جهان محسوب مي شود (‌قدرت 478 اسب بخار و 5/4 ثانيه شتاب صفر تا 100 ) در كنار دو خودروي پرايد ( آقاي رضا پازند و اشكان مسگرها ) ( 155 اسب بخار ،‌ شتاب 5/5 ثانيه

و 128 اسب بخار ‌، شتاب 6 ثانيه و هردو 630 كيلوگرم وزن ) كه هر دو مجهز به موتور ( B6 ) DOHC بودند

قرار گرفت هيچ كس باور نمي كرد كه پرايدها در دور اول به ترتيب 50 و15 متر از آن پيشي گيرند .

اگر شما رقيبي سريع تر از SL55 داريد نگران نباشيد موتورهاي ديگري نيز براي پرايد هست مانند B6T ‌، 185 اسب بخار و BPT ‌، 235 اسب بخار و اگر علاقه به مسابقا ت اتومبيل راني داريد يك موتور B6 مسابقه اي براحتي مي تواند 160 اسب بخار ، BP 200 اسب بخار ،‌ B6T 265 اسب بخار و BPT 340 اسب بخار قدرت در اختيار شما قرار دهد .

در كانادا شاهد بودم كه يك فورد فستيوا ( پرايد دو درب ) با موتور B6T براحتي در 400 متر يك Dodgeviper GTS 450 اسبي را جا گذاشت و باعث حيرت همگان شد آيا به نظر شما نام نسيم برازنده چنين عملكردي هست ؟ آيا بهتر نيست نام اين خودروي كوچك ‌، سبك ‌، چابك و ارزان را (( طوفان )) بناميم ؟

طوفاني كه مي تواند يكه تاز خيابانهاي شلوغ و پر رفت و آمد تهران و ايران باشد و اكثر جوانان ايراني را به آرزوي ديرينشان برساند .

به اميد موفقيت و فابريك ماندن رنگ خودروي شما (( خوب برانيد ))

jacobnazarade
13 March 2006, 12:54 AM
با تشکر از دوستان همه اینها به کنار با راهمنایی و رانندگی و اگاهی و غیر برای تعویض موتور چی کار می کنند
ایا این کارها رو هم جزو خدمات انجام می دهند برای ا ینکه وای به روزی که لازم باشه شماره موتورت رو چک کن من سر این مسئله بی خیال تعویض موتور شدم اتفاقا از شوش یه موتور 1800 انژکتور به قیمت زیر 300 گیر اورده بودم
موتور مال کمپانی فولوکس واگن بود تقریبا با موتور گل یکی بود

XELTEK
15 April 2006, 03:55 AM
پراید تیونینگ شده مثل آر دی چپ و راست ادا در می یارهه !!!

HBN110
15 April 2006, 10:18 AM
با تشکر از دوستان همه اینها به کنار با راهمنایی و رانندگی و اگاهی و غیر برای تعویض موتور چی کار می کنند
ایا این کارها رو هم جزو خدمات انجام می دهند برای ا ینکه وای به روزی که لازم باشه شماره موتورت رو چک کن من سر این مسئله بی خیال تعویض موتور شدم اتفاقا از شوش یه موتور 1800 انژکتور به قیمت زیر 300 گیر اورده بودم
موتور مال کمپانی فولوکس واگن بود تقریبا با موتور گل یکی بود

حق باشماست ولی تا وقتی نخواهید ماشین رو بفروشی دلیلی برای ترس وجود نداره ، هر وقت خواستی بفروشی موتور خودشو میزاری سرجاش .

HBN110
15 April 2006, 10:19 AM
پراید تیونینگ شده مثل آر دی چپ و راست ادا در می یارهه !!!

پیام جان میشه بگی چرا ؟

XELTEK
26 April 2006, 08:58 PM
چون که موتور و بدنه با هم هماهنگ نیستن و در نتیجه علاوه بر صرو صدای زیاد باعث خراب چرخها و سیستم تعلیق هم میشه !!!

khaligefars
2 May 2006, 04:21 PM
حق باشماست ولی تا وقتی نخواهید ماشین رو بفروشی دلیلی برای ترس وجود نداره ، هر وقت خواستی بفروشی موتور خودشو میزاری سرجاش .

اگه تصادف منجر به فوت یا جرح پیش بیاد چی و فکر می کنید بیمه خسارت طرفا که با ماشینه تیونینگ شده تصادف کرده بده ؟! :icon_cry:
تقویت موتور فقط برای پیست مجازه و توی خیابون و سطح شهر بر خلافه قانونه!
:icon_excl

z_qz54
2 May 2006, 09:40 PM
موتور تعویضی اصلا بیمه نمیشه.
من با یه پراید که موتور 405 گذاشته بود ف تا تهران از جاده کندوان رفتم ، خدایی تو هیچ ماشی اینقدر اضطراب نداشتم چون موتور خیلی سنگین تر از موتور پرایده و جلوی ماشین سنگین میشه و سرپیچ که فرمون تند میدی ، میبینی پشت ماشین داره بالا پاشیین میکنه و اگه یه ترمز بزنی میچرخه.وقتی با ایت موتور ها رو پراید ، در جا کاز میدی ، اتاق از رو اکسل بهش فشار میاد و در اصطلاح خرک میشه یعنی کج میشه

Ramtin329
2 May 2006, 10:07 PM
موتور تعویضی اصلا بیمه نمیشه.
من با یه پراید که موتور 405 گذاشته بود ف تا تهران از جاده کندوان رفتم ، خدایی تو هیچ ماشی اینقدر اضطراب نداشتم چون موتور خیلی سنگین تر از موتور پرایده و جلوی ماشین سنگین میشه و سرپیچ که فرمون تند میدی ، میبینی پشت ماشین داره بالا پاشیین میکنه و اگه یه ترمز بزنی میچرخه.وقتی با ایت موتور ها رو پراید ، در جا کاز میدی ، اتاق از رو اکسل بهش فشار میاد و در اصطلاح خرک میشه یعنی کج میشه
موتور 405 روی پراید ؟؟؟ تا حالا نشنیده بودم:icon_razz

z_qz54
3 May 2006, 12:49 AM
بله .
اولین تعویض ها با موتور 405 بود.
اینایی که موتور مزدا و از لین چرت و پرت ها میبندن ف یه موتور استوک جون در رفته به شما میدن که قطعاتشم گیر نمیاد.
درضمن دسته موتور پراید و 405 یک جا است و نیازی به صافکاری زیاد نمیخواد .

dr_mehry
3 May 2006, 01:04 PM
به حق چیزای نشنیده و ندیده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

محمد.r
5 November 2008, 09:21 PM
1.فیلتر اسپرت(15 هزار)
2.برداشتن کلیه واشرهای آب بندی در سر راه اگزوز و استفاده از واشر فنری