PDA

View Full Version : ازمایش تصادف پژو206-زانتیا-405-پارس(406) 206دارها شما پیروزید

arash p mbz bmw
14 November 2005, 06:14 PM
سلام بچه ها
من خودم باورم نمیشه که این ماشین فلفل بتونه اینطوری توی تستهای تصادف دووم بیاره
شاید باور نکنید ولی حتی زانتیا توی امنیت به پای این فلفل نمیرسه
البته 405 توی عکسی که ازش دارم چرا ولی پارس ( 406 )هم نمیتونه
دوستان من یه سری عکس ادمک هم میزارم
هر عضوی از بدن ادمک به رنگ قرمز بود یعنی توی تصادف اون عضو در خطره
خوب اول 206

http://psforums.persiangig.com/peugeot_206.jpg
http://psforums.persiangig.com/crash_erg_206_4.jpg

arash p mbz bmw
14 November 2005, 06:16 PM
اینم 405و پارس
http://psforums.persiangig.com/mp_peugeot405.jpg
http://psforums.persiangig.com/peugeot_406.jpg
http://psforums.persiangig.com/peugeot_406_1997.jpg

arash p mbz bmw
14 November 2005, 06:19 PM
اینم زانتیا
واقعا متاسفم برای این امنیت:
http://psforums.persiangig.com/xantiagraf.jpg
http://psforums.persiangig.com/xantiaside.jpg
http://www.crash-test.org/marques/citroen/xantia_frontal_1997.jpg

kourosh69
14 November 2005, 06:21 PM
سلام بچه ها
من خودم باورم نمیشه که این ماشین فلفل بتونه اینطوری توی تستهای تصادف دووم بیاره
شاید باور نکنید ولی حتی زانتیا توی امنیت به پای این فلفل نمیرسه
البته 405 توی عکسی که ازش دارم چرا ولی پارس ( 406 )هم نمیتونه
هر عضوی از بدن ادمک به رنگ قرمز بود یعنی توی تصادف اون عضو در خطره
خوب اول 206

http://psforums.persiangig.com/crash_erg_206_4.jpg

آرش خان

واقعا جالب و حیرت انگیزه

پیروز باشید

saber2q
14 November 2005, 06:22 PM
شرايط همه اين تست ها مساوي بوده؟؟ يعني سرعت و ضربه تو همش به يك اندازه بوده؟؟

arash p mbz bmw
14 November 2005, 06:36 PM
زیر بیشتر عکسها از جلو سرعت 90کیلومتر بر ساعت هک بود

رحيم توكلي
14 November 2005, 06:48 PM
ايول به اين 206
فقط حيف لوازمش گرونه و زياد ازش سر در نمياورند
منظورم مكانيكها وجتي نمايندگيهاي ايرانخودرو

m16586
14 November 2005, 07:02 PM
سلام بچه ها
ولی پارس ( 406 )هم نمیتونه

پارس همون 405 هست ( گنجشک رنگ شده به جای قناری ) :icon_razz

saber2q
14 November 2005, 07:05 PM
زیر بیشتر عکسها از جلو سرعت 90کیلومتر بر ساعت هک بود
نيست

arash p mbz bmw
14 November 2005, 07:07 PM
پارس همون 405 هست ( گنجشک رنگ شده به جای قناری ) :icon_razz
دوست خوبم اینجا جای این حرفا نیستش
منم نمیتونم با شما توی این تاپیک بحث کنم :icon_eek:

rezaps
14 November 2005, 08:03 PM
اون 206 که تو عکس ميبينين اوني نيست که تو ايران سوارين ، ظاهرش همونه ...
حتي اون مرسدس بنزي که تو آلمان هست با اوني که تو آمريکا هستش از يه مدل و يه کلاس
خيلي فرق ميکنه....

Evanescence
14 November 2005, 09:20 PM
مگر در امنیت 206 شک داشتید ؟ بعد از ماکسیما ایمن ترین خودرو کشوره .

در مورد امنیت خودروهایی که اشاره کردید قبلا بحث شده بود

اون 206 که تو عکس ميبينين اوني نيست که تو ايران سوارين ، ظاهرش همونه ...
حتي اون مرسدس بنزي که تو آلمان هست با اوني که تو آمريکا هستش از يه مدل و يه کلاس
خيلي فرق ميکنه
در سایتهای دیگه عکس 206 های تصادفی تولید شده در ایران رو زیاد دیدم . از لحاظ امنیت بینظیره

rezaps
15 November 2005, 10:06 AM
اگه چپ نکنه خيلي امنيتش خوبه....

pesaremelli
15 November 2005, 10:26 AM
اينا همه به تكنولوژي ساخت اين ماشينا بر ميگرده 206 طراحي شده در سال 2001 و 405 مال سال 1986 تو اين 20 سال علم خيلي پيشرفت كرده
خدمت ارش خان هم بگم ميشه ادم يه 405 بخره و تبديل به پارس كنه اين دو تا ماشين بجز تفاوت در كيفيتشون اصلن با هم فرق نميكنن
متاسفانه امنيت به جز چندتا ماشين حلقه ي گمشده ي توليدات خودرو ايرانه

در اين عكس وجود ميله هاي جاذب انرژي در درهاي سمند مشخس هستش كه نقش فوقولاده اي در جذب انرژي تسادف از بغل داره

farhad_k
15 November 2005, 11:10 AM
متاسفانه من بغیر از عکس مربوط به زانتیا مابقی عکس ها رو ندارم

skianooshl
15 November 2005, 11:24 AM
Albateh hichkodam be paye pride nemiresan

fizzi :دوست عزيز خوش آمديد . نوشتن پينگليش ممنوع هست. حتما قبل از زدن پست بعدي قوانين را از اينجا بخانيد: http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=61

fizzi
15 November 2005, 12:47 PM
مگر در امنیت 206 شک داشتید ؟ بعد از ماکسیما ایمن ترین خودرو کشوره .

در مورد امنیت خودروهایی که اشاره کردید قبلا بحث شده بود

در سایتهای دیگه عکس 206 های تصادفی تولید شده در ایران رو زیاد دیدم . از لحاظ امنیت بینظیره

206 هاي ايران فقط 2 تا ايربگ داره و مدلهاي خارجي 6 عدد ..!
در اينهايي كه ما سوار ميشيم از side airbag كنار صندلي هاي جلو و ايربگ پرده اي بالاي ستون جلو كه من در مدلهاي خارجي ديدم خبري نيست...:icon_mad:

در يكي از روزهاي بهار امسال كه هوا باروني بود خاهر بنده سر يك 4 راه با 206 خودش تصميم به دور زدن ميگيره كه يه خانم بيتجربه و ناشي با يه 206 ديگه ولي تيپ 2 (بدون abs) با سرعت مياومده ميزنه رو ترمز وچرخها قفل ميشه و از سمت چپ ميكوبه به در جلو ....:icon_mad:
شدت تصادف به حدي بود كه در راننده ماشين خاهرم 50 سانتيمتر رفت تو و لولاهاش در اومد!. :icon_sad:
خوشبختانه خاهر من در كمال ناباوري و با اينكه ايربگ كنار صندلي وجود نداشت آسيبي نديد با وجو دي كه قسمت داخل در تقريبن به وسط صندلي راننده رسيده بود و ميله داخل در هم مقاومت نكرده بود..!

خلاصه مجموعه گند كاري هاي ايران خودرو ( نداشتن abs در اون ماشين و نبودن سايد ايربگ در اين يكي) ميرفت كه جون يكي از اعضاي خونواده من رو تهديد كنه .. خدا ميدونست اگر اتفاقي مي افتاد من خواب راحت براي هيچ ايران خودرويي باقي نميزاشتم...:icon_conf

:icon_razz :icon_arro

Evanescence
15 November 2005, 01:54 PM
206 هاي ايران فقط 2 تا ايربگ داره و مدلهاي خارجي 6 عدد ..!
در اينهايي كه ما سوار ميشيم از side airbag كنار صندلي هاي جلو و ايربگ پرده اي بالاي ستون جلو كه من در مدلهاي خارجي ديدم خبري نيست...:icon_mad:

در يكي از روزهاي بهار امسال كه هوا باروني بود خاهر بنده سر يك 4 راه با 206 خودش تصميم به دور زدن ميگيره كه يه خانم بيتجربه و ناشي با يه 206 ديگه ولي تيپ 2 (بدون abs) با سرعت مياومده ميزنه رو ترمز وچرخها قفل ميشه و از سمت چپ ميكوبه به در جلو ....:icon_mad:
شدت تصادف به حدي بود كه در راننده ماشين خاهرم 50 سانتيمتر رفت تو و لولاهاش در اومد!. :icon_sad:
خوشبختانه خاهر من در كمال ناباوري و با اينكه ايربگ كنار صندلي وجود نداشت آسيبي نديد با وجو دي كه قسمت داخل در تقريبن به وسط صندلي راننده رسيده بود و ميله داخل در هم مقاومت نكرده بود..!

خلاصه مجموعه گند كاري هاي ايران خودرو ( نداشتن abs در اون ماشين و نبودن سايد ايربگ در اين يكي) ميرفت كه جون يكي از اعضاي خونواده من رو تهديد كنه .. خدا ميدونست اگر اتفاقي مي افتاد من خواب راحت براي هيچ ايران خودرويي باقي نميزاشتم...:icon_conf

:icon_razz :icon_arro
به هر حال ایمن ترین خودرو ایران خودرو همین 206 هستش :icon_mad:

davoudm2003
15 November 2005, 02:40 PM
ولی چند روز پیش من صحنه ای از تصادف 206 دیدم که نظرم راجب امنیتش تغییر کرد
یک 206 تیپ 5 باسرعت نزدیک به120 (در شهر)در سر یک سه راه ترمز میگیره که گویا abs این ماشین کار نمیکنه و چرخها قفل میشه و ماشین از رو جوب رد میشه و به دیوار صاف برخورد میکنه لحظه برخورد شاید سرعت 70 هم نبوده .چرخهای جلو اومده بود زیر پایه راننده و فرمون و قسمت جلوی ماشین(کیلومتر شمار و جایه دریچه هایه کولر و در کل قسمت جلوی ماشین همون قسمت مشکی که اسمشم نمیدونم)رفته بود به سمت بالا رو به سقف یعنی فرمون به حالت افقی در امده بود و ایر بگ سمت راننده هم باز شده بود اما رو به سقف .خلاصه راننده با صورت رفته بود تو قسمت زیر فرمون.
و خودم هم با یه تیپ 3 سر یک پیچ با سرعت 140 چپ کردم که البته خدایی سقف محکمی داره. اما به نظر من ایمنی فقط لحظه تصادف مهم نیست چون من الان تو همون پیچ با سمند 150 هم میرم بدون هیچ مشکلی .

محمد1981
15 November 2005, 07:21 PM
و خودم هم با یه تیپ 3 سر یک پیچ با سرعت 140 چپ کردم که البته خدایی سقف محکمی داره. اما به نظر من ایمنی فقط لحظه تصادف مهم نیست چون من الان تو همون پیچ با سمند 150 هم میرم بدون هیچ مشکلی .

بابا یه ذره به فکر خودت باش. قبل از این که ماشینت چپ بکنه 140 تا سر پیچ می رفتی ، حالا 150 تا میری. حتما اگه یه دو سه بار دیگه چپ بکنی، سر پیچ با 200 تا می پیچی.
بابا یه ذره یواشتر، جونتون بیشتر از این حرفا ارزش داره.

hamed.black
15 November 2005, 07:53 PM
206 ماشينه خوبيه چون هر چي باشه تكنولوژيه توليد اون يه 20 سالي از بقيه توليدات ايرانخودرو جلوتره ولي بهر حال نبايد بهش اعتماد كرد چون هر چي باشه توليد ايرانه ديگه..................

haj_amir
16 November 2005, 03:23 AM
والا من زیاد تصادف دیدم...ولی هیچ موقع ندیدم که ایربگ عمل کنه...حالا قضییه چیه الله و اعلم

farhad_k
16 November 2005, 12:16 PM
به نظر من بخاطر اینه که اکثر دوستان ایر بگ هاشون خاموشه
نمیدونه داستان چیه ولی هر کسی که ماشینش ایربگ داره رو میبینی ایربگ رو خاموش کرده
وقتی دلیلش رو میپرسی میگه تو تهران که اتفاقی نمیوفته حالا تو جاده باشی یه چیزی
والا من خودم هم وقتی داخل شهر هستم ایربگ رو خاموش میکنم مگه بدونم مثلا از یکی از اتوبان ها بخام رد بشم ایربگ رو روشن میکنم
دلیل خودم هم اینه که نمیدونم سنسور ایربگ با چه ضربه ای اکتیو میشه
میترسم بر اثر یه ضربه خیلی اروم هم یه هو ایربگ باز بشه و خود ایربگ باعث تصادف بشه

fizzi
16 November 2005, 12:56 PM
به نظر من بخاطر اینه که اکثر دوستان ایر بگ هاشون خاموشه
نمیدونه داستان چیه ولی هر کسی که ماشینش ایربگ داره رو میبینی ایربگ رو خاموش کرده
وقتی دلیلش رو میپرسی میگه تو تهران که اتفاقی نمیوفته حالا تو جاده باشی یه چیزی
والا من خودم هم وقتی داخل شهر هستم ایربگ رو خاموش میکنم مگه بدونم مثلا از یکی از اتوبان ها بخام رد بشم ایربگ رو روشن میکنم
دلیل خودم هم اینه که نمیدونم سنسور ایربگ با چه ضربه ای اکتیو میشه
میترسم بر اثر یه ضربه خیلی اروم هم یه هو ایربگ باز بشه و خود ایربگ باعث تصادف بشه

ايربگ راننده اصلا و ابدا قابل خاموش شدن نيست...:icon_roll

ايربگ سرنشين جلو هم با سوئيچ قابل از كار انداختن هست اونهم براي اينكه اگر صندلي مخصوص كودك بطور سروته در صندلي جلو نصب شده باشد وايربگ روشن باشد در صورت تصادف ايربگ از پشت صندلي بچه را به سقف ميكوبد و به همين ترتيب دهها كودك زير 2 سال به همين ترتيب در آمريكا كشته شدند...:icon_redf

در ضمن خود من تا بحال نديدم كه كسي ايربگ سمت راست رو خاموش كنه!!!!:icon_sad:

به نزر من واقعن كار بيهوده اي هست ..:icon_mad:

ايربگ هاي سنتي داراي چند سنسور ضربه در پشت سپرهاي جلو هست و در انواع جديد داراي سنسورهاي شدت ضربه هست كه با توجه به شدت تصادف ايربگها را وارد عمل ميكنه و همچنين داراي سنسورهاي شتاب معكوس كه در واقع در كمربندهاي پيش كشنده هستند ... عمومن در شتابهاي بالاتر از 3 وارد عمل ميشن و همچنين به عنوان يك بك آپ براي سنسورهاي ضربه هم عمل ميكنند.:icon_cool

GHAZANFARDEL
16 November 2005, 01:51 PM
fizziجان مطلب جالبي بود ممنون
واينكه در 206 اينطوريه يا در همه ماشينهاي اير بك دار ايربك خاموش نميشه
مال راننده

arash p mbz bmw
16 November 2005, 06:32 PM
البته به دوستان عزیز هم بگم
تا حالا من خودم چندین 206و زانتیا دیدم که در تصادف ایربگشون کار نکرده
طبق تحقیقاتی که کردم فهمیدم که امواج موبایل تاثیر گذار هست
برای همین میگن
1-موبایل رو روی داشبورد نزارین
2-در صورت امکان انتن موبایل برای ماشین نصب کنید تا امواج خارج بشن
دوستان به خصوص اقای fizziبینند که این حرفای من منطقی هست یا نه؟؟
دوست بزرگوار و خوبمevanicensماکسیما نا امن ترین خودرو هست اونوقت شما چطور............

fizzi
16 November 2005, 09:43 PM
اينتور كه كارخانه براي 206 اعلام كرده و در دفترچه ماشين نوشته شده كه در صورت نبستن كمربندهاي ايمني ايربگها هم عمل نخاهد كرد... :icon_smil
اين ماشين طبق استانداردهاي ايمني اروپا هست و لازم هست كه ايربگ وكمربند ايمني توام باشند...
در استاندارهاي امريكايي ايربگها براي راننده 70 وبراي سرنشين با حجم 110 ليتر هست كه در صورت نسبتن كمربند ايربگ به تنهايي وظيفه حفظ جان راننده را انجام دهد...:icon_cool

برای همین میگن
دوست بزرگوار و خوبمevanicensماکسیما نا امن ترین خودرو هست اونوقت شما چطور............

آرش جان راستش كمي بعيد به نزر مياد ولي با توجه به سيستم برق 206 كه شبكه مالتي پلكس ميباشد و خيلي پيچيده هست , غير ممكن هم نيست ...ممكنه حق با شما باشه.:icon_ques

در زمن ماكسيما در دوبي بين ماشينهاي سواري ( نه خيلي لوكس) بالاترين حق بيمه را دارد و تازه بيشتر شركتهاي بيمه به هيچ قيمتي حاضر به بيمه كردن اين ماشين به دليل امنيت پايين نيستند.!
من اول باورم نميشد چنين ماشيني در دوبي به ماشين چپي معروف شده باشد ولي يكي از دوستان آمار تعداد و نوع ماشينهاي چپي يكي از شركتهاي بيمه را نشانم داد كه ماكسيما با فاصله زيادي اول بود ...:icon_sad:

Evanescence
16 November 2005, 10:20 PM
برای همین میگن
دوست عزیز منبع من روزنامه دنیای اقتصاد بود که ایمنی خودروهای وارداتی و ساخت داخل رو به نقل از موسسه ای که اسمش یادم نیست ذکر کرده بود . این حرفا رو از خودم در نمیارم که ... :icon_smil

رحيم توكلي
16 November 2005, 11:24 PM
اينم از ماكسيما
با اين حساب هيچكي تو ايران با اين ماشينها امنيت نداره

محمد1981
17 November 2005, 12:29 PM
[B]اينتور كه كارخانه براي 206 اعلام كرده و در دفترچه ماشين نوشته شده كه در صورت نبستن كمربندهاي ايمني ايربگها هم عمل نخاهد كرد...

اگه کمربند نبسته باشی، بر اثر تصادف ابتدا به سمت فرمان پرتاب میشی و آسیب میبینی، بعدش ایربگ به سرعت به عقب پرتابت می کنه. برای همین میگن اگه ماشینت ایربگ داره، حتما کمربند رو ببند. در ضمن من شنیدم ایربگ بعضی وقتا باعث شکستگی بینی میشه.(ولی از مرگ نجاتت میده.)

hamed.black
17 November 2005, 01:21 PM
برای همین میگن
2-در صورت امکان انتن موبایل برای ماشین نصب کنید تا امواج خارج بشن....

ارش جان امواج موبايل هيچ تاثيري روي ايربگ نميتونه داشته باشه چون طرز كار ايربگ با موبايل خيلي متفاوته ضمن اينكه تو موبايل از امواج الكترو مغناتيسي استفاده ميشه كه اصلا تو ايربك اين امواج وجود ندارن كه وجود موبايل باعث اختلال تو ايربگ بشه ..........:icon_arro
براي اينكه يه سيستمي اختلال در اون بوجود بياد بايد چيزي از جنس خودش باشه................

arash p mbz bmw
17 November 2005, 04:08 PM
حامد جان حرف شما هم منطقی و متینه
البته روی ایربگ که تاثیر نداره بلکه روی ecuو لنزهای حساس ایربگ و ضربه تاثیر میزاره
fizziجان ممنون از اینکه جوابمو دادین
evanicensجان من نظرم هیچ جسارتی نبود شرمنده اگر ناراحت شدین.......:)

Malkemid
17 November 2005, 06:43 PM

شما تا قبل از این عکسها و اینا...هر تاپیکی گیر آوردی توش گفتی 206 نا امنه...حالا نوبت ماکسیما شد؟:icon_mad:

arash p mbz bmw
17 November 2005, 08:29 PM
شما تا قبل از این عکسها و اینا...هر تاپیکی گیر آوردی توش گفتی 206 نا امنه...حالا نوبت ماکسیما شد؟:icon_mad:
دوست بزرگوارم ممنونم
از اینکه دوست خوبی مثل شما دارم خوشحالم
دوست خوبم قبلا که میدیدین من دائم از 206 بد میگم همش شنیده و دیده بود
تا چند روز پیش تصمیم گرفتم که یه تحقیق کوچیکی بکنم
بیشتر صفحات اینترنت رو ورق زدم و خوندم و دیدم و اونموقع بود که نظرم کاملا برگشت
چون راه با این عکسها بستست
بریم سر ماکسیما
این خودروی در تست بیمه ی امریکایی نا امن ماشین شناخته شد اینو من نمیگم مدارک میگن..:icon_excl

hamed.black
17 November 2005, 11:24 PM
ارش جان سيستم wirelees ecu نيست و اگه بدونيد كه امواج موبايل به چه حذي ضعيفه متوجه ميشيد كه نميتونه روي ecu تاثير بزاره سنسوراي ايربگم هم خوب به صورت مكانيكي عمل ميكنن يعني به ضربه حساس هستن نه به فركانس بنابر اين نميتونه تاثيري داشته باشه البته ناگفته نمونه كه امواج موبايل روي بدنه ماشينم تاثير ميزاره (طبق قوانين فزيك) ولي خوب بايد ديد اين تاثير در چه حد و چه مورديه ..........:icon_cool :icon_arro

arash p mbz bmw
18 November 2005, 12:02 AM
با حرفای شما مجبور شدم ارشیو مجلاتمو ورق بزنم تا اینکه به یک مقاله در مجله ماشین شماره ی274رسیدم
در اینجا نوشته که امواج رادیویی و الکترومغناتیس بر روی absو ایربگ تاثیر میزاره و باید پیشگیری کرد

hamed.black
18 November 2005, 05:55 PM
خوبه من گفتم كه روي همه چي تاثير ميزاره ولي بايذ ببيني اين تاثير چه قدر موثره مگه .......
مثلا روي بدنه ماشينم تاثير ميزاره ولي مگه بدنه چيزيش ميشه................

hamed.black
18 November 2005, 06:19 PM
اقا من مقاله كه گفتي خوندم تو اون مقاله حرفي از سنسور و ecu نزده كه شما به اون اشاره كردي بلكه گفته بر روي سيستم الكترونيكي ماشين تاثير ميزاره...........

Nima1989
18 November 2005, 06:23 PM
با حرفای شما مجبور شدم ارشیو مجلاتمو ورق بزنم تا اینکه به یک مقاله در مجله ماشین شماره ی274رسیدم
در اینجا نوشته که امواج رادیویی و الکترومغناتیس بر روی absو ایربگ تاثیر میزاره و باید پیشگیری کرد
باد شدن ایربگ یه واکنش کاملن شیمیایی هستش

arash p mbz bmw
19 November 2005, 04:51 PM
باد شدن ایربگ یه واکنش کاملن شیمیایی هستش
نیما جان خوب دستور دادن به باد شدن کیسه مهمه
مشکل ما اینه که امواج باعث میشن که دستوری برای باد شدن ایربگ یا وارد عمل شدن absداده نشه..:icon_excl
حامد جان چه عضوی از ماشین به غیر از ecuمیتونه دستور بده که کیسه ی هوا باد بشه ؟!!!:icon_ques

hamed.black
19 November 2005, 11:09 PM
ecu يه سيگنال ميفرسته كه ايربگ كار كنه ممكنه كه اين سيگنال در موقع انتقال از ecu به ايربگ دچار مشكل بشه اگه سيمي تا شده باشه يا يه خراش ور داشته باشه در اون اختلال ايجاد ميشه چون سيگنال چيزي جز يه ولتاژ نيست و در يافت كننده هم بر مبناي اين ولتاژ كار ميكنه بنابر اين اگه در جايي يه مقاومت در سر راه پيدا بشه افت ولتاژ بوجود مياد كه باعث ميشه تا پيغام به درستي به ايربگ انتقال پيدا نكنه و مانع از فعاليت اون بشه............

saber2q
20 November 2005, 12:26 AM
اين دوتا اصلا هيچ ربطي به هم ندارن و قابل مقايسه نيستن

206 با سرعت 90 كيلومتر تست شده
و
406با سرعت 140 كيلومتر
و اين اختلاف خيلي زياده و اصلا قابل مقايسه نيست پس 206 دارا شما پيروز نيستيد :icon_arro :icon_sad:

http://psforums.persiangig.com/peugeot_406.jpg

saber2q
20 November 2005, 12:34 AM
ecu يه سيگنال ميفرسته كه ايربگ كار كنه ممكنه كه اين سيگنال در موقع انتقال از ecu به ايربگ دچار مشكل بشه اگه سيمي تا شده باشه يا يه خراش ور داشته باشه در اون اختلال ايجاد ميشه چون سيگنال چيزي جز يه ولتاژ نيست و در يافت كننده هم بر مبناي اين ولتاژ كار ميكنه بنابر اين اگه در جايي يه مقاومت در سر راه پيدا بشه افت ولتاژ بوجود مياد كه باعث ميشه تا پيغام به درستي به ايربگ انتقال پيدا نكنه و مانع از فعاليت اون بشه............
دستور باز شدن ايربك در اتومبيل توسط قطعات استوانه اي شكلي انجام ميشه كه در آنها يك فنر مارپيچ قرار داده و قطعه با وزن طراحي شده و حادي در يك طرف استوانه روي فنر قرار داره كه بر اثر ظربه ميل به جمع كردن فنر داره و در صورت برخورد وزنه حادي به انتهاي استوانه دستور باز شدن ايربك داده ميشه و فنر داخل اين استوانه ها با توجه به شدت ضربه مورت نياز براي باز شدن ايربك طراحي ميشود و در جهت مشخص براي ضربه موردنظر نصب ميشود و براي هر ايربك ممكن است چندين سنسور وجود داشته باشد كه البته اين سنسور ها در امن ترين جاي ماشين قرار داده ميشود تا در تصادفات خود سنسور بر اثر ضربه دچار مشكل نشود و دستور خود را بدرستي بدهد (فقط ميدونم كه يكيش در خود فرمون و يكي ديگه هم در زير دشبرد يعني پشت ايربك هاي راننده و كمك راننده قرار داره ولي جاي بقيش رو نميدونم)

Malkemid
20 November 2005, 12:42 AM
اين دوتا اصلا هيچ ربطي به هم ندارن و قابل مقايسه نيستن

206 با سرعت 90 كيلومتر تست شده
و
406با سرعت 140 كيلومتر
و اين اختلاف خيلي زياده و اصلا قابل مقايسه نيست پس 206 دارا شما پيروز نيستيد

این سرعتهایی که گفتید کجا نوشته؟

saber2q
20 November 2005, 12:45 AM
این سرعتهایی که گفتید کجا نوشته؟
پائين عكس ها توي صفحه ديجيتالي كه روي زمين در كنار ماشين در محل برخورد قرار داره

Malkemid
20 November 2005, 12:54 AM
پائين عكس ها توي صفحه ديجيتالي كه روي زمين در كنار ماشين در محل برخورد قرار داره

درست می گید!!... این دیگه چه مقایسه ایه؟!! مقایسه در شرایط نا برابر!!!:icon_twis

IEHT
20 November 2005, 08:39 AM
این عکسها از سایتNCAP گرفته شده که مرکز تست تو اروپاست . سرعت ماشین ها هم 64 کیلومتر در ساعته و آدرس اون هم http://www.euroncap.com/content/test_procedures/front_impact.php
اون عکس 206 هم مربوط به تست سپتامبر 2000 تو همین سایته :
http://www.euroncap.com/downloads/media/phase7b/peugeot_206_2000.jpg
برای اونایی هم که حوصله انگلیسی خوندن دارن پروتوکل تست تصادف از جلو آدرسش http://www.euroncap.com/downloads/test_procedures/area_3/event_2/EuroNCAP%20Frontal%20Protocol%204.1.pdf توصیه میکنم بخونید خیلی جالبه :icon_sad:
:icon_mad: :icon_surp

majid206
20 November 2005, 12:19 PM
دوستان اطلاعات کامل تست تصادف 206 در آدرس زیر است نکته اول اینکه تست روی 206 مدل 2000 با موتور 1.3 انجام شده و نکته دوم اینکه فرمان ماشین مورد تست در راست قرار داشته و لذا ممکن است با فرمان چپ میزان ایمنی فرق داشته باشد.در هر حال نشان دهنده کیفیت خوب 206 در تصادف می باشد.

http://www.aaa.asn.au/NCAP/PDF%20Docs/peug206.htm

در ضمن در آدرس زیر مقایسه کلیه ماشین ها را از نظر تصادف می بینید که نشان میدهد حرهای دوستان هم درست است هم غلط مثلا در مورد ماکسیما مدلهای قبل از 2004 از ایمنی کمی برخوردارند درحالیکه مدل 2004 امتیاز خوب گرفته است .
ریو ایمنی کمی دارد و یا تویوتا کمری باوجود گرانتر بودن امینی کمتری از کرولا دارد.
به هرحال لینک زیر جواب بسیار ی از سوالها را در خود دارد.

http://www1.tpgi.com.au/users/mpaine/ncaplist.html

hamed.black
20 November 2005, 07:42 PM
سابر جان ممنون من اطلاع دقيقي از طرز كار ايربگ نداشتم و مطئن نبودم چطوري كار ميكنه فقط ميدونستم كه سنسوراش به ضربه حساسن و من فقط جواب اقا ارش در مورد الكترونيكو دادم چون تو اين مورد چيزايي رو ميدونستم و از ديد الكترونيك جواب دادم چون فكر ميكردم ايربگ به صورتي كه اقا ارش گفته كار ميكنه پس ظاهرا ايربگ يه قطعه مكانيكي هستش و اگه اين طوري باشه ديگه لازم به اون چيزايي كه من گفتم نبوده و اين نشون ميده كه ديگه اصلا تحت هيچ شرايطي نميتونه امواج موبايل روي ايربگ تاثير بزاره............

saber2q
20 November 2005, 08:10 PM
سابر جان ممنون من اطلاع دقيقي از طرز كار ايربگ نداشتم و مطئن نبودم چطوري كار ميكنه فقط ميدونستم كه سنسوراش به ضربه حساسن و من فقط جواب اقا ارش در مورد الكترونيكو دادم چون تو اين مورد چيزايي رو ميدونستم و از ديد الكترونيك جواب دادم چون فكر ميكردم ايربگ به صورتي كه اقا ارش گفته كار ميكنه پس ظاهرا ايربگ يه قطعه مكانيكي هستش و اگه اين طوري باشه ديگه لازم به اون چيزايي كه من گفتم نبوده و اين نشون ميده كه ديگه اصلا تحت هيچ شرايطي نميتونه امواج موبايل روي ايربگ تاثير بزاره............
به نظر من كه امواج موبايل حد اقل تو دستور باز شدنش تاثيري نداره ولي مطمئنا به ECU وصله و به اين سادگي كه من گفتم نيست و همون قطعاتي كه گفتم كلي خودش كلي محاسبات و تكنولوژي داره تا دچار اشتباه نشه، ولي حرف شما هم اشتباه نيست و در صورت خراشيدگي هم امكان اشتباه در دستور ايجاد ميشه،

arash p mbz bmw
20 November 2005, 11:59 PM
صابر جان ممنونم از پستهاتو ن
ولی من از یه سایت المانی که یادم نیست اسمش چی بود این عکسهارو گرفتم
زیر بیشتر زده بود 90کیلومتر حالا نمیدونم شما رو چه حسابی میگی 140کیلومتر

saber2q
21 November 2005, 02:47 AM
نياز به نوشتن زير عكس نيست چون تو خود صحنه تو صفحه ديجيتال زير ماشين سرعت در لحظه برخورد با مانع ثبت ميشه و تو عكس 206 و 406 كاملا مشخصه

IEHT
21 November 2005, 10:48 AM

اگه یه نگاهی به لینکهایی که بالا دادم بندازید اختلاف حل میشه سرعت استاندارد همه تست های از جلو 64 کیلومتر در ساعت هست . اون نمایشگر هم احتمالا کمیت دیگه ای رو نشون میده نه سرعت.
NCAP هم مرکز تسته که ENCAPمرکز تست اروپا و ANCAP مرکز تست امریکاست. و تقریبا تمام اطلاعات و عکسهای تست تصادف از این دو مرجع گرفته میشه.
http://www.euroncap.com/content/test_procedures/front_impact.php

Malkemid
21 November 2005, 01:11 PM
اگه یه نگاهی به لینکهایی که بالا دادم بندازید اختلاف حل میشه سرعت استاندارد همه تست های از جلو 64 کیلومتر در ساعت هست
یعنی واقعا زانتیا با 64 کیلومتردر ساعت بزنه به یه جسم صلب...اینطوری می شه؟!!
امکانش هست که تو 1 بار امتحان کردن مثلا 60% صدمه ببینه و دفعه دیگه مثلا 90%؟..

saber2q
21 November 2005, 05:58 PM
یعنی واقعا زانتیا با 64 کیلومتردر ساعت بزنه به یه جسم صلب...اینطوری می شه؟!!
امکانش هست که تو 1 بار امتحان کردن مثلا 60% صدمه ببینه و دفعه دیگه مثلا 90%؟..
اين لينك ها همه براي 206 بود ولي اون صفحه ديجيتال نشون دهنده سرعته و اينم قبول دارم كه سرعت زير عكس 64كيلومتر نوشته ولي اين سرعن ميتونه سرعت اوليه باشه يا سرعت ثانويه و يا سرعت نيروي محركه و بايد اين رو بفهميم كه اين دوتا سرعت چه فرفي با هم ميكنه ضمنا شما نظرت درباره تست 206و 406 چيه؟ به نظرت سرعت تستشون يكي بوده؟؟؟ من نميگم 405 يا پارس ولي 406 هم تكنوژي كمتر از 206 نداره و اصلا هيچيزي رو نخوايم در نظر بگيريم كلا 406 با اين سرعت بايد اينجوري از وسط نصف بشه؟ و 206 فقط كاپوتش له بشه؟؟
به نظر من كه سرعتاشيون با هم فرق ميكنه حالا بازم اگه لينك 406 يا پارس و 405 رو پيدا كرديد بذاريد

IEHT
21 November 2005, 06:53 PM
اين لينك ها همه براي 206 بود ولي اون صفحه ديجيتال نشون دهنده سرعته و اينم قبول دارم كه سرعت زير عكس 64كيلومتر نوشته ولي اين سرعن ميتونه سرعت اوليه باشه يا سرعت ثانويه و يا سرعت نيروي محركه و بايد اين رو بفهميم كه اين دوتا سرعت چه فرفي با هم ميكنه ضمنا شما نظرت درباره تست 206و 406 چيه؟ به نظرت سرعت تستشون يكي بوده؟؟؟ من نميگم 405 يا پارس ولي 406 هم تكنوژي كمتر از 206 نداره و اصلا هيچيزي رو نخوايم در نظر بگيريم كلا 406 با اين سرعت بايد اينجوري از وسط نصف بشه؟ و 206 فقط كاپوتش له بشه؟؟
به نظر من كه سرعتاشيون با هم فرق ميكنه حالا بازم اگه لينك 406 يا پارس و 405 رو پيدا كرديد بذاريد

این لینک پروتکل تصادف از جلو مطابق استاندارد NCAP و برای تمام ماشینها صدق میکنه صفحه 34 قسمت Speed رو ملاحظه کنید توضیح داده که سرعت برخورد باید 64باشه با 1 کیلومتر در ساعت تلورانس. سرعت اولیه یا ثانویه رو نمیدونم ولی سرعت برخورد به مانع تو همه تستها یکسان هست .
http://www.euroncap.com/downloads/test_procedures/area_3/event_2/EuroNCAP%20Frontal%20Protocol%204.1.pdf
اینم لینک نتیجه تست 406 و 206 که اگه دقت کنید 206 4 ستاره و 406 3 ستاره گرفته
406 : http://www.aaa.asn.au/NCAP/PDF%20Docs/406_01.PDF
206 : http://www.aaa.asn.au/NCAP/PDF%20Docs/peug206.pdf
این در شرایطی که 206 فقط ایربگ جلو داشته و 406 هم ایربگ جلو هم کنار و هم بالای سر!!!
ضمنا همون طور که خودتون استاد هستید و میدونید طراحی و خیلی از پارامترهای دیگه تاثیر گذاره مثلا بعضی از مدهای تویوتا در شرایط ایربگ مساوی 2 ستاره و بعضی 5 ستاره گرفتن . همچنان که پژو 407 5 ستاره گرفته که امیدوارم تو ایران بیاد. و نکته بعدی اینه که تواین تستها مهم دفورمه شدن بدنه نسیت مهم سرنشین و راننده و میزان سلامتی آنها بعد از تصادفه .

fizzi
28 November 2005, 11:59 AM
من اين تاپيك رو نديده بودم و اگر ميديدم زودتر ميگفتم:

اوون اسكرين ديجيتال كه ميبينيد زمان رو نشون ميده تا 3 رقم اعشار (هزارم ثانيه) نه سرعت ...

معمولن براي ثبت تصوير از دوربينهايي داراي سرعت بسيار بسيار بالا كه شايد در هر ثانيه تعداد بسيار زيادي عكس ميگيرند استفاده ميشود و كارشناسان و مهندسان با فرصت كافي به تجزيه و تحليل لحظه هاي پس از برخورد ميپردازند ....:icon_evil
اگر عكسي به صورت تك به دست كارشناسي برسد (مثل الان!):icon_evil از طريق همين نمايشگر ديجيتال براي كارشناس معلوم ميشود اين عكس مربوط به چه لحظه اي از تصادف هست مثلن در اينجا 140 هزارم ثانيه بعد از برخورد هست ...:icon_cool

اين رو هم بگم با وجودي كه اون مانع فلزي خودش در زمان تصادف تغيير شكل ميده و بنابراين مقداري از انرژي جنبشي! رو جذب ميكنه ولي به طور كامل نميتونه يك تصادف شاخ به شاخ با ماشين ديگر رو شبيه سازي كنه....:icon_roll

Malkemid
28 November 2005, 12:55 PM
اين رو هم بگم با وجودي كه اون مانع فلزي خودش در زمان تصادف تغيير شكل ميده و بنابراين مقداري از انرژي جنبشي! رو جذب ميكنه ولي به طور كامل نميتونه يك تصادف شاخ به شاخ با ماشين ديگر رو شبيه سازي كنه....
یعنی تصادف رو سنگینتر میکنه؟

رحيم توكلي
28 November 2005, 05:27 PM
بابا حي ما ميگيم 206 يه چيز ديگه است هي ميزنن تو سر اين ماشين
ماشين فقط 206

fizzi
30 November 2005, 12:05 AM
یعنی تصادف رو سنگینتر میکنه؟

قبلن ( 10 سال قبل) در آزمايشات اين مكعب آلومينيمي وجود نداشت و ماشينها رو با همين حالت مستقيمن به ديوار بتني ميكوبيدند! اين حالت بسيار شديد تر از حالت تصادف اصلي بود . چون ديوار بتني تغيير شكل نميداد و تمام انرژي حركتي اتومبيل را به خود اتومبيل منتقل ميكرد در حالي كه در يك تصادف حقيقي شاخ به شاخ مقداري از انرژي حركتي صرف تغيير شكل بدنه اتومبيل روبرويي شده و فقط قسمتي به خود اتومبيل برمي گردد.بنابراين تست تصادف با سرعت 64 با يك ديوار بتني برابر بود با يك تصادف شاخ به شاخ با سرعت 85 كيلومتر در ساعت با اتومبيل ديگر... از طرف ديگر در يك تصادف حقيقي اتومبيل روبرويي ساكن نيست و اتومبيل ها با سرعتي متناسب به همديگر نزديك ميشوند و در واقع بايد جمع سرعت آنها را به حساب آورد... يعني ميشه گفت اين آزمايش شبيه سازي حالتي هست كه يك اتومبيل با اتومبيل روبرويي هر دو با سرعت 32 كيلومتر در ساعت تصادف مي كنند.. (البته باز در در حالت واقعي نيست و از حالت حقيقي شديدتر است)
تنها شكل صحيح آزمايش تصادف 2 اتومبيل از روبرو با يكديگر هست كه فقط كمپاني هاي ساب و ولوو در سوئد و رنو فرانسه و آئودي و دايملر كرايسلر آلمان اين آزمايشها رو با اتومبيلهاي مختلف انجام ميدهند و در مواردي نتيجه آنها سري هست و منتشر نميشود..:icon_roll

StarSoheil
1 December 2005, 08:32 AM
دوستان در مورد ایمنی 206 شک نکنید.ما دو سال پیش با 206 با سرعت 130 رفتیم زیر یک نیسان جلوی ماشین کامل رفت بطوری که هر کی نگاه ماشین میکرد میگفت سرنشیناش مردن.ولی کوچکترین اتفاقی برامون نیفتاد

IEHT
1 December 2005, 01:09 PM
دوستان در مورد ایمنی 206 شک نکنید.ما دو سال پیش با 206 با سرعت 130 رفتیم زیر یک نیسان جلوی ماشین کامل رفت بطوری که هر کی نگاه ماشین میکرد میگفت سرنشیناش مردن.ولی کوچکترین اتفاقی برامون نیفتاد

البته نکته قابل ذکر اینه که سرعت لحظه برخورد تعیین کننده است. چرا که در اغلب تصادفات با سرعتهای بالای 100 با عکس العمل راننده و گرفتن ترمز شدید این سرعت سریعا کم شده و در لحظه برخورد بسته به مدت زمان ترمز و شدت ترمز مقداری از سرعت قبل از ترمز کم میشه که در بیشتر اوقات این میران کاهش یافته قابل توجه است. تعیین سرعت 64 موسسه NCAP برای تست تصادف از جلو قطعا بر اساس استدلال و آمار بدست اومده و به نظر این سرعت در لحظه برخورد منطقی به نظر میرسه.
و اما سئوال از این دوستمون اینکه آیا در لحظه برخورد 130 تا سرعت داشتی یا قبل از ترمز ؟ میشه تصور کرد اگه ماشینی که با سرعت 64 این وضع پیدا کرده و نتیجه اون آسیب جزئی به قسمت بالای پا(Upper Leg) بوده با سرعت 130 چی میشه؟:icon_surp

arian_206
8 December 2005, 05:08 PM
عکسهایی از تصادفهای 405 سمند و پرايد

arian_206
8 December 2005, 05:19 PM
:icon_cry: ماشین عروس بوده
چه شب خاطره انگیزی
واقعا برشون چی گذشته

arian_206
8 December 2005, 05:29 PM
سیلو زده وسط کمر ......
اینجورم که نوشته بود 3 سرنشین پرايد در دم فوت کردن

farhad_k
8 December 2005, 05:34 PM
واقعا ارزش نداره
حداقل برای این شب که همه ته دل شاد هستند ارزش نداره ادم کنترل عقلشو از دست بده

arian_206
8 December 2005, 05:38 PM
سمند به پرايد برخورد میکنه و پرايد 360 درجه میچرخه

StarSoheil
9 December 2005, 04:29 AM
البته نکته قابل ذکر اینه که سرعت لحظه برخورد تعیین کننده است. چرا که در اغلب تصادفات با سرعتهای بالای 100 با عکس العمل راننده و گرفتن ترمز شدید این سرعت سریعا کم شده و در لحظه برخورد بسته به مدت زمان ترمز و شدت ترمز مقداری از سرعت قبل از ترمز کم میشه که در بیشتر اوقات این میران کاهش یافته قابل توجه است. تعیین سرعت 64 موسسه NCAP برای تست تصادف از جلو قطعا بر اساس استدلال و آمار بدست اومده و به نظر این سرعت در لحظه برخورد منطقی به نظر میرسه.
و اما سئوال از این دوستمون اینکه آیا در لحظه برخورد 130 تا سرعت داشتی یا قبل از ترمز ؟ میشه تصور کرد اگه ماشینی که با سرعت 64 این وضع پیدا کرده و نتیجه اون آسیب جزئی به قسمت بالای پا(Upper Leg) بوده با سرعت 130 چی میشه؟:icon_surp
درسته لحظه برخورد سرعت 130 نبود.ما از فاصله 100 متری پا رو گذاشتیم روی ترمز و تا لب سپر ماشین جلویی که نیسان بود تونستیم ماشین رو نگه داریم ولی از پشت یک پیکان با سرعت حدود 90 تا نتونست کنترل کنه و محکم کوبید به ما که رفتیم زیر سپر نیسان و کل بدنه جلو رفت

arash p mbz bmw
9 December 2005, 11:50 PM
درسته
من پدرم توی جاده داشت میومد یه پراید از پشت زد ماشینو اش و لاش کرد حالا چطوری؟!!
طرف میگفت سرعت بدون ترمز بوده چون ماشین ترمزش میبره
هر دو ماشین داغون شده بودن
کلا منظورم اینه که سرعت اولیه با سرعتی که ترمز گرفته میشه خیلی فرق داره

کبریت بی خطر
4 April 2008, 03:58 PM
سیستم امنیتی جدید مرسدس که همکنون در سری F وs است از این قبیله هنگام تصادف کاپوت جلو به نحوی تعقیر شکل میده که باعث میشه نیرو به تمامی ماشین برسه تا خصارت وارده کاهش یابد
در بی ام و هم کمربند های هوشیار وپیش کش

Raminium2001
5 April 2008, 12:19 AM
لطفا به عنوان تاپیک توجه کنید و پای بنز و بی ام و رو وسط نکشید. ضمن اینکه آخرین پست این تاپیک مال بیش از دو سال پیشه.

کبریت بی خطر
5 April 2008, 11:12 AM
خوب آخرین پست مال 100 سال پیش:icon_mad: .دلیل نمیشه دیگه بحث نکنیم
چون بحث مربوط به ایمنی بود اینو گفتم و فکر نمیکنم .باعث تداخل شه:icon_idea