PDA

View Full Version : جيپ آهو

امين حرفه اي1
30 August 2005, 08:13 PM
با سلام
كسي در باره اين ماشين آمريكايي مونتاژ در ايران (قبل از انقلاب) اطلاعاتي دارد؟
ممنون مي شم كمك كنيد. :icon_cool

Ashkan
31 August 2005, 12:57 AM
من میدونم که این ماشین در دو مدل ارایه شد مدل قدیمی تر که که از از روبرو و از روی چراغهای عقب قابل تشخیص هست دارای موتور امریکایی هست و دارای 3 دنده جلو و یک دنده عقب هست و مدل جدیدتر اون که تا سال 64 تولید شده موتور کانادایی هست و 4 دنده جلو و یک دنده عقب دارد. از نقاط قوت این ماشین شتاب بالا و کم صدایی و فضای زیاد رو میشه نام برد و از نقاط ضعفش میشه به خراب شدن سریع استارت مصرف سوخت زیاد گران بودن بعضی از قطعات مثل شمع و خراب شدن سریع شیشه بالا بر عقب نام برد. البته اینها تجربیات شخصی خودم بود که اگر از لحاظ فنی کم و کاست داره من پیشاپیش معذرت میخوام. اگر سوال دیگری هم داشتید مطرح کنید اگر اطلاع داشتم دریغ نخواهم کرد.

persian_gulf
31 August 2005, 01:01 AM
دوست من ممنون از اطلاعاتتون
اگه عکسی هم دارین بزارین ممنون میشم
بدورد

امين حرفه اي1
3 September 2005, 06:34 AM
ب*****
ممنون از اطلاعاتي كه داديد
كسي ديگه اطلاعاتي داره بذاره ممنون مي شم
مثل:بيشترين سرعتي كه ميتونه بره
حجم موتور
قدرت(اسب بخار)
........
:icon_arro

امين حرفه اي1
3 September 2005, 06:35 AM
با سلام
ممنون از اطلاعاتي كه داديد
كسي ديگه اطلاعاتي داره بذاره ممنون مي شم
مثل:بيشترين سرعتي كه ميتونه بره
حجم موتور
قدرت(اسب بخار)
........
:icon_arro

داود18
4 September 2005, 12:15 PM
شايد بتونيد باش 160 هم در بياريد اگه تميز باشه حجم موتورش هم حول وحوش 2300-2400 است مصرف بنزينش هم در هر 100 کيلومتر جاده 13-14 ليتر ميباشد در شهر هم تا 20 ليتر جا داره از نظر خرابي و کيفيت قطعات هم حرف نداره اگه تميز باشه هيچ مشکلي پيدا نميکنه داراي 2 دنده کمک هم ميباشد که دنده کمک قوي برات از کوه هم ميره بالا

امين حرفه اي1
8 September 2005, 04:26 AM
با سلام
نه بابا فكر نكنم 2400 باشه احتمال زياد 3500 هست 6 سيلندره
كسي ديگه چيزي نمي دونه
كسي عكسي داره
مي خوام يدونه بخرم كمكم كنيد
مي ارزه يا نه برم يه پاترول دست دوم بگيرم

astiak
10 September 2005, 08:49 AM
آخه امين جان تو از اين ماشين چه انتظاري داري قدرتش بيشتر برات مهمه يا سرعتش ؟ اگه قدرتش برات مهمه يه جيپ ويليز (شهباز) بگير كه تا حالا رو دستش چيزي نيومده من با ويليز جاهايي رفتم كه هيچ ماشيني تا حالا نرفته حتي ماشينهاي راهداري

Ashkan
12 September 2005, 03:26 PM
با سلام
نه بابا فكر نكنم 2400 باشه احتمال زياد 3500 هست 6 سيلندره

مي ارزه يا نه برم يه پاترول دست دوم بگيرم
امین جان حجم موتور همون در حدود 2400 هست.در مورد پاترول هم باید بگم اگه واقعن قصد خرید دارید سعی کنید از نوع موتور ژاپنی بگیرید. البته پاترول قیمتش بالاست حالا من دقیقن نمیدونم شما چه مدلی و چند در میخواید بخرید.

امين حرفه اي1
13 September 2005, 05:57 AM
با سلام
عزيزان خريدمش
يه جيپ آهو مدال 54 آمريكايي با اطاق كانادايي خريدم 2ميليون
ولي در رابطه با حجم موتورش 3500 با قدرتي عجيب فقط مصرفش زياده اونم مهم نيست سه دنده با مگنت كه راحت 150 رو پر مي كنه
اطلاعات بيشتر :
از مزيتهاي اين ماشين تنوع در وسايل ماشينه:
دو نوع موتور
دو نوع گيربكس
دو نوع سيستم جرقه زني
دونوع كولر
دونوع ديفرانسيل
دو نوع اطاق كامل
و ........
كه تمام اينها بر روي يك ساشي با يك شكل بسته مي شن
اميدوارم بتونم عكسي از اين ماشين بزارم
كسي اطلاعات ديگه اي داره بزاره ممنون مي شم

Ashkan
13 September 2005, 12:05 PM
امین جان فرمونش از نوع تاشو هست؟
در ضمن شیشه بالا بر عقبش سریع ساییده میشه.از من میشنوی همین الان ببرش قفل سازی تا شیشه بالابرش رو از حالت خورشیدی به چارگوش تبدیل کنه. اینطوری دیگه حالا حالاها ساییده نمیشه. :icon_cool

داود18
15 September 2005, 05:28 PM
من تهران نيستم و از قيمتهاي اونجا خبر ندارم دقيقا ولي با اين پول يک مدل 57 بسيار تميزش را هم ميدادن حتي مدل بالاتر هم ميشد بخري شايد خيلي اسپرته؟

pesar_naz16
30 September 2005, 01:55 PM
سلام
من چهار سال پیش یه جیپ آهو خریدم مدل 58 دو میلیون وچهار صد تا حالا غیر بنزین خرج دیگه ای نداشته
ولی همون مشکل شیشه بالابراش و دستگیره ها یی که باهاش در باز میکنی وجود داره ولی اگه اسپورتش کنی
دیگه رو دستش نیست
یه رنگ مشکی متالیک
چهار تا رینگ و لاستیک پت وپهن
میشه عروس
یکی دیگه از مزیتاش جای زیاد یعنی ده دوازده نفری راحت توش جا میشن هستش که عالیه
یکی دیگه از مزیتاش بالا بودن کف ماشینه که برای جاده های روستایی و کوهستانی حرف نداره
و یه مزیت دیگه اینکه ابهتی داره که نگو تو خیابون باهاش بری کسی جرعت نمیکنه باهات کل کل را بندازه وخرجشم یه بوق خفنه
بعدشم در مورد قطعات هم میشه گفت تقریبا ارزون وفراوونه

در پایان هم میتونی یه روز بری عبدل آباد و از توی پارکینگ خودرو یه دونه تمیز پیدا کنی
با تشکر

امين حرفه اي1
25 October 2005, 02:56 PM
با سلام
اینم 3 تا عکس از جیپ آهو مدا 54 .اتاق 64 .موتور74

این ماشین باز سازی شده است

امين حرفه اي1
5 November 2005, 10:19 AM
با سلام
راستی اینو بدونید که به جیپ آهوwagoneer
gladiatorبه جیپ سیمرغ
می گن
اینم 2 تا عکس از جیپ آهو
1عکس هم از سیمرغ

امين حرفه اي1
15 November 2005, 10:30 AM
با سلام
کسی چیزی دیگه درباره این ماشین نداره
ممنون میشم بزارید یا بگید

مودي
15 November 2005, 04:41 PM
ماشین‌های آمریکایی کلا ماشین‌های خوبی هستند. حتی به نسبت حجم موتورشان و قدرتی که تولید می‌کنند، مصرف پایینی دارند (البته بیشترشان). من یک کاماروی 75 داشتم که موتورش آمریکایی (قرمز) بود (موتورهای آبی کانادایی هستند). ماشین 6 سیلندر داشت و توی شهر 15 مصرف می‌کرد. فوق‌العاده تمیز و سالم بود. ضمنا لوازم ماشین‌های آمریکایی هم خیلی گرون نیست (البته الان خیلی از لوازم آن‌ها مکزیکی است نه آمریکایی) ولی به هرحال یک خوبی ماشین‌های آمریکایی، اصطهلاک پایین لوازم آن‌ها است. یعنی شما با تعویض یک مگنت، تا 3 سال خیالتان کاملا راحت است (من طی 6 سالی که کامارو داشتم، فقط یک بار مگنت آن‌را عوض کردم). جیپ آهو هم ماشین عالی و قوی است. زیاد به آن فشار نیاوری و اذیتش نکنی، سال‌ها رفیق خوبی برایت می‌ماند.

astiak
29 April 2006, 12:37 AM
ماشین‌های آمریکایی کلا ماشین‌های خوبی هستند. حتی به نسبت حجم موتورشان و قدرتی که تولید می‌کنند، مصرف پایینی دارند (البته بیشترشان). من یک کاماروی 75 داشتم که موتورش آمریکایی (قرمز) بود (موتورهای آبی کانادایی هستند). ماشین 6 سیلندر داشت و توی شهر 15 مصرف می‌کرد. فوق‌العاده تمیز و سالم بود. ضمنا لوازم ماشین‌های آمریکایی هم خیلی گرون نیست (البته الان خیلی از لوازم آن‌ها مکزیکی است نه آمریکایی) ولی به هرحال یک خوبی ماشین‌های آمریکایی، اصطهلاک پایین لوازم آن‌ها است. یعنی شما با تعویض یک مگنت، تا 3 سال خیالتان کاملا راحت است (من طی 6 سالی که کامارو داشتم، فقط یک بار مگنت آن‌را عوض کردم). جیپ آهو هم ماشین عالی و قوی است. زیاد به آن فشار نیاوری و اذیتش نکنی، سال‌ها رفیق خوبی برایت می‌ماند.

منم با این حرف کاملا موافقم مثلا من خودم با این جیپ شهبازها (ویلیز آمریکایی) سروکار دارم. هم ماشینه کم خرجی تنها خرجش کلاچ و لنت ترمز و بنزینو سالی یکبار بیمه است . هیچ خرج الکی دیگه ای نداره تازه اگه قلقش رو بلد باشی یه جاهایی میبردتت که با 100 تا لندکروزو پرادو لندروور هم نمیتونی بری

Heraclitus
2 September 2006, 12:25 AM
سلام .
اینجا چند تا عکس از wagoneer هست ، البته اینا 8 سیلندر هستند .

http://www.bjsoffroad.com/cartgenie/pg_customerrides.asp

Shanli
4 October 2007, 03:55 AM
تو آفرود قدرت و تعادل عجيبي داره
اين مال يكي از بچه هاست كه هر جور ملقي باهاش ميزنه:
http://www.persianoffroad.com/Gallery/gal/2-Lar_-_1386/08.jpg
بسيار قوي و چارچنگوله

solid
24 August 2008, 01:15 PM
سلام.من يه ابي رنگش رو داشتم كه 3 دنده بود.شتاب خيلي خوبي داشت و 160kmهم سرعت ميرفت.بهترين مزيتش كولرش بود كه تو گرماي 40درجه جنوب ادم از سرما ميلرزيد

8cylinder
26 August 2009, 02:59 PM
شايد بتونيد باش 160 هم در بياريد اگه تميز باشه حجم موتورش هم حول وحوش 2300-2400 است مصرف بنزينش هم در هر 100 کيلومتر جاده 13-14 ليتر ميباشد در شهر هم تا 20 ليتر جا داره از نظر خرابي و کيفيت قطعات هم حرف نداره اگه تميز باشه هيچ مشکلي پيدا نميکنه داراي 2 دنده کمک هم ميباشد که دنده کمک قوي برات از کوه هم ميره بالا
البته اگر حتی موتورش تقریبا سالم باشه 160 راحت میره.مدل بالاهاش که کانادایی هستن اگر اشتباه نکنم موتورش 258 اینچی(حدود 4200cc) . حدود 140 اسب.6 سیلندر.خرج نگهداریش فوق الاده پایینه.لوازمش فراوونه.مکانیکشم تقریبا تو اکثر شهرا هست.مصرفشم اگر موتور سرپا باشه تو شهر 13تا14 و جاده 11تا12 هستش

alirezad
22 November 2010, 06:13 PM
يسر عمم يدونه داره 14 15 مليون هم خرجش كرده
مصرفش خيلي بالا((بل بل بل بنزين ميخوره))

اما كولري داره كه قنديل ميبندي.

كلا بايد خوب مايه داشته باشي كه از بس مخارجش بر بياي