PDA

View Full Version : لاستيك پرايد (انواع آن و قيمت و كاركرد آنها)

صفحه ها : [1] 2

azma
3 January 2006, 02:00 PM
دوستان لطفا هر اگونه اطلاعاتي در مورد انواع لاستيك موجود براي پرايد و قيمت و كاركرد آنها داريد بفرماييد . با تشكر

motamedi
3 January 2006, 11:39 PM
سلام :)

والا لاستيك پرايد كه زياده! يعني هر تايري كه سايزش به رينگ پرايد بخوره ميشه لاستيك پرايد ديگه. ولي بنده در ايراني ها اين دو نوع تاير رو ميشناسم:

1- گلدستون كه ظاهرا (و تا اونجا كه من خودم تجربه كردم و مجبور شدم عوضش كنم) مزخرف ترين لاستيك موجود هست كه متاسفانه بزرگترين تامين كننده تاير براي سايپا هست و بيشتر پرايدهاي سايپا به اين مارك لاستيك مجهز (!) ميشن.

2- كوير تاير كه باز هم ظاهرا (و تا اونجا كه من تجربه كردم) بهترين مارك ايرانيه. من هم راضي بودم. گلدستون اصلا بالانس نميشد و ميگفتن كه مشكل از رينگ يا محور نيست بلكه از تاير هست. اما الان با كوير تاير چرخها كاملا بالانس هستن. البته هنوز نميدونم كه توي برف و بارون كارايي اين تاير چطوريه.

در ميون لاستيكاي خارجي هم از اينا تعريف شنيدم:

1- كومهو از چندين نفر شنيدم كه بهترين لاستيك براي پرايد هست. قيمتش حدود جفتي 80 تومن هست اگه درست يادم باشه.

2- بريجستون (البته اگه اصلش گيرتون بياد) هم لاستيك خوبيه

3- پيرلي هم ظاهرا مناسبه

من اين لاستيك ها رو شنيدم و به همين ترتيبي كه نوشتم (البته ايراني جدا، خارجي جدا) توصيه مي كنم. مسلما تاير خارجي به تاير ايراني ارجحيت داره. خلاصه ضرر نميكنيد اگه لاستيك خارجي بندازيد :)

سپاس
آرش

kiantom
15 January 2006, 06:55 PM
با سلام
البته ماشين من بارز روشه واقعاَ كه ازشون راضيم (در بين تايرهاي ايراني) ولي در بين خارجيها Kumho و Bridgestone و Pirelli خوب هستن البته اگر از رينگهاي اصلي پرايد (مشكي رنگها) با اين تايرها استفاده نشه خيلي بهتره و ...
پيروز باشيد.

Sina-Ts
15 January 2006, 07:57 PM
اين لاستيک فدرال که ميگن برای پرايد خيلی خوبه چی؟

azma
16 January 2006, 12:26 PM
79 هزار تومان كومهو خريدم - رينگ شركتي 10 هزار تومان

config
17 January 2006, 03:26 PM
من بارز b300 دارم در بين لاستيكهاي ايراني ازش راضيم.
جفتي53 اومن.:icon_cool

sepehr_share
14 February 2006, 02:04 AM
من دیدم لاستیک گلدستون خیلی می کوبه یعنی یه جورایی خشکه و کویر و بارز بین تایر های ایرانی واقعا نرم و بی صدان و مشکل بالانس تو کویر نداشتم ولی بارز نمیدونم...

kiantom
14 February 2006, 10:01 AM
با سلام
به نظر من بهترين لاستيك ايراني براي پرايد بارز است چون كيفيتش خيلي بهتر از بقيه هستش.
پيروز باشيد.

Franchesco_cox
14 February 2006, 01:12 PM
سلام
من لاستيك فالكن رو پيشنهاد ميكنم. ژاپنيه و قيمتش هم جفتي 72000 هستش ! (قيمت روز 24/11/84 از خيابون اميركبير )

Nasl 2005
1 March 2006, 02:46 PM
منهم با نظر فرانچسكو موافقم ، فالكن بنداز حالشو ببر :icon_razz

Amir1871
4 March 2006, 03:00 AM
سينا جان من لاستيك فدرال گرفتم جفتي 70000 ، خيلي راضيم خيلي نرمه و خيلي عالي بالانس ميشه.

sajjadnegaresh
30 March 2006, 06:36 PM
سلام :)

1- گلدستون
2- كوير تاير
در ميون لاستيكاي خارجي
1- كومهو
2- بريجستون
3- پيرلي
آرش

دوست عزيز در صورتي كه مشخصات بالاترين پهناي لاستيك و بالاترين اندازه رينگ كه با گلگير و متعلقات داخلي آن مشكل ايجاد نكند را داريد بفرماييد (‌با قيمت خيلي عالي تر مي شه)

ML parvaz
30 March 2006, 08:25 PM
سلام
من hankook دارم خيلي عاليه 185 انداختم مشكلي هم ايجاد نمي كنه.

saeid4418
6 October 2006, 05:26 PM
به نظر من يوكوهاما لاستيك خيلي خوب براي پرايد هست .هم 175 داره هم 185. موفق باشيد.

XELTEK
7 October 2006, 02:30 AM
بهترین لاستیک برای پراید یکی کمهوی چینیه که واقعا عالیه !!!
یکی سومیتوموی زاپن
به ترتیب 60 و 80 قیمتشونه
با کمهو 50 هزار تا میشه رفت و با سومیتومو حدودا" 100 هزار تا ز!!!

m_eslam
7 October 2006, 09:26 AM
من قبلا" بارز گرفتم ،‌خيلي خوب بود، راحتم بالانس ميشد . اما تو خارجيا فكر كنم Yukohama خوبتر از بقيه باشه . البته بحث نوع و شكل "گل" هم در انتخاب لاستيك خيلي مهمه. لاستيك ميشلن هم عاليه اما مث اينكه سايز 13 اينچش نيست تو بازار.

YasharX
15 October 2006, 12:55 AM
اولا 175 بنداز چون 185 گیر میکنه . ( البته شانسی هست این موضوع و نشاندهنده کیفیت خودروسازان را نشان میده )

بهترینشون یوکوهاما هست .

فالکن هم خوبه و بعد بریجستون که اندونزی هست گل پوتنزا .

لاستیک ایرانی به هیچ عنوان توصیه نمیکنم چون خود پراید ایمنی نداره ، لاستیکهای ایرانی در مسافتهای زیاد بر اثر گرم شدن امکان ترکیدنشون هست و ..........

لاستیک هم دارین می خرین حتما تاریخ تولیدشو دقت کنید که ته انبار نباشه چون لاستیک هم عمر مفیدی داره یا 90 هزار کیلومتر یا 3 سال ( البته برای لاستیکهای خارجی )

البته 90 هزار کیلومتر بصورت صحیحی استفاده بشه نه با تیکاف و ...

danial_2006
15 October 2006, 02:54 AM
فكر كنم مارك هاي مارشال وبريجستون هم بد نباشه نظر شما چيه؟

pedram325i
16 October 2006, 11:35 AM
سلام
من hankook دارم خيلي عاليه 185 انداختم مشكلي هم ايجاد نمي كنه.
لطفا شماره لاستیک رو کامل بنویسید.
185 فقط نشون دهنده پهنای لاستیکه.
185/60/13 یا 185/65/13 یا 185/55/13 ؟
اینا کلی از نظر اندازه با هم فرق دارن.قطر دایره لاستیک 185/65/13 نزدیک به 4 سانتی متر از قطر لاستیک 185/55/13 بیشتره. و این تفاوت روی ارتفاع ماشین ،هندلینگ ماشین و شتاب ماشین تاثیر مستقیم داره.
لطفا همه دوستان شماره لاستیک رو کامل بنویسید

saeedbahal
20 October 2006, 03:56 PM
سلام.
185/65/13 فالكن بنداز حالشو ببر 0 4 فصله .
الان شده 82 تومن. البته خواستي بگيري نوار پيچ بگير چون معمولي هم اومده گارانتي نداره و از اين ته انباري هاس خطري يه.
خواستي آدرس بدم بري پيش همسايمون لاستيك فروشه تو امير كبير.
من 1 ساله انداختم راضي هستم. خوش باشي.

m_eslam
26 October 2006, 11:52 AM
دوستان اولا" عيدتون مبارك !!!
من پريروز بالاخره لاستيكارو عوض كردم ،‌ Champiorچيني رو با رينگاي مشكي فابريك دادم ، Yokohama ژاپني سايز 185/60/13 ژاپني انداختم ، خيلي عالي و بي سرو صداست ، اصلا" قابل مقايسه نيست ، فرمونمم يه كمي نرم شد كه گونم مال جنس نرمتر لاستيكه. راستي براي اينكه همه چي دوباره نو بشه ، رينگ نقره اي فابريك انداختم زيرش.

sajjadnegaresh
9 November 2006, 12:02 AM
نظرتون در مورد دانلوپ چيه ؟

Abolfazl2006_p
9 November 2006, 12:46 AM
مارک خوبیه من که مشکلی ندیدم در این لاستیک

sajjadnegaresh
19 November 2006, 11:32 PM
دو جفت كوموهو ژاپني گرفتم ، جفتي 90 تومن
175/60/R13

Abolfazl2006_p
19 November 2006, 11:57 PM
مبارک باشه
کوموهو لاستیک خوبیه.نرمه و در دست انداز ها هم ماشین بهتر عمل میکنه

blackhero
3 December 2006, 01:19 AM
بچه ها من امروز رفته بودم لاستيك بخرم چند جا رفتم از رودستون (roadstone) خيلي تعريف ميكردن، ميگفتن يوكوهاما تو برف و آب سر مي خوره، اما اين هم عمرش طولانيه هم عين سيريش ميچسبه به كف جاده(مخصوصا تو زمينهاي ليز و هنگام ترمز) نظرتون چيه دوستان؟؟؟!!!:icon_twis

matin61
3 December 2006, 12:28 PM
من دو ماه پیش کویر گرفتم...ازشم خیلی راضی هستم... همه میگن بین ایرانی ها از همه بهتره...

mehdi223
31 January 2007, 02:06 AM
من nexen كره انداختم . لاستيك خوبيه ولي چون جهت داره بالانس ماشين را بعد از مدتي به هم ميزنه.
من معموليشو نديدم

fo@d
31 January 2007, 12:26 PM
رودستون چه جوريه براي پرايد خوبه

blackhero
4 March 2007, 09:36 AM
رودستون چه جوريه براي پرايد خوبه

من يه دست رودستوت 185 گرفتم، با گل كامپيوتري(4 فصل) فقط ميتونم بگم خيلي عاليه ه ه ه!!!
1- به هيچ وجه گير نمي كنه(با اينكه ارتفاع زدم،البته نه خيلي ولي خوب ماشين رو هوا نيست)
2- تو يخ و برف زمستون خيلي خوب جواب داد.
3- فرمون و كلا ماشين خيلي نرم شده و به هيچ وجه نميكوبه،‌با اينكه قبلا كومهو داشتم ولي با اين بيشتر حال ميكنم.
4- قيمتش هم تقريبا نسبت به بقيه مناسبتره.جفتي 80 تومن.

amirinline
21 May 2007, 03:40 PM
سلام به اساتید محترم ودارندگان پراید.

یکی از موارد مهم در خودرو : انتخاب نوع و سایز مناسب لاستیک میباشد / از اساتید و مصرف کننده گان عزیزخواهشمندم در زمینه های ذیل اگر اطلاعات و تجربیات مفیدی دارند دریغ نفرمایند.
با تشکر.
1 - سایزهای 175*60*13 و 165*65*13 و 185*60*13
2- انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی با ذکر مارک وکشور سازنده
3- دوام عاج و نرم و ضربه پذیری مناسب

و در پایان کدام لاستیک را پیشنهاد میدهید.
پیشاپیش از همه شماها ممنونم.:lover:

sajjadnegaresh
22 May 2007, 04:21 PM
سلام به اساتید محترم ودارندگان پراید.

یکی از موارد مهم در خودرو : انتخاب نوع و سایز مناسب لاستیک میباشد / از اساتید و مصرف کننده گان عزیزخواهشمندم در زمینه های ذیل اگر اطلاعات و تجربیات مفیدی دارند دریغ نفرمایند.
با تشکر.
1 - سایزهای 175*60*13 و 165*65*13 و 185*60*13
2- انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی با ذکر مارک وکشور سازنده
3- دوام عاج و نرم و ضربه پذیری مناسب

و در پایان کدام لاستیک را پیشنهاد میدهید.
پیشاپیش از همه شماها ممنونم.:lover:
دوست عزيز
پست شما از تاپيك "لاستیک مناسب برای پراید" به اين تاپيك منتقل شد
لطفا در هنگام ايجاد مبحث جديد از مباحث ايجاد شده قبلي ديدن فرمائيد.
تاپيك لاستیک مناسب برای پراید حذف گرديد.

kamyar_s
5 June 2007, 03:29 PM
با سلام خدمت تمامی اساتید محترم من چند روز پیش یک پرایدصفر از نمایندگی تحویل گرفتم با لاستیک فابریک کویر ولی به پیشنهاد دوستانم اونها رو با رودستون سایز 175.60.13 تعویض کردم ماشین خیلی نرمتر شد و سر پیچها هم خیلی بهتر عمل میکنه ولی به نظرم میاد که کمی شتاب ماشین گرفته شده و فرمان کمی سفت تر شده که اونهم به خاطر پهن تر شدن یک سایز لاستیک باشه حالا میخواستم از دوتستان بپرسم که این حس من درسته یا نه چون من با لاستیکهای فابریک یک روز بیشتر رانندگی نکردم و نمدونم که درست حدس میزنم یا نه درصورتی که حدس من درسته از دوستان خواهش میکنم اگر راه حلی وجود داره که ماشین به حالت اول برگرده من و راهنمایی کنند.ممنون :icon_excl

blackhero
7 June 2007, 01:21 AM
با سلام خدمت تمامی اساتید محترم من چند روز پیش یک پرایدصفر از نمایندگی تحویل گرفتم با لاستیک فابریک کویر ولی به پیشنهاد دوستانم اونها رو با رودستون سایز 175.60.13 تعویض کردم ماشین خیلی نرمتر شد و سر پیچها هم خیلی بهتر عمل میکنه ولی به نظرم میاد که کمی شتاب ماشین گرفته شده و فرمان کمی سفت تر شده که اونهم به خاطر پهن تر شدن یک سایز لاستیک باشه حالا میخواستم از دوتستان بپرسم که این حس من درسته یا نه چون من با لاستیکهای فابریک یک روز بیشتر رانندگی نکردم و نمدونم که درست حدس میزنم یا نه درصورتی که حدس من درسته از دوستان خواهش میکنم اگر راه حلی وجود داره که ماشین به حالت اول برگرده من و راهنمایی کنند.ممنون :icon_excl

دوست عزيز اين كاملا طبيعي هست و در همه ماشين ها هم همينطوره. تازه من 185 انداختم. همون رودستون.
يه مدت كه بگذره كاملا برات عادي ميشه و بهش عادت ميكني. ارزشش رو داره !:icon_arro

amirinline
11 June 2007, 05:14 PM
دوست عزيز آيا از زمان خريد لاستيك يوكوهاما 175/60/13 تا حالا ازش رازي بودين. منظورم از لحاظ خشك بودن ويا نرم وبيصدا بودن زير ماشين و سر نخوردن بخاطر نوع آجش. ممنون ميشم اگه جواب بدهيد چونكه بايد لاستيكها رو عوض كنم.

k000m
4 September 2007, 02:43 PM
من بريجستون 175/60/13 گرفتم خيلي عالي هستش ميگن يوكوهاما كمي ميكوبه . اگه ارزنتر ميخواي نانكن بگير اونم بد نيست

farshad_t_57
8 September 2007, 09:23 AM
سلام دوستان لاستیک برای پراید چی پیشنهاد میکنین ؟؟؟
1- کارکرد معمولی دارم ماشین بیشتر یا یه نفر یا دونفر
2- دوگانه سوزه وزنش بیشتر از معمولیه
3- برام نرمی وخوشدستی مهمتره

Navid_M64
9 September 2007, 09:14 PM
سلام دوستان
راستش من میخواهم لاستیک یوکوهاما بگیرم فقط نمیدونم چه سایزی برای پراید بهتره؟ چون قبلا یه پرابد داشتم که لاستیک های عقبش یوکوهاما بود (85/185) وفقط تنها ایرادش این بود که اگر ماشین سنگین میشد گیر میکرد ولی از نظر نرمی و انعطاف حرف نداشت . قبلا هم جایی خوانده بودم که یوکوهاما بعد از میشلن بهترین لاستیک برای جادهای ایرانه.
لطفا راهنمایی کنید که از این سایز ها کدام برای پراید مناسبه 75/175 - 60/175 - 60/185

m_eslam
10 September 2007, 11:14 AM
دوست من به نظر من يوكوهاماي 175 بهترين لاستيك براي پرايده ، من 185 رو هم مدتها زير ماشين قبليم داشتم. همونطور كه شما فرمودين ،‌ تنها ايراد 185 ، گير كردن در شرايط سنگيني ماشين و يا در دست انداز هاي با ارتفاع زياده. اما توجه كنين در هر سايزي ، انتخاب نوع گل لاستيك خيلي مهمه ، ترجيحا" سعي كنين از گل هاي چهار فصل و بدون Rotation استفاده كنين. چون گل چهار فصل براي همه شرايط (100% خشكي ،‌70% آب (بسته به نوع گل) و 60% برف) بهتر از ساير گل ها كار ميكنه. گل هاي با Rotation معمولا" تك-منظوره هستند و عموما" در آب و برف خوب عمل نمي كنند.

به هر حال طي تحقيقاتي كه من كردم و تجربياتم ،‌ يوكوهاما بهترين لاستيك براي پرايده .

Navid_M64
10 September 2007, 12:43 PM
دوست من به نظر من يوكوهاماي 175 بهترين لاستيك براي پرايده ، من 185 رو هم مدتها زير ماشين قبليم داشتم. همونطور كه شما فرمودين ،‌ تنها ايراد 185 ، گير كردن در شرايط سنگيني ماشين و يا در دست انداز هاي با ارتفاع زياده. اما توجه كنين در هر سايزي ، انتخاب نوع گل لاستيك خيلي مهمه ، ترجيحا" سعي كنين از گل هاي چهار فصل و بدون Rotation استفاده كنين. چون گل چهار فصل براي همه شرايط (100% خشكي ،‌70% آب (بسته به نوع گل) و 60% برف) بهتر از ساير گل ها كار ميكنه. گل هاي با Rotation معمولا" تك-منظوره هستند و عموما" در آب و برف خوب عمل نمي كنند.

به هر حال طي تحقيقاتي كه من كردم و تجربياتم ،‌ يوكوهاما بهترين لاستيك براي پرايده .

دوست عزیز خیلی ممنون از راهنمائی که کردید, فقط اینکه سایز 60/175 مناسب تره یا 75/175 ؟

m_eslam
10 September 2007, 06:45 PM
واقعيتش من سايزش رو الان يادم نيست... اما در كل، هرچه فاق لاستيكه بيشتر باشه ،‌ لاستيك نرمتر ، و سرعت نهايي بيشتره ، اما در فاق هاي كوتاه (مثلا" 60 در مقابل 75) ،‌ معمولا" كوبش و خشكي لاستيك ها بيشتر ميشه ، اما شتاب اوليه ماشين كمي كمتر ميشه ، در عوض سرعت نهايي ،‌در مقايسه و در شرايط مساوي با فاق 75 ،‌ كمي كمتره ، اين ديگه به انتخاب و سليقه شما بستگي داره ، لاستيك هاي فاق كوتاه معمولا" اسپرت تر به نظر ميرسن. اما بهترين مرجع ،‌سايز استاندارد لاستيكه ، يه نگاه بندازين اگر 165/75 باشه ، من همون 75 رو پيشنهاد ميكنم (اگر موجود باشه) اگر هم نه ، 60 يا 65 (بازم بستگي به موجود بودنش داره). راستي به مطلب مهم در مورد لاستيك ها ، حتما" به تاريخ ساخت كه روي هر حلقه لاستيك حك ميشه و معمولا" دورش كادر داره توجه كنيد ،‌مثلا" 15/05 يعني هفته 15 از سال 2005 ،‌توجه كنيد كه تاريخ لاستيك قديمي نباشه.

Navid_M64
10 September 2007, 08:53 PM
واقعيتش من سايزش رو الان يادم نيست... اما در كل، هرچه فاق لاستيكه بيشتر باشه ،‌ لاستيك نرمتر ، و سرعت نهايي بيشتره ، اما در فاق هاي كوتاه (مثلا" 60 در مقابل 75) ،‌ معمولا" كوبش و خشكي لاستيك ها بيشتر ميشه ، اما شتاب اوليه ماشين كمي كمتر ميشه ، در عوض سرعت نهايي ،‌در مقايسه و در شرايط مساوي با فاق 75 ،‌ كمي كمتره ، اين ديگه به انتخاب و سليقه شما بستگي داره ، لاستيك هاي فاق كوتاه معمولا" اسپرت تر به نظر ميرسن. اما بهترين مرجع ،‌سايز استاندارد لاستيكه ، يه نگاه بندازين اگر 165/75 باشه ، من همون 75 رو پيشنهاد ميكنم (اگر موجود باشه) اگر هم نه ، 60 يا 65 (بازم بستگي به موجود بودنش داره). راستي به مطلب مهم در مورد لاستيك ها ، حتما" به تاريخ ساخت كه روي هر حلقه لاستيك حك ميشه و معمولا" دورش كادر داره توجه كنيد ،‌مثلا" 15/05 يعني هفته 15 از سال 2005 ،‌توجه كنيد كه تاريخ لاستيك قديمي نباشه.

دوست عزیز باز هم خیلی ممنون از راهنمائی شما, در واقع اگر اشتباه نکنم منظور شما این بود که هر چقدر این عدد به طرفاب بالا (یعنی به 100نزدیک شود) سرعت نهائی لاستیک بیشتر شده ودر عوض کوبش وخشکی لاستیک هم به همین ترتیب بیشتر میشود.

m_eslam
11 September 2007, 09:45 AM
سلام و صبح به خير . بخشي از فرمايشات شما اشتباه بود. هرچه عدد فاق بالاتر بره سرعت نهايي در مقايسه با فاق كوتاه تر در همان سايز ،‌بيشتر ميشه ، اما كوبش هم كمتره! يعني فاق بلند سرعت و نرمي بيشتر و فاق كوتاه ،‌شتاب كمتر و خشكي بيشتر).
مثلا" 55/185/R13 فاق كوتاهتري نسبت به 65/185/R13 داره. البته بايد توجه كنيم كه هر سايزي محدوديت هايي داره ، يعني ممكنه اصلا" در پهناي 185 سايز R13 اصلا" فاق 75 وجود نداشته باشه (البته مثال ميزنم).

dr_mehry
1 October 2007, 04:25 PM
یکی از دوستان لاستیک با فاق 75 گرفته . بگفته خودش دیگه مشکل زیاد نشون دادن سرعت تو سرعت سنج هم برطرف شده . البته این مطلب منطقی بنظر میرسه .شما تجربه ای داشتید ؟

m_eslam
1 October 2007, 04:58 PM
من دقيقا" يادم نيست فاق استاندارد لاستيك پرايد چنده! اما اين عدد 75 به ميزان پهناي لاستيك ربط داره و به معناي 75% پهناي لاستيكه يعني اگر لايتيك 165 باشه ،‌فاقش ميشه تقريبا" 124 ميلي متر!
اما به هر حال اگر در هر شرايطي قطر نهايي لاستيك از حالت استانداردش بزرگتر بشه ، سرعت نهايي ماشين هم بيشتر ميشه و كيلومتر شمار سرعت كمتري نشون ميده ، يعني مثلا" (مثلا") شما 160 تا سرعت ميخوني ، در حاليكه داري 164 تا واقعا" راه ميري.

Navid_M64
8 October 2007, 03:30 PM
با عرض سلام
به نظر شما لاستیک فالکن برای پراید چطوره؟ و آیا سایز 60/175 یا 75/175 بهتره؟

YasharX
9 October 2007, 12:11 AM
با عرض سلام

لاستیکهای خوبی هستن در خریدش شک نکن فقط سایز 75/175 برای وانت استفاده میشه ، سواری ماکزیمم 65 هست :icon_excl

reza_s29
9 October 2007, 01:54 AM
اقا جسارت نباشه اما فالکن چون روتیشن داره (جهت) و فاصله عاجهاش کم هستند در زمستان و یا روی اب لیز میخوره اینو خودم رو دوو تجربه کردم در ضمن اندونزی هم هست فکر کنم جفتی 95 تا100 باشه اگه لاستیک خوب میخوای یا بریجستون پوتنزا طرح G3 رو بگیر که کمتر لیز میخوره و ژاپنی اصل هم هست فقط دقت کن تاریخش جدید باشه و سایز 205 برای ریو جفتی 120 تا 124 و 70 هزار تا هم راحت کار میکنه برای پراید ارزونتره . اما اگه یه لاستیک عمری با حداقل لیز خوردن میخوای فقط یوکوهاما گل کامپیوتری دیگه جهت دار نیست من همیشه واسه پرایدام اینو مینداختم جفتی هم 100 تومنه اصل ژاپن هم هست

Pontiac
9 October 2007, 02:05 AM
سلام
اقا رضا بریجستون پوتنزا طرح G3 از نظر نرمي و صدا چطوره؟ترمز گير روي جاده خشكش هم خوبه؟

k000m
9 October 2007, 12:41 PM
الان بهترين لاستيك از لحاظ نرمي و كيفيت به نظر من بريجستون 175/60/13 خيلي عالي هستش

k000m
15 October 2007, 03:30 PM
راستش دوست عزيز لاستيك پرايد 13/60/175 و 13/65/165 هستش و من تا حالا لاستيك با سايز
13/75/175 نديدم كسي زيره پرايد بندازه:icon_twis بعضي سايز 13/60/185 هم اتفاده مي كنند كه ممكنه كمي چرخ عقب به گلگير غير كنه كه غابل حل هستش . اصلا لاستيك با اندازه فاق 75 براي سي ال ه و ريو هم استفاده نميشه . سايز استاندارد سي ال ه و ريو 13/70/175 ميباشد . در مورد فالكن يكي از دوستنم كه استفاده ميكنه مي گه كمي مي كوبه.
لاستيك با سايز 13/60/175 براي پرايد بهترين سايز هستش كه گير نمي كنه و تعادل بهتري خواهد داشت :icon_cool

به نظره من بريجستون 13/60/175 فعلا بهترين انتخاب هستش:icon_arro

با عرض سلام

icha
15 October 2007, 05:14 PM
بارز بهترین هم ایرانی هم گارانتی داره و خدمات پس از فروشش خوب رقیب خوب خارجی من داشتم رو پرایدم خیلی خوب بود نه می کوبید نه زود صاف میشه خیلی خیلی خوب

k000m
16 October 2007, 03:39 PM
لاستيك هاي ايراني به طور كامل بالانس نمي شوند و بعد شظ مدتي كار كردن دچار شكستگي سيم ها مي شوند اگه در جاده و به مدت زياد خارج از شهر سفر مي كنيد به هيچ وجه لاستيك ايراني نخريد . مخصوصا در سر عت بالا واقعا خطرناك هستند .

amirinline
16 October 2007, 05:59 PM
راستش دوست عزيز لاستيك پرايد 13/60/175 و 13/65/165 هستش و من تا حالا لاستيك با سايز
13/75/175 نديدم كسي زيره پرايد بندازه:icon_twis بعضي سايز 13/60/185 هم اتفاده مي كنند كه ممكنه كمي چرخ عقب به گلگير غير كنه كه غابل حل هستش . اصلا لاستيك با اندازه فاق 75 براي سي ال ه و ريو هم استفاده نميشه . سايز استاندارد سي ال ه و ريو 13/70/175 ميباشد . در مورد فالكن يكي از دوستنم كه استفاده ميكنه مي گه كمي مي كوبه.
لاستيك با سايز 13/60/175 براي پرايد بهترين سايز هستش كه گير نمي كنه و تعادل بهتري خواهد داشت :icon_cool

به نظره من بريجستون 13/60/175 فعلا بهترين انتخاب هستش:icon_arro

دوست گرامی سلام ،
حق با شماست منهم برای خرید لاستیک پراید خیلی تحقیق کردم و در پایان سایز 13/60/175 البته با مارک GT اندونزی جفتی 77000 تومان ساخت 2007 خریدم و واقعا خوبه یعنی سر پیچها با سرعت بیشتر ،ثبات بیشتر وعدم سر خوردن میشه پیچید و فرمان هم جالبه که نرمتر میشه !

Pontiac
16 October 2007, 10:25 PM
سلام
من از كارخونه رو ماشينم GT چين بود. واقعا لاستيك مذرخفيه .از نظر نرمي به پلاستيك بيشتر شبيه تا لاستيك.تو بارون و برف هم كه ميشه به راحتي با ماشين بدون چوب اسكي، اسكي كرد:icon_mrgr
بعد از مدتي هم موقع حركت در شيب ملايم در حالت خلاص يا خاموش صداي ضربه از چرخها ميشنوم سوال كردم بهم گفتم سيمهاي داخلش دچار انحنا شده و اصطلاحا لاستيك تاب برداشته.
جناب امير لاستيك شما اين ايرادات را ندارد؟

amirinline
16 October 2007, 11:49 PM
سلام
من از كارخونه رو ماشينم GT چين بود. واقعا لاستيك مذرخفيه .از نظر نرمي به پلاستيك بيشتر شبيه تا لاستيك.تو بارون و برف هم كه ميشه به راحتي با ماشين بدون چوب اسكي، اسكي كرد:icon_mrgr
بعد از مدتي هم موقع حركت در شيب ملايم در حالت خلاص يا خاموش صداي ضربه از چرخها ميشنوم سوال كردم بهم گفتم سيمهاي داخلش دچار انحنا شده و اصطلاحا لاستيك تاب برداشته.
جناب امير لاستيك شما اين ايرادات را ندارد؟

دوست عزیز سلام.
متاسفانه در این بازار آشفته ما جنس چینی بیداد میکنه، من چند بار به خیابان چراغ برق برای پرسو جو و دیدن انواع لاستیکها رفتم واز همه مارکها مانند کومهو کره ، بریجستون و GT اندونزی ، بریجستون ژاپن و چند مدل کرهای و ژاپنی ، نوع ارزونتر چینی اش فراوان موجود است و جای شکر دارد بعضی از فروشندگان با وجدان هر دو نوع را قیمت میدهند ، خریدار باید عاقل باشد که سرش کلاه نرود و البته شما تقصیر ندارید کارخونه فروشنده برای اینکه قیمت تمام شده را پائین بیاره از کیفیت میزنه، بهتره شما در اولین فرصت اقدام به تعویض لاستیکها کنید ، البته با توجه به بودجه تان یا کره ای ویا اندونزی اصل بگیرید، ولی اگه بودجه کافی دارید نوع ژاپنی ارجع میباشد ( پیشنهاد میکنم نوع روتیشن دارشو نگیرید)

reza engine
17 October 2007, 03:10 PM
من ديروز پرايدم رو از نمايندگي تحويل گرفتم. لاستيك هاش گلدستون بود. شنيده بودم كه خوب بالانس نمي شن و تعريفي ندارن. به خاطر همين يه راست از نمايندگي رفتم خيابون ملت و هر چهار تاشو با لاستيك كومهو با طرح گل فابريك پرايدي عوض كردم.
لاستيك هاي خودم رو جفتي 35000 برداشت.
كومهو ها رو هم جفتي 85000 حساب كرد.
خلاصه 100 هزار تومن تو همون ساعت اول خرجش كردم.
تارخ لاستيك ها هم هفته 25 سال 2007 بود و made in korea روش حك شده.

smartchain
17 October 2007, 04:19 PM
من 100000 تا 5 ساله حدودا با لاستیکام طی کردم تا دیروز که دقیق نگاه کردم دیدم 2 تاشون صافن و 2 تاشونم از جمله همون لاستیک پنچر شده بدجوری دورش قاچ خورده بود! الان خدارو شکر میکنم که زنده ام اگه عکسشو بذارم میفهمین چی میگم چون یه جوری لاستیکا معمولا دررش قاچ میخوره و پاره میشه که تا چرخ پنچر نشه و درش نیاری نمیتونی به راحتی ببینی
حالام اومدم اینجا ببینم از اساتید یه لاستیک خوب خارجی که کارشو پس داده معرفی کنه تا 1 سال دیگه که این ماشین زیر پامونه فاتحم خونده نشه!
از بین لاستیکا japan نی چیو پیشنهاد میکنین؟و اینکه اصل بودنشو چطوری میشه فهمید!؟(به جز قیمتش!)
http://www.tehrantire.com/images/tire0.jpghttp://www.tehrantire.com/images/tire0.jpghttp://www.tehrantire.com/images/tire0.jpghttp://www.tehrantire.com/images/tire0.jpghttp://www.tehrantire.com/images/tire0.jpg
ليست قيمت مصوب تيوب و نوارگروه صنعتي بارز از تاريخ 86/01/20

گروه كالا رديف سايز (Size) نوع ولو درب كارخانه (ريال) عمده فروشي (ريال) مصرف كننده (ريال)
تيوب 1 560-13 TR-13 36,380 37,471 41,968
2 165 SR13 TR-13 37,630 38,759 43,410
3 175 SR14 TR-13 50,180 51,685 57,888
4 6.50-14 TR-13 55,190 56,846 63,667
5 6.50/7.00-16 TR-15 70,250 72,358 81,040
6 6.50/7.00-16 JS-75 70,250 72,358 81,040
7 7.50-16 TR-15 77,770 80,103 89,715
8 7.50-16 JS-75 77,770 80,103 89,715
9 7.50-16 JS-177 77,770 80,103 89,715
10 7.50-16 TR-218 77,770 80,103 89,715
11 825-16 JS-75 90,320 93,030 104,193
12 825-16 TR-177 90,320 93,030 104,193
13 9.00/10.00-20 TR-78 188,160 193,805 217,061
14 11.00/12.00-20 TR-78 203,210 209,306 234,423
15 11.00/12.00-24 TR-78 219,520 226,106 253,238
16 12.4/11-28 TR-218 250,880 258,406 289,415
17 14.00-38 TR-218 313,600 323,008 361,769
18 18.4/15-30 TR-218 351,230 361,767 405,179
19 18.4/15-34 TR-218 351,230 361,767 405,179
نوار 1 16K - 20,070 20,672 23,153
2 16LX - 20,070 20,672 23,153
3 20N - 30,110 31,013 34,735
4 20R - 30,110 31,013 34,735
5 24R - 37,630 38,759 43,410
*مبلغ 1% عوارض شهرداري و 2% ماليات به قيمت هاي فوق اضافه مي شود*

*كرايه حمل بعهده خريدار مي باشد*
منبع (http://www.bareztires.com/Fa/Price.aspx?tableID=2)

m_eslam
17 October 2007, 04:21 PM
لاستيك هاي ايراني به طور كامل بالانس نمي شوند و بعد شظ مدتي كار كردن دچار شكستگي سيم ها مي شوند اگه در جاده و به مدت زياد خارج از شهر سفر مي كنيد به هيچ وجه لاستيك ايراني نخريد . مخصوصا در سر عت بالا واقعا خطرناك هستند .

من بخشي از فرمايشات شما رو قبول دارم و تجربه كردم ، اما با همش موافق نيستم. فرمايشات شما در مورد لاستيك Goldestone كاملا" صادقه ، اما مثلا" بارز اين مشكلات رو نداره. نميگم درجه يكه اما توي ايراني ها از بقيه بهتره. چسبندگي قابل قبول ، نرمي و كم صدايي از مشخصاتشه ، هر چند در مقايسه با لاستيك هاي مرغوب ممكنه امتياز كمي داشته باشه.

gsg_sms
18 October 2007, 12:26 PM
سلام به همه دوستان
به نظر شما بین لاستیک بارز و کویرتایر کدوم کیفیت بهتری دارند؟

icha
18 October 2007, 12:35 PM
دوست هر دوی اینها برای یک کارخانه هستش از نظر کیفیت در یک سطح می باشد یکمی بارز خوب

smartchain
18 October 2007, 12:48 PM
بالاخره UMT اندونزی انداختم جفتی 83

gsg_sms
18 October 2007, 12:54 PM
دوست هر دوی اینها برای یک کارخانه هستش از نظر کیفیت در یک سطح می باشد یکمی بارز خوب

پس علت تفاوت قیمت چیه؟
اگر بارز بهتره ، چرا ارزون تر از کویره؟

Navid_M64
22 October 2007, 12:02 AM
با سلام.
اگر کسی قیمت به روز لاستیک یوکوهاما 60/175 رو میدونه ممنون میشم بگه چقدره؟
آیا لاستیک یوکوهاما با سایز فوق با روتنشن بهتره یا بدون روتنشن ؟

k000m
22 October 2007, 09:39 AM
دوست عزيز اصلا قابله مقايسه نيست . امتحان كنيد به حرف من ميرسيد

من بخشي از فرمايشات شما رو قبول دارم و تجربه كردم ، اما با همش موافق نيستم. فرمايشات شما در مورد لاستيك Goldestone كاملا" صادقه ، اما مثلا" بارز اين مشكلات رو نداره. نميگم درجه يكه اما توي ايراني ها از بقيه بهتره. چسبندگي قابل قبول ، نرمي و كم صدايي از مشخصاتشه ، هر چند در مقايسه با لاستيك هاي مرغوب ممكنه امتياز كمي داشته باشه.

Navid_M64
25 October 2007, 08:44 PM
با سلام.
از دوستان هر کسی قیمت دقیق لاستیک یوکوهاما 60/175 رو میدونه ممنون میشم بگه چقدره؟

Mr.Hossein
30 October 2007, 04:08 PM
سلام

به نظر من بهترين فالكن 175 . چون خيلي نرمه و راحتم بالانس ميشه - دوامشم زياده - من 4 حلقه حدود يكسال و نيم پيش انداختم الان حداقل هنوز 80 درصده

m_eslam
31 October 2007, 12:27 PM
سلام

به نظر من بهترين فالكن 175 . چون خيلي نرمه و راحتم بالانس ميشه - دوامشم زياده - من 4 حلقه حدود يكسال و نيم پيش انداختم الان حداقل هنوز 80 درصده

اينكه شما چند هزارتا و تو چه شرايطي باهاش رانندگي كردي خيلي مهمه!

Mr.Hossein
31 October 2007, 04:40 PM
اينكه شما چند هزارتا و تو چه شرايطي باهاش رانندگي كردي خيلي مهمه!

حرفتون كاملا درسته
من باهاشون حدود 35000 تا رفتم و رانندگيمم معموليه يعني اهل take off و دستي كشيدن و اين حرفا نيستم

m_eslam
31 October 2007, 06:18 PM
حرفتون كاملا درسته
من باهاشون حدود 35000 تا رفتم و رانندگيمم معموليه يعني اهل take off و دستي كشيدن و اين حرفا نيستم

خوب 35000 تا مسافت زيادي براي فرسودگي لاستيك نيست ، به خصوص اگر لاستيك جنسش خوب باشه.
اما اون چيزي كه زياد در فرسودگي لاستيك موثره ، كم بادي يا تنظيم نبودن باد لاستيكاست.

icha
3 November 2007, 12:40 AM
آقا یک سوال من دوستم یک سالی روی پرایدش لاستیک دنا سایز استاندارد نصب کرده و 4تا شو 100 تومان پول داده و میگه خیلی خوب و هم این که نرم و نمیکوبهونه هم اینکه لاستیک سابیدگی نداره نظر شما چی؟؟ لطفا فقط کسی که تجربه داره نظر بده ممنونم .

Mr.Hossein
3 November 2007, 09:56 AM
خوب 35000 تا مسافت زيادي براي فرسودگي لاستيك نيست ، به خصوص اگر لاستيك جنسش خوب باشه.
اما اون چيزي كه زياد در فرسودگي لاستيك موثره ، كم بادي يا تنظيم نبودن باد لاستيكاست.

من هميشه روي تنظيم بودن باد لاستيكها و همجنين ميزان فرمان و جلوبندي ماشين حساسم و دائما اونهارو كنترل ميكنم و قبول دارم كه اين موضوع خيلي در دوام لاستيكها مهمه ولي از فالكن تعريف كردم چون من كه رانندگيم يكسانه و حدود 14-15 ساله كه رانندگي ميكنم با ماشينهاي مختلف و لاستيكهاي مختلف (البته اكثرا پرايد داشتم) و مثلا گلدستون ، بارز ، دنا، كومهو و ... رو هم داشتم و ديدم كه انگار فالكن واسه پرايد يه چيز ديگس!!!
حالا تا نظر دوستان چي باشه ؟

راستي شنيدم كه ميگن بعضي لاستيكها مثل همين فالكن رو بايد زودتر از اوني كه گوشتش كامل تموم بشه عوض كرد مثلا تا 25 درصد كه رسيد بهتره عوض بشه . حالا چقدر اين مسئله درسته و درصدش چنده؟ البته ميدونم توي كوبيدن و نرمي موثره ولي منظورم اينه كه اگه خواستيم خسيس بازي دربياريم تا چقدر جا داره؟ كه ضررش بيشتراز منفعتش نشه؟ :icon_surp:icon_cool ممنونم

پسر بد
26 November 2007, 01:29 AM
با سلام.
از دوستان هر کسی قیمت دقیق لاستیک یوکوهاما 60/175 رو میدونه ممنون میشم بگه چقدره؟

من حدود دو هفته پیش از امیر کبیر قیمت گرفتم 94 بود.
تو رنج بین 90 تا 96 در تغییره

m_eslam
26 November 2007, 10:06 AM
متاسفانه من قيمت ندارم ، اما سريعتر بخر هرچه بارندگي بيشتر بشه و هوا سردتر ، قيمت ها بالاتر ميره.

ALIAL
4 December 2007, 10:06 PM
من دیروز از امیرکبیر یک جفت تایر بارز 165/65 B 300 R13 (آخری شماره مدل عاجشه !!) خریدم به قیمت 55000 تومن !
تقریبا سه هفته پیش زیر 50000 تومن بود، خارجی هم به همین نسبت گرون شده، اگه لاستیک ندارید زودتر بجنبید چون همه مغازه دارها خبر از گرون شدن بیشتر هم میدادند.
موفق باشید.:icon_cool

mehdi2
10 December 2007, 10:07 AM
آقا نظرتان درباره لاستیک کویر چیست خیلی ضروری است جواب شما

m_eslam
10 December 2007, 10:16 AM
كوير به نظر من،‌ بعد از بارز بهترينه!

m_eslam
10 December 2007, 11:20 AM
دستت درد کنه دوست من

با صفا؟! دستم درد كنه؟

kimia84
10 December 2007, 12:54 PM
لاستیک پهن برای پراید از اینهایی که عاجش هشتیه ، چه مارکی خوبه و چنده.

m_eslam
10 December 2007, 01:40 PM
من پيشنهاد ميكنم از اين لاستيك ها كه اصطلاحا" Rotation (جهت چرخيدن) دارند ، استفاده نكنيد ،‌بخصوص در شرايط بارندگي و برف اصلا" كارايي ندارند ، البته لاستيك هاي قشنگي هستند . پيشنهاد ميكنم از Yokohama در سايز 185 استفاده كنيد ، بينهايت زير پرايد خوبه ، البته كمي مشكل گير كردن داره.

XredMan
10 December 2007, 02:10 PM
به نظر شما بهترین لاستکی که قیمت مناسبی هم داشته باشه و هم باحال باشه زیر ماشین و مشکل گیر نداشته باشه واسه پراید چیه ؟

m_eslam
10 December 2007, 02:13 PM
به نظر شخصي بنده و با تجربه زير 3 تا پرايد ، بهترين لاستيك در حال حاضر Yokohama است در همه سايز هاش براي پرايد ايده آله. اما 175 نه گير ميكنه و نه خيلي باريكه(حد وسط). البته اگر سايز 13 اينچي ميشلن توي بازار بود كه حرف نداشت اما مثل اينكه نيست.

mehdi2
11 December 2007, 08:36 AM
دوستان من بارز 165/65 گرفتم خوب است یا نه

amir7x
14 December 2007, 11:11 AM
سلام دوستان من پراید صفر گرفتم . لاستیکش گلدستونه .

چی کار کنم همین حالا عوض کنم . اینا را کسی می خره؟

alirezasalam
14 December 2007, 12:12 PM

چرا عوض کنی؟ مگه می خوای چه کار کنی با ماشینت؟
هر وقت لاستیکاش نیاز به تعویض داشت اونوقت هر چی خواستی بگیر .

الان باید کلی سر بدی با 1000 منت هم این لاستیکهای نو رو از شما میگیرن! :icon_razz

باتلاق
14 December 2007, 05:49 PM
آقا اين گلد استون كجايي هست؟! اولا كه خيلي شكم داده و به نظر مي رسه كه بعد از 30 تا داره غم سور ميشه!؟

فشار باد لاستيك پرايد چقدر بايد باشه؟ يكي ميگه 30 يكي ميگه 35!!! كدوم درسته؟

m_eslam
15 December 2007, 09:42 AM

به نظر من و با توجه به اينكه گلدستون آشغاله ، برو و عوضش كن ، هم زود به زود از بالانس خارج ميشه ، هم ليز ميخوره ، هم خشكه ، هم صدا ميده.

sajjadnegaresh
15 December 2007, 10:40 AM

طبق كاتالوگ خودرو منتشر شده سايپا يدك ؛ 29Psi

amir7x
15 December 2007, 10:44 AM
پس چی کار کنم آخر . پلاکام 2 روز دیگه میاد ماشینو دست می گیرم

به هر کی می گم میگه اینا افتضاحه و همین حالا برو عوض کن . رفتم لاستیک فروشی به قول دوستمون مفتم با منت ور می داره .

خودش می گه کومهو 175 بگیر .

باتلاق
15 December 2007, 01:17 PM
طبق كاتالوگ خودرو منتشر شده سايپا يدك ؛ 29Psi

ولي چرا وقتي اين مورد رو رعايت مي كنيم ايقدر لاستيك شكم ميده؟

فاق لاستيك من به خاطر همين موضوع كاملا داره ترك مي خوره چكار بايد كرد؟ يه حا بردن برام 35 تا باد زد و تازه الان يه كم لاستيك بلند شده. نظر شما چي هست؟

m_eslam
15 December 2007, 01:31 PM
مطابق استاندارد تنطيمش كن. اينكار هم باعث اين ميشه كه ماشينت بكوبه ، هم اينكه اصلا" تعادل ماشين بهم ميخوره.

k000m
18 December 2007, 03:55 PM
آقا اين گلد استون كجايي هست؟! اولا كه خيلي شكم داده و به نظر مي رسه كه بعد از 30 تا داره غم سور ميشه!؟

اگه 165/65 هستش 29 يا 30 خوبه ولي اگه 175/60 يا 185/60 روي رينگ استاندارد بندازين چون سايز رينگتون كمي كمتره بايد 35 تا باد بزنيد

توراني
28 February 2008, 05:21 AM
سلام من لاستيك چيني پهن زير ماشينم بود كه خريدمش ولي چسبندگي خوبي با اسفالت ندارد

پسر بد
14 March 2008, 09:59 PM
کسی در مورد لاستیک بی اف گودریچ در سایز 175 60 13 اطلاعی داره که تو ایران هست یا خیر ؟؟؟

mostafa3
22 March 2008, 04:50 PM
يک مشکل عجيب و جالب
من هفته پيش 4 تا لاستيکه يوکوهاما 175.60.13 خريدم
ماشينم پرايده سندوقداره مدله 81
فنرها هم اندازيه استاندارده
رينگ ها هم فابريکه نقريهيه
ولی تويه تمامه دستانداز ها و سر پيچ ها هر 2 لاستيکه اقب گير ميکنه به بدنه و صدايه دلخراشی ميده حتی وقتی که تک سرنشين هم هستم.
ماشينم هيچ تصادفی نداشته
لاستيکيه قبليم هم کوير 165.65.13 بود که هيچ مشکلی نداشتم(البته غير از سفتيه فرمون، ليز خوردنه ته ماشين تويه تمامه پيچ ها و ترمزه نچندان خوب که با يوکو همچين مشکلايی ندارم)
حالا نميدونم چی کار کنم
کمّمّمّمّمّمّمّمک

kourosh.khan
30 March 2008, 04:20 AM
دوستان مصرف سوخت با 185و175 چقدر بالا میره؟

k000m
30 March 2008, 09:45 AM
دوستان مصرف سوخت با 185و175 چقدر بالا میره؟

من هر 2 سايز را در ماشين هايي كه داشتم استفاده كردم تغيير خاصي در مصرف سوخت حس نكردم . فكر نمي كنم هم اگه تغييري پيش بياد محسوس باشه :icon_evil

ماهی
22 April 2008, 04:40 PM
با سلام خدمت دوستان لاستیک کومهو باسایز175/60ار13برای پراید مشکلی نداره اگرداره ممنون میشم بگید.

k000m
23 April 2008, 08:27 AM
يک مشکل عجيب و جالب
من هفته پيش 4 تا لاستيکه يوکوهاما 175.60.13 خريدم
ماشينم پرايده سندوقداره مدله 81
فنرها هم اندازيه استاندارده
رينگ ها هم فابريکه نقريهيه
ولی تويه تمامه دستانداز ها و سر پيچ ها هر 2 لاستيکه اقب گير ميکنه به بدنه و صدايه دلخراشی ميده حتی وقتی که تک سرنشين هم هستم.
ماشينم هيچ تصادفی نداشته
لاستيکيه قبليم هم کوير 165.65.13 بود که هيچ مشکلی نداشتم(البته غير از سفتيه فرمون، ليز خوردنه ته ماشين تويه تمامه پيچ ها و ترمزه نچندان خوب که با يوکو همچين مشکلايی ندارم)
حالا نميدونم چی کار کنم
کمّمّمّمّمّمّمّمک

دوسته من مشكل گير كردنه چرخ عقب ماشينت به علت بلند بودنه پيچ كمربند عقب كه سرش داخل گلگير هستش . يا يه پيچ كوتاهتر بنداز يا سره پيچ را كوتاه كن . مشكلت 99% حل ميشه :icon_cool

boyboy72000
23 April 2008, 09:53 PM
من می خواستم لاستیک ماشین رو عوض کنم ،خواستم ببینم از این لاستیکهای جدید که میشه در حالت پنچر با هاش حرکت کرد واسه پراید هست ؟؟

captivebird
26 April 2008, 07:42 PM
سلام
من که از کویر رازیم حتی توی یخ و برف امتحان کردم و خوبم بالانس میشه

roya_ali25
17 May 2008, 04:05 PM
سلام

من میخوام لاسیک واسه پراید صندوق دار بگیرم راهنمایی میخواستم از اساتید با تجربه
بین 175/60/13 و 165/65/13 به اندازه و فنر ماشین نمیخوام دست بزنم آیا 175 با 5 نفر گیر میکنه یانه
2-مارک ها معروفی پیشنهاد میکنن برای پراید ولی toyo کومهو یوکوهاما رودستون هانکوک
گرون ترین یوکو 2-کمهو و تویو 3-رودستور هانکوک

از لحاظ چسبندگی خشکی و بارون برف
عمر طولانی
نرمی فرمون
تعادل
از لحاظ تعادل
کمهو میگن تغلوبی زیاد داره بگیر نگیر داره گاهی خوب در میاد گاهی 6ماه بد خراب میشه درسته ؟؟
تویو تعریف زیاد میکنه ولی دقیق نمیدنم اگر اطلاعات دقیق دارید راجب این بدید ممنون میشم (در صورت تست شده) گارانتی میگن داره
یوکو میگن خوبه ولی 1- کم شده 2- تاریخ جدید نداره حداقل مال 2-3 سال پیش 3- قیمتش علکی زیاده
رودستون میگن خوبه ولی میشه انتخاب های بهتری داشت نسبت به قیمتش
هانکوک خیلی نرمه ولی 2سال کم زیاد میگن قلمبه میزنه یا پاره میشه میترکه ؟؟؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بین کمهو که 3 مدل داره کره بازار مشترک و چین وتویو یوکو موندم
(یوکو تاریخ جدید نداره حداقل 1/5 تا 2/5 تاریخ و 2 جفت 270)
تویو ژاپن 125 جفتی
کمهو 125 و110و 115
ممنون میشم با وجود لاسیک های موجود بهترین لاسیک واسه پراید رو بگید 4 فصل
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستی عاج 4 فصل چه چوری کامپیوتری چه جوری ؟؟؟

ممنون میشم سریع جوابم رو بدید
پیشا پیش ممنون

k000m
19 May 2008, 08:43 AM
سلام

من میخوام لاسیک واسه پراید صندوق دار بگیرم راهنمایی میخواستم از اساتید با تجربه
بین 175/60/13 و 165/65/13 به اندازه و فنر ماشین نمیخوام دست بزنم آیا 175 با 5 نفر گیر میکنه یانه
2-مارک ها معروفی پیشنهاد میکنن برای پراید ولی toyo کومهو یوکوهاما رودستون هانکوک
گرون ترین یوکو 2-کمهو و تویو 3-رودستور هانکوک

از لحاظ چسبندگی خشکی و بارون برف
عمر طولانی
نرمی فرمون
تعادل
از لحاظ تعادل
کمهو میگن تغلوبی زیاد داره بگیر نگیر داره گاهی خوب در میاد گاهی 6ماه بد خراب میشه درسته ؟؟
تویو تعریف زیاد میکنه ولی دقیق نمیدنم اگر اطلاعات دقیق دارید راجب این بدید ممنون میشم (در صورت تست شده) گارانتی میگن داره
یوکو میگن خوبه ولی 1- کم شده 2- تاریخ جدید نداره حداقل مال 2-3 سال پیش 3- قیمتش علکی زیاده
رودستون میگن خوبه ولی میشه انتخاب های بهتری داشت نسبت به قیمتش
هانکوک خیلی نرمه ولی 2سال کم زیاد میگن قلمبه میزنه یا پاره میشه میترکه ؟؟؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بین کمهو که 3 مدل داره کره بازار مشترک و چین وتویو یوکو موندم
(یوکو تاریخ جدید نداره حداقل 1/5 تا 2/5 تاریخ و 2 جفت 270)
تویو ژاپن 125 جفتی
کمهو 125 و110و 115
ممنون میشم با وجود لاسیک های موجود بهترین لاسیک واسه پراید رو بگید 4 فصل
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستی عاج 4 فصل چه چوری کامپیوتری چه جوری ؟؟؟

ممنون میشم سریع جوابم رو بدید
پیشا پیش ممنون

دوسته من من هم پارسال كوهومو واسه اينكه تقلبي زياد داشت نگرفتم . 175 اصلا گير نمي كنه ولي اگه 185 بندازي گير خواهد كرد 175 از لحاظ چسبندگي خيلي بهتر از 165 هستش .
حتما به تاريخ توليد لاستيك كه روش نوشته توجه كن . لاستيك خارجي كه بيشتر از حداكثر 1 سال مونده باشه به هيچوجه نگير .
من لاستيك بريجستون اندونزي 175/60/13 را به شما پيشنهاد مي كنم من يك ساله دارم واقعا از همه لحاظ عالي هستش . اگه گل 4 فصل بخري بهتره :icon_evil

roya_ali25
19 May 2008, 10:58 AM
سلام

ممنون k000m فقط گل چهار فصل چه شکلی . در مورد تویو اطلاعاتی ندارید ؟؟؟؟

k000m
19 May 2008, 02:44 PM
سلام

ممنون k000m فقط گل چهار فصل چه شکلی . در مورد تویو اطلاعاتی ندارید ؟؟؟؟

دوسته من شكلش را نمي شه دقيق توضيح داد عكسي هم ندارم برات بفرستم ولي اينطور مي شه گفت كه گل تابستاني داراي شيارهاي پهن هستش و گل زمستان داراي شيار هاي نازك و نزديكه هم .
لاستيك 4 فصل معمولا تركيبي از هر دو گل هستش . خودت ببيني مي توني تشخيص بدي

roya_ali25
23 May 2008, 12:35 PM
ممنون k000m جان .درمورد لاسیک تویو اطلاعاتی ندارید مثل نرمی عمر چسبندگی وغیر

k000m
24 May 2008, 07:57 AM
در مورد لاسیک تویو اطلاعي ندارم

rock sold
13 July 2008, 11:38 PM
با سلام
براي پرايد لاستيك مارشال بهتره يا هانكوك؟؟؟
در ضمن الان كومهو 2008 در بازار هست؟؟؟؟ چون من پرسيدم 2007 بود و گفتند لاستيك خارجي 2008 وارد نشده
2007 مشكلي ايجاد ميكنه؟؟؟

rock sold
15 July 2008, 05:49 AM
با سلام
در ضمن الان كومهو 2008 در بازار هست؟؟؟؟ چون من پرسيدم 2007 بود و گفتند لاستيك خارجي 2008 وارد نشده

mehrdadreza2000
28 October 2008, 11:41 AM
دوست عزيز آيا از زمان خريد لاستيك يوكوهاما 175/60/13 تا حالا ازش رازي بودين. منظورم از لحاظ خشك بودن ويا نرم وبيصدا بودن زير ماشين و سر نخوردن بخاطر نوع آجش. ممنون ميشم اگه جواب بدهيد چونكه بايد لاستيكها رو عوض كنم.

mehrdadreza2000
28 October 2008, 11:47 AM
با سلام به شما دوست عزيز
لاستيك يوكوهاما عاليه ولي وقتي لاستيكهاي ديگر همان كار را ميكند چرا پول اضافه بدي مثلاً رودستون كره با عاج و شيار مخصوص بارون و برف قيمت هم مناسبه ، كيفيت عالي و نتيجه بهتر اينكه براي بالانس كردن نياز زيادي به سرب ندارد و كنترل خودرو خيلي بهتر ميشه من خودم الان شش ساله كه فقط رودستون زير ماشين ميندازم و تا حالا چند ماشين هم عوض كردم و براشون رودستون گذاشتم ... برو حالشو ببر . :icon_cool

mehrdadreza2000
28 October 2008, 11:50 AM
با سلام

mehrdadreza2000
28 October 2008, 11:55 AM
با سلام
هانكوك بعد از مدتي دچار لقمه كن شدن لاستيك ميشه ( تيوپ لس ) و مارشال هم سرب تعادلي بالانس زيادي نياز پيدا ميكنه ولي رودستون هيچكدوم از مسائل رو كه گفتم نداره و ضمناً آج اون آخ نميگه قيمت هم مناسبه به شرطي كه رانندگي درست باشه و هميشه باد لاستيكها رو تنظيم نگه داري :icon_surp

Bahrammt
28 October 2008, 10:08 PM
من رودستون 13/60/185 انداختم.گير هم نميكنه. اما 270 تومن تموم شد.ميگين قيمتش مناسبه يكم به شك افتادم.ضمناً 165 هم داشت 50 تومن ارزون تر بود.

aminkhan2008
29 October 2008, 02:25 PM
قیمت میشلن 175 و165 و همچنین بارز 175 و 165 چنده؟
همه جا ایران قیمتها تقریبا ثابته؟

mohasabz
1 November 2008, 07:47 PM
من خیلی تحقیق کردم و لاستیک رود استون 185 4 حلقه خریدم که سر جمع با 1 رینگ شرکتی شد 247 تومن(40 روز پیش). قبلش میخواستم ارتفاع ماشینو هم کم کنم تا هندلینگش بهتر بشه اما این لاستیک ها واقعا منو از این کار بی نیاز کرد. در ضمن جز معدود لاستیک های 185 بود که به گلگیر تحت هیچ شرایطی گیر نمیکنه . جالبش هم این بود که با بالانس کامپیوتری هم رو ماشین من جواب داد و دیگه بالانس روکار لازم نشد.:icon_excl

mohammad_55
2 November 2008, 12:08 PM
كدوم مدلش؟

aquarium
4 November 2008, 01:09 AM
با سلام بر دوستان عزیز لاستیک گلدستون چطور لاستیکیه ؟ من تحویل گرفتم پراید روش گلدستون هستش ؟

omkind
4 November 2008, 09:00 AM
با سلام بر دوستان عزیز لاستیک گلدستون چطور لاستیکیه ؟ من تحویل گرفتم پراید روش گلدستون هستش ؟

گلدستون به درد نخورترین لاستیکیه که موجوده.بعد یک هفته از بالانس درمیاد،خیلی سریع شکم میده و کلی مشکلای دیگه.به نظر من هرچه سریعتر لاستیکارو بفروش و یه جنس خوب بخر.:icon_cool

aquarium
11 November 2008, 01:54 PM
گلدستون به درد نخورترین لاستیکیه که موجوده.بعد یک هفته از بالانس درمیاد،خیلی سریع شکم میده و کلی مشکلای دیگه.به نظر من هرچه سریعتر لاستیکارو بفروش و یه جنس خوب بخر.:icon_cool
با تشکر از شما .
لاستیکا رو با هانکوک تعویض کردم و 100.000 تومان هم دادم .

King PDA
27 November 2008, 02:02 AM
من لاستیک رودستون رو میخوام بخرم به نظرتون چجوری هستش ؟
در ضمن کسی قیمت جدید دلره؟
175 بگیرم بهتره؟ در ضمن فرمانم هم هیدرولیک نیست 185 بگیرم مشکلی پیش نمیاد ؟

google.yahoo
28 November 2008, 09:13 AM
من شنیدم که بهترین وگرانترین لاستیک موجود در بازار ایران(برای پراید)پیرلی هستش.

King PDA
29 November 2008, 01:19 AM
من شنیدم که بهترین وگرانترین لاستیک موجود در بازار ایران(برای پراید)پیرلی هستش.
خوب قیمتش چنده ؟
همینطور مال کجا هستش ؟ تقلبیش هم تو بازار هست یا همشون یه کیفیت رو دارن ؟

boys.shiraz
1 December 2008, 01:16 AM
سلام
لاستیک هانکوک بلک 185

omkind
1 December 2008, 09:08 AM
دوستان لاستیکای گودیری که خریدم تا الان خیلی خوب بوده پیشنهاد میکنم بهش فکر کنید،در ضمن ایران خودرو هم مثل اینکه رو ماشینهای سفارشیش میذاره.

aminkhan2008
1 December 2008, 05:22 PM
من که گود یر را روی سمند معمولی و 405 معمولی دیدم
فکر کنم ربطی به سفارشی نداره
این لاستیکها ساخت کجان؟

aminkhan2008
1 December 2008, 05:23 PM
بارز 165 B200 , B300 چنده؟

mbarazandetar
10 December 2008, 12:59 AM
با سلام به شما دوست عزيز
لاستيك يوكوهاما عاليه ولي وقتي لاستيكهاي ديگر همان كار را ميكند چرا پول اضافه بدي مثلاً رودستون كره با عاج و شيار مخصوص بارون و برف قيمت هم مناسبه ، كيفيت عالي و نتيجه بهتر اينكه براي بالانس كردن نياز زيادي به سرب ندارد و كنترل خودرو خيلي بهتر ميشه من خودم الان شش ساله كه فقط رودستون زير ماشين ميندازم و تا حالا چند ماشين هم عوض كردم و براشون رودستون گذاشتم ... برو حالشو ببر . :icon_cool

دوست عزیز قیمتش چنده جفتی؟

King PDA
11 December 2008, 10:01 AM
نریم یهویی از تقلبی هاش بندازه ؟!
همشون مال کره هستن؟

King PDA
17 December 2008, 09:35 PM
من میخوام واسه ی پرایدم تایر کوموهو سایز 185 بگیرم دوستام میگن که این سایز برای فرمان هیدرولیک خوبه ولی برای معمولی نه یعنی جعبه فرمون رو داغون میکنه !
به نظر شما من 185 بگیرم خوبه یا 175 ؟

pride1366
17 December 2008, 09:46 PM
سلام دوست عزیز لاستیک 185 مخصوصا اگر ارتفاع خورده باشه ماشین تو دست انداز شدید با رینگ فابریک هم گیر میکنه به گلگیر عقب این رو هم مد نظر داشته باش

aminkhan2008
10 February 2009, 10:29 AM
لاستیک خوب برا رو پراید چیه؟
هم ایرانیش هم خارجی
خواهشا سایز و مدل لاستیک هم بنویسید

King PDA
11 February 2009, 04:52 PM
اينكه گفته ميشه مثلا ساخت 2008 هستش يعني چي ؟
منظورم اينه كه سال ساخت چقدر تو كيفيت تاثير داره ؟

amir7x
16 February 2009, 12:32 AM
فقط فقط رودستون 185 . الان يه ساله دارم 2 بار جونمو نجات داده . عالي عالي

King PDA
16 February 2009, 07:32 PM
فقط فقط رودستون 185 . الان يه ساله دارم 2 بار جونمو نجات داده . عالي عالي
آخه میگن که 185 فرمون رو سفت میکنه و در دراز مدت هم جلوبندی رو داغون میکنه !
برای شما مشکلی پیش نیومده

aminkhan2008
16 February 2009, 08:29 PM
بارز 175 قیمتش 88 هزارتومان
165 قیمتش 84 هزار تومان

Galexy1985
17 February 2009, 10:25 PM
بهترین لاستیک ایرانی برای پراید بدون شک بارز B300 هست!

بهترین لاستیک خارجی برای پراید یوکوهاما به عنوان گزینه اول و کومهو به عنوان گزینه دوم!

اینها تجربه شخصی من هست.

Bahrammt
17 February 2009, 11:29 PM
يعني واقعاً همه ماركها رو تجربه كرده ايد؟

aminkhan2008
22 February 2009, 06:48 PM
من رو پرایدم از سال 82 موقع تحویل گرفتن تا حالا بارز بی 200 بود
هنوز 2تا از لاستیکاش تا حالا پنجر نشدن
متاسفانه یکیشچند بار پنجر شد و اخر کار ترکید و یکیش هم پنجر شد
ولی 2تای دیگه اش تا حالا که آجش سالمن و پنجر هم نشده .کارکرد ماشینم 95 هزارتا هست
بهنظرتون برم لاستیک نو بخرم
اگه بخوام بارز بخرم175 چه مدلیشو بخرم؟چرا
خودم از P622 خوشم اومده؟

mojtaba-e240
23 February 2009, 04:19 PM
سلام
چه لاستیکی و چه رینگی(الومینیومی) مناسب پراید هست که هم ارزون باشه هم با کیفیت ؟
قیمتشم لطف کنین

Mehdi_s
24 February 2009, 02:11 AM
يه سوال فني و كاملا مبتديانه !!!

بنده كلا تجربه اي در مورد لاستيك ندارم... ماشينم بعد از دو سال 27 تا كار كرده. اگه يادم مونده باشه روش گلدستونه. به نظرم چسبدگي به اسفالت نداره. با 50 هم كه يه كم سريع ترمز ميگيرم چراخها قفل ميكنه.

بگذريم... سوال اين كه 175 رو هم با رينگ فابريك ميشه انداخت؟ يا اونهم بايد عوض شه؟ قاعدتا بايد عوض شه، نه؟ چون پهن تره

Mehdi_s
24 February 2009, 04:16 AM
امان از اين امكان ويرايش كه زود ميپره.

ببينم، 175 از 165 يك سانت پهن تره. پس به رينگ فابريك هم ميخوره. نه؟

نميدونم چرا با خودم به توافق نميرسم

mbarazandetar
24 February 2009, 11:44 AM
من رو پرایدم از سال 82 موقع تحویل گرفتن تا حالا بارز بی 200 بود
هنوز 2تا از لاستیکاش تا حالا پنجر نشدن
متاسفانه یکیشچند بار پنجر شد و اخر کار ترکید و یکیش هم پنجر شد
ولی 2تای دیگه اش تا حالا که آجش سالمن و پنجر هم نشده .کارکرد ماشینم 95 هزارتا هست
بهنظرتون برم لاستیک نو بخرم
اگه بخوام بارز بخرم175 چه مدلیشو بخرم؟چرا
خودم از P622 خوشم اومده؟
دوست عزیز
من خودم از بارز خیلی خوشم میاد چون با دوامه ولی اگه داخل شهر رانندگی میکنی سعی کنی همین 165 بمونه چون فرمانت نرم میمونه از نظر نوع لاستیک من به جای بارز اولش کومهو انداختم و فرمان خیلی نرم شد دوسال به خوبی به مقدار 60 تا کارکرد و بخاطر زمستون داره تا تابستون استراحت میکنه
الان هانکوک انداختم و بنظرم فرمان باز هم نرمتره و شدت دست اندازها هم کمتر احساس میشه ولی از نظر دوام نمیدونم چطور باشه؟
در ضمن بالانس لاستیکهای ایرانی کمی مشکله ولی کره ای ها خیلی خوب بالانس میشن

hosseinabd
24 February 2009, 11:59 AM
به نظر منم لاستیک 175 کومهو بخرید.
سایز 175/60/13 و کد 77H قیمتش هم حدود 120 هست جفتی.
ولی نرمی فرمان و چسبندگی عالی و دوام با تضمین 2 سال رو به ارمغان میاره.تازه نرمی ماشین هم از یک طرف دیگه.

tartuffe
24 February 2009, 08:03 PM
من فکر می کنم همه جای هر ماشینی باید باهم هماهنگ باشد طبیعی است که با لاسیتک کره ای فرمان در سرعت بالاتری می زند ولی ماشین که فقط لاسیتک نیست صفحه کلاج و گیرباکس و تسمه تایم و سوپاپ ها و خیلی چیزهایی دیگر نیز در سرعت بالا باید خوب کار کنند اگر می خواهید لاسیتک کره ای بیاندازید و با پراید 160تا بروید اینکار را نکنید در ضمن الان حدود دو سه سال است که اکثر رینگهای پراید های جدیدساخت خوزستان هستند و خیلی زود تاب بر می دارند رینگ خراسان خیلی بهتر است خیلی از دوستان توصیه به تعویض سریع لاستیک ها می کنند ولی به نظر من اول یه بار ازمایش کنند ببیند چون بعضی از لاستیک ها ایرانی شانسی خوب درمی ایند من یک پراید داشتم که با لاستیک ایرانی فرمانیش تا 140 هم نمی زد ولی پراید نو هم دیدم که فرمانش از حدود 110 شروع به لرزش شدید می کرد

Mehdi_s
24 February 2009, 09:45 PM
يعني خود لاستيك هم در زدن فرمون تاثير ميذاره؟؟!!

لاستيك پرايد من هم از كارخونه گلدستون روش بود و همه از اين لاستيك بد ميگن (يكيشم خودم) تا 140-150 هم نميزنه. فكر نكنم زياد به جنس لاستيك مرتبط باشه. رينگ و تقارن كاملش مهمتره

aminkhan2008
25 February 2009, 03:22 PM
این همه هزینه 120 هزار تومن،فقط برای 2 سال؟!!!!!
من بارز برام حداقل 3.5 کار کرد حتی 2 تا از لاستیکهام 5 سال ونیم عمر کردن
رینگ را که نمیخواهد عوض کنم؟
چه مدل بارز بخرم؟200 یا 300 یا 622
مگر فرمان خیلی سفت میشه؟
حالا شما منو به شک انداختین که 165 بندازم یا 175
من فقط سالی یکبار مسافرت میرم

tartuffe
1 March 2009, 03:55 PM
من نظر فنی نمی دم و عقیده شخصی خودم را می گم : فکر می کنم باید از همان اندازه ای که کارخانه سازنده برای ماشین انتخاب کرده است استفاده شود چون وقتی یک خصوصیت لاستیک بهتر شود یک خصوصیت دیگر بدتر می شود مثلا هر چه سطح تماس لاستیک بیشتر شود درست است که چسبندگی زیادتر میشود ولی چون سطح تماس بالاتر میرود تکان های هم بیشتر می شود اگر یک خصوصیت برای شما خیلی مهم است انوقت لاستیک متناسب با ان را انتخاب کنید در مورد رینگ قبل انداختن هر نوع لاستیک برای پراید حتما مطمئن شوید که رینگ تاب نداشته باشد

H_R_M
1 March 2009, 05:06 PM
منم فقط نظرم رو ميگم و انتخاب با خودتون
به نظر من لاستيك بارز لاستيك خوبيه و مخصوصا شما هم كه مثل من زياد بيرون از شهر نميرويد نيازي نيست كلي پول اضافه بابت لاستيك پهن تر بديد . تازه غير از اين پولي كه ميديد بايد به همين مقدار فكر زيربندي هم باشيد كه استهلاكش بيشتر ميشه . بله اگه اهل مسافرتي و جاده ميري حتما 175 بنداز چون هم ايمنيش بالاتره و هم جاده استهلاك و چاله چوله هاي شهر رو نداره و زياد فرمونت هم درگير نيست كه استهلاكت بره بالا .

Warrior--
1 March 2009, 06:11 PM
تو را بخدا سریع جوابم را بدین
میخام بخرم بندازم تو جاده

دوست عزیز, لاستیک B300 بارز 165 بخرید. اگر زیاد مسافرت می رفتید بهتر بود 175 می خریدید چرا که در جاده پایداری اتومبیل را کمی افزایش می داد و موفع ترمز شدید اتومبیل را بهتر نگه می دارد.

البته این را هم در نظر داشته باشید که لاستیک هرچه پهن تر باشد مصرف بیش تر می شود.

aminkhan2008
3 March 2009, 01:40 PM
چرا B300?
آج و گل B6000 خیلی قشنگتره

Warrior--
3 March 2009, 07:51 PM
چرا B300?
آج و گل B6000 خیلی قشنگتره

دقیق به خاطر ندارم چرا ولی موقعی که پراید خریدم خیلی به دنبال لاستیک خوب بودم و از بسیاری از لاستیک فروشان سوال کردم و همه ی آن ها B300 را پیشنهاد کردند. خودم هم تحقیقات زیادی در اینباره انجام دادم.

aminkhan2008
3 March 2009, 08:00 PM
دمت گرم
من خودم روی ماشینم3 تا 165 بارز بی200هست.ازش راضیم
ویکیش هم بی 300
به نظرم فرقی نداره
ولی از چند نفر پرسیدم بهم گفتن بارز 175 خوب نیست و ترک برمیداره و 165 بهتره
در حالیکه همه دارن حالا 175 میندازن رو ماشینشون.
در ضمن خودم هم تصمیم گرفتم بارز 165 بخرم.چرا الکی هزینه الکی بکنم.

Warrior--
3 March 2009, 08:11 PM
دمت گرم
من خودم روی ماشینم3 تا 165 بارز بی200هست.ازش راضیم
ویکیش هم بی 300
به نظرم فرقی نداره
ولی از چند نفر پرسیدم بهم گفتن بارز 175 خوب نیست و ترک برمیداره و 165 بهتره
در حالیکه همه دارن حالا 175 میندازن رو ماشینشون.
در ضمن خودم هم تصمیم گرفتم بارز 165 بخرم.چرا الکی هزینه الکی بکنم.

کار خوب می کنید دوست خوبم, ولی این را یادتان باشد که لاستیک های بارز واقعا لاستیک های خوبی هستند و تکنولوژیشان اگر در حد Michelin نباشد(که نیست) در حد اکثر لاستیک های آسیای شرقی هست. این را از لاستیک فروشان بزرگ که بپرسید بهتان خواهند گفت و فکر نمی کنم لاستیک های 175 آن ترک بخورند چرا که اگر اینطور بود بارز اصلا نمی توانست لاستیک های اتوبوس و کامیون تولید کند.

saeid106
3 March 2009, 08:12 PM
سلام من یه پیشنهادی بدم؟
البته ماشین من تندر90 هستش ولی ......
به نظر من آدم پول خوب بده جنس خوب بخره چون پراید وزنش سبکه و مخصوصا تو جاده ماشین وقتی سرعتش بالای 80 می رسه ماشین رو هواست و سرعت 120 به بالا که دیوانگیه برای اینکه این مشکل کمتر بشه من پیشتهادم اینه که حتما لاستیک پهن خارجی بخرید ولی حواستون باشه که گل لاستیک(شیارها) درشت نباشند و گرنه موقع چرخوندن فرمان درجا فرمان سفت میشه و در دراز مدت باعث ناراحتی میشه.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

aminkhan2008
21 March 2009, 07:51 AM
من هم در جواب بگم

لاستیکهای خارجی که گارانتی ندارن(از چندتا لاستیک فروشی پرسیدم) و ما اومدیم از شانس بد یک لاستیک خراب گیرمون اومد
حالا باید چکار کنیم؟
در صورتی که همین لاستیک بارز 1 سال گارانتی را داره

King PDA
21 March 2009, 06:20 PM
من لاستیک کومهو 175/60/13 رو خریدم جفتی 115 تومن مال کره بود البته ارزونترین قیمتی که بود پیدا کردم.

abbass11
31 March 2009, 01:19 AM
دوستان من پراید هاچ بک رو گرفتم

میخوام هم رینگ وهم لاستیک رو عوض کنم
رینگ اسپرت میندازم .
آیا لاستیک 185 زیر هاچ بک به گلگیر و... گیر میکنه ؟ (چون سطح مقطع لاستیک برام مهمه . در ضمن فرمون هیدرولیک هم هست .

مغازه دارها لاستیک هانکوک وگودیر 175 رو پیشنهاد میکنن آیا شما تایید میکنین ؟

آیا برند بهتری تو بازار سراغ دارین ؟

خلاص ، یه اطلاعات کامل وجامع به من بدین که بدونم چیکار کنم

با تشکر.

amir7x
31 March 2009, 02:10 AM
185 گير نمي كنه من الا 1.5 ساله رودستون اصل دارم واقعا عاليه .

kaveh000kaveh
3 April 2009, 03:38 PM
من لاستیک رد استون اصل کره انداختم ازش راضیم

arman 321
3 April 2009, 06:02 PM
دوستان من پراید هاچ بک رو گرفتم

میخوام هم رینگ وهم لاستیک رو عوض کنم
رینگ اسپرت میندازم .
آیا لاستیک 185 زیر هاچ بک به گلگیر و... گیر میکنه ؟ (چون سطح مقطع لاستیک برام مهمه . در ضمن فرمون هیدرولیک هم هست .

مغازه دارها لاستیک هانکوک وگودیر 175 رو پیشنهاد میکنن آیا شما تایید میکنین ؟

آیا برند بهتری تو بازار سراغ دارین ؟

خلاص ، یه اطلاعات کامل وجامع به من بدین که بدونم چیکار کنم

با تشکر.

دوست عزیر 185 به گلگیر هاچبک گیر میکنه.

185 عضا در بعضی از صندوقدارها هم گیر میکنه.

البته قالب بعضی از لاستیکها نسبت به بقیه کمی بزرگتر هست همانند بریجستون و یو کوهاما.

من به شما 175 یوکوهاما(گل a539) و کومهو رو پیشنهاد میکنم.

اگه قصد دارید ارتفاع رو هم کم کنید 175 هم گیر میکنه که باید گلگیر هاتون رو باد بدید.

گودیر هم فکر کنم سایز 13 ش اصل نباشه.

atteesh
7 May 2009, 09:11 AM
با سلام
من لاستيك هاي صفر فابريك ماشين كه كوير تاير بودن با هانكوك hankook optimo k406 سايز 175/60/13 البته اصل كره كه كيفيتش از نظر ظاهري مانند جنس لاستيك ميشلن است عوض كردم تعادل وكنترل و چسبندگي ماشين بسيار عالي شده نرمي اندكي بهتر شده و چون سايز لاستيك 175 است فرمان هم بسيار نامحسوس سفت تر شده اما در مجموع قابل مقايسه با لاستيك ايراني نيست و فوق العاده است در باران و خشكي امتحان كردم ترمز گيري محشره و مهمترين خصوصيتي كه دنبالش بودم اين بود كه ماشين روي آسفالت مثل شبح و روح بي صدا باشه كه بسيار لاستيك بي صدايي است همين به تنهايي كافي بود تا كه كلي حال بده . عكسش را براتون مي گذارم راستي نمي خوام بگم كه خداي نكرده سوء تفاهمي بشه و كسي برداشت بدي بكنه و ناراحت بشه اما از همه دوستان خوبم خواهش مي كنم كه وقتي جايي پست مي گذارن سعي كنن كه براي خواننده مفيد و راهگشا باشد تا وقتي كه كسي آن را مي خواند و وقت و هزينه مي گذاره حداقل استفاده اي برده باشه و به اطلاعاتش اضافه بشه چون اصولا اينترنت براي همين است كه همه ما تجارب مون را صادقانه باهم در ميان بگذاريم كوچك همتون هستم . خدانگهدار

http://i39.tinypic.com/xmu6ow.jpg

PAYAM
8 May 2009, 03:15 AM
با سلام
من لاستيك هاي صفر فابريك ماشين كه كوير تاير بودن با هانكوك hankook optimo k406 سايز 175/60/13 البته اصل كره كه كيفيتش از نظر ظاهري مانند جنس لاستيك ميشلن است عوض كردم تعادل وكنترل و چسبندگي ماشين بسيار عالي شده نرمي اندكي بهتر شده و چون سايز لاستيك 175 است فرمان هم بسيار نامحسوس سفت تر شده اما در مجموع قابل مقايسه با لاستيك ايراني نيست و فوق العاده است در باران و خشكي امتحان كردم ترمز گيري محشره و مهمترين خصوصيتي كه دنبالش بودم اين بود كه ماشين روي آسفالت مثل شبح و روح بي صدا باشه كه بسيار لاستيك بي صدايي است همين به تنهايي كافي بود تا كه كلي حال بده . عكسش را براتون مي گذارم راستي نمي خوام بگم كه خداي نكرده سوء تفاهمي بشه و كسي برداشت بدي بكنه و ناراحت بشه اما از همه دوستان خوبم خواهش مي كنم كه وقتي جايي پست مي گذارن سعي كنن كه براي خواننده مفيد و راهگشا باشد تا وقتي كه كسي آن را مي خواند و وقت و هزينه مي گذاره حداقل استفاده اي برده باشه و به اطلاعاتش اضافه بشه چون اصولا اينترنت براي همين است كه همه ما تجارب مون را صادقانه باهم در ميان بگذاريم كوچك همتون هستم . خدانگهدار

http://i39.tinypic.com/xmu6ow.jpg

ممنون از پست خوب‌تون. :icon_cool
اما حالا که انقدر خوب پست می‌دی و بدرستی تاکید هم روی کامل بودن اطلاعات داری، لطف می‌کردی قیمتس رو هم می‌ذاشتی که کامل کامل می‌شد پستت.

King PDA
8 May 2009, 08:28 AM
البته من هم لاستیک هی فابریک رو در آوردم و به جاش کومهو 175 انداختم به نظرم فرمونش نرم تر شده البته شاید زور من زیادیه :icon_cool

atteesh
8 May 2009, 09:29 AM
ممنون از پست خوب‌تون. :icon_cool
اما حالا که انقدر خوب پست می‌دی و بدرستی تاکید هم روی کامل بودن اطلاعات داری، لطف می‌کردی قیمتس رو هم می‌ذاشتی که کامل کامل می‌شد پستت.

به چشم پيام جان
لاستيك هاي كوير را 4 حلقه 130 تومن برداشت و هانكوك را بهم جفتي 130 تومن داد يعني 4 حلقه 260 تومن .
البته تا وقتي اصطلاحا ميخ لاستيك ها ديده بشه قيمتش اين است و اگه اندكي لاستيك كار كنه آنوقت ديگه اصلا بر نمي دارن . در مجموع 130 تومن سر دادم كه اگه يك ماه ديگه مي گذشت وآنوقت مي خو استم عوض كنم ....:icon_roll

mehrdad5067
10 May 2009, 07:24 AM
دوستان، فشار باد لاستیک ها برای پراید معمولی چند باید باشد؟؟

H_R_M
10 May 2009, 03:51 PM
جلو 30 عقب 35

aminkhan2008
11 May 2009, 09:12 AM
دوستان، فشار باد لاستیک ها برای پراید معمولی چند باید باشد؟؟

هر کسی یک چیزی میگه
تو دفترچه سایپا نوشته 29
تعویض روغنی میگه 32
ایشون هم میگن جلو 30 عقب 35
متاسفانه بین علما اختلاف هست!!!!!!!!!!!

h_b1985
30 May 2009, 03:42 PM
میگم که میشه یه نظر سنجی ام به این تاپیک اضافه کنین، مارک و سایز...

King PDA
28 June 2009, 11:51 PM
با سلام به دوستان
من امروز لاستیک جدید خریدم مال ژاپن هستش به اسم TOYO جفتی هم 120 تومن بود البته سایز 175
کوموهو کره هم داشت که قیمت اون هم 117 تومن بود .
من قبلا کوموهو داشتم ولی تو این چند ساعت که با لاستیک های جدید روندم فکر میکنم اینا روون تر هستن در ضمن یکم هم هندلینگ ماشی بهتر شده

aminkhan2008
13 July 2009, 07:24 AM
حدود یکی دو سالی هست سایپا لاستیکهای چینی زیر پراید میندازه
شنیدم که سابقه ترکیدگی هم داره درسته بعضیها هم میگن گلدستون آشغال از چیینها هم بهتره؟
حالا سایپا برای پراید چه لاستیکهایی میندازه؟فقط چینی یا بارز و کویر هم میزنه؟
قیمت فروش لاستیکهای صفر زیر ماشین صفر را چه چینی و بارز و کویر و گلدستون را بگید
راستی مارکهای چینی چیه؟چمپیرو جی تی و کمت چینیه؟
لطفا نظرتون را هم بدهید

google.yahoo
13 July 2009, 11:21 PM
شنیدم که سابقه ترکیدگی هم داره درسته بعضیها هم میگن گلدستون آشغال از چیینها هم بهتره؟
قیمت فروش لاستیکهای صفر زیر ماشین صفر را چه چینی و بارز و کویر و گلدستون را بگید
لطفا نظرتون را هم بدهید

بستگی به شانس طرف داره .چینی.بارز .کویر .یزد تایر

google.yahoo
13 July 2009, 11:23 PM
لطفا نظرتون را هم بدهید

Warrior--
14 July 2009, 09:34 AM
لاستیک های پراید های تولیدی جدید بارز هستند.

Ariyan_1234
14 July 2009, 10:33 PM
لاستیک های پراید های تولیدی جدید بارز هستند.

من 3 روزه که پراید تحویل گرفتم لاستیکاش کویر هستند مدل الگانس
3-4 تا پراید دیگه هم که همزمان با من تحویل گرفتن همین بود

Warrior--
14 July 2009, 10:52 PM
من 3 روزه که پراید تحویل گرفتم لاستیکاش کویر هستند مدل الگانس
3-4 تا پراید دیگه هم که همزمان با من تحویل گرفتن همین بود

بیش تر بارز نصب می کنند ولی کویر هم گه گاهی روی اتومبیل هایشان نصب می کنند.

google.yahoo
16 July 2009, 01:00 AM
من که یک ماه پیش تحویل گرفتم لاستیکش چینی بود با مارک کومت .
http://h.imagehost.org/t/0707/las.jpg (http://h.imagehost.org/view/0707/las)

aminkhan2008
16 July 2009, 08:41 AM
من که یک ماه پیش تحویل گرفتم لاستیکش چینی بود با مارک کومت .
http://h.imagehost.org/t/0707/las.jpg (http://h.imagehost.org/view/0707/las)

با چی عوضش کردی ؟کیفیتش چجوری بود ؟اگه عوضش کردی چند پول دادی؟

google.yahoo
16 July 2009, 03:05 PM
با چی عوضش کردی ؟کیفیتش چجوری بود ؟اگه عوضش کردی چند پول دادی؟
ببخشید .ولی بدلیل مزخرف بودن ماشین به سرعت اونو فروختم و ترجیح دادم همین مدل 80 خودم سوار بشم .

neda67
5 August 2009, 06:22 PM
دوستان من مي خام لاستيكاي پرايدمو عوض كنم ماشين صفر هست اگه لطف كنين بگين لاستيكامو چند بردارن خوبه ؟ بعد چه لاستيكي بگيرم 175 يا 185 ؟ چه ماركي ؟ قيمتش هم اگه بگين ممنون مي شم

King PDA
6 August 2009, 04:44 PM
دوستان من مي خام لاستيكاي پرايدمو عوض كنم ماشين صفر هست اگه لطف كنين بگين لاستيكامو چند بردارن خوبه ؟ بعد چه لاستيكي بگيرم 175 يا 185 ؟ چه ماركي ؟ قيمتش هم اگه بگين ممنون مي شم
من لاستیک های ماشین رو که کویر بودن ازم 90 برداشت به جاش کومهو 175 گرفتم که لاستیکهای خوبی بودن بعد از چند ماه یه فرصته خوبی پیش اومد که تونستم اونارو بفروشم الانم که لاستیک مارک TOYO گرفتم مال ژاپن هستش سایز 175 بغلاشم بالنی هستش که با رینگ اسپورت خیلی تو دید میزنه ازش هم خیلی راضی هستم ماشین به نسبت قبل خیلی نرم شده همینطور میشه گفت که هندلینگ ماشین تو جاده 100% عالی شده یعنی روزای اول اینو کاملا حس میکردم .
میشه گفت که لاستیک های کومهو در مقابل این لاستیک ها چیزی واسه گفتن ندارن البته به نظر من چون که هر دوشون رو استفاده کردم

neda67
6 August 2009, 07:02 PM
من لاستیک های ماشین رو که کویر بودن ازم 90 برداشت به جاش کومهو 175 گرفتم که لاستیکهای خوبی بودن بعد از چند ماه یه فرصته خوبی پیش اومد که تونستم اونارو بفروشم الانم که لاستیک مارک TOYO گرفتم مال ژاپن هستش سایز 175 بغلاشم بالنی هستش که با رینگ اسپورت خیلی تو دید میزنه ازش هم خیلی راضی هستم ماشین به نسبت قبل خیلی نرم شده همینطور میشه گفت که هندلینگ ماشین تو جاده 100% عالی شده یعنی روزای اول اینو کاملا حس میکردم .
میشه گفت که لاستیک های کومهو در مقابل این لاستیک ها چیزی واسه گفتن ندارن البته به نظر من چون که هر دوشون رو استفاده کردم
ممنون دوست عزیز
میشه بگین لاستیکای toyo رو چند برداشتین ؟

King PDA
6 August 2009, 08:38 PM
ممنون دوست عزیز
میشه بگین لاستیکای toyo رو چند برداشتین ؟
اونی که ازش لاستیک خریدم چون آشنا بود 4 تاش رو بهم 217 تومن داد ولی یکی از بچه ها چند ماه پیش 230 تومن خریده بود البته اینم بگم که قیمتش از لاستیک های کومهو گرونتر هستش

King PDA
7 September 2009, 11:49 PM
http://450.ir/upload/103/1023-14-188158194219-01072009119.jpg

pesartanha
7 September 2009, 11:57 PM
من اگه پراید داشتم و میخواستم براش لاستیک بخرم صد در صد ونوس یزد تایر میگرفتم فوق العاده لاستیک خوبیه من اولین بار که دیدم فک کردم میشلنه

aminkhan2008
8 September 2009, 01:13 PM
زیر بعضی پرایدها و 141 ها همین یزد تایر از کارخونه هست ولی منم بارز داشتم راضی بودم

amin.405
8 September 2009, 04:35 PM
یکی از آشناها هم GT اندونزی انداخته بود و راضی بود و لاستیک خوبی دراومده بود اون موقع جفتی هم حدود80 خریده بود .

(البته سایپا هم یه مدت GT مینداخت زیر ماشیناش ولی روش Made in china زده بود) :icon_arro

لاستیک های اندونزی به نظرم از بقیه بهترن (با توجه به قیمتشون) چون سمغی که برا تولید لاستیک استفاده میشه وماده مهمی هم تو لاستیکه (فکر کنم برا نرمیشه) مهدش اندونزیه (بیشتر تامینش از اندونزیه)

به نظر من بریجستون (اندونزی) میتونه یه گزینه ی عالی باشه برا هر ماشینی (البته قیمت مدلاش رو نمیدونم)

King PDA
8 September 2009, 11:25 PM
یکی از آشناها هم GT اندونزی انداخته بود و راضی بود و لاستیک خوبی دراومده بود اون موقع جفتی هم حدود80 خریده بود .

(البته سایپا هم یه مدت GT مینداخت زیر ماشیناش ولی روش Made in china زده بود) :icon_arro

لاستیک های اندونزی به نظرم از بقیه بهترن (با توجه به قیمتشون) چون سمغی که برا تولید لاستیک استفاده میشه وماده مهمی هم تو لاستیکه (فکر کنم برا نرمیشه) مهدش اندونزیه (بیشتر تامینش از اندونزیه)

من هم قبلا از همين GT هاي اندونزي داشتم خيلي سگ جون بودن البته به نرمي لاستيك هاي الانم نبودن

palizesoftware
9 September 2009, 10:42 AM

به نظر من بریجستون (اندونزی) میتونه یه گزینه ی عالی باشه برا هر ماشینی (البته قیمت مدلاش رو نمیدونم)

لاستیک بدی نیست. من پراید صفر رو گه گرفتم از همین لاستیک‌های زیرش بود. GT با گل Champiro بالانس خیلی خوبی هم داره، 90 تا باهاش رفتم که سمت راننده زیر پام ترکید. علت ترکیدگی هم این بود که لاستیک از بغل چاک خورده بود که رفته رفته اینطوری شد. ولی یه خورده خشک هست. منم ترجیح دادم رودستون کره بگیرم و اگه میدونستم رودستون اینقدر نرم هست، همون روز اول گرفته بودم.

King PDA
9 September 2009, 08:51 PM
متاسفانه لاستيك هايي رو كه خود كارخونه ميزاره از كيفيت خوبي برخوردار نيستن !!!!!
حالا هي ميان ميگن كه ايراني كالاي ايراني بخر !!!!!!!!!!
من هم دوست دارم كه كالاي ايراني بخرم ولي جونم و همينطور پولي رو خرج ميكنم رو دوست دارم جايي خرج كنم كه ارزشش رو داشته باشه

amin.405
10 September 2009, 02:09 AM
بهترین لاستیکی که زیر پرایدای صفر میاد که از بقیه بهتره کویر هستش .

اگر همون لاستیک GT رو کارخونه با یه کم اختلاف قیمت بجا چینی ، اندونزیش رو مینداختن زیر پراید دیگه این مشکلات و مسائل کمتر پیش میومد هم ارزون بود و هم تا یه مدتی کار میکرد . یا حداقل همین بارز و کویر به نظرم از جنسای چینی و کپی شده خیلی بهتره .

البته خودرو سازان وطنی یه مدتی ملزم به استفاده از تایر های وطنی بودند ( برای حمایت از تولید داخل.... نمونش هم همین آوانته کرمان خودرو که برا حمایت از سازنده داخلی لاستیکا رو ایرانی میندازه)

aminkhan2008
10 September 2009, 07:59 AM
لاستیک بدی نیست. من پراید صفر رو گه گرفتم از همین لاستیک‌های زیرش بود. GT با گل Champiro بالانس خیلی خوبی هم داره، 90 تا باهاش رفتم که سمت راننده زیر پام ترکید. علت ترکیدگی هم این بود که لاستیک از بغل چاک خورده بود که رفته رفته اینطوری شد. ولی یه خورده خشک هست. منم ترجیح دادم رودستون کره بگیرم و اگه میدونستم رودستون اینقدر نرم هست، همون روز اول گرفته بودم.

لابد لاستیکتون قبلش چندین بار پنجر شده بود.برای من هم همچین اتفاقی افتاد و بعدش لاستیک جلوم تو سرعت 80 ترکید و ماشین از زمین بلند شدوروی دستم 1.5 میلیون خرج گذاشت.شما چطور اتفاقی برات نیفتاد وتصادف نکردی بعد از ترکیدن؟
اصلا لاستیک پنجری زیر ماشین نمیندازم .اون لاستیک بعد از 3سال از بغل پنجر شد و در سال 4 ترکید.من دیگه حساس شدم.لاستیکهایی که از بغل کوچکترین چاک میخوره و پنجر میشه اصلا استفاده نمیکنم.

behnam99
18 October 2009, 10:50 AM
دوستان عزیز من اطلاعاتی رو که از خوندن کل پستها از صفحه 1 تا 15 بدست آوردم براتون خلاصه وار مینویسم :

لاستیک ایرانی : کویر و بارز ترجیحا 165 - بدلیل قیمت مناسب و گارانتی یکساله - مناسب برای کارکرد درون شهری
لاستیک خارجی : کومهو . هانکوک و رودستون ( تا 175 بدون مشکل گیر کردن به بدنه و پیچ کمک ) 185 در بیشتر موارد به بدنه گیر میکنه - لاستیک های دیگه هم مثل یوکوهاما خوبه ولی بعد از حدود یک سال و نیم با میزان کارکرد معمولی لیز میشه و اصطکاک اولی رو نداره . لاستیک میشلن هم خیلی خوبه به شرطی که اصلش گیر بیاد (البته باید به اصل بودن همه مدلها دقت کرد) .
اگه مسئله مالی که البته خیلی هم زیاد نیست براتون مهم نیست حتما لاستیک خارجی بگیرید (اختلاف قیمت ایرانی و خارجی برای 4 عدد لاستیک تقریبا 70-110 هزار تومان )
به تاریخ تولید روی همه لاستیک ها توجه کنید - نباید زیاد توی انبار مونده باشه ( مثال : 16-08 یعنی تولید ماه شانزدهم سال 2008 )
نکته بسیار مهم اینه که اگه لاستیک فابریک ماشینتون گلدستون هستش بدون فوت وقت و در اولین فرصت عوض کنید که خدای ناکرده کار دستتون نده - بدترین نوع لاستیک پراید (چون هم فوق العاده لیزه و هم زود از بین میره )

behnam99
19 October 2009, 04:20 PM
با اجازه دوستان دیروز رفتم 2 جفت لاستیک کومهو کره‌ای 13-60-175 گذاشتم زیر ماشین
لاستیک قبلی رو که گلدستون بود رو هم ازم به قیمت 75.000 تومان برداشت (بعد از 6000 کارکرد )
واقعا لاستیک نرم و بی صدا و عالی هستش
راستی لاستیک ها رو به قیمت دو جفت 235.000 تومان گرفتم
با احتساب قیمت لاستیک خودم 160.000 سر دادم

Hossein15
20 October 2009, 12:27 AM
دوستان من یزد تایر گرفتم.
ظاهرش که جالبه.
کاراییش هم یه بار که تو پیست دور زدم یکی دو دور اول کمی لیز می خورد اما دروهای بعدی یه خورده که گرم شد وضعیتش خیلی بهتر شد.
اما یه مشکل اساسی داره ، بدلیل دور زدن تو پیست آج های کناری دو تایر سمت راست(شاگرد) کمی خورده شده که فکر میکنم نشان از خشک بودن تایره باشه.

Ace
20 October 2009, 10:30 PM
سلام
من 4تا لاستیک کومهو گرفتم واسه پرایدم 2سال پیش که هنوز 3ماه دیگه جا دارن واسه کار کردن
میخوام رینگ اسپرت و لاستیک دیواره کوتاه بگیرم که خیلی توپ باشه
چی بگیرم؟تا 400 جمعا میتونم هزینه کنم

sanam2008
22 October 2009, 02:04 PM
سلام دوستان عزیز یه راهنمایی از شما دوستان میخام برای یکی از دوستانم
برای پراید چه لاستیکی خوبه؟ لاستیک های ماشینش 4سال کار کرده اما هنوز آجش عالیه به نظر شما لاستیک های خودش را چند میخرند؟

F.®.A
26 October 2009, 08:22 AM
با سلام
میخواستم بدونم میشه لاستیک های جلو رو 165 رودستون بندازم و عقب 175 باشه ؟؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟

King PDA
27 October 2009, 12:17 AM
با سلام
میخواستم بدونم میشه لاستیک های جلو رو 165 رودستون بندازم و عقب 175 باشه ؟؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟
نه مشكلي پيش نمياد ولي چرا ميخواي اين كار رو بكني؟
اگه هنوز نخريدي بهتره كه هر 4 تاش رو 175 بخري مشكلي هم پيش نمياد اينطوري هم ماشين نرم تر ميشه و هم اينكه بعد مدتي كه بخواي ضربدري عوض كني اونوقت بد منظره ميشه !!!!!

mashooly
4 November 2009, 01:21 AM
با سلام
فکر خوبیه اینطوری فرمون سفت نمیشه

mashooly
4 November 2009, 01:25 AM
با اجازه دوستان دیروز رفتم 2 جفت لاستیک کومهو کره‌ای 13-60-175 گذاشتم زیر ماشین
لاستیک قبلی رو که گلدستون بود رو هم ازم به قیمت 75.000 تومان برداشت (بعد از 6000 کارکرد )
واقعا لاستیک نرم و بی صدا و عالی هستش
راستی لاستیک ها رو به قیمت دو جفت 235.000 تومان گرفتم
با احتساب قیمت لاستیک خودم 160.000 سر دادم

سلام دوستان عزیز یه راهنمایی از شما دوستان میخام برای یکی از دوستانم
برای پراید چه لاستیکی خوبه؟ لاستیک های ماشینش 4سال کار کرده اما هنوز آجش عالیه به نظر شما لاستیک های خودش را چند میخرند؟
نظر دوست بالایی به دردتون میخوره:icon_surp

hooman70
4 April 2010, 11:38 PM
من پراید مدل 83 دارم 3 سال اول از کارخونه کویر تایر داشت اصلا اذیت نکرد ولی به توصیه مکانیکم عوضش کردم و goodyearانداختم زیرش،تا 3سال آخ نگفت ولی یواش یواش داره اذیت میکنه(یه چیز جالب:4 چرخ کارخونه ای ماشینم کویر بود ولی زاپاسش بارز!!!:icon_surp)

hghiran
10 April 2010, 01:01 AM
مدل 86 حدود 66000 كاركرده با لاستيك اوليه كارخانه : بارز مي گند كه الياف سيمي داره . راست مي گند چون خيلي ضربه به ماشين وارد مي كنه

هميشه لاستيك هاي بقيه رو ديد مي زنم. فكر كنم كومهو و مارشال بهتر باشند.

arashmaziar
10 April 2010, 03:07 AM
من همون اولي که ماشينو گرفتم زيرش گلد استون بود که واقعا افتضاح بود بعدا به توصيه چند نفر بريجستون اندونزي 2008 گرفتم تا الان واقعا راضيم

armashali
12 April 2010, 03:47 PM
سلام
من ماشینم رو بهمن 88 تحویل گرفتم . روش لاستیک MILESTONE شرکت بارز بود . ظاهرا هم مشکلی نداشتن.
بعد از 5000 کیلومتر توی جاده با سرعت 110 لاستیک عقب سمت راننده از بین رفت و ماشین دور خودش چرخید ولی کنترلش کردم .
حالا که بردم پیش لاستیک فروشی و چک کردم دیدم دو تا دیگه از لاستیکها هم مشکل دارن . یکی حدود یک سانت بریدگی روش هست و یکی هم روی خود لاستیک بریدگی داشت.بین آج ها.

دیروز بردم تمام لاستیک ها و زاپاس رو KOMHO انداختم . ولی هر چی گشتم کره ای پیدا نکردم .
همه ویتنامی بودن .
میخواستم ببینم که اینا هم کیفیتشون خوبه یا اینکه ابن لاستیکا هم مشکل دارن؟
متشکرم

jaber1361
14 April 2010, 06:40 PM
لاستیک های ماشین من gt چین بود توی نمایندندگی میگفتن که لاستیک خیلی خوبیه و عوضش نکن ولی من با toyo ژاپن عوض کردم . میخواستم بدونم که لاستیکهای gt کیفیتشون چطوره؟ کار خوبی کردم عوض کردم؟

mbarazandetar
15 April 2010, 03:52 PM
من هم از بارز استفاده کردم هم هانکوک چینی و هم کومهو کره ای و اخیرا هم که GT چینی
توهمه اینها بادوامترش بارز بود که بهد 36000 تا کارکرد هنوز نو بنظر می رسید و نرمترینش که واقعا خیلی ازش راضیم همین GT هستش صدای افتادن تو دست اندازها خیلی کم شده فرمون خیلی نرمتر شده و تو سرعت زیاد هم نمیکوبه

!hadi!
17 April 2010, 07:37 AM
من هم اولي که ماشين را گرفتم چهار حلقه لاستيک 175 تويو گذاشتم و فکر ميکنم عالي هست .

آيا به نظر شما رينگها هم بايد تعويض کنم يا مشکلي ندارد ؟!

Erfan Hidden
10 June 2010, 09:49 AM
دوستان لاستیک فابریک 141 با پراید معمولی وقتی از کارخونه می آد یکی هست یا فرق دارن اگه فرق دارن مشخصات لطفا

aminkhan2008
13 June 2010, 05:04 AM
نه فرق داره
لاستیک 141 پهناش 175 هست ولی صبا و 132 و هاچ بک 165

Erfan Hidden
13 June 2010, 11:06 AM
ممنون دوست عزیز بعد اینکه می گن لاستیک هاش کره ای هست درسته؟ اگه اینجوری باشه پس دیگه نیازی به تعویض نداره در هنگام تحویل

aminkhan2008
15 June 2010, 02:35 AM
نه همیشه اینطوری نیست .شانسیه. مال یکی کومهو هست.یکی یزد تایره و یکی هم کویر و یکی هم هانکوک ولی من جدیدا بیشترش را یزد تایر میبینم

alizadeh652
5 July 2010, 05:36 PM
سلام امروز پراید 132 برای خواهرم گرفتم .موقع خرید گفتن فرمون هیدرولیک کارخونه فعلا" نمیزنه و پیشنهاد نمیدن خلاصه ما تحویل فوری گرفتیم لاستیکش کویر تایر هست از نمایندگی تا خونه دستام افتاد بس که فرمون سفت بود . همه پراید ها اینطوری هستن ؟ ( تا حالا پراید نداشتم ماشینای من همه هیدرولیک بودن ) لاستیکش 165*13*65 اگه 175*60*13 بندازم فرمون بهتر میشه؟برای گارانتی به مشکل نمی خوریم؟

M.D.
6 July 2010, 09:13 AM
لاستیکش 165*13*65 اگه 175*60*13 بندازم فرمون بهتر میشه؟
لاستیک پهن تر اصطحکاک بیشتری با زمین داره و فرمون سفت تر میشه.

alizadeh652
6 July 2010, 02:49 PM
لاستیک کوموهو و رد استان ویتنام رو جفتی 102000 تومان قیمت دادن سایز فابریک قیمتش خوبه؟

Warrior--
6 July 2010, 03:00 PM
Kumho جزو بد ترین لاستیک ساز های جهان است!!!
چطور دوستان اینقدر مطمئن زیر اتومبیلی که خودش هم ایمنی ای ندارد Kumho استفاده می کنند؟!
به نظر من برای پراید بارز بهترین لاستیک ممکن می باشد
پژو و رنو ی فرانسه که استاندارد های بسیــــــــــــــار سخت گیرانه ای را برای قطعات نصب شده روی اتومبیل هایشام می طلبند (مخصوصا رنو) لاستیک های بارز را تایید کرده اند...

مطمئن باشید بارز بسیار برتر از Kumho و Bridgestone است!
اگر شک دارید برای روشن تر شدن موضوع به تاپیک زیر هم سری بزنید و 3-2 صفحه ی آخر را بخوانید:

http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t31777-45.html

این هم ربته بندی لاستیک ها توسط یکی معتبر ترین سازمان بازرسی های آمریکا:

http://up.iranblog.com/Files/30f0d2b2c0bb468bad0c.jpg

با تشکر

رضا صفارپور
22 July 2010, 08:34 PM
من تویو خریدم 175/60/13 خیلیم راضیم

mostafa_gm
2 August 2010, 09:09 AM
Kumho جزو بد ترین لاستیک ساز های جهان است!!!
چطور دوستان اینقدر مطمئن زیر اتومبیلی که خودش هم ایمنی ای ندارد Kumho استفاده می کنند؟!
به نظر من برای پراید بارز بهترین لاستیک ممکن می باشد
پژو و رنو ی فرانسه که استاندارد های بسیــــــــــــــار سخت گیرانه ای را برای قطعات نصب شده روی اتومبیل هایشام می طلبند (مخصوصا رنو) لاستیک های بارز را تایید کرده اند...

مطمئن باشید بارز بسیار برتر از Kumho و Bridgestone است!
اگر شک دارید برای روشن تر شدن موضوع به تاپیک زیر هم سری بزنید و 3-2 صفحه ی آخر را بخوانید:

با تشکر
به نظر من هم همين لاستيك بازر خودمون از اين جنس هاي مثلا خارجي خيلي بهتره. kumho كه همش چينيه يه بنده خدايي خريده 5000 تا راه نرفته لاستيك از داخل شكسته، من خودم بازر داشتم بعد از سه سال يه مقداري صاف شده بود و كمي هم مشكل لرزش فرمون داشت، هي گفتن لاستيك ايراني اينطوريه و اونطوريه عوض كني خارجي بذاري درست ميشه، خير سرم عوض كردم hankook ساخت كره انداختم (شك ندارم اصل نيست)، ماشين هيچ تغييري كه نكرد تازه الان هم فرمون ميكشه (به خاطر هم وزن نبودن لاستيك ها!!) و هم لرزش بيشتر شده، تا حالا بيست دفعه هم بردم ميزان فرمون و بالانس، آخرش هم اوني كه انتظار داشتم نشد.

!hadi!
2 August 2010, 09:54 AM
من تویو خریدم 175/60/13 خیلیم راضیم

من هم 5 ماه هست که تويو 175 انداختم و خيلي راضيم

فقط يک سئوال ( ببخشيد شايد مربوط به اينجا نباشد ) :
بعضي اوقات تو سرعت 120 فکر ميکنم ماشين کمي مي لرزد که تعميرکار نمايندگي مي گقت بالانس مي خواهد آيا درسته ؟

Validator
2 August 2010, 11:27 AM
من هم 5 ماه هست که تويو 175 انداختم و خيلي راضيم
فقط يک سئوال ( ببخشيد شايد مربوط به اينجا نباشد ) :
بعضي اوقات تو سرعت 120 فکر ميکنم ماشين کمي مي لرزد که تعميرکار نمايندگي مي گقت بالانس مي خواهد آيا درسته ؟

همانطور که می دانید بالانس، تاثیر به سزایی در رفع لرزش ها در سرعت را دارد...

M.D.
2 August 2010, 11:59 AM
منم تویو انداختم حدود یک سال پیش تا حالا که راضی هستم. بالانس حتما ببرید البت بالانس در جا، اگه یه وقت هم چرخ رو در اوردین حواستون باشه یه علامتی بزنین که بعد سر جاش ببندین تا بالانسش دوباره به هم نریزه

!hadi!
3 August 2010, 07:49 AM
ديروز ماشين را بالانس بردم و چهارچرخ را به صورت درجا تنظيم کردم ...ضمنا باد لاستيکها را هم به گاز نيتروژن تغيير دادم.

Validator
3 August 2010, 10:32 AM
به سلامتی انشا..
لطفا تغییرات را هم گزارش بفرمایید..! هم در مورد لرزش هم در مورد گاز نیتروژن (البته در تاپیکش)
خیلی ممنون

M@jiD ⁿ
5 August 2010, 08:17 PM
بچه ها لاستیک مارشال چطور لاستیکی هست فروشنده آشنا بود هانکوک هم که میخواستم داشت ولی اسرار میکرد مارشال بهتره واستا برات بیارم
حالا لاستیک نرمی هست ؟کارکردش چطور هست ؟ساخت کجاست؟ گلش نقش ریز هست؟

atteesh
9 August 2010, 01:32 PM
من لاستيك هانكوك انداختم بسيار بسيار عالي هستش و من را به ياد تعليق زانتيا مي اندازد .

arashmaziar
9 August 2010, 03:44 PM
من دو سال پیش بریجستون اندونزی انداختم , کارایی که این لاستیک کرده فکر کنم تانک هم بود کم میاورد , جاهایی خورده که رینگ کج شده اما لاستیک سالم مونده نسبت به لاستیکای قبلیش هم نرم تره و با بالانس در جا توی هیچ سرعتی نمیکوبه یا لرزش نداره , اینو از چندین آپاراتی پرسیدم , و مطمئنا اگر یخوام دوباره بخرم باز هم همین ها رو میخرم

aTN_1366
9 August 2010, 07:22 PM
منم فقط بریجستون رو پیشنهاد میدم .
روی پراید قبلیم تیرماه 87 بریجستون انداختم ، 175 ، خیلی لاستیک نرم ، با قابلیت هندلیگ بالا ، و خیلی هم توی بارون و ... خوب جواب میده . ماشین رو ماه پیش فروختم که دقیقاً 2 سال بود از لاستیکا گذشته بود ، حدود 75000 کیلومتر هم باهاش رفته بودم که وقتی فروختم فکر کنم راحت 20 تا 25 هزار کیلومتر دیگه هم کار میکرد.
در ضمن روی سیلو پدر بزرگم هم بریجستون پوتنزا 205 ، 3 سال پیش انداختم که اونا تا الان داره کار میکنه ، و تا الان هم هیچ کدوم لاستیک حتی 1 بار هم پنچری و ... نداشته .
پراید جدیدم که 3 روز پیش تحویل گرفتم روی خودش بارز بود که دیروز بردم دوباره بریجستون 175 انداختم .
به محضی که لاستیکا رو عوض کردم و بعدشم نیتروژن زدم ، تمام مشکلات فرمون پراید نو حل شد !!! البته میزون فرمون هم نبود که بردم میزون کردم .

atteesh
9 August 2010, 08:05 PM
من لاستيك هانكوك انداختم بسيار بسيار عالي هستش و من را به ياد تعليق زانتيا مي اندازد .

يادم رفت بگم كه لاستيك هانكوك قالبش كمي كوچك است و براي پرايد بهتره 185 بگيريد و در ضمن مدل optimo k - 406 هستش خيلي نرم و بي صدا است .

Validator
9 August 2010, 08:16 PM
يادم رفت بگم كه لاستيك هانكوك قالبش كمي كوچك است و براي پرايد بهتره 185 بگيريد و در ضمن مدل optimo k - 406 هستش خيلي نرم و بي صدا است .

من تا به حال از کوچک بودن قالب لاستیک چیزی نشنیده بودم و جایی هم نخونده ام...!؟! یعنی منظورتون اینه که مثل کفش، قالبهاش فرق میکنه؟ به نظرتون وقتی عرض لاستیک مورد اشاره تون 185باشه، یعنی تو لاستیک های دیگه 175 یا یه عدد دیگه میشه؟؟
لطفا یک توضیحی در مورد این موضوع بدیع بفرمایید...

aTN_1366
9 August 2010, 09:19 PM
دلیل فرقش به خاطر 185 یا 175 نیست !
185 توی تمام لاستیکا یکی هست و 175 هم همینطور.

ولی اصطلاحاً فاق لاستیکا باهم فرق میکنه !
مثلاً اصلی پراید 165/60 هست فکر کنم . ولی شما میخواهید 175 بندازید که معمولاً 175 ها فاقشون 65 هست حالا بعضی ها فاقشون 70 که ممکنه کمی گیر کنه ! مخصوصاً اگه ارتقاع زده باشید
در مورد 185 هم همینطوره ، فاقشونه که فرق میکنه و احتمالاً فاق 185 هانکوک اندازه ای هست که روی پراید مشکلی نداره .

من حدود 5 سال پیش بریجستون 185 انداخته بودن که یادم نیست فاقش چند بود و مدلش هم یادم نیست ولی هیچ وقت گیر نمیکرد ولی جدیداش که الان هست مثل مدل AR10 اگه 185 روی پراید بندازی حتماً گیر میکنه ، باید 175 بندازی

Validator
9 August 2010, 10:01 PM
دلیل فرقش به خاطر 185 یا 175 نیست !
185 توی تمام لاستیکا یکی هست و 175 هم همینطور.
ولی اصطلاحاً فاق لاستیکا باهم فرق میکنه !
مثلاً اصلی پراید 165/60 هست فکر کنم . ولی شما میخواهید 175 بندازید که معمولاً 175 ها فاقشون 65 هست حالا بعضی ها فاقشون 70 که ممکنه کمی گیر کنه ! مخصوصاً اگه ارتقاع زده باشید
در مورد 185 هم همینطوره ، فاقشونه که فرق میکنه و احتمالاً فاق 185 هانکوک اندازه ای هست که روی پراید مشکلی نداره .
من حدود 5 سال پیش بریجستون 185 انداخته بودن که یادم نیست فاقش چند بود و مدلش هم یادم نیست ولی هیچ وقت گیر نمیکرد ولی جدیداش که الان هست مثل مدل AR10 اگه 185 روی پراید بندازی حتماً گیر میکنه ، باید 175 بندازی
بله دوست عزیز،
همه لاستیک ها دارای ابعاد استانداردی هستند که با اعدادی مثل 13/60/175 شناخته می شوند. هر برند لاستیکی با این ابعاد، دقیقا مساوی با لاستیک با برند دیگری است. شاید بعضی سایزها از بعضی برندها، نایابتر باشه ولی تعبیر کوچک بودن قالب، کمی انحراف آمیز است. در صورتیکه سایز لاستیک و برند آن را معرفی کنیم، دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد.:icon_surp

sazyyy
7 September 2010, 11:05 PM
zeetex
made in germany
gooood...

shervinrv
21 September 2010, 05:27 PM
سلام دوستان
من میخوام واسه پراید 83 فرمون معمولی 2 جفت لاستیک بگیرم
واقعا نمیدونم چی بگیرم
تو این فوروم و فورومای دیگه کلی مطلب خوندم از همه لاستیکا هم تعریف شده هم تمجید
یکی میگه بارز خوبه یکی میگه نیست
یکی میگه کومهو توپه یکی میگه آشغالترینه
.
.
.
با بودجه تا 250 واسه 2 جفت بهترین لاستیکی که میشه گرفت چیه ؟
ممنون

993
21 September 2010, 05:52 PM
سلام دوستان
واقعا نمیدونم چی بگیرم
.
.
.
ممنون

توی بعضی از چیزها نمیشه به تجربه ها و توصیه های بقیه زیاد توجه کرد! یکیش همین لاستیکه یکی دیگه اش هم روغنه! یکی میاد اسپیدی 3 هزار تومنی میریزه توی 206 صداش گوش فلک رو هم کر میکنه از بس ازش تعریف میکنه! یکی هم بهران رانا میریزه توی پراید بهران میشه بهترین کارخونه توی دنیا! این چیزها چون اصول و ملاکی برای مقایسه توسط مردم عادی ندارن نتیجه اش این میشه که یکی از بارز خوب میگه یکی بد! حالا مسائل دیگه مثل شرایط بد نگهداری لاستیک خریداری شده یا تاریخ ساختش یا شرایط رانندگی و جاده و .... به کنار!
مثلا همین لاستیک تویو که همه ازش تعریف میکنن اصلا کارخونه ی معتبری نداره! حداقل قد تعریفهایی که ازش میشه شاید خوب نباشه!
من اگه بخوام لاستیک بگیرم میرم بازار قیمتهای برندهای مختلف رو میپرسم سایزهای مختلف رو قیمت میکنم در نهایت یه لاستیک که ساخت ایران یا کره یا ژاپن باشه با سایز و قیمت و گل دلخواهم به همراه تاریخ ساخت جدید میخرم!
صد البته این وسط یه چیزی هست که مورد توافق همه است برخلاف بقیه مسائل و اونم بد بودن لاستیک گلدستونه!

jaber1361
22 September 2010, 10:29 AM
سلام دوستان
واقعا نمیدونم چی بگیرم
.
.
.
ممنون

سلام
من خودم toyo cf1 گرفتم ولی توصیه میکنم بریجستون اندونزی بگیری خیلی عالیه .سری بعد خودم هم میگیرم
سایز 175 هم بگیر

smrh83
22 September 2010, 10:42 AM
سلام دوستان من پیرلی سایز175گرفتم استثناییه جفتی هم 145خیلی نرم میشه

shervinrv
22 September 2010, 11:22 AM
ممنون
با توجه به اینکه فرمون ماشینم معمولیه 175 خیلی سفتش نمیکنه ؟
همینش از کتو کول انداختتم :دی

enginer03
9 October 2010, 07:56 PM
با سلام خدمت دوستان ما یک پراید صفر برامون در آمده و5کیلومتر بیشتر نرفته آیا میشه سر به سر رینگ های اون را با رینگ141تعویض کرد؟

mostafa_gm
10 October 2010, 10:56 AM
با سلام خدمت دوستان ما یک پراید صفر برامون در آمده و5کیلومتر بیشتر نرفته آیا میشه سر به سر رینگ های اون را با رینگ141تعویض کرد؟
سر به سر یعنی چطوری؟
رینگ 141 فکر میکنم دور و بر 150 باشه چهار تاش ولی مال پراید چهار تاش میشه حول و حوش 60 تومن اونم رینگ مشهد که گرونترینش هست.

enginer03
12 October 2010, 07:02 PM
یعنی باید 90تومان بزاریم روش؟

mostafa_gm
13 October 2010, 09:59 AM
یعنی باید 90تومان بزاریم روش؟
بیشتر از این. چون من قیمت 4 تا رینگ نو مشهد رو گفتم 60 تومن. دست دوم حتی در حد نو تازه اگه رینگ مشهد باشه که بعید میدونم، شاید 30-40 تومن بیشتر نخرن.

Erfan Hidden
13 October 2010, 03:12 PM
من پرسیدم جایی.گفت 100 باید سر بدی ولی خوب لاستیکاتم باید عوض کنی چون به رینگ 141 لاستیک 165 نمیخوره باید 175 بندازی

enginer03
14 October 2010, 07:50 PM
این رینگ های پراید ما مثل پرایدهای دهه 70هست چرا اینطوری شده؟

gisha
30 October 2010, 03:33 PM
سلام.
یه پراید مدل 84 دارم که 55 هزار تا کار کرده.
هر کاری می کنم موقع ترمز گرفتن سر می خوره!!
با تغییر لاستیک هاش به 175 مشکلم حل میشه؟
لاستیکهای فعلیش هم همون اورژنال کارخونست.
با تشکر...

Erfan Hidden
30 October 2010, 07:50 PM
سلام.
با تشکر...

دوست عزیز لاستیک های ماشین شما کار خودشو کرده و الان بعد از 5 سال دیگه لاستیک مناسبی

نمیتونه باشه هرچند کیلومتر کارکرد خیلی هم بالا نیست

به نظرم همون 165 بندازی مناسب تره ولی لاستیک کره ای یا زاپنی بگیر چون هم نرم تره و هم مطمئن تر

در ضمن حتما به تاریخ تولیدش توجه کن که حداقل دیگه 5 یا 6 2010 باشه

arashmaziar
30 October 2010, 07:51 PM
سلام.
با تشکر...

معمولا توی این کیلومتر باید لاستیکها رو مخصوصا اگه واسه کارخونه هست عوض کنی
البته نه هر لاستیکی ها بسته به جنس لاستیکات هم داره
در ضمن لاستیک های کارخونه همچین اورجینال هم نیست , هر با یه چیزی میندازن من که گرفتم گلداستون بود فورا داغون شد خیلی هم زیر ماشین اذیت میکرد عوض کردم بریجستون اندونزی انداختم زیادم رفته بیشتر از مال شما ولی سالمه در ضمن اینکه مال شما از عمرشم زیاد گذشته به نظر من بهترین کار اینه جایی که میبری تنظیم باد میکنی ازش وضعیت لاستیکهات رو بپرسی

gisha
31 October 2010, 03:32 PM
میشه مزایا و معایب لاستیک 165 و 175 رو نسبت به همدیگه بگین؟ مخصوصا در مورد ترمز گیری و مصرف سوخت.
با تشکر...

Mostafa United
2 November 2010, 12:13 PM
من هم قبلا ها روی پراید بریجستون turanzza با سایز 175/60/13 انداخته بودم و عالی بود

Rain Man 4498
2 November 2010, 01:02 PM
میشه مزایا و معایب لاستیک 165 و 175 رو نسبت به همدیگه بگین؟ مخصوصا در مورد ترمز گیری و مصرف سوخت.
با تشکر...

lاز مزایای لاستیک 175 میشه به تعادل و ترمزگیری خیلی بهتر نسبت به لاستیک 165 اشاره کرد در مورد مصرف سوخت خوب طبیعتا لاستیک 165 بخاطر پهنای کمتر و سطح اصطکاک کمتر با زمین مصرف سوخت پایین تری رو داره.

majidhe
7 November 2010, 09:54 AM
ميشه چرخ هاي جلو 175 باشن و چرخ هاي عقب 165 مشكلي پيش نمياد
در ضمن لاستيك اندونزي 165 بهتره يا ايراني ها مثل دنا و يزد تاير و كوير و ....