PDA

View Full Version : سوال در مورد سرویس اولیه پراید

pedrambade
8 March 2006, 09:55 AM
چند تا سوال از دوستان دارم:

1- بین 800 تا 1500 باید برد گارانتی اولیه .بنظر شما بهترین زمان یا بهترین کیلومتر بین 800 تا 1500 برای سرویس اولیه چه موقعی هست؟

2- زمانی که ماشین رو می بری سرویس اولیه بهتره چه چیزهایی رو عنوان کنی و چه چیزهایی رو عنوان نکنی که باعث بدتر شدن وضعیت ماشین نشه؟

دوستان تجربه ای دارید لطف کنید. :icon_mrgr

parti3000
8 March 2006, 11:55 AM
اگه ماشينت عيب اساسي نكرده هر چي ديرتر ببري بهتره چون عيب هاي بيشتري رو ميشن و حتما همه رو روي كاغذ يادداشت كن وبه مسول تعمير گاه بده اينجوري هم اشكالات ريز يادت نميره هم موقعي كه ميخواي ماشينو تحويل بگيري از روي اون ليست ميتوني كنترل كني چه عيب هايي بر طرف شده و كدوم نه
تعمير كار هم يه جوري بهتر عيب ها يادش ميمونه هم يه خورده بيشتر دقت ميكنه چون ميدونه ادم دقيق واحتمالا گيري هستي:icon_sad:

Shahzadeh kocholoo
10 March 2006, 09:14 AM
بین 1300 تا 1400 ببر

اگه عیبی نداره الکی چیزی نگو چون بدتر عیب دارش می کنند

اگه وقت هم داری ماشینتو فقط نمایندگی مرکزی ببر

kiantom
10 March 2006, 10:56 AM
باسلام
دوست عزيز همانطوري كه parti3000 عزيز هم اشاره كردن هر چي ديرتر بهتر و عيبهاي جديدي رو كه در اون فاصله متوجه ميشي ميتوني به ليست اشكالات چند رقمي ماشينت اضافه كني.
البته بعضي عيبها هست كه در صورت وجود بايد كيلومتر بيشتري رانندگي كنيد و بعد در صورت رفع نشدن نسبت به برطرف كردنشون اقدام كني مثل: صداي زوزه گيربكس، مشكل در تعويض دنده ها و ...
ولي در مورد سيستم ترمز و جلوبندي و همينطور عملكرد فرمان بايد حساسيت بيشتري داشته باشي و به سادگي از هيچ موردي چشم پوشي نكني، بالانس چرخها رو حتماً انجام بده و بهتره كه از عملكرد صحيح ايركانديشن هم مطمئن بشي و ...
به هر حال هر وقت به نمايندگي مراجعه كردين عيبهاي ماشين را با اولويت از مهمترين اعلام كنيد و در پايان حتماً با چك كردن خودرو در مورد تمامي موارد درخواست شده در برگه پذيرش از رفع مشكلات مطمئن بشين و نگران هيچ مسئله اي نبوده و تعارف نكنين چون وظيفه نمايندگيها همينه و سعي كنين بي مورد از حق خود نگذريد.
پيروز باشيد.

pedrambade
11 March 2006, 09:55 AM
با تشکر از دوستان
من رو ماشین سیستم بستم می خواستم بدونم بهتره بازش کنم منظورم این هست که می شه به نمایندگی ها اعتماد کرد
از نظر جک و زاپاس و غیره میشه بهشون اعتماد کرد که عوض نکن و دست دوم نزارن
من بد بیت نیستم اما زیاد بد شنیدم

آدرس نمایندگی مرکزی رو اگه لطف کنید ممنون میشم.

parti3000
11 March 2006, 01:39 PM
با تشکر از دوستان
من رو ماشین سیستم بستم می خواستم بدونم بهتره بازش کنم منظورم این هست که می شه به نمایندگی ها اعتماد کرد
از نظر جک و زاپاس و غیره میشه بهشون اعتماد کرد که عوض نکن و دست دوم نزارن
من بد بیت نیستم اما زیاد بد شنیدم

آدرس نمایندگی مرکزی رو اگه لطف کنید ممنون میشم.
نه بابا اين قدرا هم دزد نيستند:icon_cool

kiantom
11 March 2006, 01:56 PM
با سلام
دوست عزيز اگر مدارك و يا اشياء با ارزش و... در خودرو خود داريد قبل از تحويل به نمايندگي و يا تعميرگاه بهتر است نسبت به خارج كردن آنها اقدام كنيد و يا اينكه ميتوانيد مانند مواردي از قبيل سيستم پخش و لوازم لوكس و تزييني و... به مديريت تعميرگاه اين موضوع را اطلاع داده و حتي الامكان در قبال آنها رسيد دريافت كنيد تا در صورت بروز هر گونه مشكل نسبت به احقاق حقوق خود اقدام كنيد.
پيروز باشيد.

pedrambade
11 March 2006, 05:06 PM
دوستان با تشکر از راهنمایی تون

ماشین من H-BACK هست و این مشکلات رو داره فکر می کنید نمایندگی رسیدگی می کنه یا نگم بهتره نمایندگی که می خوام ببرم افشین پور تو آیت الله کاشانی هست اگرم تجربه ای از این نمایندگی دارید ممنون می شم بگین.

این هم کل عیوب ماشین ما:
1- کمک های عقبش صدا میده مخصا اگه 2 نفر بشینن عقب که قشنگ صداش در میاد
2- گیربکسش زوزه می کشه حالا نمی دونم معمولی هست یا نه
3- در داشبوردش گیر می کنه
4- جلو پنجرش موقع جا زدن تو کارخونه ترک برداشته و با رنگ ماست مالیش کردن
5- فکر می کنم موتورش نیاز به تنظیم(بازدید سطحی) داره اما خیلی خوب داره کار می کنه
6- ترمزش خیلی کم پایین می گیره اما به چشم نمیاد شاید من حساسم

دیگه هیچ مشکلی نداره و تا حالا که 2 ماه از تحویلش می گذره و 1000 تا کارکرده خدایش اصلا اذیت نکرده منظورم این هست که خاموش بشه یا جوش بیاره یا آب کم کنه و ......

بنظر شما مشکلش تا چه حدی هست

سوال دوم هم این هست که اگه هفته دوم عید (5ام) به بعد ببرم سرویس اولیه بهتر نیست منظورم این هست که سرشون خلوت تر نیست.

مرسی از تجربیات شما دوستان

pedrambade
12 March 2006, 10:46 AM
علاوه بر موارد بالا تو گارانتی هزینه ای هم دریافت می شه یعنی پولی چیزی می گیرن

kiantom
12 March 2006, 11:33 AM
باسلام
در مورد گارانتي اوليه خير و در اين حالت روغنهاي موتور، گيربكس، و ديفرانسيل به صورت رايگان تعويض ميشوند.
در سرويس هاي بعدي هزينه هاي مربوط به تعويض روغنها و به طور كلي لوازم مصرفي دريافت ميشود.
البته در بسياري از موارد نمايندگيها حق اخذ هيچگونه وجهي را ندارند ولي متاسفانه در گذر زمان اين نمايندگيها بوده اند كه از اين مسائل سو استفاده نموده و وجوه بسياري را دريافت مينمايند.
پيروز باشيد.