PDA

View Full Version : کارشناسي ارشد

صفحه ها : 1 [2]

reza_s29
22 August 2007, 02:01 AM
من نمیدونم این تز اعمال معدل مال کی بوده ماشالا اینا نو اوری که نمیکنن از خارج کپی میکنن اما نصفه نیمه سود که نداره هیچ ادم و نابود میکنن

Mazhar
22 August 2007, 04:13 PM
معلومه این عمران چه خبره؟ تا 1300 هم ارشد قبول می شوند!!!!!!!
خدا عاقبت فارغ التحصیلان رو به خیر کنه!!!!! کسی می دونه امسال قبولی برق چه طوری بوده؟

im_civil
23 August 2007, 01:02 PM
بله تا 1300 هم قبول ميشه اما دقت كنيد كه اين تعداد مربوط به كل گرايشهاي عمران هست , برخلاف بقيه رشته ها كه هر گرايش امار جداگانه اي داره. فكر نميكنم 1300 نفر قبولي در بين 18000 شركت كننده تعداد زيادي باشه. اگه يه نگاه به دفترچه انتخاب رشته بندازين مي بينيد كه رشته هاي مكانيك و برق در كل گرايشهاشون دانشجوي بيشتري جذب ميكنن.

Shahrooz
2 September 2007, 01:24 AM
سلام ، کسی از دوستان تعداد شرکت کنندگان کارشناسی ارشد آزاد رو می دونه؟

jigarokano
3 September 2007, 11:23 AM
سلام.كارنامه ي قبول شدگان ارشد رو از كجا مي تونم پيدا كنم؟(رشته عمران"

sima0000
3 September 2007, 12:45 PM
نتایج دانشگاه آزادم اومد.
ارشد اقتصاد قبول شدم ولی سراسری رتبم بالا بودو ...
به نظر شما می صرفه برم بخونم یا یه سال بمونم یه بارم بدم؟؟؟

sogoli
3 September 2007, 02:56 PM
نتایج کارشناسی ارشد پیام نور کی میاد؟

khore mobile
3 September 2007, 06:58 PM
دوستان سلام.

من سال 81 لیسانس عمران - عمران از دانشگاه آزاد گرفتم. اون موقع اصلا دنبال ارشد نبودم. :icon_redf

الان 2 ساله که شرکت میکنم قبول نمیشم. البته خوب درس نخوندم.

امسال میخام دوباره شرکت کنم.فقط آزاد هم میخام شرکت کنم.

دو تا رشته هست که به نظرم خوبه:

1. عمران_ مدیریت ساخت

2. طراحی و برنامه ریزی شهری و منطقه ای

دوستان اگه امکان داره یه سری منابع معرفی کنن.

این نکته ضروریه که من مدت 5 سال از کتاب و قلم دور بودم.و این کار رو مشکل میکنه و من نمیتونم از کتابای خلاصه نویسی شده استفاده کنم.(این خانه از پایبست ویران است):icon_cry:

به نظرتون چیکار کنم؟

amin85
20 September 2007, 11:15 AM
رتبه من تو 628 شد. با ميانگين درصد 41. براي روزانه تهران شانسي ندارم اما شايد بشه شبانه تهران يا روزانه اصفهان و تبريز قبول شد. به نظر شما كدومش بهتره؟

سلام. آقا میشه درصداتم بگی؟ کجا قبول شدی؟

salman24h
20 September 2007, 05:20 PM
من تصمیم دارم سربازی رو دو دره کنم
این ترم 8 واحد دارم و بعدش تمام
فوق هم نمیخوام. فقط میخوام یه جایی مثل پیام نور واسه فوق لیسانس (هر رشته ای که شد!) ثبت نام کنم که سرباز نشم.
رشته خودم هم عمران هستش
ثبت نام پیام نور چطوریه؟

soheil86
20 September 2007, 06:01 PM
اینجا چرا همه عمران هستن؟؟ :icon_mrgr

در مورد کامپیوتر دوستان اطلاعات ندارن ؟

من احتمالا 2 یا 3 ترم دیگه تموم میکنم ولی میخوام عمومی ها رو از الان بخونم.

چه منابعی برای عمومی باید بخونم !

دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.

Farbod.E
20 September 2007, 07:48 PM
اینجا چرا همه عمران هستن؟؟ :icon_mrgr

در مورد کامپیوتر دوستان اطلاعات ندارن ؟

من احتمالا 2 یا 3 ترم دیگه تموم میکنم ولی میخوام عمومی ها رو از الان بخونم.

چه منابعی برای عمومی باید بخونم !

دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.

والا خیلی سال پیش ها که ما برای ارشد درس میخوندیم ، عمومی ها رو برای دقیقه 90 رزرو میکردیم. حالا نمیدونم جدیدا سیستم عوض شده گویا :icon_razz

soheil86
20 September 2007, 08:40 PM
والا خیلی سال پیش ها که ما برای ارشد درس میخوندیم ، عمومی ها رو برای دقیقه 90 رزرو میکردیم. حالا نمیدونم جدیدا سیستم عوض شده گویا :icon_razz

نه سیستم همونه :icon_cool

ولی عمومی خوندن برای من تفریحه، چون من خودم روزانه کتاب های زبان و ادبیات و تفریحی میخونم خواستم حالا که این درسا توی کارشناسی ارشد هم میان؛ کتاب های مربوطه رو بخونم که یه سودی هم داشته باشه.

حالا از منابع هم یه اطلاعاتی اگه بدین ممنون میشم.:icon_excl

farzad-sani
20 September 2007, 11:10 PM
والا تا اونجا که من دیدم و باز هم دیدم برای آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد دروس عمومی وجود نداره !!!!!

به عنوان مثال مدرک کارشناسی بنده "مهندسی برق -الکترونیک " هستش . از این دروس سوال میاد و ضرایب به این ترتیب هستش :

ریاضیات مهندسی - آمار و احتمالات مهندسی - معادلات دیفرانسیل (کلا 20 سوال با ضریب 4 )

مدار های الکتریکی 1 و 2 (20 سوال با ضریب 4 )

الکترونیک 1و 2 (کلا 20 سوال با ضریب 5 )

الکترومغناطیس مهندسی (15 سوال با ضریب 3 )

سیستم های کنترل خطی (15 سوال با ضریب 3 )

تجزیه و تحلیل سیستم ها (15 سوال به ضریب 3 )

زبان تخصصی (20 سوال با ضریب 3 )

کلا اینا هستن ..حالا من نمیدونم منظور شما از عمومی چی هستش !!!!!!!!!!

دفترچه امسال هم نگاه کردم در کلیه رشته های مهندسی - علوم پایه - و ... سوالات از دروس تخصصی رشته طرح میشه و دروس عمومی مفهومی نداره در این مقطع !!!!!

NOKIA_N91
21 September 2007, 12:28 AM
دوستان چه جوري مي تونم يك نمونه يا چند تا كارنامه از قبول شده آزمون كارشناسي ارشد گير بيارم؟
اگر دسترسي داريد ميتونيد براي من نمونه كارنامه قبول شده كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي (بيو الكتريك) دانشگاه شريف يا امير كبير يا علم و صنعت يا تبريز يا شاهد يا ...رو قرار بديد.
ممنون.

Farbod.E
21 September 2007, 12:40 AM
والا تا اونجا که من دیدم و باز هم دیدم برای آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد دروس عمومی وجود نداره !!!!!

به عنوان مثال مدرک کارشناسی بنده "مهندسی برق -الکترونیک " هستش . از این دروس سوال میاد و ضرایب به این ترتیب هستش :

ریاضیات مهندسی - آمار و احتمالات مهندسی - معادلات دیفرانسیل (کلا 20 سوال با ضریب 4 )

مدار های الکتریکی 1 و 2 (20 سوال با ضریب 4 )

الکترونیک 1و 2 (کلا 20 سوال با ضریب 5 )

الکترومغناطیس مهندسی (15 سوال با ضریب 3 )

سیستم های کنترل خطی (15 سوال با ضریب 3 )

تجزیه و تحلیل سیستم ها (15 سوال به ضریب 3 )

زبان تخصصی (20 سوال با ضریب 3 )

کلا اینا هستن ..حالا من نمیدونم منظور شما از عمومی چی هستش !!!!!!!!!!

دفترچه امسال هم نگاه کردم در کلیه رشته های مهندسی - علوم پایه - و ... سوالات از دروس تخصصی رشته طرح میشه و دروس عمومی مفهومی نداره در این مقطع !!!!!

فرزاد جدی میگی :icon_twis ؟
ولی زمان ما ( سال 79 ) دروس عمومی بود !!!!

PAYAM
21 September 2007, 03:48 AM
تاييد مي‌شه! توي هيچ رشته مهندسي‌اي دروس عمومي (بجر زبان البته كه اونم مباحث تخصصي درس‌تون رو انگليسي ازتون مي‌پرسن) نداريم. دروس عمومي كارشناسي ارشد در حقيقت رياضي و فيزيك و شيمي (اونايي كه دارن) و زبان محسوب مي‌شه و درساي تخصصي هم كه مشخصه...

farzad-sani
21 September 2007, 05:41 AM
فرزاد جدی میگی :icon_twis ؟
ولی زمان ما ( سال 79 ) دروس عمومی بود !!!!

فربد جان متاسفانه بله !

این هم سند !

http://img2.freeimagehosting.net/image.php?1b6c16fb6d.jpg

soheil86
21 September 2007, 11:40 AM
درسته خبری از عمومی نیست فقط زبانه که اونم ضریب 1 داره.

im_civil
24 September 2007, 01:37 PM
سلام. آقا میشه درصداتم بگی؟ کجا قبول شدی؟

شرمنده كه خيلي دير دارم جواب سوالتو ميدم. من خاك و پي روزانه تبريز قبول شدم.
زبان عمومي وتخصصي 43.33
رياضيات سفيد
مقاومت مصالح 71.66
تحليل سازه هاي 1 46.66
مكانيك خاك 55.00
مكانيك سيالات 30.00

معدل اعمالي 17.85

im_civil
25 September 2007, 12:55 PM
بنابر اعلام سازمان سنجش, كارنامه نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد سال 86 از روز چهارشنبه 4/7/86 برروي سايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قابل رؤيت خواهد بود.

soheil86
29 September 2007, 12:38 PM
دوستان من الان ترم هفتم . احتمالا 3 ترم دیگه درسم تموم میشه ( بهمن 1387 ) و ترم آخر هم فکر کنم 10 واحد برام بمونه.

من میتونم از تابستون 1387 تا اسفند ماه که امتحان کارشناسی ارشده بخونم و امتحان بدم و اگه قبول شدم برم، اما اگه قبول نشدم میخوام ببینم سال بعد هم میتونم امتحان بدم یا اینکه معافیتم تموم میشه و باید برم سربازی ؟؟؟

با تشکر

داود18
1 October 2007, 01:44 AM
6 ماه بعد از فارق التحصيلي وقت داريد که در اين صورت با شزايط شما نيمخونه
تاريخ فراغت از تحصيل+6ماه=خدمت سربازي

Nomad
1 October 2007, 07:10 AM
سلام دوستان منم دو ترم دیگه درسم تموم میشه ... ( مهندسی عمران - عمران ) . حالا موندم چه موسسه ای برم واسه کنکور ارشد . هزار جا رفتم همشون میگن ما از بقیه بهتریم ... دوستان هم که هر گی هرجا رفته میگه اونجا بهتره !! در کل بیشتر میگن پارسه . ولی کلا موندم ... لطفا راهنمایی کنید ... بعد دوستان یه چیز دیگه : من ورودی 83 هستم و اصلا تو چک لیست درسای ما درسی به اسم زبان تخصصی وجود نداره !! پس چطوره که تو کنکور میاد !!؟؟

sogoli
1 October 2007, 05:07 PM
نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور اعلام شد.
برای دیدن نتایج می توانید به سایت www.pnu.ac.irمراجعه نمایید.

blackghost
15 October 2007, 03:22 AM
سلام دوستان من تازه با این تالار اشنا شدم
دو تا سوال برام پیش اومد
1: تاثیر سهمیه ها مثل بسیج که فقط برای ارشد ازاد اعمال می شه چقدره؟
2: معدل برای کنکور ازاد هم تاثیر داره؟
در ضمن کسی در باره ی مهندسی شیمی یا مخازن یا نفت اطلاعی داره؟

im_civil
19 October 2007, 01:29 AM
معدل برای کنکور ازاد هم تاثیر داره؟

تا جايي كه من اطلاع دارم معدل در كنكور كارشناسي ارشد دانشگاه ازاد تاثيري نداره.

Nomad
19 October 2007, 05:13 AM
در حال حاضر معدل برای هیچکدوم تاثیر نداره !!

reza_s29
19 October 2007, 10:56 AM
سلام فقط پارسال معدل رو بطور ازمایشی تاپیر دادن(تو سراسری) ولی امسال تاثیر نمیدن

im_civil
19 October 2007, 08:07 PM
من قصد داشتم جواب سوال جناب blackghost در مورد تاثير معدل در كنكور ازاد رو بدم كه ظاهرا به جاي استفاده از گزينه نقل قول, عين سوال رو قبل از جواب اوردم و اينطور برداشت شد كه من سوال پرسيدم . به هر حال همون طور كه هم من و هم بقيه دوستان گفتن معدل در كنكور ازاد تاثير نداره.

GODAZEH
20 November 2007, 11:26 PM
ببخشيد ميخاستم بدونم كارشناسي ارشد-دانشگاه آزاد-تهران و اطرافه تهران كجاها هستش؟

tabeta_03
21 November 2007, 12:06 AM
ببخشيد ميخاستم بدونم كارشناسي ارشد-دانشگاه آزاد-تهران و اطرافه تهران كجاها هستش؟
بهتر نبود رشته اي هم كه ميخوايي بگي !!!!!! :icon_twis

sogoli
21 November 2007, 09:28 AM
ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد کی هست؟

samuraii40
21 November 2007, 02:34 PM
سلام دوستان
من لیسانس نساجی ازاد یزد دارم.میخواستم فوق در رشته مدیریت بازرگانی یا حسابداری دانشگاه پیام نور یا ازاد(اگر هم شد دانشگاه سراسری) شرکت کنم.دوستان میتونند من رو راهنمایی کنن که اصلا این کار شدنی هستش یا خیر و چه کارهایی باید من انجام بدم.ممنون

GODAZEH
22 November 2007, 12:23 AM
ببخشيد حواسم نبود- شيمي تجزيه دانشگاه آزاد- تهران و اطراف تهران كجاها هستش

boyboy72000
22 November 2007, 12:44 AM
مکاترونیک کدوم دانشگاهها دارند ؟؟؟؟

Nomad
22 November 2007, 09:51 AM
دوستان ... سامورایی ، گدازه ، بوی بوی ... :
تمامی سوالاتتون توی دفترچه ارشد دانشگه آزاد هستش ... بهتره اونو بگیرید و مطالعه کنید .

GODAZEH
22 November 2007, 03:07 PM
دوسته عزيز من اگه به دفترچه دسترسي داستم مزاحمه شما دوستانه گرامي نميشدم!

tabeta_03
22 November 2007, 03:39 PM
سلام دوستان
من لیسانس نساجی ازاد یزد دارم.میخواستم فوق در رشته مدیریت بازرگانی یا حسابداری دانشگاه پیام نور یا ازاد(اگر هم شد دانشگاه سراسری) شرکت کنم.دوستان میتونند من رو راهنمایی کنن که اصلا این کار شدنی هستش یا خیر و چه کارهایی باید من انجام بدم.ممنون
شدنيه قبلا نميشد بايد هرچي خوندي همونو ادامه ميدادي ولي الان كارشناسي ارشد ناپيوسته شده يعني هرچي خونده باشي ميتوني يه امتحاني بدي كه ربطي به رشته شما نداره فقط بايد يه سري درس پيش نياز پاس كني اگه قبول بشي البته يكم اين كار سخته چون 4 سال يه چي خوندي بعد بيايي يه چي ديگه امتحان بدي . . . :icon_mad:

Nomad
22 November 2007, 08:30 PM
گدازه جان ... بهتره برای اینجور موارد مهم به منابع اصلی مثه دفترچه مراجعه بشه که بعدا مشکلی پیش نیاد ...

در ضمن تابتا و سامورایی عزیز ... :
الان نمیشه برای ارشد به هر رشته ای که دوست داری بری !! فقط بعضی رشته ها و اونهم فقط برای بعضی رشته های خاص . مثلا نمیشه علوم اجتماعی بخونی ... بعد بری ارشد عمران ... یا غیره . ( این رشته های مجاز رو هم میتونید تو دفترچه پیدا کنید . )

tabeta_03
22 November 2007, 10:01 PM
گدازه جان ... بهتره برای اینجور موارد مهم به منابع اصلی مثه دفترچه مراجعه بشه که بعدا مشکلی پیش نیاد ...

در ضمن تابتا و سامورایی عزیز ... :
الان نمیشه برای ارشد به هر رشته ای که دوست داری بری !! فقط بعضی رشته ها و اونهم فقط برای بعضی رشته های خاص . مثلا نمیشه علوم اجتماعی بخونی ... بعد بری ارشد عمران ... یا غیره . ( این رشته های مجاز رو هم میتونید تو دفترچه پیدا کنید . )

دوست عزيز لطف كنيد اطلاعات صحيح در اختيار دوستان بزاريد : :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad: :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad: :icon_mad::icon_mad:

http://i7.tinypic.com/711vvpu.jpg

Nomad
22 November 2007, 10:34 PM
جناب تابتا ...
بهتره صفحات بعد رو هم مطالعه بفرمایید ... اون قسمتی که رشته ها رو جدا جدا نوشته . در اونجا محدودیت های ثبت نام رشته های مختلف رو نوشته ...
در ضمن در بند جیم نوشته ... : بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی ، نه رشته ی تحصیلی .

دوستانی که قصد انجام همچین کاری ( تغییر رشته برای ارشد ) رو دارن ، به مراجع مسئول مراجعه بفرماین .

tabeta_03
23 November 2007, 12:29 AM
دفترچه ارشد امسال::icon_ques

مشاهده دفترچه راهنما (فايل pdf) (http://62.60.150.204/download/arshad87_no1.pdf)

rk1001
11 December 2007, 03:11 PM
سلام
از دوستان کسی میدونه که برای قبولی در کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع(1259) چه درصدهایی لازمه؟
در ضمن از کارنامه های قبولی سال پیش کسی داره(درصدها)

داود18
27 December 2007, 02:49 PM
این سوالا را قبلا در بخش عمران پرسیدم دوستان گفتند که اینجا بحث را مطرح کنیم چشم:

آقایون به نظر شما در کنکور ارشد چطوری تست بزنیم :
یعنی به نظر شما اول اون درسایی را که قویتریم و آسونترن بزنیم و بعد بقیه را یا به ترتیبی که چینش شده بزنیم ؟
از نظر وقت چه کارهاای بکنیم که با کمبود وقت مواجه نشیم؟
و یا راهنماییهای دیگه راجع به تست زنی بهتر؟
یه سوال فرعی دیگه هم داشتم از دوستانی که قبلا قبول شدن :
روزهای قبل از کنکور چطوری و به چه متدی مرور کنیم تا همه چی خوب یادمون بیاد چون من خیلی فرمولها به خصضوص مکانیک خاک یادم میره میترسم سرکنکور چیزی یادم نیاد! جهت جلوگیری از فراموشی چطور کخصوصا الان که به کنکور نزدیک میشیم؟
ممنون

Nomad
28 December 2007, 03:16 AM
تنها راهش تست زدن زیاد هستش با تمرین زمانبندی ... در ضمن شما حتما تستهای سالهای قبل رو بگیر تا هم با نحوه و شکل سئوالها آشنا بشی و هم بتونی بعضی سئوال ها که تکراری هستن رو بسرعت جواب بدی .

داود18
28 December 2007, 03:18 PM
شما این جواب را در مورد کدوم سوالم گفتین در مورد فراموشی؟>
مجموعه سوالات کنکور های قبل را از کجا میشه پیدا کرد
آیا در مجموعه کتابی هستند و یا اینکه به صورت همون دفترچه از جایی گیر میاد
در مورد این سوال چی:
یعنی به نظر شما اول اون درسایی را که قویتریم و آسونترن بزنیم و بعد بقیه را یا به ترتیبی که چینش شده بزنیم ؟
همچنین بقیه سوالاها و یا راهکار های دیگه

Nomad
29 December 2007, 12:18 AM
بله همه سئوالات رو میتونید تو کتابهای موسسات مختلف پیدا کنید که همه یکی هستن ولی بعضی هاشون جوابهای بهتری دارن و بعضی ها هم اصلا جواب ندارن . راستی از اینترنت هم براحتی و با سرچ میتونید سئوالات رو البته معمولا بدون جواب پیدا کنید .
100 % اگر درسی رو نخوندید بهتره از روی اون بگذرید و اگر همه درسها رو به نظر خودتون خوب خوندید و یا در یک سطح برابر ، همون ترتیب سئوالات رو رعایت کنید .
در این مورد ( نحوه مطالعه و تست زدن و ... برای ارشد ) کتابی هست برای جهاد دانشگاهی امیرکبیر که چون خیلی مفید هستش و بسیار علمی ، به همه توصیه میکنم که اونو تهیه کنید .

داود18
29 December 2007, 01:51 PM
من بعضی درسها را مانند مکانیک خاک و سیالات را از نظر پایه و علاقه به اونا بهتر میتونم بزنم از مقاومت و تحلیل البته ریاضی هم از هم ضعیفتر و حساب بیشتری روشون باز کزدم بهتره که اول خاک و سیالات را بزنم و در آخر ریاضی رابزنم؟
در ضمن اسم کتابی که گفتید دقیقا چیه و چه اطلاعاتی داخلش هست؟

Nomad
30 December 2007, 08:56 PM
گفتمن که چه اطلاعاتی داخلش هست ... ولی چون الان پیشم نیست اسمشو هم دقیقا نمیدونم . یادم رفته ... ولی به انتشارات مراجعه کنید و اسمشو بپرسید ...

naymz
6 January 2008, 08:50 PM
سلام
دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اومده ؟

blackghost
7 January 2008, 01:35 AM
سلام
دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اومده ؟
دفترچه بهمن ماه می یاد

Nomad
7 January 2008, 02:29 PM
یه آزمون اعلام کردش تلویزیون ... گفت برید تو سایت آزمون و بعدش دفترچه بگیرید ... ، برای کارشناسی بود یا کارشناسی ارشد ؟

داود18
7 January 2008, 06:18 PM
کارشناسی بود . برید تو سایت azmoon.org ودر قسمت اعلام زمان ثبت نام شماره خود را وارد کنید تا به محض شروع ثبت نام شما را مطلع کند
فعلا هم ثبت نام کارشناسی هست

داود18
10 January 2008, 05:31 PM
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره تاريخ برگزاري آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1387
سازمان سنجش آموزش کشور - 20/10/86
با توجه به شرايط سخت جوي و بدي آب و هوا در چند روز گذشته و احتمال ادامه آن در روزهاي آينده در سراسر كشور كه موجب تعطيلي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي و به تعويق افتادن امتحانات پايان ترم و تداخل زماني اين امتحانات با آزمون كارشناسي ارشد سال 1387 شده است و حسب درخواست تعداد زيادي از دانشگاهها و داوطلبين عزيز شركت‌كننده در آزمون و براساس موافقت وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري، آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1387 در صبح و بعدازظهر روزهاي چهارشنبه يكم، پنجشنبه دوم، جمعه سوم و صبح شنبه چهارم اسفندماه سال 1386 برگزار خواهد شد .

داود18
16 January 2008, 01:05 AM
ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از روز 30 ام دی ماه در سایت azmoon.org اغاز میشود

naymz
16 January 2008, 02:47 AM
باید دفترچه راهنما رو از بیرون خرید یا توی سایت میزارن دفترچه رو ؟

Declare
16 January 2008, 12:01 PM
باید دفترچه راهنما رو از بیرون خرید یا توی سایت میزارن دفترچه رو ؟

بايد از پست خريد.

shahram2006_m
26 January 2008, 09:58 PM
دوستان از چه منبعی میشه درصد و رتبه های آخرین نفر قبولی در دانشگاه سراسری تهران (روزانه و شبانه) رو برای رشته های مهندسی بدست آورد؟

sogoli
27 January 2008, 11:47 AM
درخصوص قبولی در دانشگاه ازاد(ارشد)حدودا درصدها باید چند باشد؟

NEC
27 January 2008, 12:24 PM
در مورد دانشگاه سراسري هم بگين . رشته برق گرايش قدرت يا ساير گرايشها . ممنون .

Malkemid
28 January 2008, 05:45 PM
اصلا نمی شه اینطوری بررسی کرد چون هر سال سوالها فرق داره و همینطور ظرفیتها و خلاصه همه شرایط! تاکید می کنم اصلا نمی شه! بنابر این بهترین کار اینه که سعی کنید از تمام تواناییتون استفاده کنید.
سوء تفاهم نشه برای بچه های آزاد...در مورد دانشگاه آزاد (عمران) طبق تجربه خودم و شناختی از افرادی که قبول شدن دارم...اصلا نیاز نیست که در سطح عالی یا خوب باشین...فقط کافیه که بوق نباشین!(ببخشید...رک گفتم).

soheil86
7 February 2008, 01:59 PM
با سلام:

دوستان دانشگاه آزاد برای رشته ی کامپیوتر نرم افزار توی کشورهای انگلستان و امارات هم دانشجو میگیره، خواستم ببینم کسی اطلاعاتی در مورد این دانشگاه ها داره ؟

مثلا امتحانش کجا برگزار میشه؟
قبولیش آسونه یا نه ؟
اگه قبول بشیم برای ثبت نام باید بریم اونجا یا همین ایران کارای ثبت نامش انجام میشه؟
خوابگاه داره؟؟

ممنون

Nomad
7 February 2008, 05:34 PM
دوستان اگر جواب این سئوالات رو میدونستن ، لطف کنن و این رو هم بگن که شهریه اش چطوریاس ؟

eastern
11 February 2008, 01:20 PM
ظرفيت كارشناسي ارشد دانشگاهها افزايش يافت
مديركل گسترش آموزش‌عالي خبرداد: پذيرش 45 هزار دانشجوي ارشد در سال 87
ايجاد 600 رشته‌ جديد كارشناسي ارشد دردانشگاهها

دكتر برزويي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه طي يك سال گذشته بيش از 600 رشته و 700 كد رشته محل جديد در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور ايجاد شده است،‌ گفت: در سال 84 ظرفيت آموزش عالي كشور در مقطع كارشناسي ارشد 23هزار نفر بوده است كه اين رقم براي سال 87 در مجموعه آموزش عالي كشور به بيش از 45 هزار نفر رسيده است.

وي با بيان اينكه در آزمون كارشناسي ارشد سال 87 بيش از 34 هزار نفر در دانشگاهها پذيرفته خواهند شد، اظهار كرد: با اين‌حال با در نظر گرفتن ظرفيتهاي بخش غيردولتي آموزش عالي و فراگير پيام‌نور ظرفيت مقطع كارشناسي ارشد كل مجموعه آموزش عالي كشور در سال 87 به بيش از 45 هزار نفر رسيده است.

به گفته دكتر برزويي، همچنين ظرفيت دوره دكتراي دانشگاهها نيز از حدود 2هزار نفر در سال 83 به حدود 4هزار نفر در سال 87 افزايش يافته است.

وي در ادامه با اشاره به توسعه و گسترش رشته‌هاي كارشناسي ارشد براي آزمون 87، اظهار كرد: تعداد كد رشته‌ محلهاي آزمون كارشناسي ارشد در سال 86 حدود 4 هزار و 400 كد رشته محل بوده است كه اين تعداد براي امسال تا كنون به 5 هزار و 150 كد رشته محل رسيده است ولي هنوز احتمال افزايش آن وجود دارد.

مديركل گسترش آموزش‌عالي وزارت علوم افزود: بر اين اساس 700 كد رشته محل امتحاني به رشته‌هاي آزمون كارشناسي ارشد سال 87 افزوده شده است.

دكتر برزويي با اشاره به رشته‌هاي جديد اضافه شده به رشته‌ محلهاي آزمون كارشناسي ارشد سال 87، تصريح كرد: رشته‌هاي مهندسي فناوري اطلاعات تجارت الكترونيك در دانشگاه قم، مديريت بحران دانشگاه كرمان، هنر اسلامي دانشگاه كاشان، فرهنگ و زبانهاي باستاني دانشگاه علامه طباطبايي، مكانيك سنگ دانشگاه صنعتي اصفهان، مهندسي شيمي در 8 گرايش در دانشگاه خليج فارس، فيزيك در 6 شاخه حالت جامد، اتمي و مولكولي بنيادي، نظريه ميدانها و نجومي در دانشگاه اصفهان، بيوتكنولوژي كشاورزي در مركز بين المللي علوم و تكنولوژي پيشرفته و علوم محيطي، جغرافياي طبيعي گرايش اقليم شناسي در برنامه ريزي محيطي دانشگاه زنجان، علوم جانوري گرايش بافت شناسي و جنين شناسي دانشگاه اروميه، مديريت بازرگاني در 6 گرايش بازاريابي، ‌بازرگاني بين المللي، بازرگاني داخلي، ‌مديريت بيمه، مديريت مالي و مديريت تحول در دانشگاه تهران، هوش مصنوعي در دانشگاه بوعلي سيناي همدان، ‌مديريت رسانه در دانشگاه تهران، ‌مديريت فناوري اطلاعات با 3 گرايش مديريت منابع اطلاعات، سيستم‌هاي اطلاعات پيشرفته و نظام كيفيت فراگير در دانشگاه صنعتي امير كبير، MBA با 10 گرايش مديريت مالي، استراتژي، اقتصاد مديريت، مديريت بازاريابي، مديريت تكنولوژي، مديريت توسعه سازماني و منابع انساني، مديريت ديناميك، سيستم‌ها، سيستم‌هاي اطلاعاتي مديريت، مديريت عمليات و كارآفريني در دانشگاه تبريز برخي از اين رشته‌هايي است كه در طول سال گذشته در مقطع كارشناسي ارشد به تصويب شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم رسيده است.

مدير كل دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم در خاتمه اظهار كرد: همچنين رشته‌هاي مهندسي منابع طبيعي گرايش بيابان زدايي دانشگاه سمنان، جغرافياي طبيعي گرايش اقليم شناسي در برنامه ريزي محيطي در دانشگاه يزد، فيتوشيمي در دانشگاه گرگان، MBA با 10 گرايش در دانشگاه‌هاي صنعتي اميركبير و خواجه نصير الدين طوسي، بوم شناسي آبزيان شيلاتي در دانشگاه هرمزگان، جغرافيا و برنامه ريزي روستايي در دانشگاه بيرجند، مهندسي عمران سنجش از راه دور GIS در دانشگاه اصفهان، مهندسي عمران زلزله در دانشگاه كردستان، علوم باغباني با 4 گرايش گياهان زيستي، ميوه كاري، سبزي كاري، گياهان دارويي، ادويه اي و نوشابه‌اي و مديريت جهانگردي با 2 گرايش بازاريابي جهانگردي و برنامه ريزي توسعه جهانگردي در دانشگاه محقق اردبيلي، بيوتكنولوژي در دانشگاه شهيد باهنر كرمان و مهندسي اكتشافات نفت در دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) برخي ديگر از اين رشته‌هاي مصوب مي‌باشند.

ایسنا

داود18
11 February 2008, 02:24 PM
اطلاعییه سازمان سنجش جهت توزیع کارت ورود به جلسه ی آزمون ارشد 87
http://82.99.202.130/Arshad/1386/861121_01.php

داود18
16 February 2008, 03:10 PM
دوستان به خصوص دوستانی که سال قبل ارشد دادن توصیه هایی برای این رورزهای آخر ار نظر درس خوندن و ب خصوص relaxation و یا توئصیه ای در ساعات قبل از کنکور از نظر غذا خواب و یا .... دارند لطف کنند و در اختیار سایر دوستان قرار بدهند

mmoeimifar
24 February 2008, 04:51 AM
بچه های مکانیک که امسال امتحان دادن به نظرشون سوالا چجوری بود لطفا به تفکیکه هر درس بگن مثلا جامدات سیالات. ریاضی. زبان و .....

Nomad
24 February 2008, 11:52 AM
دوستان دانشگاه آزاد برای رشته ی کامپیوتر نرم افزار توی کشورهای انگلستان و امارات هم دانشجو میگیره، خواستم ببینم کسی اطلاعاتی در مورد این دانشگاه ها داره ؟

مثلا امتحانش کجا برگزار میشه؟
قبولیش آسونه یا نه ؟
اگه قبول بشیم برای ثبت نام باید بریم اونجا یا همین ایران کارای ثبت نامش انجام میشه؟
خوابگاه داره؟؟

ممنون

دوستان من خودم بعد از کلی تحقیق به اینا رسیدم :

هزینه تحصیل تقریبا 2 برابر در کشور هست ( یعنی شهریه دانشگاه ) .
برای ثبت نام و همینطور امتحان زبان برای تعیین سطح حتما باید به دانشگاه مربوطه برید .
خوابگاه داره .
قبولی در آزمونش ساده نیست ...
فقط دکترا و ارشد داره .
...
همینها . امیدوارم مفید باشه .

shahram2006_m
5 March 2008, 11:07 AM
دوستان کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد سال 87 بر روی سایت www.sanjesh.org قرار گرفت

eastern
30 April 2008, 04:36 PM
دو مرحله ای شدن کنکور کارشناسی ارشد

رئیس سازمان سنجش از طرح دو مرحله ای شدن کنکور کارشناسی ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: در صورت نهایی شدن این طرح در سالهای آینده شاهد اجرای آزمون کارشناسی ارشد با تغییراتی خواهیم بود تا از فشار موجود بر داوطلبان کاسته شود.

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: دو مرحله ای شدن کنکور کارشناسی ارشد در حد طرحی است که کار بسیار سنگینی برای سازمان سنجش آموزش کشور محسوب می شود.

وی اضافه کرد: این طرح به نظر سنجی از داوطلبان، دانشجویان و اساتید دانشگاهها گذاشته شده است تا نظرات جمع بندی و پس از آن در مورد اجرا یا چگونگی اجرای این طرح تصمیماتی اتخاذ شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مورد محسنات دو مرحله ای شدن کنکور کارشناسی ارشد دانشگاهها گفت: آزمون کارشناسی ارشد در دو بخش رشته های اصلی و شناور در شش گروه آزمایشی برگزار می شود که با اجرای طرح دو مرحله ای فاصله ای بین برگزاری این آزمون ایجاد می شود و داوطلبان می توانند با فراغت کامل در دو مرحله شرکت کنند.

پورعباس در مورد دیگر فواید این طرح گفت: هر چند این طرح کار سنگینی را می طلبد اما به طور حتم از فشار موجود بر روی داوطلبان این آزمون می کاهد.

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: طرح دو مرحله ای شدن کنکور سراسری در صورتی که جمع بندی از نظرخواهی ها مثبت باشد و برنامه ریزی در این زمینه پیش از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 87 صورت گیرد در سال 88 اجرا می شود در غیراین صورت در سالهای بعد اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: به طور حتم این تغییرات در زمان لازم به اطلاع داوطلبان می رسد.

رئیس سازمان سنجش کشور یادآور شد: داوطلبان و دانشجویان می توانند نظرات خود را به پست الکترونیکی سازمان سنجش یا رئیس سازمان ارسال کنند.

NEC
30 April 2008, 04:51 PM
ميگم جواب كنكور ارشد امسال رو كي ميدن ؟

H.IE
30 April 2008, 08:47 PM
ميگم جواب كنكور ارشد امسال رو كي ميدن ؟

نتايج اوليه ي آزمون سراسري :خرداد ماه اعلام ميشه.

Declare
1 May 2008, 08:01 AM
نتايج اوليه ي آزمون سراسري :خرداد ماه اعلام ميشه.

هر سال نيمه دوم ارديبهشت ماه اعلام مي شه.

H.IE
1 May 2008, 03:29 PM
هر سال نيمه دوم ارديبهشت ماه اعلام مي شه.

بطور قاطع نميشه گفت. بازه ي زماني داره. معمولا نيمه دوم ارديبهشت تا نيمه اول خرداد ماه اعلام ميشه. مثلا براي سال 86، سي و يك ارديبهشت ماه اعلام شد.
اصل نتيجست، چند روز بالا پايين تاثيري تو نتيجه نداره.

shahram2006_m
7 May 2008, 02:01 PM
اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 87 در اواخر اردیبهشت ماه

نتایج اولیه شامل رتبه و کارنامه کارشناسی ارشد 87 به گفته معاون فنی و آماری سازمان سنجش اواخر اردیبهشت ماه اعلام می شود.
دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره میزان ظرفیتهای کنکور کارشناسی ارشد 87 افزود: تا کنون بیش از 90 درصد از ظرفیتهای کارشناسی ارشد 87 مشخص شده است و سازمان سنجش منتظر اعلام بقیه افزایش ظرفیتها از دانشگاهها است تا نتایج را پس از اعلام ظرفیتهای جدید منتشر کند.

وی اضافه کرد: ظرفیتهایی که تا کنون مشخص شده با احتساب ظرفیت دبیری و دانشجویان نمونه در حدود 35 هزار نفر است

truss
9 May 2008, 11:50 AM
امروز کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برگزار شد
چه کنکوری...
اولا سوالها که خیلی راحت بود
ثانیا از همه مهمتر چیزی که مثل هر سال دیده شد شاید خیلی بیشتر از سالهای قبل تقلب سر جلسه بود
واقعا متاسفم :icon_redf با این امتحان که قراره متخصصای کشور انتخاب بشن و با این جور اجحاف ها قراره چی بسرمون بیاد حق خیلی ها که شب و روز درس خونده بودن امروز خورده شد هیچکی هم نیست که جوابگو باشه از صحبت با گوشی موبایل گرفته تا صحبت علنی با همدیگه حتی در حضور مراقبا
آخه خیلی از مراقبا هم پول گرفته بودن تا کار یه سری از خدا بی خبر رو را بندازن

800 نفر تو حوضه ما شرکت کرده بود که قراره 15 نفر قبول بشن
با اینکه خیلی خوب دادم ولی با این روال اونایی که پول بیشتر خرج کردن و دلشون به تقلب خوش بوده شانس بیشتری دارن
والا خدا رو خوش نمییاد

Declare
10 May 2008, 08:19 AM
دوست عزيز شما خودت مي فرمايي دانشگاه آزاد
چه توقعي مي تونيد داشته باشيد؟؟؟ البته نمي خوام خدايي ناكرده توهيني كرده باشم ولي الان كه خيلي ها در دانشگاه سراسري هم با سهميه و ... (كه اون هم به نوعي تقلبه) قبول مي شن ديگه از دانشگاه ازاد چه انتظاري داريد؟؟؟؟
به نظرم شما قيد دانشگاه آزاد رو بزن، اگر يك سال بيشتر وقت بذاري و بخوني و سراسري قبول شي بهتر از اينه كه پولتو بريزي تو جيب ...
حيفه اگه بتوني و سهل انگاري كني

آرمان
10 May 2008, 09:00 PM
امروز من در دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران کنکور دادم :

اصلا هیچ تقلبی در کار نبود
هیچ کس هم از ماشین حساب استفاده نمی کرد
تازه Mobile JAMMER هم دیدم گذاشته بودن و روشن بود.

sogoli
12 May 2008, 09:33 AM
توی کارشناسی ارشد ازاد چند درصد بزنیم قبول می شیم(رشته مدیریت اطلاعات)؟

nar355
13 May 2008, 12:23 AM
رشته عمران-مدیریت ساخت واحد شوشتر میانگین چند درصد نیاز هست؟

blackghost
14 May 2008, 12:52 AM
کلید ارشد ازاد کی روی سایت میاد؟

داود18
20 May 2008, 10:47 AM
نتایج کارشناسی ارشد دانشگه دولتی از ساعت 5 صبح بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت
امیدوارم همه موفقق شده باشند

دلتنگ
20 May 2008, 12:45 PM
سلام آره جواب آمد

شما رتبه تون چه قدر شد ؟من که خیلی بد شدم

راستی تا چه رتبه ای احتمال قبولی است ؟

دلتنگ
20 May 2008, 01:39 PM
اگی میشی یکی جواب منو بیدی خیلی نیاز دارم

خیلی خیلی ممنونم

Declare
20 May 2008, 02:15 PM
سلام آره جواب آمد

شما رتبه تون چه قدر شد ؟من که خیلی بد شدم

راستی تا چه رتبه ای احتمال قبولی است ؟

شما تو چه رشته اي شركت كرديد؟
آخه قبولي تو رشته ها و گرايشهاي مختلف فرق مي كنه، بطور مثال يه نفر تو رشته شيمي با رتبه 200 مي تونه يه دانشگاه خوب با گرايش عالي قبول بشه، اما تو رشته متالورژي (فرضاً)، با رتبه 150 تازه بدترين گرايش (بيومواد- توهين نباشه، بدترين منظورم بدي رشته نيست، اما موادي ها مي دونن كه اين گرايش با اونچه كه تو دوره ليسانس خوندن خيلي فرق داره) رو قبول مي شه،
حالا شما رشته و رتبتون رو بفرماييد اگه تونستم كمكتون مي كنم.
به اميد قبولي

دلتنگ
20 May 2008, 02:24 PM
رشته عمران هستم
ولی راستش روم نمی شی رتبه ام خیلی خیلی بد بود 5128

می خواستم ببینم اصلا چیزی را می آورم هر چی باشی

دلتنگ
20 May 2008, 02:46 PM
منتظرم

جوابمو نمی دهید ؟

Declare
20 May 2008, 02:59 PM
رشته عمران هستم
ولی راستش روم نمی شی رتبه ام خیلی خیلی بد بود 5128

می خواستم ببینم اصلا چیزی را می آورم هر چی باشی

سلام
دوست عزيز متاسفانه باد بگم، نه
ايشاا... سال ديگه
موفق باشيد :icon_cool

reza1057
20 May 2008, 04:39 PM
سلام
کسی مدونه برای قبولی نرم افزار چه رتبهای باید داشت؟

دلتنگ
20 May 2008, 05:10 PM
سلام می خواستم یه چیزی بگم در مورد ارشد عمران

چه طور بوده که رتبه آخرین فرد مجاز پارسال 2981 بوده ولی امسال 7498 است ؟ میشه یک نفر بگی که این اختلاف یعنی چه ؟ و آیا در قبولی رتبه های پایین مثل من تاثیر دارد؟ لطفا یکی جواب بدی

Javid
20 May 2008, 06:09 PM
دوستان رشته ی عمران بغیر از روزانه و شبانه، دانشگاه دیگه ای هم داره؟ منظورم پیام نور و این حرفاست...
چون عجیب ظرفیت ها رو بردن بالا... آخرين رتبه مجاز در سهميه را زده 7498 ... اگر بغیر از روزانه و شبانه دانشگاه دیگه ای نباشه که خوبه...

داود18
20 May 2008, 11:27 PM
غیر انتفاعی هم چند تایی هست
ولی فکر نکنم این بالا رفتن مجاز ها به همان نسبت ظرفیت ها ر ا بالا ببره
اگه اینجوری هست حداقل ابد دو برابر شده باشه که خیلی کار سختی هیت
البته خودم امیدوارم این اتفاق افتاده باشه تا من قبول بشم چون خیلی رتبه ی حساسی دارم

-----------------
پی نوشت:
دفترچه انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش اومد میتونید دریافت کنید و ظرفیتها را چک کنید

f_a_r_i_d
21 May 2008, 12:37 AM
برای کلاس کنکور چه موسسه ای رو پیشنهاد می دهید؟
پارسه ؟
ماهان؟
پوران پژوهش؟

آرمان
23 May 2008, 12:03 PM
رتبه من 219 در رشته آبیاری زهکشی شده است ، کسی از دوستان میدونه با این رتبه میتونم به قبولی امیدوار باشم یا نه ؟ :icon_cry:

داود18
23 May 2008, 06:11 PM
دوست من و همه ی دوستان ...
ببینید بشینید ظرفیتهای رشته تون را از داخل دفترچه جمع کنید
حالا اگر مثلا ظرفیت 200 نفر است و رتبه شما زیر 200 است 100% اگر درست رشته انتخاب کنبد قبولید
اگر هم بالاتره مثلا تا 300 احتمال قبولی شبانه دارید چون بعضی ها نمی زنند
در هر رشته همین شرایطه به نسبت تا یک حدودی تلرانس میشه در نظر گرفت

se3c
23 May 2008, 07:57 PM
آيا با رتبه هاي زير اميد به قبولي هست؟
1400 مخابرات
4100 الكترونيك
4818 قدرت
البته رشته من قدرت هست.

sorena_ir
23 May 2008, 11:15 PM
آيا با رتبه هاي زير اميد به قبولي هست؟
1400 مخابرات
4100 الكترونيك
4818 قدرت
البته رشته من قدرت هست.

آیا برای رتبه 2200 (مخابرات)هم با این افزایش ظرفیت ها فکر می کنید امیدی هست ؟
ممنون میشم جواب بدین.

soheil86
24 June 2008, 11:35 PM
خوب دوستان گرانقدر من امسال میخوام کنکور بدم، چه پیشنهاداتی برای درس خوندن برای من دارید؟

چند تا از دوستان بهم گفتن که اگه بتونم جزوه های اساتید طراح سوالات رو گیر بیارم و اونا رو مطالعه کنم خیلی مفیده... ولی نمی دونم این جزوات رو چه جوری و از کجا باید بدست بیارم

یه سوال دیگه ای هم که دارم اینه که لازمه کلاس هایی مثل پارسه و ... ثبت نام کنم یا خوندن جزوات و کتاب به تنهایی کفایت می کنه.

ممنون

Artemis
25 June 2008, 12:27 AM
رتبه من 219 در رشته آبیاری زهکشی شده است ، کسی از دوستان میدونه با این رتبه میتونم به قبولی امیدوار باشم یا نه ؟
فکر نکنم روزانه قبول بشی ...چون رشته های کشاورزی عموما زیر 100 پر میشن به دلیل تعداد کم دانشگاه های محل تحصیل

power30
17 July 2008, 06:49 PM
سلام
لطفا چند تا كتاب تست خوب براي كارشناسي ارشد رشته برق - قدرت معرفي كنيد
اگر سريع تر جواب بدين ممنون ميشم ميخوام بشينم تابستون برا ارشد بخونم

راستي ايا درس هاي زير كافيه
از كجا مي تونم سرفصل هايي كه در كنكور مياد را پيدا كنم؟
حذفيات وغيره

ماشين 1
ماشين 2
رياضي مهندسي
بررسي 1
زبان تخصصي
كنترل

به جز اينا ديگه چي مياد؟

power30
18 July 2008, 03:57 PM
چه را كسي جواب منو نداد

فكر كنم بعد كنكور شماها جواب ميديد :((

blackworm
26 July 2008, 02:41 PM
دوست گرامي power30 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=92467)
كليه دروس رشته قدرت مقطع ارشد به قرار زير است .
زبان تخصصي 3
معادلات ديفرانسيل 4
رياضيات مهندسي 4
آمار و احتمالات مهندسي 4
مدارهاي 1 و 2 4
ماشين الكتريكي 4
كنترل خطي 3
الكترومغناطيس 3
بررسي سيستم قدرت 1 4
ايشا الله اگه وقت كنم كليه سرفصل هاي امسال هم برات مي زارم

blackworm
26 July 2008, 02:47 PM
دوست گرامي soheil86 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=13519)

مطمئنا براي شركت در كنكور قرائت و مطالعه جزوات كافي نيست .
من هنرستاني بودم و ابتدا كارداني سپس كارداني به كارشناسي و بعد ارشد شركت كردم . پس فكر مي كنم شايد بتونم در اين مورد اظهار نظر كنم.
متد و روش كنكور و تست زدن با امتحان دادن دانشگاه فرق مي كنه اگه مي خواييد تو رقابت عقب نمونيد بهترين كار لا اقل استفاده از كتب آموزشگاهي و جزوه دوستان شركت كرده در كلاس هاي كنكور است .
زيرا متاسفانه سرفصل ها در هيچ دانشگاهي به صورت كامل و دقيق اجرا نمي شود و پس از شركت در اين كلاس ها متوجه مي شوديد نصف دروس را نخوانده ايد.

ALVAND
26 July 2008, 07:03 PM
سلام دوستان منم برق-الکنرونیک میخونم و میخام امسال ارشد شرکت کنم . در خدمت دوستان هستم البته تاجایی که بتونم.

ALVAND
26 July 2008, 07:19 PM
دوست عزیز power30
میتونی از این سایت کمک بگیری www.nasir.ir (http://www.nasir.ir) . درضمن اینارم برات میزارم موفق باشی.

<DIV align=center>

<FONT class=title>مجموعه مهندسي برق<FONT size=+0></SPAN>

<FONT class=small>

<SPAN lang=FA style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: 'B Nazanin'; mso-bidi-language: FA; mso-ansi-font-size: 11.0pt">منابع مطالعاتی :

sogoli
27 July 2008, 08:30 AM
پس نتایج ارشد دانشگاه ازاد رو کی میدن؟

PAYAM
4 August 2008, 02:47 AM
پس نتایج ارشد دانشگاه ازاد رو کی میدن؟
اواسط شهریور (بین دهم تا پانزدهم)

آرمان
25 August 2008, 01:59 PM
دوستان بشتابید نتایج نهایی آزمون فوق لیسانس دانشگاه آزاد اعلام شد !!

http://www.azmoon.com/

http://i38.tinypic.com/2j0xi4x.jpg

sogoli
25 August 2008, 04:40 PM
دوستان بشتابید نتایج نهایی آزمون فوق لیسانس دانشگاه آزاد اعلام شد !!

http://www.azmoon.com/

http://i38.tinypic.com/2j0xi4x.jpg

من قبول شدم با کلی هیجان:byebye: رشته مدیریت فناوری اطلاعات - واحد مجازی ...
راستی این واحد مجازی داشنگاه ازاد به چه شکل است؟

soheil86
26 August 2008, 12:32 AM
تبریک ....
سوگولی جان میشه درصد، تراز و تراز آخرین فرد قبول شده رو بنویسید؟
من که آزمایشی شرکت کرده بودم و قبول هم نشدم (نرم افزار - زنجان)

Declare
26 August 2008, 11:01 AM
امروز نتايج ارشد سراسري اعلام ميشه،
به اميد قبولي دوستاني كه زحمت كشيدند!

پيشاپيش تبريك مي گم!

sogoli
26 August 2008, 01:37 PM
تبریک ....
سوگولی جان میشه درصد، تراز و تراز آخرین فرد قبول شده رو بنویسید؟
من که آزمایشی شرکت کرده بودم و قبول هم نشدم (نرم افزار - زنجان)

رتبه من 153 شد که البته 177 نفر می گرفتند.نمره من 4742 شد که نمره نفر آخر 4651 شده بود.

Javid
26 August 2008, 02:15 PM
ساعت 6 نتیجه هامون را میزنن... (دولتی) دلم مثل سیر و سرکه داره میجوشه...

Javid
26 August 2008, 03:52 PM
نتایج دولتی رو زدن... لعنت به این زندگی...

Declare
26 August 2008, 04:14 PM
نتایج دولتی رو زدن... لعنت به این زندگی...

ايشاا... سال بعد،
غصه نخور، شايد اين يه فرصت باشه واسه نتيجه بهتر
مويد باشي

Javid
26 August 2008, 04:45 PM
ايشاا... سال بعد،
غصه نخور، شايد اين يه فرصت باشه واسه نتيجه بهتر
مويد باشي
دیگه هیچوقت این عمل مسخره را تکرار نمیکنم... خوشبحال اونایی که پول و شرایطش را دارن و میرن واسه ی ادامه تحصیل به یه کشور دیگه...
ای روزگار... خیلی زحمت کشیده بودم... خیلی...

PAYAM
27 August 2008, 01:29 AM
جاوید جان فدای سرت، بخدا هیچ آش دهن‌سوزی نیس فوق لیسانس.... بهتر که دو سه سال از عمرت توی این خراب‌شده با این سیستم آموزش آشغال و استادای عقده‌ایش هدر درس خوندن نمی‌کنی.

Javid
27 August 2008, 10:39 AM
جاوید جان فدای سرت، بخدا هیچ آش دهن‌سوزی نیس فوق لیسانس.... بهتر که دو سه سال از عمرت توی این خراب‌شده با این سیستم آموزش آشغال و استادای عقده‌ایش هدر درس خوندن نمی‌کنی.
ابتدا از دوستان رشته ی برق معذرت خواهی میکنم چون بنده رشته ام عمران هست و چون تاپیک بر روی صفحه ی اصلی سایت بالا اومده بود بدون توجه به بخشی که این تاپیک در اون قرار داره پست زدم.

جناب پیام گرامی صد در صد آش دهن سوزی نیست... در دوران لیسانس هم هر چه علم و اندوخته کسب کردم همه اش نتیجه ی تلاش های خودم بود و هیچ استادی حتی ذره ای لطف به ما نکرد که به اندازه ی سر سوزنی نمی پس بده و یه چیزی یاد ما بده... ارشد هم یه مد جدید شده که جوونها برای فرار از سربازی یا کار دنبالش هستند کمتر شده از کسی بپرسم برای چی میخوای ادامه تحصیل بدی و جواب بده برای ادامه تحصیل!! شاید از هر 100 نفر 4 یا 5 نفر اینجور باشند بلکه کمتر.

ولی چیزی که به قولی آش دهن سوز هست اون وقت و انرژی جوونی آدمه که بهترین روزها و سالهای زندگیش یا بهتر بگم گل زندگیش را صرف این کار احمقانه ی وقت گیر و پر از استرس کنه...
از دور و بری ها و دوستانی که دارم خیلی ها قبول نشدند و باز نشسته اند و برای سال آینده میخوانند... خیلی هاشون برای کنکور کارشناسی هم 1 سال پشت کنکور مانده بودند حسابش را بکنید 4 سال از بهترین سالهای زندگی صرف خانه نشینی و مرور این درسهای ... شود...
من هیچوقت یک حماقت را 2 بار تکرار نکرده و نخواهم کرد...

AVLIS
10 October 2008, 10:13 PM
منم دیگه رفتم به خدمت مقدس سربازی:icon_idea
اما تصمیم دارم از آموزشی که برگشتم دباره مشغول بشم..

حالا دارم دنبال آموزشگاه میگردم..
اگر کسی اطلاعاتی از این آموزشگاها داره یا تجربه کرده و یا ..... ممنون میشم راهنماییم کنه.
در مورد سوالات.اساتید..شهریه و ....
ممنون

nar355
16 October 2008, 01:45 AM
بالاخره ما هم از تکمیل ظرفیت ارشد آزاد بی نصیب نموندیم:
عمران -مهندسی و مدیریت ساخت

داود18
17 October 2008, 12:23 AM
بالاخره ما هم از تکمیل ظرفیت ارشد آزاد بی نصیب نموندیم:
عمران -مهندسی و مدیریت ساخت
ضمن عرض تبریک به شما دوست عزیز میشه درصدهاتون هم با رتبتون بگید؟
کسی از بچه ها نمیدونه با چه رتبه ای و و چه درصدهایی نهایتآخرین نفر ا در سازه نجف آباد قبول شده؟

nar355
10 November 2008, 01:24 AM
ضمن عرض تبریک به شما دوست عزیز میشه درصدهاتون هم با رتبتون بگید؟
کسی از بچه ها نمیدونه با چه رتبه ای و و چه درصدهایی نهایتآخرین نفر ا در سازه نجف آباد قبول شده؟

میانگین 30%

parsmobile
11 November 2008, 10:19 AM
كسي از منابع طرح سوال كنكور ارشد اطلاعي نداره؟

soheil86
11 November 2008, 11:48 AM
منظورتون از منابع طرح سوال چيه ؟

Declare
11 November 2008, 12:44 PM
سلام
منابع كه عوض نمي شن، تقريبا تمام دروسي رو كه تو دوره كارشناسي خوندين، بايد مرور كنيد و هر سال هم از همون منابع سوال طرح مي شه. اما خوب چون طراحان سوال معمولا از اساتيد دانشگاههاي معتبرتر هستند، سوالات رو از جزوات خودشون طرح مي كنند. مثلا تو رشته ما تقريبا سوالات هر سال از جزوات دانشگاه صنعتي اصفهان- علم و صنعت- تهران و شريف طرح مي شه.

parsmobile
11 November 2008, 01:14 PM
چه خوب بود اگر ميشد يه تاپيك باز كنيم در مورد منابع كنكور و اونجا جزوات رو همراه با لينكشون معرفي كنيم

NEC
11 November 2008, 02:20 PM
ثبت نام ارشد تا جمعه تمدید شد

Vahid e
11 November 2008, 03:44 PM
من پیشنهاد میکنم دوستانی که در دانشگاه های تاپ درس میخونن مثل شریف یا دوستانی که جزوات اساتید معروف رو دارند اگه میتونند در اینجا برای دانلود بذارن تا بقیه هم استفاده کنن .

parsmobile
11 November 2008, 04:09 PM
منظورتون از منابع طرح سوال چيه ؟
منظورم كتابهايي هست كه سوالها رو از اونها طرح ميكنند مثلا مدار الكتريكي 1و2 جبه دار مارالاني و غيره ...
بعد از 11 سال تصميم گرفتم ادامه تحصيل بدم تا ببينم چي ميشه...

parsmobile
14 November 2008, 02:49 PM
برای رشته برق من اینها رو پیدا کردم :

زبان تخصصي و عمومي
1-بزرگترين منبعتون داشته هايتون از گذشته است. امسال روند سوالات فرق كرده و تمامي رشته ها ساختار زبانشون يكسانسازي شده. 30 تا سوال در 30 دقيقه. حدود 10 سوال از كلمه، 5 سوال از گرامر كه يك متن ميدن و ميگن پر كنين و باقي يعني 15 سوال از متن ميدن كه با يك حساب سرانگشتي و دو دو تا چهار تا ميشه فهميد كه نبايد متنو خوند و بايد استراتژي خاص متن خوني رو ياد گرفت.
2-درس زبان تخصصي در طول ترم
3-زبان تخصصي راهيان ارشد
4-زبان عمومي و تخصصي پارسه

·مدارهاي الكتريكي 1و2
1-تمرينات نظريه اساسي مدارها و شبكه ها (ترجمه دكتر جبه دار) – فقط در طول ترم مربوطه توصيه ميشه!
2-جزوه مدار 1و2 پارسه (تاليف دكتر عبدالعالي) – درس بهمراه تست براي شروع كار عاليه
3-كتاب مدارهاي الكتريكي پردازش (تاليف دكتر دليرروي فرد) – حاوي تستهاي تكميلي بهمراه تستهاي كنكور منتخب كه تقريبا تمام تيپ سوالات را پوشش ميده
4-مدارهاي الكتريكي آزمون ارشد (مهندس حامد عليپور) – حاوي تستهاي كنكورهاي سالهاي گذشته براي تمرين بيشتر در ضمن داشتن وقت كافي. البته ممكنه بانك سوالات كنكور هم مشابه كار اين كتابو بكنه منهاي درسش.

·رياضيات (معادلات ديفرانسيل، رياضيات مهندسي و آمار و احتمالات مهندسي)
1-رياضيات پارسه – معادلات و رياضيات مهندسي تاليف دكتر محمد صادق معتقدي به سبك جزوه وار نوشته شده بطوريكه لپ كلام رو با نكته ها و مثالهاي پوششي اون فرا ميگيريد البته بديش اينه كه هيچ تستي نداره ولي كتاب ديگه اي هست كه تبليغ ميكنه كه تستهاي تاليفي و كنكوري داره.
2-معادلات ديفرانسيل راهيان ارشد (تاليف بهزاد خداكرمي) – كه بتازگي به اين كتاب آمار و احتمالات نيز اضافه شده و ميشه گفت بيش از حد كامله.
3-رياضيات مهندسي مدرسان شريف (تاليف مهندس حسين نامي) – اين هم مشكل اساسيش كامل بودن زياده از حد و داشتن نكات مهم با مثال تستي، تستهاي كنكورهاي رشته هاي گوناگون، تستهاي تكميلي و تستهاي خودآزمونيه. توصيه ميشه!!

·سيستمهاي كنترل خطي
1-كنترل آرياز برادراني – كه به اسم نويسنده شاكي از زمونه و زمانش معروف شده. بهرحال اين كتابيه كه همه جا پيشنهاد ميشه هر چند اشكالاتي تو كارشه ولي متمركز كردن درس و نكته و تست در يك مجموعه در مجموع كار خوبي رو در آورده.
2-كنترل راهيان ارشد – كه يك كتابش جداگانه مخصوص برقيهاست و كتاب ديگه اش مخصوص مكانيكيها و هوافضاييها. درسش كه اكثرا كپي برداري از كتاب معروف اگاتا و چند كتاب ديگه ست و در هر دو كتاب قسمت درسيش بخوبي قوانين كپي پيست اجرا شده باقي ميمونه كنكورهاي هر رشته كه علاوه بر سراسري تستاي آزاد رو هم داره. جوابهاي تستهاي كنكور اين مجموعه كمي كاملتر و قابل قبولتر از كتابهاي ديگه به نظر ميرسه.

·بررسي سيستمهاي قدرت
1-سيستمهاي قدرت جلد اول (احد كاظمي) – كتابي است جزوه وار كه بعضي بخشها از جمله ترميم امپدانس و پخش بار رو خوب توضيح داده. از جلد دومش بخش پخش بار بهينه اقتصادي هم مي آد.
2-جزوه پارسه
3-جزوه جهش
4-كتابهاي مرجع و منبع ديگه اي كه استاداتون معرفي ميكنن! چون بقدري فقدان منبع و تست تو اين درس زياده كه كار هر كسي نيست تستهاي بررسي رو جواب بده. تستهاي بررسي هر سال داره سخت تر از پارسالش ميشه و كسي قادره خوب به سوالا جواب بده كه به تمامي مفاهيم احاطه داشته باشه.
5-تستهاي آزمونهاي سالهاي گذشته سراسري و پارسه!!

ماشینهای الكتريكي 1و2
1-ماشينهاي الكتريكي پردازش (تاليف متين مشكين) – عالي و فراتر از حد انتظار
2-ماشينهاي الكتريكي (تاليف پروفسور بيم بهارا) – حتي المقدور مثالهاي اين دو جلد كتاب رو حل كنيد و بدونيد دقيقا از متن مثالهاي اين كتاب بدون عوض كردن حتي يك واو چندين بار تا بحال سوال اومده برخي بخشها بالاخص بخش تبديل انرژي رو كه مجبوريد از اين كتاب بخونيد. بخش ماشينهاي DC مثالهاش بقدر كافي كافيه!! ولي تو بخش تمريناتش براي موتور و ژنراتور قسمتهايي است كه مفهوميه من جمله تغيير سيمبندي يا عوض كردن پلاريته و ... چه تغييري در ولتاژ و سرعت خروجي داره و از اين دست سوالا كه خيلي مهمند.هارمونيكها رو هم بخصوص مثالهاشو از اين كتاب بخونيد.
3-ماشينهاي الكتريكي (پي. سي. سن) – كه معرف حضور همه هست.

·الكترومغناطيس
1-رهيافت حل مساله در الكترومغناطيس (تاليف محمود دياني) – توصيه ميشه حتما تو تابستون شروع به حل مسايلش بكنيد بصورت وحشتناكواري! راندمان خوندن شما را افزايش ميده هر چند بعد از مدتي كنار گذاشتن الكترومغناطيس دچار راندمان معكوس ميشيد!! ولي اين كتاب و كتابهاي مشابه در دروس الكترونيك 1 و 2 (كه در طول ترم با اونا كار كردم) توصيه ميشه.
2-الكترومغناطيس پردازش (تاليف دكتر محمود محمد طاهري) –

parsmobile
14 November 2008, 02:49 PM
برای رشته برق من اینهارو پیدا کردم :

زبان تخصصي و عمومي
1-بزرگترين منبعتون داشته هايتون از گذشته است. امسال روند سوالات فرق كرده و تمامي رشته ها ساختار زبانشون يكسانسازي شده. 30 تا سوال در 30 دقيقه. حدود 10 سوال از كلمه، 5 سوال از گرامر كه يك متن ميدن و ميگن پر كنين و باقي يعني 15 سوال از متن ميدن كه با يك حساب سرانگشتي و دو دو تا چهار تا ميشه فهميد كه نبايد متنو خوند و بايد استراتژي خاص متن خوني رو ياد گرفت.
3-زبان تخصصي راهيان ارشد

·مدارهاي الكتريكي 1و2
1-تمرينات نظريه اساسي مدارها و شبكه ها (ترجمه دكتر جبه دار) – فقط در طول ترم مربوطه توصيه ميشه!
2-جزوه مدار 1و2 پارسه (تاليف دكتر عبدالعالي) – درس بهمراه تست براي شروع كار عاليه
3-كتاب مدارهاي الكتريكي پردازش (تاليف دكتر دليرروي فرد) – حاوي تستهاي تكميلي بهمراه تستهاي كنكور منتخب كه تقريبا تمام تيپ سوالات را پوشش ميده
4-مدارهاي الكتريكي آزمون ارشد (مهندس حامد عليپور) – حاوي تستهاي كنكورهاي سالهاي گذشته براي تمرين بيشتر در ضمن داشتن وقت كافي. البته ممكنه بانك سوالات كنكور هم مشابه كار اين كتابو بكنه منهاي درسش.

·رياضيات (معادلات ديفرانسيل، رياضيات مهندسي و آمار و احتمالات مهندسي)
1-رياضيات پارسه – معادلات و رياضيات مهندسي تاليف دكتر محمد صادق معتقدي به سبك جزوه وار نوشته شده بطوريكه لپ كلام رو با نكته ها و مثالهاي پوششي اون فرا ميگيريد البته بديش اينه كه هيچ تستي نداره ولي كتاب ديگه اي هست كه تبليغ ميكنه كه تستهاي تاليفي و كنكوري داره.
2-معادلات ديفرانسيل راهيان ارشد (تاليف بهزاد خداكرمي) – كه بتازگي به اين كتاب آمار و احتمالات نيز اضافه شده و ميشه گفت بيش از حد كامله.
3-رياضيات مهندسي مدرسان شريف (تاليف مهندس حسين نامي) – اين هم مشكل اساسيش كامل بودن زياده از حد و داشتن نكات مهم با مثال تستي، تستهاي كنكورهاي رشته هاي گوناگون، تستهاي تكميلي و تستهاي خودآزمونيه. توصيه ميشه!!

·سيستمهاي كنترل خطي
1-كنترل آرياز برادراني – كه به اسم نويسنده شاكي از زمونه و زمانش معروف شده. بهرحال اين كتابيه كه همه جا پيشنهاد ميشه هر چند اشكالاتي تو كارشه ولي متمركز كردن درس و نكته و تست در يك مجموعه در مجموع كار خوبي رو در آورده.
2-كنترل راهيان ارشد – كه يك كتابش جداگانه مخصوص برقيهاست و كتاب ديگه اش مخصوص مكانيكيها و هوافضاييها. درسش كه اكثرا كپي برداري از كتاب معروف اگاتا و چند كتاب ديگه ست و در هر دو كتاب قسمت درسيش بخوبي قوانين كپي پيست اجرا شده باقي ميمونه كنكورهاي هر رشته كه علاوه بر سراسري تستاي آزاد رو هم داره. جوابهاي تستهاي كنكور اين مجموعه كمي كاملتر و قابل قبولتر از كتابهاي ديگه به نظر ميرسه.

·بررسي سيستمهاي قدرت
1-سيستمهاي قدرت جلد اول (احد كاظمي) – كتابي است جزوه وار كه بعضي بخشها از جمله ترميم امپدانس و پخش بار رو خوب توضيح داده. از جلد دومش بخش پخش بار بهينه اقتصادي هم مي آد.
2-جزوه پارسه
3-جزوه جهش
4-كتابهاي مرجع و منبع ديگه اي كه استاداتون معرفي ميكنن! چون بقدري فقدان منبع و تست تو اين درس زياده كه كار هر كسي نيست تستهاي بررسي رو جواب بده. تستهاي بررسي هر سال داره سخت تر از پارسالش ميشه و كسي قادره خوب به سوالا جواب بده كه به تمامي مفاهيم احاطه داشته باشه.
5-تستهاي آزمونهاي سالهاي گذشته سراسري و پارسه!!

ماشینهای الكتريكي 1و2
1-ماشينهاي الكتريكي پردازش (تاليف متين مشكين) – عالي و فراتر از حد انتظار
2-ماشينهاي الكتريكي (تاليف پروفسور بيم بهارا) – حتي المقدور مثالهاي اين دو جلد كتاب رو حل كنيد و بدونيد دقيقا از متن مثالهاي اين كتاب بدون عوض كردن حتي يك واو چندين بار تا بحال سوال اومده برخي بخشها بالاخص بخش تبديل انرژي رو كه مجبوريد از اين كتاب بخونيد. بخش ماشينهاي DC مثالهاش بقدر كافي كافيه!! ولي تو بخش تمريناتش براي موتور و ژنراتور قسمتهايي است كه مفهوميه من جمله تغيير سيمبندي يا عوض كردن پلاريته و ... چه تغييري در ولتاژ و سرعت خروجي داره و از اين دست سوالا كه خيلي مهمند.هارمونيكها رو هم بخصوص مثالهاشو از اين كتاب بخونيد.
3-ماشينهاي الكتريكي (پي. سي. سن)

·الكترومغناطيس
1-رهيافت حل مساله در الكترومغناطيس (تاليف محمود دياني) – توصيه ميشه حتما تو تابستون شروع به حل مسايلش بكنيد بصورت وحشتناكواري! راندمان خوندن شما را افزايش ميده هر چند بعد از مدتي كنار گذاشتن الكترومغناطيس دچار راندمان معكوس ميشيد!! ولي اين كتاب و كتابهاي مشابه در دروس الكترونيك 1 و 2 (كه در طول ترم با اونا كار كردم) توصيه ميشه.
2-الكترومغناطيس پردازش (تاليف دكتر محمود محمد طاهري) –

اگه جزوه و یا کتابی مد نظرتون بود لطف کنید همینجا مطرح کنید . ممنون

Vahid e
14 November 2008, 03:05 PM
برای مکانیک خاک مهندسی عمران من شنیدم کتاب ساسان میر افشاری که هم درس و هم تست هستش خوبه

داود18
14 December 2008, 12:07 AM
ثبت نام دانشگاه آزاد به تعویق افتاد
علت این امر را اضافه شدن رشته شهرهای جدیدی دونستند

زمان ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد نیمه دوم دی ماه میباشد

Declare
14 December 2008, 03:13 PM
با درود
من چندي پيش از يكي از دوستانم شنيدم كه گويا امسال ضرايب تمامي دروس امتحاني يكسانه (گفتن 1)، دليلش رو نمي دونم اما قطعا احتمال قبولي به مراتب بيشتر از سالهاي گذشه مي شه. فكر كنيد مثلا ضريب ترمو كه هميشه 4 بود با علم مواد كه ضريب 0 داره (البته بجز گرايش بيومواد) يكسان مي شه.

داود18
14 December 2008, 03:20 PM
شک دارم اینطوری باشه که شما میگید ! آِا نظورتون در تمام رشته ها هست ؟!!!!
منبعتون چقدر موثقه؟
من که دوست دارم اینطوری باشه

Vahid e
14 December 2008, 04:07 PM
موارد امتحانی مهندسی عمران رو اگه ممکنه بذارید

soheil86
15 December 2008, 09:15 AM
اينجوري كه خيلي بد ميشه، مثلا براي من كامپيوترم درس رياضي كه ضريبش 2 بوده و نصف دروس تخصصي ارزش داشته، با اين كار، ارزش ها شون يكسان ميشه و من قبول نميشم...

با اين حال من هم فكر نكنم چنين كاري رو بخوان بدون اطلاع رساني انجام بدن...

يه سوال:

تراز هاي سال قبل رو براي رشته ي خودم (كامپيوتر) چجوري بايد پيدا كنم؟ دفترچه نداره ؟؟

داود18
15 December 2008, 02:53 PM
موارد امتحانی مهندسی عمران رو اگه ممکنه بذارید
اگر منظورتون از درسهایی که ازشمون آزمون گرفته میشه هستش:
ریاضی 1 و 2 معادلات دیفرانسیل
زبان عمومی و تخصصی
مقاومت مصالح
تحلیل سازه
مکانیک خاک
مکانیک سیالات
البته این موارد برای دانشگاه دلتی هست و همه با ضریب 1 برای دانشگاه آزاد یک درس تخصصی هم اضافه میشه

Mohandes_Masoudof
21 December 2008, 02:11 AM
زبان تخصصي و عمومي
3-زبان تخصصي راهيان ارشد

دوست عزیز.ممنون از توضیحات کامل شما.
من در مورد زبان سوال دلرم.
من تا حالا 2 بار شرکت کردم و بار اول(ترم 5)،که فقط passage میومد،چون نمیدونستم وقت کم میارم!،زبان رو 42 زدم.سال بعدشم که ساختار سوالا عوض شد،با این که حواسم به وقت بود،چون 10 تا سوال vocab(همون 10تای اول) رو اکثرن غلط زدم،48% زدم.
امسالم تو پارسه همین حدود میزنم.اما هنوز زبان نخوندم.مشکلمم فقط همون 10 تا سوال vocab هست.نمیخوام وقت الکی بذارم رو زبان.دنبال یه مرجع خوبم.
به نظر شما چی بخونم؟
1.زبان عمومی پارسه؟
2. زبان تخصصی پارسه؟
3.سوالای سالای قبل؟

ممنون از راهنمایی همه دوستانی که کمک می کنن.

Vahid e
21 December 2008, 01:44 PM
اگر منظورتون از درسهایی که ازشمون آزمون گرفته میشه هستش:
ریاضی 1 و 2 معادلات دیفرانسیل
زبان عمومی و تخصصی
مقاومت مصالح
تحلیل سازه
مکانیک خاک
مکانیک سیالات
البته این موارد برای دانشگاه دلتی هست و همه با ضریب 1 برای دانشگاه آزاد یک درس تخصصی هم اضافه میشه

منظورم این بود که مثلا از درس مقاومت مصالح چه سرفصل هایی جز موارد امتحانی هستند ؟

parsmobile
22 December 2008, 10:56 AM
.نمیخوام وقت الکی بذارم رو زبان.دنبال یه مرجع خوبم.
به نظر شما چی بخونم؟
1.زبان عمومی پارسه؟
2. زبان تخصصی پارسه؟
3.سوالای سالای قبل؟

ممنون از راهنمایی همه دوستانی که کمک می کنن.

به نظر من زبان تخصصی رو بخونید و بعد هم با سوالای سال قبل از خودتون امتحان بگیرید. ضمنا زبان عمومی رو هم بزارید به حساب اطلاعات عمومی خودتون !
راستی دوست عزیز جزوه های پارسه رو جایی سراغ ندارید برا دانلود کردن؟؟

Mohandes_Masoudof
22 December 2008, 10:55 PM
راستی دوست عزیز جزوه های پارسه رو جایی سراغ ندارید برا دانلود کردن؟؟

نه. فکر نکنم رو نت باشه!
اگه مشهد بودین حتمن میدادم خدمتتون.

از راهنماییتونم ممنون.

داود18
20 January 2009, 03:40 PM
ثبت نام کارشنای ارشد دانشگاه آزاد از 2 بهمن ماه روی سایت این دانشگاه آغاز میشود
دفترچه هم در روس سایت الان قابل دریافته

parsmobile
5 February 2009, 03:21 AM
در مورد زمان و محل دریافت کارت ورود به جلسه آزمون امسال چیزی نشنیدین؟

Declare
5 February 2009, 09:53 AM

اين هفته كارت ها رو مي دن گويا.

Artemis
5 February 2009, 11:37 AM

اين هفته كارت ها رو مي دن گويا.

شنبه یعنی 19 بهمن باید به سایت www.sanjesh.org مراجعه کنید و کارت را پرینت بگیرید

farzad-sani
5 February 2009, 02:04 PM
معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش كشور با تشريح جزئيات دريافت كارت و برگزاري كنكور كارشناسي ارشد 88 بر درج كد رشته در پاسخنامه كنكور ارشد تاكيد كرد و گفت: عدم درج اين كد توسط داوطلب مشكلاتي را در تصحيح پاسخنامه به وجود مي آورد.
دريافت كارت از 19 تا 22 بهمن

دكتر حسين توكلي در گفتگو با خبرنگار مهر با تشريح جزئيات دريافت كارت ورود به جلسه كنكور كارشناسي ارشد گفت: بر اساس برنامه زماني كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسي ارشد از طريق شبكه اينترنتي از شنبه 19 بهمن ماه تا سه شنبه 22 بهمن ماه بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار داده مي شود و داوطلبان بايد براي گرفتن اين كارت به سايت مراجعه و بر اساس دستور العمل مربوط نسبت به گرفتن پرينت اقدام كند.

وي ادامه داد: براي ورود به سايت بايد با استفاده از اطلاعات محرمانه كارت و يا شماره پرونده و كد رهگيري اقدام كرد و پرينتي كه از كارت تهيه مي شود بايد در ابعداد 16*12 باشد.

معاون سازمان سنجش آموزش گفت: داوطلب بايد پس از گرفتن پرينت، مندرجات كارت را كنترل و آن را با اطلاعاتي كه به هنگام تكميل فرم ثبت نام وارد كرده بود كنترل كند تا در صورت مغايرت به باجه هاي رفع نقص مراجعه كند.

وي اظهار داشت: در تمام 39 شهرستان، يك نماينده در باجه رفع نقص حضور دارد كه داوطلب در صورت مشاهده نقص و اشتباه در كارت تا زمان برگزاري آزمون فرصت دارد نسبت به مراجعه به باجه رفع نقص اقدام كند.

نحوه رفع نقص كارت ورود به جلسه كنكور كارشناسي ارشد

توكلي افزود: داوطلب در صورت مشاهده نقص در كارت بايد از از پرينت كپي تهيه كند و دور مواردي كه اشتباه شده است را خط قرمز كشيده و به نماينده سازمان در محل رفع نقص تحويل دهد تا اقدامات لازم براي رفع ان انجام شود.

وي به تهيه كارت براي داوطلبان دو رشته اي اشاره كرد و اظهار داشت: داوطلباني كه در 2 كد رشته شركت كرده اند نيز بايد 2 كارت ورود به جلسه داشته باشند. يك كارت مخصوص آزمون رشته اول امتحاني و كارت بعدي ويژه آزمون رشته دوم امتحاني است كه داوطلبان بايد وارد سايت شوند و از هر دو كارت پرينت تهيه كنند.

معاون سازمان سنجش افزود: آزمون 3 كد رشته 1208، 1251 و 1277 نيز در دو جلسه برگزار مي شود كه براي داوطلبان اين رشته ها نيز 2 كارت صادر شده است.

توكلي با بيان اينكه نام و نشاني حوزه هاي امتحاني نيز بر روي كارت درج شده است، تأكيد كرد: داوطلبان بايد پس از اخذ كارت در محل مخصوص اثر انگشت بگذارند و امضا كنند.

وي اضافه كرد: براي اطلاعات بيشتر و آشنايي با چگونگي برگزاري آزمون و نحوه علامتگذاري در پاسخنامه نيز برگه راهنما در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد اين برگه از روز شنبه بر روي سايت منتشر مي شود.

معاون سازمان سنجش گفت: شماره صندلي، شمار داوطلبي و كارت بايد با شماره پاسخنامه تطبيق داده شود و اگر اختلافي مشاهده شد به نزديك ترين مراقب جلسه مراجعه شود.

وي درباره نحوه علامتگذاري در پاسخنامه گفت: بايد تمام مستطيل براي هر سئوال با مداد سياه تكميل شود و اگر سئوالي درست پاسخ داده شود 3 نمره مثبت و اگر غلط پاسخ داده شود، يك نمره منفي به داوطلب اختصاص مي يابد اگر پاسخي داده نشود هيچ امتيازي به داوطلب اختصاص نمي يابد در صورتي كه داوطلب به دو گزينه يك سئوال پاسخ داده باشد، هر دو گزينه غلط حسوب مي شود و يك نمره منفي به داوطلب اختصاص مي يابد.

چينش سئوالات در كنكور ارشد متفاوت است
لزوم درج كد رشته در پاسخنامه كنكور ارشد88

توكلي با بيان اينكه چينش سئوالات متفاوت است به مهر گفت: داوطلب ضرورت دارد كد مربوط به رشته آزمايشي خود را بر روي پاسخنامه درج كند. در صورتي كه كد فراموش شود مسئوليت با خود داوطلب است. درج اشتباه و يا درج نكردن كد در پاسخنامه مشكلاتي را در تصحيح پاسخنامه به وجود مي آورد.

وي با اشاره به ورود وسايل مجاز به جلسه آزمون و همچنين عدم ورود برخي وسايل گفت: پرينت كارت، اصل كارت ملي، اصل شناسنامه عكس دار، چند مداد سياه و مداد تراش و سنجاق براي حضور در جلسه آزمون ضروري است اما وسايل ديگري مانند كتاب، جزوه، كيف دستي، ماشين حساب، پيجر، تلفن همراه در جلسه آزمون ممنوع است كه در صورت آوردن هر نوع از اين وسيله هاي غيرمجاز داوطلب به عنوان متقلب و متخلف شناسايي مي شود و برابر قانون با آن برخورد خواهد شد.

زمان حضور داوطلبان در جلسه هاي امتحاني

معاون سازمان سنجش گفت: درب حوزه هاي امتحاني صبحها از ساعت 30/7 و بعد از ظهر ها از ساعت 14 بسته مي شود لذا داوطلبان بايد قبل از اين زمان در جلسه حضور داشته باشند و آزمون ها صبحها از ساعت 8 و بعد از ظهراز ساعت 30/14 آغاز مي شوند.

بكارگيري نرم افزار تقلب ياب در كنكور ارشد

وي با بيان اينكه نرم افزار تقلب ياب در اين آزمون نيز استفاده شده است به مهر گفت: براي اينكه آزمون در سلامت كامل برگزار شود، پيش بيني هاي لازم در زمينه هاي حفاظتي امنيت، سلامت، برنامه ريزي شده و در صورتي كه داوطلبي اقدام به تقلب و تخلفي در آزمون كند شناسايي مي شود.

تسهيلات سازمان سنجش براي داوطلبان معلول

توكلي با اشاره به تسهيلاتي كه سازمان سنجش براي برگزاري كنكور معلولين در نظر گرفته است گفت: براي معلولين حوزه هاي ويژه اي در نظر گرفته شده است علاوه بر اين، مدت زماني كه براي آنها در پاسخدهي به سئوالات اختصاصي تعيين شده 5/1 برابر داوطلبان عادي و در سئوالات عمومي نيز 03/1 است.

معاون سازمان سنجش گفت: همچنين اين داوطلبان در صورت نابيناي مطلق بودن و معلوليت از ناحيه دست مي توانند از منشي كه براي آنها درنظر گرفته شده است براي پاسخ به سئوالات استفاده كنند.

به گزارش مهر، براي آزمون كارشناسي ارشد 88، 722 هزار و 726 كارت صادر شده است. اين آزمون در روزهاي 23، 24 و 25 بهمن ماه و صبح شنبه 26 بهمن ماه برگزار مي شود.

farzad-sani
8 February 2009, 05:14 PM
دکتر خدایی، از پذیرش دانشجو در سه روش آموزش­محور، پژوهش محور، و آموزش و پژوهش محور از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم برای امسال خبر داد و گفت: پذیرش آموزش و پژوهش محور همین سیستم آموزشی فعلی است؛ در سیستم پژوهش محور، دانشجو واحدی را نمی­گذراند و یک طرح یا پژوهش را به عنوان پایان­نامه ارائه می­دهد، و در سیستم آموزش محور، فرد پایان­نامه­ای را ارائه نمی­دهد. جزئیات این طرح هنوز مشخص نیست و در دفترچه شماره 2 اعلام خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آزمون کارشناسی­ارشد امسال همانند سال گذشته است و هیچ تغییری نکرده و بر مبنای 80% نمره علمی داوطلب و 20 % معدل فارغ­التحصیلی وی خواهد بود و انتظار می­رود که در این آزمون بین 45 تا 50 هزار نفر پذیرش صورت گیرد.

Artemis
11 February 2009, 06:40 PM
ما که کنکورمونو دادیم !!!!

صبح !!!خیلی حوزه ی چرتی داشتیم!!!!به جای 8 ساعت 8:45 شروع کرد
جناب مهرداد خان (merdax)هم تشریف داشتن!!!!

MerDaX
11 February 2009, 06:45 PM
ما که کنکورمونو دادیم !!!!

صبح !!!خیلی حوزه ی چرتی داشتیم!!!!به جای 8 ساعت 8:45 شروع کرد
جناب مهرداد خان (merdax)هم تشریف داشتن!!!!

بله امروز امتحان در حوزه شریفۀ ما بسیااااااار مزخرف بود! دقیقا" 48 دقیقه دیر شروع کردن ولی سر 250 دقیقه پس از ساعت 8 بود که جمع کردن همه رو!
جل الخالق!
سعید ،میگم بیا یه اعتراض بزنیم بلکه ما دو تا با این شاموررتی بازیا رفتیم تو فوق شوخی شوخی!http://img31.picoodle.com/img/img31/5/11/10/moryabdi/f_hojatoleslam_965c899.gif

Artemis
11 February 2009, 06:48 PM
اعتراض به کجا؟!؟!؟!؟!

بعد کل کلاس ما سری C بود سوالاشون!!!شما هم که C بودی !!!فکر کنم الکی بود!

shahram2006_m
11 February 2009, 10:21 PM
اعتراض به کجا؟!؟!؟!؟!

بعد کل کلاس ما سری C بود سوالاشون!!!شما هم که C بودی !!!فکر کنم الکی بود!

مگه سوالات متفاوت بود؟

Artemis
11 February 2009, 11:19 PM
مگه سوالات متفاوت بود؟

بله

بالای پاسخ نامه ها که از A داشت تا F

یعنی 6 سری سوال اما فکر کنم کل حوزه ی ما C بود!!!!:icon_twis

soheil86
12 February 2009, 08:15 PM
من هم C بودم، اما ردیف بغلی من A بود.

samanpapillon
12 February 2009, 08:22 PM
با عرض پوزش از دوستان عزیز
از آنجاییکه این تاپیک در مورد کارشناسی ارشد است و اکثر بازدیدکنندگان کارشناس هستند ...

در مورد همه پرسی واژه حوزه درست میباشد و نه حوضه ...

MerDaX
13 February 2009, 01:38 AM
امروز من MBA داشتم
GMAT آسون ولی وقت گیر بود ولی هر 30تاشو زدم
ریاضیش نیمه سخت بود نیمه خییلی آسون!! من 15 تاشو تونستم بزنم یعنی نصف!!
زبان آسون ولی وقت گیر بود ،من 92 تاشو زدم از 100 تا

Artemis
13 February 2009, 01:43 AM
احسنت مهرداد خان!!!!بگو ترکوندی دیگه!

parsmobile
13 February 2009, 11:52 AM
عجب آزمونی بشه کنکور امسال !
فقط 3 ساعت مونده به کنکور ما اینجا داریم توی Phalls چرخ میزنیم !!

soheil86
13 February 2009, 12:29 PM
عجب آزمونی بشه کنکور امسال !
فقط 3 ساعت مونده به کنکور ما اینجا داریم توی Phalls چرخ میزنیم !!

Me Too :icon_arro

من نمیدونم کدوم دفترچه هارو امروز میدن، کدوما رو فردا اگه میدونستم خیلی خوب میشد.

Mohandes_Masoudof
13 February 2009, 08:06 PM
از دوستان کسی هست برق امتحان داده باشه؟
راستی نمیدونین سوالا و کلیداش کی میاد؟

Artemis
13 February 2009, 09:02 PM
طبق خبری که تو رزونامه ها و رادیو و تلویزیون گفتن از شنبه کلید سوالا میاد روی سایت سنجش و همچنین داوطلبان تا 15 روز وقت دارن اعتراض خودشونو از همون سایت سنجش اعلام کنند

parsmobile
13 February 2009, 11:06 PM
از دوستان کسی هست برق امتحان داده باشه؟
راستی نمیدونین سوالا و کلیداش کی میاد؟
من امتحان دادم
اگه موردی هست همین جا مطرح کنید

Artemis
14 February 2009, 12:10 AM
زمان انتشار كليد اوليه آزمون كارشناسي ارشد اعلام شد
87/11/23 تاريخ درج خبر

كليد اوليه آزمون كارشناسي ارشد سال 1388 يك هفته پس از برگزاري آزمون روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار مي گيرد.

لذا داوطلبان 15 روز مهلت دارند هرگونه نظر يا پيشنهاد خود را فقط از طريق سايت سازمان سنجش اعلام نمايند .بديهي است به نظراتي كه بعد از موعد مقرر ارائه شود ترتيب اثر داده نخواهد شد .

http://www6.sanjesh.org/Arshad/1387/871123_02.php

Mohandes_Masoudof
14 February 2009, 12:41 AM
من امتحان دادم
اگه موردی هست همین جا مطرح کنید
سلام دوست عزیز.
شما امتحانو چطور دادی؟
مدارش خیلی سخت بود!!!
من نمیدونم،میترسم منفی زده باشم.:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon _cry::icon_cry:
شما به استاد معتبری،یا کسی که واقعن درست بگه دسترسی داری؟
خودت مدار چطوری زدی؟
سوالای 1،2 و 15 مدار رو چی زدی؟

(1: توان منبع v وابسته) (من زدم 11-)
(2: اون که شبکه N و مقاومت 5 اهم داشت)(من زدم گزینه 4)
(15: Ybus)(من زدم گزینه 3)

parsmobile
14 February 2009, 01:00 AM
من فقط " زبان " رو خوب زدم . بقیه رو متاسفانه اصلا نتونستم از پسش بربیام . به قول یکی از دوستام حتی از روی بعضی از سوالات نتونستم بخونم چه برسه به اینکه بخوام جواب صحیح بدم .
سوال شبکه N رو هم گزینه " 1 " یعنی 2/3 زدم.
فقط یه مورد میمونه : شما متوجه نشدید که مرجع سوالات از کدام سری جزوات بیشتر مطرح شده بود؟

soheil86
14 February 2009, 01:30 AM
منم با چند نفر صحبت میکردم مثل اینکه سوالای امسال ما رو هم خیلی سخت تر طرح کرده بودن (کامپیوتر) ولی آی تی به نسبت سوالاش بهتر بود.

یه نکته هم در مورد سیستم امنیتی که دوستان اشاره کرده بودن همه ی دفترچه ها یکسان بوده.
توی امتحان دیروز ما دفترچه ها فرق میکرد، ولی امروز همگی شماره ی دفترچه مون B بود :icon_arro

farzad-sani
14 February 2009, 04:26 PM
و اما نظرات من در مورد آزمون کارشناسی ارشد مجوعه ی برق

ابتدا باید از عوامل اجرایی سازمان سنجش گله کنم که متاسفانه حداقل تو حوزه یی که من امتحان دادم نتونستن به خوبی از این کار بران که علل اون دوستان شرکت کننده از من خوبتر میدونن که چرا ........

و اما آزمون :

زبان : لغات ( 10 سوال اول فوق العاده سخت بودن )- گرامر ( 5 سوال ) راحت بودن
متن ( متوسط ) -------- ( لازمه بگم که زبانم خیلی خوبه ولی نمیدونم اون لغات ها از کجا در اورده بودن چون من 504 و تافل رو کامل خونده بودم !!!!!!!!!!!)

ریاضی : از این آسونتر نمیشد داد واقعا . خیلی راحت بودن مخصوصا ریاضی مهندسی

مدار : سوال ها راحت بود ولی وقت گیر بود مثلا هر سوال به طور میانگین 7 دقیقه وقت میخاست . من خودم که سوالی ندیدم که جدید باشه دقیقا همه چیز معلوم بود ولی مشکل اصلی وقت بود .

کنترل : سوال های خیلی بدی طرح کرده بودن و سوالات mix بود و چند نکته گوناگون رو در یک تست گنجونده .

بررسی سیستم های قدرت : آسون بود واقعا . من خودم که رشته ام الکترونیک بود تونستم این وضع بد 6 تا بزنم . حالا اونایی که رشتشون قدرته فک کنم 10 تا رو زده باشن .

ماشین : به نظرم سخت بود و از نظر عدد دهی سوالا با نامردی طرح شده بود . به هر حال ماشین همیشه اینطوری بود و خواهد بود .

مغناطیس : نظری ندارم .

الکترونیک : من تو گروه قدرت شرکت کرده بودم ولی الکترونیکم خوبه . امسان واقعا سخت داده بود . مث اینکه مباحث الکترونیک بیشتر به سمت mosfet و fet میره تا bjt .......

نکته ی آخر : دقت کردین که در آزمون های ارشد فضا برای محاسبات نمیدن در حالی که کل مسئله ها نیاز به محاسبه داره . طراحان سوال چند مقوله مد نظرشونه

1- حافظه ی قوی برای کم کردن محاسبات
2- هوش ( بعضی سوال ها رو دیدید پیچونده بودن ولی در واقع میتونستن راحتر بپرسن همون نکته رو )
3- سرعت عمل
4- اطلاعات داوطلب

به نظرم من فقط اطلاعات در مورد دروس کافی نیست اینو من به شخصه دیدم .

( یه مثال ساده در مورد یک سوال مدار امسال که مقدار ویژه(معادلات حالت ) خواسته بود و اگه کسی اونو حل کنه میدونه من دارم چی میگم )

Nomad
14 February 2009, 04:58 PM
کنکور عمران که خیلی سخت بود ( مثل بقیه احتمالا ... ) .

من فقط زبان زدم !!! احتمالا 70 یا 80 درصدی بشه ... ولی بقیه خیلی سخت بود به نظر من . ( خیلی خیلی کم خوندم ) .

parsmobile
14 February 2009, 05:08 PM
آفرین !
چطور وقت کم نیاوردین؟ یعنی رسیدین تا آخر سوالای زبانو بخونید؟

Mohandes_Masoudof
15 February 2009, 01:30 AM
فقط یه مورد میمونه : شما متوجه نشدید که مرجع سوالات از کدام سری جزوات بیشتر مطرح شده بود؟
والا بی انصاف همش فرکانس طبیعی داده بود!!!

soheil86
15 February 2009, 02:34 AM
والا بی انصاف همش فرکانس طبیعی داده بود!!!
واقعیتی که وجود داره اینه که هنوز سوالای ارشد استاندارد نشده :icon_surp

Nomad
15 February 2009, 03:19 AM
آفرین !
چطور وقت کم نیاوردین؟ یعنی رسیدین تا آخر سوالای زبانو بخونید؟

آره خوب ... وقتی که ماکس 10 تا سوال دیگه زدم از مجموع همه درسهای تخصصی ( غیر از زبان ) خوب مشخصه که کلی وقت اضافه میاد ...

البته من از همون اول رفتم سراغ زبان و انصافا زیاد هم سخت نبود .

farzad-sani
15 February 2009, 06:10 PM
عنوان : معاون سازمان سنجش: نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد هفته اول خرداد اعلام مي شود
تاريخ : 1387/11/27
معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اعلام پايان رقابت داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد سال 88 در ظهر امروز، گفت: كليد اوليه سوالات آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه ها شنبه آينده منتشر مي شود.

دكتر ابراهيم خدايي در گفت وگو با ايسنا، اظهار كرد: نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد سال 88 نيز هفته اول خرداد ماه اعلام مي شود.

وي با اشاره به امنيت آزمون گفت: خوشبختانه تاكنون گزارشي جدي از تخلف و تقلب در آزمون امسال به ما نرسيده است، البته برخي تخلفات بسيار جزئي و فردي در حد همراه داشتن موبايل در جلسه آزمون رخ داده است.

خدايي خاطرنشان كرد: آن دسته از داوطلباني كه به نحوه طراحي سوالات آزمون اعتراض دارند، مي توانند تا 15 روز پس از آزمون از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org اعتراضات خود را نسبت به سوالات اعلام كنند.

معاون سازمان سنجش آموزش كشور در خاتمه با بيان اينكه اعتراض داوطلبان نسبت به سوالات آزمون در گروه ها و كميته هاي تخصصي بررسي مي شود، گفت: اساتيد هر رشته درباره سوال مورد اعتراض اظهار نظر خواهند كرد كه در صورت تاييد اعتراض داوطلبان، در مورد آن سوال تصميم گيري مي شود و به عنوان مثال سوال مذكور حذف، اصلاح و يا اينكه دو گزينه صحيح براي آن در نظر گرفته مي شود.

farzad-sani
17 February 2009, 12:11 PM
عنوان : سيستم تقاضاي تجديد نظر داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد
تاريخ : 1387/11/29
سازمان سنجش آموزش كشور سيستم تقاضاي تجديد نظر داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد را فعال كرد. علاقه مندان مي توانند به نشاني زير مراجعه نمايند.

http://srv17.sanjesh.org/noetrequest/Login.aspx

farzad-sani
18 February 2009, 08:39 PM
کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد ساعاتی پیش منتشر شد .

لینک به قرار زیر است :
http://www6.sanjesh.org/Arshad/1387/871130_01.php

soheil86
18 February 2009, 10:12 PM
سوال ها رو از کجا گیر بیاریم؟

MerDaX
18 February 2009, 10:31 PM
باید بگردی سهیل جان،اونایی که یاهوگروپ داشتن برا رشتشون یا وبلاگای رفرنس اگه آدرس داری
آپلود کردن اونا سالی 2 بار آپدیت میشه یه بارش این موقَس!

farzad-sani
19 February 2009, 12:47 AM
سوال ها رو از کجا گیر بیاریم؟

مجموعه ی مهندسی برق

ماشین:
http://www.4shared.com/file/88304577/6fe8f3d1/mashin_88_e.html

الکترومغناطیس:
http://www.4shared.com/file/88305809/7775bc27/electromeghnatis_88_e.html

الکترونیک:
http://www.4shared.com/file/88303032/e0f23808/ELECTRONIC_88_e.html

مهندسی پزشکی:
http://www.4shared.com/file/88306457/f61533ef/mohandesi_pezeshki_88_e.html

ریاضی:
http://www.4shared.com/file/88337612/1e8bcbbf/Mathematics88.html

مدار:
http://www.4shared.com/file/88337339/bda4b25e/Circuit88.html

khoshnami
20 February 2009, 04:54 PM
کسی سوالات مکانیک و هوافضا رو داره؟

shahram2006_m
24 February 2009, 11:22 AM
همونطور که میدونید در کنکور ارشد امسال چهار نمونه سوال با ترتیب های مختلف توزیع شد.در ضمن ارزش دروس برای تمامی گرایش ها از امسال با ضریب 1 محاسبه میشه.

لینک سوالات A:

http://rapidshare.com/files/201856226/1272.PDF.html

کلید A:
http://www6.sanjesh.org/Arshad/1387/kelid/fani/871201_1272_A.php

کلید B:
http://www6.sanjesh.org/Arshad/1387/kelid/fani/871201_1272_B.php

کلید C:
http://www6.sanjesh.org/Arshad/1387/kelid/fani/871201_1272_C.php

کلید D:
http://www6.sanjesh.org/Arshad/1387/kelid/fani/871201_1272_D.php

farzad-sani
26 February 2009, 02:13 AM
دوستان عزیز توجه فرمائید که در این تاپیک همه ی رشته ها جز دو رشته زیر که تاپیک مستقلی دارند بررسی میشود .

تاپیک جامع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی برق
(http://www.phalls.com/showthread.php?t=51074)

مباحث مربوط به کنکور کارشناسی ارشد عمران (http://www.phalls.com/showthread.php?t=51065&page=13)

farzad-sani
26 February 2009, 01:07 PM
سوالات آزمون کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر سال 88 ( آزمون امسال ) (http://www.nasir.ir/main/index.php?Page=definition&UID=142931)

soheil86
26 February 2009, 01:31 PM
متاسفانه کلید کامپیوتر ناقصه و من بهشون ایمیل زدم و منتظر جواب هستم، پاسخنامه بصورت ناقص اسکن شده.

farzad-sani
26 February 2009, 02:17 PM
متاسفانه کلید کامپیوتر ناقصه و من بهشون ایمیل زدم و منتظر جواب هستم، پاسخنامه بصورت ناقص اسکن شده.

سهیل جان کلید رو از سایت سازمان سنجش بگیر .

soheil86
26 February 2009, 05:15 PM
کلید سازمان سنجش هم ناقصه، کلا تنها کلیدی که موجوده همون سازمان سنجشه که بقیه کپی کردن.

farzad-sani
7 March 2009, 10:58 PM
طرح جدید وزارت علوم

عنوان : پذيرش دانشجوي دكتري پيوسته از ليسانس در دانشگاهها

قائم مقام معاونت آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از بررسي پذيرش دانشجوي دكتري پيوسته از دوره كارشناسي (ليسانس) و دكتري نوبت دوم (شبانه) در دانشگاههاي تحت تابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري خبر داد.
رضا عامري در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تنوع بخشي در پذيرش دوره هاي تحصيلات تكميلي در دستور كار معاونت آموزشي وزارت علوم قرار گرفته است از اين رو بر روي انواع پذيرش دانشجوي دكتري تحقيق و بررسي صورت مي گيرد.

وي اظهار داشت: دكتري پيوسته از كارشناسي به دكتري و پذيرش دانشجوي دكتري نوبت دوم برخي از طرح هايي هستند كه براي پذيرش دانشجو در دوره دكتري در دست بررسي هستند.

قائم مقام معاونت آموزشي وزارت علوم اضافه كرد: در اين خصوص طرحي به شوراي گسترش آموزش عالي ارائه شده و قرار شد بحث و بررسي بيشتري با نظر دانشگاههايي كه زمينه بيشتري را براي ايجاد اين طرح دارند صورت گيرد.

وي به مهر گفت: طرح دكتري پيوسته از ليسانس بيشتر در رشته هايي كه در دوره دكتري صاحب قدرت و تجربه بيشتري در آنها هستيم و در دانشگاههايي كه آمادگي و امكانات كافي را براي اجراي اين طرح دارند اجرايي خواهد شد.

با این اوصاف اگر این طرح تصویب بشه پس کارشناسی ارشد چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :icon_ques

farzad-sani
12 March 2009, 11:38 PM
کسی سوالات مکانیک و هوافضا رو داره؟

سوالات کارشناسی ارشد مهندسی هوا و فضا (http://nasir.ir/main/index.php?Page=definition&UID=143190)

soheil86
18 April 2009, 12:51 PM
رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برگزاري آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد از 17 تا 19 ارديبهشت ماه، گفت: حدود 10 درصد شركت كنندگان در اين آزمون پذيرفته مي شوند.

دكتر عبدالله جاسبي در گفت و گو با ايسنا با اشاره به ثبت نام بيش از 385 هزار داوطلب در آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد، گفت: كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد از 13 تا 15 ارديبهشت ماه توزيع مي شود.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي در خاتمه، گفت: حدود 10 درصد شركت كنندگان در اين آزمون پذيرفته مي شوند.

F@RSH@D rezayi
9 May 2009, 12:09 AM
10 % خیلی خوبه . من وقتی آزمون کارشناسی ارشد می دادم در کل ایران 20 نفر کارشناسی ارشد برای برق بر می داشتند حالا بیا بین این همه شرکت کننده قبول شد . به نظر من خیلی خوبه دوستان به فکر آزمون و قبولی باشند . چه آزاد باشه چه سراسری و هر هزینه ای که داشته باشه ارزششو داره . پس برای دوستانی که آزمون خواهند داد آرزوی موفقیت می کنم .

salar68
9 May 2009, 12:45 AM
سلام کلید سوالا ارشد آزاد اعلام نمی کنند ؟ کجا و کی ؟ کسی اطلاع داره

princess R
9 May 2009, 12:51 AM
سوالای امسال آزاد خیلی آسون بودن؛ نبودن؟ من با وجود اینکه قصد جدی برای قبولی نداشتم ولی اکثریت سوالا به نظرم خیلی آسون میومدن و البته بگم من اولین بار بود که شرکت می کردم

PAYAM
9 May 2009, 01:35 AM
کلا سوالات ارشد آزاد برعکس سراسری آسون‌تر و پریودیک‌تره. معمولا با مطالعه تست‌های سال‌های قبل براحتی می‌توان 20-30 درصد تست‌های کنکور آزاد را زد.

Vahid e
9 May 2009, 01:56 AM
10 % خیلی خوبه . من وقتی آزمون کارشناسی ارشد می دادم در کل ایران 20 نفر کارشناسی ارشد برای برق بر می داشتند حالا بیا بین این همه شرکت کننده قبول شد . به نظر من خیلی خوبه دوستان به فکر آزمون و قبولی باشند . چه آزاد باشه چه سراسری و هر هزینه ای که داشته باشه ارزششو داره . پس برای دوستانی که آزمون خواهند داد آرزوی موفقیت می کنم .

فکر میکنم که ظرفیت پذیرش ارشد داره سال به سال بیشتر میشه و دیگه به نظرم مقطع لیسانس داره ارزش قبلش رو از دست میده . امشب هم از قول دکتر جاسبی شنیدم که قراره کاردانی برخی رشته ها در دانشگاههای جامع برداشته بشه .

سوالای امسال آزاد خیلی آسون بودن؛ نبودن؟ من با وجود اینکه قصد جدی برای قبولی نداشتم ولی اکثریت سوالا به نظرم خیلی آسون میومدن و البته بگم من اولین بار بود که شرکت می کردم

من ارشد نداشتم ولی از اونایی که امتحان دادم پرسیدم گفتن سوالای آزاد خیلی آسون بود ولی خوب مشخصه که آسون بودن امتحان واسه همه هست و خوب بالطبع درصد همه بالا میشه !

soheil86
17 May 2009, 01:04 PM
دوستان خبری از کلید و سوالات آزمون آزاد ندارید؟
توی خود سایت که هیچ خبری نیست، اصلا اطلاع هم نمیده که از کی کلید میاد و ...

NEC
17 May 2009, 04:00 PM
دوستان
كسي از زمان اعلام نتيجه كارشناسي ارشد سراسري امسال خبري داره ؟

shahram2006_m
17 May 2009, 05:09 PM
دوستان
كسي از زمان اعلام نتيجه كارشناسي ارشد سراسري امسال خبري داره ؟

اعلام نتایج کنکور ارشد تا دوشنبه آتی/ آغاز انتخاب رشته از 5 خرداد
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 88 تا دوشنبه آینده خبر داد و گفت: 195 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته از سه شنبه 5 خرداد ماه تا یکشنبه 10 خرداد ماه باید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار افزود: نتایج کنکور کارشناسی ارشد 88 اوایل هفته آینده بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد و مجازین به انتخاب رشته می توانند از روز سه شنبه 5 خرداد ماه تا یک شنبه 10 خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
وی تعداد مجازین به انتخاب رشته در این آزمون را 195 هزار نفر عنوان کرد و گفت: کل ظرفیتهایی که به سازمان سنجش اعلام شده 39 هزار و 581 نفر است که این تعداد بدون احتساب ظرفیت ممتازین، استعدادهای درخشان و دبیری است.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور به مهر گفت: پیش بینی می شود با احتساب سهمیه استعدادهای درخشان، ممتازین و دبیران میزان پذیرشی که توسط سازمان سنجش اعلام می شود به 44 هزار نفر برسد.
وی اضافه کرد: با احتساب پذیرش استعدادهای درخشانی که توسط دانشگاهها صورت می گیرد این تعداد به حدود 50 هزار نفر می رسد.

farzad-sani
18 May 2009, 09:48 PM
اوايل خردادكارنامه نتايج اوليه و نحوه تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي براي داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي درآزمون ورودي تحصيلات تكميلي سال 1388 منتشر مي شود
28/02/88 تاريخ درج خبر

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع همه داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1388 مي‌رساند كه كارنامه نتايج اوليه آزمون مذكور در اوايل خرداد ماه سال جاري بر روي سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان براي دسترسي به نتيجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبي يا شماره پرونده و همچنين مشخصات شناسنامه‌اي خود (نام خانوادگي و نام، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) را وارد نمايند. ضمناً :
1ـ دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌ها مي‌باشد، در سايت اينترنتي اين سازمان قابل دسترس خواهد بود. ضمناً آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي گرديده‌اند در صورت تمايل به دريافت اصل دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) مي‌توانند از روز دوشنبه 4/3/88 لغايت روزيكشنبه 10/3/88 به مراكز پستي شهرستان محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دريافت آن اقدام نمايند.
2- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال1388 توصيه مي‌شود ابتدا نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) اقدام نموده و كد رشته محل هاي مورد نظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه مرتب نمايند و پس از آن كد رشته‌هاي انتخابي خود را در فرم پيش‌نويس( نمونه‌اي كه به همين منظور در صفحه 141 دفترچه راهنماي شماره 2 به چاپ رسيده است) درج و پس از اطمينان از صحت رشته محل‌هاي انتخابي خود، در محدوده زماني كه از ساعت 9 صبح روز سه‌ شنبه مورخ 5/3/88 لغايت روزيكشنبه مورخ 10/3/88 مي‌باشد، براي انتخاب رشته با وارد كردن شماره كارت اعتباري، شماره پرونده، شماره كاربر، رمز ورود و كد رهگيري ثبت‌نام اوليه، شماره داوطلب و شماره شناسنامه (درج اين اطلاعات براي ورود به برنامه انتخاب رشته اينترنتي ضروري مي‌باشد) نسبت به ثبت كد رشته محلهاي انتخابي و تكميل فرم مذكور در مدت زماني كه در نظر گرفته شده، اقدام نمايند. بديهي است پس از تأئيد نهايي كد رشته‌هاي انتخابي توسط داوطلب، شماره رمز 15 رقمي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار داده خواهد شد و در غير اين صورت انتخاب رشته آنان تكميل نگرديده است.

دفترچه ارشد امسال
http://www3.sanjesh.org/Daftarche/arshad_2/arshad88_2.html

NEC
20 May 2009, 10:46 PM
آلان اخبار اعلام كرد كه نتايج كنكور كارشناسي ارشد 88 رو جمعه ساعت 12 شب يا نهايتا شنبه ساعت 5 صبح ميزنن

soheil86
22 May 2009, 07:04 PM
نتایج هم اومد، من که مجاز نشدم، راحت :icon_surp

wow!
23 May 2009, 02:42 AM
با رتبه 2300 مخابرات- 2200 بيوالكتريك - الكترونيك جايي مي شه قبول شد؟

Artemis
23 May 2009, 06:45 PM
با رتبه ی 949 با در گرایش مدیریت بازرگانی مجاز شدم ...دارم فکر میکنم برم دانشگاه سیستان و بلوچستان

soheil86
23 May 2009, 08:10 PM
البته من هم آی تی با رتبه ی حدود 1500 مجاز شدم ولی هیچ جا نمیشه قبول شد.

shahram2006_m
26 August 2009, 09:09 PM
اعلام نتایج نهایی آزمون كارشناسی ارشد، فردا
4 شهريور 1388 19:29

سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد: نتایج نهایی آزمون سراسری كارشناسی ارشد 88 از ساعت 16 فردا روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.
به گزارش شبكه خبر به نقل از واحد مركزی خبر؛ ابراهیم خدایی معاون فنی و آماری سازمان سنجش افزود: در آزمون كارشناسی ارشد حدود 700 هزار داوطلب شركت كرده بودند كه 45 هزار نفر از آنان در دانشگاه‌های كشور پذیرفته خواهند ‌شد.

وی گفت: همچنین بر اساس طرح استعدادهای درخشان 4 تا 5 هزار داوطلب در مقطع كارشناسی ارشد پذیرفته خواهند ‌شد، كه در مجموع با احتساب افراد مجاز به انتخاب رشته حدود 50 هزار داوطلب در مقطع كارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند.

معاون سازمان سنجش با اشاره به اینكه در آزمون كارشناسی ارشد امسال 195هزار و 414 داوطلب، مجاز به انتخاب رشته شدند، گفت : حدود 22 درصد از افراد مجاز به انتخاب رشته‌های آزمون كارشناسی ارشد در دانشگاه‌های كشور پذیرش می‌شوند.

خدایی با تفكیك تعداد پذیرفته شدگان دوره های مختلف دانشگاهی در مقطع كارشناسی ارشد گفت: در دوره های روزانه حدود 23 هزار نفر، شبانه 13 هزار نفر ،پیام نور 4 هزار 500 نفر و دردوره غیر انتفاعی بیش از 3 هزار داوطلب پذیرفته شده اند كه بیشترین پذیرش مربوط به گروه علوم انسانی با 19 هزار قبولی است.

وی تصریح كرد: هر سال 12 تا 15 درصد از افراد مجاز به انتخاب رشته آزمون كارشناسی ارشد غایب بودند اما این میزان امسال به 9 درصد رسیده است.

آزمون سراسری كارشناسی ارشد بهمن 87 در 136 كد رشته امتحانی و 39 شهرستان برگزار شد.

Vahid e
26 August 2009, 10:14 PM
دوستان ظاهرا موارد امتحانی ارشد عمران تغییر کرده البته برای دانشگاه دولتی و تخصصی تر شده . قبلا که فقط تحلیل سازه ها و مقاومت مصالح و مکانیک خاک و مکانیک سیالات بود از دروس تخصصی ولی مثل اینکه حالا سازه های فولادی 1 و 2 همچنین سازه های بتن آرمه 1 و 2 و راه سازی و روسازی هم اضافه شده . کسی خبر داره ؟

sepehr62
26 August 2009, 11:04 PM
بله دوست عزيز، زماني كه ما امتحان داديم درسها همونهايي بود كه شما فرمودين. الان يه 6-7 تا درس اضافه شده.
الان درسهاي پي سازي، فولاد، هيدروليك و بتن هم اگر اشتباه نكنم اضافه شده. البته مال آزاد كه چند سالي بود تقريباً همين شكلي بود، با اين تفاوت كه شما از بين درسهاي فولاد، بتن و پي سازي بسته به گرايش انتخابيتون يك يا دو درس رو بايد پاسخ ميداديد. اما تو دولتي برداشتن همه درسها رو با يه ضريب جزء مواد امتحاني گذاشتن. حالا اينكه مثلاً يك مهندس ساخت و توليد چه نيازي به هيدروليك داره، يا تو ژئوتكنيك چه نيازي به فولاد هست، يه بحث تخصصي ديگه است!:icon_surp

http://www.nasir.ir/main/index.php?Page=definition&UID=145959

Artemis
28 August 2009, 10:51 AM
خوب مثل اینکه منم قبول شدم

مدیریت فناوری اطلاعات ...غیرانتفاعی مهر البرز تهران ...مجازی

خدا را شکر

salar68
28 August 2009, 12:24 PM
این نتایج ارشد آزاد کی می رنند حتی خبرش هم اعلام نکردند که کی می زنند !!

sepehr62
28 August 2009, 01:35 PM
این نتایج ارشد آزاد کی می رنند حتی خبرش هم اعلام نکردند که کی می زنند !!

معمولاً 20 شهريور به بعد ميدن.

alidesign
29 August 2009, 12:07 PM
اول که گفتن ارشد اوایل شهریور بعد شد نیمه اول حالام که 20 به بعد ،یهو بگن دانشجو نمیگیریم امسال خلاص دیگه اه:icon_cry: دانشگا آزادم با این نتایجش جونه مارو گرفت بابا میخوایم برنامه ریزی کنیم برای زندگیموم هی امروز فردا میکنن

MerDaX
29 August 2009, 07:21 PM
یه ذره بیشتر به خودتون مسلط باشین بابا! اینا عادتشونه الانم که ماشالا مشغول جوابیه دادن به لنترانیها و کیفرخواست شدن،وقتشون کمتر شده! اصولا یه هفته بعد از نتایج نهایی سراسری آزادم نتایجو میده!نگران نباشین

salar68
30 August 2009, 07:43 PM
نکته جالب
نتایج کنکور سراسری آزاد پس فردا اعلام می شه
http://www.ana.ir/news_view.php?id=14396

همیشه ارشد قبلش بود انگار
.
ارشد اردیبهشت برگذار شده این تیر !

parsmobile
3 December 2009, 12:36 PM
خوب مثل اینکه منم قبول شدم

مدیریت فناوری اطلاعات ...غیرانتفاعی مهر البرز تهران ...مجازی

خدا را شکر
مبارکه قربان!
رشته IT قبول شدید دیگه؟
لطف میکنید در مورد دروس و منابع رشته IT برامون بنویسید؟

el matador
4 January 2010, 02:43 PM
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از مخالفت اعضای این کمیسیون با موضوع تخصیص سهمیه به متاهلان داوطلب کارشناسی ارشد خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسدالله عباسی نماینده رودسر و املش در پاسخ به سوالی که به بحث ارائه سهمیه به متاهلان داوطلب کارشناسی ارشد اشاره داشت گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی و با آن مخالفت شد. وی علت مخالفت مجلس را نقایص موجود در آن دانست و افزود: البته این موضوع به کمیسیون ارجاع نشده اما در جلسه‌ای با حضور وزیر علوم و تحقیقات مورد بررسی قرار گرفت و با آن مخالفت شد.
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نظر کمیسیون این است که سهمیه برای پذیرش در دانشگاه‌ها براساس قوانینی است که قبلا در مجلس مورد بررسی قرار گرفته و یا در شورای انقلاب فرهنگی مشخص شده است اما سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها نمی‌توانند در مورد ارائه سهمیه به افراد تصمیم‌گیری کنند.
عباسی با بیان اینکه هیات دولت می‌تواند ظرفیت دانشگاه‌ها را افزایش دهد، تصریح کرد: هیات دولت می‌تواند با توجه به بودجه ظرفیت دانشگاه‌ها را بالا ببرد و چنانچه بخواهد سهمیه‌ ارائه دهد،اما باید آن را در قالب لایحه به مجلس ارائه کنند.
وی پیشنهاد تخصیص سهمیه به متاهلان داوطلب کارشناسی ارشد را شتاب‌زده دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع وظیفه مجلس است و علت مخالفت کمیسیون هم همین مورد می‌باشد،البته این کار را کارشناسی نمی‌دانم و پیامدها و حواشی به دنبال خواهد داشت.
این نماینده مجلس یادآور شد: اگر دلیل ارائه سهمیه به متاهلان داوطلب کارشناسی ارشد تشویق به ازدواج و یا تشویق به تحصیل باشد راه‌های دیگری نیز وجود دارد.

منبع : خبرانلاین

ama2000
29 January 2010, 07:15 PM
سلام به همگی من میخواهم در کنکور سالبعد mba شرکت کنم, اما نمی دونم gmat از چه منبعی باید مطالعه کنم.چون وقت کلاس رفتن ندارم حالا کسی هست که بگه کدوم مرکز اموزشی برا اموزش خوبه.مهان .پارسه یا جای دیگه... شاید مجبور شم برم کلاس اگه نتونم خودم بخونم.

AVLIS
29 January 2010, 07:27 PM
سلام. خسته نباشید...
برای آزمون ارشد حسابداری، چه آموزشگاهی کنکوری قوی تر هست...

el matador
30 January 2010, 04:50 PM
سلام به همگی من میخواهم در کنکور سالبعد mba شرکت کنم, اما نمی دونم gmat از چه منبعی باید مطالعه کنم.چون وقت کلاس رفتن ندارم حالا کسی هست که بگه کدوم مرکز اموزشی برا اموزش خوبه.مهان .پارسه یا جای دیگه... شاید مجبور شم برم کلاس اگه نتونم خودم بخونم.
من یه آشنا دارم که امسال MBA قبول شد. اون کلاسای سیمیا میرفت و gmat رو از جزوه های اونا به اضافه جزوه های ماهان خونده بود.

pascal
16 February 2011, 01:26 PM
من ماهان رو پیشنهاد میکنم ( تو علوم انسانی حرف اولو میزنه )

راستی اینجارو هم ببینید . . . جالبه :

http://mportal.mahanedu.ir