PDA

View Full Version : گیربکس اتوماتیک 206

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

Kave
4 September 2004, 09:38 AM
گيربکس اتوماتيک پژو ۲۰۶
پژو ۲۰۶ با دو گيربکس معروف دستی واتوماتيک توليد می شود.گيربکس های اتوماتيکی که در ايران روی پژو ۲۰۶ مونتاژ می شود از پيشرفته ترين گيربکسهای اتوماتيک بوده که به AL4 معروف است.اين نوع گيربکس دارای شش وضعيت انتخابی ۲و۳وD,N,R,P می باشد و در کل دارای چهار دنده جلو ويک دنده عقب بوده که همچون ساير گيربکسهای جديد پژو از دو تکمه برفی(*) و ورزشی اسپرتی(S) نيز برخوردار است.تعويض دنده ها بسيهر راحت وارام انجام شده وراننده تحت هيچ شرايطی متوجه تعويض دنده ها نخواهد شد.اين گيربکس در روی مدلهای ديگری از پژو همچون ۴۰۶ نيز قابل نصب است.وضعيت P برای پارک کردن خودرو و وضعيت N وضعيت خلاص خودرو به حساب می ايد. در وضعيت ۲و۳ تعويض دنده ها به طور اتوماتيک تا ۲و۳ دنده صورت می گيرد ودر وضعيتD تغيير دنده ها بطور اتوماتيک صورت می گيرد و بسته به نوع رانندگی اتوماتيک وار به تغيير دنده می پردازد.شرايط مسابقه ای موجود در اين جعبه دنده برای شرايط مسابقه ای و نيز برای شتاب گيريهای سريع تعبيه شده که دنده ها به سرعت تعويض شده تا خودرو به سرعت نهايی خود برسد.در وضعيت برفی خودرو از ايمنی واصطکاک لازم برای جلوگيری از ليز خوردن برخوردار است زيرا تعويض دنده ها در دور موتور پايين انجام می شود واز قدرت زياد موتور جلوگيری می کند.هنگامی که پای خود را بطور ناگهان از روی پدال برداشته ويا ناگهان فشار دهيد گيربکس تعويض دنده را به دليل حفظ ايمنی خودرو انجام نخواهد داد.بلکه در صورت فشار دادن رويپدال گاز در کوتاهترين زمان ممکن عمل شتاب دادن از همان دنده انجام می گيرد.
اما سيستم هايی که روی گيربکس اتوماتيک نصب شده است:
ابتدائا قابل ذکر است که اين گيربکی برای ساعت های متمادی گارانتی است ودر نتيجه حتی پيچ تعويض روغن روی ان وجود ندارد.اين گيربکس از نوع الکتروهيدرومکانيکی بوده که توسط يک ECU موسوم به سيستم کنترل الکترونيکی مرکزی يا Electronic Control Unit کنترل می شود.در اين گيربکس حسگرهای زيادی بکار رفته که بنابر شرايط خاص رانندگی را اسانتر می کنند.حسگر مخصوصی در شرايطی که اتومبيل سرد است بکار می رودکه به موتور اين امکان را می دهد که دمای خود را در کمترين زمان ممکن بهحد بالايی برساند وميزان اليندگی ان در اين حالت نيز مينيمم است.سيستم هوشمند مهمی که روی اين گيربکس قرار گرفته استEGS يا Electronic Gearbox System می باشد که از نوع هوشمند بوده وبسته به شرايط مختلف راننده تصميماتی اتخاذ می نمايد يعنی تعويض دنده را بر حسب سليقه راننده انجام می دهد.EGS دارای حافظه ای است که پس از هر بار روشن شدن اين حافظه از برنامه های موجود در خود استفاده می کند. بهطوری که به راننده اجازه می دهد به مدت يک دقيقه رانندگی کند و با توجه به به نوع رانندگی از ميان برنامه های خود متد تعويض دنده را انتخاب ميکند. به عنوان نمونه اگر شخصی در يک دقيقه اول پر شتاب رانندگی کند گيربکس تعويض دنده را به فرم کاملا اسپرتی در دور موتور بالا انجام می دهد. در شرايطی رانندگی با سرعت کم تعويض دنده در کمترين دور موتور ممکن انجام می شود.به اين ترتيب هر دو گروه رانندگان احساس خوبی از رانندگی با اين گيربکس اتوماتيک خواهند داشت.
منبع:
کتابچه الکترونيکی تخصصی و آموزشی

vatoovatoo80
13 December 2004, 12:33 PM
سلام آقا من يه سري كاتالوگ در ارتباط با طراحي گيربكس ميخوام.كسي مي تونه كمك كنه؟
پويا:لطفا قوانين سايت رو رعايت كنيد

بليزر
13 December 2004, 02:06 PM
اقاي شبزده از توضيحاتتون مرسي :!:

فراز
22 December 2004, 01:47 PM
يه 206 تيپ 5 با گيربكس دستي دارم ميخوام گيربكس اتوماتيك روش بزارم. قيمتش حدودا چقدر تموم ميشه؟

Evanescence
22 December 2004, 08:37 PM
اينكار تقريبا غير ممكنه . گيربكس ماشين رو عوض كردن كه عين رينگ عوض كردن نيست :twisted: هيچ كسي هم تو ايران همچينكاري رو نميتونه بكنه . تنها راهش اينه كه ماشينتو بفروشي و اتوماتش رو بخري

محمد رضا محمدي
22 December 2004, 09:14 PM
عوض كردن گيربكس كار آساني نيست ولي به اين سختي ها هم نيست ..
مخصوصن در اين مورد اگر بتوان گيربكس اتومات فابريك پيدا كرد مشكلي نخواهد بود ... ولي در بقيه موارد احتياج به دست كاري و به قولي خوراندن هستش ...
براي مثال من گيربكس 750 كاپريس بروگهام رو روي كاپريس معمولي - نوا و حتا نيسان پاترول نصب كردم ... واقعن نظير نداره ..

booleck
23 December 2004, 01:16 AM
محمد رضا محمدي,
از عملکردش رازی بودين ؟؟؟؟
هيچ مشکلی نداشت .آخه بدون مشکل هم نميشه !!! آخه يه گيربکس خوروندن به يه ماشين ديگه کار همچين ساديی
نيست حالا کاپريس و نوا رو يه کاريش ميشه کرد ولی پاترول!!!!!

محمد رضا محمدي
23 December 2004, 02:37 PM
فقط ميتونم بگم شتاب و سرعت خيلي خوب ميشه .... ماشين روون تر كار ميكنه .... مصرف پايين مياد
ولي كسي كه تعويض رو انجام ميده بايد واقعن اين كاره باشه ... براي پاترول احتياج به دست كاري و تراشكاري هم داره .....

Nima1989
23 December 2004, 05:22 PM
من ديدم كه يه 206 اتومات رو به دنده دستي تبديل كرده بودن :o
واقعن هدفشو نمي دونم :x

Top RPM
23 December 2004, 11:11 PM
نيما جان. هدفش حال و حوله. دنده اتومات كه حال نمي ده :x

hamed2005
18 July 2005, 04:57 PM
سلام.مي خواستم بدونم تيپ 6 0-100 چند ثانيه پر ميكنه؟؟من صفر خريدم ولي 0-100 رو 14 ثانيه پر ميكنه!خيلي بده.بايد چي كار كنم؟سرويس اوليه درست ميكنه؟؟؟ممنون ميشم جواب بدين :icon_cool

Evanescence
18 July 2005, 10:19 PM
14 ثانیه خیلی غیر طبیعیه ! بعد از آب بندی شرایط بهتر خواهند شد . آمار دقیقی ندارم ولی فکر کنم صفر تاصدی زیر 11 داشته باشه

دوستان خوبم طبق اماری که بنده دارم موتور elxعین موتور 206 تیپه 6 هستش اینم مشخصات فنی منم از 0 تا 100 این خودرو اطلاع ندارم ولی باید کمتر از elx باشه
موتور تیپ 5 و 6 هیچ ربطی به موتور elx ندارند . برای هزارمین بار : به pm هایی که براتون زدم عمل کنید ...

عذر میخوام که اینجوری حرف میزنم ولی دیگه بدون مدرک صحبت نکنید . موتور تیپ 5 و 6 هر دو tu5 هستن

چشم هر چی شما بگید ولی براتون مدرکو در اسرع وقت میفرستم
ما منتظریم ...

hamed2005
19 July 2005, 01:23 PM
بابا بيخيال دعوا!!!يكي جواب منو بده!! دم Evanescence گرم! موتور تيپ 5و6 عين همه و مدلش N6A 1600CC هست!
تيپ 5:N6AD و تيپ 6:N6AR.

hamed2005
19 July 2005, 01:40 PM
دعوا منظورم اون دعوا كه نيست!!ببخشيد. شتاب ماشين كمه.چه جوري بهتر ميشه؟

پژمان22
19 July 2005, 01:54 PM
ببینم مگه شما دستگاه شتاب سنج داری میگه شتابش 14 ثانیه هست؟شرایط اندازه گیری شتاب خودروها کار هر کسی و در هر جایی نیست.

محمد رضا محمدي
20 July 2005, 11:18 AM
قانون شماره 15
در صورتي كه حرفي براي گفتن نداريد ٬ سكوت كنيد.

booleck
20 July 2005, 02:49 PM
سلام سؤال شما منو وادر به تحقيق و تست کرد و چون هر 2 مدل تيپ 5 و 6 رو در دسترس داشتم تست کوچکی انجام دادم

در يه روز تعطيل که به خارج از شهر رفته بوديم در جاده آسيايی مشهد - قوچان هر 2 ماشين رو تست کردم .در ابتدا
چون من خودم پرايد دارم شتاب تيپ5 برام خيلی جالب بود

بد از کمی رانندگی برای آشنايی با ماشين شروع به زمان گيری کردم
که متأسفانه در شتاب اول کرنومتر از دستم در رفت و شکست!!!!! :icon_cry: :icon_eek:

ولی تنها چيز که حس کردم اين بود که 206 اتماتيک حتا در حالات اسپرت بسيار از تيپ 5 تنبل تر است

ولی متأسفانه نشد که تايم بگيرم.

Sajady
20 July 2005, 04:11 PM
موتور تيپ 5 و 6 تقريباً يكي است. (TU5JP4) ولي شتاب تيپ 5 با بهره گيري از گيربكس دستي در حدود 9.5 ثانيه و شتاب تيپ 6 با گيربكس اتوماتيك 11 ثانيه است.

رحيم توكلي
20 July 2005, 04:35 PM
اين يه مقدار غير معمولي نيست كا شتاب تيپ6 دنده اتومات كه فكر كنم بهتر ازما زمان تعوض دنده رو ميدونه از تيپ5 دنده دستي بيشتر باشه

hamed2005
20 July 2005, 11:36 PM
به نظر خودم از تيپ5 بهتر نباشه بدتر نيست.چون موتورشون عين همه و به قول آقا رحيم گيربكس اتومات زمان عوض كردن دنده هارو از دستي بهتر تشخيص ميده.علاوه بر اين ميشه با دنده دستي هم كار كرد.احتمالا بايد ببرم سرويس!!!!!!

Evanescence
21 July 2005, 12:43 AM
مسئله بهتر دونستن نیست . مشکل اینجاست که در خودروهایی که دنده اتومات هستن نمیشه به توان و گشتاور مدل دنده ای رسید . به طور مثال ماکزیمم توان تولیدی ماکسیما اتومات و دنده ای نزدیک 15 اسب با هم تفاوت دارند در حالی که موتور هر دو یکی هستش ولی قدرت خروجی در مدل اتومات کمتر میشه . این رو هم اضافه کنم اختلاف صفر تا صد ماکسیما دنده ای و اتومات 1.8 ثانیه هستش

پژمان22
21 July 2005, 12:47 AM
تو همه ماشینهای دنده اتومات شتاب از دنده دستی همون ماشین ضعیفتره . ربطی به تشخیص و این حرفا نداره .
دلیلش بر می گرده به تفاوت این دو نوع گیربکس و نحوه عملکردشون.

arash p mbz bmw
21 July 2005, 01:07 AM
مسئله بهتر دونستن نیست . مشکل اینجاست که در خودروهایی که دنده اتومات هستن نمیشه به توان و گشتاور مدل دنده ای رسید . به طور مثال ماکزیمم توان تولیدی ماکسیما اتومات و دنده ای نزدیک 15 اسب با هم تفاوت دارند در حالی که موتور هر دو یکی هستش ولی قدرت خروجی در مدل اتومات کمتر میشه . این رو هم اضافه کنم اختلاف صفر تا صد ماکسیما دنده ای و اتومات 1.8 ثانیه هستش
evanicensجان همینه که خودروهایی که دارای گیربکس اتومات هستن ماکزیمم سرعتشون کمتر از خودروهایی هستش که دارای گیربکس دستی هستن؟؟؟؟؟؟ :icon_ques

Evanescence
21 July 2005, 01:11 AM
evanicensجان همینه که خودروهایی که دارای گیربکس اتومات هستن ماکزیمم سرعتشون کمتر از خودروهایی هستش که دارای گیربکس دستی هستن؟؟؟؟؟؟ :icon_ques
بله . همینطوره

arash p mbz bmw
21 July 2005, 01:15 AM
ولی من اینو شنیدم خلاصه نزنین تو سرم و اینجا اعدامم نکنید فقط یگید درسته یان :icon_excl :icon_razz ه
خلاصه من شنیدم که روی 206 مخصوصا از نوع اتومات گیربکس بنز نصبه و خیلی عالیه که حتی میتونی اون sportو.....رو انتخاب کنی ایا این گیربکسهای جدید مثل بنز همینه منظورم اینه که تا حالا گیربکس اتوماتی نیومده که این مشکلاتو برطرف کنه

Evanescence
21 July 2005, 01:24 AM
اگر نزدیکم بودی همیچن میزدم تو سرت که ... :icon_mrgr :icon_razz

گیربکس 206 تیپ 6 همون گیربکس تیپترونیک معروف پژو یعنی AL4 هستش

arash p mbz bmw
21 July 2005, 01:26 AM
بله مرسی متوجه شدم لازم به زدن نیست :icon_excl :icon_sad:

Sajady
31 July 2005, 04:58 PM
معمولاً شتاب دنده اتومات از دنده دستي كمتر است حتي اگر قدرت خود موتور، يكي باشد. شتاب 9.5 براي تيپ 5 و شتاب 11 براي دنده اتومات از طرف ايران خودرو اعلام شده است. در صورت نياز به مجلات ايران خودرو مراجعه فرمائيد.

alisam44
31 July 2005, 05:21 PM
با سلام خدمت دوستان فروم
ما تيپ 6 از ماشين 206 نداريم.خواهشمند است مديران اسم تاپيك را اصلاح كنند(206 اتوماتيك)
ايران خودرو اين تيپها را توليد مي كند با اين اسامي:
1- تيپ 2
2- تيپ 3
3- تيپ 5
4- اتوماتيك
با سپاس

fizzi
31 July 2005, 09:21 PM
با سلام خدمت دوستان فروم
ما تيپ 6 از ماشين 206 نداريم.خواهشمند است مديران اسم تاپيك را اصلاح كنند(206 اتوماتيك)
ايران خودرو اين تيپها را توليد مي كند با اين اسامي:
1- تيپ 2
2- تيپ 3
3- تيپ 5
4- اتوماتيك
با سپاس

ok دوست عزيز...نام تاپيك عوض شد.. :icon_cool

يك سوال از شما alisam44 : اين روش نامگذاري (تيپ 2و3 و...) بر چه اساسي بوجود امده؟البته بياد دارم كه قرار بود ايران خودرو (ايران ناسيونال) پژو 206 را در 6 تيپ مختلف توليد كند ..تيپ 1 كه سري قديمي بود و تيپهاي 2 و 3 و5 هم الان توليد ميشود. ....پس سرنوشت تيپ هاي 4 و6 چه شده است؟ ايا برنامه توليد انها در اينده هست ؟ :icon_ques

hapahopa
31 July 2005, 10:34 PM
شتاب اتوماتیک خیلی کم ه البته در شروع ، که من فک میکنم که خود کامپیوتر ماشین اینجوری میکنه
یعنی اگه شما پدال رو تا آخر هم فشار بدی ، خودش آروم آروم دور موتور رو زیاد میکنه ...
این باعث میشه که شما نتونی با اتوماتیک در حالت سکون تیک آف کنی !
من ترمز و گاز رو تا آخر نگه داشتم و بعد ترمز رو ول کردم و در کمال ناباوری
دیدم که دور موتور از 5 به 1 اومد و آروم آروم ماشین شروع به حرکت عادی کرد
اصلا انگار نه انگار که من پام روی پدال بود و تا آخر فشار دادم !

میلاد.

Evanescence
1 August 2005, 12:11 PM
معمولاً شتاب دنده اتومات از دنده دستي كمتر است حتي اگر قدرت خود موتور، يكي باشد. شتاب 9.5 براي تيپ 5 و شتاب 11 براي دنده اتومات از طرف ايران خودرو اعلام شده است. در صورت نياز به مجلات ايران خودرو مراجعه فرمائيد.
ایول پیشبینی :icon_mrgr

Sajady
1 August 2005, 03:27 PM
Evanescence جان تازه اگه بگم كه ايران خودرو در يكي از آگهي ها شتاب (0 تا صد) 12.9 ثانيه اعلام كرده. چي؟ (اگه زحمتي نيست مجله ايران خودرو شماره 102 خرداد 84 يك صفحه قبل از فهرست)

kima
1 August 2005, 07:56 PM
شما که ماشینتون رو تازه رفتین نباید انتظار شتاب واقعی رو ازش داشته باشید
شما هنوز به سرویس اولیه هم نرسیده ماشینتون
من که ماشینم که به 15-20 هزار تا رسید اونوقت بهترین شتاب رو داخلش دیدم

رحيم توكلي
3 August 2005, 02:40 AM
البته شاید شتاب کمتری داشته باشه ولی مطمعنن عمر گیر بوکس وموتور بالاست

Sajady
3 August 2005, 06:35 PM
به نظر نمي‌رسد كه گيربكس 206 اتومات با مدارات و تجهيزات پيچيده عمر بيشتري نسبت به نوع دستي داشته باشد . ضمن اينكه در صورت خرابي قيمت خيلي بالائي دارد.

Evanescence
3 August 2005, 09:49 PM
به نظر نمي‌رسد كه گيربكس 206 اتومات با مدارات و تجهيزات پيچيده عمر بيشتري نسبت به نوع دستي داشته باشد . ضمن اينكه در صورت خرابي قيمت خيلي بالائي دارد.
نکته جالب اینه که به علت اطمینان پژو به عملکرد این گیربکس برای آن گیج روغن تعبیه نشده !

hapahopa
3 August 2005, 10:16 PM
سلام
من دیشب ماشینم رو بردم تعمیرگاه ( اونم با چه وضعی ، بوکسول !!! ) چون وسط خیابان خاموش شد و دیگه روشن نشد و درجه بنزین هم روی نصف بود .
تعمیرگاهیه گفت که بنزین نداشته ! باک رو کلا شسته بود ، می گفت افتضاه کثیف بود ! و فیلتر بنزین هم تعویض و میگفت آشغال رفته بود توی انژکتور !
و خلاصه اون رو هم تمیز کرده بود ! و در آخر هم مثل اینکه " خار سیم گاز " افتاده بوده ! ( چیزی که نه نمایندگی مرکزی فهمیده بود و نه پل رومی )
الان شتاب ماشین خیلی بالا رفته ، و خیلی راحت معکوس می کشه حتی از 2 به 1 ! شتابش الان 10 ثانیه است (0 تا 100 دیگه)
می گفت هر 5000 تا فیلتر بنزین باید عوض شه !
خلاصه می خواستم بگم که الان شتابش خیلی خوب شده !
ماشین هم که خوب اتوماتیک ه دیگه

میلاد.

Sajady
7 August 2005, 03:55 PM
نکته جالب اینه که به علت اطمینان پژو به عملکرد این گیربکس برای آن گیج روغن تعبیه نشده !

شايد نداشتن گيج روغن، بدليل استفاده كمپاني از روغن با كيفيت بالاست كه نياز به شارژ يا تعويض ندارد.

Evanescence
7 August 2005, 06:23 PM
شايد نداشتن گيج روغن، بدليل استفاده كمپاني از روغن با كيفيت بالاست كه نياز به شارژ يا تعويض ندارد.
البته حجم روغنش هم نسبتا بالاست ( 5 لیتر )

kima
8 August 2005, 08:39 AM

چرا به نظر نمیرسه ؟
وقتی دقیقا میدونه کجا باید دنده رو عوض کنه
وقتی می دونه کجا باید دنده رو آزاد کنه
وقتی میدونه کجا باید معکوس بکشه

اینها همه کمک می کنه به سلامت ماشین

Evanescence
8 August 2005, 11:08 AM
گیر بکس 206 اتومات دارای 3 سال گارانتیست

Sajady
8 August 2005, 06:38 PM
چرا به نظر نمیرسه ؟
وقتی دقیقا میدونه کجا باید دنده رو عوض کنه
وقتی می دونه کجا باید دنده رو آزاد کنه
وقتی میدونه کجا باید معکوس بکشه

اینها همه کمک می کنه به سلامت ماشین

البته به واسطه تغيير دنده معمولاً مناسب، ممكنه به سلامت موتور كمك كنه ولي خود گيربكس چي؟ ضمن اينكه با "kick-down" كردن ميتوانيد گيربكس را به تعويض هاي بيموقع وادار كنيد(بخصوص در دنده معكوس كشيدن در سبقت هاي كه نياز به شتاب بيشتر داريد). تازه به پاشنه آشيل گيربكس 206 اتومات يعني قرار گرفتن كنترلر (ECU) آن در زير خودرو بايست اشاره كرد.

Evanescence
9 August 2005, 08:19 AM
البته به واسطه تغيير دنده معمولاً مناسب، ممكنه به سلامت موتور كمك كنه ولي خود گيربكس چي؟ ضمن اينكه با "kick-down" كردن ميتوانيد گيربكس را به تعويض هاي بيموقع وادار كنيد(بخصوص در دنده معكوس كشيدن در سبقت هاي كه نياز به شتاب بيشتر داريد). تازه به پاشنه آشيل گيربكس 206 اتومات يعني قرار گرفتن كنترلر (ECU) آن در زير خودرو بايست اشاره كرد.
البته فکر کنم 206 اتومات سینی زیر موتور هم نداره !!

Sajady
13 August 2005, 02:19 PM
پژو شايد فكر كرده تو فرانسه به سيني زير نيازي نيست. البته ايران خودرو ميدونسته خيابانها و اتوبان‌هاي ايران مثل جاده سنگلاخ ميمونه، ماشين را با ارتفاع بالاتري (نسبت به سطح زمين) مونتاژ ميكنه.

m16586
13 August 2005, 05:52 PM
206 اتومات سینی زیر موتور دارد.

لااقل اون که من از کارخانه تحویل گرفتم داره

Sajady
13 August 2005, 06:22 PM
m16586 جان، منظور از سيني در زير گيربكس بوده، وگرنه در اغلب ماشين هاي جديد زير قسمت جلو موتور حفاظ (سيني) وجود دارد.

m16586
13 August 2005, 07:21 PM
به نظر من گیربکس هم باید کنار موتور باشه اینطور نیست ؟ :icon_surp

Evanescence
13 August 2005, 07:51 PM
206 اتومات سینی زیر موتور دارد.

لااقل اون که من از کارخانه تحویل گرفتم داره
لا اقل مدلهای اولیه نداشتند (به www.peugeot206.**************** مراجعه کنید)

alisam44
14 August 2005, 12:36 AM
يك سوال از شما alisam44 : اين روش نامگذاري (تيپ 2و3 و...) بر چه اساسي بوجود امده؟البته بياد دارم كه قرار بود ايران خودرو (ايران ناسيونال) پژو 206 را در 6 تيپ مختلف توليد كند ..تيپ 1 كه سري قديمي بود و تيپهاي 2 و 3 و5 هم الان توليد ميشود. ....پس سرنوشت تيپ هاي 4 و6 چه شده است؟ ايا برنامه توليد انها در اينده هست ؟ :icon_ques
من از چند نفر پرسيدم اطلاع چنداني نداشتند كه نحوه اسم گذاري چرا اينطوريه!!!
تيپهاي ديگر آن در صورت پشتيباني فرانسه توليد مي شود.البته آريان هم يك تيپ آن است.

hapahopa
14 August 2005, 02:24 AM
تیپ 4 و 6 اتوماتیک هستند با این تفاوت که تیپ 4 این ها رو نداره :
شیشه بالابر برقی عقب
ترمز ای بی اس
تهویه مطبوع اتوماتیک
...
که البته تیپ 4 ها همش فرانسوی هستند و ایران فقط تیپ 6 میزنه و میزد .

میلاد.

احسان خان
14 August 2005, 07:24 PM
يك سوال:
در حين رانندگي با هر سرعتي اگر دنده رو حالت خلاص (N) قرار بديم و در صورت نياز مجددا به (D) برگردونيم مشكلي براي ماشين پيش نمياد؟
مثلا وقتي خيابوني سرازيري هستش گاهي اوقات دنده رو خلاص ميكنم.و وقتي به حالت (D) برميگردونم بسته به سرعت ماشين‚ به دنده مناسب برميگرده كه گاهي اوقات يه تكوني هم به گيربكس مياد.
اين تعويض زياد دنده به (N) و (D) مشكلي ايجاد نميكنه؟

hamed2005
15 August 2005, 12:41 AM
مشكلي كه اولش نه!ولي خيلي خوبه كه اين كارو نكني/چون بعد مدتي مشكل سازه...

Sajady
15 August 2005, 02:22 PM
به نظر من گیربکس هم باید کنار موتور باشه اینطور نیست ؟ :icon_surp
البته كه گيربكس در كنار (منتهي اليه سمت راست) موتور است.

mahdi_z651
7 October 2005, 05:04 PM
دوستان
من می خوام 206 اتومات بخرم .. این درسته که میگن تیپ 5 بهتره ؟
میدونم که از لحاظ فنی فرقی ندارند جز گیر بکس ولی میگن گیربکس اتومات نخزی بهتره چرا؟

m16586
7 October 2005, 05:17 PM
من اتوماتیک دارم اگر بخوام یکی دیگه هم بخرم باز هم اتوماتیک میخرم شدیدا هم ازش راضیم

اگه میخواهی با دیگران کل کل کنی برو تیپ 5 بگیر اگر میخواهی از رانندگی لذت ببری برو اتوماتیک بگیر

mahdi_z651
7 October 2005, 08:34 PM
اگه میخواهی با دیگران کل کل کنی برو تیپ 5 بگیر اگر میخواهی از رانندگی لذت ببری برو اتوماتیک بگیر
یعنی برای استفاده از دنده به طور manual نمیشه همون کارهای تیپ 5 رو بکنی ( مثل معکوس و ...)
در ضمن از لحاظ عیب پیدا کردن گیربکس که میگن تعمیر کردنش فلان و فلان ... مشکلی نیست؟ :icon_cool

m16586
7 October 2005, 08:54 PM
اولا هر چیزی در دنیا خراب شدنی است و با توجه به اینکه یواش یواش تعداد 206 های اتوماتیک تو بازار داره زیاد میشه طبیعتا بعد از مدتی تعمیراتش عادی خواهد شد

در هر سرعتی که هستی کافیست بک مرتبه پدال گاز را تا آخر فشار دهید در جا معکوس میکشه و دور موتور و گیربکس همواره با هم سینک میشن تو ماشین های دنده دستی برای اینکار لازمه تو معکوس کشیدن قبل از اینکه کلاچ رو ول کنی دور موتور رو بالا ببری تا حالت ترمز موتور ایجاد نشه ولی تو اتوماتیک اینکار رو خود ماشین انجام میده
در حالت دستی هم هر لحظه بخوای میتونی معکوس بکشی ولی اگر این معکوس کشیدن در سرعتی باشه که باعث رفتن دور موتور به رد لاین بشه با کمال تعجب معکوس نمی کشه
در حالت دستی اگر دور موتور به مرز قرمز برسه گیربکس منتظر شما نمیشه تا برین دنده بالاتر خودش راسا عمل میکنه و برعکسش هم هست مثلا اگر تو دنده 4 پات رو از گاز برداری دور موتور افت می کنه ولی اگر ماشین بخواد به حالت استال (پت پت ) در بیاد خودش میاد یه دنده پایین تر
خلاصه کنم در هر حالتی چه مد دستی چه مد اتوماتیک هر گونه عملی که باعث رساندن آسیب به گیربکس یا موتور بشه یا بخواد حالت دنده مرده ایجاد بشه ماشین از فرامین کامپیوترش استفاده میکنه نه دستورات شما

مثلا اگر در دنده 2 باشین و دور موتور هم 4000 بخواهی معکوس بکشی اول گیربکس به حالت خلاص در میاد دور موتور افت میکنه تا به حالت امن برسه بعد میره 1 البته از این عملیات چیزی نمایش داده نمیشه ولی قشنگ خودت این رو احساس می کنی

mahdi_z651
7 October 2005, 10:04 PM
قربون انگشتات

m16586
7 October 2005, 10:29 PM
کلا اگر دقت کنید به صورت آرام آرام کلاچ سنتی داره از روی ماشین های جدید دنیا برداشته میشه و به جای او گیربکس های ترتیبی یا sequential جایگزین میشه و گیربکس های اتوماتیک هم به لطف سیستم های کامپیوتری از این موهبت بهره می برند

کیربکس های sequential در اتومبیل های فرمول 1 استفاده میشه و کارایی بسیار بالاتری نسبت به سیستم های کلاچ فعلی دارند و طبیعی است که بزودی شاهد منسوخ شدن آنها باشیم

اوایل فقط فراری و لامبورگینی از این سیستم گیربکس sequential استفاده میکردند ولی الان در بعضی از بی ام دبلیو های حتی سری 3 می تونید این نوع را ببینید اگر خواستید لینکش رو هم براتون پیدا می کنم میگذارم

Masoud 206-16v
8 October 2005, 02:15 AM
یعنی برای استفاده از دنده به طور manual نمیشه همون کارهای تیپ 5 رو بکنی ( مثل معکوس و ...)
در ضمن از لحاظ عیب پیدا کردن گیربکس که میگن تعمیر کردنش فلان و فلان ... مشکلی نیست؟ :icon_cool
سلام
من خودم تیپ 5 دارم و خیلیم راضیم ولی اتوماتیک اصطهلاک کمتری داره."گفته زیر از سایت پژو206را بهتر بشناسیم واست درآوردم خداکنه بدردت بخوره:
گيربكس هاي اتوماتيكي كه بر روي پژو ۲۰۶ مونتاژ مي گردد از نوع بسيار پيشرفته بوده و در درون انها در حدود ۶ ليتر روغن ريخته مي شود وجالب انكه اين گيربكسها بر خلاف گيربكسهاي اتوماتيك ديگر فاقد گيج روغن مي باشد . اين موضوع را من از يكي از كارشناسان فرانسوي پژو پرسيدم واو گفت با توجه به اطميناني كه از نوع روغن و قطعات تشكيل دهنده اين گيربكس داريم ديگر نيازي به اين گيج نمي باشد. در واقع اين گيربكس براي ۶۰ هزار ساعت گارانتي دارد.

گيربكسهاي اتوماتيك پژو ۲۰۶ داراي دو عدد ECU مي باشد كه ECU دوم مربوط به گيربكس اتوماتيك مي باشد كه اين ECU در كنار باطري قرارگرفته است.
نكته حائز اهميت در خصوص گيربكسهاي اتوماتيك انستكه چون در اين خودروها سيني زير موتور در نظر گرفته نشده است )با توجه به اينكه در زير گيربكس كامپيوتر اصلي مربوط به گيربكس اتوماتيك قرار گرفته است) لذا به نظر بنده بايد در اين مورد مخصوصا در جاده هاي خاكي و سنگلاخ با احتياط بيشتري رانندگي كرد.
در خصوص نحوه پيدا كردن عيوب گيربكس اتوماتيك بهترين روش استفاده از دستگاه DIAG2000 مي باشدو در واقع به جز اين روش راه ديگري وجود ندارد

farhad_k
8 October 2005, 01:29 PM
سلام
برادر داماد ما یه 206 اتومات داره البته مدل اول سال 82
حدود 38000 هزار تا هم ماشینش کار کرده
به شدت از ماشینش راضیه و تا حالا اذیتش نکرده و تو معکوس کشیدن هم مشکلی نداره چون تو جاده شمال دیدم که این کار رو با نوع گاز دادن به ماشین انجام میداد
البته اینو بگم که به غیر از سر بالایی و این حرف ها بعید میدونم این اتوماتیک ها احتیاجی به معکوس داشته باشند
چون واقعا موتور قدرتمندی دارند
البته من خودم تیپ 5 دارم ولی هنوز تو سرابالایی مثل جاده هراز یا چالوس نرفتم ببینم چطوریه ولی داخل شهر که خیلی عالیه.
اتومات ها یه دکمه به نام s یا اسپرت دارند که خیلی عالیه و هروقت استفاده میکنی یه دفعه سرعت و دور موتور رو بالا میبره که تیپ 5 ها اینون نداره

جك
8 October 2005, 07:43 PM
نکته :
پژو های تولید اتومات با گیرباکس جدید 83 به بعد . هم دارای سینی زیر می باشد.

m16586
9 October 2005, 01:17 PM
نکته :
پژو های تولید اتومات با گیرباکس جدید 83 به بعد . هم دارای سینی زیر می باشد.

کاملا درسته مال من هم این سینی را داره

farhad_k
12 October 2005, 07:26 PM
ببخشید من یه سوالی داشتم هیچ جایی از سایت ندیدم کسی نوشته باشه
دنده 2 ماشین من حداکثر 90 کیلونمتر میره ولی شنیدم که تیپ 5 ها دنده 2 تا 110 کیلومتر رو پر میکنه
اشتباه شنیدم یا ماشین من تنظیم نیست؟

axel
18 October 2005, 10:44 PM
در حالات عادی تعویض دنده ها با حالت های زیر تغییر می کند:
نحوه رانندکی
شرایط حاده
مقدار بار خودرو
گیربکس بطور مستمر شرایط را بررسی کرده و با توحه به برنامه های مختلفی که در حافظه دارد اقدام به انتخاب یکی از شرایط مناسب برای استفاده در خودرو می نماید.
جدا از این حالت میتوان با فشار یکی از کلید های S یا * بر روی صفحه دنده یکی از شرایط زیر را انتخاب کرد:
1.حالت مسابقه ای
2.حالت شرایط برفی

axel
18 October 2005, 10:52 PM
شرایط مسابقه ای:
برنامه مسابقه ای موجود در گیربکس برای شرایط رانندگی مسابقه ای وهمچنین سرعت گیریهای سریع استفاده می شود.

شرایط برفی:
در وضعت D برنامه شرایط برفی برای تامین رانندگی آسان بکار میرود تا خودرو در وضعیت متعادل وایجاد اصطکاک لازم جهت جلوگیری از لیز خوردن وحالت پایدار قرار گیرد.شروع آن از دنده 2 وتعویض آن در دور پایین موتور می باشد.

shervin22
19 October 2005, 01:07 AM
سلام دوستان من از بنزین معمولی استفاده میکنم و چند روزه که در دنده یک و دنده دو دیر گاز میخوره و چند ثانیه طول میکشه.به نمایندگی مراجعه کردم گفتند بخاطره استفاده از بنزین معمولی انژکتور کثیف شده و باید یه ماده مخصوص برزیم تو باک تا انژکتور را تمیز کنه شما اطلاع دارید از چه نوعی استفاده کنم یا کسی به این مشکل برخورد کرده یا نه؟در ضمن ماشین من 9000 تا کار کرده

harzaabe
19 October 2005, 03:36 AM
سلام دوستان من از بنزین معمولی استفاده میکنم و چند روزه که در دنده یک و دنده دو دیر گاز میخوره و چند ثانیه طول میکشه.به نمایندگی مراجعه کردم گفتند بخاطره استفاده از بنزین معمولی انژکتور کثیف شده و باید یه ماده مخصوص برزیم تو باک تا انژکتور را تمیز کنه شما اطلاع دارید از چه نوعی استفاده کنم یا کسی به این مشکل برخورد کرده یا نه؟در ضمن ماشین من 9000 تا کار کرده

من همين مشکل رو داشتم با چند روش زير هل شد حالا نميدونم کدوم روش دليل واقعی هل اين مشکل بود:

تعويض شمع ها
تعويض سافی بنزين
تعويض فيلتر هوا هر 2000 کيلومتر
استفاده از تميز کننده انژکتور کراپ
و مدتی استفاده از بنزين سوپر
---ولی شما که ميفرمايد فقط 9000 تا کار کرده ايد فکر کنم با تعويض سافی بنزين اين مشکل شما هل بشه ، اگر هل نشد شمع ها رو عوض کنيد:icon_cool

harzaabe
19 October 2005, 03:55 AM
سلام
البته من خودم تیپ 5 دارم ولی هنوز تو سرابالایی مثل جاده هراز یا چالوس نرفتم ببینم چطوریه ولی داخل شهر که خیلی عالیه.

تيپ 5 هم تو سينه کشی کم نميآره
يه بار با تيپ 5 با اينکه 5 نفر هم توش بوديم تو جاده کاشان با يه زانتيا 2000 full کل اندختم تو سينه کشی به راحتی گرفتمش ، واقعاً عالی هست اين ماشين ، ديگه ببينيد اتوماتيکش چی هست

farhad_k
19 October 2005, 01:33 PM
سلام
ممنون از توضیحتون
ولی متاسفانه به این سوال من کسی جواب نداد
من تیپ 5 دارم و دنده 2 اون بیشتر از 90 تا نمیره ولی شنیدم تیپ 5 ها دنده 2 اونها تا 110 هم پر میکنه
حالا میخوام بدونم درست شنیدم یا نه و اگه درسته به نظر شما مشکل از چیه؟

m16586
19 October 2005, 03:51 PM
فکر کنم عنوان این تاپیک در مورد 206 اتوماتیک هست و قراره در مورد گیربکس اتوماتیک بحث بشه

پیشنهاد میشه یک تاپیک هم برای تیپ 5 ایجاد بشه تا دوستان در مورد گیربکس دستی اونجا بحث کنند

با این وضعیت اگر تاپیک از موضوعش منحرف بشه از میان صحبت ها نمی توانیم به نتیجه برسیم و وقتمان را تلف کرده ایم

harzaabe
19 October 2005, 05:17 PM
فکر کنم عنوان این تاپیک در مورد 206 اتوماتیک هست و قراره در مورد گیربکس اتوماتیک بحث بشه

پیشنهاد میشه یک تاپیک هم برای تیپ 5 ایجاد بشه تا دوستان در مورد گیربکس دستی اونجا بحث کنند

با این وضعیت اگر تاپیک از موضوعش منحرف بشه از میان صحبت ها نمی توانیم به نتیجه برسیم و وقتمان را تلف کرده ایم

دوست عزيز بنده هم روز های اول که اينجا امده بودم اين گونه فکر ميکردم ولی نميشه دوست عزيز
چون بحث بحث ميآره
بنده خيلی از جواب هم رو تو همين تاپيک ها که بحث به قول شما مونهرف شده پيدا کردم .
بهتر است به اين مساعل ساده گير نديم

m16586
19 October 2005, 06:13 PM
ظاهرا این عادت ما هست که از یک موضوع شروع کنیم بدون اینکه به نتیجه برسیم در مورد هزار تا موضوع دیگه هم صحبت کردیم آخرش هم بیچاره اون کسی که میخواد از این بحث ها نتیجه بگیره

:icon_cry: :icon_cry: :icon_redf :icon_redf :icon_redf

farhad_k
19 October 2005, 08:24 PM
تیپ 4 و 6 اتوماتیک هستند با این تفاوت که تیپ 4 این ها رو نداره :
شیشه بالابر برقی عقب
ترمز ای بی اس
تهویه مطبوع اتوماتیک
...
که البته تیپ 4 ها همش فرانسوی هستند و ایران فقط تیپ 6 میزنه و میزد
تا اونجایی که من میدونم این تیپ 6 که الان میگن کاملا اشتباهه
تیپ 6 در واقع به 206 هایی که موتور 2000 بر روی اونها نصب هست میگند
این رو از روی دفترچه راهنمای 206 تیپ 4 یا همون اتومات خوندم (البته 2 سال پیش)

m16586
19 October 2005, 08:33 PM
206 اتوماتیک در همه جا حتی فرانسه فقط با موتور 1.4 و 1.6 ارایه میشه اگر خواستید یک فایل PDF هم از خود سایت پژو دارم که این موضوع را نشان می دهد

موتور 2 لیتری فقط با گیربکس دستی ارایه می شود

سیستم نامگذاری پژو اصلا به صورت تیپ نیست این از کارهای من درآوردی ایران خودرو است :icon_razz

Sajady
20 October 2005, 05:32 PM

سلام و به روي چشم.

ببخشید من یه سوالی داشتم هیچ جایی از سایت ندیدم کسی نوشته باشه
دنده 2 ماشین من حداکثر 90 کیلونمتر میره ولی شنیدم که تیپ 5 ها دنده 2 تا 110 کیلومتر رو پر میکنه
اشتباه شنیدم یا ماشین من تنظیم نیست؟
پس حالا كه اينطور شد آقا فرهاد شما هم پاشو بيا اينجاحداكثر سرعت در هر دنده (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=120797)

m16586
21 October 2005, 04:20 PM
سجادی جان این شد یک کار درست وحسابی باید در هر تاپیک در مورد همون موضوع صحبت بشه تا نتیجه بخش باشه
ممنون :icon_cool

m16586
28 October 2005, 04:55 PM
برای ماشین من تا حالا 2 بار این اتفاق که عرض می کنم افتاده:

می دونید که اگه ماشین روشن باشه و شما در ماشین رو باز کنید یک بوق خاص برای چند ثانیه شنیده میشه
اما بعضی اوقات این بوق صداش خیلی ریز میشه و فرکانسش از همیشه بیشتر میشه جالبه در این حالت اگر ماشین رو خاموش کنید و از ماشین خارج بشید ریموت فابریک ماشین عمل نمیکنه مجبورید با کلید در رو قفل کنید اما بعد از نیم ساعت یا بیشتر که ماشین خاموشه ریموت دوباره عمل میکنه و آن صدا هم به صورت عادی در میاد

کسی در این مورد نظری نداره ؟؟؟

harzaabe
28 October 2005, 06:18 PM
برای ماشین من تا حالا 2 بار این اتفاق که عرض می کنم افتاده:

می دونید که اگه ماشین روشن باشه و شما در ماشین رو باز کنید یک بوق خاص برای چند ثانیه شنیده میشه
اما بعضی اوقات این بوق صداش خیلی ریز میشه و فرکانسش از همیشه بیشتر میشه جالبه در این حالت اگر ماشین رو خاموش کنید و از ماشین خارج بشید ریموت فابریک ماشین عمل نمیکنه مجبورید با کلید در رو قفل کنید اما بعد از نیم ساعت یا بیشتر که ماشین خاموشه ریموت دوباره عمل میکنه و آن صدا هم به صورت عادی در میاد

کسی در این مورد نظری نداره ؟؟؟

آخرين بر باطری ماشين رو کی عوض کردی عزيز؟

دينامت سالمه؟

m16586
28 October 2005, 06:22 PM
ماشین نو هست کلا زیر 5000 تا کار کرده و این موضوع هم دوبار اتفاق افتاده

harzaabe
28 October 2005, 06:26 PM
ماشین نو هست کلا زیر 5000 تا کار کرده و این موضوع هم دوبار اتفاق افتاده

من اين مشکل رو داشتم که فهميدم دينام بعضی وقتها باطری رو خوب شارژ نميکنه

البته اين مشکل من با چند زربه به دينام درست شد

m16586
28 October 2005, 06:53 PM
فکر می کنم اشکال یک جورایی به این سیستم eco-mode ربط پیدا می کنه چون بعد از مدتی که ماشین خاموشه این حالت خود به خود درست میشه

harzaabe
28 October 2005, 08:26 PM
فکر می کنم اشکال یک جورایی به این سیستم eco-mode ربط پیدا می کنه چون بعد از مدتی که ماشین خاموشه این حالت خود به خود درست میشه

اين که شما ميفرماييد معنيش اين ميشه که ماشين برق دزدی داره و اين برق دزدی به قسمتی مربوط ميشه که از اختيارات ecu خارج هستش

m16586
28 October 2005, 09:11 PM
مشکل اینجاست که این موضوع همیشگی نیست تا بتونیم چک کنیم ببنیم ایراد از کجاست :icon_eek:

harzaabe
30 October 2005, 04:16 AM
مشکل اینجاست که این موضوع همیشگی نیست تا بتونیم چک کنیم ببنیم ایراد از کجاست :icon_eek:

من فکر ميکنم که دينام شما مشکل داشته باشه

m16586
3 January 2006, 09:06 PM
دوستان عزیز
تو چند روز گذشته رفته بودم مسافرت از تهران به شیراز توی راه اطلاعات خوبی جمع کردم که امیدوارم به دردتون بخوره
ماشین من 206 اتوماتیکه که تا الان 7400 تا راه رفته کل مسافتی که طی کردم 985 کیلومتر بود و توی اصفهان هم بنزین زدم (من همیشه بنزین سوپر می زنم) کل مصرف بنزینم در این مسیر 68 لیتر بود که تقریبا میشه 6.9 لیتر در یکصد کیلومتر
مسیر اصفهان – شیراز به طول 485 کیلومتر را در مدت 4 ساعت و نیم رفتم که میانگین سرعتم میشه 108 کیلومتر در ساعت و حدود 32 لیتر هم بنزین هم مصرف شد (6.6 در صد کیلومتر)
تو مسیر برگشتن از دروازه شیراز اصفهان (که بنزین زدم و کیلومتر را صفر کردم) تا عوارضی تهران 417 کیلومتر در 3 ساعت و 45 دقیقه طی کردم و حدود33 لیتر هم بنزین مصرف شد یعنی 7.9 لیتر با میانگین 111 کیلومتر در ساعت
حداکثر سرعت ماشین که دیگه از اون بالاتر نرفت (تخته گاز) 185 کیلومتر در ساعت بود البته جاده یک کم سربالایی بود شیبش مثل خیابان میرداماد تهران از طرف محسنی به اسکان بود با احتساب خودم و سرنشین ها و بار صندوق و باک پر جمعا حدود 250 کیلو بار داخل ماشین بود

البته از خاطرات این سفر یکیش هم قبض جریمه سرعت بود (147 تا) که بعد از دلیجان نصیبم شد :icon_redf

kourosh69
4 January 2006, 01:12 PM
m16586 عزیز:

اطلاعات جالبی بود
واقعا" ممنون

m16586
4 January 2006, 02:12 PM
حداکثر سرعت ماشین که دیگه از اون بالاتر نرفت (تخته گاز) 185 کیلومتر در ساعت بود

توی این سرعت دور موتور یک کم از 5000 بالاتر بود (حدودا 5100)

توی دنده 3 هم حداکثر سرعت 150 بود با دور موتور یک ذره بالاتر از 6000

توضیح ضروری : 206 اتوماتیک 4 دنده است و تمامی تست ها در حالت اتوماتیک D انجام شد

عباسي
5 January 2006, 10:46 AM
پمپ بنزین های شیراز بنزین سوپر ندارند. بنزین با مکمل مخلوط کنم ؟

axel
5 January 2006, 10:28 PM
m16586 عزیز در مورد سوالت منم زاپاس بند فابریکو از کسی شنیده بودم.از کسی خواستم که برام این سوالو بپرسه.جوابش این بود که ایرانخودرویی ها منکر همچین وسیله ای شدند.:icon_mad:

توی این سرعت دور موتور یک کم از 5000 بالاتر بود (حدودا 5100)

توی دنده 3 هم حداکثر سرعت 150 بود با دور موتور یک ذره بالاتر از 6000

توضیح ضروری : 206 اتوماتیک 4 دنده است و تمامی تست ها در حالت اتوماتیک D انجام شد
وقتی من با ماشینم تخته گاز میرم یعنی پدال گاز رو تا اخر فشار میدم دنده ها رو در دقیقا در 6500 دور در دقیقه عوض میکنه.(دنده 3 را هنوز امتحان نکردم)البته همان جور که شما نوشتید وزن هم در نحوه تعویض دنده مهم است.من تک شرنشین بودم.
ولی با این حال فکر نمی کنید 35 کیلومتر(150-185) برای دنده اخر بخصوص در گیربکس 4 دنده کم باشه حتی اکه شیب رو هم منظور بکنیم.

m16586
6 January 2006, 04:13 PM
البته من فکر می کنم اگر عقب ماشین رو کمی بخوابونم به دلیل کاهش فشار هوا روی ماشین (Downforce)و کاپوت جلو که نقش وینگ رو بازی می کنه قطعا سرعت نهایی بالاتر میره :icon_cool
ولی چسبندگی ماشین به جاده کمتر میشه و کنترلش سخت تر :icon_mad:

ماشین من هنوز فنربندیش دست نخورده و همون کارخونه ای هست

config
17 January 2006, 11:11 AM
آقا حد اكثر چند تا ميره؟ لطفا جواب بديد.

m16586
17 January 2006, 12:30 PM
آقا حد اكثر چند تا ميره؟ لطفا جواب بديد.

عرض کردم 185 بالاتر نرفت گاز هم تا ته فشار داده بودم
چند تا مطلب بالاتر کامل توضیح دادم

spiderman9119
10 February 2006, 10:54 PM
سلام به تمام بچه های گل و با وفا.
من بین انتخاب vw gol و 206 اتوماتیک موندم.راسنش من یه تیپ 5 ثبت نام کرده بودم دو ماه مگذشته بود اطلاع دادن 206 تیپ 5 نداریم میتونیم تیپ 2 بدیم یا 6 7 ملیون دیگه بدید آپشن دار تحویل بگیرید که منم وقتی رنگای بیخودشون دیدم کلن پشیمون شدم و پولمو گرفتم رنگها این بود:قهوه ای لیزری-قرمز روژ-صورتی تیره و روشن- در ضمن بگم من این ماشین ها رو داشتم : پراید که واقعن نخری بهتره هر روز یه جاش خراب می شد-پرشیا که ماشین بدی نیست ولی جلو بندی فوق العاده ضعیفی داره - و آوانته که 20 روز پیش تحویل گرفتم ماشین خوبیه و فوق العاده نرم ولی زیاد تو ماشین شرکت دزدی کرده بود اونم فروختم در ضمن بگم اگه برای سوار شدن خودتون می خواین ثبت نام کنین چون بازار فروش خوبی نداره- و یه 206 تیپ 1 که راضی بودم فقط یه دفعه آمپر بنزینش خراب شد و در حال حاضر یه ورنا سفید دارم که بد نیست ولی داخلش عین پراید.
در ضمن بگم که قصد اسپرت کردن دارم پشته گلم نشستم خوشم اومد قابل مقایسه با ورنا نیست خیلی بهتره از گل سفید خوشم میاد لطفا راهنمایی کنید :icon_twis

axel
11 February 2006, 01:20 AM
سلام به تمام بچه های گل و با وفا.
من بین انتخاب vw gol و 206 اتوماتیک موندم.راسنش من یه تیپ 5 ثبت نام کرده بودم دو ماه مگذشته بود اطلاع دادن 206 تیپ 5 نداریم میتونیم تیپ 2 بدیم یا 6 7 ملیون دیگه بدید آپشن دار تحویل بگیرید که منم وقتی رنگای بیخودشون دیدم کلن پشیمون شدم و پولمو گرفتم رنگها این بود:قهوه ای لیزری-قرمز روژ-صورتی تیره و روشن- در ضمن بگم من این ماشین ها رو داشتم : پراید که واقعن نخری بهتره هر روز یه جاش خراب می شد-پرشیا که ماشین بدی نیست ولی جلو بندی فوق العاده ضعیفی داره - و آوانته که 20 روز پیش تحویل گرفتم ماشین خوبیه و فوق العاده نرم ولی زیاد تو ماشین شرکت دزدی کرده بود اونم فروختم در ضمن بگم اگه برای سوار شدن خودتون می خواین ثبت نام کنین چون بازار فروش خوبی نداره- و یه 206 تیپ 1 که راضی بودم فقط یه دفعه آمپر بنزینش خراب شد و در حال حاضر یه ورنا سفید دارم که بد نیست ولی داخلش عین پراید.
در ضمن بگم که قصد اسپرت کردن دارم پشته گلم نشستم خوشم اومد قابل مقایسه با ورنا نیست خیلی بهتره از گل سفید خوشم میاد لطفا راهنمایی کنید :icon_twis
206 اتوماتیک و گل تقریبا یک قیمت هستند ولی گل نه اتومتنیک هستش و نه abs و airbag داره.ضمنا طراحی گل چند سالی قدیمی تر از 206 هستش. ولی اگه قصد اسپرت کردن ماشین بخصوص موتور اونرو داری برو سراغ گل چون موتور اتوماتیک رو نمیتونی دست بهش بزنی.

spiderman9119
11 February 2006, 02:28 AM
gol air bag داره ولی ای بی اس نداره

آریو
28 May 2006, 12:53 PM
من یه سوال دارم یکی ازدوستام 206تیپ2 داره خیلی هم مقرراتی هست می گه که برای تعویض دنده دورمتورچقدرباشه البته حرف من روهم قبول نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

axel
14 June 2006, 01:53 AM
آقا بابت اطلاعات خوبی که به ما دادین ممنونم
من می خوام یه 206 اتوماتیک بگیرم
بعضی ها می گن خیلی خوبه
بعضی ها میگن نه نه نه! اصلا این کار رو انجام ندی ها
هر دو گروه هم دلایل خودشونو میارن و شاید بعضی هاش هم قابل قبول باشه
من احساس کردم که خودتون 206 اتوماتیک دارین
برا همین می خواستم من و سایر دوستان رو هم راهنمایی بکنین

شرایط موجود در ایران در مزایا و معایب 206 تیپ اتوماتیک تاثیر گذلر هستش.

مزایا: از رانندگی لذت ببرید.

1.اولین مزیت و البته مهمترینش راحتی فوق العاده گیربکس اتوماتیک هستش.البته منظورم این نیست که گیربکس اتوماتیک مخصوص پیرمرد ها یا افراد تنبل هستش.باید سوار شی تا بفهمی که چی میگم.البته دنده عوض کردن هم لذت مخصوص به خود داره ولی نه همیشه.

2.تیپ 5 و 6 پژو 206 حدود یک تومان با هم فرق قیمت دارند که نسبت به ماشین های دیگه مخصوصا ماشین های بالای 20 تومان بسیار کم هستش.

3.تیپ اتوماتیک کلاس بالاتری داره:icon_cool( البته این مزیت نظری هست و نظر ناشی از سلیقه افراد هستش.سلیقه افراد هم با هم از زمین تا زیر زمین فرق میکنه)

4.بر خلاف ظاهر ضعیف و نازک نارنجی گیربکس اتوماتیک , گیربکس اتوماتیک بسیار مطمن هستش تا اونجا که شرکت پژو برای گیربکس اتوماتیک 3 سال گارانتی تعوض گذاشته.

5.تجربه نشون داده که ماشین های خاص تر ( 206 اتوماتیک یا ماشین های سفارشی )تولید ایرانخودرو از کیفیت بالاتری یر خوردار هستند.

معایب:

1.مهمترین مشکل گیربکس اتوماتیک در ایران ذهنیت بد و منفی مردم به این نوع اتومبیل هستش.البته با زیاد تر شدن اتومبیل های گیربکس اتوماتیک این مشکل کم رنگ تر شده.

2.گیربکس اتوماتیک مشتری مخصوص به خودش رو داره و همین باعث میشه که فروش این گونه اتومبیل مشکل باشه.هم پیدا کردن مشتری و هم اینکه مجبور هستد تا با افت قیمت بیشتری از مدل های مشابه غیر اتوماتیک ماشینتون رو بفروشید.البته وضعیت این مشکل هم مثل مورد بالایی کمی بهتر شده.این مشکل یک مزیت هم با خودش داره که نخواستم در مزایا بنویسم و اون اینه که شما میتونید مدل سال قبل رو با 2 تا 2.5 تومن پایین تر از قیمت صفر این خودرو خریداری کنید.

3.اختلاف قیمت تیپ 5 و 6 پژو 206 یک تومان هستش و گیربکس اتوماتیک 3 سال گارانتی تعویض داره ولی اگر بعد از این 3 سال گیربکس اتومبیل شما عیب بکنه به گفته یکی از دوستان باید نوی انرو حدود 2.5 تومن بخرید.:icon_mad:

4.گیربکی اتوماتیک رو نمیشه با هول دادن روشن کرد.:icon_arro

5.مصرف تیپ 6 در داخل شهر طبق دفتر چه 1.3 دهم در 100 کیلومتر(9.9) از تیپ 5 (8.6) و در جاده 0.2 لیتر در 100 کیلوتر (5.5) از تیپ 5 (5.3)بیشتر هستش.

توضیحات بیشتر:

1.گیربکس اتوماتیک 206 هوشمند هستش و مطمن باشید از لحاظ زمان مناسب دنده عوض کردن هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه.

2.اگر شما از تعویض دنده لذت میبرید یا عادت به رانندگی خشن دارید(مثل دستی کشیدن و ...) استفاده از این مدل اتومبیل به شما توصیه نمیشه.

3.زمان عادت کردن:شما ظرف حدود 1 ساعت رانندگی با گیربکس اتوماتیک با رانندگی با این نوع اتومبیل عادت میکنید اما شما باید یک دوره احتیاط 1 هفته ای رو با احتیاط بیشتری رانندگی کنید.در مدت این یک هفته اگر شما در شرایط تصادف با درصد بالا قرار بگیرید ممکن هست که همه چیز رو قاطی بکنید.در حالت خوب هیچ پدالی رو فشار نمی دید و در حالت بد پدال گاز رو به جای ترمز فشار میدهید.:icon_redf

4.بعد از یک مدت رانندگی با گیربکیس اتوماتیک وقتی پشت ماشین گیربکس معمولی می شینید بعد از روشن کردن ماشین برای تعویض دنده بجای کلاچ , ترمز رو فشار می دید :icon_lol: و در هنگام رانندگی وقتی سرعت ماشین کم میشه انگار اصلا دوست ندارید که کلاچ رو فشار بدهید.

سعی کردم همه چیز رو توضیح بدهم ولی اگر باز هم سوالی بود در خدمتم.البته m16586 عزیز اطلاعاتشون به مراتب از من بیشتر و دقیق تر هستش.:icon_cool

aghdam
14 June 2006, 05:39 PM
باز هم از اطلاعات بسیار خوبتون و شاید مهمتر از اون وقت گذاشتن روی این قضیه و تایپ مطالب از شما ممنونم.
با همه این اوصاف من می خوام یه تیپ 6 از ایرانخودرو بگیرم(یعنی صفر بخرم) اصلا تیپ 6 تولید میشه ؟
چون باز هم شایعه شده که تیپ 5 و 6 اصلا دیگه تولید نمیشه و اگه قیمت هم داشته باشین ممنون میشم
البته خودم یا بابام تا چند روزه دیگه می ریم نمایندگی تا اطلاعات ازشون بگیریم

spiderman9119
14 June 2006, 06:20 PM
فروش نقدی 206 اتوماتیک تو بازار 14200 هست ولی من تو بهمن ثبت نام کردم سریع تحویل گرفتم یکی از فامیل ها هم با من ثبت نام کرد هنوز تحویل نگرفته بهش میگن تولید نمیشه به نظر من برو بپرس شاید فروش نقدی داشته باشن.

axel
14 June 2006, 11:24 PM
باز هم از اطلاعات بسیار خوبتون و شاید مهمتر از اون وقت گذاشتن روی این قضیه و تایپ مطالب از شما ممنونم.
با همه این اوصاف من می خوام یه تیپ 6 از ایرانخودرو بگیرم(یعنی صفر بخرم) اصلا تیپ 6 تولید میشه ؟
چون باز هم شایعه شده که تیپ 5 و 6 اصلا دیگه تولید نمیشه و اگه قیمت هم داشته باشین ممنون میشم
البته خودم یا بابام تا چند روزه دیگه می ریم نمایندگی تا اطلاعات ازشون بگیریم

پیش فروش

گوياي 1305- پيش فروش ويژه به مناسبت آزاد سازي خرمشهر- پژو 206 اتوماتيك - رنگ نقره اي- بژ- سفيد- مشكي- خاكستري - وديعه اول زمان ثبت نام 6500000 تومان- وديعه دوم 4500000 تومان 20 تير الي 10 مرداد - موعد تحويل مهر 85- هديه مشاركت 150000 تومان- تخفيف زير قيمت بازار-340000 تومان- تفاوت قيمت شهرستان و تهران 100000 تومان- از تاريخ 30 ارديبهشت الي 31 خرداد 85

فروش فوری

فروش فوري پژو 206 تيپ 6- نقره اي -خاكستري-مشكي- از محل اماني - مبلغ 14100000 تومان- تحويل 20 روزه - اختلاف قيمت پلاك تهران و شهرستان 100000 تومان- مهلت ثبت نام- از 1 خرداد تا 31 خرداد 85-

فروش فوري پژو 206 تيپ 6- يشمي -قرمز- نقرآبي- از محل اماني - مبلغ 13850000 تومان- تحويل 20 روزه - اختلاف قيمت پلاك تهران و شهرستان 100000 تومان- مهلت ثبت نام- از 1 خرداد تا 31 خرداد 85-

فروش فوري پژو 206 تيپ 6- بژ- از محل اماني - مبلغ 14000000 تومان- تحويل 20 روزه - اختلاف قيمت پلاك تهران و شهرستان 100000 تومان- مهلت ثبت نام- از 1 خرداد تا 31 خرداد 85-

فروش فوري پژو 206 تيپ 6- سفيد- از محل اماني - مبلغ 13900000 تومان- تحويل 20 روزه - اختلاف قيمت پلاك تهران و شهرستان 100000 تومان- مهلت ثبت نام- از 1 خرداد تا 31 خرداد 85-

فروش فوري پژو 206 تيپ 6-قرمز دوپوششه- از طرق رزرواسيون سيستم فروش نمايندگي ها - مبلغ 14200000 تومان- تحويل 10 روزه - اختلاف قيمت پلاك تهران و شهرستان 100000 تومان- مهلت ثبت نام- از 1 خرداد تا 31 خرداد 85-

نقل از سایت رسمی ایران خودرو
http://sale.ikco.com/

قیمت فروش نقدی اتومبیل در بازار آزاد همیشه حدود 200000 تومان از قیمت فروش فوری کارخانه پاین تر هستش.
پیشاپیش تبریک می گم دوست من:icon_cool

z_qz54
16 June 2006, 07:44 PM
دنده توی حرکت میلرزه دوستان ؟

axel
16 June 2006, 08:48 PM
دنده توی حرکت میلرزه دوستان ؟
به هیچ عنوان.
وقتی دنده رو در D می گذاری اگر کم شتاب بری اصلا متوجه تغییر دنده نمی شی.

arash p mbz bmw
27 June 2006, 07:58 PM
بچه ها میبخشید مزاحمتون شدم ولی موضوع خیلی حیاتی هست
اگر خدا بخواد دارم پدرمو راضی میکنم یه تیپ 6 بخره
نمیخوام صفر بگیرم فقط میخوام بدونم 20هزارتا کار کرده چنده و اصلا توی بازار ازاد هست؟!!

spiderman9119
27 June 2006, 09:45 PM
صفرش 14300 نقره ای خیلی کمه کازر کردم 1500 1700 ارزونتر

axel
27 June 2006, 09:51 PM
بچه ها میبخشید مزاحمتون شدم ولی موضوع خیلی حیاتی هست
اگر خدا بخواد دارم پدرمو راضی میکنم یه تیپ 6 بخره
نمیخوام صفر بگیرم فقط میخوام بدونم 20هزارتا کار کرده چنده و اصلا توی بازار ازاد هست؟!!
دوست من بدلیل ذهنیت بدی که نسبت به گیربکس اتوماتیک در ایران وجود داره قیمت دست دوم این ماشین کمتر از روال بازار پیروی میکنه.مثلا برادر من 206 اتوماتیک مدل سال قبل رو با 25000کیلومتر کارکرد به قیمت 117 خرید.(قیمت صفر تیپ 6 در اون موقع 135 بود)هرچند به نظر من بازم یکم گرون خریدش.
اگر یکم بگردی قیمت های جالبی پیدا میکنی.

arash p mbz bmw
29 June 2006, 07:55 PM
دوستان خوبم
اگر میشه یک تعداد عکس از داخل این خودرو میزارید؟!

siamackg
30 June 2006, 09:42 AM
دوستان عزیز،
حدود 2 سال است که پژو 206 اتوماتیک دارم و تا بحال همیشه از آن راضی بوده ام. اخیراً برای سرویس 40000 کیلومتر به تعمیرگاه مرکزی شماره 2 ایران خودرو در جاده دماوند بردم. از وقتی از تعمیرگاه گرفتمش، اشکالات جدیدی پیدا کرده: بموقع دنده عوض نمی کند، در ترافیک وقتی ترمز می کنم خاموش می شود، و مصرف بنزینش زیاد شده.
یکی از همسایه ها که اخیراً صفر کیلومترش را خریده می گفت ماشین او هم مشابه این اشکالات را دارد. جالب اینکه ایشان یک 206 اتوماتیک دیگر هم (مدل قدیمی تر) دارد که از آن راضی است و ایراد و اشکالی ندارد!
خودم فکر می کنم احتمالاً مشکل در قسمت ECU باشد. اگر هرکدام از دوستان در این مورد تجربه ای دارند، ممنوم می شوم که مرا راهنمایی کنند. حقیقتش، می ترسم دوباره ببرمش تعمیرگاه خرابترش کنند! اگر تعمیرگاه قابل اطمینانی را هم می شناسید، لطفاً معرفی کنید.
با تشکر، سیامک.

salar68
30 June 2006, 01:54 PM
سلام

کمی در مورد سیستم tiptronoc 206 بحث کنید
چه طوریه ؟ به درد می خوره ؟
چه قدر تاثیر می گذارد ؟

arash p mbz bmw
30 June 2006, 02:18 PM
دوست خوبم
سیستم گیر باکس تیپ ترونیک از بهترین سیستمهای دنیاست
این سیستم 2 حالت برای تعویض داره
با این سیستم هم دنده بصورت دستی تعوض میشود و هم بصورت اتومات
....

salar68
30 June 2006, 05:19 PM
دوست خوبم
سیستم گیر باکس تیپ ترونیک از بهترین سیستمهای دنیاست
این سیستم 2 حالت برای تعویض داره
با این سیستم هم دنده بصورت دستی تعوض میشود و هم بصورت اتومات
....
مرسی دوست عزیر این را می دام هر دو حالت را داره و با دگمه این کار انجام می شه و در استفاده می خواستم بدونم چه طوری هست

شتاب ماشین در استفاده از این حالت بالاتر و می ره ؟ و کلا" چه موقع استفاده می شه و استفادش چیه و به چه دردی می خوره
==================
یه سوال در مورد ماشین های اتوماتیک
بنده توی دبی و دوحه حدود 2 هفته ای را ماشین کرایه کرده بود یکی لکسوس بود و دیگری نیسان التیما هر دو اتوماتیک بود موردی که به نظر میمود ترمز های خشنش بود یعنی بلافاصله می ایستاد و به نظرم غیر عادی می زد
البته با توجه به این که سوار مدل های دستی شده بودم ماله ترمز های ماشین نبوده
جالا شاید هم مربطو به این بود که بنده سوار ماشین های دستی شده بودم و با راول بود سوار این گونه ماشین ها شده بودم و رانندکی عادت نداشته ام

یا کلا" همشون اینطوری هستند

arash p mbz bmw
30 June 2006, 08:48 PM
معمولا همه میگن که استفاده از گیرباکس اتومات باعث کاهش شتاب میشه
البته کمی هم این منطقیه
در مورد گذشته ی این گیرباکس
این گیرباکس بیشتر روی مدلهای بنز استفاده میشده
این گیرباکس دارای ecuمخصوص خودش هست
من نمیدونم اطلاعات بیشتری میخواید؟!!

iph3w
30 June 2006, 10:26 PM
منم يم بگم. طراحي گيربکس اين ماشين فوق العادس. طراحي اون کار شرکت پورش هست و واقعا هوشمنده. اين جعبه دنده بسته به نوع رانندگي شما خودش رو هر 10 ثانيه update مي کنه و اگه شما تند و تيز رانندگي کنيد اونم در دور موتور بالا و سريع دنده رو عوض مي کنه و اگه آروم برونيد، جعبه دنده دنده رو نرم و آروم در دور موتور پايين عوض مي کنه. tiptronic هم به شما اجازه مي ده دنده رو از دورموتور پايين تا 6000 عوض کنيد ولي اگه کاري کنيد که به جعبه دنده آسيب برسونه، کامپيوتر جعبه دنده اون کار شما رو کنسل کرده و کار عاقلانه رو انجام ميده. مثلا نميذاره از 6000 دور موتور بالاتر بره و دنده رو عوض مي کنه. جعبه دنده معمولي دستي 5 دنده و اتوماتيک 4 دنده است. بعلاوه اين جعبه دنده حالت sport و snow داره که در حالت اول دنده رو در دور موتور بالاي 6000 دور عوض مي کنه تا بهترين شتاب بدست بياد و در حالت برفي هم با دنده 2 شروع به حرکت مي کنه تا ماشين spin نکنه

arash_viva_66
1 July 2006, 04:25 AM
پمپ بنزین های شیراز بنزین سوپر ندارند. بنزین با مکمل مخلوط کنم ؟
3 دروازه قران پارامونتیکی دیگش یادم رفته:icon_cool

saeed_ooo
24 August 2006, 02:44 PM
يك سوال:
در حين رانندگي با هر سرعتي اگر دنده رو حالت خلاص (N) قرار بديم و در صورت نياز مجددا به (D) برگردونيم مشكلي براي ماشين پيش نمياد؟
مثلا وقتي خيابوني سرازيري هستش گاهي اوقات دنده رو خلاص ميكنم.و وقتي به حالت (D) برميگردونم بسته به سرعت ماشين‚ به دنده مناسب برميگرده كه گاهي اوقات يه تكوني هم به گيربكس مياد.
اين تعويض زياد دنده به (N) و (D) مشكلي ايجاد نميكنه؟
طبق نوشته دفترچه خود خودرو اگه در حالت حرکت به حالت N رفتین,حتما برای برگشت به حالت D باید ابتدا دور موتور به مقداره عادی خود برگرده تا به گیریبکس اسیبی وارد نشه.

saeed_ooo
24 August 2006, 02:46 PM
دوستان عزیز،
حدود 2 سال است که پژو 206 اتوماتیک دارم و تا بحال همیشه از آن راضی بوده ام. اخیراً برای سرویس 40000 کیلومتر به تعمیرگاه مرکزی شماره 2 ایران خودرو در جاده دماوند بردم. از وقتی از تعمیرگاه گرفتمش، اشکالات جدیدی پیدا کرده: بموقع دنده عوض نمی کند، در ترافیک وقتی ترمز می کنم خاموش می شود، و مصرف بنزینش زیاد شده.
یکی از همسایه ها که اخیراً صفر کیلومترش را خریده می گفت ماشین او هم مشابه این اشکالات را دارد. جالب اینکه ایشان یک 206 اتوماتیک دیگر هم (مدل قدیمی تر) دارد که از آن راضی است و ایراد و اشکالی ندارد!
خودم فکر می کنم احتمالاً مشکل در قسمت ECU باشد. اگر هرکدام از دوستان در این مورد تجربه ای دارند، ممنوم می شوم که مرا راهنمایی کنند. حقیقتش، می ترسم دوباره ببرمش تعمیرگاه خرابترش کنند! اگر تعمیرگاه قابل اطمینانی را هم می شناسید، لطفاً معرفی کنید.
با تشکر، سیامک.
این مشکلتا حتما تو سایت ایران خودرو بگو,حتی در قسمت تماس با مدیر عامل هم بگین.اسم تعمیر گاه و سایر مشخصاتم بگو ازجمله شماره تماس.برا من هم یه مشکلی پیش اومد رفتم مشکل بوجود اومده را تو سایت گفتم,با اینکه شماره تماس نداده بودن خودشون از تهران با نمایندگی تماس گرفته بودنو شمارم گرفته بودن.به 1 هفته نکشیده بود که از تهران تماس گرفتن!:icon_sad: ...شاخام در اومد....باور مکنین 1 ماه بعد هم دوباره تماس گرفتن ببینن مشکل کامل بر طرف شده یا نه,اگه خدا بخواد یه تغییراتی داره بوجود میاد.:icon_cool
راستی اون شماره را هم save کردم اگه خواستی بگو بهت بدم.

saeed_ooo
24 August 2006, 02:59 PM
یه مشکل جلب برا ماشین پیش اومده:icon_arro .
تاحالا دو سه بار پیش اومده وقتی یه مدتی با سرعت بالا(حدود 170) با ماشین رفتم وقتی به شهر وارد میشم و با سرعت داخل شهر میخوام برم,دیگه دنده تو دور موتوره عادی عوض نمیشه حتی با گاز دادن خیلب کم بالاتر از حالت sport دنده رو زیاد میکنه!تازه دنده دیگه بصورت دستی هم عوض نمیشه یعنی با manual کردن دنده روی نمایشگر از D به شماره دنده میره ولی بازم اتوماتیک دنده عوض میشه!!:icon_roll :icon_razz
بعد از 15 تا 30 دقیقه هم خودش به حالت عادی بر میگرده.میدونم این موضوع مکانیکی نیست و خود ECU برنامه رو تغیر میده!ولی نمیدونم چرا این کارا میکنه و چه پارامتری باعث میشه ECU این دستورا بده؟؟

نظر شما چیه؟؟علت این موضوع چی میتونه باشه؟؟

axel
12 September 2006, 05:02 PM
تاحالا دو سه بار پیش اومده وقتی یه مدتی با سرعت بالا(حدود 170) با ماشین رفتم وقتی به شهر وارد میشم و با سرعت داخل شهر میخوام برم,دیگه دنده تو دور موتوره عادی عوض نمیشه حتی با گاز دادن خیلب کم بالاتر از حالت sport دنده رو زیاد میکنه!تازه دنده دیگه بصورت دستی هم عوض نمیشه یعنی با manual کردن دنده روی نمایشگر از D به شماره دنده میره ولی بازم اتوماتیک دنده عوض میشه!!:icon_roll :icon_razz
بعد از 15 تا 30 دقیقه هم خودش به حالت عادی بر میگرده.میدونم این موضوع مکانیکی نیست و خود ECU برنامه رو تغیر میده!ولی نمیدونم چرا این کارا میکنه و چه پارامتری باعث میشه ECU این دستورا بده؟؟

به احتمال خيلي زياد اين مربوط ميشه به گرم شدن بيش از حد روغن گيربكس اتوماتيك.به نمايندگي مراجعه كنيد.

saeed_ooo
13 September 2006, 01:18 AM
به احتمال خيلي زياد اين مربوط ميشه به گرم شدن بيش از حد روغن گيربكس اتوماتيك.به نمايندگي مراجعه كنيد.
فکر نکنم بتونن کمکی کنن,چون هنوز از جزئیات زیاد سر در نمیارند.ولی امتحانش ضرری نداره.

saeed_ooo
14 September 2006, 03:30 PM
یه سوال در مورد ماشین های اتوماتیک
بنده توی دبی و دوحه حدود 2 هفته ای را ماشین کرایه کرده بود یکی لکسوس بود و دیگری نیسان التیما هر دو اتوماتیک بود موردی که به نظر میمود ترمز های خشنش بود یعنی بلافاصله می ایستاد و به نظرم غیر عادی می زد
البته با توجه به این که سوار مدل های دستی شده بودم ماله ترمز های ماشین نبوده
جالا شاید هم مربطو به این بود که بنده سوار ماشین های دستی شده بودم و با راول بود سوار این گونه ماشین ها شده بودم و رانندکی عادت نداشته ام

یا کلا" همشون اینطوری هستند
کلا چون ماشین های اتوماتیک در حال ترمز گرفتن هم نیروی موتور از چرخها قطع نشده و با کاهش سرعت معکوس میده, به نظر ترمزشون قوی تر میاد و این به خاطر نیروی باز دارنده موتوره.

m16586
14 September 2006, 04:01 PM
یک نکته برای دوستانی که تا حالا متوجه این قابلیت 206 نشده اند.

پس از خاموش كردن ماشين و در آوردن سوييچ با يكبار فشار استپ نور بالا چراغهاي اصلي ماشين به مدت 30 ثانيه روشن مي مونه تا شما بتونيد وارد منزل بشيد و اتوماتيك خودش خاموش ميشه
اين امكان رو ماشين من كه تيپ 6 هست و تیپ 5 ها داره بقيه رو نمي دونم اگر تست كرديد به ساير دوستان هم اطلاع بديد.

خودم اين موضوع رو تصادفي فهميدم

dr_mehry
14 September 2006, 11:09 PM
ماشینهای اتوماتیک از نظر شتابگیری و رانندگی اسپرت ضعیفتر از ماشینهای معمولی هستند

candino
16 September 2006, 12:26 PM

آیا احتمال نداره این مشکل از حالت Auto update برنامه ECU با توجه به نوع رانندگی باشه چون یک سرعت حدودا ثابت 170 و تغییر آن ( با رسیدن به شهر) به دنده عوض کردن کاملا متفاوت و سرعت کم مدتی طول میکشد تا ECU دوباره خود را Auto update بکند ؟ و نظر شما مبنی بر گرم شدن روغن گیربکس هم کاملا درست است فقط سوالی دارم این که باید 15 دقیقه ماشین خاموش باشد تا مشکل برطرف شود یا حین رانندگی مشکل مرتفع میگردد .اگر مورد دوم باشد فکر میکنم قضیه خنک شدن روغن گیربکس دیگر صد در صد در این حالت درست نباشد.

saeed_ooo
16 September 2006, 02:49 PM
خاموش و روشن کردن ماشین تاثیری نداشته ولی برای چند دقیقه امتحان نکردم.

دیشب دوباره بعد از نیم ساعت رانندگی با 110 تا 130 این حالت پیش اومد بعد از حدود 5 دقیقه هم دوباره به حالت عادی برگشت.

Masoud 206-16v
27 September 2006, 11:36 PM
سلام

من امروز روی سایت ایرانخودرو "ی"اطلاعیه ای دیدم در مورد آموزش ويژگيها و اصول نگهداري خودروهاي جديد به خريداران
قابل توجه مالكين محترم محصولات ايران خودرو به منظور آشنايي خريداران محصولات ايران خودرو با ويژگيهاي فني خودرو و استفاده بهينه از آن و آشنايي در زمينه دريافت خدمات پس از فروش خودرو، مديريت مهندسي خدمات پس از فروش ايران خودرو دوره هاي آموزشي يك روزه بطور رايگان برگزار مي نمايد.
دارندگان خودروهاي سوزوكي، پارس ELX ،سمند LX ،پژو 206 صندوق دار و پژو 206 اتوماتيك مي توانند جهت شركت در دوره با شماره تلفنهاي 66007656 و 66033742 تماس حاصل نمايند.

خواستم بپرسم کسی از دوستان شرکت کردن یا نه؟؟ مخصوصا در مورد پژو206 اتوماتیک....
http://http://www.ikco.com/persian/aftersale/amoozesh1.aspx

ar1358
3 December 2006, 01:33 PM
کسی 206 سفارشی با موتور ديزلي (به صورت سفارشی قابل نصب است)
گرفته؟

m16586
3 December 2006, 02:53 PM
سلام

من امروز روی سایت ایرانخودرو "ی"اطلاعیه ای دیدم در مورد آموزش ويژگيها و اصول نگهداري خودروهاي جديد به خريداران
قابل توجه مالكين محترم محصولات ايران خودرو به منظور آشنايي خريداران محصولات ايران خودرو با ويژگيهاي فني خودرو و استفاده بهينه از آن و آشنايي در زمينه دريافت خدمات پس از فروش خودرو، مديريت مهندسي خدمات پس از فروش ايران خودرو دوره هاي آموزشي يك روزه بطور رايگان برگزار مي نمايد.
دارندگان خودروهاي سوزوكي، پارس ELX ،سمند LX ،پژو 206 صندوق دار و پژو 206 اتوماتيك مي توانند جهت شركت در دوره با شماره تلفنهاي 66007656 و 66033742 تماس حاصل نمايند.

خواستم بپرسم کسی از دوستان شرکت کردن یا نه؟؟ مخصوصا در مورد پژو206 اتوماتیک....
http://http://www.ikco.com/persian/aftersale/amoozesh1.aspx

من شركت كردم در كلاس 206 اتوماتيك
كلا مرور كتاب راهنماي ماشين بود اونهم نه همش
من چيز خاصي نديدم ولي براي كسايي كه هيچي از ماشين نمي دونن خوبه و توصيه ميشه
آموزش هايي در حد روغن هر 20000 تا عوض شود و آب رادياتور و روغن ترمز هر دوسال عوض شود و از اين قبيل كه تماما در دفترچه توضيح داده شده
خلاصه اگر يك نصفه روز وقت اضافه داشتين مي تونين اونجا بگذرونين يك چاي و بيسكويت هم ميدن

کسی 206 سفارشی با موتور ديزلي (به صورت سفارشی قابل نصب است)
گرفته؟

شنيدم با گازوييل مصرفي در ايران مشكل داره و خلوص لازم رو نداره

3 دروازه قران پارامونتیکی دیگش یادم رفته:icon_cool

آخر معالي آباد هم بنزين سوپر داره

ar1358
7 December 2006, 01:26 PM
کسی دفترچه انگلیسی 206 اتوماتیک را داره؟

z_qz54
7 December 2006, 07:20 PM
کسی دفترچه انگلیسی 206 اتوماتیک را داره؟

دوست عزیز همیشه سوال خود را در یک مکان مطرح کنید.
پست مشابه در تاپیک دیگر پاک شد.

nima_93
10 December 2006, 01:00 PM

سلام
من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم و تا حالا به چند نمایندگی مراجعه کردم ولی نتیجه ای نگرفتم. چون زمانی که به نمایندگی میرفتم همه چیز عادی و درست بود، از جمله دمای روغن گیربکس.
میخواستم بدونم شما نتیجه ای گرفتید؟
با تشکر

iph3w
10 December 2006, 04:01 PM
این مساله کاملا عادی است. من قبلا هم در یه تاپیک دیگه در مورد جعبه دنده هوشمند 206 توضیح دادم. این چعبه دنده ساخت شرکت پورشه است و یکی از قابلیت های خیلی جالب و نوینش اینه که خودش رو با حالت رانندگی شما تطبیق میده. مثلا اگه آدمی باشین که با شتاب حرکت می کنین اونم یه جوری دنده رو عوض می کنه که سر حال بیاین ولی اگه نرم می رونین اونم در دور موتور پایین تر دنده عوض می کنه و لگد موتور رو می گیره. مثلا شما در جاده با سرعت بالا و دور موتور نسبتا پایین (شاید 4000؟) حرکت می کردین. به شهر که رسیدین به 2 دلیل، یکی اینکه ECU هنوز تنظیمات جعبه دنده رو در حالت سرعت بالا-شتاب پایین تنظیم کرده و اینکه موتور به خاطر سفر جاده ای خیلی کار کرده و لذا جعبه دنده تا زمانی که موتور به حالت عادی برسه دنده رو به شکل عجیبی که برای موتور و خودش مناسبه عوض می کنه. این مساله عادیه. خوبه بدونین که هر 10 ثانیه کامپیوتر جعبه دنده خودش رو با شرایط رانندگی تطبیق میده ولی برای حفظ سلامتی موتور دنده رو در اون شرایط عوض می کنه.

nima_93
16 December 2006, 08:50 AM
این مساله کاملا عادی است. من قبلا هم در یه تاپیک دیگه در مورد جعبه دنده هوشمند 206 توضیح دادم. این چعبه دنده ساخت شرکت پورشه است و یکی از قابلیت های خیلی جالب و نوینش اینه که خودش رو با حالت رانندگی شما تطبیق میده. مثلا اگه آدمی باشین که با شتاب حرکت می کنین اونم یه جوری دنده رو عوض می کنه که سر حال بیاین ولی اگه نرم می رونین اونم در دور موتور پایین تر دنده عوض می کنه و لگد موتور رو می گیره. مثلا شما در جاده با سرعت بالا و دور موتور نسبتا پایین (شاید 4000؟) حرکت می کردین. به شهر که رسیدین به 2 دلیل، یکی اینکه ECU هنوز تنظیمات جعبه دنده رو در حالت سرعت بالا-شتاب پایین تنظیم کرده و اینکه موتور به خاطر سفر جاده ای خیلی کار کرده و لذا جعبه دنده تا زمانی که موتور به حالت عادی برسه دنده رو به شکل عجیبی که برای موتور و خودش مناسبه عوض می کنه. این مساله عادیه. خوبه بدونین که هر 10 ثانیه کامپیوتر جعبه دنده خودش رو با شرایط رانندگی تطبیق میده ولی برای حفظ سلامتی موتور دنده رو در اون شرایط عوض می کنه.

این که شما میفرمایید درست. ولی سه مسأله هنوز برای من مبهمه،
یکی اینکه من این حالت رو در آزاد راه که سرعت تقریباً ثابته (حدود 120) امتحان کردم، یعنی دسته دنده رو روی حالت دستی قرار دادم و متوجه شدم که در یه مسافت حدوداً 150 کیلومتری عدد دنده در صفحه کیلومتر خاموش میشد و به جای اون D نمایش داده میشد و بعد از گذشت حدود 20 دقیقه دوباره برای مدت حدود 5 دقیقه عدد دنده نمایش داده میشد و این حالت چند بار اتفاق افتاد.
دوم اینکه اگر این رفتار گیربکس رو عادی تلقی کنیم، عملاً جاهایی که احتیاج به تعویض دنده به صورت دستی هست، این امکان از دست میره.
سوم اینکه تمام 206 های اتوماتیک این حالت رو دارن؟

saeed_ooo
16 December 2006, 09:30 AM
ولی در این حالت برای من همان شماره دنده نمایش داده میشه ولی اتوماتیک عوض میشه.

iph3w
16 December 2006, 10:44 AM
اول اینکه این حالت توی همه 206 های تیپ 6 موجوده. در مورده تیپ 4 مطوئن نیستم ولی 6 رو هستم.

دوم اینکه من مطمئن نیستم که چرا توی جاده این طوری می کنه ولی فکر نمی کنم مشکل فنی داشته باشه. ممکنه جعبه دنده به خاطر اینکه شما برای مدت زیادی از حالت tiptronic استفاده نمی کنین به حالت اتوماتیک میره و بعد که شما حالت رانندگی رو عوض می کنین بر می گرده به حالت دستی. راستی در چند حالت جعبه دنده به حالت tiptronic توجه نمی کنه. یکی اینکه شما دنده رو بخواین بالای 6000 rpm عوض کنین یا زیر 1000 یا هر حالتی که ممکن باشه به جعبه دنده آسیب برسونه. در اون حالات دنده بر می گرده به حالت اتوماتیک.

lover
16 December 2006, 01:46 PM
دنده manual را سعی کنید استفاده کم بکنید مخصوصا در سرعت های بالا به هیچ عنوان اگر خیلی اشتیاق به معکوس کشیدن دارید میتوانید حالت دنده را S کرده و با پایتان دوبار آروم رو پدال گاز فشار بدهید تا معکوس بکشد این طریق معکوس کشیدن هم درست هست و هم گیربکس را داغون نمیکنه
اگر خیلی دنده عوض کردن را دوست دارید چرا automatic خریدید؟؟؟ حالت دستی را در مواقع خواص باید انجام داد مثلا سربالایی یا سراشیبی زیاد یا ایست در شیب و حرکت یا...... کلا برای سرعت رفتن از خود تیپترونیک بهتره استفاده بفرمایید

nuzzle72
29 December 2006, 06:20 PM
سلام دوستان،
من يک سؤال داشتم چه فرقی بين 206 سفارشی تيپ 6 با معمولی هست؟(کسی اينقدر بی اطلاع ديده بوديد؟)

iph3w
29 December 2006, 08:46 PM
1- تودوزی چرم(فرمان، دنده، درها، داشبورد و صندلی ها)
2- هندزفری بلوتوث در پیت
3- یخچال کوچولو
4- انتخاب رنگ سفارشی، که خیلی انتخابی نیست و معمولا بین قهوه ای لیزری و قرمز رژ و صورتی سوخته و سبز انگوری متغیره.

دیگه همین. فقط تودوزی چرمش ارزش داره، بقیش بیخوده. کلا 900 تومان.

z_qz54
31 December 2006, 02:32 AM
سلام دوستان،
من يک سؤال داشتم چه فرقی بين 206 سفارشی تيپ 6 با معمولی هست؟(کسی اينقدر بی اطلاع ديده بوديد؟)

سلام.آپشن ها فرق میکنند.ولی در کل رنگ تودوزی ها و فرمان و سیدی چنجر و یخچال و بلوتوث و...

Masoud 206-16v
2 January 2007, 03:32 AM
سلام.آپشن ها فرق میکنند.ولی در کل رنگ تودوزی ها و فرمان و سیدی چنجر و یخچال و بلوتوث و...

سانروف و جمع شونده آینه های بغل.

Parham
7 March 2007, 08:59 AM
دوستان عزیز ، من چند سوال داشتم و خواستم از شما دوستانی‌ که اطلاعات بیشتری دارید بپرسم ... من الان بین خرید تیپ 5 و 6 دو دل هستم و یکم سوالاتی‌ که دارم باعث شده تا نتونم درست تصمیم گیری کنم ... میخواستم اول در مورد نحوه تعویض دنده در تیپ 6 برای من یک توضیح بدید که به طور کلی‌ چند حالت دارد و هرکدوم به چه صورتی‌ عمل می‌ کنند * این تاپیک و تاپیک های دیگر را تقریبا کامل خوندم و خوشحال میشم اگر وقت بذارید و کامل توضیح بدید* دوم میخواستم بدونم این تعویض دنده دستی‌ که تیپ 6 داره به چه صورت هست و اون هم به صورت هوشمند عمل می‌کنه یا تغییرات برای تعویض دنده به صورت کامل در اختیار راننده هست. سوم اینکه از لحاظ معکوس کشیدن به چه صورت عمل می‌کنه ؟! به چه صورت کلا می‌شه معکوس کشید ... پیشاپیش ممنون

lover
7 March 2007, 11:31 AM
تیپ 6 دنده اش به اصطلاح تیپ ترونیک هست یعنی مثل همه اتوماتیک ها وضعیت P پارک R دنده عقب N خلاص D درایو یا حرکت را داره علاوع بر اینها میتوانید به وضعیت +/- از دندهD ببرید که با بالا پایین کردن دستگیره دنده عوض میشود جز اینها در سیستم اتوماتیک با دکمه * به وضعیت لغزنده میروید که در این حالت دنده بطور هوشمند طوری دنده را عوض میکند که لیز نخورد همچنین با انتخاب S یا Sport دنده پر عوض میشه یعنی در دور موتور زیاد دنده عوض میکنه در کل معکوس کشیدن مخصوص دنده معمولی هستش برای اینکه در تیپ 6 یا تمام اتوماتیک های دیگر کاری چون معکوس بکنید باید دوبار پشت سر هم پدال گاز را تا ته فشار بدهید تا دنده رو سنگین کنه و معکوس بکشه این کار رو در وضعیت S انجام بدهید نتیجه بهتری داره و رو اصول درست دنده عوض میشه به موتور هم فشار نمیاد در مورد وضعیت +/- از طرف کارشناسان پیشنهاد شده در سرعت های بالا به هیچ عنوان در این حالت نروید و یا معکوس با کم کردن - نکنید کلا وضعیت +/- بیشتر برای شروع حرکت و یا بالارفتن یا پایین آمدن از سطوح شیبدار و یا موارد خواص توصیه میشود. کسانی که طرف اتوماتیک میروند رانندگی راحت تری را میکنند و لذت رانندگی بیشتر هست ولی کسانی که عشق معکوس و ... را دارند بهتره همون معمولی بخرند چون اتوماتیک تیپ 6 را حتما خراب میکنند و 3 میلیون پولش هست !!
در صحبتی که با تعمیرگاه مرکزی داشتم به من گفتند که اکثر تیپ 6 ها به علت همین استفاده نادرست و عدم تجربه خراب میشود.

Parham
7 March 2007, 07:52 PM
از اطلاعاتی‌ که دادی ممنون هستم ، پس اون تعویض دنده دستی‌ که گفتی‌ بیشتر برای حالت خاص هست ... یک سوال دیگه اینکه در حین رانندگی‌‌ می‌شه روی اون وضعیت تیپ ترونیک قرار داد یا حتما باید ماشین ایست کند * شرمنده اطلاعات کمی‌ دارم :دی * و یک نکته دیگه اینکه ECU این ماشین هوشمند هست ؟! منظورم اینه که به رانندگی‌ فرد عادت می‌ کنه یا خیر... باز هم اگر نکته خاصی‌ در مورد ECU اون و کلا نحوه عملکرد داشتید ممنون میشم

lover
7 March 2007, 08:07 PM
یک سوال دیگه اینکه در حین رانندگی‌‌ می‌شه روی اون وضعیت تیپ ترونیک قرار داد یا حتما باید ماشین ایست کند
در همه وضعیت میتونه رو این حالت قرار بگیره اما همانطور که گفتنم در سرعت های بالا پیشنهاد نمیشه دلیلش هم این نیست که سیستم کار نکنه بلکه مثلا در سرعت 150 تا شما اشتباهی دوتا دنده سنگین بکنی ( دو دفعه دسته دنده را به سمت - بزنی که در این سرعت و حساسیت بعیید نیستش) .......... پدر ماشین و جعبه دنده رو در آوردی. وقتی از D بری رو +/- همان دنده ای که در D بود را نشان میده (نمایشگر کنار کیلومتر شمار) به عنوان مثال 100 تا داری میری و دنده ات رو 4 هستش میری روی حالت manual و اگر بخواهی دستی هم میتونی معکوس بکشی انقدر دنده عوض کردن با این +/- اسونه که همش جوونها دوست دارند معکوس بکشند واسه همین ممکنه فشار به جعبه دنده بیارند و ...

در مورد ECU سیستم گیربکس هر 10 ثانیه یکبار خودش را با شرایط راننده وفق میده یعنی اگر راننده روی Mode سرعت یا عادی باشه تشخیص میده و دنده بر اساس اون معیارها عوض میشود
بدنیست بدانید که جعبه دنده تیپ ترونیک توسط پورشه طراحی شده و بسیار کامل هستش

Parham
7 March 2007, 08:19 PM
باز هم از اطلاعاتی‌ که دادی ممنون ... از لحاظ خرج هایی‌ که ممکنه براش پیش بیاد بخوایم مقایسه کنیم ... تیپ 6 خرج بیشتری باید نسبت به 5 داشته باشه ... در این مورد هم اگر اطلاعات داشتی‌ بدی ممنون میشم ... از دوستانی‌ زیادی سوال کردم و حدودا 30 درصد اتوماتیک را پیشنهاد دادند و باقی‌ تیپ 5 ...

lover
7 March 2007, 08:40 PM
همانطور که گفتم اگر به راحتی هنگام رانندگی اهمیت میدهید تیپ 6 گزینه خوبی هست اما درکل اگر باهاش درست برخورد کنید از لحاظ فنی خرجش با تیپ 5 یکی هست
(البته در همه ماشین های اتوماتیک مصرف بنزین کمی بیشتر از دنده ای هست)

po2ya
7 March 2007, 08:55 PM
در همه وضعیت میتونه رو این حالت قرار بگیره اما همانطور که گفتنم در سرعت های بالا پیشنهاد نمیشه دلیلش هم این نیست که سیستم کار نکنه بلکه مثلا در سرعت 150 تا شما اشتباهی دوتا دنده سنگین بکنی ( دو دفعه دسته دنده را به سمت - بزنی که در این سرعت و حساسیت بعیید نیستش) .......... پدر ماشین و جعبه دنده رو در آوردی. وقتی از D بری رو +/- همان دنده ای که در D بود را نشان میده (نمایشگر کنار کیلومتر شمار) به عنوان مثال 100 تا داری میری و دنده ات رو 4 هستش میری روی حالت manual و اگر بخواهی دستی هم میتونی معکوس بکشی انقدر دنده عوض کردن با این +/- اسونه که همش جوونها دوست دارند معکوس بکشند واسه همین ممکنه فشار به جعبه دنده بیارند و ...

در مورد ECU سیستم گیربکس هر 10 ثانیه یکبار خودش را با شرایط راننده وفق میده یعنی اگر راننده روی Mode سرعت یا عادی باشه تشخیص میده و دنده بر اساس اون معیارها عوض میشود
بدنیست بدانید که جعبه دنده تیپ ترونیک توسط پورشه طراحی شده و بسیار کامل هستش

فرشید جان شرمنده اگه مخالف صحبت شما حرف میزنم ولی یه مشکلاتی دیدم گفتم بگم بد نیستش!
تیپترونیک 206 اینجووری هم که شما میگی عمل نمیکنه!
یعنی اگه سرعت شما زیادی از حد بالا باشه برای معکوس کشیدن اصلا به عملکرد شما کاری نداره و کار خودش رو انجام میده!
یعنی شما نمیتوونی با سرعت 150 تا معکوس به 3 بکشی!!!
به همین دلیل جعبه دنده هیچ مشکلی براش پیش نمیاد !!
تیپترونیک تا وقتی به شما اجازه عملکرد میده که رانندگی شما مشکلی برای ماشین پیش نیاره!×
یه تاییدیه در مورد حرف شما گریبکش هوشمند هستش و با توجه به وضع رانندگی نحوه تعویض دنده ها رو عوض میکنه و بهترین کیفیت رو به شما میده اما یه عیب ساسی داره اوونم به خاطر اینه که 4 دنده اتومات هستش یعنی شما وقتی بخوای در سرعت 130 شروع به تخته کردن بکنید باید دنده مرده خودتوون رو پر کنید و نمیتوونید از معکوس استفاده کنید
ایراد این گریبکس طولانی بوودن دنده ها هستش!!
:icon_mad:
ولی در کل خوب عمل میکنه!
:icon_cool

lover
7 March 2007, 09:37 PM
پویا جان بنده نه تخصص شما را در مورد ماشین دارم نه علمش را. از توضیحات شما بسیار سپاسگزارم.

Parham
7 March 2007, 10:06 PM
ممنون باز هم از اطلاعات دوستان ... یکم باز هم گیج شدم ... شاید باید روی تیپ 5 فکر کنم ... باز هم اگر از تجربیات خودتون بگید ممنون میشم

po2ya
8 March 2007, 01:33 AM
ممنون باز هم از اطلاعات دوستان ... یکم باز هم گیج شدم ... شاید باید روی تیپ 5 فکر کنم ... باز هم اگر از تجربیات خودتون بگید ممنون میشم

دوست عزیز شما بفرمایید دقیقا از ماشین چی میخوای تا من بهت بگم کووودووم رو بر داری!@

Parham
8 March 2007, 01:43 AM
لذت رانندگی‌ در کنار سرعت ...البته این هم بگم که قبلا ماشین های مختلفی‌ داشتم اما الان از روی علاقه به 206 خواستم که یکی‌ از این دو مدل را به عنوان انتخاب اصلی‌ خودم داشته باشم ... به هر حال ممنون از راهنمایی‌ که می‌کنید

po2ya
8 March 2007, 01:56 AM
ببینید بعضی ها مثل من لذت رانندگی رو در کلاچ و دنده میبینن و خیلی حال میکنن که خودشوون با دنده بازی کنن و بهترین بازده رو از ماشین بگیرن پس میرن دننبال ماشین دنده دستی!
ولی خوب بعضی ها دووست دارن که راحت باشن و در ترافیک راحت باشن و دیگه درگیر کلاچ و دنده نباشن میرن دنبال یه ماشین اتوماتیک!

حالا تجربه خودم :
اگه میخواهید شتاب گیری ثانویه ماشین در سرعت های بالا خووب باشه تیپ 5 ولی نه اگه در سرعت بالا شتاب ثانویه براتوووون مهم نیست تیپ 6!
چون واقعا تا سرعا 130 تا گریبکسش بسیار عالی و دقیق عمل میکنه . .اقعا تمام احتیاج شمارو بر آورده میکنه!

Parham
8 March 2007, 02:08 AM
از اطلاعاتی‌ که دادی ممنون ... شتاب اولیه تیپ 6 به چه صورت هست ؟! اگر در حالت اسپرت باشه عملکرد مناسبی‌ داره یا خیر... حقیقت برام یکم سوال هست که این سیستم تیپ ترونیک داخل 206 چه مشکلی‌ ممکنه ایجاد کنه که به عنوان دنده دستی‌ از اون نمی‌شه استفاده کرد و حتما باید در شرایط خاص باشه...

po2ya
8 March 2007, 02:06 PM
از اطلاعاتی‌ که دادی ممنون ... شتاب اولیه تیپ 6 به چه صورت هست ؟! اگر در حالت اسپرت باشه عملکرد مناسبی‌ داره یا خیر... حقیقت برام یکم سوال هست که این سیستم تیپ ترونیک داخل 206 چه مشکلی‌ ممکنه ایجاد کنه که به عنوان دنده دستی‌ از اون نمی‌شه استفاده کرد و حتما باید در شرایط خاص باشه...

شتاب اولیه نسبتا خووبی داره ولی خوب از تیپ 5 یه مقدار کم میاره!
در حالت اسپرت پر کردن دنده رو بیشتر میکنه!
ولی خوبه چون گریبکس هوشمندی داره اگه ببینه شما داری خیلی به ماشین گااز میدی و همش معکووس استفاده میکنی دنده رو در دور بالاتر عوض میکنه!
ولی خوب خیلی تاثیر داره در رانندگی معمولی!
در مورد تیپترونیک هم میشه استفاده کرد و مشکلی نداره فقط اگه یادتوون بره که دنده رو سبک کنید یه مقدار زیادی دور موتور میره بالا و بعدن دنده رو عوض میکنه!

ali_a1354
15 April 2007, 05:23 PM
سلام
ماشین من پژو 206 اتوماتیک هستش. تنها مشکلی که داره این هست که وقتی حدود نیم ساعت با سرعت 130 به بالا حرکت میکنم وقتی سرعتش را کم میکنم و می خواهم با دنده یک و دو حرکت کنه
دنده آن در دوربالا عوض میشه ( در حالت عادی روی دور موتور 2.7 دنده عوض میشه ولی بعد از آن سرعت با دور موتور 4 دنده عوض میشه) در ضمن در این حالت گیر بکس روی حالت دستی نمی رود.
می خواستم ببینم مشکل آن از کجا هست.

aghdam
15 April 2007, 05:50 PM
سلام
ماشین من پژو 206 اتوماتیک هستش. تنها مشکلی که داره این هست که وقتی حدود نیم ساعت با سرعت 130 به بالا حرکت میکنم وقتی سرعتش را کم میکنم و می خواهم با دنده یک و دو حرکت کنه
دنده آن در دوربالا عوض میشه ( در حالت عادی روی دور موتور 2.7 دنده عوض میشه ولی بعد از آن سرعت با دور موتور 4 دنده عوض میشه) در ضمن در این حالت گیر بکس روی حالت دستی نمی رود.
می خواستم ببینم مشکل آن از کجا هست.

دوست عزیز اگر پستهای قبلی رو مطالعه می فرمودید جواب سئوال خودتون رو دریافت می کردید.

ECU تشخیصش اینه که در این شرایط آسیب کمتری به گیربکس و موتور میرسه بنابراین اصلا نگران نباشید.
در ضمن ECU هر موقع که امکان آسیب رساندن به گیربکس و موتور رو تشخیص بده از حالت manual خارج کرده و به حالت automatic می بره.:icon_cool

شهرام 2
28 June 2007, 02:08 PM
اتومبیل شما در 100کیلومتر چقدر میسوزونه باکولر وبدون آن
لطفا اعلام کنید تا بتونیم مقایسه کنیم
مال من در ترافیک شهری باکولر 13لیترمصرف داره که به نظرم بالاست

nojex
28 June 2007, 06:14 PM
دوستان همیشه گیربکس های اتوماتیک هیدرولیکی که با فشار هیدرولیک کار میکنن شتاب سکون به حرکتشون نسبت به دنده های معمولی کمتره . علتش هم اینه که باید ماشین کمی دور بگیره تا هیدرولیک نیرو رو منتقل کنه و ... در حالیکه در دنده دستی ابتدا دور رو بالا مبریم بعد صفحه در گیر میشه و موتور هرزه گردی نداره . کمتر بودن شتاب تیپ 6 هم چیز دور از ذهن نیست .

hapahopa
2 July 2007, 01:17 AM
اتومبیل شما در 100کیلومتر چقدر میسوزونه باکولر وبدون آن
لطفا اعلام کنید تا بتونیم مقایسه کنیم
مال من در ترافیک شهری باکولر 13لیترمصرف داره که به نظرم بالاست

سلام
مال من 12/31

ar1358
2 July 2007, 05:26 AM
؟ميشه cruise contorl روش نصب كرد

reza1050
29 July 2007, 03:58 PM
دوستان سلام
اگه خدا بخواد دارم اخرین تحقیقات رو در مورد خرید دنده اتوماتیک انجام میدم و فعلا دو تا سئوال برام پیش اومده که خیلی به نتیجه تصمیم کمک می کنه :
1- اگه این ماشین جایی مثلا توی گودال یا وضعیتی که در ماشینهای دنده معمولی باید ار نیم کلاچ استفاده کنیم گیر کنه چه طوری عمل میکنه و ما باید چه کاری انجام بدیم تا در وضعیت نیم کلاچ (به حالت دنده دستی ) قرار بگیره اصلا می تونه از پس این کار بر بیاد یا نه ؟
2- وقتی ماشین در حالت D هست تا چند لحظه می تونی در حالت ایست کامل دنده رو در این حالت بذاری و مثلا پشت چراغ قرمز و موارد مشابه و تا چه زمانی برای گیربکس ضرر نداره اصلا مضر هست یا باید دنده رو در حالت N قرار بدی و دوباره به حالت Dبرگردی ممنون میشم راهنمایی کنید :icon_cry:

nojex
29 July 2007, 10:41 PM
1- اگه این ماشین جایی مثلا توی گودال یا وضعیتی که در ماشینهای دنده معمولی باید ار نیم کلاچ استفاده کنیم گیر کنه چه طوری عمل میکنه و ما باید چه کاری انجام بدیم تا در وضعیت نیم کلاچ (به حالت دنده دستی ) قرار بگیره اصلا می تونه از پس این کار بر بیاد یا نه ؟

کیربکس های جدید از جمله 206 مجهز به سیستم کنترل هرزگردی هستند و هرچقدر دور بالا بره در صورت هرزگردی دنده عوض نمیشه تا رد لاین .

2- وقتی ماشین در حالت D هست تا چند لحظه می تونی در حالت ایست کامل دنده رو در این حالت بذاری و مثلا پشت چراغ قرمز و موارد مشابه و تا چه زمانی برای گیربکس ضرر نداره اصلا مضر هست یا باید دنده رو در حالت N قرار بدی و دوباره به حالت Dبرگردی ممنون میشم راهنمایی کنی

برای گیربکس خیلی مسئله نداره اما چون گاز داده نمیشه و دور بالا نیست . فقط به علت اون گاز کم که همیشه موجوده فشار زیادی به لنت ترمز وارد میشه . باید مواظب لنت باشید .

eCom2001
25 August 2007, 09:50 PM
دوستان گلم سلام ، بچه ها دوستانی که 206 اتوماتیک رو سوار شده باشن می دونن زمانی که ماشین کاملا ایستاده و شروع به حرکت نکرده اگه گاز رو تا ته فشار بدن ماشین چند ثانیه مکث می کنه و بعد شروع به گاز خوردن می خوره.
چند تا راه حل داره:
یکی اینکه ماشین رو درجا گاز ندیم و گاز رو به آرامی فشار بدیم
دومی اینکه حالت دستی بذاریم که چندان خوش آیند نیست.
اما یکی از بچه ها می گفت چیزی رو میشه نصب کرد ( فکر کنم تغییر چیپ ecu ) که این مشکل رو حل می کنه.... درسته ؟ اگه اطلاعات بیشتری یا راه حل دیگه ای دارین ممنون میشم بگین...
راستی ECU اسپرت روی 206 اتوماتیک جواب میده؟

arash p mbz bmw
26 August 2007, 01:18 AM
دوستان گلم سلام ، بچه ها دوستانی که 206 اتوماتیک رو سوار شده باشن می دونن زمانی که ماشین کاملا ایستاده و شروع به حرکت نکرده اگه گاز رو تا ته فشار بدن ماشین چند ثانیه مکث می کنه و بعد شروع به گاز خوردن می خوره.
چند تا راه حل داره:
اما یکی از بچه ها می گفت چیزی رو میشه نصب کرد ( فکر کنم تغییر چیپ ecu ) که این مشکل رو حل می کنه.... درسته ؟ اگه اطلاعات بیشتری یا راه حل دیگه ای دارین ممنون میشم بگین...

منظور شما تاخیر گاز خور ماشین هست یا نه؟!
اگه اره که باید بگم این خودش یه حسنه و اگه نه من منظور شمارو متوجه نشدم...
اگه اره بگین تا بگم براتون دلیلش چیه ...

GHAHRAMAN
26 August 2007, 01:26 AM
چند تا راه حل داره:

یکی از مشخصه های گیر بکس های اتومات و البته (AL4 گیربکس اتوماتیک 206) DELAY یا تاخیر در شروع به حرکت از حالت ماند هستش.
چون مکانیسم کاری گیربکس های اتومات بر اساس تشخیص دور موتور در حالت انتخابی هستش و برای شروع حرکی از حالت ایستا برای غلبه بر اینرسی ماند دور موتور بیشتری نیاز هست عدم وجود تاخیر عملا غیر ممکن هستش.

m16586
26 August 2007, 02:08 PM
چند تا راه حل داره:

فکر کنم با ریست کردن گاز مشکل حل بشه

مراحل اون به شرح زیر هست:

سوييچ بسته و ماشين خاموش

گاز تا آخر فشار ميدي و نگه ميداري

سوييچ تا مرحله قبل از استارت باز ميكني(استارت نميزني و ماشين همچنان خاموش است) در حالي كه پدال گاز رو همچنان گرفتي

20 ثانيه صبر مي كني

سوييچ رو مي بندي

پات رو از روي گاز برميداري

z_qz54
2 September 2007, 04:04 PM
نوشته های بحث کیسه هوا به تاپیک مربوطه منتقل شد! ادرس:http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=23233

parsboy
18 September 2007, 11:07 PM
من یه مدتیه که یک مشکلی دارم با گیربکس ماشینم : وقتی که ماشین رو روشن میکنم و بعد از یک مدتی ( زمان خاصی نداره - بعضی وقتا 5 دقیقه بعضی وقتها هم کمتر یا بیشتر) که دارم رانندگی میکنم یکدفعه ماشین گیربکسش لگد میزنه و یک صدای الارم هم میاد و روی صفحه هم علامت s , * چند ثانیه چشمک میزنن و محو میشن
از این به بعد دیگه دنده ماشینم عوض نمیشه حتی اگه دور موتور رو هم خیلی بالا ببرم
تنها چاره اش هم اینه که ماشین رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم تا درست بشه
البته این حالتی که گفتم همیشه پیش نمیاد ولی بعضی وقتها اینجوری میشه
تعمیرگاه مجاز هم بردم میگه که دیاگ زدیم هیچ مشکلی نداره و نرماله ولی اگه میخواهی باید بری تعمیرگاه مرکزی اونجا
اگه صلاح بدونن گیربکستو عوض کنن
کسی تابحال به این مشکل برخورده ؟چاره اشو میدونه ؟

m16586
19 September 2007, 11:27 AM
چقدر ماشینت کار کرده ؟

شهرام 2
19 September 2007, 04:27 PM
ماشینتو موقع خاموش کردن حتما درحالت P بذار اگه در حالت Dخاموش کرده باشی ومتوجه بوق اخطار نشده باشی قاطی کردن کامپیوتر پیش میاد.
در ضمن زیادمعکوس استفاده نکن تا رفع عیب.

در مورد چشمک زدن علامت s , * نیز تودفترچه توضیح داده که چه مواقعی اتفاق میافته
یه مروری بکن

m16586
19 September 2007, 04:59 PM
معمولا در صورت کثیف شدن روغن گیربکس این دو علامت روشن میشوند البته این رو از یک نمایندگی شنیدم

Mr.Sina
19 September 2007, 10:25 PM
ماشینتو موقع خاموش کردن حتما درحالت P بذار اگه در حالت Dخاموش کرده باشی ومتوجه بوق اخطار نشده باشی قاطی کردن کامپیوتر پیش میاد.

مگه اصلا 206 رو D که خاموش بشه سوییچ بیرون میاد؟؟
توی تویوتا و بنز و بی ام و تا رو D و یا N نباشه سوییچ در نمی یاد....

nojex
19 September 2007, 10:36 PM
سویچ در میاد اما دفعه بعد روشن نمیشه . تویوتا و bmw هم همینطورن . موتور خاموش میشه اما استارت مجدد نمیخوره تا به حالت قبل برگرده

Mr.Sina
20 September 2007, 12:20 PM
البته من تو پست قبلی اشتباها نوشته بودم رو D یا N نباشه سوییچ در نمی یاد که تصحیح می کنم که اگر روی P و یا N نباشه سوییچ در نمی یاد....
دوست خوبم جناب nojex
از اینکه سوییچ در نمی یاد مطمینم چون یکبار که فراموش کرده بودم ماشینو از روی D بردارم و ماشینو خاموش کرده بودم هرچه سعی کردم سوییچ بیرون نیومد....(پرادو VX)
ولی در مورد bmw حق با شماست ماشین خاموش می شه ولی وقتیکه دکمه start رو فشار می دی روشن نمی شه....
من تو پست قبلی حواسم رفته بود به 318 مدل 2005 که مثل تویوتا سوییچ بیرون نمی یومد....

nojex
20 September 2007, 12:40 PM
راستش من کمری رو میدونم بیرون میاد . فکر میکنم در راهنمای خودرو هم نوشته اگه شد تصویرش رو قرار میدم . البته من پرادو رو نمیدونم .
در مورد bmw هم چون تجربه دارم میگم خدمتتون که یک 320 2005 بود که سویچش هم بیرون اومد اما دفعه بعد روشن نشد که همه فکر کردن ماشین خرابه که بعد معلوم شد اشکال چی بوده و ... : icon_surp اما این دوستمون که صاحب ماشین بود کلی شکه شده بود .
البته کلا این مسایل مربوط به بحث نمیشه ;)

در مورد 206 اتوماتیک هم خاموش میشه اما دفعه بعد روشن نمیشه .

parsboy
23 September 2007, 08:53 PM
ماشینم مدل 83 هست و 14000تا کار کارده
همیشه هم رو p خاموشش میکنم

mahmud
24 October 2007, 04:05 PM
سلام
کسی از دوستان روی 206 اتوماتیک، کروز کنترل نصب کرده؟
من شنیدم ماشین مشکل پیدا می کنه، درسته؟

persianking62
24 October 2007, 09:35 PM
سلام
کسی از دوستان روی 206 اتوماتیک، کروز کنترل نصب کرده؟
من شنیدم ماشین مشکل پیدا می کنه، درسته؟

شما کجا شنیدی کروز کنترل نصب میکنند؟
خود ایرانخودرو نصب میکنه؟

farzad1362
26 October 2007, 02:08 AM
کسی از دوستان میدونه قیمت 206 تیپ 6 صفر چند هست؟؟

Mr.Sina
26 October 2007, 11:27 AM
رنك سفيد 18 تومن

persianking62
26 October 2007, 01:21 PM
چقدر گرون شده.روی های تیپ 6 جدید از همین موتورهای استفاده میکنند که رو sdv8 هست که تغییراتی داشته مثل ecu بعضی قسمت هاش؟اگه اینطور باشه شتابش کمتر میشه نسبت به تیپ های 6 مدل های 84 یه 83

simbaleo
26 October 2007, 04:53 PM
بله دقیقا از همین موتور استفاده میشه شتاب هم یه 5 درصدی کم شده.

farzad1362
27 October 2007, 06:07 PM
من چند وقت پیش پشت 206A رانندگی کردم.نظرم جلب کرد خیلی راحت هست.البته این 206 که من پشتش رانندگی کردم مدل 84 شتابش هم بد نیستش البته به پای تیپ 5 نمیرسه.حالا موندم تیپ 5 بدم یه چیزی سرش بدم تیپ6 بگیرم یا نه.با توجه به چیزهایی هم که شنیدم که 206 های تولیدی 86 زیاد جالب نیستند و قدرت موتوری کمتری دارند.دوستان به نظر شما چیکار کنم.این 206A که پشتش نشستم نه اطاقش لرزش داشت نه ضربه میزد موقع تعویض دنده ها با توجه به مطالبی که در اخرین شماره مجله ماشین نوشته بود در مورد 206A و ASD برای تو شهر مثل تهران خیلی راحت به نظر شما عزیزان تیپ 5 نگه دارم یا بدم یه 206A بگیرم؟؟ تیپ 5 خودم مدل 84 هست و خیلی خوب هست

persianking62
28 October 2007, 08:40 PM
من چند وقت پیش پشت 206A رانندگی کردم.نظرم جلب کرد خیلی راحت هست.البته این 206 که من پشتش رانندگی کردم مدل 84 شتابش هم بد نیستش البته به پای تیپ 5 نمیرسه.حالا موندم تیپ 5 بدم یه چیزی سرش بدم تیپ6 بگیرم یا نه.با توجه به چیزهایی هم که شنیدم که 206 های تولیدی 86 زیاد جالب نیستند و قدرت موتوری کمتری دارند.دوستان به نظر شما چیکار کنم.این 206A که پشتش نشستم نه اطاقش لرزش داشت نه ضربه میزد موقع تعویض دنده ها با توجه به مطالبی که در اخرین شماره مجله ماشین نوشته بود در مورد 206A و ASD برای تو شهر مثل تهران خیلی راحت به نظر شما عزیزان تیپ 5 نگه دارم یا بدم یه 206A بگیرم؟؟ تیپ 5 خودم مدل 84 هست و خیلی خوب هست

تیپ 6 برای شهری مثل تهران که ترافیک بالایی داره خوب هست.اگه صفر کیلومتر بتونه گیر بیاری که به این راحتی ها پیدا نمیشه قیمتش رفته بالل
باید ببینی برات میصرفه یا نه

شهرام 2
1 December 2007, 11:31 AM
وقتی کارکرد ماشین به 9500رسید برای تعویض روغن بردم وگفتم چندروزی صدای موتور زیاد شده فیلتر هوا رویه بادی بگیر وقتی باز کرد گفت خیلی کثیفه فیلتر فابریک نبود یه ایرانی انداخت
از آنروز صدای موتور بیشتر شده آیا باتعویض آن بافیلتر فابریک مسئله حل است یا مورد دیگری هم باید کنترل شود
البته یه مکانیک دیروز میگفت این صدا طبیعیه که کفرم رو درآورد
وقتی گاز میدم انگار پشت پاترول نشستم نظر شماچیه؟

kevin_m_bb
1 December 2007, 01:14 PM
موقع پر کردن دنده ها از تعویض دنده 1 به 2 ضربه ای که زده می شه طبیعیه؟؟

persianking62
1 December 2007, 06:43 PM
تو مجله ماشین نوشته بود این گریبکس های که روی پژو 206 اتوماتیک هست مربوط به موتور های ضعیف تر هست که منظور موتور های 1400 هست و برای این موتور 1600 باید از گریبکس قوی تر استفاد بشه که برای موتور های 2000 هست و به نظر منم هم درست میگه مخصوصا وقتی که پشت ترافیک پا رو ترمز میزارید یه لرزش در بدنه خودرو احساس میشه ولی تو ماشین های مثل مزدا اتوماتیک اینجور نیست.

simbaleo
2 December 2007, 01:51 AM
وقتی کارکرد ماشین به 9500رسید برای تعویض روغن بردم وگفتم چندروزی صدای موتور زیاد شده فیلتر هوا رویه بادی بگیر وقتی باز کرد گفت خیلی کثیفه فیلتر فابریک نبود یه ایرانی انداخت
از آنروز صدای موتور بیشتر شده آیا باتعویض آن بافیلتر فابریک مسئله حل است یا مورد دیگری هم باید کنترل شود
البته یه مکانیک دیروز میگفت این صدا طبیعیه که کفرم رو درآورد
وقتی گاز میدم انگار پشت پاترول نشستم نظر شماچیه؟
شاید واشر محفظه فیلتر درست بسته نشده و ایجاد صدا میکنه.

persianking62
2 December 2007, 02:23 AM
البته صدای ناهنجار موتور این 206 های تولید جدید به عدم دقت در مونتاژ قطعات هم بر میگرده.

m16586
2 December 2007, 03:26 PM
تو مجله ماشین نوشته بود این گریبکس های که روی پژو 206 اتوماتیک هست مربوط به موتور های ضعیف تر هست که منظور موتور های 1400 هست و برای این موتور 1600 باید از گریبکس قوی تر استفاد بشه که برای موتور های 2000 هست و به نظر منم هم درست میگه مخصوصا وقتی که پشت ترافیک پا رو ترمز میزارید یه لرزش در بدنه خودرو احساس میشه ولی تو ماشین های مثل مزدا اتوماتیک اینجور نیست.

نه اینطور نیست گیربکس AL4 که روی 206 نصب شده یکی از بهترین گیربکس های اتوماتیکه و روی ماشینهایی تا تورک 210 نیوتن متر قابل نصبه (تورک 206 حدود 147 نیوتن متر)
در ضمن ان گیربکس روی 307 و 406 و C4 و C5 و مولهای دیگه خانواده پژو سیتروین نصب شده بنابراین مطلب بالا درست نیست

http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/specs/vincode.htm

persianking62
2 December 2007, 06:01 PM
نه اینطور نیست گیربکس AL4 که روی 206 نصب شده یکی از بهترین گیربکس های اتوماتیکه و روی ماشینهایی تا تورک 210 نیوتن متر قابل نصبه (تورک 206 حدود 147 نیوتن متر)
در ضمن ان گیربکس روی 307 و 406 و C4 و C5 و مولهای دیگه خانواده پژو سیتروین نصب شده بنابراین مطلب بالا درست نیست

http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/specs/vincode.htm

من مطلب که در مجله ماشین اورده شده بود گفتم و نویسنده مجله ماشین که 206A تست کرده بود این مطالب را بیان کرده بود و یه سری دلایل دیگه که نوشته میتونید خودتون بخونید.

Masoud 206-16v
4 December 2007, 12:23 AM
persianking62 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=31730) عزیز سلام
فکر کنم نویسنده مجله ماشین تراکتور رو تست کرده بوده نه 206 اتوماتیک رو.میدونی چرا؟آخه اون نوشته که شروع حذکت شبیه این میونه که ی ماشین دیگه از پشت به شما ضربه وارد کرده...اصلا بنظر من ایشون حتی ی بارم سوار 206 نشده چه برسه اتوماتشو برونه.بهترین کار اینه که خودت دوست من اونو تست کنی تا متوجه شی که این اقا چقدر بلوف اومده...

persianking62
4 December 2007, 01:03 AM
persianking62 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=31730) عزیز سلام
فکر کنم نویسنده مجله ماشین تراکتور رو تست کرده بوده نه 206 اتوماتیک رو.میدونی چرا؟آخه اون نوشته که شروع حذکت شبیه این میونه که ی ماشین دیگه از پشت به شما ضربه وارد کرده...اصلا بنظر من ایشون حتی ی بارم سوار 206 نشده چه برسه اتوماتشو برونه.بهترین کار اینه که خودت دوست من اونو تست کنی تا متوجه شی که این اقا چقدر بلوف اومده...

سلام بر شما

من خودم تجربه رانندگی با تیپ 6 دارم خوشبختانه در این سالها از تیپ 1 گرفته تا 2 و 3 و 5 و sd v8 تجربه رانندگی باهاش داشتم البته بیشترین تجربه رانندگیم با تیپ 5 و 3بوده بقیه تیپ ها ماشین برای دوستان بوده که ما یه نیش گازی دادیم در مورد تیپ 6 لا اقل اونی که من پشتش نشستم واقعا گریبکس خوبی داره و با توجه به این قیمت کاملا رضایت بخش هست ولی در موقعی که پا روی ترمز هست یه مقدار بدنه خودرو میلرزه نه خیلی زیاد نه به اون صورت که در مجله ماشین نوشته بود و مشکل دیگه هم که داره از نظر من داره در ترمز های ناگهانی انگار به ماشین یه ضربه شدیدی وارد میشه .در کل 206 اتوماتیک با توجه به قیمتش کاملا راضی کننده هست

siniran
12 December 2007, 11:41 AM
:big_smileb:
سلام.من 1سال هست که 206اتومات دارم.قبلش3سال تیپ2 داشتم و کلاً خیلی از 206 راضی هستم.از ابتدا عادت داشتم هربار که بنزین می زدم کیلومتر و مقدار بنزین را یادداشت می کردم و در excel با فرمولهای خاصی وارو می کردم تا مصرف و میانگین مصرف سوختم را بدونم.روی 206a یک مشکل دارم. مفکر میکنم مصرفش بالا باشه.مخصوصاً 6 ماه آخر اکثراً ماشین در اتوبان و جاده تهران-رشت بوده و در هر 100km تقریباً 10km در شهر بوده ولی میانگین مصرفش 8.5 است که فکر میکنم بالا باشه.ضمناً 90% مواقع هم بنزین سوپر می زنم.فایل excel هم ضمیمه می باشد.اگر کسی بتونه راهنمایی بکنه ممنونم.

fahim2
12 December 2007, 01:20 PM
فکر میکنم مصرفش بالا باشه.

نه زياد هم بالا نيست به نظر من طبيعي است .چون مصرف 206 گيربكس اتوماتيك 0.7% از206 گيربكس دستي بالا تره

siniran
13 December 2007, 01:49 PM
سلام.
ممنون از اینکه جواب دادی ولی حرکت تو اتوبان خارج از شهر بدون ترافیک با یک یا دو سرنشین اونهم چندین ماه ، مصرف 8.5 منطقیه؟
والا با تیپ2 که قبلاً می رفتم حدود 6 تا 6.5 بود.

po2ya
13 December 2007, 02:40 PM
ببینید مقدار مصرف بنزین بستگی یه نوع رانندگی داره !
شما اگه بتوونید با دور موتور بین 2000 تا 3000 رانندگی کنید کمترین مصرف سوخت رو دارید !
در ضمن 8.5در 100 کیلومتر خیلی خووبه !
چون موتور 1600 مصرفش بیشتر از موتور 1300هستش!

fahim2
13 December 2007, 03:15 PM
چون موتور 1600 مصرفش بیشتر از موتور 1300هستش!

موتور tu5 يا همون 1600 16 سوپاپ نسبت به موتور tu3 يا همان 1300 8 سوپاپ مصرف كمتري داره .

ممنون از اینکه جواب دادی ولی حرکت تو اتوبان خارج از شهر بدون ترافیک با یک یا دو سرنشین اونهم چندین ماه ، مصرف 8.5 منطقیه؟

در ضمن شما مسير جاده رشت را پيموديد كه با تعداد زياد سربالايي هاي كه داره مصرف شما به نظر خوب مياد . مصرف خارج از شهر منظور يك اتوبان با كمترين شيب ممكن بدون باد بدون سرنشين و...............
كه با توجه به توضيحات شما مصرف نسبتا خوبي را داريد .

persianking62
14 December 2007, 12:53 AM
سلام.من 1سال هست که 206اتومات دارم.قبلش3سال تیپ2 داشتم و کلاً خیلی از 206 راضی هستم.از ابتدا عادت داشتم هربار که بنزین می زدم کیلومتر و مقدار بنزین را یادداشت می کردم و در excel با فرمولهای خاصی وارو می کردم تا مصرف و میانگین مصرف سوختم را بدونم.روی 206a یک مشکل دارم. مفکر میکنم مصرفش بالا باشه.مخصوصاً 6 ماه آخر اکثراً ماشین در اتوبان و جاده تهران-رشت بوده و در هر 100km تقریباً 10km در شهر بوده ولی میانگین مصرفش 8.5 است که فکر میکنم بالا باشه.ضمناً 90% مواقع هم بنزین سوپر می زنم.فایل excel هم ضمیمه می باشد.اگر کسی بتونه راهنمایی بکنه ممنونم.

مصرف 206 اتوماتیک نسبت به تیپ دستیش بالاتز هست و این طبیعی هست یعنی تو ماشین های اتوماتیک مصرف بالاتر نسبت به نوع معمولی.و مورد دوم بر میگرده به طرز رانندگی شما و موردی هم که شما گفتید رانندگی در جاده تهران رشت هست خوب معلوم مصرف تو این جاده مقداری بالاتر هست بخاطر سر بالایی هایی که داره در کل مصرف 8.5 برای تیپ 6 خوب هست.

siniran
14 December 2007, 05:22 PM
از همه دوستان که جواب دادند و راهنمایی کردند ممنون.سؤال و نگرانی من بخاطر دفترچه راهنما بود که مصرف خارح شهر را 5.5 زده بود.البته میدونم که به نوع رانندگی بستگی داره.من در اتوبان بین 110 تا 130 میرم و میانگین تو جاده هم 70 تا 85 هستش.

siniran
16 December 2007, 01:00 PM
سلام به دوستان.
یه مشگل جدید.هفته پیش رفتم نمایندگی 1009(سه راه ضرابخانه)روغن و شمعها و همه فیلتره را عوض کردم.صبح که روشن می کردم گاهی اوقات چراغ موتور روشن می شد و بد کار می کرد.اینرا هم گفتم.وقتی رفتم بگیرم گفتند :"این مسئله تا آخر زمستان مهمون بنده هست!هر وقت اینطور شد،خاموش کن چند دقیقه بعد روشن کن".
از دیروز صبح که چراغ روشن شده دیگه خاموش نشده.البته موتور هم وقتی گرم میشه دیگه زیاد بد کار نمیکنه ولی چراغ خاموش نمیشه.ما هم فعلاً از امروز حرکتش ندادیم تا ببینیم نظر از ما واردترها چیه؟
مدل 85(پاییز)- کارکرد 24000

persianking62
16 December 2007, 01:15 PM
سلام به دوستان.
یه مشگل جدید.هفته پیش رفتم نمایندگی 1009(سه راه ضرابخانه)روغن و شمعها و همه فیلتره را عوض کردم.صبح که روشن می کردم گاهی اوقات چراغ موتور روشن می شد و بد کار می کرد.اینرا هم گفتم.وقتی رفتم بگیرم گفتند :"این مسئله تا آخر زمستان مهمون بنده هست!هر وقت اینطور شد،خاموش کن چند دقیقه بعد روشن کن".
از دیروز صبح که چراغ روشن شده دیگه خاموش نشده.البته موتور هم وقتی گرم میشه دیگه زیاد بد کار نمیکنه ولی چراغ خاموش نمیشه.ما هم فعلاً از امروز حرکتش ندادیم تا ببینیم نظر از ما واردترها چیه؟
مدل 85(پاییز)- کارکرد 24000

دوست عزیز اون چراغ انجین هست که مربوط میشه به انژکتورها شمع ها و سنور ها. این مشکل هم برای من پیش امد البته وقتی که ماشین چند روز خاموش باشه بیشتر خودش نمایان میکنه به نظر من اگه ماشنت خوب کار میکنه و قدرتش کم نشده زیاد پیگیرش نشه ببر یه دیاگ بزن ببین تو دیاگ چی نشون میده چه eror نشون میده
یه تجربه شخصی شاید ربطی هم به این موصوع نداشته باشه ایرانخودرو روی 206 من از باطری اسیدی استفاده کرده بود که من این باطری با یه باطری خشک 65 امپر عوض کردم 2 ماه پیش جالب دیگه تاحالا این مشکل پیش نیومده و ماشین صبح های خیلی زود بسیار راحت روشن میشه و موقعی هم که فن ماشین روشن میشه وقتی که چراغ ها ی جلوی خودرو در شب روشن هست دیگه اون افت روشنایی چراغ های جلو هم وجود نداره

m16586
16 December 2007, 01:28 PM
من حدس میزنم این مشکل به دلیل وجود آب در بنزین باشه که توی سرما باعث بروز این مشکل میشه برای یکی از دوستانم که بیرون ماشینش رو پارک می کنه روی نمایشگر پیغامی با این مضمون میاد Cristallised Injector یا یک چیزی شبیه به این

راه حل که نه برای کم شدن دفعات بروز این اشکال هم تعویض فیلتر بنزین و شمع و استفاده از مکمل های انژکتورشور است
و مهم تر از همه اینکه جایی که بنزین میزنید رو عوض کنید

NOKIA_N91
17 December 2007, 11:43 PM
من از بعضي پست ها به اين نتيجه رسيدم كه 206A صفر در حال حاضر توليد ميشه موتوراش با 206A سالهاي 83-84 فرق داره و كيفيت اش بدتر شده؟آيا اين موضوع درسته؟
و اگه درسته به نظر دوستان من به عنوان يه خريدار بهتره صفر خريداري كنم يا مدل 83-84 ؟
با چه قيمت ميشه دست دوم اين مدل ها روپيدا كرد(تميز وبدون رنگ)؟

po2ya
17 December 2007, 11:54 PM
من از بعضي پست ها به اين نتيجه رسيدم كه 206A صفر در حال حاضر توليد ميشه موتوراش با 206A سالهاي 83-84 فرق داره و كيفيت اش بدتر شده؟آيا اين موضوع درسته؟
و اگه درسته به نظر دوستان من به عنوان يه خريدار بهتره صفر خريداري كنم يا مدل 83-84 ؟

کیفیت که بد تر شده شکی در این مورد نیست !
ولی من هیچ وقت ماشین صفر رو ولی نمیکنم برم کار کرده بگیرم !
ترجیحا میرم یه ماشین صفر میخرم که حداقل 2 سال راحت باشم بعدش میرم ماشین رو عوض میکنم !
ولی از این مطمینم که ماشین از اولش زیر دست خودم بووده و خوب باهاش تا میکنم !
شما هم بهتره همین کا رور بکنی که از اول و آخر ماشین مطمین باشی

persianking62
17 December 2007, 11:55 PM

درست مدل های جدید کیفیت مدل های 83 یا 84 نداره و کسانی هم که تازه گرفتن میگن صدای اقاقش زیاد شده ولی با این تفاسیر گرفتن صفر خیلی بهتر هست تا دست دوم تازه در مدل های اتوماتیک صفر بخرید خیلی بهتر هست ماشین از اول دست خودتونه است و درست اب بندیش میکنید در مورد موتور های جدید سری tu5 به علت تغیراتی در برنامه مدیریت پیشرانه افتی در قدرت و شتاب داره که البته اگه زیاد حساس نباشید مهم نیست مدل های صفر 206 تیپ اتوماتیک با توجه به رنگ تا 18.5 هم هست کارکردش هم با توجه به شرایط و میزان کارکرد سال ساختش قیمتاش فرق میکنه.

NOKIA_N91
18 December 2007, 06:54 PM
درست مدل های جدید کیفیت مدل های 83 یا 84 نداره و کسانی هم که تازه گرفتن میگن صدای اقاقش زیاد شده ولی با این تفاسیر گرفتن صفر خیلی بهتر هست تا دست دوم تازه در مدل های اتوماتیک صفر بخرید خیلی بهتر هست ماشین از اول دست خودتونه است و درست اب بندیش میکنید در مورد موتور های جدید سری tu5 به علت تغیراتی در برنامه مدیریت پیشرانه افتی در قدرت و شتاب داره که البته اگه زیاد حساس نباشید مهم نیست مدل های صفر 206 تیپ اتوماتیک با توجه به رنگ تا 18.5 هم هست کارکردش هم با توجه به شرایط و میزان کارکرد سال ساختش قیمتاش فرق میکنه.
قيمت 18.5 مربوط به نمايشگاه است يا كارخانه؟
سه رنگ اول چه رنگ هايي هستند؟

امروز مدير عامل ايران خودرو در اخبار اعلام كرد كه نمايندگي ها بايد قيمت فروش شون قيمت اسفند 85 باشه ؟!
ممكن قيمت تيپ 6 ارزونتر بشه؟

alireza128
22 December 2007, 12:49 AM
سلام به همه دوستان .
من یکسالی هست 206A گرفتم 19000 تا کارکرده و خیلی ازش راضی هستم فقط یه مشکل دارم .بعضی مواقع وقتی ماشین میخواد از دنده 1 به 2 تغییر پیدا کنه مخصوصاً اگه شرایط ترافیک ایجاب کنه که پامو از پدال گاز بردارم، گیربکس حالت یه لگد خیلی شدید به ماشین میده، حتی بعضی مواقع خودمم فکر میکنم کسی از عقب به ماشین زده.
آیا دوستان به این مشکل برخوردند؟ بنظرتون ایرادی در گیربکس وجود داره؟

m16586
22 December 2007, 02:36 PM
سلام به همه دوستان .
من یکسالی هست 206A گرفتم 19000 تا کارکرده و خیلی ازش راضی هستم فقط یه مشکل دارم .بعضی مواقع وقتی ماشین میخواد از دنده 1 به 2 تغییر پیدا کنه مخصوصاً اگه شرایط ترافیک ایجاب کنه که پامو از پدال گاز بردارم، گیربکس حالت یه لگد خیلی شدید به ماشین میده، حتی بعضی مواقع خودمم فکر میکنم کسی از عقب به ماشین زده.
آیا دوستان به این مشکل برخوردند؟ بنظرتون ایرادی در گیربکس وجود داره؟

این حالت موقعی پبش میاد که ماشین رفته به دنده 2 ولی شما بلافاصله ترمز می کنید و احتمالا می ایستید تو ترافیک این حالت زیاد رخ میده
برای من با 54000 کارکرد زیاد این اتفاق افتاده و فکر می کنم عادی باشه هر بار با دیاگ چک کردم خطایی مشاهده نشده

persianking62
22 December 2007, 04:49 PM
قيمت 18.5 مربوط به نمايشگاه است يا كارخانه؟
سه رنگ اول چه رنگ هايي هستند؟

امروز مدير عامل ايران خودرو در اخبار اعلام كرد كه نمايندگي ها بايد قيمت فروش شون قيمت اسفند 85 باشه ؟!
ممكن قيمت تيپ 6 ارزونتر بشه؟

چی تو این مملکت ارزون شده که این بشه.تو نماشگاه ها میگن 18 تا 18.5 ولی قیمت کارخونه ای 17 هست.مدیر عامل ایرانخودرو خیلی حرف ها زده که عملی نشده. ولی تیپ 6 درست گرون شده ولی به نظر من باز باتوجه به قیمتش خوبه.

kevin_m_bb
23 December 2007, 12:02 AM
این حالت موقعی پبش میاد که ماشین رفته به دنده 2 ولی شما بلافاصله ترمز می کنید و احتمالا می ایستید تو ترافیک این حالت زیاد رخ میده
برای من با 54000 کارکرد زیاد این اتفاق افتاده و فکر می کنم عادی باشه هر بار با دیاگ چک کردم خطایی مشاهده نشده
واسه منم لگد می زنه.زمانی که 1 رو می خواهید پرکنید و پدال رو تا ته فشار میدید و یهو تو دور موتور بالا گاز رو ول می کنید ماشین اول سرش می خوابه و بعد چند ثانیه با ضربه محکم دنده رو عوض می کنه

NOKIA_N91
23 December 2007, 12:10 AM
چی تو این مملکت ارزون شده که این بشه.تو نماشگاه ها میگن 18 تا 18.5 ولی قیمت کارخونه ای 17 هست.مدیر عامل ایرانخودرو خیلی حرف ها زده که عملی نشده. ولی تیپ 6 درست گرون شده ولی به نظر من باز باتوجه به قیمتش خوبه.
البته حرف شما درست.
ولي اون روز كه اين خبر اعلام شد اخبار تمام شبكه هاي تلويزيون پخش شد و مدير عامل ايران خودرو هم گفت اگر نمايندگي خلاف اين موضوع عمل كنه برخورد مكنيم.
بالاخره اگه خالي ببنده واسش گرون تموم ميشه.
حالا قيمت دقيق در اسفند 85 چند بوده؟

alireza128
23 December 2007, 12:53 AM
الان 5،4 ماهی هست که در نمایندگیها 206 اتوماتیک ثبت نام نمیشه و حتی فروش نقدی هم نداره. من میخواستم یکی برای داییم ثبت نام کنم ولی نمایندگی میگفت احتمال ثبت نام مجدد اتوماتیک (حتی SD) خیلی خیلی کمه چون قطعاتشو دیگه نمیتونن وارد کنن. تقاضای زیادی تو بازار وجود داره و با این قیمت بالای فروش اگه برای ایرانخودرو امکان داشت حتماً تولید میکرد.

persianking62
23 December 2007, 01:19 AM
البته حرف شما درست.
ولي اون روز كه اين خبر اعلام شد اخبار تمام شبكه هاي تلويزيون پخش شد و مدير عامل ايران خودرو هم گفت اگر نمايندگي خلاف اين موضوع عمل كنه برخورد مكنيم.
بالاخره اگه خالي ببنده واسش گرون تموم ميشه.
حالا قيمت دقيق در اسفند 85 چند بوده؟

اینا حرف تو اخبار تلویزیون زیاد میزنند مهم اینه که عملی نمیشه ایا این حرفهایی که زدن تو قیمت خودرو تاثیری داشته؟ شعار زیاد میدند.من قیمت اسفند 85 نمیدنم چند بود ولی ابان 84 اتوماتیکش 1.5 از تیپ 5 گرون تر بود اتوماتیک بود 13.5 تا 13.6 که الان شده 18.5 تازه اگه گیر بیاد که به احتمال زیاد میاد.

pouya_yz
26 December 2007, 06:12 PM
سلام دوستان . از بچه ها اگر کسی V9 داره و با اون تجربه رانندگی داره لطفا تجربیات خودش رو از لحاظ مختلف خصوصا فنی - گیربکس - ارزش در مقابل مبلغ پرداختی در اختیار من و دیگر دوستان قرار بده با تشکر .

m16586
26 December 2007, 09:32 PM
فرقی با 206 هاچ بک اتوماتیک نداره من دوسال ونیمه که دارم اگه بخوام باز هم 206 بخرم حتما اتوماتیک بر می دارم

راحتی زیاد کارایی فوق العاده جون میده برای رانندگی چه تو شهر چه تو جاده بقیه امکانات هم مثل 206 های دیگه

Masoud 206-16v
27 December 2007, 05:37 PM
فرقی با 206 هاچ بک اتوماتیک نداره من دوسال ونیمه که دارم اگه بخوام باز هم 206 بخرم حتما اتوماتیک بر می دارم

راحتی زیاد کارایی فوق العاده جون میده برای رانندگی چه تو شهر چه تو جاده بقیه امکانات هم مثل 206 های دیگه

منم با شما موافقم:icon_cool،واقعا راضی کننده است.من 82تا85 دوتا تیپ5داشتم ولی از85تا حالا اتومات سوارم واقعا ازش راضیم.بنظر من شتاب کشش خوبی داره و بموقع دنده هارو تعویض میکنه،مخصوصا توی این ی ماهی که دادم ورژنش رو تغییر دادم و الان 41 هست.(ورژنBSI)

persianking62
28 December 2007, 02:17 AM

فرقی نداره از لحاظ امکانات ولی شتاب اولیش کمتر شده البته نایاب هم شده!!!

ar1358
28 December 2007, 04:18 AM
شما کجا شنیدی کروز کنترل نصب میکنند؟
خود ایرانخودرو نصب میکنه؟

http://www.tuningtalk.com/forum/206-t13177-540.html#267925

persianking62
29 December 2007, 01:10 AM
http://www.tuningtalk.com/forum/206-t13177-540.html#267925

با سلام
این مورد من دنبال میکردم در سایتی که لینکش گذاشتید این دوستی که کروز کنترل نسب کرده خودش نسب کرده و ایرانخودرو نسب براش نکرده و دسته کروز را از خارج کشور وارد کرده که باید بهش افرین گفت که تونسته این ابشن فعال کنه واحد ابشن ایرانخودرو کارای زیاد مهمی انجام نمیده کارایی که انجام میده مهمش مثل نسب دزدگیر و رینگ اسپرت و تازگیها سنسور فاصله سنج هم انگار نسب میکنه و ابشن ها خوده 206 که زیاد هست اصلا هیچ کاری روش انجام نمیدند بنده چند وقت پیش تماس با ابشن اینخودرو (یادگار امام) گرفتم و در مورد کروز کنترل ازشون پرسیدم بنده خداها اصلا میگفتند رو 206 امکان نداره و این ابشن رو فقط برای پارس های سفارشی نسب میکنند.در صورتی که این دوست عزیز تونسته این ابشن فعال کنه و همینطور ابشن های دیگه رو 206 مثل سنسور نور باران و lcd typeb که همراهش تریپ کامپیوترش هم فعال میشه

siniran
30 December 2007, 01:16 PM
دوستان با سلام.
ورژن BSI را از کجا میتوان فهمید؟مدل آبان 85
اگر نیاز به update کردن است اصولاً چه کمکی می کنه و کجا انجام میدن؟

m16586
30 December 2007, 01:36 PM
ورژن BSI را از کجا میتوان فهمید؟

فعلا فقط با دیاگ

اگر مشکلی نباشه یا امکان جدیدی که وابسته به ورژن خاصی به بالا باشه، نخواهی نصب کنی نیازی به آپدیت نیست

Masoud 206-16v
6 January 2008, 03:04 PM
سلام:cool_phalls_67:
-این موضوع مربوط میشه به گفتگوی پیام ایرانخودرو (شماره 55)با آقای آندره مانوکیان در رابطه با تعمیرات گیربکس اتوماتیک:
آدرس این تعمیر گاه تهران-انتهای خیابان معلم در خیابان فرعی به نام اجاره دار،
یکی از مجهزترین مراکز تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک در خاور میانه است (که در خاور میانه 2تاس یکی در لبنان و یکیم در ایران)در ضمن 16 مرکز تخصصی دنیاست.
ایشون 22سال هست که توی این حرفه هستند و دوره ی تخصصی رو در خارج از کشور طی کردند.
دارای مجوز از شرکت ایران خودرو و پژو فرانسه با کد 5049 بعنوان مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک.
شماره تماس و کسب اطلاعات:9-77538188 -021

.::این بنده ی:123: خدا اقوام ما نیست،فقط واسه اطلاعات دوستان گذاشتم و قصد تبلیغ نداشتم::.

siniran
4 March 2008, 01:29 PM
خدمت دوستان عرض کنم که دیروز فیلتر هوا را که داشتم عوض می کردم به 2 سوکت ولگرد و آویزون برخوردم که خیلی خوشگل زیر محفظه فیلتر جاسازی شده بودند.می خواستم ببینم کسی می دونه کار و بار اونها چیه و اونجا چرا ول میگردن؟؟؟!!!
206a مدل آبان 85

dr_mehry
5 March 2008, 10:50 AM
این فیشا برای اتصال به دستگاه دیاگ هستش

fahim2
5 March 2008, 09:55 PM
این فیشا برای اتصال به دستگاه دیاگ هستش

محل اتصال دياگ داخل و زير فرمان ومستقيم به bsi اتصال پيدا ميكنه .نه داخل محفطه موتور و زير قسمت هواكش !!:icon_bigg

persianking62
6 March 2008, 01:36 AM
خدمت دوستان عرض کنم که دیروز فـیلتر هوا را که داشتم عوض می کردم به 2 سوکت ولگرد و آویزون برخوردم که خیلی خوشگل زیر محفظه فـیلتر جاسازی شده بودند.می خواستم ببینم کسی می دونه کار و بار اونها چیه و اونجا چرا ول میگردن؟؟؟!!!
206a مدل آبان 85

206 پر از سوکت های سرگردان و ول هست.من فکر میکنم این سوکت مربوط به گرم کن هوا باشه که برای موتور های دیزلی استفاده میشه.

hamedfox
9 March 2008, 01:31 PM
این شایعات که میگن گیربگس 206 اتومات هم اس دی و هم معمولی از 85 به بعد مشکل داره حقیقت داره یا نه بابا مارو 2 به شک گذاشتن بگیریم یا نه

persianking62
9 March 2008, 03:48 PM
این شایعات که میگن گیربگس 206 اتومات هم اس دی و هم معمولی از 85 به بعد مشکل داره حقیقت داره یا نه بابا مارو 2 به شک گذاشتن بگیریم یا نه

گیربکس های اتوماتیک هنوز بصورت پک از فرانسه میاد و همین تور موتور های tu5 هم هنوز میاد مشکلی نداره.اگه هم اشکالی هست از کیفیت منتاژ بد ایرانخودرو که دیگه اون نمیشه کاریش کرد.

ابوعطا
10 March 2008, 06:25 AM
سلام. به تازگي عضو اين جمع شده ام. 206 تيپ 6 دارم و علاقمندم كه از اطلاعات دوستان درباره اين اتومبيل بهره ببرم.

Raminium2001
10 March 2008, 08:58 AM
دوست عزیز، پیش از هر چیز ورودت رو به سایت تبریک میگم و امیدوارم یکی از کاربرای فعال سایت باشی. به عنوان تجربه هم عرض کنم خدمت شما که روال این سایت بر این هست که هرکس مطلب مفید خصوصا علمی داره قرار میده یا در صورتی که سوالی براش مطرح میشه، اون سوال خاص رو میپرسه. در ضمن اگه همه جور اطلاعاتی مد نظرت هست، صفحات قبلی رو مطالعه کن و اگه مطلبی رو متوجه نشدی بپرس. اینجوری همه میتونن بهتر و بیشتر کمک کنند.

مجددا ورودتون رو تبریک میگم،
موفق باشید.

sutlimited
20 April 2008, 09:58 PM
با سلام خدمت دوستان،
من هفته گذشته یه 206 V9 خاکستری متالیک تحویل فوری گرفتم که همون اول کار، دسته دنده تو Drive به زور جا میرفت، بعد از یه نیم ساعت رانندگی هم دیگه کلاً با مشت و لگد جا میرفت!! خیلی کفری شده بودم چون اصلاً نذاشت لذت رانندگی اتوماتیک رو ببرم. همون فردا بردم نمایندگی، صبح گذاشتم ماشینو ظهر زنگ زدن گفتن بیا ببر کار ما نیست درست کردنش و کلی منو ترسوند که از سنسوره مشکل و اینا. زنگ هم که به 09644 و 82271 زدم گفتن فقط باید ببری مرکزی و جای دیگه کار گیربکس اتوماتیک نمی کنن. خلاصه آخر ضد حال بود. خدارو شکر یکی از آشنایان نمایندگی 5049 رو معرفی کرد که وقتی رفتم اونجا 30 ثانیه ای ردیفش کرد و گفت دسته دنده رگلاژ نبود!!
هدفم از گفتن این قضیه این بود که من با تریپ این نمایندگی خیلی حال کردم چون از سر و وضع اونجا پیدا بود که کارشون خیلی درسته. مثل اینکه فقط هم کار گیربکس اتوماتیک می کنن و نمایندگی پایلوتش تو کل کشورن. خواستم به دوستان توصیه کنم اگر مشکلی با گیربکس پیدا کردن به نظر من صلاح اینه که به اینا آدم ماشینو بده تا به نمایندگی مرکزی که شتر با بارش اونجا گم میشه. تلفنی هم میشه مشاوره گرفت خلاصه آدمای ردیفی هم بودن. جالب اینجا بود که مرکز پیام ایران خودرو نمی دونست کجا نمایندگی گیربکس اتومات هست!!

m16586
21 April 2008, 12:18 AM
با سلام خدمت دوستان،
من هفته گذشته یه 206 V9 خاکستری متالیک تحویل فوری گرفتم که همون اول کار، دسته دنده تو Drive به زور جا میرفت، بعد از یه نیم ساعت رانندگی هم دیگه کلاً با مشت و لگد جا میرفت!! خیلی کفری شده بودم چون اصلاً نذاشت لذت رانندگی اتوماتیک رو ببرم. همون فردا بردم نمایندگی، صبح گذاشتم ماشینو ظهر زنگ زدن گفتن بیا ببر کار ما نیست درست کردنش و کلی منو ترسوند که از سنسوره مشکل و اینا. زنگ هم که به 09644 و 82271 زدم گفتن فقط باید ببری مرکزی و جای دیگه کار گیربکس اتوماتیک نمی کنن. خلاصه آخر ضد حال بود. خدارو شکر یکی از آشنایان نمایندگی 5049 رو معرفی کرد که وقتی رفتم اونجا 30 ثانیه ای ردیفش کرد و گفت دسته دنده رگلاژ نبود!!
هدفم از گفتن این قضیه این بود که من با تریپ این نمایندگی خیلی حال کردم چون از سر و وضع اونجا پیدا بود که کارشون خیلی درسته. مثل اینکه فقط هم کار گیربکس اتوماتیک می کنن و نمایندگی پایلوتش تو کل کشورن. خواستم به دوستان توصیه کنم اگر مشکلی با گیربکس پیدا کردن به نظر من صلاح اینه که به اینا آدم ماشینو بده تا به نمایندگی مرکزی که شتر با بارش اونجا گم میشه. تلفنی هم میشه مشاوره گرفت خلاصه آدمای ردیفی هم بودن. جالب اینجا بود که مرکز پیام ایران خودرو نمی دونست کجا نمایندگی گیربکس اتومات هست!!

برای من هم همین در روزهای اول تحویل ماشین اتفاق افتاد تو خیابان موندیم زنگ زدم به امداد خودرو بعد از 20 دقیقه اومد و در مدت چند دقیقه هم درستش کرد
البته امسال که برای تعویض تسمه تایم رفتم نمایندگی مرکزی ایران خودرو دادم اساسی تنظیمش کردند و الان خیلی عالیه

مهران عزتی
22 April 2008, 04:37 PM
با سلام . آنقدر از اتومات گفتین که منم خریدم با اینکه چند ساله 206 دارم ولی این یه چیزه دیگه است اما ... چون تاحالا اتومات نداشتم چند تا سوال دارم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .(1) تو سینه کش جاده و سر بالایی ها یا هنگام سبقت دنده معکوس چه جوری مزنن . (2) 206 من تا سرعت 70 3 تا دنده عوض میکنه طبیعیه ؟ (3) از دنده D مستقیم میشه به دنده M رفت یا باید توقف کنیم بعد با M حرکت کنیم ؟ و کلا" در مورد اتومات نکته مهمی هست که بدونیم ؟ (فقط نخندین ممکنه اینها تو دفتر چه راهنما باشه ولی واسه من دفتر چه سمند گذاشتن :icon_cry: وقتی که مجدد مراجعه کردم گفتن ما که نمی دونیم با کدوم سمند عوض شده . :icon_razz

m16586
22 April 2008, 05:08 PM
با سلام . آنقدر از اتومات گفتین که منم خریدم با اینکه چند ساله 206 دارم ولی این یه چیزه دیگه است اما ... چون تاحالا اتومات نداشتم چند تا سوال دارم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .(1) تو سینه کش جاده و سر بالایی ها یا هنگام سبقت دنده معکوس چه جوری مزنن . (2) 206 من تا سرعت 70 3 تا دنده عوض میکنه طبیعیه ؟ (3) از دنده D مستقیم میشه به دنده M رفت یا باید توقف کنیم بعد با M حرکت کنیم ؟ و کلا" در مورد اتومات نکته مهمی هست که بدونیم ؟ (فقط نخندین ممکنه اینها تو دفتر چه راهنما باشه ولی واسه من دفتر چه سمند گذاشتن :icon_cry: وقتی که مجدد مراجعه کردم گفتن ما که نمی دونیم با کدوم سمند عوض شده . :icon_razz

مبارکه
برای معکوس کشیدن باید به صورت ناگهانی پا را روی گاز فشار بدید بسته به میزان فشار یک یا دو دنده سنگین میشه
در حالت نرمال دنده ها را همین طور که نوشتید عوض می کنه
در هر سرعتی میشه به حالت دستی رفت و در هر سرعتی میشه دوباره برگشت به حالت اتوماتیک
دفترچه خودش بدرد نمی خوره اگر انگلیسی تون یک کم خوب باشه دفترچه 2006 رو براتون توی همین تاپیک آپلود می کنم

kevin_m_bb
23 April 2008, 02:20 AM
در مورد اتومات برای حفظ سلامتیش چندتا نکته به ذهنم می رسه.
هیچوقت دور موتور رو بالا نبرید و d نندارید
در حال حرکت از d خارج نکنید

مهران عزتی
29 April 2008, 06:57 PM
یه تجربه - تو سینه کش یه جاده هوس کردم با دنده m حرکت کنم تقریبا استاده بودم که دنده رو عوض کردم اما دنده خلاص شد نمایشگر n را نشان میداد و دنده هیچ حرکتی نمی کرد . خلاصه مجبور شدم ماشین رو با امدادخودرو بردم نمایندگی . اونجا مهندس با یکم خشونت دنده رو به قسمت d منتقل کرد و همه چی درست شد و در جواب تعجب من گفت این یه خاصیت ایمنی گیربکسه و راه حلش هم همینه !!!! سفارش کرد 1 شماره نمایندگی مخصوص اتومات رو داشته باشی 2 از بکاربردن کمی خشونت نهراسید (من که تا این صحنه رو دیدم فقط رنگم پرید !!!!)

po2ya
29 April 2008, 10:03 PM
یه تجربه - تو سینه کش یه جاده هوس کردم با دنده m حرکت کنم تقریبا استاده بودم که دنده رو عوض کردم اما دنده خلاص شد نمایشگر n را نشان میداد و دنده هیچ حرکتی نمی کرد . خلاصه مجبور شدم ماشین رو با امدادخودرو بردم نمایندگی . اونجا مهندس با یکم خشونت دنده رو به قسمت d منتقل کرد و همه چی درست شد و در جواب تعجب من گفت این یه خاصیت ایمنی گیربکسه و راه حلش هم همینه !!!! سفارش کرد 1 شماره نمایندگی مخصوص اتومات رو داشته باشی 2 از بکاربردن کمی خشونت نهراسید (من که تا این صحنه رو دیدم فقط رنگم پرید !!!!)

کوودووم آدم تحصیل کرده ای عقل خودش رو ول میکنه و به زور بازوو متوصل میشه ؟!
همیشه دلیلی قانع کننده برای مشکلات هست که اگه بگردید دلیل رو گیر بیارید احتیاجی به متوصل شدن به زور بازوو ندارید چه در خودرو چه در هر مسله دیگه ای !
احتمالا اوون آقای به اصطلاح مهندس مهندس نبووودن !

amingzj
2 May 2008, 08:49 PM
سلام دوستان
من هفته پیش یه دونه 206 اتومات که 2 ماه پیش ثبت نام کرده بودم رو تحویل گرفتم و تا امروز ازش استفاده نکردم.
امروز حدود یه ساعت باهاش رفتم یه دوری بزنم وقتی برگشتم و ماشینو اوردم توی پارکینگ اومدم در کاپوتو باز کنم که دیدم خیلی داغ شده رفتم یه استارت زدم ببینم امپرش رو چنده که دیدم لب به لب قرمزه رو 110 !!
از اون جا که خیلی ترسیدم می خواستم از دوستان بپرسم ببینم این دما طبیعیه یا نه؟؟

z_qz54
2 May 2008, 09:05 PM
سلام دوستان
من هفته پیش یه دونه 206 اتومات که 2 ماه پیش ثبت نام کرده بودم رو تحویل گرفتم و تا امروز ازش استفاده نکردم.
امروز حدود یه ساعت باهاش رفتم یه دوری بزنم وقتی برگشتم و ماشینو اوردم توی پارکینگ اومدم در کاپوتو باز کنم که دیدم خیلی داغ شده رفتم یه استارت زدم ببینم امپرش رو چنده که دیدم لب به لب قرمزه رو 110 !!
نه عادی نیست.البته سوال رو میشد در تاپیک مربوطه مطرح بفرمائید
بهتره فشنگی اب رو چک بفرمائید.به احتمال زیاد مشکل از اونه .ببینید موقع سرد بودن هم روی 110 بوده؟ روشن کنید تا گرم بشه و توی ماشین بنشینید ببینید ارام ارام دما میره بالا یا یکضرب؟!
در هر صورت به نمایندگی مراجعه فرمائید تا مشکل با گارانتی حل بشه

amingzj
2 May 2008, 09:13 PM
خیلی ممنون از راهنمایی تون

ولی می شه لطف کنید بگید فشنگی اب چیه و کجاست و چه جوری باید چکش کنم؟

pouya_yz
2 May 2008, 10:07 PM
در مورد اتومات برای حفظ سلامتیش چندتا نکته به ذهنم می رسه.
هیچوقت دور موتور رو بالا نبرید و d نندارید
در حال حرکت از d خارج نکنید

سلام دوست من .

فرض بفرمائید در جاده هستید و در دنده D و یک دفعه به شرایطی میرسید که باید یک سراشیبی تند گردنه را پائین بیائید ... بدلیل آنکه این ماشین دنده L3 - L2 - L1 ندارد شما بایستی برای کنترل سرعت در سراشیبی حتما به دنده M بروید و در جهت های + یا - دنده مناسب کنترل در سراشیبی را انتخاب کنید و اتفاقا این مورد در تمام ماشینهای اتوماتیک چه معمولی و چه تیپ ترونیک پیش بینی شده و هیچ آسیبی هم برای گیربکس نداره ... حالا بفرمائید چطور میشه که در حال حرکت از ی خارج نشد !!؟؟

z_qz54
2 May 2008, 10:50 PM
خیلی ممنون از راهنمایی تون

ولی می شه لطف کنید بگید فشنگی اب چیه و کجاست و چه جوری باید چکش کنم؟

فشنگی اب سنسور دمای اب است.توی 1600 نمیدونم کجاست ولی در 1400 سمت راست دریچه موتور توی راه لوله بالایی رادیاته.با یک اچار 10 فکر کنم باز میشه.مشکلی نداره،نمایندگی بدید خودتون دست نزنید

simbaleo
3 May 2008, 03:16 AM
سلام دوستان

موتور 1600 رو روی 90 که خاموش میکنی 5 دقیقه بعد اگر سویچ رو باز کنی روی 110 ه! اگر این حالت برات پیش اومده و بعد از اینکه استارت زدی دما ظرف 10 - 20 ثانیه دوباره حول و حوش 90 اومد اصلا جای نگرانی نداره و طبیعیه.

بارها شده که بعد از یه رانندگی پر فشار ماشینو خاموش کردم و چند دقیقه بعد روشنش کردم عقربه صاف رفته روی قرمز، همیشه هم در این حالت دور تند فن برای 30 ثانیه کار کرده و دما نرمال شده.

اما اگر در حال حرکت و کار کردن موتور دمای آب از 100 رد کنه ماشین یه مشکلی داره، مثل هوا گرفتن یا کمبود آب یا خرابی فشنگی که دوستان گفتن، در اون صورت به فکر حلش باش، اما این حالتی که بالاتر توضیح دادم طبیعیه ، نگران نباش.

pouya_yz
26 May 2008, 06:36 PM
دوستانی که v9 با رینگ و چراغ صادراتی فابریک خریدن لطف کنند و سایز رینگ و لاستیک و مارک لاستیکشون را اعلام کنند . لطفا دقیق .

amingzj
27 May 2008, 07:00 PM
http://thumb4.webshots.net/t/69/469/9/94/93/2914994930103528184InUnMX_th.jpg
R14 185 65

mohamad_h
28 May 2008, 07:14 PM
دوستانی که v9 با رینگ و چراغ صادراتی فابریک خریدن لطف کنند و سایز رینگ و لاستیک و مارک لاستیکشون را اعلام کنند . لطفا دقیق .

مارک لاستیک goodyear هست

msa6585
6 June 2008, 10:19 AM
من یه مدتیه که یک مشکلی دارم با گیربکس ماشینم : وقتی که ماشین رو روشن میکنم و بعد از یک مدتی ( زمان خاصی نداره - بعضی وقتا 5 دقیقه بعضی وقتها هم کمتر یا بیشتر) که دارم رانندگی میکنم یکدفعه ماشین گیربکسش لگد میزنه و یک صدای الارم هم میاد و روی صفحه هم علامت s , * چند ثانیه چشمک میزنن و محو میشن
از این به بعد دیگه دنده ماشینم عوض نمیشه حتی اگه دور موتور رو هم خیلی بالا ببرم
تنها چاره اش هم اینه که ماشین رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم تا درست بشه
البته این حالتی که گفتم همیشه پیش نمیاد ولی بعضی وقتها اینجوری میشه
تعمیرگاه مجاز هم بردم میگه که دیاگ زدیم هیچ مشکلی نداره و نرماله ولی اگه میخواهی باید بری تعمیرگاه مرکزی اونجا
اگه صلاح بدونن گیربکستو عوض کنن
کسی تابحال به این مشکل برخورده ؟چاره اشو میدونه ؟
خوب دوست عزیز شما ممکنه یک اشکال اساسی در سیستم گیربکست داشته باشی که اصطلاحاً به اون فرار روغن گفته می شه! تنها یک نمایندگی مجاز تائید شده از طرف فرانسه هست که قادر به عیب یابی واقعی با دستگاه های مخصوص هست. توصیه می کنم زودتر مراجعه کن تا خرج بیشتری برات نذاره.
نمایندگی تخصصی گیربکس های اتوماتیک کد 5049

msa6585
6 June 2008, 10:41 AM
مبارکه
برای معکوس کشیدن باید به صورت ناگهانی پا را روی گاز فشار بدید بسته به میزان فشار یک یا دو دنده سنگین میشه
در حالت نرمال دنده ها را همین طور که نوشتید عوض می کنه
در هر سرعتی میشه به حالت دستی رفت و در هر سرعتی میشه دوباره برگشت به حالت اتوماتیک
دفترچه خودش بدرد نمی خوره اگر انگلیسی تون یک کم خوب باشه دفترچه 2006 رو براتون توی همین تاپیک آپلود می کنم
سلام من خیلی تشکر می کنم از شما واقعاً مطالبی که شما می نویسین علمی و پرکاربرده!
لطف می کنید اگر دفترچه رو برای من ایمیل کنید sadegh65@gmail.com

آریو
6 June 2008, 03:38 PM
دوست عزیز لطف کنیددفترچه رو آپ لود کنید خیلی لازمه دستتون درد نکنه