PDA

View Full Version : مشکل افت شتاب پراید در دنده چهار

FARZAD_1975
10 October 2005, 09:21 AM
سلام به دوستان
پراید من جدیدن تو سر بالایی و در دنده چهار شتابش خیلی زود افت میکنه(زودتر از قبل) به نظر دوستان نصب شمع دو پلاتینه تاثیر داره؟؟ چه راه حلی پیشنهاد میکنین ؟؟
(کارکرد 5000کیلومتر انژکتور مشکل نداره روغن و فیلتر هوا تعویض شده )

hamed.black
10 October 2005, 10:11 AM
عزیز کلا پراید تو دنده 4 کم میاره مخصوصا اگه دنده 3 رو خوب پر نکرده باشی .........طبیعیه کم اوردن پراید و مشکلی نیست خوب پراید ماشینه ضعیفیه و نباید ازش انتظار زیادی داشته باشی...........

FARZAD_1975
10 October 2005, 10:22 AM
عزیز کلا پراید تو دنده 4 کم میاره مخصوصا اگه دنده 3 رو خوب پر نکرده باشی .........طبیعیه کم اوردن پراید و مشکلی نیست خوب پراید ماشینه ضعیفیه و نباید ازش انتظار زیادی داشته باشی...........

نه منظورم اینه که افت شتاب از قبل بیشتر شده میخواستم دلیلشو بدونم وراه حلشو

hamed.black
10 October 2005, 12:00 PM
معمولا افت شتاب به خاطر کثیف شدن انژکتور یا تنظیم نبودن موتوره....که خوب ماشین شما تازست و این ممکن نیست
ولی من فکر کنم این یه جور خیاله چون شما به ماشین عادت کردی فکر میکنی شتابش کم شده من خودم اوایل که 405 گرفتم به نظرم خیلی بی صدا بود ولی حالا به صدا افتاده در صورتی که من فقط به صداش عادت کردم و ماشینم هیچ فرقی نکرده من قبلا هم پراید داشتم منم اولش که نشستم پشتش برام شتابش خوب بود ولی بعده یه مدت که عادت کردم بهش بنظرم دیگه شتاب نداشت.......... :icon_eek:
فکر نکنم مشکلی داشته باشه زیادم حساس نباش هر کاری کنی بهتر نمیشه :icon_mrgr
فقط یه کار میتونی بکنی که شتابش عالی بشه اونم این که یه موتو 2000 مزدا بندازی روش........ :icon_cool :icon_arro

FARZAD_1975
10 October 2005, 12:35 PM
تشکر از آقا حامد

alireza_shd
10 October 2005, 12:42 PM
فیلتر هوا رو عوض کن درست میشه!

FARZAD_1975
10 October 2005, 12:59 PM
فیلتر هوا رو عوض کن درست میشه!

عوض کردم قبلن هم که ماشین داشتم هر 3000 تا عوض میکردم

kasra03
10 October 2005, 01:12 PM
منم یه مدت بود خیلی شتابش کم شده بود فیلتر هوا رو که عوض کردم درست شد ولی 1000 کیلومترم باش نرفتم که حس میکنم دوباره شتابش کم شده میخواسم بدونم فیلتر هوا هم خوب و بد داره؟یعنی تنوع داره یا همش یکیه؟بعدم الان ماشینم 10000 تا کار کرده گزینه های کثیف شدن انزکتور یا تنظیم نبودن برا ماشین من مطرح هس؟

hamed.black
10 October 2005, 04:10 PM
دوست عزیز پراید برای اینکه موتورش همیشه خوب کار کنه باید هر 1000 یا 1200 تا یه فیلتر هوا عوض کنی سرکان بهترینشه...........
ماشینای انزکتوری تقریبا از تنظیم خارج شدنشون در حد 0 هست ولی خوب چون دارای سنسور هستن ممکنه که یه سنسور خوب عمل نکنه و موتور بد کار کنه بهتره با دستگاه دیاگ یه تست بکنی خرجی هم نداره 1 یا 2 هزار تومنه ...

kasra03
10 October 2005, 08:10 PM
ممنون از راهنماییت حامد جان.ولی من رفتم نمایندگی گفتن دستگاشو نداریم !!!بیرونم شنیدم بلد نیسن بدتر خراب میکنن!

hamed.black
10 October 2005, 09:11 PM
نه عزيز كاري نميخواد بكنن چند تا سيمه وصل ميكنن اونوقت عيب قطعات و سنسورا روي مانيتور نشون داده ميشه (البته اگه عيبي باشه)..............

kasra03
12 October 2005, 02:22 AM
این که من میگم نوشته بود تنظیم موتور انژکتوری با دستگاه.دیاگ هم همونه؟؟

hamed.black
12 October 2005, 11:52 AM
اره عزیز همونه ..........

Mohammad_reza
10 November 2005, 07:06 PM
البته همه پرایدها این مشکل رو دارن که نباید از یک موتور حدودا 1350 سی سی از این بیشتر توقع داشت
با این حال اگر می خوای ماشینت در دنده چهار خوب جواب بده دور موتور را در دنده 3 به 4000 و اگر دلت اومد تا مرز 5000 هزار دور برسون چون حداکثر قدرت پراید از نوع کاربراتور 50 اسب و در نوع انژکتور 61 اسب در 5000 دور میباشد البته نمی گم ضرر نداره ولی اگر میخوای آسیبی به موتور نرسه حدودا نیم لیتر روغن اضافه تر بریز (8/3 لیتر)

پژمان22
11 November 2005, 01:06 AM
مشکل پراید در دنده 4 و5 اینه که گیربکسش طوری طراحی شده که دور موتور تو این دنده ها پایین باشه و مصرف سوخت کم بشه .(یعنی نسبت کاهش دور در گیربکش در دنده 4 کم هست که باعث می شه قدرت کمتری رو گیربکس منتقل کنه) از طرفی این مساله باعث می شه قدرتی که به چرخها منتقل می شه کم باشه. وگر نه قدرت موتور در تمام دنده ها یکی هست.کاریش هم نمی شه کرد.مگه اینکه بیشتر از دنده معکوس استفاده کنی که اگه سرعت بالا باشه (مثلا 90 به بالا) عملا دور موتور تو دنده 3 اونقدر زیاده که ماشین قدرتی نداره و در این حالت استفاده از دنده 3 فایده نداره.

mahdich
19 November 2005, 03:09 PM
سلام به همه
من هم انژکتوری دارم و روزهای اول به نظرم کم می آورد البته نسبت به پراید های دیگه و تو جاده میسنجیدمش , اتفاقی یه روز از زیر ماشین صدای تلق و تولوق اومد , فهمیدم صدای اگزوزشه , بردم پیش اگزوز ساز , تا دیدش گفت که این مدلهای جدید , داخل اگزوزش به خاطر حفظ محیط زیست یه فیلتر اضافی نسب شده که دود رو بیشتر تصفیه میکنه و همین کار باعث این شده که نفس ماشین گرفته بشه , خلاصه اینکه مخزن اگزوز رو برام عوض کرد ( 14000 تومن هم من و تیغید ) اما بعدش واقعا شتاب ماشینم خوب شد و البته بهم گفت که مخزن اصلی رو با خودم ببرم و موقعی که میخوام برای معاینه فنی برم , دوباره سر جاش نصب کنم, کار زیادی هم نداره , 4 تا پیچه که باید سر جاش ببندی . خلاصه این هم تجربه ای بود .:icon_wink

hamed.black
19 November 2005, 11:13 PM
خوب خروج كامل دود از اگزوز يكي از مهمترين عوامل شتاب خودروست من يه منبع واسه پرايد گير اورده بودم كه ماله دوستم بود وقتي وصل ميكردي صدايه ماشين زياد ميشد ولي داخل اون مثل لوله اسلحه خان داشت كه دودو ميمكيد و شتابو خوب ميكرد فقط 2 تا اشكال داشت يكيش صداش يكي هم قيمتش ( حدود 90 تومن)............

motamedi
20 November 2005, 01:13 AM
سلام :)

اي بابا! شما فكر مي كنم كه مشكل اصلي رو اصلا به كل ناديده گرفتين!
البته مي بخشيد من اينقدر پاستوريزه در مورد اين موضوع صحبت مي كنم :icon_neut
به نظرم اين بندگان خدا درد نداشتن كه اومدن فيلتر گذاشتن تو اگزوز! البته من اصلا نميدونم تاثيرش چقدره (چه مثبت (يعني چقدر در كاهش آلودگي هوا مفيده) و چه منفي (يعني چقدر در كاهش شتاب نقش داره)) ولي به نظرم مياد اگر هم ميخواهيم مشكل رو حل كنيم، خلاصه به قول معروف نه سيخ رو بسوزونيم نه كباب رو...
شهرمون، متاسفانه به شدت كثيفه... و ما داريم توي همين «...» دوني زندگي مي كنيم. از همين سرب و دود و بنزين نفس مي كشيم! خودمونيم، كجاي اين شهر اين امكان وجود داره كه بشه شتاب پرايد رو با شتاب بنز مقايسه كرد؟! چه رسد به اينكه بخوايم فرق وقتي اگزوز فيلتر داره رو با وقتي كه نداره متوجه بشيم.
خوب نيست اگه اين فيلتر فقط به اندازه يه اپسيلون هم ميتونه كمك كنه هوايي كه نفس مي كشيم يه خورده كمتر كثيف باشه، بذاريم سر جاش باشه؟ :)

سپاس
آرش

hamed.black
20 November 2005, 07:56 PM
مرسي ارش جان از راهنماييت كاملا منطقي بود ضمن اينكه زياد هم گير به اين چيزا ندين واز ماشينتون به انذازه خودش انتظار داشته باشين...........:icon_cool
ضمن اينكه افت شتاب پراي طبيعيه و يه مشكل نيست كه بخواهيذ حلش كنيد تنها راه حل اساسيش تعويضه موتو با يه موتور 1800 مزذا يا فورده.........:icon_arro :icon_surp

motamedi
21 November 2005, 12:57 AM
سلام :)

آهان... مزدا رو خوب اومدي... 1800 رو پايم... :icon_arro
ماكسيما رو ميگيره (البته اگر پارك كرده باشه :icon_mrgr )

حرف حامد خيلي منطقيه. باور كنيد كه اگه ماشينتون رو همونطور كه هست قبول داشته باشيد، خيلي بيشتر ازش لذت ميبرين. اينو مطمئن باشيد.
بنده از سيلو به 206 مهاجرت كردم. كلي خورد تو ذوقم. از 206 هم كه پياده شديم و پرايد خريديم، حسابي حالم گرفته شد. ولي اگه قدرت ماشينتون رو بدونين، از اون طرف ضعف ماشينتون رو هم بدونين، بهترين استفاده رو مي كنيد و بيشترين لذت رو هم مي بريد. همين شده كه الان تيمورو با هيش كي عوض نمي كنم :icon_wink

سپاس
آرش